Kožušník chtěl ukrást Zahradilovi kolo!

21. 04. 2009 | 12:41
Přečteno 6675 krát
Pak Kožušník se domáhal, že má dostat kolo za program ODS. O kolo se však už před ním přihlásil pan poslanec Zahradil. Tuto skutečnost jsem veřejně vyhlásil v pondělí v poledne v Lidovém domě na tiskové konferenci. Tři hodiny poté se však kola domáhal pan Kožušník. Odporné! Kožušník chtěl ukrást Zahradilovi kolo!

Mírně upocený Jan Zahradil mi v neděli pyšně sdělil, že konečně dopsal program ODS. Poplácal jsem ho po ramenou a sdělil mu, že vyhrál kolo, které jsme vypsali jako prémii pro toho, kdo po třech letech zarytého programového mlčení předloží program ODS. Jan Zahradil projevil upřímnou radost a dotázal se, nejde-li snad o kolo Ukrajina, proslavené reklamním veršíkem: „Chceš-li poznat, co je dřina, kup si kolo Ukrajina!“ Ujistil jsem ho, že jde o osvědčený typ Favorit ze šedesátých let, kvalitou odpovídající jeho dílu.

Posledním programem ODS byla smlouva s občany z roku 2006, která vyvolává dodnes salvy smíchu a pláč těch členů ODS, kteří to myslí upřímně. Po prostudování nového programu ODS jsem zalitoval, že cenou za kvalitu nebylo spíš to kolo Ukrajina. Program je zjevně sešitý narychlo agenturou, plácá páté přes deváté a některé jeho hlody vejdou do historie. Třeba dojemné historky o nákladném sociálním systému (je ve všech položkách výrazně levnější než evropské průměry), svědčí o tom, že autoři nikdy neviděli evropskou statistiku.

Jak si to představují v praxi, prokázal ministr Nečas svým posledním návrhem. Výpověď bez udání důvodu, zkrácení výpovědní lhůty, prodloužení zkušební lhůty a prodloužení doby pro zaměstnávání na dobu určitou. Ne nadarmo Nečasovi v Bruselu říkají muž z devatenáctého století. Jako jedinému v historii EU se mu tam podařilo dosáhnout stavu, kdy se všech šestadvacet ostatních zemí postavilo proti jeho návrhu, tj. proti návrhu předsednické země…

ODS dokázala předložit program bez jakékoli hlubší programové diskuse a bez projednání ve stranických orgánech. Program tedy zjevně nikoho nezavazuje. Hesla, řečnické figury, mantry, předstírání. Je to jen marketingové gesto.

V dějinách ODS je bankovní socialismus, zašantročené podniky, Mackův knižní velkoobchod, výhodně prodané špitály, ukradení poslanci, justiční mafie, Langrovo zneužívání policejních spisů. A teď chtěl ještě Kožušník ukrást Zahradilovi to kolo. Jak příznačné!

Slavnostní předání kola navrhuji panu Zahradilovi na prvního máje ve Vyškově, Pardubicích nebo Moravské Třebové

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Antropolog napsal(a):

Pane Havel,
máme teprve úterý. S tou žlučí šetřete nebo vám před začátkem víkendu ještě něco praskne.
21. 04. 2009 | 12:47

slav napsal(a):

Kožušník je asi všeho schopen.
21. 04. 2009 | 12:49

Lukáš Bušina napsal(a):

Pane Havel :-) "Orel much nelapá". S tím Kožušníkem jste si to mohl odpustit. Není to fér takže pěkně ho usmažit ve vlastní šťávě :-)

Hezký den
21. 04. 2009 | 12:50

JK napsal(a):

Vtipné.

Na nedělní Primě se Štěpánkem se Váš oponent, Zahradil, pomlouvač Castrova vězně, Pilipa, za což bul nakonec nucen veřejně se omluvit a který pak, jako europoslanec zradil svého předsedu, Topolánka, když si vykalkuloval, že teplé místo v EP je pro rodinu a bilinguální školy pro dítka lukrativnější než jít jako člen Topolánkova týmu do Černína, když v roce 2006 nebylo jisté, že Topolánkův kabinet dostane důvěru, zase předvedl.

Bohužel, jako jednička na kandidátce ODS má Zahradil místo za 7.000 eur plus náhrady v Bruselu zase jisté, pokud ODS záská alespoň 5% hlasů. Doufejme, že oproti rokku 2004, kdy voliči do EP poslali zahradilovce, po nich pak druhou nejsilnější delegaci, komunisty, jako soudruha kosmonauta Remka a jednu ženu za druhou autem likvidujícího intelektuála Ransdorfa, posílené takovými esy jakými je "důstojná" kandidátka na úřad prezidenta ČR, Bobolína a jednu imunitou za druhou si kupujícího Vovku Železného.
21. 04. 2009 | 12:54

realista napsal(a):

Pane Havel,
někde jsem se dočetl, že to nabízené kolo je vaše. Zda je to tak, tak už se nedivím vašemu chování v minulosti - přednášky na VUMLu, učení ML. Tomu stáří kola odpovídá i to vaše myšlení. I kdyby jste nabízel nové kolo, tu svoji historii nezakamuflujete. Jste obyčejný prospěchář a populista jako váš velký vůdce Jyrka. Mimochodem, když vás dva vidím na tiskovce vedle sebe, tak je mi hned veseleji - komická dvojička.
21. 04. 2009 | 12:54

Lena napsal(a):

Pane Havle,

vy, naši milovaní politici, rozdejte si vzájemně kola napříč politickým spektrem, nasedněte na ně a táhněte k čertu. Všichni. A už se nevracejte.

Pozn.: zkusil jste si někdy najít zaměstnance do firmy? Já jen, že moji zákazníci s tím bojují, jak mohou. Nevím, možná jsou moji zákazníci blbci, kteří si nechají všechno líbit, ale ten výběr, co jim tam chodí, mezi těmi, aby solidního člověka lupou hledal a prstíčkem hrabal. Mě Nečasovy aktivity nijak nepohoršují, protože pro slušné zaměstnance u slušné firmy jsou přínosem.
21. 04. 2009 | 12:56

Karel napsal(a):

Leno, co je to "... aby solidního člověka lupou hledal a prstíčkem hrabal" ?

Můžete to rozvést?
Jaká kritéria očekáváte a co nabízíte?
21. 04. 2009 | 13:05

Michal Macek napsal(a):

pane Havle,

mam vas rad ale musim reagovat:

1/kdyz kolov yhral p.Zahradil co jeste delalo v lidovem dome a jak to ze nebylo doruceno p.Zahradilovi?

2/programove mlceni?mozna ale furt lepsi mlceni nez program slozeny z plivani spiny

3/smlova s volici ODS - popadaji se za bricho? no ja nevim,ale dost sem se nesmal tenkrat kdyz vas kolega sobotka rikal v TV neco o slibech ktere "nebudou splneny protoze nebyly zasazeny do realneho ekonomickeho ramce! (tuhle vetu ma podle me na svedomi nejaka agentura)

4/na kazdou statistiku vam vytahnu protistatistiku

5/dejiny CSSD radeji rozebirat nebudu - je priznacneze ste sam ve svem blogu pouzil formulaci "mysli to uprimne"

jinak se mejte fajn a hezky den
vim ze chcte vyhrat to je pochopitelne ale hrajte fer
hodne stesti
21. 04. 2009 | 13:06

Lena napsal(a):

P.S. k zaměstnancům, "napříč" mým zákaznickým spektrem:
1) jeden nastoupil 2.1. z úřadu práce. První den nepracoval, další dva dny cosi dělal, pak se hodil marod. Za tři neděle přišel, ukončil neschopnost a rovnou dal výpověď s poukazem na to, že zase radši půjde na úřad práce. Poslední den opět nepracoval.
2) druhý - řidič náklaďáku - dal minulý měsíc výpověď, protože (slyšela jsem ho osobně) za 30 000 čistého přece dělat nebude.
3) V září 2008 nastoupil na neschopenku a až do ledna udržoval zaměstnavatele v domnění, že je stále nemocen s nohou. V lednu se na můj popud ukázalo, že 22.9. měl nastoupit do práce, protože mu doktorka ukončila neschopenku pro porušení povinností práce neschopného. Výpověď si nepřevzal z pošty, zdržuje se na neznámém místě. Jinak byl samozřejmě samá exekuce vč. za výživné.
4) Další perla - řidič, který rozbil kamion. Škoda hodně přes milion. A když po něm chtěli splatit spoluúčast asi 30 000 (mimochodem viz výše jeho kolega - toto byl minimálně měsíční plat), obešel úřad práce, inspektorát práce a jiné úřady a všude si na firmu stěžoval, čímž jí vyvolal kontroly. Sice ničeho nedosáhl, všichni dali za pravdu firmě, ale byla s tím spousta práce. Když už nic, tak alespoň obvinil 160 centimetrovou kolegyni, že se na něho (skoro dvoumetrového chlapa) vrhala:-) kvůli nějakému papíru o škodě.
To jen tak pár příkladů. Mohla bych pokračovat.

U mých zákazníků je pak houf dalších výtečníků, kteří rozbijejí svou hloupostí a nezodpovědností zboží či majetek a ještě jsou uraženi, že po nich chce někdo náhradu či alespoň uzavřít pojištění.
A pak jsou samozřejmě tací, kteří naslouchaje vaší demagogické straně, plivají na zaměstnavatele, byť mají nadstandardní výdělky. Teď mám na mysli jednoho, vaší stranou zblblého, zaměstnance mého zákazníka, který ale aspoň i přes ty řeči celkem spolehlivě pracuje.
21. 04. 2009 | 13:10

neo napsal(a):

Nejen že lžete jak když tiskne, ale ještě máte tu drzost napadat Nečase za návrhy ke zlepšení situace na pracovním trhu v době krize !

Co se týče předvolebních slibů ODS, je většina z nich naplněna, což se nedá říci o slibech ostatních stran. (pokud máte pocit, že Vy jste plnili programy a sliby , tak to hoďte prosím do éteru...ať se i Vaši voliči zasmějí) Myslím takovéto porodné, autovné ::://

Zařídíme plošné přídavky na děti a porodné ve výši 50 tisíc korun za jedno dítě. Platy učitelů dosáhnou 130 procent průměrné mzdy, vytvoří se 200 tisíc nových pracovních míst. Na dálnice půjde nejméně 50 miliard korun, Ústecko a Ostravsko se mohou dohromady těšit na 40 miliard, aby mohly revitalizovat zničenou krajinu. Mladí dostanou novomanželské půjčky na zařízení první domácnosti a také tím se umožní dostavět dvakrát víc bytů než dosud - až 50 tisíc bytů ročně. Staří budou mít zadarmo léky a každý motorista 90 tisíc korun na nákup nového auta.

A pokud jde o Nečase, navrhuje opatření, která zpružní trh a pomohou rychlejší fluktuaci. V období krize je to jeden z mála návrhů, které by mohly pomoci udržet lidi v práci. To je pro řešení krize základ.

Vy naproti tomu chcete zvyšovat daně firmám, zvyšovat podpory v nezaměstnanosti a podporovat důchodce, kteří o práci ani přijít nemohou.
21. 04. 2009 | 13:10

JK napsal(a):

Kořušník:

- zradil údajně blízkého přítele Topolánka když v lednu oportunisticky přešel na stranu odpíračů poplatků ve zdravotnictví

- v zoufalé snaze se jakkoliv zviditelnit třeba na svém blogu zveřejňuje lacinosti jako fotku OBĚŠENCE na stromě a píše o depresi, kterou prý jeho španělská choť díky málo zimního sluníčka v Praze pociťuje

- pak zveřejní nic neříkající fotky mladých holek na břehu Seiny, zase jen ... všimněte si mě

- pak vymyslí zcela nepravicový, jak byřekl Klausík "dirigisticko-byrokratický" návrh, aby se se peníze placené koncesionáři na TV a rádio platily hnes ze státní kasy. ČT a Rozhlas to jistě ubítají, protože ne každý koncesionář, jak víme, tyto podivné poplatky platí, ale je to zase příklad toho, jak se údajný "liberál" snaží jakkoliv zviditelnit, zaujmout, atd. jen aby se z varchlatého a potenciálně nevolitelného 7. místa na kandidátce ODS s rodinkou do Bruselu dostal.
21. 04. 2009 | 13:14

CoToVidíOkoMoje napsal(a):

Pane Havle,

to je děsný, jak ty lidi dneska kradou, co?
21. 04. 2009 | 13:15

Lukáš Bušina napsal(a):

neo: Studený obkládek jistě pomůže i Vám :-)
21. 04. 2009 | 13:15

neo napsal(a):

Bušina Lukáš:

Vám už nepomůže nic.

Pokud máte něco konkrétního, sem s tím..jinak radši nereagujte.
21. 04. 2009 | 13:19

Lukáš Bušina napsal(a):

neo: to je Váš pohled na věc. Váš osobní názor. S tím ja potřebu polemizovat nemám. Když si myslíte, že je Nečasův návrh dobrý, tak si to myslete.

Pokud si i myslíte, že ODS naplnila většinu slibů tak si to taky myslete.
21. 04. 2009 | 13:23

MA-FU napsal(a):

Leno,mám podobné zkušenosti, souhlasím s Vámi.
Pane Havle,ani snad jsem nechtěla reagovat,přišlo mi divné,že za šrotovné se bijete jako lvi a ve Vašem volebním programu ,taky jednou bylo,že přispějete na auto 90ti tisíci,
bylo by lepší opravdu ta kola a odjet někam hodně daleko provětrat hlavy.
21. 04. 2009 | 13:28

Zklamaný občan ČR napsal(a):

Re Neo: Pracuješ vůbec někdy ? Nebo jen s přicházejícím orgasmem vyčkáváš na nový článek, aby si mohl vyprázdnit svůj pytel s pískem ?
21. 04. 2009 | 13:33

neo napsal(a):

Bušina:

nesplnila podstatnou věc : komunisti se derou k moci za pomoci čssd.

jo a nijak nesnížila korupci a daňové přiznání taktéž není na jednom papíru.

Jinak víceméně splnila vše ostatní.
Nečasův návrh není perfektní, ale v této době více než potřebný. Dokud se nepodaří vládám zajistit podmínky firmám, aby nemusely propouštět, bude krize dopadat čím dál víc a voličů čssd bude přibývat na pracáku. Děkuji nechci.
21. 04. 2009 | 13:34

Zklamaný občan ČR napsal(a):

Re Lena: Jestli "podnikáte", jak se zde prezentujete, tak se ani nediví, že nemůžete najít zaměstnance pro svoji firmu. Osobně bych Vám plivl do tváře !
21. 04. 2009 | 13:38

neo napsal(a):

Zklamaný občan ČR:

na to mám lidi. chudáčku chcípáčku.
21. 04. 2009 | 13:38

Zklamaný občan ČR napsal(a):

Re Neo: Bla Bla Bla... Běžte raději dělat manuální práci, jestli vůbec víte co tento pojem znamená...
21. 04. 2009 | 13:40

neo napsal(a):

Zklamaný občan ČR:

jestli máte pocit, že manuální práce je nějak náročnější nebo dokonce nadřazená jiným pracem, tak jste ubožák.

Jinak manuálně jsem se nadřel dost za studií.... takže i tu možnost srovnání mám.

Na rozdíl od Vás.
21. 04. 2009 | 13:42

Michal Macek napsal(a):

zklamany obcan:

vzpamatujte se clovece!co vam lena udelala?ta pani podnika coz je neco co u nas delaji jen sebevrazi - ani si nedovete predstavit jaky ma nervy a zodpovednost,i za lidi.za co mate odpovednost vy?co ste dokazal?to by me zajimalo!a vubec kdyz ste se predvedl jak se chovate k dame tak to o vas vypovida vse.sem rad ze ste zklamany a preju vam abyste do konce vasho bidneho zivota,ktery je uz jiste blizko,jinou emoci ani nepoznal
nazdar!
21. 04. 2009 | 13:51

Veronika Vendllová napsal(a):

Tedy pane Havle, tomu říkám předvolební masáž. Je jasné, že Vy se europoslancem stanete, s tím se budeme muste smířit. Budete mít pak čas na blogy?
21. 04. 2009 | 13:52

Veronika Vendllová napsal(a):

Pane Macku, děkuji, že jste se paní Leny zastal. ..!

Já si toho cením a moc!
vv
21. 04. 2009 | 13:54

Doug Badman napsal(a):

Značně upocený pane docente,to kolo si raději nechte a občas se na něm projeďte (umíte-li to). Jestli ovšem nějaké kolo vůbec máte.
U člověka s vaším vztahem k pravdě nebo realitě jeden nikdy neví.
21. 04. 2009 | 14:09

JC napsal(a):

Docente,
Stačilo napsat, že to Dimun s tím kolem nějak nedomyslel. Stačí aby vás dva lidi vzali vážně a celá předvolební "paráda" je v řiti.
Butede také vládnout tímto způsobem ?
21. 04. 2009 | 14:10

H.H. napsal(a):

To paní Lena:

nějak se mi nechce věřit, že v ČR někdo nechce pracovat za 30 000 čistého, protože to je málo,
že zaměstnanci se chovají standardně tak, jak popisujete a proto tvrdý bič na ně, aby to ti chudáci podnikatelé s námi "nemakačenky" a chronickými zneuživateli sociálních dávek, tj.zaměstnanci - vydrželi a uživili se. Nevím, kde žijete paní Leno, v čem podnikáte a z jakého okruhu vybíráte zaměstnance. Já ve svém okolí takové jak popisujete, zas tak běžně nevidím, i když se nepochybně vyskytují. Pravdou je to, co píše pan Havel: sociální dávky a důchody rozhodně nejsou přehnané, např. na důchody dáváme signifikantně menší % HDP než je v západní části EU. Zkuste žít z průměrného důchodu! Pokud chcete důstojně bydlet a normálně žít, tak musíte dále pracovat. Jinak vám to vystačí tak na to - neumřít hlady.
21. 04. 2009 | 14:22

Rumcajs napsal(a):

Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš. Pan docent je toho živým důkazem.

V mládí do něj cpali, že poručíme větru dešti a on se toho stále drží. Není to tak zase dávno, co jsem ho slyšel říkat, že jako lék na zaměstnanost vidí odstupné v délce 5 měsíců a tím zabrání propouštění. Je to jenom o fous chytřejší, jak nápad Exnera, který navrhl zákon, který by nařizoval firmám zaměstnat o 1 zaměstnance navíc.

To co navrhuje Nečas, je ve skutečnosti velmi sociální, protože si neumím představit, kdo bude mít chuť někoho zaměstnávat , za podmínek které dnes (odstupné 3 měsíce, proplácení prvních 14 dnů nemoci)už platí, natož až se ke korytu protlačí pašíci z ČSSD.

Já bych si radši ruku usekl. A zklamaného občana ČR bych zaměstnal, tak maximálně jako lakmusový papírek.
21. 04. 2009 | 14:31

Železnohorský napsal(a):

Neo,
můžete napsat, které předvolební sliby ODS splnila? Docela by mě to zajímalo, protože jsem tu stranu volil...
21. 04. 2009 | 14:34

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem spam (opakující se identický text pod více blogy), který byl v rozporu se záměrem těchto stránek poskytovat prostor pro slušnou a korektní diskusi.

Libor Stejskal, editor blogů
21. 04. 2009 | 14:37

prduch napsal(a):

Soudruhu/pane Havle kdy konecne napisete vedecky clanek o ktery projevi zajem alespon
jeden skutecny ekonom?? Jak mame uverit, ze jste kompetentni ekonom?????
21. 04. 2009 | 14:37

Kamil napsal(a):

A teď si předtavte, že volby jsou letos dvoje. My se snad pozabíjíme.
Hezký den.
21. 04. 2009 | 14:38

talentovaný šibal napsal(a):

Slyšel sem že prej Kožušník má v budoucí vládě ODS (pokud v řijnu vyhrají) hrát významnější roli než doposud, Má tzv. povýšit, nahrabit si a udělat si jméno. Hovoří se funkci náměstka na kterémkoli ministerstvu - KOžušník totiž nemá žádnou specializaci a nemá ani VŠ možná ani maturitu nebo snad má bejt vedoucím úřadu vlády, k tomu má přijít nějaká ta dozorčí rada. ODS v něm vidí budoucí kádr, jakéhosi druhého Tluchoře. Prý má být také náhradou za poslance Moravu, který zklamal a nechal se načapat Jankem Kroupou.

Ale jak jsem už psal na jeho blogu - Kožušník je 0 !!!

JE to byrokrat, kterej bojuje proti byrokracii tím že je zaměstnancem Senátu ČR (nejzbytečnější instituci v Česku), jeho strana porušila téměř všechny sliby, které dala občanům před volbami 2006. Dodnes se podařilo ODS splnit 0 bodů z její tehdy prezentované smlouvy s občany. Tato smlouva byla prezentována na srdcervoucí tiskové konferenci, kde všichni modří doslova brečeli a zapřísahali se jak zlepší stav věcí veřejných v ČR. Po vyhraných volbách však smlouvu s občany ihned spláchli do WC a na občany se přímo vykašlali a vztyčili na ně své ztopořené prostředníčky.
21. 04. 2009 | 14:39

Jedla napsal(a):

Leno, Vaši zákazníci patrně podnikají v nákladní dopravě. Několik let lízali smetanu, (a ničili nám zdraví a cesty, aby převezli čínské zboží z Turecka do Lucemburska tvrdíce, jak nám vezou rohlíky z pekárny ve vedlejší ulici).
V té době samozřejmě zaměstnanci s "E" řidičákem, zkušenostmi, ochotní se pro firmu roztrhat, vzdát se rodinného života, ze svého platit pokuty za stav "svěřeného" kamionu a návěsu atd, samozřejmě za třicítku (z toho dvacítku tvořily diety z pobytů v zahraničí a přesčasy) k mání na úřadech práce nebyli.
Dnes už je to jinak že? I dopravní podniky mají dost autobusáků. A Vaši zákazníci mají opět problém se zaměstnanci - chtěli by je vyrazit tak, aby jim nemuseli platit zákonné odstupné, když nemají zakázky a tudíž nemohou dostát (pracovní) smlouvě.
21. 04. 2009 | 14:44

Andrew napsal(a):

Pan docent je vtipný jako Dikobraz.
21. 04. 2009 | 14:47

Tom MU napsal(a):

Pane docente,
pokud mluvíte pravdu, proč potom v Lidovém domě panu Kožušníkovi tvrdili, že kolo dostane, až přinese program na papíře? A to tři hodiny po tom, co jste kolo slíbil panu Zahradilovi. Buďto nemluvíte pravdu, nebo spolu v Lidovém domě nemluvíte:)
21. 04. 2009 | 15:07

Duroy napsal(a):

To Lena: Doporučuji si najít chlapa.
1. Pokud nastoupil, nenastoupil, mám zkušební dobu a okamžitě ukončuji pracovní poměr.
2. Za 30 000,- čistého řidič nepracoval ani náhodou. Tuto částku má včetně zahraničních diet. Pokud si našel jiného zaměstnavatele, který mu dá 40 000,-, tak nevím, co vás překvapuje.
3. Plácáte kraviny, co takhle lístek na peníze na konci měsíce? To jste skutečně firmu upozornila až po 4 měsících?
4. řidiči mají tzv. blbostní pojistku, nebo jste jim to neporadila? Pokud měl platit spoluúčast, byla by mu stržena. Pokud jste firmě nedokázala sepsat se zaměstnance dohodu o uznání dluhu, tak bohužel.

Prostě paní Leno, vymýšlíte si, možná jste modrá sojka, či co, ale zkuste něco k tématu. Je ten Kožušník takový naiva (prej, umístil jsem to na netu a oni mi to kolo nechtěli dát), anebo se jedná o parafrázi na volební program ODS, virtuální realita a skutečné obráíní občanů?
21. 04. 2009 | 15:08

neo napsal(a):

Železnohorský :

jistě že můžu :

Ze smlouvy z občany :
Daně klesnou 100 % daňových poplatníků, tedy nejen bohatým. Všem lidem stoupnou čisté příjmy a firmám zisky. SPLNĚNO

Daňové přiznání bude možno podávat na jednom listu. NESPLNĚNO

Úpravy DPH nepoškodí žádnou skupinu obyvatel. U 70 % zboží a služeb daňová sazba klesne (mj. u tepla a energií)NESPLNĚNO U SLUŽEB, NEPODAŘILO SE PROSADIT ROVNOU DPH. Případné zvýšení cen malé části zboží a služeb o několik procent bude kompenzováno vyššími čistými příjmy a důchodcům valorizací penzí ve výši 1000 Kč měsíčně. SPLNĚNO

Vláda vzdělání a skutečné solidarity

Nezavedeme školné, ale změnou financování studia zvýšíme počet vysokoškoláků na průměr EU. Především zvýšíme podíl studentů z nízkopříjmových skupin, který je u nás až čtyřnásobně nižší než ve vyspělých zemích. NEPODAŘILO SE ZATÍM PROSADIT

Zastavíme současné snižování životní úrovně důchodců ve srovnání s těmi, kteří pracují. Změny penzijního systému se dnešních seniorů nedotknou. SPLNĚNO

Finanční spoluúčast ve zdravotnictví se nebude povinně zvyšovat. Zachováme ústavní právo na bezplatnou zdravotní péči na základě veřejného zdravotního pojištění. SPLNĚNO

Výrazně snížíme celkové doplatky za léky proti současnému stavu, poškozujícímu hlavně chronicky nemocné a starší spoluobčany.
Peníze ve zdravotnictví soustředíme především na co nejkvalitnější léčbu vážnějších onemocnění. SPLNĚNO

Vláda konce zbytečné byrokracie

Zrušíme nesmyslné zákony a předpisy komplikující život našim občanům a firmám (mj. minimální daň, registrační pokladny, placení nemocenské firmami, zákon o neziskových zdravotnických zařízeních, omezení studentských brigád).SPLNĚNO ČÁSTEČNĚ
Zjednodušíme zbytečně byrokratické zákony (mj. živnostenský zákon, školský zákon).
III. Čemu zabráníme

Konec vlády korupce NESPLNĚNO

Zabráníme současné snaze vládnoucí ČSSD zametat všechny vlastní kriminální kauzy pod koberec a brzdit jejich vyšetřování. Zasadíme se o co nejrychlejší došetření těchto afér do konce. Vůči korupci ve vlastních řadách povedeme nulovou toleranci a budeme ji řešit nekompromisně.
Konec vlády s komunisty

Zabráníme nástupu rudé koalice KSČM a ČSSD v jakékoli formě. Zabráníme posilování vlivu komunistů. NESPLNĚNO (KOMANČI SE DEROU K MOCI)
Zabráníme zrušení lustračního zákona. Znemožníme návrat příslušníků i spolupracovníků StB a dalších exponentů minulého režimu do vysokých postů ve státní správě.
Konec vlády normalizačních praktik

Zabráníme návratu normalizačních praktik a omezování prostoru svobody, patrnému hlavně po nástupu Jiřího Paroubka. Zastavíme snahu ČSSD a komunistů vyvlastňovat, zestátňovat, zastrašovat média, schvalovat neadekvátní brutální zásahy policie bez následného potrestání viníků. ZATÍM SPLNĚNO

Zabráníme politicky motivovanému zneužívání policie.
Občané České republiky mají právo na pravidelnou kontrolu plnění závazků Občanské demokratické strany a na neprodloužení mandátu v případě jejich neplnění. SPLNĚNO
21. 04. 2009 | 15:42

Neopřemyslovec napsal(a):

Přesně jako se dnes chová establishment ČSSD, se chovali před 27.09.995 Slavníkovci. Nic jim nebylo svaté. Člen Masarykovi dělnicé akademie se utrhl ze řetězu. Že by kapacity z UK byli takoví pitomci a nechali si od jednoho z nich plivat na svoji důstojnost? Spíše si myslím, že pan Havel by pro koryto v Bruselu udělal cokoli. Prosím vás, vy kteří budete mít v blízké budoucnosti Dg. okologického chararakteru a prognózu brzkého skonu, učiňte akce japonských kamikadze! Potomci Přemyslovců vám to nezapomenou.
21. 04. 2009 | 16:03

Kamil napsal(a):

To Jedla
" Vedla jak ta jedla. "
Hezký den.
21. 04. 2009 | 16:14

František Klouček napsal(a):

Vážený pane profesore,prosím Vás pěkně,už neblogujte, nebo Ta naše strana sociálně demagogická prohraje fšechny ty důležitý volby.Lituji (nezlobte se na mne prosím) ty,kteří musí přetrpět přednášky pana profesora.Kdo máte rozum v hlavě a trošku sebevědomí, zachraňte Českou republiku před panem profesorem.
21. 04. 2009 | 16:40

Rumcajs napsal(a):

Volby se blíží a Paroubek stupňuje tlak na členy ČSSD. Představuju si to asi takto : Jirka potká Jirku a povídá "Hele Jirko, nemohl by jsi napsat nějakou kravinu ?"

Jirka: "Jasně". "Mohl!"
21. 04. 2009 | 17:27

kočka šklíba napsal(a):

To neo, ano, mohl byste, pokud zpochybňujete tvrzení Havla, napsat, které sliby ODS splnila?.

A mimo téma k Leně: protože něco podobného jako Vy jsem rovněž dělala, zdají se mně Vaše údaje poněkud nevěrohodné a Duroy má minimálně v bodě 3 pravdu.
21. 04. 2009 | 17:37

Jeník napsal(a):

To Kamil
Kouknu na další článeček a vidím, Kamil nám zase perlí úsečnými (modrými) výkřiky a zrovna zde máte takovou možnost se poprat s fakty, která se pan Havel popravdě nasázel. Pokuste se nějak se s těmi pravdami se kterými plně souhlasím ( a opět připomínam - nejsem socan a poutě také zrovna nemusím) a poučte nás o grandiozním skoku, který nás čeká po opětovném vítězství MT (100:100) a následném rozdávání dresů.

Asi je ten absťák silný.
21. 04. 2009 | 17:40

Tupelo napsal(a):

Pane Havle, vidim ze jste zrovna tak jako ja sberatelem kuriozit, jen nevim jestli ten volebni program ODS mel cenu stareho favorita (on p. Zahradil asi fakt vedel proc se pta nejprv po ukrajine...). Kdybyste vedel o 10-20 tisicich danovych kolecek z dilny ODS, tak za 1-2 eura bych je koupil ;). Jsem zvedav na frekvenci uverejnovani dalsich clanku zrejme kvalitniho modreho stranika ODS (viz dnesni HN) p. Kozusnika, v poslednim tydnu vychazel jeden clanek na den.
21. 04. 2009 | 17:43

Kamil napsal(a):

To Jeník
nemám toho času, tak jen výkřiky.
Ať Vás rozveselím, znáte ten vtip?
" Mánička si stěžuje: paní učitelko Mikunda píská! Tak si ju namaž!"
Hezký den.
21. 04. 2009 | 18:05

StandaT napsal(a):

Máte pravdu. Ten Nečas je skutečně na nic. Nedokázat za tři roky prosadit takovou samozřejmost, jako zbavit se zaměstnance kterého nechci, je do nebe volající neschopnost.

Na jednu stranu skuhráte, že se daří švarcsystému, na druhou stranu nedáte možnost firmám se zbavit neschopů a flákačů dříve, než jimi napáchané škody se stanou obtížně, či vůbec neřešitelnými.
21. 04. 2009 | 18:22

Pepa Řepa napsal(a):

To Rumcajs
na pana Havla mi nesahejte. V neděli jsem se vsadil se ženou, že každý vstup uvede jmenovaný-podle svého guru-slovem TAK.....

Vyhrál jsem kilo.
21. 04. 2009 | 19:00

Hasufel napsal(a):

Chceme pro všechny jistotu solidarity, zdravé ekonomiky, svobody, bezpečí a rovnosti. K tomu je přilepen soubor opatření proti krizi a manifest EPS "Lidé na prvním místě, nový směr pro Evropu". Úvodem laskavá slova předsedy strany a přirovnání politické soutěže k hokejovému zápasu, ve kterém ODS hraje nečestně a nesportovně. Ke stažení např. na http://eu.cssd.cz/program/j...

Díky pane docente, ale nemám zájem. To nestojí ani za tu Ukrajinu.

P.S.
Upřímností a upoceností bych se, být členem ČSSD, moc neoháněl.
21. 04. 2009 | 19:26

Líný černý pes napsal(a):

Ach jo, už i Vy.
Asi začnu číst tisk i blogy až po volbách.
Jenže pak budou další a další a ....
Ze mne snad díky tomu bude monarchista.
21. 04. 2009 | 19:27

Kamil napsal(a):

Pane Havel
víte jak vypadá upocený politik?
http://video.ihned.cz/c1-36...
Hezký den.
21. 04. 2009 | 19:57

aram napsal(a):

kočka šklíba:
Souhlas. Protože nemám mnoho času, argumenty by byly, tak jen dodatek :
Duroy má pravdu ve všech bodech.
21. 04. 2009 | 20:03

RUMCAJS napsal(a):

Pepa Řepa:
My si tykáme ,nebo ne ? Já to risknu!

Mít radost Pepíku,z výhry nad maželkou, to už seš jak ti socani, co se radují z dotace, kterou si i sami zaplatili.
21. 04. 2009 | 20:48

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, pláč politrukův neustálý, velmi dojemné..
Jinak z povinného ještě katechismu vím, že lotři bývaji obvykle jak po levici tak po pravici. Výpis oranžových hříchu lépěji zde:
http://olser.cz/1518/social...
21. 04. 2009 | 20:49

Pavla napsal(a):

Vážení diskutující,
nevím kolik z Vás, kteří něco Leně vyčítáte, podnikáte a neměli jste problém sehnat spolehlivé zaměstnance. Zkuste se zeptat např.majitelů restaurací, jaké mají zkušenosti a jak se jejich zaměstnanci chovají. Jinak něco jiného je najít schopného a zodpovědného pracovníka třeba na manažerské a podobné posty a naopak na těžké manuální práce.
No a řidiči to jednoduché rozhodně nemají, ale nebude dlouho trvat a budou dělat i za mnohem méně jako nyní, pokud nebudou chtít být na pracáku. Práce mají dopravní společnosti teď míň, takže se těžko dá počítat s lepší finanční situací.
21. 04. 2009 | 21:47

tata napsal(a):

Tak nevím jestli se smat nebo brečet.Copak už vam strach z připadneho volebního propadaku ukousl ten nadhled ktery si vždy zatím zachovava Pepa Řepa.

Pominme obsach je to vtipně napsano,proč se nesnažit opověded ve stejném duchu.

Paní LENA

tady u nas dělame řadově o dvě patra niž.A dusledkem krize dem o 20procent mzdy dolu.A většina to chape a spíš se bojí aby i to malo vydrželo.KDYŽ to čtu,je zřejmé že jste asi na te stejné rovině ale na protipolu,co kritizujete.

Jako je určita čast dělnictva lemplové.,je určita čast podnikatelu vykukové.

Usměvné je když tady nevím kdo to napsal.že je obtížné zbavit se zaměstnance,2 měsíce a je po zaměstnanci,když nepracuje nechodí do prace ještě jednoduší,co je na tom obtižného.Není nic jednoduší než duvod proč propustit a už vubec v dnešní době,co to řeší v krizi.NE je to až nebude krize tak zakon bude platit.

ANO pani pravičaci,tady jasně ukazujete oco vam de,ne o vyvaženy pracovní vztah.
Ale o vztah panaboha a vazala.OCHRANA musí byt na obou stranach,což současna pravní norma bohatě uplatnuje,že mužou byt na obouch stranach porušeny,protože vychcankové kteří si najdou nakou skulinku to bude vždy a na obou stranach.
21. 04. 2009 | 21:56

kočka šklíba napsal(a):

Pavlo, nikdo nezpochybňoval, že sehnat kvalitní zaměstnance je problém, ale její konkrétní příklady jsou, jak jsem již napsala, poněkud nevěrohödné, Duroy to vysvětlil. Zrovna v těchto případech šlo vše řešit okamžitě, případně tam bylo něco zanedbáno buď u zaměstnavatele nebo jeho ekonoma, personalisty a podobně.
21. 04. 2009 | 21:56

Lena napsal(a):

Fajn,
takže k pochybovačům: očekávám, že mi pošlete na sebe kontakty, abych Vám mohla na oplátku poslat všechny doklady k mnou uvedeným bodům.

Akorát toho pracovníka na nemocenské prokázat moc nejde. Těžko tady můžu dokazovat to, že majitel byl v klidu, i přes mé upozornění, protože se ptal na Městské správě soc. zabezpečení a oni mu řekli, ať se o to nestará, když zaměstnanec tvrdí, že má neschopenku. Tak se nestaral. Dneska se diví, že za toho lempla musí zaplatit minimální zdravotní pojištění v délce za několik měsíců.

Vůbec mě neudivuje, že se opět ozvalo dost nenávistných nicků, kteří na podnikatele akorát krátkozrace plivou. Kde by bez podnikatelů byla půlka národa zaměstnaná? Víte to, že malé a střední firmy zaměstnávají přibližně tolik lidí jako zahraniční kolosy? Kdy už z té nenávisti vyrostete?
-----------------

Pavlo,
řidičovi vzali výpověď hned. A jak rádi. Protože zakázky klesají už asi půl roku. Takže jeho plat zatím rozdělí ostatním řidičům, kteří byli rádi taky, že jim na to chvíli vyrovná sníženou poptávku po jízdách. No, a pak se uvidí. Na mojí radu, že bych neodcházela, když začíná být nouze o práci a on žádnou náhradní nemá, ani na porovnání mezd u jiných mých zákazníků, nereagoval. Kdo chce kam, pomozte mu tam.
21. 04. 2009 | 22:12

PhDr.Vladimír Bernard, Budějovice napsal(a):

Ponuré je, že tu prostě modří nadávají oranžovým a oranžoví modrým, chytají se za slovíčka a občas je pan Stejskal musí vymazat. Myslím, že anonymita by tu měla být zakázána.
21. 04. 2009 | 22:12

CoToVidíOkoMoje napsal(a):

To Lena:

pod Váš brilantně napsaný příspěvek se klidně podepíšu a Vám tleskám !

Jenom škoda, že to nikoho neprobudí...
21. 04. 2009 | 22:19

tata napsal(a):

paní Lena

nevím jestli jste mi zařadila,mezi ty kratkozrace plivající.

ALE vy tady přesně v tom duchu plivete na všechny zaměstnance.napsala jste,,,,,,,,

Kde by bez podnikatelů byla půlka národa zaměstnaná? Víte to, že malé a střední firmy zaměstnávají přibližně tolik lidí jako zahraniční kolosy? Kdy už z té nenávisti vyrostete?...........

ANO važme si poctivych podnikatelu,a ted to obrate,když ty podnikatelé teda živy,,zaměstnavá,, pul naroda,oni tu praci dělaj sami,protože ty dělnici jsou lemplové,není to tak že se potřebujem navzajem,vy davate mozek,ktery je zato patřičně oceněn a dělnici tu manualní praci.Přece vaší naplní a pravomoci je možnost se slemplama rozloučít.
21. 04. 2009 | 22:30

Lena napsal(a):

Tato,

zdravím Vás.
Máte pravdu, hajzlíci jsou na obou stranách. Ale nadzvedlo mě to, že pro zalíbení se voličům-zaměstnancům za každou cenu, těm slušným zaměstnancům ztíží pozici při získávání místa a jeho udržení.

Proč myslíte, že tu tak bují "švarcsystém"? Moji zákazníci na něj přecházejí hlavně proto, že administrativní zátěž i finanční zátěž se zaměstnanci je naprosto nehorázná a že živnostník si spolupráce se stabilní firmou, která mu dává práci, považuje víc než zaměstnanec. Tolik naše zkušenosti z Brna, jinde to může být samozřejmě odlišné. Kromě toho si ti kolegové s živnosťáky získávají zakázky i někde jinde, případně i u jiného druhu práce, protože kolikrát mají těch ŽL víc. Jsou tam např. kombinace finanční poradce-klempíř (to je taková raritka), další má podlahářství a stav. a dokončovací práce. Já mám účto, fin. poradenství, výrobu hraček ze dřeva. Dneska už se ale volné živnosti sloučily pod jeden živnosťák. Jedna moje firma má krom podlahářství a asi 10 jiných živností i detektivní činnost:-) a další reality a poradenství v myslivosti. Atd.

Lidi nadávají na ODS, protože se jim počítá daň ze superhrubé mzdy. Socani na to velmi rádi poukazovali. Ale zapomněli říct, že zaměstnanci přesto mají o něco nižší daně než za socanů. I ti úplně nejchudší. A málokdo si uvědomuje, že superhrubá mzda je částka, která představuje sumu, co zaměstnavatele stojí pracovník. Nestojí 10 000 hrubého, stojí 13 400. A peníze na výplatu se musí vzít vč. toho navýšení o soc. a zdr. pojistné, které právě představuje to navýšení o 3 400 z 10 000. Tohle mělo na výplatní pásce být už dávno, aby každý zaměstnanec věděl, že jeho hrubý plat není 10 t., ale právě těch 13 400, přičemž stát si z jeho výplaty (bůh ví na co) bere 45 % na sociálním a zdravotním pojištění. 45 %, vážení!!! Nezdá se Vám to moc? Mě ano. Z těch 13 400 to činí 6 030, zatímco pracovník dostane 7 370. Takže kdo vydírá zaměstnance, podnikatel nebo stát?
21. 04. 2009 | 22:37

Ikena napsal(a):

Onehdy jsem mel dovolenou a psal jsem si sve uvahy rano v poledne a vecer. Ale dnes jsem si vsiml zajimave veci, ti podnikatele, co hani levici, zamestnance a socky vseho druhu, si pisi svoje pripevky hezky od rana a po cely den.
Abych to zkratil, na jednu stranu tady tvrdi, ze jako podnikatele padaji na usta, ale sve prispevky pisi cely den, asi maji dostatek casu. Chtel bych byt takovym podnikatelem a preji jim to.
Protoze dobry podnikatel by tolik volneho casu nemel. Nebo maji, ale jsou duchodci nebo rentieri a pak jejich pripevky o sockach jsou trochu mimo, ze jo Neo..

Pro Lenu, ano najit dobreho zamestnance je nekdy problem, treba jim nechteji dobre zaplatit, to je taky dobra story.
Na kazde strane jsou desive pribehy, mohu vam dodat stejne mnozstvi gauneriny ze strany podnikatelu-zamestnavatelu. A mnohokrat jsem uvedl, ze na podnikatele ve stavebnictvi by mel platit zakon saria
21. 04. 2009 | 22:39

tata napsal(a):

paní Lena

To plivaní bylo myšleno v tom prvním přispěvku,jestliže si obě strany neuvědomí že se potřebují navzajem,a jak zjedné nebo druhé strany budou litat ,,,dělnici jsou lemplové,,z druhé,,,podnikatelé jsou darebaci,,,pravda je že v obou častech spektra jsou černa vejce.

Na vaší straně je ale přece malinká vyhoda vy si ten kolektiv mužete vybrat, nebo dusledně ty lajdaky postihovat
21. 04. 2009 | 22:44

Pavla napsal(a):

Leno, ani se nedivím, že řidičovi dali rádi hned výpověď. Mimo jiné mám taky dopravu, takže vím,jak je dnes těžké sehnat zakázky. Už jsem ochotna jít s cenou dost dolů, ale lituju dopravce, co mají hromadu kamiónů na leasing. Když k tomu mají platit i řidiče bez práce, tak jsou rádi, když ti dají výpověď sami.No ale takoví jsou sami proti sobě. Brzy přijde doba a konečně si lidé budou nabídnuté práce vážit.
21. 04. 2009 | 22:45

Lena napsal(a):

Pavlo,

přesně to si myslím: že ten člověk udělal velkou chybu. Odešel sám. Kdyby se nechal vyhodit, šel by mnohem později a s odstupným. A možná by na to ani nedošlo.
21. 04. 2009 | 22:49

Lena napsal(a):

Ikeno,

co to je - dobře zaplatit? Firma nemůže platit víc, než kolik vydělá.

Jinak já sem taky píšu příspěvky celý den i noc. A víte proč? Protože si tím krátím čas při čekání na vytištění sestavy nebo si to tu čtu při jídle apod. Jestli myslíte, že mám leháro, tak Vás pozvu. Nemusíte nic dělat, jen sedět a pít třeba kafíčko. Ale vydržet nespat celou dobu, co já budu pracovat. Moje odchody od práce ve 3 až 5 hodin v noci s tím, že v 10 hodin už zpravidla zase sedím u PC doma nebo u nějakého zákazníka, by se Vám asi moc nelíbily. Víkendy nevyjímaje. V neděli jsem byla u zákazníka, ke kterému jdu opět tuto neděli. A v sobotu k jinému. Vůbec to nestíhám. Tak mi, prosím, dopřejte alespoň to chvilkové odreagování při blábolení zde.
21. 04. 2009 | 22:54

Ikena napsal(a):

Leno,
omluva, Vas jsem skutecne nemel na mysli, v zadnem pripade. To jsou jini dopisovatele.
Vite, taky mam podnikatele v rodine, tak vim co si mohou dovolit, co si dat do nakladu na firmu.
21. 04. 2009 | 23:06

Lena napsal(a):

Ikeno,

tak to je taky pravda. Dá se tam dát například auto. Jenže moji podlaháři to auto ojezdí za 2 roky jako nic, protože v něm tahají těžké zboží. Do kuchyně jen 20 m2 podlahy váží přes sto kilo. Zatímco já mám auto asi 6 let a pořád je v dobrém stavu.

Jedna věc je, co si tam dají, druhá, co jim při kontrole finanční úřad vyhodí. Výdaje se taky musí obhajovat a často se prostě nezadaří. Mému zákazníkovi vykradli auto, vč. došlých faktur a paragonů. Měl auto rozbité, ukradené i doklady a samozřejmě zápis od policie. 3 roky na to přišel FÚ a vše, nač nebyly doklady mu doměřil. A protože takové ty faktury za hotové, co na nich není hlavička odběratele, už znova nikdy nezískal (to mu odmítli vydat v kopiích), tak doplácel 150 000 na dani a dalších zhruba tolik na penále a pokutách. Málem ho to zruinovalo. Na zápis od policie nikdo nebral zřetel, ani na jeho evidenci v sešitě, kde měl zapsané dodavatele, datum a částku.
21. 04. 2009 | 23:17

tata napsal(a):

pani LENA

ANO určitě,vždy ten pohled z druhe strany je trochu jiný,vy se potykate se svymi problemi ale ten dělnik ma svoje malokdy jedna strana chape tu druhou,vyte ja pracoval mimořadně v mnoha kolektivech nebot jsem jezdil po montažích,tak mam pestrej přehled stoho plno let v zahraničí.
ALE JEDNO se tahne cely život,dřive sem to chapal,ale že to pokračuje i ted to nechapu a to i u menšich podnikatelu,že se pořad brečí a co mam s těma lemplama dělat,pořad se lemplem vyplaci poctivemu se přida prace ale nak se zapomina na odmenu,a lemplovi se bud zavře pusa protože si pořad stěžuje penězi nebo v tom lepším připade ma stejně jako poctivy ale za polovic prace.

A TO TEDA NECHAPU.

v tom o odvodech nevím ale asi mate pravdu,to otech že maj všichni vic není pravda,řekla ste A ale je tam B vím to na připadu svého syna ktery volil ODS je to pedant ktery ma vše spočitano do haleře ma 2 děti ,a celoročně dost tratil,sou tam věci kolem dph a podobně takže vtomto to není uplně jak pišete.

jedno je jasné uplna spravedlivost nemuže byt nikdy,vaš pohled samozřejmě je jiny než muj de oto aby se ty pohledy tak dimetralně nelišili a byla určita rovnovaha.jak ja s oblibou uvadím

nemuže byt na jedné straně normalní 7000 tisicovy plat a na druhy třičtvrtě miliardy odměna vtomto duchu dojde zakonitě ke katastrofě.
21. 04. 2009 | 23:22

StandaT napsal(a):

tata: tady ale přece nejde JEN o vztah zaměstnanec a zaměstnavatel. Práce se musí udělat, to víte sám. Pokud je někdo lempl, práce se sama neudělá, musí to za něj udělat ostatní. Na lempla nedoplácí jen zaměstnavatel, ale i ostatní zaměstnanci. Pokud někdo udělá škodu, kterou nenahradí, zaměstnavatel může (a taky to udělá), že to přenese na zaměstnance. Tedy že například nebude 13tý plat. Tedy zase zaměstnanci. Pokud je ve firmě zloděj, je mu jedno, zda okrádá zaměstnavatele, nebo kolegy. A tak bychom mohli pokračovat.

Možnost zbavit se špatného člověka je v zájmu nejen zaměstnavatele, ale celé firmy, všech zaměstnanců. A nejde jen o peníze. Co jeden grázlík dokáže udělat s mezilidskými vztahy v uzavřené komunitě, jakou je praconí kolektiv, snad netřeba rozepisovat.

Osobně jsem zažil situaci, kdy grázl záměrně poškodil firnu tím, že odehnal významného zákazníka. Situaci, kdy obrat klesl z měsíce na měsíc skoro o 40% byla nakonec vyřešena tak, že o práci přišlo celkem 8 lidí. Nakonec nebyl poškozen ani tak zaměstnavatel, ten to nakonec ustál a zákazníka získal zpět, jako obyčejní lidi. Možnost vyhodit lidi bez zdůvodňování a na hodinu může mít vysoce, ale skutečně vysobe kladné znaménko. I pro obyčejný lidi. A možná, že právě pro ně.

Pokud pominu lidi od finančních investorů, což jsou mimochodem pěkní hajzlové, tak neznám jediného(!) podnikatele, nebo top-manažera, který by vyhazoval lidi jen tak z plezíru, jen proto, že může. Stejně tak neznám nikoho, kdo by nejprve nehledal jiné řeší a teprve pak, jako k poslednímu variantě přistupoval k personálním opatřením.

Jestli je něco k pláči, tak rigidní ochrana, která nadělá více škod než užitku. A ta naše škodí. Evidentně.
21. 04. 2009 | 23:23

Lena napsal(a):

Pavlo,

občas někoho hledají na výpomoc jako subdodavatele. Když mi pošlete nějaké informace o Vaší činnosti na lena3(zav.)email.cz, tak by se třeba podařilo vzájemně si dohazovat zakázky. Případně moji další zákazníci vozí zboží pro svou práci. Sice mají už všechno zaběhnuté, ale nic netrvá věčně...
21. 04. 2009 | 23:26

StandaT napsal(a):

tata: vypadla mi věta:

Osobně jsem zažil situaci, kdy grázl záměrně poškodil firnu tím, že odehnal významného zákazníka. Situaci, kdy obrat klesl z měsíce na měsíc skoro o 40% byla nakonec vyřešena tak, že o práci přišlo celkem 8 lidí. Nakonec nebyl poškozen ani tak zaměstnavatel, ten to nakonec ustál a zákazníka získal zpět, jako obyčejní lidi. Možnost vyhodit lidi bez zdůvodňování a na hodinu může mít vysoce, ale skutečně vysobe kladné znaménko. I pro obyčejný lidi. A možná, že právě pro ně. Kdyby byl ten škůdce vyhozen ihned, na hodinu, 8 lidí mohlo mít práci.
21. 04. 2009 | 23:28

Vilém napsal(a):

Tak ty hrůzostrašné báchorky o zaměstnancích si ani nezaslouží nic lepšího než hrubou demagogii socanů a nastolení regulačního teroru nad nesoudnými a prakticky nesvéprávnými lidmi, kteří takto smýšlejí. Pokud se někdo chce uštvat a kvůli svému podnikání nespí, tráví v práci víkendy, pak se skutečně nemůže divit, že na něj rozumnější lidé hledí s posměchem a zvolí vládu, která takové "zasloužilé podnikatele" pořádně vezme pod krkem. Slušným podnikatelům to samozřejmě neuškodí, protože ti neštvou svoje zaměstnance ani je netouží vyhazovat na hodinu, ale spíš se snaží, aby je motivovali dobrými pracovními podmínkami. Lidé, kteří vidí podnikání jako třídní boj, se nemohou divit, že v něm prohrají a rozhodně si ani nic jiného nezasluhují - stát by je měl zahnat do podzemí, kam patří.
21. 04. 2009 | 23:41

Lena napsal(a):

tato,

psala jsem o dani z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti. Zločinecká daň z přidané hodnoty by podle mého neměla být vůbec, tu jsem ale v potaz nebrala.

S těmi lempli je to jak kde. Můj zákazník se před měsícem rozloučil se zaměsnancem, ačkoliv ho měl velmi rád, byli kamarádi a jsou i nadále, vzal právě jeho vlastně ze známosti - dal mu přednost před jinými uchazeči. No, nicméně, ten člověk na tu práci nestačil, vůbec jí nezvládal a dělal tisícové škody. Nicméně to sám věděl, rozešli se tedy v dobrém a zůstali kamarádi.

Jen tak jsem teď prolítla Standu a má pravdu. S tím přínosem možnosti rychle vyhodit dacana a uchránit tak slušné zaměstnance. O ty má zájem skoro každý podnikatel, osobně znám opravdu jen jednoho blbce, co si svých lidí neváží.

Tato, já sem píšu hlavně reakce na demagogická tvrzení ČSSD. Když pan Havel napíše blog, který podle mého názoru není nespravedlivě vyhraněný, tak ho nechávám v klidu. Ale když se tu objeví něco, co zavání rozeštváváním zaměstnanců a zaměstnavatelů, tak se vždycky naseru a nedá mi to nenapsat. A tento článek je toho příkladem. Je zavádějící, pravda je tu jen částečná a pěkně překroucená, jen další šíření zášti ze strany ČSSD zcela dle hesla: rozděl a panuj. Tak bych byla ráda, aby hoši z ČSSD věděli, že já jim na to neskočím a budu se snažit svůj postoj vysvětlovat i zde, ukazovat výpočty atd. A myslím, že Vy víte, že nejsem příznivec ani ODS a neobhajuji jí. Mě prostě jen vadí, když se šíří zlá vůle a staví se na odiv mravnost a sociálnost a přitom se prosazují věci, které v konečném důsledku jsou antisociální.
21. 04. 2009 | 23:44

prirodovedec napsal(a):

Docel by mne zajimal odhad pritomnych podnikatelu kolik firem v jejich okoli zkrachuje (ocistna Schumpeterovska krize), jestli plati i na CR odhad 1 z peti a naopak zase zamestnancu, zda jiny odhad 15% nezamestnanosti (vcetne skryte) povazuji za realny.

Obe dve cisla mne sokuji nicmene verim zatim svym zdrojum.
21. 04. 2009 | 23:45

Lena napsal(a):

Viléme,
Vy tedy ani omylem nevíte o čem mluvíte. Akorát té Vaší zášti je v tom tolik, že mi tu kape z NB až na zem. Vy jste typický produkt socanského vymývání mozků, o kterém jsem právě psala. Takže mi nezbývá, než Vám poděkovat za příklad a doplnění mého příspěvku.
21. 04. 2009 | 23:49

Vilém napsal(a):

Leno,
vám ani nikdo mozek vymývat nemusí, sama tady dramaticky popisujete vlastní symtomy workoholismu a podle svých tvrzení trpíte spánkovým deficitem, což má samozřejmě těžký vliv na soudnost. ČSSD vůbec nevolím, takže si uvažte, jestli nevnímáte trošku paranoidně. Ale podle mě jste na tom vlastní vinou (někteří lidé svobodu nezvládají) tak špatně, že vaše příspěvky nemá cenu doplňovat.
21. 04. 2009 | 23:54

Lena napsal(a):

přírodovědče,

to bude asi podle regionů odlišné. I přes určité potíže, do Brna krize dorazila v porovnání s jinými oblastmi zatím jen částečně. Tedy pokud mám spolehlivé informace.

Problém byl od podzimu do ledna (a kousek), teď se to u podlahářů a ve stavebnictví zase zlepšuje. Ale po novém roce býval útlum i v minulých letech. U dopravy se od podzimu nic nezlepšuje. Spíše naopak. Osobně se domnívám, že krizi hodně napomohli novináři a že nyní ta první vlna frustrace z budoucna vč. oddalování investi přešla a lidi v březnu začali zase trošku utrácet. Obecně se u mých zákazníků ve všech oborech projevuje nechuť odběratelů platit, a to i u dříve nejspolehlivějších zákazníků - důchodců bydlících v paneláku.

Jedna z pěti se mi reálná zdá. Zatím se tomu čelí změnou druhu práce - finanční poradce už zase maká jako klempíř, podlaháři se začali zabývat určitými druhy omítek. Já coby účetní kupodivu padám na hubu, protože mi to nějak přerostlo přes hlavu, a možná to bude tak i nadále, protože firmy budou propouštět více administrativní zaměstnance než odborníky na hlavní činnost firmy, a budou tedy asi hledat externisty na účto. Jeden zákazník si chce v tomto čase otevřít hospodu - tak nevím, jak pochodí.
22. 04. 2009 | 00:01

tata napsal(a):

pane StandaT

Ja vaše duvody chapu,ale souhlasit nemohu.Jak sem napsal černá vejce jsou na obou stranach,ja vym o plno připadech kdy dělnik byl vyhozen protipravně,ještě mu nezaplatili mzdu za 3 měsice,jestli si budem předhazovat tyto případy budem zase na začatku.

Vyte ja si myslím že vy i paní LENA jste ti poctivý a ztoho hlediska to taky berete,ja sem zase poctivy dělník a nemužu připustit aby měl někdo možnost mě propustit na hodinu bez duvodu

jako ve všem musí byt vyvaženost,navic stejně byto neřešilo vaš připad,vyhodid byste ho mohl stejně,až po naplnění činu to znamená až byste se dozvěděl že to udělal a to ani hodinova vypověd by nevyřešila když skutek byl vykonan.A navic je toto hrubé porušeni kazně a to se da řešit i niní ne?

To je to že nas problem chceme řešit na ukor toho druheho a platí to o obou skupinach,jestli se podívate z druhé strany,je to trochu jiné,a ted ste trochu idealista ktery nevidí ta černa vejce na své straně
22. 04. 2009 | 00:04

Lena napsal(a):

Viléme,
máte tedy dojem, že bude rozhodně pro všechny lepší, když své zákazníky ze dne na den hodím přes palubu: "sorry, chlapče, DPH už ti neudělám a nikdy už nepřijdu, poraď si, jak umíš."? Slyšel jste někdy slovo zodpovědnost a tušíte vůbec, jaký má obsah?
22. 04. 2009 | 00:04

Lena napsal(a):

Tak mě napadlo, že bychom si mohli vytvořit databázi informací, co kdo umí, v čem podniká, jaké má zařízení, případně koho dalšího spolehlivého zná atd. V době krize by se to mohlo hodit, že bychom si vzájemně mohli dohazovat zakázky. Prvotní informace by mohly být anonymní, v případě potřeby by se dalo spojit třeba přes nějakou stránku na webu, aby se k informací nedostal někdo nepovolaný.
Ovšem museli bychom z toho vyloučit přírodovědce, protože ten když chytí byť minimální informaci, vyčenichá úplně všechno:-)!
22. 04. 2009 | 00:11

Vilém napsal(a):

Lena
Svůj názor jsem vyjádřil, sama jste potvrdila můj dojem, že nemáte pod kontrolou ani vlastní situaci. Navíc na rozdíl ode mne ani nepodnikáte, přesto tady mluvíte jak expert a hrajete si na národohospodáře. Diskuse je zbytečná, vaše subjektivní dojmy jsou jistě autentické (s tak provoplánovou neomaleností by se nikdo záměrně nevyjadřoval), ale o vaše názory na sebe nemám sebemenší zájem.
Dobrou noc
22. 04. 2009 | 00:11

tata napsal(a):

paní LENA

ano ale tu demagogii použivaj naprosto všichni politici,a někdy je pochopitelna,vy taky vždy nemužete nalit čisté vino,koněčně zname to ze života pravda je někdy škodlivá a nepomuže naopak poškodí,otazka je kdy je to z vypočitavosti,nobo pro dobrou věc a ftom uhlu už se nemusíme shodnout,ja nakej patek žiju a setkavam se stou nesmiřitelností,nejhorší když je zbytečná a to je v současne politice.

Nezlobte se a ten první přispěvek byl také spíš v tomto duchu,asi opravdu vas to rozčililo,vidite ja tam opominul ten politicky balast,a připadalo mi to takové ironické šlehnutí a tam se pravda až tak nenosí,možna už sme se až přiliš zakopali na svych pozicich a mě jste zase trochu nazvedla vy,třeba ta odpověd že jste psala.....psala jsem o dani z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti.

ano ale tady jste napsala toto.......Lidi nadávají na ODS, protože se jim počítá daň ze superhrubé mzdy. Socani na to velmi rádi poukazovali. Ale zapomněli říct, že zaměstnanci přesto mají o něco nižší daně než za socanů. I ti úplně nejchudší.

ale to pravě je to A a to B jste taktně pomlčela ale rozhodně se nechci dohadovat protože to je vaše hřiště když dělate daně,ja vim že z pohledu toho všeho,a i inflace ty nejchudší jsou v určitém minusu,nebo nastejno a čím větší přijmi tak zisk na tomto narusta,ale oto nejde.De oto že většina pravicově orientovanych toto nechce přiznat,že především toto bylo pro bohaté.
22. 04. 2009 | 00:35

Pavla napsal(a):

Leno, dík za nabídku, ozvu se hned. P.
22. 04. 2009 | 00:37

Lena napsal(a):

Viléme,
opět tu plýtváte jen svými zcestnými domněnkami, ale konkrétního z Vás opět nevypadlo vůbec nic. Nakonec jako i jinde.
I Vám dobrou noc.
22. 04. 2009 | 00:41

tata napsal(a):

jinak děkuji za diskuzi musím jit spat už sem to přetah

dobrou noc všem
22. 04. 2009 | 00:42

Lena napsal(a):

tato,
daň z příjmů a pojistné jsou jasné. To se spočítat dá pro určitou kategorii zaměstnanců s nějakými příjmy úplně přesně. Ale jak chcete spočítat, kolik jste prodělal nebo vydělal na DPH za rok? To už tak jednoduché není a nedovedu si představit, jak to ti politici můžou dopředu vypočítat, odhadnou nebo vyvěštit z nějaké koule. Anebo jak určit DPH třeba pro důchodce i pozpátku ze známých makroekonomických údajů. To bude mít vždycky mnoho výjimek. Nejsem makroekonom, takže do tohoto nebudu kecat.
Musím končit, mějte se hezky, dobrou noc.
22. 04. 2009 | 00:48

kočka šklíba napsal(a):

Leno, to co jste napsala v 22.04.2009 00:48:56, se samozřejmě spočítat dá s velkou přesností. Já nejsem matematik ani statistik, nicméně trochu jsem s tím do styku přišla a metody výpočtů samozřejmě existují, s nějakou odchylkou, ale vypovídací hodnotu to má.

Ano již čtu o kuřeti a žádném kuřeti a o slavném Churchillově výroku, ale věřte, existují a používají se solidní metody. A přesně jak napsal tata, řekla jste A, neřekla jste B.
Jenže ani Vy nepopřete, že není rozhodující, zda poplatník ušetří třeba 500 Kč na DPFO, ale zda ušetří na daních a poplatcích (na ty nelze zapomenout, zvláště u důchodcůa rodin s malými dětmi)obecně. Což rozhodně u nízkopříjmových a ani u lidí se průměrnými příjmy nenastalo. Nebo jinak, zda mu zbyde po zaplacení nutných výdajů, více. A to skutečně ani po tzv. rovné dani z tzv. superhrubé mzdy není. To ušetřené na jedné straně vydá na druhé a s púoplatky možná i víc.
22. 04. 2009 | 01:16

ach jo napsal(a):

To jsem si ale oddechnul.
Předpokládal jsem že po mnoha a mnohaleté absenci jakéhokoliv vládního i nevládního programu CSSD představované mysliteli vašeho typu,chtěl Paroubek ukrást Kočkovi KOLOTOČ.Nebo snad jenom zase nějakou střelnici ?
22. 04. 2009 | 06:34

bob napsal(a):

Pane Havle, vy by jste místo těchto tlachů provinční provenience měl raději vašeho edkonoma Paroubka připravovat na jeho televizní vystoupení, aby nám ekonomům neděla ostudu z obrazovky. Měl by totiž vědět, že z automobilů se spotřební daň neplatí. To se učí již na střední škole, na obchodní akademii... měl by vědět, že se to platí z piva, vína, tabákových výrobků, lihu a lihovin a z ulovodíkových paliv a maziv. To ho pak musí ministr financí opravovat. Prosím, příště udělejte tomu géniovi, co lže až tiskne nějakou ekonomickou nalejvárnu. Předem děkuji.
22. 04. 2009 | 07:08

Rumcajs napsal(a):

Lena-Tata:

Souhlas s Lenou. Vyvážený vztah je švarcsystém. Proč se mu stát a odboráři brání ?
Kdo z těch, co naříkají nad svou mzdou, se starají o to, aby měl dostatatek příjmu i zedník, kterého si pozvali domů, či jiný řemeslník ?

Vždycky se zeptejte sami sebe, zda to, co chcete po druhých, jste ochotni udělat sami.
22. 04. 2009 | 07:23

No... napsal(a):

Máte hov.o ? Volte Paroubka. Budete mít DVĚ !
Poněkud jste se nepovedl, ale to je Vaše starost drahý autore. Nicméně lze s úspěchem předpokládat, že za své nezměrné fantasmagorické úsilí budete odměněn trafikou a VO TOM TO JE..., že?pssts
22. 04. 2009 | 08:05

elvik napsal(a):

Tento neskutecne hloupy clanek jen potvrzuje, ze soudruh Havel je jen dalsi z cele rady produktu normalizace, ktere se dnes produciruji v CSSD. Paroubek, Rath, Hasek, Zaoralek no a ted tento tzv. ekonom Havel. Jeden lepsi nez druhy, neniliz pravda? A jeste bych skoro zapomel na prostacka Sobotku. Take se nam uz vraci zpet schopny manager Tvrdik no a Standa Grossu uz na sebe jiste taky nenecha uz dlouho cekat. Jen Pepek Vyskoc, zda se, jeste vaha. Tak soudruzi:Vzhuru k svetlym zitrkum!!! A hlavne zase ke korytum!!!
22. 04. 2009 | 08:34

StandaT napsal(a):

tata: možná se mýlím, možná ne, ale mám pocit, že Vy po společnosti chcete to, co principiálně nemůže splnit. A právě pro tu nesplnitelnost mají dělníci své odbory. Tam by měly směřovat Vaše výtky.

Vy byste měl tlačit na to, aby Štěch, kterého bylo všude plno, když šlo o to, odvděčit se Paroubkovi za senátorský plat byl vidět i v krizi. Kde ten hyperaktivní chlap dneska je? Vidíte ho někde? Slyšíte ho někde? Kde je zalezlej taťka dělníků Falbr?
Teď lidi přicházejí o práci a po odborech není slechu ani hledu.

Zákon má umožnit rychlý vyhazov bez udání důvodů - pokud zákon jmenuje důvody, tak máte problém. V kolikrát máte v ruce jen indície, nikoliv důkazy. Víte, že něco je špatně, ale dokud se to neprovalí, máte svázané ruce. Ne vše napasujete na výčet povolený zákonem, dostanete se do problému dvojího výkladu, musíte věc konzultovat s právníkem a zatím jde čas proti Vám i ostatním zaměstnancům. A aby nedocházelo k zneužití, nebo jen k neadekvátní reakci či nedorozumění ze strany zaměstnavatele, k tomu jsou právě odbory. Ale ony - tuto fundamentální funkci - vůbec, ale vůbec neplní!!! K čemu jsou odbory v Senátu a Evropském parlamentu, když nejsou ve fabrikách?!?!
22. 04. 2009 | 08:34

kristusek napsal(a):

Milý neo, asi žijeme v každém státě - takže si to rozebereme:

Daně klesnou 100 % daňových poplatníků, tedy nejen bohatým. Všem lidem stoupnou čisté příjmy a firmám zisky. SPLNĚNO - vskutku? zavedením superhrubé mzdy nemám 15%, ale 22,4% daň, narozdíl např. od OSVČ, který superhrubou mzdu nemá - nemluvě o zvýšení DPH u zákl. potřeb, díky kterým mi nakonec zbyde z výplaty méně než dříve. Nemluvě o tom, že navíc platím daň i z toho, co za mě odvádí už zaměstnavatel - poněkud psychopatické, nemyslíte? Zvažte Vaše "splněno".

Daňové přiznání bude možno podávat na jednom listu. NESPLNĚNO

Úpravy DPH nepoškodí žádnou skupinu obyvatel. U 70 % zboží a služeb daňová sazba klesne (mj. u tepla a energií)NESPLNĚNO U SLUŽEB, NEPODAŘILO SE PROSADIT ROVNOU DPH. Případné zvýšení cen malé části zboží a služeb o několik procent bude kompenzováno vyššími čistými příjmy a důchodcům valorizací penzí ve výši 1000 Kč měsíčně. SPLNĚNO - ano, valorizace důchodů je dána zákonem už po mnoho let, těch 1000,-Kč, které JEDNOU dostali, je něco jako pastelkovné.

Vláda vzdělání a skutečné solidarity

Nezavedeme školné, ale změnou financování studia zvýšíme počet vysokoškoláků na průměr EU. Především zvýšíme podíl studentů z nízkopříjmových skupin, který je u nás až čtyřnásobně nižší než ve vyspělých zemích. NEPODAŘILO SE ZATÍM PROSADIT - byla kdy vůle?

Zastavíme současné snižování životní úrovně důchodců ve srovnání s těmi, kteří pracují. Změny penzijního systému se dnešních seniorů nedotknou. SPLNĚNO - jak to mohlo být splněno, když k žádným změnám penzijního systému NEDOŠLO? Jsme spolu s Bulharskem jediná země v Evropě, kde penzijní reforma neproběhla. Takže co chcete mít splněno?

Finanční spoluúčast ve zdravotnictví se nebude povinně zvyšovat. Zachováme ústavní právo na bezplatnou zdravotní péči na základě veřejného zdravotního pojištění. SPLNĚNO - to je vtip?

Výrazně snížíme celkové doplatky za léky proti současnému stavu, poškozujícímu hlavně chronicky nemocné a starší spoluobčany.
Peníze ve zdravotnictví soustředíme především na co nejkvalitnější léčbu vážnějších onemocnění. SPLNĚNO - opravdu? Doplatky za léky byly sníženy u 3000 léků, zvýšeny u 4500 léků. Dvacet měsíců jsme nakupovali zahraniční léky v kursu 22,-Kč/1 USD, přestože kurs v bance byl 15,-/1 - ministerstvo zapomnělo. Náklady ze státního rozpočtu byly nejvyšší v historii.

Vláda konce zbytečné byrokracie
22. 04. 2009 | 08:54

kristusek napsal(a):

Zrušíme nesmyslné zákony a předpisy komplikující život našim občanům a firmám (mj. minimální daň, registrační pokladny, placení nemocenské firmami, zákon o neziskových zdravotnických zařízeních, omezení studentských brigád).SPLNĚNO ČÁSTEČNĚ
Zjednodušíme zbytečně byrokratické zákony (mj. živnostenský zákon, školský zákon).
III. Čemu zabráníme

Konec vlády korupce NESPLNĚNO

Zabráníme současné snaze vládnoucí ČSSD zametat všechny vlastní kriminální kauzy pod koberec a brzdit jejich vyšetřování. Zasadíme se o co nejrychlejší došetření těchto afér do konce. Vůči korupci ve vlastních řadách povedeme nulovou toleranci a budeme ji řešit nekompromisně. - Tak tohle je k smíchu, zejména u vlády založené na korupci a díky korupci fungující (negativní a pozitivní motivace, že?)
Konec vlády s komunisty

Zabráníme nástupu rudé koalice KSČM a ČSSD v jakékoli formě. Zabráníme posilování vlivu komunistů. NESPLNĚNO (KOMANČI SE DEROU K MOCI)
Zabráníme zrušení lustračního zákona. Znemožníme návrat příslušníků i spolupracovníků StB a dalších exponentů minulého režimu do vysokých postů ve státní správě.
Konec vlády normalizačních praktik

Zabráníme návratu normalizačních praktik a omezování prostoru svobody, patrnému hlavně po nástupu Jiřího Paroubka. Zastavíme snahu ČSSD a komunistů vyvlastňovat, zestátňovat, zastrašovat média, schvalovat neadekvátní brutální zásahy policie bez následného potrestání viníků. ZATÍM SPLNĚNO - tak žádosti o neodvysílání kauzy Wolf, aby nepadla vláda,zásahy do nezávislosti justice a zejména státních zastupitelství se rozmohly především za této vlády, nemýlím-li se.

Zabráníme politicky motivovanému zneužívání policie.
Občané České republiky mají právo na pravidelnou kontrolu plnění závazků Občanské demokratické strany a na neprodloužení mandátu v případě jejich neplnění. SPLNĚNO - viz předchozí poznámka, Langrovo zneužívání policie k politickým "půtkám" (nehodlám být vulgární) a nakonec - v případě neplnění nejenže nebyl prodloužen mandát, ale byl dokonce zkrácen. tak jak si přáli, ovšem to se hned mluví o "kudle v zádech", že?

Měli jsme tady leckoho, ale tahle vláda vejde do dějin. Prudký nárůst inflace (dávno před krizí), loňský dluh 107 mld. (počítáno stejně jako dluhy vlád ČSSD, ne podle nového Kalouskova mustru) - opět před krizí...co se tedy splnilo?
22. 04. 2009 | 08:55

neo napsal(a):

Kristusku, jen detail : od kdy krize zvyšuje inflaci:)?
22. 04. 2009 | 08:59

pavel napsal(a):

Od toho dne, kdy se kvůli krizi nalejou do ekonomiky peníze.
22. 04. 2009 | 09:35

Suchec napsal(a):

Neo:
Uhýbáš. Konecjkonců jako vždy, že?
A velmi by mne zajímalo, kdo že Tě tedy ve 23 letech (sám jsi to tvrdil) živí, když Ty nepotřebuješ pracovat, a dělají na Tebe jiní? V tomhle věku zaměstnávat jiné, no smekám. Moc takových neznám.

Jen jestli nás tak trochu nehoupeš, co?
22. 04. 2009 | 09:46

lubka napsal(a):

Vilém:
Můžete se mi svěřit v jakém oboru podnikáte a kolik zaměstnáváte lidí?
22. 04. 2009 | 10:11

neo napsal(a):

Suchec:

vůbec neuhýbám, Kristusek se ohrazoval, jak moc rostla inflace, aniž by byla krize... to je přece naprosto nesmyslný argument.

je mi 25:) a netvrdil jsem, že za mě někdo pracuje... (asi jsi nepochopil odpověď tomu sprosťákovi Zklamanému ČR..)
22. 04. 2009 | 10:20

kristusek napsal(a):

neo - tu poznámku jsem tam přidal spíše kvůli vám - ne že bych chtěl pochybovat o vašem inelektu, ale už se mi (v jiné diskuzi) stalo, že jistý debatér argumentoval tím, že inflace byla vysoká, protože svět je v krizi. Tak jsem se tomu chtěl vyhnout, nic víc. Jinak to samozřejmě nemá společného nic:-)

A ten zbytek?
22. 04. 2009 | 10:24

Železnohorský napsal(a):

Splněno x nesplněno - jako hrábě s vylámanými zuby... Neo, díky, ale nevím, co k tomu dodat...

Páně Havlův text mi připomíná fotbal. Jaké pocity asi mohou mít fanoušci Sparty, jejichž mužstvo je ve srabu a nemůže se z něj vyhrabat, protože dělá jednu botu za druhou? A fanoušci Slavie se jim škodolibě posmívají, protože se jejich oblíbencům daří, a to aniž by tito museli nějak extrémně máknout. Jednooký mezi slepými králem. Pan Havel je ten posmívající se Slavista. Ale je to legitimní, nevyčítám mu to. Bylo by proti přirozenosti (a snad i proti přirození), kdyby se ČSSD chovala tak, aby to ODS nebolelo - vlastně kdyby Slavia občas někde prohrála jenom proto, aby ji Sparta dohnala... Jen si říkám, tak k sakru, kdy už se konečně ta Sparta zbaví Křetínského, aby hráči mohli začít pořádně hrát...
22. 04. 2009 | 10:29

neo napsal(a):

kristusek:

zbytek je celkem věcí názoru, jistě se neshodnem ve všem... určité věci nejdou zrovna moc dobře dohromady.

Jinak třeba ta vůle ke změnám ve financování školství byla a je neustále...

životní úroveň důchodců se taktéž nesnižuje a to i bez změny penzijního systému ač věřím, že se ji podaří prosadit a návrhy jak víme již padly...ovšem opět blokovány buhví proč opozicí.

a ústavní právo na bezplatnou péči v rámci veřejného pojištění zůstalo také zachováno...

Pan Havel jednoduše vzal celý program a nazval ho nesplněným a k smíchu... nicméně i přes vyrovnaný počet hlasů ve sněmovně se podařilo některé body naplnit.

Jistě víte a to ze zkušenosti, jak strany plní své předvolební sliby... a to bez ohledu na barvu.

Ods se podařilo naplnit velkou část programu i když někde jen částečně či z ústupky... což se o vybájených nesplnitelných slibech třeba čssd říct nedá.
22. 04. 2009 | 10:57

Rumcajs napsal(a):

Lubka:

Vilém zaměstnává celkem 10 lidí. 1 psychiatra, 2 zřízence a 7 sestřiček.
22. 04. 2009 | 11:08

kristusek napsal(a):

Neo:

já samozřejmě vím, že ods nevládla sama...ovšem stejně tak dobře vím (a víme to oba), že sám nevládl nikdy nikdo (až na jednu výjimku, kterou byla oposmlouva, ale ani to nelze považovat za samostatné vládnutí).

Že je k něčemu "vůle" je stejně úsměvné jako "zdroje jsou".

Ústavní právo zůstalo zachováno - ano, svým způsobem. "Právo" tady je...jen pozměněné zákonem.

A že se důchodcům nežije hůř je dáno, jak jsem již jednou zdůraznil, zákonem z období vlády ČSSD, na tom ODS nic nezměnila. A že opozice shodila ten návrh reformy - zaprvé ho nemohu posoudit, nestudoval jsem ho, to se přiznám. A zadruhé - Tahle vláda měla přece v Parlamentu většinu, ne? Tolik úsilí ji to stálo...
22. 04. 2009 | 11:10

neo napsal(a):

kristusek: většinu???? jakou? 100 hlasů je většina?
22. 04. 2009 | 11:20

Železnohorský napsal(a):

Kdyby platilo "ODS se podařilo naplnit velkou část programu", jak trvdí Neo, pak by na tom tahle strana postavila předvolební kampaň. No řekněte, nevypadala by pěkně hesla typu: Tohle jsem slíbili, taková je skutečnost? (Tedy ten otazník ukončuje větu, nepatří k heslu.) Bylo by to fér a byl by to "nový přístup". Obávám se však, že ODS zvolí osvědčené: ČSSD je zlá, nevolte ji.

Nejhorší ale je takové to: "My bysme splnili, drahý voliči, jenže koalice, to víte..." Čiliž: "Pančelko, úkol jsem napsat chtěl, opravdu chtěl, ale došel mi inkoust."
22. 04. 2009 | 11:30

jarpor napsal(a):

No, blog pana Kožušníka, jak chtěl dostat kolo - beru jako odlehčení a legraci - nic moc,
reakce pana Havla - trapnost ( Marvan ve Škole života : Opakovaný vtip přestává být vtipem... ), kam až kandidát na europoslance a proferor klesne ?

Lena 21.04.2009 12:56:41 trefa do desítky... zdravím a souhlasím i s dalšími Vašimi reakcemi.

Co dodat - K trapnému blogu nic.
Grossovo zbohatnutí, Zgarbovy pozemky, Rathovo hrazení poplatků, shdky rozpočtu v období ekonomického růstu a personální politika Paroubkovic rodiny - jak příznačné(!) že, Vážený autore. Nebudu vyjmenovávat dále pro vyváženost posledního odstavce...

Se divím... máte to fakt zapotřebí ?
Asi jo. Jakoby někdo řekl - Pepku, vyskoč ! A Pepek (profesorskej) vyskočí...
Nebo to tak skutečně "vidí" a věří tomu. To shledávám ještě horším...

Hezký den
22. 04. 2009 | 12:16

kristusek napsal(a):

Ale neo, jakých 100 hlasů? Postupem času se "správnou motivací" vyšplhali až na 104!
Nebo snad máte pocit, že duo Melčák-Pohanka, následně Snítilý a na závěr Wolf byli skutečně jen "konstruktivní" poslanci, jak je hezky označil pan bývalý premiér?

Nevím, jakou vůči nim použili motivaci, ale u poslance Wolfa už samotná skutečnost, že za něj lobboval Dalík, aby se nevysílala reportáž, že se to vládě moc nehodí, vcelku svědčí o tom, v čem ta motivace spočívala.
Zcela pomíjím skutečnost, že přinejmenším Topolánek s Dalíkem VĚDĚLI, že je ten chlap podvodník a měli to správně oznámit na policii. no ale to bych po těchto pánech chtít nemohl. Když jde o vládu, musí jít stranou leccos, nejen nezávislost justice...
22. 04. 2009 | 12:24

kristusek napsal(a):

jarpor - "Grossovo zbohatnutí, Zgarbovy pozemky, Rathovo hrazení poplatků, shdky rozpočtu v období ekonomického růstu a personální politika Paroubkovic rodiny" - nelze nesouhlasit. Ale buďme upřímní - ještě jsme neměli ministra, který by své vlastní firmě dohodil státní zakázky za skoro devět miliard, a to za pouhý rok a půl působení ve funkci, to musíte uznat:-)
Tím nechci "bít černochy", to je jen tak na okraj - všichni ti jmenovaní pánové nezvládli za život to co jistý pan ministr za dva roky:-)
22. 04. 2009 | 12:27

jarpor napsal(a):

Kristusek

Právě jste ono "bití černochů" předvedl - nehodlám v tomto typu argumentace pokračovat.
Viz můj souhlas s Lenou...

Hezký den
22. 04. 2009 | 12:45

neo napsal(a):

kristusek:

nevšiml jsem si, že by oni 4 poslanci byli členové některé z koaličních stran a to platí i pro pana Dalíka.
22. 04. 2009 | 12:52

Rumcajs napsal(a):

Dneska jsem se dočetl že :

Kdy bude v Česku dobře...?

...když vdova po Čunkovi přijde za Topolánkem do basy, aby se zeptala kdo zastřelil Paroubka s Bursíkem na Klausově pohřbu.
22. 04. 2009 | 13:04

Suchec napsal(a):

Rumcajs:
A nestačila by 1kt do správného místa? Bylo by to jedním vrzem, ne? LoL
22. 04. 2009 | 13:37

kristusek napsal(a):

neo - nebyli, ale jako by byli, že?:-)
Nebudeme slovíčkařit, jestliže někdo hlasuje podle příkazu, pak je ještě lepší než vlastní "neposlušný" poslanec

jarpor - proto jsem tam psal, že je to jen na okraj. Ach jo... těžko vysvětlovat...
22. 04. 2009 | 13:39

neo napsal(a):

kristusek:

něco jako Zelené zubkjakubky ,švíplové tlustí hovorkové??

každý poslanec má ústavní právo hlasovat za sebe a ne podle pánů předsedů...takže asi tak
22. 04. 2009 | 14:41

tata napsal(a):

pane JARPOR

reaguji na vas jako první,ve svém přispěvku
22.04.2009 12:16:13 něco pišete o aferach,kristusek vam jen potvrdil že s vami souhlasí jen vas upozorní na srovnatelny a ouha už je to ,,bití černochu,,ano jedno je jasné to bysme si mohli předhazovat do rana,proč teda se strany pravice to vždy uvadíte,vtomto si obě strany nemají co vyčitat vždy sem to krityzoval a odsuzoval jako i poslední konaní Ratha .ale kde je většinou rozdíl,pravicove hodnocení černych vajec,tady s toho vašeho spektra už tak kategoricke odsouzení těchto činu není.

TO SAMÉ bylo kolem konstruktivních poslancu,konkretně s vami sem měl několikrat na toto tema debatu,jak je hrozné že za svuj nazor je chtěj vyloučit a proto vlastně předběhli,oha najednou ODS MA ZRADCE,už ne konstruktivní poslance a musejí z kola ven a vidíte ja tvrdím co předtím souhlas poslanec za ODS BY NIKDY neměl hlasovat o duvěře vladě proti své straně.

pane StandaT

ja vubec nechci po společnosti co se neda akceptovat. JEN chci vyvaženost.JA nesem ani fanatik proti ODS.Naprosto uznavám,že tato strana legitimně nabízí pro lidi spavicovym myšlením co chtějí a jak vnímají ale vy se ,,ne osobně,,

snažite vnutit vaše vnímaní světa nam,a tvrdit jak jedině pravicové vidění je spravné,to je přiklad Neo-KRISTUSEK,KDY VAŠE ARGUMENTY jsou to A ALE O b se mlčí.

VY konečně mate pravdu že bez udaní duvodu by to bylo jednoduší to je to A ale to B bylo by to zneužitelné tudíž porušena rovnovaha,nevím o co se pokoušíte se štechem ,falbrem ty mě nikdy nezajímali,co by měli za nas bojovat, my mame své odbory a rozumné a až na čast,,bl...,je každemu jasné že tady se neda moc dělat,tudíž se ve velkém propouští jen ty dele pracujicí dostanou o měsíc delší odstupné,odalila se vyplata odměn za lonsky rok kdy podnik měl mimořadné vysledky,a plat klesne o 20 procent respektive premie.TADY jde o věci s kterými se toho moc nenadělá,a rozumní lidé to musejí akceptovat.

pane RUMCAJS

TADY nejde o švarcsystem o co byl spor,otom se ani bavit nemohu to není ma parketa,ale otom že se neda hazet do pytle ani jedna strana,na každe straně jsou černa vejce ne jen na naší straně lajdaci,ale i na vaší straně darebaci.Proto není možno souhlasit stím co navrhuje Nečas,NENÍ MYSLITELNÉ RANO PŘIJÍT DO PRACE a dozvědět se už praci nemate,to bysme se vraceli o mnoho let po spatku,chapu že to podnikateli ušetřilo hodně starostí,ale dělnici by se stali naprosto nechranění,to je určita a ne malá rizika podnikaní by jste přesunul na bedra těm co stoho nemají profit.UVEDU PŘIKLAD,dostanete zakazku najmete třeba 100 lidí a postupně jak zakazka je plněná by ste děně propouštěl.ale ten dělník potřebuje nakou jistotu,když by měl smlouvu tak tu by dělal 3 měsice tu pul roku chapu že by to provas bylo pohodlné ale toto né.tady přesně dokazujete jak si představujete rovnovahu
22. 04. 2009 | 14:44

jarpor napsal(a):

tata

I Vás si dovolím odkázat na můj souhlas s reakcí Leny, stran politiků jako celku.
Při vší úctě k Vaší reakci se skutečně nehodlám pitvat v tom, kdo je lepší a kdo je horší... tam i tam jsou takoví, o které bych si ani kolo neopřel a takoví, se kterými bych neměl problém debatovat o všem...

Soudím, že podobné závěry, jaké předvedl pan profesor v onom posledním odstavci nic neřeší a jsou jen "pliváním" na protistranu, když v té vlastní jsou taktéž takoví. Na to jsem zareagoval k autorovi, kristusek, dle mého, v tomto "srovnávání" pokračoval .... Tečka.

Omlouvám se, ale na naši debatu o "konstruktivních" poslancích se přesně již nepamatuji. Ale platí o nich to samé jako o ostatních politicích...

Hezký den
22. 04. 2009 | 15:11

tata napsal(a):

pane jarpor

Ale ta reakce byla pravě v tom duchu,že považuju v těch lotrovinach oba naprosto stejně,a take nehodlam soudit jestli je někdo malinko lepší muj nazor je že si nemaj co vyčítat.jestli vaš nazor je totožny tak zde mame stejny nazor.

pan HAVEL je politik a bohužel obě strany poukazují na ty chyby toho druhého,a jsou mezi nimi opravdový adepti toho co ja neuznavam ale v současné době si opravdu nemaj co vyčítat,ten negatismus trčí s obou

Co se tyče ,,konstruktivních,,tady jsou jasně osoby,tady s vaším šalamounskym podaním nesouhlasím,tady se jasně prezentovali a ne s jejich nazorama že bych polemizoval ale jako takovym vystoupením a co stoho vzniklo.podle mě v zasadním což je duvěra nebo neduvěra vladě jestli ten poslanec de proti svemu mančaftu a to mu neupíram,zakonitě by měl nasledovat krok vzdat se mandatu.PAK je to naprosto legitimní krok,protože utře hlasy že to je nakej podvod at je to kdokoliv,protože volby u nas nejsou o menech ale o přislušnosti k naké straně většina lidí volí stranu a pak se ten poslanec zproněvěřuje vuli volitelu,a potvrdilo se to plně vyvojem naší pol sceny,toto vše co probíha ma kořeny v tomto.
22. 04. 2009 | 15:48

zdesta napsal(a):

Lena:Paušalizovat negativní zkušenosti (zaměstnanci)na celou společnost není objektivní.Znám také 3 případy kdy se šéfové chovají k zaměstnancům jako kolonel v cizinecké legii,nebo jako plantážník.Přesto si nemyslím,že Vy nebo Rumcajs patříte mezi tyto typy.Je ale nutné aby zaměstnanec byl nějakým způsobem chráněn před libovůlí těchto typů.Představa že majitelé firem a různí šéfové jsou příkladem všeho dobra je naprostá pitomost.Lidi jsou jen lidi a prachy (zisk) dokáží ledacos.Zrovna tak vyčuranost,lenost kohokoliv.Jsou slušní podnikatelé a také pracovití a zodpovědní zaměstnanci.Domnívám se že za 3 měsíce lze odhadnout s kým mám tu čest.V civilizované společnosti ve styku s ostatními je běžnou záležitostí zdůvodňovat své počínání a jsme také na to dotazováni.Na úřadě,u lékaře,u právníka i u zaměstnavatele.(kvalifikace,plat,pracovní doba,-zaměstnavatel) Pak udání důvodu propuštění je znakem civilizovaného chování.Pokud to není rozmar, pak lze tuto sklutečnost zdůvodnit.Falešné marodění.Takové navyšování bodů není k zahození a rizika minimální.(nic mu není-nic neriskuji)Žádná 30 korunová spoluúčast na tom nic nezmění.Při dnešní diagnostické technické vyspělosti není problém dotyčnému dokázat že simuluje.Je to otázka pojišťoven ty to platí.(odborná kontrola)Při zjištění podvodu by dotyčný nepřišel jen o mzdu, ale musel by hradit náklady na zbytečnou lečbu. Závěrem by dodal,že demokracie je volná soutěž pol.stran,myšlenek,fil.směrů,ekon.modelů e.t.c.Pokud někdo chce jeden model, jednu filosofii a jeden politický směr,pak neměl chodit na náměstí a měl zůstat u diktatury.To že se někdo chová a myslí mimo mé představy,není předmětem kritiky.Má na to právo,je svobodný občan ve svobodné společnosti.Spousta jedinců není schopna respektovat základní principy západoevropské kultury a civilizace.Bohužel se v současné naší společnosti tento aspekt moc nerespektuje.Přeji příjemný den.
22. 04. 2009 | 18:29

arlon napsal(a):

Soudruh Havel je pilný ploditel článků ve stylu jeho přítele Paroubka. Ovšem kde i Paroubek leccos dokáže třeba jen silácky zamaskovat a zakamuflovat, tak tady soudruh Havel dojíždí na svou duševní ubohost a komunistické buranství.
A vrchol všeho je, že název článku se honosí krásným českým literárním spojením - "chtěl ukrást". Pointa jako v románu od Jaroslava Haška. až na to že tady nejde o lidový humor. Již z fotografie soudruha Havla je jasné, že takové lišáctví s jykým psal Hašek se od docenta nedočkáme - zbytek textu nijak nezklamal. Takové slovní břídilství se dalo číst v komunistických novinách za Novotného i za Husáka, nebyl v tom žádný rozdíl a soudruhům místo znalostí problematiky reálného světa a zahraničních vztahů a problémů maximálně čouhala sláma z bot. U soudruha Havla ta sláma čouhá podnes a ani mu nepřijde, že psát o krádeži již v nadpise je etický nonsens. To se ovšem na VUMLu ani v Moskvě nemohl dozvědět, pohříchu ani nyní, kdy mu šéfuje bývalý náměstek z RaJ Praha 1.
Soudruhu Havle, dejte si místo psaní takových textů raději guláš se šesti /nebo raději s osmi/ a odpočívejte v pokoji. Posloužíte tak svému zažívání a čtenářům ušetříte zvýšení adrenalinu a počet nervových kolapsů.
22. 04. 2009 | 18:44

RUMCAJS napsal(a):

tata (zdesta):

Psal jste o potřebě srovnat postavení zaměstnavatel-zaměstnanec.Potřeba ho chránit před Zloobrem.
Proto jsem psal o švarcsystému.
Pokud chcete rovinu,pak tedy stejné podmínky, jaké dáváte Vy svým "zaměstnancům".
Dáváte řemeslníkovy odstupné ?
Proplácíte mu dovolenou,svátky,přesčasy ?
Platíte mu školení ?
Vybavujete ho ochrannými pomůcky?
V případě úrazu, dáte mu odškodné ?
Když se mu u Vás něco ztratí, uhradíte mu to ?
Zajistíte mu další práci ? V případě že Vám odevzdá nekvalitní práci a způsobí škodu, spokojíte se s náhradou čtyřnásobku jeho platu ?

...................

Nic z toho mu nedáte a přesto on žije a leckdy lépe, jak ten zaměstnanec.

Pánové,jak je to možný ?????
22. 04. 2009 | 19:32

Ikena napsal(a):

Tata,
obdivuji Vasi trpelivost, ale Vas vysledek bude vzdy stejny, nepochopeni a vytacky.
Musim se smat, kdyz ctu prispevek o zlotrilych socanech, ale jakmile jim pripomenete jejich politiky, tak zacinaji klickovat a vymlouvat se. Podstatou je plivnout, kopnout a uteci.
Mohu Vas ujistit, ze ze svych dani zivim jednoho statniho urednika s hezkym prijmem. Nejen ja, ale hodne mladych kolem mne nema rado ty, co neplati dane nebo je vselijak fixluji. A zvlaste pak nepoctive remeslniky vseho druhu, kteri znaji jen dobre slovo zaloha a nedodrzet terminy.
Kdyby vsichni zamestatnanci presli na "svarcsystem" tak koncime hodne daleko na balkane.
22. 04. 2009 | 20:26

tata napsal(a):

pane Rumcajs

myslim že na co se ptate je nesrovnatelné,a vy to dobře víte,tyto argumenty jsou mimo,on napřiklad řemeslnik neděla za 60 korun na hodinu,něco otom vím rok sem se tak živil,nechci říct že to ma jednoduší to rozhodně né ale srovnavate nesrovnatelné,toto co poslední dobou použivate za argumenty jsou mimo.a už vubec mimo o čem byla debata.

JA také netvrdil,a netvrdím že to ma soukromník lehke,rozhodně se musí starat více jak dělnik to taky nezapíram,rozhodně se to neda ale srovnavat,určitě je to vhodné pro male firmi a podobně,kde se třeba sdruží 2 a vice dohromady ale učetnictví si vede každy sam,napomucky školení a podobne si odepiše z daní,nevím jak je to za současné době a už sem se otom z kamaradama nebavil ale ani jeden by do fabriky nešel,všechno ma svoje určitě nemuže řict že mu padla po 8 hodinach mnohdy musí v sobotu a v neděli.Jenže tyto vztahy se nedaj srovnavat,a stejně by se tím nedala řešit velka vyroba

tentokrat jste použil unfer argument,a také ste otočil jako chranit před zlobrem,nic takového nebylo myšleno ani napsano ale ve společnosti je určity standart a vyslověně propustit na hodinu bez udaní duvodu je vracet se dozadu,je mi jasné že každy podnikatel je na vaší straně jako každy dělník stím nemuže souhlasit,a ani toto není standart ve světě
22. 04. 2009 | 20:37

Lena napsal(a):

Ikeno,

a ti řemeslníci, kteří jsou zaměstnanci jako dodržují termíny? Pročpak by to dělali, když jejich šéfem jsou zase jen zlotřilí řemeslníci-podnikatelé, kteří podle vás jen berou zálohy a fixlují daně. Tak se mi zdá, že v tom svém vyjádření máte nějakou logickou chybu. Nebo že by řemeslník-podnikatel tím, že zaměstná lidi tak nějak zmoudřel, zeslušněl, přestal brát zálohy a začal dodržovat termíny?
22. 04. 2009 | 20:45

Lena napsal(a):

tato,

Vy ještě zde?
Myslím, že většina lidí je svým založením buď soukromník, anebo zaměstnanec. Je to stejný rozdíl jako když někdo rád řídí auto a druhý nemá řidičák. Pokud si neřidič sedne za volant, pak je to neštěstí pro něho i pro okolí. A řidič na sedadle spolujezdce je taky po chvíli pěkně frustrovaný a kolikrát má s řidičem konflikty ohledně jeho zcela jistě blbé jízdy. Práci v pozici, která je jim bližší, ale mají oba odvádět dobře. Já jsem byla asi 17 let zaměstnaná a asi 13 let mám živnostenský list. Částečně se mi ty doby překrývaly a dělala jsem oboje naráz. Takže můžu srovnávat velice dobře. A můžu říct, že pokud to aspoň trošku půjde, zůstanu živnostník. Jenže ne kvůli penězům, neboť mám dokonce méně peněz při vyšších nákladech, které musím vynaložit jako OSVČ, než někteří zaměstnanci mých zákazníků. Je to prostě o tom, že mi vyhovuje organizovat si čas podle svého a nemuset mít nadřízeného, který by mi třeba šel pěkně na nervy.
22. 04. 2009 | 20:59

tata napsal(a):

paní LENA

Naprosty souhlas,ja sem pravy opak vyzkoušel sem si to,měl sem se lip jak zaměstnanec,ale ty věci co to obnaší nejsou pro mě,ano ja sem typ zaměstnanec,ne pro pohodlnost protože přece jenom většinou to byt zaměstnanec je pohodlnější,beztarostnější.samozřejmě jsou i vyjímky ,ja prostě nejsem na papiry a organizovaní nebylo mi to dano.
Každy by měl zhodnotit,na co ma a oboje skupiny se potřebují navzajem,až na ty černa vejce na obou stranach,ale i to patří k životu,ktery je tak ruznorodý,a každy ho posuzujem jinak,a proto nam činí problem chapat tu druhou stranu.

A JE uplně normalní,že ten pohled se mění odpovědností,a postavením,jen nesmíme zklouznout že ta naše pravda je jen to pravé jak tady na obou stranach někteří produkují a ještě ktomu přidaj uražky,jinak děkují za korektní diskusi a přeji vam at vam to vydrží v současne krizi.
22. 04. 2009 | 22:03

Ikena napsal(a):

Leno,
vite vedl jsem s Vami nekolik debat a nikdy jsem s Vami nesouhlasil, a to ani v nejmensim a nyni si dovoluji rovnez oponovat. Tvrdim jedno, pokud jsem mel co do cineni s remeslniky {majitele nebo jejich zamestnanci], tak z 80% vse skoncilo trapasem. Ocividne chyby dokazali sefove-majitele firem okecavat a okecavat stale do kola. Ale prachy ty chtej hned, zacnu jim davat bankovky s utrzenymi rohy.

Vite, vse prameni z minulosti, kdo mel na devitiletce ctyrky, tak sel na remeslo. A podle toho to tak vypada a mohu Vas ujistit, ze i developeri placou, ale ti se brani tzv. zadrznym poslednich splatek.
Vite, jsem rad, ze prisla krize a ti nepoctivy padnou, bohuzel mozna na to doplati poctivi zamestananci, ale ti urcite najdou prilozitost u slusnych podnikatelu.
22. 04. 2009 | 22:46

Lena napsal(a):

Ikeno,

a já Vám například zase můžu uvést řadu naprosto nesolidních zákazníků. Včetně adres, kam se můžete jít podívat na nikdy nezaplacené zboží. Víte co někteří vychcánkové dělají? Například prolejí masivparkety vodou a pak je reklamují, nechají zrenovovat a pak nedoplatí. Nebo při předání začnou s tím, že pracují na finančním úřadě a začnou vydírat ohledně ceny.

A co se týče zádržného, tak to je pěkná lumpárna. Některé firmy vydávají zádržné až po letech daleko za dobou, kdy se statisticky vyskytují oprávněné reklamace. A často si musíte o zádržné sám žádat, jinak nic nedostanete, a žádost doplnit doklady, které oni mají ve své evidenci. Specialista na nevracení zádržného je Unistav Brno. Pokud po Unistavu chcete zádržné dřív nebo platbu faktury dříve než za dva měsíce (kterou mám mimochodem předtím párkrát místo proplacení vrátili pro předělání nějakého nesmyslu a dva měsíce si počítají až od nového dodání faktury - tedy třeba až po dalších dvou měsících), pak si navrch účtují úroky z "předčasné platby". Každá práce může mít nějakou vadu, některá se projeví do měsíce, jiná do týdne, některá po půl roce - to je obvyklé známo - ale zádržné se zpravidla vrací mnohem později, ač pro to není důvod.

Co umí někteří řemeslníci, mi nemusíte říkat. Opravuju už druhý barák. Moje pozice je navíc horší v tom, že nejsem chlap. Někteří na mě koušejí kde co. Tak prostě zkusí jednou podraz a jedou jak fretky. Nemažu se s nimi a Vám doporučuji totéž.

Požadavky některých zákazníků jsou naprosto nesmyslné a nedají se realizovat. Příkladem může být snaha udělat z tmavého piána světlé: blondýna si prostě nedala vysvětlit, že namořené dřevo se prostě zesvětlit nedá jinak, než přebarvit nátěrem. Prej ne, prej to určitě nějak jde. Jiná blbá ženská se zase pohoršovala nad tím, že dřevo nevypadá jako laminát a další nutila podlaháře, aby rovné dřevěné listy ohýbali do kulata. Všichni tito samozřejmě reklamovali a na vysvětlování majitele, podle Vás zlotřilého podnikatele, nereagovali, neb jim to jejich IQ prostě a jednoduše svým limitem nedovolovalo.

S penězi to řeším tak, že dám malou zálohu nebo žádnou, a pak si kontroluju práci po malých časových úsecích a vyplácím na místě předem dohodnuté částky.

Víte ale, co mě ve Vašem vyjádření zaráží? To, že z něho vyplývá, že všichni jsou lumpové. Kdo tedy, podle Vás, pracuje dobře?
22. 04. 2009 | 23:14

Ikena napsal(a):

Lena,
napsal jsem 80%, takze zbyvajici cast je vyborna a mohu doporucit. Rovnez ocenuji, kdyz obchodni partner vysvetli sve moznosti.
Jakmile zacne firma s tim, ze nic neni problem, vse zajisti, vse doda, tak rychle pryc. Protoze po zakazce zacne ohybat zakaznika a prizpusobovat dilo svym moznostem.
Pokud jsou problematicti zakaznici, vysvetlit a zdvorile odmitnout, firma se tak vyhne potizistum a reklamacim.

Bohuzel, honba za co nejrychlejsim zbohatnutim, vsemi zpusoby, za absence pravniho statu, zapricinuje prohlubovani jiz tak zdevastovane moralky.
Cesta z teto situace nastane po delsim case, nez jsme si sami pripousteli, ale mozna, ze vubec nenastane a bude to jeste horsi a skonci to v pekle, tedy zase nejaka forma totality..
22. 04. 2009 | 23:38

Lena napsal(a):

No, Ikeno, jednou mi jeden docent z VŠ řekl, že měli na baráku 20 firem a ani jedna nestála za nic a ani my nestojíme za nic. Přitom měl naprosto nestandatně nízkou cenu a práci odvedenou dobře. Seděl hodinu v prodejně a odpočítával, co nezaplatí - což byla 1 lamela laminátu z balíku a nějaká další blbost. Vyšlo mu to na 263 Kč a opravdu si je nechal:-).

Podlaháři-zaměstnanci k nim předtím odmítli jezdit, tak tam jezdil pokládat podlahu šéf. I přes svou usměvavou holubiččí povahu a vždy velmi slušné a profesionální chování k zákazníkům manželce tohoto pána po několika dnech řekl, že je kráva. Ale práci dodělal.

Po třech letech se dáma ozvala, jak s námi byli velmi
spokojeni a chtěli by další podlahu. Nikdo k nim nejel, což jsem jí sdělila jako pravděpodobný fakt už do telefonu. Když byli tak spokojeni, tak mohla aspoň doplatit těch 263 Kč, ne?
22. 04. 2009 | 23:49

Pavla napsal(a):

Dobrý večer, Leno,
dostala jste můj mail?
Dík za odpověď. P.
23. 04. 2009 | 00:49

Lena napsal(a):

Pavlo,
včera v noci jsem si ho přečetla a už jsem na něj něměla buňky. Trošku si ho upravím, něco smáznu a rozdám kontakt mým zákazníkům. Každopádně napíšu Vám asi o víkendu, teď musím do pondělí dodělat DPH asi 15 zákazníkům a nestíhám to.
Informací bylo hodně, díky. No a co říkáte, že bychom si založili webstránku a tam si spolu s jinými odsud zapsali informace, co kdo dělá? Můžeme si tak vypomáhat v době krize. Dělám to tak s mými zákazníky, dohazuju jednoho druhýmu.
23. 04. 2009 | 09:57

Pavla napsal(a):

Leno, dík. Napsala jsem mail Vám osobně, tak je jasné, že to nejde poslat takto dál. S tou webstránkou by to šlo, pokud ostatní zde přítomní budou k tomu ochotní.
23. 04. 2009 | 10:09

Zklamaný manžel Vasja napsal(a):

Zklamaný občan ČR.
Nehodíme si spolu mašli?
23. 04. 2009 | 12:14

Honza999 napsal(a):

Lena

Teda.. že se někdo dokáže tři roky užírat pro 263,- Kč, to je tedy síla...

Co se ale dá čekat od dvojnásobné absolventky bolševického pionýrského tábora v SSSR...
23. 04. 2009 | 14:07

neo napsal(a):

Honza999:

že si někdo nechá pro 30 kaček koleno vrtat, to tě nějak nebere co?

mega kampaň, politické šarvátky, porušování zákona, naštvaní důchodci, dojíždění do lékáren, stěžování si na diskusích....

jooo, 30 kaček je 30 kaček.
23. 04. 2009 | 16:08

tata napsal(a):

Honza 999

Malokdy mě něco vytočí ale todle bylo tak nizké,co stímto chcete dokazat,nesouhlasit mate pravo,ale todle bylo za hranicí.
23. 04. 2009 | 16:11

senia napsal(a):

reakce: - na neo
Zbytečné lamentace :o))
Slepenec téhle, (tedy vlastně bývalé vlády) už dopředu nemohl seriózně splnit takřka nic. Vláda vznikala v porodních bolestech a bylo jasné, že jen na základě obrovských kompromisů, které všechny předvolební sliby degradují do kličkování a oblbování voličů. Touha vládnout bez reálné možnosti splnit to co je v programu se vždy vymstí. Ani jedna z těch tří stran svým slibům nedostála a ani nemohla to věděli dopředu. Doufám že to prokáží volby.
24. 04. 2009 | 08:37

Honza999 napsal(a):

tata

Co na tom bylo nízkého??

Mně naopak připadá nízké, když někdo pocházející z bolševické rodiny, který za vše, co dnes má a za vše, co dnes znamená vděčí jen a jen bolševikům, jim teď ze všech sil kálí na hlavu. Pravda, PŘÍMÁ souvislost přesně s právě probíhajícím tématem zde není. Ale nářek nad (3 roky starou!!! 3 roky to není schopna strávit a hodit to za hlavu..) "ztrátou" 263,- Kč (při objemech prací za desítky tisíc) přesně vystihuje povahu naříkajícího a a jeho angažovanost za minulého režimu (do pionýrských tíborů v bývalém SSSR se jen tak někdo nadostal) tuto povahu jen dokresluje.

Tato osoba, nebýt listopadu 1989, by nás dnes tyranizovala z pozice nějakého tajemníka KSČ, nejspíše tak na úrovni městské či okresní (na víc by naměla...).

Ona a jí podobní tvoří to podhoubí, ze kterého vyrůstá ten dnešní marast, ve kterém se nacházíme.
24. 04. 2009 | 14:31

Honza999 napsal(a):

neo

Já jsem za posledních cca 7 let u lékaře nebyl, takže MNĚ OSOBNĚ těch 30 kaček nijak netankuje..

Jenže se na to dokáži podívat i očima těch druhých. Ono to totiž NENÍ jen 30 kaček. Ono je to NĚKOLIKRÁT 30 kaček.

1x obvoďák, 1-3x odborné vyšetření, 1-3x lékárna plus doplatky za léky - to stojí jen PRVNÍ návštěva nemocného. Plus jedna až tři kontroly s vyšetřením v průběhu nemoci..

Keccy o 30 kačkách jsou jen laciné propagandistické žvásty a kecy o limitech (do kterých se započítává jen zlomek zaplaceného) jakbysmet.
24. 04. 2009 | 14:40

neo napsal(a):

Honza999: netankuje Vás 30 kaček, ale 263 kč vyčítáte?? fíííha.
24. 04. 2009 | 15:42

Honza999 napsal(a):

neo

Srovnáváte nesrovnatelné...

Stejně, jako mne netankuje 30 kaček, očekávám, že jiného nebude tankovat nějakých 263 kaček.

Navíc...
I když oněch 263 kaček ve své absolutní výši vypadá jako několikanásobek třicetikačky, ve své relativní výši jde naopak o zlomeček té třicetikačky.

1) jak již bylo ukázáno, chřipka jednoho děcka v podstatě vyjde na sumu srovnatelnou
2) roční obrat podlahářské firmy několikanásobně převyšuje roční obrat běžné (nehovořím o průměru, ale o mediánu) rodiny
3) podnikatel musí počítat i s občasnou ztrátou a mezi námi... Co když odmítnutí zákazníka ty peníze zaplatit bylo opodstatněné?

Pokud se nepletu, tak podle samotného výroku dotyčné osoby zákazník udělal jen to, že překontroloval vyúčtované částky, poukázal na vady či chyby a ty odmítl zaplatit. Čili standardní chování zákazníka, který za své poctivé peníze žádá i poctivou službu.

Poctivý podnikatel oprávněnou námitku uzná (a mezi námi, nad neoprávněnou, není-li "finančně ruinující", mávne rukou. V cenách služeb je stejně vždy nějaké to procento rizika započteno), nepoctivý, který chtěl zákazníka "natáhnout", pak z toho většinou dělá aférku, protože se cítí "ponížen" tím, že se někdo ukázal více chytřejší, než jak je on vyčůraný. A nese to své stigma ponížení životem jako břemeno, kterého se nedokáže zbavit ani za 3 roky..
24. 04. 2009 | 16:31

tata napsal(a):

pane Honza999

Použivate stejné argumenty co zde nekomu vyčítate,ja tu paní neznam vy asi osobně a je vidět že se přesto nemužete přenést,jestli někdo pochazí třeba s tramtarie je jedno,jen na jeho chovaní zaleží,trpět za své rodiče to tady někdo propagoval nevíte kdo?JA sem taky žil dřive mam levicové nazory,a nejsem nic nikomu dlužen,pracoval sem poctivě dřive jako dnes,mam to štěstí že mě minulí režim neubližil ani nikomu v mem okolí,nemohu sdílet že bylo vše špatné ale utopistické se hodí,myšlenka že sme si naprosto rovni je neproveditelná,a dukaz prosperity socialistickych statu mě vylečil z raneho oblouznění,že je to uskutečnitelné,navic ma to na sobě i velkou skvrnu,jak navic tuto utopistickou ideu zneužili a v jejím meně pachali neodpustitelné zločiny.

Co vam davá pravo ji osočovat ma snad něco společného stimto,za co ma byt vděčna,?to je natom nizké,jestli to nechapete je mi lito,ale mě osobně vaše reakce řekla jedno,byl to naprosto přispěvek mimo ramec slušnosti,.

Jinak popis ztraty 263 korun sem ja chapal čeho sou nekteří zakaznici schopni,na dokreslení a ne nařek.
24. 04. 2009 | 20:39

Honza999 napsal(a):

tata

To není, že by někdo trpěl či natrpěl za své rodiče.. To je, že je někdo chameleon.

Jak říkám, nebýt listopadu 1989, nejspíš by Vám dělala bolševickou kádrovačku (nebo někomu jinému, to už je jedno).

Víte, já jsem s podobným typem, co se ze všech sil snažil dostat do pionýrského tábora v SSSR chodil do třídy. Tak vím, co je to za svoloč. Po "politické stránce" se jej bál i ředitel školy - a ač jej tam celý učitelský sbor a dobře (politicky) postavení rodiče (jeden z nich byl nejvyšším funkcionářem městského výboru ČSM na Praze 1) tlačili ze všech sil, nedostal se tam... Možná jej budete znát z televize, stal se pak "válečným" dopisovatelem ČST ve Vietnamu v době neshod s Čínou, takže to byl super kovaný bolševický hajzlík, dokonce o tom v r. 1981 napsal knihu (politickou, jak jinak, spisovatel by z něj nebyl).

A teď si položte otázku, z jakých poměrů a z jakého "podhoubí" asi vyrůstal ten, kdo byl na pionýrském táboře v SSSR DVAKRÁT???

Na rohu ulice vrah o morálce káže.. To je právě o takovýchto lidech.
25. 04. 2009 | 02:04

Honza999 napsal(a):

tata

PS: ten můj spolužák se podepsal na kádrových posudcích několika mých dalších spolužáků, že se pak nedostali na střední školy - opravdu, on zasahoval učitelům do hodnocení a několika klukům, co mu pocákali pionýrskou košili (jinak oblečen nebyl k vidění) vodou a dalším co mu rozbili držku, do hodnocení dostal, že se jejich další studium na středních školách nedoporučuje..

Kolik potom toho musela nabonzovat dvojnásobna absolventka pionýrského tábora v SSSR??
25. 04. 2009 | 02:12

tata napsal(a):

pane HONZA999

Darebaci jsou za každeho režimu,jen tim že vy znate tendle přiklad,neznamena že u druheho to bylo totožné,ale tato debata ztrací na smyslu,kdybyste napsal tato paní provedla to ,to.

Mam tři děti a všechny maj pravicové nazory,přitom ja měl vždy levicový,jako ditě vas politika nebere,pak mate idealy a ty bud ztratíte jako já,nebo jim věříte
,nebo je rozvinete ve svuj prospěch za cenu cesty přes mrtvoli.

MĚ vždy zajima co ten člověk dělá ,jak se chová,vaše kadrovaní se mi zcela hnusí a je jedno jestli je zprava nebo zleva,tim sem vyčerpal na toto téma chut
jakoliv pokračovat
25. 04. 2009 | 10:23

Honza999 napsal(a):

tata

Víte, to právě souvisí s tím Vašim prohlášením

"MĚ vždy zajima co ten člověk dělá ,jak se chová"

Nechci se Vás nijak dotknout..

Buď zde na blozích čtete jen občas něco, nebo už Vám paměť tak neslouží.

Od dotyčné osoby jsem tady toho četl spousty a paměť mi ještě zatím jakžtakž slouží. Takže když se dočtu nějaký její výplod, ihned se mi vybaví některé její další příspěvky a posuzuji je v komplexních souvislostech.
Ono to sice izolovaně vypadá "neškodně", ale jak jistě sám víte, nic není jen "černé, bílé, nebo šedivé". Takže dva výroky, zdánlivě "šedivé", se při vyhodnocení v souvislosti s výrokem třetím, zdánlivě "bílým", ukáží jako dokonale "černé".

Zeptáte-li se kteréhokoli psychologa, potvrdí Vám, že základní charakterové vlastnosti člověka se vytvářejí již ve velmi útlém věku.

Pincipiálně, jeli někdo povahou podrazák, je podrazákem již v první třídě.. A zůstane podrazákem po celý život.. Jen to podle okolních podmínek na něm je vidět více nebo méně.
Je-li někdo podrazák a zbabělec, měl za totáče ideální podmínky, protože bolševici podobné typy aktivně využívali pro své cíle (a také je patřičně - třebas pobytem na pionýrských táborech v SSSR odměňovali). Dnes, když je riziko, že podražený celkem s vysokou pravděpodobností beztrestnosti vezme spravedlnost do svých rukou, tváří se podrazák-zbabělec jako poctivec, protože by celkem snadno mohl dojít újmy.

Takže by Vás nemělo zajímat jen to, co někdo dělá a jak se chová, ale i to, PROČ to dělá a PROČ se tak chová. V tom se odráží skutečný charakter.
25. 04. 2009 | 12:45

uyrtyrt napsal(a):

http://www.xxxrated-picture... 出会い系
http://www.alwaysoral.com/ 出会い系
http://www.cansurv.com/ 無料出会い系サイト
http://www.videolivemail.com/ メル友
http://www.deai-sugi.net/ 出会い
http://www.deai-navi.mobi/ 出会い
http://www.meeting-avenues.... 出会い系
http://www.1-888-vehicle.com/ 出会い系
http://www.cyber-java.com/ 出会い
http://www.kvonkvyn.com/ メル友
http://www.redrocketcomp.com/ 出会い系サイト
http://seo-mobi.net/ikemen/ イケメン
http://www.deaicafe.net/ 出会い
http://www.love-b.com/ セフレ
http://www.mailcollector.net/ メル友
http://www.mailsell.net/ 人妻
http://www.ccc-p.com/ 無料出会い系サイト
http://www.golden-leaf.com/... キャッシング
http://www.littlediablo.net/ 出会い系サイト
http://www.sit-n-shop.com/ メル友サイト
http://www.mtdcases.com/ セフレ
http://www.louisville-realt... 人妻
http://www.heartminders.com/ 不倫
http://www.targetvehicleren... 恋人
http://www.cambridgeins.com/ セックスフレンド
http://www.happy-clover.net/ 無料出会い系サイト
http://www.get-viagra.com/ 出会い系サイト無料
http://www.mailsnow.com/ 無料出会い系サイト
http://seo-mobi.net/kyonew/ 巨乳
http://seo-mobi.net/gyaru/ ギャル
http://www.chihuahuaelpub.com/ 出会い探し
http://www.mail-c.com/ 結婚活動
http://www.hotpause.com/ メル友
http://www.ekoturizmas.info/ 出会い系
http://lovers.oops.jp/ 出会い系リンク
http://www.kartytel.info/ 出会い
http://www.brattagroup.com/ 童貞
http://www.sex-gay.net/ スタービーチ
http://www.mailclick.net/ 援助交際
http://www.love-train.com/ ギャル
http://www.mailtomo.info/ 熟女
http://www.loveblue.net/ メル友
http://seo-mobi.net/sutabig/ スタービーチ
14. 05. 2009 | 07:24

Honza Michálek napsal(a):

Je mi líto studentů na Institutu ekonomických studií FSV UK a především Vašich kolegů, kteří se poté, co si přečtou Vaše názory na trh práce, musí právem stydět!! :-(
20. 05. 2009 | 17:53

cyklistIcké kalhotky napsal(a):

kazdy ma svuj nazor, i tohle se da "povazovat" za nazor.
08. 06. 2009 | 09:16

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy