O navoněné zdechlině "reklamě"

13. 09. 2010 | 14:55
Přečteno 9657 krát
Jistě jste ji viděli. Atraktivní a zábavná podívaná...


Jistě jste ji viděli... Atraktivní a zábavná podívaná, dobrý způsob, jak zahájit neděli. Na obrazovce vidíte auto s kaskadérem, psa na skateboardu, valícího se tučňáka...

Znamení doby. No jasně. Je atraktivnější a zábavnější hledět na blbosti než na sebe a do sebe. A navíc v neděli. Pomni, abys den sváteční světil přece znamená začít neděli modlitbou, vyznáním svých hříchů a pokornou prosbou o odpuštění. Uznejte, copak je na tom zábavného?

Všimněme si, jak plíživě a nenápadně média jako nové náboženství vytěsňují nárok jednoho z Božích přikázání: milý člověče, hleď na oltář TV obrazovky a ne na stůl Páně...

A jak zahajujete neděli vy?

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

mb napsal(a):

poslouchal jsem dřív křestanský týdeník na radiozurnalu ... byla tam vyborna moderatorka, co pouštěla super ( charizmatické ) křesťanské ( neznámé ) kapely ...

a mělo to ducha ...

jméno té moderátorky neznám ...

ale co přišla tachecí , tak je křestanský magazín zglajchšaltován a už neslyším ty vynikající (folkové) křesťanské kapely, která znala, pouštěla a využívala původní moderátorka ....

hudba ( a zřejmě i obsah) se mcdonaldizoval podobně jako se mcdonaldizuje i Karlův most ...

jinak jsem v nedeli vecer koukal na hlídače 47, jehož jsem dosud neviděl ... a zklamán jsem nakonec nebyl ....

prijemny den ....

( kdyby nekdo vedel jmeno te puv. moderatorky ... at jej sdeli)
13. 09. 2010 | 15:06

Targus napsal(a):

Já si s chutí plivnu do dlaní a pustím se do práce. Jsem totiž ze zdravotních důvodů nezaměstnatelný, ač prý zcela práce schopný, takže si o víkendech chodím přivydělat (pochopitelně na černo) za ty, kteří se válejí u bedny. Za odměnu se pak mohu z té práce celý týden kurýrovat, abych byl při síle na nadcházející víkend.
A můžete věřit, že mi ta každodenní modlitbička pěkně hořkne v hubě.
13. 09. 2010 | 15:24

Rumcajs napsal(a):

Targus:

Nezapomeň na daně !
13. 09. 2010 | 15:32

LEVAK napsal(a):

Madam usměrněné programy už jsme tady měli.Musíte si uvědomit,že teď jsme všichni svobodni a můžeme si vybrat co je nám libo.Pokud chce někdo dnes uspět se svou vizí,idejí,přesvědčením etc. musí tvrdě pracovat,selekce programů na obrazovce však nelze do tohoto zamontovat!
13. 09. 2010 | 15:38

kancelarska_mys napsal(a):

A proč vůbec v neděli koukat na televizi?

Nemáme těch špatných zpráv za celý týden dost?
13. 09. 2010 | 15:49

Michal Macek napsal(a):

dobry den

zahajuji kafem a jointem :D ale nevidel bych to tak drasticky pani biskupko,ta show zacina az vecer a tak se clovek v klidu muze rano pomodlit odpoledne chvili meditovat nebo chteli rozjimat a pro by se vecer nekoukl na talenty?chapu ze tancici pes nebo pan prejety autem sou trochu diskutabilni ale sou tam k videni i skutecne talenty az nekdy beha mraz po zadech.a koneckoncu,kdo dava lidem talent kdyz ne Buh?
13. 09. 2010 | 16:22

Jamima napsal(a):

Asi je to o tom, jak tu televizi budeme brát. Pokud si ji pustím ve chvíli, kdy nemám žádná velká očekávání nebo na nějaký dobrý film, nebudu zklamaná. Pokud budu hledat duchovní posilu, bude mi blbě ještě pár dní....je fakt, že pro starší generaci, co už třeba ani nikam moc nezajde je nabídka minimální, křesťanský magazín šoupli na dvojku. Takže, v tomto směru na televizi nespoléhám, raději jedu na nějakou mládežnickou křesťanskou akci jako uplynulý víkend (mimochodem, křesťanské kapely z Ameriky hrají tak, že kromě textu se od těch ostatních vůbec neliší). U reklam důsledně vypínám zvuk. Vidíte pak ty smrtelně důležité ksichty nad spotřebním šuntem a to je k popukání. Zkuste to, třeba se reklama stane vaši vyhledávanou komediální etudou.
13. 09. 2010 | 16:22

Targus napsal(a):

To Rumcajs:

Neměj péči, státeček se stará, kontrola z FÚ je jak čtvrtodenní zimnice. To abych si náhodou nepřilepšil na ty levné léky.
13. 09. 2010 | 16:26

Rumcajs napsal(a):

Targus:

To je dobře že platíš. Soudci nechtěj jít s platama dolů, doktoři taky ne, zdravotnický personál jakbysmet... no a někdo to zatáhnout musí.
13. 09. 2010 | 16:31

Jirka H napsal(a):

Paní autorko píšete o čumilství a zálibě v pokleslé zábavě, jako o "znamení doby". Ale vždyť to přece není nic nového. V minulosti objížděli vesnice i města různí kejklíři. Na potích na návsi se předváděly "zaručeně" pravě mořské panny. Lidé se chodili dívat na představení různých znetvořených chudáků. Přičtěte k tomu zálibu v návštěvě veřejných poprav, pranýřů apod. Lidé jsou v podstatě pořád stejní, jen okolnosti a trocha technologie nás dělí od našich dědů a pradědů. Nejsme lepší, ale rozhodně ani horší než oni.

PS: Ale abych nikomu nekřivdil, k těm popravám chodili naši předci přímo z kostela, pěkně řádně, až po bohoslužbě...
13. 09. 2010 | 17:17

gaia napsal(a):

no ale zas jak blbnou třeba v Polsku s tím křížem na náměstí to snad by po nás paní autorka nemohla chtít. Nic se nemá přehánět.
13. 09. 2010 | 17:19

Luba napsal(a):

Ale paní biskupko ... !

Přejte nám, prosťáčkům a neznabohům, tu zábavu :)

Přej,
a bude ti přáno,
dej,
a bude ti dáno.

A jak zahajuji neděli?
Jako každý jiný den.
Nejprve jdu "na malou" ...
13. 09. 2010 | 17:47

Holubář napsal(a):

Neděle?
Já si vezmu triko a tepláky a jdu si do fitka zacvičit. Oběd pak chutná dvojnásob. Vám by, zdá se mi podle fota, trocha pohybu také prospěla, milostivá....
Je to lepší než mše svatá - a hlavně prospěšnější... :-)
13. 09. 2010 | 17:48

jirk@ napsal(a):

Jo, sváteční neděle. V našem pěkném paneláku, s plastovými okny a zatepleném, bydlí i takové normální české rodinky, zdaleka ne všechny, ale o to víc dávají o sobě slyšet, klidný nedělní oběd je pak opravdu "svátek", tj. výjimečně.

Tito lidé totiž bouřlivě oslavují svátek prací. Začne to tu bouchat, vrtat, třískat... Proč ale vylepšují ty své hrady, když se v tom kraválu pak nedá existovat, to netuším. Ani ve všední den, opravdu zážitek pro ty, kdo mají noční služby, kdo pečují o děti, kdo stonají nebo kdo pracují doma třeba na počítači.

A taky skoro ti samí praktikují "sváteční kázání", rozumějte hlasité hádky, kdy celý dům zní peprnými výrazy, hulákáním, práskáním dveřmi a ječením. Italové to nejsou. Občas mi někdo shora vytopí stupačku vodou z vany. Kupodivu jiné národnosti v nájmech jsou mnohem méně slyšet, nerad bych to zakřikl.

Je to docela slušný trénink na upevnění bohorovnosti v režimu "přesto". Ale vím, že každou chvíli zase někde lidi postihla nějaká velká katastrofa, až milióny lidí tam najednou nemají kde bydlet vůbec, ty panelákové trampoty jsou jen prkotiny. A mohu trávit víkend i někde jinde, to je dobré nejen když je hluk už nesnesitelný.

Anebo ocením vatu do uší, kvůli TV a rádiu mi to nevadí, tyhle vymývače jáství a oduševnění jsem zrušil před už ani nevím kolika lety a poslechnu si radši co si vyberu sám na webu. Tyhle nahrávky vlastně úplně stačí.

Např. hudbu, záznamy živých koncertů hlavně moderní hudby, o niž jsme byli připraveni za bolševika a vnímali jsme ji pouze z druhé ruky tak z deseti procent, mnohé lze i kvůli krásným oduševnělým textům vidět opakovaně dokola. Nejen o zážitcích, trablech a lásce, někdy prodchnuté vírou v lepší osud a ve smysl odpuštění a pokání evokují místa v Novém zákonu z Bible, už se nedivím, že včetně hardrocku, a chápu, proč tu bývaly naživo nevítané (jim vadila i Joan Baez).

Nebo v poslední době zajímavý seriálový pořad Za zrcadlem o alternativních metodách léčení na všechny způsoby. Atd.

Hezký den všem.
13. 09. 2010 | 17:55

AC napsal(a):

Paní Jano Šilerová,

znamením doby jsou také výše uvedené odpovědi. Nepochopili vůbec nic. Ale nouze už naučila mnohé housti, takže o ně nemám obavy:-)
13. 09. 2010 | 18:08

Luba napsal(a):

Nedá mi to,
a dám sem k lepšímu následující věty paní biskupky:

Z textu "O restauraci slov" Klišé II.

"Někdy dáváme zase mrtvým věcem a přístrojům lidské vlastnosti. Dokonce na výsost pouze lidské.

Říkáme třeba : kleknul mi mobil.
Znamená to, že přestal fungovat. Není na příjmu. Paradoxně platí, když klekne člověk, teprve fungovat začíná a je na příjmu. Na příjmu Božím. Klekáme? Nebo „kleká“ už jen náš mobil?"
http://www.silerova.eu/soub...

To je hezké :)

Až na to, že to "kleknutí mobilu" je významově jinde - ve smyslu "jít do kolen", "padnout jako podťatý", "zhynout".

Podobné konstrukce se dopustil prezident Zápotocký ve své vánoční promluvě.
Tvrdil "těm co dorůstají", že Ježíšek již dospěl, a nemusí už živořit v chlévě s volem a oslíkem, jako za strašných dob minulých vykořisťovatelů - stal se z něj dobře oblečený a dosyta najedený Děda Mráz Země Sovětů :)

Každopádně je zajímavé, proč věřící, kteří chtějí být "na příjmu", klekají, popř. ještě hrbí své hřbety a sklánějí se přikázaným směrem.

Zdá se, že jde o jakýsi atavistický instinkt, kdy se z dvounožce stává běžný čtvernožec.

Usebraní tak získají větší stabilitu, jsou blíže Matičce Zemi a pro predátory jsou méně nápadní.
Mohou být tedy méně ostražití, a svou mysl a pozornost mohou bez obav obrátit k Bohu,
popř. k chutnému pažitu.
13. 09. 2010 | 18:19

mudrc napsal(a):

Poláci neděli co neděli zahajují mší. Že by je to dělalo lepšími lidmi? Jsem rád, že už nemají papeže. Už nejsou tak velkými magory. Mnohokrát jsem je studoval při mši. Naoko jsem "stíňoval" modlení. Už vím, proč u dogmatických náboženstvích /fašizmus, komunizmus, katolizmus, muslizmus...) je hromadné modlení. Davovost se podobá sexuální ejakuaci. Kdybych měl moc, nechal bych povině před oltářem animaci tělesného odpadního orgánu (řiti) se sexuálním orgánem údem v akci. Vzdychající muži a hromadné "Ámen" by bylo úžasné umělecké dílo!
13. 09. 2010 | 19:05

jirk@ napsal(a):

Paní Šilerová,

dovolím si ještě dodatek. Často si říkám, že "Nově" to vymývání hlav TV, projevující se pak setrvačně, plně nahrazují některé příspěvky článků a blogů, které si ostatní musí taky vytrpět, i když naštěstí ne po ránu, kdy je dobré místo k meditaci.

Např. za všechny příspěvek od AC, když už si o to říká. I toto je takové, jak říkáte, znamení doby, o vzájemném a vůbec všeobecně duchovním nepochopení, o neupřímnosti, o mlžení, o reklamě "toho jediného správného povědomí" apod.

Daleko strašnější jsou však některé komentáře pod články o klínech do hlavy. O pálení svatých knih, o krádeži vrtného zařízení v Chile aj. Kde se to v diskutujících bere? Jako by nestačily samotné tyto znechucující a vnucující se výstřelky doby. Ještě tak chápu hádku o mešitu u Ground Zero, ale tam by snad mohl být společný svatostánek pro všechny víry, rozdělený do sekcí. Atd.

Z praktického úhlu pohledu mě to mrzí především proto, že umělé střety odvádí pozornost od míst, kde probíhá skutečný střet s tvrdou realitou. Např. hrozné povodně v Pákistánu na ploše přes 150 tisíc km2, kde si ti lidé sami nejsou schopni fyzicky v přijatelné lhůtě pomoci, nestačí jen finanšní podpora. Mnohde by tam třeba povodní postižení rolníci stihli do půlky září sít a sázet, tím si už pomoci sami, ale nemají kde bydlet, nemají ani zásoby, nemají nic. A povodně se mohou opakovat, Indus je zanesený náplavami. Nouze místo učení housti tam spíš může vést k hladomoru a k nepokojům. Obavy expertů sdílím, brát to na lehkou váhu i kvůli upozadění je krátkozraké.

Hezký den.
13. 09. 2010 | 19:06

Karel napsal(a):

V neděli ráno vstanu, přečtu si knihu. Pak jdu k Frantovi a čteme chvíli spolu. Pak se sebereme a jdeme do knihovny a tam ještě nějakou chvíli čteme. No a pak jdeme k Pepovi do tiskárny.
13. 09. 2010 | 19:16

gaia napsal(a):

Karel
takže jinými slovy od rána chlastáte domácí slivku ne?
13. 09. 2010 | 19:21

Belgičan napsal(a):

Vážená pani Šilerová,
u telky nesedím, patnáct let je tomu, co jsem ji vyhodil. Soused bez puštěné televize doma nic neudělá..., ale řekněte mi upřímně, co je Vám do toho?
13. 09. 2010 | 19:22

Karel napsal(a):

gaia
Bože, jak hluboko jste klesla!
13. 09. 2010 | 19:29

gaia napsal(a):

Karel
no já neklesla jen mně to připomnělo jeden vtip od Urbana
13. 09. 2010 | 19:34

Stařeček napsal(a):

paní Šilerová, ale auto da fé bylo také docela pěkná podívaná, ne?
13. 09. 2010 | 20:01

AC napsal(a):

jirk@

Původně jsem Vás chtěl silně(!) jako světlou výjimku ušetřit, opravdu:-)...ale, jak to jen říci..no prostě máte talent něco na způsob RaJ kuchaře-hodně omáčky a málo masa. Anebo lidového vypravěče. Možná se prostě a jdnoduše mýlím a pochopil jste autorku lépe než já.
13. 09. 2010 | 20:02

silpok napsal(a):

Mnooo, tak to stoji za to ... televizi nemam ... posledni nedeli, jsem byl po dlouhy dobe v Cechach u znamejch, kde jsme si v ramci nelehky kocoviny hrali s jejich opravdu hodne aktivnim prckem a pak jsem sypal zpatky domu (cca 700km) ... "Pomni, abys den sváteční světil přece znamená začít neděli modlitbou, vyznáním svých hříchů a pokornou prosbou o odpuštění" ... na D1 jsme se modlil a prosil boha o vsechno mozny ... dekuji, bylo mi doprano ...
13. 09. 2010 | 20:14

slavwin napsal(a):

Jsme lidé chybující a hledáme, jestli nám tu celodenní modlu podstrčil Bůh nebo ďábel nevím. Někoho ten pořad o kterém je řeč, může znechucovat, což mohu potvrdit. Jsou i drsné příběhy, kde hapy-endem je příklon k morálce a o tu snad Bohu jde. Informace a vyvolání soucitu k potřebným je snad také boží záměr. Je tam i něco co by měl slušný člověk minimálně odsoudit. Televize je dílo člověka lidé vybírají dle svého zaměření o působení na mládež bylo mnoho řečeno a ne vše dobré prosazeno, nakonec jste byla nebo jste v té radě pokud se nemýlím.
13. 09. 2010 | 20:25

AC napsal(a):

Autorko,

ať už je průběh toho či onoho (jedno čeho) jakýkoliv, jedno je jisté nadevše: činy kohokoli byly, jsou a budou posuzovány přísně individuálně.
To mimo jiné znamená, že konat tak a tvářit se onak je navýsost falešná představa. Tedy napsat, že činím jedno a skrývat druhé v domnění, že nikdo nic neví je bezpředmětné a zoufale naivní.
Nevím nakolik má "slavwin"o té radě pravdu a ani ji hledat mi nepřísluší...neboť jak píši, činy jednotlivce jsou navýsost činy individuálními...a nikam se před nimi neschováme. Nikdy.
13. 09. 2010 | 20:56

Baba napsal(a):

Neděle se zahajuje sama. Je to už pár desítek let, co nový den neohraničuje státní hymna. Mám ráda procitnutí s okamžitou potřebou se do něčeho pustit i pozvolné probouzení, než vám naskočí, že dnes ráno nikam nemusíte. Lžičku třtinového cukru, špetku kardomomu, stoprocentní kávu, není to zdravý zvyk, jen příjemný rituál, denní jídla u nás podléhají náladám a jídelníček dřív chuti, pak výživě. Média doplňují i rozšiřují prostor, kde by další spolubydlící museli být secvičení i smíření.
Neděle jsem nikdy neměla ráda a dodnes nemám, snad až na jednu, která mi přinesla šanci, že teď už by mě domů pustit mohli.
13. 09. 2010 | 22:54

Pípa napsal(a):

A ta navoněná zdechlina je jako kdo?
13. 09. 2010 | 23:06

Stařeček napsal(a):

co se ale reklamy týče, úplně s Váma souhlasím paní Šilerová. Stařeček
13. 09. 2010 | 23:33

Holubář napsal(a):

Baba:
Já se také probouzívám s okamžitou potřebou, ale radost z toho nemám...
Zatracená prostata!
:-)
14. 09. 2010 | 03:22

honolulu napsal(a):

Navonena zdechlina, neni to nahodou reklamnik sebe sama, Tencokyda hnuj. Ale on ten posudkar jeste nezdechl. Mozna proroctvi na pristi tyden ? To zase protancim a projasam celou noc pristi tyden..
14. 09. 2010 | 04:09

Ládik!!! napsal(a):

V neděli ráno jsem uklidil pod švestkama.
14. 09. 2010 | 08:04

sid napsal(a):

V nedeli rano chodim na msi, je to nadhera. Zadne valeni, ale potkat se se znamymi, projit se kolem poli. Trochu se povznest... Docela se bavim sdelenimi, kterak nasi predkove chodili na popravy po msi apod. Z toho vseho jednoznacne vyplyva zmylena. Mozna nasi predkove nebyli lepsi nez my, ale meli alespon poneti o tom co se ma a nema delat. Dnesni tajtrlici vzdy pouze sdeli, ze oni nedelali nic protizakonneho, ale chybi jim prave ten rozmer, ze se jiste veci proste nedelaji. A v tom byla ta stara spolecnost zcela jiste lepsi. Proto take se v 19. st. tolik nekradlo, nevrazdilo apod. Ale to je jiz jiny pribeh. V kazdem pripade, pokud se i podivate na stare pribehy p. rady Vacatka, tak je jisty rozdil i v chovani te galerky oproti dnesku. Po pravde receno, jako prisedici u trestniho senatu jsem mel moznost srovnani za soudruhu i po soudruzich. Doba se zmenila opravdu k horsimu. A cimpak to asi je?
14. 09. 2010 | 08:11

neo napsal(a):

Neděle nesnášim. Je to ten nejhorší den v týdnu. Začínám většinou tim, že televizi zapnu a koukam s dcerou na pohádky cca od 7 hodin. dáme snídani ( snídám akorát o víkendu) a pak už záleží na situaci..

Ale motlibou nic nezahajuji, ani žádnou neumim. V boha nevěřim, do kostelů nechodim a ani mě to neláká.

Občas zajedu na nějakej nákup bo jindy prostě neni čas a když je hezky, bodne i procházka.
14. 09. 2010 | 08:26

Eva napsal(a):

mb
Na Radiožurnálu před příchodem Barbory Tachecí, křesťanské pořady uváděla, pokud si vzpomínám, paní Hůrková.
14. 09. 2010 | 10:04

Eva napsal(a):

K té reklamě. Nenapíši, že mne obtěžuje. Já ji totiž vůbec nevnímám. Chápu, že někdo napíše cosi o tom, že to tak není, něco o podprahovém vnímání, či něco jiného, ale reklamu jsem přestala vnímat a i pouštět takové kanály, kde je jí moc. Zato děti se tomu věnují a bohužel rodiče je nechají, jak jsem zjistila u své pětileté vnučky. A jak absolutě neznám žádnou reklamu, kromě té první "my zíráme, vy zíráte Vyzír". Televize mi jde skoro pořád a sice Čt 24. Zato mne děsí, pokud dojde k tomu, že se přestane platit koncesionářský poplateek a TV nám zcela zprivatizují, tak už nebude, kam se před reklamou uchýlit. A reklama bude vydělávat další soukromé televizi. To ale není nic o nedělním rozjímání. Ale i tak názor. Rozjímání by u nás v naší kotlině, každému z nás, včetně mne, neškodilo.
14. 09. 2010 | 10:28

jaryn napsal(a):

Ptáte se, autorko, co dělám po ránu v neděli?
Vařím a mám u toho puštěný Kalendárium, Toulavou kameru a pak Objektiv. Když dovařím, sejdeme se a jíme celá rodina u jednoho stolu.
A když mi do toho vleze křesťanský přenos z nějaké modloslužebny, vypínám bednu.
Nikoho o odpuštění prosit nebudu, to mi věřte.
14. 09. 2010 | 11:16

Baba napsal(a):

Jak vás začnou přerůstat, je to hned veselejší.
14. 09. 2010 | 12:06

buldatra napsal(a):

Začít neděli vyznáním svých hříchů?
A pak se podívat na stůl páně?
I koncem léta?
To teda křesťanům ani dost málo nezávidím.

V neděli ráno pohansky vstanu, opláchnu sobě xicht, zhltnu snídani a valím do lesa na hříbky.
A když to jde dobře, servíruji k obědu na stůl hříbkovou omáčku s knedlíkem.
Nebo guláš z kuřátek. Nebo ryzce na kmíně, popřípadě praženici, potažmo smažené bedle či růžovky, někdy nadívané smrže, jindy houbového kubu.
Ani kulajda není v neděli k zahození.
Ne že bych dělal houbám a hříbkům zvlášť zdechlou reklamu.

A co je v neděli k snědku na tom stole páně?
14. 09. 2010 | 14:15

LI-Chang napsal(a):

Žijeme ve společnosti, ve které se každý stará sám o sebe, i v neděli. Je věcí každého, zda se dívá na primitivní pořady televize, či nikoliv. Kromě toho se v posledních dvaceti letech staly všechny televizní stanice poslem špatných zpráv, ve kterých značnou roli hrají náboženské konflikty a náboženská nesnášenlivost ústící v terorismus a zabíjení nevinných lidí. Není ten Váš Bůh také terorista, když připouští takové jednání? Každý má svou životní filozofii a je jeho věcí, jak ji naplňuje a čím se zabývá. Chápu, že církevním hodnostářům je proti srsti rostoucí nezájem o náboženství, ale může našinec v něco "vyššího" věřit, když se v podstatě nedá věřit ničemu? Jen snad tomu, že je dnes úterý. Nechť každý věří, pokud ještě věřit může, v sebe a ve své dílo, které po sobě zanechá. Kdo je užitečnější - mnich který se celý život modlí, nebo Einstein, který dal lidstvi teorii relativity? Všechno je relativní.
Nikomu nelze brát jeho filozofii a snažit se mu vnutit, zda se má v televizi dívat na to nebo ono.
14. 09. 2010 | 15:41

jirk@ napsal(a):

AC
Ano, uznávám, mohu s tím Pákistánem už působit nudně, pro vás spousta omáčky, omlouvám se, jestli to na vás tak působí. Ale nedá mi to a i ráno se nad tím zamyslím. Promptní varovná zpráva amerických expertů hned po katastrofě o možném celosvětovém dopadu tamních povodní na mě zapůsobila.

Co mi vrtá hlavou? Proč se tváříme, jak jsme všichni svatí a jak víme, co víme, filozofujeme vlastně o ničem, když praktická pomoc třeba právě v tom Pákistánu, kde jde a ještě půjde mnoha lidem o život, je stále hluboko nedostačující? :( K čemu nám to tedy vůbec je? Z ČR šly velmi malé příspěvky pro týmy, které tam působí, ale tam ty následky trvají a tikají. Některé oblasti jsou zaplavené ještě teď.

Nerozumím prostě tomuhle: Proč nemůže každý občan ČR poslat měsíčně aspoň jednu SMS, nebo víc najednou? To je pro jednoho náklad nula nula nic. Ale vynásobte si to. Proč byl tedy celkový příspěvek např. za srpen cca po dvou dekádách srpna na Člověka v tísni sotva sto tisíc Kć? Proč to nebylo 100x víc? Teď už je to lepší, necelé 4 mil. Kč celkem, stále málo. A to máme i miliardáře. Kde můžu, upozorním na to. Nevím, jak v tomto směru působí TV, nevlastním ji, k tomu vědět co dělat ji já osobně nepotřebuji. A jestli k pomoci opakovaně vyzývá, pak by mi vlasně ti tučňáci atd. vadili méně.

Jiná věc je, že rychlejší celsitvější obnova tak poničené rozvojové země, to by potřebovalo asi spíš operaci ze světa s nasazením srovnatelným s vyloděním v Normandii, ale díky aspoň za to, co je. Úklid veřejných míst pomalu zvládají jako placenou pomoc, jediný jejich příjem, ale nemají dost těžké techniky a specialistů.

Hezký den.
14. 09. 2010 | 22:31

Medikolog napsal(a):

Sid:

V 19. století se méně kradlo a méně vraždilo, protože kriminál nebyl žádná ozdravovna a vrah obvykle do 3 měsíců od rozsudku visel. Z tehdejšího vězení, z vězeňské stravy apod. by dnešní ochránce práv zločinců ranil "psotník".. a pánové Piperger a Wohlschläger nešli ukecat.. provaz se jim nikdy neutrhl.

A jak začínám neděli? Jako každý den kdy se probudím živý:) Pohledem k oknu, jak je.. a pak si o své řeknou potřeby těla - pokud mám volno a nemakám zrovna v práci. A paní biskupko, ani půst o RAMADÁNu ani o Jom Kippur nedržím (/;>D)
15. 09. 2010 | 17:21

Taffey napsal(a):

O tom, že v televizi běží převážně pokleslá zábava, není sporu. Tak se na ni nedívejte. Já třeba, začínám každý den, nejen neděli, konvičkou dobrého Pu Erhu nebo nějakého kvalitního zeleného čaje. Pak jdu na hodinovou procházku s naší fenkou bernského salašníka. Po příchodu domů je už vzhůru i má rodina, poklábosíme spolu u snídaně a jdeme si každý po svém. Pokud si pustím bednu, pak jen, pokud mě v ní něco zajímá. Vedu i svého syna k tomu, aby před obrazovkou neseděl jen tak, jak to mnozí dělají. V každém případě ale mohu říct jedno jediné. Bůh, tak jak ho vnímá autorka článku, pod naši střechu nesmí. Jsme totiž názoru, že víra v Boha a účast na bohoslužbě je stejné vymývání mozků, jako autorkou uvedené reklamy. Máme každý svého vnitřního boha. Pokud můžu mluvit za sebe, tak u mě je to elementární spravedlnost, pravdomluvnost, umění říkat ne ale i ano, nebát se přijmout následky svých za své činy a na těchto základech postavené mezilidské vztahy.
22. 09. 2010 | 09:09

Miroslav L. napsal(a):

Ne, neviděl. TV nemám. Doporučuji Vám, abyste ji také dala pryč. Možná Vás poté napadne nějaké lepší téma.

Žijte blaze.
22. 09. 2010 | 15:18

Karel napsal(a):

Rád bych se zeptal toho tvora, co se podepisuje STAŘEČEK, kolik lidí upálila paní biskupka a kolik hodnostáři její církve.
22. 09. 2010 | 21:45

ALISTORE napsal(a):

<a href="http://www.ali-store.com">ali-store.com</a>
<a href="http://www.ali-store.com/watches.html">watches</a>
<a href="http://www.ali-store.com/iphone-ipad.html">iphone-ipad</a>
<a href="http://www.ali-store.com/jewelry.html">jewelry</a>
07. 06. 2011 | 05:50

dealzone napsal(a):

there are many kinds of watches ,toys,iphone.and ipad,if you are interested ,you could go
<a href="http://www.i-dealzone.com/apple-accessories/iphone.html "> iphone</a>
<a href="http://www.i-dealzone.com/apple-accessories/ipad2-ipad.html "> ipad/ipad2</a>

<a href="http://www.i-dealzone.com/mobile-phone.html "> mobile phone</a>
<a href="http://www.i-dealzone.com/tablet-pc.html "> tablet pc</a>
<a href="http://www.i-dealzone.com/car-devices.html "> car</a>
<a href="http://www.i-dealzone.com/toys-watches.html "> toys/watches</a>
<a href="http://www.i-dealzone.com/electronics-1.html "> electronices</a>
<a href="http://www.i-dealzone.com/video-games.html "> video/games</a>
08. 12. 2011 | 09:38

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy