MPSV se drží hesla Slibem nezarmoutíš

30. 03. 2011 | 22:42
Přečteno 6498 krát
Tak, jak je to s těmi ZTP průkazkami? Budou se rušit nebo ne?

Poradce ministra práce a sociálních věcí Jaroslav Dembinný odpověděl (v televizní debatě) na tuto otázku po určitých vytáčkách nakonec dost jasně:
„Ne, průkazky ZTP se neruší. Budou zrušeny k 31.12.2013... “ A vzápětí dodává slib, který nikoho nezarmoutí, že místo zrušených průkazek, budou nové, plastové a celé se to za ty dva roky ještě musí promyslet a zrealizovat.

Ministr Drábek se ve svých prohlášeních nepouští na tenký led detailů a čísel a jen jednoduše slibuje zdravotně postiženým, že o žádné výhody nepřijdou a že se nemusí bát. Do televizní debaty poslal za sebe raději poradce na invalidním vozíku, patrně v domění, že to veřejnosti zalepí zrak a sluch. Handicapovaný poradce však nemá v rukou žádné trumfy a tak jediné, co dokáže, je nabízet střídavě svoji hlavu a invalidní vozíček.

Nám, co máme dar číst a chápat přečtené, ale taková teatrální gesta nestačí. Návrh zákona totiž hovoří jasně. ZTP/P průkazy se budou rušit a s nimi i související výhody. Výhody dle návrhu mají dokonce skončit už od 1. ledna 2012.

Těch výhod není mnoho a zdravého člověka patrně nijak neomráčí. Pro zdravotně postiženého jsou ovšem dost zásadní.

Díky průkazu ZTP/P a s ním související „modré kartě“ do auta může s našimi dětmi parkovat na vyhrazených stáních. Můžeme vjíždět do areálu nemocnice. Když nám syn upadá do bezvědomí, dost se nám taková výhoda hodí. Můžeme v nemocnici platit za den pobytu pouhý regulační poplatek a ne třistakorun jako rodiče dětí bez průkazu. Na neurologickém oddělení se bohužel často hospitalizace nepočítá na dny, ale na týdny. Asistentka může se synem jezdit tramvají zadarmo.Máme dvě stovky slevu na telefon a také pracující rodič postiženého dítěte má slevu na dani z příjmu.

Průkazky se tedy zruší a když všechno dobře dopadne, levné papírové s nalepenou fotkou budou nahrazeny plastovými s čipem a celá ta akce bude stát několik miliard korun. Jak to bude s přidruženými výhodami je ve hvězdách.

„To je v kompetencích příslušných ministerstev,“ řekl v debatě tajemně úředník ministerstva. Takže ve hvězdách.

Představuji si, jak asi vzniká takový prapodivný zákon jako je nová „sociální reforma“. Nechci na nikoho ukazovat prstem, nedokážu domyslet, kdo je autorem tak nesmyslného zákona.

Budeme tomu autorovi tedy říkat něžně Ministerstvo.

„Kde ty miliardy na výrobu čipových průkazek vezmeme, teď, když musíme tolik šetřit?“ zamyslelo se Ministerstvo.
„Co kdybychom udělali něco s příspěvky na kompenzační pomůcky?“ úlevně vykřiklo.
„Budeme je hradit až od 35 tisíc korun. Levnější, ať si hradí zdravotně postižení ze svého.“


Jediná kompenzační pomůcka, kterou jsme si mohli za přispění obecního úřadu pořídit byl rehabilitační stůl pro cvičení Vojtovy metody. Nedělá sice z našeho obývacího pokoje zrovna reprezentační místnost, spíše tělocvičnu, ale co se dá dělat.

Náš syn se narodil před šesti lety a tak měl to velké štěstí, že už v jeho jednom roce jsme mohli o příspěvek na takový stůl požádat sociální odbor. Tohle monstrum stojí asi dvacet tisíc a obec nám ho uhradila plně. Další rodiče batolat s dětskou mozkovou obrnou už nebudou mít takové štěstí.

Ministerstvo sečítá a počítá a mumlá si pod vousy:
„Ale to pořád nebude na výrobu těch průkazek stačit.“
A je tady další nápad:
„Minulý rok jsme zdravotně postiženým ubrali 2 tisíce korun ročně z příspěvku na benzín. Musíme jim vzít ještě víc. Uděláme to chytřeji, dáme ten příspěvek jenom těm, co jezdí do práce nebo do školy alespoň třikrát týdně.“

„A teď bych ještě chtělo, aby ta změna v očích veřejnosti vypadala systémově,“ přemýšlí Ministerstvo dál.
„Přesuneme úředníky. Už to nebudou Ti, kteří se to před třemi lety teprve naučili dělat. Dáme to jiným úředníkům. To bude vypadat dobře. Lidem řekneme, že nemusí chodit na dva úřady.“

„No ale, co Ti úředníci, co zbyli, Ti teď budou bez práce?“
„To by vypadalo hloupě. Navíc by pak mohli úředníci stávkovat.“
„Necháme zdravotně postižené, aby každého čtvrt roku chodili s potvrzením, jaký mají v rodině příjem. To by mohlo část z nich zaměstnat. A Ti zbylí úředníci budou chodit ke zdravotně postiženým domů na kontrolu, jestli se chovají dobře a mohou dávky nadále pobírat.“

„A bude se to těm zdravotně postiženým líbit?“ ptá se Ministerstvo samo sebe.
„Asi ne. No a co? Co můžou dělat? Nepojedou přece na vozíku demonstrovat,“ argumentuje si hbitě.


Zdravotně postižení se ale bojí a proto před MPSV na demonstraci přijeli. Sjeli se 22.3.2011 z celé rebubliky. Demonstrovat přišlo 3 tisíce lidí. Několikanásobně tolik lidí přijet chtělo, ale z různých důvodů nemohli. Tisíce lidí tuto demonstraci podporuje. Možná i hodně lidí zdravých, kteří chápou, že jsme si svou životní cestu nevybrali.

My ji jenom žijeme, jak nejlépe to jde. A někdy to jde dost ztuha.

Popořte zdravotně postižené a podepište petici proti „sociální reformě“ MPSV a ministra Jaromíra Drábka.

Vytiskněte si petiční arch a obejděte své kolegy v práci. Vyplněné pak zašlete na adresu Národní rady osob se zdravotním postižením. Pán Bůh Vám Vaše dobrodinní oplatí na dětech. Že budou zdravé.
A nebo taky ne. Protože štěstí není za zásluhy. O tom víme dost.


Pozn.Petice, prosím, zasílejte do 20. dubna 2011 na adresu NRZP ČR, Partyzánská 7, 170 00, Praha 7 - Holešovice

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Werner napsal(a):

Volil jste TOP 09, že ano? Tak prosím raději mlčte.
30. 03. 2011 | 22:50

vaclavkrasa napsal(a):

S radostí čtu, že jste trochu pozměnila názor. Věděl jsem již před volbami, že TOP09 je pro nás neštěstí. Proto taky vedení Národní rady osob se zdravotním postižením vyzvalo před volbami, aby lidé nepodlehli kouzlu pana knížete a raději si přečetli jejich volební program. Byl jsem za to pomlouván a bohužel velká část lidí se zdravotním postižením je volila. Někdy se vyplácí číst.
30. 03. 2011 | 22:59

Kanalnik napsal(a):

Diky za clanek. Na odkaz jsem koukal a mam dojem, ze petice se da pouze zasilat postou? Petice primo online neni? Pokud ne, je to velka skoda, to hodne lidi odradi (musi vyvinout usili navic). Jelikoz jsem mimo CR, od zasilani postou upustim.
30. 03. 2011 | 23:16

Hladis napsal(a):

Pani Makovcova. Nevim proc si stezujete na kroky ktere TOP09 dela ,kdyz je to strana kterou jste volila a urcite jste si nejen precetla jeji program ,ale urcite sledovala retoriku a postoje ktere prezentuje. Tedy nechapu kde je problem ?
30. 03. 2011 | 23:31

Občan napsal(a):

Pokud někdo volil TOP09, pak nechápu, čemu se diví.
Stačilo si přečíst její kandidátky, aby měl člověk jasno v tom, CO to je za "lidi".

A ten rehabilitační stůl - nebylo by lepší, kdyby byl někde, kde by mohl sloužit více dětem? Třeba např. v bývalé kočárkárně, nebo ve stacionáři. V obýváku a pro jedno dítě, to je docela velký luxus...
30. 03. 2011 | 23:46

iga napsal(a):

Paní Makovcová, jak všichni vědí, že jste volila TOP09?

Odpovídat samozřejmě nemusíte, ale já se musím zeptat přímo: vy jste vážně volila TOP09?

Pokud ano, tak svatá prostoto... Co jste čekala, že asi po volbách bude???
30. 03. 2011 | 23:47

Werner napsal(a):

iga: Paní Makovcová se totiž tady "velmi chytře" se svojí "velmi chytrou volbou" pochlubila. Není nad to být "chytrý" volič pravice.
31. 03. 2011 | 00:01

diskuzník IV napsal(a):

vaclavkrasa:

Neveřím, že předvolební memoranda mají jakoukoliv váhu.
Sám nevolím podle programů, na kouzlo dát nemohu.
Co teď? Zlanařit Marka Ebena za tvář strany - preference narostou raketově...
31. 03. 2011 | 00:14

diskuzník IV napsal(a):

doplnění: programy nelze brát vážně...
31. 03. 2011 | 00:16

iga napsal(a):

Werner

no jo, tak to je pak těžký...
31. 03. 2011 | 00:23

vlasta napsal(a):

Po přečtení článku jsem chtěl petici podepsat i za cenu cesty na poštu. Ovšem TOP 09? Pak tedy lituji, o moji podporu jste přišli. Kdo chce kam....
31. 03. 2011 | 00:28

s... napsal(a):

Občan je zase chytrý. Nezáviďte. Luxus to není. Víte, že vojtova metoda se cvičí 3 až 4 krát denně?

Paní Makovcová je typický volič proti sobě a důkaz, jak forma vítězí nad obsahem. Je vidět, že lidé jsou ubozí tvorové, kteří nemají svůj osud v rukou. Ani Kalousek ne, natož paní Makovcová, která má svých starostí taky dost.
31. 03. 2011 | 00:31

s... napsal(a):

Vlasta je neomylná. To je hned vidět. Taky moc dobře ví, že všichni zdravotně postižení volili TOP09. Můžou si za to sami. A já jim nedám ani na známku. A to už sem měl zalepenou obálku.
31. 03. 2011 | 00:35

Werner napsal(a):

vlasto: Proboha, to nedělejte a podepište! Tady nejde o nějakou pomýlenou paní Makovcovou ale o postižené lidi, kteří ve většině tak praštění nejsou a potřebují naši pomoc a podporu. Na Makovcové volbu se vybodněte. Už teď se za ní musí stydět.
31. 03. 2011 | 00:38

vlasta napsal(a):

Máte pravdu, ale jak jsem slyšel TOP 09, začal jsem vidět rudě. Petici podepíšu, je pravda, že za jeden omyl nesmí platit všichni
31. 03. 2011 | 00:43

almost glossed™ napsal(a):

Werner: Problém je, že podepíšete, pošlete a...

...podobní opět budou volit TOP09, ODS apod. Jsou přece moderní a zodpovědní
...a zároveň přece tradice, odpovědnost, prosperita...
31. 03. 2011 | 00:52

Werner napsal(a):

Tak ať si je volí a kňučí dál! Ale přeci nenechám lidi co tuhle pravicovou pakáž nevolí a budou kvůli nim plivat krev ve štichu. To bych byl na makovici.
31. 03. 2011 | 01:05

kormoran napsal(a):

Soudruzi nefnukejte a pomahejte!
Vubec nejde o to kdo koho volil .
Zajimave je , ze ti kteri nejvice volaji po spravedlnosti , jsou nejvetsi hamouni!
No ti vsichni nade mnou!))))

Soudruzi! Klidne mi davejte den co den klystyr a vyplachnuti zaludku, pokud verite ,ze ten vas sockom svet to muze spasit.
31. 03. 2011 | 04:21

kormoran napsal(a):

Werner , Vlasta,Pobuch temerZavreny,Hladis , Obcan, Iga- kde je Vase proklamovana solidarita?
Proc se nezeptate Makovcove, jak ji muzete pomoci konkretne?
31. 03. 2011 | 04:33

Medikolog napsal(a):

Kormoráne,
ta vaše solidarita je tam, kde byla když Kalousek a spol. "vyváděli" peníze z důchodového systému (snižováním odvodů), je tam, kde byla když okrádali policisty, hasiče, vojáky.. prostě každý hájí jenom ty své výhody a benefity, včetně postižených - kteří nikoho nepodpořili.. a teď zírají, že nikdo nepodporuje je. Co všechny potřeby všech hájit (obnovit) najednou a stát za tím všichni? Jako národ, jako majetkové průměrní a podprůměrní? Jinak si také pomozte sami.. s výsledkem, jakého dosáhli již oškubaní před vámi.. s tím, že vám na rozdíl od nich NIKDO NEBERE. Jenom vám nebude tolik DÁVAT.
Paní Makovcová, budiž vám útěchou, že vaše strana TOP 09 moudře řídí tento svět. Knížepán se na vás usmívá, pan svatý biskup vám požehná a moudře vám přitom sdělí, že "Koho Bůh miluje, toho navštěvuje... "
31. 03. 2011 | 07:18

Petr z Tábora napsal(a):

Nikdo nemáme čas, abychom studovali do hloubky každý aktuální celospolečenský problém. Takže jeho politickému řešiteli vnitřně odsouhlasíme jeho představy anebo mu na základě předchozích špatných zkušeností nevěříme.
Pan Drábek je občas demagog a usvědčený lhář panem Krásou. Takový člověk by neměl být ministrem, protože logicky mu lidé neuvěří ani v těch případech kdy má pravdu.
31. 03. 2011 | 07:40

Bohumíra napsal(a):

Vy jste fakt volila TOP 09?
To tedy vážně - svatá prostato...

Všechny reakce na Váš článek jsou tedy zbytečné
31. 03. 2011 | 07:48

rejpal napsal(a):

Petr z Tábora
Jenže premiér ho teď nemůže vyzvat k rezignaci - musel by sám sebe odvolat, což nelze, protože by musela odstoupit celá vláda. A kdo by dělal ty reformy?
31. 03. 2011 | 07:48

rejpal napsal(a):

Bohumíra
Důležitější by bylo vědět, zda paní blogerka hodlá tuto stranu volit i příště. Chybička se může vloudit každému.
31. 03. 2011 | 07:51

Vico napsal(a):

Ministr Drábek má neskutečnou schopnost eskalovat společenské napětí.

Sice nemá charisma rockového frontmana, ale přesto by mu mohla závidět i Lady GaGa.

Kdo jiný z našich politiků dokáže přilákat davy jako politický heavy-rocker Drábek.Dokonce i lidé na vozíčku přišli přes všechny problémy v počtu, o kterém by mohl božský Karlík jen snít.

Byl to Drábek, který s neomylností lékárníka laboratorním kapátkem přidal onu poslední slzu do poháru hořkosti, díky níž se naši doktoři definitivně n.srali a chytli tu bandu rozpočtově odpovědných šibalů pod krkem. Teď zvedl zdravotně postižené.Zázrak v Lurdech??
31. 03. 2011 | 08:09

kormoran napsal(a):

Medikolog ,
Stiznosti prebiram tam , kde je velka fronta.
Trestni oznameni , poznam dlejednotlivcu.
A tam,kde je uplne nedohledna fronta , jsou samani , kteri si stezuji uplne na vsechno, kteri hledaji z ruznych duvodu operny bod, bez sveho pricineni
a Ty nejradeji kopu do Macochy.
Preberte si to jak chcete.
31. 03. 2011 | 08:12

Stařeček napsal(a):

Gottwald s fajfkou, kníže s fajfkou = naši kormidelníci. Chutě s nimi, za lepším příštím.
31. 03. 2011 | 08:12

Dočekal napsal(a):

Stařeček:

Knížete pána (bez fajfky) jsem nedávno viděl a slyšel v televizi. Jeho projev (vizuální i verbální) naznačuje, že zákony přírody působí i na urozené jedince.
Teď už je jen otázka, jak dlouho tento maskot panu Kalouskovi vydrží.

Není jistě náhoda, že tři ministři této vlády, kteří přímo ovlivňují životy nás všech, jsou všichni členové TOP 09. Pan Kalousek (finance), pan Drábek (sociálno) a pan Heger (dostupnost zdravotní péče).
Tohle všechno ale přímo ovlivňuje pan inženýr Miroslav Kalousek. Protože peníze jsou vždycky až na prvním místě.
Dnešní ranní zpráva o tom, že pan Drábek už definitivně rozhodl o centralizaci Úřadů práce, znamená jediné: Ty nezaměstnané čeká místo pomoci další trest.

Nějak zapadla informace o tom, že pan Drábek hodlá zredukovat počty pobíračů invalidních důchodů na polovinu. A protože tohle opatření se v žádném případě nesmí dotknout příslušníků jisté menšiny (byla by to totiž "dyškrymynácia") mají se invalidé - příslušníci majority - na co těšit.
Že je to realita, tak to jsme si mohli ověřit celkem nedávno přímo v rodině. Moje nejmladší sestra (56 let) je po opakovaných operacích obou rukou (karpální tunely) v částečném invalidním důchodu a kvůli faktické nehybnosti obou rukou v zápěstí je nezaměstnatelná. Žádost o plný invalidní důchod jí byla před třemi týdny zamítnuta s tím, že by jí byl ten plný invalidní důchod v dohledné době stejně změněn na částečný.
Teď tedy může moje sestra reálně počítat s tím, že bude administrativním opatřením prohlášena za zdravou.
Po této ozdravovací kúře pana Drábka budou Lurdy už jen obyčejným poutním místem.

ČT 24 - 11.00 hodin - TK pana Drábka k problematice slučování Úřadů práce.
31. 03. 2011 | 08:50

mery napsal(a):

Pane Dočekale, Vaše sestra může poděkovat těm, co volili TOP.

Ale není všem dnům konec. Za 3 roky jsou další volby -a voliči budou mít šanci všechno změmit.
31. 03. 2011 | 09:01

myrta napsal(a):

Paní Makovcová, také odsuzuji ubírání výhod postiženým.Ale neměla jste o tomhle přemýšlet trochu dříve?Pokud vím volili jste TOP 09-Kalouska!,Drábka!Hegera! Čemu jste v jejich předvolebních slibech chtěli věřit? Zajímavé také je,že se neozývá další propagátorka TOP p.Veronika Vendlová,předtím zuřivá blogerka zde.Rozčarování bolí a vás bude bolet vícenásobně.Koho budete volit příště? Nečase ze síťovkou?
31. 03. 2011 | 09:05

rejpal napsal(a):

mery
Určitě změní. Vyhraje ČSSD 35 %, druhá bude TOP 09 25 %, třetí ODS 20 %, do sněmovny projde ještě KSČM a Zeman a vládu sestaví TOP 09 s ODS a Zemanem, premiérem bude Kalousek. Musí přece dokončit reformy, které tak dobře zahájili.
31. 03. 2011 | 09:07

Dočekal napsal(a):

rejpal:

Vy jste to sice pojal jako nadsázku, ale po víc než dvacetiletých zkušenostech mám velkou obavu, že nejste daleko od reality.
Navíc si dovolím doplnit váš příspěvek o hypotézu, že na naší politické scéně se objeví nová politická strana, samozřejmě pravicová. Jejím lídrem nebude nikdo jiný, než náš všemi milovaný prof. Ing. Václav Klaus CSc., dr.h.c.43x.

O tom, že by do politického dění za tři roky zasáhl "nejslavnější důchodce z Vysočiny" pan Miloš Zeman, silně pochybuju. Ne kvůli tomu, že by se panu Zemanovi nedostávalo odvahy, ale ten jeho spolek gerontů by se spíš vyjímal v nějakém Domově důchodců.

Na začátku devadesátých let minulého století jsem se nahlas divil naivitě našich občanů - voličů. Většině z nich totiž vůbec nevadilo, že volili za své zástupce překabátěné komunisty. Tehdy mi tenhle jev vysvětlil můj přítel Karel takto: "Musíš počítat s tím, že až padesát procent dospělých občanů je mentálně na úrovni patnáctiletého pubescenta. Když si uvědomíš, jak snadno jsou naši lidé ovlivnitelní reklamou, tak se už divit přestaneš."
Nedávno Karel to procento snadno ovlivnitelných zvýšil na číslo šedesát.
31. 03. 2011 | 09:35

petřík napsal(a):

těžko říct... ale nejvíc modrých "vozíčkářských" cedulek potkávám před naším Kauflandem, ale žádný vozík jsem z těchto aut ještě tahat neviděl, většinou vyskočí borec se zlatým řetězem nebo něco podobně (a)sociálního.
Taky znám několik "invalidů z povolání", kteří za víkend svižně přeryjí zahrádku a francouzskou hůl vytáhnou jen na cestu k doktorovi... nechci paušalizovat, ale pokud je toto možné, něco je špatně. A skuteční invalidé pak na parazity doplácejí, minimálně naší nedůvěrou
31. 03. 2011 | 09:40

rejpal napsal(a):

Dočekal
No, možná bude blíž pravdy, že to bude nějaká Klausova strana. Pak ovšem může nastat situace, že budou tři strany mít okolo patnácti procent, ČSSD svých 35, KSČM 10, Klausova strana získá o pár desetinek víc, prezidentka Němcová pověří sestavením vlády Václava Klause a výsledek bude stejný
31. 03. 2011 | 09:41

mery napsal(a):

rejpale a Dočekale.
Souhlasím s Vámi.
Ono je to někdy těžké.
Když se dívám na ty stránky paní Makovcové -píše že manžel dělá v AVG - tam jsou vysoce nadstandartní platy. Mají nový barák.
Nezávidím - ale on je pak v člověku strašný rozpor koho volit.
Mám pocit, že jsou pracovitá rodina se slušnými příjmy a postiženými dětmi. Není strana, která by slučovala toto obojí -podporu těch i těch.
Chudý invalida má volbu snadnější.
31. 03. 2011 | 09:46

Dočekal napsal(a):

rejpal:

Kupodivu to vidím úplně stejně. I s tou paní Němcovou v roli prezidentistky.

"Chcete-li zničit národ, zničte jeho morálku a on vám padne do klína jako zralé ovoce."
V. I. Lenin.

"Nejhorší na komunismu je to, co přijde po něm!"
Adam Michnik
31. 03. 2011 | 09:54

vlasta napsal(a):

Kormoran
Vaše pohrdání českým jazykem také o Vást něco vypovídá. Proč byste se měl namáhat nějakými háčky a čárky, že?
Jinak Vám sdělím, že má 30tiletá dcera je také invalidní. Jediné štěstí má, že se o ni dobře stará manžel, takže není na ten náš stát odkázaná.
A co si myslíte, že zajistí připravovaná zdravotní reforma, rovněž z dílny TOP 09. Jedině to, že nízkopříjmová skupina a důchodci nebudou mít šanci na řádnou péči. Alespoň tady nebudou tak dlouho otravovat, že? Ale Vy, jako inteligentní příslušník pravice se o sebe dokážete zajisté postarat.
Hodně štěstí a ať Vám to vydrží
31. 03. 2011 | 09:56

Dočekal napsal(a):

Ještě něco:

"Víte, že ten parchant má velice rád svoji matku?"
"??"
"Když byl malý, starala se o něj. Teď, když zestárla, tak jí řekl, ať se stará sama o sebe!"
citát z knihy Pahorek
31. 03. 2011 | 09:57

zdenekb napsal(a):

Myslím, že by se paní Makovcové mělo přestat vyčítat, že do té oprátky svou volbou TOP09 sama strčila hlavu... asi podlehla kouzlu knížepána a chtěla zodpovědně zachránit tuto zemi před bubákem paroubkovského sockomunismu. Z článku se zdá, že dnes by ty volební lístky protřídila jinak...

Co předvádí tato vláda (nejen) ve vztahu k postiženým je prostě asociální špinavost. A když se vozíčkářům bere, zatímco Promopro Vondra a Padák Kalousek se hádají, kdo prošustroval víc, je to špinavost na druhou. Protesty je třeba podpořit.
31. 03. 2011 | 09:59

Dočekal napsal(a):

vlasta:

S nickem kormoran se nezalamujte. Je to totiž můj bývalý řídící důstojník. On se tady sice nedávno vydával za obyčejného bývalého esenbáka, ale to jen z jeho vrozené skromnosti.
Jistě vás neudivuje, že z tohoto jedince (moje maminka měla pro takovéto kreatury nádherné označení - říkala jim "slouha") se krátce po Vítězném Listopadu stal pravičák jak noha.
No, když mohl být Václav Havel zvolený v prosinci roku 1989 do funkce prezidentisty tehdejším komunistickým Federálním shromážděním a navíc jednomyslně...
Na jaře roku 1990 jsme pak už byli republika Ba-Ha-my. Basisti, Havel a my.
31. 03. 2011 | 10:07

rejpal napsal(a):

mery
Nemám ve zvyku vyčítat komukoli jakoukoli volbu.A chybný odhad může mít každý (já onehdá volil zelené nic zlého netuše). Jinak si až tak nemyslím, že volbu musí nutně determinovat společenské postavení (výše příjmů). Někdy je to přímo naopak. I to má svou logiku.
A vůbec už si nechci dělat šoufky z problémů, týkajících se postižených. Jeden z nich je v mé dost těsné blízkosti.
Jen jsem zvědav, kolik lidí při příštích volbách vyvodí ze svých zkušeností nějaké poučení. Protože povolební čtení příspěvků na téma školné na Facebooku od studentů-voličů TOP 09 bylo opravdu podnětem k zamyšlení.
31. 03. 2011 | 10:19

rejpal napsal(a):

zdenekb
A ještě v tom je grandiózní zmatek, protože se bere, současně se tvrdí, že se nic nebere a každý ať si věří, čemu chce. Jen ti, kterých se to týká a jejich nejbližší to vědí doopravdy.
31. 03. 2011 | 10:22

mery napsal(a):

rejpal

četla jsem úvahu o Francii. Proč tam černí přistěhovalci z Afriky, ti co tam dělají výtržnosti a zapalují auta, volí pravici - když ta jim nepomůže, jen je ještě více ožebračí. Vyplynulo z toho, že když volí pravici, tak se cítí jako lepší, uvědomělejší občané, že tak mají pocit že jsou bohatší a váženější.
31. 03. 2011 | 10:30

StandaT napsal(a):

Paní Makovcová, podpořím Vás, ale pokud nabídnete jinou formu, než podpis na akci pana Krásy.
31. 03. 2011 | 10:33

rejpal napsal(a):

mery
To může být jeden důvod. U mladých voličů také to, že chtějí být in. Alespoň z některých výroků na Facebooku se zdá, že hlásit se k levici je v této skupině lidí faux pas.
31. 03. 2011 | 10:45

mery napsal(a):

Tak ještě k těm postiženým.
Nedaleko nás žije maminka -sama trochu postižená -problémy s chůzí -se 2 dětmi. jedno zdravé, druhé těžce postižené. Tatínek zmizel, je snad někde v USA, nezajímá se.
Mají 2 kartičky ZTP/P -na maminku i na dítě.
a k čemu je můžou využít?
Nárok na auto by měli -maminka si to však nedokáže vyběhat a i kdyby jí to auto někdo přistavil k baráku - nedokázala by řídit. Zrušení příspěvků na auto se jí netýká.
Nikdy nečerpala příspěvky na benzín - když nemá to auto.
Každý den vláčí to postižené dítě do školy hodinu hromadnou dopravou. když jede s dítětem do nemocnice, tak MHD nebo sanitkou. Pmohlo by jí nechat si proplatit účet za taxi, když je nejhůř, ale to prý nejde.
V nemocnici s dítětem být nemůže - musí se doma starat o to zdravé.
Sleva na dani na postižené dítě nebo na nepracující manželku je jí k ničemu.
Paní brala nějaké sociální dávky -sociální příplatek a příspěvek na bydlení.

Pro ni je největší rána, že tyto dávky se budou rušit.
Co jí nejvíc vadí, že rušení těchto dávek např pana Krásu nezajímá. Nezmiňuje se o nich.
Všude se píše, že je nepřijatelné aby byly dávky pro postižené vázány na dokládání příjmů, nebo na kontrolu majetku, nebo na vstup do obydlí.
Tato paní toto všechno musí absolvovat už teď - dokládání příjmů i kontroly ze sociálky doma.Po schválení navržených zákonů se to pro paní ještě výrazně zhorší.

Nikde jsem nečetla nic na podporu těch úplně nejchudších postižených. Mám pocit, že ti jsou hozeni přes palubu.
Nebo se jich někdo zastává? Jestli ano, tak mi dejte vědět.
Tím myslím konkrétně rušení sociálního příplatku a postupné rušení příplatku na bydlení. Díky.
31. 03. 2011 | 10:51

zdenekb napsal(a):

mery:

Vida, kolik toho mají Rumcajs a jeho kolektiv společného s černými přistěhovalci z Afriky... :o). Samozřejmě, i politická volba je součástí potřeby s někým se identifikovat...

rejpal:

Myslím, že před ministerstvem se sešli právě ti, co nevěří, ale vědí...
31. 03. 2011 | 10:57

Béda napsal(a):

p. Makovcová,

já vám to říkal předem: Nesahejte na tu plotnu! Nesahejte na tu plotnu! Nesahejte na tu plotnu!

A vy jste si stejně šahla. Mělo by mě hřát u srdce, že se potvrdily mé předpovědi, co se stane až TOP začne určovat život společnosti. Nehřeje. Já ty děti, podobné vašim viděl. I jejich rodiče. Viděl jsem utrpení i netečnost, rezignaci, oddanost i hmotnou bídu těch rodičů. A věděl jsem že s privatizací končí lázeňské ozdravné pobyty, četné drahé operace, které jim zdraví stejně nevrátí, pouze zmírní utrpení a že systém zásluhovosti z nich udělá žebráky.

Takové rodiny a takové děti jako je ta vaše mají jedinou šanci v sociálním státu a v systému solidarity. Jistě nechcete být odsouzeni do pozice permanentních prosebníků a neoslyšených žebráků na úřadech, prosebně čekajících až vám v reklamní ušlechtilosti někdo z prominentů laskavě hodí ohlodanou kost ze svého stolu, anebo cit ostatních pro utrpení druhých přispěje svou troškou na léčbu vašich dětí.

PS: nevstupujte podruhé do stejné řeky!
31. 03. 2011 | 11:21

Cech napsal(a):

Děkuji paní Makovcová,že se našel někdo kdo fundovaným způsobem popsal alespoň částečně stav jak to vypadá z té druhé strany.
Věřte mi,že Vám nezávidím finanční situaci po roce 2012 a výše.Domnívám se totiž,že finanční situace ve Vaší rodině a v rodinách s podobným zatížením se rapidně zhorší.
Pokles životní úrovně se zajisté odrazí i na dětech.
Zde je nutné připomenout zdravotní reformu pana Hegera,která dopad Drábkových opatření znásobí.
To co je nejhorší na této situaci, tento trend do roku 2014 je nevratný.
Dovolím si proto zopakovat co jsem napsal pod blogem pana Krásy.

Tak jak doslovně pan Drábek uskutečňuje, již dříve logované úpravy pro ZP , bezesporu to povede k tomu kýženému a panem Drábkem očekávanému výsledku: "Dojde k redukci ZP bez použití jiných prostředků".
Další možností je ono skloubení eliminace ZP a 200 Kč pro nemocné to se podle pana Hegera blahodárně projeví na vyšších věkových kategorijích.
Z výše uvedených zásad jednoznačně vyplývá,že i při částečném tunelingu a rozpadu při působení inflace na soukromé DF, působení dvojice Drábek Heger může garantovat srovnání těchto propadů.
Děkuji za blog paní Makovcová a opravdu Vám do budoucna nezávidím.
31. 03. 2011 | 11:24

Béda napsal(a):

Cech,

myslím, že jde o celý komplex decimujícíh opatření. To není jenom oblast zdravotnictví, kde zavedení tzv. standardu bude znamenat podstatné zhoršení a omezení dostupnosti péče, přičemž kvalitní péči si budou moci dopřát pouze majetni a připojištěni - samozřejmě se spoluúčastí. To je taky zvýšená DPH na nezbytné věci, to jsou taky očesané sociáloní dávky a všemožné úřední překážky ztěžující život těmto lidem. To je taky rušení některých zdravotnických zařízení a zhoršení dostupnosti zdravotní péče, rušení dopravních linek atd..

Jakože jsem ateistou Bůh s výámi i s vašimi dětmi p. Makovcová. Budete jej potřebovat.
31. 03. 2011 | 11:35

Občan napsal(a):

Vnímám u paní Makovcové stále větší rozpor.
Volila TOP09, která se netajila a netají bytostně asociálním smýšlením a tím, že nemocné, staré, invalidy všeho druhu, nezaměstnané a vůbec "socky" hodlá eliminovat. Tatáž partaj jasně sdělila, že pokud vůbec nějaké sociální dávky, pak zcela adresné a pouze pro nejchudší.

Podle veřejně dostupných údajů je rodina paní Makovcové dobře ekonomicky zajištěna (nový dům v satelitním městečku, relativnš levné bydlení v obecním bytě v centru velkoměsta). Tatáž rodina ovšem čerpá bezezbytku všechno, co jde. Zde vnímám dost zásadní rozpor v politickém smýšlení paní Makovcové a v jejím faktickém konání.
31. 03. 2011 | 11:47

Občan napsal(a):

To mery (10:51):

Mluvíte mi z duše. Děkuji Vám za Vaše příspěvky!
31. 03. 2011 | 11:52

mery napsal(a):

Jak jste zjistil dům i obecní byt? -to snad podle našich zákonů nejde.
31. 03. 2011 | 11:53

Občan napsal(a):

To mery:

Zcela legálně. Podle katastru nemovitostí, který je veřejnou listinou. Stejně tak jsou veřejnou listinou Obchodní rejstřík a Živnostenský rejstřík, CEDR, ARES... A všude tam je o lidech spousta informací. Všechny tyto registry jsou volně dostupné na internetu.

Ano, dříve, zejména za bolševika, to skutečně bylo výslovně zakázáno. Kdo si postavil dům či byt, vč. družstevního, musel se do něho přestěhovat a bydlet tam.
I dnes by to nemělo být možné, ale obce to zjevně moc neřeší. A přijít se na to dá velice snadno - podíváte se do katastru nemovitostí na majitele domu; pokud se liší adresa domu a adresa bydliště, stačí se podívat na vlastníka bydliště :o))
31. 03. 2011 | 12:14

mery napsal(a):

my nebydlíme v obecním, ale u nás je zakázáno mít jinou nemovitost k bydlení, když máte obecní byt.
Znám lidi, co si i rozváděli, když jeden z manželů získal třeba dědictvím jiný byt nebo dům.
31. 03. 2011 | 12:23

Kanalnik napsal(a):

Obcan (11:47) - ted jste to docela po..al; zejmena druhym odstavcem (stejne jako poznamkou o rehabilitacnim stolu vyse). O pani Makovcove a jeji rodine vite velke PRD, tak laskave prestante kadrovat. Vali se z vas kolektivisticke mysleni, az to pekne neni. Nic proti vam osobne nemam, ale to, co jste si ted dovolil, to je ciry hnus.

Zdravim.
31. 03. 2011 | 13:08

Kanalnik napsal(a):

A pro ostatni - pani Makovcova vzhledem k tomu, jake usili vynaklada pro sve deti, pro svoji rodinu, v te situaci, ve ktere je, by uz dnes mela byt prohlasena za svatou. Je zvlastni kolik omezenych jedincu zde dokaze ublinkavat porad dokola neco o jejim voleni TOP09. Jednak vam do toho nic neni, kdo koho volil, a jednak clovek muze udelat chybu. Holt neomylni lide jeste nevymreli, jak je videt. Uz toho nechte, je to navysost trapne.

Cest.
31. 03. 2011 | 13:13

mery napsal(a):

ale na obranu paní Makovcové

Ona dělá hodně dobrého. Ty její webovky pomáhají hodně lidem. Stojí ji to hodně času. spousty lidí tam najde důležité informace. I tady - rozhodně se nebije jenom za sebe, chce pomoct i druhým, i sobě. Snaží se podnikat.

proč teda ta kritika?
Mně to přijde, že paní Makovcová je taky trochu autista. že má v sobě trochu kombinaci snahy pomáhat i sociální slepoty. Dobré úmysly jsou někdy cestou do pekel.
Paní Makovcová na svých stránkách rozebere, jak získávat příspěvky na péči, jak se odvolávat, soudit. Myslí, jak tím pomůže maminkám postižených dětí. Ale jaká bude reakce těch nahoře - hlavně si do posuzování nenechat remcat od kdekoho - no a výsledek je že je navržen systém naprosto nepřehledný. Oni moc dobře vědí, že systém je nepřehledný - ale to je jejich hlavní cíl. Takže původní krásná myšlenka pomoci maminkám při získávání dávek se poněkud zvrhla.
Stejně tak byl tady článek o tom asistenčním psu.
No a pak byla na netu debata vládních představitelů o tom, že by se ty dávky měly omezit. A tam se mi líbila věta - představte si, že oni místo péče za to nakupují žrádlo pro psa.

Autistům se doporučuje bydlení v domku nejlépe na vesnici. Ale je to spojeno s velkými náklady - bydlení v satelitech je vždycky nákladné i když pro děti bezva. Prodraží se dojíždění do škol, k lékařům.
Některé rodiny s postiženými se stěhují co nejblíž k nemocnicím a školám, aby snížily náklady. Asi je pak diskutabilní chtít po státu aby se podílel na nákladech pro ty, co zvolili dražší variantu.
V rodinách postižených jsou často buď 2 auta, nebo žádné.
Postižení určitě potřebují auto. Ale je je řada těch, kteří ho nemají i když ho potřebují. je problém, když se snířil příspěvek na benzín, ale co mají říkat ti, co jej stejně nečerpají, i když by měli nárok.

Nikdy jsem nezažila, že by ti bohatší postižení projevili nějakou větší účast těm chudším postiženým. Jejich tvrzení spíš přejdou mlčením - připomíná mi to, že se nedokážou vcítit do těch chudších postižených stejně jako vláda do postižených.

paní Makovcová je učitelka, ale na blogu napsala, že za ty peníze, co jí nabízeli, učit nešla. Odešla z oboru dělat lukrativnější práci. Přitom skoro denně využívá služeb těch, co za tyto peníze dělají - učitelky ve školkách, sestry ve stacionářích, učitelé ve školách. Někdy je to i jediný plat pro vícečlennou rodinu.

Jako u autistů -autista něco řekne, aniž by tušil, proč to vyvolá rozhořčení. Vzbudí odpor, i když je to kvalitní člověk. Pokazí si to nějakou prkotinou.

Ještě mne napadá příběh.
Ta postižená paní, co jsem o ní psala výš, mne jednou pozvala na humanitární koncert - pro postižené. Krásný zážitek, bylo tam spousty postižených. ale co nastalo po skončení koncertu - ti šťastnější postižení přišli ke svým autům a odjeli domů. Ti chudší postižení se odbelhali na autobusovou zastávku. Právě ujel autobus - přes půl hodiny jsme v dešti čekali na další. Pak byl přestup -ale paní o berlích nestihla přeběhnout do dalšího autobusu. Zůstala jsem tam s ní a obě jsme se dívaly jak autobus odjíždí. Čekaly jsme tam v noci v dešti další půl hodiny na další autobus. A takových postižených tam bylo víc. Jen mne překvapila jedna věc - všichni, mlčeli, brali to jako normální věc.

Jinak paní Makovcové do budoucna fandím.
31. 03. 2011 | 13:25

občan napsal(a):

Opět paní Makovcová kam vítr tam plášť ...:-D
31. 03. 2011 | 14:56

StandaT napsal(a):

Rudé gardy v akci: není důležité v jaké jsi situaci, důležité je, koho jsi volil(a).
31. 03. 2011 | 15:24

janamakovcova napsal(a):

Pro "informované" komentátory. TOP09 jsem nevolila. Ale není to podle mne podstatné. Nejde přece o mne, ale o tisíce lidí dalších. K té petici by se měli připojit všichni, kdo mají k návrhu zákona výhrady. Nehledě na to, zda volili pravou nebo levou stranu.
Chtěla jsem jen přiblížit, alespoň částečně, co chystá MPSV. A co by nesporně prošlo i parlamentem nebýt té stávky zdravotně postižených a následné medializace. Prošlo by to tiše a hladce. Snad se to nestane.
31. 03. 2011 | 16:14

Občan napsal(a):

To Standa T:

Právě že to důležité je, v jaké je kdo situaci. A kdo koho volil, velice úzce souvisí s tím, v jaké je kdo situaci teď a v jaké bude velmi brzy.

Víte, on je rozdíl, když někdo má ještě sílu vnímat drobnosti jako problémy. Což si mohou dovolit jen ekonomicky zajištění postižení a jejich rodiny. Chudí postižení a jejich rodiny ty drobnosti už vůbec nevnímají, protože ti se musejí soustředit na to, aby měli vůbec co jíst, aby jim šla elektřina a invalida neprochládal a na další základní životní funkce. nějaké lázně, léčení v Egyptě a podobný luxus, o tom si nemohou ani nechat zdát.

"Naštěstí" nemají počítače a internet, tak se nemohou ani ozvat. Jsou úplně neviditelní a nikoho tak svou existencí "neobtěžují" - ani ty bohatší postižené a jejich rodiny. A ti bohatší pak spokojeně volí své asociální partaje a myslí si, jak to už bude všechno fajn.
31. 03. 2011 | 16:24

zdenekb napsal(a):

StandaT:

Ono totiž to, koho jsi volila, může sakra ovlivnit, v jaké jsi situaci...

janamakovcova:

Držím Vám palce, ale obávám se, že projde. 118 je 118 a postižení mají slabou lobby a do Toskánska či na golf do Dubaje se s nimi nejezdí...
31. 03. 2011 | 16:27

Lusinda napsal(a):

Dobrý den,
moc Vám to nezávidím, jste v docela schizofrenní situaci: chápu Váš pravicový postoj ve smyslu podpory lidské aktivity a odpovědnosti a chápu i Váš postoj, že je třeba finančně pomoci hendikepovaným. Zdá se to zjednodušené, ale ve finále to bohužel jde proti sobě.
Vysoké dávky znamenají buď vysoké daně pro zaměstnance (tedy i pro Vašeho manžela) nebo pro osoby provozující živnost (tedy zjednodušeně i pro Váš internetový obchod) nebo vyšší věk odchodu do důchodu pro zaměstnance a živnostníky (tedy i pro Vás i pro manžela) nebo např. vysoké DPH na téměř všechno zboží a na téměř všechny služby, jež konzumuje Vaše domácnost, nebo např. vysoké daně pro firmy, tedy např. i pro banky, tedy např. i vyšší cenu hypoték (i té Vaší…), tedy i např. pro zahraniční firmy, což např. může vést k jich rozhodnutí odejít z ČR a to může vést k ohrožení práce pro spoustu lidí (např. pro Vašeho manžela). Je to drsný, já vím, ale bohužel v životě je to tak.

Jinak se připojuju k tomu, že vybavenost domácnosti automobilem rozhodně není dnešní standard, ač se to při pohledu na nekonečné kolony vozidel zdá. Sice se v letošním sčítání vybavenost osobním automobilem již nezjišťuje, ale z minulého sčítání (2001) vyšlo, že automobil vlastní cca. 60% domácností. Osobně znám spoustu lidí (a to např. i pracujících trpících různými neduhy), kteří automobil nevlastní, protože si ho prostě nemůžou dovolit anebo jak již bylo napsáno, prostě nezvládají z různých důvodů řízení.
31. 03. 2011 | 16:42

facebook.com/profile.php?id=1240945109 napsal(a):

Koho jste volili, vy, kteří kritizujete paní Makovcovou? Poradíte paní Makovcové, koho má volit?
31. 03. 2011 | 16:43

mery napsal(a):

Tak jen pro zajímavost - když projdou návrhy zrušení sociálního příplatku, postupné rušení příspěvku na bydlení a započítávání příspěvku hmotné nouze -co nastane.

modelová situace 1 Rodina - matka se 2 dětmi -jedno těžce postižené vyžadující celodenní péči, druhé studující, příjem žádný, alimenty žádné, tatínek nezvládl situaci a zmizel.

tato rodina dostane jen příspěvek na péči, nebo ještě přídavky-
takže maximálně něco mezi 10 a 13 tisíci korun - a to jim musí stačit na všechno - na bydlení, jídlo, učebnice pro studující dítě i všechno pro to postižené. O autu si mohou nechat jenom zdát a o benzínu taky. Když bude to postižené dítě potřebovat dietu, tak má smůlu. Dnes tato rodina může dosáhnout až na 20 000 Kč.

Druhá situace je třeba rodina s postiženými dětmi dvěma.
Tam třeba tatínek přinese 50 000 měsíčně a ještě mohou získat 2x příspěvek na péči - dejme tomu 2x9000. o dalších výhodách nepíšu.

myslím, že žádné dítě nemůže za to, do jaké rodiny se narodilo,
každému by se mělo dostat potřebné péče a taky každému dítěti, které studuje a snaží se, by se mělo dostat možnosti vzdělání.

Jak na tom budou děti z těchto 2 rodin?
Podporuji všechny, jen je mi líto, že situace těch prvních se moc neřeší. Nemyslím tady, ale ani na jiných diskusích.
Ale toto bych rozhodně nevyčítala paní Makovcové - spíš bych se obrátila na pana Krásu -
31. 03. 2011 | 17:06

StandaT napsal(a):

zdenekb: máte pravdu, nicméně zde prezentovaný postoj, který přístup k službám sociálního státu, resp. oprávněnost přístupu k těmto službám determinuje politickými postoji místo životní situací to neospravedlňuje.
31. 03. 2011 | 17:46

Kanalnik napsal(a):

Lusinda:
"...chápu Váš pravicový postoj ve smyslu podpory lidské aktivity a odpovědnosti a chápu i Váš postoj, že je třeba finančně pomoci hendikepovaným. Zdá se to zjednodušené, ale ve finále to bohužel jde proti sobě."

Rekl bych, ze zalezi v jakem finale. Podle meho nazoru tyto dva (pro nekoho) zdanlive protichudne postoje vubec nejsou v rozporu. To by se ale musel chopit prace nekdo, kdo umi pripravit kvalitni propracovanou reformu tak, aby se omezilo zneuzivani statnich davek a prispevku, podporilo podnikani a koupeschopnost obyvatlestva a zaroven se bralo ohled na skutecne potrebne.

Kdyz holt nekdo jako Drabek a spol pece dort ve stylu pejsek a kocicka bez jakekoli celkove vesobjimajici koncepce, neni se cemu divit. Tak se totiz nedosahne niceho, jen one slavne cesty do Recka nebo rovnou do (_!_)
31. 03. 2011 | 17:49

zdenekb napsal(a):

StandaT:

Neřekl bych, že by někdo chtěl autorce cokoliv upírat kvůli jejímu přesvědčení. Nehodlám ji kádrovat a od prvního příspěvku píšu, že bych jí volbu TOP09 nevyčítal - ostatně ona sama ji popírá.

Obecně vzato ale když někdo volí proti svým zájmům a po volbách se ohromně diví, že je bit (viz studenti frikulíni, pro které je levice čisté zlo a pravice free-cool-in, přitom se bouří proti školnému), přináší to leckomu takové... malé, jízlivé, škodolibé zadostiučinění. A je dost těžké se mu úplně ubránit.

Ale otevřeně říkám, že tuto vládu nepřeju dokonce ani těm postiženým, kteří si ji zvolili. Na to je situace příliš vážná.
31. 03. 2011 | 18:19

Lusinda napsal(a):

Kanalniku

jo, jo souhlas, ale myslím, že do té skutečné reformy se nikomu moc nechce, protože kdo je ten skutečně potřebný? Je potřebnější zdravé dítě v neúplné rodině, jež žije na pokraji chudoby v miniaturním nájemním bytě nebo postižené dítě v nadprůměrně situované rodině ve vilové čtvrti nebo osamělý důchodce v obrovském domě a s minimálních důchodem, z něhož nezaplatí ani vytápění? To by právě ta reforma musela řešit a toho se každý lekne.
31. 03. 2011 | 18:31

Béda napsal(a):

Standa T,

ano je top determinováno společenskými postoji. Jestliže jsem v situaci, že jsem díky okolnostem odkázán na sociální stát, ebudu přece volit politické strany, které sociální stát programově likvidují a likvidují veškerý systém, na který jsou nesoběstační lidé odkázáni, neřkuli jim programově znesnadňují život a společenské uplatnění. Takový postoj považuji za kontraproduktivní neřkuli sebevražedný.
31. 03. 2011 | 18:31

StandaT napsal(a):

zdenekb: volí proti svým zájmům? Proč? Copak lze zájmy občana zredukovat na konformitu s volebním programem té či oné strany? Dle mě ne. A u mladých už vůbec. Pokud levice dlouhodobě dává důraz na důchodce, v deficitní ekonomice to neznamená nic jiného, než hození mladých přes palubu, neb na podporu obou skupin peníze nejsou. Dle mě naopak odklonem od ČSSD a KSČ dali najevo svou vyspělost - věří sami v sebe, ve svoje schopnosti a to je to nejlepší, co mohou dělat. A že si u toho někteří nabijou hubu? To patří k mládí, i my jsme si kolikrát naběhli :)
Je lepší i pro nás, když se budou snažit, než by si zvykli na celoživotní závětří demotivujících jistot.

béda: pokud se jedná o současnou verzi sociálního státu, který se jeví více koncipován pro jeho organizátory a poskytovatele, než pro potřebné, pak je naopak jejich zájmem tento systém nechat rozbít, odplavit vši a parazity a zavést striktně adresný systém. Pokud se dnes spíše dají sehnat granty na xxxx-té webové stránky na téma Koukejte, jak pomáháne, než na personál utírající prdele v hospici, pak je nemravné takovýto sociální stát udržovat v chodu. Nevím, kde bydlíte, bédo, a jakou tudíž máte zkušenost, ale já, jako středočech jasně vidím, že levice není alternativou.
31. 03. 2011 | 19:14

facebook.com/profile.php?id=1240945109 napsal(a):

Jak vidím, všichni se stydí říct koho volili a nikdo nechce paní Makovcové poradit, která je ta správná strana, co myslí na lidi.
31. 03. 2011 | 19:21

Béda napsal(a):

facebook.com

Ta rada je jednoduchá. Nevolit toho, kdo z nesoběstačných dělá žebráky nucené poklonkovat a ponižovat se opakovaně a donekonečna před byrokracií, kdo ničí možnosti jejich pracovního uplatnění, kdo pro ně omezuje dosažitelnost kvalitní zdravotní péče, zdražuje jim všechno nezbytné pro život, omezuje i to finanční minimum, které jim umožňuje jakž takž přežívat... Rozhodně nevolit óbrzadlužovatele zvyšující DPH, privatizá¨tory zdravotnictví Hegry a antisociální Drábky.

A koho volit? Přece toho,kdo dělá přesný opak - zachovává systém solidarity a sociální stát.
31. 03. 2011 | 19:41

Béda napsal(a):

StandaT,

Ty pohádky o skvalitnění sociálního státu se nechte od cesty. Drábek a TOPka nic skvalitňovat nechtějí. Ti chtějí doslova a do písmene systém "zůsluhovosti" = bohatým kvalitní zdravotnictví, školství, vysoké důchody, chudým chudinský systém a nesoběstačným (postiženým přestárlým...)

PS: proč by jinak opakovaně bouřil Krása, opakovaně se ozývala p. Makovcová? Proč by jinak byla ta stávka postižených?
31. 03. 2011 | 19:46

StandaT napsal(a):

béda: Proč? Protože Krása je v první řadě politik, byť tohoto času mimo mocenské struktury. Protože Krása, jako každý politik, pracuje se strachem. Proto.

Nehledě na to, že nemluvím o zkvalitňování ale o zboření. Protože tento systém zkvalitnit nelze - takových, jako Vy je příliš mnoho. Tento systém je třeba zbořit. Jinak potřební budou mít holé prdele do skonání světa.
31. 03. 2011 | 20:02

občan napsal(a):

Já si myslím ,že paní Makovcová je jednoduše ráda středem pozornosti.
Tak nějak vlaje směrem ,kde to mometnálně tak moc "nedře" a kde jí pochválí její zásluhy .
Jednou TOP9 volí ,pak žádá na svém webu peníze na léčbu ...pak TOP9 nevolí ..
Jednou je jí násilí na dětech proti srsti ....pak ji ovšem oslní šarlatánská MPO kde dítě zalehává matka na až 5 hodin .....no comment.
31. 03. 2011 | 20:22

facebook.com/profile.php?id=1240945109 napsal(a):

Bédo, tak jakou? konkrétně.
31. 03. 2011 | 20:28

Alena Čechová napsal(a):

Představa, že akorát paní Makovcová svým jedním hlasem ovlivní volby, je legrační. Je úplně jedno, koho volila a nechápu vás, co se na ní ukájíte.
Jsem za věcnou debatu:
1. není to náhodou tak, že ministrstvo hodlá udělat pořádek v přiznávání dávek a výhod, a to tak, že centralizuje údaje? (k tomu by ta plastová kartička totiž měla dle mého soudu sloužit). Pak by totiž ze systému odpadli ti vyžírkové a zůstali jen ti potřební. Například paní Makovcová, že.
2. Vláda už zhruba 10 let vyhrožuje e-govermentem, tenhle krok ministerstva do tohoto rámce zapadá, nemůžu si pomoct.
3. pokud vím, stěžuje si paní Makovcová permanentně na svém blogu, jak nesystémově jsou posuzovaní postižení pro nárok na dávky, vyplývající ze stupně postižení. Podle všeho ty stesky ministrstvo také hodlá vyslyšet
4.Je veřejným tajemstvím, že dávky pro bezmocnost ve skutečnosti slouží především důchodcům jako přilepšení k důchodu, případně jejich příbuzným - sama mám ve svém okolí hned několik takových rodin

Dodatek: opět manipulativní tón příspěvku paní Makovcové téměř vylučuje seriozní a věcnou debatu. Proč neuvádí čísla? Nezájem, důležité jsou slzy - paní Makovcová spíše píše scénář telenovely se mi zdá.
31. 03. 2011 | 22:01

blúma napsal(a):

Paní Makovcová, přeji hodně sil a odvahy v boji proti nesmyslným nápadům MPSV. Podpis pod petici připojuji.

P.S. Proč jsou vaše staré příspěvky v archivu Aktuálně.cz smazané a nejstarší dohledatelý pochází až z konce loňského června?
31. 03. 2011 | 23:04

ZdeněkJ. napsal(a):

StandaT
"Pokud levice dlouhodobě dává důraz na důchodce, v deficitní ekonomice to neznamená nic jiného, než hození mladých přes palubu, neb na podporu obou skupin peníze nejsou. Dle mě naopak odklonem od ČSSD a KSČ dali najevo svou vyspělost - věří sami v sebe, ve svoje schopnosti.."
To jistě mladé šlechtí, pak ale nechápu, proč chtějí, aby oni zmiňovaní důchodci se spolupodíleli (formou zvýšené DPH) na příspěvcích na jejich důchodové zabezpečení. Generace současných důchodců měla v průběhu svého aktivního pracovního života dvojí náklady - na obživu svých rodičů a prarodičů a na své děti,která jim zajistily relativně (zdůrazňuji relativně)slušné důchody v současnosti. Současná mladá generace má ty náklady daleko nižší, protože živí mnohem méně dětí. Pak snad není problém, aby si tyto ušetřené náklady sama investovala do jakýchkoliv fondů a nezatěžovala dalšími náklady generaci důchodců tj. svých rodičů a prarodičů. Zjednodušeně řečeno tím by byly současná mladá generace a starší na tom stejně z pohledu nákladů během svého aktivního pracovního života. Z tohoto pohledu je zřejmé, že generace dnešních důchodců mladé generaci nic nedluží, aby jim musela doplácet na důchody, a slogany o zvýšení mezigenerační solidarity jsou stejně nesmyslné jako ono julínkovské, že zavedením poplatků ve zdravotnictví se zvýší solidarita mezi zdravými a nemocnými.
31. 03. 2011 | 23:10

StandaT napsal(a):

zdeněkJ: v podstatě s Vámi souhlasím. Pouze tvrzení, že mladí chtějí po důchodcích spoluúčast skrze DPH není pravda. Mladí to nechtějí, to chce vláda a možná ani ta ne - spíše jen zneužívá důchodové reformy jako záminku ke sprostému zdražení.
31. 03. 2011 | 23:19

Béda napsal(a):

"Pacienti si mají plně hradit pobyty v lázních
Desetitisíce lidí jezdí ročně do lázní, nejvíce po vážné nemoci srdce a cév, kloubů nebo zažívacího ústrojí. Teď to ale vypadá, že lázně si budou všichni pacienti muset hradit sami v plné výši."
http://www.novinky.cz/domaci/229491-pacienti-si-maji-plne-hradit-pobyty-v-laznich.html

Odnětí podpory chráněným dílnám, zvýšená DPH na nezbytnosti, odnětí příspěvků ... To je ta vláda, kterou jse volila p.Makovcová. Zde nejde o žádnou náhodu, ani o zefektivnění systému. Jde o jeho privatizaci a komercializaci, jde o absolutizaci "zásluhovosti". Žádný lidumilný Drábek neexistuje. To je mýtus.
01. 04. 2011 | 07:05

Alena Čechová napsal(a):

Dovolím si vyjádřit se k výroku: "na podporu obou skupin peníze nejsou". Stát tady není od toho, aby někoho podporoval. Koncept sociálního státu je takový, aby umožnil všem lidem vlastními silami důstojné žití. Stará se pak jen o ty, kteří už nemají nikoho a vlastními silami už to taky nejde. Stát se o nás nemá co starat, není naše matka přeci. Má nám poskytnout akorát podmínky.
K TOP 09: té straně dala hlas velká skupina voličů a to zřejmě proto, že chtěla, aby tahle strana učinila ty kroky, které teď provádí. S tím, co bude dělat, se nikdy netajila.
Ad jednotná DPH: snáz se to vybírá, takže stát nepotřebuje tolik úředníků a může tak zefektivnit a zlevnit svůj provoz. I já jsem doufala, že by penzijní fondy vláda mohla ze začátku zalepit dividendou z ČEZ, o potírání korupce si asi můžeme nechat jen zdát.
Jenže: i za korupci si můžeme sami, dovolili jsme jim opoziční smlouvy a všechny tyhle kejkle a zvolili jsme si je znovu! Jediná strana, která při testu novinářů nepřijala úplatek se vůbec nedostala do Parlamentu, takže máme, co jsme chtěli a zasloužíme si to. Tohle je jen důsledek.
01. 04. 2011 | 07:48

Občan napsal(a):

Dráb(ek) s Hegerem přichystali nemocným a invalidům další "dáreček":

http://www.novinky.cz/domaci/229491-pacienti-si-maji-plne-hradit-pobyty-v-laznich.html

Kdo bude chtít do lázní, pěkně si je zatáhne celé sám bez ohledu na to, zda se jede léčit nebo jen rekreovat.
A ještě to ti dva prevíti svádějí (resp. směřují ke svedení) na doktory a na to, že se jim musí přidat.
Zajímalo by mne, zda opravdu testují, co lidé vydrží, nebo zda jsou jen tak hloupí...
01. 04. 2011 | 08:46

Občan napsal(a):

Bédo, co mi to děláte?! :o)))
01. 04. 2011 | 08:48

Občan napsal(a):

To Alena Čechová:
Madam, tuhle filosofii nezastávali snad ani ve Spartě.
Od pravěku je lidská komunita založena na solidárnosti s ostatními, na vzájemné pomoci a na zvýšené pomoci slabším. Jen díky této sociálnosti se můžeme řadit mezi vyšší primáty a tvrdit o sobě, že jsme societa a že jsme vytvořili civilizaci.
Všechny asociální "společnosti" se zhroutily. Úspěšně přežívají jen ty, kde je uplatŇOVÁNA vysoká míra solidarity se slabšími. NIKOLI NEMOHOUCÍMI - tam se to považuje za automatické!!!

To, co jste nastínila Vy, už nemá s lidskou společností nic společného. Nicméně je dobře vědět, jaké bezohledné arogantní sobce mezi sebou máme.

A jen tak mimochodem - ta Vaše TOP09 NEVYTVÁŘÍ podmínky pro to, aby VŠICHNI mohli získávat obživu prací. Naopak ZNEMOŇUJE stále většímu počtu lidí UŽIVIT se prací. Zvyšování DPH k tomu také výrazně přispěje. Ještě jednou zdůrazňuji UŽIVIT se prací - uživit se znamená vydělat si na jídlo, bydlení, energie, vodu, dopravu, výchovu a vzdělání dětí, rekreaci, kulturu, další vzdělávání, spoření a potřebné pojistky. Tedy ne pracovat za almužnu místo platu.
01. 04. 2011 | 09:08

Alena Čechová napsal(a):

Já naopak považuji naši společnost, která nutí vlastně občany s každou prkotinou okamžitě se obrátit na stát, za nemocnou. Protože v první řadě by si měli lidé pomáhat v rámci rodiny. Stát tady má být pouze pro situace, kdy to rodina svými silami neumějí zvládnout.
To, co popisujete vy, není vzájemná pomoc ani solidarita, to je vyprázdněnost mezilidských vztahů a lhostejnost vůči sobě navzájem. "Co bychom se o dědu starali, když nám stát nic nedá?" - to je autentický výrok jedněch takových příbuzných.
Tenhle marasmus se datuje od nástupu komunistů k moci a jak je vidět, pěkně se usídlil v našich hlavách.
01. 04. 2011 | 10:14

Béda napsal(a):

Alena Cechová,

TOP 09 ("tradice" recyklátovaných politických turistů - jaká?, "odpovědnost" - pod Kalouskem?, "prosperita" - pro koho?) volby nevyhrála. Dokonce neskončila ani druhá. VV pokud vím nic podobného v programu neměly, pokud vím ani ODS ne.
01. 04. 2011 | 10:29

Alena Čechová napsal(a):

Já jsem ale nepsala, že TOP 09 vyhrála. Ani já je nevolila.
...
Ale máte šanci, místo plamenné exhibice na netu zploďte program, získejte 1000 podpisů, zaregistrujte na MV politickou stranu a hurá do toho. Vytlačte je odtamtud, kandidátku určitě sestavíte. Nebo aspoň občanské sdružení, na to podpisy nepotřebujete. Když to dokázal můj 18 letý syn, vy jistě také.
Žvanit na netu umí každý, kdo má připojení. Všichni nadávají na politiky, ale aby se jim to pokusili natřít, to zas ne.
01. 04. 2011 | 10:52

Béda napsal(a):

"Státní miliony umírajícím dětem zmizely, hospic nikde.

...Tým tehdejšího ministra Tomáše Julínka (ODS) ale nakonec v květnu 2008 rozhodl, že třicet milionů na výstavbu dětského hospice do středočeských Vraňan pošle.

Ministerstvo vedené už novým ministrem Leošem Hegerem nyní zjišťuje, co se vlastně s dotačními penězi stalo...

Šlo jim jen o peníze
Od sdružení i projektu dnes dává ruce pryč i Zuzana Paroubková, která se roky věnovala charitativní pomoci dětem.

"Už tak tři roky s nimi nejsme v kontaktu. Vadilo nám, že se nic neděje, ještě jsou drzí a chtěli by další peníze. Ale neměli snahu, abychom jim pomohli jinak než finančně," řekla Aktuálně.cz.

I její sdružení vraňanský projekt v počátcích podpořilo finančně.

"Bylo to do milionu korun," řekl Jaroslav Syrový, partner Paroubkové z jejího sdružení...

Bývalý ministr Tomáš Julínek tvrdí, že si na okolnosti dotace vůbec nevzpomíná. "Nic mi to neříká. Nikdy jsem ani neslyšel, že by tu nějaký dětský hospic byl."

Jen pro připomenutí: právě ministrův podpis je podle mluvčího Sršně pod rozhodnutím o dotaci.

Nikdo si nic nepamatuje
Svědci, s nimiž redakce Aktuálně.cz o případu hovořila, se však shodují v tom, že dotační injekci do Vraňan prosazovali Julínkovi náměstci Markéta Hellerová a Marek Šnajdr.

"Už tehdy jsem se dozvěděla, že to přesměrovali oni dva," uvedla například Tereza Dvořáková, šéfka hospicu v Čerčanech.

Julínkův první náměstek si nic nepamatuje. Měl toho prý moc...

Stejně mluví i úředníci ministerstva zdravotnictví, kteří si příběh s dotací pamatují. "Podporovali to Hellerová a Šnajdr," uvedl jeden z úředníků resortu.

Markéta Hellerová ale popírá, že by se v případě dotace do Vraňan nějak nadstandardně angažovala. "Obecně platí, že jsme všichni tehdy podporovali hospicovou péči, ale že bych se zasazovala právě o tento projekt, to ne," uvedla Hellerová, která je dnes starostkou Zdib u Prahy a náměstkyní ředitelky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

Marek Šnajdr - dnes poslanec a předseda správní rady VZP - tvrdí, že si na tuto dotaci rozhodně nevzpomíná. "Ročně jsme projednávali spoustu podobných žádostí, na tuto konkrétní si nepamatuji. Takže rozhodně jsem ji nemohl prosazovat. Jakže říkáte, že se ti lidé jmenovali? Brzlík? Zmrzlík? Ne, fakt ne."
http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=695600

PS: jak je vidět zbohatnout se dá na lecčems. I na onkologicky nemocných dětech. Již brzy asi dojde na Tomského slova a začnou se otevírat okna pro nepotřebné a ekonomicky zatěžující spoluobčany. Kam jsme to došli, kam jsme se to dostali?
01. 04. 2011 | 11:01

route66 napsal(a):

Alena Čechová

Milá chytrá dámo. Napište sem svá moudra třeba až se Vám nebo někomu z blízkého okolí stane něco ošklivého(chraňbůh, že bych Vám to přál). Třeba až do Vás nějaký opilec za volantem napasuje v plné rychlosti a budete následně půlroku živořit na spinální jednotce s přeraženou míchou, budete podstupovat operace, rehabilitace...
Až budete potřebovat každé pohlazení, vlídné slovo, protože se Vám to stalo třeba ve čtyřiceti, tedy na vrcholu sil a rázem jste na dně..během vteřin..
Až zapasejíc sama se sebou, kolaburujíc s myšlenkami na "konečné definitivní řešení", se budete dva tři roky sbírat z podzemí života..
Pak mudrujte o potřebnosti, když se dostanete na úplné dno nejen duševně ale i ekonomicky..

Jde vidět z Vašeho projevu, že jste patrně mladá a ekonomicky patrně úspěšná. Přeji Vám to. Ale pište o potřebnosti a vyprázdněných vztazích až si projdete nějakou životní zkouškou...většinou mám tu zkušenost, že ti, kteří nejvíce křičí po potřebě rozředit sociální síť pak většinou v krizových životních situacích nejvíce selhávají a nejvíce natahují ruce ke státu...
01. 04. 2011 | 11:28

zdenekb napsal(a):

Alena Čechová:

Na to "žvanění a nadávání" mám jako občan myslím jisté právo, vzhledem k tomu, že politiky celkem slušně platím. A jako každý zaměstnavatel, za své peníze bych rád dobře odvedenou práci.

U politků to podle mého znamená minimálně dvě věci:
- drží slovo
- nekradou
Nic víc nepotřebuji, dokonce s nimi nemusím ani sdílet názory.

Řeči typu: "když se ti to nelíbí, založ si stranu a vyhraj volby" bych uznával, kdyby po mě politici nic nechtěli. Když mi špatně opraví boty, taky se kvůli tomu nevyučím švecem.
01. 04. 2011 | 11:59

facebook.com/profile.php?id=1240945109 napsal(a):

Po přečtení diskuze jsem nabyla dojmu, že češi jsou velmi zlomyslní, naštvaní, závistiví, nenávistní. především ti, co volí ty správné levicové strany. Ono to má svou logiku, ne?
01. 04. 2011 | 12:04

rejpal napsal(a):

facebook.com/profile.php?id=1240945109
Jedna věc mně milá Sabrino trochu vrtá hlavou. Kdybych volil věci veřejné jako velmi pravděpodobně vy, volil bych správnou pravicou stranu a byl bych dobromyslný, v pohodě, přejícný a prostý vší nenávisti, nebo bych volil tu správnou levicovou stranu, a byl tím, co píšete? Ona to ta strana zjevně sama neví - a před volbami se tvářila, že není ani jedno z toho.
Nepochybuji, že jste s politikou a současnou image své strany naprosto spokojená, protože jinak byste možná pochopila, že i ona je jednou z příčin, proč má čím dál víc lidí takovou náladu, jakou má. A jako jediná z těch tří vládních stran na to také doplatí.
01. 04. 2011 | 12:16

Alena Čechová napsal(a):

route 66:
narodila jsem se postižená, nakonec jsem to "rozchodila" do té míry, že to na mně nikdo nepozná. Situace vámi popisované znám intimně, což mne mj. motivuje k tomu, abych na základě pár příspěvků z blogu nesoudila charakter přispěvatele.
01. 04. 2011 | 12:42

facebook.com/profile.php?id=1240945109 napsal(a):

Já jsem nevolila VV, rejpale. Ale mám ji na FB kvůli KK, která se zajíma o psy na žír :-)
01. 04. 2011 | 14:25

rejpal napsal(a):

facebook.com/profile.php?id=1240945109
Tak to jo, pak jsem střelil vedle, a omlouvám se, pejsky mám taky rád. Ale s tou nenávistí atd. - to jste zase střelila vedle vy. Ne, že by to nebyla pravda, ale odpor k něčemu (k někomu) ještě nemusí být nenávist. A nemusí ho cítit jen levičák. On ten svět přece jen není tak jednoduše rozdělený. Jediní, komu tohle dělení vyhovuje, jsou ti vládci. Vždycky najdou podporu na jedné straně barikády, ať dělají, co chtějí.
01. 04. 2011 | 15:25

Veronika Vendlov napsal(a):

Nestihla jsem zareagovat dříve, zde je dopis pana ministra Drábka zdravotně postiženým, který jsem obrdžela na vědomí:

V Praze dne 18. března 2011

Vážení,

návrh sociální reformy, který předložilo v minulých týdnech Ministerstvo práce a sociálních věcí do připomínkového řízení, vzbudil mnohé reakce, často emotivní, v některých případech založené na mýtech a nepravdách, jindy oprávněné. Od samého začátku jsem deklaroval připravenost vést o jednotlivých návrzích otevřenou diskuzi a zapracovat připomínky, které budou podloženy relevantními argumenty. V řadě případů se tak skutečně stalo. Upravili jsme některá opatření podle připomínek, které vzešly z jednotlivých diskuzí a kulatých stolů. Došlo například k dohodě s Chartou sociálního podnikání o úpravách navrhovaných změn v oblasti zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Zachována tedy zůstane možnost tzv. náhradního plnění, ale v podobě, která zamezí jeho zneužívání, resp. odběru zboží od firem zaměstnávajících osoby se zdravotním postižením pouze fiktivně. Charta a MPSV dospěly k dohodě v otázce podpory na pracovní místa v provozu chráněné dílny. Obsáhlé a detailní diskuze, mj. opakovaně také s Národní radou zdravotně postižených, v rámci probíhajícího připomínkového řízení přineslo i další úpravy materiálů. Zde jsou vypsány některé z nich, stejně jako nejčastější mýty, které se v souvislosti s předkládaným návrhem novel zákonů stále objevují:

Dochází ke snižování státní podpory sociálně a zdravotně handicapovaným

Není to pravda, celkový objem vynakládaných prostředků zůstává téměř beze změn. Pro ilustraci: v roce 2010 bylo na tuto oblast z rozpočtu ČR vynaloženo téměř 66 mld. Kč, v roce letošním to je 64 miliard Kč a v roce příštím je plánováno opět 66 miliard korun. MPSV hledá úspory na straně administrace celého systému, který je nepřehledný, neefektivní a drahý.

Likvidace průkazek TP, ZTP a ZTP/ P
06. 04. 2011 | 23:18

Veronika Vendlov napsal(a):

Pokračování:
Tato informace se naprosto nezakládá na pravdě, MPSV průkazy ZTP a ZTP/P neruší, stejně jako výhody a úlevy s nimi spojené. Dochází pouze k obměně nosiče těchto výhod, průkazy budou nahrazeny novými typy, a to navíc v průběhu dvou let, tedy s dostatečnou časovou rezervou, po kterou budou platit oba typy průkazek.

Rušení příspěvku na nákup motorového vozidla

Příspěvek na nákup motorového vozidla se stejně jako několik dalších dílčích dávek (dnes vyplácených jednotlivě) transponuje do dvou agregovaných celků – příspěvku na mobilitu a příspěvku na kompenzační pomůcky. Nejde tedy o zrušení možnosti čerpání na nákup motorového vozidla. V rámci probíhajícího připomínkového řízení se hledá společné řešení, jakou částku bude možné na nákup vozidla z nově zaváděného příspěvku na mobilitu od státu získat. V rámci příspěvku na kompenzační pomůcky pak bude možné i nadále čerpat prostředky na úpravu motorového vozidla.

Zhoršení dostupnosti kompenzačních pomůcek

K žádnému Zhoršení dostupnosti pomůcek rozhodně nedochází. Jde o účelové tvrzení založené na výše popsané agregaci, která neznamená snížení podpory, ale pouze zjednodušení systému. Dochází ke slučování několika jednotlivých dávek, které se dosud posuzují samostatně, jde o neefektivní, nákladné a zbytečně složité řešení jak pro příjemce, tak pro stát, který je správcem těchto dávek. Po vzájemné dohodě se sociálními partnery dospělo MPSV k zavedení spoluúčasti klienta na pořizování kompenzační pomůcky, která má dosahovat maximálně desetiny nákupní ceny.

Rušení příspěvku na péči pro děti od 1 do 3 let

Příspěvek na péči bude vyplácen od jednoho roku věku dítěte. Tato úprava předložených návrhů vzešla z probíhajících jednání v rámci připomínkového řízení.

Kritika nově navrženého systému posuzování příspěvku na péči

Dnes se při hodnocení stupně závislosti u příspěvku na péči hodnotí 130 jednotlivých činnosti a aktivit žadatele. Zkoumané úkony jsou často duplicitní, systém je nevyhovující a na jeho nastavení si nakonec stěžují i sami pacienti. V některých případech zdravotního omezení je jeho dostupnost velmi snadná, na druhé straně jsou případy, kdy i skutečně potřebný má problém obhájit svůj nárok na příspěvek na péči. Navrhovaná změna přinese popis deseti základních životních potřeb žadatele, jde o objektivnější a spravedlivější posouzení jeho stavu a také popisnější podklad pro posudkového lékaře. Seznam životních potřeb byl formulován na základě dlouhodobě uznávaného a mezinárodně využívaného systému hodnocení ADL (aktivity denního života) a iADL (instrumentální aktivity denního života).
Jaromír Drábek
ministr práce a sociálních věcí
06. 04. 2011 | 23:19

komu není pomoci... napsal(a):

Paní Vendlová, jste asi poslední naiva, která Drápkovi věří. Vy asi nečtete nic jiného než ty vaše stranické slátaniny. Všechny ostatní hlasy vám zřejmě unikají.
07. 04. 2011 | 18:24

Alison napsal(a):

Vážená paní,
a dal Vám pan ministr "na vědomí" i přepis průběhu připomínkového řízení k předmětným návrhům ?
Doporučuji http://www.nrzp.cz/aktualne/informace-predsedy-nrzp-cr/493-dopis-predsedy-nrzp-cr-ve-veci-vyporadani-pripominek-k-zakonum-socialni-reformy.html
A pak bych prosila i Váš komentář.
09. 04. 2011 | 13:52

robertoqa4 napsal(a):

star des series des Années 1990 tiffany dospívající desnuda matka dcera fucking.com
http://xaijo.com/browse?gallery-VINCENT
http://googl.adultgalls.com/gallery-MIRIAM
  37 týdnů těhotná a dítě váží 7 liber mladé matky volejbal zázrak muž mp3 youtube zdarma živočichové sex zázrak Ultimate Alliance 2 superhrdina seznam evropský 60s pánské oblečení tamil sex you tube Alison Angel špatné škola s análním Kluci lámou WMV Backstreet tak dlouho, jak mě miluješ lyrics ponožky sex videa
http://adultgalls.com/?profile-EDNA
http://adultgalls.com/?sexy-DERRICK
08. 11. 2012 | 10:52

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy