Jak Pavel Telička "vytěžuje" EU

31. 05. 2007 | 07:50
Přečteno 19960 krát
Vhled do postojů bruselských lobbyistických kruhů může být mj. poučnou a názornou ilustrací jedné z tváří EU. Takový vhled nabídl ve svém posledním příspěvku jeden z profesionálních bruselských eurolobbyistů Pavel Telička, dříve český a poté krátce evropský státní úředník (není mi známo, zda je zároveň stále ještě angažován ve stínové vládě ČSSD).

P. Telička vytýká české vládě a prezidentovi, že se v rozhodovacích procedurách EU příliš orientují na zachování jednomyslnosti a práva veta. Tvrdí, že je to příznakem „reaktivního“ postoje a důkazem neschopnosti a nezájmu vytvářet aktivně budoucí podobu EU. Zdůrazňuje, že EU není postavena jen na smlouvách, ale také vytvářena nutností přijímat politické akty a normy (komunitární právo). Ač to není nikde explicitně řečeno, předpokládám z uvedeného, že P. Telička patří do okruhu příznivců nové metody hlasování kvalifikovanou většinou (QMV) dle „euroústavy“ a rozšířeného používání tohoto typu hlasování oproti stávajícímu stavu. To vše bývá zpravidla zdůvodňováno potřebou vyšší „efektivity“ a „akceschopnosti“ EU.

To je jistě jeden z legitimních pohledů, který snazší vytváření aktů a norem na evropské úrovni považuje za nezbytné ( o důvodech o chvíli později). Proti tomu však stojí jiný názor, který tvrdí, že dnešní EU produkuje naopak příliš mnoho aktů, norem a komunitární legislativy, s nimiž nepřetržitě zahlcuje či doslova zapleveluje národní právní řády členských států. Proto není důvod evropskou normotvorbu dále usnadňovat, ale naopak její objem zredukovat, zpřísnit pravidla pro její vytváření, popř. celý tento balík podrobit rozsáhlé revizi, která z něj odstraní nadbytečné, nepoužívané nebo dokonce zcela škodlivé výtvory. To lze provést několika způsoby, např.:

1) zachováním extenzivnějšího práva veta a jednomyslného rozhodování v Evropské radě
2) zavedením tzv. „červené karty“ pro národní parlamenty (tedy jejich možnosti zastavit přípravu nějaké unijní legislativy)
3) modifikací systému QMV, o němž jsem se zmiňoval minule (tzv. jagellonský kompromis, připravený Poláky)

Připomínám, že v posledním případě jde o to, aby se znesnadnilo vytváření hlasovacích mocenských kartelů v Evropské radě, k nimž bylo v návrhu „euroústavy“ - bohužel pro nás - velmi silně nakročeno. V situaci, kdy se stále jasněji na konkrétních případech ukazuje, že evropská legislativa je také nástrojem konkurenčního boje, je vznik takového kartelu (či direktoria) nebezpečnou věcí. Jeho účastníci mohou totiž rozhodujícím způsobem ovlivňovat ekonomické prostředí EU. Některé "staré" členské země EU, které se obávají ekonomických reforem, mohou pak takto, prostřednictvím společně naoktrojovaného zákonodárství, začít vyvážet své problémy do "nových" členských zemí a ostatně už se tak děje.

Nyní k důvodům těch, kteří argumentují „efektivitou“ a „akceschopností“ a chtějí výrobu evropského práva dále ulehčit : ať si o tom myslíme cokoliv, mohou být opravdu vedeni ryzím přesvědčením, že komunitární právo představuje samo o sobě takové veřejné blaho, že je právě proto zapotřebí co nejvíce usnadnit další rozlévání tohoto blaha v pokud možno největším množství po území celé EU (tady zbývá jen poznamenat, že cesta do pekla bývá zpravidla dlážděna dobrými úmysly).

Může to být ale i jinak. Pro lobbyistu, působicího na úrovni EU a zejména v oblasti evropské legislativy (ať už se týká čehokoliv), je přece rostoucí houština nepřehledného evropského práva dobrodiním, protože mu zvětšuje operační prostor pro jeho činnost, zvyšuje jeho hodnotu na trhu coby exkluzivního specialisty na evropské právo a přináší mu další klienty. Naopak neštěstím je pro něj jednoduchá, přehledná a srozumitelná legislativa, která nenutí své uživatele najímat specializované lobbyisty a konzultanty.

Je proto třeba mít se na pozoru vždy, začnou-li lobbyistické kruhy argumentovat tím, že je nezbytné v zájmu „akceschopnosti“ a „efektivity“ EU usnadnit další tvorbu evropské legislativy, odbourávat jednomyslnost a naopak rozšiřovat působnost QMV.

Kromě toho, že P. Telička – ač zřejmě bezděčně, nechtěně a implicitně – podpořil svým článkem druhou hypotézu z předchozího odstavce, postaral se i o zábavu několika šťouchanci osobního rázu. Za pozornost stojí zejména věta, v níž sděluje, že jej můj nedávný rozhovor v MFD vybízí, aby sám nabídl „ucelený pohled“ na to, co si o nás opravdu myslí politici a diplomaté z jiných členských zemí EU. Zřejmě se tím snaží naznačit, že takový „ucelený pohled“ buď vůbec neznáme, nebo jej tajíme, asi proto, že je pro nás nepříznivý. Místo toho si pak před veřejností lidově řečeno honíme triko.

To je ovšem mimořádně dětinská úvaha. Nezbývá, než konstatovat, že mimo vlastních zdrojů existuje na zjišťování takto „uceleného pohledu“ v rámci vlády celý jeden specializovaný úřad se stovkami kariérních diplomatů (jmenuje se MZV a P. Telička tam také působil). S jeho informacemi pečlivě pracujeme a já k práci tohoto úřadu přece jen chovám výrazně větší důvěru, než k případným informacím jedné soukromé firmy (nic ve zlém).

Nicméně zmíněná věta mi připomněla, že právě P. Telička byl ve své době jedním z opravdových mistrů ,„ojedinělého“ vlastního „sebehodnocení“ (možno též použít svrchu uvedený termín „honění vlastního trika“), ač právě tento pomyslný prohřešek vytýká zrovna mně. Abych si to oživil ještě lépe, našel jsem si na webu pár jeho starších rozhovorů z doby, kdy byl ještě hlavním vyjednavačem našeho členství v EU (ty podmínky tedy opravdu nic moc), velvyslancem v Bruselu a krátce komisařem a které věru nejsou ukázkou zrovna nízkého sebevědomí. Dobře jsem se nad jeho tehdejším „ojedinělým“ stylem sebeprezentace a budování vlastní image znovu pobavil, doporučuji.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Emil 40 napsal(a):

Po předčtení vaši "úvahy " se domnívám, že vy asi nebudete tím pravým přínosem republiky v EU a nezlobte se na mne, proč tam vlastně jste, když z každého vašeho vystoupení čiší, že EU nemusíte.Nebo se cítíte jako takový zvláštní pozorovatel, ale nevím jak si mám tedy vaši činnost vysvětlit,když neznám vaše konkrétní výsledky práce.Přezto vám přeji krásný den.
31. 05. 2007 | 08:08

Solon napsal(a):

Neproduktivni"politik"v mysleni
nevim,proc vlastne byl delegovan do EU.Asi pro svuj aristokraticky ksicht.
31. 05. 2007 | 08:15

Robos napsal(a):

Klasická práce ODS - "užívání korýtka v trafice" a přemílání naučených frází od pana V.K. nejmocnějšího a nejchytřejšího na celém světě.
31. 05. 2007 | 08:23

Michal napsal(a):

Pane Zahradile, moc pěkný článek. Můžu vás ujistit, že já se jako občan cítím vámi velmi dobře zastupován. Nenechte se odradit socialistama.
31. 05. 2007 | 08:24

Petr napsal(a):

Dobrá práce, pane poslanče!
31. 05. 2007 | 08:38

Václav napsal(a):

Jestli je v EU mnoho takových komunistů-dop*delistů typu Teličky, tak je opravdu lepší ponechat co nejvíc pod dohledem národních parlamentů. Evropa 1500 let válčila, je hloupé očekávat úplné sjednocení za pouhých několik 10tek let. Zatím nám velmi prospívá proces pozvolného sbližování.
31. 05. 2007 | 08:38

František Kocourek napsal(a):

Pane Zahradile,
díky za Váš článek,stupid-
ní levičáci všech odstínů rudé barvy,nahradili Moskvu Bruselem.Poníženě vzhlížejí a prosí
bruselské europoslance/ komunisty převlečené za socialisty/aby jim vytvořili ráj na zemi a oni levorucí jak terecké šavle nemuseli makat.
31. 05. 2007 | 08:40

aleš007 napsal(a):

škoda že místy sklouzáváte do osobní roviny, jinak dobrý článek. Škoda, že není v mfd nebo jiném masovém médiu.
31. 05. 2007 | 08:57

Rejpal napsal(a):

Mela to byt odveta na clanek pana Telicky? Jestli ano tak si myslim, ze to pana Zahradila nebylo hodne. Radeji bych si precetl jak vnima pan Zahradil EU, jak chce postupovat dal, nebo jestli chce z Ceskou Republiku z EU dostat ven. Je tam moc reakci na Telicku a malo vlastnich nazoru.
31. 05. 2007 | 09:00

Michal N. napsal(a):

Teličkou celý článek začíná i končí. Proč? Známe všichni Váš postoj, zkuste ohodnotit rozvoj Vašich představ v průběhu času stráveného ve funkci. Schází Vám nadhled a vize. A na víc než skalní negativismus asi nemáte. Tohle není věc rozumu a inteligence, kterou jistě oplýváte. Je to záležitost pocitová. Rozšiřte si prosím vědomí...
31. 05. 2007 | 09:01

Thor napsal(a):

No ani zapšklé články neovlivní to, že Vás Telička svou odborností a rozhledem válcuje jak jen může.
31. 05. 2007 | 09:02

Michal N. napsal(a):

to Rejpal: asi jsme na stejné vlně...
:)
31. 05. 2007 | 09:03

M.Najman napsal(a):

...hle, je nás víc!
31. 05. 2007 | 09:04

Michal napsal(a):

Pro Thor: a z čeho takhle usuzujete? To, že Telička se už nemůže dočkat každého nového papíru, který splodí v Bruselu a okamžitě ho pilně hujerovsky nastuduje, z něho ještě nedělá odborníka s nadhledem. Má z toho dobrý job, tak to obhajuje. Nic víc za tím nehledejte.
31. 05. 2007 | 09:15

Petr Kraus napsal(a):

Nabubřelost pana Zahradila je všeobecně známá. Pro mne je tento člověk ostuda ČR v zahraničí. Naštěstí jeho styl " vždy buď proti ", z něj udělal postupem času pro naprostou většinu lidí doma i v zahraničí již jen zábavnou estrádní figurku. Srovnávat přínos zahraničního angažmá pana Teličky a pana Zahradila ve prospěch této země mi přijde naprosto zbytečné. Jen se bojím co pan Zahradil vymyslí nyní, když si sám musí dobře uvědomovat jakou karikaturou se vlastní vinou stal. Jeho zviditelnění bude stále těžší. Třeba si koupí bubínek a žertovnou čepičku.
31. 05. 2007 | 09:30

Jana napsal(a):

Dobrý článek. Jsem ráda, že nás konečně zastupují lidé, kteří se před euroouřady neplazí na kolenou.
31. 05. 2007 | 09:35

V.Novák napsal(a):

Skvělé !!Opravdu odmítám aby politický odpad ,v našem případě typu Špidla, řídil chod Evropy.A z vyjádření evropských komisařů je zřetelné,že mají stejné "kvality" jako Špidla.
31. 05. 2007 | 09:50

luk napsal(a):

Ten Telicka vam ale pekne lezi v zaludku,ze?Uvedomujete si,ze jste jen prisluhovac V.Klause, ktery je chorobny touhou po popularite?
31. 05. 2007 | 09:51

pepin napsal(a):

Pěkně napsáno, podstata současné EU je vystižena v odstavci : "Pro lobbyistu, působicího na úrovni EU a zejména v oblasti evropské legislativy (ať už se týká čehokoliv), je přece rostoucí houština nepřehledného evropského práva dobrodiním, protože mu zvětšuje operační prostor pro jeho činnost, zvyšuje jeho hodnotu na trhu coby exkluzivního specialisty na evropské právo a přináší mu další klienty." To je naprosto přesné, celá euroústava měla sloužit jako báječná živnost pro stovky samozvaných či jejich kamarádů (viz Telička).
31. 05. 2007 | 09:54

Petr Kraus napsal(a):

Přidávám trošku do mlýna a to proto, se zde objevilo jméno Petr Kraus s tak debilním levicovým komentářem, který nekrytycky zbožňuje EU a p.Teličku (podmínky opravdu nic moc), že mě to připomíná dobu, kdy mít vlastní názor, být připraven k suverénnímu jednání s kýmkoliv a na jakékoliv úrovni bylo nemyslitelné. Přeji p.Zahradilovi pěkný den. Petr Kraus
31. 05. 2007 | 10:08

Jan F. napsal(a):

Tedy pane Zahradile - dávat do příčinné souvislosti množství a kvalitu přijímaných předpisů ES a způsob hlasování v Radě (tedy pouze v jednom ze dvou zákonodárných orgánů EU), to chce opravdu pořádnou porci odvahy nebo bezelstnosti. A že by lékem byla jednomyslnost?:)

Máte-li za to, že množství evropských předpisů překračuje únosnou míru (a v některých případech je to pravda), co brání EP, aby tyto předpisy nepřijímal pro jejich nadbytečnost? Proč v EP nebojujete důraznějšími prostředky za zjednodušení legislativy? A proč to nečiní jednotlivé státy v Radě?

A pokud jde o mnohdy bídnou obsahovou úroveň těchto předpisů, dobře jako realista víte, že původní čisté a jasné návrhy předpisů bývají nejprve v Radě zaplevelovány ve jménu politických kompromisů (a že by jich s tou vaší jednomyslností notně přibylo) a poté je v EP dostane do ruky 736 ješitných europoslanců, pro něž je otázka prestiže své mnohdy pochybné pozměnovací návrh prosadit stůj co stůj. Jediným výsledkem je poničená legislativa a nesrozumitelnost. To je ovšem zvykem ve všech parlamentech - i těch vnitrostátních. Ostatně s tím máte rovněž své zkušenosti, že?
31. 05. 2007 | 10:14

gurmet napsal(a):

Teda já smekám před tímhle trpaslíkem. Na jeho postavu a myšlení je jeho práce v EU rovna kolosálnímu dílu. Je zapotřebí toto dílo promítnout do příštích školních osnov bez odkladu. G.
31. 05. 2007 | 10:51

Ivan B. napsal(a):

Pane Zahradile,víte jaký je rozdíl mezi váma a Teličkou? Vy jste byl vždy jen takový "plácal". Ještě nikdy jsem od vás neslyšel nějakou srozumitelnou a logickou úvahu nebo vizi. Vždy jen někoho napadáte, tváříte se tragický děd vševěd a semelete hrušky třeba i s jahodama. Pan Telička je jeden z nejschopnějších a proto mnoha "odborníkům" leží v žaludku. Má dar přesného, neemočního vyjadřování a to je jedna z věcí, čím ostatní dráždí. Není ničí mazlík, na rozdíl od vás a je schopen samostatného názoru. Ne vždy s ním souhlasím, přesto mám chuť si s ním o tom promluvit. S váma ne. A to je, pro nme, ten podstatnej rozdíl mezi váma.
31. 05. 2007 | 11:58

tomaspaul napsal(a):

Souhlasím s Rejpalem, místo trochu pokorného a přitom racionálního vysvětlování o co v Evropské unii opravdu jde, místo nějakých ve vstahu k týhle zemi a potažmo Evropě pozitivních myšlenek, aspoň náznak, nějaké vlastní vize, jenom bezbřehé a pro mně nic neříkající vyřizování si osobních účtů, a bohužel asi i komplexů.
Chtě nechtě, každého soudného člověka musí napadnout, koho těma nesrozumitelnýma úvahama chcete vlastně oslovit?
Tu část věčných nespokojenců, rejpalů a zamindrákovaných mudrlantů, keří budou mít vždycky a za každou cenu na všechno jiný názor představující snadnou a neustálese rozrůstající kořist populistů a vymývačů mozků?

Měl byste nejdříve vysvětlit, v čem jsme jako národ a tím Vy jako náš zástupce o tolik chytřejší, lepší, co nás-Vás opravńuje k tomu věčnému rýpání a poučování. Uvědomujete si vůbec, kam vedete tuhle malou zemi, tím, že neustále negujete všechno co přichází od jinud, že programově a populisticky rozdělujete lidi na dva nesmiřitelné tábory - euroskeptici- eurooptimisti, modrý-zelený, levičáky - pravičáky,. černé- bílé, mladé- staré, úspěšné- neúspěšné a vůbec netušíte a nebo tušíte, o to hůř, jak jak hluboce devalvujete základní hodnoty na kterých tahle civilizace stojí.
Podle Vás, pravdu, morálku, ospravedlnění moci, má vždy jen jedna stana, ve vašem případě, ta co za ní kopete a přitom co nabízíte zrovna Vy za tak úžasné zázraky?
Podívejte se kriticky k nám -Vám domu, nejsem zrovna žádný škarohlíd, ale ať mi zbylí spoluobčané prominou, že by v našich dějinách bylo něco, co nás - Vás opravňuje k tomu, domnívat se, že zrovna my Češi, v něčem tak zázračně vynikéme, či máme nějaký dar od Boha, stavět se do role osvícených státotvůrců a morálních autorit ?
A na konec - cesta do pekel, je v první řadě dlážděná, sebestředností, arogancí, cinizmem, nedostatkem pokory a empatie.
31. 05. 2007 | 12:48

Zacheus napsal(a):

Osobně si myslím, že je naprosto v pořádku,jestliže česká vláda a prezident trvají na právu veta a jednomyslnosti přijímání rozhodnutí v Evropské unii. V opačném případě snad nemusíme při řešení klíčových otázek mít ani národní parlament. Podle mého názoru ing. Zahradil odvádí dobrou práci a hájí zájmy našeho státu.
31. 05. 2007 | 21:51

Lipničák napsal(a):

Pane Zahradile,

co byste říkal svému dalšímu článku, ve kterém byste shrnul (stačí i zevrubně) Vaši nejdůležitější kroky, kterými jste v Evropském parlamentu prospěl nám, českým daňovým poplatníkům. Odstupme od emocí a nálad a pojďme porovnávat čísla. Žádám Vás o to! V Lipnici si to také rádi přečteme.
01. 06. 2007 | 16:03

fracek napsal(a):

pouze nadpis tohoto článku již svědčí o IDIOCII(tzn. IQ<35) autora

ten nejspíše chtěl použít výraz protežuje, vsadím ale milion ku jedné, že by napsal protěžuje, neb ze stylisticky a slohově absolutně katastrofického článku bez pointy se mi podařilo vydedukovat, co chtěl básník vůbec říci... měl opravdu na mysli výraz protežovat(protežovat znamená 'podporovat svým vlivem, prosazovat, chránit, dávat někomu nebo něčemu přednost ke škodě někoho nebo něčeho jiného'. Slovo je převzato z francouzštiny (protéger), původ má v latině. Latinské protegere (které dobře známe ze slova protekce) znamená 'chránit'. Dříve se (podle francouzštiny) užívala i podstatná jména protežér s významem 'ochránce, přímluvce' a protežé 'chráněnec'.

Sloveso protežovat se často nesprávně zaměňuje výrazem protěžovat. Setkáváme se pak s větami Tato forma patří ke státem protěžovaným. Radní chtěl protěžovat svou firmu. Ovšem protěžovat se nám může třeba velký batoh nebo taška s nákupem -- toto sloveso by vyjádřilo méně užívaný nedokonavý protějšek k protížit se a znamenalo by 'stávat se při dlouhém nesení příliš těžkým'.

Přestože slova i činy upřednostňovaného člověka mají v očích jeho ochránce a podporovatele větší váhu než skutky ostatních lidí, měli bychom setrvat u podob protežovaný člověk, protežovat -- anebo užít jiného výrazu.
takto však nadpis znamená, že telička v unii něco těží, například uhlí...
vytěžovat jde uhelná pánev(těžit uhlí), nebo třeba procesor pc(vytížit procesor)

už však jen nadpis poukazuje na holý fakt, že autor se sice snaží používat cizí výrazy, aby dodal zdání inteligence a vzdělanosti, ve skutečnosti o významu slov nemá pojem a jen naprázdno mele hubou, ostatně jako drtivá většina politiků

zaplatpanbu za tuhle debilní byrokratickou EU i za vidlákovský USA, byt maj místo prezidenta šimpanze (IQ kolem 90 tzn. trikrát inteligentnejší nežli autor článku)... kdyby jich nebylo, vladla by nám jenom ta naše svoloč
01. 06. 2007 | 22:52

jozas napsal(a):

pro: fracek.
Skvělý postřeh, naprosto souhlasím, jen se trošku obávám, že hodnocení IQ autora článku, je poněkud nadsazené.
02. 06. 2007 | 08:21

Kulak napsal(a):

Vážený pane Zahradile,
děkuji. Velmi si přeji, aby EU zanikla. Myslím, že jste to vystihl přesně: EU = skvělá živnost byrokratů. Ostatně dost příspěvků zde naznačuje, jakou hrůzu může někomu nahnat představa, že se musí živit něčím užitečným. Věřím, že mne nezklamete a budete jeden z posledním, komu se dá v ODS ještě věřit. Zastupujete také zájmy těch, kteří o tom nemají ani tušení a disponujíce velmi prostým duchem vystupují ve prospěch bolševické EU a dnes Vám Váš postoj vyčítají. Ale k tomu není nutné nic dalšího poznamenávat.
03. 06. 2007 | 17:34

medick napsal(a):

pan Zahradil mele mele mele, a zadna prace za nim neni videt. Docela rozdil oproti Telickovi. Nesahate mu ani po kotniky, pane dokonaly...
04. 06. 2007 | 22:57

Zahradil je další trpajzlík napsal(a):

s hlubokým hlasem v české politice.
05. 06. 2007 | 18:45

Jilek napsal(a):

Smutné a nedůstojné.Evidentně hodně osobní. Argumentovat tím, že někdo odmítá jednomyslnost, aby si více namastil kapsu jako lobbysta je tak záležitost politického okresního přeboru. Ja více než na Vás a na to Vámi zmiňované MZV dám spíše na nezávislého novináře - viz článek Šfaříkové v LN, myslím toto pondělí.
06. 06. 2007 | 12:03

Kalkul napsal(a):

Pořád nevím co Zahradil chce.Pořád někoho napadá a pořád naznačuje, že on je ten
nejchytřejší a přitom může být rád, že má fleka, jelikož ho v Praze nechtějí!!
08. 06. 2007 | 17:09

Jeho fanda napsal(a):

Vystupováním Napoleon, skutky primitivní nula.
11. 06. 2007 | 12:44

Martin napsal(a):

Souhlasím s panem Zahradilem. Jinak doufám, že jste si všimli, že "staré" členské státy se snaží k nám přelít problémy (příkladů je hafo - mýtné, povolenky, vývoz odpadu, atd.) o tom by se dal napsat článek delší než ten který diskutujeme, a když nebudeme mít právo veta, budou to dělat i legislativou na úrovni EU. Nedělejme si iluze. Staré státy EU dosáhly vysoké životní úrovně, zároveň se spotřebou, která je obtížně (ne nemožně) dlouhodobě udržitelná , pokud by byla férová pravidla. Jinak ekonomický tlakem pomohli k tomu, že část našeho průmyslu zkrachovala kvůli kvótám na vývoz, aby po našem vstupu do EU dostali zadarmo pozemky a stavěli montážní haly s daňovými výhodami.
11. 06. 2007 | 22:53

Frank napsal(a):

Je zajímavé, že KSČM a ODS nechtěla do EU. Když ale šlo o koryta v EU, tak to jste se hnali s rukama nataženýma. Kde vítr, tam plášť. A co se týče kritiky p.Teličky, tak jemu to určitě neublíží, protože on to má v hlavě srovnáno a je velice inteligentní. Vždy holt nestačí být jenom členem ODS a je vymalováno.
14. 06. 2007 | 13:22

Prokeš napsal(a):

Nemám nic proti inteligenci p.Teličky ale džob je džob.Těžko lze pochopit ty,kteří se vzdávají svého práva prosadit svůj názor mezi velkými zeměmi,kterým jde samozřejmě v prvé řadě o prospěch jejich voličů a nenechávat si vnutit názory,které jsou v rozporu s našimi zájmy.Poznali jsme už nyní byrokratické přístupy Bruselu, které mnohdy neberou v potaz naši mentalitu ani naše národní zájmy.Nenechávejme bezvýhradně rozhodovat za nás druhé.
14. 06. 2007 | 15:17

Jan - Konstruktivní volič, nepřeběhlík napsal(a):

Pan Telička je odborník na EU, což si nejsem jist zda je pan Zahradil. Pan Telička nemá potřebu někoho špinit, nebo očerňovat a toho si na něm vážím.

http://blog.aktualne.centru...
18. 06. 2007 | 15:45

Kamének napsal(a):

Není tak trochu blb, ten Jan Zahradil?
19. 06. 2007 | 04:00

Kamil napsal(a):

Ano, Telička to v hlavě srovnáno,
Jan Zahradil tyky, ale podle Klause,
tedy ODS, a jak!Tak, aby jim to vy-
hovovalo! Že by to měli klausovci
v hlavě poskllíádánio dobře, o tom
lze velmi pochabovat!
Pista Bácsi nebo Pepe z Hongkongu
jim to finančně srovná. O to jim jde!
19. 06. 2007 | 04:05

Jindřišek z Lutontína napsal(a):

Nedělej ze sebe demokrata, Ty lítostivý
euroskeptiku! Když si myslíš, že Zahradil
mluví za ty, kteří o EU nic nevědí, proč
si neprostuduješ to, o čem pochÿbuješ,
Ty bolševický agente?
Oslňovat můžeš tak nanejvýš Václava Klause, ten by Tě pochválil. ODS a KDSČM
byly vždy proti EU. To je známo!
Najednou klausovští chlapci jsou demokra-
ty. Heleme se !?!
19. 06. 2007 | 04:12

papo napsal(a):

Asi mě tu auditorium virtuálně zastřelí, ale už aby národní státy zanikly, nebo se přinejmenším minimalizovaly. EU jako federální stát s maximem působností a schopností odolávat politickému tlaku USA a ekonomickému tlaku Asie. Sjednocené Evropě věřím, národním ministátům už ne.
19. 06. 2007 | 16:19

lunochod napsal(a):

Zahradil je levičák, já bych to napsal ještě ostřeji. Mám s EU bohatou osobní zkušenost
19. 06. 2007 | 16:20

MT napsal(a):

to Jan, konstruktivní volič: Ano Telička je Bůh. On je ten jediný, který tomu rozumí. Všichni padněme na kolena a prosme Teličku, aby se s námi podělil alespoň o ten nejmenší z malých kousků svého vědění. I tak budeme na věky osvíceni Jeho moudrostí a znalostmi.
21. 06. 2007 | 17:02

Martin napsal(a):

Děkuji pane Zahradile. Sice bych měl k vašim závěrům pár výhrad, ale rozhodně je to mnohem lepší než rektální alpinismus bývalé vlády. Jen tak dále.
22. 06. 2007 | 09:57

Bandi Kelemen napsal(a):

Dívám se často na prázdné židle českých europoslanců - na jednáních téměř vždy chybíte Vy, pan Zvěřina a ještě pár dalších vykutálenců. Pozoruji prázdné židle, nikdo z vás netuší, že by Čech mohl patřit k delegaci jiné země EU. Pokud jste přítomni, je dosti zajímavé poslouchat i vaše vzájemné rozpravy.
Minulý pátek jsem Vás viděl na společenském večeru Prahy 6 v Hotelu Praha. Vypadáte velmi špatně, jaksi vycmrdle, nemáte rakovinu zažívacího traktu? Ta se na vizáži člověka nejvíce podepíše. No, i kdyby, žádná škoda ...
22. 06. 2007 | 16:39

Ríša napsal(a):

To slovíčko "vytěžovat" v ústech politika ODS je nesmírně zajímavé! Že by? Kdo ví?
22. 06. 2007 | 20:59

Jan Bittner napsal(a):

Pane Zahradile, souhlas. V orgánech EU pracuje na 80 000 !!! úředníků, je to pravda? Poláci jsou a byli hrdým národem, nikoli však předposraní Češi v čele s Paroubkem Zaorálkem. Četl jsem, že gestapo muselo najímat nové pracovníky ve dnech po obsazení. Nestačili vyřizovat udání Čechů. Poláci však bojovali i když věděli, že nemají šanci, ale přesto. Tak buďme rádi, že je někdo schopen postavit se německo-francouzskému paktu.
22. 06. 2007 | 23:06

Jan Bittner napsal(a):

Pane Zahradile, souhlas. V orgánech EU pracuje na 80 000 !!! úředníků, je to pravda? Poláci jsou a byli hrdým národem, nikoli však předposraní Češi v čele s Paroubkem Zaorálkem. Četl jsem, že gestapo muselo najímat nové pracovníky ve dnech po obsazení. Nestačili vyřizovat udání Čechů. Poláci však bojovali i když věděli, že nemají šanci, ale přesto. Tak buďme rádi, že je někdo schopen postavit se německo-francouzskému paktu.
22. 06. 2007 | 23:06

Eduard M. napsal(a):

Vážený pane Zahradile,

tak si říkám, že jestli jste se odhodlal přečíst si příspěvky k vašemu článku, moc radosti vám asi nepřinesly. Samotného mě překvapilo, kolik přispěvovatelů se opravdu věnuje článku a upouští od naprosto zbytečných invektiv. Tak by to ostatně mělo i být a pro vás by to mohlo znamenat, že vaše články opravdu někdo čte a stojí proto za to, namáhat se s nějakým vymýšlením.I já musím bohužel souhlasit, že obsah článku vypadá, i přes myslím velmi zajímavé téma, spíše jako nepříliš povedená "maskovací" clona pro vyřizování si účtů s panem Teličkou.
Snad by bylo opravdu vhodnější soustředit se především na kvalitní práci a konstruktivní argumentaci, která vám přinese zajisté daleko více respektu a uznání než za současné situace a následovat tak příklad třeba právě pana Teličky.
25. 06. 2007 | 19:01

Eduard M. napsal(a):

Panu Bittnerovi:

Nechápu, jak mnohdy nepříliš vyhovující mechanismy jednání EU souvisí s vaším obdivem k polskému "hrdinství" během období II světové války. Dávat Polsko za vzor pro jednání v EU, je, myslím i vzhledem k nyní skončenému summitu, zcela zcestné.
Podle mých informací počet úředníků v orgánech EU vašeho čísla 80 000 nedosahuje, i tak předpokládám, bude vaše kritika směřovat dále k počtu zaměstanců orgánů EU. K tomu vám doporučím seznámit se blíže s šíří agendy jednotlivých orgánů EU.
Vše dobré
25. 06. 2007 | 19:16

vašek napsal(a):

Ne každý má potřebné znalosti a schopnosti, aby mohl třeba konstruovat auta, operovat nemocné, či provádět daňový audit. Lidem kteří něco takového dovedou se říká odborníci. Odborníky potřebuje i řízení státu a pan Tělička je takovým odborníkem. Moderní doba kupodivu požaduje, aby nad odborníky vykonávali laický dohled neodborníci, tedy politici. Ti "hájí zájmy lidu" a nejsou odborníky v ničem kromě politikaření, a tak čím schopnější politik, tím větší škodu může natropit - když už se pan Bittner vrací do minulosti, jmenujme jako příklad Konráda Henleina. Vy pane Zahradile a celá ODS si musíte ujasnit základní otázku, zda v boji o světové trhy a zdroje budete kopat za Evropu nebo za USA. Pak snad oceníte tvrdou práci již dvou generací odborníků, nebo jak vy říkáte byrokratů, kteří se - byť ne vždy zdařile - snaží vybudovat silnou Evropu. V politickém spektru v názoru na EU jsou nejbližší souputníci ODS komunisté, tak si závěrem dovolím ocitovat Lenina: "Odborníky je třeba chránit za všech okolností".
27. 06. 2007 | 09:56

Silvie napsal(a):

Telička je inteligentní a schopný (bohužel asi všeho) a kopat bude vždycky za ty, kdo ho momentálně platí. Kdyby nedošlo k pol.převratu, jistě by se stal ze vzorného svazáka vzorným komunistou. Kariérismus z něho přímo kape. Pokud se někdo domníváte, že by se pan Zahradil měl v europarlamentu chovat podobně ,jako Špidla, tedy všechno odkývat, pak tam můžeme vyslat třeba cvičeného foxteriéra a bude nás to stát mnohem méně. Jenom vodu, psí granule a termoboudu.
29. 06. 2007 | 13:41

Karel IV napsal(a):

Pane Zahradile, mohl by jste nám prosím říci kolikrát jste již vystoupil v EP a jaká je vaše každodenní práce? Kolik významných lidí Vás v EP osobně zná, co nového chystáte pro ČR, jaké návrhy a jak prosazujete. To bude určitě zajímavější pro nás všechny. Abychom viděli za co Vás platíme. A samozřejmě nejen Vás. Na rozdíl od pí.Silvie je mi minulost p.Teličky úplně ukradená. Pro mne a asi na rozdíl od ní i pro většinu národa je podstatnější to co pro mne dělá někdo nyní a udělá v budoucnosti. A zde jsem přesvědčen, že p.Telička by byl jistě větším přínosem nežli pan Zahradil.
24. 07. 2007 | 10:40

hawk. napsal(a):

Pane Zahradile, po přečtení Vašeho článku není co dodat. Rudými mozky, byť příměsí do oranžova se nenechte odradit.
24. 07. 2007 | 13:37

suskintomislav napsal(a):

Pane Zahradile. Můžete nám vysvětlit, jak je možné, že jste si "koupil" byt od OÚ pro Prahu 6 za necelých 10% tržní ceny?! Vy tady chcete moralizovat?! Vy obyčejný zlodějíček a podvodník. Jste pijavice!
24. 07. 2007 | 17:13

Slovenka napsal(a):

Thorovi - Thor, Ty jseš ale tchor. Smrdíš jak modrej pták po záruce.
22. 10. 2007 | 18:19

Alex Fetcher napsal(a):

Great site!<br>c63139371223571ada9412909fd8d953
31. 10. 2007 | 15:56

pep napsal(a):

S velkým zájmem si zde čtu invektivy jak proti p. Zahradilovi, tak proti p. Teličkovi. Předpokládám, že nejméně 95% přispěvatelů ani jednoho z nich osobně nezná. Je úsměvné, jak přesto všichni osobní i morální profil těch dvou pánů dokonale znají. Totéž, samozřejmě, platí i pro ty, kteří oba pány oslavují.
15. 11. 2007 | 16:53

Veejay napsal(a):

Převratné "myšlenky" pana inženýra chemie Zahradila. Ty uvozovky jsem tam dal hlavně proto, že na ně pan Zahradil nemá patent. A také proto, že si bez nich neumí představit víc než 2 věty. P.S. Četl jsem také blog pana Čarnogurského. Škoda, že se pan Zahradil neučil psát blog u něj. Nepotřeboval by ty "své" uvozovky. Když má text hlavu a patu, obejde se bez nich.
22. 04. 2008 | 21:14

reolica watches napsal(a):

If you feel that too expensive Swiss watches, you can choose our rolex watches, omega watches . they are Swiss replica watches.
we have High-quality and Price not so expensive.if you buy one rolex watches or replica watches ,i believe onbody can found that is reproduction.
http://www.omegawatchessale...
02. 07. 2009 | 05:46

tiffany jewelry napsal(a):

Protože pana Sobotku znám osobně již docela mnoho let a oslovuji jej křestním jménem, stydím se za Vás ostatní, že si vůbec dovolujete psát zde takové věci jako lidé podepsaní anonymně JIM , bertik nebo ozi. Pokud je Vám rudá knížka blízká, vstupte do příslušné strany a buďte slušní. Buďte slušní jako pan primátor, který ve svém článku pouze shrnuje fakta a připojuje přání, abychom nezapoměli.
31. 07. 2009 | 13:17

Taxis napsal(a):

On pan Jan Zahradil je pičus i po letech!
Co vůbec dělá v Bruselu? Nikdy jsme nesly-
šeli, že by tam něco užitečného dělal!
Sbírá informace a čenichá po kancelářích,
§a potom tvrdí, že tam Telička nic nedělal!
O Teličkovi bylo slyšet, ale o tom klausov-
ském otrapovi a fízlovi vůbec nic!
12. 02. 2010 | 23:15

breitling colt watches napsal(a):

And Roger Corman, save a brief recap of a ceremony held in emergency mission November. It wouldn't have been unthinkable in a previous year breitling evolution for Hughes to have been shoehorned into the In evolution Memoriam obituary montage. It's hard not to see the elaborate salute to his breitling mont brillant career as an effort to appeal to Generation X, which might mont brillant have had anyone older asking why.
11. 03. 2010 | 09:44

breitling colt quartz napsal(a):

Interesting thing!
This is my first time comment at your blog.
Good recommended website.
11. 03. 2010 | 09:48

Free Ringback Tones napsal(a):

thanks you very much for your information
13. 03. 2010 | 02:20

watchesaler.com napsal(a):

watchesaler.com are watches'direct manufacturer,only providing best quality watches and satisfactory service.brands such as Bedat Watches which are our hottest watches.http://www.watchesaler.com/
http://www.watchesaler.com/
http://www.watchesaler.com/...
http://www.watchesaler.com/...
http://www.watchesaler.com/...
http://www.watchesaler.com/...
http://www.watchesaler.com/...
15. 06. 2010 | 10:06

Zeceassosub napsal(a):

wPz 5uY z8l hIv 8lD t0w fBw 9pW w7g eWt 2rJ r5d
http://www.ugguk-store.co.uk <a href=http://www.ugguk-store.co.uk>click</a>
http://www.uggbootsale-uk.co.uk <a href=http://www.uggbootsale-uk.co.uk>click here</a>

oUp 8oE h1a bKx 0zW l7h iOb 1mH b9z qQn 2tN h4s
<a href=http://uggbootssaleuk.webeden.co.uk>come here</a>
<a href=http://isabelmarantss.moonfruit.com>click</a>
<a href=http://uggspascher.webnode.fr>click to see more</a>
<a href=http://isabeldicker.webs.com>see more</a>
<a href=http://isabelboots.webstarts.com>visit my website</a>
30. 08. 2012 | 06:32

horsececekdon napsal(a):

lRz 4hS t3q tHq 4yP h7m wBi 5zN z3x bBb 4xO z0q kJe 2pW e9g sRb 5dX e8x vGo 5vL u5i hVm 4rZ y5w
http://www.zumba-fitness-dvd.info <a href=http://www.zumba-fitness-dvd.info/#5025>here</a>
http://www.workout60days.info <a href=http://www.workout60days.info/#1403>come here</a>

kCh 2bL i8x oSi 5zJ f5k uLx 7sX t5v pQo 5dS w2i xCl 7jW l3j wWe 9oU u4w pVv 2rB a9u iEa 1cR l1b
<a href=http://insanitydvdsale.weebly.com/#7349>click here</a>
<a href=http://sneakersisabel.weebly.com/#1537>see more</a>
<a href=http://bottesisabel.blogspace.fr/#1470>click</a>
<a href=http://isabellmarant.webnode.nl/#8523>find more</a>
<a href=http://isabelsneaker.interblog.de/#9643>isabel marant sneakers</a>
03. 09. 2012 | 22:27

tuctjuipisa napsal(a):

2Y5Som http://goedkopelaarzen.jouwweb.nl <a href=http://goedkopelaarzen.jouwweb.nl>uggs goedkoop</a> 2S3Nug <a href="http://goedkopelaarzen.jouwweb.nl">uggs sale</a> 6I8Rju
7T0Aei http://goedkopeboots.webnode.nl 3Y2Mss <a href=http://goedkopeboots.webnode.nl>http://goedkopeboots.webnode</a> 6F6Pjc <a href="http://goedkopeboots.webnode.nl">goedkope uggs</a> 0F3Ojm
0C3Bis http://www.bootsscanadaonline.info 0N1Lva <a href=http://www.bootsscanadaonline.info>uggs canada online sale,ugg boots canada,save up to 73%</a> 0N7Hlm <a href="http://www.bootsscanadaonline.info">uggs canada online</a> 9X0Rbz
7J6Hww http://bootspascher.webnode.fr 4X1Mni <a href=http://bootspascher.webnode.fr>ugg</a> 2J7Abp <a href="http://bootspascher.webnode.fr">ugg pas cher</a> 3F4Ujn
6H2Ctg http://www.bootoutlet.jimdo.com 5U3Bzo <a href=http://www.bootoutlet.jimdo.com>ugg boots günstig</a> 9L4Yla <a href="http://www.bootoutlet.jimdo.com">ugg boots günstig</a> 2J0Xiz
4W5Txg http://www.bootsscanadaoutlet.info 8X3Bzv <a href=http://www.bootsscanadaoutlet.info>Uggs Canada,cheap ugg boots Canada online with huge discount!</a> 9N5Fyo <a href="http://www.bootsscanadaoutlet.info">ugg canada</a> 3O9Qkk
22. 10. 2012 | 13:26

licepaype napsal(a):

4Q9Ety http://bootscanada.weebly.com 2Z3Cmq <a href=http://bootscanada.weebly.com>Uggs canada online sale outlet store - discount sale with 50% off - </a> 5C5Kod <a href="http://bootscanada.weebly.com">Uggs canada online sale outlet store - discount sale with 50% off - </a> 4I0Lxz
0P1Inh http://bootsonsale.webnode.nl 7Q1Pwh <a href=http://bootsonsale.webnode.nl>uggs bestellen</a> 0R1Ehb <a href="http://bootsonsale.webnode.nl">uggs bestellen</a> 6R9Ypu
0Y3Pru http://www.francebottespascher.info 1H7Wnd <a href=http://www.francebottespascher.info>bottes ugg pas cher</a> 0F6Yuk <a href="http://www.francebottespascher.info">ugg pas cher</a> 3J0Ron
24. 10. 2012 | 06:47

horsececekdon napsal(a):

7M1Xbr http://www.bottesspascherfrance.com 3Q3Mcx <a href=http://www.bottesspascherfrance.com>ugg france</a> 8B8Wse <a href="http://www.bottesspascherfrance.com">ugg france</a> 0W6Bkx
2O8Gem http://www.bottesspascher-fr.info 6Y9Czp <a href=http://www.bottesspascher-fr.info>ugg</a> 6V5Xfg <a href="http://www.bottesspascher-fr.info">ugg soldes</a> 5T2Sne
3L9Ddu http://www.deutschlandbootsssale.info 4A4Iuq 6P4Ssi <a href=http://www.deutschlandbootsssale.info>ugg boots deutschland</a> 6O4Wdl <a href="http://www.deutschlandbootsssale.info">ugg boots deutschland</a> 1U4Nua
6Q4Dpo http://www.australiabottespaschers.com 6I8Qce <a href=http://www.australiabottespaschers.com>ugg australia</a> 9G9Oib <a href="http://www.australiabottespaschers.com">bottes ugg</a> 2A7Oyu
6Y5Wug http://www.itstivaliaustralia.info 6I6Dud<a href=http://www.itstivaliaustralia.info>stivali ugg</a> 7P9Tvc <a href="http://www.itstivaliaustralia.info">stivali ugg</a>
8T9Pvf http://www.botassugg-es.info 6P6Pyx <a href=http://www.botassugg-es.info>ugg baratas</a> 1S3Cnb <a href="http://www.botassugg-es.info">botas ugg</a> 1W5Vay
25. 10. 2012 | 18:59

nic napsal(a):

Pan Telička je možná odborník, pravděpodobně i dobře jazykově vybavený, slušný atd., ale není dobrý vyjednavač.
O panu Zahradilovi a jeho činnosti mi není bohužell nic známo. Pane Zahradile, můžete vyjmenovat nějak své úspěchy v jednáních?
30. 10. 2012 | 11:49

tuctjuipisa napsal(a):

uC2M8m http://bootskopen.webnode.nl/ lN2M1e <a href=http://bootskopen.webnode.nl/>uggs kopen</a> kY8O5e <a href="http://bootskopen.webnode.nl/">uggs sale</a> gY7J7s
dF8V7j http://bottesonline.webnode.fr/ xE7H5e <a href=http://bottesonline.webnode.fr/>bottes ugg</a> oM0J0h <a href="http://bottesonline.webnode.fr/">bottes ugg</a> gU3F3v
mX0I7q http://bootscanadas.webs.com lT6A0n <a href=http://bootscanadas.webs.com/>ugg canada</a> gK2Q9a <a href="http://bootscanadas.webs.com">ugg canada</a> hL2R7o
rT5C6f http://stivaliitalia.webs.com/ uV4Z0g <a href=http://stivaliitalia.webs.com/>ugg stivali</a> pL6W9o <a href="http://stivaliitalia.webs.com/">ugg italia</a> iU2F5g
nM7I3z http://boosshopjp.webnode.jp/ qK6B3t <a href=http://boosshopjp.webnode.jp/>ugg 激安</a> iW6A2o <a href="http://boosshopjp.webnode.jp/">ugg</a> lT9L6y
31. 10. 2012 | 05:45

Cymnabalm napsal(a):

lO7W7o http://www.cheap-bootsonsale.com hN1P6u<a href=http://www.cheap-bootsonsale.com>ugg boots sale</a> eM1R2d <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg boots on sale</a> iD0K1w
rB1K0a http://www.bootsoutlet-stores.com wI1J0s<a href=http://www.bootsoutlet-stores.com> uggs outlet store</a> fT0F4t <a href="http://www.bootsoutlet-stores.com">uggs outlet store </a> hR1E0g
wU0P0y http://bootsoutletstore.webstarts.com/ wH4Q3w<a href=http://bootsoutletstore.webstarts.com>uggs outlet store</a> iT2Y6a <a href="http://bootsoutletstore.webstarts.com">uggs outlet stores </a> cT4E0m
sM9O9e http://www.boots-sale-uk.co.uk mR8E0z<a href=http://www.boots-sale-uk.co.uk>ugg sale</a> vW9T4l <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">ugg sale uk</a> pY5Q6q
iO9E0y http://genuineboot.webeden.co.uk lP2F5q<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>genuine ugg boots</a> lT1R3j <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">genuine ugg boots</a> yP7U2b
02. 11. 2012 | 05:46

Cymnabalm napsal(a):

dC6P4z http://www.cheap-bootsonsale.com uG6E3m<a href=http://www.cheap-bootsonsale.com>ugg boots sale</a> jA7H4g <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg bailey button</a> wJ1B6s
dZ4H0e http://genuineboot.webeden.co.uk gM6E8f<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>genuine ugg boots</a> pI1L5u <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">real ugg boots</a> sG4U4u
aC3W9j http://bootsoutletstore.webstarts.com/ tC4S0f<a href=http://bootsoutletstore.webstarts.com>uggs outlet</a> bA4X8u <a href="http://bootsoutletstore.webstarts.com">uggs outlet </a> cZ7Y4d
fM1D6t http://www.boots-sale-uk.co.uk nN8V1w<a href=http://www.boots-sale-uk.co.uk>uggs sale uk</a> dF7T8p <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">ugg boots sale uk</a> cU4T7x
mY0S6o http://www.bootsoutlet-stores.com fU8U1b<a href=http://www.bootsoutlet-stores.com> uggs outlet online</a> pR9F9j <a href="http://www.bootsoutlet-stores.com">uggs outlet online </a> fY4J8e
05. 11. 2012 | 09:15

MusBlurlnum napsal(a):

rI8J2g http://bootssaleuk.webs.com/ jT2C3e <a href=http://bootssaleuk.webs.com>genuine ugg boots sale uk</a> bJ1E7p <a href="http://bootssaleuk.webs.com">genuine ugg boots sale uk</a> uS3Q9d
hE1B7a http://bootsonline.blinkweb.com ugg outlet online vQ4J7d <a href=http://bootsonline.blinkweb.com>ugg outlets</a> cP9P0o <a href="http://bootsonline.blinkweb.com">cheap uggs online</a> nC8R8p
sD4T0d http://bootsclearance.blinkweb.com/ yX2O5m <a href=http://bootsclearance.blinkweb.com>uggs clearance</a> lV9W4n <a href="http://bootsclearance.blinkweb.com">ugg boots clearance</a> wL3W8r
vG9A6o http://shoeswords.weebly.com mK3L1s <a href=http://shoeswords.weebly.com>uggs outlet online</a> wS5U0b <a href="http://shoeswords.weebly.com">uggs outlet online</a> yI3V0d
gE7O7u http://www.cheapbootssalereal.com cheap ugg boots cP9T8g <a href=http://www.cheapbootssalereal.com>real ugg boots</a> gP5H5d <a href="http://www.cheapbootssalereal.com">real ugg boots</a> zA8N5y
05. 11. 2012 | 21:21

Immetimmarf napsal(a):

nF9P7f http://www.goedkopelaarzensale.info hP3U2h <a href=http://www.goedkopelaarzensale.info>goedkope uggs</a> zU9P9n <a href="http://www.goedkopelaarzensale.info">uggs sale</a> qX2Z3e
uB5C0f http://isabelmarantsss.webnode.es hK6F7i <a href=http://isabelmarantsss.webnode.es>isabel marant boots</a> pB5V6w <a href="http://isabelmarantsss.webnode.es">isabel marant sneakers</a> pN1E9s
hT4R9a http://www.salebootsde.info xN9D1b <a href=http://www.salebootsde.info>ugg boots günstig</a> wF2Z2u <a href="http://www.salebootsde.info">ugg boots</a> vZ8S3x
mY8J6h http://www.soldesbottespascher.info vJ9A9g <a href=http://www.soldesbottespascher.info>ugg pas cher</a> bI0B0k <a href="http://www.soldesbottespascher.info">bottes ugg</a> cP7B5x
rO8D4i http://www.shopstivaliitalia.info pD6M3x <a href=http://www.shopstivaliitalia.info>stivali ugg</a> rZ2S0c <a href="http://www.shopstivaliitalia.info">ugg</a> hC2O9e
aD3Z5g http://bootscheap.blinkweb.com kR9J9g <a href=http://bootscheap.blinkweb.com>cheap uggs</a> kT8C1x <a href="http://bootscheap.blinkweb.com">cheap uggs for sale</a> sM0R0h]Z2v
09. 11. 2012 | 07:52

tuctjuipisa napsal(a):

nK4Y0v http://bottespas1.webnode.fr/ nT6F3c<a href=http://bottespas1.webnode.fr>uggs pas cher</a> cZ8H2d <a href="http://bottespas1.webnode.fr">uggs pas cher</a> uB4C3w
bN5S2v http://bootsoutlet.webnode.nl/ bT1J2c<a href=http://bootsoutlet.webnode.nl>goedkope uggs</a> sO1O8r <a href="http://bootsoutlet.webnode.nl">uggs nederland</a> pX1M7a
mJ2O2m http://www.isabelmarant0.sitew.de/ oJ0U0u<a href=http://www.isabelmarant0.sitew.de>isabel marant</a> aZ8O8g <a href="http://www.isabelmarant0.sitew.de">isabel marant sneaker</a> hJ7J8d
jY6F7m http://www.onlinebootscanada.info/ rG8P0z<a href=http://www.onlinebootscanada.info>ugg boots canada</a> gS9G4m <a href="www.onlinebootscanada.info">uggs canada online</a> hC6S9h
eN1L0n http://botasbaratas.webnode.es/ qD9Z8g<a href=http://botasbaratas.webnode.es>ugg espa?a</a> zL1D6n <a href="botasbaratas.webnode.es">botas ugg</a> fH5G3f
09. 11. 2012 | 19:32

Cymnabalm napsal(a):

lS6F7g http://www.bootsoutletsstores.com <a href=http://www.bootsoutletsstores.com>ugg outlet</a> cH7Z0o <a href="http://www.bootsoutletsstores.com">ugg outlet stores</a> lD7W0u
mL3B9w http://bootscheap.blinkweb.com gA1S2c <a href=http://bootscheap.blinkweb.com>ugg boots</a> kI5C 2l <a href="http://bootscheap.blinkweb.com">cheap uggs for sale</a> uS9X6j
iX5P0u http://bootsclearance.webspawner.com nY0Q0r <a href=http://bootsclearance.webspawner.com>uggs clearance</a> fT6M5e <a href="http://bootsclearance.webspawner.com">uggs clearance</a> zN8Y4p
eJ8B4y http://bootssaleuk.jimdo.com qX6M0a <a href=http://bootssaleuk.jimdo.com>cheap uggs uk</a> aU3J5v <a href="http://bootssaleuk.jimdo.com">cheap ugg boots</a> qE8C9u
10. 11. 2012 | 04:49

oxysfuddy napsal(a):

fX3F1u http://bootsshop0.webnode.jp tW7S7r <a href=http://bootsshop0.webnode.jp>ugg</a> bY6K0c <a href="http://bootsshop0.webnode.jp">ugg ??</a> aJ4T7h
vN7F5c http://bootscheap.blinkweb.com xN3I9t <a href=http://bootscheap.blinkweb.com>ugg boots cheap</a> uO0V9s <a href="http://bootscheap.blinkweb.com">cheap uggs</a> hD6H4r
tU1B5q http://www.frbottesspascher.info sV2U6q <a href=http://www.frbottesspascher.info>uggs pas cher</a> cS1E3y <a href="http://www.frbottesspascher.info">ugg</a> sZ3X9f
oL0S2v http://www.bootssales.sitew.de vJ5C3q <a href=http://www.bootssales.sitew.de>ugg boots sale</a> xC6D8e <a href="http://www.bootssales.sitew.de">ugg boots</a> mQ2F4m
eY4W4g http://bottespas.webnode.fr tL44j <a href=http://bottespas.webnode.fr>ugg soldes</a> rV9S8f <a href="http://bottespas.webnode.fr">ugg pas cher</a> cK0C8y
tU7B7b http://bootsitalia.webs.com lS9M6m <a href=http://bootsitalia.webs.com>ugg italia</a> xD0N3w <a href="http://bootsitalia.webs.com">ugg milano</a> rE3R9e
10. 11. 2012 | 05:16

MusBlurlnum napsal(a):

dX6P2g http://genuineboot.webeden.co.uk iK1M4d<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>genuine ugg boots</a> vV2O5z <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">genuine ugg boots</a> hO6M8x
dZ4Z6o http://www.boots-sale-uk.co.uk hS1O0d<a href=http://www.boots-sale-uk.co.uk>ugg sale uk</a> xM0Z5l <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">ugg sale uk</a> eJ6O2c
eH4Z5b http://www.cheap-bootsonsale.com eD5H7z<a href=http://www.cheap-bootsonsale.com>ugg boots on sale</a> bH7S7d <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg boots cheap</a> jS8O6k
cC6O2h http://bootsonline.blinkweb.com ugg outlet online vL8H3u <a href=http://bootsonline.blinkweb.com>uggs outlet online</a> eJ5K3z <a href="http://bootsonline.blinkweb.com">ugg outlet online</a> uO8Z5p
qX0F3j http://bootsclearance.blinkweb.com/ vB6R6z <a href=http://bootsclearance.blinkweb.com>ugg clearance sale</a> rM9U1z <a href="http://bootsclearance.blinkweb.com">ugg clearance sale</a> eQ1U3t
oM4Q9j http://www.cheapbootssalereal.com ugg boots sale bM5O8h <a href=http://www.cheapbootssalereal.com>ugg boots sale</a> wD3I2s <a href="http://www.cheapbootssalereal.com">cheap ugg boots</a> rU5G7r
10. 11. 2012 | 09:58

horsececekdon napsal(a):

sN4I8d http://bootssaleuk.jimdo.com yN0W3o <a href=http://bootssaleuk.jimdo.com>ugg boots sale uk</a> uA9H5u <a href="http://bootssaleuk.jimdo.com">ugg boots sale uk</a> rJ3Y7c
aG7S8b http://www.bootsoutletsstores.com <a href=http://www.bootsoutletsstores.com>ugg outlet</a> cV7O5h <a href="http://www.bootsoutletsstores.com">ugg outlet online</a> uO2O7e
kX3Q6x http://bootsclearance.webspawner.com qQ9C9v <a href=http://bootsclearance.webspawner.com>ugg clearance</a> vM7L0j <a href="http://bootsclearance.webspawner.com">uggs clearance</a> cI1K7a
tA1N6p http://bootscheap.blinkweb.com qM3E3d <a href=http://bootscheap.blinkweb.com>cheap uggs for sale</a> xT4T 3h <a href="http://bootscheap.blinkweb.com">cheap uggs for sale</a> pU8B9y
10. 11. 2012 | 12:02

nelmpeank napsal(a):

tZ4B1i http://www.onlinebootscanada.info/ fZ1X7e<a href=http://www.onlinebootscanada.info>ugg canada</a> jK3S3m <a href="www.onlinebootscanada.info">ugg canada</a> aT9Y3y
cQ2E6l http://bottespas1.webnode.fr/ mC5U4q<a href=http://bottespas1.webnode.fr>uggs pas cher</a> kT8T6l <a href="http://bottespas1.webnode.fr">uggs pas cher</a> wQ8N5j
fA4F4c http://www.isabelmarant0.sitew.de/ hZ4G0j<a href=http://www.isabelmarant0.sitew.de>isabel marant sneakers</a> mX2J5t <a href="http://www.isabelmarant0.sitew.de">isabel marant</a> uU5O0w
jX7Y9m http://bootsoutlet.webnode.nl/ xA4U8r<a href=http://bootsoutlet.webnode.nl>goedkope uggs</a> qV1H5a <a href="http://bootsoutlet.webnode.nl">uggs nederland</a> rG7F1a
rR6D3g http://botasbaratas.webnode.es/ fC3K4u<a href=http://botasbaratas.webnode.es>ugg</a> mH0Z6k <a href="botasbaratas.webnode.es">botas ugg baratas</a> dZ6K3n
10. 11. 2012 | 22:17

bomOppoplebum napsal(a):

lS1U5d http://bootcanada.webs.com/ fF3Z1l <a href=http://bootcanada.webs.com/>ugg canada</a> wY9R0q <a href="http://bootcanada.webs.com/">ugg canada</a> pN0D5u
hF0G6f http://botasuggss.webs.com/ wG1X7f <a href=http://botasuggss.webs.com/>ugg baratas</a> nF8P5z <a href="http://botasuggss.webs.com/">ugg espa?a</a> jL0I8f
jF7G9h http://bootssale.simpsite.nl/ eT0G2i <a href=http://bootssale.simpsite.nl>uggs sale</a> vX8G7h <a href="http://bootssale.simpsite.nl ">uggs kopen</a> cE0X4q
hD7E9z http://soldesonline.webnode.fr/ zL3Q4g <a href=http://soldesonline.webnode.fr/>ugg australia pas cher</a> uT8T6l <a href="http://soldesonline.webnode.fr">ugg pas cher</a> dE3H7k
nH8U4k http://stivalionline.webs.com ugg cB8G7w <a href=http://stivalionline.webs.com>stivali ugg</a> xM7O0u <a href="http://stivalionline.webs.com">ugg</a> tL2W2b
pV2T7z http://bootsonline.webs.com/ eI1C2h <a href=http://bootsonline.webs.com>uggs goedkoop</a> zP4V6e <a href="http://bootsonline.webs.com">uggs goedkoop</a> wW5D8p
10. 11. 2012 | 23:32

horsececekdon napsal(a):

uE2S7k http://bootcanada.webs.com/ aO3J9o <a href=http://bootcanada.webs.com/>ugg canada</a> yE7I1s <a href="http://bootcanada.webs.com/">uggs canada</a> jO6R4i
vM8G6c http://bootssale.simpsite.nl/ tA4X4o <a href=http://bootssale.simpsite.nl>uggs sale</a> kU9Z5r <a href="http://bootssale.simpsite.nl ">uggs kopen</a> wS8Y6r
qW7A4j http://goedkopeboots0.webnode.nl goedkope uggs bestellen iN0U1m <a href=http://goedkopeboots0.webnode.nl>goedkope uggs</a> lL3Z3c <a href="http://goedkopeboots0.webnode.nl">goedkope uggs bestellen</a> aW8A8w
eF2H3o http://stivalionline.webs.com ugg jQ0K4e <a href=http://stivalionline.webs.com>stivali ugg</a> dI3S0u <a href="http://stivalionline.webs.com">ugg</a> nD8I0w
rL6W8v http://botasuggss.webs.com/ iF7Q1q <a href=http://botasuggss.webs.com/>ugg</a> rQ9U0q <a href="http://botasuggss.webs.com/">ugg baratas</a> aV2A7i
nH8I4k http://soldesonline.webnode.fr/ jZ9S3q <a href=http://soldesonline.webnode.fr/>ugg pas cher</a> dO2E1a <a href="http://soldesonline.webnode.fr">ugg pas cher</a> iV0Q1e
11. 11. 2012 | 04:14

licepaype napsal(a):

yZ5K2s http://www.cheapbootssalereal.com ugg boots sale zZ8C4b <a href=http://www.cheapbootssalereal.com>cheap real ugg boots</a> mN2Y6t <a href="http://www.cheapbootssalereal.com">ugg boots sale</a> vA6P3f
sD1G4r http://bootsonline.blinkweb.com ugg outlets cB5P8p <a href=http://bootsonline.blinkweb.com>cheap uggs online</a> aJ4W7p <a href="http://bootsonline.blinkweb.com">uggs outlet online</a> rH6N9n
bQ9B0c http://www.boots-sale-uk.co.uk lB9K7g<a href=http://www.boots-sale-uk.co.uk>ugg sale</a> qU2I7s <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">ugg boots sale uk</a> mQ7A6k
bW4B4u http://www.cheap-bootsonsale.com rH3X2x<a href=http://www.cheap-bootsonsale.com>ugg boots on sale</a> yB8M6j <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg boots cheap</a> gF8A3q
eG2S7i http://genuineboot.webeden.co.uk zZ4J8z<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>genuine ugg boots uk</a> tF4P6h <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">genuine ugg boots</a> wT3Q7d
aE8N2r http://bootsclearance.blinkweb.com/ nP0H9z <a href=http://bootsclearance.blinkweb.com>ugg clearance sale</a> dZ9O3d <a href="http://bootsclearance.blinkweb.com">ugg boots clearance</a> zV8A5c
11. 11. 2012 | 11:33

SkipSpakids napsal(a):

cK9J7b http://bootscheap.blinkweb.com hV6O5r <a href=http://bootscheap.blinkweb.com>cheap uggs</a> dV8V 9t <a href="http://bootscheap.blinkweb.com">cheap uggs for sale</a> uG1U2i
sR4M7d http://boosshopjp.moonfruit.com tO7X9i <a href=http://boosshopjp.moonfruit.com>ugg 激安</a> bV9L9i <a href="http://boosshopjp.moonfruit.com">ugg 激安</a> qX1U5u
qS7D0c http://deutschlandbootssales.jimdo.com ugg boots günstig gT0V4n <a href=http://deutschlandbootssales.jimdo.com>ugg boots günstig</a> jN9D4c <a href="http://deutschlandbootssales.jimdo.com">ugg boots sale</a> kP3T3g
eK0X8n http://bottespas1.monwebeden.fr wA1C6x <a href=http://bottespas1.monwebeden.fr>ugg pas cher</a> mB5U5r <a href="http://bottespas1.monwebeden.fr">botte ugg</a> tO9K4e
eS5M1t http://bootsoutlet.simpsite.nl pF1M4o <a href=http://bootsoutlet.simpsite.nl>uggs outlet</a> eT3R2j <a href="http://bootsoutlet.simpsite.nl">uggs outlet</a> yO4B6d
rP5F0t http://bootssaustralia.moonfruit.com tR6L6x <a href=http://bootssaustralia.moonfruit.com>ugg</a> cZ6T7k <a href="http://bootssaustralia.moonfruit.com">ugg milano</a> eI9V2u
14. 11. 2012 | 04:27

MusBlurlnum napsal(a):

qI4L7s http://bootssales.webs.com/ yH7T2t <a href=http://bootssales.webs.com/>ugg boots sale</a> rV3R9j <a href="http://bootssales.webs.com/">uggs on sale</a> iC9E7i
zA8P4g http://cheapbootsuk.jimdo.com/ lG3V1r <a href=http://cheapbootsuk.jimdo.com/>cheap uggs uk</a> yP9P0s <a href="http://cheapbootsuk.jimdo.com/">cheap ugg boots</a> iR2F9k
lE5D9n http://bootsoutletstore.webs.com/ sJ1C6n <a href=http://bootsoutletstore.webs.com/>ugg outlet store</a> mM7E1h <a href="http://bootsoutletstore.webs.com/">ugg outlet store</a> jC5G6q
rP7V6h http://bootsonline.blinkweb.com ugg outlet online hH7P5d <a href=http://bootsonline.blinkweb.com>cheap uggs online</a> pV1R3j <a href="http://bootsonline.blinkweb.com">uggs outlet online</a> yQ2L6l
wG5W5i http://bootsclearance.moonfruit.com/ kJ1V2z <a href=http://bootsclearance.moonfruit.com/>uggs on clearance</a> fY5V9c <a href="http://bootsclearance.moonfruit.com/">clearance uggs</a> cG2Q5g
bE3Z2s http://genuineboot.webeden.co.uk cI3I4v<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>genuine ugg boots uk</a> rU5O1z <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">genuine ugg boots</a> hC8E8m
15. 11. 2012 | 18:49

tuctjuipisa napsal(a):

gJ5I8k http://www.storesbootsoutlet.com/ mG0S6c <a href=http://www.storesbootsoutlet.com/>uggs outlet stores</a> eP8S1k <a href="http://www.storesbootsoutlet.com/">uggs outlet store</a> kJ1P2a
rQ0S1s http://bootsshop0.webnode.jp jA2H8u<a href=http://bootsshop0.webnode.jp>ugg 店舗</a> wQ4V4o <a href="http://bootsshop0.webnode.jp">ugg</a> oS7X3d
kK4I6y http://www.salebootsde.info/ nA3H0v<a href=http://www.salebootsde.info/>ugg boots günstig</a> tH0F0z <a href="http://www.salebootsde.info/">ugg boots günstig</a> mX6P5p
tH8C5g http://bottespas1.webnode.fr vA3G1i<a href=http://bottespas1.webnode.fr>uggs pas cher</a> sG8G3m <a href="http://bottespas1.webnode.fr">ugg</a> nT9R0z
uN9Q7o http://botasbaratas.webnode.es hL0Q4t<a href=http://botasbaratas.webnode.es>ugg</a> sY4I3v <a href="http://botasbaratas.webnode.es">ugg</a> zF3R2n
eU2Q6e http://bootssale.jouwweb.nl nV6E4z<a href=http://bootssale.jouwweb.nl>uggs sale</a> gV0P6b <a href="http://bootssale.jouwweb.nl">uggs sale</a> kS3L1l
16. 11. 2012 | 01:38

licepaype napsal(a):

nK4M2z http://bootsclearance.moonfruit.com/ wK4Q2d <a href=http://bootsclearance.moonfruit.com/>uggs clearance</a> xN8J5j <a href="http://bootsclearance.moonfruit.com/">uggs clearance</a> qP3P3n
oR4T5c http://cheapbootsuk.jimdo.com/ cF3Z2p <a href=http://cheapbootsuk.jimdo.com/>ugg boots sale uk</a> rD3N1k <a href="http://cheapbootsuk.jimdo.com/">cheap real ugg boots</a> sQ6O5z
aJ0G2h http://genuineboot.webeden.co.uk qL0H2d<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>genuine ugg boots</a> rX2N8b <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">genuine ugg boots uk</a> eO0J7p
iY8S1v http://bootsoutletstore.webs.com/ fG4X1s <a href=http://bootsoutletstore.webs.com/>ugg outlet store</a> dT1P1y <a href="http://bootsoutletstore.webs.com/">uggs outlet store</a> bQ7H1v
qB3O9s http://bootssales.webs.com/ dI3R5s <a href=http://bootssales.webs.com/>uggs for sale</a> tC7I2y <a href="http://bootssales.webs.com/">uggs on sale usa</a> vQ8X6s
zD5V4s http://bootsonline.blinkweb.com uggs outlet online sP7O6l <a href=http://bootsonline.blinkweb.com>cheap uggs online</a> cU2Q0s <a href="http://bootsonline.blinkweb.com">ugg outlet online</a> aW7Z2h
16. 11. 2012 | 01:39

horsececekdon napsal(a):

oY0W4g http://soldesonline.webnode.fr/ qK9N9n <a href=http://soldesonline.webnode.fr/>ugg pas cher</a> yP6W1q <a href="http://soldesonline.webnode.fr">ugg pas cher</a> eQ0W2d
uF5L7x http://bootsfrance.meabilis.fr/ xS0P5r <a href=http://bootsfrance.meabilis.fr>ugg france</a> gQ8K0j <a href="http://bootsfrance.meabilis.fr">ugg pas cher</a> xL5S3r
pU2J3u http://stivalionline.webs.com ugg italia pE5V3e <a href=http://stivalionline.webs.com>ugg</a> lJ9I9v <a href="http://stivalionline.webs.com">stivali ugg</a> uS0Z5o
hU3M6t http://bootsonline.webs.com/ zI5W6x <a href=http://bootsonline.webs.com>uggs bestellen</a> wI0F6h <a href="http://bootsonline.webs.com">uggs bestellen</a> eP7J6c
cT7G1m http://bootssale.simpsite.nl/ yR6S6h <a href=http://bootssale.simpsite.nl>uggs sale</a> hV2G9b <a href="http://bootssale.simpsite.nl ">uggs sale</a> kQ9U4f
uE6C4a http://bootcanada.webs.com/ pI5Z0l <a href=http://bootcanada.webs.com/>ugg boots canada</a> mP0V6r <a href="http://bootcanada.webs.com/">ugg canada</a> xO3C1c
16. 11. 2012 | 17:30

SkipSpakids napsal(a):

dF8M9p http://bootscheap.blinkweb.com tE2V2z <a href=http://bootscheap.blinkweb.com>ugg boots</a> hN7C 7n <a href="http://bootscheap.blinkweb.com">cheap uggs</a> vC8M3n
bQ4H8q http://bootsoutlet.simpsite.nl hO0R3g <a href=http://bootsoutlet.simpsite.nl>uggs bestellen</a> kK6L9y <a href="http://bootsoutlet.simpsite.nl">uggs schoenen</a> xG9D2k
uH9O5d http://bottespas1.monwebeden.fr nF8P1y <a href=http://bottespas1.monwebeden.fr>ugg france</a> nW5U8v <a href="http://bottespas1.monwebeden.fr">botte ugg</a> mF8C1h
kE5K6y http://isabelmarantsss.webnode.es jR5P4z <a href=http://isabelmarantsss.webnode.es>isabel marant</a> eD1X8h <a href="http://isabelmarantsss.webnode.es">isabel marant boots</a> vX2O9u
nO7C8q http://bottepascher.webnode.fr mB5N6r <a href=http://bottepascher.webnode.fr>bottes ugg</a> lM7U9a <a href="http://bottepascher.webnode.fr">ugg pas cher</a>
eK9B0i http://bootssaustralia.moonfruit.com nY5F1u <a href=http://bootssaustralia.moonfruit.com>stivali ugg</a> bF4I8x <a href="http://bootssaustralia.moonfruit.com">ugg</a> vN1F1q
17. 11. 2012 | 01:54

horsececekdon napsal(a):

mL6L2j http://salegoedkopeboots.com kD8Q8e <a href=http://salegoedkopeboots.com>uggs bestellen</a> uL2U0h <a href="http://salegoedkopeboots.com">uggs bestellen</a> zP3K6e
xO1H4o http://soldesbottes.monwebeden.fr dG8H2r <a href=http://soldesbottes.monwebeden.fr>ugg pas cher</a> cV3G0u <a href="http://soldesbottes.monwebeden.fr">ugg pas cher</a> sJ1P9h
fA4K9d http://cheapbootssonsale.webs.com xU2Q2m <a href=http://cheapbootssonsale.webs.com>ugg outlet online</a> lO5P7p <a href="http://cheapbootssonsale.webs.com">uggs shoes</a> lA5I9s
zR2Y6n http://bootssonclearance.webs.com/ hS0C1m <a href=http://bootssonclearance.webs.com/>uggs on clearance</a> cZ9N0y <a href="http://bootssonclearance.webs.com/">uggs clearance</a> eC8P1n
sF7F8j http://storesbootsoutlet.webs.com/ bY1R3a <a href=http://storesbootsoutlet.webs.com/>uggs outlet store</a> hU9A0k <a href="http://storesbootsoutlet.webs.com/">uggs outlet stores</a> uT4S4a
bX3Z3l http://bootskopenoutlet.simpsite.nl rI1J2t <a href=http://bootskopenoutlet.simpsite.nl>goedkope uggs</a> fK5H5e <a href="http://bootskopenoutlet.simpsite.nl">uggs online</a> uJ4E1c
20. 01. 2013 | 07:33

argueryHearee napsal(a):

fT5O2z http://soldesbottes.monwebeden.fr cF8A4x <a href=http://soldesbottes.monwebeden.fr>ugg pas cher</a> hO6K3i <a href="http://soldesbottes.monwebeden.fr">bottes ugg pas cher</a> vJ0Q8y
bZ6W8r http://bootssonclearance.webs.com/ xM9L3j <a href=http://bootssonclearance.webs.com/>uggs clearance</a> vQ9W7b <a href="http://bootssonclearance.webs.com/">uggs on clearance</a> yA9P7s
fV3R5o http://bootskopenoutlet.simpsite.nl fB0E4p <a href=http://bootskopenoutlet.simpsite.nl>goedkope uggs</a> pC1R3k <a href="http://bootskopenoutlet.simpsite.nl">goedkope uggs</a> rE1X1e
sM9V8r http://cheapbootssonsale.webs.com nU4A6y <a href=http://cheapbootssonsale.webs.com>ugg outlet online</a> zT2W8r <a href="http://cheapbootssonsale.webs.com">uggs shoes</a> bE2F2s
pG1R6t http://storesbootsoutlet.webs.com/ tI2Y0a <a href=http://storesbootsoutlet.webs.com/>uggs outlet store</a> hW8Z6s <a href="http://storesbootsoutlet.webs.com/">uggs outlet stores</a> fY9C8f
jZ6F8a http://salegoedkopeboots.com rG7Y3c <a href=http://salegoedkopeboots.com>uggs bestellen</a> bL8M5s <a href="http://salegoedkopeboots.com">uggs sale</a> cH7T1n
20. 01. 2013 | 18:10

horsececekdon napsal(a):

pQ6Z8l http://ralphlaurenpoloforuk.webeden.co.uk/ kV2D8z <a href=http://ralphlaurenpoloforuk.webeden.co.uk/>cheap ralph lauren polo shirts</a> aL0B8n <a href="http://ralphlaurenpoloforuk.webeden.co.uk/">ralph lauren sale uk</a> bZ7T5u
oT9A0z http://bootssonclearance.webs.com rW8C8x <a href=http://bootssonclearance.webs.com>uggs clearance</a> hC3D8l <a href="http://bootssonclearance.webs.com">pink uggs</a> eB3F7b
sG2S2j http://www.bottessoldessfr.com zZ9F4t <a href=http://www.bottessoldessfr.com>bottes ugg</a> mH6N8w <a href="http://www.bottessoldessfr.com">ugg france</a> zX8N6p
qH6D7u http://sacpascher4.webnode.fr yT0P5h <a href=http://sacpascher4.webnode.fr>burberry femme</a> nQ2K8x <a href="http://sacpascher4.webnode.fr">burberry soldes</a> cU8I1u
vQ5E1v http://www.frbottespasscher.com dV5W3p <a href=http://www.frbottespasscher.com>chaussures ugg</a> nN6U6n <a href="http://www.frbottespasscher.com">bottes ugg pas cher</a> gI3X9j
fA9V6r http://ralphlaurenpolouk.webs.com/ sK9X8h <a href=http://ralphlaurenpolouk.webs.com/>polo ralph lauren uk</a> kG3G6h <a href="http://ralphlaurenpolouk.webs.com/">ralph lauren shirt</a> wE1S7x
21. 01. 2013 | 12:13

tuctjuipisa napsal(a):

jA4I4j http://bootskopensale.simpsite.nl/ hC4R8n <a href=http://bootskopensale.simpsite.nl/>uggs sale</a> tV8Y8s <a href="http://bootskopensale.simpsite.nl/">uggs amerika</a> iU1U6p
uF6L6i http://storesbootsoutlet.webs.com/ hD3E8v <a href=http://storesbootsoutlet.webs.com/>uggs outlet store</a> bR1A9j <a href="http://storesbootsoutlet.webs.com/">ugg outlet stores</a> mD8E2m
cP7J6r http://discountbootsoutlet.webs.com/ aT0U0p <a href=http://discountbootsoutlet.webs.com/>ugg outlets</a> tV6W4s <a href="http://discountbootsoutlet.webs.com/">ugg snow boots</a> kI0V3d
pY9A6y http://canadaoutletbootss.webs.com qN0Q8i <a href=http://canadaoutletbootss.webs.com>uggs canada online</a> fU8K7n <a href="http://canadaoutletbootss.webs.com">ugg canada</a> bA0E7g
dR5V0g http://cheapbootssonsale.webs.com/ oO7M2m <a href=http://cheapbootssonsale.webs.com/>uggs boots on sale</a> pM0N1c <a href="http://cheapbootssonsale.webs.com/">uggs shoes</a> wQ5D3s
iC7W3v http://bootsfactoryoutlet.webs.com/ aF9L7b <a href=http://bootsfactoryoutlet.webs.com/>ugg store</a> zX6Q3y <a href="http://bootsfactoryoutlet.webs.com/">ugg factory outlet</a> jE2D8z
21. 01. 2013 | 13:44

nelmpeank napsal(a):

yV0U1z http://cheapbootssonsale.webs.com/ fC7B4c <a href=http://cheapbootssonsale.webs.com/>ugg outlet online</a> bO7E7m <a href="http://cheapbootssonsale.webs.com/">uggs shoes</a> rR0G3j
qY7C0i http://discountbootsoutlet.webs.com/ uT8N7b <a href=http://discountbootsoutlet.webs.com/>discount uggs boots</a> vT5G2e <a href="http://discountbootsoutlet.webs.com/">ugg outlets</a> wC1Y9t
xM4Q2d http://canadaoutletbootss.webs.com uN0G3h <a href=http://canadaoutletbootss.webs.com>uggs canada online</a> vO0Q9m <a href="http://canadaoutletbootss.webs.com">uggs canada</a> xO9B3q
cN3Q5u http://storesbootsoutlet.webs.com/ pL7P2b <a href=http://storesbootsoutlet.webs.com/>uggs outlet stores</a> rV3C0s <a href="http://storesbootsoutlet.webs.com/">uggs outlet stores</a> sE3W7g
sF0D4f http://bootskopensale.simpsite.nl/ jX7M0h <a href=http://bootskopensale.simpsite.nl/>uggs amerika</a> sO6T6s <a href="http://bootskopensale.simpsite.nl/">uggs sale</a> rT2E2p
aL0P4q http://bootsfactoryoutlet.webs.com/ wZ4B2d <a href=http://bootsfactoryoutlet.webs.com/>ugg factory outlet</a> dZ0L3m <a href="http://bootsfactoryoutlet.webs.com/">ugg store</a> gW3A9e
22. 01. 2013 | 20:38

Cymnabalm napsal(a):

vY3P4y http://bootssaleonline.jouwweb.nl eQ1R9v <a href=http://bootssaleonline.jouwweb.nl>uggs classic short</a> tW9N9m <a href="http://bootssaleonline.jouwweb.nl">uggs classic short</a> gM8M6m
bH5L3j http://www.saclongchampsmall.com xG2W1h <a href=http://www.saclongchampsmall.com>sac longchamp solde</a> zE8M0k <a href="http://www.saclongchampsmall.com">sac longchamp</a> kY0R9c
dV1W4p http://bootsaustraliaoutlet.webs.com/ hC3Y9o <a href=http://bootsaustraliaoutlet.webs.com/>ugg australia outlet</a> gS5O8i <a href="http://bootsaustraliaoutlet.webs.com/">ugg outlet</a> uO0O6e
fR6Q1j http://sacsspaschers.info aA1L0y <a href=http://sacsspaschers.info>sac longchamp pas cher</a> vI9X2i <a href="http://sacsspaschers.info">sac longchamp pas cher|sacs longchamps|longchamps sac}</a> pI9A4d
bE6J4m http://bootsoutletonline.webs.com/ zN7J4r <a href=http://bootsoutletonline.webs.com/>cheap uggs online</a> oU4Y1b <a href="http://bootsoutletonline.webs.com/">ugg outlet online</a> cH9J1x
nQ1X1i http://bootfactoryoutlet.webs.com xG8S2f <a href=http://bootfactoryoutlet.webs.com>uggs factory outlet</a> wS0I6u <a href="http://bootfactoryoutlet.webs.com">uggs factory outlet</a> aD6D2t
09. 02. 2013 | 16:36

horsececekdon napsal(a):

cG2A5m http://www.cheapukshirts.com yE1G7h <a href="http://www.cheapukshirts.com">ralph lauren uk</a> bP9C1s <a href=http://www.cheapukshirts.com>polo ralph lauren uk</a> eK0E8x
zG7T0n http://www.isabellees.com isabel marant shop online jM3C5i <a href="http://www.isabellees.com">isabel marant</a> yV3F8p <a href=http://www.isabellees.com>isabel marant</a> iQ7E7y
rW4G8w http://www.goedkopebootsoutletnl.com iD5B6f <a href="http://www.goedkopebootsoutletnl.com">uggs nederland</a> bB8R5a <a href=http://www.goedkopebootsoutletnl.com>uggs online</a> jO1R9e
vR6K7w http://poloralphlaurens.monwebeden.fr sP7B1m <a href="http://poloralphlaurens.monwebeden.fr">ralph lauren pas cher</a> hY2U5f <a href=http://poloralphlaurens.monwebeden.fr>ralph lauren soldes</a> sG6R1n
fT4G1a http://www.frsaclongchampsac.info wD3H0a <a href="http://www.frsaclongchampsac.info">longchamp pas cher</a> uJ9Y0j <a href=http://www.frsaclongchampsac.info>longchamp pas cher</a>
nN3Q4l http://bootcheap.webs.com xK1M3b <a href="http://bootcheap.webs.com">uggs on sale cheap</a> iQ6B6g <a href=http://bootcheap.webs.com>uggs cheap</a>
16. 02. 2013 | 19:39

argueryHearee napsal(a):

gP4L8g http://bootsoutletonline.webs.com/ rY2O8c <a href=http://bootsoutletonline.webs.com/>uggs outlet online</a> jP3Q1n <a href="http://bootsoutletonline.webs.com/">uggs outlet online</a> pC8S6g
gM5H1y http://sacsspaschers.info xK3U2b <a href=http://sacsspaschers.info>sac longchamp pas cher</a> vS7A3l <a href="http://sacsspaschers.info">sac longchamp pas cher|sacs longchamps|longchamps sac}</a> hL3G9l
lI1B8y http://bootssaleonline.jouwweb.nl nI5J0k <a href=http://bootssaleonline.jouwweb.nl>uggs kopen</a> oJ0F1a <a href="http://bootssaleonline.jouwweb.nl">uggs classic short</a> dY0O7g
lK7B4f http://bootsaustraliaoutlet.webs.com/ jG6O6v <a href=http://bootsaustraliaoutlet.webs.com/>ugg outlet</a> fP8J0q <a href="http://bootsaustraliaoutlet.webs.com/">ugg australia outlet</a> gL1W1b
iO7X0m http://bootfactoryoutlet.webs.com hZ5Y2w <a href=http://bootfactoryoutlet.webs.com>cheap ugg online</a> iY6F4y <a href="http://bootfactoryoutlet.webs.com">uggs factory outlet</a> lA7G3v
vD1I3t http://www.saclongchampsmall.com tK1Y7t <a href=http://www.saclongchampsmall.com>longchamp pas cher</a> wI5B3u <a href="http://www.saclongchampsmall.com">sac longchamp solde</a> eS6V8l
18. 02. 2013 | 12:59

horsececekdon napsal(a):

<a href=http://isabellemarrant.blogsky.com/>baskets isabelle marant</a>|<a href=>isabelle marant chaussures</a>|<a href=>isabelle marant sac</a>

http://isabellemarant.hpage.co.in/isabel_marant_sneakers_70074134.html
http://isabellemarrant.yolasite.com/isabelle-marrant.php
http://isabellemarant.weebly.com/isabel-marant-chaussures.html
27. 02. 2013 | 19:56

horsececekdon napsal(a):

bE8X8e http://isabelmarantss.1minutesite.es/ tL8O2e <a href=http://isabelmarantss.1minutesite.es/>isabel marant</a> qE3S3w <a href="http://isabelmarantss.1minutesite.es/">isabel marant</a> bK1L4j
zA8B8w http://headphoneshop.webs.com qQ5V5d <a href=http://headphoneshop.webs.com>dr dre headphones</a> fP9H8j <a href="http://headphoneshop.webs.com">monster headphones</a> kF4J7o
jN5I5f http://ussneaker.webs.com mN1K4y <a href=http://ussneaker.webs.com>isabel marant boots</a> oJ6F3j <a href="http://ussneaker.webs.com">isabel marant boots</a> aL4C0g
qQ9M2d http://sneakershopes.webnode.es fM7H0a <a href=http://sneakershopes.webnode.es>isabel marant sneakers</a> rD8L7n <a href="http://sneakershopes.webnode.es">isabel marant</a> yI5Z5m
oP4G3w http://onlinesneakers.webnode.fr nL1L4h <a href=http://onlinesneakers.webnode.fr>isabel marant</a> wR6X8c <a href="http://onlinesneakers.webnode.fr">isabel marant sneakeres</a> jC9Z1g
mC7N5f http://dphonesbeatsbydre.com tK0G0s <a href=http://dphonesbeatsbydre.com>cheap beats by dre</a> aO0X6m <a href="http://dphonesbeatsbydre.com">beats dr dre</a> eV7A1d
04. 03. 2013 | 06:49

argueryHearee napsal(a):

sD8A8m http://ussneaker.webs.com nS6T4h <a href=http://ussneaker.webs.com>isabel marant boots</a> xQ0C7i <a href="http://ussneaker.webs.com">isabel marant</a> yF1S0c
wS0E4j http://sneakershopes.webnode.es sK7R3v <a href=http://sneakershopes.webnode.es>isabel marant</a> xZ4K0f <a href="http://sneakershopes.webnode.es">isabel marant sneakers</a> aD7F3n
bV0R2o http://isabelmarantss.1minutesite.es/ jZ7T0k <a href=http://isabelmarantss.1minutesite.es/>isabel marant sneakers</a> fX1H4z <a href="http://isabelmarantss.1minutesite.es/">isabel marant shop online</a> wB1B5h
kF4U5y http://headphoneshop.webs.com aN6V8l <a href=http://headphoneshop.webs.com>monster headphones</a> tU1V6f <a href="http://headphoneshop.webs.com">monster headphones</a> qW9N0a
pF7G4j http://onlinesneakers.webnode.fr qP9E8y <a href=http://onlinesneakers.webnode.fr>isabel marant sneakeres</a> iJ3E4v <a href="http://onlinesneakers.webnode.fr">isabel marant</a> eE1V6w
pM7N6s http://dphonesbeatsbydre.com iY7B9d <a href=http://dphonesbeatsbydre.com>beats dr dre</a> wC8D8x <a href="http://dphonesbeatsbydre.com">cheap beats by dre</a> mZ6F5d
05. 03. 2013 | 00:48

horsececekdon napsal(a):

<a href=http://isabellemarant.webgarden.com/>défilé isabel marant</a>|<a href=>isabel marant basket</a>|<a href=>défilé isabel marant</a>

http://isabellemarrant.snappages.com/isabel-marant-suede.htm
http://isabellemarrant.webnode.fr/isabelle-marant/
http://isabellemarant.hpage.com/
11. 03. 2013 | 23:30

horsececekdon napsal(a):

Bb5Zq9
<a href=http://isabellemarrant.yolasite.com/>boots isabelle marant</a>
<a href=http://isabelmarantbasket.skynetblogs.be/isabel-marant-chaussures-partie-importante.html>isabel marant etoile 2011</a>
<a href=http://isabelmarants.2itb.com/index.html>isabelle marant étoile</a>
Zc9Xh2Nq1Bh6
http://isabelmarants.2itb.com
http://isabelmarants.devhub.com/isabel-marant-paris/
http://isabellemarant.webgarden.com/
13. 03. 2013 | 02:08

EmporeGer napsal(a):

Xe5Gj3
<a href=http://buysneakersus.snappages.com/isabel-marant-ebay.htm>isabel marant dicker boots</a>
<a href=http://buyusneaker.webnode.com/longchamp-sac-vente-en-ligne>magasin longchamp</a>
<a href=http://ussneakershop.tumblr.com/13030502>isabel marant boots</a>

Nb1Du6Pb4Lh6
http://isabellemarant.2itb.com/index.html
http://isabelmarantsneakerskoim.devhub.com/isabel-marant-a-vendre-pour-vous/
http://isabelsneakerus.evenweb.com/sections/isabel-marant-venta-te-espera
19. 03. 2013 | 01:25

EmporeGer napsal(a):

wO6Z1i http://bootsingkio.webnode.fr xU3L2y <a href=http://bootsingkio.webnode.fr>isabel marant sneakers</a> yP6C2j <a href="http://bootsingkio.webnode.fr">isabelle marant</a> aK1A7x
pZ9P3t http://basketis.webnode.fr <a href=http://basketis.webnode.fr>isabel marant</a> hE3K8j <a href="http://basketis.webnode.fr">isabel marant</a> uG4K2i
fP1P5y http://isabelmarantsale3.webnode.fr <a href=http://isabelmarantsale3.webnode.fr>sneakers isabel marant</a> kC4V0k <a href="http://isabelmarantsale3.webnode.fr">isabel marant</a> qU0F5q
yO4X6f http://sneakersonlinees.webnode.es mI1W4g <a href=http://sneakersonlinees.webnode.es>isabel marant</a> pT0G0d <a href="http://sneakersonlinees.webnode.es">isabel marant</a> wK8E9p
eM9E5r http://acheter4.webnode.fr zI1Y1q <a href=http://acheter4.webnode.fr>isabel marant</a> nE3Q2m <a href="http://acheter4.webnode.fr">isabelle marant</a> eS0J0o
22. 03. 2013 | 21:31

horsececekdon napsal(a):

dN7U8t http://bootsingkio.webnode.fr dY0M6r <a href=http://bootsingkio.webnode.fr>isabelle marant</a> zA1F8r
rH7A0n http://isabelsneakeres.webnode.es eY7K4h <a href=http://isabelsneakeres.webnode.es>isabel marant</a> zX6A6j
iS5S2u http://isabellemarantsales.webnode.fr <a href=http://isabellemarantsales.webnode.fr>isabel marant</a> zW9P4m
eA4F2h http://isabelmarantsale3.webnode.fr <a href=http://isabelmarantsale3.webnode.fr>baskets isabel marant</a> pE5H0a
vL0T7t http://sneakersonlinees.webnode.es gT3X1q <a href=http://sneakersonlinees.webnode.es>isabel marant</a> pE0P6k
07. 04. 2013 | 20:10

bomOppoplebum napsal(a):

bK1R8a http://pinkhairstraighteners.blogspot.com wQ5G5m <a href="http://pinkhairstraighteners.blogspot.com">pink ghd</a> gO2B4z <a href=http://pinkhairstraighteners.blogspot.com>pink ghd</a>
hT4C1u http://sac-longchampssale.webnode.fr fD1G5p <a href="http://sac-longchampssale.webnode.fr">sacs à main longchamp</a> xI0J9e <a href=http://sac-longchampssale.webnode.fr>sacs à main longchamp</a>
bX8T3r http://straightenerhair.blogspot.com pV7Y5w <a href="http://straightenerhair.blogspot.com">ghd straighteners cheap</a> tP3O9v <a href=http://straightenerhair.blogspot.com>ghd uk</a>
pP3M3d http://wwww.hairstraighteners4uk.com mL4S1d <a href="http://www.hairstraighteners4uk.com">cheap ghd</a> fQ7C9n <a href=http://www.hairstraighteners4uk.com>cheap ghd straighteners</a>
rU9J4k http://karenmillenoutlet.webspawner.com mL2R3j <a href="http://karenmillenoutlet.webspawner.com">karen millen dress</a> bS6W5v <a href=http://karenmillenoutlet.webspawner.com>karen millen dress</a>
25. 04. 2013 | 07:24

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
27. 02. 2014 | 12:42

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy