Několik dnů na cestě ve Spojených státech

09. 11. 2007 | 15:42
Přečteno 9036 krát
Cesta do Spojených států, kterou absolvuji v těchto dnech spolu s předsedou sněmovního klubu ČSSD Michalem Haškem, byla pokud jde o její washingtonskou část soustředěna na následující oblasti:

1. detailní seznámení s projektem protiraketové obrany USA připravovaným příslušnou americkou vládní agenturou v čele s generálem Henrym Oberingem
2. seznámení se s názory představitelů americké výkonné moci i členů Kongresu Spojených států na potenciální hrozby v oblasti Blízkého a středního Východu a Perského zálivu, resp. na intenzitu, závažnost i časovou dimenzi těchto hrozeb. Seznámení se se strategií přístupu USA k celé oblasti a zvláště k Iránu, Iráku a Afganistánu.
3. a naopak, seznámení americké strany se stanoviskem české sociální demokracie k americko-českým vztahům a zvláště s odmítavým stanoviskem ČSSD k výstavbě radarové základny USA na českém území.
4. navázání či prohloubení osobních kontaktů s představiteli Demokratické strany USA a rozvoj spolupráce české sociální demokracie a Demokratické strany.
5. vyslechnutí názorů představitelů Kongresu USA za Republikánskou stranu k problematice Blízkého a středního východu a Perského zálivu.

Generál Obering a jeho lidé nám poskytli velmi detailní informace o protiraketovém systému Spojených států. Přítomní experti hovořili o velmi pravděpodobném rychlém zvládnutí výroby balistických raket Iránem. Osobně nejsem přesvědčen, že zvládnutí této technologie Iránem bude rychlejší nežli nějakých sedm či deset let. V tuto chvíli a v příštích několika letech žádné nebezpečí České republice tedy nehrozí.

Zajímavé bylo v této souvislosti setkání s předsedou zahraničního výboru Sněmovny reprezentantů Tomem Lantosem. Je dlouhá léta členem dolní komory amerického parlamentu. Muž, který se narodil v Maďarsku, přežil holocaust, velmi dobře se orientuje v zahraniční politice a samozřejmě zná detailně především evropskou a středoevropskou problematiku. S ním jsem se shodl v pohledu především na Irán. Pan Lantos se domnívá, že vývoj v Iránu v nejbližších letech může jít po jiných cestách nežli dosud. A iránská vláda více otevřená Západu nebude mít zájem rozvíjet výrobu balistických raket. Ostatně Irán je nejsilnějším státem ve své oblasti. Státem, který nemá v oblasti Perského zálivu vážného soupeře. Zejména pokud je Irák zmítán vnitřními problémy.

Demokraté celkově chtějí provést po prezidentských volbách zásadní revizi americké zahraniční politiky. Tedy pokud tyto volby vyhrají. Slyšel jsem od některých jejich zákonodárců i naprosto odmítavý názor na americký protiraketový systém ve střední Evropě. Je ovšem pravdou, že názor na tuto otázku se u hlavního proudu demokratické strany příliš neliší od názorů Republikánské strany, která je toho času menšinovou stranou v Kongresu Spojených států.

Měli jsme možnost hovořit také opravdu s velkými osobnostmi Demokratické strany USA. Mezi ty řadím především Howarda Deana, předsedu této strany, a Madeleine Albrightovou, českou rodačku a ministryni zahraničí v Clintonově vládě.

S Howardem Deanem jsme hovořili o volebních přípravách (volby prezidenta budou již za rok), možnostech spolupráce s jeho stranou. Myslím, že již brzo po amerických volbách se budeme moci v Praze seznámit se zkušenostmi demokratů z jejich volební kampaně. Věřím, že již někdy v průběhu roku se české publikum na seminářích pořádaných ČSSD s účastí amerických demokratů seznámí s budoucí zahraniční politikou případného demokratického prezidenta.

Měli jsme možnost hovořit s lidmi z okolí Hillary Clintonové i Baracka Obamy. Zdá se mi, že zázemí, které Hillary Clintonová má v zahraničně-politické oblasti (např. Madeleine Albrightovou) je mnohem vyzrálejší a zkušenější, nežli je tomu u lidí Baracka Obamy. Zatím podle všeho je favoritem demokratů Clintonová, což můžou anebo naopak nemusí potvrdit primární volby již počátkem příštího roku. Zatímní hlavní favorit Republikánské strany Rudolph Giuliani zaostává ve všech průzkumech za Clintonovou, což ovšem nemusí rok před volbami tolik znamenat.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

klaaarka napsal(a):

"Přítomní experti hovořili o velmi pravděpodobném rychlém zvládnutí výroby balistických raket Iránem. Osobně nejsem přesvědčen, že zvládnutí této technologie Iránem bude rychlejší nežli nějakých sedm či deset let."

Zřejmě se, pane Paroubku, považujete v této oblasti za fundovanějšího. Z jakých průzkumů a podkladů přitom vycházíte? Co vlastně víte o balistických raketách a technologii jejich výroby? Co víte o technické vyspělosti Íránu?

Tato Vaše věta je do očí bijícím výkřikem nabubřelosti.
09. 11. 2007 | 16:16

Vilém napsal(a):

Lze jen ocenit, že pan Paroubek po nedůstojných komediích s levicovostí konečně jasně sděluje, kde hledá inspiraci - u Demokratické strany USA, pravicové strany jen nepatrně středovější než Republikánská strana, strany, která prosazovala za Clintona extrémně asociální vnitřní politiku a mimořádně agresivní zahraniční politiku. Paní Albrightová je v tomto směru skutečně vyzrálá, jako byl vyzrálý například Gromyko.

Bylo by zcela naivní se ptát, s kolika odboráři se pan Paroubek setkal, s kolika bezdomovci promluvil, s kolika obyčejnými Američany vůbec přišel do styku. Takoví lidé nezajímají ani Demokratickou stranu, ani její dětinské české obdivovatele. Doufám jen, že český volič projeví tolik soudnosti, aby se nezajímal o pana Paroubka a jeho lidi jen proto, že si uzurpovali prestižní označení sociální demokracie.
09. 11. 2007 | 16:17

ferda napsal(a):

Paroubek vychází z vlasního názoru a ten je,jak víme pomýlený.Je prostě "šalamoun".
09. 11. 2007 | 16:25

Dr No napsal(a):

Zůstňte trochu při zemi, pane Paroubku. Z vašeho článku by se čtenář neznalý reálií mohl domnívat, že demokraté jsou takoví američtí socdemáci. To určitě...
09. 11. 2007 | 16:27

jarryd napsal(a):

Jyrimu jeho ego napovedelo, ze by mel vyrazneji promluvit do obranne politiky USA.
09. 11. 2007 | 16:34

Libor S. napsal(a):

No tak já si myslím, že výlet nějakého řadového pána poslance stejně nikoho nezajímá. Ovšem náš grafoman potřebuje nové snímky do chystaného dalšího dílu své gigantické fotoknihy (jinak podstavec) :o)))
09. 11. 2007 | 16:37

Macek napsal(a):

Že by se jednalo o získávání informací o možném kandidátu na presidenta panu Švejnarovi??:-((( Zrovna teď před blížící se volbou cesta do Ameriky?
09. 11. 2007 | 16:49

Olda napsal(a):

Jsem rád, že nám pan Paroubek v USA všechno zjistil a teď i vysvětlil. Díky jemu víme jak dlouho se budou vyrábět rakety a že nám nic nehrozí ze strany Iránu. No a teď doufám, že bude mít dost času zprůhlednit tu charitu své bývalé ženy, abychom mu mohli alespoň trochu věřit.
09. 11. 2007 | 16:51

Vectra napsal(a):

Pane Paroubku, demokratická strana USA vás má zcela na "háku", všimla si totiž vašeho podbízení se komunistům v Číně. Vaše zahraniční cesty a následná jednání při nich (s třetiřadou) politickou garniturou nemají pražádný význam, kromě toho , že se s Petrou podíváte po světě.
09. 11. 2007 | 16:54

veverka napsal(a):

"Přítomní experti hovořili o velmi pravděpodobném rychlém zvládnutí výroby balistických raket Iránem."
Pravděpodobně to byli ti samí "experti",kteří tvrdili že Irák má ZHN.
My máme v armádě také pár takových "expertů",např. nám tvrdili,že radar je zdraví neškodný...
Vědci poprvé zpochybnili studii o radaru. Je povrchní
http://aktualne.centrum.cz/...
09. 11. 2007 | 16:58

jarryd napsal(a):

Tak uz mu to nekdo konecne reknete, vzdyt je to hrozny , jak se ztrapnuje.
09. 11. 2007 | 16:59

Anonymous napsal(a):

"Generál Obering a jeho lidé nám poskytli velmi detailní informace o protiraketovém systému Spojených států. Přítomní experti hovořili o velmi pravděpodobném rychlém zvládnutí výroby balistických raket Iránem. Osobně nejsem přesvědčen, že zvládnutí této technologie Iránem bude rychlejší nežli nějakých sedm či deset let. V tuto chvíli a v příštích několika letech žádné nebezpečí České republice tedy nehrozí."

Pane poslanče Paroubku, opravdu Vám předchozí odstavec přijde normální? Opravdu stavíte Váš pofiderní úsudek nad názor vrcholných představitelů armády USA, se kterými jste dle vlastního vyjádření hovořil ? Nezbývá než konstatovat, že Vaše sebestřednost a arogance opravdu překročila míru obvyklou v našich zemích.....
09. 11. 2007 | 17:03

Frante napsal(a):

Tak jsem čekal co se nového dozvím na téma radar, ale čtu jenom kdo se kolem toho motá. Já když nemám co říci, jsem zticha.
09. 11. 2007 | 17:16

Nevěřicí Pepa napsal(a):

Generál Obering Paroubkovi všechno vykecal.A je TO!!!!
09. 11. 2007 | 17:43

Tendr napsal(a):

Vazeny pane Paroubku, nejste tak dulezity jak si o sobe myslite. Zase ta samostrednost. Americka rozvedka monitoruje Iran jiz nejakou dobu a vy jim dneska reknete, ze neni potreba se bat, ze rakety budou mit mozna za nejakych 7-10let. Mozna i na tohle jste si nechal udelat pruzkum u verejnosti. Slovy klasika:" Kbyby hloupost nadnasela vznasel byste se tu jako holubicka"
09. 11. 2007 | 17:50

kiri napsal(a):

Paroubka nemá cenu komentovat ani číst. Prostě grafoman na úrovni pingla vekslácké hospody. Jestli někdo někdy o Klausovi prohlásil, že je Všeználek, měl by teď přehrát titul na Jyryka. Specialista na všechno jako brouk Pytlík (chrobák Vreco pro sl. Petru)
09. 11. 2007 | 17:58

ok napsal(a):

Jen doufám, že jste se se všemi taky pěkně vyfotil, abychom z vašeho výletu měli něco i my, obyčejní smrtelníci. Jo a jsem rád, že nám zatím nehrozí žádné nebezpečí. Takže s tím radarem máme začít tak za 5 let, nebo jak to vidíte?
09. 11. 2007 | 18:00

jarryd napsal(a):

Tezko si predstavit, ze tam Jyri svoji texaskou anglictinou tyhle myslenky presentoval.
09. 11. 2007 | 18:01

Franc napsal(a):

Je skandál, že jsi Jyrko nebyl přijat v Bílém domě, paní Clintovou, panem Obamou a Guilianim. Že jsi to tam vydržel, když s tebou tak jednali. Že se nestydí.Aź sem někdo odnich přije, vrať jim to. Jinak nejsi chlap.
09. 11. 2007 | 18:04

Milan napsal(a):

Paroubku za ty vaše žvásty je potřeba na vás poštvat opětovně a důrazně pana Altnera
09. 11. 2007 | 18:04

vv napsal(a):

Náš největší expert na všechno opět zaperlil.Alespoň že ty hloupoučké americké experty poučil a uklidnil, že mají 7 - 10 let být v klidu. Jistě ho berou vážně a jistě se až zastyděli, jací jsou panikáři...
09. 11. 2007 | 18:20

Junda napsal(a):

Ubohé kecy, naprostý nedostatek jakékoli soudnosti, asi se předvádí před P., ale proč nám jen dělá takovou ostudu?
09. 11. 2007 | 18:20

Jana J napsal(a):

Pane Paroubku, chcete prospět své zemi a své straně? Složte funkci A TO HNED! Poznatky z vaší návštěvy jsou pozoruhodné, to by člověk nečekal! Kdopak vám tu cestu zaplatil? Podle toho , co píšete, si ale můžu odpovědět sama.
09. 11. 2007 | 18:33

jarpor napsal(a):

Díky pane poslanče,
jsem paf z toho, jak jste to těm amíkům, Vašim rozhledem, natřel. Hodláte zůstat nebo se vrátíte ? Doporučuji to první. Pište dál. Bez Vašich informací jsme v pr... , stejně jako amíci.
09. 11. 2007 | 18:35

Rakeťák napsal(a):

AŤ ŽIJE NÁŠ LEGENDÁRNÍ RADARZABIJEC!
Už se vůbec nebojím, ochrání naší republiku sám!
09. 11. 2007 | 18:42

haha napsal(a):

se mi libi jak tady niemandi nadavaji a smeji se Paroubkovi, kteremu sami nesahaji ani po kotniky. nikdo je nezna, ani pes po nich nestekne... amkorat velky ramena na internetu jim zustaly.
09. 11. 2007 | 18:43

neúnavný bloger napsal(a):

Jirko prosimtě vodky ty vlastně mluvíš anglicky ? V článku píšeš jak, kdy a kde si s kym mluvil, debatoval a tlumočil názory české sociální demokracie přitom každej ví, že téměř nikdo v ČSSD neovládá cizí jazyky. Vzpomínám si ještě na Špidlu jak tvrdil že mluví francouzsky, německy a anglicky se naučí do půl roku aktivně a do roka pasivně což je slovní blblost ! A ten Hašek taky nevypadá, že kromě češtiny ovládá něco jinýho ! Divim se že sis nevzal do USA doc. Havla, aby ti tam napsal článek do Tajmsů.
09. 11. 2007 | 18:54

perenda napsal(a):

Jyrko, říká se sto lidí stochutí, ale pravda je jeden Jyrka, sto názorů. Jsi křívák.
09. 11. 2007 | 18:55

advokat napsal(a):

Jirko, dobrý, určitě jsi to amíkům vysvětlil, aby nejančili. Myslím, že je Tě v čele sociální demokracie, případně v budoucnu na postu českého prezidenta, škoda, chtělo by to někam výše. A hlavně nepřestávej psát, ať je o Tobě slyšet, člověk takového formátu a rozhledu a charakteru nám má co dát.
09. 11. 2007 | 19:09

Lord napsal(a):

Ja nejak nechapu, proc se zrovna pan paroubek citi fundovanejsi a chytrejsi nez zminovani "experti". ALe jinak dobry clanek informujici o zahranicni ceste zastupcu CSSD. Pro sympatizanty teto strany jiste zajimave pocteni.
09. 11. 2007 | 19:10

CIA napsal(a):

Děkujeme Jirkovi,rozpouštíme se, protože stačí, když nám Jirka občas na ústředí CIA faxne svůj osobní názor na mezinárodní situaci. My na oplatku pošleme z ušetřených zdrojů nějaký ten doláč na charitu do Česka, ale musíme zůstat utajený.
09. 11. 2007 | 19:20

hus napsal(a):

Tyto diskuse jsou cenzurované Stejskalem.Jak on uzná co je vhodné tak podle toho buď smaže nebo nechá.Stejskal je samozvaný neobjektivní a nedemokraticky zasahuje do svobody názoru!!!Očekávám,že i tento příspěvek smázne.
09. 11. 2007 | 19:25

Klaaarka napsal(a):

2 hus: Náhodou pan Stejskal maže jen a výhradně příspěvky sprosté a urážlivé a díky němu je tato diskuse jednou z nekulturnějších na českých webech. Myslím, že jsi hlupáček.
09. 11. 2007 | 19:55

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik urážlivých a hanlivých příspěvků, které byly v rozporu s Kodexem diskutujících.

Musím říct, že mne i po těch šesti měsících neustále překvapuje, co si řada lidí představuje pod pojmem debata či polemika ;-)

Díky za podporu, paní Klaaarko.

Hezký víkend všem.

Libor Stejskal
09. 11. 2007 | 20:06

george napsal(a):

Ani to nemá cenu komentovat, Paroubek se drží hesla : jakmile zmizím z novin a televize, jsem mrtvý Paroubek. A tak píše a píše, i když jsou to hňupoviny.
09. 11. 2007 | 21:01

kyberpunker napsal(a):

Článek je trochu prostoduchý. Ty experty bych mu ale nevyčítal. Jde o experty MDA, kteří jsou zainteresovaní na radaru a na hrozbách z Íránu. Také CIA bych nepřeceňoval po jejich důkazech o ZHN v Iráku. I v USA má mnoho odborníků jiný názor na hrozby a evropský radar nežli současná administrativa.
09. 11. 2007 | 21:02

Mleziva napsal(a):

Článek přesně podle hesla "hlavně že jsem vidět a že se o mně mluví". Jinak je to naprostý blábol.
09. 11. 2007 | 21:48

Marie napsal(a):

Modrásci, jen si ulevte. Ale ať se vám pan Paroubek líbí nebo nelíbí, nemůžete popřít, že svou funkci bere vážně a je pracovitý. Ti vaši ctihodní ministři a modří, zelení i černí poslanci na lidi kašlou. Mají stejnou příležitost psát blogy jako ostatní, ale vy je nezajímáte. Dostali se ke korytu, tak se nemůžou zdržovat lidmi. Pan Topolánek zplodil jeden blog o Paroubkovi a jakémsi slizu a konec. To vám nevadilo, jak se předvedl? Vás nezarazil ten slovník a ta úroveň? Ale asi ne, protože při fanatismu, jaký čiší z většiny pšíspěvků, máte dost pochroumanou rozlišovací schopnost. Je mi vás líto.
09. 11. 2007 | 22:02

Andrew napsal(a):

Hmm, působí to na mě jako slohové cvičení žáka 5.B na téma "Jak jsme s měli na školním výletu".
09. 11. 2007 | 22:07

LEVAK napsal(a):

Bože,Bože, modrásci zase řičí jak kobyla když se lekne vlaku.Je vidět jak jsou demokraticky fundovaní.Zřejmě se tu projevuje určitá nervozita úměrná výsledkům průzkumu veřejného mínění!
PS:Chlapcové prý Jánský vršek kde sídlí vaši guru byl oblíbeným místem pražských strašidel!Že by nějaká inkarnace?
09. 11. 2007 | 22:12

bara napsal(a):

Prominte, ale nevim, jestli se mam smat, nebo plakat. Toto jiste neni zadny prispevek do diskuze, ale dovolila jsem si se podelit se o sve pocity.
Dobrou noc.
09. 11. 2007 | 22:30

PatientO.T. napsal(a):

Tedy, pane Paroubku: jste pro radar nebo proti? A zítra, jak to uvidíte, změníte postoj či vytrváte? A pozítří? A co když za 7 až 10 let poletí nějaká ta raketka ve jménu milosrdného slitovného na Evropu, kolik času budete mít na výzkum veřejného mínění a příslušnou korekci názoru?
09. 11. 2007 | 22:34

Tool napsal(a):

2 Marie: Mother Mary, won't you whisper?
Something bout what's past and done
Mother Mary, won't you whisper?
Something bout what's past and done

Why can't we not be sober?
I just want to start this over
And why can't we sleep forever?
I just want to start this over
why?
09. 11. 2007 | 22:40

kritik napsal(a):

S Paroubkem by měl na takové výlety jezdit fundovaný poradce a ne tlumo-nočnice
09. 11. 2007 | 22:40

insurgentes napsal(a):

Pééépikuuuu! :) Ty fakt rozesměješ, Jirko!
09. 11. 2007 | 22:53

Marie napsal(a):

To Tool
Because nothing's impossible as long as you believe.
09. 11. 2007 | 23:01

Antimacek napsal(a):

Ať žije J.P., D.R., B.S. a většina slušných lidí, kteří vyhrají v naší zemi i bez intrik příští volby.
09. 11. 2007 | 23:09

insurgentes napsal(a):

Marie, hernajs, je to tady seznamka nebo blog největší gumy tohohle státu???
09. 11. 2007 | 23:09

Marie napsal(a):

Sranda muší bejt. A vzhledem k tomu, že mi chybí už jen pár ročků do důchodu, nebezpečí nikomu nehrozí.
09. 11. 2007 | 23:15

Andrew napsal(a):

Báro, Váš komentář vůbec nebyl OT. Já si přečetl výtvor pana Paroubka ještě jednou a normálně jsem se rozřehtal. Za to Vám díky.
09. 11. 2007 | 23:15

Vectra napsal(a):

Pro Marii,
vaše odpověď mě velice pobavila, když tedy Paroubek bere svoji práci vážně, proč dělá ze sebe před americkými generály a čínskými komunisty, kašpárka ?
09. 11. 2007 | 23:16

Marie napsal(a):

Vectra
Vy jste asi nechodil(a) na pohádky do maňáskového divadla, že? Jinak byste věděla, že kašpárek byl vždycky ten nejchytřejší a nakonec to všem natřel.
09. 11. 2007 | 23:21

insurgentes napsal(a):

Téééda, já si teprve teď přečet všechny příspěvky v týhle diskuzi a prostě, tak jsem se nepobavil už dloouho. Ten autor je tady v několika větách tak rozebranej a svlečenej do naha, že udělat to někdo mě, chodim nadosmrti kanálama. Díky! jarryd, nevěřící pepa, jarpor, pánové prodloužili jste mi život aspoň o 14 dní :)
09. 11. 2007 | 23:24

Teta Eva napsal(a):

Jirko, s tou technologií výroby balistických raket v Iránu, myslíš tak za pět let? Nebo ještě dřív? Pokud by to bylo aktuální, dej, prosím, vědět. A rozhodně piš dál, moc rád si čtu o tom, kde jsi byl, s kým ses tam potkal a o čem jste si povídali ...
09. 11. 2007 | 23:26

PatientO.T. napsal(a):

2 Marie: Jyří Paroubek, vítěz nad vítězi. A kašpar. :-)
09. 11. 2007 | 23:30

iban napsal(a):

A to je ten úhel pohled roku 2007. Nikdo neví, jak se bude situace vyvíjet a všechno je jen čirá hypotéza budoucího vývoje.
Naprosto stejná, jako odsouhlasení Olympijských her v Číně, a nynější tahání se za vlasy, že nikdo neočekával takovou radikální změnu znečištění v průběhu několika málo let.
My si ale už, z hlediska dané Paroubkovy
prognózy, nebudeme moci tahat za nic. Neb holohlaví.
10. 11. 2007 | 00:12

gagarin napsal(a):

jp chtěl byt v dětství kosmonaut,ale protože moc papal a byl tlustý nevzali ho,poněvadž by se jim do rakety nevlezl,no a tak je z tech raket dodnes vystresované,takže se bude muset zase trechu nažrat aby se uklidnil a to nemože dlouho vydržet
10. 11. 2007 | 00:45

Petr napsal(a):

klaaarka: Jo kdo chce psa bít hůl si vzdycky najde! Nabubřelá jste tady tak akorát vy sama! Paroubek řekl jen svůj názor. to váš jako nenapadlo, že i on na to má poradce. A co je to v brzké době to je za rok a nebo za 5,7.10 let. Netvrdilo USA, že v Iraku jsou zbraně hr.ničení. A byli tam? NE!!!!. Pro váš platí. Mluviti stříbro mlčeti zlato.
10. 11. 2007 | 01:18

F. Koudelka napsal(a):

"Osobně nejsem přesvědčen, že Irán nebude mít rakety dříve než za sedm let."

Posvátná úcta se do prostého člověka vkrádá, co že to má ten Paroubek za zpravodajské informace. Nebo dokonce k oněm sedmi letům dospěl sám na základě vlastních fundovaných výpočtů?
Není chytřejšího člověka v Česku! Skoro by ho bylo na premiéra nebo prezidenta škoda.
10. 11. 2007 | 06:14

Jarka napsal(a):

Navrhuji dvě referenda - s těmito otázkami:

1. Jste pro výstavbu amerického radaru na našem území?

2. Souhlasíte s tím, aby nám USA poskytly účinnou pomoc v případě napadení našeho státu nepřítelem?

A jak by odpověděl Paroubek?
10. 11. 2007 | 06:20

Libor napsal(a):

Modráci, vy jste přece jenom primitivové...
10. 11. 2007 | 06:45

Bochi napsal(a):

Á, další slohová práce z politicko-sociální sféry. Je úžasné, pane Paroubku, kolik máte vlivných kamarádů a co všechno stihnete a vidíte. Příště se nám zase nezapomeňte pochlubit, o jakou známou osobnost jste se otřel, byla by to škoda nevědět!
10. 11. 2007 | 07:23

Paceman napsal(a):

Vážení, přečetl jsem si komentáře k článku pana Paroubka a je mi na zvracení. Kde většina z Vás vzala tu drzost, ne odvahu, kritizovat kroky pana Paroubka? Víte, jeden z Vás napsal pravdu:"Já když nemám co říci, jsem zticha." A proto závěrem, Ti co jen pana Paroubka zde urážejí, raději ať jsou zticha, neboť sami mají máslo na hlavě!!!
10. 11. 2007 | 07:33

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dalších několik hrubých a urážlivých textů, které porušovaly Kodex diskutujících.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
10. 11. 2007 | 07:44

Krakonoš napsal(a):

USA experti rovnež tvrdili, že IRÁK vlastní ZHN a to měl být důvod pro válečné tažení a destrukcí IRÁKU a útrpení iráského lidu! Kde jsou TY USA deklarované ZHN? Jak dlouho je USA budou v IRÁKU ješte hledát? Pokud nevýčerpájí zásoby ropy a jiného nerostného boháctví IRÁKU??? POZOR NA EXPERTY USA a ČR!
USA radar v České republice nikdy ČR chránit nebude! Nebude pod velením ani ČR ale ani NATO! Příslib, že na radarové stanici bude český velitel aj s několika vojáky je k smíchu! Pokud tam čeští vojáci budou ,tak budou jenom jako obsluha a pomocné sily pro USA seržanty. Ale upřimne aj o tom pochybují! Je to jenom pozlátko pro ČR ,účinné před podpisem smlouvy! Pro obelhání občanů této krásné země,naše prodejní vláda použije každé pozlátko! Jenom by mě zajímalo, jak je zajišteno dodržování smluvních podmínek??? Kdýž podmínky nebudou plněny, co udělá česká vláda??? Neznám smlouvu, kterou USA by plnily!!! Pro uvedené důvody největším bezpaším pro občany této země je území bez cizích vojsk a vojenské techniky, území bez USA radaru!!!
10. 11. 2007 | 07:59

Krakonoš napsal(a):

USA experti rovnež tvrdili, že IRÁK vlastní ZHN a to měl být důvod pro válečné tažení a destrukcí IRÁKU a útrpení iráského lidu! Kde jsou TY USA deklarované ZHN? Jak dlouho je USA budou v IRÁKU ješte hledát? Pokud nevýčerpájí zásoby ropy a jiného nerostného boháctví IRÁKU??? POZOR NA EXPERTY USA a ČR!
USA radar v České republice nikdy ČR chránit nebude! Nebude pod velením ani ČR ale ani NATO! Příslib, že na radarové stanici bude český velitel aj s několika vojáky je k smíchu! Pokud tam čeští vojáci budou ,tak budou jenom jako obsluha a pomocné sily pro USA seržanty. Ale upřimne aj o tom pochybují! Je to jenom pozlátko pro ČR ,účinné před podpisem smlouvy! Pro obelhání občanů této krásné země,naše prodejní vláda použije každé pozlátko! Jenom by mě zajímalo, jak je zajišteno dodržování smluvních podmínek??? Kdýž podmínky nebudou plněny, co udělá česká vláda??? Neznám smlouvu, kterou USA by plnily!!! Pro uvedené důvody největším bezpaším pro občany této země je území bez cizích vojsk a vojenské techniky, území bez USA radaru!!!
10. 11. 2007 | 08:01

george napsal(a):

Paceman to : Totéž platí i pro tebe. Paroubek je namyšlený narcis, který vidí jen sám sebe s chorobnou touhou být nejmocnější na celé planetě. Přitom je to ubohý pinkl, který všemu rozumí a ostatní jsou dle něho blbečci.
10. 11. 2007 | 08:30

Robert napsal(a):

Přátelé z Prahy a okolí, chystejte si protiatomové kryty všeho druhu. Pokud dojde k nějakému konfliktu,radary se stanou prvním cílem všech zůčastněných stran. Když jsou po ruce prostředky, nějaká záminka se vždy objeví
10. 11. 2007 | 08:35

Martin napsal(a):

Lidicky co se tak vysmivate pane Paroubkovic nazoru, ze Iran nebude mit ty rakety reknete mi jednu vec. Proc by nemohl mit takovy nazor ? Nazor jakych odborniku s nim nesouhlasi ? Ano naprosto stejnych "odborniku", kteri rikali, ze Irak ma zbrane hromadneho niceni a rakety dlouheho doletu schopne zasahnout Evropu.

Uprimne receno, pan Paroubek je pro mne diky Iracke zkusenosti naprosto stejna autorita jako tito odbornici co dnes naprosto jiste vedi kolik toho Iran ma.
10. 11. 2007 | 08:38

Alena napsal(a):

Pan Paroubek je náš nejlepší politik. Všichni vy, kteří se vysmíváte, vysmíváte se budoucímu premiérovi. To, co předvádí současná vláda trojkoalice je něco nehorázného. To jste opravdu tak padlí na hlavu, že to nevidíte?
Paroubek udělal dobře, že se jel seznámit se situací přímo v Americe. Naše vláda lidem lže, to je dávno známé.
Pane Paroubku, kašlete na ty modré ptáky, kteří si do úst nevidí.
V příštích volbách zvítězí ČSSD a vy budete velmi zdatným a dobrým premiérem. To je jasné už nyní!
NE RADARU!
10. 11. 2007 | 08:41

gagarin napsal(a):

Co to je za bordel socky,chrápat do 8.
10. 11. 2007 | 08:58

lm napsal(a):

Pripada mi, ze pan Paroubek si predsevzal svymi prispevky do blogu dva hlavni cile. Informovat o svych nazorech a zvednout adrenalit politickym odpurcum. Je treba konstatovat, ze se mu oboji dari, navzdory konstatovani mnoha diskutujicich, ze tyto prispevky nectou ( sic ). Kdesi jsem cetl, ze politickym vzorem pana Paroubka je Jindrich IV. . Kontrolni otazka ! Kdo z nesouhlasne diskutujicich vi, ktery ze ? Ja bych spis doporucil pracovat na sobe a nepodlehat emocim.
10. 11. 2007 | 09:10

duch napsal(a):

Vážení pokud se navážíte do Paroubka s tím že on říkal že Irán bude mít balistické rakety za deset let a kde von na tom byl chytrák jeden tak vězte.
Americký systém protiraketové obrany nikdy neochrání Českou republiku proti balistické raketě!Už jen z toho důvodu že balistická raketa vypuštěná na území ČR začne klesat asi dva tisíce kilometrů před cílem.
Pozor USA udávají o svém systému že vyhodnotí zachycenou raketu a vyšlou protiraketu zhruba do 15 minut!S tím že systém dokáže zasáhnout raketu na vzestupné fázi letu!!Spočítejte si sami že je Irán od nás 4000 kilometrů takže kdyby chtěl stačí mu k našemu zasažení raketa středního doletu!A kde bude balistická raketa za 15 minut letu? Napovím v sestupné fázi letu!Ale už vůbec proč by chtěl někdo zasáhnout ČR a ne tolik nenáviděný Izrael?
A ještě jedna perla ,jediný stát na světě který úspěšně vypustil raketu na sever je Rusko.Tuším v roce 1983.
Tak ty košiláče nepřeceňujte!
10. 11. 2007 | 09:12

BigDad napsal(a):

Jyrka se změnil ze špatného politika v horšího novináře. Něco nového?
10. 11. 2007 | 09:29

seko napsal(a):

Tak on už je Jyrka i odborník na balistické rakety. O my se máme my máme Velkého Vůdce který vidí i do kuchyně svému kámošovi Ahmadenížádovi. Teď jde o to jestli mu neradil jeho hlavní podrždeštník Tvrdík takto uplakaný odstupující neodstupující ministr obrany a ještě uspěšnější(dluh 1 mld.) ředitel ČSA.
10. 11. 2007 | 09:48

george napsal(a):

Alena to: Ano, v příští vládě může být Paroubek zdatným premierem.Takovým, co bude lidem rozdávat na dluh na úkor tvých dětí (jestli nějaké máš, jinak by jsi tak nekecala). Zalíbit se tomuto národu umí i šimpanz, pokud nerozdává ze svého - po mě potopa. Vlastně pardon, vždyť bude i příštím prezidentem, když bude nejdříve zdatným premierem.
10. 11. 2007 | 10:15

lájoš napsal(a):

Pro George.
Milý malý a nevyvinutý George.
A co tato vláda ta nežije na dluh?
Ty náš malej kuliferdo ta nezadlužuje naše dětičky?
Tím šimpanzem a potopou zřejmě myslíš pocit obelhaného voliče ODS a důsledek rozprodeje národního majetku pod taktovkou ODS.
Přesně tak po nás potopa.
A teď si běž utřít slzy ,dokud ti je ještě ODS nezdanila.
10. 11. 2007 | 10:59

Jirka P. napsal(a):

Jak už jsem několikrát zdůraznil,panu Paroubkovi také nefandím.Když ale pan Stejskal píše,že maže urážlivé příspěvky,musel by smazat všechny,které onoho poslance oslovují křestním (často triviálně zkresleným) jménem.Podle mne je to také urážka a ukazuje na nekonečnou hloupost "diskutujících".Tak se do mne pusťte,dámy a pánové,ať se vybijete,když nemáte jinou možnost v praktickém životě.
10. 11. 2007 | 11:25

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Jirko P.,

rozumím Vašemu povzdechu, sdílím i Vás postoj. Obávám se ale, že by tu po takovém zásahu příliš diskutujících nezůstalo. Navíc Aktuálně.cz nemůže nikoho vychovávat ;-)

Hezký víkend.

Libor Stejskal
10. 11. 2007 | 12:18

george napsal(a):

Lájoš to : Stejně jako Paroubek, aniž by jsi se přesvědčil, jak jsem velký a zda jsem vyvinutý, máš svoji jedinou pravdu. 8 let tu vládli socani a za těch osm let zadlužili stát tak, že to nepůjde spravit, ani kdyby tu ODS vládla dalších 8 let.Kdyby totiž udělali rozpočet vyrovnaný, neměl by tvoji rodiče ani na plínku, ty kojenče.
10. 11. 2007 | 12:21

Andrew napsal(a):

To lm: jestli máte na mysli Jindřicha IV. Navarrského, tak mi prozraďte, co s ním má pan Paroubek společného, případně v čem se ho snaží napodobit. Já totiž žádnou podobu nevidím.
10. 11. 2007 | 12:25

Martin napsal(a):

Georgi, Vy tak o tom zadluzovani zasvecene pisete a dokonce i vite kdo ma nebo nema na plenky. Takze se na Vas obratim stejnym stylem. Kdyby ODS nerozkradla vse v teto zemi, tak by ji nebylo nutno zadluzit. A ted jen v rozkradani pokracuje a socialni demokracie bude muset to vse napravit. Ale Vasi rodinku podobne jako Dalika napakovane na Kajmanskych ostrovech dalsi krize po vlade ODS zajimat nebude. Kdo nekrade s ODS okrada vlastni rodinu.

A na teto Vasi urovni muzeme dale pokracovat :)
10. 11. 2007 | 12:26

Karel 22 napsal(a):

Jyrka napsal : Osobně NEJSEM přesvědčen, že zvládnutí této technologie Iránem bude rychlejší nežli nějakých sedm či deset let.
:o) Jsem rád, že soudruh Paroubek je raketový odborník. Kromě problematiky balistických střel by mohl v roli poslance zákonodárného sboru prostudovat i zákon o daních - to aby paní Zuzana nemusela podávat dodatečná daňová přiznání z doby, kdy ještě byla jeho manželkou. Trochu to vrhá stín na její dobročinné aktivity spojené se zajímavými sponzorskými dary.
10. 11. 2007 | 12:50

george napsal(a):

Martine, o zadlužování jsem napsal pouze zprostředkovaně, statistická (oficiální)čísla za doby vládnutí socanů jsou velmi přesná. Kdo co rozkradl je mě velmi vzdáleno, poněvadž to jsou pouze výkřiky do tmy. Po revoluci jsme to sváděli na komunisty, po upochení moci socany to sváděli na ODS ( jako vy) a nyní to ODS svádí na socany. Kradou totiž všichni, kdo může, je to naše národní hrdost ( použil jste příměr kdo nekrade - okrádá rodinu již z
doby předrevoluční, jen jste ji připsal ODS. Je úsměvné, že si přejete, aby v tom rozkrádání pokračovali zase socani, asi z toho budete mít více, než nyní. Já vím jen jedno, kdo touží po starých časech nic nedělat a natahovat ruku pro sociálku, ti patří k socanům, nikoliv ke komunistům, ti by to rozhodně tak blbě podruhé nedělali. Jen otázku : doma si také půjčujete na dluh peníze, které projíte a nemáte předtavu, jak je vrátíte?
10. 11. 2007 | 12:53

Ládik napsal(a):

Zaujalo mě srovnávání ČSSD a Demokratické strany USA. Zajímalo by mě, kolik procent bývalých komunistů je v DS a jak DS USA spolupracuje s KS USA. Pan Paroubek si dělá z lidí blázny.
10. 11. 2007 | 13:20

lm napsal(a):

Pro Andrew: společného nevím, neznám osobně, každé přirovnání kulhá a může jít také o přání = otce myšlenky. Spíš než osobní podobnost jde dnes o podobnost situační, charakterizovatelnou vysokou mírou politické nenávisti hlavních politických skupin, tehdy ( i dnes ) s následným oslabením státu. Obdobná je také pozice tehdejšího vůdce opozice. Byl to totálně opovrhovaný a vysmívaný outsider, často ve sporu i s vlastními spolustraníky. Jak to bylo dál víte.
10. 11. 2007 | 13:35

moucha na zdi napsal(a):

Proc vlasne Paroubek jel do USA?
Vzdyt uz predem vedel ze tak 7-10 let zadne nebezpeci z Iranu nehrozi!! Ze by jen vylet? A nebo snaha ukazat ze neco znamena? Topolanka by pozval Bush do Bileho Domu. Paroubek musi skemrat kdo ho chce vubec videt.
10. 11. 2007 | 13:43

moucha na zdi napsal(a):

Jak se vubec Paroubek v USA domluvil?
Z anglictiny tak akorat zna Thony adios! Ze by mel po svem boku "schopnou" prekladatelku jazyka?
10. 11. 2007 | 13:55

Tomáš J. Kliment napsal(a):

Jiří Paroubek musí být viděn a slyšen.Podobně jako nacionalisté:-)Je všude a nikde.Je to takový Brouček Pytlíček našeho veřejného života.Anglicky sice neumí,ale nezapomínejme,že i v Americe je početná ruská komunita.
10. 11. 2007 | 14:06

LQ napsal(a):

Pokud mimo pucfleka Haška s JP byla i přítelkyně Petra, pak tomu rozumím - výlet. Ještě bych rád věděl za čí peníze. Doufám, že ne Paroubkové charity, nebo daňových poplatníků. Můžete nám na to p.Paroubku hodnověrně odpovědět?
Je do nebevolající, čemu všemu vy rozumíte a to dokonce bez Zaorálka. No budiž. Po tomto článku jsem se však ujistil, že je to s vámi ještě horší než jsem byl doposud přesvědčen. Už jste snad kandidát i na náčelníka generálního štábu - přece víte kdy bude mít Irán k dispozici rakety dlouhého doletu.Tak podívejte blábolíte pouze vaše doměnky a chcete být viděn a slyšen. Jinak ten blog nemá žádnou hodnotu.
10. 11. 2007 | 14:10

Martin napsal(a):

George, ja mam take otazku, doma take okradate sve deti jako to prejete teto zemi ?
10. 11. 2007 | 14:42

Iva napsal(a):

Já moc dobře nerozumim proč tam vlastně jel a radši nechci vědět, kolik to stálo...ale jsem ráda, že Georgíno uklidnil svět, že Irán bude nebezpečnej asi tak za sedm let nejdříve, se mi dnes bude lépe usínat...
10. 11. 2007 | 14:46

moucha na zdi napsal(a):

Zaoralek musi bejt zklamanej. Jakto ze ho Jirka nevzal na vylet za radarem?
10. 11. 2007 | 14:47

moucha na zdi napsal(a):

Jiri Paroubek,
Byvalej boss RaJe. Vi nekdo co ten RaJ vubec byl? Kolik tam bylo korupce? Mluvil jsem asi pred rokem s nekym kdo tam pracoval. Rekl me ze v Raji pracovali ti nejvetsi gangsteri . Vyuzivali nedostatku potravin, ovoce a dalsich nedostatku, aby se obohatili. Odkud ma dnes Paroubek nekolik bytu a domu?
10. 11. 2007 | 14:54

Vladěna napsal(a):

Pane Paroubku,kdo vás informuje o tom, jak rychle zvládnou režimy typu íránského balistické rakety a jaderné zbraně ?Pan Kočka či pan Šlouf či někdo jiný z našeho malého českého podsvětí? Neuvěřitelný šlendrián, opravdu....
10. 11. 2007 | 15:12

Martin napsal(a):

Vladeno a Vas a nasi vladu informuje o strasnem ohrozeni z Iranu kdo ? Ti sami lide kteri nas informovali o tunach zbrani hromadneho niceni u Saddama, o Saddamove spoluucasti na utoku na WTC a o rozvinutem jadernem a raketovem programu Saddama schopnem zasahnout Evropu.

Nez tyhle specialisty to klidne Kocku, Pejska nebo Krecka. :)
10. 11. 2007 | 15:22

george napsal(a):

Martin to : Já doma své děti neokrádám tím, že bych si sám žil nad poměry na dluh, který by musely ony za mě v budoucnu platit. Vždy jsme žili jen z toho, na co jsme si vydělali. To bohužel Nectil právě Parouibek a spol., když právě většinou těm pohodlným dával na státní dluh více, než sami do kasy přispěly. Takže svoji kritiku obraťte právě na socany, kteří za ten obrovský dluh nechali prožrat.
10. 11. 2007 | 15:49

george napsal(a):

Martin to : Svými příspěvky by jste uspěl hlavně na Kubě, nebo v Číně. Tam by vás ještě naslouchali.
10. 11. 2007 | 15:52

Martin napsal(a):

George, akceptujete a omlouvate minule a dnesni okradani ODS a to je okradani nasich deti.
A se svymi prispevky byste uspel docela dobre v nacistickem Nemecku. Dneska uz moc sanci nemate.
10. 11. 2007 | 16:11

moucha na zdi napsal(a):

To George,
Martina by na Kube nechteli. Chtel by se mit dobre, mit auto, vlastnit dum ci byt a pri tom mit pravo nadavat na to co se mu chce. To by na Kube mit nemohl. Zatim aspon nadava.
10. 11. 2007 | 16:15

george napsal(a):

Martin to. Pokud si někdo přečte mé a tvé příspěvbky, sám posoudí, kam kdo z nás patří. Svým posledním příspěvkem jste se diskvalifikoval na úroveň blbce, se kterým není možné diskutovat. Protože pokud nejste politický blbec, patříte použitím vašeho příměru o nacistickém Německu ke čtvrtému stupni IQ - idiot. Pozn.: v nacistickém Německu by jste s vašemi názory skončilv lágru.
10. 11. 2007 | 16:19

Tupelo napsal(a):

@george: kdyz zde porad pisete o dluhu, docela by me zajimalo, kolik cinil statni dluh v roce '98 a o kolik ho zvedla cssd, znate tyto udaje? Jaky je jejich vztah HDP? Jak zasadne tyto hodnoty meni soucasna vladni koalice? A nebylo by spatne znat zadluzeni i ostatnich (srovnatelnych) evropskych statu. Jestli znate tyto udaje a mate chvilku, mohl byste je prosim uvest?

K Paroubkovym 7 letum pro iranske balisticke rakety lze snad jen dodat to, ze tato doba neni jasna ani odbornikum, hovori se o trech, ale i deseti letech. Samozrejme ze kratsi terminy vyhovuji tem co spechaji s radarem a naopak. Nejdulezitejsi otazkou bude, nakolik se zmeni politika USA pokud za rok zvitezi demokrate.
10. 11. 2007 | 16:28

AAA napsal(a):

Po přečtení části diskusních příspěvků jsem toho raději nechal, mezi tak chytrými lidmi nemám co dělat.
10. 11. 2007 | 16:40

Vavčinec Novotný napsal(a):

Pane Paroubku, Vaše řeč je stejná, jako u politiků ve třicátých letech minulébho století. Výsledkem byla nejstrašnější válka v historii lidstva. Asi jste potřeboval daleko větší vzdělání v historii, a to nejen 20. století. Osobně budu potěšen, pokud udržíme současný status quo. Jak nám ukazuje historie posledních sto let. Evropa není schopnu zajistit mír bez USA mír na kontinentu. Posledním selháním byla Jugoslávie. Bez Ameriky bychom to nevyřešili. Politika sociální demokracie je naprosto nezodpovědná! Musíme být připraveni se bránit.
10. 11. 2007 | 16:43

george napsal(a):

Tupelo to : Komunisté v podstatě žádný státní dluh neměli. Oni totiž hospodaqřili v tak zv. rovném rozpočtu (příjmy=výdaje), tolik odmítaném v dnešní podobě, prosazované ODS.V roce 1998, kdy končil Klaus, byl státní dluh 194,7 mld. Kč (roční nárůst cca 20mld)., veřejný dluh byl ve výši 236 mld. V roce 2006 předával Paroubek Topolánkovi státní dluh ve výši 746 mld. a rozložené veřejné finance.(tedy roční nárůst cca 70 mld.)Socialisti tedy pravidelně zvyšovali státní dluh ročně o 50 mld více, než modří ptáci. Stále ještě nejde o katastrofu vzhledem k zadluženosti některých jiných zemí, ale to TEMPO nárůstu dluhu je tak odstrašující, že se musí zastavit. Rychlost nárůstu dluhu bylo způsobeno tím, že se rozdávaly peníze na věci, na které v příjmech nebylo. Říká se tomu zalíbení se voličům. Každému je příjemnější brát a moc nedávat. To je v nás a myslím si, že hlavně i ve vašem myšlení. K radaru se nevyjadřuji, k tomu se vyjadřují jen troubové, co stejně o ničem odborného neví.
10. 11. 2007 | 16:55

Tupelo napsal(a):

@Vavcinec Novotny: myslim si ze jednim s duvodu proc Evropa zaziva snad nejdelsi obdobi bez valek je integrace. Zaroven staty, podobne jako lide, se vyviji, napr. dnesni Nemecko jiz nema nic spolecneho s Nemeckem 30. let, to same plati pro Spanelsko, Madarsko, vlastne jakoukoliv zemi, vcetne CR a USA. Proto si myslim ze neni potreba soucasnou americkou politiku prijimat bez vyhrad, ale spis naopak, vzhledem k jeji sile, pozorne sledovat. Jeji pokus delit Evropu na starou a novou, nejnoveji obejit NATO ci EU a jednat o novych americkych vojenskych zakladnach primo se dvema cleny - je to legitimni, ale dle meho to vede k vrazeni klinu mezi zeme Evropy a tim i k jejimu oslabovani.

@george: v tom statnim i verejnem dluhu jsou zapocitany i ztraty konsolidacni banky? Tusim ze CSSD jiz takto cast dluhu neukryvala. A pak, nenapsal jste o zadluzovani ve vztahu k HDP. Pokud vic vydelam, vic se mohu i zadluzit (na tom jsou postavene treba i pujcky u bank nebo hypoteky, ne?).
10. 11. 2007 | 17:17

PetrK napsal(a):

Ad Jiří Paroubek: Žádná špína mu není cizí, stejně tak nejrůznější kotrmelce všeho druhu. Jiří, jděte už konečně do pr..opadliště dějin.
10. 11. 2007 | 17:17

moucha na zdi napsal(a):

To Tupelo,
Vy povazujete Paroubka za mimoradneho statnika? Verim ze jste Tupelovej volic CSSD. Ja nejsem volic zadne strany.Ale cim je Paroubek podle Vas tak vyjimecny? Poteste me.
10. 11. 2007 | 17:23

george napsal(a):

Tupelo to : já už jsem myslel, že dáte pokoj.
10. 11. 2007 | 17:26

mouch na zdi napsal(a):

Uz me nebavi ty hadky.
Kdo je podle vas idealni vlada CR?
10. 11. 2007 | 17:26

moucha na zdi napsal(a):

Tak Paroubek byl v USA?
Povazuji to za zazrak ze ho tam neco neprejelo. Vzdyt Paroubek nevi jestli se ma driv koukat do prava ci do leva.
10. 11. 2007 | 17:57

george napsal(a):

Ideální vláda je podle mne taková, co by měla důvěru občanů, že bude pracovat v jejich prospěch a ne ve svůj. Ta důvěra se získá tím, že do ní budou jmenováni skuteční odborníci-profesionálové v jednotlivých oborech a ne politici, kteří tam nalezou díky úspěchu jedné či druhé politické strany. Problém je v tom, že si strany obsadí přední místa kandidátky samými bafuňáři, kteří se perou jen o koryta. Příklad : Sobotka - právník, dělal ministra financí, Bublan -chartista, dělal ministra vnitra. Z druhého soudku : Langer -MUDr.- ministr vnitra, Parkanová - ministyně obrany atd. Všichni jsou tak pro občany šašci, co mezi sebou bojují a snaží se jeden druhého jen ponížit. Až nastane doba, kdy se strany spojí s cílem vládnout ve prospěch všech, to bude ráj. To je idealismus, co? Proč by se ČSSD a ODS nemohly před volbami domluvit, že v další vládě budou předem vybraní odborníci mimo politiku a ty pak v parlamentu kontrolovat? Zlatý Putin, ten ví, co by taková naše současná "demokracie" s Rusy udělala. A co je u nás, politické rozdělení občanů, stačí se podívat na naše příspěvky.
10. 11. 2007 | 17:57

Martin... napsal(a):

trochu jiný pohled?Copak pane Paroubku někdo Vám ,,něco za něco,,slíbil?Vy jste úžasně morální a zásadový člověk...neuvěřitelné...
10. 11. 2007 | 18:16

Dvacetiletý hroch napsal(a):

Všímáte si také, jak rychle mění Paroubek názor na radarovou základu podle aktuálních výzkumů veřejnsoti?

Nejdřív tvrdil, že pro něj je rozhodující velikost kontingentu(!). Pak hned otočil, že rozhodující je souhlas NATO. A teď zase nově tvrdí, že si počkáme, až bude mít Írán balistické střely s doletem do Evropy.

Skutečnost je ale mnohem horší:
Írán disponuje raketami Šahab 3 s doletem 1300 km, Šahab 4 s doletem 1900 km a vyvíjí raketu Šahab 5, jejíž dolet bude 4000 km. Vzdálenost Teherán–Praha je 3400 km. Irán rovněž rozvíjí jaderný program a z celého mezinárodního společenství si dělá blázny.

Pan Paroubek zřejmě čeká, že mu Íránský prezident zavolá a řekne:

"Jirko, už si to tam postavte, už k vám doletíme."

Pokud je pan Paroubek smířen s výstavbu radaru v budoucnu, proč jeho stavbu odkládat? Vždyť čím dříve bude radar stát, tím dříve bude moci být zkalibrován a připraven na již dnes existující hrozby.

A nyní vyvrácení několika mýtů:
1. Velmoce jako Rusko vlastní rakety, které americkým protiraketovým systémem projdou. Nejedná se tedy o nové závody ve zbrojení.
2. Radar bude aktivován jen pro potřeby testů a při skutečném odpálení rakety, které detekují satelity. Žádná studie tedy dosud ani nemohla prokázat sebemenší riziko poškození zdraví.
3. Není dlouhodobě udržitelý postoj, kdy ve strachu před teroristy rezignujeme na obranu vlastní a našich spojenců.
4. Jen proto, že nesouhlasíme s politikou současné administrativy USA, odmítneme ochránit životy milionů lidí žijících v USA a v západní Evropě? Typický čecháček vždycky myslí jen na sebe, v případě ohrožení volá o pomoc, ale že by někomu pomohl - to ho ani nenapadne.
5. K ničení radarových cílů nikdy nebylo (a není důvod, aby tomu tak bylo) použito zbraní hromadného ničení. Navíc i samotná základna její zcela bezbranná.

Otázka tedy zní - jsme pro radary nebo pro rakety?
10. 11. 2007 | 18:21

Tupelo napsal(a):

@dvacetilety hroch:
1. samozrejme, ale ten system neni prilis funkcni, zatim to neumi ani sestrelit raketu, ktera nevysila GPS nebo je vystrelena za spatneho pocasi. Problem s radarem je jinde, dovoli USA monitorovat rusky vzdusny prostor a vyhodnocovat parametry a chovani jejich raket.

2. za prve, co si tam americane budou delat, je jejich vec, takze kdo vi jestli radar treba nebude aktivovan, kdyz satelit ohlasi start ruske testovaci rakety nebo samozrejme kdykoliv jindy. Za druhe, osobne jsem sice laik a neumim posoudit vliv zareni na zdravi, ale pokud zadna studia nemohla prokazat ze radar skodi, mohla nejaka studie prokazat ze neskodi?

3. to ani nikdo nechce, ale bylo by ponekud kontraproduktivni, kdyby jsme, v ramci opatreni proti teroristum, rizikoa zvysovali znovurozpoutanim zavodu ve zbrojeni (a myslim ze uz takove zpravy probleskavaji)

4. je to emocionalne napsane, ale zatim se na nas v teto veci neobratil ani jeden politik zapadoevropskeho statu (ze by nedbali rizik, kdyby je totiz vyhodnotili stejne jako soucasna konzervatitvni vlada USA+neocons, dovedu si predstavit, ze by o radar na svem uzemi sami zadali)a i uvnitr samotnych USA je proti radaru slusna opozice, viz posledni vyjadreni vedcu.

5. co neni muze byt, prvotnim cilem je znicit oci protivnika, druha vec je jak

Radar jen pokud budeme pozadani EU (nebo NATO), nejlepe s dohodou s Ruskem v zadech.
10. 11. 2007 | 18:46

Dvacetiletý hroch napsal(a):

1. Zřejmě vám uniklo několik skutečností:
a. Systém americké protiraketové obrany je teprve ve vývoji. Aby byla pravděpodobnost úspěšného sestřelení rakety co nejvyšší, je třeba systém nasadit do praxe co nejdříve.
b. Jedná se dosud o jediný a celosvětově nejlepší obranný systém proti balistickým střelám. A nás jeho nasazení nebude stát ani korunu.
c. Parametry a chování ruských balistických střel již američané dávno znají.

2. Spuštění radaru je samozřejmě možno velmi snadno detekovat. Proto jej nemohou američané použít, kdy se jim zachce, jak si to vy představujete. Radary XBR nikde na světě nepřinesly okolním občanům či posádce žádná zdravotní rizika. Navíc již dnes je v ČR několik meteorologických radarů s řádově stejným vyzářeným výkonem, které běží nonstop a nikoho to nijak nestresuje.

3. Opakuji - není možné rezignovat na obranu jen proto, že by mohlo nějakého teroristu napadnout tuto obranu zničit. Před teroristy se neustupuje.

4. Poslední vyjádření vědců se týká pouze zpochybnění pečlivosti při vypracování jedné zprávy. To samozřejmě neznamená, že by byl nějaký vědec proti radaru - to je jen vaše zbožné přání.

5. Snažil jsem se vám vysvětlit, že i při zničení radaru by nebyly životy okolních občanů nijak ohroženy. Až (ne pokud) bude Írán vlastnit jadernou pumu, jistě si ji nechá na lepší cíl než je jeden radar v Evropě. A ikdyby nám tou pumou hrozil - máme se před ním začít plazit a vyhostit američany?

Nebude-li radar, budou rakety. A budou-li rakety, budou umírat miliony lidí. Proč? Protože jsme čekali, až nás někdo o něco požádá? Je to dobrý důvod ke zmaření milionů lidských životý?

Ale zpět k článku:
Co jiného vám tento článek dal, než důkaz, jak moc se pan Paroubek bojí, že upadne do zapomnění, když se nepřipomene se zprávou z každého svého pšouku?
10. 11. 2007 | 19:06

Lucifar napsal(a):

V tom byli mistři komunisti - mnoha slovy neříci nic. Úplně jak Redé právo z roku 1980.
10. 11. 2007 | 19:08

Martin napsal(a):

George a vy sve zvasty o Kube nebo Cine jiste jste mel za neco velmi duchaplneho ? Jestli jste si nevsiml, psal jsem presne vasim stylem. Doufam, ze uz vam zacina dochazet, ze vase prihlouple fraze se daji otocit a zneji pak stejne inteligentne. A to ze s nimi nesouhlasite ? Ale to je jen o nazoru ne o tom, ze byste psal neco chytreho.
10. 11. 2007 | 19:25

moucha na zdi napsal(a):

To Tupelo,

Za prve) ten system neni prilis funkcni, zatim to neumi ani sestrelit raketu, ktera nevysila GPS nebo je vystrelena za spatneho pocasi., Umi Tupelo! Proc lzes? Sice ne pokazde ale ty se snazis vytvorit dojem ze nikdy. Je to porad ve vyviji Tupohlavku.

Za druhe Tupelo, k jake organuzaci patris? Jsou to mladi demokrate? Ci jedni z tehto;.....
Socialisticky kruh
Socialisticka Solidarita
Islamska nadace v Praze
Svaz palestinskych studentu
Muslimska unie
Klub mladych socialnich demokratu Prahy
Krestansky dialog
Komunisticky svaz mladeze
Autenticti socialni demokrate
REVO - organizace revolucni mladeze
SOP - Socialisticka organizace pracujicich
10. 11. 2007 | 19:34

Martin napsal(a):

Hrochu, jste dalsi u koho pozoruji, ze se nechal krasne ovlivnit novinari. Tvrzeni, ze Paroubek ted zmenil nazor vychazi z nazvu novinovych titulku a komentaru po jeho ceste do Ameriky. Jenze jeho nazor, ze Iran neni ohrozenim a jim nebude a pripadna stavba by se mela vazat na to kdy tim ohrozenim bude je mnohem starsiho data, ja totez co rekl ted pri ceste do USA slysel uz pred nejakym rokem.

Ono je problem s libovolnym citatem Paroubka, ze kazdy jeho odpurce a vetsina novinaru slysi jen nejakou 1/4 toho co rika (slavny je citat o nesplaceni dluhu, ktery si 90 procent lidi pamatuje ve zkreslene polopravdive verzi, protoze plna verze je pravdivym konstatovanim faktu a ne zadnou hruzou].
10. 11. 2007 | 19:35

moucha na zdi napsal(a):

"statnik" Paroubek zacal uvazovat o radaru o kterem jako premier strany ktera s Americany uz vyjednavala nemel ani potuchu . Pry se to dozvedel teprve 14 dni pred volbami! To si mysli ze obcane CR jsou idioti? Ale jak se zda asi ano. Staci strasit.
10. 11. 2007 | 19:44

Martin napsal(a):

A helemese, moucha se dnes snazila dostat na Josefov a kdyz se ji to nepovedlo, tak sve rasisticke frustrace vyleva na netu. Nema smysl se takovouto rasistickou muskou zabyvat :)
10. 11. 2007 | 19:51

Tupelo napsal(a):

@dvacetilety hroch:
1.
a. Aby byla pravdepodobonost uspesneho sestreleni co nejvetsi, tak je ho potreba dopracovat, na tom nic nezmeni skutecnost jestli je nekde v praxi nainstalovan nebo ne. Neni nic horsiho nez falesny pocit bezpeci, s nim muzete jednat mene opatrne nez bez nej.
b. S tvrzenim souhlasim, ale o penize nejde.
c. Ovsem s vyjimkou tech, ktere neznaji ani sami Rusove, totiz tech novych ci ve vyvoji...

2. Kdo jim v tom zabrani, aby jej nepouzivali jak uznaji za vhodne. Kdyz jim nedovedeme zabranit ve stavbe, myslite ze kdyz tu bude stat, ze se nas budou ptat? Ono vytvorit situaci, kdy je nutne jej spustit nebude az takovy problem. Jak jsem psal co se tyce hygienickych mereni jsem laik, cetl jsem i jine zpravy a o tech meteorologickych si mohu myslet ze miri primo do vzduchhu nad hlavu, patrne k tomu ucelu k cemu jsou urceny.

3. Teroristi radeji vyhazuji do vzduchu autobusy a maji to skoro zadarmo, pred tim nas radar neochrani. Kazdy stat, ktery bude vlastnit jednotky raket si dobre rozmysli je nasadit, zmenil by se v peklo a je jedno jestli by zautocil na nas, USA, Jizni Koreu nebo Recko.

4. Patrne mate na mysli zpravu ceskych vedcu zpochybnujici neskodnost radaru na zdravi obyvatel. Ja mel na mysli zpravu americkych vedcu: Amerika o zakladne lze ( http://zahranicni.ihned.cz/... ). Pranich mam furu, zboznych o neco min.... ;)

5. A ja se Vam snazil vysvetlit ze na radar muze byt zautoceno jakoukoliv zbrani. Pokud z radaru maji obavy Rusove a nenajde se najaky kompromis, chapu jejich rozhodnuti zamirit na nej sve rakety.

6. Pokud jde o Iran a noveji Pakistan. Asi se shodneme ze v pripade nejakeho utoku se hraje o cas a to doslova v minutach. Vzhledem k zakriveni zeme by bylo nejlepsi mit radar co nejbliz u predpokladaneho mista startu, tim Brdy asi nejsou, jedine ze by mel i jiny vyznam nez tento deklarovany a na case az tak nezalezelo.

Paroubkovy je myslim jedno jestli si jeho blog nekdo cte nebo ne a myslim ze je dnes doba, kdy nikdo nikoho nenuti cist neco co nechce. Aspon ja to tak delam, nectu co/kdo me nezajima. Paroubek je v opozici a jako opozicni politik se podle toho chova.
@moucha na zdi/Fanda Ratha/fly/Fly on the Wall/Mandrake: nevnucuj se...
10. 11. 2007 | 19:51

Dvacetiletý hroch napsal(a):

Martine, problém je - jak jsem ukázal - že Paroubkovy výroky si navzájem protiřečí. Vždy - a to si všimněte - odráží aktuální mínění ve společnosti. Kam vítr, tam Paroubek. Nenajdete jediný Paroubkův výrok nebo čin, který by neměl oporu ve většinovém mínění. To je jednoznačný atribut populistů. A právě populistům se jako teď Paroubkovi stává, že si jejich výroky začnou časem protiřečit. Jen si vzpomeňme, jak ještě nedávno ČSSD zatracovala Švenjara a hleďme teď na ten obrat. Je smutné, že se mezi českou levicí nenajde jediná osobnost schopna konkurovat Václavu Klausovi a je komické, že ČSSD nominuje pravicového a liberálního ekonoma, který prosazuje reformy, nízké daně, příplatky u lékaře, školné, nízké dávky apod.

Ale zpět k článku. Jakmile Írán vyvine raketu Šahab 5, bude již na výstavbu nějakého radaru pozdě. To ví i ten pán se sexy mozkem. Ale je to nepopulární, tak se kolem toho kroutí a hledá, kudy by od té odpovědnosti mohl utéct.

Proč raději místo těchto nic neříkajících kydů nám nevysvělí původ peněz pana Grosse a proč najednou neplatí jím prosazovaná presumpce viny? Proč se nevyjádří k tomu, že dary na organizaci jeho ženy dávaly společnosi vítězící v různých tendrech?

A co se týče zkreslených polopravd, tak si myslím, že je to Klaus, kdo si na ně může především stěžovat. Jemu mnohokrát připisovaný výrok o utahování opasků totiž padl od Zemana a i jeho výroky o ekologii jako nevedě nebo o žádném rozdílu mezi čistými a špinavými penězi jsou účelově překrucovány přímo z PR oddělení Lidového domu...
10. 11. 2007 | 19:52

Tupelo napsal(a):

@Martin: mas recht, mouchama se nezabyvat. :)
10. 11. 2007 | 19:53

Martin napsal(a):

Hrochu, proc jste psal, ze Paroubek zmenil nazor, kdyz zrovna to co ted tvrdi je jeho nazor jiz delsi dobu ?

A s tim Svejnarem je to smesne jake ma starosti pravice, koho levice nominuje. Ja plne chapu, ze touzite aby byl nominovan nekdo, pro koho pri aktualnim rozlozeni sil se stoprocentne nenajde podpora. Proto ty smesne apely o levicovou osobnost a jine hlouposti. Bohuzel zakladem politiky je pragmatismus a ten diktuje najit kandidata, ktereho podpori vetsina. A takovym se jevi zatim pouze pan Svejnar.

A mimochodem, proc by melo byt pri vyvoji Sahabu 289787 pozde ? To si myslite, ze Iran vystreli jeden dva prorotypy na ktere bude mit penize a technologicke moznosti a pak si necha spalit atomem zem ? Boze muj, kde se bere v priznivcich radaru ta legracni podelanost a iracionalni obavy.
10. 11. 2007 | 19:57

Tupelo napsal(a):

@dvacetilety hroch: nemate pravdu, Paroubek osobne (!) byl (a mozne jeste je) pro radar, ale na zaklade vnitrostranickeho referenda v CSSD tytop sve nazory upozadil a vystupuje s nazory, jake mu dalo toto referendum.

A co se tyce pana Svejnara, rovnez jsem cetl ze je snad vic napravo jak pan Klaus (rekneme si na rovinu ze pri prezidentovani nejake ekonomicke nazory mohou byt celkem vedlejsi), no tezko rict, ja jsem levicove orientovan, ale rozhodne si myslim, hlavne v souvislosti s nasim predsednictvim v EU a v jeho ocekavane vetsi nadstranickosti, ze by mohl byt lepsim prezidentem nez pan Klaus (i pres to ze je proti referendu o radaru :))
10. 11. 2007 | 20:01

Martin napsal(a):

Tupelo, to o Paroubkove nazoru je znamo, ale jeho toleranci k radaru, kterou ale pokud chce byt predsedou nemuze prosazovat automaticky se bere za prevraceni kabatu.

A Topolanek, ktery jeste par dnu pred volbama rikal, jak zakladna u nas nema smysl par dnu po volbach otocil o sto procent a stal se velkym bojovnikem za zakladnu. A to jeste netusil co tu vubec ma stat :)
10. 11. 2007 | 20:05

Dvacetiletý hroch napsal(a):

Tak to pardon, ale Paroubek se rozhodně jako opoziční politik nechová. Podívejte se na politiky našich sousedů a zjistíte, že jediný politik, který uplatňuje pouze agresivně destriktivní politiku negace všeho, co udělá jeho politický soupeř, byl Mečiar. Bohužel se v každé společnosti najdou jedinci, kteří mají natolik slabé sebevědomí, že jim tito despotičtí vůdci imponují a dokonce jim i věří.

Proto pouze u voličů ČSSD najdete voličské stádo, které jde za svým vyvoleným vůdcem hlava nehlava bez jediného vlastního názoru. Naopak mezi voliči pravice často zaslechnete kritiku jedntlivých pravicových politiků nebo jejich programu. Tito lidé totiž - na rozdíl od voličů ČSSD - umějí obvykle používat vlastní rozum. A používání vlastního rozumu se v ČSSD tvrdě trestá, o čemž by mohli pánové Melčák a Pohaka vyprávět:

http://youtube.com/watch?v=...
10. 11. 2007 | 20:06

Martin napsal(a):

Bohuzel, volici ODS jsou tupe stado, kteri se rozhodli demonizovat socialni demokracii za kazdou cenu. Pritom kdyby se rozhlidli po okolnich statech nebo se objektivne podivali na naprosto hulvatske, buranske a destruktivni chovani ODS jako opozice, tak by CSSD museli pochvalit za vstricnost.

idol volicu pravice :)
http://i.idnes.cz/07/061/ma...
10. 11. 2007 | 20:08

Martin napsal(a):

Nedestruktivni CSSD pomohla schvalit rozpocet, pomohla s upravami zakoniku prace, navrhovala konzultace nad reformou, ktere topolanek odmitl rikajice ze musi bud schvalit cely navrh nebo nic atd. :) Za jeden pulrok byla CSSD vstricnejsi nez ODS za cele ctyry roky opozice. Ale to ODS je statotvorna a CSSD destruktivni.
10. 11. 2007 | 20:11

moucha na zdi napsal(a):

To Martin,

Mate uzasne nazory! Za ty by se nestydel ani Rath! CSSD je podle vas asi neco jako zazracny lek. No nedivim se vam. V CR jsou dve skupiny fanatiku. Spartane a Slaviste. A pak lide jako vy. Vy partite do uplne jine skupiny.
10. 11. 2007 | 20:15

Tupelo napsal(a):

@dvacetilety hroch: s tim stadem by se to dalo rict i o druhe strane a je to celkem ubohe (velmi se nabizi otazka ohledne one vyjimecne inteligenci a vzdelanosti, jiz volici ODS vynikaji (alespon to sami o sobe pisi), zvlast kdyz si prectete treba reakce na tento clanek a to toho jeste polovinu p. Stejskal nastesti smazal)).
Ja mam mezi prateli i volice ODS se kterymi se da diskutovat a kteri toleruji me nazory chapajic, ze je jen tezko zmenim kvuli tomu, kdo je zrovna sef strany. Zrovna tak je nemeni oni, i kdyz by tam misto Topolanka videli nekoho jineho. Reci o despotickych vudcich a jejich stadech nema smysl ani komentovat, jen si troufam odhadnout, ze takove pitomosti uz pred pristima volbama nezaberou, ODS bude muset najit neco mnohem mnohem lepsiho.
10. 11. 2007 | 20:26

Dvacetiletý hroch napsal(a):

Paroubek jasně zpočátku mluvil o podpoře radaru podle v závislosti na velikosti kontingentu. To je v rozporu s jeho dnešním vyjádřením. A vemte v úvahu, že to byla právě ČSSD, která zahájila s USA rozhovory o radaru. K tomu již není co dodat.

Jako snad každý člověk s ekonomickým vzděláním znám desítky důvodů, proč levicová politiky vedla vždy v historii k obrovskému zadlužení státu, ne-li přímo k jeho krachu. Proto jsem rád, že teď buď jak buď budeme mít pravicového prezidenta.

"Boze muj, kde se bere v priznivcich radaru ta legracni podelanost a iracionalni obavy."

Ta otázka zní: Kde se ve vás bere ta jistota, že to neudělá?!

Přitom prosím započtěte i následující rizika:
1. Raketu ukradne (nebo odkoupí) nejaká teroristická skupina.
2. K odpalovacím kódům se dostane nějaký terorista.
3. Vojenský převrat.
4. Sabotáž.

Až budete znát pravděpodobnost všech těchto (a všech dalších možných) variant, pak zase napište, že se to NIKDY v ŽÁDNÉM státě stát nemůže...

Pořád lepší Topolánek, který si odkašlává, než tohle:
http://cssd.unas.cz/paroube...
http://cssd.unas.cz/paroube...

Vy jste zřejmě dodnes nepochopil, že Topolánek není ideálním voličem pro voliče ODS, tak jako je Paroubek BOHEM pro voliče ČSSD...

A ty vaše "konzulate nad reformou", kdy si opozica přehlasovala desítky návrhů, a následně všechny tyto své návrhy zamítla jsou docela úsměvné. Již jen z volebnho programu "ODS-" je ta konstruktivita naší ČSSD jasně vidět...

Proč myslíte, že ČSSD zanesla formální vady v ústavní stížnosti na chystené reformy, aby se touto její stížností nemohl vůbec Ústavní soud zabývat?!

Všechno je to jenom divadlo a vy se tak rád necháváte vodit za nos...
10. 11. 2007 | 20:28

Martin napsal(a):

Tupelo, ty zvasty o stadu zabiraji na slabsi duchem, ti pak jdou volit pravici, protoze oni jsou vzdelani, moudri a nestadni.
Jenom je zvlastni, jak ti pravicovi nestadni mudrci na internetu pisi temer jedno a to same. Za vsechno muze Paroubek, socani, zednari a cyklisti. A jeste jednou Paroubek a podivejte jakej je Melcak hrdina, protoze Paroubek je osklivej diktator a socani nas zadluzili, Paroubek ma bradavici a socani sjou mafie a Paroubek je Kocka a navic Stb a takhle do kolecka :)

Kdyby se vzalo clanky levicovych politiku treba zde na blozich, tak se vsadim, ze 90 procent pravicovych komentaru se da zestrucnit z 100 stran na 1/2 strany presne s vyse zminenym nestadnim moudrym obsahem.
10. 11. 2007 | 20:32

Martin napsal(a):

Hele Vlado, uz si nech zase to svy pritroubly poucovani :) Ja mam ekonomicky vzdelani taky, a muzu rici, ze vetsina toho co pises je slaboducha propaganda na urovni nejake obchodni akademie. Skutecny inteligentni vysokoskolak se nikdy neuchyluje k takovymu pausalizovani a suplickovani jako ty vzdy a vsude se svoji spamovaci strankou o cssd.
Diky zase jsi nezklamal :)

Btw., ze ty se uz na znojemsko stydis pote co jsi se predvedl jako hulvat a prase co jinym lidem leze do loznice a potrpi si na zetiky tykajici se intimniho zivota ?

A mimochodem, nevim proc stale zapirate, ze Topolanek je pro Vas BOHEM stejne jako pro vsechny volice pravice. To vase lhani uz je nudne :)
10. 11. 2007 | 20:37

Dvacetilety hroch napsal(a):

A Martine - krome toho, ze jsi neodpovedel ani na jednu mou otazku - proc myslis, ze musi Lidovy dum kazdy den vydavat nejaky clanek, ve kterem ta tvoje konstruktivni opozice pouze napada ODS?

Ano, spravne, je to proto, aby si ani na okamzik nestacil zadny volic CSSD myslet, ze by to mohlo byt jinak.

A jak je to doopravdy?
http://www.virtually.cz/?ar...
10. 11. 2007 | 20:38

Martin napsal(a):

Vlado s tim tvym BOHEM Krizem spamujes vzdy a vsude.
10. 11. 2007 | 20:40

Dvacetiletý hroch napsal(a):

"Btw., ze ty se uz na znojemsko stydis pote co jsi se predvedl jako hulvat a prase co jinym lidem leze do loznice a potrpi si na zetiky tykajici se intimniho zivota ?"

1. Děkuji, že jse se konečně projevil, kam až jste ochoten klesnout, když vám dojdou argumenty.

2. ODS nevolím.

3. Topolánka nemusím, ale pořád lepší než arogantní despota Jiří Mussolini Paroubek, který si platí svoje pochopy, aby neprohrál ani televizní debatu, což se mu stejně nepovede...
10. 11. 2007 | 20:42

Martin napsal(a):

Vlado, kdybys jako vzdy pred argumenty neutekl ke svymu spamu a opakovani mantry o lidozravem Paroubkovi, tak by nebyl duvod pripomenout tvuj primitivismus. Na Znojemsku ses projevil jako primitiv nejnizsi urovne. Neco jako pan Macek, ktery strasne haji cest sve manzelky a zaroven soubezne ji zahyba kde muze. Neco jako Macek, co ma plna usta elegance a pritom je to jeden z nejvetsich hulvatu a neco jako Macek, ktery jako vicepremier si nakoupil majetek v hodnote miliardy za nekolik milionu a ted ma tu drzost se vozit po Grossovi, ktery udelal totez.
10. 11. 2007 | 20:46

Z tisku: napsal(a):

Paroubková si po rozpuštění sdružení může nechat jeho majetek

Stanovy občanského sdružení Pomoc pro budoucnost našim dětem, které založila Zuzana Paroubková, řeší velmi volně pravidla pro nakládání s majetkem v případě rozpuštění sdružení. Nejednoznačná formulace umožňuje, aby nashromážděný movitý i nemovitý majetek získali jeho členové.
10. 11. 2007 | 20:55

Dvacetiletý hroch napsal(a):

Otázku stádovitosti je možno velmi jednoduchým způsobem rozřešit. Znám spoustu voličů ODS, kteří Topolánka nemusejí, ale neznám žádného voliče ČSSD, který by pro Paroubka neskočil z okna. Jen si sáhněte do svědomí - že je i pro vás Paroubek ten bezchybný fešák se sexy mozkem a tělem dvacetiletého hocha, kterému nemůžete nic vytknout? Jak to tedy je? S pravdou ven. A zkuste se protentokrát nesnížit k vašim obvyklým nadávkám. Tím jen ostatním ukážete, jaký jste primitiv.

Ještě že už jsme se zbavili tohohle:
http://humorous.bloguje.cz/...

Sice nevím, s kým si mě to neustále pletete, ale pokud jsou vaším posledním argumentem již jen urážky, diskuzi tímto končím.
10. 11. 2007 | 20:59

Martin napsal(a):

Vlado, ja zase znam spoustu volicu CSSD kteri Paroubka nemuseji ale neznam jedineho volice ODS pro ktereho by Topolanek nebyl BODHEM. Jak vidim, tak ty posuzujes vsechno podle toho co znas, tak to je dobre, ja tuhle metodu mam taky rad. :)

A nerikej ze si te Vladicku s nekym pletu, uz v jedne diskusi jsi nakopiroval naprosto stejny prispevek jako na Znojemsku. Nerikej, ze tady blouma nekolik Dvacetiletych Hrochu se stejnou mluvou, kteri jeste navic vzdy a vsude opakuji jedny a ty samy linky a navic clanek prihlouplyho klausofila Krize je pro ne Pismo Svaty.
10. 11. 2007 | 21:04

Martin napsal(a):

A mimochodem Vladicku, kty stadnosti volicu pravice, pokud ty nejsi ty, tak cesky internet je zamorejen pravicaky, kteri mluvi na blozich a forech naprosto stejne, opakuji naprosto ty same vety a vkladaji naprosto ty same linky (i v tom samem poradi). Tak co, radej se priznas, nebo reknes ze pravicaci to je stado lidi bez mozku co jen opakuji jedno a to same ?
10. 11. 2007 | 21:07

Martin napsal(a):

BUH pravicoveho stada :)
http://i.idnes.cz/07/061/ma...
10. 11. 2007 | 21:08

XYZ napsal(a):

Pořád lepší než:

http://www.volebnifakta.cz/...
http://www.volebnifakta.cz/...

Hele kámo, že tě ten Jyřík opravdu rajcuje? Jinak bys neblil takový kecy.
10. 11. 2007 | 21:20

moucha na zdi napsal(a):

Jsem pred par mesici videl v TV ( kanal 77 na UPC ktery bohuzel dnes uz neexistuje)
seminar kde byli politologove,lede co se zabyvaji statistikou a dalsi experti. Bylo to o tom kdo vlastne voli jake strany. Odkud pochazeji, jake maji vzdelani, jake maji postaveni ve Ceske spolecnosti..atd. Bylo to fascinujici. A opravdu z toho bylo patrne ze CSSD voli vetsinou lide stredniho veku co maji vzdelani stredni skoly ci nizsi. ODS voli vetsinou mladsi lide s vysokoskolskym vzdelanim ci vyssim. KSCM voli vetsinou lide nad 60 let veku. Proc si myslite ze Paroubek tolik mluvi o potrebe CSSD modernizovat?
10. 11. 2007 | 22:00

Vašek napsal(a):

Pane Jiří Paroubku,
Vaše demagogie je neskutečná. Sám uznáváte, že Irán může mít rakety schopné ohrozit Evropu za sedm až deset let, ale přitom se bráníte jednat o obraně proti témto raketám, která by měla být vybudována za nějakých sedm let? Nezdá se Vám, že jednat o obraně až v okamžiku,kdy Irán už bude mít tyto zbraně je trochu pozdě? A mimochodem, Irán už rakety schopné doletět do Evropy má už dnes. On pouze zatím nemá jaderné hlavice, kterými by tyto rakety osadil, ale na jejich výrobě pilně pracuje. A spoléhat se na to, že bude v Iránu, v době neustále sílícího islámského fundamentalismu, nastolena prozápadně smýšlející vláda může jen totální ... .
11. 11. 2007 | 00:35

LEVAK napsal(a):

Libore zcela s Vámi souhlasím!
Na cestě k pravdě a lásce! (Jan Keller)
Jak je všem známo,naše společnost se po listopadu 1989 vydala cestou pravdy a lásky.Tato cesta nemůže být jaksi z technických důvodů přímočará.Pro lidi,kteří tak dlouho žili v systému lži a nenávisti,by mohl kontakt s čistou pravdou a všeobjímající láskou znamenat obrovský šok!
Proto byla zvolena opatrnější taktika.Oba principy,k nimž tak spolehlivě směřujeme,jsou pečlivě dávkovány.A tak máme namísto pravdy zatím pro jistotu jen polopravdy a také láska je pro tuto chvíli vysoce selektivní.Aby přechod nebyl drastický,jde o lásku ke spojenci nejvěrnějšímu.
Jak vypadá pravda zrealizovaná jen na 50% procent?Má například podobu zpravodajství,které po nedávném festivalu v Turnově donekonečna opakovalo,že pět set mladých lidí podepsalo přímo na festivalu petici dožadující se umístění cizího radar na našem území.Skutečně tomu tak bylo.
Druhá část pravdy se do většiny médií(s čestnou výjimkou Práva) už bohužel nedostala.A tak se mnozí lidé dodnes nedozvěděli,že na stejném festivalu podepsalo dva tisíce mladých lidí petici proti radaru.
Uveďme jiný příklad pravdy,kterou se zatím podařilo zrealizovat jen částečně.Vládní politici tvrdí,že radar na našem území má přispět k ochraně Spojených států i Evropy.Napůl mají pravdu.Aby měli pravdu celou,museli by se nějak vypořádat se studiemi odborníků,kteří na základě matematické analýzy balistických křivek tvrdí,že radar může sloužit pouze k ochraně dalších radarů ve Skotsku a v Grónsku. Naše území údajně nijak chránit nebude.
Ani v případě,že by tito odborníci měli také pravdu,politici o ní mluvit nebudou.Odporovalo by to principu selektivní lásky.Jak upozorňuje přední americký sociolog Richard Sennett ve své knize Tyranie intimity, v politické manipulaci hraje významnou roli smíchávání sféry veřejné a soukromé.
Vděčnost,láska a vřelé sympatie mají místo ve vztazích mezi konkrétními lidmi.Jakmile jsou dosazeny do vztahu k (jakékoliv) velmoci stávají se figurkou na šachovnici,kterou hýbou profesionálové.A ti do svých úvah city nepletou.Láska k velmoci plní v jejich kalkulech podobnou úlohu jako dávkování pravdy veřejnosti.Slouží k manipulaci veřejným míněním.
11. 11. 2007 | 18:57

gagarin napsal(a):

Jirka P. už stihl zkasírovat svého přítele z Íránu,přitom zjistil,jak sou na tom s raketama a hned to fičel vytroubit do usa,samozřejmě že né zadarmo.
12. 11. 2007 | 03:51

Taar napsal(a):

Jak je vidět,vzhledem ke stále stoupajícím preferencím ČSSD, začínají "modří" doslova šílet.
Je legrační, jak pouhé konstatování, respektive popis návštěvy USA představitelem ČSSD, která jistě vyhraje příští volby doslova irituje.
A to je dobře.
12. 11. 2007 | 07:02

Taar napsal(a):

Pro moucha na zdi.
Vzhledem k "náplni" Vašich příspěvků je Vaše úvaha o "inteligenci" voličů ODS přinejmenším úsměvná.
Ovšem pokud Vám pocit že patříte k těm "inteligentnějším" pomůže léčit Váš mindrák, tak prosím. Nejste určitě sám.
12. 11. 2007 | 07:06

Taar napsal(a):

Nesouhlasím se zcela odmítavým postojem ČSSD k radaru. To především.
Ovšem je zcela pochopitelný postoj, zvláště starší generace.
Vysvětlení je zcela prozaické.
Pokud Vás totiž bude někdo léta krmit "rajskou", mládenci, tak Vám z toho brzy bude blujno. No a to se stalo naší generaci. Navíc přepadení republiky a známá "dočasnost" Ruských vojsk odpor proti cizímu,ještě zvýraznily. I když "ruský medvěd" není Amerika, poslední kroky administrativy presidenta USA se k politice dřívějšího Ruska pomalu ale jistě přibližily. Nic víc a nic míň.
Přece jenom jsme malý stát. Pocit ublížení je i u jiných malých států mindrákem.To je prostě fakt.
12. 11. 2007 | 08:08

Taar napsal(a):

Napadání pana Paroubka, Havla, Sobotky, Ratha, Zaorálka... od příznivců ODS je zvláštní.
Jenom tak na okraj. Kde jsou blogy Vašich oblíbených pánů z ODS. To jim za těch pár odstavců nestojíte "modří"? Nebo těch pár řádků nesvedou?
Myslím že se dá spíše hovořit o aroganci, podceňování a sebestřednosti.
Aha já jsem zapoměl. Do blogů píše i střední stav a obyčejní lidé. Prostě póvl, kterému nestojí zato kompenzovat to co pocítí nejvíce a to dopad tkzv. "reforem".
Tak proč se s takovými bavit na blogu.
12. 11. 2007 | 08:45

o2 napsal(a):

To Taar
Jen tak na okraj. Oni ti pánové musí mimo jiné dělat taky něco pro to, aby s tím dluhem Vámi jmenovaných pánů něco provedli. Netvrdím, že to dělají správně.Nicméně přesto, že nejsem příznivec ODS s tím, že za to jmenovaní pánové mohou naprosto souhlasím. Není to však na napadání, ale na to aby odešli. Pak jim i poděkuji.
Pěkný den.
12. 11. 2007 | 10:22

LEVAK napsal(a):

Nedivte se!Už modráskům hoří za patama a tak se snaží se co nejvíce opéřit aby měli z čeho "živořit" a na nějaké blogy nemají vůbec ale vůbec ani trochu času!Taky musí trochu nadělat maglajz,viz kauza Julínek-Klenner a další,aby ti co přijdou po nich to neměli tak jednoduché a nedejbože aby se dali do prošetřování jejich konání!Stejně je zajimavé jak se historie opakuje:Svého času doktorské ucho Martin Bojar odvolal akademika Kočandrleho,který už za měsíc operoval důstojníky a generály v Pentagonu.Teď jeden provinciální primář si dovolí odvolat světové proslulého profesora,kapacitu ve svém oboru.Bože jak ta lidská závist pořád lidem škodí!
12. 11. 2007 | 15:25

bara napsal(a):

to LEVAK:
Dobry vecer, obvykle s Vasim nazorem nesouhlasim, ale Vas komentar v 18:57 se mi libi. Zejmena:
"Vděčnost,láska a vřelé sympatie mají místo ve vztazích mezi konkrétními lidmi.Jakmile jsou dosazeny do vztahu k (jakékoliv) velmoci stávají se figurkou na šachovnici,kterou hýbou profesionálové.A ti do svých úvah city nepletou.Láska k velmoci plní v jejich kalkulech podobnou úlohu jako dávkování pravdy veřejnosti.Slouží k manipulaci veřejným míněním."
Hezky vecer.
13. 11. 2007 | 22:07

Tim napsal(a):

To Mouch na zdi
příbuzný tam dělal a co tam si dlabaly za bolševika, to byste se ještě dneska olízly. Tam se nebumbala cofola, tam se pil originál Coca Cola a ve stejným duchu všechno ostatní. Když přidělovaly hospodským hospody, tak to jen šustilo, viď Jirko. Proč má asi Jirka všechny hostiny (narozeniny, svatba) za pakatel? Protože se s nima zná z RAJe.
14. 11. 2007 | 17:05

kapitan napsal(a):

To LEVAK
Tvůj poslední příspěvek o nějaký závisti vůči primářovy jen vypovídá o tvý inteligenci blbce
14. 11. 2007 | 17:10

LEVAK napsal(a):

Ad kapitán:existuje inteligence vrozená a inteligence získaná!Musím uznat,že ve Vašem případě se jedná o absenci obého a to je dosti zlé,možná katastrofální pro Vaši osobu!Typickým příkladem je Váš příspěvek.Dovolím si Vás upozornit,že už Voltair napsal "Dovolím si s Vámi nesouhlasiti,ale udělám všechno proto aby jste svůj názor mohl svobodně prohlašovati!"Pro Vaši informaci je to pán,který žil cca před 200 lety ve Francii.Představte si jaké máte zpoždění!Apropo,sloh Vašeho příspěvku bych hodnotil za 5 a gramatika si rovněž lepší hodnocení nezaslouží.
PS:zkuste to svoje vyjádření přeložit do spisovné češtiny!
14. 11. 2007 | 18:38

LEVAK napsal(a):

Taky ze Spojených států amerických:
Student žurnalistiky Andrew Meyer byl zasažen elektrickou pistolí, protože položil ztrapňující otázky senátoru Johnu Kerrymu, bývalému kandidátu Demokratické strany v amerických prezidentských volbách v roce 2004. Meyera dočasně zatkli policisté, kteří ho „znehybnili“ elektrickou pistolí. Byl ochromen elektrickým šokem. Videozáznam je děsivý.
Jednadvacetiletý mladík byl vzadu v místnosti hozen na podlahu a policista na něj řval, aby se policii neprotivil. Když mladý muž protestoval, jiný policista proti němu vypálil elektrickou pistolí dvě střely, které ho ochromily. Od pondělí je Meyer ve vězení a byl obžalován z odporu vůči policii a z trestného činu „narušování shromáždění“. Incident vyvolá novou kontroverzi o používání elektrických pistolí, které jsou v mnoha amerických státech součástí normálního policejního vybavení. Pistole vystřelí dvě šipky, připojené ke zbrani jemným elektrickým drátem!
14. 11. 2007 | 18:45

LEVAK napsal(a):

Taky z USA:
Spojené státy vykastrovaly svou Ústavu naprosto fatálním způsobem již svým téměř jednomyslným přijetím 248 stránkového fasciklu ústavního zákona "Patriot Act", jenž byl Kongresu "předložen k posouzení" 2 hodiny před hlasováním 9. 11. 2001 (interesantní "přesmyčka" v datu) a jenž už tehdy učinil z americké Ústavy cosi, co mělo obdoby naposledy v nacistickém Německu bezprostředně po "požáru" v Reichstagu. Cosi, před čím by se zahanbeně zapýřil i Goebbels s Himmlerem, učinila současná vražedně nebezpečná sekta amerických Novokřesťanských neocons předložením a přijetím dalších totalitních ústavních zákonů "Patriot Act 2" a "Criminal Commission Act", na které by snad ani Stalin neměl žaludek. Dle tohoto zákona neexistuje již v USA ani domovní svoboda, ani Habeas Corpus (presumpce neviny, jestli kovaný soudruh, jako vy vůbec něco takového uznává a pamatuje), neexistuje šance na kontakt s rodinou či právníkem, pokud libovolná "autorita" vyjádří stín podezření s "teroristickou povahou" něčího chování či myšlení.
Pokud máme dnes ve zvyku říkávat, že McCarthysmus byl americkou obdobou stalinistické zvůle 30. a 50. let, pak to, co existuje v USA nyní předčí ty nejdivočejší sny tehdejšího nechvalně známého amerického senátora a snad i někdejšího sovětského generalissima a (bohužel) teprve jen nabírá síly k rozhodujícímu úderu dokonce i uvnitř Spojených států samotných...
Pokud americká Nová nomenklatura chystá pro vlastní občany toto:
http://video.google.com/vid...
http://sandiego.indymedia.o...
http://www.prefer-statement...
pak je přinejmenším naivní dělat si iluze o tom, co čeká takový plebs, jakým bude Český národ po vstupu americké okované boty na brdskou hroudu...
14. 11. 2007 | 18:47

LEVAK napsal(a):

Žhavá současnost v USA:
Americké zdravotnictví je nejdražší a nejméně účinné.Zdravotničtí odborníci v USA často říkají, že americký systém je nejlepší na světě, ale nemají pro to žádný vědecký důkaz
Americký zdravotnický systém je nejdražší na světě, ale je zároveň nejméně účinný v porovnání se šesti jinými průmyslově vyspělými zeměmi. Konstatuje to institut nezávislých studií Commonwealth Fund ve studii, kterou uveřejnil.
"Americký zdravotnický systém je nejdražší na světě, ale srovnávací analýzy neustále ukazují, že jeho výkonnost je daleko za jinými zeměmi," cituje agentura AFP ze studie, v níž byly porovnávány systémy v Austrálii, Kanadě, Německu, na Novém Zélandě, v britském Společenství národů a ve Spojených státech.
"Zdravotničtí odborníci v USA často říkají, že americký systém je nejlepší na světě, ale nemají pro to žádný vědecký důkaz. Počínají si trochu jako královna z pohádky o Sněhurce: Američané se dívají na svůj vlastní obraz v zrcadle, ale nesrovnávají ho s jinými," říkají autoři studie.
Při hodnocení kvality, přístupu k lékařské péči a její efektivnosti, je systém amerického zdravotnictví pokaždé v porovnání s těmito šesti zeměmi poslední. Německo zaujímá první místo, pokud jde o přístup ke zdravotní péči a o kvalitu služeb, zatímco britské Společenství národů je první z hlediska rovného přístupu ke zdravotní péči a její účinnosti.
"Spojené státy jsou jediný stát mezi zeměmi porovnávanými ve studii, který nezajišťuje všeobecný přístup ke zdravotní péči (...) Vzhledem k tomu, co vynakládáme v této zemi na zdraví, bychom mohli očekávat lepší a výkonnější zdravotnický systém," řekl předseda Commonwealth Fund Karen Davis.
Zdravotní pojištění nemá v USA 45 milionů lidí, což je 15 procent obyvatelstva.
Výdaje na zdravotní péči na jednoho obyvatele jsou v USA více než dvakrát vyšší, než je průměr v zemích OECD (Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj); V USA je to 6102 dolarů (127,5 tisíce Kč) oproti 2571 dolarům (53,7 tisíc Kč), uvádí Commonwealth Fund. Pro toto vyhodnocení použil údaje z jiné studie OECD, v níž se zkoumaly i další evropské země a Japonsko.
Například ve Francii jsou zdravotnické výdaje na jednoho obyvatele stejné jako v Kanadě, něco přes 3000 dolarů ročně, uvádí Commonwealth Fund.
14. 11. 2007 | 18:52

stejskal napsal(a):

Pane LEVAKU,

o těhle spamech jsme se myslím už nejméně jednou na těchto stránkách bavili. Nemám nic proti jejich zveřejnění (i když se prakticky netýkají daného tématu), ale jejich opakování nebudu tolerovat.

Mějte se hezky.

Libor Stejskal
15. 11. 2007 | 17:41

antikomunista napsal(a):

je hrozne velka skoda , ze jsme my cesi zijici ve spojenych statech, nevedeli o tve navsteve tady drive , byli by jsme te privitali demonstraci ty ubohy neokomunisto !!! na co si hrajes???
28. 11. 2007 | 03:47

antikomunista napsal(a):

levaku my v Americe velmi malo marodime vis?.nezvan neco ze studii , kdyz jsi NECO nepocitil na vlasti kuzi, v me rodne zemi CEchach byl je a bude bordel,muj vyber nylo usa, je to tvrdy , ale spravedlivy , nezvan blbosti...
28. 11. 2007 | 03:55

antikomunista napsal(a):

...uvedomte si , vy levicovy povaleci , zavistivci a flakaci, ze jina cesta nevede , jen MAKAT...
28. 11. 2007 | 04:03

antikomunista napsal(a):

...levaku ? a jak se takova inteligence ziska? pres noc? studiemi, nebo pod natlakem spanelske boty? Inteligence jen jedna , jako je smrt, zivot, laska , cit, pletes si asi menstruaci s restauraci ze jo?
..asi jsi myslel moudrost to ano... a prosim te ty jsi myslis , ze jsi TY inteligenci dostal , nebo ziskal, ted ti urcite lichotim ......
28. 11. 2007 | 04:28

antikomunista napsal(a):

...aaaa posledni prispevek, nechodim sem casto , ale musim se od srdce smat!!!! co to zase zase zavadite? cenzuru ? nejaky pan Stejskal to je BUH??? a co svoboda vyjadrovani? jestli nekdo o nekom rekne , ze je cuuu, nebo piii... tak onen dotycny , ktereho se to tyka se muze branit, jinak si diskutujici o tom ci onom udelaji svuj usudek a prirozene , tak ci onak budou reagovat,NET neublizi.... pane stejskal mel bych pro vas uzitecnejsi praci, treba zametat chodnik co vy na to???
28. 11. 2007 | 04:43

upc internet napsal(a):

"Spojené státy jsou jediný stát mezi zeměmi porovnávanými ve studii, který nezajišťuje všeobecný přístup ke zdravotní péči (...) Vzhledem k tomu, co vynakládáme v této zemi na zdraví, bychom mohli očekávat lepší a výkonnější zdravotnický systém," řekl předseda Commonwealth Fund Karen Davis.
17. 06. 2009 | 22:00

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy