Špidla? "Decent but ineffectual sort".

08. 10. 2009 | 23:18
Přečteno 7256 krát
Těmito slovy charakterizuje poslední číslo týdeníku The Economist dosavadního českého eurokomisaře. Ve sloupku, v němž je vystaveno pomyslné "vysvědčení" právě končící Evropské komisi, jej pak list zařadil do kategorie "other disappointments", spolu se Švédkou Wallstromovou a Maďarem Kovácsem. Výstižné.

A přesto - nebo právě proto - je Vladimír Špidla horkým kandidátem na člena Evropské komise za ČR i v následujících pěti letech. Proč? Nikomu nevadí. Nikoho neohrožuje. Nebude otravovat s nějakými nepřiměřenými aktivitami. Jeho ambice i schopnosti jsou "tak akorát", aby svému stávajícímu i případnému budoucímu šéfovi Barrosovi nepřerostl přes hlavu. Je mužem "mírného pokroku v mezích zákona", řečeno s Jaroslavem Haškem. Viditelné výkony a zářezy do pažby evropské historie se od něj opravdu nečekají - ty přísluší oněm těžkým vahám, které si mezi sebe rozdělí těch několik opravdu důležitých portfolií : finance, vnitřní trh, zahraniční obchod, průmysl. To je další výhoda Vladimíra Špidly: nikdo nemůže vážně uvažovat - a už vůbec ne on sám - že by jej pověřili třeba energetickou politikou. Dostane zase nanejvýš sociální věci, což je oblast ve které má EU minimální pravomoci. A koneckonců, bude-li to Špidla, máme i my doma jednu jistotu: v bruselském inkubátoru nám z něj nevyroste žádný budoucí prezident (na toho nemá) ani premiér (tím už byl). To je možná i ten pravý důvod, proč jej do funkce tak tlačí Jiří Paroubek.

Zkrátka, schválí-li a navrhne-li česká vláda Vladimíra Špidlu jako oficiálního českého kandidáta na eurokomisaře, bude to důkaz, že se chováme přesně tak, jak se od středně malé země v EU očekává : raději nevyčnívat, neprovokovat, plout s proudem, být konformní, držet pusu. To po nás ostatně chtějí i mnozí naši "Evropané", kteří tak rádi umravňují domácí "drzouny", dovolující si pochybovat třeba o Lisabonské smlouvě. Halík, Pehe a Stránský budou mít ze Špidly radost.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Jirka napsal(a):

Pane Zahradile, Jestli máte trochu cti, tak přeštaňte pochybovat a skřípat zubama a radši spolu se svými kolegy Fajmonem a Strejčkem otevřeně vyzvěte Václava Klause, aby Lisabonskou smlouvu neratifikoval. Když to uděláte, tak si Vás budu vážit. Pokud ne, tak nejste o nic lepší než Havel (Jiří) a spol.
08. 10. 2009 | 23:26

tečka napsal(a):

A o tobě ty flákači The Economist zase ani řádku. lol
Proč také. Tak se zadus tou svou závistí.
08. 10. 2009 | 23:54

Maxtil napsal(a):

Kromě toho, že mi Váš článek přijde jedním slovem zbytečný, mne velmi zaujal Váš smutek nad tím, že - zřejmě - předsedovi EK nepřeroste přes hlavu evropský komisař pro zaměstnanost, sociální věci a rovné příležitosti !!! Zájem o tyto oblasti je od Vás, pravicového politika, vskutku hodný obdivu. Dále bych prosil uvést příklad kandidáta těžké váhy v oblasti financí, vnitřního trhu, zahraničního obchodu a průmyslu (zřejmě jste při psaní myslel na pana Vondru. Dále je jasné, že pan Špidla nebude nikdy pověřen řízením energetiky, ale proč to vůbec uvádíte? Každý ví, že se touto problematikou nezabývá. Po přečtení Vašeho blogu nezbývá než jen nechápavě zakroutit hlavou ...
09. 10. 2009 | 00:44

Jan Vaculík napsal(a):

Zamyšlení sice pravdivé, ale nijak objevné.
Jinými slovy: nedostatek programových osobností v naší politice trvá a projevuje se i na bruselské frontě.
Anebo jinak; nedostatek je nevýstižné slovo. Existující líheň politiků je holt nastavena tímto způsobem.

Bohužel, ani autor blogu se z té šedi nevymyká. A my zatím stále marně čekáme na osobnost, která ví, co chce, dovede to vyložit ostatním a jít za svým cílem. A ani není moc důležité, jestli ta osobnost bude spíš z levé nebo z pravé části politického spektra - protože krok dopředu je nezbytný na obou stranách.
09. 10. 2009 | 01:02

dp napsal(a):

Pravdivy clanek, Spidla je podprumerny a neviditelny komisar. Jinak to s tim Halikem, Pehem a Stranskym sedi, proste socialisti.
09. 10. 2009 | 01:05

yara napsal(a):

Fando už to nehul, nebo se ti udělá špatně. Projeď se u vás v Brně šalinou a uvidíš svět v lepších barvách.
09. 10. 2009 | 05:25

schlimbach napsal(a):

Pane Zahradile, myslím že pro pravici v ČR byste udělal mnohem líp, kdybyste alespoň do voleb mlčel a nepsal.
09. 10. 2009 | 06:15

pierre napsal(a):

zahradil ? "mediocre and ineffectual"....
---------
pan adamec to dnes nejak odbyl...
ale to vino a ten burcak mu preju... take bych si docela rad dal..
09. 10. 2009 | 06:16

Stan napsal(a):

Pierre, nesouhlasím - Adamec dnes pracoval opravdu tvrdě. A admini chrápou - nechápou, že musí být ve střehu 24 hodin :)

A při představě, jak se Saša Vondra ve funkci evropského komisaře pro energetiku připravuje na funkci předsedy vlády se mi udělalo fyzicky nevolno...

Zajímalo by mě též hodnocení pana Zahradila, myslím, že už tady někde bylo zveřejněno, třeba nám někdo zleva osvěží paměť.
09. 10. 2009 | 06:30

Novák P. napsal(a):

Zahradil, tvá hloupost je až neskutečná. Jediné co tě omlouvá je to, že jsi členem zločinecké strany, která má základní článek svých stanov - škodit, kde se dá.

http://www.pravaods.cz/

Zajímavé čtení.

Zahradil - ještě ti chutnají sopláky, jak jsi předvedl na televizní obrazovce. Ty tomu svému raťafáku nedáš nikdy pokoj.
09. 10. 2009 | 07:01

David napsal(a):

Nejlepším českým eurokomisařem by byl patrně sám pan Zahradil. Žádná "šedá myš", jako pan Špidla, ale aktivní, razantní europoslanec, který s vysokou pravděpodobností bude Barrosa otravovat tak dlouho svými nepřiměřenými aktivitami, že mu časem přeroste i přes hlavu. Jeho ambice i schopnosti nejsou opravdu neuvěřitelné.

--------------

Z tisku - 2.6.2009

Europoslanec Zahradil se nám nevyplatí - ale z jiných důvodů, než uvádí ČSSD

ČSSD použila na plakátech tvář Jana Zahradila (ODS) s textem "18 111 Kč vás stálo každé moje slovo v Evropském parlamentu. A to jsem tam dva roky vůbec nepromluvil“. Sociální demokracie prý spočítala slova ve vystoupeních Jana Zahradila na plenárním shromáždění Evropského parlamentu a vypočítala, kolik stálo každého občana každé Zahradilovo slovo v Evropském parlamentu. Bylo to údajně 2 292 slov v pouhých 11 vystoupeních.

Statistika VoteWatch eviduje všechny akty EP, které poslanci skutečně připravili, nebo se na jejich přípravě podíleli. Jan Zahradil podle VoteWatch za necelých 5 let a při 77,6% účasti na plenárních zasedáních celkem 11x vystoupil na plénu; 7x adresoval dotaz jiné instituci (z toho 3x samostatně, 4x jako člen skupiny poslanců); podílel se na 1 usnesení; vznesl 1 připomínku k jedné zprávě. Nebyl autorem žádné zprávy, stanoviska či písemného prohlášení.

Publicistická činnost, mediální aktivita, citace v evropském tisku, účast na veřejných akcích, konferencích a seminářích atd. souvisí spíše se sebeprezentací konkrétního poslance. Nejsou však samy o sobě smyslem jeho práce. Tím je totiž ovlivňování legislativního procesu a společných politik uvnitř EP. A v této oblasti Zahradil naprosto selhává.
09. 10. 2009 | 07:30

Snílek napsal(a):

A jaké potrfolio po mizerných výkonech Klause a Paroubka a nakonec i Topolánka chcete? Co političtí zástupci ČR udělali dobrého pro EU? Klidně si zařezávejte do pažby, urážejte a plujte proti proudu.. Možná se pak budete cítit zajímavý, ale ve prospěch celku dobrou práci neděláte. Jděte se vycpat s vaší ideologií.
09. 10. 2009 | 07:31

Petr z Tábora napsal(a):

Rozumný komentář pane Zahradile.
09. 10. 2009 | 07:37

Aleš napsal(a):

No vládě pod vedením vaší strany se podařilo několik opravdu nezapomenutelných zářezů do historie EU- ještě před zahájením předsednictví jste ztratili většinu v parlamentu a přesto jste evropské předsednictví nepovažovali za tak důlěžité, abyste s ČSSD uzavřeli dohodu o neútočení, další blamáží byla pod patronací vašeho kandidáta na komisaře Entropa, následoval Timošenkové dodatek ke smlouvě o dodávkách plynu, pád vlády / především díky SZ a Tlustého výsadku/, potom hysterické výjevy v EP o telefonu na Paroubka a Obamově cestě do pekla. A vyvrcholilo to spanilými jízdami do Bruselu a představováním "stranických komisařů".
Pane Zahradile vy patříte do té skupiny českých politiků, které naprosto chybí sebereflexe a volí silná hloupá slova- o přerůstání přes hlavu a sní o energetických portfoliiích i ve chvílích , kdy celé Evropě za půl roku ukázala, jaká je to banda neschopů, bez elementární odpovědnosti a schopnosti dohody.
09. 10. 2009 | 07:43

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat...
http://www.ateo.cz/f/images...
09. 10. 2009 | 08:14

BRT napsal(a):

Adamec,potřeboval bych vytapetovat hazl.A´t se mi dobře s.re při těch tvých slátaninaách.
09. 10. 2009 | 08:21

Petrman napsal(a):

Pane Zahradile, a že o Vás je v EU tak hrozně slyšet, zasedání se neúčastníte, vystoupení také vesměs žádná tak co máte proti Špidlovi, sám jste v EU neudělal pro ČR nic jenom se staráte o své prebendy.

Divím se, že máte vůbec tu drzost psát takové nesmysly. Špidla není zrovna můj oblíbenec, ale Vy jste proti němu totální nula.
Díky Vám a Vám podobným je pro mě ODS nevolitelná strana.
09. 10. 2009 | 08:42

vlaďa napsal(a):

Zahradile,vám asi dosud vůbec nedošlo,že jste europoslanec a že se za královský plat chováte velmi nechutně. Jste pravým opakem pana Špidly, a co vám na něm nejvíc vadí je jeho slušnost,poctivost a pracovitost.To je právě to,co chybí nejen vám,ale celé ods.Určitě se vám všem v modrém spolku agresivita vyplatí.Ještě vám nedošlo,proč vás opustil Klaus? Vzhůru na smetiště dějin!
09. 10. 2009 | 08:57

arlon napsal(a):

Dnes hodnotíme:

pan Zahradil - ***

/To vám to trvalo.../
pan Špidla - *

/není o něm nic slyšet/
pan Adamec - 00

/vaše láboly jsou jako zdechlý burčák/

pan Stejskal - **

/snažíte se, ale nestíháte/

To je vše, ještě něco do pléna soudruzi?
09. 10. 2009 | 08:58

Tupelo napsal(a):

Pan Zahradil napsal:

"Dostane zase nanejvýš sociální věci, což je oblast ve které má EU minimální pravomoci"

Neco tu nehraje, priznivci ceske pravice casto tvrdi, ze EU je prilis socialni a najedno se tu od predstgavitele ceske pravicove strany dozvime, ze v tomto ohledu ma EU jen minimalni pravomoci. :)

Hodnoceni p. Spidly neni prilis lichotive (neni to vsak dano prave tim ze mel jen minimalni pravomoci ve sve oblasti?:)), CSSD by mohla klidne zauvazovat i o jinem kandidatovy, treba Svejnarovy (Vondru si tedy v evropskych strukturach, po jeho jednoznacne orientaci na USA v radarovem angazma, opravdu nedokazi predstavit)
09. 10. 2009 | 08:58

vlk napsal(a):

No to je nářez! Nedávno byl v ČR publikován jiný článek z jiného významného západního listu, kd e byl špidla naopak počítán k tzv. tvrdému jádru Rady ...

Noa zcela komická je poznámka jaksi o nedůležitosti špidlova resortu a jeho druhořadosti.
Zahradil by si , než něco napíše, měl rozhodnout , estli slepici chce sníst nebo nebo jestli mu má snášet vejce. Protoon je jeden z těch , co neustále melouo bruselských socialistech a bruselských byrokratech, kteří znemož'nují podnikání a zaplevelují právní prostředí především v oblasti sociálních věcí. Pokud pro Zahradila jsou sociální otázka, jednotné sociální standardy a podobné věci jen nepodstatnou marginalitou , pak jen potvrzuje , že nem ani tušení, která bije.
A to už nemluvím o takové drobnosti ,jako , že portfolia, která jemu připadají důležitá jsou předmětem velmi tvrdého vyjednávání. A vzhledem k tomu, že nemáme ani dokončenou ratifikaci LS, ani vybraného komisaře a to především vinou ODs , neboť ona protlačila narcisistního orientálního monarchu na Hrad a ona neuměla a nechtěla vyjednat poslanecký pakt o neútočení během českého předsednictví, pak nemáme naprosto žádnou naději resort jako finance vůbec dostat. Dokonc e ani na něj nemůžeme pomyslet. Co ale nejspíš bud e naším"horkým komisařským údělem je takovýkomisariát EU pro mnoho jazyčnost. Rumuni se jej určitě rádi vzdají: Na ten máme relativně slušnou šanci. Ovšem za předpokladu, že nebudeme bez komisaře vůbec. Takoví Jaklové a Kuberové s euž přec enechali slyšet, že . na čo /ODs/ nám treba komisara?? řečeno s majorem Haluškou. A Kubera , minimálně , je přece jedné krve s tímhle naším bruselským poručíkem Troníkem.
09. 10. 2009 | 09:11

Zdenek Mihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva hrubě urážlivé texty (např. "kreatura"), které byly v rozporu se záměry těchto stránek, tj. vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.

Smazal jsem rovněž mimořádně dlouhou tapetu pana Adamce - publikovanou ve 4 ráno. Omlouvám se, jak píše pan Stan, admini opravdu chrápali:)

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů a diskusí
09. 10. 2009 | 09:35

Béda napsal(a):

Autor,

pokud vím, někde byla vyhodnocena aktivita europoslanců včetně docházky, počtu vystoupení... Myslím, že právě vy jste byl zde "ocejchován" jako jeden z nejzbytečnějších europoslanců vůbec.

Jestliže kritizujete p. Špidlu za jeho neprůbojnost a "šedost", koho byste navrhoval? Snad ne sebe anebo Mirka, či Vondru? Anebo snad Kožušníka? Prázdnota a amatérismus - to jsou dvě základní charakteristiky toho vašeho modrého spolku.

A myslet si, že ČR dostane po "slazení", Topolánkování a Klausování v Evropě nějaký významnější post, to je prakticky výsměch. Za co a proč, vy trumbero?
09. 10. 2009 | 09:44

JC napsal(a):

Špidla ? Blekotající chcíplotina ?
P.S. To ne já, to Miloš Zeman.
09. 10. 2009 | 09:44

Ondrek Capek napsal(a):

vlk: "především vinou ODs , neboť ona protlačila narcisistního orientálního monarchu na Hrad a ona neuměla a nechtěla vyjednat poslanecký pakt o neútočení během českého předsednictví"

Hmm, koukam, oranzady se konecne dobraly k nejake z jejich pohledu logicke verzi udalosti. Jen dve poznamky: nevim jak cokoliv vyjednat s Jirim Paroubkem.

Za druhe: nikdo nemuze za to, ze JP misto toho, aby vyckal a racionalne sejmul vladu po predsednictvi a behem krize, aby v pohode vyhral volby v radnem terminu, tak se dobrovolne ucastni sve samolikvidace. Holt mentalita pingla, co zrejme imponuje mistnim vlkum.
09. 10. 2009 | 09:53

Holubář napsal(a):

Jó von to má Zahradil ale těžký.
Jak se vám má zavděčit?

Slimbach mu radí aby raději mlčel (takže podle něj Zahradil asi mluvím moc).

David ho zase kritizuje, že mluví málo.

Domluvit se neumíte, jste nevděčníci a patří vám, abyste neměli žádného nejen eurokomisaře, ale ani europoslance. (Zase takové neštěstí by to nebylo :-)).

Kdo by to dělal za ty prachy? A vděku se nedočkáte.
09. 10. 2009 | 10:01

JJJ napsal(a):

Pane Zahradile, pan Špidla možná není génius, ale aspoň to není lump - narozdíl od Vás
09. 10. 2009 | 10:03

karel matousek napsal(a):

Zahradil, ktery nikdy nemel nazor neodezreny z ust Vaclava Klause az do chvile, kdy ho to mohlo stat flek, je na rozdil od Spidly jeste stupid and spineless. Na svuj choromyslny nazor, ktery stejne nebral sam vazne, ze CR bude vyspou euroatlantickeho vlivu v regionu, uz asi sam zapomnel, nastesti.
09. 10. 2009 | 10:21

karel matousek napsal(a):

@ Mihalco

Ve 4 rano jste co? SPAL? F. Adamec tohoto podleho priznani priste vyuzije. Mimochodem, kde je neopremyslovec? Beagbeet taky zmizel, i kdyz jej neminim srovnavat s predchazejicimi exoty.
09. 10. 2009 | 10:26

ali napsal(a):

nooooo, možná bude dobře nadále a navěky se Špidlou v zádech, ne?!
09. 10. 2009 | 10:30

void napsal(a):

to Stejskal:

nechcete dat panu Adamcovi vlastni blog nebo zdokonalit recaptcha :-)
09. 10. 2009 | 10:33

mapolenka napsal(a):

pravdivý leč smutný článek
09. 10. 2009 | 10:36

.... napsal(a):

pane europos.anče, kdykoliv otevřete horní tělní otvor, vychází akorát puch. Nebo že by to snad vycházelo zespod - co si tak vyměnit pampersky?
09. 10. 2009 | 11:07

Jája napsal(a):

Někde jsem se dočetl, že Zahradil má jednu z nejhorších docházek do parlamentu a žádné veřejné vystoupení, tudíž je naprosto zbytečný. Je to pravda, děkuji za vyvrácení.
09. 10. 2009 | 11:22

arlon napsal(a):

Editor Zdeněk Michalco má dnes -

**********
10 hvězdiček, přiznal bez problému, že tam admini chrápou, ráno. No a co?

/22.6.1941 nebo 7.12.1941 byste však byl o hlavu kratší/
09. 10. 2009 | 11:30

Hans napsal(a):

To Zdenek Mihalco. Velmi by mne zajímalo, jestli byste tady pustil článek hulváta Topolánka? Vůbec se nezastávám sprosťáků, ale proti takovému šiřiteli hulvátstvé a sprostoty, jakým je chvála bohu sesazený předseda vlády a šéf strany ODS, kde se hulvátství trvale usadilo, nikdo z novinářů a cenzorů ani nešpitl. Jen si nedovedu představit, že by se stejně vyjádřoval nějaký jiný politik. To byste se až zalykali nenávisti. Opravdu jste nebyl cenzor za komoušů, když tak preferujete jen jednu stranu?
09. 10. 2009 | 11:32

Zdenek Mihalco napsal(a):

Dobrý den,
Dát panu Adamcovi blog je jistě nápad hodný zvážení. Dám to do placu na celoredakční poradě jakožto exkluzivitu.

Smazal jsem další urážlivý a nenávistný text, který byl v rozporu se záměry těchto stránek, tj. vytvářet prostor pro slušnou a věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů a diskusí
09. 10. 2009 | 11:38

Josef K. napsal(a):

Pane Zahradile, možná se Vám to nezdá, ale stav České republiky lze dnes nazvat kolapsem. Rozpadající se školství, pokud už není cela zhroucené, armáda (ani premiér neodletí do Bruselu), policie...a zcela zdikeditovaný právní systém, monarchostické pojetí presidentského úřadu....Pro kvalitního olitika by zde bylo práce dost.Vy zde však - jak jinak- osočujete člověka, který má patrně více úcty jiných než Vy, na základě jednoho článku. Vaše osamocené krátoučké vystoupení v EP se neslo v duchu žáka 4 třídy. Chápu,že jste vychován normalizačním režimem, jehož hodnoty jste plně přejal a Vaše členství v SSM, SČSP a nabídky na kandidatuu do KSČ či snad i dnes nezveřejněné členství jsou vynikající kalifikací pro službu ČSSR, al ne pro postavení zástupce demokratické země. Rozumím však i Vašemu cynismu, blbci seberelexi nepodléhají.
09. 10. 2009 | 11:46

Jiří Baudis napsal(a):

Dobrý den

Myslím, že pokud chcete opravdu panu Zahradilovi poskytnout prostor, nemůžete očekávat, že se zde vytvoří prostor pro slušnou a věcnou diskusi. Výroky tipu: "Dostane zase nanejvýš sociální věci, což je oblast ve které má EU minimální pravomoci." či "bruselském inkubátoru nám z něj nevyroste žádný budoucí prezident (na toho nemá) ani premiér (tím už byl)." opravdu do žargonu slušného politika nepatří. Já naopak pana Špidlu za slušného a poctivého politika považuji a to že nemá tolik sebevědomí a tak velké ego jako pan Zahradil považuji za veliké plus pro "naší" reprezentaci, ba co víc poukazuje to na lidi, kteří se v současnosti a také již dlouhá léta objevují na politickém kolbišti ČR.

Přeji všem zúčastněným pěkný den a příjemně strávený víkend.
S pozdravem Jiří Baudis
09. 10. 2009 | 11:54

karel matousek napsal(a):

@ Jiri Baudis
Amen, mate naprostou pravdu a jaja take, nikdo ji nevyvrati, protoze Zahradil ma skutecne otresny 'record' v dochazce a iniciative, stejne jako Bobosikova nebo Zelezny. Zajimave je, ze vsichni eurofobni europoslanci jsou zdaleka neefektivnejsi ve vyuzivani vsemoznych prebend, vyhod a financnich figlu, jez jim Brusel poskytuje.
09. 10. 2009 | 12:02

Tupohlavek napsal(a):

Stejne vydani the Economist rika, ze Klaus je narcis a pripad pro psychologa! :-)
09. 10. 2009 | 12:25

yorick napsal(a):

Pane Mihalco,
kreatura je nějaké vulgarní slovo? Nebo se má pochvala Davida, Snílka a Aleše nehodi do názorového klíče editora? Navíc jste mne přiřadil ke spamerovi Adamcovi. Díky bdělý pane chlapče v první linii :).
09. 10. 2009 | 12:53

dobrota napsal(a):

Možná on není 100%ní Sarkozyho typ,neboli karta.
Pro zmíněné osobnostní charakteristiky jmenovaného eurokomisaře N1 jsem chtě nechtě musel použít i já velký anglicko-český slovník.Zajímalo by mne z kontextu v kterém se oba (Špidla Zahradil)pohybují,který z významů tím eurotisk o Špidlovi mínil?
decent:1.slušný jiný význam: 2.nikoliv nemravný 3.dobře vypadající 4. prosperující 5.příjemný,sympatický,charakterní,mající porozumění (užíváno hovorově) 6.dobré jakosti n.úrovně
ineffectual :1.bezvýsledný,neúspěšný 2. osoba neschopná vojenské služby.
Komentář eurotisku se mi jeví poněkud rozporný: významy slova 1 a slova 2 si spíše odporují.Sloučit bych je mohl,pokud by a) měli informaci o nějakém Špidlově zdravotním postižení b) pokud bych udělal z rozporu sloučeninu typu: "je mu dobře,je v našich očích normál ač nemá žádné pracovní výsledky,resp.vliv"
Jde asi tedy o známý fakt,že sám Špidla na začátku svého působení v Bruselu uvedl "že se doučí angličtinu".
Většina lidí nevěří,že je možné se po padesátce nový jazyk ještě naučit,ač z literatury je známo,že Karel Marx se ve vysokém věku učil nový cizí jazyk.
Většinou v mladém věku do třiceti let stačí na naučení cizího jazyka asi 3 roky života v té zemi s tím jazykem (Belgie hovoří belgicky snad).Žije tam tedy celodenně Eurošpidla v anglicky mluvícím prostředí?Všichni vědí,že neexistuje absolvent angličtiny jazykové školy,který by byl schopen přeložit aspoň řádku dokumentu EU v angličtině,jelikož tento úřední jazyk obsahuje minimálně 500 tisíc úředních pojmů,které často (většinou) v nativní angličtině v literatuře se nevyskytují.Viz "bruselská angličtina".
Proto si většina lidí myslí,že nejem Špidla,ale i ostatní eurokomisaři tam dlí na zaslouženém odpočinku.Nicméně přeslechli rozhlasovou a novinovou zprávu,ze začátků našeho vstupu do EU,že tam od první chvíle pracuje 1 tisíc českých překladatelů živého i mrtvého slova.
09. 10. 2009 | 13:22

xbr napsal(a):

Tak jsem si ten článek Zahradil přečetl.O Špidlovi je zde psáno.Slušný ale neúspěšný.Což u Vás zůstává jen to neúspěšný.Jo Zahradil závist je to co s Vámi cloume.To víte Zahradil musím Vás kontrolovat.
S pozdravem
xbr
09. 10. 2009 | 13:23

rasto napsal(a):

informace od Davida (09.10.2009 07:30:24) mluvi za vse.
09. 10. 2009 | 13:26

Vico napsal(a):

Odpovědi na otázky kde je neopřemyslovec a P.Ř. alias Beag beet.

P. Ř. avizoval, že na delší čas odjíždí do vzdálenější ciziny a Neopřemyslovec padl v bitvě o hrad Libice.Prej ho zabil nějakej Slavníkovec.
09. 10. 2009 | 14:16

Zdenek Mihalco napsal(a):

yorick

Pane yoricku, označení někoho za kreaturu na těchto stránkách považujeme za urážku, a takový text mažeme. Pravidla pro diskusi jsou shrnuta v Kodexu diskutujících http://blog.aktualne.centru...

Díky za pochopení,
Zdeněk Mihalco
09. 10. 2009 | 14:41

Petr napsal(a):

Pan Zahradil má pravdu. Ne, že by on sám spolu se všemi českými europoslanci byli vzorem pracovitosti a úspěšnosti, ale to co předvedl, nebo lépe řečeno nepředvedl za 5 let poklidného života eurokomisař Špidla, to snad nemá v dějinách (a Špidla je historik) obdoby. 5 let pohodlíčka bez hnití prstem za královský plat, by v žádné fabrice na světě netrpěli. Ale jak vidno, českým politikům vše projde. Nebo snad někdo ví, co dobrého za 5 let udělal Špidla pro Českou republiku, pro český národ, pro český lid? Tak ať to řekne. O ničem takovém nevím.
09. 10. 2009 | 14:50

Realista napsal(a):

Pro Špidlu jako levicového politika je hodnocení neoliberálů z Economistu ctí.
09. 10. 2009 | 15:59

hovorka11 napsal(a):

Špidlu nemám rád. Dostal se tam jako neúspěšný politik odmítnutý v naší politické scéně.
Ovšem jeho práce je poplatná sjednocovací politice EU,to je pravda.
Druhá pravda je, že pan Zahradil je neschopný cokoliv pozitivního vytvořit, je velmi pasivní v EU ale aktivní v zákulisních intrikách. Spolu s Vondrou a prezidentem je považuji za politiky rozvracení všeho a všech. Je to úděl neschopných lidí a vede celou společnost do úpadku. To nemůžu u Špidly potvrdit.
09. 10. 2009 | 16:19

Myrda napsal(a):

Ubohý, závistivý žalobníček Šušňožrout.
09. 10. 2009 | 16:28

Ivan napsal(a):

Pane Zahradile, vy nejste člověk jenž by měl kázat a vůbec již hodnotit. Va še chování je ubohost.
09. 10. 2009 | 17:27

Petr napsal(a):

Prosím, vezměte to Vy!
09. 10. 2009 | 17:55

Evropan napsal(a):

ŘÍKÁ JEDEN Z NEJPASIVNĚJŠÍCH EVROPSKÝCH POSLANCŮ... Statistiky o sobě zřejmě zveřejňovat nebudeš. Špidla je v oblasti sociálních věcí velice fundovaný, věnuje se tomu prakticky celý život. A kdyby byl naopak aktivnější v oblasti sociálních věcí, tak bys byl prvním, kdo by to (z pozice liberálního-konzervativce nebo jak si říkáte) odsuzoval...

Mimochodem, média typu Economist jsou často "prestižní" jen dle názvu. Jejich obsah často hranicí s diletantismem první třídy. ČR jako ostatní středoevropské země líčí často jako něco mezi třetím světěm a Evropou, plným rasismu vůči romům apod. Tudíž bez potřebné znalosti věci. Řídit se jen dle názorů sloupkařů je znakem neprofesionality.
09. 10. 2009 | 17:58

vlk napsal(a):

Ondřej Čapek
vůbec neuděláte chybu, když místomudrování na mou adresu vytáhnete dobový tisk a něco si nastudujete. Míním tisk ze závěru loňského roku. kd y soc d em několikrát nabízela jednání o statu quo v parlamentu dohodu o neútočení. A v jednu chvíli to vypadalo, ež by se tak i mohlo stát. Jenže modří giganti, v předvečer svého posledního hromadného sletu s etrumfovali kdo je větší chlapák a Bém natřel Topolánka , ež chc e vyměnit tuhle dohodu o neútočení na křeslo předsedy sněmovny pro Paroubka. Za nadšeného jekotu řad y spolustraníků. takež dohoda nebyla. Vlád a přece měla Dalíkovu pevnou a nerozbornou většinu.
Fakt, než začnete trousit moudra, co takhle něco nastudovat?
09. 10. 2009 | 18:25

Rejpal napsal(a):

"Halík, Pehe a Stránský budou mít ze Špidly radost." V této větě se autor článku jistě nemýlí.

Také já budu mít radost ze slušného politika pana Špidly jako pokračujícího komisaře v EU, a proto se připojuji k této trojici jmenované panem Zahradilem. Ze Zahradila jako EU komisaře bych ze stejného důvodu radost mít nemohl.
09. 10. 2009 | 19:52

Kníže pán napsal(a):

A jaké vysvědčení si zaslouží Economist za svou naprostou neschopnost předvídat nejhlubší hospodářskou krizi od války...5 minus, proti nim je Špidla jako expert zlatý...
09. 10. 2009 | 20:32

AP napsal(a):

Pane Zahradile, musím se sám sebe ptát, jestli Vám to stojí za to? Úroveň článku otřesná a co je snad jestě horší, ale ve Vašem případě vlastně neměnné a proto to nazvu symptomatické, je systematické znevažování práce p. Špidly. Ač pravicově smýšlející občan musím ocenit práci p. Špidly. Je absolutně nepodstatné, že je levicově smýšlející. Je proto pro mě transparentní - čitelný. Mám rád to manažerské rčení, že je lepší dělat nějaké kroky (politiku, rozhodování, vedení firmy, etc.), než nedělat nic a jen planě žvanit a omílat pravdy, které vyznává hradní pán. Ono vás každé rozhodnutí posune NĚKAM, a to někam zase někam. Z tohoto procesu pak můžete dělat závěry, kterými budete blíže podstatě ŘÍDÍCÍHO DĚJE, a je zcela jedno, zda je to společná evropská sociální politika a nebo cokoli jiného.
P.S. Jaký máte vnitřní pocit, když jste tento Váš výšplecht zakončil slovy "Halík, Pehe a Stránský budou mít ze Špidly radost". Myslím, že správně to mělo být napsáno takto: "Halící, Pehové a Stránští budou mít ze Špidly radost". POLEPŠETE SE, PROSÍM...
09. 10. 2009 | 20:58

ugg australia napsal(a):

Genius only means hard-working all one"s ugg bailey button life . I have nothing to offer but blood , toil tears and sweat .ugg australia man errs so long as he strives. ugg classic cardy life is the ugg boots art of ugg knightsbridge drawing sufficient conclusions from insufficient premises.
http://www.bayuggs.com/
13. 10. 2009 | 19:17

PETR VELIKÝ napsal(a):

Pan Zahradil má pravdu v tom,že je NEŠKODÍ.
Ale k čemu je nám PODRŽTAŠKA ???
Na druhou strana Vás bych teda do této fnkce nechtěl a jste tam stejně, protože jste jako modrý dým, který se dostane všude !"!
28. 10. 2009 | 09:18

Pete napsal(a):

Základním atributem pro komisaře EU je to, že jeho činnost musí být obecná a nesmí směřovat pouze ve prospěch státu ze kterého pochází. To jenom pro ty, kteří vykřikují, že toho Špidla pro ČR moc neudělal. On tam skutečně není proto aby pro ČR urval nějakou výhodu. Nepleťte si to s porcováním medvěda v parlamentu.A pan Zahradil, to je zajímavá figura. Nevím jestli ho nazvat pátou kolonou, nebo spícím agentem, ale jeho skutečným posláním je, pokusit se ve vhodnou chvíli s vhodnými lidmi rozbít ER potažmo EU. Na jeho místě bych se styděl, ale v žádném případě nikoho nekritizoval i když jak se říká, drzé čelo je lepší než poplužní dvůr.
02. 11. 2009 | 10:49

mbt shoes sale napsal(a):

If a man empties his purse into his head , no man can take mbt shoes away from him , an investment with mbt shoes review in knowledge always pays the best interest in shoes mbt mwalk . A free man obtains knowledge from many mbt footwear sources 1 besides books . If you doubt yourself for buy shoes mbt ami c , then indeed you stand on cheap mbt shoes .http://www.kicksnike.com/
25. 11. 2009 | 10:20

Free Ringback Tones napsal(a):

thanks you very much for your information
13. 03. 2010 | 02:27

cartier ballon blue napsal(a):

TU water fish known, is also the source of happiness.
25. 03. 2010 | 05:58

cartier cheap napsal(a):

It would be great if you have other great things

just like this. I reallhttp://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-zahradil.php?itemid=7752y love it. Thanks!
25. 03. 2010 | 06:48

nike air max napsal(a):

good article,i love this so much,thank you for your working
26. 03. 2010 | 01:39

DVD to iPad Converter napsal(a):

I have know more about it. very informative. thanks great
07. 04. 2010 | 13:20

discount air max shoes napsal(a):

<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 90</a>
<a href="http://www.discountairmax.c...">discount air max 95</a>
19. 04. 2010 | 04:00

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy