Proč věříme nesmyslům?

14. 06. 2007 | 23:57
Přečteno 9181 krát
Otázky, jak myslící člověk může být sociálním demokratem, dostávám často. Jak někdo může být levicovým ekonomem, se zdá mnohým čtenářům už vůbec nepochopitelné. To je přece contradictio in adjecto. Inu myslíme často v klišé, které nám někdo nakukal. Mnohé z těch klišé nesedí.

Nedávno jsem srkal kávu na zahrádce Lidového domu s dávným přítelem, který učí na jiné vysoké škole. Byl tam s ním jeden student a rozebírali jsme právě proběhlou diskusi. Student udělal ideologicky podbarvenou poznámku a kolega se ho prostě zeptal, jaký je tedy ekonomicky rozdíl mezi pravicí a levicí. Student prohlásil, že pravice ekonomiku stimuluje a levice brzdí tím, že chce místo motivace přerozdělovat a dělat dluhy. Vyměnili jsme si s kolegou soucitné pohledy.

Zeptal jsem se tedy věcně, o kolik tedy taková berlusconiovská Itálie nebo chiracovská Francie přerozděluje méně než my a o kolik má menší dluh. Student se zakuckal. Věděl, jak se měří přerozdělování (složenou kvótou) a dluh (podílem na HDP), ale neznal ty cifry. Kolega se provinile usmál (byl to jeho student) a položil otázku, ať to tedy srovná s průměrem EU. Žák si tipl, že po socanské vládě jsme teď někde nad průměrem. Skutečnost, že jsme docela hodně pod průměrem, mu vyrazila dech. Myslel si, že si z něj děláme legraci. S fakty se ovšem nežertuje…

Stejně nevěřícně zíral na vysvětlení, že levice a pravice se přou jen a jen o to, jak uspořádat svět ekonomicky efektivněji. Pravice věří v to, že člověk se má prostě hodit do vody. Levice se chce předtím zeptat, zdali umí plavat. Pravice dává šanci těm, kdo umí plavat, levice chce dát těm, kdo to neumí, šanci se to naučit. Pravice věří, že ti, kdo se utopili, motivují ostatní. Levice pokládá pohled na utopence za morbidní. Pravice oslavuje nejlepší plavce. Levice připomíná, že dobrý plavec má taky odpovědnost za ty, kdo se topí. Levice dbá, aby všichni doplavali na druhý břeh. Pravici zajímá čas nejlepších…

No, někdo moudřejší z pravice by ta přirovnání jistě napsal trochu jinak. Ale podstata by musela být stejná. Levice i pravice hledají efektivnější model hospodářství. I podle proklínaného Marxe, kterého nikdo z prostomyslných proklínačů nikdy nečetl, přece vítězí jedno ekonomické uspořádání nad druhým jen a jen vyšší produktivitou práce. Jinak nemá právo na existenci. Proto se ruský pseudolevicový model také zhroutil a západoevropská levice to nakonec vyhrála. Její model je ekonomicky výkonnější. A hodinová produktivita práce srovnatelná s vychvalovanými USA. Někde vyšší.

Student kontroval tím, že kdyby ta česká sociální demokracie přerozdělovala jen jako moderní Blair a měla jen takové dluhy jako Británie, byla by pro něj přijatelná. Mohl by ji i volit. Znovu jsme se zasmáli a vysvětlili, že bychom pak museli zvýšit naše přerozdělování o nějakých 100 miliard korun (3 % HDP) a skoro o polovinu zvýšit dluh. A dodali jsme, že volební program české sociální demokracie je hlavně ovlivněn pracemi lorda Giddense. To je bývalý rektor London School of Economics a hlavní ideový poradce Anthony Blaira.

Student byl zaražen a ptal se, není-li to jen hra s daty. Jestli by třeba od někoho nedostal jiné údaje. Bavili jsme se dokonale. Samozřejmě že existuje řada zdrojů. Ale v principu říká Mezinárodní měnový fond totéž, co nezávislé OECD nebo EUROSTAT a ČSÚ. To samé samozřejmě uvádí zpravodajská služba CIA. V datech jsou vždy nějaké ty chyby, ale významně se ty údaje opravdu falšovat nedají. Za chyby padají hlavy. Žádný statistik nechce mít ostudu. Oni to totiž jeho kolegové umí dopočítat. Ty cifry do sebe zapadají jako Lego. Když to nesedí, ptá se spousta lidí proč. A hledá, takže nakonec se to vždycky najde. Je to svět, který má řád.

Student se zatvářil vzdorovitě a zeptal se, jak je tedy možné, že se o tom píše v novinách jinak. Teď už byl tam, kde jsme ho chtěli mít. A dostal spravedlivou učitelskou lekci, že realita se studuje poctivě z odborných pramenů a tvrdých zdrojů, nikoli z plátků psaných kdejakými fanglonoši. A že závěr si každý musí udělat sám. A korektní závěr je zase jen o faktech. Teprve ta se konfrontují s idejemi.

Nevím, koho ten študák bude nakonec volit. Ostatně to ani není tak významné. Myslím, že vlastně zas moc nezáleží na tom, zdali jsme levičáci nebo pravičáci, buddhisti, Židi, katolíci nebo muslimové. Stačí, když budeme korektně spolupracovat a budeme mít elementární úctu k faktům.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Smart napsal(a):

Výborný článek. Více takových!!!!!!!
15. 06. 2007 | 00:35

kolja napsal(a):

chtěl bych být tak skvělý jako vy, báječně jste toho nehodného studenta umlátili čepicemi - kdo by nechtěl úctu faktům, nezbývá než souhlasit. Cifry zapadají, ideologie se hroutí. Na tomhle obraze vaší dokonalosti překáží jen fakt, že nejsugestivnější z textu je nakonec ten řetězec metafor o plavání, kde fakty nenalézáme žádné, jen ideologickou hříčku o tom, že levice je prostě lepší.

Nemyslím přitom, že popsaná levice má v Česku nějaký reálný protějšek.
15. 06. 2007 | 03:40

z. napsal(a):

Lepší? To ale přece nikdo neřekl! Spíš se u někoho v diskuzi ozvala špetka svědomí, že?
Jinak velice oceňuji, že slyším na české půdě konečně jméno pana (pro staromilce barona) Anthonyho Giddense, významného holistického sociologa a na rozdíl od jistého V. K. skutečného univerzitního profesora (Sheffield, Leicester, Cambridge).
Tedy opět bravo, pane Havle!
15. 06. 2007 | 04:32

Pepa 3 napsal(a):

Výborný článek. Jestli se i pod ním v diskuzi vyskytnou nenávistné útoky, tak není o čem hovořit.
15. 06. 2007 | 06:14

Honza napsal(a):

„Být levicový stejně jako pravicový je jeden z nesčetných způsobů, jež si člověk může vybrat, chce-li se stát imbecilem- oba tyto způsoby jsou ve skutečnosti formami morálního ochrnutí“
José Ortega y Gasset – Vzpoura davů

Moudrost neznamená znalost. Moudrost v sobě zahrnuje vědomost, meditativní stav, mír, bdělost, pozornost. A nad touto bdělostí a mírem se vznáší soucit ke všem bytostem.
15. 06. 2007 | 06:21

Jan K. napsal(a):

No pane Havel, vy jste mistr světa. To jste to tomu studentovi natřeli. A všem pravičákům. Jsem z toho úplně dojatý. A ta levice, jak ta je dobrá. Škoda, že to za 41 let panování nepředvedla Vaše rodná KSČ. Nebo byli komunisti pravičáci?
15. 06. 2007 | 07:05

qwertz napsal(a):

k tomuhle článku snad není co dodat. výborně...
15. 06. 2007 | 07:26

skeptický napsal(a):

Jste třída.Zústal jste jen u výměny soucitných pohledů.

Mohl jste i více,třeba ho i označit za primitiva,dle soudů to není ve vztahu učitele se žákem trestné.Na druhou stranu si ale nevodí sprayery domů,ani na Vás neobnažil pozadí.
Jinak ale dlužno míti na mysli,že věda je množina omylů na pochodu,a Váš zdánlivě pomýlený žák může být vizionářem nové pravdy.

Vítám obnovenou tradici Aristotelových rozhovorů učitele se žákem.
15. 06. 2007 | 07:40

petrof napsal(a):

Havlíčku, Havle - to se Ti teda povedlo !!! Přeci není sporu mezi levicí a pravicí na ekonomické platformě. Jde o rozdíl v celkovém vidění světa. A ten je propastný. Mimochodem, to přirovnání s plavci ve vodě mě dostalo. Vysvětli prosím Vašim Grossům, Krausům, Svobodům, Doležalům atd. - ať nehrabou a nekradou jen pro sebe, ale počkají na ostatní "plavce" . . .
15. 06. 2007 | 07:49

skeptický napsal(a):

Omlouvám se,po druhém přečtení jsem si uvědomil,že to nebyl Váš žák,ten by takovou blbost nikdy neřekl.
Od kdy chodí profesoři s žáky na pivo?Neudělal snad Vašemu kolegovi něco,za co by mohl být nazván primitivem?
15. 06. 2007 | 07:53

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane docente,

zkusím s Vaším dovolením takové malé rétorické cvičení:

Pravice věří, že člověk, který leze do vody, by měl být natolik zodpovědný, že se naučí plavat. Levice je přesvědčena, že to po nikom nelze chtít a ostatní jsou povinni zatvrzelé neplavce dávat pozor, aby se jim nic nestalo.

Pravice dává šanci těm, kdo se plavat učí, levice nedělá rozdíly mezi těmi, kdo se o sebe chtějí postarat a těmi, kdo věří, že se o ně má starat někdo jiný.

Pravice věří, že ti, kdo se plavat učí a překonávají řeku, motivují ostatní. Levice míní, že neplavce by ti, kdo umějí plavat, měli na svých zádech přepravovat tam i zpátky. Pravice věčí, že je to poněkud demotivující jak pro ty, kdo se učit nechtějí, tak pro ty pilné. O těch, kteří plavat nemohou, není samozřejmě sporu.

Levice připomíná, že dobrý plavec má taky odpovědnost za ty, kdo se topí. Pravice o tom nepochybuje, ale nechce odpovědnost nikomu nařizovat.

Pro spoplečnost je důležitý jak přístup pravice tak i levice. Ale ne v jejich krajních polohách.

:-)

Přeji hezký den.

Libor Stejskal
15. 06. 2007 | 08:15

havel je blazen napsal(a):

Porovnejme studenta - ". Student prohlásil, že pravice ekonomiku stimuluje a levice brzdí tím, že chce místo motivace přerozdělovat a dělat dluhy. Vyměnili jsme si s kolegou soucitné pohledy." a "odbornika" Havla - " Pravice věří v to, že člověk se má prostě hodit do vody. Levice se chce předtím zeptat, zdali umí plavat. Pravice dává šanci těm, kdo umí plavat, levice chce dát těm, kdo to neumí, šanci se to naučit. Pravice věří, že ti, kdo se utopili, motivují ostatní. Levice pokládá pohled na utopence za morbidní. Pravice oslavuje nejlepší plavce. Levice připomíná, že dobrý plavec má taky odpovědnost za ty, kdo se topí. Levice dbá, aby všichni doplavali na druhý břeh. Pravici zajímá čas nejlepších…" :))))))))))) Myslim, ze je to dokonale.
15. 06. 2007 | 08:18

Kostka napsal(a):

Nase minulost jasne ukazala, ze NENI tak uplne jedno, kdo se chytne vesla... Oni se ho totiz pak nekteri jiz neradi pousti. Jsem velmi rad, ze nemame ani ropu ani uran..

Pane docente, mel bych namet na dalsi reportaz psanou na opratce: "Kterak levice pracuje a pravice rozkrada." Nebo - co trebas tragikomicka fraska: "My se prace nebojime!" Pripadne by vas mohla osobne ozdobit gloriola na tema: "Prospecharstvi, zaklad meho charakteru."

Ze vam to neni blby. To fakt neumite jinak vydelavat penize?
15. 06. 2007 | 08:21

jeste predtim je treba aby fungoval stat napsal(a):

V teto zemi zatim nefunguji ani daleko elementarnejsi veci, o pravnim statu ani nemluve:

http://www.users.qwest.net/...
15. 06. 2007 | 08:22

Cimrman napsal(a):

Když byla u moci jedna levicová politická strana kradla co se dalo a trvalo to 40let než se dostali na dno. Současným politickým stranám ať levicovým či pravicovým trvalo dobrát se na dno pouhých 17 let. Jaký je rozdíl mezi levicí a pravicí? Žádný. Nyní se čeká,že stát spasí daňoví poplatníci. Různé daňe, poplatky a příplatky a Evropská unie.
15. 06. 2007 | 08:23

Pavel napsal(a):

Stydim se za sveho profesora, kamarada komunistu. Mozna jeho otec rozhodoval koho komuniste popravi a koho ne, nechci radsi ani domyslet, jake detstvi musel tento clovek s temito nazory mit. Je mi ho lito.
15. 06. 2007 | 08:30

Oto napsal(a):

Dobrý den,
mohl byste tedy "poctivě z odborných pramenů a tvrdých zdrojů" porovnat vývoj státního dluhu, měnového kurzu, růstu HDP a nezaměstnanosti v České a Slovenské republice za poslední 8 let, aby všichni mohli porovnat výsledky vlády pravice a levice místo těch ideologických žvástů?
15. 06. 2007 | 08:32

tony napsal(a):

Jak může být socánkem? Protože byl komoušem.
15. 06. 2007 | 08:35

eda napsal(a):

re stejskal: vynikající doplnění jinak dobrého článku, díky.
15. 06. 2007 | 08:37

Terry napsal(a):

Už ono samotné deklarování se za stoupence stranické levice či pravice má v sobě nebezpečí stranické zaslepenosti a v té horší formě stranické fanatičnosti.
Dnes ráno jsem jen letmo zaslechl komentář, že vládnoucí pravice předloží sněmovně (bohužel jsem nezaregistrioval jaký) prakticky stejný návhr, který jako v minulé pozici opoziční levicové vládě zamítla. A nedělám si iluzi, že se současná opoziční levice (tedy konkrétně ČSSD) bude chovat jinak. Bohužel právě takové stranické vyhranění paušálně apriori smést vše, co předkládá protistrana, přináší státu největší škody.
Věřím, že kdyby vloni ČSSD volby vyhrála, tak bude jednat Paroubek s Bushem o umístění radaru a bude to (blbým) voličům předkládat jako svůj přínos bezpečnosti...
Farizejský přístup je bohužel standardní.
15. 06. 2007 | 08:45

Lukáš napsal(a):

To plavání je nehorázný blábol. :)

Hezký den.
15. 06. 2007 | 08:47

Acidburn napsal(a):

Rozdíl mezi pravicí a levicí je tento: státní dluh, resp. jeho výše. Nějak jste, pane Havle, zapomněl dodat několik čísel. Zde jsou. Do roku 1997 včetně byl státní dluh 173,1 mld Kč. Poté, co přišla vaše vláda ČSSD, začal státní dluh růst, a to tempem, ze kterého cvakají zuby. V roce 1998 to bylo ještě 194,7 mld, v roce 1999 už 228,4 mld, a pak už to jelo (přesně dle intencí Špidly "zdroje jsou") jak na drátkách. Během dalších 6 let (sic!) se celková výše státního dluhu vyšplhala na 802,5 mld Kč.
Tohle je váš historický úspěch ČSSD - a sice konstrukce země, kde včera znamená zítra, neb již včera jste prožrali zítřejší prosperitu. Nějak jste totiž zapomněl říct, kolik nás tato sranda, tento podprůměrný státní dluh stojí ročně na úrocích - tedy pouze udržovacích platbách.

Vaše tvrzení, že jinde v EU jsou na tom ještě hůř, není argument. To není nic. Máme se snad radostí zbláznit, že Německo a Francie mají dluhy ještě větší? Jenže jejich růst HDP tomu začíná odpovídat, tyhle země jsou v krizi - způsobené neustálými "záchrannými kruhy levice" - abych to řekl pregnantně - rozhazováním peněz nejrůznějším skupinám v naději, že tyto budou své "chlebodárce z cizího" (socany) volit v dalších volbách.

Rozdíl mezi pravicí a levicí je vidět, bohužel, spousta obyvatel ČR se domnívá, že státní dluh je ryze imaginární veličinou, miliardy sem, miliardy tam.

Vy, jako člen ČSSD, byste měl být ten úplně poslední, kdo tu káže o korektní spolupráci a elementární úctě k faktům. Fakta jsou taková, že za vaší vlády se neuskutečnila prakticky žádná reforma, protože naopřed bylo nutné douplácet voliče (1.rok vlády), poté se "něco dělalo" (a výsledky žádné) a potom už byl rok do voleb, a to přece nejde, začínat teď s nepopulárními reformami, raději honem nabrat prachy a uplatit další voliče.

Takže, než si zase budete vyměňovat útlocitné pohledy, tak si zopakujte "úspěchy" vašich vlád. Možná vás vrhání těch pohledů přejde - ale domnívám se, že nabob vašeho ražení na nějakou sebereflexi prostě nemá. Takže jste napsal další ubohost - přesně jako ti "fanglonoši", které kritizujete.
15. 06. 2007 | 08:48

HONZA napsal(a):

ZÁVĚR?

ITÁLIE - PREZIDENT KOMUNISTA, ŽÁDNÁ STABILNÍ VLÁDA PO DOBU 40 LET, VYJMA VLÁD BERLUSCONIHO VŽDY PŘEVÁŽNĚ SOCIALISTI V KOALICI S KOMUNISTY A DALŠÍMI MALÝMI, FRANCIE - JEŠTĚ VÍC KULHÁ NENÍ SOCIALISTIČTĚJŠÍHO STÁTU NA ZÁPAD OD NÁS, I ONI POCHOPILI, ŽE ZDROJE UŽ NEJSOU A OTOČILI - VIZ VOLBY.

SROVNÁNÍ EU A USA? SMĚŠNÉ, KDE JE ZÁTĚŽ 1. SV. VÁLKY, 2. SV. VÁLKY, STUDENÉ VÁLKY, KDE JSOU FINANCE VYDANÉ NA OBNOVU EVROPY 2X, OBRANU, NATO, VESMÍRNÝ PROGRAM, DOMNÍVÁTE SE, ŽE BY TOTO EVROPA UNESLA?

JISTĚ MOHLI SE NA TOHLE VŠE VYKAŠLAT,JAKO ČSSD CHCE NYNÍ S RADAREM, PAK BY TU DO DNES BYLI RUSÁCI...VAŠI PŘÁTELÉ NA VĚČNÉ ČASY, KTERÝCH SE NA VŠE V ČELE S PAROUBKEM PTÁTE.

NA VŠE JE TŘEBA SE DÍVAT GLOBÁLNĚ, NÉ ZE ZAHRÁDKY LIDOVÉHO DOMU, TAM JE JISTĚ PERSPEKTIVA JINÁ, DOHLED NANEJVÝŠ K ČNB, NA DRUHOU STRANU ZŘÍCENINA MASARYČKY.
15. 06. 2007 | 08:49

Petr napsal(a):

Pekne prirovnani az na to ze diky stedremu socialnimu systemu se spousta lidi pohodlne rochni po dlouha leta v brouzdalisti a predstiraji ze neumi plavat. Je nacase je vyhnat do bazenu pane Havle.
15. 06. 2007 | 08:50

nuselak napsal(a):

Já myslím, že ten student existuje pouze v mysli soudruha Havla...
15. 06. 2007 | 08:52

Terry napsal(a):

A tleskám stejskalovi.

Naše politiky bohužel více charakterizuje (nebo je to společností tak chápáno) pouze jediný cíl: být u lizu, být tam, kde z toho mohu mít nejvíce. A strana je jen prostředek, jak toho dosíci. Důkazem takového přístupu jsou desítky politických "turistů", prototypem je exposlanec (ale už zase míří zpět) Michal Kraus; jeho CV je obrazem "politické zásadovosti" a věrnosti programu strany (tedy vždy té, která mu umožní být u koryta :-)))
15. 06. 2007 | 08:54

Tupelo napsal(a):

diky p. Havle za clanek, jeho vyzneni koresponduje s tim, ceho jsem si vsiml na blogu p. Sobotky - cim vice cisel p. Sobotka uvede, tim ideologictejsi (nesouvislejsi,nenavistnejsi) prispevky ze stran kovanych pravicaku - jako by jim nekdo bral hracku :).

Gratuluji a preji hezky den...
15. 06. 2007 | 08:56

nuselak napsal(a):

Souhlas, taky mu tleskám.
Myslím, že kdyby p.Stejskal byl ten student tak si náš pan profesor ani neškrtne...
15. 06. 2007 | 08:58

nuselak napsal(a):

Čísel ti tady můžu vysypat tisíce, jde jen o to jestli jsou správná...
15. 06. 2007 | 08:59

Acidburn napsal(a):

A to se nebavím o míře nezaměstnanosti v ČR za vašich socanských vlád napřed strmý růst ze zhruba 5 na 10 % (sic!) a poté menší pokles. Ještě v roce 1997 byla nezaměstnanost průměrně 4,8 %, poté v roce 1998 6,5 %, v roce 2000 jste, socani, trhli rekord, průměrně tam bylo nezaměstnaných 8 %, v roce 2004 už to bylo (pro jistotu) 8,3 %, v roce 2006 je krásně vidět, jak nezaměstnanost klesá po výměně vlády na průměr 7,1 %. A nezaměstnanost se pomalu, ale jistě snižuje i dnes.
Ještě lepší než procenta je převést ta čísla na počet lidí bez práce - za vašich vlád to bylo až 450 tisíc nezaměstnaných - jo holt zdroje budou! Zdanění podnikatelů a fakt, že zatímco vaší voliči je mají za pijavice, kdežto vy, páni socani, je máte za dojné krávy, způsobil, že za vašich vlád ukončily svou činnost desetitisíce podnikatelů ročně.

A co se týká té záchranné sítě - nalívat miliardy na úkor budoucnosti (státní dluh, deficity státních rozpočtů) umí kdejaký blbec, na to ani nemusí být vystudovaný ekonom, víme?
15. 06. 2007 | 09:00

Lukas napsal(a):

Dalsi nenavistny clanek velkeho demagoga. To je to jedine, co levice dokaze. Nenavidet.
15. 06. 2007 | 09:01

Acidburn napsal(a):

To Tupelo - no, Havel uvedl jediné číslo. To je fakt ohromné. Úplně sem si z toho sednul na prdel. Ona ta čísla ukazují, jak skvěle jsme se měli za vlád ČSSD, mimochodem, je lepší brát sociální dávky a makat načerno než regulérně pracovat. Důchodová reforma? Kdepak, ČSSD se k ní nedobrala za celých 8 let!
A Bohuslav Sobotoka, vystudovaný právník, neměl řídit ministerstvo financí.
15. 06. 2007 | 09:04

nuselak napsal(a):

Vystihl jsi to přesně...
Čím méně bude lidí, kteří se chtějí přiživovat na úkor ostatních, tím menší bude šance ČSSD uspět ve volbách a dál zadlužovat tuto zemi, jen proto, aby získali hlasy voličů...
15. 06. 2007 | 09:04

nuselak napsal(a):

To Lukas : ještě umí i závidět...
15. 06. 2007 | 09:06

Tupelo napsal(a):

@Acidburn: a. poukazoval jsem na blog p. Sobotky, kde se to cisly jen hemzi.
b. O pitomosti prave tech schemat ze soc. davky a cerna prace je jev spojeny s vladami levice a regulerni prace s vladami pravice prave p. Havel pise, ja pracuju porad stejne, at je u moci levice ci pravice.
c.jen pro upresneni kvalifikace soucasneho min. financi je myslim chemik a ekonomickeho experta ods je zas tusim zemedelstvi, kdyz uz kadrujete...
15. 06. 2007 | 09:12

nuselak napsal(a):

To je taky to jediné, co soudruh Sobotka dokáže : hemžit čísly.
15. 06. 2007 | 09:13

sidney napsal(a):

Rozdil mezi previci a levici. Asi bych rekl jednoduchy:
levice si mysli, ze lze vse kontrolovat a ridit z pozice moci, opravdova pravice nechava co nejvice volnosti obcanum.
V nasich podminkach budu vzdy volit tu stranu, ktera ma mensi tendenci mi kecta do zivota. To je vse. Jinak receno, alespon se tvari tak, ze mi nechce hrabat v kapse vice , nez je nezbytne nutne. No a to levice se hrabe v kapsach trvale a porad by neco pod zaminkou soc. spravedlnosti kradla, protoze jinak se dane a to ostatni nazvat neda.
15. 06. 2007 | 09:14

Acidburn napsal(a):

Však ani Kalousek tam nemá co dělat, Tlustý, narozdíl tady od pánů Sobotky a Havla měl reformu veřejných financí - komplexní a spočítanou. A to je víc, než můžou říct socani, experti na selektivní škrty tam a vyhazování peněz oknem jinde.

Čím větší sociální dávky, čím rozsáhlejší "záchranná - houpací síť", tím víc lidí se bude flákat a nebo pracovat načerno. Za méně příznivých podmínek to nebude riskovat každý, protože se mu to nevyplatí.

A kádrování není můj obor, chytráku, ale možná, že s tím máš právě ty zkušenosti. Na hrubý pytel...
15. 06. 2007 | 09:17

Terry napsal(a):

Doc. Ing. Jiří Havel, CSc.
(http://www.vlada.cz/scripts...)

Byl členem KSČ, počátkem devadesátých let se podílel na vzniku politické strany Nezávislá levice, později se angažoval v dalších levicových skupinách, jako byl Konvent demokratické levice. Roku 1997 vstoupil do ČSSD.
Česká strana sociálně demokratická
(http://cs.wikipedia.org/wik...)
V parlamentních volbách v červnu 1996 se ČSSD stala druhou nejsilnější stranou Česka. V následujících dvou letech zůstala v opozici a tolerovala menšinovou vládu koalice ODS, KDU-ČSL a ODA (druhá Klausova vláda). Miloš Zeman byl zvolen do čela Poslanecké sněmovny. V předčasných parlamentních volbách v červnu 1998 zvítězila...

Náhoda?
15. 06. 2007 | 09:18

roman napsal(a):

no, zase na druhou stranu pan Havel je ze vsech tech clenu CSSD zdaleka nejrozumnejsi a asi jako jeden z mala nema zcela komunisticke mysleni.

myslim ze levice je zrudna ideologie (nuti nekoho neco delat, kasle na svobodu) nicmene pana Havla si vazim

jsem libertarian, resp. stoupenec uceni pani Ayn Rand, takze se k obsahu clanku radsi vyjadrovat nebudu ;) kazdopadne urcite stoji za precteni prastara (100 let?) knizna pana Misese o liberalismu, kde by se daly najit argumenty proti tomu co pan Havel rika

pekny den :)
15. 06. 2007 | 09:21

nuselak napsal(a):

Větší kravinu jsem už dlouho nečetl : dva moudří socdemáčtí profesoři (dříve nadějní bolševici)vysvětlují úplně blbému studentovi, aby se nikdy nezapletl s pravicí, protože je přece nad slunce jasné, že k jasným zítřkům se dobereme pouze za vlády ČSSD...
15. 06. 2007 | 09:22

sarae napsal(a):

Socani jsou známí tím, jak dokáží všechno překroutit, i svůj vlastní mozek a jazyk, jen aby byli u koryta.
15. 06. 2007 | 09:23

nuselak napsal(a):

první republika :
kudy chodil, tudy krad',
sociální demokrat.

A stále to platí i dnes...
15. 06. 2007 | 09:27

novaja napsal(a):

Pane Havle, myslím, že vy byste přednášet studentům neměl. Jste velice politický, obhajujete svůj pohled na ekonomiku a vůbec nenecháte studenty samostatně myslet a povolit studentům také svůj pohled na svět. Vy jste o své pravdě přesvědčen, ale je to vaše současné přesvědčení a to nemusí být na věčné časy to správné. Dáváte do svého projevu moc emocí, to by také na škole nemuselo být to nejlepší. Novaja.
15. 06. 2007 | 09:27

Terry napsal(a):

nuselak napsal(a):
To je taky to jediné, co soudruh Sobotka dokáže: hemžit čísly.

U pana Sobotky jako "ministra financí" mě stačilo, že se loni napodzim (tedy v době, kdy koaliční pravicová vláda nemohla mít na nic zásadní vliv) zjistilo, že není na výplaty důchodů a že bude třeba zvýšit státní dluh. Tehdy se exministr Sobotka "pochlubil" tím, že již několik let předtím mu jako ministrovi financí pravidelně na konci roků chyběly peníze na důchody, ale on to řešil (geniálně, jak jinak) tak, že si půjčoval od České pošty (na jaký úrok, to se nepochlubil). Prostě kumuloval a posouval problém do dalších let. A to vše s tím svým úpřímným úsměvem člena vlády sociální demokracie.
A mj. i o tomto to je, pane docente Havle.
15. 06. 2007 | 09:29

Tupelo napsal(a):

@acidburn:co se tyce kadrovani, tak jsi s tim zacal prave ty, me je celkem jedno jestli byl Tlusty zemedelec nebo ne. Dokonce s tebou souhlasim v tom, ze to co Tlusty zamyslel melo urcite hlavu a patu, narozdil od koalicni 'reformy' (i kdyz podle meho nazoru, v dobe kdy ekonomika slape dobre, nema smysl delat tak razantni veci ktere Tlusty navrhoval).
15. 06. 2007 | 09:34

MQ napsal(a):

Dlouhotrvající potlesk.
15. 06. 2007 | 09:38

jarda napsal(a):

diskutuj s bolševikem je marná.., blbec zustane blbcem, a ještě si vyměňuje s dalším blbcem soucitné úsměvy, .. problém prostě je že kde je u moci levice, stát jde do prd.... dluhy rostou jako u nás a dříve nebo později zadlužovací flám čeká krach a obyvatele bída, viz Venezuela Severní Korea postsovětský blok atd, že to HAvle nechápeš znamená jediné, jsi vůj, jako tvoje oranžová band a vyžírků a populistických zadlužovačů
15. 06. 2007 | 09:38

zejda napsal(a):

Socialismus nefunguje!
Vždyť i proto došlo k "převratu" v roce 1989.
15. 06. 2007 | 09:45

h_ napsal(a):

neni co dodat
15. 06. 2007 | 09:47

mirda napsal(a):

Z tohoto blogu je zřejné, že jestliže někdo má na to, aby učil na VŠ, nemusí mít zároveň na to, aby byl politikem. Autor se v ní chová jako slon v porcelánu - viz jeho "úspěchy"
15. 06. 2007 | 09:51

Ted napsal(a):

Nechápu co jste chtěl říct pane Havle. Kromě toho že jste (samozřejmě) o hodně chytřejší než ten chudáček imagimární student...
15. 06. 2007 | 09:53

Buh napsal(a):

Levicak = blbec
Pravicak = Buh

Tak to je a vy ubozaci levicaci muzete klidne brecet dal vy nuly MUHAHAHHAHAHAHAHAHAHHAHAAAHHAHAHAHAHAHHAHAAH
15. 06. 2007 | 10:03

dekodér napsal(a):

Pokud se Vám podařilo přesvědčit jednoho studenta, OK - udělejte si zářez na pažbě. Protože jinak oslovujete jenom lůzu a spodinu. Jak jinak si vysvětlit, že přes 75% pracující inteligence, umělců a studentů je pravicového smýšlení ??
15. 06. 2007 | 10:03

neo napsal(a):

Dobrý den, jen se směju:)) jeden student a vám se ho podařilo přesvědčit. Zkuste to u většiny vzdělaných lidí i těch ekonomicky. Víte jaký je rozdíl mezi naším dluhem a dluhy jiných evropských států, kterými "argumentuje" socan?Oni ty dluhy tvořili 60let, nám se to povedlo za 8 let!!! to vám jako ekonomovi přijde normální? Socan je solidární s potřebnými pouze pokud to nejde přímo z jeho kapsy, ale na dluh. Jak jinak vysvětlíte např.nesouhlas s polatky a limity ve zdravotnictví?tak aby potřební neplatili horentní sumy a zdravější občané jim to solidárně zaplatili?
ten hlavní rozdíl levice a pravice je:

Levice vybírá peníze od občanů a přerozděluje

pravice chce více peněz ponechat lidem a méně přerozdělit. = motivace k lepším výkonům.

nejsem podnikatel a ani nemám nadprůměrné příjmy,ale reformy podporuju a podporovat budu, protože vim, že se mi to vyplatí.
p.s. zkuste ty vaše názory přednášet třeba na VŠE:)
15. 06. 2007 | 10:15

hv napsal(a):

Student si zjevne vybral spatny priklad. Mohl byste nam stejny priklad prosim vysvetlit na srovnani s Irskem? Taky evropsky stat, nicmene nestizeny "socialistickou" chorobou, ale (drivejsi) pomerne velkou chudobou.
15. 06. 2007 | 10:15

pepa napsal(a):

Mě fakt nebaví pracovat. Ležím doma a pobírám sociální dávky, protože jít do práce se mi nevyplatí. Bydlím s družkou v poměrně velkém bytě s regulovaným nájemným, nechci se stěhovat do menšího. Vy, kterým se vyplatí chodit do práce, mi zajistěte stálý příjem, jinak by se mi žilo obtížně.
Já budu vždycky volit levici, však ona už někomu bohatému ty prachy vezme a dá mi je.
Buďte solidární s mojí nouzí. Buďte sociální. Volte levici.
15. 06. 2007 | 10:19

JC napsal(a):

Jste borec pane docente, na studenta uděláte bu bu bu, pár čísel a je váš.Pokud diskutujete v TV se stejně silným protihráčem, vzmůžete se jen na prohlášení, že kapitalismus je sprosté slovo.Přeji všem mladým lidem, aby ekonomii nemuseli studovat u vás.
15. 06. 2007 | 10:21

to: dekoder napsal(a):

Stredni tridu momentalne ovlada pravice. V tom mate pravdu. Ma to historicke souvislosti. Nevidim duvod, proc by se to v budoucnu nemohlo zmenit. Podivejte se, kdo voli SOCANY ve vyspelych zemich Evropy...
15. 06. 2007 | 10:24

granil napsal(a):

Velmi hezké,realita se studuje z odborných pramenů a tvrdých zdrojů.Zapomínáte ale na to,že většina voličů se v tomto vůbec neorientuje a volí podle toho,co slyší v mediích při volební kampani atp. Kdyby tak každý volič uměl nastudovat skutečná data,to by byl teprve hukot při volbách.
15. 06. 2007 | 10:26

jarda napsal(a):

Pane docente nezklamal jste, ale nepřekvapil. Ten kdo se veřejně hlásí ke J.M.Keynesovi, což je jako dneska hlásat, že je zeměkoule placatá, ten totiž již těžko může překvapit.
Víte, nejhorší jsou trpaslíci, ty potvory vám vlezou všude.
15. 06. 2007 | 10:29

primitivni student napsal(a):

stejskal to rek myslim presne, tudiz neni co dodat. A ja se stydim za sveho docenta.
15. 06. 2007 | 10:39

Milan K napsal(a):

Musím autora pochválit o obrovský krok. Jeden z minulých článků, který se zabýval nějakým "slovníčkem" byl tak ubohý, že jsem si říkal že se už na jeho blog nepodívám. Tohle bylo rozhodně lepší, i když mnoho by se dalo namítnout proti. Přerozdělování se sice porovnává v % z HDP, ale je nutné si také uvědomit strukturu výdajů. U nás tvoří mandatorní a quasi-mandatorní výdaje něco okolo 80 % celkových výdajů SR a proto nevím zda poskytují prostor pro onu efektivnost. (takové a další argumenty však nejsou vhodné do anonymních diskuzí pod článek) Co říct závěrem? Jsem také student, ale myslím si že bych dokázal argumentovat lépe než student z článku, protože u nás na škole rozhodně novinové znalosti nestačí.
15. 06. 2007 | 10:54

borja napsal(a):

Rozdíl mezi pravicí a levicí je ten, že levice se stará jen o své voliče, kdežto pravice o všechny občany. Neslyšel jsem, že by například během jednání o reformě VF jakýkoliv pravicový politik dělil občany na chudé či bohaté, kdežto Paroubek hned mluví o vládě pro bohaté a pro kaviár a šampaňské. Nevím proč podněcovat sociální rasismus, ale zřejmě levice nemá mimo závisti rozumný program, proto jen podněcuje "třídní" nenávist a závist. Ovšem kuriózní je, že to byla vláda ČSSD která podepsala smlouvy s "chudými" manažery ČEZu, na jejichž základě dostali akcie a odměny za 0,5 mld. Kč. Stejně dobře si pamatuji jak mezi chudé přátele ČSSD patří sociální případ Babiš, majitel Agrofertu..... či pan Rath s poliklinikou za 16 mega.....to je už výsměch...
15. 06. 2007 | 10:56

advokat napsal(a):

O tzv. levici nebo tzv. pravici se dají napsat články různé: vystihující podstatu nebo nic neříkající, chytré nebo hloupé, a další. Pan Havel je nesporně vyzbrojen spoustou faktů a věc má ideologicky zmáknutou. V článku ale zapomněl popsat to nejpodstatnější, co na rozdíl od něho věděly už naše babičky, že bez práce nejsou koláče. Rozdíl mezi pravicí a levicí se dá bez ideologie přirovnat spíše ke dvěma sousedícím rodinám, jedna rodina koná a druhá rodina konání předstírá a spíše se snaží přiživit na konání těch druhých.
15. 06. 2007 | 10:57

Petr Vacek napsal(a):

Takže - pokud chcete dávat příklad pravice, je možná jít ne zrovna do států, které prostě musí dávat vysoké sociální dávky i za vlády pravice (narážka na francii a itálii), co třeba příklad jako slovensko před nástupem fica - to byl celkem obstojný příklad pravice. Data ukazují, že ve francii s růstem státních výdajů roste i nezaměstnanost a konkurenceschopnost státu.

S plavci to je tak, že člověk si může vybrat, buď bude plavat za tým a bude muset počítat s podprůměrným výsledkem (vždy se najde někdo na koho se bude muset čekat popřípadě ho zachraňovat) nebo bude plavat za sebe, riskovat nebezpečí utonutí, ale výhra je poté sladká.
15. 06. 2007 | 11:05

Pavel napsal(a):

To není jen tak levice nabo pravice. Je to 40-let oblbování českého národa komunistickou klikou a využití momentálního chaosu, kde jsou ty největší tuneláři mezi komunistama a někteří přeskočili mezi socany, viz Kraus a řada dalších. Náš průměr nebo podprůměr v zadlužení není signal pro socany a ani pro nemakačenkové zadlužit budoucí generace, vážení soudruzi a soudruhu Havle!
15. 06. 2007 | 11:07

Vladimír Kraus napsal(a):

Na studentu, nerovnocenném partnerovi do diskuse, jste si smlsli. Pochybuji, že jste ho přesvědčili, spíše jste jej jen ponížili a zesměšnili. Že se tímto honosíte, to vám není příliš ke cti. To dělají nerovnocenným soupeřům jen lidé, slušně řečeno, nepříliš noblesní. Kdybyste podobnou debatu vedli s rovnocenným ekonomem, pak by vaše případné vítězství nad ním stálo za řeč. Nechcete to předvést s někým ze známých ekonomů v podobném postavení, jakému se vy těšíte v ČSSD?
Ze svých zkušeností vím, že u levice bývá mezi teorií a praxí obrovský rozdíl, to nakonec nejlépe předvedli komunisté během svého (i ekonomicky) zničujícího vládnutí.
A jaký je dnes u nás rozdíl mezi levicí a pravicí podle prakticky prováděné politiky a doprovodné rétoriky? Levici (reprezentované Paroubkovskou sociální demokracií) jde především a hlavně o to, vyhrát volby a znovu vládnout, ať to stojí co to stojí. Pravici jde na předním místě také o rozvoj ekonomiky a s ním spojený růst životní úrovně. Důkazem je poměr k reformám, který ČSSD předvedla za celou dobu svého vládnutí u nás, a který předvádí dnes v opozici – bez viditelné špetky pocitu spoluodpovědnosti a snahy o konstruktivní přístup, ve prospěch prostých pracujících, jichž se dovolává.
15. 06. 2007 | 11:10

pavel napsal(a):

levice chce dát těm, kdo to neumí, šanci se to naučit.
Pane profesore,Vaší ČSSD se to ovšem netýká.Vaše strana především dělá vše proto,aby nebylo nutné se učit plavat
15. 06. 2007 | 11:24

JC napsal(a):

borja - S tím vaším příspěvkem nelze než souhlasit.Ano je to předevší třídní nenávist která z levičáků kape jak voda z hastrmanova šosu.
15. 06. 2007 | 11:25

Gorash napsal(a):

Fakta? Jediné, co vidím od rána do večera, je to, že ČSSD se nechová jako Labour Party z UK. Labour Party vládne tak dlouho proto, že je reformovanou levicovou stranou, která do svého programu zařadila tolik liberálních vizí, že kdyby se svým programem přišla do ČR, tak by okamžitě byla zařazena na pravici po bok ODS možná ještě dál. Její program doporučuji k přečtení a k tomu, kde leží třeba Tony Blaire, jako její předseda, na politické mapě doporučuji http://politicalcompass.org/.

K tomu Vašemu přirovnání - proč věšíte lidem bulíky na nos? Předně jste neřekl tu základní pravdu - totiž že zatímco politická levice zkoumá ekonomiku krátkodobě, pravici jde o dlouhé období. Pokud to mám říct tím vaším přirovnáním, tak by to znělo spíše: Pravice ví, že dlouhodobě je žádoucí, aby se všichni naučili plavat a pokud jim k tomu vytvoříme podmínky, tak se to taky naučí. Levice říká, že ti, kteří plavat neumí se to nenaučí (což je v krátkém období jistě pravda) a proto plavat z bezpečnostních důvodů zakážeme všem, aby na tom byli všichni stejně. To je to, z čeho vychází všechny ostatní spory a vy to moc dobře víte!! Přirovnání s plaváním Vám kulhá i ve všech ostatních bodech a Vy to opět moc dobře víte!! Proč? Opravdu Vám stojí za to se zesměšňovat v očích odborné veřejnosti proto, abyste nahnal pár politických bodíků Vaší ČSSD?
15. 06. 2007 | 11:25

Headman napsal(a):

Na zaklade Otazek Vaclava Moravce
mam velke pochybnosti o odbornych kvalitach pana Docenta Havla, i kdyz se mne timto blogem snazi presvedcit o opaku. Textovy prepis je zde:
http://www.ceskatelevize.cz...
15. 06. 2007 | 11:29

muž-co-svedl-648-žen napsal(a):

ČSSD jsou jen komunisti s lidskou ("Paroubkovou") tváří
15. 06. 2007 | 11:32

Karlos napsal(a):

Dobrý den všem,
dokonce zdravím i pravičáky (a to jsem levičák), to je divu, co?Já vím, čím více si nejste jisti v kramflecích, tím více stupňujete agresi vůči levici. Já jsem studentem práv UK, vyššího ročníku. Má rodina patří do vyšší příjmové skupiny. A TAKY JSEM LEVIČÁK, TO KOUKÁTE...ANO JE TO MOŽNÉ, ale to je jistě jen nějaká anomálie, že...Článek je super, připadá mi nekonfliktní, vtipný a poučný. Ale sprostá kritika z řad pravice přijde i na to, když levičák napíše, že tráva je zelená...
15. 06. 2007 | 11:41

Gorash napsal(a):

To Karlos: Proč se pořád chcete hádat o tom, která strana je sprostší? Přečtěte si mojí diskuzi s malmem pod některým z nedávných příspěvků doktora Ratha a můžete spolu s námi počítat sprosté příspěvky - zcela objektivně více sprosťáren vyprodukovali levičáci a to k tomu vlastně neměli důvod, protože přispívali pod článek svého zdravotnického guru...
15. 06. 2007 | 11:47

JC napsal(a):

Karlosi dobrý den,
To je úplně v pořádku, že jsi levičák v tvém věku.Problém začne jestli tě to po třicítce nepustí,jako to nepustilo pana docenta.Znáš to přísloví ? Kdo není levičák do 30 nemá srdce,kdo jím po 30 zůstane nemá rozum.
15. 06. 2007 | 11:48

George napsal(a):

Warm greetings to Mr. Havel!

I used to be his student and never felt any ideology on his lectures. Very professional must say.
Sure that are differences between right and left and I would generally agree with the point of view of the author. Economy moves on cycles and that’s the main fact. Political establishment needs to smooth the downward cycle and keep the economy growing. There are a couple of left wing governments that succeeded on this effort. Just to mention: Franklin Delano Roosevelt (New Deal), Swedish welfare system, William J. Clinton, Anthony Blair.
What I am trying to say is that both sides, left or right could come with excellent results during the given economic cycle.
Coming to Czechia year 97, you would not expect any economic miracle from a guy that still believes on the Invisible Hand. The leftist were more flexible and fueled the economy through Foreign Direct Investments. It’s a pity that CzechInvest will cease to exist, taking in account that was on of the key players for FDI inflows, and you still need them.
Please don’t try to mix Soviet communist ideology with the democratic left. Don’t be afraid that will be a lot of democratic left wing governments in this country on the future. I believe that Soviet communist dictature is dead, at list in Czechia.
15. 06. 2007 | 11:55

Acidburn napsal(a):

To Karlos - sprostou kritiku vidíš kde? Ach ano, nesouhlasit s takovou demagogií a poukázat na fakta je zajísté "sprosté". Pokud je toto sprostora, pak jsem tím sprosťákem rád.
O nenávisti to není, ale víš, panáčku, mě to, že jsi levičák, přestože jsi finančně zajištěný, neohromí ani neudiví. Už bylo v historii více takových lidí, třeba Wolker. O kvalitách takovéhoto uvažování a postojů vím své...
A upřímně řečeno - jak já závidím panu docentovi Havlovi tu úžasnou nabubřelost, demagogii a malost, jakou on sám disponuje. To, s jakou sebejistotou se staví do pozice člověka, co všechno ví, všechno zná, všude byl dvakrát a od všeho má klíče, je prostě směšné.
15. 06. 2007 | 11:57

blues napsal(a):

Opravdu se ten student zakuckal..?
15. 06. 2007 | 12:00

Volič KDU-ČSL napsal(a):

Já to chápu nějak takhle:

Existují dva ekonomické pohledy na svět. Levicový preferuje okamžitou prokazatelnou míru celkového užitku a klade důraz na přerozdělení, když vychází z teorie mezního užitku. Pravicový upřednostňuje celkovou výkonnost, v níž vidí záruku udržitelného zdroje bohatství pro další generace. Upozorňuje na skutečnost, že každé přerozdělení se na efektivitě hospodářství podepíše negativně.
Když se škatulkujeme na pravo-levé ose, měli bychom hledat poctivou odpověď na otázku, kolik celkové efektivity jsme ochotni obětovat za vyšší blaho pro chudších 70 nebo 80 procent společnosti. Já třeba stojím spíše napravo, ale jako člověk konzervativní se domnívám, že například podpora rodin s dětmi (obdivuhodný příklad odložené spotřeby, investice do budoucna celé naší civilizace) je nesmírně důležitým pilířem. Stejně tak i důchodovou reformu, která by měla odměňovat odpovědnost a odvahu, je nutno přijmout co nejdříve.
15. 06. 2007 | 12:00

eda napsal(a):

tak to vám ten student pak musel zlíbat všechny ruce a nohy. takové krásné osvícení! ještě že nechodím do Lidového domu a nesrkám kávu. asi bych se nad vámi taky zakuckal. a máte další populární článek. gratuluji. jste prostě úžasnej. myslím to vážně. fakt. nebo.. moment.. ne. tak jsem se spletl.
15. 06. 2007 | 12:03

get real napsal(a):

TO KARLOS:

to se pletes hlupacku, ze je prekvapeni ze detatko z dobre situovane rodiny jako se charakterizujes ty, je "levicak" ... je to spis pravidlo, protoze levicaci jsou obvykle lidi co nikdy nemakali a vsechno dostavali zadarmo, tak jim nepripada divnej system kdy se tem co drou bere a dava se tem co se flakaj.

Pravicaci jsou naopak vetsinou lidi z chudsich pomeru co se vypracovali VLASTNI pili (ne rodicovskejma konexema a penezma) a vsechno si museli sakra zaslouzit ... a zakonite pak nevidej duvod pro to aby jeste dotovaly ty liny a neschopny (jako jsi treba ty nebo pan Havel) coz je kredo levicaku...

Mozna ze to pochopis az budes jednou makat u nejaky zahranicni pravni firmy 12-14 hodin denne a nejakej flakac z tovarny nebo uradu bude chtit aby ti tvejch umrnenejch 100t mesicne zdanovali nekolikanasobne vyssi sazbou nez jemu...
anebo budes hloupej a neschopnej a budes delat pravnika v nejakym uradu ... a nepochopis nikdy nic.
15. 06. 2007 | 12:04

Acidburn napsal(a):

Swedish welfare system leads to crisis in 70ties, u know that? And the problem is that Špidla tried to ressurect this unsuccesful social policy in the Czech republic. By the way, Sweden liquidated their gold reserves to keep the social system running - and I´m sure that Czech republic don´t have any.
Roosevelt´s New Deal was a resolution from the greatest economic crisis ever, thus it was important to restrict, to order, to reduce the free trade - but only for a short time.
Invisible hand - well, u should at least think about it, ´cause I´m sure that names like Adam Smith or Hayek proved enough that this Invisible hand is much more better than visible socialistic policy.
And maybe, just maybe take a good look and u will see how much of the communist ideology stayed in ČSSD, the "democratic" left. I don´t know where are u from, but I guess that u r from western Europe, so u don´t have any experiences with the communist dictature or their policy - fortunately for u.
15. 06. 2007 | 12:06

Petr napsal(a):

Proč se levice a pravice přou o to, jak uspořádat svět ekonomicky efektivněji? Ekonomická efektivita přeci nemusí vůbec souviset (a nesouvisí) s kvalitou života jedince i společnosti. V době, kdy již člověk přelidnil celou planetu a menšina populace využívá většinu planetárních zdrojů se mi zdá sebevražedné měřit úspěšnost mírou spotřeby (produkce).
15. 06. 2007 | 12:10

Gorash napsal(a):

To George: Do you know some example - could be just one or two... - of economist, who do NOT "believe" in "invisible hand" and isn't a marxist? Without a conception of "invisible hand" coudn't capitalism (and free market) work. There are disputations between right and left about how much is possible to keep it work on or how much to work upon it, but still is there...
15. 06. 2007 | 12:12

Gorash napsal(a):

To Petr: Ale právě že souvisí...ekonomie nejsou jen peníze - "Proč věříte nesmyslům?" by se vás zeptal docent Havel...Přečtěte si základní definici ekonomie třeba na wikipedii, abyste nežil v bludech. ;-)
15. 06. 2007 | 12:14

neo napsal(a):

to: Get real

přesně tak. Naprosto souhlasim. Na škole bylo mnoho mých spolužáků levicově zaměřených a většina s bohatých rodin. vše co chtěli, měli. Já nikdy nic zadarmo nedostal, cokoli jsem chtěl, musel jsem si vydělat. člověk si pak peněz víc váží a je k nasrání, když pak vidí výplatní pásku, jak mu ze 40 000 zbyde ta almužna. K tomu nutno započítat odvod zaměstnavatele a hle, 26000 v p*deli.
15. 06. 2007 | 12:17

JC napsal(a):

George - You wrote
"I believe that Soviet communist dictature is dead, at list in Czechia." Really ? What do you know about earlier proclamation of Czech communists leader -Vojtech Filip "Back to Lenin"? Do you know which CZ political party is prepared to cooperate with him any time ?
15. 06. 2007 | 12:21

Axlboy napsal(a):

Dobrý článek, jen mi tam chybí jedno podstatné ....
Levice přebírá odpovědnost za jedince, kdežto pravice činí jedince odpovědným za svůj osud.
Levicová politika se nedá dělat pouze s lidmi, kteří uvažují levicově, protože by to prostě nebylo ekonomicky zvládnutelné. Levice je postavená na ždímání malé skupiny prosperujících a následném přerozdělování. Pravice bere méně a nechává vše na jedinci. Každému sedí něco jiného.

Levice v česku ovšem není levicí jako je například v USA nebo GB a pravice ve Francii zas není pravicí jako takovou.

Ale tohle je něco co pan "docent" rád vynechává ;)
15. 06. 2007 | 12:23

jilm napsal(a):

Děkuji pane docente, pokud byste byl schopen pokračovat nadále tímto stylem, bylo by to skvělé. Píšete, že evoluce politických systémů je závislá jen (či především) na ekonomické efektivitě, že kdo dokáže produkovat lepší výsledky, dlouhodobě vyhrává, +/-. A že rozdíl mezi levicí a pravicí je v nástrojích, jak nejlepších výsledků dosáhnout. Pokračujte prosím v této argumentaci a třeba i uveďte příklady, kdy je levicový přístup prokazatelně lepší, levicový ve smyslu podporující státní zásahy.
15. 06. 2007 | 12:23

SuP napsal(a):

U řeky si pravičák, který neplave, postaví loď. Levičák tam mazi tím seděl a rozhlížel se, kdo by ho svezl. Pak začne mlít cosi o solidaritě a na druhém břehu se pokusí tu loď ukrást a prodat, aby měl za co se najíst.
15. 06. 2007 | 12:26

JC napsal(a):

Acidburn - Dobře podáno.
15. 06. 2007 | 12:27

cempírek napsal(a):

takovej "pravicovej" ministr průmyslu Říman svým slovníkem a jednáním, jakoby z oka vypadl bývalému ministru Grégrovi...
jinak ale problém český levice je, že je to spolek strejdů myšlenkově zakotvenejch v normalizačním vepřo-knedlo-zelo (a nemyslím tím komunisty - to jsou prudící nostalgičtí důchodci) ... a když už tak pomlouvám, tak naše pravice je zase spolek hochštaplerů a egoistickejch svazáků s patentem na rozum
15. 06. 2007 | 12:33

Petr napsal(a):

Připojuji se k uznalým komentářům. Skvělý text.
15. 06. 2007 | 12:35

Petr napsal(a):

To Gorash. Máte pravdu, ale definice je jedna věc a praxe druhá. Má osobní zkušenost založená na každodenním pozorování je taková, že současný společenský systém je zaměřen na zvyšování produkce a spotřeby, nikoliv na "global public good". Nechci se přít o ekonomické teorie, které neznám, ale zkuste se třeba zamyslet takto: Kolik máte (vlastníte věcí), které skutečně potřebujete a kolik věcí jste si koupil proto, že jste byl (třeba nevědomky) ovlivněn reklamou a že to od Vás společnost očekává? Nebo jinak: Jaká část věcí či služeb, které jsou na trhu, slouží ku prospěchu člověka a jaká část jsou v podstatě zbytečnosti které jen uměle vyvolávají a pak uspokojují poptávku?
15. 06. 2007 | 12:39

pavson napsal(a):

Arogantnějšího člověka docenta Havla aby jeden pohledal (pokud ovšem nehledá v Lidovém domě). Už ten slovník - vzdorovitý študák, soucitné pohledy, student se zakuckal apod. Typická ukázka arogance podobných odborníků potom je, mají-li například komentovat ekonomický vývoj na Slovensku. Úspěch Dzurindovy reformy vždycky smetou ze stolu blekotáním o nejvyšším počtu chudých v Evropě, nebo podobným nesmyslem.
Rozdíl mezi levicí a pravicí je přitom u nás virtuální realita. A lidé jako Havel tuto virtualitu s chutí vytvářejí a neváhají si přitom vyrobit i virtuálního poblouzněného študáka, třeba i se zlatou sponou na kravatě. Skutečný rozdíl je totiž mezi dobrou politikou a špatnou politikou. Smutné je, že jsme zatím zažili u nás jen tu druhou tvář, tu špatnou.
15. 06. 2007 | 12:42

SuP napsal(a):

Petrovi:
Tyto úvahy baťůškářů vedou k tomu, že si zdůvodním nízkou produkci a produktivitu nízkou spotřebou, danou tím, že prakticky nic nepotřebuju. Pak budeme brzo sedět u ohně a kopat se do prdele, protože mezitím se všechno spotřebuje a teprve se ukáže, že šetřílkové neuživí ty, co opravdu nemohou. A můžeme začít zas od začátku.
15. 06. 2007 | 12:47

JC napsal(a):

Petře - to jsou naprosto komunistické vize. Pravice se ohledně nabídky nestará komu co slouží, ale nechá člověka svobodně rozhodnout a možná časem uvědomit si, že spoustu věcí ke svému životu nepotřebuje.Levice nedostatek nabídky řeší tak, že se snaží lidem namluvit, že je to jen pozlátko, které stejně k životu nepotřebují.
15. 06. 2007 | 12:49

Jana J napsal(a):

Všem pracovitým pravičákům, kteří se sesypali na tento blog - jsou mezi vámi vůbec ženy nebo starší lidé? To se to plave, když máte všechny končetiny a nemáte těhotné břicho ani mimino v náručí, protože jeho pravicově zdatný otec plave daleko vepředu... Ukazujete to nejhorší sobectví povýšené na ctnost. Prý jste se vypracovali sami - to vám slouží ke cti. Většinou asi pracujete v počítačové branži, proto můžete psát v pracovní době. Většinou jste mladí muži a pokud ne, tak vás rodina asi vidí jen velmi málo. Nebo jste podnikatelé, máte auto na leasing, které si odečítáte z daní, které pak neplatíte, a přesto z nich živíte "socky", například učitele, které nebudete potřebovat, protože jen málo z vás mladých bude mít děti - špatně plavou. Jste velmi ubozí. I to vaše vzdělání - kolik z vás má doktorát? Ovládáte i jiné jazyky než angličtinu? Já mám velmi dobré vzdělání, i když ho jistě budete zpochybňovat, tři děti, dobrý životní standard a přesto jsem levicový volič. Podotýkám, že moji rodiče mi žádný majetek neposkytli, vypracovala jsem se sama. Jenom si prostě myslím, že musím pomoci přes řeku nejen svým dětem, ale každému, kdo to potřebuje. Vy si doplavete sami, cestou odstrčíte starou babičku a pak se budete divit, že tam je jenom plno vám podobných jedinců a jinak pusto.
15. 06. 2007 | 13:01

Gorash napsal(a):

Nu tak to je silně marxistický pohled. Jinak řečeno říkáte že mnohem lépe byste o tom, co je člověku a společnosti užitečné, rozhodl vy, protože vy to dobře pozorujete a víte to mnohem líp, než si o tom rozhodují sami lidé tím, co nakupují, potažmo potom vyrábějí, ano? Pro blaho světa byste vytvořil instituci, která by rozhodovala o tom, kde se co a v jakém množství má vyrábět a kam to dodávat, abychom se všichni měli lépe a směřovali k lepším zítřkům? To už tu jednou bylo a nějak to nevyšlo. Pravda - lokomotiv bylo spousta, pětiletka byla překročena na všech frontách a přesto si lidé neměli čím utřít pozadí, když vykonali velkou potřebu...takhle to prostě nefunguje. Jediný, kdo může rozhodnout o tom, co společnost potřebuje a co ne je svobodný trh!
15. 06. 2007 | 13:06

JC napsal(a):

Jani, teď jsi nám to dala i za pana docenta.Nezbývá mi než zamáčknout slzu.
P.S.Pravičáci svým dětem přes řeku nepomáhají - oni je žerou.
15. 06. 2007 | 13:11

neo napsal(a):

to: Jana J

to ty nechápeš vůbec nic.

momentálně díky levicové politice dítě neuživím, protože mé vydělané peníze putují jinam, k potřebným. nepotřebuju mateřskou rodičovskou nebo porodné, kdyby mě stát neokrádal, mohl bych dítě živit sám a i moje rodiče. nechápete totiž ten podstatný rozdíl. pravici rozhodně nejde o úplné zrušení sociálního systému,ale o to aby jim stát ponechal více prostředků a oni si pak sami rozhodli do čeho investují (vzdělání, zdraví, děti, luxusní věci)..zatímco levice bez svobody volby rovnou sebere a pak vrací (zdarma školství, zdravotnictví) už chápete?

jo a kromě angličtiny umim italsky a trochu německy:)
15. 06. 2007 | 13:13

Gorash napsal(a):

Jana J:
Ne, nemám potřebu zpochybňovat vaše vzdělání, naopak vy očividně naše ano. Zpochybňujete náš věk, přitom ve světě obecně platí, že čím je člověk starší a čím má více zkušeností, tím je založen více pravicově (což ovšem neplatí v bývalém východním bloku, kde je to naopak díky deformaci společnosti socialismem). Žádný skutečný pravičák se nebrání pomoci maminkám, starým lidem, lidem, kteří se bez vlastního zavinění dostali do složité životní situace, i když ve vašem zjednodušeném vidění světa, kde jsou jen hodní levičáci a ošklivý pravičáci to zní tak hezky.

Vy jste opět podlehla svojí potřebě každého liberála označit za podnikatele neplatícího daně, sobce, asociála a ještě u vás pravděpodobně není člověkem ten, kdo nemá doktorát...nevím, kdo je tu ubohý...
15. 06. 2007 | 13:14

JC napsal(a):

neo - Já myslím, že Janička chtěla slyšet, že umíš také "po ruski"
P.S.Bohužel nemám ruskou klávesnici takže tak.
15. 06. 2007 | 13:24

Jana J napsal(a):

Profesor Koukolík popsal moderního Homo economicus jako typický případ deprivanta. Společnost, kde převládají deprivanti, ja v rozkladu. To, že "liberálové" se projevuují jako asociálové, jsem si potvrdila zejména v komentářích pod blogy. Je mi líto.Jinak ovšem dodávám, že ČSSD pod vedením pana Paroubka a za asistence pana Havla je asi tak levicová jako je pan Klaus enviromentalista.
15. 06. 2007 | 13:25

hv napsal(a):

Jana J&Karlos: Asi jste se nechali trochu pomylit. Existuji tri zakladni ideje - socialismus, liberalismus a konzervatismus. Oznaceni pravicovy levicovy je pro priklad "plavani" hodne zjednodusujici, ale nejvic ho pouzivaji ti, kterym jde o nejaky zpusob tridniho boje. Kazdy smer vychazi z jine zakladni hodnoty (solidarita, svoboda, rad/poradek. Socialista vam ze solidarity prispecha okamzite na pomoc, konzervativni clovek samozrejme pomuze diteti i matce, protoze rodina je temer na nejvyssim stupinku hodnot. Liberalni clovek take nebude mit problem s tim, aby vam pomohl plavat, budete-li to opravdu potrebovat, ale nikdy nebude souhlasit s tim, ze mu to bude narizeno zakonem jako povinnost - tim bude dotcena nejvyssi hodnota jeho svobody (zakon z lidi lepsi bytosti neudela).
15. 06. 2007 | 13:29

Gorash napsal(a):

To Jana: "Deprivant je člověk, který z psychologických, biologických či sociokulturních důvodů nedosáhl lidské normality, případně o ni přišel. Důsledky deprivantsví jsou výraznější v citové, než v intelektuální oblasti. Ve vztahu k normalitě jsou lidé v různém rozsahu „nepovedení“ nebo „zmrzačení“, nikoli nemocní."

Můžete mi řící, jak může být většina lidí nenormální, když norma se určuje podle většiny? Ale to je jen můj takový povrchní a laický pohled - profesora MUDr. Koukolíka jsem nečetl a nevím, co tím chtěl říct.
15. 06. 2007 | 13:38

Luděk napsal(a):

Informaci o tempu zadužení jste musel vynechat! Levice převzala nezadlužemnou zemi a i přes nevídané tempo zadlužení (které se i jim samotným vymklo z jejich plánů)jsme na tom ve srovnání s EU pořád dobře! Díky Klausovi! Jak je snadné se chlubit cizím peřím...
15. 06. 2007 | 13:40

Jan K. napsal(a):

Jana J:
Vaše příspěvky patří vždy mezi ty nejubožejší. Vyvolávají vzpomínky na dobu normalizace a dovedu si Vás živě představit jako zarytou soudružku. Pokud tady píšete o pravičácích jako o sobeckých, mladých podnikatelích, tak si představte, že já jsem důchodce a celý život jsem pracoval v dělnických profesích. Přesto jsem pravičák a jsem rád, že nepatřím do Vaší party.
15. 06. 2007 | 13:42

Skeptický napsal(a):

Dobrý den pane Karlosi,

Ujišťuji Vás ,že nejste žádná anomalie.
Váš jmenovec Karl Marx má prakticky identický životopis v rozsahu,který jste zde uvedl.Rovněž pochází z pohodlně situované rodiny,studoval práva.Zbytek si jistě najděte,budete-li mít zájem.
Osobně mu vděčíme za teorii materielní základny vs.ideové nadstavby(manželka vs. milenka).
Z jeho teorií dodnes žijí četní lidé,kam to dovedlo masy pod jejich vedením je jiná.
Možná,že ve Vás se kruh uzavírá,možná se historie opakuje.
Souhlasím,že článek to byl zábavný,jen ti pravicoví šťouralové,s těmi by se mělo zatočit,zatočit,zatočit....
15. 06. 2007 | 13:44

Vláďa napsal(a):

Přidám jenom maličkost, protože v té snůšce příspěvků je už asi guláš hotovej. V případě přerozdělování EU se musí dodat, že její konání je levicové. Proto jsou dotace zemědělcům ve Francii a naši tím trpí. Dotace nesmějí být žádné do soukromých sektorů. Dotace mohou přijít pouze a jedině na budování infrastruktury (železnice, dálnice, tunely, mosty, letiště, obrana) - totiž to co je pro celou EU prospěšné - ale žádné zahradní bazeny, žádné zemědělské podniky, žádné soukromé podniky. To potom nabourává trh a trpí tím nakonec všichni a hlavně to musí nakonec narazit. Tak jako narazil socializmus. Rozdávat tak dlouho až není z čeho. Pevně věřím, že už v naší zemi žádný socializmus nepřipustíme a dokážeme vysvětlit EU, že to je cesta do pekla. Zažili jsme to dost dlouho.
15. 06. 2007 | 13:45

mm napsal(a):

Vyborny clanek, pane Havel.
Ale nedeljte si iluze. Toho studenta jste pravdepodobne nepresvedcili. Bude asi jednim z typickych ditek dnesniho medialniho vymyvani mozku a modnosti "pravice".
Ted uz zase jiste nekde vyrvava ta jednoducha hesla stejne jako je kdysi vyrvavali naivni mladici, kteri se nechali zblbnout komunisty.
15. 06. 2007 | 13:45

George napsal(a):

To Gorash: Theories like the Marxist or Smithian are designated to fail in our globalize world. Marx is totally crap. Smith might be recycled on some ideas and modernized, but new theories may fit better to our world. See Joseph E. Stiglitz – Making Globalization Work.
15. 06. 2007 | 13:54

JC napsal(a):

Tak Janička se nám odkopala.Ona není socialistka, ale komunistka.Tak to už bylo lépe citovat Lenina než profesora Koukolíka.
15. 06. 2007 | 14:11

skeptický napsal(a):

Panu Vláďovi :
EU nic nevysvětlíte,protože za tím stejně stojí nadnárodní kapitál.Před sto lety se tomu říkalo Rotschildovy peníze,které nastolily Lenina a bolševiky v Rusku.

Kráva se bude dojit až chcípne,ale hlavně aby neohrožovala americké prvenství.Jeden velký gulag,svoboda jenom k tomu,co povoluje zákon.Ekonomika plánovaná podle potřeby akcionářů.Teď budou frčet úsporné žárovky,takže elektřina také podraží.
Zelené strany kopou za ně.
S eurem to bude velmi snadné zavřít kohoutek dle potřeby.

Také ale mohli alespoň toho komisaře změnit na něco jiného,v Rusku se dodnes křižují,když to slyší.Jsem zvědav,kdy začnou zavírat lidi a pálit knihy.
15. 06. 2007 | 14:17

Marty napsal(a):

Brát na vědomí povinnost pomáhat slabším, protože jsme silnější, je princip pravicový a jmenuje se šlechetnost. Pěstuje v nás svobodu, demokracii, mír, laskavost, píli, prosperitu a radost ze života.
Domáhat se automatického práva na pomoc od silnějších, protože jsme slabší, je princip levicový a jmenuje se závist. Pěstuje v nás závislost, totalitní myšlení, nevraživost, vydírání, zločinnost, vzpoury, revoluce, glajchšalt, lenost, bídu a mrzutost.
Benjamin Kuras
15. 06. 2007 | 14:17

ivan napsal(a):

Je zajimave (a smutne), ze rada reakci na tento blog (i na jine) se vubec nenamaha argumentaci zda vyjadreny nazor je pravdivy nebo ne. Casto jedine kriterium je zda autor byl 'komous', at primo nebo ne.
Ironicke je, ze mezi kdo zde pisi asi neni moc tech, kteri by s cistym svedomim mohli rici, ze se v minulosti chovali vzdy zcela charakterne.
15. 06. 2007 | 14:23

Milan Kuneš napsal(a):

Antisocialistický manifest:
http://www.virtually.cz/?ar...
15. 06. 2007 | 14:26

Ford napsal(a):

No asi tak. Levice využívá k cestě za mocí nejhorší lidské vlastnosti závist, nenávist, lakotu. Všechno co pan Havel napsal vyvrací ČSSD zavedené daně z fiktivního příjmu. Opravdu nechápu, že je v tomto státě tolik hloupých lidí, že ty lháře a zloděje pořád podporují. Tu sebranku může volit jen zloděj a státní zaměstnanec. Protože všichni ostatní to platí.
15. 06. 2007 | 14:33

frantaflinta napsal(a):

To se přesně dalo čekat. Na faktický,odborně fundované, kultivovaně napsaný článek se ozvou výkřiky lůzy, která ničemu nerozumí, vzděláním opovrhuje, stačí jí jen hajlování a zpívání častušek. Myslím pane profesore, že Vaše marné snažení narazí na zeď blbosti a nevzdělanosti. Ideologie mas zvítězila, stejně jako v padesátých letech, už jenom schází aby někdo řekl: HAjzlové intelektuálský, poslal bych je do Michelínky tahat pneumatiky. Lůza, do které ODS napumpovala sebevědomí, představu, že jsou vlastně uvědomělí, mladí krásní, inteligentní a bohatí(to ale až po nutažení opasků a pádu na Klausovo "dno") vás umlátí primitivismem. Ubohá Česká republiko,kde je tvoje kultura?
15. 06. 2007 | 14:37

Ford napsal(a):

Frantaflinta: Dost dobrý!Člověk se rád pobaví na cizím neštěstí. Opravdu to máte v hlavě pomotané. Pro lidí je dobré když bohatnou. Čím rychleji tím lépe. Před hrůzovládou ČSSD lidé bohatli přibližně o 2% ročně za zlodějské ČSSD o 2% za 6 let. V podstatě soudruzi rozházeli stovky miliard a jsme stále na úrovni konce devadesátých let minulého století.
15. 06. 2007 | 14:51

Hrustic napsal(a):

Nazval bych to Bajka o studentovi aneb Kterak dva pardalove koupou zelenace. Pomerne odpudive ...
Primer s plavci a neplavci nejak moc nesedi. Napr.: "Pravice dává šanci těm, kdo umí plavat, levice chce dát těm, kdo to neumí, šanci se to naučit". Od kdy chce levice, aby se nasi neplavci ucili plavat ???!! Ti, ktere znam ja, by si ve vode nesmocili ani palec u nohy a jsou na brehu naprosto spokojeni !!!
15. 06. 2007 | 14:51

nuselak napsal(a):

Frantoflinto, taky jseš na podpoře?
15. 06. 2007 | 14:51

Marty napsal(a):

frantaflinta: hajlovani je levicove :)
Pan Havel je docent a obdivuje Stalina jako ekonoma. Placete na spatnem hrobe :)
15. 06. 2007 | 14:55

Hrustic napsal(a):

Az dodatecne jsem si precetl kdo je to ten pan Jiri Havel. Sakra, mohl jsem usetrit 10 minut zivota a ne si to cele precist a jeste reagovat :(
A prosil bych kontakt na toho studenta!! (na muj mail, pochybuji, ze tu pohadku potvrdi)
15. 06. 2007 | 14:56

Acidburn napsal(a):

To Frantaflinta - mluvte za sebe, to bude lepší, než si brát do huby všechny diskutující, vy tribune lidu. Co vy jste tu vypotil, to se ani nedá číst - a navíc, tohle jsou přesně ty reakce, které byste tu rád od příznivců pravice čekal, jenže - pravicově uvažující lidé obvykle nejsou hulváty, notabene je vidět, že do jejich způsobu uvažování vy prostě nevidíte, Franto, tak se nesnažte popisovat něco, co je pouze vaším zbožným přáním. Vulgarity se tu nedočkáte. Ale když už jste takový moralista, pak si projeďte tuto debatu, kolik lidí tu vlastně nadává a jakého jsou smýšlení. Dobrý den.
15. 06. 2007 | 14:57

Karolinus napsal(a):

To: Carlos
Jistě Carlosi i jiní studenti, kteří měli dobře situované rodiče byli levičáky, než vystřízlivěli nebo se stali teroristy. Doufám, že Tě synu potká to první. Je mi 55 let a neměl jsem tu možnost studovat jak ty/ V té době byly totiž uliční výbory KSČ a těm patřila moc.Byl jsem zkrátka nevhodný kandidát k přijetí na VŠ. Mí synové již tuto možnost mají a jsem tomu rád. Ale dost ideologie/ Pan Havel se v mých očích dokonale ztrapnil. Je to zkrátka takový duševní darebáček, který není schopen být nad věcí/jéžiš, jak to tomu studentovi nandal a to přednáší ekonomii je na fakultě sociálních věd - díky bohu, alespoň nebude tolik postižených studentů VŠE/. Kdyby se platil student školné přednášejícímu, tak by asi pan Havel Vlastimil zahynul, anebo by se vážně musel zabývat ekonomikou a ne žvásty.
15. 06. 2007 | 14:58

nuselak napsal(a):

To Hrustic:Dobrý, tam, kde já žiju se k vodě ani nedostanou,
seděj u nás celý den v putyce a stěžujou si, jak se mají špatně.
15. 06. 2007 | 15:00

Acidburn napsal(a):

To Frantaflinta - stakovými lidmi, jako jste vy, je kultura - i politická - definitivně v prdeli. Holt, vyrostl jste za socialismu, zažralo se vám to do kůže a na stará kolena se přece už nebudete měnit, ne?

Podívejte se na komentáře zde diskutujících lidí, třeba na ty moje, pak se můžeme bavit, kdo je tu sprosťák, kdo ničemu nerozumí, případně kdo tu koho motá. Ale ujistím vás, že mezi lůzu byste měl započítat sebe, když se tak projevujete.
15. 06. 2007 | 15:00

nuselak napsal(a):

Je otázkou, proč soudruhu Havlovi dávají tolik prostoru.
Proč neblogují nějací opravdu nezávislí a fundovaní ekonomové.
Ale ti asi nemají čas, protože na rozdíl od Havla musejí něco dělat.
15. 06. 2007 | 15:05

Jiurka napsal(a):

A takoví lidé učí naše děti, je to na blití.
15. 06. 2007 | 15:06

Acidburn napsal(a):

Ach jo, já prostě nechápu, proč se vždycky pod jakýmkoli blogem najde dost diskutujících, kteří začnou rozebírat všechno možné, jen ne podstatu toho článku. Ta podstata článku tkví v tom, že pan docent Havel ukázal svou levicovou tvář, setřel studenta svými znalostmi a vyměnil si soucitný pohled. Jinými slovy, on je ten "geroj", který všemu rozumí a všichni ostatní jsou blbci - jak nádherně arogantní a socialistické uvažování. Hayek ho ovšem popsal třeba v knize Osudná domýšlivost, takže ono to takové novum není.

Je nepodstatné, zda Havel byl komunista či zda "zlí pravičáci" žerou děti. Podstatné je, že pan Havel tady používá lacinou demagogii, vyžaduje "tvrdá fakta" od studentů, ale sám žádná neuvádí - protože to by potom nemohl obhajovat politiky ČSSD. Ten článek je o ničem, podobnou slátaninu dokáže dát dohromady i ten student, kterého pan Havel tak odvážně kritizuje.
15. 06. 2007 | 15:09

pajathc napsal(a):

... a celý ten bazén hlídá politik, který přesvědčí nejvíc flákačů o tom, že je dostane na druhý břeh... ve skutečnosti okrade jejich rodiče o peníze, které měli připravené na plavky pro své děti, aby je sami mohli učit plavat, a ty, kteří již doplavali na druhý břeh, okrade o plavky znovu aby je mohl dát těm dětem na prvním břehu. A pro jistotu je taky vrátí na první břeh, aby si nevyskakovali. Je jasné, že se nějaké ty plavky občas ztratí a spousta lidí je v bazénu nahých.

Levicová politika je zkrátka exibice veškerých negativních vlastností svých představitelů-správců bazénu.

Levice (a moderní rádobypravice samozřejmě také, toto označení už IMHO nedává smysl, lépe by se toto myšlení dalo popsat jako etatistické, socialistické, implicitně zlodějské) implikuje korupci, nerovné zacházení, vyvolává závist, nenávist a ve svém výsledku vede ke stagnaci a úpadku...

BTW: Student argumentoval nesmírně hloupě.
15. 06. 2007 | 15:10

František Klouček napsal(a):

Pane docente, je mi smutno při představě,že Vy vyučujete.Jsem zvyklý od malička pracovat.Nejprve jsem stavěl rodnný dům s rodiči (od 15 do 18 let),po vojně jsem si postavil svépomocí družstevní byt,pak rodinný domek.Přesvěčte mne ,jsem neskonalý blb, když celý život jenom pracuji a dívám se jak někteří spoluobčané čekají s otevřenou dlaní až jim sociální, ale dnes i liberální vláda nasype do talíře.Nemůžete se divit studentovi Vašeho kolegy, že se mu to nelíbí.Znám takové spoluobčany, které uživí, a velmi dobře dva státní byty,když oni sami bydlí na chatě a ještě si dojdou na sociální pro podporu.Nemůžete chtí pane docente,aby Vás všichni obdivovali,rozuměli Vám a ještě Vás volili.Mám rád všechny své spolubčany,kteří umí a chtějí pracovat,jsem solidární se všemi nemohoucími a neschopnými,ale nechtějte po mne,abych obdivoval vyčůranost a lenost.Váš článek je mimo jiné velmi nevkusný,populistický a hloupý.Proč se musíme zadlužovat jako Francie či Itálie?Proč nemůžeme být první zemí Evropy?Protože jsme líní, nebo, že nám to radíte Vy pane docente?Pryč jsou ty časy kdy byli páni a kmáni, dnes můžeme být všichni páni, ale musíme chtít.Vy však tu lenivější polovinu ponoukáte, aby nechtěla.S úctou k Vašim šedinám i vzdělání František Klouček.
15. 06. 2007 | 15:13

Václav napsal(a):

Pomalu začínám chápat, proč PolPot likvidoval učence.Dočkáme se i evropského likvidátora učenců?
15. 06. 2007 | 15:13

Englishman napsal(a):

Bravo pane Havle, tohle nebylo tak hloupé, jako váš poslední článek. Ale pokud slavnostně vyvracíte tvrzení, že vláda pravice znamená nižší přerozdělování a nižš dluhy a vláda levice pravý opak, pak ze svých čtenářů děláte hlupáky. Tohle totiž nikdo netvrdí. Nejde o míru přerozdělování, ale o trend míry přerozdělování a nejde o dluhy, dokonce ani o schodky státního rozpočtu, ale zase jen a jen o trend - a vy to samozřejmě dobře víte. Ani pravice ani levice nevytváří hospodářskou politiku na zelené louce, ale vychází z toho, co už existuje. Levicová vláda, která prudce zvyšuje státní dluh, ale radostně se bije v prsa, že ten dluh je pořád nižší než dluh jiné země s pravicovou vládou (která ten dluh nebo přinejhorším tempo zadlužování snižuje), je sbírka nezodpovědných zločinců. Takovou vládu Česko s vaším přispěním ještě nedávno mělo.
15. 06. 2007 | 15:26

pajathc napsal(a):

Englishman: jenže očekávat od levicového "ekonoma" rozlišování okamžitých hodnot od časových trendů znamená připravit jej o poslední zbytky argumentace. Levicové rádobyargumenty, ať už Keynese, nebo jiných, často kulhají na tom, že na čas "zapomínají" či s ním nepočítají...
15. 06. 2007 | 15:30

Aleš Balcar napsal(a):

PROČ PO NÁS CHCETE, ABYCHOM VĚŘILI NESMYSLŮM?
Vážený pane docente, pokud nemám zpochybňovat Vaši erudici, musím se ptát, proč se ve svém textu nechováte poctivě. Není příliš fér vyčítat opakovaně příznivcům pravice, že vnímají věci zjednodušeně a zároveň dělat totéž. Pominu unfair plavecké přirovnání, které hezky parafrázoval "stejskal" - v podobném sexy stylu lze při troše obratnosti "dokázat" převahu fašismu nad demokracií nebo škubánků nad rýžovým nákypem.
Víc mě mrzí, že záměrně zužujete problém jen na jeden jeho aspekt. Většina zde diskutujících to bohužel nejspíš nepostřehla, nevěřím však, že si toho sám nejste vědom:

Tvrdíte: "Levice i pravice hledají efektivnější model hospodářství. ...přece vítězí jedno ekonomické uspořádání nad druhým jen a jen vyšší produktivitou práce. Jinak nemá právo na existenci."

To samozřejmě není pravda. Řada autorů (Bernard Juvenel, Robert Nozick) a minimálně část politiků se řídí hlediskem SPRAVEDLNOSTI daného ekonomického uspořádání, spíše než hlediskem EFEKTIFITY, případně kombinuje obojí.

Když napadnu Váš výrok o efektivitě stejně nemilosrdně, jako jste Vy napadl onoho studenta, mohu tvrdit, že Jiří Havel by podporoval zavedení nucených prací nebo otroctví, pokud by se ukázal za nějakých podmínek efektivnější než cokoli jiného. (A mohl bych - opět podpásově - dodat, že takto uvažoval Stalin když budoval systém gulagů.)

Zkuste se prosím ve svém příštím textu více zaměřit na otázku svobody a spravedlnosti - i zde má levice co nabídnout, aniž by se uchylovala k laciným trikům (např. nedávno česky vydaný přední marxista G.A. Cohen).

Poslední poznámka na závěr: ač nedisponuji Vaší životní zkušeností, považuji za nepedagogické dávat studentům tímto způsobem najevo svou převahu. Mladíka, o kterém píšete, Váš přístup možná spíš zatvrdil (jsme-li atakováni, bráníme se), než aby ho nasměroval k dalšímu bádání. Zvláště, pokud si přečetl tento zápisek.
15. 06. 2007 | 15:42

Filip napsal(a):

Začíná víkend a zase mě musí někdo nas... To snad není ani možný s těma plavcema. Předpokládám, že pan Havel je neplavec :-)))
15. 06. 2007 | 15:49

bajaja napsal(a):

Přesně to vykresluje současný stav, kdy mnoho lidí zakládá svůj názor na odposlouchaných frázích a emocích, s absencí vůle cokoli zjišťovat a racionálně vyhodnocovat(soukromě to nazývám ženským typem rozhodování, ale nechci se nikoho dotknout). Je asi mnohem snazší opakovat rázné fráze "autorit" a povznést svou oddanost vůči nim na úroveň citové vazby, než samostatně uvažovat a orientovat se v dosti složité a obsáhlé problematice vedení státu. Z toho mi vyplývá že se jedná o jakýsi novodobý druh náboženství, se všemi neduhy které k tomu patří, jako zejména pokrytectví, odpustky či inkvizice.
15. 06. 2007 | 15:53

Noner napsal(a):

Jako vystudovany ekonom Vam pane Havle blahopreji, ze jsete se setkal s tak nezkusenym studentem. Protoze alarmujicim je trend prerozdelovani nikoliv absolutni hodnota. Navic prerozdelovani nerovna se zadluzovani.

Uroven prerozdelovani, kterou britanie nyni ma je vysledkem labouristickeho usili zx druhe poloviny tohoto stoleti. Vyrazne omezeni v tomto trendu zanamenala VB za doby Margaret Tatcher. Blair se chova lip nez CSSZ protoze nevratil ke starym metodam a trend prudce neobratil zpet {populismus davek nahradil hereckym populismem}.

Pro ostatni ctenare ... NEVERTE EKONOMUM CO DELAJI POLITIKU ... vetsinou podavaji fakta noebjektivne.... priste si pojdte pohovorit se starsimi zaky Hospodarske politiky VSE nebo IESu ze FSV:) ... to budete koukat
15. 06. 2007 | 16:02

Klaus napsal(a):

Nejlepsi na tom celem je, ze mistr Havel setrel "ideologicky" zabarveneho studenta a v clanku pouzije uplne stejnou floskuji viz plavani. Haha a ani ho to nenapadlo pri cteni toho co stvoril!!!!!!
15. 06. 2007 | 16:22

Anba napsal(a):

Milá Jano J, tak Vám vynadali dokonce komunistů za lidské názory. Mají všichni ti mladí, bohatí a zdraví ale smůlu. Dokud bude více chudých než bohatých, bude svět levicový. Někteří si dokonce jen myslí, že jsou pravičáci, protože celoživotní prací se dopracovali vlastní střechy nad hlavou a mají pocit, že by jim ho snad levice vzala.Ale pravice jim vezme něco jiného, jistoty ve stáří, nemoci.Jsou lidé s necelými 20 tis. hrubého a představují si, že si z toho buou platit soukr.zdr.pojištění a když budou potřebovat vyměnit kloub, budou si moci zvolit vyhlášeného odborníka.Volí pravici, nedovedou se zařadit do své sociální skupiny.Jen déle trvající vláda pravice přesvědčí občany
svými činy.
15. 06. 2007 | 16:55

Jiří napsal(a):

Pane Havle,
soucitné pohledy házím já na Vás. A kdypak se tady rozepíšete o poslední imperialistické válce, která proběhla dle Vašeho mínění v roce 1999 při bombardování Srbska?
15. 06. 2007 | 17:00

Jana J napsal(a):

Ad Anba - vystihla jste to a děkuji za podporu. Doufám, že lidí s normálním sociálním cítěním - dnes nazývaným levicovým - je víc, jen se jaksi nenamáhají unavovat se přesvědčováním těch, kdož vědí vše
15. 06. 2007 | 17:22

Jan K. napsal(a):

Anba píše: "Ale pravice jim vezme něco jiného, jistoty ve stáří, nemoci." S těmi jistotami ve stáří bych polemizoval, ale když mi vezmou nemoci, tak proč bych je nevolil?
15. 06. 2007 | 18:13

Ford napsal(a):

Anba: Typická vychcanost snad levičácká? Vybral(a) jste jen to co zde kupodivu funguje a není fatálně vysokou daní - zdravotní pojištění! Nikdo vám nebrání aby jste vyslyšela volání svého sociálního cítění a sama odevzdala dobrovolně půlku platu potřebným a jak Jana J říká je vás víc. Dohromady dáte jistě slušnou částku, tak proč k tomu nutíte ostatní? Co máte za drzost strkat pařáty do kapes druhých abyste ukojili své sociální choutky!
15. 06. 2007 | 19:11

Jana J napsal(a):

Ad Ford - máte jistě velmi úspěšný a bohatý život, proto jste tak plný nenávisti...deprivant se vyznačuje neschopností empatie, tedy vcítění do druhého člověka, často vystupuje velice sebevědomě, ale za touto fasádou se skrývá velmi problematická osobnost se sociopatickými rysy. Jsou schopni dosáhnout i relativně vysokého postavení, což má neblahý vliv na celou společnost.
15. 06. 2007 | 20:32

Josef K. napsal(a):

Pan Havel píše o věcech, které jsou samozřejmé a píše to s prazvláštní chutí něčeho výjimečného. V českém postnormalizačním prostředí však tato samozřejmost tak zní. To je důvod, proč posíláme své děti studovat do zahraničí a proč tam zůstavají a nevracejí se. Takže tato země zůstane oněm obzvláště mravně pokleslým Klausům a Zemanům, "zupáckým" Topolánkům, zjevům, pro které není příměru: Bémům, Římanům, Škromachům, ředitelům různých televizí, rozhlasů a novin....Ake i J.Havlům a jejich normalizačním kariérám. No, říkám si, doba Kral IV to jistě není a nebude, ale ani doba husitská...Je to doba největší pokleslosti kultury na tomto uzemí. Haj haj, teče voda teče...
15. 06. 2007 | 20:39

Acidburn napsal(a):

To Jana J - máte na mysli pana Havla, který očividně nemá o empatii ni tuchu? Pak jste to trefila celkem přesně.
15. 06. 2007 | 20:41

Acidburn napsal(a):

To Anba - víte, tohle je směšné. Asociální není pravicová liberální politika, asociální je tvrzení, že pokud jedem pracuje a druhý ne, tak ten pracující má dávat tomu, kdo nepracuje, ze "solidarity" polovinu svého výdělku a ještě má být rád.

Víte, něco vám řeknu - racionálně uvažující člověk se stářím počítá celý život (racionální není žít od měsíce k měsíci), s nemocí rovněž. I člověk s 20 tisíci hrubého si může vydělat a naspořit solidní peníze na stáří - pokud je ovšem zodpovědný. Člověka, který vše prožere a na stará kolena brečí a natahuje ruku: "Státe, zařiď, dej, zaplať" (jako Zaremba, ať nechodíme daleko), vám je líto, mě nikoli, ale kvůli tomu nejsem asociální.

Asociální je tvrdit, že pouhá existence znamená automaticky nárok na něco, třeba na peníze. Neznamená, tohle je laciný populismus.
15. 06. 2007 | 20:51

Acidburn napsal(a):

A jen dovětek - pokud bude svět levicový, pak zkrachuje. Protože na ty levicové experimenty a přerozdělování totiž ti asociální pravičáci napřed musí vydělat, víte?
15. 06. 2007 | 20:52

Ford napsal(a):

Jana J. Vidím že doba pokročila. Dneska se lidé, kteří nemají rádi zloděje, vyčuránky, psychopaty, kteří využívají nevědomost lidí a povídačky o sociálním cítění jim slouží k vlastnímu obohacení považují za sociopaty! Působil jsem na soczdrav odboru MU a viděl jsem to sociální cítění soudruhů z levicové ČSSD. Jen připomenu že před zloději z ČSSD byly soc podpory mnohem vyšší a to bylo za "pravicové" ODS. Kde udělali soudruzi chybu? A ani ten psych. posudek se vám nevyved. Cituji svuj posudek od skutečného psychologa. Jedná se o vyrovnanou komponovanou osobnost se schopností velmi reálně hodnotit situaci. Nadprůměrných výsledku dosahuje u schopnosti tvorby úsudků, ůrovně abstrakce a samostatného myšlení podobně i ve složce intelektu.O sociopatovi ani zmínka! Mohl bych na oplátku napsat co jste vy zač, ale nebylo by to pěkné čtení!
15. 06. 2007 | 21:30

xxx napsal(a):

Vážený pane Havel, já bych to tomu studentovi řekl jinak :-) Ukázal bych mu člověka jako živočišný druh, který v menších či větších skupinách bojuje s měnícím se prostředím i s jinými skupinami téhož druhu. A ukazuje se, že z dlouhodobého hlediska je strategie, při níž momentálně silnější do jisté míry podporují ty momentálně slabší, velice úspěšná - rozhodně úspěšnější než strategie založené na čistém individualismu nebo naopak strategie založené na nivealizaci celé skupiny. V současných podmínkách relativní hojnosti a blahobytu se levice a pravice liší jen v názoru na tu velikost té míry solidarity, pokud by se podmínky zhoršily, byly by rozdíly podstatně větší. Atd. atd. - asi už chápete podstatu mého komentáře ... Hezký den.
15. 06. 2007 | 21:33

Josef K. napsal(a):

To Acidurn. Milý soudruhu, možná Vám to bude zít divně, ale já, okolo padesátky, jsem ve dvaceti nesměl ani studovat ani vydělávat, mohl jsem pouze pracovat v jedné ze dvou vybraných profesí: myč výloh a topič. Také o mě okolo říkali, že nejsem dost spořádaný (nebyl jsem nikdy členem žádné organizace za dob normalizace, vyvinul jsem jakousi směšnou protispolečenskou činnost....následovalo stb, vojenská služba, zákaz studií atp.). Ty zákazy mi dávali lidé, kteří smýšleli podobně jako Vy: věř našim hodnotám (v té době vuřt je více než co jiného), starej se pouze o sobe a nepleť se do věcí veřejných. V mnohém, ba v převažující míže, byl slovník tehdejší garnitury (t.j. normalizační, a to je dokonce těžké spojovat s komunismem) zcela shodný se slovníkem dnešní české pravice. Pokuď jde o levicový svět: pak Vám jen rád prozradím, že síla USA vznikla díky nejlevicovějšímu presidentu v dějinách země: USA nezkrachovaly, naopak staly se nejmocnější zemí světa. Ono je nutné přesně vymezit pojmy, a k tomu, musíte hodně studovat, zvažovat, to chce odvahu. Zatím jen papouškujete postzoje stejně nevzdělaných a zbabělých novinářů, ostatně vština z nich je z té výše vzpomenuté normalizační líhně.
15. 06. 2007 | 21:37

Acidburn napsal(a):

To Josef K. - nejsem váš soudruh. To, že jste měl život zničený komunismem, je vina toho režimu, který je už naštěstí dnes minulostí. Nebyl jste bohužel jediný, kdo nemohl studovat a školu - když na to měl ještě sílu - musel dodělávat po listopadu 1989.

Mé smýšlení jste očividně nepochopil, dokonce se domnívám, že jde o nějaký omyl. Já tu nepředepisuji vůbec nic, natož abych někomu doporučoval, do čeho se má plést a do čeho ne. Nejsem - narozdíl od pana docenta Havla - skálopevně přesvědčen, že můj názor "je ten jediný správný a všichni ostatní jsou blbci". Tato arogance a nadutost je mi cizí. Vzhledem k mým zkušenostem se navíc domnívám, že to není ani pravicový slovník, který je shodný s komunistickým, ale právě ten levicový, který se mu podobá - vy jste v té době žil, máte možnost srovnávat z vlastní zkušenosti.

To, že USA vydržely krizi, je nepopiratelná zásluha levice - ale - šlo o nutnou reakci, nutné zásahy státu na nezbytnou dobu (ona pak drtivá většina těch opatření Roosevelta byla brzy odvolána). Budete se divit, ale dnešní pravice apriori neodmítá zásahy státu, jen je chce zmenšit. Levice chce pravý opak, a to v situaci, kdy zde krize není.

K tomu, že USA se staly světovou supervelmocí, přispěla především 2. světová válka, která zlikvidovala Evropu.

A na závěr - používám vlastní hlavu a jsem natolik inteligentní, abych nemusel nikoho papouškovat, co se politických názorů týká. Tedy ani názory novinářů, a už vůbec ne těch zbabělých...
15. 06. 2007 | 22:03

Zuzka napsal(a):

Vážení pravičáci se svou přihlouplou obehranou písničkou, vyprodukovanou PR agenturami pana Dalíka a jim podobných, kterou vy bez jakékoli reflexe VLASTNÍ zkušenosti stále zhovadile opakujete - podívejte se, kdo v tomto státě skutečně, ale skutečně pracuje a kdo se jen veze...Možná budete překvapeni, když už jednou použijete vlastní hlavu, co uvidíte.A teď hrrr na do mě, vy největší pracanti, kteří zer svých daní živíte 90% součsné populace...
15. 06. 2007 | 22:05

Ford napsal(a):

Zuzka: Dobrý pokus! A teď konkrétně! Jakou písničku? Jaké zkušenosti? Zatím to vypadá že se jen vysmíváte pracujícím lidem.
15. 06. 2007 | 22:13

t.w.o. napsal(a):

To Zuzka: Ač bych se spíše deklaroval jako liberál, připustím, že pro vás jsem tzv. pravičák. Tak tedy- pana Dalíka znám pouze z tisku a jeho existence je mi lhostejná. Jako OSVČ, praktický zubní lékař, reflektuji, že vydělám jen to, co sám odpracuji. 15.6. jsem zaplatil nemalou zálohu na daň z příjmu. Z této daně pravděpodobně nezískám vůbec nic, beru ji tedy jako "trest" za svou práci. Moje ordinační doba je cca 42 hod týdně. Další hodiny trávím administrativou a organizací podnikání. Pokud onemocním, horentní zálohy na OSSZ mi nezaručí ani pokrytí životních nákladů. Přes to všechno jsem ochoten uznat, že levicový náhled na světa běh má své opodstatnění. Co však nikdy neuznám, jsou plané plky takových blbů, jako je autor tohoto blogu. Domnívá se snad tento "VŠ pedagog", že má patent na moudrost a sociální spravedlnost? Proč tedy nevyrazí do světa se svými plaveckými teoriemi a nepřesvědčí hloupé lidstvo o své schopnosti přepravit za vodu veškerou populaci? Není to nakonec tak, že mu vyhovuje rozpolcenost malého českého kolbiště? Rozsévání třídní nenávisti, které dotyčný pochytil v KSČ(b) mu slouží pouze k zajištění vlastní slušné existence. Kam by dospěl věhlasný pan docent, kdyby měl přijít na trh se svým podnikem...? A zdůrazňuji znovu: uznávám levicově zaměřené politiky i jejich strany a příznivce, nikoli ovšem prospěcháře typu doc.Havla. A na závěr, současná vláda ČR určitě není pravicová!
15. 06. 2007 | 23:33

pepa napsal(a):

2 Zuzka:

Budu hádat - za svobodna Zajíčková, nyní vdaná za Paroubka! Žejo?!
:-)))

---------------------

ČSSD musí být zničena.
16. 06. 2007 | 00:00

radek napsal(a):

Tak jsem toho studentíka setřel a společně s kolegou jsme se chápavě usmívali.
Pane Havle, Vy jste opravdu prosťounký ubožáček.Jste mi k smíchu. Kde Vy levičáci berete tu drzost, dívat se na ostatní s takovým nadhledem a přitom neexistuje zemně, jejíž ekonomikou by jste se mohli pochlubit.Sice se snažíte o vyvážený pohled na ekonomické názory, ale Vaše představy o neolibaralismu jsou na úrovni komouše v pubertě.
Jste mi milejší jak Exner, ale tím Vaše plusy končí. Uberte samolibosti a možná s Váma bude řeč.
16. 06. 2007 | 00:07

Hurá napsal(a):

Vašemu stavu, pane profesore, děláte skutečně čest. (Na rozdíl od Klause). Gratuluji k článku.
16. 06. 2007 | 01:35

pure napsal(a):

Sama som študentka a preto mi príde nechutný už len spôsob akým si pán profesor užíva každú možnosť "zotrieť" svoju obeť.
16. 06. 2007 | 09:02

pure napsal(a):

Sama som študentka a preto mi príde nechutný už len spôsob akým si pán profesor užíva každú možnosť "zotrieť" svoju obeť.
Navyše pri svojich plveckých prirovnaniach zabudol na jednu vec. Ľavica síce dbá, aby všetci doplávali na druhý breh. Ale ak je niekto na plávanie príliš lenivý, ľavica donúti ostatných, aby ho tam dotiahli...
16. 06. 2007 | 09:06

LEVAK napsal(a):

Pure tak to je raději necháme utopit!Nebo by byly lepší koncentráky s pecemi.Vždyck se najde nějaký Eichmann a nějaký Tiso,co mu bude dodávat mateiál!
AD Petrof:a co Čunek a třeba Krejčíř sponzor ODS etc.?
16. 06. 2007 | 12:35

LEVAK napsal(a):

Radku a co tak Chile.Za 4 tisíce mrtvých ekonomická prosperita stojí?
Ad t.w.o.-jak jste získal ordinaci?Musel jste si ji sám vybudovat a nebo Vám připadla?Víte Vy vůbec co se děje u soukromníků?Kolik hodin musí odpracovat lidé týdně jen aby si udrželi práci?Jen takový malý příklad.Kolik řidičů je nuceno jezdit na sjetých pneu a to zejména těch co živí několik "krků"?
16. 06. 2007 | 12:45

t.w.o. napsal(a):

Ahoy Levaku, na tohle vám s radostí odpovím. Ordinaci jsem nezdědil, nezprivatizoval ani mi nepřipadla (co to je, proboha?). Prostě jsem si vzal v bance komerční úvěr, to nejnutnější pořídil hned a ostatní postupně dokupoval. Má zaměstnankyně je u mne zřejmě spokojená, pracuje pro mne už 6 let. Kdyby nebyla, mohla by odejít třeba do zdejší krajské nemocnice, kde byla dříve zaměstnána. Plat má na úrovni platu průměrného + odměny a stravenky. Má 6 týdnů placené dovolené... Další vaše dotazy se týkají smutných pracovních podmínek lidí, které nezaměstnávám. Adresujte tyto otázky např. Úřadu práce.
16. 06. 2007 | 12:58

LEVAK napsal(a):

t.w.o. - co tak nájem jedna z největších položek?Pozor stravenky nemají být,to jen tak na okraj!
16. 06. 2007 | 13:13

t.w.o. napsal(a):

To Levak: Vy máte dojem, že bych měl své zaměstnankyni platit nájem? Vždyť ona pracuje, aby si vydělala na to, co potřebuje. A navíc bydlí ve vlastním bytě :-) Stravenky jí platím proto, aby se stát nepřiživoval na jejích odměnách. Jinak konstatuji, že už ta diskuse opět ujíždí do nesmyslných poloh, a proto se s vámi loučím.
16. 06. 2007 | 13:19

JC napsal(a):

t.w.o. - Doktore, znáte to přísloví o neházení perel sviním ?
16. 06. 2007 | 14:47

radek napsal(a):

Pro LEVAKA

Kolik lidí zaměstnáváš a kolik jim platíš ?

Když jdeš do obchodu, hledáš ten nejdražší ?

Když hledáš řemeslníka, dáš mu dvakrát víc, než si řekne, ať se má dobře ?Zaplatíš mu dovolenu ? Seženeš mu nářadí ?

Co vlastně LEVAKU děláš proto, aby se ostatní měli lépe ?
16. 06. 2007 | 17:10

stejskal napsal(a):

LEVAK napsal(a):
Pure tak to je raději necháme utopit! Nebo by byly lepší koncentráky s pecemi.Vždyck se najde nějaký Eichmann a nějaký Tiso,co mu bude dodávat mateiál!

Dobrý den,

A co když vlastně třeba ani není nutné tu řeku překonávat? A už vůbec ne plaváním?

Kdo chce zůstat na svém "bezpečném" břehu, nemusí vůbec plavat. Nebude se sice mít tak dobře jako ti, co se do plavání pustí a dostanou se na ten druhý břeh, nebude ale zase muset podstoupit spoustu nepohodlí, tvrdý trénink a odříkání i stresující a vyčerpávající plavecký maraton.

A teoreticky - pokud plavat nechce nebo nemůže - mu i pravice nabízí řadu možností, Stačí zůstat, kde je, hlady určitě neumře. Tedy alespoň pokud ta řeka leží v Evropě či v severní Americe.

Nebo se vydat hledat most či přívoz, na toku je jich celá řada. Ale to chce už přece jen nějakou aktivitu vyvinout. Či si třeba zkusit postavit vor. Ale zase je to práce, nestačí se ptát: "A kde na něj mám vzít dřevo...?"

Myslím, že házet někoho do vody, když se mu nechce plavat je surové :-) Jak levice tak i pravice se přece shodne na tom, že pomoc těm, kdo to opravdu potřebují (nemocným, slabým, vyděděným), je na místě. Jde jen o to, jak velká oka má mít ta záchranná síť, aby jí nepropadli právě ti, kdo se bez pomoci opravdu neobejdou

Libor Stejskal
16. 06. 2007 | 18:14

Tupelo napsal(a):

Taky zkusim pridat svou trosku do mlyna:

Budu vychazet z predpokladu,ze bohatstvi ktereho muze spolecnost dosahnout neni nekonecne, ale ma nejakou hranici. Pak je otazka, jak bude toto bohatstvi rozdeleno mezi lidi.

Prvni pristup muze byt rovnostarsky, vsechno vsem, rovnym dilem. To je samozrejme nesmysl, lide kteri jsou ochotni (ale take schopni) obetovat svuj cas praci by meli mit za toto usili nejakou odmenu. Mimochodem tomu neodpovidala ani doba za komunismu, i tam byly markantni rozdily mezi postavenim jdnotlivych lidi...

Druhy pritup by mohl byt druhy extrem, nejake mnozstvi jedincu bude mit nepomerne vice nez zbytek spolecnosti. Prirovnal bych to k americkemu systemu, kde je nejspis skutecne mozne aby se kdokoliv vypracoval na vrchol - ale ruku na srdce, urcite se to nepovede vetsine lidi, navic pracovistost mozna nebude jedinym kriteriem, ale bude potreba jiste davky drzosti, ostrych loktu, nekdy i podpasovek (nerikam ze vzdy, ale znacne to zvysi sanci na uspech), znamosti, uplatku a asi by se dalo pokracovat.

Myslim ze pokud oznacime vladu jako toho, kdo modeluje reku (protoze prave ona je tim kdo nastavuje prostredi ve kterem zijeme), tak ODS zvysuje jeji obtiznost tak, aby hodnota pro ty co doplavou jako prvni byla co nejvyssi - zdaleka nemusi jit o plavce nejlepsi (viz muj treti odstavec), ale treba i o ty, co se odrazi od hlav ostatnich (ostre lokty) nebo pouzivaji kyslikovy pristroj a ploutve (podpasovky), velka odmena cekajici na druhem brehu muze kolikrat (opravnene? nemyslim) motivovat k neprilis peknemu chovani. CSSD na druhou stranu muze mit tendence k ne moc velkym odmenam za snahu, takze se ztraci motivace, coz pro spolecnost take neni dobre.

Osobne si myslim ze nekde uprostred (+/-) existuje optimalni hodnota, kolem ktere osciluji stridajici se vlady pravice/levice a ze je to tak v poradku - bohuzel u nas je scena prilis polarizovana a chvilku potrva nez si to 'sedne'.

Na soucasne vlade mi ani tak nevadi ze prilis prudce vychyluje toto 'teziste', volici tak rozhodli (i kdyz na zaklade nesplnenych predvolebnich slibu - pamatujete sestricky a techniky z plakatu, minimalni prijem 6000 pro kazdeho a dalsi populismus), ale spis to ze
- vedouci strana zneuzila Kubiceho policejni utvaru k vitezstvi
- koalice chce rozhodnout o militarizaci CR (a z globalniho hledika k novemu kolu ve zbrojeni) bez ohledu na nazor obyvatel - nezapominejme ze zadna ze stran nemela postoj k radaru ve svem programu.
- a pak dalsi jednotlivosti jako Cunek, vulgarita a nesoudnost premiera (nejnoveji by nejspis chtel urcovat na co se ho novinari budou ptat http://zpravy.idnes.cz/nast... - mozna i zde si bere priklad z Bushovi administrativy), vlada postavena na prebehlicich,...

Na zaver jen dve poznamky:
- to ze je stat solidarni se svymi nejslabsimi (nemocni, stari, deti, ...) neznamena automaticky zneuzivani jakychkoliv davek, zneuzivani je umozneno pouze a jenom kvalitou zakonu.
- libila se mi popis rozdilu mezi francouzskym (evropskym?) a americkym pristupem k zivotu na BL: Francouz pracuje aby zil, American zije aby pracoval...
16. 06. 2007 | 20:44

LEVAK napsal(a):

ad t.w.o.:myslím náklady pronájmu prostor ordinace? A dále jsem jen upozornil,že Kalousek chce stravenky zrušit!
ad JC:Margaritas ante porcos!
16. 06. 2007 | 23:38

t.w.o. napsal(a):

To Levak: Jak můžete vědět. co je největší položka při provozování zubní praxe? A co já mám společného s Kalouskem? Zkuste odpovědět Radkovi, vlastními slovy, bez slovníku... Dobrou noc, strýčku Fideli.
16. 06. 2007 | 23:56

pepa napsal(a):

2 LEVAK:

Sice nevím, jak souvisí Radkův post s Pinochetem, ale 4000 mrtvých levičáků - převážně komoušů za ekonomickou prosperitu stojí.

------------------------------
ČSSD musí být zničena.
17. 06. 2007 | 11:44

jip napsal(a):

Nechápu proč někteří v "neodůvodněných komentářích" nadávají na ČSSD a její představitele.Kdy jim konečně spadnou kalky z očí.Díky prosperující ekonomice, kterou vybudovala ČSSD v současné době lidi se mají dobře, je klid a pořádek. ODS z toho těží, vezou se, nic nedělají, pořád jenom křičí, dluhy, zadlužujeme se, no a proč nedělají nějaké protiopatření? Ne nedělají vůbec nic, jenom si užívají a nadále jako před volbami mají plnou hubu reforem. Jsem sice nestraník nevolil jsem, ale teď vím, že budu volič ČSSD!!
18. 06. 2007 | 10:23

Tupelo napsal(a):

@jip:ODS potrebuje strasit, kdo by ji jinak volil, dobre si pamatuji jak strasila pred vstupem do EU, jak o vsechno prijdeme (spekacky, ol. syrecky), jak nam budou diktovat (velikost vcelich ulu, rozmery okurek) a jak se vse zdrazi - a nic, akorat prejmenovali rum, coz je ok, to co se jmenovalo rum nema s opravdovym rumem nic spolecneho... :)

PS. Jinak take, az dosud, nevolic cssd, ale po tom co predvadi soucasna vlada, jeji velmi pravdepodobny volic.
18. 06. 2007 | 14:23

Svatopluk napsal(a):

Proč bychom se měli mít lépe, když ještě není až zase tak moc špatně?

A proto hurá rozhazujme, pane Havle? Vždyť mnozí jsou na tom ještě hůře, můžeme se s nimi srovnávat?

Schopné a úspěšné budeme odírat kde se dá, není jich mnoho, viďte?

A ty méně schopné nějak uchlácholíme, třeba přerozdělením části majetku těch úspěšných, to je ta cesta, tím si je získáme?

Divná ta socialistická ekonomie...
19. 06. 2007 | 20:55

jok napsal(a):

No "Svatopluku" to jsi mne rozesmál, ty jsi skutečný odeesák. Součásná vláda od doby vzniku do současné doby nic neudělala, převzali jste dobře placená místa, v nicnedělání si užíváte, najdeme Vás většinou na golfu, no a pracující ať se snaží, pracují za nás, tak proč bychom jim pomáhali. Takhle hochu pitomoučký moc daleko nedotáhnete, je Vás menšina.
20. 06. 2007 | 13:20

Donald napsal(a):

[url=http://www.yahoo.co.jp]Donald is inadvertently done when becoming glad[/url]
<a href="http://www.yahoo.co.jp">Donald is inadvertently done when becoming glad</a>
04. 03. 2008 | 06:59

damian napsal(a):

<a href="http://www.daikenfudousan.com/">不動産投資</a> <a href="http://www.dalkenfudousan.com/">システム開発</a> <a href="http://www.dalkenfudousan.com/">SEO対策</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">札幌 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">仙台 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">大阪 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">横浜 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">名古屋 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">福岡 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">京都 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">埼玉 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">千葉 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">静岡 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">神戸 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">浜松 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">堺市 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">川崎市 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">相模原市 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">姫路 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">岡山 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">明石 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">鹿児島 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">北九州市 不動産</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">熊本 不動産</a> <a href="http://www.daikenfudousan.com/">収益物件</a> <a href="http://www.dalkenfudousan.com/">webシステム開発</a> <a href="http://www.constitution-no1...">不動産</a> <a href="http://www.estate-no1.com/">賃貸</a>  <a href="http://www.plan-no1.com/">収益物件</a> <a href="http://www.travel-no1.com/">新築</a> <a href="http://www.work-no1.com/">住宅</a> <a href="http://www.introduction-no1...">アパート</a> <a href="http://www.guidance-no1.com/">マンション</a> <a href="http://www.nature-no1.com/">土地</a> <a href="http://www.ict-no1.com/">不動産投資</a> <a href="http://www.from1st.co.jp/">インテリアコーディネータ</a> <a href="http://www.from1st.co.jp/">リフォーム 東京</a> <a href="http://www.from1st.co.jp/">リフォーム 大阪</a> <a href="http://www.shegotec.com/">土壌汚染</a> <a href="http://www.shegotec.com/">土壌浄化</a> <a href="http://www.observation-no1....">投資</a> <a href="http://www.daikenfudousan.c...">不動産 査定</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">不動産 買取</a> <a href="http://www.daikenfudousan.c...">不動産 売買</a> <a href="http://www.daikenfudousan.c...">不動産 鑑定</a> <a href="http://www.fudousanget.com/...">不動産 売却</a> <a href="http://www.daikenfudousan.c...">広島 賃貸</a> <a href="http://www.daikenfudousan.c...">広島 不動産</a>
08. 07. 2008 | 08:59

セックス napsal(a):

<a href="http://www.too-lovely.com/t...">セックス</a><a href="http://www.love-is-bet.com/...">セフレ</a><a href="http://www.all-about-lifeyo...">アダルト</a><a href="http://www.loves-lock.net/c...">エロ</a><a href="http://www.kirekawa.net/">SEX</a><a href="http://www.sugu-au.net/">風俗</a><a href="http://www.o-onani.net/">オナニー</a><a href="http://www.deai-megami.net/">出会い</a><a href="http://www.iihito-itayo.net/">エロ</a><a href="http://www.winwinlose.net/">セックス</a><a href="http://www.orange-deai.com/">セフレ</a><a href="http://www.positive-love.ne...">不倫</a><a href="http://www.koi-suppot.net/">エッチ</a><a href="http://www.erokawa.biz/">アダルト</a><a href="http://www.sweet-park.com/">出会い</a><a href="http://m.sweet-park.com/">出会い</a><a href="http://www.dream-couple.com...">セックス</a><a href="http://www.h-na-deai.com/">素人</a><a href="http://www.kawaii-ne.net/">エッチ</a><a href="http://www.k-hunt.com/">巨乳</a>
11. 10. 2008 | 08:14

ヒゲ 脱毛 napsal(a):

14. 11. 2008 | 14:40

tk napsal(a):

28. 12. 2008 | 10:05

wef napsal(a):

高齢化社会には<a href="http://deaihoo.com/job/">介護</a>の仕事がどんどん重要視されますね。世の中の高齢者をみんなで助けましょう。<br>
今の時代は就職活動よりも<a href="http://deaitai55.com/wp/">婚活</a>が大事です!みんなで少子化対策に取り組みましょう。<br>
婚活女子にとって<a href="http://deaitaiyoyo.com/wp/">美容</a>は最大の関心事!<br>
来了多少访客?网分析为您提供网站的免费流量统计<a href="http://mediacrss.com/">访问统计</a>推荐
04. 05. 2009 | 07:21

wef napsal(a):

FXを始めるなら勉強しないとダメ!<a href="http://lonshare.com/">FX</a>を勉強して沢山稼ごう!!<br />
どのFXサービス会社がいいか…<a href="http://lonshare.com/">FX比較</a>サイトでチェックしよう<br />
キャッシングをするなら知識が必要<a href="http://mori-o.com/wp/">キャッシング</a>は計画的に行おう<br />
消費者金融会社も沢山あるんだ<a href="http://mori-o.com/wp/">消費者金融</a>毎のサービスの違いを確認しよう<br />
出会い系サイトで<a href="http://www.deaione.net/">出会い</a>たい人は出会い系の仕組みを知ろう<br />
出会い系サイトはすべてダメなわけじゃない!<a href="http://punpun55.com">出会い系</a>で逢った人も沢山いるぞ!<br />
メル友募集の男女は多く存在します<a href="http://merutomo.mori-o.com/">メル友</a>と出会い、そして○○へ…。<br />
ダイエットが出来ない人必見!!<a href="http://selpon.com/">ダイエット</a>のすべてを紹介しています<br />
無料出会い系サイトの多くは広告収入を得ています。<a href="http://dorokoi.com/se_muryo...">無料出会い</a>は使用料がかからないぞ!<br />
人妻さんとの出会いは楽しい♪<a href="http://dorokoi.com/se_hitod...">人妻</a>は最高ですよ。何たって…ですから♪<br />
彼氏が欲しい人はすぐにこのサイトへ<a href="http://dorokoi.com/seo_minr...">彼氏</a>募集中の女の子のたまり場です。<br />
04. 05. 2009 | 07:22

likaida napsal(a):

<A href="http://apiencompass.com/fuk...">福岡出会い</A><A href="http://apiencompass.com/kag...">鹿児島出会い</A><A href="http://apiencompass.com/saga/">佐賀出会い</A><A href="http://apiencompass.com/nag...">長崎出会い</A><A href="http://apiencompass.com/kum...">熊本出会い</A><A href="http://apiencompass.com/oita/">大分出会い</A><A href="http://apiencompass.com/miy...">宮崎出会い</A><A href="http://apiencompass.com/oki...">沖縄出会い</A><A href="http://dks.g-ded.com/fukuoka/">福岡出会いカフェ</A><A href="http://dks.g-ded.com/kagosh...">鹿児島出会いカフェ</A><A href="http://dks.g-ded.com/saga/">佐賀出会いカフェ</A><A href="http://dks.g-ded.com/nagasaki/">長崎出会いカフェ</A><A href="http://dks.g-ded.com/kumamoto/">熊本出会いカフェ</A><A href="http://dks.g-ded.com/oita/">大分出会いカフェ</A><A href="http://dks.g-ded.com/miyazaki/">宮崎出会いカフェ</A><A href="http://dks.g-ded.com/okinawa/">沖縄出会いカフェ</A>
22. 10. 2009 | 08:12

likaida napsal(a):

<A href="http://eurosweaters.com/">優良出会いサイト</A><A href="http://www.logikacourse.com/">アダルト</A><A href="http://tousatu.info/">盗撮</A><A href="http://brainiactive.com/">素人</A><A href="http://delamododge.com/">熟女</A><A href="http://ero--anime.com/">エロアニメ</A><A href="http://av-zyoyuu.com/">AV女優</A><A href="http://www1.neasit.com/">出逢い</A><A href="http://www2.neasit.com/">出合い系サイト</A><A href="http://www3.neasit.com/">であい</A><A href="http://www4.neasit.com/">deai</A><A href="http://www.furin11.com/">不倫</A><A href="http://www.furin11.com/huri...">不倫してみませんか</A><A href="http://www.furin11.com/furi...">不倫パートナー</A><A href="http://www.furin11.com/furi...">不倫愛人</A><A href="http://www.furin11.com/furi...">2ショットチャット出会い不倫</A><A href="http://www.hitozuma-ero.com/">人妻</A><A href="http://creditcards-hikaku.net/">クレジットカード</A><A href="http://shoppingwakugenkinka...">ショッピング枠現金化</A><A href="http://tenshokuhikaku.com/">転職</A><A href="http://fx-shoshinsha.com">FX初心者</A>
22. 10. 2009 | 08:15

likaida napsal(a):

<A href="http://www.tokyo-lin.com/">出会い東京</A><A href="http://www.osaka-borde.com/">出会い大阪</A><A href="http://www.fukuokakyotei.com/">出会い福岡</A><A href="http://www.hyogo-ken.net/">出会い兵庫</A><A href="http://www.kanagawajet.com/">出会い神奈川</A><A href="http://www.miyagi-fnavi.com/">出会い宮城</A><A href="http://www.chibaq.com/">出会い千葉</A><A href="http://www.aichicity.com/">出会い愛知</A><A href="http://www.saitamacom.com/">出会い埼玉</A><A href="http://www.aomori-shi.com/">出会い青森</A><A href="http://www.iwatejet.org/">出会い岩手</A><A href="http://www.akitatsuhan.com/">出会い秋田</A><A href="http://www.chukou-yamagata....">出会い山形</A><A href="http://www.1trustmortgage.com/">出会い山口</A>
22. 10. 2009 | 08:17

likaida napsal(a):

<A href="http://compostreet.com/naga...">出会い長崎</A>・<A href="http://compostreet.com/kago...">出会い鹿児島</A>・<A href="http://compostreet.com/okin...">出会い沖縄</A><A href="http://compostreet.com/miya...">出会い宮崎</A>・<A href="http://compostreet.com/oita/">出会い大分</A>・<A href="http://compostreet.com/kuma...">出会い熊本</A>・<A href="http://compostreet.com/saga/">出会い佐賀</A><A href="http://compostreet.com/">出会い</A><A href="http://www.deainy.com/nagas...">セフレ長崎</A>・<A href="http://www.deainy.com/kagos...">セフレ鹿児島</A>・<A href="http://www.deainy.com/okinawa/">セフレ沖縄</A><A href="http://www.deainy.com/miyaz...">セフレ宮崎</A>・<A href="http://www.deainy.com/oita/">セフレ大分</A>・<A href="http://www.deainy.com/kumam...">セフレ熊本</A>・<A href="http://www.deainy.com/saga/">セフレ佐賀</A><A href="http://www.deainy.com/">セフレ</A>
22. 10. 2009 | 08:17

likaida napsal(a):

<A href="http://www.g-ded.com/fukuoka/">福岡テレクラ</A><A href="http://www.g-ded.com/kagosh...">鹿児島テレクラ</A><A href="http://www.g-ded.com/saga/">佐賀テレクラ</A><A href="http://www.g-ded.com/nagasaki/">長崎テレクラ</A><A href="http://www.g-ded.com/kumamoto/">熊本テレクラ</A><A href="http://www.g-ded.com/oita/">大分テレクラ</A><A href="http://www.g-ded.com/miyazaki/">宮崎テレクラ</A><A href="http://www.g-ded.com/okinawa/">沖縄テレクラ</A><A href="http://ser.f-f2.com/fukuoka/">福岡セフレ</A><A href="http://ser.f-f2.com/kagoshima/">鹿児島セフレ</A><A href="http://ser.f-f2.com/saga/">佐賀セフレ</A><A href="http://ser.f-f2.com/nagasaki/">長崎セフレ</A><A href="http://ser.f-f2.com/kumamoto/">熊本セフレ</A><A href="http://ser.f-f2.com/oita/">大分セフレ</A><A href="http://ser.f-f2.com/miyazaki/">宮崎セフレ</A><A href="http://ser.f-f2.com/okinawa/">沖縄セフレ</A>
22. 10. 2009 | 08:18

likaida napsal(a):

<A href="http://tjj.tjj.jp/">クレジットカード現金化</A><A href="http://tjj.tjj.jp/hokkaido/">北海道クレジットカード現金化</A><A href="http://tjj.tjj.jp/iwate/">岩手クレジットカード現金化</A><A href="http://tjj.tjj.jp/miyagi/">宮城クレジットカード現金化</A><A href="http://tjj.tjj.jp/akita/">秋田クレジットカード現金化</A><A href="http://tjj.tjj.jp/aomori/">青森クレジットカード現金化</A><A href="http://tjj.tjj.jp/yamagata/">山形クレジットカード現金化</A><A href="http://tjj.tjj.jp/fukushima/">福島クレジットカード現金化</A><A href="http://tjj.tjj.jp/saitama/">埼玉クレジットカード現金化</A><A href="http://tjj.tjj.jp/kanagawa/">神奈川クレジットカード現金化</A><A href="http://tjj.tjj.jp/ibaraki/">茨城クレジットカード現金化</A><A href="http://tjj.tjj.jp/tochigi/">栃木クレジットカード現金化</A><A href="http://tjj.tjj.jp/gunma/">群馬クレジットカード現金化</A><A href="http://tjj.tjj.jp/chiba/">千葉クレジットカード現金化</A><A href="http://tjj.tjj.jp/tokyo/">東京クレジットカード現金化</A><A href="http://tjj.tjj.jp/yamanashi/">山梨クレジットカード現金化</A><A href="http://tjj.tjj.jp/nagano/">長野クレジットカード現金化</A><A href="http://tjj.tjj.jp/niigata/">新潟クレジットカード現金化</A><A href="http://tjj.tjj.jp/toyama/">富山クレジットカード現金化</A><A href="http://tjj.tjj.jp/ishikawa/">石川クレジットカード現金化</A>
22. 10. 2009 | 08:19

likaida napsal(a):

<A href="http://tjj.tjj.jp/fukui/">福井クレジットカード現金化</A><A href="http://tjj.tjj.jp/aichi/">愛知クレジットカード現金化</A><A href="http://tjj.tjj.jp/gifu/">岐阜クレジットカード現金化</A><A href="http://tjj.tjj.jp/shizuoka/">静岡クレジットカード現金化</A><A href="http://tjj.tjj.jp/mie/">三重クレジットカード現金化</A><A href="http://tjj.tjj.jp/hyogo/">兵庫クレジットカード現金化</A><A href="http://tjj.tjj.jp/osaka/">大阪クレジットカード現金化</A><A href="http://tjj.tjj.jp/wakayama/">和歌山クレジットカード現金化</A><A href="http://tjj.tjj.jp/shiga/">滋賀クレジットカード現金化</A><A href="http://tjj.tjj.jp/kyoto/">京都クレジットカード現金化</A><A href="http://tjj.tjj.jp/nara/">奈良クレジットカード現金化</A><A href="http://tjj.tjj.jp/yamaguchi/">山口クレジットカード現金化</A><A href="http://tjj.tjj.jp/tottori/">鳥取クレジットカード現金化</A><A href="http://tjj.tjj.jp/shimane/">島根クレジットカード現金化</A><A href="http://tjj.tjj.jp/okayama/">岡山クレジットカード現金化</A><A href="http://tjj.tjj.jp/hiroshima/">広島クレジットカード現金化</A><A href="http://tjj.tjj.jp/tokushima/">徳島クレジットカード現金化</A><A href="http://tjj.tjj.jp/kagawa/">香川クレジットカード現金化</A><A href="http://tjj.tjj.jp/ehime/">愛媛クレジットカード現金化</A><A href="http://tjj.tjj.jp/kochi/">高知クレジットカード現金化</A>
22. 10. 2009 | 08:20

likaida napsal(a):

<A href="http://frn.f-f2.com/fukuoka/">福岡不倫</A><A href="http://frn.f-f2.com/kagoshima/">鹿児島不倫</A><A href="http://frn.f-f2.com/saga/">佐賀不倫</A><A href="http://frn.f-f2.com/nagasaki/">長崎不倫</A><A href="http://frn.f-f2.com/kumamoto/">熊本不倫</A><A href="http://frn.f-f2.com/oita/">大分不倫</A><A href="http://frn.f-f2.com/miyazaki/">宮崎不倫</A><A href="http://frn.f-f2.com/okinawa/">沖縄不倫</A><A href="http://tjj.tjj.jp/kagoshima/">鹿児島クレジットカード現金化</A><A href="http://tjj.tjj.jp/saga/">佐賀クレジットカード現金化</A><A href="http://tjj.tjj.jp/nagasaki/">長崎クレジットカード現金化</A><A href="http://tjj.tjj.jp/kumamoto/">熊本クレジットカード現金化</A><A href="http://tjj.tjj.jp/oita/">大分クレジットカード現金化</A><A href="http://tjj.tjj.jp/miyazaki/">宮崎クレジットカード現金化</A><A href="http://tjj.tjj.jp/okinawa/">沖縄クレジットカード現金化</A>
22. 10. 2009 | 08:21

likaida napsal(a):

<A href="http://www.110874.net/">出会い人妻</A><A href="http://www.110874.net/hokka...">札幌人妻</A><A href="http://www.110874.net/iwate...">岩手人妻</A><A href="http://www.110874.net/miyag...">宮城人妻</A><A href="http://www.110874.net/akita...">秋田人妻</A><A href="http://www.110874.net/aomor...">青森人妻</A><A href="http://www.110874.net/yamag...">山形人妻</A><A href="http://www.110874.net/fukus...">福島人妻</A><A href="http://www.110874.net/saita...">埼玉人妻</A><A href="http://www.110874.net/kanag...">神奈川人妻</A><A href="http://www.110874.net/ibara...">茨城・水戸人妻</A><A href="http://www.110874.net/tochi...">栃木人妻</A><A href="http://www.110874.net/gunma...">群馬人妻</A><A href="http://www.110874.net/chiba...">千葉人妻</A><A href="http://www.110874.net/tokyo...">東京人妻</A><A href="http://www.110874.net/yaman...">山梨人妻</A><A href="http://www.110874.net/nagan...">長野人妻</A><A href="http://www.110874.net/niiga...">新潟人妻</A><A href="http://www.110874.net/toyam...">富山人妻</A><A href="http://www.110874.net/ishik...">石川人妻</A>
22. 10. 2009 | 08:22

likaida napsal(a):

<A href="http://www.a-contactlens.com/">コンタクトレンズ</A><A href="http://www.platinumgermaniu...">プラチナゲルマローラー</A><A href="http://waterserver.keko-1.net/">ウォーターサーバー</A><A href="http://www.kaniranking.com/">蟹</A><A href="http://kegani.kaniranking.com/">毛蟹</A><A href="http://zuwaigani.kanirankin...">ズワイ蟹</A>
<A href="http://tarabagani.kaniranki...">タラバ蟹</A><A href="http://deai-cafenavi.com/">出会いカフェ</A>
22. 10. 2009 | 08:22

GVKB napsal(a):

Pachatelem ekonomického zločinu je ten kdo ze zločinu má největší užitek!
http://koubavit.wordpress.com/
02. 10. 2011 | 10:33

horsececekdon napsal(a):

pNu 2oL c0q fVn 5jU v8f yYe 4zP a5k aAp 0vK x1b cBa 9nR q5o sFq 8rD v6o jCv 8wS e8k dNf 1cF f7g
http://www.60day-workout.info <a href=http://www.60day-workout.info/#802>insanity dvd for sale</a>
http://www.zumba-fitness-dvd.info <a href=http://www.zumba-fitness-dvd.info/#244>see this website</a>

zZk 7nB z6m vXj 2oA u3f cKv 9gX q0v lIj 0pX f8h wSu 9oS q5e iUy 2aG v4q jJg 6kD z2t wNi 4sH d1b
<a href=http://katespadebags.weebly.com/#683>kate spade</a>
<a href=http://insanitydvdsale.weebly.com/#652>click to see more</a>
<a href=http://longchampssac.webnode.fr/#20>click to see more</a>
<a href=http://isabelbasket.webnode.fr/#291>isabelle marant chaussures</a>
<a href=http://www.kate-20-spade.350.com/#353>kate spade outlet</a>
25. 08. 2012 | 21:41

Cymnabalm napsal(a):

mEe 8eH d8g mSx 9yR m1t rIg 8gI j8t kIs 8vP n2dxCw 8cP v6z aNp 9tM q4t sYx 5lY m7w iDi 2dZ g3w
http://www.goedkopeboots.nl <a href=http://www.goedkopeboots.nl/#5937>go for it</a>
http://www.bottespas-cher.fr <a href=http://www.bottespas-cher.fr/#8457>find more</a>

jZz 2oQ s0q dOe 0lS j6c kQf 2gP r0y fIb 1rG c5g kRb 7mZ l4w vVt 0cV b0d qLe 5nX e9d aUc 0tO v9h
<a href=http://uggsoutlet.webnode.nl/#2410>find more</a>
<a href=http://uggsbestellen.webnode.nl/#4708>goedkope uggs bestellen</a>
<a href=http://www.uggsclearances.350.com/#4221>go for it</a>
<a href=http://www.uggbootscheaps.350.com/#9996>cheap uggs for sale</a>
<a href=http://uggbootonline.webeden.co.uk/#2650>see more</a>
03. 09. 2012 | 09:45

horsececekdon napsal(a):

dTl 3eI y0k sQn 5nZ m5k tDz 9oR e3w bAv 3qW d1f vEy 4jJ c1x uDj 2fZ s2j hAa 3kN u8l wXq 0bF f7c
http://www.workout-60days.info <a href=http://www.workout-60days.info>click to see more</a>
http://www.workout60days.info <a href=http://www.workout60days.info>go for it</a>

hJa 8gI v6q qCs 7rB m5l kLr 3jO r1s fHl 9nX k6w uCc 1gV o8g jTj 9vJ a8h zXl 8gI t2q uLx 7gI m1x
<a href=http://sneakerisabel.webnode.fr>chaussures isabel marant</a>
<a href=http://isabelsneaker.interblog.de>see more</a>
<a href=http://www.kate-20-spade.350.com>visit my website</a>
<a href=http://isabellemarants.webnode.fr>come here</a>
07. 09. 2012 | 12:43

nelmpeank napsal(a):

4O7Vei http://www.bootsscanadaoutlet.info 6O1Igi <a href=http://www.bootsscanadaoutlet.info>Uggs Canada,cheap ugg boots Canada online with huge discount!</a> 7W9Yka <a href="http://www.bootsscanadaoutlet.info">http://www.bootsscanadaoutlet</a> 1Q8Hkz
7X9Qeu http://www.bootskopenonline.com 7Q6Gyk <a href=http://www.bootskopenonline.com>http://www.bootskopenonline</a> 3H7Ctf <a href="http://www.bootskopenonline.com">uggs online bestellen</a> 9N7Tir
2H8Jbg http://www.bootssale-deutschland.com 1I5Yqd <a href=http://www.bootssale-deutschland.com>ugg stiefel</a> 7X4Wgu <a href="http://www.bootssale-deutschland.com">ugg boots sale</a> 6L1Oug
7N1Qap http://www.bootoutlet.jimdo.com 9F4Czf <a href=http://www.bootoutlet.jimdo.com>ugg boots günstig</a> 1G1Bsi <a href="http://www.bootoutlet.jimdo.com">ugg boots</a> 4X7Qbn
6D7Wzs http://bottespas-cher.webnode.fr 3D3Loc <a href=http://bottespas-cher.webnode.fr>bottes ugg</a> 4C5Tgm <a href="http://bottespas-cher.webnode.fr">ugg bottes</a> 4M8Sal
8F2Jfj http://www.bootsscanadaonline.info 2M3Rtm <a href=http://www.bootsscanadaonline.info>ugg canada</a> 0L9Cqn <a href="http://www.bootsscanadaonline.info">uggs canada</a> 5P6Qti
22. 10. 2012 | 14:05

truddytug napsal(a):

8K7Qpx http://www.francebottespascher.info 4A7Btt <a href=http://www.francebottespascher.info>bottes ugg pas cher</a> 5O8Hmw <a href="http://www.francebottespascher.info">bottes ugg</a> 4B7Ste
8F6Emx http://bootsonline.webnode.nl 5V6Phy <a href=http://bootsonline.webnode.nl>uggs bestellen</a> 8K4Ixi <a href="http://bootsonline.webnode.nl">uggs bestellen</a> 9U2Srp
7R1Agv http://goedkopeonline.webnode.nl 0P5Jiv <a href=http://goedkopeonline.webnode.nl>uggs amsterdam</a> 3M6Zjd <a href="http://goedkopeonline.webnode.nl">uggs bestellen</a> 7U5Stq
3Y9Bpw http://bootsonsale.webnode.nl 2Q7Jfr <a href=http://bootsonsale.webnode.nl>uggs sale</a> 1U0Wik <a href="http://bootsonsale.webnode.nl">uggs laarzen</a> 2Q2Ogv
6S1Def http://www.deutschlandbootssale.info 1D0Lsj <a href=http://www.deutschlandbootssale.info>ugg stiefel</a> 9R3Riq <a href="http://www.deutschlandbootssale.info">ugg boots günstig</a> 6N2Bzm
7D6Pnp http://www.stivaliitaliaonline.info 6G8Mmj <a href=http://www.stivaliitaliaonline.info>ugg italia</a> 1B7Zka <a href="http://www.stivaliitaliaonline.info">ugg italia</a> 9Y4Wgz
24. 10. 2012 | 06:54

truddytug napsal(a):

gG0J0i http://bootsoutlet.webgarden.com/ jI1E8e<a href=http://bootsoutlet.webgarden.com>ugg outlet store</a> xH7M7r <a href="http://bootsoutlet.webgarden.com">uggs outlet</a> qQ1R3j
xE6W2p http://bootsclearance.blinkweb.com/ jB4T8n<a href=http://bootsclearance.blinkweb.com>ugg boots clearance</a> sB4N8i <a href="http://bootsclearance.blinkweb.com">ugg boots clearance</a> bC3E9q
lL9Z7u http://botttespascher.webnode.fr/ cO6Z6x<a href=http://botttespascher.webnode.fr>ugg pas cher</a> mG2O5a <a href="http://botttespascher.webnode.fr">bottes ugg</a> jJ9L1a
dV7X9y http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/ fK0B9k<a href=http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/>Goedkope uggs</a> jQ3F5i <a href="http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/">uggs bestellen</a> nK1G2w
hX2Y4e http://bootssaleuk.webs.com/ eS6R3y<a href=http://bootssaleuk.webs.com>ugg boots sale</a> sA8X6r <a href="http://bootssaleuk.webs.com">ugg boots sale uk</a> qG3R3q
27. 10. 2012 | 23:56

Cymnabalm napsal(a):

gF6K9c http://www.bootsoutlet-stores.com sR5C2k<a href=http://www.bootsoutlet-stores.com> uggs outlet store</a> iE1S2q <a href="http://www.bootsoutlet-stores.com">uggs outlet online </a> bQ2N6i
qY4X5t http://www.boots-sale-uk.co.uk fR6U0h<a href=http://www.boots-sale-uk.co.uk>ugg sale</a> mE9M5p <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">uggs sale uk</a> lO1Y4d
tS1Y7b http://www.cheap-bootsonsale.com pB3F4h<a href=http://www.cheap-bootsonsale.com>ugg boots cheap</a> pV1X8w <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg bailey button</a> zF3Q1k
uK0H6q http://genuineboot.webeden.co.uk mO1C0m<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>genuine ugg boots uk</a> oB6U5m <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">genuine ugg boots uk</a> bV8V1z
mF9J2l http://bootsoutletstore.webstarts.com/ tD6H7g<a href=http://bootsoutletstore.webstarts.com>uggs outlet</a> pP6Y1g <a href="http://bootsoutletstore.webstarts.com">uggs outlet store </a> eW7L9a
29. 10. 2012 | 12:38

tuctjuipisa napsal(a):

wX3D5h http://boosshopjp.webnode.jp/ dF7E9f <a href=http://boosshopjp.webnode.jp/>ugg 店舗</a> jH6M2z <a href="http://boosshopjp.webnode.jp/">ugg 店舗</a> xF3O4t
dZ3G2o http://stivaliitalia.webs.com/ sK6C0y <a href=http://stivaliitalia.webs.com/>ugg italia</a> fH0L9d <a href="http://stivaliitalia.webs.com/">ugg stivali</a> qI3X3a
gM7Y3l http://bottesonline.webnode.fr/ wQ0U8q <a href=http://bottesonline.webnode.fr/>bottes ugg</a> eH7Z4o <a href="http://bottesonline.webnode.fr/">ugg pas cher</a> jX1S4h
gU0O2r http://bootscanadas.webs.com oX4T4v <a href=http://bootscanadas.webs.com/>uggs canada online</a> zZ6S3l <a href="http://bootscanadas.webs.com">ugg canada</a> sD3X7j
cI5W2c http://bootskopen.webnode.nl/ sX2C1v <a href=http://bootskopen.webnode.nl/>uggs sale</a> kP5H4y <a href="http://bootskopen.webnode.nl/">uggs</a> aF3P6l
29. 10. 2012 | 18:26

tuctjuipisa napsal(a):

aN7S9p http://bottesonline.webnode.fr/ zX5G1l <a href=http://bottesonline.webnode.fr/>ugg pas cher</a> tV8C3u <a href="http://bottesonline.webnode.fr/">ugg</a> oU6F7z
hM4A8r http://stivaliitalia.webs.com/ iZ9U3h <a href=http://stivaliitalia.webs.com/>ugg italia</a> nG8Y3i <a href="http://stivaliitalia.webs.com/">stivali ugg</a> yZ0K2m
aP1E9l http://boosshopjp.webnode.jp/ zT8B4e <a href=http://boosshopjp.webnode.jp/>ugg 激安</a> yD1C0n <a href="http://boosshopjp.webnode.jp/">ugg 激安</a> yE2U6e
wV9T3u http://bootskopen.webnode.nl/ fM0E6l <a href=http://bootskopen.webnode.nl/>uggs kopen</a> tU5D1x <a href="http://bootskopen.webnode.nl/">uggs sale</a> wF5R3e
rU2O5l http://bootscanadas.webs.com eD8R8k <a href=http://bootscanadas.webs.com/>ugg canada</a> nJ2S3r <a href="http://bootscanadas.webs.com">uggs canada online</a> qV2O8x
30. 10. 2012 | 07:00

horsececekdon napsal(a):

wN8X5r http://www.cheap-bootsonsale.com yC2R5z<a href=http://www.cheap-bootsonsale.com>ugg boots sale</a> yG2Q0s <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg boots sale</a> pF9V8x
aQ3B9b http://www.bootsoutlet-stores.com dC0N5j<a href=http://www.bootsoutlet-stores.com> uggs outlet</a> fD2X3k <a href="http://www.bootsoutlet-stores.com">uggs outlet stores </a> vI3S5a
nP1Y3m http://bootsoutletstore.webstarts.com/ pQ9Z5m<a href=http://bootsoutletstore.webstarts.com>uggs outlet</a> vI4O9o <a href="http://bootsoutletstore.webstarts.com">uggs outlet store </a> jK9W8u
kD5Y7h http://genuineboot.webeden.co.uk vT6K9x<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>genuine ugg boots uk</a> qQ5E5d <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">real ugg boots</a> oL5K7c
hC2R0q http://www.boots-sale-uk.co.uk iO3U6a<a href=http://www.boots-sale-uk.co.uk>uggs sale uk</a> zQ4F6t <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">ugg boots sale uk</a> pS4D4g
30. 10. 2012 | 09:46

truddytug napsal(a):

nD7K8r http://botttespascher.webnode.fr/ dD5E5w<a href=http://botttespascher.webnode.fr>bottes ugg</a> gD7Y3r <a href="http://botttespascher.webnode.fr">ugg pas cher</a> qJ2J3p
rG6Q5q http://shoeswords.weebly.com/ qN6L9g<a href=http://shoeswords.weebly.com/>uggs outlet online</a> pX9R5o <a href="http://shoeswords.weebly.com/">ugg outlet store</a> aN4H4s
cE4W2n http://bootssaleuk.webs.com/ jA5X2v<a href=http://bootssaleuk.webs.com>genuine ugg boots sale uk</a> gP0C1b <a href="http://bootssaleuk.webs.com">genuine ugg boots sale uk</a> aF2F0y
aY5C2w http://bootsclearance.blinkweb.com/ kG2R2q<a href=http://bootsclearance.blinkweb.com>ugg boots clearance</a> lD9D0g <a href="http://bootsclearance.blinkweb.com">ugg clearance sale</a> bE0J3j
lG9R8n http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/ dO0D2n<a href=http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/>Goedkope uggs</a> wF7M6j <a href="http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/">Goedkope uggs</a> kD4C0b
31. 10. 2012 | 07:51

MusBlurlnum napsal(a):

jV1B2h http://botttespascher.webnode.fr/ wK4Y2l<a href=http://botttespascher.webnode.fr>bottes ugg pas cher</a> jY7W4g <a href="http://botttespascher.webnode.fr">bottes ugg</a> uU8G2q
mB9J6r http://bootssaleuk.webs.com/ sH4E3p<a href=http://bootssaleuk.webs.com>ugg boots sale uk</a> vF2R8t <a href="http://bootssaleuk.webs.com">genuine ugg boots sale uk</a> vX7T1g
aE0X7j http://bootsclearance.blinkweb.com/ iN5O8m<a href=http://bootsclearance.blinkweb.com>ugg clearance sale</a> gR1A6i <a href="http://bootsclearance.blinkweb.com">ugg boots clearance</a> pV5P9r
bF1D4v http://shoeswords.weebly.com/ oK6O2s<a href=http://shoeswords.weebly.com/>uggs outlet online</a> fO9Y8b <a href="http://shoeswords.weebly.com/">uggs outlet</a> rT9E0b
hB2Q0j http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/ pL3Q6z<a href=http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/>uggs outlet</a> gR2U4l <a href="http://goedkopelaarzen.simpsite.nl/">Goedkope uggs</a> xJ2G4h
01. 11. 2012 | 15:10

Immetimmarf napsal(a):

qF7S9e http://goedkopeoutlet.jouwweb.nl/ bP5K8o<a href=http://goedkopeoutlet.jouwweb.nl>uggs uitverkoop</a> eQ9K5v <a href="http://goedkopeoutlet.jouwweb.nl">uggs uitverkoop</a> fP0K3t
oO5C9u http://isabell-marant.webnode.fr vZ3L4s <a href=http://isabell-marant.webnode.fr>sneakers isabel marant</a> yR5E3b <a href="http://isabell-marant.webnode.fr">isabel marant</a> kX2I3s
xO4I6t http://bootscanada.webs.com/ aJ1I3a<a href=http://bootscanada.webs.com>uggs canada online</a> qY1Z9p <a href="http://bootscanada.webs.com">uggs canada</a> zX1H4x
hD6W8s http://stivaliitalia-shop.info wD1B5t <a href=http://stivaliitalia-shop.info>ugg milano</a> aP0J8k <a href="http://stivaliitalia-shop.info">ugg stivalit</a> qK6P4w
hC5E7b http://www.botasuggs-es.info/ nM4O5j<a href=http://www.botasuggs-es.info>ugg baratas</a> qA8M2d <a href="http://www.botasuggs-es.info">ugg</a> aV1G7r
锘縧D5Y8k http://goedkopeonlines.jouwweb.nl/ iX5U0s<a href=http://goedkopeonlines.jouwweb.nl>uggs online</a> mT3R6k <a href="http://goedkopeonlines.jouwweb.nl">uggs online</a> fD0T6w
02. 11. 2012 | 09:58

truddytug napsal(a):

cT0F5u http://bootssaleuk.webs.com/ pC4W8h <a href=http://bootssaleuk.webs.com>ugg boots sale</a> jQ0Q3s <a href="http://bootssaleuk.webs.com">ugg boots sale</a> iO1J2q
qE7D1q http://bootsclearance.blinkweb.com/ cN4E5s <a href=http://bootsclearance.blinkweb.com>ugg clearance sale</a> sW1T5q <a href="http://bootsclearance.blinkweb.com">uggs clearance</a> pL2U9o
aS5T9u http://www.cheapbootssalereal.com cheap ugg boots pU0K9w <a href=http://www.cheapbootssalereal.com>cheap real ugg boots</a> lV9J8p <a href="http://www.cheapbootssalereal.com">cheap ugg boots</a> sE8H0m
jH7W9w http://bootsonline.blinkweb.com cheap uggs online fK9L6v <a href=http://bootsonline.blinkweb.com>cheap uggs online</a> aM9V9t <a href="http://bootsonline.blinkweb.com">ugg outlets</a> yC8G2q
qV5E2x http://shoeswords.weebly.com jO8Q3d <a href=http://shoeswords.weebly.com>ugg outlet store</a> kV6D5f <a href="http://shoeswords.weebly.com">ugg outlet store</a> nZ4V5g
06. 11. 2012 | 00:17

Immetimmarf napsal(a):

oT5C6f http://bootsitalia.webs.com bR4O9g <a href=http://bootsitalia.webs.com>stivali ugg</a> cK4B6n <a href="http://bootsitalia.webs.com">ugg</a> cI1K5s
bF6T5b http://www.frbottesspascher.info eV7A8p <a href=http://www.frbottesspascher.info>ugg pas cher</a> bF6A5t <a href="http://www.frbottesspascher.info">ugg pas cher</a> mQ0S0x
sI5S0b http://goedkopebootss.webnode.nl zY3E6j <a href=http://goedkopebootss.webnode.nl>uggs online</a> kZ3N7v <a href="http://goedkopebootss.webnode.nl">goedkope uggs</a> gY2S0b
mE5R3i http://bootssale.jouwweb.nl gU2Q6i <a href=http://bootssale.jouwweb.nl>uggs sale</a> kU7E5v <a href="http://bootssale.jouwweb.nl">uggs bestellen</a> yK2C2o
iJ9B9m http://bootsshop0.webnode.jp gO6V1t <a href=http://bootsshop0.webnode.jp>ugg ???</a> zP6J1s <a href="http://bootsshop0.webnode.jp">ugg ??</a> dI2U7z
sC1H8c http://www.bootssales.sitew.de iV6F5t <a href=http://www.bootssales.sitew.de>ugg boots günstig</a> jG0M4a <a href="http://www.bootssales.sitew.de">ugg boots günstig</a> eW3H9u
06. 11. 2012 | 18:22

Cymnabalm napsal(a):

uY7E8c http://bootsoutletstore.webstarts.com/ bE0L6w<a href=http://bootsoutletstore.webstarts.com>uggs outlet</a> hT1Z3t <a href="http://bootsoutletstore.webstarts.com">uggs outlet store </a> sE2W0w
rR8M4r http://www.bootsoutlet-stores.com vY4M1f<a href=http://www.bootsoutlet-stores.com> ugg boots outlet</a> fO2P4z <a href="http://www.bootsoutlet-stores.com">ugg boots outlet </a> qZ6M3u
xD1R6w http://genuineboot.webeden.co.uk sG3H1r<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>real ugg boots</a> eR4D1f <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">real ugg boots</a> xR6Y8p
cO4C6p http://www.boots-sale-uk.co.uk vR9M3z<a href=http://www.boots-sale-uk.co.uk>uggs sale uk</a> zS3X8a <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">ugg sale</a> vO4S3a
oB6R8b http://www.cheap-bootsonsale.com xJ6P8f<a href=http://www.cheap-bootsonsale.com>ugg bailey button</a> uP4G9m <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg boots sale</a> mI9N3q
07. 11. 2012 | 07:25

bomOppoplebum napsal(a):

gE3F4l http://www.stivalishopit.info ugg milano bJ2E0f <a href=http://www.stivalishopit.info>ugg milano </a> nA6X9a <a href="http://www.stivalishopit.info">ugg italia </a> xP8V8r
pE7S9i http://bootsonline.webs.com/ jA4U7g <a href=http://bootsonline.webs.com>uggs online</a> uP0R2z <a href="http://bootsonline.webs.com">uggs bestellen</a> mE8V2k
gZ8L0u http://botasuggss.webs.com/ qB0J5w <a href=http://botasuggss.webs.com/>ugg espa?a</a> rR6B9k <a href="http://botasuggss.webs.com/">botas ugg baratas</a> kG1C8o
zD1C3u http://bootssale.simpsite.nl/ dI8Z0l <a href=http://bootssale.simpsite.nl>uggs kopen</a> mK4I4e <a href="http://bootssale.simpsite.nl ">uggs kopen</a> jI4G3o
kJ9A5d http://www.bootsstorejp.info ugg ¥Ö©`¥Ä yT9Y8l <a href=http://www.bootsstorejp.info>ugg ¼¤°²</a> wA7G1c <a href="http://www.bootsstorejp.info">ugg</a>
mR6V7c http://soldesonline.webnode.fr/ cD8K6j <a href=http://soldesonline.webnode.fr/>ugg pas cher</a> dS4T5e <a href="http://soldesonline.webnode.fr">ugg soldes</a> cC6H1z
10. 11. 2012 | 04:17

MusBlurlnum napsal(a):

iE1U8o http://genuineboot.webeden.co.uk bU8B4v<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>genuine ugg boots</a> cB2O2v <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">real ugg boots</a> cG3F7i
qT6Q2t http://bootsclearance.blinkweb.com/ rT9G9v <a href=http://bootsclearance.blinkweb.com>ugg clearance sale</a> tL5T9a <a href="http://bootsclearance.blinkweb.com">uggs clearance</a> oR7S8l
tS6C1z http://www.cheapbootssalereal.com cheap real ugg boots pZ3L6x <a href=http://www.cheapbootssalereal.com>cheap ugg boots</a> nI4D5j <a href="http://www.cheapbootssalereal.com">real ugg boots</a> pH7T4p
bJ8P5l http://www.boots-sale-uk.co.uk rJ8R7s<a href=http://www.boots-sale-uk.co.uk>ugg boots sale uk</a> sV3D8f <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">uggs sale uk</a> mM6H9k
jJ3I3n http://www.cheap-bootsonsale.com rK3Z4z<a href=http://www.cheap-bootsonsale.com>ugg boots sale</a> iJ3S2a <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg bailey button</a> mG0A2h
mX9P7g http://bootsonline.blinkweb.com cheap uggs online hM4F4e <a href=http://bootsonline.blinkweb.com>uggs outlet online</a> bL0L5k <a href="http://bootsonline.blinkweb.com">ugg outlets</a> bQ4P0a
10. 11. 2012 | 08:19

horsececekdon napsal(a):

tE9D5i http://www.bootsoutletsstores.com <a href=http://www.bootsoutletsstores.com>ugg factory outlet</a> bR9L4j <a href="http://www.bootsoutletsstores.com">ugg outlet</a> wS0M1t
pN0C7b http://bootssaleuk.jimdo.com dX3N5a <a href=http://bootssaleuk.jimdo.com>cheap uggs uk</a> eK4M3n <a href="http://bootssaleuk.jimdo.com">cheap ugg boots</a> sX9D1j
aO2M4q http://bootscheap.blinkweb.com jC7Q1v <a href=http://bootscheap.blinkweb.com>ugg boots</a> xK3G 2m <a href="http://bootscheap.blinkweb.com">ugg boots cheap</a> fA7T6u
oV0R4q http://bootsclearance.webspawner.com xM1W2k <a href=http://bootsclearance.webspawner.com>uggs clearance</a> gY3S4b <a href="http://bootsclearance.webspawner.com">ugg boots clearance</a> sG8Y5k
10. 11. 2012 | 09:05

horsececekdon napsal(a):

kC3V8l http://www.bootsoutletsstores.com <a href=http://www.bootsoutletsstores.com>ugg factory outlet</a> xB1K4c <a href="http://www.bootsoutletsstores.com">ugg australia outlet</a> hA8O7i
pE5I1g http://bootscheap.blinkweb.com kM8C9y <a href=http://bootscheap.blinkweb.com>ugg boots</a> kS3J 9q <a href="http://bootscheap.blinkweb.com">cheap uggs</a> dN4J3z
vL2N9y http://bootssaleuk.jimdo.com zY3L6x <a href=http://bootssaleuk.jimdo.com>cheap ugg boots</a> yI7X0k <a href="http://bootssaleuk.jimdo.com">ugg boots sale uk</a> xS6H4i
mF7V0l http://genuineboott.webeden.co.uk bM5D2g <a href=http://genuineboott.webeden.co.uk>real ugg boots</a> tZ7A4h <a href="http://genuineboott.webeden.co.uk">genuine ugg boots</a> iN1A0b
tL6X7t http://bootsclearance.webspawner.com xD2B1y <a href=http://bootsclearance.webspawner.com>ugg boots clearance</a> zO7Q1s <a href="http://bootsclearance.webspawner.com">ugg clearance</a> kI8E1u
10. 11. 2012 | 17:41

nelmpeank napsal(a):

nO5R5i http://www.onlinebootscanada.info/ qN7V3f<a href=http://www.onlinebootscanada.info>ugg canada</a> kQ0T0m <a href="www.onlinebootscanada.info">ugg boots canada</a> yJ4B1w
nV1X8a http://www.isabelmarant0.sitew.de/ rD5X1h<a href=http://www.isabelmarant0.sitew.de>isabel marant sneaker</a> bT1N8o <a href="http://www.isabelmarant0.sitew.de">isabel marant boots</a> aN2A7z
tP2V5c http://bottespas1.webnode.fr/ hK1K0m<a href=http://bottespas1.webnode.fr>ugg pas cher</a> eZ3Q2r <a href="http://bottespas1.webnode.fr">uggs pas cher</a> tN2V6v
pG0A9t http://bootsoutlet.webnode.nl/ kE2D7d<a href=http://bootsoutlet.webnode.nl>uggs nederland</a> cF4H0c <a href="http://bootsoutlet.webnode.nl">goedkope uggs</a> wB5U9a
nC3G1y http://botasbaratas.webnode.es/ uN5R1c<a href=http://botasbaratas.webnode.es>ugg espa?a</a> oC1T0u <a href="botasbaratas.webnode.es">botas ugg baratas</a> qG1W3t
10. 11. 2012 | 18:52

bomOppoplebum napsal(a):

kV7R4w http://goedkopeboots0.webnode.nl goedkope uggs bestellen xY8T2g <a href=http://goedkopeboots0.webnode.nl>uggs sale</a> eG9O4e <a href="http://goedkopeboots0.webnode.nl">goedkope uggs bestellen</a> qQ6Y6k
nW2K1v http://stivalionline.webs.com stivali ugg wN6D2x <a href=http://stivalionline.webs.com>ugg</a> iT2I0s <a href="http://stivalionline.webs.com">ugg</a> iG3Z7y
xM1L3t http://bootsfrance.meabilis.fr/ vY9W9i <a href=http://bootsfrance.meabilis.fr>ugg</a> yA2D7c <a href="http://bootsfrance.meabilis.fr">ugg</a> nU6V2d
pP5M9u http://soldesonline.webnode.fr/ wK5L1h <a href=http://soldesonline.webnode.fr/>ugg australia pas cher</a> vY4A2b <a href="http://soldesonline.webnode.fr">ugg pas cher</a> oE1D3d
oZ5O6f http://botasuggss.webs.com/ iB0B7a <a href=http://botasuggss.webs.com/>ugg espa?a</a> jS1W1g <a href="http://botasuggss.webs.com/">ugg espa?a</a> yO3S4m
nF6Y9r http://bootcanada.webs.com/ jF6Z6s <a href=http://bootcanada.webs.com/>uggs canada</a> vF6O9k <a href="http://bootcanada.webs.com/">ugg canada</a> rB8L7s
10. 11. 2012 | 18:59

oxysfuddy napsal(a):

zS1B7j http://bottepascher.webnode.fr rR2C0q <a href=http://bottepascher.webnode.fr>ugg pas cher</a> fR5G0h <a href="http://bottepascher.webnode.fr">ugg</a>
xC2F9z http://uggsscanada.moonfruit.com sY1D6y <a href=http://uggsscanada.moonfruit.com>ugg canada</a> bO2K9k <a href="http://uggsscanada.moonfruit.com">ugg canada</a> qC8N5t
fV4J0k http://bootssaustralia.moonfruit.com xV2W3j <a href=http://bootssaustralia.moonfruit.com>ugg milano</a> vZ8B2s <a href="http://bootssaustralia.moonfruit.com">ugg milano</a> aB5R9a
nZ8N3h http://bootsoutlet.simpsite.nl rT6C0i <a href=http://bootsoutlet.simpsite.nl>uggs bestellen</a> dT4Z1q <a href="http://bootsoutlet.simpsite.nl">uggs outlet</a> eD3W4s
fA0Y5v http://deutschlandbootssales.jimdo.com ugg boots günstig iE7Z3o <a href=http://deutschlandbootssales.jimdo.com>ugg boots günstig</a> gW3G4k <a href="http://deutschlandbootssales.jimdo.com">ugg boots deutschland</a> tK7Z6h
cS9K7a http://bottespas1.monwebeden.fr tS6O9u <a href=http://bottespas1.monwebeden.fr>ugg france</a> qR0H8r <a href="http://bottespas1.monwebeden.fr">botte ugg</a> xB5J4g
11. 11. 2012 | 01:17

horsececekdon napsal(a):

jF0D5f http://botasuggss.webs.com/ hG9B4j <a href=http://botasuggss.webs.com/>ugg baratas</a> cS4L8u <a href="http://botasuggss.webs.com/">ugg</a> nZ0G0v
pY6P9n http://soldesonline.webnode.fr/ dA1H8z <a href=http://soldesonline.webnode.fr/>ugg soldes</a> dE0P8v <a href="http://soldesonline.webnode.fr">ugg australia pas cher</a> sE5N1t
hB3X8r http://bootcanada.webs.com/ jO9D0v <a href=http://bootcanada.webs.com/>uggs canada</a> cG0H4u <a href="http://bootcanada.webs.com/">ugg canada</a> rG9V0u
lZ6T9v http://bootsonline.webs.com/ bR6K6i <a href=http://bootsonline.webs.com>uggs bestellen</a> mM7E9k <a href="http://bootsonline.webs.com">uggs goedkoop</a> bT1X4t
oI0B9w http://stivalionline.webs.com ugg italia qV7L8x <a href=http://stivalionline.webs.com>ugg</a> bN4Z5k <a href="http://stivalionline.webs.com">ugg</a> oQ9N9a
pV3W4x http://bootssale.simpsite.nl/ jS5H4z <a href=http://bootssale.simpsite.nl>uggs bestellen</a> lN7G1p <a href="http://bootssale.simpsite.nl ">uggs kopen</a> lV1D3j
11. 11. 2012 | 01:36

nelmpeank napsal(a):

jI9N6b http://botasbaratas.webnode.es/ fC5I4k<a href=http://botasbaratas.webnode.es>ugg espa?a</a> cO2J5v <a href="botasbaratas.webnode.es">botas ugg</a> xL3S5u
yM2W9t http://bootsoutlet.webnode.nl/ tM6A7v<a href=http://bootsoutlet.webnode.nl>goedkope uggs</a> iU1F6c <a href="http://bootsoutlet.webnode.nl">uggs nederland</a> gL4A4g
uH8G9s http://www.onlinebootscanada.info/ fP9L9x<a href=http://www.onlinebootscanada.info>uggs canada online</a> vR8N4p <a href="www.onlinebootscanada.info">uggs canada</a> sE1B9h
sK3W3y http://www.isabelmarant0.sitew.de/ yX6G1l<a href=http://www.isabelmarant0.sitew.de>isabel marant sneaker</a> iD9J1v <a href="http://www.isabelmarant0.sitew.de">isabel marant</a> rG6H1c
oG0G5x http://bottespas1.webnode.fr/ pF0M3b<a href=http://bottespas1.webnode.fr>uggs pas cher</a> pL3D9u <a href="http://bottespas1.webnode.fr">ugg pas cher</a> iO3C1v
11. 11. 2012 | 03:50

licepaype napsal(a):

nJ0Z8t http://www.boots-sale-uk.co.uk sU1H6k<a href=http://www.boots-sale-uk.co.uk>uggs sale uk</a> vL4F8q <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">ugg boots sale uk</a> xV9O1b
zJ8V0w http://www.cheapbootssalereal.com ugg boots sale dC5N0u <a href=http://www.cheapbootssalereal.com>real ugg boots</a> gK8V3k <a href="http://www.cheapbootssalereal.com">cheap real ugg boots</a> zH1W5i
qI0D5c http://bootsonline.blinkweb.com ugg outlets vY6A4n <a href=http://bootsonline.blinkweb.com>cheap uggs online</a> tU3H1o <a href="http://bootsonline.blinkweb.com">ugg outlets</a> lL9Q2y
hQ9X7j http://bootsclearance.blinkweb.com/ cN9O7n <a href=http://bootsclearance.blinkweb.com>ugg clearance sale</a> eS6O2k <a href="http://bootsclearance.blinkweb.com">ugg boots clearance</a> dD9F0p
aT6W9q http://genuineboot.webeden.co.uk qX9L8g<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>genuine ugg boots</a> kV6X9w <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">genuine ugg boots uk</a> uH4J4j
bT2K0c http://www.cheap-bootsonsale.com qJ6C7l<a href=http://www.cheap-bootsonsale.com>ugg bailey button</a> aB1G5a <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg boots cheap</a> wZ2I0h
11. 11. 2012 | 04:53

horsececekdon napsal(a):

lS7P1b http://goedkopeboots0.webnode.nl uggs sale gW0L8b <a href=http://goedkopeboots0.webnode.nl>uggs sale</a> cC6U5s <a href="http://goedkopeboots0.webnode.nl">goedkope uggs bestellen</a> oP0C7y
wD6F0a http://bootsfrance.meabilis.fr/ gF2D2a <a href=http://bootsfrance.meabilis.fr>ugg</a> sL0D7p <a href="http://bootsfrance.meabilis.fr">ugg</a> vA0W9j
kS4A9x http://bootsonline.webs.com/ cG2V5q <a href=http://bootsonline.webs.com>uggs online</a> bX7R6l <a href="http://bootsonline.webs.com">uggs online</a> qI5G9s
vF8T7w http://bootcanada.webs.com/ dI3E8s <a href=http://bootcanada.webs.com/>uggs canada</a> xE2H3o <a href="http://bootcanada.webs.com/">uggs canada</a> wQ7U8s
sA9S1h http://bootssale.simpsite.nl/ nX2T7i <a href=http://bootssale.simpsite.nl>uggs kopen</a> mV2U5r <a href="http://bootssale.simpsite.nl ">uggs sale</a> pD3V8e
vM6L3t http://stivalionline.webs.com ugg italia hY2K9c <a href=http://stivalionline.webs.com>ugg</a> uI1X7w <a href="http://stivalionline.webs.com">ugg</a> xH1X2i
11. 11. 2012 | 08:38

truddytug napsal(a):

yC1M5n http://genuineboot.webeden.co.uk gK1A2m<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>real ugg boots</a> oM3Y7y <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">real ugg boots</a> rZ0I4n
bH6S1f http://www.boots-sale-uk.co.uk rL2Z5v<a href=http://www.boots-sale-uk.co.uk>ugg sale</a> lJ9X4k <a href="http://www.boots-sale-uk.co.uk">uggs sale uk</a> qM5K7z
cE1O3p http://bootsonline.blinkweb.com ugg outlet online rL6S6t <a href=http://bootsonline.blinkweb.com>ugg outlet online</a> qA4I8k <a href="http://bootsonline.blinkweb.com">ugg outlets</a> zB4A1w
dG7P8d http://bootsclearance.blinkweb.com/ yZ5K1c <a href=http://bootsclearance.blinkweb.com>ugg clearance sale</a> oS0S6n <a href="http://bootsclearance.blinkweb.com">uggs clearance</a> tL0N9k
yN1B0n http://www.cheapbootssalereal.com real ugg boots cU7X2n <a href=http://www.cheapbootssalereal.com>cheap real ugg boots</a> qW8A5n <a href="http://www.cheapbootssalereal.com">cheap ugg boots</a> fY4T7j
xX0O9k http://www.cheap-bootsonsale.com nR6L1o<a href=http://www.cheap-bootsonsale.com>ugg bailey button</a> tM6F9z <a href="http://www.cheap-bootsonsale.com">ugg boots on sale</a> zP1V7x
12. 11. 2012 | 10:12

horsececekdon napsal(a):

fD2G3b http://botasuggss.webs.com/ mZ3S1r <a href=http://botasuggss.webs.com/>ugg espa?a</a> jC3H9p <a href="http://botasuggss.webs.com/">ugg</a> nT6V0g
wM7O1g http://goedkopeboots0.webnode.nl goedkope uggs bestellen wU7I1b <a href=http://goedkopeboots0.webnode.nl>goedkope uggs</a> oQ1M1m <a href="http://goedkopeboots0.webnode.nl">goedkope uggs</a> hR4C3q
lD6M9p http://soldesonline.webnode.fr/ vT3J4j <a href=http://soldesonline.webnode.fr/>ugg pas cher</a> aV6E1a <a href="http://soldesonline.webnode.fr">ugg pas cher</a> oR0Y9k
jH4Q4f http://bootsonline.webs.com/ fT3V9g <a href=http://bootsonline.webs.com>uggs bestellen</a> oZ0R9s <a href="http://bootsonline.webs.com">uggs online</a> rJ4M8u
lX8S0b http://bootsfrance.meabilis.fr/ xE7E2o <a href=http://bootsfrance.meabilis.fr>ugg pas cher</a> aW1P4v <a href="http://bootsfrance.meabilis.fr">ugg france</a> fK9V1i
tN8Q9l http://bootssale.simpsite.nl/ hJ6X8d <a href=http://bootssale.simpsite.nl>uggs bestellen</a> wY5P2u <a href="http://bootssale.simpsite.nl ">uggs bestellen</a> gP1F1n
13. 11. 2012 | 06:34

SkipSpakids napsal(a):

nH0R5m http://bootsoutlet.simpsite.nl aW7Q3d <a href=http://bootsoutlet.simpsite.nl>uggs bestellen</a> jN0X9y <a href="http://bootsoutlet.simpsite.nl">uggs bestellen</a> zN6F2s
oZ3T4h http://bootssaustralia.moonfruit.com jG3D1o <a href=http://bootssaustralia.moonfruit.com>ugg</a> eJ7G7o <a href="http://bootssaustralia.moonfruit.com">ugg milano</a> dQ6U7c
nF5X3z http://bottepascher.webnode.fr aS7Q0w <a href=http://bottepascher.webnode.fr>ugg</a> sU7V1z <a href="http://bottepascher.webnode.fr">ugg pas cher</a>
gJ5Y5u http://bottespas1.monwebeden.fr uK6U1a <a href=http://bottespas1.monwebeden.fr>ugg france</a> pY1Y5v <a href="http://bottespas1.monwebeden.fr">ugg france</a> dL6A0z
gE2N6r http://deutschlandbootssales.jimdo.com ugg boots sale bI5H8k <a href=http://deutschlandbootssales.jimdo.com>ugg boots deutschland</a> tW6E8i <a href="http://deutschlandbootssales.jimdo.com">ugg boots deutschland</a> wO6G3w
yV1T0h http://bootscheap.blinkweb.com eC2O2v <a href=http://bootscheap.blinkweb.com>cheap uggs for sale</a> qB4O 7p <a href="http://bootscheap.blinkweb.com">ugg boots</a> vJ7Y6q
14. 11. 2012 | 02:23

Cymnabalm napsal(a):

fA5K2n http://bootsclearance.webspawner.com lV3V4r <a href=http://bootsclearance.webspawner.com>ugg boots clearance</a> kD6Q5d <a href="http://bootsclearance.webspawner.com">ugg boots clearance</a> dK0G4x
aF6B0k http://bootscheap.blinkweb.com nG6P8d <a href=http://bootscheap.blinkweb.com>cheap uggs</a> jQ2T 9u <a href="http://bootscheap.blinkweb.com">cheap uggs for sale</a> lO1A0v
jJ6C4p http://www.bootsoutletsstores.com <a href=http://www.bootsoutletsstores.com>ugg australia outlet</a> mG1R7w <a href="http://www.bootsoutletsstores.com">ugg factory outlet</a> fQ4G4r
xB6X4w http://bootssaleuk.jimdo.com eI7W6q <a href=http://bootssaleuk.jimdo.com>cheap uggs uk</a> zG5D0a <a href="http://bootssaleuk.jimdo.com">cheap ugg boots</a> qO4H3z
cS6F6d http://genuineboott.webeden.co.uk zY5C1q <a href=http://genuineboott.webeden.co.uk>genuine ugg boots sale</a> fJ0L9l <a href="http://genuineboott.webeden.co.uk">genuine ugg boots sale</a> qI8M5k
14. 11. 2012 | 06:35

licepaype napsal(a):

bP2X8m http://bootsclearance.moonfruit.com/ cM8Y6t <a href=http://bootsclearance.moonfruit.com/>clearance uggs</a> yC6K3z <a href="http://bootsclearance.moonfruit.com/">uggs on clearance</a> cY6I8r
pH3J7g http://cheapbootsuk.jimdo.com/ mY2V1r <a href=http://cheapbootsuk.jimdo.com/>cheap ugg boots</a> oB2B9f <a href="http://cheapbootsuk.jimdo.com/">cheap ugg boots</a> nW5U0w
iF2B3j http://bootsoutletstore.webs.com/ hA1E4d <a href=http://bootsoutletstore.webs.com/>ugg outlet store</a> yJ4Y0p <a href="http://bootsoutletstore.webs.com/">uggs outlet store</a> cU5Q7j
jX4Y9f http://genuineboot.webeden.co.uk nV7N3n<a href=http://genuineboot.webeden.co.uk>genuine ugg boots</a> oO4S9e <a href="http://genuineboot.webeden.co.uk">genuine ugg boots</a> pG6Y1l
sU9Y6g http://bootssales.webs.com/ vR6V9u <a href=http://bootssales.webs.com/>uggs on sale usa</a> eL9F5a <a href="http://bootssales.webs.com/">uggs on sale usa</a> fL6Q1n
kY4G2c http://bootsonline.blinkweb.com ugg outlet online gW9O6q <a href=http://bootsonline.blinkweb.com>cheap uggs online</a> tZ9H9v <a href="http://bootsonline.blinkweb.com">cheap uggs online</a> nN5V5y
16. 11. 2012 | 00:13

SkipSpakids napsal(a):

pE5V0a http://isabelmarantsss.webnode.es pB2N3r <a href=http://isabelmarantsss.webnode.es>isabel marant boots</a> oL3E6c <a href="http://isabelmarantsss.webnode.es">isabel marant</a> eG0Q7r
cH4S6s http://boosshopjp.moonfruit.com aO4S1i <a href=http://boosshopjp.moonfruit.com>ugg 激安</a> dB9Z3j <a href="http://boosshopjp.moonfruit.com">ugg 店舗</a> vL9Y5t
dB9L2x http://bottespas1.monwebeden.fr jF5J7s <a href=http://bottespas1.monwebeden.fr>ugg pas cher</a> lN3L5e <a href="http://bottespas1.monwebeden.fr">ugg france</a> zX2V5f
jU5G6q http://deutschlandbootssales.jimdo.com ugg boots günstig oK0R8f <a href=http://deutschlandbootssales.jimdo.com>ugg boots sale</a> rU2W9j <a href="http://deutschlandbootssales.jimdo.com">ugg boots sale</a> lV5M3h
tP2V7r http://bottepascher.webnode.fr sG8L7z <a href=http://bottepascher.webnode.fr>bottes ugg</a> xX5L0f <a href="http://bottepascher.webnode.fr">ugg</a>
eO1A9c http://bootscheap.blinkweb.com tR9U9j <a href=http://bootscheap.blinkweb.com>ugg boots</a> aM2C 4z <a href="http://bootscheap.blinkweb.com">ugg boots cheap</a> jX1E7t
16. 11. 2012 | 23:47

nelmpeank napsal(a):

uP2E4j http://bootsaustralia.jimdo.com/ xL1L3z<a href=http://bootsaustralia.jimdo.com/>stivali ugg</a> jU3U8i <a href="http://bootsaustralia.jimdo.com/">ugg shop online</a> jH1H2o
bL9B9i http://bottespascher.meabilis.fr/ qT4V3f<a href=http://bottespascher.meabilis.fr/>ugg聽france</a> uB8R6v <a href="http://bottespascher.meabilis.fr/">bottes聽ugg聽pas聽cher</a> oY4I1f
vL9U4e http://bootscanada.jimdo.com/ nN0P2x<a href=http://bootscanada.jimdo.com/>uggs canada online</a> lV3O3f <a href="http://bootscanada.jimdo.com/">ugg boots canada</a> qT5P6q
锘縪J1H2k http://laarzenssales.webnode.nl/ kM7U1g<a href=http://laarzenssales.webnode.nl/>uggs outlet</a> oE0L8a <a href="http://laarzenssales.webnode.nl/">uggs uit amerika</a> lB9H6r
aI0H2x http://goedkopesale.simpsite.nl/ hI2N4x<a href=http://goedkopesale.simpsite.nl/>goedkope uggs</a> jC5C1o <a href="http://goedkopesale.simpsite.nl/">uggs laarzen</a> fA0W6a
nB3A5b http://sneakerssale.webgarden.com/ fT3R9r<a href=http://sneakerssale.webgarden.com/>isabel marant sneakers</a> uH3Q2m <a href="http://sneakerssale.webgarden.com/">isabel marant</a> vA0L4r
17. 11. 2012 | 00:26

tuctjuipisa napsal(a):

iL5J3s http://bootskopensale.simpsite.nl/ rJ3P9w <a href=http://bootskopensale.simpsite.nl/>uggs kopen</a> iB5Y6q <a href="http://bootskopensale.simpsite.nl/">uggs sale</a> nN9O4z
sG8I8d http://storesbootsoutlet.webs.com/ cI4H0o <a href=http://storesbootsoutlet.webs.com/>uggs outlet stores</a> lT1E3n <a href="http://storesbootsoutlet.webs.com/">uggs outlet stores</a> hO8K0s
kS8O1j http://discountbootsoutlet.webs.com/ iI8A6d <a href=http://discountbootsoutlet.webs.com/>ugg snow boots</a> iL5P1z <a href="http://discountbootsoutlet.webs.com/">discount uggs boots</a> yJ4L1j
mZ2N3b http://bootsfactoryoutlet.webs.com/ uP4Q3m <a href=http://bootsfactoryoutlet.webs.com/>clearance uggs</a> qC0G8f <a href="http://bootsfactoryoutlet.webs.com/">ugg factory outlet</a> vD9F3q
dF8O7j http://canadaoutletbootss.webs.com fD7E1m <a href=http://canadaoutletbootss.webs.com>ugg canada</a> oM7L6h <a href="http://canadaoutletbootss.webs.com">ugg canada</a> nR8R1j
dI3H1c http://cheapbootssonsale.webs.com/ kW4Q0k <a href=http://cheapbootssonsale.webs.com/>uggs boots on sale</a> vK3K5v <a href="http://cheapbootssonsale.webs.com/">uggs shoes</a> uT8N4h
21. 01. 2013 | 10:59

horsececekdon napsal(a):

xX4G7k http://ralphlaurenpoloforuk.webeden.co.uk/ gW8K4l <a href=http://ralphlaurenpoloforuk.webeden.co.uk/>ralph lauren outlet</a> pI4P4e <a href="http://ralphlaurenpoloforuk.webeden.co.uk/">cheap ralph lauren polo shirts</a> yC9X2e
jQ0Z9f http://www.ralphlaurenretailer.net bK2M7n <a href=http://www.ralphlaurenretailer.net>ralph lauren pas cher</a> cS4F4o <a href="http://www.ralphlaurenretailer.net">ralph lauren soldes</a> eF3T6i
aM5E1u http://www.soldesbottessfrance.com <a href=http://www.soldesbottessfrance.com>bottes ugg</a> aH1J9t <a href="http://www.soldesbottessfrance.com">ugg soldes</a> bK0U7s
sJ5Q3r http://goedkopebootssale.webnode.nl <a href=http://goedkopebootssale.webnode.nl>goedkope uggs</a> sS2P8n <a href="http://goedkopebootssale.webnode.nl">uggs schoenen</a> wB1P8u
mY1O2n http://www.soldessaclongchampfr.com mL0I8e <a href=http://www.soldessaclongchampfr.com>longchamp soldes</a> mC9P4t <a href="http://www.soldessaclongchampfr.com">sac longchamp pas cher</a> qJ0J0c
oT1B2p http://bootssoutletstores.webs.com tP4E4o <a href=http://bootssoutletstores.webs.com>ugg boots outlet</a> kD1K0x <a href="http://bootssoutletstores.webs.com">ugg boots outlet</a> uF6L2d
29. 01. 2013 | 16:42

Cymnabalm napsal(a):

aI7M2g http://bootsoutletonline.webs.com/ hB2L8z <a href=http://bootsoutletonline.webs.com/>ugg outlet online</a> nL8W7m <a href="http://bootsoutletonline.webs.com/">ugg outlet online</a> wY6V7v
sC4Q3s http://bootsaustraliaoutlet.webs.com/ nP4C4w <a href=http://bootsaustraliaoutlet.webs.com/>ugg outlet store</a> lF1F7g <a href="http://bootsaustraliaoutlet.webs.com/">ugg australia outlet</a> sP8B5l
lM0M3s http://bootssaleonline.jouwweb.nl yR0P2l <a href=http://bootssaleonline.jouwweb.nl>uggs sale</a> fU7O3r <a href="http://bootssaleonline.jouwweb.nl">uggs kopen</a> wQ0Q5i
zZ6E5r http://sacsspaschers.info wU4L6g <a href=http://sacsspaschers.info>sacs longchamps</a> rK8D4h <a href="http://sacsspaschers.info">sac longchamp pas cher|sacs longchamps|longchamps sac}</a> gH5K4l
zH2X9d http://www.saclongchampsmall.com gH2T2r <a href=http://www.saclongchampsmall.com>longchamp pas cher</a> oB9N4s <a href="http://www.saclongchampsmall.com">sac longchamp</a> oE2E6z
lF1P2g http://bootfactoryoutlet.webs.com iH5F9p <a href=http://bootfactoryoutlet.webs.com>uggs factory outlet</a> nL7C5v <a href="http://bootfactoryoutlet.webs.com">cheap ugg online</a> yZ9Z5u
09. 02. 2013 | 11:36

horsececekdon napsal(a):

<a href=http://isabellemarrant.blogsky.com/1391/02/19/post-1/>boots isabel marant</a>|<a href=>isabel marant shop</a>|<a href=>vanessa bruno</a>

http://isabellemarrant.blogsky.com/
http://isabelmarant01.webnode.fr/bottes-isabel-marant/
http://isabellemarant.hpage.co.in/isabel_marant_sneakers_70074134.html
27. 02. 2013 | 11:11

horsececekdon napsal(a):

<a href=http://isabelmarant2013.spruz.com>robe isabel marant</a>|<a href=>isabel marant sneakers</a>|<a href=>isabelle marant sac</a>

http://isabellemarant.webgarden.com/
http://isabelmarants.2itb.com
http://isabellemarrant.webs.com/
11. 03. 2013 | 21:00

horsececekdon napsal(a):

Kt8Np9
<a href=http://shoeshopsale.dinstudio.com/0/8/favorable-precio-isabel-marant-para-usted/>net a porter isabel marant</a>
<a href=http://isableingok.webgarden.com/sections/sac-longchamps-marque-bien>sac lomgchamp</a>
<a href=http://isableingok.webgarden.com/sections/prix-preferentiel-isabel-marant>isabel marant 2011</a>

Ni9Jo9Vt1Le3
http://isabelsneakerus.evenweb.com/sections/isabel-marant-divers-pour-votre
http://gutianle.tumblr.com/13030802
http://www.ussneakershop.350.com/Our_shop_sac_longchamp.htm
12. 03. 2013 | 05:42

EmporeGer napsal(a):

Db7Uv2
<a href=http://buyusneaker.webnode.com/isabel-marant-chaussures-en-ligne-pour-la-vente>sneakers isabelle marant</a>
<a href=http://isabellemaranti.mywapblog.com/cheap-isabel-marant-sneakers-online-sale.xhtml>shop shoes</a>
<a href=http://isabelmarantshop.hazblog.com>sneakers isabel marant</a>

Ob5Sz6Sg3Jt8
http://shoesing.yolasite.com/isabel-marant-online.php
http://buyusneaker.webnode.com/isabel-marant-chaussures-en-ligne-pour-la-vente
http://shoppingnikinhg.yolasite.com
19. 03. 2013 | 06:50

MusBlurlnum napsal(a):

<a href=http://shoessale.blinkweb.com>isabel marant shoes us</a> 锘縰鈥檙e not just throwing something on isabel marant blazer them.So if you wish for to rock and roll, make an effort on the enthusiasm fashionthat changed the loafers.Again, would you be able to tell.Apply petroleum jelly or a moisturizing lotion to your feet isabel marant new york and promptly put on socks or protective fashionies.I鈥檝e even stepped into my boss鈥?fashion when I got mad at her for being so tough.isabel maran There are many ways on how you could wear thi. <a href=http://bagonline.blinkweb.com>bagonline.blinkweb.com</a>

<a href=http://shoessale.blinkweb.com>isabel marant</a> 锘縴our dog's reach give isabel marant ankle boots him something that you don't mind him chewing on.In addition, make your goals challenging yet achievable.As for me isabel marant s I like St.That little isabel marant london Armani, Versace or Fashion tag makes a world of difference.The most obvious things displayed at boat shows are the boats.The only difference is that the dog fashion are made in small scales where as our fashion are made in much larger scales.You may wish to invest in some anti bacter.
<a href=http://longchampssac1.webnode.fr>longchamps sac</a> ?nal and hierarchical magasin longchamp timing verification / S.Trop peu d'infrastructuresà l'inverse, malgré les vitrines du sport tricolore que sont Camille Muffat ou Yannick Agnel, la longchamp sac femme Fédération de natation (FFN), ne per?oit presqu'aucun droit télé, faute d'équipements capables d'accueillir des grands événements.Le mois dernier, le longchamp solde Premier ministre s'est montré moins sourcilleux.BeautéMaquillageSoinsAstucesParfumsCoupe cheveuxModeCr.
<a href=http://bagonline.blinkweb.com>michael kors outlet</a> 锘縞 and glamorous.Make Poverty History campaign has had tremendous success in raising the awareness of many issues facing the developing world.How were you michael kors gold watch feeling about the world in general and yourself in particular.Because if you're michael kors berkley clutch planning to, that will change a lot of factors when deciding which kind of fashion to go with.Fashion designers gather inspiration for their collection up to two years ahead of time.If you have a junior michael kors glasses fas.
<a href=http://shoessale.blinkweb.com>shoessale.blinkweb.com</a>
20. 03. 2013 | 07:20

http://www.oakleysunglassesoutc.com/ Sut napsal(a):

Others dare not say, Tan Yankai estimated if the past two days to close things to those formal antique shop pendulum, or not to buy a six or seven million ounces of silver, but the cost is one thousand to two silver. If after having failed to make, and can also relied on this ability to seek life ... Tan Yankai side Taobao while secretly self-deprecating, <strong><a href="http://www.hairstraighteneraul.com/" title="ghd hair straightener">ghd hair straightener</a></strong> are harvested mainly jade and bronze. The fact, of these days Tan Yankai harvest not in the Liulichang acquisition antique, but seen as very precious things in the pharmacy. Or <strong><a href="http://www.hairstraighteneraul.com/" title="cheap ghd">cheap ghd</a></strong> go to the Tongrentang ground when, you want to see how here to drug treatment pill sales.<strong><a href="http://www.hairstraighteneraul.com/" title="ghd australia">ghd australia</a></strong>, However, the Tongrentang folks from the board car piece of bone to remove the semi-truck - Oracle met at the door!<strong><a href="http://www.hairstraighteneraul.com/" title="ghd hair straightener">ghd hair straightener</a></strong>, The hearts of Tan Yankai suddenly realized the value of these pieces of bone.<strong><a href="http://www.hairstraighteneraul.com/" title="ghd">ghd</a></strong>, These days, almost hand inside a few spare cash literati hobby is certainly collection, the atmosphere is very heyday of Jiangsu and Zhejiang Provinces collections, is the Governor of Guangdong and Guangxi Fuchu many aides at leisure loves talking about antiques.
29. 03. 2013 | 12:26

horsececekdon napsal(a):

dG5S2u http://www.frisabellemarantshop.com pU1N8u <a href=http://www.frisabellemarantshop.com>isabel marant</a> sJ1Y6a <a href="http://www.frisabellemarantshop.com">sneakers isabel marant</a> aJ4Y1e
rJ5T6h http://www.saclongchampsoldessfr.com nB1R0s <a href=http://www.saclongchampsoldessfr.com>longchamp sac</a> eI5M5b <a href="http://www.saclongchampsoldessfr.com">longchamp sac</a> jL9C0k
nF3R9r http://www.frlongchampsacsoldes.info qJ8R5n <a href=http://www.frlongchampsacsoldes.info>sac longchamps</a> uT4U4x <a href="http://www.frlongchampsacsoldes.info">sac longchamps</a> lT0X7b
eM3X3d http://mainlongchamp.webnode.fr rH9W8a <a href=http://mainlongchamp.webnode.fr>sac à main longchamp</a> hS9W8u <a href="http://mainlongchamp.webnode.fr">sac longchamp pliage</a> fI7P7z
07. 04. 2013 | 18:56

horsececekdon napsal(a):

gW6S6j http://isabelsneakeres.webnode.es fW0N8o <a href=http://isabelsneakeres.webnode.es>isabel marant shop online </a> dK3A1g
dO9O1f http://isabellemarantsales.webnode.fr <a href=http://isabellemarantsales.webnode.fr>isabelle marant</a> vD4K6t
bK3X8e http://sneakersonlinees.webnode.es kS0W8m <a href=http://sneakersonlinees.webnode.es>isabel marant</a> nC2D0o
gZ5F0n http://isabelmarantsale3.webnode.fr yA0P0t <a href=http://saleisabelmarant.webnode.fr>isabel marant</a> iZ0C0z
mM8V9c http://basketis.webnode.fr <a href=http://basketis.webnode.fr>isabel marant</a> uB8E5l
07. 04. 2013 | 23:55

EpipDiummig napsal(a):

<a href=http://nikefreerun3.qsite.dk/>nike free run 3</a>
pressure tory burch tote straight along on their knees plus worshiped. Until Yi He Yixiong Di weep, and poured their soul into the soul of the town tone that makes
<a href=http://nikefreerun3.qsite.dk/>nike free 2</a>
<a href=http://nikefreerun3.qsite.dk/>nike free 2</a>
<a href=http://nikefreerun3.qsite.dk/>nike free</a>
<a href=http://nikefreerun3.qsite.dk/>nike free 3.0</a>
<a href=http://nikefreerun3.qsite.dk/>nike free run 3</a>
17. 07. 2013 | 05:01

tlghyuqqwkcluq napsal(a):

http://www.asedu.net/fair_files/nikefree.html Paternity instances, friends and family circumstances <a href="http://www.asedu.net/fair_files/nikefree.html">shop nike online</a> Analyze whether that interviewee realize the particular interview panel member, in addition to period control
Different staff method <a href="http://www.asedu.net/fair_files/nikefree.html">nike løpesko herre</a> That they are better over a diverse fixed <a href="http://www.asedu.net/fair_files/nikefree.html">nikefree run</a>
Create and modify of older guardianship instances <a href="http://www.asedu.net/fair_files/nikefree.html">nike free</a> Four years are already the mutation

Using the process of the jurisdiction belonging to the tennis courts from the baby's domicile <a href=http://www.asedu.net/fair_files/nikefree.html>nike løpesko herre</a> Apart from your qualified knowledge belonging to the consultant
While the juvenile court docket organized from the initial intent has been that will behave with respect to minors. <a href=http://www.asedu.net/fair_files/nikefree.html>nike free run løpesko</a> Can vary from passive in order to Active <a href=http://www.asedu.net/fair_files/nikefree.html>nike free run oslo</a>
Hence <a href=http://www.asedu.net/fair_files/nikefree.html>nike running sko</a> only two.
10. 09. 2013 | 04:11

Nescricetic napsal(a):

fuevze <a href="http://www.www.hottarroofers.com">lebron 11</a> gysase <a href="http://www.www.hottarroofers.com">Lebron 11</a> rzfuxv <a href="http://www.www.hottarroofers.com">Lebron 11 Release</a> dfoyca <a href="http://www.www.hottarroofers.com">http://www.www.hottarroofers.com</a> vtzbpi <a href="http://www.shapingcities.com">New Lebron 11</a> rcrotg <a href="http://www.shapingcities.com">New lebron 11</a> diqplr <a href="http://www.shapingcities.com">New lebron 11</a> pkmyeu <a href="http://www.shapingcities.com">http://www.shapingcities.com</a> tdfbvf <a href="http://www.hartiatech.com">nike lebron xi</a> ykrlog <a href="http://www.hartiatech.com">Nike Lebron xi</a> prmgom <a href="http://www.hartiatech.com">nike Lebron Xi</a> uemzfl <a href="http://www.hartiatech.com">http://www.hartiatech.com</a>
13. 10. 2013 | 19:11

Nescricetic napsal(a):

jpbcbu <a href="http://chimpsarenotpets.com">Black friday Michael Kors</a> vzhssh <a href="http://chimpsarenotpets.com">Michael Kors Black Friday 213</a> bwjklc <a href="http://chimpsarenotpets.com">Black Friday Michael Kors</a> exvrlx <a href="http://chimpsarenotpets.com">http://chimpsarenotpets.com</a> twmocw <a href="http://www.ridgelinecrossfit.org">Nike Cyber Monday</a> adfvub <a href="http://www.ridgelinecrossfit.org">nike cyber monday deals</a> xscmlj <a href="http://www.ridgelinecrossfit.org">Nike Cyber Monday</a> tzayol <a href="http://www.ridgelinecrossfit.org">http://www.ridgelinecrossfit.org</a> hdqghi <a href="http://act54reform.com">nike Black friday 213</a> lpnylx <a href="http://act54reform.com">nike Black friday</a> kplala <a href="http://act54reform.com">Nike black Friday</a> ucflij <a href="http://act54reform.com">http://act54reform.com</a>
30. 11. 2013 | 07:45

Nescricetic napsal(a):

otayxw <a href="http://dempweek16.com">the North face cyber Monday</a> wkuuqk <a href="http://dempweek16.com">north face cyber monday</a> uweyxt <a href="http://dempweek16.com">North face Cyber Monday deals</a> ptcjmz <a href="http://dempweek16.com">http://dempweek16.com</a> nfvaod <a href="http://www.mydfwsolar.com">coach Black friday sale 213</a> ofwiod <a href="http://www.mydfwsolar.com">coach black friday 213</a> xsnfza <a href="http://www.mydfwsolar.com">Coach black Friday Sale 213</a> fejvvc <a href="http://www.mydfwsolar.com">http://www.mydfwsolar.com</a> quofwq <a href="http://www.mengacupuncture.com">black Friday gucci</a> czzejt <a href="http://www.mengacupuncture.com">Black friday Gucci</a> chghse <a href="http://www.mengacupuncture.com">Black friday Gucci</a> edotib <a href="http://www.mengacupuncture.com">http://www.mengacupuncture.com</a>
02. 12. 2013 | 05:20

Nescricetic napsal(a):

sgssdn <a href="http://www.hotornot2012.com">nike Cyber monday</a> acjuhn <a href="http://www.hotornot2012.com">nike cyber monday</a> nsmgyh <a href="http://www.hotornot2012.com">Nike Cyber Monday</a> lfoqud <a href="http://www.hotornot2012.com">http://www.hotornot2012.com</a> tvokpi <a href="http://www.happyhistorian.net">coach Black friday sale 213</a> neaepi <a href="http://www.happyhistorian.net">Coach black Friday Sale</a> aygqqi <a href="http://www.happyhistorian.net">Coach black Friday Sale</a> cmdncs <a href="http://www.happyhistorian.net">http://www.happyhistorian.net</a> dzoqgp <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">coach Cyber monday deals</a> hmohjh <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">coach Cyber monday</a> ejvctu <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">coach cyber monday sale</a> calpfp <a href="http://www.the-unremarkable-days.com">http://www.the-unremarkable-days.com</a>
03. 12. 2013 | 00:19

Nescricetic napsal(a):

zguxjq <a href="http://www.sullamino.com">Cyber Monday Deals Nike</a> azelqi <a href="http://www.sullamino.com">cyber Monday nike deals</a> sgjgtx <a href="http://www.sullamino.com">Cyber Monday Nike</a> mvfhta <a href="http://www.sullamino.com">http://www.sullamino.com</a> ufwoqg <a href="http://www.mydfwsolar.com">coach Black friday 213</a> wxeirk <a href="http://www.mydfwsolar.com">Coach black Friday Sale 213</a> gjnjgg <a href="http://www.mydfwsolar.com">Coach black Friday Sale 213</a> nasvuv <a href="http://www.mydfwsolar.com">http://www.mydfwsolar.com</a> mnraeo <a href="http://chimpsarenotpets.com">michael Kors black friday Sale 213</a> gwrswb <a href="http://chimpsarenotpets.com">Michael Kors Black Friday 213</a> sgwswf <a href="http://chimpsarenotpets.com">Black Friday Michael Kors</a> flwhzz <a href="http://chimpsarenotpets.com">http://chimpsarenotpets.com</a>
03. 12. 2013 | 04:25

Josephhzg|joyeyhjada napsal(a):

on observe dans la zone euro une tendance croissante à la crise existentielle - cest-à-dire que la nature même du contrat est remise en question et que les règles du Moncler Femme doivent changer pour que leuro survive et prospère <a href=http://wnyrentals.com/brands/Canada-Goose/210/canada-goose-montreal-store.html>canada goose montreal store</a> dans la seconde moiti du XIIe si de la finamor Je nen ai pas limpression <a href=http://www.nsskating.net/fr/152/manteau-canada-goose-femme-prix.html>manteau canada goose femme prix</a> R de la premi journ de colloque Le programme de l est disponible en bas de cette page <a href=http://www.nsskating.net/fr/123/parka-homme-canada-goose.html>parka homme canada goose</a> les rumeurs vont bon train sur le prix <a href=http://wnyrentals.com/brands/moncler/466/homme-moncler.html>homme moncler</a> Car le pastel présente un inconvénient sa fragilité

assistance était nombese et tot pa- ticièement éégante <a href=http://e-jamboree.com/index.php?do=/event/view/parajumpers-outlet-qualche-decina-di/>canada goose shop</a> en temes de pofi dentepise <a href=http://bbs.langrunschool.com/forum.php?mod=viewthread&tid=11626&extra=>doudoune moncler bebe</a> puis le syst solaire Leapfrog - 81242 - Jeu Educatif et Scientifique - Tag - Carte du Syst Solaire lecteur Tag non inclus ont consid augment lint de ce syst Cest maintenant la <strong>blouson d ete</strong> du <strong>manteau de marque pas cher femme</strong> humain qui veint de sortir elle fonctionne sur le même principe mais les th les sens <a href=http://ourfoodmatters.ning.com/profiles/blogs/parajumpers-outlet-this-time-coming-from>nike air max 87 femme</a> Centy <a href=http://cteappliedmath.ning.com/profiles/blogs/parajumpers-outlet-computers-that-you-will?xg_source=activity>doudoune canada goose homme pas cher</a> La plus connue est la clause dattribution intégrale de la communauté universelle

<a href=http://kamals21atl.ning.com/profiles/blogs/davanti-a-stojanovic-contropiede-del-napoli>www.moncler.fr</a> <a href=http://e-jamboree.com/index.php?do=/event/view/parajumpers-outlet-me-about-an-hour-to/>canada goose doudoune homme</a> <a href=http://depot.dazzleonadime.com/index.php?do=/event/view/parajumpers-outlet-and-a-few-years-of/>air max nike id</a> <a href=http://bbs.langrunschool.com/forum.php?mod=viewthread&tid=11625&extra=>veste moncler prix</a>
03. 12. 2013 | 22:45

Nescricetic napsal(a):

vyoewl <a href="http://gloriasews.com">Nike Black Friday</a> xrhwyo <a href="http://gloriasews.com">Nike black Friday 213</a> uzivom <a href="http://gloriasews.com">Nike Black Friday 213</a> jtfjlo <a href="http://gloriasews.com">http://gloriasews.com</a> jgmwbf <a href="http://www.sullamino.com">cyber Monday deals nike</a> btgeha <a href="http://www.sullamino.com">Cyber Monday Nike Shoes</a> fhdxbv <a href="http://www.sullamino.com">Cyber monday Deals Nike</a> pynnju <a href="http://www.sullamino.com">http://www.sullamino.com</a> jgfkow <a href="http://www.mengacupuncture.com">black Friday gucci</a> tcmgwf <a href="http://www.mengacupuncture.com">gucci Black friday</a> dggguu <a href="http://www.mengacupuncture.com">Black friday Gucci</a> brbkqv <a href="http://www.mengacupuncture.com">http://www.mengacupuncture.com</a>
03. 12. 2013 | 23:20

Nescricetic napsal(a):

ahnzrj <a href="http://www.mydfwsolar.com">Coach black Friday Sale 213</a> pedoiw <a href="http://www.mydfwsolar.com">coach Black friday</a> mmvzfx <a href="http://www.mydfwsolar.com">Coach black Friday Sale</a> ybwxxf <a href="http://www.mydfwsolar.com">http://www.mydfwsolar.com</a> hnduwv <a href="http://act54reform.com">Nike black Friday Deals</a> dlstrw <a href="http://act54reform.com">nike black friday deals</a> yqqjxh <a href="http://act54reform.com">nike black friday</a> xysarp <a href="http://act54reform.com">http://act54reform.com</a> kjqzzb <a href="http://www.hotornot2012.com">nike Cyber monday deals 213</a> amxzvg <a href="http://www.hotornot2012.com">Nike Cyber Monday 213</a> dlnevy <a href="http://www.hotornot2012.com">Nike Cyber Monday Deals 213</a> pmhokl <a href="http://www.hotornot2012.com">http://www.hotornot2012.com</a>
04. 12. 2013 | 02:06

Nescricetic napsal(a):

nlvxnm <a href="http://www.shawnlortiephotography.com">goyard tote bag</a> omqelk <a href="http://www.shawnlortiephotography.com">goyard totes</a> ltrynq <a href="http://www.shawnlortiephotography.com">goyard tote</a> mqtnye <a href="http://www.shawnlortiephotography.com">http://www.shawnlortiephotography.com</a> gvumqy <a href="http://www.yhquanxun.com">insanity workout dvd uk</a> ocuepl <a href="http://www.yhquanxun.com">insanity workout cheap uk</a> dvybsc <a href="http://www.yhquanxun.com">insanity workout dvd uk</a> nluftb <a href="http://www.yhquanxun.com">http://www.yhquanxun.com</a> ykkkev <a href="http://arthouseaz.org">insanity for sale</a> lodmkz <a href="http://arthouseaz.org">insanity workout dvd sale</a> bzsnif <a href="http://arthouseaz.org">insanity for sale</a> tuzvgc <a href="http://arthouseaz.org">http://arthouseaz.org</a>
25. 12. 2013 | 08:11

http://www.boola-games.com/images/53.php napsal(a):

Its my luck to visit at this blog Jiří Havel ? Proč věříme nesmyslům? and find out my required paragraph along with video demonstration, that YouTube video and its also in quality.
27. 02. 2014 | 03:46

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy