Jsme v prdeli, můžem si za to sami, aneb zamyšlení nad songem a knihou

04. 06. 2012 | 09:32
Přečteno 21592 krát
Pokud jste ještě neviděli nejnovější vskutku krylovský videoklip Barbory Polákové a Davida Kollera, pak vřele doporučuji jeho shlédnutí ještě před čtením tohoto blogu. (https://www.youtube.com/watch?v=DXCrJ9IpSBA)
A až si začnete myslet, že se tento skvělý a brutální song může stát generační hymnou roku 2012, kupte si a přečtěte knihu profesorky Vladimíry Dvořákové „Rozkládání (rozkrádání) státu“.


V tom, že stejný pocit a analýza stavu české politiky najdou současné vyjádření v tak odlišných způsobech sdělení, je výrok o závažnosti tohoto stavu. Za normálních okolností se světy umělecké nadsázky a politologické analýzy totiž nestýkají. Komunistická oligarchie konce osmdesátých let by mohla vyprávět. Obě díla se shodují i v identifikaci vlastně optimistických řešení – a kombinace těchto dvou zdrojů optimismu by měla pomoci mnoha dalším lidem k prohlédnutí z už poněkud ušmudlaného přesvědčení devadesátých let, že pouze „klasická volební soutěž“ „standardních politických stran“, reprezentujících ideje údajné levice a stejně údajné pravice, je jediným smyslem, podstatou a samolékem všech neduhů české politiky. Pamatujete? Za prezidenta máme obstarožního politického „vejbora“, který sice krade péra na zahraničních návštěvách, ale zase umí rozdělit všechny spotřební předměty, potraviny i pití na „levicové“ a „pravicové“. Nikdy za nic nemohl, je geniálním otcem naprosto bezchybné privatizace, financování ODS podle Lajozse Bacse bylo úplně v pořádku a ve čtyřech letech byl už nejmladším barikádníkem Pražského povstání...

Nemáme, a nikdy po listopadu jsme neměli „standardní“ politické strany. Stanislav Gross či David Rath byli asi tak levicoví, jako Aleš Řebíček, Patrik Oulický nebo Alexander Novák pravicoví. Krádež skrze politické funkce je v České republice endemická, ale určitě ne levicovo-pravicová. Dovolím si ocitovat výrok generála Karla Randáka – ano, to je ten pán, co ho premiér Topolánek vyhodil, aby tolik nekoukal slušným politikům a jejich Dalíkům na ruce – „Korupce není ani levicová, ani pravicová, ale je vždycky politická“.

Bude to zážitek a skvělá ilustrace výše zmíněné pravdy – sledovat zatím chyceného Davida Ratha, jak ve Sněmovně hovoří k ještě nechyceným kolegům politikům. Ve Sněmovně, která nese zodpovědnost za to, že Česká republika ročně přichází díky korupci o sto miliard korun. Zdrojem korupce je totiž systém, který využívá politické strany jako zástěrku a sluhu. Janoušek, Roman, Rittig nemají politické funkce – oni jenom tahají za jejich provázky.

Reakce na píseň a knihu jsou také veskrze české. O mimořádně důležitém titulu knihy profesorky Dvořákové se raději mlčí. Je tam příliš mnoho pravdivých pozorování – a třetí ze čtyř částí knihy, detailně analyzující kauzu plzeňských práv, a přinášející rozbor dvaceti čtyř případů konkrétních prominentních „studentů“, by si zasloužila přinejmenším zvláštní veřejné diskuze a televizní zpracování. A že je profesorka Dvořáková z obavy před právní pomstou nejmenuje? Každý čtenář, který si ke knize otevře internetový vyhledávač, může mít úplný jmenný seznam cobydup – a příběh této neuvěřitelné systémové korupce a klientelismu české politiky, justice a bezpečnosti je pak o to syrovější. A právě proto o něm čeští „politlíci“ (podle vzoru trpaslíci) budou dál mlčet.

Když v osmdesátých letech japonské ministerstvo zdravotnictví přiznalo, že díky nedostatečné kontrole se transfúzemi krve nakazily desítky lidí virem HIV, poklekl ministr a jeho hlavní náměstci na nádvoří a s hlavou u země před televizními kamerami poprosili sezvané příbuzné obětí o odpuštění.

Reakce českých politiků na konstatování krize krylovským obratem „Jsme v prdeli – můžem si za to sami“ je zcela opačná – a hodně trapně „klasická“. „Ať si ti zpěváci založí novou stranu, která bude super, akorát budou mít problém, kde do ní vezmou lidi. Ale jinak co, je to jenom písnička. Já bych také takovou uměl složit“ – pravil matador české stranické politiky Jaroslav Kubera z ODS. Český politik totiž, na rozdíl od méně inteligentních, ne tak krásných a ne tak vzdělaných jedinců ze zbytku společnosti, umí úplně všechno, nejlíp – a nikdy nepocítí potřebu se omluvit.

Panu Kuberovi, stejně jako české politice, ještě ani po třiadvaceti letech nedošlo, že politici jsou jenom zaměstnanci, kteří by se ke svým zaměstnavatelům, tedy k voličům, měli chovat uctivě, slušně, a neměli by je okrádat. Dnes už se nesluší přistiženému zlodějskému sluhovi napráskat bičem. Ten song a kniha jsou skvělé i tím, že možnou změnu nechutného ne-pořádku shodně vidí v tom, že nejprve se musí zatvrdit a proměnit pán a zákazník politiky.

Jak se praví v písni – a trochu jiným jazykem i v knize –

„Nejsme v prdeli a změníme to sami
a nebudem rejt zase držkou v zemi
Nejsme sami a nejsme idioti
co jen čumí a nadávaj a platí“.

„Klíče měly smysl a furt jsme na to hrdí
ty klíče byly od basy a tam vás dáme
politický strany jsou mafiánskej systém
prachy až na prvním místě
to může říct jen …“

P.S. Slušní lidé v takzvané politice mají nejvyšší čas začít přemýšlet – a jednat. Rozhněvaný zákazník začíná chtít lepší výsledky.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

MacX napsal(a):

Tvrzení, "že politici jsou jenom zaměstnanci, kteří by se ke svým zaměstnavatelům, tedy k voličům, měli chovat uctivě, slušně, a neměli by je okrádat", je jednou z velkých lží, které znemožňují poznat reálnou povahu moci a jejích mechanismů.
Vždyť ti sami politici, kteří občany okrádají, se dnes a denně tou floskulí o "službě občanům" zaklínají a zřejmě to považují za dobrou fintu.

Dokud si neuvědomíme, že platí obojí, tedy, že my si politiky najímáme na správu našich věcí, ale i to, že tím jim dáváme do rukou obrovskou moc a rozhodování o našich životech, tak budeme stále v zajetí falešných mýtů.

Všechny lidské režimy v historii tendují k oligarchii, demokracie se v tomto ohledu liší jen v tom, že umožňuje nekrvavě částečnou obměnu elit. A každá oligarchie je oligarchií proto, aby si urvala svůj díl na zdrojích společnosti, pokud možno co největší, protože majetek zajišťuje, ne hesla a ideály.

Našim největším hříchem je, že nejsme schopni vzít vážně v úvahu janusovskou hlavu politiky.
04. 06. 2012 | 09:47

Maximus napsal(a):

Připadá mě to jako kdysi v páté třídě ZDŠ, když učitelka potřebovala na chvíli odejít ze třídy a pověřila největšího třídního grázla a lumpa, aby dohlédl na pořádek ve třídě! Naši občané si zvolili Topolánky, Kalousky, Nečasy, Bendy, Kovářové, Němce, Bartáky, Bárty, Johny, Píky, ale i Palasy a Rathy.... A školníka dělá Klaus!
Takže se pak nedivme kde jsme, tam někde mezi půlkami a bude hůř!
04. 06. 2012 | 09:48

nestranný napsal(a):

Ad autor:velice výstižně jste popsal,co cítí většina slušných lidí v této zemi.Bohužel ale velmi málo mladých lidí dnes chápe řozhořčení těch starších,kteří už něco zažili a ohánějí se dnes tak propagovanou zdeformovanou morálkou.
Nechápou,že dřív ne všechno bylo dobře,ale že také vše nebylo špatné.
Ke smůle úplně všech se přesně po čecháčkovském způsobu muselo ihned zlikvidovat
to co bylo pro lidi dobré,protože to vytvořili komunisti.Bez ohledu na to,
že to samé mají i na západě zcela samozřejmě.Ale to je jen ta česká malost.
Až si to ti dnešní mladí uvědomí,tak už bude pozdě.
04. 06. 2012 | 09:48

Gustáv Kočí napsal(a):

Nic proti písničce (songu), ale za "krylovskou" bych ji nevydával. Pusťte ji zítra ve sněmovně Rathovi před jeho státotvorným projevem (anebo po něm;). Poslední ať zhasne.
04. 06. 2012 | 09:50

Občan napsal(a):

Njn...
A což takhle jeden komunistický oligarcha, co obchodoval se zbraněmi a krevními deriváty? Kohožeto z pisálků ten doveda zaměstnává?
To si ten náš chemický financmajstr umí vybírat kamarády...
04. 06. 2012 | 09:52

Targus napsal(a):

Song jsem prozatím neslyšel, nicméně si stále myslím, že dvě nejlepší věci, které bychom mohli udělat, jsou:

1/ obnovení pracovně výchovných táborů při rudných i nerudných nalezištích. Do techniky příliš peněz vrážet netřeba, pracovních sil by bylo dost. Nač razicí štíty, když existují sbíječky a krumpáče. Osmohodinová směna spočívající v nepřetržitém házení lopatou má mimořádně blahodárné účinky jak na zádové svalstvo, tak na funkci mozku.
2/ veřejnou popravu na půdě parlamentu České republiky. Klidně by mohla být i hromadná. A pochopitelně v přímém přenosu jak ve všech státních kanálech ČT, tak na internetu.
04. 06. 2012 | 09:58

Petr napsal(a):

"Slušní lidé v takzvané politice mají nejvyšší čas začít přemýšlet – a jednat."

A kteří to v ČR jsou?
04. 06. 2012 | 09:59

Radovan II. napsal(a):

Hysterie ODS kolem Středoičeského a Ústeckého kraje je účelová a je předvolebni.
Je to až k neuvěření, že ODS, která má nevyřešené miliardové kauzy PROMOPRO, Drobil, Hřebíček a další si dovolí dělat soudce ČSSD.
Doufáme, že voliči se už za 22 let poučili a ví, kdo tady za 22 let rozkradl a vytuneloval veškerý majetek.
Padni komu padni a to se musí týkat i ODS.
Hlavně svatý Petr Bendl, za jehož vlády se děly podivné věci má hubu dokořán. Jeho manželka má podivný obchod u Václaváku s nejdražším luxusním zbožím a nikdo neví, kde k tomu přišla.
Myslím, že nás čeká velmi horké léto v politice a podzim bude tropický.
04. 06. 2012 | 10:03

aga napsal(a):

Song je hysterický prvoplánový útok na city. "Na klíče jsme hrdí a můžem si za to sami" - nasrat, jo nasrat.

Pardon, pane Stejskale, jen držím tón.

A i kdybych o paní Dvořákové dříve uvažoval jako o čestné člověku, podpora Urbanem jí v mých očích disktredituje.
04. 06. 2012 | 10:04

Anonym napsal(a):

Nejlepší by bylo, kdyby Jan Urban brnknul svým řídícím pracovníkům v NATO, aby nás tady jejich hrdinné bombardéry rozbombardovaly jako před časem propagoval házení bomb na Bělehrad.
Ale začít by měli především čtvrtí, kde on bydlí. Aby konečně pochopil, co je reálná americká demokracie zač. Protože člověkovi, který před lety se mohl přetrhnout, aby podporoval bombové nálety na Jugoslávii, už žádný poctivý humanista nemůže nic věřit.
P.S.
Konečně i jeho slovník neodpovídá moc vyjadřování intelektuála ale hovorům elitních demokratických hrdlořezů. - To jako Stejskalovi nevadí?
04. 06. 2012 | 10:07

aga napsal(a):

Radovan II.
ČSSD tomu jde ovšem silně vstříc, její poraženecké a "vstřícné" chování v případě Ratha je známkou toho, jak se bojí volby vyhrát a odhalit voličstvu definitivně, že rozkazy znějí jasně a plnit je musí každý bez ohledu na barvu dresu.
04. 06. 2012 | 10:07

Drzá zrzka napsal(a):

Nejsme tam. Tam bychom byli, kdybysme s tím nezačali něco dělat, i když už je pět minut po dvanácté.
04. 06. 2012 | 10:10

Grandmaster napsal(a):

Jen tak mimochodem.....
Nabizi se otazka, jak je to mozne, ze obcane (jak treba pise Maximus) neomylne voli lumpy(?). Sklada se ceska spolecnost jen z podvodniku? Clovek nad tim musi podumat a vysledkem je hruzne zjisteni - V CR jsou asi vsichni podvodnici. Kde jsou ti slusni, normalni, nepodvadejici lide - politici?
04. 06. 2012 | 10:10

myrta napsal(a):

Zvolit si kohokoliv je jedna věc. On skoro každý začínající politik byl poctivý a většinou nemajetný. A pokud budou zvoleni jiní,začne další kolečko.Protože problém je ten,že systém rozkrádání umožňuje,je prakticky nepostižitelný,politici a úředníci nenesou zodpovědnost za škody,nemusí dávat přiznání majetku,takže zůstane jen minimum těch dalších,nově zvolených ,co odolají. Vážení nedělejme si iluze,mají to tu dobře zavedeno a o to jde.
04. 06. 2012 | 10:11

aga napsal(a):

Voni si snad fakt myslej, že stačí napsat song vo prdeli (a podpořit to politologickou analýzou a blogovým podpůrným ostřelováním) a dostanou nás tam, kde nás chtějí mít. I když, možná mají pravdu - minule se jim to taky povedlo. A ještě nezapomenou zdůraznit, že si za to můžem sami.
04. 06. 2012 | 10:13

Ládik!!! napsal(a):

Nezdá se mi, že bych byl v prdeli. Práce mám pořád dost, ani ji nemusím hledat, chodí za mnou sama....
04. 06. 2012 | 10:15

aga napsal(a):

Grandmaster

Nespinujte - to se zdaleka netýká "české" společnosti. Lumpy volí neomylně každý a všude, protože "demokracie" je systém, který lumpy a deprivanty neomylně dostává do politických špiček.
04. 06. 2012 | 10:16

Ládik!!! napsal(a):

Ale je hodně lidí, co v prdeli jsou. Třeba všichni státní úředníci.
04. 06. 2012 | 10:17

Ládik!!! napsal(a):

Není mi ale jasné, za koho ti 2 zpívají. Jestliže je nikdo nedelegoval (neplatil), měli by zpívat za sebe, že jsou v prdeli. Pokud žijí z grantů, tak se do prdele mohou lehce dostat. Jinak jim nerozumím.
04. 06. 2012 | 10:20

aga napsal(a):

Ládík!!

"Umění" ve službách politické propagandy, to funguje vždy - Hitler by mohl vyprávět.
04. 06. 2012 | 10:21

Jan Vaculík napsal(a):

Radovan II
Politika není fotbal, pane, a fandit svému klubu stůj co stůj je celospolečensky škodlivé. Proto byste měl brát na vědomí i informace, které vám budou kalit radost z toho, že "stojíte na správné straně".
V tom případě byste musel vědět, že podivné privatizační kauzy provázely bez rozdílu všechny minulé vlády: například Mostecká uhelná jde na triko Grossovi, pokud se nemýlím, a velkolepé tunely kolem Dopravního podniku v Praze jsou taky na vrub spojenectví ODS-ČSSD.
Bendla bych opravdu neřadil mezi velká světla naší politiky, ale každý, kdo zná poměry na Krajském úřadě SČ kraje, tak vám potvrdí, že proti Rathovi to byl skutečně svatý muž.
A závidět jeho manželce, že podstupuje podnikatelské riziko v zóně s nejvyššími nájmy, je, odpusťte mi to přirovnání, hodno inteligence mořského plže.
04. 06. 2012 | 10:22

muromec napsal(a):

Bude to na tomto místě sice od věci, ale nemám jinou možnost, když chci touto cestou poděkovat aktualne.cz. Zač konkrétně? Nepsal jsem na aktualne.cz nikdy ani nějea méně slušně, ani více nebo méně k veci nebo od věci než všichni ostatní, a přesto i mé úplně nevinné, slušné a krátké příspěvky byly pravidelné smazávány. A dnes ráno, když jsem chtěl něco napsat, objevil se na monitoru nápis: "Na tuhle zeď nelze psát." Aktualně.cz mě odstřihlo, přesně jako správný komunistický cenzor.
A přesto jim za to mohu teď vřele poděkovat, dokonce ve dvou ohledech: Jestli mě odstřihli, patrně ze mě mají soudruzi strach. To člověku vždy zdvihne sebevědomí. Děkuji. (Ne že bych ho měl jinak málo).
A taky budu mít možnost se lépe soustředit na práci, od které mě čtení bulvárních zajímavostí na aktualne.cz minimálně na hodinu denně odvádělo. I za to díky.
(Ne že bych vás chtěl urážet, milá cenzorská skupino aktualne.cz, ale zůstali jste u mě takhle maličcí.) Takže sbohem, Váš muromec
04. 06. 2012 | 10:24

český maloměšťák napsal(a):

Hmm - ono se už začínají probouzet i jedlíci grantů a daňových zpronevěr /sponzorských darů/ ?
Tak to se skutečně už blíží revoluce.

A bude se zase mluvit o návratu věcí tvých do tvých rukou a v zákulisí přitom krást ?
Nebo se už bude jenom krást ? Těm tedy, co si vydělali na majetky poctivě ?

Víte - aby jeden zas nebyl za vola......co mu zazpívají nějakou tu lidovku, rozněžní ho.... a hnedle nato ho zaříznou.

P.S. Míra nerozumu a nevkusu už ale skutečně překročila všechny mete - Bendl vystupuje ve veřejné televizi a řeční o morálce a zákonnosti.
04. 06. 2012 | 10:24

Bara napsal(a):

Já si taky myslím, že tam jsme, ale nevidím cestu ven. Další revoluce?? Zatím se nestalo, aby se někdo vzdal svých výhod a peněz dobrovolně.
04. 06. 2012 | 10:25

český maloměšťák napsal(a):

re : všechny meze...i když koště by se asi taky hodilo
04. 06. 2012 | 10:26

Kvakin napsal(a):

Pane Urbane, jste si jist, že právě Vy máte být bardem pějícím ve jménu "slušných lidí" ? Já si to nemyslím a co se týče knihy prof. Dvořákové: nejde, i když ona to říká, o vědeckou politologickou analýzu určitého procesu v české společnosti, nýbrž o soubor tlachů a zpráviček, které každý zná z novin a televize; v knize jsou jenom podány s určitou systematičností a jednotící vypjatou tendencí. Asi jako když se nepravosti z 90.let "vědecky" vysvětlovaly nutností "původní akumulace kapitálu". Kniha prof. Dvořákové je něco jako (učesanější) Kubiceho zpráva, sešmikaná z klevet a pomluv, co šly podsvětím, a policisty zaznamenaných.
04. 06. 2012 | 10:30

bim napsal(a):

Pane Urbane, proč jste to v 90. roce umožnil?
04. 06. 2012 | 10:36

František Adamec napsal(a):

České šrouby a matice,
jste v imunitě a Prdeli, v Praze
Mříže do vchodu PS ČR a na hrad.
04. 06. 2012 | 10:36

minatomirai napsal(a):

Bezvadná skladba, mohla by to být hymna k příští demonstraci, skvělý závěr.

Takže to chce už jenom revoluci, která začně generální stávkou. Jiné řešení zkrátka není. V mezičase připravit soudní tribunály, popravám bych se vyhnul, ovšem pracovní tábory shledávám prospěšnými. Pokud do nich může nedisciplinovaná americká mládež, mohou do nich i otylí čeští politici. Jako dozorce bych navrhl romskou menšinu, alespoň budou mít práci a do budoucnosti potřebnou kvalifikaci a profesi.
04. 06. 2012 | 10:45

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Song jsem neviděl a zájem nemám.
Obávám se, že dnes naši „umělci“ vypadají podobně jako toto

Umělci podporují Pavla Béma "YES,WE CAN"
https://www.youtube.com/watch?v=BvPNBu5Hrvc

Kauzu Rath a další razie v krajích pokládám za začátek předvolební kampaně těch, kteří zprivatizovali policii a justici, a kterým slouží média. Pokud zvítězí v krajích ODS a vládnout bude ČSSD, tak se možná přesunou policejní razie z krajů na vládu a ministerstva.

Pro občana nic dobrého, jen další hloupá a silácká politika, kterou se snaží udržet u moci ti, kdo měli z politiky zmizet již dávno.
04. 06. 2012 | 10:46

Hloupý Honza napsal(a):

Ač se snažíte jak chcete korupce vás dostihne, je už totiž všudepřítomná. Nechcete si kazit náladu, tudíž nečtete noviny, nedíváte se na televizi, chcete být v klidu, s vlastní rodinou, užívat si krás života, přírody .... avšak stačí si vyjet jednou na nákup do obchodňáku, neboť něco jíst musíte, a máte po náladě ... místa pro invalidy obsazená flotilou luxusních kár s kmotrovskými SPZ, do jednoho zrovna nastupuje zvětšená kopie Barbie s malým psíčkem v růžových šatičkách na rukou. Je to tak roztomilé oba jsou oblečeni stejně. Pomáhám tchýni vytáhnout nohy z auta a zvedám ji na berle. Babička se soucitně podívá k bavoráku, asi si myslí jaké to má ona štěstí ..., že ona na invalidech parkovat nemusí, neboť podle magistrátních úředníků je zdravá. V duchu s ní souhlasím ... ještě to má, na rozdíl od tamtěch, v hlavě v pořádku.

Bohužel si člověk opět uvědomí kde to žije ...
04. 06. 2012 | 10:47

Josef K. napsal(a):

Ono to je o genofondu.Tedy ne o DNA, ale o mentalitě, říká se tomu paradigma. Cca 85-90% obyvatel kdysi v této zemi prohlásilo, že vlastní stát nechtějí a že by se bez pomoci Bratra neobešlo. Nějaká část z nich to řekla protože to někdo chtěl slyšet, nějaká část svým slovům věřila. Těch deset procent jiných se stalo po letech nepřítelem a tomu už uvěřili všichni. Také uvěřili, že krást (nejprve cihly a zelí, později i továrny a pak už jen pojišťovny a peníze) je dobrý cesta k osobní prosperitě. Také uvěřili, že studovat je formální věc, je to proces neofeudálníhzo přidělování přidělování titulů, které umožní dědické držení úřadů, nejvýhodnějšíé je jistě výběrčí daní. Jejich děti tomu neuvěřili, ti to považují za samozřejmé, za dané. Někteří jiní z oněch 90% uvěřili, že mravní soud nahrazuje rozum. Ti první se toho hned chytli. Všichni toptiž uvěřili, že svět nmení takový, jakým ho vytvářejí, nýbrž takový jak ho nazávají.
Tak i píseň se stala "věrohodnou" cestou k nápravě.
Takže Bendl bude mravokárně kázat, Klaus se skryje za píseň o Janoškovi bojujícíim proti křižákům, KGB/FSB řádící v Čechách se svými hochy Stb se skryje za lásku velkého bratra. Je to jako tisíce negližé navlečených na opravdu nehezké ženě. Nebudu jmenovat, jsem galantní k ženám. Zakryje vrstva drahých látek nedostatky těla? Zakryje je Měštákova plastická operace za dohledu motýlků různých primářů?
Takže těch vrstev, které zakrývají nehezkost těla oné dámy, které se jinak říká realita, je příliš mnoho a krejčích, kteří žijí z neustálého šití nových a nových župánků, je ještě více než mnoho, už se kanibalizují. Všechny ty oblečky nestačí vyjít z módy natož ztrouchnivět.
Časem byly odvrženy pařížské modely či modely z Berlína. Jak upadá řemeslo, spěch s šitím je evidentní, kdo by něchtěl žít, že? , modely jsou o poznání méně elegantní, řekl tak spíše směřují k mužickým představám o eleganci.
Bilakovo krejčovské dědictví se stalo v této zemi dědičným. Těch pár opovážlivců, kteří lezou onhé dámě pod žuipany a sukně, krejčí nazývají devianty. Tak co s tím.
Kdo jí tedy spatří v oné nevábné nahotě?
Jediné východisko, jak píši v blogu o prezidentských kandidátech, je smířit se s tímto stavem a zakonzervovat jej připojením ke KLDR. Stabilita režimubude zaručena, a co vícx si občan, byť v pracovním táboře o hladu, může přát.
04. 06. 2012 | 10:48

Sirachovec napsal(a):

Normální slušný člověk se do vysoké politiky nemá šanci dostat. Stranický aparát mu to nedovolí. Ve stranách se nevolí demokrticky, ale dle tajných dohod i na obecní úrovni. Dále by to vyžaduje i osobní statečnost bojovat proti blbosti a finančním zájmům. Pokud má člověk rodinu byl by šílenec.
04. 06. 2012 | 10:49

Jakeš napsal(a):

Musím neustálu opakovat a je jedno jestli si hrají na levičáky či provičáky, jestli jsou v "politice" nebo tahají za nitky v pozadí. Všechny je potřeba postřílet! Není odkladu, nelze již čekat. Známe je, víme o nich, je třeba je postavit všechny před zeď.
04. 06. 2012 | 10:52

Sírachovec napsal(a):

Nejlepší je, že lidé už opět přestávají vše sledovat a vracejí se na chaty.....
04. 06. 2012 | 10:59

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Pro Sírachovec.
Předlistopadovou občanskou strategii nelze dnes aplikovat, protože komunisté neměli v plánu nakrást a zmizet na exotický ostrov, a tak měli zájem, aby stát nezbankrotoval. Nestarat se dnes o to, co se kolem děje, to je cesta do Řecka.
04. 06. 2012 | 11:06

Grandmaster napsal(a):

Aga,
myslim, ze bych vam mohl s uspechem oponovat, co se tyce vasi definice 'demokracie', ale spokojim se s konstatovanim, ze existuji velke rozdily v poctu politickych lumpu volenych
normalnimi(?) obcany. Je to zavisle v jake spolecnosti zijete.
04. 06. 2012 | 11:10

ali napsal(a):

petice
http://www.vrattenamstat.cz/pripojte-se.html
04. 06. 2012 | 11:11

resl napsal(a):

Časem nás spasí jen občanské iniciativy, které až se vyhrabou z plenek, tak je budou muset vzít politici na vědomí. Pravě ty iniciativy, které nenávidí politici a bytostně nesnáší vrchní velitel a hradní zloděj v jedné osobě.
04. 06. 2012 | 11:16

ghándí napsal(a):

pane urbane,
za koho mluvíte? vy jste přeci nikdy žádnou důvěru lidí nezískal. pravda a láska vždycky odešla z voleb s výpraskem. a není tohle hlavní důvod, proč utočíte na politické strany?
04. 06. 2012 | 11:18

SuP napsal(a):

Ládik!!!u -
Rád Tě vidím. Tak se zdá, že náš recept brzy přijde na řadu. Předevčírem jsem tu nějaké dámě odpověděl stejně jak Ty, že já v prdeli nejsem a hned se sesypali "přátelé levých ručiček", co si to dovoluju. A je to tak prosté. Na internetu si najdu, kolik dpfo a dppo zaplatily výrobní firmy a tím podělím 100 mld, které vláda zase nechala ukrást. Z toho mi vyjde procento, o které snížím daně v dalším roce. Jednoduše. Budu-li Jan Hus, snížím o potřebné procento své příjmy, budu-li Jánošík, snížím jen daně. A po vládě budu chtít "jen" to, aby mi umožnila nevolit zloděje. Spíš to ale vidím na toho Jánošíka. V prvním případě bych se nemusel dožít. A jelikož si od vlády nic neberu, bude ona muset šetřit na svých. A se svým "bojem proti korupci" mi může ....(políbit v řiť).
04. 06. 2012 | 11:18

JUDr.Karel Vlk napsal(a):

Pan Jan Urban má slovník aktivisty Holešovské výzvy.Vše jen kritizuje bez nějaké alternativy.Mně se také vše nelíbí, ale nikdy bych nechtěl zpátky komunistický režim. Signatář Charty 77
04. 06. 2012 | 11:19

jája napsal(a):

A proto pane Urban, proč jste neřval, když prof. Dvořáková uveřejnila, že lékaři práv v Plzni se stali tryskoví studenti, mj. primátorka Chomutova, která neznala ani jednoho spolužáka, ani jednoho zkoušejícího a nevěděla, kde je její škola, prof. Marek Benda, jehož diplomka má úroveň seminární práce, dalších a dalších politiků, policistů a státních úředníků.
Proč jse nekřičel v době divoké provatizace, kdy vznikli m iliardáři typu Koženého, Charouze, Salzmana, kdy se tunelovala republika a barabi byli vysocí komunisti, StBáci a disidenti rukou nerozdílůnou, za pomoci vexláků, což byli odbojáři proti režimu, tzv. škodiči.
Dnes to zní směšně, z vašeho pera farizejsky. Oni "umělci" v teto kotlině, narozdíl od většiny demokratického světa jsou přece pravicoví a fandí současné i minulé vládě, za Klause by dýchali, sportovci jakbysmet. Vzhledem k mému věku by mi to mělo být fuk, co se dnes děje, vždyť mladí jsou orientování masmédii tím správným směrem, kdo má být vůdcem národa. Již mnoho dní nemá cenu pustit televizi, vždy na mě vykoukne Ráth. Nemohu si pomoci, v případech selhání jiných politiků, nejmarkantněji Bartáka, Kuhnla, Řebíčka se média nijak zvlášť neangažovala, proč asi? A že si politici dělají z občanů srandu je dáno tím, že jsou neodvolatelní od svých koryt. Ač zvoleni za nějakou stranu a především nějaký program se nechají zkorumpovat a přejdou úplně někam jinam, většinou na pravou stranu spektra, kde jsou penízky na odměnu za konstruktivní přístup.
ps. Stále věřím, že exposlane Wolfa za jeho věrné služby ODS padnout nenechá a peníze si bude moci ponechat.
04. 06. 2012 | 11:20

Jan Vaculík napsal(a):

Co vám tak vadí, že Bendl "mravokárně káže" ?
Jestli se přihlásil k nějakému morálnímu programu, je to jen dobře. Jestli něco ukradl nebo zpronevěřil, je třeba jej usvědčit a potrestat.

Když připustím, že mám před sebou dva zloděje, přičemž jeden z nich říká "krást se nemá" a druhý říká "krást se může", tak to, že ten první říká pravdu, bych mu vyčítal ze všeho nejmíň.
04. 06. 2012 | 11:22

Mirek napsal(a):

Řešení v rámci stávajícího systému reálně docházejí, nejen u nás, ale v celém tzv. demokratickém Západu. Státy dostávají pod záplavou výhružek "trhu" nevolené či nesvéprávné vlády a ty pak ten tlak pěkně převádějí dolů na bezbranné občany. Mafiánští politici přitom kradou dál, je jim jedno co - daně, dotace, eurofondy. Možnost uplácet voliče dluhy splatnými dalšími generacemi se také smrskávají. Komunismus nechce zpátky nikdo, hlavně ne sami komunisti, nyní se jim krade mnohem lépe a nehrozí za to od soudruhů šibenice. Takže co zbývá? Buď necháme přerozdělovače nadále rozprodávat a zadlužovat naší zemi až do stavu, kdy novorozenci budou dostávat obojek se jménem svého doživotního věřitele NEBO vezmeme lůzu u huby a naženeme ji do práce grátis. To je jistě fašismus, ale dobrá řešení už dávno došla, zbývají jen méně špatná.
04. 06. 2012 | 11:32

minatomirai napsal(a):

resl

ČE
eši nemají tradici občanské aktivity, stačí se podívat do historie dávné i současné. Mají ale odbory, které jsou jediné schopné přivést vládu k rozumu, pokud budou pokračovat rozumně a osloví české akademiky a soudce, mezi nimi je ta česká elita.

Psal o tom někdo dnes v Právu, nevím, jestli Mitrofanov nebo někdo jiný, v zásadě všichni jsou tam přibližně stejně dobří. Pražští důchodci šli demonstrovat, Praha má údajně 200 000 důchodců, přišlo však pouhých 2 000. Důchodci by měli být schopni se aktivizovat, pokud jich je takový počet, přesto to nedokáží.

Čekat tedy na to, až se vytvoří občanské iniciativy, je trochu utopií. Dá se však pracovat s tím, co tu už je a je schopno lid zorganizovat. Levice měla vždy mezi sebou více inteligence, je tedy třeba jí využít tedy odbory.
04. 06. 2012 | 11:33

dříve čtenář napsal(a):

Srovnávat tuto rýmovanku s poezií Karla Kryla, no to urbane tak akorát pasuje k vašim dřívějším zaslepeným úletům.
Vymeteme rohy(ráthy a ABL) vyměníme kabáty (řebíček, bendl, tošenovský, sobotka a tisíce dalších), zlegalizujeme miliardové podvody a jedeme dál. Národ si oddychne, jak jsme s nimi zatočili, zvolí nové nastrčené figury a němcová bude ze své budky v parlamentu vrtět hlavou a tvrdit:" nepřípustné...".
04. 06. 2012 | 11:37

Ládik!!! napsal(a):

SuPe ahoj,
já budu odvádět jen DPH (20%, co vyberu od nebohých lidí) a povinné odvody, v příjmu si nechám jen takovou částku, abych účetně přežil. Nic víc. Základ daně v daných podmínkách lze snížit velice snadno - montážní firmy jsou už ve stavu, kdy kupují účetní doklady. Připadá mi to jako sranda, ale pro stát to už sranda není. Plno lidí bude muset začít pracovat, nebo se naučit pracovat a jít s kůží na trh.
04. 06. 2012 | 11:38

Český Honza napsal(a):

Olej na hladinu vody a lidští šmejdi do čela politiky vždy vyplavou zákonitě. Toto lze změnit pouze odstraněním oleje a politiků, a definitivně.
04. 06. 2012 | 11:41

Ládik!!! napsal(a):

Jo, a budu mít víc času na dodělání baráku. Prachy nepotřebuju, všechno jsem už dávno koupil. V květnu jsem dojel lízink na 1 auto, druhé dojedu v prosinci. Jen tímhle nemusím vydělávat 240tis. ročně na splátky - budu mít volnější ruce na své zájmy.... Krásná doba.
04. 06. 2012 | 11:43

Mechajda napsal(a):

Myslím, že by bylo dobře připomínat i tuto kauzu, kterou bleskurychle překryla kauza Rath a na kterou se prakticky zapomnělo:

http://zpravy.idnes.cz/manzelka-knize-z-hluboke-miliony-na-ucet-dotace-dlouhy-pp9-/domaci.aspx?c=A120425_1768897_domaci_hro
04. 06. 2012 | 11:44

český maloměšťák napsal(a):

Jan Vaculík

http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=690345
"...Centrum akutní medicíny v Kladně bylo postaveno a vybaveno za dvě miliardy korun. Hejtman Petr Bendl (ODS, hejtmanem byl v letech 2000-2008) do něho objednal přístroje za 300 milionů, v průměru za dvojnásobek běžné tržní ceny.
Jeho nástupce a tvrdý kritik David Rath (ČSSD, hejtmanem od roku 2008) ceny revidoval, ale přístroje i po jeho zásahu zůstanou předražené o padesát procent. Za ušetřené peníze pak Rath nakoupil - rovněž předražené - vybavení pro kuchyňky a kanceláře personálu..."

"...Hejtman Rath předražení vylučuje. "Všechny věci jsou ověřovány přes databázi obvyklých cen," tvrdí.
Upozorňuje, že smlouvu o stavbě Centra akutní medicíny včetně dodávky přístrojů podepsal ještě v říjnu 2008 jeho předchůdce Bendl. Nový hejtman nechal ceny zkontrolovat a celkovou částku 300 milionů za přístroje o 80 milionů korun snížil.
Tuto úsporu potvrzují i dokumenty, které má Aktuálně.cz k dispozici. Například angiolinku chtěl Bendl koupit za 38 milionů, monitor Spacelabs za 750 tisíc a lůžko od Linetu za 410 tisíc...."

Jen malá poznámka - Kladenská nemocnice bude zachraňovat lidské životy. Jen např. z Bémovy akce Internet pro všechny Pražáky zdarma zbyl účet za několik set milionů a kupa plechu a drátů. O IZIP ani nemluvě.

Je to právě selektivní /v podstatě fašistický/ přístup institucí ve vztahu k prominentům té které politické strany...což pobuřuje lidi a vytváří situaci, kdy už tohoto začínají mít plné zuby.

Proč ale nepadá více trestních oznámení....to nevím.
Možná že je za tím Mafie a její praktiky /málokdo chce přijít o zdraví, život nebo příbuzné... takový názor má pak oporu v realitě - minulé i přítomné/.

Hezký den.
04. 06. 2012 | 11:44

SuP napsal(a):

Ládik!!!u -
Jasně, někdo to bude muset dělat i za "stávkokaze". A dokud nebudou to kapesný mít snížené tak, aby si toho všimli, mohlo by se to dostat pod jejich "rozlišovací schopnost".
04. 06. 2012 | 11:46

minatomirai napsal(a):

Srovnávat tuto rýmovanku s poezií Karla Kryla, no to urbane tak akorát pasuje k vašim dřívějším zaslepeným úletům.
---------------------------------------------------------------------------------
Jak je vidět, z Krylova odkazu nezůstalo nic, jenom občasná nostalgie při grilování v bezpečí chaty či chalupy, daleko od hlučícího davu. Mám pocit, že Kryl alespoň od své generace očekával více.

Nová generace si bude zpívat svoje, není k tomu potřeba zhudebněných epopejí, stačí úderný a chytrý text. V ní ti mladí, kteří nemají nic společného s tímto bordelem, obviňují právě Krylovu generaci a její děti. Dělají to dobře, dělají totiž aspoň něco na rozdíl od těch grilujících tatíků a mamin, kteří kromě nadávání dělají ale lautr ho****, jak se říká na Moravě. Mají totiž strach, aby nepřišli i o ten kus flaksy, kterou grilují.
Generace Kryla by se měla skutečně zastydět za to, že nic nedělala celých dlouhých 20 let, navíc nedokázala vychovat generaci rovných a sebevědomých lidí.
04. 06. 2012 | 11:52

Joe Ratata napsal(a):

"Demokracie je špatný způsob vládnutí.Bohužel je nejlepší ze všech co známe."Tak nějak to řekl Winston Churchil.
Já jen dodám:Hlavně pro majitele demokracie!
04. 06. 2012 | 11:54

ZM napsal(a):

Už několikrát jsme se zamýšlel nad tím, že v průběhu minulých let meziročně vzrost HDP např. od roku 1996 do loňského roku v letech 1996,1999 až 2008 a 2010 a 2011. Pokles HDP byl v letech 1997,1998 a v roce 2009, přičemž v roce 1997 byl pokles 1,2 % a v roce 2008 jen o 0,2 %, kdežto v roce 2009 o 4,7 procenta. Pokud bychom přibližně stanovili výkon ekonomiky ČR v roce 1995 jako 100, tak výkon ekonomiky by byl ve srovnání s rokem 1995 např. v roce 1996 104,5 % , např. v roce 1997 103,55 %, např. v roce 2005 133,8 % , v roce 2008 156 % , např. v roce 2006 152,6 %.

otázka ovšem je, jaká část obyvatelstva má z toho vzrůstu HDP největší prospěch. Souvislost mezi růstem HDP a životní úrovní není lineární.
V roce 1995 nebylo tak špatně, že by lidi umírali hlady.Teoreticky by tedy nemělo být tak špatně (na základě údajů o HDP) ani teď. Prakticky to ovšem např. znamená, že mladý člověk třeba nebude na byt šetřit 20 let, ale "jen" 15 :)

zdroj dat

http://www.finance.cz/makrodata-eu/hdp/statistiky/vyvoj-hdp/
04. 06. 2012 | 11:54

Historik napsal(a):

to MacX - nemáte pravdu, existují politici s jinou motivací, cílem moci je pro ně moc (c) George Orwell. Občan Robespierre byl před popravou stjeně chudý, jako když stanul v čele Výboru pro veřejné blaho.
Oni mohou ten Augiášův chlív vyčistit, ale mohou být i horší než režim před nimi.
04. 06. 2012 | 11:55

fero napsal(a):

Ti sami lide jen se nemaji ceho bat - drive se bali StB a dnes maji pod palcem BIS, policii a statni zastupce....
Ten nejlepsi priklad visi na stenach trid a jeho video trha rekordy na YouTube - kolik novych generaci jemu podobnych vychovame?
04. 06. 2012 | 11:55

český maloměšťák napsal(a):

Jan Vaculík
Ostatně stejně tak by mi vadilo, kdyby před kameru veřejnoprávní televize nalez Gross - a začal kázat o morálce a zákonnosti.

Ještě jednou hezký den.
04. 06. 2012 | 11:59

ZM napsal(a):

Co se týká údajů HDP, tak v těch není bez doplňujících údajů velká informační hodnota. Pokud by se totiž stavěly především např. byty za 2,5 až 3 miliony, multikina a provozny typu McDonalds, tak taky poroste HDP, ale mladý člověk si na ten byt nenašetří ani za 30 let a hypotéku nedostane. Pokud chceme zjistit, v jaké situací se nacházíme, tak je potřeba důkladněji analyzovat, z čeho je vytvořen HDP. může se totiž stát, že v HDP je zahrnuto něco, co v budoucnu způsobí ztráty, např. v důsledku povodní. Otázka tedy není jenom to, v jaké situaci se nacházíme nyní, ale např. i to, v jaké situaci se budeme nacházet např. za 5 nebo 10 let. "Spálená země" to pravděpodobně nebude, jak před lety s oblibou strašil bývalý socan Zeman (měl nějakou psychickou poruchu, která způsobovala, že se rád poslouchal, a rád vynikal-proto ty různé bonmoty),ale ráj na Zemi to taky nebude.
04. 06. 2012 | 12:01

30 kacek bere napsal(a):

vážení, +autore,

tím mudrováním,(slušně řečeno)na kdovíkoho...kdovíCOkde
také
hodnotíte sami sebe,
svou naivitu,
svou lenost,
etc
etc
etc

máme tady snad nějakou diktatůru? ...
a odjakživa platí..samo se nenakope :-)))
(vše ostatní je medyjální masssáž)
04. 06. 2012 | 12:05

Glosator napsal(a):

Chcete příklad tunelu, jasná "jako facka?" Je to fotovoltaický megatunel za 40 miliard ročně a právě po přehlasování Klausova veta nově vzniklý megatunel "bioplynový," rozsah ZATÍM neznámý, ale nejspíše stejný. Tady NENÍ CO ŘEŠIT, JE TO ZLODĚJNA v přímém přenosu. Hlavními zřizovateli jsou ČSSD+KSČM+politici současné TOP 09. Vina ODS je tu nejmenší, podpořila to většina jejich senátorů, ale žádný poslanec ODS pro to ruku nezvedl. A "svatý" Jan Fischer, během jehož "požehnané" vlády byla šance ROZSAH tohoto tunelu (dnes 40 miliard ročně) omezit, neudělal pro to NIC. ČSSD s ODS chtěly ten tunel okrouhat až po volbách r. 2010, ale jako největší obhájce fotovoltaických tunelářů se ukázal KALOUSEK, snad nejodpornější postava naší politické scény...
04. 06. 2012 | 12:06

Matematik napsal(a):

Urban patri k tem, o nichz je rec.
Patri mozna k tem s vetsim nadhledem a odstupem.
Tot vse. Jde o nomenklaturniho predstavitele kmotrostanu.
Zlodej krici chytte zlodeje.
Nebo Urabn nevedel o vyhlasce o lehkych topnych olejich? Prece i on tuto kauzu povazoval za nehodu, nedopatreni uradenika ...Jakozto i celou tu slavnou tunelprivatizaci. On to celou dobu podporoval a vysvetloval nam napriklad nutnost americkeho radaru v Brdech. Byla to druha mnichovska zrada, ze tady neni radar?
Kdo koho zradil.

Urban asi opravdu nebyl tak zceka u tech hlavnich penozovodu a tak si asi mysli, ze zase vyuzije situace. Zase nejaky vytah k moci?

Kdepak. Verim, ze lide uz nenaleti dalsim inzenyrum davu.Dalsim manipulatorum.

Nebat se a nekrast.
Demokracie 2.0
bez vytahu k moci, bez postu a koryt.
Prima demokracie.
Urbanmove dostanou koprivku. Prece, co by to bylo, ze by lide hlasovali o svych penezich... No toto. Na to mame zastupitele ne?
Poslete kmotry do Svycarska at si tam preberou , zda prima demokracie vede k zruseni dani a armady. Jak Urbanove radi tvrdi.

Zlodej krici, chytte zlodeje.
04. 06. 2012 | 12:06

Jan napsal(a):

MacX
Výrazný souhlas.
Politici jsou zaměstnanci kapitálu.
A ten je platí, mimo daňových poplatníků, kteří to divadlo platí celé.
Komunisti po plném Václaváku padli.
Tihle si s ním vytřou zadek.
Kumunistům neprošlo, když lid zovali dětmi.
Tito ho s klidem nazývají lůzou.
Komunisti mluvili o demokracii, tito se sní zaklínají.
Ale pravdu měl můj dědeček, světu vládnou peníze.
A my měli tu smůlu, či štěstí, že jsme zažili neúspěšný pokus to změnit.

Perspektivy chmurné.
04. 06. 2012 | 12:06

ZM napsal(a):

Zchudnout se dá v důsledku různých příčin, nejen v důsledku korupce, ale např. v důsledku vedení války, jako je např. v Afganistánu, v důsledku rozšíření infekčních chorob, jako je např. tuberkulóza (doufám že ji tady nerozšíří např.Rumuni)- v tomto ohledu už není volný pohyb po EU tak skvělý,v důsledku povodní- intenzivní hospodaření v krajině má sice za následek dočasné zvýšení HDP, ale následné škody,v důsledku zvýšení kriminality- když se nepřizpůsobivým šáhne na sociální dávky, tak pravděpodobně vzroste počet přepadení, atd.
Není to tak jednoduché, jak by se mohlo zdát.
04. 06. 2012 | 12:07

ZM napsal(a):

Když si dneska chce člověk koupit chleba, jogurt nebo třeba šunku, tak prostě vejde do nejbližšího obchodu a je to tam. Bude to tak ale i za např. 20 nebo 30 let? Aby mohl být např. chleba v obchodě, musí nejdřív někde vyrůst obilí.To znamená, že musí být úrodná půda, tedy nesmí docházet k erozi. Aby mohlo obilí vyrůst (při vyšších výnosech), musí se někde vyprodukovat nafta pro traktory, kombajny atd. Bude za 20 nebo 30 let dostatek ropy? Tady jsou už souvislosti přímější. vzrůst ceny pohonných hmot znamaná vzrůst ceny potravin. větší korupce znamená vyšší DPH. Za 20 let bude možná chleba stát při přepočtu na současné ceny např. ne 25 Kč, ale např. 60 Kč. A možná že lidi budou rádi, že tam je aspoň ten chleba.
04. 06. 2012 | 12:14

karel napsal(a):

Reakce politiků je vždy taková, aby si nespokojení založili svou stranu a uspěli ve volbách. Neřeknou však, že využili euforie lidí a vytvořili takové zákony, které znemožní již jakoukoliv možnost, aby se lidi podíleli na rozhodování jinak, než přes největší strany. Nahustili do lidí klišé typu "hlas pro malou stranu propadá", aby lidé volili je, protože se přece "mají demokraticky podílet na vládě." Že se ze zvolených stávají arogantní zloději (nesmíte však jen číst jejich rozhovory o jejich křišťálově čistých úmyslech a činech ve prospěch nás všech). Jak z toho? Za sebe jsem se proto rozhodl jít k volbám, ale určitě nebudu volit žádnou parlamentní stranu ani stranu, která se volitelnosti blíží. Pokud by se takto rozhodlo 50 % lidí, bylo by aspoň vidět, že k volbám sice přišlo 65 % lidí, parlament by se složil opět ze zavedených značek, ale stačilo by jim tak sotva 6-7 %. Pokud by 80 % bylo rozděleno mezi 30 malých stran po 0,5 - 3 %. určitě by to byl silný signál o tom, co si lidé myslí o politických stranách. Proto vyzývám - nevolte parlamentní strany!!!!
04. 06. 2012 | 12:15

šťoura napsal(a):

Ví se vůbec kdo podal první trestní oznámení na Ratha?
04. 06. 2012 | 12:20

ZM napsal(a):

Rozebírat se dá lecos, např. i to vedení války v Afganistánu. Když bychom se pokusili to zhodnotit vyloženě jen ekonomicky, tedy dle bilance náklady, výnosy, tak mám pocit, že to je hodně ztrátovej "podnik", hlavně pro amíky.Samozřejmě jsou tam i nevyčíslitelné ztráty, jako např. to, když tam někdo zahyne nebo je zmrzačen. Ale to už se penězi vyčíslit nedá, rozhodně ne tak, že by se započítalo odškodné apod.

http://denikreferendum.cz/clanek/3699-valka-v-afghanistanu-muze-stat-vice-nez-jeden-a-pul-bilionu-dolaru
04. 06. 2012 | 12:20

Joe Ratata napsal(a):

ZM
Ať si bylo,jak si bylo,vždycky jaksi bylo!Ještě nikdy nebylo,aby jaksi nebylo!
On ten malý,pohrdaný,pracovitý český človícek zase nějak přežije.I tuhle hrůzovládu,která ho ožebračí a vrhne o 80 let zpět.
A možná to bude i kněčemu dobré,podle pořekadla,že všechno špatné je k něčemu dobré.
Že lidi jsou přizpůsobiví dokládá i současné tažení proti polským potravinám.Zločinecká vláda zvýšila na potraviny DPH a myslela si,jak se jí penízky pohrnou (jíst se přece musí,že?)a oni budou moci pilně krást aniž to tak bude znát.A ejhle!Vybralo se mín peněz,než kdyby DPH zůstala nižší.Pro potraviny do Polska místo 200tisc lidí jezdí 2 miliony.A další jezdí do Německa a Rakouska.
A na krádeže je vidět čím dál tím víc.
Ovšem oni krást budou,dokut nezbankrotíme!Do tepláků je nedostanem,protože vlastní demokracii!
04. 06. 2012 | 12:21

ZM napsal(a):

šťoura- Bradáčová řekla při jednom rozhovoru vysílaného v TV, že údajně nějaký bývalý policista. Těžko říct, jestli dostal od někoho instrukce, kdy a kam má oznámení podat, nebo jestli to byla pomsta nebo jeho snaha o spravedlnost. Každopádně je jasné, že policie a státní zástupci dostali v této kauze "volnou ruku". Mám pocit, že teď s Rathem někdo vyjednává o tom, že když nebude vypovídat o všem, co ví, mohl by vyváznout i s podmíněným trestem popř. s relativně nízkým trestem. Přece jen, za 2 roky se pravděpodobně k moci dostane ČSSD a lidi z ODS se můžou obávat "odvety".
04. 06. 2012 | 12:24

buldatra napsal(a):

Být v prdeli není nic nového, protože něco takového, zdá se, je skoro konstantní stav, stav průvodní, o který se stranický systém snaží (nebo možná někdy ani cíleně nesnaží, ale přesto ten stav je).

Když se člověk do tohoto stavu, potažmo systému narodí a vyrůstá v něm, považuje to za normální, přirozené.

Jen to tak zpočátku nevnímá a nenazývá, páč je mu již od kolébky sdělováno, vštěpováno, že se nachází v tom nejlepším z celé řady špatných možností a navíc dozvídá se, že jinde jsou na tom hůř.

A tak, narodil-li se do stranického systému minulého, předsametového, byl opečováván komunistickou stranou na věčné časy a nikdy jinak, narodil-li se později, je opečováván postkomunisty a jejich stranami s rozličnými demokratickými názvy, pokaždé zdánlivě jinak.
Fakt je ten, že opečovávaný může do nějaké té strany vstoupit a pokusit se udělat tam kariéru a podílet se pak na opečovávání nečesané nemyté veřejnosti v duchu stranické ideologie a stanov, o což se mnozí snaží. Důsledkem čehož vznikají písničky.

Takže, písničkou identifikovaný pobyt v prdeli chrání a opečovává systém, který nazýváme stranický.
Opečovávají ho straníci a zejména straníci vysocí až nejvyšší, kteří se sami v prdeli nacházejí pouze tehdy, když na ně něco praskne, což se stává jen zcela vyjímečně v dobách, kdy je prasknutí vhodné, potřebné, aby dokladovalo činnost systému správným způsobem. Je to takové prasknutí ilustrační.

Ač systém je stranický, tak sám si tak neříká, říká si občanský, protože to zní lépe a poskytuje to víc prostoru na odvádění pozornosti zejména tehdy, když se hledá viník, v tomto případě viník onoho pobytu v prdeli.
Za viníka je označen občan, který se tak i mnohdy cítí, páč volí straníky do postů (koho jiného by měl asi tak volit?, kde nic není ani smrt nebere), kterým říkáme nejvyšší až vládní.
Je to cosi jako nekonečná hra na škatule, škatule hejbejte se, kdy se neustále střídají titíž straničtí kozáci a harcovníci, čili škatule, protože právě je delegují do voleb jejich strany, ať už se momentálně nacházejí v kterékoliv z nich, všichni jedna rodina.
Neodborně by se tomu dalo říkat začarovaný kruh.

Z tohoto kruhu a současně z té písničkou zmiňované prdele, je cesta ven možná jen změnou systému stranického na systém demokratický.
Demokracie, čili vláda lidu, nikoliv stran a straníků a jejich majitelů a rodin, potažmo kmotrů, tedy demokracie přímá, se vším, co to obnáší.
04. 06. 2012 | 12:25

český maloměšťák napsal(a):

Tvrdí se, že problém je, že politici mají mandát omezený tak, že jejich horizont - jak vnímají čas, jsou 4 roky. To ale vychází z chybné premisy, že je to funkce, která determinuje chování člověka a nikolivěk, že člověk by měl formovat výkon funkce - tak ale, aby ta nebyla funkcí jeho ambic omezených pouze na zisk plného korýtka během oněch 4 let.
Zde /KOzloistán Zelný/ se jedná o naprosto unikátní situaci, kdy člověk zodpovědný za finance neumí sestavit realistický rozpočet ani na další rok.
Údajně jeho pracovní kolektiv také falšuje podklady pro orgány EU - aby obhájil výdaje uplynulých let.
Experimentuje s daněma podle toho, jak moc se zmýlil v minulosti......

A přitom všem je znovu zvolen.
Zde leží ta hamletovská otázka - jak je to vůbec možné, že takovéhom člověka opětovně zvolí několik set tisíc údajně inteligentních lidí ?

Jak to že s takovým člověkem má někdo zájem sedět ve společné vládě ?

Mně vychází jediná odpověď. Kvůli funkci samé o sobě a výhodám, které jejímu nositeli /nositelce/ nese. A ponese.
04. 06. 2012 | 12:27

ZM napsal(a):

Joe Ratata - podobně to je s naftou. Poté co se zvýšila spotřební daň spousta řidičů tankovala v zahraničí.
04. 06. 2012 | 12:27

M odrý Mezek napsal(a):

Urbane, Urbane.... to jste se konečně probral? Takový apologeta všeho, co po roce 1989 přišlo? To už je to opravdu asi moc špatné, když tací lidé (jako např. p. Urban), kteří vždy tak spolehlivě panáčkovali, oslavovali a přivírali oči nad kmotrovsko-politickými šarádami v této zemi, se nakonec "vzepnou a prozřou" a opatrně, aby raději nikoho nejmenovali (co kdyby náhodou...)si de facto si sami naplivou do obličeje (zřejmě v důsledku ztáty paměti). Opravdická "sebereflexe"....tak po česku...
04. 06. 2012 | 12:28

Sirachovec napsal(a):

Na druhou stranu lidi opravují baráky, jezdí na dovolenou do zahraničí každý rok. Jedí jídlo z karibiku u nás v čechách, kupují si nová auta. Tak v jaké prteli jsme? Živtní úroveň jde stále nahoru. Zdravotnictví je čím dál lepší. Jsme vpohodě!!! I přes národní vlastnost kdo nekrade okrádá rodinu.
04. 06. 2012 | 12:33

melčákova pohanka napsal(a):

Ano,pane Urbane za tento stav můžete i Vy a Váš primitivní antikomunismus. Najednou Vám nevadí,že prof.Dvořáková byla v KSČ. Ale před asi deseti letech jste mě málem se Stránským,Marhoulem zmlátili na Národní třídě,když jsem Vám říkal,že ne všechno je třeba svádět již na bolševiky... A pak jsem Vám říkal,že Vám peníze za krev nesmrdí a Vy se mi smál do ksichtu.. Pak jste podporoval radar a válečného prezidenta USA a dnes se snažíte nás všechny hodit do jednoho pytle,ale já Vám říkám p.Urbane,běžte už Vy a Vaše parta tzv. intelektuálů do p....e i s Vaším knížetem a pseudopravicovými stranami...
04. 06. 2012 | 12:35

Jan Vaculík napsal(a):

Joe Ratat (11:54)
Myslím, že demokracie by nebyla až tak špatná; hlavní chyba je ovšem v tom, že většina voličů si nevidí dál, než na špičku nosu, čehož například vaše příspěvky jsou jasným důkazem.
To jsou ti skuteční majitelé demokracie; ti "nahoře" jsou jen jejich vyslanci.
04. 06. 2012 | 12:38

Ládik!!! napsal(a):

A je to tady.
Putin nabízí EU bezvízový styk. Tak to už můžeme volně až za Ural....
04. 06. 2012 | 12:42

SuP napsal(a):

"....A přitom všem je znovu zvolen.
Zde leží ta hamletovská otázka - jak je to vůbec možné, že takovéhom člověka opětovně zvolí několik set tisíc údajně inteligentních lidí ?...."

Vykydale -
To není Hamletovská otázka, ale chybné otázka (původně jsem chtěl napsat blbá). Protože: Mají možnost (míněno mechanismus) ho nezvolit? NEMAJÍ!
A vo tom to je.
04. 06. 2012 | 12:42

Jan Vaculík napsal(a):

Melčákova pohanka
Někdy si u těchto diskusí říkám, že gramotnost, pokud není podpořena schopností přemýšlet, je schopností úplně zbytečnou, ba škodlivou.
04. 06. 2012 | 12:42

Sirachovec napsal(a):

Jan Vaculík 12:38
Myslím, že demokracie by nebyla až tak špatná; hlavní chyba je ovšem v tom, že většina voličů si nevidí dál, než na špičku nosu, čehož například vaše příspěvky jsou jasným důkazem.
To jsou ti skuteční majitelé demokracie; ti "nahoře" jsou jen jejich vyslanci.

Mohl byste mi to vysvětlit
04. 06. 2012 | 12:42

Ládik!!! napsal(a):

A do té údajné prdele naběhnou Asiati.
04. 06. 2012 | 12:43

Sladký napsal(a):

Jan, cituji. "Peníze vládnou světu.A my měli to smůlu (nebo štěstí) že jsme zažili neúspěšný pokus to změnit".
Tohle je jedna z myšlenek, pro které stojí číst za to tyhle diskuse.Základ, na němž lze vystěvět celou konstrukci hodnocení a srovnávání.
04. 06. 2012 | 12:43

dříve čtenář napsal(a):

minatomirai: úderný a chytrý text, vypadá podle mých představ jinak, ale dejme tomu. O svůj kus flákoty máme strach přijít a to obzvláště my nekonformní, nad 50, kteří dnešní vládnoucí lemply nikdy nepodporovali.
Ve Vašem odsuzujícím textu je naše generace jednoznačně házena do jednoho pytle za pasivitu. Navrhuje Vaše mladá generace nějaké řešení? Studenti se už uklidnili...
Já jedno mám, každý by se měl snažit alespoň v domácích podmínkách vychovávat své děti tak, aby se nestaly jen pasivními konzumenty rychlých a úderných textů někde od monitorů svých IPhonů, ale i sami žili tak, jak jim velí svědomí.
Na okraj - naši umělci si pořád stěžují, jak jsou ve světě nedoceněni. Nedivím se jim.
04. 06. 2012 | 12:47

ali napsal(a):

SuPe
ahoj a konstatuji, že taky nejsem v řiti =o)
Zdravím i Ládika!!!

mrkněte sem..koukám, že po vložení tohoto odkazu se už nějací chytli..

http://www.vrattenamstat.cz/pripojte-se.html?cdpetitions_limitstart=0
04. 06. 2012 | 12:50

melčákova pohanka napsal(a):

Jan Vaculík. Občas jsem si v minulosti přečetl váš příspěvek,ale už to dávno nedělám,a tak je pro mě spíše pochvala,že se mnou nesouhlasíte...
04. 06. 2012 | 12:50

Sladký napsal(a):

Jan Vaculík.Předpokládám, že sám sebe automaticky zařazujete mezi ty,kteří jsou schopni přemýšlet.Musím vám bohužel sdělit,že člověk sám sebe velmi často nehodnotí objektivně-k tomu potřebuje kvalitní zpětnou vazbu od jiných lidí. Nepochybuji o tom, že jste schopen přemýšlet.Ale to nestačí. Důležité je, jaký je VÝSLEDEK onoho přemýšlení. A ten je- v řadě vašich příspěvků- dosti pochybný.
04. 06. 2012 | 12:52

Jan Vaculík napsal(a):

melčákova pohanka
Ano, myslel jsem si to, že jste zvyklý přijímat jen ty informace, které ladí s vašimi názory, a ignorujete vše, co vám nesedí.
04. 06. 2012 | 12:55

prostý občan 1990-2012 napsal(a):

pro autora: proč se mi zdá, že se nám smějete do očí? Proč vás nemám rád? Nevěřím vám? Naprostá bezmoc.
04. 06. 2012 | 12:59

Jan Vaculík napsal(a):

Sladký
Ovšemže se zpětnou vazbou jsem zvyklý pracovat.
Však taky kdyby se stalo, že byste se mnou souhlasil, tak bych si musel pomyslet, že se někde stala chyba.
04. 06. 2012 | 13:02

xyzy napsal(a):

"Brutální" song mi vůbec nepřipadá skvělý, vše by se dalo vyjádřit i bez vulgarit. A porovnání této a podobné tvorby s tvorbou Karla Kryla je nejen zarážející, ale především urážející.
Naléhavost textu nespočívá ve vulgaritách a obhroublostech, přestože si to dnes mnozí tvůrci myslí.

A souhlasím s Janem 12:06!
04. 06. 2012 | 13:03

Sladký napsal(a):

Vaculík- já čtu i příspěvky, jejichž čtení by z jistého hlediska mohlo být ztrátou času, protože neobsahují žádný osobní přínos autora a prozrazují jeho informační i expresivní závislost na mediálně zmanipulovaném prostředí. Jsou ovšem téměř vždy velmi zajímavé z psychologického hlediska.
04. 06. 2012 | 13:03

SuP napsal(a):

"....člověk sám sebe velmi často nehodnotí objektivně-k tomu potřebuje kvalitní zpětnou vazbu od jiných lidí...."

Takovej Sladký si vybírá jen takovou zpětnou vazbu, která lichotí jeho oku a egu. A má to v kapsi!
04. 06. 2012 | 13:05

SuP napsal(a):

xyzy -
Prdel bez vulgarity? To jsem ještě nehrál ....
04. 06. 2012 | 13:07

Sladký napsal(a):

Jan Vaculík. Jste vždy tak neskutečně snadno čitelný a předvídatelný? Vaše reakce ze 13.O2 ukazuje reálné rozměry vašeho formátu. Přesně takovou odpověd jsem od vás čekal. Škoda, doufal jsem, že překvapíte.
Mimochodem, kromě jiného jste na sebe prozadil, že vaše vysoké mínění o sobě samém je jen pózou, sebeklamem. Skutečně sebejistý člověk by reagoval zcela jinak, než vy. Klidně dál žijte v sebeklamu, asi se bez těch svých berlí neobejdete.
04. 06. 2012 | 13:09

Pepa Řepa napsal(a):

Jsme v prdeli.....pane Řepa

inu........někde se začít musí.........říkal tuhle pan doktor na Karláku a pokračoval v koloskopii.

Tož asi tak, Endokope Urbane.
04. 06. 2012 | 13:12

neo napsal(a):

Pane Vaculíku, pozor na Sladkého, on je amatérský psychiatr a když se mu nebudou líbit vaše názory, tak vám diagnostikuje nějakou duševní poruchu.

On je bezchybný češtin, znalec, lékař, kamioňák a politolog. Umí přitlouct poličku, zapnout pračku a napsat Danteho dílko La Divina Commedia poslepu s nohama za krkem.
04. 06. 2012 | 13:15

Sladký napsal(a):

Sup- mohu se zeptat, podle čeho usuzujete na to, jakou zpětnou vazbu si vybírám? Můžete vysvětlit, proč na moje připomenutí důležitého psychologického mechanismu (o jehož existenci jste s největší pravděpodobností neměl ani tušení) reagujete hloupým a agresivním útokem?
04. 06. 2012 | 13:15

resl napsal(a):

minatomirai
důchodci nejsou všichni mobilní a odbory jsou bolševické. dělají humbuk jen částečně, aby si své platy "zasloužili." proč je nezveřejní ? vzdělaní lidé s odbory nepůjdou, to je můj názor. váš se mi jeví utopický, téměř jako že vzniknou občanské iniciativy. musí vzniknout, mladým nic jiného nezbude. co odborář, to komouš bez intelektu, jen s myšlením na "malou domu." sežrat, vožrat, pokouřit a vést chytrý řeči před ještě hloupějšími, než jsou sami.
04. 06. 2012 | 13:18

Sladký napsal(a):

Hmm. neo.Další ukázka myšlenkové patologie.Blábol plný nesmyslů.Duševní poruchu jsem diagnostikoval JEN u tebe, u nikoho jiného a opakovaně jsem tě upozornoval na její jednotlivé prvky.
04. 06. 2012 | 13:19

Ládik!!! napsal(a):

ali -
tak to už jsme 3, nic není ztraceno...
04. 06. 2012 | 13:19

český maloměšťák napsal(a):

minatomorai
Via odbory je to stoicky chladné zhodnocení realných možností - jak si znovu (ne)nechat ukrást stát.
Velikost instituce se pak pozná podle toho, jak umí kooperovat s ostatními a zda je pak výsledkem takové kooperace změna k lepšímu.

V zaostalých zemích ale velmi často dojde k tomu, že mocní si dopředu kpoupí loajalitu některých uskupení a ta pak opoziční roli vymění za roli páté kolony.
Ve vyspělých pak dochází k tomu, že jsou představitelé institucí vydíratelní - Mafie totiž disponuje takovými informacemi, že dojde k diskreditaci opozičního hnutí.

Lidé pak najednou zapomenou - CO je tím největším Zlem...a zase rozmělní svůj zcela opodstatněný a autentický protest v řadě nevýznamných, v podstatě chybných úkonů.
--------------
Pitr/a/ prý dostal tři roky. Takže se mu návrat vyplatil. /ostatně myslím si, že Krejčíř učinil velkou chybu- že nezůstal v Kozloistánu Zelném...zde by ho právníci sice škubli též, ale ne tolik jako v JAR a určitě by mu zachránili většinu majetku - a za dva tři roky by byl opět zde..../

Na jedné cele spolu sedí člověk odsouzený za krádež deseti matrů měděných kabelů a člověk odsouzený za vytunelování továrny na měděné kabely.
" Za co sedíš ? Já za to , že jsem byl nešikovný při krádeži kabelů" , dí ten první.
" Já zase kvůli tomu, že jsem byl nešikovný při jejich výrobě a prodeji", odvětí ten druhý.
"Hmm - tak to je divné. Za výrobu a prodej...A kolik jsi dostal ? Já teda dostal za tu krádež deset let." pokračuje první.
" Já jen tři " , reaguje druhý " víš - krást se nemá."
04. 06. 2012 | 13:20

Jan Vaculík napsal(a):

Sladký
Kyslík? Proč kyslík?
04. 06. 2012 | 13:20

xx napsal(a):

Inspirativní blog o korupci napsal na ihned jeden student ekonomie. Jako celek je to sice hnané ideologií a mnoho z Vás to jistě tak i odsoudí jako škvár. Ale to je celkem jedno, protože stejně není předpoklad že by se nad tím alespoň trochu zamysleli.

Jde o to, že veřejné finance poskytují prostor ke korupci tak velký, jak velké je přerozdělování samo. Veřejnému sektoru totiž zcela schází základní kritérium ekonomického úspěchu projektu ( zisk ). Je to samozřejmě proto, že veřejné finance jsou ze své podstaty neziskové.

Je velkou chybou omezovat korupci jen na selhání jednotlivců. Je to systémový problém, který kritizovala už BBC v seriálu jistě pane ministře počátkem osmdesátých let minulého století.

Někoho možná napadne, že to přece nemůže být pravda, když ve skandinávii je korupce nejmenší na světě a přitom mají největší přerozdělování. No to zní jako logický argument. Ale když se nad tím zamyslíme, musíme si nejprve uvědomit, že korupce má mnoho podob. Korupce není jen krabice od vína se sedmi milióny. Korupce se odehrává i v rámci protislužeb ve formě budoucího dobře placeného místa, poct a doživotních výsluh. Příkladem budiž třeba Martin Jahn nebo Schroeder v Německu. Podobný mechanismus se objevil také v onom satirickém seriálu BBC. Taková korupce se ovšem mnohem hůře rozpoznává a pokud je taková korupce většinově používaná, lidé jí mohou vnímat daleko méně a index vnímání korupce klesá. No a pak je samozřejmě také třeba zamyslet se nad tím, zda v zemi kde jsou schopni podplácet aby prodali jinde, je skutečně všechno tak v pořádku jak si představujeme, viz kauza Gripeny.

V nepolední řadě je třeba zohlednit jiný fakt. A to že existují na světě země, kde se lidé nezamykají na noc, kde klidně odběhnou do obchodu a nechají klíčky v autě, kde před nákupem postaví kolo před obchod a po nákupu na něm odjedou domů. A pak jsou země, kde ukradnou i kolo připoutané řetězem a auto uzamčené v garáži.

Pokud bych to měl nějak shrnout, přerozdělování veřejných peněz přináší velký prostor pro korupci. Tak velký jak velké je samo přerozdělování. Využití toho prostoru je ale ovlivněno mnoha dalšími faktory. V některých zemích zkrátka to nezamčené auto nebo bicykl zůstanou na místě, kdežto v jiných zemích neobstojí ani solidní zámek.

Proto je argumentace zastánců přerozdělování a silného státu skandinávií falešná, i když na první pohled vypadá logicky a neprůstřelně.

Fakt že v Rakousku a Německu mají v obchodech nápisy nekraďte v češtině nám celkem jasně říká, že nejsme skandinávci a proto si nemůžeme dovolit nechávat kola na ulici volně stát, auta nezamčená s klíčky v zapalování ani příliš velké veřejné finance volně dostupné ke korupci.

Bylo by to sice skvělé, kdybychom se dokázali morálně pozvednout a přestat krást. Ovšem to je práce na dlouhou dobu, to se jen tak ze dne na den nezmění. Pak musíme jít cestou omezování příležitostí. V soukromí to každý děláme, kupujeme si různé pomůcky, zámky, alarmy, ploty, mříže, kamery, zamykání řadící páky, řetězy. Ale veřejné peníze necháváme povalovat na ulici bez kontroly a jen s údivem sledujeme, že mizí. A někteří navrhují jich tam na tu ulici položit ještě více, snad v naději že se zloději nasytí a krást dále přestanou.

Zkuste takhle chránit soukromý majetek a každej den opřít před domem nové kolo, jestlipak se ti zloději změní ?

Příležitost zkrátka dělá zloděje. Nejspíš to není myšleno tak, že každý kdo dostane šanci se zlodějem stane. Bude to jistě také dané velikostí té příležitosti, ale i tak to nemá obecnou platnost v tomto smyslu. Jde spíše o to, že příležitost zloděje přitahuje. A ve společnosti, kde je zlodějů více se i více ukradne, než v zemích kde je zlodějů méně.
04. 06. 2012 | 13:20

prdůch napsal(a):

Nejsem už hrdý,že jsem čech.Toto je nejhorší vláda,kterou jsem zažil.Její arogance a nneschopnost řešit problémy,ve kterých se nacházíme je naprosto nepochopitelná.Pokud nebudou ti,kteří jsou za vzniklou hospodářskou i politickou krizi,náležitě potrestáni,nezačne se tvrdě šetřit od shora,(platy všech politiků,odměny atd)a lid bude mít hluboko do kapsy,nebude nikdy stát bohatý.
04. 06. 2012 | 13:20

melčákova pohanka napsal(a):

Vaculík. Budiž vám útěchou. Rocchefoucauld- Není na světě člověk tak chytrý,aby znal celou svoji hloupost!
04. 06. 2012 | 13:25

Ládik!!! napsal(a):

Sladký -
vy máte dlohé vlasy? https://www.youtube.com/watch?v=UegbBQ-NRQc&feature=related
04. 06. 2012 | 13:26

neo napsal(a):

Sladký:

naštěstí nejsi doktor a tak si můžeš diagnostikovat třeba syfl u tvého plyšového medvídka. Ostatním je to fuk.
04. 06. 2012 | 13:28

Admirál napsal(a):

Jestliže manipulátor a PR s tak černou minulostí,jako je pan Urban, začne oslavovat nějaké politicky angažované dílo, je to napováženou a člověk by měl zostražitět.

Poslední příležitost učinně oslalvovat politicky angažované dílo bylo, když Kryl zpíval "Demoratůru". To jste pane Urbane propásnul, těď bych být Vámi mlčel.
04. 06. 2012 | 13:30

Pepa Řepa napsal(a):

Ládik!!!
značkuje:-)
Kozina měl dlouhé vlasy, Aspoń ve filmu.
04. 06. 2012 | 13:31

Jan Vaculík napsal(a):

prdůch
Nebýt této vlády, tak ani nevíte, jaké ty platy politiků vlastně jsou.
Že platy ministerských úředníků nepatří mezi utajované informace, to bylo uzákoněno až za této vlády.
Naopak, cesta ke všem těm zlatým padákům a horentním platům ve státním sektoru - to je relikt oposmluvní politiky.
Jinak s vámi ovšem souhlasím - až na to, že tato vláda dělá pro nápravu situace víc, než vlády předchozí. Že je to žalostně málo, to je druhá věc. Ale návrat ke stavu, kdy se nedělalo vůbec nic, si rozhodně nepřeju.
04. 06. 2012 | 13:32

Pepa Řepa napsal(a):

neo
naštěstí nejsi doktor
-------------------
Jak to víte?
Třeba je z oboru.
Gastroskopie-koloskopie.....sondy všeho druhu.
Horem-dolem, odborník.
04. 06. 2012 | 13:34

Jan Vaculík napsal(a):

xx (13:20)
Však korupce je skryta už v samém principu demokracie:
politikové korumpují občany, aby byli zvoleni.

Většina lidí nad korupcí "nahoře" ráda oko přimhouří, když i jim se nějaká ta "malá domů" umožní. To, že se z hnojiště ozývá poplašený křik, to je vlastně docela příznivé znamení.
04. 06. 2012 | 13:39

Pepa Řepa napsal(a):

Třeba se ta osoba na videu od Ládíka
https://www.youtube.com/watch?v=UegbBQ-NRQc&feature=related
taky politicky angažuje.
Odpor má různé formy.
Nebo že by to bylo konceptuální umění?

No, koncept v tom vidím.
:-)
04. 06. 2012 | 13:41

StandaT napsal(a):

SuP: ahoj. Těch 100mld je málo. Předej podporu, která teče do všech těch o.p.s. a taky přidej nejrůznější granty "do nikam" a podle mě ti vyjde tak 300 až 350mld. Raději ale jeď podle Ládíka - dostanou toho i tak dost - DPH, silniční, spotřební a z nemovitostí a to jim na opulentní rauty stačí.
04. 06. 2012 | 13:48

jozka napsal(a):

Jan Vaculik:

ad tato vláda dělá pro nápravu situace víc, než vlády předchozí.

Jo jo, treba to Necasovo usili, dostat se k tomu pacholkovi, co prosek kolik dostala Nagyova od rozpoctove zodpovedneho bylo heroicke. Tyhle veci sem kladete z vlastni blbosti nebo za cizi penize?
04. 06. 2012 | 13:52

Ládik!!! napsal(a):

PŘ -
snad první vlaštovka; po putinově zrušení víz budou hejna takových.
04. 06. 2012 | 14:00

Jane napsal(a):

Demonstrační nálady, hospodské a internetové šplechty, vznik nových protestsongů - tomu všemu je na vině přechodné období.
Stejně jako trval řadu let přechod od gangsterizmu na ulici ke kriminalitě v bílých límečcích, podobnou dobu ještě bude trvat přechod od "standardní" kriminality ke kriminalitě zlegalizované.
V tomto údobí se právě nalézáme. Poté se jíž výlevy popsané v první větě stanou protizákonné, útokem proti demokracii a budou odměněny náležitým trestem. Takže nespokojenci, snažte se, dokud je čas!
04. 06. 2012 | 14:00

RA napsal(a):

že bych si něco přečetl a nechal se poučit tou starou bolševickou soudružkou Dvořákovou ? Miláčkem veřejnoprávní telky ????
04. 06. 2012 | 14:01

Ládik!!! napsal(a):

Trochu se tady stydím za to video, ale vnitřně si namlouvám, že dodržuji téma blogu.
04. 06. 2012 | 14:04

RA napsal(a):

tak, soudruzi bolševici , tak, pane Urbane a soudružko Dvořáková, ˇvrhněte se už konečně do práce a konečně začněte makat. Už vám nikdo nic zadarmo nedá, a múžete se z toho třeba podělat, nebo ustávkovat se soudruhem Zahradilem k smrti. Už vám dávno mohlo dojít, vy natvrdlíci, že to sociálno a ekologično musel doteďka někdo platit, a že penízky došly. Konečně už došlo na heslo "bez práce nejsou koláče", ale jestli soudruzi chcete, můžete s otevřenýma hubama i nadále očekávat přílete pečených holubů.
04. 06. 2012 | 14:08

Jan Vaculík napsal(a):

jozka (13:52)
Díky tomu, že máme přístup k informacím a svobodu slova, tak všecko víte.
Není to perfektní?
Anebo se vám stýská po starých časech, kdy jste se nemusel znepokojovat?
04. 06. 2012 | 14:14

Joe Ratata napsal(a):

Jan Vaculík
Ano,také byly doby,kdy jsem si myslel,že rozumím mechanizmům demokracie a že to JÁ jsem ten,kdo svým hlase určuje,jaká politika se bude dělat.
Tak z tohoto bludu už jsem se vyzdravil.Jak je vidět,tak vy dosud ne.
Kdosi moudrý už dávno přede mnou řekl,že kdyby volby mohly něco změnit,už dávno by je zakázali.
Přesto,že jsem si vědom marnosti svého počínáčí,tvrdošíjně chodím k volbám a snažím se zvolit menší zlo v naději,že nás jednou bude dost a něco se změní.
Ale zatím bohužel marně.Média v rukou vlastníků demokracie vždy zmasírují dostatečné množství nepřemýšlivých,že volit právě jejich loutky je IN a že právě touto volbou prokáží,jak jsou na výši.
Unikají mi rozumové důvody,proč studenti mají přemluvit dědka s bábou,aby jim nebránili házet do chřtánu nenažraných finančníků peníze v naději,že oni jim je zhodnotí tak,že odchod do důchodu pro ně bude vstupenkou do blahobytného období.A dědek s bábou?Ti už si svoje odpracovali a teď jsou na obtíž.
Nechápu proč studenti volí lidi,kteří prokázali,že vládnout neumí a o kterých ví,že jim zavedou školné, pod kterým se budou hroutit a půjčky ne ně nebudou moci splácet,protože po studiích většinou nebudou mít práci.Navíc jim to ani nezvýší kvalitu studia,spíše naopak,protože kdejaký zbohatlík může titul koupit a tím titul poctivého studenta znehodnotit.
Média zkrátka mají moc manipulovat a jejich majitelé toho zneužívají.Mocní tahají za nitky a realita je jiná,než jak vypadá.
04. 06. 2012 | 14:16

jozka napsal(a):

RA:

Nevidel bych to tak cerne. Zdroje jsou. Minimalne pro soudruha Drabka jeste ano. Jak jsem vyrozumel, i takovy soudruh Dlouhy si prijde na sve. Skoda jen ze takovi bolsevici jako je soudruh Michalek prekazil ty holuby pro soudruha Drobila...

Na ceste jsou holubi pro soudruhy Snajdra, Hegera...
04. 06. 2012 | 14:18

xx napsal(a):

"Socialism is great until you run out of other people's money"

Margaret Thatcher
04. 06. 2012 | 14:20

Burbank napsal(a):

Už se opakuju: my pořád považujeme demokracii za nejvyšší stádium lidské společnosti, pomýleni mýtickým výrokem alkoholika, fenobarbiturika a amfetaminika Churchilla. Opět cituji volně Patrika Ouředníka, který volně citoval Platóna: Demokracie vede nevyhnutelně k anarchii a chaosu a proto je vždy vystřídána tyranidou a tu zase nevyhnutelně střídá timokracie - a tak furt dokola. Budoucí tyrani už jsou mezi námi, sedí v parlamentu, ve vládě, na Hradě, jenom čekají, až je doba (a prostý občan) povolá do "služby vlasti". Nic pěkného nás nečeká.
04. 06. 2012 | 14:21

jozka napsal(a):

Jan Vaculik:

Ale zajiste, ja jen ze tahle vlada na tom nema zadnou zasluhu.

Na nekoho, kdo posuzuje schopnost osttanich premyslet vykazujete sam tech schopnosti dost malo :-)
04. 06. 2012 | 14:23

Burbank napsal(a):

Myslím, že jsem tam vynechal oligarchii, ale to na principu nic nemění: příští stanice fašismus.
04. 06. 2012 | 14:23

Bazzy napsal(a):

Nutno podotknout, že v (!) nejsme, byl jsem tam několikrát a vypadá to tam jinak :))
Jsou důležitější věci, než peníze, o které přicházíme teď ...
04. 06. 2012 | 14:24

bob napsal(a):

to Jan Vaculík
Že platy ministerských úředníků nepatří mezi utajované informace, to bylo uzákoněno až za této vlády.:-)))))))))))
Pane Vaculík, že se takhle zasměju při pondělku, tomu bych nevěřil.
ještě jednou díky.
04. 06. 2012 | 14:31

Jane napsal(a):

RA napsal(a):
tak, soudruzi bolševici , tak, pane Urbane a soudružko Dvořáková, ˇvrhněte se už konečně do práce a konečně začněte makat.

Jedna z modifikací oblíbeného souvětí nejen RA, ale různých neoliberálů, pseudopravičáků a překabátěných komunistů.
Výzva sama o sobě je to dobrá. Dneska ale víme, že spousta práce je na dvě věci.
Chybí definice-pro budování kapitalizmu- užitečné práce, případně alespoň taxativní výčet takových činností.
To je to, co soudruzi osvětáři nedokáží pořádně vysvětlit. Stále si opakovat A-B, A-B...
04. 06. 2012 | 14:34

Ládik!!! napsal(a):

Bazzy,
jak výše píše buldatra, jde jen o to, jak hluboko jste v ní byl.
04. 06. 2012 | 14:34

xx napsal(a):

Mantra pro dnešní dobu nanejvýš vhodná:
quidquid id est, timeo officiales et dona ferentes !
04. 06. 2012 | 14:38

Josef K. napsal(a):

Jane. Další normalizačněkramářovský svazák? Pletete pojmy jako cibulky tulipánů se šalotkou.
xx. Ano, jen pak nechtěla, aby se to sovětské imperium rozpadlo.
04. 06. 2012 | 14:40

toník napsal(a):

bob. A víte,že já se ani smát již nemohu,protože i p.Vaculík má zřejmě volební právo!
04. 06. 2012 | 14:41

SuP napsal(a):

Sladký -
"....Sup- mohu se zeptat, podle čeho usuzujete na to, jakou zpětnou vazbu si vybírám?...."

To víš že jo. Já ti to napíšu a ty začneš opisovat.
04. 06. 2012 | 14:45

esysa luncheon napsal(a):

toník
:-))) Třeba ho nevyužije.
Takovejch Vaculíků tu je. Proto máme v parlamentu pořád ty samé držky.
04. 06. 2012 | 15:06

Jan napsal(a):

XX
Tohle myslím stojí za diskusi.
A rád bych Vám dokázal , že se jedná o mýtus dnes vládnoucí ideologie, víry.
Je iluzí, že korupce vládne jen ve státním sektoru.
Opak je pravdou.
Je iluzí, že zrušíme-li stát, korupce vymizí, jaksi přirozeně.
Opak je pravdou.
Pro obojí můžu snášet spousty důkazů.
Například . Je-li stejného produktu více dodavatelů, kterého firma vybere? Toho, který dá největší provizi.
Nebo praktiky prodejců.
Nebo bankovnictví, systemová korupce, nebo zlodějina?
Ratingové a auditorské agentury...
Jedna velká korupce. Těch příležitostí...
Skutečnost je taková, že tam, kde není stát funkční - Afrika, střední Asie, je korupce největší.
A nejmenší je v protestantských státech, v Evropě nejhoší na jihu, katolíci.
S "velikostí státu" to prokazatelně vůbec nesouvisí.
A přesto se ta myšlenka znovu a znovu opakuje, nedávno jsem viděl profesora VŠE toto tvrdit.
Vezměte si % korupce a velikost daní. Dejte to do excelu a vsaďte se, že žádnou signifikantní závislost nezjistíte.
A to je vědecký důkaz, ne nějaké pocity vymytých mozků.

A ještě mne v této souvislosti napadá.
Korumpuje se převážně penězi a existují vědecké studie o tom jak peníze ničí lidskou společnost. Zrušíme je proto?
A opačně, zrušíme-li je, korupci stejně nevymýtíme, zvýhodnění bude prostě probíhat jinak. Ony ty opice si vybírají vzájemně blechy, při tom uzavírají různé aliance a kují pykle...
Neměl je Mauglí rád Bandar Lóg!
A ekonomy zvlášť. Je vědecky dokázáno, že ekonomii studují lidé zvláštního ražení, s obzvláště kladným vztahem k penězům...
04. 06. 2012 | 15:07

Jan napsal(a):

Burbank
Výborně. Zkušenosti Řeků se nám hodí v každém směru. Souhlasím vřele, ale trčí mi v hlavě pan Cepl starší.
Naše demokracie je tou Athénskou spíš inspirována a fakticky jiná. Angličani a amíci průkopníci udělali kus práce za ta léta. Dělba moci. Jejich vynález.
Právo, zákon jako vládnuvší, ne nějaký parlament.
Ale v praxi instituce závisí vždy na lidech.
A to je náš problem.
A ta perspektiva...
04. 06. 2012 | 15:14

Jan napsal(a):

Jan Vaculík
Korupce jako princip demokracie?
A v jiných formách vlády je to jiné?
Přechod Římské republiky v císařství je poučný ne?
Bylo pak méně korumpování občanů?
Jestli oni nám spíš nějak nevymizeli ty republikánské cnosti...
04. 06. 2012 | 15:17

Jan Vaculík napsal(a):

esysa
Máte takové, jakési zvolíte.
Bohužel, většina lidí má podprůměrnou inteligenci.
:--)
04. 06. 2012 | 15:18

esysa=bob napsal(a):

to Jan Vaculík
Rozumu má každej dost. Nebo si to alespoň myslí:-)
04. 06. 2012 | 15:22

Jan napsal(a):

JUDr.Karel Vlk
Komunistický režim nám nehrozí pane doktore.
Doba se změnila, hrozí nám kapitalistický režim.
A to o té nekonstruktivní kritice znám, jsem už taky starý..
04. 06. 2012 | 15:24

buldatra napsal(a):

Joe Ratata napsal(a):

…Přesto,že jsem si vědom marnosti svého počínáčí,tvrdošíjně chodím k volbám a snažím se zvolit menší zlo v naději,že nás jednou bude dost a něco se změní…

Mám dotaz.
Co to je, to menší zlo a jak se to pozná?

Burbank napsal(a):

Demokracie vede nevyhnutelně k anarchii a chaosu a proto je vždy vystřídána tyranidou a tu zase nevyhnutelně střídá timokracie - a tak furt dokola….

A které demokracii se to přihodilo, byla-li to skutečně demokracie, tedy vláda lidu?
04. 06. 2012 | 15:24

Jan napsal(a):

Jan Vaculík
Většina má inteligenci průměrnou.
Matematika halt není politika.
04. 06. 2012 | 15:26

Béda napsal(a):

Jenom taková nepodstatná otázka:

Nepatřil náhodou D.Koller ještě donedávna k velebitelům zdejšího vývoje? Ke starším Mádlovcům? Copa najednou ta změna? Sned se něco se stárnoucím Rockerem nestalo?

A pro p. Urbana? Kdy se udála ta změna u vás? A kdypak ve svých povídáních začnete kritizovat hlavní viníky z TOP? Japato, že jejich dinosauři, přeběhlíci a likvidátoři státu ve vašem svěžím dílku nejsou vůbec zmíněni?
04. 06. 2012 | 15:28

Sladký napsal(a):

Jan.Přesně tak. Rozložení inteligence v populaci zhruba odpovídá Gaussově křivce- podobně jako třeba výška.
04. 06. 2012 | 15:36

Sladký napsal(a):

Vaculík cituji: "Většina lidí má podprůměrnou inteligenci". To jste si popletl s příjmem.:o))
04. 06. 2012 | 15:41

xx napsal(a):

Jan: Omlouvám se ale těm vašim "důkazům" moc nerozumím. Nejprve tvrdíte, že korupce s velikostí státu nemá nic společného. Vzápětí mi říkáte, že zrušením státu korupce vzroste, čímž popíráte svoje první tvrzení.

Pak jste vyjmenoval různé lidské činností ( provizní prodej, bankovnictví, audity ) aniž byste cokoli dále vysvětlil, tvrdíte že jde o jasné důkazy vašich předchozích tvrzení.

No a ten závěr ? Jakékoli tržní zvýhodnění je korupce ? Nabídka a poptávka je korupce ?

A co rovnostářství ? To je bez korupce, že ?

Nezlobte se ale vážně vaší argumentaci nerozumím. Asi se zásadně rozcházíme v samotné definici pojmu korupce.
04. 06. 2012 | 16:03

Jan Vaculík napsal(a):

Jan, Sladký
Nevím, jestli je někdo, kdo má průměrnou inteligenci: pokud ano, tak náhodou.
Ano, Gaussova křivka je vychýlená podobně, jako je to v případě rozložení příjmu; jenom ne v té míře.
04. 06. 2012 | 16:04

xx napsal(a):

Sladký: a není to náhodou ve shodě ? Podprůměrně inteligentní člověk hůře získává zdroje, tedy má podprůměrný i příjem ;-)
04. 06. 2012 | 16:05

aga napsal(a):

xx

Výše příjmů souvisí s inteligencí až druhotně, primárně souvisí s charakterem, přičemž je zde závislost nepřímo úměrná. Čím větší darebák, tím vyšší příjem. Inteligence obvykle dokoná dílo zkázy - viz třeba Madoff = příklad za všechny.

Vůbec je divné, jak málo je toto letadlo století medializováno. Normálně by už byl natočen hollywoodský film, ale tuto příležitost hollywood nevytěžil. Proč asi?
04. 06. 2012 | 16:10

neo napsal(a):

asi 70 % lidí má hodnotu IQ 85–115. IQ 115–130 má přibližně 13 % populace a nad 130 už jen něco přes 2 % obyvatel Země. Podobné rozložení nalezneme i u nižších hodnot IQ (tedy 70-85 má asi 13 % populace a méně než 70 opět lehce přes 2 %).

průměr v ČR je 106.77
04. 06. 2012 | 16:24

český maloměšťák napsal(a):

Hledání /tvorbu/ souhlasu moderní prostředky komunikace jednak nesmírně ulehčují ...ale na druhé straně i velmi narušují.
Ale zlozvyky při komunikaci panovaly vždy :

Bohužel často křičí nejvíce ti, co by správně měli mlčet - zatímco ti, co by měli volat...tak mlčí.
Doba jakoby vyřazuje ty, co lpí na starém a protěžuje ty, co umí přesvědčit ostatní, že nové je i správné. Opět častý omyl. Ale platí to někdy i opačně.
Málokdo umí z diskuze "vyřadit" sám sebe a " zapojit" do ní toho druhého.
Leckdo pojímá diskuzi jako pouhou příležitost k tomu, aby dal ostatním vědět, že existuje. Což je sice hezké - ale nijak to neposunulo tvorbu souhlasu dál.
Pak jsou zde tací, co si myslí, že když souhlasí většina lidí, tak by se ostatní tímto měli řídit - a to aniž bylo přihlédnuto k jejich názoru. Je pak paradoxní - že tito sami sebe nazývají " demokraty".
Není ani malá skupina lidí těch, co považují každé hledání souhlasu za zdržování. Když se jich pak hlouběji vyptáte - od čeho že tedy jsme byli zdržováni...pak velmi často vyjde najevo že od společnými silami připravované katastrofy.
Mnohdy se pak souhlas zaměňuje s úctou - například k tradici, ke stáří, k společenskému postavení....
V moderní době je pak souhlas zaměňován za přitakávání propagandě - velmi často " správně vykomunikovanému" výplodu chorých mozků.

Obecně pak platí, že v takových úpadkových zemích, kde se dokonce ani lid sám neumí /nesmí, nechce/ projevit v už tak dost primitivním způsobu vyjádření souhlasu jako je referendum....v takovývh upadajících společnostech je pak coby nejvyšší stadium tvorby souhlasu stává infantilní (protože ve směru ovlivnění reality nulového významu)žvatlání.

Mimochodem - i za athénské radikální demokracie docházelo k vyplácení náhrad - těm, co byli aktivně účastni demokratického procesu - tvorby souhlasu.
Takže peníze jako takové nejsou tím Černým Petrem.....
Možná že jím není ani ten internet.

Protože to je jako by viníkem byl třeba kdysi papír....nebo sluch.....nebo MIcrosoft.

:))))
04. 06. 2012 | 16:30

xyzy napsal(a):

SuP,
hrál - nehrál, není v tento moment a pro tuhle debatu rozhodující :-).
04. 06. 2012 | 16:32

český maloměšťák napsal(a):

Ještě na jeden zlozvyk při komunikaci jsem zapomněl - a sice na zastánce názoru, že komunikace není třeba, protože zde máme tu Neviditelnou ruku, že....

Omlouvám se. Že jsem takto zapomněl na všechny ty, co s leskem v očích vyhlížejí tu svou krásnou, zlatem , platinou a metaxou oplývající Libertánii.
Kde pouze taťka peníz a mamka trh budou pískat.... a dcérky a synáčkové budou vesele tancovat.

Maucta.

P.S. Všechny tkzv. " minimální státy" mají jedno společné. Že existovaly coby samostatné útvary velmi krátce....buď totiž zkolabovaly , nebo je převzala jiná civilizace.
04. 06. 2012 | 16:40

toník napsal(a):

esysa luncheon. Nevěřím,protože modrohnědí bolševici mají disciplínu a pocit,že jejich hlas je za sto podrůměrných spoluobčanů...Naštěstí je to také jen jeden hlas jako můj...Moje babička o Vaculících říkala,že oni si myslí,že jejich h....o nesmrdí!
04. 06. 2012 | 16:42

Tom napsal(a):

Zase jeden co 15let soustavně brečí,Urban,soudružka Dvořáková(pravda a láska+bolševik,to je spojení) a spol. tady vytváří atmosféru zmaru, což není pravda.Dnes se máme tak dobře jak jme se za posledních 70let neměli,kradlo se vždy a jenom mediální scéna vytváří dojem že to tady nikdy nebylo.Ekonomika není v krizi jako v Řecku,Španělsku,Irsku,Itálii atd.atd.,ale naše pražské kavárenské elity "brečí" a náš občan denně masírovaný mediální scénou tomu podléhá,je to smutné!!
04. 06. 2012 | 17:03

Petr Havelka napsal(a):

Pane Tome,

co když jste namasírovaný vy?

Jestli mám být rád, že ekonomika není v krizi? Že se máme nejlépe za posledních 70 let? Připomínáte mi minulou dobu, také v ní bylo plno skálopevných optimistů, kteří prostě "věřili".

To je smutné zase pro mne.
04. 06. 2012 | 17:57

Da.Rock napsal(a):

Ta písnička je umělecky hodně slabá (jako většina Kollerovy tvorby), dokonce ještě výrazně slabší, než obdobná agitka z páně Klusova pera, ve které navzdory stejně trapné explicitnosti (kam se oba "umělci" hrabou na úžasné Krylovy jinotaje!) aspoň nekulhají rýmy a dokonce i ta melodia (ač ukradená, jak se Klusovi občas stává) je zajímavější.
Tolik k umělecké stránce.
Co se týče "angažovanosti" pana Kollera, pak je s podivem, že člověk, který tady léta vyzýval k volbě pravice a bojoval za ODS seč mu síly stačily, dnes prohlašuje, že jen kretén může říct, že prachy jsou na prvním místě. Pokud je to tak, pak jste pane Kollere vůbec nepochopil filosofii vašich oblíbenců, neboť ta je právě o tom.
Mimoděk tak Koller potvrzuje to, co je o něm dostatečně známo - že je (nejen politicky) hodně naivní.
04. 06. 2012 | 17:58

OF napsal(a):

Po přečtení názorů a úvah,musím konstatovat že "Komu není z hůry dáno v apatice nekoupí".Z hlévů je po většinou slyšet bučení dobytka.OF
04. 06. 2012 | 18:03

Joe Ratata napsal(a):

buldatra
Protože náš volební systém je schválně špatně nastaven,takže mediálně protěžované strany si rozdělí hlasy těch,co se nedostanou přes 5%.Volil bych malou stranu,jež má program se kterým se lze ztotožnit.Můj hlas by propadl a rozdělili by si ho koauličníci.Proto volím ČSSD,což je menší zlo,než ti asociálové,co si říkají pravice.
Kdyby nebyl náš volební systém diskriminační a v parlamentu by byli poslanci třeba patnácti malých stran,mnohem hůř by se tam schvalovaly nesmysly.A hůř by se partičkovalo a korupčnilo.
04. 06. 2012 | 18:06

Bakch napsal(a):

Song je k ničemu, je to jen fňukání. Podle mě je řešením sázka na národ, národní cítění, na pocit vzájemnosti. V Japonsku jsou u moci Japonci, v Izraeli Židé, tak se musíme snažit, abychom si také vládli sami. "Prachy na prvním místě" přeci není rys běžného Čecha. To je typické spíš pro jinou národnost.
04. 06. 2012 | 18:11

neokomunista a kolektiv napsal(a):

Joe Ratata
To já Vám poradím ještě větší menší zlo. Hoďte to tam komunistům.
To taky nejsou žádní asociálové a navíc nemají ve svých řadách žádné odklaněče a šibaly. A když, tak to musí být naprostý imbecil, pokud čeká v dobách bohumínského usnesení na svou příležitost právě v ksčm.
Chtělo by to ale odložit ideologické brýle, pane kolego.
04. 06. 2012 | 18:34

tata napsal(a):

panové když zaklad je ta pisen.

Divím se že nikoho nezajimá uroven te pisně,ač kritizuje poměry nevidím vtom nic jineho než sprostotu na určité vlně naštvanosti.MOHL BYCH JAK MNOZÍ jasat jaky sou borci ,nezlobte se pane Urban JESTLI Vám toto imponuje,no s Krylem to nemá podobnost ani nahodou.

PANE Jan Vaculík
AČ mame opačny pohled,rad čtu i jiny pohled ktery není vyloženě zaslepený,trochu bych polemizoval stím že ted teprve něco dělaj ,SKUSTE SI NAPSAT co dělaj a jaky to mělo dopad,A PROTIVAHU všech těch jejich prušvihu,afer,CHAPU ŽE VAŠÍM POHLEDEM ty škrty v socialní oblasti,jenže když to srovnate kolik se ušetří a jaky to má dopad,a na druhou stranu ty obrovské podvody jedou dál.Možná namitnete RATH.ano nevkrada se ale myšlenka.PROČ ve sve podstatě uplně stejné rozpracované poznatky s BEMEM,JANOUŠKEM a kdyby to někdo neproflák ticho po pěšině.

vubec stim neobhajuji RATHA.......ALE VEMTE PODLE ODPOSLECHU SE TAM JEDNALO O DALEKO VIC,proto bych nemohl souhlasit že tydle něco dělaj.
04. 06. 2012 | 18:35

SuP napsal(a):

tata -
Když už jste se objevil, myslím, že by vás mohlo zajímat tohle:http://neviditelnypes.lidovky.cz/ekonomika-skrty-nebo-prorustova-opatreni-fi7-/p_ekonomika.asp?c=A120602_180940_p_ekonomika_wag

Nevnucuju, jen doporučuju.
04. 06. 2012 | 19:33

leon napsal(a):

zajímavé, videosong není dostupný, že by kulturní fronta opět připravovala i s urbany masáž na další sametový převrat a zachování koryt a nebo je někdo varoval, že se unáhlili...
04. 06. 2012 | 19:54

Béda napsal(a):

Jan Vaculík,

tato vláda dělá hodně pro transparentnost vynakládání veřejnými prostředky: viz kupř. kauza Drobil, ProMoPro, Idtax, Opencard, IZIP... Díte pravdu. A když se cokoliv vynese na světlo, první čeho si hledí, zjistit kdo to vynesl a potrestat jej pro výstrahu.
04. 06. 2012 | 19:56

Buvol napsal(a):

V prde.. je už dávno psychopat urban sám, neboť na jedné straně tepe zlořády kapitalismu, aby na druhé straně obhajoval jeho excesy v případě firmy diag human ..
04. 06. 2012 | 20:21

xx napsal(a):

SuP: Skutečně velikým problémem Evropy nejsou jen vládní dluhy. Často slýchám většinou levici mluvit o tom, že zadlužení třeba Španělského státu (asi 60% HDP) je proti třeba Británii malé a i proti Německu je nižší a proto špatné hodnocení ratingových agentur musí být nutně spiknutí proti státních neoliberálů, bankéřů a spekulantů.

Jenomže on ve hře není jenom dluh vlády ale celkové zadlužení lidí firem a státu. Takový ukazatel pro Španělsko už tak příznivě nevypadá, 304% HDP ještě k tomu při 20% a rostoucí nezaměstnanosti už tak optimisticky nevyhlíží. Německo se 212% celkových dluhů a nízkou nezaměstnaností je na tom proti Španělsku skutečně o mnoho lépe.

V tomto světle se už hodnocení těch agentur jeví jako poněkud střízlivější a situace poněkud vážnější.

http://www.manager-magazin.de/fotostrecke/fotostrecke-82053-3.html
04. 06. 2012 | 20:21

Akdarka napsal(a):

Prostě a jednoduše by to chtělo pořádné trestní oznámení! Vždyť zneužívají pravomoce, okrádají svým "chováním" státní rozpočet a nás všechny. Je to v podstatě bezdůvodné obohacování. ... Copak v této republice neexistujte vymahatelnost práva? Copak za svoji nezodpovědnost musí pykat jen neplatiči alimentů, řidiči, co z nedbalosti zabijí při nehodě?

Jestli bude potřeba použít klíče nebo se podepsat pod hromadnou žalobu, udělám to. Platím daně (je mi 32) a ráda bych tu v ČR zůstala. Nenuťte mě odejít a(nebo) přestat platit daně!
04. 06. 2012 | 20:24

Akdarka napsal(a):

Prostě a jednoduše by to chtělo pořádné trestní oznámení! Vždyť zneužívají pravomoce, okrádají svým "chováním" státní rozpočet a nás všechny. Je to v podstatě bezdůvodné obohacování. ... Copak v této republice neexistujte vymahatelnost práva? Copak za svoji nezodpovědnost musí pykat jen neplatiči alimentů, řidiči, co z nedbalosti zabijí při nehodě?

Jestli bude potřeba použít klíče nebo se podepsat pod hromadnou žalobu, udělám to. Platím daně (je mi 32) a ráda bych tu v ČR zůstala. Nenuťte mě odejít a(nebo) přestat platit daně!
04. 06. 2012 | 20:24

xx napsal(a):

Akdarka: já tedy nevím co konkrétně myslíte, ale podle mne okrádají státní rozpočet veškeré dotace a tzv. "evropské projekty", které jsou vesměs dělané jenom proto aby se za něco utratily peníze. Když se podíváte do hotových a proplacených projektů, je to samé školení ( nezřídka školení zaměstnanců soukromých firem ) a přednášky a školení. Na tom se totiž nejlépe vydělává. Pozvou se lidi do místnosti a několik hodin se jim vykládá cosi, co si předtím přečtete v knize. A šup, faktura na několik miliónů už putuje do brusele a zpět putují peníze. Kritéria úspěšnosti ? Jen samá abstrakní hodnocení a posouzení které stojí další peníze. Objektivní hodnocení většinou neexistuje.

Částečně odlišné jsou samozřejmě projekty, u kterých vzniká například něco hmotného, jako je vodní elektrárna. Tam lze sice zhodnotit úspěšnost projektu tím, že elektrárna skutečně stojí, případně i vyrábí elektřinu. Ovšem díky dotacím na cenu energie a povinnému výkupu nikdy nezjistíte, zda vynaložené prostředky byly investovány efektivně, ( ziskově ), nebo zda se nejedná spíše o hladovou zeď pro podnikatele a ouřady.

Tyhle rozvojové systémy jsou v podstatě obří hladovou zdí přinášející peníze především bohatým podnikatelům. Jenom opravdový zaslepenec státního dirigismu bez přívlastků může něco takového obhajovat, tedy krom těch které to dobře živí.
04. 06. 2012 | 20:37

Silvie napsal(a):

Sorry, ale srovnávat tenhle neumělý a venkoncem nevtipný blábol s Krylem, to je dost přes čáru.

Tentokrát se moc nezadařilo. Není holt každý den posvícení.
Tohle by složil i náš kocour Mikeš, veršotepec si nejspíš trochu víc hrknul - moc mu to nerýmuje.
04. 06. 2012 | 21:03

Silvie napsal(a):

Tata,

koukám, že jste napsal totéž. Jsem ráda, že to vidíte stejně a nevezete se na té módní vlně - všechno vulgární, použité proti neoblíbeným politikům, je automaticko pokládáno za umění (a ještě k tomu vtipné).
Slečna umělkyně se už opakuje - stokrát opakovaný vtip přestává být vtipem.
04. 06. 2012 | 21:06

tata napsal(a):

panové

taky se VÁM STAVÁ ŽE ZMIZÍ recapechta a nejde nic posilat?

SUP

PŘEČET SEM,jenže tady se vtom hlavním neshodnem,tady ani jeden toho druheho argumentama nemužem přesvedčit protože nejsou .
ALE BOHUŽEL ZDE se bavíme oněčem jiném.

VYTE hlavní problem není ty škrty,já si myslím že by je věčina skousla,kdyby to ostatní fungovalo,bohužel natom se asi neshodnem vy to podle mě nevidíte,a já podle VAS PŘEHANÍM.

vtom članku nebylo nic co by podpořilo VAS ALE ANI MĚ,vyte dobře že toto je uhel pohledu,VY NAJDETE OPRAVNĚNĚ CHYBY NA MEM POHLEDU a já na VAŠEM...NATOTO ARGUMENTY NEJSOU.

jedno je jasné to čím se ohaněla pravice vtom sklamala,myslim vtom zasadním čím strašila,a jedem spíš rychlejc skopce, a to hlavně bohužel neudělala,bohužel nevidíte to hlavní.,moc mafie silí.

ANO S VAŠEHO POHLEDU MUŽETE JASAT,nechal se chitit jeden duležitej z levice.V pořadku s pohledu darebactví dobrá věc za každeho darebaka,jenže si nic nenamlouvejme on velké zviře nebyl jen namyšlenej,ktery si myslel že je nedotknutelnej a jeho hloupost ,,nezaměnovat že ten čin omlouvám nebo bagatelizuji,, byla plně využita a ty hlavy jedou dál,vtom se neudělalo nic,vytahujou se ted další male ryby aby se ukazalo jak to ted je jiné,a vubec stím ted nemyslím jen pravici ty velké ryby sou apoliticky.TY TO ŘIDEJ AT JE TAM levice nebo pravice.RATH JE VE SROVNANÍ SNIMA NULA.
bohužel je to tak daleko že už potřebujem zazrak aby to někdo zatrhl.

A VTOM ta pravicová vlada zklamala,ty škrty jsou jen ulitba lidem jako vy kteří se tím ohaní,jenže ono to ma několik uskalí. aleto by zase bylo na jinou debatu.
04. 06. 2012 | 21:34

ali napsal(a):

SuP, Ládik!!! neo
Vaše dnešní příspěvky mě nesmírně potěšily a pobavily...dík..
04. 06. 2012 | 21:53

Jan napsal(a):

xx
To se mi stává často, že mi nerozumí, nic si z toho nedělejte.
Vaše úvaha byla, že omezením toku peněz přes státní rozpočet, se sníží míra korupce. Já tvrdím, že tomu tak není, neb statisticky míra přerozdělování a míra korupce nesouvisí.
To je prokazatelné a doufám srozumitelné.
Nejzažším bodem úvah neocons je zrušení státu, stát je pro ně univerzální zlo a trh univerzální dobro/nechápou, že jedno bez druhého nemůže být/. Tato ad absurdum dovedená úvaha zrušení státu, je bod 2 - nefunční stát rovná se maximální korupce. Vypadá to , že to jde proti sobě, ale nejde. První je úvaha o množství přerozděleného, druhá o funkčnosti, existenci státu.
Je to plně kompatibilní, jen to odporuje vidění světa MladéFronty.
No a znovu. Soukromý sektor je korupcí prolezlý stejně tak.
Korupce je definována jako získání neoprávněné výhody, za provizi, úplatek, pozornost, jak chcete.
Regálné je co?
Provize se používá běžně.
Korporace mají politiky koupené už dávno.
Zákony se píšou pro ně.
Drábková o tom napsala knihu. Ale na západě je to stejné.
Zdravotnictví v USA třeba- pojištovny a jejich zájmy prosazené za peníze proti zájmu pacientů, systemová korupce jak prase.
Audity-podvodné za peníze těch co jsou auditováni.
Tržní zvýhodnění korupce - no samozřejmě, kdo nekorumpuje nic neutrží.
atd, atd
Tvrdím, že korupce je ve všech režimech a historických etapách, maximum bych hledal v USA v 60tých letech 19 století, nebo v střední říši, nebo v současné Číně?
Kde jsou lidi, je korupce.
Tisíce let.
Otrokářství, nebo feudalismus, pořád. To je důkaz toho, že návrhy pana studenta na omezení státu se musí zdůvodnit jinak než korupcí, pravdivěji. Bohatí prostě už nechtějí přispívat na chudé, společnost se rozpadá, solidarita mizí a síly zla jsou stále silnější.
Ale Tublatanka nám říká, že pravda zvítězí...
04. 06. 2012 | 22:07

kitty hawk napsal(a):

Song není ani krylovský ani brutální. Spíš laciný.
Jak Koller, tak Poláková mě v tom paskvilu zklamali čekal jsem od nich víc. Nepátrám po autorovi textu, který působí trnutí trapností, snad to jméno radši nechci vědět.
Obrázek je profesionální, nejspíš od nějakého reklamního klipaře.
Jediné, co by mě zajímá, je za čí peníze se to dělalo. Kvůli budoucnosti dotyčného. Zjevně špatná kalkulace.
04. 06. 2012 | 23:51

Crecyf napsal(a):

Zkuste tuhle: http://www.karaoketexty.cz/p/att/to-nej-od-harlej-23
04. 06. 2012 | 23:54

Jan Vaculík napsal(a):

Béda (19:56)
Říkáte "tato vláda", a všecky kauzy, kteríé jmenujete (s výjimkou Drobila), jdou na vrub vládám minulým.
Obávám se, že příští vláda, ať bude jakákoliv, se hlavně vyhne "chybám", které činí tato vláda (a činí je tak především vinou koaliční nesourodosti):
zamezí přístupu k informacím, pokusí se dostat pod kontrolu média a tisk, posílí kontrolu nad policií a nad vnitrem - prostě zvolí maďarský, ukrajinský nebo běloruský model. Aféry zůstanou pod povrchem a lid zatleská pár populistickým opatřením, které vláda učiní.
05. 06. 2012 | 00:04

Jan Vaculík napsal(a):

hahaha, teď jsem se kouknul na tu píseň...
ale ona vůbec není tak špatná! Ovšem je těžké ji s čímkoliv srovnávat,. jistěže: je v tom komika i nadsázka ...

A je dobrá k tomu, aby si nad ní člověk uvědomil, že vůůůbec nejsme v prdeli! Ale mohli bychom tam být, a budeme tam, když si to budeme takhle říkat, anebo když naopak nic neuděláme. - Koller for prezident!
05. 06. 2012 | 01:03

Jan Vaculík napsal(a):

To s Vladimírou Dvořákovou mám větší problém, a nejsem si jist, zda bych její knížku dokázal číst bez předpojatosti.

Není to divné vykládat někomu o nebezpečí požáru, když už se větší část baráku proměnila ve spáleniště? - V čích rukou se to vysoké školy octly, když se má rozhodovat o jejich právu na život (a o tom, jestli se do nich budou lít peníze, nebo ne) především na základě toho, jestli mají naúvazkováno dost docentů, a jestli ti docenti maji dost publikací? To opravdu nelze vysoké školy posuzovat jinak, než na základě této akademické masturbace? To opravdu tak málo záleží na tom, jestli jejich absolventi taky něco dovedou?

Že by se to dalo dělat jinak, o tom se dočteme například zde: http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/milan-zeleny.php?itemid=16400
05. 06. 2012 | 01:23

Béda napsal(a):

Jan Vaculík,

ještě bych dodal: a církevní restituce bez výčtového zákona, a audity mnisterstva financí... stovky miliard zazděny - to je dnešní vláda, která "všechno napravuje". Anebo spíš popravuje.
05. 06. 2012 | 02:53

jozka napsal(a):

Jene Vaculiku, ProMoPro a Idtax zalezitosti minulych vlad? Kde jste sehnal tak dobrej matros?
05. 06. 2012 | 06:54

Marty napsal(a):

Kradou tady všichni, tedy průměrný vzorek populace. Zaměstnanci okrádají zaměstnavatele, podnikatelé okrádají stát a politici okrádají daňové poplatníky ... tím se kruh uzavírá. Všem, rozuměj aktivně se účastnící většině zaměstnanců, podnikatelů a politiků, to vyhovuje, všichni to o sobě vědí, jedná se o zásadní nevyřčenou společenskou dohodu. Dohodu, kterou tato většina dobrovolně neporuší :-(
05. 06. 2012 | 06:58

vlezlo napsal(a):

Od dob Ch.Darwina se široce akceptovalo pojetí evoluce ve všem,která vzniká konkurencí:tedy na začátku připusťme co největší rozsah hypotéz a modelů a čas vybere konkurencí hypotéz to nejlepší z nich.
Bohužel se ukazuje,že tento princip pracuje jen někdy a někde,aspoň z hlediska rychlosti změny k lepšímu.
Tak např. co vidíme po dvaceti létech v technice (vyjma tradičních aut)?
Např.vznikla takto novinka:vaření s indukcí.Ale dále? Dále široko daleko nenaleznete na trhu inovaci,která by byla revoluční,radikální a při tom cenově dostupná většině.Spolehlivá.Nejmarkantněji princip evoluce konkurencí nezapracoval u umělých chrupů a bytové techniky.Vidíte pouze to,že trh rozšiřuje neustále nabídku prodejních vzorů,které jsou založeny na stejném málo efektivním a spolehlivém nebo i nefunkčním principu,jsou variacemi podprůměrného technicky nápadu.Nezřídka mizerné provedením,ač ne levné.Indukce- 1 vlaštovka jaro nedělá.V souvislosti s tím,že se tyto variace téhož rozrostly součástkově-řemeslníci,ač zdatní,nestačí být vybaveni rozrůstající se sadou potřeb.Improvizují ke škodám zákazníků.Tedy souhrnně,psal o tom už nedávno Radim Honzák:s technickou invencí,která znamená něco nového,to tu šlo viditelně z kopce.Až na vyjímky.Přes poradenství,konzultantství,reklamu,nabídku do bytů.
05. 06. 2012 | 06:58

vlezlo napsal(a):

Jsme zemí T.G.Masaryka,který z filosofů nejcíce ctil středověkého Blaise Pascala,objevitele i fyzikálního zákona,že tlak se šíří stejně všemi směry.
V realizacích na trhu ale chybí chápání problému opakovaného tlaku -ať dynamického nebo statického- a s tím spojené únavy materiálu.
Asi to souvisí s tím,že fyzikové po jedno století počínaje Einsteinem se zajímali hlavně o vše co se pohybuje rychlostí blízkou k rychlosti světla.A je to právě fyzika,která dává technice,nápadu i realismus,který dnes chybí.Prostě pozornost vědců a techniků na nich závislých byla upřena jiným směrem.Směrem,který zajímá sotva jednu miliardtinu vědců pracujících s urychlovači částic v Cernu,Serpuchově a jinde,ale ne pozornost k tomu,co zajímá miliardy lidí.
05. 06. 2012 | 07:31

Oslýk revoluční napsal(a):

1) Hodně dobré je "a můžem si za to sami". Jak už se tu pár lidí divilo, je neuvěřitelné, jak jsou lidi schopni neustále dokola volit strany, které mají v čele puncované darebáky. U největších stran je to nejvýraznější; Klaus, Zeman, Langer, Paroubek, Gandalovič, Gross, Tluchoř nebo Palas - kam sáhnete, všude je někdo zralý na zavření.

2) Strany žádnou sebereflexi neprovedou. To, že je teď zrovna někdo stíhán za korupci těžko může být překvapení; o všem psaly noviny už léta. každý, kdo chtěl, tak věděl; politik, který údajně neví, je buď pitomec, a nebo prostě vědět nechce, protože si chce nakrást taky. Nečas je vzorná ukázka pána, který je "čistý" a který "neví", ale nikdy neváhá se zastat darebáka - Drobila, Rampuly, to je jedno, kdo jde právě okolo. Jiný úžasně púřekvapený pán je Sobotka, Hašek nebo Zaorálek. Oni prostě neví, jak to s panem doktorem bylo. Kdokoli jiný to kupodivu věděl.

3) To, že jich sedí tak málo, je dáno prostě tím, že je koupená policie, státní zástupci a soudci; část z nich v tom jede taky. I to se ví, řeklo se to, napsalo se to, dokonce se jmény, ale když se chce, tak se na to zapomene.

4) Padlo tady, že vinen je "stranický systém". Nikoli tak; pravdu má písnička - "můžem si za to sami". Od Moci bezmocných platí, že to nebude fungovat, dokud bude občan taky tvrdit, že neví, a házet hlasy zkorumpovaným stranám. Že bude furt dokola demonstrovat okázalý souhlas.

5) Jak tady činí i většina diskutujících, paradoxně. Špatný není premiér, co neví, a jeho stejně nevědoucí údajná opozice, ale špatný je Urban (za koho mluví, soudruh?), špatná je písnička (není to jako Kryl, Kryl je totiž svatý), špatní jsou všichni, kdo nějak nesouhlasí a pochybují; vlastně potřebujeme klid na poctivou práci, že?

6) Takže co? Opět to, co tvrdí ta písnička na konci - jedině my sami se z toho můžeme dostat. Demokracie funguje všude se stranami, ale ty strany kontroluje občanská společnost, spolky, které sledují konkrétní témata, rozumí tomu, udrží pozornost a dělají průběžně kravál, když se děje nějaká lumpárna. A dokáží způsobit, že nějaký lump opravdu není příště zvolen.

7) Věřte, nebo nevěřte, nejsme ještě úplně v prdeli, protože to funguje. Podařilo se zabránit instalaci zatím dvou nejvybranějšího lumpů na Ústavní soud, kde jde už opravdu o všechno. Zarazilo se to, i když to bylo perfektně domluvené a mělo to hladce projít. Pokusy se budou opakovat; organizovaný zločin potřebuje ovládnout i úplný vršek státu a justice.

8) Pomozte takovým věcem zabránit. Pište, demonstrujte, přivažte se k nějaké soše, svlíkněte se donaha a pomažte se marmeládou. Prostě něco dělejte, nenechte to plavat, nesmí vám to být jedno, a hlavně, kurvadrát, už nevolte ty dvě blbé strany!!!
05. 06. 2012 | 08:18

rejpal napsal(a):

Oslýk revoluční
Jedinou dílčí výhradu bych měl k bodu 5) (i když v kontextu to asi myslíte jinak) - totiž že popsané poměry ani nepotvrzují ani nevyvracují variantu, že špatný je song (já myslím, že po hudební a textové stránce nic moc) či autor (je tady ta Šťávovina a angažmá určitých osob v ní).
05. 06. 2012 | 08:31

Puritán Jan napsal(a):

Ale pane Stejskale, PROČ jste celý článek i s panem autorem NESMAZAL - vždyť obsahuje NESLUŠNÉ slovo !?!!?!!!
05. 06. 2012 | 08:41

Oslýk aktivista napsal(a):

Rejpal:

Mně se song líbí, ale souhlasím, že s řetězcem implikací nijak nesouvisí a mám dojem, že na něm vlastně až tak nezáleží. Urban i já jsme ho jen užili jako koloběžku ke smělému rozjezdu proti špatnostem establishmentu.

A otázka dne je i prezident; zase nám nabízejí dost katastrofální alternativy. Při tom v principu nic nebrání vymyslet pár použitelných jmen a zvolit si je. Sami.
05. 06. 2012 | 08:46

rejpal napsal(a):

Oslýk aktivista
Na mou osobu je moc explicitní - ne, co do výrazů, ale co do přímočarosti. Dávám přednost skrytým významům, ale samozřejmě vzhledem k problému je to marginálie.
Souhlas s tím, že dosavadní nabídka kandidátů je truchlivá. A někoho z nich si nakonec voliči vyberou. Chuť jít volit ve mě nevyvolává ani jeden (včetně všech těch, které politické strany oslovily a odmítli). My už jsme z toho partajničení tak zblblí, že si ani nedovedeme představit, že by na Hrad usedl kdokoli, kdo s politickými stranami není přímo spojený, nebo dokonce vůbec není profesí politikem.
Fakt jsme národem masochistů?
05. 06. 2012 | 08:57

Oslýk mudrlant napsal(a):

Prezidentování řešíme pod Peheho Zemanologickým blogem. Souhlasím, že by to měl být někdo mimo strany, zejména ty hlavní; politika už ze sebe těžko vydojí nějakou použitelnou osobnost. Zatím jsou to spíš bezva kandidáti na kriminál.
Který je u nás s prezidentováním zvláštním způsobem propojen.

Z čehož lze dovodit, že skutečně jsme národem masochistů - buď si instalujeme prezidenty zločince, a nebo naopak zásadní osobnosti zavíráme do vězení.
Překvapení, že to moc dobře nefunguje, není rozumné.
05. 06. 2012 | 09:12

projektant napsal(a):

Lidé buďte v klidu, dojde na ně na všechny.
05. 06. 2012 | 10:33

rejpal napsal(a):

projektant
To je fakt, všichni tam musíme
05. 06. 2012 | 10:36

melčákova pohanka napsal(a):

Vaculík. Koller for prezident. Co si pícháte? Počkejte si na lysohlávky! Jsou,aspoň bio !
05. 06. 2012 | 10:51

jozka napsal(a):

Pro ty, kdoz si neustale pletou "my" s "ja".

http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/nakupy/clanek.phtml?id=747588
05. 06. 2012 | 11:17

Jan Vaculík napsal(a):

Oslýk revoluční
100% souhlas
05. 06. 2012 | 11:39

Oslýk zděšený napsal(a):

řeknu vám, ten přenos z parlamentu, to je opravdu obludný obraz stavu demokracie.
Skoro se chce říct, že jsme v p...
Davidova sebereflexe spočívá v tom, že kdyby musel jet do parlamentu z Litoměřic autobusem, tak by si sám zaplatil lístek.
05. 06. 2012 | 14:49

Glosator napsal(a):

To Jan
Z části jste sice udeřil hřebíček na hlavičku, ale jinak jste úplně mimo.
Korupce vzniká tam, kde někdo rozhoduje o CIZÍCH penězích ať už přímo (nákupy, dotace, sociální dávky) nebo nepřímo, vytvářením zákonů výhodných pro někoho.
Korupce NENÍ v principu možná tam, kde někdo hospodaří se svými penězi, ten může být sice podveden či okraden, ale to je už o něčem jiném.
V USA r. 1865 nemohla korupce ovládat stát, tak, jako je tomu v současné Evropě z toho důvodu, že přes státní rozpočet šlo jen 4% HDP. Byla tady spousta voličů, nezávislá na státní pokladně a ti mohli reálně podpořit své zástupce. Dokonce i později, kolem roku 1900 se třeba objevil politik, který viděl masu dělníků, kteří představovali velký volební elektorát a zaměřil se programově na hájení jejich zájmů prostě proto, aby získal či posílil moc.
Pokud ale dnes jde přes stát či veřejné rozpočty 50% HDP a mnoho voličů je na vyplatním listě státu, je to o něčem jiném, zkorumpovaný státní aparát ovládá vše.
To, že se v současném kapitalismu objevují "socialistické" prvky v řízení firem, které se tím podobá řízení státu a je ještě méně ovlivnitelné občanem je pravda a nevím jak z toho ven. Jde o to, že vlastnictví firem je rozptýleno mezi spoustu malých akcionářů, či institucí je zastupujících (penzijní fondy) takže rozhoduje management, jehož zájmy jsou odlišné od zájmu majitelů - manažeři chtějí obrovské prémie z dosažených zisků, takže vyrábí zisky FIKTIVNÍ. A když se do toho vloží ještě humanrightisté, jako současný americký president, je katastrofa dokonána. Management udělá "skvělé" obchody prodejem hypoték lidem, o nichž je jasné, ža je nebudou schopni splácet a katastrofa je hotová. Když Carnegie ovládal osobně své ocelářské imperium, nic takového by nepřipustil, bankéř J. P. Morgan (+ 1913) také ne.
Nedávno mě dost šokovalo, když jsem se dozvěděl, že v Německu je cena pozemku pro dům někdy 5x vyšší, než cena domu, který se na něm postaví. To znamená, že ta cena je dána výhradně POPTÁVKOU, která je závislá na náladě na trhu. Jištění nemovitostmi je takto z 80% " v luftě." A samozřejmě, výkyvy jsou tak veliké, že je nemůže vyrovnat ani "sekuritizace," ta pokryje jen nevelké výkyvy, ne pád cen o 60%.
05. 06. 2012 | 15:11

Oslýk ekonom napsal(a):

Glosátore,
tyhle teorie jsou pomalu upadající v zapomění, stejně jako ta vaše "masa dělnictva".

Se svým vlastním samozřejmě korumpovati možno; například, když zkorumpujete zakázku v soukromém sektoru. I tam totiž existují tendry a výběry. Kdybyste měl pravdu, nemusí američtí právníci řešit korupci v soukromém sektoru, Madoffa, Enron a podobně.
A neřešili by dluhovou jámu, která je ve skutečnosti ještě větší, než evropská.

Jediné, v čem bych vám dal zapravdu je to, že v soukromém je té korupce míň, protože některé věci soukromník ze svého prostě nedá. Ale něco přece jen ano; a to něco není zas tak málo.

Korupce je problém mravní a problém právnický. Tady prohráváme v obou; a teorie, že v soukromém sektoru korupce není jako lék nefunguje.
05. 06. 2012 | 20:21

F.Srbek napsal(a):

Pan Urban procitl.
Pozdě , ale přece.
05. 06. 2012 | 21:45

pv napsal(a):

To Glosator

Téměř ve všem s vámi souhlasím. Stejně jako vy jsem se zamýšlel nad nezdravým jevem, že i v řízení soukromých společností se objevují "socialistické" prvky, tedy hospodaření s cizími penězi a z toho plynoucí plýtvání či korupce. Myslím, že řešení, jak tyto nezdravé jevy odstranit, existuje. Majitelé akciových společností by měli ručit celým svým majetkem za závazky těchto společností. To by například znamenalo, že pokud by si akciovka chtěla vzít bankovní úvěr, museli by akcionáři skládat záruku (vázat pro tento účel nějaké své peníze v bance). V případě bankrotu společnosti pak uhradit pohledávky věřitelů svými soukromými penězi. To by zcela automaticky vedlo ke koncetraci akcií v rukou úzké skupiny osob, která by měla čas dohlížet, zda se uvnitř společnosti správně hospodaří. Vím, že nikde na světě nic takového není a že tyto názory jsou neobvyklé až bizarní. Zkuste však na ně pohlédnout z hlediska, zda jsou logické. Pokud ano, mohou se časem prosadit. Sledujeme-li vývoj některých myšlenek, jsme často překvapeni, jak dlouho trvalo, než se prosadily. Jejich společným znakem bylo, že v době svého objevu se většině lidí jevily jako neuskutečnitelné - tedy hloupé.

Ručení za závazky akciových společností akcionáři by mělo i výhodu, že by se značně potlačily problémy hospodářských krizí, které začínají insolvencí viníků krizí, ale insolvence se přenese i na firmy zdravé.
05. 06. 2012 | 22:11

Oslýk pedagog napsal(a):

"Majitelé akciových společností by měli ručit celým svým majetkem za závazky těchto společností"

Víte, obchodní společnosti vznikly právě proto, aby lidé neručili celým svým majetkem. Riskují jen ten majetek, kterým společnost založili nebo za který ji koupili. Kdyby tomu bylo jinak, podnikal by málokdo a moderní svět by se vůbec nerozvinul.
To jsou takové ty nápady, jako že lékař nebo soudce bude v případě jakékoli neúmyslné chyby trestně stíhán. Za takových podmínek by nikdo soudce ani lékaře nedělal. Totéž, mimochodem, platí o poslancích.
06. 06. 2012 | 09:01

SuP napsal(a):

Oslýk obecný -
Vaše postřehy potěší. Rád je čtu a mnohdy souhlasím.
06. 06. 2012 | 10:36

M.Š. napsal(a):

Nevím,vašnostové,zda si uvědomujete,že mistr Kalous zvyšuje zadlužení země o 40 miliard jen za pouhého půl roku,vydáním tzv.dluhopisů(kdo je zaplatí???).
Také si nejsem jist zda víte,že dnem 5.6.2012 skončila demokracie v čechách policejní okupací poslanecké sněmovny.Od včerejška nejde ani o zmršenou demokracii ve formě demokratury....
Rath nerath,všichni jedna banda v politice jsou a nevím,zda se s tím materiálem,který si říká politikové a politické strany(jak někdo napsal,v množství a počtu pod úrovní počtu členů svazu zahrádkářů...),někdy tento stát a národ postaví na řádnou úroveň,kterou občané po r.89 očekávali.No nic,pokud volí slabomyslní,zvolí jistě sobě rovného....o velice nízké úrovni občanstva svědčí i massmediánské manévry včerejšího dne,vše co vyšlo včera z médiích,zvláště všech TV,takovou massmediální onanii zatím neměla v česku obdoby,tak tohle svědčí o tom,co si massmediáni myslí o českém občanovi...ano,myslí si,že je největší pitomec na světe,který sežere všechno co se mu předhodí a asi mají ti šmejdi pravdu.
06. 06. 2012 | 12:01

stařenka napsal(a):

Je smutné, že člověk musí zkonstatovat vývojem posledních událostí, že média nepodávají objektivní informace a že policie a ozbrojené složky jsou nadřazené parlamentu. Podle mne vyplulo několik pochybení:
1.Policie a stát. zástupci.
Ukázali, že když někoho chytit chtějí, tak ho chytit umí a když nechtějí, tak neprovedou ani domovní prohlídku.
2.Poslanci ČSSD
Nechali se zatlačit přesně tam, kam měli být zatlačeni. Nic nepochopili a jejich chování, tedy spíš mlčení na mne působilo zbaběle.
A v závěru odkazy, které jsou k zamyšlení:
Toto by nemělo zapadnout (Co se z z Mladé Fronty a ČT určitě nedozvíte...:

http://www.blisty.cz/art/63717.html

http://www.blisty.cz/art/63724.html

http://www.blisty.cz/art/63727.html
07. 06. 2012 | 13:31

Naštvaný napsal(a):

"Jsme v prdeli" Urbane, tam jsi bohudíky ty. Furt a furt tu šíříš blbou náladu! Neříkám, že nemáš pravdu. Zlo bylo, je, a bude? Víš, co zasela jedna generace s takovou krutovládnoucí garniturou v 50. letech, o nacismu ani nemluvě, to jedna generace nenapraví. Víš, to se bude likvidovat po několik generací. Až tvá vnoučata budou v tvých letech, tak snad... Ale mohu tě ubezpečit, že ty pro to moc neděláš. Nadáváním a pomlouváním se dostaneš skutečně akorát tam, kde se dnes vidíš. Div se sebevíc, ale já za stávajícího vývoje společnosti skutečně vidím světlé, až "zářné zítřky". Víš, to ale makám a blbě nekecám. Ale ty za to nemůžeš, byl jsi k tomu navedenej. Můžeš hádat kým!
07. 06. 2012 | 21:31

Oslýk koumák napsal(a):

"Policie a stát. zástupci.
Ukázali, že když někoho chytit chtějí, tak ho chytit umí a když nechtějí, tak neprovedou ani domovní prohlídku."

Pes je zakopaný v tom, že to nejsou ti samí.
Kolektivní myšlení a kolektivní vina napáchaly v českém myšlení netušené škody.
08. 06. 2012 | 08:23

.Ivan Hochmann napsal(a):

Také nejsem v prdeli.
Také jsem si ale vyzkoušel onu kolonoskopii(jak praví Pepa) a bylo zjištěno že navdory bolení břicha mám rektální otvor včetně střevního traktu náramně čistý,bez pathologických změn.
Přesto se domnívám,že Jan Urban použil větnou formulaci přiměřeného ,ba mírného významu.
Bůh ví kde se právě nacházíme a kde se ještě za nějaký čas ocitneme.
Někdo zde výše položil panu Urbanovi zásasdní otázku.
Kde byl - když hřmělo ?
Toť dilema.Jako by ji položil mě.Tohle jsme přece nechtěli.
My PRAVDOLÁSKAŘI .
Mohli jsme se mýlit v ledsčem,ale věděli jsme co chceme.
No je pravda,že se nám to nepodařilo.
Pan Urban má tedy pravdu i vtom,že si za současný stav můžeme sami.
Dnes už doufám se nebudete se mnou dohadovat,že se nemělo postupovat v rukavičkách,že jsme měli být jako ONI.
Za totality bylo praktikováno rudé právo.Fungovalo.
Dnes se praktikuje demokratické právo.Nefunguje.
Jak je to možné?
Proč vám mám pořád dokola opakovat jedny a ty samé zásadní principy?
Proto jsem se zde přestal dohadovat i o věcech nadčasových a filosoficky náročných.

Nikoliv já,- ale tento stát a tento národ je v prdeli.
A dobře mu tak ! Komu není rady, tomu nikdo nepomůže.
Nechte to vyhnít a snažte se nebýt na nesprávném místě v nesprávném čase.Pečujte o svoje zdraví,čistou mysl,ruce a rovnou páteř.Nechte ty šupáky ať si nase... do výšky.Stejně se v těch exkrementech jednou sami zadusí.

A hlavně - pane Stejskale - zasaďte se ,aby ten grázl zmizel z portálu domovské stránky Centrum.cz. Kdo se má na ten ksicht už měsíc dívat.Nebo to je pro vás novinářská priorita?

Zdravím Ivan.
08. 06. 2012 | 16:42

Mirek napsal(a):

V poslední "nejdramatičtější" Ráthově době jsem jej podezíral, že je jen takový Arsen Lüpen II. kategorie. Ale on sice není geniální zločinec, ale to, jak vnucoval obyčejným lidem 30-ti koruny za vítězství ve volbách a sám s přáteli si pak políčil na miliony, to zas také není od věci. Problém ale není v něm. Ten hlavní problém je v tom, jak fungují strany. To, že umožňují lidem Ráthova apetitu politický růst je tragedií pro naši zemi, ale i pro jednotlivé politické strany.

Neodpustím si jednu zlomyslnost. Moc by se mi líbilo, kdyby někdo natočil videoklip, kde by zazněla píseň "LENKO" v podání Petra Spáleného a v prostřihu se střídaly záběry našeho neznámějšího "vazebníka" s dámou (Lenkou Bradáčovou), která se velkým dílem zasloužila o to, že David konečně žije v souladu s právem. Ahoj.
08. 06. 2012 | 17:25

mjr. Zeman napsal(a):

Petr Spálený zpívá :

Lenko, do tvé tváře sám ďábel krásu vryl
Lenko, všude slyším jen tvůj smích
Lenko, co ti zpívám dávno měl jsem říct

a t d.

Na základě tohoto textu bych usuzoval, že akce "Čudla" byla připravena dlouho dopředu. Teď ještě prověřit co o tom ví Petr Spálený a Miluška Voborníková.
08. 06. 2012 | 17:46

SuP napsal(a):

Mirek -
".... se velkým dílem zasloužila o to, že David konečně žije v souladu s právem...."
Hezká formulace!
10. 06. 2012 | 13:26

Oslýk agent Smith napsal(a):

"A hlavně - pane Stejskale - zasaďte se ,aby ten grázl zmizel z portálu domovské stránky Centrum.cz. Kdo se má na ten ksicht už měsíc dívat.Nebo to je pro vás novinářská priorita?"

Chyba v matrixu čili deja vu, pane Stejskal. Kdysi se vás na to někdo už ptal, a vy jste vysvětloval, že je to vpořádku. Zkuste o tom přemýšlet znova.

Novináři mají obrovský vliv na úroveň veřejné debaty tím, že někoho vyzdvihnou k mikrofonu. Pokud je jediný zájem aby to bylo "zajímavé", může se stát, že gangsteři ovládnou veřejnou debatu, protože jsou zajímaví velice velmi. Odpovědnost za to z nivinářů nikdo nesejme.
11. 06. 2012 | 09:39

.Ivan Hochmann napsal(a):

Dobře Oslýku,

jenže jste na mírném omylu.Gangsteři ovládli už dávno v tomto státě nejen veřejnou debatu.
Novináři a media vůbec mají na tom nikoliv největší vinu.
Tak jak se praktikuje tržní systém,systém reklamního prostředí,tak jak funguje poptávka po různých nabídkách,.....
Tak se chovají i novináři .
Jsou stejně jako politici pouhou zrcadlovou ikonou národního plebsu.
Kdyby si jen polovina žádoucích samců uřezala penisy - nestály by děvky na E55 .
Kdyby ta přiblblá majorita nehltala bulvár a manipulační televizi - nebyli by blbí novináři.
Kdybyste nehodili volit (pořád jedny a ty samé hňúpyppii-nemazat)- neseděly ba v parlamentě mrchy a suverénní grázlové.
Kdyby tady 50let nebylo totalitní svinstvo - nezdechly by na úbytě základní moralní principy a požadavky.
...a kdyby byly v pr...ryby -
nemusely by být rybníky.
Pak prý že nefunguje a nemá se aplikovat kolektivní vina.
Starou Belu.
Jak k tomu přijde takový Hochmann,že se už 70 let musí dívat a uskakovat před rozjetým hovadem národního charakteru.???

Jak říkám : ....každý má co si zaslouží a kdo chce kam pomožme mu tam.
Že se svezeme s těmi hovady ?
No a co?
Chleba je všude o dvou kůrkách a nyšinci,která má jiný pojem o krásném a smysluplném životě - stačí.
Horší to budou mít ti druzí -až dojde k lámání chleba.

Slyšeli jste jak si Rath stěžoval na vězeňské prostředí?!
A už se jeden divný socan (po tatínkovi) nechal slyšet,že je třeba zlepšit pro takové gaunery pobyt v kriminálech.
Nic nepomohlo sdělení ministra spravedlnosti,že na fešácké kriminály momentálně tato republika nemá.
Volte Sociální Demokraty.Však oni na to peníze seženou.
Z vašich kapes.
ODS jsou v ožebračování společnosti proti socanům úplní žabaři.
Však dočkej času - jako husa klasu.
Měli vyhrát už minulé volby.
Jen se agónie prodloužila o 4 roky.

Slunce v duši Ivan.
11. 06. 2012 | 16:24

centono deputy napsal(a):

Když kreatura Urban napíše, že je venku krásně, vezmu si deštník a udělám dobře...
11. 06. 2012 | 17:16

.Ivan Hochmann napsal(a):

Omlouvám se Centrumu.cz!

Dotyčná fotografie je na domovské stránce ČT24.

A potom prý je to veřejnoprávní televise?!
O nich platí úplně stejné parametry jako u bulváru.
Prý "spolehlivé" a co to ještě melou....??

Ivan
11. 06. 2012 | 19:32

Oslýk Předčítač napsal(a):

Ivan Hochman:
Vaše zajímavá poznámka, kterou si mohl pan Stejskal přečíst, skončila zavalena, což je škoda.
Jinak se v mém případě dobýváte do otevřených dveří; jisté obtíže naší demokracie jsem zaznamenal.
Princip kolektivní viny ani nadále neberu; každý jsme sám za sebe. Novináři, politici, právníci, úředníci, lidi.

Každý z nás může něco udělat a je jen na něm, zda to opravdu udělá. A jak pravila jedna postava ve filmu Předčítač - co při tom cítíte nebo co si myslíte je úplně nedůležité. Důležité je jen to, co uděláte.
12. 06. 2012 | 09:19

Miky napsal(a):

Pro mjr.Zemana:

Nevím, jestli David si ve vězení zpívá, ale určitě každý den myslí na Lenku. A "zpívat"začne určitě. Jeho lidi v podstatě ani moc nezajímají. Proč by kvůli figurkám na jeho imaginární šachovnici měl trpět.
12. 06. 2012 | 15:35

.Ivan Hochmann napsal(a):

No oslýku, o tom to právě je.

Co kdo udělá!

Počítá se i předposranost ,strach z kopance do řitě,z vyhazovu ze zaměstnání,dokonce jen ze vztyčeného prstu.
To se potom tak pěkně žmoulá čepice v ušmudlané pracce,která před chvílí vhodila do urny volební lístek KSČ.

Ale všechno lze okecat,zdůvodnit - hlavně sám sobě.
Znám jedno moudré úsloví.
"Pokud jednou couvneš před hajzlem ,budeš couvat celý život."
Lidé v tomto národě necouvají.Naučili se kličkovat jako zajíci.
Jsou vyčůraní jako stádo lišek.

V Chandlerově románu Loučení s Lenoxem jsem si zapamatovat jedno španělské přísloví:
"Čest a hrdost nelezou jako krab - bokem !"

A navíc je velmi důležite co a jak myslíte,- poněvadž podle toho pak konáte.Víte pane?

Zdravím Ivan.
12. 06. 2012 | 22:59

Jarka napsal(a):

Já si myslím, že se konečně ledy hnuly,má na tom zásluhu Pospíšil, Kubice i Nečas, v Praze Svoboda. Mají to těžké, moc politiků je proti nim. Držme jim palce, chtějí společnost očistit od lumpů, zlodějů, tunelářů. Pokud budou zavírání politici, tuneláři, rychlozbohatlíci, rozhodně ještě v prdeli nejsme!
21. 06. 2012 | 16:00

Lubor napsal(a):

Tak jo, všichni mate pravdu. Politici jsou uplatni i čestní. Kdo z vas by to chtěl dělat? Ja ne. Představte si, že jste zastupitel, poslanec nebo senator. Uzasny. Ted se na vas vrhne spousta zkusenych zurnalistu, kteří po vas pujdou. Co s tim?
Mate spoustu dobrých nápadů, ale oni na vas vyšťourají cokoliv z vaší minulosti, např. že v devítiletce jste byl v CSM, nebo, ze jste ae v noci pomočoval, nebo, že vaše matka byla v KSĆ. Nejhůř, vaše manželka zahýbá nebo se nestará o děti. Tak co? Chtěli jste někdo být politikem, nebo se zabývat veřejnou službou?
Lubor
07. 10. 2013 | 21:06

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy