Takže hilsneriáda, pane prezidente?

28. 02. 2011 | 18:37
Přečteno 25681 krát
Prezident Václav Klaus nazval v textu pro deník Právo mediální kritiku bývalého volebního lídra extremistické Národní strany Ladislava Bátory, jehož chtěl ministr školství Josef Dobeš za svého náměstka nebo poradce, „hilsneriádou“. Ta, jak známo, byla štvanicí ve jménu nejpokleslejšího českého národovectví a antisemitismu na žida Leopolda Hilsnera, který byl obviněn z rituální vraždy „české“ dívky Anežky Hrůzové.

Hilsnera se proti antisemitskému běsnění zastal Tomáš G. Masaryk. Prezident Klaus se nyní zastává Bátory, který vším, co dělá, patří svým profilem do stejného národoveckého davu, který Hilsnera uštval. Je to urážka nejen všech slušných lidí, včetně Masaryka, ale i židovských obětí antisemitismu.

Pěkně to vystihl Tomáš Halík: “Klausova stále větší náklonnost k myšlenkovému světu fašizujících maloměšťáků, jejichž krédo tak pěkně formuloval Bátora, je znepokojující“.

Sám jsem měl s panem Bátorou poněkud absurdní zkušenost, připomínající časy druhé republiky, když se skupinkou členů iniciativy D.O.S.T. demonstroval proti vydání mé knihy o Václavu Klausovi. Fotografie v nahnědlé Národní myšlence, v níž se Halíkem tak pěkně popsaný myšlenkový svět názorově projevuje, ukazuje pana Bátoru s transparentem, na němž stojí „Vari Pehe, zemský škůdče!“

Neméně podivuhodný je článeček, který Bátora o této akci zveřejnil, přičemž ho doprovodil karikaturou, za níž by se nemusela stydět žádná tiskovina druhorepublikového fašismu.

Ano, Halík má pravdu: Klausova stále větší náklonnost k myšlenkovému světu fašizujících maloměšťáků, jejichž krédo tak pěkně formuloval Bátora, je znepokojující. Na druhou stranu nikterak překvapující pro ty, kdo myšlenkové výboje pana prezidenta kriticky sledují už delší dobu.

Václav Klaus kdysi začínal po boku Václava Havla, Tomáše Ježka, Valtra Komárka a Jiřího Dienstbiera, později Josefa Zieleniece. Dnes lze jeho jméno přiřadit k Adamu Bartošovi (ano tomu, který vypracoval panem prezidentem pochválený seznam nenapravitelných pravdoláskařských petentů), Janě Bobošíkové, Ladislavu Jaklovi, Petru Hájkovi, a nyní i k Ladislavu Bátorovi. Opravdu smutný konec.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Drzá zrzka napsal(a):

Uuuuž jsem začínala mít starost, že si necháte ujít příležitost. :o)))
28. 02. 2011 | 18:45

Maximus napsal(a):

Ale pane Pehe, vždyť podle nedávného výzkumu státem zaplacené agentury CVVM má velký otec národa 75% procentní oblibu u občanů ČR (-:! Kdy že už V.K. skončí ve funkci kladeče věnců, udělovače amnestií, hodnostáře co uděluje medaile a vyznamenání a ještě spousty důležitých věcí, bez kterých by se chod státu okamžitě zastavil? Ten den by měl být uzákoněn jako národní svátek!
28. 02. 2011 | 18:52

arnazach napsal(a):

mb:

Musím se Václava Klause rozhodně zastat. Není dementní. Je velice inteligentní, ale je se svou inteligencí osamělý. Všimněte si, že ani Gaddafi není žádný dement, jenom je izolovaný.
28. 02. 2011 | 19:04

mb napsal(a):

kdy ( a kde) bude izolovan Klaus ?
28. 02. 2011 | 19:19

Petr Havelka napsal(a):

Pane Pehe,

v období hilsneriady byl Masaryk pouhý profesor, jen pro doplnění.

Ten odkaz co jste tu dal je výživný, zvláště publikace
o Františku Marešovi čestném to předsedovi Vlajky od profesora Nakonečného který nenechá na Masarykovi suchou nit :)

A za takové pravicové tupouny z Národní myšlenky, kteří se netají nesnášenlivostí k Masarykovi si bere Klaus do huby hilsneriádu.

To je chucpe.
28. 02. 2011 | 19:20

Anba napsal(a):

amazach: tak, tak, izolace by byla nejlepší řešení.
28. 02. 2011 | 19:22

kverulant112011 napsal(a):

citace p. Klause:

"...vyvolali kauzu Bátora, která mne hluboce zneklidňuje. Pořád jsem věřil, že žiju v primárně demokratické společnosti, ale přibývá signálů, že tomu tak není."

Už několikrát si p. Klaus posteskl, že je z České republiky zklamaný, tentokrát to řekl snad nejvýrazněji. Tak já bych doporučil, aby prezident tohoto státu se podle toho zachoval a bez prodlení rezignoval. To bude to nejlepší, co může pro občany udělat.

analogie: kdyby něco podobného řekl ředitel o firmě, v jejímž čele stojí, tak ho akcionáři zlikvidují tak rychle, že se ani poděkovat sám nestihne.
28. 02. 2011 | 19:28

Karel Mueller napsal(a):

Pane Pehe, nebyl jsem na akci DOST ani jsem nečetl Vaši knihu (polepším se) a tak nemohu zaujmout stanovisko. Mohu však posoudit, jestli se trefil či netrefil v hodnocení mezinárodně-politických událostí a tady mohu uzavřít, že se vcelku ve všech případech trefil. Na rozdíl od jeho vášnivých odpůrců, kteří projevili mimořádnou schopost střílet opačným směrem - např. Kosovo či Gruzie.
28. 02. 2011 | 19:37

David Prokop napsal(a):

Bohuzel me Klaus take tentokrat velice zklamal... Pehe a podobne vubec nemusim, ale Batora, to uz je neskutecny odpad:

http://prokop.blog.idnes.cz/c/178651/Batora-na-ministerstvu-zaridil-mu-to-Klaus.html
28. 02. 2011 | 19:38

Tupelo napsal(a):

nas a jejich: kde jste cetl ze Pehe nazval 75% CEZkych obcanu fasisty? Vas, co s Klausem dychate a jste s nim nejspis jedno telo, zdaleko tolik nebude (osobne neznam nastesti nikoho) a pokud narazite na pruzkumu - tak ty budou pravde nejspis tak blizko jako strranicke pruzkumy tesne pred volbami.... Je vas jen par... :))
28. 02. 2011 | 19:44

BK napsal(a):

Obklopen panoptikálními figurkami, které se předhánějí v pochlebování panu "profesorovi" a v bizarnosti svých názorů, to by byl opravdu smutný konec našeho zneuznaného génia.
Jen se obávám, že to není konec. A že si s ním a jeho sbírkou lidských kuriozit ještě užijeme.
28. 02. 2011 | 19:51

Petr Havelka napsal(a):

Pane Pepane,

Masaryk gauner nebyl, nebyl ani tatíček, jen velmi dobře věděl co se za osoby pohybuje v jeho okolí :)

Myslíte si, že od té doby se ve zdejší politice změnilo?

Změnilo, zhrubly nám příměry taknějak zhilsneriádily, nabyly až holocaustických rozměrů či se est komme tagovaly.
28. 02. 2011 | 19:54

náš a jejich napsal(a):

Tupelo
Věřte, že Klaus se strefil přesně na hlavičku. Jako vždycky. Jako s EU. To bylo šílenství proti němu a co? Pravda pravdoucí. Porokuji, že vy budete každého oponenta tak dlouho odhánět k radikálům, že se k nimopravdu vydají! Potom budete čučet s otevřenou hubou!
28. 02. 2011 | 19:54

mb napsal(a):

náš a jejich ... dejte si ho třeba mumifikovat, ale už aby to proboha bylo ...
28. 02. 2011 | 20:02

Pepan napsal(a):

Petr Havelka: Přece jen dávám přednost současnému presidentovi s jeho břitkými polemikami před TGM a zavíráním názorových oponentů, kteří se mu nelíbili, do kriminálů.
28. 02. 2011 | 20:03

Luba napsal(a):

Je vůbec podivuhodné,
že deník Právo, dříve Rudé, se stále více stává šiřitelem idejí prof. ing. Klimatěnka-Klause, nečestného doktora veškerého vědění.

Začalo to poněkud nenápadně - nezaměnitelným stylem psanými školometským zápisky z páně prezidentových cest na pokračování s titulkem "Prezident-reportér" a končí to zásadními prohlášeními o údajném potlačování svobody projevu Hradu názorově blízkého devianta. A přirovnáváním ke kauze nesmyslně obviňovaného Žida Leopolda Hilsnera - což je další paradox, neboť lidé ze spolku pro udržení národní a rasové hygieny D.O.S.T. jsou mentálně blízcí právě tehdejším Hilsnerovým pronásledovatelům.

P.S.:
Ještě že nemáme ropu a Vůdcův hlavní stan. Ala pana Klause prý napadlo, že by do Hradní stráže měly být přijímány výhradně ženy. Paní Lívia mu byla nevěrná pouze dvakrát (Václav, Jan), a on by jí to chtěl nyní oplatit.
28. 02. 2011 | 20:17

Dočekal napsal(a):

Třeba si pan Václav Klaus jen přečetl toto:

http://hruzovaanezka.wordpress.com/

a vyvolalo to v něm jisté asociace.

Když on to má pan prezident těžké. Jeho Hradní Hájek jako jediný člověk na Zemi nepochází z opice (a ne a ne a ne!), po hradním nádvoří se mu potulují baťůžkáři a pijí vodu z PET láhví, v podhradí si poddaní klidně dávají k řízkům jako přílohu hlávkový salát - no uznejte, není to na jednoho člověka, byť výjimečně inteligentního a fyzicky odolného, přece jen trochu moc?
Já bych tedy prosil o trochu té shovívavosti. To víte, příroda to má zařízené všelijak. Taky jsem znal jednoho a ten jak stárnul, tak stále častěji vykřikoval, že je Bůh.
28. 02. 2011 | 20:18

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem tři příspěvky, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
28. 02. 2011 | 20:18

mb napsal(a):

tak empiricky se ma otazka po demenci overila ... njn ...
28. 02. 2011 | 20:20

stejskal napsal(a):

Dobrý večer,

pan prezident zveřejnil svou obhajobu pana Bátory i na své stránce http://www.klaus.cz/. Vřele doporučuji přečíst (četl jsem jí asi čtyřikrát a pokaždé mne zaujala o něco více. Zvláště pak srovnávací figury pana Bároty jsou mistrovským dílem). Myslím, že pan prezident dokonalým tahem vyrazil tzv. Hradní partičce zbraň z ruky. Toto už nikdo nepřekoná).

Libor Stejskal
28. 02. 2011 | 20:23

poutník napsal(a):

Není to celé signál do éteru, svého druhu zpráva, související s některými patologickými jevy ve společnosti?

Souvislost s p. Bátorou jen okrajová, nebo ještě méně?

Všichni jsme zaznamenali neskutečný projev neuvěřitelného, asi neřízeného devianství v případě reakcí na zprávu o skonu A. Lustiga. Určitě zde, na Aktuálně. Šílené, mnohdy sprosté a neúměrné.

Takže - do jaké míry náznakem příbuzná témata vyvolají odezvu, vyplavou "z hlubších vod" potlačované animozity?, v době, kdy jistoty mizí, labilita narůstá a nebude to (asi) lepší?

Prosím, nekamenujte mne, jen názor, nápad, myšlenka.
28. 02. 2011 | 20:26

Martin napsal(a):

Mnoho politiků dělá takové extrémistické výroky. Například na Slovensku pan Fico, který po setkání s diktátorem Kaddáfím řekl, slovenské televizi TA3 že spolu mluvili o "boji proti světovému imperalismu". Za takový výrok by se nestyděl jen kovaný bolševík.
Ještě předtím naprosto bez důkazů obvinil bulharské sestry, že šířily HIV, když je označil za pachatele.
28. 02. 2011 | 20:27

Tupelo napsal(a):

nas a jejich: tak tomu teda vubec neverim, ale jak je libo. Silenstvi proti Klausovi ve veci EU? Vzdyt se prece oznacil za eurodisidenta, kdyby nebylo nesouhlasnych hlasu tak by si ho nevsiml uz vubec nikdo a to by pro nej byla osobni tragedie. Jo, skoda ze nebyl disident uz za komunismu, kdyby mu hrozil treba kriminal, navic byl by sam za sebe a neschovaval se za tzv. nar. zajmy (jak se dostal do pozice mluvky za CEZko, radsi nepripominat...). Mimochodem, na neco takoveho v prezidentske funkci 'cucim s otevrenou hubou' uz ted :) a kdyby snad prituhlo (jako ze pravdepodobne ano,
viz DOST nebo byvaly kandidat za Narodni stranu na ministerstvu skolstvi), vytvarim si zalozni plan.
28. 02. 2011 | 20:28

mb napsal(a):

to mirek ... dement se zde psat nesmi ... ani se nesmi vznest otazka po tom, zda v tomto pripade demence ( ubyvani dusevnich / intelektualnich schopností ) je nebo není případná / na místě ...

ale tak jako tak je to jedno ... všem diskutujícím příjemný večer ....
28. 02. 2011 | 20:32

xx napsal(a):

Všiměte si že pan Pehe je aktivní jen když

1) Je nějaká aféra vlády nebo ODS
2) Když něco řekne Václav Klaus

Pehe se začal projevovat když Klaus začal kritizovat Havla. Vztáhl to i na celou ODS a denes proti ní fanaticky bojuje i když Klaus už dávno není v čele.
28. 02. 2011 | 20:35

Pepa Řepa napsal(a):

Já jsem zase chodil do tanečních do Národního domu na Míráku.

Asi bych nemohl na ministerstvo.
Kádrováci u dveří Pehe a Liška by mě nepustili dál.
Kdo řekne slovo Národ, šup s ním za katr.
28. 02. 2011 | 20:36

mb napsal(a):

pepa řepa ... vy víte, že to tak není ...
28. 02. 2011 | 20:38

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane poutníku,

to je jistě zajímavá úvaha, můžete mít i pravdu. Nedokážu přesně odhadnut, jak silné zastoupení a jakou intenzitu ty patologické jevy mají.

K jedné věci se ale vyjádřit mohu: v sobotu od oběda jsme nesutále sledoval diskusi pod texty o úmrtí Arnošta Lustiga (a mazal v některých případech excesy, které nemají na našich stránkách co dělat). Těch, kteří psali normální lidské vyjádření soustrasti (a nakonec i normální kritické poznámky), bylo nesrovnatelně, mnohonásobně více než těch, kdo nakonec svojí aktivitou zaplevelili debaty antisemitskými sprosťárnami (takže odradili ostatní od psaní a nám nezbylo, než debatu pod zpravodajstvím zavřít, neboť jsme jejich výplody ani nestíhali mazat).

Zde pod blogy jsme jí nechal běžet. Byť to vypadalo, že deviantní příspěvky tvoří tak třetinu všech vstupů, ve skutečnosti je psali tři čtyři lidé (není těžké to při troše zkušeností odhadnout). A přitom nekrolog Karla Hvížďali zaznamenal bezmála osm tisíc čtenářských návštěv. Ten nepoměr je zjevný, tato společnost z toho vůbec nevychází tak zle, jak by se mohlo na první pohled zdát. Ale je jistě nutné dávat si neustále pozor.

Libor Stejskal
28. 02. 2011 | 20:39

Luba napsal(a):

Proboha, už D.O.S.T.!

Deklarace za Odstoupení Stupidního Tajtrdlíka:

My,
lid český, moravský a slezský vyzýváme našeho pána a vládce Václava Klause, nečestného doktora veškerého vědění a držitele cenných papírů mnoha ústavů, aby v zájmu udržení vážnosti prezidentského úřadu odstoupil z funkce prezidenta České republiky s.r.o.
28. 02. 2011 | 20:47

poutník napsal(a):

Děkuji, pane Stejskale.

Hm, budu se muset (mj.) podívat na ten článek na http://www.klaus.cz/clanky/2781, pořád si nedokážu srovnat ty výpady různých pánů mb apod. ve věci údajné nezpůsobilosti VK...
28. 02. 2011 | 20:48

martin napsal(a):

Fašizující co? Maloměšťák? Bože, co je to za anachronické pojmenování. Fašizující ano. Ale proč maloměšťák? Jsou snad Klaus a pán Bátory z malých měst? To je strašně zavádějící označení. Chce se tím odkázati k nějaké historické zkušenosti. maloměšťák bylo hanlivé označení v ústech komunistů a levice spíše radikálnější,či bohémů adresované usedlým ustrašeným, obyčejným lidem obávajícím se vývoje, kterému se říkalo pokrok, aby se posléze stalo označením všech fotrů z úst bouřících se synů. Maloměšťák značí svým způsobem figurku, kterou se může stát v určité životní situaci každý. Proto se nehodí k charakteristice Klause ani Bátory. Jistě i oni občas úzkostně usilují o tento titul :-). Problém nastává, když je těchto vyděšených lidí, kteří mají chuť se schovat před světem do mamčina bezpečného světa, v němž vládnou a mohou volně blábolit, když je takových nedospělých lidí hodně. Pak se mnozí z nich pochlapí a stanou se vůdci lynčující smečky.
Oni se a Klaus to v článku vyjmenoval s pomocí Bátoryho, bojí pomalu všeho a všechnmo začínají kolem sebe nenávidět. Oba jsou neuvěřitelně útoční a agresivní, a když jim někdo odpoví, okamžitě nasazují sténavý tón raněné laně. Jsou perfidní (záludní,bezcharakterní, ale myslí si že to je normální, že to je součást toho, čemu se říká inteligence). To čemu říkají konzervativismus je ve skutečnosti děsivá úzkost se silným sexuálním podtextem. Oni se bojí žen i homosexuality i vlastních pudů a dávají tomu nádhernou slovní podobu. To Klausovo souhlasné splynutí s Bátorym v jeho litanii...."to raději Šulákovou než Pavlicu, Vikovou Kunětickou než Šiklovou :-))) ...atd, co ji otisklo Právo je senzační autentické vyjádření sexuálních úzkostí...vyvrcholením toho je otřásání se nad pravdou a láskou. To by byla hrůza, kdyby se ukázalo koho milují a kdyby mohli uvolněně sdělit pravdu o svých pocitech a citech. Je to pro ně děsivá představa a proto nenávidí zcela iracionálně ty, do nichž své zakázané projektují. Problém nastane, když se jim podaří podobně úzkostlivých sehnat dost. To začnou býti nefalšovanými esesáky. Je to vidět na portálech, kde se houfují. Prapory vlají, nenávist tryská, plivance létají, ruce se zdvihají, "havlovské nevětrané pelechy! (jak píše Bátory za radostného pokyvovvání Klause)se větrají vulgárním lhaním, po němž přichází jakési radostné uvolnění. Chudák maloměšťák, náš starý milý milovník kafíčka, teploučka, divanu a krotké zábavy. To nejsou oni. To jsou hraniční osobnosti(borderline personality) ve vysokých funkcích, které se mohou dát na pochod a,,,, tak maximálně zničit vzduch v České republice. Dovedete si představit ten pekelný stát pod jejich pořádkem? Zlatí maloměšťáci.
28. 02. 2011 | 20:48

mb napsal(a):

to poutnik ... jsem jen jeden mb ... a neřekl jsem že klaus je demenent ... jen jsem vznesl otazku zda je příměr o ubývání duševních schopností na místě nebo není ... ale už si to nepamatuju přesně, byl jsem smazán .... zdravím poutníka
28. 02. 2011 | 20:50

ZAM napsal(a):

Klausofobický sbor zapěl svůj antiklausovský chorál.
Jasně, Mirku, zavřít by jej měli, tak se přece má zacházet s lidmi extrémních názorů. Kritizuje EU, postavil se proti humanitárnímu bombardování, preferuje Šulákovou před Pavlicou, to se smí?! Co jiného s takovým extrémistou, když ne zavřít, když popravy už nejsou korektní?
28. 02. 2011 | 20:54

irinek napsal(a):

I když mi při posledních několika výrocích a prohlášeních páně prezidenta republiky přebíhá mráz po zádech,přesto se domnívám,že jeho pětasedmdesátiprocentní podpora není podplacená propagandistická informace CVVM. Lid této země je totiž schopen přesně takových sympatií.Bohužel.
28. 02. 2011 | 20:54

Pepan napsal(a):

martin : Je to strašně dlouhý. Příště prostě napiš , že už jsi dlouho neměl ženskou a přestaň si do politických událostí projektovat vlastní sexuální fantazie.
Jinak dnes ve 22:00 se v České televizi utkají Bátora se Šiklovou. Původně měl nastoupit Halík, ráno se ještě rozkřikoval na celé kolo, ale teď večer už se prý na to necítí.
28. 02. 2011 | 20:56

mb napsal(a):

to zam ... doporucuju authenticky pravicovy veprovy rizek ...
28. 02. 2011 | 20:57

Otázkář napsal(a):

ZAM

nikoliv zavřít, ale měl by odstoupit z funkce prezidenta, protože jeho výroky jsou buď lživé nebo mírně řečeno pomatené
28. 02. 2011 | 20:57

ZAM napsal(a):

Otázkář:
Otázka: Které výroky?
28. 02. 2011 | 20:59

Otázkář napsal(a):

Už jsem to psal pod blogem Ondřeje Lišky, takže se nechci opakovat, navíc mě skvěle doplnila S.Š., takže zkuste mrknout tam.
Btw. máte radši lyže nebo snowboard? :)
28. 02. 2011 | 21:01

ZAM napsal(a):

Otázkář:
Nezkusím.
Nemám.
28. 02. 2011 | 21:02

Otázkář napsal(a):

ZAM

to je Vaše právo, ale Vy jste se tázal mě a já Vám odpověděl, hezký zbytek večera
28. 02. 2011 | 21:04

Tenco napsal(a):

Maximus
Průzkun se týká prezidentského úřadu. Ne osoby V. Klause.
To, že dotyčná osoba zastává díky kšeftům mezi politickými partajemi úřad prezidenta je věc jiná.
To pak, že si dotyčná osoba plete slušnost se svobodou pak vypovídá o jediném.
Že slušnost je v tomto národě na úbytě.
Prezident by pak měl formulovat výzvy doby a ne se babrat v pitomostech.
Ale to bychom od pohůnka IMF chtěli příliš moc.
28. 02. 2011 | 21:04

tata napsal(a):

PANE STEJSKAL

MOC SEM NEPOCHOPIL,na čí straně vlastně jste ani po přečtění vašeho odkazu nejsem moc v obraze nebot nak mi ten pan unika ,akorat mi zaraži jedno že prezident se takto angažuje v určite obhajobě byvaleho lidra extremisticke strany,v připadě extremismu by jako prezident měl zvolit minimalně vyc opatrnosti na sebemenší podporu,ovšem myšlenky mužem myt ruzne ale určita podpora extremismu toho pana určitě poznamenala natolik že jako prezident by ktomu měl zaujmout rozhodně větší odstup...podle mě bud mlčení nebo naopak se ohradit že ho nepodporuje ja ztoho teda spiš vyčet dost styčnych bodu a to hlavně kvuli euroskeptismu a to se mi zda hodně přizemní a nedomyšlené,zvlaště když piše že od něj nic nečet ,nezna a pod je to dost zaražejicí.......mě osobně stačí že byl lidrem nakeho extremismu zde bych volil obzvlašt opatrnost.
28. 02. 2011 | 21:08

kverulant112011 napsal(a):

vážení (někteří) spoludiskutující,

co byste řekli na myšlenku založit výbor a konto na podporu EXprezidenta Václava Klause? Základní teze: pokud odstoupí do konce března t.r., připadnou mu všechny peníze, které dojdou na zřízené konto. Slibuji veřejně, že dám minimálně stovku a jsem přesvědčen, že tato investice se vyplatí.
28. 02. 2011 | 21:09

Čochtan napsal(a):

Co dodat?
"...A vůbec celou tuhle oblbující novosocialistickou dogmatiku vrchnostensky distribuovaného Blaha namísto Svobody; dogmatiku, kterou nás cílevědomě a zlovolně ubíjejí a jednou zaručeně ubijí! Tak ať je to aspoň co nejpozději…“
Snad jen, něž se nechat ubít, to radší sám zabít. Pro pana Stejskala, to pravil Jura Jánošík, takže NEMAZAT !
28. 02. 2011 | 21:09

Otázkář napsal(a):

kverulant112011

napište číslo konta, ihned po výplatě něco pošlu, myslím, že odstoupení prezidenta by mohlo být "ústavně čisté" řešení :) Jen se obávám, aby se zřízené konto nestalo terčem vyšetřování protikorupční policie, jelikož vybrané peníze by mohly být považovány za úplatek. Ale činnost tohoto útvaru je po ministrování Ivana Langera údajně značně ochromená, takže by to snad mohlo projít :))
28. 02. 2011 | 21:12

Werner napsal(a):

Já se divím že toho Klause ještě někdo bere vážně. Jeho "neomylnost" mu prostě stoupla do makovice. U nás je to normální že se velcí muži dostanou do okolí pouze vrtichvostů. Stalo se to Palackému, stalo se to Riegrovi, z části Masarykovi ale i Havlovi ovšem Klaus je vrcholem. Ten už nesnese žádnou kritiku protože má kolem sebe jen bandu kývačů a vrtichvostů a nikoliv osobností což u něj vedlo k totální ztrátě soudnosti. Těm jeho vejžbleptům pronášeným s vážnou tváří se člověk může jenom smát. Samozřejmě že se najde vždy pár vrtichvostů co budou pro ně Klaus zárukou jediné pravdy avšak těch bude čím dál méně.
28. 02. 2011 | 21:12

Nosotonda napsal(a):

Nesouhlasil jsem s provedením ekonomické reformy, nikdy jsem nevolil ODS. Nicméně pan Klaus patří mezi ty lepší politiky, kteří mají vlastní názor a který si dokázal vybrat dobré rádce. Třeba pana Jocha nebo pana Hájka. Oproti blouznění o pravdě a lásce svého předchůdce se skutečně snaží prosadit to, o čem je přesvědčen, že je správné. Jistěže se mu to nedaří vždy, ale objektivní dějiny jej určitě vyhodnotí na kvalitativně jiné úrovni než pokleslé prezidenty první republiky s výjimkou Háchy a americkými dolary vypěstovaného disidentského pokračovatele komunismu.

O panu Halíkovi je známo, že je věřící, který obdivuje Nietzcheho, i když tento je tvůrce teorie smrti Boha, i když popírá pravdu v církvi a tvrdí, že pravdu teprve hledáme, který je věřící a přitom nevěří ve stvoření ani v zázraky, o tom, který s panem Grygarem uchvátil Českou akademii věd, která má křesťanství jen v názvu, muže s dobrou rétorikou, který v mnohém připomíná nechvalně známého Plojhara (pro mladší to by kněz ve vládě bolševiků u nás v padesátých letech).
28. 02. 2011 | 21:13

Čochtan napsal(a):

"… A už vůbec ne evropeismus, genderismus,, humanrightismus, multikulturalismus, feminismus, antidiskriminacionismus, politickou korektnost, oikofobii, ekumenismus, positivní diskriminaci, homosexualismus, Pravdu a Lásku ordinovanou z Havlova nevětraného mravního a duševního pelechu, environmentalismus, Mezinárodní trestní soud, Kaplického a Ježkův blobismus… "
I tohle můžu podepsat.
28. 02. 2011 | 21:13

tata napsal(a):

pane ZAM

vyte je rozdil když někdo obyčejny mimo politiku laškuje s extremismem,že NS EXTREM JE je dany fakt,pak jako prezident by měl byt navysost opatrny se k člověku co byl lidr se vyjadřovat takto,přinejmenšim je to hodně nediplomaticke,vlada ,politik ma za ukol potirat snahy extremu nebo se snad mylim?
28. 02. 2011 | 21:15

Otázkář napsal(a):

"Nicméně pan Klaus patří mezi ty lepší politiky, který si dokázal vybrat dobré rádce. Třeba pana Jocha nebo pana Hájka."

jako vtip před spaním velice povedené :)
28. 02. 2011 | 21:16

Otázkář napsal(a):

Čochtan

A Vám nevadí když prezident lže?
28. 02. 2011 | 21:18

Pepan napsal(a):

tata: NS je extrém? A co na to říká zřejmě nejvýznamnější odborník na pravicový extremismus M. Mareš? "Subjektem, jehož zařazení mezi ultrapravicové subjekty je sporné (přinejmenším na základě jeho programových tezí), je však Národní strana, která takto někdy bývá označována v médiích... Je ji tedy možné charakterizovat jako euroskeptickou radikálně pravicovou stranu, která ovšem není extremistická."
28. 02. 2011 | 21:18

poutník napsal(a):

Přečetl jsem si 1x článek. Půlce věcí nerozumím.
Zaráží mne, že pana Bátoru "osobně nezná", píše 28.2., takže osobní zkušenost mu byla předána, poradili mu. Zvláštní. Jenže, nominace pana Bátory je na nižší stupeň, než nejvyšší. Kolik náměstků zná VK osobně?
Umí pan Bátora anglicky, případně další světový jazyk? Prošel by orientačně bezpečnostní prověrkou? Má přiměřený vztah k rodině? Vystudoval VŠ, (jakou, jak?) Pokud ano, nevím, proč by na názor (dobře placených státních úředníků,) jím vybraných "poradců" nemohl brát zřetel. VK, P.T. není ořezávátko, vážení. Kdo z Vás má jeho zkušenosti, je na jeho místě? Což nic nemění na tom, že "diskuse" bude započítána do celkového efektu :), nedokážu dohlédnout.
Dobrý večer.
28. 02. 2011 | 21:19

bluebird napsal(a):

Jičímu Pehe to trvalo celý den, než dal krátký a nezvykle tvrdý blog dohromady. Byla překročena jakási hranice? Možná ano, Klaus se dostává na nebezpečnou šikmou plochu, že Muellere. Ale to co je hlubší, že toto udělal aby předešel zveřejnění faktu, že Bátoru tlačil na správní orgán české vzdělanosti, MFD byla nakrok odhalení skandálu, tak s tím musel ven. Potud je to Klaus, ale způsob, kterým tak učinil, a souhlasíms panem Stejskalem, přečtěte si jehop web, protože tam terpve pochopíte, to je Hilsneriáda a štvaní kosmopolitů, evropanů a vůbec, ale především to je tak natur a dokonale formulovaný český mindrák, že jsem to lépe neviděl v žádné učebnici ani povlouvačné špíně od Škvoreckého nebo Kundery. Prosím přečtěte si to. Zprvu jsem myslel na MUDRy HNízdila, Stránského a další, ale ona to není psychická porucha, to jsou rudé trenýrky, spratakiádní tričko a sídlištní panelák za novomanželskou půjčku ... Takoví jsme sice byli všichni, ale přeci jen se dřeme abychom to ze sebe dostali a byli trochu evropštější, tady je příklad CSc., kterému se to nepovedlo a udělal si z toho životní krédo. Kalus je mimo, abuď v tom bude sám, nebo tam spadneme všichni. A kdo se musí úžasně bavit je Havel, protože zvládl Odcházení, v kterém již nyní Klus prohrál. Akle existuje pro Klause ještě horší scénař, nedej bože aby si to přečetl nový americký velvyslanec, se svými židovskými slovanskými kořeny, Bátoru, pak má kompresor definitivně přednostovskou zahrádku a red carpet ve Washingtoně v hajzlu. Milý Obamo, copak bys řekl na Bátoru a jeho prezidenta?
28. 02. 2011 | 21:20

Otázkář napsal(a):

Pepan

nutno dodat, že Mareš je odborníkem na extremismus oficiálně jediným, tudíž jeho závěry nemůžete brát za bernou minci. Zkuste si raději přečíst program NS a potom napište, zda si myslíte, že je NS extrémistická či nikoliv.
28. 02. 2011 | 21:21

hovorka11 napsal(a):

Ty otištěné slova pana Bátory od pana Klause mají krásný propletenec výstižných přirovnání a tak je smozřejmě na závěr daná perlička:
--------------------------
Pravdu a Lásku ordinovanou z Havlova nevětraného mravního a duševního pelechu, environmentalismus, Mezinárodní trestní soud,
"Kaplického a Ježkův blobismus...

A vůbec celou tuhle oblbující novosocialistickou dogmatiku vrchnostensky distribuovaného Blaha namísto Svobody; dogmatiku, kterou nás cílevědomě a zlovolně ubíjejí a jednou zaručeně ubijí! Tak ať je to aspoň co nejpozději... "
------------------------

vidím to takto:
S tím Havlem je to velmi výstižné, ale proč obdobně nepíše o Klausovi? Zapoměl i na letušky?

Co však znamená "Kaplického a Ježkův blobismus" ?
To, že jeho bývalý kamarád Ježek vymyslel privatizaci a Klaus si ji přisvojil ?
Kaplického napadá za to, že se odvážil o Klausovi svobodně říci že je protievropský ? Díky tomu Bém zcela obrátil proti vyhranému konkursu knihovny chobotnice a Klaus řekl, že se v případě výstavby nechá připoutat řetězi k chobotnici na protest.

Vřele doporučuji stránky iniciativy D.O.S.T., která je spojena s Klausem zcela nepokrytě. Velmi se mě líbí jejich malba s naléváním antiklausovství do Peheho hlavy. Je to groteskně školácké a asi si ji zkopíruji.
Přes informaci od Klause, že je to napsáno Bátorou si myslím, že to spíše napsal Klaus a Bátora to zveřejnil. Na Klausův osobitý styl nikdo nemá a je jasně poznat.
28. 02. 2011 | 21:22

hovorka11 napsal(a):

Nenapsal jsem odkaz na D.O.S.T. , opravdu, opravdu doporučuji:
http://www.akce-dost.cz/
28. 02. 2011 | 21:24

Otázkář napsal(a):

v kontextu textů Ladislava Bátory mi poněkud uniká proč bylo zákázáno vydávání Mein Kampf
28. 02. 2011 | 21:25

Otázkář napsal(a):

rétorika je totiž skoro identická, akorát v jednom jsou nepřáteli světové židostvo a ve druhém pravdoláskaři, rozšíření o evropeisty, feministi atd. atd.
28. 02. 2011 | 21:27

Tencokida Hnuj napsal(a):

ad Čochtan
Jediná výhoda v pojímání Čochtana via svoboda je ta, že Čochtan nemá na nic žádný vliv a asi ho nebude mít nikdy.

Howgh.
28. 02. 2011 | 21:31

mb napsal(a):

Klaus se opakovaně dostával na pozice, na které se nikdy ( ale opravdu nikdy) neměl vůbec dostat ...

ministr financí
předseda vlády
prezident

je to chyba a je to devastující, stalo se ...
28. 02. 2011 | 21:34

Pepan napsal(a):

Otázkář: Program jsem si projel a připadá mi OK. Líbí se mi třeba zrušení daňových pobídek a pak, požadavek na volné držení střelných zbraní, ten je mi vyloženě sympatický.
28. 02. 2011 | 21:36

Otázkář napsal(a):

Pepan

to mi moc sympatické není, to by potom zbraň mohl vlastnit každý fanatik, btw. co by jste s tou zbraní chtěl dělat Vy? :)
28. 02. 2011 | 21:38

Otázkář napsal(a):

Pepan

jinak výběrově poukazovat jen na věci, které se Vám líbí není moc přesvědčivé, v programu NSDAP by jste jistě také našel řadu věcí, které by Vám byly vyloženě sympatické
28. 02. 2011 | 21:40

Maximus napsal(a):

V.K. je zcela určitě vzdělaný a inteligentní člověk, o tom není sporu. Jen na svých stránkách uvádí, že má spoustu řádů a vyznamenání od světových politiků a cca 44 čestných doktorátů z univerzit z celého světa, ovšem je si třeba uvědomit, že takoví pánové jako Mubarak, Kaddáfí aj. dokonce, kteří mají ruce potřísněné potoky krví svých spoluobčanů dostali pár čestných titulů a vyznamenání také. Tady srovnávání, že má někdo takový a takový počet čestných doktorátů a titulů je zavádějící. Oni politici obecně rádi vyznamenávají a když se to hodí dostane metál či čestný doktorát kdokoliv. Rovněž, že náš president hovoří obstojně angl., něm., rusky, nic neříká o kvalitě a morálním kreditu samotného člověka zda je dobrý či ne, takový M.Sládek ovládal nebo ještě ovládá 8 jazyků, dál není třeba to vysvětlovat. Problém u našeho V.K. je v tom, že tu nezavedl, když měl tu moc a možnost, začátkem 90-tých let pravidla hry a tvrdil něco v tom smyslu, že právo musí počkat a ekonomika resp. trh vše srovná. No opravdu, "srovnal", ale byl zaveden v naší zemi neskutečný nepořádek kdy právo není v této zemi ctěno a někteří si tady dělají co chtějí. Morálka elit co mají v zemi moc a peníze je na nule. Dále se V.K. podařilo vybudovat stranu, která si říká sice občanská, ODS, ale dnes tato strana není pro občany, ale pro VIP a velké podnikatele a jisté úzké skupiny. Někteří lidé z této strany si dělají z občanů přímo šprťouchlata. Prostě on nedokázal také díky svým povahovým vlastnostem (ješitnost, samolibost apod.) nastavit v této straně hráz lumpům a pokřiveným osobnostem, kteří jsou pro peníze schopni udělat vše! Po 20 letech jsme nyní ve velmi obtížné situaci, ze které bude strastiplná cesta plná bolesti, ale zejména bolesti pro obyčejné lidi, kteří byli vždy pod rozlišovací schopností V.K ! Jeho kupónovka kdy se napakovali zejména Kožení, Tykačové, Třískové apod., dále jeho "nekonání ač mohl" v kauzách tunelů na státní peníze v bankách (22 rozkradených bank), rozkrádání v miliardách u topných olejů, bagatelizování potřeby vytvořit silnou finanční policii, blokování burzy, aby zde byla zavedena pravidla jako v jiných vyspělých zemích na špinavé peníze a finační machinace, jeho vynález opoziční smlouvy se Zemanem a další excesy mu v budoucnosti zcela určitě nastaví zrcadlo a lidé se dozví pravdu, která bude více než smutná.
Ještě jsem si všiml jedné zajímavosti, nikde na svých stránkách v životopise se nezmiňuje o svém dětství, mládí a hlavně o svém otci!
To je zarážející, něco tady nebude v pořádku a V.K. to tají. No nic, když nejsou panny, musí se tancovat s ..... Ten rok to snad ještě vydržíme a šlus, snad bude líp.
28. 02. 2011 | 21:41

stejskal napsal(a):

Dobrý večer, pane tato,

mám se sebou v těchto věcech vždycky trochu problém, ne a ne se postavit na nějakou tu stranu ;-)

Po přečtení textu, na který jsem zde odkazoval, jsem si na tento udělal názor poměrně jednoznačný (a lhal bych, kdybych tvrdil, že mi nezapadl do celkového kontextu toho, jak některé věci v posledních letech vnímám).

Pokud někdo seriózně napíše (a jiný podpoří) úvahy typu: "raději skromnou korunu než načančané euro,... raději Agnethu Fältskogovou než Joan Baezovou, ... raději Stanislava Suchardu než Olbrama Zoubka, ... raději Prodanou nevěstu než Odcházení..", pak jsem mu za jeho slova vděčen. Už dlouho jsem se tak od srdce nezasmál (naposledy snad při čtení některých textů Alfreda Jarryho a análů patafyziky).

Nevím, proč to tak mnoho lidí irituje, mě to přijde zábavné. Užívám s i to. Byl bych rád, aby to vydrželo co nejdéle.

Nehloubejte nad mými slovy, není nad čím :-)

Libor Stejskal
28. 02. 2011 | 21:44

Karel Mueller napsal(a):

Pane Stejskal,

po Vašem pžíspěvku jsem si najel na stránky presidenta.

Vůči některým bodům pana Bátory bych ěl výhrady, ale jako celek mohu s presidentem vyjádřit souhlas. Zejména první část bych podepsal bez výhrad.
28. 02. 2011 | 21:44

poutník napsal(a):

pane mb,

ukažte mi, kdo by mohl zastávat místo VK? (199x-20xx)
Doopravdy, ale doopravdy si myslíte, že někdo jiný by mohl být lepší?
Průběh (kvalita) unikátní deformy jiný?
(Také by národní reprezentace mohla skončit s letadlem v troskách, s takovým exemplářem duševní vyspělosti, poňoukaná ze všech stran ještě vyspělejšími kret.ny).
To bude bitka, o místa na slunci v nových prostorách vlivu nového prezidenta..
(Jde o něco jiného? Neuspokojení budou nadávat stejně, dál, jen subjekt se změní...) Škoda slov. Jsem (nejsem) zvědavý.
28. 02. 2011 | 21:46

Otázkář napsal(a):

Maximus

docela solidní analýza. Walter Komárek se o Klausovi vyjádřil v tom smyslu, že jej z prognostického ústavu znal jako velice pracovitého člověka. To jste tam mohl přidat. Nemám důvod tomu nevěřit, ale spíše naopak mě to děsí. Lenoch tolik škody nikdy nenadělá.
28. 02. 2011 | 21:48

stejskal napsal(a):

Dobrý večer, pane Muellere,

určitě. Jsem přesvědčen, že nejste ani zdaleka sám, kdo by text pana Bátory (či jeho část) podepsal bez výhrad. Proto se nakonec pan prezident těší poměrně slušné oblibě, vnímá věci a jevy kolem sebe tak nějak většinově.

Libor Stejskal
28. 02. 2011 | 21:48

Otázkář napsal(a):

poutník

odpovím Vám za mb, již zmíněný Walter Komárek by byl zajisté mnohem lepší premiér i prezident.
28. 02. 2011 | 21:50

poutník napsal(a):

Otázkář: prý jedna z variant...
Prima, ale do budoucna už subjekt změníme za objekt. Jupí.
28. 02. 2011 | 21:53

Karel Mueller napsal(a):

Pane Stajskal, já bych bez výhrad podepsal první část příspěvku presidenta, konkrétně toto:

"V posledním týdnu několik českých novinářů, a spolu s nimi i někteří politici, k šoku mnoha z nás dokonce i z pravé strany politického spektra, vyvolali kauzu Bátora, která mne hluboce zneklidňuje. Pořád jsem věřil, že žiju v primárně demokratické společnosti, ale přibývá signálů, že tomu tak není. Naše dnešní společnost má sice naštěstí stále ještě řadu atributů, které jí – na rozdíl třeba od režimu plukovníka Kaddáfího – umožňují nazývat se demokratická, ale postupně začíná dominovat něco zcela jiného. Nedávno jsem v jednom americkém časopise objevil anglický termín „PC-Society“, čímž nebyla myšlena společnost plná personal computers, ale politicky korektní společnost, neboli PK-společnost. To je úžasné a nesmírně užitečné označení.

Co je či není politicky korektní navíc definuje – zcela samozvaně – jedna skupina lidí, která si vydobila zcela neuvěřitelnou pozici v médiích a která nám suverénně a autoritativně říká, co smíme a co nesmíme. Je to fenomén celosvětový, evropský i český. Kdo se mu odvažuje vzdorovat, stihne ho lavina ataků, které vedou k jeho společenskému znemožnění, často i ztrátě zaměstnání, i k osobní ostrakizaci. Přesně to se u nás dnes děje s Ladislavem Bátorou..."

S některými názory pana Bátory nesouhlasím, jak jsem napsal.

Hezký večer :-)
28. 02. 2011 | 21:53

mb napsal(a):

poutník ... odpovím rád ... v první volbě jsem měl 2 favority ... pominu Pitharta ... který je zřejmě slušný a mravně integrovaný člověk ale přišel mi slabý ... budiž i Pithart byl asi tak 17,5x lepší než klaus ...

mými kandidáty v první volbě byli Jaroslava Moserová a Jan Sokol ...

mám je nadále popisovat / zdůvodnovat ?

asi stačí uvést tato dve mena ...

není náhodou že komunisti zvolili raději Klause než Sokola ...

cosi podstatného to vypovídá ...

v druhé volbě pak Švejnar a Dienstbier starší který ovšem nesoutěžil ...

nyní je mým kandidátem Oldřich Kužílek ale nemá šanci / naději ...

na otazku kdo mohl provést transformaci 9x až 0x

asi odpovím, že kdokoli jiný, jen ne proboha Klaus ...

zdravím vás, mějte se ...
28. 02. 2011 | 21:54

Karel Mueller napsal(a):

Pane Stejskal, pardon za překlep ve jméně :-)
28. 02. 2011 | 21:55

Maximus napsal(a):

Otázkář

Když já jsem byl začátkem 90-tých let jeho velký fanda a jeho štramácké vystupování mě tehdy jako spoustu spoluobčanů oslovilo.
V.K. měl i v některých věcech pravdu, většinou, ale až v pozdější době. Třeba v některých náhledech na EU, dále ve vztahu k Euru a byrokracii EU. Chtělo to ovšem od něj více trpělivosti ve vysvětlování a měl si získat na svoji stranu jiné významné politiky, jenže on je solitér a ješita a čekatel Nobelovy ceny za ekonomii a klimatologii a on se o slávu v tom, že měl pravdu přece nebude s nikým dělit. No nic, snad přijde po něm do funkce presidenta obyčejný, normální, vzdělaný, ale hlavně skromný člověk.
28. 02. 2011 | 22:01

Luba napsal(a):

Klaus začíná být pro Čechy tím, čím byl pro Rakušany Haider.
28. 02. 2011 | 22:02

hoven napsal(a):

národní stranu opravdu nemusím, ale oč je horší než ksčm, kterou soudruh pehe blahořečí a nejradši by ji viděl ve vládě ns oranžovejma komunistama?? nazvat klause fašistou je uplna ztráta soudnosti a rozumu. prostě potrefený pehe zase zakýhal.
28. 02. 2011 | 22:05

stejskal napsal(a):

Tuto Vámi citovanou pasáž považuji (hned po těch srovnávacích figurách pana Bátoryho) snad za nejlepší, pane Muellere.

Osobně si myslím, že by se v definicích toho správného měly různé skupiny spravedlivě střídat (třeba po půl roce).

Libor Stejskal

P.S. Překlep je v pohodě, spíš si stále nemohu zvyknout na to oslovení v 1. pádě ;-) Ale o nic nejde.
28. 02. 2011 | 22:06

Martin napsal(a):

Pehe to zase jako obvykle nepochopil, Klaus je před průměrným Pehem o několik koňských délek a argumentovat profesionálním demagogem Halíkem je poměrně trapné.
28. 02. 2011 | 22:07

Tenco napsal(a):

Karel Mueller
Pane Mueller, Vy, člověk s vhledem do antiky, se skutečně domníváte, že po ruce není nikdo jiný - profesně i životně zdatnější než onen " konzervativec " ?
O to tu jde, pane Mueller. O to.
Ta postavička je v tomto kontextu bezvýznamná.
Ale to, že se jí zastává Klaus, navíc takovým vyhroceným komentářem - to už bezvýznamné není, pane Mueller.

Mějte se.
28. 02. 2011 | 22:08

Mirek napsal(a):

Vidím, že v mém předchozím (smazaném) příspěvku jsem se příliš rozhohnil a nechal poněkud unést emocemi- byl samozřejmě napsán v nadsázce...
Nicméně chci říci, že dle článku, který p. prezident zveřejnil, jednoznačně z pozice prezidenta republiky těžce rozděluje naši společnost a staví lidi proti sobě- viz jeho citace a obhajování černobílého dělení světa podle pana Bátory, zejména je však nepřijatelné obhajování přestavitele extremistických, rasistických a fašizujících kruhů do vysoké řídící funkce na ministerstvu školství(!)
Pan Klaus nám krásně ukázal, že všechny ty krásné fráze před volbou prezidenta, jak bude prezidentem všech občanů, který se bude snažit je spojovat a nikoliv rozdělovat, byly jen jeho účelové předvolební lži. nebo si to neuvědomuje..?..
Jinak s tím Hilsnerem to opravdu přehnal, to je přímo urážlivé- jak správně píše pan Pehe. Měl by si uvědomit, že takovými lapsy dělá ostudu celému národu. Co si o jeho vyjádřeních myslí zahraniční komentátoři radši asi ani nevědět.
28. 02. 2011 | 22:15

Pepan napsal(a):

Mirek : Tak nám tu ocituj nějakou Bátorovu rasistickou tezi. Nebuď měkkej, pan Stejskal to jistě pustí.
28. 02. 2011 | 22:19

mb napsal(a):

tenco nesouhlasím ... václav klaus a pan bátora jsou dva identické myšlenkové světy ... jen klausovi se jehony myšlenkový obsah (kal) daří ještě tu a tam maskovat ... no nic ...
28. 02. 2011 | 22:19

mb napsal(a):

nakonec nám z toho vyleze přeleštěný fašoun / nácek ... ale dosud asi nenazrál čas ... dočkejte času, braši ...

dosud je to tedy (jen) fašizující, počkejme si až to bude přímo fašistické ... njn
28. 02. 2011 | 22:22

JenTak napsal(a):

Klaus škodí této zemi.
28. 02. 2011 | 22:22

JKL1 napsal(a):

Halík je podbízivec a patolízal, díky tomu je mediálně tam kde je. Ta cena co před časem dostal v Polsku za to že se vyznal z lásky k židovské čtvrti v Praze je dost tristní. Dřív se dávali podobně hodnotná ocenění za lásku k SSSR a pod. Ale Halíkovi to asi dělá dobře.
.......
http://frantisekmatejka.blog.idnes.cz/c/179637/Pane-Tomasi-Haliku-ne-Klausovy-ale-Vase-nazory-zavani-fasismem.html
28. 02. 2011 | 22:22

Karel Mueller napsal(a):

Pane Tenco,

oje odpověď bude určená i panu Stejskalovi.

Myslím si, že o to nejde. Jde o to, o čem se zmiňuje president. Samozřejmě můžete namítnout, že přehání, právě tak přehání pan Pehe a mnozí další.

Ale v podstatě má president pravdu, pokud jde o diktát PC. I pokud jde o následky, pokud ho někdo poruší. Samozřejmě ho nezavřou (zatím), ale společensky naprosto znemožní a pokud dotyčný nemá patřičné konto, tak se může třeba jít pást.

Vezměte si např. prof Watsona. Nositel Nobelovy ceny, spoluautor jednoho z největších objevů všech dob. Okamžitě letěl poté, co si dovolil říct, že černoši mají inteligenci jiného typu. Takový výrok by v normální společnosti nestál za mávnutí ruky, nanejvýš by vyvolal diskuzi o tom, jaké jsou prokazatelné výsledky jednotlivých ras v různých oborech lidské činosti a co z toho lze odvodit. A to šlo o vrcholného vědce ... a ted si představte, že půjde o někoho bezejmenného. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že můžete být sebeschopnější a mít jakkoliv prokazatelné výsledky a přesto můžete být na hodinu vyhozen kvůli naprosté kravině ... dnešní západ si mozků vůbec neváží a to bude jeden z důvodů, proč nakonec prohraje. Ale to bych byl úplně jinde.

Jistě, znáte ě i můj snad střízlivý pohled na svět. Samozřejmě v řadě bodů s pane Bátorym nesouhlasím a to zásadně. Např pokud jde o Josefa II nebo J.J.Rouseaua. Bez onoho francouzského filosofa by VFR, ideový základ moderní Evropy, asi proběhla jinak.

ALe jak píši, jde o něco jiného ...
28. 02. 2011 | 22:24

Zacheus napsal(a):

To Jiří Pehe. Nechápu, proč píšete o Anežce Hrůzové jako o české dívce v úvozovkách. Z vraždy této devatenáctileté dívky,k níž došlo dne 29. března 1889, byl skutečně obviněn Leopold Hilsner, který byl také za ni pravomocně odsouzen. V roce 1918 mu udělil milost poslední rakousko-uherský císař Karel I. Smutnou skutečností zůstává, že označení této vraždy jako rituální padlo v soudní síni až z úst Hilsnerova obhájce dr. Auředníčka, který tak ovšem učinil ve snaze pomoci svému klientovi. Tolik fakta. Je pravdou, že v souvislosti s tímto případem docházelo na území Čech a Moravy k nevkusným antisemitským projevům. Možná ale, že skutečně nebyly někdy nepodobné nynějším pokusům o dehonestaci těch, kteří sdílejí jiný pohled na svět než Vy a zastánci tzv. politické korektnosti. Přeji příjemný večer.
28. 02. 2011 | 22:24

skeptický napsal(a):

On pan Klaus už taky vyjádřil podivení,že neměl autonehodu.
Maloměšťáctví by se dalo vymýtit přejmenováním krajů ,nebo regionů na města.
Pan Pehe má pravdu,pokud se do nščeho vkládá prezident,tam to smrdí.
28. 02. 2011 | 22:25

mb napsal(a):

JKL1 ... pravdu díte ... slušný člověk židovskými čtvrtěmi zásadně opovrhuje, že ...

tak nám lustigova smrt zdá se cosi spustila / demaskovala ...
28. 02. 2011 | 22:27

Mirek napsal(a):

ad pepan

viz. výše uvedené výplody pana B. na stránkách kt. jsou uvedeny v blogu pana Pehe, resp. texty o "konečném řešení otázky cikánské apod."- stačí klikat a klikat...
28. 02. 2011 | 22:30

Jája napsal(a):

Mě trochu připadá, že pan president chce za každou cenu plavat proti proudu a má z toho masochistickou radost.
28. 02. 2011 | 22:35

skeptický napsal(a):

Báthory,co mi to jen říká.
28. 02. 2011 | 22:39

Johanna napsal(a):

Řeknu Vám, už se nemohu dočkat politického, a možná i jiného konce V.K. Máme málo razantních a tvrdších lidí. Příznivci V.K. dosud nevědí, ke komu se to vlastně klaní, a ti, co již mají "o genialitě" V.K. životní jasno zřejmě jeho vyhazov přes palubu stále odkládají. Já jsem se narodila bez prezidenta V.K. a po zbytek života se bez tohoto narcise, arogantního a ultraamericky orientovaného "možného sympatizanta extremistů" obejdu.
28. 02. 2011 | 22:42

Zacheus napsal(a):

Snad bych jenom podotkl,že použije-li kdokoli jako "argument" vůči svému názorovému oponentovi, že je fašista, připadně k fašismu inklinuje,nebo se mu blíží, pak to samo o sobě svědčí o nejenom o zjevné absenci věcných argumentů, které mohou vyvrátit jeho tvrzení, ale bohužel také o "schopnosti" používat nechutné podpásové údery, když už nic jiného nezbývá. Velmi mne mrzí,že se k tomuto způsobu polemiky ( mimochodem doporučované žulovými stalinisty již v době II.světové války k morálnímu "odrovnání" svých oponentů), snížil i profesor Tomáš Halík, jehož si jinak vážím - pochopitelně už pro jeho knihu s názvem "Oslovit Zachea":-).
28. 02. 2011 | 22:43

Tenco napsal(a):

Karel Mueller
Jste na omylu.
Jde o jmenování úředníka do vysoké funkce. Tak jak jsem popsal já.
To, že se česká veřejnost chýlí jednou k tomu, podruhé k onomu a zcela zapomíná na podstatu - to už je jen takový kolorit.
Já nemohu jinak než trvat na tom, že prvotním problémem je mechanismus výběru.
Jestli to Dobeš, Klaus a jiní vnímají jako fotbalový zápas, to svědčí o jediném.
Pokleslosti věech zúčastněných.

Osoba a úřad má být zcela něco jiného. Striktně odděleného.Kdy vysoký úřad má zastávat osoba životně i profesně zdatná, koherentní a loajalitu veřejnosti vzbuzující.

Ale to vypovídá o pokleslosti celé společnosti. Že tedy nejde k podstatě - ne typologie osob - kvalita a jakost úřadu jsou důležité.

Nemám už co dodat. Howgh.
28. 02. 2011 | 22:43

stejskal napsal(a):

Přesně tak, pane Muellere,

stejně tak jako se v určitých kruzích znemožní muž, který plácá "ženský po prdeli", i když ony samy to považují za zásah do svého soukromí, jako člověk, který se šťourá v nose a pak si strká prsty do úst či jako někdo, kdo smrká do rukávu.

Všechno toto jsou směšné normy, není jediný objektivní důvod, proč by se to nemělo dělat. Proč by takoví lidí měli být ostrakizování, proč by se jich někdo měl stranit, proč by člověka, který se šťourá v noce neměli zaměstnat třeba jako palubní personál v letadle či číšníka v hotelu.

A pak je ještě cosi, co vnímám jako určitý civilizační cestu, fylogenetický vývoj. A z tohoto pohledu (jistě velmi subjektivního) jsou některé věci chucpe (v případě posuzování ras podle jejich domělé kvality jde například o velmi neblahé zkušenosti, které lidstvo s tímto má).

Pevně doufám, že různé "střízlivé" pohledy na svět už jsou překonány (mezi ně počítám i autoritářské konzervativní ideologie stavějící například jen a pouze na národu, vlasti, bohu, rodině a natalitě). Dá Bůh (národ, vlast, rodina a natalita), že z tohoto jsme se snad už poučili a touto cestou se lidstvo jako celek nevydá).

Libor Stejskal
28. 02. 2011 | 22:43

zdarv napsal(a):

pan Stejskal: myslím, že nemáte tak úplně pravdu, překonat něco tak hnusného, jako je páně VK výlev na obranu L. Bátory, nebude jednoduché, ale pevně věřím, že pan president dokáže, jako až dosud vždy, překonat sám sebe!
28. 02. 2011 | 22:48

arnazach napsal(a):

Pane Stejskal,

čtenářům s rozkolísaným světonázorem, jako byl můj smazaný předřečník, se některá vystoupení vysoce schopných prezidentů mohou jevit nesrozumitelnými a přimět je k šíření neomluvitelně falešných závěrů. Takové čtenáře je třeba na místě důrazně poučit jazykem, kterému rozumějí, což jsem učinil se vším důrazem výše.

Tím, že jste smazal příspěvek, na který jsem reagoval, jste však mou reakci devalvoval na akci. Proto ji beru zpět a žádám Vás, abyste ji smazal.
28. 02. 2011 | 22:49

mb napsal(a):

zacheus ... asi byste si musel odpovědět co to znamená fašizující a co to znamená fašistické ... / můžete třeba ještě použít slůvko ultrakonzervativní ??? ( nebo neoliberální ??? )(

nějak si projděte názory a stanoviska d.o.s.t.u ... a pak si odpovězte, zda se jedná o fašizující tendence nebo ne ...

halíka pravděpodobně fascinovala (´fašistická´) zuřivost, s jakou d.o.s.t. (bátora) útočí na havla, havlismus, pravdolásku ...

homosexuály ...

ekumenismus ...

politickou korektnost ...

romy ...

židy ...

araby ...

ja nevim, dohledejte si to .... muj nazor je že JE TO fašizující ...

a Klaus se k tomu nyní již nepokrytě hlásí ...

vy si na vaše otázky odpovězte sám .... zdravím ...
28. 02. 2011 | 22:50

hoven napsal(a):

johana napsala
"Řeknu Vám, už se nemohu dočkat politického, a možná i jiného konce V.K."....tak myslím, že se nam tak nějak ujasnuje, kdo je tady vlastně fašizující. jak píše zelený svazák liška ve svem blogu, díky, že se přiznivci pravdy a lásky odkopali.
ps. přeji staremu blekotajícímu věškrnovi pevne zdraví a dlouhá léta.
28. 02. 2011 | 22:52

skeptický napsal(a):

Pane Stejskale
Někdo tu píše pod Vaším nickem.Je tam "domělé",pak
"určitý civilizační cestu",a pak neblahé zkušenosti,které s "tímto" lidstvo má, namísto s nimi.
28. 02. 2011 | 22:54

Karel Matoušek napsal(a):

beag beet
Vidím, příteli, že jsi zralý na intektuálně-erotický vztah s paní Haslingerovou, alias 'hanah', z Fragmentů. To je skutečně klimax, jenž jest hoden obdivu. Něco, jako když Paolo (The Ice-Pick) di Bemi vylozil na Mt. Everest. Nebo konzumuješ moc alkoholu. Se skláním v každém případě..
28. 02. 2011 | 22:56

mb napsal(a):

hoven použivate sice příjemný jazyk ( starý blekotající veškrna) ... nicmeně pravdolaska nikdy fašizující nebude bude naopak vždy zásadně antifašistická ...

to jen snad pro vyjasnění pojmů ... njn
28. 02. 2011 | 22:57

stejskal napsal(a):

Máte pravdu, pane skeptický, vyřídím mu to. l.s.
28. 02. 2011 | 23:00

mesiáš maso taky rád napsal(a):

Tak nevím, ale Klaus byl zvolen zákonodárci pravice (ODS, KDU) i některými z levice.

Pravda nebyl zvolen všemi z levého spektra a ani ne všemi z pravého - je tak nějak všech. Bohužel pro jedny, bohudík pro druhé.

Podezřelý je tak návrh ČSSD na to, aby prezident byl volen na šest let. Že by levice byla v očekávání příchodu svého prezidentského mesiáše?
28. 02. 2011 | 23:00

skeptický napsal(a):

Scheisskopf je nějaký dobře zapojený spisovatel,někdo by se mohl urazit.Někteří lidé se hrozně rádi urážejí.A nejen za sebe.
28. 02. 2011 | 23:02

mb napsal(a):

jsem tovaryš pátera koniáše, umím oheň rozdělat, umím světlo zhášet ...

https://www.youtube.com/watch?v=2NuPigXhzXE
28. 02. 2011 | 23:08

kverulant112011 napsal(a):

Pane Muellere,

já nesouhlasím s ničím, co prezentuje pan Bátora a také nesouhlasím s drtivou většinou toho, co prezentuje pan Klaus (těsně po 89 jsem měl na něj jiný názor - ten jsem poměrně rychle - jak byl p. Klaus déle veřejně činný - změnil). Z toho, co citujete, jsem vybral tu pasáž, kde pan Klaus pochybuje o tom, že žije v demokratické zemi.
Oprvadu si myslíte, že má nárok vést tuto zem a přitom pochybovat o tom, že je demokratická? To přece popírá sám sebe !! Stojím li v čele čehokoliv a mám pochybnosti o tom, že onen útvar směřuje žádoucím směrem, tak buď
a) udělám něco pozitivního pro to, abych tento směr žádoucně korigoval, pak - v případě úspěchu - mohu setrvat, nebo
b) nemám-li pravomoci korigovat, odstoupím ihned, protože je to pro mě bezvýchodná situace, nebo
c) pokusím se podle a) a nemám úspěch, pak dříve či později nemohu nic než také rezignovat.

Na variantu ad c) použil p. Klaus už půldruhého volebního období (pokud se tedy dá mluvit o tom, že něco pozitvního udělal, ale dejme tomu) a podle jeho samého se situace zhoršuje (!!!), čili úspěch neměl. Logický důsledek: nevyvodil žádný. Sedí na Hradě, zaobírá se čirým populismem a přemýšlí, jak se udržet ce nejdéle v nějaké formě u moci.

Ten člověk je pro mě velmi nepřijatelný také v mnoha jiných směrech, tam by byla diskuse obtížnější, ale aspoň to, co jsem napsal tady nahoře (setrvávání ve vedoucí funkci a zároveň kritika mě podřízeného tělesa) se pokuste mi vyvrátit.
28. 02. 2011 | 23:10

hoven napsal(a):

mb,
přát někomu smrt fašizující je. takže pravdoláska je fašizující.
28. 02. 2011 | 23:11

Karel Mueller napsal(a):

Pane Tenco,

asi Vás překvapím, ale s Vaším posledním názorem nemám problém. Víte, to bychom byli někde úplně jinde, kdybychom se zabývyli otázkou, kdo je schvalován na určitou funkci, kdo ho skutečně schvaluje (to skutečně zdůrazňuji) a podle jakých kriterií je schvalován. Jedno ale lze říct jednoznačně - musí se alespoň tvářit korektně. Za co stojí profesně i lidsky je jiná otázka. Ale dobře, napište zcela přesně, proti kterým jeho výrokům máte zásadní námitku a proč. Mohu Vás ujistt, že z ústa mnoha našich politiků šly za uplynuých dvacet let daleko atastrofálnější výroky - z hlediska dopadů na celou společnost - než jsou ony kontroverzní řeči jmenovaného pána.

Pane Stejskal,

uvedl jste nevhodné příklady. To všechno patří k základním standartům společenského chování, na to PC nemá žádný vliv. Snad jen lze zmínit to, že díky americkým feministkám byla onomu Plácání přes zadek dána větší důležitost, než má řada jiných a dle mého soudu důležitějších věcí.

Střízlivý pohled je jen jeden a opírá se o prokazatelné skutečnosti a poučení z dějin. Právě v důsledku onoho poučení jsem stoupenec monoetnické a monokulturní společnosti. Protože ona konce globální vesnice nastoluje kardinální otázku: Kdo má vládnout. Pokud pomineme pohádky o "vládě lidu", tak zde máme několik zdatných adeptů, pro které ty karty, které jste zmínil :-), budou základem.

Mluvit o tom, že to či ono etnikum je v průměru lepší či horší (podle prokazatelných výsledků) v té či oné oblasti není chucpe. Chucpe je strčit hlavu do písku a tvářit se, že to tak není.
28. 02. 2011 | 23:14

mb napsal(a):

přát někomu smrt je fašizující ??? kde jsem to jen slyšel že vražda na tyranu není zločin(em) ?
28. 02. 2011 | 23:15

mb napsal(a):

hoven přemítejte nad antifašismem až se zas budete dovolávat nezištných a levicových hodnot solidarity jako při stávce lékařů ... žádný mrzký peníz ... pamatujte ....
28. 02. 2011 | 23:17

Karel Mueller napsal(a):

Pane kverulant 112011,

můžeme zůstat o bodu a. Jestli neco president dělá proti tomu, čeho se obává? Mluví o tom. Víc ani dělat nemůže.

Jeho hlas má určitě vyšší váhu, než hlas Franty od vedle.
28. 02. 2011 | 23:17

hoven napsal(a):

mb,
solidarita není levicová hodnota. proč bych měl přemítat o antifašismu?? nějak mi unikla souvislost.
28. 02. 2011 | 23:20

hoven napsal(a):

mb
klaus je tyran?? mam dojem, že byste měl vyhledat pomoc psychiatra.....
28. 02. 2011 | 23:21

kverulant112011 napsal(a):

Pane Muellere,
ne, logicky vám to nesedí.
Jestliže prezident postupuje podle a) (čili jeho snaha je úspěšná), nemůže přece nyní konstatovat, že situace se zhoršuje!!

Prosím přečtěte si pečlivěji, co píšu a zkuste to znovu.
28. 02. 2011 | 23:22

mb napsal(a):

hovořil jste o smrti a fašismu ...

jestliže Klaus a Báthora vykazují zjevně / zřetelně fašizující tendence ...

bude pravdoláska ( viz. dnes šiklová vs. bátora )

vždy, důsledně a zásadně na pozicích antifašismu

howgh
28. 02. 2011 | 23:23

hoven napsal(a):

mb
čím vykazuje klaus zjevně fašizující tendence??
28. 02. 2011 | 23:27

stejskal napsal(a):

Pane Muellere, vládnout má ten, koho na základě pravidel (vycházejících z toho zmiňovaného civilizačního vývoje) vyberou všichni, kterým pak přesně stanovenou dobu vládne. Platí stejně v Horní dolní, v dědičných zemích Koruny české jako třeba v celé Evropě. Jde jen o to, jak velký "dvorek" jsme schopni mentálně obsáhnout.

Různým věcem je dávána různá důležitost. Ta menší například zejména těmi, které nikdo "po zadku neplácá". Tedy plácajícími muži.

Ad "Střízlivý pohled je jen jeden a opírá se o prokazatelné skutečnosti a poučení z dějin." Ano, a o tom se celou dobu bavíme. Střízlivý pohled není jediný, tedy ten Váš, ba dokonce ani ten pan prezidenta, střízlivý pohled je průsečíke různých pohledů a teprve budoucnost může ukázat, který ze střízlivých pohledů byl ten nejstřízlivější. Zajímají mne zejména lidé, kteří si toto uvědomují.

Dobrou noc.

Libor Stejskal
28. 02. 2011 | 23:29

Luba napsal(a):

Klaus z http://www.klaus.cz/clanky/2781

"Za sebe říkám, že jsou mi názory pana Bátory v mnohém blízké. I já raději tradici než údajný pokrok, také raději vyslechnu v rádiu Jarmilu Šulákovou než ničitele lidové hudby Pavlicu, i já vidím hrozbu v tom, co do lidské společnosti zasel J. J. Rousseau, i já mám strach z toho, že se pod heslem občanské společnosti skrývá spousta velmi nedemokratických myšlenek (a činů), mezi Koniášem a Halíkem vidím rozdíl pouhých tří století"

Paní Šuláková (pravděpodobně píseň o Klausovi a ODS):
https://www.youtube.com/watch?v=qjGVIOA0KOw&feature=related

"Že sa nestydíte, takto tady hépať, měla by vás haňba, po papuli lépať, po papuli lépať, po palici mlátiť, aj mama aj tata, měli by vás vrátiť. Samé blboviny, do hlavy vám hnětů, pravdu nepovíjá, ani když sa spletů, že sa nestydíte, nebuďte jak trúby, nepovídajte mi, že sa vám to lůbí!"

Pan Pavlica (ničitel lidové hudby):
https://www.youtube.com/watch?v=Dl6-yUHaKN4&feature=related

"Háj, háj, háj, zelený háj, na mňa sa děvčico nespoléhaj, budeš-li sa spoléhati, ej, veru budeš banovati!
Kač, kač, kač, kačena, nasypem ti zeleného jačmeňa"

Jean Jacques Rousseau (hrozba lidské společnosti):
"Peníze, jež držím, jsou prostředkem svobody. Peníze, jež sháníme, jsou prostředkem zotročení. Proto jsem šetrný a proto nemám potřeb."

Páter Koniáš - tedy jeho tavárišč:
http://www.ztiseni.sator.eu/pages/tovarys-patera-koniase-533

"Začni a rychleji - loudáš se jako stará herka, rozházej sazbu, roztav litery, odlej z nich náboje, běž a zatkni Guttenberga...
Zažeň pláč, k čistému papíru sedni a piš, už nejsi tovaryš
jsi páter Koniáš."

Páter Halík (o polistopadových zločinech a zločincích):
https://www.youtube.com/watch?v=XtXj-gjE65s

"Na počátku devadesátých let nám jeden politik řekl, že ti právníci se stále pletou do cesty, že to všechno zdržují, že všechno rozhodne ekonomie, svobodný trh a že ti právníci prostě zdržují tu geniální českou cestu k privatizaci. Já si myslím, že to, že zvítězil tento trend, že to byl ten největší zločin posledních dvaceti let."
28. 02. 2011 | 23:29

ZAM napsal(a):

Pane tato,
dosud jsem nezjistil, jaké Bátorovy názory jsou extrémní. Vy ano?
28. 02. 2011 | 23:30

mb napsal(a):

už jsem se na to snažil odpovědět zacheovi ...

pokládám klausovo a bátorovo myšlenkové světy / ideologie za identické ...

klaus se také k bátorovi víceméně přihlásil ...

prostudujete li si přístupy, návrhy a řešení hnutí dost ...

angažmá bátory v ns ... afinitu Klause k bobošíkové, dvořákové, jaklovi, hájkovi ...

vyjdou vám z toho fašizující přístupy, koncepty ...

ale to si musíte vyhodnotit sám ...

s pozdravem ... a studujte si ...
28. 02. 2011 | 23:31

Karel Mueller napsal(a):

Pane kverulant,
president říká toto: SPolečnost je stále ještě demokratická, nicméně demokracii dle jeho soudu ohrožuje diktát politické korektnosti, který se prosazuje čím dál silněji.

Snad se dohodneme na tom, že to je jeho výchozí pozice.

Co s tím může dělat? Vyslovit nesouhlas a poukazovat na jednotlivé případy. Vcelku nic jiného.

Má na to právo? Dle mého soudu má, ale za jednoho předpokladu: Jeho názory musí být konzistentní a neměnné s názory v období, kdy presidente nebyl. To je myslím splněno.

Jinýi slovy, byl zvolen presidentem i s těmito názory. Nevidím tedy důvod, proč by je dál nemohl zanizine THEstávat.
28. 02. 2011 | 23:32

mb napsal(a):

to karel mueller ... je tomu přesně naopak než jak píšete / říkáte ...

v první volbě klaus doslova řekl že se polepší a umírní ...

v druhé volbě řekl, že bude svorníkem a nebude preferovat žádnou stranu ani se nebude plést do práce vládě ( porušil to selektivní podporou kandidátů ods ... bém a další)

klaus není ani nadstranický, ani svorník, ani člověk, který drží slovo / nelže ...

v mírné nadsázce se dá říci, že klaus lže, kam šlápne / kudy chodí
28. 02. 2011 | 23:38

S.Š. napsal(a):

Pište víc, pane Stejskale, je radost Vás číst. Též se mi původně chtělo ještě dodat pár slov, řekla bych však, že vše podstatné už bylo (lépe) napsáno, nesmím zapomenout na zdařilý komentář B. Doležala v Lidovkách (až na oslí můstek s lékaři), vše další by bylo už jen nošením dříví do lesa.
P.S.: Je moc dobře, že pan prezident napsal takovou apologii, ukládám pod bookmarks. :-)
28. 02. 2011 | 23:40

hoven napsal(a):

mb,
ale já ty myšlenky znám a nic fašizující na nich není. nakonec to je také důvod vaší vyhýbavé odpovědi. vy neodokážete říct, co je fašizujícího na klausovi, jaklovi, hnutí dost nebo suverenitě. opakujete pouze nesmyly po mediálním ekvilibristovi halíkovi.
28. 02. 2011 | 23:40

kverulant112011 napsal(a):

dobré jitro pane Stejskale, předpokládám že nyní máte úterý :-).

Ano, budoucnost ukáže. Ale jen částečně objektivně. Řada soudobých i nedávných vedoucích činitelů si buduje něco jako faraoni pyramidy, v těchto časech tak, že píšou paměti a tam historii porůznu ohýbají ve prospěch své slávy, případně angažují "historiky", kteří to dělají za ně. Možná stejnou cestou půjde i diskutovaný VK. Docela směšné a hodně to o dotyčných vypovídá. Nicméně jim to zase částečně baštíme a na pyramidy se chodíme dívat s úctou, s úctou otevíráme některé tlusté historické knihy ...
Ve finále umřeme všichni stejně. Slavný i neslavný. Možná někteří z nás vyrovnanější a jiní se ještě na smrtelném loži budeme cukat, abychom "něčeho dosáhli" :-)
28. 02. 2011 | 23:42

Carlos V. napsal(a):

Osobně považuji sdružovaní "opravodvé" pravice v iniciativě D.O.S.T. jako velmi nešťastné. Jedná se o sružení rozličných proudů, jejichž původním společným znakem je odpor vůči Lisabonu, potažmo EU.

Problémem je fakt, že vnější pozorovatel nerolišuje jednotlivé subjekty - a také to, že D.O.S.T neskončil jen u LS a EU.

D.O.S.T. totiž zastřešuje několik vzájemně téměř (snad) neslučitelné proudy. Od čistých populistů přes "husitské" nacionalisty, ultrakatolíky, ulktrakonzervativce, zastánce nejrůznějších fóbií ... až po libertariány.

Já, který se cítím být libertariánem, jsem vskutku nesvůj, spojuje-li se SSO s myšlenkami Bartoše, Hájka, Semína, ale i Bednáře a Bátory. Jejich myšlenky nemají se svobodou a odpovědnstí nic společného a podobné "sdružování" ničemu nepomáhá.

A je jedno, jaký názor na to má VK.
28. 02. 2011 | 23:43

Levandule napsal(a):

Pane Pehe, máte pravdu,

V.K. nechápu už řadu let. Fakt nemohu porozumět jeho stylu myšlení. Kdyby jeho chování nebylo tak závažné a smutné, tak by mohlo být hrozně legrační. Jeho výroky a úvahy-kameňáky by ani Mládek nebyl s to vymyslet. Ale tohoto chlapíka nám zvolili naši poslanci. A tento "nahý král" má i velkou část svých fandů, což mi nahání hrůzu. Myslela jsem, že s pádem totáče jsme se zbavili i jistého perverního ducha některých, leč......

Co jsme to za lidi, že víme, a nic neuděláme?

Držte zdravý rozum a pište, umíte to bezvadně!
28. 02. 2011 | 23:43

Karel Mueller napsal(a):

Pane Stejskal,

pokud jde o vládu: Světu vládnou prachy a tedy bude vládnout finančně nejsilnější klan, který dodá "menu" přípustných správců. S tím nic nenaděláme. Tragedie je to, že bude vládnout celému světu a tedy absolutně bez ohledu na cokoliv a kohokoliv.
To by v jednotlivých státech nešlo, nebo jen omezeně.

Ale o tom jsme debatovali mockrát, doufejme, že je světovláda nerealizovatelná.

Dobře, i trochu odlišné pohledy můžeme označit za střízlivé :-). ezi nimi je ovšem ten, který můžeme označit jako správný, tj. takový, který další vývoj potvrdil. Různé úhly pohledu znamenají jen jedno: Různým událostem je kladena různá váha. Pokud se nejedná o vědomé mlžení, tzv. relativismus.

Dobrou noc
28. 02. 2011 | 23:45

mb napsal(a):

hoven pokud vam xenofobie a nesnašenlivost vůči ( a ja to z hlavy nedám ) homosexuálům, feminismu, ngoismu, ekumenismu, židům, romům, arabům, pravdolásce ... a ja nevim proti čemu všemu ještě bojují ( nazvěme to třeba otevřenou popperovskou společností) nepřijde fašizující ... pak to slovem fašizující nenazvete ... mě to fašizující přijde a to velmi .... mějte se .... asi mizík ....

/ a všichni na jednu hromadu = národní pospolitost, jen ať je ...

Všechny na jednu masu
At je ohebná Jenom at je jemná!
A na kolena! A do boje!
Do boje Ve jmenu temna
A s ničím se nesmířit
Pismo do pece
Odlej z nej náboje
Trhej a pal! A kdyby přece nekdo zůstal ve stoje
Pak namířit a - pal!"

njn ... budoucnost napoví
28. 02. 2011 | 23:46

Luba napsal(a):

Mueller,
napsal jste:

"SPolečnost je stále ještě demokratická, nicméně demokracii dle jeho soudu ohrožuje diktát politické korektnosti, který se prosazuje čím dál silněji".

Vy snad vidíte nějaký diktát politické korektnosti? Vždyť je to hloupost! Je to výmysl pana Klause, aby se měl vůči čemu vymezovat.

Jde o konflikt mezi slušností a sprosťáctvím.
Slušnost je v klausistním podání ona politická korektnost a neslušnost její opak.

Tedy Klausův výrok o tom, že pan Michálek je darebák, práskač (nebo člen sekty) tedy není hulvátský, sprostý a podlý, ale pouze "politicky nekorektní".

Jestli něco ohrožuje demokracii, tak je to mafiánský kapitalismus, jež se rodil v letech kupónovky a v době lehkotopnoolejářské.
28. 02. 2011 | 23:48

hoven napsal(a):

mb,
klaus nikdy proti romum , židum a homosexualum nebojoval. to přeci moc dobře víte.
28. 02. 2011 | 23:48

Karel Mueller napsal(a):

mb:

ALe jděte :-). Není cílem tohoto blogu se vyjadřovat k činů presidenta, pouze k tomu, co napsal v souvislosti s p. Bátory.
Já si myslím, že názory presidenta na pC byly stejné už před jeho volbou presidentem.
28. 02. 2011 | 23:50

kverulant112011 napsal(a):

pane Muellere,

máte podobný dar, jako pan Klaus. Imaginativně vyprávíte o něčem jiném, než co jsem Vám navrhl jako téma.

Takže se míjíme a moje tvrzení o nepřípustném setrvávání p. Klause ve funkci jste nevyvrátil. Pouze jste uvedl Váš názor (ostatně již dosti "ojetý" - uvádí se v souvisloti s p. Klausem jako jeho přednost :-)) o "konzistentnosti" jeho názorů.

Pane Muellere (a platí pro všechny, kdož toto omílají): konzistentní názor má pětileté dítě, když před samoškou paličatě vyžaduje okamžité zakoupení zmrzliny a na tomto názoru trvá.

Jinak adaptabilita a schopnost korigovat svůj názor (a tím není myšlen oportunismus) je jedním ze znaků inteligence.
28. 02. 2011 | 23:54

mb napsal(a):

karel mueller ... není tomu tak ... klaus pred 1. prezidentskou fcí sliboval že se polepší a změní

( ve skutečnosti však vytrejdoval svou podporu od komančů za jejich vyvedení z politického gheta )

no a v druhé volbě tvrdil ( ale to lhal jak je u něj obvyklé ) že bude nadstranickým a svorníkem, nadstranickým svorníkem ...

nic z toho neplatilo a neplatí ale to u Klause ( přece už) nepřekvapí ... což je přirozené a/le tristní ...

to hoven ještě jednou / naposled pro hovena :

raději národní pospolitost než občanská společnost ...

to máte asi tresť fašismu či chcete li fašizující tendence ...

národní pospolitost ... nacionální socialismus ... to jsou ty fašizující / nacionálně socialistické tendence ... viz ns njn
28. 02. 2011 | 23:55

hoven napsal(a):

mb,
tak na národní pospolitosti nic fašizující není. a pokud si uděláte oslí můstek mezi národní pospolitostí a národním socialismem, tak to je vaš problem. z toho neobvinujte klause.
28. 02. 2011 | 23:58

mb napsal(a):

je to fašizující hoven ... dočkejme času ... a hnutí d.o.s.t se vůči homosexuálům výrazně vymezuje ... a klaus plakal / zdvihal obočí ... když vítkovští žháři dostali tresty které dostali ... njn stane se ... už mizim
01. 03. 2011 | 00:02

Vico napsal(a):

Pan Pehe napsal nezvykle krátký článek. Jó, když je věc jasná, je vysvětlování rovněž krátké.

Klausův intelekt ještě stále vysílá vnitřní hlas : hlavně nebuď směšnej. Dokud o tobě musí Pehe psát čtyři strojopisné stránky, je to dobré. Jakmile pošle odkaz na tvůj vlastní článek a auditorium se směje, je to v pr..li.

A už je to tady.

Vlk napsal analýzu, kdo po akci lékařů D O je vítěz a poražený. Je nyní dobré napsat i analýzu, kdo je po Klausově článku v Právu vítězem a kdo poraženým.

1 Hlavním poraženým je patrně hudebník Pavlica a hned v závěsu císař rakouský Josef II.

2 Vítězkou téměř kontumační je Jarmila Šuláková a, dodávám, její doprovodná kapela Fleret. Zde bych si dovolil špitnout, že Fleret hraje "netradiční" folk-rock s téměř metalovou výbavou.

Faktem však je, že Pavlicova Píseň o vodě je krajně levicová/balená voda levičáků versus pravicový černý čaj v termosce/.

Dalším vítězem je císař František Josef zvaný "Procházka" do jehož pozdní podoby se postupně i Václav Klaus postupně transformuje.

Proto očekávám, že se v brzké době dočkáme od Klause prohlášení s názvem "Mým národům". To už bude Pehe zcela bez práce :-)

Postačí pouhý odkaz a videosekvence předsedy spolku D.O.S.T. Bátoryho na vozíku a s berlí jak vykřikuje : "Na Brusel!" Dál to už bude práce pro "zrádného" MUDr.Hnízdila.

Rovněž ještě očekávám další v pořadí již 135 knihu Václava Klause nazvanou "Kuřecí řízek".

To by mohl být i obohacující program proti jednak GNOISMU a jednak proti levicovým požíračům kuřecích řízků.
01. 03. 2011 | 00:03

hoven napsal(a):

mb
není to fašizující. možná oba chápem jinak slovo fašismus. pro mě je to netolerance a odhodlání spory řešit násilím. je uplně absurdní dávat odpurcům Eu nálepku fašisti. je to absurdní a trapné. takhle tu EU nezachráníte.
01. 03. 2011 | 00:06

Karel Mueller napsal(a):

Pane kverulant:

Inteligentů máme opravdu mraky, pokud přijmu Váš závěr :-). Já si ale cením hlavně těch, kdo mohou po letech říct, že jejich tehdejší pohled byl správný.

Ale stále nevím, co se Vám nelíbí. Jasně jsem napsal, z čeho president vychází. Váš základní omyl je v to, že jste presidentovi vložil něco, co nenapsal: Nenapsal, že společnost není demokratická, pouze, že demokracii čím dál víc ohrožuje diktát PC. To je obrovský rozdíl, pak je totiž jeho povinností za demokracii bojovat, pokud se deklaruje jako její stoupenec. To vcelku v rámci možností a v rámci svého pohledu na věc dělá.

Snad jsem to napsal jasně.
01. 03. 2011 | 00:06

mb napsal(a):

vico nesmíte me rozesmávat zas tak moc ... dobrou noc ... (:-)
01. 03. 2011 | 00:07

mb napsal(a):

hoven .. národní / nacionální pospolitost je fašizující ... vykazuje to fašizující tendence ... ale to máte jedno vem to čert ... Klaus se ještě víc a dál odkope ... dočkejte času ... dobrou nos
01. 03. 2011 | 00:09

kverulant112011 napsal(a):

mb:

s M. a h. to nemá cenu, kdo tvrdí, že sluníčko je pruhovaná krychle a konzistentně na tom trvá, s tím nemá smysl diskutovat :-)

(ale pánové nic ve zlém, klidně si stůjte na svém ...)

pojď spát
01. 03. 2011 | 00:09

mb napsal(a):

již jdu brachu ... ale nezapomen že homosexuálové jsou hnutím dost dost diskriminovaní, ale už lezu ...
01. 03. 2011 | 00:12

hoven napsal(a):

mb,
narodní pospolitost je fašizující tak možná akorát ve vaší hlavě. co všechno ještě tábor pravdy a lásky prohlásí za fašizující?? národní hymnu a národní vlájku???
01. 03. 2011 | 00:13

hoven napsal(a):

kvelurant,
přicmrndávalky mám nejradši.
01. 03. 2011 | 00:14

kverulant112011 napsal(a):

vico druhý odstavec, no to je ono !!!!! :-) :-)

teda i celkově je ten komentář moc moc dobrý :-)

jo a všimněme si, že kritici p. Klause vesměs JSOU SCHOPNI HUMORU, zatímco jeho podporovatelé jsou zcela smrtelně vážně zarytí... co to značí? nahlédněte do učebnic psychologie :-)
01. 03. 2011 | 00:16

mb napsal(a):

čechové jsou národ dobrý ...
Čechové jsou národ dobrý!
Nešťastný, jenž v nouzi lká,
nechť se k Čechovi obrátí,
ten mu rychlou pomoc dá;
byť i Čecha nepřítelem,
nešetří Čech jeho vin.
Čechové jsou národ dobrý,
a Ty Čechů věrný syn!
Sbor

Věrný syn i bratr náš,
dobré Čechů srdce máš!
Čechové jsou národ statný,
nepřemožen český voj.
Nechť se s vítězstvím rozloučí,
proti němuž český boj.
Čech kde stojí, krutá bitva
tamť, i mnohý slavný čin.
Čechové jsou národ statný,
a Ty Čechů věrný syn!
Sbor

Věrný syn i bratr náš,
statné Čechů srdce máš!
Čechové jsou národ věrný,
věrnost jejich první čest;
vlasti své i svému králi
Čech i v smrti věrný jest.
Bůh můj - král můj - vlasti moje!
poslední je Čecha vzdech.
Čechové jsou národ věrný,
a Ty syn jich - věrný Čech!
Sbor

Věrný Čech i bratr náš,
věrné Čechů srdce máš!
Věrný syn jsi Čechů kmene,
věrný bratr bratřím svým;
jazyk český je i Tobě
otců drahým dědictvím.
České hory - české doly -
české luhy - český háj -
šírá vlasť - ta česká země
nejmilejšíť Tobě ráj.
Sbor

Věrný Čech jsi - vlastenec,
protož vděčný u věnec
květ Ti vije Čecha máj!
Kde domov můj,
kde domov můj?
Znáte v kraji bohumilém
tiché duše v těle čilém,
jasnou mysl, vznik a zdar
a tu sílu, vzdoru zmar?
To je Čechů slavné plémě,
mezi Čechy – domov můj,
mezi Čechy – domov můj!
tak ted už snad usnete hoven, dobrou noc ...
01. 03. 2011 | 00:16

Borsky napsal(a):

Damy a Panove, ja si myslim ze by byla pro celou verejnost vice zajimavejsi zprava o Bankovnich Kontech a Majetku soudruha Klause a jeho rodiny v zahranici.
01. 03. 2011 | 00:19

hoven napsal(a):

mb,
to si spíš zaspívejte vy. už jste asi dvacetkrát odešel spát a zase se vrátil. dobrou noc
01. 03. 2011 | 00:21

Jan Vaculík napsal(a):

Nedovedu pochopit,
kam se poděla páně presidentova soudnost.
Že hájí pana Bátoru - budiž, proti gustu žádný disputát; ostatně - kdo z nás je úplně odolný proti pochlebovačům?
Ale že se rozhodl čtenářům prezentovat Bátoru tím úžasným cancem "raději Šulákovou než Pavlicu, raději Suchardu než Olbrama Zoubka...", nad tím opravdu zůstává rozum stát.
Nevěděl jsem o Bátorovi nic. Teď už vím - Klaus už mi ho představil.
Taky mám rád Šulákovou a Suchardu (kromě Pavlicy a Zoubka), ale musel bych být opravdu úplný blb, abych si z toho dělal politický manifest!
01. 03. 2011 | 00:22

Luba napsal(a):

Vico,
máte tam chybku:

To zvolání má znít: "Do Brusele!" nikoli "Na Brusel!"

Výkřik "Na Brusel!" by byl nepřípustně "politicky korektní".
01. 03. 2011 | 00:27

Vico napsal(a):

kverulant : Přesně tak. Skalní příznivci Klause, pokud se dopustí humoru, tak leda nechtěného. Dobrou noc :-)
01. 03. 2011 | 00:33

Marie napsal(a):

Jestli ona na prezidenta jen neudělala velký dojem ta kravata s velkými zvířaty, co měl tuhle v TV ten pan Bátoha. Vžyť prezident říkal, že ho vlastně ani nezná...
01. 03. 2011 | 00:34

Vico napsal(a):

Luba :-)
01. 03. 2011 | 00:34

Luba napsal(a):

Přátelé,
také vás tak nesmírně rozveselila skutečnost, že naše ČTK
okamžitě po zveřejnění Klausova blábolu přišla s údaji o neutuchající prezidentově popularitě?

http://www.novinky.cz/domaci/226454-duvery-ma-nejvice-prezident-dotahuji-jej-obecni-zastupitelstva.html
01. 03. 2011 | 00:42

Marie napsal(a):

Když už se tu mluví o korektnosti, neměl spíše prezident ve svém textu o hilsneriádě na mysli slovo vydobýt, než vydobít? Politicky korektní lidé přece nejsou žádní husité.
01. 03. 2011 | 01:01

mb napsal(a):

to marie, von už z nás tu pc vytluče ...

v ramci konzervativismu a pravo levých dichotomií ...

a fašizujících tendencí ...

raději konzervativní boblig než liberální lautner ...

njn ... stane se ...
01. 03. 2011 | 01:09

Luba napsal(a):

Marie,
možná se chtěl Klaus oprostit od Husákových "výdobytků".
Osobně mi v jeho textu chybí Jakešovy "brojlery", jinak je v něm vše :)

"Co je či není politicky korektní navíc definuje – zcela samozvaně – jedna skupina lidí, která si vydobila zcela neuvěřitelnou pozici v médiích"

Jasně - jsou v něm i "samozvanci" :)
01. 03. 2011 | 01:21

Marta Blažková napsal(a):

Já všechny zdravím!

Já už nějakou dobu sleduji toho Karla Muellera a ten Karel Mueller se mi zdál hned vod pohledu takovej jako ne úplně slušnej člověk.

To já poznám i na dálku. On vždycky jako že nic a jen se tak nevyhraněně projevuje, jako nenápadně. A pak bác ho. On napíše něco, co nevím úplně přesně, co si o tom myslet. A v tu chvíli, i když jsem docela uvědomělá tak chvíli prostě nevím. Třeba dneska jsem chvíli nevěděla, jestli je pan Mueller chytrej nebo jenom dělá chytrýho.

Tak jsem chviličku počkala, protože mi bylo jasné, že to pan doktor Stejskal nenechá být. Abych si třeba něco nemyslela špatně i když jenom chviličku.

A on naštěstí hned přiběhl a tak to hezky podal, že hned vím, že ten člověk nemá pravdu. On je dokonce neslušný a vůbec nesmrká do kapesníku ale do rukávu a ženský plácá po zadku. To od něj vůbec není hezké a já jsem vděčná, moc, moc vděčná, panu docentovi, že ho hned odhalil. On by si Mueller jinak diskutoval co chce a třeba by nás i nějak megativně ovlivnil nebo by jsme se třeba nad tím i zamysleli, ale to se nesmí dopustit, od takovýho člověka co plácá (teda ženský po zadku).

Karle Muellere, měl byste se nám omluvit, že jste se nás snažil ovlivnit i když pravdu tady má jen pan docent Stejskal, kterej ji stejně líp popíše než vy vždycky. I S.Š. to píše, tak vidíte, že je to pravda.

Já myslím, že byste už sem neměl nic psát, protože pan docent Stejskal to stejně ví líp a naštěstí to vždycky udělá tak, aby jsme nezůstali neuvědomělí. On to zařídí spolu se mnou.

Mě se na panovi docentovi Stejskalovi nejvíc líbí, jak vždycky přilítne jak Sperman a teď si rozhrne to triko nebo ten plášť a hned: "Kde jsi záškodníku politicky neuvědomělej?!" a "Tumáš!" a "Bum do nosu!" a "Bum" a "Bum" a když napíše o oslovení tak je mi hned jasné, že Mueller je osel, i když se to neřekne nahlas a první pád a druhý... a pátý Muellerův pád a bum! a bum! a Mueller je grogy hehe.

To máš za to Muellere Karle, že sis myslel, že tohle je nějaká svobodná diskuze pro všecky. Nemáš správnej uvědomělej názor, tak si piš a my tě vždycky spolu s panem doktorem Stejskalem označkujem.

Už jsme označkovali Lexe, protože byl drzej, a ještě nějakého chlápka, co už si nepamatuji jeho jméno, ale co si taky dovoloval a teď už máme i tebe.

My jsme spolu s panem docentem Stejskalem vždy na stráži!
Marta Blažková, úřednice

PS: Já moc, moc zdravím pana docenta Stejskala!
01. 03. 2011 | 01:25

hoven napsal(a):

tak já otestuju smysl pro humor příznivců vaclava havla.
víte jak se baví starý veškrna se starým bendou??
"eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee". "mmmmmmmmeeeeeeeeeeee." "eeeeeeeeeeeeeeeeeee." "mmmmmmeeeeeeemeeeemeeeeeee." "eeeeeeeeeeeeee."
01. 03. 2011 | 01:35

honolulu napsal(a):

NATVRDLICI, clanek, ktery vas president napsal, tykajici se pana Batora, je vyborny !
Desim se toho, koho si zvolite priste s vasim skopovym rozhedem,
a s vasi naivni virou o stastnem souziti vsech kultur a ras..
Nevite nic ! NIC !

Je mi uz uplne jasne ze vas president bojuje o ceskou statnost, chrani vasi specifickou indentitu a kulturu, kterou 5-ta kolona zradcu a RETARDU chce znicit. Za jeho snahu mu nadavate a michate dohromady samostatnost republiky s ekonomickou krizi, ktera je u nas horsi nez u vas.
Jeho clanek mi mluvi z duse, kdyz se zminuje o monopolu male skupiny mentalnich trpasliku na to, co je politicky korektni, ci neni. Co se smi mluvit a myslet, nebo nesmi.

Vazeny pane presidente, vymente zradce a usilovace o zniceni Ceska za bednu toaletniho papiru pro hl. nadrazi v Brne a v Praze. Deportujte je na Okovango. (Botswana.)

Vazeny pane presidente, dejte medaili panu Stejskalovi za promoci DEMOKRACIE a poukazovani na jeji dulezitost.
Musi se denne prehrabovat v kupe hnoje, reprezentovanou nekterymi fanatickymi prosazovaci multi-kulti (napr. z Afriky z doby kamene a kmenoveho usporadani) coz asi prinasi zhoubne nasledky na cely jeho nervovy system. Definitivne dela vybornou praci a zaslouzi si oceneni !

Vazeny pane presidente, nikdy nedopuste, aby Praha dopadla jako Johannesbug (moje mesto) a Cesko jako JAR.
Preje energii a dusevni silu - nick honolulu ceske narodnosti, ale jine statni prislusnosti a obcanstvi..
01. 03. 2011 | 02:34

otokar napsal(a):

Marto Blažková,
nebuďte tak přísná na Phd Stejskala, je to taky jen člověk a dělá svou práci a po práci chce mít klid. Dozorci z Dachau byli též lidé a snažili se svou práci dělat dobře a spravedlivě.
Mohlo to být daleko horší, představte si tady takového Chalupu například, to by byla jiná disciplína, vy kluci pitomí.
01. 03. 2011 | 03:28

S.Š. napsal(a):

Pánové Tenco, Luba, Vico, kverulant, mb, díky za vtip a příjemné počtení. :-)
--------
Zvláštní poděkování úřednici Blažkové : Jakoby Vás něco skrytě trápilo, paní Blažková, zkuste se usmát na svět, dobrá nálada léčí. Co skřivani, už přiletěli ? A kosi na trávníku, zavazují si tkaničky ? Vždyť ta essais se přece povedla ... :-)
01. 03. 2011 | 05:25

Drzá zrzka napsal(a):

Si Vás prezident Klaus pěkně naservíroval na stříbrném podnose... řešíte jeho. :o)
01. 03. 2011 | 06:04

Jeff napsal(a):

Drzá zrzka: na víc nestačíte?
01. 03. 2011 | 06:22

Protivítr napsal(a):

Žid Klaus to peče s nacisty-co se ve zdejším rozvráceném a ekonomicky zníčeném státě "po legendárním klausovském zhasnutí, absence kontroly a systému v reformě postkomunistické ekonomiky" ještě nedočkáme???
Klaus a jeho pochopové zde vytvořili a dosud vytváří dokonalý bananistán-stát ,který je k smíchu celému světu, zejména západnímu!!!
Stát, kde nic nefungue, ani ta spravedlnost, a základní "normální" lidské hodnoty, je opravdu doveden ad´ absurdum k ještě větším zvrácenostem(nacismu),než je možné, kdekoli kde funguje alespoň normální demokracie, né ta česky sfušovaná zvrácenými politiky po sametu89.
Pokud lze vysvětlit panu Klausovi, co je politická korektnost, tak to je ta, kdy se v našem státě korektně chováme ke zlodějům a podvodníkům, a k poctivým lidem se otáčíme zády. Vždyť, co jiného Klaus a jeho antidemokratická klika zde vytvořila....Ať žije český bananistán,otrokracie,fušerismus, zbídačelá společnost,teatrální politici...
Je zřejmé, že česká politka po 89 roce nasoupila cestu k morálně prázdnému nacionalismu a úchylnému nacismu. Co lze čekat od jeho reprezenatntů, prázdnotu....
To s tím Halíkem byla ukázka zvrácenosti, obávám se, že se jednou dočkáme z úst Klause ještě obhajoby Hitlera, a možná samotného konceptu nacismu, jako jedinné ekonomické cesty, kdy se místo zaměstnanců pěstuje otrocká práce zdarma pro 70-80% obyvatel, zbytek drží ozbrojenou stráž nad otroky, a užívá si pocitu vyjímečnosti,elitářství, ješitnosti.
Že by toto chtěl Klaus, ekonomiku bez zbytečností(zaměstnanci, důchody,soc.systém)-tu prezentoval jenom pravý nacismus ve spojení s vyhlazovacími tábory(kde se umořily všechny zbytečné náklady)...
Vítr vane odkud????
01. 03. 2011 | 06:32

Baf napsal(a):

Marto Blažková, cituji Vás:
Mě se na panovi docentovi Stejskalovi nejvíc líbí, jak vždycky přilítne jak Sperman .... něco tam chybí, máme si dosadit, že Libor Stejskal je Superman nebo Spermoman?
01. 03. 2011 | 06:43

Drzá zrzka napsal(a):

Jeff

Copak byste ještě nechtěl od ženštiny nevalné pověsti s nedokončeným základním vzděláním?
Nemíním sáhodlouze rozebírat, jestli ten, který něco řekl, ona slova myslel tak nebo je myslel úplně jinak, ale ta pro změnu zas tak nemyslel pisatel, protože by neladila do vytýkání toho původně vyřčeného.:o)
01. 03. 2011 | 06:44

Maximus napsal(a):

Jen pro zajímavost zde uvádím výsledek práce páně V.K. jak jeho oblíbenci z ODS se snaží:

Nejistota, ve které pracují desítky tisíc šéfů českých firem, bude zřejmě brzy odstraněna. Ministerstvo spravedlnosti do týdne navrhne změnu zákona, která výslovně umožní manažerům firem působit zároveň ve statutárních orgánech i v roli řídících zaměstnanců (například ředitelů) společností.

Souběh těchto funkcí je nyní vystavuje riziku neproplacení nemocenských, pracovních úrazů či ztráty let odpracovaných na důchod. "Změna zákona překlene restriktivní výklady soudů, které znejistily dosavadní praxi firem tím, že souběhy znemožňovaly," uvedl včera pro HN Jiří Pospíšil, ministr spravedlnosti.

Je až dojemné jak se mocní či spíše nemocní z ODS snaží aby chudí čeští manageři nebyli o vodě a chlebu, sami mají málo!
Fakt oni si dělají z normálních lidí pr...!
01. 03. 2011 | 06:56

Zacheus napsal(a):

To mb. Nemyslím si, že skupina D.O.S.T má fašizující tendence. Takto můžete onálepkovat každého, kdo má jiné názory než Vy. Mít jiný názor ještě neznamená že jde o "útok" na oponenta. Za totalitní bych naopak někdy označil bezkrupulozní prosazování tzv.politické korektnosti. Což se mimo jiné projevuje i mediální ostrakizací pana Bátory, který má stejné právo na svobodu myšlení jako jeho ideoví odpůrci.
01. 03. 2011 | 07:18

Marcus Agrippa napsal(a):

Názorové ideály pana Klause celkem dlouhodobě vyjevuje ODS se vším všudy. Není to tak dávno co Topolánek, Langer a spol. měli jen krůček k otevřenému neonacismu. Jeho poslední"volba"byla také silná káva. A co se týče jeho postojů k ekonomice, tak to je kapitola sama pro sebe. V OVM zazněla jedna zásadní věc - ČR a další asi dvě země označované jako daňové ráje mají akcie na doručitele - jinak všechny vyspělé země od toho dávno upustily. Společenské hodnoty Klause a celé ODS vystihují i postoje k lidem jako je Michálek. A myslím že vnímaní Klause v české společnosti jasně vystihují preference případných kandidátů na přímou prezidentskou volbu, kde se umístil na předposledním místě před Bobošíkovou.
01. 03. 2011 | 07:22

Zacheus napsal(a):

Ještě snad v zájmu historické pravdy a vyváženosti svých příspěvků dodám , že správnost rozsudku nad Leopoldem Hilsnerem byla také zpochybňována. Jako příklad lze uvést zajímavou stať s názvem "Lékařské aspekty tzv. hilsneriády", jejímž autorem je MUDr. Petr Vašíček ( Vídeň). Ani za I. republiky ( v době éry T.G.Masaryka )však k žádné revizi procesu nedošlo.
01. 03. 2011 | 07:25

Petr z Tábora napsal(a):

Děkuji pane Pehe za upozornění. Přiznám se, že jsem do včerejška nevěděl, že existuje nějaký pan Bátora a logicky jsem neznal žádné jeho názory.
Poslechl jsem si proto od 22.hodin na ČT24 jeho diskusi s píŠiklovou. Představil se jako inteligentní a slušný diskutér. Byl před lety jako nezávislý lídrem Národní strany, která je demokratickou stranou. Byť jsem o ní pouze zaznamenal, že píEdelmanová je hezká "baba", protože tato kategorie stran není mým šálkem čaje. Paní socioložka byla kdysi v KSČ, což poněkud zapomíná, pokud se staví do pozice soudce nad lidmi jinými politickými názory - ale nic ve zlém, je alespoň chytrá.

Jinak jste nezklamal a využil příležitosti si plivnout na prezidenta a člověka s jinými než Vašimi názory. Oba Vaši oponenti jsou mi tím hned sympatičtější.
01. 03. 2011 | 07:32

Dočekal napsal(a):

Jeden odkaz:

http://www.ct24.cz/vysilani/1096898594-udalosti-komentare/

Tady se hodí tento citát:
"Neomylní vůdcové se s odstupem času nezřídka stávají tím největším omylem."
01. 03. 2011 | 07:32

Brouk napsal(a):

Pěkně to vystihl Tomáš Halík: “Klausova stále větší náklonnost k myšlenkovému světu fašizujících maloměšťáků, jejichž krédo tak pěkně formuloval Bátora, je znepokojující“.
Klaus se nám proměnil v Kafkova brouka,v českého Kaddáfího !!!
01. 03. 2011 | 07:40

Marcus Agrippa napsal(a):

Petr z Tábora:
mám takový dojem, že pan Klaus dehonestuje pozici prezidenta sám. A za kritiku vůči své osobě ( ne vůči postu prezidenta ) si může taky sám. A pokud vám na jeho chování nepřipadá nic divného, tak asi není co víc dodat. Nic proti jiným názorům, ale u člověka který se nechat"zvolit"za mafiánských podmínek a ze slušných lidí dělá blázny je potřeba být ve střehu.
01. 03. 2011 | 07:45

vasja napsal(a):

Pane mb.... takovej talent, skvělý řádkování (skoro jak Marek Benda)...
Opravdu, ale opravdu se nedivim že jste zaujal a máte slíbenej blog. Kdy konečně bude?
01. 03. 2011 | 07:45

Pepa Řepa napsal(a):

Karel Mueller
koledujete si o malér.

Za chvíli budete odhalen coby skrytý klausomilec, postaven do řady vedle mne a jakési Haslingerové (kdo to je?) a odstřelen popravčí četou klusohryzců ve složení:
Pehe, Liška a skotský dudák Matt O'Shagg z Highlands.
----------------
18.Pečlivě se účastni orwellovské čtvrthodinky nenávisti, jinak budeš pasován na bodyguarda propírané osoby, kvůli které se-kromě jiného- neurodily brambory a poklesla tvoje potence/ fertilita. Jdi s davem, mysli s davem, kňuč s davem, křič s davem.
----------------
Když totiž řeknete, že občas Klaus řekne cosi, co má hlavu a patu /Balkán, Gruzie, EU/ tak z toho přece automaticky vyplývá, že jste oddaným příznivcem Hradní partičky.
To dá rozum. Orwellovský rozum.

Z čeho se dá usuzovat, že jste klausomilec?
Inu, milý Karle Muellere, málo vyjete!!!!!! Jste ňákej divnej, určitě máte fotku VK v peněžence a jeho obraz nad postelí a před ním klekátko.
To jste se nám dlouho kuklil jako bourec, konečně víme co jste zač. Žádný motýlek, odporná můra jste, pozastavujeme Vám členství ve smečce dokud se nepolepšíte.
Tak je to.

Kdysi jsem si přivezl z GB nočník s portrétem královny. Nebylo by špatné rozjet zase výrobu plivátek s patřičným portrétem. Jednou je to Čunek, podruhé Klaus, potřetí Joch teď nějaká Bátora.
Už Švejk říkal, že se nemá plivat na zem. A kam jinam, když si jeden potřebuje odplivnout.
01. 03. 2011 | 07:50

Dočekal napsal(a):

Petr z Tábora:

Citát:

"Nenadávejte komunistům. Komunista je jen člen strany. Bolševik, to už je charakterová vada. Ten bude grázlem, ať je u komunistů, fašistů, nebo někde jinde."

Karel Kryl, rok 1991
01. 03. 2011 | 07:59

Pepa Řepa napsal(a):

Petr z Tábora napsal(a):
ale fuj!!!! Co to sem zase pletete. Proč neplivete? Taky jste divnej.

Jířa je "naše" Bátora (jakého to je rodu?) "jejich".
Jířa chtěla KSČ rozložit zevnitř, to dá rozum. Šup s ní vedle Cohn-Bendita do EP. Jaké on měl na Sorboně starosti, když sem Ivan poslal tanky.

Nevíte, jak bych se stal maloměšťákem? Bydlím v lese a jsem buran.
01. 03. 2011 | 07:59

dedek napsal(a):

Pane Martine, velice se mýlíte, protože název měšťák a maloměšťák nevymysleli žádní komunisté ani levice, existovalo dávno před nimi. Bývalo zvykem používat pro označení jistého typu přízemního, pohodlného, zbabělého a vyčůraného oportunisty, takového Pana Broučka, označení měšťák či maloměšťák, Jan Werich použil označení MČČ (malý český člověk) a jistě bychom našli i jiná slova označující tento fenomén. Co se týká našeho nejchytřejšího, nejkrásnějšího a nejůžasnějšího hradního pána, měl to v hlavě pomotané zřejmě od narození. Není se co divit, když při pražském povstání stavěl barikády, za komunistů byl tak na indexu kvůli svému myšlení, že ho radši poslali studovat do Anglie a aby jim co nejvíce ublížil, vzal si dceru jednoho z největších komančů. Jeho zvrácené myšlení pokračovalo neznalostí špinavých peněz, proti kterým bojuje celý svět. Chápu to, protože byl naprosto oslněn "světýlkem na konci tunelu" jak rád říkával, a to tak, že poněkud opomenul vytvořit základ právního státu. Jeho neviditelná ruka trhu se nám naprosto zviditelnila v našich životech, kdy tak nějak rozložila náš průmysl, ze země, která byla potravinově soběstačná nadělala zemi závislou na dovozu a to i takových komodit, které jsme vyváželi jako bylo obilí, vepřové maso, mléko a brambory. Pomaloučku začíná rozebírat i zdravotnictví, lidské charaktery a hlavně státní pokladnu. Docela by mně zajímalo, co tehdy v tom světýlku na konci tunelu viděl. Asi sebe na hradě, proto se tím stále oháněl. A ten tunel? Ten za ta léta od roku 1989 pořádně zbytněl, jen to světýlko nikdo z nás nevidí. Asi to byla výsada jen jeho. Pravda, má naprosto jiné myšlení a my obyčejní plebejci ho nejsme schopni pochopit, protože stále nevidíme, že zloději jsou vlastně poctiví a čestní lidé, kteří nás proti naší vůli chrání před přežíráním a psychickou újmou z hromadění bohatství a takoví gauneři jako Michálkové chtějí jejich bohulibé a hradulibé činnosti bránit. Prostě nejsme schopni pochopit, že toto dění nám přináší jen prospěch a vlastně je to lék proti přežírání a tím nám vlastně šetří peníze za léčbu, protože spoustu nemocí je z obezity a ze stresů. Hramadění majetku a jecho ochrana je přece velice stresující a člověk, který nemá nic je toho uchráněn a může spokojeně zemřít zcela zdráv a nemajetný. Pokud možno co nejdříve.
01. 03. 2011 | 08:01

Pepa Řepa napsal(a):

Stejskal: Na stráž!

Šmarjá, zase jsem se odkopal a projevil jako zakuklený nácek.
Tak znova.
Pane Stejskale,
prosím dostavte se laskavě -jako hlídací pes PC-na stráž politické korektnosti. Kdo dost hlasitě nevyje s námi určitě kuje pikle.
01. 03. 2011 | 08:07

Pepa Řepa napsal(a):

dedek napsal(a):
MČČ (malý český člověk?)
............
A jste si jist, že to druhé Č je člověk?
Mě cosi napadá, ale to by asi bdělý hlídací pes PC smáznul.
Přízemní, to asi jsem, bydlím v RD ne v pátém patře.
Vyčůraný? Co prostatici? Nebyla by výjimka?
Pohodlný? No k stáru asi ano.
Barikády jsem nestavěl, nebyl jsem na světě, dá se to napravit?
Dál už raději nečtu.
01. 03. 2011 | 08:17

Vico napsal(a):

Hoven v 1:35 otestoval smysl pro humor tímto "vtipem"/pointa stojí za zopakování/:

eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee". "mmmmmmmmeeeeeeeeeeee." "eeeeeeeeeeeeeeeeeee." "mmmmmmeeeeeeemeeeemeeeeeee." "eeeeeeeeeeeeee
01. 03. 2011 | 08:26

slavwin napsal(a):

Jednoduché pravdy potřebujeme umístit do nějakých souvislostí. Pravdu má p. Semelová, když nad hrobem KG připomíná, že mu patří doba, kde bylo omezeno sociální ponižování, zamlčuje že nás zavedl do despotického systému euroasijského typu, kde byla omezena iniciativa a nahrazena vzýváním bolševických model. Brigády soc. práce nějakou soutěživost podnikání nepřivodily. Klaus je možná nevědomý zastánce euroasijského stylu = tvůj pán bere vše a ty máš jediné právo se mu klanět.
01. 03. 2011 | 08:26

Drzá zrzka napsal(a):

Vico

Víte o tom, že nejvyšší forma rozhovoru je mlčení? Nemluvit a přece říci vše, to už vyžaduje opravdové machry v oboru. :o)
01. 03. 2011 | 08:38

Pepa Řepa napsal(a):

Sperman? Hmmm, dobrý, jak jsem mohl takovou perlu přehlédnout?
Marto Blžková, teď jsem teprve doroloval k Vám. Máte můj obdiv.

Ten Mueller je zvíře co?
Dovoluje si používat to, co má mezi ušima a to se nedělá.
Má se plivat. Na povel, jakmile Pehe mávne.
:-)))))
01. 03. 2011 | 08:38

vasja napsal(a):

Vico napsal(a):
Hoven v 1:35 otestoval smysl pro humor tímto "vtipem"/pointa stojí za zopakování/:

eeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee". "mmmmmmmmeeeeeeeeeeee." "eeeeeeeeeeeeeeeeeee." "mmmmmmeeeeeeemeeeemeeeeeee." "eeeeeeeeeeeeee
--------------------------------
Slušný téma na Interpelace.
Vlk za plentou:
"aúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú"
Tak to by čt vzala. Si pište lidi.
01. 03. 2011 | 08:49

Blbec napsal(a):

Od teď je povinný společný pozdrav milovanému prezidentovi, Jeho Majestátu Největšímu žijícímu géniovi a to: HEIL KLAUS !!!
01. 03. 2011 | 08:56

jo napsal(a):

....nemohu se dočkat času až Klaus odejde....
01. 03. 2011 | 09:09

Vico napsal(a):

Zrzka : Tak to, abych citoval slova fr.prezidenta Chiraca,"jste propásla vzácnou příležitost mlčet" :-))
01. 03. 2011 | 09:10

Drzá zrzka napsal(a):

Vico

V životě jsem toho propásla i propásla, možná i "propásla". Na jednom nemlčení už nesejde. :o)))
01. 03. 2011 | 09:16

Blbec napsal(a):

A tento povinný pozdrav musí být doprovázen zdviženou pravicí a to PŘESNĚ pod úhlem 42 stupňů ! (Naše milovaná Excelence je přece ročník 1942). Dodržení tohoto nařízení bude kontrolováno speciálním útvarem Hradní stráže a v případě jekéholiv i sebemenšího pochybení bude trestáno:
a) povinnou četbou sebraných spisů Jeho Excelence,
b) pověšením podobizny Milovaného ve všech místnostech bytu
provinilce,
c) vymazáním z mobilu našeho Milovaného.
HEIL KLAUS !!!
01. 03. 2011 | 09:22

Karel Matoušek napsal(a):

beag beet
Haslingerová je ta paní z Fragmentů.cz, která má jakousi bizarní, pravděpodobně sexuální posedlost Švejnarem a která otravně oxiduje pouze pod mými blogy s nickem 'hanah'. Všiml jsem si jen, jak spolu poslední dobou obdivuhodně ideologicky splýváte. Třeba Fragmenty nebo Euportal.cz nebo Národní strana založí nějakou satirickou přílohu, kde se budou tepat PC, eurohujeři, darwinisti a tak, kam byste mohl přispívat.
01. 03. 2011 | 09:23

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

toto by myslím nemělo zapadnout (zkopírováno z debaty pod blogem Ondřeje Lišky).

Co také zaznělo na Facebooku

Raději Eva a Vašek než John Coltrane.
Raději Ordinace v růžové zahradě než Simpsonovi.
Raději Seznam než Google.
Raději Primeros než Durex.
Raději Braník než šampaňské.
raději Livii než Lybii.
Radši Hájka než Jakla.
Raději bartolomějská noc než politicky korektní multikulturalismus.
Raději Mein Kampf než Korán.
Raději Harmasan než Zewa Softies, ale raději lopuch než Harmasan.

Jsem rád, že žiju v této zemi. Je tu nádherně a úžasná legrace. Díky, pana prezidente.

Libor Stejskal
01. 03. 2011 | 09:35

Rumcajs napsal(a):

S Klausem a jeho pol. názory se shodnu málokdy. Ovšem s pirátem silnic Pehem, který jézdí zásadně vlevo asi nikdy. Výkřiky "Nic než národ" mi jsou z duše protivný, ale co tak hrozného je od Klause slyšet, aby to zastínilo komunisty v parlamentu ? Jak je možný, že tohle Pehe nikdy nekritizuje ?

Odpovím si sám : Pehe je bolševik. A právě kůli přírodní rovnováze je nutné, aby tu existovali i fašisti.
01. 03. 2011 | 09:36

Čochtan napsal(a):

Čím se liší prosazovatelé PC, kteří za jiný názor znemožňují lidi a vyhazují je z práce, od německých nacistů a od českých komunistů ?
PC je fašismus 21 století.
01. 03. 2011 | 09:40

Čochtan napsal(a):

Rumcajsi,
bolševici a náckové jsou jedna levá pakáž.
01. 03. 2011 | 09:41

arnazach napsal(a):

mb:

Prosím přečtěte si po sobě to, co píšete. Politická korektnost (vědoucí slušnost) se týká vyloučených osob a skupin. Náš pan prezident, bohužel, jest takový případ. Jest obklopen lidmi, jejichž názory v české společnosti tvoří množinu míry nula. Zkuste si to být dvacet let obklopen samými pochlebníky. A lidé jako Vy nebo Cohn-Bendit mu nevybíravě nadávají. Je to hlava státu, musím se ho zastat. Nikdy nevíte, zda jednou nebudete říkat "Zlatej Klaus."

Uvědomíte-li si, že fragmenty.cz je satirický portál, vyjeví se Vám Klausova obhajoba Bátory v jiném světle. Pár ukázek:

Petr Paulczynski začíná svou satiru narážkou na nacistický stranický pozdrav: „Na webu kamaráda europoslance Edy Kožušníka jsem se dočetl.“

Ivana Haslingerová označuje odpor českého tisku ke jmenování J, Bátory náměstkem ministra školství vtipně jako „běsnění pseudoliberálních levicových novinářů“ nebo „orgie běsnění [pseudoliberálních levicových novinářů]“.

Vítězslav Kremlík, zdravící čtenáře volně zaťatou pravicí, se zlobí: „Když jsem chodil na základní školu, nikdy by mě nenapadlo, že mne jednou budou obviňovat, že jsem způsobil tornádo, nepokoje na druhé straně světa nebo sucho v Asii.“

Ladislav Bátora se netají „svým krajním odporem k vondro-topolánkovskému neokonzervatismu (a dnes již i nečasovskému, i když to už je jen odvar, jako celý náš dnešní český premiér)“. Na otázku, kde se seznámil s ministrem Dobešem, odpovídá Bátora: „mám pocit, že pana ministra Dobeše znám od té doby, kdy jsem uspořádal v Karmelitské ulici tu hojně navštívenou demonstraci proti přírůčkám 'jak naučit děti brzy a šikovně navlékat kondom' a 'jak jim u toho ještě polámat mateřský jazyk k nepoznání'. Ale jist si nejsem, vždyť sám víte, v jak hektické době žijeme.“

Jak Kopal píše o „štvavé a dehonestující kampani našich havlisticky znormalizovaných médií“, v nichž „odpovídají ubohosti novinářských šmoků a pisálků druhé kategorie. Operuje se s pojmy extrémista, fašista a nacista coby synonymy. Nuance a rozdíly mezi pojmy jsou jim cizí.“ Vidíte ten gag? Možná je Bátora extrémista nebo fašista, ale není nacista!

Na semináři „Pravda a láska – největší nepřítel pravice v ČR“ řekl Petr Hájek: „V Izraeli nemůže být svoboda. Tedy svoboda evropského typu. Ne, ne! Respektuji judaistický typ víry, ale není to svoboda našeho typu.“ Další konzervativní pravičářka Dušica Zimová se zastává Ruska: „k nám přišlo křesťanství z východu a západ nám přinesl Mnichovem utrpení větší než Rusko.“ Podobně tam píše jakýsi satirik Jan Skácel.

Jediný z účastníků konference, kdo nepochopil satirický obsah příspěvků, byl Roman Joch, který zdůraznil, že příslušnost k Západu je víc než národ.

Seminář uzavřel Petr Hájek slovy: „Kam má někdo někoho vést, to ví jen Bůh, my obyčejní smrtelníci to neznáme. ... Na dotaz 'Kde je vize pravice' proto odpovídám, že není nikde. To je ta svoboda.“
01. 03. 2011 | 09:42

dedek napsal(a):

Pepo Řepo, co říci? Nic. Pepa Řepa má také svůj vypovídací význam.
01. 03. 2011 | 09:42

stejskal napsal(a):

naprosto souhlasím, pane Rumcajsi.

"Raději Mein Kampf než (třeba) Korán." Náš srozumitelný středoevrospký Mein Kampf, naši fašisté, kteří to sice občas přehánějí, ale v zásadě jim nejde o nic jiného než nám (o Boha, vlast, rodinu, národ, natalitu; jen to berou holt trchu hrrrr).

Nechceme nic cizího, nic čemu nerozumíme, nečetli jsme, neslyšeli (tedy kromě toho, co říkala ta paní v televizi). Stačí nám naše vlastní běsi, ty důvěrně známé, prověřené. Fašismus nám pomáhá vyrovnávat vše neznámé, cizí. Nechť žije fašismus (sakra, kde jsem tyto úvahy už četl?).

Hezký den.

Libor Stejskal
01. 03. 2011 | 09:45

Čochtan napsal(a):

"Raději Mein Kampf než Korán." píše pan Stejskal. Když si tak listuji ve Škvoreckého Zbabělcích, nebo v Prima sezóně, tak mám dojem, že život v protektorátu nebyl tak hrozný jako je dnešní život v Teheránu.
Takže, pane Stejskale, asi máte pravdu.
01. 03. 2011 | 09:45

Čochtan napsal(a):

Najde se zde soudný mozek, který si uvědomuje rozdíl mezi fašismem a nacionálním SOCIALISMEM ?
01. 03. 2011 | 09:47

Rumcajs napsal(a):

Čochtan:

Máš naprostu pravdu. Ale výhodou je, že si jdou vzájemě po krku.
01. 03. 2011 | 09:47

Michal Macek napsal(a):

cochtan stejskal

dobre ranko - vcera sem byl na palmovce v levnych knihach a maji hezke vydanikoranu v "akci" za 90kc :D

PS a Jitro kouzelniku za 80kc...
01. 03. 2011 | 09:48

zemedelec napsal(a):

Pane Pehe,dobré díky.No že by začínal vedle Havla,Komárka,Ježka,je pro mne slabé sdělení.Jak to že celou sametku připravil prognostický ústav a vládnou nám dál, jenom rozlezlí po všech stranách.Ješte by se měl spovídat w. Komárek,jak to bylo.To že se obklopuje svíma lidma víme,že je prosazuje do všech státních úřadů,už nelze přehlédnout.Jenom na okraj,nejak se mu to nedaří, abychom na to pěli ódy.Začínám mít dojem,že bude muset brzy vyložit karty.
01. 03. 2011 | 09:51

Čochtan napsal(a):

Rumcajsi,
byly doby, kdy spolu velice úzce spolupracovali. Stalin s Hitlerem.
Konkurenti si jdou po krku víc a sveřepěji než nepřátelé. Viz stalinisti kontra trockisti, pravověrní kontra levá (případně pravá) úchylka, ..... znormalizovaní kontra osmašedesátníci,...
01. 03. 2011 | 09:54

stejskal napsal(a):

Opět dobrý den, pane Mullere,

jistě, světu vládnou peníze (mimojiné, také třeba touha po moci, vlivu, sebeprosazení).

Jenže nevládnou jen těm druhým, vládnou všem a všemu (i drtivé většině těch, kteří si namlouvají, že tom u tak není). Každý chce urvat co nejvíce dle svých možností (vládce i ovládaný, politik i jeho volič). Žádný ideální politik ani volič neexistují, jsme všichni lidé, se stejnými (tedy ve svém základnu, nuance nepočítám) či velmi podobnými vlastnostmi). Máme jedinou možnost: snažit se tomu bránit jeden každý sám (ale těžko to vnutíte někomu jinému).

Po žádné centrální světovládě jsem nikdy nevolal. Co nejvíce je dle mého třeba delegovat na místní úroveň. Nicméně některé záležitosti je dnes již nedají řešit jinak než globálně (zavřít se jen do své ulity už dávno nejde, jsme všichni součástí celého tohtoo světa, vše, co se v něm děje, se nás nějak dotýká). Jediné, v čem je jistá šance, je neustálé hledání rovnováhy. Ve všem, tedy i v tom, jak jsou spravovány věci veřejné.

A teď to úplně poslední, nejdůležitější (čili Váš poslední odstavec): dle mého soudu je možné porovnávat různé pohledy jen v případě, žijeme-li v otevřené společnosti (a to již dnes, při současných technologicích znamená celý svět). Kdo se naopak uzavírá, prosazuje za každou cenu jen ten svůj pohled, o žádné porovnávání pohledů mu nejde. Nemohu se zbavit dojmu, že o textu jednoho takového člověka se zde bavíme.

Hezký den i Vám, pane kverulant112011,

k tomu není co dodat.

Libor Stejskal
01. 03. 2011 | 10:00

Rumcajs napsal(a):

Pan Stejskal:

Já bych s tím tvrzením souhlasil, tedy pokud nebude jiný výběr. Dokonce radši komunistický manifest jak Korán.

Není to otázka morálky, ale zvyku a prostředí, kde člověk vyrůstal.
01. 03. 2011 | 10:00

skeptický napsal(a):

Paní Im zmínila 90.výročí prvního vydání Švýka.
Snad to nebylo včera,možná jsem to prošvihl.

Ono se řekne plivat.To nějaký pán jsa pozván na zámek,plivl lokajovi do obličeje,protože v tak krásném místě jeho xicht bylo to jediné šeredné místo ,kam plivnout.(Hašek nebo Vaněk).

PP
S tím spermanem bych si nezahrával.Nějaký český obrozenec purista to přeloží do češtiny a malér hotovej.
01. 03. 2011 | 10:03

stejskal napsal(a):

Určitě pane Čochtane,

život v protektorátu je vždy fajn zejména je-li protektorem nějaký ten nacista, fašoun či bolševik. O nic se nemusíte starat, všechno někdo zařídí za Vás. řekne Vám, jak to je (a Vy se ani nemusíte namáhat s odpovědí, tedy ve vlastním zájmu byste neměl).

Dobrý den, pane Macku,

mám v knihovně obé už pár desítek let (tedy mimojiné ;-) Ale doporučuji.

Libor Stejskal
01. 03. 2011 | 10:04

Michal Macek napsal(a):

Rumcajs:

nejdriv koupit (muj prispevek vyse) precist - pak kritizovat...

(z toho co pvazujeme my za spatne na islamu neni v koranu skoro nic - zahalovani zen,zobrazovani proroka atd...)
01. 03. 2011 | 10:05

stejskal napsal(a):

Jenže ono je z čeho volit, pořád, pane Rumcajsi.

Sám za sebe můžete zvolit, i když Vás třeba věší (to je samozřejmě extrém, nikdo neví, jak by v takovém případě volil, nikoho za to nejde ani odsouzovat, jen tím chci říct, že volba existuje vždy a je svým způsobem na nás, zda volíme osobní volbu či někým garantované jistoty, které se vždy dříve či později ukáží jako iluzorní).

Nicméně dá se vzbuzovat dojem, že žádnou volbu nemáte. Že jedinou volbou je přijmout naše menší zlo před zlem importovaným (takto vznikly všechny totalitní režimy).

Libor Stejskal
01. 03. 2011 | 10:09

JAHA napsal(a):

Ad: autor

Ak Vam tak velmi a trvalo "lezi v zaludku" Vas prezident Klaus (ktoreho pre vela veci nemusim), mozete jeho PRAKTICKE kroky porovnat s "tatickom"? A to vratane jeho vyrokov. Namatkou pripomeniem zaver jeho knihy "Svetova revoluce" :...teprve Francouzska revoluce kodifikovala prava cloveka a USKUTECNILA je v ohladu NABOZENSKEM". Iba hruby ignorant moze opomenut, ze ano, kodifikovala - GILOTINOU, potokmi krvi tisicov katalikov, ktori branili dedictvo otcov, svoju katolicku vieru (napr. sedliaci v kraji Vendee). A co agresivne vypady a lzive manipulacie proti katolikom v tzv. Judovej a neskor Konecneho afere? Atd., atd.

Ako vychadza z toho porovnania ten "nehorazny" Klaus?
01. 03. 2011 | 10:09

snowfox napsal(a):

Čochtan

"Najde se zde soudný mozek, který si uvědomuje rozdíl mezi fašismem a nacionálním SOCIALISMEM ?"

To zcela jistě, podobně jako není problém vzájemně rozlišit spalničky a nešťovice.

BTW, zajímavé je, že k adaptaci imunitního systému stačí jedenkrát prodělat tato onemocnění, společnost až tak chytrá není.
01. 03. 2011 | 10:11

stejskal napsal(a):

A nakonec hezký den i Vám, paní S.Š.,

já píšu strašně nerad, jsem líný jak vepř (a to nemluvím o tom, že řada zdejších čtenářů je přesvědčena, že bych neměl psát vůbec, nelíbí se jim, co píšu ;-)

Tak se do toho pouštím jen občas, když už mi to fakt nedá ;-)

Libor Stejskal
01. 03. 2011 | 10:14

skeptický napsal(a):

Snowfox
Problém je,že pokud jste ten u moci,jsou to fungující systémy.
(Dobro a zlo nerozlišujouce).Proto se objevují na nečekaných místech.A jelikož společnost chytrá není,prodává se to jako demokracie.
01. 03. 2011 | 10:16

skeptický napsal(a):

Stejskal

Jsme jedné krve,Vy i já.Když prasečí,tak prasečí.Asi budete taky z dobrého vrhu.
01. 03. 2011 | 10:20

Rumcajs napsal(a):

Pan Stejskal:

No pokud by byla volba, tak bych preferoval život bez Mein Kampf, Komunistického manifestu a Koránu.

No a kdyby to mělo připomínat ráj, tak by tu ještě bylo pár skansenů, kde by mladí herci předváděli, jak v pravěkých dobách vypadal bolševik a levičák.
Dětem do 10 let by to bylo nepřístupné, aby pak neměli vnoci zlé sny.
01. 03. 2011 | 10:21

snowfox napsal(a):

skteptický

Vy máte pocit, že vás otevřeně vede nějaký diktátor? Trpíte tím neustále nebo jen po ránu?
01. 03. 2011 | 10:21

stejskal napsal(a):

P.S. Pro pana Muellera,

abych nebyl špatně pochopen: vůbec mi nejde o to nekriticky přijímat vše, co přichází z dáli a naopak odsuzovat to, co souvisí s tradicí, v níž jsem byl vychován. Ale jsem ochoten o čemkoliv premýšlet, z čehokoliv se poučit. A fašismus i bolševismus (respektive poodbné podobné diktatury) jakož i nacionalismu (ve všech svých formách) skýtají toho poučení až až. l.s.
01. 03. 2011 | 10:22

skeptický napsal(a):

snowfox
Proč otevřeně,na to už dávno přišli,že to je blbost.
Jen tak se dá udělat revoluce a vše zůstat při starém.
01. 03. 2011 | 10:23

Pierrot napsal(a):

Tady je zase švandy kopec! Skoro mě mrzí, že jsem to včera propás.
Osvědčená jména opět nezklamala (honolul, čochť), scénu ale tentokrát obohatili i noví komedianti (muel). Vpravdě unikátní a potleskuhodný vstup na jeviště zaznamenala dosud naprosto neznámá úřednice před důchodem Blažková. Její rétorický výkon a zejména důvtip mě definitivně přesvědčil, že pokladnice lidové moudrosti je v našich krajích nevyčerpatelná (jen jestli neměla pod sukněma schovanou modrohnědou nápovědu).
Jinak se zklamáním konstatuji, že naše krajní pravice není hnědá substanciálně nýbrž jen akcidentálně (tj. od trenek). Až si její představitelé vymění prádlo, zase je to přejde..
01. 03. 2011 | 10:27

stejskal napsal(a):

"Ty a já jsme z jedné krve", chrocht, chrocht, pane skeptický ;-) Kipling by z nás měl radost ;-)

Pane Rumcajsi,

nikdy už nebudete mít svůj život bez bez Mein Kampf, Komunistického manifestu ani Koránu. Jsou součástí naší civilizace, jsou tu proto, abychom je znali, přemýšleli o nich (i když Mein Kampf je sám o sobě blábol paranoidního megalomana).

Řekl bych, že se trochu moc upínáte k jakési vizi zla, kterou pro Vás představuje levice. Podle mne je to o dost složitejší, ale nejste ani zdaleka sám. Problém myslím netkví v levici ani pravici (byť si to kvůli ulehčení řada lidí tak představuje), ale v jejich extrémních projevech. Tedy v tom, že chcete násilně potřít všechny, kdo nesouhlasí s vaším pohledem na svět (míněno obecně). Tak velký skanzen, kam by se daly umístit projevy takovéhoto myšlení, myslím neexistuje resp. je jím (a vždy bude) celý svět.

Libor Stejskal
01. 03. 2011 | 10:30

ZAM napsal(a):

Čochtane,
Vaše všeobecné znalosti nikdy nebyly příliš rozsáhlé, ale přece jenom byste mohl vědět, že posuzovat Protektorát podle Škvoreckého románů je řekl bych nedostatečující.
01. 03. 2011 | 10:33

Marcus Agrippa napsal(a):

stejskal:
poměrně pragmaticky se k tomu staví Turecko, kde náboženská sekularizace došla tak daleko, že Hagia Sofia postavená na popud východořímského císaře Justiniána a později přestavěná na mešitu dnes funguje jako muzeum. Postupně se odkrývají raně křesťanské malby i na úkor islámské symboliky. Tomu říkám názorová tolerance. I proto nemám s tureckým islámem sebemenší problém ( víc mi vadí chorvatské katolictví ) a těším se tam na letní dovolenou.
01. 03. 2011 | 10:34

skeptický napsal(a):

Nadkolego

Americká prasata dělají oňk oňk.
Měli bychom dát hlavy dohromady a napsat nějaký slovník.

A zorganizovat volbu Miss Piggy na prknech Nár.Divadla II.
Diskutérky by měly poslat údaje o svojí živé váze.

Prasata všech zemí,spojte se.
01. 03. 2011 | 10:36

LANDA napsal(a):

Každý z nás si může vytvářet svůj názor na ekonomický a morální stav této země. Pak může zhodnotit podíl pana Klause na tomto stavu. Dnes se veřejně i ústy našich politiků a některých současných vládních činitelů hovoří o rozkradené a zadlužené zemi, o zdevastované morálce. Dnes převažuje mnoho emocí a tak objektivní pohled na přínos pana Klause pro tuto zemi umožní až historický pohled zpět. A ten bude pro mnoho lidí (alespoň podle výsledků veřejného průzkumu)zklamáním.
01. 03. 2011 | 10:38

Karel Matoušek napsal(a):

čochtan
Ten komentář, že za Protektorátu tu nebylo tak špatně, který svádíte na Škvoreckého, je daleko za hranicí vkusu. Ale to nepřekvapuje.
01. 03. 2011 | 10:38

Michal Macek napsal(a):

marcus agrippa

muzeum z toho udelal Ataturk - takze uz je to trochu dyl a navic dnesni vedeni turecka uz je daleko mene "prozapadni"...
01. 03. 2011 | 10:39

Pierrot napsal(a):

Marcus Agrippa

Jenže Turci nahradili islám nacionalismem a sultána vojenskou diktaturou. A od Ataturka se k demokracii moc nepřiblížili. Například v podstatě neexistuje svoboda tisku a novináři nezřídka končí za mřížemi.. A nezapomínejte, že mají ve státě skoro 14 milionovou menšinu, která ale de iure neexistuje..
01. 03. 2011 | 10:43

stejskal napsal(a):

Je to tak, pane Marku Agrippo,

byl jste se podívat v kostelíku Pammakaristos (překrásné raně křesťanské fresky, expozice byzantské architektury, jen pár stanic tramvají z centra)?

I Chorvatsko se k tomu snad časem dobere. Tam se zase těším na dovolenou já (známí tam mají sto let starý kammenná domek v malém rybářském městečku, na stráni s výhledem na moře ;-)

Libor Stejskal
01. 03. 2011 | 10:46

Marcus Agrippa napsal(a):

Michal Macek:
právě že ne - naopak. Ty malby v Hagia Sofia se odkrývají jako symbol vstřícnosti k EU. Dokážete si představit jiný islámský stát, který by tohle dovolil?! Ještě jsem neviděl kostel, kde by povolili islámskou symboliku.
01. 03. 2011 | 10:47

kritik napsal(a):

Pan Klaus je škůdce národa - zakladatel ODS - Občasné demoliční strany
01. 03. 2011 | 10:47

stejskal napsal(a):

Americká prasata používají diakritiku, pane skeptický?

Já se s americkými prasaty nekamarádím, jsem prase ryze české. Chci se nechat sežrat tady.

Libor Stejskal
01. 03. 2011 | 10:48

Čochtan napsal(a):

Karel Matoušek a ZAM:
"Raději Mein Kampf než Korán." píše pan Stejskal. Tak jsem si dovolil s ním souhlasit.
Osobně se domnívám, že kamarádky Dannyho Smiřického měly víc svobody než podobné holky v dnešním Teheráně. Můžete to vyvrátit ?
01. 03. 2011 | 10:49

Pierrot napsal(a):

Čochtan

Když tě čtu, chce se mi vyvrátit snídani
01. 03. 2011 | 10:53

skeptický napsal(a):

Stejskal
Moje dedeček a babyček tam byli na svatební cestě.Baška Voda na Krku.Es kommt der guten Tag.

Měli tam české lázně a českou doktorku,co chytla ten správný vítr už před sto lety.
Kouření zhoršuje hajzlarma,ale s kafem léčí parkinsona.Tak si vyberte.
01. 03. 2011 | 10:53

Tenco napsal(a):

Čochtan napsal(a):
Najde se zde soudný mozek, který si uvědomuje rozdíl mezi fašismem a nacionálním SOCIALISMEM ?
01. 03. 2011 | 09:47
-------------------------------------------
Jistě. Je to dokonce velmi snadné.
Pokud totiž vyjdeme z předpokladu, že teprve rozdíl představuje informaci, tak lze s téměř 100 % jistotou vysloviti soud, že rozdíl mezi fašismem a nacionálním socialismem je asi takový, jaký je rozdíl mezi střízlivým a opilým Čochtanem.
Tedy zhruba šest piv a osm rumů.
:)))) :((((
01. 03. 2011 | 10:53

Marcus Agrippa napsal(a):

stejskal:
tak přeji příjemnou dovolenou a díky za tip ; ) Jen mám strach, jak budou v létě vypadat ceny paliv ( což se určitě promítne i do cen letenek apod. ).
01. 03. 2011 | 10:54

Michal Macek napsal(a):

Marcus Agrippa

tak to zni optimisticky :) i kdyz technicky vzato je to krestansky chram s islamskou symbolikou :)
01. 03. 2011 | 10:54

Čochtan napsal(a):

Vybírat si mezi nac.SOCIALISMEM a islámem to je jako výběr mezi morem a cholerou. To uznávám. Přesto ale pokládám případné vítězství islámu nad evropskou civilizací za horší katastrofu než by byla výhra Německa ve 2.sv. válce.
01. 03. 2011 | 10:54

Čochtan napsal(a):

Pierotte,
nedělej si násilí a ulev si. Asi to bude to nejrozumnější, co z tebe kdy vylezlo.
01. 03. 2011 | 10:56

Josef Kalensky napsal(a):

pane Pehe,
diky za Vase slova, vyjadruji presne muj nazor na posledni outing pana prezidenta.
01. 03. 2011 | 11:00

kritik napsal(a):

Když vás některé čtu, tak si nejen myslím, že jste stádo blbců
01. 03. 2011 | 11:01

info.crew napsal(a):

Vždyť to nemá ani hlavu ani patu ten váš štěk! Připomíná mi to děcka na pístu. "Ten má pravdu." "Ne, tamten má pravdu a basta....
Co vás ctí je to, že pod svým článkem alespoň umožníte diskusi, narozdíl od pana Lipolda. K jeho poslednímu článku bych se docela rád vyjádřil, protože je zajímavý narozdíl od toho vašeho.
01. 03. 2011 | 11:02

Luba napsal(a):

Od islámu Evropě nic nehrozí.

V akutním ohrožení se EU stane až po případné Klausově hidžře do Bruselu. A s nahrazením Koránu Modrou-nikoli zelenou.
01. 03. 2011 | 11:06

skeptický napsal(a):

Stejskal

Chevy Chase National Lampoon European Vacation.Oink,oink.
Co jsem napsal bylo zhruba foneticky.

Pan Chase má velmi impresivní rodokmen,mrkněte se,zda ho trumfnete.

Nenechte se sežrat zaživa.Koukat se na něčí vyžrané stoličky je něco,bez čehož bych se obešel.
01. 03. 2011 | 11:07

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane info.crew,

debatu neumožňuje autor (nemůže ji vypnout ani do ní zasahovat), ale Aktuálně.cz. ZDE pod blogy VŽDY (za celé čtyři roky jsem neuzavřel ani jednu).

Pod zpravodajskými články či komentáři je příspěvků mnohonásobně více. Když převáží ty vulgární, hrubě urážlivé či rasistické (a my je už ani nestačíme mazat), editor debatu zruší (než nechat na našich stránkách výkřiky "Židi do plynu", to raději bez "debaty").

Libor Stejskal
01. 03. 2011 | 11:08

Pepa Řepa napsal(a):

matt
pláčete na špatném hrobě. Nevím ani co jsou Fragmenty, neb nejsem maskaron ukájející své zbytnělé ego na všech diskusních serverech.
Kromě aktálně.cz nikam jinam nechodím a i sem jsem-před lety-zabrousil náhodou.
O tom, s kým budu a nebudu komunikovat, si-když dovolíte-budu rozhodovat sám.
01. 03. 2011 | 11:11

Taoiseach napsal(a):

Dobrý den, pane Stejskale,

"...pak jsem mu za jeho slova vděčen. Už dlouho jsem se tak od srdce nezasmál..."
Jenom by bylo třeba v "daleké cizině" vysvětlit, že ČR v rámci plánu austerity sloučila funkce panovníka a jeho šaška v jednu (pány Hájka a Jakla přitom prostě strčí do kapsy).

Rumcajs:
"co tak hrozného je od Klause slyšet, aby to zastínilo komunisty v parlamentu ?"
Před parlamentními volbami 2002 bylo od Klause slyšet, že jedině ODS může zabránit návratu bolševického režimu.
Před prezidentskými volbami 2003 tatáž ústa děla, že antikomunismus není program.
Přeberte si to sám.

Zdraví T.
01. 03. 2011 | 11:12

Čochtan napsal(a):

Pokud jsem vám pane Stejskale dobře rozumněl,
tak stačí, když se někdo dostane argumentativně do úzkých, aby třeba i pod jiným nickem napsal: "židi do plynu" a cenzor ho smazáním diskuze zachrání před porážkou ?
01. 03. 2011 | 11:14

rejpal napsal(a):

Taoiseach
Pan prezident je prostě názorově flexibilní. Jde s dobou.
01. 03. 2011 | 11:15

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Taoiseachu,

já myslím, že "dalekou cizinu" trochu podceňujete. Nepotřebuje, abychom jí něco vysvětovali. A navíc vysvětlování zpravidla zkazí každý dobrý vtip.

Libor Stejskal
01. 03. 2011 | 11:15

Čochtan napsal(a):

Diskutér s nickem „Bl bec” (01. 03. 2011 | 08:56) si vybral opravdu výstižný nick.
A pořád tam ten Blbec na 08:56 je.
01. 03. 2011 | 11:19

skeptický napsal(a):

Ony ty diskusní servery jsou vlastně něco jako veřejné domy,kam se chodí lidé ukájet.
Pokud se chodí jen do jednoho,říká se tomu věrnost.Volbě dívky ke komunikaci se pak říká svobodná.

Všude je důležité,aby bordelmamá začínala od píky,a měla pochopení.

Taky jsem kdysi míval svoje obludárium,a byl mu věrný.Skončilo to tak,že jsem si jednu pustil domů.
01. 03. 2011 | 11:19

rejpal napsal(a):

LANDA
Jak je to dávno, co si dva ex-předsedové ODS vyměňovali v médiích repliky, kdo že toho více nechal rozkrást? Oni to přece musí vědět, když byli na samém vrcholu.A těžko je někdo může obviňovat, že dělají oranžovou propagandu.
01. 03. 2011 | 11:20

Rumcajs napsal(a):

Pan Stejskal:

No s těmi levičáky to byla nadsázka, ale bolševiky bych v tom skanzenu viděl opravdu rád.

Souhlasím, že nebezpečí představují extrémy. Jenže vzhledem k naší bolševické tradici je pravicový extrémismus naprosto minimální a reálné nebezpečí představuje právě ten levicový.

Peheho řadím k extrémistům. Jeho lživé žvatlání o demontáži sociálního státu, mafiánském kapitalizmu a zalíbení v radikalizaci ČSSD, považuju pro demokracii za mnohem nebezpečnější.
01. 03. 2011 | 11:20

Kontyeb se napsal(a):

Vítám inicitivu pánů Klause a Bátoryho proti nastupující levicové totalitě, cenzurující a znásilňující jiné než levicové myšlení. Nadávky jako "fašizující" na tom nic nemění. Měli by založit autentickou pravicovou stranu - ODS zklamala, pod Topolánkovým a Nečasovým vedením se vzdala pravicových myšlenek se kterými ji založil Václav Klaus, a stala se jen liberálnější verzí sociální demokracie
01. 03. 2011 | 11:20

Petr Havelka napsal(a):

Z Klausova článku

cituje zde názory pana Bátory

" A už vůbec ne evropeismus, humanrightismus, genderismus, multikulturalismus, feminismus, antidiskriminacionismus, politickou korektnost, oikofobii, ekumenismus, positivní diskriminaci, homosexualismus, Pravdu a Lásku ordinovanou z Havlova nevětraného mravního a duševního pelechu, environmentalismus, Mezinárodní trestní soud, Kaplického a Ježkův blobismus... "

Dále už pokračuje Klaus

Trvám na tom, že je legitimní názory tohoto typu mít a že by bylo fér o nich vést seriózní dialog a nikoli provádět apriorní odsudek. Za sebe říkám, že jsou mi názory pana Bátory v mnohém blízké.

Pokud jsou prezidentovi v mnohém blízké odsudky homosexuality a pokud cituje tuto hodně hustou větu: "Pravdu a Lásku ordinovanou z Havlova nevětraného mravního a duševního pelechu" pokud mu vadí neškodný ekumenismus.

Nevím, co je seriózního na těchto názorech.
01. 03. 2011 | 11:21

Čochtan napsal(a):

Petře Havelko,
pan president neodsuzuje ty homosexualitou postižené, ale odsuzuje stavění homosexuality na obdiv (loveparade) a snahu o zrovnoprávnění s normální sexualitou.
01. 03. 2011 | 11:28

Pepa napsal(a):

V některých příspěvcích se vedle jména Klaus vyskytuje jméno Masaryk.Co se těchto jmen týče vím jenom jedno. Kdyby Masaryk dnes obživl, tak by Klause spráskal jezdeckým bičíkem jako psa.
01. 03. 2011 | 11:28

malý bratr napsal(a):

Doporučuji k přečtení úvahu Erazima Koháka v posledních Listech na téma nebezpečí konce demokracie a vzrůstu totalitářstí v podmínkách ekonomické neprosperity a ztráty dosavadních jistot ( viz Německo 30. lét a poté poválečná éra stalinismu).

Jsme opět v neveselé ekonimické situaci, jistoty mizí, prezidentská přímá volba se blíží, a silné ruky populistické a nacionální nám je možná třeba.

Odtud vidím vítr z Hradu vanout. Ten článek prezidentův, to je velmi rafinovaná, nikoliv psychopatická a náhodná záležitost. Jisté skupiny voličů je třeba si navnadit.

"Raději jihočeskou selku, než pražskou intelektuálku."
Ale kdeže jihočeské selky jsou. A paní Livia jí rozhodně není. I ona podporuje tento prezidentův směr ? To by mne zajímalo.
01. 03. 2011 | 11:30

stejskal napsal(a):

V tom se neshodneme, pane Rumcajsi,

podle mne nelze nebezoečí extremismu až tak jednodušše definovat jako levé či pravé (ono se to lépe předtavuje jako kruh, než úsečka se dvěma konci, nahoře se oba extrímy cyklí).

Jediné, na co se jakžtakž dá spolehnout, je, že další extrém nebude už mít přesnou podobu extrému předchozího. Tedy to, co zde bylo, zde už znovu nebude (ani Třetí říše, ani sovětský blok, byť s tím mnozí rádi straší). A zejména ne socialismus sovětského typu, protože s ním má řada z nás až moc živé zkušenosti.

Používáme v souvislosti s dneškem termíny jako "bolševismus, nacismus" apod (a používám je i já), ale kromě pár spíše neškodných šílenců, kteří se snaží o návrat, z této strany moc nebezpečí myslím nehrozí. Ale souhklasím, že hrozí z toho neustálého štvaní jedněch proti druhým a v tom dle mého "jede" podstaná část celé této společnosti (bez rozdílu politického přesvědčení). Z toho může opět vzejít "potřeba" nějakého extrému, silné ruky, hledání nepřítele, výkřiky o cizáctví, o tom, jak my jsme dobří a oni špatní. Jestli ponese víc znaky fašismu či bolševismu, není až tak důležité. Ale odskáčeme ho všichni.

Libor Stejskal
01. 03. 2011 | 11:33

zdenekb napsal(a):

Rumcajs:

Co tak velkého je od Klause slyšet, aby to zastínilo Grebeníčka v jeho společnosti na balkonu Lánského zámku?!?

p.Stejskal:

Mně akce DOST a celá hradní partička také vždy sloužila k pobavení, mám ale obavu, že míra jejich nově získaného vlivu (Hrad, poradci na ministerstvech) začíná být nebezpečná...
01. 03. 2011 | 11:36

stejskal napsal(a):

P.S. Promiňte ty překlepy, tato debata mne hodně zajímá, ale zároveň musím stíhat ještě řadu jiných věcí. Tak to po sobě nečtu a moje potlačovaná dysgrafie se projevuje v celé své šíři ;-) l.s.
01. 03. 2011 | 11:36

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane zdenkub,

možná se pletu, ale neviděl bych to tak černě. Zatím se zdají být "síly" docela slušně vyváženy, což je pro demokracii jen dobře (snad jen kdybychom se všichnu nebrali tak smrtelně vážně, všechno tak strašně nepřeháněli, furt nelezli na nějaké barikády, nebili na poplach, nevyhrožovali, nestrašili, neblbli... ale to by zase nebyla taková legrace ;-)

Libor Stejskal
01. 03. 2011 | 11:40

zdenekb napsal(a):

p.stejskal:

Asi jsem pesimista. Ale to vyhrožování a strašení, spisování seznamů nepřátel, řeči o "duševním a mravním pelechu" bývalého presidenta mi už moc legrační nepřipadají... zvlášť když tomu všemu tleská vestoje president současný...

Možná jsem to nenapsal přesně, spíš než pocit ohrožení či nebezpečí mě jímá za aktéry DOST i Tatíčka Klause nepředstavitelné trapno.

No nic, čas letí jako bláznivý a rok 2013 za dveřmi. Uff...
01. 03. 2011 | 11:47

Petr Havelka napsal(a):

Pane Čochtane,

ty "homopředváděčky" mi také vadí nerozumím pojmu zrovnoprávnění s normální sexualitou.

Je to taková typická Klausova slovíčkařina. Nabrnkne v mnohém a klidně zveřejní "větičku": Pravdu a Lásku ordinovanou z Havlova nevětraného mravního a duševního pelechu,

Zřejmě, aby se někdo náhodou nespletl.

V mnohém jsem k exprezidentovi kritický, ale jedno vím jistě Havel by větu tak silného ražení, která by se týkala Klause za blízkou neoznačil.

Z Hradu teče agresivita.
01. 03. 2011 | 11:52

zdenekb napsal(a):

Ještě k těm "vyrovnaným silám" - pokud máte na mysli nejrůznější aktivisty "genderismu, humanrightismu a zvlášť zákeřného blobismu", mohou maximálně lézt na nervy občasným zneužíváním tématu pro své zisky či zájmy.
Nepozoruju ale, že by šířili nevraživost či přímo nenávist, jako síly opačné.
01. 03. 2011 | 11:54

stejskal napsal(a):

No, pane zdenkub, já mám pocit, že přeborníků v trapnosti je nás tu celá řada (tím nemyslím Vás). Pan prezident je díky svému unikatnímu postavení jen trochu víc vidět.

Od roku 2013 bych si žádné převratné zlepšení nesliboval (není důvod). Možná tak od roku 2033, ale ani to ještě nemusí být dost dlouhá doba na to, aby se tato společnost, do níž VŠICHNI patříme, alespoň trochu změnila a té spíše trapnosti ubylo.

Mimochodem proč se cítíte trapně za jiné? Mně třeba přijde, že jsem čas od času (možná pořád) trapný sám dost, ještě abych si dělal vrásky kvůli někomu jinému.

Libor Stejskal
01. 03. 2011 | 11:55

stejskal napsal(a):

Ad "vyrovnané síly": Opravdu jste nikdy neviděl agresívního a nenávistně vystupujícího aktivistu (třeba co se gender záležitostí, lidskch práv a nakonec i třeba "blobismu" týče? Já tedy spousty (a vůbec nejhorší je blogismus, na ten pan prezident úplně zapomněl ;-)

Problém není (tedy ne vždy) v tématu, ale velmi často v tom, jak moc a jak nevybíravě jej někdo vnucuje druhým, řekl bych.

Libor Stejskal
01. 03. 2011 | 12:00

medvěd napsal(a):

Pane Pehe opět jste nezklamal jsou to Vaše obvyklé rádoby intelektuálské plky. Znovu a znovu potvrzujete starou známou pravdu, že kdo něco umí tak to dělá a kdo to neumí tak to kritizuje. Kdo umí psát je spisovatel, kdo to neumí je kritikem , kdo je schopný politik dělá politiku , kdo je toho neschopný tak alespoň politiky kritizuje. Leč Vaše články jsou i tak užitečné alespoň člověk bezpečně ví , že když vy řeknete že je platí pravda "A" tak je správná pravda "B".
01. 03. 2011 | 12:01

Rumcajs napsal(a):

Pan Stejskal:

Já bych tady připoměl rozdělení p. Muellera levice a pravice ,na politickou a ekonomickou.

Já ze nebezpečnou pro demokracii či společnos považuju pravici pouze politickou a v případě levice, jak tu politickou, tak v extrémním případě i tu ekonomickou.
Přílišná akumulace ekonomické moci do rukou státního úředníka či státního zaměstnance je pro svobodu ostatních velkým nebezpečím. Odborářská akce "Děkujeme odcházíme" je toho jasným důkazem. Stáváme se rukojmím státních zaměstnanců.
Kdo bude další ?

Taky považuju za etrémismus Peheho výkřiky o nutnosti bránit sociální stát.
Co tím myslí ? Vzepřít se silou vládě vzešlých z demokratických voleb při naplňování svého volebního programu ? A zneužívat k prosazování svých zájmů třeba státní odboráře ?

Kdepak. Pehe a ta banda kolem něj jsou extrémisti.
01. 03. 2011 | 12:01

zdenekb napsal(a):

p.Stejskal:

Jste laskav, že jste mne z těch přeborníků trapna vyřadil, ale nezasloužím si to... ;o). (Jak jistě mnozí rádi potvrdí...:o).
Opravdu jste nikdy nezažil situaci, kdy jste se styděl za chování někoho jiného, protože ten se evidentně stydět neuměl?!? Mně se to stává celkem často, vrásek přibývá.

A tady se navíc bavíme o nejvyšších představitelích státu.
O těch přístích si nedělám iluze, ale laťka je příliš nízko.

Těším se třeba i na neviditelného ouřadu, bezvýrazného kladeče věnců. Kladečka by byla lepší. Hana Brixi samozřejmě nejlepší! ;o).
01. 03. 2011 | 12:05

Taoiseach napsal(a):

Pane Stejskale,

pokud budou za dva roky přímé prezidentské volby, bude mít občanská společnost (to je ta, před kterou dávají fašouni přednost národnímu souručenství) příležitost pořádně se zorganizovat a zabránit zvolení nějakého "ojetého" politika. Šance jsou značné.

Zdraví T.
01. 03. 2011 | 12:05

Koleda napsal(a):

Jakkoliv jsem byl kritickým fandou VK, musím říci, že jeho poslední traktát není vůbec zdařilý. Stejně ale nezdařilý je traktát páně Halíkův. On je stejně tak ve svých názorech bigótní jako VK jen s tím rozdílem, že na většinu slov VK (někdy bohužel) došlo. Ve výsledku si ale nemají co vyčítat. A že jim to "píská" pan Pehe je docela legrační. A nemohu si odpustit malý komentář k "pelechu pravdoláskařů". Oni vždy káží morálku, ale stačí si přečíst Vaculíkův Český snář či dopisy O. To je přímo esence morálky.
01. 03. 2011 | 12:06

ZAM napsal(a):

Čochtan:
Smiřického holky (ostatně ani sám Danny) neměly svobodu žádnou, protože existovaly jenom ve fantazii spisovatele a musely se podle toho chovat. Jiní reální spisovatelé (K. Vančura, J. Čapek) dopadli ještě hůř.
Bohužel nemám na svém názoru v 01. 03. 2011 | 10:33 co měnit. ☻
01. 03. 2011 | 12:09

Čochtan napsal(a):

Petře Havelko,
nerozumíte pojmu zrovnoprávnění s normální sexualitou ? Například právo na adopci dětí, snaha vtlouct dětem do hlavy, že odmítnout pozvání buz..... do sprchy je ošklivá diskriminace (Golgo) atd.
01. 03. 2011 | 12:12

zdenekb napsal(a):

p.Stejskal:

Ano, samozřejmě agresivní hysterici se najdou vždy a všude.
Jak už jste psal dříve, totalita či konflikt se nevrátí v dříve známé podobě...
Možná jde tedy o můj nedostatek představivosti - nějak si neumím představit feministické koncentráky pro chlapy, které budou hlídat efefačky. A pracovní lágry ekologistů, kde podvyživení otroci z řad technoburžoustů budou sázet stromečky a sazeničky do úmoru.

Podobná zařízení ultrakonzervativců vlevo i vpravo, zašťiťujících se vlastí-Bohem-rodinou se mi vybaví snadno.
01. 03. 2011 | 12:15

Petr Havelka napsal(a):

Pane Taoiseachi,

tím zvolením v přímých prezidentských volbách neojetého politika bych si nebyl tak jistý. Dovedu si představit olepené bilboardy v přebilboardovaném Česku, hosténající a dehosténající campagne a také si dovedu představit nějakého Berlusconiho, určitě by se některý zdejší miliardář (nic proti) mohl uvědomit Hergot, co jsem ještě nebyl? Prezidentem!

Podstatou je, že část občanských společností Klause moc nemusí, ty jsou samozřejmě špatné jsou to ti kdenatomajímandát ti další co si s ucvrnkávají s Klausovy geniality jsou samozřejmě dobré.
01. 03. 2011 | 12:15

snowfox napsal(a):

Rumcajs

Myslím, že problém akumulace ekonomické moci lze zobecnit "napříč" (fuj slovo).
Podle mě je větší průser než d-o chystaná důchodová reforma. Namísto jednoduchýho rozdělení státního pilíře na dva - sociální a zásluhový, a pak plynulých malých změn pojištění a odchodů do důchodu v čase, se vytvoří cosi jako ppp projekt pro penzijní fondy za cenu +10% DPH.
01. 03. 2011 | 12:16

Taoiseach napsal(a):

Čochtan

Děláte úplně stejnou chybu jako někteří zastánci homosexuálů. Lidská práva jsou práva člověka. Jednoho každého. Nikoli dvojic, nikoli orientace, nikoli chování. Ostatně je celkem logické, že orientace jako taková nikdy žádnými právy být nadána ani nemůže.
01. 03. 2011 | 12:18

Viola napsal(a):

kazimír

V uplynulých dnech byl médii vytrvale skandalizován člověk, o kterém prý ministr Dobeš uvažoval jako o svém náměstkovi, a premiér Nečas tuto skandalizaci svými výroky potvrdil. Premiér samozřejmě mohl Dobešovi jeho výběr náměstka vytknout popř. rozmluvit, ale to, že se připojil k bombardovaní pana Bátory urážkami vidím jako zbytečnou úlitbu médiálním mágům (respektive těm, kdo je platí a řídí). Naskýtá se skutečně otázka, kdo nám vlastně ještě vládne? Jsou to volení zástupci, nebo mediokracie? A k Bátorovi samotnému: nedělejme se hloupými, na netu je toho o něm spousta, je to schopný, vzdělaný člověk (znalý čtyř světových jazyků)s bohatými manažerskými zkušenostmi. Je to vyhraněný český patriot, konzervativec a euroskeptik. Není to nacista ani neonacista. Jeho názory se samosebou mohou leckomu nelíbit, ale prohlašovat ho za nacistu je prostě lež. Bátora taky nikdy nebyl členem Národní strany, jak se "omylem" v uplynulých dnech také psalo. Kandidoval za ni, to ano. No a co? Byla to legální politická strana. Za tu kandidaturu by měl jako navždycky mít cejch? Pan Vítězslav Jandák (ČSSD) svého času kandidoval za tzv. "ultrapravicové" Republikány a později se za sociální demokracii stal bez problémů ministrem kultury. Nikomu z novinářů to tehdy nevadilo (nevadilo to dokonce ani paní "stínové ministryni" Bohdalové z ČSSD, která teď měla potřebu si do Bátory taky verbálně kopnout). Tak o jakou hru to tady jde? Jaký zločin pan Bátora spáchal? Vždyť se tím náměstkem ani nestal! Tím pozdvižením nás novináři jako ochránili před čím? A je v pořádku, že, měl-li ministr Dobeš Bátoru pro tu funkci vyhlédnutého, nemohl jej jmenovat, protože média "rozhodla" jinak?
01. 03. 2011 | 12:20

Marcus Agrippa napsal(a):

Rumcajs:
no pochopitelně, že je potřeba bránit sociální stát - ale ne tak, jak si to asi představujete vy ( nejspíš znárodňování atd.). Jde jen o to, aby se ČR nezměnila na oligarchii, podnikatelský monopol případně nějakou formu feudalismu. Osobně jsem se necítil rukojmím státních zaměstnanců - min.ne lékařů - v případě politiků je to něco jiného. Osobně beru obranu soc.státu - informovanost ( ne tak jako jednostranné informace českých mainstreamových médií v případě reforem ), fungující boj proti monopolům a kartelům a především nekompromisní potírání korupce ( v tomhle případě má u mně plus Kalousek, který zablokoval podezřelé účty v kauze Vondra a PROMOPRO - nevídaná věc ). Občas máte evidentně pomýlené pojmy s dojmy.
01. 03. 2011 | 12:21

Čochtan napsal(a):

"..na většinu slov VK (někdy bohužel) došlo." To je ten problém. VK je na rozdíl od mnoha zdejší "diskutérů" velice inteligentní a na jeho slova většinou došlo. Tak to bude i nadále. Tohle mnoho lidí nepřekousne.
01. 03. 2011 | 12:22

Karel K napsal(a):

Konečně se někdo odvážil říci, jak podlá je skupina disidentů se svými názory na jediný správný pohled na svět. A ke všemu je to dokonce prezident republiky.
Úplně nejstrašnější bylo včera večer vystupování v televizi bývalé komunistické sociologičky Šikolové. Když někdo nadává někomu za extremistické názory a sám je bývalý komouš, tak to je ona kříšťálově čistá křivost pravdoláskařů.
Ono nestačí, že nám tady tihle bývalí přisluhovači socialismu 20 let káží, jak jsme byli všichni zbabělci, že jsem vychovávali děti a chodili do práce. Ve své pravdoláskařské zaslepenosti nejsou schopni najít jedinou dobrou věc na tehdejší době. Místo aby ty lepší věci se ponechaly a špatné naopak změnily, tak tady papouškují jen věci, jak všichni jsou a byli špatní, když nesouhlasí s jejich primitvním pohledem na svět. Vezme se jedna ideologie a podle té se všechno posuzuje. Že jsem před lety jako zaslepenec propagoval jinou ideologii (že pane Pehe), na to jejich logické myšlení nestačí (že ex-komunistko Šikolová).
Snad se konečně něco změnilo a většina lidí už vidí, že nás tito lidé opravdu nikdy nikam nemohli dovést. Snad by se už měli po vzoru arabských diktátorů sami konečně stáhnout do pozadí a odstoupit ze všech funkcí a pozic, kam se neseriózními sliby a hlavně ovládnutím sdělovacích prostředků nepoctivě dostali.
01. 03. 2011 | 12:23

pavlík napsal(a):

Kdo je Václav Klaus -podle CVVM idol českého národa a podle sociologů,politologů osamocený mocnář v republice české-Šalgovič by ho pochválil i Klivii
01. 03. 2011 | 12:25

Marcus Agrippa napsal(a):

Čochtan:
bude přímá prezidentská volba. Nikdo Vám nebude bránit volit pana Klause. Na ostatních nechte na jejich uvážení komu dají přednost. Nabídka kandidátů je poměrně široká.
01. 03. 2011 | 12:25

Petr Havelka napsal(a):

Pane Čochtane,

copak adopce, tam je to na odbornou debatu zda to neškodí v budoucím vývoji dítěte,za sebe si laicky myslím, že ne. Váš druhý příklad trochu kulhá, to je tak trochu podpásovka a podsouvání něčeho.

Ohledně registrovaného partnerství či sňatku osob stejného pohlaví to beru tak, že tento, tejme tomu, instrument umožńuje právní uspořádání vztahu dvou partnerů a to i klasické muž a žena.
01. 03. 2011 | 12:26

Taoiseach napsal(a):

Petr Havelka

Jistého není jistě nic. Záleží na tom, jak se obč. společnost dokáže zorganizovat: vymyslet strategii a táhnout za jeden provaz. Šance pořád je.
01. 03. 2011 | 12:26

stejskal napsal(a):

Ona přílišná akumulace lecčeho v rukou kohokoliv může být dost nebezpečná, pane Rumcajsi. Třeba i bohatství (často svádí k opojení mocí, přesvědčení, že pro mě neplatí stejná pravidla jako pro ostatní, že zaštítěn vahou majetku mohu, co jiní nemohou. A také občas ke snahám potačit silou názor druhého).

Samozřejmě i ten Váš příklad je dobrý.

Pan Pehe dle mého není extremista, řadu věcí vidím jinak než on, jiné zase dost podobně. Ale vše v rámci zcela legitimního diskursu. A k tomu patří i právo vyjádřit názor (či nesouhlas) jindy než jen v den voleb.

Libor Stejskal
01. 03. 2011 | 12:26

Čochtan napsal(a):

Taoiseach,
pokusím se vaší "logiku" interpretovat.
Slepec je postižený. Postižený je člověk. Člověk má právo na řidičák. Slepec má právo na řidičák.
01. 03. 2011 | 12:27

Čochtan napsal(a):

Petr Havelka
registrované partnertví nedává nic co by smlouva v rámci civilního práva taky nedokázala.
01. 03. 2011 | 12:30

info.crew napsal(a):

Libor Stejskal: Díky za vysvětlenou,
zrovna téma které se týká těžby mne osobně celkem zajímá a rád bych je komentoval. Nicméně by komentář asi nebyl úplně pozitivní, protože ač pana Lipolda čtu poměrně často, tento článek patří k těm hodně slabým. Ale to nemá cenu řešit zde.
01. 03. 2011 | 12:30

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy