Pochybná evropská židle ODS

24. 07. 2009 | 17:55
Přečteno 7102 krát
Joan Smithová zalomila rukama v nedělním britském Independentu nad vůdcem britských konzervativců Davidem Cameronem. S kým se to jen dal v Evropském parlamentu (EP) dohromady. Zatímco v českých novinách se věnovalo více pozornosti lotyšským spojencům ODS, Joan Smithová se věnuje zejména kontroverznímu Michalu Kaminskému, který dnes překvapivě šéfuje v EP britským konzervativcům a české ODS, tedy pánům Zahradilovi, Ouzkému, Kožušníkovi a spol.

Stalo se to tak, že Michal Kaminski, který byl kandidátem ECR (Skupina Evropských konzervativců a reformistů) na místopředsedu Evropského parlamentu ani napotřetí neuspěl. Ačkoli europarlament volí jinak spolehlivě proporcionálně, namísto Kaminského zvolil manifestačně McMillana-Scotta, bývalého šéfa konzervativců v EP. Ten kandidoval „nadivoko“ bez oficiální nominace.

Následně tvrdí Smithová, že Cameronovi volal rozzuřený polský prezident Kaczynski. V tisku se spekulovalo, že hrozil odchodem své strany Právo a spravedlivost z ECR. Muselo to být zjevně vážné, protože Cameron poté čerstvého místopředsedu EP McMillana-Scotta vykopl z konzervativní strany. A přinutil vedoucího evropské delegace konzervativců T. Kirkhopa, aby Kaminského zvolili aspoň šéfem frakce ECR. Jinak prý chtěli Poláci frakci poslat ke dnu.

Podle Independentu Cameronova evropská politika vede Británii do izolace. Ačkoli jinak Cameron konzervativce v touze po volebním výsledku prý vede do středu, takže se moc neliší od labouristů, euroskepticismus zůstává výjimkou. Independent se ptá, nakolik tahle politika nadchne britské protějšky jako Sarkozyho nebo Merkelovou…

Co vadí na Kaminském? McMillan-Scott, který obratem dostal od šéfa největší frakce v EP Daula nabídku vstoupit do EPP, sžíravě připomněl, že lídr evropských konzervativců v mládí patřil k extrémní organizaci Polská národní obroda, která se vyznačovala xenofobií, rasismem a antisemitismem. To lze jistě přejít tím, že v mládí člověk dělá i věci, které ho později dost mrzí. Pro to bych měl pochopení. Independent ale poněkud zaráží, že i ve zralém věku pan Kaminski třeba obdivuje Pinocheta. To je na politika, který aspiruje o pozici evropského vyjednávače, dost špatná kvalifikace.

Konečně se ve slušné britské společnosti nenosí označování homosexuality eufemismy, kterých se opakovaně na veřejnosti dopustil pan Kaminski. Ale ani zpochybňování masakru v Jedwabne, kde Poláci v roce 1941 nahnali své židovské spoluobčany do stodoly, kterou poté zapálili, Zahradilova šéfa Kaminského zrovna příliš nectí…

Nová frakce Evropského parlamentu, jejímž členem je česká ODS, má lídra, jemuž budou zůstávat mnohé dveře zavřené. Frakce bude mít v podstatě nulový potenciál něco ovlivnit. Konzervativcům to v Británii i v Evropě podle Independentu přidělá problémy. Je to prý pořádné zakopnutí. ODS to nevadí.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Carlos V. napsal(a):

Pane Havle, blog c. 15 na jedno tema ?
24. 07. 2009 | 18:02

bara napsal(a):

A proc rozebirate nedelni Independent az v patek?
24. 07. 2009 | 18:12

baka napsal(a):

Diky, ze tu rozebirate trochu evropskou politiku. I kdyz se to mozna nekomu zda jako omilani toho sameho stale dokola, ja si o tom rad prectu. Ale priste uz by to opravdu nemuselo byt o ECR. :)
24. 07. 2009 | 18:25

Svata napsal(a):

Pane Havle, o Vaší práci v parlamentu ani slovíčko. Že Vy tam pracujete pro AHA nebo Blesk.
24. 07. 2009 | 18:32

ver napsal(a):

nechte už ODS na pokoji a zkuste se starat o své problémy , či problémy obskurní strany jíž jste členem
24. 07. 2009 | 18:35

Tupelo napsal(a):

Pane Havle, Vase postrehy z hlubin EP mi prijdou zajimave, o nespokojenosti casti britskych konzervativcu se spolcenim s nekterymi stranami jsem uz neco malo cetl. Pokud pristi volby vyhraji (jako ze nejspis ano), bude mozna na cas po problemu, ale na budouci vyvoj teto frakce EP jsem zvedav.
24. 07. 2009 | 18:58

Winpoj napsal(a):

Označování homosexuality eufemismy?

Tak nevím, jestli mi něco uniká, nebo pan Havel neví, co to je eufemismus.
24. 07. 2009 | 19:15

Zacheus napsal(a):

Mám dojem, že nedávno v Lidových novinách vyšel jakýsi příspěvek, podle něhož obvinění proti panu Kaminskému nebyla zase až tak seriozní. Jinak, pokud jde o masakr v Jedwabne, jistě tam pan docent byl osobně přítomen a ví přesně, jak to bylo...(.
24. 07. 2009 | 19:19

Skeptik napsal(a):

Pořád lepší, než dělat vlastizrádnou stafáž pro francouzské socialisty!
24. 07. 2009 | 19:31

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, soudruhu marxlen docente už víme jak přesně a v jakých intencích se snažíte nás z eu informovat. Samé iljičoviny.
Veselé krizování...
http://kremlik.blog.idnes.c...
24. 07. 2009 | 19:44

Zacheus napsal(a):

To wbgarden.Dovolím si z Vámi nabíduté stati něco pro zajímavost přímo ocitovat...

"Citujme ze směrnice moskevského ústředního výboru z roku 1943: „Členové strany a čelné organizace musejí neustále napadat, diskreditovat a znevažovat čest našich kritiků. Rozzlobí-li se obstrukčníci příliš, označte je nálepkou fašisté nebo nacisté nebo antisemité (...) Toto spojení se po dostatečně dlouhém opakování pro veřejnost stane skutečností.“

(převzato z Pat Buchanan, Smrt Západu, str. 121).

T
24. 07. 2009 | 19:53

Zacheus napsal(a):

... a ještě přídavek z téhož materiálu:
Touto moskevskou směrnicí se řídili i marxisté na Západě za studené války. Vzpomínáte na „studentské bouře“ na západních universitách v 60.letech? Marxismem zblblí západní studenti (Clintonova generace, trockisté, kteří dnes řídí EU)(....) tehdy otrocky napodobovali Maovu čínskou „kulturní revoluci“.

Usilovali o vyhlazení tradiční západní kapitalisticko-křesťansko-buržoazní kultury. Vyštvali nelevicové profesory z universit, z knihoven vyházeli nelevicovou literaturu. University ovládlo násilí. Prostě něco jako nájezdy barbarských kmenů. A každý, kdo se těmto teroristům postavil na odpor byl onálepkován hádejte jak. Ano, uhodli jste – jako „fašista“.
24. 07. 2009 | 19:55

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, sem z toho úplně vedle, souzi, neb jsem byl v šedesátých letech takto označen když fruta modřice začala dělat coca colu a my nosili trika s nápisem - things go better with coke...
Veselé krizování stalinisté...
http://www.ateo.cz/f/images...
24. 07. 2009 | 19:58

Zacheus napsal(a):

P.S. V zájmu objektivity dodávám, že netvrdím, že se touto směrnicí řídí pan docent,ale jde jistě o velmi zajímavý úhel pohledu.
24. 07. 2009 | 20:00

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, zajímavý je i šváb v polívce..
Veselé krizování a marxlen evropské exhibování...
http://www.ateo.cz/f/images...
24. 07. 2009 | 20:14

fafnir napsal(a):

Zachee
soudím ,že stále řídí.Teď vám dovolí říkat pan docent,ale přijde den,kdy bude opět důsledně oslovení soudruh docent.Není bývalých komunistů a černochů.
24. 07. 2009 | 20:15

Holoubek napsal(a):

Vaše starost o osud a profil ODS je až dojemná, byl by jste boží člověk, pokud by to nebyl zase jeden z mnoha vašich plivanců....začínáte mi připomínat Ratha, tak trošku v méně vulgární podobě....
24. 07. 2009 | 20:36

Kačenka napsal(a):

24. 07. 2009 | 20:39

PES napsal(a):

Co čekat od extrémistické strany ?! Více na: http://antiods.webnode.cz
Lidé nesmí zapomenout na vládu korupčníků !!!
24. 07. 2009 | 20:44

PES napsal(a):

Holoubku: práskne ti cévka v mozku a pak se nedoplatíš, až se "zloději" národního majetku dostanou k moci... ;----)
24. 07. 2009 | 20:46

Zacheus napsal(a):

To Kačenka. Děkuji za odpověď i za odkaz.
24. 07. 2009 | 20:53

Zacheus napsal(a):

To fafnir. Snažím se nikoho nehodnotit osobně, jde mně hlavně o připomenutí jistých názorových východisek, jejichž použití v praxi nebývalo příliš štastné... Také Vám děkuji za odpověď.
24. 07. 2009 | 20:58

Hurá napsal(a):

Kdyby alespoň ODeSáčtí fanatici mlčeli, ale oni si v každé, i poněkud trapné, situaci dokáží to svoje stébélko v naději posunovat před sebou. To zasluhuje i obdiv (Techn: nepatřím k žádné straně).
24. 07. 2009 | 21:06

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, nepatří k žádné straně, ale ví do které by určitě nechtěl. To zasluhuje jistě tichý obdiv...
http://www.ateo.cz/f/images...
24. 07. 2009 | 21:09

Emissary napsal(a):

Pane docenturo Havle,

je mi z Vás špatně a také z politiky ČSSD a i z vašich spojenců, hlavní je KSČM.
24. 07. 2009 | 21:13

bobr napsal(a):

to wbgarden:
s vypětím sil jsem sotva přečetl vaše sice stručné, ale náležitě hloupé příspěvky.
To jste se ještě od doby zavedení výroby Cocacoly v Modřicích nenaučil správně používat český pravopis? Zato se umíte otřít o doc. Havla, jemuž vzděláním nesaháte ani ke šňůrkám podvlékaček. Jen proto, že ctíte modrou. Ještě mě napadá: cítíte se úplně zdráv?
24. 07. 2009 | 21:15

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, přesně podle dávných sockom příruček, ani nevíte, jakou jste mi udělal radost bobře. Přesně na takové neumětele sockomouši spoléhají...
http://kremlik.blog.idnes.c...
24. 07. 2009 | 21:21

topolánek napsal(a):

wbgarden
hurá, hurá. Nezapomíná.
Vaše věty jsou natolik vtipné a duchaplné, že by se měly tesat do kamene a obkládat zlatem. Myslím, že něco blbějšího už může někdo těžko vymyslet. Nechcete si zajít k doktorovi?
24. 07. 2009 | 21:32

Zacheus napsal(a):

To Kačenka. Jednoznačný závěr z obsahu odkazu podle mne učinit nelze.
24. 07. 2009 | 21:46

Josef napsal(a):

Pane Havel,

a že Vám tolik vadí dle Vašich slov zakopnutí ODS! Možná by to bylo pro psychologa, ta Vaše (a ovšem i celé ČSSD) uhranutost ODS. Připadá mi to velmi chabé napadat ODS. Je to jen zastřením faktu, že nemáte žádné pevné a skutečné názorové ukotvení. Nebo nám už nám konečně předložíte nějaký opravdu smysluplný program ?? Zvlášť v době umílané hospodářské krize by se něco hodilo!!
24. 07. 2009 | 21:46

Karel napsal(a):

To wbgarden :

Jste asi chudák. Chápu, že diskuze a argumentace není Vaše silná stránka. Prostě argumentujete upoceně a uboze, každý dělá jak umí.

PS.
Veselé kritizování .... :)

Nechcete si to dát patentovat?
24. 07. 2009 | 21:46

Kačenka napsal(a):

Zacheus: Jedwabne
Antisemitismus - fakt
Vražda 1600 osob - fakt
Krádež majetku - fakt
Svědectví přeživšího - fakt
Popírání masakru pravicí - fakt
Milý farář humanista - fakt
Ale je k tomu dost literatury a kniha. Určitě si to rád přečtete.
24. 07. 2009 | 21:54

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, virtuélní sockom křiklouni nastoupili do práce. Tak pojďte kucí oranžoví, mám docela rád simultánky. Ale ostaním byste se ještě mohli představit, co jste zač, a co umíte...A jinak jsem docela rád, že mé veselé krizování vás zaujalo. To potěší...
Jo a ještě se vsadím, že vás za chvilku odvolají neb jako obvykle uděláte víc škody než užitku...
http://www.ateo.cz/f/images...
24. 07. 2009 | 21:54

arlon napsal(a):

Havel Jiří,
když jste docent, máte makat na dvěstě procent, soudruhu.
Ale vy tady okopáváte kotníky a stále dokola. Ani cenzor z toho nemá radost, bude zase muset mazat texty rozvášněných, ale slušných diskutujících.
Tak se snad soudruhu vzpamatujte, napište něco o pořádné práci nebo o tom jak držíte redukční dietu a skáčete 10 metrů po telefonu.
Vaše slerdovanost pak dosáhne neobyvklých výšin, Jyrka vás pochválí.
24. 07. 2009 | 22:04

LEVAK napsal(a):

Ad Zacheus-pro doplnění chybějících informací:
"Před dvěma lety vyšla v Polsku kniha sociologa Jana Tomasze Grosse Sousedé . Historie vyhlazení židovského městečka, která upozornila na zamlčovanou kapitolu dějin polského národa za druhé světové války. Pro většinu Poláků šokující zjištění, že pogromy a masové vraždy na Židech v Jedwabném a v řadě dalších vesnic na východě země spáchali místní obyvatelé a ne Němci, vyvolalo v Polsku důležitou diskusi, která znamenala významný posun na cestě k poznání vlastní minulosti zbavené historických mýtů a lží. Na místní poměry nezvykle otevřená debata gradovala v létě 2001, v době šedesátého výročí brutální vraždy v Jedwabném. Pro jedny šlo o podnět k novému pohledu na problematické polsko-židovské vztahy, pro jiné o impuls k oprášení nebo prohloubení antisemitských stereotypů. V pravicovém tisku se zvedla vlna zavilého popírání účasti Poláků z Jedwabného na hromadném vraždění místních Židů. Unisono s projevy nacionalistů zní dnešním Polskem hlas mnoha představitelů katolické církve. Její postoj k otázce Jedwabného nepřekvapuje. Místní katolická církev nepřestává, až na výjimky, konzervovat mezi svými věřícími předsudky vůči Židům ani stereotypní falešné představy o společné polsko-židovské minulosti. Její čelní představitel, primas Jozef Glemp, který kdysi prohlásil, že židovství je podivný folklór, sice přiznal vinu Poláků z Jedwabného na vraždě místních Židů, vzápětí však tento čin relativizoval, když ho nemístně zařadil do jedné roviny s izraelsko-palestinským konfliktem."
24. 07. 2009 | 22:05

Zacheus napsal(a):

Pokud je ta literatura objektivní (odkaz se tak nejevil), přečtu. Samozřejmě že mně je líto obětí této tragédie. Dějiny Polska jistě nejsou jednoduché, včetně útlaku Poláků zejména v 50. letech. Přeji dobrou noc:).
24. 07. 2009 | 22:06

LEVAK napsal(a):

Ad Zacheus:
"Direktiva Allana Dullese, ředitele CIA a šéfa politické rozvědky USA, takzvaná doktrína boje proti Rusku a jeho satelitům, vypracovaná už po roce 1945.
„Válka končí , vše se nějak uspořádá, ale my použijeme všechno co máme, veškeré zlato, celou materiální moc na obelhávání a ohlupování lidí. Lidský mozek, lidské vědomí jsou přizpůsobené změnám.
Pokud do něj zasejeme chaos, nepozorovaně lidem zaměníme jejich hodnoty za falešné a donutíme je těmto hodnotám věřit. Jak ?
Najdeme stejně smýšlející lidi, spojence a pomocníky v samotném Rusku a jeho satelitům. Krok za krokem rozehrajeme svým rozsahem grandiózní tragédii záhuby nejvzpurnějšího národa na zemi. Definitivně a nezvratně uhasíme jeho sebevědomí.

V literatuře, divadle a ve filmu budeme zobrazovat a velebit ty nejnižší lidské pudy. Budeme všemocně podporovat všechny, kteří budou do lidského vědomí vštěpovat kult sexu, násilí, sadizmu a zrady, zkrátka veškerou mravní zpustlost.
Ve státní správě vyvoláme chaos a zmatek. Nenápadně, ale aktivně a ustavičně budeme podporovat panovačnost a aroganci úředníků, korupci a bezzádasadovost.. Poctivost a smysl pro pořádek budou zesměšňovány a jakoby nikomu nepotřebné, prohlásí se za přežitek minulosti. Hrubost a drzost, lež a podvod, alkoholismus narkomanie, zrada, nacionalismus a vyvražďování národů – to všechno budeme pěstovat v lidském vědomí.
Jen málo, velmi málo lidí bude tušit, co se děje. Ale my je zesměšníme, najdeme způsob, jak je obelhat a prohlásit je za vyvrhele společnosti.
Budeme vytrhávat jejich duchovní kořeny, vulgarizovat a ničit zásady národní morálky. Takovým způsobem podlomíme jejich pokolení za pokolením. Zaměříme se na děti a mládež, kterou začneme demoralizovat, rozvracet a rozkládat. Takto budeme postupovat.
Text převzat z knihy od Valerie Sinelnikova - Tajemná síla slova."
24. 07. 2009 | 22:09

LEVAK napsal(a):

Jistě tam pan Zacheus byl osobně přítomen a ví přesně, jak to bylo při těch barbarských nájezdech!
24. 07. 2009 | 22:12

vlk napsal(a):

Inu pravověrným vadí, když někdo popíše věcis nimi související? Zajímavé. Proč? §
Docent Havel píše cosi , tuším , o čtvrté největší frakci EP. Kd e máme ze všech frakcí nejsilnější zastoupení. Dost důvodů k blogu!
Nejvícc mne ovšem překvapil Zacheus. A dodám nepříjemně. Jedwabné už poměrné dlouho nezpochybňuje už nikdo v oficiálním Polsku. Dokonce sna d byl nebo se bude točit , o téhle hrůze nějaký film.

Jestliže někdo chce dělat tu nejopravdovější ze všech opravdových Evrop, měl by si vybrat do čela svého spolku člověka s primárním respektem. Nikoliv ordnera.
Ovšem je to volba jak konzervativců, tak ODS.
Osoběn si nemyslím, že britští konzervativci vydrží zásadně dlouho v téhle frakci. J e totiž proti jejich zájmům. Frakc e není dost velká , aby mohla čelit vyjednávání bloku lidovců a socialistů:A více méně bud e stavěna před hotové věci. Kd y už nebud e mít šanci nic moc vyjednat. Trošku málo pro někoho, kdo aspiruje na příští vládu v zemi Union Jack.
24. 07. 2009 | 22:15

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, co jste ešče vygůglovali kucí socanští. Poradím vám bzdzolu, krzevá které jsem se málem nestal českým vzdělancem, bo sem nevěděl co to je a docela skrmně jsem si myslel že je to podrážka nějákého brda a on zatím velký pepíno s tím jiskřil a roznášel iljičoviny po gruzii..
http://www.ateo.cz/f/images...
24. 07. 2009 | 22:17

Zacheus napsal(a):

To Levak. Asi by člověk musel vést nepředpojatou diskusi jak se zastánci,tak s odpůrci verze o vině Poláků na masakru a konfrontovat ji s dalšími důkazy. Výrazy "zavilé popírání", či "její postoj nepřekvapuje" o vyvážené diskusi nesvědčí. Osobně nejsem nyní schopen zaujmout jednoznačný závěr. To, že polsko-židovské vztahy byly v minulosti vzájemně problematické, je historický fakt. Také Vám přeji dobrou noc:).
P.S. Ani já jsem nebyl osobně u těch "barbarských nájezdů", ale alespoň nikoho bez dalšího drsně nenálepkuji, jako to v poslední době bohužel dělá pan docent. O "revoluci" v roce 1968 také existuje dostatek literatury ( a třeba také ne vždy objektivní).
24. 07. 2009 | 22:19

Zacheus napsal(a):

To Levak. Mám takový dojem, že by si pan Dulles v jisté době docela rozuměl i s Cohn-Benditem:).

O minulosti CIA žádné iluze opravdu nemám:).
24. 07. 2009 | 22:22

zdesta napsal(a):

wbgarden:Budu neustále opakovat...veselé kritizování..k tomu špetka dehonestace. Tomu se dá říct monolog.Tam kde je monolog,nemůže být dialog.Proč vstupujete do tohoto diskuzního prostoru je záhadou.Jinak přeji příjemný večer.
24. 07. 2009 | 22:37

Zacheus napsal(a):

To Vlk. Soudě podle příspěvků shora otázka odpovědnosti za masark v Jedwabné tak docela vyřešena není ani v samotném Polsku . Já jsem pouze sdělil, že nejsem schopen zaujmout jednoznačný postoj, což odpovídá stupni mých informací.

Nebojuji apriori zato, že to Poláci neudělali. Je dost možné, že ano. Podle mne by to ale chtělo v klidu vyslechnout i argumenty těch, kteří to i dnes vylučují. Jejich přesné argumenty neznám.

Pokud se natočí o této události film, rád se na něho podívám. O pohnutých stránkách polské historie (od r. 1939-1989) by se asi dalo natočit filmů více. Třeba i ně dojde jednou řada. Přeji dobrou noc.
24. 07. 2009 | 22:38

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opkaovat, drahý zdesto velice dobře víte, že tohle není žádný příjemný diskusní porstor, to je pouhopouhá vulgární a sprostá propagace sockomoušství pod záminkou sousedského setkání bezmozků. A na hrubou.., jak jistě víte.., tajenku si doplňte sám. Takových docentů už jsem zažil...
Veselé krizování....
http://www.ateo.cz/f/images...
24. 07. 2009 | 22:45

Karel (taky) napsal(a):

Pane Stejskale, nick webgarden zde tapetuje nestouné drzé žvásty - jak to, že s tím nic neuděláte?
24. 07. 2009 | 22:52

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, a karlík nám přispěchal na pomoc, za chvíli se objeví martínek a rebelík a budou zpívat podle dávných marxlen not. A vůbec nikomu nevadí, že náš český sockomoušský zástpuce v eu manipuluje, jak když tiskne...
Veselé krizování...
http://www.ateo.cz/f/images...
24. 07. 2009 | 23:08

Pobo napsal(a):

POMÓÓÓÓC, pomoooooc, wbgarden si tu dovoluje psát, že mu oranžáda není pochuti!!!

Поддержите, товарищи!!! Марксистскойе и Ленина творчество под угрозой, у него доцент тоже!!!
24. 07. 2009 | 23:27

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Karle,

v čem podle Vás pan webgarden konkrétne porušuje Kodex diskutujího či pravidla, jež jsou shrnuta v záhlaví každé debaty?

Libor Stejskal
24. 07. 2009 | 23:33

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, jsem prosím wbgarden - witch´s broom garden, a ne žádný webgarden. Děkuji.
http://wbgarden.com/nove/ga...
24. 07. 2009 | 23:39

Kačenka napsal(a):

p. Stejskal: ad webgarden:

Kodex:

Prosíme vás, abyste k ostatním přistupovali s úctou, neútočili na ně, nezneužívali diskusí k výhrůžkám, obtěžování, nevnucovali své názory ostatním.

Příspěvky podněcující k násilí a nenávist ke konkrétním lidem, skupinám obyvatelstva, zejména pak k etnickým či náboženským skupinám, jakož i příspěvky obsahující obscenity a vulgarismy jsou zakázány.

Není dovoleno zaplavovat diskuse neustále stejným textem či textem s tím samým věcným obsahem. To platí i pro opakované odkazy na stejnou webovou stránku a ...

Zkuste popsat s jakou úctou zde vystupuje pan webgarden, zdali soustavně ba systematicky neuráží své oponenty a neopakuje dokolečka svá "moudra".
24. 07. 2009 | 23:43

Pobo napsal(a):

Ale Kačenko, těch "mouder", jak píšete, tady produkuje plno stále dokola kdekdo. Myslím si, že se wbgarden jenom "přizpůsobil" zdejšímu stylu. Zatímco jiní, co jim rudá oranžáda není pochuti, to radši víceméně zabalili, a věnují svůj čas něčemu jinému, než reakcím na různé bláboly. I když si občas nemůžu pomoci. :o))
24. 07. 2009 | 23:56

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, drahá kačenko, já ve chílích kdy se nalézám u compu, asi třikrát denně, pouze občas a to velmi stručně leč důrazně reaguji na příspěvky lidí, kteří se snaží s námi, obyvateli této země, bezostyšně manipulovat. Marxlen docent je toho exemplárním příkladem, nebudu uvádět znovu odkazy na filmečky, které tohoto třídního specialistu usvědčují. To že používám stejné úvodní a závěrečné fráze, berte prosím jako pozdrav. Nicméně samozřejmě, jak jste jistě z minulosti zvyklá, můžete se pokusit mi to prostřednictvím nějakého výboru, nejlépe ústředního zakázat, Děkuji.
Veselé krizování...
http://www.ateo.cz/f/images...
24. 07. 2009 | 23:59

zdesta napsal(a):

Kačenka:Ono se toho napíše a nakécá.Nesmíte všemu tak věřit.Nepřemýšlejte co je korektní a co není. Je to zbytečné.
25. 07. 2009 | 00:14

schrott napsal(a):

Kačenko, to je ale jirous ten wbgarden.Tady už nic nepomůže, hotovo. Zapomeňte na to, že s wbgardeny se nechá diskutovat, že jsou přístupní argumentům.

Vlku, Zacheus se velmi změnil, dokonce si myslím, že od jisté doby pod jeho nickem vystupuje někdo jiný.Nebo je to prostě tak,že pár placených politruků ODS používá nejen různé nicky, ale i různé styly psaní.Nic bych za to nedal že to tak není.
25. 07. 2009 | 00:32

Jozef napsal(a):

Vazeny pan poslanec,

tak to vyzera,ze medialne podporovana ODS
si len nasla vhodnu poziciu pre doterajsiu politiku voci EU.
Aj Svedi nadvazuju na svoje prve protieuropske prezidentovanie,ked polovicu vsetkych vojen na svete zaregistrovali v Europe.
Bol to mimoriadne uspesny Drang nach Osten a uvedenie vyssie citovanej direktivy Allana Dullesa do praxe.
"Europania" vo vojne proti Europe pod svedskym vedenim uspesne pokracuju - ochranou piratov hedgeovych fondov.S podporou Calderona i vsetkych mlciacich medii.
Nuz City dodavala Britanii az stvrtinu korporatnych danovych prijmov.
Mam otazku: je niekto v EP tak smely,ze si dovoli ziadat regulaciu celosvetovych,ale trochu probritskych a proamerickych upirov?
25. 07. 2009 | 01:44

ali napsal(a):

Karel
teda jak vás wbgarden dráždí je super. Navíc, povzbuzen jakýmsi topolánkem dostáváte sílu od topolnikud a cítíte se silný v kramflecích. Dobře vám tak. Na wbgarden nemáte ani omylem. Ten se na rozdíl od vás, nenechá ani nakrknout, natož urazit. Bacha na hercnu...
2 Kačenka - jak jsem jednou pravila, není kačka, jako kačka..holka, nejsme v totalitě, anóbrž v demokracii. Zatím..... 2 socanům a bolšanům...blaží mě, že vás wbgarden s...e.
25. 07. 2009 | 01:52

Jan Vaculík napsal(a):

wbgarden - múzicky nejvýraznější osobnost těchto diskusí. Dojemná je snaha žalovníčků, kterým jeho názory nejsou po chuti, nechat jej vyvést za dveře.
25. 07. 2009 | 03:26

Koukalka napsal(a):

ráda si čtu Vaše blogy,jsou podnětné,pro mě obohacující,někdy se objeví zajímavý názor coby komentář a někdy i v té názorové protistraně..myslím tím,by jste se už konečně pokusili vymanit se z té posedlosti ODS a jejím rozebíráním.Začíná to na mě dělat paradoxně dojem, že do nich snad musíte být svým způsobem zamilovaní.Není přeci nutné neustále na to poukazovat, někdy mín znamená víc a určitě by nebylo od věci častěji zauvažovat nad podněty vycházejícími od Vašich "nepřátel":"Silná marketingová strategie se totiž pozná dle toho, že si ji volič neuvědomuje"..citát dne z včerejších Lidových novin
25. 07. 2009 | 07:52

Béda napsal(a):

Úloha Trojského koně Evropy zdá se býti díky nevyzpytatelným obdivovatelům hesel 3.říše a bezbřehým kariéristům jdoucím takřka přes mrtvoly svých spojenců v poslední době dosti nevděčná.
25. 07. 2009 | 07:54

jarpor napsal(a):

"Podle Independentu Cameronova evropská politika vede Británii do izolace. Ačkoli jinak Cameron konzervativce v touze po volebním výsledku prý vede do středu, takže se moc neliší od labouristů, euroskepticismus zůstává výjimkou. Independent se ptá, nakolik tahle politika nadchne britské protějšky jako Sarkozyho nebo Merkelovou…"

Jistě, o každém, kdo "nejde" v "hlavním proudu", lze napsat, že směřuje do izolace...
Jde jen o to, zda ona dálnice hlavního proudu se nestane škrtidlem po karambolu těch hlavních, silných, sebevědomých,... ale neschopných se podívat do zpětného zrcátka
a ono směřování do izolace východiskem z té srážky "jediných chytrých"...

Všelijací výrobci - od malých až po velké, přišli na to, že propagace předností svých výrobků je úspěšnější než poukazování na chyby výrobků konnurence. On totiž ten spotřebitel většinou není blbý a reklama ve stylu můj výrobek je lepší v tom a v tom... "zabírá" více než
negativní pomlouvání vlastností výrobku konkurence...

Jak vidno, strana pana Havla a i on sám, třebas "v hlavním proudu", se k tomuto způsobu propagace "svých výrobků" ještě nepropracoval...

Pane docente, že to Vaše konkurence dělá špatně, to přece víme.
O skvělé budoucnosti, dle "nejchytřejších v hlavním proudu" jež pro občany plánujete, o tom nic ?

Hezký den
25. 07. 2009 | 08:01

Béda napsal(a):

jarpor,

v decentralizaci malých uprostřed dravců (velkých) je "síla a budoucnost". Podle pověsti o tom mluvil již kníže Svatopluk.
25. 07. 2009 | 08:06

Ládik napsal(a):

Pane Havle,
proč nekomentujete porážku labouristů? Je to čerstvější. http://www.ct24.cz/svet/618...
25. 07. 2009 | 08:08

blue jay napsal(a):

´Stalinista´ Havel odhalil ´fašistu´ Farage

"V první brázdě vedle Zahradila sedí doktor Sládek. Vypadá typově jako Sládek, gestikuluje jako Sládek a mluví jako Sládek. Jmenuje se Nigel Farage a je to britský nacionalista, někdo říká fašista."

Takto se vyjádřil o britském europoslanci za Stranu nezávislosti Spojeného království (UKIP) jeho europoslanecký kolega z ČSSD a "ekonomický expert" oranžové strany, pan Jiří Havel. Socialista Havel se tak usvědčil hned ze dvou politických přehmatů: Jednak prokázal, že postrádá přehled o britské politické scéně, a jednak potvrdil, že v jeho povaze zůstalo leccos z dob, kdy on sám ve vysokoškolských skriptech velebil přínos J.V. Stalina ekonomické teorii.

Označit striktního thatcheristu Farage za fašistického politika totiž může jen opravdový hlupák nebo nehorázný lhář. Farage nade vši pochybnost představuje typický produkt anglosaské nové pravice, vzniklé v osmdesátých letech dvacátého století. Patří mezi zarputilé obránce volného trhu a britské suverenity.
Tento britský gentleman s velikým rétorickým nadáním, jakož i smyslem pro ironický humor stojí v čele euroskeptické frakce Europe of Freedom and Democracy (bývalá "Nezávislost a demokracie" IND/DEM), sdružující konzervativní a konzervativně liberální odpůrce současné podoby Evropské unie. Europe of Freedom and Democracy zahrnuje jak thatcheristy typu Farage, tak tradiční konzervativce jako Philippe de Villiers.
V řadách této frakce se rozhodně fašisté nenacházejí, přičemž samotná preambule frakce totalitní ideologie jednoznačně odsuzuje.

S jinou totalitní ideologií má však problémy sám slovutný europoslanec Havel. Tento dlouholetý pracovník Ústavu marxismu leninismu Vysoké školy ekonomické v Praze ještě v roce 1988 na stránkách vysokoškolských skript vyzdvihoval ekonomicko teoretický přínos masového vraha Stalina.
Nyní jde Jiří Havel opět s proudem, a tak vyměnil rudou legitimaci za oranžovou a stal se vzorným eurofilem podporujícím Lisabonskou smlouvu, antidiskriminační zákon a nejrůznější ekonomické i jiné regulace. To vše samozřejmě pro dobro evropského lidu, jak jinak.

Hledání "fašistů" se panu Havlovi zřejmě zalíbilo, takže bezostyšně přisoudil europoslanci lotyšské strany Za vlast a svobodu nálepku sympatizanta příslušníků SS. Aby se vyhnul případným popotahováním, použil v obou případech osočování obratů jako "údajně" či "někdo říká", což je klasická taktika všech zbabělců.

V případě lotyšského europoslance, který je členem frakce "Evropští konzervativci a reformátoři" (ECR) se však nemůžeme na pana Havla příliš hněvat. Soudruzi z Ústavu marxismu leninismu svému kolegovi složitosti lotyšského historického vývoje jistě nevysvětlili. Mezi komunisty to totiž nebylo - a stále není - populární téma, přičemž Havlův oblíbený Stalin má i v kauze pezekuce baltských národů mnoho másla na hlavě.

Závěrem svého krátkého článku bych rád předložil laskavému čtenáři otázku k zamyšlení, nad níž může dumat za nočních bouřek tohoto rozmarného léta : Není snad důkazem pomýlenosti současné EU i ta skutečnost, že marxleninský teoretik Jiří Havel v ní patří k hlavnímu proudu…

EUportal
25. 07. 2009 | 08:16

zdesta napsal(a):

Jan Vaculík: Mám dojem že se mýlíte. Oni ti žalobníčci nechtějí někoho vyvést za dveře pro projev nějakého pol.přesvědčení nebo názoru,ale pro jeho aplikaci do diskuze.Vás něco dojímá a někoho zese ne. To se nesmí? Nebo ten kdo se nechová a nemyslí podle vašich představ je imbecil,vyvolávající pocity shovívavé dojemnosti?Člověče Vy jste pro demokratickou a pluralitní společnost hotovým pokladem.
25. 07. 2009 | 08:20

Béda napsal(a):

blue jay,

Otázka: mohl byste nějak fakty doložit, že p. Havel velebil přínos Stalina v ekonomické teorii, že na stránkách ekonomických skript vyzdvihoval přínos masového vraha Stalina a že je Stalin Havlův oblíbenec?
25. 07. 2009 | 08:24

Smíchovák napsal(a):

Pane Havle, pokud čtete komentáře svého blogu, tak vám připomenu vaše slova ,,ODS to nevadí,, - proč tedy nepíšete že ODS nevadí, že hloupá A.Češková z Prahy 5 je v tom klubu za ODS a že,jelikož je těhotná šel ji do Evropského parlamentu zastoupit korupční starosta Prahy 5 Jančík. Právě on Češkovou nastrčil na ODS kandidátku a zaplatil milionovou kampaň!!!! O tom pište a nechte britské konzervativce ať si řeší své problémy, nebo jim sdělte s kým se vlastně v tom ECR klubu dali dohromady - se zkorupovanou ODS.
25. 07. 2009 | 08:40

Tomáš Fuk napsal(a):

Pane docente, pokud naše, tzv. demokratická masmédia, nebudou informovat objektivně, jsou vaše informace o všem, co se jim právě nehodí, pro národ nesmírně cenné. Ovšem musíme počítat s tím, že potrefené husy vždycky zakejhají.
25. 07. 2009 | 08:47

PatientO.T. napsal(a):

2 havel (po třetí):

1. Jak poznáte pravicového novináře?
2. Kteří pravicoví novináři se vás zeptali na váš plat?
3. Domníváte se, že vaši levicoví voliči jsou tak výteční, že vám ty prachy opravdu nezávidí? A myslíte, že je závidí třeba Zahradilovi?
4. Můžete definovat vlastními slovy fašismus?
5. Proč je, podle některých, jak zbaběle dodáváte, pan Farage fašista? Vejde se do vaší definice fašismu?
6. Je rozdíl mezi tím, je-li někdo fašista a je-li komunista? Pokud ano, jaký. Je komunista agent Falmer lepší či horší než fašista Farage? A poslanec Vondruška?

/21.07.2009 22:42:50
22.07.2009 10:25:00/

Díky za případné odpovědi.
25. 07. 2009 | 08:54

blue jay napsal(a):

25. 07. 2009 | 09:03

martikp napsal(a):

Pane Havle, jako ekonom se více starejte o program vaší strany. To co predvedl Škromach v rozhovoru pro Hospodářské noviny je neuvěřitelné opovrhování voličem a amatérismus. http://domaci.ihned.cz/c1-3...
25. 07. 2009 | 09:23

wertzuq napsal(a):

Je umění napsat článek a nic neříci,teda skoro nic.Jinak od pana Havla nic překvapujícího.Opět plivanec na ODS,alespoň na konec.
25. 07. 2009 | 09:26

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní Kačenko,

texty pana webgardena se nijak zvlášť neodlišují od textů zhruba tak jedné desetiny zdejších diskutérů (ať z pravé či levé části politického spektra, troufám si tvrdit, že přečtu asi nejvíce zdejších replik, i když také ne úplně všechny). Respekt k názoru druhého je zde (nejen na těchto stránkách, ale v celé společnosti) ještě vzácnějším úkazem. Svá "moudra" tu stále dokola chrlí celá řada lidí (včetně mne ;-).

Máte pocit, že bych tedy měl desetinu všech příspěvklů mazat? Například slušný argument typu "Jste asi chudák"? Předesílám, že to dělat nebudu, ať už je Vaše odpověď jakákoliv. Mažu jen hrubé nadávky, vulgarismy, porušení zákonů a spamy (+ jeden dva další prohřešky, viz záhlaví debaty).

Apropos, smazal jsem jeden text obsahující nadávky (např "dobytek"), neboť nadávky jsou v rozporu se záměrem těchto stránek poskytovat prostor pro slušnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Přeji všem koretkní, věcnu a inspirativní debatu.

Libor Stejskal, editor blogů
25. 07. 2009 | 09:44

Béda napsal(a):

blue jay,

pokud jde o ideologickou zaslepenost a jednostrannost, pak rozhodně u pisatele toho článku.

Vypíchnout bych chtěl především to, že Havel píše o historickém překonání Stalina a o rozpornosti
Stalinovy osobnosti: zde bych chtěl uvést i to, co bylo pouze nepřímo naznačeno a nebylo otevřeně řečeno - na jedné straně byl Stalin psychopat a masový vrah, likvidátor inteligence a elity kteréžto vlastnosti naprosto převažují hodnocení jeho osobnosti, na druhé straně jedině jeho železné ruce a tomu, že nakonec zbylou elitu generality (kterou nestihnul vyvraždit, resp. která unikla pozornosti jeho pravé ruky Beriji) nechal vést klíčové operace VVV, dovedlo k porážce nacismu.

Na jedné straně likvidátor středního a velkého zemědělce, na druhé straně realizátor NEP a budování průmyslové základny prakticky z carského "ničeho"...
atd., atd..

Havel nenapsal nic jiného, než že jinými slovy Stalin je překonán a odsouzeníhodný, ovšem při všech svých negativech, které zdaleka převažovaly, měl i určité (uvedené) klady - obhájil /rep. umožnil obhájit/suverenitu a nezávislost SSSR, umožnil poraszit nacismus / a tím nepřímo zachovat existenci slovanů, židů,.../, vybudoval průmyslovou základnu a elektrifikoval feudální zaostalý stát - nic víc, nic méně. To samozřejmě jednorozměrný zaslepenec při svém hodnocení nemůže nikdy přiznat.

Z toho článku jsem nenabyl dojmu, jak uvádíte, že je Havel nekritickým obdivovatelem Stalina, nýbrž že jej vidí jako rozporuplnou osobnost.

Pokud jde o centrální plánování - to má své klady a zápory, jak lze vidět na příkladu Číny. Otázkou je akorát nastavení míry kde je centrální plánování namístě a kde znamená negativum a překážku.

Pokud jde o vklad do ekonomické teorie jako takové: Ekonomickou teorii tzv. reálného socialismu nepsal zajisté Stalin jako osoba. To psali jiní lidé - ekonomové. Ti utvořili pojmosloví a celou tu teorii. ... Stalin (byl původní profesí profesionální zločinec, revolucionář a nikoliv ekonom) to pouze autorizoval, převzal za své a vydával za svůj osobní výtvor. Ostatně, kdo by se mu taky vzpouzel. Stalin nebyl žádný univerzální vědec a už vůbec ne tvůrce jakékoliv ekonomické teorie.

Autorita a prognózy ekonomů p. Schwarze, Ševčíka a pod. je pouze papírová a mediální - v zásadě jejich ekonomické odhady vývoje a doporučení nejsou o nic moc kvalifikovanější nežli páně Havlovy.

Pokud jdo to: že Havel je " poslední žijící Marxista" (krom toho že těch marxistů pobíhá v západní Evropě nejméně tolik co liberálů) a ti druzí v expedici do Moskvy byli nazváni "vy liberálové", nevidím na tom nic špatného. Šlo o klasickou půtku ekonomů teoretiků, která běží i dnes v našem státě, v Evropě a prakticky po celém světě. Havel, tedy pokud vím, z toho nijak ideologicky, ani postavením... neprofitoval.

Krom toho tito mladí ekonomové zajisté taky skládali v té době zkoušky z ML a pochybuji, že by své ekonomické práce v té době psali proti stávajícímu ekonomickému modelu. To by z nich byli disidenti a nikoliv mladí nadějní ekonomové cestující na "konferenci" do Moskvy.

Takže???
25. 07. 2009 | 09:50

vlk napsal(a):

Zachee
je mi líto, ale za Jedwabné už s eomluviloi oficiální Polsko. Jne to nemohu dohledat. Vina je prostě nesporná.Holt iPoláci mají svoji, malou Katyň. Pokud byste s e zajímal například hlouběji o povstání ve Varšavském ghettu, zjistil byste velmi snadno, že polský odboj nechal více méně židy na holičkách. Pomoc byla naprosto minimální, ale daleko více bylo odmítnutí v nejvyšší nouzi.

Zahradníku
pokud jsi skutečně zplodil tophle :
Budu neustále opkaovat, drahý zdesto velice dobře víte, že tohle není žádný příjemný diskusní porstor, to je pouhopouhá vulgární a sprostá propagace sockomoušství pod záminkou sousedského setkání bezmozků
pak mi nezbývá nic jiného než konstatovat, protože se nepochybně cítím být , v tvém vidění světa bezmozkem, vulgárně a sprostě propagujícím sockomouštví, že buď jsi s e úplně zbláznil nebo prostě místo zahrady jsi s e rozhodl vybudovat hnojiště. V prvém případě tě mohu jen politivovat. Neřeji ti to. Holt jsi měl smůlu. V tom druhém nechápu, proč ten hnůj taháš sem. Zkus říci doma mamině, ať , než sem vlezeš, tě alespoň osprchuje z té nejhrubší špíny a zkus ústní výplach. Řekl jsi na hrubý pytel hrubou záplatu. Máš to mít.
A jen na okraj- vadí ti docent Havel? Protože má červenouminulost? Jak to, že ti nevadí takový poslanec Hynek Fajmon, který před převratem studoval marxismus leninismus a vědecký komunismus. Nikoliv v rámci povinných zkoušek, co jsme skládali na všech školách všichni, al e jako hlavní s tudijní obor na filosofii? Jak to , že ti nevadí poručík Troník, takto zaťatý pravčák Zahradil, který , když dělal kandidatůru za bývalého režimu nutně musel skládat dodatečné zkoušky z pavěd? Někteří z nás ze stejného důvodu například kandidatůru odmítli. Neměli jsme to prostě zapotřebí.
Ato nebudu mluvit o tqkových detailech, ež d vacet let po převratu je s tále méně důležité, co kdo dělat za bolševika, ale jak s e choval těch dvacet let tady. Je to stejné, jako kdyby v roc e 38 první republik a kádrovala své obyvatele na jejich angažovanost za Rakouska.
A když se podíváme na sestavu europoslanců ODS , tak to je skutečně výběr z bobulí jak má být. Pánové Cabrnoch a Ouzký.. Jo ano projekt Izip. Dnes už věc, kd e byly proinvestovány stamiliony . S hranicí nad miliardu. Nepříiš funkční. Žádný div. Když tenhle obrovský softwarový produkt dostala kdysi od VZP , potažmo státu firma obou dvou jmenovaných pánů - lékařů, bez sebemenších znalostí tvorby softu nebo systémové analýzy, firma , která vznikla těsně před tím, než se o projektu rozhodlo. A jistě bylojen a jen náhodou, že Cabrnoch tehdy seděl v dozorčí radě VZP. takto zadavatele projektu. Další ozdobou sestavy je Andrea , co ji volila celá Praha. No a hlavně jakýsi Jenčík. Z Prahy 5. J e to jeho protege. O Kožušníkovi a jeho kvalifikaci podržtažky v Beacariu a u Sobotky nemá snad smysl mluvit. Ale jsem rád, že ti vadí docent Havel, za kterým s e netáhne ani IZIP,ani Jenčíkův oděr. Jne evidentní slušost ,vtip,humor a chuť něco změnit.Ale ty radši Hynka Fajmona. Nejsme překvapen. Co takhe opět pár veršíků o českých učitelkách? Třeba budu mít dnes taky slinu na veršovánky a vrátím ti to zpět.
25. 07. 2009 | 10:12

Neopřemyslovec napsal(a):

Každý se rodí s dispozicí k extrémní levicovosti nebo pravicovosti. Drtivávětšina za celou svou existenci má dispozici ukrytou v podvědomí. U části občanů přijde tzn. katalyzátor vzniku extrému.Podobně jako u muslimů. J.Havel by si měl uvědomit, že svým obludným charakterem má obrovskou zásluhu na zhrubnutí národa. Určitě není katalyzátorem pro levici. V každém svém článku lživým, mikroteroristickými rétorikami, svým zhnusením vůči úspěšným občanům dává vzniknout novým extrénistům. Pan Stejkal je povinem ho vyloučit z blogařů na Aktuálne.cz. Neučiní-li tak, potom se sám brzy pravděpodobně stane i s rodinou obětí fašistů vzniklých z J.Havlova "katalyzátoru". Nejde jen "bičovat" diskutéry, ale i "bičovat" pomatené blogaře. Nejde o vulgární slova, jde o úmyslně znetvořené skutečnosti. Co je horší? Lživý blogař nebo syčák cenzurista?
25. 07. 2009 | 10:21

blue jay napsal(a):

Takze se schodnem Bedo,

kdysi veselej docent Havel neni poslední žijící Marxista. Je jich v te jeho socialisticke frakci asi mnogo. Holt neni tak unikatni jak si o sobe mysli. Doufam ze ho to nepoznamena. Praci cest.
25. 07. 2009 | 10:23

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, drahý pane stejskale, jsem wbgarden, to kdyby třeba někdo měl tu potřebu dát si mě do gůglu. Jsem docela rád, že patřím k jedné desetině tzv diskutujících, ale k té části jedné desetiny se pořádně zajídá oněm devíti desetinám, které zde zase mají za povinnost dělat sockomoušskou propagandu. Na co dlouhými převážně vygůglovanými neb vykypednutými větami obstřelovat cíl, když stačí jedná krátká přesná rána přímo do černého. Zbytečně nezdržuji a to ty virtuální hlasatele oranžové spásy pěkně vytáčí. Jak rádi by mi dali zase zaracha. Pamatuji, jak kdysi jsem mířil do svého kanclu a v ústrety mi vyšla mladá soudružka a oznamovala mi, že tam nesmím i když tam bydlím. My tě řešíme, víš...
Pikantní ovšem je, jestli tyhle neustále převalované marxlen iljičoviny české oranžádě připravuje nějak vypečená a pěkně drahá agentůra. Tak to mě podrž. Oni se tak profesionálně snaží a nějaký ze lhoty jim to kazí. No, za chvíli uvidíme jak to teď v liháči funguje a kdo mít ještě odvahu se zde k jyrkům přidat. Jinak dál si pochopitelně myslím, že tento stát si nemůže dovolit vládu olepenou poctami mladých. Howgh, mí rudí mi rozumějí.
Příště budu zase kratší,slibuji, musím na pole.
Veselé krizování
http://media.novinky.cz/918...
25. 07. 2009 | 10:24

Béda napsal(a):

Neopřemyslovec,

ano, pan Havel klečící s růží před mírumilovným vajíčkářem má dozajista lví podíl na zhrubnutí národa.

To on hlásá hesla Es kommt der Tag, Osvětimská lež, Jsem jako jeho Martin Bormann a pod., kope do aut, ukazuje prostředníčky...

Máte zajisté "pravdu" Neopřemyslovče.
25. 07. 2009 | 10:28

Béda napsal(a):

wbgardene,

oceňuji, že občas dáte k dobru i autentické foto a nezůstáváte jenom u fotomontáží.

Přeji hezký a plodný den na poli

PS: Nevěděl jsem, že jste bydlel v kanclu.
25. 07. 2009 | 10:33

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, začalo pršet, takže pole je v nedohlednu, takže na druhé obrazovce pokračuju v kreslení, a občas mi to nepůjde, tak jak bych si představoval, takže si můžeme pohrát kucí oranžoví..
Jinak, fotomonáže jsou dobré šetří přinejmenším čas, to by mohla každá agentura vědět a taky by mohli vědět, že málokomu se podařilo tak jako oranžádě zase zvednou všechny české vtipálky. Prásk prásk a je to, žádné zbytečné vykecávání.. No nejsou k zulíbání, řekněte
http://www.ateo.cz/f/images...
25. 07. 2009 | 10:46

Henry napsal(a):

Příznivcům pana/soudruha docenta nabízím k zamyšlení: osoba velebící ideologickou zrůdnost a masového vraha, může tak konat účelově /není o tom přesvědčena, leč kyne jí z toho prospěch/, nebo z opravdového přesvědčení.
V obou případech je výsledkem bezpáteřní a bezskrupulózní křivák. Moralizování takové kreatury shledávám ponižujícím.
25. 07. 2009 | 10:55

Karel napsal(a):

To wbgarden :

Máte v hlavě svým způsobem možná pěkně vymaštěno. Navíc jste na to hrdý, paráda.

"Pane" wbgarden, většina diskutujích sem chodí diskutovat. To Vy zjevně neumíte. Zato umíte dávat nálepky, bezargumentační pokusy o humor, paušalizace a různé schématické kategorizace těch, kteří s Vámi nesouhlasí.

Vy jste tak posedlý komunismem a komunisty, až jste si nevšiml, že Váš způsob komunikace je totalitářský. Možná, kdybyste toho byl schopen, byste mohl přemýšlet, proč Vás to tak táhne k totalitnímu způsobu komunikace, viz. Vaše nutkavé vymezování se k jedné
totalitní idologii.

Ale u Vás si nedělám iluzi. Vy jste pro mě prostě osobnost s totalitními rysy.
S těmi správnými, chtělo byse mi dodat.
25. 07. 2009 | 10:56

Béda napsal(a):

Henry,

mohl byste dát odkaz, kde pan Docent Havel velebí ideologickou zrůdnost a masového vraha?
25. 07. 2009 | 10:59

Michal napsal(a):

Bédo,
vždyť to psal Kojzar v Rudém prá... pardon, Kříž na Virtually.cz, takže to přece musí být pravda, o které se v žádném případě nediskutuje! Prostě to bylo předloženo k věření a hotovo.
25. 07. 2009 | 11:07

Jan Vaculík napsal(a):

Zdesto (8:20),
moje poznámka (3:26) je stavěná na objektivním faktu, a nejdu ani o píď dál.
Zatímco Vy mi připisujete vlastnosti, které nemám; snad jako byste ve mně viděl svůj vlastní odraz nebo co? Nezbývá mi, než se domnívat, že Vaše kritika nejlíp sedí na Vás samotného.
25. 07. 2009 | 11:17

Jan Vaculík napsal(a):

Pane Havle,
to je celé o nálepkách a o škatulkách, podstata bude asi jinde. Profily těch osobností asi budou mnohem vrstevnatější, takže s konečným rozřazením na "my a oni" to taky asi nebude tak jednoduché.

Znám jednoho chytrého, charismatického, vtipného a vzdělaného politika, který se přesto přese všechno dopouští vesměs pomýlených postojů. :--) Do jaké škatulky se nakonec dostane on?
25. 07. 2009 | 11:26

ODsebeksobe napsal(a):

Bez urážky, ale nechte na svých příznivcích příp.odpůrcích, aT´za vás nebo proti vám bojují sami, opravdu se dál více nesnižujte k jakýmkoliv prohlášením, případně jen reagujte, a i to nejlépe s odstupem více dnů.
Vaši fandové přirozeně vědí, že i proti vám je vedena neustálá negativní kampaň,navíc své odpůrce asi těžko tímto dosavadním přístupem ovlivníte na svou stranu.Taky mám pocit, že vám více vadí porážka do Evrop.parlam.od ODS než tato samotná strana.Kdyby čistě teoreticky vašeho soupeře teď zasáhl duch svatý, pochybuju, že by jste nějakou změnu skrze svou zahořklost a to celkově jako stana vůbec zaregistrovali.Osobně chápu, že být pozitivní, když ostatní nejsou jaksi hned nejde, ale proč nezkusíte prostě mlčet. Ti co chtějí vědět sami se doberou,čeho chtějí,ale podstrkovat se stále někomu ...je jako ve vztahu, kdo míň miluje,ten se pohodlněji veze.Zkuste si to nějak vysvětlit mezi sebou i svému předsedovi!pak si třeba budete moc přiznat,že je to i vaše vlastní(cti)žádost,co vás pak nutí vidět kolem sebe jen samé protisatany
25. 07. 2009 | 11:38

blue jay napsal(a):

Milej Honzo 999,
mozna nevite ze byli take funkce profesionalni. Jako napriklad primar velke nemocnice. A ze lide kteri nebyli nadsene nakloneni komunistickemu rezimu, tak byli odejiti. Asi toho o 50tych letech moc nevite jinak by jste tu nepsal takove hlouposti.
25. 07. 2009 | 11:48

blue jay napsal(a):

Bedo?

Muzete vysvetlit proc Jiri Havel vstoupil do KSC "5 minut pred pulnoci" ? Rad bych se dozvedel co ho k tomu vedlo.
25. 07. 2009 | 11:49

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, karlíku vy neustále předvádíte, jak si představujete diskusi. Když se podívate zpět, co dovedete spolu se svými martínky michálky a rebelíky aspol, tak vám to musí být jasné a nejen vám, třídní bojovníci, a zrovna vy nám budete vysvětlovat, jak by měl vypadat spravedlivý svět. To už tady bylo, pozdravujte své politruky.
Veselé krizování....
http://www.ateo.cz/f/images...
25. 07. 2009 | 11:50

dříve ruda napsal(a):

veselý soudruhu eurodocente,

je skvělé, že jste tak skvěle zapadl do té společnosti good guys, kteří spolu mluví.
Mezi tu
Elitu.
A že se nezahazujete s žádným fašounem, co by tomu soudruzi řekli...
25. 07. 2009 | 11:50

blue jay napsal(a):

a jeste neco Bedo,

kdyz uz tak pozadujete dukazy....kde je dukaz ze Nigel Farage je ci byl fasista jak si mysli Havel ? Pocitam ze se mezi ty "nektere" pocita i on. O tom ze autor tohoto blogu byl a mozna stale je komunista snad nepochybujete ani vy.
25. 07. 2009 | 12:01

blue jay napsal(a):

Omlouvam se za sotek ktery se sem vloudil. Bylo to urcene pro Honza999 na jinem blogu. A pak ze Internet neni nebezbecnej jak tvrdi CSSD ve svem stranickem navodu "jak si zaridit blog", :-).
25. 07. 2009 | 12:08

fafnir napsal(a):

bylo by úsměvné,kdyby to ovšem nebyla krutá realita,jak obdivovatel Stalina a bývalý člen totalitní bolševické KSČ,nepodezříval z totalitarismu typického britského konzervativce.Inu ,bolševikem jednou,bolševikem vždy.
25. 07. 2009 | 12:30

Henry napsal(a):

25. 07. 2009 | 12:40

Spandau napsal(a):

Henry:

nikde žádný doložený obdiv...
nikde žádný stalinismus...
řádný důkaz, samá druhá až šestá ruka...
Stalinistou je zde v praxi tedy usvědčen jen Henry, Blue Jay a wbgarden, kteří zde nepochybně užívají metody státní bezpečnosti, NKVD a gestapa.
25. 07. 2009 | 12:50

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, špandáuku, kde vás našli.., takový poklad...
Veselé krizování...
http://kremlik.blog.idnes.c...
25. 07. 2009 | 13:08

blue jay napsal(a):

Ocko Havel,

Plizi se ulicemi Brusselu popripade Strasbourgu a prevlecen za demokrata je kazdemu kdo neni socialista v patach. Privatni ocko Havel ktery je znam v socialisticke frakci jako "Red Mist" je uznavanej cmuchal. Uz vycmuchal fasistu Farage a vydedukoval ze Jebwabne je v Polsku. odkud pochazi Kaminski ktery i ve zralém věku obdivuje Pinocheta. Ale ocko Havel ma v hledacku hlavne ceskou ODS. Nakonec je i on sam teto narodnosti. Vyskolen nejlepsi ceskou univerzitou VUML v oboru "sledovani tridniho nepritele" se sve nove role v Europarlamentu ujal s vervou. Nejen ze cmucha ale i pise. Kazdy druhy den zdeluje napnutym ctenarum co se deje v ODS. Ma to z treti pracky. Je skoro na miste cinu.

Zda se Havel je opravdu prinos pro CR. Sice nevime co CSSD v EU dela, ale vime kdo co o nekom udajne rekl. Maji v Brusselu "poop scoop" zakon (povinnost zbirat hovinka po venceni pejska)? Pokud ano tak se zda ze Havel po ulicich Brusselu pobiha bez majitele ktery by po nem uklidil. I kdyz se Beda o to zoufale snazi.

Woof.
25. 07. 2009 | 13:10

blue jay napsal(a):

No tak Spandau,

docent Havel dobrovolne a vesele vkrocil do objeti KSC. A vase podivuhodne bachorky o státní bezpečnosti, NKVD a gestapu vam spise vysvetli on. Mel k nim jako clen KSC urcite blize nez ja, Henry a nebo wbgarden.
25. 07. 2009 | 13:22

ZdeněkJ. napsal(a):

Jeden moudrý člověk jednou napsal:"chcete-li znát všechno nejlépe (a to je mentální postoj intelektuálních dogmatiků) musíte být schopni ignorovat nepříjemné informace, diskreditovat všechny, kteří s vámi nesouhlasí a konečně z první i druhé fáze tohoto intelektuálního podvodu udělat morální ctnost ". To sedí, viďte pane wbgarden.
25. 07. 2009 | 13:42

blue jay napsal(a):

Na jake zidli sedi veselej Havel?

V roce 2004 napsal tohle vazene damy a panove......

Averze ke změnám se u některých sociálních demokratů zřetelně projevuje tam, kde se objeví termíny jako školné, platby ve zdravotnictví, změna penzijního systému včetně zavedení povinného spoření. Podobné reakce ovšem zaznamenáváme také všude, kde chceme omezit prostor ke zneužívání společenské solidarity. Přitom pokud analyzujeme i současné kroky sociální demokracie (minulých vlád, současné koalice) v jednotlivých oblastech, je zřejmé, že celá řada údajně sociálních opatření se míjí účinkem. Naše sociální dávky jako celek jsou relativně (ne absolutně!) vysoké, umožňují však rozsáhlé zneužívání, jsou mnohdy poskytovány těm, kdo je vlastně ani nepotřebují a mnohdy mají výrazně demotivační charakter.

Typickým příkladem nesmyslného zauzlení vztahů je třeba bytová politika. Na jedné straně probíhá regulace nájmů, které jsou udržovány na poměrně nízké úrovni i tam, kde to není nutné (kde v nich bydlí bohatí), na druhé straně sociální byty pro skutečně potřebné v podstatě nejsou. Výhod regulace tak využívají i ti, kdo tuto pomoc nepotřebují, zatímco zbytek (většina!) populace bez ohledu na svou sociální situaci za bydlení platí několikanásobně více. Po šesti letech vlády sociální demokracie se na tom mnoho nezměnilo a do budoucna se ani nic významně nezmění.

Heslo vzdělání a zdraví zdarma zavedl v naší zemi reálný socialismus. Vedle do­bově nesporně pozitivních prvků ovšem odstranil ze systému jeden ze základních mechanismů kontroly nákladů. Bezplatné zdravotnictví se ve skutečnosti pohybovalo mezi dvěma extrémy, buď část zdravotní péče nebyla dostupná všem a přístup ke zdraví byl v řadě směrů korupční, nebo tento systém vedl k nekontrolovatelnému růstu nákladů. Ačkoli víme, že třetina zdravotnických kapacit je v podstatě přebytečná, po dvou volebních obdobích sociální demokracie se na systému financování zdravotnictví mnoho nezmění.

Obdobná situace je ve vysokém školství. Vysoké školy nejsou v principu bezplatné, to je jen spotřebitelská iluze, avšak většina nákladů na ně zůstává posluchačům a plátcům daní zcela skryta. Náklady nejsou poměřovány efekty. Veřejné vysoké školy nemají u nás autonomní zdroje svých příjmů, jsou tedy závislé na politice. S politikou proto uzavírají kompromis a vyvíjejí na ni pochopitelný tlak. Je to přirozené, protože jiný významný kanál získání příjmů neexistuje. Přestože žádná vláda u nás nevydala na vysoké školství tolik peněz jako vláda současná, žádná vláda nebyla nikdy terčem tak soustředěné kritiky v této oblasti. Ačkoli nijak nepolemizuji s faktem, že vysoké školství, věda a výzkum jsou u nás stále výrazně finančně poddimenzovány, musím jen potvrdit, že tlak na finance vůči politice přetrvá do té doby, než sama politika nesestaví ta­kový mechanismus, který by fungoval au­ tonomně. Že jsou školy v takové situaci minimálně ekonomicky zainteresovány na výsledcích své práce, je drsný fakt. Nikomu ani nevadí, že některé školy prokazatelně produkují nezaměstnané.

Politika se nesmí bát nutných zásadních změn. Konzervování situace je nepochybně tím nejhorším, co lze učinit. Problémy porostou a jejich aktivní řešení může spadnout do klína opačné části politického spektra. Pokud nebude změny ve stávajících sociálně eko­nomických charakteristikách společnosti uskutečňovat sociální demokracie, nebude nakonec řada z nich aplikována tak, aby splňovala alespoň modifikované levicové cíle. Přitom dnes už například známe cesty, jak zavést nediskriminační školné, spoluúčast na zdravotní péči, jak modifikovat penzijní sy­stém apod.

Kde sedi Havel dnes? No v Brusselu predci. Strategicky poprel sve myslenky ohnul hrbet a ejhle! Pripada vam Havel jako duveryhodnej clovek ?
25. 07. 2009 | 13:46

RA napsal(a):

pomluvy, pomluvy, pomluvy....to je politika dle Havla. Soudruhu Havle, vy sedíte také v EU parlamentu, a před nějakou dobou jste byl členem levicové extremistické strany /KSČ, pokud byste se neupamatoval/, a takových extremistů, jako vy je tam určitě daleko víc.
25. 07. 2009 | 13:53

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, pane zdenku, umíte česky, já někoho diskriminuji, já o někom říkám, že je fašista, enkáveďák, estébák, vymaštěnej atd ? Já jenom sem tam něco drobně adhocnu k tomu co čtu a vidím. Je pravda, že dneska je toho víc než drobně, protože leje. Ale morálně a ctně byste měl svou kritikou poctít především vlastní řady. Jistě to cítíte líp než já. A klidně mohu být i lehce vulgární, jako vy, když si to přejete.
Veselé krizování...
http://cssd.sere.me/
25. 07. 2009 | 13:55

blue jay napsal(a):

Chameleon Havel,

Jako spravnej chameleon zmenil barvu rudou na oranzovou az po tom co slezl ze stromu KSC a vysplhal se na strom CSSD.
25. 07. 2009 | 14:08

Béda napsal(a):

Henry,

děkuji za potvrzení toho, co jsem si myslel a v podstatě potvrzení mého příspěvku o "stalinismu" Jiřího Havla. Nejlépe celou věc uvádí na správnou míru on sám na svém blogu v článku na který odkazujete.

Ta úvodní stránka skript, použitá s obrázkem Stalina, kde se v obsahu ovšem mluví o Leninovi a nikoliv Stalinovi to je dost silné kafe. Je to skvělá ukázka novinařiny předlistopadových let.

Děkuji, že jste potvrdil má slova. Pokud si mám na základě doporučovaných článků vybrat to, co je dle mého mínění nejvíc blízké pravdě, pak věřím právě článku Jiřího Havla.

Můj komentář k tomu: jako pedagog byl v té době donucen napsat do skript pasáž o dějinách ekonomie socialismu. Napsal ji "na hraně" tehdejších možností včetně skryté kritiky. Měl prostě holt smůlu, že touto "poctou" neoblažili třeba pana Kříže, anebo Ševčíka (myslím, že byl taky v KSČ).

V té době volil podobný přístup kde kdo. Vyvozovat z toho, že byl obdivovatelem Stalina bez předložení jediného věcného důkazu je dle mého demagogie.
25. 07. 2009 | 14:17

hapták napsal(a):

Nejsme tam,nevíme jaká atmosféra Kaminského obklopuje.Opravdu je až tolik pozornosti věnováno jedné osobě? Excentrici jsou přitažliví pro tisk (viz Klaus).Xenofobní minulost? To už ho tak dlouho předtím někdo sledoval?
25. 07. 2009 | 14:21

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, při vší úctě k vaší snaze o jistou serioznost, proč toho mystifikujícícho marxlen docenta furt obhajujete drahý bédo. Nebo snad jste s ním, nedej bůh, něco i měl ???
Veselé krizování
http://www.ateo.cz/f/images...
25. 07. 2009 | 14:26

blue jay napsal(a):

Bedo,
Chapu ze jsi najata ochranka papalasu z Lidoveho domu. Obdivuji tvoji pracovitost.
Ale porad jsi me neodpovedel proc se veselej docent stal clenem KSC par minut pred pulnoci kdyz si uz skoro vsichni inteligentni lide uvedomovali ze KSC uz hraje z posledniho. Ze by mu to nedoslo? A nebo byl tak zapalenej? Co si myslis?
25. 07. 2009 | 14:26

dříve ruda napsal(a):

blue jay:

dejte si pohov, člověče. Četl jste minulý blog, ne? Havel prostě dělá, co mu soudruzi řeknou, že je potřeba udělat. Takovej moderní husita:
Práce se nelekejte, na prachy nehleďte, viďte pane Havle.
A voni takhle do vás, že je huba a klávesnice nebolí.
25. 07. 2009 | 14:36

blue jay napsal(a):

25. 07. 2009 | 14:37

blue jay napsal(a):

Lol drive rudo,
Prsi a ja se bavim. Lide jako Havel jsou k nezaplaceni. Chvilku rudej pak oranzovej a pak se opet cervena cudem. Moje mama ucila na Filozoficke Fakulte. Lidi jako Havel nazyvala plastove plazove balonky.
25. 07. 2009 | 14:58

Béda napsal(a):

blue jay,

doufám, že se vaše máma blue Jayi při výuce na FF obloukem vyhnula Marxovi a Leninovi.

Otázka: šlo to vůbec? Anebo učila na FF v kotelně?
25. 07. 2009 | 15:16

blue jay napsal(a):

Bedo,
dobre mlzeni, ale porad jsi me soudruhu neodpovedel proc se ten srandovni docent tak radoval ze vstoupil do KSC kdyz zvonilo komunistickemu rezimu skoro naposled. Zadam te o tvoji vzdelanou vivisekci mysleni soudruha Havla tohoto casu cmuchala na vse ODS v Evropskem parlamentu.
25. 07. 2009 | 15:32

Béda napsal(a):

blue jayi,

http://libinst.cz/stranka.p...

Myslíte blue jayi, že je ten životopis kompletní?

Wiki:
" ... Dva zakladatelé a pozdější vedoucí pracovníci LI byli od roku 1984 do roku 1989 v KSČ.[2][3][4] Členství v KSČ však bylo podle Ševčíka podmínkou pro přednášení ekonomie na Vysoké škole ekonomické, kde oba přednášeli dějiny ekonomických teorií.[5] Na VŠE však tehdy učili i nečlenové KSČ[zdroj?]. Na VŠE učili na oddělení dějin ekonomických teorií, které formálně spadalo pod Ústav marxismu-leninismu. Nikoliv však marxisticko-leninskou filosofii nebo vědecký komunismus, ale ekonomické teorie, které byly, jako veškeré ekonomické učení v té době, formální součástí marxismu-leninismu.[6] Marxisticko-leninskou teorii údajně podle jiných odmítali přednášet s tím, že je jí věnováno dost prostoru ve specializovaných předmětech.[7]

Citace z Rudého práva 23.12.1989, str. 2, Miroslav Ševčík dne 21.12.1989 vyzval k rozpuštění zločinecké organizace: „KSČ má za sebou téměř 70 letou historii a většina doby jejího trvání je spojena s řadou přehmatů. Černá nit se vine od 5. sjezdu tzv. bolševizace, kdy vedení i strana upadly do područí Stalinovy zvůle. Strana si uzurpovala moc a začala ji zneužívat nejen proti svým členům, ale i občanům státu. Na konci 60. let , kdy se zdálo, že může dojít k obrodě strany, došlo k znásilnění zvenčí. Nyní se už těžko může KSČ obrodit a vinu nese nejen vedení, ale i strana sama. Řečník proto navrhl rozpustit stranu a tím i rozbít mafii na všech úrovních okresů i krajů. KSČ by měla zaniknout.“

Nebylo blue jayi 23.12. 1989 takříkajíc už tak trošinku s křížkem po funuse? Tak vidíte, a je v Libinstu až na vrchu. Jak je ten život jednoduchý, že?
25. 07. 2009 | 15:36

Béda napsal(a):

blue jay,

ještě otázečku: Neznáte náhodou téma doktorské práce a disertačky pana prezidenta Klause, exšéfa ODS, otce české reformy a jednoho z největších odborníků na liberální tržní cestu v ČR?
25. 07. 2009 | 15:50

blue jay napsal(a):

Bedo,
Ja si docela Havla v Brusselu dovedu predstavit. Stoji pred ubytovnou ODS a v okamziku kdy vratnej propusti nekoho kdo vypada jako by mohl bejt clen zlocinecke ODS Havel dostane kopnuti adrenalinem. A potichu po spickach je sleduje. Skoro nedejcha. Dela si poznamky. Pak se poradi s vudcem Evropskych socialistu Schultzem o kterem je znamo ze vypada jako Lenin a mluvi jako Hitler, a otiskne sve cmuchy na aktualne.cz.
A Bedove popripade vlci co delaji 93 preklepu za minutu to privitaji spontalnim potleskem.
25. 07. 2009 | 15:52

blue jay napsal(a):

Bedo,
Ja se neptal na Klause. Ja se ptal co vedlo komickeho Havla se stat clenem KSC kdyz uz skoro kazdy komu to trochu myslelo musel vedet ze KSC mele z posledniho. Nevytacej se, nemlz a dej sem uprimnou odpoved.
25. 07. 2009 | 15:58

Béda napsal(a):

blue jay,

nemusí nikde stát, stačí v klidu a teple přečíst britský tisk, zabrouzdat internetem anebo si pustit zprávy. "Očko" Havel nemusí ani vylézt z baráku - europoslanci ODS se dokážou znemožnit úplně sami.
25. 07. 2009 | 15:59

Béda napsal(a):

blue jay,

Nevím jayi, třeba jej přesvědčil Ševčík, že to je ta jediná správná cesta. Co já vím. Musel by ses zeptat jeho.
25. 07. 2009 | 16:00

blue jay napsal(a):

A opet Bedo,
Vis ze Havel kdysi hlasal ze skolne, spoluucast pacientu ve zdravotnictvi atd jsou nezbytne? Co si myslis ze akademika Havla potkalo? Ze by virus CSSD?
25. 07. 2009 | 16:06

Béda napsal(a):

blue jay,

Neznám Docentovu odpověď na tuto otázku. Můžu odpovědět akorát sám za sebe. Já sám se spoluúčastí problém nemám. Přitom ale nevylučuji, že je celá skupina nízkopříjmových osob, které tento problém mít mohou. A navíc nechápu, co se těmi poplatky reguluje u kojenců, maloletých dětí, těhotných žen, chronických pacientů a lidí v komatu na JIPce. Že by to byli simulanti, které je potřeba proředit v ordinacích? Krom toho nevidím systémovost toho kroku - č¨ást těch peněz je vyváděna ze zdravotního systému. Ale to jsou jenom takové maličkosti.

Co považuji za daleko podstatnější je pokus nenápadně salámovou metodou postupných kroků zprivatizovat celé zdravotnictví a zavést zde zdravotní systém podle vzoru USA. A tento tržní zdravotní model je mi tůze proti mysli.
25. 07. 2009 | 16:14

blue jay napsal(a):

Bedo!
Ja se neptal Sevcika. Ja se ptal tebe! Jsi tu nejznamejsi ochrance papalasu CSSD a tak se domnivam ze vis proc Havel obejmul KSC.
Proc? Jednoducha otazka a nevim proc se tu tak tak kroutis misto toho aby jsi odpovedel.
Otazka znela Bedo " Proc si myslis ze se Havel stal clenem KSC par minut pred pulnoci".
Chci vedet co si o tom myslis ty. Urcite mas na to nazor. Tak se podel, neklickuj a nestyd se.
25. 07. 2009 | 16:15

Béda napsal(a):

blue jay,

tak tedy na rovinu. Nevylučuji, že mu to poradil jeho starší zkušený soudruh - Miroslav Ševčík. Je možné, že právě v debatách s ním prozřel a zjistil, že to je ta jediná správná cesta ke slunci.

Taky je docela možné, že protřelý Ševčík, připravující vnitrostranický puč v základní organizaci komunistů na VŠE - chystající se ještě před listopadem založit Libinst hledal za sebe rovnocennou náhradu. Co já vím.
Proč se Jayi tážeš mně a nedotážeš se přímo autora? Myslíš, že znám jeho duševní pochody?
25. 07. 2009 | 16:26

blue jay napsal(a):

Co Bedo?
Zase michas jablka s angrestem. Ja se neptal co znamenaji poplatky. Ja se ptal proc se srandovni docent Havel otocil ve svych nazorech jako korouhvicka mezi roky 2004 a jeho kandidaturou za CSSD do Europarlamanetu. Tobe takovej obrat nepripada prinejmensim podivnej? Si nemyslis ze u Havla prevladla vize Eurokoryta pred presvedcenim?
Videl jsi tiskovku Tvrdika po prohranych Eurovolbach kam si na voditku privedl Havla? Se mu tam Havel skoro klanel. Dost trapas na akademika za ktereho se Havel povazuje.
25. 07. 2009 | 16:27

Béda napsal(a):

blue jayi,

popravdě, neumím spolehlivě zodpovědět tuto otázku. Zrovna tak nevím, ka se poděla doktorská a disertační práce současného pre¨zidenta, nevím, co vedlo Docenta ke vstupu do KSČ a nevím, co k tomu vedlo Ševčíka, nevím co učila tvoje máti na FF... prostě nevím. Kéžbych tak věděl všechno a viěl každému do vnitra! Anebo raději ne - mohl bych mít z toho vážné žaludeční obtíže a hlavybolení.
25. 07. 2009 | 16:34

blue jay napsal(a):

Bedo,
Dost uboha obrana. Havel jako dospelej clovek urcite vedel proc vstupuje do KSC. Proc to tu zatim nevysvetlil? Ma tu hodne zvastu o tom kdo udajne mohl byt fasista, ale proc se stal komunistou se zatim nepochlubil. Talk is cheap ze Bedo?
25. 07. 2009 | 16:35

zdesta napsal(a):

Jan Vaculík.Vážený pane.Vycházím jen z toho co jste napsal.V podstatě fandíte (wbgarden)určitému stylu argumentace-"vulgární a sprostá propagace sockom.bezmozků.Pro Vás objektivní fakt-pro mne to objektivní fakt není.Ukažte mi můj jediný příspěvek,kdebych někoho dehonestoval pro jeho pol.přesvědčení.Ctím ho u wbgardena,Bédy a řady dalších.Ohrazuji se jen proti vulgární nebo doslova debilní argumentaci.(myšleno všeobecně)Argumentace na záladě emocí a dojmů bez konkrétních faktů stojí za pendrek.Nebudu nikoho urážet protože je neoliberál nebo socialista. Každý má právo na nějakou víru nebo přesvědčení.Pokud ale dám někomu k vůli jeho přesvědčení punc hlupáka bez mozku,pak nerespektuji záladní aspekty svobodné demokratické společnosti.Teď k oné korektnosti diskuzního klání.U blogu P.Paroubkové (dovolená)jsem si udělal obrázek.Selekce korektnosti je u p.L.Stejskala hodně diskutabilní.Kdyby se zmíněný zůčastnil nějaké politické debaty s cizím osazenstvem,silně pochybuji že by obhajoval své názory slovníkem wbgardena.Ztratil by punc solidního a korektního diskutéra. To co je napsáno v záhlaví pro tento diskuzní prostor,má asi takovou cenu jako politické programy stran.Já jsem s tím smířen,ostatně to je asi tak všechno co stím já osobně můžu dělat.Přeji příjemný den.
25. 07. 2009 | 16:44

Béda napsal(a):

zdesta,

jestliže házíte moji argumentaci do jednoho pytle s wbgardenem, tak to potěš... (koště)!
25. 07. 2009 | 16:52

blue jay napsal(a):

Bedo,
Co pijes? Copak to nechapes? Ja se ptam na Havla a ty stale meles neco o Sevcikovi, disertacni praci presidenta a o me mati.
Ale aspon uznavas ze nechapes proc Havel vstoupil do KSC v dobe kdy by tam vstoupil snad jen hlupak. Nedej se Bedo, humor vyleci i vážné žaludeční obtíže a hlavybolení.

Povim ti pohadku. Dcerka se zeptala tatinka" Proc vsechny pohadky zacinaji, byl jednou jeden..". A tatinek ji odpovedel," Ne vsechny dcerko, nektere zacinaji,
"byl jsem zvolen"
25. 07. 2009 | 16:58

blue jay napsal(a):

zdesto,
Ja take povazuji wbgardena za podvratnickej zivel. Skoro bych ho zaradil do kategorie mandelinky bramborove. Jsem rad ze jste se Zdesto pridala do boje proti imperialisticke luze a skudcum delnicke internacionaly. Bez vasi pomoci soudruzko Zdesto by to neslo. Cest praci.
25. 07. 2009 | 17:04

Béda napsal(a):

blue jay,

víš jayi, já za to nemůžu, že když ti několikrát po sobě řeknu, že nevím - tak že ty to nechápeš. Já nevím, proč kdo konkrétně vstupoval do KSČ, stejně jako nevím proč konkrétní lidi vstupovali do ODS, KDU, ODA,... resp. proč tu kterou stranu opustili a zase vstoupili do jiné strany, případně si to ještě dvakrát zopakovali. Nevím, jestli jednou budou vládnout světu Číňané a nevím, kteří lidé si předem anebo až poté nechají protáhnout oči, naučí se čínsky, vstoupí do KS Číny,
a založí akademii čínských nauk. Na základě dostupných informací můžu pouze vyhodnocovat a pokusit se s větší nebo menší pravděpodobností, blížící se v některých případech jistotě odhadovat.
25. 07. 2009 | 17:11

Zacheus napsal(a):

To Vlk. Je to možné, nepřu se, i když jsem o oficiální omluvě Polska opravdu nikdy nic neslyšel. Článek v Respektu mne ovšem vůbec nepřesvědčil z důvodů, které jsem již nastínil. Pokud jde o povstání ve varšavském ghetu, do detailu nejsem o jeho průběhu informován, pokud vím, tak odepřela pomoc ( resp. prostě nepomohla) hlavně Rudá armáda.

Pokud vím, tak si zase Poláci stěžovali ( po roce 1989), že v polské státní bezpečnosti to byli také židé na vedoucích místech, kteří cíleně rozpoutávali teror vůči obyvatelům Polska. I tato otázka by ovšem stála za hlubší studium i diskusi. Jak jsem napsal, vztahy mezi Poláky a Židy jistě nebyly vždy idylické. O tom svědčí například opravdu kontroverzní požadavek polské židovské obce na odstranění (/posunutí?) kříže od bran koncentračního tábora v Osvětimi. Přitom zde zahynulo také velmi mnoho křesťanů ( jmenuji například sv. Maxmiliána Kolbeho, který nabídl svůj život, aby zachránil život jiného vězně ). Pouze díky osobní intervenci tehdejšího papeže Jana Pavla II. došlo ke kompromisu ( resp. požadavku bylo nakonec vyhověno). Znovu připomínám, že lituji židovských obětí v Jedwabvné. Přeji pěkný den.
25. 07. 2009 | 17:32

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, když mi někdo chce mermomocí přiblížit vzdálenou realitu, tak ať mi raději nejdřív pustí film a nechá laskavě na mě, co si budu myslet. Sockomoušsky převyprávěných realit jsem si od dětství užil dost. Začalo to myslím převyprávěným Robinsonem Crusoe, což není žádná pravděpodobnost blížící se jistotě, ale zcela jasná pravda a jistota sama. A samozřejmě tady nejde vůbec o žádné miloučké osobní přesvědčení - já věřím v pámbíčka a já zase jen v iljičoviny. Ze strany marxlen docenta se jedná jako vždy o rudou propagaci nejhrubšího zrna. A na hrubou, hrubá.. Kdyby tady nepoštěl ty své iljičoviny, za účelem nás znovu všechny okrást, tak je pochopitelně klid. Howgh, mí rudí mi rozumějí.
http://reformy.shoptet.cz/e...
25. 07. 2009 | 17:44

zdesta napsal(a):

Béda.Špatně čtete,nebo špatně odvozujete.Psal jsem že ctím osobní přesvědčení.(politické-ideové)Nepsal jsem že že vaši argumentaci hážu do stejného pytle s kýmkoliv.
25. 07. 2009 | 18:06

Béda napsal(a):

wbgarden,

s tím užíváním termínu okrádání všech bych iljiči byl trošinku opatrnější. Já nevím jestli nás VŠECHNY více stály tunely, které způsobily černou díru na státní majetek který jako magnet odsály některé soukromé kapsy anebo projídání státního rozpočtu. Krom toho je tu ještě otázka nakolik nám po okradení pomhly arbitráže, ve kterých jsme díky hlavám pomazaným byli VŠICHNI okradeni ještě podruhé.

Odpověď na otázku, co z toho bylo lepší pro VŠECHNY nás ještě čeká.
25. 07. 2009 | 18:22

Vico napsal(a):

Béda : Opravdu jste vztahovačný. Zdesta nic takového neřekl.
25. 07. 2009 | 18:25

zdesta napsal(a):

blue jay.Já jsem se nikde nepřidala. Já jsem se nepřidal.To už je po xkráte co Vás upozorňuji na omyl.Se sklerozou nic nenadělám.Kam zařazujete wbgardena ( mandelinka bramborová-podvr.živel) je vaše věc.Pro mne je to cizí člověk,který mi nic zlého neuděl a raspektuji jeho pol. přesvědčení.Mám jen výhradu k jeho způsobemům argumentace.(ne vždy)Pokud ovšem nejsem wbgardenem nadšen a neskládám nějaký obdiv,tak jsem soudružka bojující proti imperialistické lůze.Opravdu oduševnělá argumentace.Kde člověče chodíte na ty kraviny ví snad jen bůh.
25. 07. 2009 | 18:30

Béda napsal(a):

Vico, Zdesta,

asi jsem to špatně pochopil. Sypu si popel na hlavu - omlouvám se.
25. 07. 2009 | 18:46

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, speciálně pro vás bédo neb už mám ten dojem, že jsem vás a vám podobné takhle upozorňoval zde několikrát na vaši občanskou povinnost.
Takže znovu. Pokud opravdu víte o nějakém tunelu, rozkradáčce, černé díře na majetku atd. tak nejspíš taky víte na kterou služebnu toto máte co nejrychleji ohlásit. To, že to na všelikých forech furt dokola opakujete, poslouchejte dobře furt dokola opakujete, je jenom prachsprosté a cílené sockom rozeštvávání tohoto národa, které vy pochopitelně vy nazýváte slušnou a korektní diskusí...
JInak co se týče oněch do tmava vybarvených děr, jsem již před mnoha desítkami let, bych ulehčil jistému s. hawkingovi práci a náklady a českém spolku sisyfos tápání, sepsal tuto zakladní práci.

NEKONEČNÁ

Máš li chuť
na černou
díru
nemusíš hned
do
vesmíru...

Veselé krizování...
http://www.bomba.cz/video/p...
25. 07. 2009 | 19:29

Béda napsal(a):

wbgarden,

uznávám, že jste mistr kamufláže, fotomontáže a dokážete vizuálních prostředků matení umělecky "argumentačně" využívat lépe nežli europoslanec Kožušník.

Vy určitě víte wbgardene, že ty činy jsou již:
1) promlčeny)
2) díky šikovně "uštrikovaným" zákonům postavením na dokazování ÚMYSLU prakticky pasé - prokázalo se to v kauzách bank
3) pokud jde třeba o kauzu LTO, tak svědci se již dávno rozložili v sudech Orlické přehrady
25. 07. 2009 | 19:42

Béda napsal(a):

Dovětek,

4) hlavní aktéři kauz, alespoň majetkově již dívno dlí v daňových rájích a někteří jsou ofociálně nositeli několika občanství a neoficiálně ještě více občanských průkazů.

PS: Pozdravuje vás János Bács.
25. 07. 2009 | 19:45

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, to je všechno, co umíte sokolíku..
Jinak bédo upřímně, na rozdíl od vás, který všechno ví, všechno zná, všude byl a od všeho má klíče, já bydlím ve lhotě a u toho, co jste tady vyjmenoval jsem jaksi na rozdíl od vás nestatoval. Takže lituji. Ale jedno vím jistě, vím proč to a vám podobní furt děláte. To si pište a budu to všem neustále opakovat, protože mám těch všelikých sockom iljičovin za život dost...
Veselé krizování
http://www.ateo.cz/f/images...
25. 07. 2009 | 19:59

Béda napsal(a):

wbgarden,

iljiči, nechtěl bych se vás dotknout, ale fakt se už neustále začínáte opakovat. Tu VAŠI bankovku jsem již tuším někde viděl. Možná na internetu amožná, když jste ji chtěl v krámě použít.
25. 07. 2009 | 20:03

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, ale je dobrá bankovka jedna zelená, že bédo. Oranžoví po shlédnutí spolehlivě přiznávají barvu a jdou okamžitě do ruda. Jednoduché co, a nepotřebujete ani jistě drahé americké market specialisty...
Veselé krizování....
http://www.ateo.cz/f/origin...
25. 07. 2009 | 20:18

Béda napsal(a):

wbgarden,

vidím, že jste se nechal inspirovat bratrem Kalouskem v Necyklopedii.
25. 07. 2009 | 20:24

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, bédo, buďte trošku tvořivější, prosím, a nestrkejte mezi nás jakési kožušníky a kalousky. Já skoro nevím o kom mluvíte. Jsem absolutně přísně nestranický důchodce, bydlící ve lhotě. Jinak je třeba se především věnovat vlastním maňáskům, že. Furt čekám, který oranžový divoch se teď tady k jyrkům přidá, abychom věděli, jak je na tom česká oranžáda právě teď. Ale moc se jim nechce klukům vůdcům oranžovým...Mohli by se třeba spálit, a to by jim prostý lid u voleb nemusel odpustit, že.
http://www.ateo.cz/f/images...
25. 07. 2009 | 20:36

Huml napsal(a):

Všechny činy a kroky ODS dokazují, že je to extremistická strana s fašisujícími prvky svého konání. Exhibicionismus a zločiny jejich členů jsou všeobecně známé, viz nyní miliardové zlodějiny kamaráda Boehma atd. Jak je možné, že si ještě dovolí exhibovat ve volební kampaní známí čtyři trenkoví naháči (už jsem viděl i plakát se stopořeným Topolánkem).
25. 07. 2009 | 20:51

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, pane humele ze kterého dávného týví seriálu jste se tak náhle vynořil. Jste úžasný.., že by nová směna, bédu odvolali ?
Veselé krizování
http://www.ateo.cz/f/images...
25. 07. 2009 | 20:56

Béda napsal(a):

wbgardene,

vidím wbgardene, že vás je na tom poli s motykou škoda. Vy jste vysloveně kreativní typ. Vy byste se klidně uživil i v Modré frontě včera jako "dokumentarista".
25. 07. 2009 | 21:29

ali napsal(a):

wbgarden
to je lepší než TV :o) dík

všem rudým a růžovým...ehm, pardon, oranžovým
doporučuji knihu od Tibor Fischer : Pod žabí prdelí
25. 07. 2009 | 21:37

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, no bédo konečně, už jsem si myslel, že nestíháte. Schválně si dovolím upozornit vás na jistě neotřelá slova stejně smýšlejících vašich předřečníků. To je ta pravá a jediná diskusní síla. Liž pravda.
No s tou frontou, bédo bédo styďte se trošku a buďte drobet originálnější. Modrá fronta, to přece používá každý bezmozek. A co se týče živení, moje motyky sice beze mě nemohou existovat, ale teď už se převážně živím důchodem. A musím vám říct, že až se podruhé narodím, tak jedině jako ukřivděný český důchodce. Jinak co se týče novin, rády by mě, to víte, ale nemají na mě prostředky, začínám na sedmi nulách. A to se bez tunelu, jak jistě dobře víte, nedá. Doufám, že jsem vám neuvařil mozek bédo. Veselé prázdninové krizování a uvolněte se trošku...
http://www.ateo.cz/f/images...
25. 07. 2009 | 21:45

Béda napsal(a):

ali,

doufám, že pod Modrou žabí pr.elí. Jak praví pan Profesor politické ekonomie, t.č. sedící na Hradě a zpívá Žlutý Hejma jen "modrá je dobrá".
25. 07. 2009 | 21:47

Béda napsal(a):

wbgarden,

no sedm nul, pokud před nima nic není - to by celkem odpovídalo.

Jestli trošku přidáte, tak by mohlo být něco aspoň za desetinnou čárkou za těma nulama.
25. 07. 2009 | 21:51

Béda napsal(a):

wbgardene,

měl bych pro vás menší návrh. Nemohl byste vždycky při těch fotomontážích, jenom kvůli kontrastu samozřejmě, zobrazit ve stejných pozicích i Mirka Toplánka?
25. 07. 2009 | 21:54

ali napsal(a):

Béda
ghgh, jste srandovní a to se mi líbí, ale bolševickej a to se mi nelíbí
25. 07. 2009 | 21:58

Béda napsal(a):

ali,

Nikdo není dokonalý. Někdo je alespoň srandovní, a někdo pouze bolševickej. Co člověk to názor.
25. 07. 2009 | 22:02

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, už jsem vám jednou říkal bédo, proč mi furt cpete jména, která tento jistě povznášející blog neučinila. Držte se tématu, jak k tomu ostatně furt nabádáte. A když požádáte někoho, no, jak bych to řekl, abych..., někoho kdo se prostě vyzná, tak ve zdroji mých obrázků najdete i topola, ale na sexymozka nemá a nemůže mít. I když teď jsem na druhém monitoru dočetl, že jyrka drobet couvá, ale to zajisté jenom proto aby lépěji odhalil své nepřátel a pak je spolehlivě...
Veselé krizování
http://www.ateo.cz/f/images...
25. 07. 2009 | 22:04

Béda napsal(a):

dovětek:

Taky záleží na barvocitu. Někdy zdánlivě nemusí být bolševickej pouze rudej anebo oranžovej, ale i hnedej, černej, tzelenej, modrej...

Záleží co si pod bolševismem představujete.
25. 07. 2009 | 22:07

Béda napsal(a):

wbgarden,

no nevím wbgardene, jestli se to bude líbit panu Stejskalovi. Mně se zdá, že vám dochází s pokročilou dobou dochází nadhled, vtip a inspirace a sklouzáváte krapítek do suterénu.
25. 07. 2009 | 22:10

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, bédo vy jste neskutečný, po skoro půlstoletí bolševismu v česku furt nemáte představu ?
Veselé krizování
http://www.ateo.cz/f/images...
25. 07. 2009 | 22:12

blue jay napsal(a):

komickej Havel a general Tvrdik v primem prenosu

http://www.ct24.cz/domaci/5...

vrele doporucuji, je to klasika.
25. 07. 2009 | 22:12

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat a už jsme tam zase, vy sockoumáci se furt musíte dovolávat nějakých cenzorů, vissarionovičů leonidů, byste své demokratické spolubydlící dali do latě. No tak konečně přiznejte rudou, bédo. Ve kterém okresu jste byl tajemníkem ?
Veselé krizování
http://www.ateo.cz/f/images...
25. 07. 2009 | 22:17

Béda napsal(a):

wbgarden,

zkuste do té uniformy vtěsnat ještě pana Es kommt der Tag-a. Možná mu lépe sekne. A taky by to chtělo i s kalhotama, ať vynikne PŘIROZENĚ celá postava.
25. 07. 2009 | 22:20

Béda napsal(a):

wbgarden,

neměli být s těmi péry spíše vypečení ptáčci Langer, Schwarzenberg a Bursík (o prezidentské volbě(?
25. 07. 2009 | 22:22

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, drahý bédo, jak jste to říkal o tom suterénu...
Veselé krizování..
http://www.ateo.cz/f/images...
25. 07. 2009 | 22:23

Béda napsal(a):

wbgarden,

díky za "pokec" wbgardene, doba již pokročila, tak se s váma pro dnešek loučím. Zas někdy jindy.

Přeji veselé krizování, neustálé opakování, aby důchodcovský mozek úplně nezesklovitěl, méně brutality a alespoň částečný návrat nadhledu a vtipu.
25. 07. 2009 | 22:28

blue jay napsal(a):

Bedo kdyz uz mas rad basnicky, tak co tahle...

Chceš-li být krásná, chytrá, ztepilá
vem si malého, tlustého debi.1a!

Ps. Doporucoval bych to obvzlaste slecne Zdeste.
25. 07. 2009 | 22:32

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, bédo dobrou, bylo mi ctí...
Veselé krizování...
25. 07. 2009 | 22:59

Germanicus napsal(a):

Zacheus 25.07.2009 17:32:12
Tohle asi není Vaše parketa. Nezaměňujte prosím Povstání ve varšavském (židovském) ghettu (duben 1943) a Varšavské povstání (srpen 1944)...
Autor (doc. Havel):
Každopádně se pánové Zahradil, Tošenovský, Kožušník, Ouzký (tomu se nejvíc divím) ocitli v pěkné společnosti. Řečeno slovy Švejka - Jeden větší POLOPRĎOCH než druhý...
25. 07. 2009 | 23:13

LEVAK napsal(a):

Zapomněli už občané n rok 1997? Snad. Možná i na následné zmrtvýchvstání ODS, která se o měsíc později, po pádu vlády Václava Klause, na svém kongresu v Poděbradech většinově znovu semkla kolem - Václava Klause. A kolem věrného Miroslava Macka. Tehdejší předseda lidovců Josef Lux k tomu řekl: „Pro nás byl výsledek kongresu ODS potvrzením toho, že je možné krást a lhát a že je to normální, že to není chyba.“
25. 07. 2009 | 23:39

LEVAK napsal(a):

Vražda se promlčuje po 20-ti letech.Tady už je od pádu režimu pomalu těch 20 let a někteří z vás jsou takoví demokrati,že by posílali lidi pomalu do plynu.Nedošlo vám, že vám někdo naservíroval zástupný problém, aby jste moc nepřemýšleli nad naprosto protilidovým programem ODS.Je vůbec možné,že někteří z vás jsou tak neinteligentní,že to nepochopili.Jenom pro ilustraci vám ocituji výrok předsedy ODS M.Topolánka,který uveřejnily Lidové noviny dne 15.4.2006 -"Pokud budeme lidem před volbami otevřeně říkat, co máme v plánu,nikdy volby nevyhrajeme." Předpokládám, že někteří z fanatiků nebudou prohlašovat,že Lidové noviny jsou levičácké a že si vymýšlejí.Plán ODS je jednoduchý :zdražení potravin,léků,vody,tepla a veřejné dopravy,snížení daní nejbohatším,zrušení bezplatného zdravotnictví,zavedení školného,zrušení minimální mzdy,zavedení výpovědi bez udání důvodu,okamžité zvýšení nájemného,ožebračení dolních 10-ti miliónů národa,náš vzor je Slovensko,atd.Teď předpokládám,že vyletí ti,kteří jsou tkzv. za vodou protože buď mají bohaté rodiče nebo sami něco restituovali či nahrabali jsou to tkzv. proletáři.Spekulanti začnou ,aspoň doufám, přemýšlet.(Pro informaci proletáři jsou ti, kteří kolem nás proletí v zahraničních drahých bourácích,spekulanti zase ti,kteří spekulují jak vyjít od výplaty k výplatě!). Myšlení bolí,ale šlápnout z bláta do hluboké louže je horší za to touha po změně podle mě nestojí zvlášť když se na to třese partaj,která totálně devastovala naše hospodářství a skončila u úsporných balíčků,když nám před tím slibovala jen 5 roků utahování opasků a bylo 7 roků neúrodných.Slovenský vzor- v roce 1998 byl rozdíl mezi českou a slovenskou průměrnou mzdou v přepočtu na kupní sílu 17%,v roce 2005 je tento rozdíl 40%,zadluženost státu za posledních 7 let stoupla ze 167 na 600 miliard Sk,v roce 2005 lidé zaplatili na DPH a spotřebních daních o 51,4 miliardy Sk více než v roce 2003,atd.Podle ODS to má být náš vzor.Na závěr se dopustím malého plagiátu "dozadu pravá, dozadu pravá, vpřed ni krok!"Myslím si, že by to byl vhodný bojový popěvek pro ODS do těchto podzimních voleb!
25. 07. 2009 | 23:46

TABU napsal(a):

Nazdar ženáči!
http://dom4sub.sweb.cz/cz.html
26. 07. 2009 | 00:14

slayer napsal(a):

Havle, vite ze chodim na centrum uz jenom kvuli tomu, abych se podival jestli jste napsal dalsi blog, a jestli je na to same brdo jako ty predchozi? Je to uz takova moje obscese. To uz je potreti, co tady bonzujete na ODS, s kym sedi v europarlamentu v lavici. Chci videt, jak dlouho to jeste vydrzite. Samozrejme nejsem naivni, abych bral vazne tu omacku kolem, treba jak je Roucek skvelej, oba vime, ze to podstatne je hned na zacatku (pro jistotu, kdyby ty blaboly nekdo nedokazal docist). Takze bonzujte dal, ja budu pocitat vase bonzy, a pak to posleme guinesovi. Jo, a pripominat vam vase maslo na hlave uz nebudu, protoze ja se tolikrat jako vy opakovat nedokazu. Uz me to nebavi, nebo spis to neni ma profese.
26. 07. 2009 | 02:27

Béda napsal(a):

blue jay,

Nevím, jestli je pan Zdesta na mauže a pakliže ano, pak jestli by měl zájem podle uvedeného popisu o vaši osobu.
26. 07. 2009 | 06:02

macvura napsal(a):

vy snad chcete, abyste se zalíbil Paroubkovi, překonat Ratha v urážení jedné strany.
To je, sakra svinská politika!!
26. 07. 2009 | 09:04

Bright napsal(a):

Kdo je to ten blue jay? Ten je asi hodně vysmaženej.........
26. 07. 2009 | 09:15

Bright napsal(a):

Pane Havle, je dobře připomínat s kým se spočuje naše "evropská" ODS. :-) Modráci to neradi slyšej, ale napsat se to musí. Z našich novin se to nedočtou, to by mohlo totiž poškodti mediální obraz skvělé ODS.
26. 07. 2009 | 09:17

LEVAK napsal(a):

Ad slayer:Vy jste zřejmě typický modrák,Vám asi ušlo, že občané ze zákona mají právo na informace a plést si toto s bonzováním to chce již opravdu kačení žaludek.No ještě by jste mohl ukázat vztýčený prostředníček,pokopat panu Havlovi auto etc.!
26. 07. 2009 | 09:36

LEVAK napsal(a):

Ad Bright:
Ordó Dominórum Sanctórum - řád posvátných vlastníků!
PS:poslanec Zenkl na konci I.republiky při debatě o pomoci SSSR vytáhl z kapsy peněženku,praštil s ní o řečnický pult a prohlásil "Když sem přijde Hitler tak mi tu peněenku nechá.Když sem přijde Stalin tak mi tu peněženku sebere!"Postup našeho parlamentu stál národ cca 300 tisíc obětí a kolik z těch tehdejších poslanců to taky nepřežilo?
Z toho je vidět,že modráci zdědili způsob pohledu na svět.V podstatě je to horizont peněženky!
26. 07. 2009 | 09:44

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, pro další počné případy je třeba zajít do pravěku, určitě to bude fungovat a účelové manipulace budou ještě snadnější. Ale co takhle nepřevyprávěná současnost...
Veselé krizování
http://reformy.shoptet.cz/e...
http://reformy.shoptet.cz/e...
26. 07. 2009 | 09:59

ufomamut napsal(a):

Poučná "diskuse".Líbí se mi,s jakým klidem a nadhledem odráží Béda trapné a agresivní výpady wbgardena(zřejmě porouchaná mašinka)
26. 07. 2009 | 10:02

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, béda je samozřejmě skvěly. Jinak nastoupila nová směna diskutérů nebo jste se jenom přejmenovali karlíci, martínci a jiní mladí třídní bojovníci ?
http://www.ateo.cz/f/images...
26. 07. 2009 | 10:07

blue jay napsal(a):

Bravo wbgarden,
ten projev Nigela Farage by si mel nechat Beda a zbytek oranzovorude brigady prelozit. Pokud tedy maji k dispozici sluzby prekladatelky Petry P. Snad to zvladne lepe nez beagbeet.
26. 07. 2009 | 10:14

ali napsal(a):

wbgarden, blue jay
jsem tu taky a koukám, jak bolševik je půvabně agresivní :o).
wbgarden - a na pole musím dnes já, neleje, tak holt motyčku, plečku, kravku a už se jede ;o)
26. 07. 2009 | 10:23

blue jay napsal(a):

v duchu wbgardena doporucuji tohle,

https://www.youtube.com/resu...

take se to da nazvat " jak Schulz a jeho socialnekomunisticti "demokrate" reaguji na kritiku. Utecou. Co ty na to veselej docente?
26. 07. 2009 | 10:30

Blue jay napsal(a):

Sorry
https://www.youtube.com/watc...

Tohle jsem tu chtel dat. A doufam ze Bedove maji k dispozici nejakou Petru.
26. 07. 2009 | 10:35

Zacheus napsal(a):

To Germanicus. Děkuji za odpověď. Omlouvám se čtenářům za nepřesnost a informace si dále doplním. Přeji pěknou neděli:).
26. 07. 2009 | 10:41

Jan Vaculík napsal(a):

LEVAK
"Postup našeho parlamentu stál národ cca 300 tisíc obětí a kolik z těch tehdejších poslanců to taky nepřežilo?"
Ve kterém roce to bylo? Co to bylo za fatální rozhodování, že bylo v moci našeho parlamentu odvrátit 2.sv.válku?

Ostatně postoj Zenkla je docela pochopitelný. Co Evropa má čekat od Hitlera, to tehdy nevěděl ještě nikdo, ale bolševici v SSSR už tehdy (v dobách míru!) měli na svědomí miliony lidí; svých lidí! Jestliže tehdy byla nějaká hypotetická možnost vrhnout nás do náručí SSSR, tak bychom nejspíš nedopadli o nic líp; rozdíl by byl jenom v tom, že před násilím od Němců by ještě předcházelo násilí od Rusů.
26. 07. 2009 | 10:48

blue jay napsal(a):

Jeste mala poznamka,

vsimnete si kdo vyhani "socialisty" ze salu ve videu kde Klaus rika pravdu o EU. Plesatej sockomunista Schulz, Nemec co vypada jako Lenin a mluvi jako Hitler. Uz se tesim az uvidim veseleho docenta Havla jak se rychle zveda ze zidle a opousti sal az mu priste Schulz zaveli. Jen aby nekoho neposlapal v prkotne snaze byt ten nejuvedomelejsi.

Ps, Mas neco noveho na ODS Havle? Je bonzovani na ODS tve hlavni poslani v EU ? Preji ti hodne zdarileho cmuchani docente.
26. 07. 2009 | 10:58

aram napsal(a):

Pane Havle jen pište tolik, kolik Vám čas dovolí. A hlavně o politických protivnících. O Vás a vaši partaji se dostatečně starají místní ohlupovadla (termín vypůjčen, autorovi díky). Na rozdíl od některých zdejších přispěvatelů, jejichž výplody pro mně osobně nemají žádnou informační hodnotu, ty Vaše mě zajímají.
K ostatním pouze toto: WBgarden, Blue Jay jsou tkzv. trollové. Donekonečna omílají jedno a totéž (argumentace nic moc) řídíce se heslem "Když mě nechcete mít rádi, tak mě budete alespoň nenávidět", což především hodně vypovídá o nich samých, nikoliv o těch, kteří na ně reagují, jak by si rádi mysleli.
Ovšem kromě těch, kterým jejich reakce připadají vtipné.
Hezký den.
26. 07. 2009 | 11:00

blue jay napsal(a):

Jiri Havle ?!
nekolikrat jsem se ptal vaseho ochrance Bedi proc jste vstoupil do KSC "pet minut pred pulnoci". Beda nemel odpoved a navrhnul at se zeptam primo Vas. Mate odvahu odpovedet docente?
26. 07. 2009 | 11:05

blue jay napsal(a):

to mara (aram),
Informacni hodnota tveho prispevku je uzasna. Kam na to chodis maro? Ale vtipnej jsi. Nepises vtipy pro CSSD ? Je to vzdy k potrhani. Hlavne ta sranda co se nazyva " Oranzove knihy CSSD".
26. 07. 2009 | 11:17

ufomamut napsal(a):

aram-Trollové?Snad Trotlové,ne?:-)))
26. 07. 2009 | 12:27

aram napsal(a):

ufomamut :-)
Wiki
# Troll (internet) – provokatér v internetové diskusi, viz Flame war.
26. 07. 2009 | 12:45

ufomamut napsal(a):

aram-budu neustále opakovat-trotl je lepší:-)))
26. 07. 2009 | 12:50

blue jay napsal(a):

wisdom No1,

Politicians are people who, when they see light at the end of the tunnel, go out and buy some more tunnel. ~John Quinton
26. 07. 2009 | 12:52

blue jay napsal(a):

wisdom No2,


Don't vote, it only encourages them. ~Author Unknown
26. 07. 2009 | 12:54

blue jay napsal(a):

wisdom No3,

Instead of giving a politician the keys to the city, it might be better to change the locks. ~Doug Larson
26. 07. 2009 | 12:58

blue jay napsal(a):

wisdom No3,
Politicians say they're beefing up our economy. Most don't know beef from pork. ~Harold Lowman
26. 07. 2009 | 13:00

aram napsal(a):

ufomamut :-))
máte samozřejmě pravdu, ale je to na hraně. Uvidíme co na to strážci. Například kretén neprošel v blogu ani panu Kukalovi.:-)
26. 07. 2009 | 13:05

blue jay napsal(a):

and finally wisdom No5,

We hang the petty thieves and appoint the great ones to public office. ~Aesop
26. 07. 2009 | 13:07

blue jay napsal(a):

A jeste neco Horejsi,
Kolik ti jako danovej poplatnik platim? A nejen ja. Muzes se tu tim pochlubit? Za ty miliardy co stojis je par milionu co jsi tu zatim dokazal dost malo.
Asi budes muset vic zvatlat.
26. 07. 2009 | 13:49

zdesta napsal(a):

blue jay. Madame blue jay Vy jste se narodila Kanadě? Opravdu? Já bych to tak odhadovala na Kamčatku.Když tak polemizujeme,tak uvažuji nad vaši schopností nějaké dedukce,logiky,srovnávacích schopnostech a podobných srandách.Že bych se na př.mohl jmenovat Karel Zdesta,nebo Jaroslav Zdesta Vás určitě nenapadne. Je to pro Vás příliš náročné. Nicméně jsem "Slečna" tak si teď jdu nalakovat nehty a vyměnit vložku.Přeji Vám madam příjemný podvečer.
26. 07. 2009 | 18:24

Vico napsal(a):

zdesta : )))
26. 07. 2009 | 18:58

zdesta napsal(a):

Vico. Nezbýva nic jiného než přijmout hru.Ostatně ty argumenty od nicku blue jay,mají charakter pavlačové drbny a tak mohu mít oprávněný dojem,že to cozde předstírá je fligna. Je to ženská (drbna) a basta.Trochu srandy neuškodí.
26. 07. 2009 | 19:31

Vico napsal(a):

Však jo. Dobrá práce, ale já bych už pomalu navrhoval vyměnit podnik. Kouří se tu, plive se tu na zem, pivo je zvětralý, ale předražený. Jacísi týpkové v rohu hrajou mariáš /asi štamgasti/. Z kuchyně páchne přepálená cibule a od WB či WC, nemohu ten nápis ani přečíst, zas kyselé zvratky.

Zdesto, pojďme jinam.
26. 07. 2009 | 20:12

Palice napsal(a):

Jsem skutečně spokojen, pane docene, že Vaše posty mají skutečně eurostylistickou tendenci. Tento byl již dostatečně komplikovaný (kdo na koho, jak kdo, o časové posloupnosti nemluvě), aby mu téměř nebylo rozumět. Jen tak dál, jen tak dál.

A ten Cameron - nemyslel jste náhodou Jamese?
26. 07. 2009 | 22:55

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, trochu srandy neuškodí, docela dobré...
http://www.bomba.cz/video/p...
26. 07. 2009 | 23:00

slayer napsal(a):

Levak: Jake zakone pravo na informace zajistuje blog, co to tu placate clovece? Havel tu dostal prostor vyjadrovat sve nazory, a ja mam prostor s nim polemizovat, a to cinim. Jak jste vy prisel na to, ze kopu lidem do aut, nebo ze jsem "modrak" nevim, ale nejspis podle sebe soudite jine. Pokud se snizim na vasi uroven argumentace, tak si vas predstavuju jako duchodce, byvaleho, eventualne soucasneho clena KSC, prip. byvaleho clena milici. Proste nasranej komunistickej dedek, kterej v autobuse nadava, kdyz ho mlady nepustej sednout.
27. 07. 2009 | 03:57

jarda napsal(a):

Pane docente, můžete být spokojen, den jste prožil, protože se vám podařilo na.rat celou řadu moulů, kteří si jedou ve svých kolejích absolutní víry ve smlouvu ODS s občany. Díky!
27. 07. 2009 | 06:24

Pepa Řepa napsal(a):

LEVAK napsal(a):

PS:poslanec Zenkl na konci I.republiky při debatě o pomoci SSSR vytáhl z kapsy peněženku,praštil s ní o řečnický pult a prohlásil "Když sem přijde Hitler tak mi tu peněenku nechá.Když sem přijde Stalin tak mi tu peněženku sebere!
---------------------
Leváku, že jsem tak smělý, jak to dopadslo s tou peněženkou?
---------------------
Pokud vím, přišel Dolfik a nacpal Zenkla do Buchenwaldu. Pravda, peněženku mu asi nechal.

Po válce pro Zenklovu peněženku poslal Vissarionovič Klému. Petřík byl rád, že vzal rychlé boty do USA.
Kdyby to neudělal, dopadl by asi jako Horáková. Jeho potomkům by při kurzu 1:50 byla peněženka platná, asi jako Mládkovi chaloupka v Blatné.
---------------------
Co tedy mám z Vašeho podobenství vyvodit?

Že měl Péťa Zenkl už v roce 1939 odevzat Josefovi peněženku a tím by-podle Vás-ušetřil ( jak píšete) "cca 300 tisíc obětí"?

Škoda, že na to Vaše řešení v roce 39 nikdo nepřišel.
Bylo to tak snadné.
27. 07. 2009 | 12:29

Jedla napsal(a):

To je to tu dlouhý, ani se to nedá dočíst. Webgarden a Zacheus - prosím, co je tak skvělého na Patu Buchananovi, že jste svorně použili sekundární zdroj - blog z idnes, a citovali jeho ne příliš zdařilou knihu Smrt západu jako argument proti autorovi blogu?
Komemtátor Pat Buchanan je extrémní, skalní konzervativec, neúspěšný politik. I kdyby Vám osobně byl velmi blízký, respektuji takový názor, jako autorita podporující Vaši argumentaci je na nic - je příliš vyhraněný, pro většinu populace tedy okrajový názor, citaci z jeho knihy nelze pokládat za bernou minci.
27. 07. 2009 | 14:32

zdesta napsal(a):

Vico: Já tento podnik navštěvuji ze zvědavosti.Mohli bychom třeba najít něco solidnějšího,kde nepáchne moč, spálená cibule,zvratky a.t.p.To bychom se vyhýbali realitě.Pro mne je to prostor poznání a srovnání,hlavně pokud jde o míru fanatismu a demagogie.Totalita versus demokracie.Velká spousta lidí připomíná Štěpána,Hofmana,Fojtíka a další.Dodal bych,že míra sebereflexe,kritičnost,tolerance je na stejné úrovni.Žádný režim není schopen eliminovat u určitého druhu lidí potřebu neochvějné víry.Máte tu ale spousty solidních diskutérů,kteří dávají tomuto prostoru šmrnc.Přírodovědec,Mueller,Lex,Matyáš,Vlk,Zacheus,Hajný,Stejskal (když se přidá)a další.Vnímám realitu a od toho odvozuji.Chce to klid a nadhled.Mějte se fajn.
27. 07. 2009 | 15:01

jl napsal(a):

pro LEVAK:
citat z wikipedie:

"Vnitřní správu tábora v Buchenwaldu strhli na sebe komunističtí vězni, kteří byli proti Zenklovi zaujati pro jeho protikomunistické postoje z doby předválečné. Když se dík postupu americké armády přiblížilo osvobození tábora, dostal velitel koncentráku strach, aby mezi vezni nevypuklo povstání, a proto se rozhodl popravit pro výstrahu několik desítek vybraných vězňů. Dne 5. dubna 1945 vyzvaly táborové ampliony 46 vězňů různých národností, aby se (neprodleně) dostavili do politické sekce tábora. Mezi předvolanými byl jako jediný Čech - Petr Zenkl. Vězňové nechtěli předvolané vydat, pokud se předvolaní sami postarají o svůj úkryt v táboře. Komunističtí táboroví funkcionáři ukryli své oblíbence v kuchyních, skladištích či v nemocnici, avšak Zenkla ukrýt odmítají - snad proto, že situaci pochopili jako možná poslední příležitost, jak se skalního demokrata Zenkla zbavit. Zenkl však našel pomoc u vezňů označených zeleným trojúhelníkem - u zločinců mnohokráte trestaných za opravdu kriminální delikty. Znali Zenkla z tábora, jako člověka, který byl pověřen táborovou samosprávou, aby kontroloval čistotu jejich těl s ohledem na odvrácení rizika tyfové epidémie, a protože se k nim choval laskavě, oplatili mu to poskytnutím asylu pod podlahou svého bloku. Další dny strávil Zenkl v tyfovém baráku, kam se bál každý vkročit, a pak střídavě v kanalizační rouře a ve psí boudě. Komunisté prostě nepomohli."
27. 07. 2009 | 17:29

Vico napsal(a):

Zdesta : Nemyslel jsem všechny blogy na Aktuálně cz. Naštěstí je tady hospod více a některé bych skoro nazval kavárnami a jiné univerzitními knihovnami, kde se podává maximálně káva. A taky je tu sklípek a lidi, co jste jmenoval plus další.S těmi se rovněž rád setkávám.
27. 07. 2009 | 18:41

JAHA napsal(a):

Krasne som sa dnes zabavil, krasne pocital. Je jasne, ze smiechoty europoslancu Havla (nielen ten, ale aj predosly clanok) su same o sebe dobrym humoristickym pocitanim, ale mat k tomu este suboj wbgarden+blue jay+(sem tam) Zacheus kontra beda+zdesta+(sem tam)vlk+rozne postupne sa striedajuce kacenky, to je poctenicko!!!
Dobre to napisala im v odkaze wbgardenovi - vdaka, lepsie ako TV.
Najkrajsie je, ze Patientovi.OT nie je schopny europoslanec odpovedat tyzden na zopar jednoduchych viet, a jeho najvacsi obhajovatel - beda - nedokazal odpovedat blue jayovi ani na otazku, AKY MA NAZOR na...
Skratka, super:-).
28. 07. 2009 | 10:53

Béda napsal(a):

JAHA,

Odpovědět na kterou otázku, milé JAHA? Podle mého soudu jsem p. Blue jayovi odpověděl podle svých znalostí na každou jeho otázku.
29. 07. 2009 | 06:28

Jiří Havel napsal(a):

Lidé věřte mi. Myslím to upřímě.

Mé motto: "Přehlédnout nelze reálné ekonomické úspěchy, které nesou Stalinovu pečeť."
19. 08. 2009 | 16:16

TUTORIAL TIPS AND TRICKS napsal(a):

Danke f information
26. 08. 2009 | 23:25

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy