Jak je to s financováním časopisu Trend

30. 10. 2007 | 09:28
Přečteno 8378 krát
Některá média – MF Dnes a Právo – nedávno zveřejnila nepodložené spekulace ohledně vydávání časopisu Trend. Tento časopis, jehož jediným cílem je propagovat myšlenky sociálně demokratického hnutí a umožnit odbornou a politickou diskusi o politice ČSSD, včetně zprostředkování názorů ze zahraničí, vydává občanské sdružení Willyho Brandta a Bruna Kreiskeho, jehož jsem zakladatelem.

Časopis vychází už čtrnáct let. Je to účelové sdružení, jehož jediným cílem je opět šířit myšlenky sociální demokracie a to prostřednictvím právě časopisu Trend. Vzhledem k tomu, že nemá žádné jiné aktivity, jeho jediným výdajem jsou náklady spojené s vydáváním Trendu a náklady související a má tedy nulový zisk. Tyto prostředky jsou zajišťovány třemi základními zdroji:

1. Předplatitelé – výnos v roce 2006 byl 36 918,- Kč. V roce 2006 měl Trend 1 inzerenta (společnost COAL Energy, a.s.), který inzeroval ve 2 číslech za částku 2 x 100 000,- Kč, celkem 200 000,- Kč. V roce 2007 jsou to dva inzerenti (City Prag, s.r.o a MGC Servis, s.r.o.), kteří inzerovali zatím ve třech číslech Trendu za souhrnnou částku 500 000,- Kč – inzerát se ještě bude opakovat.

2. ČSSD, která pravidelně odebírá z celkového nákladu cca 5 tis. ks celkem 1500 ks Trendu, což tvoří příjem 37 500,- Kč na jedno číslo.

3. Sponzoři OS. Jediným sponzorem byl v letech 2006-7 můj osobní přítel Alex Čech, který je dlouholetým příznivcem ČSSD. Částka, kterou OS W. Brandta a B. Kreiskeho poskytl v roce 2006 je: 300 000,- Kč.

V roce 2006 byly náklady na všechna čísla v tomto roce celkem: 1 033 438,- Kč a byly v plném rozsahu pokryty příjmy z roku 2006 a ziskem z předchozích let.

V roce 2007 jsou náklady průběžně hrazeny z vytvořených příjmů.

Zároveň vyzývám instituce jako je CEVRO, CEP, 51 Pro a další instituce napojené na ODS, které vydávají své časopisy, aby následovaly tento příklad a zveřejnily své účty. V opačném případě existuje oprávněné podezření, vzhledem k angažmá ODS ve vládě, z korupčních praktik.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

astalavista napsal(a):

Mf dnes je odpad a PR agentura ODS. Mf dnes objektivní skutečnot nezajímá. Jen kydání hnoje na každého kromě ODS. ps.: vadí jim i nadace pro děti, jsou to lidské hyeny.............. Kubice jim odešel tak kauzy vytvářejí jako vlastně vždy uměle........
30. 10. 2007 | 09:51

hv napsal(a):

Ano bylo by vhodne, aby politicke strany hospodarily transparentne. Stejne tak pridruzene organizace, ktere je primym zpusobem podporuji.

Akorat mi neni jasne, kdyz naklady na jeden vytisk v roce 2006 jsou 16,70Kc a casopis stoji 25Kc, jaktoze nedosahujete pravidelneho zisku? Nepocitam v to reklamy v casopise.
30. 10. 2007 | 10:14

Tomas napsal(a):

to astalavista: přidávám se k tvému názoru. Je to neskutečný jak Mf Dnes "náš nejserióznější deník" útočí na člověka, který v dobrým úmyslu vytvoří odčanské sdružení pro podporu fyzicky a duševně nemocných dětí. Těchto iniciativ totiž není nikdy dost a takovým lidem, kteří stojí u jejich zrodu nebo kteří se je rozhodnou podporovat bychom měli tleskat a měli si získat naši všemožnou podporu.
Místo toho jsme svědky kampaně a palcovýc titulků apriorně obviňujících a útočících na nejprimitivnější lidské pudy. Divím se jen, že se do takové špinavé hry pouští mladá novinářka slečna Kaiserová (hlavní novinářka MF Dnes reportující o této "kauze"), u které bych očekával jaksi vybudovaný mateřský a rodičovský cit, a která by si měla uvědomovat více než jakýko -li její mužský kolega s jakými nesnázemi musí v životě bojovat rodiče takto postižených dětí a děti z dětských domovů.
30. 10. 2007 | 10:26

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane altavisto,

Váš druhý velmi rozsáhlý komentář (referování MfD o situaci kolem Íránu) neměl podle mého přesvědčení vůbec nic společného s tématem (viz upozornění v záhlaví každé diskuse).

Proto jsem jej smazal. Prosím, abyste se v diskusi držel alespoň rámcově tématu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
30. 10. 2007 | 10:30

JC napsal(a):

hv,
"Ekonom" Paroubek Vám to jistě v některém ze svých článků vysvětlí.
30. 10. 2007 | 10:33

xyz napsal(a):

Pane Stejskale, na blogu pana Hořejšího o chobotnici diskutuje o Mašínech, šedých zó nách a podobně.Smažete své příspěvky nesouvisející s tématem ?
30. 10. 2007 | 10:38

Tomas napsal(a):

to hv,jc: Paroubek to v článku zmiňuje. Náklady jsou tvořeny nejen výrobními náklady, ale i náklady souvisejícími (tím zřejmě myslí propagace,distribuce atd.)
30. 10. 2007 | 10:40

stejskal napsal(a):

Pane insurgentesi,

Vaše naprosto stejné jednoslovné příspěvky, které píšete pod všechny texty pana Paroubka a jejichž cílem je jen vyjádřit Vaše pohrdání, považuji za spam a jakož i nevěcný resp. nekorektní útok na blogera. Nadále je budu mazat. Nemají na těchto stránkách místo.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
30. 10. 2007 | 10:42

stejskal napsal(a):

Ne, nesmažu, pane xyz.

Téma přístupu k zodpovědnosti za své postoje a rozhodnutí považuji vždy za téma související.

Libor Stejskal
30. 10. 2007 | 10:45

aleš007 napsal(a):

jen není jasné, proč to Paroubek píše na blog, proč nesvolá tiskovou konferenci a pořádně to novinářům nenapíše na tabuli....Předpokládám, že CEP ani CEVRO nejsou občanská sdružení, pak mají i jiné účetnictví...
30. 10. 2007 | 10:49

george napsal(a):

to Libor Stejskal-editor blogů : Vážený pane, buďte, prosím, nekompromisní s vymazáváním článků, které nemají nic společného s tématem. Najde se řada pošuků, co si ulehčují své zatížené mozky psaním útoéků na osoby, které s tím nemají nic společného. Pokud by jste to dělal důsledně, přestali by obtěžovat. Pokud mě některý článek nezaujme k odpovědi, přecházím je na rozdíl od spoustu jiných bez povšimnutí. Děkuji.
30. 10. 2007 | 10:56

hv napsal(a):

Tomas:

Ano, je to v clanku zminovano, ze naklady jsou tvoreny vyrobnimi a souvisejicimi. Proc tedy zverejnovat pouze vyrobni a nikoliv ty souvisejici nebo rovnou ty celkove? Potom jsme stale na zacatku, zname zase "nejakou cast" skutecnosti, ale nikoliv celou.

Napriklad MF napsala, ze cast vytisku se rozdava zdarma. Proc neni v clanku napsano, kolik cini vynosy z prodeje casopisu a jakou z nich zaplatila CSSD? Na tom prece neni nic tajneho. Tim by vsem "pisalkum" zatnul tipec.
30. 10. 2007 | 10:57

Ivan napsal(a):

Vážený pane Paroubku, je stejně zbytečné toto zveřejňovat i když nic proti tomu nemám, ovšem sám víte, že tato snaha stejně nic nevyřeší. Pokud naše politická reprezentace automaticky nebude zveřejňovat své hospodaření v dané lhůtě předem, nic to neřeší. To nezveřejňování, dokonce na základě platného zákona, neboť tento musí regulovat pokleslou morálku, je přece záminka. Ano, záminka k politickému škádlení, k prohlubování morální absence obecně.
30. 10. 2007 | 11:00

astalavista napsal(a):

ne na pane Stejskale ten komentář svědćil o věrohodnosti Mfdnes a jak filtruje pro čtenáře informace a mazat jste jej nemusel neb byl bez vulgarismů a pamatujte vše souvisí se vším. Je to smutní, že vy vlastně potvrzujete cenzuru a dokonalá filtr informací. Příspěvek napíši znovu a pokud ho smažete jste cenzor!
30. 10. 2007 | 11:00

o2 napsal(a):

To hv
Problém je v tom, že JP takto řeší vše. Všude je nějaká polopravda nebo polovina faktů (těch pro něj výhodných). Má vzácný dar se ze všeho vykrucovat. Nicméně pozornému se nikdy nevykroutí.
30. 10. 2007 | 11:05

astalavista napsal(a):

to pan Stejskal, omlouvám se ale nenapadl mě jiný příklad "novinářské práce" jenž dokáže převrátit zcela skutečnost a vytvořit svou iluzi reality pro své egoistické politické zájmy. Příště to provedu jinak a méně obsáhleji. Hezký den!
30. 10. 2007 | 11:14

stejskal napsal(a):

Pane altavisto,

jistě chápete, proč jsem ten text smazal znovu. Pokud v rámci těchto stránek přijmu absolutně, pozitivisticky Vaši tezi, že "Vše souvisí se vším", nebudeme si tu za pár dní moci povídat. Fórum bude zahlceno nevěcnými příspěvky, o nichž si autor bude myslet, že souvisejí s tématem. Proto tu musí platit určitá minimální pravidla. A musí zde být jakýsi arbitr.

V žádném případě se ale nebráním tomu, aby někdo napsal poučený a o vyváženost se snažící text na téma, jak média manipulují s informacemi. Právě naopak. Rád ho zařadím do Čtenářova blogu. Sem čtyřicetiřádková citace o Íránu z MfD prostě podle mého názoru nepatří.

Libor Stejskal, editor blogů
30. 10. 2007 | 11:24

Tomas napsal(a):

to hv: můžu se tě prosim tě zeptat, kde si vyčet náklady na 1 časopis cca 16,70. Nevim totiž kolik čísel do roka vychází. V článku je jen počet výtisků na 1 číslo - 5000ks a náklady na všechna čísla v roce 1 033 348. Díky.
30. 10. 2007 | 11:42

Leos Tovarek napsal(a):

Fakt, ze pan Paroubek je zakladatelem občanského sdružení Willyho Brandta a Bruna Kreiskeho povazuji za spatny vtip. Neporuhledna forma OS to jen potvrzuje.
30. 10. 2007 | 11:44

astalavista napsal(a):

to pan Stejskal, jak myslíte ale příklad to byl dobrý. A těch pár řádek!? To by snad server unesl, že! no napíšu to později stejně jinam, tam kde nebude důvod zásahu a filtrování závažných informací. Hezký den a pokud možno méně cenzury když příspěvek není sprostý a dle mne se drží tematu a vyjasňuje všeobecný problém novinářské činnosti a objektivity.
30. 10. 2007 | 11:47

Karel napsal(a):

to Leos Tovarek: ty troubelíne právě ti tady Paroubek skládá účty z hospodaření tak neplaš
30. 10. 2007 | 11:52

max napsal(a):

Možná by se tahle diskuse mohla jmenovat Stejskalův trh s kecy... Ten pán tam ponechá to co chce, to co se mu nelíbí smaže a ještě je nejpilnějším diskutujícím. To je tedy opravdu síla... A nejspíš mu vůbec nedochází, o čem to je... Pane Stejskale, vaší práci buď čest!!!
30. 10. 2007 | 11:54

Meňo napsal(a):

Připadá mi "spravedlivé", když
ONI financují všechno (MFD,HN,
regionální deníky,dále Blesk,
atd.), že ČSSD financuje (zatím)jen 1 list. Takové Svo-
bodné slovo bylo zrušeno, stejně jako Práce aj.
Inu, spravedlnost muší bejt.
30. 10. 2007 | 11:56

hv napsal(a):

Tomas:

Naklady cca 1mil Kc.
Mesicne cca 5000 vytisku
Rocne (je to mesicnik) 12x5000=60tis vytisku

1mil/60tis=16,66Kc
30. 10. 2007 | 11:57

Taar napsal(a):

Vážený pane Paroubku.
Je zcela zřejmé, že po stále se zvyšujících preferencích ČSSD budou další a další pseudkauzy následovat.
Za situace, kdy veřejnost bude zahlcována nesmysly je nemyslitelné aby jste se ospravedlnil ve všem. Musíte si zvyknout, že útoky nepochází bezprostředně od ODS, ale od vlivným kapitálových skupin.
Proti takovýmto skupinám nemůžete uspět. Ty žádná pravidla nectí.Zde je modlou pouze a jen profit.
Za takové situace je nejrozumější mlčet a pseudokauzy ignorovat.
30. 10. 2007 | 12:07

Taar napsal(a):

Pane max.
Nepřehnal jste to trochu? Nemusím s panem Stejskalem se vším souhlasit. Nebudu ale sprosťák!!!
30. 10. 2007 | 12:13

Tomas napsal(a):

to hv: z článku vyplývá následující, pokud jak říkáš, je to měsíčník

hospodaření v roce 2006:

inzerce 200 OOO Kč
sponzor 300 000 Kč
výtisky odebrané ČSSD:
37 000 x 12 = 444 000 Kč
předplatné za rok 2006:
36 918 Kč

celkové výnosy: 98O 918 Kč
celkové náklady:1 033 348 Kč
ztráta za rok 2006: 52 430 Kč

Jak říká Paroubek, tak tato ztráta byla hrazena ze zisků minulých let.

Zbytek časopisů, který neodebrala ČSSD nebo předplatitelé byl zdarma rozdán v rámci propagace. Jsou tady nějaké pochybnosti nebo nejasnosti?
30. 10. 2007 | 12:16

Olda napsal(a):

On ten Paroubek všechno doloží, je to poctivý politik, tak nevím, co pořád proti němu máte! Oni v rodině evidují i hajzlpapír pro děti a to nedělá každý!
30. 10. 2007 | 12:22

Lada napsal(a):

Jiří Paroubek je čestný a poctivý politik a je dobře, že rozptýlil spekulace, které na něj média kydají.
No, schopný politik to nemá lehké. Za každou cenu něco vyhrabat, něčím zdiskreditovat!
Pane Paroubku, prosím zachovejte si svoji tvář i krédo schopného politika i nadále!
Věřím vám a přeji si, abyste konečně převzal tuto zemi do své správy! To, co se děje dnes, nemá obdoby! Tato vláda nám dělá jen ostudu. Případ Čunek, chování premiéra! To žijeme opravdu v demokratickém státě? Tam je všechno dovoleno? Pokuste se o vyslovení nedůvěry vládě a ať jsou co nejrychleji nové volby, než tato vláda stačí položit ekonomiku nadobro. A o morálce? Škoda mluvit. Nejhorší je, že lidé se nemají jak bránit. Pražáci nepůjdou demonstrovat proti vládě za nás, kteří v Praze nežijeme!
30. 10. 2007 | 12:52

Lada napsal(a):

Pane Stejskale,

dík za vaši práci. Děláte ji dobře. Jen tak se snad lidé naučí být slušní a snad budou i diskutovat věcně.
Skutečně, pro osobní výpady na slušné lidi by tu nemělo být místo.
30. 10. 2007 | 12:58

hv napsal(a):

Tomas:

Napriklad dve pochybnosti:

Proc je zverejnovano hospodareni za rok 2006, kdyz se odkazuje na predchozi roky? Byly v predchozich letech nejake reklamy take?

Nevim, jak velke byly ty inzeraty v casopise Trend, ale u takoveho nakladu casopisu bych odhadnul trzni cenu reklamy maximalne 25tis. Kc za nejlukrativnejsi stranku (tj. zadni strana). Ale nejsem odbornik na reklamu, takze se muzu snadno mylit.
30. 10. 2007 | 13:01

xyz napsal(a):

Pane Stejskale,
byl byste tak laskav a rozvedl jakou logickou zkratkou jste došel od stavby chobotnice ke schvalování vražd pánu Mašínu a zhodnotil je jako tématicky shodné ?. Děkuji.

To, co jste napsal je tak univerzálnš použitelné, že by nebylo možno smazat jediný příspěvek.
30. 10. 2007 | 13:15

Tomas napsal(a):

me Paroubkova snaha o nahlédnutí do financí časopisu stačí. Jestli máš nějaké další pochybnosti dej podnět ke kontrole finančnímu úřadu...
30. 10. 2007 | 13:26

stejskal napsal(a):

Díky paní/pane Lado i pane Taare. l.s.
30. 10. 2007 | 13:39

hv napsal(a):

Tomas:

Kazdy ma pravo a narok si udelat obrazek sam. Nekomu ta cisla staci, jiny se bude pidit po tom, proc spolecnost Coal Energy, vyvazejici pro CEZ elektrinu do zahranici, inzeruje prave v casopise pana Paroubka za pomerne hodne penez, dalsiho bude zajimat hospodareni za predchozi roky.

Nejakemu clenovi CSSD se treba nebude libit, ze plati pulku toho casopisu, jiny, ktery Trend cte a libi si mu, bude pochvalovat, ze jim pulku zaplatil nekdo jiny.
30. 10. 2007 | 13:49

stejskal napsal(a):

Pane xyz,

nevím přesně, co Vám v mých diskusních příspěvcích přijde tak nepřípadné.

Jestli máte na mysli čtyřslovnou poznámku v závorce v jednom z mých příspěvků pod blogem pana profesora Hořejšího o projektu Kaplického knihovny na Letné, tak se Vám za ni omluvám.

Přeci jen mi ale čtyřicetiřádková doslovná citace MfD ohledně situace v Íránu pod textem o hospodaření časopisu přišla jako závažnější prohřešek a potenciální ohrožení diskusí na těchto stránkách (ve smyslu: kdyby se v podobně věcném duchu rozhodli postupovat i ostatní, mohlo by to tuto diskusi zcela zahltit).

Znovu opakuji, mé administrování je zcela subjektivní a řídí se pravidly, které jsem sám nastavil. Nedělám si nárok na absolutní objektivitu či totálně spravedlivý přístup k jednomu každému slovu uvěřejněnému na těchto stránkách. Snažím se jen zachovat a udržovat prostor pro co nejvěcnější a nejkultivovanější diskusi. Zatím se zdá, že to většině diskutujících vyhovuje. Neméně důležité však je, že je s mou prací spokojen majitel těchto stránek.

Mrzí mne, že zde jsou někteří s mojí prací naopak nespokojeni. Nicméně budu v tomto duchu (a při snaze o stále lepší a lepší výsledky pokračovat) ve své práci pokračovat. Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal
30. 10. 2007 | 13:54

Dag napsal(a):

Jirko kecáš tak jako vždycky....
30. 10. 2007 | 13:55

Saxon napsal(a):

Pokud by bylo hospodaření občanského sdružení čisté a průhledné, tak jistě nic nebrání zveřejnit všechna přiznání k dani darovací, které zmíněné občanské sdružení jistě předkládá svému Finančnímu úřadu každého půl roku a uvádí v nich seznam všech dárců.
30. 10. 2007 | 13:59

Tomas napsal(a):

to hv: to se zeptejte marketingového oddělení společnosti Coal Energy, co inzercí zamýšlelo. Pokud máte nějaké konkrétní podezření na korupci, tak sem s nim. Pořád se pohybujte ve sféře dohadů a podezření pro které nemáte konkrétní indicie.
Starost o to jestli se vydávání stranického časopisu líbí jejich členům bych s prominutím nechal na členech samotných.
30. 10. 2007 | 14:18

hv napsal(a):

Tomas:

Nemam zadne podezreni na korupci. Jenom si myslim, ze zverejnit hospodareni daneho OS slo zverejnit tak, aby jiste druhy pochybnosti nevznikaly (napriklad zverejnit vsechny sponzory nad urcitou castku za vsechny roky a zverejnit hospodareni za delsi dobu nez za minuly rok). Pak by nevznikali pochybnosti vyse uvedene.

Jinak nevidim duvod, proc by se firma Coal Energy se mnou bavila, nejsem zadny velkodberatel elektriny. Zvlaste kdyz mnozstvi jejich zamestnancu nepresahuje mnozstvi clenu predstavenstava, nemaji zadne internetove stranky, kde by se o te firme dalo neco zjistit, alespon nejake kontakty.
30. 10. 2007 | 14:50

aleš007 napsal(a):

ano, ten odkaz na zisky z minulých let je diskutabilní. Co když v minulých letech byly ztráty ještě větší? Ale jinak je to debata o ničem, zcela jistě je to všecko v rámci zákonů, i když jsou ty zákony třeba hloupé...
30. 10. 2007 | 14:54

Tomáš napsal(a):

Finanční úřady by měly neprodleně zahájit kontrolu ve zmíněných společnostech COAL Energy, a.s. a City Prag, s.r.o a MGC Servis, s.r.o. Mělo by se zjistit, zda si náhodou uvedené statisícové částky neuplatily v základu pro výpočet daně z příjmu. Pokud ano, jedná se s velkou pravděpodobností o krácení daně, pokud společnosti neprokážou opak.
30. 10. 2007 | 15:44

Tim napsal(a):

Lži, Lži a zase LŽI!!! Jirko chtěl jsem se jít najíst, ale již není potřeba, takhle mě krmit. Snad si nemůžeš myslet, že ti to někdo věří. Toje vysvětlování je každý den jiné. Co se asi dozvíme zítra? Dneska se dozvídáme o exmanželce, že si spletka datum, že zapomněla zaplatit darovací daň, že neví o nákupu pensionu za poloviční peníze. Co další příjde, akcie jak u Standy už jsou profláknutý. Jirko nám je jasný jak to paktujete. Žrát se může, ale mlaskat se nesmí.
30. 10. 2007 | 17:25

Taar napsal(a):

a cos tim jirko jako chtel rict? ze konecne mas neco, s cim se muzes vytahnout na verejnost, aniz by to bylo obaleno hromadou spiny a nepruhlednych podvodu? a zrovna takova dulezita vec, panejo!
30. 10. 2007 | 17:59

LEVAK napsal(a):

Ad Tim:ministerský předseda naší republiky ze třicátých let agrárník Švehla říkával "Proboha když už žerou tak proč při tom mlaskají"(pražcová aféra etc.Ad pan stejskal: nezlobte se,ale nějak jste se s tím cenzorstvím rozjel a někdy i dost účelově jak kdyby tam byly vazby na některá media.Moja maměnka mi vždycky pravili "Nic sa nemá přeháňat!"
30. 10. 2007 | 18:01

JC napsal(a):

Paroubku "ekonome",Ekonom
Mach má na svém blogu přehlednou tabulku v Excelu. To ty neumíš ?
30. 10. 2007 | 18:12

bara napsal(a):

LEVAK:
Hezky jste to napsal.
30. 10. 2007 | 18:50

Martin napsal(a):

JC, vas zajima obsah nebo forma ? to jestli je to v tabulce nebo neni je uplne jedno. Jen hlupak si mysli, ze tabulka je nejakym znakem inteligence ci schopnosti.

Ale k tomu panu Machovi co vyslechl vyzvu a zverejnil financovani, tak ho zatajuje, respektive zverejnil mene informaci nez se pozaduje po panu Paroubkovi. Takze doufam, ze se na Macha vrhnete at zverejni jmena firem a jmena fyzickych osob kteri mu prispivali. Prece je to povinnost pro kazdeho tohle zverejnit ?
30. 10. 2007 | 19:43

george flachbart napsal(a):

Pětašedesát osobností se omlouvá kurdskému lékaři a podnikateli Yektovi Uzunogluovi, jenž byl před čtrnácti lety nařčen z mnoha zločinů, a to včetně týrání lidí. Dlouhé měsíce strávil ve vazbě a až letos v létě byl soudem ze všech obvinění očištěn.

„Domníváme se, že dr. Uzunogluovi kromě osvobozujícího rozsudku náleží též omluva státu, jehož orgány vše způsobily a jsou tedy za všechna příkoří nejen morálně, ale i politicky a ekonomicky odpovědné," píší signatáři v písemné omluvě, kterou má server TÝDEN.CZ k dispozici.

Svůj podpis připojil mimo jiné bývalý prezident Václav Havel, fyzik František Janouch, sociolog Fedor Gál, herečka Vlasta Chramostová či bývalý vicepremiér Egon T. Lánský.
30. 10. 2007 | 20:50

amedo napsal(a):

Omluva osobností


"Vážený pane MUDr. E. Y. Uzunoglu, odpusťte nám, že jsme dovolovali, aby o našem a Vašem osudu rozhodovali špatní lidé, kteří Vám způsobili takové strádání, ztráty a hanobení. Odpusťte, že jsme proti jejich konání neprotestovali rozhodněji."
30. 10. 2007 | 20:51

amedo napsal(a):

K sepsání dopisu se rozhodli poté, co se Uzunogluovi oficiálně odmítl omluvit prezident Václav Klaus. „Žel, pan prezident takovou omluvu ve svém dopise s podrobným vysvětlením odmítl, mimo jiné s odůvodněním, že by se musel omlouvat více lidem podobně nařčeným a postiženým," uvádí. „Jako veřejně angažovaní občané, kteří se v průběhu dlouhého pronásledování v případě Uzunoglua angažovali, proto považujeme za nutné ujmout se této role místo pana prezidenta."

Osobnosti přitom připomněly příklady zahraničních justičních omylů. Třeba předseda kanadské vlády Stephen Harper se omluvil kanadskému občanovi syrského původu Maharu Ararovi za příkoří, které mu kanadské úřady způsobily. Kanada mu navíc vyplatila kompenzaci 10,5 milionu kanadských dolarů.
30. 10. 2007 | 20:51

Smart napsal(a):

MFDnes není informující deník, ale PR agentura ODS. Oni si vybírají témata, který brojí proti ČSSD, hlavně ne proti ODS. Měli by tisíce možností kde žádat vysvětlení, ale nežádají to(Tlustý a jeho dům, Kalousek a jeho dům, Topolánkova a Julínkova sdružení atd.) Jsou to sv...ě.
30. 10. 2007 | 21:20

Smart napsal(a):

Kolik dali dětěm Topolánkova Julínkova sdružení? Velké h..o, jen sponzorují golf a rauty. Sdružení Paroubkové nechte na pokoji, alespoň pro ty děti něco dělá.
30. 10. 2007 | 21:22

PN napsal(a):

Soudruhu paroubku, zveřejněte své účty s osobou Kočka. To bude počteníčko... :-(
30. 10. 2007 | 22:32

Honza napsal(a):

to HV:

K počtu čísel za rok - Trend přes prázdniny nevychází. Mají tedy 10 čísel do roka. V letošním roce, od ledna, zdražili, z 20 na 25 korun.

Vše lze ověřit na stránkách http://www.itrend.cz, kde jsou všechna čísla od roku 2004 ke stažení.

Jinak je pravdou, že k dokonalosti výpisu schází část výdajů, třeba na propagaci, web apod. Účetnictví má smysl ukazovat v komplexu, jinak zůstává spusta mezer a jako by nebylo zveřejněno nic.

Spojím to i s jinou otázkou, CEP je občanským sdružením, takže je také "neprůhlednou" formou, a CEVRO je pro mě z jejich webu neprůhledné. Oficiální název je "CEVRO - Liberálně-konzervativní akademie" a z absence právní formy v názvu soudím, že to j také občanské sdružení. Snad jen těm to zákon zatím umožňuje a zhusta toho využívají. Takže nevíte, s kým (jakou formou právnické osoby) pořádně jednáte. (Sémantické spojení liberálního s konzervativním, které je na úrovni genetické úpravy rostlin rybími geny ponechávám skoro stranou, ale je to zábavné.)

Zdraví Honza

20let@seznam.cz
31. 10. 2007 | 00:38

Taar napsal(a):

Upozorňuji všechny, že poslední příspěvek jsem nepsal. Někdo se za mě vydává!!!
31. 10. 2007 | 06:44

Taar napsal(a):

Vážený pane Stejskale.
Nemůžete s tím něco udělat? Objevil se totiž příspěvek pod mým jménem, který jsem nepsal. Už takto daleko to s některými odpůrci došlo!!!
31. 10. 2007 | 06:48

hv napsal(a):

Honza:

Dekuji za upozorneni, internetove stranky casopisu Trend jsem neznal, ani jsem netusil, ze o prazdninach nevychazi. Naklad na jedno cislo by tedy byl ze zverejnenych udaju cca 20 Kc.

Co se tyce CEPU, zkuste se zeptat vedle na blogu u pana Macha, na CEVRO by vam mohl odpovedet pan Langer, predseda spravni rady.

Do casopisu Trend jsem se podival a opravdu se mi zda, ze 100 tisic za jednu stranku reklamy je na podobne periodikum presprilis, srovnam-li to napr. s casopisem CEVRO revue, tak jednostrankovy inzerat vyjde maximalne na 20 tisic Kc. Naklad obou casopisu je stejny a venuje se stejne jako Trend politickym tematum a levicovym ci pravicovym idejim.
31. 10. 2007 | 07:39

stejskal napsal(a):

Dobrý den, diskutující, který posílá texty z IP adresy 193.164.143.234 a užívá nick Taar,

prosím, abyste změnil přízvisko. Tento pseudonym je tu již standardně užíván zavedeným diskutujícím. Tím, že jste pod ním začal publikovat i Vy můžete uvést ostatní v omyl. Byl bych velmi nerad, kdybych musel Vaše příspěvky mazat (viz Kodex diskutujícího, který zapovídá vydávat se za někoho jiného).

Libor Stejskal, editor blogů
31. 10. 2007 | 07:56

Taar napsal(a):

Děkuji pane Stejskal.
31. 10. 2007 | 08:04

Jiří.H. napsal(a):

Pane Paroubku !
Velmi pozorně čtu Vaše,ale i jiné články našich "předních" politiků.Ač se snažím být tolerantní a spravedlivý musím se přiznat,že neumím najít tu správnou kóji kam bych tyto zařadil a roztřídil.Osobně mi vadí jakým nedůstojným způsobem dokážete Vy ale i pan Topolánek nechat šťourat novináře v tom nejintimnějším soukromí.Mne osobně to absolutně nezajímá.Novináře však chápu,je to jejich práce.Otázkou však je způsob uveřejnění.Žaludku holt neporučíš a jak mne máma s tátou vychovali tak takovou formou se dnes prezentuji.Ale to platí pro všechny nejen pro novináře.Jezdím hodně po světě,a mám možnost poznat i jiná společenství,ale i politická,protože mne to zajímá.Musím říci,že nevidím velkého rozdílu mezi politiky našimi a politiky jiných krajů.Rozdíl je však v tom,že oni většinou vědí kdy a kde a hlavně co mohou vypustit ze svého prostředí na veřejnost.Ke všemu když už něco unikne tak to umějí využít ve valné většině ve svůj prospěch.To asi pramení i ze skutečnosti ,že oni nejsou nechytří,oni jsou urřitě proti české politické a společenské garnituře chytří a chytřejší!Myslím,že oproti té naší dokáží "ulici" využít daleko užitečnějším způsobem.Vy ale i druhá strana pod vedením pana Topolánka nejste asi tak obratní a proto se jeví naše Česká politická scéna jako snůška odpadu.Mate za potřebí ponižovat se k nějakým nicneříkajícím vysvětlovacím článkům,např. i TRENDu?Odpověď jste dal sám a tudíž máte.Důvod je ten,že i to dobré v politickém a společenském životě,které chcete zavést neumíte prezentovat veřejnosti tak aby to bylo silnější než události týkající se Vašeho soukromého života.To se týká i Vašeho politického rivala pana Topolánka.Jsem ve Vašem věku a i mne se osobně dotýká jakým způsobem ,neúctou,sprostotou a bezn zábran si mnoho účastníků na blogu dovolí vyjadřovat své osobní názory a pocity.Zvlášť když je to skryto za anonymitou,kterou blogy umožňují.Jako nepolitik jsem limitován volbami a pokud můj kandidát nevyhraje musím se podvolit.A pokud nesouhlasím ,tak mohu vyjadřovat svůj názor slušně a doufat,že v příštích volbách uspěje můj kandidát. Někteří voliči se obyčejně chovají tak jak se chová a vyjadřuje jejich kandidát.Toť vše co jsem chtěl sdělit.Jsem volič pravice ,ale mám úctu i k opozici.Je třeba vážit si každého a i toho kdo má jiný názor.
31. 10. 2007 | 09:38

Taar napsal(a):

Pro Jiřího.H.
Přesto že "moji kávou" je program sociálně demokratických stran, Váš příspěvek mě velice zaujal. Myslím si, že už je načase diskutovat a argumentovat. Je to ale někdy opravdu těžké. Pokud někdo z druhé strany chrlí jen invektivy a hulvátství jak se dá reagovat?
31. 10. 2007 | 10:34

Jiří.H. napsal(a):

Pro pana Taar :
Souhlasím s Vámi.Dovolím si však oponovat poznáním.Při své práci se velice často dostávám do vypjatých situací.Jsou to situace kdy se chce člověku křičet ,nadávat a kopat kolem sebe ,dát najevo svou nespokojenost a přesvědčení,že ten můj názor je pouze ten jediný správný.A to jsou přesně ty situace ,které jsem se byl nucen a donucen zvládat .Vždy na úrovni ,když ne s úsměvem tak s elegancí a otevřenou vstřícností.Bez viditelných emocí.Ze začátku jsem nevěřil,že to může mít úspěch a nebo,že to dokáži.Dokázal jsem se to naučit a postupně jsem ve svém okolí začal nabírat vážnosti ,která je pro mne dnes zavazující a limitující.Patřím ve své práci mezi tu část , které,když s ní druzí nesouhlasí tak si ji všímají.A to mi vyhovuje.Spíše zvládám být slušný než emocinální a vznětlivý.U politiků by tyto vlastnosti měli být dle mne samozřejmostí.Pokud nejsou ,tak to vypadá tak jako na naší politické scéně.A to co nám zde předvádí KDU - ČSL v podání pana Čunka tak to už není ani hodnotitelné a jen myšlenka je pro slušného člověka urážkou.Nevím jestli se mnou budete souhlasit,ale jsem toho názoru,že politiku a vůdčí roli v tomto státě dělá právě KDU - ČSL.Je tím pověstným jazýčkem na vahách,ať je ve vedení pravice nebo levice.To však z pozice voliče cítím jako ten největší podvod.Velice se omlouvám,že jsem se takto rozvedl,ale myslím,že je to součástí i té obhajoby pana Paroubka,o které si myslím,že nebyla na místě vyvolává rozpačitost a snižuje jeho vážnost.Nemá to zapotřebí !
01. 11. 2007 | 07:44

bara napsal(a):

bez komentare...:
http://paroubek.blog.idnes....
01. 11. 2007 | 13:08

Taar napsal(a):

Pro bara.
Vážená kdybych byl poradcem pana Paroubka, přesně tento způsob komunikace s medii, které jsou v pozici bulváru, bych mu poradil.
Na pseudokauzy, které media pod kuratelou kapitálu dnes na pana Paroubka vyrábí jak na běžícím pásu, se jinak reagovat nedá.
Divím se ovšem, že Vám nevadí kalkulace, které jsou z otázek zcela patrny.
01. 11. 2007 | 13:47

stejskaI napsal(a):

imho lol
02. 11. 2007 | 02:12

pavla napsal(a):

Tak po shlédnuti příspěvku od LADY je mě na zvraceni. Pan Paroubek čestný politik? A co kauza Kočka a dalších z ČSSD. Díky bohu ze ČSSD nevrátí, měla šanci 8 let a nic z toho. Vy oranžová idelistko.
03. 11. 2007 | 11:16

petrh napsal(a):

a co takhle zveřejnit sponzory "charity" Vaší exmanželky...
03. 11. 2007 | 17:06

Socialista - opravdový napsal(a):

Ptám se, jak může takový Paroubek, "Šuplík" z RaJ, brát do své držky jména pana Brandta či Kreiského? Asi proto, že si opravdu hraje na socialistu - kdo to ale může "žrát" bývalému estébákovi ROKOVI, který denně lže, mlží, pomlouvá a ......
06. 11. 2007 | 12:20

LQ napsal(a):

Paroubku místo těch hloupých keců (jinak se to nazvat nedá-p.Stejskal doufám promine) si radši zajisti správné údaje v profilu. Jinak budu muset zase hlásat že lžeš, ostatně nebudu se mýlit.
07. 11. 2007 | 00:44

Taar napsal(a):

Jak tak pozoruji příznivci ODS, pod pod tíhou vzrůstajících preferencí ČSSD, ztrácí nejen nervy, ale jsou čím dál tím větší sprosťáci.
Konec konců mají v předsedovi ODS "zářný" příklad!!!
08. 11. 2007 | 09:55

Taar napsal(a):

Jen tak na okraj.
Bylo pro mě poučné vystopení v televizi pana Krásy.
Pan Krása totiž jasně řekl. P. Topolánek a spol se s námi postiženými vůbec nebaví, dokonce nám neodpovídají ani na dopisy, kde píšeme o svých potížích.
Jediný kdo s námi o problémech komunikuje je pan Paroubek.
Mám takový pocit, že to mluví o všem.
08. 11. 2007 | 10:05

Stejska! napsal(a):

Taar: "s nami postizenymi" ... konecne chapu proc tolik retardovane prispevky
08. 11. 2007 | 11:32

Dag napsal(a):

Tak tohle ti ty pupkáči, mohli baštit vyhybkáři v bufetu když jsi se válel v RÁJI, ale já určitě ne.....
08. 11. 2007 | 23:23

Taar napsal(a):

Pro Stejska!
Poslouchejte Vážený. Nechtějte abych Vás zbytečně nazýval hlupáčkem.
Znova si můj příspěvek přečtěte.Doufám že si uvědomíte hloupost, kterou jste napsal.
Ovšem je zarážející jiná věc.Jak mohou existovat "tvorové", kterým není svatý i soucit s postiženými. Váš mozek je pravděpodobně obalen maminčinými řízky a tatínkovým pivem.
Je mě Vás líto, ovšem zároveň mám vztek, kam to tato společnost dopracovala.
09. 11. 2007 | 07:45

Taar napsal(a):

Nemohu si pomoci, ale je opravdu zarážející spojovat pana Paroubka s totalitními manýry a přtom si neuvědomit, odkud vlastně totalita hrozí.
ODS ovládá, i když pomocí bezcharakterních přeběhlíků, poslaneckou sněmovnu.
Zcela ovládá senát.
Ovládá všechny kraje.
Devastuje policii.
Devastuje czechinvest.
Nechává se slyšet, že je třeba omezit novináře. Atd. Atd.

Myslíte že takto nezačíná totalita?
A myslíte si, že by USA nebo EU se angažovali?
Mušarav si v Pakistánu také klidně vládne s požehnáním západu!
09. 11. 2007 | 09:05

Taar napsal(a):

Pochopitelně že srovnání s Pakistánem je veliká nadsázka. Nelze srovnávat nesrovnatelné. Ale jen pro ilustraci, že totalita může zakořenit kdekoliv a v kterékoliv formě. Neomezená moc je totiž droga, to je známá věc. Tam už zpětná vazba nexistuje a demokracie se mění v "demokratický centralismus. Jak s oblibou říkával bolševik.
09. 11. 2007 | 12:07

Taar napsal(a):

Vážený Dagu.
Nikdo není zvědavý na Vaše sprostoty. Pokud máte rodiče tak jim řekněte ať vám občas dají na holou. Potřebujete to jako sůl.
09. 11. 2007 | 12:12

Socialista-opravdový napsal(a):

Myslím, že předmětné individuum Taar je "vada jako hrom". Jestli je postižený, tedy tělesně, nevím, ale v hlavě má "ptáka" (jak říkáme my Němci).
13. 11. 2007 | 22:40

Filip napsal(a):

A Jakou úlohu v tom hraje Jiří Paroubek. Interpretuje v týhle šaškárně Willyho Brandta, nebo Bruna Kreiskeho?
Co na to Jan Tleskač?
16. 11. 2007 | 10:58

Leos Tovarek napsal(a):

Karle (30.10.2007 11:52:24), zrejme jste si spatne precetl clanek nebo muj prispevek Clanek se tyka financovani Trendu, muj prispevek se tyka sdruzeni. Povsimnete si, prosim, ze pomijim vasi nadavku.
05. 08. 2008 | 10:05

podzimní trendy napsal(a):

Ale jen pro ilustraci, že totalita může zakořenit kdekoliv a v kterékoliv formě.
18. 07. 2009 | 10:27

Jan H. napsal(a):

Ze clovek, ktery ve funkci ceskeho premiera se nestitil spachat soukromy mezinarodni podvod, zneuziva jmena vazenych politiku, nemuze nikoho prekvapit. Darebak zustane darebakem, at se maskuje jakkoli.
09. 03. 2010 | 16:55

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy