Zvyšování rozpočtu EU ? Drzý nesmysl

21. 11. 2010 | 20:14
Přečteno 6458 krát
Jinak se to nedá nazvat. A nejde ani tak o to, že návrhy na zvýšení eurorozpočtu přišly právě chvíli, kdy skoro všude vlády doma škrtají. I kdybychom nežili v době šetření, nemělo by navyšování eurorozpočtu opodstatnění. Argumentace eurounijních institucí je taková: v nové architektuře EU máme nové "úkoly" a tak nám na ně musíte přidat.

Protiargument národních vlád měl znít: jestliže máte nové "úkoly" a potřebujete na ně peníze, utáhněte si také opasky a vymyslete, jak na ně ušetřit ve stávajícím rozpočtovém rámci. A místo toho, aby sebou nechala mávat, měla evropská Rada převzít iniciativu, ukázat Evropské komisi a parlamentu, kde plýtvají penězi a sama přijít s návrhy, kde a jak ušetřit. Možností je víc než dost. Připomeňme si jen pro pořádek, že Evropský účetní dvůr, který kontroluje hospodaření EU, přichází každý rok s konkrétními výhradami, pokud jde o kontrolu rozpočtu EU.

A další věc: jaké že to vůbec nové nezbytné "úkoly" musí evropské instituce plnit, bez nichž by se Evropská unie snad nedejbože zhroutila ? Když si to představím, musím se hořce smát. Většinu těchto nových "úkolů" běžný občan členského státu EU ani nezaznamená. Ano, EU si zřídila například Evropskou službu vnější akce, která není ničím jiným, než dobře placenou trafikou pro stovky zasloužilých diplomatů a unijních úředníků (jistě se tam najde místo i pro pár Čechů). Na to je potřeba opravdu hodně peněz. A tak by se dalo pokračovat, většina nových "úkolů" je z podobného soudku. Budiž ovšem zdůrazněno: nové pravomoci Evropského parlamentu a Evropské komise definuje Lisabonská smlouva. Pokud remcají některé národní vlády na to, jak se Komise s Parlamentem nyní chová, je v tom kus pokrytectví. Remcají totiž samy na sebe - byly to přece především ony, vlády členských států, kdo sestrojil, prosadil a u sebe doma nechal schválit tuto smlouvu. Vyrobili tak mj. několik institucionálních otesánků, kteří, věrni vlastnímu pudu, se nedrží nijak zkrátka a chystají se pohltit vše, na co ve své blízkosti dosáhnou. Ale to si přece každý mohl spočítat dopředu. Stačí znát Murphyho a Parkinsonovy zákony, podle nichž všechny instituce časem spolehlivě zaměstnají především samy sebe, zacyklují se do izolovaného kruhu činností, které samy považují za nepostradatelné a - samozřejmě - budou na to chtít stále více veřejných peněz. Výbornou analýzu chování evropských institucí poskytl německý ekonom Roland Vaubel ve své knize "Evropské instituce jako zájmová skupina - dynamika stále těsnější unie", vřele doporučuji.

Pokud jde o můj domovský Evropský parlament, o jeho "šetrnosti" už jsem tady několikrát psal (19.5., 2.9.) I ted´ se chová parlamentní většina, reprezentovaná zejména evropskými lidovci a socialisty, dle očekávání. Byli to oni, kdo usilovali o nejvyšší možné navýšení unijního rozpočtu. Ted´ jsou ochotni se "smířit" s tzv. kompromisem (tedy nikoliv nulovým, ale nižším navýšením!), ovšem za cenu dalších ústupků - lidově řečeno, za možnost více žvanit do budoucí podoby rozpočtu. A jak v Parlamentu, tak v Komisi se už dlouho rodí plány na zavedení vlastních rozpočtových zdrojů (např. formou známého návrhu na daň z mezinárodních finančních operací).

Jestli mají vlády členských států zbytek pudu sebezáchovy (jehož podstatnou ztrátu prokázaly bohužel při sepisování Lisabonské smlouvy), musí se postavit na zadní, i za cenu rozpočtového provizoria v roce 2011. Musí odkázat Parlament i Komisi do patřičných mezí i s jejich finančními požadavky, nepustit jim ani o píd´ víc prostoru, než už mají a hlavně odmítnout jakékoliv nové možnosti vlastních rozpočtových příjmů EU. Jinak to bude zase další krok k větší autonomii evropských institucí. A před tím nás, po všech dosavadních zkušenostech, zdravý rozum ochraňuj.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Jirka H. napsal(a):

Dobře jste to napsal pane Zahradile, díky
21. 11. 2010 | 20:26

Milouš napsal(a):

Milý europoslanče, místo jalového špičkování byste se měl pokusit o konkrétní solidně připravené náměty, kde by aparát EU mohl šetřit. Nikoliv pouhé střílení od boku. Mohl byste sem nějaký aspoň trochu promyšlený návrh uvést? A co s nimi uděláte v Bruselu? Jak na to půjdete?
21. 11. 2010 | 20:34

Občan napsal(a):

Pane Zahradile, a co třeba takové "Irsko, náš vzor!"?
Co kdybyste nám povyprávěl něco o "úspěchu" irského neoliberálního ?ekonomického modelu.

Pokud jsem totiž dobře pochopil, budou ho tahat ze s....k neoliberalismu právě ty evropské státy, které mají vysokou daňovou progresi a do rozpočtu EU přispívají nejvíce. Což ČR rozhodně není, my jsme stále čistí příjemci.
21. 11. 2010 | 21:32

Carlos V. napsal(a):

Jsem pln očekávání. A vzpomínám na Topolánka, jak hrdě odjíždel dovyjednat podpis shit Lisabonu ...
21. 11. 2010 | 23:19

louda napsal(a):

Opravdu si kladu otázku, proč jste se tam octl? I vaše chápání reality je ještě archaičtější než samotného VK. Stydím se za vás, stydím se za naboba, jako jste vy. Vzdělání i post je vám k ničemu, nám jste zcela neužitečný. A tací tmáři a prospěcháři jako vy, žijící si nadpoměry a neopodstatněle z eráru a ještě kážou bludy. Bože, dej VÁM zdravý rozum!!!!!
21. 11. 2010 | 23:51

Medikolog napsal(a):

Pane europoslanče, máte pravdu.

Postrádám ovšem analysu aktivity českých zastupitelů... t.j. zda a jak reagovali, respektive byli vůbec přítomni jednání, zda a jak kdo hlasoval.

Proti LS jsem lkal na blozích dávno před přijetím. Vaše strana se nakonec rozhodla PRO, ČSSD přímo nadšením (prolisabonským) hujeřila.

Je váš rozumný názor vaším soukromým, nebo jej ODS bude prosazovat i proti MZV Schwarzenbergovi? Stane se něco, nebo jde jenom o těšínský zkušební balónek na veřejné mínění?

Medikolog
22. 11. 2010 | 00:09

Petr z Tábora napsal(a):

Souhlasím. Vedení EU by mělo jít příkladem v rozumném hospodaření a ne navyšovat výdaje na svůj provoz.Například výjezdní zasedání na Madeiře.
22. 11. 2010 | 07:29

hovorka11 napsal(a):

Jan Zahradil:
A řešíte to, bojujete za zlepšení, nebo neustále sedíte v koutě jako jeden z nejpasivnějších europoslanců ? K čemu tam jste, aby jste se tam usmíval na ostatní a doma pomlouval? Jděte do boje který je tak nepříjemný pro prospěcháře!

U nás ODS vymohla nezávislost a stabilitu bankovního systému takovým způsobem, že zajistila malý píseček s nedostatečnou konkurencí.
Výsledek je tento:
V době krize, kdy se propadá výroba, krachují firmy tak bankovní systém má nejvyšší žně, prosazuje vyšší poplatky, tvrdě útočí na firmy, přestává půjčovat. Nato reaguje ČNB snižováním úročení půjček pro banky. Banky řvou, že jim hrozí nestabilita, která oslabí důvěryhodnost tohoto státu.
Výsledkem je pak narůstající zisk při propadající výrobě v nekonkurenčním prostředí !!!
Stačí jen zachovat korunu a penízky se pod vytvářením strachu obyvatelstva z hrozící nestability bankovního sektoru bankám jen sypou nejen přes navyšování poplatků, ale přes ČNB, která banky dotuje z našich peněz!!!
Co vím, tak za 3/4 tohoto roku se navýšil zisk největších bank na 30 miliard korun, nepodložených nárustem výroby! Tyto peníze jdou do živořících zahraničních mateřských bank, které tak mohou hojit svou menší úspěšnost v konkurenčním prostředí EU, kde se obchoduje s měnou EUR.
Je zajímavé, že právě ODS obhajuje nekonkurenční prostředí, hájí monopoly a daňové ráje !!!
Takové jednání je přímo proti podnikatelskému sektoru a tržnímu hospodářství, nehledě o výrobě, kterou umrtvuje !!!
Je nezbytně nutné aby tzv. pravice vytvářela konkurenceschopné prostředí v zájmu obyvatel a upustila od krmení finančních magnátů, kteří toto tržní prostředí dusí.

Dokud bude vláda v Praze rozhodovat o skoro všem, tak nemůže fungovat dobře ani EU.
Praha by měla více předat pravomoci krajům, přestat likvidovat eurozónu pro pouze svůj prospěch a dát šanci trhu a prosperitě !!!
A ty problémy o kterých píšete máme i bez Bruselu větší díky nepostižitelnosti rozkrádání a tunelování díky vašim kamarádům !!!
22. 11. 2010 | 08:23

Petr napsal(a):

Pane europoslanče,
napsal jste to pěkně. Ale navrhl jste třeba zrušit stálé stěhování Brusel - Strasburk, který přináší zůčastněným jen diety? Navrhl jste snížení úřednického aparátu čítajícího min.40.000 lidí z nichž dle mého názoru je min.36.000 zbytečných? Navrhl jste zrušení všech služek a lokajů složících komisařům, poslancům i úředníkům? Navrhl jste kontrolu práce úředníků pro "veledůležitého" komisaře pro rovnost jazyků, který nechal přeložit do českého jazyka EN 1775 ze 70 závažnými faktickými chybami s 1/2 ročním zpožděním? A to při zákazu přeložit tento dokument chytrými a vzdělanými lidmi v ČR.
Takže úspor je přehršel. Jen chtít.
22. 11. 2010 | 08:38

Rumcajs napsal(a):

Co byste chtěl po socanech. Ti si umí jenom půjčovat.

Slovo "škrt" je u nich sprosté slovo a "splátka" cizí slovo.

Ať si vezmou peníze z té korupce !
22. 11. 2010 | 09:39

bek napsal(a):

Marnost nad marnost. EU mele z posledního. Hlavně aby někdo se nechtěl mstít. Jako nebylo možné v 1989 zastavit rozklad, dnes není lidských silách zastavit rozklad EU. Správný Bruselák děkuje za každý den existence.
22. 11. 2010 | 09:41

Liberál napsal(a):

Občan:

A co Řecko vzor socialistické rozhazovačnosti, kde vlády populistické pravice a levice rozhazovaly a dnes bankrotují? Přidávalo se na důchodech, mateřské,zaměstnancům státní zprávy se dávali různé výhody a jak to dopadlo.
22. 11. 2010 | 10:34

rorýs napsal(a):

Co jste nám to vlastně pane europoslanče sdělil?
Že je většina pánů kolegů nenažraná?
A že kdyby bylo po Vašem, to by byla jiná.
Jenže se Vás jaksi asi pozapoměli zeptat. Nebo jste nepřišel. Nebo zrovna nedával pozor. Nebo prostě spal.
A nebo jste byl opět aktivní tím, že jste byl neaktivní ve své aktivitě, kterou aktivně již delší dobu prokazujete.
Ale chápu Vás.
Ten morální aspekt celého toho nemravného hašteření kolem navýšení rozpočtu.
To musí být nápor na identitu každého zvolence.
Ale Vy to vydržíte.
Vy to ustojíte.
Až do samého konce.
Konce mandátu.
Já Vám věřím.
22. 11. 2010 | 11:22

čáryfuk napsal(a):

Máte pravdu, bohužel jsme nasedli na skluzavku, nebo spíš tobogán a dostat se teď proti proudu zpátky nahoru bude skoro nemožné. Jediná šance je z toho vystoupit. Být nečlenem EU znamená šanci dojednat si všechny výhody pramenící z ekonomické spolupráce (jaké mají Švýcarsko či Norsko) a zbavit se nevýhod pramenící ze ztráty demokracie, protože cca 2 % podíl námi volených zástupců na bruselském rozhodování a legislativě nepovažuji za demokracii ve smyslu rozhodování lidu této země o vlastních problémech. Jen tak mimochodem, dějiny se opravdu často opakují a pokaždé to začíná celkem podobně - když např. v 16. století začali habsburkové s centralizací moci a oklešťováním suverenity tehdejšího českého království (a uherska), šli na to podobně – nejprve vytvořili centrální orgány s oficiálně jen poradní úlohou, jejichž moc postupem času rostla a rostla, přičemž vliv čechů na tyto orgány byl minimální. Na této metodě se ani časem nic nezměnilo.
22. 11. 2010 | 11:44

Klausík napsal(a):

Takový modrý pošuk, jakým je Zahradil, nedokáže nic jiného, jen hloupě slintat proti organizaci, která ho, přes jeho totální hloupost živí. Jen opakuje bláboly tunel dědka s lepkavýma rukama. Modří zloději by měli za to, o kolik už za svou mizernou existenci, okradli náš stát, se zdržovat jen v koutě a šoupat nohama. Kde by už dnes byla naše republika bez takových šizuňků z ODS a TOP, jako jsou Klaus, Kalousek, Barták, Jůlinek, Dlouhý a podobný odpad.
22. 11. 2010 | 12:23

Pepik napsal(a):

Pane poslanče Zahradile ?
Kdy uvydíme v televisi Vaše vystoupení na toto téma z Bruselu.
Doma kecet umíte, o tom jsme se již několikrát přesvědčili.
22. 11. 2010 | 12:24

martiXXX napsal(a):

Proč tedy Zahradil kandiduje do Evropského parlamentu, když ho považuje za neužitečnou instituci?
22. 11. 2010 | 12:45

vasja napsal(a):

Klausik. Na světě je krásně, co.....
Jen nebejt blbej a línej :))
22. 11. 2010 | 12:47

čáryfuk napsal(a):

martiXXX - to je trochu hloupá otázka, ne? Kandiduje proto, že se tam rozhoduje a to i o nás. Myslíte, že poslanci v EP mají reprezentovat jen eurohujerskou část veřejnosti? Ti co jsou proti státním regulacím nemají kandidovat do parlamentu, mají sedět doma a nechat všechno rozhodovat socany? To by si moc nepomohli. Upřímně řečeno, mě by se taky líbilo, kdyby do EP kandidovali jen euroskeptici - aspoň by minimalizovali jeho vliv na běžné občany, ale chápu, že to není realistické.
22. 11. 2010 | 12:59

Tenco napsal(a):

Zahradil nám sděluje, že s takovým "žvanivým" europarlamentem nemůže být loajální, ale prachy za europoslancování jsou příjemné a dobré na zasmání.
Anebo co vlastně ?
Jakou realitu představuje ten jeho vágní apel na vlády ?

Ale líbí se mi, že používá imperativní "musí".
Tož jsem zvědavý, kde nyní bude Zahradil bimbat na zvony.

Nebo že by se jednalo zase jen o další dloubanec v nose ?
22. 11. 2010 | 13:19

jorbl2 napsal(a):

Doufám pane Zahradile, že jste na toto téma taky vystoupil v parlamentu. Co si tak vzpomínám, nepatřil jste v minulosti zrovna mezi aktivní euposlance.
22. 11. 2010 | 15:01

karel napsal(a):

no a co s tím konkrétně pan Zahradil bude dělat? nebo jen tak něco napsal, aby se vědělo, že neumřel?
ještě se tak ukrutně nudí na zasedání parlamentu že si hraje s brejlema jako školák ze 7.B?
je to ostuda a za ty peníze...
22. 11. 2010 | 15:09

Občan napsal(a):

Čáryfuku - Švýcarsko je tradiční pračka na špinavé prachy a Norsko má ranec ropy.
Ani jedno z toho nemáme a být nečlenem by pro srandastátek jako jsme my byla naprostá katastrofa. To už bych snad byl i pro obnovení R-U nebo přičlenění k Německu.
Měli jmse velkou šanci přijmout euro společně se Slovenskem a tohle jsme nemuseli řešit.. Jednou jsme členy docela výběrového klubu a měli bychom se snažit, abychom byli v jeho "A skupině". ČR na to má intelektuálně, lidsky a zatím ještě i technicky.

A to tohle všechno říkám i přesto, že si myslím, že by nás měla EU fofrem vyrazit a pečlivě za námi zamknout dveře...
22. 11. 2010 | 16:01

michal napsal(a):

Pane Zahradile, dle analýzy hlasování vycházíte jako nejliberálnější europoslanec za ODS, který má poměrně blízko k Evropské lidové straně, viz: http://cs.kohovolit.eu/eu/p...
22. 11. 2010 | 17:59

Feri napsal(a):

Stejně tedy drzé, jako teď v ČR v době drastických úspor sprosté vydírání lékařů o ještě vyšší platy! Pěkně jste to pojmenoval!
22. 11. 2010 | 18:59

Zbyněk napsal(a):

Hovorka 11...
Tentokrát to musím podepsat.Nemá to chybu.
22. 11. 2010 | 20:40

qcko- napsal(a):

Ta daň z finančních operací by znamenala obrat všechny banky (i ty poctivé a bez touhy cokoli ničit) a dát tyto prostředky do rukou evropských úředníků neboli úzkého kolektivu bankéřů a vlivných rodin.

Nevím proč si lidé myslí, že bohatí lídé ve finančním sektoru jdou pouze za penězi. Naopak tito lidé jsou největšími politickými hybači v evropě a většina politiků pracuje právě pro ně, ať už vědomě či nevědomě. Ale jejich image politicky neutrálních a v podstatě neexistujících lidí je činí naprosto imunní vůči zlobě nespokojených občanů, jejichž zloba se snáší pouze na politiky.

Lidé netuší jak rozhodování v evropě funguje a ani je to moc nezajímá, hlavně když dostanou své dotace.

Je mi z naivity většiny lidí špatně. :(
23. 11. 2010 | 01:15

Honza napsal(a):

Hezké, takové upřímné.
Nebyl jste to Vy, kdo chtěl prohandlovat LS za radar? Nebyla to Vaše ODS, která se v poslední minutě otočila na podpatku a LS shit podpořila?
Běžte k šípku, pane Zahradile.
23. 11. 2010 | 05:20

Tenco napsal(a):

..tak zprostředkovat strukturu rozpočtu místo žvanění...
...kde chce Zahradil ubrat, kde přidat...
...co tedy vlastně MUSÍME chtít po národních vládách ? - nebo to máme vyjít do ulic a chtít prostě nižší rozpočet ?- bez strukturovaných požadavků?!?...
...někdy mám pocit, že nám vládnou blázni, nebo demagogové...
...čím větší mlha, tím větší křik...

https://www.youtube.com/watc...
23. 11. 2010 | 11:45

Jedla napsal(a):

Daň z mezinárodních finanšních operací? To je málo, to je jen ořezávátko.

Banky, fondy a spekulanti krizi způsobili, nechali se podporovat a zachraňovat, tak ať si napříště nafouknou záchrannou matraci z vlastního:

Chce to Tobinovu daň, daň z pohybu kapitálu (obdoba daně z převodu nemovitostí). Tak, jako DPH nebrání pohybu zboží a daň z příjmů nebrání v práci, tak by ani rozumně nastavená Tobinova daň nebránila rozumným investicím kapitálu, jen by brzdila nesmyslné přelévání a turbulence - panikařit na burze během jednoho obchodního dne pětkrát tam a zase zpátky by se prostě díky Tobinově dani nevyplatilo. Zdanění pohybu kapitálu by upřednostnilo racionální, tj. dlouhodobé alokace kapitálu před spekulativními "rychlými" přesuny a turbulencemi.

A pouhá 0,1% až 0,15% Tobinova daň do Evropského rozpočtu (případně strukturálně odstupňovaná; třeba 0,14% v nejbodhatší pětině regionů /nikoliv států/, 0,13% v druhé pětině, 0,12% v průměrných regionech, 0,11% v pětině pod průměrem a 0,1% v pětině nejchudších regionů Evropy) by svým výnosem elegantně vyřešila celý problém PIIGS a bez potíží sanovala problémy Eura.
23. 11. 2010 | 15:17

BERAN napsal(a):

Lisabon vyjednali, Lisabon odhlasovali, Lisabon podepsali...

A teď hudrují.

ODS. Fuj.
23. 11. 2010 | 19:17

hovorka11 napsal(a):

Jedla:
Přesně tak.
Spekulativní kapitál prokazatelně dusí ekonomiky států a zavádí vlny krizí. Je to zcela odpojeno od výroby. Nejhorší je omyl podnikatelů, kteří si myslí, že podporovat ODS jim zvýší prosperitu. ODS nemá politiku, která by se kryla s tržním hospodářstvím ! Fakticky je to strana, která velmi ale opravdu velmi podporuje spekulativní kapitál.
Kroky, které jsou často s panem Klausem konzultovány(v současnosti Nečas) vedou k uzavření naší ekonomiky a podpoře spekulativního kapitálu. Neuvěřitelná je podpora V.K. daňovým rájům a tím daňovým únikům (netýká se zaměstnanců, ti neuniknou).
Zbytnělost a neefektivita státních institucí se nedá řešit odvodem financí jinam a tím úplným rozkladem funkce státu a chaosem, naopak chaos vytváří !
Ten, kdo někdy i právem kritizuje tzv. "socky" jako příživníky, by si měl uvědomit, že nejvíce peněz uniká právě machinacemi s daněmi v nejvyšších sférách tzn. pracovník vždy musí platit daně, ale firma v daňových rájích získává výhodu oproti těm, které mají sídlo v našem státě v nesrovnatelně nižších poplatcích mimo naše území. Až se do daňových rájů odstěhují všechny firmy, tak zbydou u nás na placení jen ti "méně chytří"- zaměstnanci těchto firem a těm se bude muset zvýšit "nízká" daň.
Tento systém je u nás už rozběhnutý a dopadne na každého.
23. 11. 2010 | 19:29

Jiří Kučera napsal(a):

Zlatý slova. Akorát by to, pane Zahradile, chtělo taky něco dělat a ne jenom za královský peníze sedět v luxusní trafice pro stovky zasloužilých druhořadých politiků (europarlament a jeho fungování jsou mnohem dražší než celá služba vnější akce) a ve volných chvílích sepisovat impotentní články na svůj blog. A taky bych si Vám dovolil připomenout, že jste se na "podstatné ztrátě pudu sebezáchovy české vlády při sepisování Lisabonské smlouvy" osobně podílel jako Topolánkův oficiální vyjednavač. Vzpomínáte?
24. 11. 2010 | 11:37

Václav napsal(a):

No ono na Zaorálkově prostoduchosti něco je.Při nejmenším nám prozrazuje, na čem se tam ti Centralizátoři domlouvají.Zřejmě nemá na to vstát v Parlamentě jako jeho Anglický Kolega, a zeptat se onoho presidenta Van Gaunera, kdo ho tam demokraticky volil. Ale rozhodně nám dovolil nahlédnout do svého nesouhlasícího nitra a přiznat, že je mu bližší košile jak kabát.A nebo se cítí v tom Eurochrámu tak nepatrný a prosí veřejnost o podporu.Zatím sklidil jen nadávky,to jsme s tím do předu moc nepohnuly.Neschopnost Zaorálka jsme stvrdily a ted počkejme až přijdou nové volby do EU.Mezitím si ovšem tamní Dinosauři mohou odsouhlasit rodová dědická práva na obsazení EP.Tak hodně štěstí slavní diskutéři.
05. 12. 2010 | 14:58

Václav napsal(a):

Prosím o prominutí záměny jména,v předešlé diskusi, pana Zaorálka za Zahradila,bylo to neúmyslné. Děkuji Václav
05. 12. 2010 | 15:04

Olsar napsal(a):

Jan Zahradil s naroubovaným mozkem Václava Klause nemůže
pochopit, že za drahý peníz
slouží jinému géniovi než je
Václav Klaus!Nechte ho při tom,
ža je vlastenec!
16. 12. 2010 | 17:12

perfect napsal(a):

It's perfect~
http://www.giftmushroom.com/
http://www.jobhunter.com.hk/
http://tutor.zoapcon.com/
17. 12. 2010 | 08:50

HIYI napsal(a):

http://www.giftmushroom.com/
http://www.greenspark.com.hk/
http://www.schiesser-china.cn/sc/index.html
http://www.greenspark.com.hk/about_us
http://www.healthliving.com.hk
14. 01. 2011 | 08:30

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy