Senátoru Oberfalzerovi se zármutkem…

14. 10. 2009 | 15:41
Přečteno 5864 krát
Vážený pane senátore, vážím si hluboce toho, že máte vlastní názor. Uznávám též Vaše právo tento názor hájit. Demokracie je zajisté založena na tom, že jde o soutěž názorů. Každý může proto předstoupit před relevantní fórum a předložit své řešení problému.

V demokracii je však také principem, že většinové rozhodnutí je závazné. Platí to pro posledního občana, platí to pro senátora i pro samotného prezidenta republiky.

Tvrdíte, že společně s prezidentem nevěříte, že lisabonská smlouva je ku prospěchu naší země. Dovolte tedy otázku, proč tedy právě Váš prezident pověřil Vaši vládu vypracováním takové smlouvy a proč též pověřil předsedu Vaší vlády a předsedu Vaší strany podpisem vyjednané smlouvy? Proč není v archivu vlády žádná konkrétní připomínka prezidenta republiky k lisabonské smlouvě?

Proč Vámi zvolený prezident v rozporu se všemi diplomatickými zvyklostmi sdělil svou další podmínku telefonicky v rozhovoru na žádost předsedajícího premiéra EU? Proč, proboha, je ta podmínka sdělena neskutečných třiadvacet měsíců poté, co námi dohodnutá lhůta pro předkládání podobných připomínek definitivně vypršela?

Stěžujete si na to, že o lisabonské smlouvě nebylo uspořádáno referendum. Proč tedy právě Vaše politická strana vetovala všechny návrhy na zakotvení referenda do právního řádu? Proč jste se Vy sám o ono referendum ve Vaší straně nezasadil?

K demokracii ale i k obyčejné slušnosti patří to, že většinová rozhodnutí se respektují. Přijetí lisabonské smlouvy odhlasovala Vaše vláda a poté i ústavní většiny obou parlamentních komor. Se smlouvou se ztotožňuje i současná vláda a vedení všech demokratických parlamentních stran. Je jistě správné dbát zájmů menšin. Od toho je zde soudní moc. Ústavní soud už jednou odmítl stížnost vůči lisabonské smlouvě, a to všemi patnácti hlasy svých soudců.

Pět dlouhých měsíců Evropa čekala, než jste s Vašimi kolegy předložili další obstrukční stížnost. Její obsahová kvalita je zjevně taková, že ji Ústavní soud musí odmítnout, protože jinak by popřel sám sebe. Ale Vy se senátory ODS ještě na poslední chvíli podáváte doplnění stížnosti, aby rozhodnutí Ústavního soudu ani teoreticky nemohlo padnout před říjnovou schůzkou předsedů vlád a nemohlo dojít k dohodě o sestavení Evropské komise.

Vážený pane senátore, měl jsem možnost Vás poznat jako uvážlivého muže. Přestože mi imponuje Vaše zaujetí pro věc, myslím, že byste měl zvážit přiznání porážky v demokratickém boji a vyzvat prezidenta, kterého jste zvolil, k témuž. Další obstrukce jsou už v rozporu se sportovní i politickou etikou, zcela v rozporu se zvyklostmi mezinárodní politiky. Daň, kterou v tuto chvíli v Evropě platíme jako zcela nedůvěryhodní partneři, je už příliš vysoká. Ukončeme už, prosím, to trapné období.

Psáno pro prvnizpravy.cz

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

GAZEBO napsal(a):

jste na něj moc hodný, pane Havel zaujetí uvážlivého pro věc a nebo nesoudná obsese ? Jinak by prohlédl v jaké společnosti se ocitá :
náckové z Národní a dělnické strany, karieristé jako Bobošíková lepící se tu na Klause tu na komunisty a nakonec i na repjala z Vysočiny, starého Zemana.
Uvážlivý člověk by si asi na tohle dal pozor, ne ?
14. 10. 2009 | 15:53

milan napsal(a):

"K demokracii ale i k obyčejné slušnosti patří to, že většinová rozhodnutí se respektují.". Myslíte, pane Havle, například to, jak hejtmani za vaší stranu respektují většinové demokratické rozhodnutí o vybírání regulačních poplatků? Neměl byste si nejprve zamést před vlastním prahem?
14. 10. 2009 | 15:57

Pavel napsal(a):

Klaus principy demokracie nechape. Ze plati rozhodnuti vetsiny, to by snad mel byt zaklad. Zajimave je, jak ted nechapou a divi se Klausovu jednani i ti pravicovi politici, kteri ho na druhe funkcni obdobi do funkce prezidenta zvolili. Pred volbou se nekolikrat mluvilo o tom, ze bude jeho chovani bez zabran a to se potvrdilo.
14. 10. 2009 | 16:03

Karel napsal(a):

To milan:
Řekl bych, že hejtmani respektují většinové přání voličů.
Kdežto pan senátor respoktuje svoje přání a možná přání své rodiny.
14. 10. 2009 | 16:04

topsik napsal(a):

Pane europoslanče, jen malou reakci dříve, než tady přiběhne ali a jí podobní a hodí Vás do jednoho pytle s bolševiky. Nerýpejte už do nich, prosím, nebo bude hůř. Tahle partaj se chystá s dalšími tescotaškami plných připomínek k ÚS, a tímhle je pouze provokujete. Chytrý pochopil, co za tím vězí, blbý to stejně nepochopí a ty vyčůrané nezměníte. Hlavně že se dnes Klaus s Medvěděvem ládovali plody jesetera a pěkně si u toho pobrukovali Kaťušku. Na chruščova taky došlo, tomu věřte, protože si ho Klaus u medvěda zasloužil! A my jsme si zasloužili zase to, co jsme si zvolili. Ostudu a samé dno absurdistánu
14. 10. 2009 | 16:05

Pavel napsal(a):

to milan:
Prave argument s regulacnimi poplatky je o tech principech demokracie. Postavit jejich nasilne prosazeni na prebehlicich typu Melcaka nema s demokracii nic spolecneho. TAkze at si zamete pred prahem nekdo jiny.
14. 10. 2009 | 16:07

BigDebils napsal(a):

Pane Havel, jestliže se respektují většinová rozhodnutí, informujte čtenáře novinek, kolik, že to procent občanů v rálu zastupují ti, kteří pro lisabon hlasovali. Ne, že většina poslanců a senátorů byla pro.
14. 10. 2009 | 16:09

vlaďa napsal(a):

Pane Havle,ono mluvit o nějaké etice v souvislosti s Klausem a mnoha dalšími,to už velmi dlouho nejde.Dávno je jasné,že Klaus je Rus.
http://www.slon.ru/articles...
Rozhoupejte,prosím,Paroubka a dělejte konečně co je třeba.Máte přece jasně proevropský program.Jako Váš volič žádám:"Dělejte, co je třeba".
14. 10. 2009 | 16:13

honza napsal(a):

Také jsem toho názoru,že VK jedná intrikánsky. Dokáži pochopit,že má k LS výhrady,ale stanovit si podmínku až po irském referendu je zvláštní. Proč s touto podmínkou nevystoupil dříve? Proč nebyla vedena debata s vládou o této záležitosti? Zmínky o referendu od bafuňářů z ODS již jen dokreslují jejich"úroveň". Vždy zablokovali v parlamentu zákon o referendu, stát kdysi rozdělil VK také bez referenda a navíc referendum k LS, která je obtížným právnickým kompromisem mezi 27 státy, je poněkud nepatřičné. Nečetl jsem LS, mám jiné starosti, myslím, že ji v tomto státě mohli číst řádově jen desítky až stovky lidí, ale nemohu se zbavit pocitu, proč ve všech státech, srovnatelných s ČR (Slovensko, Maďarsko, Rakousko,Řecko,Dánsko apod.) nikdo takové intriky nepředváděl.Tím netvrdím, že požadovaný dodatek je něco špatného, když jej mají i Poláci,že Topolánkova vláda byla partou amatérů dokládá i tato skutečnost.
14. 10. 2009 | 16:14

Kelt napsal(a):

Výstižné a přesné pojmenování daného jevu.Bohužel je to házení hrachu na zeď,či lépe házení perel sviním.Pan senátor ,jeho spřízněných šestnáct,pravicoví extremisté všech barev,komunisté a další,kterým leží na srdci"blaho národa"používají demokratické principy k destrukci vazeb ČR na EU.Bohužel důsledky neponesou oni,ale lidé této země.
14. 10. 2009 | 16:15

myrta napsal(a):

Neházejme flintu do žita,když vypadneme díky Klausovy z EU.Vždyť nám právě v Rusku naznačuje,jakým směrem se budeme ubírat a pokud tady nedojde k opravdu tvrdému zákroku,stane se tak.Odvahu prokázala zatím jediná p.Gajdůšková.Vy chlapi jste jen plkalové valící si tu svou chrobákovskou kouličku do bezbečí.Zbabělci!
14. 10. 2009 | 16:29

JAHA napsal(a):

Ad: autor

Ste, bohuzial, tiez jeden z tych, ktori cosi napisu a vobec nereaguju. (Teraz to nemyslim stranicky, lebo taki su i v CSSD i v ODS a nechcem pocitat, ktorych je viac). Nechapem len jednu vec. Ak chcete na niekoho apelovat, aby dodrziaval demokraticke principy, ako mozete byt v spolocnosti ludi, ktori nerespektuju ani zakon prijaty vacsinou v parlamente. Napr. uz inym citatelom spominane zakony v zdravotnictve. Ak by ste ich demokratickou vacsinou zmenili a potom podla nich by postupovali, nikto by nemohol nic namietat. Ale Vy ste v spolocnosti ludi, ktori ostentativne (pred ocami celej verejnosti) demokraticky prijate zakony vedome porusuju. Mate na to naozaj zaludok, poucovat o demokracii inych, ci je to iba stranicka uloha? A nezda sa Vam tato uloha pod Vasu uroven?
14. 10. 2009 | 16:44

JC napsal(a):

Nehrejte nám tady na city pane "eurofňukno".
No nic tak váds Barosso pohladí po pleši až příště.
14. 10. 2009 | 16:44

JC napsal(a):

11589. Eddie Vivenius, Good Luck to stop the Lisbon treaty!, Sweden

Moji Evropané mi rotumějí.
14. 10. 2009 | 16:47

Tupelo napsal(a):

Pane Havle, zde se jedna o jasnou obstrukci, kdy je vse podmineno jednanim vedoucim k danemu cily (zamezit integraci Evropy). Proto na Vase otazky a vyhrady nebude nikdy odpovezeno, pripadne odpovezeno vyhybave. Me by ale zajimalo co dela nyni Vase strana pro parlamentni demokracii?

@Topsik, zde nesouhlasim, o veci je potreba stale psat a informovat. Zde jsou vysledky posledniho pruzkumu verejneho mineni ve veci LS (vetsina lidi 3.10 stale za podpisem LS a prooti Klausovi): http://www.sanep.cz/pruzkum... . Byl bych prijemne prekvapen, kdyby v nasledjicim srovnatelnem pruzkumu, v prvnich trech otazkach ziskal Klaus na svou stranu mene nez 15% lidi. Uvidime, pro me to nebude jen pruzkum vztahu obyvatel k LS ale i test jejich imunity proti populismu a obstrukcim.
14. 10. 2009 | 17:01

honza napsal(a):

2 JC: konečně pořádné argumenty,vy na to mate, jen to musite vzit tak nějak po bolševicku..
14. 10. 2009 | 17:01

mirekP napsal(a):

Pokud máme dodržovat demokratické principy, tak je dodržujme.

Když má náš prezident pravomoc nepodepsat, on podepsat nechce (já se mu ani nedivím), tak proč tady děláte takové scény. Vždyť on zcela demokraticky podepsat nemusí.
Nebo snad proboha ano? - to ho k tomu dokopeme ? Věřím, že na západ od nás by se takoví našli.
14. 10. 2009 | 17:01

Samota napsal(a):

Naprostý souhlas. Jednání pana Oberfalzera a jemu podobných ještě dokážu pochopit-jsou to sice obstrukce, ale mají na to právo. Ovšem to, co předvádí narcisistní stařík na Hradě přesáhlo všechny meze a měl by být odvolán za pošlapání ústavních zvyklostí parlamentní demokracie (viz Liškův blog http://blog.aktualne.centru...) A to nemluvím o té hanbě před celou Evropou, kterou budeme ještě spoustu let smývat.
14. 10. 2009 | 17:11

... napsal(a):

Pane mirkuP, nic ve zlém, ale pletete si dojmy s pojmy. Prezident rozhodně nemá žádnou pravomoc nepodepsat. Podle mě má naopak jako každý úředník povinnost konat, a ne si ex post vymýšlet obstrukční kličky...

... recapcha chce napsat "natives President" :-))
14. 10. 2009 | 17:17

Holubář napsal(a):

topsik:
Těm "plodům jesetera" se říká kaviár a až ho jednou v životě uvidíte (pokud vůbec), tak se podivíte jak vypadá hnusně. Klaus jako rusofil ho obvykle snídá se šampaňským. Víte proč? Protože nic dražšího už není! My, horních deset tisíc, po něm opičíme, ale protože nejsme rusofilové, necháváme si kaviár vozit z Íránu jednou izraelskou firmou.

To jsou ale blbosti, co? A co byste jako reakci na ty vaše bláboly čekal?
14. 10. 2009 | 17:19

skanzen napsal(a):

Je skutecne dost bizardni, ze k nam tecou stovky miliard dotaci EU, ktere nasi slavnostne zvoleni papalasi ani nejsou schopni zuzitkovat, ale kecu a remcani maji vsichni na rozdavani ... a tim myslim napric nasim politickym spektrem ...
14. 10. 2009 | 17:26

hovorka11 napsal(a):

Článek vystihuje jak má ve zvyku označovat naše hradní osoba " deficit demokracie na hradě".
Je nepřípustné, aby osoba která má vykonávat prezidentskou funkci se skrývala před telefonáty a vydávala případnou rozmluvu za "porušení důvěrnosti".
Nekompetentnost osoby a nezodpovědnost je prokazatelná.
Mimochodem, mělo by se prozkoumat, zda nejsou placeny z daní za "speciální služby" letušky z letky pana prezidenta, nevěřím, že by to bylo bez úplatku nebo vidírání k zachování místa.
14. 10. 2009 | 17:31

Mastička napsal(a):

Aáá, zase další kandidát na eurobyrokrata, co si namastí v Bruselu svou nenasytnou kapsu. Vysypte na stůl své egoistické zájmy.

P.S. Ale já Vám to přeji, pane Havle.
14. 10. 2009 | 17:35

skanzen napsal(a):

Jako tohle me ale rozciluje ... tady nam nekdo cpe pomalu 800 miliard a nasi soudruzi nejsou schopni zuzitkovat zatim ani promile z toho ... me je uplne jasny, ze je zde spousta soudruhu z libovolne strany, kteri se smlouvou souhlasi nebo nesouhlasi, ale doprcic, proc nekdo z nich nenapise, jak jejich strana hodla resit prave to, ze nam nekdo dava tolik penez a zatim to vypada, ze to soudruzi v ramci sve pohodlnosti totalne z prominutim proserou ... tyhle kecy, ze to muze tenhle a tohle tamten, uz me jako obcana opravdu nezajimaji ... kdybych takhle resil problemy v zamestnani, tak jsem uz davno pod mostem ...
14. 10. 2009 | 17:38

skanzen napsal(a):

omlouvam se za preklepy ...
14. 10. 2009 | 17:40

Al Jouda napsal(a):

Rozumný člověk, tenhle pan Havel. Je dobře, že nás v Bruselu zastupuje.
Pro Mirka : Klaus není žádný car, aby si mohl dělat, co by chtěl. Jestliže byla LS řádně podle ústavy projednána a schválena, tak musí bez prodlení tuto smlouvu podepsat. Ústavní soud by měl všechny obstručníky poslat urychleně do patřičných mezí !!! Však také v Bruselu čekají jen na jeho rozhodnutí. Pak budou také konat a líbit se to Klausovi nebude.
Přichází pomalu listopad a v tomto měsíci se u nás koná obvykle politické čoromoro. Lidé nejsou blbí a už dlouho necinkali klíči !
14. 10. 2009 | 17:50

pH 77 napsal(a):

Doufám, že pan Oberfalzer odpoví. Rád bych slyšel i jeho odpovědi na otázky, které zde http://blog.aktualne.centru... položil Pacel Telička.
14. 10. 2009 | 17:56

Gudka napsal(a):

Al Jouda
Božíčku, joudo, nemusí nic bez prodlení schválitr. To je podstata věci, že nemusí. A copak v Bruselu - kromě toho, že vymýšlejí pro zdejší joudy slogánky, na ten listopad vlastně chystají? Budou bombardovat Hradčana? Tedy, samozřejmě: demokraticky bombardovat?
14. 10. 2009 | 18:08

skeptický napsal(a):

Proč jen ta fraška demokracie budí dojem penězi dosazených loutek,které nás prodaly,a smečky různých čičmundů,kteří musí hlásat svoji zapálenost pro Věc,aby se dostaly kousek výš?
14. 10. 2009 | 18:12

Ládik napsal(a):

Tenhle Váš článek mi nepřipadá jako Váš dopis p. senátorovi - má to oslovení, ale nemá podpis.
Je to chvástání malého kluka, ve smyslu "heč, mám větší hračku".
14. 10. 2009 | 18:20

Jiří napsal(a):

Smrt Lisabonské smlouvě!

http://www.facebook.com/gro...
14. 10. 2009 | 18:32

topsik napsal(a):

Tupelo:
Ten průzkum jsem viděl. Dávám Vám i za pravdu, že se musí o tom hovořit, jenom bych to nechal na pár dnů u ledu. Myslím, že to prozatím k ničemu nevede. Zklidnit, nic víc.

Holubář:
Čekal jsem obdobnou reakci od člověka, jenž si myslí, že patří mezi horní desítku. Proč ne? Já Vám svůj názor neberu. Chováte se slušně, sprostě nereagujete, i když si dáte denně práci a čtete ty bláboly spodiny na webech, možná získáváte podněty pro večerní vtipné historky s přáteli. Dokonce umíte neznalému popsat i jídla, jenž v životě neměl v ústech. To se musí cenit. Ale mou první reakci mi stejně nevymluvíte, i kdyby to byl sebevětší blábol, protože si za ni stojím. To je ale troufalost, že?
14. 10. 2009 | 18:36

Píďalka napsal(a):

Tak nám poslanci nedávno zvolili prezidenta a on se sám povýšil na panovníka :o)
14. 10. 2009 | 18:52

Imhotep napsal(a):

Připadá mi velmi symbolické, že Václav Klaus odmítne LS a odjíždí do Moskvy.
14. 10. 2009 | 19:10

Rejpal napsal(a):

Autor blogu se několikrát dotazuje pana Oberfalzera "proč?" to či ono.

Já se ptám autora blogu, proč jeho strana dosud nevyvolala jednání o Klausově odvolání z prezidentského úřadu? Proč ČSSD, "zelení" a další příznivci EU se nespojí k tomuto bohulibému cíli?
14. 10. 2009 | 19:10

taky pozorovatel napsal(a):

pane Havle, jako socanský předák by jste se měl starat spíš o to, že sociální stát, podle evropského modelu je nenávratně v řiti. Evropa zadlužená až po uši a Vy se tady pouštíte do nějakých směšných úvah o podepsání nějakého cancu, který jste, jako politici nikdy nikomu pořádně nevysvětlili.. ČSSD je ostudou tohoto státu.
14. 10. 2009 | 19:21

Paterik napsal(a):

Doufám, pane Havle, že vaše strana nehodlá navrhnout nějaké rychlopřepsání ústavy, abyste sebrali Klausovi možnost to podepsat? To by totiž byl poněkud nechutný tah, nemyslíte?
14. 10. 2009 | 19:41

myrta napsal(a):

Vím,že pan Havel nebude reagovat,ale přesto se zeptám:jak budete hlasovat (a ostatní představitelé ČSSD) na návrh paní senátorky Gajdůškové?Ohledně převedení pravomocí prezidenta na p.Fišera nebo posl.sněmovnu?Pan prezident se nám teď u Medvěděva definitivně odkopal a známe jeho priority-s Ruskem na věčné časy a nikdy více.
14. 10. 2009 | 19:42

PatientO.T. napsal(a):

Nejprve se Paroubek ve věci LS obrací na ODS, následně Havel na Oberfalzera.
Správný cíl je ovšem tento:

http://www.ateo.cz/i/4996/

Máte strach z Klause, pane poslanče? Z Paroubka? Z obou?
14. 10. 2009 | 19:56

Ondra napsal(a):

Kdysi mi jeden znamy, clen jedne nejmenovane strany, na otazku a co jsou ti, co se nakonec dostanou do parlamentu nebo senatu rekl: Podivej, to musis nekolik let lezt do prdele tem, co jsou nad tebou a srat na hlavu tem pod tebou, potom musis najit nejakou firmu, ktera te a stranu zasponzoruje za to, ze jim, kdyz se zadari, prihodis nejakej kseft ... potom se dostanes na kandidatku. To prvni je jasny, to druhy ti reknou primo na stranicky schuzi ... a mas jedno ve ktery strane jsi, vsude je to stejny ...
14. 10. 2009 | 20:01

derby napsal(a):

Je to první vůbec trochu slušný komentář k celé záležitosti.Je z něj jasné,že státem pověření činitelé zanedbali své ústavou předepsané povinnosti v důležité věci-jak potvrzuje nyní Klausovo vystupování,pokud nebyly překážky ze strany odpůrců takové,že to nešlo.Pokud to takto opravdu bylo.Od autora mi chybí ovšem základní odpovědnost:to chce zanedbanou záležitost ještě více zanedbat?Pak se staví do jedné řady s jmenovanými.
Ale co je navíc zarážející:Že jím jmenovaný Vondra přišel na konkurs eurokomisaře.Že V.Špidla se nepokusil při mnohaleté osobní přítomnosti v Bruselu v tom něco sám jako eurokomisař udělat.Také přišel na konkurs.A to Bobošíková při prezidentské volbě veřejnosti říkala,jak srdečné styky mezi sudeťáky a Čechy v evropském parlamentu pozoruje.
Jak se autor staví z hlediska čistoty europarlamentu k dnešnímu sdělení tisku,že nejmladší europoslankyně (ODS)dostala v jejím věku k narozeninám VŠ diplom,2 firmy-jednu v konfliktu zájmů s dalším místem placené uvolněné předsedkyně finanční rady magistrátu,plus europoslanecké křeslo? Manžel pronajal pozemek spřátelené instituci za zlomek běžných tax.Viz dnešní aktuálně.
Slučuje se to se ctí europoslance? Pokud to je pravda?.
14. 10. 2009 | 20:05

RA napsal(a):

je to velmi, ale velmi úsměvná záležitost. Všichni říkají, že, pane Havle, že prezident podepsat musí . Musí a musí a musí , a on to nepodepíše, proč tedy tak stojíte o jeho podpis, když je zbytečný a neústavní ? Protože vy dobře víte, že prezident má ústavní právo nepodepsat něco, s čím on nesouhlasí. Jen se snažíte oblbnout lidi, u vašich soukmenovců se vám to podařilo již dávno , ti mají v hlavě oranžový luft , a ti ostatní si o vás myslí svoje, Klaus je totiž těžká váha naší politiky, která se nedá obejít a navíc se snaží zastupovat zájmy naší republiky, na rozdíl od vás, kteří vidíte jenn svá Bruselská koryta.
14. 10. 2009 | 20:31

Lukáš Bušina napsal(a):

RA: žádné takové právo nemá. On podepsat musí. To, že si dělá ze smyslu ústavy prostituku ho z mnohého usvědčuje.

Prezident je poslušný panáček parlamentu a senátu - jinou funkci v našem systému nemá.

Poslat ho před nejvyšší správní soud, aby mu to nařídil - pravomoc na to mají. Už to předvedli se soudním čekatelem Langerem. Byť dědula opět nerespektoval zákony. Tady mu to prošlo, ale u LS mu to neprojde. Pokud nepodepíše odvolat ho. S prezidenty, co nerespektují zákony je třeba udělat krátký proces.
14. 10. 2009 | 20:39

Paterik napsal(a):

RA:

podepsat to nemusí, ale nemůže to ani zazdít. Teoreticky by stačilo počkat, až mu vyprší mandát, a další prezident by to normálně podepsal.
14. 10. 2009 | 20:45

Jozef napsal(a):

Pan poslanec,

predpokladam,ze mate dost dovodov byt aj sebakriticky:
Bol cely proces schvalovania pod dostatocnou odbornou a politickou kontrolou Vasej strany?
Ak sa odvolavate na demokraciu: bol cely proces schvalovanie pod dostatocnou kontrolou kvalifikovanej a odbornej verejnosti?
Boli ste v kontakte s partnermi? Prejednavali ste nejasnosti,napr.aj problem Benesovych dekretov so slovenskymi partnermi?

Osobne vidim celu tuto obstrukciu,tuto malu skolku politiky pre obcanov ako mimoriadne potrebnu lekciu pre naddemokraticku elitu EU.

Musim oponovat Vasmu pristupu - prostrednictvom dnesnych komentarov bratislavskych dennikov:

KLAUS,LISABON A BENESOVE DEKRETY

"Klausove vyhrady k Lisabonskej zmluve su tentoraz uzitocne.Pre Cechov,pre Slovakov a napokon aj pre celu uniu.Napriek tomu,ze prisli neskoro...
Podla deklaracie Narodnej rady z r.2007 su pokusy o otvaranie dekretov a prehodnotenie povojnoveho poriadku - neprijatelne.
Po definitivnej ratifikacii Lisabonskej zmluvy to vsak uz nebude platit.Problemom nie je len charta zakladnych prav EU,ale hlavne rozsiahle posilnenie pravomoci Sudneho dvora EU.
V podstate to bude "ustavnu sud" unie,nadradeny narodnym sudom.Podla Lisabonu ma charta rovnaku pravnu silu ako zmluvy...dosledkom mozu byt stovky...sporov namierenych proti Benesovym dekretom,resp.proti rozhodnutiam ceskych/slovenskych/ sudov...
V takom pripade budu deklaracie Narodnej rady zdrapom papiera....
Ako prvi si tieto rizika uvedomili Poliaci a Briti...Vynutili si ustupky,vynimky,garancie.Dzurinda a po nom Fico v tom case len poslusne prikyvovali...
teraz nam uz neostava nic ine,len drzat Klausovi a ceskej vlade palce.A dufat,ze dodatocne zaruky EU nebudu len ceske,ale vseobecne."
in: PRAVDA
14. 10. 2009 | 20:52

RA napsal(a):

Lukáš Bušina......je to zkrátka házení hrachu na zeď, musí, musí, musí....a on nepodepíše, co uděláte ? Budete ho žalovat za velezradu ? Klaus má ještě stále dost příznivců, aby z toho mohla být nová revoluce. Už začíná být chuť , už v mém okolí sílí hlasy, které chtějí podpořit prezidenta . On totiž má jednu výhodu proti eurofilům , opravdu zastupuje zájmy státu , za který byl zvolen. To se o eurofilech říci nedá ani v nejmenším, oni zastupují už dnes zájmy státu jiného , pro velezradu by měli být souzeni oni.
14. 10. 2009 | 20:53

RA napsal(a):

Paterik.......podepsat nemusí , a na jaře po Britských volbách uspořádá Cameron referendum v Británii a je více než pravděpodobné, že Lisabon by šel do háje. Tím by se situace vyřešila načisto dočista.
14. 10. 2009 | 20:55

čáryfuk napsal(a):

"V demokracii je však také principem, že většinové rozhodnutí je závazné."

Lze za většinové rozhodnutí považovat i referendum? Třeba referendum o euroústavě (nyní uváděné pod jménem lisabonská smlouva) ve francii, které této smlouvě řeklo NE? Nebo referendum v nizozemí, které této smlouvě také řeklo NE? Nebo referendum v Irsku (před "informační kampaní"), které smlouvě také řeklo NE? Nebo potenciální NE v referendech, která neproběhla, protože už se politici báli lidí zeptat? Mají v demokracii lidé ještě nějakou moc? Mají tato většinová rozhodnutí ještě nějaký význam nebo do té většiny počítáte už jen politiky?
14. 10. 2009 | 20:57

RA napsal(a):

v zahraničním tisku se vysmívají Klausovi, že mu už zbyla pouze podpora obyvatelstva.......proboha, pro koho se ta politika dělá, pro bruselské byrokraty ?
14. 10. 2009 | 21:01

Paterik napsal(a):

RA:

tím by se vyřešila LS, ale samotná EU by byla asi docela v krizi. LS je kompromis, a pokud spadne pod stůl, těžko se bude hledat ještě nějaká jiná dohoda. A Chorvati by Cameronovi taky moc nepoděkovali.
14. 10. 2009 | 21:02

Lukáš Bušina napsal(a):

RA: Proč se ptáte na něco na co jsem Vám již odpověděl v příspěvku na který reagujete?

podporu obyvatelstva? Zvláštní. Má podporu minority obyvatel a ta minorita prohrála už hodně dávno svůj demokratický boj o prosazení svého názoru. To, že se s tím nesmířila svědčí o demokratickém deficitu té menšiny.
14. 10. 2009 | 21:05

... napsal(a):

RA, zjistěte si prosím co je velezrada. Třeba tady: http://iuridictum.pecina.cz...

cituji: "jednání prezidenta republiky směřující proti svrchovanosti a celistvosti republiky, jakož i proti jejímu demokratickému řádu."

Myslíte si, že prezident nejedná proti demokratickému řádu, když nerespektuje rozhodnutí soudu, nebo odmítá plnit své povinnosti vyplývající ze SMYSLU ústavy?
14. 10. 2009 | 21:06

Kritik napsal(a):

Vypadá to, jako když taháte Kašpárka za rolničky. Ještě víc se směje a radostně rozezvučí: "Ó, jak jsem důležitý!"
14. 10. 2009 | 21:08

jj napsal(a):

RA:
opravdu si myslíte, že je naším zájmem být ruskou gubernií?
14. 10. 2009 | 21:13

Jiří napsal(a):

Lukáš Bušina:

Kde berete to tvrzení o "minoritě"? Podle mě se nezakládá na pravdě, tak bych chtěl slyšet důvod, proč si myslet opak.
14. 10. 2009 | 21:30

dabei napsal(a):

Mnozí tu pletou dohromady co k sobě nepatří.
Naše členství v EU je povinnost-od doby,kdy bylo přijato naším referendem!!!
To je naše právo,to jsme si odhlasovali sami.
Tedy mluvit tady o eurofilech,o referendech v Nizozemí a Francii( o kterých nikdo nic neví navíc) je podpora porušení ústavy.Nás nezajímá nyní ústava Nizozemí.Naše ústava rozhoduje.Ta použila referendum-jako vůli našich občanů.
Pokud,jak píše až dnes autor J.Havel-prezident V.Klaus včas delegoval na Topolánkovu vládu projednání této věci (LS s výhradou),tak nesou odpovědnost za porušení ústavy a povinností ústavních činitelů ve věci nevyšší státní důležitosti vůbec ty osoby,které Topolánek pověřil jednáním.Pokud to neprojednaly.
Jiná věc je pokud neměly možnost dosáhnout pozitivní výsledek.Ale to autor netvrdí.
V .Klaus tedy je ten poslední,kdo by teď mohl být obviněn z velezrady,protože dosud svým jednáním dokazuje,že úkol,který kdysi uložil vládě a považoval tedy za smysluplný a oprávněný,řeší v poslední instanci sám osobně.Ovšem zde by mohl porušit ústavu tím,že by obešel výsledek referenda.
Výsledek referenda-přání českého lidu-být členy EU je povinen respektovat a hájit.I jako nejvyšší ústavní činitel.
Pokud mu v tom brání okolnost,kterou považuje zřejmě za důležitou a vyjadřuje tím nemalé obavy a svou zodpovědnost,pak musí vést jednání dále o této okolnosti způsobem ,aby nezrušil výsledek platného referenda.
14. 10. 2009 | 21:35

Lukáš Bušina napsal(a):

Jiří: Operovat průzkumy mínění věru nemá smysl pro člověka, který je nepokládá za relevantní argument - jinak by se ani neptal...

Tož tak asi... že?
14. 10. 2009 | 21:36

dabei napsal(a):

opravuji na "nejvyšší"
14. 10. 2009 | 21:37

Jozef napsal(a):

Pan poslanec,
pre informaciu a inspiraciu este jeden komentator,P.Schutz/kazdy den komentar v dvoch dennikoch,plus tyzdeniky/:

"V role Davida vzdoruje lisabonskej hydre pred zrakmi Europy a sveta,kde so zmesou rozhorcenia a napatia nevychadzaju z uzasu,ako voli radsej zhynut,ako byt otrokom...
Spor pana prazskeho hradu s europskou integraciou je taky principialny a dlhy,ze keby sklonil hlavu celkom bez boja,vyzeral
by neautenticky. A dvojtvarny,ako ten Topolanek,ktory kedysi o Lisabone povedal,ze je "shit",a predsa nedavno,zoci-voci Barrosovi,spojil svoju politicku buducnost s ratifikaciou zmluvy....
Tlaky a rozne navrhy na riesenie "ceskeho problemu"..len podporili davnu /aj/Klausovu temu,ze priatelia federalizacie maju problem so zakladnou toleranciou.
Unia potrebuje stokrat vasmi kritikov,nez konformnych pritakavacov a roztlieskavacov...
lebo demokraticky spor roznych nazorov je najoverenejsi sposob,ako predist konfliktom vedenym inymi prostriedkami"
A hned dalsi komentar P.Schutza,tentoraz v denniku Korzar varuje pred crtajucim sa konfliktom,ktory ide doviest na Slovensko "vazeny podpredseda EPP a blizky intimus najma nemeckych krestanskodemokratickych politikov" - Viktor Orban.

"Pozvanie pre Orbana na sobotnajsi kongres je presne ten krok,ktoreho by sa vedenie strany nedopustilo,ak su jeho umysly mierove."
"Bude pre nas i vas lepsie,ak radsej zostanes,Viktor,doma..."
Pan poslanec,
madarski vodcovia na Slovensku by neskusali neustale odstranit Benesove dekrety,ak by nemali "intimnu" podporu nemeckych a rakuskych politikov.A div sa svete,dokonca aj niektorych domacich komentatorov!!!

Pan poslanec,
vazeny podpredseda EPP a intimus najma nemeckych krestanskodemokratickych politikov by nebol strasiakom na Slovensku /a v Rumunsku a vo Vojvodine/,ak by Europsky parlament bol dostatocne demokratickou instituciou.
14. 10. 2009 | 22:09

Jiří napsal(a):

Lukáš Bušina: To máte pravdu, skutečně je nepovažuju za relevantní. Ale kdybych považoval, klidně bych mohl poukázat na čerstvý průzkům důvěry lidí k politikům, který vyhrál Václav Klaus s 61%.
14. 10. 2009 | 23:19

dabei napsal(a):

A doplňuji: pakliže byl zájem to dořešit,proč se nevyužilo Topolánkovo předsednictví EU.
Dále :nebylo jednání z pověření Topolánkovy vlády skončeno po jejím pádu? To by byla chyba.
Dále -nepotlačila jednání sama ODS v přípravě nekonaných voleb-pro svůj euroskeptický postoj?
Chybí mnoho informací,včetně časových.Zda by to autor doplnil?
14. 10. 2009 | 23:25

kormoran napsal(a):

...Prumerny zivot socialistickeho "erurozastlance": 'Rano vstavam, stara kafe vari, prijdu na nadrazi, koupim si politiku, pri cteni vlezu do rychliku a pruvodci se pta:"Mate jizdenku"? 'Ne'! "A proc"?
......'To vite! Rano vstavam, stara kafe vari , prijdu na nadrazi ,koupim si politiku , pri cteni vlezu do rychliku a pruvodci se pta: "Mate jizdenku"?
'Ne'. "A proc"? 'To vite............
14. 10. 2009 | 23:26

tyrros napsal(a):

Milý pane Havle,

opravdu nechápu, proč ČSSD mlčí a nečinně přihlíží, jak Klaus likviduje parlamentní demokracii.

Právě nyní, nečekám od strany, kterou chci volit, že se bude vysmívat zeleným, když chtějí odvolat prezidenta, že nebude posílat přátelské dopisy obstruujícím senátorům,ale že bude řvát, řvát a řvát, když si prezident uzurpuje pravomoci, které mu nepatří.

Co právě děláte?

Jak to, že je Klaus ještě prezidentem?

Čekám od ČSSD, že bude demokracii bránit, ne se jí spolu s Klausem vysmívat.

Jsem nečinností ČSSD zklamán. Pokud je nás víc (a vím, že je), nepochybujte o tom, že se to dozvíte.
14. 10. 2009 | 23:27

Tupelo napsal(a):

Pane Havle, souhlasim s predchozim prispevkem tyrrose. I ja jsem velmi zklamam postojem CSSD, misto abyte udelali cokolic co muze posilit parlamentni demokracii, jen prihlizite - zbabely postoj, ktery se casem muze vymstit.
14. 10. 2009 | 23:40

kormoran napsal(a):

....Spravne ! Soudruzi! Zde mate tu svoji oblibenou!!! Country hit))https://www.youtube.com/watc...
15. 10. 2009 | 00:08

Alibernet napsal(a):

Co jste myslel tím respektem k většinovému rozhodnutí? Irsko?
15. 10. 2009 | 00:40

bob napsal(a):

Je přece úplně normální, že co prezidentovi nejvíc vadí a jaký požadavek bude chtít se dozví nejdřív Švédové. V Rusku ho určitě plácali po zádech.
Aby toho nebylo málo, už jsme zařazení do 3. třídy evropských zemí. Vítej Rumunsko, Litvo.
A za to může EU, už abychom byli venku z ní. To se nám konečně díky naší politický elitě, bez házení klacků pod nohy, povede mnohem lépe.
Už se těším
15. 10. 2009 | 07:50

VOM napsal(a):

Hm, rozvernému docentovi došly srandičky. Zvonkajšku to vyzerá, že dostává v Bruseli pjekný kartáč.
Otázka zní činí VK tak jak činí z blbosti nebo za peníze?
15. 10. 2009 | 08:35

Vico napsal(a):

Pane Havle, pěkně napsáno, ale přidávám se k Tupelovi se zklamáním ze smířlivého postoje ČSSD k prezidentu, který tu nasazuje parlamentní demokracii šaškovskou čepici.

ČSSD je dnes stranou bez vize. O tom ostatně svědčí i to, že jste v polovině předsednictví shodili "chabruse" Topolánka ve chvíli, kdy to vypadalo, že se čtverkou mínus proleze.

Ale vám/tím nemyslím vás osobně/ byly bližší momentální politické body a spolupodíleli jste se na ztrátě image ČR. Možná, že jste se těšili z fiaska vašich politických protivníků.

Váš partajní šéf tu jako kardinální problém řeší otázku, kdo dostane "koryto" evropského komisaře. Jestli ódesák nebo socan.

Vepříci se tlačí u žlabu, zatímco hospodář si na příští týden objednal řezníka. Vepříci však nevidí dál, než k večernímu krmení.
15. 10. 2009 | 08:51

slavwin napsal(a):

Nesmířlivý postoj by vyvolal strašení bolševiků modrých i rudých sudeťáky. Zasetou nenávist donekonečna živit a podněcovat, kdo to dělá? Modří ptáci a komouši.
15. 10. 2009 | 09:28

Volič napsal(a):

...kdo volil proti-Evropana Klause je zodpovědný za současnou neúnosnou špatnou ekonomickou,politickou situaci v České republice ,za špatnou morálku a ostudu Česka ve světě...!!!
Volte nevoliče Klause,Lišky Zelené !!!
NE-volte Topolánky,Svobody,Kalousky,Paroubky,Filipy...
15. 10. 2009 | 09:35

jepice napsal(a):

Na otázky proč, které Havel klade senátoru Oberfalzerovi, je vcelku jednoduchá odpověď.
Klausovi dělá dobře být tou poslední skobou, na které se houpá lano odpůrců LS, takže si chce tenhle pocit užít. Kromě toho má plán X, že za jistých okolností Lisabon opravdu skácí.
Pod článkem Pavla Hasenkopfa, jednoho z Klausových právních poradců o nebezpečí prolomení Benešových dekretů to jeden věrný vyjádřil takto:
Pane právní konzultante. Je mi úplně jedno, jak je to ve skutečnosti s Benešovými dekrety. Hlavně prosím vás vymyslete něco, jak pohřbít Lisabonskou smlouvu, cokoli! Klidně Benešovy dekrety nebo olomoucký syrečky. Hlavně to zastavte, spoléháme na Vás!

Mimochodem, z toho právního rozboru vyplývá, že v nějaké skutečné nebezpečí ze strany sudetských Němců pan poradce vlastně ani nevěří. Snad kdyby 29. února došlo při zatmění slunce k zemětřesení a všichni soudci Evropského soudního dvora v Lucemburku z toho dostali horečku omladnic.
http://www.euportal.cz/Arti...
15. 10. 2009 | 09:40

Aleš napsal(a):

Váš pláč je pravdivý, ale na nesprávném hrobě. Váš stranický šéf podporuje Klause v jeho nesmyslné podmínce. Takže co vlastně vyčítáte druhým, když se na obstrukcích podílíte sami.
15. 10. 2009 | 11:48

patriot napsal(a):

Homo parasiticus Havel:

Podpořte, prosím, nadšení zastánců LS tím, že nám sdělíte blahodárné výsledky pětileté práce naší Špidly v Bruselu.

Znovu tedy kladu jednoduchou otázku:
Co vykonala tato Špidla pro daňové poplatníky za pět let svého působení v Bruselu kromě toho, že jim pořádně pustila žilou? Za prvé, za druhé, za třetí…za dvacáté…za padesáté…

Děkuji předem a moc se těším!
15. 10. 2009 | 12:47

MartiN napsal(a):

Tak já k těm proč ještě jedno přidám...
"Proč proti Klausovu postupu nevystupuje ČSSD tak razantně, jak vystupuje tento blog?"
Vyjádření nesouhlasu je sice chvályhodné, ale ČSSD má jako významná politická strana daleko více prostředků s věcí pohnout, než jen tohle.
15. 10. 2009 | 13:47

vlaďa napsal(a):

@evropan:
On Paroubek moc dobře věděl,co by následovalo,kdyby tvému milému rezidentovi z Hradu vyšly intriky s předčasnými volbami :) Dočkej času,jako husa klasu,brzo uvidíme...a laskavě zklidni hormony a nech si harašení na večer.
15. 10. 2009 | 16:50

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem hrubě urážlivý příspěvek, který byl v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
15. 10. 2009 | 17:39

Gabrielle H. napsal(a):

Jiří Havle, super! Velmi výstižné...
Panu senátoru Oberfalzerovi posílám pro klid svědomí Bibli. Podobnost s "Lisabonkou" a svatým "Ferdou" je opravdu, ale opravdu čistě náhodná...
Bible: 1. část:
https://www.youtube.com/watc...
2. část:
https://www.youtube.com/watc...
15. 10. 2009 | 18:34

vlaďa napsal(a):

@Gabrielle H.:
Dík za link na Bibli.Nemá chybu,bude se mně dobře spát :) Snad se seznámí i pan Oberfalzer a jeho tým.
15. 10. 2009 | 23:20

Paula napsal(a):

Velmi výstižné, pane Havle! Hlavně pan Oberfalzer by si to měl řádně přečíst.
16. 10. 2009 | 08:31

petrof napsal(a):

pane europoslanče, nevím proč zrovna ve vašem případě mě napadá to známé pořekadlo : ...je těžké se bavit s volem, když nemáš v ruce klacek....
16. 10. 2009 | 19:08

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy