Mé radosti a zklamání z volby prezidenta

28. 02. 2008 | 08:57
Přečteno 51485 krát
„V životě jsem vyhrál i prohrál již mnohokrát. Nikdy jsem ale nezažil tak dobrou atmosféru po prohře“ – tak komentoval jeden z mých hostů atmosféru na neformálním pátečním povolebním přípitku se senátorkami, poslankyněmi, senátory a poslanci ještě na Hradě. Musím říct, že jsem v pátek večer měl a doteď mám radost i já, jakkoli to může znít po nevyhrané volbě překvapivě.

Mám radost z toho, že se sešli v jedné místnosti lidé, kteří přes své politické a názorové rozdíly dokázali spolu diskutovat i příjemně se pobavit, ať to byli sociální demokraté, lidovci, zelení, či nezávislí senátoři. Vím, že v mnoha tématech spolu jinak politicky soupeří, a že pro některé nebylo úplně lehké hlasovat společně. Mám radost z toho, že dokázali spojit síly ve společném projektu, a že jsem v tom projektu mohl být jejich kandidátem, který je dokázal v určitý moment spojit. Mám radost, že se nenechali vystrašit ani lavírováním komunistů ani nátlakem ODS jakéhokoliv typu.

Jsem rád, že jsme se dokázali jako kandidáti ve Španělském sále k sobě chovat slušně, gentlemansky. Mám radost i z toho, že navzdory vyhrocené atmosféře a silným výrokům, které bohužel také padly, jsem si na chodbě podal ruku a prohodil pár přátelských slov s panem Kalouskem či panem Topolánkem. Mám radost, že jsem si mohl financovat svoji kampaň sám, průhledně, a udržel si tak svou nezávislost. Považuji za normální, že finální vyúčtování kampaně dám brzy na své webové stránky.

Jsem rád, že se mi podařilo jasně definovat a nabídnout volitelům a občanům vizi toho, v co věřím, a program toho, jakým budu prezidentem. Mám radost z návštěv řady měst a setkání s tamními politiky i tisícovkami občanů zajímajících se o věci veřejné. Jsem rád za setkání s desítkami novinářů, kterým jsem mohl nejen představit své vize, ale též naslouchat jejich názorům. Mám radost, že v mém širokém týmu spolupracovalo nespočetně expertů na nejrůznější témata, a že jsme spolu mohli otevřeně diskutovat o budoucnosti republiky.

Jsem rád, že Václav Klaus považoval za potřebné do svých prezidentských plánů na druhé období převzít důležité téma mého programu „jakým budu prezidentem“ – potřebu dialogu mezi stranami, kde by prezident „nementoroval“, protože existují takové „problémy, o kterých se nemá rozhodovat poměrem 101:99“. Přeji mu z celého srdce, aby v tom byl úspěšný.

Sečteno a podtrženo – mám radost, že politické klání, do kterého jsem se zapojil, mě nesvedlo od mých základních hodnot – dialogu, otevřenosti a slušnosti. Vnímali to tak mnozí volitelé i občané, což dokládají i stovky podpůrných dopisů a mailů, které v posledních týdnech dostávám. Přemýšlím v současné době o nejlepší cestě, jak tento příslib dále naplnit.

P.S. Momentů, ze kterých jsem osobně neměl radost, bylo několik. Přišel jsem na poslanecký i senátní klub ODS v dobré víře, že volitelé se mnou budou svobodně diskutovat. Někteří však přede mnou utekli zadním vchodem a nikdo z těch co zůstali neměl ani jedinou otázku. Nejsem urážlivý (to bych se do politiky vůbec nepouštěl), ale byl to kontrast. Do senátního klubu ODS jsem přijel z Brna a Jihlavy, kde jsme diskutovali u jednoho stolu společně s ČSSD, Zelenými, KDU-ČSL a nezávislými senátory. „Přijetí“ na klubu ODS bylo ukázkou úplně jiného politického stylu.

Byl jsem velice zklamán, když premiér této země týden před první volbou veřejnosti naznačoval, že se pohybuji v „prokorupčním prostředí“. Dodnes neměl potřebu přinést ani jediný důkaz nebo se mi alespoň omluvit.

Netěšil mě průběh první volby a následujícího týdne. Na rozdíl od Václava Klause si nemyslím, že jsem byl „objektem a nikoliv subjektem“ volby. Tím bych se vyhýbal spoluodpovědnosti za její průběh. To říkám za sebe, a myslím, že to v několikanásobně větší míře platí pro současného prezidenta – důstojnost volebního klání po 5 letech jeho prezidentování je prostě také jeho vizitkou.

Neměl jsem radost z toho, jak si různí straničtí šéfové fotili průběh hlasování, ani z toho jak volitele přímo ve Španělském sále bezostyšně obcházeli náměstci ministrů a známé lobistické firmy, ani z toho, jak byla na některé „nerozhodnuté“ volitele nasazena osobní ochrana, někdy až směšným způsobem (viz blog pana senátora Zlatušky).

Jsem zklamán, že z postojů poslance Snítilého není a možná již nikdy nebude jasné, co bylo příčinou jeho podivného hlasování, které činil pod obrovským tlakem vyvíjeným na něj a další volitele. Chtěl bych, aby příští volba byla od těchto věcí oproštěna a udělám pro to vše, co bude v mých silách.

Jsem zklamán přístupem volitelů KSČM. Nejde o to, že mě nakonec nepodpořili - je jasné, že se zásadním způsobem ideově rozcházíme. Jsem zklamán tím, že svým lavírováním umožnili znovuzvolení Václava Klause, což bylo v přímém rozporu se slibem jejich voličům, že jejich prioritou bude nezvolení Václava Klause.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Řeč mysli napsal(a):

Švejnare, kdo to má pořád číst. Tomu nemůže věřit ani malé dítě.
28. 02. 2008 | 09:19

Tupelo napsal(a):

Pane Svejnare, jsem rad ze jste kandidoval, byl jste vic nez dustojnym souperem. Rovnez jsem rad, ze jste se rozhodl setrvat v ceske politice, verim ze to prispeje k jeji kultivaci. Omluvu od premiera moc necekejte, chovani zakonodarcu ODS behem 'slyseni' hovori samo za sebe. Preji Vam vse nejlepsi a hodne dalsich uspechu.
28. 02. 2008 | 09:22

badatel napsal(a):

Pane Profesore,
byl jste příliš dokonalý na prezidenta v současné ČR, kde národ je tak těžce zkoušen a opětovně lámán. Prosím nenechte se odradit a zůstaňte v politice, aby řada lidí neztratila víru v Masarykovo "Pravda vítězí".
28. 02. 2008 | 09:23

neo napsal(a):

badatel: jak je národ zkoušen a lámán? kdy byla prosím vás lepší politická, ekonomická situace? Kdy byla vyšší životní úroveň?
28. 02. 2008 | 09:25

badatel napsal(a):

to neo,
národ je lámán jednostranými tzv. pravdami vítěze a zkoušen reformami, co ještě může ekonomicky vydržet. Víte vše je nutné vztahovat k dané době, takže např. i za císaře pána na přelomu 19-20.století, by příznivec Rak.Uh.monarchie mohl se ptát,kdy byla lepší politická a ekonomická situace Prof.Masaryka, když ten jako poslanec nepodal ruku při audienci císaři.
Víte tehdejší tazatel by měl pro svou otázku větší opodstatnění, protože v tu dobu byla v monarchii míra svobody poměrně velká.
Přečtěte si prosím názory jiných bloggerů k různým článkům na současné dění v ČR, a hlavně, pro pochopení míry lámání a zkoušení národa, názorů jak z prava, tak z leva.
28. 02. 2008 | 09:50

Mendys napsal(a):

to neo:
Lepší ekonomická situace a vyšší životní úroveň je důsledkem 8leté vlády ČSSD - což mimo jiné řekl i VK ve svém novoročním projevu. To se buduje totiž několik let, takže vláda ODS na tom nenese ani pramálo podílu.
Kvalitu nynější politické situace ponechám bez komentáře, jelikož Vy to stejně nepochopíte.
A jestli se domníváte, že důsledkem všemožných kroků vlády a její slavné deformy není národ zkoušen a lámán, potom jste šťastný člověk.
28. 02. 2008 | 10:00

sonny napsal(a):

Pane Švejnare, byl jste obdivuhodný kandidát a jako většina národa jsem Vám držel palce.
Myslím, že těsné vítězství V.K. je vlastně jeho prohrou. Část hlasů se dala ovládnout mocí strany, další část koupit. O přesvědčivosti volby svědčí prudký pokles popularity presidenta Klause.
Pět let uteče jako voda. Prosím vydržte. Děkuji Vám. Sonny
28. 02. 2008 | 10:02

neo napsal(a):

Mendys:

tak především si ujasněte, jaký vliv má vláda na ekonomiku.

A nemluvím o tom, kdo jaký vliv kdy měl a čí jsou zásluhy. Jen jsem podotkl fakt, že ekonomická i politická situace jsou na nejlepší úrovni pomalu v historii. životní úroveň také.

Reformy mají vesměs pozitivní dopady, takže žádné lámání nepociťuji.
28. 02. 2008 | 10:11

David napsal(a):

Tak si myslím, že náš trest za 41 let totalitního přisluhování ještě nevypršel. Jako národ si zřejmě nezasloužíme ani prominutí zbytku trestu, které jste mohl zařídit vy, pane profesore. Nezbývá než si odsedět ještě dalších 5 let pod odpornou hradní a vládní ekonomickou demagogií.

Považoval jsem náš vstup do EU za něco tak ojedinělého, co sice občan přímo nepocítí, ale z historického hlediska se určitě jedná o významný krok ke vzájemnému soužití různých národů a etnik. O ekonomické síle společenství ani nemluvě.

A teď nám z Hradu zní zvon, že je to celé vlastně úplně naprd. Hlavně, že budeme mít skvělou dohodu s USA, pro ně jsme určitě ohromně důležití. Ať ještě dlouho žijí naší dobrodinci Jirka Buš a Mirek Topolánek! Ať se jde bodnout celá Evropská unie! Tak proč jsme tam vůbec lezli?
28. 02. 2008 | 10:18

o2 napsal(a):

Pane Švejnare, vážím si Vás, ale po prvním přečtení Vašeho blogu musím konstatovat Vaš velký omyl. Důstojnost při volbě prezidenta byla taková díky bohužel Vašim nominaci od pánů Paroubka,Haška a Ratha. Rozhodně to není vizitkou Václava Klause. To bych ho vyčinil za jiné věci, za tohle však zajisté ne.
Jinak děkuji za celkem vyvážený článek, konečně někdo z tábora poražených napsal pro veřejnost přijatelné hodnocení.Musím ovšem připomenout, že se výrazně liší od výše jmenovaných pánů.
28. 02. 2008 | 10:24

Rejpal napsal(a):

Vážený pane profesore!
Děkuji Vám za Vaši oběť. Doufám, že i nadále se budete snažit o překonání zkorumpované, mafiánské politiky dlouhodobě usazené v Česku. K tomu Vám přeji hodně síly a dobré zdraví.

Doufám, že přímý TV přenos prezidentské volby otevřel oči mnoha slušných lidí, kteří snad v příštích volbách nejen půjdou volit, ale možná, že i najdou spolehlivější politické strany než tomu bylo dosud.
28. 02. 2008 | 10:24

Mendys napsal(a):

to neo:
Odmítám s Vámi řešit podíl státu na ekonomice země. Pokud máte zájem, tak si to někde nastudujte, nebo se poptejte, jelikož jak vidno o tom nemáte ani potuchy.
Pokud je pozitivním dopadem reformy placení poplatků ve zdravotnictví, což VK bez problému podepsal - na straně jedné a na straně druhé jeho roční náklady na cestování po světě ve výši téměř 40 mil. Kč,náklady na cesty poslanců a senátorů ve výši dalších 60 mil. Kč, potom mne to tedy v klidu nenechává.
A nezkoušejte se mne přesvědčovat, jak je všechno dobré. Svůj názor mám a o Váš nestojím.
28. 02. 2008 | 10:28

jarpor napsal(a):

Pane profesore,

Měl jsem radost, že jste oznámil Váš zájem o presidentský úřad.

Momentů ze kterých jsem neměl a nemám radost je několik :
- Vaše lavírování a rozhodování, než jste oficielně přijal a oznámil kandidaturu na presidentský úřad
- Změny postojů k ekonomickým otázkám v průběhu Vaší "kandidátské kampaně"
- Plytká vyjádření týkající se řešení nastolovaných otázek, odpovědi typu : je to složité, musíme všichni postupovat společně, máme možnosti jak toho dosáhnout, apod. mne neuspokojovaly
- Vaše zmínky o dosavadním presidentu, povětšinou lehce rýpavé (právě ve světle probíhající kampaně v USA, kde se taktéž objevují narážky na protikandidáta, možná tvrdší, ale v podstatně menší míře, než jste tak činil Vy)

Přeji Vám zdraví a úspěšnou budoucnost. O reparát se máte možnost pokusit za pět let.
Je jen na Vás, zda se o něj pokusíte.

A ještě poznámku : Jak rychle se stoupá vzhůru, tak rychle, někdy ještě rychleji se padá.
To na margo Vašeho, dle mého, přehnaného optimismu o důvěryhodnosti ve Vaši osobu z výzkumů veřejného mínění.

Hezký den
28. 02. 2008 | 10:28

martin k. napsal(a):

neo: reformy maji tak pozitivni dopady, ze napriklad ja osobne jsem si po spocitaniskutecne danove zateze napocital, ze jsem na tom v lednu o 1.5% hur nez v prosinci, kdy jsem mel o dost vyssi hrubou mzdu (vic premii). moji blizci pribuzni stavi dum, "diky" reforme je prijde cca o 300 000 draz nez by prisel bez reformy. o vyssich zivotnich nakladech (napriklad jidlo) radsi ani nemluve. takze kde je ten pozitivni dopad??? v inflaci? v tom, ze rust ekonomiky uz urcite nebude tech 6 - 7 procent jako v letech 2004-7?
28. 02. 2008 | 10:28

Silvie napsal(a):

Pane Švejnare, ve svém mravním rozhořčení jste poněkud účelově opomněl skutečnost, že se nejnehoráznějšího nátlaku na vlastní poslance dopouštěly právě strany, které vás kandidovaly - zelení a soc.demokraté. Pokud vám nedůstojnost jejich počínání skutečně ušla, pak nejspíš potřebujete silnější brýle. Také vám musím sdělit, že vám paní Jacques udělala medvědí službu, když v otázkách V.Moravce prohlásila, že kandidovat na senátora by bylo pod vaši úroveň. Normální politik začíná svou kariéru v oblastní politice a trvá mu zpravidla mnoho let, než se (pokud vůbec) dobere takto významného postu. Vy jste zřejmě nabyl dojmu, že po letech přijdete, uvidíte a zvítězíte... Takhle to ale v politice většinou nefunguje, ani v Americe.
28. 02. 2008 | 10:30

neo napsal(a):

Mendys:

Zeptejte se klidně pana Švejnara, jaký vliv má vláda na růst ekonomiky:)Rád Vám jistě odpoví.

Placení poplatků je pozitivní krok...mnohem lepší než zvýšení odvodů na ZP.

Martin K.

No vidíte, ale v ČR nežijete sám, že?
28. 02. 2008 | 10:33

Mendys napsal(a):

Vážený pane profesore,
děkuji Vám za Vaši odvahu, projít si tím nedůstojným peklem "volby". Mnoha lidem jste otevřel oči a dal novou naději na změnu, která ale opět nepřišla.
Přeji Vám hodně úspěchů, zdarů a síly a hlavně vydržte.
28. 02. 2008 | 10:36

RK napsal(a):

Pane profesore,
jsme velmi rád, že jste zklamán přístupem KSČM. Vždyt jste před nima tehdy utíkal, tak o co jde ?
Nemohl jste čekat, že se zde objevíte jako Mesiáš a teoreticky nás chcete spasit. Měl jste se dříve již politicky ukázat a nést trochu odpovědnosti za vývoj.Měnil jste názory podle toho, které polit.kluby jste navšťěvoval. To taky nevěstí nic dobrého. Teoretiků a lepších máme plné hospody. Nesnižujte se prosím k úvahám o panu Snítilém. Vy osobně a Vaše rodina zrovna čísté svědomí na téma spolupráce apod. jistě nemáte.
Rozřešte vlastní dilema zda kariera v USA nebo malém ČR
28. 02. 2008 | 10:41

PAUL napsal(a):

Sonny tvá modla napsala blog a Sonny tu hned skučí jak když jde o velkého Stalina! Ona vyhrála Slavie nad Spartou ale vlastně prohrála! nebo prudký pokles popularity Václava Klause! 58% je prudký pokles? Nebo většina národa taková blbost, jak může někdo vědět že mluví za většinu národa! To co vyčítáte Klausovi hned děláte ze Švejnara! Na takové jako sonny si musí dát Švejnar nejvíce pozor jinak nemůže vyhrát žádnou volbu!
28. 02. 2008 | 10:42

Holoubek napsal(a):

Aniž bych se chtěl dotknout p. Švejnara, byl pouze využit v antiklausovské kampani a obávám se, že si i dnes neuvědomuje v čem účinkoval. Jistě ideálů a myšlenek mnohdy i zajímavých vyslovil mnoho, otázka však je co eventulně v případě zvoleni (sci-fi) by se dalo použít. Zárukou samostatného a na polit. stranách nezavislého prezidenta je pouze VK, pan Švejnar by jim nebyl. Asi je nutné si odpracovat domácí úkoly, přeji hodně trpělivosti a politický přehled.
28. 02. 2008 | 10:43

Elisabeth napsal(a):

Diky za blogg. Velmi dobre se to cte. Fakt. Skoda , ze jste nevyhral. Alespon jste kandidoval. Z mych znamych je proti Vam, asi 1%. Moc stesti preje
28. 02. 2008 | 10:43

Saliven napsal(a):

Holoubek:
Zárukou samostatnosti prezidenta je ústava. Nevím z jakého důvodu si myslíte, že by Švejnar nezávislý nebyl. No, vlastně vím.
28. 02. 2008 | 10:47

Samota napsal(a):

Taky bych Vám rád poděkoval, pane Švejnare, jak za tento pěkný článek, tak i za Váš pozitivní přínos pro naši politickou scénu. Ta volba spoustě lidem konečně otevřela oči a umožnila naši politickou scénu vidět nikoli skrze ideologické brýle, ale takovou, jaká opravdu je. I se vším tím zastrašováním, uplácením, kultem osobnosti, odmítáním diaolgu, kritiky.. Snad si na to lidé vzpomenou až půjdou příště k volbám.
Byl bych moc rád, kdybyste se i v budoucnu angažoval v naší politice. Prokázal jste skvělou schopnost spojovat lidi často velmi rozdílných názorů, hledat konsenzus a hlavně velmi slušné chování a vyjadřování. To vše naší politické scéně čím dál více chybí. Vaše účast by ji nepochobně pomohla zkultivovat a také i přitáhnout do politiky nové perspektivní a chytré lidi.
Přeji Vám do budoucna kažopádně mnoho úspěchů!
28. 02. 2008 | 10:48

Saliven napsal(a):

Díky pane profesore, že jste rozvířil zatuchlé stojaté vody naší politiky. Bojovat v nerovném boji, to chtělo dost odvahy. Jen doufám, že se budete v politice realizovat nadále, jinak by jste potvrdil propagandu, že jste tu jen na vejletě a hned se zase vracíte.
28. 02. 2008 | 10:49

Tomas napsal(a):

to neo: reformy jso v platnosti od 1.1. letošního roku. Já jsem zatim zazanamenal jen nárůst inflace a nedůstojné životní podmínky starých lidí v domovech důchodců, kteří nemohou jít ke svému doktorovi, protože šetří, aby si mohli pořídit základní hygienické prostředky. Opravdu takhle se určité vyčleněné sociální skupiny, které se proti tomu navíc nemohou nijak bránit, nikdy v životě neměli!!
28. 02. 2008 | 10:52

badatel napsal(a):

To RK,
těmi lepšími teoretiky u nás v hospodách, kterými je národ opětovně zkoušen a lámán, myslíte např. VK?
28. 02. 2008 | 10:53

PAUL napsal(a):

Samota se u toho určitě podělal do kalhot!
28. 02. 2008 | 10:56

Ivan napsal(a):

Pane profesore Švejnare. Vážím si Vás, nejen za tento článek, ale za formu a přístup. Je zvláštní pro mne a to již opravdu něco pamatuji, že jako člověk žijící v emigraci, jste na svou zem nezahořkl. Což mnohým se stalo a nečiním si právo je odsuzovat, spíš chápat. Ne každý má sílu a mládí pochopit a snahu to zvrátit. Ta žabomyší válka v naší zemi, jež pouze ze závisti a neznalosti pochází. Bohužel, jedno to má společné, LENOST. Lenost se vzdělávat, lenost přemýšlet a lenost třídit plevy od zrna. A přitom si vážit sociálního smíru. Ten spočívá v tom, že každý nedosáhne stejného stupně vzdělanosti, že každý nemůže být stejně úspěšný, ale dokáže být poctivý a pracovitý. Tím, že nedokáží si mnozí vážit poctivé práce, neváží si práce jiných, svou nadutostí a bezohledností, stejně nikdy nepochopí ostatní. Trpí totiž otřesným narcizmem, někteří patologickým, jiným toto hrozí. Zkrátka choroba společnosti. Ještě jednou děkuji za to, že jste nezahořkl a dovedl pojmenovat. Jsem kmet, ale před Vámi smekám.
28. 02. 2008 | 10:56

Jirka P. napsal(a):

to neo: o té nejvyšší úrovni ekonomické a politické situace v historii bych prosil alespoň jediný nedemagogický důkaz.
28. 02. 2008 | 10:56

wref napsal(a):

Díky, nelze než souhlasit
28. 02. 2008 | 10:57

Holoubek napsal(a):

Saliveń: zárukou nezávislosti prezidenta je jeho politická vyprofilovanost a konzistence polit. názorů. Nevim co bych mohl čekat od prezidenta s nulovým polit. backroundem a polit. profilem. Patrně by byl jenom figurka v nechutných denodenních polit. soubojích
28. 02. 2008 | 11:02

PAUL napsal(a):

Ve sněmovně si skoro každý den daj málem na hubu a prej "zatuchlé stojaté vody naší politiky"!To je přímo Dikobraz, paráda!
28. 02. 2008 | 11:03

Saliven napsal(a):

Holoubek:
Zárukou nezávislosti je politická vyprofilovanost a konzistence názorů, i když jsou tyto názory ideovým základem jedné parlamentní strany? Zvláštní názor.
28. 02. 2008 | 11:06

neo napsal(a):

Jirka P.

Lidé bohatnou, mzdy rostou, ceny jsou na nízké úrovni...za posledních 5 let se úroveň opravdu zvedla a lidé se v ČR nikdy neměli lépe.

Pokud jde o politickou situaci, tak to je zřejmé. Nemáme tu válku, diktaturu nacistů, totalitu komunistů.... co chcete víc?
28. 02. 2008 | 11:07

patriot napsal(a):

takže jste pane Švejnare vlastně vyhrál ... ale my okolo pravdu známe
28. 02. 2008 | 11:09

Daniel Kvasnička napsal(a):

Děkuji Vám, byl jsem plný nadějí o novém stylu politiky, znělo mi to tak, jak službu politiky vidím už léta. Měl jsem naděje, že je to skoro na dosah. Jednat budu se všemi, ale souznít můžu jen s některými. To, že jste prohrál, nemaže mé naděje. Budu rád spolupracovat ať budete kdekoli a čímkoli. V úctě Daniel Kvasnička
28. 02. 2008 | 11:13

Hadcula napsal(a):

Ňo...tak jste si to zkusil ...a můžete se vrátit zpět k soudruhům do USA...
28. 02. 2008 | 11:16

evian napsal(a):

pan antiklaus upadl u chlebodárců v zapomění ... takže vaše snaha se zprůhledňovat a těžit z popularity vašeho protivníka mi příjde poněkud trapné ... vaši chlebodárci už zapoměli, byl jste prostě jen použit a je lhostejno kdo jste ... tak tuto realitu vezměte laskavě na vědomí pane neznámý
28. 02. 2008 | 11:17

Šamtajch napsal(a):

Pane Švejnare, byl jste nejhorší možný kandidát - a proto jste prohrál.
Jen se mi potvrdilo, jak prázdná jste nádoba - a kolik nepodložené namyšlenosti z vás čiší.
Nikdy už nemůžete být zvolen presidentem ČR. Jsem tomu rád.
(Občany se vám podařilo toliko rozeštvat - o vašich vizích "sjednotitele" nemůže být vůbec žádná řeč.)
28. 02. 2008 | 11:18

m&m napsal(a):

jarpor:
"- Vaše lavírování a rozhodování, než jste oficielně přijal a oznámil kandidaturu na presidentský úřad"

Snahu o zodpovědné rozhodnutí může vždy protivník zlomyslně označit za "lavírování a nerozhodnost". Je to vděčný náboj.

- Změny postojů k ekonomickým otázkám v průběhu Vaší "kandidátské kampaně"

Chceme-li poškodit kohokoliv v očích veřejnosti, můžeme každé doplnění obecnějších výroků konkrétnějšími detaily označit za "změnu postojů".

"- Plytká vyjádření týkající se řešení nastolovaných otázek, odpovědi typu : je to složité, musíme všichni postupovat společně, máme možnosti jak toho dosáhnout, apod. mne neuspokojovaly"

Pravda, lidé mají rádi jednoduché recepty typu: "rovná daň je všelék na neduhy českého hospodářství", "za všechno mohou sociální příživníci", "kdo nejde snámi, jde proti nám" apod.
Lidé neradi slyší, že složité problémy vyžadují složitá řešení a mravenčí práci na detailech. Je to nepopulární a očividně se na této vlně veze i citace výše.

"- Vaše zmínky o dosavadním presidentu, povětšinou lehce rýpavé (právě ve světle probíhající kampaně v USA, kde se taktéž objevují narážky na protikandidáta, možná tvrdší, ale v podstatně menší míře, než jste tak činil Vy)"

Na "ublíženecké" notě typu "podívejte, jak na mě všichni bezdůvodně útočí, přitom já jim nic nedělám, jen mlčím a boje se neúčastním" založil svou strategii praotec Klaus. Zpětně musím uznat, že ač jsem jí na počátku tak úplně nerozuměl, byla úspěšná. Viz např. vymínění si, že při slyšení v senátu se nebude smět ptát nikdo jiný než senátoři ČSSD. Úspěšná byla proto, že Klausovi u svých příznivců prostě projde jakákoliv sebeprůhlednější habaďůra. Kult osobnosti je prostě vždy se vším všudy. Tady racionalita nefunguje...
28. 02. 2008 | 11:18

PAUL napsal(a):

Zdá se mně, že tady byl někdo vyhozen dveřma a leze zpět oknem a ty ostatní ho pomáhají strčit zpátky, říkají mu lez, lez a v duchu si myslí, tam si natlučeš hubu a při tom si mnou ručičky! To jsou totiž Češi!
28. 02. 2008 | 11:19

Pedro napsal(a):

Já bych chtěl poprosit všechny občany, aby se svými příspěvky nepolemizovali s těmi zapšklými rudými mozky. Nemá to cenu, je stejně nepřesvětšíte, musíme počkat, až postupně VYMŘOU! Potom už bude klid !!!!!!!
28. 02. 2008 | 11:19

analfabet napsal(a):

hezké řeči vedete, vyučujete nás morálce ... část národa vás nekriticky obdivuje ... ale nikdo o vás skoro nic neví, najednou jste se objevil a hrajete nám mesiáše ... jako prezident nikdo ... vemte na vědomí že jste byl jen použit, použit jako antiklaus a je jedno jak se jmenujete, jestli pan S nebo pan cvičená opice ...
28. 02. 2008 | 11:21

m&m napsal(a):

neo:"Zeptejte se klidně pana Švejnara, jaký vliv má vláda na růst ekonomiky"

Jaký vliv má vláda na expanzi asi úplně nevíme, ale od dob vlád pod vedením ODS v devadesátých letech víme, že vláda má překvapivě velikou schopnost růst ekonomiky brzdit.
28. 02. 2008 | 11:21

Hortensie napsal(a):

Vážený pane Švejnare,
výsledek prezidentské volby přinesl mi smutek, ale též naději, že za pět let si VÁS jako prezidenta už zasloužíme. Děkuji Vám za slušnost, vlídnost a trpělivost. Přeji Vám krásné dny.
28. 02. 2008 | 11:23

Holoubek napsal(a):

Saliven: proč zvláštní, přece by jsi nechtěl aby někdo kdo se stane prezidentem najednou převrátil kabát. Řekni raději, že ti jeho (VK) názory nesedí, na tom máš právo. Stranickost není souzvuk polit, názorů.
28. 02. 2008 | 11:25

Tomas napsal(a):

to Ivan: výstižně a pěkně napsáno
Hodně zdraví!
28. 02. 2008 | 11:25

m&m napsal(a):

jarpor: Ještě k těm útokům na protivníka. Bylo jich z okolí Klause málo? Samozřejmě, že sám Mistr si ruce tak moc špinit nemohl. Má na to svou mediální úderku...Přesto to občas nevydržel a nějaký ten drsnější útok si neodpustil.
28. 02. 2008 | 11:25

Twisted napsal(a):

Jarpor: "Vaše zmínky o dosavadním presidentu, povětšinou lehce rýpavé (právě ve světle probíhající kampaně v USA, kde se taktéž objevují narážky na protikandidáta, možná tvrdší, ale v podstatně menší míře, než jste tak činil Vy)"

Dovolil bych si vyslovit svuj nazor. Pokud byste sledoval probihajici kampan v USA dusledne, vsimnul byste si, ze narazky na protikandidata jsou nejen tvrdsi nez byly zde (jak jste spravne poznamenal), ale tez v daleko hojnejsi a otevrenejsi mire. Zkuste youtube a podivejte se na Hillary a Obamu. Na internetu obecne toho najdete taky dost.
RK: "Vy osobně a Vaše rodina zrovna čísté svědomí na téma spolupráce apod. jistě nemáte."

Pane, vy jste odpovedny za ciny Vasich rodicu a pribuznych? Jak? Tomu nerozumim. Mate nejake informace ohledne spoluprace pana Svejnara s komunisty za minuleho rezimu? Dekuji.
28. 02. 2008 | 11:25

Saliven napsal(a):

Holoubek:
To bych nechtěl, aby někdo najednou převlékl kabát, ale o tom jsem nepsal. Ale přijde mi hloupé vyčítat někomu závislost na stranách, přičemž jeho oblíbenec z jedné strany přímo vzešel a udává její tón. I když vlastně máš pravdu - Klaus je nezávislý, ODS je závislá - na něm.

Každopádně Švejnar může být klidně nezávislý taky, stačí jen, když si přečte ústavu, která umožňuje prezidentovi prakticky dělat si co chce, bez možnosti odvolání či trestní odpovědnosti.
28. 02. 2008 | 11:28

neo napsal(a):

m&m :

Vláda má pouze malou možnost něco ovlivnit..

ekonomika je cyklus a čím méně do ní stát zasahuje, tím lépe funguje.
28. 02. 2008 | 11:29

jarpor napsal(a):

m&m

Podsouváte mi zlomyslnost, poškozování, podsouváte mi moji chuť po snadných a jednoduchých řešení.

Vidíte-li to tak, nechť je po Vašem. Vyjádřil jsem svá zklamání, nic o zlomyslnosti a poškozování pana Švejnara. Závěrem bych to řekl takhle :
Pan Švejnar by mi v presidentkém úřadu až tak moc nevadil, jsem však rád, že má šanci pokusit se o něj znovu.

Hezký den
28. 02. 2008 | 11:31

BN napsal(a):

Pane Švejnare, Vaše podpora pramenila především z toho, že lidé toho o Vás vědí málo, v politice jste aktivně nevystupoval, neměl jste možnost se ušpinit. Bez této zkoušky ohněm jste pro mně nedůvěryhodný kandidát. Mnozí lidé mají sklon hledat spasitele, já raději spoléhám na ověřenou jistotu a tou je pro mně Václav Klaus.
28. 02. 2008 | 11:31

samuraj napsal(a):

Pne Švejnare. Vaše proklamace jsou bezobsažné. Jestli považujete za vizi slíbit všechno všem tak se raději vraťe domů a bude klid.
28. 02. 2008 | 11:31

muf napsal(a):

Pane Švejnare,

to že jste se nezbavil před volbou svého amerického občanství byla 1. vaše obrovská chyba a 2. ještě větší byla to, že jste se nechal podporovat Paroubkovo ČSSD a spoléhal jste na hlasy komunistů. Dokonce jste jich potřeboval ke zvolení 100 % !!!
Spojil jste se proti Klausovi s ďáblem a vůbec jste si tedy nepomohl.

Je dobře, že nakonec vyhrál Václav Klaus. Jedno je totiž u jeho osoby jisté - je to Čech a prožil tady s námi dobré ale i to zlé, kdy vy jste si užíval "na svobodě" v Americe. Utéct nebylo žádným hrdinstvím. Složitější bylo zůstat a pracovat tady - doma. Ale kde vy jste vlastně doma ???
28. 02. 2008 | 11:32

Tupelo napsal(a):

@neo: kdyz ma vlada jen malou sanci neco v ekonomice ovlivnit, proc byl tak dulezity ekonomicky program ODS, nekdy i nazyvany jako jeji vlajkova lod? Proc maji strany ekonomicke programy? Nerikam ze mohou ovlivnit uplne vse, ale rek bych ze toho mohou ovlivnit docela dost (s jistou setrvacnosti)
28. 02. 2008 | 11:32

Saliven napsal(a):

muf:
Tři stovky zavražděnýchna hranicích a tisíce perzekuovaných za pokus o útěk by s vámi možná nesouhlasily.
28. 02. 2008 | 11:35

neo napsal(a):

Tupelo:

mohou pouze nastavit určité parametry... výrazně nic neovlivní.
28. 02. 2008 | 11:36

Ivana napsal(a):

Vážený pane Švejnare, nevím, proč člověk Vašeho formátu se musel zviditelnit tímto způsobem. Mám pocit, že člověk, který je přirozeně bystrý a inteligentní dokáže i dopředu zvážit svoje možnosti a zařídit se podle nich. I to patří k tomu, co dělá osobnost osobností. Jsem daleka soudit, jaký byste byl prezident. Dle těch, kteří o Vaše zvolení tolik stáli, se ale obávám, že stejný jako oni. Jsem zvědavá, který chudák se zase nechá vtáhnout do role hlupáka, kterému se snadno "nakuká", že bude zvolen. Takových už tu bylo a Vy jste tu roli přijal a ještě u toho byl nadšen. Nechápu to.
28. 02. 2008 | 11:36

muf napsal(a):

A ještě jeden dotaz pro pana Švejnara :
Viděl jste Paroubkův povolební projev ??? Myslím jeho projev po posledních parlamentních volbách !
Jestli ne, tak si ho nechte přehrát ! Ať vidíte, koho podpory si vlastně vážíte.

Pevně doufám, že se bance, kde předsedáte v DR, nepodaří naši zemi okrást o peníze, o které se s ČR, které jste tak strašně moc toužil být prezidentem, soudí.
28. 02. 2008 | 11:37

muf napsal(a):

To Saliven :

Pan Švejnar neutíkal z Československa za takto pohnutých podmínek.
Nebyla emigrace jako emigrace.

Přesto se domnívám, že bylo daleko těžší žít tady v komunismu než studovat na americké univerzitě. Stačí si vyslechnout příběhy lidí z KPV.

Srovnáváte v případě pana Švejnara nesrovnatelné.
28. 02. 2008 | 11:40

B. Fiala napsal(a):

Při svém vyčítáním komančům potvrzujete jedno: Přijal jste roli Antiklause. Nemám důvod se s Vámi dál bavit.
28. 02. 2008 | 11:40

Morgast napsal(a):

Pane Švejnare, pokud jde o Vaší osobu, jste pro mne naprosto nedůvěryhodnou osobou a chovám ve svém srdci jediné přání - vraťte se zpět do onoho zapadákova z něhož jste k nám přišel od modrých Bolševiků a laskavě se k nám již nevracejte!!!!! ČR nebude nikdy US kolonií a žadný prašivý američan nebude jejím prezidentem!
28. 02. 2008 | 11:41

stále rebel napsal(a):

Pane Švejnare, děkuji Vám za Vaši angažovanost jak v nepolitické, tak i v politické oblasti života naší společnosti. Volbu prezidenta jsem prožíval společně s vámi, asi tak jako polovina české společnosti. Byl to pro mne zápas starého s novým, zápas arogance a tupáctví se slušností. Bohužel tentokrát ještě vyhrála bezohlednost a sprostota, doufejme že naposledy. Vedlejším efektem prezidentské volby může být větší účast občanů v nadcházejících volbách, což samozřejmě vítám.
Přeji hodně zdaru jak v osobním, tak i pracovním životě a doufám, že si Vás příště budeme volit sami.
28. 02. 2008 | 11:41

Dave napsal(a):

Mendys: ,,Lepší ekonomická situace a vyšší životní úroveň je důsledkem 8leté vlády ČSSD,,

:-)))))))))))))))))))))))))))))))))))) Moc děkuji Mendysovi za tento opravdu povedeny vtip, uz dlouho jsem se tak nenasmal.LOL

Jinak Pana Svejnara si velice vazim a take me mrzi, ze nezvitezil. Jsem volic pravice, ale ne vsechno co je spojeno s ODS se mi zamlouva napr. Pan Klaus uz nejakou dobu rozhodne nepatri mezi moje oblibence ac jsem mu vdecny za to co dokazal v 90tych letech, protoze byt tenkrat u vlady CSSD jeste dnes by tu staly ty obrovske prodelecne podniky, ktere diky komunistum totalne zruinovali tuto zemi a nejen to.
28. 02. 2008 | 11:44

RK napsal(a):

to : badatel
myslím tím každého kdo po několika pivech řeší a řídí celosvětové problémy. Pokud VK chodí do hospody tak tam jistě i on patří
28. 02. 2008 | 11:45

Tupelo napsal(a):

@neo: takze kdyby se treba dvojnasobne zvedly dane a zvysily minimalni mzdy, tak by to s ekonomikou nic vyraznejsiho neudelalo? Ja se domnivam ze ano.

Funkce prezidenta je sice mozna fajn, ale p. Svejnar by mel mozna zvazit i angazovani se v nejake soucasne strane, prip. vytvoreni nove, pravostredove strany (coz doposud vylucuje).
28. 02. 2008 | 11:45

Marie napsal(a):

Vážený pane profesore,
děkuji za to, jak jste vystupoval při prezidentské volbě. Váš kandidátský projev byl podle mého názoru perfektní, nabídky v něm obsažené přitažlivé a líbilo se mi i to, jak jste se choval ke svým soupeřům: od galantního přisunutí židle pí Bobošíkové až po gratulaci V. Klausovi (neutekl jste zadním vchodem, jako před pěti lety v podobné situaci M. Zeman).
Doufám, že to se svým slibem zde zůstat myslíte vážně; v Senátu by Vám to jistě slušelo a byl by to dobrý start.
Přeji Vám hodně štěstí a trpělivosti.
28. 02. 2008 | 11:45

ben napsal(a):

Myslí, si, že člověk, kterýý neumí pořádně mluvit, a to ano česky, uráží a dělá ze sebe chytřejšího než je, je jen pro ostudu. M.j. vůbec nejte hezký.
28. 02. 2008 | 11:46

martin napsal(a):

Vážený pane švejnare, měl jsem vás za lepšího člověka ale skončil jste v tu chvíli kdy jste otevřené začal pomlouvat stavajicíhom prezidenta, opačně on to neudělal ani jednou? až po volbách si nedpustil komentář ale jsem toho názoru že nás dobře reprezentuje a chce narozdíl od ostatních pro náš stát lepší podmínky než ketré doposut vyjednala čssd a neposadí se na zadek s EU.
Další věc nepřehlednutelná stal jste se nástrojem pro čssd paroubka a jste jeho marťan
28. 02. 2008 | 11:49

woodoo napsal(a):

Šcejnar je klasický vyčůránek, který se chce dostat bez klasické politické práce k politickému korytu. Jen jeho chybou je prohra v prezidentské volbě,která, ač se to na první pohled nezdá, ho stála budoucí politickou karieru. Z útoku na nejvyšší politický post, se špatně klesá(a vlastně to i diskvalifikuje dotyčnou osobu)na sesli senátora...Paroubek si to dobře spočítal, zbavil se tak velkého soupeře pro příští volbu prezidenta.
28. 02. 2008 | 11:49

JO napsal(a):

Probůh, on tu ještě stále straší. Už měl být přeci v čoudu! A do Česka jezdit je k zubaři...
28. 02. 2008 | 11:50

jojo napsal(a):

Svejnar nma co nabidnout, tak porad mele o sve udajne slusnosti, o svem kreditu a o tom, jak si vsichni spolecne pekne popovidali v pratelske atmosfere.

Tento ulhanej panak a jeden z levicovych profesoru ekonometrie je odvarenej. Lepsi bude, kdyz se opet zacne angazovat pro blaho vlasti v CSOB, ktera jiz pro blaho vlasti a obcanu udelal sve.
28. 02. 2008 | 11:50

Lucius malfoy napsal(a):

Kyselé hrozny, pane lžiporotče Nobelovy ceny a lžiarchitekte české ekonomické reformy, že ?
28. 02. 2008 | 11:50

WALTY napsal(a):

Vážený pane Švejnare,
jsem rád, že volby vyhrál p. Klaus, protože on se tady pohybuje celý život. Vy jste a zůstanete pro mne emigrant a Ti, dle mých zkušeností nic dobrého nikdy nepřinesli a ani nepřinesou. Kdybyste nebyl "ANTIKLAUS" neměl byste ani zdaleka takovou podporu. To tak prostě je. Kvůli tomu ale bulet nemusíte viz Váš článek, je to jenom další důkaz toho že tu nežijete a naše prostředí nezáte. I přes mou kritiku Vám přeji hezký den
28. 02. 2008 | 11:51

volič napsal(a):

Pane Švejnare, udělal jste chybu. Neměl jste kandidovat. Češi si nezaslouží nic lepšího. Jen ať jim Topolánek dál skáče po hřbete.
28. 02. 2008 | 11:52

Karel 22 napsal(a):

Pane Švejnare, Vy jste se sem z dalekého Michiganu dostavil jen proto, abyste si sezobnul třešničku z dortu a stal se prezidentem. To se tak ale nedělá. Rozjel jste kampaň v americkém stylu, ale v USA byste takhle sotva uspěl. Roky tvrdé práce v politice ocení každý volič. Ale tady Vás znají sotva podle jména. Takže se dejte neprodleně do tvrdé práce - ale tady, ne někde v USA. A ne že Vás 5 let neuvidíme, a pak se zase objevíte jako kandidát Paroubka, Ratha a strany zelených. Nad charakterem svých podporovatelů (hlavně Paroubka a Ratha)se pak hluboce zamyslete. A poslechněte si hlavně projev Paroubka po parlamentních volbách. Nebo jste ho už zlyšel? Jak se Vám líbil?
28. 02. 2008 | 11:52

veverka napsal(a):

Dobrý den,
vážený pane profesore, mě úplně stačí Vaše (a Vaší ženy) líbánky s komunisty, ano i na fotografiích. Vzhledem k tomu, že současná ČSSD, kterou jste reprezentoval se od KSČM příliš neliší, k úseudku o Vás. To, že většina občanů skočila na špek novinářům a mediální kampani ve Váš prospěch zase svědčí o čemsi smradlavém, ve státě čekém. A jak kdosi nedávno napsal, raději již veřejně nevystupujte, la comedia finita.
28. 02. 2008 | 11:53

filip napsal(a):

Pane Švejnare - řeči, řeči, řeči. Před komunisty jste utekl a teď pláčete nad tím, že vás nepodpořili? To nemá logiku. I když, pro vás možná ano. Nesvěříte se?
28. 02. 2008 | 11:55

ivo napsal(a):

to BN: Super, takže raději volíme ty, kteří už měli možnost se v politice ušpinit... ať žije ověřená jistota!
28. 02. 2008 | 11:55

Tomm napsal(a):

Pane profesore Švejnare,
přesto, že jste odpočátku NEBYL kandidátem, z jehož zvolení bych měl radost, a jsem rád, že jste zvolen nebyl, přes všechny mé výhrady k tomu, co jste proklamoval, musím uznat, že jste v těch půtkách neztratil to, čemu u nás, v historických Sudetech, říkáme glanc, musím uznat že i své nevítězství jste nesl právě s oním glancem. Tohoi si u Vás vážím, i přesto, že jsem rád, že byl zvolen Václav Klaus.
28. 02. 2008 | 11:56

jojo napsal(a):

Az na to, ze vlada ODS rust nebrzdila, to amte spravne. Takl si ten rust, najdete. To vse v dobe, kdy se hiospodarstvi transformovalo z komunistickeho na bezne.
28. 02. 2008 | 11:56

yony napsal(a):

Pane Švejnare,
také já, běžný občan sdílím radosti a zklamání z volby prezidenta, nabyl jsem však nejspíš úplně nového pocitu a tím je naděje. Děkuji Vám tímto za za Vaši velmi váženou roli ve volbě, děkuji především za to, že jste mi dal alespoň šanci, že snad ještě existují lidé, kteří netouží po samozvaném vůdcovství, ale plně si uvědomují roli prezidenta desetimilionového národa. Hodně štěstí v životě i v práci !!!
28. 02. 2008 | 11:56

Ach jo ! napsal(a):

Další "druhý vítěz" ala Paroubek . Pane Švejnare, divím se Vám, že se necháte jako kašpárek postrkovat pinglem a ještě přebíráte jeho argumentaci. Tak hluboko klesnout jste snad nemusel ... ???
28. 02. 2008 | 11:58

xbr napsal(a):

Pane Švejnar.
Děkuji že jste svojí přítomností, mnoha lidem dal naději na změnu stylu politiky.
Přeji příjemný den.
PS:Co říkáte výroku předsedy ODS po návštěvě Bílého domu.Cituji:,,Dal jsem mu flintu a moc se mu líbila".
To je vybroušený styl.
28. 02. 2008 | 11:58

PAUL napsal(a):

Pane Švejnare kandidoval jste za stranu Zelených a ČSSD, podíváme se co zrovna dělají jejich vedoucí osobnosti! Tak pan Bursík zrovna honí nějakou emailovou Krávu v přírodě a jeho Jauau hledá ve vepříně prasata ODS jak je nazvala při vaší volbě!Pan Paroubek je zrovna na zahraniční cestě, kde se otvírá světu, až na to, že se jedná o Arabské teroristy kteří mu vše platí! tak že jste kandidoval za vynikající předáky stran! To teda klobouk dolů za tu odvahu a to jste si šlápl do trusu KSČM tak tím jste si určitě pomohl k znovuzvolení!
28. 02. 2008 | 11:58

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik urážlivých příspěvků, které byly v rozporu s Kodexem diskutujících.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
28. 02. 2008 | 11:58

jojo napsal(a):

Klause nemusim ale Svejnara jeste min. Pan chytry co po desetiletich prijde a zacne poucovat jak to delame spatne. Dekuji, nechci a vratte se kam patrite. Myslim, ze z tech 10 milionu lidi co tu zilo a zije jich tisice, desetitisice ci statisice muzou nabidnout vice nez pan Svejnar. A pokud nekdo rika ze ne tak vlastne o sobe prohlasuje ja jsem uplnej blb. A to skutecne je.
Schopnych lidi je tu nepocitatelne ale jenom malo jich chce svuj osud spojit s politikou. A o tom to je.
28. 02. 2008 | 12:00

r.m. napsal(a):

V novinách a časopisech začala primitivní propaganda,jakou jsem za posledních 18 let nezažil.
namísto pozvedávání,vzdělávání a dobrá informovanost čtenářů propaganda v obrázcích, mapkách, kde všude ve střední prostor nepokrývá žádný radar, ale vyobrazené jsou dosahy jen přímo amerických bez sítě NATO.
Úpravy titulků, zavádějící slovník, o neúspěchu se informuje složením slov, kterými si vyjadřuje obyčejně úspěch nebo neutralita.
a úplně otevřeně bez makování, to mne štve a uráží.
28. 02. 2008 | 12:00

HLína napsal(a):

Pane Švejnare, děkuji za Váš komentář k volbě prezidenta, snad je známkou toho, že skutečně hodláte zůstat v politice i nadále.
Antišvejnarovce bych chtěla požádat, aby si ještě jednou po sobě přečetli své příspěvky a zamysleli se nad tím, jestli jejich agrese a urážky, a čekání na to, až my všichni ostatního názoru konečně vymřeme, jsou skutečně na místě, čím je konkrétně pan Švejnar tak popudil, čím urazil, aby museli takto přehnaně reagovat. Váš kandidát to snad - i když o bradavku - vyhrál. Tak proč jste tak nervózní?
28. 02. 2008 | 12:03

kritik napsal(a):

americké prezidentské volby jsou taky pěkný humus - rány pod pás, srabácke metody na hraně zákona atd. atd......myslím, že naše volba byla ještě celkem důstojná
28. 02. 2008 | 12:03

ela napsal(a):

Jak tak čtu tyhle velice často urážlivé příspěvky, tak přemýšlím o tom, že by snad bylo opravdu lepší mít prezidenta emigranta, který vyrůstal v cizí zemi s nějakou tou kulturou. Nedivme se, že volba byla jaká byla - politici jsou přeci námi zvolení zástupci. Takže volíme podle vlastního gusta - hulvát hulváta, že?!
28. 02. 2008 | 12:03

Petr napsal(a):

Vážený pane profesore,
pouze ta okolnost, že jste v této republice dlouho nebyl, částečně omlouvá Vaše názory. Je škoda, že se tak vyhraňujete vůči ODS, protože za 5 let by jste byl jejím ideálním kandidádem na prezidenta - teda pokud by jste tady předvedl nějaký konkrétní výkon. Můžete mě říct, co máte společného s ČSSD? Je mě divné, že člověk Vašeho intelektu, si po první volbě neuvědomil, o co tady jde. Tak jsem si škodolibě říkal, co by s Vámi Ti chlapci z ČSSD za pár měsíců dělali, kdyby jste nakonec vyhrál. Zaráží mě také, jakými lidmi se obklopujete. Jestli budete mít příležitost, přečtěte si, prosím, rozhovor s Jiřím Paroubkem z loňské Mladé Fronty (Dnes) - je to dost velká síla. Třeba Vám něco dojde. Pana senátora Zlatušku jsem měl tu čest poznat blíže během studia a můžu říct, že tak zakomplexovaného a nepraktického člověka aby jeden pohledal. Vás neznám, jen doufám, že Vaše "přátelství" je pouze účelové. Jinak je to politováníhodné.
Nedělám si iluze o některých lidech z ODS, darebáci se najdou ve všech oborech lidské činnosti a ve všech politických stranách. Věřte ale, že kdyby volby probíhaly standartně, tak nemáte šanci. A to říkám při vědomí toho, že jsem nestranil ani panu prezidentovi, ani Vám. Vlastně ani nevím, proč Vám to píšu - nikdy jsem nic takového neudělal. Je ale fakt, že okolnosti kolem volby mě hodně dostaly.Jestli jste chtěl tady něčemu pomoci, tak se Vám to těžce nepovedlo. Čestný chlap by po tom všem poděkoval a zbalil si fidlátka. Anebo začal něco dělat.
28. 02. 2008 | 12:04

Jana napsal(a):

PANE ŠVEJNARE, DĚKUJEME !!!

DĚKUJEME, že jste ukázal všem lidem v téhle zemi, jak se dělá slušná a poctivá politika!

DĚKUJEME, jste morální vítěz této volby. Kdyby měl pan Klaus alespoň trochu soudnosti, tak odstoupí, protože ví, že volba na základě korupce, vydírání, vyhrožování, nátlaku a mafiánských praktik je neplatná.
Tahle píseň na to vznikla:
http://www.pecina.cz/files/...

DĚKUJEME - ukázalo se, že je mezi námimnoho politiků a lidí kteří umí a chtějí hrát fair play a to nemůžou zhatit ani ti zakomplexování a maloměšťáčtí ODSáci kteří umí vyhrávat jen silou moci.

Ad. jak zmiňujete Snítilého, to je absolutní ostuda podlízajících vládních médií!!!
Cituji z Frekvence 1 a jejich !kvalitní" moderátorky pressclub -Tluchoř říká o Snítilém:
"Pokud by měl sedět na chodbě, pokud by neměl papír do kopírky, tak nepochybně klub ODS je připraven mu v této věci pomoci. Já jsem připraven s panem kancléřem například jednat o tom, aby si měl kam sednout. Je to stejné, jako to bylo v případě panů Pohanky a Melčáka. Není to žádný náš plán. Záleží samozřejmě na sociální demokracii, jak se ke svému členovi a bývalému členovi klubu bude chovat".

To je absolutní výsměch demokracii v téhle zemi a všem slušným lidem! Nikdo nepochybuje, že si ODS sprostě podplatila už třetího poslance, tohoto přitiskla ke zdi kvůli spolupráci stb a záhadnému vystavění vily a Tluchoř si teď bude hrát na Boha jak bude pánům poskytovat azyl! Senátor Novotný jasně řekl, že si myslí, že za předraženou ochrankou pro Snítila je to aby se k němu nedostali novináři a nedozvěděli se pravdu! Je mi z pana Tluchoře i z té moderátorky na zvracení.
28. 02. 2008 | 12:05

Kuba napsal(a):

Švejnar je sympaťák, pravicový ekonom. Škoda, že kandidoval jako kandidát ČSSD, která zadlužila zemi více jak 1 bil. jenom proto, aby si koupila hlasy voličů. Spojení se stranou, která prožírá náš ekonomický růst v sociálních dávkách je pro mě zkrátka známka nedůvěryhodnosti a to ten ekonomický růst může být způsobený daňovými úlevami pro zahraniční firmy, lepší prací našeho dělnictva, pěkným úsměvem Špidly či něčím jiným, to už je úplně fuk.
28. 02. 2008 | 12:08

adam napsal(a):

Z pana "Profesora"na Hradě nadšený nejsem. Z Topolánka a his boys se mi dělá zle. Ale to neznamená, že volba p.Švejnara by mě nadchla. Co si myslet o člověku, který hlásá liberální ekonomiku a nechá se nominovat socialisty a komunisty?!!! Co si myslet o člověku, který před komunismem uteče z naší země a pak chce po komunistických poslancích hlasy?!!! Víte, co si o takovém člověku myslím já? - Že to je bezcharakterní kariérista, který za koryto prodá vlastní mámu a zradí kdekoho. Doufám, že i ČSSD si brzy uvědomí, že potřebuje lepší kandidáty!
28. 02. 2008 | 12:09

VV napsal(a):

Vážený pane Švejnare.
Držím vám palce přesto že jsem volil ODS.
Váš problém je v podstatě jednoduchý a jmenuje se Paroubek a Rath. Do té doby než tito dva neodiskutovatelní hulváti odstoupí z vedení a přestanou určovat směr ČSSD nebudete mít ve vašem snažení o politický post šanci. To vy ale určitě víte sám dost dobře.
28. 02. 2008 | 12:09

Karla Horčičková napsal(a):

Vážený pane Švejnare, pro mne jste vítězem vy. Ač volba dopadla ve váš neprospěch , pro mne jste vítězem a snad příští dopadne ve váš i náš prospěch.
28. 02. 2008 | 12:09

Jan Kramoliš napsal(a):

Pane profesore,

obdivuji nadhled, s nímž jste se dokázal povznést nad hašteření, které charakterizovalo volby presidenta. V době, kdy praskají nervy téměř všem, dokážete zachovat klid a dívat se doširoka a dopředu. Jsem sice spíš příznivcem Irů, ale musím tu vzpomenout největšího básníka britského imperialismu: "If you can force your heart and nerve and sinew". Aby někdo po neúspěšné kampani vystupoval jako Vy, na to tu opravdu, ale opravdu, nejsme zvyklí. Bohužel.

Chtěl bych jen poprosit o trochu shovívavosti vůči ctihodným zákonodárcům ODS. Kdo jim může závidět situaci, kdy sice museli tvrdit, že neznají Vaši minulost ani Vaše názory, ale nemohli se na ně zeptat, protože to měli zakázáno? Vy jste nezažil absurditu tzv. normalizace 70. let a reálného socialismu 80. let, oni ano - lhostejno na které straně.

Ctihodná poslankyně Jacques se zmýlila: mandát senátora je cenný, protože pochází přímo od občanů. Mandát presidenta se mu nevyrovná ani náhodou, poslední volby o tom přinesly jen asi dvacetkrát víc důkazů, než jsme potřebovali.

Stávající president ČR vidí v neziskových organizacích ohrožení (svoje, ale mluví o ohrožení demokracie), protože si lidi, kteří pracují zadarmo, nemůže koupit. Předpokládám, že ani v tomto bodě se s ním neshodujete.

S přáním úspěchů zdraví
jk
28. 02. 2008 | 12:12

muf napsal(a):

To J. Kramoliš:
Ale pan Švejnar, který se nechal vodit Paroubky a Kačenkami Jacques a prosil o 100 % hlasů komunistů, ten přece jenom přilil ohně do veškerého volebního hašteření....

Pro Adama :
A jste si tak jistý, že tehdy utíkal před komunismem ???
28. 02. 2008 | 12:18

adam napsal(a):

Vážený pane Švejnare,nedokáži Vás hodnotit jako odborníka ale jako člověka si Vás velice vážím.Jste čestný člověk který se snad ani do dnešní politiky nehodí.Nedokáži si představit co by vaši oponeni vyváděli kdyby se dostali na druhou kolej.Stačí jak se projevovali při volbě.Vždyť to co tato volba předvedla se neslučuje s morálkou slušných a inteligentních lidí.
28. 02. 2008 | 12:22

žaba napsal(a):

Klausovo vítězství znečištěné úplatky, korupcí, zastrašováním, prostě vítězství v mafiánském stylu je morálním vítězstvím prof.Švejnara. Konečně někdo dokázal rozvířit smrduté stojaté vody české politiky. Bohužel. naděje i na čistý vzduch je s Klausem jako prezidentem nulová.
28. 02. 2008 | 12:25

yony napsal(a):

To: Muf
Možná se vám to nelíbí, ale Paroubci a Jaques jsou zástupci statisíců voličů, kterým plní vůli a mají od nich mandát. To, že Klaus vyhrál je fakt (bohužel) a lidé se s tím smíří. Zpochybňování p.Švejnara a nařčení, že přilévá do ohně není na místě a každý normální člověk vidí, že sjednocoval lidi různých názorů bez toho, aby od nich ustupovali je PRAVDA a dařilo se mu to. Pro mě je zcela jasné, komu dám ve všelidové volbě hlas. I kdyby třeba Švejnar nekandidoval. Člověk typu Klaus by to však stoprocentně nebyl a nezajímá mě, jestli jde vpravo nebo vlevo.
28. 02. 2008 | 12:28

Jos napsal(a):

Opět se nepodařilo vytlačit Klause na okraj a všichni ti v Impulsu,Děkujeme odejděte,Viva a další obskurní spolky opět utřeli nos!Je to dobře, protože jak a proč tehdy Švejnar odešel neni jisté a podle výrazů jeho otce když se vrátil, to vypadá na Stb!
28. 02. 2008 | 12:28

honza napsal(a):

Já jsem zklamán, že pan Š. nám dodnes mimo slov o otevřenosti, dialogu atd. neřekl nic o své vizi. Je to vize z prizma amerického profesora, nebo člena dozorčí rady ČSOB?

Vůbec by nám měl ekonomicky vysvětlit jak je možné, že Mertlík s Tošovským a vládou ČSSD mluvili v případě IPB o ztrátě cca 20 miliard, poté do 40 miliard a stálo to 140 miliard. To by nám měl pan Š. podrobně osvětlit a pak ať to znovu zkusí.
Jinak mohu pouze konstatovat, že žije z peněz, které ČSOB ČR ukradla a to velmi dobře.
28. 02. 2008 | 12:28

vasa napsal(a):

Jsem zklamaný z toho, že tento marťan(soudím dle výroku Paroubka, že se spojí i s marťany aby porazil ODS), nedokázal českou politickou elitu
sjednotit v protiklausovskou Národní frontu složenou ze socialistů, komunistů a zbytku, dle zastavaných názorů, těžko zařaditelných politiků.
To v roce 1948 byli jiní kabrňáci
Gottwald, Fuhrlinger, Plojhar ...
Tobyla Národní fronta.
A potom, že prý národ zapomíná,
Zatím bývalá a dnes nově se formující totalita NF zatím nevyhrává. To by bylo moc brzy od poslední revoluce!!
Ať žije neklaus.
28. 02. 2008 | 12:30

morskaapanna napsal(a):

Ano, pane Švejnare, pan president Klaus utrpěl vítězství. Pyrrhovo. Zdravím Vás.
28. 02. 2008 | 12:30

Vico napsal(a):

Pane Švejnar podařilo se vám málem nemožné.Ještě před pár měsíci to vypadalo, že žádná skutečná volba prezidenta nebude, jen hra pro jednoho herce, kterému bude statovat nějaký obskurní kandidát KSČM. Díky vám jsme byli svědky vyrovnaného souboje, díky němuž se mnoha lidem otevřely oči. Třeba jsme byli svědky, že ideologická předpojatost se dá překonat, že názorové rozdíly ještě nevylučují při dobré vůli najít nějaký společný jmenovatel, na kterém se lze shodnout. ČSSD tím, že vás jako spíše pravicově orientovaného ekonoma zvolila za kandidáta na funkci prezidenta, dokázala překročit svůj vlastní stín. Byl jste příslibem jiného politického stylu. Asi bylo na změnu ještě brzy..
28. 02. 2008 | 12:31

Ivo Peterka napsal(a):

neo 28.02.2008 10:11:15: Těmi pozitivními dopady myslíte patrně tu 7% inflaci, na níž se reformy podílejí ... ;-)
28. 02. 2008 | 12:34

stanislav napsal(a):

Vážený pane profesore,
sledoval jsem nejen Vaši předvolební kampań ale i celý průběh voleb s Vašimi projevy a názory, četl jsem tento Váš blog a využívám možnosti, abych Vám poděkoval za to, že jste projevil sílu, odvahu a odhodlání znovu přinést na Pražský Hrad čest, morálku a slušnost. Z celého srdce jsem si přál Váš úspěch a vítězství. My všichni, kteří jsme Vás v duchu volili a není nás málo víme že narcismus, přetvářka, nadutost a korupce nemůže být dlouho udržitelná nejen na Hradě, ale ani v podhradí. To stádo politiků, kteří Vám odepřeli svůj hlas nic nezmění na tom, že lidi Vás v čele chtějí a budou vás volit i příště. Zastavit stále více postupující degeneraci a amorálnost tohoto národa mohou pouze lidé vašeho typu. Vážím si Vás a přeji Vám stálé zdraví, hodně štěstí, jistotu v rozhodování a neochvějnou cestu vzhůru!
28. 02. 2008 | 12:36

morskaapanna napsal(a):

adam:
myslím, že hlasy po komunistech určitě neloudil. Nabídl jim ale jakousi šanci, kterou, ke své škodě, promarnili.
28. 02. 2008 | 12:36

jarpor napsal(a):

Vico

Pokud by tomu bylo skutečně tak, že ČSSD překročila svůj stín a tedy, že by přijala třeba tezi, že dluhy se musí platit, bylo by to jen dobře.
Zatím však skončila s tím překročením stínu pouze deklarativně, navržením pana Švejnara, který, protože je také bankéř, jistě o těch dluzích něco ví. Tam ale překračování stínu skončilo. Bude pokračovat ?

Hezký den
28. 02. 2008 | 12:38

Martas napsal(a):

Vážený pane Švejnare, rád bych s Vámi polemizoval pokud jde o Váš názor na postoj komunistů při volbě prezidenta. Nejsem volič komunistů a ani neznám jejich program, nedokážu tedy posoudit jak silný byl jejich slib voličům pokud jde o nezvolení Václava Klause. Pochybuji ale, že by se snažili o nezvolení Václava Klause i za cenu zvolení jiného kandidáta, se kterým se, jak ostatně sám uvádíte, zásadním způsobem ideově rozchází. Komunisté svůj cíl dopředu jasně deklarovali a dle svých možností se jej snažili docílit, jediné o co jim šlo bylo dosáhnout nezvolení Václava Klause ani Vás. A stěží jim můžete vyčítat zvolení Václava Klause, když mu komunisti (narozdíl od Vás) nedali v žádném ze 6 kol ani jeden hlas.
Zároveň si myslím že se formulací své výtky vůči komunistům sám stavíte do role onoho "Antiklause". Ačkoliv jsem při volbě preferoval pana Klause, nepovažoval bych Vaše případné zvolení za žádný problém pro tuto zemi. Velmi se mi ale nelíbilo snažení ČSSD a SZ, které se při vašich mizivých šancích (bez hlasů ODS nebo KSČM ve třetím kole Vaše zvolení nebylo matematicky možné) zvrhlo na ono "hlavně probůh nezvolte Klause". Svojí výtkou vůči komunistům se s jejich negativním přístupem k volbě prezidenta stotožňujete.
Na závěr pár slov k Vaší výtce vůči senátorům ODS a panu Snítilému. Jistě jste byl připraven na to že jdete do "nepřátelského tábora", ztěží Vás tudíž mohl překvapit jejich negativní přístup. Říkáte že jste očekával svobodnou diskuzi. Zároveň ale zpochybňujete možnost že by poslanec Snítilý mohl mít na prezidentskou volbu svobodný názor - pro něj jste nebyl o nic lepší kandidát než Václav Klaus, zároveň se ale pan Snítilý nestotožnil s vedením své strany v přístupu "hlavně probůh nezvolte Klause". Že by to pořád bylo o tom Antiklausovi?
28. 02. 2008 | 12:38

aleš007 napsal(a):

pokud pan Švejnar chce pět let stát v pozadí české politiky (a nemyslím v anatomickém...) a pak se vynořit zase jako kandidát na prezidenta, fandit mu nebudu.

V té době sice bude kandidovat Paroubek , takže proti němu by mohl mít Jan Švejnar nějakou šanci, ale musí mít už něco odpracováno. Copak do amerických voleb nevstupují zkušení senátoři , guvernéři a senátoři? Z čistého nebe nelze spadnout do funkce prezidenta.
28. 02. 2008 | 12:39

StandaT napsal(a):

Ač věřím, že Vy sám i Vaši nejbližší spolupracovníci jste se chovali nevýsost korektně, mám s Vaší kandidaturou velký problém. Obrazně řečeno: aby jste vyhnal čerta z Hradu, spojil jste se s ďáblem.

Vaše zvolení na hrad by vůbec neznamenenalo otupení hrotů a zklidnění politické scény. Paroubek s Topolánkem jasně ukázali, že si hraji své hry a tak by to bylo i za Vašeho případného presidentování. Když Váš vztah s Paroubkem kdosi nazval vztahem medvědář a jeho medvěd, musel jsem mu, ač nerad, dát za pravdu. Hrál jste druhé housle. Nebyla to Vaše kandidatura, byla to kandidatura Paroubkovy figury. Takže nevěřím, že byste proklamovaných politických cílů (sjednocovat, zkulturňovat) byl schopen dosáhnout. Nicméně máte pět let, aby jste mě a další pesimisty přesvědčil. A budu rád, když se Vám to podaří. Emancipovaně, bez medvědáře.
28. 02. 2008 | 12:40

JC napsal(a):

aleš007 - zdravím
StandaT
Vidím to pánové podobně. Jak říkal Topolánek, "presidentská funkce by měla být završením politické kariéry a ne jeho začátkem."
28. 02. 2008 | 12:48

Martas napsal(a):

Ještě pár vět k počínaní KSČM při volbě. Naštěstí nebylo v jejich silách zablokovat volbu. Pro tento svůj cíl udělali maximum co mohli - protlačili svými hlasy pana Švejnara do třetího kola, aby v něm panu Klausovi znesnadnili situaci. Jediné co mohli udělat víc je pomoci panu Švejnarovi i ve třetím kole, což zřejmě kvůli zásadním rozporům z jejich strany nebylo možné. Pane Švejnare, co přesně a z jakého důvodu tedy komunistům vytýkáte?
28. 02. 2008 | 12:49

Elínka napsal(a):

Děkuji Vám, že jste přijal kandidaturu.
To Kuba: přestaň prosím uvažovat černobíle. Nemusí být všechno dobré, co pochází z dílny ODS a zároveň všechno špatné čeho je ČSSD původcem. Lumpárny jdou napříč politickým spektrem, je třeba posoudit, kde jich je v danou chvíli méně. Ale vzhledem ke zkresleným informacím, které se občanům účelově předkládají, může být rozhodování obtížné. Ti, kteří mají příliš jasno mohou být v politice velmi nebezpeční.
28. 02. 2008 | 12:51

Martin napsal(a):

pane Švejnare, já si na rozdíl od místních vlezdoprdelků a servilních českejch bonzáčků nemyslím, že vy jste měl být hlavou tohoto státu a jsem rád, že jste z volby vypadl. Snad jen tupec nechápe, že vy jste jen loutka mocenských lobistických skupin stojících za CSOP a ČSSD a jako loutka jste se choval i celou przidentskou volbu, kdy jste měnil názory jako korouhvička. V tomto smyslu byste byl typickým obrazem čecháčkovství a zaprděné morálky tohoto národa po desetiletí demoralizovaného bolševickým výplachem mozku. Myslím, že náš národ potřebuje morálního, konzervativního, soudného a realistického prezidenta (čímž nechci říct, že tím je Klaus, ale proti vám je to zcela jiná liga) a ne hadrovýho paňácu, kterým vy jste ve všech ohledech.
28. 02. 2008 | 12:51

neo napsal(a):

Ivo Peterka:

hmm, pán bude asi ekonom. Na vrub reformám jde jen minimální část té 7% inflace.
28. 02. 2008 | 12:54

Tomáš Mareš napsal(a):

To Martin. Tvuj text naprosto dokazuje, ze u nas je stale co zlepsovat...Bude i nadale nutne vest boj s primitivismem, ubohosti a dusevni prostotou, ktera u nas bohuzel v soucasne dobe vladne a myslim,ze je i urcitym dedictvim z dob minulych, jen prebarvenym do jinych barev...Pane Svejnare, doufam,ze nam v tomto boji v budoucnu pomuzete.
28. 02. 2008 | 13:00

Tomáš Mareš napsal(a):

To neo:
Vseznalek nam zase mudrcuje?Vypni uz to Sci-fi ve svy hlave a prober se ty snilku...
28. 02. 2008 | 13:04

Lostris napsal(a):

Vážený pane profesore,

vážím si vašich názorů i kandidatury. Nenechte se prosím, odratit těmi několika lidmi, jejichž názory jsou negativní. Myslím, že někdy je to prostě prostě nesouhlas,názor ale někdy to jsou jen blbé řeči, urážky a podobně. Přeji hodně zdraví,úspěchů a štěstí.
28. 02. 2008 | 13:05

neo napsal(a):

Tomáš Mareš:
nápodobně.

Nejsi ty tajnej brácha Leoše?
28. 02. 2008 | 13:07

Marcela napsal(a):

Pane profesore Švejnare,
děkuji Vám, že naší zemi alespoň na chvilku svitla jiskřička naděje na to, že se u nás něco změní k lepšímu. Třeba jen to, že by někteří zdejší lidé měli konečně pochopit, že se mají chovat slušně.
28. 02. 2008 | 13:09

Kochan napsal(a):

Amerika v Evropě nemá co dělat !!!
28. 02. 2008 | 13:11

IN napsal(a):

fVazeny pane Paroubku,oh pardon,Svejnare.Kdyz jsem totiz cetla Vas blog ,mela jsem pocit ze ho psal Paroubek,proto ten omyl v osloveni. Dovoluji si rict ,ze i ja mela radost z volby prezidenta ,byla jsem rada ,ze jste byl "druhy vitez".(tak vas nazval vas pritel).Zklamani je ,ze se minite nadale angazovat v ceske politice.
28. 02. 2008 | 13:12

Ivana Sudová napsal(a):

Vážený pane profesore. Neměla jsem proti Vám ani to nejmenší,ačkoliv se o politiku velmi zajímám a i jsem v ní na komunální úrovni přes deset let působila,nijak jsem si za celou tu dobu "nevšimla" vaší politické práce pro naši republiku,kterou se tak často zaštiťujete.Ale přesto jsem Vás brala jako inteligentního člověka na jisté úrovni.Bohužel už neberu.Tuto mou úctu jste ztratil svým útočením na naše politiky a to napříč stranami.Napadáte je a osočujete ze všeho možného i nemožného jen proto,že si dovolili Vás nevolit.Ale možná to viděli stejně jako já,že prezidentem naší republiky by měl být člověk,který tu prožil celý život a takzvaně se vypracoval a ne jen populisticky objel pár měst a rozdával úsměvy a nic neříkající sliby.Taká se mne velmi dotkla slova Vaší manželky,která,ač tu nikdy nežila, si dovolí říct o panu prezidentovi Klausovi,že je směšný.Přesto přeji celé Vaší rodině jen to dobré,ale raději tam " u vás". S pozdravem Ivana Sudová - Praha 14, Černý Most.
28. 02. 2008 | 13:12

Tomáš Mareš napsal(a):

To neo:
To si pis...Neni Tvoje mama tajnou segrou Tvyho taty?
28. 02. 2008 | 13:12

honza napsal(a):

Jo a ještě bych se vrátil ke korektnosti a slušnosti vašeho týmu:
"Prasata z ODS" o kterých mluvila koaliční partnerka pí Jacqes-Pajerová-Bursíková tam taky patří?????????
28. 02. 2008 | 13:13

jojo napsal(a):

Pane Kramolisi, prosim uvedte, kde prezident vidi ve stavajicich neziskovych organizcich ohrozeni. Dekuji za presny citat.
28. 02. 2008 | 13:16

PL napsal(a):

Pane Švejnare, připojuji se k poděkování některých čtenářů. Máte mé sympatie. Musím říci, že si přeji, abyste se v české politice nějak výrazněji angažoval. Voliče oslovit umíte, jste schopný a slušný člověk. Vedle hulvátů a ignorantů, kteří tady teď vládnou působíte jako zjevení.
Měli bychomm zůstat optimisty, takže vyjadřuji naději, že to co zde je teď jednou pomine. Nenechte se otrávit nadávkami přisprostlých modrých fanatiků a pomozte nám, prosím...
Vím, že je to nereálné, ale i tak je to skvělé si vás představit jako lídra opozice...
28. 02. 2008 | 13:17

Mirek Novák napsal(a):

Vážený pane Švejnare,i když se budu asi opakovat,velmi Vám děkuji za Vaši kandidaturu a za
ukázku slušného,ale přímého
vystupování.Přeji Vám mnoho úspěchů a přál bych si abyste dostal příležitost uplatnit se
na naší politické scéně.Člověk
vašich kvalit zde výrazně chybí.
28. 02. 2008 | 13:20

Jan Ebermann napsal(a):

Pane profesore. Stydím se za část spoluobčanů v této diskuzi, kteří chovají vůči Vám neskrývanou zlobu a vyjadřují ji agresivními a nenávistnými výpady. Skoro mi to připomělo "třídní nenávist" z dob komunismu. Že nejste jejich kandidátem, to je v pořádku. Vy jste ale slušný člověk, postupoval jte zcela podle zákona, ničím jste se neprovinil ani morálně. Naopak, Vaše vystupování by mohlo být vzorem pro jiné. Proč jte tedy vzbudil nenávist těchto lidí? Vím to. "Provinil" jste se tím, že jste vůbec kandidoval. Závěrem. Nenechte se rozladit ani nyní v povolební době a žijte s pocitem, že za Vámi stojí významná část občanů této země a časem se jistě přidají další, kteří dojdou nového poznání.
28. 02. 2008 | 13:23

Tomáš Mareš napsal(a):

To Ivana Sudova
Pan Klaus je nejen smesny, je take arogantni a navic jeho pusobeni ve vlade nema nic spolecneho se slovem uspech...To je take fakt, ktery jste opomnela ve svem prispevku zminit...Vase slepa oddanost by se dala nazvat fanatismem...Pan Svejnar mozna neni clovekem, ktery by se vystavoval pred kazdy objektiv kamery, narozdil od pana Klause...U pana Klause se jedna mozna o pripad genialniho herce, nikoli genialniho politika a v zadnem pripade ekonoma...Take preji prijemny den.
28. 02. 2008 | 13:23

jarpor napsal(a):

PL

Jak víte, že nadávky zde používají jen "přisprostlí modří fanatici" ?
Jak dokážete, že u oranžových, červených, zelených či černých "ignoranti a hulváti" nejsou ?
Děkuji předem za laskavou odpověď.
28. 02. 2008 | 13:24

Ufer napsal(a):

Vážený pane profesore,
pro nás jste se stal vítězem prezidentské volby právě Vy. Blahopřejeme Vám a děkujeme za tu naději, kterou jste nám svou kandidaturou přinesl.Volby jsme prožívali skutečně velmi emotivně, řekli bychom, že tam bylo silné podobenství s rokem 1968. Ta bezmocnost obyčejných lidí...Přejeme Vám hodně síly, zdraví a připojujeme přání, zůstańte v naší politice. Potřebujeme Vás. Děkujeme Vám.
28. 02. 2008 | 13:26

neo napsal(a):

Tomáš Mareš:

ne není.
28. 02. 2008 | 13:28

Tomáš Mareš napsal(a):

To PL: Jsou tam, to je samozrejme, jen je v pripade jejich chyby kolegove hloupe nekryji a neomlouvaji, tak jako to je v ODS. Viz pripad mezipristani premiera v Innsbrucku, ktere bylo chabe omlouvano tim,ze piloti potrebovali splnit pocet povinnych pristani...Trapne, ostudne, hloupe...
28. 02. 2008 | 13:29

Meňo napsal(a):

NA SHLEDANOU, pane profesore, U PRÍMÉ VOLBY prezidenta ČR jejími občany!
Možná, že to nebude ani těch pět
let trvat.
Dík za naději !
28. 02. 2008 | 13:29

vocc napsal(a):

Jan Švejnar se mýlí v tom, že byl subjektem. Tím by mohl být v případě tajné volby. Osobně si myslím, že by tak měl větší šanci na zvolení, ale těm co jej nominovali, o jeho zvolení ani tak nešlo. Šlo jim o to ponížit prezidenta VK. A k tomu se jim do značné míry povedlo. Dnes už je pro ně JŠ nezajímavý. Nebo si dokážete představit jak jej za 5 let znova ČSSD navrhne? Kdepak to navrhnou svého kandidáta. Budou mít totiž větší šanci na jeho prosazení. ODS nebude mít tak výrazkou a profilovanui osobnost jakou je VK.
Kdo by tedy mohl JŠ znovu navrhnout? Zelení? Budou ještě v parlamentu?
Pokud by to JŠ myslel s politikou v ČR vážně, musel by vstoupit do pol. strany. Nejspíš ČSSD. Stát se poslancem, být ministrem financí kdyby ČSSD uspěla nebo třeva předsedou rozpočtového výboru pokud by ČSSD byla nevládní stranou. Pokud by chtěl víc musel by kandidovat na předsedu ČSSD a zvítězit. Stát se po vyhraných volbách premiérem. Dokážete si toto představit? Já ne.
28. 02. 2008 | 13:30

Tomáš Mareš napsal(a):

Pane Švejnare,
mockrát děkuji za Vaší kandidaturu a pevně věřím, že ta další už bude úspěšná...
28. 02. 2008 | 13:31

Mona napsal(a):

Pane Švejnare,jsem velmi ráda,že jste se nestal naším prezidentem.I když jste se pro některé lidi stal takřka velkým "spasitelem",pro mě jste byl pouze antiklausem bez vlastního názoru.Všem stranám jste přikyvoval a sliboval nemožné a tím jste mě vůbec nepřesvědčil o vysokém morálním kreditu,o kterém jste sám často hovořil.Přeji další úspěchy v učitelské praxi v USA.
28. 02. 2008 | 13:32

RUMCAJS napsal(a):

Vaše naivita je naprosto bez hranic vašnosto.
Copak Vy jste někoho sjednotil ?
Vy jste někoho oslovil?
Vy jste měl nějaká témata?

Vy už konečně pochopte, že jste byl pouhý Antiklaus. To co strany sjednocovalo, nebyla Vaše maličkost, ale touha pokořit Klause.

Oslovil jste pouze občany, kteří nemají rádi Klause. Neoslovila je tedy Vaše kampaň, ale opět Antiklaus.

A témata? Připadá mi to, jako kdyby se volil ředitel podniku a on ve své řeči jako vize stanovil:
Lepší kvalita našich výrobků
Lepší organizace práce
Lepší zainteresovanost zaměstnanců na výsledku firmy atd.
Jinak řečeno : fráze,fráze a zas fráze.
Čím víc Vás poznávám, tím víc se děsím toho,že by jste mohl někdy mít vliv na chod této země.
Pokud chcete udělat naopak radost mě, pak se vykašlete na politiku a založte si radši skautský oddíl. Ty ty Vaše vize možná nadchnou.
28. 02. 2008 | 13:32

Tomáš Mareš napsal(a):

To neo:
Tak tomu never, kamo...
28. 02. 2008 | 13:33

Honza napsal(a):

Pane Švejnare, chtěl bych vám blahopřát k vašemu volebnímu vítězství.Zapsal jste se do podvědomí českého národa.A máte mnohem větší moc, vyjadřovat se k událostem v naší republice,přesto bych vás rád viděl v politice, aby jste ji mohl ovlivňovat ve vašem duchu, který je blízký většině českého národa, jako nestranný člen naší politiky.Do dnešního dne jsem volil vždy stranu a ne osobnost,jsem toho názoru,že musíme klást vyšší váhu na osobnosti, než na strany.Po dnešních zkušenostech lidé určitě přijdou,jak volit ty pravé.
28. 02. 2008 | 13:33

Kuba napsal(a):

To Elínka: Určitě nevidím svět černobíle, najdu sto chyb na ODS. Bohužel na ČSSD jich najdu tisíc. Ta strana je pro mě argumentačně prázdná, pouze tlachají a prázdný je potom pro mě i kandidát, který se s nimi spojí. Na Klausovi také vidím chyby, není 100%, ale alespoň vím co od něho čekat. Žádné kam vítr, tam plášť jak to praktikuje ČSSD. Diskuze o tom, jak je to "opravdu" v politice (každý na někoho něco ví, všechno zkorumpované) beru asi jako diskuzi o UFO. Hodně lidí by UFO chtělo, bohužel se ho mikdy nedočkájí. Stejně tak se já nikdy nedočkám konkrétních důkazů o tom, že ta polotika je tak špatná, jak někteří lidé chtějí, aby špatná byla.
28. 02. 2008 | 13:36

Analytik napsal(a):

Pěkně napsáno, zatím asi to nejlepší od p. Švejnara.

Já osobně mám radost z této situace, kdy slušní lidé přestávají mávat rukou nad kulturou našeho veřejného prostoru, reprezentovanou lidmi/symboly, jako je Klaus, Šlouf, Dalík či stranou ODS.

Prezident je prohraný, bude škodit a dělat ostudu, je ale důležité využít tento potenciál a změnit uvažování společnosti v dosavadních dichotomiích ODS-zbytek, levice-pravice, boháč-"socka" na jediné správné SLUŠNÝ ČLOVĚK-DAREBÁK.

Přestaňme si už konečně od darebáků kálet na hlavy a pojďme do toho, křesťan, Žid, podnikatel, odborář, pravičák, levičák, běloch, Rom.
28. 02. 2008 | 13:37

JC napsal(a):

Honza, :-)))
Nejkrásnější ironický příspěvek dne. Bravo Honzíku.
28. 02. 2008 | 13:38

Uhuhu napsal(a):

Je mi líto, že jste přistoupil na ponižující roli stát se cvičenou opičkou Paroubka a Bursíka
28. 02. 2008 | 13:39

Tomas Mares napsal(a):

Rumcajs prave pritah´ z lesa. Slovnik primitiva, typicky volic ODS...Reklama jak vysita...Vy hlavne do ty politiky nechodte, protoze pak bysme s tou politickou kulturou u nas moc nepohli...A ve Vasem pripade opravdu mlcet znamena zlato...Tim udelate vsem ostatnim velkou radost.
28. 02. 2008 | 13:39

Tomas Mares napsal(a):

JC:Blabol dne, gratuluju...
28. 02. 2008 | 13:40

Twisted napsal(a):

To, ze prezidentska funkce ma byt zavrsenim politicke kariery, ze kandidat na prezidenta musi mit politicke zkusenosti - to jste vy, kteri na tom zakladate svoji argumentaci, slyseli kde? Je to vas nazor, nebo prejaty nazor, nebo je to podle vas tradice? Nic jineho to byt nemuze, protoze Ustava takove podminky nezada. Chci se zeptat: Jak kandidata diskvalifikuje pokud se pred svoji kandidaturou aktivne neangazoval ve vysoke ci regionalni politice?
28. 02. 2008 | 13:41

JC napsal(a):

Analytiku, ta poslední věta by se měla tesat - nejlépe do mramoru.:-))
Je to vůbec možné ???? :-))
28. 02. 2008 | 13:41

Jakub napsal(a):

Pane Svejnare z vasich slov je hodne citit, ze jste porazku porad jeste "nerozchodil". Ze si myslite, ze jste mnohem lepsi nez Klaus, ze ODS nestoji zanic zato CSSD to jsou panecku borci... Nepripada vam to jako prilis cernobile videni? Jen my jsme ti dobri oni vsichni jsou ti zli. Myslim, ze to neni uplne idealni vlastnost pro pripadneho prezidenta...
28. 02. 2008 | 13:44

Teo napsal(a):

Pane Švejnar, vy jste byl objeven a nominován na kandidáta Bursíkem a přijat jako kandidát proti V.Klausovi i ČSSD. Není vaší zásluhou, že k tomu došlo. O vaši nominaci rozhodl někdo jiný. Vy jste to pouze přijal.
Příští volby, do kterých chcete kandidovat už budou z jiného soudku, protože už se o vás bude vědět jako o svém vlastním kandidátovi a ne jako o nalezeném oponentovi proti Klausovi. Váš program bude skutečně váš, vaše vize do budoucna budou vašemi. Pak jsem ochoten vám i fandit, zvláště když do té doby budete pracovat v České politice pro svou vlast.
Jinak jste se zatím vyznamenal pouze tím, že vaše jméno bylo použito opozicí - levicovými stranami proti pravici s jejich symbolickým představitelem. Symbolickým proto, že jako prezident se musel vždy zachovat nadstranicky, ikdyž po chuti mu to jistě nebylo.
Pokud do té doby poslanci a senátoři nezmění způsob volby prezidenta na přímou volbu občany, pak silně pochybuji, že vás ta levice bude znovu podporovat na prezidentský stolec. Nebude se totiž potřebovat vymezit proti V.Klausovi. Také proto budu sympatizovat s vaší kandidaturou, protože už bude jen o vás a ne o politickém boji levice proti pravici a naopak. Tak hodně štěstí příště!
28. 02. 2008 | 13:45

Twisted napsal(a):

To, ze prezidentska funkce ma byt zavrsenim politicke kariery, ze kandidat na prezidenta musi mit politicke zkusenosti - to jste vy, kteri na tom zakladate svoji argumentaci, slyseli kde? Je to vas nazor, nebo prejaty nazor, nebo je to podle vas tradice? Nic jineho to byt nemuze, protoze Ustava takove podminky nezada. Chci se zeptat: Jak kandidata diskvalifikuje pokud se pred svoji kandidaturou aktivne neangazoval ve vysoke ci regionalni politice?
28. 02. 2008 | 13:46

Bolšoun napsal(a):

Vážený pane profesore. Neurážejte svými výroky KSČM. Řekli to jasně a před volbou. Prof. Švejnar není kandidátem KSČM, a dokonce není ani levicovým kandidátem. Podpoříme ho v prvním a druhém kole první volby, ve třetím kole ho nepodpoříme. Váš tým to věděl, možná, že vy také. Vyhrát jste nemohl. Vyjednávání o jiné kandidátu byla neúspěšná a vy sám jste souhlasil s účastí ve druhé volbě. Byla to pouze Vaše věc a Vaše rozhodnutí. Že jste prohrál bylo logické. Některé občany vaše osoba nadchla , někomu to bylo jedno a jiný s kandidátstvím na prezidenta státu kde jste léta nežil , nesouhlasili. Ale zato nemůže KSČM. Podle mně bYla tato strana jedinou, která jasně a dopředu co řekla , udělala. Nikoho neurážela , nikoho z kandidátů nezvýhodňovala, ale také se do volby nezapojila. A to bylo jediné správné. Tak podle mně, v příštích volbách, pokud budete kandidovat, dopadnete stejně jako letos.
28. 02. 2008 | 13:46

Vah napsal(a):

Doufam, ze do budoucna nas usetrite ostouzeni nasi vlasti mezinarodnim lhanim. Lharu, podvodniku a jinych kriminalniku je v gangu, s nimz jste se v touze po moci sprahnul, uz vic, nez dost.
28. 02. 2008 | 13:47

jaro napsal(a):

Pane Švejnare, ach ta pravidla pravopisu!!
- nebo co vlastně máte na mysli? "...náměstci ministrů a známé lobistické firmy..."
Tenis či tennis by se dalo prominout, ale takto asi opravdu nevíte, kde jste a o čem je řeč.
28. 02. 2008 | 13:50

Vava napsal(a):

Pane Švejnare, byly to poučné volby pro národ v tom, že si musíme dát příště pozor na "malé" strany, které se přikloní, bez ohledu na svůj program a záměry, k jakékoliv jiné straně, která právě vyhrává. Proto si myslím, že příště musíte být kandidátem silné strany. Jenom mi hlava nebere, jak se příště budou tvářit na Vaší kandidaturu lidé typu Pitharta, Rumla, Philipa, Dientstbiera a Paroubka. Vidím Vás (při tajné volbě) jako horkého favorita, velmi "stravitelného" i pro ODS. Navíc za pět let už nemusíte být pro většinu národa Mr. Nobody
28. 02. 2008 | 13:51

Petr Urban napsal(a):

Pane Švejnare. Já osobně bych si Vás přál, jako svého prezidenta.
28. 02. 2008 | 13:52

Kamil napsal(a):

http://neviditelnypes.lidov... Doporučuji si přečíst tenhle příspěvek. Hezký den.
28. 02. 2008 | 13:52

Ich napsal(a):

Je to jen náhoda, že u většiny Anti-Švejnarovců jsou jejich komentáře plné zášti, hulvátství a často i gramatických chyb...?
28. 02. 2008 | 14:01

Michal Vacek napsal(a):

Vážený pane Nevítězi, doporučuji párkrát vynechat Prozac a ona Vás ta radost přejde. A pak hajdy zpátky do Michiganu. Váš Michal
28. 02. 2008 | 14:03

RUMCAJS napsal(a):

Tomáš Mareš:
To že jste absolvoval VUML, ještě neznamená, že můžete ostatní urážet.
28. 02. 2008 | 14:08

4:stav napsal(a):

ve veřejných volbách by jste taky nevyhrál
to by jste musel jinak myslet i cítit, ale vy nejste pro občany s vaší ideologií, jste stejný vlastizrádce jako Topolanek s Paroubkem, my chcem referenda, přímé volby a více odpovědnosti přenést na voliče, vy hájíte akorát moc, byznys, podrazy a sebe a ještě k tomu USA a EU,
v téhle zemi nemáte šanci vyhrát - ledaže by se Paroubek stal diktátorem a vy jeho prorokem
28. 02. 2008 | 14:11

Vašek napsal(a):

Vážený pane profesore, nic si z toho nedělejte, tahle buranská a špinavá země se všude se povalujícími vajgly, závislá na cigaretách a pivu (a ještě jsou na to obyvatelé pyšní) si opravdu více zaslouží toho nejmoudřejšího, t.j.Klause a jeho jednotnou KSČ, pardon, ODS. Teď jen čekám, kdy prosadí změnu ústavy tak, aby byl prezident, samozřejmě jen dnešní, neodvolatelný a zůstane prezidentem i po své smrti. Když to šlo v KLDR, proč ne tady. Uvidíte, co teď ODS udělá, aby přímá volba neprošla, zvláště když ten nejosvícenější se již stačil vyjádřit, že je proti (pochopitelně). Ale škoda, byla šance na změnu. Podotýkám, že jsem 100% Čech, narozený a vždy žijící v Praze, to abych nebyl obviňován z protičeského šovinizmu. Zkuste založit stranu, bude nás hodně, kteří Vás budou volit. Snad pak i těch vajglů bude méně.
28. 02. 2008 | 14:11

rendp napsal(a):

to Morgast:
v Ankete nejvetsi cech roku zvitezil Karel IV. Nazyvan nekdy Otec vlasti.Narodil se v Cechach, ovsem nasledujicich tricet let stravil ve Francii kde vyrustal a vzdelaval se...Svejnar zde stravil let 18 a ted je z nej "prasivy american".Jak kuriozni...nechapu jak si mohl ten "prasivy" francouz ziskat tak velkou popularitu ze vyhral po 625 letech dokonce anketu. Taky to byl "cizinec", dokonce neumel ani cesky, ale mel moc a sanci neco udelat a udelal. A hodne...
28. 02. 2008 | 14:13

Dorka napsal(a):

Vážený pane Švejnare. Vydržte pět let a pak si Vás všichni zvolíme
28. 02. 2008 | 14:13

entice napsal(a):

Víte pane profesore, nechce se mi věřit, že jste neviděl, že to nebyla síla vaší osobnosti, ani vaše vize možného prezidenta, ale neskrývaná zášť vůči Klausovi od těch stran a nakonec i veřejnosti, jimiž jste byl nanominován. Nešlo o osobnost, šlo jen o to kým, bez oheldu na vize, Klause vyšoupnout. Ostatně projevy pana Bursíka či Paroubka tohy byly jasným dokladem. A je venkoncem fuk, zda se mi Klaus jako prezident líbí. Co mi fuk není a nebylo by, kdyby prezidentem měl být jen produkt osobní nevraživosti politiků jiného vyznání než pan Klaus. A ruku na srdce, i vy jste byl veden vlastní uraženou ješitností z dob devadesátých let, kdy ne vy, ale Klaus... :-)
28. 02. 2008 | 14:14

neo napsal(a):

Bolšoun:

ODS a Zelení taktéž.
28. 02. 2008 | 14:15

stejskal napsal(a):

Pánové Rumcajsi, neo a Tomáši Mareši,

pokud se nepřestanete vzájemně napadat, začnu Vaše příspěvky mazat.

Libor Stejskal, editor blogů
28. 02. 2008 | 14:16

Tomas Mares napsal(a):

To Rumcajs: Prvni jste urazel Vy,ja se jen zastaval a pouzil vybiravejsi slovnik...A je mi 24 let, takze VUML nehrozi...Hezky den preji
28. 02. 2008 | 14:17

Tomáš Mareš napsal(a):

To Stejskal. Omlouvam se.
28. 02. 2008 | 14:19

Kris napsal(a):

Ten Švejnar to snad nemyslí vážně.
Takové kecy.
Přijde si sem a myslí si, že po několika měsících žití v ČR nás všechny zná.
Neví nic.
Vašku. Mohu se tě na něco zeptat?
Jsi zhulenej?
Kdo koho ovlivnoval.
Jediný kdo ovlivnovali byli ti nabubřelý lidičky z ČSSD a zbytek jejich přisluhovačů. Ti by se přidali ke komukoli, když by z toho něco měli.
Nebudu se rozčilovat. Za to mi nikdo nestojí a žaludeční vředy také nechci. Děkuji.
Já osobně byl nevolila nikoho, protože všichni tam jsou na dvě věci.
Sliby a pak nic. Hlavně že mají plný koryta.
A tím myslím všechny. Bez vyjímky.
28. 02. 2008 | 14:20

Zuzka napsal(a):

Pane Švejnare,
Váš blog mi jen potvrdil můj názor, že jste člověk s pozitivním myšlením a nadhledem a že lepšího kandidáta na prezidenta jsme si přát nemohli. Nenechte se prosím odradit a vydržte i nadále. Děkuji za naději pro všechny slušné lidi.
28. 02. 2008 | 14:20

jarpor napsal(a):

Vašek

Vaše vyjádření "buranská a špinavá země se všude se povalujícími vajgly, závislá na cigaretách a pivu" o Vás hodně vypovídá.
Ten co to vše napraví je pan Švejnar. Geniální myšlenka ...
28. 02. 2008 | 14:22

Jerry napsal(a):

Vážený pane Švejnare,
ačkoliv jsem smýšlením nalevo, a o Vás je známo, že tíhnete spíše doprava, i tak Vám chci pogratulovat k výsledku ve volbě prezidenta.. Už dlouho se zde neobjevila tak silná osobnost jako Vy. Těšil jsem se, že konečně se tu zlepší aspoˇtrošku politická atmosféra i nálada v zemi.. No bohužel, budeme muset minimálně do dalších voleb počkat.. Vás bych si osobně přál v současné situaci jako prezidenta ČR. Že máte dvojí občanství, mi opravdu je šumafuk. To, že byl nakonec zvolen demagog Klaus (dle mého i zločinec, ale to ponechme stranou, to sem nepatří), je bohužel práce dalíků, Šloufů a jim podobných.. Tento národ asi potřebuje pořádně padnout na zadek, pak se konečně třeba některým v hlavě rozsvítí..
asi jste na naše poměry zvolil v kampani nezvyklé metody, i když v zahraničí zcela běžné, a to já oceňuji.. Protože i pan prezident Masaryk jezdil mezi lidi a zjišťoval jejich postoje.. a tak by to mělo být.. To je má představa o prezidentovi..
Možná jste mohl použít některé věci, které jsou o VK veřejně známé, ale on zatlouká a zatlouká (např. komunistická minulost, kupónová privatizace, a podobně). Vy jste to neudělal a toho si vážím. Místo toho jste se soustředil na propagaci sama sebe a to je jedině správné.. To, že VK na Vás útočil, kde mohl, svědčí o jeho omezenosti.. Já osobně doufám, že po odchodu VK z Hradu se konečně česká politika pročistí, uvolní a pak mají šanci na úspěch lidé jako Vy. Třeba totižlidem dojde, co nám tu dnes vládne za zločince a zloděje.. Do té doby je třeba vytrvat.. Ona se již nezadržitelně blíží..
Proto vytrvejte.. Já Vám přeji
vše dobré a jen víc takových jako Vy..
28. 02. 2008 | 14:23

Martin napsal(a):

Pane Švejnare.
Jsem levicový volič a vy pravicový kandidát. Když jsem se dozvěděl o tom, že můžete kandidovat na úřad prezidenta, nebral jsem Vás. Po několika týdnech sledování Vašich názorů, chování, vystupování jsem změnil názor a považuji Vás za výborného kandidáta. Je mi líto, že jste nebyl zvolen prezidentem této země a prezidentem mým. Bylo by mi ctí. Přeji mnoho zdraví a úspěchů. Martin
28. 02. 2008 | 14:24

Lada napsal(a):

Pane Švejnare fandim Vám jsem smutný že nejste mým prezidentem.Václav Klaus působí dojmem nadutého páva s patentem na rozum.Už se nehovoří o tom jak jeho politika zkrachovala a nevěďel si rady jaký úsporný baliček má vytáhnout.A projev,že špinavé peníze nesmrdí taky nelze zapomenout.Však to dnes vidíme jak jeho strana je DEMOKRATICKÁ žádný modrák nesmí mít svůj názor.O všem rozhodují "velitelé této" mafie a nesmí být jinak.Já bych se styďel vládnout za pomoci bez charakterních přeběhlíků prospěchářů.Prosím vydržte!
28. 02. 2008 | 14:30

Milada napsal(a):

Trochu přecenujete svoje síly. Asi vám nedochází, že kdyby kandidoval třeba Ferda mravenec jako anti - Klaus, dostal by ve sněmovně stejně hlasů jako vy. To vůbec nebyla vaše zásluha, to jen bylo vše proti Klausovi. Ostatně tohle se málem stalo i Havlovi, kdyby nebyl ve druhé volbě zadržen poslanec Sládek. Taky prošel o 1 hlas a nikde se to furt nevytahovalo. Je dobře, že máte možnost si ještě počkat a pak se ukázat. Ale v té době budete mít jiné protikandidáty a vaši spojenci budou podporovat Paroubka. Takže z toho zase nebude nic a lid vás nezvolí - na to jste příliš velký suchar.
28. 02. 2008 | 14:31

car komančov OO8 napsal(a):

Pane Švejnar ,,,To jste se fakt ještě neprobudil,,,To nebyly proboha plenarky v USA.,,,,,byla to volba prazidenta ja to nechapu proč se divite ,že pravicoví,odešli a nechtěli se s vama bavit,Nemam vzdělani ale ji kdyby měl možna jindy dy si vas taky poslechl,při volbě prezidenta by se s vama o tom vubec nebavil,jsem pravicově založeny.Covy tu chcete vyučtovat to že jste si to platil sam,je dobře to co jste předvedli s vašimi kumpany bylo natlakove pravo což nejde popřit,to se neslučuje ze zakladní listinou prav a svobod.,,,takchle se voli jen po valece a při revolucich.Proboha vy jste si naši zemi spletl s bananovou republikou.Vaš populismus fakt nezna meze ,ještě že se to nedělo v Čile.Jake jste měl přijmy v USA před rokem 89 to by mě fakt zajimalo.Ale jen v usa kolik lidi si tam kupovalo vaše knihy a kolik jim tak bylo pruměrně let.to ja radši svojim vnoučatum budu povidat při krtkovi jak si sehnal raketu a odletěl hledat Parobkof a budu jim vypravět jaka to mohla byt země oškliva kdyby ji krtek neobjevil a nepostavil se proti zlu ktere tu planetu ohrožovalo a to jsou a budou vždy lide kteří nejsou zase tak neznamí oni maji jmena a jsou populističti ještě vic než pernikova chaloupka ktera by nebyla k snědku jako ta co vam přines děda vememe lžičky a dame se do toho a vibite dědičky chutna to mame dobrou chaloupku a pustíme si ještě krtečka,,,,,hurá.......Z
28. 02. 2008 | 14:38

pravdomluvný napsal(a):

Kamile, článek je opravdu zajimavý a zase jsem se utvrdil o levičáckých praktikách,děkuji za info.Pane Švejnare,po přečtení článku na neviditelném psu jsem rád,že jste nevyhrál a doufám,že ani nevyhrajete,můj prezident nikdy nebudete a vaše kamarády z USA si také nechte tam kde jsou.
28. 02. 2008 | 14:38

Jan Mikula napsal(a):

Musím říct, že jste mne velmi zklamal. Vypadal jste dobře, ale čím víc Vás poznávám, tím víc mi připadáte jako klasický politik, kterých tu máme spoustu.

Říkal jste, že byste byl nadstranický. Teď je jasně vidět, že byste nebyl nadstranický, byl byste pouze prezidentem těch, kteří Vás volili a kterým byste se pět zavděčoval, aby Vás znovu volili.

Kéž byste místo kydání špíny dělal to, co jste proklamoval - pracoval na tom, aby se v České republice žilo lépe.
28. 02. 2008 | 14:40

Jerry napsal(a):

Milada: A vy víte všechno?? Stejně jako Šašek, tedy pardon, Vašek z Hradu?? mJaké máte důkazy pro svá tvrzení?? prostě jen keci o ničem, vaše nenávist je očividná. A v hlavě asi taky málo. jestli vám to nedošlo, toto byl pokus o změnu. Pokus o návrat k demokratickým principům z dob prezidenta Masaryka.. Říká Vám to jméno vůbec něco?? To byl člověk, který měl vysoký morální kredit a byl uznáván.. O VK se nedá říci ani jedno!! TGM totiž ctil zákony a Ústavu, VK hledá cestu, jak toto obejít.. Vy podporujete zločiy a zločince, ale je to vaše volba.. Ale, prosím, neurážejte nikoho. To svědčí o vaší inteligenci..
28. 02. 2008 | 14:42

PAUL napsal(a):

Miládka má pravdu!
28. 02. 2008 | 14:49

MA-FU napsal(a):

Pane profesore Švejnare
museli jsme projít těmi fekaliemi co se vyplavily na volbě presidenta abychom viděli tu pravou tvář české politické kultury (po které se stále volá) tak jsme prozřeli a mnozí vědí koho příště nezvolí ,neb v slušných lidech očekávacících důstojnost -tak jediný představitel jste byl Vy .A tak přeji hodně síly a zdraví si uchovejte pro příští přímou volbu kde nebudete jen morálním vítězem. --- Zjistíš,jak trpce chutná cizí chléb a jak je perná cesta nahoru i dolů po cizím schodišti.--Dante ALIGHIERI
28. 02. 2008 | 14:50

J. Zeman napsal(a):

Vážený pane Švejnare!
Chci Vám pouze poděkovat za to, že jste se do kandidatury vůbec pustil, a především za to, jak Vaše kampaň vypadala. Mnoho našich spoluobčanů jste jistě přiměl ustoupit od úmyslu otočit se ke zdejší politice a věcem veřejným již definitivně zády... Stejně jako před prezidentskou volbou bych Vám rád vyjádřil svou podporu a popřál mnoho úspěchů ve Vašich dalších aktivitách! Z Vašeho rozhodnutí působit nadále ve veřejném životě mám upřímnou radost!
28. 02. 2008 | 14:56

pravdomluvný napsal(a):

Jerry,pokus o návrat k demokracii?Ta prohrala (veřejná volba) a vyhrála zvolením p.Klause.Nechci ani domyslet co by zde dělo po výhře p.Švejnara,kolik "demokratů" z USA by si sem přijelo vydělat o p.Paroubkovi a spol ani nemluvím.
28. 02. 2008 | 14:57

Pedro napsal(a):

To Jaro:

You are a tru impersonation of stupidity.

Tenis - Tennis
uááááááááááá!!!!!
28. 02. 2008 | 15:00

Jerry napsal(a):

PAUL: Já jsem člověk, co se snaží o věcech přemýšlet..

U tebe je vidět, že v hlavě nic a jenom umíš nadávat.. Typický proklausovec..
28. 02. 2008 | 15:01

PAUL napsal(a):

J. Zemane vy mu blahopřejete jako by to byl Krajský tajemník UV KSČ, úžasné jak se vám po těch dobách stýská!
28. 02. 2008 | 15:03

Tupelo napsal(a):

@Ich: myslim, ze to nahoda neni a ze prislusnost je zrejma. Z naproste vetsiny takovych prispevku cisi frustrace.
28. 02. 2008 | 15:04

Jerry napsal(a):

pravdomluvný: Napřed si něco přečti, pak mluv o demokracii!! Ty vůbec nevíš, co to slovo znamená!! A začni články o VK, je jich dost a dost..
http://schol-methodicus.eu/...
http://video.google.com/vid...
http://humintel.com/klaus_k...
http://profesor-klaus.osoba...
http://blog.aktualne.centru...
http://www.cibulka.com/cgi-...
http://nr1a.com/privatizace...

To video je jen bonus..
28. 02. 2008 | 15:06

Jan Kramoliš napsal(a):

muf napsal(a):

"Ale pan Švejnar, který se nechal vodit Paroubky a Kačenkami Jacques a prosil o 100 % hlasů komunistů"

Kdyby se pan Švejnar nechal někým vodit, vypadl by v prvním kole první volby. Mluveným projevem se od pana Paroubka odlišuje víc než pan Klaus. Komunisty neprosil, nýbrž jim otevřeně řekl, za jakých podmínek se můžou stát platnou součástí demokratického režimu. A - podstatný rozdíl oproti Klausovi v roce 2003 - řekl všechno toto i veřejně.
28. 02. 2008 | 15:10

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem další urážlivé příspěvky, který byly v rozporu s Kodexem diskutujících.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
28. 02. 2008 | 15:12

pravdomluvný napsal(a):

Jerry nebo Tom? Co je demokracie?Volit tak jak to p.Paroubek přikáže?Jestli je toto demokracie tak skoč do stroje času a dej si rok 48 a začni si říkat Kléma.Taky mám pocit,že to nějak přestáváš nervově zvládat.Příjemný den
28. 02. 2008 | 15:12

Analytik napsal(a):

Uhuhu napsal(a):
- Je mi líto, že jste přistoupil na ponižující roli stát se cvičenou opičkou Paroubka a Bursíka

Jakub napsal(a):
- Ze si myslite, ze jste mnohem lepsi nez Klaus, ze ODS nestoji
zanic zato CSSD to jsou panecku borci... Nepripada vam to jako prilis cernobile
videni? Jen my jsme ti dobri oni vsichni jsou ti zli.
-----------------------
No já si myslím, že toto je signifikantní: stoupenci JEDNÉ JEDINÉ IZOLOVANÉ STRANY mluví o všech ostatních stranách, že vidí svět černobíle.
:-D

Kdo nejde s Klausem, jde s Paroubkem. Kdo říká, že Klaus není borec (nebo se mnou, že je to obyčejný vejtaha a lump), tak automaticky říká, že borec je Paroubek.
Losna nebo Mažňák?
Nebo kdo automaticky neustoupí Klausovi, je cvičená opička.

Stát je rozdelen na darebáky+jejich příznivce a slušné lidi.
Řez jde teoreticky všemi stranami, teoreticky (!) i skrz ODS.

Darebáci kradou, lžou, vydírají a uplácejí - podle toho se poznají.
Dívejte se okolo sebe.
28. 02. 2008 | 15:17

Analytik napsal(a):

A zvláště doporučuju ODSákům si všimnout, jak dopadli pravděpodobně největší darebáci z ČSSD: Šlouf a Gross.

Jsou to ti, kteří propagovali a podporovali Klause, s nimi se Klaus radil, ti Klausovi pomohli na Hrad.

Z jiných stran to je třeba Miroslav Grebeníček (KSČM), Miroslav Kalousek, Pavel Severa (KDU-ČSL).

Ze zahraničí nelze nezmínit Koženého, Slotu a Mečiara.

Tomu říkám parta. :-)
28. 02. 2008 | 15:21

pravdomluvný napsal(a):

Jerry,nedavej mi do úst slova která jsem neřekl(nepsal),nebo ano?????Tím pádem se chováš tak jak jsem napsal a není třeba žádné reakce,hulváte a prosím pana Stejskala o zakročení,nejsem žádný nacista.Jdi na vyšetření,opravdu to s tebou není dobré
28. 02. 2008 | 15:24

HONZA napsal(a):

Dosud jsem byl toho názoru, že poloviční analfabet, je ten kdo umí číst, a neumí psát. Teď vidím z příspěvků některých křiklounů, že tomu může být i naopak. DĚKUJI TĚM NĚKOLIKA Z MÁLA, kteří poskytli svědectví nadhledu nad přízemní "žabomyší" úrovní rozoumků některých projevů obyvatel typu české louže. Ti kteří vidí dál do budoucna analyzují současný stav společnosti bez stranického límce by se měli konečně sjednotit. Naději,bez ohledu na příslušnost těch kteří ji přinesli je třeba uskutečnit. Zaplať pán bůh za to, že nám dává šanci. Bóže chraň současné politiky, aby neutoupili naději v té bažině, ve které, jak nás o tom sami nedávno přesvědčili, sami živili až v ní sami uvízli.
A malou poznámku: Zájmy jednotlivých stran zdaleka nejsou společnými zájmy obyvatel státu. Opadnutím velké vody i moci se vždy vynoří nakupený kal a špína.
28. 02. 2008 | 15:32

stejskal napsal(a):

Stalo se.

Pane Jerry, žádám Vás, abyste se podobných urážek vyvaroval. Jinak budu Vaše texty mazat.

Oba pány prosím, aby se přestali do sebe navážet a zkusili se přidržet tématu. Případné další osobně laděné výpady budu též mazat.

Libor Stejskal
28. 02. 2008 | 15:32

Jerry napsal(a):

pravdomluvný: Hádat se s tebou nebudu, ty tu šíříš lži a pomluvy.. Demokracie totiž je to, že když mám nějaký svůj názor, tak si jej taky umím obhájit!!!
P.S. Je vidět, že jsi obětí modré chřipky, já vím, je to zákeřná nemoc..
Ale volba Švejnara nebylo žádné nařízení Paroubka.. To bylo usnesení Poslanců a senátorů z ČSSD.. A jak již jsem psal, pokud má někdo jiný názor, není nic jednoduššího, než si jej obhájit.. Tomu já říkám demokracie.. Ty to rozlišuješ evidentně takto: co není podle mě, je špatně.. Tedy jiný názor neřipouštíš.. A takto se chovali nacisté.. a i komunisté před rokem 89..
28. 02. 2008 | 15:34

Jerry napsal(a):

stejskal: Osobně se moc omlouvám.. Jen nesnáším takové lži, co tu byly napsány.. Pokud je to pravda, musí to být snadno dokazatelné..

Ještě jednou se omlouvám..
28. 02. 2008 | 15:37

Jan Kramoliš napsal(a):

to jojo:

VK ve Varšavě: "Postdemokracii chápu jako potlačení demokracie v důsledku pokusů různorodých sil, struktur a skupin uvnitř státu - bez demokratického mandátu - přímo určovat (nebo aspoň zásadně ovlivňovat) různé klíčové oblasti veřejného života dotýkající se občanů. Mám na mysli různé projevy NGOismu (NGO = anglická zkratka pro nevládní organizace - pozn. red.), politické korektnosti, umělého multikulturalismu, radikálního humanrightismu, agresivního ekologismu atd. Aktivity organizací vytvořených na těchto základech představují nové formy ohrožení lidské svobody, kterou zejména my, kteří jsme prožili komunismus, bereme nesmírně vážně."

Lidové noviny 17. 5. 2005
28. 02. 2008 | 15:41

Martin napsal(a):

Vlada velmi vyrazne ovlivnuje ekonomiku. Za prve tvorbou zakonu, za druhe zasahovanim do danovych sazeb, minimalnich mezd atd., za treti vystavbou infrastruktury a za ctvrte co je videt nejvice primou podporou investic. S timto poslednim instrumentem se souhlasit nemusi, ale nesouhlas nezmeni jeden fakt, ze napriklad vetsi cast slovenskeho rustu HDP a cast poklesu nezamestnanosti vytvari podniky, ktere Dzurindova vlada prilakala ohromnymi investicnimi pobidkami. I u nas maji tyto firmy vyrazny podil na HDP i poklesu nezamestnanosti, ale ten cisty primy vliv je nizsi nez na Slovensku, protoze jsme 2x vetsi stat a zaroven bohatsi. Stejny objem investic ma proto u nas tak tretinovy vliv jako na Slovensku ale i on je vyznamny.
28. 02. 2008 | 15:42

chytryhorak napsal(a):

Pane profesore,
každý jsme viděli něco jiného. Já jsem viděl upoceného poslance Paroubka který zabránil znovuzvolení pana Klause ve třetím kole první volby pouze tím, že během noci ..(to co se dělo víte vy lépe než já, já si to mohu pouze domýšlet). Dále jsem viděl, že ke zvolení pana Klause N E B Y L O potřeba komunistických hlasů. A to pro dost důležité.
28. 02. 2008 | 15:45

pravdomluvný napsal(a):

Neřekl jsem žádnou pomluvu!Dále jsem neviděl nvolbu prezidenta ,ale trapné divadlo.Jinak jsi nic neobhajoval,ale hnedle urážel.Stále tvrdím,že volba prezidenta ma být veřejnou volbou lidu to je u mě demokracie,to je vše co jsem chtěl k tvé osobě.
28. 02. 2008 | 15:46

Jerry napsal(a):

pravdomluvný: Jak říkám, ukončeme toto vzájemné osočování..

Jen přidám, že neznáš Ústavu, základní zákon státu..
Tys tvrdil, že veřejná volba není demokratická..
V Ústavě jsou volby veřejná i tajná na stejné úrovni.. Jak tedy můžeš označit jednu za nedemokratickou a druhou za demokratickou?? Jinak volba prezidenta přmo občany samozřejmě, ale ODS to tu brzdí, na to jsou důkazy.. Jsou i v těch článcích ode mě viz výše.. Klaus moc dobře věděl, že v přímé volbě by zvolen nebyl..

A jinak: demokracie není jen volba prezidenta..

A za to označení tebe se též omlouvám, to sem nepatří..
28. 02. 2008 | 15:52

pravdomluvný napsal(a):

Přijímám,je jasné,že demokracie není jen volba prezidenta,ale Já jsem myslel pravě jen k volbě.Jinak uznávám,že Klaus a ODS udělala mnoho chyb,ale to samé najdeš u všech pol.stran.Prostě to není na pár řádků zde.Přeji krásný zbytek dne
28. 02. 2008 | 16:00

stejskal napsal(a):

Díky, pánové.

Velice oceňuji Vaše poslední příspěvky (to není ironie, myslím to zcela vážně).

Libor Stejskal
28. 02. 2008 | 16:03

bobr napsal(a):

To neo:
Odložte růžové brýle a podívejtese na realitu života očima průměrného pracujícího člověka, starobního nebo inv. důchodce, osamělé matky a dalších občanů, kteří Vaše nadšení nesdílí, a nesdílí poprávu. Vy vidíte jen to co vidět chcete . Opakujete Klausův novoroční diskutabilní výrok, že u nás lidé nikdy nežili lépe než dnes.
A co to hloupé politické pletichaření, komediální volba prezidenta, krádeže, loupeže a vraždy na denním pořádku, vulgarizmus a sprostota premiéra a dalších vysokých činitelů, justiční frašky a další a další?
Nemáme totalitu? Pravda, ne komunistickou, ale zase máme vládu jedné strany, bohužel!
28. 02. 2008 | 16:09

Jirka Dvořák napsal(a):

Pane Švejnare,

Fascinuje mě, jak si můžete myslet, že volba prezidenta měla něco společného s Vámi. Vnímal jsem Vás jen jako figurku pánů Paroubka a Bursíka.

Fascinuje mě, jak pro mě inteligentní člověk jako Vy a celá řada dalších inteligentn9ch rádoby kadnidátů na prezidenta jako třeba pan Pačes, se může snížit k tomu abyste se stal loutkou výše jmenovaných pánů.

A co mě fascinuje úplně nejvíce, že když za Vámi s touto nabídkou někdo přišel, že Vás mohlo napadnout, s Vaší inteligentcí, že byste mohl být prezidentem České republiky.

Myslím, že celé to bylo proto, abyste se zviditelnil a následně se politicky angažoval někde jinde, pravděpodobně, abyste se stal představitel nové politické strany.

S pozdravem,

Jirka Dvořák
28. 02. 2008 | 16:20

Martin napsal(a):

Jirko Dvoraku, muzete mi vysvetlit, proc se stal pan Svejnar loutkou ? Vadilo vam, ze je jakykoliv protikandidat Vaclava Klause - kazdy protikandidat aby mel sanci musel hledat podporu u CSSD ci Zelenych, tudiz z kazdeho byste asi udelal loutku.
28. 02. 2008 | 16:25

Kamil napsal(a):

http://neviditelnypes.lidov... Mám tu ještě jeden příspěvek. Taky stojí zato. Hezký den.
28. 02. 2008 | 16:25

neo napsal(a):

Bobr:

politické pletichaření bylo je a bude. Osamělé matky mají dnes více než kdy předtím a to Vám mohou samoživitelky potvrdit.

Krádeže a loupeže byly také a dnes dokonce počet vražd klesá. Dřív nebyla tak vyvinutá média, takže se méně vědělo.

Ano, promiér je sprostý a nejen on..v ničem si nezadají všichni dohromady.

Ale budu stát za tím, že toto období, je z historického hlediska nejlepší.

ps. vládnou 3 strany s příměskem čtvrté strany:)
28. 02. 2008 | 16:29

JC napsal(a):

bobr,
Vy jste odložil růžové brýle a uzřel jste realitu, která vám vyrazila dech. Chápu,že jste to měl snadnější za dob, kdy se plán plnil na 120%,boj o zrno skončil vždy vítězně, všichni milovali naši krásnou zemi a její představitele, neloupilo-se, nevraždilo a politicky nepletichařilo.
Tou poslední větou jste to ovšem dorazil.
P.S.Která,že je to "jedna strana" jejíž vládu máme ?
28. 02. 2008 | 16:32

Jiraak napsal(a):

Dobrý den. Děkuji panu Švejnarovi za kandidaturu i za článek.. děkuji příznivcům pana Švejnara za pěkné a kultivované příspěvky. Děkuji příznivcům Klause za neustále se opakující tři nebo čtyři nesmyslné argumenty proti p. Švejnarovi. Jasně dokládají, kdo ve volbě presidenta české republiky skutečně zvítězil a kdo byl jmenován na nejvyšší post pomocí nekalých praktik vlastní strany..
28. 02. 2008 | 17:02

m&m napsal(a):

Jsem panu Švejnarovi a antiklausovské alianci nejvíce vděčný za to, že ODS musela se špínou ven. Neocenitelná zkušenost, vidět na vlastní oči to, co jindy probíhá skrytě. ODS se po počáteční panice rychle adaptovala, ale vidět jak to vypadá, když ji selžou obvyklé mechanismy, kterým tu špínu zakrývají, bylo k nezaplacení...:-)

Když si i sám praotec musel osobně shánět hlasy a riskovat pověst schůzkou se Surňakem na poslední chvíli, to už mu muselo být opravdu horko.

A že teď vylézá na povrch další špína o propojení Grossových "dobře investovaných" peněz s Weiglovými kšefty, také stojí za pozornost (a vyvolává otázky o minulé prezidentské volbě)...

http://zpravy.idnes.cz/kanc...

http://zpravy.idnes.cz/gros...

http://zpravy.idnes.cz/kanc...
28. 02. 2008 | 17:19

JC napsal(a):

m&m,
Že vy také věříte, že 11.9.si zaplatil G.W.Bush ?
Zajděte s tím k lékaři. stihomam je dobré podchytit v počáteční fázi.
28. 02. 2008 | 17:34

m&m napsal(a):

Když nevíte, jak popřít fakta, je vždy fajn obvinit druhého ze stihomamu.

Zkuste popřít něco z toho, co jsem napsal. Jen do toho, neostýchejte se.
28. 02. 2008 | 17:46

Radim napsal(a):

Pane profesore,
rád bych Vám poděkoval za to,že jste dokázal za tak malou chvíli spojit sta tisíce lidí v našem státě a dal nám naději.Pevně věřím,že tohoto daru, který je ve Vás využijete a budete víc aktivnější v naší politice.Za pár dní, jste vnesl do plitiky ty aspekty a vlastnosti,které mají být součástí každého zákonodárce.Pokud bude za pět let přímá volba prezidenta,máte můj hlas.
28. 02. 2008 | 17:47

J. Kvasnicka napsal(a):

Česká republika dostala takového prezidenta, jakého si zaslouží.
Čeští občané až pozoruhodně snadno přistupují na politiku typu "účel světí prostředky" - kupování hlasů (ať už formou přímo finanční nebo formou trafik) je na denním pořádku, osobní nepodložené útoky se staly tolerovanou formou politického boje (Kubiceho zpráva, útok na prof. Švejnara přes ČSOB), nehorázná demagogie, víra, že 100X opakovaná lež se stane pravdou, atd. To jsou jen některé z neduhů politiky, které voliči svým zástupcům až příliš snadno odpouštějí, pak se nelze divit, že volba prezidenta dopadla tak, jak dopadla.
Určitě by ale byla škoda alespoň se nepokusit využít získanou podporu - například ve formě vytvoření nového politického hnutí.
28. 02. 2008 | 17:55

myrta napsal(a):

pane Švejnare,to nejhorší co se budoucnosti republiky mohlo stát,se stalo.Byl zvolen Klaus.Přejeme si proto,abyste vydržel v angažovanosti pro nás pro všechny.Nynější prezident není pro nás prezident,ale prolhaná a zkorumpovaná konzerva starého.VYDRŽTE PROSÍM,těšíme se na Vás.
28. 02. 2008 | 17:57

Jiraak napsal(a):

to Radim... máte tam chybu.. to není plitika ale plytika - od slova plytký..
28. 02. 2008 | 18:09

krutibrk napsal(a):

Vážený pane Švejnare, jsem rád, že jste prohrál prezidentskou volbu. Ne proto, že bych byl fanatickým přívržencem pana Klause, ale proto, že Vaše názorová tolerance je tak bezbřehá, že to vypadá, že vůbec názor nemáte. Jedna věc je být politicky konsenzuální a druhá věc je neschopnost jasně odpovědět i na tak prostou otázku, jako kolik je hodin. Musím říci, že z celé Vaší kampaně jsem získal dojem, že Vaší nejfrekventovanější odpovědí bylo: "To je dobrá otázka". Žil jsem dost dlouho v USA, abych věděl, že je to tam takový společenský úzus. Většinou, ale po tomto smířlivém úvodu, následuje velmi přímá a jednoznačná odpověď. U Vás nenásledovala. Jediné konkrétní vyjádření, které jsem zaslechl z Vašich úst byly útoky na prezidenta a ODS. Takže bohužel, pro mne zůstáváte "Antiklausem". A to mi přijde jako kvalifikace na prezidenta poměrně málo.
28. 02. 2008 | 18:16

myrta napsal(a):

pro krutibrka...Mluví z vás závist,ZÁVIST,ZÁVIST!!!!
28. 02. 2008 | 18:27

jarpor napsal(a):

myrta

O jaké závisti, prosím, píšete na příspěvek krutibrka ?
Na koho nebo na co ?
Díky za objasnění.
28. 02. 2008 | 18:40

myrta napsal(a):

pán který žije dost dlouho v USA a zřejmě toho moc nedosáhl/rozhodně ne tolik co prof.Švejnar/,logicky svému krajanovi nepřeje,že kandidoval na prezidenta.Nebo ať to také zkusí!!
28. 02. 2008 | 18:49

krutibrk napsal(a):

To je dobrý postřeh, Myrto. Nemám co závidět. Pan Švejnar prohrál.
28. 02. 2008 | 18:51

jarpor napsal(a):

myrta

Děkuji.
No já s Vašim názorem co dosáhl nebo nedosáhl krutibrk polemizovat nebudu.
Jeví se mi, že spíše z Vaší strany je přání otcem myšlenky, než aby z příspěvku krutibrka vyzařovala závist.
28. 02. 2008 | 18:55

Hell napsal(a):

Souhlasím do písmene s krutibrkem. A ještě dodám. Ani ten pohled na prezidentskou volbu není ze strany pana Švejnara objektivní. I kdyby hlasovali pro pana Švejnara všichni komunisti, presidentem by se nestal. Pro V. Klause hlasovala víc než polovina všech poslanců a senátorů. Ani jeden nebyl z KSČM. A ty náboje a výhružné dopisy si asi příznivci V. Klause rozesílali sami sobě? O jakém tlaku ze strany ODS to pan Švejnar mluví? Všichni, co zkolabovali, byli voliteli prezidenta.
28. 02. 2008 | 18:56

starý lhář napsal(a):

Pro pravdomluvný. Máš naprostou pravdu.
28. 02. 2008 | 18:57

krutibrk napsal(a):

Jarpore, jen nechte Myrtu, ať to ze sebe dostane, ať to v něm neztvrdne, jak v koze lůj :-)).
28. 02. 2008 | 18:58

Míra napsal(a):

Nedávno jsem četl rozhovor s Vámi na idnes. V jedné odpovědi uvádíte, že jste měl v některém z kol volby stejně nebo dokonce o hlas víc, než Václav Klaus. To už si z nás opravdu děláte srandu. V každém z kol jste měl hlasů méně a předpokládám, že do 281 počítat snad umíte. Bohužel Vám nevěřím, že jste toto vypustil z úst omylem či náhodou nebo že už se nepamatujete. Dále: Vaše snaha neustále se připomínat je už komická. Třesete se snad strachy, aby se na vás nezapomnělo? Dále používání vět typu: Klaus zvítězil díky přeběhlíkům - to už Vás naočkoval Jirka Paroubek? Jsem zvědav, kdy se prohlásíte za "druhého vítěze volby" a divím se, že jste ještě nepoužil Paroubkovo oblíbené "je mi ho (jich) lidsky líto", protože toto se jeho okolím šíří jak infekční choroba :-) Také jsem z Vás získal dojem, že nátlak pořád vede jen ODS, korumpuje přeběhlíky, (zatímco SZ, ČSSD a spol. jsou vzory čistoty) ale kdyby někdo z ODS volil Vás, byl by to jistě "konstruktivní jedinec". Domnívám se, že Vaší jedinou záchranou byla právě veřejná volba, protože být volba tajná, je dost dobře možné, že by V. Klaus obdržel klidně třeba 160 hlasů.
Co se týče Vašeho zmínění pana Zlatušky - tak jeho vyjádření o mírně fašizoidním stylu VK je už opravdu víc než ubohé.
Jestli Vás mohu požádat: děkujeme, odejděte.
28. 02. 2008 | 19:04

myrta napsal(a):

krutibrku bez obav,mě nejvíc ze všeho žere,že byla naděje uhnout z téhle sestupné trasy.Na další léta vyhlídky neradostné.
28. 02. 2008 | 19:06

jchj283 napsal(a):

Pane Svejnare,
je hezke jak vyjmenovavate klady tech stran,o kterych vetsina lidi,kteri sleduji politiku a ziji tady vedi stokrat vice,nez vy.Nechci se vas dotknout a tak premyslim casto,zda ve vasem veku jste tak naivni,v te situaci by jste byl slusny a nebo ...?? No chapete co si myslim,proste,pane,NEVERIM VAM.A ted,pokud se budete namahat prispevky cist,zamyslete se a poctive si v dusi preberte jak se citite,kdyz pan Paroubek je na vylete v Syrii ve spolecnosti teroristu!!!Neni vam hodne stydno na dusi,kym jste se nechal nominovat??
Bylo mi strasne hanba a verte,je nas mnoho.Nedelejte si takove iluze s podporou lidi,to co jste ziskal,bylo jen proto,ze jste delal levicovym politikum Antiklause.Az skoci Klausvi druhe volebni obdobi,bude kandidatu habadej,to mi verte.
28. 02. 2008 | 19:16

jarpor napsal(a):

myrta

No tak to zkuste podle pana Švejnara - vzůru do Ameriky, Clintonová nebo Obama copak to jsou konkurence ? Tedy když to tu má tu sestupnou trasu.
Mnoho štěstí !
28. 02. 2008 | 19:17

myrta napsal(a):

kde jste vyčetl,že bych já toužila po karieře dokonce prezidentské.Samozřejmě že to tu má nejen sestupnou tendenci,ale už to je skoro sešup.Tvrdíte opak?
28. 02. 2008 | 19:31

jarpor napsal(a):

Myrta

To byl jen návrh, když je tu ten sešup ... a protože
říkají, že v Americe je taky nějaký problém - jo recese - čili jde to dolů, tak z toho všeho ten návrh.
Nic ve zlém, nemusíte se hned ježit ...
28. 02. 2008 | 19:36

JAN GORAN napsal(a):

Mám tento dotaz. Diskutuje se o tom, že senátora Kalbáče někdo překvapil na WC a řekl mu, že pokud nebude volit Švejnara bude z toho mít obrovské osobní důsledky a také to bude mít neblahé důsledky na celou KDU-ČSL. Je tedy zřejmé, že to byl někdo, kdo podporoval Vaši volbu. A já Vám chci říci tento můj názor. Pokud jste skutečně tak noblesní jak jste se projevoval po celou dobu prezidentské kampaně a i při volbě samotné, neměl byste to být právě Vy, který by se měl razantně zajímat o to, kdo byl onen neznámý muž na toaletách, jenž horoval za Vaši volbu. Vy necítíte, že Vás to může poškozovat?
28. 02. 2008 | 19:41

myrta napsal(a):

Amerika má podsttně větší šanci se z toho dostat,až Bush bude nahrazen v krátké době. Ale u nás-když si představíme stoupající kurs koruny a neustále stoupající inflaci-co to s námi udělá?K tomu nepřetržité rozkrádání veř.financí a morálka na nule ,spíše v mínusu.A pět let před námi.
28. 02. 2008 | 19:42

jardas napsal(a):

Vážený pane Švejnare, jsem velmi rád, že jste se nestal presidentem naší země. Nic o vás totiž nevím a masáži médií o spaziteli ze zámoří nevěřím. Můžete být dobrý ekonom, asi jste lepší ež pan Klaus, ale chybí vám to podstatné - nejst leader. Vy jste byl, jste a zůstanete vždy jen poradce. Proto byste se měl držet toho, co vám jde a necpat se tam, kde na to nemáte.
Jo a měl byste taky poděkovat médiím, protože takovou pozitivní masáž ve váš prospěch předvedli snad jen při bolševickém povstání v České televizi.
Přesto vám přeji hodně úspěchů v další kariéře.
28. 02. 2008 | 19:49

Milan napsal(a):

Vážený pane profesore,
jste sympatický a byl by z Vás dobrý prezident. Jenom jste nepochopil, že tady v podstatě není demokracie, že tady vládnou mafie a různé skupiny podivných individuí typu Standy Investora apod.
Zástupci lidu, kteří jsou zkorumpovaní a vydíratelní.
V této konstelaci buď můžete patřit mezi ně a pak máte šanci nebo mezi ně nepatříte a šanci prostě nemáte...
28. 02. 2008 | 19:59

Wanda napsal(a):

Vážený pane profesore, píšete, co vám při volbě udělalo radost, tak Vám chci říct, co mně neudělalo radost: že jste se nestal našim prezidentem. Chápu, že někteří naši "vrcholní" politici jako trhovci mařili vaše zvolení - ten rozdíl mezi vámi a mnohými z nich by byl propastný. A tak máme, bohužel, prezidenta, který nad vším tím morálním bahnem přivírá oči, hlavně, že byl zvolen.A který se nestydí pustit se do Vás uboze dva dny po volbách a přes média.
Doufám, že budu mít možnost se s Vámi někdy setkat a nechat si podepsat Vaši knížku. Srdečně zdravím a díky, že jste ukázal, jak by to mělo být.
28. 02. 2008 | 20:07

Petr napsal(a):

Už si to myslí hodně lidí, tak to mohu dát k disposici.
Věci veřejné se zlepší, ale bude to trvat. Jak věc urychlit? Každoročním lidovým hlasováním o výši platu poslanců, senátorů, vlády a prezidenta na příští rok. Jak hlasovat? Na orazítkovaný papír napsat celkovou částku příjmů politika za rok, vypočítat z částek průměr, stanovit tak přiznanou částku, tu vyhlásit a kontrolovat, aby nebyla překročena. Důsledky netřeba rozebírat. Co vy na to? To co máme vyřeší jen trh, tak jej tam pustme.
28. 02. 2008 | 20:39

jarpor napsal(a):

Petr

Prosím, už nepijte, nebo, když pijete, tak nepište.
Obé je pro Vaše dobro ...

P.S. Doufám, že si nápad budete budete financovat sám ...
28. 02. 2008 | 20:45

vlk napsal(a):

Pane profesore - díky za to, že jste zdvihnul rukavici. Díky za to, že jste dal lidem aspon na pár dné naději, že politika se dá dělat jinak. Zejména slušně a transparentně. Bez klokaních kapes, bez zástupu přítelíčků.

A téměř to vyšlo.

Ještě jednou díky. Ale mrzí mne, že nechcete vstoupit do klasické politiky. Vlastní stranou. Bylo by to moc potřeba. Tohle je pro mne to opravdové a velké minus.
28. 02. 2008 | 20:52

krutibrk napsal(a):

Myrto, jak tak čtu Vaše příspěvky, skoro mám dojem, že nezvolením pana Švejnara byla ohrožena demokracie v ČR. Doporučuju přečíst znovu ústavu, najmě pasáž o pravomocích prezidenta.
28. 02. 2008 | 21:00

Ikena napsal(a):

Tak přesně toto hodnocení jsem netrpělivě očekával. Shrnutí pana Švejnara je pro někoho nemilosrdné, ale je na 101%.
Někteří si asi ještě nezvykli na to, že si kdosi dovolí vyjádřit názory, které mohou být pro ně velmi nepříjemné a navíc to není levičák. Slyšel jsem nedávno v TV postaršího senátora hovořit o své straně, jako o straně plně konsolidované a jednotné. Slovník, jak vyšitý z dob normalizace. Že by snesl jiný názor, tomu nevěřím a tak se nedivím ani útěku zadem.
A pokud jsme se měli v minulém roce nejlépe, tak ten základ byl "bohužel" položen za vlády ČSSD, to se nedá zpochybnit. Ale teď nám to začíná trochu drhnout a někdo bude bručet. Zajímavé, jak pomáhají některá média, nejdůležitějším dnešním tématem je nalézt vlastníky stadionu Slávie, ale není jím např. prodej skladů-zámků za směšnou cenu, nebo privatizace nemocnic. To je snad tabu.
28. 02. 2008 | 21:38

Hell napsal(a):

Vlku, Ty fakt nechápeš, že ta NOVÁ HEZČÍ POLITIKA, CO PŘEDVEDL PAN SVEJNAR, je jen virtuální realita, jakou nám předvedla tzv. nezávislá media? Že ve skutečnosti obě strany používaly stejně drsné praktiky k dosažení svých politických cílů, Švejnarovská klika snad dokonce o něco drsnějších ( střelný prach a nábojnice v dopisech, zastrašování a nátlak na volitele V. Klause a z toho vyplývající kolabující poslanci - shodou oklností právě ti, kteří volili současného prezidenta. Nebo si myslíte, že si ty náboje poslali sami a odpadávali jen náhodou? A pokud by volba nebyla veřejná, V. Klaus by to vyhrál na celé čáře. Kecy o korupci v tajné volbě je blábol hodný Nobelovy ceny. To si vymyslel Paroubek s Bursíkem, aby si pohlídali své ovečky. A ještě se jim podařilo ušpinit ODS, aniž jí cokoliv dokázali. Mazané...
28. 02. 2008 | 22:27

Ikena napsal(a):

Hell
vy jste zase jeden z toho modrého šiku, kteří opakují stejné prupovídky a kterým se musí po lopatě sdělit, co asi bylo za schůzkou ŠloufxWeigl, když starý aparátčík Šlouf jasně řekl, že je pro V.K.
Tvrzení, že Švejnarovská strana byla drsnější, to už tady taky několikrát bylo a v různých verzích. Je to stále dokola. Vaše konsolidovaná strana, jak se vyjádřil normalizačním slovníkem, jeden velmi starý senátor, je čistá jako lilie a ničeho nečestného se nikdy, ale nikdy nedopustila.
Věřte tomu, přeji Vám to, ale jedno Vám sdělím. To bylo překvápko, když nevyšla tajná volba a "krtci" z ČSSD museli na světlo. A je to dobře, že vyplavali.
28. 02. 2008 | 22:43

hanah napsal(a):

Pane Švejnare,
přečetla jsem si článek vašeho přítele Marka S. Ellenbogena, komentátora TA UPI z 19. 2.08 "Zastánce komunistů zvítězil",který od této agentury převzala média v řadě států. Autor v něm mj. uvádí, že jste mu o průběhu prezidentské volby podával informace. Zmíněný článek je neuvěřitelná snůška špinavostí a lží a uráží nejen prezidenta Klause, ale i občany České republiky.
To je pane Švejnare ona pomoc, kterou jste nám před volbou sliboval? To je ono zviditelnění ČR ve světě? Nezklamal jste mne. Od počátku vašeho nového objevení se na veřejnosti bylo zjevné, že jste Klausovi pokoření z 90. let dosud neodpustil. A pomsta jako program pro budoucího prezidenta ani u nás v Česku nestačí.
28. 02. 2008 | 23:07

m&m napsal(a):

Kde je hanah, jsou pomluvy. Kde jsou pomluvy, je hanah.
Tak sem s tou neuvěřitelnou snůškou špinavostí, sem s odkazem, sem s důkazy, že článek psal prof. Švejnar. Těším se.
28. 02. 2008 | 23:36

pavla napsal(a):

Divím se, jak jsou u nás lidi lehce zmanipulovatelní. Nevím, čím je p.Švejnar tak uchvátil, že jich tolik mohlo uvěřit těm bezobsažným frázím a slibům, aniž by předtím tady cokoliv dokázal. Je to opravdu jen antiklausovská loutka. A jestli si někdo myslí, že arogantní je Klaus, tak ještě více je Švejnar a ještě sebevědomější. Stačilo se dívat na jeho výraz při volbě. Mně nejvíce vadily výpady na prezid.Klause v projevu před volbou. O tom po volbách ani nemluvím. Soudný člověk se takto nechová. Samozřejmě si to V.Klaus nenechal líbit. Jen ať se pěkně vrátí tam, odkud přišel. Svěží vítr - jak někteří hlásají - tady určitě nepřinese s stmelení národa už vůbec ne. Myslím, že takových odborníků tady máme dostatek. A kdyby ne, p.Paroubek určitě zas nějakého rád vyhrabe.
28. 02. 2008 | 23:37

m&m napsal(a):

pavla: správně, je to cizák, ať táhne. Republiku si rozvracet nedáme!
28. 02. 2008 | 23:40

prirodovedec napsal(a):

M&m: viz h. haasz

http://neviditelnypes.lidov...

dale

http://www.upi.com/Internat...

Rekl bych, ze je to skoro jako to od pani Elisky C.H., ale v opacnem gardu. Na druhe strane ty kulky aj. tam chybi, mohlo to byt jeste dokonalejsi.
28. 02. 2008 | 23:58

hanah napsal(a):

to m a m:
prosím odkaz : http://www.upi.com
atlantic_eye_a_communist_apologist.wins/8532/

chcete-li český překlad
http://angličtina.olivovník.cz./
Nepsala jsem, že článek psal Švejnar, ale jeho přítel.
A takhle je to se vším co napíšete, milé m a m.
28. 02. 2008 | 23:59

gogol napsal(a):

Vazeny pane Svejnare, jsem rad ze jste kandidoval a ze se ukazalo, ze slusna politika ma minimalne podporu zhruba poloviny obcanu CR.
Jen nevim proc ODS musela postavit sveho Antisvejnara, asi proto ze je stranou Lzi a Nenavisti.
29. 02. 2008 | 00:12

car komančov OO8 napsal(a):

to že je cizak to zase tak nevadilo ale takove frašce co naletěl.Ja nevim dodnes s jistotou jak to bude pokračovat na tahu je někdo jiny.A brat paropka jako zdraveho je nenormalní,tomu nevěřím jeho chovaní je nenormalní on neumi hrat,ten člověk totiš neumi prohravat.Tim přimo ohrožuje demokraciji.To je divny tip člověka .Švejnar otom je se zbytečne bavit do veke politiky taky nepoužitelny,to je utopie on a politik.Tomu zase tak nevěřim,je lechce ovladatelny co hraje za hru to mi je divne snad nebojuje o křeslo paroubkove ani by se tomu nedivil.to mi tak připada od začatku.proto ho asi nenavrhli ani za sveho kandidata to by jim hyrka dal vylagoš....
29. 02. 2008 | 00:14

hanah napsal(a):

To přírodovědec
Velký rozdíl je v tom, že paní Eliška C.H. publikuje pouze své názory a v ČR.
Mark S. Ellenbogen je komentátor tiskové agentury,která prodává články médiím v různých částech světa a zmíněný pamflet napsal, jak tvrdí, na základě informací získaných od prezidentského kandidáta Švejnara. A to je -použiji módní slovo - chucpe.
29. 02. 2008 | 00:22

m&m napsal(a):

hanah: Aha, tak odtud vítr vane. Hrad nikdy nespí, jak je vidět. Popravdě, po nahlédnutí do originálu článku bublina splaskává a žádnou "neuvěřitelnou snůšku špinavostí a lží" nevidím. Před prezidentskou volbou jste zde rozhodně pravidelně produkoval/a více nehoráznějších výmyslů a beze studu. Proto Vaše nynější pohoršení považuji za přinejmenším pokrytecké.

Je v tom originálu něco, co bychom už v našich zdrojích nečetli? Že je Klaus chorobný narcista (egomaniak), to už leckdo přesvědčivě dokazoval.

Ten Haasův článek je kouzelný v tom, jak nenápadně posouvá významy podle svého záměru. Tak např. autor píše "Czech President Vaclav Klaus barely won a second five-year term from Parliament on the weekend. Klaus was given a run for his money by U.S./Czech academic Jan Svejnar. Only after the third round -- and after a three-week delay -- did Klaus secure victory."

Haas překládá jediným způsobem jako "těsně", aby to mohl lehce vyvrátit. Jiné možnosti pomíjí.

Když kdosi v jedné historce říká: "I work next door for your colleague the security minister" Haas hned autorovi sám vkládá do úst, že sídlo onoho ministra je na Hradě apod.

Mimochodem, o Klausově zacházení s podřízenými na hradě existuje dostatek svědectví, hledat je teď nebudu, jistě jste už o nějaký ten neuvěřitelný drb zaslechla.

Ale nechci autora obhajovat. Je to očividně článek na úrovni upřímného a emočního vyjádření postoje v osobním blogu, se vším, co k tomu patří.

Dáváte článek za vinu prof. Švejnarovi a přímo se na něj obracíte, jako by za ono vyjádření nějak mohl a naznačujete, že informace pocházejí od něj. Samozřejmě, že chci důkazy. Nebo snad víte, jak zabránit někomu v publikaci SVÉHO článku? Co navrhujete? Cenzuru, násilí, domácí vězení, jako má třeba momentálně Snítilý?
29. 02. 2008 | 00:35

prirodovedec napsal(a):

29. 02. 2008 | 00:37

m&m napsal(a):

prirodovedec: To jste neměl dělat... Chudák Haas se teď kvůli Vám v příštích dnech nehne od počítače :-)
A kam má Neff ty jeho "nápravné" články pořád dávat?
29. 02. 2008 | 00:41

m&m napsal(a):

P.S: Jak o ČR asi psal jeden známý zpěvák/hudebník spolupracující nejprve s agenturou STB a pak jinou světoznámou, tentokrát tiskovou, agenturou :-)
29. 02. 2008 | 00:43

IVI napsal(a):

Pane Švejnare děkuji za naději,kterou jste dal obyčejným a slušným lidem,kteří nevědí koho volit.Viděli jsme všichni co je to za smečku.Naši politici potřebují všichni vyměnit.Jenomže za koho?? Založte novou stranu,stranu slušnosti a uvidíte,že za Vámi půjdou mladí i staří.Je nás mnoho,kteří jsou otráveni z chování politiků všech politických stran.Tato republika potřebuje lidi Vašeho formátu.Ty negativní reakce přeskakujte,takoví jsme my Češi v r.2008.Vyrostla generace,která většinou neví co je úcta ,neznají Boží zákony,morální mantinely jsou kdesidaleko. Přeji Vám pevné zdraví.
29. 02. 2008 | 00:45

Michal J napsal(a):

Pane Svejnare,

myslim, ze Vase kandidatura byla prinosem a ze jste i pres prohru docela hodne dokazal. Minimalne tak kampan byla dynamicka a nebyla to nuda. :-) A taky jste se pokousel prinest novy vitr.

Diky za ten pokus. Mne osobne vadili predevsim nektere primitivni vyroky protistrany: Naprosto fantasmagoricky vylev Petra Necase o tom, ze jste kandidatem CSOB, ktera se pry domaha odskodneni ze strany CR... A ja blbec si myslel, ze o techto vecech rozhoduji arbitrazni soudy a kazda strana se vzdy musi podridit verdiktu, protoze tu mame vladu prava. Taky ty primitivni utoky ohledne Vasi emigrace apod. V 17 jste jel za rodici a nekteri fanatici o Vas prohlasovali, ze jste si pry jel za lepsim delat nekam profesurka apod... Ale aspon byla legrace... Dale to, ze jste prisel odnikud. Pro ty, kteri se zajimali, byla Vase role pri vzdelavani a budovani spickove ekonomie u nas dobre znama jiz od 90. let. A utoky na Vasi zenu, to bylo skutecne bida... Ubohost nad ubohost.

Bylo toho vic, je asi skoda casu to vse znovu vypisovat, bylo toho uz napsano mnoho jinymi. V kazdem pripade bych chtel ocenit, ze jste sel do boje, kde byla opravdu mala pravdepodobnost vitezstvi. V sazce bylo hodne - Vase reputace v akademicke obci i obecne. Chtelo to odvahu i notnou davku riskovani, takze se slusi to ocenit. Osobne si myslim, ze ackoli jste nebyl naivni, nakonec Vas preci jen prekvapilo, ze to nebyl stret osobnosti a rozhodne to nebyla pohadka. Byla to zalezitost politickych kseftu a kandidati sli tak trochu stranou. Vase projevy meli na rozdil od projevu pane Klause hlavu a patu (a narozdil od nej netrpite urcitymi dusevnimi poruchami typu narcisimu), nicmene kdyby u toho vsichni usnuli jako Swarzenberg, bylo by to jedno. Pochybuju, ze dle toho nekdo volil. Byla to tvrda politicka hra, vcetne dost silenych zalezitosti jako ziskani zaznamu schuzky Weigl - Slouf jednou stranou a provokace s nabojnicemi druhou stranou. To se nemelo stat, byla to ubohost. (To prvni ani tolik ne, ale mel je ten, kdo je sledoval, vyfotit. Ne pouzit hotelove zaznamy zpusobem, jakym to bylo ucineno. Zverejneni samotne je pro verejnost dobrym skutkem, protoze setkavani se s pseudomafiany [Mrazkovy kontaktery apod.] v hotelich a na narozkach by melo byt pro elity tabu.)

Mam i kriticke poznamky, ktere budou doufam k uzitku do budoucna jako jedna z mnoha zpetnych vazeb:

V nekterych chvilich jsem nabyl dojmu, ze jste trochu podcenil nektere aspekty teto zeme. Ano, politika je tu trochu vice primitivni, moralni standardy politiku jsou o trosku (ne moc) nizsi nez ve vyspelych zemich a stale jsme transformujici se zemi. Na druhou stranu nejsme bananova republika. Vazne pronasene vety o tom, ze potrebujeme vzdelani, abychom byli konkurenceschopni v globalni soutezi, byly skutecne trochu podcenovanim urovne v nasi zemi. Neni to zazrak, ale preci jen jsme v ramci tranzitivnich zemi spicka a zase tak bidne na tom nejsme, aby sem nekdo prijel sdelovat toto. Taky se mi nezda, ze se u nas kradlo pri privatizaci nejvic z byvalych soc. zemi (jak jste tvrdil). Ano, bylo toho relativne nejvic k privatizaci, ale prece jen uroven Ruska apod. jsme snad jeste nedosahli. :-) A taky Vase kampan byla zalozena z velke casti na slibech, ze byste chtel silou sve osobnosti prispet ke spolupraci stran. Kdyz jste sledoval ten tyjatr pri volbe, stale si myslite, ze by Vas nekdo z politiku poslouchal, pokud by za Vami nestaly silnejsi prezidentske pravomoci?

Taky jste to obcas trochu (dle meho skromneho nazoru) prepalil: Prohlasovat o sobe, ze jste znam jako clovek s vysokym moralnim kreditem apod. Toto neni americka spolecnost a u nas je to brano jako podivna neskromnost az ulet. Take Vase prohlaseni "budu prezidentem a muzeme se za rok sejit na mem novem pracovisti na Hrade", "na Hrade muzu provozovat i jogging" apod. Premyslel jste tehdy, co budete delat, kdyz to nevyjde? Je to proste neco, co nepatri do teto kultury. (A muj skromny nazor je, ze je to dobre.) Vse vyse uvedene lze rici trochu pokornejsi formou. Chapu, ze to byla strategie - snaha vytvorit dojem, ze mate sanci, abyste neodradil nerozhodnute s tim, ze hlas pro Vas stejne nema cenu. Nicmene je treba najit zlatou stredni cestu, toto bylo preci jen obcas trochu silne kafe.

Muj dojem z Vaseho vystupovani byl vsak veskrze pozitivni a bylo potesujici, ze jsme meli dva kandidaty velkeho formatu (dle meho nazoru se ve Vasem pripade jednalo o format mnohem vetsi). Fandil jsem Vam a skoda, ze to nevyslo, uz jen proto, ze obcas je dobra zmena.

At uz se rozhodnete v budoucnu delat cokoli, preji Vam hodne zdaru a stesti!
29. 02. 2008 | 00:55

Michal J napsal(a):

PS: Vase nezvoleni ci Klausovo zvoleni bylo predevsim zasluhou KDU-CSL, nikoli par prebehliku. Pokud jde o Snitileho, tak asi zadny soudny clovek nepochybuje, ze ani jedinecny a neodolatelny Vaclav Klaus by zadnemu normalnimu radovemu poslanci nestal za vlaceni medii a ostrachizaci z vlastniho tabora. Jakekoli komentare o tom, ze ma pravo na svobodnou volbu jsou legracni a naivni. (Ano, ma, ale tady jsme prece byli svedky neceho jineho. :-) Tajna volba pana Snitileho evidentne silne zaskocila (spolehal na to, ze to pujde anonymne), ale ani tak se neodvazil zvednou ruku. Nejaky uplatek tam byt muze snad jako bonus, nicmene takto se chova vydirany clovek (a rozhodne to nebude tim, ze pred 10 lety zaparkoval na miste pro invalidy). Pochopitelne uz ho maji v hrsti a i kdyz si sam namlouva, ze nebude dalsim Melcakem a Pohankou a bude hlasovat s CSSD, tak az ta druha strana zase pritlaci, bude mit opet "svobodny nazor" (ktery kupodivu pres 10 let v Parlamentu jaksi zapomnel projevovat :-). A ted, pri dvou kandidatech (ani jeden by pro zemi neznamenal zadnou katastrofu, oba jsou vicemene OK) je najednou ochotny stat se medialni hvezdou nejvyssiho kalibru... :-) Tomu rikam probuzeni!

A jeste abych se vratil k roli KDU-CSL: Sice si odhlasovali verejnou volbu, nicmene evidentne doufali, ze to bude nakonec tajne. Byli dost zaskoceni a ackoli panove jako Severa dosud deklarovali, ze jsou mirne prosvejnarovsti, najednou volili Klause a rikali, ze to pry bylo kvuli nedustonemu chovani CSSD. Tak tomu rikam duvod, proc zmenit volbu ze Svejnara na Klause! :-) A korunu tomu nasadil pan Kalousek, kdyz obvinil profesora Halika, ze jeho emaily byly natolik nevybirave (chtel bych je videt... :-), ze se nerozhodnuti lidovci rozhodli hodit to Klausovi. Tak tomu rikam pevne charaktery a neovlivnitelni volitele s vlastnimi nazory! :-) Na svobodnou volbu meli nazor a je dobre, ze se rozhodli tak, jak volit chteli (asi vedi proc), ja se pouze usmivam nad duvody, ktere uvadeli, aby ospravedlnili to, ze volili prakticky v rozporu s tim, co si prali jejich vlastni volici a i clenove strany. Zkratka legrace, jak ma byt...

PPS: Z Topolanka si nic nedelejte. Asi se Vam neomluvi, nicmene ja jsem mel pocit, ze by Vam hlas nejradeji hodil sam. To ostatni bylo pouze neco, co musel prekousnout, aby si zachranil krk. Prectete si nektere jeho predvolebni clanky, proc volit Klause. Narazite az na sziravou ironii (v LN psal o tom, jak si Vaclav Klaus vazi nazoru druhych apod. ;-), ten se u toho psani musel sam rezat smichy...) Vsak take hned po volbe rekl, ze nejlepsi na cele volbe byli kandidati, tedy byla to asi poklona urcena predevsim Vam.
29. 02. 2008 | 00:56

hanah napsal(a):

To m a m
Vy si na mě zasednete vždycky v okamžiku, kdy už chci jí spát.
Ale alespoň stručná reakce-
-před volbou jsem psala o tom, proč mi Švejnar jako kandidát vadí a proč.Také jsem poukazovala na nesrovnalosti v různých jeho vyjádřeních a na mlžení v určitých osobních otázkách.Takže - žádné nehoráznosti .
- nepsala jsem o Haasově článku , ale o pamfletu Ellenbogena.A to není upřímné emoční vyjádření v osobním blogu. Ten pán je komentátor,zná důsledky toho co napíše a Švejnar, pokud mu ty informace podal takto , Klause uráží a Česku škodí zcela záměrně. jednoduché vysvětlení.
Já nenaznačuju, že info jsou od Švejnara, autor článku to přímo uvádí.Nečtěte Haase, který to komentuje, přečtěte si samotný článek M.S.Ellenbogena , event. český překlad na olivovníku.
29. 02. 2008 | 01:08

Michal J napsal(a):

Eh, omlouvam se za par hrubek, jez jsem spatril pri opetovnem procteni, a za preklepy, ktere obcas nedavaji smysl. Asi to bylo tou vycerpavajici delkou, nechal jsem se unest... :-)
29. 02. 2008 | 01:16

prirodovedec napsal(a):

29. 02. 2008 | 01:32

Honzik napsal(a):

Mirë upafshim.
29. 02. 2008 | 10:14

m&m napsal(a):

"-před volbou jsem psala o tom, proč mi Švejnar jako kandidát vadí a proč.Také jsem poukazovala na nesrovnalosti v různých jeho vyjádřeních a na mlžení v určitých osobních otázkách.Takže - žádné nehoráznosti."

No, zajímavý eufemismus pro nepodložené drby, které měly vždy původ v Haasových pamfletech (a NP)

"Ten pán je komentátor,zná důsledky toho co napíše a Švejnar, pokud mu ty informace podal takto , Klause uráží a Česku škodí zcela záměrně. jednoduché vysvětlení."

Ano? Vy mě překvapujete. Komentátor? A "komentátor" pochází z jakého slova? :-)
Myslíte, že takový Steigerwald, Komárek, Bendová znají důsledky toho co napíší a zvažují, jestli svým komentářem např. neurazí Paroubka?

"Já nenaznačuju, že info jsou od Švejnara, autor článku to přímo uvádí.Nečtěte Haase, který to komentuje, přečtěte si samotný článek M.S.Ellenbogena , event. český překlad na olivovníku."

Četl jsem zběžně původní článek a nic hrůzostrašného tam opravdu nevidím. Nic, co by šokovalo, nic, co by jinde nebylo dokázáno jinými, nic, co by se z poloviny vyrovnalo Vašim a Haasovým předvolebním taškařicím.
Pořád nechápu, jakou má mít Švejnar zodpovědnost za ten článek. Myslel jsem, že za článek je věcně zodpovědný vždy autor (popř. právně vydavatel), ale třeba mě přesvědčíte, že ho prezidentský kandidát víceméně napsal nebo nadiktoval sám a nechal ho jen kamarádem podepsat, jak neustále naznačujete...
29. 02. 2008 | 10:16

jana napsal(a):

Dobrý den p.Švejnar
Jsem velmi ráda,že jste vytrval a
že Vás ten politický hnus s názvem ODS,který naší zemi zamořil, nezlomil a co se nepovedlo díky úplatkům nyní věřím že vyjde příště.Přesto Vás považuji za vítěze voleb a přeji Vám vše dobré.
29. 02. 2008 | 11:02

krutibrk napsal(a):

No, s ohledem na to, že p. Švejnar nikdy nebyl schopen odpovědět na otázku, co bude dělat, pokud nevyhraje, domnívám se, že krom aspirace na hlavu státu, jiné plány v ČR nemá. Protože se umístil na čestném druhém místě, je zbytečné se s nim dál zabývat. Život jde dál.
29. 02. 2008 | 16:10

mrkev napsal(a):

Vážený pane profesore,

velmi si Vás vážím, v souboji o prezidentský úřad jste obstál se ctí. Navíc se Vám podařilo vzbudit v lidech velkou naději, že se třeba dočkáme lepších časů, a zemi budou (snad) někdy řídit schopní a slušní lidé, kteří politiku budou chápat jako službu, nikoliv jako prostředek k získání moci a osobního prospěchu.
Domnívám se, že vedle pánů Paroubka, Ratha a spol. Vám to moc nesluší. A jeden osamělý hlas v Senátu také moc nezmůže. Jste jednou z mála osobností, která má reálnou šanci uspět v čele středopravicové strany, která na české politické scéně chybí. Je tu obrovský potenciál bývalých voličů ODA, Unie svobody a frustrovaných voličů ODS, pro které jsou praktiky některých místních sdružení ODS (korupce, protěžování příbuzných, zneužívání veřejné funkce, arogance, autoritativní styl pohradající občanem atd.) zcela nepřijatelné.
Prosím, zkuste to! Současné strany nejsou už hlubší sebereflexe schopné, převládá v nich jen bezskrupulóznost a lež.
29. 02. 2008 | 17:00

Effendi napsal(a):

Z výše uvedených příspěvků lze učinit asi toto resumé:
- ohlasů, jak patrno, mnoho
- úroveň ohlasů: nepřevyšuje jiné blogy
- úroveň ohlasů pro J.Š: slušná,přející,opti-
mistická, nadějná, objektivní, zavazující
- úroveň ohlasů proti J.Š.: hrubá, urážející,
neobjektivní, frustrující, ponižující,
apolitická, demagogická, netolerantní
Diskuse v tomuto blogu bezbřehá, zavádějící, díky oponentům J.Š. neurvalá. Ale lepší to asi nebude, ať už by se diskutovalo o čemkoliv. Polarizace diskutu-
jících je velmi silná, postrádající objektivitu a porozumění pro názor druhého. To sklouzává ke klišé, které z diskuze dělá
mišmaš, bez konkrétního plus či mínus efektu.
29. 02. 2008 | 17:46

Hell napsal(a):

Effendi, ta diskuse je polarující prostě proto, že podle Vás, příznivců J. Švejnara, je jediný správný názor ten Váš. A každý, kdo něco napíše proti Vašemu hrdinovi, je neobjektivní a netolerantní , urážející demagog. Zkuste se trochu objektivně podívat na události posledních dnů. Nic převratného jsem od J. Švejnara neslyšel. Výroky typu: musíme být lepší a hledet do budoucnosti, my to dokážeme apod. jsou nic neříkající bláboly nehodné prezidentského kandidáta. To, jakým způsobem přizval J. Švejnar komunisty do lepší společnosti a dovolil, aby si kladli podmínky pro hlasy pro něho, je neodpustitelné. Už jen to, že bez hlasů komunistů prostě J. Švejnar nemohl být zvolen, by ho myslím mělo odradit od pokračující kandidatury. Kdyby se jen náznakem něčeho podobného dopustil V. Klaus, byly by toho plné noviny a byl by všemi odsouzen. Způsob volby byl také zvláštní. Nemůžu se zbavit dojmu, že Švejnarovskou koalicí nastavená pravidla byla stanovena čistě účelově a měla směřovat k potlačení svobodné vůle volitelů a dosažení kýženého výsledku. Prostě převálcovat volitele Klause a pomocí obstrukcí dotáhnout na HRAD Antiklause. Že i přes tyto podpásovky dokáže V. Klaus na svou stranu získat dostatek nekomunistických!!! odvážlivců, překvapilo myslím Bursíka i Paroubka. Nepočítali s tím. A to nemluvím o jasném zastrašování volitelů V. Klause. Nábojnice a střelný prach v dopisech, kolabující poslanci, fotoaparáty v rukou stranických vůdců, exemplární vyloučení ze strany za projevený vlastní názor, který má být podle Ústavy tím hlavním, na základě čeho se rozhoduje poslanec. Protřete oči. Politika není procházka růžovou zahradou, je zápas. Měl by být ale fér.
29. 02. 2008 | 18:46

hanah napsal(a):

to m a m
Vše co jsem o článku chtěla napsat, jsem již napsala. Připadá-li vám článek v pořádku, je to vaše věc.
Vy si nechte Švejnara, já mám svého Klause :-)))
29. 02. 2008 | 22:35

AeroKarel napsal(a):

Pokud si pane profesore neděláte srandu, založíte si zde nějakou stranu nebo se připojíte k nějaké již etablované. Tím také vyjádříte nějaké konkrétní názory na politiku, čemuž jste se až doteď úspěšně vyhýbal, sedě jednou prde|í na mnoha židlích. Pak teprve bude možné uvažovat o tom, jste-li pro život této země přínosem či ne.
29. 02. 2008 | 23:06

sasa napsal(a):

Pane profesore, mel jste po prvni volbe podporit pana Dienstbiera a meli bychom noveho prezidenta. Hledejte chyby u sebe.
01. 03. 2008 | 21:46

Lostris napsal(a):

Dodávám, někteří lidi píšou nechutnosti, nepodložené narážky či obvinění. Doufám i přesto, že budete prezidentem až už Klaus odejde z funkce prezidenta nadobro.
02. 03. 2008 | 18:19

Franta z pastoušky. napsal(a):

Vážený pane Švejnare, byl jste skvělý. Dokázal jste, že to není Václav Klaus , ale láskopravdomluvci a socani, kdo leze komunistům do zadku. Takže šťatný let a hodně úspěchů v Michugenu. Letenku zpšt si už raději nekupujte.
02. 03. 2008 | 23:17

Vladimír napsal(a):

Začínám si myslet, že Paroubek má dvojče. Ten styl "uvažování" a zejména obhajování vlastní "hlouposti" je shodný. Prosím, běžte oba dva do .... někam.
03. 03. 2008 | 05:39

wisdom napsal(a):

Tady každý něco namele. Za pět let bude Pan Václav senilní dědek v důchodě, tam kde už měl dávno být.
03. 03. 2008 | 12:37

Martas napsal(a):

m&m: Jsem panu Švejnarovi a antiklausovské alianci nejvíce vděčný za to, že se špínou musely ven všechny strany, kterým v prezidentské volbě o něco šlo. Znásilnění ústavy (nevím jak jinak se dá nazvat prosazení veřejné volby proti vůli většiny přítomných volitelů), obstrukce nad nimiž zůstával rozum stát (posunutí třetího kola o den pomocí špatně seřízených hodinek poslance Haška), zastrašování (dopisy se střelným prachem, noční telefonáty, vyhrožování na WC), absurdní požadavky (žádost ČSSD o vypárování poslance Snítilého pro třetí kolo, ač ten se v předchozích 2 kolech zdržel hlasování). Navíc se otevřel dostatečný prostor pro spekulace a zamyšlení - o pohnutkách poslance Snítilého se stěží něco dovíme (řada lidí má jasno, každopádně se ukázaly slabiny veřejné volby pokud jde o volbu konkrétních osob), o pohnutkách ČSSD bylo lecos naznačeno (prvořadý cíl destabilizace vlády, alespoň takto komentoval pan Filip jednání mezi ČSSD a KSČM). Jak se říká, politici jsou obrazem společnosti.
A jak do toho celého zapadá pan Švejnar? Ústředním tématem jeho kampaně byla snaha o vylepšení komunikace na politické scéně, zlepšení image české republiky ve světě a podobně. Bohužel on sám byl přímým účastníkem té trapné frašky (nevím jak jinak mám poslení volbu prezidenta nazvat), jsem rád že on sám se (v rozporu s názorem některých svých obdivovatelů) nevyhýbá spoluodpovědnosti za její průběh. A jak je to s onou prezentací české republiky ve světě? Stěží se dá vyhnout pár slovům k článku pana M.S.Ellenbogena.

"Četl jsem zběžně původní článek a nic hrůzostrašného tam opravdu nevidím. Nic, co by šokovalo, nic, co by jinde nebylo dokázáno jinými, nic, co by se z poloviny vyrovnalo Vašim a Haasovým předvolebním taškařicím.
Pořád nechápu, jakou má mít Švejnar zodpovědnost za ten článek. Myslel jsem, že za článek je věcně zodpovědný vždy autor (popř. právně vydavatel), ale třeba mě přesvědčíte, že ho prezidentský kandidát víceméně napsal nebo nadiktoval sám a nechal ho jen kamarádem podepsat, jak neustále naznačujete..."

Předně pokud jde o odpovědnost pana Švejnara za tento článek. Pokud je někdo v článku zmíněn jako jediný zdroj informací, stěží se dá pochybovat o spoluodpovědnosti aniž by se jí dotyčný výslovně zřekl. Přátelé pana Švejnara jsou nepochybně schopni podobný článek napsat sami, něco nadiktovat a nechat podepsat by bylo pod úroveň.
A pokud jde o obsah onoho článku. Srovnání obou kandidátů začíná historkou od agentury "jedna paní povídala" a je završenou nadávkou "mean-spirited egomaniac". Následně autor popisuje Klausův kladný vztah ke KSČM, zapomene ale jaksi opomenout že tentokrát je to pan Švejnar, kdo na hlasy komunistů spoléhá. Následuje kladné zhodnocení přínosů pana Švejnara, dále následuje stručný popis volby završený poznámkou o špinavých tricích které Klausovi přívrženci použili vůči panu Švejnarovi. Pochybuju, že by pan Švejnar takovýto článek někomu nadiktoval a nechal otisknout někým jiným. Kdyby to udělal, riskoval by dost velkou ostudu.
04. 03. 2008 | 01:26

TTT napsal(a):

Už při prezidentské volbě jsem o Vás pochyboval. Chlubil jste se neoprávněně, kterak máte silný hlas při udělování Nobelovy ceny. To se ukázalo jako výmysl - ba co víc, zavázal jste se, že budete mlčet o tom, že se svým hlasem podílíte na navrhování těch kterých možných anddiátů. Už mne pak nepřekvapuje, jakmile čtu toto: http://www.zpravy.idnes.cz/...
04. 03. 2008 | 01:38

ouvej napsal(a):

Já mám také radost.Vrátil jste se o5 do Ameriky.
04. 03. 2008 | 12:10

Kolomazník napsal(a):

Žvásty vrchního nominátora na Nobelovu cenu, nejlepšího ze všech amerických ekonomů, spasitele všhomíra a českých bolševiků zejména.
Zaplať pánbu, že jste to prosral.
07. 03. 2008 | 14:00

Karel napsal(a):

Pane Švejnare,je dobře, že jste kandidoval. Jste zapsán u lidí a nikdo už to nevymaže. Pozdravuji Vás jako příštího prezidenta, raději bych Vás však viděl jako premiéra.
07. 03. 2008 | 16:42

as napsal(a):

presne nadiktovano UV CSSD,, za takoveho prezidenta, ktery jen tlumoci nazory UV, bych se stydel a jsem rad, ze se tak nestalo..
08. 03. 2008 | 00:08

Desiderius napsal(a):

Pane profesore Švejnare,jste slušný a inteligentní člověk.Možná nám v budoucnosti jako politik pomůžete zkultivovat české buranské prostředí.
08. 03. 2008 | 14:55

Milos napsal(a):

Tak me napada pane Svejnar jak probiha vlastne takova kampan v USA zemi Vam zaslibene.Kdo nema za sebou mocne konglomeraty s kapsami plnych penez,tak nevytiskne ani letaky,tak nam tady nebrecte o lobismu,vite,ze politika je o moci
08. 03. 2008 | 15:28

Iva napsal(a):

Vážený pane Švejnare, velmi Vám děkuji za celou rodinu a všechny naše přátele. Moc, moc jsme Vám drželi palce a stále držíme. Prosím, vydržte pro všechny slušné a poctivé lidi v této zemi. Iva
08. 03. 2008 | 16:20

fesoj napsal(a):

Pane Švejnare moc děkuji za Vaši kandidaturu, která přinesla pro obyčejné lidi trochu světla o volbě hlavy státu a chování politiků jako takových.
Nejvíce mě mrzelo, že mezi 81poslanci a 41senátory zástupci ODS Vám nepoložil nikdo žádnou otázku.
To je však ukázka začínající nedemokracie a modré totaliti.
09. 03. 2008 | 10:31

technik napsal(a):

Věc: Jak dál
Vážený pane Švejnare,
tleskáme vám, ale očekáváme Vaše další kroky. Nejdůležitější pro nás není, zda a jaký politický post si vyberete. Nyní máte přístupná media, radil jste v jiných zemích, veřejnost očekává od Vás stanoviska odlišná od úřadujícího prezidenta, který je na rozdíl od většiny národa spokojen.
Vyberte si tema - nač se ptát kandidátů na regionální posty před volbami? jak lze začít s reálným tlakem proti korupci? v čem hodnotí mezinárodní instituce výsledky české privatizace negativně? jak v zahraničí založili a udržují mediá, nepatřící mezi bulvární a populární? v čem spočívá rychlejší růst slovenské ekonomiky oproti české? jaké argumenty zanedbává ČNB, když razantněji neprosazuje přechod na EURo? kde jsou Vaše hranice liberalizmu? jak se liší dozor nad trhem v USA, v Evropě a u nás?
Věřím, že právě zodpovězení některých otázek v mediích umožní alespoň části obyvatel pochopit, jak významnou chybou byla poslední volba prezidenta.
09. 03. 2008 | 10:47

Nekyia napsal(a):

Dobrý den, pane Švejnare, byl jste v prezidentské volbě i mým kandidátem - i když jsem tušila, že to - ZATÍM :-) - nedopadne. Nechci zdržovat dlouhými elaboráty, tak se pokusím co nejstručněji: Oceňuji na Vás, že nezklouzáváte k všeználkovství, ačkoli to na někoho může působit jako nerozhodnost či snaha zavděčit se všem. Ráda bych však drobně přispěla k jedné věci. Stejně jako mnoho dalších žen s homosexuální orientací (nejraději bych napsala jen "mnoho dalších žen" :-) ) plánuji založit rodinu, avšak obávám se právního vzduchoprázdna reflektujícího doposud jen tradiční rodinu(a musím si rýpnout :-) , že tento název není fakticky přesný, protože jde již o rodinu "zmenšenou", nukleární). Vědecké studie zkoumající tento typ rodiny existují již od 70. let, takže se obávám, že protahování celospolečenské diskuze by vedlo pouze k dalšímu odkladu právního zreflektování reálné situace (podrobně se k tomuto problému vyjadřují např. na stránkách s trochu zavádějícím názvem :-) ale o to kvalitnějším obsahem http://www.drbna.cz ). .. Abych to zkrátila - považuji Vás - možná trochu naivně :-) - za součást mé naděje, že moje děti už budou vyrůstat ve stejné právní jistotě, jako děti z rodin tzv. tradičních.
09. 03. 2008 | 13:47

krab napsal(a):

Kdo umi pocitat do 141 vi, ze Svejnar lze. Komunisti volbu neovlivnili nijak. Na prezidenta staci 141 hlasu, z nich nula bylo od komunistu. To je naprostej holej fakt, kterej Svejnar bud vi a sproste poparoubkovsku lze, nebo je to retard, kterej neumi pocitat do 141. At tak nebo tak, at tahne, takova nula me vubec nezajima, nechci o nem cist uz ani radku, je to nymand.
10. 03. 2008 | 01:32

Majkkl napsal(a):

... já jsem hlavně rád, že jste se nestal prezidentem. Jestli jste skutečně pyšný na to, že jste zastupoval Paroubka, Ratha, Vlčka, Jičínského a spol., tak já bych na to pyšný nebyl. Když už píšete o poslancích ODS, vězte, že ti vaši podporovatelé nejsou o nic lepší. A ty vyše kotrmelce v životopisu, názorech, vaše třesení se na funkci, ne, není o co stát... Klaus je aspoň čitelný a konzistentní v názorech...
10. 03. 2008 | 07:52

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy