Vejce a jedny volby

10. 06. 2009 | 10:55
Přečteno 13777 krát
Sociální demokracie prohrála volby do Evropského parlamentu. Její hlavní soupeř, ODS, získal v EP 9 mandátů z 22, sociální demokracie 7. Před pěti lety ODS získala rovněž 9 mandátů, ČSSD jen 2. Za těch pět let zvýšila ODS počet svých voličů ve volbách do EP o 40 tisíc, ČSSD o 320 tisíc. Počty voličů lidovců (získali 2 mandáty) a komunistů (získali 4 mandáty) poklesly. Dá se říci – při účasti 28,3 % zaregistrovaných voličů – že u voleb v zásadě hlasovali voliči především z tvrdých voličských jader těchto čtyř stran.


Najít motivaci k účasti ve volbách do EP není jednoduché nejen v Česku, ale jak se ukazuje, ani v celé Evropské unii. A platí to zejména pro voliče stran demokratické levice, kteří nacházejí nejobtížněji motivaci jít volit. Je obtížné najít atraktivní téma pro evropské volby. A Evropský parlament sám je českými voliči v jejich většině vnímán odtažitě. Prostě se nestal součástí běžného života našich občanů a podle sociologických analýz jsou volby do něj vnímány zejména voliči ČSSD jako volby třetího řádu. V těchto analýzách, které máme k dispozici, se dlouhé měsíce ukazovala podstatně nižší ochota voličů ČSSD jít k volbám, nežli je tomu u voličů ODS, KSČM i KDU-ČSL.

Vedle témat volební kampaně sociální demokracie i v těchto volbách kladla velký důraz na televizní debaty svých lídrů, a to jak centrálních, tak i těch z kandidátky pro volby do EP. Je nutné říci, že tentokrát v této disciplíně nebyla ČSSD tak úspěšná jako loni na podzim.

Také pokud jde o kontaktní kampaň, uskutečňovanou především formou mítinků na náměstí českých a moravských měst, ani ta nebyla tak úspěšná jako na podzim.

Desítky mítinků ČSSD proběhly bez problémů, zcela v pohodě, s velkým zájmem lidí. Část mítinků byla však napadena odpůrci ČSSD.

Poprvé jsem zaznamenal útok rajčetem ve Vyškově, hned následující den došlo – shodou náhod, jak jinak – k prvnímu fyzickému útoku vejcem na mě v Kolíně. Za 24 hodin po útoku iniciátoři sami (po mé nulové reakci) informovali, když jsem to neudělal já, média o svém „hrdinství“. Začala apoteóza a popularizace těchto „hrdinů“ smutné postavy v tisku bez rozdílu jeho zaměření.

Příklady prvních „hrdinů“, Pavků Korčaginů nové doby, mocně podpořené tiskem dodaly odvahu dalším „hrdinům“ a celá rozsáhlá komunita mladých lidí dostala terč. Veřejného nepřítele, a tím se v jejich očích stal předseda ČSSD, který přece chce vést republiku zpět k totalitě, před listopad 1989. Nad primitivismem pravicové propagandy zůstává opravdu rozum stát. Ale jak říká klasik, zabralo to. Svatá prostoto.

Stejným způsobem jsou heroizováni, a to jak levicovým, tak i pravicovým českým tiskem, ti, kteří přicházeli napadat mítinky sociální demokracie. Je smutnou vizitkou tzv. svobodného tisku a nezávislých českých novinářů pokud nejobjektivněji psaly o útocích na mítinky ČSSD – komunistické noviny.

Zcela jistě platí, že pokud nebudou v naší zemi před volbami uskutečňovány svobodné mítinky, kde legitimní politické straně bude upírána možnost svobodně vyjádřit své programové cíle, nebude ani svobodných voleb. Bláboly médií o údajné brutalitě pořadatelů mítinků ČSSD jsou zcela nepodložené. Není totiž doloženo žádné zranění někoho z těch, co napadli mítinky.

Co bylo vlastně účelem vajíčkových útoků? Znervóznit, zesměšnit představitele sociální demokracie. V tisku se ihned objevily charakteristiky typu „Pan Vajíčko“ či rady, kde se nejblíže k místu pořádání mítinku soc. dem. prodávají vejce. Fyzické útoky – a těmi vrhy vejcem nesporně jsou – byly v médiích charakterizovány jako projevy těch, kdo brání ohrožené svobody. Co na tom, když by oběti vrhače bylo vejcem vyraženo oko, má přece ještě druhé. Vždyť je to jen sociální demokrat, tedy představitel strany, která prý drze lže. No, i kdyby tomu tak bylo a vrhači by měli pravdu, co vlastně vrhače vede k verdiktu, že on má pravdu a ten druhý lže, a k rozhodnutí fyzicky na někoho zaútočit? Kde se v něm vlastně bere ta odvaha a arogance?

Při jedné sérii vajíčkových útoků řídil velmi mladé lidi v Příbrami (asi mladší 18 let) člen Modrého týmu ODS Přemysl Pšenička. Média tuto informaci zcela potlačila. Časem se jistě ukáže víc, pokud jde o zákulisí vajíčkových útoků.

Útoky vyvrcholily stovkami útoků vejci na lídry ČSSD na mítinku u Anděla. Během následujících dvou dní po tomto útoku se většina médií vydala cestou zlehčování a vlastně zdůvodňování oprávněnosti tohoto útoku na demokracii. Ale stále platí, že pokud politická strana nemůže pořádat svobodně předvolební mítinky a nemůže na nich svobodně hlásat své názory, ohrožuje to svobodné volby. Pokud nějaká fašizoidní skupina tuto možnost politické straně plánovitě omezí, máme již jen kulisy demokracie.

Zvláštní kapitolou ve vajíčkové akci byla česká média. Savonarolovský fanatismus a nenávist k sociální demokracii jsou často jediným kvalifikačním předpokladem některých novinářů. Sociální demokracie neměla na své straně žádné médium. Jen několik málo osobností se odvážilo veřejně odsoudit fyzické útoky. Nenávistné útoky byly i na prezidenta republiky, který se vyjádřil kriticky k událostem u Anděla. Prostě ODS s pomocí ideově spřízněných novinářů útočí prakticky na každého, kdo vyjádří odlišný názor.

Čekají nás těžké čtyři měsíce. ODS udělá všechno pro to, aby se vrátila k moci. A úkolem sociální demokracie je zabránit jí v tom.

Co se ovšem zdařilo ODS vajíčkovými útoky bezvadně, to je, vyhnout se programové diskusi. Média pak zařídila, aby diskuse před volbami přešla směrem k diskusím o „vaječné omeletě“, k údajným „násilnostem“ pořadatelů a příznivců ČSSD na mítincích této strany vůči jejím odpůrcům. ČSSD bude k další volební kampani přistupovat velmi poučena.

(článek byl otištěn v deníku Právo dne 10. června 2009)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

honza napsal(a):

To zas bude tlachů od modrých milicionářů.Ale trochu více pokory by Vám pane Paroubek přeci jen prospělo.
10. 06. 2009 | 10:59

123 napsal(a):

Modří mladí komunisté tento Blog nebudou mít rádi....
10. 06. 2009 | 11:10

George napsal(a):

Musim rict, ze jste mne strejdo Paroubku nezklamal. Za vsechno muze ODS, lidi, kteri na Vas hazeli vejce jsou nesvepravni blbecci, kteri se nechali zmanipulovat Modrym Tymem.

Budte ujisten, ze lide na Vas vajicka hazi proto, ze se jim nelibi Vase agresivita a nabubrelost. Zejmena ne mladym lidem. To nakonec bylo jasne videt. Nejste jejich favorit. Musel by jste trochu zhubnout a pak by Vam mozna lidi verili, ze bojujete za to, aby duchodci a nezamestnani nemeli hlad a nemuseli platit likvidacnich 30 korun u lekare :-]]. Vy jste pro mne totez, co drive byl Stepan. Papalas. Good luck with blond star CSSD!
10. 06. 2009 | 11:12

Vilém napsal(a):

Z Evropského parlamentu nelze rozdávat voličům úplatky, takže ty vaše houfy egoistů k volbám nedorazily. Voličů s rozhledem a se zájmem o veřejné záležitosti má ČSSD dokonce méně než ODS.
Na podzim si to určitě vynahradíte,naslibujete hory doly a u voleb bude narváno jak při otevírání obchoďáku, a ČSSD vlastně nic jiného než laciný obchodník s myšlenkovým šmejdem ani není.
10. 06. 2009 | 11:13

Student napsal(a):

Pane kolego, určitě vás budou kritizovat za to, že jste do voleb prosadil Kateřinu Brožovou. Já si však myslím, že je to dobrý tah, ta nic nepokazí. Ale pokud chcete vaší straně prospět, tak odstupte z funkce předsedy.
P S: Říkám vám kolego, protože já jsem na tom stejně. Taky mám vždycky pravdu, ale nikoho o tom nepřesvědčím.
10. 06. 2009 | 11:13

jenicek napsal(a):

Nejlepším řešením proti Paroubkovi a těm důchodcovským jistotám je hlasovat nohama, ať si těch jistot užijou:-D
10. 06. 2009 | 11:13

Ford napsal(a):

Protože voliči levice, kteří nacházejí nejobtížněji motivaci jít volit jsou prodejné děvky. Ve volbách do EP jim žádný materiální benefit nekouká, tak proč by se obtěžovali? Volič levice není blbý jen je vychcaný. Prostě svůj svému.
10. 06. 2009 | 11:14

Marceluška napsal(a):

I dejte už pokoj, pane Paroubku.. ztrapňujete se.
10. 06. 2009 | 11:15

jo napsal(a):

Vrhač=nevychovaný smrad

Pane Paroubku vůbec bych si z té spodiny nic nedělal byli to jen hloupí feťáci z "čekteku" a par konzerv z ODS bez budoucnosti.
10. 06. 2009 | 11:16

neo napsal(a):

Tak jo, volby jste vyhrál:)

Ovšem za nízkou účast vašich voličů, líných zvednout zadek od bůčku a zteplalé desítky si můžete sám.
Kampaň o jistotách, důchodech apod.. neměla z EP nic společného.
10. 06. 2009 | 11:16

Paterik napsal(a):

Paroubkovi volby prohrála ta hloupá vejce... už jsem netrpělivě čekal na to, kdy s tím vyrukuje a dočkal jsem se. A kdyby nelétala vejce, tak se najde nějaké jiné spiknutí, třeba že ODS zařídila, aby bylo hezky a voliči ČSSD místo k volbám jeli na chaty.
10. 06. 2009 | 11:17

Ládik napsal(a):

Soudruh Valtr Komárek o Vás kdysi řekl, že jste jako buldozer. Mi se jeho příměr líbí: viděl jsem buldozer čistit rybník u zámku Raduň. Zapadl a zdechl. Byl to typ Stalinec. Jako Vy.
10. 06. 2009 | 11:19

Doug Badman napsal(a):

Nic si z toho nedělejte pane předsedo. S Brožovou se to bohudík povedlo a tak teď ještě nějak protlačit tu Borůvkovou, aby alespoň doma byl klid.
10. 06. 2009 | 11:20

Janina napsal(a):

Je zbytečné stále omílat to samé, asi jako Kubiceho zprávu. Bylo by lepší zamýšlet se nad vážnějšími problémy, které lidi opravdu zajímají
10. 06. 2009 | 11:20

jo napsal(a):

George

nabubřelost a agresivita sálá z pana minipindíka. Hloupé řeči lidí co ještě nikdy nepracovali, volící ODS, pod heslem, jsem krásný, mladý, chytrý a kdo je víc jsou k smíchu.
10. 06. 2009 | 11:20

Michal Macek napsal(a):

pane Paroubku,

jestli jste se opravdu poucili,tak opustte presne tuhle paranoidni retoriku,kdy kazdy kdo nesouhlasi s Vami je bud hned nepritel nebo alespon jeho prisluhovac.Pane predsedo zkuste se uklidnit,vemte s manzelkou dovcu - treba prodlouzeny vikend a jedte treba nekam do lazni a par dni jen relaxujte,chodtte do prirody a zkuste par dni nemyslet jen na politiku - treba pak zjistite ze politika neni nesmiritelny boj,pomsta a intriky ale treba taky konstruktivni prace.Budte vecni,racionalni a nehrajte lidem na emoce,na jejich pudy jako je treba zavist.Prestante chodit do solarka a zmente krejciho.A zkuste se prpojit obcas na internet,zkuste si poslechnout nejakou moderni hudbu - proste se trochu priblizit mladym a zkusit je trochu pochopit a respektovat - a oni pak zacnou respektovat vas.Jo a dejte pada dr.Rathovi
to je to nejlepsi co muzete pro stranu i sebe udelat
10. 06. 2009 | 11:20

thief napsal(a):

autor
Jistě máte pravdu, ale to je v naší "demokratuře" nepodstatné. Myslím, že by ČSSD prospěla kampaň, ve které jasně představí výhody svého programu a vyzdvihne schopnosti a výsledky svých přestavitelů. Dobrý předseda strany (a to nepochybně jste) ví, kdy se má ve prospěch strany poněkud stáhnout a nedávat médiím - protože media jsou hlavním protivníkem, ODS jede na rezervy - nedávat médiím záminky zavést kampaň kam chtějí. Hlavně se už nebabrat v tom vaječném slizu. Hodně zdaru a maximální úspěch ve volbách.
10. 06. 2009 | 11:22

StandaT napsal(a):

"Veřejného nepřítele, a tím se v jejich očích stal předseda ČSSD, který přece chce vést republiku zpět k totalitě, před listopad 1989."

Tohle ve mě vyvolalo jeden zážitek. Docela nedávno jsem byl svědkem jak jeden postarší ukončil nikam nevedoucí rozpravu o Paroubkovi.

Řekl zhruba toto: Dejme Paroubka do prostředí sedmdesátých let. Cenzura, ostnatný drát na hranicích, StB, LM, kádrováci v každém podniku... A pak dejme Husáka do dnešního prostředí. A teď mi najděte pět rozdílů mezi Paroubkem a Husákem.

A bylo ticho.

Taky jsem o tom přemýšlel. A našel jsem jeden: Husák měl brejle.
10. 06. 2009 | 11:22

ks napsal(a):

Proč všechny fyzické útoky vedou jen na představitele levice (Svoboda, Dolejš, Dostál...a nyní i ČSSD)? Proč všechny tyto útoky končí nevyřešeny?
10. 06. 2009 | 11:23

blue jay napsal(a):

Chtel bych ocitovat pana Karla Hvizdalu.


"Vítězství občanských demokratů do značné míry zavinili sociální demokraté svým chováním: svrhli vládu, chovali se hrubě a neurvale, což platí zvláště o panu Rathovi, z jehož chování ve středních Čechách šla hrůza, a Paroubkovi, který bezhlavě vše sváděl na ODS a působil jak umanutý. Sociální demokraté rovněž nebyli schopní předložit veřejnosti nějaká témata: jejich volební kampaň byla personifikovaná a emocionální. Výsledek ukazuje na meze marketingové politiky, která vychází z přesvědčení, že je možné stranu prodávat stejně jako zmrzlinu."

Bohudik je pan Hvizdala ne vyssi inteligentni urovni nez byvaly namestek RaJe.
10. 06. 2009 | 11:25

jakub napsal(a):

Pane Paroubek.
Řešení je jednoduché. Až se dostanete k moci, zatočte s lidmi s jiným názorem než máte Vy pěkně po bolševicku.
Zaplňte s nimi blázince a uranové doly. Na tisk uvalte cenzuru, zakažte shromažďování a uvidíte, že Vám pak už nikdo ubližovat nebude.
Na 1. Máje půjdou pod dozorem SLM (sociální lidové milice) všichni spořádaně v průvodu a budou Vám nadšeně tleskat.
Teprve pak tu nastane Marťanský RaJ na Zemi.
Rád bych se jednou dožil toho, že by jste řekl "něco jsem podcenil nebo zkazil", místo toho, aby jste tu pořád fňukal jak Vám mezinárodní společenství pod vedením ODS ubližuje.
Jste jak malý parchant na pískovišti, který si rozsedl bábovičku a řve, že mu ji rozkopal někdo jiný.
10. 06. 2009 | 11:26

Pobo napsal(a):

No jo, předsedo,

za to můžou slepice v žoldu ODS!!!
10. 06. 2009 | 11:26

Helmut napsal(a):

No jo. Za všechni může ODS. Jenom mě zaráží, že pan Paroubek mluví o tom, že mladí lidé si přišli hodit jen tak bez motivace. Jednak k mladým lidem náležím a tudíž tu motivaci znám a durhak se i na zpravodajských serverech objevily názory těch, kteří házeli. A rozhodně byly smysluplnější než volební kampaň sociální demokracie.
10. 06. 2009 | 11:26

Ford napsal(a):

KS: Zřejmě proto aby se nezjistilo, že si to na sebe organizovali?
10. 06. 2009 | 11:26

StandaT napsal(a):

Alex Koenigsmark to píše hnad na počátku svého blogu: Oslovovat jen ty svoje...

A tohle je přesně ta stupidní reklama na prací prášek, který by si nikdo normální na základě té reklamy koupit nešel.
10. 06. 2009 | 11:26

thief napsal(a):

ad cyanotičtí komsomolci

Hledal jsem význam slova "papaláš", které poslední dobou tak "frčí". Prý to je něco jako "funkcionář". Může mi někdo prozradit, co je na funkcionáři zavrženíhodného a urážejícího? To myslím vážně, moc by mě to zajímalo.
10. 06. 2009 | 11:28

affrays Sephradic napsal(a):

K fyzickému násilí klesne jen kretén.

V těchto volbách to byli kreténi modří.
10. 06. 2009 | 11:29

ok napsal(a):

nesnažte se z toho dělat něco organizovaného. ODS nijak zvlášť nemusím, ale vás nenávidí a obává se vás každý, trochu myslící člověk.
10. 06. 2009 | 11:31

Helmut napsal(a):

Mno já nevím. Více násilí jsem viděl od příznivců ČSSD, než od těch, kteří házeli vejce
10. 06. 2009 | 11:32

Taar napsal(a):

Je neuvěřitelné, že media opět dělají z občana hlupáka, kterým je nutno vláčet bez vlastního úsudku. Tak jak za rudého bolševika je nutné občana opět zblbnout, pro změnu bolševismem modrým.
Je opět nutno psát o oponentech z ČSSD jako o zloduších všele s panem Paroubkem.
Jen doufám, že občan poučen totalitními praktiky z minulosti, si vše srovná a pošle novodobé asociální modré bolševiky tam kam patří, slušně řečeno, minimálně na vedlejší kolej.
10. 06. 2009 | 11:32

modre_emo napsal(a):

p. Stando s tim panem musi byt radost debatovat :}
10. 06. 2009 | 11:33

thief napsal(a):

Dejme Topolánka do prostředí sedmdesátých let. Cenzura, ostnatný drát na hranicích, StB, LM, kádrováci v každém podniku... A pak dejme Husáka do dnešního prostředí. A teď mi najděte pět rozdílů mezi Topolánkem a Husákem.
Mě okamžitě pět napadlo: agresivita, vulgarita, zkorumpovanost, zneužívání státních peněz pro soukromé účely a papalášství (pod tím si může každý představit co chce :-))
10. 06. 2009 | 11:34

JC napsal(a):

Ládik,
1* :-))))
10. 06. 2009 | 11:35

jakub napsal(a):

affrays Sephradic
Kde jste získal informace, že za tím stojí ODS. Pokud je máte, dokažte své tvrzení a podejte na ně trestní oznámení. Pokud nemáte důkazy a jen tu plkáte to, co by jste si přál nebo co se Vám zdálo v alkoholovém opojení, pak jste bohužel jen to, čím označujete druhé. Tedy kretén.
10. 06. 2009 | 11:35

blue jay napsal(a):

Cirkus Paroubek....

Brožová bude volebním lídrem ČSSD na Teplicku........ Nominaci Brožové prosazuje předseda ČSSD Jiří Paroubek, který má být lídrem kandidátky v Ústeckém kraji.

To jsou paradoxy. Politiku u nás může dělat každý a pokud máte kámoše diktátora v nějaké velké politické straně, cesta do poslanecké lavice je volná. Jiří Paroubek svým voličům dopřál jeden sladký dezert před podzimní volbou poslanců. sám vybral, navrhnul, doporučil, protlačil a nařídil přidat na kandidátku svou kámošku, Kačenku Brožovou.

Že to je paní politikou nepolíbená, že její "sociální" cítění je někde na hraně 100 tisíc měsíčně, že to je výsměch všem straníkm, kteří roky prosazují politiku svého guru.... nepodstatné. Paroubek slíbil radikální oživení strany, chce přilákat nové voliče, proto vsadil na cirkus. Nařídil jak bude vypadat volební lístek a hotovo. Na prvním místě bude velmi podprůměrná herečka, průměrná zpěvačka a politicky zcela nečitelná Kačka. Druhé místo si koupil hokejista Šlégr a až pak jdou na řadu ti, kteří v daném kraji politiku opravdu již roky dělají.
10. 06. 2009 | 11:36

:) napsal(a):

hmmm

to je ctivo
10. 06. 2009 | 11:37

Michal Macek napsal(a):

thief:

odpovim rapovym textem:

PAPALASI

vozi si tlustej zadek v drahych limuzinach
ale vobycejnej clovek je vubec
nezajima
hubu maj stale plnou chytrejch kecu
mezi nas do hospody neprijdou ani
z hecu
zijou si ve vate odtrzeni od reality
nezajimam je ja a uz vubec
ne ty!

:)))
10. 06. 2009 | 11:37

neo napsal(a):

Jiří Paroubek : tiskovka po prohraných volbách do EP:
" Tak já si nemyslím, že to byl neúspěch nebo dokonce drtivá porážka, jak se snaží tvrdit naše media v žoldu ODS. Pan Topolánek nic nezískal a naše strana si polepšila,takže to vidím jako vítězství zdravého rozumu, kupředu zpátky ni krok.

Určitě se na výsledku podepsala Odesácká negativní kampaň , útočící na mou osobu... vajíčkáři dosáhli svého.

Jinak si myslím, že toto naše vítězství (nenazývejte to prohrou) se odrazí v podzimních volbách, jak nasvědčují průzkumy našich agentur STEM apod.
10. 06. 2009 | 11:38

Taar napsal(a):

A ještě něco.
Ze záběrů kamer je zcela zřejmá, dokonalá organizace vajíčkových kanonád "mladými modrými chlapci" /konzervativci/. Koho tedy chtějí media, potažmo ODS, oblbovat o spontánosti.
Ve světle této skutčnosti je zcela zřejmé kdo vlastně s veřejností manipuluje.
10. 06. 2009 | 11:39

Béda napsal(a):

re,

v zásadě souhlas až na jednu "maličkost". S programovými a evropskými tématy jste nepřišli ani vy, pane Paroubku.

Za jediné pozitivum ve vaší kampani považuji to, že jste se nesnížili k organizování fyzického napadání, zastrašování a zakřikování po vzoru svých názorových odpůrců.
10. 06. 2009 | 11:42

123 napsal(a):

Jak koukám tak jediný kdo je tu paranoidní jsou místní pravičácké konzervy - bez svého pokřiveného videní sveta by ale nemohli volit ODS.
Já Vám fandím pane Paroubku i přez ty přehmaty co občas deláte - doufám že jich bude čím dál méně! ...
10. 06. 2009 | 11:43

Myrda napsal(a):

TOPOLJUGEND, jinak zblblí frackové-retardované děti modrých strak, byli programově řízeni Langerem a Římanem, otci Kubiceho akce před 3-mi lety. Hanba jim.
10. 06. 2009 | 11:43

jj napsal(a):

Nenechte se prosím zmást p. Paroubkem. "Vajíčkové " útoky byly vedeny na něj osobně, nikoliv na ČSSD.
10. 06. 2009 | 11:43

thief napsal(a):

Michal Macek

Děkuji. A teď mi prosím napište jméno politika nebo politiků, kteří vaší definici neopovídají. Nejlépe pravicového prosím.
A vysvětlete mi, proč vajíčka schytali jenom ti socanští.

S úctou
10. 06. 2009 | 11:44

blue jay napsal(a):

Oranžové perly aneb kdy vlastně máme Paroubkovi věřit...?

„Naše průzkumy dokazují, že volby do Evropského parlamentu vyhrajeme," kasal se ještě minulý týden šéf PR Lidového domu Petr Dimun. Nyní už Jiří Paroubek tvrdí úplný opak. Bože, kdo se v tom má vyznat?

Předseda ČSSD obrátil o 180° a jeho milovaná agentura STEM prý už minulý týden uvedla, že oranžoví evropské volby prohrají. Tak co vlastně platí?
Povolební perly z Lidového domu však mají pokračování. Korunu všemu nasadil Jaroslav Tvrdík, který uvedl, že jeho milovaná partaj měla nejlepší program, ale voliči jaksi nepřišli. Ach ti hlupáci voliči, oni jaksi nepochopili socialistické dobro.
Trochu mně připomněl bývalého trenéra rakouské reprezentace Hanse Krankla, který kdysi po kvalifikačním zápase o účast na mistrovství Evropy prohlásil, že Češi vyhráli nezaslouženě, protože Rakušané hráli půl hodiny oslabení bez vyloučeného hráče.
Ovšem úžasnou slovní ekvilibristiku předvedl i samotný Paroubek. Ještě v pátek burcoval lid s tím, že Evropský parlament není bezvýznamnou institucí a sedmdesát procent zákonů se chystá v Bruselu, takže alou k urnám, aby v pondělí nad ránem už bylo všechno opačně a ČSSD vlastně prohrála nicotné volby třetího řádu.
10. 06. 2009 | 11:44

StandaT napsal(a):

neo: ta Brožová se Šrégrem jsou dobří. Bude zajímavé koukat na příznivce, až jim dojde, že po vládě pro zbohatlíky nastoupila vláda zbohatlíků :)))
10. 06. 2009 | 11:45

Jirka1 napsal(a):

Nemohu mít důvěru v pana Paroubka,který se obklopuje divnými lidmi, s jiným divnými se přátelí, češe si pěšinku nad pravým okem a navíc si barví vlasy,aby si připadal mladší, opak je pravdou.Věk nezastavíte,víte to? Příroda Vás nebude poslouchat jako Vaši nohsledi a zobat z ruky jak písknete...Jinak škoda dalších slov!
10. 06. 2009 | 11:48

blue jay napsal(a):

Myrdo?

Nejsi ty ten mlady clovek ktereho CSSD chce oslovit?
10. 06. 2009 | 11:49

thief napsal(a):

jj
Dobře, ale proč. Protože je "papaláš"? Nebo protože je nejúspěšnějším předsedou ČSSD od r.1989 a metody, které zlikvidovaly Grosse a Špidlu na něj nefungují?
10. 06. 2009 | 11:49

tomas napsal(a):

Paroubek - nabubřelost, papaláštví, snaha o omezování svobody tisku, podivná přátelství ..
Topolánek - vulgarita (viz youtube), vzyčování prostředníku v parlamentu, nacistická terminologie, fyzické napadání novinářů, absence diplomatického vyjadřování - evropská ústva je shit, nudismus
Jak tyhle lidi můžete volit s tím, že Topolánek (Paroubek) je ještě horší?
P.S. V Paroubkově blogu je minimálně jedna pravda, a to o naprosto nevídané úloze médií viz tři stránky v MF Dnes, jak správně házet vajíčkem ..
10. 06. 2009 | 11:49

neo napsal(a):

StandaT: náhodou, paní Brožová se ráda vdává za sociálně slabé jedince a ve jménu solidarity se o ně stará:)

Jirka Šlégr nemá peníze chudák.. je to typický potřebný se sociálním cítěním, vždyť nemá ani na poplatky u lékaře:)
10. 06. 2009 | 11:52

Mařenka napsal(a):

Jiří Paroubek, to je svatý muž. Co slovo, to perla. Tesat do kamene.Jelikož má sexy mozek, tak říká samé píčoviny.Až se červenám.
10. 06. 2009 | 11:52

Lubo napsal(a):

Jirko,Jirko,kdy už konečně pochopíš,že spoustě lidem skutečně vadíš jen proto jak se chováš a proto jaký jsi.Zádná ODS v tom prostě není.A vajíčka házeli hlavně na tebe.
10. 06. 2009 | 11:53

jiří napsal(a):

2 Neo:
Bůček a zteplalá desítka? No pokud vím, tak jste právě kápl na habitus drobných podnikatelů z menších měst, kteří budou nadosmrti volit ODS... asi byste se divil, kolik "elitních" občanů člověk potká když jde kolem Lídlu.... jestli ona ta pravicovost nebude v Česku spíš sypmtomem závisti ("vysoké" podpory v nezaměstnosti, starobních důchodů, nízkých daní atd. atd.)....
10. 06. 2009 | 11:53

Jirka1 napsal(a):

Pane jo, teď slyším vna Radiožurnálu,že p. Paroubek prsoadil na 1.místo v Teplicích hérečku Kat.Breožovou,ten snad ztratil rozum...Ještě bude prý na kandidátce další bohatý p.Šlégr (lední hokej,býv.HNL), no to je sranda,když strana pro chudé tam dává ty bohaté. Asi aby nechtěli již krást nebo co?
10. 06. 2009 | 11:53

thief napsal(a):

Jirka1
Naprosto vás chápu. Já taky nebudu věřit panu Topolánkovi, který se obklopuje podezřelými lidmi, jiné si kup... pardon "přesvědčuje", vyjadřuje se na politika poněkud "jadrně" a navíc ve sněmovně háže na všechny "fakáče" aby vypadal akční. Taky už není nejmladší, že jo? Ještěže má svoje nohsledy, ti ho budou poslouchat vždycky, ať mele co mele.
10. 06. 2009 | 11:55

unique napsal(a):

to taar: blbečkovi dali internet a tak datluje o organizaci konspiraci a modré totalitě stejně jako autor..nebo si pan paroubek hraje na krále a chodí v převleku nicknamů na svůj vlastní blog se hájit?:D
to bluejay: přesně tak, a měl by se naučit jednu věc: když bude mluvit pravdu, nebude si muset pamatovat co říkal a následně třeba nebude terčem posměchu.. smutné je že si to nedokáže přiznat...
10. 06. 2009 | 11:55

blue jay napsal(a):

to Standa T,

Být voličem ČSSD byl bych asi trošku v šoku. Co může přinést straně Kačka? Jedinou jistotou je asi to, že nepřeběhne, vždy poslušně zvedne ruku pro vše, co její vůdce navrhne a nebude odmlouvat. Co dalšího straně přinese Kačenka? Nekonečné reprízování Pojišťovny štěstí, pohled na umělou Barbie na volebních akcích, na internetu několik desítek fotek naši poslankyně tak, jak byla plastickým chirurgem zdokonalená a možná volné lístky na nějaký ten divadelní kus s její účastí. Převážná většina mužských voličů ČSSD z řad sociálně vyživovaných občanů už má Kačku dávno někde na wc. Babičkám a jiným voličům zase vyhkne slza do oka, když si vzpomenou na její dojemné zvraty v oblíbeném seriálu. Ale jako politik? Stačí se podívat na několik jejich výroků:

Lidi neznají vaše názory. Jaký máte třeba na Lisabonskou smlouvu?
Pokud jsme vstoupili do Evropské unie, měli bychom smlouvu schválit. Trochu mě mrzí, že se stáváme součástí tak obrovského celku, kde se trochu ztratíme. Že češství jako takové a možná i český jazyk se postupem let někam rozplynou. Ale samozřejmě to přináší spoustu výhod. Chtěli jsme otevřené hranice, tak je máme.......

Jaká byste byla vy?
Já jsem velmi mírumilovná. Ale jen dokud mě nikdo neomezuje nebo nelikviduje. To jsem zažila a pak dokážu být velmi razantní.......

To stačí.... že jde kandidovat za stranu, která jejího potencionálního ženicha (Kačka nikoho pod 100 měsíčně nebere) chce tvrdě diskriminovat, oškubat a podobně, to je asi zatím jedno.

Na celé taškařici jsou ještě krásné různá srovnání. Třeba že Reagan byl taky herec a kam to dotáhnul! Pomineme-li fakt, že Reagan byl, aspoň v mladých letech velmi dobrý herec, tak hlavní rozdíl je v tom, že on se o politiku zajímal dost dlouho a hlavně musel své voliče získat! Ho nikdo do prezidentské funkce nenařídil, on si tu Ameriku prostě musel získat.

Opravdu se najde volič při smyslech, který bude Kateřinu Brožovou volit? Opravdu Vám nevadí, že si Váš vůdce dělá z politiky srandu, že vnucuje své kámoše na volební lístky a celou stranu tím vystavuje posměchu? Tohle dělal Sládek ve své straně, ale předseda jedné z největších politických stran u nás? Dovolil by si tohle třeba Zeman? Za něj ta strana volitelná byla, pak už to šlo do kytek.

Pokud chtěla Kateřina opravdu poznat svou popularitu u voličů ČSSD, měla jít na desáté místo apočkat si na preferenční hlasy. Aspoň tím by umlčela všechny, kteří nevěří v její úspěch u voličů. Takhle jen znechutila roky práce lidí, kteří v tom kraji za ČSSD již dlouho kopou.
10. 06. 2009 | 11:55

SuP napsal(a):

Paroubku -
Říká se: "Čím víc hovno rozmazáváš, tím víc smrdí". A přesně o tom je tenhle článek.
Jestli opravdu vidíš, že ..." úkolem sociální demokracie je zabránit jí v tom...", je mi Tě už jen líto.
10. 06. 2009 | 11:56

tomas napsal(a):

to jirka 1, stejně tak můžete napsat, že je sranda, když strana pro bohaté tam dává chudé
10. 06. 2009 | 11:56

JC napsal(a):

Pane Paroubku,
Jelikož se jednalo o volby do EP,důležitější než "plichta" v ČR je drtivá porážka levice.
viz :http://aktualne.centrum.cz/zahranici/grafika/2009/06/05/vysledky-voleb-v-evrope/.
P.S.K těm vašim 5 křeslům navíc. Vy jste očekával při současném rozložení voličstva něco jiného ?
No to si dáváte opravdu jen malé splnitelné cíle.
10. 06. 2009 | 11:58

LEVAK napsal(a):

Ad StandaT:už to vyšlo před nějakou dobou a myslím,že pořád je to platné.Zamyslete se vážený pane!
Deník Guardian srovnal Husáka a Bushe. Bush prohrál
Tenisová legenda Martina Navrátilová inspirovala svým výrokem o nedemokratických poměrech v USA britský list k srovnání československé totality se současnou americkou administrativou.
Žít v současných Spojených státech je jako žít za komunistů, prohlásila tenistka Martina Navrátilová v jednom z mnoha rozhovorů, které loni poskytla. Nezapomněla také dodat, že se za amerického prezidenta a způsob, jakým zemi vede, stydí.
Deník Guardian ji vzal za slovo a ve svém čtvrtečním vydání se zamyslel nad tím, zda se skutečně dá srovnávat Husákovo Československo v roce 1975 a současné Spojené státy prezidenta George Bushe.
"To jsou silná slova," komentuje deník vyjádření tenistky, která v osmnácti letech emigrovala do Spojených států a letos znovu získala ztracené české občanství.
Jak Guardian k srovnání přistoupil? Podívejte se sami na několik příkladů:
Gustáv Husák a jeho režim v tehdejším Československu čelili všeobecné nespokojenosti, přesto ve studii z roku 1974 se ukázalo, že Husáka a jeho režim podporuje 15 procent obyvatel. Mezi nimi byli hlavně důchodci, byrokraté, kariéristé a ideologové. George Bush má v současnosti podporu asi 30 procent Američanů, podle některých průzkumů dokonce jen 19 procent.
Československé zdravotnictví bylo za Husáka zdarma k dispozici pro všechny, píše Gurdian, v Bushově Americe nemá zdravotní pojištění 16 procent obyvatel, pojištění dalších téměř 6 procent není dostačující.
I když v 70. letech československá životní úroveň rostla, nestačilo to k uspokojení obyvatel, kteří prahli po občanské svobodě. Zato v dnešní Americe, kde životní náklady rostou, "kult spotřeby" stále uspokojuje populaci, která je nevšímavá k ukrajování své svobody.
V podobném duchu deník Guardian pokračuje: Československo v roce 1975 překonávalo hospodářské plány pětiletky a mělo plnou zaměstnanost. Ameriku oproti tomu trápí recese a jen za letošní únor ztratilo zaměstnání 101 tisíc osob.
Vydávání československých víz bylo v polovině 70. let řízeno svévolí státu. Odmítnutí z různého důvodu, často nepohodlnosti pro režim, byla ospravedlňována "zájmy bezpečnosti státu". Podle Americké unie občanských práv vláda Spojených států v současnosti využívá Vlasteneckého zákona, aby zabránila "nevyhovujícím osobám" ve vstupu na americké území.
Jako poslední bod srovnání Husákova Československa s Bushovou Amerikou si britský Guardian zvolil mučení. V Československu nebylo mučení vězňů oficiálně schváleno, přesto bylo nástrojem státní politiky. Ve Spojených státech, jak píše deník, je mučení oficiálně povoleno. Autor naráží na část zákona, která povoluje kontroverzní techniky výslechů, jako například waterboarding. Ten ochránci lidských práv označují za mučení."
PS:jen tak na okraj te naší demokratické společnosti.Paní Benešová v padesátých letech dostávala 5000Kč důchodu,měla zdarma byt,kuchařku a řidiče.Gustav Husák po obdikaci v roce 1989 nedostávál žádný důchod až do ledna 1991 a to potom bylo 3800Kč.Hlvně že se vykřikovalo nejsme jako oni!Styďte se StandoT!
10. 06. 2009 | 12:01

blue jay napsal(a):

Když se ríká "nikdo není dokonalý", Jirí Paroubek to považuje za osobní urážku.
10. 06. 2009 | 12:02

valdštejn napsal(a):

to Ford myslím , že přesně Vaše slova vystihují , co je pravice zač a kam až příznivci vztyčených prstů jsou ochotni zajít.....Smutné !
10. 06. 2009 | 12:02

Mard napsal(a):

Jojo, je vidět že Paroubek skutečně opuští ten konfrontační tón a další předvolební kampaň bude výrazně jiná. A kdo je ten Korčagin?!? To je nějaký budovatelský hrdina, o kterím si mladý Jyrka četl?!? Vůbec nevím o co jde. Holt nejsem bývalá komunistická kádrová rezerva. Ach jo.
10. 06. 2009 | 12:03

PatientO.T. napsal(a):

"A tak nikdy nevíme, co si politik skutečně myslí. Neznáme ho a on se sám taky nezná, po nějakém čase ani on už neví, co si skutečně myslí.
Nebo to možná i ví, ale raději se na to, co si skutečně myslí, snaží zapomenout."

napsal Alex Koenigsmark hned na vedlejším blogu.
10. 06. 2009 | 12:03

martin napsal(a):

Dobrý den, mám takový pocit pane Paroubku ,že by jste si měl vzít příklad s pana Bursíka,neměl jsem ho nikdy rád,ale musím uznat,že je to pan frajer a sekáč,zná svojí hodnotu a ví kam až sahají určité meze. Z tohoto člověka by jste si měl vzít příklad. A jako politik a mediálně profláknutá osoba by jste se taky tak měl zachovat,neboť za celou dobu vašeho předsednictví v ČSSD neděláte nic jiného než že cílevědomě škodíte . Pana Bursíka jsem neměl rád,ale Vás nenávidím ,měl by jste odejít a upadnout v zapomění a neškodit dál .Uvolnit cestu jinýmu daleko schopnějšímu a inteligentnímu,který ví a zná jak se má politik chovat. Pan Bursík Vám to ukázal ! Vem te si z něj příklad !
10. 06. 2009 | 12:04

jo napsal(a):

Nějak se tu množí nenávistné, mladé konzervy. :-) A šíří zde Ódéesáckou rétoriku a o životě ani pára.
10. 06. 2009 | 12:05

neo napsal(a):

jo: nezáviď
10. 06. 2009 | 12:06

Opitz napsal(a):

Ona to fakt organizovala ODS? Zase nám tu tenhle poslanec lže až se mu práší od huby... Nic nepochopil a volby prohraje... a poděkovat může jen sobě a své vlastní blbosti...
10. 06. 2009 | 12:06

tomas napsal(a):

to martin, souhlas a vezměte sebou topolánka, jednou ranou by tak zmizely dvě velké ostudy téhle země
10. 06. 2009 | 12:07

socan napsal(a):

VIVAT PAROUBEK !
Podzimní volby budou NAŠE !!!
10. 06. 2009 | 12:07

mleziva napsal(a):

Za ty vaše lži, demagogii, závist, třídní boj a další vyložené "levárny" můžete být rád rád, že nakonec přilétla jen ta vejce...
10. 06. 2009 | 12:07

Honza napsal(a):

Je to klaun, volaly děti :oD
10. 06. 2009 | 12:08

Valerie napsal(a):

Pane Paroubku, nezklamal jste mne. Podle očekávání žádná sebereflexe, za všechno můžou vajíčka a ODS. Zamyslel jste se někdy nad tím, proč neházeli odpůrci ČSSD na předvolebních mítincích vajíčka např. po Zemanovi nebo Špidlovi? Narozdíl od Vás je Zeman osobnost a Špidla byl sice slabý předseda, ale neprovokoval lidi svojí arogantností a sebestředností jako Vy. Jako pravicový volič jsem ráda, že ve vedení ĆSSD jsou osoby jako jste Vy a dr.Rath, protože oba oslabujete pozici ĆSSD.
10. 06. 2009 | 12:08

blue jay napsal(a):

pane jo
Z vas ta laska primo vyzaruje.
10. 06. 2009 | 12:10

pavel napsal(a):

Jyrko,zapomněl jsi ještě "lstivé afgánce"(z knihy Patricka Ryana Jak jsem vyhrál válku),ti mi ještě chybí ve výčtu všech tvých nepřátel,které evidentně k životu potřebuješ.Anebo se ztrať,už jsi škodil dost
10. 06. 2009 | 12:10

Michal Macek napsal(a):

thief:

papalasi sou skoro vsichni verejni politici - vajicka se hazela na Paroubka a Ratha - ostatni prdstavitele to schytali proto ze byli na podiu s nimi

a proc jen na mitincich CSSD - protoze Paroubek a Rath sou papalasi arogantni a humpolacti
topolanek je taky papalas ale aspon ma nejaky styl,to same kalousek
10. 06. 2009 | 12:11

StandaT napsal(a):

LAVÁK: a za co? Za Bushe? Proč, nejsem amík.
10. 06. 2009 | 12:13

thief napsal(a):

Hodně "pravičáků" se směje a diví, proč je K.Brožová na kandidátce ČSSD. Některé důvody nechtěně zmínil výše blue jay. Protože je to známá tvář a voliči mají rádi, když vědí koho volí. Zadruhé s ČSSD už léta spolupracuje a netají se sympatií k jejímu programu, takže "zneuznaní" kandidáti socdem nemají důvod si připadat odstrčení, nebo aspoň ne tak moc. A za třetí a hlavně, je to ženská a to pěkná ženská, jak už tady bylo někým zmíněno. Kolik žen je v politice na předních místech kandidátek? Kolik ženských se tím cítí diskriminováno? Brožová v čele kandidátky má přitáhnout do politiky ženy a zlepšit tak obraz české politiky. Nadarmo pan Paroubek neprosadil také p. Borůvkovou. Sympatická ženská tvář může dokázat víc než upocený Langrův ks..t. Vždyť kolik žen má v politice ODS? Talmanová je tam jenom jako konkubína, Němcová vypadá jak dost vostrá profesorka češtiny a navíc zastupuje to "tvrdší" křídlo strany, a poslední dobou se objevila p.Řápková - o tu se ODS ještě popere s nacisty - tak je dobrá.
10. 06. 2009 | 12:13

JE napsal(a):

1) Nevýhra
2) Příčinu vajec nepochopil
3) Dikce Rudého Práva
4) Aparátčík
5) Papaláš
6) Kdo z vás to má?
7) Petra z metra
8) Brouk Pytlík
10) Já, já, já
11) Milionářská daň
12) Jistota dluhů
13) Po uši v dluzích
14) Po nás potopa
15) Zdroje jsou
16) Litvínovská mafie
Došlo?
10. 06. 2009 | 12:13

redhell napsal(a):

pane Paroubku a to Vám nedošlo, že vajíčka apod. byla namířena ne proti ČSSD jako takové, ale proti Vám, vašemu způsobu "dělání" politiky. Tak možná když se přestanete chovat jak ko.ot .....
10. 06. 2009 | 12:14

půlpán napsal(a):

Jen z historie vím, jak docházelo k rozbíjení volebních mítinků demokratických stran v Německu ještě než se fašisté chopili moci.K obdobnému jednání došlo i na předvolebních shromážděních ČSSD. Přeci nejsme slepí a byť zkresleně nám Česká televize ukázala skupiny výtržníků / jinak tyto mládence a divky nelze pojmenovat, jak hází vejci/.Vždy byli vrhači, /pro mne narušitelé volebního mítinku/ stavěni do role ukřivděných, do role těch co jsou proti starším občanům a o jejichž právu házet vejce není pochyb. Kde byli objektivní novináři, kteří se vydávají za strážce demokracie, kde byl bývalý pan president, kde byl bývalý ministr zahraničí, který doporučoval panu Paroubkovi, aby si koupil pánev a udělal si omeletu??? Na mítincích ČSSD došlo ze strany vrhačů k pošlapání demokracie.Možná, že příště si některý z vrhačů vezme jablko, bramboru, kámen, nebo raději tátovu pistoli aby to vyřídil rychleji. Pak možná novináři dostanou nový námět na psaní.Na závěr je možno si jen položit otázku- kdo toto jednání zlehčoval a komu to prospělo????Nebo se Vám všem líbilo, že pan Paroubek zůstal na podiu a mohli jste si jej za souhlasného povzbuzování novinářů doslova kamenovat.Moc se však neradujte, včara to byl pan Paroubek, zítra to budete vy všichni, neboť tam politika jedné strany směřuje a vůdce, který má manýry jiného vůdce již mají.
10. 06. 2009 | 12:14

jo napsal(a):

blue jay

alias mandrake a dalších tisíc nicků tento psychopatický grafoman spamuje každé forum ;)

neo

vypadám že snad závidím? Já se bavím. Šmoulíčku
10. 06. 2009 | 12:17

blue jay napsal(a):

to thief,
Ach jo. Ted to uz chapu, lol.
10. 06. 2009 | 12:19

blue jay napsal(a):

to jo,
Jsem rad ze jste si nasel tridniho nepritele. A muzette tu uvest ty tisice nicku? Neplete si mne s Vasim bratrem Tukanem?
10. 06. 2009 | 12:22

thief napsal(a):

LEVÁK
To je pěkný srovnání. Díky. Ale pssst. To se "svobodný" lid nikdy nesmí dozvědět. :-))

Michal Macek
Vám se Topolánkův a Kalouskův styl líbí? No je to vaše věc, já s váma sice nesouhlasím, ale nic po vás házet nebudu.
To je legrační... Vzpoměl jsem si jak se Kalousek chtěl spojit s komunisty a až sjezd strany mu v tom zabránil. Opravdu má styl, kluk jeden "lidovecká".
10. 06. 2009 | 12:22

sp.ring napsal(a):

Byl jsem na mítinku ČSSD v Olomouci. Jsem vysokoškolsky vzdělaný a z těch předvolebních lží a triků se mi dělalo špatně!!! Vejce jsem s sebou neměl. Škoda. Snažil jsem se najít v těch slibech nějakou logiku - bez úspěchu. Všechno jsou jen kecy útočící na základní pudy nevzdělaných lidí. Holt, každá strana si musí najít svého voliče.. A s hledáním nepřítele mi, pane Paroubku, připomínáte všechny totalitní režimy. Vždy si musely najít nepřítele, aby obhájily revoluci. Společně bojovat proti... ve vašem případě ODS. Doufám, že ten Váš revoluční hlouček bude neškodný. Chyby hledejte vždy nejdříve u sebe. Teprve potom nebudete pro smích a budete vystupovat demokraticky. Vy o demokracii jen mluvíte, ale asi máte dost zkreslenou představu o tom, jak by měla vypadat. To je ostuda, vzhledem k tomu, že se toto slovo objevuje v názvu Vaší strany.
10. 06. 2009 | 12:23

StandaT napsal(a):

thief: nesměju se, ale divím. Protože po často opakovaném hesle směrem k ODS "vláda pro zbohatlíky" jsou tito dva (spolu s Rathem, Jandákem i samotným Paroubkem) hráběma, které si SocDem sama staví do cesty.
10. 06. 2009 | 12:23

tomas napsal(a):

to macek: můžete, prosím, rozvést ten topolánkův styl. jaký máte na mysli? styl absolventa učňovky? kdy už se pravice zbaví těchto týpků a kdy už se levice zbaví svých týpků?
10. 06. 2009 | 12:24

jiří napsal(a):

Jak múžete dělat předsedu strany ,když tak pomalu chápete?Je přece naprosto jasné ,že velkým problémem jste především Vy sám.Nepodceňujte ty mladé,ti nejsou zatíženi dlouholetým politikařením,jsou bezprostřední a většinou vzdělaní.Já osobně patřím k té starší generaci,ale Vás a lidi kterými jste se obklopil(Ráth,Jandák,Zaorálek),bych nikdy volit nešel.Je třeba se zamyslet,nesvalovat vinu na jiné a protože ta špatnost a ta stálá Vaše touha získat moc za každou cenu z Vás už nezmizí,tak raději opustit politiku a neotravovat. Toto Vy ale nedokážete,když máte to vyšší poslání.
10. 06. 2009 | 12:25

thief napsal(a):

JE
Ne. Máte nějaký problém se spojováním slov do vět? Nebo do souvislostí? To po mozkové příhodě často bývá. Čtěte si něco nahlas.
10. 06. 2009 | 12:25

Michal Macek napsal(a):

thief:

nelibi,ale aspon nedelaji z lidi blbce - nelzou jim (co mela temata na billboardech spolecneho s Evropskym Parlamentem?) ani jim neslibuji nemozne
10. 06. 2009 | 12:25

Michal Macek napsal(a):

tomas:

jak bych to prirovnal?

Castro x Stalin

oba sou to bezpochyby diktatori ale urcite je Vam jeden sympatictejsi nez druhy ne?
10. 06. 2009 | 12:27

jo napsal(a):

Stejně si myslím, že nejlepší vlada by byla Kalouska s KSČm jak chtěl po volbách 2006. :-)
10. 06. 2009 | 12:27

Dan napsal(a):

To půlpán: Stejně tak ovšem docházelo v historii rozbíjení mítinků fašistických strany ze strany komunistů, komunistických ze strany fašistů, fašistický ze stranyy socialistů atd. atd.
Např. „V průběhu své činnosti v třicátých letech jsme ani my nebyli ušetřeni nevítaných návštěv reakčních bojůvek, jež měly narušit naši práci. Nejprve to byli fašisté v roce 1935. Svolali do hostince u Piskáčků veřejnou schůzi, na které promluvil jejich vůdce Rudolf Gajda. Ač to byla schůze veřejná, nebyli jsme do místnosti vpuštěni a na žádost pořadatelů vyvedeni četníky mimo budovu. Tam jsme se však nerozešli a čekali na odchod fašistů ze schůze. Postupně se kolem nás shromažďovali další soudruzi a po informaci čekali s námi na věci příští. Když skončila schůze, nejevili vycházející fašisté mnoho srdnatosti, když viděli zástup čekajících. A také jen prošli kordonem četníků a došli k nám, dostali nadílku, kterou nečekali.Ne však suvenýry, ale nějakou tu ránu. Sám náčelník Gajda, když poznal, co se děje, zmizel po útěku svých soukmenovců zadním vchodem do dvora, kde měl auto.“ Cit. dle MRÁZ, J. Z činnosti buňky KSČ v malém Břevnově . In ADÁMEK, Vladimír. Vzpomínají předváleční členové Komunistické strany Československa šestého pražského obvodu . Praha 1982.
10. 06. 2009 | 12:27

Pepik napsal(a):

Ano souhlasím s tím, že se jen těžko občanům nachází motivace jít k volbám do EP, protože občané nemají zpětnou vazbu od zvolených poslanců na čem tam vlastně pracují, co obhajují, nebo opačně, proti čemu se vyslovují. Občas se něco dovíme z EP o nějakém ústředním tématu, nebo že tam hoří atd. Pro naše média to není to pravé téma. No a co tedy s tím. Navrhuji, aby ty strany, které mají zájem informovat o činnosti svých poslalnců do EP na svých stránkách zvěřejňovaly konkretní reakce svých poslanců v EP, vč. přednesených textů, aby si občané sami mohli udělat obrázek o práci poslanců. Něco povídat před volbami na pódiu je neproduktivní a pasé. Na někoho to snad zabere, nejsem v tom odborník, ale mě to nepřesvědčí. Po pravdě musím říci, že sice tyto informace nevyhledávám, snad jsou někde k dispozici, ale takových lidí je mnoho, tvrdím si říci většina. Ne všichni mají přístup k internetu, ale to nevadí. Píšu to jako námět vzniklý z diskuze vedené včera na pracovišti. Přeji hezký den.
10. 06. 2009 | 12:28

David napsal(a):

10. 06. 2009 | 12:28

tomas napsal(a):

to macek: co má společného s Evropským parlamentem KO telivizním poplatkům? Proč, když jste schopen rozeznat levicovou blbost, máte potíže rozeznat kravinu z pravicové líhně? tedy pardon tzv. pravicové, protože n apravicou stranu, tedy rozuměj stranu s etikou, nepřicházející si do politiky vydělat, ještě čekám
10. 06. 2009 | 12:28

JAHA napsal(a):

Kto (co) je papalas?
Epigram este z totality:

Riaditela podniku
spoznate v okamziku.
Potreboval trochu "vyrast"-
kupil tatru 613.

Bohuzial platny doteraz:-).
10. 06. 2009 | 12:29

Jirka napsal(a):

Pane Paroubku jistě je pro vás těžké v evropských volbách najít atraktivní téma pro Vaše voliče, protože si nemůžete populisticky naslibovat na úkor našich dětí všechno možné i nemožné. No jistě se v podzimních volbách dočkáme. Deficit 170 mld. Kč ? No pánové kdo z Vás to má.
10. 06. 2009 | 12:31

borůvka napsal(a):

To už se Brožová nebude muset drkotat od štace k štaci a podbízet se v levných estrádách,kamarád Paroubek jí zajistil dobrý flek a bude mít svý jistý.Co na tom, že v Teplicích přeskočila pár čekatelů, když jsou blbí, tak ať čekaj dál.
10. 06. 2009 | 12:32

blue jay napsal(a):

Dědičkou KSČ není KSČM, ale Paroubkova ČSSD

ČSSD se jen lépe adaptovala na moderní dobu. Sociální programy používá jako prostředek pro naplnění mocenských ambicí všechno ovládat, řídit, usměrňovat v zájmu svých politicko-hospodářských cílů. Zde už se o nějaké srdečně motivované levicovosti nedá ani uvažovat. Socani se plně adaptovali na kapitalismus a nemají žádné zábrany se na něm majetkově přiživovat a parazitovat na jeho regulaci. Nemají žádné záklopky, které měli za bývalého režimu i nejvyšší představitelé KSČ, kteří nesměli příliš vyčuhovat.

O nějaké morálce se tváří v tvář reálnému klientelismu nedá hovořit, naopak. Čím méně svobody a čím více lidí na pokraji chudoby, tím lépe pro zájmy sociální demokracie. Aby to voliči neprohlédli, používá tato strana strašáky, politickou zášť vůči stranám, jež preferují svobodu, a závist proti úspěšným lidem. Neúspěch je živnou půdou ČSSD.
10. 06. 2009 | 12:33

thief napsal(a):

StandaT
Ono to snad nebude tak horký. Sice je jasné, že media budou dávat důraz právě na tuhle notu, ale politiku nebudou dělat ti chudí, to je jasné. A platí to pro všechny strany bez ohledu na spektrum. Nebo taky věříte těm bludům, že levice jsou ti nevzdělaní a hloupí, kdežto pravice úspěšní a inteligentní. Stačí si přečíst jenom reakce pod tímto blogem a musí to nechat pochyby i v mysli pravicového voliče, nebo ne?
10. 06. 2009 | 12:35

jo napsal(a):

blue jay

Ty máš dost :-) a co dělá tvoje alter ego mandrake? :-)
10. 06. 2009 | 12:36

Socan napsal(a):

Vážený pane předsedo Paroubku,
díky za příspěvek. Ptáte se, odkud se bere to stupňované násilí. Myslím že je důsledkem našeho neustálého ustupování. Jste moc slušní, v tom to je. Na hrubý pytel, hrubá záplata, říkávala moje babička. A to je pravda dodnes.
Proč jste ustoupili tlaku médií v kauze dr.Dryml a nechali tohoto vynikajícího doktora "potopit", když na něj zas něco vytáhli (před půlrokem)?
Proč jsme ustupovali antidemokratické lůze od akce MMF-Svět.banka 2000 (kde sice šlo o zásah policie, ale jeho nemístnou kritiku). Proč jste zejména ustupovali při akci Czech-Tek, kde mezinárodní lůza sjela sem do ČR, kde čekala volný průchod svým drogovým orgiím (nemajícím s hudbou a tancem pranic společného)? Přijeli se sem "vyřádit" podobně jako se jezdí vyřádit na četná fotbalová utkání, kde si "nevíme rady". Vina za zásah samozřejmě padala na ČSSD, protože tenkrát byla u vlády.
Ustupování se bere jako slabost, a proto si lumpenproletariát dovoluje stále víc. Dejte pozor, aby při výročí 20 let od SAMETU nelítalo vzduchem jménem svobody něco těžšího ... Ustupovat zlu se nemá !
Zdraví volič ČSSD.
10. 06. 2009 | 12:36

Jirka napsal(a):

Pane Paroubku, podívejte se na sebe, Ratha, Škromacha, Jandáka, Zaorálka, myslíte si, že ti mladí lidé skutečně nemají smysl rozpoznat slušného člověka s vrozenou inteligencí ? Ve vedení ČSSD takového nenajdete. To je celý problém.
10. 06. 2009 | 12:36

JE napsal(a):

2 Thief.

Souvislost je zřejmá. Zkratky jsou v diskusi zakázány? Někdo to potřebuje říct po lopatě, někdo zase lopatou (pardon, vajíčkem).
10. 06. 2009 | 12:37

Dan napsal(a):

To jsou hrozné hovadiny,ja článek,tak valná většina příspěvků :-).Mladí versus starci.Pěkně Jiříku přiléváš olej do ohně.Víš co?V menších kolektivech,dostávájí věční stěžovatelé,ukřivděnci a rozvraceči,dříve nebo později,pořádně přes hubu a ty bys sakra zasloužil!!
10. 06. 2009 | 12:40

JE napsal(a):

2 Socan.

Jé, já už se lekl, že to snad myslíte vážně. Ale ten Dryml mě přesvědčil, že je to ironie.
Ale jestli jste vážně volič ČSSD, tak to vysvětluje mnohé!
10. 06. 2009 | 12:40

lomikel napsal(a):

blue jay:
ergo jedni chudáky vyrábí a druzí na ně kašlou a okrádají je všichni. Jdi se vycpat.
10. 06. 2009 | 12:41

Jeník napsal(a):

Přátelé, zapamatujme si to!
Dne 21. května ve večerních TN na ČT 1 se vyjádřil předseda ODS pan Topolánek o platech více jak ¾ občanů ČR, že jejich platy jsou nízké, protože se jim nechce dělat!
Hluboce tak urazil poctivé pracující občany této země, lékaře, pedagogy, vědce, techniky, zdravotní personál, pracovníky v průmyslu a samozřejmě také ty občany, kteří díky špatným manažerům mnoha podniků přišli o práci. Mimo ně byli také uraženi důchodci, kteří mají nízké důchody za desetiletí poctivé práce.
Můžeme si položit otázku – proč? Proč mají tyto ¾ občanů tak malé příjmy? Je to právě pro to, co bylo předem námětem pořadu – tedy zvýšení daní manažerům a podnikatelům na 40%. Občané mají malé příjmy právě proto, aby ti manažeři a podnikatelé měli své zisky na jejich úkor co nejvyšší! A proto, že se snížily daně podniků na rovnou účetní hodnotu 15%.
Blíží se podzimní volby, je třeba si tedy zapamatovat aroganci p. Topolánka, předsedy strany, která byla u zrodu pravděpodobně největší devastace a rozkradení státního a národního majetku a která ji prováděla.
Potvrzují to slova bývalého poslance za ODS p. Kocourka v televizní „7“ v lednu 2004: „Ano, jsme si vědomi, že za vlády OF a z něj vzniklé naší ODS bylo rozkradeno více jak 3 biliony korun“. Mluvil o období 1990 až 1996 a 3 biliony = 3 tisíce miliard korun!
Doposud nebyl za tyto rozkrádačky nikdo stíhán a předseda strany, za kterou se nejspíše schovávají ti velkozloději, má ještě tu drzost se pracujícím občanům vysmívat a je urážet. Člověk, který dva a půl roku občanům jako předseda vlády lhal o radaru, zvedal prostředník, vyjadřoval se hrubě a arogantně vůči novinářům (dokonce jednoho hrubě napadl),který se předváděl stopořený ve vykřičeném domě kamaráda v Itálii, si ještě troufá pomlouvat občany.
Je třeba, aby šlo k volbám na podzim co nejvíce občanů, aby si zapamatovali toto prohlášení p. Topolánka a aby jemu a jemu podobným to vše u voleb spočítali!!! Pokud takoví lidé budou v politice, budou muset možná v budoucnosti občané spolknout ještě i horší urážky.
Je třeba v podzimních volbách volit lidi poctivější, takové, kteří nejsou spojeni se žádnými podivnými obchodními transakcemi, hrubostí, korupcí, donášením, nezákonným obohacováním,podvody,lhaním,bezcharakterností, které jsou základním atributem ODS.
10. 06. 2009 | 12:41

HB napsal(a):

"Čekají nás těžké čtyři měsíce. ODS udělá všechno pro to, aby se vrátila k moci. A úkolem sociální demokracie je zabránit jí v tom."

A v tom bude ten problem. Vaším hlavním "úkolem" je bojovat o moc. Tak hodne stesti pane Paroubek.
10. 06. 2009 | 12:42

Rozpacity volic napsal(a):

Vážený pane Paroubku,
dokáži si představit, že asi není jednoduché přejít to, že na Vás házeli vajíčka, nicméně to už je něco, co bylo a nevracel bych se k tomu. Nechal bych toto téma již v minulosti.
Pokud sám tvrdíte, že v rámci volební kampaně byla ze strany ODS vygumováná programová témata, měl byste být právě Vy tím, kdo se vrátí k diskuzi o těchto tématech. Většina mládeže, a to jsem přesvědčen, sdílí hodnoty, které sociální demokracie zastává a reprezentuje. Nesmíte pouze dopusit situaci, že sociální demokracie je Paroubek a ODS je Topolánek. Prostě tomu tak není. Pro volby na podzim vidím v podstatě tři zásadní témata, na která se musíte připravit:
1. Antikomunismus
2. Vize míry veřejných služeb a jejich financování - otázky spojené se zadlužováním
3. Antiparoubkovismus a Antirathismus
První téma nechám stranou, je to téma každých voleb a myslím si, že většinu lidí to už nezajímá. Důležité v tomto kontextu je téma druhé. Zde byste měli vést tu zásadní volební diskuzi. Model, který ODS nabízí občanům České republiky je totiž pro drtivou většinu nepřijatelný. A tím přejdu k třetímu tématu. Je asi jasné, že Vy osobně budete předmětem voleb. Zvažte vhodnou strategii, jak s tímto problémem naložit. Nicméně, co byste neměl zvažovat je nějaký zásadní postoj vůči Davidu Rathovi. Tento člověk možná v minulosti mohl být přínosný, nicméně svoji hodnotu již ztratil a jsem přesvědčen, že dnes je již pro stranu kontraproduktivní. Navíc mobilizuje nemalou skupni protestních voličů, kteří by možná nevolili nebo dokonce volili sociální demokracii. Pokud uděláte tu stejnou chybu podruhé, a to znamená, že David Rath bude kandidovat do Poslanecké sněmovny, pravděpodobně si ani neslaoužíte ty volby vyhrát. Minimálně z hlediska schopnosti se poučit z vlastních chyb při strategických rozhodnutích. A nemějte strach z toho, že "upozadění" Davida Ratha bude reprezentovat nejednotnost strany, většina národa Vám zatleská a část možná právě proto dá hlas sociální demokracii.
Neusněte na vavřínech a nenechte se ukolíbat tím, že přijde více voličů a tím sociální demokracie zvítězí. Nemusíte se to stát.
Proto veďte věcnou diuskuzi o míře veřejných služeb a jejich financování, mějte jasnou strategii pro vlastní osobu (pokud tým profesionální tým dokázal za poslední rok "zkrotit" Mirka Topolánka do podoby, že se stává přijatelným určitě dokáže udělat něco i pro Vás) a eliminujte důvody pro protestní hlasy, což by zajisté byla kandidatura do Poslanecké sněmovny Davida Ratha.
10. 06. 2009 | 12:43

Rumcajs napsal(a):

Původně jsem si pane Paroubku myslel, že jste úplně blbej.
Ale když mi to pan Koenigsmark vysvětli, pochopil jsem, že Vy jenom chcete, aby tomu vaši voliči rozuměli.
No jo. Nikdo to nemá jednoduchý.
10. 06. 2009 | 12:43

Michal Macek napsal(a):

tomas:

ale o to jde!poplatky sou aspon neco konkretniho - ale co je to jistota?nic - je to ucelove vyuzivani strachu chudych,nemocnych,nekvalifikovanych a starych lidi ze budou bez penez,prace a lekarske pece!je to skutecne STRASENI!pamatujete jak loni krize zacinala?kdo uklidnoval a kdo maloval ty nejcernejsi scenare?ja nerikam ze ODS nedela blbosti CSSD dela snad JENOM blbosti
10. 06. 2009 | 12:43

Ferdinand napsal(a):

Pane předsedo Paroubku, místo toho, aby jste někam zalezl a zpytoval svědomí, tak opět kážete nesmysly a bludy. To si opravdu myslíte, že voliči, kteří chodí volit europoslance vám odpustili, že jste naši republiku znemožnili v zahraničí uprostřed předsednictví pádem vlády ? Tak to nesvádějte na vajíčka. Bohužel na podzim příjdou k urnám vaši voliči, kterým postačí příslib rozdávání peněz ze státní kasy na dluh a kteří slyší na to, že bohatým / t.j. schopným a pracovitým/ seberete část výdělku. No doufám, že zvítězí zdravý rozum a přemýšlivých voličů bude víc než těch, kteří skočí na váš populismus.
10. 06. 2009 | 12:44

thief napsal(a):

Michal Macek
Opravdu věříte tomu, že ODS nelže? Nevím jak jste starý, ale pamatujete projevy V.Klause v devadesátých letech? "Jen si na pět let musíme opasky utáhnout a budeme se mít jako v Rakousku." A všichni tomu tenkrát fakt věřili, taková byla euforie. A další příklady vám může napsat kdokoli kdo se tenkrát o politiku zajímal. O kupónovce, o "špinavých" pěnězích, o příkladných "Kožených" podnikatelích, o mobilizaci proti bolševikům, atd atd.
A dneska? Opravdu jste věřil Julínkovi a Šnajdrovi, že díky poplatkům budou léky levnější, že bude lepší péče o pacienty, že pacient bude váženější? Opravdu? Nechtějte stonat v nemocnici a.s.!! A to myslím smrtelně vážně, bez nadsázky.
10. 06. 2009 | 12:45

tomas napsal(a):

to macek: jak můžete, prosím, v bruselu změnit systém televizních poplatků? jakým zákonem? jakým způsobem?
10. 06. 2009 | 12:46

hanah napsal(a):

Paroubek píše: "Čekají nás těžké čtyři měsíce. ODS udělá všechno pro to, aby se vrátila k moci. A úkolem sociální demokracie je zabránit jí v tom."
Už jen z výše citovaného je zřejmé, jak Paroubek uvažuje. Nechce přesvědčovat občany o úžasném programu ČSSD, nechce zvítězit ve volbách, aby mohla svůj program prosazovat, ale jediným cílem je, dostat se k moci a zabránit v tom ODS! Je to chudák.
10. 06. 2009 | 12:46

blue jay napsal(a):

to jo,
mandrake se ma dobre. Podnika v CR a vydira delnickou tridu. Ale porad nezna ty tisice nicku o kterych hovoris. Muzes je sem dat? A nebo jen zvatlas a tim znehodnocujes vsechny tve prispevky.
10. 06. 2009 | 12:47

modrá justice napsal(a):

Dva metry české justice. Případ první : Česká policie se chystá obžalovat jakéhosi důchodce který dal ránu mladíku který narušoval oficiálně ohlášené shromáždění ČSSD. Totožnost důchodce je známa, po mladíku policie bezvýsledně pátrá neboť nic nenahlásil. Celá žaloba je tak v souladu se zákonem založena pouze na aktivitě policie. Případ druhý. Po prohraných krajských volbách. Napadl tehdejší premiér Topolánek na ulici bezdůvodně fotografa. Celá událost natočená novináři na kameru byla následně zamlčena. Video bylo zcenzůrováno, scéna kde Topolánek vrazil pěstí fotografu byla vystřižena (necenzůrované napadení je celé k vidění zde: https://www.youtube.com/watc... )a v televizi byla vysílána pouze ostřihaná verze bez trestného činu. Totožnost agresora i oběti je známa, vyzývám tímto orgány činné v trestním řízení, aby stejně jako v případě prvním neprodleně podle zákona sami zahájili trestní stíhání Mirka Topolánka.
10. 06. 2009 | 12:48

jo napsal(a):

blue jay

Kdo si má všechny ty nicky pamatovat :-( další tvoje alter ego je tuším Student.

Pozdravuj mandrakeho a ať moc nevydirá dělnickou třídu, protože se může stát, že se sejdou u voleb a pak mu to spočítaj :-)
10. 06. 2009 | 12:53

JC napsal(a):

modrá justice,
Důkazy máš, tak nikoho nevyzývej a mazej podat trestní oznámení.A hlavně už tady neopruzuj.
10. 06. 2009 | 12:54

blue jay napsal(a):

thief znamena zlodej
Dal jsi si spavny nick jako obhajce Paroubka. Cloveka ktery strávil svůj produktivní věk mezi hospodskými, estébáky, prostitutkami, komunistickými papaláši a kolotočáři. To je svět, který ho formoval,"
10. 06. 2009 | 12:55

Silvie napsal(a):

Pane Paroubku,

opět jste mě nepřekvapil. Už jsem nedočkavě hledala, jestli se tady neobjevil nějaký váš plačtivý článek, kterým byste obvinil vrhače vajec (potažmo ODS) za prohrané volby do parlamentu EU.
Je jen otázkou času, kdy vaše strana (možná po prohraných podzimních volbách) přijde na to, že bez vás jí stoupnou preference.
Já nepatřím k mladé generaci a přesto jste mi jako člověk i jako politik z duše odporný. Ztělesňujete všechno negativní, čeho se měla polistopadová politika navždy zbavit.
Tváříte se sice jako sociální demokrat, ale přitom se veřejně vychloubáte nákladným oblečením a vysokým životním standardem (kdo z vás na to má, že?).
Bohužel, přes vaše domnělé kvality ,vás nikdo do luxusní haciendy na Sardinii nezve. Řekla bych, že to je vaše bolavé místo!
Stejně pokleslý vkus máte i ve vztahu k ženám -okouzlují vás ordinérní prsaté blondýny-inteligenceprosté, které mají rády bohaté a vlivné muže. Na kandidátky nestavíte pracovité a schopné soc.demokratky, ale ony vašemu oku lahodící zlatokopky.
Jestli vám tohle "sežerou" vaši voliči, tak mají vskutku intelekt houpacího koně.
10. 06. 2009 | 12:55

blue jay napsal(a):

soudruhu jo,
A jak to mandrakeovi spocitas? Co na nej chystas?
10. 06. 2009 | 12:59

JAHA napsal(a):

Ad: modra justice
Vam vobec nevadia ti "investigativni" novinari, ktori ako "hejno dravcu" otravuju na ulici obcana Topolanka na vychadzke so svojim dietatom, len preto, aby od svojich chlebodarcov dostali kus poriadneho zvance? A nadrzanym divakom dodali nieco "extra" - fotku otca s dietatom na prechadzke, len preto, ze je to politik?
10. 06. 2009 | 13:00

Vaca napsal(a):

Pane Paroubku, hlasy skalních voličů máte jisté. Podle mne musíte přesvědčit nerozhodnuté voliče a to je úkol velmi obtížný. Z prohraných evropských voleb si vzít poučení pro další taktiku a nemazat si med kolem huby tvrzením o úspěchu ve volbách. Byl to neúspěch.Myslím, že mítinky na ulicích nejsou účinné. Především s medii je nutno udržovat přátelské vztahy. Považuji za velkou chybu Váš boj s Právem.Sledovat průzkumy veřejného mínění je v pořádku, ale nelíbilo se mi Vaše neustálé odvolávání se na tyto prognózy veřejně, někdy to působilo až směšně. Pokud se nepoučíte, prohrajete i volby na podzim. Vítězství ODS v podzimních volbách by byla tragedie, stále doufám, že k tomu nedojde.
10. 06. 2009 | 13:01

jeník napsal(a):

Zastavit dálnice, svrhnout vládu a pak ruce pryč! zaplatit bych mu to dal, propustil a ještě obvinil z vlastizrady!

břídi a packal
10. 06. 2009 | 13:02

thief napsal(a):

Silvie
Normálně bych na vás asi nereagoval, ale ta zmínka o "ordinérních prsatých blondýnách" v souvislosti se vzhledem mladé paní Paroubkové... :-)) Fakt paní, to se vám povedl "zápich". :-))
10. 06. 2009 | 13:02

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik hrubě urážlivých výkřiků, neboť tyto jsou v rozporu se záměrem těchto stránek, i.e. poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi.

Stejně tak mažu spamy, tedy vícekrát zveřejněný identický text.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
10. 06. 2009 | 13:03

modrá zkorumpovaná justice napsal(a):

Pro JC. Policie má sama povinnost neprodleně zahájit vyšetřování trestného činu o kterém se jakkoliv dozví. K tomu není potřeba aby někdo mazal na policii. P.S. nejsem žádná bukvice, abych šel na modrou policii a stal se náhle nezvěstným. Proto jen připomínám trestný čin guru Mirka Topolánka, za který by byl obyčejný člověk odsouzen. Viz: Dva metry české justice. Případ první : Česká policie se chystá obžalovat jakéhosi důchodce který dal ránu mladíku který narušoval oficiálně ohlášené shromáždění ČSSD. Totožnost důchodce je známa, po mladíku policie bezvýsledně pátrá neboť nic nenahlásil. Celá žaloba je tak v souladu se zákonem založena pouze na aktivitě policie. Případ druhý. Po prohraných krajských volbách. Napadl tehdejší premiér Topolánek na ulici bezdůvodně fotografa. Celá událost natočená novináři na kameru byla následně zamlčena. Video bylo zcenzůrováno, scéna kde Topolánek vrazil pěstí fotografu byla vystřižena (necenzůrované napadení je celé k vidění zde: https://www.youtube.com/watc... )a v televizi byla vysílána pouze ostřihaná verze bez trestného činu. Totožnost agresora i oběti je známa, vyzývám tímto orgány činné v trestním řízení, aby stejně jako v případě prvním neprodleně podle zákona sami zahájili trestní stíhání Mirka Topolánka.
10. 06. 2009 | 13:03

Ládik napsal(a):

Silvie,
moc těm voličům fandíte.
10. 06. 2009 | 13:05

RA napsal(a):

Pane Paroubku,
8 let Vaše strana vedla v dobách hojnosti tuto republiku a za celých 8 let jste se nezmohli na jedinou reformu, programové prohlášení - žádné. Za Vaší vlády bylo stejně nezaměstnaných (více) jako je teď - tak o čem byse chtěli rokovat? Nikoli řečmi a skutky dáváte lidem příklad. Nedivte se, proto, že ODS oslovila více lidí. Ne vše bylo za její vlády excelentní, ale snažila se a díky této snaze dnes nejsme zadlužení ještě více a není ještě více nezaměstnaných. Lidé to vidí a proto ta porážka. Zkuste zahodit všechna veřejná mínění a začněte opravdu přemýšlet. Pak to i u Vás půjde.
10. 06. 2009 | 13:08

zaorálkův prd do xichtu napsal(a):

modrá justice: píp
10. 06. 2009 | 13:08

gaston napsal(a):

Čím to je, že na mne slova Jiřího Paroubka vždy působí jako vyhrožování?
10. 06. 2009 | 13:08

Michal Macek napsal(a):

thief,tomas:

asi me nechapete - ale samozrejme ze ODS lze a ze s poplatky se v Bruselu nic nenadela - jen mi prijde ze CSSD se uz ani nesnazi predstirat ze nelze.Proste na standartni lzi politiku sme tu myslim zvykli jde o to ze nekterym lidem to ze strany CSSD uz prislo trochu moc - divite se ze lide neprisli k volbam?ja bych rekl ze byli znechuceni - politici misto aby nabidli konkretni reseni tak se jen vzajemne obvinuji,kydaji na sebe spinu atd a v tomhle proste podle me byla CSSD (o malinko) horsi nez ODS tot vse
10. 06. 2009 | 13:09

blue jay napsal(a):

lol Stejskale,
Nak se ty prispevky pod demagogickym blogem Paroubka smrskly. Diky Vasemu ostrizimu oku. Asi lid Paroubka nemiluje tolik jak si to on vsugeroval.
10. 06. 2009 | 13:09

Jan Chmelarčík napsal(a):

Vážený pane předsedo,

je absurdní, že odsuzujete vajíčkové útoky na Vás jako nedemokratické, zatímco sám jste osobně odpovědný za to, že máme opět vládu, kterou si nikdo demokraticky nezvolil. Nedokážete si připustit, že vajíčková aféra mohla skutečně být spontánním projevem nespokojenosti s Vaší politikou. Působení Vaše a Vašich kolegů na nejvyšších postech má už dlouho s demokracií pramálo společného a neměl byste být překvapený, když sejete vítr, ze sklízíte bouři. Jste odpovědný za to, že demokraticky a levicově smýšlející občané ČR nemají koho volit: měl byste svou stranu přejmenovat na (A-)sociální despocii.
10. 06. 2009 | 13:10

StandaT napsal(a):

silvie: vůbec nejde o nějaké IQ. Víte vy vůbec, co dokáže silikon ve výstřihu udělat s takovým obstarožním chlápkem, jako jsem já nebo většina se zde vykecávajích "junáků"? To je o infarkt! Paroubek by si měl hlídat, aby dimunův marketing nevedl ke zvýšené mortalitě v důležitém segmentu svého elektorátu.
10. 06. 2009 | 13:10

Veronika B. napsal(a):

Dobrý den pane Paroubku,

musím bohužel konstatovat, že mě Váš článek opět nezklamal. Celé je to o tom, že se proti Vám všichni spikli, že média neinformovala objektivně, že jste, chudáci, ani neměli možnost prezentovat své názory na náměstích českých a moravských měst...atd. Ptáte se, kde se v lidech, co házeli vejce, bere ta arogance. Já Vám to řeknu, vidí to na Vás. Na vystupování českých politiků, kteří se tváří jako "páni tvorstva". Chováte se tak, že se za vás (a tím nemyslím jen Vás, pane Paroubku, ale vládu obecně) my Češi stydíme. A že nechodíme k volbám? A co jste čekali? Za to jak se chováte, hážete špínu jeden na druhého, nejste schopni a hlavně ochotni vést konstruktivní dialog... Jak tohle možné??? Vždyť jste naše vláda! Naše budoucnost!!! Má vám jít hlavně o zájmy nás, lidí!!! Tak jak můžete slibovat to, co slibujete? Jak můžete chtít zadlužování dalších generací??? Já sama jsem z chudé rodiny, nikdy jsme nic neměli a to jediné, nejcennější, co mi moji rodiče dali, je vzdělání. I přesto, že jsme byli chudí, věděli jsme, že existují jakési meze, hranice toho, co nám může stát na sociálních dávkách dát. Ale to, co slibujete Vy, ČSSD, to je přece absolutně nereálné. A o to "vajíčkářům" šlo! Ukázat Vám, že nejsme banda tupců, kterým můžete mazat med kolem pusy. Ještě bych jen ráda poukázala na jednu věc, kterou jste mě nesmírně ve Vašem článku zklamal. A sice na větu: "Čekají nás těžké čtyři měsíce. ODS udělá všechno pro to, aby se vrátila k moci. A úkolem sociální demokracie je zabránit jí v tom." To myslíte opravdu vážně??? Tohle je opravdu Vašim cílem? A co takhle zájmy téhle země? Napadlo Vás někdy, že byste se zkusili na něčem rozumném dohodnout??? Někdy se sama sebe ptám, jestli i Vy sám tomu všemu, co říkáte, opravdu věříte, nebo Vám jde skutečně "jen" o moc. Na závěr chci říci, že jsem zklamaná a zhnusená českou politickou scénou. Za vlády pana Zemana a Klause měla politika aspoň nějakou úroveň. Politici mezi sebou jednali slušně a s respektem. A hlavně bylo vidět, že mají snahu se nějak dohodnout. Teď mi s prominutím vláda připomíná bandu čuníků, kteří svádí neustálý boj o koryto. Nikdy bych po nikom vejce nehodila, myslím si, že to stejně nikam nevede, ale to ani vaše vládnutí. Uvědomte si, že jste odrazem společnosti. Kdyby lidé neměli důvod být nespokojeni, tak by k něčemu tak trapnému, jako je házení vajec a rajčat nedošlo.
Upřímně doufám, že si politici sáhnou do svědomí. I když vím, že je to hodně naivní přání! Přeji pěkný den!
10. 06. 2009 | 13:12

jo napsal(a):

mandrake

čemu se divíš, většina primitivních "diskuterů" si zde přišla léčit svoje osobní komplexy na J.P.

takže mazat a mazat :-)
10. 06. 2009 | 13:13

Jas napsal(a):

Vše prý zavinila agresívní kampaň ČSSD. Vzpoměl jsem si na totalitní dobu a zprávy o agresi USA tam či onde. Agresor byla ta nejhorší zrůda.
Pak přišel listopad. Pojem agresívní se rázem přehoupnul do kladné části pomyslného dělení.
Následují citace z dnešní doby:

Hráči národního týmu musí hrát agresivněji zaslechl jsem od trenérů. V konkurenčním boji je třeba projevit větší agresivitu - v rámci zákona - dí renomovaný ekonom. Intel vstupuje agresivněji na mainstreamový trh...Bílý Tygři musí hrát agresivněji (Liberecký deník), Agresivněji do úvěrů (Komerční banka v reklamě - finance.cz). Penzijním fondům svítá naděje, že budou moci agresivněji investovat (ekonomika ihned.cz). Lexus-agresivnější styl od Wald International.Sázka na spojení redakcí HN a iHNed.cz, větší porce audiovizuálního obsahu a agresivnější obchodní politika mají vést k renesanci internetu. ...

Konec citací aby se nezahltil serverový prostor. Většina citací souvisí s tržní ekonomikou. Jak může tedy ODS vyčítat Paroubkovy agresivní (dle mého bych dal do úvozovek) kampaň? Jistě. Klasická schizofrenie ODS citovaná již mnohokráte v jiných souvislostech.
10. 06. 2009 | 13:14

Zizka napsal(a):

On pan Paroubek házel po těch mladících kameny a oni po něm, protože neměli po ruce chleba, vejci?
Nebo jak se projevila ta jeho agresivita a nabubrelost?
10. 06. 2009 | 13:15

papias napsal(a):

Paroubku, moc děkuju za článek.
Opět nic nového pod sluncem, jenom samé osvědčené perly. Jenom piš svatá prostoto častěji, nejlépe denně, ať je na podzim dostatek nás - stupidních voličů!
10. 06. 2009 | 13:16

filip napsal(a):

Kolik zášti a nenávisti vůči levicovému předáku Paroubkovi, ČSSD a jejim kandidátům na podzimní volby ze strany diskutujících demokratů-pravičáků! Proč tomu tak je? Co Vám tito lidi udělali? O co Vám jde pánové a dámy z "vyšších" kruhů? Je každému jasné, že nemáte tomuto národu v podzimních volbách co nabídnout, tak když chybí idee, tak přichází hrubá síla, nadávky, vajíčka, střelba. Pokud tak bude dál činit, tak bude proti Vám stát čim dál tím víc lidí. Tím snaší cesta je pro vznik vlády levice.
10. 06. 2009 | 13:18

thief napsal(a):

Michal Macek
Tak v tomhle se tedy shodneme. Způsob vedení kampaně je už poněkud odpudivý, neefektivní a překonaný. Jenom tu míru lží bych nevychyloval stejným směrem jako vy. Ale že změna vedení kampaní je nutná, se asi shodneme. Já jenom nevím jestli toho budou ODS a media schopná.
10. 06. 2009 | 13:18

jo napsal(a):

Veronika B.

/členka ODS/

Bohužel tak jak to Paroubek, to vidím i já. Média přejí někomu jinému než čssd a je to až příliš okaté. Místo, aby odsoudily vaječné atentátníky, tak ještě vydávají návody jak správně hodit vejcem. Manipulují s informacemi jak se jim zlíbí, místo toho aby "pouze informavaly" Jste až příliš zaujatá a současná "nestranost" médií a Vám buď vědomě nebo nevědome vyhovuje.
10. 06. 2009 | 13:19

blue jay napsal(a):

to jo,
Furt cekam co chystas na mandrake po vyhranych volbach. Predpokladam ze vyhrou povazujes vladu modernich socialistickych komunistu z CSSD a starych komunistu z KSCM.

Tak se nestyd jo. Co na toho mandraka chystas?
10. 06. 2009 | 13:21

Mars útočí napsal(a):

Pro Veronika B. Vy jste snad přistála z Marsu, říkáte: "Za vlády pana Zemana a Klause měla politika aspoň nějakou úroveň.Politici mezi sebou jednali slušně a s respektem" Pokud si pamatuji tak to bylo stejné možná horší než dnes vzpomeňme jen Bamberskou Zemanovu aféru, Klausova mobilisace proti ČSSD, reklamní noviny na jejichž hlavní straně byl nápis Klaus je prolhaný šmejd atd, atd.
10. 06. 2009 | 13:21

blue jay napsal(a):

Soudruh přítel Paroubek si usmyslel, že pomocí polopravd, lží, účelových tvrzení, překrucování faktů a hujerského sebestředného jájínkovství, které ještě navíc příliš okatě zveličuje svým ekonomických rádobyvzděláním, spočívajícím ve studiu marxistických teorií převařených na stravitelnějšího Keynese, opět vytvoří několik nových hlupáků, kteří jeho bludům o sociálně spravedlivém státě uvěří.

Správný soudruh komsomolec má totiž jasno. Chce být chován jako zvířátko v ZOO. Nevadí mu mříže, nevadí mu nedostatek svobody, nevadí mu omezení pohybu, nevadí mu, že s ním jeho chovatelé mohou za kus žvance manipulovat jako s bezduchou loutkou. Žrát, kálet, močit a pářit se. Nic víc ke štěstí nepotřebuje. Hlavně, že soudruh z vedlejší klece je na tom stejně. Nakonec, když bude svého pána poslouchat na slovo a správně se k němu tulit, dostane občas bokem nějaký pamlsek. To se potom v jeho duši rozhostí klid a mír a socialni komunismus bude konečně vybudován.
10. 06. 2009 | 13:24

tomas napsal(a):

to macek, ja vas chapu, vam nevadí, že lže ODS, vám vadí, že lže ČSSD. to je ovšem hodně nízko nastavená latka. jako živnostník nepocituji žádný rozdíl mezi vládou soc. demokratů a tzv. pravice, nenašel bych žádný konkrétní příklad, kdy by mi nějak pomohli. možná, že příznivci z obou táborů mají jiné, konkrétní, zkušenosti. paroubek je normalizační zjev, topolánek jakoby vypadl z učnovské školy, oba škodí doma, topolánek ted už i ve světě, paroubek ještě neměl příležitost.
10. 06. 2009 | 13:24

jo napsal(a):

blue jay

Nic na něj nechystám. Kdes na to přišel? :-)))
10. 06. 2009 | 13:25

IronNick napsal(a):

Pane Paroubku, vzhledem k tomu, že po LS se 90% všech zákonů bude schvalovat v EP (podle Vasich vlastních slov), budete teď asi muset na mítincích neúnavně přesvědčovat voliče, že parlamentní volby nejsou zase tak důležité. Že ty opravdu důležité volby už byly a že si voliči budou muset své priority nastavit novým způsobem. Co říkáte? :)

J.P.: "Najít motivaci k účasti ve volbách do EP není jednoduché... A platí to zejména pro voliče stran demokratické levice, kteří nacházejí nejobtížněji motivaci jít volit. Je obtížné najít atraktivní téma pro evropské volby."

Svatá pravda, pane předsedo, standardní populistické triky tady tak dobře nefungují, musí to pro vás být příšerná dřina... ;)
10. 06. 2009 | 13:25

Kubíček napsal(a):

Z příspěvků téměř všech těch modráků lze vyčíst nedostatečné vzdělání, které dokumentuje řada gramatických chyb. Vraťte se do ZŠ.
10. 06. 2009 | 13:28

miro napsal(a):

Dan plně souhlasím.Jak to tak velký Jiřík ví co bylo účelem házení vajíče, jestli si to on nepřipravil sám, aby mohl na posledním volebním letáku v každé schránce ukázat své hrdinství jak neúprostně nastavuje svoji hruď těm nepřátelům proti zvůli ODS a vyvolat soucit. Za sebe jsem akci u Anděla odsoudil, ale způsob jak z toho ČSSD chtěla vytřískat hlasy se mně krajně nelíbilo.Svádět to na ODS je také trapné, v Plzuni házel vejce na Parobka syn předního funkcionáře ČSSD. Vajíčkovné preobíhalo něco přes týden tak nemluvte o nemožnosti diskuze. Vy jste nediskutovali, ale jen vykřikovali sliby, které nemůžete splnit a které neměli nic společného s volbami do EP a pak napadali ODS i tam kde to s ODS nesouviselo. Jste trapný, mělbyste si vzít jak už někdo radil dovolenou až do voleb spolu panem Rathem Jandákem Sobotkou a nově i Borůvkovou Rthem v sukni. Co se týká paní Kateřiny, Parobkovi přece nejde o kvalitní pracovité lidi, kteří si dovedou říci co si myslí, ale takové kejvaly, kteří přinesou hlasy obdivovatelů telenovel jako Ulice,Pojištovna štěstí a p. O tom jak se bude potom hlasovat rozhodne Paroubek a Rathhlasovat
10. 06. 2009 | 13:29

blue jay napsal(a):

ti to pripomenu jo,
"Pozdravuj mandrakeho a ať moc nevydirá dělnickou třídu, protože se může stát, že se sejdou u voleb a pak mu to spočítaj"

To jsou tve slova jo. Ja akorat chci vedet jak to mandrakovi po volbach "spocitaj". Uz organizujes lidove milice?
10. 06. 2009 | 13:30

mleziva napsal(a):

filip: O co jde? Je to jednoduché. Jde o to, aby zde znovu nevládi hlupáci. Protože jak známo z historie, hlupáci nemají žádné zábrany...
10. 06. 2009 | 13:33

blue jay napsal(a):

Kubicku?
vis ze Albert Einstein propadl z matematiky? A ani neumel poradne psat. Desne co?
10. 06. 2009 | 13:34

neo napsal(a):

Kubíček:

zato ty máš nejmíň 4 VŠ ne? Že už nejsi tak bohatej, jako sociální demokrat Jiří P., Jiří Š. a nebo Brožová
10. 06. 2009 | 13:36

iPaulCZE napsal(a):

Obviňovat ODS z toho, že stojí za vajíčkovou antikampaň je naprostý nesmysl. Prostě to byl projev odpůrců Paroubka obecně. Přečtěte si článek autora skupiny "Vejce pro Paroubka v každém městě!" (http://bit.ly/PsKz1) na Facebooku - http://zpravy.idnes.cz/pan-...
10. 06. 2009 | 13:40

Jas napsal(a):

2 Blue jay
Bez urážky, nevěřím že jste Einstein.
10. 06. 2009 | 13:41

ČSSD vyhrála volby napsal(a):

Je 1.cervna 2017 a prezident Ceské lidove demokratické republiky Jirí Paroubek ve svém pravidelném ranním projevu na TV stanici CTNOVA 1 práve znovu vysvetluje obcanum chyby vlád ODS z let 1991-1997 a chvilkového vládnutí této strany v roce 2006 a 2009. Znovu opakuje, že vítezství levicových sil v rijnu 2009 bylo jedinou a správnou alternativou, že rezignace Topolánkovy vlády, na základe jeho hrdinského cinu - vyvolání hlasování o duvere vlády - bylo to nejlepší pro blaho obcanu nynejší CLDR.

Predseda vlády David Rath spolu s ministrem financí B. Sobotkou v deníku Ružové Právo predstavili další danové balícky vlády. DPH za zvýší na 75%, dan z príjmu na 81%, sociální pojištení bude 90%, povinná platba na bezplatné zdravotnictví bude paušálne ve výši 5 000,- Kc mesícne. Zároven se však sníží dan z dýchání vzduchu o 1,5%, dan z jízdy automobilem o 0,5 %, dan z používání verejných chodníku o 2%, dan za používání mobilních telefonu o 1,0% a dojde také k výraznému snížení dane z vymešování o celé 3 procentní body. Nove se však zavádí dan za nošení spodního prádla, dan za užívání slunecního svitu a také poplatek pro zbohatlíky vlastnící více jak jeden TV prijímac va výši 10000,- Kc mesícne za každý další prístroj v domácnosti. Predseda parlamentu Vojtech Filip s radostí oznamuje, že dluh CLDR klesnul na pouhých 10 bilionu 800 miliard Kc a zavedení Eura bude tedy možné již v roce 2050 až 2075. Zároven však pripomíná nový zákon o neplacení daní, kdy pro jeho nejvyšší sazbu byl znovuzaveden trest smrti. Také se pochvalne zminuje o levné pujcce od sprátelené Venezuely ve výši 10 miliard dolaru, která umožnila zaplatit sociální dávky za mesíc kveten 2017. Pujcka je splatná až v roce 2027 s úrokem pohých 28% a rucíme za ni jen polovinou Moravy.
Ministr práce Zdenek Škromach pridal prohlášení o stavu pracujících k dnešnímu dni. Ve výrobní sfére pracuje celých 96 351 obcanu, prevážne však obyvatel káznic a ústavu pro choromyslné, jinak dále máme 2 861 566 státních úredníku, policistu nebo politiku, 699 856 obchodníku (100% však asijského puvodu) a 5 126 854 nezamestnaných pobírajících sociální dávky. Podarilo se však získat investora na bývalou automobilku Škoda v Mladé Boleslavi (zde bohužel výroba skoncila po roce 2014, když se vedení nedohodlo s odbory o navýšení mezd o 35% a VW presunul výrobu do Vietnamu).Naturalizovaný investor Dong-Van-Tcao, zde chce za pomocí státní dotace ve výši 2 500 000 000,- Kc vybudovat velkokapacitní tržište, kde zamestná až 100 pracovníku. Každý kdo nastoupí do práce dostane prý jednorázový príspevek až pul miliónu korun. Jak však dodal ministr, stejne asi budeme muset dovézt tyto pracovníky z Ukrajiny.
Rozhlasová stanice Žlutá hvezda také dnes odvysílala rozhovor s posledním živnostníkem v CLDR. Starec si však po petiletém pobytu v kriminálu za nezaplacení dane z používání kalkulacky na mnoho nevzpomínal a v prímém prenosu svuj živnostenský list roztrhal a snedl.
Vzhledem k blížícímu se termínu parlamentích voleb také vydal prohlášení ministr sociálních dávek a zároven ombudsman Miroslav Grebenícek. V týdeníku Ráj na zemi znovu pripomnel zvýšení soc. dávek o 5 000,- Kc na každé díte a také otevrení další školy pro bílou menšinu v Brne a Ústí nad Labem.
Bulvární deník Haló blesk noviny dnes jen konstatuje, že cena benzínu opet presáhla 100,- Kc za litr, Vendula Svobodová se usmírila se svým nevlastním synem, Anicka se sice našla a bude pekný slunecní den, tedy na dani ze slunecního svitu je každý pracující povinen odvést 181,- Kc k rukám Financního úradu v míste bydlište.
10. 06. 2009 | 13:42

PD napsal(a):

Pane Paroubku,
už naši dávní předci znali rčení Na hrubý pytel hrubá záplata.
Pokud vůči vám někdo argumentuje slušně a věcně, neposloucháte ho, naopak ho označíte šmahem za svého nepřítele.
Nedivte se, že se pak jejich názor dozvídáte stylem, který je vám bližší.
Toho žloutku na erárním saku si už potom všimnete, kéž by vás přivedl k sebereflexi...
10. 06. 2009 | 13:43

Silvie napsal(a):

Thief,
já samozřejmě neměla na mysli poněkud anorektickou paní Paroubkovou (i když také ona splňuje parametry kladené na Barbie).
Co ale Brožová a Borůvková?
10. 06. 2009 | 13:43

blue jay napsal(a):

Jak se volí Kateřina Brožová? Silou Paroubka...
Mezi stoly v kavárně Krušnohorského divadla v Teplicích pendlují muži z tábora severočeského bosse ČSSD Petra Bendy. Pečlivě hlídají, aby neunikl ani jeden hlas, který by zhatil předem domluvený výsledek.

Za zvolení své favoritky Kateřiny Brožové a hokejisty Jiřího Šlégra do čela kandidátky přijel orodovat i sám Jiří Paroubek.
Co se dělo přímo v sále, však zůstalo skryto za zavřenými dveřmi, novináři byli hned po příjezdu hlavních hvězd v čele s předsedou Jiřím Paroubkem vykázáni na ulici.

V sále však bylo cítit napětí a naštvanost a emoce s přibývajícími hodinami narůstaly, alespoň podle výrazů straníků, kteří čas od času vyšli před divadlo.

S nominací Brožové a Šlégra nesouhlasí zejména dlouholetí členové. Je jich ale na přehlasování tří místních buněk, jež ovládá Paroubkův muž Petr Benda, málo.
Naštvaní straníci poté sněm opustili. "Loutky odchází, divadlo skončilo. Nebo ty odjely před námi?" ozývalo se z jejich řad, když odjížděli domů.

aktualne.cz
10. 06. 2009 | 13:46

JU napsal(a):

Pane Paroubku,

nepřekvapil jste, co to je sebereflexe, nevíte.

Zajímavý je druhý odstavec,jak je těžké najít atraktivní téma pro volby do EU pro Vaše voliče.Nemůžete jim slíbit různé úplatky,13.důchody, šrotovné, pastelkovné.Vlastně můžete, dělali jste to, ale oni i ti někteří Vaši voliči pochopili, že v EP se o tom nerozhoduje. Na podzim jim dáte atraktivní téma - barbínu zlatokopku Brožovou.

O programových cílech a diskuzích neblábolte, jediným cílem pro Vás je být u koryta.

Pokud jde o lhaní- jak to řekl maďarký socialistický expremiér - lhali jsme ráno, lhali jsme večer, lhali jsme pořád.
10. 06. 2009 | 13:50

casyy napsal(a):

Pane predsedo, sebereflexe, sebereflexe, to je to kouzelne sluvko, ktere vam odpovi na vsechny vase otazky. Ale chapu, ze nekdo jako vy, ji neni schopen. Proto take letala ta vajicka.
10. 06. 2009 | 13:52

Jan K. napsal(a):

Pane Paroubku,
proč chcete být v každých volbách první? Vždyť vy všechny prohry stejně vysvětlíte jako výhry. Tak co kdybyste se s ODS dohodl. ODS ať vyhrává volby, vy to budete prezentovat jako své vítězství a lidem tohoto státu to bude jen k dobru.
10. 06. 2009 | 13:52

blue jay napsal(a):

to jas,
Ja jsem preci Isaac Newton! Neplette si me s nejakym Einsteinem co ani neznal gramatiku.
10. 06. 2009 | 13:54

občanka napsal(a):

Těší mne, že někteří už nevědí, kdo byl Pavka Korčagin. S tím tedy Paroubek neuspěje. Doufám, že zůstane v čele ČSSD dlouho a nechá si tam také Rátha, Zaorálka, Sobotku a další zparoupkovatělé pupáky, protože to pomůže k další prohře levice. Potřebujeme pravici jako sůl, abychom zabránili zadlužování. Pokud totiž budeme ještě tak 10 let zvyšovat dluh o 150mld., tak za těch 10 let bude náš celkový dluh 2500 mld. a jen na úrocích zaplatíme cca 125 mld.Kč. Kdo z vás na to má? Myslete na to, mládeži, budete platit, jako mourovatí. Našemu státu totiž dluhy nikdo neodpustí, v tom se Paroubek zatraceně mýlí. No a za těch 10 let už ho to bolet nebude. Takže mládeži směle k volbám a volte pravou!!!
10. 06. 2009 | 13:55

Roman966 napsal(a):

Je zajímavé číst veškeré tyto příspěvky demagogů typu Blue Jay, Neo a pod. Ani jeden věcný argument - pouze ze všech čiší nenávist k ČSSD a nekritická úcta ke všemu, co vypadne z ODS. Včetně asi 156. lži jejich předsedy. Opravdu hodno obdivu.
10. 06. 2009 | 13:56

neo napsal(a):

Roman966 : například?

uveďte nějaký demagogický příspěvek prosím:)
10. 06. 2009 | 13:59

blue jay napsal(a):

Romane966
Bez volit Brozovou, novou hvezdu CSSD.
10. 06. 2009 | 14:00

fafnir napsal(a):

JU
vždyť on si z Maďarska příklad vzal.Cicciolina byla přece původně Maďarka.
10. 06. 2009 | 14:01

Paměť napsal(a):

Vajíčkáři všech zemí, spojte se !
10. 06. 2009 | 14:03

casyy napsal(a):

Roman966: Stale nechapete princip, podobne jako pan predseda (aso volic, ze?). Ona vajecna smrst nebyla utokem na levici, tak to pouze stavi pan predseda, aby mobilizoval levicove volice.
Ona vajicka mirila pouze a jen na pana Paroubka, byla jakousi reakci, ktere ma koreny v roce 2005, na jeho nabubrelou, arogantni, demagogickou a populistickou politiku.
Navic, pan Paroubek je typ cloveka, ktery oponenty okamzite diskredituje slovy o agentech ODS apod., tedy zasadne odmita diskuzi. No, nechtel diskuzi, dostal vajicka.
Navic, je legracni oznacit vsechny vrhace za volice ODS. Jako by v nikom jinem nemohl budit pan Paroubek odpor. A verte, budi a v daleko vice lidech, nez jen ve volicich ODS.
10. 06. 2009 | 14:04

vajickovy nacista napsal(a):

Kdy uz to tem socanskejm pitomcum konecne dojde?
10. 06. 2009 | 14:04

trafopajka napsal(a):

jak jste tlustej, tak jste prolhanej. a tlustej jste dost.
10. 06. 2009 | 14:06

Pavka Korcagin napsal(a):

Hle, prvni nejiste krucky na ceste k osloveni mladych volicu.
10. 06. 2009 | 14:07

honza napsal(a):

Dobrý. Teď nám vysvětlete, zda ČSSD zaplatí za pana Křečka miliony a miliardy /ČSSD hlasovala vždy s ním/ za regulace nájmů - vlajkovou to loď KSČM + ČSSD. Jakto že ČSSD nesvolala ihned tiskovku, aby nám všem vysvětlila, že za to vlastně nemůže, že to jen ten soudruh Křeček.
Dále postrádám tiskovku k zahraniční politice předsedy parlamentu Vlčka, jehož delegace se sešla s teroristickým Hamasem. Že by zaorálkovská politika všech azimutů? Proč dnes Lidový dům mlčí?
10. 06. 2009 | 14:08

unknown napsal(a):

cituji ...která prý drze lže. No, i kdyby tomu tak bylo ....Je, pane paroubek je a vy to víte !!!!!
10. 06. 2009 | 14:08

honza napsal(a):

Budeme kroužkovat všichni Brožovou, třeba potom přenechá Paroubek předsednictví jí. Bude to první call girl v čele ČSSD, nyní již chápu hesla o modernizaci ČSSD.
10. 06. 2009 | 14:11

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, "poctami mládeže" olepeného premiéra si tato země, myslím, nemůže dovolit...Být oranžovým, tak se hanbou propadnu...
http://img.aktualne.centrum...
10. 06. 2009 | 14:13

Hloupý Honza napsal(a):

Pane Paroubek,

pravděpodobně nepatřím do cílové skupiny voličů Vaší partaje, neboť si již 15 let vyplácím mzdu sám, přesto mám sociální cítění a rovněž nejsem velký fanda podnikatelského pojetí politiky v podobě lobbystického seskupení kolem Mr. Dalíka a spol, kterému se říká ODS. Jinak řečeno, upřednostňuji jen a pouze dobré nápady a myšlenky, ať už z té, či oné strany (myšleno ve všech významech) před fanatickou příslušností k nějakému stádu.

Vaše nářky na ODS nedopadají na úrodnou půdu (jak si zřejmě ve svém světě mimo běžnou realitu myslíte), spíše naopak, o čemž se myslím přesvědčíte již na podzim. Vinit ze své prohry někoho jiného je vždy výsadou jen slabých, kteří již stojí před pádem do propasti. Rovněž chápu, že je pro Vás velké dilema koho vybrat po svůj bok do velkého tažení proti modrým žoldnéřům. Na jedné straně zástup ambiciózních neschopných a všehoschopných Wolfů a Snítilých, s podivnou minulostí a ještě podivnější přítomností, pro které je politika stejně jako i loajalita jen zbožím se svou tržní cenou, a na straně druhé řada oddaných pierotů, barbín a igráčků, vzhlížejících ke svůmu vůdci, pro něž bude politika jen dalším divadlem, či kolbištěm, s Vámi jakožto řežisérem a trenérem.

Pane Paroubku, byl jste mi sympatičtější se svojí první ženou, když jste ji ochraňoval před útoky hloupých fotografů, když jste se ji zastával a ona Vás, byť to nakonec byla opět jen a pouze nacvičená mediální skeč pro voliče. Něco na tom bude, čím větší moc a úspěch, tím více libido a hormony zatemňují mysl. Dokažu si představit o čem se tak asi baví v soukromí na jachtách a u bazénu ve vilách takoví světoví kanci jako Sarkozy, Berlusconi, Topolánek aj... teď vlastně i Vy.

Přestože jsem již dávno ztratil své porevoluční iluze o vývoji demokracie v naší kotlině, stále věřím v lepší budoucnost, s tou si však nespojuji žádného ze současných politických dinosaurů. Mám za to, že bychom Vám my jako lid, jako národ, měli již hezky poděkovat a nechat Vás (myslím všechny zasloužilé vysloužilé), jakožto veterány užívat si politického důchodu.

Závěrem dovolte pár tipů na kandidátky do podzimních voleb vhodných pro Vaši voličskou základnu (a možná i pro Vás):

Ivana Trump(ová), Karolína Kurková, Petra Němcová, Eva Herzigová, Veronika Vařeková, Simona Krainová, Agáta Hanychová .... zkuste promyslet i Susan Boyle (to je ta zpěvačka z internetu...přijede k nám v létě !)

Hezký den
10. 06. 2009 | 14:13

ODS a BSE napsal(a):

Dobry den,

drzim Vam palce !! Každý, kdo má alespoň trochu morální, sociální svědomí, tj. je srdcem socialni demokrat, tak musí říci, že tyto volby zrovna nejštastnější nebyly ... :(( Ale pokrok kupředu je vskutku vidět !!

No, volby prohrály vajíčka, zcela jednoznačně !!

Je nutno velmi rychle zlepšit politiku k mladym, mladistvym, teenagerum !!, a to ve všech oblastech !!

Vlada padla, protoze jiz dal nemohla pod takovym korupcnim ODS " humusem " dychat, padla spravne, Topolanek ji proste nedokazal udrzet :))
10. 06. 2009 | 14:14

blue jay napsal(a):

to honza

Lidovy dum zatim pracuje na tom spravnem "spinning". Pocitam ze reknou ze Vlcek za nic nemuze. Ze jako vedouci delegace mel na starosti hlavne ubytovani a stravu. Politika byla az druhorada.
10. 06. 2009 | 14:15

xs napsal(a):

Pane Paroubku - s Brožovou jste to přehnal...To lidi spíš naštve,to nevíte? Vaši voliči čtou především bulvár,a tak byste se mohl o paní Brožové,než jí dáte na kandidátku, spoustu dočíst, ovšem o jejím sociálním cítění se asi nic nedozvíte...Mno alespoň je vidět,jak funguje ČSSD.Mně jste tímto skutkem potěšil,díky!!!
10. 06. 2009 | 14:18

Vasja napsal(a):

Pane inžinýre, jedna moje kamarádka a vlastně i ta druhá, pořáde nakupujou ty krémky, olejíčky a jiný sajrajt a já jim to platim. Blbec.
No a tak bych se chtěl zeptat, co jako používáte Vy, když tu pleť kolem břuchu máte tak nádherně hebkou a dokonale vypnutou.
Jenom naznačte, aby to nebyla nějaká reklama. Dík. Vasja.
10. 06. 2009 | 14:18

blue jay napsal(a):

no vidis ODS a BSE

CSSD ma uz 2 mlade volice. Tebe a Myrdu. Budes volit Brozovou?
10. 06. 2009 | 14:19

JC napsal(a):

S jednodušší blondýnou Brožovou nemám osobně, žádný problém. Nakonec bude-li sedět ve sněmovně, bude sedět mezi sobě rovnými socialisty.
10. 06. 2009 | 14:23

jirka napsal(a):

Dobrý den pane Paroubku
Fandím Vám do říjnových voleb, můj hlas samozřejmě čssd má. Jen se prosím zamyslete nad jedním názorem. ODS nemá žádný pozitivní program, který by prospěl komukoliv jinému než pár tunelářům a zbohatlíkům. Programem to tedy vyhrát nemůže. Jediné co může z programu vyzdvihovat je to , že čssd zadlužuje příští generace. Zaměřte se v kampani na fakt, že státní rozpočet má dvě strany, a ODS devastuje státní rozpočet tím, že omezuje příjmovou stránku ve světě naprosto neobvyklým snižováním daňové zátěže těch nejbohatších - to je značná příčina zadlužování, ODS vás bude kritizovat za sociální výdaje, tj za výdajovou stranu. Máte snad nějakého šikovného ekonoma, který dokáže jednoduše lidem v kampani vysvětlit, že ODS zadlužuje další generace tím, že nevybírá od nejbohatších daně alespoň v míře obvyklé v Německu nebo USA. A další názor, ODS vědoma si nepřijatelnosti svého programu pro většinu národa a tak dlouhodobě vsadila za přispění většiny prodejných novinářů na vytváření negativního symbolu z Vaší osoby. Na primitivy (dost jich je přítomno i zde v diskusi ) to zabírá. Ti lidé nejsou mentálně schopni srovnat si v hlavě, že socdem program je pro ně lepší než program ODS (což platí pro celou střední třídu), oni volí podle toho, že Paroubek jim není sympatickej. Na vašem obraze ODS a pravicová média zcela cílevědomě pracují již několik let a neustálé negativní vykreslování Vaší osoby nese u části jednodušších lidí své ovoce. Tvůrci kampaně se velmi dobře poučili od Goebelse - stokrát opakovaná lež se v očích části lidí stává pravdou. Je to k blití jak pravice manipuluje média a lidi, ale je to přirozené, ti lidé, kteří v 90 letech tunelovali a dnes drží ekonomickou moc ve státě , Vás považují vzhledem k Vašim schopnostem za nebezpečného pro své kšefty a udělají cokoliv, aby Vás odrovnali. Myslím že tomu by jste částečně mohl čelit tím, kdyby čssd měla více výrazných tváří před volbami, ať je více vidět Sobotku a další, vy když lehce ustoupíte do pozadí, vezmete jim vítr z plachet. Přeji Vám co nejvyššší volební výsledek v říjnu.
10. 06. 2009 | 14:25

tomas napsal(a):

CSSD nemůže vyhrát volby, protože se ODS šikovn ěpodařilo přesvědčit veřejnost, že Paroubek je veřejný nepřítel číslo 1. Pokud odejde , slzu neuroním, pokud sebou stáhne i dinosaury i z jiných stran, ješt ěmu zatleskám .. jinka souhlas s hloupým (chytrým) honzou , stejn ějako on si svoji mzdu vyplácím sám.
10. 06. 2009 | 14:28

blue jay napsal(a):

to jirka,
Zato CSSD ma Brozovou a Slegra. Kdo by ty zkusene politiky nevolil?


A neboj Sobotka to volicum vysvetli.

"Ty naše sliby nebyly zasazeny do reálného ekonomického rámce a dnes v konfrontaci s realitou neobstojí. Byli bychom blázni, pokud bychom trvali na necem, co není ekonomicky reálné, a tlacili zemi do vetších schodku jen proto, abychom prosadili naše politické sliby,"
10. 06. 2009 | 14:33

Skeptik napsal(a):

Problém soc. dem není v modrácích, ale v tom, že ve vedení soc. dem. nejsou žádní sociální demokraté!
A za další, možná lidé pochopili, že vlastizrádné hlasování soc. dem europoslanců ve frakci Socialistů, jim ve prospěch Francie bere pracovní místa, čímž pomáhá zvyšovat nezaměstnanost u nás. Eskortní herečky, jako např.paní Tomanová, likvidaci našeho sklářství a cukrovarnictví nezachrání!
10. 06. 2009 | 14:33

Honza napsal(a):

Kdyby o bylo za reálného socialismu, byli všichni nepřátelé Strany prohlášeni za nepřátele socialismu, míru a Strany a policie by je po natočení videa předvedla na podání vysvětlení. Takhle to skončilo jen natočením videa, které se v budoucnosti, až se Strana bude vyrovnávat se svými nepřáteli, bude určitě hodit.
10. 06. 2009 | 14:36

Michal Macek napsal(a):

thief/tomas:

ODS je jedina strana schopna CSSD porazit - berte to jako volbu mensiho zla

PS: co rikate na nominaci Kateriny Brozove?
10. 06. 2009 | 14:37

malma napsal(a):

Roman966

Blue Jay a Neo jsou tady až poměrně známý glosátoři ODS či "antiparoubkovců"; těžko říct zda pracují v "žoldu", či si tím kompenzují nějaká svoje problémy,ale jejich zaujatost určitě neni normální :))
10. 06. 2009 | 14:39

miro napsal(a):

Jirko Vás je škoda, pokud nepůsobíte jako nějaký daňový či ekonomický poradce, Možná si Vás vezmě tď Parobek, to by mu pomoihlo
10. 06. 2009 | 14:41

JC napsal(a):

Já nevím, co se vám na té Brožové stále nezdá. Naopak je potřeba více " Brožových, Šlégrů,Jandáků,".
Dobře to dělaš Jiří.
10. 06. 2009 | 14:42

blue jay napsal(a):

Zaoralek mel asi nakonec pravdu kdyz prohlasil,


"Samozřejmě chudák Paroubek nepobral do hlavy všechno,"
10. 06. 2009 | 14:43

neo napsal(a):

malma:

buď konkrétní ano?

žold by bodnul :)
10. 06. 2009 | 14:43

JC napsal(a):

miro,
Já myslím, že Jirka by měl nahradit Dimuna.Tomu hochovi to nějak nejde.:-))
10. 06. 2009 | 14:44

PatientO.T. napsal(a):

10. 06. 2009 | 14:47

blue jay napsal(a):

to malma,
A jake problemy si kompenzujete Vy? Ze by pravda bolela?
10. 06. 2009 | 14:48

BOŽE ! napsal(a):

Opravdu arogantní papaláš ! A navíc s pinglovskou rétorikou odkoukanou od kurev , pasáků, vexláků a kočičího podsvětí. TO NEMÁ CHYBU ! Teď jste se pravdivě odkopal, mladí pomlátí své rodiče, jestli budou chtít volit něco tak stupiního jako stranu, která má ve vedení TOHLE ! Blahopřeji, ODS by se to nepovedlo líp.Kurňa, vždyť TADY potřebujeme sociální demokracii, tak proč to kurv.te ????
10. 06. 2009 | 14:49

Mrash napsal(a):

Nelze si nevsimnout znacne podobnosti mezi reakcemi vejci zasypaneho anglickeho fasisty Griffina a jisteho ceskeho politika. Namatkou: "toto je velmi smutny den pro demokracii", protestujici "nezastupuji bezne lidi" ale jde o jinymi politickymi stranami "organizovanou bandu", procez doufa "ze policie zasahne". Jediny vetsi rozdil je, ze oponenti jsou "levicove bojuvky" a ne "fasisticke bojuvky" (pozdejsi reakce). Viz http://news.bbc.co.uk/1/hi/...
10. 06. 2009 | 14:49

Mirek83 napsal(a):

To ODS a BSE
Ten váš příspěvek mi silně připomíná usnesení ÚV KSČ, pokud si ještě pamatujete. A pokud ne měl byste si něco nastudovat.
10. 06. 2009 | 14:53

blue jay napsal(a):

to Mrash

Take jsem to videl na BBC. Je zajimave ze lide hazeji vajicka na fasisty a na Paroubka. Tim nechci rict ze Paroubek je fasista. Je to jen clovek co naschval podnecuje nenavist ktera mu ma slouzit k jeho mocenskym planum.
10. 06. 2009 | 14:56

JC napsal(a):

Mrash,
Pěkné a aktuální. Teď jen nezbývá se dozvědět od oranžád, že vejce vrhaná proti ultrapravici jsou vejce pokroku.
10. 06. 2009 | 14:57

Joska napsal(a):

Podle mě jednou z příčin prohry soc. dem. v době krize, která by socanům měla nahrávat, je poznání, že jak ODS, tak ČSSD je jedna zlodějská sebranka. Důkazem je koalování socanů s ODS po krajských volbách, což mnozí voliči ČSSD považují za zradu. Nebo koalování při vodění loutek v jejich sestavené vládě. Volba Brožové, Šlégra a dalších přádel Paroubka k deziluzi potencionálních voličů jen přispěje.
10. 06. 2009 | 14:59

Škoda napsal(a):

Četl jsem článek i všechny příspěvky – a většina z nich stojí za prd. Proti přispěvatelé buď účelově nebo slepě věří svým idolům a vzorům (asi současné vedení ODS a jejich praktická politika), dávají k dispozici své pravdy a hlásají svůj egoizmus se značným samoobdivem těch spravedlivých. No, obdivujte se dál, snad budete i osobně z toho všeho profitovat. Ovšem sama sebe zbavujete schopnosti pochopit a rozumět dějům, událostem a křivdám ve společnosti.
10. 06. 2009 | 15:03

JC napsal(a):

blue jay,
Na to video by se neměl dívat Hořejší a přírodovědec nebo budou mít s tím "protofašismem" v hlavě dokonalý guláš.
10. 06. 2009 | 15:04

blue jay napsal(a):

To Skoda,
Mezi prispevky ktere povazujes za prd patri i ten tvuj. Co jsi vlastne rekl?
Ale pocitam ze ty jsi volic Brozove a pocitas svuj hlas za prd.
10. 06. 2009 | 15:07

silspok napsal(a):

"Je obtížné najít atraktivní téma pro evropské volby." Jo, to asi je, rozhodne od CSSD jsem se nejak nedozvedel, co chce v tom EP vlastne prosazovat ... mozna prijdou s navrhem "vejce pouze na obcanku" ... ostatne zacatky odstavcu blogu tomu napovidaji ...

"Poprvé jsem zaznamenal útok rajčetem ve Vyškově"
"Co bylo vlastně účelem vajíčkových útoků? "
"Při jedné sérii vajíčkových útoků řídil velmi mladé lidi ..."
"Útoky vyvrcholily stovkami útoků vejci na lídry ČSSD "
"Zvláštní kapitolou ve vajíčkové akci byla česká média. "
"Co se ovšem zdařilo ODS vajíčkovými útoky bezvadně ..."

Takze vlastne za tech -% muzou vejce ... bych ty slipky demonstrativne popravil na Staromaku ... a jejich hlavy rozvesil na prazske hradby ... pro vystrahu!!!
10. 06. 2009 | 15:09

xload napsal(a):

Paroukovi vadej vejce, ale slepici Brozovou prosazuje ... to mi nejak nejde dohromady ...
10. 06. 2009 | 15:11

blue jay napsal(a):

to JC.
Jo ty vajicka jsou neuprosne, lol. Vedi na jakeho hajzla maji dopadnout.
10. 06. 2009 | 15:11

JC napsal(a):

OVM,
Moravec,"Pane předsedo Paroubku, co si myslíte o těch vejcích v Anglii ?"
Paroubek," No podívejte se pane redaktore, já si myslím, že to byla bojůvka mladých nezkušených levičáků, organizována a podporována Labor party a panem Brownem." :-)))
10. 06. 2009 | 15:12

Citáty napsal(a):

Bláboly médií o údajné brutalitě pořadatelů mítinků ČSSD jsou zcela nepodložené. Není totiž doloženo žádné zranění někoho z těch, co napadli mítinky.

Fyzické útoky – a těmi vrhy vejcem nesporně jsou – byly v médiích charakterizovány jako projevy těch, kdo brání ohrožené svobody. Co na tom, když by oběti vrhače bylo vejcem vyraženo oko, má přece ještě druhé.
10. 06. 2009 | 15:14

ahoj napsal(a):

Jyrko jdi si radsi nechat udelat nejakej pruzkum. Damy a panove, nechci se vas dotknout, ale me uz ten Roko nudi.
10. 06. 2009 | 15:14

Škoda napsal(a):

To blue jay,
obdivuj se dál.
10. 06. 2009 | 15:15

Vašek napsal(a):

Nemůžu si pomoct, ale tohle přece není o ODS nebo ČSSD. Vajíčka by měl odsoudit každý inteligentní člověk..ať už padají na hlavu Paroubka či Topolánka(i když by si to zasloužili..)Když se někomu daný politik nelíbí ať ho nevolí,ale řešit to pomocí násilí..Stejně si drtivá většina politiků nikdy sama neuvědomí, že je čas odejít (ať už po zásahu vajíčkem).Jinak já tedy na rozdíl od zdejší většiny žádný převratný rozdíl mezi pány Paroubkem a Topolánkem nevidím..
10. 06. 2009 | 15:17

pindik napsal(a):

Jiri, myslim, ze ti pocet hlasu srazi zejmena takove slinty jako je tento ...
10. 06. 2009 | 15:19

blue jay napsal(a):

lol JC,
Soudruh Paroubek musi mit poradnou opicku z toho co se stalo jeho milovanym partajim. Labour Party a i ta co vede jeho kamos Gerhard dostali poradnej vyprask. Holt ta socialisticka internacionala uz neni co bejvala.
10. 06. 2009 | 15:19

Vašek napsal(a):

Jinak já normálně komentáře nepíšu, ale vysloveně mě fascinuje jak se tady většina lidí štěká jak ti politici..a jim se divíte..
10. 06. 2009 | 15:21

JC napsal(a):

Vašku, nedivíme, HAF :-))
10. 06. 2009 | 15:26

Ribana napsal(a):

10. 06. 2009 | 15:30

JC napsal(a):

Ribana,
Dík za odkaz....dobrá hérečka :-))). to mi připomíná co říkal o Irence Bolek Polívka.
Název filmu ani to co říkal je zde bohužel nepublikovatelné.
10. 06. 2009 | 15:35

pgjed napsal(a):

Pane Paroubku, co ještě je třeba k tomu, abyste pochopil, že dobrá politika nemůže být založena na lži? A vy lžete neustále! Lžete o historii socdem, která tak dlouho podporovala bolševiky, až jim umožnila únor 48. Je pravda, že některé socdemáky ta šajba následně chytila také, ale to jenom sklidili, co pomáhali zasít. Ta část socdem, která vlezla do KSČ pak většinou patřila k té nejodpornější bolševické klace.
I dnes se sčucháváte s bolševiky při každé příležitosti a prodlužujete jejich agónii.

V krajských volbách jste obelhali voliče tím, že jste jim slibovali řešení věcí, které nejsou v pravomoci krajů. Dnes se to vaši krajánci pokoušejí alespoň částečně plnit, ovšem za cenu prožrání peněz na údrzbu silnic, provozních prostředků na sociální služby a dnes se již prožírají provozní a investiční prostředky středního školství.

I volby do EP jste pojali podobně. lidem jste před oči pověsili nesmysly o důchodech a jistotách a doufali jste, že se opět nachytají. Mobilizovali jste proti ODS, se kterou si za zavřenými dveřmi bez uzardění parcelujete lukrativní posty v republice a beztrestnost praktik na hranici kriminálnosti. O tom co je třeba pro lidi dělat v EU jste ale nepípli slovo. Ano nachytali se, ti co neuvažují příliš o podstatě věcí, ale bylo jich méně. A příště jich bude opět méně, když budete dále lhát.

Lžete si i o těch vejcích. Kdo si myslíte, že by utrácel čas organizováním házení vajec ausgerechnet na nějakého Paroubka? Nefanděte si! Prostě někoho to napadlo, jako dobrá forma protestu proti vašim kočičárnám. A pár lidí se přidalo ze souhlasu a pár z recese. A vy jste ztratil nervy. nic víc a nic méně.

Samozřejmě, bylo by dobře, kdyby tu byla skutečná sociální demokracie, místo té současné karikatury, která v patologické snaze odlišit se od všech, jenom vše bourá, od armádních missí až po reformu důchodů a rozhazuje finance, které nevydělala. Ale s vámi to nebude. Vy na to nemáte. Vy jste jenom takový konjunkturální dryáčník, který časem splaskne jako bublina. A už aby to bylo.
10. 06. 2009 | 15:36

JC napsal(a):

Jiří,
Kateřina Brožová je vinikající hérečka.
Tož dobře to s tvojí paní na tebe sehrály.:-))))
10. 06. 2009 | 15:39

JC napsal(a):

Vynikající, ale jen pro krasomluvy.
10. 06. 2009 | 15:41

Goilem napsal(a):

V mnoha příspěvcích se objevuje tvrzení, že naši mladí lidé jsou inteligentní, vzdělaní, rozpoznají pravdu od lži atd., zkrátka že jsou holt "in" v každém směru.
Za všechno kopíruji jeden příspěvek:
"Nejlepším řešením proti Paroubkovi a těm důchodcovským jistotám je hlasovat nohama, ať si těch jistot užijou:-D"
Mladý člověk, který nectí stáří nemá bohužel ani jednu z vychvalovaných vlastností. A ten, co bezhlavě z recese hází vejce asi také ne. Takže zbývá co? Těm "in" mladým občas vysvětlit věci bejkovcem, na což rodiče ve vhodný čas zapoměli. Ale to by bylo asi proti lidským právům, která zapoměla, že končí tam, kde začínají práva druhého na elementární slušnost.
10. 06. 2009 | 15:47

JC napsal(a):

Kateřina Brožová = Anna proletářka 21 století jistoty a prosperity.:-)))
To opravdu nevidí jen zapšklé modré konzervy.
10. 06. 2009 | 15:47

Acidburn napsal(a):

Řeknu to stručně - nechceš dostat vejcem, Paroubku? Nechovej se jako Gottwald. Nechceš dostat vejsem? Neveď agresivní, primitivní předvolební kampaň.

Nedávno jsi očernil Mladé konzervativce, že se na házené u Anděla podíleli - což je lež. Teď je to nějaký Pšenička z ODS - důkazy pro toto tvrzení? Podané trestní oznámení? Nic, vůbec nic, další výmysl sexymozku.

Co je naopak velmi dobře zdokumentováno, je chování příznivců ČSSD na mítinku v Brně, kde došlo k fyzickým atakům pouze slovně protestujících mladých lidí.
Obleky "marťanů" roztrhal kdo, pár svalovců v černých brýlích, kteří chvíli jsou a chvíli zase nejsou členy ČSSD, příznivci ČSSD nebo přímo ochrankou?

Paroubku, tyhle tvoje lži jsou projevem tvého zoufalství. Sebereflexe je pro tebe prázdný pojem.

Kdo seje vítr, sklízí bouři - kdybys nerozdmýchával primitivní pudy a emoce, netekl ti žloutek po kravatě.
10. 06. 2009 | 15:58

Smart napsal(a):

Vajíčkáři a ODS to opravdu přehnali, ale myslím si, že se trochu vyčerpali. No, uvidíme s čím zase ODS přijde do podz. voleb.
10. 06. 2009 | 15:59

Acidburn napsal(a):

To Goilem: to není neúcta ke stáří, pane, pokud odmítám příšerné nápady ČSSD v důchodové oblasti, které nakonec nebudou platit ti staří - a v té době už dávno mrtví - dnešní důchodci, ale budu to platit já a moje děti.
Jinými slovy, vlezte mi na kredenc s takovouto "úctou". Co takhle zodpovědnost za své chování? Jasně, co by vás to pálilo, vy chcete 13. důchod a čerta starýho zajímá, kde se na to vezmou peníze. Máte vnoučata? Schválně, běžte jim říct, že budou za dědečka platit dluhy, hned vás budou mít raději.
10. 06. 2009 | 16:03

Acidburn napsal(a):

To Smart - doufám, že ODS do podzimních voleb koupí od Rusů raketu, nacpe do ní trio Paroubek, Rath, Zaorálek a vystřelí směrem k Marsu. Přesně tam patří.
Vše ostatní je plýtváním prostředků.
10. 06. 2009 | 16:04

hadrosaurus napsal(a):

Vážený pane Paroubku, od rodičů a z literatury mám vím, že když se na někoho vrhne smečka jde se mu na pomoc a tak jsem vaši stranu volil. Proto bych si dovolil i kritiku: Nepřispěla také i vaše strana k tomuto stavu společnosti, kdy již neplatí Masarykovo "demokracie - to je diskuse? Zrušení povinné maturity z matematiky je signál mladé generaci špatným směrem. A sprška vajec v Praze u Anděla: to místo sto padesát let zvučelo dunivou prací tatrováků, nyní je tam velechrám konzumu. V intencích nadnárodního kapitálu jste se podíleli na zničení českého průmyslu a jeho nahrazení montovnami. Kdyby se to stalo za první republiky zahoukaly by sirény a za chvíli by se rojili dělníci jako sršni.
10. 06. 2009 | 16:27

bob napsal(a):

To Acidburn

Prosím o nějaký odkaz kolik už ODS ušetřila vašim vnoučatům. Stačí mi od roku 1996-1998 a 2006-2009. Děkuji, ale asi nemám za co, viďte. :-)
10. 06. 2009 | 16:31

Petr Urlich napsal(a):

Vážený pane předsedo, kdybych byl povahově založený jako vy , tak bych asi užil dvě vaše oblíbená slova: blábol a kňučení. Obě slova, jak dnes vidno s neúspěchem (relativním pochopitelně),jste tak často užíval vůči svému protivníkovi (ještě na jedno podobné si vzpomínám, to když jste místo pan předseda vlády říkal s pejorativním podtextem pan Topolánek). Máte to tedy těžké. Jedna rada: máte-li za cíl ve vaší letní kampani vysvětlovat lidem co všechno dělala špatně vláda, jež již druhý měsíc neexistuje, protože jste ji tak nešikovně svrhnul a protože existovat nebude, tak ty volby určitě nevyhrajete. A hlavně, přečtěte si pozorně všechny komentáře, ne všechny jsou sprosté a ubohé. Více osobní reflexe by vám též prospělo. Tož, vzhůru do kampaně s vašimi novými mediálními hvězdami typu Kateřiny Brožové či hokejisty Šlégra. To jsou jistě praví socialisté, ostatně stejně jako váš nejlepší hejtman pan David Rath.
10. 06. 2009 | 16:35

prduch napsal(a):

To autor:

"Sociální demokracie prohrála volby do Evropského parlamentu".

Objektivnejsi by bylo: Prohral jsem volby
socialni demokracii.
10. 06. 2009 | 16:39

Honza napsal(a):

Jirko - můžu ti tykat soudruhu ne? My se tě ale opravdu bojíme a není to důsledek modré propagandy, ale pochopení a interpretace tvého chování, vystupování a komunikačních sdělení. A tvé politiky. Tvého vyhrožování (kterému ses nevyhnul ani v tomto příspěvku na tvém "blogu"). Neustálé zastrašování tě nikdy nedovede k té vytoužené moci (o které neustále hvoříš, když chceš "zabránit ODS k návratu k moci" - mnoho lidí se bojí tvého návratu k moci, protože si pamatují jak, s kým a s jakými výsledky jsi už jednou tuto zemi jako premiér vedl), ale to si asi odmítáš přiznat. Máš přece pravdu viď. To musí být deziluze vidět ten odpor vůči vlastní osobě, 50.000 lidí vyjadřujících svůj názor účastí ve skupině na FB (o nic jiného, než vyjádření názoru totiž nejde,nehledej v tom spiklenecké teorie), vajíčko na vlastním saku, své "fanouškovské" stránky na webu atd.
Protože jsem konstruktivní člověk, přeji ti, aby ses probral ze svého bludu, přestal si sám sobě lhát do kapsy a přijal konečně odpovědnost - i politickou. Odstup. Dej ČSSD šanci být stranou, která má na to představovat demokratický levý směr á la britší Labouristé - jemuž běžní lidé mohou věřit.
10. 06. 2009 | 16:41

mleziva napsal(a):

Honza: To by ale pan Paroubek musel převzít podstatnou část programu ODS včetně zavedení školného, aby se alespoň zdálky přiblížil programu britských Laboristů. Ale proč ne, zázraky se dějí a když s takovým programem přijde, třeba získá i můj hlas...
10. 06. 2009 | 16:53

masaryk napsal(a):

za to ty se paroubku brožovou a šlégrem debatě o lisabonské smlouvě, kterou vychvaluješ do nebes, nevyhýbáš, že?
10. 06. 2009 | 17:16

COPY napsal(a):

ČSSD si volby prohrála na venkově kvůli odepsání českých zemědělců - příspěvek z jiného webu
Bylo v minulých letech zvykem, že venkov volil převážně levici či křesťanský střed. Bylo to dáno zejména tím, že se ODS stavěla negativně k těm zemědělcům, kteří se rozhodli pokračovat v jiné formě ve společném hospodaření, bylo to dáno tím, že ODS zneužívala zemědělce k tlumení sociálních nepokojů, bylo to tím, že představitelé ODS podepsali počátkem 90. let asociační dohody, kvůli kterým se otevřely hranice a z ČR se jako z vývozní země stala dovozní země vysoce dotovaného a subvencovaného zboží. ČSSD zemědělcům slibovala, že se po vstupu do EU jejich podmínky postupně vyrovnají, leč ono je to všechno jinak. Ono vyrovnání má přijít až v roce 2013, kdy už většina zemědělských podniků bude zřejmě v likvidaci. Takže praxe je taková, že do ČR v současné době přichází subvencované potravinářské zboží, kterým čeští zemědělci nemohou konkurovat. ČR (dříve vývozní země) např. už dnes dováží třetinu prasat a postupně se vybíjejí i stáda hovězího. Lidé samozřejmě přicházejí o práci. A oni vědí proč. Ne proto, že by dokázali vyrábět hůř či dráže, ale proto, že německý a francouzský kolega dostává na své výrobky od EU o 1/3 více dotací, než český druhořadý a méněcenný zemědělec, celkem i s národními dotacemi dostává o téměř 2/3 více, než český zemědělec II. evropské kategorie. Čeští banánovorepublikoví zemědělci pochopili, že se na této likvidaci zemědělství podepsala ČSSD, resp. soudruh Špidla, jehož vláda vyjednala nerovné podmínky, při nichž je český zemědělec postaven do pozice afrického černocha, který přestal obdělávat své políčko, protože k nim tam ti hodní Evropané poslali za pusu své zemědělské přebytky. To zaznělo i na letošní demonstraci zemědělců. Agrární komora vyzvala k tomu, aby čeští zemědělci, pokud se nic nezmění k lepšímu, podpořili Václava Klause v bojkotu Lisabonské smlouvy. Je vidět, že čeští zemědělci si to vzali k srdci a v těchto eurovolbách dali své hlasy těm stranám, které se staví k EU kriticky. Z výsledku voleb je např. patrné, že Suverenita Jany Bobošíkové získala na venkově a zejména v malých vesnicích procentuálně více hlasů, jak ve městech. U nás to bylo téměř 6%. Další zemědělci - ti levicově naladění - dávali zase spíše hlasy KSČM. Je jisté, že nejde jen o zemědělce a jejich rodiny, ale i o voliče z příbuzných oborů, které jsou na zemědělství navázány a bez chovu krav či prasat zkrachují též. Myslím si, že na venkově dojde i v příštích parlamentních volbách k posunu, protože politika EU přináší na český a moravský venkov nezaměstnanost, bídu a zmar. Těch pár cyklostezek a informačních tabulí z fondů EU to nevytrhne!
10. 06. 2009 | 17:26

NoName napsal(a):

Kdyby tady byl k dispozici blicí smajlík jako kdysi na iDnes.cz, použil bych ho jako hodnocení tohoto Vůdcova ejakulátu a dalších slov netřeba.
10. 06. 2009 | 17:33

dělník napsal(a):

Tak fajn.Tady pořád čtu,že napadat sociální demokraty je v módě,že to je takový nevinný protest,že ty zfackované babičky tam neměly být a tak podobně.Věcných argumentů proti politice socdem pramálo.
Po prvních útocích jsme v našem městě nabízeli okesnímu výboru ČSSD ochranu z nás,dělníků.Nechtěli,že nechtějí vyvolávat pouliční válku.
Jestliže na podzim se to bude opakovat,tak se už nikoho nebudeme ptát.
My si naše mámy nějakými fracky bít nenecháme.AŽ se postaví nás padesát od asfalterské firmy(včetně našeho šéfa) tak výtržníci zalezou pod lavičky.A pokud si přece jenom něco začnou,tak s nimi vytřeme náměstí a mnozí z nich asi poprve v životě dostanou pár facek.

Tož tak na zhledanou.
10. 06. 2009 | 17:36

NoName napsal(a):

2 Dělník:

Jsi asfaltér, co? No - tam si vyděláš dost na to, aby sis mohl najmout právníka poté, co tě zažalujeme za výtržnictví, ublížení na zdraví a poškozování cizí věci. Nedělej tady ze sebe haura, já vím, že internet toho unese dost, ale nakonec to dopadne tak, že tam budeš stát sám a 49 asfaltérů včetně šéfa rozumně zaleze, protože bude chtít někdy v budoucnu dostat nějaký kšeft a navíc jedním z předpokladů pro držbu živnostenského listu je trestní bezúhonnost. Vidíš - tady je výhoda, že ODS volí ti vzdělanější. Kdybys byl vzdělaný, věděl bys to taky, tajnosti právního řádu ČR by ti nezůstaly utajeny a navíc bys nemusel dělat asfaltéra, ty solvino :-)))
10. 06. 2009 | 17:41

Noname napsal(a):

2 Dělník:

P.S. Jo, a klidně tvý mámě vlepím vejce mezi lampy pokud bude drzá a bude někomu sápat z rukou transparent. Já si to uhraju na přestupek proti občanskému soužití a nebo proti právu shromažďovacímu, protože jsem práva studoval. Pokud na někoho sáhneš ty, zařídíme ti sdělení obvinění, protože víme jak na to. Pak budeš celej ubrečenej dolejzat, abychom trestní oznámení stáhnuli a budeš slibovat hory doly, prachy, protislužby. Nebyl bys jedinej kdo si naběhl. Asi tak.
10. 06. 2009 | 17:46

PatientO.T. napsal(a):

2 Dělník, Noname:

Tak kdo vejš?
10. 06. 2009 | 17:51

NoName napsal(a):

2 PatientO.T.

Stačí :-) Napsal jsem mu, co jsem považoval za férové napsat a teď už je to na něm. V tomhle světě už nevítězí hrubá síla, ale hlava, znalosti, konexe a rozhled. všude je spousta pomyslných ostrých hrotů a hran; záleží na něm, jestli bude chodit otlučený a nebo hlaďoučký jako mimino.
10. 06. 2009 | 17:53

dělník napsal(a):

to NoName:
Už se klepem strachy.Vyfackovali jsme z našeho města nácky jen si jednou křikli to svý heslo a zvedli ruku.
PS:Pokud to uděláš mý mámě,tak si pamatuj,že tě zmaluju do fialova i kdybych za to měl sedět deset let.Protože ta nikomu transparent z ruky nervala.A jediné co budu slibovat bude to,že si tě zniva podám až vylezu z báně.

A končím s tebou diskusi.Jsi pravý ODSák.
10. 06. 2009 | 18:00

Václav Veselý napsal(a):

Strejdo Jirko, nikdy jsem nevolil ani vaši stranu, ani ODS, ani tak nebudu činit v budoucnu, al vaše výmluvy na nesvobodné mítinky a ovlivněná média jou fakt scestné. Zkus začít u sebe. Vašek Veselý.
10. 06. 2009 | 18:12

Jan Nový napsal(a):

Miroslav Štěpán ztratil poslední zbytek podpory veřejnosti, když nazval demonstrující dělnickou třídu a nespokojené dětmi; Jiří Paroubek ztratil podporu veřejnosti, když nazval nespokojené vrhače vajec dětmi )odveďte je do cukrárny a dejte jim nějaké cucy na kládě) a fašoidními lidmi... Smiřte se s tím, že už Vás tady nechceme a že máme tolik zodpovědnosti k tomu, abychom si vládli sami. Kým by byla ČSSD bez ODS? Bez možnosti rozdělovat, polarizovat a zastrašovat veřejnost? Nikým.
10. 06. 2009 | 18:14

Jan Nový napsal(a):

A doufám, že Vám to ODS spočítá i za nominaci Brožové a jiných politických loutek. Jako volič levice fandím ODS:
10. 06. 2009 | 18:16

Jan Nový napsal(a):

Nechoďme k volbám:

Vážení spoluobčané,

chtěli bychom viditelným způsobem vyjádřit znepokojení s politickým stylem parlamentních stran a jejich představitelů. V letošním roce si připomínáme 20 let výročí od sametové revoluce a zároveň vnímáme strmý pád, politické barbarství a amaterismus vládních elit, který je téměř totožný jako u stran před rokem 1989 jež nakonec vyústil v celospolečenské změny. Zájmy občanů jsou, stejně jako tenkrát, nejposlednějším zájmem politických stran. Místo toho, aby nás někdo hájil, zlepšoval náš život formou kvalitních zákonů, se nám politické strany denodenně vysmívají... Politické strany neplní mandát a z republiky si udělaly dojnou krávu.

Vážení spoluobčané, dospěli jsme k názoru, že jediná možná změna může nastat teprve v okamžik, kdy hromadně nepůjdeme k volbám. Pokud nepodlehneme planým a nereálným slibům jednotlivých politických subjektů postavených na prohnilých a zkorumpovaných základech neveřme, že svou volbou můžeme něco změnit. Naopak je potřeba dát stranám důrazně najevo, že odmítáme volit a zříkáme se voleb na znamení nesouhlasu s jejich politikou a politickým stylem. Přátelé, tím, že bychom šli k volbám ospravedlníme vše co se dělo, zlegalizujeme všechny aféry, korupce, podvody a omezení práv, kterých se na nás strany dopustily. Ospravedlníme i to, že se strany zřekly zodpovědnosti za tento stát a jeho občany.

Vážení spoluobčané, nenechte se zmást, že je potřeba, co nejvyšší volební účast pro dobro této země – vyšší volební účast je potřeba jenom kvůli naplnění stranických pokladen. Hlas není jenom hlas, ale i určité sponzorství – za každý hlas dostávají strany 100 Kč. Když pro nás strany nepracují a pracují pro soukromé korporátní společnosti, proč bychom je měli finančně podporovat a sponzorovat?

Dejme politickým stranám a jejím vůdcům společně tuto výzvu:

“Protože jste zklamali naši důvěrů klademe nyní požadavky, které žádáme, aby jste splnili do konce roku 2009.
10. 06. 2009 | 18:21

Jan Nový napsal(a):

1. Návrat k politické kultuře, respektování politických soupeřů a ukončení negativního vymezování vůči druhým.

2. Transparentní (nikoliv zákulisní) a dlouhodobou koncepční politiku a transparentní volební kampaně ve kterých strany předkládají vize a co zamýšlejí s občanama.

3. Profesionalizaci politiky bez stranicky loajálních loutek. Aby byli do politiky vpouštěni lidé, kteří nejsou jen do počtu, ale jsou přínosem pro stát a společnost. Lidé, kteří mají předpoklady, kvalifikaci a způsobilost pro tuto práci. Aby strany nabízely kvalitní kandidáty na volebních kandidátkách a ne seriálové hvězdy levné kultury a sportovce. Aby byla politika přímočará a ne bezpáteřní a nemravná.

4. Respektování vůle voličů. Mandát, který jsme Vám dali si vykládáte po svém. V mnohém zůstalo jen u předvolebních slibů. Proto, aby jste si naši vůli již nikdy nevykládali jinak, požadujeme, aby byla volebním a programovým slibům dána právní forma veřejného slibu – skutečná smlouva s občany (voliči), kterou budou mít možnost na stranickém sekretariátu Vaši voliči podepsat a ve které bude jmenován i postih a sankce v případě, že by jste nechtěli program či sliby plnit.

5. Aby se stát začal chovat hospodárně jako hospodář, jako soukromník, který zná hodnotu každé vydělané koruny jako by ji sám vydělal. Aby se omezilo plýtvání penězi, nehospodárnému vydávání a přerozdělování. Hodnota peněz je vyjádřená odvedenou prací každého jednotlivce, který do státní pokladny přispívá. Aby měli občané možnost vidět a kontrolovat hospodaření státu - jeho příjmy a výdaje, když selhává základní, státem určený kontrolní mechanismus, Kontrolní úřad. Nejideálnější by bylo příjmy a výdaje zveřejňovat v reálném čase on-line na Internetu, aby měli občané možnost vidět a kontrolovat stát jak nakládá s jejich penězi.

6. Aby si stát začal uvědomovat hodnotu vybraných peněz. Aby stát, který je ve vztahu k vybírání peněz od občanů velmi přísný, byl stejně přísný i ve vztahu k vydávání peněz, byl stejně přísný i vůči sobě a přestal chybovat při zadávání státních zakázek, nepovoloval tunelování a rozkrádání peněz ze státní pokladny.

7. V případě, že by se stát chtěl i nadále chovat stylem “z cizího krev neteče” žádáme dvouleté daňové prázdniny, plošné odpuštění daňových nedoplatků – a po dvou letech trvalé snížení daní.

8. Prošetření všech státních zakázek a kauz za posledních 20 let zpátky a nekompromisní potrestání viníků. V případě uměle předražených a navýšených zakázek navíc vrácení peněz do státní pokladny.

9. V případě korupce ve státní sféře nekompromisní postup tzn. Výpověď a nemožnost pracovat v budoucnu ve státním sektoru.

10. Prošetření výdajů státního sektoru za posledních 20 let a detailní zveřejnění veškerých výdajů na Internetu. .

11. Žádáme, aby jste si v době krize také utáhli opasky. Požadujeme, aby se začalo šetřit i na Vašich platech. Požadujeme, aby se plat ústavního činitele odvíjel od průměrné měsíční mzdy v ČR a další případné odměny či bonusy byly na základě prospěšnosti pro společnost, pro stát. Stát je firma a firma si nemůže dovolit stejně platit výkonného a nevýkonného zaměstnance – není možné, aby dva různě pracující lidé dostávali stejnou odměnu. Žádáme Vás, aby jste se také zřekli svých veškerých výhod v rámci úspor a šetření finančních prostředků – zahraničních cest, které mají pro republiku ve výsledku nulový efekt; proplácení cestovného, náhrad. Atd. Je velice zarážející, že se plánuje omezení výdajů jednotlivým sektorům, ale neslyšeli jsme, že by mělo dojít k Vašemu finančnímu omezení. Stát, úředníci, poslanci, ministři atd. vykonají méně práce (když se poměří) než statisíce pracovitých lidí, kteří denně svou prací vytvářejí trvalé hodnoty. Jediný systém jenž toleroval nepracující občany byl socialismus. Vymeťte tedy ten socialismus ze státních aparátů.

12. Protože je ČEZ stále státní společnost a Vy jste trpěli a tolerovali zdražování elektřiny a nepostavili se na obranu občanů požadujeme, aby byla v ČR elektřina zdarma. Žádáme též vysvětlení, proč ČEZ v Evropě expanduje a buduje v dalších státech energetický monopol.”
10. 06. 2009 | 18:21

Jan Nový napsal(a):

Dejme politickým stranám poslední šanci. Narozdíl od výzvy Děkujeme odejděte, kdy iniciativa vyzývala k odchodu politiků vyzýváme nyní politiky a jejich strany, aby začali pracovat pro blaho občanů a podnikli kroky ke stabilizaci a úplnému očištění politické scény. Požadujme splnění našich požadavků do konce roku 2009 v opačném případě podnikněme takové kroky, abychom si v budoucnu vládli sami. Mezi námi se najde daleko více slušných, z morálního hlediska nezkažených, čestných a moudrých lidí než mezi politickou elitou. Určitě dokážeme být zodpovědnější a ohleduplnější k potřebám druhých. Pokud nezačnou politické strany pracovat pro občany - vytvořme si vlastní stínovou vládu, která nám bude naslouchat a hájit zájmy nás všech - obyčejných občanů.

Pamatujte si – vhozením volebního lístku do urny vyjádříte souhlas s politikou, politickou špínou, politickou (ne)kulturou a totalitními praktikami některých předsedů politických stran. Souhlas s tím, že dluhy politiků zaplatí občané z peněz, které si svou poctivou prací vydělají. Strany jenom čekají na to až jim potvrdíte mandát, aby ve svém chování mohly pokračovat. Nečekejme, že se něco změní nebo zlepší.

Nechoďme k volbám, vyslovme tak nesouhlas se stylem vládnutí politických stran. Vysoká volební neúčast bude naše vítězství – vítězství obyčejného lidu.

Jan Nový a Nová občanská iniciativa
31. 5. 2009
10. 06. 2009 | 18:22

Petr Havelka napsal(a):

Pane Paroubku,
tady mám jedno vyjádření Vašeho soustraníka

"Politika může někoho štvát, ale když se stane směšnou, tak je to špatné."
Poslanec Vlastimil Aubrecht z ČSSD o nominaci herečky Kateřiny Brožové na první místo kandidátky za teplickou stranickou organizaci.
Právě vy "vyprazdňujete" už beztak hodně pošramocenou pověst politiků.

Myslíte si, že Vám rozumný člověk zbaští podzimní třicetikorunovou masáž, jarní "sundání" vlády. Tady přece nejde o nějaké socdem ideje, nebo o snahu rozumně spravovat naši republiku, ne vaši republiku, máme ji spoleřně. Vám jde o to urvat moc za každou cenu, vám jde o voliče, pokud to nevíte jsou to také občané.
http://obcan.ecn.cz/index.s...

Vy provádíte klamavou "reklamu" a "tvrdíkujete", že je to předvolební kampaň.

Píšete:
"Zcela jistě platí, že pokud nebudou v naší zemi před volbami uskutečňovány svobodné mítinky, kde legitimní politické straně bude upírána možnost svobodně vyjádřit své programové cíle, nebude ani svobodných voleb. Bláboly médií o údajné brutalitě pořadatelů mítinků ČSSD jsou zcela nepodložené. Není totiž doloženo žádné zranění někoho z těch, co napadli mítinky."
Co Vy svobodně vyjadřujete? Chcete mi říci,že ve volební kampani jste hovořili něco o "programových cílech", vždyť to byla jen "snůška" populismu a demagogie.
Co jste "snesli", to jste sklidili.
Vaše závěrečné:
"Co se ovšem zdařilo ODS vajíčkovými útoky bezvadně, to je, vyhnout se programové diskusi. Média pak zařídila, aby diskuse před volbami přešla směrem k diskusím o „vaječné omeletě“, k údajným „násilnostem“ pořadatelů a příznivců ČSSD na mítincích této strany vůči jejím odpůrcům. ČSSD bude k další volební kampani přistupovat velmi poučena."
Vrtíte psem, stejně tak činí ODS.

Jestli je něco směšného, tak je jste to Vy.
10. 06. 2009 | 18:24

Jindřich napsal(a):

Ano, máte pravdu. Sociální demokracie mnoho stálých voličů nemá. Přesto se jí ale bohužel daří uplatit naslibovanými dávkami velkou skupinu lidí. Předpokládám, že těch, co si sami neumí udělat pořádek ve svých financích a největší radost jim udělá další schválená půjčka či spotřebitelský úvěr...
10. 06. 2009 | 18:24

NoName napsal(a):

2 Dělník:

Jasně, věřím ti. Jako věřím Paroubkovi a jeho poskokům. No, podáš si mne, podáš, půjdeš do báně znovu. To už ti patrně i ta tvoje máma vrazí pár facek pro nebetyčnou blbost. Já už taky nemám zájem číst ty tvoje naivní výlevy. Je vidět, že jsi nevyzrálý, že máš problém, nejraději by ses viděl v jednotce SWAT nebo URNA a ono holt z toho vylezlo jen to asfaltérství a večer silné řeči v nálevně. Viď, Neználku? Co si neumíš vydělat, to ti dá z našich daní Rath. 30,- Kč, to jsou dvě podměrečný piva ze soucitu, že jo, socko.
10. 06. 2009 | 18:26

modrý ing. Inteligent napsal(a):

To Jan Nový. Koukám zase jeden ředitel zeměkoule. To vaše tvrzení: "Jiří Paroubek ztratil podporu veřejnosti, když nazval nespokojené vrhače vajec dětmi" je tak inteligentní, že mě vede k přemýšlení, zda jste vůbec vyučen. Kde se potom při slabé účasti 28% vzalo více než 500 000 občanů kteří volili ČSSD ? Fakt potřebujete trochu zapojit logické myšlení, než něco řeknete!!!
10. 06. 2009 | 18:26

TOPU ZATOP 9 napsal(a):

Když už má někdo modrého ptáka,nic s ním nesvede a nezbývá mu nic jiného,než že vejce může akorát tak zahodit.
10. 06. 2009 | 18:28

Marina napsal(a):

Hlupý člověk vidí, co se děje v dědině. Chytřejší vidí, co se děje v kraji či v regioně. Všichni v televizi vidí, co se děje ve státě.

Jenom inteligentní a vzdělaní lidé vidí, co se děje v Evropě.

A z tohoto důvodu prohrála ČSSD volby do EU parlamentu.
10. 06. 2009 | 18:48

pgjed napsal(a):

Jan Nový:

Máte špatné rady. Není řešením nevolit vůbec. Řešením je nevolit ty, kteří nedělají nic a volit ty, kteří, pro lidi dělají užitečné věci. A hlavně nepaušalizovat a opravdu se zajímat, co konkrétního udělal/neudělal ten který konkrétní politik,,nebo kandidát. Jsou preference...

Ten kdo nevolí, nemá právo kritizovat, protože neudělal nic pro to, aby věci byly jiné.
10. 06. 2009 | 18:49

Modrý pařát napsal(a):

Hlupý člověk vidí, co se děje v dědině. Chytřejší vidí, co se děje v kraji či v regioně. Všichni v televizi vidí, co se děje ve státě.

Jenom inteligentní a vzdělaní lidé vidí, co se děje v Evropě.

A z tohoto důvodu má ČSSD o pět nových poslanců více ve volbách do EU parlamentu než minule.
10. 06. 2009 | 19:10

Jan Nový napsal(a):

pgjed: Já bych rád volil jen ty co pracují - jenže moc dobře víme jak to bylo, když museli pracující politici přepustit své místo jiným. A opět se děje to samé. Kam zmizel např. Foldyna? Na co jsou pak sestavované kandidátky?
10. 06. 2009 | 19:21

Jan Nový napsal(a):

to modrý ing. Inteligent: aha... nevím, kde se vzalo 500 000 lidí... když k volbám ústy ČSSD přišli jen lidé z bohatých vrstev a spokojení
10. 06. 2009 | 19:23

Jan Nový napsal(a):

to modrý ing. Inteligent: Logiku potřebuje tak nějak zapojit ČSSD. Jinak se lidé už podruhý vykašlou na to, aby je volili... je předvolební agitkou vystrašená důchodkyně boháčem? Je nezaměstnaný člověk, který ztratil práci spokojený? Tito lidé něčemu věřili a pak je strana hromadně hodí do jednoho pytle a řekne... prohráli jsme, protože naši typičtí voliči nepřišli... věty o boháčích a spokojených je právě to pohrdání voliči
10. 06. 2009 | 19:26

Jan Nový napsal(a):

to modrý ing. Inteligent: Jinými slovy tedy... buď je pravda ta, že k volbám přišli lidé z vyšších vrstev a spokojení... ale taky nepravda, že za vlád ODS si lidé pohoršili, protože všem stoupla životní úroveň. Když to dovedu do extrému tak ČSSD brojí proti ODS, aby se lidem zvyšovala úroveň a opět přišlo těch 528 132 bohatých levicově smýšlejícíh. ČSSD vlastně nechce, aby se lidé měli dobře a chce, aby volili ČSSD, aby se opět měli hůře... anebo je lež ta, že přišli bohatí a spokojení - pak by to chtělo, ale mediálně nějak poupravit. PS: ČSSD potřebuje, aby se lidé měli hůře - protože sama moc dobře ví, že stranu volí lidé převážně s nižším vzděláním a příjmy a pokud si lidé příliš polepší tak stranu volit nebudou - nebude důvod. Lidé přece chtějí nečemu věřit - snům, vizím, slibům - a to ČSSD plní. ČSSD neříká budete se mít lépe - Ona jenom říká neztratíte ty jistoty, které máte a to Vám slibujeme.
10. 06. 2009 | 19:38

20 cackling napsal(a):

Pochopitelně tam mělo být: ale taky nepravda, že za vlád ODS si lidé pohoršili, protože všem klesla životní úroveň.
10. 06. 2009 | 19:39

zdesta napsal(a):

Občanka: Také souhlasím že potřebujeme pravici jako sůl,hlavně tu původní pod V.K. 7 ledna 2004 prohlásil poslanec Kocourek za ODS že během roku 1990-1996 byl proflundrován majetek v hodnotě 3 bilionů Kčs.Takže doufám,že se pravici podaří snížit to svoje ma nko alespoň o 50%
10. 06. 2009 | 19:43

Jirina napsal(a):

to George 10.06.2009 11:12:35
"Budte ujisten, ze lide na Vas vajicka hazi proto, ze se jim nelibi Vase agresivita a nabubrelost":Bobanku a kde se ta agresivita a nabubrelost projevila? Muzete dolozit?
10. 06. 2009 | 19:46

zdesta napsal(a):

P.Paroubek: Takový experti jako je Šarapatka,Mládek a další,mají s naším sociálnem převeliké starosti.Zřejmě nespí, odmítají potravu a vůčihledně chřadnou.Že?
10. 06. 2009 | 19:49

Jan Nový napsal(a):

to Jirina: Mediální vystoupení představitelů lze rozdělit na dva typy. Tzv. Podívejte se na mne - jsem z Vás, jsem z lidu a k tomu nesmí chybět typický úsměv (mračící se politik je zárukou neúspěchu) a druhý typ je: Nechte to na mne. Já to vím a umím nejlépe. Přijďte, dejte mi hlas a už se nestarejte. Arogantní, egoistické, ješitné. Máte něco proti Brožové? Mlčte... ano to je ten druhý typ. Ta nabubřelost.
10. 06. 2009 | 19:54

... napsal(a):

Milej pane, ti studenti házející vajíčka nebyli odpůrci ČSSD nebo levice, ale odpůrci vás osobně a těch hovadských, hospodských způsobů, které jste zavlekl do politiky. Žádná pravicová propaganda v tom nebyla a vy nejste mučedník, ale obyčejnej dobytek a pozůstatek komunismu.
10. 06. 2009 | 20:12

Řebíček napsal(a):

Aco také papalášství z jiného soudku.Předseda vlády Topolánek ,mimochodem dosazený korupcí, viz Melčák, Pohanka,zaletísi státním letadlem soukromě zalyžovat.Tento qazi premiér, zařídí manželceslužební vůz a ochranku, na což dotyčná nemá nárok. Tento expremiér jede knejvětšímu italskému mafiánu na dovolenou, kde se zúčastňuje sex. orgií, což dosvědčují ve světovém tisku zveřejněné fotografie s Mirkovým ztopořeným přirozením.A vztyčování prostředníčku v P Č R . To není papalášství?
10. 06. 2009 | 20:25

stále rebel napsal(a):

Běžme k volbám nebo nám budou vládnout ti, co k volbám půjdou. Přesvědčovat lidi, aby nechodili k volbám může opravdu jen ……, který navíc k volbám určitě půjde.
10. 06. 2009 | 20:47

Samvěd napsal(a):

Pane Paroubku, s chutí bych si s Vámi pohovořil mezi čtyřma očima. Zde řeknu pouze jediné: Vy, pan Pecina i prezident Klaus jste vajíčkiádu odsoudili jako "útok na demokracii". Přitom
1) vaše strana si dovolila vyšachovat demokraticky zvolené krajské zastupitele
2) pan prezident vážně narušil českou demokracii v samém jejím počátku posvěcením živelné a neprůhledné privatizace
3) pan Pecina sedí ve vládě, která nebyla demokraticky zvolena
10. 06. 2009 | 20:52

ich napsal(a):

Řebíčku,
jestli ty nejsi další s "malým"?! Kdo všechno už po zhlédnutí inkriminované fotky závidí: Paroubek, Rath i Borůvková (u ní to není osobní, ale něco tak velkého asi nikdy neviděla).
Hoši, hoši...
10. 06. 2009 | 20:55

pgjed napsal(a):

Jan Nový

Když věříte na Foldynu tak mu pomožte vyjádřením podpory a sehnáním dalších. V zastupitelstvu je, jen nedostal sesli. Prohraná bitva ale neznamená prohranou válku. Kdybych byl socdem, tak bych Foldynovi také věřil. Jenže má odromnou vadu. On se snad nedomluví ani sám se sebou. Všechno vidí jenom černě. Podobně jako vy.
10. 06. 2009 | 20:56

Jana napsal(a):

Jo, přesně tak, to je by si Paroubek přál, aby házení vajec byla nějaká záškodnická akce organizovaná ODS. Ale skutečnost je pro něj mnohem horší - lidi prostě toho nafoukaného bařtipána nemají rádi a nebojí se dát mu to najevo.
10. 06. 2009 | 21:03

Acidburn napsal(a):

To Jiřina:
kolik důkazů nabubřelosti a arogance Paroubka potřebujete? Co takhle jeho tiskovka s výroky "Šaty, boty, košile - to všecko něco stojí - já jsem na tiskovku nepřišel jako od táboráku. Pánové, nechci se vás dotknout, kdo z vás to má?"
Nebo co třeba jeho povolební projev v roce 2006 o vítězném únoru?
Co jeho zdrcující kritika ODS a současné obhajování protiprávních kroků svého pobočníka Ratha?
Co třeba vyhazování redaktorů a karikaturistů?
Je vám toho málo? Mohu klidně pokračovat.
10. 06. 2009 | 21:16

johana napsal(a):

to thief: chcete-li se dozvědět význam slova papaláš, přečtěte si příspěvek blue jay z 10.6. 11:28:58 hod. Je to jasné a výstižné.
10. 06. 2009 | 21:24

Fluktuant napsal(a):

Soudruh Paroubek se opět předvedl. Slovník jak za tuhýho komunismu, třídní nepřítel, atd. Jen tak dál, soudruhu Paroubku, nakonec Vás vykopou sami socani.
10. 06. 2009 | 21:34

Kritik napsal(a):

Hyeny nikdy přímo neútočí na silného lva. A to i když jsou ve smečce. Mají na lva jinou taktiku: Dokáží ho uštvat. Neustálými provokacemi - štěkotem, výpady z povzdálí, vytím. Je to jako u lidí. Šíří pomluvy, křičí a překřikují, když jsou v davu hází předměty.

Kolik lidských hyen se ještě vyrojí?

Sledujte také dokumenty o nástupu nacismu v Německu, Holandsku, Itálii. Všimněte si jeho projevů, a to i v době, kdy už byl u moci. Zejména jsou zajímavé projevy v pobaltských republikách, Maďarsku, Holandsku, Rumunsku. Každý člověk je od narození svobodný, proč si máte právě vy nechat vnucovat názory od mediálních manipulátorů - udělejte si názor sami.
10. 06. 2009 | 21:42

Petr napsal(a):

Nashle na Marsu soudruhu Paroubku: http://www.webvize.cz/play....
10. 06. 2009 | 21:47

johana napsal(a):

Vážení diskutující, čtu Vaše příspěvky a s většinou se ztotožňuji, ale zároveň si říkám, jestli má smysl utrácet zde čas a energii. Paroubek si evidentně nepřipouští fakt, že předvolební útoky nesměřovaly na levici, čssd, ale na Paroubka osobně. Že to je důsledek jeho arogance a sprostoty. Na dotaz redaktora zda si je vědom toho že on osobně byl terčem útoků, odpověděl že jistě ne, protože on v průzkumech veřejného mínění přeci obsazuje přední příčky v oblíbenosti. A pak zde jednou za 10 - 14 dní vypustí pšouk a jen v záhlaví sleduje počet příspěvků. Těch je během pár hodin spousta a to poladí jeho ego. To mu stačí.
10. 06. 2009 | 21:59

shooter napsal(a):

Staci mala ukazka jen "UDAJNE NASILNOSTI PRIZNIVCU A OCHRANKY CSSD", aby bylo jasno, ze ten nemocny pan opet jen a jen lze :-) http://www.lidovky.cz/odpur...
Jak je mozne verit cloveku jakekoliv sliby a prohlaseni, kdyz je schopen lhat i tom, ze nedostal vejcem (Kolin) :-)
Udelejte nam radost Jiri, jeste vic si pribarvete kstici, chytte chot za tlapku a skorolyncovaneho psika za voditko a tahnete prosim k certu.
10. 06. 2009 | 22:05

Zvědavý napsal(a):

Jyrko, jyrko, a jak si na tom ty s vejcema?
10. 06. 2009 | 22:08

homat napsal(a):

Rád bych se zeptal jestli ta partička co stála na pódiu a nechala na sebe házet vejce byli vůbec "chlapi". Několikrát jsem si pustil dostupný záznam a nedovedl jsem pochopit proč tam stojí jak tvrdé Y. Vždyť to byla úplná degradace vlastní osobnosti, např. Tvrdík ten tam nestál ani jako tvrdý Y, ale úplně jako č...k. To bylo tak viditelný, že to ty chudáci mají rozkazem a nejlépe aby se někomu z nich trefili třeba do oka. Hnus. Možná, že jste přesvědčil sám sebe, ale to nestačí. A pokud Vám to k vlastnímu přesvědčení stačilo, pak nezbývá než Vás upozornit, že Vám ujel vlak.
10. 06. 2009 | 22:15

PatientO.T. napsal(a):

2 homat:
Byli to chlapi. Chlapi s vejci...
10. 06. 2009 | 22:48

Strejda napsal(a):

Kdo je bez viny ať první hodí rajčetem...
Platí to asi opravdu pro toho prvního, z těch dalších trapných vaječno rajčatových akcí byl znatelně cítit závan organizovanosti...! Koho že to to zejména ohrožuje politika ČSSD? studenty, aby neplatili školné cha cha duše zbloudilé.
To jen Mirda už nevěděl jak se jinak odvděčit. Taky se nechat nachytat při lži - bazénové třebaže nevinné koupání zapírat proč, děkuji nechci.
10. 06. 2009 | 22:59

Jan Nový napsal(a):

pgjed - V ČSSD jsou naštěstí i dobré duše a mám velice dobré informace jakým způsobem byl vyštípán... jak nechtěl, aby ČSSD spolupracovala s ODS... jak se Šulc poníženě plazil, a byl ochoten pro nějaké to místečko zradit úplně všechno i program ODS. Informace o tom jak se bouřila Ústecká základna a konečně i informace jak jsou dnes nespokojení, když předseda diktátorskám způsobem protlačí Brožovou, aby proměnil ČSSD v očích hloupé veřejnosti ve stranu, kterou podporují veřejně známé osobnosti a dokonce za ni i kandidují. ČSSD se snaží proměnit na něco na co očividně nemá. Až příliš kalkuluje s tím, že aspoň špetka popularityn co mají ony "osobnosti", ulpí i na straně a když už nemá co dlouhodobě nabídnout - něco co je čitelné pro všechny tak se zastřeší lidmi jako Brožová, kteří de facto odvedou pozornost. A mne už nebaví to dlouhodbé odvádění pozornosti; to jak se zde z lidí dělají hlupáci. Strana ještě podporu jistou nemá.. ale chová se přesně tak jako by ji měla.., že si je tou podporou naprosto jistá, což je fatální chyba. Do odvádění pozornosti od sebe sama patří i výčet toho, co dělají političtí konkurenti špatně... je to neustálé odvádění pozornosti směrem k minulosti, přitom bez náznaku přítomnosti či vize budoucnosti. ČSSD nic nenabízí, kromě slibu zachování standartu. To nestačí. Navíc, jak říkám, je podpora nejistá a přitom strana spoléhá na to, že lidé opět přijdou. A to jim umožňuje se místy chovat jako zvířata - jako prasata, která ví, že lid jim zase umožní být u koryt... sebevědomá, nadutá prasata--- přesně jako ve Farmě zvířat od Orwella.
10. 06. 2009 | 23:13

papaláš svazácký napsal(a):

Nabubřelý Paroubek dnes po tiskovce zmlátil novináře. Papaláš jeden rudý. Pošli to dál ať dostane vejcem po makovici komouš jeden. Video zde https://www.youtube.com/watc...
11. 06. 2009 | 00:39

ali napsal(a):

jasná reakce pukavce...komunistického
11. 06. 2009 | 01:45

Kamil napsal(a):

Programový cíl ČSSD
Zlikvidovat ODS.
Hezký den.
11. 06. 2009 | 06:53

neo napsal(a):

Víte co je zvláštní? že vajíčkovou akci rozpoutal syn funkcionáře ČSSD.
11. 06. 2009 | 08:50

Kamil napsal(a):

To neo
nevíme co se honí hlavama Amerických poradců. Při hazardu se často hraje vabank.
Hezký den.
11. 06. 2009 | 09:23

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy