Aféry ČSSD

23. 07. 2008 | 22:40
Přečteno 8685 krát
Občas mne čtenáři mile vyzvou, zdali bych též cosi nenapsal k populárním postavám ČSSD. Zní to asi tak: „Ty Hotentóte levicovej, piš o průšvizích socdemáckýho stáda a nestarej se o druhý!“ Tento taktní imperativ ovšem nerespektuje zásady politického řemesla. Politici jsou něco jako fotbalisti a hrají na soupeřovu branku. Pokud si dá slávista v Edenu vlastní gól, nebudou ho za to domácí tribuny oslavovat. A když míčový génius Poborský kritizoval trenéra, vymetli ho ze Sparty, ani si nestačil zabalit.

Ježto mezi politiky zdaleka neznamenám tolik, jako pan Poborský mezi čutálisty, mohu si dovolit ještě mnohem méně. Přesto se opatrně odvážím na tento tenoučký led. Většina čtenářů mi ale stejně drsně vynadá, že jsem své kolegy dostatečně nevymáchal. Nejsem ovšem ani poslanec, abych měl za své názory imunitu, takže nemohu pominout případnou právní dohru. A nemám za sebou moc a peníze novin, které si u nás mohou dovolit docela hodně…

Tak chtěli jste hlavně Standu Grosse. Chcete ho vidět jako pitomce. Ten pitomec byl deset let mezi nejpopulárnějšími politiky v zemi. Ačkoli se k tomu nechceme znát, odkud se bralo těch neuvěřitelných skoro sedmdesát procent obliby? Z neschopnosti? Nebo jsme tak hloupí? Proč jsme ho měli rádi? Rozčepýřený mladý hoch s upřímným pohledem se nám líbil…

Mohl bych tu oslovsky hýkat, že prakticky ve všech důležitých hlasováních jsem podpořil to, co bylo proti Grossovi. Nejsem na to ale nijak hrdý. Patřil jsem tenkrát jen k jinému stranickému křídlu a mnohdy jsem hlasoval pro mnohem větší blbosti, než chtěl Gross.

Měl jsem pocit, že Grossovi schází kus vzdělanosti, který dělá státníka. V tom byl ovšem z mé strany i kus nesoudné pýchy člověka, který měl nezasloužené štěstí patřit k akademické sféře. Gross uměl to, co je obsahem dnešní politiky, jakkoli se mi to nemusí líbit. Myslím si, že handl by měl končit od určité úrovně zájmů státu. Praxe mne přesvědčuje, že mnohdy nekončí. Můj osobní příběh je ale i v tom, že jsem se před Standou Grossem pokořil. Když se stal ministrem vnitra, přišel jsem ho jako předseda Fondu národního majetku velmi pokorně požádat o vládní spolupráci. K jeho cti musím říci, že mne potom podpořil v řadě zásadních věcí i v odporu proti konkrétním lumpárnám.

Patnáct měsíců před volbami jsme podali s místopředsedou vlády Mertlíkem a jeho náměstkem Mládkem demisi. Vláda se fakticky rozhodla o jiné koncepci politiky a privatizace, za kterou jsme odmítli nést morální a právní odpovědnost. Zeman to bral jako zradu a Špidla s Grossem nám to vytkli jako neodpovědnost. Myslím, že jsme udělali správně. Zrníčko pochybnosti se jistě nevytratilo. Od té doby máme pověst lidí s omezenou loajalitou.

Nemohu tedy podat svědectví o Standově další vládní dráze. Nebyl jsem při ní, a možná to bylo dobře. Zaznamenal jsem stejné chyby, jako ostatní čtenáři. Historka s bytem je neuvěřitelná. Ve skutečnosti je podobná jako historky o financování bytů pánů Kalouska, Topolánka a Tlustého. Grossovi chyběl milión, ostatním násobně více. „Chybou“ Grosse bylo to, že ze zmíněné čtyřky předložil nejbizardnější story. Nějaký západní deník pak psal obdivný článek, že to Česko musí být perlou demokracie, když k pádu premiéra stačí banálních třicet tisíc euro… Třešničkou na dortu je ovšem pro všechny moralistní projev Miroslava Kalouska, který Grosse definitivně vykopl z politiky.

Pokud jde o historku o zázračném zbohatnutí advokátního koncipienta Grosse, uvedly Hospodářské noviny pět možných interpretací případu. Já je zredukuji na tři. První říká, že Gross reálně nikdy nebyl vlastníkem zmíněných akcií a ve skutečnosti za bohatou odměnu vystupoval vlastním jménem na účet klienta. Tomu se říká komisionářská smlouva. Komisionář Gross přiměl nakonec železáře Chrenka zaplatit promptněji a podstatně víc, než nabízel původnímu majiteli. Komitent si mohl najmout advokáta Sokola (to je taky ranař), ale vybral si zřejmě jiného drtiče.

Druhá verze říká, že Gross při řešení případu skutečně nabídl majiteli odkup a risknul ztrátu s očekáváním bohatýrského zisku. Konexe k získání úvěru na bonitní akcie asi měl a věřitelská firma si slibovala, že jí zástava případně zůstane a ona vydělá ještě víc. V těchto případech by mělo zveřejnění Grossova jména následně snížit hodnotu pohledávky s ohledem na mediální spekulace. Staník nezpanikařil a pohádkové odměny se dočkal.

Konečně je tu nejméně veselé vysvětlení, že prostřednictvím obchodu se jen vypraly peníze z aktivit, o kterých neradno spekulovat. A zveřejnění kauzy je kouřovou clonou, která má poskytnout neprůstřelnou příhodu, jak Standa ke štěstí přišel. Čtenářům se jistě bude zamlouvat nejvíc ta poslední verze. My čtenáři už jsme takoví. My s právním vědomím se oficiálně musíme držet toho, že ani na trojnásobný pokus v případě policie včetně státního zastupitelství nic nekalého nenašla. Ani Langr ani Vesecká nic nevyčenichali. Protože Gross není členem vlády a ani nekandiduje na sebemenší funkcičku, nebude platit ministr zahraničí firmu Kroll. Zřejmé je, že zbohatnutím Grossova politická dráha definitivně skončila. Leda by zelení potřebovali vyměnit Bursíka za někoho důvěryhodnějšího.

Vidíte, původně jsem chtěl napsat ještě o několika jménech, ale délka článku by už byla nudná. A tak na závěr historka, jak jsme po odvolání ministra Ivo Svobody, kterého strana neochránila před kriminálem (ba naopak), schlíple dorazili na Ministerstvo financí. Za ministerským stolem seděl docent Mertlík a proti němu já a Honza Mládek. Místností se ještě vznášel těžký odér předchozích nájemníků. Hleděli jsme na sebe zdrceně, protože takhle jsme si to opravdu nepředstavovali. Nemohlo to být horší.

A tu najednou se Mládek zavrtěl a povídá: „Kluci, já bych věděl…“ Zvedli jsme s nadějí pokleslé hlavy a Honza pokračoval: „Já jsem byl oficiálně představen kardinálu Vlkovi, a tak bych ho o to mohl požádat, … že by to sem … no víte, … přišel vykropit.“

Vykropit by to potřebovalo leckde.


Psáno pro někdejšího studenta Michala J.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Martin napsal(a):

Pane Havle, kdyz si tak ctu, jak se dnesnim zastancum pravice hnusi presumpce viny, tak nevim jestli je spravne, ze jste si vzal Standu na paskal. To je prece podle dnesnich pravicove novinarskych meritek sympaticky a velmi poctivy hoch, ktery mel podobne stesti pri podnikani jako napriklad jiny mily a poctivy hoch pan Macek.
23. 07. 2008 | 23:05

Saliven napsal(a):

Pane docente Havle (nebo mohu-li snad příteli Havle), za tehle příspěvek děkuji. Sice se stejně asi moc nezavděčíte fundamentálním oponentům, ale stavíte se k problémům socdem čelem a to já oceňuji. :-)
23. 07. 2008 | 23:05

Štěpka napsal(a):

Pane Havle, díky za článek. Hezky jsem si početl a i se poučil.
Stejně ale, možná přece, třeba s někým ve spolku, opatrně, decentně, co tak trošku rejpnout do trenéra?
23. 07. 2008 | 23:19

Selen napsal(a):

Palec nahoru. Ne za toho Grosse, ale za vtipnost a nadhled. Když jste zmínil toho Kalouska...je šílené, že takový člověk se pohybuje v nejvyšší politice tolik let ba desetiletí. Přitom byl u tolika "nestandartních aktivit" (rozuměj: prasáren), jeho skříně praskají kostlivcema, máslo mu teče po hlavě, a pod kobercem si za celý život nezametl. No a stejně se stal po své takřka politické sebevraždě těsně po volbách za chvíli ministrem financí. Já když to viděl, já myslel, že to neni možný :)
23. 07. 2008 | 23:23

Saliven napsal(a):

Selen:
Kdysi jeden pán z Vysočiny prohlásil, že pana Kalouska (příbuzný jednoho z největších obchodníků se zbraněmi u nás) dostane do tepláků. Nepovedlo se a podívejte se kam až to dotáhnul.
23. 07. 2008 | 23:33

Standa Křišťál napsal(a):

za c/ je správně, je to odměna za poskytnutí bohatých státních zakázek, nevýhodných právě pro stát. Já to s vámi myslím upřímně, Váš Standa Křišťál. AŤ žije akce Unipetrol, Biolíh, Grippeny a CACAO. Docela se těším, až před volbami ODSka mými bilbordy polepí republiku.
23. 07. 2008 | 23:44

MA-FU napsal(a):

Jak být optimistou?......
23. 07. 2008 | 23:55

Martin napsal(a):

Milý pane docente,
moc hezky jste nám popsal, čím se vlastně celé dny zabýváte.
Na vtipkování nebo na hraní fotbalu tady jsou jiní kabrňáci. Vy jste tu od toho, aby jste se staral o chod státu s alespoň minimální zodpovědností a ne aby jste hlasoval pro hlouposti jen podle toho, na kterém křídle zrovna sedíte.
23. 07. 2008 | 23:56

Charlie napsal(a):

Standa si začal ve své dětinskosti hrát na Tonyho Blaira. Chtěl být "otevřený" a upřímný. Byl ukecaný a nepříliž chytrý.

Jenže, jak upřímně národu sdělit, že peníze jsou půjčené od přítelkyně bordelmamá ??

Jeho cudné mlčení k pasování na korunního prince ČSSD (známé svým vzájemným podrazáctvím), jsem vždy považoval za zákeřné podtržení stoličky panu Špidlovi - dodnes nejslušnějšímu předsedovi vlády ČR.
A za to jsem jej ani v nejmenším nelitoval. Avšak zbohatl čehůnům navztek.
24. 07. 2008 | 00:56

Skogen napsal(a):

Martine, je příjemné číst, že pan doc. Havel by měl opět rozhodovat o osudu státu. Já si to také myslím.. :o)
24. 07. 2008 | 01:00

Michal J napsal(a):

Zdravim Vas pane docente,

to je od Vas ale mile, ze jsem Vam stal za reakci a hlavne, ze jste se tomuto tematu nevyhnul. Pouze potvrzujete, ze jsem o Vas ne nadarmo mel vzdy dobre mineni. :-)

Ano, byl jsem si pochopitelne vedom toho, ze strany hraji predevsim na branku soupere, proto taky to ironicke PS u meho prispevku pod Vasim poslednim blogem. Uz jsem videl, jak Vas spolustranici cupuji... :-)

Nicmene podstata meho prispevku byla: O Cunkovi toho moc nevime a je to mala ryba (a tusim toho na nej policie nenasla o mnoho vice nez na Grosse). Tak proc se v tom donekonecna babrat, kdyz se mnohem vetsi ryby chechtaji za bukem (nebo z Floridy)? Vas clanek naznacuje, ze o Grossovi a jeho afere toho taky moc nevime. Fajn, tak minimalne zanechme komentaru o obojich, aby to bylo fer. Spinave pradlo muzete takticky prenechat panu Rathovi. :-)

Chapu, ze pokud ta velka ryba uz neni v politice, tak neni moc co resit. Nicmene to nemuze byt vymluva, strana nese zodpovednost i za toho, kdo byl jeste donedavna v jejim cele, sdeloval duchodcum a nedusevne pracujicim z billboardu "Myslim to uprimne", hraje si na "koncipienta z lidu" a pritom mu behem pul roku nekdo zaparkuje na uctu ca 100 mil. Kc. Podle me je to minimalne neeticke.

Mala rekapitulace tak, jak jsem ji zhruba zachytil v mediich: Statni urednik koupi kus fabriky (akcie) za ca 5 a proda je Grossovi za ca 20. Ten si na to vetsinu pujci. Je to fajn, protoze nema co ztratit, sam toho moc nema, ale muze ziskat pohadkove bohatstvi, pokud to vyjde. A ono to vyslo, nasledne akcie prodava za 100. :-) Zahadou zustava, proc to puvodni majitel prodal za 20? Proc na akcie neusporadal drazbu, aby skutecnou hodnotu zjistil? Nota bene kdyz za par mesicu dochazi k prodeji tech samych akcii za 150? Asi to bude smolar, ze? Nebo musel drzte slib z minulosti? Pokud vim, Gross nepoprel (ci dokonce potvrdil), ze jeho provize z tohoto kolecka cinila opravdu onech ca 80, takze at se jedna o kteroukoli z moznych verzi tohoto pribehu, ekonomicka teorie se zde hrouti... a "iracionalita" vsech hracu je vaznou vyzvou pro soucasnou vedu. Doporucuji tento pribeh publikovat jako pripadovou studii v Journal of Finance, neb "price discovery" zde byla ponekud rozpacita... :-) Taky mohl Gross u Chrenka delat dva mesice zahradnika s platem 50 milionu Kc mesicne, a treba by policie taky nic nenasla. Ale asi se mu tato varianta nelibila, protoze by platil vyssi dane...

Ano, ja nepochybuju o tom, ze byl S. G. hodny a casto bojoval proti lumparnam. Ale ono staci byt 35 let hodny, udelat malou lumparnicku za 100, a pak byt zase po zbytek zivota hodny... Mavneme tedy nad takovym chovanim rukou? Opakuji, ze toto je ve vyspelych zemich minimalne neeticke. A nas narod zije pripadem Cunka, ktery "udajne" vzal uplatek v hodnote lepsi vecere v Londyne, ale zatim dukaz chybi... Pouze se zjistilo, ze tento korupcnik venoval v prubehu onech kritickych let statisice cirkvi. Tomu rikam schizofrenie! Rovnou bych ho poslal k Chocholouskovi! Vetsinou se to dela tak, ze lidi, kteri vyperou 100 milionu, daji na charitu za ucasti medii milion dva (na deticky, postizene atd., hlavne ukazat dobre srdicko...), ale kdepak ten trouba Cunek, tento to tam nahazel vsechno a jeste uplne anonymne!!! :-) Podotykam, ze ho neobhajuju, neznam ho a je mi jedno, co se s nim stane, at jde klidne sedet, pokud se ukaze, ze je pro to duvod. Pouze mam ze zatim dostupnych informaci subjektivni pocit, ze se jedna o lync nemotorneho trouby, a to je mi trochu proti srsti, tot vse, proto jsem se minule ozval. A i kdyby ne, je to prilis mala ryba, na ktere by si novinari nemeli dva roky v kuse "utvrzovat svoji moralku".

Nicmene dekuji za osvetleni a take za popis osobnich zkusenosti, konecne nejake zajimave zakulisni informace, kterym aspon muzu verit, protoze jsou od Vas. :-) Jako Vas student, a nebyl jsem sam..., jsem z Vas mel vzdy pocit, ze jste velmi solidni clovek, poctivy a predevsim, coz jsem mel moznost na vlastni oci a usi zazit, velmi kompetentni ve svem oboru a jeho aplikaci v praxi. Kez by stat dosazoval do spolecnosti, jez ovlada, ci primo svych agentur lidi jako Vy. Bohuzel mam spise obavy, aby to nebylo tak, ze Vas nekteri spolustranici berou jako dobrou reklamu, a ta skutecna party, suskanda a deleni koristi zacne az pote, co odejdete vecer sporadane domu za rodinou. Ono to tak totiz vetsinou chodi... napric politickym spektrem, neb vlci rychle zjisti, kdo je "neuplatny budizknicemu" a zacnou hrat svou hru, casto velmi dobre. Nicmene za Vase osobni pocity z nekterych politiku a obecne za cely Vas blog jeste jednou dekuji. Mejte se, at se Vam dari.
24. 07. 2008 | 04:04

jarpor napsal(a):

Pane Havle,

budu stručný - díky za Váš blog.
Většinou jsem s Vámi polemizoval. Dnes nemám důvod.

Kdyby všichni si nejprve všímali svého nejbližšího okolí, tam zjednali jistý pořádek a úroveň, tam zapracovali na tom, že prostě některé věci se nedělají, i Vy, politici, byste byli jiní.

Hezky a pravdivě jste poznamenal bývalou oblíbenost "mladého a kudrnatého premiéra". Kolik těch, kterým se líbil mu dnes spílá dotvrzuje jen to, jak s sebou nechá "dav" mávat.

Podepisuji to, co Vám napsal Michal J.

Hezký den
24. 07. 2008 | 07:42

Ročník 53 napsal(a):

Dočkám se podobného článku od představitele současné vládní garnitury?
Asi ne, oni to jsou poctivci do morku kostí. Až z toho mrazí do morku kostí...
24. 07. 2008 | 07:45

honza napsal(a):

Hm, máte pravdu tohle je prkotina, proberte IPB-Mertlík-ČNB. Vzpomínám si, když Tlustý vládě veřejně radil, aby do IPB nalila 30-40 mld. a převzala nad ní správu, jinak,že to bude stát přes 100 mld.. To jste se mu smáli. Po rozhodnutí vlády ČSSD to dodnes stálo 140 mld.. To vysvětlete. Standa G. a jeho zlodějny je prkotina. Nebo, kdo zaplatí miliardy majitelům domů - váš poslanec Křeček a ČSSD?
24. 07. 2008 | 07:49

radek napsal(a):

Vážený pane Havle,
přeji hezký den a děkuji za článek. Oceňuji Vaši snahu napsat o problematických záležitostech čssd.
24. 07. 2008 | 07:57

radek napsal(a):

to ročník 53
naprosto přesně řečeno!
24. 07. 2008 | 07:59

RUMCAJS napsal(a):

Já bych doplnil vyňatkem z Kytice od Suchého...Jen jednou se milovala, už ji bříško roste...!
Stáníček si jednou zahrál na obchodníka s akciemi a už se mu bříško rostlo. Uvidíme, jak bude pokračovat dál.

Pravda je že kradou všichni. Ale ČSSD dotáhla do politiky mafiánské způsoby toho nejhrubšího kalibru.
24. 07. 2008 | 08:05

j. napsal(a):

Dobrý článek. Stejně nevzdělaný jako byl Gross je nyní i Čunek, také má mnohé "politické dovednosti". Možná by pro některé chtělo více zdůraznit, že Gross není členem vlády a nekandiduje ani na sebemenší funkcičku. Čunek ve vládě, bohužel, je, a proto nelze mávnout rukou ani nad podezřením z úplatku ve výši ceny londýnské večeře.
24. 07. 2008 | 08:08

hv napsal(a):

Pane Havle,

prirovnani politiku a fotbalistu je zajimave. Ale ma to jeden hacek, spis poradny hak.

Fotbaliste tvrdi, ze jejich cilem je vsitit gol, porazit soupere, vyhrat nad nim. Jsou taci, kteri to samozrejme delaji jen pro prachy a slavu.

Politici nam ovsem neustale tvrdi, ze jejich cilem je blaho naroda, pripadne alespon jejich volicu.

Proto vice narod veri fotbalistum nez politikum.
24. 07. 2008 | 08:26

Charlie napsal(a):

j.

kde jste se s panem Čunkem setkal (a)?
Že tak dobře víte, že je nevzdělaný?
Nebo to psali v Blesku?

Vysoká škola ještě v Česku nic moc nezaručuje - jak víme pitomců , kteří mají titul máme dostatek.
24. 07. 2008 | 08:29

Ford napsal(a):

j. To je pokus o vtip?!
Takže podle vás pokud někoho zabiju, tak jsem automatický nevinný, protože už jsem 5 metrů od mrtvoly?!
Hmmm řekl bych že podle způsobu myšlení jste asi volič ČSSD! Trochu jednodušší!
24. 07. 2008 | 08:38

j. napsal(a):

Je to pravda, vysoká škola nic nezaručuje - vykřikují to hlavně ti, kteří nikdy žádnou nevystudovali.
Např. ale v mém oboru je mezi vysokoškoláky a středoškoláky velký rozdíl.
24. 07. 2008 | 08:40

neo napsal(a):

Politici jsou jedna pakáž neupřímná hrabivá...

Víte proč byl Gross oblíben v očích národa? BYL MLADÝ!!! Lidé mají dost starých obtloustlých nenažraných hrabivců a chtějí změnu. I proto se do sněmovny dostali zelení jako nová neokoukaná strana.

Co se týká vašeho článku, tak jste se zaměřil jen na Grosse, takže nic moc. Zgarba, Kakao Man i Gripenáři zůstanou křišťálově čistí:)
24. 07. 2008 | 08:45

Zdenek napsal(a):

Je pravdou,že Čunkovi by nějaký titul slušel.Když už za slušné stipendium ve formě poslaneckého či senátorského platu včetně všech prebend vystudoval nejen Standa,ale i několik dalších politiků z opačné strany barikády.Na těch je obzvláště pikantní jejich prosazování školného.Namátkou-senátorka Ondrová,senátor Ruml.Z paní Ondrové,bývalé ředitelky mateřské školky či co je dnes po absolvování jednoho semestru dokonce přednášející profesorka kulturní antropologie a k tomu ještě primátorka.Kvůli časovému rozvrhu pana Rumla se dokonce posunovalo i zkouškové období na Západočeskej universitě.Jen bych chtěl být jedné takové zkoušce přítomen coby malá muška.Nebo si dovedete představit jak pan senátor či senátorka,nebo poslanec letí od zkoušky a za ním index?Kdyby všichni nebyli proti Čunkovi tak fanaticky zaujatí,mohl mít už nějaký semestr dnes za sebou.
24. 07. 2008 | 08:52

Ročník 53 napsal(a):

Charlie, mluvíte mi z duše. Takový Langer má prý dvě vysoké školy.
Takže už víte, proč je to blbec na druhou...
24. 07. 2008 | 08:53

Ivan napsal(a):

Super ,jen mi tam chybí konec zápletky .A sice ,vykropil ten scwainerai pan Vlk ,nebo ne ???
24. 07. 2008 | 09:02

RUMCAJS napsal(a):

Myslím že jsou mnohem zajímavější postavy v ČSSD, o kterých by stálo za to psát, než o troubelínovi, který může mít srovnání pouze s Čunkem.
Zgarba,Jansta,Palas,Škromach, účastníci "5 na stole" atd. Možná by bylo zajímavé, se tak nějak vtipně rozepsat o všech možných korupčních kausách ČSSD, které neskončili na stole ale pod stolem. To by nás ale smích asi přešel a mrázek by nám běhal po zádech.
24. 07. 2008 | 09:10

lemmy napsal(a):

S tím Kalouskem to absolutně nechápu. Jak je TOTO možné?! Člověk o kterém opravdu všichni ví, jak je zkorumpovaný, přes kterého tekly miliardy zbrojařským firmám (krásně popsáno v České kocovině Jaroslava Spurného). A přesto nic. Nic se neděje. A ještě moralizuje. Otřesné, oproti tomuto pánovi je Čunek se svými podvůdky, šmelinami a zneužíváním dávek jen mřenka.
24. 07. 2008 | 09:16

malma napsal(a):

Ročník 53
Langer blbec na druhou je,ale taky pěkně mazanej a vychytralej...proč jít dělat,když si můžu za dělnický peníze vystudovat 2 školy...s dvěma školama se přece dá líp "bojovat" proti bolševikům ne?:)...praxe žádná, ale chytrých řečí plná ta jeho kapří tlama;
Proč se nezajímají o aktivity Langera v kauze LTO?..jeho nekalé aktivity byly prokázány...to je samej Gross,ale praví mafiáni zůstávají v politice.
Melčák,Pohanka,Snitilí, Wolf..to je více-méně jeho mafiánská práce
...a ještě se drze směje do televize
24. 07. 2008 | 09:27

malma napsal(a):

lemmy
inu křesťani :)
24. 07. 2008 | 09:35

neo napsal(a):

malma: studovat za dělnický peníze...hmmm...blázínku
24. 07. 2008 | 09:36

malma napsal(a):

RUMCAJS
a kdy ty projevíš svou "serióznost" a nezaujatost,věcnost a poctivost v tvých příspěvcích...?:)
zatím tvé účelové taškařice co nejvíc pomluvit socany poukazujou na nějakou tvou obavu, že by snad nečisté svědomí?
24. 07. 2008 | 09:38

malma napsal(a):

neo
Pohádky už skončily ?
:)

nicméně nepsal si to náhodou ty, ohledně klausova vzdělání, že s vejškou se proti bolševikům "bojuje" líp..?:)
nějakej takovej týpek mi takhle odpověděl..
24. 07. 2008 | 09:41

Zdenek napsal(a):

Co takhle nechat udělat Kalouska seskok na padáku,který tak výhodně pro armádu nakoupil.To by bylo celkem fér.A s ním bych nechal hupnout i celé vedení KDU aj se svatým Cyrilem.
24. 07. 2008 | 09:48

Pobo napsal(a):

Pane docente, příště byste mohl napsat něco z historie Ministerstva pro místní rozvoj.

To byste ale, obávám se, musel totálně ztratit pud politické sebezáchovy. :o))

P.S.: Jsem rád, že alespoň někdo ze zdejších blogerů z ČSSD je schopen psát články, které jsou čtivé a člověk hned předem úplně neví co bude jejich obsahem. Také oceňuji jistou pestrost témat Vašich článků a odlehčenou formu.

Přeji hezký den
24. 07. 2008 | 09:56

p.cilin napsal(a):

Pane Havle, velmi pěkně napsáno, žádný násilný "humor" ve stylu vašeho předsedy a dalších! Napadá mě, co Vy vlastně s Vaší inteligencí a nadhledem děláte v ČSSD, nejste a priori mezi podezřelými? (Vzpomeňte na Pohanku, Ph.D., Melčáka, CSc., Doc. Wolfa - vzdělání teď určitě v ČSSD není symbolem loajality...)

Ne, Dalík nejsem ;-)
24. 07. 2008 | 10:07

RUMCAJS napsal(a):

malma:
O studování za dělnické peníze jsem slýchával od lidí, které strana vytáhla od míchačky a udělala z nich důstojníky ČSLA.

Kdepak sloužíš malmo ?
24. 07. 2008 | 10:09

yton napsal(a):

Standa je politicky mrtvý, tak o něm může člen ČSSD psát. Ale pustit něco o Krausovi, Palasovi, Janstovi, Zgarbovi a jiných více skrytých, tak to by teda soudruzi nešlo.

I studovaný může být křupan, netudovaný zase přirozeně inteligntní.
24. 07. 2008 | 10:18

malma napsal(a):

neo
ano, takovej názornej "věcnej"příspěvek že:)
,kdy nejlíp oponenta,když nejsem schopnej adekvátně reagovat, dehonestovat prostoduchým výkřikem,pomluvou...zřejmě sis vzal příklad od topolánka,toho téhle diskuzi taky učí :)
no nic,tobě poradim běž si pustit Matrix, do diskuze stejně nic nepřineseš...

jinak Ano,schopnej člověk si své vzdělání zaplatí, to je taky "socialistická" forma vzdělávání,kterou si langer užíval dositosti,jenže ted jeho vláda by ráda zavedla školné víš,aby ti další tu možnost neměli...chápeš?..
24. 07. 2008 | 10:19

malma napsal(a):

RUMCAJS
Já to psal v nadsázce, bych netušil,žeby to někdo tak nepochopil :)
Já to uváděl jako ironii k těm jeho 2 školám vystudovaným za normalizace, kterýma se tak honosí,aniž by měl zasebou nějakou praxi...a jako "schopnej" člověk toho dokázal obře využít...hlavně v politice a obohacení se na LTO...takže né žeby to vrátil státu neo :)
takže už dejte pokoj s grossem, jsou tu jinčí a horší...
http://cs.wikipedia.org/wik...
24. 07. 2008 | 10:26

Tomáš Louka napsal(a):

Pan docent Havel napsal krásný P.R. článek. Trochu se obul do svého kolegy tím, že shrnul spekulace, které jsou již dobře známé. Škoda, že si nezaspekuloval, odkud že k těm penězům pan Gross přišel, protože na rozdíl od nás běžných smrtelníků má jako člen ČSSD určitě lepší informace. Zkusím to proto udělat za něj a budu čerpat také jen z veřejně známých informací. Tak:

1. Prodej státního podílu v OKD schválila vláda soc.dem. za cenu 2,25 mld. Kč, kupující Otava a spol.; Společnost International Power nabídla 3 mld. Kč. Proč vládá nepřistoupila na vyšší nabídku? Prý proto, že manažeři kolem pana Otavy jsou již prověření vlastníci a proto vládě nevadí míň peněz. Ale daňovým poplatníkům to vadí. Co kdyby ten rozdíl zaplatili všichni členové soc. dem., když umí tak dobře hospodařit??

2. Pronájem Gripenů za 20 mld. Kč. Potřebuje tato země 11 nových letadel nato, aby občas doprovodil zbloudilé dopravní letadlo nebo sestřelilo útočící teroristy na Temelín? Nestačili by náhodou olétané F-16 z Holandska za desetinovou cenu?? Odpovím si sám. Nestačili. Neb holandská vládá nebyla schopna nabídnout patřičnou "provizi", že?

Kdybyste nám, pane docente Havle, napsal něco k citovaným skutečnostem, tedy proč vláda soc. dem. prodala státní majetek pod cenou a proč si pronajímá drahá letadla, která jsou pro tuto zemi luxusem, byli bychom moc rádi.

Hezký den

Tomáš Louka
24. 07. 2008 | 10:27

Karlík napsal(a):

Namátkou pár autorem nezmíněných šibalů: Svoboda, Snopková, Lánský, Lachnit, Fencl, Schling, Kraus, Kavan, Zgarba, Doležel, Srba, Rath, Palas,.... všichni stále křišťálově čistí:)))
24. 07. 2008 | 10:30

neo napsal(a):

malma: školné je jistě lepší řešení, než splácení nepřímé formou daní. navíc je cílené přímo na využívatele služby a nejsou ochuzeni ti, co nestudovali.

A co se týče toho dehonestujícího výkřiku... nikdy by mě nenapadlo, že bych komunistu mohl urazit, když ho nazvu bolševickým chudáčkem. Předpokládal jsem, že to pro tebe bude pocta, že zakřičíš čest a zamáváš vlaječkou se srpem a kladívkem.
24. 07. 2008 | 10:32

Pobo napsal(a):

2 Tomáš Louka ad 2:

Gripeny tato země potřebovala, protože v té době ještě nebyla postavena replika Avie BH-5. (A sériová výroba v nedohlednu.) :o))
24. 07. 2008 | 10:44

buldatra napsal(a):

Dnes jsem si naprosto jistý,že naši nejvyšší jsou křišťálově čistí.Zejména,co se jejich úmyslů týká.
A vedou náš stát,ve dne v noci,správným směrem.Směrem k blahobytu.Důkazem pro toto tvrzení je např.onen,panem docentem zmiňovaný Standa.
K blahobytu je však cesta dlouhá a blahobytnými se stáváme postupně.Ne všichni najednou,ale hezky jeden po druhém.(někdo holt je v tomto případě první na řadě a někdo poslední).Za pár století bude v blahobytu žít celý národ.Čecháčky a závistivce všeho druhu a nedočkavé zvlášť,je třeba dnes a denně na tuto skutečnost upozorňovat.Zde bych u ČSSD viděl ještě určité rezervy.Toto upozornění by mělo být v budoucím volebním programu této strany na titulní stránce napsáno hůlkovým písmem.Program nechť je vydáván zdarma jako předkrm volebního guláše,který může být rozvážen po republice volebním autobusem,zapůjčeným jakýmkoliv spřáteleným premiérem jakékoliv země.
Ten autobus by však bylo dobré pro jistotu vykropit.
24. 07. 2008 | 10:46

Jan napsal(a):

Pan Havel tu měl již minule dokonalý blog o Mašínech. Napadla mě tehdy otázka. Je na "druhé" straně někdo, kdo by byl něčeho takového schopen?
Mě nikdo nenapadá, alle můžu se mýlit.
24. 07. 2008 | 10:51

RA napsal(a):

musím se smát odkazúm, že Standa Kříšťál nekandiduje, takže vlastně s ČSSD neměl nikdy nic společného. Je to strkání pštrosí hlavy do písku, a myslím to upřímně.
24. 07. 2008 | 10:56

fact napsal(a):

Kdo že to loni prodal akcie za 44 mil a je ministrom v Prahe?
24. 07. 2008 | 11:25

ok napsal(a):

Tak jsme se dověděli, že Gross je vlastně jen trochu přihlouplý a pokud by snad náhodou něco udělal, tak to není o nic horší než to, co dělají političtí odpůrci. Takže je vlastně všechno v pořádku a to tím spíše, že my, spravedlivá ČSSD jsme se ho zřekli a v politice ho už nechceme. Pane Havle, snažíte se,jako obvykle, dělat z lidí blbce. Že se vám to částečně daří, to už je jiná historie.
24. 07. 2008 | 11:32

Karlík napsal(a):

to fact:

ministr "Viamont" Řebíček... Taky pěkně křišťálovej:(((
24. 07. 2008 | 11:45

Ladic napsal(a):

Ten Malma, co píše rathovi , že je ffffffffffffftipný, to musí být extra bolševik, obdivuje marxistu Havla, co vystudoval politickou ekonomii a ministr Langer mu vadí vzhledem..Malmo, ty musíš být okrasa, ale pravopis ti nejde a tvoje hesla o studiích za dělnické peníze - to je nářez....nezaspal jste soudruhu dobu?
24. 07. 2008 | 11:51

Ladic napsal(a):

http://www.volebnifakta.cz/...

O Z. Doleželovi se vyjadřovali politici ČSSD již dříve:
(J. Paroubek, TV Prima, Nedělní partie, 8. 1. 2006): "Já si nemyslím tak úplně stoprocentně, že si pan Doležel řekl o úplatek. Pokud chcete slyšet můj osobní názor, tak si myslím, že pan Doležel si hrál na Jamese Bonda."
(J. Paroubek, iDnes.cz, 10. 4. 2006): "Nemá smysl ho (Doležela) vylučovat. Pak se třeba ukáže, že je nevinný a může být dál členem strany."
(J. Paroubek, Lidové noviny, 18. 3. 2006): "U pana Doležela přes mé výzvy ve vztahu k policii nebylo předloženo žádné obvinění a ani nebude."
24. 07. 2008 | 11:53

Ladic napsal(a):

24. 07. 2008 | 11:55

Ladic napsal(a):

http://www.bydlet.cz/bydlet...

Havel k deregulaci - požadavky majitelů jsou nesmyslné

Vysvětlit, jak dokázali tyto kouzla:
http://aktualne.centrum.cz/...
Havel vysvětluje, že Paroubkova vláda schválila v srpnu plán úspor, který snížil hrozící deficit ve výši 173 miliard korun téměř na polovinu, tedy na 88 miliard

Přiznává tím tedy, že schodek 173 miliard opravdu hrozil….
http://lidovky.zpravy.cz/ln...
Paroubkův slib s vysokým porodným by stát ročně vyšel asi na sedm miliard korun. Poukázky jsou podle ČSSD šetrnější. „I když to uděláme na delší období, všechny poukázky se nevyčerpají,“ odhadl Havel.
24. 07. 2008 | 11:56

Ladic napsal(a):

http://www.bydlet.cz/bydlet...
V případě restitucí Havel poznamenal, že restituce byly zcela dobrovolné a nikdo nikoho nenutil, aby práva na restituci u takových nemovitosti využil. Podle Havla navíc většina restituovaných nemovitostí dávno změnila majitele
24. 07. 2008 | 11:58

Ladic napsal(a):

http://ekonomika.idnes.cz/z...

16. července 2008 12:16, aktualizováno 13:46
Sociální demokracie předloží na podzim několik změn zákonů, které by měly upravit pravidla nájemního bydlení. ČSSD například navrhne, aby si lidé mohli vyměňovat byty bez souhlasu majitele
24. 07. 2008 | 12:00

MA-FU napsal(a):

Všichni to víme,jak to chodí v Českém lese-p.Havel kapku poodkryl tu zelenou clonu ,nevím koho volit,neb každá strana z mé úvahy hned vypadne.Tu se zapomene přiznat ,až dodatečně 44milionů,tu zase dům,a hodně lidí žasne kam to ještě jde.Já myslím pane Havle že je možná lepší tyto kostivce nevytahovat,potom všichni v policice vypadají přinejmenším jako šíbři ,ke komu ,ale opravdu mám mít úctu.?Mají ,počínaje prezidentem ,úctu oni k nám voličům??
24. 07. 2008 | 12:00

Nuba napsal(a):

Vážený pane Havle,

že existuje nějaká politická strana, v níž moji písničku pějí kůry andělské, tak z toho bláhového jsem již dávno vyléčená.

K názorům, které hledají odpověď na otázku, na které straně je zakopaný větší pes, si jako členka fanklubu oranžového týmu dovolím jednu polemickou myšlenku. V té části názorového spektra občanů řekněme podnikavějších a dynamičtějších, které momentálně zastupuje ODS, se dle mého názoru musí vyskytnout častější nálet problematických individuí.
Vycházím z předpokladu, že podnikavost a dynamika bývají někdy k těm dobrým stránkám doprovázeny také takovými vlastnostmi jako je arogance, sobectví, ostré lokty, jít za svým za každou cenu, bezohlednost atd.
Z tohoto důvodu i elita, která takovéto spektrum zastupuje, v mnoha věcech své voliče jak v dobrém, tak také v tom horším, převyšuje.

Ta méně sebevědomá část občanů, které zastupuje ČSSD, má jistě svá charakteristická negativa, ale nelze jim upřít, že na toho broučka v trávě dávají větší pozor. Z tohoto důvodu nemají šanci faulovat tak tvrdě a vychytrale jako soupeř.

Tím chci říci, že tak se mi to jeví, přijímám to dokonce částečně za přirozené. Ačkoliv bych těm kariéristům, lhářům, zlodějům, sobcům, darebákům, manipulátorům a jinému podobnému neřádstvu nakopala nejraději pozadí , a to tou nejšpičatější botou, kterou bych doma našla. A to i v případě, že mávají do dálky oranžovým praporkem.
Zdravím Vás
24. 07. 2008 | 12:25

xbr napsal(a):

Dobrý den.
Chtěl bych upozornit pana Stejskala na příspěvek nea.Pokud to co napsal jindy duchem přítomný neo není v souladu s trendem zde zavedeným v diskuzích a dostáváme na úroveň hospody 5 cenové skupiny ,kam jistě patří argumentace typu bolševický chudáčku jen z důvodu poukazu na dobu ve ktéré dotyčný nynější ministr Langr získal vzdělání.
Proto vyzývám editora blogu aby pro příště zamezil urážkám a dával všem přispěvatelům
najevo že se zde bude nadále upřednostňovat
slušná diskuze na základě prokazatelných faktů a ne slaboduchých výkřiků.
S pozdravem
xbr
24. 07. 2008 | 13:01

neo napsal(a):

xbr:

zajeď si na BMX s RVHP do NDR
24. 07. 2008 | 13:09

ufomamut napsal(a):

V klidu.Mistr neo je jen jedno z místních neškodných modrých zvířátek:-))))))
24. 07. 2008 | 13:17

Třebakarel napsal(a):

Ladiči ,
v němém úžasu zírám co všechno Vy víte o J.Paroubkovi a ČSSD .
To muselo být vydatné studium , takhle zfleku citovat a odkazovat - klobouk dolů .
Jenom trochu nemáte smysl pro symetrii , Havel tady trochu pokropil Standu , a jak Vy reagujete ?
Kropíte Standu .No , je vidět že jste profík .Komu čest tomu čest .Vsadil bych se že takovýhle slinty budou mít taky pěknýho pánečka .
24. 07. 2008 | 13:17

neo napsal(a):

ufomamut:

proč modré?
24. 07. 2008 | 13:24

max napsal(a):

Pane docente,
mám pár poznámek:
1) Zajímavá je postava pana Chrenka,který má velmi dobré kontakty na ČSSD,ale i na ODS (Langer). Co říkáte jeho příspěvku nadaci paní Paroubkové (bývalé)? Nebylo to náhodou finanční vyrovnání za rozvod pana Jiřího zaplacené z peněz daňových poplatníků?
2) Máte prosím nějaké informace o zakázce na Gripeny (mimochodem švédské a britské orgány ji již vyšetřují,jen ty naše nějak nepracují)?
3) Nejdražší dálnice na světě D47 - jaké bylo pozadí zde?
ad 2) a ad 3) spadají do období tzv.opoziční smlouvy,ale uvádím je proto,že se jedná o zřejmě nejkřiklavější a největší případy podezření z korupce v ČR od r.1989.

Pro ty,co uvádějí jako příklad korupce jednání ministra Řebíčka. Nemíchejte prosím hrušky s jablkami. Řebíček prodal SVÉ akcie jinému subjektu,tj. jednalo se o jeho peníze z majetkové účasti,toto nemá s korupcí nic společného. Pokud tyto peníze řádně zdanil,je to z titulu daní a veřejných rozpočtů OK. Druhá věc je,že je nepřiznal v svém přiznání jako člen vlády,ale to je etický problém nedosahující kotníků etických problémů pana Grosse. Problém by nastal tehdy,kdyby Řebíček dohazoval kšefty Viamontu a bylo mu to prokázáno nebo kdyby lhal ve věci prodeje svého obchodního podílu.
24. 07. 2008 | 13:58

Petr napsal(a):

Tak a teď ještě něco zábavného o kamarádu Mládkovi, alias panu Medvědovi, v politických kruzích známému pod přezdívkou - kdovíproč - Velká kapsa.
24. 07. 2008 | 14:02

Saliven napsal(a):

max:
Jelikož má Viamont akcie na majitele, tak nikdo neví, jestli Řebíček nějaké akcie ještě nemá. A to, že Viamont zněkolikanásobil státní zakázky (najednou dělá i pro Budvar) je určitě náhoda.
24. 07. 2008 | 14:04

xbr napsal(a):

Pro ufomamut.
S tím zvířátkem v příměru na přispěvatele neo jste se trefil. Opravdu argumentace na úrovni gumového medvídka a jedno zdali modrého,rudého či hnědého.
Jinak pro pana Havla.
Přeji hodně takových článků s nadhledem a
přehledem hodným člověka patřícího akademické sféře.
S pozdravem
xbr
24. 07. 2008 | 14:18

max napsal(a):

to saliven:
máte pravdu,pokud má ještě nějaké akcie a Viamontu se zvedly výrazně tržby u státem vlastněných podniků,tak by to byl problém. Ale já uváděl jako meritum věci rozdíl mezi korupcí a prodejem svých akcií,což někdo na tomto blogu slučuje.
Mějte se a hezký den salivene.
24. 07. 2008 | 14:20

Saliven napsal(a):

max:
Četl jsem, že se zvedly Viamontu kšefty ze státního - z cca 600 milionů na 3,5 miliardy. Takže evidentně Viamont neprodělal - sám jsem před cca 14ti dny viděl zaměstnance Viamontu jak opravují Budvarskou vlečku v ČB. Předtím jsem je tu nikdy neviděl. Takže Viamont na Řebíčkově angažmá rozhodně neprodělal. Jak je to s akciemi, to nemáme možnost zjistit, každopádně to vypadá dost zajímavě a ne uplně čistě.

I vám hezký den :-)
24. 07. 2008 | 15:18

Věčný student napsal(a):

Pane docente, když už přebíráte roli levicového intelektuála z akademických kruhů - co si takhle občas zopakovat pravidla pravopisu? Až Vás příště přemůže touha po použití cizích termínů, jako je "nejbizardnější", zkuste nejprve nahlédnout do slovníku cizích slov, jak se to vlastně správně píše.

Jinak přeji mnoho zdaru v psaní toho blogu, je to rozhodně přínosnější a užitečnější čtení než Vaše monografie o kapitálovém trhu.
24. 07. 2008 | 15:54

Ročník 53 napsal(a):

Už jsem se lekl, že tu nebude okénko českého pravopisu.

To jsou celí ti nedoštudovaní, vcelku vědí h...., ale nezapomenou ukázat alespoň něco ze svých mizerných znalostí.
24. 07. 2008 | 16:29

RA napsal(a):

ještě by nám pan Havel mohl objasnit odpuštění daní panu hoteliérovi Dvořákovi /22mega/,spolupracovníkovi STB, kamarádodovi pana Roca Paroubka/taktéž spolupracovník STB/. Pan Dvořák je sponzorem nadace pí. Paroubkové /to je ale náhodička, na daně nemá, na sponzorink Paroubkové ano/. Pane Havle, je to ještě pouhé oblbování lidí, nebo už to je krádež ? Co si myslíte o plukovníkovi Kubicem, neměl on vlastně pravdu o tom prorůstání mafiánských struktur do politiky ?
24. 07. 2008 | 18:21

modrý soudruh napsal(a):

Snad se někdy dočkáme podobného článka z pozice nějakého straníka ODS. Tunelování zdaz soudruh ministr (H)řebíček se svojí firmou na akcie pana nikoho vede v popularitě tunelování státních zakázek Standa je proti němu nula.
24. 07. 2008 | 19:12

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane xbr (to je jméno? ;-)

vyzývám Vás, abyste mne přestal vyzývat. Nejsem žádným arbitrem, softwarovou utilitou a už vůbec ne službou, kterou by si mohl kdokoliv ze zde diskutujících objednat. A jsme si kvit, ano?

Pane, neo, vyvarujtre se prosím podobně urážlivých oslovení, jinak Vaše texty budu nucen mazat, jako ten z 24.07.2008 10:01:36

Děkuji za pochopení

Libor Stejskal
24. 07. 2008 | 20:08

max napsal(a):

to modrý soudruh:
vážený pane,pokud již něco píšete,tak si aspoň ověřte fakta. Ministr Řebíček prodal své akcie p.Plíhalovi,což byl jeden ze zakladatelů a duchovních otců Viamontu,tedy nikoli pan nikdo.
Váš pohled na "Standu" raději ani nehodnotím.

to saliven:
trochu jsem se informoval a tržby Viamontu jako celku (má různé podíly,účasti,dceřiné firmy,atd.) vzrostly cca o 95%,nikoli tak dramaticky,jak uvádíte. Ale ani má informace nemusí být přesná.
Viamont působí v dopravním stavitelství,provozoval i železniční dopravu. To,že je nyní na Budvaru,je otázka pro vedení podniku,potažmo ministra Gandaloviče.
Nárůst tržeb může být způsoben několika možnostmi:
1) nové vedení je úspěšnější
2) noví majitelé přes Viamont z daňových nebo jiných důvodů
realizují své zakázky
3) ministr Řebíček v rámci prodeje svých akcií přislíbil navíc státní zakázky a ty se realizují
4) ministr Řebíček je stále majitelem části(většiny) akcií nebo má tyto akcie u někoho "uložené" a pomahá své firmě.
Na tyto otázky bohužel odpovědět neumím a měl by to udělat někdo jiný.

Nicméně meritem věci tohoto blogu je pan Gross a to je dle mého názoru člověk,se kterým bych si ruku nepodal.

Mějte se Salivene a příjemnžý den.
25. 07. 2008 | 08:43

JC napsal(a):

A to mě se ohledně zbohatnutí křišťálového Standy, nejvíc líbí ta varianta číslo jedna.
"Komitent si mohl najmout advokáta Sokola (to je taky ranař), ale vybral si zřejmě jiného drtiče.":-))
Drtiče, který má státnici z Němčiny a jemuž disertační práci sebrala velká voda.:-))
Pane docente, vy jste fakt kadet.
25. 07. 2008 | 09:00

jojo napsal(a):

Nekdo toho mourenina delat musi a odvadet pozornost od socdemokratickych rozkradacek upozornovanim na zdanlive podobne pripady. Ono srovnavat finance nekoho, komu je tricet a nekoho komu je pres padesat, s vlastni firmou, to je uz hodne velka demagogie.
Inu ucitel marxismu ani nic jineho neumi
25. 07. 2008 | 10:55

rozvaha napsal(a):

Hm, vykropit a vyhnat čerta ďáblem......
Nakonec jste asi uvážili, že člověk je nádoba plná hříchů a ráj na zemi stejně nikdy nebude.
25. 07. 2008 | 11:35

spravedlnost napsal(a):

Pane Havle ještě napište story o kakaovém Krausovi, který znovu kandidoval do parlamentu a který se z aféry dostal né proto, že by mu nic nedokázali, ale díky neochotě Ghanské policie (zdřejmě velmi zkorumpované) spolupracovat.
Ještě můžete dodat kauzu biolíh a jak to bylo z ČSA v době kdy to tam vedl Tvrdík.
05. 06. 2010 | 13:24

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy