Dost vládních lží – nalejme si konečně čistého vína!

09. 11. 2020 | 18:29
Přečteno 26875 krát
Začalo to sliby ohledně vakcíny na Covid-19 a končí to účelovým obviňováním národa!

Občas v médiích probublá zpráva o zaručené vakcíně, která je téměř hotová a brzy se bude schvalovat (jedna právě dnes). Skoro mi to připadá jako účelová berlička, která má zahnat chmury. Na jaře se mluvilo o letošní zimě, teď už o jaře příštího roku.
Nevím, jestli jsou to pouze zbožná přání, nebo vědomé lži, které epidemiologové musejí vědět, ale vývoj bezpečné vakcíny trvá 8-16 let (https://www.zdravotnickydenik.cz/2019/04/vakcinolog-klinicky-vyvoj-vakcin-trva-i-16-let-hlida-jej-mnoho-uradu-peclive-se-hodnoti-negativa-naklady-se-vrati-jen-ze-40-procent/)
Na tomto článku je skvělé, že není tendenční, protože byl psán už v roce 2019. Obdobně mluví i jiné texty a rozhovory s vědci, které jsou na internetu k dohledání ve značném množství.
Jelikož se ve farmacii točí ohromné množství peněz a je zde neskutečná lobby, dá se předpokládat, že kdyby se daly klinické testy „ošidit“ a vakcínu udělat rychleji, firmy to dávno dělají.
Jak je tedy možné, že se nyní mluví o BEZPEČNÉ a ÚČINNÉ vakcíně v horizontu měsíců?

A to se vůbec nebavíme o výrobních kapacitách a logistice, aby se dala naočkovat celá populace. To je prostě zcela nereálné.
Vzdáleně „reálná“ je tedy podle mě pouze možnost – v neznámé době - naočkovat JEN rizikové osoby, ovšem NEDOSTATEČNĚ VYZKOUŠENOU vakcínou.

A myslíte, že si ji opravdu většina nechá dobrovolně aplikovat něco experimentálního a stane se tak pokusným králíkem, protože farmaceutické firmy si vymíní, že nebudou brát žádnou zodpovědnost za vedlejší účinky? Za odškodnění se totiž zaváží státy... tedy my všichni!
https://echo24.cz/a/SbXGP/firma-ktera-vyviji-vakcinu-proti-koronaviru-nechce-nest-nasledky-za-vedlejsi-ucinky

Aby byla vakcína navíc v populaci účinná, musí být proočkovanost poměrně vysoká – doporučuji článek doktora a ředitele očkování na ministerstvu zdravotnictví UK a poradce WHO.
https://www.theguardian.com/commentisfree/2020/oct/21/covid-vaccine-immunisation-protection
V článku ve zkratce a velice kulantně říká, že by vlády měly přestat lhát, že očkování něco příliš vyřeší a přinese lidem zpět normální život...

Přitom vizi vakcíny se NAPROSTO VŠE podřizuje – to je oficiální vládní plán a mantra vědců „Teď to ještě vydržme pár měsíců doma, zachráníme životy a ono to klesne – čekáme na vakcínu!“

Ta se zdá, ale tak jednoduše v dostatečné kvalitě a množství v dohledné době nepřijde...

Ano, ona čísla skutečně krátkodobě po lockdownu klesnou, ale jakmile se opět společnost otevře a lidé nebudou dostatečně promoření, čísla poletí opět nahoru – vir totiž zázračně nezmizí. To také moc dobře epidemiologové vědí!
A nestále být zavřeni nemůžeme – lidem a hlavně dětem utíká čas.

A kolik nás ten vládní a "vědecký" experiment a legrace vlastně stojí?
Konečně se už objevila první čísla.
Dle stupně „uzavření“ naši ekonomiku stojí lockdown DENNĚ 1-5 miliard korun! Lidský mozek si není bohužel schopen velká čísla dobře představit – napíšu tedy 1.000 – 5.000 milionů KAŽDÝ DEN.
To jsou jen ztráty firem – v tom nejsou vůbec zahrnuty výdaje státu za zdravotnictví a další sociální výdaje, které jsou ohromné + desítky pochybných zakázek bez výběrových řízení.
Jen první vládní balíček (500 miliard) nás každého, včetně dětí stál 50.000,- korun, které budeme muset jednou my a naše děti zaplatit.
http://www.koronerv-20.cz/2020/11/koronerv-20-rozpracoval-modely-moznych-opatreni-a-dopadu-pandemie-covid-19-s-navrhem-oslovi-vladu-ministra-blatneho-a-dalsi-experty/

Říkám si, kolik takových zcela zbytečných uzavření, ještě naše psychika a ekonomika vydrží? Myslím, že už žádné...

Profesor epidemiologie Beran v polovině října odeslal vládě návrh, že je potřeba chránit rizikovou skupinu a nikoli všechny.
U starších lidí nad 65+ je riziko úmrtí na covid totiž 300x vyšší, než u dětí a populace v produktivním věku. Osoby starší 65 let navíc přispívají nejen do statistik úmrtí, ale i do statistik hospitalizací z 93 %!
(Celý text jeho opatření a další detaily v odkazu na Zdravé fórum)

Z celkového počtu všech lidí, kteří doteď na covid u nás zemřeli, jsou tedy POUZE 2% v produktivním věku (navíc téměř všichni trpěli dalšími přidruženými nemocemi).
Smrtnost na covid do 55 let je srovnatelná s chřipkou (0,1% - 0,2%) a u malých dětí dokonce mnohonásobně nižší – vlastně nulová. (Žádné dětské úmrtí u nás na covid ještě nebylo zaznamenáno, kdežto na chřipku u nás běžně ročně několik dětí umírá.)
Průměrný věk člověka, který u nás zemřel na covid, je okolo 80 let - přičemž průměrný věk dožití v Česku je, dle statistiky 76 let u mužů a 82 let u žen. Zvráceně se dá tedy říci, že člověk, který u nás na covid umírá, žije déle, než je u nás běžné...
https://onemocneni-aktualne.mzcr.cz/covid-19/prehledy-khs
Úmrtí na Covid-19 podle věku
Úmrtí na Covid-19 podle věku


Většina lidí si bohužel myslí, že tím, že zůstávají doma zachraňují životy nejvíce, ale čísla z reality to tak úplně nepotvrzují. Platí to pouze částečně a ještě za ohromnou cenu.
Čísla v té nejrizikovější skupině (85+) totiž vůbec nekorelují s celkovým trendem. (obrázek níže)

Od „uzavření všeho“ 21.10. se začaly křivky zplošťovat – až tedy na věkovou kategorii 85+ (ale i 75+). Tyto kategorie jsou ZCELA NEJRIZIKOVĚJŠÍ a jejich pravděpodobnost, že na covid zemřou, jsou dokonce dle různých odhadů 14% - 22%.
Jen od uzavření státu 21.10. do dnes 9.11. se v této kategorii 75+ a 85+ nakazilo 17.000 seniorů, z nichž 2300 – 3700 bohužel s vysokou pravděpodobností zemře.
Tedy nikoli prezentovaná nekázeň mladých lidí v ulicích, ale naprostá neschopnost vlády ochránit rizikové skupiny v sociálních zařízeních – přičemž na to od od jara měla čas!
Přitom teprve v těchto dnech začíná vláda slavnostně připravovat testování nejrizikovějších v domovech pro seniory...
Přesně tito lidé totiž plní nemocnice a ti právě umírají!!!

Nakažení podle věku
Nakažení podle věku


To je ta politika naší vlády – lži, zatajování, ignorace, neschopnost, nebo možná skrytý záměr rozsévat strach, aby nebylo vládě vidět pod prsty v miliardových kšeftech.
Netuším.
Ale výsledkem jsou jen ZBYTEČNĚ zavřené školy, udušená ekonomika, krachující firmy, poničené sociální vztahy, psychika lidí a produktivní populace a děti sedící doma.

Ať je důvod jakýkoli – ať neschopnost, nebo záměr, ale v žádném případě to není vina lidí, kteří podle vlády „málo dodržují opatření, a proto je třeba ještě přitvrdit!“

Některé teorie navíc mluví o tom, že čím dříve se nakazí a promoří mladá populace, která je teď zavřená a které covid téměř neškodí, dokáže díky tomu později ochránit šíření na ty starší rizikové.
A u nás se děje přesně to opačné... tedy možná další zbyteční mrtví, díky dalšímu špatnému rozhodnutí.

Myslím, že už opravu není na co čekat!
Zkuste napsat svému poslanci na spřátelené výzvě - vlastně napište všem, bombartujte je zprávami! http://www.vratmedetidoskoly.cz , nebo podpořte naši výzvu https://www.zdraveforum.cz - čím více nás bude, tím více nakonec zmůžeme a my budeme vědět, že nás podporujete.

Ale mám pocit, že ani jedna z výzev už příliš nepomůže, protože těžko můžeme chtít po prolhané a neschopné vládě, která sleduje pouze své zájmy a obchody, aby zjednala nápravu toho, co sama dalšími a dalšími činy ještě prohlubuje.
Reálně se bojím jediného, že pokud média nezmění svou rétoriku strachu a pozměněné reality, polovina lidí se bude stále bát, aniž k tomu je reálný důvod a druhá polovina brzy může vyjít do ulic.
A pak bude teprve důvod ke strachu... :-(

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy