Dobeš: Dělám jen zkoušky experimentálního stipendia

18. 02. 2011 | 22:16
Přečteno 4211 krát
Redaktor časopisu "Žižkov Lower Class" musí být stále ve střehu. Onehdy jsem zastihl ministra školství Dobeše na cvičné louce. Učil se hrát kuličky pod dozorem odborného trenéra, někdejšího trojnásobného mistra Dolních Chaber, Josefa Kulihracha. Vytáhl jsem diktafon, připlížil se a vybafl na ministra první otázku. Trhl sebou a ucvrnkl. Kulička dalece minula důlek a kouč Kulihrach hlasitě zabědoval. Dobeš se na mne otočil s výčitkou v tváři a natahoval moldánky.

Nedbal jsem a znovu šel tvrdě na věc: "Co tady děláte?" a zašermoval pod ministerským frňákem novinářským průkazem.

Ústavní činitel hekl, vysmrkal se a provinile odvětil: "Učím se hrát kuličky."

"Kuličky?" tázal jsem se nedůvěřivě a z mého hlasu čišela chladná novinářská zášť.

"Kuličky," zakýval ministr plačtivě hlavou: "Onehdy jsem na školní inspekci zcela ztratil autoritu před čtvrťáky. Vyzvali mne, abych se účastnil jejich her, a pak se mi vysmáli, že jsem dřevo."

"Co s tím chcete dělat?"

"Vždyť vidíte: beru hodiny kuliček, vybíjené a čáry."

"Myslel jsem, že čára je zakázaná?"

"Kde žijete? To bylo zakázané za totality. Dnes se čára jako naučná hra o tržní společnosti mydlí povinně."

"Čára?"

"No, v rozvrhu to najdete jako Investiční seminář Václava Klause. Na počest kupónové privatizace, víte?"

"Aha. A co mi můžete říct ke stotisícové odměně pro vedoucí vaší kanceláře?"

"Už jsem to vysvětloval mockrát. Ta slečna je studentka bakalářského studia. Poskytl jsem jí pouze experimentální stipendium a testoval jsem, co to s ní udělá."

"A co to s ní udělalo?"

"Byla spokojena. Experiment se mi evidentně povedl."

"A takovéhle stipendium budou dostávat teď všechny studentky?"

"No, proč ne? Ale chystám se to ještě projednat s panem ministrem Kalouskem:"

"A mohl byste ještě vysvětlit, proč jste ještě napsal slečně studentce-ředitelce její seminární práci?"

"Zajisté. Zjistil jsem, že na škole, kam chodí, učitelé ještě nepíší za žáky domácí úkoly. Jako ministr školství jsem se rozhodl to osobně napravit."

"Promiňte, pane ministře: Myslíte, že ve škole, kde žáci nepíší domácí úkoly sami, se mohou něco naučit?"

"Nemám tak vysoké cíle. Mně stačí, když mne studentky budou mít rády."

Oněměl jsem. Ministr sedl na bobek cvrnkl. Kulička tentokrát jen těsně minula důlek.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

BARICH napsal(a):

Škoda. Přizpůsobil jste úrovni "publika". Toho "zdejšího" současného. Je to pochopitelné, ale je to škoda...
18. 02. 2011 | 22:42

Otázkář napsal(a):

ještě že si ucvrnknul a ne ucvrknul, to by byl větší skandál :)
18. 02. 2011 | 22:59

Jana napsal(a):

Po někom se hází bláto, tak jste "našel odvahu" si také hodit. Obdivuhodné.
18. 02. 2011 | 23:16

Jana napsal(a):

Ještě jednu poznámku si neodpustím - co kdybyste si třeba promluvil s Vaším stranickým kolegou Markem Bendou a jeho způsobem studia? Budu se pak těšit na Váš příspěvek...
18. 02. 2011 | 23:27

rejpal napsal(a):

Jana
Marek Benda přestoupil do ČSSD? To mi uniklo.
18. 02. 2011 | 23:31

bluebird napsal(a):

Jan, vedle, Havel je z čssd.
Havel: dochází vám vtipná kaše, takovej je Dobeš průser, že si z něj nelze dělat ani srandu, ale zkuste to líp! Dobeš není na bránici, ale na žaludek! On si totiž asi nehraje kuličky, ale na tatínka a na maminku s podvrchní ředitelkou kabinetu, ministr, vychovatel našich dětí, že ...
18. 02. 2011 | 23:33

mb napsal(a):

jste bulvár havel ... stejně jako paro, stejně jako jeho manželka ... asi to máte ( v čssd ? ) v krvi ... njn ...
18. 02. 2011 | 23:39

jirihavel napsal(a):

Jana: Marek Benda opravdu není mým stranickám kolegou. Co vím o jeho případu: Upravená magisterská práce se užívá jako rigorózní běžně. Úprava spočívá v pár přidaných stránkách, což už je v souladu se zákonem. Benda to nepochybně odflákl, zjevně za hranicí normy. Jiné prohřešky při studiu mu ale nedoložili. Rigorózní zkouška je ovšem jen třešničkou na dortu, žádný nárok na peníze z ní neplyne.
Ministr školství má jako ředitelku kabinetu studentku bakalářského studia ne zrovna špičkové školy, dává jí neúměrné odměny a ještě jí píše práce. To je větší trapas než chybějících šest stránek ríga.
18. 02. 2011 | 23:51

Jana napsal(a):

Omlouvám se - Marek Benda není Váš stranický kolega. Ty vaše strany se už tak sbližují, že si jeden ani nevšimne...
18. 02. 2011 | 23:53

JB napsal(a):

TO pí Jana a p.Barich:Naopak autor píše právě o tom blátě s velkou schovívavostí a vtipem, úroveň většiny současného zdejšího publika nepodceňuje.
18. 02. 2011 | 23:59

JB napsal(a):

TO pí Jana a p.Barich:Naopak autor píše právě o tom blátě s velkou schovívavostí a vtipem, úroveň většiny současného zdejšího publika nepodceňuje.
19. 02. 2011 | 00:04

rejpal napsal(a):

jirihavel
Beru těch šest stran jako nadsázku, ale stejně. Na přírodovědě za totáče se taky vycházelo z diplomky, ale rígo trvalo několik měsíců a pár stránek navíc bez dalších výsledků nestačilo (kromě některých kolegů straníků, kteří jako členové KSČ dostalo RNDr rovnou. Ale oni nemohli diplomky odfláknout). Marek Benda se dopustil podvůdku. Jeho vysvětlení o špatném formátování bylo trapné a jeho setrvání ve funkci ostudné. A to přes to, že současná legislativa je divná.
19. 02. 2011 | 00:06

Jana napsal(a):

Pane Havle, Dobeš pomohl s prací své podřízené, ne ona jemu. Třeba jí napsal nějaký odstavec do seminárky týkající se jeho osoby... Co my dva o tom víme? A řekla bych, že je to také v souladu se zákonem. Na druhé straně existuje také právo na ochranu osobních údajů, které bylo - dle mého názoru porušeno. A Benda peníze za riga nezískal, máte pravdu, ale získal, tuším, titul JUDr??? Pan Benda také moc dobře věděl, co dělá a proč to dělá. Jednalo se o rigorózní práci a ne o nějakou ubohou seminárku, za kterou je maximálně zápočet... Vychází mi z toho přinejmenším, že Dobeš je schopný, zatímco pan Benda neschopný.
Ještě mimochodem - kolik z dnešních politiků je absolventem opravdu špičkové školy? Jediný trapas, který vidím, je výplatní páska. Stejné trapasy bychom jistojistě našli také na ostatních ministerstvech, ale tady nelezeme do soukromých mailů, že?
19. 02. 2011 | 00:10

BARICH napsal(a):

2JB:
Nepodceňuji - srovnávám. Blogy páně Havla i diskutérů. Blogovou "scénu" zde sleduji od samého počátku a mé sebevědomí jest natolik bujným, že tvrdím, že vím, co říkám (pardon - píši) .-)))
19. 02. 2011 | 00:13

jirihavel napsal(a):

Rejpal: to je dáno tím, že se dnes navíc mnohde dělají bakalářské zkoušky a práce. Počty studentů prudce narostly. Školy na seriózní rigoróza už dávno nemají kapacitu.
19. 02. 2011 | 00:16

rejpal napsal(a):

jirihavel
Ono to podle toho taky vypadá. A lepší už to nebude. Řešil bych to pragmaticky. Dal bych Bc každému, a na další studia pořádně přitvrdil v požadavcích. Ono to tak stejně už pomalu je, jen to stojí spoustu peněz... A oslí můstek ke zmíněné kauze: neumím si moc dobře představit, jak člověk v tak odpovědné pozici může studovat při práci.
19. 02. 2011 | 00:22

jirihavel napsal(a):

Rejpal: Rigoróza jsou pro školu utrpením. Já bych je zrušil. Zkouším je nerad. Je to anachronická zbytečnost.
19. 02. 2011 | 00:28

JenTak napsal(a):

Jsem z tohoto blogu nějak rozpačitý pane Havle.
Budu to brát tak, že jste v tom Bruselu tak zaměstnaný, že nemáte čas na vymýšlení témat. Někdy je to ale fuška, omluvit vaše psaní.
19. 02. 2011 | 00:35

rejpal napsal(a):

jirihavel
Nebo tak. Za nás to byl navíc problém, protože jsme museli na vojnu. A pak už se do laborek nikomu moc nechtělo.
19. 02. 2011 | 00:35

Pobo napsal(a):

Tupé jako autorovi voliči. Ach jo.
19. 02. 2011 | 00:36

almost glossed™ napsal(a):

J.Havel: " To je větší trapas než chybějících šest stránek ríga."

Přestávám Vám rozumět. To snad nemyslíte vážně.
19. 02. 2011 | 00:38

jirihavel napsal(a):

almost glossed
Tak to ale bohužel je. Jako rigorózní práce se uznává rozšířená práce diplomová. Rozšířením se rozumí o cca 10 % a víc. Podrobnou kontrolou bychom našli ovšem řadu prací, které to nesplňují. 10 % z 60stránkové diplomky je minimalisticky šest stran... Lituji, že Vám beru iluze. Z rigoróz je při dnešních počtech studentů většinou formalita. Ale vypůjčte si schválně některé PHD dizertace z vybraných úśtavů: To je teprve otřes. Někde i habilitace.
19. 02. 2011 | 00:57

Pacák napsal(a):

Pánové (dámy vynechávám),viděli jste její foto? Uznejte, že ta slečna za ty peníze stojí.
19. 02. 2011 | 01:52

arnazach napsal(a):

Slátanina s dobrými úmysly. Kloním se k Janinu nápadu, aby politik musel mít prvotřídní vzdělání na některé z vybraných špičkových škol (ostatně výběr těch škol právě probíhá). Diplom z vojenské akademie, vysoké(?) školy J. A. Komenského (z toho názvu jde děs), plzeňských práv atd. atd. nemůže být uznán. VŠCHT bych ale Kalouskovi uznal. Možná by nám novináři mohli udělat takový přehled.
19. 02. 2011 | 02:39

anti politik napsal(a):

arnazach mě by bohatě stačilo kdyby politici (krom korupce) uměli alespoň něco, ale zřejmě si musíme zvyknout na to, že amatéři se prostě obklopí ještě většími játry než jsou oni sami aby nebyli za blbce! Sebestřední, přízemní a duševně ubozí lidé a politici nic jiného nejsou, se neobklopí chytřejšími lidmi než jsou oni, protože při těch tunách másla co mají na hlavě by byli těmi chytrými vydíratelní nebo minimálně manipulativnější, ale podplacená polovzdělaná chasa se bude chovat jako jejich svita a tu mají nejraději (v tomto vynikal a vyniká i náš magamorálka Havel)!
19. 02. 2011 | 07:29

Ládik!!! napsal(a):

Příště o venušiných kuličkách.
19. 02. 2011 | 07:58

Cech napsal(a):

Jsem rád pane Havel,že jste se tvrdě zastal pana Bendy.
Je na první pohled vidět jak důkladně máte promyšlenou budoucnost.
Protože jak je vidět začínáte prosazovat nástup nového, svěžího, neotřelého, prostě Tošenovského.
Pokud jste správně zavětřil, hradní protlačovací stroj, který uskuteční následovné:
Marek Benda je předsedou Ústavního soudu.Je to předzvěst stabilizace moci a výhled do budoucna, v tom aby se ten nový svěží nemusel potýkat s takovou hrůzou,kterou bezesporu představují znalosti současného předsedy.
Prostě aby již nemusel V.K. veřejně dehonestovat US různými vystoupeními.
Prostě v případě že bude Marek Benda předsedou Ústavního soudu,bude to mít E.T. mnohem jednodušší než V.K..
Tato vidina Vás žene vpřed, jak jste dnes předvedl, musíte si ochránit vlastní budoucnost.
19. 02. 2011 | 08:49

Jana napsal(a):

A když tak toužíte po těch čestných lidech - proč se Vaše strana v Praze tak elegantně zbavila pana Dinstbiera? Proč není ve vedení Vaší strany?
19. 02. 2011 | 08:54

Vico napsal(a):

Autor : Je to jen můj subjektivní pocit, ale více se v poslední době nasměju při vstupech nicku DH. Doporučuji například pod blogem paní Bečkové. Jeho kvazikojzarovské komentáře budí smích i mráz po zádech.

Ono je milé spekulovat, zda-li si Dobeš při vašem vybafnutí ucvrnknul nebo ucvrkl.

Bohužel skutečnost je taková, že jsem se hned ráno z rádia dozvěděl, že ministr Dobeš poté, kdy byl tázán, zda-li rezignuje, se velmi pobaveně usmíval :-)

Jak se tak usmíváte vy, my, ministr Dobeš, ministr Vondra, mi, kdo ví proč, ten úsměv vzápětí mrzne na rtech.

Úsměv Šáši z hororu Batman.
19. 02. 2011 | 10:00

Pobavený napsal(a):

Pro Jana : Ták s tím Bendou jste mě pobavilá . Ale pokud Březnové volby vyhraje Hašek s Urbanem , ták daleko od pravdy nemáté.
19. 02. 2011 | 10:34

almost glossed™ napsal(a):

J.Havel: Ale mně nejde o kvalitu prací obecně. Jde mi o to, že zde bagatelizujete a obhajujete podvod. Vědomý akt, kterým získal neoprávněnou výhodu a nezáleží vůbec na tom, jakými prostředky, když jsou podvodné.

Je mi úplně jedno, jestli šlo o šest stránek nebo jedinou. Je mi úplně jedno, jestli jsou na tom ostatní stejně nebo hůře. Když Benda použije falešnou směnku, tak ho budete hájit slovy "To je větší trapas než nějaká půlka stránky"?

Prokristapána, to jste vážně tak "daleko"?
19. 02. 2011 | 10:50

MaB napsal(a):

Vico
že se pánové Havel, Vondra, Dobeš nebo třeba Nečas občas usmívají tak ňák pozoruhodně synchronizovaně, mne napadlo posledně, kdy jsem se od pana Jiřího Havla dověděl, že problémem českého zdravotnictví není kradení a kreativní cenotvorba, ale to, že je třeba do něj nasypat další penízky. Samozřejmě, od pacošů.

Prostě v čisté ůmysly pánů, jako je pan Havel, už nějak přestávám věřit. Spíš se potichu zařadil mezi Hulínské a Březiny. Tím mazanější od něj, pokud to dělá svým cute stylem dobromyslného, veselého medvídka.
19. 02. 2011 | 10:55

bobš napsal(a):

To myslíš, že pan ministr jí pomáhal s venušinými kuličkami a za odměnu ji napsal seminárku?
19. 02. 2011 | 11:03

zemedelec napsal(a):

To atmost glossed.Tak je to správne.Co ale další výhody a mzda za falešné doktoráty.Podle mne je to horší, než přijít s falešnou 1000korunou do prodejny.A to nemluvě o tom jak se hned cpou na důležité místa.
19. 02. 2011 | 11:13

Marty napsal(a):

Z kauzy ministra Dobeše a jeho studenky lze usuzovat, jak bude v praxi ve státní správě vypadat odměňování zaměstnanců - budou odměňování jen ti "opravdu výkonní".
Že se u uchazečů na vysoké úřednické posty již zcela rezignovalo na odbornost, si česká veřejnost již zvykla, podobně jako hodnotu současného bakalářského diplomu - již lze srovnat s hodnotou použitého toaletního papíru :-(
19. 02. 2011 | 11:29

rejpal napsal(a):

Marty
Toaletní papír je v životě člověka podstatně důležitější, soudím.
19. 02. 2011 | 11:34

Baba napsal(a):

Dodnes si to pamatuju. V páté třídě koedukované základní školy jsme se v hodině ručích prací, tehdy už pracovního vyučování, učili obšívat knoflíkové dírky. Nešlo mi to. Ruční práce mi nikdy nešly. A nebavily mě. Tužkou jsme na připravené látce vyznačili budoucí otvor, prostřihli nůžkami, paní učitelka nám vysvětlila, jak na to, a zbytek jsme dostali za domácí úkol do druhého dne. Ani doma mi to nešlo. Pro babičku z generace, kdy vyšívání patřilo k samozřejmým ženským přednostem a která vždycky našla dost trpělivosti naučit mě číst, psát i hledat mezi řádky, bylo mé obšívání dírek nad lidské síly. Po první polovině druhou i celou další dírku obšila sama. Pro desetileté dítě neřešitelná situace. Nespravedlnost, kterou neumíte opravit. Odnesla jsem úkol do školy. Známku si už nepamatuju, ale asi nebyla nijak významná. Za dalších třicet let jsem docela obstojně obšila knoflíkových dírek asi tak pět. Babiččinu šicí soupravu v dřeveném pouzdře podobném manikúře bych ještě doma někde našla.
19. 02. 2011 | 11:40

Dočekal napsal(a):

Bylo to na konci padesátých let minulého století, když nám pan profesor říkával toto:

"Morálka vždy předchází právu. Bez morálky není práva.
Co dovoluje zákon, to zakazuje stud."

Některé postuláty jsou zkrátka neměnné. A to, že se jimi neřídíme, je jen k naší škodě.
Bohužel.
19. 02. 2011 | 11:47

Vico napsal(a):

baba : Dnes jste se rozepsala. Většinou reagujete jednovětně :-)

V případě ministra Dobeše si však můžeme být jistí, že k "obšití dírky" došlo již ve škole.

MaB : Já bych autora do jedné řady k triu DDD nestavěl. Je jeden s mála blogerů, který se tu s námi vůbec baví.

Jen mi dnes nějak nesedl ten "humor". Posledně to byl zase guláš, který je údajně po týdnu tak akorát uleželý. Nedoporučuji.
19. 02. 2011 | 12:11

Drzá zrzka napsal(a):

Stud zmizel s příchodem minisukní.:o)
19. 02. 2011 | 12:13

ujo napsal(a):

poznámka k studijním výsledkům M.Bendy.
Do politiky vstoupil v r. 89 jako student matfys.
Téměř 20 let mu trvalo než absolvoval nějakou vysokou školu a to ještě byla vyhlášená právní fakulta v Plzni.
O něčem to vypovídá, stejně jako jeho šéfování ústavně-právnímu výboru sněmovny v době studií( nemluvě o poraděnkování svému spřízněnci min. Mlynářovi v době kdy vypadl z e sněmovny)
19. 02. 2011 | 12:16

Al Jouda napsal(a):

To je dobrý - ministr školství pro srandu králíkům !!!
19. 02. 2011 | 12:38

pich napsal(a):

Pan Havel si pích a je z toho modrý poprask.
V opačném gardu by to vyvolalo frenetický potlesk.
I když je pravdou, že eu poslanec by mohl zplodit vědečtější úvahu.
Protože mít "výběrovou" matrac, vyfutrovanou prachami je standartem všech zdejších "demokratů".
Kdysi měli soudruzi většinou starší nevzhledné dámy, aby nemohli být v podezření jiných, kteří nasadili věkovou laťku.
Dnes je to společensky přijatelné, ba přímo žádoucí.
19. 02. 2011 | 12:55

jirihavel napsal(a):

Almost Glossed:
Neobhajuji pana Bendu, osobně se s ním neznám. A napsal jsem výslovně, že byl za hranicí normy. Tedy zákona. Jen upozorňuji, že za touto hranicí byla někde možná polovina rigoróz, a že se jednalo o tehdy tolerovanou věc. Kromě obhajoby, která probíhá zpravidla jen formálně, byl při rigorózní zkoušce zkoušen ještě z několika předmětů. Ačkoli je Benda můj politický oponent, myslím, že i on má nárok na drobet spravedlnosti. Odpusťte, že jsem neplivl, asi bych tím získal víc sympatií.
Jana: Jiřího Dienstbiera i Bohuslava Sobotku jsem v Praze plně podpořil, ale bylo nás na to málo. Věřím, že příště nás bude víc.
19. 02. 2011 | 12:55

Baba napsal(a):

Vico:
A jak je možné, že jsem vaše diskusní příspěvky nezaznamenala, když vy mé jednověté postřehy registrujete?
19. 02. 2011 | 13:23

Vico napsal(a):

baba : Nevím. Asi nejsou zajímavé
19. 02. 2011 | 13:42

Erna napsal(a):

Pane Havle, mě jste svou "pohádkou" docela pobavil:-)))
19. 02. 2011 | 13:44

almost glossed™ napsal(a):

J.Havel: Řekl bych, že mezi aktivní obhajobou a "pliváním" je ještě celá řada jiných odstínů. Tím, který jste zvolil, jsem docela zklamán.
19. 02. 2011 | 14:50

JQ napsal(a):

Ten vysoky plat mi nevadi, pokud je clovek hodne schopny, muze byt mnohem produktivnejsi nez mnozi lide s titulem.

Jestli ale opravdu ministr psal velkou cast prace za svoji podrizenou, musi odstoupit. Co je to proboha za vzkaz pro studenty, kdyz se ministr SKOLSTVI podili na plagiatorstvi. A je jedno, jak velkou cast prace psal - melo to byt zretelne oznaceno. A je jedno, ze to byla jenom seminarka a ne treba bakalarka nebo diplomka - i za opisovani seminarek se bezne vylucuje.
19. 02. 2011 | 14:55

Tužka napsal(a):

Tužka napíše pro Al Jouda, pane, ještě, že králíci neumí číst a nechodí na Aktuálně, jinak by se určitě hněvali, jak malou máme my lidi potuchu o jejich inteligenci, ???zajímat se o nějakého pokleslého ministra školství. Králík má totiž sexuální apetit imrvére furt, jak vidí ramlici, tak jde všechno stranou, i žrádlo. Fakt, máte králíky? Tužka a úsměv, prosím.
19. 02. 2011 | 15:17

filip II. napsal(a):

Je pozoruhodné jak ministři vlády rozpočtové zodpovědnosti nutí občany k utahování opasků na straně jedné a na straně druhé pánové Nečas, Dobeš a nejspíš i někteří další dávají stotisícové odměny svým podřízeným pracovníkům - sekretářkám a vedoucím oddělení k už i tak nadprůměrným platům. Tak např. slečna Machálková na ministerstvu školství má plat 35.000 Kč při kvalifikaci učitelky MŠ. Musí to být opravdu "neobyčejně schopná pracovnice". A její seminární práci psal (pardon jen recenzoval)nadmíru vytížený pan ministr Dobeš dokonce na Nový rok. No řekněte kdo by to udělal z pouhé křesťanské lásky?
19. 02. 2011 | 15:37

Baba napsal(a):

Pro Vico: Asi nejsou zajímavé?
19. 02. 2011 | 17:27

Karel napsal(a):

Pokud psaní domácích úkolů učiteli měly Věci veřejné či jiné koaliční strany v předvolebním programu, pak se s tímto stavem nedá nic dělat. Jestli ovšem toto v předvolebním programu nebylo, tak by měl zasednout Ústavní soud či Správní soud, a nastalou situaci řešit jako podvod na voličích.
20. 02. 2011 | 17:04

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy