Politická puberta někomu ještě neskončila

21. 01. 2008 | 19:47
Přečteno 18219 krát
Tuhle scénku si Martin Bursík už asi nepamatuje. V říjnu 1990 zcela náhodně sedím - coby řadový delegát - na celostátním sněmu Občanského fóra u stejného stolu jako on. Sněm volí nového předsedu OF, Václav Klaus v tajné volbě přesvědčivě poráží svého protikandidáta Martina Palouše. Bursík se neudrží a utrousí na Klausovu adresu něco nelichotivých a nepublikovatelných poznámek.

Drobná, ale typická příhoda. Za uplynulých více než 17 let se na tomto vztahu totiž nezměnilo téměř nic. Ti, kdo tenkrát prohráli, Klausovi nikdy neodpustili, že jim "ukradl" Občanské fórum, přetvořil jej na standardní politickou stranu a ukončil tak éru nepolitické politiky. Že si dovolil přežít "sarajevský atentát" a dokonce po něm zahájil další úspěšnou část své kariéry. Že si troufl zasednout do prezidentského křesla po svém rivalu Havlovi, čímž dle nich "znesvětil" jeho dědictví. A už vůbec ne, že tu funkci vykonával dobře a stal se tak u veřejnosti dlouhodobě nejpopulárnějším politikem.

Stále vlivné bratrstvo "Pravdy a lásky", dnes porůznu roztroušené ve veřejné sféře, bere nadcházející prezidentskou volbu jako příležitost ke konečnému zúčtování se svou letitou Nemesis. Nejde jim o to mít za prezidenta někoho lepšího než Klaus - jenom ať to není Klaus. Kdyby si mysleli, že Klause porazí jeho vlastní pověstná tenisová raketa, podporovali by ji. Ze všech sil troubí do útoku k pomyslné "poslední bitvě", v níž je vše dovoleno. Proto Martin Bursík - podobně jako tehdy - bez zábran řekne o Klausovi cokoliv. Naposledy třeba, že používá "xenofobní" a "národoveckou" rétoriku. Absurdní a směšné - zřejmě Bursík ještě nikdy nepotkal žádného skutečného xenofoba či nacionalistu a já mu to ani nepřeji.

Často lze slýchat různé nářky a stesky nad zdejší, údajně málo vyspělou politickou kulturou. Nikdy jsem jim nepopřával příliš sluchu, z vlastní zkušenosti vím, že v jiných evropských zemích to není o mnoho lepší. Ale to, co právě předvádí "Pravda a láska", je opravdu příznakem ještě neskončené politické puberty. Bez špetky nadhledu, ruku v ruce s Jiřím Paroubkem degradují výběr do první ústavní funkce státu na vyřizování osobních účtů a léčení vlastních mindráků. Tak důležitý akt, jakým je volba prezidenta České republiky, si to nezaslouží.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

krkavac napsal(a):

Pane Zahradile, moje srdce jste si získal svým neohroženým bojem proti velkému párkovému eurošvindlu. Vaši věta, že zákaz barvení párků rakovinotvorným barvivem je „jednou z největších zrůdností Evropské unie, která poškodí chemický průmysl v EU i v ČR“ je prostě neodolatelná :-)
http://suta.blog.respekt.cz...
21. 01. 2008 | 20:00

m&m napsal(a):

Souhlasím! Jsou to zaprodanci a samozvanci!
21. 01. 2008 | 20:02

Milan napsal(a):

My co si pamatujeme víme, že V.K. taky rozbil Československo, zadělal na bilionové dluhy, rozštěpil ODS a teď by rád rozbil EU. A ještě ke všemu je neomylný a nadřazený pozemským zákonům. To při jeho nekonečné ješitnosti a opravdu, opravdu neomezené arogantnosti stačí.
21. 01. 2008 | 20:08

m&m napsal(a):

Zatímco politicky spolehliví dospělí podporují Klause! Viz foto na stránce http://www.radio.cz/en/arti...
(Díky Tupelo)
21. 01. 2008 | 20:10

vlk napsal(a):

A proto musí zvítězit bratrstvo chamtivosti a sebestřednosti, i kdyby se Dalík měl propadnout do Sovětského svazu.
Ostatně - konsekvetní postoj je k nezaplacení. Viz církevní restituce. Že najednou panuje taková shoda a Václav Klaus bude respektovat dohodu politických sil. Že to neudělal , když byl předsedou vlády?
Jindy velmi,ale velmi prosí, aby měl mít svůj vlastní názor.
21. 01. 2008 | 20:12

krkavec napsal(a):

Chapu, pane Zahradile, ze pro Vas a pro pana Klause je dospelejsi pan Slouf nez Bursik. Styky s StB a s ceskou mafii /v dobe velke koalice Zeman-Klaus/ svedci o politicke vyspelosti pana Sloufa. On uz Vam v CSSD nejaky ty hlasy nakoupi, nebojte! :-)
21. 01. 2008 | 20:20

Luba napsal(a):

Pane Zahradile,
od jisté doby Vás považuji za primitiva, a tento primitivní výplod Vaší mozkovny, který zde nyní prezentujete, mi ten pitoreskní televizní záběr opět připoměl.
Ano, mám to před očima jako dnes:
jak se soustředěně dloubete ve svém chřípí, až nakonec vylovíte ze svého nosního otvoru kýžený zeschlý sopel vlastní produkce, o tohoto "holuba" pak vzápětí labužnicky polykáte :)
Část televizních předplatitelů šla blejt, a ta druhá volit ODS :)))
21. 01. 2008 | 20:24

RUMCAJS napsal(a):

Než začal kampaň pan Švejnar s bandou socanů za zády, důvěřovalo Klausovi 60-70% občanů. To bylo něco, co Paroubek a ten jeho kašpar Ráth nemohli unést.A nyní se všem snaží dokázat, že byli ve skutečnosti nespokojený.Bursík je stejnej paskřivec.Stačí se jenom podívat, jak zavtáčil se svým bratránkem.
21. 01. 2008 | 20:37

huhu napsal(a):

Pane Zahradile, napsal jste to přesně a již taky máte od těch stoupenců "pravdy a lásky" několik nenávistných reakcí. Budou muset chudinkové vydržet i 8.2.2008. Hlavně pozor na srdeční arytmie...:))
21. 01. 2008 | 20:40

Petr Bouška napsal(a):

Pane Zahradile,
"bratrstvo Pravdy a lásky" je vykonstruovaná nálepka, kterou používáte k označení určitých oponentů a k polemice s jejich soudností a schopností vnímat realitu tohoto světa. Ale bohužel nepolemizujete s názory nebo fakty. Potom se však nejedná o fér diskuzi, ale o urážení a demagogii. Již název má evokovat, co si o těchto lidech máme myslet, přitom žádná taková skupina neexistuje. Je to jako kdybych všem členům a voličům ODS nebo konzervativcům říkal "Modré straky", říkal, že jen kradou a tunelují a myslí jen na horních 10 000. Sám víte, že to není pravda. Takže laskavě používejte fér argumenty a ne nálepky na kterých není ani zlba pravdy (a lásky ;) ).
21. 01. 2008 | 20:43

huhu napsal(a):

Krkavče, neudržel jsem se, abych se k Vašemu názoru, názoru dr. Ratha, Paroubka a dalších výtečníků na morální úroveň mnoha poslanců čssd, které tihle sami kandidovali a vy jste asi volil, připojil...
21. 01. 2008 | 20:44

huhu napsal(a):

Pane Bouško, vy asi budete volební putník pravdalásky. Podařilo se Vám ve volbách volit podruhé tutéž stranu, nebo jste vždy volil po zklamání z OH, ODA, US-DEU, 4/3/2/1/0K, ED a dalších proměn téhož - tj. pravdalásky vždy novou reinkarnaci, momentálně SZ nového spasitele ?
21. 01. 2008 | 20:47

Ivan Hochmann napsal(a):

To bude zase nakydané špíny pane Zahradil.Mě však jste potěšil svým komentářem ke Klausově demolici OF.Všichni jsme tehdy věděli,že politika OF není řešením československé problematiky.Patří k zásluhám pana Klause,že se postaral. Zůstává dilematem ,jak by se situace nadále vyvíjela a postřehy přímých účastníků těchto historických okamžiků jsou k nezaplacení.Já se však odpoutám od Vašich úsměvných jizlivostí,kterými pěkně naštvete svoje protivníky(nejsem přítelem těchto hrátek),a řeknu,že není proč jásat nad situací.Mám ten pocit,že tato hra bude mít špatné následky.Znovuzvolení pana Klause totiž nebude tak docela bez následků.A předpokládaná prohra ODS v budoucích volbách(paralela se Slovenskem)přivede politickou scénu do takové mazanice,že nebudeme vědět kde se co děje.No uvidíme.Snad nebudu mít úplnou pravdu.Ivan.
21. 01. 2008 | 20:48

Petrman napsal(a):

Pane Zahradile, to jsem si tedy početl, mám dojem že až jednou Váš nadpozemský vůdce "natáhne bačkory" tak bez něj ani nenajdete cestu na záchod.
Klaus před lety hřímal "Více takových Kožených" a já říkám dost bylo Klause.
21. 01. 2008 | 20:51

krkavec napsal(a):

Ale Huhu, vy jste sasi prebral stejnojmenneho koktejlu a pletete si podjmy a dojmy ... :-)

ja jsem CSSD nevolil, uz kvuli lidem jako Slouf, kteri agituji pro Vaclava Klause :-)

Myslim, ze je lepsi byt pocitan k "bratrstvu pravdy a lasky" nez do skupiny StBkau, mafinau, tunelaru a zlodeju ... jako panove Slouf, Kozeny, Srejbe a jejich pratele ...
21. 01. 2008 | 20:51

Petr Bouška napsal(a):

huhu: V posledních volbách do PS jsem volil ODS.
21. 01. 2008 | 20:51

huhu napsal(a):

krkavče, vy jste dosud nezjistil, že jste s těmi kgbáky, stbáky, tuneláři a zloději na jedné lodi ? znáte nějakého takového, který by nebyl spojen s ksčssd nebo pravdaláskou ? vždyť pravdaláska řídila celou privatizaci...
21. 01. 2008 | 20:53

Tupelo napsal(a):

@p. Zahradil: kdyz uz jste se zminil o nejakych mindracich, hned jsem si vzpomel na jednoho clena ODS a jeho vyjadreni:

"Naopak jedinou možností pro nadcházející prezidentské volby je zvolení Václava Klause opět prezidentem, jakýkoliv jiný výsledek by byl začátkem budoucí krize, která by se mohla stát pro naši zemi i vládu fatální."

Take si myslite ze nezvoleni p. Klause bude pro nasi zemi fatalni?

A co se tyce Vaseho 'pravda-laskoveho' nalepkovani, pokud bych tedy pristoupil na Vasi hru, je to prijemejsi nalepka nez treba 'lez a nenavist' v podani ODS.
21. 01. 2008 | 20:54

Larin Croft napsal(a):

Ano, už tu byla řeč o vašich labužnických choutkách pane Zahradile.
Od té doby jste mezi mými přáteli nazýván Šušňožroutem.
21. 01. 2008 | 20:54

huhu napsal(a):

pane Bouško, tak přeci jen máte rozum, ale že nevíte, co je "pravdaláska" ?? :))
21. 01. 2008 | 20:56

dědek napsal(a):

Pravda láska, sarajevský atentát, Klaus, nepolitická polika, antiklaus bla bla bla ... Jak neotřelé myšlenky, jak objevné ideje, jak vytříbený sloh! Jen žasnu, jak úžasné lidi rodí ta naše země česká! Jen více tak skvělých řečníků, jen více tak schopných politiků!
21. 01. 2008 | 20:59

Viki napsal(a):

Pane Zahradile,Vaše články čtu obvzláště v momentech, kdy trpím nějakým smutkem, neboť Vše písemné konstrukce mne vždycky spolehlivě rozesmějí. Když si k tomu představím ještě Váš životopis, v němž není ani mikroskopická známka nějaké bývalé práce, dojem je úplný. Mimochodem - proč se Vy, odpůrce všeho evropského ( mimo vašeho platu), vůbec angažujete v tak prohnilé a neschopné instituci jakou nepochybně je Evropský parlament? Vždyť Vás tam přece musí utiskovat... nebo je sousloví "občan druhé kategorie" již zapomenuto pod dojmem vlastního individuálního prospěchu ?
21. 01. 2008 | 21:01

Josef K. napsal(a):

Pokud vím, seděl jste v době normalizace, pane Zahradile, v teple své Prahy 6 a Gustav Husák, jehož je Váš guru Klaus jistým klonem, Vám příliš nevadil. Po roce 89 jste si zajel s nynějším premiérem koupit "friťák" do Vídně. Tato víděňsko fritovací zkušenost Vás motivovala k politické kariéře, stejně jako pana premiéra. Dnes jste takový nepokrytý "fašounek" bez úcty k jakékoliv hodnotě, . Demokracie není Váš obzor. Vzdělání není Vaše silná stránka, ale asi nemáte ty ambice: o prezidentu Hooverovi se toho dnes moc neví o Roosweltovi nepoměrně více. Pro Vás je to ale socan, ne? Takže, hochu , vpěřed do zapomění, a to je má vzpomínka na americké prezidenty pro Vás vskutku lichotivá.
21. 01. 2008 | 21:03

Zacheus napsal(a):

To Vlk. Já bych do toho církevní restituce nemíchal. Asi se shodneme na tom,že pokud jde o restituce (což je patrné už z významu tohoto slova) nejde o nějaký milodar od státu, který mimochodem bez jakéhokoli zaplacení nájmu vesele dosud nevrácený církevní majetek užívá ( případně jiné subjekty). I prezidentu Klausovi bych přiznal právo na názorový posun. Pokud jde o brarstvo chamtivosti, obávám se,že v tomto směru skutečně prolíná celé politické spekturm zleva - zprava a zpět...
21. 01. 2008 | 21:04

Radim napsal(a):

Pane Zahradile,z Vašeho povídání není jasné ,co tím chtěl básník říci?Pokud lze pominout Vaši skutečně trapnou servilnost.To však není žádnou novinkou.Nemůžete skutečně skousnout,že určité osoby činné v politice mají o osobě prezidenta jinou představu a chtějí volit jiného kandidáta?Moralizujete a přitom šlapete jako slon v porcelánu po zásadním právu politika volit jiného kandidáta.Politik Vašeho typu by vůbec neměl hodnoti politickou kulturu v zemi.Ta je opravdu nedobrá,ale zejména zásluhou politiků Vašeho ražení.
21. 01. 2008 | 21:11

Zacheus napsal(a):

To Jan Zahradil. Snad jen jednu prosbu na Vás -nenechte se otrávit a znechutit.
21. 01. 2008 | 21:16

Mirda napsal(a):

Pane Zahradile, to co jste předvedl dneska mi přijde jako vrchol ubohosti a servinlnosti vašemu polobohu VK. Už se to tu objevilo to vaše "šušňožroutství", a to je myslím tak jediné, naco stačíte vy dopělče.
21. 01. 2008 | 21:18

Karel napsal(a):

Zahradil jako první nohsled a Klausův řiťolez zase přináší švestičky ze své zahrádky panu profesorovi. Větší patolízal není. Kdo ho zná, ví co je to za lidskou kreatůru !
21. 01. 2008 | 21:21

alfons napsal(a):

Pravdoláskoví fanouškové, tak jste se vyblili? Máte opravdu vztek, že vaši soudruzi nevybrali důstojného kandidáta na Hrad? Je opravdu komické, když soupeřem VK je v zásadě člověk s obdobnými názory, jen tak trochu přilétl z jiné planety a kdyby byl zvolen, tak by tam zase brzy odlétl.
21. 01. 2008 | 21:32

vlk napsal(a):

Zacheus
Já myslím, že jsou velmi na místě. Klaus dokud o věci mohl rozhodnout jako držitel moci výkonné nerozhodl. Prostě se mu do toho nechtělo. Ani trochu. Ovšem, když církevní restituce znamenají hlasy lidovců, je náhle vstřícnost sama.
A pokud jde o bratrstva- pan Zahradil, s taktem sobě vlastním, zde vzpomenul bratrstvo pravdy a lásky. Zřejmě chce říci, že mu nevyhovuje. Bylo mi hloupé napsat, že mu tedy konvenuje bratrstvo záště a lži. Proto ono bratrstvo chamtivosti a sebestřednosti. A vyzva aby Zahradil vydržel? No já bych se vsadil, že on vydrží. Tak zdatný his master voice vydrží. Uvidíte, že ano.
21. 01. 2008 | 21:34

hugo napsal(a):

To Zacheus: Vy víte, kde cirkev vzala majetek? To je s těch povinných desátků, o které okrádali po staletí občany? To jsou zisky z křižáckých válek a násilné rekatolizace českých zemí? To jsou majetky umučených ve jménu katolické víry? Kolik peněz katolíci zaplatili za umučené lidi? Vždyť mají za svého guru fašouna, který pochodoval v mládí v oddílech HJ a vřeštěl Jude raus. Takovým dnes slíbila ODS za volbu zloděje Klause 300 miliard. Ježíš v nebi šílí, jací lumpove dnes jeho jménem kradou a ohlupují hloupé lidi. Církev vznikne, když hlupák potká podvodníka.
21. 01. 2008 | 21:37

Ročník 53 napsal(a):

Pane Hugo, byl jste v pionýru? Pokud ano, jak můžete vyčítat Němci členství v Hitlerjugend. Odmítnutí členství zavánělo zrádcovstvím říše. Asi netušíte důsledek pro rodiče.
21. 01. 2008 | 21:47

Rebel napsal(a):

Pane Zahradile,
Doslechl jsem se, že jste v Evropském parlamentu známá figura.
No nedivím se, u nás jste taky exceloval. Jste si s Václavem Klausem v něčem podobní.
Dokážete na sebe rychle upozornit a málokdo má chuť se s vámi setkat podruhé.
21. 01. 2008 | 21:47

Vlastik napsal(a):

Pane Zahradile, přečtěte si ještě jednou svůj příspěvek a porovnejte ho s příspěvkem pana Zlatušky v tomto blogu z dnešního dne k podobnému tématu. Nečervenáte se trochu?
21. 01. 2008 | 21:52

Sovapálená napsal(a):

Pan Zahradil je stejně kontroverzní osoba,
jako na př. Šlouf. Nemůžeme od něho chtít nějaké logické a principielní postoje,když je takový, jak jej výše popisují kolegové. Pro něj je ODS základna, které je zavázán za trafiku v EU, Klaus je modla, která vede jeho myšlenky. Oba stejně postižení, jen každý na jiné (a ne špatné) pozici. Proto se o V.K. vyjadřuje taktně, vědouc si své vděčnosti k tomuto "dlouhodobě našemu
nejpopulárnějšímu politikovi".Jenom žasnu, že se při této příležitosti neotřel o protikandidátovi prof. Švejnara,to mne poněkud rozhodilo, že si nechal ujít tak ideální možnost ještě více glorifikovat Klause a pěkně si kopnout do pana prof. Švejnara. Tak nevím, buďto mu došel papír, nebo dech. Ale ať už to, či ono, jenom dobře. Myslím si,že by se to četlo dost špatně. Takže pane Zavadile, vraťtse se do svých poslaneckých komnat, neserte do vody, ryby to nežerou.
21. 01. 2008 | 21:52

Václav napsal(a):

Prosím, pane Zahradile, uchopte do ruky nějakou publikaci o řecké mytologii a informujte se o tom, co je Nemesis.
K prezidentské otázce musím bohužel podotknout, že jsem do pana Švejnara marně vkládal naději, že ukončí tradici podlézání komunistům, kterou založil V.Havel a ve které pokračuje V.Klaus. Proto jsem pro zachování V.Klause, aby školy a úřady nemusely měnit podobizny.
21. 01. 2008 | 21:55

RUMCAJS napsal(a):

Tak se tady na Vás pane Zahradile sesypali asi všichni fandové státního zadlužování.
Nemějte jim to za zlé. S láskou vzpomínají na veleúspěšné projekty ČSSD typu "Akce čisté ruce" a "Myslíme to upřímě".
I mě při té vzpomínce hrknou slzy do očí.(Ale smíchy)
21. 01. 2008 | 21:55

luban napsal(a):

Pane Zahradile, to, že jste studovaný neznamená automaticky, že jste inteligentní. Nejste. Jste na jedné lodi s rozkradači z ODS. Jejich čestný předseda Klaus (Centrální mozek lidstva) patří na Mírov!!
21. 01. 2008 | 22:03

Čara napsal(a):

To Vlastik:
To chcete po něm mnoho, modrá se jen tak začervenat nedá. Ale když už jste vzpomněl ten článek pana prof. Zlatušky, musím konstatovat, že jsem rád, že někdo konečně vyřešil sporný moment a jen sipřeji, aby si jej přečetli ti zoufalci, co tak věrolomně odmítají vůbec reálnou možnost kandidatury prof. Švejnara a nedej bože, tak ještě být presidentem. Jenže se taky obávám, že je nepřesvědčí nic a ještě budou autorovi spílat či jejnapadat pochybnostmi atd. To se konečně brzy ukáže.
21. 01. 2008 | 22:03

Skeptik napsal(a):

Pane Zahradile, znamená to, že se ironizací "bratrstva pravdy a lásky", k němuž jste se zřejmě alespoň zpočátku počítal i vy, a jeho vysekáváním z omezeného historického kontextu chcete zařadit k "bratrstvu lži a nenávisti"? Nejsem zastáncem žádných bratrstev, ale z vaší rétoriky založené na tomto levném klišé mi nic jiného nevyplývá. Nevím nevím ...
21. 01. 2008 | 22:07

prima chlap napsal(a):

Pane Zahradil, vy byste se vyjímal v čele ODS !
Jste hezký i moudrý jako Václav Klaus.
Držím Vám palce, jen tak dál !!!
21. 01. 2008 | 22:07

RUMCAJS napsal(a):

Pane Zahradile.
Co kdyby jste jednou zase zkusil napsat něco inteligintního, aby se socani uklidnili ?
Třeba něco jako, že Paroubek je skvělej, inteligentní a fajn chalan.
21. 01. 2008 | 22:13

jen tak napsal(a):

Pane Zahradile
šmarjá pano, to snad ne. Pokud bylo možné věřit tomu, že prezidentské volby budou důstojným aktem pak pouze do chvíle, kdy se začali objevovat podobné nejapnosti. Nereagovat na článek pana europslance napíšu tuposti, ale nějak mám k té funkci úctu. Pane Zahradile, možná je cosi, co by veřejnost přesvědčilo, že VK je lepším kandidátem z těch dvou nedobrých, ale podobné výplody servility a ješitnosti napovídají, že i kdyby proti VK stál extrakt nejůžasnějších světových osobností, bude to fuj chlap (či žena) protože si dovolil pošilhávat po trůnu. Pane Zahradila pozor, ještě nejsme monarchií a VK není králem který si říká Já první......bohdá se tak ani nikdy nestane.........
21. 01. 2008 | 22:21

GB napsal(a):

Pane Zahradile, skvělý příspěvek, zcela s vámi souhlasím. A krásnou tečkou za vaším blogem je diskuze pod ním - lepší podporu vašich názorů od oponentů jste si ani nemohl přát :)
21. 01. 2008 | 22:30

Václav napsal(a):

Pane Zahradile,
je naprosto jisté, že vše co píšete, je určeno nám moudrým a rozumných čtenářům. Zde na diskuzi Aktuálně je několik známých paranoidních starých kmetů, kteří reagují jako kolovrátek. Pan Stejskal jim naprosto toleruje úchylné příspěvky. To nejsou prosím stoupenci pravdy a lásky. Oni vkládají své úvahy ráno, v poledne, v noci atd. Nic bych za to nedal, že to jsou důchodci, invalidní důchodci, osamělý důchodci apod.
21. 01. 2008 | 22:36

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik urážlivých příspěvků, které byly v rozporu s Kodexem diskutujících.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
21. 01. 2008 | 22:38

george napsal(a):

Souhlasím s Václavem,přidal bych důchodci, kteří sice řvou, že nemají na poplatky u lékaře, ale mají počítaqč a internet, který také něco stojí.
21. 01. 2008 | 22:45

Zacheus napsal(a):

To Hugo. Mrzí mne, že jste tak předpojatý. Myslím si,že přes nenávist cesta k poznání nevede.
21. 01. 2008 | 22:52

Kam patřím? napsal(a):

Pane Džordži, možná mi to neuvěříte, nejsem důchodce, internet mám, až půjdu k lékaři poplatky zaplatím a souhlasím s tím. A přece bych měl raději jiného prezidenta, než Václava Klause. Vytvořte mi prosím nějakou škatulku, do které byste mě zařadil:)
21. 01. 2008 | 22:53

outsider napsal(a):

To all:
Tak si to shrneme:
Klaus - Rozbil Československo, zadělal na bilionové dluhy, rozštěpil ODS, chce rozbít EU. Nekonečně ješitný, neomezeně arogantní. Nadpozemský vůdce. Počítán do skupiny StBaků, mafiánů, tunelařů a zlodějů. Polobůh. Zloděj. Zahradilova modla. Podlézá komunistům. Centrální mozek lidstva. Patří na Mírov.

Zahradil - Primitiv, šušňožrout. Odpůrce všeho evropského mimo svého platu. Nepokrytý "fašounek" bez úcty k jakékoliv hodnotě, vzdělání není jeho silná stránka. Trapně servilní. Ubohý a servilní. Nohsled a Klausův řiťolez, patolízal, lidská kreatura. Konvenuje mu bratrstvo záště a lži a proto to bratrstvo chamtivosti a sebestřednosti. Známá figura. Kontroverzní, trafikant v EU. Sere do vody, ač mu to ryby nežerou. Není inteligentní.

Pochopil jsem to správně?
21. 01. 2008 | 22:55

GB napsal(a):

to Kam patřím: Že by sociální demokrat? :)
21. 01. 2008 | 22:58

Petr napsal(a):

Dobře to napsal p.Zahradil,reakce Švejnaro-Paroubkova úchylného klanu je toho důkazem.Ať to pošle ještě na Psa,tam se také chodí flákat státní úředníci a taky se poserou.:-))
21. 01. 2008 | 23:00

Hombre napsal(a):

Přečetl jsem pouze první odstavec - netušil jsem, že Bursík je tak prozíravý. Pochopil už dávno.
21. 01. 2008 | 23:01

Zacheus napsal(a):

To outsider. "Neodsuzuj druhého člověka, dokud nejsi na jeho místě"- Talmud.
21. 01. 2008 | 23:04

Ivan Hochmann napsal(a):

To GB:
Když jsem tu snůšku svinstva předpověděl,ani jsem netušil,že to bude až tak.Chtěl jsem doporučit ,panu Stejskalovi,aby tu hrůzu svědčící o duševním potenciálu účastníků diskuse smazal,ale myslím,že Vy máte pravdu.Asi chci po lidech moc.A to jsem starý důchodce Václave.Opakuji,nechtěl bych mít zaměstnání správce blogů.To by si ten Levý ksindl ani neškrtl. Ivan.
21. 01. 2008 | 23:07

outsider napsal(a):

To Zacheus:
to víte, dneska lidi málo čtou ;-)
21. 01. 2008 | 23:10

Zacheus napsal(a):

To outsider. V každém případě přeji Vám i ostatním dobrou noc.
21. 01. 2008 | 23:16

m&m napsal(a):

"Opakuji,nechtěl bych mít zaměstnání správce blogů.To by si ten Levý ksindl ani neškrtl."

"vaclavhorejsi napsal(a):
Pane Hochmanne,
mohl bych Vas pozadat, abyste pod mymi prispevky uz nadale nediskutoval? Vase nenavist mi vadi, nejsem na takovy zpusob "diskuse" zvykly.
Dekuji predem
S pozdravem

Vaclav Horejsi
21.01.2008 10:57:15"

No, snad se pan profesor nebude zlobit, že jsem jeho příspěvek ocitoval zde...
21. 01. 2008 | 23:17

Znechucen napsal(a):

Pane, vaš obličej je ztělesněním homotragédie zvané ODS. Vy nejste jenom jednotní, jste zapojení do vláčku za kníratou mašinkou.
Děte se vycpat.
21. 01. 2008 | 23:18

JáneToty napsal(a):

To Hombre:
Bursík je nejen prozíravý, ale férový. Jak se zmínil sám pan Zavadil, již v v r.1990 vyjádřil svou nevoli vůči V.K. a po 18letech stojí na svém. A ne jen on. Myslím si, že je svým způsobem charakter,když jde nejen proti Klausovi, ale i proti ODS, svému koaličnímu partnerovi či spojenci (nevím, coje lepší). Tím netvrdím, že je to ideální politik, má také své nedostatky,ale nechová se jako páni lidovci. Těm nejde o nic, než zůstat tam,kde jsou-u koryt. Pro ně platí: co kdyby náhodou Klaus vyhrál?
21. 01. 2008 | 23:22

Sofi napsal(a):

Pane Zahradile, zmiňujete výroky pana Bursíka z roku 1990, já bych také mohla uvést některé Vaše výroky z minulosti a asi byste nebyl rád na rozdíl od pana Bursíka, kterého jejich připomenutí jistě potěšilo. Děláte něco, na co vůbec nemáte, co si také počít v politice s chemií, že? No a vzpomínka jednoho diskutujícího na Vaše dloubání v nose a pojídání vlastních holubů před televizními kamerami, ta je absolutně skvělá. Také jsem to viděla a nikdy na to nezapomenu. jen si tak říkám, jestli se občas takhle "nezapomenete" v evropském parlamentu.
21. 01. 2008 | 23:22

m&m napsal(a):

Zahradil vážně pojídal před kamerami vlastní "holuby"? Myslel jsem, že je to nejapný vtip a zdá se, že na to existuje řada svědků. Teď nevím jestli se smát...

A bylo to před zvolením europoslancem nebo až po? :-)
21. 01. 2008 | 23:26

prima chlap napsal(a):

to Ivan Hochmann:
Václava Klause si na hradě nepřejí i někteří voliči ODS, a nazývat je Levým ksindlem svědčí o Vašem duševním potenciálu.
A své příspěvky si před odesláním raději dvakrát přečtěte, ať to dává alespoň nějaký smysl.
21. 01. 2008 | 23:34

Ivan Hochmann napsal(a):

Pan profesor se určitě zlobit nebude.Já jsem vůl a on je ksindl.Takže proč se vzrušujete.Už vás mám dnes plné zuby.Věžák mě úplně vyrazil dech.Netušil jsem,že je to všechno až tak zlé.Pochopitelně usuzuji podle těchto stránek a to možná dělám chybu.Ivan.
21. 01. 2008 | 23:36

m&m napsal(a):

Ivan Hochman: Co takhle virtuálně.cz?
21. 01. 2008 | 23:49

ventos napsal(a):

je to vážně bída, politici už nás všechny nakazili, v téhle zemi už se neargumentuje ve stylu vy "kradete (berete úplatky, děláte nesmyslyú ale my ne", ale způsobem "my krademe (dtto) ale vy taky" ... to je jeden důvod pro změnu ... druhý je ten ře se president soudí s poddanými o svoje mindráky a šmahem prohrává ... třetí je ten, že profesor ekonomie se podepsal pod zákon, který ruší povinnou maturitu z matematiky ... argumenty pana autora jsou naopak velmi jednoduché, my chceme pana Klause protože ho máme všichni rádi ...
21. 01. 2008 | 23:55

Ivan Hochmann napsal(a):

To prima chlap:
Máte pravdu pane budu se muset víc kontrolovat.Na rozdíl od všech těch "diskutérů",kteří napadají ,urážejí,konkrétně a surově.Nezastaví se před jakoukoliv špínou.Hlavně když to posvětí jejich záměry. Zdiskreditovat,znemožnit,poplít,pomočit,zaházet hnojem.Fujtajbl.Co tu mezi vámi vlastně dělám?
21. 01. 2008 | 23:56

green napsal(a):

Nechápu, jak je možné, že se premier o Bursikovi vyjadřuje v superlativech pokud de o stbilitu a výkonnost vlády a koalice. On je pan Zahradil z jiné politické strany než pan Topolánek?
22. 01. 2008 | 00:25

Vanek napsal(a):

Langer lze jako kdyz Fragmenty tisknou.

http://jirivanek.bigbloger....
22. 01. 2008 | 01:14

Hrozen napsal(a):

Bohuzel p. Zahradil ma pravdu at si o nem mysli kdo chce co chce. Nepripada vam prinejmensim trapne hledat prezidentskeho kandidata stylem - at je to kdo je to, jen at to neni Klaus? Paroubek by na trun dosadil klidne i strycka Jedlicku kdyby mel jistotu ze to klapne :-) O nasich zakonodarcich si myslim svoje, a nic lichotiveho to rozhodne neni, ale kdyz sleduju hysterii kolem hledani antiklause (nic vic a nic min se opravdu nehleda) tak je mozna dobre ze maji (zatim) volbu ve svych rukach. Protoze pokud by prispevky pod timto clankem meli byt vzorkem potencionalniho volicstva mohlo by se klidne stat ze jednim z budoucich prezidentu teto zeme bude napr. Michal David nebo Jirina Svorcova. Ale koneckoncu proc ne? Hlavne ze to nebude Klaus! A o to jde prece predevsim :-) Jinak p. Zahradilovi preji pevne nervy, bez kterych se urcite v bruselske RVHP neobejde. A ted se do me vy chytrolinci pustte. Howhg!
22. 01. 2008 | 02:00

Sarah napsal(a):

Děkuji za tento a podobné články. Jen je mi s podivem, že média prezentují z větší části (z 99%?) opačné názory. Přála bych si, aby i nadále mě reprezentovali lidé, jako jsou pánové Prof.Ing.Václav Klaus, Ing.Mirek Topolánek, Ing.Zahradil,MUDr.JUDr.Ivan Langer, MUDr.Julínek a všichni další, kteří pracují, nekřičí a jsou profesionály.(také nevím proč se politici neoznačují i tituly, které studiem získali a proč se mluví jenom o Klausovi, Topolánkovi - že by pan Havel a jemu podobní měli mindrák?)
Nemám ráda lidi, kteří pro to, aby dosáhli svých cílů, volí nekorektní a neslušné metody - napadání druhých,lhaní atd. A co pan Paroubek a spol dělají? každá metoda je jim dobrá. A co dělá pan Švejnar? - lže na svých webových stránkách když si vylepšuje profil, napadá současného prezidenta, připisuje si zásluhy... Inteligentní a nezakoplexovaný člověk - soupeř na úrovni - používá jedinou zbraň, a tou je kvalita jeho osobnosti. Podpásovky o kvalitě osobnosti také něco vypovídají.Přeji si z celého srdce, aby nás reprezentovali kvalitní a čestní lidé, kteří mohou mít své "mouchy", ale kteří mají i smysl pro humor a hlavně jsou poctiví,slušní a pracovití. Myslíte si, že pan Čunek je špatný? Také jemu držím palce, aby to, co začal, zvládl a dotáhl do konce a hlavně, aby vydržel. Přeji si, abych nemusela poslouchat ty agresivní politické debaty s panem Moravcem a jemu podobným, kdy pravicového politika nenenchá nikdy doříct ani větu, natož myšlenku - toho on se asi bojí. :-) Přeji všem pohodu. S.
22. 01. 2008 | 02:09

Sarah napsal(a):

To sovapálená:
proč jenom Klaus a proč prof. Švejnar. Absolvent naší české Vysoké školy ekonomické a její profesor, je stejně kvalitní - ne-li kvalitnější než nějaký profesůrek v Americec. Víte, jaká je stuktura vzdělání v USA?. Nevím, proč padáme na zadek před nějakou univerzitou na Západě. Zkoušeli jste vystudovat VŠE v Česku? zkoušeli jste získat další tituly? Jste schopni porovnat úroveň univerzit v USA, když ani v Čechách nejste schopni rozlišit, která vysoká škola je dobrá a která ne? Tak,prosím, měřte všem stejně a po zásluhách - děkuji.
22. 01. 2008 | 02:32

Martin napsal(a):

Pane Zahradile, proc zrovna vy pisete o zaslepene nenavisti, kdyz zrovna ted na vas prasklo, ze jen z duvodu osobnich sporu poskozujete celou nasi republiku v evropskem parlamentu - jen proto, ze s nejakou iniciativou prisel vas "nepritel". Pritom zrovna prisel s iniciativou, pod jakou by se podepsala drtiva vetsina obcanu a hlavne clenu vasi strany.

Navic jako i jini lide z ODS, ktera zije kultem osobnosti nedokazete pochopit, ze Klaus podle nekterych lidi neni dobry prezident, nereprezentuje nas dobre a casto se myli - ja vim, je to hrich si myslet, ze neni neomylny. Podle vas by lide s timto nazorem meli drzet hubu a krok a volit jedineho cestneho. Proc ?
22. 01. 2008 | 03:21

Martin napsal(a):

Sarah, najdete mi vse na mezinarodnich rebriccich a pokud ho najdete, tak pak si najdete michigan - ten najdete urcite - a pak mi reknete jaky je rozdil :)
ja na zebriccich do 200 mista vse nikdy nenasel, ale je fakt, ze se ty zebricky zabyvaji takovyma hovadinama jako treba pocet vedeckych publikaci, nobelovky a jine blbosti. Bohuzel je nezajima treba pocet absolventu s modrou knizkou ods, ktera nahradila rudou z ksc, to by jiste vse vedla
22. 01. 2008 | 03:24

Michal J napsal(a):

Vaclav Klaus nebyl spatnym prezidentem, ale domnivam se, ze Svejnar by byl lepsim (i napr. zminovany Rychetsky; podotykam, ze jsem byl vzdy volicem ODS). Proste se mi nelibi povahove rysy soucasneho prezidenta a jeho vystupovani v zahranici. To, ze je mensi nacionalista nez nasi pratele na Balkane jeste neznamena, ze lacinym populistickym nacionalistou neni.

Take o nem v mediich jeden udajne 'predni' psychiatr/psycholog (Cyril Hoschl v MfD) prohlasil, ze se osvedcil v zatezovych situacich a Svejnar pry ne. Myslite tehdy, kdyz to vypadalo, ze uz mu v politice psenka nepokvete a kdyz na tiskovce sebral novinari mobil a prastil s nim o zem? Nebo kdyz kratce po svem temer odstraneni z politiky byl hospitalizovan v nemocnici a snadno se nabizi, ze to pravdepodobne psychicky nezvladl? (Jindy jsem o zadne Klausove hospitalizaci neslysel..., ale tehdy to urcite byla casova shoda a s psychickym zhroucenim to nemelo nic spolecneho, ze?) Nebo kdyz pani Livie cetla pateticky dopis od synka na Vaclavaku (ktery jenom ukazal, v jakem prostredi bez styku s realitou ti lide ziji)? Mne prislo, ze se moc neosvedcil. V te dobe jsem shodou okolnosti vyslechl jednu jeho prednasku na Institutu ekonomickych studii Univerzity Karlovy. Byl neuveritelne arogantni a zesmesnoval mistniho pedagoga. Vetsina publika sedela jako oparena. A tak by se dalo pokracovat. Hlasani extremnich nazoru na globalni (ne)oteplovani apod. nam moc serioznosti ve svete neprida. Zdrava skepse a seriozni argumenty jsou OK, nikoli vsak extremni pozice bez znalosti problemu. Sam tomu nerozumi a zaklada sve nazory na citacich jinych, coz je OK, ale ti jsou jaksi mezi vedci v mensine, takze treba na tom neco bude. A i kdyby ne, tak takto extremni nazory by si mohl dovolit nekdo, kdo se v problemu sam orientuje a nemusi pouze slepe verit jinym... Taky tu mame priklad nedavneho brilantniho 'vtipku' pred studenty: Pry kdyz letel z CR do Afriky, tak prekonal velky teplotni rozdil a nevadi mu to... apod.) Zkratka to vubec neni boj proti Klausovi za kazdou cenu. Ten pan ma urcite prednosti a nedostatky, jako my vsichni. Jenom velky pocet lidi zastava nazor, ze jeho nedostatky jsou jaksi zavazne, coz je zcela legitimni a vubec se nejedna o slepou nenavist. To se hodi do kramu pouze tem, kteri ho v zajmu vlastnich politickych a ekonomickych vyhod zurive brani, vidte?

Taky mi vadi prezident, jemuz dela neoficialniho poradce a pritele na telefonu moralni nula Miroslav Macek. Je to pochopitelne jen nazor, ale lidmi, kterymi se obklopuje, na me velky dojem nedela. Nebo myslite, ze to je taky slepa nenavist?

A to nemluvim o fanaticich, kteri osobu Vaclava Klause doprovazeji na kazdem kroku. Pokud jde o podporu expertu, tak se zase muzeme zminit o intelektualnich esech, gigantech ekonomie jako napr. pan Mach ci pan Kohout, kteri sve erudovane a ostre analyticke mysleni predvadeji svetu na techto strankach a kde si ctenar jaksi sam muze udelat obrazech... pri vylete do dusevniho sveta techto panu... Nebo vyjadreni Pavla Bema na techto strankach: "Naopak jedinou možností pro nadcházející prezidentské volby je zvolení Václava Klause opět prezidentem, jakýkoliv jiný výsledek by byl začátkem budoucí krize, která by se mohla stát pro naši zemi i vládu fatální." Tak tomu rikam kult osobnosti, jak ma byt. Copak jsme nekde v Zimbabwe? Zkratka by se dalo pokracovat hodne dlouho a kazdy ma pravo na nazor na zaklade vyse uvedenych a jinych skutecnosti. Zcela bez emoci.

Svezi vitr, ktery pretrha stavajici politickeho a ekonomicke vazby, by teto zemi jenom prospel. Je to be nenavisti a bez zapsklosti. Proste se nekomu jeden kandidat nelibi, tot vse. A je zde hned nekoli moznych kandidatu, jednim z nich Svejnar, kteri se velkemu poctu lidi zdaji lepsi. Tak uz to v zivote chodi...
22. 01. 2008 | 04:04

Michal J napsal(a):

A jeste poznamku. Zacal jste "citatem" Bursika z doby pred 17 lety... Ehm, to myslite vazne? Ja osobne si dokazu predstavit, ze v soukromi Bursik mluvil jako dlazdic, stejne tak si to dokazu predstavit u Vas nebo u vetsiny politiku CR. Koneckoncu inteligentni a kulturni lide do politiky vetsinou nejdou, dokazou se zivit jinak a lepe. Nicmene jestli jste nam chtel sdelit, ze odpurci Vaclava Klause nemaji argumenty, tak to jste nam to tedy predvedl, jen co je pravda... :-)

Prohlasit, ze pred 17 lety nekdo neco nekde u stolu procedil mezi zuby tak, ze se dotycny ani nemuze branit, at uz to byla pravda ci ne, tomu rikam uroven pomocne skoly. Nechcete si zaskocit prosim Vas k odbornikovi, treba pan Hoschl by Vam hilfnul..., kdyz uz citil potrebu prispechat do medii a vyjadrit (radoby zaobalene) ideovou podporu. Jste si jisty, ze to byl Bursik? A nebyl to treba nekdo jiny? Nebo dokonce tehdy mlady Jan Zahradil? Ja tedy nevim, asi kazdy z nas toho na spoustu lidi hodne vi a podobne situace jsme taky zazili, nicmene pokud nemam v ruce dukaz, tak je to jen tvrzeni proti tvrzeni, ze? A inteligenti clovek by s necim takovym na verejnost vubec nevysel, protoze je mu predem jasne, ze to bude tvrzeni proti tvrzeni... Svata prostoto... Ale co, asi si potrebujete upevnit pozici ve strane a ucel sveti prostredky. Jenom jestli ve Vas (stejne jako ve Vaclavu Klausovi) nedrima nenavist vuci Bursikovi... (podotykam, ze mym favoritem rozhodne neni...)
22. 01. 2008 | 04:31

Radim Špaček napsal(a):

Ale pane Zahradile - trochu přeháňka, ne? Chápu, že s nadcházející volbou prezidenta lze dát výjimečně průchod i citům a trošičku, ale jen trošičku nefér metodám, ale tohle je tak trochu chucpe. Martin Bursík je (minimálně navenek, osobně ho neznám) nejslušnějším a nejzdrženlivějším českým politikem už od vámi zmiňovaného roku 1990. Jestli někdo disponuje sloní pamětí co se týče proher či nepřátel, vždy to byl Klaus. Jestli byl někdo schopen schválně nepodat českému prezidentovi ruku a dělat, že tam není (samozřejmě pouze pokud absentovaly televizní kamery), byl to vždy a jedině Klaus. Jestli zde někdo ovládá jakési fiktivní "bratrstvo Pravdy" (lásky už těžko), je to opět Klaus a jeho ODS (jejímž jsem voličem). Buďte prosím o něco méně urputný - ničemu to nemůže uškodit, naopak. Přeju hezký den.
22. 01. 2008 | 05:04

Martin napsal(a):

Radime, ono kdyz se panum jako Zahradil hnusi jak pravda, tak laska, tak se da predpokladat, ze jsou z bratrstva Lzi a Nenavisti. To jsou ty spravne hodnoty.
22. 01. 2008 | 05:33

Petr napsal(a):

Martine, asi jste si nevšiml, že ta pravda a láska byly v uvozovkách. Nejste volič čssd? Ta ráda označuje černou za bílou a naopak. Dříve tomu tak nebylo, ale s odchodem pana Zemana (kterého si hluboce vážím a kvůli kterému jsem čssd v minulosti volil) a příchodem pánů Paroubka a Ratha (kvůli kterým jsem na čssd zanevřel) se to dost změnilo. V součastné době jsou nejférovější stranou komunisti. Mají svůj názor bez potřeby neskrytého populismu a demagogie.
22. 01. 2008 | 07:13

Stopa napsal(a):

Jaké to je po dopsání takového analněspeleologického článku? Jákou máte chuť v ústech?
22. 01. 2008 | 08:02

petrof napsal(a):

Hezky napsáno, lehkým perem a s mírnou nadsázkou. Částečne v jinotajích. Pochopí jen někteří. BTW - to s tou tenisovou raketou se povedlo!
Bohužel, těch co se to týká asi nepochopí??
Pravda a láska tak dlouho intrikoval, až nám z toho onemocněl na srdce.
A chudák Pehe se snaží, jak může.
No, uvidíme. Obávám se, že jim to nevyjde a VK nám na hradě zůstane. A bude to dobře!!!
22. 01. 2008 | 08:04

zdesta napsal(a):

Pan Zahradil nedospěl ani k té pubertě.Připomíná nedonošence v inkubátoru.Nechceš volit V.K. tak tě náležitě zkompromitujeme. Opravdu kultivovaný projev politické dospělosti.To že zde existuje svoboda víry,svoboda přesvědčení, mu nic neříká. Vlastní totiž postkomunisticky vygruntovaný mozek.
22. 01. 2008 | 08:16

Ladic napsal(a):

Výstižně napsané, díky...pan Zahradil trefně popsal situaci, a čím více schizofrenní komunisté jako zapřísáhlí odpůrci ameriky podporují američana jen aby porazili třídního nepřítele a kvičí, tím více jsem přesvědčen, že na hrad patří pan Klaus...
22. 01. 2008 | 08:18

vlaďa napsal(a):

Říkají si Pravice, chovají se jako strana fašistická, vč. pro společnost nejodpornějších následků(rasismus). Hájí Národní zájmy a prosazují vší silou velmocenskou politiku ruského samoděržaví(medaile asi za co?) Jsou vždy pravdomluvní a spořiví jako Čunek. Ale jinak jsou to velikánští humoristé :) Běhají už spoustu let mezi lidmi bez kalhot a ještě se snaží ostatním vnutit, "že v jiných evropských zemích to není o mnoho lepší". Tam v jiných zemích, totiž politici běhají alespoň v trenýrkách. Takoví hezcí, čeští političtí nudisté, jste v neslavné ods. Že je to tak, poslanče EP. Tu zaraženou pubertu má převážná část politiků ods :) A dejte si už alespoň ty trenýrky, kdo se má na to dívat...
22. 01. 2008 | 08:20

Ladic napsal(a):

Velký mozku Zdesto - v čem spočíval pokus o zkompromitování v článku? Já jsem jen překvapen vaším ,,objektivním a slušným,, hodnocením autora.....a vaše,,svoboda úpřesvědčení,, je také zajímavá...
22. 01. 2008 | 08:21

Ladic napsal(a):

To - vla´da - poněkud trapné až dětinské, že se díváte na někoho bez trenýrek je váš problé, ale že vám vadí, pokud někdo volá po lépe vyjednaných podmínkách vstupu do EU, tak jste asi přesvědčen, že tyto podmínky jsou pro nás ideální, já myslím, že se ukazuje jak celý problém mohl být lépe ,,dotažený,,Ty fašisty by jste si mohl odpustit....jak se tedy chovala levice se svým státečkem obehnaným ostnatým drátem a střelbou do vlastních občanů? Můžete to nějak nazvat?
22. 01. 2008 | 08:27

sonny napsal(a):

Soudruhu, neboj se. P+L si časem najde i tebe.
22. 01. 2008 | 08:28

Volič bez iluzí napsal(a):

Nevím proč se tady hádáte, jedni jsou za 18 a druzí bez dvou za 20. Když je snímají kamery, tak jsou všichni nesmiřitelní bojovníci za svobodu, aby si vzápětí v parlamentních kantýnach padali okolo ramen. Pro Klause, Paroubka, Topolánka, Ratha i Zahradila a drtivou větši z nich jsou lidi jen obtížný hmyz, který jim kazí jejich skvělé ekonomické, zahraničněpolitické, ekologické, a kdoví jaké ještě plány. Pane Zahradile už si ty nesmysly o těhle bratrstvech, které namají s normální politikou (pokud nemyslíte politiku kupeckou, typickou pro všechny naše strany, něco za něco) strčte za tralaláček. A k tomu že všude je to stejné, bych jen uvedl, že jinde se samozřejmě taky žere, ale jen u nás se mlaská, aniž by to mělo nějaké reálné politické dopady pro ty co mlaskají. (to je ten rozdíl co Vám asi unikl, protože i v tom zahraničí se nejspíš bavíte s podobně smýšlejícími pseudozastupiteli) Ale nemyslím si, že je to Vaše chyba, je to chyba nás voličů, kteří si necháme od podobných kreatur neustále věšet bulíky na nos.
22. 01. 2008 | 08:35

Golem napsal(a):

Máme bilionový dluh díky Klausově ekonomické politice. Hodnota toho, co šlo do kuponové privatizace se odhadovala na stejnou částku - každý občan měl tak dostat 100 000 Kč. Pak se zhaslo a výsledkem je, že to co jsme měli dostat nemáme a dluh ve stejné výši musíme zaplatit všichni, přesněji řečeno střední třída. Policie říká, že bezdomovci kradou a všichni si vzpomínáme na fotku Klause jako bezdomovce na reklamě pro Newton College. Tak je ten Klaus -morální autorita, nebo ne? Česká prezidentská volba je ale o něčem jiném - národ nemá žádné morální autority, jen ohebné přisluhovače té které partaje či té které supervelmoci. Howgh.
22. 01. 2008 | 09:01

Ladic napsal(a):

To -Golem- pěkný blábol...jen pro upřesnění:
http://volby.kategorie.cz/s...

kde jste posledních 9 let bydlel?
22. 01. 2008 | 09:09

Ladic napsal(a):

http://ipoint.financninovin...

Problém je dluhová dynamika, tj. rychlost s jakou vládní dluh roste. Na konci roku 2000 byl státní dluh 289 mld. a za pět let se zvýšil na 691,2 mld. - průměrný růst dluhu je 19% ročně což v posledních 3 letech představovalo nárůsty zadlužení kolem 100 mld. korun.
15.3.2006
22. 01. 2008 | 09:14

Ladic napsal(a):

Mohl bych pane Goleme poprosit o vysvětlení vašeho tvrzení...?
22. 01. 2008 | 09:16

sluníčko napsal(a):

Zrovna si čtu o biodromálním vývoji a jestliže panu Zahradilovi připadají projevy p. Bursíka a dalších lidí v jakémsi bratrstvu pravdy a lásky jako projevy puberťáků, potom pro mne je příchylnost členů ODS a dalších fandů k panu Klausovi ne nepodobná tzv. specifickému připoutání k pečovateli, které se projevuje u kojence ve věku kolem sedmi měsíců a s tím související tzv. separační úzkost, která se objevuje obvykle v devíti měsících.
Co je pro stát horší? Když mu vládnou puberťáci nebo když jsou u moci kojenci?
22. 01. 2008 | 09:16

ODS - Pravda a nenávist napsal(a):

Pokud ODS Vašimi ústy označuje demokratickou opozici ironicky za společenství "Pravdy a lásky" potom není problém Vaši stranu ( díky mnoha Vašim výrokům ) označit za společenství pravdy a nenávisti.Je to stejně hloupé, oder ?
22. 01. 2008 | 09:16

XBR napsal(a):

Pane Zahradil.
Výsledek prezidentské volby je o prsa co?Tak dáme nálepku.Je to jednoduché vzbudit zášť.A v minulosti se to tolikrát osvědčilo.
Jak řekl šéf zelených Švejnar budoucnost, Klaus minulost.To muselo bolet!!
A k tomu ještě drtivou většinou 318 hlasů zvolili španělského socialisty Lluis Maria de Pugl šéfem parlamentního shromáždění Evropské unie.
Nějak se Vám ten svět bortí .
22. 01. 2008 | 09:23

Ladic napsal(a):

TO XBR - a socialismus se dostává na výsluní? Pro koho by to bylo dobře?
22. 01. 2008 | 09:35

kraus napsal(a):

Až do včerejška jsem si myslel, že je p.Švejnar relevantní kandidát,ale po jeho "tiskovce"už mě napadlo pouze to ,jak by ji komentoval můj dědeček:...to moh´říct´řetízek, telátko mohlo zůstat doma..
22. 01. 2008 | 09:41

Ladic napsal(a):

To - sluníčko - pro stát je nejhorší, pokud mu vládnou komunisti a kryptokomunisti pod vedením kandidáta na spolupráci s STB pod krycím jménem Roko....
22. 01. 2008 | 09:41

Taoiseach napsal(a):

Vážený pane Zahradile,

to, že část lidí tvrdí, že "zahájil další úspěšnou část své kariéry" a že "funkci vykonával dobře", zatímco jiná část si přeje za presidenta (téměř) kohokoli jiného, svědčí především o tom, že váš předseda společnost POLARIZUJE.

Oblibě se těší spíš presidentský úřad. VK vyhrál přímé volby jen dvakrát a podruhé to bylo už před dvanácti lety. To, že nechce jít do standardní přímé dvoukolové volby (jak se u nás bez problémů volí senátoři) a že dlouhodobě odmítá JAKOUKOLI televizní debatu s KÝMKOLI, koho si nemůže sám vybrat, svědčí o tom, že je zbabělec.

Řeči VK o tom, že od doby Jacquesa Delorse je v Evropě všechno špatně, že je třeba vrátit se před Maastricht (15 let zpátky) a z EU udělat volnou "Organizaci evropských států", nepomůžou Evropě a tím méně nám.

A konečně mi, prosím, pane Zahradile, vysvětlete, co má 10 miliard Kč, které jsme zaplatili za jeho komplot se zlodějem Železným, společného s ideologií pravdy a lásky.

Zdraví T.
22. 01. 2008 | 09:43

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik urážlivých příspěvků, které byly v rozporu s Kodexem diskutujících.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
22. 01. 2008 | 10:00

Emi napsal(a):

Pane Zahradil, neklesejte na duchu, já to prožívám denně. V dobách mé emigrace, jsem mírnil vášně české veřejnosti, která nenávistně hrozila pěstí na V. Havla poté co pustil mukly a pacifisticky pokritizoval zbrojní průmysl. V. Klaus byl tehdy modla. Já jsem prohlašoval, že si nedovedu představit, jak třeba ti hoši, kterým jsem kdysi šéfoval budou schopni pochopit co se po nich chce. A měl jsem pravdu. Klaus to nemožné dokázal, ale vděku se nedočkal. Takoví jsme my Češi. Kdo neskáče není ČECH, ALE BĚDA PROHRÁT. Život šel dál, Havel začal filosofovat, kázat o morálce. Sotva pochoval svoji milovanou ženu Olgu, které psal ze své pracovny na Pankráci dojemné dopisy, dřív než stačily oschnout pohřební kytice, odvrhl svého psíka Ďulu a veškrnoval. Od té doby v něm vidím nenávistného falešného intrikána Napřed s Tošovským Zielencem, Švejnarem a Rumlem připraví pád V. Klause a hned mluví o blbé náladě. Klaus mu sebral vavřínový věnec slávy a musí pykat. Ač sám promarodil dvě funkční období, radí jakého presidenta potřebujeme. Dnešní aliance pomstychtivých, kteří si donedávna nemohli přijít na jméno jsou spojeni pevným svazkem Antiklaus v čele se Švejnarem. A nesvádějme to na politiku, ani ta není tak ubohá. To, že si dovolují tato salta jenom dokazuje, že pohrdají obyčejnými lidmi, kteří jim při tom jásají. Je mi smutno z toho, jak jednoduchými povrchními triky se dá český LID oblbnout.
22. 01. 2008 | 10:17

Ladic napsal(a):

To Emi- výstižně popsané..díky
22. 01. 2008 | 10:39

Ivan Hochmann napsal(a):

To M/M:
Tak jsem si schválně vyhledal pane vaše příspěvky na i ostatních blozích.Vy mě chcete poučovat? Vy, který trousíte jedy a špinavosti kde se dá?Je vidno ,že má profesor stejné kamarády.Prostě vrána k vráně sedá.S vámi tedy opravdu diskutovat nehodlám.A příště si vykládejte o nosních exkrementech svým dětičkám,ať nepadnou daleko od stromu a nesviňte svými hnusobami tyhle stránky.Ivan.
22. 01. 2008 | 11:10

Hernandez napsal(a):

Občas čtu již okřídlenou větu týkající se privatizace: "Klaus šel s kůží na trh!" To je pravda, ale tehdy šlo o naši kůži a Václav Klaus s Viki Koženým & comp. ji tam prohandloval za třicet stříbrných. Ještě bych chtěl upozornit příznivce VK a kleptomanských bílých límečků pod modrou standartou, že by neměli opomenout pochválit panu Zahradilovi prstík nonšalantně opřený o tvářičku.
22. 01. 2008 | 11:25

Saliven napsal(a):

Ladic:
Té statistice o státním dluhu, kterou jste uvedl se musím smát. :-)) Aneb - demagogie v praxi. :-) Jistě vám uniklo, že několik bank musely vlády socdem za velké náklady oddlužovat (pozůstatek vlád ODS) a že všechny rozpočty 99-2002 (celkem 465 miliard) spoluschvalovala ODS. :-) Ale tohle už je tak omýlaná písnička, že jsem přesvědčen, že vy modří ideologové neprozřete nikdy a hlavně neumíte hrát rovinu (hlavně, že ze sebe děláte nějakou elitu).
22. 01. 2008 | 11:29

Saliven napsal(a):

Ivan Hochmann:
Pan m&m pokud je chytrý, tak si vypůjčí Vaší vlastní rétoriku - jen nazývá věci pravými jmény a jde k jádru věci. :-))
22. 01. 2008 | 11:31

Pepa 3 napsal(a):

To Hernandez :
Nepochopil jste. Ten prst tam má proto, aby měl blíže do nosu.
22. 01. 2008 | 11:37

Ladic napsal(a):

To hernandez- Ještě bych chtěl upozornit příznivce JP a kleptomanských šibalů pod rudou standartou, že by neměli opomenout pochválit panu Sobotkovi dluh 800 000 miliard..
22. 01. 2008 | 12:26

Ladic napsal(a):

Pane Salivene - smích léčí....mimochodem, vy jste rudý ideolog který prozřel?
22. 01. 2008 | 12:28

Ladic napsal(a):

http://www.cssd.cz/dokument...
I váš přítel Miloš Zeman ale upozornil na keynesiánskou poučku, že v době konjunktury by se měly hlavně likvidovat dluhy. Na to jste odpověděl: ,,Miloš Zeman zapomíná, že příští rok je volební." Nedal jste tím za pravdu ODS, která tvrdí, že si za státní peníze kupujete voliče?
J.Paroubek:Chtěl bych vidět občanské demokraty, co by oni dělali na našem místě! A ani Miloš Zeman by to určitě nedělal jinak.
22. 01. 2008 | 12:34

Ladic napsal(a):

Tak pane salivene: Nevyvrací sám osvícený J.paroubek vaše tvrzení?Určitě budete mít nějaké jasné vysvětlení při kterém se zasmějete a ještě stačíte něco o modré...ale uznejte, když měl být příští rok volební...
22. 01. 2008 | 12:36

Ladic napsal(a):

Pane Salivene, zkuzste číst, ještě jednou vám sem dám odkaz, kde se to nemnoží barvami jako ve vašem příspěvku..
http://ipoint.financninovin...
22. 01. 2008 | 12:41

Saliven napsal(a):

Ladic:
Se zadlužováním začal už Klaus? A proč? Protože v zemi, kde byl vnitřní dluh (infrastruktura, technologie, podniky) minimálně bilion korun a kde se ukradne i díra v zemi, se to bez zadlužování dělat nedá. Přitom i Klaus ví moc dobře, že zadlužovat se investicemi rozhodně nic špatného není (jak to asi dělá 90 procent společností, že?) Vy modří intelektuálové jste jen skočili svému guru na špek. On sám by to líp než Zeman nevedl, už za něj se zadlužovalo (Klaus - 1,5 procenta HDP v roce 98), to ale nikdo z vás modrých neuzná, protože Klaus je pro vás svatej, i když sám uznal ve vládním dokumentu, že se transformace zrovna dvakrát nepovedla.

Rudý ideolog, který prozřel nejsem - (zřejmě) na rozdíl od vás jsem socialismus nebudoval, ani nevolil kandidáty národní fronty. Tehdy jste ale ještě určitě pravičák nebyl, že?
22. 01. 2008 | 12:48

Saliven napsal(a):

Ladic:
Mimochodem to, že poslanci ODS (např. Tlustý s Nečasem) jsou podepsáni pod pastelkovným a dalšími ptákovinami, které stály naší pokladnu 30 miliard navíc, to určitě taky nevíte.
22. 01. 2008 | 12:54

Saliven napsal(a):

Ladic:
A ještě jedna věc - ODS si snad nekupuje za státní peníze voliče? Snižování daní, které hraničí s degresivní daní je bombonkem pro vysokopříjmové voliče pravice. Holt každej podporuje svojí skupinu voličů - ta skupina, kterou podporuje ČSSD tu podporu ale potřebu o dost více než ta, kterou podporuje ODS.
22. 01. 2008 | 12:56

Ladic napsal(a):

Salivene - asi jste přehlédl, že ideologicky známkovat jste začal vy, nehrajte si prosím na někoho, co všechno ví, dal jsem vám tady odkaz na finanční srver, proti kterému vaše výkřiky působí mírně dětinsky, pokud se srovnala daň z příjmů je to v pořádku, ano, je to spravedlivé a pokud jak píšete,, holt,, každý podporuje svoji skupinu voličů, jsem rád, že se teď konečně podporuje ta skupina co nečeká na sociální dávky a vydělává....ostatně- bohatí lidé dělají bohatý stát, ale to některým závistivým voličům české kotliny uniká....
22. 01. 2008 | 13:13

Ladic napsal(a):

škoda pane salivene, že jste zapoměl okomentovat slova kandidáta na spolupráci s STB pod krycím jménem Roko, kde se přiznává k rozdávání státních peněz kvůli volbám...
22. 01. 2008 | 13:15

Saliven napsal(a):

Ladic:
A vy jste zřejmě zapomněl na smlouvu S voliči ODS. To vůbec nebylo slibování.

Na toho, kdo všechno ví si v žádném případě nehraju. Článek, kterým argumentuje vůbec neřeší vznik dluhu, ani okolnosti za kterých rostl. Zkuste si sundat modré brýle a vzpomenout si jak to tady vypadalo v roce 1989 a jak teď (od dálnic, přes státní podniky a budovy, až po platy státních zaměstnanců). Vy by jste to bez zadlužování uměl? Já tvrdím, že ne - ani váš nejmocnější šaman Klaus to neuměl. Zadlužovat se prostě muselo. Ekonomové nezkoumají okolnosti vzniku dluhu, ekonomové zkoumají dluh jako takový, to by jste si taky mohl uvědomit. Naše zadlužení je jedno z nejnižších v Evropě, přičemž naše zadlužení pochází z přechodného období (ve kterém stále ještě jsme) přechodu na stabilní západní ekonomiku.

Ta skupina, která se podporuje stejně velkou část příjmů neutrácí v ČR, případně nestimuluje spotřebu (vzhledem k příjmům) jako nižší příjmové skupiny. A 70 procent našeho růstu je spotřeba.

Na tom co píše Paroubek není co komentovat, to je politika a VK s krycím jménem Rek a Kluk to dělal uplně stejně. Systém sociálních dávek pochází z Klausovy doby (1994), tehdy jste si ale určitě na daňové sazby přes 40 procent nestěžoval.
22. 01. 2008 | 13:25

Saliven napsal(a):

Ladic:
Mimochodem průměr eurozony v zadlužení je cca 60 procent vůči HDP, u nás cca 30.
22. 01. 2008 | 13:26

tomas napsal(a):

to saliven; pokud jste jeste nemel prilezitost, nenechte si ujit stranku http://www.fragmenty.cz, ceka vas zde vskutku vytribeny humor, jenom mala ochutnavka venovana pusobeni VK na Prazskem hrade

To, že nedělá Václav Klaus okázalé výstřední architektonické akce na Hradě, neznamená, že si není dobře vědom, že za úspěšné panovníky hovoří kulturní památky, které po nich zůstanou.
22. 01. 2008 | 13:52

Golem napsal(a):

To Ladic: Z počátku bylo kde brát (mj. v bankách!)a tak dluh nerostl, pak bylo nutno platit (viz např. IPB) a v založené politice se pokračovalo. Největší chyba Klause ale byla, že stát se nestaral o majetek s péčí řádného hospodáře (to by chtělo i dnes trestní oznámení na Dyby, Ježky atp.) a nechal firmy, které vlastnil, krachovat a že přihlížel nečinně tunelování privatizovaných firem a tím okrádání akcionářů. Nebo vy máte těch 100000, neviděl jste Klause na lavičce a znáte nějakou morální autoritu v této zemi, kromě kardinála Vlka, který ji má od Pánaboha?
22. 01. 2008 | 14:26

Ladic napsal(a):

To golem - děkuji za věcné vysvětlení...:-)Ano, po komunistech bylo kde brát a o IPB bych být vámi raději pomlčel...vidím, že přečíst si článek vám působí trošku problémy, pokud jste nevydělal na kuponovce, tak to jste jeden z mála, já si nestěžuji...a škoda, že čssd nestačila nastavit založenou politiku, jak píšete...
22. 01. 2008 | 14:46

Ladic napsal(a):

22. 01. 2008 | 14:50

Ladic napsal(a):

to saliven - přestávám reagovat na výblitky typu ,,modré brýle,,modří intelektuálové ,, nejvyšší šaman, To totiž není věcná debata ale snůška ideologických nenávistných výrazů. V případě, že jsem přistoupil na vaši terminologii a zeptal jsem se na vaši barvu, že asi bude rudá, v tu chvíli z vás byl málem disident. Rozdávání státních peněz před volbami jste nazval politikou a kricí jména? on se totiž někdo s STB slézal a ani si nepamatuje kolikrát, a někdo byl sledován....je to hodně o morálce, hlavně o morálce nohshledů JP alias Roka...urážet a hledat třídního nepřítele a hlásat pro měně přemýšlivé voliče, že dlus se nemusí splácet opravdu není rétorika VK.
22. 01. 2008 | 14:57

Ladic napsal(a):

Pardon - Krycí
22. 01. 2008 | 14:58

Ladic napsal(a):

http://blog.aktualne.centru...

Představa české levice (bohužel vč. současné ČSSD), že s prohlubující se neschopností českého státu srovnat své výdaje s příjmy, není v zásadě potřeba nic dělat, je fatální omyl a dokonalá ukázka politického pokrytectví
22. 01. 2008 | 15:00

Ladic napsal(a):

22. 01. 2008 | 15:03

Ladic napsal(a):

22. 01. 2008 | 15:09

Ladic napsal(a):

22. 01. 2008 | 15:12

tomas napsal(a):

to ladic, s temi fragmenty neblaznete, to je stranka, kterou si budou otevirat reciste, macochiste a ti, kteri se budou chtit poucit o tom, jak vypada tupa ideologie. jestli vam na ods nejak osobne zalezi, tak to zastavte,
za sebe - neuveritelna prdel obrich rozmeru, na ktere se nekdo dobre pakuje
22. 01. 2008 | 15:14

m&m napsal(a):

Ivan Hochman: Beru to tak, že jste se v unáhlení přepsal. Ve skutečnosti jste chtěl nepochybně napsat: "Jsem rád, že spolu sdílíme diskusní skupiny, rád Vás tady potkávám, i když máte opačné názory. Zatím jsme sice spolu nedebatovali, jen jsem na Vás omylem něčím zaútočil, ale to už je pryč a omlouvám se. Včera mě odkudsi vyhodili a to mě naštvalo, že jsem všem, včetně voličů ODS a Klause vynadal do "levého ksindlu". Pak jsem si vylil zlost na Vás. Omlouvam se podruhé, v respektu a úctě, Ivan Hochman."

Tak tedy: omluva se přijímá :-)
22. 01. 2008 | 15:15

Ladic napsal(a):

http://portal.mpsv.cz/sz/st...
Tak by mě zajímalo, kde udělali soudruzi chybu, zvýšit takto počet nezaměstnaných......co je na tom sociálního?
22. 01. 2008 | 15:20

Ladic napsal(a):

To - Tomáš - citace:
Srovnání obsahu voličstva napovídá tomu, proč je situace u nás jaksi upachtěná. Máme se dobře, ačkoliv žijeme na dluh, ale příliš nám to nevadí. Kritiky zesměšňujeme, ekonomy neposloucháme, debaty považujeme za žvanění a držíme se hesla: "Po nás potopa". Podporujeme vžitá klišé: podnikatelé jsou gauneři, továrníci vykořisťovatelé, politici korupčníci a úředníci lenoši, kteří u kafíčka předvádějí práci. Večer v hospodě nalezneme kolem stolu nedoceněné stínové ministry financí, zahraničí, zdravotnictví a úplně všeho. Usídlilo se v myslích mnohých, že dělají na někoho, někdo žije z jejich mozolů a kapitalisti ždímou nebožáky. Kdo bude mít odvahu říci lidem, že socialistické experimenty posledních osmi let zaplatí oni: pracující, občané..?
No není to pravdivé?
22. 01. 2008 | 15:23

Ladic napsal(a):

http://neviditelnypes.lidov...

PRÁVO: Den, kdy Jiří Paroubek začal utíkat
22. 01. 2008 | 15:25

tomas napsal(a):

to ladic
To, že nedělá Václav Klaus okázalé výstřední architektonické akce na Hradě, neznamená, že si není dobře vědom, že za úspěšné panovníky hovoří kulturní památky, které po nich zůstanou.

vam to nepripada jako skutecne, ale skutecne velka taskarice?
22. 01. 2008 | 15:27

Ladic napsal(a):

Citoval jsem jiný článek...
22. 01. 2008 | 15:41

Saliven napsal(a):

Ladic:
Je zvláštní, že jste se ve svém příspěvku zaměřil jen na osobní stránku věci (moje tvrdé vystupování proti rozumbradům vašeho formátu), ale už ne na tu věcnou :-))) Já to vidím tak, že nereagujete ne kvůli mým ostrým poznámkám, ale proto, že si doktrínu ODS neumíte obhájit.

Já chápu, že máte Paroubka za univerzálního démona, na kterého se všechno svede, proto se jen usmívám, když tu píšete o morálce. Co morálka VK, když ho komunisti poslali na stáž do USA (1969), myslíte, že se ho po návratu neptala StB co tam viděl? Myslíte, že ke kandidatuře nepotřeboval VK požehnání partaje? :-))

Ta statistika s nezaměstnaností je to samé jako s tím dluhem. Zas jen opakování volebních hesel ODS bez hlubšího zkoumání, co z té statistiky vůbec vyplývá. Jen mně mrzí, že neukážete třeba statistiku vývoje inflace (za premiérování VK 1992 - 11,1, 1993 - 20,8, 1994 - 10,0, 1998 - 10,7; když byl ministrem financí 1991 - 57 procent :-D) - ta se ale nehodí do krámu, že? :-DDDD

Milý diskuzní kolego - ODS není svatá, stejně jako ČSSD není svatá. I když si to myslíte. Ta statistika o nezaměstnanosti je dědictví transformace pana VK, kdy se udržovala umělá přezaměstnanost. Pokud chcete takto argumentovat - já se ptám: Byla za socialismu tak mohutná ekonomika, že počet zaměstnaných jsme nedohnali doteď? A to v řádech statisíců? Není vám to trochu divné? :-DDDDD

Ve finále mi vycházíte jako typ člověka, který vůbec nechápe okolní souvislosti, jen vidíte ta číslíčka a hltáte co vám nabulíkuje vaše velení. V tomto kontextu bych vám mohl omlátit o hlavu tu statistiku s inflací, jenže to neudělám a víte proč? Protože za to ODS nemohla, muselo to přijít, stejně jako musela přijít nezaměstnanost a peníze do téhle ekonomiky.
22. 01. 2008 | 15:49

Saliven napsal(a):

tomas:
:-)))) Dobrej web. Holt hysterie fandů VK vrcholí a přitom hradní pán se tváří, jak kdyby o ten post skoro vůbec nestál (přitom pověřuje svoje poradce, aby hledali špíni na Švejnara). :-D
22. 01. 2008 | 15:54

Saliven napsal(a):

Vývoj inflace v ČSSR/ČSFR/ČR:
http://www.stav.cz/finance/...
22. 01. 2008 | 16:00

Ladic napsal(a):

saliven
Na toho, kdo všechno ví si v žádném případě nehraju

,,myslíte, že se ho po návratu neptala StB co tam viděl? Myslíte, že ke kandidatuře nepotřeboval VK požehnání partaje,,
,, tehdy šlo o naši kůži a Václav Klaus s Viki Koženým & comp. ji tam prohandloval za třicet stříbrných,,
,, On sám by to líp než Zeman nevedl,,
,, Tehdy jste ale ještě určitě pravičák nebyl,,
,,Ta statistika s nezaměstnaností je to samé jako s tím dluhem. Zas jen opakování volebních hesel ODS bez hlubšího zkoumání,, Ano statistika jsou pouze volební hesla ODS

Také dobré:
,,ta skupina, kterou podporuje ČSSD tu podporu ale potřebuje o dost více než ta, kterou podporuje ODS.,,

No salivene- vtip dne : Byla za socialismu tak mohutná ekonomika, že počet zaměstnaných jsme nedohnali doteď?
22. 01. 2008 | 16:07

Ladic napsal(a):

takže pokud tady někdo volá po zaměstnanosti z dob socialismu, tak si opravdu jak sám výstižně napsal, neobhájím nic....loučím se se všemi nesocialisticky přemýšlejícími....a potřebné skupině přeji brzy najítzaměstnání, místa je dost, jen ta chu´t jaksi chybí, ale proč by jste ji hledali, když vás podle pana salivena čss podporuje...
22. 01. 2008 | 16:10

Ladic napsal(a):

http://www.euroekonom.cz/an...


Česko 2006-2010 - jistoty sociálního státu, dluhy a regulovaná "prosperita" nebo liberální reformy a ekonomická svoboda?
22. 01. 2008 | 16:14

Ladic napsal(a):

První cesta - směrem vlevo - povede k vytvoření socialistického hospodářství "moderního" typu. Za sociální jistoty patrně zaplatíme vyššími daněmi, regulacemi a byrokracií. Pokud zkombinujeme představy moderních marxistů (ČSSD) s představami tradičních marxistů (KSČM), dojde patrně k nárůstu daňové kvóty z dnešních 37% na cca 40%. "Velmi nízké" daně se budou uplatňovat především u potravin, sociálního bydlení a veřejné dopravy, oproti dnešku se naopak zvýší daně na zboží "luxusního charakteru" (dražší automobily a nemovitosti), zavede se tzv. "milionářská daň" pro dobře placené a kvalifikované zaměstnance a kvůli absenci reformy penzijního systému se zvýší odvody na sociální pojištění. Zdravotnictví a školství zůstane bezplatné. Bezplatnost však bude vyvážena horší kvalitou a dostupností zmíněných služeb
22. 01. 2008 | 16:15

Ladic napsal(a):

Pravicová vláda - ODS, KDU-ČSL, Strana zelených (popř. SNK-ED) - by byla pro české hospodářství nejpřínosnější variantou. Pokud by byl mandát této vlády dostatečně silný (102 až 110 poslanců) dalo by se vyjmenovat celé spektrum liberálních hospodářských kroků, které by bylo ihned po volbách potřeba učinit
22. 01. 2008 | 16:16

Ladic napsal(a):

22. 01. 2008 | 16:20

Ladic napsal(a):

22. 01. 2008 | 16:21

Ivan Hochmann napsal(a):

To m/m :
Pane jak si co vyložíte,je vaše věc.Pokud se k levému ksindlu svými názory,svým vyjadřováním tak jak jsem to už popsal a jak se stalo zvykem pod rouškou anonymity na této stránce hlásíte, je také vaše věc.Pokud budete chtít osvětlit mnou používaný rétorický výraz LEVÝ KSINDL,rád s vámi na toto téma zavedu pohovor.Rozhodně mě však nevkládejte do úst slova,která bych ve spojitosti s vámi pane asi nevyslovil.Ivan.
22. 01. 2008 | 17:16

m&m napsal(a):

Ivan Hochmann: "rouška anonymity" je na internetu zvláštní obrat. Chcete tím říci, že máte nick více připomínající klasické jméno a příjmení? Nevidím v tom žádnou výhodu pro Vás ani pro mě. O jména sprosťáků nijak nestojím.
A význam "levého ksindlu" mi vysvětlovat nemusíte. Prosím ignorujte mě. Bude to tak lepší.
22. 01. 2008 | 17:47

Saliven napsal(a):

Ladic:
Zatím jste se nezmohl na jedinou myšlenku. Ještě, že existují klávesové zkratky, protože mimo kopírování pasáží z článků vašich oblíbených myslitelů jste nepředvedl vůbec nic. :-))

Neodpověděl jste mi na jedinou otázku, čímž jste mi jen potvrdil to co jsem psal - jste z pohledu diskuzního prázdná nádoba.

Učte se od lidí jako je bigjirka nebo Englishman (nikdo další mě teď nenapadá, ale chytrých pravičáků je to povícer) - to nejsou tupí papoušci, to jsou lidé, kteří mají názor.
22. 01. 2008 | 17:55

Ivan Hochmann napsal(a):

Vy mě taky.
Děkuji.Ivan.
22. 01. 2008 | 18:08

Fridrich napsal(a):

Ja Vaclava Klause nepodporuji, protoze nejsem spokojen s jeho vykonem prezidentske funkce. Zaroven se mi zda, ze vsichni navrzeni protikandidati byli kvalitni. Kdyby se rozhodovalo mezi Vami a Klausem, tak to uz bych mozna radeji zustal u stavajiciho prezidenta. Neplati, ze by misto Klause mohl nastoupit kdokoliv.
22. 01. 2008 | 18:26

luigi napsal(a):

Pane Zahradile,
plne s vami souhlasim a tesi me, jak jste svym vystiznym komentarem hejbnul zluci socanske a ksmc LUZE. Po druhém kole volby prezidenta jim pripijem na zdravi!
22. 01. 2008 | 18:37

Saliven napsal(a):

Ladic:
"takže pokud tady někdo volá po zaměstnanosti z dob socialismu, tak si opravdu jak sám výstižně napsal, neobhájím nic" <-- Vážený pane Ladic - jste jen obyčejný lhář, který se mimo kopírování cizích příspěvků nezmůže na nic! Nevolám po přezaměstnanosti, říkám, že ta fajnová statistika o zaměstnanosti jen říká to, že za Klausových vlád byla ještě pořád umělá přezaměstnanost. Proto takový skok, protože se lámal chleba a už nebyl fond národního majetku, ze kterého by se daly vycucávat peníza na sanace podniků. Samozřejmě jste nekomentoval statistiku inflace, protože ta jednoznačně vyznívá proti ODS! ODS má štěstí, že vedle "užitečných idiotů" jako jste vy, má i spoustu vysoce kvalitních a chytrých lidí (i když jich ve vrcholné politice moc není).
22. 01. 2008 | 18:39

Sofi napsal(a):

To Sarah: Jen se nepokakejte z těch akademických titulů našich politiků. Je všeobecně známo, že někteří je získali podvodem - koupili si je.
22. 01. 2008 | 20:28

Baron napsal(a):

Pane Zahradile,občas jsem zabrousil na tuto diskusi a dost často mě bylo z její úrovně ouzko. Z vašeho článku je mi na zvracení. Zatím jste v životě nedokázal vůbec nic,myslím opravdu hodnotného ale pravdaláska vám způsobuje další vředy na vaší vystouplé bradě. Zkuste si udělat soukromou inventuru toho čím jste přispěl k prospěchu ostatních občanů,podtrhněte,sečtete a srovnejte s pravdoláskovými
22. 01. 2008 | 21:23

Ladic napsal(a):

Tio_ Saliven - ano- odhalil jste mne- ekonomické servery jsou mými oblíbenými - a pro vás:
Kritiky zesměšňujeme, ekonomy neposloucháme, debaty považujeme za žvanění a držíme se hesla: "Po nás potopa". Podporujeme vžitá klišé: podnikatelé jsou gauneři, továrníci vykořisťovatelé, politici korupčníci a úředníci lenoši, kteří u kafíčka předvádějí práci. Večer v hospodě nalezneme kolem stolu nedoceněné stínové ministry financí, zahraničí, zdravotnictví a úplně všeho. Usídlilo se v myslích mnohých, že dělají na někoho, někdo žije z jejich mozolů a kapitalisti ždímou nebožáky. Kdo bude mít odvahu říci lidem, že socialistické experimenty posledních osmi let zaplatí oni: pracující, občané..?
Slušná a plná nádobo zvaná Saliven- plná nenávisti, urážek a myšlenek z nástěnky lidového domu, už mi opravdu nestojíte za reakci....bu declarer
23. 01. 2008 | 01:43

Ladic napsal(a):

To- baron- můžete se s námi podělit o to, co jste dokázal vy a jak se vám zvracelo z člověka, který toho dosáhl podstatně méně než vy, stal se totiž ,,pouze,, europoslancem
23. 01. 2008 | 01:46

Saliven napsal(a):

Ladic:
Hm..takže zase mi podsouváte něco co jsem nenapsal a zase jste neodpověděl na nic konkrétně (hlavně ta inflace mi vrtá hlavou :-)). Ale hlavně, že já jsem ten špatnej. Vy jste mě tu teď taky pěkně pozurážel, takže o co jste lepší? :-)))

Pan Zahradil se stal europoslanecem, protože je v ODS svými eurofobními postoji dobře zapsán a tak byl na první místě kandidátky.
23. 01. 2008 | 02:01

kočka šklíba napsal(a):

ladic: první cestu vlevo jste docela hezky popsal :D a teď ale schází popsat tu druhou cestu ptz to co jste napsal není nic konkrétního: (Pravicová vláda - ODS, KDU-ČSL, Strana zelených (popř. SNK-ED) - by byla pro české hospodářství nejpřínosnější variantou. Pokud by byl mandát této vlády dostatečně silný (102 až 110 poslanců) dalo by se vyjmenovat celé spektrum liberálních hospodářských kroků, které by bylo ihned po volbách potřeba učinit ). Tak když by se dalo tak jmenujte a prosím, nekopírujte, je to Vaše dost častá, řekla bych téměř obvyklá odpověď. Jistě to umíte i vlastními slovy :)
23. 01. 2008 | 02:13

Ladic napsal(a):

kočičko, pokud dám odkaz na článek, tak stačí si ho přečíst, jak jsem psal, mám rád ekonomické a finanční portály a pokud tady dám na nějaký článek odkaz, tak asi proto, že se s ním shoduji....opravdu ta druhá cesta tam je podrobně rozepsaná. Víte, já raději poukážu na ten server, než abych tady plácal jako někteří jedinci urážky na oponenty.....ostatně pokud si projdete některé příspěvky uvidíte sama.Vyskytují se zde ,,experti,, pro které je statistika pouze volebními hesly ODS a vzorem plná zaměstnanost za komunistů...co dodat?
23. 01. 2008 | 06:50

Pepa 3 napsal(a):

Pane Stejskale,
projel jsem si znovu podstatnou část této diskuse i několik jiných a chtěl bych se Vás zeptat :
Dovolíte dále na těchto stránkách vystupovat Ivanu Hochmanovi, který na potkání uráží každého, kdo s ním nesouhlasí, pro kterého jsou lidé s jinými názory "ksindlem" (opakovaně v několika příspěvcích)? Prošly by opakované příspěvky se stejnými urážkami diskutujícímu z opačné strany? Ano, patřím k té opačné straně, ale proč se mám nechat opakovaně urážet?
23. 01. 2008 | 07:39

Saliven napsal(a):

Ladic:
Že vám není stydlo, takhle tady lhát. Nepsal jsem nic o žádné fascinaci plné zaměstnanosti a každý si to může ověřit. Co se týče urážek, tam si též zameťte před svým prahem. Vaše statistiky jsou krásné, ale vy říkáte jen A, a už neříkáte B (proč!!). Proto říkám, že jen papouškujete volební hesla ODS bez hlubší analýza statistiky. Statistiku inflace zbaběle nekomentujete a radši mě urážíte a pomlouváte u jiných diskutérů. :-))
23. 01. 2008 | 08:50

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane pepo3,Všiměte si ,že moje příspěvky k tématu jsou naprosto věcné nikoho neurážející,sledující meritum věcí.Je skutečností- pokud nejsem přímo osloven,či napaden diskutuji na všeobecné bázi.Je také pravdou,že do svých diskusních příspěvků zdůvodňuji svoje vývody ,a to je kámen úrazu.To se vám pánové z oněch kruhů nelíbí.A nejen na mě.Podívejte kolik špíny,svinstva,neopodstatněných a neprokazatelných obvinění a urážek,jizlivostí a vymyšlených sprosťáren věnují vašinci třebas pisateli blogu.Být správcem okamžitě mažu vaše hnusy.Už jsem to napsal mockrát,nehodlám si od takových jako vy kálet na hlavu. Když se mnou diskutovat nechcete,nediskutujte.Krom toho nabyl jsem dojmu,že tady mezi takovou společností stejně nemám co pohledávat.Co jsem chtěl říci ,jsem naházel na zeď a opakovat nemá cenu.Ivan.
23. 01. 2008 | 11:32

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Pepo 3,

nelíbí se mi urážení oponentů a s panem Hochmannem jsem v tomto smyslu několikrát komunikoval. Stejně tak jsem smazal několik jeho textů, které byly podle mne již za hranicí únosnosti.

Zablokovat ale někomu možnost diskutovat je podle mne naprosto mezní řešení. Uchyluji se k němu jen v krajním případě. Myslím, že u pana Hochmanna by to nebylo adekvátní. Pokud bych zablokoval jeho, musel bych to udělat i v případě několika dalších stálých účastníků této diskuse z obou stran názorového spektra. A to bych nerad.

Raději poznávám názory druhých, než mažu a blokuji IP.

Mějte se hezky.

Libor Stejskal
23. 01. 2008 | 15:37

Ladic napsal(a):

To saliven- tolik překlepů v jednom příspěvku a ještě stačíte nadávat do lhářů.... ale fuj...
23. 01. 2008 | 21:09

Baron napsal(a):

Ladic:vyjádřil jsem svůj názor k článku pana Zahradila a nehodlám diskutovat s Váma,mimo jiné i proto,že žádná funkce ,která je pro Vás zřejmě vrcholem,bez obsahu a smysluplnosti nemá pro mne žádný význam.
23. 01. 2008 | 21:50

Věžák napsal(a):

No, europoslanecký plat je zřejmě tak zajímavý, že se vyplatí vlézt před 10 miliony spoluobčanů do té největší řiti mezi bolševníky tímto způsobem.

Každý a všechno má svou cenu, osprchujte se, kápněte si do očí Visin a zase bude pár dní dobře. V notýsku je pod jménem Zahradil nové velké plus. Loayalita potvrzena, budoucnost může pokračovat.

Co se týká intelektuální úrovně textu, jsem přesvědčen, že by jí prospěla konzultace s panem Ivanem Hochmannem a Ladicem. Ale to bych už asi chtěl moc.
24. 01. 2008 | 00:23

Ivan Hochmann napsal(a):

Poslechni,nech mě na pokoji a neotírej se o mě,nebo ti vyhodnotím intelektuální úroveň tvých komunistických blábolů na těchto stránkách,že si o tobě budou vyprávět v islandském tisku.Ivan.
24. 01. 2008 | 10:40

Myslet napsal(a):

K panu Zahradilovi jen krátce a ve vší počestnosti: ZAHRADIL Z POLITIKY VEN!

Z dostupných zdrojů z poslaneckého klubu Evropské lidové strany (ODS byla původně jeho součástí) je již několik let známo, že pan Zahradil, který je DOMA znám jako hlavní zarputilí "eurobijce," je v Evropě znám jako VELMI LOAJÁLNÍ EUROposlanec, jehož jediným cílem je vybudovat si v Bruselu výnosnou politickou kariéru - nejlépe předsedy nebo místopředsedy Evropského parlamentu.
28. 01. 2008 | 21:03

Václav C. napsal(a):

Při čtení nekterých komentářů jsem si vzpmněl na Karla Čapka a jeho nezapomenutelné -
Kravěnec: " Plesk - a teď jsem plně rozvimul svou osobnost"
28. 01. 2008 | 22:02

LIon napsal(a):

Pane Zahradile, děkuji Vám za Váš příspěvek. Není totiž od věci občas si uvědomit, proč vaši stranu (ač pravicově orientovaný) nevolit.
P.S. Nejvíc jsem se nasmál tvrzení, že Václav Klaus "přetvořil OF na standardní politickou stranu a ukončil tak éru nepolitické politiky". Inu, každý má ty standardy trochu někde jinde, že ? A o tom, jak vypadá "politická politika" v podání ODS se přesvědčuji kažý den (naposled nechutné osočování majitelů ČD u ESLP ve Štrasburku, vyjednávání s komunisty o podpoře V.K. na prezidenta)
29. 01. 2008 | 08:47

r.m. napsal(a):

Kdo zná Zahradila od gymplu, ten si z jeho keců nemůže nic dělat.
29. 01. 2008 | 08:55

frankie napsal(a):

Bursík není vůbec můj kůň. Co mu ale nemohu upřít v rozporu se Zahradilem je to, že dospívá ve velmi zkušeného a obratného politika s přídělěm (zatím?) mnohem větší dávky korektnosti a pokory než Klaus. Jsem ovšem závislý pouze na informacích médií.
29. 01. 2008 | 10:16

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik urážlivých příspěvků, které byly v rozporu s Kodexem diskutujících.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
29. 01. 2008 | 21:48

gogol napsal(a):

Stále vlivné bratrstvo "Pravdy a lásky" .... Kdokoliv pouziva tohoto komunistickeho stylu nalepkovani je u mne - komunista a - hlupak. Padni komu padni.
Jak jednoduche - dam nalepku - a nemusim polemizovat, vysvetlovat ci argumentovat. On/ona totiz patri k tem ci onem a tim jsem dokazal, ze ten ci onen nazor je spatny.
30. 01. 2008 | 01:05

todi napsal(a):

autorovi
Pane Zahradile, mezi mnou a V. Klausem žádné osobní účty, natožpak nevyřízené, neležely a neleží. Dokonce si ani memyslím, že pod stolem ukrývá čertovo kopyto. Ale VK mi dal po mnoha letech pocítit stud při některých jeho vysotupeních v oblastech, jde jsou skutečnými odborníky jiní. Už nikdy se mu asi nepodaří mě přesvědčit, že mu jde o něco jiného než o Václava Klause a jeho nanebevzetí.
30. 01. 2008 | 11:48

ajina napsal(a):

Pokud "pravdaláska" znamená vyžadovat ctění zákonů i zákonodárci a platnost práva pro všechny bez výjimek a pokud pravdaláska znamená alespoň jakous takous morální úroveň politiky a pokud toto vše dohromady znamená býti politckým puberťákem, ráda jím budu.
30. 01. 2008 | 13:21

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem další dva urážlivé příspěvků, které byly v rozporu s Kodexem diskutujících.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
30. 01. 2008 | 14:38

Alena napsal(a):

Pane Zahradile,je mi z toho smutno co se to tu v té levičácké české kotlině děje.Naprosto s Vámi souhlasím, doufám že Václav Klaus bude zvolen i pro další volební období.
Ošklivý pan Bursík a sametový Václav Havel mají nejvyšší čas skončit se svými nenávistnými hrami !!!!
30. 01. 2008 | 16:04

tam napsal(a):

Hmm, zajímavý profil... Jestli se dnes bere politik, jako schopný manipulátor, solidní řečník a člověk bez morálních zábran tak je Zahradil jistě politik. Jinak ne.

Vzpomínám jak se zachoval a co řekl v době, kdy byl Pilip s Bubeníkem zatčeni na Kubě. Sice za to pak omluvil, ale to už podle mě bylo spíše z politických důvodů. Záblesk pravého já, napadlo mě, jako Paroubkův povolební projev.

Zahradila stavím na stejnou úroveň jako Zaorálka oba demagogicky, ehm totiž racionálně hájí svou pravdu. Pragmatismus v politice vítám, ale ne bezzásadovost, která si na něj jen hraje. Bohužel nevidím v současnosti kvalitní a konstruktivní politickou alternativu a hlavně osobnost.

Ale co vím je, že naše země potřebuje provětrat zatuchlý vzduch. Co s tím?
30. 01. 2008 | 19:53

joudinka napsal(a):

Všechno je tu moc zajímavé :-( Mě napadají pojmy jako kult osobnosti, Artěk- tábor pro vyvolené pionýry...
Proč je horší, že pan Švejnar klade důraz na kvalitu osobnosti...? To se mu pan Klaus v tomto nevyrovná??
Pokud jeho příznivci mají takový pocit, pak by bylo vhodné se zamyslet nad oním prvním pojmem...
30. 01. 2008 | 21:58

Filda napsal(a):

Ja muzu s panem Zahradilem jenom souhlasit. At se snazim sebevic, tak mi do funkce prezidenta zapadne Vaclav Klaus nejlepe. A radovy americky profesor ekonomie ma jeste hodne co dohanet. Na me jeho obecna rceni o ceske ekonomice opravdu dojem neudelala.
31. 01. 2008 | 16:03

Robert napsal(a):

Naprosto souhlasím pane Zahradile, boj s grupou "Pravdy a lásky" je věčný a nikdy nekončící....Mluví z nich jen nenávist, a to není nejlepší vlastnost pro hodnocení.
31. 01. 2008 | 16:16

Fíkus napsal(a):

Ty slovní hrátky s PRAVDOU a LÁSKOU jsou velice zajímavé. Chápu, jakou skupinu lidí jste si tak označil, vážený pane Zahradile, ale nechápu, co je na těch pojmech špatného a hodného zesměšnění? Vy nejste v politice zastáncem pravdy a obhájcem lásky? Hájíte snad lež a nenávist? Nebo nějaké jiné hodnoty? To asi ne, že?
31. 01. 2008 | 20:30

PetrCihlar napsal(a):

Je zajímavé, jak byl pan Klaus v době kuponové privatizace doma oblíben. Především ženy ho v době nezralé demokracie (ta stále zřejmě trvá) volili pro jeho hezké brýly, kravaty a sexy hlas. Názor vyspělého zahraničí, které situaci sledovalo s odstupem a nadhledem byl zásadně odlišný. O schopnostech pana Klause a způsobu privatizace již tehdy v zahraničí každý rozumný ekonom pochyboval. Časem se ukázalo, v podobě balíčků, že tento experiment nevyšel. A to jsem nemusel být ekonom, abych věděl, že když si neproduktivní firma může v bance půjčit cokoliv a já, začínajíí podnikatel s konkrétními výsledky na půjčku nemám šanci, že to s tou transformací skřípe už v základu. Čas ukázal, ukáže i nyní. V zahraničí je pan Klaus mimálně za podivína. Spíše však za směšného podprůměrného ekonoma, klimatologa amatéra, arogantního a sebestředného člověka. To, že máme takového člověka za prezidenta vrhá bohužel špatné světlo na celý národ. Co pan prezident Havel vydobyl, to pan Klaus kazí. Ani když se bude snažit sebevíc, nezmění to, skutečným prezdentem nikdy nebude. Ignorovat životní příklad Havla a jeho pravdy a lásky, posmívat se jeho banálnímu koktání, volit Klause proto, že mu sluší brýle, umí pár jazyků, hezky se obléká, a přitom nevidět jeho podlézání komunistům, chladnou touhu po moci, nesebekritičnost a zahleděnost do sebe, známou aroganci a neúctu k názoru jiných, to vše svědčí o nezralosti naší demokracie a prohnilosti naší společnosti. To, že takový názor má navíc europoslanec je pro nás dvojnásobnou ostudou
01. 02. 2008 | 07:45

Petr Nedodělaný napsal(a):

Velká škoda, že tyto reakce p. Zahradil nečte. Ačkoliv, i kdyby je četl, tak je má stejně "na háku".
01. 02. 2008 | 07:58

muf napsal(a):

Pane Zahradile, napsal jste to moc pěkně a trefně !
01. 02. 2008 | 10:30

jiskra napsal(a):

Petr Cihlar: Výborný a správný postřeh. Zejména to srovnání přístupnosti úvěrů. Stejně tak hodnocení Zahradila.
01. 02. 2008 | 11:40

prokes napsal(a):

Pane Zahradile,pravda jak vidíte je pro některé nepřijatelná.Doplnil bych ještě ,že Bursík je samolibý pokrytec toužící po moci,což by mi ani tak nevadilo,ale touží-li po moci inteligentní hlupák,měli bychom mu v jeho počínání zabránit.Inteligentní hlupák s touhou po moci je vážné ohrožení.(Paroubek,Rath,Sobotka aspol.)Děkuji za podnětný příspěvek.
01. 02. 2008 | 13:59

Ivan Hochmann napsal(a):

To Petr Cihlář:

Pane Cihlář,meritum věci je jinde.Myslím, (a také tak jsem text vyhodnotil) že smyslem nebyl útok proti panu Václavu Havlovi.Mám zato,že pan Zahradil je příliš chytrý,aby zpochybňoval Havlův přínos a zásluhy pro náš stát.Všimněte si,že je hovořeno o cit: "Stále vlivné Bratrstvo pravdy a lásky,dnes porůznu......" . Můžeme mít v tomto smyslu různé názory na tehdejší OF prolezlé buhví čím(námět na jinou diskusi).Pan Zahradil bude určitě vědět o čem hovoří.Že si vyřizuje tímto prostřednictvím jakési účty s Bursíkem je jeho věc a já jsem se k tomu už tady vyjádřil.Krom toho pan Bursík také není žádná Hvězda Betlémská.Víme o nadměrné polaritě na politické scéně,takže to tak berme.
Pro mne je jasným signálem pouhopouhý fakt:Pokud je pan Bursík ochoten kooperace s Paroubkem a rudou suitou směřující k podpásovým dehonestacím současného presidenta,jsem téhož názoru jako pan Zahradil.Podotýkám,že ani ODS(vzniknuvší z platformy OF),ani chybující Klaus nejsou mými idoly.Ale nesnáším tuhle bandu sprostých hulvátů,vylévajících zde kýble špíny a vyslovených hnusů.
To se Vás pane Cihlář pochopitelně netýká.Přestože jste využil této stránky,k neadekvátnímu (i když z části pravdivému) útoku proti současnému presidentu České republiky. Ivan.
01. 02. 2008 | 14:14

PetrCihlar napsal(a):

to IH:
Jen krátce několik nesouvislých myšlenek, nemám moc prostoru: Myslím, že článek pana Zahradila je především o volbě prezidenta a o panu Klausovi, pan Bursík se jen hodil jako prostředek. Co jiného by v tuto dobu pan Zahradil řešil, než volbu prezidenta.Dále nevidím nic špatného na tom, že pravicového Švejnara podporuje SZ+CSSD. Prostě pan Klaus je špatný prezident, proto že je prezidentem stranickým. To, jak vetuje zákony, zasahuje do exekutivy (např. jmenování soudců), vykládá si ústavu jak chce, to nemá obdoby a nezná omluvy. Zjednodušeně by se dalo říci, že každý jiný člověk bude lepším prezidentem. Skutečnost je ale taková, že pan Švejnar je opravdu silným a podle mého názoru velmi vhodným člověkem na tento post. Možná ho ČSSD podporuje jen proto, že jiný kandidát by prostě neprošel. Nemohou někoho podporovat jen napůl. Navíc je u něj garance, že pozvedne politickou kulturu a nebude jen dalším pomocníkem jedné parlamentní strany.

Pokud jde o rozdělení OF na politické strany...... Někdy je třeba, aby politiku právě politici nedělali. To je například úřad prezidenta. Zmíněný prezident Havel přece dělal politiku. A z jaké je politické strany? Pravděpodobně si budeme opravdu muset počkat, až celá současná garnitura vymře a příjde nová generace.

Ještě malá poznámka...Být poslancem, styděl bych se zaměstnávat jako asistenta svého rodinného příslušníka. Styděl bych se využívat všech možných i nemožných výhod jen proto, že na ně mám nárok. Týká se to českých poslanců v Praze i těch v Bruselu. Styděl bych se ucházet o post europoslance, kdybych neznal jazyk. To není na pana Zahradila, nevím, jak na tom je. To co ale vím je fakt, že být poslancem v cizině je bezva práce. Komu se ti lidé zodpovídají a kdo má přehled o jejich práci? Přitom... Stejně jako čeští občané po otevření hranic v západních supermarketech, musí působit rozpaky mezi svými západními kolegy i naši nevyzrálí europoslanci. Ale to je opravdu už asi hodně mimo tuto diskuzi. Nechal jsem se zase trochu unést. Omlouvám se :-)
01. 02. 2008 | 20:13

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Cihlář neomlouvejte se.Vaše mysl používá jiných kriterií k hodnocení událostí.Předpokládám,že máte hodně kvalitních a objektivních informací,které Vás opravňují k tak závažným soudům.
Jsem Vám podobný ve svých odsudcích třebas ke komunistům.Mám ale zcela jistě perfektní,historií,obecným soudem ,osobními zkušenostmi,vědeckými metodami ověřené informace,které mě k mým závěrům dovedly.
Pokud i Vy jste způsobilý ke svým závěrům v podobných intencích je to vaše věc.Já vám to vyvracet nebudu.Vyřiďte si to sám se sebou.Ivan.
01. 02. 2008 | 22:57

PetrCihlar napsal(a):

TO IH:
Samozřejmě vycházím jen ze svých poznatků a prožitků, z četby zahraničního tisku a rozhovorů s lidmi. Tyto informace nikdy nebudou ani úplné, ani objektivní. Subjektivně hodnotím subjektivní informace, vytvárám si subjektivní názor a jsem si toho vědom. Toto je blog, netesám svoje slova do kamene, dobře vím, že se mohu mýlit. Vám neoponuji. Možná se pletu a procento "šibalů" je všude stejné bez ohledu na politickou stranu a stádní příslušnost.
02. 02. 2008 | 06:34

PetrCihlar napsal(a):

PS, omlouvám se za ty překlepy, ten poslední vypadá proveden záměrně :-) Prosím editora, aby to opravil
02. 02. 2008 | 06:36

Mirek napsal(a):

Vaclav Klaus neni cestny clovek a protoze prezidentske volby jsou uskutecneny stranami koalice, tudiz tito zkorumpovani jednotlivci nebudou nikdy volit cestneho jedince, jelikoz by byli samy proti sobe. Klaus si ulil miliony do Svycarska a misto prezidentem by mel byt ve vezeni. Alespon je videt, ze toto je narod zlodeju a pokud uredni osoby nebudou trestani za trestne ciny dvojnasobnym trestem, tak to je vysmech narodu. Misto toho si daji imunitu a delaji si co chteji.
02. 02. 2008 | 12:54

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane profesore,jak komentujete a hodnotíte události minulosti Vy - je pro mne nepřijatelné.Můžete si psát o "programové ztrátě soudnosti,o KojzarechY" co chcete.Můžete mě porovnávat s čímkoliv.Nijak se tedy nelišíte od těch,kteří vám tolik vadí.Vaše věc.
Komunisté minulí současní,budoucí je všechno jedna pakáž.
Současná část sociální demokracie si s demagogií a manýrami komunistů v ničem nezadá.
Že by se Lenin divil(jak deklarujete)mě je stejně jasné jako Vám pane.Tak si nechte toho vašeho Lenina - spolu diskutovat nebudeme. Ivan.
Pane Zahradile promiňte. Ivan.
02. 02. 2008 | 14:41

franta napsal(a):

Je úsměvné, když modráci píšou o jakési degradaci!! Poté, co zkorumpovali, co se jen dalo, vydíráním si zařídili většinu v parlamentě, zmanipulovali justici, zhoršili životní úroveň, fandí jenom pracháčům, sebrali lidem možnost zdravotní péče, hradní Narcis poškozuje republiku v cizině a nedemokraticky fandí své partaji. Sbírka opravdu hnusných lidí!!!
02. 02. 2008 | 18:47

Ivan Hochmann napsal(a):

To Stejskal:
Divím se Vám pane.S takovými jako Růžena a Hořejší dostanete akorát průjem,nebo bolení hlavy.Je to pořád dokola.U Růženy bych to pochopil,ale ten učitel mě opravdu zneklidňuje.Ivan.
Mám dotaz : Jakým způsobem se vybírají osobnosti mající právo zveřejňovat svoje názory na vlastním blogu? Ivan.
02. 02. 2008 | 19:03

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Hochmanne,

zatím na sobě žádné nežádoucí příznaky coby následek diskuse nepociťuji. Debatuji rád.

Osobnosti vybírám podle svého vlastního uvážení. Snažím se, aby názorové spektrum bylo co nejzajímavější a blogeři dokázali přinášet témata, která provokují diskusi.

Libor Stejskal
02. 02. 2008 | 20:32

Vašek napsal(a):

Pane Zahradile, z nadpisu článku
jsem se naivně domníval, že píšete konečně věrohodně o sobě. Ale opět trpké zklamání. Ale jen tak dál, jednou budete třeba také prezident. Ovšem pokud ODS nezmění ústavu, aby Velký Vůdce Klaus mohl být potvrzen v úřadu i po své (Zachovej nám ho Hospodine) smrti. V KLDR to vyšlo, proč ne tady?.
02. 02. 2008 | 21:31

Ivan Hochmann napsal(a):

Tož ano - když Vás to baví?Děkuji za vysvětlení.Ivan.
02. 02. 2008 | 21:35

Milan napsal(a):

K Vaškovi: To je dobré. Z textu je patrné, že Bursík odmítl velkorysou nabídku ODS, že si přebarví ptáky na zeleno. Muselo je to překvapit, když s KDU jim to tak snadno vyšlo, jak vyplynulo z upřímného vyznání C.Svobody, který si spletl ve svatém rozpoložení televizní kameru se zpovědnicí.
02. 02. 2008 | 22:57

Josef napsal(a):

Pane Zahradile, Chápu Váš strach i strach Vášich kolegů "z Bratrstva kočičí pracky". Váš tatinek se o Vás stará, zametal roky ve vládě a i jako hlava státu veškeré Vaše lumpárny od LTO. až po nejrůznější podvody pod koberec a to i za cenu, že jako hlava státu se pokuší paralyzovat sodní systém. Chápu, že jeho konec u moci většina Bratrstva kočičí pracky vnímá jako katastrofu a nevíte, co s Vámi bude dál. Ono bude třeba očistit ekonomiku od peněz ze zločinu a drog. Výroky, že nejsou žádné čisté a špinavé peníze, že jsou pouze jedny peníze a s těmi on pracuje není třeba více doplňovat. A jeho doslova psychopatický pohled na žívotní prostředí, okomentovaný slovy, že není nutné se starat o životní prostředí, trh to všechno srovná, to je třešnička na dortu. No, hoši třeste se, to jednou skončí.
03. 02. 2008 | 03:28

Bývalý pol.vězeň 13153 napsal(a):

Pane Zahradil,
jsem volič pravicových stran.Nejsem ale sympatizantem rúzných polobohů typu dnešního pana presidenta a nebo Karla Gotta. Nevím proč ODS tak neuprosně trvá na zvolení V.K.,když se ukázalo že pan president má velké chyby co se týká hlavně názoru EU. Vím že tyto názory hlásáte i Vy co by klon V.K.Je jisté že ODS v současné vrcholné reprezentaci udělá vše aby na hradě usedl současný pán, ale je to škodě České republiky. To ale ODS a Vám vůbec nevadí, Vy své své korýtka taky těžko jednou budete opouštět. Velmi mě mrzí, že já již dal jednou hlas Vám. Je to moje chyba, příště si dám pozor!!!!
03. 02. 2008 | 10:52

petrcihlar napsal(a):

Ods musi mit na hrade Klause. Zadny jiny president by jim nepodepsal vsechny zakony, pripadne nevracel vsechny zakony opozice
03. 02. 2008 | 12:58

Realista napsal(a):

P. Zahradile, že Vás to baví, zkuste také už něco jiného než tu posedlost Klausem. Mentálně Vám to prospěje.
03. 02. 2008 | 18:40

Furt levý napsal(a):

Pokud je známo, tak Klaus a Topolánek nejsou velcí kamarádi. Byl to V.K. který první použil pojem "Tupolánek". Co z toho vyplývá? V.K. potřebuje hlas ODS a dalších ke svému zvolení. Pak ale už nebude nikomu vázán žádným slibem, neboť jeho poslední volební období z něj učiní "neřízenou střelu" a v žádném případě se nenchá vodit Tupolánkem. Nebude podepisovat Topolánkovi ani všechny zákony a myslím si, že přivodí i jeho pád s tím, že si tam dosadí své "koně" pro boj s EU. Je pozoruhodné jak se podivně mlčí o jeho spolupráci s StB (v ČR byla jeho složka skartována jako u mnohých dalších dnešních mocných) a naopak je snaha pošpinit Švejnara kvůli jeho otci (ani Švejnar není mým koněm). VK a jeho nohsledi včetně Zahradila "vynikající" jeho nepřirozeně" vysokou postavou se musí zaštitovat někým vyšším!
03. 02. 2008 | 22:41

polda napsal(a):

Pane Zahradile, z Vašeho působeni v EU parlamentu jsem si myslel, že jste němý!!!??? Ale že umíte psát v to jsem vůbec nedoufal!!!......
04. 02. 2008 | 10:52

ich napsal(a):

No, v jednom mate pravdu- sehnat dobreho kandidata pro levici asi nejde. Taky to tak dopadlo- byl vybran Antiklaus. To mozna svedci o lehke impotenci levice v techto dnes, ale take to take rika, ze Svejnar je tu pro vsechny, ne pouze pro levici. Myslim si proto, ze je to daleko lepsi kandidat na prezidenta, nez V. Klaus. Ceske ovzdusi potrebuje zmenu v podobe nekoho, koho nebude mit rada lidi zafixovana, jako nejvetsiho tunelare 90. let. V. Klaus neni spatny prezident, ale post cestneho clena ODS mi na Hrade vadi. Prezident je obecne spise ikona nez clovek, na kterem by zaviselo to "dulezite" v CR. Proto bych chtel mit dalsich 5 let na Hrade nekoho, kdo predstavuje reformu a nove vize. Proto fandim Svejnarovi.
04. 02. 2008 | 17:20

Tak co napsal(a):

Je evidentní, že k Tobě Zahradile puberta ještě nedorazila! Až dorazí, to bude blázinec.
04. 02. 2008 | 18:11

michal napsal(a):

Pane Zahradil, vy jste tak infantilni. Bezte raadsi fandit Slavii nebo Sparte, tam se vase zaujeti pro vec bude hodit!
05. 02. 2008 | 00:22

Aleš napsal(a):

Váš komentář mě jen utvrdil v tom, že většina čelných předstvavitelů ODS je intelektově podvýživená, schopná pouze papouškovat názory svého čestného předsedy. Nikde žádné argumenty, v čem Je Klaus lepší než Švejnar. Od europoslance bych čekal analýzu obou kandidátů a ne ideologické bláboly o bratrstvu pravdy a lásky. V jednom Vám tento zmatený příspěvek ale dává za pravdu. Pokud v europarlamentu sedí poslanci jako Zahradil, je tato instituce opravdu zbytečná.
05. 02. 2008 | 09:41

muf napsal(a):

Pane Zahradile, nenechte se těmi sprostými příspěvky znechutit !
Každý, kdo sena aktuálně zastane Václava Klause je vzápětí terčem podobných nadávek.
Jak se nemusíme podepsat, to se nám to nadává ...
05. 02. 2008 | 11:05

Josef napsal(a):

Pane Zahradile,
plně s Vámi souhlasím.
05. 02. 2008 | 12:45

Antonín Pokorný napsal(a):

Aby bylo jasněji:-)
Pan Zahradil na onom sněmu OF nebyl žádným řádovým delegátem.Byl účelně vybraným volitelem Václava Klause manažerskou sítí OF, která se v drtivé většině rozhodla změnit budoucnost OF.Nikoliv proto, že již dávno před tímto sněmem byly vytisknuty plakáty nového předsedy OF - Martina Palouše.Rozhodnutí o přeměnu OF a následný přechod na stranický systém byl přijat skupinou lidí, kde většinu tvořili manažeři OF. A jen Ti vědí, kolik bylo třeba přemlouvání, aby se VK pochlapil a nechal se zvolit předsedou OF. A to ještě v den jednání sněmu.
Pan Zahradil byl pouze jedním z těch hlasů nutných k prosazení změny a postupného ukončení OF.Za jeho delegaci odpovídal příslušný manažer.
Martin Bursík byl na druhé straně lodi, která vůbec takový vývoj nepředvídala a byla jím naprosto konsternována. I to svědčí o dobré práci manažerů OF.
Označováním skupiny lidí z té druhé strany za bratrstvo je přinejmenším přihlouplým a zjednodušujícím názorem tehdy bezvýznamného volitele, jehož nesplněnou ambicí zůstává post ministra zahraničí.
Je v podstatě jedno, zda bude na hradě ten či onen, protože ani jeden není státníkem.
Nakonec to byl i pan Švejnar, který podepsal profesuru V.Klause, jako člen odborné komise.
Tím čím jsme, jsme po zásluze a nezbývá, než si to prožít:-)
Pěkný den bez takové nedůležitosti, kterou je dnes volba prezidenta zúžená na obchod s hlasy.
06. 02. 2008 | 06:48

Voto napsal(a):

Pane Zahradil, jen tak dále.
Pokud budete takto uvažovat, tak
se pravice v ČR nevzchopí. Mimochodem ODS pouze mluví o tom ,že je pravice, ale pravice v této republice nikdy nebyla. Je mně líto, že to 19 let nevíte.
06. 02. 2008 | 14:22

Patrik napsal(a):

Kdybych byl panem Švejnarem, dělalo by se mi poměrně nevolno, že mi zastánci jsou takoví řvouni a mnohdy i hulváti. Ale pokud to domýšlím, je vlastně především zapotřebí hlasů této části národa, většinou se z hospody staví i k volbám. Nakonec Gottwald a Führer se prostřednictvím těchto lidi, dostali "demokraticky" k moci.
06. 02. 2008 | 16:56

Ivan Hochmann napsal(a):

Pane Pokorný skládám poklonu.Právě tyto události jsou vysvětlením dnešních postojů jednotlivců.Bylo by vhodné představit dnešním nepamětníkům onu dobu aby mohli pochopit jakým způsobem se formovaly nové struktury a celý systém budování státu.Dnešní lidé se nebudou prokousávat svazky tehdejších historiků.V Brně se tehdy množily přetisky "Budování státu" politologického ústavu právnické fakulty Masarykovy university pod redakcí pánů J.Johanese,V.Chalupy,a D,Nováka,- ve kterých je možné dohledat pouze fragmenty událostí.Právě tento klíčový sjezd OF je i pro zasvěcené velká neznámá.Právě těsně před tímto sjezdem došlo k útlumu komunikace mezi Prahou a ostatní republikou.Myslím, že dnes zveřejněné události se 17-letým zpožděním by mnohé současné politické peripetie názorně osvětlily.Vidím z těchto stránek,že dnešní veřejnost nemá ani potuchy ,co se od 17.listopadu po roztržení státu událo.Ivan.
06. 02. 2008 | 18:46

Ivan Hochmann napsal(a):

Toto je také námět pro pana Stejskala.Dejte prosím prostor také těmto lidem,místo pitomého opruzování,provokace a osobní dedukce různých programově a účelově zaměřených docentů a profesůrků.Děkuji.Ivan.
06. 02. 2008 | 18:53

Veejay napsal(a):

Mám pocit, že si pane Jane "Uvozovko" Zahradile myslíte, že jste vtipný. Mám patrně jiný smysl pro humor. Vy nejste členem stále ještě vlivného bratrstva "Pravdy a lásky", Vy si nevyřizujete osobní účty s oponenty denunciací jejich (dokonce dávných) postojů. Patrně budete členem bratrstva Odpudivé denunciační strategie "ODS". Ironie a nedostatek nadhledu - to je deviza!
22. 04. 2008 | 21:26

Free Ringback Tones napsal(a):

thanks you very much for your information
13. 03. 2010 | 02:49

cartier ballon blue napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
25. 03. 2010 | 06:38

cartier cheap napsal(a):

It would be great if you have other great things just like this. I really love it. Thanks!
25. 03. 2010 | 07:26

watchesaler.com napsal(a):

watchesaler.com are watches'direct manufacturer,only providing best quality watches and satisfactory service.brands such as Bedat Watches which are our hottest watches.http://www.watchesaler.com/
http://www.watchesaler.com/
http://www.watchesaler.com/...
http://www.watchesaler.com/...
http://www.watchesaler.com/...
http://www.watchesaler.com/...
http://www.watchesaler.com/...
15. 06. 2010 | 10:05

Kabaporbibtut napsal(a):

[url=http://www.sacochelongchamppascher.fr/planètes-sac-à-main-noisette-solde-en-ligne-p-169.html]sac longchamp planete pas cher[/url] Alors que de nombreux sites doivent leur r ussite leur positionnement d'origine, exclusivement bas sur le prix, il est devenu fondamental de r pondre pr sent sur toutes les autres dimensions, comme la s curit de la transaction et le service client, assure Jean-Daniel Pick.

[url=http://www.sacochelongchamppascher.fr/longchamp-embroidered-navy-solde-en-ligne-p-121.html]sacs pliages longchamps[/url] On assiste pourtant actuellement au retour surprise des figures de l d : Farley Jackmaster Funk, Lil Louis, Marshall Jefferson ou Tim Simenon de Bomb The Bass.

[url=http://www.sacochelongchamppascher.fr/le-pliage-medium-sac-shopping-navy-solde-en-ligne-p-68.html]sac longchamp pliage medium[/url] - en 茅crivant les sc茅narios de My Beautiful Laundrette (1985) et de Sammy et Rosie s'envoient en l'air (1987), deux films provocants (sexe, rock et samosas) r茅alis茅s par Stephen Frears.

[url=http://www.sacochelongchamppascher.fr/rouge-sac-longchamp-jeremy-scott-solde-en-ligne-p-170.html]sac longchamp rouge[/url] La chanteuse a lanc sa promotion au printemps avec le single "Big Hoops (Bigger the Better)", tr s inspir des sons du d but des ann es 90 selon la chanteuse, sans succ s.

[url=http://www.sacochelongchamppascher.fr/noire-sac-longchamp-statue-de-la-liberté-solde-en-ligne-p-153.html]sac porté main longchamp[/url] Mais loin de l'abattre, la col猫re qu'elle a pu ressentir 脿 ce sujet nourrit son app茅tit de vivre et sa volont茅: Adele a une revanche 脿 prendre.

[url=http://www.sacochelongchamppascher.fr/noire-longchamp-planètes-1623-solde-en-ligne-p-148.html]sac planete longchamp[/url] Une artiste rare et incontournable..

[url=http://www.sacochelongchamppascher.fr/le-pliage-besace-taupe-solde-en-ligne-p-26.html]sac longchamp besace[/url] Mal embarqu茅 avec un num茅ro en dehors dans les stalles de d茅part, il s'est gentiment fait glisser dans le dos des leaders avec un Montalban qui ne d茅tenant avant coup, qu'une seconde chance.
06. 06. 2013 | 06:37

Kabaporbibtut napsal(a):

[url=http://www.sacochelongchamppascher.fr/magenta-longchamp-planètes-1623-solde-en-ligne-p-141.html]sac porté main longchamp[/url] Si tu me lis Mehdi: tu l'ouvriras ton restau, dans la dignit茅 :-).

[url=http://www.sacochelongchamppascher.fr/le-pliage-sac-de-voyage-navy-solde-en-ligne-p-105.html]sac voyage longchamps [/url] C'茅tait important pour moi de montrer que les skinheads n'茅taient pas au d茅part ces racistes, infiltr茅s dans des mouvements d'extr锚me-droite et du National Front, de dire la v茅rit茅 sur la naissance de la culture skin..

[url=http://www.sacochelongchamppascher.fr/longchamp-embroidered-petite-praline-solde-en-ligne-p-127.html]sac porté main longchamp[/url] [.] Pour tout le monde, non C'est ce qui nous fait le plus vibrer, et on continue faire des films parce qu'on n'y comprend toujours rien.

[url=http://www.sacochelongchamppascher.fr/longchamp-le-pliage-sac-victoire-beige-solde-en-ligne-p-139.html]sacs à main longchamp pas cher[/url] Un grand merci pour le Beggar Prince Mr Arethius au fait! Et qui plus est je crois que je n'ai pas bien compris ta question: le castlevania est 脿 nouveau dispo si tu as des trucs 脿 l'茅change (la personne qui l'avait optionn茅 avait confondu Panzer Dragoon Saga et Panzer Dragoon).

[url=http://www.sacochelongchamppascher.fr/planètes-petite-sac-à-main-noir-solde-en-ligne-p-162.html]sac longchamps noir[/url] Les quatre ados avaient chacun relook茅 son Solex pour l'occasion", poursuit Sabine.

[url=http://www.sacochelongchamppascher.fr/le-pliage-sac-de-voyage-myrtille-solde-en-ligne-p-103.html]sac de voyage longchamp pliage[/url] Une rumeur persistante court l'Assembl茅e qui la dit fatigu茅e, souffrante.

[url=http://www.sacochelongchamppascher.fr/le-pliage-pochette-trousse-loden-solde-en-ligne-p-69.html]pliage pochette[/url] Quant au 芦 en partenariat avec la DRIRE 茅voqu茅 par le m锚me Pinocchio LE SECH, nous croyons plut么t que GDE-TRAFIGURA a communiqu茅 aux services de l'Etat les mesures qu'elle compte prendre pour rem茅dier 脿 son forfait.
06. 06. 2013 | 21:34

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy