Sociální demokracie v ohrožení

30. 08. 2010 | 08:55
Přečteno 10687 krát
Donedávna se psalo o dobrých vyhlídkách pro ČSSD ve volbách do senátu a místních samospráv. V senátu sociální demokrati neobhajují žádné křeslo a mohou jen posílit. Teoreticky by se mohli stát nejsilnější stranou horní komory parlamentu. V komunálních volbách se očekává, že ČSSD dostane tradiční posty.

Ověřili jsme však, že sociální demokracii optimistické předpovědi škodí. Nepomáhají velkoústá prohlášení o budoucím volebním výsledku. Volič je náročnější: chce důvěryhodné politiky, činy a realistický program. Nechce výmluvy, že za neúspěchy strany může někdo jiný: novináři, tajné služby, mandelinka.

Očekávat, že volební vítězství spadne do klína a že ČSSD opět bude "nejsilnější" stranou, je nepochopením dramatické situace. Ve skutečnosti je to sociální demokracie, která bojuje o samé přežití demokratické levice. O zachování evropské vize sociálního státu. Té vize kontinentu, kterou sdílí i většina evropské pravice, z jejíhož proudu právě ta česká zřetelně vybočuje.

Objektivní situace před volbami je pro ČSSD hodně špatná. Před krátkou dobou triumfovala ve volbách pravice a úspěšně sestavila vládu. Vláda a její strany se vezou na vítězné vlně. Voliče v této fázi neztrácejí, ale naopak získávají. Mají navrch.

Vláda je ve fázi příjemných slibů a na účtování je brzy. Mluví o škrtech, protože to lidé rádi slyší, přinejmenším do doby, než dopadnou. Mluví o omezení privilegií. Mluví o omezení té imunity, kterou vládní političtí recykláti dvacet let chránili. Mluví nadšeně o zdanění náhrad, které sami pobírali. "Korupčníci" bojují s korupcí.

Skutečnost, že vláda si v řadě resortů počíná jak na dobytém území, že ministři mají pro řízení řady resortů malou kvalifikaci nebo jsou dokonce lobbyistickými figurkami, už náš tisk odhalil. Informaci ale volič nepřijal a nestrávil. Byly prázdniny, okurková sezóna a inkubační doba na přijetí negativní zprávy neuplynula: Čerstvě zamilovaný neuvěří, že okouzlující partner je líný ňouma a alkoholik.

ČSSD jde do voleb s prozatímním šéfem. Rozhodla, že předsedu by měl určit regulérní souboj kandidátů. Ten se do voleb nedal prakticky stihnout s ohledem na prázdniny a termíny stanov. Dala se stihnout leda papalášská zákulisní dohoda a následná "manifestační" volba předsedy. Jakkoli bylo rozhodnutí o skutečném souboji kandidátů poctivé, voličům není úplně srozumitelné. Zvláště, když někteří kandidáti na pozice zahájili kampaň vzájemným okopáváním kotníků a hýžďového svalstva.

Sociální demokracii hrozí významná volební porážka. Ve volební kampani se nyní zdánlivě střetává stranická loajalita s osobními ambicemi. Důvěryhodnost s vypočítavostí a programové ukotvení s prázdnou rétorikou. Přitom je jasné, že i legitimní střet kandidátů bude v tomto období vykládán jako rozhádanost a boj o koryta.

To potom zastírá hlavní obsah voleb: jde tu o to, zdali pravice dostane celé české území na milost a nemilost. Zdali nevratně poškodí sociální soudržnost země a omezí její konkurenceschopnost škrty ve školství, infrastruktuře, regionech, zdravotnictví, péči o postižené atd. Zdali pravice škrtne občana ve prospěch úzké vrstvy nejbohatších a těch, kdo se těší na odpadky od jejího stolu.

Poděkování proto patří každému, kdo přijde k volbám a bude volit demokracii. Ne nutně jen tu sociální...

Nenechte se škrtnout!

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

neo napsal(a):

Krásný a potěšující nadpis.
30. 08. 2010 | 09:02

Vilém napsal(a):

Nesouhlasím s tvrzením, že ČSSD bojuje o zachování evropského sociálního státu. ČSSD byla první stranou, která zahájila účelovou likvidaci sociálních práv kvůli rozpočtovému vývoji, a co hůř, kvůli vyslovenému podplácení klientských skupin. Konkrétně v politice zaměstnanosti jste předvedli svinstva, která úplně otrávila atmosféru v naší společnosti a rozbila základní sociální síť. Vaše rozdrážděné klientské skupiny v té době předvedly takový stupeň heynismu, že ničím nezaostaly ani za nejprimitivnějšími projevy současného triumfalismu zbohatlíků z pravice. Vy jste skutečně čekali, že po takovém řádění se bude někdo rozplývat nad vaší obranou platů státních zaměstnanců, výzvami k solidaritě nebo návrhy na 13. důchody?
ČSSD vyčerpala svůj evoluční potenciál, dnes se jedná o zdiskreditovanou politickou zdechlinu plnou povalečů a demokratická levice se naopak musí od této mršiny co nejrychleji odpoutat a za tři roky vybudovat novou, seriózní stranu, protože s ČSSD by prohrála i ten zbytek sociálního státu, který po sobě socani nechali. Na Slovensku se SDL také vyčerpala a vznikl SMER, takže to půjde i tady. Přirozeně bez té politické galérky, která ČSSD pohřbila, tedy i bez Vás.
30. 08. 2010 | 09:21

vfischer napsal(a):

TAKZVANÁ SOCIÁLNÍ SOCIÁLNÍ SOUDRŽNOST - je už dávno nevratně poškozena - bez ohledu na to, který šašek momentálně kaučuje vaší provařenou partaj. Jste jen a jenom pouze jedna z mnohých gangsterských klik, které se na takzvaně dobytém území chovají úplně a přesně stejně jako všechny ostatní sebranky chamtivých mocichtivých zkorumpovaných a arogantních lupičů ! Kdybyste se aspoň nějak !! málo odlišovali od jiných mafií ve smyslu sociálních ohledů pro obyvatelstvo, nemuseli jste teď brečet krokodýlí slzy nad rozkradeným státem! Protože však máte, přesně tak jako všichni ostatní, jen plnou hubu nesplnitelných slibů a zcela odvařené paňáky typu Sobotka, Rath a spol. nečekejte že se voliči pohrnou. V gangsteristánu už, bohužel, není pro voliče místo.
30. 08. 2010 | 09:22

zdeněk napsal(a):

Neočekávám, že na kandidátce Vaší strany do komunálních voleb se neobjeví jména zasloužilých funkcionářů, kteří jako představitelé volených orgánů města ruku v ruce s obdobně smýšlejícími členy ODS již po tři volební období tunelují rozpočet našeho města cestou veřejných zakázek, víceprací na nich, přivydělávajíce si k tomuto placenými funkcemi ve správních radách městských firem. S účastí těchto osob na Vašich kandidátkách se dá počítat jako s konstantou, stejně, jako se dá počítat s tím, že Vaši kandidáti v případě vítězství zasednou k jednacímu stolu se svými přáteli z ODS a s těmito utvoří velkou koalici na radnici. Možná i překonají svůj vlastní rekord, jelikož po minulých volbách jim utvoření velké koalice trvalo rekordních 30 minut.
30. 08. 2010 | 09:28

poste.restante napsal(a):

Neo, probůh, nechte se vyšetřit a léčit, tohle už je obsese.

Vilém:
Snad máte pravdu, ale přesto pár upřesnění.

SDL na Slovensku jsou pouze přemalovaní komunisté. SMER se tváří a snad i postupně profiluje právě jako sociálně demokratická strana - má to i v názvu.

Sociální demokracie v ČR je strana s historickou tradicí.
Pravda, dostala se částečně do područí prospěchářů, ale má i jisté vnitřní sebezáchovné a snad i sebeočistné mechanismy.
Prozatím na levici nevidím jinou reálnou sílu, která by ji dokázala nahradit. Otázka tedy stojí, koho když ne ČSSD, chcete 3 roky budovat, aby nepadnul i zbytek sociálního státu?
30. 08. 2010 | 09:30

von kulak napsal(a):

Zaklínání se sociálním smírem a nezvratným poškozením sociální soudržnosti spolu s hypotézami o asociálnosti tuzemské pravice zcela nepochybně není to, co přinese ČSSD zpátky podporu a sympatie středového voliče, kterého ztratila poté, co u ní převládl papalášský příklon k normalizační politice Husákova gulášového socialismu 80tých let.

Jednoduše - vám se tuzemská pravice zdá asociální právě proto, že jste se přesunuli do levého extrému, který vám vyklidila tuzemská skomírající stalinistacká KSČM.
K tomu se dá dodat jenom jedno - nezdá se vám taky asociální levice v Maďarsku, kde už v roce 2008 faktickém krachu tamními socialisty řízené ekonomiky sami socialisté nastolovali trdé škrty a snižování platů a důchodů o desítky procent? Co Řecko? Tak se taky chová česká pravice asociálně? Nebo co Španělsko a Portugalsko? Tam snad škrtá v platech a sociálním systému Kalousek s Nečasem?
Pane Havle, buďte té dobroty a dejte si mokrý kapesník na hlavu a zkuste se zanmyslet, až vám klesne vaše stranická horečka, ano?
30. 08. 2010 | 09:31

David napsal(a):

...“Sociální demokracii hrozí významná volební porážka.“...

To si myslíte, že když to takto napíšete, že voliči se zaleknou a dají ze soucitu svůj hlas ČSSD?

Sociální demokracii ohrožují i takovéto sebemrskačské texty, které jsou jen praním špinavého prádla na veřejnosti.

Veřejnost by patrně více zajímalo v čem konkrétně by ČSSD řídila tento stát jinak, než to dělá vládní koalice.
30. 08. 2010 | 09:35

neo napsal(a):

poste.restante:

neni, proč?

Když se dva perou, třetí se směje. Čekám na rozpad ČSSD a rozdělení na další 2 strany. Pak tu buou Zemanovci, ČSSD Haškova a ČSSD Rathova krakenova... Navzájem si budou brát voliče a nakonec snad upadnou v zapomnění.
30. 08. 2010 | 09:38

Tencokida Hnuj napsal(a):

V komunálních volbách rozhodně ČSSD volit nebudu. Ani jinou lokální mafii.
(Teď vidím, že Zdeněk mé důvody rozvedl)

V senátních asi ano.
Ale jen kvůli počtům v Senátu.
30. 08. 2010 | 09:38

Ládik!!! napsal(a):

Vám to může být jedno, ne?
30. 08. 2010 | 09:42

poste.restante napsal(a):

neo

Chápu, že Váš ideální svět je ten, kde Issová provádí všechny úkony od přijímání potravy až po vytírání zadnice pouze pravicí.

Já dávám přednost tomu najíst se příborem, který využívá levou i pravou ruku.
Zkuste svět vidět barevnější a ne jen modrý, uleví se Vám.
30. 08. 2010 | 09:42

Levičák napsal(a):

Konečně napsal tento bloger ( J.Havel ) něco pravdivého a povzbuzujího. Jak se časy mění, ža pane Havle. Když si vzpomenu na važe články před volbamia provnám s tímto, hned je mi lépe.
30. 08. 2010 | 09:45

hanah napsal(a):

Havel

Píšete :
"Sociální demokracii hrozí významná volební porážka".

Jen abyste to, proboha, nezakřikl.
30. 08. 2010 | 09:53

neo napsal(a):

Poste. restante.

To se pletete.

Issová je mi ukradená. A k vytírání zadnice používám ruku levou, pravou dělám hodnotnější činnosti:)

Jinak svět modře opravdu nevidím, pokud narážíte na modrou barvu naší nejsilnější pravicové strany ODS.
30. 08. 2010 | 09:56

Lex napsal(a):

Ano, pane Havle, i já to vidím podobně jako Vilém a jako zdeněk.
Sociální demokracie prošustrovala svůj "kapitál". Ukázala, že z hlediska "osob a jejich obsazení" i z hlediska metod práce se prakticky ničím nelišila od partají opačného plitického spektra. Rozdíl byl jen v tom, co brilantně (nechtěně) v rozhovoru pro redaktora MfD sdělil nynější senátor Dryml - volně citováno - "My samozřejmě víme, že se ty zákony, ta pravidla nedodržují do důsledku, ale pro nás platí, že většina těch peněz se musí dostat těm, komu patří." Na rozdíl od pravice, kde platí že většina těch peněz (a majetků), raději všechny, se musí dostat jim.
Řekněte mi, kolik zde bylo voličů ČSSD skutečně "z přesvědčení"? Anebo to bylo tak, že ČSSD volili jako menší zlo? Ale přesto zlo, protože nebylo reálně koho jiného volit, aby hlasy nepropadly. To je příčina výsledku letošních voleb a vítězství TOP a VV. Jistě, jejich voliči jakmile "dostanou přes hubu", tj. poznají, koho, tedy jakou konkrétní politiku zvolili, budou příště volit jinak. A já, protože mi nikdo bulíky na nos nepověsí, jsem je nevolil a volit nebudu. Budu pořád ještě volit to "menší zlo". Jenže, jestli vaše partaj bude pokračovat ve stejných kolejích, jestli i nadále bude reálně "vlastněna" oněmi několika rozhodujícími firmami a jejími vlastníky a bude "tančit" jak oni pískají, pokud bude uzavírat velké koalice s pravicí cestou vašich a jejich kmotrů, pokud nepustí z úst struk vemene státní dojné krávy a toky nečistých peněz pro své špinavé příjmy i špinavé příjmy jednotlivých čelných představitelů, nebude jen v ohrožení, ale fakticky padne na tvář. Máte nejvyšší čas s tím něco udělat. Ne kosmetické změny formou výměny Jirky za toho nebo onoho, ale totální katarzi, přerod, očistu. A budete muset začít prakticky na zelené louce. S "menším zlem" budete muset přestat počítat. Budete muset lidem začít říkat pravdu a řídit se jí. Opustit populismus a přihlouplé sliby. Budete muset i v sociální oblasti najít novou politiku, ne politiku zavírání huby uplácením vrstvy, jejíž nemalou část představují skuteční parazité. Budete si muset vybrat mezi skutečně levicovou politikou, tj. politikou od pomyslného středu nalevo až po hodnoty, ve kterých se překrýváte s KSČM, a politkou kolaborace s pravicí a jejich orgány, kterou teď ordinuje Michal Hašek a další.
Je toho opravdu mnoho, co musíte udělat. Jinak vznikne nový subjekt nezatížený vašimi hříchy, a s novými lidmi. Možná by to bylo projednou dobře, pro demokratickou historii, kde sociální demokracie vždy hrála velmi důstojnou úlohu, špatně. Jste na tahu (šachovém, z "tahu" se rychle vraťte k práci).
30. 08. 2010 | 10:13

schlimbach napsal(a):

Pane Havel - je smutné, že vaše strana nenabízí alterativu stávajícího stavu, jen kritika bohužel nestačí. Činost vaší strany v současné době je prakticky neviditelná - koho tak chcete oslovit? Jediná naděje této společnosti je skutečně v tom, že vznikne nová strana, která dokáže sloučit pod sebe různá alternativní hnutí, sdružení a iniciativy. Od vás se již nedá čekat nic pozitivího, bohužel. Tato nová strana bude mít šanci sebrat vaše hlasy i hlasy KSČM a konečně bude moci odblokovat stávající marasmus. Jistě, záleží to od toho, jestli dokáže voliče oslovit - hlavně ty, kterým bylo zatím zatěžko přijít k volbám. Naděje tu ale je. ČSSD nemůže nikdo zničit, pohřbít - jedině sami členové ČSSD - pracujete na tom velice intenzivně, škoda.
30. 08. 2010 | 10:15

miro napsal(a):

Kdyby se chtělo, tak se regulérní souboj stihnout dal, ale to by se museli ti, kteří to z způsobili na sebou zamyslet a odejít. Pokud tak neučiní, tak aní jarní sněm nic k lepšímu nevyřeší. Pane Havel vy to dobře víte ,ale naznačujete to jen opatrně.
30. 08. 2010 | 10:22

poste.restante napsal(a):

neo

"Modré vidění" používám jako zkratku pro "jedině pravé" vidění světa. Máte pravdu, že je to v podstatě zkratka, která dnes trochu ztrácí na významu, s poklesem ODS.

Jenže třeba u TOPky zatím nevím, jakou barvu jí přiřadit - chameléonovou? To zní divně.

Jinak mi jde spíš o to, zda je opravdu podle Vás ideální takový svět kde vládnou pouze pravicové principy?
Protože jinak nám tu na levici kromě ČSSD zbává jen KSČM a to tedy nevím, zda je lepší.
30. 08. 2010 | 10:22

bape napsal(a):

Pane Havle

Před volbami plané sliby, po volbách /"vyhraných"/ udělal jediný Paroubek úkrok správným směrem. Měli to udělat všichni, kteří ho podporovali svojí loajalitou, jak to řekl Foldyna. A protože zůstali staré tváře, zůstalo stejné myšlení a styl politiky. Neodstřihli jstze se, zůstáváte nedůvěryhodní, žel. Takto vás převálcuje Bobošíková s Volfovou, a právem!!!!!
30. 08. 2010 | 10:27

claudius napsal(a):

Jen bych připomenul,že o viditelnosti jakéhokoli subjektu rozhodují nyní média.Prostý existenční strach novinářů způsobí,že socdem budou ještě více ostrakizovat.Vysoké platy,hypotéky,pražské náklady..to vše bude novináře držet u establishmentu a přitom náklady tisku klesají a se škrty ještě dále poklesnou.Škrtat se budou proto i personální náklady médií.
30. 08. 2010 | 10:28

neo napsal(a):

poste.restante :

Ideální svět není. jinak je mi vcelku jedno kdo vládne. Ty pravicové principy mi pouze více vyhovují. Ale vždycky je to nakonec na mě. Ani Paroubek, ani Topolánek, Nečas, Škromach nebo jinej vyžranej politik za mě dělat nebude.
30. 08. 2010 | 10:29

bape napsal(a):

pardon:....zůstaly /tváře/
30. 08. 2010 | 10:29

poste.restante napsal(a):

Lex
To, co popisujete nazývám já "soustředěním se na technologii moci".

Od pravice tak nějak očekávám technokratický přístup, soustředění na moc a prachy.

U levice bych rád viděl také trochu idejí, myšlenek.
Jenže ČSSD se ideově "vyprázdnila".
Zbyly jen sliby důchodů ze zisků ČEZ.

Přesto je zde i prostor pro voliče, vybírající menší zlo.
Jen jim někdo musí říci:
"Podívejte, čekají nás úspory a bolestivé časy. Ale s námi Vás to bude bolet podstatně míň, nežli s pravicí."
A tohle ČSSD nedokázala. Proto je tam, kde je.
30. 08. 2010 | 10:30

Da.Rock napsal(a):

Za současné situace je nanejvýš nutné, aby ČSSD měla konečně právoplatného předsedu. Ten musí být razantní, ale přitom korektní. Žádný nový politický styl nenastal, pravice prostě válcuje opozici a ta se tomu musí přizpůsobit. Nošení dárků premiérovi není tím správným způsobem. Je třeba jít vládě po krku - jak říkal Zeman. Je třeba neustále upozorňovat na její špatné kroky. Je třeba lidem vysvětlovat skutečný záměr líbivých kroků Bakalovy koalice. Například to, že reforma důchodů znamená jejich privatizaci a pak mohou lidé zapomenout nejen na třináctý důchod, ale taky možná i na všechny ostatní.
30. 08. 2010 | 10:31

bape napsal(a):

neo

....ale ti vyžraní a vyčůraní politici vytváří rámec, nebo svěrací kazajku pro ty, co musí pracovat a jimž zbývá méně a méně na onen standard.....proto není jedno, jaká garnitura vládne.
30. 08. 2010 | 10:33

Tencokida Hnuj napsal(a):

http://zpravy.kurzy.cz/2410...

http://zpravy.kurzy.cz/2410...

Řecko alá ČEZko.

Jakpak tenkrát hlasoval pan Havel ?

Lex
Obávám se, že brečíte na nesprávném hrobě.

http://www.nasipolitici.cz/...

Typický mnohoobročník. Odborník na vše. Na létání, banky, telekomunikace...
Nyní eurocestovatel a šprýmař . Vše na účet daňových poplatníků.

Škoda neuronů.
30. 08. 2010 | 10:34

poste.restante napsal(a):

neo
Ale no tak to si snad nemusíme vysvětlovat, že ideál je reálně nedosažitelný. :-)

Jinak souhlasím, že nejlepší pro občana je, když se vlastně ani nemusí starat o to, kdo právě vládne.

Já jen, že tak jásáte při představě, že jde socdem do kytek...
30. 08. 2010 | 10:35

Ládik!!! napsal(a):

Sociální demokracie by získala na důvěryhodnosti, kdyby její předsednictvo vystupovalo na veřejnosti v teplákách. Mohly by mít i lesk na zadcích.
30. 08. 2010 | 10:50

Pacík napsal(a):

Přeměna ČEZkého Čechistánu v Českou republiku již nemůže proběhnout u volebních uren, ale na ulicích. Pokud by volby mohly něco změnit, dávno by je zrušili (Nápis v jednom pražském podchodu.).
30. 08. 2010 | 10:51

Sladký napsal(a):

Ostatně soudím,že JAKÁKOLI opozice proti JEDINĚ SPRÁVNÉMU názoru musí být zničena!
30. 08. 2010 | 10:59

TomasB napsal(a):

To je pěkné, to je pěkné... Víte pane Havle, to máte těžké. Vyberu si z vašeho textu jen jednotlivost - opíráte se do nekompetentních ministrů současné vládní koalice a člověk při pohledu na počínání takového pana Johna musí souhlasit. Vy jste ale na téže ministerstvo dostali jistého pana Grosse, vzpomínáte? Toho Grosse, kterého jste pak udělali premiérem a o pár let později se ten chlapík stal nejúspěšnějším investorem všech dob... Jak píše kdosi v příspěvku výše - vy jste absolutně provařená partaj.

Sociální demokracie je v rozkladu ne proto, že "pravice" vyhrála volby, ale proto, že Paroubek vsadil celou ČSSD na jedinou kartu - na spolupráci s komunisty. A to prostě nevyšlo a jak se zdá, nikdy už to ani nevyjde. Tím jste se sami porazili K.O. Jste nepoužitelní a nekoalovatelní. Když vám ležela moc u nohou a stačilo ji jen zvednout, Paroubek váhal. Vy jste tak dlouho čekali na tu "nejlepší" příležitost, až jste to celé pro...
30. 08. 2010 | 11:10

Huš napsal(a):

česká pravice je daleko horší než ostatní evropské pravicové strany.česká levice je proto ta nejušlechtilejší a český volič ten nejhloupější s masochistickými sklony a ve vleku úzké skupinky těch nejbohatších.o jáká hrůza.
30. 08. 2010 | 11:10

honza napsal(a):

Ukázalo se, že politika hospodářská ČSSD - tedy i vaše "dítě" populismus, sliby a život na dluh - lidi zklamala. S počítali vám to a doufám, že trend bude pokračovat.
Jehnou před časem jste mne nazval hloupým Honzou z pohádky, bohudík se ukázalo, že to vše bylo spíš Jiříkovo vidění. Ten váš zástup za Paroubkem lidi dostatečně odradil a neobměněná skvadra odrazuje díky Bohu dál..
30. 08. 2010 | 11:20

00 napsal(a):

Nejdřív doma, teď už i v EU

http://zahranicni.ihned.cz/...

pěkně se vám to sype, pěkně to vedete do...

Jo a šetříme, šetříme, docente:
"Evropané v průzkumu také odpovídali na otázku, zda souhlasí s tím, že úsporná opatření na snížení schodků veřejných rozpočtů a veřejných dluhů není možné odkládat. S tímto tvrzením souhlasí 74 procent Evropanů, přičemž v ČR to bylo 80 procent, což je šesté nejvyšší číslo v EU."
30. 08. 2010 | 11:21

Vasan napsal(a):

Pane docente i hnůj vypadá pěkně, když jej uhlédně zabalíte. Takže já říkám, přesvědčit pana Śvejnara, pana Hořejšího, pana Zeleného prostě lidi, kteří jsou úspěšní, na nichž žádný hnůj dosud nepřistál a ty musíte dostat do strany, ba co víc do jejího čela, pak věřím, že je naděje pro tuto zemi i pro sociální demokracii.

A jestli si myslíte, že voliči půjdou za Sobotkou, nepůjdou, Sobotka je nevýrazný velitel, který dovede soc.dem tak max k 15%, Hašek o jeho znalostech a kvalifikaci by také jeden pochyboval, tito dva pánové nejsou nositeli vizí budoucnosti, pro mě nevolitelní, David Rath je alespoň nositelem vizí i když taky nevolitelných vizí. Takže nevím, nevím. S tím co máte to moc nevidím, nejlíp mi z toho ještě vycházíte Vy, sem tam nějaký vtípek, trocha té odborné znalosti u vás taky je, nepřemýšlel jste o tom to zkusit?
30. 08. 2010 | 11:24

martin napsal(a):

Konečně někdo rozumný kdo pochopil že z ČSSD to jde z kopce a svádění to na někoho jiného nepomůže (tak jak to každou chvíli píše uražený Paroubek)

Bylo by dobré se zamyslet jestli je moudré aby kandidovalo za ČSSD tolik současných hejtmanů do Senátu, kteří by pak budou sedět na dvou židlích. Jak to bude slučitelné se sociálním cítěním lidí volící ČSSD, když tito lidé budou pobírat dva platy a mluvit o potřebě víc peněz pro potřebné? A vytažení takových recyklátů jako je Špidla, to nemají v ČSSD žádné osobnosti?
30. 08. 2010 | 11:30

00 napsal(a):

Ale hlavně nešetřte na náhradách, ty koukejte pořádně vyúčtovat!
30. 08. 2010 | 11:39

duroy napsal(a):

Česká politika šlape vodu dál.Nejprve stále více zmatečná,samojediná KSČ.Okolo samé naděje jak se soubojem dvou stran vše bude zvedat.A pocit z toho je spíše,že na bobu,který jede stále dolů vepředu sedí ODS,a vzadu ČSSD.A může bobová dráha nabídnout něco jiného? Autore,přemýšlejte s námi všemi,co je pro českou politiku "bobovou drahou"?
30. 08. 2010 | 11:48

hoven napsal(a):

čssd vyhraje příští volby. o tom není pochyb, stačí dělat to jediné, co umí, slibovat blbejm. socani se nemusí vubec snažit, ty kroky, který bude muset tahle vláda udělat, budou tak nepopulární, že socani mají příští volby v kapse. neska sem si přečet, že nečas navrhuje výpověď bez udání důvodu. pořád tomu ještě nevěřim, ale jestli to je pravda, tak ODS dopadne jako zelení.
30. 08. 2010 | 11:54

Pípa napsal(a):

Většina diskutujících vyčítá ČSSD neexistenci sociálně demokratického programu pro současnost a budoucnost tohoto státu. Kolik z nich si ale přečetlo program této strany před volbami nebo vyslechlo agitující politiky? Nikdo. Jsem o tom přesvědčen. Soudím i podle sebe. Všichni se spolehli na televizi a noviny, kde byli prachsprostě zmanipulováni využitím metod útoku na nízké pudy a podvědomí. Ve volbách se potvrdilo, že se hováme jak stádo ovcí, resp hyen skvrnitých, to podle situace. Pan autor blogu se tedy snaží poučit a začíná s taktikou útoku na nízké pudy našeho stáda. Dnes to byl poměrně slabý pokus zapůsobit na ochranitelský pud. Jen tak dál.
30. 08. 2010 | 11:56

Tencokida Hnuj napsal(a):

Pípa
Já si podrobně přečetl program VV.
No a co ?
30. 08. 2010 | 11:57

JC napsal(a):

"Vláda je ve fázi příjemných slibů a na účtování je brzy. Mluví o škrtech, protože to lidé rádi slyší,"

Kolik jste si dal ráno panáků, než jste tohle napsal ?
30. 08. 2010 | 11:57

BM napsal(a):

Pane Havle, zapomněl jste, že jste byl jedním ze spolutvůrců katastrofálního socialistického "hospodaření" soc-dem vlády. Píšete o nekompetentnosti ministrů vlády současné, ale zapomněl jste vzpomenout své kolegy, např. pány
Špidlu, Sobotku, Emmerovou, Škromacha, Haška, Tvrdíka, Palase, Mládka či makabrózní figurky Zaorálka, Ratha, Paroubka, Grosse a Jandáka, vedle nichž vypadají John či Bárta jako géniové. Zapomněl jste, že jste vystupoval jako ekonomický expert ČSSD a podílel se na plánech nereálného ekonomického a sociálního programu ČSSD po volbách.
30. 08. 2010 | 11:58

jo napsal(a):

Určitě nám zaručené převolební průzkumy poreferují o obrovském úspěchu čssd v nadcházejících volbách. Samozřejmě aby lidi zůstali sedět doma a poslušné opilé pravicové ovce měli účast 100%.
30. 08. 2010 | 12:02

narvikk napsal(a):

Ze slov "sociální stát" a "sociální soudržnost" se stávají stejně vyprázdněné floskule, jako se za komunistů používalo npř. chozrasčot nebo perestrojka. (Vy ještě pamatujete co to bylo pane Havle, že?) Jsou to jen politické termíny, ketré jsou naprosto bezobsažné. Jen mi například někdo vysvětlete, co že to je ten sociální stát a kde ve světě funguje?? Každý si pod tím představí, něco úplně jiného...
30. 08. 2010 | 12:10

jo napsal(a):

BM
vyřid soudruhům z odstopvv, že zemi zadlužuje jen levice. Pravice zatím pouhých 230mld ročně.
30. 08. 2010 | 12:11

TomasB napsal(a):

TO: Hoven

Víte, ale vždyť ČSSD vyhrála volby. Tak v čem je problém? Problém je v tom, že socani vsadili na jeden jediný model vládnutí - na koalici s komunisty. A pro tuhle variantu prostě nedostali tolik hlasů, kolik potřebovali. A protože neměli v záloze žádný plán "B". jsou dneska tam, kde jsou. Socialistům nestačí "slibovat blbejm". Pokud chtějí vládnout, pak musí počítat s nějakou formou středolevé koalice - to znamená neotrávit střední třídu. A to prostě s Paroubkem a Rathem nepůjde.

Výpoděď bez udání důvodu a další levicové strašáky prostě na získání vlády stačit socialistům nebudou.
30. 08. 2010 | 12:12

Kamil napsal(a):

Pane Havel
kdaždé společenství lidí vytěsní jedince, jejichž krédo je, že dluhy se neplatí!
Hezký den.
30. 08. 2010 | 12:18

neo napsal(a):

TomasB:

no nevim. Výpověď bez udání důvodu je pro socany větší strašák než 30 korun a socialisti s 30tikačkou dokázali skoro divy.
30. 08. 2010 | 12:20

JC napsal(a):

jo,
Dokáži si představit, že socan by zatínal 350 mld ročně.
Dokáži si představit, že byste to omlouvatl krizí za kterou může Bush, Topolánek a Langer.
30. 08. 2010 | 12:20

frantisek z Asisi napsal(a):

Pane Havle,co dělalo slavné předsednictvo,když nedokázalo vyvrátit na podzim chybné rozhodnutí Paroubka,nejít do podzimních předčasných voleb!
Kdo tím poskytl půl roku čas TOPCE a Véčkařům aby si za tu dobu vytvořily organizační strukturu a za pomoci pravicových médií spustit kampaň proti Paroubkovi,strašit Řeckem.Nedokázali jste vyvrátit vyložené lži o hrozicím bankrotu,ukázat že to co se děje v Řecku nám absolutně nehrozí.Čili jste se sami připravily o vítězství,které by ČSSD v podzimních volbách bylo zcela jisté.
Teď vám nezbývá nic jiného,než přesvědčit voliče,aby volili levicové senátory,protože levicový senát může být hrazi proti pravici a vracet pravicové sněmovně antisociální zákony,rozpočet na příští rok,pokud tam nebude zvýšení daně pro horních 10000.Možnosti senátu jsou velké a pokud si tam pravice udrží většinu,tak je všechno ztracený.
Výhodou je,že CSSD neobhajuje žádný mandát,kdežto ODS 19.
30. 08. 2010 | 12:23

Pípa napsal(a):

TCKH,
a bylo tam něco o programu ČSSD?
30. 08. 2010 | 12:23

hoven napsal(a):

tomas,
socani de fakto jinou variantu nemají než vládu s komunistama. každá středolevá koalice je pro socany likvidační a zarověn největší dobrodinní pro komunisty. z tehle pasti se socani nedostanou, všichni se těšili, že komunistati vychcípají, ale to byl špatný usudek.
30. 08. 2010 | 12:23

vojnov napsal(a):

JC: zadne panaky netreba. vlada mele pantem, jak se bude setrit. jeste neusetrila ani floka a tak to nikoho nebolelo. televize na nas sype oslavne salvy. a tak tomu mnozi chudi duchem, jako treba Hoven, veri.

PS: a NIKDO uz Kalouskovi nepripomina, ze je diletant, kdyz v dobe rustu rozpustil statni rezervy (80mld) a pak pripravil rozpocet na 4% rust za svetove krize. ted je to odbornik a reformator... kam se pritom hrabe Sobotka...
30. 08. 2010 | 12:24

Roman napsal(a):

Ano, jediná šance pro ČSSD je, že v jejím čele stane Jaroslav Foldyna a vymete ten nesocdemáckej sajrajt se vším všudy... Ale to je utopie. Takže dojde k rozdělení strany, což je možná dlouhodobě jen dobře pro levici jako celek - protože ČSSD v praxi není levicová strana.
Pan Havel je inteligentní a sympatický pán, ale bohužel nijak nevybočuje z onoho nudného většinového středového bahna, které ovládlo tuto partaj a které čím dál tím víc (tzv. státotvorně) ovládá a ničí i potenciál KSČM...
30. 08. 2010 | 12:24

slavwin napsal(a):

Můj osobní názor sociální demokracie šla nahoru, když něco naznačovala, ale bohužel neťala. Buď ty náznaky byly tak radikální až se jich sama zlekla. Zeman a tepláky. Dostat do tepláku jen vlastního ministra, nedovedu posoudit. Ta společnost stojí na tom že bývalý podvodník vekslák začal točit buď tuneloval. Lidé umí pochopit že peníze umí dělat peníze, ale že to umí i ty získané podvodem, to už chceme po lidech moc. V italii takové prachy chrání mafie, my už ji tu máme a přitom máme z ní hrůzu.
30. 08. 2010 | 12:25

mad sheep napsal(a):

To nam pan Havel chce naznacit, ze pokud by o omezeni imunity usilovala vlada CSSD, tak by to uz nebyli, cituji: "političtí recykláti, kteri ji dvacet let chránili".

To nam pan Havel chce naznacit, ze pokud by o zadaneni poslaneckych nahrad usilovala vlada CSSD, tak by to uz nebyli, cituji: "Korupčníci bojují s korupcí."

Pokud pise timto zpusobem, tak neni treba se jeho vyplodum vice venovat.
30. 08. 2010 | 12:28

dotaz napsal(a):

Zatím se ČSSD nesrovnala s Altnerem. Penále je obrovské a pokud připočítám dluhy po Paroupkovi, tak vám seberou věřitelé Lidový dům. Kam půjdete potom bydlet? Jinak nadpis článku mě potěšil, protože to samé co s bývalým majetkem ČSSD, děláte s republikou.
30. 08. 2010 | 12:33

slavwin napsal(a):

Radek zabodoval odhodláním ji poslat do háje nebo tepláku, Kovářová ji očividně sloužila, Pospíšil něco mele pantem, někteří myslí že je v náboru a někteří už vědí že tam je. Myslím tím výplatní listinu mafie.
30. 08. 2010 | 12:34

Vico napsal(a):

118.si asi teprve pořádně uvědomuje, že může opravdu skoro všechno. "Kozel zahradníkem" Drábek vystrašil Pučmidráta svým flexibilním snem, ale výchovný záhlavec dostal ze zcela nečekané strany. Od pana Čistého.

Kde je výpověď bez udání důvodu Drábek? Hm?! A flák přes příliš lidsko-právní hubu ministra Drábka.

Chystaná flexibilita udělá z Pučmidráta posakující jojo.

Pokud jde o sen hanah a spol/už, aby ta levice šla do kytek/, mne pobavil před pár dny jeden nick, který napsal, že samozřejmě proti alternativě k pravici nic nemá. Tou alternativou by měla být "nelevicová levice".

Pučmidrát potřebuje mít alespoň iluzi výběru . buď pravici nebo nelevicovou levici.

Hejtman Hašek a "toskánec" Urban přichází tomuto přání v ústrety.

Urban přinesl na palubu jachty v Monte Argentariu krabici s pizzou a Hašek pro změnu přišel k panu Čistému s dárkovým košem.

Pučmidrát ještě nikdy nešel do volební místnosti, když se volilo do Senátu. Proč by tak měl dělat nyní, zvláště, když Bernard bude točit pívo zadarmo.

Pívo zadarmo, taková šance se dvakrát opakovat nebude.

Na podzim bude domalováno.

p.s.Jde pouze o střednědobou předpověď. Někdy se i Honsová splete :-)
30. 08. 2010 | 12:36

Daren napsal(a):

Ad poste.restante a Lex: ačkoliv to, co píšete, je rozumné, co se týče názoru na očistu socdem, nesouhlasím s vámi. Myslím, že problém je jinde. Přijde mi, že v české společnosti (jelikož jsem cizinec, dlouhodobě žijící v ČR, dovolím si užívat tenhle pojem) je na jednu stranu zakořeněno vnímání politiky jako "svinstva", na druhou stranu je oblíbeným tématem k hovoru a každý hospodský štamgast přesně ví, co by udělal na místě "těch pitomců nahoře". Jenže nikdo se netrápí otázkou, jaký by měl být správný volič, aby dokázal vybrat stranu, která bude reprezentovat jeho zájmy! Měl by například disponovat nějakou minimální právní gramotností (aby nenaletěl různým Smlouvám s občany) a nějakým prahem odolnosti vůči mediálním manipulacím (například nebrat noviny a "nezávislou novinařinu" tak úplně vážně). To "uplácení nízkých vrstev", agresivní kampaně a podobně nevzniká samo od sebe, to je prostě reakce na poptávku společnosti po takových věcech. A ta poptávka tady je - stačí se podívat, kolik lidí přilákala vajičkiáda, kolik lidí se přímo vyžívá v Zeleném Raoulovi (a nejsou to ani zdaleka jen ti pod dvacet), nebo i na diskuze tady na Aktuálně - mnoho diskutérů nevynechá žádnou možnost "natřít to" Hořejšímu, Havlovi, Paroubkovi...i kdyby měli stokrát pravdu. Názor oponenta nikoho nezajímá (to platí jak pro zaryté pravičáky, tak pro zaryté levičáky). Co potom chcete po politicích, kteří, byť by měli sebelepší úmysly, musejí především vyhrát volby? Budou se orientovat na většinu. Budou-li jiní voliči, budou jiní i politici. Do té doby nejlepší, v co můžeme doufat, je výměna kádrů. Ale ti noví budou bojovat stejnými metodami.
30. 08. 2010 | 12:38

TomasB napsal(a):

TO: neo

Těch lidí, kteří budou volit socialisty je prostě určitá množina. Jak je ta množnina velká, ukázaly poslední volby. Tam socani dosáhli maximum, jaké mohou získat při stylu politiky ala Paroubek. A nestačilo to ani náhodou.

Když nebude "výpověď" najdou něco jiného, na tom nesejde. Podstatné je, že nyní potřebují vedle "blbců" i pár procent těch, kteří se zeptají: "A co to vlastně přesně znamená ta výpověď bez udání důvodu?"

Problém socialistů jsou komunisté. Paroubek vzal komunistům maximum které mohl. Komunisté už budou dál pořád ztrácet voliče (odúmrť) a pokud prostě socani nezískají kolem 32+% a komunisti kolem 15+% tak bude to, co si říká v ČR "levice", do smrti v opozici. Když socialisti "změknou" víc doprava, komunisté o pár procent posílí. Když ale socani "přitvrdí" směrem doleva (to už ale fakt nevím jak), žádné další hlasy nalevo už nezískají - není kde brát. Jediná cesta pro socialisty je tedy napravo - k jakémusi "smíření". Jiná cesta pro ně do vlády, zdá se, nevede. Tedy pokud nepočítám s variantou, že se rozpadne KSČM :-)
30. 08. 2010 | 12:45

Tencokida Hnuj napsal(a):

Pípa
Já chtěl jen sděliti, že po volbách prográmek si můžete strčit tak akorát do ....

Daren
A do čeho se pak budeme strefovat ? Až zde budou takoví politici, jako jsme my ? :))

Ano, je to prohra systému vzdělávání a důkaz, že ty obrovské granty na kulturu jsou vyhazováním peněz z oken.
Ale dav to má rád. Miluje iluze a hry.

Mějte se.
30. 08. 2010 | 12:52

Franta napsal(a):

Máte pravdu pane Havle, ale nejenom tímto. Sociální demokracie si škodí také tím, že nechává kandidovat v Praze 5 jakéhosi podivného konkursního správce Lachnita a s jeho vyškrtnutou (vykroužkovanou exposlankyní) Kalábkovou, kteří se se oba významnou měrou podíleli na udržení Jančíka (starosta pěkně profláknutý v Praze 5 za ODS) u kormidla. S tímto materiálem nemá sociální demokracie co nabídnout, leda tak konkurs...Fuj..
30. 08. 2010 | 12:53

TomasB napsal(a):

TO: Hoven

Středolevá koalice je pro socany nutnost. Není jiné volby. Určitě nebude likvidační, proč by měla? To se nám tak jeví jen z dnešního pohledu. Před rokem byli snad všichni v téhle zemi přesvědčeni, že příštím premiérem ČR bude Paroubek - a kde je dneska...

Ve středolevé koalici tady socani vládli dvě volební období = Zeman, Špidla, Gross, Paroubek - pamatujete? Pak socani vsadili na Paroubka a - první volby byl "skoropremiérem" a do vlády usedl Topolánek po těch druhých je premiérem Nečas. Nevěřím, že by socani byli až takoví idioti a zkusili ten samý model ještě do třetice. Nebo jo?
30. 08. 2010 | 12:57

jo napsal(a):

JC

Otázka dne nestojí na tom, co si dokážeš představit. Pravice zadlužuje 200mld ročně a rozhodně za to nemůže jen vymyšlená "krize".
30. 08. 2010 | 12:57

t... napsal(a):

"Poděkování proto patří každému, kdo přijde k volbám a bude volit demokracii." Jiří Havel

„ Tož demokracii bychom už měli, teď ještě nějaké ty demokraty.” T. G. Masaryk

Politická situace se od doby Masarykova výroku, ve smyslu výroku, moc nezměnila. Hlavní a skoro jediná změna je v tom, že T. G. Masaryk už nežije.
30. 08. 2010 | 13:00

Olda napsal(a):

ČSSD je stranou bez jakékoliv vize, bez kloudného, programu, bez předsedy, bez peněz a hlavně v katastrofálním dluhu, její členové bez valné fantazie a snahy něčeho dosáhnout. Můžete mi říct jeden jediný důvod proč tuhle bandu zoufalců volit?
30. 08. 2010 | 13:01

Klausomária napsal(a):

Modrudý Jiří Havel, zkouší, kde by uspěl. Třeba v nadbíhání neča-
sovsko-klausovským "diktátůrkům" a znalcům všeho! Už je trapný svými kritickými "projevy"!
Dostane "volajaké prémie" d ka-
stelána?
30. 08. 2010 | 13:03

Sladký napsal(a):

Bez sociálního státu kapitalismus nemůže fungovat.Alespoň ne ve své demokratické podobě.
30. 08. 2010 | 13:03

Tencokida Hnuj napsal(a):

TomasB
Nevíte jaké bude počasí na Krétě 16.9. v 17.00 ?
Díky.
30. 08. 2010 | 13:06

Compar napsal(a):

Pro voliče je zásadní s čím spojují vedoucího politika určité strany.
tak např. KSČ v letech její vlády 1946-1990 spojovali s osobou Klementa Gottwalda,o němž věděli:

do r.1918 :legionář
1921 a dále: redaktor časopisu "Pravda chudoby" na Slovensku
1929 :zvolen předsedou na sjezdu KSČ, kde hlásá heslo "bolševizace strany".
Jako poslanec československého parlamentu v parlamentu hovořil "že se jezdíme učit do Moskvy jak zakroutit buržoasii krkem"
r.1936 říká:"U Madridu se bojuje za Prahu"
r.1946 po návratu z válečného exilu v Moskvě je předsedou první poválečné vlády Košického vládního programu
r.1948 odhaluje demisi zrádných ministrů ve své vládě a hovoří k dělníkům-lidovým milicím na Staroměstském náměstí
Po Únoru 1948 stihne ještě akt znárodnění,sloučit spolu s Z.Fierlingerem KSČ s ČSSD v jednu stranu-KSČ,pohřeb Stalina.Na pohřbu své matky nebyl,když ještěžil..

Méně známo je např.že jeho manželka,povoláním číšnice, byla souzena za první republiky pro krádež.Že jeho dcera si vzala prvorepublikového advokáta,pozdějšího ministra obrany.Že lidé,kteří se s ním osobně neměli rádi,byli poraveni:Spisovatel Vl.Vančura nacisty,jím vyloučený ze strany komunista (žijící déle v SSR za první republiky) Mlčoch-lidovým soudem za kolaboraci s nacismem r.1946,Milada Horáková -v padesátých létech

Ale čím je znám J. Havel:

do r.1990 člen KSČ a pracovník ústavu marxismu- lenismu,který obhajuje Stalinovu formulaci základního ekonomického zákona
Od r.1998 vedoucí fondu národního majetku-řídí opak znárodnění-privatizaci
Později :europoslanec Evropského parlamentu za ČSSD

Pane autore,většina Čechů ty osobní věci o Gottwaldovi nezná,ale zná tu první část-s čím ho spojují na veřejnosti.Opravdu si myslíte,že když lidé srovnávají Vás s Gottwaldem,jen tím co jsem zde popsal (a více ani méně velká většina o vás dvou nic neví),že máte možnost být přínosem ve volbách pro ČSSD.
Že ČSSD může dlouhodobě být u vlády?
S CV vašich politiků a hesly,která nějak nejdou dohromady a téměř nikomu nic výrazného o vás všech tam neříkají? Co jste zač,kam jdete?
Nejste jednou to,po druhé jinak,potřetí čert víc zač,co a proč?
Strana k vítězství potřebuje lidem srozumitelný,jasný,jednoznačný,proveditelný program.Voliči hodnotí smysl politiky.
30. 08. 2010 | 13:09

TomasB napsal(a):

TO: Tencokida Hnuj

24 stupňů, slunečno, na jižním pobřeží možná o stupeň víc. Teplota moře kolem 24 stupňů.
30. 08. 2010 | 13:11

poste.restante napsal(a):

Olda
Můžete mi říct jeden jediný důvod proč tuhle bandu zoufalců volit?

Žeby mozek?

Třeba uvažování, že výpověď bez udání důvodů, anebo privatizace důchodového systému není pro mne?
30. 08. 2010 | 13:14

max napsal(a):

Docente, kandidujou na toho předsedu! Voni sou hlava votevřená...!
30. 08. 2010 | 13:15

TomasB napsal(a):

TO: poste.restante

Můžete nám sem prosím napsat, jak se konkrétně liší dopady "výpovědi bez udání důvodu" od současné právní úpravy? Jaké konkrétní změny "výpověď bez udání důvodu" přinese zaměstnancům a co znamená v kontextu celé ekonomiky?

Děkuji předem za vysvětlení
30. 08. 2010 | 13:20

Slalome napsal(a):

Jak chce ČSSD bodovat ve senátních podzimních volbách, když to vypadá, že její předseda se po vyhraných parlamentních volbách zastřelil?
30. 08. 2010 | 13:25

poste.restante napsal(a):

Daren

Problém podbízení se k populismu tady bude u politických stran tak dlouho, dokud tu budou voliči, kteří si raději zapnou v TV "Talentmánii nebo Vyvolené", nežli dokument na Dvojce. Tedy vždy.

Jenže jak ukázaly několikery volby, vyhrává
a) ten, kdo dokáže lidi více vyděsit - viz. "řecký scénář"
b) ten, kdo dokáže ukázat, že ti druzí jsou ještě větší hnusáci, blbci atd, nežli my

(Perfektní byl film o amerických poradcích ve volbách v Rusku - název si teď nevzpomenu.)

K tomu je ovšem potřeba započíst nemalou skupinu, která sice zírá večer na Novu, ale šedé buňky mozkové jí ještě zcela nezakrněly. Vzhledem k častým vyrovnaným výsledkům voleb u nás je tato skupina často klíčová.

Právě zde je, podle mne, potřeba hledat příčinu "nevýhry" ČSSD.

Prostě ČSSD nedokázala nabídnout odpověď těm, kteří se ptali: "A jak teda zaplatíte tu Kalouskovu složenku?"
30. 08. 2010 | 13:26

Compar napsal(a):

dodatečně výše u mne je třeba opravit:

na :popraveni
na :déle v SSSR
30. 08. 2010 | 13:28

jo napsal(a):

TomasB

Až tě někdo vyhodí a nebude k tomu mít důvod, poznáš co to bude znamenat v kontextu celé ekonomiky a hlavně té tvojí.
30. 08. 2010 | 13:28

saša napsal(a):

Když to tu čtu, je mi jasné, proč jsme tam, kde jsme! To je vážně hrůza, lidi kam jste dali rozum_!
30. 08. 2010 | 13:32

Zdeněk Brom napsal(a):

Ano, ČSSD hrozí porážka a možná i rozpad. Není se ale čemu divit.

V celém blogu zaznívá jen pláč a obavy.Zaznít by ale měly myšlenky a vize. Před volbami jste byl stínovým ministrem školství, ale nedal jste dohromady kloudnou představu školství pod vedením ČSSD. V podstatě jste o tomto resortu nevěděl nic. Po volbách jste nás obšťastnil blogem s vtipy.....Koho to má oslovit?

Nakonec i zde v debatě zaznívají věcné a přesné připomínky, které by stály za zvážení Lex, zdeněk, poste-restante a mnozí další. V mnohém mohu tentokrát souhlasit i s Vilémem. Nestojí Vám ale ani za reakci.

Co tedy chcete? Doufáte zase ve vzdorovolbu, která Vám vyhrála kraje?

Za sebe mohu napsat jediné - ČSSD potřebuje především pracovité lidi, kteří představu o skutečné levicové politice.
30. 08. 2010 | 13:32

Jirka z Chrudimi napsal(a):

Vyčerpali jste svůj potenciál. Po tak drahé kampani připomínající závodníka pádícího k cílové pásce. Ten závodník má ovšem zavázané oči a strhující povyk tribun je ve skutečností jen kvílením Hartlů a jiných poskoků. Pak si sundají z očí šátky a vidí, jak dopadli. Sebevědomí v hajzlu, poštěkávání ratlíků a hádky krakenů jsou předzvěstí rozpadu strany.
30. 08. 2010 | 13:39

irinek napsal(a):

Naprostý souhlas s Lex-em v 10:13 . Jinak ta partaj opravdu padne na ústa a už se nikdy nezvedne, což by pro tuto zem obecně nebylo právě nejlepší.
30. 08. 2010 | 13:39

TomasB napsal(a):

TO: jo

Upřímně si neumím představit, že by mne někdo vyhodil z práce aniž by pro to měl důvod :-) Představujete si to zřejmě tak, že se ředitel po obědě někdy mezi moučníkem a kávou rozhodne propustit několik lidí:-) a když se ho zeptají proč, odpoví: "Nevím, jen tak, žádný důvod nemám..."

Jinak když už mi tykáš, ty vole, tak vo mojí ekonomiku se nestarej, protože mne nikdo z práce vyhodit nemůže - nejsem zaměstnanec...
30. 08. 2010 | 13:43

Koho volit? napsal(a):

Rath by si měl založít svoji stranu se svýma lidna . Na jeho popularitě a tim že drží prográm čssd ,žije hodně pampuňu a ještě z něj ti pampuni mají strach ták ho vytlačujou z funkcí . Když chci volit Rátha ták pomůžu akorát ke korytkům třeba takovým Urbanum Škromachum nebo Onderkum . Tož to teda ne.
30. 08. 2010 | 13:44

jj napsal(a):

ČSSD vedená p. Havlem (nebo p. Mládkem, a ještě asi třema dalšíma) by pro mě byla stravitelnější, než současná a minulá ČSSD. Ale toho se nedožiju, protože ČSSD se nezmění. ČSL se taky nezměnila. A p. Havel je příliš chytrej na to, aby o tento post usiloval.
30. 08. 2010 | 13:45

poste.restante napsal(a):

TomasB

Jen stručně. V Zákoníku práce jsou vyjmenovány důvody, pro které můžete dostat výpověď a zda Vám v takovém případě náleží odstupné, či nikoliv.
Znamená to také například, že pokud zaměstnavatel při výpovědi uvede jako důvod Vaši nadbytečnost, a 14 dní poté přijme na Vaše místo někoho jiného, zjevně lhal a Vy se s ním můžete soudit a vyhrát. Jsou země, kde odškodné v takovém případě bývá nemalé.

Pokud se Vás zaměstnavatel pokusí vyštvat pomocí mobingu, můžete se opět bránit. Že k tomu má u nás jen málo lidí odvahu je spíše známkou toho, že v těchto oblastech mají naše zákony spíše nedostatky, nežli velkou volnost.

Pokud nemusí jako důvod uvádět nic, můžete si leda tak trhnout nohou.

Stal jste se recyklátem.
Zbožím na jedno použití, k čemuž blahopřeji každému, kdo to podporuje.

Bavit se "konkrétně" o dopadech je dost problematické, když neznáme konkrétní znění zákona, ale pouze ideu a záměr, nemyslíte?

Jisté je pouze to, že nárůst nezaměstnaných na úřadech práce, doprovázený příslušnými nároky na sociální systém, je předpokládatelný.

Dnes například zaměstnavatelé posílají lidi "na nemocenskou". Obzvláště v odvětvích, které mají značnou sezónnost. (Netvrdím, že je to skvělé.)

Takhle Vás březnu najmu a v červenci vyhodím. V září třeba znovu najmu. Možná.

Přeji hodně úspěchů při sjednávání hypotéky v bance a jejím následném splácení.

Mám dopady na ekonomiku ještě popisovat podrobněji?

Já netvrdím, že není třeba hledat cesty, jak pracovní právo modernizovat - pracovní konta, práce na částečný úvazek, aj.

Ale touhle cestou nikoliv. To bychom šli do 19 století.
30. 08. 2010 | 13:45

jj napsal(a):

pro Slalome: možná, že by úřadující předseda strany měl prohlásit, že když vyhraje volby, tak sní chrousta.
30. 08. 2010 | 13:49

tommy napsal(a):

tos na omylu,opět vyhrajou volby!Vy novinaři nevíte jak kolem sebe kopat!
30. 08. 2010 | 13:53

neo napsal(a):

poste restante.

Proč takové právo má zaměstnanec?
30. 08. 2010 | 13:53

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky obsahující hrubé nadávky ("idiot", "píčo"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
30. 08. 2010 | 13:58

Tencokida Hnuj napsal(a):

Jak zaplatit Kalouskovu složenku v prostředí fiskálu nastaveném Kalouskem ?
Odpověď zní : Nechte to nyní Kalouskovi. Ten má větší hlavu. :----()

Osobně se domnívám, že to nebude trvat tak dlouho a octne se v politické izolaci.

Tentokráte už definitivní.

Proto budu volit v senátních volbách ČSSD.
Ne kvůli jejich programu. A už vůbec ne kvůli jejich ksichtům.

poste restante
Mnoho lidí to ale vzdá. Mávne nad tím rukou.
Nejhorší je, že se tak velkou měrou děje ve státním či polostátním sektoru.
Tedy to selektivní propouštění. Jak se KOMU hodí.

A i to jde.

Protože lze tak vyšachovat ze hry nepohodlné osoby.
30. 08. 2010 | 13:58

Tencokida Hnuj napsal(a):

stejskal
Neuvažujete o jakési"nástěnce hanby"?
Víte, aby pak člověk věděl s kým má tu čest, když ho někdo dehonestuje tak jaksi, skrytě - po liberálně kvazipravičácku. :----()
30. 08. 2010 | 14:00

stejskal napsal(a):

Neuvažuji, pane Tenco.

Snažím se zde udržovat prostor pro debatu dospělých lidí, nikoliv zavádět něco na způsob školy či pionýrské organizace.

Hezký den.

Libor Stejskal
30. 08. 2010 | 14:04

Rumcajs napsal(a):

Buďte v klidu docente. K volbám půjdu a taky budu volit demokraci.

Dost bolo levicové totality !
30. 08. 2010 | 14:08

Vrk napsal(a):

stejskal: Mnou uvedený výraz byl smazán poprávu. Ale viděl jsem v tom slově jedinou možnou obranu proti pisateli / pisatelce, který/á se tak vulgárně otřel/a o předsedu vlády a pana presidenta.
I jeho/její výblitek byl smazán, takže děláte svoji práci dobře.
30. 08. 2010 | 14:09

TomasB napsal(a):

TO: poste.restante

Ano, celkem přesně jste vystihl podstatu problému dnešní právní úpravy - lež. Výpověď pro nadbytečnost může být skutečně zástupným důvodem za tisíc důvodů jiných, pro které ovšem nyní člověka z práce propustit nelze - napadá mne třeba lenost...

Ovšem vůbec jste nepostihl dopady případné změny zákona - kolik běží sporů pro neplatnost výpovědi "pro nadbytečnost" a kolik jich v minulosti zaměstnanci úspěšně vyhráli? Odpověď je, že jde o řádově desítky sporů a že vítězství v takovém sporu je velmi nejisté - stačí, aby zaměstnavatel pracovní pozici po propuštění zaměstnance přejmenoval - a dokazujte, že. Lež a další lež.

Vaše chápání pracovního vztahu je podle mého zvrácené. Proč podle vás nemůže zaměstnavatel propustit člověka kterého nechce, pokud při tom dodrží zákonné podmínky a vyplatí odstupné? Proč má zákon tlačit zaměstnavatele, aby si vymýšleli zástupné důvody pro výpověď, nebo zaměstnávali člověka o kterého nestojí? Mimochodem, domníváte se, že takový právní stav je běžný v zemích EU? Odpověď - není.

Hovoříte o nárůstu nezaměstnaných - domníváte se evidentně, že nyní je zaměstnáno určité (asi veliké) množství lidí, kterých by se zaměstnavatelé rádi zbavili, ale nevědí jak to správně (právně) zaonačit. To je s prominutím blbost. Zaměstnavatelé nezaměstnávají žádné zástupy pracujících navíc. Snad jen ve státní správě nebo polostátních mamutech typu ČD. Každá firma nepotřebné nebo nefunkční lidi dříve či později vyhodí - musí - to žádný zákon nezmění.
30. 08. 2010 | 14:12

Terry napsal(a):

Mně sociální demokracie připomíná pestrobarevného motýla-admirála babočku,který si chudáček nad své síly naložil na jedno křidélko kapitalismus na druhé socialismus a hodlá obojí unésti.Realističtější ODS sklapla křidélka a jako čmeláček saje to sladké,ať je systém vpravdě čím chce.
30. 08. 2010 | 14:12

hovorka11 napsal(a):

ČSSD není sociální strana !!!
Je to strana kmotrů a kdyby to myslela opravdu, ale opravdu upřímně, tak by musela vykopnout Sobotku za jeho pomoc daňovým únikům a jasně by se postavila na stranu šefa NKÚ Dohnala, který je pronásledován za odkrývání kauz.
ČSSD je neobnovitelná totalitní strana se starými kmotry, kteří neopustili vyhřátá místa (jsem přesvědčen, že i Paroubek dostane trafiku).
30. 08. 2010 | 14:14

stejskal napsal(a):

Dobrý den, Vrku,

nezlobte se, to není obrana, ale sprosťárna (tedy nazvat kohokoliv "píčou"). Mojí prací zde není uklízet po komkoliv svinstvo, nesedím zde od "nevidím do nevidím", nehlídám jednoho každého dospělého člověka, aby zde sprostě druhému nenadával.

Teď sem zrovna občas nahlédnu, takže se zde sprostota či vulgarismy příliš neohřejí. Nicméně jsou dny, kdy na to prostě nemám čas (o večerech, v nocích a o víkendech ani nemluvě). Pokud se stylu debaty, který jste zvolil (i paní před Vámi) podaří opanovat tyto stránky, debata tady skončí (a nejen přeneseně).

Mne osobně by to velmi mrzelo, ale není v mých silách, abych tu byl neustále. Záleží tedy i na tom, zda alespoň elementární míru zodpovědnosti vůči korektně a slušně vedené diskusi projeví i čtenáři.

Libor Stejskal
30. 08. 2010 | 14:20

ferry napsal(a):

Před dvěma lety dokázala sociální demokracie suverenně vyhrát krajské volby a získala myslím všechny tehdy ve hře jsoucí místa senátorů.Je pozoruhodné,jakým způsobem to tatáž sociální demokracie dokázala za dva roky probít...Tu oblibu,ten skvělý vklad do budoucnosti ... Lepší to nebude,ne s tím,co má teď ČSSD k dispozici.Nemá v podstatě žádnou osobnost,Sobotka se profláknul s tím bytem,pořízeným si za náhrady.Kdekdo jim to otluče o hlavu.Haškovi se rozpadá Jihomoravský kraj,ten Ambrozek to dorazil.Rath si neodpustí slovní skopičiny,snad Zimola... Já bych jim navrhl p.Mládka,je to odborník a zdá se to být slušný člověk.Před 27 lety jsme spolu hráli mistrovskou partii v KP.Kdo umí šachy,je dobrý člověk... Jinak tvrdím to,co už dávno : jedině ve spojení s komunisty má sociální demokracie šanci něco dokázat.Minimálně plnit a splnit své volební sliby.S pravicí,ke které se hodně socdemáků chce hlásit,to nedokážete a stanete se stranou zbytečnou...! Kecy pravicových hlupců neberte vážně ...!
30. 08. 2010 | 14:20

Tencokida Hnuj napsal(a):

stejskal
Věděl jsem, že to použijete k liberálně kvazipravičácké dehonestaci.
Já jen, že sem chodím za účelem diskuze s dospělými lidmi.
A ne s těmi, kterým, když smažete "píčo" nebo "idiot" tak na vás vytáhnou sockomouš, renegát, vypatlaný mozek, vytírání zadnic, tepláky s leskem na zadnicích či pionýrskou organizaci. :---()

Nu, však víte o čem mluvím.

Já jen tak. Že mě smažete výraz "za hovno", který se vztahuje k jevu, ne k osobě. A jinému necháte osobní urážku.

Ale co, škoda hrachu. Prostě členové fan klubu a ti co mrznou venku.

Stejná písnička. Celá leta.
30. 08. 2010 | 14:27

neo napsal(a):

ferry:

Pan Mládek umí hrát šachy?
Jo, to jeho syn taky a přesto ho ze 3 vysokých škol (kam ho tatík protlačil)vyhodili.
30. 08. 2010 | 14:28

hoven napsal(a):

tomas,
právě, že si středolevou koalici s US pamatuju. socani skončili na 10% a komunisti na 20%. tudy cesta pro socany nevede. pro socany je komunistická strana existenční problém. ono je to strašně pohodlný být 20 let nepřetržitě v opozici. do ničeho se "nenamočit" a taky nepotřebovat žadný program. komunisti mužou hlasat jakykoliv pitomosti, těch 12-15% pitomců mají jistých. ostatní strany musí o voliče bojovat. pokud sou socani ve středolevý koalici, komunistum stačí jenom kritizovat a opakovat, že socani zradili levicovýho voliče. socani jsou defakto v komunistický pasti.
30. 08. 2010 | 14:36

Nuba napsal(a):

Neo

podle Vás by mělo stačit, aby si zaměstnavatel stoupnul ráno k bráně a ke každému, kdo se mu nelíbí či nehodí do krámu by třikrát po sobě, v minutových intervalech nahlas zvolal - zapuzuji tě, zapuzuji tě, zapuzuji tě

člověče, to přece nemyslíte úplně vážně, pracovně-právní, jsou VZTAHY. A to se vším, co k tomu patří. To znamená právy i povinnostmi. Čili zodpovědností. Je to také vybalancovaná ochrana slabšího. Vy si ten svět představujete jako Hurvínek válku, Vy pistopníku jeden.

Na to, aby se zaměstnavatel zbavil neschopného zaměstance je v zákoníku práce řada instrumentů. Mimo to pokud je to dobrý manažer, tak si do firmy nenatahá nějaké flákače jenom proto, že jim stačí pětka na pivo. A potom řve, že je to kolem něj samý lempl.

Že Vám a podobným to nejde pod fousy je mi jasné, ačkoli takové uvažování nemohu pochopit

A ani nechci
30. 08. 2010 | 14:40

poste.restante napsal(a):

TomasB

Zkoušel jste se třeba někdy se zaměstnancem dohodnout?

Myslím, opravdu dohodnout a nikoliv ho přinutit k dohodě, která Vám vyhovuje?

Můj známý takhle kdysi získal 6 platů navíc.

A pak jedna podstatná maličkost, která Vám uniká.
Je to zaměstnanec, kdo tahá za kratší konec. Nemožnost vyhazovu bez důvodu je pouze na jeho ochranu.
V situaci, kdy nezaměstananých přibývá je to skvělý prostředek pro vydírání.

Tak podle Vás žádný podnikatel nezaměstnává lidi navíc?

Možná ti, kteří mají 20 zaměstnanců, ale ve velkých firmách je příživníků, parazitů a milenek šéfů neurekom.
Krom toho jsem psal o sezónních výkyvech.
Ale o to není podstatné.

A pokud mi chcete tvrdit, že všichni šéfové ve firmách jsou svatí, pak žijete asi v jiné zemi.
Živě si umím představit třeba ředitele školy, kterému musí učitelka "podržet", jinak ... "bez důvodu, paní kolegyně".

Uvědomte si, že to co je, podle Vás, výhodné pro podnikatele, nemusí být výhodné pro stát jako celek.

Například nejistota zaměstnanců se vždy odrazí v porodnosti, poklesu hypoték a potažmo výstavby, atd.
Život, to nejsou jen prachy.

Heleďte, netvrďte mi, že potřebujete "výpověď bez udání důvodu" pro to, aby jste se mohl zbavit lempla či flákače.

Ale slušný člověk si právní ochranu zaslouží.
O její míře se bavit můžeme.
O jednostranné svévoli nikoliv.
30. 08. 2010 | 14:42

neo napsal(a):

Nubo:
nějak nechápu, na co konkrétně reagujete.

Já poukazuji na fakt, že zaměstnanec má právo podat výpověď bez udání důvodu, zatímco zaměstnavatel to právo nemá.
30. 08. 2010 | 14:48

BK napsal(a):

"Když už mám konečně možnost svobodné volby, tak chci volit dobro! Vy představujete jen menší zlo a to mi nestačí. Dokud se nepolepšíte, budu za trest volit zlo nebo nebudu volit vůbec. Což je totéž."
To je jistě zásadový přístup lidí, kteří už ani nedoufali, že nějakou možnost volby kdy budou mít a tak ji chtějí maximálně využít.
Jen jestli si vše trochu neidealizují. Jestli totiž volba menšího zla není maximum, které
má volič k dispozici. Obecně.
Což neznamená, že by neměl požadovat po těch "svých" nápravu. Permanentně. A vždy trochu marně.
30. 08. 2010 | 14:48

Mirek napsal(a):

"Poděkování proto patří každému, kdo přijde k volbám a bude volit demokracii. Ne nutně jen tu sociální..."

Europoslanec za ČSSD doporučuje co? Ne nutně volit sociální demokracii? Tedy nevolit soc.dem? Myslím, že se štípnou a přítel Havel si hledá útočiště, tak jako bratr Kalousek, který pohřbil lidovce..
30. 08. 2010 | 14:51

každý má právo na solidní sociální dávku napsal(a):

V roce 2008 vyhrála sociální demokracie slibem, že zruší poplatky ve zdravotnictví. A pak je hradila a někde ještě hradí.

V roce 2010 v květnu volby ČSSD prohrála, protože poplatky zrušit nechtěla.

Proto se sociální demokracie musí vrátit "ke kořenům" do roku 2008 a musí slíbit zrušení daní s tím, že pokud se to nepodaří, pak je bude za všechny občany platit každá obec v níž vyhrají a složí obecní radu.

Jak jednoduché a ryze v intencích socdem politiky.

A zemí pak bude znít hlas starostů (za ČSSD) stejně jako nyní řinčí hlas hejtmanů (za ČSSD) o tom, jak stát krátí peníze lidem neboť nechce platit tu skvělou vizi oddanění.
30. 08. 2010 | 14:57

Lex napsal(a):

poste.restante
OK!

TCKH
Vy někde vidíte, že bych brečel? Myslím, že můj komentář má k "breku" hodně daleko. Píchl jste tentokrát vidlemi mimo kupku.

Daren 12:38:40
Naprostý souhlas. Přítel Vico nazývá, jak jste si mohl všimnout, tento elektorát trefně "Pučmidrátem". A to je pořád ještě ta lepší část oprávněných voličů, ta druhá část k volbám ani nechodí. O to více ale fňuká a dožaduje se svých údajných práv.
Myslím si ale, že tak je to asi všude na světě. Zhnusení českých lidí z politiky, podle mého názoru, pramení z toho, jak politikové naložili s důvěrou, kterou jim občané svěřili v roce 1989. Po internetu koluje barevný leták k 20-tému výročí OF. Píše se v něm, co jsme měli před Listopadem a už nemáme, a co jsme neměli a už máme. Podle autorů letáků jsme měli a už nemáme: "Vyspělé zemědělství, které uživilo národ, světoznámé sklářství a porcelánky, levný benzin a naftu, levná paliva, bezplatné zdravotnictví a školství, vyspělý strojírenský průmysl, levnou hromadnou dopravu, textilní a kožedělný průmysl, kulturu a sport pro všechny, levné a zdravé potraviny, levnou elektřinu a plyn, levnou pitnou vodu, keramický průmysl, práci pro všechny, sociální jistoty, levné bydlení, levné služby. Naproti tomu jsme neměli a máme nezaměstnané, žoldáky v zahraničí, tuneláře a bílé koně, novodobé zbohatlíky, rozkradenou republiku, bezdomovce a žebráky, státní sluh 1,2 biliónu Kč, strach z toho, do přijde zítra, morálně zdevastovaný národ, nemorální příjmy - malé i velké, sebevrahy z existenčních důvodů".
Ano, jistě, je to veskrze přitažené za vlasy, neobjektivní, schází uvedení tehdejších negativ a současných pozitiv, ale žel, tak to vidí řada těch "málo úspěšných", co jim scházel individualismus, aby se také stačili zaopatřit.
Tato situace, Darene (nevím odkud pocházíte) potkala z civilizovaného světa zatím jen bývalé země východního bloku, kde se "transformovalo". A ne každý měl silného bratra jako NDR, aby je stamiliardami marek přenesl přes ten hmotný nedostatek. A nakonec co vidíte v bývalé NDR - větší levicovou radikalizaci než v ČR.
Bude to asi složité.
30. 08. 2010 | 14:57

almost glossed™ napsal(a):

prirodovedec: Jestli jste na příjmu, všimněte si, jak cenzor zachází se znelíbeným Tencokidou. Jak otrávit diskutéra a nenápadně šikanovat, aniž by to zaznamenali ostatní....
30. 08. 2010 | 15:01

famfrňák napsal(a):

Tak budujte dál ekonomiku místo růstem HDP a produktivity práce (což může být hlavně motivacemi, kolektivy a organizací práce vč.platů) Kalouskovo složenkou nebo Nečasovo výpovědí z práce.To jsou všechno jen a jen bobové dráhy.Po nich se jezdí díky zemské tíži celkově jen dolů,pohyb nahoru vyloučen.Víte jedinou myšlenku,kterou razí Nerv?
30. 08. 2010 | 15:05

poste.restante napsal(a):

neo

Cituji: Já poukazuji na fakt, že zaměstnanec má právo podat výpověď bez udání důvodu, zatímco zaměstnavatel to právo nemá.

Smím se Vás zeptat, kolik zaměstnanců, může svou výpovědí bez udání důvodů svého zaměstnavatele existenčně zničit?
Stačí odhadnout procenta. Nebo spíš promile.
30. 08. 2010 | 15:08

Nuba napsal(a):

Neo

pracovně-právní vztahy jsou instrumenty ochrany slabšího, a tím bezesporu zaměstanec je. Dnes máme na každé volné pracovní místo, je to samozřejmě různé podle kraje, ale hned několik (i desítek)uchazečů. Takže zaměstnavatel nemůže mít problém s tím, aby si sehnal náhradu.

Co byste si asi tak představoval za důvody pro zaměstnance, které by měly být akceptovány, když dovedu tuhle Vaši myšlenku do konce. Třeba - změna bydliště - ano nebo ne, lépe placená nabídka - ano nebo ne, práce v oboru, který mě baví - ano nebo ne. Co by vlastně podle Vás měl být ten důvod výpovědi ze strany zaměstnance, pro který by byl z hlediska zaměstnavatele zakotven v zákoníku práce jako nepřijatelný ? Já o takovém relevantním jako jsou v případě zaměstnavatele organizační změny nevím.

Ale možná na to přijdete
30. 08. 2010 | 15:27

neo napsal(a):

poste.restante:

Jste asi trochu mimo ne? Ujasněte si pojmy.

Pokud máte na mysli někoho existenčně zničit výpovědí, nemusí to být nutně výpověď bez udání důvodu. V takovém případě je úplně jedno, zda byl, nebyl či nemusel být pouze uveden důvod.

Proč zaměstnanec nemusí uvádět důvod? Jak má potom třeba zaměstnavatel zjistit, proč od něho lidé odcházejí?

Buď tedy budou mít oba subjekty povinost uvádět důvody a nebo nikoli.

Jinak vy se asi domníváte, že každý zaměstnavatel rád propouští bezdůvodně lidi,kteří mu prodávají práci a které zaměstnal (asi taky bezdůvodně ne?)
30. 08. 2010 | 15:31

Carlos V. napsal(a):

Jedinnou chybou zakoniku prace je jeho existence.

Necht vsichni obcane dostanou sve IC a smlouvy uzaviraji dle Obchodniho zakonniku.

Vznikne tak prave rovnost obcanu pred zakonem a konec neefektitivnosti snizujicich produktivitu.

Stat ma prece vymezovat pravidla ekonomikz, ne ji ale svazovat a branit ve fungovani.
30. 08. 2010 | 15:34

neo napsal(a):

Nuba:

klidně všechny důvody. Jde pouze o informaci.
30. 08. 2010 | 15:36

stejskal napsal(a):

Myslíte jako že jsem smazal panu Tencokidovi za posledních několik dní už třetí jednovětý výkřik, který obsahoval výraz "hovno" ("stojí to za hovno" nebo "je to na hovno"), pane almost glossed™?

Ale ne, já to beru jen jako že mi chce pan Tenco trochu poškádlit, přidělat mi práci, třeba takto v neděli pozdě večer (určitě ví, že takové "hovno" zhusta generuje další "hovno" někdy i několik a debata se může vcelku brzy celá "zahovnit").

A že by se mi kvůli tomu nějak znelíbil? Tak to už vůbec ne. Já si z "hoven" nic nedělám.

Nebo myslíte tu mojí odpověď na "nástěnku hanby"? Nebylo to míněno proti panu Tencovi. Prostě mám nástěnku spojenou se školou a pionýrem (ne s panem Tenco). Nedokáži popravdě řečeno domyslet veškeré asociace, které se třeba Vám vybaví.

Ale jinak to, o co Vám zde jde, děláte skvěle. Málokdo umí být tak důsledný.

Hezký den, pane almost glossed™

Libor Stejskal, cenzor
30. 08. 2010 | 15:38

gaia napsal(a):

to aby mohli vyhodit někoho bez udání důvodu to vidím loby pro Dobeše který chce omladit a maskulinizovat školství.
Dnes by se to nějak masivně nepovedlo protože nejsou místa ale až se to prosadí tak záminka k propuštění by mohla být i to že všichni co studovali před rokem 89 dostanou výpověď bez udání důvodu čímž stoupne poptávka po lidech a bude i důvod pro to verbovné které se dnes prosazuje a není pro něj vlastně ani důvod. Už mně to začíná docházet.

vše souvisí se vším
30. 08. 2010 | 15:39

Lex napsal(a):

Carlos V.
Stát je tu také proto, aby zajišťoval jakous takous míru ochrany slabých před silnými. Nejsme v Americe devatenáctého století, kde tento hendikep slabých odstranil pan Samuel Colt.
Jestli jste toho názoru, že uchazeč o práci v době jejího "nedostatku" je v rovnoprávném postavení s nadnárodní firmou anebo venkoncem s jakýmkoliv zaměstnavatelem, tak já si to nemyslím.
A nejen já, ale celý civilizovaný svět, kam bych se - v tomto případě na rozdíl od Vás - chtěl řadit. Říká se tomu také humanismus, ale o tom jsme si už povídali. Zákon vlčí smečky patří do zvířecí říše nebo do starověku. My jsme o několik tisíciletí dál.
30. 08. 2010 | 15:48

poste.restante napsal(a):

neo

Zkuste na chvíli opustit Matrix a vrátit se do reálného světa.

Pokusil jsem se Vám naznačit, že zaměstnavatel na rozdíl od zaměstnance ochranu vůči svévoli zaměstnance prostřednictvím výpovědi bez udání důvodu nepotřebuje.

Zatímco zaměstnanec, jakožto v tomto vztahu ten znevýhodněný, ochranu před zlovůlí zaměstnavatele potřebuje.

Tento vztah je z principu, z logiky věci nerovnoprávný.

Pracoval jsem dost dlouho v různých firmách, abych věděl, že o tom, zda a který zaměstnanec "poletí" rozhodují i zcela jiné parametry, nežli schopnosti a výkonnost.

Dále si uvědomte, že zaměstnavatel, to je také úřad, škola, státní instituce, a nikoliv pouze podnikatel.

I ve velkých firmách Vás propouští přímý nadřízený a nikoliv vlastník společnosti.
Opravdu si jste jist, že neexistují vedoucí, kterým je prospěch firmy, úřadu naprosto ukradený a chtějí si jen nahrabat pro sebe a příbuzné?
Tedy i odstranit každého, kdo jim v tom překáží?

A nakonec.
"Jak má potom třeba zaměstnavatel zjistit, proč od něho lidé odcházejí?"

Slušnému zaměstnavateli, se kterým se loučím v dobrém to rád řeknu. Těm ostatním to nepomůže.
30. 08. 2010 | 15:51

neo napsal(a):

poste.restante:

to je zvláštní, já jsem zaměstnanec a necítím se býti znevýhodněný, potřebujíc "ochranu" udáváním důvodu.
30. 08. 2010 | 15:55

SuP napsal(a):

Tažení proti "Výpovědi bez udání důvodu" je odborářská finta. Protože pokud je nutné koho koliv propustit, vždycky se důvod najde. Pokud se musí stav lidí snížit, je nutné, aby mohli být propouštěni nejdřív ti nejvíce zbytní. Neznám zaměstnavatele, který by propouštění zdůvodnil -"Musím Tě vyhodit, protože Ty toho hodně umíš, tak se chytneš snadno kdekoliv na rozdíl od tady těch 10 lemplů, které by nikdo nezaměstnal a oni by zemřeli".
Problémem výpovědi není důvod, ale odstupné. Když firma musí snižovat stavy, protože momentálně není práce, tedy je málo provozních peněz, a současně ale musí všem vyplatit odstupné, může ji to zlikvidovat stejně jako plný stav. Nevím, proč se odboráři potom tolik čertí, že se zaměstnavatelé této sankci brání smlouvami na dobu určitou. A vzhledem k tomu, že snížení odchodného je zřejmě neprůchodné, bude se usilovat o zrušení omezení smluv na dobu určitou.
Každá akce vyvolá reakci.
30. 08. 2010 | 15:55

jozka napsal(a):

Vis, neo, to je prave to, co se ti tu snazime naznacit. To, ze si spoustu veci neuvedomujes jeste neznamena, ze neexistuji :-)
30. 08. 2010 | 15:58

poste.restante napsal(a):

Lex

Díky za odpověď Carlosovi, stihl jste ji dříve a lépe nežli já.

Carlos V.
Jen bych dodal, že obchodní zákoník předpokládá svobodnou vůli obou účastníků obchodního vztahu.
A zná také jednání ve stavu nouze a dobré mravy.

Bylo by možné žalovat tedy zaměstnavatele, který mne zaměstnal po půlroční evidenci na ÚP, že zneužil mé tísně?

A pokud by mi dal výrazně horší mzdu, nebylo by to zneužití dominantního postavení, či alespoň v rozporu s dobrými mravy?

Odpovídat nemusíte, myslím to jako vtip.
30. 08. 2010 | 15:59

neo napsal(a):

jozka:

bohužel jozko. Poste restante tvrdí, že zaměstnanec je znevýhodněný. Ne není. To pouze někteří jsou znevýhodnění, protože nemají co nabídnout.

Každý je nahraditelný, ale jde o to snažit se, aby byl nahraditelný co nejnižším počtem lidí.
30. 08. 2010 | 16:03

poste.restante napsal(a):

neo
to je zvláštní, já jsem zaměstnanec a necítím se býti znevýhodněný

Proto jsem Vám také naznačil, že vnímáte Matrix a nikoliv realitu
:-)

A jinak buďte prostě rád a doufejte, že nezestárnete, či že Vás někdo nesrazí autem na přechodu.

Mohlo by se Vám stát, že nadřízený, třeba mladý MBA, bez udání důvodu vyrazí všechny vozíčkáře či lidi nad 50 let.
30. 08. 2010 | 16:04

Honza napsal(a):

Poděkování patří všem, kteří půjdou k volbám a nebudou volit socdem. Stát přestane být v područí oranžových hejtmanů typu Rath nebo Martínek a snad se rychle z této nadvlády vzpamatuje.
30. 08. 2010 | 16:04

gaia napsal(a):

neo
zřejmě mladý krásný flexibilní a má koule.

ale ono to tak mimo poslední vlastnosti nebude pořád
30. 08. 2010 | 16:08

neo napsal(a):

poste.restante:

proč by to dělal? Může se stát, že s udáním důvodu vyrazí postyrestanty, blondýny a lidi pod 25let...
30. 08. 2010 | 16:09

poste.restante napsal(a):

gaia

Ani na to poslední bych u nea nespoléhal. :-)
30. 08. 2010 | 16:10

neo napsal(a):

gaia:

zřejmě feministka co závidí koule.
30. 08. 2010 | 16:10

Carlos V. napsal(a):

Lex: Trh s pracovni silou je v soucasnosti ponekud jinak rozvinuty nez v 19. stoleti.

Toky informaci jsou mnohem rychlejsi a naprosta vetsina lidi si informace o pohybu na trhu prace shanet dokaze.

Navic, o naproste pruznosti trhu prace si iluze nedelam. Stale budou moci fungovat odbory.

A navic ... tezko se da ocekavat staleta vlada pravice. Jde o to cely proces zliberalizovat. A musi existovat ruzne nazoru, aby bylo mozno vse trvale posunout aspon o kousek.
30. 08. 2010 | 16:14

michal napsal(a):

Jsa bytostným pravičákem, ba ultraliberálem či libertariánem, nejsem asi ten správný člověk, který by měl mistrovat sociální demokracii. Přesto; jako typického voliče ČSSD si představuji pracovitého zaměstnance, OSVČ bez zaměstnanců, ženu na mateřské dovolené, důchodce, apod.

1) coby pracovitý zaměstnanec bych nebyl proti výpovědi bez udání důvodu, ale chtěl bych, abych byl v takovém případě co nejdéle chráněn. Proč nechtít 6-měsíční odstupné. To by chránilo poctivé zaměstnance.

2) Coby OSVČ bych si připadal šizen politikou ČSSD nejvíc. Přísná hygienická, byrokratická & pod. omezení, která právě ČSSD prosazuje a prosazovala, nahrávají velkým firmám a nejvíce poškozují drobné živnostníky, kteří nemají peníze, čas a schopnosti na jejich realizaci. ČSSD (ale i ODS) tímhle nahrává především velkým firmám, u ČSSD mě to překvapuje.

3) Coby matka na MD bych ocenil :-) veškeré vymoženosti týkající se rodinné péče o děti, jako ty sociální demokracií zatracované mikroškolky. Ocenil bych společné zdanění manželů (má ho ČSSD v programu?). Ocenil bych, aby se mi stát pokud možno nepletl negativně do života, t.j. redukci byrokratického orgánu péče o dítě.

4) Coby důchodce by mi ležela na srdci stabilita měny, abych si uspořené peníze mohl utrácet během života a nebál se, že jejich hodnota bude klesat. Ocenil bych rozvoj domácí péče proti ústavním zařízením.

Ve většině jmenovaného jde ČSSD proti svým voličům. Ve mě (ač pravicový) budí dojem, že je především stranou podnikatelů spřízněných se státem. Všech těch "tlustých koček". Je to tak?
30. 08. 2010 | 16:16

poste.restante napsal(a):

neo

Probůh.
Kolik Vám je let?

Je absolutně nepodstatné, zda nějaký "šéfík" vyrazí mne, Vás, či blondýnu, která mu nedá - svou fotku třeba.
Může to udělat třeba proto, že je to obyčejný hajzlík, nebo proto, že si všimnul dříve, nežli majitel firmy, že jste schopnější nežli on a tak se cítí ohrožen.

Výpověď bez udání důvodu je obrovská moc.

Ale ujasněme si jednu věc, ať neztrácíme čas.

Osobně se domnívám, že Nečas prostě jen chce nadsadit své požadavky, aby pak měl z čeho slevovat a odboráři se soustředili na tento boj a skousli jiná nechtěná "sousta".
Standardní princip arabské tržnice, kde začínáte na desetinásobku reálné ceny, aby šlo smlouvat.
30. 08. 2010 | 16:17

gaia napsal(a):

neo
nic nezávidím jen reaguji na to Vaše sebevědomí. Já se klepu protože nejsem ani jedno ale není to mou vinou
30. 08. 2010 | 16:17

michal napsal(a):

Poste restante, Jozka: Myslíte si, že zaměstnavatel propouští jen z plezíru?
30. 08. 2010 | 16:19

almost glossed™ napsal(a):

TCKH: Mám vlastního stalkera. Shodou okolností je to cenzor. Smůla.
30. 08. 2010 | 16:19

Nuba napsal(a):

neo

když někteří jak říkáte, nemají co nabídnout, tak ať je zaměstnavatel propustí a nebo nejlíp, když je vůbec nezaměstná. Máte tam zkušební dobu - to ani za 3 měsíce není zaměstnavatel schopen poznat, zda je či není zaměstnanec pro něj přínosem ? A tady přece má možnost se s ním rozloučit, a to bez toho Vašeho opěvovaného uvedení důvodu.

A pokud přece jen neplní požadavky zaměstnavatele, je možno jej opakovaně na toto upozornit, a když to nepomůže, tak potom propustit. Co si pořád někdo stěžuje, že má málo flexibility ? Jak říkám, nevidím to jinak než pláč po arogantním- zapuzuji tě.

Víte neo, nemyslím si, že slušný pravičák se vyznačuje nedostatkem sociální inteligence. Tu postrádají nejčastěji extremisti a asociálové, kteří nechápou, že existuje nějaký svět i mimo ně.

Lex a poste.restante - hezké, díky :)
30. 08. 2010 | 16:20

Carlos V. napsal(a):

poste restante : jojo, ale co uz ted s zoufalymi podnikateli, co nemuzou udat svuj vyrobek ci sluzbu.

Co s tim.... za komancu existovala kontraktacni povinnost, tak neco na ten zpusob ?
30. 08. 2010 | 16:21

poste.restante napsal(a):

michal

Správné postřehy.

Jen bacha, ty tlusté kočky má i ODS a TOP. A VV si tlusté kočky rovnou založily.
30. 08. 2010 | 16:22

Admirál napsal(a):

Pane Havle, nevím, nevím, současná soc.dem. nenabízí aktivní pozitivní alternativu. Samozřejmě, obrana důchodového a zdavotního systému před privatizací, systémová obrana zaměstnanců před zvůlí zaměstnavatelů je správná ale to nestačí. A uvidí se, na co to bude stačit v nadcházejících volbách.

Pokud by v soc. dem. zvítězily vize stavějící na spolupráci přes politický střed, je pro mne soc. dem. nevolitelná. Já si totiž neumím takovou spolupráci za součané situace neumím dost dobře přestavit. To chce soc. dem dělat stafáž postupnému návratu k feudalismu?

Další věc, která je na pováženou. Soc. dem. je (byla?) bohatá strana. Může si dovolit zaplatit si aparát, experty. Kde je vidět jejich práce, jak je možné, že jste v po strategické i taktické stánce o dva kroky za pravicí? Kde máte komunikační kanály s voliči? Pravdu má Rath. Zbavte se chodičů do práce. Soc. dem. si také musí uvědomit, že zřejmě nemůže zvítězit v soutěži o přízeň (peníze) bohatých podnikatelů, členů 5% klubu oligarchů. Nebo jim chce nabídnout víc, než pravice? Nabídne jim silnější proud z našich peněženek směrem k jejich?
30. 08. 2010 | 16:25

poste.restante napsal(a):

jozka
Myslíte si, že zaměstnavatel propouští jen z plezíru?

Uvěříte mi, když Vám řeknu, že jsem takových zažil několik?

Jeden byl mladý a ambiciozní ve firme s 1200 zaměstnanci.

Druhá byla ředitelka domova důchodců, která "vymetla" všechny, které zaměstnala její předchůdkyně.

Třetí byla ředitelka střední školy

Mohl bych pokračovat, ale proč bych měl?
30. 08. 2010 | 16:26

neo napsal(a):

gaia:

to není o sebevědomí, ale o schopnostech:)
30. 08. 2010 | 16:27

Carlos V. napsal(a):

Nuba : bylo by krasne poznat kvalitu cloveka, uplneho novacka, za tri mesice.

Neco jiste poznate, ale zdaleka ne vse.

Navic, lide se meni - a obcas se stavaji nepouzitelnymi.

A vubec nehovorim o faktoru nejistoty.

Mam prijmout toho cloveka ? Je opravdu dobry ? Hmm... ale vyhodit ho by bylo drahe, to ho radsi nevezmu.

a uplne stejne - je dobry, ale budu mit pro nej dost prace ? A vyhazov je tak drahy ? To si my ostatni radsi maknem...
30. 08. 2010 | 16:29

neo napsal(a):

Správně paní Nubo.

lepší je raději je nezaměstnat, než nemít možnost je propustit:)

To je totiž cíl všech, kteří jsou proti delším zkušebkám a smlouvám na dobu určitou a kratším výpovědním lhůtám...

Přesně dle tohoto scénáře se zachová inteligentní zaměstnavatel: nemůžu tě vyzkoušet? nemáš praxi? nemůžu tě propustit? musím pak platit odstupné? = RADĚJI TĚ NEZAMĚSTNÁM.
30. 08. 2010 | 16:30

poste.restante napsal(a):

Carlos V.

Jak souvisí neschopnost podnikatele s debatou o pracovněprávních vztazích?

Měl jsem za to, že pravičáci požadují co nejvolnější trh. A v tržním prostředí podnikatelé občas krachují a je to tak správné, ne?
30. 08. 2010 | 16:31

Lex napsal(a):

Carlos V.
Asi si budete muset osvěžit, kdo to byl Samuel Colt a proč pomohl smazat rozdíl mezi silným a slabým. S pracovním trhem to nemělo nic společného.
Téma pracovního trhu s Vámi však ani tak nemíním řešit, ztěží bychom našli nějakou společnou platformu. Ačkoliv jednu asi ano - ochranu lemplů. Ta by neměla existovat, na jedné i na druhé straně. Naopak, postih.
30. 08. 2010 | 16:32

poste.restante napsal(a):

neo
to není o sebevědomí, ale o schopnostech

Aha.
Tak jen aby Vám vydržely až do důchodu.

P.S.:
Vy máte šéfovou?
30. 08. 2010 | 16:33

gaia napsal(a):

neo
vždyť říkám mladý krásný flexibilní a místo koulí tedy schopný asi všeho
30. 08. 2010 | 16:33

poste.restante napsal(a):

Carlos V.

Souhlasím, že jsou body, ve kterých by změna prospěla.

Třeba možnost dohodnout si i delší zkušební lhůtu, protože u některých profesí za 3 měsíce nestihnu člověka ani zapracovat.

Také ponechávání lidí na 60 % doma je dnes zbytečně složité.

Pracovní konta, která by umožňovala lépe zvládat výkyvy v zakázkách.

Zjednodušení zaměstnávání brigádníků a částečných úvazků.

Ale výpověď bez udání důvodů je prostě o zlovůli a ničem jiném.
30. 08. 2010 | 16:38

Carlos V. napsal(a):

Lex : Mam tuseni, ze by to mohl byt kamarad soudce Lynche.

Moje dalsi replika se tykala vtipu poste.restante - viz obchodni zakonnik, zneužití dominantního postavení, či alespoň v rozporu s dobrými mravy,
30. 08. 2010 | 16:47

Carlos V. napsal(a):

poste restante : vypoved bez udani duvodu ... k cemu jeji neexistence vede ?

Zamstnanec je sledovan, jestli plni. Kazdou malickost. Dava vse mu vse dukladne sezrat. A kdyz chybku udela, dostane upozorneni. A ....

Takze misto feroveho vyhazovu se hajzluje. A kdyz se to umi, uhraje se to v mezich zakona, jde o pribeh.
30. 08. 2010 | 16:50

neo napsal(a):

poste: ne, šéfa
30. 08. 2010 | 16:50

michal napsal(a):

poste restante: a vy byste pro takové šéfy chtěl pracovat? Není nedůstojné se držet všemi silami a čekat na záminku? Není korektnější odejít středem? Důstojnější z obou stran.

Osobně bych nechtěl pracovat tam, kde o mou práci nemají zájem.
K těm tlustým kočkám - ty ODSácké & spol. žerou méně, než ty socdemácké. Proto chci malý stát, protože jsem skeptik a domnívám se, že všechny strany kradou jako straky.
30. 08. 2010 | 16:54

Martin napsal(a):

Volby nejsou odrazen pragmatismu, ale je to módní záležitost tj. volit pravici je "in", volit levici je odporné. Ti chudší se navíc chtějí být také mezi elitou a myslí si, že volbou pravice toho dosáhnou. Ovšem vůbec nepochopili, že zůstanou chudšími dále a že o ně vůbec nejde. ČSSD může dělat co chce, ale k ničemu to nebude. Vždy bude podrobena v médiích kritice podobně jako za totality imperialisté. Ale mě osobně je to vcelku jedno, Češi a zvlášť ti chudí jsou masochisté. Buď k volbám nejdou a nadávají v hospodě a nebo jdou a přesto, že jsou zaměstnanci, volí pravici. Brzy se ukáže, že udělali chybu. A já říkám, dobře jim tak, sami si to zvolili.
30. 08. 2010 | 16:56

poste.restante napsal(a):

Carlos V.

Já vím, k čemu vede neexistence výpovědi bez důvodu.
A nemám z toho radost.

Ale pokouším se demonstrovat, k čemu povede její existence.

A podle mne jde o mnohem větší zlo.

Nezlobte se, ale tohle je debata jako v USA spory zastánců a odpůrců volného prodeje poloautomatických zbraní.

Jedni hájí svobodu a svou ochranu a druzí právo na život.

Jisté je pouze to, že zastřelených mají v USA více, nežli v zemích, kde je regulace.
30. 08. 2010 | 16:57

michal napsal(a):

poste.restante

Ad zbraně v USA - nemáte pravdu, pokud nepočítáte zastřelené zločince (a to doufám, že ne). Najděte si to, teď to nemám čas hledat.
30. 08. 2010 | 17:00

Martin napsal(a):

Výpověď bez udání důvodu je výborný nástroj jak vydírat zaměstnance případně je sexuálně zneužívat. Ideálním nástrojem je toto v době krizí a v dobách s vysokou nezaměstnaností. Jsem podnikatel s 2 zaměstnanci a již nyní si uvědomuji jakou mám nad nimi převahu. Když budu chtít, vyhodím je kdykoliv. Nemají šanci.
30. 08. 2010 | 17:00

blue jay napsal(a):

mozna jsem mimo misu,

ale pokud vim tak Jiri Havel je skvele placenej europoslanec. Podle me by sem mel davat vysledky sve prace z Europarlamentu. Slysel tu nekdo neco co tam Havel vlastne dela? Ja zatim od nej slysel neco o zelenych papouscich. Na to nepotrebuji Havla. K tomu mam National Geographic.

PS. Mesicni plat europoslance dosáhne pristi rok 8,5 tisíce eur. Asi 255 tis. Kč.
30. 08. 2010 | 17:01

L.O. napsal(a):

Propusteni bez udani duvodu. Ziji ve statech, kde zakoniky prace v podobe jaky existuje v CR nejsou a problem to neni.

Za prve, bez duvodu se nepropousti a velka pracovni fluktuace neni v zajmu zadne firmy. Za druhe, pokud se jiz nekoho chci zbavit, z jakehokoliv duvodu, udelam to. Limity zakoniku prace by me jen donutili to zaobalit jinak. Vzdy dbam na reference predchozich zamestnavatelu, jsou dulezitou soucasti prijmaciho procesu. Co z toho plyne je jasne.

K clanku pana Havla. Tedy, "korupcnici bojuji s korupci" - a bylo by to vasem pripade lepsi? Plati, ze novy vykriceny dum nelze delat se starymi prodejnymi damami a to plati i pro politicke strany.
30. 08. 2010 | 17:03

poste.restante napsal(a):

michal

Vyprávějte ještě chvíli o důstojnosti staniční sestře s padesátkou na krku, hypotékou a dvěma dětmi na vysoké.
A poučte ji, jak se odchází středem.

A pak mi přijďte povědět, co Vám odpověděla a kam Vás poslala.

O tom, které kočky kolik sežraly za posledních dvacet let bychom mohli diskutovat dlouho.

Ale v jednom se mýlíte. Nekradou strany, ale lidé. A těm lidem je většinou zcela jedno, zda udělají kšeft s levičákem či pravičákem. Mohl jste to vidět po volbách.
Jen sponzorovat budou spíš pravičáky, protože ti jim odstraní "zbytečné" kontroly a dohled státu a také jim slíbí menší daně.
O nic víc nejde.
30. 08. 2010 | 17:10

Rumcajs napsal(a):

VV odvádí přemrštěné náhrady poslanců na zvláštní účet a hradí z něj charitativní akce.

A co dělaj kašpaři z ČSSD a s těmito náhradami ? A co dělá docent se svou zcela přemrštěnou výplatou ?

Nejspíš se strachuje o sociální soudržnost země.

(Jo pardon. Já zapoměl, že nemravný je jen zisk. Vysoká výplata nikolivek, páč ta je jistě zasloužená. Musím s tou svou závistí víc bojovat.)
30. 08. 2010 | 17:23

petruska napsal(a):

Tzv. ochrana zamestnancu cini ze zmeny zamestnani strastiplny proces a je diskriminacni vuci nezamestnanym. Pracovni pomer by mel byt na zaklade vule, ze obe strany chteji spolupracovat. Obe strany by mely mit moznost rozvazat pracovni vztah bez udani duvodu. Melo by stacit klasicke oznameni "Mate padaka" ci "Jdu jinam" pokud se ovsem strany nedohodnou jinak. Soucasne zakon vypada jako v mestecku, kde se zastavil cas. V realnem sveta se firmy meni ci dokonce krachuji. Pracovnici prichazeji o nektere prilezitosti a jine se jim naskytaji. Zmena mista by nemela byt v dynamicky se vyvijejici spolecnosti demonizovana. Nakonec je mnoho horsich veci jako rozvody, nemoci.
30. 08. 2010 | 17:33

poste.restante napsal(a):

Rumcajs

A co dělají s náhradami u ODS a TOP?
Na KDU se neptám - díky Ambrozkovi to víme.

Ve skutečnosti ale jde opět v kauze náhrady o pitominy a vnitrostranický boj.

Řeči o zneužívání náhrad ovšem zlehka kulhají.

Souhlasím, že je nemravné mít náhrady za dopravu a současně placený byt v Praze a služební auto.
Ale jinak jde z logiky věci o paušální náhrady a jako takové se nevyúčtovávají.

Bavme se tedy spíše o jejich výši a oprávněnosti.
30. 08. 2010 | 17:33

petruska napsal(a):

Martin
Volby nejsou zdaleka jen o programech stran. Maji smysl dokonce i kdyz jsou dve velke strany se stejnymi programy. Volby jsou od toho, aby to skupina u moci nemela tak jiste, aby na ni druha skupina cihala a moc spolu nesouzneli. Jak rika jeden restaurater "Nejhorsi je kdyz se pinglove a kuchari moc kamaradi."
Vasi prevahu nad zamestnanci vam pomaha udrzovat strastiplnost zmeny mista dana zakonem na ochranu zamestnancu. Ten totis diskriminuje nezmestnane. Kazdy si hodne rozmysli, nez nekoho prijme do chraneneho stavu zamestnancu.
30. 08. 2010 | 17:48

Carlos V. napsal(a):

Rumcajz : Nahrady poslancu je jen velmi zastupny problem, predhozeny mediim.

Jde o vcelku male penize, ostatne poslanci az tak moc neberou, ja bych to za ty prachy na full time nedelal.

Nektera prohlaseni jsou usmevna, treba kdyz se Krecek branil cestakum, ale vcelku jde o hovno. Navic, vsichni maji stejne a nemuzou si narokovat az tolik co to bylo v Anglii.

Otazka nahrad je male ceske cechackovstvi, zalozene na zavisti a populistmu.
30. 08. 2010 | 17:57

poste.restante napsal(a):

Carlos V.

Ve Vaší odpovědi Rumcajsovi se pro změnu vcelku shodneme.

Jen doplním, že britští poslanci to "trochu" přehnali s nepaušálními a tedy vyúčtovatelnými náhradami.
Něco jako když na ministerstvu dopravy umývali auta dvakrát denně.

Ovšem nic nového pod sluncem.
Znáte ten starý totalitní, jak přijede zájezd českých jezeďáků do rakouského veřejného domu a chtějí to "počesku".
Když se mladá prostituka ptá, jak že to má být, poučí ji starší kolegyně: "Služby jako obvykle. Jen fakturu je potřeba rozepsat na chlebíčky a limonádu."
30. 08. 2010 | 18:07

jozka napsal(a):

michale, sorry, ale do tehle diskuse se s vami nepustim. Vy totiz stejne jako neo zijete v nejakem uplne jinem svete. V tom neove dokonce regulacni poplatkjy neco reguluji, americky model zdravotnictvi je setrnejsi a tim, ze odevzadal hlas pro VV misto ODS vysoupl z parlamentu zelene a lidovce.

Snad chapete, ze s osobnimi pocity a predstavami se polemizovat neda :-)
30. 08. 2010 | 18:10

poste.restante napsal(a):

petruska

"Zmena mista by nemela byt v dynamicky se vyvijejici spolecnosti demonizovana."

To je fakt nádherná věta.
Vaše vlastní?
30. 08. 2010 | 18:10

Lex napsal(a):

Carlos V. 17:57:08
Hle, tu se shodneme.
Jo, a ten Samuel Colt, co by se měl přátelit se soudcem Lynchem - vím, je to alegorie, ale ani s jedním ze skutečných Lynchů -plukovníkem a smírčím soudcem ve Virginii Charlesem Lynchem (*1736 +1796), ani kapitánem Wiliamem Lynchem (*1742 +1820), rovněž z Virginie, se asi nesetkal. Narodil se roce až v roce 1814 (zemřel 1862). Se "soudcem lynchem" (s malým "l"), tedy s lynchováním se asi setkal, to bylo zejména Kukluxklanem praktikováno až do dvacátého století. Ale ne jako "kamarád", jeho "práce" byla rychlá, lesklá a horká, kdežto práce "soudce lynche" se konala provazem. Některé prameny také uváděly, že "odsouzenec" byl natřen kolomazí a válen v peří až se udusil. Nevím.
30. 08. 2010 | 18:18

Lex napsal(a):

poste.restante
A jedno umytí 500,-

Kouzelná racaptcha: "Adrián comidal" - ačkoliv přiléhavější by bylo - "Kolik dal Adrián?"
30. 08. 2010 | 18:21

Pípa napsal(a):

Martin,
mám stejné názory jako vy. Díky za jejich vyjádření.
30. 08. 2010 | 18:47

Petr napsal(a):

Tady je to sama lež. Jako například 13 důchody. Jasná lež. správně je 13 důchod a to jen podle názvu ve skutečnosti 200 korun jednorazově za měsíc/rok 2010 nebo 2011.
30. 08. 2010 | 19:10

kormoran napsal(a):

Kampan komunistickych spicek -cssd na nejnizsi primitivni pudy obcanu castecne zklamal, prirozne.
Ceska levice postrada to podstatne"Know how"!
30. 08. 2010 | 19:14

onyx napsal(a):

Pane docente, titulek vašeho článku není špatný a je rozhodně příslibem do budoucna.
Třeba se od vás dočkáme i dalších titulků např. typu "Sociální demokracie v (_._) a podobně...." :-) :-)))
30. 08. 2010 | 19:16

kormoran napsal(a):

a jeden z normalizacnich kaaadruuu v akci!https://www.youtube.com/watc...
30. 08. 2010 | 19:19

sasa napsal(a):

neo: k vytirani zadnice pouzivam toaletni papir, drzim ho v pravici, ne levou ruku
a zamestnanec je vuci zamestnavateli v podrizenem postaveni. Zkuste se opravdu bourit, zalozit odbory a daji vas na cernou listinu
vilem: mezi SDL a Smerem je rozdil v nacasovani a ve spolupraci s Meciarem. Kdyby se weiss s kanisem neprejmenovali, nekradli, ale zustali komunisty a soucasne prosazovali soc.dem. program, krome velke privatizace, tak jsou na tom skoro stejne jako KSCM v CR
30. 08. 2010 | 19:28

jokles napsal(a):

Kecy o "tradiční sociální demokracii" jsou úsměvné ! Každá politická strana se chová podle toho, jací zločinci se jí momentálně zmocnili. Ohánět se v dnešní době tradicí je pouze úsměvné. Skuetčnosti zůstává, že socdemnepřišla za posledních 20 let se žádným konkrétním programem, který by nějak naplňovala. Chovala se oportunisticky ke všem důležitým problémům, jak je doba přinášela. A aby se na ní nezapomělo, prošpikovali to tunelářskými a korupčními skandálky.Lidu předhazovali skutečné voloviny typu pastelkovné, či 13té důchody,nebo platy. tedy něco, co tento národ nikdy skutečně nepotřeboval. Státotvorné záležitosti řešila socdem "státotvorně a konstruktivně". Bez rozpaků podpořila a vysílala najaté žoldáky k vraždění cizích národů a v cizím zájmu, neváhala ani zaprodání země cizím vojenským základnam. Ale to jediné, tedy konkrétní vizi, jaká by měla naše země v budoucnu být, tak toho jsme se nedočkali. Bylo to naívní očekávání, neboť zde to ta "tradice strany" kupodivu potvrzuje. Žádnou vizi totiž nikdy v historii neměli. Chování strany bylo vždy podřízeno jednomu cíli: Dostat co největší a nejtučnější kost od panského stolu. A lidovci, aby se trochu odlišili, tak do toho zamotali ještě boha. Takže pan Havel to v podstatě hodnotí pravdivě, byť jen poněkud uhlazenějším jazykem. No a zdejší patologické antikomunistické diskusní zjevy je naprosto zbytečné komentovat.
30. 08. 2010 | 20:36

jokles napsal(a):

P.S: Proč bychom vás tedy měli volit ?
30. 08. 2010 | 20:38

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, mám takový nejasný pocit, že o odpadky z těchto jistě vzácných stolů zde není už po česku takový zájem...
http://ateo.cz/f/images/p/p...
Veselé krizování bude líp...
30. 08. 2010 | 20:50

hoven napsal(a):

je to přesně tak, jak sem si myslel, výpověď bez udání důvodu hlásilo rádio jerevan z lihového domu. neska nečas vše dementoval.
30. 08. 2010 | 21:11

Rumcajs napsal(a):

Carlos.V.

Absolutně mi nejde o náhrady. Mě se jedná o pokrytecké docentovi výkřiky s rukou zabořenou do pytle peněz.

Fuj docente !
30. 08. 2010 | 21:18

Zbyněk napsal(a):

Je mi smutno když sleduji tu hrůzu v ČSSD. Jaká škoda že museli odejít lidé jako pan Gross a Zeman. Poslední čestní lidé.
30. 08. 2010 | 21:22

Petr B. napsal(a):

Myslím, že i někteří slušní a moudří diskutéři křivdí sociální demokracii. To co se teď děje, přece popsala před volbami všude...v novinách, na plakátech snad ve všech městech a vsích v republice. Kdo to přehlídl, musel být snad slepý a hluchý. Co tedy má sociální demokracie dělat, když si střední třída, státní zaměstnanci, nemocní atd. sami s plným rozmyslem vybrali svůj ortel a rozhodli spáchat harakiri? Jak je možné, že státní zaměstnanci volili prý až z 80 procent ODS-TOP-VV, když ti jim před volbami několikrát zopakovali, že je buď vyhodí z práce nebo jim drasticky sníží plat a přitom státním zaměstnancům ODS zmrazila již od roku 2006 platy? Celý národ přece musel vědět, že TOP09 vytvořil sám Topolánek, že VV jsou stejní poskoci jako Bursík s Jacques před nimi a jejich úkolem, kromě vlastního obohacení, je plnit pouze příkazy ODS. Proč nemocní šli k volbám r. 2008 protestovat proti nesmyslným regulačním poplatkům, když tyto výsledky voleb nemohly znamenat jejich zrušení a naopak nešli k volbám, které jedině mohly znamenat jejich zrušení? Toto jsou naprosto nepochopitelné věci. Já a plno dalších známých jsme se v první chvíli domnívali, že někdo část volebních lístků zlikvidoval.
Podle mně všechny vaše rady už ČSSD vyzkoušela..."zlí předsedové", kteří si dovolují odporovat ODS v diskusích a proto jsou prohlášeni za diktátory...Miloš Zeman a Jiří Paroubek. "Hodní předsedové" Špidla a snad i Horák...jsou slušní, ODS příliš neodporují, na útoky většinového pravicového tisku nereagují...výsledkem jsou zdrcující prohry v senátních, krajských, komunálních volbách a drastický pokles preferencí viz Špidla léta 2002-2004. Tisk ČSSD? Ten tady byl Právo lidu, Pražský demokrat, Paroubkův měsíčník...už nevím, jak se jmenuje atd. "levicoví" voliči toto všechno odmítali číst, "levicoví" voliči čtou hojně i deníky, které se přihlásily k ODS např. Mladou Frontu a Blesk. Má ještě někdo nějaký nápad, jak pomoci ČSSD, střední třídě a nízkopříjmové skupině obyvatelstva?
30. 08. 2010 | 21:31

gisela napsal(a):

Žvásty odevšad.
30. 08. 2010 | 21:49

Vladimir napsal(a):

Problém případné porážky soc.dem v senátních volbách netkví v zániku soc.dem., ale v zániku DEMOKRACIE v ČR jako takové. Pokud totiž získají strany koalice (hlavně TOP a ODS,.. VV je nevyjsněná co je zač) většinu v senátě, může si koalice měnit ústavu, schvalovat ústavní zákony podle své chuti a může opozici úplně vyhladit.
Vláda, která nemá opozici zpanchartí, to je jasné ... to je pak TOTALITA.
Takže podzimní volby jsou o zachování demokracie c ČR.
30. 08. 2010 | 21:57

Zacheus napsal(a):

Jak to skvěle poznamenal pan Ládik !!!: Vám to, pane docente, může být jedno.

A jen dodávám, že i pak v důchodu...
30. 08. 2010 | 22:33

franci napsal(a):

Tak to je ten náš pravicový komunismus.
http://valcovny.cz/slozka/k...áže-zrealizovat-jen-kapitalista.pdf
31. 08. 2010 | 04:07

franci napsal(a):

http://www.blisty.cz/2010/7...
snad bude fungovat.
31. 08. 2010 | 04:10

www racek napsal(a):

lék na čssd je bohužel jen jediný : jmenuje se LÉČBA RATHEM... ti ubozí přicmrndálkové jako hašek a onderka, kteří se nezmohou na jednu jedinou samostatnou úvahu a nejsou schopni ani diskutovat ani oponovat, jsou opravdová zhouba socanů. sobotka, jež byl jedním kolegou trefně charakterizován ... dobře mluví, dobře se obléká ... a co dál? nic... je jen osoba na překlenutí současného srabu.
a zbavit se strejdů škromachů a urbanů, no jo ...
31. 08. 2010 | 04:49

ječmínek napsal(a):

O současném předsednictvu soc. dem. použiji slov Škromacha, která pronesl v jiné souvislosti: nový bordel a staré k.... Nechce-li soc. dem. skončit jako lidovci, potřebuje nové lidi a nové myšlenky. S těmito dinosaury nemá šanci.
31. 08. 2010 | 07:57

stonožka napsal(a):

Tragédie ČSSD: nemá jedinou osobnost, která by se dokázala zmátožit a něco spásného udělat. Léčba Rathem = hrob soc. dem. Hulvát zůstane hulvátem a nemá u slušných lidí šanci.
31. 08. 2010 | 08:03

sedmikáska napsal(a):

Se Škromachy to ČSSD nevyhraje. Ti lidé myslí pozpátku, nemají na to, aby přinesli něco nového. Starého psa novým kouskům nenaučíš.
31. 08. 2010 | 08:06

Trégl napsal(a):

Já jen chci upozornit pana Havla, že v regionech povětšinou vládnou socdem a s KSČM celkem v pohodě.
V oněch regionech se klientela podnikatelská prakticky nemění. Kolem radnic se motají stále titíž, co v pravidelném kolečku si mezi sebou prohazují obecní a státní zakázky.
Navrchu se to celkem nepovedlo a proflákly se volby. Vedení sociální strany a k tomu demokratické prostě doplatilo na vize svého nesociálního a nedemokratického přístupu.
Havel získal flek, Jura radši utek - tedy Paroubek. Oba teď svorně kňučí, že jim kdosi hodil klacek pod nohy a oni že jsou bez viny.
Není socdemáka, který by kdy přiznal svou vinu.
31. 08. 2010 | 08:12

Mard napsal(a):

Nojo, volit přátele a zástupce parazitů a vyžírek, to bych pak z výplaty nedostal už vůbec nic, kvůli daním! Socani, proberte se! Budíčééékkkk!!
31. 08. 2010 | 08:23

jsk napsal(a):

Pane Havle, začněte už konečně hájít zájmy zaměstnanců a nepokukujte po hlasech podnikatelů. Nikdy je nedostanete, anpravo od ČSSD je hodně husto a pravicový volič si může vybírat dle libosti. Neseďte prboha na dvou židlích! Kdo chce vše, nedostane často nic.
A pokud jde o volební kampaň a chování v médiích: méně vágních slov a více konkrétní argumentace, na každé vystoupení na veřejnosti musíte být odborně připreveni a ne jen mlátit prázdnou slávu a říkat si "my to stejně vyhrajeme"!
31. 08. 2010 | 09:16

Joska napsal(a):

Myslím si, že recept je jednoduchý - nekrást, nelhat, nepaktovat se s odpůrci (viz koalice ČSSD a ODS v krajích, když ČSSD dostala tolik hlasů, aby vyšachovala ODS) a třeba nenosit odeesákům kytičky, jak předvedl Hašek = kandidát na Vašeho předsedu a likvidovat lidi, kteří tuto patolízalskost kritizovali (viz Rathův postoj). Když se paktujete ještě s většími zloději, tak se pak nedivte, že Vás lidé nevolí - proč také, když ten švajneraj zůstane tak jako tak.
31. 08. 2010 | 09:17

blue jay napsal(a):

Jiri Havel v ohrožení,
ma v Brusselu jen 250000Kc mesicne. Mam o nej starost. Prezije tam? Dozvi se Ceska verejnost jeste neco o papouscich? Dozvi se ceska verejnost co Cervenej Nos za jejich penize v Brusselu vlastne dela?
31. 08. 2010 | 12:00

Tencokida Hnuj napsal(a):

blue jay
Nezaviď. Není to hezké.
A makej. Jinak si nevyděláš ani na slanou vodu. Máš dnes těch agitek zatím málo.
Tak se snaž !

Co dělá Havel v Bruselu ?
Hmm. Prý se vrtá v nose , nebo fotí v předsálí. Ale nejsem si tak úplně jistý.
Totiž jestli to první neprovozuje Zahradil a to druhé Kožešník.
31. 08. 2010 | 13:33

donald napsal(a):

Soc.dem. by nejvíce prospělo nechat kozla (současnou koalici) zahradničit, čímž by se ta rádobypravice odepsala sama. Problém je jenom v tom jak dlouho, protože by ten bordel zřejmě už nikdo nedal dohromady.
31. 08. 2010 | 14:42

petr napsal(a):

Jo kdyby šlo škrtat,jde jen upředňostňovat,vrcholní funkcionáři se škrtání bojí.Náš volební zákon je vrcholem vyčuranosti zastupitelné demokracie, kterou je potřeba nahradit přímou demokracií,tedy přímou volbou všech osob a řešení problémů. A přímá demokracie nepořebuje jinou demokracii, ani sociální,ani občanskou, ani křesťanskou a další,co si kdejaká osoba vymyslí.
01. 09. 2010 | 07:45

ex-nemo napsal(a):

Viléme(30.08.2010 09:21:38)

Tak výstižnou charakteristiku ČSSD jsem ještě nečetl, máte můj obdiv. Mohu to potvrdit z vlastního pozorování zevnitř, ovšem už před dávnem; pro slušné lidi tam není místa. Epizoda, kdy Zeman vytáhl tu sešlost (z ryze osobních motivů) k vládě je pryč a všechno se to vrací do období, kdy 5 estébáků tu stranu založilo.Všichni byli tehdy s takovým stavem spokojeni. Ta partaj asi nebyla zřízena s poctivými úmysly, nýbrž jenom jako krycí formace jiných záměrů. Taková ovšem nemůže a ani nechce být opravdovou politickou silou.Samozřejmě nezanikne,to by nebylo vhodné; zůstane jako okrajová 7% stranička reprezentující tu menšinu levicových podivínů. Pseudoopozice ve stylu Národní fronty.Pár trvalých poslanců si bude užívat výhod toho postu a budou-li hodní, bude jim dovoleno ještě si něco přikrást.
A založení nové, skutečné levicové a opoziční strany ? V sametovém scénáři to určitě není; a protože zatím nic jiného než tento scénář u nás neprobíhá, jsem k tomu krajně skeptický.To bychom jako národ museli být docela jiní.
01. 09. 2010 | 13:11

Xavier napsal(a):

Tak nevím, jestli to má cenu psát, jestli si to pan Havel přečte, ale zkusím to.

Zdá se, že marketingoví mozečci ČSSD přemýšleli, proč mladí lidé nedali v posledních volbách své hlasy ČSSD tolik, jako "pravici". Nejspíše dospěli k závěru, že se to stalo díky podařenému propagačnímu kousku s "Mádl a Issová". A tak přemýšleli a dumali, jak toto hlubokomyslné dílo ve své kampani překonat a apelovat na mladé voliče. A tu je napadl spásný nápad - budeme rozdávat mladým lidem kondomy v obálce s reklamou na socdem! To bude trefa! Jo, hoši, to budou pravičáci valit zraky!

Tak zraky valí asi všichni, kdo si mysleli, že demagogická tupost a imbecilní hesla jsou už u ČSSD odložena do historie jako průkazně nefunkční. A ono ne! S takovou ty volby prohrajete docela určitě...!
03. 09. 2010 | 21:27

klukrek vlk napsal(a):

Vfischere a ostatní- ještě uvidíme !!!Kdo je odvařený paňák.Joska napsal(a):

Myslím si, že recept je jednoduchý - nekrást, nelhat, nepaktovat se s odpůrci (viz koalice ČSSD a ODS v krajích, když ČSSD dostala tolik hlasů, aby vyšachovala ODS) a třeba nenosit odeesákům kytičky, jak předvedl Hašek = kandidát na Vašeho předsedu a likvidovat lidi, kteří tuto patolízalskost kritizovali (viz Rathův postoj). Když se paktujete ještě s většími zloději, tak se pak nedivte, že Vás lidé nevolí - proč také, když ten švajneraj zůstane tady: JOSKO- jsi můj člověk
LIDI VOLTE MENŠÍ ZLO.
04. 09. 2010 | 00:30

klukrekvlk napsal(a):

www racek napsal(a):

lék na čssd je bohužel jen jediný : jmenuje se LÉČBA RATHEM... ti ubozí přicmrndálkové jako hašek a onderka, kteří se nezmohou na jednu jedinou samostatnou úvahu a nejsou schopni ani diskutovat ani oponovat, jsou opravdová zhouba socanů. sobotka, jež byl jedním kolegou trefně charakterizován ... dobře mluví, dobře se obléká ... a co dál? nic... je jen osoba na překlenutí současného srabu.
......
Snad bych se zastal pana Onderky, snad se nemýlím, ale jinak plná¨ý souhlas racku !!!!
04. 09. 2010 | 00:33

hotelier napsal(a):

Pro hoteliera je nejhorsi, kdyz se prilis kamaradi kuchari s pinglama. Detaily jejich zivotni filozofie a rivotni programy uz pro nej nejsou zas tak dulezite. Myslim ze ve sporu levice pravice je to dost podobne. Podobne to je i ve fotbale. Dve souperici muzstva si muzou dobre zakopat a nemusi mezi nimi byt propastne rozdily.
06. 09. 2010 | 20:19

jirina napsal(a):

petr
Jak tak ctu nejruznejsi politicky blogy s tou primou demokracii to taky nebude zadna velka slava. Vona je ta demokracie vzdycky tak nejak usmudlana. Kazdej si vesele pinda v prirozene duvere, ze se u nej neobevi par panu v kozenejch kabatech. Totalitni rezimy zase maji jednotici vznesene myslenky jako je tridni boj ci "Dnes nam pari Nemecko a zitra nam bude patrit cely svet". Jenom cert vi jak to vse do[padne
06. 09. 2010 | 20:35

michigan auto insurance quotes napsal(a):

I simply could not leave your website prior to suggesting that I extremely enjoyed the standard information a person supply for your visitors? Is going to be again incessantly to check up on new posts <a href="http://michigancarautoinsurance.com/">Michigan No Fault Insurance</a>
29. 07. 2011 | 14:38

virginia auto insurance quotes napsal(a):

I get pleasure from, lead to I found exactly what I used to be taking a look for. You've ended my 4 day lengthy hunt! God Bless you man. Have a great day. Bye <a href="http://invirginiaautoinsurance.com/">virginia auto insurance</a>
11. 08. 2011 | 03:44

average auto insurance rates napsal(a):

Thanks , I have recently been looking for information about this topic for a while and yours is the greatest I've discovered till now. However, what about the conclusion? Are you positive concerning the supply? <a href="http://topautoinsurancerates.net/">auto insurance rates</a>
17. 10. 2011 | 08:36

ZvRdmoSIRG napsal(a):

<a href=http://www.acworth.org/google/buysomaonline/#6015>order soma</a> buy soma online no prescription overnight - soma san diego lay dying
10. 02. 2013 | 18:05

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy