Kamenem do Waltra Bartoše

30. 07. 2008 | 21:56
Přečteno 10117 krát
S Waltrem Bartošem, stínovým ministrem školství ODS a předsedou parlamentního školského výboru jsme léta soupeři a nic si nedarujeme. Občas na něj mám pěkný vztek, protože hájí náramnou ptákovinu a hájí ji docela zavile. Občas mne v diskusi nepěkně převeze a já mu oplácím stejnou mincí. Dělám si z něj šoufky, že je zbytečně naivně ideologický. Ode mne to určitě sedí, protože jsem zrovna takový. Ale jsme z jiných světů a v leckteré naší debatě zazní emoce.

Bartoš je historik a má tu disciplínu rád. Párkrát jsme se pěkně pohádali o interpretace. Ale protože máme oba úctu k faktům, vysvětlili jsme si to. Walter je vášnivý muzikant a někdy mám pocit, že si kus šoumenství a fanfarónství přinesl z pódia do politiky. Určitě má víc sebevědomí a víry než já, a já zase víc skepse. Nejsme žádní blízcí osobní přátelé, ale mluvíme spolu, tykáme si.

Má-li naše školství opravdu nějaký problém, který můžeme řešit spolu, děláme to. Nevoláme si často, ale telefony si bereme i po půlnoci. A pak se zase někde slovně popereme, i na nějaký ten faul dojde. Přes tyto prohřešky se snažíme hrát fér.

Dnes mám ale pocit, že se stalo něco unfair. Bartoše tupá inkvizice vláčí po novinách, že prý donášel kontrášům. Historka z papírů poznamenaných standardní dikcí doby, je dost jasně o tom, že se ho nějaký lampasák prý zeptal, a on na nějakou blbost podle vojanských řádů odpověděl. Součinnost se, jak my vojclové víme, se nedala taktně odmítnout: „Polibte si ucho, soudruhu kapitáne a račte mne zavřít za vzpouru!“ Šlo leda dělat blbého, ale ne zas tak, aby to kapitán poznal.

Myslím, že jsem měl štěstí a sloužil jsem u podřadné jednotky. Asi dvakrát na mne důstojníci posunkovali, že támhleten je od kontrášů, ať moc nekecám. Jednou se mne ptal nějaký major, zdali vím, že četař XX má příbuzné v Německu. „Samozřejmě,“ odpověděl jsem: „vždyť taky jeho dědeček padl u Stalingradu!“ Doktor XX se tím občas chlubil, když jsme se zhulákali jako koně. Na dotaz, zda se s příbuznými nyní stýká, jsem odvětil, že za celou dobu vojny nedostal opušťák, takže neměl příležitost. Zamlčel jsem, že jsme občas s XX zdrhali domů do Prahy autem, které měl ulité kousek od kasáren. A to bylo všechno. Jestli jsem někde zapsán jako Pepek Vyskoč, se nedá vyloučit. Pochybuji o tom, byli jsme bezvýznamní. U jiných jednotek ale počet Vyskočů musel být naplněn…

XX byl již tenkrát pravicový a oslovoval mne „Komanči jeden za..trolenej,“ zatímco já mu říkal „Pátá kolono,“ a po deseti pivech i „Hanbo Bundeswehru.“ XX také vykonal naši pomstu na nenáviděném veliteli. Poslal mu z Německa pohled s textem: Maso bude. Sraz na známém místě. Strýc Erwin a teta Gerda. Kontráši se prý kvůli tomu v kasárnách rojili tři dny.

Myslím, že blbneme hůř než major Terezky. Na všechny z nás jsou z období socíku posudky, jak jsme soudruzi uvědomělí, s pohledem třídním a názorem leninským. Psali jsme je na sebe navzájem podle vzoru, který nám dali. Na nějaké vojenské správě to ještě musí ležet. Až to nějaký trouba dá do novin, to zas bude mela.

Nezlobte se, Walter Bartoš je pacholek ódeesáckej, bestie pravicová, ale jinak je to slušnej člověk.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

sysel napsal(a):

tady asi ani nejde o velikost viny, ale o to, ze se prizraky doby dostavaji na verejnost po nejakych 18 letech.. jasne Bartos mohl rikat nejaky blbosti, ale tady nemusel.. to uz lezi na jeho svedomi.. pro mne dulezitou casti teto kauzy je /sic velice zpožděné/ odkryvani jednotlivych zvracenych slozek komunistickeho rezimu.
/druhou otazkou je to, ze nekdo obstal se cti, nekdo se vykecal blbosti, ale nekdo taky mohl byt pekna svine a vyklopit i to co nevedel, aby se rezimu zalíbil - jedine co toto vyresi je odkryti vsech archivu bez rozdilu/
30. 07. 2008 | 22:12

Martin napsal(a):

Pane Havle, nic proti panu Bartosovi nemam, jen tady se ODS a jeji priznivci sami chytili do pasti . U CSSD lide s negativnim lustracnim odsouzenim byli hnusny estebaci (i Mirek Topolanek vaseho predsedu nazval podle spisu StB, ktery jestli neco dokazuje, tak jen to ze agentem nebyl), bohuzel, ted by tato meritka meli pouzit sami na sebe.

Jinak z meho hlediska je to celkem jedno, byt hrdinou dvacet let po sametu a ukazovat jak ty jini jsou hnusny a my jsme tajne na zachode plivali na Husakuv portret mi pripada smesny. Ale at je ted pravice dusledna.
30. 07. 2008 | 22:27

džajár napsal(a):

Tohleto "odtajňování" spisů má 17 let zpoždění! Domnívám se,že v dnešní době je zcela bezpředmětné ukazovat na někoho,že ten řekl tohle a že támleta zase třeba něco jiného.Tím ovšem nemyslím,že se udělá čára(tlustá a červená).
30. 07. 2008 | 22:49

bigjirka napsal(a):

Pokud někdo opravdu práskal, není nikdy pozdě. Na vojně to sice nebylo jednoduché, ale kdo nechtěl, nepráskal. Jenže ono s tím bylo spojeno zastrašování a vytahování z průšvihů a tak... většinou si vybírali průšviháře, zadupali... tím nechci říct, že Bartoš zpíval...

Každopádně docent umí překvapit oběma směry..
30. 07. 2008 | 23:19

Ročník 53 napsal(a):

Souhlasím s vámi, pane Havle, že vytahování takových nesmyslných kostlivců na kohokoli, je nechutný podraz. Bez rozdílu toho, v jaké straně ten člověk je.

Domnívám se, že nikdy nevyčnívající občané, horliví při akcích "Z", první u voleb a v průvodu, se nikdy nedostali do spárů STB či obyčejné VB. Pokud se tam již dostali, tak většinou vykecali vše, co si soudruzi přáli slyšet. Ty bezvýznamné nuly, které nikdo nikdy nepožádal o nic, dnes křičí nejhlasitěji o morálce a občanské statečnosti.

Znal jsem jednoho věčně ožralého stbáka (až po roce 89!), u kterého nechápu, jaké mohl mít "zpravodajské" výsledky. Ten mohl z někoho "vytěžit" maximálně opilecké bláboly. Ty by však nikoho nezajímaly. Takže předpokládám, že si hodně vymýšlel. Čert ví, jaké nešťastníky ten opilecký debil založil do spisů. Protože bohužel to vypadá, že ty různé kontrarozvědky, STB a další komunistické "správy", naplňuje až dnešní zákon.

Co napsal do spisů bolševik, nemůže být přece hodnověrné. Ti lidé často lhali jak se jim hodilo. je smutné, že ještě dnes jejich lži dokáží ničit lidské životy a kariéry.
30. 07. 2008 | 23:29

Vilém napsal(a):

Celou záležitost nelze takto lehkomyslně bagatelizovat nebo rovnou označovat za akci temných sil proti někomu, kdo se na vojně náhodou potkal ve dveřích s důstojníkem a na půl huby ho pozdravil.

Samozřejmě dotyční to budou takto prezentovat, ale kromě takových banalit existovali také skuteční práskači a naprosto nevidím důvod předem vyjadřovat soucit a solidaritu někomu, kdo byl veden jako zdroj informací.
30. 07. 2008 | 23:47

veverka napsal(a):

Je zábavné sledovat co vylézá z ODSáckých skříní.Už se těším až budou zase před volbama tihle lidé mobilizovat proti levičákům.Havlovo bagatelizování této věci nesdílím a to především proto,že stát se to druhé straně,tak to ODS a příslušná pravicová media (IDNES,Lidovky,ČT) náležitě a bez jakýchkoliv servítků rozmáznou.Ale ti tři pánové jsou z ODS a tak se je najednou všichni snaží omlouvat je a vedené spisy bagatelizovat.
31. 07. 2008 | 00:14

veverka napsal(a):

Spis Bartoše zveřejněn, podle něj poslanec donášel
http://aktualne.centrum.cz/...
31. 07. 2008 | 00:17

ventos napsal(a):

chjo, ještě to není 20 let a už si skoro nikdo nic nepamatuje
tak asi od r. 75 už se přeci do ksč nebo stb neagitovalo ale už se s tím nepokrytě kšeftovalo, a mohla za to být nějaká výhoda a nebo zahlazení průšvihu, každopádně když si někoho vybrali, tak žádnou dost dobrou alternativu neměl ... ale agenti je prostě populární téma bez ohledu na to, jak to bylo ve skutečnosti

a na druhou stranu, ti darebáci, kteří rozhodovali o tom kdo kam může a čí děti nebudou přijaty na školu, ti jsou dodneska úplně mimo a bohužel už to tak asi zůstane
31. 07. 2008 | 00:20

Stan napsal(a):

Autor:

Mně to začíná tak trochu připomínat akci Čisté ruce. Tehdy S-D přišla s heslem "Padni, komu padni" a jedinými zavřenými byli Svoboda a Snopková (a že tehdy mohlo b(r)učet lidiček!).

Když se zřizoval modrý VUML (správně Ústav pro studium totalitních režimů ... nebo tak nějak?), celá levice řvala, že to je jenom způsob, jak dehonestovat své oponenty. A ono se ukazuje, že v sítích jsou jednak přeběhlíci (jako např. náhle proklausovský Snítilý), jednak členové ODS. Nebyl bych vůbec překvapen, kdyby mezi nimi nebyl žádný komunista, protože ti většinou žádný vázací akt podepisovat nemuseli.

A kontrolní otázka na závěr:

Myslíte si, že v minulém režimu mohl studovat zahraniční obchod nebo zahraniční universitu někdo, kdo nepodepsal spolupráci s StB?
31. 07. 2008 | 00:25

veverka napsal(a):

Ze spisu práskače Bartoše:

"Pri styku z OP sa javil ako mladý člověk, který v praxi presadzuje marxisticko-leninský svetonázor a plne je presvedčivý o jeho pravdivosti. Pomohol objasovať styky voj. VLČKA na jeho vzdialených príbuzných v NSR a počas UDTC predal niektoré poznatky k výskytu cudzích vozidel o ŠPZ z KZ počas presunov," píše ve spisu tehdejší příslušník kontrarozvědky Stanislav Šumeraj.

A největší hnus je,že přesně tyhle lidi se před volbama vždycky nejvíc ohánějí antikomunismem.Hnus.
31. 07. 2008 | 00:25

im napsal(a):

@veverka
"...Havlovo bagatelizování této věci nesdílím...."

Veverko, doc. Havel je člověk s názorem agentleman a dokáže se zastat i politického protivníka, když je přesvědčen, že je to slušný člověk. K takové obhajobě se každý neodhodlá. A není to poprvé, kdy tak veřejně činí. Pamatujete jeho gentlemanskou obhajovu Klause na zdejším blogu?
31. 07. 2008 | 00:30

im napsal(a):

...obhajobu...
31. 07. 2008 | 00:37

kočka šklíba napsal(a):

Ano souhlasím s Martinem, Ročníkem 53 a Veverkou, je to opravdu zábavné. Kdyby tohle bylo vytaženo na poslance pouze z ČSSD, KSČM tak jednak by většinou média byla plná toho, jak je to jasné, přece u "nich" se to donašeči jenom hemží a diskuse také, zase by se to tu hemžilo názory, co by se tak asi dalo od poslanců těchto stran čekat "vždyť je to samý estébák". A hle, najednou jsou to i poslanci ODS, to je ale překvapení. Ale pan Žáček neztrácí čas, jasně, "to, že je někdo v seznamech přece neznamená, že také udával", to je vážně směšné. Já s panem Žáčkem souhlasím, jenže na rozdíl od něho, si to myslím vždy, ne tak nějak výběrově.
A mimochodem, pan Bartoš myslím říká, že byl u raketového vojska a tam se snad něco podepisovalo. Nevím jestli se něco podepisovalo, ale manžel u nich byl na vojně také, po VŠ,dříve než Bartoš, tzn. v tužší situaci, nic nepodepisoval, v žádných seznamech není(prověřeno, i když jsem nevěřila, že by tomu tak mohlo být), prostě p. Bartoš si vymýšlí. A pane Havle, chápu,asi si rozumíte po odborné stránce, ale strana, jejíž je členem, a její příznivci,každou takovouhle zprávu zneužívá a rozpatlává mnoho let. Zastal se někdy nějaký poslanec ODS někoho z jiných stran, když se tahle nesmyslná špína házela na někoho od vás případně od jinud? Pochybuji. Asi zastáváte názor "ty do mně kamenem, já do tebe chlebem". Proč ne, na světě by bylo lépe, ale na naší politické scéně tohle nefunguje a přízeň voličů ODS si získáte maximálně pro tuto jednu chvíli, a o voliče by vám mělo jít, jste politik. Takže, ptz asi víte to co my, tedy nic, nevíme, jestli p. Bartoš opravdu udával, měl byste se zdržet závěrů. Já vím skoro určitě, že nyní alespoň jednou lhal. Ono je další přísloví"pro dobrotu na žebrotu". Jinak opravdu nesouhlasím s jakýmkoliv kádrováním, to opravdu ne, ale u nikoho, bez ohledu na politický názor.
31. 07. 2008 | 00:42

veverka napsal(a):

im:
Já mu jeho obhajobu neberu,akorát jí nesdílím.Co konkrétně na tom nechápeš? Práskač je prostě práskač a je mi fuk jestli je z ODS nebo z ČSSD.U ODS je to ovšem o to pikantnější,že její členové si hrají na pravičáky a vezou se na antikomunistické vlně.A on byl přitom důvěrník Bartoš " mladý člověk, který v praxi presadzuje marxisticko-leninský svetonázor a plne je presvedčivý o jeho pravdivosti."Navíc práskal a spolupráci se nebránil.Tomu říkám vizitka pravicového politika.
31. 07. 2008 | 00:48

Realista napsal(a):

Děkuji panu docentu Havlovi za pěkný článek.
Mnozí mladí lidé, kteří v té době nežili nebo byli dětmi, velmi příkře a nespravedlivě odsuzují druhé lidi. Ono totiž kdo nezažil, nepochopí. A pokud zažil, tak ani nevěděl o co jde, neboť v té době hrdinně chcal do plínek.
31. 07. 2008 | 01:17

Ládik napsal(a):

Pokud je někdo evidován u kontrášů, podepsal spolupráci. Nemusel nic prásknout, ale podpis dal. Odmítnout to bylo jednoduché; předpokládám, že WB byl taky "špagát" a měl to za 365, při podpisu za méně, než 300. To se dalo vydržet "i s bodákem v pr....". Důvodů odmítnutí podpisu bylo hodně - např. "až budou vojenské pivovary" a pod. Na našem útvaru byli kontráši pro srandu; každý věděl, kdo je kontráš a v jeho přítomnosti držel hubu. Když to někdo podepsal, musel být pěkný blb.
31. 07. 2008 | 05:05

Ročník 53 napsal(a):

Veverko, jste si absolutně jist, že žádný takový spis s vaším jménem nikde nemůže existovat?
31. 07. 2008 | 05:56

Honza napsal(a):

Tak a nyní čekám reakci předsedy ODS aby před volbami zdůvodnil,jak je něco takového u nich možné.Před minulými volbami hřímal z tribun o estébácké mafii spolu s Langrem,ale vždyť i oni/ODS/je nimi prolezlá.Tak Vám p.Topolánek nezbývá než si sypat popel na hlavu a nebo že by další kamufláž jako u Čunka.
31. 07. 2008 | 06:12

Jagoda napsal(a):

Někteří jakoby nechtěli slyšet, že říci něco VKR během základní vojenské služby je něco úplně jiného, než donášet STB.
Na vojně jsem byl v 80. letech a velmi dobře si pamatuji, že si "kontráš" podle neznámého klíče k sobě do kanceláře občas volal vojáky z mého okolí. Co mu mohli říci zajímavého? Nic. Hlavně on musel zřejmě vykazovat činnost.
Ale zdvořile pozvání odmítnout nešlo, stejně tak vyjukaný vojáček nemohl při pohovoru obhajovat věc demokracie.
No, možná pan Honza a další diskutující by to statečně udělalili.
31. 07. 2008 | 06:32

Luba napsal(a):

Pane docente,
to se Vám zase povedlo :)))

Už jste napsal nějakou beletrii? Jetli ne, tak se o ni pokuste. Zajisté bude nejlepším celerem! :)

Jinak je mi sympatické, jak se ke svému oponentovi chováte. Tak bych si asi představoval soupeření politiků: Máš sice jiný názor, ale přece proto nejsi mým nepřítelem.
31. 07. 2008 | 07:04

Ladic napsal(a):

31. 07. 2008 | 07:14

Ladic napsal(a):

31. 07. 2008 | 07:29

Ladic napsal(a):

http://data.idnes.cz/soubor...

,,reagoval Roko s tím, že co na něm budem požadovat a bude to v jeho možnostech, tak nám to sdělí.Dále se zajímal, v jakém směru by tyto informace měly být.,,
31. 07. 2008 | 07:29

Ladic napsal(a):

http://data.idnes.cz/soubor...

po přezkoumání jeho charakteristiky, prostředí odkud pochází a s ohledem na jeho postavení v zaměstnání byl námi vybrán jako zodpovědný občan, na kterého se mi, jako jedna z důležitých složek v našem státě můžeme s důvěrou obrátit. K tomu ,,ROKO,, neměl žádných připomínek, pouze sdělil, že ho tato upřímnost potěšila.
31. 07. 2008 | 07:30

Ladic napsal(a):

*Podle zápisu ve svazku StB jste se s nimi setkal třikrát, ne jednou, jak jste v minulosti uváděl. Na kolik schůzek si tedy vzpomínáte?

Podle stylizace vaší otázky mám pocit, že jsem u výslechu. Doložil jsem jasně dvěma dokumenty, že jsem nikdy nespolupracoval se Státní bezpečností. Tím je z mého pohledu celá záležitost uzavřena. Obě lustrační osvědčení najdete na webových stránkách http://www.mmr.cz pod hlavičkou tiskové zprávy. Já jsem materiál, který údajně máte k dispozici, nikdy neviděl.
* V jednom zápise se píše, že jste odsuzoval osoby s protisocialistickými názory, zvláště z okruhu Charty 77. Proč jste je odsuzoval?
Nejsem si vědom toho, že bych něco takového dělal. Údajný zápis jsem nikdy neviděl, a považuji ho tedy za naprostý výmysl.
* Odkud znala StB jméno vašeho papouška Roko, podle jehož jména jste byl ve svazcích veden?
Papouška přinesla do manželství moje žena. Již několikrát jsem uvedl, že opravdu netuším, jak papouška mohla Státní bezpečnost znát. …
* Podle zápisu StB jste na první schůzce spolupráci neodmítl, naopak jste ji přislíbil a domluvil se na další schůzce. Co vás k tomu vedlo?

Znovu opakuji, tento materiál jsem nečetl, a ani číst nechci. Je od začátku až do konce nevěrohodný. Žádnou spolupráci jsem nikomu nikdy nepřislíbil …” (MfD, 27. 4. 2005).
31. 07. 2008 | 07:31

Ladic napsal(a):

31. 07. 2008 | 07:32

Ladic napsal(a):

Premiér Jiří Paroubek nevěří, že jeho kamarád Bohumír Ďuričko aktivně spolupracoval s komunistickou Státní bezpečností (StB). U Ďurička měl v Chorvatsku na pronajaté lodi Paroubek strávit část dovolené (LN, 23. 7. 2006).
31. 07. 2008 | 07:33

Ladic napsal(a):

V premiérově okolí se totiž pohybuje další - už čtvrtý v řadě - někdejší pomocník komunistické tajné policie. MF DNES zjistila, že tím člověkem je Miloš Schmiedberger, "oficiální premiérův fotograf". Podle seznamu ministerstva vnitra zaregistrovala StB Schmiedbergra jako agenta v polovině 70. let. "Já nevím, jestli byl agent," říká Paroubek o Schmiedbergrovi, s nímž už spolupracuje několik let … Schmiedberger pracoval pro IV. správu, která se zaměřovala na boj proti emigrantům (MfD, 24. 11. 2005).
31. 07. 2008 | 07:34

Ladic napsal(a):

Paroubkův osobní fotograf a externí zaměstnanec úřadu vlády Schmiedberger, který knihu soukromě vydal, Nově potvrdil, že v době vzniku fotografií dostával na úřadu vlády 50.000 až 60.000 korun. "To je pravda, ale já to nepopírám," řekl. Popřel však, že by kniha vznikla z peněz daňových poplatníků. "Já to tak rozhodně necítím," prohlásil.
31. 07. 2008 | 07:38

Proto napsal(a):

Na vojně jsem byl v 80.letech také u raketového vojska i když měl otec tetku v Americe.Spolupracovat s VKR bylo mě a kamarádovi nabídnuto také, když jsme udělali "průser" (opuštění kasáren za účelem nákupu výborného slovenského vína od místních obyvatel). Vyšetřující "kontráš" to však viděl jinak.Jako narušení BOPO PVOS (narušení bojové pohotovosti ) .Hrozil Sabinovem (vězení pro vojáky), problémy i v civilu a kdoví čím ještě.Na druhé straně byla nabídka spolupráce, beztrestnost, výhody v civilním životě. Jako první úlitbu požadoval vstoupit do SSM a udat místního vinaře, že nám víno prodal.Vyslýchal nás nejdříva najednou, potom každého zvlášť aby mohl říkat ,že ten druhý už tě zradil, půjdeš sedět on ne, zapíráš zbytečně atd.. I když jsme oba nebyli doma více než 6 měsíců , nekývli jsme ,vinaře ke kterému se občas vracím i po letech jsme neudali a ani nerozšířili řady uvědomělých, či především vyčůraných svazáků. Měli jsme tenkráte krásné heslo :"Bez pomoci komoušů,životem se prokoušu!". :-) .
Nějak si proto neumím představit, že by někdo nějak mimochodem, náhodou či nevědomky spolupracoval s VKR,jak to pan dnes uvědomělý poslanec, straník a bojovník proti komunistům prezentuje.Prostě se chopil příležitosti, aby si zajistit výhody pomocí pro něho zřejmě ne moc namahavého donášení.Po pár letech, když toto přestalo fungovat se otočil na obrtlíku a chopil se opět příležitosti jak dostát výhod, pro které je ochoten udělat mnohé.Pochopil, že nějaké morální zásady jsou v cestě za jeho cíly na obtíž a že s dostatečně silnou hroší kůží mu demokracie je schopna také mnohé nabídnout.Je velmi pravděpodobné, že kdyby nepřišla tzv. změna režimu v r.89 ,tento pan poslanec a mnoho dalších by seděli v parlamentu také. V žádném případě neodsuzuji VKR . Takové složky má každý stát, který má ambice dlouhodobé existence, ne brzkého rozpadu.Zaměstnávají mnoho opravdovch odborníků, ale také využívají osob, před kterými by si asi mnohý z nás s chutí odplivl.Metody práce těchto složek se příliš neliší nikde na světě.Ani pan poslanec si nezaslouží přílišného odsouzení.Jen by si měli voliči uvědomit, jestli je dobré , aby je zastupovali lidé, kteří nahradili morální zásady ohebnou páteří a hroší kůží ve jménu svého osobního prospěchu. Když tam podobní "kádři" sedí, nemůžeme se divit, že lze za peníze "protlačit" parlamentem téměř cokoliv.
31. 07. 2008 | 07:41

F.Srbek napsal(a):

Není to špatné.

Škoda jen, že ostatní "Bartošové" nemají své "Havly".
31. 07. 2008 | 07:53

třeba Jan napsal(a):

Pokud je skutečně pravda, že po roce 1990 se nejprve z archívů StB nebo VKR odvezlo několik set svazků na tehdejší prominenty OF (později ODS) a pak teprve se ostatní mohlo zveřejňovat - potom je vše kolem zveřejňování podobných informací jen šaškárna. Žáčkův úřad rozpustit a svazky spálit, to je jediné řešení. Jinak to bude stále dokola se opakující vytahování předvolebních trumfů. Ovšem jen jednostranně ve stylu : "Já na tebe můžu něco zveřejnit (když mi nepůjdeš na ruku, nebo nezvolíš koho chceme), ale ty takvou možnost nemáš. Ne proto, že bych podobný záznam neměl, jen byl na rozdíl od tvého včas zlikvidován". Myslím, že příkladů nátlaků z poslední doby ze strany těcj "čistých" na ty "nemravné" bylo dost a dost.
31. 07. 2008 | 08:13

F. Adamec napsal(a):

Walter Bartos Band-a, plesy KSC a ODS:
Ve Straznici, v roce 2005, behem plesu komunistickych prebehliku KSC-ODS, poslanci Walter Bartos (KSC-ODS) a Michal Doktor (KSC-ODS) navstivili matku predcasne usmrceneho Josefa Vajcnera (1967-1997). Michal Doktor se vydaval za znameho z vojny, jejiho mrtveho syna, katolika. Prohlizeli si rodinne fotografie a vypujcili si videokazetu, kterou si v obchode nekoupili a dosud osobne nevratili. Po jejich odchodu matka predcasne usmrceneho syna zjistila, ze nektere rodinne fotografie byly zcizeny a vytrhany z rodinneho alba. Michal Doktor bez titulu, byl clenem dozorci rady CKA - Ceske konsolidacni agentury, tunelovala Klausovou metodou fondy CR, EU a kapital EU a USA. Pracoval jako expert komunisticke rozvedky v PZO, byl clenem zahranicniho vyboru a clenem Stale komise pro bankovnictvi do roku 2002 a clenem rozpoctoveho vyboru a predsedou volebniho vyboru PS CR do cervna 2006.
Walter Bartos (KSC-ODS) vstoupil do KSC pred rozpadem zelezne opony, byl vychovan matkou v duchu marxismu-leninismu, nacelnici komunistickych lidovych milici, ktera trpela komunistickou kleptomanii. Z dani finacoval mj. zcizovani fondu a EU a restitucnich naroku, rabovani CHKO a prirodnich zdroju na Morave. Walter Bartos a Ivan Langer hravali spolu tenis na zcizenych pozemcich, restitucnich narodich, zprivatizovali zcizene restitucni naroky pro komunisticke struktury StB, VB, PS-VB, SVAZARMovce, ziskali databazi KGB, StB a VKR, vidiratelnych komunistickych fizlu z policejniho Holesova, Brna, Olomouce, Uherskeho Hradiste, Hodonina pro sve vydirani volitelu.
31. 07. 2008 | 08:22

Karel napsal(a):

Pane Havle,sloužil jsem u rakeťáků v letech 1965- 67 a to nebyla žýdná legrace,mnoho mých kamarádů si "odsedělo"i několik let jen za pohou zmínku že sloužilo u raket!!Mnohokrát se kontrátůš musela podepisovat mlčenlivost bylo to hrozné!Zs zkušenosti mohu řžící,že se pana Bartoše zastáváte zbtečně,protože jsem přesvědčen o tom,že agentem a udavačem musel být!!Ono totiž u těchto útvarů totiž v této době téměř neexistovaly opušťáky,atd,atd.Pro získání mnoha výhod stačilo být aktivní,vstřícný....,to však emůžete vědět,protože jste byl v té době velice mlád a nevíte o tomto vůbec nic!!!!!!
31. 07. 2008 | 08:23

čenda napsal(a):

Já si myslím, že jde o "lehký průzkum bojem" v předvolební době. Teď se s předstihem předhodila jména lidí z ODS, těsně před volbami se objeví nové případy spojené se členstvem soc. dem.. Jak to tak v posledních letech u nás chodívá.
31. 07. 2008 | 08:23

pesavar napsal(a):

Podívejte se, nic proti demontáži fanatiků, kteří si 20 let po Sametu osobují právo někoho z fleku odsoudit.

Ale jak tu zaznělo, ODS tuhle kartu hraje pořád a přitom reálně jsou komunisti jejich nejoblíbenější partner. Za tuhle neuvěřitelnou farizejskou faleš musí být biti, takže ať si tohle vyž*rou.
31. 07. 2008 | 08:24

Karel napsal(a):

Je to vše jen divadlo, které má udržet Ústav... při životě a hlavně ( na to nezapomínejme ) při penězích.
Na ty podstatné, důležité a rozhodující osoby nenajdete v archivech ani řádku.
Zde by byly důležité vzpomínky aktérů, jenže ti nikdy nepromluví. Je zajímavé, že se dosud neutrhl žádný STBák či kontráš, aby promluvil.
31. 07. 2008 | 08:29

Ford napsal(a):

Ne že bych se ho chtěl zastávát, ale že někdo napíše na druhého názor je podle vás spolupráce popisované osoby???
A kdybyste byly na vojně tak byste věděli že o povinnosti hlásit pohyb vozidel v okolí vojenských zařízení.

čenda: tak se modlete ať se objeví, protože to ČSSD opět přinese nějaké hlasy, jak v minulých volbách.
31. 07. 2008 | 08:37

Vaclav Horejsi napsal(a):

Pane docente,

diky, kez by takovych rozumnych bylo vic...

A hlavne - kdy uz konecne bude zrusen ostudny lustracni zakon, kdy konecne prestanou tyhle trapne "afery" - ma to trvat jeste dalsich 20 let? Nebo 50?
Vzdyt i vrazda je po 20 letech promlcena!!!

Jedine pozitivum teto konkretni afery je, ze dusledky pocituji i clenove strany, kteri zatim ten hon na carodejnice nejvic podporovali...
31. 07. 2008 | 08:41

xbr napsal(a):

Pane Havle.
Pan Ploc přiznal že se musel po návratech se západních států zpovídat vojenské kontrarozvědce.Byl členem Dukly a úspěšný reprezentant.To je myslím fér a nanejvýš pravdivé.Tehdejší armádní myšlení bylo nastaveno jednostraně a i dozorčí brány měl pomocníka který zapisoval
jakékoliv auto se západní značkou, natož aby jsme neznaly panáčky v civilu, kteří měli na své škodě 120 každý den jinou značku.
Ani s řidičem který byl obyčejný voják se krom kuchařů kteří mu vydávali stravu mimo
běžný výdej nikdo moc nevybavoval.Jako čert kříži jsme se před kontráši vyhýbali.
Proto na mně asi neudělá dojem někdo kdo se dneska diví že se ve spisu objeví jeho jméno a on o tom neví!!!!!To nebyl obyčejný důstojník kdo zapsal Bartoše do spisu.
Ten kdo zapsal Bartoše nebyl ani jeho velitel či výkoný praporčík.Byl to příslušník kontrarozvědky který se běžně nevyskytoval v prostorech určených mužstvu.
Pan Bartoš má nám všem říct pravdu.Má říci měl jsem strach a tak jsem jim nakecal nějaký nesmysl abych měl od nich pokoj.
To je totiž problém minulosti přenesený do současnosti a pan Bartoš se v něm teď začíná zaplétat .Lépe je říci pravdu než se zaplétat do vlastních lží.
S pozdravem xbr.
31. 07. 2008 | 08:54

Vico napsal(a):

Pane Havle, je to od vás gentlemanské gesto, ale nechte pana Bartoše, ať se pěkně obhájí sám. Vysvětlovat má určitě co. Z příspěvků je to evidentní a obávám se, že k jakémusi selhání asi přece jen došlo, byť pod tlakem a svým způsobem tedy nesvobodně. Je to však ODS reprezentovaná i jejím významným poslancem Bartošem, která je nositelkou myšlenky, že naše dějiny psaly ruce jindy tak opovrhovaných zločinných estébáků. Co je psáno ve svazcích je písmo svaté, se kterým nelze svatokrádežně polemizovat, ale maximálně jen s náležitou pokorou vykládat. Až se ty stohy estébáckých písemností v Ústavu Pravdy zpracují, budeme mít výklad dějin, na něž budeme věru náležitě hrdi. Budou to dějiny lidské špíny, podrazů, zrady, malosti, švejkování a zbabělosti. Vše ostatní, mimo zápisků této obří Dalimilovy kroniky bude nenávratně zapomenuto.Pro tuto koncepci vehementně zvedl svůj hlas i pan Bartoš, kterého se zastáváte. Možná tak učinil pod nátlakem a opět svým způsobem nesvobodně, jako tenkrát...Tak ať si to teď vyžere.
31. 07. 2008 | 08:54

jarpor napsal(a):

Pane docente,

dovolte malou poznámku k Vašemu : „Až to nějaký trouba dá do novin, to zas bude mela.“

Myslím, že co se stalo, to se neodstane. Je lépe zavírat oči nad minulostí, nebo si jí být vědom, snažit se ji poznat a pochopit ?
Nepodceňoval bych lidi, že neumí rozlišit „dobro a zlo“, podstatné od nepodstatného, opisované posudky od vypracovávaných posudků. Ano, troubů je dost, zaplať Pánbůh, říkám jako ateista, že je zde mnoho, chci věřit, že většina, co na ty trouby nedají.
Zastal jste se oponenta, i politického oponenta, fajn, to lze ocenit a pokud jej tak „vidíte“, i to je dobrá informace pro nás „zde dole“.
Prosím, ale nebagatelizujte minulost tak lehce, jak se Vám to, chci věřit, že jen mimoděk, podařilo tímto blogem. Alespoň mně se to tak jeví, promiňte …

Dle mého, máme dvě možnosti : buď si připustíme že zde byl systém, který umožňoval „sbírání“ informací i tu lehčím tu tvrdším vydíráním lidí, nebo se budeme tvářit, že se „nic nedělo“, všichni kontráši byli opilci, žádná StB neexistovala a pokud existovala, tak si soustavně „jen“ vymýšlela.
Míním že je to složitější, a nemám pocit, že se dostal někdo do vlastní pasti, jak jsem si přečetl. Někdo zde píše o nesmyslných kostlivcích vytahovaných ze skříně, někomu se jeví zábavné, že je to ze skříní ODS, další prostě napíše „špína“. Není i to, jak jsem si také přečetl, že skartace znemožnila poznat více, dalším dobrým důvodem vytáhnout tu „historii“ na světlo ?
Nejsme-li schopni s klidem a s rozvahou zhodnotit historii, svou i lidí veřejně se angažujících, čeho jsem vlastně schopni ? Že by demokracie ?

Přeji hezký den autoru i diskutujícím.
( To si to chytnu )
31. 07. 2008 | 08:58

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý vulgární příspěvek, který byl v rozporu se zdejšími pravidly diskuse (viz. Kodex diskutujících).

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
31. 07. 2008 | 09:07

veverka napsal(a):

Ročník 53
Jsem.Je mi totiž 32 let.
31. 07. 2008 | 09:28

Pajik napsal(a):

Prosím hlasujte pro zrušení lustračního zákona!!!!
Někdy v roce 1983 jsme jeli po mejdanu se spolužáky z vysoké školy tramvají. Cesta byla dlouhá, nálada vynikající, vytáhli jsme kytary a začali hrát. Kryla, co jiného. Bohužel kamarád měl smůlu, někdo ho poznal a udal. Do týdne byl v Bartolomějské, kde mu bylo řečeno:
"Chceš dokončit školu? Je ti třiadvacet, jít teď na dva roky na vojnu by nebylo fajn, co? Tak kdo tam s tebou v té tramvaji seděl?"
Neprozradil nás. Vymyslel si legendu, že se k nám přidal po ránu, že zná jen pár křestních jmen... Ten člověk se vůči nám zachoval jako hrdina.
Než odešel, musel podepsat papír o spolupráci, jinak dostudoval a měl slíbenou vojnu "u pigošů". Pro mladé - to bylo horší jak kriminál.
Ten člověk má dle dnešních zákonů smůlu - pro mnohé rádobykomunistobijce je morální zrůda. Pro mne je člověkem, který zůstal rovný. A teď suďte.
31. 07. 2008 | 09:29

POE napsal(a):

Děkuji pane Havle,
Vy a Vaše starna nejste sice " šálek mého čaje" jsem ale rád , že se alespoň občas objeví i v politice obyčejná lidská slušnost
31. 07. 2008 | 09:36

veverka napsal(a):

Tak mě tak napadlo že kdyby nějakého takového KSČ prověřeného raketometčíka Bartoše potkali Mašínové a v rámci svého "odboje" ho podřízli,Topolánek a mnozí místní ODShujeři kteří se ho tady zastávají by jim za to dali medaili.
31. 07. 2008 | 09:42

StandaT napsal(a):

Pane Havle, Váš dnešní příspěvek velice oceňuji. To, že se stane záminkou pro orgie hlupáctví (jak zde již stačil předvést jistý Veverka) jej nikterak nesnižuje.

To padni komu padni je v pořádku. Řekl bych, že nejvíce emocí vyvolá to, že tímto padá téze, že Ústav je ODSácký klacek na levici.
31. 07. 2008 | 09:48

Železnohorský napsal(a):

Stejně si myslím, že kontráši a estébáci jsou jen virtuální realita, žádní konkrétní lidé z masa a kostí... Jak to, že žádný z nich za těch skoro dvacet let někde něco nepublikoval o své tehdejší práci? Vždycky se ozývají jen "ti postižení"... :-)
31. 07. 2008 | 09:53

Marty napsal(a):

Jestli on pan Havel nechtel pekne pripomenout, ze Bartos ma skraloup a rovnou toho i vyuzit, aby se prezentoval v dobrem svetle jako ferovy souper.
31. 07. 2008 | 09:54

Jirka napsal(a):

Docent se vyjdřuje velice často a ke všemu. Nejde mu ale odpárat to, že je to Paroubkův nohsled a podržtaška.
31. 07. 2008 | 10:04

Saliven napsal(a):

Takže přátelé. Pokud chceme udělat z pana Bartoše prostou oběť režimu, nechť tak učiníme u všech podobných - včetně Paroubka. Seznamy StB apod. beztak ničemu neposloužily a ty největší sv.ně estébácké v žádných seznamech nejsou a zůstali nepotrestáni. Ovšem je skutečně pikantní, že člověk, který opakovaně hlasoval pro lustrační zákon podle spisu zřejmě objasnil styky (udal) jakéhosi Vlčka.
31. 07. 2008 | 10:05

VOM napsal(a):

Je úsměvné pozorovat jak se pan docent kroutí.
Píše: Dnes mám ale pocit, že se stalo něco unfair. Bartoše tupá inkvizice vláčí po novinách, že prý...
A dále: Myslím, že blbneme hůř než major Terazky. Na všechny z nás jsou z období socíku posudky, jak jsme soudruzi uvědomělí, s pohledem třídním a názorem leninským.
Pane docente, věřte, že tomu tak ve všech případech nebylo.
Pokud jste si nechtěl zadat s komoušema, tak jste holt jezdil na dovolenou obdivovat severní pobřeží NDR a líhnoucí se komáry v bahně Balatonu. Vím to z vlastní zkušenosti. Na vojně u modráků jsem krmil prasata.
S komunistickou mafií jsem si zadal až v roce 1988, kdy jsem si u estébácké cestovky pana Kovarčíka - Incheba Bratislava koupil zájezd na konferenci v Anglii za převoditelný rubl. Musel jsem si zaplatit svého estébáka, který tam jel na výlet se mnou, aby mě hlídal. Zato jsem nemusel psát žádné zvláštní cestovní zprávy.
Takže si skromně myslím, že pokud jste si společně se svými kamarády zadal s komanči, tak to holt máte vypálený na čele a celkem se nic unfair neděje, když se z archívu vytáhnou vám nepohodlná fakta.
Jinak ten váš článek je profesionální šméčko, jak by řekl Franta Kocourek.
31. 07. 2008 | 10:06

Marty napsal(a):

Saliven: ja bych pekne zvrejnil podobne informace u vsech politiku, at vsichni vi, co to bylo za hajzliky. Bartos nebo Ploc, to je uplne jedno.
31. 07. 2008 | 10:08

Saliven napsal(a):

Ladic:
Pokud jste ten Paroubkův spis četl stejně jako já, tak víte, že Paroubek nikoho "neobjasnil" jako pan Bartoš. :-) Vaše snaha do všeho tahat Paroubka je vrcholně trapná. Určitě též ve skrytu nadáváte na pana Uhdeho a jeho ódy na socialismus a generalisima Stalina.
31. 07. 2008 | 10:09

Saliven napsal(a):

Marty:
Souhlas, ale zveřejnit celé spisy se měly v roce 1993 a to ještě s náležitým vyšetřováním - taky ne všechno ve spisu musí být nutně pravda. Prostá informace že je někdo v nějakém seznamu je k ničemu.
31. 07. 2008 | 10:11

Marty napsal(a):

Saliven: tak ohledne Ploce si clovek muze i pocist. S komunisty se melo zatocit hned po revoluci, ale to by s nimi nesmel Havel chtit vladnout ... ale dnes bych minimalne politiky pekne dal lustroval.
31. 07. 2008 | 10:15

Ročník 53 napsal(a):

Pokud je vám pane Veverko 32 let, neměl byste se vyjadřovat k něčemu, o čem nemáte ani páru. Je to stejné, jako bych já vykřikoval, jaký bych byl hrdina, jen kdybych měl možnost se stát hrdinou.

Z tohoto hlediska působí vaše odsuzování směšně, a buďte jen rád, že nejste o 10 let starší. Mohl jste být rovněž na seznamu "donašečů".
31. 07. 2008 | 10:20

veverka napsal(a):

ročník 53
Můžu se vyjadřovat k čemu já uznám za vhodné ať se ti to líbí nebo ne.Doba kdy o pravdě rozhodovala strana a její vyvolení je naštěstí pryč.To že byl Bartoš obyčejnej práskač nemá s věkem kohokoliv co dělat.Pokud si myslíš že ano,jsi směšný sám.Mimochodem co bys doporučil Mašínům,kdyby na některé své "akci" potkali prověřeného raketometčíka Bartoše se samopalem v ruce.Zastřelit ? Podřezat?
31. 07. 2008 | 10:29

Ročník 53 napsal(a):

Veverko, vyjadřujte se k čemu chcete. Pokud se domníváte, že vaše schopnosti vás opravňují vyjadřovat se k něčemu, o čem nemáte ponětí, proč ne.
Svoji vizitku si děláte sám.
31. 07. 2008 | 10:57

Líný černý pes napsal(a):

to autor :
Máte pravdu v tom, že na vojně se děly věci, že by i Terazky zíral. A kontráši měli plán stejně jako fabrika.
Ale vyhrabávat se bude na všech stranách a pořád. A když se nenajde nic na konkétní osobu, jistě se najde někdo z rodiny, kdo drápkem uvízl .... A jak by mohl takový lump nemít vliv na jiného člena rodiny, že?
Kdysi jsem v jarém přesvědčení vlezla do spisu, abych věděla, kdo mne kdysi udal. No, byl to šok a úžas. Někdy je lepší nevědět. A taky je moudré nebrat vše vážně, ony i spisy mohou být falešné, stejně jako přátelé.
31. 07. 2008 | 11:01

Pajik napsal(a):

Veverko,
jsi přesně ten týpek, který vyje s vlky. Kdyby byla padesátá léta, podepisoval bys petici na podporu ukřižování Horákové, věšel by ses Slánskému za nohy, nebo bys hajloval na slavnostech Třetí říše. Takoví jako Ty jsou odpad společnosti. Je mi Tě vlastně líto.
31. 07. 2008 | 11:09

Kamil napsal(a):

Pane Havel
stalo se mi následující.
Nedávno jsem měl návštěvu, kamaráda z vojny ( asi jediný se kterým se i po 25 letech stýkám) a říká mi, že se našel v Cibulkových seznamech. Hledali jsme, jestli tam nejsem taky.
Sloužili jsme na letišti v Čáslavi v roce 1983 jako špagáti. Kamarád byl chemik a vášnivý fotograf. Problém byl, že mu chodily ze západu anglicky psané odborné časopisy, takže byl v hledáčku kontrášů a my coby jeho spolubydlící jsme chodívali na kobereček, kde se nás na něj vyptávali. Dodnes mě straší věta " hledal tě tu nadporučík Zvolenský ". Vyřešili jsme to posvém, vždy když mě zavolali, tak jsme se domluvili co jim mám říkat. Vojnu jsme přežili, ale při odchodu do civilu mi Zvolenský ukázal fotografii, kde jsem vyfocený spolu s dalšími vojáky před úlem vedle stíhačky MIG 23. Asi mu bylo jasné, že jsem ho celou vojnu tahal za nos.
Na ty seznamy se kamarád dostal asi po vojně, jelikož jezdil služebně do Německa ( dělal v Amati Kraslice) a po každé cestě musel vyplňovat dotazník s kým se potkal a prostě průběh cesty.
Osobně si myslím, že ti největší darebáci už mají dávno zametené stopy a těm, kteří vlastně byli oběti dnes děláme potíže znovu, protože se to někomu hodí do krámu.
Hezký den.
31. 07. 2008 | 11:11

PK napsal(a):

Článek je profesionální a dobře promyšlený pokus o kopnutí do Bartoše. Všimněte si, jak je důmyslně konstruovaný:

- Walter Bartoš je naivní ideolog hájící ptákoviny;
- navzdory tomu já, blahosklonný a tolerantní Havel ho toleruji, spolupracuji s ním, a dokonce si s ním tykám;
- neopomenu žoviálně zdůraznit, že "prý donášel kontrášům", ale ve své moudré shovívavosti nad tím mávnu rukou a přidám m pár historek z vojny, aby všichni viděli, jaká jsem veselá kopa.
- A na závěr konstatování "Bartoš je slušnej člověk", které v kontextu uvedeného vyznívá zcela jinak. Mimochodem, je dost velký rozdíl ve vnímání slova "slušnej" a spisovného tvaru "slušný".

Nevím, jestli docent Havel má to na nějaký speciální kurs, anebo zda jde o přirozený talent. Zato bezpečně vím, že bych ho nechtěl mít za kamaráda a už vůbec ne za přítele.
31. 07. 2008 | 11:16

Martin napsal(a):

PK, podle vasi reakce soudim, ze je to prvni blog co od docenta Havla ctete. To je jeho normalni styl a videt za tim profesionalni pokus o kopnuti do Bartose muze jen clovek co si nic od Havla neprecetl.
31. 07. 2008 | 11:41

ok napsal(a):

Milý pane Havle, nemusíte se pana Bartoše zastávat. Je to velice průhledná snaha, celou věc "nestranně" rozmělnit. Ať se prokáže vina každého, kdo je činný ve veřejném životě a dokonce zastává politickou funkci. A to bez ohledu na stranickou příslušnost. Váš "chytrácký" příspěvek pramení pouze z obavy, že by za daných okolností ve vaší straně brzy nikdo nezbyl.
31. 07. 2008 | 11:51

Nedivící se napsal(a):

To: PK
Odhaduji, že jste velmi mladý člověk, který si z období před 19 lety nemůže nic pamatovat a který tudíž nevykonával a ani nemohl vykonávat základní vojenskou službu a tedy se také se žádným kontrášem na vojně nesešel a ani nemohl sejít. Lidově řečeno, který za minulého režimu nanejvýš hrdinně chcal doplínek. A od takových lidí nějaké odsudky není možné brát vážně, neboť kdo nažil, nepochopí.
31. 07. 2008 | 11:58

Saliven napsal(a):

Vidím, že velká část diskutujících je tolerantní a necítí zášť k člověku, který zřejmě udal člověk, ale přitom opakovaně hlasoval proti zrušení lustračního zákona. Byli by jste tolerantnější, kdyby se jednalo o Paroubka nebo Topolánka?
31. 07. 2008 | 12:06

Ivo Peterka napsal(a):

Asi nejhorší na tom je, že podobné případy média hodnotí podle politické příslušnosti ... .
31. 07. 2008 | 12:08

Marty napsal(a):

Martin: dobra, pokus o kopnuti nebyl profesionalani ale havlovsky :)
31. 07. 2008 | 12:17

Ročník 53 napsal(a):

Salivene, já si myslím, že lidé jen již chápou to, že jméno v jakémkoli svazku nemusí nutně znamenat udavačství. Je totiž rozdíl mezi horlivým udavačem a člověkem donuceným k podpisu.

Horlivý udavač udal i svoji vlastní rodinu. "Udavač" z donucení řekl jen to, co všichni věděli a nijak nechtěl nikomu uškodit.

S tím Paroubkem a Topolánkem však máte pravdu. Lidé oslovujících Paroubka v diskuzích zásadně jako "Rocco", velmi tvrdě obhajují Klause, že to není žádný "Kluk"!
31. 07. 2008 | 12:27

SuP napsal(a):

Vážení,
rozebíráte tady techniku udavačství, příčiny jeho vzniku a z toho odvozujete "hloubku zavinění". Mezi tím Vám uniká, že doba, ve které se tyto případy staly, je dávno pryč. Co je ale horší, že Vám uniká, že stejné povahové rysy i s následným jednáním se projevují i dnes, projevují se u lidí, kteří si za socíku "nezadali" a co je nejhorší, projevují se ve velké míře u mladé generace.
Mezi svými známými mám mnoho přátel i "přátel", jsou mezi nimi bývalí členové KSČ, jsou mezi nimi i lidé, uvádění na různých seznamech. A stejně jako neuznávám hrdiny, co vykřikují, že za socíku si s komunisty nezadali (nezmíní, že to byli takoví spratci, že ani komunisti o ně nestáli), stejně tak neodsuzuji, že se někdo na ty které seznamy dostal. Já jsem pozván nebyl, nevím jak bych reagoval. Pokud o lidech, s kterými se stýkám, znám jejich minulost, dokresluje mi to jejich povahu, nic víc, ono to stačí.
Ale sakra copak není dost těch lidí, co si z principu nezadali ani s komunisty, ani s STB, že se do veřejných funkcí POŘÁD hrnou lidi, kteří si o sobě myslí, že se to na ně neprovalí? Nemám proč to tolerovat, je tolik jiné potřebné práce pro společnost, kterou by mohli (a hlavně měli) dělat.
31. 07. 2008 | 13:08

veverka napsal(a):

Ivo Peterka
Naprosto souhlasím.Nebýt ti tři poslanci z ODS ale třeba z ČSSD udělala by z nich naše slavná media v čele s ČT morální zrůdy a nezapomněla by to občanům neustále omlacovat o hlavu v každých druhých zprávách.Jelikož se ale jedná o poslance ODS,najednou je všichni omlouvají,význam spisu bagatelizují a div že nezaloží konto na pomoc těm přeci evidentně neprávem perzekuovaným chudákům udavačům z ODS.Největší pecka je ale místní blog docenta Havla,který se to celé snaží tak úporně zlehčovat,až to budí dojem že má sám máslo na hlavě,ví to a připravuje si "terén" pro případ že to praskne i na něj.Každopádně se moc těším na další ODSáckou antikomunistickou mobilizaci před volbama,to se zase pobavíme.
31. 07. 2008 | 13:19

Radek napsal(a):

Jsem pravicove smyslejici, proto s Vami vetsinou nesouhlasim. Nicmene, zastat se sveho politickeho oponenta je v tomto politickem mocale vec vyjimecna. Dekuji Vam tedy timto za Vas prispevek k vyssi politicke kulture. Snad se jednoho dne doziji toho, ze namisto ideiologie se budete vy politici vice zamerovat na vecnou stranku problemu, a ze populismus vymenite za zodpovednost...
31. 07. 2008 | 13:22

jepice napsal(a):

Jirka:
Napsal jste, že pan docent se vyjdřuje velice často a ke všemu, ale že mu nejde odpárat, že je to Paroubkův nohsled a podržtaška.
No, je s ním v jedné straně, to mu opravdu nikdo neodpáře. Zatím se ale, pokud vím, nevyjádřil, že je Paroubek slušný člověk, což tu jednoznačně napsal o Bartošovi.
Mě by docela potěšilo, kdyby autor vyjmenoval nějaké další slušné lidi, abychom měli nějaké měřítko k jeho pojetí slušnosti.
31. 07. 2008 | 13:23

Saliven napsal(a):

Ve spisu je také jedna zajímavý pasáž, která je u člena liberálněkonzervativní pravicové (sic!) ODS skutečně pikantní:
"...sa jevil ako mladý človek, ktorý v praxi presadrzuje marxisticko-lenínský svetonázor a plne je presvedčivý o jeho pravdivosti." :-))

veverka:
Kdyby se tohle našlo na Paroubka, tak ho v médiích (a koneckonců i zde) virtuálně popraví.
31. 07. 2008 | 13:27

Marty napsal(a):

Saliven: v mladi je mnoho lidi hloupych a strani levici. Ve stari je to s nabytim rozumu prejde.
31. 07. 2008 | 13:29

Saliven napsal(a):

Marty:
Máte na všechno odpověď, to se musí nechat. :-))
31. 07. 2008 | 13:31

Saliven napsal(a):

Marty:
Je ovšem velice zvláštní, když někdo zmoudří ze dne na den. :-))
31. 07. 2008 | 13:32

green napsal(a):

Jiří Havel je jindy nejen vtipný, ale fakticky přesný. Překvapivě nikoliv v takto vážné věci. To snad docent Havel zapoměl kdo a čím zvrtnul volbu prezidenta ve prospěch Klause, nebyl to právě poslanec ČSSD, na kterého byly vytaženy právě materiály VKR aby ho vyrazily z klubu čssd? Co pak to byla maličkost? Nikoli a pan Žáček by za to měl být zbaven svého místa. Nicméně nechápu jak tedy lze zpochybňovat nynější zjištění a garanetovat, že poslanec Bartoš je charakterní muž? Že to neví Hořejší, že netuší čemu jsme se díky lustracím vyhnuli, že jsme taky nemuseli být kde jsme, že jsme byli zemí skrze kterou operovala KGB u nás i do zahraničí, že neví kolik vitálních pozic se pokusili tito lidé získat právě ve prospěch Moskvy, že neví proč dopadla kuponova privatizace rukou Dušana Třísky, že neví kdo byl Stehlík v Poldi a kdo rozkradl Chemapol, to je prostě jen hluboká neznalost a neinformovanost nadutého akademika, který má pocit, že bezpečnost nám spadla se sametem. Ale že to pokrývá Jiří Havel je prvé vážné selhání, které jsem u něj zaznamenal. A musím mu proto připomenout Jana Kavana a další agenty, kteří se pokoušeli velmi silně ovlivňovat vývoj v této zemi, od Bartončíka až dodnes. Ano, trvá to dekády, protože ti lidé nejsou v pořádku a nemají ve veřejném životě co dělat, protože selhávají. To není osobní pronásledování, to je znak člověka, který nemá mít odpovědnost za usměrňování vývoje naší země, skrze parlament.
31. 07. 2008 | 13:38

Saliven napsal(a):

Jo a pane docente - doufám, že Vaši šlechetnost někdo někdy z ODS oplatí. Bojím se ale, že to tak nebude a na veřejnosti zůstanete zapráskaným socbolševikem, který chce tuto zemi přerozdělováním přivést zu grunt.
31. 07. 2008 | 13:39

Marty napsal(a):

Saliven: to je postupny proces. Nedospejete v jeden den.
31. 07. 2008 | 13:40

PK napsal(a):

Martin, nedivící se:
- pánové, jste oba vedle jak ty jedle :-)

Ovšemže je to normální styl pana docenta. Protože pan docent je profesionální propagandista.

Minulý režim bohužel pamatuji a dost dobře vím, jak to tenkrát chodilo.
31. 07. 2008 | 13:42

Saliven napsal(a):

Marty:
Já ne, ale spousta dnešních pravičáků dospěla dnem 17.11.1989.
31. 07. 2008 | 13:42

Marty napsal(a):

Saliven: samozrejme ne kazdy nabyva s vekem i rozumu.
31. 07. 2008 | 13:45

LEVAK napsal(a):

Jsem přímo konsternován jak se tady háže všechno do jednoho hrnce.Uvědomuje si někdo,že kontrarozvědka je něco úplně jiného než 2. správa?
PS:Mám známou,která se v roce 1968 provdala do Němec.Její mnžel dělal údržbáře v protiatomovém krytu jednoho velitelství bundeswehru.Když šel do důchodu tak ještě 5 let po skončení pracovního poměru nesměl vycestovat mimo území Německa a byl pravidelně kontrolován jejich kontrarozvědkou.Závěrem bych rád připoměl,že německou tajnou službu po válce zakládal nacistický generál Gehlen a jaksi nikomu jeho členství v NSDAP nevadilo,hodnotila se především odbornost a znalosti!A Salivene určitě měl ve své služební charakteristice z doby III. říše něco podobného co se Vám nelíbí :...."se jevil jako mladý človek, ktorý v praxi prosazuje fašistickou ideologii a světonázor a plne je presvedčený o jeho pravdivosti."
31. 07. 2008 | 13:50

Saliven napsal(a):

LEVAK:
Jenže Gehlen se po válce asi komunistou nestal, že ne?
31. 07. 2008 | 13:56

Marty napsal(a):

Saliven: to by vsak od Gehlena nebyla moc velka ideova zmena.
31. 07. 2008 | 13:57

Saliven napsal(a):

Marty:
I když připustím, že by to moc velká ideová změna nebyla (což je sice pitomost, ale budiž), tak pořád nic takového neudělal, natož aby otočil o tolik jako pan Bartoš. Chápu přechod od levice ke středu, od středu k pravici, ale ne od levice k pravici.
31. 07. 2008 | 14:00

Saliven napsal(a):

Z mého pohledu má k minulosti velice sympatický vztah pan Svěrák. Když se ho ptali, proč podepsal antichartu, tak řekl: "Byl jsem srab." A dnes to žádný komunistobijec není, to je prostě postoj, který beru - všichni nemůžou být hrdinové.
31. 07. 2008 | 14:02

Marty napsal(a):

Saliven: pitomost to neni. Stale by zustal socialistou.
Ja zase naopak chapu napr. ceske spisovatele, kteri napred nadsene vstoupili do strany, aby pak s hruzou odesli. Stejne chapu i mladeho hipisaka, jak nadsene schvaluje na prvni pohled libe idealy. To se muze stat. Dulezitejsi je, ze nekdo takovy si zrudnost dane ideologie uvedomi a sam udela tlustou caru a uprimne uzna svuj omyl. Uz neco jineho je stary svazak, ktery po revouce pouze prevlece kabat.
31. 07. 2008 | 14:05

Lea napsal(a):

tak jsem z těch komančů blázen. Vy jste byl na vojně u podřadnější jednotky a pan historik u specielní. Pan historik byl zcela omylem k téhle jednotce vybrán a nyní je šťasten,že společně s panem Žáčkem / viz. TK / našel svého udavače.Pan historik je pro většinu médií kladnou postavou,neboť postupuje transparentně a naopak takový pan např.Ploc,který neměl to štěstí,aby ho komouši vybrali do elitní jednotky,je vláčen,že mluvil více,než je zdrávo.
31. 07. 2008 | 15:07

Lea napsal(a):

a aby se to nepletlo,pan historik,vybrán podle záhadného klíče do specielního útvaru,se po revoluci stává členem Kan. Tak to nemá chybu.
31. 07. 2008 | 15:11

F. Adamec napsal(a):

Komunisticka mafie ODS a CSSD k soudu do Haagu:
Mlady rom sedel u volantu auta Policie CR, nedaleko meho vinohradu. Otazal se mne, zda jsem zde videl skupiny Cinanu. Videl jsem vrtulnik Policie CR, jak nahanel desitky bezencu pres hranici CZ-SK, na Slovensko k rece Morave, kde bylo utopeno nekolik bezencu. U meho vinohradu jsem videl auta Policie CR, vedle auto "myslivce" vysetrovatele Kura - StB z osady Mlynky, Skoda Pickup "Uklidove sluzby", policisty, bojove psy a tlusteho psovoda v maskacich Lidovych milici. Podle prislusnika Policie CR, slo o "vycvik posadek vrtulniku pro summit NATO v Praze", v listopadu 2002. , po te kdyz Havel obnovil "humanitarni bombardovani" Evropy v roce 1999. Bolshevici Komarka, Fencla, Palase, Zgarby a Sachera, zde hostili policisty CR, stab Stazi, KGB, StB, SVAZARMu, VB, PS-VB a G4S. Okradali, znasilnovali a zabijeli bezence na CZ-SK-AT hranici. Podle CT byla Policii CR nalezena mrtva 16-ti leta divka ze Sri Lanky, u osady Mlynky. Mladi lide ze Slovenska ji nasli umrznutou, temer nahou. Hony na lidi, pri nichz nekolik Ukrajincu utonulo v rece Morave, a placenou prepravu VIP pres hranici CZ-SK-AT provadeli "myslivci" clenove SVAZARMu, VB, PS-VB a G4S v uniformach Policie CR, lidovych milici a US Army, pouzivali soutezni a reklamni auta (http://www.vip.cz), polni letiste SVAZARMu, letadla z aeroprofilu, Aeroprofil s.r.o. (IČ: 26221934), rozkradli je firme Ayres Corp. v Kunovicich. Dokumentace o puvodu aeroprofilu pro stavbu lehkych letadel shorela pri nekolika pozarech, na letisti SVAZARMu v Brne - Medlankach.
Komuniste a radni ve Straznice, Walter Bartos Band (KSC-VKR-ODS) a spol., umoznili StB a Aeroprofil s.r.o. (IČ: 26221934), vlastniku Josefu Vavrikovi, zamecniku bez radne ukoncene zakladni skoly, ziskat levne pozemky cca 200 ha od obeti komunistickeho rezimu a prodat je za 100x vyssi cenu komunistickym strukturam, provozovat letecky provoz na zcizenych pozemcich, obchodovat z leteckym materialem bez certifikace EU. viz http://www.laazatec.cz/clan...
26. 3. 2008: Senat CR, ovladany ex/komunisty zamitl zakaz propagace komunismu a nacismu.
31. 07. 2008 | 15:50

F. Adamec napsal(a):

Bestialita KSC-ODS-CSSD, Klause a Langera:
Exkomuniste KSC-ODS-CSSD organizovali hony na bezence z Ciny, Ukrajiny a Sri Lanky. Radni nejen ze Straznice a z Hodonina, organizovali bojove souteze pro deti nejen z detskych domovu od 4 let, poradali hony na Araba, kluka s turbanem, pres vrazdici SK-CZ hranici u osady Mlynky. V lete 2007 pravnik Vitek z Hodonina a spol. organizoval bojove souteze pro deti nejen z detskych domovu od 4 let, na vrazdici SK-CZ hranici od osady Mlynky, i na mem pozemku, bez meho svoleni.
Militantni bolshevici Walter Bartos KSC-ODS a radni ze Straznice, nam rozkradli restitucni naroky, ktere dosud uzivaji. Po provokaci a kradezich na mem pozemku sadisti z Policie CR ze Straznice, dva uniformovaní a pet v civilu, mne zkopali a infikovali mi palce na leve ruce a noze, pri pokusu o odber DNA bez obvineni, s pouty na rukou za zady, nasilim kopanci nejen do ledvin, pred mnoha svedky, v lete 2007. Krvacejícího mne odvezli v poutech za zady k me matce do Straznice. Bolshevici zabili meho otce a nekolik svedku komunisticke totality, Frantiska Tomseje a Josefa Kobedu ze Sudomeric, Strachotu (Certa) a Antonina Martinka ze Straznice, jeho stryc Frantisek Martinek prezil Jachymov za pokus o utek na zapad. Bolshevici se jej zranili pri autonehode v roce 2007, byl odvezen s rozbitou hlavou do nemocnice v Hodonine.
31. 07. 2008 | 16:06

F. Adamec napsal(a):

Komunistické krádeže na katastru nemovitostí ČR:
Transformační projekt ZD Strážnice na Žerotín, a.s., list: 376, zpracoval Ing. Jan Hořák CSc. Dne 5.11.1992 mi nabídl majetkový podíl 32 264 Kč za výměru mé půdy 1,5954 ha, tj. 2,02 Kč/m2, po mém otci, kterého zabili příslušníci SVAZARMu, PS-VB a VB dne 19.10.1989. Dne 19. 11. 1992 mi Ing. Jan Hořák CSc. a Ing. Jan Gajda, později zaměstnanec FÚ ve Veselí n. Mor., nabídli najemní smlouvu, kterou jsem nepodepsal. Nabídli mi 240 Kč/rok tj.160 Kč/ha/rok za mé pozemky, které mi zcizili.
Z výpisů z katastru nemovitostí ze dne 7.3.2001, 6.9.2004 a 20.5.2005, na mém listu vlastnictví 5190, katastrální uzemí Strážnice na Moravě, je zřejmé, že mi byly zcizeny pozemky a zrušeny některé vztahy na mé nabývací listiny. Na Finančním úřadě ve Veselí nad Moravou daně uhrazuji za zloděje mých pozemků, což jsem tam dokumentoval zápisem a uvedenými výpisy z katastru nemovitostí. V odpovědi na mé podání s názvem "Zcizování pozemků na katastru nemovitosti ČR", ze dne 25.11. 2004, Ing. Jiří Směták, ředitel Katastrálního úřadu pro JMK se sídlem v Brně, uvedl "Ke všem bodům Vašeho podání, které se týkaly činnosti KP, jsme se vyjádřili a neshledali v postupu KP pochybení." Pozemky mi byly zcizeny za účasti ředitele KÚ-KP Hodonín Jiřího Kupky, volitele Klause a radniho Bartoše (KSČ-StB-VKR-ODS) a radního ve Strážnici Jiřího Gazárka, dříve zaměstnance GEOS Veselí n. Mor. a Geodezie Brno s.p. Mé pozemky byly kontaminovány a zcizeny bez mého souhlasu, musím dosud za ústavní zločince a zloděje pozemků platit daně.
31. 07. 2008 | 16:17

F. Adamec napsal(a):

A co dal v EU - zrusit komunisticke zakony a struktury:
> Obnovit mistnim referendem samospravne evropske regiony, European regions (http://www.wikipedia.org), Bohemia, Moravia a Silesia, ratifikovat Lisabonskou smlouvu a prijmout Euro v roce 2008, pred inflaci CZK.
> Prijmout Chartu zakladnich prav EU a Vseobecnou deklaraci lidskych prav OSN. Nediskriminovat obyvatele podle DNA a rasy, narodnosti, obcanstvi, jazyka, dialektu, veku, zdravi, bydliste, zpusobu a mista obzivy.
> Chranit zivot od poceti justici EU, zajistit peci o zdravi, zivotni prostredi, prirodni zdroje, lesy, vodni zdroje a toky, snizit potratovost, emise, kontaminaci pudy a spolecnych vodnich zdroju a toku EU. Producentum uctovat emise, kontaminaci ovzdusi, vody a pudy, vratit nebezpecne odpady a nevyhorele jaderne palivo k recyklaci.
> Zrusit monopoly, umoznit domacnostem uziti obnovitelnych zdroju, vody a energie bez zdaneni, pro cistsi produkci, energeticky usporne objekty, zarizeni, stroje a dopravni prostredky.
> Navratit kulturni pamatky, odskodnit restituenty a cirkve, navratit jim zcizeny majetek a uhradit financni ztratu a inflaci CZK: rust cen zakladnich potravin 50%/r, verejnych sluzeb 20%/r a uroky ve vysi urokove sazby CNB 5%/r, z ceny zcizeneho/poskozeneho majetku.
> Ustavni zlocinci CR komunistickymi zakony a soudy rozkradli restituce, banky, podniky a akciovky, zdravotni a duchodove fondy, fondy EU, zcizili majetek v hodnote > 3500 mld. Kc, senat PS CR, ovladany ex/komunisty, zamitl zakaz propagace komunismu a nacismu.
31. 07. 2008 | 16:21

StandaT napsal(a):

Tady u nás je taky horko. :-(
31. 07. 2008 | 16:28

pgjed napsal(a):

Dobrý den pane Havle. Jsem tád, že to berete tak, jak jste to napsal. A je naprosto nepodstatné, zda pan Bartoš donášel drby kontrášům, nebo zda si to příslušný kontráš vymyslel a zkombinoval z řečí, které jen tak někde chytil. Ostatně si dobře pamatujeme, že kromě hlavního "bretschneidera" bylo ještě na každé posádce pár čmuchalů i mezi mužstvem. To ale opravdu není podstatné. Podstatné je, že ryba smrdí. A my jako naprostí pitonci ji očicháváme již 20 let od ocasu a ona smrdí od hlavy. Vy se přece můžete spanem Bartošem a s jinými ve sněmovně a přijmout zákon, který nařídí ministerstvům vnitra a obrany zveřejnit přehled vrcholových funkcionářů a celé kádrové struktury STB a VKR, spolu s funkcionáři KSČ, kteří to řídili. Ať vidíme, kdo to konkrétně byl za celých 40 let a co dělá nyní. Budeme-li znát tu smradlavou hlavu, přestanou většinu zajímat drobné smradlavé sardele.
31. 07. 2008 | 16:41

Pepa Řepa napsal(a):

Pane Adamče, Vás je tady škoda. Nezkoušel jste politiku? Jste rozený ministr. Dovedl bych si Vás představit ve vládě. V současné i v té budoucí.Měl byste šanci.Obávám se totiž, že pan Havel v příští vládě nebude. Je totiž gentleman.To se moc nenosí.
Jinak zaplaťpánbůh za lustrák. Bylo to málo, ale aspoň něco.
31. 07. 2008 | 16:51

Saliven napsal(a):

Pepa Řepa:
Lustrák byl naopak škodlivý. Měly se všechny svazky projít a pak vyvodit konkrétní tresty pro ty, kteří škodili a ne plošně odsoudit všechny.
31. 07. 2008 | 17:04

Ivan napsal(a):

Pane Havle, to o čem píšete je velká nemoc společnésti. Politik, který je ochoten podporovat, tuto formu, bohužel jich dost, si neuvědomuje co činí. Je smůla, že si někdo myslí, že zveřejnění veškerých archuvů, dokonce zločinecké organizace něco vyřeší, je polovzdělanec. Má velkou snahu, využít těchto materiálů ve svůj prospěch a teorií strachu posílit svou moc. Není to nic jiného, než to co,ten režim před listopadem 1989 konal. Zapúomíná, že rozhazuje nebezpečnopu síť, do které se sám lapí. Toto nechme historikům, stižení než se brání cestou práva. Copak si nikdo neuvědomuje, proč musíme řešit, zda-li justice je propojena s mocí. Jedná se o mnoho povyku pro nic, nerad jsem použil slova klasika, ale nic mne nenapadlo. Je to jednoduché, pokud nějakou organizaci nazvu zločineckou, nelze jejím dokladům věřit. Plete se hlava mladým, kteří tu dobu nezažili a takto je nikdo nenaučí pochopit dobu. Ano dobu, kdy byl strach věčným průvodcem. Strach je špatný rádce, takto ho zavádíte do do demokratické společnosti a fakta o lumpech současných i minulých, unikají. Připadá mi ti podezřelé, zamyslet by se měla společnost nad tím, komu dává prostor.
31. 07. 2008 | 17:08

jepice napsal(a):

Ivane:
Co máte proti kompletnímu zveřejnění? Z hlediska využitelnosti těchto materiálů v politice je to nejlepší řešení.
Ty dokumenty jsou využitelné v něčí prospěch pouze tehdy, když je k nim omezený přístup, a je tedy možné jejich zveřejněním vyhrožovat anebo je vytáhnout jako králíka z klobouku, když se to hodí.
31. 07. 2008 | 17:21

Saliven napsal(a):

jepice:
Jde o atmosféru ve společnosti. Lidé pořád pykají a za věci, která se stali před 20, 30, 50ti lety. To i vrahové si odbydou kratší trest. Tohle se mělo řešit bezprostředně po revoluci a ne 20 let po ní, kdy tu atmosféru už tolik lidi (včetně mě) nedokáže moc pochopit.
31. 07. 2008 | 17:29

jarpor napsal(a):

Saliven

Omlouvám se, ale jak si mám vysvětlit Vaše :
"Lustrák byl naopak škodlivý. Měly se všechny svazky projít a pak vyvodit konkrétní tresty pro ty, kteří škodili a ne plošně odsoudit všechny."

a

"Vidím, že velká část diskutujících je tolerantní a necítí zášť k člověku, který zřejmě udal člověk, ale přitom opakovaně hlasoval proti zrušení lustračního zákona. Byli by jste tolerantnější, kdyby se jednalo o Paroubka nebo Topolánka?"

Tady se debatuje o odsouzení ?
Kdo tady koho odsuzuje ?
To, že se objeví vedený svazek, dle mého, ještě není na odsouzení ani pana Paroubka, ani pana Bartoše. Teprve až na základě toho, CO je v tom svazku, JAK aktivně či pasivně jmenovaný jednal, JAK vědomě či něvědomě se do svazků dostal ...
"odsuzuje", ale soud prosím !

Je na každém z nás, jak s informací o nějakém jménu, na které bylo cosi založeno, naloží. Jestli Vy odsuzujete "jen tak", pak to neznamená, že tak dělají i ostatní.

Hezké odpoledne
31. 07. 2008 | 17:36

Saliven napsal(a):

jarpor:
Pane jarpore a vy někde čtete, že odsuzuji jen tak? Tvrdím snad, že jsou všichni jako já?
31. 07. 2008 | 17:38

Saliven napsal(a):

jarpor:
A mimochodem pane jarpore ten spis Bartoše zveřejněný je.
31. 07. 2008 | 17:39

jarpor napsal(a):

Saliven

"Měly se všechny svazky projít a pak vyvodit konkrétní tresty pro ty, kteří škodili a ne plošně odsoudit všechny."

Kdo a kde odsuzuje polšně všechny ?
31. 07. 2008 | 17:41

Ivan napsal(a):

to: jepice
Zaprvé se omlouvám za velké množství překlepů. Pokud se týká dotazu, je třeba si uvědomit posloupnost. To taky píši. Pokud něco pojmenuji, tak bych měl být konzistentní. To znamená, řeknu-li o někom, že je zločinec, tak je nevěro hodný. Tak nemohu jeho materiál dávat za bernou minci a pokud to zveřejním, sám asi pomlouvám. V tom je ten nekonzistentní přístup, který dává možnosti zneužití. Pokud jsme něco neřešili ihned, dokonce uvolnili prostor zpochyněním, dle mého vzbuzujem ve společnosti nejistotu. Nejistota zapřičiňuje pocit strachu,STRACH JE NEJHORŠÍ RÁDCE, toho zneužívá každá totalita a represní složka. Velmi často se srovnává situace s poválečným Německem, z psychologického hlediska jde o nebe a dudy. Chci tím říci že zveřejňování sloužit může jenom něčemu, ale určitě ne očistě. S pozdravem, pokud opět překlepy, omlouvám se ale oči neslouží a ruce již spíš levé. čili zbývá již jen snaha a nepodlehnout i těm náladám.
31. 07. 2008 | 17:47

Saliven napsal(a):

jarpor:
A důkladné prošetření a odsouzení na základě konkrétních spáchaných skutků je podle vás soudit jen tak? To, že evidované lidi vy neodsuzujete ještě neznamená, že to nedělá někdo jiný. Zajisté jste si nevšiml pana Ladice.
31. 07. 2008 | 17:52

bigjirka napsal(a):

Zajímavé, jak lustrační zákon někomu moc vadí. Přitom byl slaboučký jako čaj. Jen malinká připomínečka: neměl sloužit k odsuzování nikoho a nikomu nebrání v poctivé práci ve fabrice, v obchodě, nebo v podnikání. Měl ale zabránit tomu, aby se hnusní slizové dostali zase nad nás a byli komandanty. Jak je vidět, tak hnusná slizkost je dominantním znakem, takže tito S.O.B. jsou zase nad námi. Kdyby se tam nesrali, pes po nich neštěkne. Samozřejmě, někdo zase kalí vodu a nerozlišuje mezi kategoriemi evidovaných. No, zrouna VKR s evidováním vojáků základní služby... tam to neznamená skoro nic. Samozřejmě je člověk do prdele poslat nemoh: důstojníci jsou nadřízenými všech vojínů a poddůstojníků... ani "pozvání" se nedalo "odolat", to by bylo neuposlechnutí rozkazu... jestli jim někdo pár táranin vyblafnul... ale pozor... když jsme si podali v počtu 13 stížnost pro šikanu na velitele roty, kontráš si povolal přímo mne... tož mne asi někdo musel prásknout? to úplně nevinné nebylo.. zkoušel to na mne docela fest... ale odpovědi ho zjevně neuspokojily - ani v registru VKR jsem se nenašel...
31. 07. 2008 | 17:55

bigjirka napsal(a):

A v tom spisu Bartoše je hovno. Spis Schweinera sen. je mnohem zajímavější. Včetně následného výjezdu jun.
31. 07. 2008 | 17:57

jarpor napsal(a):

Saliven

Hlupáci zde byli, jsou a budou. S tím se asi musíme smířit.
Oficiálně nikdo jen za nějaký svazek neodsuzuje.

To, s čím jsem začal : První citát si stěžuje na odsuzování, druhý se diví, jak jsou, část, tolerantní. Aspoň tak tomu rozumím a nepřipadá mi to moc logické. Vás jsem se nijak nechtěl dotknout (Jestli Vy... )

To je k tomu vše.

Souhlas s jepicí

a soud
„Jediné pozitivum teto konkrétní aféry je, ze důsledky pociťují i členové strany, kteří zatím ten hon na čarodějnice nejvíc podporovali...“ který vyjádřil pan Hořejší je pro mne za všechny komentáře - od vzdělaného a inteligentního člověka !

Hezký den
31. 07. 2008 | 17:59

bigjirka napsal(a):

ještě jednou opakuji: nejedná se o žádný hon na čarodějnice, ale velmi matný pokus, aby S.O.B. neseděli zase na našich hlavách. Co se týče umělců... tak práskali... manželka na vlastní okoucho viděla Polednici Kuřátko práskat na Suchého Kaizrovi (tenkrát ředitel odboru umění na MK, vyučený krejčí). V zaměstnání, kde tenkrát byla, bylo v redakci asi půlka práskačů. Velká hlína byla, když dva, kteří o sobě nevěděli, se práskly a pak chodili k výslechům... tolik srandy už se dneska neužije :-D
31. 07. 2008 | 18:37

vlk napsal(a):

PAne Havle
blog Vám slouží ke cti. To bezesporu.

Ovšem otázkou je ,jestli náhodou v daném konkrétním případě é velkorysosti není příliš.
Už někdo dávno přede mnou cituje , co bylo ve spisu WB. A promiňte , citace o tom, že jehoinformace pomohly realizovat pří nebo jak to tam přesně stojí a další zmínka - že informoval o nějakých SPZ říkají cosi jiného než z toho vyvozujete Vy. Ale nechci být zasoudce. Mám příliš málo informací. Vy ale asi také. Nejspíš máme stejné.

Ale já proti Vám , při posuzování té sporé informační základny,mám jednu velkou výhodu.Totiž neznám osobně pana Bartoše.A nejsem s ním ve s tyku. Při vyhodnocování tedy nejsem ovlivněn osobním kouzlem dotyčného,ani tím, že jsem s ním často ve styku. A vězte, že tohle nepíši proto, že pan Bartoš je členem té s trany, které je. Napsal bych stejnou věc, kdyby ten registr byl o Vás a pan Bartoš by se za Vás postavil stejně jako Vy za něj. A to k Vám chovám mimořádně velký respekt.

A dovolím si ještě otázku: kdyby byl registr o Vás, myslíte, že by někdo z konkurenčního tábora za Vás zvedl alespoň hlásek, neřknu li hlas? A otázka druhá: Znáte zdejší diskuse velmi dobře a víte , jak to tady vypadá. Všimněte si , že zde nejsou v diskusi žádné hlasy říkající radikálně Bartoš byl fízl. Myslíte , že by byla stejně věcná diskuse kdyby šlo o člena soc dem?

chtělo by se mi toho říci více, leč většinou bych jen opakoval kolegu bigjisrku, který mi tentokrát mluví z duše. Včetně toho, jestli šlo odolat kontrášům nebo ne.
31. 07. 2008 | 20:44

Pepa Řepa napsal(a):

To Saliven
No já znám pár lidí z tenisu, kteří jsou na Cibulkových seznamech. Že by nějak trpěli, to říct nemůžu. Jsou absolutně v pohodě. Lustrák jim přinesl jedinou újmu. Nemůžou do profesí, kterých se lustrák týká.

Druhý příklad: Vyjížděl jsem pracovně ven. Dokonce jsem byl dva roky na největší letecké základě ve Středomoří jako tady kolega bigjirka.Na osm lidí v servisu bylo jedno oko.Všichni to věděli. Myslíte,že oko nějak trpělo po r.89? Šel jsem v seznamech najisto. Byl dvakrát evidován.Vím, že je na mne veden svazek. Ani by mně nenapadlo se jet do Pardubic podívat.K čemu by to bylo?

Třetí příklad: Pár kamarádů hrálo v Kytici. Všichni věděli, kdo práská.Jistý Pepa D. se k tomu přiznal v r.89 veřejně, tušil, že to praskne. Dneska dělá mrtvýho brouka.Byl jediný kdo se k práskání na Suchého (nejen na něj) přiznal.Ostatní dělali jako že nic. Znalci baru v Semaforu to potvrdí. Tak šel život.Už ani nevím, jak se ten barman jmenoval.Tuším, že Fučík, takové hezké jméno.

Neodsuzuji nikoho, dokonce ani to oko na Ogbě. Takový byl svět. Jeho otec byl největší znalec arabského světa, za první republiky smetánka.Měli ho na háku, snažil se zavděčit.

Ale, že by ti, kteří jsou na seznamech nějak zvlášť trpěli nebo se chodili omlouvat, to jsem teda nezažil.A řekněte mi jeden důvod, proč by zrovna oni všichni měli jít do politiky. Už takhle jich je tam dost.

Ani já jsem žádný hrdina nebyl. Měl jsem stažený zadek, aby na mě někdo nevytáh, že jsem byl zakládající člen KANu. Vůbec ne z hrdinství, prostě jsem se ten den k tomu přimotal.Naštěstí Sviták emigroval do Kanady a seznamy sbalil. V Kanadě se z něho stal bolševik jak řemen.
Dneska by se asi plácal po zádech s Ransdorfem.
31. 07. 2008 | 21:08

bigjirka napsal(a):

Ha.. vlku, prdelí bych byl přeštíp' drát, sajrajt vyhrožoval, že už se nemusím vrátit na rotu... no.. nevylučoval jsem to úplně... nebyla to jen statečnost.. taky jsem si fofrem spočet', že jako jednotlivci mi nic nemůžou, ale kdyby nás brali víc, můžou to bejt všeliký strašný činy... ale na té vojně si to dovedu představit spíš, že někdo něco vykecal.. ale odolat šlo. na rotě ale byli alespoň dva, co neodolali :-(
31. 07. 2008 | 21:10

bigjirka napsal(a):

Pepo, s vojáky, nebo s Aerem? Jestli s Aerem, musíme se znát... Za Aero Emilek se tím dokonce chlubil.. a vojáci to na řídicí skupině měli určitě docela institucionalizované
31. 07. 2008 | 21:14

Pepa Řepa napsal(a):

To vlk
asi se shodnem, že autor blogu je frajer.Neplive jako kobra, když pán zapíská na píšťalku. Jenom se kroutí do taktu. To se musí. Stejně tenkrát jako nyní. Ale neplive.

Proto v té budoucí vládě asi nebude. Bude tam možná kolega F.Adamec.
31. 07. 2008 | 21:20

Ikena napsal(a):

Vlk,
máte samozřejmě pravdu, že by v tomto případě někteří "přátelé" z modré strany přidali nějaký ten kopanec navrch a spřátelená TV by to dobře okořenila. Ale p. Havel jaksi ukázal svým politickým oponentům, kam až vede tato lustrační mánie
a kam až může zajít ÚDV.
Nepřipomíná vám to scény z filmu Kladivo na čarodějnice, kdy se oběťmi stanou sami ti, kteří pozvali inkivizitora.
Nebo-li Džin ÚDV je z lahve a zítra budeme číst posudky politiků z jejich pionýrských a svazáckých dob.
Nestojí snad před touto republikou důležitějsí věci, než hodnotit to, co napsal kdejaký poručíček od vrkounů.
31. 07. 2008 | 21:20

jepice napsal(a):

Tady je stránka s linky na spisy poslanců, kteří souhlasili s jejich uveřejněním, i na jejich vyjádření k věci.
http://www.abscr.cz/cs/zver...

Nejlepší bude, když si to každý přečte sám a udělá si o tom obrázek podle vlastních životních zkušeností a vlastní představivosti, než aby spoléhal na dílčí citace.
31. 07. 2008 | 21:24

Pepa Řepa napsal(a):

To bigjirka.
Já měl solo kontrakt.Jako civil s pasem.Mám modrou. Husarský kousek.Patřil jsem ale pod servis.Jedna taková roztomilá organizace v Nekázance.Nechci to tady rozmazávat.Rozumíme si.
31. 07. 2008 | 21:25

Ferda napsal(a):

Je správné, že jste se zastal pana Bartoše,ale udělal by on totéž pro vás?
Jako "ódeesák" by si spíše přisadil a s ním i ostatní, nebo v lepším případě by mlčel.
31. 07. 2008 | 21:26

Pepa Řepa napsal(a):

To Ikena
moc si nefanděte. Havel je asi bílá vrána. Třeba se nevyved, kobra se narodila bez jedového váčku.

O ostatních se to říct nedá. Oni je snad klonujou. Když má jedna strana Tluchoře, druhá postaví Haška, jedna Dalíka, druhá Tvrdíka.
Teď jsem si to rozlil u všech.Mně je to fuk. Volím Balbíny.
31. 07. 2008 | 21:30

bigjirka napsal(a):

velmi roztomilá
31. 07. 2008 | 21:32

bigjirka napsal(a):

a pak jsou pobočné figury jako Hodík a Šlouf.. bléééééé
31. 07. 2008 | 21:34

bigjirka napsal(a):

ostatně Pepo viz výše... jak to myslí Havel, není moc jasné
31. 07. 2008 | 21:35

jarpor napsal(a):

Jedna vlastnost, která vypovídá mnohé o jedinci je to, jak přistupuje k ostatním, především k lidem, o kterých lze předpokládat „opačnou životní filosofii“. Jeden extrém je, že všichni kolem jsou špatní, dopředu je třeba o nich minimálně pochybovat, ne-li chovat se k nim jako k lumpům. Oproti tomu stojí přístup, že všichni kolem jsou dobří, dopředu se o nich nepochybuje a už vůbec se k nim jako k lumpům není důvod chovat.

Vlk položil otázku, zda by se zachovali diskutéři stejně, kdyby místo pana Bartoše se dostal do stejné situace pan Havel. Možná se pletu, ale z celého kontextu odstavce týkající se této otázky se domnívám, že vlkova odpověď by asi byla : ne, byl byste pane Havel fízl a „kopali by do Vás“.

Nemám rád generalizování. Pominu-li výkřiky hrubiánů a lidí s IQ zralé tykve, které si určitě „kopnou“, odpovídám na otázku vlka : Věřím že nebudu sám, kdo napíše něco podobného, co jsem napsal dávno před vlkovou otázkou Salivenovi a co zopakuji z 31.07.2008 17:36:21 :
„To, že se objeví vedený svazek, dle mého, ještě není na odsouzení ani pana Paroubka, ani pana Bartoše. Teprve až na základě toho, CO je v tom svazku, JAK aktivně či pasivně jmenovaný jednal, JAK vědomě či nevědomě se do svazků dostal ...“.

Vlku, troufnete si sám jasně odpovědět ? Soudím, že je trochu zbabělé, nechat otázky bez odpovědi …

Hezký večer
31. 07. 2008 | 21:42

vlk napsal(a):

Bigjirka
ano, ten pocit dobře znám.... A nejen z vojny. Pamatuješ na formuláře typu Telefonický hvor do ciziny a následně soudružský pohovor na ZÚ?
Zaplať Nejvyšší , že tyhle časy jsou pryč.

Pepa Řepa

jste chirurgicky přesný a elegantní jako vždycky. Mohu říci jen - souhlas.
A zopakovat , že pan docent je f rajer. Což už dostatečně předvedl reakcí na blog B+B

1A že jste si to rozházel u všech? To je jen důkaz toho, že máte zdravý rozum. Pochopil jste, že je to stejná sorta. Jen s jinou reklamou. Já zatím na tu reklamu slyším. Vy už ne. Jste lepší.

Ikena

příteli i ty máš pravdu... Tohle jsou jen hrátky. Co je proti tomu kurs koruny nebo bující inflace, že? Dvacet let staré věci jsou důležité. Ne to jak bude vypadat tahle země pozítří.
31. 07. 2008 | 21:42

Ikena napsal(a):

Pepa Řepa,

autor už začal s Grossem, teď Bartoš, že by obrat kormidlem. Znáte někoho z druhé strany,
kdo by byl schopen p. Haška následovat?
31. 07. 2008 | 21:48

vlk napsal(a):

Dostal jsem přímou otázku. Dám přímou odpověď , jakkoli se mi, ani v nejmenším, nechce s tazatelem obcovat a přesto, že je formulována nefér. Nefér v tom smyslu,že je uvozena /ta otázka/ touto větou:
..Pominu-li výkřiky hrubiánů a lidí s IQ zralé tykve, které si určitě „kopnou“, odpovídám na otázku vlka ..

Protože říká, ten kdo by jednal tak, jak asi předpokládá vlk, je jen hrubián nebo má IQ tykve!

Moj e odpověď jena položenou otázku, jak tazatel správně předvídá, že Havel by byl vyvláčen bahnem. A následně do něj zašlapán! Nemám sebemenší důvod tento názor tajit.

Stačí totiž se podívat na reakce na blogy pana docenta.
NApříklad na ten z 9,7.2008.

ale jsem v podstatě doložit řadu jiných.
A nechat otázky bez odpovědi není zbabělé. Někdy je to moudré. Z toho plyne, že někdy nastanou situace, kdy odpoěvdět na položenou otázku je hloupost.
Schválně,jak asi tomu bude tentokrát?To je zajímavé, zas e jsme skončil otázkou...
31. 07. 2008 | 21:59

vlk napsal(a):

Ikena

přesná otázka!
31. 07. 2008 | 22:00

Bořek napsal(a):

Vážený pane Havle, doufám, že slušných lidí, jako jste vy, bude v naší politice čím dál víc. Už mě totiž nebaví den po dni číst, že je někdo lump jen proto, že je náhodou v jiné straně než ten, kdo to o něm tvrdí. Nejsem příznivcem ani Vaší ani páně Bartošovy strany, ale jsem příznivcem slušných lidí.
31. 07. 2008 | 22:07

jarpor napsal(a):

Děkuji.

To "Pominu-li ..." si vykládáte špatně, nebo to mělo být napsáno na jiném místě. To skutečně nebylo k Vám.

Já jsem mínil jen ty, kteří produkují jen "výkřiky". Že by se takoví našli, vyloučit nemohu.
Jak vidno, Vy si myslíte, na rozdíl ode mne, že by se tak zachovali všichni.

Generalizování není dobré ...
Hezký večer
31. 07. 2008 | 22:12

Pepa Řepa napsal(a):

To Ikena
od Vlastíka můžete čekat všechno. Ten se bude vrtět podle jakékoliv píšťaly i ve 3 ráno. Pravda, gentlemanský motiv bych v tom nehledal.
31. 07. 2008 | 22:16

Charlie napsal(a):

pane Havle

zase se Vám povedla ukázka české rozplizlé švejkárny ala "nejsme jako oni" :-)
Zřejmě další přednáška - tentokrát z mektofonické filozofie.

Prohřešky sympatického kolegy budeme bagatelizovat, napíšeme o tom blog, aby i ostatní věděli co si o tom mají myslet. Jiného utopíme na lžíci vody - není nám sympatický - a napíšeme o tom také blog - aby věděl.
31. 07. 2008 | 22:19

Pepa Řepa napsal(a):

Ikena napsal(a):
Znáte někoho z druhé strany,
kdo by byl schopen p. Haška následovat?

Nevím kterého myslíte. Jaroslava Haška následuju celý život.Dominátor toho už nechal. Pokud myslíte ten klon předsedy klubu ODS, tak toho bych nenásledovat ani náhodou.Ten sám následuje blahé paměti mašinfýru Staníka. I s tou koncipietskou praxí u Jansty a Kostky.

Co jste to vůbec za straníka či stranici, když se vám plete Hašek s Havlem. na místě Havla bych se urazil.
Dobrou noc.
31. 07. 2008 | 22:25

vlk napsal(a):

No takže to skončilo, jak jsem předpokládal.
O generalizování jsem neřekl ani slovo. Ještě, že jsem uvedl příklad. Z toho by mělo být zřejmé, že pa docent Havel by byl skutečně vláčen bahnem. Nikoliv však úplně všemi.
Podle tradice jest mi vloženo do úst cosi navíc. A následně , jsem poučen o své morální nedostatečnosti. Nebyl jsem moudrý. Dobře mi tak.
31. 07. 2008 | 22:50

aram napsal(a):

http://www.blisty.cz/2008/7...
Doporučuji komentář Š.Kotrby.Myslím, že celkem výstižné. Zdá se, že už vaříme z vody nebo myslíte, že je toho v šupleti ještě hodně?
31. 07. 2008 | 22:53

jarpor napsal(a):

Váženy,
Nikdo Vám do úst generalizování nevkládá !
To je můj, naprosto obecný soud.

"Moj e odpověď jena položenou otázku, jak tazatel správně předvídá, že Havel by byl vyvláčen bahnem. A následně do něj zašlapán!"

Kde je něco o nějakých "vyjímkách", že by se tak nechovali všichni ? To píšete až teď - "Nikoliv však všemi" - na moji reakci o rozdílu mezi mým a Vaším myšlením.

Zdvořile si dovoluji požádat - nepřekrucujte. Možná, podobně jako v mém případě, nedokonalá formulace, to mohu vzít. Nic víc.

Hezký večer
31. 07. 2008 | 23:02

bigjirka napsal(a):

jo, jasně, vlku, hnusná debilní pravice s maniakálními manýry.. ..chjo.. Rocco, který psal oslavné články na socík do svobodného slova, to asi někdo za něj.. a ty zapisky ochotnika.. no jasan, estébák neměl nic jinýho na práci než cucat špičku tužky.. tohle fakt nemá cenu... mělo se to zveřejnit všechno najednou a dřív... co jsem si vytrpěl, když mne pomluvili jako manažera ve fabrice.. a seznamy ještě nebyly.. a jediná možnost byla žalovat. tak jsem si je pozval a sdělil jim, že nemám jinou možnost, než je žalovat... ze dveří couvali, hošánci.. ale že by to bylo fajn, to nebylo :-(
31. 07. 2008 | 23:06

Ikena napsal(a):

Pepa Řepa,
omluva, snad to dusno, parno a množství alkoholu, ale nic mně neomlouvá. Popel na hlavu, samozřejmě překlep, mělo být : kdo bude následovat p. Havla.
Krom J. Haška také nevidím vhodnou osobu toho jména.
A když to půjde takhle dál, tak i možná Jarpor s Vlkem zakopou válečnou sekeru.

Zdraví Ikena
31. 07. 2008 | 23:25

Kamil napsal(a):

bigjirko
po přečtení Vašeho posledního příspěvku jsem si představil Paroubka alias Jasánka, jak hlodá tužku a píše oslavné básničky, které pak předčítá před nastoupenou jednotkou a přiznám se, že mi to dnešní vstávání připadá hned veselejší.
Hezký den.
01. 08. 2008 | 07:32

bigjirka napsal(a):

:-)))))))
01. 08. 2008 | 07:56

Aleš napsal(a):

Mne spíše šokoval ten princip a velmi omezená informace ÚSTR do mediií.
Zveřejnit jména 140 tis. lidí a zároveň říci, že samotné zveřejnění nic neznamená, ale , že je potřebné jít do primárních dat, to je pro mne ukázka naprosté tuposti a necitlivosti.
A opravdu nevím, jaký byl záměr - pokud informovat takovým způsobem veřejnost , tak si myslím jediné- pánové chtělo by to prohnat soudem nějakou žalobou na ochranu osobnosti a potom personální odpovědnost.
Myslel jsem si , že onen ústav bude schopný odlišit viníky od obětí a ne je smíchat do jednoho pytle a šup s tím na veřejnost.
01. 08. 2008 | 08:34

jarpor napsal(a):

Aleš

Míním, že odlišit viníky od obětí může ve standartních zemích pouze soud, nikoliv jakýkoliv ústav ...

Pokud nepovažujete informaci Obchodního rejstříku kdo je ( byl ) členem jakého statutárního orgánu v rozporu se zákonem na ochranu osobnosti, vyvstává otázka, proč na informaci, kdo byl kde veden se "díváte" jinak.

Hezký den
01. 08. 2008 | 08:46

Aleš napsal(a):

JArpor nepochybně - jedině soud. Můj názor je takový, že vzhledem k citlivosti těchto údajů bych předpokladal, že předtím než se zvěřejní jména oněch 14O. tis. lidí bude jim předcházet v mediiích vysvětlení , co ke zveřejnění tak citlivých údajů vedlo, jaký je jejich přínos a jak zveřejnění prospělo informovanosti veřejnosti.
Osobně si myslím, že za každým důvěrníkem je nějaký příběh a některý důvěrník skončil jako agent, jiný ne . Některý o tom věděl jiný ne.
Jinak asi máme každý trochu jinou hlavu- to, že je někdo členem statutárního orgánu společnosti a nebo spolupracovníkem tajné bezpečnosti- 9 lidí z 10 se nebude namáhat rozlišením důvěrník, agent, narozdíl od vás vnímám "poněkud" odlišně.
01. 08. 2008 | 08:59

Nemo X napsal(a):

Hezký den :-) no, vypadá to, že dneska opravdu bude.
Nechci tu rozebírat blog, ostatně je to můj oblíbený autor a nezklamal, jen možná té vstřícnosti je tam přece jen o fousek víc, než by mělo, ale mám někoklik kamarádů, které bych asi okomentoval stejně.
Mě nejvíc překvapil svými příspěvky Jarpor, líbily se mi skoro nejvíc, i profi diskutér Vlk se mi zdá v tom má dneska trošku guláš :-) Jarpor, jak si to vysvětlit? nejste Vy náhodou dva? :-) Já se přiznám, že byly doby,(měsíc, dva zpátky) kdy jsem Vaše příspěvky přeskakoval, nedalo se to číst.Nebo, že by takhle zafungovlo to Chardonay?
To bych si snad, i když mi poslední dobou vínko moc nejede, pár lahviček koupil :-)
01. 08. 2008 | 09:03

prirodovedec napsal(a):

Povazuji za podstatne co nejmasovejsi zverejneni a elektronizaci uvedenych zdroju. Proc?

Pusobeni na verejnost se precenuje. Viz Nohavica. Osobni tragedie jsou zatim mensi nez by se dalo cekat. Pri masovem zverejneni budou jeste mensi.

Pro nektere ctenare jsou dnes napr. navrhy W.Bartose v oblasti skolstvi a jeho podpora napadum prof. Mateju daleko "zlocinnejsi" nez to, co mozna "udelal" dle zapisu VKR jednomu kolegovi. Pro dalsi je to nadale "dobry stranicky druh", ktery je krive narcen, pro jine je dobry muzikant a to je podstatne. Dalsi ho vidi treba jako autor. Proste zglajchsaltovat nazory druhych, aby odsoudili cloveka "podle nas" a jednotne vystoupili proti nekomu, jiz neni tak snadne.

Dalsim kladem je, ze pripadne zverejnovani vytvari precedens do budoucnosti. Zverejnovani se stava uzitecnym principem do budoucna a je tedy vhodne s nim pocitat - tato hrozba pusobi jako regulator. Lze pak pocitat s budoucim zverejnovanim podkladu soucasnych tajnych sluzeb se zverejnovanim osobnich informaci i o tech, kteri zverejnuji informace o druhych (tzv. "Slanskeho paradox" aneb revoluce pozira sve deti) nejen z uvedenych oblasti, ale treba i z oblasti nabyvani majetku, protezovani, znamosti, osobnich vztahu, atd. Informace lezi kolem nas, staci i otevrene zdroje. K tomu moznost jejich rychleho a poutaveho zverejneni (viz zaci natacejici ucitele na YouTube, je jen otazkou casu, kdy ucitele budou pro zmenu zverejnovat blekotajici zaky :) ).

Mnoho informaci o mnohych samozrejme vytvari zajimavou atmosferu plnou "duvery", ve ktere se samozrejme deji i osobni tragedie v tom, ze nekdo nekde byl pripsan, dopsan, vynechanim materialu prokreslen, ale pokud se dotycny otrepe, je jiz nemozne ho odsuzovat, protoze i on na kazdeho neco najde pro pripadny odsudek nekym jinym.

Navic zverejneni udaju umoznuje dnesnimi metodami zpracovani informaci (viz tzv. text mining, vlivove grafy) dnes tajnym a lobby zmapovat si teren a videt to, co je na prvni pohled skryto (kdo s kym) a "zitra" to bude mozne pro sikovne teenagery (asi jako kodovani drive tajne a dnes dostupne). Nabizi se pak moznosti najit souvislosti, ktere v utrzcich chybi vcetne nalezeni vazeb na to co chybi, jak dalece byla provedena selekce zverejnenych materialu, atd. Cili zpracovani informaci na kvalitativne vyssi urovni umoznujici posoudit objektivitu zverejnovatelu, atd.

Cili samozrejme vse zverejnit. Ceka nas nova doba, at zije Huxley.
01. 08. 2008 | 10:05

jarpor napsal(a):

Aleš

Zkuste víc věřit lidem.

I přesto, že souhlasíte se mnou o úloze soudů, i vy jste poslední větou příspěvku, který mne vyprovokoval, tak trochu mátl těch 9 z deseti ...

Člen statutárního orgánu může být větší zloduch, že ten, kdo se ocitl v nějakém registru. A naopak. Proto takový můj pohled ...

Nemo X

Jedna vlaštovka jaro nedělá ...

Že by to Chardoay ? Nevím, i když "po vínu se zpívá, po slivovici blbne..." ale naproti tomu : alkohol kudy teče, tudy léčí, takže ... :-)

Ale může to být něčím zcela jiným. Možná, překvapivě, s dovolením, "Vámi". Na dřívějších blozích jsem s Vaším oblíbeným autorem spíše polemizoval ... což v tomto textu jsem neměl zapotřebí. Jako někteří jiní nechci spekulovat o "čistých či nečistých" úmyslech autora.
Takže, lze očekávat, že mne zas budete přeskakovat... když se s ním až tak neshodnu... :-)

P.S. Ještě že píše klávesnice, rukou byste to přeskočil určitě. Nic jného by Vám nezbylo. :-)

Hezký den
01. 08. 2008 | 11:14

prirodovedec napsal(a):

Ales: Vzdyt je to zrejme. Pokud to zacneme analyzovat, lze napr. konstruovat: Zverejni se 3 poslanci ODS a 1 CSSD. Na posledniho se dochova svazek u 3 predchozich se dochovaly utrzky nebo spis zmizel. Mame dva zavery: Materialy (zpravodajske) se nedochovaly nahodou, protoze "byl neporadek" (pri jejich vyplnovani byl naopak poradek) nebo se nekde pred zverejnenim vytridily. Kazdy si muze udelat nazor sam.

Jak jsem psal, podstatne je zverejnovat co nejvice a cokoliv, treba zkreslene. Protoze s rozvojem vedeni a techniky budete na takovych datech zpetne schopen prokazat i treba tu moznou soucasnou manipulaci. Podobne jako pripad "Anastasia" vyresila DNA, coz si tehdy nikdo nedovedl predstavit tak i dnesni manipulacve vyplavou jako olejove skvrnky. Takze se vsim ven a klidne selektivne. :) Protoze informace, ze se to deje selektivne je take informace.
01. 08. 2008 | 11:27

bigjirka napsal(a):

souhlas, přírodovědče.. a těm morálně vadným bychom se měli přece jen snažit ztěžovat jejich úsilí být zase nad námi
01. 08. 2008 | 12:17

Pepa Řepa napsal(a):

prirodovedec napsal(a):
Povazuji za podstatne co nejmasovejsi zverejneni a elektronizaci uvedenych zdroju. Proc?
Pusobeni na verejnost se precenuje. Viz Nohavica.

Taky si to myslím. Až potkáte člověka, který se hroutí proto, že je na seznamech, dejte vědět.
Jasně, že to příjemné není, ale to je ta nejmenší daň, za blbost nebo za to, že ho zatlačili skrz nějaký průser ke zdi.Kvůli tomu máme rušit lustrák? Proč?

A Nohavica? Poslouchám ho dál. Už to dost vyčichlo. Já nejsem od toho, abych ho soudil.

jarpor napsal(a):
Míním, že odlišit viníky od obětí může ve standardních zemích pouze soud, nikoliv jakýkoliv ústav ...

Já bych to dal do Haagu.To bychom koukali. Kanyza by byl dizident a Lanďák práskač.

Je to tady samá moudrá hlava: Přírodovědci, scientisti, jaderní fyzici, politolog kam se člověk podívá. O ekonomech nemluvě.Každý by řídil.Lokomotivu, vnitro nebo ekonomiku, to je jedno.

Dejte hlavy dohromady, jako soudruzi z NDR a vymyslete BONZOMETR.
Zacvakalo by to jako dozimetr v Řeži a hned bychom věděli, jak je agent čistej nebo kolik toho napráskal. Jednotkou by byl jeden milikanyza.

Jinak je to k ničemu.
A vy agenti nezoufejte. Jestli máte nějaké legitimace, schovejte si je.Jednou to bude stejně žádaný artikl jako insignie SS. V Jizerkách vám za ně antikáři utrhnou ruce.
01. 08. 2008 | 12:40

bigjirka napsal(a):

zlatá slova, Pepo
01. 08. 2008 | 13:24

Aleš napsal(a):

Jarpore- hochu zlatý- co může a nemůže normální člověk neví. Důležité je jak je posuzuje- k těm statutarum ma postoj neutrální, ale ke všem nějak spojeným s Stb určitě ne .
01. 08. 2008 | 14:14

Aleš napsal(a):

No asi se neshodneme- pokud byl někdo na vojně u elitních vojsk byl vystaven tlaku a jako důvěrník se mohl zapsat jedna dvě a nemusil o tom vždy vědět.
Uveřejnit vše- asi by nebyl problém- ale jaký smysl má zveřejňovat oněch 140 tis. lidí bez rozlišení důvěrník a agent a bez předchozího a podrobného vysvětlení funkce StB. Prvním krokem ÚSTR mělo být informace jak fungovala StB , jak byla propojena se stranou a vládou, co vše bylo předmětem její činnost, jaký tyop byly její spolupracovníci, kdy podepisovali vázací akty a já nevím co ještě.
Já pevně věřím, že řada lidí z oněch 140. tis to dá k soudu a že v klidu neproběhne.
01. 08. 2008 | 14:23

bigjirka napsal(a):

jasně, ať žalujou StB, to bude nejlepší. samozřejmě by mělo být jasně označeno, kdo byl v těch kandidátech a důvěrnících
01. 08. 2008 | 15:26

SuP napsal(a):

Sakra chlapi, proč se tu takhle dohadujete? Vy jste se s tím dokázali vypořádat, přestože se Vás lustrační zákon netýká. Tak proč by se ti, co se jich lustrační zákon týká, neměli ke svým zápisům postavit čelem? Všichni se nám prezentují jako lidé vzdělaní, zasluhující si naši důvěru, abychom je nechali za sebe řídít stát. To znamená, že se můžou živit úplně všude jinde než ve státní správě.
Lustrační zákon byl vytvořen a přijat proto, aby lidé se záznamy do státní správy nelezli. A oni lezou! To jim snad pověřené instituce jejich registrace zatajily??
Těžko! Proto všechny ze státní správy vykopat a ještě pohnat k odpovědnosti všechny, co s nimi na tom spolupracovali - kdo je schválil na kandidátky, kdo jim vystavil falešná osvědčení. Copak je to tak složité?
Koho a proč by za zveřejnění těch seznamů měli žalovat? Vždyť si uvědomte, že všichni se tam dostali v důsledku cesty za nějakou komparativní výhodou! Pepa Řepa získal svou zpovědí moje sympatie (viz 21:08-31.07.)
Kolik lidí si myslíte, že všechny ty seznamy četlo a bude číst? Šťourové se k nim někde stejně dostanou, ale mezi námi - kdo se s takovým šťourou kamarádí? Nebo snad když se chcete s někým seznámit, zjistíte si jeho r.č., otevřete Cibuku, otevřete seznam STB, otevřete seznamy VKR, prolustrujete ho a vyrazíte na schůzku? A i kdyby, co z toho?
01. 08. 2008 | 16:16

Pepa Řepa napsal(a):

To Sup
mě by spíš zajímalo, jaký má dotyčná parametry. Pak jestli má čistý spodní prádlo. Čistej lustrák by mít nemusela.

Přiznávám i jistou úchylku.Kdyby křičela Urá nebyl bych proti.
4%tní nejsem. A kdybych byl, tak by to vyšlo nastejno.
01. 08. 2008 | 20:24

vlk napsal(a):

Pepa Řepa

aby Ti spadnul hřebínek přízteli, mrkni na poslední dva čtenářovy blogy...

A připoj radu.
Prootže jinak máš amozřejmě pravdu pravdoucí.
02. 08. 2008 | 00:02

Pepa Řepa napsal(a):

Drahý vlku
my řepy těžko chápeme. Nevím o co běží.

1. K Loutkáři
Šest let jsem se soudil o nemovitost ve spoluvlastnictví.Ideální polovina.Ještě za bolševika. Tehdy byl paragraf jasný. Soud MUSEL rozhodnout pro jednoho ze spoluvlastníků a tomu přiřknout nemovitost za úřední (!!!) odhad. Já ji měl k rekreaci, druhý tam bydlel. Výsledek jasný.
V té době stávalo národním sportem prodat pražákovi ideální půlku domu k rekreaci, nechat si barák zrekonstruovast (včechno je napůl i když se druhý na ničem nepodílí) a po čase požadovat zrušení užívání, přirozeně za tehdy zlomkový odhad.Tržní odhad tehdy neexistoval.
Proto byl někdy v osmdesátých letech paragraf inovován a ve výjimečných případech MOHL soud žalobu zamítnout. Stalo se. Finální výsledek byl ten, že jsem si od dědiců spoluvlastníka kupoval za tržní odhad polovinu domu, i když do rekonstrukce nevložila druhá strana ani halíř. Za blbost se platí.

U popisovaného případu spousta věcí nesedí(viz SuP a David). Jak přišel tchán (při dělení vařeček) ke spoluvlastnictví, neplatil dům náhodou on, není okupant jeho syn? Je to jednostranná verze.

2. Smrdíš? Smrdím.Dokonce dokážu v černé komoře lokalizovat příslušníky různých ras. A to nejsem ohař.

Celkově.
Jsem taky twirp-knoflíkář.Hrdina nejsem.Na světskou spravedlnost moc nevěřím. Lépe řečeno ne vždy zafunguje.Kasickým případem je soud o ideální polovinu nemovitosti, při které budou vyrovnané šance (stálé bydlení, rovné podíly).
Stejně dá ve finále soudce dům tomu, kdo je mu méně nesympatický.
02. 08. 2008 | 10:24

Pavel Ne-Ploc napsal(a):

Vážený pane J.Havle,
já pánům Plocovi, Bartošovi atd. příliš nevěřím (možná se mýlím). Je to velmi mrzuté, že se takoví "vychcánkové" dostali do Parlamentu. Opravdu skvělá vizitka, pokud se do PSČR dostávají lidé typu bachaře Vondrušky a těchto převlékačů kabátů (Raninec /kdo mu ten spis vymazal?/, Ploc, Bartoš, Snítilý aj.). Pak se nedivte, že se umístujete v žebříčku oblíbenosti ústavičně až na předposledním místě před onou uklízečkou, která pobírá několikanásobně nižší plat než vy-poslanci (jež jsou placeni z našich daní).
02. 08. 2008 | 12:58

Pavel Ne-Ploc napsal(a):

Vážený pane J.Havle,
ať mi netvrdí,že měli strach. Byli to ve skutečnosti oportunističtí srabi, co měli nízkou sebeúctu. Znám pár lidí, co nekývli, přesto dokázali žít. Samozřejmě: nebyli kariérně potom tolik úspěšní. Kdo nebyl ve straně, měl to onehdy v 90% těžší (nebylo to ovšem automatické). Nevěřím tedy, že museli přistoupit na nějakou spolupráci. Já si těchto lidí prostě nemohu tolik vážit. Nevěřím, že důvodem bylo strach. V osmdesátých letech to tady nebylo zdaleka tak hrozné jako třeba v někdejší Argentíně aj. Netvrdím, že to byli (v onom dobovém kontextu) nutně velcí hajzlové. To asi ne. Rozhodně jim ale za jejich "bonzáckou činost" ( a ta měla nějaké důsledky pro ty které lidi) nebudu tleskat.
02. 08. 2008 | 13:05

Pavel Ne-Ploc napsal(a):

ad pan F.Adamec:
jste si jistý tím viz "Walter Bartos Band-a, plesy KSC a ODS:
Ve Straznici, v roce 2005, behem plesu komunistickych prebehliku KSC-ODS, poslanci Walter Bartos (KSC-ODS) a Michal Doktor (KSC-ODS) navstivili matku predcasne usmrceneho Josefa Vajcnera (1967-1997). Michal Doktor se vydaval za znameho z vojny, jejiho mrtveho syna, katolika. Prohlizeli si rodinne fotografie a vypujcili si videokazetu, kterou si v obchode nekoupili a dosud osobne nevratili. Po jejich odchodu matka predcasne usmrceneho syna zjistila, ze nektere rodinne fotografie byly zcizeny a vytrhany z rodinneho alba. Michal Doktor bez titulu, byl clenem dozorci rady CKA - Ceske konsolidacni agentury, tunelovala Klausovou metodou fondy CR, EU a kapital EU a USA. Pracoval jako expert komunisticke rozvedky v PZO, byl clenem zahranicniho vyboru a clenem Stale komise pro bankovnictvi do roku 2002 a clenem rozpoctoveho vyboru a predsedou volebniho vyboru PS CR do cervna 2006.
Walter Bartos (KSC-ODS) vstoupil do KSC pred rozpadem zelezne opony, byl vychovan matkou v duchu marxismu-leninismu, nacelnici komunistickych lidovych milici, ktera trpela komunistickou kleptomanii. Z dani finacoval mj. zcizovani fondu a EU a restitucnich naroku, rabovani CHKO a prirodnich zdroju na Morave. Walter Bartos a Ivan Langer hravali spolu tenis na zcizenych pozemcich, restitucnich narodich, zprivatizovali zcizene restitucni naroky pro komunisticke struktury StB, VB, PS-VB, SVAZARMovce, ziskali databazi KGB, StB a VKR, vidiratelnych komunistickych fizlu z policejniho Holesova, Brna, Olomouce, Uherskeho Hradiste, Hodonina pro sve vydirani volitelu" ? Kde jste k oním informacím přišel?
02. 08. 2008 | 13:09

vlk napsal(a):

Pepo Řepo

no chtěl bych těžko chápat jako vy Řepy...
chtěl bych mít Tvoji eleganci..
Chtěl bych...
No prostě , kdybych chtěl být něčímjiným než vlkem, chtěl bych být Pepou Řepu. Vážně. Žádná ironie.

Atému,jak s tebou vyběhli s enediv. Sedlák byl vždycky chytřejší než Pražák. Jakkoliv si Pržáci myslej opak.
03. 08. 2008 | 11:11

Pepa Řepa napsal(a):

Vlku neměňte!
Vy jste tady za autoritu, já za maňáska.

A nevěřte sexuálnímu klišé, že se dá hrát s malým maňáskem, velké divadlo. Nedá.
03. 08. 2008 | 17:09

vlk napsal(a):

Pepa Řepa

milý duševní elegáne, já tady jsem za hrgrobiána, bestii útočnou až krvelašnou.

A pokud jdeo představení sehraná - soudě dle reakce zdejších dam, konkrétně paní KVS, im a několika dalších, hrajete velké kusy. Já ten názor sdílím také.
03. 08. 2008 | 20:53

Elira napsal(a):

Nad příspěvky, které obhajují lustraci, zůstává rozum stát. To, že po 19 letech ještě někdo bere v potaz informace ještě o deset, dvacet i třicet let zpětně je neuvěřitelné. Většina těch, hádám tak 90 %, co hýbe na významných místech politikou a ekonomikou naší společnosti byla členy KSČ. A za tím si stojím. Kdo totiž jen trochu remcal, tak se nedostal na žádné jen trochu významnější místo v práci. A z místa řadového pracovníka se nedaly vybudovat soukromé firmy s velkým kapitálem, ba ani malé s.r.o. Jenže Ti všichni mají štěstí, že KSČ nezveřejnila seznamy svých členů a kandidátů. To by byla teprve mela.

to F.Adamec: Co jste myslel těmi slátaninami, datovanými do období 1999 až 2006. Nějak mi uniká jejich smysl? Skuste je napsat přehledně a dát je do souvislostí s obdobím před 17.1.1989.

Elira
04. 08. 2008 | 09:04

Elira napsal(a):

Oprava ..před 17.11.1989
04. 08. 2008 | 09:58

4R6yoOnK napsal(a):

Ty nehty jsou naprosto fažasne9..! Ale asi bych na ně neměla trpělivost:). Každope1dně ten vfdsledek za to stojed... a ty ne1ramky, je9je, vždycky jsem po nějake9m takove9m toužila..^^ Nosedm ale takove9 ty gumove9, jeden se jme9nem a na druhe9m me1m "Party power"... jsem na ně zvykle1.. :) Ujedždedš na indie1nske9 taietmce,jo?)
23. 08. 2013 | 00:17

sUvdRIziKDok napsal(a):

Auntie Cath - What gorgeous <a href="http://eafrgvfuvs.com">piteurcs</a>, Rach! Congrats to you both!I escpecially love the last one where it looks like you are ready to jump into the stream and are trying to convince Henk to come in too! Love Auntie Cath.August 30, 2012 11:01 am
24. 08. 2013 | 13:56

Uz979o1QWTh napsal(a):

You set your goal weight, and the sdarepsheet forecasts the day that you'll hit that weight, based on your trend (which you can scope by the whole year, the last month, or the current month). http://byrxeswwbt.com [url=http://zlouvbvgca.com]zlouvbvgca[/url] [link=http://ksnvuutxyr.com]ksnvuutxyr[/link]
26. 08. 2013 | 12:05

iJsoCkMhjXbJ napsal(a):

Your blog is wonderful, I like it very much, thank you! By the way, do you like , which are very chic,<a href="http://rsdxcypu.com"> eplceialsy</a> the , I love them very much. I also like playing , it can keep healthy, what do you like to do? We are the outlet of , , , , these products are best-seller in our store online.besides we also sell , , , , and , , , We are also the outlet of , and the main product is , , , . So if you love sports, you should not miss our store, we can meet what you want, and you can find many surprise in our store
28. 08. 2013 | 19:24

FaBkkUJfw napsal(a):

This article is very good,I like it !The fall is aporpaching.We should take exercise to keep fit.Let's do sports together.Firstly,We should choose some comfort shoes. http://vsbktwwzmq.com [url=http://ddjwwsw.com]ddjwwsw[/url] [link=http://crhsig.com]crhsig[/link]
06. 09. 2013 | 16:53

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy