Co se dělo v pátek a v sobotu na Hradě?

10. 02. 2008 | 13:03
Přečteno 25173 krát
Byl jsem prvnímu kolu prezidentské volby na Hradě přitomen od začátku až do konce. A takto jsem ji viděl.

Tři z poslanců a senátorů se před sobotní třetí volbou museli odebrat do nejrůznějších léčebných zařízení. Svádí to k bonmotu, že veřejná volba škodí zdraví. Bohužel, legrační to není ani trochu. Není totiž náhoda, že o všech třech se hovořilo jako o potenciálních Klausových volitelích (jeden z nich už ostatně volil Klause ve volbě druhé v pátek večer). Co se tedy stalo ?

Zřetelně se ukázalo, že veřejná volba není žádnou esencí demokratického a svobodného rozhodování oproti volbě tajné, jak tvrdili její zastánci. To jen Jiří Paroubek potřeboval vidět na ruce svých poslanců a senátorů a zajistit tak, že žádný z nich nebude hlasovat pro Václava Klause, jak by se nepochybně stalo ve volbě tajné. Paroubkova zupácko-mafiánského stylu totiž začínají mít ti slušnější lidé v ČSSD opravdu plné zuby a prezidentská volba byla jednou z možností, jak mu to dát najevo. Proto byla veřejná kontrola pro Paroubka nezbytná, jinak by se ukázalo, že stranu zdaleka nedrží pevně v rukou.

O poslanci ČSSD Snitilém se začalo spekulovat, že je jedním z těch, kdo je ochoten volit Klause i veřejně. To by byl pro Paroubka nebezpečný precedens. Komando Paroubkových poradců ho proto v sobotu dopoledne podrobilo takovým převýchovným metodám, až se z toho složil a zmizel v nemocnici. Vrcholem cynismu je, že Paroubek – ve stylu hesla „zloděj křičí-chyťte zloděje“ - neváhal ze Snítilého kolapsu neprodleně obvinit ODS.

Dalším rozhodujícím momentem prezidentské volby byl páteční večer. Když ČSSD po pátečním druhém kole s hrůzou zjistila, že Klaus disponuje dostatečným počtem hlasů pro své zvolení v kole třetím, hledala horečně cestu, jak třetí kolo odložit alespoň do soboty. Ujal se toho předseda klubu ČSSD Hašek, který obstrukcí znemožnil, aby se pokračovalo v jednání i po 21. hodině (ač třetí kolo by zabralo maximálně pár desítek minut a v deset večer už mohlo být po všem). Přes noc se pak horlivě „pracovalo“ zejména na vnitřně rozdělené KDU-ČSL. Výsledek ? Dva ze zdravotních důvodů chybějící senátoři a jeden chybějící hlas pro Klause v záverečné volbě.

Takže takhle to bylo a veřejnost by to měla vědět. Jiří Paroubek používá prezidentskou volbu jen a pouze k tomu, aby pokořil ODS, rozložil stávající vládní koalici a postavil místo ní koalici novou, kde ČSSD vystřídá ODS a komunisté budou v záloze. Nepříliš skrytě to ostatně řekl i ve svém pátečním projevu. Jana Švejnara, původně kandidáta Zelených a pravdoláskových post-havlovců, si už Paroubek zcela přivlastnil a učinil z něj v této hře svoji loutku. Švejnar to nemůže nevědět, chytrý je na to dost. Pokud se ovšem vědomě rozhodl tuto roli hrát, je to pro něj smutné vysvědčení.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Vilém napsal(a):

Neobyčejně ubohý článeček, pan Zahradil se asi ze zklamání ještě nevzpamatoval. Stoupenci veřejné volby nikdy nekladli tajnou volbu do protikladu k demokracii a nevydávali veřejnou volbu za esenci demokracie. Důvod pro veřejnou volbu byl jasný - zákulisní korupční manévry ODS.

K demagogickému nadsazování se při prosazování tajné volby uchyluje ODS. Silná slova a hysterické výkřiky ovšem nenahradí seriózní argumentaci, pouze ukazují, do jaké míry je ODS závislá na korupčních postupech.
10. 02. 2008 | 13:14

m&m napsal(a):

Srovnejte text článku s fotografií autora.
10. 02. 2008 | 13:16

Ivan Hochmann napsal(a):

Přesně tak.Není co dodat.Nejvíc mě irituje to šílené farizejství socanů.A nejde to přehlédnout.Jen člověk kterému to vůbec nepálí,může takové průhledné sprosťárny Paroubka a Haška omlouvat,či podporovat.Svědčí to i o úrovni členské základny ČSSD a jejich sympatisantů.Ivan.
10. 02. 2008 | 13:18

Ročník 53 napsal(a):

Pane Zahradile, veřejná volby byla opravdu nutná, protože vaše koketování s panem Šloufem, o kterého byste si předtím neotřeli ani boty, to prokázalo za nanejvýš potřebné.
Vaše ODS totiž korumpuje a má k tomu prostředky, neboť je u moci. Máte co slíbit, nejen členům ČSSD, ale i členům ostatních stran. Spojení Klause se mstivoztí Miloše Zemana vám mělo zaručit prezidenta, a tedy i volné ruce k znásilňování zákonů. Jen z nás děláte blbce a příznivcům ODS to ani moc nevadí.
Ještě chybí dodat, že ČSSD otrávila potencionální volitele Klause a vaše demagogie by byla úplná.
10. 02. 2008 | 13:20

Majka napsal(a):

Také jsem se domnívala, že jakmile pan Švejnar pochopí, komu sedl na lep, bude zděšen. Ale po ukončení volby a jeho vystoupení následovalo vystřízlivění. Stále zůstává v platnosti jezuitské "Účel světí prostředky".

ad Vilém: Korupční postupy dostaly prostor teprve poté, co ČSSD zabránila v pátek večer dokončení volby prezidenta.
10. 02. 2008 | 13:21

Ročník 53 napsal(a):

Moje slova nepřímo potvrdil Ivan Hochmann.
10. 02. 2008 | 13:21

m&m napsal(a):

Ročník53: :-)
10. 02. 2008 | 13:33

Tupelo napsal(a):

Kseftiky prozatim nevysly, diky verejne volbe. Tajna volba (ktera navic neni az tak tajna, uz vas poslanec Tlusty se chystal svou volbu dokumentovat, aby nebyl obvinovan ze nevolil Klause, ktery ma podpisy vsech zakonodarcu ODS :)) je v ceskem korupcnim prosredi jen prostredkem nejruznejsich lobistu - leda ze by se p. Weigel snazil dostat sveho sefa skutecne na narozeniny Sloufa. :)

Ano, p. Svejnar je chytry a je s podivem, ze o nem jako o loutce se hovori temer jen ze strany ODS. A zaverecne kopnuti do 'pravdolaskovych post-havlovcu' jez zazniva opet vetsinou jen ze strany ODS (jinak tez ze Strany Lzi a Nenavisti), je uz jen takova vase vesela tecka.
10. 02. 2008 | 13:34

Majka napsal(a):

Všem diskutujícím, kteří přispěli do této chvíle podporou veřejné volby. Všimli jste si, že jsem jediná, která tu není anonymní?
10. 02. 2008 | 13:38

m&m napsal(a):

Majka: To je pravda. Máte uveden anonymní email.
10. 02. 2008 | 13:40

Majka napsal(a):

Dobře. Chápete-li to takhle... Jmenuji se Marie Štěpánová a na ten e-mail mi můžete psát. Ale, prosím, slušně.
10. 02. 2008 | 13:42

Ročník 53 napsal(a):

Velice se mýlíte Majko. Jědině já tu mám neanonymě uvedeno svoje narození. Váš mail je dobrý leda tak na SPAM.
10. 02. 2008 | 13:43

Ročník 53 napsal(a):

Já se jmenuji Josef Novák. Možná...
10. 02. 2008 | 13:46

Řeřicha napsal(a):

Majka - Avava a kdo si začal? :D:D

Co jiného od Vás pane Zahradile očekávat... opět jste nepřekvapil. Pan Pavel Bém má ve srovnání s Vámi alespoň o poznání více noblesy...

Vyřváváním, kdo komu rozšlápl bábovičku a "kdo je ten zlej" soutěží parlamentní strany o titul největšího trapáka prezidenstské volby.

Ale proboha Vás prosím, nedělejte z nás blbce. Pátek je jen zlatým hřebem těch 17let. Trpělivost nových generací není bezbřehá.
10. 02. 2008 | 13:46

Majka napsal(a):

Ročník 53:
Takže podle Vás stačí, když si do rubriky jméno napíšu např. Jana Kletečková a dost. To moc veřejné není.
10. 02. 2008 | 13:46

Majka napsal(a):

Pro Majka
Hodně hloupé dámo.
Jméno si mohu napsat jakékoliv, mail si mohu pořídit taky jakýkoliv.
Kdo z nás je lepší?
10. 02. 2008 | 13:47

Desiderius napsal(a):

Pan Zahradil stejně jako celá ODS v čele s Klausem nejsou zvyklí na to,že jim něco nevychází.Jsou proto nervozní.Doufám, že i nadále jim to nebude vycházet,to je jediná šance pro tuto zemi.Podotýkám,že nejsem komunistou a nikdy jsem jím nebyl.
10. 02. 2008 | 13:49

Majka napsal(a):

10.02.13:47:50
Ano, uznávám, Vy jste lepší podfukář. Já patřím k těm, kteří své názory říkají veřejně a nestydí se za ně.
10. 02. 2008 | 13:50

Kral napsal(a):

Zahradile, Zahradile... Vas chrani jen to, že lidi neví!!!!
10. 02. 2008 | 13:51

m&m napsal(a):

Ročník53: Vy jsete Josef novák? To je náhoda! Já také!
10. 02. 2008 | 13:52

macgregor napsal(a):

Jé to je hezký,mě se ty Zahradilovy pohádky začínají líbit, zabije dvě mouchy jednou ranou, my si počteme ty jeho pěkné bláboly a on si zas vyslouží ostruhy v ODS a na hradě, to by v tom byl čert, aby z toho zas pro něj něco nekáplo, že by chtěl předsedovat v EU za ČR? Dobrý, jen tak dál
10. 02. 2008 | 13:53

no napsal(a):

A teď tu o Červené karkulce, pane Zahradile.

ODS a pravda = nonsens.
10. 02. 2008 | 13:56

Lena napsal(a):

Pane Zahradile,
sci-fi tvrzení páně Paroubka jsme schopni identifikovat sami. Na to nepotřebujeme Váš výklad. Akorát si říkám, v čem je asi tak ODS při tom pletichaření (jak se s oblibou říká:) "napříč politickým spektrem" lepší? Že by v jadrnosti slovních výlevů? Každopádně vývody ČSSD i ODS se v zásadě rovnají: je to všechno možné, jen ne něco normálního.
10. 02. 2008 | 13:56

Adam napsal(a):

Nelze než souhlasit, Paroubek opravdu využívá k dosažení svých cílů veškerých dostupných prostředků.
10. 02. 2008 | 13:56

Ročník 53 napsal(a):

To m&m.
Zřejmě jsme všichni Josefové Novákové.:)))
10. 02. 2008 | 13:57

Trevel napsal(a):

Když si odmyslím , že někomu fandím a přinutím se být neutrální tak mě z toho také vychází spíše názor pana Zahradila.Víte ona ČSSD samozřejmě volila prostředky , které jsou jí vlastní a ne jinak by se asi opačně chovala ODS.Nejvíce strašidelné ale na tom polovíkendovém intermezzu bylo však vystoupení pana Mejstříka v kuloárech/skartace/.To jsem opravdu nevěřil vlastním očím , uším a snad všemu.Tohle "dítě" revoluce , jako senátor, který použil metody 50 let a navíc nesestaví dvě věty , snad nemůže ani mezi našimi rádobypolitiky existovat.To bylo snad nejhorší vystoupení od revoluce co jsem na skle Tv viděl.To pan Sládek byl proti němu řečník - jeho nesmysly měli alespoň začátek a konec.Pan senátor by se měl veřejně omluvit všem občanům zato, že obral tenhle stát o peníze za svůj senátorský plat.protože člověk, který ani neví , jak se přistupuje k dokumentům po volbě v parlamentu , tam opravdu nemá co dělat. Jinak se dopustil navíc,trestného činu "Šíření poplašné zprávy , pomluvy atd." Byla to jeho ostuda a zaplať bůh, že nepatří k žádné straně.Ani nevím jestli by ho nějaká chtěla.
10. 02. 2008 | 13:59

honza napsal(a):

Pane Zahradile,
pro pravdu se člověk nejvíc zlobí- proto výše uvedené nenávistné blogy. Ale, myslím, že si KDU uvědomí, že jde z tlustého do tenkého a že pomůže. Pokud né, nemá koalice smysl a je třeba jít k volbám. Řeči, že to nebylo v koaliční smlouvě od Zelených jsou fajn, k nim jen to, že by měli zachovat elementární slušnost, kandidáta ať si nechají svého, demokratická většina při součtu obou sněmoven tyto "demokraty" taky nezajímá. Těžko to čekat od fracků.
10. 02. 2008 | 14:02

Kral napsal(a):

a dobre je take to, za dnes uz vime kterej to ze ptacek dostal od vas zobu..Snitilik se jmenuje?? Uz jen zbyva zjistit kdo je ten druhej..Kdyz uz Melcak s Pohankou berou od Vas pausal
10. 02. 2008 | 14:04

Lena napsal(a):

Teď říkají v rádiu, že Barták z KDU... se volby nezúčastnil, protože již předem avizoval, že se způsobem volby nesouhlasí. Takže se šel hrdině zašít k doktorovi, protože trpí aritmií. Podívejme se na trucovitého absentéra! Že by se měl demokraticky podřídit většině, ho vůbec netíží.
10. 02. 2008 | 14:05

m&m napsal(a):

Trevel: Vám nevadí, že v záznamech je napsán hlas senátora, který u volby nebyl? Vám nevadí, že je skartováno dříve, než se tato nejsanost vyšetří?
10. 02. 2008 | 14:05

m&m napsal(a):

10. 02. 2008 | 14:06

RA napsal(a):

dobře to dopadne, Švejnarovi postupně ubývaly hlasy, ten je již odepsaný. Už to ví i Paroubek, proto jeho podpora Švejnara do další volby činí jen 99%. Švejnar asi musel koukat, jaká sprostota ho tlačí na Hrad.
10. 02. 2008 | 14:10

Trevel napsal(a):

m&m>protokol je osvědčen podpisy volební komise složených ze všech politických stran. myslím si, že kdyby měl z nich někdo pochybnost , tak se to asi bude šetřit.Přeci víte o co mu šlo...
10. 02. 2008 | 14:11

Majka napsal(a):

m@m:
Celá ta Vámi propagovaná volba měla jednu podstatnou chybu. Nikde totiž nebylo řečeno a není napsáno, že volitel nesmí zvednout ruku pro oba kandidáty. To přehlédly všechny strany.
10. 02. 2008 | 14:13

m&m napsal(a):

Trevel: Jak může být podepsán protokol, kde je rozdíl v součtech a oproti skutečnosti? Pak to vyvolává pochybnosti o kompetentnosti volební komise. Rozhodně tím není vše "vyžehleno". Dokud není jasno, nemůže se přece skartovat.
10. 02. 2008 | 14:15

m&m napsal(a):

Majka: zkuste si přečíst článek, na který jsem dal odkaz. Když je na seznamu jiný počet senátorů, než kolik jich bylo přítomno, padá Vaše hypotéza o dvojím zvedání ruky.
10. 02. 2008 | 14:16

AOT napsal(a):

Je mi z Vás zle, pane Zahradile.
10. 02. 2008 | 14:18

Mard napsal(a):

Pane Zahradile plně s Vámi souhlasím. Pan poslanec Snítilý skutečně nehlasoval pro pana Švejnara ve druhém kole. Věřil bych že na něj Paroubek následně vyvinul brutální nátlak. To se již stalo v minulosti několikrát že poslanci ČSSD podávali svědectví o nátlaku ze strany pana Haška a pana Paroubka. Pokládám veřejnou volbu za návrat ke komunistickým praktikám a k vítězství špíny a hnusu nad demokracií. Pamatuji za komančů, jak nám říkali že poctivý volič se nemá čeho bát a nemá důvod proč si jít upravit volební lístek za plentu.
10. 02. 2008 | 14:24

Mard pro m&m napsal(a):

Pokud by ČSSD tak nenaléhala na okamžité ukončení schůze, zcela nepochopitelně ještě před vyhlášením výsledků, tak by se možná na chybu přišlo ještě před skartací protokolů. Domnívám se že je možné proto z machinací podezřívat zejména ty, kteří tak naléhali na ukončení schůze. Nechce se mi věřit, že by to spolu nesouviselo.
10. 02. 2008 | 14:27

Martin napsal(a):

Pane Zahradile, proc ODS hystericky rvala, ze CSSD tvrdi neco bez dukazu proti panovi Langerovi ci pani Hornikove ? Vy jste udelal naprosto totez ?

A nenavist ODS k zakonum a pravidlum je davno znama. Kdyz se vam neco nehodi, tak milujete zmeny pravidel behem hry.
10. 02. 2008 | 14:29

m&m napsal(a):

Mard: O ukončení schůze ve 21 hod. bylo hlasováno. Po 19. hodině už se změna programu podle zákona nesmí navrhovat. Nikdo na nic netlačil. Jen na dodržení zákona. ODS není nad zákon. Vážně ne.
10. 02. 2008 | 14:31

opravdu nenavidim ODS napsal(a):

jo jo, ODS citi ze to prehnali, ze tohle uz neni sranda zahravat si s lidskym zdravim a ted se to snazi vyzehlit. jenze poslali spatneho obhajce - Zahradila
10. 02. 2008 | 14:32

Lena napsal(a):

Mardovi:
teď Vás naopak při volbách za plentu jít NUTÍ! To mi připadá taky trošku ujeté.

Jo a ten výtečník Barták se nyní vyjádřil v rádiu, že pokud nebude příští pátek volba tajná, hlasovat opět nebude. Neříká se tomu takhle náhodou vydírání?
10. 02. 2008 | 14:34

m&m napsal(a):

Mard: Nevěřte tolik "převyprávění" situace modrými médii. Skutečnost byla jiná.
10. 02. 2008 | 14:34

Javít napsal(a):

Tak by mě zajímalo, kolik zastánců veřejné volby, vidělo toho "svého" poslance, jak volil ?
A všimli jste si, jak teprve po hlasování ve 3. kole 1. volby teprve začalo to pravé kupčení, přes celou noc ?
Vyvozovat nátlak na osobu, z fotografie, pořízené v předsálí, to může jen naprosto paranoidní osoba.
Pan Moravec se v tvrzení, že poslanec Barták je nemocný a odešel domů pro léky také vyznamenal.
On ten Barták odešel jen proto, že již dávno před volbou prezidenta prohlásil, že v případě veřejné volby on volit nebude. Proto odešel z volební místnosti. Žádná nevolnost či nemoc.

Upozorňuji, že je mi naprosto jedno, kdo bude prezidentem. Pro můj, a ani kohokoliv jiného člověka, to zásadní změny nevyvolá.
Je mi z celé té komedie nanic.
Když se k tomu ještě přidává KSČM s návrhem Bobošíkové na prezidentský post, jsem přesvědčen, že k příštím vobám do parlamentu, ani k žádným jiným volbám nepůjdu.
Než volit ty kašpárky, tak raději jít do přírody.
10. 02. 2008 | 14:38

Lena napsal(a):

Marde, po 19. hodině se nesmí měnit program, ale je někde psáno, že volební komise nemůže dodělat rozdělanou práci? To jako, že úderem 21. hodiny v půlce slova musí zahodit tužku a mazat ze sálu. To bych se dost divila.
10. 02. 2008 | 14:38

krkavec napsal(a):

Doufám, že Václav Klaus a Jan Zahradil už konečně přestanou naší zemi dělat ostudu a půjdou do důchodu nebo si najdou nějdou poctivou práci
http://www.stuz.cz/view.php...
10. 02. 2008 | 14:43

Mic napsal(a):

Veřejná volba je stejně svobodná, jako můžete ve sparťanském kotli svobodně a bez následků zařvat "AŤ ŽIJE BANÍK!"
10. 02. 2008 | 14:50

Lena napsal(a):

Krkavče: dobrý!
Pan Klaus by mohl předpovídat počasí, když tomu tak rozumí, a pan Zahradil by mohl jeho rosničce chytat mouchy.
10. 02. 2008 | 14:50

Zelenáč napsal(a):

Pane J.Zahradile, statisíce občanů si včera v hlavních zprávách na TV NOVA vyslechlo, jak neuvěřitelně sprostě nadával váš ministr vnitra Langer M.Bursíkovi po včerejší volbě. Vše bylo nahráno tajným mikrofonem!!! Dnes to připomněl B.Sobotka v Otázkách V.Moravce. A to nemluvě o tom, že měl Langer vyhrožovat poslanci Shnítilému, který chudák skončil po tvé domluvě v nemocnici. Jak se ukazuje, vaše vznešeně úlisné PR imago bylo demaskováno, chlape!! Zdraví Marty Zelený
10. 02. 2008 | 14:51

zdesta napsal(a):

Ta fotografie je dostatečným a výmluvným faktem,co lze od p. Zahradila očekávat.
10. 02. 2008 | 14:51

Zelenáč napsal(a):

Pane J.Zahradile, statisíce občanů si včera v hlavních zprávách na TV NOVA vyslechlo, jak neuvěřitelně sprostě nadával váš ministr vnitra Langer M.Bursíkovi po včerejší volbě. Vše bylo nahráno tajným mikrofonem!!! Dnes to připomněl B.Sobotka v Otázkách V.Moravce. A to nemluvě o tom, že měl Langer vyhrožovat poslanci Shnítilému, který chudák skončil po tvé domluvě v nemocnici. Jak se ukazuje, vaše vznešeně úlisné PR imago bylo demaskováno, chlape!! Zdraví Marty Zelený
10. 02. 2008 | 14:51

LANGERGATE napsal(a):

10. 02. 2008 | 14:52

SuP napsal(a):

Vážení diskutéři z levé strany spektra!
Nejvíc se těšim na Vaše komentáře, až bude Václav Klaus zvolen veřejnou volbou bez hlasů komunistů. Do té doby je to tu jen ztráta času. Jak u pana Hvížďaly, tak u pana Havla, tak tady.
10. 02. 2008 | 14:54

Petr186 napsal(a):

Soudruhu Zahradile, za ty zdravotní problémy (arytmie, hypertenze) těch pánů může spíš jejich obezita, kouření a chlast, třeba to laciné žrádlo u sněmovního koryta. A nebo to, že po nich chtěli zpět ty igelitkové miliony?
10. 02. 2008 | 14:55

Zelenáč napsal(a):

Pane J.Zahradile, statisíce občanů si včera v hlavních zprávách na TV NOVA vyslechlo, jak neuvěřitelně sprostě nadával váš ministr vnitra Langer M.Bursíkovi po včerejší volbě. Vše bylo nahráno tajným mikrofonem!!! Dnes to připomněl B.Sobotka v Otázkách V.Moravce. A to nemluvě o tom, že měl Langer vyhrožovat poslanci Shnítilému, který chudák skončil po tvé domluvě v nemocnici. Jak se ukazuje, vaše vznešeně úlisné PR imago bylo demaskováno, chlape!! Zdraví Marty Zelený
10. 02. 2008 | 14:56

Petr186 napsal(a):

to sup:
Vážení diskutéři z pravé strany spektra!
Nejvíc se těšim na Vaše komentáře, až za 2 roky prodrbete všechno co se dá, a nepomůže Vám ani ten váš slavný čestný předseda.
10. 02. 2008 | 15:01

Javít napsal(a):

No, ono Paroubkovo vyvozování "nátlaku" na jejich poslance z fotografie pořízené v předsálí, také nesvědčí o korektnosti Paroubka.
A že si Langer "vyřizoval" názory s koaličním partnerem ?
Napadání V. Klause Bursíkem, (místo líčení předností Švejnara) bylo sice slušnými slovy, ale ve své podstatě značně sprosté.
10. 02. 2008 | 15:04

fudoshin napsal(a):

ubohý článeček.už byste se v ods měli zamyslet nad vaší taktikou.před volbami jste nalhali lidem všechno možné.a někteří hlupáci vám uvěřili.ovšem po vašich činech zjistili,že vám sedli na lep a proto velmi bedlivě analyzují vaše prohlášení a činy.stejně jako se ztrapňoval primitivní a průhlednou demagogií předseda vašeho poslaneckého klubu při volbě prezidenta (nejen on,např. Marek Benda se taky snažil),tak jste se ztrapnil vy.ale u vás je na to člověk zvyklý.vždycky se od vás dočkáme jenom demagogie,papouškování a falešné solidarity....
10. 02. 2008 | 15:04

Martin napsal(a):

Javite, muzete mi vysvetlit, proc ODS v ruznych volbach mohla utocit na protivniky a nevenovat se pouze vychvalovani sebe sama a jine strany jeji metodu pouzivat nemohou ? Soucasti politickeho boje je jak chvaleni sveho vyberu tak haneni druhe strany. Pokud by nekdo povazoval druhou stranu za spravnou, tak by nemel duvod vystupovat s jinym programem
10. 02. 2008 | 15:11

SuP napsal(a):

Zelenáč -
Langer vyhrožoval poslanci Snítilému slovy.."já to zařídím..."
A další dva poslanci ČSSD slyšeli zřetelně, jak po této výhrůžce poslanec Snítilý říká ..."no dobře..."

Nejste ale asi vůbec paranoidní, že?
Dpoporučuji prostudovat literaturu faktu "Poučení z krizového vývoje ve straně a společnosti...". Protože pokud se lidi - Paroubek , Hašek a podobní pokouší znovu zavádět takovéto metody do veřejného života, těžko se můžou vymlouvat na to, že to nezažili a nevědí o co jde....
10. 02. 2008 | 15:12

Vico napsal(a):

Pan Zahradil se zlobí, že ˇˇCSSD jako opozice nefandí koalici, že stoupenci Švejnara nechtějí zvolit Klause, že Paroubek má radost, že se vládní koalice rozkližuje, ačkoliv by měl zřejmě usilovat o pravý opak.Kromě toho nepodporuje na presidenta čistokrevného socana, ale kandidáta oslovující ho i pravici a tím pádem s větší nadějí na úspěch. Pan Zahradil je tak trochu švandovní.
10. 02. 2008 | 15:26

zdesta napsal(a):

Zupácko-mafiánský,post-havlovský......... To má být kultivovaný politický argument? Argumentujete podobným způsobem i v E.P ?
10. 02. 2008 | 15:26

Zelenáč napsal(a):

Pane J.Zahradile, statisíce občanů si včera v hlavních zprávách na TV NOVA vyslechlo, jak neuvěřitelně sprostě nadával váš ministr vnitra Langer M.Bursíkovi po včerejší volbě. Vše bylo nahráno tajným mikrofonem!!! Dnes to připomněl B.Sobotka v Otázkách V.Moravce. A to nemluvě o tom, že měl Langer vyhrožovat poslanci Shnítilému, který chudák skončil po té Langerovo domluvě v nemocnici. Jak se ukazuje, vaše vznešeně úlisné PR imago bylo demaskováno, chlape!! Zdraví Marty Zelený
10. 02. 2008 | 15:26

RA napsal(a):

pro Zelenáče, asi člena strany zelených....
je fajn, že to bylo nahráno tajným mikrofonem, že to obhajuješ, to tě příliš nectí. Jinak bych řekl , že o všem víš zhruba tolik, co vám řekl Paroubek s jeho roztomilou pusinkou, Sobotkou.
10. 02. 2008 | 15:35

Ford napsal(a):

Martin: Vy jste docela mimo. Jen vám připomenu jak se B. Sobotka veřejně prezentoval, že nezaplatil poplatek za návštěvu u lékaře. Tudíž porušil zákon! V ČSSD je porušování zákona důvod k vychloubání!
10. 02. 2008 | 15:39

Zelenáč napsal(a):

to RA/
Já si naopak vážím našich novinářů, že nám přinesli odvrácenou stranu našich "šlechetných" poslanců, respektivě pana ministra vnitra Langera. Doufám, že nám budou různí Kmentové, Houskové, Bártkové, Kroupové přinášet více takových zákulisních svinstev, jaké předvedl jinak vznešený Langer. Je vidět, jaké divadlo dokáží jednotliví politici před kamerami hrát - hajzlové. Nejhorší je na tom skutečnost, že takhle se chová v zákulisí mnoho politiků. Langer není vyjímkou!! Já neodpustím Langerovi, jak hulvátksy ponížil předsedu Zelených!!
10. 02. 2008 | 15:42

Zelenáč napsal(a):

RA/
Já neodpustím Langerovi, že hluboce ponížil předsedu Zelených před statisíci diváky!!
10. 02. 2008 | 15:44

Martin napsal(a):

Forde, pan Sobotka porusil zakon vedom si sankci a s oduvodnenim, ze je zakon vyssi, ODS zakon nedodrzuje, sankce ji nezajimaji a ani nemela pro sve jednani jakykoliv jiny duvod nez ze my proste tak chceme.
10. 02. 2008 | 15:45

Zelenáč napsal(a):

to RA/
Vyloženě mě namíchla ta "uhlazená" Němcová, který si nedopustila pronést, že byla ODS naší stranou ponížena. Není to pravda!! Prezident Klaus nebyl a není obsažen v kolaliční smlouvě!! Němcová hovořila čistě účelově a afektivně. Nemám tu "anální dámičku" rád.
10. 02. 2008 | 15:47

kritik napsal(a):

ten pan europoslanec by měl neprodleně navštívit psychiatra
10. 02. 2008 | 15:49

Olda napsal(a):

Nevím kolik mohlo stát, nás občany, zbytečné prodloužení volby prezidenta, stejně Klaus nakonec zvítězí. Dal bych to uhradit pánům Haškovi a Paroubkovi, dvěma hlavním komediantům prezidentské volby.
10. 02. 2008 | 15:51

František Matějka napsal(a):

Dobrý den všem přispěvatelům, v rámci své petiční akce http://www.petice.eu jsem měl již několikrát možnost setkat se přímo s jednáním stran a jejich představitelů. Dovolím si po této osobní zkušenosti proto zcela souhlasit do posledního písmene s textem pana Zahradila.
10. 02. 2008 | 15:52

Martin napsal(a):

Oldo, dosti totalitni pristup. Nezvolili jste meho favorita tak to zaplatte.
10. 02. 2008 | 15:54

A.Simonides napsal(a):

Pane Zahradile vy prece dobre vite,kdyby pro Vas nepracovali ruzni Dalikove,Sloufove,Weiglove a krivaci Langrove ,Vidimove a ubozi hlupackove typu Bendy,tak by klidne mohly byt volby tajne.Ale to by ti vsichni grazlove vcetne VAS museli odejit.
10. 02. 2008 | 15:57

jirka napsal(a):

Modrý soudruh Zahradil zapomněl sdělit Vám nechápajícím a nebo totálně modrým, že v pátek do 19 hodiny se odhlasovalo přerušení schůze v 21 hodin (konec páteční schůze) a následné pokračování v sobotu od 10 hodin......, že modrá filosofie je nedodržování zákona... za to nemůžu.
10. 02. 2008 | 16:02

Zuzka napsal(a):

Pane Zahradile fuj!!!
Váš blog mi připomíná reakce pravicových diskutérů na Novinkách. Stejně hloupý, neinformovaný (ale to je u Vás asi jen zástupné)a ve své podstatě primitivní. Ani to napadání jste si neodpustil.
Někde jsem četla, že jste v EP nejmíň aktivním poslancem - už se nedivím.
10. 02. 2008 | 16:02

Martin napsal(a):

Pave, on nemuze ofotit svuj hlasovaci listek nebo ho natocit kamerou ? nemuze, urcite nemuze :)
10. 02. 2008 | 16:09

Ford napsal(a):

martin: tak to je fakt zdůvodnění!!! Cha cha cha!Prostě jste jen zaslepený fanatik! Nic jiného.
10. 02. 2008 | 16:10

george napsal(a):

Je zcela zřejmé, že je naše splečnost politicky rozdělena. Jen mě mrzí, že levá strana národa nechápe, že se nemůžeme mít lépe, než na co si vyděláme. Žít na dluh se Paroubkovi dařilo, odborářům se líbí, že měli zaměstnanci lepší platy atd. Mě by se to také líbilo. Ale jen do té doby, kdybych musel svým zaměstnancům platit mzdy ze svého, poněvadž mě svou prací zisky nepřinesou. A až mě ta cesta socialistů rozdávat ne ze svého nasere, zavřu brány svého podnikání, zaměstnance propustím a budu mít pokoj. A oni ať jdou za Paroubkem a Štechem (oba milionáři), ať je zaměstnávají ze svého. Potom konečně pochopíte, že existuje zákon rovnováhy - vydělejte mě a já vás dobře zaplatím. Ty doby, kdy marxisti hlásali o chudém proletariátu, který dře na břichaté kapitalisty, jsou pryč. Má to souvislost s prezidentskou volbou, protože se Švejnar stane, pokud vyhraje, pouhou loutkou v rukou tohoto člověka s vynikajícím ovládáním technologie moci.
10. 02. 2008 | 16:11

Pavel napsal(a):

Pro Zelenáč, ANÁLNÍ Jste Vy,Těch urážek a lží co Bursík s Kateřinou vznesli na p. Klause bylo hrozné. Místo aby chválili ve svém projevu p. Švejnara, tak jenom uráželi p. Klause, což nikdo z voličů p. Klause neudělal.
10. 02. 2008 | 16:11

RA napsal(a):

ale ale, Paroubkovci, na copak asi váš guru Paroubek přerušil hlasování v pátek večer ? Aby si šel lehnout ? Sám řekl, že bude přesvědčovat poslance přes noc, aby volili Švejnara. Tak to totiž chodí, politika je o jednání. Tak si ty svoje hloupé řeči nechte od cesty.
10. 02. 2008 | 16:13

Martin napsal(a):

Ford, no to byla vecna reakce, cha cha cha. Proste jste jen zaslepenej fanatik co nema rad jiny nazor. Nic jineho :)
10. 02. 2008 | 16:15

Al Jouda napsal(a):

Ačkoliv jsem příznivcem profesora Švejnara, respektoval bych i výsledky tajné volby. Domnívám se, že by pan Zahradil byl překvapen, kolik hlasů z řad poslenců ODS by profesor Švejnar dostal. Jinak postoje podobných kreatur jako je pan Zahradil jen potvrzují platnost sloganu : Klaus je totalitní fosilie, Švejnar svobodná naděje !
10. 02. 2008 | 16:16

Miroslav Maixner napsal(a):

Ano, jistě je třeba tu souhlasit. Bravurně napsaný článek plný skvělých postřehů. Bylo totiž milé sledovat bodré a vtipné poznámky pana premiéra a stranických kolegů, milé kuloární laškování ODS s poslanci za jiné týmy a vůbec přátelská setkání hradních s vyslanci Vysočiny. Mrzí mě, že to vše kazí zlá bolševikem načichlá sebranka politických škarohlídů, kteří si neuvědomují, že Václav Klaus je člověk, který je pojítkem naší politické scény, má neotřelé názory na stav světa a Evropskou unii a vůbec nám všem mluví z duše a skvěle nás reprezentuje na mezinárodním poli, v podstatě podobně jako pan Zahradil.
10. 02. 2008 | 16:19

Ford napsal(a):

Martin:Ano, byla protože vy jste pindal o porušování zákona ODS a já jsem vám ukázal na všeobecně známém případu, že je to běžná praxe u vašich bohů z ČSSD a vy jste začal okecávát něco co okecat nejde! Prostě buď zákon poruším nebo ne! A zase další důkaz co je ČSSD a jejich fanatičtí příznivci za zoufalce! Než začněte na někoho házet špínu, tak si uklidně před vlastním prahem!
10. 02. 2008 | 16:21

textament napsal(a):

Pan Zahradil nás uvádí v omyl minimálně formulací, že absence senátora Bartáka byla výsledkem noční "práce" socdem, každý přece ví, že tomu bylo jinak. Jinak pár poznámek:
1) "nedůstojnost" veřejné volby spočívala zejména v tom, že ji ODS hodiny blokovala (a v pátek opět bude), samotný průběh veřejné volby byl - až na omyl ve 2. kole - řádný a rychlý
2) prezidentské volby v roce 1993 a 1998 byly daleko hulvátštější, viz projevy republikánů a KSČM
3) při veřejné volbě si své "ovečky" kontroluje i ODS, jakkoli to zamlčuje
4) Jan Švejnar jak vidno reprezentuje širší spektrum volitelů, a tudíž by byl univerzálnějším prezidentem než VK; Klausovi volitelé jako Melčák s Pohankou, hodně problematická senátorka Janáčková, ochránce životního prostředí Ambrozek či známý odpůrce VK Cyril Svoboda jsou velmi bizarním tělesem.
Rozhodnou stejně jako před pěti lety komunisté.
10. 02. 2008 | 16:22

Ivan napsal(a):

Vážený pane Zahradile, pusou se dá říci ledaco, to se zapomene, ale napsat takovou hloupost? To Vás nectí, je to spíš ubohé, nedělejte z lidí hlupáky, dokazujete tím, jak se politika dělá.
10. 02. 2008 | 16:23

Martin napsal(a):

Forde, jestli nevidite rozdil mezi sporem o ustavnost ci neustavnost - ustava je zakonem NEJVYSSIM a motate to dohromady s porusovanim zakonu ktere nejsou v nesouladu s ustavou, tak si to klidne nazyvejte okecavanim. Ja bych hrusky s jablky nesrovnaval, vy ano.
10. 02. 2008 | 16:29

george napsal(a):

TO textament: k bodu 3) ODS si své ovečky kontrolovat nemusela, pokud by měla z toho strach, nebyla by se velmi dlouho za prosazování tajné volby. Tvoje připomínka v tomto bodu nemá logiku.
10. 02. 2008 | 16:30

Klausomil napsal(a):

Ano!Jediná spravedlivá volba je tajná, přičemž v ODS se dokumentuje že každý volil Klause a v ostatních stranách je jakákoliv dokumentace nedemokratická. Co kdyby senát navrhnul vládu jediné modré strany a doživotní mandát pro zasloužilého prognostika StB a ÚV KSČ soudruha Klause a jeho StB pobočníky na Hradě (zeptejte se už konečně někdo jeho nepostradatelných tajemníků, čím byli oni a jejich tatínkové před listopadem 1989). Ostatní strany by v případě zájmu mohly vstoupit do národně tunelreformační fronty, založené StB a jejími prognostiky již v roce 1989. Ovšem faktem je, že není třeba se zdržovat takovými formalitami, velkokapitál z tunelů tuto modrou reformu již průběžně 19 let zajišťuje nákupem dostatečného množství veřejných i tajných hlasů v parlamentech, magistrátech, médiích, sportovní i umělecké frontě a dokonce i na nejvyšším soudě.Takže, jak pravil bývalý a budoucí soudruh prezident, jedeme dál!
10. 02. 2008 | 16:35

Ford napsal(a):

Martin: Aha, tak to jo! To jsou pro mě nové informace že některé zákony se můžou porušovat a některé ne! A kdy Ústavní soud prohlásil zákon o placení poplatku u lékaře za odporující ústavě?
10. 02. 2008 | 16:35

Martin napsal(a):

Forde, vite jak se v Norimberku hajili zlocinci ? Oni jen dodrzovali rozkazy a zakony. Popremyslejte proc asi existuje Ustava a Ustavni soud.
10. 02. 2008 | 16:36

hanah napsal(a):

Pane Zahradile,
souhlasím a díky za ten článek. Zatím je totiž bráno v úvahu jen vysvětlení , které poskytl Paroubek se Sobotkou a 2 legrační "strýcové z ČSSD", kteří pořídí notářský zápis.
Překvapuje mě, kolik lidí je schopno tuto historku brát vážně.Kdyby se to netýkalo tak vážné věci, musela bych se smát.
Pro ostatní:
Viděla jsem v sobotu odpoledne ony dva pány poslance s naditými igelitkami jak vcházeli do nákupního centra Nový Smíchov a zaslechla jsem útržek rozhovoru, kdy jeden se ptá druhého : "kolik ti dali"? a druhý odpovídá: "Nevím, ještě jsem to nestihl přepočítat".
V pondělí o tom pořídím notářský zápis, který předám policii ČR a v kopii vedení ODS.
Hezkou neděli vám přeji
10. 02. 2008 | 16:37

Martin napsal(a):

George ODS pocitala, ze bude mit min zradcu nez CSSD, proto chtela tajnou volbu, ale kdyz uz byla verejna tak si mohli i politici ODS hlavy ukroutit jestli nahodou nekdo nehlasuje jinak :)
10. 02. 2008 | 16:38

Ford napsal(a):

Martin: Tak to je síla! Aby jste obhájil své názory, tak se musíte zaklínat fašismem. Ale v podstatě to odpovídá politice ČSSD. My jediní z ČSSD jsme nadlidi a jediná pravda je ta naše! A Paroubek nemá daleko k diktátorovi! takže už chápu vaše postoje.
10. 02. 2008 | 16:46

george napsal(a):

To už je podivná spekulace, nic víc. Nejsi objektivní, na všechno se dá k obhajobě své politické idee reagovat.
10. 02. 2008 | 16:48

Frantšek y Asisi napsal(a):

Majko:Vy jste asi slepá!Copak jste neviděla pana Šloua a pana kancléře Weigla jak se spolu sešli v hotelu a potom odcházejí?Bylo to asi 10dnú před 8.únorem.
Pan Šlouf otevřeně přiznal,že lobuje pro Klause a v MF otevřeně přiznal,že pan Paroubek bude kulit oči a že to nebude jedinné překvapení.Zemana při volbě zradili vlastní lidé a tito lidé jsou v ČSSD dosud.Proto byla nutná veřejná volba.
ODS soptí proto,že vynaložené peníze na nákup poslanců ČSSD přišly v niveč.Možná,že jim dali jenom zálohu,takže na doplatku ušetří.
Pan Zahradil je kovaný ODSák a při příštích volbách do Europarlamentu,by mu to měli voliči spočítat,Už aby byly nové volby.Jen mám obavu,aby ODS zase nepřišla s trikem 1 000 Kč pro důchodce.No snad jim lidé nesednou na lep.Ostatně klesající preference to potvrzuji.
10. 02. 2008 | 16:48

andy napsal(a):

pane Zahradile když jsem si přečetl Váš článek opravdu se divím jaká politická embrya jsme poslali do evropského parlamentu.
10. 02. 2008 | 16:48

Martin napsal(a):

Forde, fasistickym pristupem se zastitujete vy. Zakon se musi dodrzovat i kdyby slo o vrazdeni, ustava je nehodnotny car papiru, lidska prava vas nezajimaji.
10. 02. 2008 | 16:49

Martin napsal(a):

George, moje spekulace vychazi z mnoha veci i slov Tlusteho, ktery po natlaku ve vlastni strane rekl ze i pokud bude hlasovani tajne tak si ofoti listek aby dokazal, ze nehlasoval proti klausovi. Proc by to rikal kdyby v ODS zadny natlak nebyl ? Navic politici ODS se skutecne tocili jak na obrtliku pri hlasovani, to spekulace neni je to zdokumentovany fakt :)
10. 02. 2008 | 16:50

Ford napsal(a):

Martin: Ano? A kde jsem psal že se má zákon dodržovat i kdyby šlo o vraždění?
10. 02. 2008 | 16:51

Martin napsal(a):

Ignorujete ze Ustava je nejvyssi zakon. Hlasate ze zakony se musi dodrzovat a tecka bez ohledu na ustavu. To byla presne obhajoba nacistu kdyz slo o vrazdeni.
10. 02. 2008 | 16:54

Ford napsal(a):

Martin: Znovu se ptám kdy byl zákon o poplatcích za návštěvu u lékaře prohlášen Ústavním soudem za protiústavní?! Pokud na tuto otázku neodpovíte pak jste jen sprostý lhář!
10. 02. 2008 | 16:59

Martin napsal(a):

Forde, takze neziskove nemocnice byly vytecne a skvele a proustavni dokud ustavni soud nerozhodl jinak ? Tak proc politici ODS a pan Klaus protestovali, proc nektere kraje rizene ODS rikaly, ze se jim ridit nebudou atd. ? Az v zakone budete mit napsano, ze mate jit zabit souseda, tak take budete mordovat az do chvile nez vam to ustavni soud zakaze ? A dokud vam to nezakaze tak vrazda souseda bude v souladu s ustavou ?
Pouzijte mozek misto invektiv.
10. 02. 2008 | 17:03

Ford napsal(a):

Ford: Neodpověděl jste! Mozek byste měl používat především vy! Je hromada zákonů v tomto státě, které jsou proti zdravému rozumu a přesto se dodržují! Jenom banda kolem ČSSD a jejich fanatici se rozhodli, že když už nejsou u moci, tak si budou sami rozhodovat co budou dodržovat a co ne.
10. 02. 2008 | 17:13

Martin napsal(a):

Forde, zase motate jablka z hruskami. Nejde o zdravy rozum ale o NEJVYSSI zakon jakym je USTAVA.
Navic jste sam sprosty lhar, protoze pan Sobotka nerekl ze bude sam rozhodovat co bude dodrzovat a co ne, ale ze povazuje zakon o poplatcich za zakon porusujici Ustavu, a ze ho do rozhodnuti soudu ktere probiha nehodla dodrzovat, protoze by tim porusoval zakon vyssi (prave onu ustavu). Sankce je ochoten nest pokud soud rozhodne ze zakon je v souladu s Ustavou.

Chapu ale ze je to pro vase omezene mozkove kapacity prilis slozite, protoze vy se ridite jako za nacismu pouze tim, ze hodna vlada vyda spravny zakon a obcan ma drzet hubu a krok :)
10. 02. 2008 | 17:17

j. napsal(a):

Zloděj opět zakřičel. Ve straně lži a nenávisti se to stává již pravidlem a hlavní taktikou. Masáž, kterou poslanci Snítilému dávali Langr s Horníkovou je svědecky dokázána. Úroveň a schopnosti vašeho ministra vnitra jsou všobecně známy, včera je ostatně znovu potvrdil. Horníkové ostudu a nálepku vyděračky již nikdo neodpáře.
10. 02. 2008 | 17:18

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik urážlivých příspěvků, které byly v rozporu s Kodexem diskutujících.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
10. 02. 2008 | 17:22

george napsal(a):

Martine, a v tom je kouzlo tajné volby. Každý volí, jak chce a ono to nějak výjde. Odpadne ukazování prstem na toho či onoho. A jestli bude víc z ČSSD, co volí Klause, než v ODS Švejnara, to je spravedlivé. Mohlo by to být i naopak a nic by se nedělo. Jenže Paroubek vidí dál. Ví, že pokud bude volba tajná, z řad komunistů budou některé hlasy pro Klause. A to by byl konec. Komunisté veřejně Klause nezvolí, ale on je vůbec NEPOTŘEBUJE, na rozdíl od Švejnara, který je potřebuje VŠECHNY. Zajímavé, že to těm zelenorudým nevadí. Všechno mají v rukách lidovci, ne komunisté. pokud dají Klausovi potřebný počet hlasů, je vítěz. Taková je matematika. Švejnar potřebuje všechny komunisty jako předpoklad k tomu, aby vůbec mohl vyjednávat ještě s lidovci, což mu nevýjde. VK bude prezidentem, ať se to někomu líbí, nebo ne.
10. 02. 2008 | 17:23

František Matějka napsal(a):

Dobrý den dnes ještě jednou. Politici jsou "jen" reprezentací nás ostatních. A když si tu dnes čtu, jak do sebe všichni šijete bez náznaku přijetí názoru toho druhého, nebo alespoň náznaku akceptace toho, že někdo jiný může mít jiný názor než Vy... pak znovu a znovu chápu obsah toho, co nám sdělovali politici v pátek i v sobotu v době volby prezidenta. Jsme stejní jako oni.
10. 02. 2008 | 17:26

Ford napsal(a):

Martin: Mozkové kapacity se nedostává vám!! Vy jste fakt úplně mimo.
Já jsem nepsal že Sobotka řekl že bude rozhodovat co bude dodržovat a co ne! Já jsem psal že porušil zákon a ještě se tím chválil!!! Všechno další jste do toho zamíchal vy, aby nebylo poznat že jste zaslepený fanatik ČSSD a odhodlaný bojovník proti ODS!
10. 02. 2008 | 17:27

Tlučtchoř napsal(a):

Tak, tak, kdo nevolí našeho nenahraditelného tatíčka Klause je gauner,pedofil,mafián a fašista, určený k převýchově, zatímco jeho voliči a spolupracovníci a fandové jsou slušní, nevulgární, neuplatitelní a zcela nezištní, neintrikující, žijí spořádaně a vůbec, ale vůbec nekradou a mouše by neublížili. A všichni slušní lidé to přece vědí.
10. 02. 2008 | 17:33

george napsal(a):

Veřejnou volbou drží Paroubek komunisty v kleštích. Veřejně hlas VK nyní nemohou dát. Až se názorově se socialisty rozejdou v otázce dalšího kandidáta, silně pochybuji, že budou všichni komunisté najednou znovu volit Švejnara. Veřejnosti řeknou: měli jsme snahu zajistit levicového kandidáta. Socani to nechtěli a tak ať si naši volitelé volí, jak chtějí. A to VK stačí.
10. 02. 2008 | 17:34

Mirda napsal(a):

Pane Zahradile , vám nestačil ten debakl při vašem posledním blogu? To jste si to zase jen tak najednou vyšťoural z nosu viďte? Tak prosím vás, už zalezte někam, kde na vás není vidět, ani vás nebude slyšet a nevnucujte nám ty svoje utopiea bláboly. Nejsme na ně zvědaví!!!!Jste více než trapný a jenom si škodíte. Ale možná je to dobře . Pro nás.
10. 02. 2008 | 17:37

Ivca napsal(a):

Když mažete články,kde je svoboda projevu dle ústavy?????
10. 02. 2008 | 17:45

Javít napsal(a):

pro Martina:
Možná jsem se vyjádřil nepřesně.
Nehájím ODS, jen to mělo být nějaké porovnání.
Jinak Vám zcela upřímně sděluji, že jsem byl a asi budu, celým tím divadlem a komedií zcela znechucen.
Podpásovky tam dělají v podstatě všechny strany, až na komunisty. Ti jen vychytrale čekají, co jim to vynese.
Věřte tomu, mně je srdečně jedno, kdo tady bude prezidentem.
Můj život to nijak neovlivní.
Přeji dobrý podvečer.
10. 02. 2008 | 17:49

Sebrali mi lizátko :( napsal(a):

Hmm, aspoň jde vidět za co ty ods platíme - aby si tady na netu vylévali srdíčko.
10. 02. 2008 | 17:49

Karel napsal(a):

Pane Zahradil byl jsem nadšen vaší obětavostí při volbě prezidenta. Dojalo mě, že jste měl snahu pomoci skrutátorkám při sčítání hlasů ( to víme ženy, kdoví na co myslí v přítomnosti tolika významných mužů ) a velmi se mi líbilo vaše vystoupení při vstupu ČT. Chvílemi jsem viděl nad vaší hlavou počínající svatozář. Jen musím ještě prohlédnout anténu.
Děkuji vám za vaši obětovaou a významnou práci v Evropské parlamentu. Jsem rád, že jste reprezentantem naší vyspělé kapitalistické společnoti na tak významném foru.
10. 02. 2008 | 17:51

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní či pane ivco,

stanovení podmínek (viz Kodex diskutujících), za nichž je možné diskutovat na fóru vlastněném soukromou společností Netcentrum, nijak nenarušuje Vaše ustavní právo na svobodu projevu.

Naším právem totiž je neposkytovat prostor urážkám, spamům či například porušování zákona. Pokud Vám tyto podmínky nevyhovují, je nám to líto, ale můžete diskutovat na jiných serverech, kde se žádná pravidla neuplatňují.

Libor Stejskal, editor blogů
10. 02. 2008 | 18:01

loula napsal(a):

Pouze dvě věci: Tvrdíte, že jste tam byl a že tři museli do nemocnice atd atd. Přitom Barták tvrdí, že nemocný není a nebyl, že tak vyslovil nesouhlas s veřejnou volbou. Za druhé, obě komory se dohodly, že v 21:00 to zapíchnou.Jak můžete jako politik tvrdit, že předsedající měl tuto dohodu ignorovat. Kdyby to ignoroval, nenapsal byste dneska, že svévolně porušil dohodu přijatou oběma komorami.
10. 02. 2008 | 18:06

Desiderius napsal(a):

S panem Zahradilem nemá smysl debatovat.Je pevně zakotven ve strukturách fun klubu V.Klause,který se jmenuje ODS.A ví proč.Bez něho by totiž nebyl tam,kde je.Svědomí a morálka nejsou pro něj důležité,pokud vůbec ví,o čem je řeč.Je splachovací.Ale je důležité mu to říkat,pokud si to přečte.Má totiž za takového články body a o to jde.A dále je důležité,odstavit konečně tento fun klub od moci.
10. 02. 2008 | 18:07

Josef napsal(a):

Nevím, proč se již nepoužívá způsob veřejného hlasování, kdy každý volitel po ohlášení jeho jména řídícím schůze vstane a řekne: „Jsem pro nebo jsem proti“.Zabránilo by se tím mnoha zmatkům a podezření z manipulacemi s hlasováním (2x apod.)V Minulosti se tak několikrát již hlasovalo!
10. 02. 2008 | 18:18

Petr napsal(a):

Naprosto zmatený článek, pan Zahradil si neuvědomil (asi tam někde pobíhal po bufetu a měl jinou činnost), že jeden z těch tří "nemocných" se ve skutečnosti nezúčastnil ani první volby, neboť odešel na protest proti veřejné volbě.
10. 02. 2008 | 18:24

Petr napsal(a):

Při sledování událostí několika posledních dnů a měsíců můžeme být svědky zrodu velmi nebezpečného fenoménu. Totiž svobodná vůle každého z volitelů vyslovit se pro jednoho z kandidátů pro uřad Prezidenta je kriminalizována v momentě, kdy je tato v rozporu s přáním či doporučením stranického vedení. Ve chvíli, kdy začneme zpochybňovat svobodnou vůli jako základ lidského chování, popíráme elementární prvek demokracie. Ve světle této skutečnosti začínám mít velkou obavu o budoucí směřování země, kterou miluji.
10. 02. 2008 | 18:25

janek napsal(a):

Pan Zahradil byl vlastní stranou uschován s trafikou v europarlamentu. Ale zdá se, že je to málo, proto stále kazí pozici ODS.
10. 02. 2008 | 18:27

Boxer napsal(a):

Pro Javíta: Když je někomu jedno, kdo bude prezidentem a tvrdí, že to jeho život (a dokonce životy všech, což je nebetyčná drzost) nijak neovlivní a že už asi nepůjde k volbám, ať okamžitě odejde, ne pouze do přírody, ale úplně pryč a navždy. A hlavně, než odejde, ať už se k ničemu nevyjadřuje.
10. 02. 2008 | 18:44

Charlie napsal(a):

Waigl přesvědčoval Šloufa, aby vzal funkci záložního kandidáta za ODS na prezidenta.
To pro případ, že to Klaus, unavený tahanicemi, vzdá.
10. 02. 2008 | 18:45

RA napsal(a):

je vidět, že hodně lidí je ochotno obhajovat neobhajitelné. Je to zkrátka až nebezpečné. Doufám, že bude tajná volba, a bude klid. Tohle ale Paroubek nikdy nedopustí. Je to zkrátka takový malý Pinočet, jak správně poznamenala Přenosilová, a bylo to trefné. Pak ji ovšem z rádia na přání malého Dučeho vyhodili.
10. 02. 2008 | 18:49

Kecaldes napsal(a):

Milí čtenáři, článek pana Zahradila se zdá být unikátním příkladem výplodu demagogického politika, který za prostší část Čechů mluví v Evropském parlamentu. Téměř milion Čechů viděl a slyšel v televizi jiný obraz než jaký líčí tento blogař.Obraz,který ukazuje, že kultura projevu a morálka a čestnost volitelů,především , našich vyvolených z tábora ODS, je na úrovni koňských handlířů.Za takovýto článek by se nemusel stydět ani pan Joseph Goebbels, říšský ministr propagandy.
10. 02. 2008 | 18:52

Pavel napsal(a):

Prosím vás, kam se ztratil v pátek ten reporter z REFLEXU? Najednou byl pryč.
10. 02. 2008 | 18:52

Martin napsal(a):

Forde tohle jste napsal Jenom banda kolem ČSSD a jejich fanatici se rozhodli, že když už nejsou u moci, tak si budou sami rozhodovat co budou dodržovat a co ne.
a to je sprosta lez. Pan Sobotka rekl, ze bude az do rozhodnuti Ustavniho Soudu dodrzovat zakon, ten nejvyssi cili Ustavu. Nikdy nikdo z CSSD netvrdil ze si sam bude rozhodovat co bude dodrzovat a co ne.
10. 02. 2008 | 18:53

Martin napsal(a):

Javite, myslim, ze na celou tu volbu asi mame podobny nazor. Jen jsem upozornil, ze neni nic spatneho krome podpory sveho kandidata kritizovat kandidata druhe strany. Kdyby byl kandidat druhe strany idealni, tak by se nevystavovalo protikandidata.
10. 02. 2008 | 18:55

karsten napsal(a):

Špína, které jsme byli svědky v době minulé, se bohužel přelila do současnosti. Pokud se oprostíme od emocí a s chladnou hlavou se zamyslíme nad tím, kdo nám lže, musí nám být jasno. Politika je určitě špinavá záležitost, bez ohledu na to, zdali je vlevo, či vpravo. Záleží opravdu na charakterových vlastnostech těch, kteří v té, či oné straně mají hlavní slovo. Schopnost ODS v přesvěčování svých poslanců a senátorů je na vysoké profesionální úrovni. Všichni mluví jako jeden a nikdo se názorově neliší. To je vskutku pozoruhodné, až mne z toho nějak mrazí.
10. 02. 2008 | 19:07

MM napsal(a):

Zahradil, Šlouf, Klaus. Elita českého národa. Jestli tohle není pláči, tak už nic...
10. 02. 2008 | 19:08

Martin napsal(a):

Rumcajsi v tajne volbe voli podle sveho svedomi ? Koupeni nema nic spolecneho se svedomim. To by se dalo rici, ze i pri natlaku sekretariatu se vlastne voli podle sveho svedomi.

A o jakem natlaku mluvite ? Pokud jsem clenem spolku zahradkaru, tak musim dodrzovat jeho stanovy a zasady nebo ten spolek musim opustit. Stejne je to v politickych stranach.
10. 02. 2008 | 19:17

RUMCAJS napsal(a):

Himllaudónkrucipísek !

Vašnosto! Proč jste mě smazal ?????
10. 02. 2008 | 19:24

stejskal napsal(a):

Protože se tu nikdo kopat do pr... nebude, pane Rumcajsi. l.s.
10. 02. 2008 | 19:25

Ford napsal(a):

Martin: To že se se odhodlal v budoucnu milostivě dodržovat zákon nemění nic na tom, že ho porušil a veřejně se tím chlubil!
10. 02. 2008 | 19:40

Martin napsal(a):

Forde, Sobotka dodrzuje nejvyssi zakon. Presne potvrzujete, ze byste vrazdil pokud by vam to nakazal zakon - a prestal az by vam to soud zakazal. Pokud ne, tak nemate co nekomu vycitat, ze se diva na vyssi pravni normy a tem se podridi.
10. 02. 2008 | 19:43

Ford napsal(a):

Martin: který nejvyšší zákon?
10. 02. 2008 | 19:46

Martin napsal(a):

Ustavu, to nevite co je nevyssim a nejdulezitejsim zakonem v nasi republice ? To uci uz na zakladnich skolach.

Tak co, vrazdil byste kdyby vam to nakazal zakon nebo ne ? Pokud ne, tak proc vycitate Sobotkovi, ze ceka na rozhodnuti soudu, protoze povazuje zakon v rozporu s ustavou a lidskymi pravy ?
10. 02. 2008 | 19:49

Ford napsal(a):

Martin: Aha tak v ústavě. Tak zacitujte ústavě, kde se píše o poplatcích za návštěvu lékaře a že je zákázáno je vybírat?
10. 02. 2008 | 19:52

Martin napsal(a):

V ustave je napsano, ze pece je bezplatna hrazena z pojisteni a ze lekarske pomucky upravuje zakon. Prectete si to. Protoze poplatek neni hrazen z pojisteni proto je protiustavni.

A z vaseho mlceni je jasne, ze byste nevrazdil kdyby vam to nakazal zakon. Proto jste jen pokrytec. Jinemu vycitate chovani, ktere byste v jinem pripade mel take.
10. 02. 2008 | 19:55

Ford napsal(a):

Martin: Pokrytec je Sobotka. Takový příklad opravdu může dát jenom socialistický pošuk. Porovnávat 30,- Kč s lidským životem. Klidně bych vraždil když by to povoloval zákon. A začal bych u Paroubka a jeho kumpánů. Jak jste sám uvedl v ústavě se nepíše o poplatku za návštěvu lékaře, takže plácáte blbosti o tom že Sobotka dodržoval nadřazený zákon protože ten nic takové neřeší!
10. 02. 2008 | 20:03

Martin napsal(a):

Vy jste pokrytec, protoze neprimo priznavate, ze vycitate nekomu trisku v oku ackoliv sam tam mate prinejmensim zeleznicni prazec.

V ustave se pise o bezplatnosti protoze je hrazena z pojisteni. Jen hlupak ma za bezplatne neco k cemu jeste doplaci.
10. 02. 2008 | 20:08

Martin napsal(a):

Navic v ustave neni napsano, ze nekoho nemuzu umlatit sekerou, sice se tam obecne chrani zdravi a zivot ale presne umlaceni sekerou nenapsali, tudiz je jiste podle george dovolene :) Kdyz slovo bezplatne znamena placeni tak jiste vrazda neznamena ubiti sekyrou :)
10. 02. 2008 | 20:16

Ford napsal(a):

Martin: Co to melete! Já se pořád držím toho že zákony jsou od toho aby se dodžovaly. Vy tady vymýšlíte co by kdyby a pak z toho děláte skutečnost místo abyste se držel reality a současnosti!
V ústavě se píše o bezplatné zdravotní péči a ta je stále bezplatná! To je zajímavé že doplatky byly i před změnou zákona a tehdy nikdo ti co platili za hlupáky nepovažoval.
10. 02. 2008 | 20:17

Martin napsal(a):

Neni pravda ze pece je bezplatna. Zakon zavedl poplatky za tu peci. Poplatky se rovnaji bezplatna jen pro analfabety co neznaji vyznam slova bezplatna.
10. 02. 2008 | 20:22

Petr Klán napsal(a):

Nebojte se,pane Zahradile, Klause zase zvolí.Vždyť víte, jak na to. Je jen škoda, že jste nepochopili, že V.Klaus je pro vás vlastně zátěží, protože bez něj by vás příště možná volilo více lidí. Bude prostě rozdělovat lidi i nadále. Zvláštní je, že nekomentujete podivné sčítání hlasů, "náhodou" pro Klause. Celé jste to zdrželi vy. Nevadí vám, že p.Severa, který náhle prozřel, volil Klause, protože mu vadil postup při dohadování se o způsobu volby? A to se nestydí říci do kamery - ne, že je pro Klause, přitom ještě stačil pochválit J.Švejnara. A Kalousek? Ještě nedávno pro koalici s ČSSD a KSČM a dnes zase horuje pro Klause. Svoboda zase kupčí s penězi.Bože, Bože,co jste z těch křesťanů udělali?
10. 02. 2008 | 20:23

Ford napsal(a):

Ha ha opravdu? Tak vítejte mezi analfabety? Protože každý měsíc platíte za "bezplatnou" péči více než 13% z příjmu. Takže taky patříte mezi hlupáky co za bezplatné platí.
10. 02. 2008 | 20:26

Martin napsal(a):

Forde, to ze neznate ustavu jste dokazal uz davno. Nebudu vam neustale citovat z ceho vychazi ona bezplatnost. Doucte se sam
10. 02. 2008 | 20:29

vlk napsal(a):

Zahradile, to fakt musí být frustrující -nainvestovat do cizích poslanců a nedostat protiplnění, protože zrádci holt za světla nejsou ochotni ukázat, co jsou vlastně zač.

Vám ovšem zrádce nevadí, tedy pokud hlasuje pro vás. To en vyjádří svůj postoj dle svého svědomí. Jak Paroubek asi tak může zabránit někomu, koho to svědomí opravdu táhne k Václavu Klausovi, aby Klause veřejně volil?

Jak to, že si jste jisti, že by byli hlasy pro Klause, pokud by se zhaslo? Odpověď je jednoduchá.....

Slyšel jste o přísloví mojí babičky - čisté svědomí se nebojí denního světla? Máte s tím problém?
10. 02. 2008 | 20:36

Ford napsal(a):

martin: Bezplatnost vychází ze zdrav. pojištění. Poplatek za návštěvu lékaře nehradí poskytnutou zdrav. péči. protože ta je bezplatně poskytnuta na základě zdravotního pojištění, tak jak je v ústavě.
10. 02. 2008 | 20:40

Martin napsal(a):

Bez poplatku neni lecby (protoze bez poplatku nasleduje dalsi sankce). Proto to porusuje ustavu, protoze bez poplatku zdravotni peci zarucenou bezplatne na zaklade pojisteni nedostanete.
10. 02. 2008 | 20:41

Ford napsal(a):

To je právě ten problém co nedokážete pochopit. že to jsou dvě rozdílné věci, které se snažíte zoufale spojit dohromady aby ste mohli plivat na tvůrce zákona. Vy péči dostanete, ale nezaplacením poplatku se vystavujete sankci z toho vyplývající, takže se to může prodražit.
10. 02. 2008 | 20:51

Martin napsal(a):

Forde, sam priznavate, ze peci dostanu pouze za penize nebo pokutu. A to je v rozporu s ustavou, ktera garantuje bezplatnost na zaklade pojisteni. Ne bezplatnost na zaklade pojisteni, uplatku, pokuty, doplatku, polibeni riti julinkovi atd. Je tam pouze bezplatnost.
10. 02. 2008 | 20:55

Ročník 53 napsal(a):

Velice správně pane Vlku, poslanci schopni se nechat uplatit veřejně došli, a proto je veřejné hlasování "nedemokratické".
Tam, kde slova "konstuktivnost" znamenají "korupčnost", je tajné hlasování opravdu dobré pro toho, kdo má moc, a posty či majetek z toho vyplývající.

Jen už ta zarputilost, s jakou ODS prosazuje přímou volbu, hovoří sama za sebe.
10. 02. 2008 | 21:05

Ford napsal(a):

Tak to jste špatně pochopil. Lékařská péče vám bude poskytnuta stále bezplatně, tak jak dosud na základě zdrav. pojištění a jak je napsáno v ústavě. Já nevím jak u vás, ale mě byla poskytnuta bezplatná péče na základě zdrav. pojištění a nebyla podmiňována zaplacením poplatku.
10. 02. 2008 | 21:06

Martin napsal(a):

Pokud byste poplatek nezaplatil tak vam hrozi sankce. Proto pece neni bezplatna. To je jako byste tvrdil, ze muzeme jezdit na silnicich 200 kilometru za hodinu. Ano ovsem muzeme, ale hrozi nam za to sankce.
10. 02. 2008 | 21:11

Ikena napsal(a):

Nezlobte se na mně pane Zahradil, ale proč
nedoporučíte panu I.L., aby se vyhnul na Hradě členům ČSSD velkým obloukem. Určitě si pamatujete na nepříjemnost s otevřenou Kubiceho zprávou, ponechanou neúmyslně panem I.L. na stole. Bohužel, zatím se moc neví o obsahu rozhovoru. Účastnící si nějak nemohou vzpomenout na téma.
Menší dotaz?
Vybral MUDDr. I.L. 90,-Kč za pohotovost nebo jen 30,-Kč, když stanovoval diagnozu vyčerpání?
10. 02. 2008 | 21:15

Xdfas napsal(a):

škoda, že na nic z těchto tvrzení nemáte sebemenší důkaz. Za to důkazů o předvolebním lhaních ze strany ODS a nedodržení smlouvy s voliči je až až. Každý si jistě+ udělá názor sám, která strana je ta státotvorná a která dodnes používá praktiky z dob mrtvých sponzorů.
10. 02. 2008 | 21:16

Franta z pastoušky. napsal(a):

Veřejná volba je nová totalita, kdo chtěl mohl to vidět. Jak byli zvoleni soudruzi polanci a senátoři z KSČSSD, veřjně, nebo tajně? Tkz. veřejná volba slouží pouze k tomu, aby si Kmotr Paroubek mohl pohlídat své ovečky. Je to první krok k nastolení švejnarofašismu.
10. 02. 2008 | 21:21

Martin napsal(a):

Verejna volba POLITIKU je povinnost v Kanade, zname to totalitni zemi kam pred komunismem utikali cesti obcane :)
10. 02. 2008 | 21:24

Ford napsal(a):

lekářská péče je "bezplatná" protože je hrazena ze zdrav. pojištění jak je v ústavě. Zdrav. péče mě byla poskytnuta aniž by bylo požadováno zaplacení poplatku, tudíž u mě nebylo omezeno právo na zdrav. péči. Toť ma zkušenost. Tudíž z ústavního hlediska bych řekl že je to v pořádku. Nicméně bych to nechal na Ústavní soud. Dal bych jiný příklad. Je to jak placení poplatků za televizi.
10. 02. 2008 | 21:27

Martin napsal(a):

Je zde pravo na bezplatny televizni prijem a kde ? Lekarska pece pokud byla poskytnuta bez poplatku tak porusila zakon. Je jen par vyjimek jako pravidelne prohlidky atd. Jinak zbytek porusuje zakon. A opakovat se mi to uz nechce, protoze kdyz nechapete ze bezplatne neznamena podminene poplatkem, tak to nepochopite nikdy.
10. 02. 2008 | 21:30

vlk napsal(a):

ročník 53

ano pane kolego. Máte samozřejmě pravdu.
10. 02. 2008 | 21:32

Ford napsal(a):

Vy nechápete! Už jsem psal 2x slovy dvakrát že mě byla poskytnuta bezplatná zdrav. péče na základě zdrav. pojištění a nebyla podmíněna uhrazením poplatku. Tudíž přesně opačně než vy píšete! Možná to byla náhoda! Ale to je moje zkušenost.
10. 02. 2008 | 21:41

Martin napsal(a):

To chvalite poruseni zakona ? Vybirat poplatky je take povinnost ze zakona. Vidim ze jste pokrytec tuplovany :) Dalsi diskuse ztraci naprosty smysl
10. 02. 2008 | 21:47

LEVAK napsal(a):

Ad Franta z pastoušky:místopředseda ODS Bendl se nechál zvolit do funkce hejtmana středočeského kraje volbou veřejnou,kterou si na zastupitelstvu přímo vydupál!Koho si chtěl podle Vás asi pohlídat?A ejhle teď se to modrým ptákům nehodí a tak začali skuhrat o demokratičnosti tajné volby.
Apropo:s kým pak to poslanec Snítil naposledy mluvil a následně se hned zhroutil?Kterýpak poslanec a poslankyně to do něho hustili?Že by všudepřítomná KSČM?
10. 02. 2008 | 21:49

Ford napsal(a):

Martin: Vy jste totálně zaslepen nebo nerozumíte psanému textu.
Psal jste že pokud nezaplatíte poplatek tak nebudete ošetřen což je proti ústavě! Já jsem psal že dle mé zkušenosti ošetření není podmíněno zaplacení poplatku tudíž jsem byl ošetřen bezplatně na základě zdrav. pojištění jak se píše v ústavě.
Kde vidíte porušení zákona?
10. 02. 2008 | 21:57

Ford napsal(a):

Levak: Jak se volili předcházející prezidenti? To hovoří za vše!
10. 02. 2008 | 22:07

Martin napsal(a):

Forde, vy jste analfabet. Psal jsem o zaplaceni poplatku nebo pri neuhrazeni sankci, kterou je podminena nyni zdravotni pece. To je fakt, s tim nic nenadelate takovy je protiustavni zakon. Pokud jste byl nekde osetren bez poplatku ackoliv mel byt vybran, tak jste byl osetren s porusenim zakona.

Ale pisu vam to uz tady podesate a vy jste to stejne nepochopil a prekroutil, takze si uz odepisujte sam sobe. Protoze nepochopite to ani ted a kdyztak se zas pokusite pravdepodobne diky neznalosti cestiny ma slova prekrucovat.
10. 02. 2008 | 22:14

m&m napsal(a):

Ford: ten posledí stejně jako předevčírem: Předseda schůze navrhl typ volby, poslanci o návrhu hlasovali a podle jejich rozhodnutí se hlasovalo. Přesně podle zákona. Pokud máte proti tomuto postupu námitky, měl jste je uplatnit před pěti lety. Teď už je pozdě.
10. 02. 2008 | 22:15

car komančov OO8 napsal(a):

pomsta není vždy sladka ,,,,levicovy analfabetismus a cela narodní fronta se zveda a zveda si ruce potom jedni si zase přivazují ruce ze zelenym tchřoem přišla revoluce...zelena mafije se blíží zničí tuto zem není v tom žadny rozdíl narkomafie kaci jížanske lesy byznys to je dobry i brusel to chvalí a co naše planeta kdo ji vlastně škodí narkomafie nebo zelena mafie ve spojení z dablem se v čechach volí dabelska to vetšina co si ruce svaže ....to neštěstí nejen naroda To nějake divne ŠVEJNARNOFSKE PLEMĚ,,,,,, Hlava ne pro ozdobu se na krku nosí.....ono se da taky počítat co se děje kdyš mizí amazonske lesy......a jestli mate hlavy na ozdoby podifte se do bruselu jakto všichni chvalí.....To Klaus jim jde přes rospočet ...aby mohli řadit.....
10. 02. 2008 | 22:15

LEVAK napsal(a):

Ad Ford:První volba Masaryka a první volba Havla byly provedeny aklamací.Za období od roku 1948 do roku 1989 to bylo různé!
10. 02. 2008 | 22:16

LEVAK napsal(a):

Lidi jak se nám tu dostál pacient docenta Chocholouška?Neměl by pan Stejskal upozornit Bohnice,že je tu "car komančov 008"?
10. 02. 2008 | 22:20

Jiva napsal(a):

Běda národu,který si neumí sám vládnout. Nevím, proč by nám měl dělat presidenta nějaký cizák. Nikdo ho nezná (jenom pár jeho zelených kamarádů). To vám stačí ? Klaus je sice arogantní, ale je to potřeba vůči Němcům a dalším státům, pro které jsme jen východní póvl.Všimněte si jak se tváří, když Klaus vstupuje a nese se jak americký president. To se těm mistrům nelíbí. Nemají na něho metr. Klaus jim nepodlézá a tvrdě za nás bojuje. Má k tomu všechny předpoklady. Je namistrovaný ale má taky na co. Jen hlupáci a závistivci nedokážou překousnout jeho zdánlivou aroganci, kterou převažuje jeho moudrost a schopnost bojovat za český národ. Ti vlivní, kteří jdou proti němu se podle mého dopouští vlastizrady, protože teď potřebujeme takovou osobnost, jinak nás Němci a další zatlačí někam...
10. 02. 2008 | 22:20

leopardos napsal(a):

Ročník 53 a podobní se drbou pravou rukou za levým uchem. Jde to, ale logiku to nemá. Že veřejná volba zabránila korupci a nátlaku? Jenom ji odstartovala. Jakou masáž asi musel svým lidem udělat Paroubek. Kdyby chtěla ODS někoho koupit, bylo by přece úplně nejjednodušší ten chybějící hlas nakoupit u lidovců, u nichž by se nikdo moc nedivil, že se někdo ve třetí volbě přiklonil ke Klausovi. A že by zrovna lidovci byli ti nejčestnější? Kdyby byla volba tajná, jak ten koupený dotyčný dokáže, že dal ten správný hlas. Navíc by se ODS mohla chytit do pasti provokatérem. A jestli se Šlouf sejde s Weiglem, je to stejný důkaz, jako přinesli ti dva Paroubkovi podržtažkové o Snítilém (a ještě tím chtěli otravovat notáře).Pouhá záminka, která posloužila účelu- je jedno kdo bude na hradě, jen to nesmí být Klaus
10. 02. 2008 | 22:21

Martin napsal(a):

Jivo, s cizaky argumentuji nacionaliste a komuniste, ke kterym se radite. A pokud tvrdite, ze ho nikdo nezna tak sam sebe usvedcujete z ignorance. Neznali ho lide co nectou denni tisk a nesleduji zpravy, prumerne sectely clovek ho znal jiz delsi dobu.
10. 02. 2008 | 22:23

Tlučtchoř napsal(a):

Tak, tak,eurobijec Zahradil je náš Géblz, Dalík Borman Dobrman a Langr Heydrich Pušinka Hoša. Jak říká socialistické armády absolvent premiér, es kommt der tag a naše bojůvky vyučí národ, už hubíme nepřátele za nocí dlouhých nožů, touha po penězích je zázrak, inflace naší zbraní, my z národa ty zbylé prachy dostaneme, to ví i lidovci a ti přežijí všecko, vítězství je naše.
10. 02. 2008 | 22:40

buk napsal(a):

Díky Mr. Zahradil, ale obrázek jsem si udělal sám. Nemusíte psát, takhle to bylo a veřejnost by to měla vědět. Stačilo se chvíli dívat na ten kabaret a zejména paniku ODS, když zjistila, že volba bude veřejná.
10. 02. 2008 | 22:53

dodo napsal(a):

Forde, lékař je placen ze zdravotního pojištění za výkony, případně ještě paušálem. Poplatek je vázán na prohlídku, jinak tedy za poskytnutou lékařskou péči a navyšuje tak lékaři jeho příjem. Ústava stanovuje bezplatnou zdravotní péči pro občany platbou ze zdravotního pojištění, výše úhrady je tedy na dohodě lékařů se zdravotními pojišťovnami a ne na občanech. Pokud zdravotní pojišťovny nemají na úhrady dost prostředků, tak se musí zvýšit výše odvodů do zdravotního pojištění, které ústava nestanovuje a ne zavést nesledovatelné poplatky, ústavu porušující. Pracující si totiž ty poplatky odečte z daní, ale nepracující ze své životní úrovně. Demagogie MZ o zanedbatelné částce za poplatky je exkluzivní lež. 30 Kč je vstupné k lékaři, 60 - 120 Kč za jeden až dva recepty a desítky až tisíce Kč za doplatky na léky a k tomu náklady na dopravu. Pro důchodce, který má předepsáno i více jak 10 druhů léků, je to likvidační. Zejména s ohledem na již pádivou inflaci kolem 10%.
10. 02. 2008 | 22:53

Mišák napsal(a):

Stačí si vyhledat na sobotním mfdnes: "Podle informací MF DNES si sociální demokraté odtáhli stranou podezřelého poslance Evžena Snítilého. Řešili s ním, jak se zachoval při volbě." Fotografie neměla žádný časový údaj (ale i ten by šel snadno pozměnit), není tedy relevantním důkazem Paroubkova tvrzení a výpovědi dvou údajných svědků byly více než směšné. Sousedé Snítilý a Horníková spolu nesmí mluvit na chodbě Hradu? Fotek má Paroubek určitě dost do zásoby pro různé potřeby. Možná ještě něco dalšího bájného přidá, krom již pronesené perly pro novináře: "Zfalšování druhého hlasování je pokračováním Kubiceho zprávy". Jestli někdo vyčítá "kšefty ODS, měl by dokázat, že nikdy nic takového neudělal. Šlouf, člen ČSSD se sešel s kancléřem prezidenta, který není členem ODS. ODS vyjednává s KDU. ČSSD - Paroubek: Budeme celou noc pracovat - U Zlaté hrušky celou noc tlačí na KSČM za přítomnosti SZ, aby volila jen kandidáta SZ. A to nevyšly ještě na veřejnost jejich společné tajné handly, které nutně předcházely poskládání tak prapodivné a ideologicky nesourodé volební koalice pro neznámého kandidáta Švejnara, vytaženého nedávno z klobouku jen jako Antiklause. Je skutečně pouze ODS ta "nejšpinavější, nejzkorumpovanější, nejtotalitnější atd." strana? Zaslouží si jen ODS pomlouvání za to, že nezměnila názor a na svém kandidátovi trvá a jiné tři strany veřejný dík, že mění opakovaně názory i kandidáty (viz odstřelení Pačese a Dientsbiera) jen pro nenávist Paroubka a Bursíka ke Klausovi? Ono to nakonec dává obrázek ten, že "handly" probíhají ve všech stranách bez rozdílu vyznání, pomstou za jakoukoliv cenu jsou však stiženy jen dvě z nich.
10. 02. 2008 | 23:00

Jiva napsal(a):

Nikdy jsem nebyla u komunistů a nejsem ani nacionalista, denní tisk sleduji. Jen naivní člověk si může myslet, že nás v klubu bohatých přijmou jako rovnocené.Je mi šedesát let a vím,že za vším je tvrdý boj. Němci nás nemilují a pohlíží na nás zhůry své nadřazenosti. Vykoupili u nás podniky a začínají nás ovládat i bez Hitlera. My musíme být proti tomuto národu tvrdí a nenechat si nic líbit. Vždyť oni způsobili náš úpadek, že jsme se dostali pod Rusy atd.. Kdybych měla tu moc tak jim ty podniky,které u nás teď vlastní, znárodnim. Pan Švejnar je pustý teoretik, který žil dlouho v Americe a je zvyklý na "dokonalý systém". Pro Čechy nikdy nic významného neudělal a ani nás pořádně nezná. Klaus prošel vším od začátku a i když se mu to úplně nepovedlo je to přímý člověk s obrovskou vnitřní silou a disciplinou.Jenže nám Čechům je to málo, my potřebujeme něco extra... Podívejte se občas na nějaký film z války, už moc zapomínáme. Potřebujeme silné osobnosti a nesmíme se hádat mezi sebou,protože ti kteří nás zatlačili do bahna nás sami nepozvednou, ti z naší neschopnost mají srandu a vyhovuje jim to.
10. 02. 2008 | 23:03

car komančov OO8 napsal(a):

levice blazní.....Vychnala ZEMANA od te doby blazní hleda šefa prostě blazní ...Bude první Švejnarnofska levice pravicovější než Čestny přeedseda....ODS.....jE JEJICH NOVY KANDIDAT NA PŘEDSEDU HRADU...Levice fakt blazní..vitali batˇu..byli bosí....vitají ŠVEJNARA ....to fakt jen už blazní...co se to stalo ...zelene strašidlo na prašskšem hradě straší......kde su tu vzalo ekostrašidlo...co nosí,,,,,světlušky ,,,,rozdava batˇušku ...aji děti se ho bojí.....analfabetismus politicky ten i děti straší.....Lavici hrabe chysta se na hrad a ..zase si ruce svaže...ani neví co je to zakladní listina prav a svobot....co ruce važe,,,nemit na vyběr.....tak jenom straší....přima volba prezidenta atˇse chysta.....snad ...chtějí i na špilberk ....tam ....pry taky straší ,,,ale ne ve věží....jako te levici hraší....co je to svoboda.....to není kdyš některym ve věži straší.....Z
10. 02. 2008 | 23:09

Martin napsal(a):

Jivo, zjistete si trochu co je CERGE a v jakych pozicich jsou lide z teto instituce. A pak si zjistete, kdo vymyslel a zalozil toto a pak popremyslejte, jak muzete psat, ze pan Svejnar nic pro Ceskou Republiku neudelal ? A jeste popremyslejte jestli poradce mnoha ministru taky nic nikdy neudelal :)

Vidim, ze opravdu problem je ve vasi sectelosti, opakujete jen fraze bud o hroznych nemcich vykupujicich vse (zase jako prevzate z brozurek jak nacionalistu tak komunistu) ci o skvelosti klause
10. 02. 2008 | 23:11

Řeřicha napsal(a):

Mišák - Tak MF Dnes bych jako objektivní zdroj raději moc necitoval. ;)
Bohužel, na druhou stranu je fakt, že pan Paroubek své straně spíše škodí a prokazuje jí medvědí službu. Ale volič ČSSD nejsem, proto je mi postup, jaký ČSSD v otázce pana Paroubka zvolí, celkem ukradený.

Namátkou vytáhnu z PS PČR i jiné lidi - Škromach, Topolánek, Langer, Filip, Parkanová, Jacques... no že bych z nich roztával blahem... po všem co nám prokazatelně předvedli (což teprv věci, o kterých bohužel/bohudík nevíme...)... to ani náhodou.
10. 02. 2008 | 23:16

Martin napsal(a):

Rericho, kdyz vynecham incident se zmlacenim, tak by mne zajimalo co mate proti pani Jacques :) U jinych lidi vyhrady chapu ac s nimi nemusim souhlasit, ale u Jacques moc ne
10. 02. 2008 | 23:19

bob napsal(a):

Ad: Jiva
V první řadě byste si měla o panu Švejnarovi něco zjistit, než ho začnete odsuzovat. Pro Česko udělal možná víc pozitivního než pan Klaus a že o něm nic nevíte, je váš problém. J. Švejnar je Čech stejně jako vy, jen žil někde jinde, alespoň není ovlivněný českou zaprděností, s níž se tady oháníte vy. Jestli se bojíte Němců, je to vaše věc, ale přestaňte strašit jiné, je to hodně ubohé.
Klaus by nevadil, pokud by byl prezidentem všech, ale on je především představitelem strany, která si rychle osvojila zvyky někdejší státostrany a v mnohém ji ještě překonala.
10. 02. 2008 | 23:20

Jiva napsal(a):

Martine vraťte se na zem. Mám vysokoškolské vzdělání a myslím si, že nejsem až tak primitivní, abych opakovala nějaká hesla nebo fráze. I když, čím je člověk starší, tak se na vše dívá s nadhledem a zjišťuje, že vlastně nic neví a je velké nic.Pan Švejnar není v povědomí široké veřejnosti a ani jeho vyjížďky mezi lidi dva měsíce před volbami mi ho nějak nepřiblížily. Klause známe všichni a nejenom ti , kteří vědí co je to CERGE....
10. 02. 2008 | 23:27

Martin napsal(a):

Pan Svejnar byl v povedomi kazdeho kdo aspon normalne cetl denni tisk - i pred prezidentskou kampani ho rozeznavalo kolem 20 procent obcanu. To je na cloveka ktereho podle vas nikdo neznal dost. A neni divu, protoze dvakrat se o nem mluvilo jako o moznem kandidatovi na premiera (v 97 a 06) a pravidelne komentoval deni a ekonomicke udalosti v nasich mediich.
Navic tvrdila jste ze neudelal nic pro nasi republiku, CERGE je dukazem naprosteho opaku. Navic nekdo kdo radil nasim ministrum asi uplne bezvyznamny nebude. No a jeste kdyz si prictete k tomu, ze vas oblibenec diky tomuto neznamemu bezvyznamenmu cloveku dostal profesuru, tak asi opravdu budete muset priznat, ze pan Svejnar neco udelal :)
10. 02. 2008 | 23:38

Kmet 72 napsal(a):

Všichni z Vás,kteří se stavíte na stranu ČSSD jste buď slepí a hlavu máte jen z důvodu rozpoznatelnosti,nebo fanatiky.Každý logicky uvažující občan musí stavět na faktech jako na př. že 1+1=2.A pak již dojde k názoru,že v podstatě nejde o změnu nýbrž o odstranění prezidenta Klause z funkce prezidenta.Chce to jen být objektivní a svůj úsudek stavět na faktech.Dnes jste se mohli na Primě dozvědět,jaké byly skutečné příčiny toho,že se třetí volby prvého kola nezúčastnili tři volitelé,kteří v prvé a druhé volbě buď nevolili /Snítilý ČSSD z důvodů veřejné volby/,nebo to byli potencionální voliči Klause / Kalbáč a Barták,oba KDU-ČSL/.Proto také ty obstrukce ČSSD,v jejichž důsledku se již třetí volba nekonala.V opačném případě by byl prezident již zvolen.Taková jsou fakta a všechna další slova jsou zbytečná.Chce to jen stavět se k těmto faktům pozitivně a přiznat si,že d.f. pan Václav Klaus by se stal,nebýt popsaných skutečností faktickým i morálním vítězem voleb.A to i přes to,že se někomu nelíbí a je pro něj důvodem,že se uchyluje ke lžím spojených se značnou vulgaritou.
To nakonec jen ukazuje morální úroveň pisatelů.
10. 02. 2008 | 23:40

Jiva napsal(a):

pro bob. Proč bych si měla o panu Švejnarovi něco zjišťovat ? On chce být presidentem a měl se sám dostat do povědomí obyčejných lidí. Televize a rádio tu fungují ne. Já je sleduji denně. Nechci urážet, ale máte asi také zelený mozek. Kolik že je to zelených poslanců ve sněmovně, kteří nám určují čím budeme v kotelnách topit a sami se angažují v soukromých projektech větrných elektráren na čemž chtějí zbohatnout. Bursík, který nesnese aroganci Klause se chce pomstít a dotáhl nám sem svého kámoše. Paroubek aby mohl rozvracet se chytí každé možnosti... Trochu skromnosti by vám prospělo..
10. 02. 2008 | 23:46

Jiva napsal(a):

Pro Martin. To že má Klaus profesůru mě vůbec nezajímá. Důležité je, že má zdravý selský rozum a že nás zná a my známe jeho. Pan Švejnar by vzal presidentskou nominaci asi kdekoliv... V Americe asi moc úspěšný není, když se vrhl na politickou kariéru v Česku...
10. 02. 2008 | 23:56

Martin napsal(a):

Hmm Jivo, moc si tech Cech nevazite ackoliv tak se desite vykupovani strasnymi Nemci, kdyz je pro vas prezidentsky urad u nas necim bezvyznamnym ci minimalne dulezitym :)

profeuru klause jsem zminil jen proto, ze o ni spolurozhodoval bezvyznamny svejnar :)
11. 02. 2008 | 00:00

747 napsal(a):

pro Jíva.
Vážená paní, velmi se mi líbí Vaše přéspěvky a dávám Vám plně za pravdu. V každé zemi jsou občané hrdými patrioty a vlastneci, jen nám se někdo snaží vnutit, že jde o zaprděné čecháčkovství. Klaus není arogantní, je sebevědomý a noblesní a to je to, co na něm eurofanatiky a služebníky cizím zájmům, tak dráždí. Švejnar je bezcharakterní nula, které jde jen o dobrý job a zajímavou epizodku do jeho CV. Kdyby měli novináři a veřejnost možnost sledovat jeho konání tak detailně, jako u VK, nejspíš by nikoho ani nenapadlo jej na bějakou politickou funkci kandidovat.
11. 02. 2008 | 00:10

hombre napsal(a):

747:
To je ono! Kdo nevolí Václava Klause, je zaprděný Čecháček a postrádá noblesu hrdého vlastence... Štípem klekce.
11. 02. 2008 | 00:44

zemar napsal(a):

Pro pana Zahradila:Už jen prostý fakt, že si někteří Češi neumějí představit prezidenta, který je "nekontroverzní a jehož dcera mluví se značným americkým přízvukem" je smutný. U poslanců, třesoucích se o svá teplá křesla, mě to ani nepřekvapuje. Člověk, který něco dokázal a nebude s ním tak snadná domluva ve stylu 'Já tobě, ty mě' v nich zákonitě vyvolává panický strach. A už jen z tohoto prostého důvodu musím chtít Švejnara na hrad a chápat používání stejné metody jako používá ODS.To znamená zákulisní intriky.
11. 02. 2008 | 00:52

prirodovedec napsal(a):

autor: Mimoradne legracni, gratuluji, ale je otazkou, kdo Vas jeste predci.

Priste prosim trosku promysleneji, tomuto se opravdu ale opravdu verit neda, dosti akteru Vam tam chybi ...
11. 02. 2008 | 01:44

SMETANA napsal(a):

JSOU TO PLKY
11. 02. 2008 | 06:59

felix23 napsal(a):

Pane poslanče, opět jste se otřel (s serkasmem pro Vás už specifickým) o penzistu Havla a jeho stoupence. Což takhle napsat pojednání proti pravdě? Určitě by Vám to nedalo moc práce!
11. 02. 2008 | 08:17

Jarin napsal(a):

Kdepak, pan Langer si zjistil, že pan Snítilý byl za komančů u rozvědky tak ho začal vydíral. Nic víc, nic míň. Tak tady Zahradile neplácej bludy a vrať se do Bruselu!!
11. 02. 2008 | 08:28

uprka napsal(a):

Slavnosti sněženek:
"To je zase v alejích nablito!"
11. 02. 2008 | 08:28

Karel napsal(a):

To Jiva
Klause známe a tak vůbec neškodí, když Vašík bude trochu napínán. Když bude náhodou prezidentem, tak to nebude žádná tragédie, zrovna tak Švejnar.
Ale ono v této volbě šlo možná více o ODS a její móresy. I když Paroubka nemusím ocenil jsem, jak jim trochu přivřel kyslík. Modří hoši to už opravdu potřebovali.
11. 02. 2008 | 08:52

Silvie napsal(a):

Ač jsem voličkou ODS, příliš mě ani ona nepotěšila. Hulvátství Langra a Topolánka (za přítomnosti všudypřítomných mikrofonů) mě skutečně znechutilo. Sice chápu, že je vytočil jejich koaliční "partner" Bursík svou urážlivou řečí, kterou si rozhodně měl , alespoň při této příležitosti, odpustit, ale mohli si to vyřídit (klidně i ručně) někde mimo.
Mohu říci, že mnoho občanů muselo mít v pátek a v sobotu neodolatelné puzení hodit mezi poslance granát, když byli všichni tak pěkně pohromadě. Pěkně jste se všichni vycajchnovali!
11. 02. 2008 | 08:54

Sandor napsal(a):

Naopak, ac mohu s Janem Z v leccemes nesouhlasit, prubeh te "volby" okomentoval vcelku presne, ja jsem se bohuzel dival skoro cely patenci vecer a v sobotu a ac nejsem zadny modry ptak videl jsem to podobne, Paroubek je ubohy...nechapu ale proc porad trval na verejne volbe, jo jasne chtel si hlidat svoje, ale to je vysledkem na byt volba a ne nevolba, to mu je jedno, muselo mu byt jasne, pokud neni trouba, ze Svejnara zvolit nedokaze....Svejnar toi asi vidi, ale ambice jsou prednesji ze?
11. 02. 2008 | 08:57

Rada napsal(a):

Myslím si, že je celkem pochopitelná snaha ČSSD volit veřejně. Každý je nějak zkorumpovatelný a bohužel pro Vaši stranu v těchto věcech pracují velice schopní lidé. Takže ..někdo má rád holky a jiný zase vdolky. Jen vědět kdo a jak moc. Což právě tito zmiňovaní lidé umí prvotřídně. To, že v této situaci si to ODS nemusí u vlastních hlídat je snad jasné. Kdo by si podřezával větev pod sebou tím, že by nevolil zakladatelůe a defakto neustálého šéfa ODS za prezidenta, protože jenom s ním má ODS velkou šanci dělat dlouho a bez velkých ústupků co chce.
Ano, nadstranický prezident je špatně pro každého senátora a poslance ODS. Tady skutečně můžete být v klidu.
A to jak se chovali soc. dem. s možností hlasovat po 21 hod. Stejně by jste to udělali i vy, být v jejich pozici, nehledě na to, že skutečně bylo všemi odhlasováno ukončení v 21:00.
Nemám v oblibě pana Paroubka a myslím si,že by bylo potřeba ho vyměnit.Pak ale, pokud to bude někdo opravdu dobrý, bůh s Vámi ODS.
11. 02. 2008 | 09:03

bob napsal(a):

Pro Jiva:
Domníváte se, že kampaň pana Švejnara (mimochodem financovaná z vlastních prostředků, nikoliv mrtvými sponzory) byla tak špatná, když během dvou měsíců získal podporu jen o několik málo procent menší, než VK, který kampaň zvládl za státní prostředky a jeho volební tým tvoří zaměstnanci placeni státem?
Zelený mozek nejsem, přesto mi není stav životního prostředí lhostejný a cítím odpovědnost vůči budoucím generacím. Vyjeďte si do Skandinávie a zkuste porovnat kvalitu ovzduší, výskyt alergií u dětí atp. Styl "po nás potopa" mi opravdu není vlastní.
Dokonce se domnívám, že šetrný přístup k životnímu prostředí je jedním z atributů konzervativního (pravicového) myšlení. Nejsem odpůrcem VK, jen víc než Němců, kteří vám nahánějí takovou hrůzou, se bojím modrorudých bratrstev, která začala tvrdě ovládat některá česká města. Bohužel, zvolením VK budou zase o něco pevnější v kramflecích a nic už je nezastaví. A to mě děsí! O Klause ani Švejnara totiž ani tak nejde.
11. 02. 2008 | 09:24

vocc napsal(a):

Otázky na p. Švejnara
1. Vážený p. Švejnare jste dosud občanem Spojených států amerických?

2. Vážený p. Švejnare, když vám bylo uděleno státní občanství Spojených států amerických, přísahal jste při tomto aktu na Ústavu Spojených států amerických?

3. Vážený p. Švejnare, jste plně vnitřně ztotožněn s literou a duchem Ústavy Spojených států amerických, na kterou jste přísahal?

4. Vážený p. Švejnare, jste připraven hájit demokratické principy všude na světě nejen na půdě Spojených států amerických?

5. Vážený p. Švejnare, volí se prezident Spojených států amerických tajnou nebo veřejnou volbou?

6. Bylo by považováno ve Spojených státech amerických za nedemokratické, kdyby někdo požadoval a prosazoval, aby se prezident Spojených států amerických volil ve veřejné volbě? Dokážete si představit, že by tato myšlenka ve Spojených státech amerických vůbec někoho napadla?

7. Považujete za správný a demokratický princip, že kandidáti na různé funkce jsou voleni v tajných volbách?

8.1. Pokud ano, jste ochoten se za tento demokratický princip postavit i v ČR na jejíhož prezidenta kandidujete a požádat své volitele, aby se chovali podle demokratických principů, které zastáváte a hlasovali za tajnou volbu. Věříme, že pokud se dnes veřejně postavíte za principy demokracie, budete takto činit i jako potenciální hlava ČR

8.2. Pokud ne, Nemyslíte si, že požadavek na veřejnou volbu je v rozporu s dokumentem jehož ducha a principy jste si osvojil tak, že jste na něj přísahal? Pokud se stanete hlavou ČR, budete přísahat na ústavu ČR. Jaká bude záruka, že budete jejího ducha a principy otevřeně hájit proti nepřátelům demokracie?

Vážený. Pane senátore, věřím, že jistě budete mít příležitost tyto otázky panu Švejnarovi položit a seznámíte s jeho odpověďmi i občany ČR
11. 02. 2008 | 09:31

voliči napsal(a):

Tato diskuse se mi velice nelíbí. Připomíná mi to heslo, kdo nejde s námi, jde proti nám. Mně se libí p. Švejnar, někomu p. Klaus. Nemělo by to ale znamenat, že budeme navzájem po sobě plívat. Utočíte tady jenom na ČSSD, ale nenabyla jsem dojmu, že ODS je férovější. Pokud je pravda, co mělo psát RP o tom, že existují dokumenty o p. Snitílem ve smyslu, že byl agentem nebo spolupracovníkem STB, pak se mi jeví jako velice věrohodné to, že byl vydírán. A určitě ne ČSSD. Paní poslankyně, která uváděla v televizi, že dostává výhružné sms – ukázalo se, že tel. Číslo bylo z erotických stránek. Také se nepotvrzuje, že to byla ČSSD.
11. 02. 2008 | 09:31

Silvie napsal(a):

Bobe,

když zvolí Švejnara, tak budete klidnější? Ten je kandidátem rudo-zeleného bratrstva. Mimochodem, Paroubek se svou neschopností nést prohru jako chlap, opět nezklamal, ale Bursík předčil všechna očekávání. Takovou odpornou krysu, aby jeden pohledal. ODS by se neměla bát vykopat zelené z koalice, hůř než s jejich "podporou" na tom být nemůžou. Zelení už si nikdy nezavládnou a na parlament se budou koukat leda v televizi.
11. 02. 2008 | 09:36

Roko napsal(a):

Silvie, díky Bursíkovi si ODS nemůže dělat co chce.
A kdo nevnímá, že Klaus je špička ODS a že je to skutečně stranický a ne nadstranický prezident, tak je buď slepý a nebo, tak jako ODS a bohužel i řada taky "podnikatelů" tvrdě pragmatický.
Politika má být pro lidi, pro všechny lidi a to obzvláště prezident a to podle mě pan Klaus není.
Všichni nemůžeme být superúspěšní.....
11. 02. 2008 | 09:53

Honza napsal(a):

ODS neumí připustit kandidaturu jiného člověka než Klause. Škoda, ODS mohla navrhnout kohokoli jiného než Klause, přitom by mohl být pravicový jako řemen. Už dávno jsme mohli mít důstojného prezidenta, kdyby ODS nebyla sekta. Třeba Švejnar mohl být takový prezident sjednotitel, vhodný i pro ODS. Vždyť je jim programově blíž než k ČSSD! Ale mohl by to být kdokoli jiný, ODS však fanaticky trvá na svém kandidátovi, který lidi rozděluje....... Proč? Protože znovuzvolení Klause je pro ODS 1. článkem víry. To pak jde stranou všechno, včetně skutečných zájmů této země. Dost mě děsí, že takto se chová demokratická partaj. Copak jim nedochází, že pro demokratické poměry je nezdravé, aby jedna a tatáž osoba (ať už by byla jakákoli) tak dominantně zaplňovala veřejný prostor po dobu více než 20 let? Klaus byl ministrem financí, předsedou vlády, předsedou parlamentu, prezidentem. Pokud bude podruhé prezidentem a za pět let už potřetí podle ústavy kandidovat nemůže, co potom? Co bude následovat, aby už byly ambice této osoby s konečnou platností zcela ukojeny? Kanonizace? Nanebevstoupení?
11. 02. 2008 | 09:58

Jerry napsal(a):

Používa-li pan Zahradil slovní spojení "pravdoláskoví post-havlovci", prozrazuje na sebe, že on sám je sžírán nenávistí, agresivitou a touhou špinit a ubližovat.
11. 02. 2008 | 10:05

Petrman napsal(a):

Zahradile, Zahradile, zase jste nepřekvapil....pomodlil jste se k velkému Klausovi a začal psát další ze svých ubohých výplodů. Když vidím v TV ty Vaše "ksichty" tak se sám sebe musím ptát zda mám jít příště vůbec volit.
11. 02. 2008 | 10:17

Javít napsal(a):

Boxere,
Vy jste dostal hodně tvrdých úderů do hlavy, že ?
I já mám právo na svůj názor, víte ?
11. 02. 2008 | 10:18

jenomja napsal(a):

Souhlasím s Vámi pane Zahradile, Paroubkovy praktiky netřeba komentovat. Slušní lidé vidí,co Paroubek opravdu dělá a jak se chová a že takováto osoba nemá v politice dávno co dělat, protože se nezastaví absolutně před ničím a slovo slušnost ve slovníku opravdu nemá.
11. 02. 2008 | 10:20

Javít napsal(a):

Všichni vyčítají Klausovi, že svými výroky o globálním oteplování poškozuje prestiž ČR.
Myslím si ale, že ta posleanecká, komediální a nechutná forma volby prezidenta, poškodila náš stát několikanásobně více.
11. 02. 2008 | 10:23

Ročník 53 napsal(a):

Otázky na p. Vocce

1. Je pan Klaus pořád velkým příznivcem ideologie komunismu, jak naznačují jeho žádosti o vstup do KSČ?

2. Když pan Klaus byl na vojně, přísahal věrnost lidu a socializmu?

3. Je pan Klaus natolik ztotožněn se svojí přísahou, že je morální zrádce? Kdo zradí jednou, zrazuje pořád.

4. Je pan Klaus připraven hájit demokracii i tehdy, je-li to proti jeho zájmům a zájmům ODS?

5. Je v USA volen prezident přímou volbou?

6. Myslí si Klaus, že by bylo považováno ve Spojených státech amerických za nedemokratické, kdyby někdo požadoval a prosazoval, aby se prezident Spojených států amerických NEVOLIL ve veřejné volbě a přímo? Dokážete si představit, že by tato myšlenka ve Spojených státech amerických vůbec někoho napadla?

7. Považuje Klaus za správný a demokratický princip, že politici odmítají veřejnou volbu jen proto, že jim nepřináší výhody?

8.1. Pokud ano, myslíte pane Vocci, že je ochoten se za tento demokratický princip postavit i v ČR na jejíhož prezidenta kandiduje a požádat své volitele, aby se chovali podle demokratických principů, které zastává, a hlasovali za veřejnou volbu? Věříme, že pokud se dnes veřejně postaví za principy demokracie, bude takto činit i jako potenciální hlava ČR, což zatím hrubě porušoval.

8.2. Pokud ne, nemyslíte si, že požadavek na tajnou volbu je v rozporu s dokumentem, jehož ducha a principy jste si osvojil tak, že jste na něj přísahal? Zrovna tak jako na socializmus. Pokud se stanete hlavou ČR, budete přísahat na ústavu ČR. Jaká bude záruka, že budete jejího ducha a principy otevřeně hájit proti nepřátelům demokracie, když jste již tolikrát zklamal?

8.3. Kde je záruka Klausovy demokracie, když on svévolně rozdělil ČSFR a dopustil se tak velezrady? Jak může po tom všem ještě kandidovat na prezidenta?

8.4. Jste znám jako přisluhovač a pomahač komunistů. Proč potom kandidujete proti panu Švejcarovi, který komunistům nikdy s ničím nepomohl?

Vážený pane Vocci, věřím, že jistě budete mít příležitost tyto otázky panu Klausovi položit a seznámíte s jeho odpověďmi i občany ČR
11. 02. 2008 | 10:25

muf napsal(a):

Ročníku 53 :

Pokud by v ČR byla přímá volba prezidenta - jednoznačně by (podle všem průzkumů) zvítězil Václav Klaus. Ani zmanipulovaná ČT neslyšela v přímých přenosech od lidí na ulici nic jiného. Lidé nechtějí žádného američana Švejnara !
Máte 1 jediný důkaz o nějaké podání žádosti Václava klause o vtup do KSČ ???
Pokud ne, potom nechápu Vaše otázky.
Na rozdíl od pana Švejnara, který se nemíní vzdát výhod amerického občanství, může Klaus s čistým svědomím přísahat na Ústavu ČR - vždy také hájil zájmy ČR. To právě možná někomu hodně vadí.
11. 02. 2008 | 10:39

muf napsal(a):

Většinou se plive na Klause, že mu ke zvolení pomohlo i několik hlasů komunistů. I když nikdo dnes neví, jak to bylo a volby byla tajná.
Dnes dostal Švejnar, kandidát Paroubka v 1. i 2. kole 100 % hlasů komunistů a NIC !
TICHO PO PĚŠINE ....
11. 02. 2008 | 10:42

noctem napsal(a):

muf:
Pokud by byla přímá volba prezidenta, nebyl by Klausovým protikandidátem Švejnar. Jsi vůbec úžasný v tom, jak slyšíš jen to, co chceš slyšet a vidíš jen to, co chceš vidět. Já znám nějakou stovku lidí - tak všeobecně co člověk potkává na cestě do hrobu - a Václav Klaus by byl favoritem tak pěti z nich. Čisté svědomí Václava Klause - to sis taky mohl vymyslet lepší nesmysl. Bilión z privatizací v prdeli, důvěra lidí v cokoli z oblasti politiky a ekonomie v prdeli, jenom tvůj Mistr čouhá nad tím rumištěm. Dokázal sis někdy vydělit bilión deseti milióny? Víš, že by se za ty prachy mohl každý obyvatel této země válet čtvrt roku u moře? Mít v okresním městě napůl zaplacený byt? Tržní ekonomika bez přívlastku. Tržní ekonomika bezmožnosti slkušného přívlastku.
11. 02. 2008 | 10:54

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik urážlivých příspěvků, které byly v rozporu s Kodexem diskutujících.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
11. 02. 2008 | 10:54

Meňo napsal(a):

ZLODĚJ KŘIČÍ CHYŤTE ZLODĚJE
11. 02. 2008 | 11:03

aaa napsal(a):

Co jste to zase napsal pane Zahradile.Vy jste trojka jeste s Langrem a prazskym primatorem. Co clanek to skvost.Pripomina mi to projevy Za minule totality a asi nejsem daleko od pravdy. Jste obycejny vyzirka nasich dani ,ktery doted nic nedokazal ,jenom hazet spinu kolem sebe.Jo a diky ze jste zatim nezvedl ani jednou ruku v europarlamentu asi mate proc.Vedou si tam o Vas evidenci.Ale vzdyt jde jenom o penize
11. 02. 2008 | 11:04

Horolezec-29 napsal(a):

Kecy, kecy, kecy, pane Zahradile.. Vstaňte a jděte si podat ruku s dalšími vašemi VULGÁRNÍMI kolegy Topolánkem, Langerem a dašlími podobnými. JIŽ NIKDY NEDÁM SVŮJ VOLEBNÍ HLAS ODS. Přeji Vám brzký pád této korupčnické vlády.
11. 02. 2008 | 11:08

Pin napsal(a):

Lidi to již vědí pane Zahradile, navíc jim muselo i stačit to, co ukázali včera v telce o tom, jak Paroubek tlačí lži do televize - inu 100x opakovaná Paroubkova lež se stává pravdou ? Tak to snad ne !!!
Klause opravdu nemusím, ale nikdo lepší není a ještě dlouho nebude.
11. 02. 2008 | 11:08

roman napsal(a):

Vážený pane Zaorálku,

je mi líto, ale Váš komentář k volbě prezidenta ČR je značně zmatený a tendenční. Předesílám, že je mi v podstatě jedno, kdo bude zvolen, zda p.Klaus nebo p.Švejnar. Oba považuji za dobré kandidáty. Není mi ale jedno, jakým způsobem k volbě prezidenta dochází. Takže fakta.

1) Tradicí demokratické ČR, resp.ČSR je tajná volba. Je tomu tak i v drtivé většině zemí EU (s vyjímkou Řecka), což by jste jako znalec EU a jejího práva měl vědět.

2) Veřejně se hlasuje o zákonech, nikoli o jménech a osobách. A to platí opět vesměs pro všechny tradiční demokratické země, kam snad směřujeme, nebo nikoli?

3) Proč tajně? Myslím, že důvody každý soudný člověk viděl při páteční a sobotní volbě. Při veřejné volbě se totiž stávají volitelé, keří mají hlasovat dle ústavy a dle SVÉHO svědomí, snadným terčem nátlaku a korupce. Co se dělo v kuloárech z pátku na sobotu raději nedomýšlet. Je jen zajímavé, že v sobotu tři volitelé chyběli.

4) Způsob, jakým byla veřejná volba protlačena, je za hranicí etiky a na hraně ústavnosti. To není názor můj, ale dr.Cepla (spolutvůrce ústavy - tvrdí, že byl porušen duch ústavy předpokládající tajnou volbu), dr.Rychetského (předseda ústavního soudu - dle něj se musí obě komory na způsobu volby shodnout) a většiny politologů přítomných ve studiu ČT při pátečním procedurálním hlasování.

4) Stále uvádíte ... "většina chtěla veřejnou volbu..." Je to opět posunutí pravdy. Většina přítomných senátorů a poslanců chtěla volbu tajnou (cca 150 z 281), nikoli veřejnou. Proto jste zvolili prostřednictvím figurální postavy p.Vlčka (mimochodem nechápu, jak on může dělat předsedu sněmovny) způsob,jaký jste zvolili, i když Váš odborník na ústavní právo dr.Jičínský navrhoval jiný. Ale zřejmě máte lepší odborníky.

5) Při Vámi zvoleném způsobu veřejné volby mohli být klidně zvoleni oba kandidáti, což ostatně připustil i p.Vlček. Následnou ostudu bychom si ve světě asi dlouho užívali.

Doufám jen, že se i Vy přičiníte o to, aby následná volba proběhla důstojně a ústavně a přeji Vám k tomu dostatek odvahy a zdravého rozumu a úsudku. Bylo by trapné a nefér vůči nově zvolenému prezidentu, aby legitimitu jeho zvolení musel potvrzovat ústavní soud.
11. 02. 2008 | 11:13

roman napsal(a):

Omlouvám se,

můj komentář patřil p.Zaorálkovi.
11. 02. 2008 | 11:15

muf napsal(a):

Pro noctem :
Jak to, že jste si tak jistý tím, že by v přímé volbě nebyl protikandidátem VK Švejnar ???
Václav klaus nikdy nebyl členem vlády, kde by ODS měla 51 %.
Výsledná politika byla tedy vždy koaliční. Svalovat všechny problémy země na jednoho člověka - to je minimálně ubohost a hlavně neznalost !
Co říkáte těm 100 % hlasů komunistů pro američana Švejnara ???
11. 02. 2008 | 11:22

muf napsal(a):

A ještě nostem .Vy se domníváte, že člověk s platným americkým občanstvím může přísahat jako prezident ČR na Ústavu ČR ???
To, že se Švejnar nezdal před volbou amerického občanství svědčí o tom, jak věří v ČR i v to, že zde chce žít a zůstávat nejen v dobrých časech.
11. 02. 2008 | 11:25

Ročník 53 napsal(a):

to muf.
Vy neneznáte žádost Klause o vstup do KSČ?! To jste jedinný gramotný, kdo to neví.
To vy nechcete Švejnara, většina ostatních nechce Klause. Vidíte ten rozdíl mezi námi? Já netvrdím, že lidé nechtějí Klause, ale jen většina. Naučte se ctít názory oponentů a vyhýbejte se demagogii.
11. 02. 2008 | 11:37

Hana napsal(a):

Pevně doufám, že Vás do EP pro občanské svobody nezvolí. To by si Evropa nezasloužila, dopadla by jako my. Máte jediné heslo"kdo není s námi je proti nám" - co mi to připomíná??
11. 02. 2008 | 11:48

Zděšený divák napsal(a):

Mám na to stejný názor.
Soc.dem.šlo hlavně o to, nezvolit Klause.Pokud komunisti vyrukují s někým jiným, tak už Švejnar nemá žádnou šanci.Kdyby se volilo v pátek i po 21. hodině, mohlo se ušetřit spousta zbytečně vyhozených peněz.
11. 02. 2008 | 11:55

Rokurota_Makabe napsal(a):

"pravdoláskových post-havlovců". :) Chlape, vy jste fakt komik... :)
11. 02. 2008 | 12:01

Letin napsal(a):

O co jde soc. dem. mi je jedno (tipuji, ze o moc, na tom je neco spatne??). Oc je horsi verejne hlasovani nez radoby skryta korupce Hradniho pana? Z predstavy, ze Klausuv mazanek Weigl posila z Ceske narodni banky novinky primo panu mafianovi Sloufovi mi je fyzicky spatne! A presne tenhle scenar mel Hradni pan pro sve zvoleni vymysleny. Nastesti pumyslova kamera a vysoka profesionalita CSSD prokazana dokonalou znalosti procesnich pravidel volby te nechutnosti zabranila.

A co je nejdulezitejsi?? No prece, ze Svejnar je tisickrat lepsi kandidat nez Klaus!
11. 02. 2008 | 12:41

MASH napsal(a):

Podle me, pane Zahradile, dovedla ke zhrouceni poslance CSSD jen spinava hra ze strany Vasich "pomocniku". Podle dostupnych informaci mu byla predhazovana jeho minulost - spoluprace s kontrarzvedkou.
Staci mi setkani panu Šloufa (komunisticky aparatcik s tajemnikem Klause, staci mi vsemocny pan Dalik a jeho dlouhe prsty, kdy napr. dokaze za uplatu prosazovat zakony, staci mi i pripad Pohanky a Melcaka - kdy ultralevicovy poslanec zacne najednou jak psik hlasovat pro echt pravicove zakony).
Je mi z Vasi strany a Vasich pseudobolsevickych manyru ZLE! Jste to nejhorsi, co nas hned po KSC mohlo potkat!!!
11. 02. 2008 | 12:44

Martin F napsal(a):

Pane Zahradile BRAVO!!!Vystihl jste to velmi výstižně.Čtu-li některé výše uvedené příspěvky,je mi z nás Čechů smutno.Copak to ty lidi v přímém přenosu neviděli....?(Haška s Paroubkem).Tohle je ta vysněná demokracie?Doufám že kolabující poslanci vše následně vysvětlí.
11. 02. 2008 | 13:12

Milan napsal(a):

Pan Zahradil má pravdu a přesně vystil situaci, která nastala.
To co ČSSD a další prezentovali, jako přednost veřejné volby, že voliči uvidí, jak jejich volitelé hlasovali, je zcela mimo mísu a sami se o tom všichni mohli přesvědčit.
Navíc, poslanec má hlesovat v souladu se svým vědomím a svědomím a ne pod nátlakem Paroubka a jeho pomahačů.
11. 02. 2008 | 13:16

modrej soudruh napsal(a):

ODS se snaží najednou svíst vinu na čssd, naštstí toho Langera někdo vyfotil. Jasně toho poslance vydíraj.
11. 02. 2008 | 13:16

Svejnarovec napsal(a):

Ceho se o Vas jeste dockame, kdyz o STBakovi Snitilem hovorite jako o vzoru slusnosti v CSSD. Jiste se i v CSSD jako v kazde strane najde nekolik malo slusnych lidi, ale Snitili to urcite neni!
11. 02. 2008 | 13:23

karel4 napsal(a):

Z literárního hlediska bych panu Zahradilovi vytknul slohovou nedočkavost, neboť hned na počátku vypálí o co mu jde. Čtenář je tak připraven o veškeré napětí, které by ho mohlo udržet v pozornosti a přimět ke čtení až do konce. Myslím, že použití výrazů "pravdolásky" a "posthavlovci" je sice pěkné oživení textu, ale nemůže nahradit chybějící moment překvapení v podobě logiky nabrané na vidle, nebo invenční použití stranických klišé.
11. 02. 2008 | 13:23

woodoo napsal(a):

Článek je přesný a výstižný. Kdo nebyl slepý, tak to v pátek a sobotu viděl.
11. 02. 2008 | 13:25

modrej soudruh napsal(a):

V pátek a sobotu viděl každej co chtěl a hlavě to co "jeho" představitelé kvákali.
11. 02. 2008 | 13:28

oto napsal(a):

Pane Zahradil nebulíkujte lidi. Včera v televizi viděli a slyšeli hulvátské jednání Langra. Jak zpracovával předsedu SZ. To jsme neviděli vůbec od ČSSD ani od SZ, ani od KSČ, ani od KDU. Kdo se díval pozorně a objektivně viděl. Tu volbu jste ze začátku zdržovali jenom proto, aby jste některé poslance ulovili na svou stranu. A pamatujte si "Boží mlýny melou pomalu ale jistě". Vše se každému z nás vrátí ať jsme kdo jsme a ani peníze napomůžou. Věřil jsem, že to bezprávi před rokem 1989 musí skončit a skončilo. Teď věřím v totéž, ale v tuto dobu to půjde rychleji.
11. 02. 2008 | 13:28

Ivo napsal(a):

Paroubkovo komando ... no jo komunista, ten má ty metody vžitý. Paroubek má určitě ve vzoru Grebeníčka staršího....
11. 02. 2008 | 13:32

Copris napsal(a):

Pane Zahradile, vrať se do Bruselu, tam uděláte zřejmě méně marasu!
11. 02. 2008 | 13:39

Tereza Z. (ročník 79) napsal(a):

Dobré odpoledne všem Nedá mi to, abych se nepřidala do diskuze. Celou volbu jsem sledovala na ČT24 od pátečního rána až do sobotního 3kole první volby. Nutno říct, že moderátoři a komentátoři ČT odvedli velmi dobrou práci. To samé s však už nedá říci o našich zákonodárcích. Ale vezmu to popořadě a tématicky:

Pátek, první den první volby:
Faktem je, že jediný z "obhájců" kandidátů, který mluvil o svém kandidátovi namísto toho, aby se chvílemi až nevkusně obouval do protikandidáta byl pan Topolánek. Přemýšlela jsem, proč zastánci pana Švejnara o panu Švejnarovi v podstatě nic neřekli a zaměřili se pouze na útoky na prezidenta Klause? Možná to bylo tím, že nikdo z nich o panu Švejnarovi vlastně nic podstatného neví, vzhledem k tomu,že posledních cca 20 let tu nežil a není s touto zemí nijak podstatně svázán.

Debata po pauze na oběd by se dala charakterizovat jediným slove: "fraška". Bohužel se zde opět ukázala naprostá nekultivovanost naší politické scény.

Veřejná volba se ukázala jako naprosto "nedemokratický" způsob volby, sloužící pouze k tomu, aby pan Paroubek měl naprostou kontrolu nad svým stádem ovcí, z nichž si nikdo veřejně nedovolí mít vlastní názor. Vlastní názor se v CSSD nenosí! Mimochodem se jedná o naprosto unikátní systém volby. Například v Evropě je tento systém (veřejná volba parlamentu) využíván pouze v Řecku. Všude jinde volí buďto sami občané a nebo se volí tajně mezi zástupci lidu (poslanci, senátoři...závisí na politickém systému dané země). Zdroj MF Dnes 9.2.2008

Co se týče zhroucení pana poslance Snítilého...můj osobní názor a dojem (podle toho, co vše jsem měla možnost za těch téměř 24hodin sledování dění okolo volby prezidenta) je spíš takový, že pana Snítilého vyfotili jeho spolustraníci při rozhovoru s panem Langerem. Fotografie byla následně předložena Paroubkovi a jak sám pan Snítilý dnes řekl v rozhovoru "v CSSD se zrada neodpouští" byl na něj ze strany vedení CSSD vyvynut nátlak takového kalibru, že to neustál a zhroutil se.
Nebylo pak nic snažšího než najít dva dobrovolníky, kteří řeknou "Slyšeli jsme to či ono..." aniž by měli jakékoliv důkazy.

Závěrem shrnutí: veřejnou volbou prezidenta ČR minulý víkend se bohužel ukázalo, že chování některých našich zákonodárců se podobá spíše praktikám běžným v afrických státech. Teď, když už je snad celému národu jasné, že CSSD a straně zelených nejde o zvolení pana Švejnara, ale o zvolení kohokoliv jen ne Klause a posílení tak své pozice na politické scéně, by poslanci a senátoři mohli skončit onu nedůstojnou frašku a přejít zpět ke klasickému systému tajné volby prezidenta ČR a nechat tak každého rozhodnout sám za sebe.
11. 02. 2008 | 13:41

genialni analytik napsal(a):

Nez zacneme delat zavery, je treba projit si fakta:
Chybeli 3.

1.Bartak (nezavisly zvoleny za KDU-CSL) - rekl v pri telefonickem spojeni do TV, ze uz dopredu deklaroval, ze v pripade verejneho hlasovani se hlasovani nezucastni protoze ho odmita. A dale rekl, ze na nej nebyl cinen natlak.
Ze nelze je pravdepodobne.

2.Kalbac (senator KDU-CSL)
Tvrdi, ze neznamy mladik mu vyhrozoval na toaletach, coz ho rozhodilo natolik, ze odjel. Z toho co rikal, to znelo neprimo, jako ze ten mladik byl napojeny na CSSD. Jeho historka zni ale velice podivne, nebot nepovolani tam nemeli pristup. Jak to bylo je tedy otazka.

3.Snitily (poslanec CSSD)
ODS a CSSD se vzajemne obvinuji v tom, kdo za tim stal, pricemz obvineni ze strany CSSD podporene svedectvim dvou jejich poslancu, ze na nej cinil natlak ministr Langer zni duveryhodneji. Ale delat zaver by bylo predcasne, pockejme si na vyjadreni dotycneho poslance.

Zaver: Tento clanek je v rozporu s fakty.
11. 02. 2008 | 13:41

SuP napsal(a):

Ročník 53 -
...jen většina vaší poloviny! Nezapomínejte, že hovoříte pouze za své stoupence...
11. 02. 2008 | 13:45

Důchodkyně, která si pamatuje a nezapomí napsal(a):

Nedivím se, že dnešní děti se ve škole a na ulici chovají jako vy nahoře. Do slovníku se dostává zdvižený prstík /Topolánkův/, slova pana ministra / do prdele atd./, slovo pana Topolánka, vy jste .... Hovado, ...Za věty. Es kommt Tag /rozumíme, ale německy neumím/. a jiné - výroky pana Topolánka- by měl okamžitě opustit vládu. Je to hulvát, žádný přestavitel mého národa, žádný vlastenec. Dělá jen ostudu. Hlasatelka musela televizi opustit a zde ? Dělají si z lidí p r d e l. Teď nahlásili v Impulsu, že schválili zákon o odchodu v 65 letech. To jim jde. Zákony, které jsou proti , to jim nejde. Dělají je jen pro sebe a pro budoucnost. Hamba naší vládě a všem nečestným ve sněmovně. Jednoduché hlasování: 2 urny- jedna s názvem tajné, druhá s názvem veřejné. Postupně chodit k urnám a tak by se předešlo zmanipulování. Všichni lidé mají právo vidět svého člověka, kterému při volbách dali hlas. Tímto způsobem mohlo být odvoleno v pátek. Kdo zaplatí veškeré náklady? A v pátek se tato hovadská hra, plná intrik, bude vysílat ve veřejnoprávní televizi, kde platíme stále zvyšující se poplatky znovu. To, že důchodcům slavná ODS zvýšíte důchod o 1 tis. Kč, jste jaksi do dnešního dneš nestihli. Zajistit imunitu, odchod do důchodu v 65 letech, a veškeré výhody pro vás, to stiháte. Je čas, vraťte neoprávněně získaný majetek a výhody, a o d e j d ě te !!!!!
11. 02. 2008 | 13:46

Ivo Peterka napsal(a):

Pane Zahradile, nemám vás rád a vaše názory považuji za extrémní, jako u mnohých dalších členů ODS. Ale v jednom máte pravdu. Veřejná volba nebyla demokratická. A to především proto, že příliš veřejná nebyla. Její technické zajištění bylo trapně amatérské. Počítání hlasů ručně - tam se mohli "skrutátoři" (či jak je pan Vlček nazýval) klidně o ten jeden hlas splést. Ovšem to není to nedemokratické, co na tom vidím. Nedemokratické je to, že si volič nemůže zpětně ověřit, jak kdo hlasoval. A to souvisí i s tím technickým zajištěním. Osobně mi to, že volba byla veřejná nevadí. Vadí mi to, že z její veřejnosti jako volič nic nemám.
11. 02. 2008 | 13:53

genialni analytik napsal(a):

Jeste fakta k tomu zablokovani. Vecer, pred verejnym hlasovanim problehly 2 hlasovani.
1.Nejprve se vecer hlasovalo o tom, zda bude schuze pokracovat i po 21:00.
Nebylo prijato a uz tehdy se vedelo, ze se vsechna kola nestihnou do 21h.
Toto hlasovani neproslo. Posleze se hlasovalo o tom, ze se bude pokracovat v sobotu rano po 10h. Toto hlasovani proslo.

Pred tretim kolem tesne pred 21h vystoupil zastupce ODS s navrhem, aby treti volba pokracovala i po 21.hodine.
O tomto navrhu se jiz nehlasovalo, nebot bylo po 21h. Ale je jiste, ze kdyby se o nem hlasovalo, opet by to neproslo.

K tem obstrukcim, ODS se snazila o prosazeni tajne volby, ale nemohli s tim uspet, nebot tento navrh nemohl ziskat vetsinu mezi poslanci. Tato jejich snaha zdrzela cele jednani o mnoho hodin. Presto bych ji nenazval obstrukci, ale jednoduse snahou o prosazeni sve predstavy. Obstrukce je zamerne zdrzovani a k tomu, ze by se ODS snazili zamerne to zdrzovat kvuli vyjednavani neni dostatek informaci.

Hlasovani poslancu a senatoru dohromady je mozne jedine pri 3.kole v hlasovani o prezidentovi. Jindy by to bylo mozne jedine, kdyz by si to odhlasovali poslanci i senatori. Pricemz by to bylo i pravne sporne.
Ale poslanci si spolecne hlasovani o zpusobu volby neodhlasovali.

Jestlize by se hlasovalo nejprve o tajne a potom o verejne, tak by byl vysledek takovy, ze by nebylo ani jedno a doslo by ke krizi. Ze ktere by v pripade, ze by ani jedna strana neustoupila bylo vyhodisko jedine - tajna volba v senatu a verejna mezi poslanci, nebo zablokovani cele volby.

A tudiz ciste zavisi na tom, jaky dotaz da na zacatku schuze Vlcek.
Pricemz vychazi z toho, ze kdyz navrh ktery da neprojde, tak automaticky plati druha moznost. Toto potvrdila i vetsina ustavnich pravniku jako moznou cestu. A pokud nechcem rozdilne hlasovani v senatu a snemovne, tak to jinak neslo.
11. 02. 2008 | 14:08

pakibe napsal(a):

Co takhle donutit ty lidi v tom španělském sále, že dokud se nedohodnou, a to i v parlamentu a senátu, nedostanou ani korunu. My obyčejní pracující,drobní živnostníci, atd., za žádnou práci taky nic nedostaneme. Pojďme je vyhodit všechny.
11. 02. 2008 | 14:13

Antonín Konečný napsal(a):

1. Veřejná volba je odjakživa hrozný nástroj pro ovládání. Zvlášť v téhle zemi bylo prakticky předvedeno, kam až se deklarativní vlbou dá dojít. Divím se poslancům, že se k něčemu takovému mohou snížit. Je jedno z jakého důvodu a cíle. (Tedy s výjimkou komunistů, jejichž cíl je jasný - diktatura proletariátu.)
2. Je víceméně jedno, kdo bude prezident. Protože nás čeká období socialisto-komunistických vlád. Budeme čekat na koláče bez práce, na sociální stát, který nás všechny napojí svým mateřským mlékem. Kdyby to šlo byla by to krása, líbilo by se mi i komunistické "každému podle jeho potřeb". Jenomže ono to nefunguje, protože přestane být důvod makat. Protože to nedokážeme domyslet, budeme to muset prožít. Dojít do zchudlé Evropy, která zažije něco podobné jako už jednou po pásu Ŕíma. Pan Švejnar je jenom deklíkem na téhle místní žumpičce, aby tak nesmrděla na první seznámení. Ale možná je to lepší varianta, protože evropské tendenci, nemakat a sociálně se flákat, se vymknout nemůžeme (a hlavně ani nechceme). Klaus by se zbytečně škubal z toho smrádečku. Stejně marně, akorát by to více bolelo. Že bychom se od žumpy urvali, se čekat nedá. Bude potřeba si zvyknout.

Nebo si někdo myslíte, že voliči komunistů a socialistů snaží dosáhnout stavu, že se bude pracovat více a usilovněji, protože práce je základní potřebou člověka? Pak bych se zatraceně mýlil já.
11. 02. 2008 | 14:16

Norman napsal(a):

Pane Zahradile, opět jste nezklamal. Cokoliv vaší ODS nevyjde, okamžitě napadáte své politické oponenty. Je zajímavé, že vlastní chyby a podrazy velkoryse přehlížíte. Tak on se pan Snítilý baví s vašimi spolustraníky a pak se mu udělá špatně a podle vašich not za to může Paroubek a jeho lidé. Vskutku překrásný přemet. Vy byste se hodil do cirkusu, ne do politiky!
11. 02. 2008 | 14:17

Wanda napsal(a):

Pane Zahradile, to je jen hloupoučké blablabla, abyste se také připomněl.Vy a vám podobní chcete, abychom se další roky brodili v tom svinstvu, aby tu slušný člověk něměl šanci a abychom se za prezidenta museli stydět? O Topolánkovi škoda slov.Toto je protikorupční vláda, jak slibovala? Už tehdy jim nikdo nevěřil. A co vy na to - za vším hledej Langra / nejen Dalíka a další/. To je velice nebezpečný člověk, který se vyzná a neštítí ničeho. Nemyslím, že Bém, ale Langr počítá se Topolánkovým pádem a chystá se na jeho místo, zřejmě to má již s Klausem předjednané a tak se rve jako lev.Je odporné, jak se na nás culí z obrazovky /miloučký, neškodný min.vnitra/ a když ho nikdo nevidí, tak je to hulvát, stejně jako Topolánek. A takoví lidé rozhodují za nás. Chceme přímou volbu!!!
11. 02. 2008 | 14:23

beja.z napsal(a):

Naprosto přesně vystiženo a mě ze srdce. Bohužel ta mafiánsko -zupácká část politického spektra má navrch, protože slušnost se už nenosí. Viz Bursík s Káčou.
11. 02. 2008 | 14:37

nechci trhovce na Hradě napsal(a):

veřejná volba je nepěkná věc. Upřímně se dá použít jen v případě, když chcete udělat zátah na zkorumpované volitele. Co se jim pak stane, je zřejmé, omdlí, onemocní, blouzní. Protože už mají zaplaceno, a najednou nemůžou tajně dodat zboží (svůj hlas pro konkurenci) a mají ho dodat veřejně. A jak to maj vysvětlit. Kdo korumpuje? Ten kdo vládne, tedy ODS. Koho? Pár nepříliš známých, chtivých, bezcharakterních šmejdů z jiných stran. Doklad? No přece plnej popelník Vajglů, z kterejch se udělá člověku Šloufl.
11. 02. 2008 | 14:43

Martin14159 napsal(a):

to Tereza Z. (ročník 79):
hezky popsáno, k tomu už nemám co bych dodal,

to Zahradil: Výstižně napsáno, nemohl jsem celé volby sledovat, tak aspoň jsem nyní získal jeden pohled na celé dění, které jsem ze sdělovacích prostředků příliš nechápal a bylo to popsáno velice zmatečně. Teď chápu, že to vše mohlo být (a nejspíš tedy asi bylo) motivováno bojem o ten jeden jediný hlas.

Napadá mě k tomu, že kdyby pan Paroubek provozoval nějaký sport, uměl by se na volby podívat také jako na soutěž s jasnými pravidly, kde se hraje fair play a počítal by i s tím, že se tu a tam musí také prohrát. Má to i svou logiku, prezident může být jen jeden, takže jako vítěz odejde také jen jeden a pro ostatní je čest, že se zúčastnili a že bojovali, prohra není žádná ostuda, pokud si to ovšem kandidát nezpůsobí sám tím, že se omylem nekriticky přihlásí do kategorie, na kterou předem nemá - obávám se, že takoví kandidáti se ve druhé volbě tento týden mohou objevit). Pak by pan Paroubek uměl porážku přijmout, mohl by jako první přijít Klausovi pogratulovat a upřímě mu popřát mnoho úspěchů v dalším prezidentském období a musel by tímto gestem získat sympatie u všech voličů i nevoličů (u mě by tedy rozhodně získal, i když bych ho a jeho stranu poté stejně nevolil ale k tomu mám jiné, programové důvody).

Dodávám dva argumenty ve prospěch tajného hlasování, které se zde moc nezdůrazňují, tak si myslím že by se to mělo také napsat:

1. Často se tvrdí, že veřejná volba je transparentnější a že voliči mají právo vědět, jak jejich poslanci volí (naposledy jsem slyšel v otázkách Moravce od pana Sobotky).

Toto není pravda, výsledky hlasování, kdy poslanci a senátoři hlasují pod nátlakem tak, jak rozhodnou jejich stranická vedení, není pro voliče nijak zajímavé a nedává informaci o skutečných názorech poslanců a senátorů. Mě jako voliče by naopak zajímalo, jak by dopadlo hlasování, kdyby všichni mohli hlasovat svobodně, jen podle svého názoru a svědomí. A myslím si, že na toto mám také právo (pane Sobotko a jiní, co by mi chtěli toto právo upírat). Jen jako vedlejší efekt by tajné volby mohly sloužit i jako výchovná zpětná vazba pro pana Paroubka, který je stále mimo realitu, domnívá se stále, jak je úspěšný, dokonalý, že všechno vyhrává a ČSSD pod jeho vedením jen vzkvétá (proč je asi pan Paroubek tak ostře proti tajné volbě?)

2. Často se tvrdí, že tajná voba umožňuje nějaké zákulisní čachry, kupčení a korupci (slyšel jsem snad od všech odpůrců tajného hlasování, nejvíc pár dní před volbou od pana Bursíka, který si tento argument vzal jako záminku pro odůvodnění, proč strana zelených začala prosazovat veřejnou volbu).

Toto není pravda, pokud je volba skutečně tajná a je znemožněna jakákoliv kontrola hlasovacích lístků, nemá možnost si vydírající (nátlaková, kšeftující, kupčící, korupční, ...) osoba jakkoliv ověřit, jak její oběť (spolupachatel, zrádce, ...) hlasoval(a) a kupčení s hlasy ztrácí smysl. Pokuď chtěli zastánci tohoto argumentu zabránit zásahům do svobodného rozhodování poslanců a senátorů, je veřejná volba cesta, která k tomuto cíli rozhodně nevede, tím se dosáhne pravého opaku (přitom je někdy až legrace, jak se zastánci veřejné volby vždy snaží přesvědčit nejrůznějšími nelogickými argumenty o opaku). Odpůrci korupce s hlasy by naopak měli tlačit na zajištění podmínek zaručujících co nejpřísnější tajnost volby (chodit po jednom, žádný mobil sebou, orazítkovat list až když je volič a pak již se nesmí s nikým setkat atd.)

Přeji hezký den.
11. 02. 2008 | 14:44

Pepete napsal(a):

politické školení mužstva (neboli PŠM) pro lidovecké poslance a senátory od premiéra Mirka Topolánka! "Koalice končí, chápete to?! Chápete, co se stane, když to Klaus nevyhraje?! Jste v háji! Předčasný volby a končíte! Končítéé, je vám to jasný?!!"
No coment !!!!!!!!!!!!!!!!
11. 02. 2008 | 14:45

nechci trhovce na Hradě napsal(a):

voliči pravice by se měli zamyslet, co asi tak nejvíce sere voliče levice. Ne, nejsou to pravidla důchodové reformy, není to rovné zdanění. Je to způsob, kterým jsou tyto změny prosazovány. Je to způsob, kterým komunikuje Topolánek, způsob komunikace s opozicí, trvání na Klausovi, který je pro levičáky zjevně synonymem rozkrádání ve velkém. Neříkám, že Jirka Paroubek je lepší v komunikaci, to není, ale kua kdo by měl tedy nastolit lepší politickou kulturu, když ne pravice? Lůza to neudělá. A pravice, která si to neuvědomuje, je na ...nic. Dosáhne jediného, v příštích volbách dostane ODS na frak a zase tady bude vládnout Paroubek a všechny reformy negovat. Pro mě jsou špatným politikem fakt jak Topolánek, Paroubek, Klaus. Jen egocentrici s pohledem asi tak týden do budoucnosti, žádnou vizi, ke které by potřebovali konsensus, nemají. Jen koryta. Na blití.
11. 02. 2008 | 14:52

Rent Zoning napsal(a):

Polozil jste si otazku, co je duvodem, ze Jiri Paroubek muze ODS pokorit volbou Jana Svejnara?

No preci to, ze je Jan Svejnar lepsi kandidat!! Se Zemanem by CSSD jiste takovy uspech nezaznamenala...
11. 02. 2008 | 14:54

Zelenáč napsal(a):

Pane J.Zahradile, statisíce občanů si včera v hlavních zprávách na TV NOVA vyslechlo, jak neuvěřitelně sprostě nadával váš ministr vnitra Langer M.Bursíkovi po včerejší volbě. Vše bylo nahráno tajným mikrofonem!!! Dnes to připomněl B.Sobotka v Otázkách V.Moravce. A to nemluvě o tom, že měl Langer vyhrožovat poslanci Shnítilému, který chudák skončil po té Langerovo domluvě v nemocnici. Jak se ukazuje, vaše vznešeně úlisné PR imago bylo demaskováno, chlape!! Zdraví Marty Zelený
11. 02. 2008 | 15:05

LANGERGATE napsal(a):

11. 02. 2008 | 15:06

Petr Svoboda napsal(a):

Jestli je něco esencí demokracie tka je to přímá volba vrcholných representantů od starosty po presidenta. Naši zástupci nám vytrvale opakují, že jsme nesvéprávní a je lepší nechat rozhodování čistě na nich, v lepším případě připustí, že presidenta by bylo asi skutečně lepší volit přímo, aby tu myšlenku pak nechali důsledně usnout a nakonec žřekli, že už není čas. Je úplně jedno, jestli se volilo tajně nebo veřejně. Už po několikáté presidentská volba vysvlékla 281 našich reprezentantů do trenek. Nechci se na to za pět let dívat zase Jedině přímá volba nás může zbavit toho nechutného divadla.
11. 02. 2008 | 15:13

Nasty napsal(a):

Výsledky demokratického procesu prosazeném levicí jsme viděli. Po odhlasování, že se nebude volit tajnou volbou, přicházejí poslancům a senátorům SMS , které jsou dost nechutné. Zvláštní, že jsou to výhradně výhružky lidem, kteří se rozhodli volit Klause. Voliči levice tak potvrzují, že nejen jejich zástupci v čele s Paroubkem, se chovají uboze.

S panem Janem Zahradilem musím souhlasit, CSSD jsou mafiánská klika kolotočářů, která kde co může nakrade, zkorumpuje a občanům zavře ústa přídavky a demagogickými žvásty, jak je bohatí okrádají a jak za nich bude líp, nejlépe bez práce a s pořádným státním dluhem.

Co se týká volby prezidenta, Klause nemusím, ale Švejnara nechci. Před pár měsíci o Švejnarovi nikdo neslyšel a najednou by měl být prezidentem ??? Časy, kdy se z neznámého Havla stal prezident, už dávno minuly.
11. 02. 2008 | 15:13

Barns napsal(a):

:-) nenapadlo vás vy všichni zastánci veřejné volby, že stejně nevíte jak kdo hlasoval? Ona tato veřejná volba totiž není po jménech aby diváka a volič skutečně viděl svého poslance a senátora. Navíc dle slov Čt není možné technicky dokázat,aby bylo vidět na všechny volitele. Takže veřejná volba je skutečně pouze pro strany a kontrolu oveček.Pokud by se hlasovalo veřejně po jménech(což u nás lze pouze u vyslovení důvěry vládě), byl bych pro, takhle je veřejná volba jen komedie. Navíc zdůvodnění s kupčením hlasů od ČSSD mi přijde v kontextu dnešních zpráv trapné a komické, protože vy kdo ještě sedáte na lep panu Paroubkovi, nabídl oficiálně KSČM za jejich hlasy v další volbě místa v krajských radách...To není kupčení? je to jako když zloděj volá chyťte zlodějě,ale v našem Kcourkově je to příznačné.
11. 02. 2008 | 15:16

Nasty napsal(a):

Petře Svobodo,
nemyslím, že přímá volba nás ušetří nějakého nechutného divadla. Nastane jiné divadlo, možná nechutnější, zřejmě i nákladnější. V každém případě, si část obyvatel Česka, které záleží na budoucnosti tohoto státu a chodí volit, alespoň zvolí, koho chce ona. resp. pokud se někdy poslanci dohodnou na přímé volbě. Stálo by za to sledovat, kdo s tím kdy vyrukuje. Teď mají víceméně všechny strany hubu plnou řečí, ale po volbě prezidenta bude určitě zase ticho po pěšině. A začne se to řešit až zase za 5 let..kdy už bude pozdě.
11. 02. 2008 | 15:22

KUK napsal(a):

jak mam rozumet ze mnoho lidi bude bucet ?
bud Langer caruje a meni lidi na dobytek, pak bz mu portfej ministra zemedelstvi pasla vic.... nebo jakoposle nekoho do vazby , za mrize, ci do koncentraku ?
11. 02. 2008 | 15:31

Sofi napsal(a):

To Tereza Z.(ročník 79):
Ještě se budete muset hodně učit, než poznáte naši politickou scénu. Zatím o ní nevíte vůbec nic.
To KUK: Langer neříkal bučet, ale bručet, už je to opraveno. Když něco takového vypustí z úst ministr vnitra, byť ne přímo na mikrofon, měl by okamžitě odstoupit on, potažmo celá vláda. Ovšem u nás se tak nestane, protože tady panuje politický hnus a hlavním původcem je Václav Klaus.
11. 02. 2008 | 16:09

Ing. Karel Ploranský napsal(a):

Dost jsem se snažil v chatech vysvětlovat nelogičnost tvrzení, že tajná volba umožňuje korupci, vydírání a nátlaku a veřejná volba že tomu všemu brání. Že je nejdemokratičtější. Nepodařilo se mi najít tak trefné vyjádření toho, jak "demokratická" a svobodná je veřejná volba, jako jednomu z přispěvatelů výše. Dovolím si to zopakovat, možná ne úplně přesně:
"Volit v takové volbě, jakou jsme viděli, podle svého svědomí a přesvědčení je stejné jako vstát ve sparťanském kotli a zařvat Ať žije Baník!".
Neplatí to ovšem pro poslance všech stran. Pro kterou to platí stoprocentně, jistě nemusím uvádět.

Také nemusím rozebírat, jak lichý a falešný byl argument o "průhlednosti" veřejné volby. Jediný kdo mohl opravdu vidět jak kdo hlasuje, byli sousedé. Vždyť i skrutátoři se v tom tu a tam špatně orientovali. A některé záběry opravdu velmi krásně ukázaly, jak se poslanci ČSSD pečlivě navzájem hlídají.
Za udání kolegy zřejmě Paroubek vypsal nějakou prémii.

Je opravdu pustou demagogií tvrdit, že když poslanec hlasuje jinak než chce sekretariát partaje, musí to být jedině za úplatek. Paroubek dobře ví, že mnozí z jeho poddaných mají jiný názor než on a že Švejnar není jejich volba; Klausovi by mnozí dali hlas ÚPLNĚ ZADARMO a docela rádi. Možná dokonce jen proto, aby Paroubek poznal, že nevládne tupým ovcím. Ale on se umí postarat, aby to nemohli opravdu udělat, a riskovat přímý střet s ním, to by chtělo opravdu velkou kuráž. Při tajné volbě by ale svým poddaným práskal bičem nad hlavou marně, tak by uškrtil i vlastní mámu, aby prosadil volbu veřejnou a fízlové měli volnou ruku. Tyto pravé důvody požadavku na veřejnou volbu ovšem od něj neuslyšíte...
11. 02. 2008 | 16:11

Ing. Karel Ploranský napsal(a):

Pro Nastyho:

Náklady na přímou volbu nelze s náklady na volbu v Parlamentu vůbec srovnávat.
Bude stát v podstatě stejné částky jako normální parlamentní volby. Navíc pro nepřímou volbu kandidátovi stačí, aby o svých kvalitách přesvědčil politiky, zatímco při přímé volbě bude nutná masová KAMPAŇ. Drahá a pro nás občany otravná, protože vtipné kampaně neumíme. Vkusné a férové už vůbec ne.
11. 02. 2008 | 16:17

Jan Bureš napsal(a):

Poměrně zajímavá debata tady...i když mne zaráží, že příznivcům veřejné volby nepřijde divné, že předseda Vlček dal nejprve hlasovat o tajné volbě. Vzhledem k tradici a i k tomu, že jí chce údajně většina volitelů měl dát předseda Vlček dát nejprve hlasovat o veřejné volbě. Jinak snad v každé učebnici politologie se uvádí, že nejdemokratičtější je volba tajná. Každý zodpovídá svému svědomí a navíc to neblokuje budoucímu prezidentovi ruce. Ale je to asi marné tady vysvětlovat...doporučuji se podívat do zahraničí. Drtivě se volí tajně.
11. 02. 2008 | 16:18

Pavel napsal(a):

Jedno je na naší politické scéně jisté, že od doby Klementa Gottwalda se v politice nevyskytnul takový jako je pan, spíše soudruh Paroubek. Kdyby se mohla opakovat padesátá léta a on byl u moci, pak by pro jeho vládnutí muselo zemřít mnoho nevinných lidí. Bohužel si dovedl vychovat podobných přisluhovačů - Ráth, Hašek, Sobotka a jim podobní. Proto doslova křičím, lidé pozor na Paroubka. Proboha nenechte ho vládnout. Je to největší nebezpečí pro tento národ. E.
11. 02. 2008 | 16:32

Ing. Karel Ploranský napsal(a):

Pro Ivo Peterka:
Pane, mohl byste mi prosím prozradit, jak byste s tou znalostí, jak volil "váš" poslanec, naložil?
Já to volání po kontrole ze strany voličů považuji za dost nedomyšlené a naivní až hloupé.

Především se divím, že máte svého poslance. Já na kandidátkách našel vždycky jen lidi, které si tam napsaly strany a mne se neptaly. Až na výjimky bych si tam u té mé strany přál jiné osoby, ale s tím nic nenadělám. Preferenčními hlasy nezměním prakticky nic, krajní úspěch by byl, kdybych trochu pohnul pořadím.
Takže pokud bych chtěl "svého" poslance potrestat za to, že nehlasoval podle mých představ, nemám šanci.
Musel bych volit jinou stranu, která mi ovšem nevyhovuje svým programem.
Ostatně, tam bych narazil na stejný problém.

Nechtěl byste se nad tím ještě zamyslet? Myslím, že přijdete na to, že jste vlastně naletěl Paroubkově demagogii.
11. 02. 2008 | 16:33

Pavel Bubeníček napsal(a):

všem od ČSSD, kteří se ukrývají za přezdívky taky napíši datum narození jako značku, protože takhle se nemůže podepsat normální člověk. I když: v roce 53 se asi narodil jen jeden pitomec. Běžte pro peníze a pošlete je Paroubkovi, už mu asi došli po svatební noci a další sponzor z Rakouska, není na dohled. On vám to vrátí a hlavně vašim dětem a vnoučatům, až nebude na nic a budou žebrat. Nezadlužili už tu republiku dost????????????? Pavel
11. 02. 2008 | 16:46

modrej dementek napsal(a):

Ten kdo volí Klauna musí zákonitě skončit v léčebném zařízení - je totiž cvok. At žije modrá totalita.
11. 02. 2008 | 17:15

Vodnář napsal(a):

pro Nasty,Těžko říct,kdo může posílat výhružné SMS,pokud se spolehnou ti Z ODS,že se o tom dozví média,máte to jako v šachu...Byl na ně činěn nátlak z ČSSD...jak jednoduché :)))
11. 02. 2008 | 17:20

Stydlín napsal(a):

Proč Vám tolik vadí veřejně hlasovat.Proč nechcete aby Vaši voliči viděli zda hlasujete v souladu s vůlí většiny Vašich voličů, které zastupujete?Veřejné hlasování,aby bylo přehledné, je jen technickou záležitostí.Musí být ale řádně připraveno.Pane Zahradile, předpokládám že znáte pořekadlo "Čistému vše čisté", proč to nelze aplikovat v praxi?
11. 02. 2008 | 17:30

Jiří napsal(a):

Nikdo to tu zatím nezmínil.Takže pro osvěžení paměti.Ještě v před tím než zkrachovala jednání o sestavení vlády a dokud JP cítil šanci dosta na krk sestavení vlády tvrdil že by si uměl Klause na hradě znovu představit.
Poté co mu sklaplo se šíleně rozzlobilazjistil,že Klaus škodí zemi.
11. 02. 2008 | 17:45

Jiří napsal(a):

Když bylo JP 25 let velmi prorocky pravil že pro ně mladé je vítězný únor velikým vzorem.A pak že je lhář:-)
11. 02. 2008 | 17:49

Pepa Řepa napsal(a):

To Ing. Pokorný
Dobrý, logický příspěvek.Jsem zvědavý, jaké budou odpovědí. Pokud nějaké budou.
11. 02. 2008 | 17:52

Zuzana Keilova napsal(a):

Naprosto s vámi souhlasím pane Jane Buresi,není k tomu co dodat .Jaká teda mela být volba.Nemám v techto volbach zadneho kone,mam k oboum vyhrady a tajnou volbou by mi nezbylo ,nez se smirit s tim ,co poslanci mnou zvoleni/tajne/ zvolili za mne.
11. 02. 2008 | 17:54

SuP napsal(a):

Pepete -
a to si myslíte, že na druhé straně se mluví jinak a o něčem jiném???
Je se to uvádí obráceně - totiž - "...jestli necháme vyhrát Klause, jsme v háji ještě 2 roky, žádný volby, žádný posty, všechno v rici!!!"
11. 02. 2008 | 18:04

Vojín Kotas má dotaz... napsal(a):

Jak si pane europoslanče vysvětlujete, že veřejná volba je běžná praxe v Kanadě? Máte pocit, že je Kanada nedemokratický či totalitní stát???
11. 02. 2008 | 18:07

Vojín Kotas podruhé... napsal(a):

Tak jsem to dočetl do konce - Paroubek se snaží rozložit koalici... Hahahaha... Koalice se jaksi rozkládá sama bez zvláštního přičinění Paroubka, nicméně je nutné pojmenovat třídního nepřítele a najít viníka toho, že celá v režii pana Topolánka byla od počátku jaksi o ničem.
11. 02. 2008 | 18:12

SuP napsal(a):

Ing. Karel Ploranský napsal(a):

Pane, mohl byste mi prosím prozradit, jak byste s tou znalostí, jak volil "váš" poslanec, naložil?
Já to volání po kontrole ze strany voličů považuji za dost nedomyšlené a naivní až hloupé.

Přesně tak pane Ploranský. I kdybych měl možnost koukat, jak volí "můj" poslanec, kde bych to asi reklamoval? A pokud bych z toho měl vyvodit závěr, že mu příště hlas nedám? To už vím dávno, protože bylo spousta důležitějších rozhodování.
Připojuji se k Vám - volání po kontrole hlasování ze strany voličů je stejná šlupka vod buřtů, jako byly před daňovou reformou výkřiky o tom, kdo na tom vydělá. A na šlupku od buřtů jak známo nalákáte jenom Alíka.
11. 02. 2008 | 18:13

Obyčejný člověk napsal(a):

Co člověk,to názor.Emocí a hlavně partajničení je nad hlavu.Těžko vysvětluj "nepříteli",že to nebylo na něho namířeno atd.
To vše jen dokazuje,že skutečně korupce je v tomto státě jedna z platných norem,bohužel.
Ale nadruhou stranu,co je platné,že vidím mého kolegu,který volí jinak,než bylo dohodnuto?Co je čeká.Akorát se přiřadí k nezařazeným borců Melčák a spol.
Tak proč takový humbuk?Peníze hýbou nejen Českou republikou,to chci připomenou.A kdo je má,tomu je hej.
Zdarky a klid a nepos... se z toho.
Obyčejný člověk
11. 02. 2008 | 18:44

Pepa Řepa napsal(a):

Pardon:
To Ing. Pokorný
Dobrý, logický příspěvek.Jsem zvědavý, jaké budou odpovědí. Pokud nějaké budou.

Bylo přirozeně adresováno panu Ing. Karlu Ploranskému.
Jméno Pokorný mně našeptal můj poradce Alzi Heimmer.Ani on už neví proč.

Odpovědi se nehrnou.
11. 02. 2008 | 19:43

Věžák napsal(a):

Jak je krásný ten náš tmavomodrý svět !! Máme modré kraje, modrý senát, modrou sněmovnu, modrou vládu, ale jestli náš Venoušek nevyhraje .....bude konec světa.

Zemský ráj to napohled ... jen kdyby nám všem, pane Zahradile, ta doleva letící modrá holubice tolik nesrala na hlavy.

Ten hrad při té první volbě prezidenta vypadal jak nóbl nevětraný a nepoklízený prasečák pro 281 klokanů se zapařenými okny, přes které není vidět ani slyšet lidi v Podhradí.

Televize najednou otevřela dveře ... a vyvalil se puch a hovno.
11. 02. 2008 | 21:14

Leoš Krejča napsal(a):

Pane europoslanče,

bohužel Vy jste zářným příkladem, že i velice chytrý člověk, za kterého Vás pokládám, může být na druhé straně velice hloupý. Ledaže byste jednal pod vlivem nějaké ještě hloupější hlavy, což by však zcela vyvracelo premisu, že jste chytrý. Tak nevím. Zřejmě nejlepší by pro Vás bylo vrátit se do 50. let a obléknout si slušivý modrý mundurek ČSM a přiložit ruku na nějaké stavbě socialismu vstříc k lepším zítřkům. Jiné místo pro Váš aktivismus nevidím. Nebo se snad mýlím?
11. 02. 2008 | 21:36

david napsal(a):

jste jeden z nejmene sympatickych politiku. rekl bych nacionalisticky hajzlik hrajici na nejnizsi pudy... napriklad vas nazor na proslule premisteni veprina v letech... stydim se, ze zastupujete mou zemi v evropskem parlamentu
11. 02. 2008 | 21:46

kluge napsal(a):

Pane Zahradile,
co jste v tom europarlamentu,tak jsem na vás, i na tu vaši nenávist, skoro zapomněl!!!!
12. 02. 2008 | 00:01

Ing. Karel Ploranský napsal(a):

Pepovi Řepovi

To nic - mně ta návštěva z Německa taky občas přijede (a mé příjmení je neobvyklé).

Víte, já odpovědi ani nečekám.
Vyvrátit ten názor není čím - to co jsem napsal je prostě skutečnost. Jen si jí někteří asi nevšimli. Jsou soustředění jen na svou na zášť vůči modrým ptákům a ta jim zakrývá oči.

A na nadávky místo argumentů, což je hlavní způsob projevu opačného tábora, nejsem zvědavý.

Přeji vám hezký den.
12. 02. 2008 | 07:44

Ivo Peterka napsal(a):

Pane Ploranský, protože jsem v posledních volbách volil KDU-ČSL, která nedala celkovou podporu ani jednomu kandidátovi, nedivte se, že mě zajímá, jak hlasují její jednotlivý poslanci. Je pravda, že mě tato strana zklamala jak dost výrazným odklonem od svého programu, tak hned zkraje nápadem Miroslava Kalouska pokoušet se o koalici podporovanou KSČM (i když u toho druhého si nejsem jistý, jestli to nebyl promyšlený, i když z politického hlediska sebevražedný, tah s předpokládaným negativním výsledkem). Věřím tomu, že Paroubkově demagogii jsem nenaletěl. Jsem zvyklý na to, že více než 90% toho, co kterýkoliv český politik vypustí z úst, je čistá demagogie (u pana předsedy Paroubka, ale stejně i u pana ministra Gandaloviče se to blíží 100%). Jinak jsem jednoznačně pro přímou volbu prezidenta, kterou nám strany slibují už několik let.
12. 02. 2008 | 08:57

Javít napsal(a):

Veřejná volba = volba v souladu se stranickým sekretariátem = volba dle pokynů šéfa strany.
To by potom stačilo, aby veřejnou volbu provedli šéfové strany či max. členové stranického sekretariátu.
Potom by ty náklady na prezidentskou volbu klesy na minimum !
Pochybuji, že by, u veřejné volby, byl některý poslanec natolik odvážný, že by před očima svého přesedy volil jinak, než si předseda přeje. To by pravděpodobně znamenalo vyloučení ze strany, či jiný citelný postih.

Tajná volba = volba dle svědomí a přesvědčení jednotlivých poslanců.
Zde je kontrola volby podstatně těžší, i když asi i také jistým způsobem kontrolovatelná. Ale velmi obtížně. V případě postihu příslušného poslance by bylo zřejmé, že byl kontrolován nelegitimně.

Je potřeba dalších argumentů ?
12. 02. 2008 | 14:55

SuP napsal(a):

Věžák - jak typické pro fanoušky národohospodářského plánování!
12. 02. 2008 | 16:54

ruda napsal(a):

pane Zahradile, čtu si hned druhý váš blog na téma volby prezidenta po sobě a nemohu se dopídit důvodu, proč je píšete. Snad jen: tisíckrát opakovaná lež se stává pravdou. Viděli jsme, slyšeli jsme rovněž a teď tedy už jen potřebujeme vás, abyste nám řekl, co jsme to vlastně viděli a slyšeli. Tak děkujeme.
24. 02. 2008 | 21:26

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy