Co s Klausem?

09. 03. 2011 | 11:48
Přečteno 11218 krát
Na nedávných vyjádřeních prezidenta Václava Klause k důchodové reformě není nejzajímavější jejich obsah. Klaus vyjádřil jen to, co si o nepromyšleném a arogantním vládním postupu myslí spousta lidí, včetně některých z těch, kdo se snažili vytvořit pro reformy odborné zázemí.

Klaus nenabízí ani skutečné řešení: jeho vlastní představy o tom, jak by důchodový systém měl vypadat, jsou jen extrémem, blížícím se libertinským utopiím Strany svobodných občanů Petra Macha, a jsou tudíž ještě více scestné než představy vládní.

Důležité ovšem je, že se Klaus vůbec rozhodl na toto téma promluvit. Svou intervencí posunuje o kousek dál svůj dominantní vztah k vládě Petra Nečase. Tu dostal pod kontrolu, když v podobě „tajné“ dohody na konci minulého roku, zabránil rozpadu vládní koalice.

V předvánoční politické mele přitom nejenom ukázal, že premiér Nečas je de facto jeho „podřízeným“, jakkoliv ústavně by tomu tak být nemělo, ale navíc získal spojence v podobě faktického předsedy Věcí veřejných Víta Bárty. Klaus pochopil, že VV nevědí, kam se politicky vrtnout, a že jelikož se v poslední době pohybují těsně nad hranicí volitelnosti, jsou využitelné k populistickým ofenzivám, které zaštítí sám prezident.

Není tedy vůbec náhodou, že politického extremistu Ladislava Bátoru se snažil Hrad umístit na ministerstvo školství, které vede člen VV, stejně jako není náhodou, že svoji ofenzivu proti vládnímu návrhu důchodové reformy Klaus koordinuje s Bártou.

Jelikož si Klaus v politice vždy počínal jako šachový hráč, který má svoje tahy rozmyšlené dopředu, je na místě otázka, co sleduje. Chce mít vládu pod kontrolou, a Nečase tudíž drží v v šachu proto, že mu jen dělá dobře mít navrch, anebo chce mít navrch, protože má nějaký další plán?

Jelikož mluvíme o Klausovi, je nepochybně pravdou to druhé, i když o Klausových úmyslech můžeme jen spekulovat. Může to být například snaha nastolit ve vztahu s vládou převahu, která prezidentovi umožní vládu využít v některých nedokončených bitvách—například tu se „zpupnou“ soudcokracií, zejména pak Ústavním soudem.

Může mít i zájem dokončit svoje destruktivní dílo ve vztahu k Evropské unii, a je proto nutné oslabit především TOP 09,v jejímž čele stojí Klausem opovrhovaný Evropan Karel Schwarzenberg, kterému Nečas v čele vlády nepochybně dle Klausova mínění příliš ustupuje.

Klaus si ale také může pomalu připravovat nástupní pozici pro post-prezidentské období, neboť, jak sám říká, chce zůstat viditelný ve veřejném prostoru.

Jisté je, že ať už je jeho plán jakýkoliv, má v Nečasovi ideální nástroj. Klidně mu může rozbíjet jeho vládní záměry, spojovat se proti němu s vnitro-koaliční opozicí v podobě VV, a Nečas se nevzbouří. Dělá tak úplně stejnou chybu jako Mirek Topolánek, který se sice nakonec Klausovi postavil, ale bylo už pozdě. Bohužel i Nečas svoji příležitost už promeškal a on i jeho vláda za to politicky draze zaplatí.


Právo, 9.3.2011

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

JenTak napsal(a):

Já bych věděl co s Klausem.
Jiný bloger tu našel, že každý náš president strávil delší či kratší čas ve vězení.
S výjimkou Klause! Takže si myslím, že je potřeba naplnit zvyklosti českých presidentů a poslat ho tam, kam za své škody státu patří, do vězení.
Nepochybně od lidí spravedlivých sklidím souhlas.
Pak jsou tu bezvýznamní přisluhovači tohoto mrzkého děda, a ti možná nebudou souhlasit.
09. 03. 2011 | 12:00

semtamkuk napsal(a):

zajímavé starosti politologů
09. 03. 2011 | 12:04

Vosavbotě napsal(a):

To JenTak:

Vynikající nápad, máte moji plnou podporu. Jen bude třeba poněkud dopilovat, jak tuto skvostnou myšlenku realizovat...
09. 03. 2011 | 12:06

skeptický napsal(a):

Když už de-facto nejsme Česká Republika,nic nebrání zvolit ho potřetí.Zatím sloužil jako spolehlivý prubířský kámen co jsou lidi zač.
Re-captcha praví SShoust ( monogenes.
09. 03. 2011 | 12:07

Koplkop napsal(a):

Autor
"i když o Klausových úmyslech můžeme jen spekulovat" to děláte neustále pane Pehe, na tom jste založil své živobytíčko. Jen nevím proč jste neustále jen kritik?
Já vidím v p. Klausovi velmi dobrého prezidenta. Má vzhled, vystupování, hrdost, rozum, nebojí se říkat i to co ostatní zrovna nechtějí slyšet. Prostě pan Prezident.
09. 03. 2011 | 12:13

K.K. napsal(a):

Co s Klausem ?
Číst jeho články a přemýšlet nad nimi. Dosud měl vždy pravdu.
09. 03. 2011 | 12:20

Dalimír napsal(a):

Pan prez,Klaus je starý lišák ,na něj nikdo se soudobých politiků nemá a on to dobře ví a těží s toho pane Pehe ,to je vše ! Dl.
09. 03. 2011 | 12:20

hoven napsal(a):

příští volby volím Machovu SSO. v roce 2010 jsem ještě volil středulevicovou ODS, abych zabránil nástupu extremní levice neobolševika paroubka a ksčm. ale po zvýšení DPH a ustoupení vyděračum, příští volby už budu volit SSO.
09. 03. 2011 | 12:21

DH napsal(a):

Velmi plytký blog, přeplněný spekulacemi, nepodloženými obviněními, levičíckou dojmologií a vrchovatě nacpaný peheovskou paranoiou.

Je nesmírně potěšující vidět, jak Klaus stále zas a znovu odmítá sledovat nalinkované věštby levicových rádobymyslitelů, dělá si prostě co chce a jak chce, bez ohledu na svazující tendence ostatních. Vždy platilo a platí, že povoleno je to, co není zakázáno, a kdo nevyužívá všeho, co povolené je, je bláhový, škodí sám sobě a musí jít z cesty schopnějším. Tímto způsobem šel submisivní Havel z cesty schopnějšímu Klausovi.

Je velkou satisfakcí pro všechny rozumné a schopné lidi, když vidí, jak tento postoj většině občanů imponuje, spolu s důstojným vystupováním a pečlivým dávkováním a načasováním všech prezidentových výroků. Prezident Václav Klaus svou předvídavostí a schopností vnutit svou vůli občanům převyšuje a dominuje všem široko daleko kolem sebe. Občané a zejména novináři tuto jeho přeahu podvědomě cítí a vlísávají se mu do přízně, což je něco, co musí každý střízlivě a rozumně uvažující člověk obdivovat a ocenit.

Je to zkrátka vynikající prezident, jakého naše země dlouho neměla a mít nebude. Dokáže v pravý čas řící správná slova, ví, kdy mlčet a kdy se projevit, jednoduše politik každým coulem. Kverulanské levičácké myslitele a věrozvěsty bohorovně přehlíží, a to je správné. Tento člověk ukázal schopným lidem cestu, naučil je využívat příležitosti, myslet jinak a držet hlavu naustále hrdě vztyčenou a bradu bojovně vysunutou. Narovnal čechům páteř a jsem si jistý, že jednou zaujme v dějinách místo vedle takových velikánů, jakými byli Masaryk, Bismarck nebo třeba Čingischán či Alexandr Veliký.
09. 03. 2011 | 12:23

Dočekal napsal(a):

Koplkop:

Dotaz: Používáte obyčejnou Indulonu, nebo nějaký kvalitnější lubrikant?
09. 03. 2011 | 12:23

slavwin napsal(a):

Mě by spíše zajímalo koho úkoly plní, v zájmu koho to vlastně vyvádí, myslím tím Klause.
09. 03. 2011 | 12:24

skeptický napsal(a):

Slavwin
Asi by to bylo u nás nečekané,ale nejspíš v zájmu té země které přísahal.
09. 03. 2011 | 12:27

hoven napsal(a):

kam s pehem? do blázince?
09. 03. 2011 | 12:27

Anuszka napsal(a):

Pane Dočekale, opravdu kvalitní dotaz! Takový k věci, bez nějakých osobních invektiv a hlavně nad věcí.
09. 03. 2011 | 12:28

Dočekal napsal(a):

hoven napsal(a):
příští volby volím Machovu SSO. v roce 2010 jsem ještě volil středulevicovou ODS, abych zabránil nástupu extremní levice neobolševika paroubka a ksčm. ale po zvýšení DPH a ustoupení vyděračum, příští volby už budu volit SSO.
09. 03. 2011 | 12:21
-------------------
Dotaz: Máte dost finančních prostředků na pořízení patřičného množství kvalitního lubrikantu?
Obyčejná Indulona je totiž levicová úchylka. Stejně jako nošení baťůžků, pojídání hlávkového salátu a pití vody z PET láhve.
09. 03. 2011 | 12:29

Maximus napsal(a):

Myslím, že president našeho státu nemá žádnou praktickou moc a možnosti jak vyvíjet tlak na exekutivu. Politici si to zavařují či komplikují zbytečně sami, že chodí žalovat na hrad. Pokud by Nečas nebyl podělánek, tak by si s V.K. vytřel třeba zrak, abych nebyl sprostý. Myslím, že by ho politici měli ignorovat a dát mu pocítit jako tomu tady už bylo před časem (Paroubek) a na Slovensku, kde to předvedl Mečiar, že jeho práce je klást věnce, vyznamenávat zasloužilé, udělovat jako feudál milosti a vítat cizí státníky před nastoupenou hradní stráží, případně může jezdit do škol a vítat malé školáčky nebo pronášet na universitní půdě projevy. Mohl by ještě v médiích udělovat hraběcí rady (což vlastně dělá), na které však stejně nikdo není zvědavý. Vzhledem k rozsáhlým znalostem V.K. v klimatologii, měl by být na Hrad přesunut Státní hydrometeorologický ústav, který by si nechal předpovědi počasí kontrasignovat "nejvyšším, jasnozřivým klimatologem". Zdá se, že by ani rovněž nebylo špatné trochu omezit Pražskému Hradu každoroční výslužku, kterou nás stojí jeho osazenstvo s celou maršparádou a marškumpanií poskoků, rádců, mágů a čarodějů druhé kategorie. No nic, snad to ten rok ještě vydržíme, ale aby nepřišel ještě někdo horší!
09. 03. 2011 | 12:30

Dočekal napsal(a):

Anuszka napsal(a):
Pane Dočekale, opravdu kvalitní dotaz! Takový k věci, bez nějakých osobních invektiv a hlavně nad věcí.
09. 03. 2011 | 12:28
-----------------------
Takový pravicový, že?

Já jen, že na urážky a invektivy tady mají monopol jen "pravouni." A když si já náhodou dovolím jemnou narážku, tak je to hned odsouzeníhodné.
No nic. Budu se tedy muset smířit s tím, že jsme si sice všichni rovni, ale někteří jsme si přece jen rovnější.
Co mi to jen připomíná? Už vím! Dobu, kdy tady ještě všechno stálo jen za "holoubek."
09. 03. 2011 | 12:34

skeptický napsal(a):

Správně česky je za holoubkem.
Používejte kolomaz.
09. 03. 2011 | 12:36

Pepa z depa napsal(a):

Milí spoluobčanéné, 4. odboj a Pepa z depa by věděl co s tím, když hodíte okem na www.vymenilijsmepolitiky.cz, tak tam je jedno řešení již prodiskutované v OBČANSKÝCH INICIATIVÁCH. A budete vidět, že to tam jen nápady a recepty jak uvařiti tu OBČANSKOU SPOLEČNOST úplně hýří. Jinak Nás zase koalice chce krmiti takovými výmysly, že do sportu dají sponzoři více peněz a ihned budou míti menší daně. No nejsou zlatí ti naši kapitalisti. Vždyť oni Nám právě oznámili, že všichni co dají více peněz do profisportu a sportu pro elity BUDOU DO STÁTNÍ KASY DÁVATI PRD A NEBO SKORO PRD a tak si občané připravte šrajtofle na sportovné PRO SVÉ DĚTI A MLÁDEŽ, povodňové již máme a teď ještě navrhuje 4. odboj, aby jsme si něco také ušetřili NA ODCHODNÉ PRO SOUČASNÉ STÁTNÍ ZŘÍZENÍ A JEJÍ ZÁKONODÁRCE, VLÁDCE, NO PROSTĚ VŠE CO NÁS DO TÉTO SITUACE DOSTALO, ŽE? Vždyť to přestává býti tady k žití bez půjček a úvěru. A vůbec stojí to tady již za pěkný věci, že? Tak hezký den přeje 4. odboj a Pepa z depa.
09. 03. 2011 | 12:37

Viola napsal(a):

Já si myslím, že pan prezident ví, co dělá. Jestli to dělá dobře, to nevím, ale on toho určitě ví hodně a snad chce jen to dobré.
09. 03. 2011 | 12:37

Jan napsal(a):

DH -
odhalil jsem Vás. Vy jste ten nepolapitelný a nedostižený Ostravák!
09. 03. 2011 | 12:39

Anuszka napsal(a):

Pro Dočekala: hmm:-)taky moc kvalitní názor:-)dneska Vám to jde!
09. 03. 2011 | 12:39

hoven napsal(a):

dočekale,
ja už vím, co vás trápí. vy jste b........t, že jo??
09. 03. 2011 | 12:41

Viola napsal(a):

Prezidentům nevyplácet důchod, určitě na důstojné stáří mají našetřeno dost. Exprezidentovi Havlovi zastavit důchod pro jeho ponoukání k válečnému konfliktu.
09. 03. 2011 | 12:44

pepa napsal(a):

Co takhle chytit VK za obchodování s milostmi např K. Steininger dostal milost za vážnou nemoc, žije dodnes a podvodnou biopsii na rakovinu slinivky napsal pochybný lékař na Slovensku, milost prý stála několik mil.Kč(12)!!! VK zobchoduje úplně vše co existuje, obchodovat emisní povolenky byl asi jeho nápad!!! VK Je nebezpečný manipulátor a nesmírně sobecký!!! Tenco má pravdu!!!
09. 03. 2011 | 12:45

Vlkodav napsal(a):

Já čumím, vždyť Pehe vlastně Klause obdivuje. Jen se k tomu nechce přiznat.
09. 03. 2011 | 12:46

hovorka11 napsal(a):

Klaus nikdy nic nevytvořil, pouze boural. Je to úděl neschopných ! Změna se nedá čekat, takže čím dřív odejde, tím lépe. Jeho poslední vyjádření k důchodové reformě bylo opět na základě průzkumu veřejného mínění a velmi pečlivě hlídáno, aby se jeho slova dala pochopit jakkoliv (pak je stačí upřesnit podle směru vývoje). Kdyby prezident nebyl a funkce zůstala neobsazena, tak by to bylo lepší.
09. 03. 2011 | 12:48

skeptický napsal(a):

pepa
Tak to byl zázrak,napište arcibiskupovi,to je přesně co hledají.
Kdo dostal těch 12,doktor?
09. 03. 2011 | 12:48

Vosavbotě napsal(a):

Tak mě vždy pod debatami o panu Klausovi zaujme nevídané množství jeho fanatických stoupenců. Myslím, že to dobře vypovídá o absenci kritického myšlení - buď černá, nebo bílá /ostatně, jak to má pan prezident rád.../.
09. 03. 2011 | 12:52

skeptický napsal(a):

p.s.
dát melouna soudci,tak mohli dost ušetřit.
09. 03. 2011 | 12:57

Vox Dei napsal(a):

Co s Klausem?

Nic. Vůbec nic.
09. 03. 2011 | 13:01

Anuszka napsal(a):

Opravdu je Právo schopné otisknout text o tom, že Klaus něco kuje, ale že přesně nevíme co, ale určitě něco jo? A pan Pehe to je fakt schopný napsat a podepsat se pod to?
Sakra! Někde jsem při volbě zaměstnání udělala chybu, to je naopak úplně jisté!
09. 03. 2011 | 13:08

Vico napsal(a):

Myslím, že nadešel čas konečně přiznat, že Václav Klaus je Prorokem.

To však neznamená, že je správné nějak zatracovat politologa Pehe, neboť právě on dodává tomuto novodobému příběhu patřičnou dynamiku, která jednou bude tvořit budoucí dějovou linku pašijových her "O uvěznění a nanebevzetí sv.Clause". Dobro je rozeznatelné a poznatelné jen díky existenci zla v podobě nehezkého a nebezpečně přemoudřelého obličeje p.Pehe.

Pro nás, které Bůh nepověřil významnější rolí/evangelická svědectví budou zřejmě psát Jakl,Bátora, Mach a Hájek/nezbývá než alespoň odezírat ze rtů našeho prezidenta a budoucího Proroka, "který vždycky měl, má a bude mít Pravdu".

V té souvislosti doporučuji spisek Petra Hájka, který se beze sporu stane součástí svatých textů, nadepsaný názvem "Řeč těla a úradky mého pána."

Autor spisku jde tak daleko, že dovozuje státnický význam i z takových zdánlivých nepodstatností, jako je vykonání prezidentovy malé potřeby v 9,54 hod.

Doklad názorové nerigorozity Pána dokladuje Hájek na str.56 například tím,že 14.2.2011 snědl na večeři prezident skoro beze slova kuřecí řízek obalený v jablkovém pyrré a s lehce opečenou brmaborovou kaší přelitou lžičkou holandského másla.

Poté, kdy Pán dojedl, teprve řekl : Lepší kuře v jablečném županu, než-li Kohout v NERVU.

V margináliích/na okraji Jaklova evangelického svědectví/ Hájek k tomu dodal, že Pán dobrotivý a slitovný má ve svém srdci místo i pro levici.

Žijeme v mimořádné době, aniž si to uvědomujeme.
09. 03. 2011 | 13:08

Anuszka napsal(a):

...jo a Klaus se opět řeže smíchy...
09. 03. 2011 | 13:09

flust napsal(a):

Mankovice - kafilerie, zdá se být dost VIP adresa.
09. 03. 2011 | 13:09

MaB napsal(a):

Osobně jsem poslední, kdo by hodlal obhajovat zrovna VK. Jenže ve sporu s vládou o podobu penzijní reformy má v podstatě pravdu a mimo mísu není ani jeho vlastní pojetí penzijního modelu, který není ani "libertinský" ani libertariánský.

Rovný, základní důchod neznamená nutně minimální důchod (ano to Klaus netvrdí), je prostě standardní státní penzí, která se neodvíjí od předchozím příjmů, ale od občanského nároku. Co si kdo nad to naspoří, to je jeho starost a jeho radost.

Je to tedy pojetí zcela protikladné absurdnímu výkladu LZPS Ústavním soudem, který "přiměřenost" důchodů vyložil jako přiměřenost předchozím příjmům, nikoliv přiměřenost společensky přijatelné základní životní úrovni. Prostě, sociální politika pojatá jako odměna za zásluhy.

V tomto směru je Klausův návrh roznodně přiměřenější základní humanistické dimenzi sociální politiky, kterou současná vláda ne že popírá, ona vůbec netuší, že by něco podobného mohlo existovat.
09. 03. 2011 | 13:09

Roman napsal(a):

Úmysly našeho pana prezidenta jsou jasné. Cítí konec své kariéry, tudíž se bude jeho narcismus projevovat v čím dál větší nahotě. Má spoustu věrných příznivců, bohatých a mocných lidí, to mu dává jistotu. Nikdy se neohradil proti korupci, takže ji podporuje s přežívajícím pojmenováním volná ruka trhu. Nikdy se nevyjádřil ke své volbě hlasy komunistů, takže s nimi má něco společného. Nikdy nepodpořil žádnou občanskou iniciativu, takže jsou mu názory a aktivity obyčejných občanů lhostejné, myslím až bytostně protivné a obvzvláště těch, co používají batůžky a kteří jsou dle jeho názoru všichni levičáci (zde mne napadá, jestli používá třeba pan Bém na horách kufřík, anebo jestli se dá třeba golf nazvat turistikou). Nikdy neodsoudil opravdu autoritářské režimy, takže jsou mu blízké a slova o demokracii mu může málokdo věřit. Cítí postupnou ztrátu svého morálního kreditu, proto jsou čím dál častější jeho extremní výstupy, začíná hrát na krajně populistickou notu, v čemž mu samozřejmě pomáhají jeho věrní poradci. To nemá nic společného s levicí, nebo pravicí, to jsou projevy vycházející z pocitu neomezené moci. Nikdy se nesmířil s popularitou svého předchůdce, takže se snaží nabízet alternativy a využívá obecných xenofobních nálad, které zároveň s ním podporují i některá nejsledovanější média. Problém je, že takovéto chování vytváří vždy strach a rozpaky, takže odklon od svého prezidenta spoustu pravicových voličů těžko přiznává. Vypadá to, že pro své zviditelnění klidně pohřbí i svoji stranu. No uvidíme, jak dopadnou volby.
09. 03. 2011 | 13:13

george napsal(a):

Co s Pehehem? Do nekonečna opakující se kritik čehokoliv, co Klaus řekne, nebo udělá. Jen by mě zajímalo, z čeho žije, snad ne z těch blábolů. Pokud se Klaus veřejně někdy k něčemu vážnému vyjádřil, vždycky se později ukázalo, že měl pravdu. Cokoliv řekl Pehe, stálo to za ...
09. 03. 2011 | 13:13

Od..... napsal(a):

Děkuji za nápad pane Pehe.
"Klaus si ale také může pomalu připravovat nástupní pozici pro post-prezidentské období, neboť, jak sám říká, chce zůstat viditelný ve veřejném prostoru".
Vyjádření respektuji, chci vidět V.K. ve středu záměrného kříže.
S úctou obsluha M 85.
09. 03. 2011 | 13:15

skeptický napsal(a):

Já bych vůbec zlikvidoval nepořádky odvolacích soudů,úplatkářství,výdajů za platy soudců ,přidávání prezidentovi práci jmenováním soudců,a všech těch nesmyslů kolem.

Státem přidělený žalobce a obhájce dostanou každý pistoli s 15 náboji,a začnou postupovat každý z opačného konce volejbalového hřiště.Pokud oba dojdou na protistranu,dostanou nový zásobník a opakují proceduru v opačném směru.

Jeden soudce v každém kraji zcela postačí,a ušetří se jak peníze,tak papírování.

Nějak by to mohlo nahradit i volby.
09. 03. 2011 | 13:15

yyy napsal(a):

To DH: Vynechal jste Bokassu, Hitlera a pana Boha. To je na utrhani epolet.
To Vox Dei: Neco ve smyslu "Mlyny bozi melou pomalu, ale jiste? To beru!
09. 03. 2011 | 13:19

Pierrot napsal(a):

hoven

Vy a SSO? Ale kdepak. Jen co se papá Klausíček stane staronovým předsedou ODS, tak po Machovi ani nevzdechnete. A kdoví, zda Mach sám nebude usilovat o sloučení s ODS..
Vy byste šel s Klausem, i kdyby chtěl, aby ČR vstoupila do Ruské federace. Taťka ví nejlíp, co je pro nás dobré. Ach, tihle lidé poznamenaní dominantním otcem..
09. 03. 2011 | 13:30

dalimír napsal(a):

DHP Schopnosti cokoliv ovlivnovat bez zkorpulí a po svém to on Klauz má .to mu nikdo nebere ale že by narovnal čechům páteř tak to sotva ! Tomu se musím zasmát ! Před němci se budou hrbit stále a poklonkovat falešnému západu to také ! Nedělám si žádné iluze o češích ! Morava je přece jen morava ,tam jsou rovnější lidé ! Dl.
09. 03. 2011 | 13:36

hovorka11 napsal(a):

MaB:
A v tom to právě je. Klaus bez rozmýšlení podpoří Drobila a různé aféry k překrytí korupce, ale v případě propadu preferencí pak číhá, kde může bodovat a po jasném názoru veřejnosti začne "bojovat" až když ví, že tím pouze získá. U důchodové reformy obsahově neřekl nic, jen asi viděl, jako my všichni "že neprojde".
09. 03. 2011 | 13:37

Míval napsal(a):

Hovorka11: "Klaus nikdy nic nestvořil, jen boural."

To je zajímavý postřeh, i když ne úplně pravdivý. Když potřeboval zajistit první fázi rozkradení státního majetku, dokázal vytvořit ODS a tento záměr prosadit. Od doby, kdy musel neslavně zmizet, protože hospodářství pod jeho vedením začalo kolabovat, už ale opravdu nastupuje jeho role Ničitele. Ale možná je to skrytá logika vývoje - od prezidenta Osvoboditele a Budovatele až k prezidentovi Ničiteli.
09. 03. 2011 | 13:38

dalimír napsal(a):

Ano DH zaujme ! Češi postavíte Klauzovi mauzoleum ! Dl.
09. 03. 2011 | 13:40

Lex napsal(a):

Půvabné je, jak prezident Klaus kritizuje "důchodovou reformu". Je to pro tři věci: 1)že není vysvětlená "lidu", který tím pádem nerozumí, že je k jeho blahu (asi jako v písničce Pavla Dobeše - prosím nespojovat s tím současným ministrem, ten zpívá na zcela jinú notečku - v písničce Zum, zum o tom, jak ty šťavnaté stvoly vyhnané jedovatou chemií nechává hloupý dobytek ležet ladem a hladem se vrací do JZD z pastvy), 2) že zvýšení DPH na údajné financování reformy žádnou reformou není, 3) že plány na pouhou úpravu (zeštíhlení) současného průběžného systému s přidáním dalšího "pilíře" v podobě nepovinných penzijních fondů, nejsou tím spíše žádnou reformou, protože stát by se o důchody svých občanů vůbec starat neměl, a pokud, tedy jen u těch nezodpovědných, kteří se nepostarali sami, zajistit jim "žebračenku".
Tím třetím bodem kritizuje postup vlády jednoznačně z krajně pravicové pozice. A na tom je úsměvné, jak se ke Klausově kritice připojují politikové z levého spektra, aniž se distancůjí právě od této skutečnosti.
Jestli se autor Jiří Pehe ptá, co tím prezident sleduje, pak říkám, že nevím. Chtělo by se říci, že autenticitu svých krajně pravicových názorů, leč pak by tu nesmělo existovat období let 1992 - 1997, kdy byl předsedou vlády, a kdy zákony z této vládní dílny, včetně daňových a sociálních - mezi nimi i současný důchodový zákon z roku 1995 - může současná levice jen závidět. Protože s pravicovou politikou byla donucena přijít až vláda Miloše Zemana a vlády následující.
09. 03. 2011 | 13:41

Koplkop napsal(a):

Dočekal
Používám svůj rozum. To se o tobě, podle tvého dotazu, bohužel říci nedá.
09. 03. 2011 | 13:48

Tupelo napsal(a):

Ackoliv Klaus je clovek co me osobne nema moc co noveho sdelit, pokladam jej za politika, ktery ostatni, co se tyce strategie, o dost prevysuje - mozna jedinym srovnatelnym je Kalousek. Myslim ze oba by byli uspesni ve vsech oblastech, ve kterych by mohli pro prosazovani svych cilu manipulovat ostatnimi, ridit kroky nejblizsich osob (kteri tu pusobi jako obranna hradba tu jako hromosvod (Hajek, Jakl), jinde jako pokusne balonky (Batora) - oddanost k sefovi nedovoli nic takoveho priznat, mozna to ani sami netusi ;)), manipulovat, obetovat pesaky atp. Jako priklad se da uvest nejaky sef, co ma pod sebou lidi (jakekoliv urovne, od oddeleni po velkou firmu), vudce nejake sekty, nebo mafiansky kmotr. Bohuzel oba si vybrali prave politiku, ve ktere uz dlouho ucinkuji.

Klaus potvrdil ze chce zustat cinny (zadne prekvapeni, o tom se i zde spekuluje dlouho), v uvahu pripadaji dva scenare - bud nektera mensi strana mu otevre dvere (SSO (hodil by se i k BoBo ;)), a nove snad i VV; alespon tedy Barta a John casto vypadaji ze by se nechali Hradem zamestnanec na jekekoliv pozici) nebo ODS. Male strany s jeho podporem neuhraly zadny dobry vysledek, mozna veri ze by jim pomohl osobni pritomnosti. Pritom ale ODS se dostava presne tam kde by ji potrebuje jakykoliv 'spasitel' mit - velmi oslabena, se slabym predsedou, programem atd. Treba se dockame grandiciozniho navratu , tlustou carou za erou Topolanka a Necase (a jejich blizke spolupracovniky), na ktere se svedou vsechny pohromy ktere od ODS v posledni dobe prisli a s cistym (tentokrat uz ale, zduraznuji, uz ale, opravdu!! :)) stitem se pojede dal. Doufam ze mu na lep sedne uz jen hrstka jeho vernych.

Tak me najednou napada, patri verejne zachodky mezi verejny prostor a jeho zamestnanci mezi verejne cinne osoby? :))
09. 03. 2011 | 13:48

RA napsal(a):

to jsou neskutečné fabulace, to snad ani Pehe nemůže myslet vážně.
09. 03. 2011 | 13:50

jo napsal(a):

Klaus je to nejhorší co nám po komunistech mohlo potkat...ať už konečně odejdo nadobro.
09. 03. 2011 | 13:51

pavla napsal(a):

Pane velký chytrý nejchytřjší Pehe.......nechte si tu Vaší kritiku, za A jen kritizujete za B nudíte a za C zase nemáte pravdu
09. 03. 2011 | 13:54

jo napsal(a):

pavla

Paní velká chytrá nejchytřejší Pavlo...nechte si tu Vaší kritiku, za A jen kritizujete za B nudíte a za C zase nemáte pravdu.
09. 03. 2011 | 14:01

Drzá zrzka napsal(a):

Klause ponechat, páč nevim, nevim, o kom, o čem, byste jinak psal. :o)
09. 03. 2011 | 14:03

jo napsal(a):

Drzá zrzka

...moc si přeju aby Pehe neměl o čem psát pak bude z ČR ráj na zemi
09. 03. 2011 | 14:07

Luba napsal(a):

Co s Klausem?

Osobně bych mu dopřál výsadu posmrtné slávy, jaké se dostalo J. F. Kennedymu.
Českým Dallasem by mohla být třeba Olomouc, známá odkrouhnutím posledního Přemyslovce a ustavujícím kongresem ODS.
09. 03. 2011 | 14:09

Paveljan napsal(a):

Co s Pehem?
09. 03. 2011 | 14:11

Luba napsal(a):

Co s Pehem?

Odlít do vosku a vystavovat v muzeu vedle Klause.
09. 03. 2011 | 14:17

Carlos V. napsal(a):

Pan Pehe je zaslepeným, nevidoucím ideologem.

Klouže po povrchu věcí, řeší zástupná témata a své osobní mindráky. Odmítá opravdovou analýzu průšvihu a jeho řešení a namísto toho hledá hromosvod.

O Klausovi je možné říci mnoho. Ale za mnoho let jeho politické kariéry neznáme zprávy o tom, že on by se účastnil zchobotnicovatění státu a ekonomiky. Neunikají zprávy o jeho akciovkách, prebendách a jiných podfucích.

Jistě, Klaus je pro své neortodoxní názory výborným hromosvodem pro nespokojence. Ale takové chápání bych čekal od chlapů od piva či studentů, ne ale od "renomovaného" politika.

Jistě, Klaus pomáhal současný systém stavět. Ale jeho vedleší-nyní již hlavní mafiánské aspekty těžko budoval úmyslně a pro sebe.

Jak ohromný rozdíl je mezi - jistě demagogickými, narcistními atd.. Klausem a Zemanem - a politiky nové éry ? Klaus se Zemanem hnalo jejich ego. Ty současné žene jejich kapsa.

Otázkou zůstává, proč pan Pehe vystupuje právě tak, jak vystupuje. Žene ho jeho ego proti Klasuovi ? Anebo tlak jehe kapsy působí na potřebu nalézání a rozviřování okrajových zástupných témat ?
09. 03. 2011 | 14:17

Dočekal napsal(a):

Tak jsem nakoukl a vidím, že to budu muset vzít takříkajíc jedním vrzem.

Koplkop napsal(a):
Dočekal
Používám svůj rozum. To se o tobě, podle tvého dotazu, bohužel říci nedá.
09. 03. 2011 | 13:48
---------------------
Opět jen štěk a snaha o dehonestaci tykáním člověku, o kterém nevíte vůbec nic.
Informační hodnota - velké zero.
Anuszka napsal(a):
Pro Dočekala: hmm:-)taky moc kvalitní názor:-)dneska Vám to jde!
09. 03. 2011 | 12:39
hoven napsal(a):
dočekale,
ja už vím, co vás trápí. vy jste b........t, že jo??
09. 03. 2011 | 12:41
----------------------
Platí totéž, ovšem s výjimkou nicku hoven. Tam si dovolím tvrdit, že u něho platí víc než jindy ono "Podle sebe soudím tebe."

Co ale můžu chtít od "pravounů," že.
09. 03. 2011 | 14:17

Drzá zrzka napsal(a):

jo

ráj nebo RaJ, V. cenové skupiny?
09. 03. 2011 | 14:19

Dočekal napsal(a):

skeptický napsal(a):
Správně česky je za holoubkem.
Používejte kolomaz.
09. 03. 2011 | 12:36
-----------------------
Výraz - stálo za "holoubek" - je opis toho, co tady běžně zůstává po nicku hoven.
Pokud bych to napsal otevřeně, riskoval bych výmaz.

Napsat - za "exkrement" - se mi jaksi příčilo. Jednak proto, že to už nemá původní význam, hlavně ale proto, že by to někteří zdejší "pravouni" (zvláště pak ti, kteří se chlubí absolutoriem VŠ) taky nemuseli pochopit.
09. 03. 2011 | 14:25

Pierrot napsal(a):

Tupelo

Nějak si nejsem jistý, jestli by manipulace měla patřit k podstatným vlastnostem politika (obecně). Takže sice uznávám, že Klaus i Kalousek disponují touto schopností víc než ostatní, ale pro mě je to jeden z důvodů, proč je nevolit..
Jinak v případě Klause jsou pro mě (a myslím, že nejen pro mě) jeho cíle velkou neznámou. Všimněte si, že v mnoha oblastech není úplně jasné, co přesně si VK myslí. A i když se dá předvídat, jak bude v některých situacích reagovat, nikdy není tak úplně jasné proč. V tom je myslím dost unikátní. Postoje ostatních pravičáků jsou pro mě mnohem transparentnější. U Klause člověk nikdy neví, odkud a kam vede jeho myšlení a jednání. A myslím, že to nevědí ani jeho věrní..

P.S.: příklad za všechny: Klausův ne-antikomunismus
09. 03. 2011 | 14:25

Olic X napsal(a):

Pan Pehe s Klausem v podstate souhlasi co se tyce duchodove reformy to by ale nemelo nikoho zmast. Pehe jako zkuseny politolog totis dobre vidi do Klausovy hlavy a vi co si mysli. Podobne schopnosti primeho vhledu zde ma ostatne vice ucastniku debaty. Nekteri jsou zrejme psychiatri nebot hned vyslovuji psychiatricke diagnozy.
09. 03. 2011 | 14:27

Tencokida Hnuj napsal(a):

http://www.ucitelskenoviny.cz/?archiv&clanek=4914&PHPSESSID=0f25f5ca140cecb2f5e2a53fa17d088d

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/190186.aspx

http://www.zvedavec.org/komentare/2011/03/4246-pripad-batora.htm

http://abbartos.wordpress.com/curriculum-vitae/

Bůh, vlast, rodina...."Politika mne zajímá od mých sedmnácti, kdy jsem začal sledovat tehdejší pád Klausovy vlády. V roce 2002 jsem vstoupil do ODS, nejprve v Hradci Králové, poté v Praze..."

"Co je ještě žurnalistika a co je jen propaganda ?"
-------------------------------------------------------------------

https://www.youtube.com/watch?v=u7Q4dD8qp_4

:(((
09. 03. 2011 | 14:27

vladys napsal(a):

můj názor tady:
http://vladimirhrubes.blog.idnes.cz/c/180145/Hra-o-demokracii-aneb-kdo-kym-manipuluje.html
09. 03. 2011 | 14:29

Markus napsal(a):

Dočekale, od "pravounů" nemůžete čekat nic dobrýho, moudrýho, nebo použitelnýho. Se zadubenýma mozkama těžko hejbnete. Nejlíp uděláte, když je budete ignorovat, ať si v klidu užijou posmrtnýho křeče upadajíci pravice. Jsou prostě nepoužitelný a hloupý v jednom.
09. 03. 2011 | 14:33

Drzá zrzka napsal(a):

markus

Co předvedla neupadající levice, tedy kromě štvaní proti pravici?
09. 03. 2011 | 14:36

jo napsal(a):

Drzá zrzka

...co jsem psal?
09. 03. 2011 | 14:38

Carlos V. napsal(a):

Ještě bych rád poukázal na jeden odstavec páně Pehe :

Klaus nenabízí ani skutečné řešení: jeho vlastní představy o tom, jak by důchodový systém měl vypadat, jsou jen extrémem, blížícím se libertinským utopiím Strany svobodných občanů Petra Macha, a jsou tudíž ještě více scestné než představy vládní.

Shrnu-li myšlenkový pochod : představy jsou extrémem, protože se blíží utopiím, a tudíž jsou scestné.

Zkráceně : Je to extrém blíží se utopiím a tudíž je scestný ...

To je panečku přínos ...
Autor popíše kritizovanou teorii, rozerere ji a zahltí nás protiagumenty...
anebo ... nám popíše jeho nálepku ?

Pan Pehe je vskutku vědec. Profesor nálepkologie.
09. 03. 2011 | 14:41

jo napsal(a):

Klaus by se se svými ekonomickými teoriemi slušně uživil jako klaun. Na jeho vystoupení by se určitě sjížděli ekonomové z vyspělých zemí a smíchy se popadali za pupky jaké individum tady dělalo od ministra - premiéra - prezidenta.
09. 03. 2011 | 14:45

Koplkop napsal(a):

Dočekal
Až začneš normálně diskutovat, tak teprve pak se přihlaš o slušné zacházení. Opravdu se zkus nad sebou zamyslet. Na můj normální příspěvek reagueš: "Dotaz: Používáte obyčejnou Indulonu, nebo nějaký kvalitnější lubrikant?" To se tě zdá slušné? Ty mně chceš napomínat abych tykáním neurážel člověka o kterém nic nevím? Myslíš, že urážet se dá tykáním? Já bych řekl, že daleko důežitější je obsah, který sdělujeme tomu druhému. Tvá nenávist ke všem a všemu (zejména pravičákům), už tě zatemnila mozkovnu. Musí to být těžké, žít v takové nenávisti a závisti.
09. 03. 2011 | 14:47

mb napsal(a):

Pehe napsal: Tu dostal pod kontrolu, když v podobě „tajné“ dohody na konci minulého roku, zabránil rozpadu vládní koalice.

je to drobátek komplikovanější ... podle vzorového užití doublethinku a doublepeeche ... musíte vytáhnout vždy to vyjádření které vám momentálně vyhovuje, možnosti jsou jen dvě ...

dohoda byla dohoda nebyla dohoda byla dohoda nebyla ...

a vy musíte vždy zvolit tu pravdu, která se vám momentálně lépe hodí ....
09. 03. 2011 | 14:47

hoven napsal(a):

pierrot
kdybych se ve všem řídil podle klause, tak bych nikdy nemohl volit topolánkovu ODS. i když musim uznat, že klaus mi velice často mluví z duše. nicmeně nikdo nemá patent na absolutní pravdu. mě chybí na naší politický sceně politicky nekorektní pravice. jako by se všichni báli, co se o nich napíše v novinách a co se o nich bude říkat v berlíně a paříži. . z ODS se stala strana politicky korektního středu. s odchodem klause ztratila ODS sebevědomí. ještě ho nenašla.
09. 03. 2011 | 14:48

Tenco napsal(a):

Carlos V.
Hilsneriánonárodovec Pehe ? Či snad humanrightista ? :))
----
Nástroje propagandy :
Hastroš - Z protivníkovy argumentace se sestaví nějaký druh slátaniny vydávané za argumentaci původní, vytvoří se tedy "hastroš", jenž je obratem ruky zničen i s protivníkem.
-----
Vaší logikou, milý Carlosi, bychom mohli dojít až k onomu vejci a slepici.
Je to blog, milý Carlosi. Ne studie zabývající se kritikou "Standartní Důchodové Reformy Inženýra Macha".

I pro vás mám jednu, hodí se k vám :

https://www.youtube.com/watch?v=mz8K-li-UMg&feature=related

:((
09. 03. 2011 | 14:48

Drzá zrzka napsal(a):

jo

psal jste... z ČR ráj na zemi.

Ale i ráj na zemi může býti RaJem V. cenové skupiny. Záleží na úhlu pohledu. Někdo bude stále hamounit, brát z veřejného, a stejně mu to bude málo. Co proto jako občan mohu udělat? Nic, jen nevolit tu tisícihlavou modrooranžovou nenažranou hydru.
09. 03. 2011 | 14:48

mb napsal(a):

DH napsal: Vždy platilo a platí, že povoleno je to, co není zakázáno, a kdo nevyužívá všeho, co povolené je, je bláhový, škodí sám sobě a musí jít z cesty schopnějším.

no on Klaus a další týpci využívá i to co povoleno vůbec není ...

jako ostatní kterýkoli další zloděj, lump a mafián ...

a jako Hitler -... kterej byl přece taky schopnej že jo , než teda schopnej být přestal .... njn
09. 03. 2011 | 14:53

jo napsal(a):

Drzá zrzka

:) a koho volíte?
09. 03. 2011 | 14:57

Sladký napsal(a):

Carlosi, texty pana Pehe prozrazují inteligenci minimálně stupeň převyšující tu vaši (spíše ale o dva) a znalost problémů, o které se vám může nanejvýš zdát.
09. 03. 2011 | 15:00

Sladký napsal(a):

Carlos- cituji "Pan Pehe je zaslepeným, nevidoucím ideologem". :o))) Jste jako trpajzlík, který kritizuje obra za nedostatečnou výšku.Chtělo by to trochu víc sebekritiky, chlape, nebo spíš chlapče.
09. 03. 2011 | 15:05

Carlos V. napsal(a):

tenco : díky za "argument" a "zdůvodnění".

kritizujete-li nálepky, začnete nálepkou. Co na tom, že já on ničem takovém nepsal, ale hodí se Vám.

Pak tento postup náležitě odsoudíte .. což je správně, ovšem kde já ho použil ? A kde Vy ?

A skončíte tím, že o tom řeč nebyla. Což je mimo jiné to, co kritizuji.

Myšlenky tečou, mezi lidmi skáčou, někoho přeskakují. Na Vás zbyly ty nálepky.
09. 03. 2011 | 15:07

Dočekal napsal(a):

Markus:

No jo, ale jak to mám vydržet a nereagovat, když já se při tom štengrování zdejších "pravounů" tak dobře bavím!

Nejvíc mne ale těší to, jak tito jedinci prozřeli až poté, co zjistili, že ruka páně Kalouskova šátrá v jejich vlastních peněženkách. Pak se divte, že z nich ta frustrace neteče, ale přímo stříká!

Ještě nedávno jsem byl v on-line diskusích nálepkován jako "důchodcovská socka," nebo také "třicetikorunáč." Dnes stačí zjištění, o kolik vzrostl jen za poslední rok počet exekucí na nemovitý majetek, zejména pak na novostavby, jejichž budoucí majitelé nejsou schopni splácet hypotéku.
V této souvislosti se také hodí připomenout nářky majitelů realitních kanceláří na to, že dražby těchto novostaveb, ve skutečnosti zástav za hypotéky, neúměrně snižují ceny nemovitostí. Jednoduše proto, že tyto bankovní zástavy se prodávají formou dražby většinou předem vybranému zájemci. Banka dostane svoje a ostatní ji nezajímá. No a hypotékáři, teď už ovšem bankrotáři, zůstanou jen oči pro pláč.
A do neoficiální statistiky zase přibude jedna "socka," tentokrát ale bývalý příslušník takzvané střední třídy.

Tak a teď jsem jen zvědavý na to, čím mne zase oblaží zdejší "pravouni."
09. 03. 2011 | 15:08

Carlos V. napsal(a):

Sladký, vy dodáváte svým příspěvkům náležitou agrumentační naléhavost. Děkuji za znalé posouzení mne sama, zamyslím se nad sebou a přístě budu obrům olizovat palce.

Btw, nekoukal jste se místo na monitor do zrcadla ?
09. 03. 2011 | 15:10

Sladký napsal(a):

Carlos další citát "Klaus je pro své neortodoxní názory...:o))) jestliže neortodoxními názory máte na mysli začlenění Fidži do Japonska, nebo tajnou dohodu,jejímž je garantem, ale která vlastně neexistuje,a vymysleli ji novináři, případně tvrzení , že člověk přirodu neničil a neničí pak jde skutečně o velmi neortodoxního myslitele. Patrně stejně jako jeho prabvá ruka Hájek nepochází z opice.:o)
09. 03. 2011 | 15:11

Drzá zrzka napsal(a):

jo
Dneska zrovínka volím Tygry, protože hrají se Slavií. A v politice - to je na dlouhé povídání, že vybrat z tolika stran není jednoduché, když vyberete malou neparlamentní stranu, že Váš hlas stejně připadne těm velkým, ale pro klid v duši i přes povídání o propadu hlasu, si jí zvolíte. Naposled jsem volila SSO.
09. 03. 2011 | 15:11

Sladký napsal(a):

Carlos. "BTW, nekoukal jste se místo na monitor do zrcadla?"
Nevím, co máte momentálně na monitoru vy, Carlosi.Já v něm mám text, vy ne? Vy tam máte obrázky? V tom případě koukáte do zrcadlas vy.
Nebo to mám chápat tak, že vy jste jako ten obr? :o))) Tak jo, to chápu, to si o sobě myslí skoro každý trpaslík.
09. 03. 2011 | 15:15

Sladký napsal(a):

Carlosi, nechme císařovi,co je císařovo.Oproti rumcajsovi, hovenovi,blue jayovi nebo kormoránovi jste fakt obr.
09. 03. 2011 | 15:18

orinoiko napsal(a):

Co s Klausem? Neměl by ho Karlík Šlechta humanitárně bombardovat?
09. 03. 2011 | 15:18

Sladký napsal(a):

V tom výštu mi chybí liberál Martin Bakalář.Nebo liberální bakalář Martin?
09. 03. 2011 | 15:19

hovorka11 napsal(a):

Lex:
"Jestli se autor Jiří Pehe ptá, co tím prezident sleduje, pak říkám, že nevím. Chtělo by se říci, že autenticitu svých krajně pravicových názorů, leč pak by tu nesmělo existovat období let 1992 - 1997, kdy byl předsedou vlády, a kdy zákony z této vládní dílny, včetně daňových a sociálních - mezi nimi i současný důchodový zákon z roku 1995 - může současná levice jen závidět. Protože s pravicovou politikou byla donucena přijít až vláda Miloše Zemana a vlády následující."
-------------------------
Pravdivý postřeh. Klaus hlásal pravicovou politiku, ale v praxi jednal zcela jinak- dnes trapně poučuje.
Nejprudší obrat v převlečení kabátu jsem ale viděl u premiéra Špidly - "sociální stát musí dočasně ustoupit" okamžitě po vyhraných volbách zcela otočil !!!
09. 03. 2011 | 15:26

Carlos V. napsal(a):

Dočekal : ony exekuce nehovoří nic o pravici či levici.

Každý soudný člověk očekává - a nejen časy dobré. Jistě, jednou za život je nutné si vzít hypotéku, ale soudný člověk si ji nevezme bez toho, aby měl bokem peníze na rok života a splácení.

Hodně lidí ale podlehlo natolik konzumnímu stylu života, že hlavním motivem uvažování je spotřeba. Všechno mít hned teď. Být in, užívat si. Proč se zabývat rezervami či problémy.

Přitom nejrůznější krize jsou naprosto nedílnou součástí života. A nemusí jít zrovna o ekonomickou krizi, stačí nemoc, neštěstí v rodině, prostě se musí uvažovat o riziku ztráty či snížení výdělku - a být připraven.

Exekuce nemovitostí nejsou odrazem pravice či levice. Jsou ukazatelem nemyšlení, neodpovědnosti a konzumu - a jejich znaky vylézají na povrch právě během krizí.
09. 03. 2011 | 15:28

ld napsal(a):

Lex,

co Klaus tou kritikou sleduje? Jářku, začal svou předvolební kampaň pro případ přímé volby prezidenta.
09. 03. 2011 | 15:33

Věruš a Maruš napsal(a):

Co s pinglem Pehem? Myslíte, že takhle blbě kecat přestane sám?
09. 03. 2011 | 15:36

zebra napsal(a):

Co s Klausem? No to je preci jasne. Postavit mauzoleum, Klause nabalzamovat jako tovarysc V.I.Lenina, a i za 70 let budou nasi potomci moci obdivovat tohoto velikana ceskych dejin, ktery transformoval totalitni rezim v rezim kleptokraticky.
09. 03. 2011 | 15:48

Olda napsal(a):

Věruš a Maruš

Do svého živitopisu si může s klidem napsat, že byl pinglem (a nepotřebuje ani jako polehčující okolnost zdůrazňovat, že to bylo první zaměstnání po útěku z komunistického Československa)jenom pán, který dohromady napsal víc kniha vzstudoval víc škol, než kolik má Věruš a Maruš písmen ve jméně, o počtu mozkových buněk V&M (soudě podle reakce na Peheho text) raději nemluvit. Navíc se tento pán neschovává za připitomělé nicky připomínající název nějakého pokleslého filmu.
09. 03. 2011 | 15:53

chytryhorak napsal(a):

Co s Pehem?
09. 03. 2011 | 15:54

Honza napsal(a):

Proč ten PEHE rozčiluje pravičáky? Protože von má asi pravdu a vyjadřuje se slušným slovníkem .Pan prezident, je Náš pan prezident a musíme si jej vážit za každou cenu.
09. 03. 2011 | 15:55

JC napsal(a):

Honza,
Vážit si presidenta už není povinné.Není povinné ho ani milovat.
Pro začátek by stačilo ho respektovat jako demokraticky zvolenou hlavu státu.
09. 03. 2011 | 16:05

Dočekal napsal(a):

Carlos:

Tak mám takovou obavu, že tohle prostě neokecáte.

Začněme tedy od toho, kdo že jsou to ti naši spoluobčané, kteří si berou hypotéku na dům.
Ano, jsou to převážně příslušníci té takzvané střední vrstvy. Tedy jedinci s měsíčním příjmem nad třicet tisíc.
Docela překvapivé je ale zjištění, že většina z těchto lidí nejsou podnikatelé v pravém slova smyslu. Jsou to buď ti, kteří jako OSVČ pracují v takzvaném švarcsystému, nebo to jsou přímo zaměstnanci, většinou nadnárodních společností.
Tito lidé nejen že si pořizují bydlení na hypotéku, oni si také berou auta na leasing a zařízení na půjčku. Jejich domácnosti tak hospodaří s finančními prostředky takzvaně nadoraz. Výpadek směšných pěti tisíc měsíčně může tyto domácnosti dostat do neřešitelné situace.
Tak a teď se dostávám k meritu věci.
Tito lidé si usmysleli, že se budou podobat té horní vrstvě našich spoluobčanů za každou cenu. Tedy nejen za cenu neúměrného finančního zatížení rodinného rozpočtu, ale hlavně tím, že budou za všech okolností volit "pravici." Nejsou přece žádné "socky!"
No a teď tito lidé zjišťují, že naletěli na krásné sliby. Poznání, že ty kavky na oškubání jsou jen oni sami, musí být dnes pro tyto voliče pravicových stran velice kruté a stresující.
Z toho také pramení všechna ta frustrace, která se projevuje nenávistí ke všemu a ke všem a to dokonce i v těchto diskusích.

Na závěr jen malá poznámka: Pojem "pravoun," který tady používám já, je jen reakce na nálepku "levoun, levouni," kterou tady tak rád používá lživysokoškolák s nickem Rumcajs.
09. 03. 2011 | 16:10

Otázkář napsal(a):

DH je Hitlerův pohrobek, nejspíše člen Národní strany, Národního korporativismu nebo DS, všechno dnes již zaniklé subjekty, takže nejspíše člen DSSS- Dělnická strana sociální spravedlnosti, nebo se mýlím?
09. 03. 2011 | 16:16

JenTak napsal(a):

JC.
Demokraticky zvolená hlava státu? I s výhrůžkami "uvidíš kdo všechno půjde bručet", z nábojnicemi a záhadným onemocněním poslanců?
Snad u vás respektujete takovou volbu, ale nenuťte váš názor ostatním. To bych pak musel respektovat i Hitlera, protože NSDAP byla také demokraticky zvolenou stranou.
09. 03. 2011 | 16:18

mb napsal(a):

to otazkar ja myslim ze dh je dalimir horejsi a vsechno pise ironicky cit. /Tento člověk ukázal schopným lidem cestu, naučil je využívat příležitosti, myslet jinak a držet hlavu naustále hrdě vztyčenou a bradu bojovně vysunutou/

ale může být že je to i autentický pravičák ...

jeho pozice splývá se satanismem a sociálním darwinismem ...

ale může být, že má pravdu / lépe řečeno že jeho přístup je přístupem vítězným ač celospolečensky sebevražedným /
09. 03. 2011 | 16:21

Otázkář napsal(a):

mb

kdo je Dalimír Hořejší? Toho pána neznám.
09. 03. 2011 | 16:23

Dočekal napsal(a):

JC napsal(a):
Honza,
Vážit si presidenta už není povinné.Není povinné ho ani milovat.
Pro začátek by stačilo ho respektovat jako demokraticky zvolenou hlavu státu.
09. 03. 2011 | 16:05
--------------------
Link:

https://www.youtube.com/watch?v=O-8VCjGInwA
09. 03. 2011 | 16:25

mb napsal(a):

tak řečený Dalimil Hořejší ...
09. 03. 2011 | 16:26

Pepa Řepa napsal(a):

mb napsal(a):
je to drobátek komplikovanější ... podle vzorového užití doublethinku a doublepeeche .
.....................
Embéčko, že jsem tak smělý, co to je dablpíč?

Přiznám se, že jsem se za celý svůj-poměrně bouřlivý sexuální život-s něčím takovým nesetkal.
09. 03. 2011 | 16:28

rejpal napsal(a):

JenTak
Byl jste rychlejší. Zrovna tuhle volbu bych za ukázkově demokratickou nějak moc nepokládal. Ale to je teď už jedno.
A co s Klausem? Postavit mu sochu. Velkou. Nějací nezaměstnaní dostanou práci, pan prezident bude spokojen, jeho fanklub taky a my ostatní už jsme přežili tolik soch, že jedna navíc nás nerozhází, protože sochy neškodí. Nakonec můžeme být rádi, že prezident - také díky jeho vlastní dřívější angažovanosti - nemá příliš mnoho pravomocí.
09. 03. 2011 | 16:28

mb napsal(a):

vypadlo mi esko řepa, nerado
09. 03. 2011 | 16:29

socan68 napsal(a):

Otázkou je, co s Pehem? Tento politolog IV cenové skupiny je známý svým levičáctvím a od počátku svou nenávistí ke Klausovi, pravici a lezprdelkováním levici a Havlovi. Politolog, který pracuje ve prospěch ať levice nebo pravice je vždy špatný politolog. Pehe je toho zářným příkladem.
09. 03. 2011 | 16:30

mb napsal(a):

( ale aspon jsem obohatil vas sexualni zivot )
09. 03. 2011 | 16:31

Otázkář napsal(a):

socan68

když může být ekonom pravicový proč by nemohl být politolog levicový?
09. 03. 2011 | 16:32

Fin napsal(a):

To Carlos V. : člověče, vy jste fak chytrej jak rádio. Když budu mít doma bokem tolik peněz, abych mohl žít a splácet hypotéku celý rok, tak si tu hypotéku snad ani brát nemusím....
09. 03. 2011 | 16:43

Carlos V. napsal(a):

Dočekal : ale já s Vámi z velké části souhlasím.

Spousta lidí se považuje za pravičáky. Ovšem ne snad proto, že by byli milovníky svobody či třeba vyznavači konzervativních hodnot.

Jde o prostou reakci na existenci "socek" a jejich "živení".

Právě na odlišení od "socek" jim velmi záleží. Proto musí mít (vlastnit) ty "správné" výrobky. Taková "pravičáci" se poznají podle auta na leasing, domu na hypotéku, LED televize, dovolené v Thajsku ... a pár spotřebitelských úvěrů a pár tisíc na kontě.

Pojem svoboda jim toho moc neříká - doktory by zavřeli (konají proti spolenčosti) atd...

Pojem konzervativní hodnoty také ne, Topolánek je jejich guru.

Pojem odpovědnosti už vůbec ne. Kvůli pozlátku udělají cokoliv. A kdyby to náhodou nevyšlo ? To se jim stá nemůže. A kdyby... půjdou na pracák, stát se postará.

Jsem schopen diskutovat a obhajovat previcové, snad libertariánské(sám nevím) myšlenky. Ale neobhajuji jisté voličské typy.

P.S. Jako levičák, asi se taky neztotožníte s motivy některých voličů levice - že ?
09. 03. 2011 | 16:44

socan68 napsal(a):

Otázkáři, ty si snad děláš srandu? Politolog má být nezůčastněná osoba jako novinář a komentovat a kritizovat nalevo i napravo bez rozdílu. Ekonom nekomentuje politické dění,ale snaží se o to, vytvořit podmínky pro co nejlepší fungování podniku,státu a pod. Mimochodem, levicových ekonomů je tak 5 ze sta. Drtivá většina jich je politicky neutrální a ti jsou ještě daleko pravicovější, než ti takzvaně pravicoví. Je to logické, levicový ekonom je naivní snílek. proto jich je tak málo. To je jako kdyby majitel továrny, podniku a pod. prováděl levicovou politiku. Velmi brzy by zkrachoval a s ním i jeho zaměstnanci.
09. 03. 2011 | 16:45

Naštvaný napsal(a):

"politického extremistu Ladislava Bátoru" píše Pehe a nepřizná si, že je-li kdo extrémista, je to on sám Pehe, který plácá do všeho a stále jen z jednoho úhlu pohledu. Je tím již obtížný. Ano, nemusím ho číst..., ale když přelétnu jméno Bátora a čtu, jak ho Jiří Pehe charakterizuje, uráží mě to. Pehe má daleko do vzdělání a do diskuzních schopností Ladislava Bátory. I co do politické tolerance! A to je především významné. Zatímco Ladislav Bátora kritizuje chování cikánů, rovněž koncepčně uvažuje o nápravě, zatímco Jiří Pehe stále jenom mlátí jenom prázdnou slámu, stokrát už jeho cepem vymlácenou. Takže, nějakého užitečného zrna se od něho nedočkáme.
09. 03. 2011 | 16:46

Carlos V. napsal(a):

Fin : tak si ji radši neberte. Nejdřív si našetřete.

A myslím to fakt vážně a upřímně.
09. 03. 2011 | 16:46

skeptický napsal(a):

PP
To je ta paní,co má dvě.Jednu za manžela.
Já měl taky bouřlivý.Poměrně.V porovnání s dneškem.
09. 03. 2011 | 16:49

PatientO.T. napsal(a):

2 mb a Pepa Řepa:
https://www.youtube.com/watch?v=JV_A63Th-pw

Dablpíč? Vagina duplex!
09. 03. 2011 | 17:23

Dočekal napsal(a):

Carlos V.:

Já a levičák? Ale jděte!

Pokud vás to zajímá, tak já jsem ve svých čtyřiašedesáti letech velice spokojený penzista, navíc relativně dobře finančně zajištěný. A tím štengrováním zdejších "pravounů" se ve volných chvílích velice dobře bavím.
A že sedím u compu? To je také jednoduché. Dávám dohromady něco jako paměti a také písemnou pozůstalost po otci. Mimo této činnosti mám také občas na starost vnoučata a to pak pauzíruju.
Jo a jestli vám vrtá hlavou, odkud mám informace, které vkládám do svých příspěvků, tak to je taky jednoduché. Jednak jsem stále ve styku se svými kolegy, hlavně ale chodím mezi lidi. Také to pravidelné páteční posezení v té naší malé vinárničce mi přináší tyto informace.
Představte si, že se klidně bavím s každým a je mi úplně jedno, jestli je to pravičák, levičák, člověk bílý, černý, modrý nebo třeba fialový. Já totiž rozlišuju svoje spoluobčany jen na dvě sorty. Na ty slušné a na ty ostatní.
Pokud jste snad nabyl dojmu, že jsem zarytý levičák, tak v tom případě to byl jen dojem.
Co ale nesnáším přímo bytostně, tak to je lež, zbabělost, přetvářka, populismus a sprostota. Tímto tady oplývá mírou vrchovatou jistý absolvent VŠB v Ostravě, který se zde vyprofiloval jako ultrapravičák. A protože mne tento jedinec veřejně obvinil ze lži (samozřejmě neprávem, což jsem mu také dokázal) a dodnes se mi neomluvil, dávám mu tu jeho zbabělost sežrat při každé vhodné příležitosti.

Jo a ještě něco: To příjmení, které používám místo nicku, je moje a je pravé. Křestním jménem jsem Václav.
09. 03. 2011 | 17:27

Pepa Řepa napsal(a):

PatientO.T.
A k čemu to je dobrý?
09. 03. 2011 | 17:28

šebány napsal(a):

Naštvaný : Konečně se někdo zastal pana Bátory.Na jeho osobu se snesla spousta lží . A přitom jeho důstojný zjev poctivého konzervativce a árijce je úplný balzám pro oko všech.Na něho se chceme dívat v tv a představa že visí (jako foto na zdi) třeba ve školách nás blaží.On určite nesmrdí , jak sám vtipně dodává jako někdo!!!Tomu by ale slušela uniforma co? Pehemu vůbec. Jen víc takových . A pokud někdo myslí že už jednou takových víc bylo,má pravdu .A to byl pořádek !
09. 03. 2011 | 17:36

Elena napsal(a):

skeptický,
musym sa Vám trochu posťažovať, voroshilov mi robi zle u Justa, neviem si s ným rady, aj ho ihnorujem ako sa len da , si ho nevšimam ale on ma vkuse uraža , napada,
čo mám robiť, on ma chce odtiaľto vyštvať, mne je to jasne, nu dobre tak odyjdem, už nedokažem tolerovať jeho neprestajne uražky voči mojej osôbe.

S pozdravom
09. 03. 2011 | 17:37

ld napsal(a):

Dablpíč je odjakživa tuplovaná štamprle hopsinkové.
09. 03. 2011 | 17:37

Anuszka napsal(a):

Pane Dočekale, můžeme hulvátsví rozlišovat na to pravounské a to druhé, ale vždy to bude jenom hulvátství... Nebo si myslíte, že Váš příspěvek, kterým jste reagoval na jiného diskutujícího, který Vás nijak nenapadl ani jinak neoslovil, není hulvátský? Já ano. Asi budu znovu zařazena mezi pravouny, kteří Vás z nějakých pravounských příčin pronásledují a dehonestují, ale mohl byste se ještě jednou zamyslet nad svým příspěvkem a zodpovědně říct, že takto si představujete inteligentní komunikaci s myšlenkovým protivníkem?
Dočekal napsal(a):
Koplkop:

Dotaz: Používáte obyčejnou Indulonu, nebo nějaký kvalitnější lubrikant?
09. 03. 2011 | 12:23
09. 03. 2011 | 17:37

jarpor napsal(a):

Autor

Co s Klausem ?
To samé co s Pehem.

Oba si přečíst, poslechnout... zamyslet se nad tím co říkají a porovnat s jinými názory a hlavně - s vlastní zkušeností, s tím, na co si ve svém okolí mohu "šáhnout"...
a tak si utvořit názor, kdo z těch dvou je názorům čtenáře (posluchače... ) blíže.
Bez dehonestací a nadávání ani jednomu z nich.

Mohu Vám, pane Pehe sdělit, že v tomto srovnání s Klausem u mne prohráváte. O víc jak o "autobus".
Měl-li bych to nějak vyjádřit příkladem, pak mi připomínáte borce z muší váhy, který předvádí své bicepsy publiku se slovy - přeci každý vidíte, že na mě nemá ani šampion těžké váhy...
___________________________________

Jen jsem nakoukl... a musím říci, že zde nic nového...

Nad věcí Pepa Řepa - zdravím ..
dohady a vysvětlování... kdo více nadává těm druhým... že když nadávají ONI, mohu přece i já... (úsměvné !!)..
a nad tím kraluje pan Dočekal - že byl obiněn neprávem ze lži...
No, tu lež nemohu "nijak řešit".. ale co mohu napsat, že já jsem panu Dočekalovi dokázal lež v jeho příspěvcích minimálně dvakrát... naprosto bez odezvy a snahy chlapsky napsat - Jo, bylo to jinak.

Tak se zde pěkně dál bavte.
Hezký večer.
09. 03. 2011 | 17:54

kverulant112011 napsal(a):

DH:

pro zajímavost: co je Tvůj job?
Tvým vyjádřením mohou odpovídat jen šéf narkomafie, obchodník se zbraněmi nebo velkopasák děvek. Ti všichni jsou na tom ideově asi tak jako Ty (bezskrupulozní oportunisti). Trefil jsem se? :-)

Jinak znovu konstatuju, že i v této diskusi se fandové Velikého Onbašiho vyznačují převážně neobyčejnou zarytostí (až komunistickou) a argumentační chudobou, kdežto jeho odpůrci dávají přiměřeně k lepšímu i vtipy a zábavu.

Pokračujme :-).
09. 03. 2011 | 17:55

Gabrielle H. napsal(a):

..."Bohužel i Nečas svoji příležitost už promeškal a on i jeho vláda za to politicky draze zaplatí... "

No, jen tak mezi námi, Jiří Pehe. Pokud by se prezidentu Václavu Klausovi podařilo Nečasovu vládu položit na lopatky, začnu věřit v náhlé prozření a osvícení Václava Klause, podobně jako se to stalo při obrácení největšího pronásledovatele křesťanů Šavla na svatého muže Pavla před branami Damašku :-)
Ruku na srdce, je tu mezi námi někdo, kdo by mu v tomto případě nezatleskal? :-)
09. 03. 2011 | 18:08

hanah napsal(a):

Co s Klausem ?

Vy, Pehe, vůbec nic. Vy tak akorát můžete o Klausovi psát, přičemž na vašich vyjádřeních není nejdůležitější obsah, ale to, že o něm píšete den co den a dále to, co tím vlastně sledujete a pro koho to děláte...
No a ten obsah...? Tak ten je taky blbej :-).
09. 03. 2011 | 18:16

PatientO.T. napsal(a):

2 Pepa Řepa:
Říkávali kdysi gynekologové: jedna na všední den, druhá na neděli...

:-)
09. 03. 2011 | 18:18

kverulant112011 napsal(a):

Gabrielle,

nohu na srdce, ono by to s tím tleskáním bylo asi slabší ... ona množina fandů jmenovaných pánů se asi hodně překrývá, takže ti by zmateně pobíhali nevědouce kudy kam, (protože rozlišit, ke komu se přidat, zda k narcisovi nebo ke zmatenci je dost dost obtížné) na tleskání by se asi nezmohli, (Ty jsi asi jedna z mála)

no a my ostatní většinou asi bysme netleskali taky, protože začít se musí od hlavy.
09. 03. 2011 | 18:20

Sladký napsal(a):

socan 68 cituji volně "Pehe.. politolog IV cenové skupiny.." :o))))).Další nula, která zde z anonymity útočí na člověka, jemuž přinejmenším po odborné stránce nesahá ani po kolena... zuřící ratlík s pěnou u huby poštěkávající na kolemjdoucího rotwailera.
09. 03. 2011 | 18:23

skeptický napsal(a):

Never on Sunday.

Elenka
Rozveďte se,okouzlete ho,a vemte si ho.
09. 03. 2011 | 18:24

Sladký napsal(a):

Hannah- cituji "co tím sleduje a pro koho pracuje" to mi něco silně připomíná.Asi i celé řadě lidí, kteří si minulý režim nepamatují jen z bájivého vyprávění "nezávislých novinářů".
09. 03. 2011 | 18:26

Koplkop napsal(a):

Anuszka
Děkuji.
09. 03. 2011 | 18:26

Sladký napsal(a):

Hannah- vsadil bych se, že vy též nepocházíte z opice.:o))))
09. 03. 2011 | 18:27

RA napsal(a):

že ještě ty fabulace oranžového ideologa může někdo číst.
09. 03. 2011 | 18:28

Sladký napsal(a):

Hanah a jarpor- člověk by řekl, že jste jednovaječná dvojčata.Ale to není biologicky možné,že? Ale jinak je možné skoro všechno.
Něco pro vás mám, dvojčata: Na počátku bylo Slovo a to Slovo bylo u KLAUSE a KLAUS byl Slovo.
Jděte, Hanah a Jarpore a zalidněte Zemi novým,pravým pokolením.
09. 03. 2011 | 18:31

Tencokida Hnuj napsal(a):

hanah/pí Haslingerová/ napsal(a):
"Co s Klausem ?

Vy, Pehe, vůbec nic. Vy tak akorát můžete o Klausovi psát, přičemž na vašich vyjádřeních není nejdůležitější obsah, ale to, že o něm píšete den co den a dále to, co tím vlastně sledujete a pro koho to děláte..."
------------------------------------------------------------
http://www.reflex.cz/clanek/stary-reflex-tema-reflexu/18378/nekorektne-napravo-rx-diskuse.html

Nástrojem propagandy je např. argumentace ad hominem.
Pokud však je taková argumentace vedená osobou, která něco kritizuje a přitom to sama dělá a propaguje, nejde již ani o propagandu, ale pouze o projev slaboduchosti.

"...Ivana Haslingerová například řekla: "My bychom chtěli, aby už byl Topolánek u vlády. Za to kopeme pořád." To skutečně není novinařina. Ale je to publicistika? Vždyť publicistika je regulérní žurnalistický žánr. Ani pro ni by nemělo platit, že účel světí prostředky...."
09. 03. 2011 | 18:32

hoven napsal(a):

myslim, že vládní koalice může všechny reformy provest. nemá smysl je diskutovat s psychopatama typu sobotky a ratha, ti chtějí pouze destrukci. vláda ty reformy musí diskutovat s občanama.
09. 03. 2011 | 18:32

Otázkář napsal(a):

socan68

odhalil jste mě, dělám si z Vás srandu :) proč by politolog nemohl mít levicové preference, když spousta novinářů (kteří by podle Vás měli být neutrální) je otevřeně pravicových? Jak je možné, te MfDnes je označována jako pravicový deník a Právo jako levicový, vždyť přece mají být neutrální, no ne? ;-)
09. 03. 2011 | 18:33

Jiraak napsal(a):

Jeden jedinej velmi dobrej a odvážnej investigativní novinář.. A měl by Pulitzera a Klaus tepláky..
09. 03. 2011 | 18:34

Sladký napsal(a):

RA - máte pravdu, jsou to fabulace notorického nepřítele STRANY a Vlády, protivníka našeho spravedlivého,pokrokového zřízení, odpůrce našeho Velikého Všehoznalce a neomylného Kormidelníka.
09. 03. 2011 | 18:35

Sladký napsal(a):

Přesně tak, pane Hoven, diskutovat jedině s lidem, ne s revizionisty,odpadlíky a třídními nepřáteli!
09. 03. 2011 | 18:36

Dočekal napsal(a):

hoven napsal(a):
myslim, že vládní koalice může všechny reformy provest. nemá smysl je diskutovat s psychopatama typu sobotky a ratha, ti chtějí pouze destrukci. vláda ty reformy musí diskutovat s občanama.
09. 03. 2011 | 18:32
--------------------
Tý jo!
Husák jak vyšitej!

"S nepřáteli nediskutujeme, nepřátele odsuzujeme!"

Hovene, hovene! Vy si to sice neuvědomujete, ale to, co hlásáte, je bolševismus v přímo krystalické podobě.
Dotaz: Jste jen momentálně retardovanej, nebo vás za ty kecy někdo platí?

"Demokracie není nadvláda většiny, ale právo menšiny uplatnit se."
TGM
09. 03. 2011 | 18:58

tomisoft napsal(a):

To JenTak: Jestli existují bezvýznamní přisluhovači pana Klause, tak vy se řadíte mezi naprosto bezvýznamné odpůrce tohoto Pana Prezidenta.
09. 03. 2011 | 19:05

Pepa z depa napsal(a):

Milý diskutující, vidíme, že tu není shoda a proto klademe OTÁZKU: KAM S NÍM? No a tak snad změníte směr uvažování, že? Jinak ta rohovačka mezi politickými stranami tomu ale DÁVÁ GRÁDY, ŽE? No boj to je litý a také hodně nečistý a plný podpásovek. Vlastně je to dobře, alespoň víme do budoucna s kým mužeme počítat, že? Takže zase stará lidová moudrost, že vše špatné je i pro něco dobré. Tak zatím 4. odboj a Pepa z depa. A ukažme TGM, že i opak může býti BINGO.
09. 03. 2011 | 19:18

Babička napsal(a):

Nevíte někdo kdo to je ten pan Pehe? Znáte ho někdo?
09. 03. 2011 | 19:24

zgr napsal(a):

pravdoláska tu paranoju bere hopem
09. 03. 2011 | 19:27

S.Š. napsal(a):

Vážený pane Pehe,

všechno, co píšete, do sebe zapadá jako jednotlivé kamínky do mozaiky. Václav Klaus nejpozději od prosince m.r. Nečasovu vládu řídí (jednotlivé ministry úkoloval již v průběhu podzimu). Nečas k tomu mlčí a je pro mne značným překvapením, že mlčí i ti členové vlády, od nichž bych to tak úplně neočekávala (jistě, kolega vlk by mne zde jistě opravil a napsal, že kupř. ministři Vondra a Schwarzenberg jej vůbec nepřekvapili). Václav Klaus fakticky již úplně převzal řízení zahraniční politiky státu, nikdo nezaprotestoval jediným slovem. Oč mu jde ? Jistě, krom zahraniční politiky zde máme věc nevyřízených účtů s ÚS, výjimky z LS (Nečas již přislíbil), případně vyjednání opt-outu z přijetí eura. To ale není, jak správně píšete, a jak je zjevné i z posledních prezidentových vyjádření, všechno.

Zopakujme si události posledních dvou měsíců :

1) Nečasovu vládu pomohla udržet nečekaná věc: překvapivé souznění mezi prezidentem Václavem Klausem a faktickým lídrem Věcí veřejných Vítem Bártou. Prezident se v noci na úterý narychlo sešel s ministrem dopravy (idnes.cz, 22.12.2010).
2) Hradní dohoda? Kdepak. Spíš direkt, který dostali občanští demokraté od prezidenta Václava Klause. Tak alespoň politici zpětně popisují úterní schůzku koaličních lídrů na Pražském hradě, která odvrátila pád Nečasovy vlády. „Na Hradě si prý naše zástupce prezident Klaus doslova mazal na chleba, na Nečase chvilkami i křičel,“ řekl LN jeden z vysoce postavených občanských demokratů (LN, 23.12.2010).
3) Vít Bárta : „Má nadprůměrnou inteligenci… považuji ho za nejchytřejšího a nejschopnějšího politika v této zemi…“ (Právo, 23.12.2011). : „Václava Klause považuji za nejchytřejšího českého politika. ... Jestli v něčem před ním smekám, tak že díky jeho konzervatismu se České republice vyplatil jeho opatrný přístup k euru” (parlamentnilisty.cz, euportal.cz, 13.2.2011).
4) Ministr Dobeš představil Ladislava Bátoru na poradě vedení MŠMT jako kandidáta na svého prvního náměstka. S tím, že nahradí dosavadní dlouholetou náměstkyni úřadu Evu Bartoňovou z ODS (novinky.cz, podobně ceskapozice.cz, idnes.cz, 24.2.2011).
5) Premiér Petr Nečas (ODS) si nedovede představit, že by se člověk s minulostí Ladislava Bátory stal náměstkem na školství. „Takovou věc jako předseda vlády odmítám,“ řekl ve čtvrtek po návštěvě ministra školství Josefa Dobeše (VV) na Úřadu vlády ČTK, ČT 1, Události, všechna média, 24.2.2011).
6) Bobošíková : Petře Nečasi, Bátora není neonacista a Vy jste jenom loutka ! (parlamentnilisty.cz, 25.2.2011).
7) Petr Hájek : Nečas se zbaběle přidal k novinářské hilsneriádě (parlamentnilisty.cz, 28.2.2011).
8) Jan Kopal (pro neznalé : aktivista Pravé alternativy, dříve “Národně sociální blok”, předtím “Vlastenecká republikánská strana” odnož Sládkových Republikánů, naposled fýrer občanského sdružení “Národní domobrana”, vystupující po boku představitelů extremistických organizací Národní aliance, Vlastenecké fronty, Národního odporu či Obrody národa, jeden z řady extrémistů /výslovně vyjmenovaných ve společném materiálu MV a MSpr věnovaném extrémismu/, zastoupených ve sdružení Akce D.O.S.T.) : “Havlofašismus v praxi” (fragmenty.cz).
09. 03. 2011 | 19:27

S.Š. napsal(a):

Pokr.

9) Václav Klaus : Malá česká hilsneriáda aneb další případ diktatury politické korektnosti (Právo, 28.2.2011).
10) L. Bátora : Nečas se podílel na mém mediálním pronásledování (rozhlas.cz, 1.3.2011).
11) Petr Nečas : "V tom není vůbec žádné hodnocení jeho kvalit, nekvalit, jeho vzdělání, nevzdělání, schopností, neschopností, jeho názorů, nenázorů. To je prostě konstatování faktu, že vědomě kandidoval za stranu, která je extremistická, která je nepřijatelná v demokratickém spektru. To je vážný politický krok a není možné, aby byl nominován jako politicky nominovaný náměstek ve vládě, v jejímž čele stojím" (ČT24, 1.3.2011).
12) Václav Klaus : O čem jsme se při diskusi o důchodové reformě zapomněli bavit (MfD, 4.3.2011).
13) Dobeš : Bátoru mně doporučili lidé z Hradu (LN, 5.3.2011).
14) K prezidentovi se překvapivě přidal ministr dopravy a faktický šéf Věcí veřejných Vít Bárta. Podle informací serveru iDNES.cz se v pátek s Klausem setkal. „Uznávám, že jsme penzijní reformu ne úplně dobře zkomunikovali,“ řekl Bárta. Údajnou schůzku s Klausem nechtěl komentovat (MfD, 5.3.2011).
15) Michal Babák (VV) : Věci veřejné nepodpoří podle důchodovou reformu, jestliže ji koaliční partneři veřejnosti dostatečně nevysvětlí (OMV, 6.3.2011).
16) Václav Klaus už ví, že chce aktivně působit ve veřejném životě i v době, kdy mu skončí jeho mandát na Pražském hradě. "Nestáhnu se do soukromí," řekl Klaus při představení své nové knihy Rok osmý (idnes.cz, 7.3.2011). "Pokud mně síly umožní, tak já určitě zůstanu ve veřejném světě, určitě se nestáhnu do soukromí. Jaká bude konkrétní forma, je zbytečné říkat dopředu," naznačil (novinky.cz, 7.3.2011). "Chci být viděn a slyšen, být někdo, kdo bude říkat silné soudy k naší době. Nechci odjet na chalupu a pěstovat zeleninu," dodal (TV Nova, Rok Václava Klause, 7.3.2011).

Václav Klaus cíleně oslabuje vládu, resp. jejího předsedu. Zde je jeho role, s níž v ě d o m ě rozbíjí koaliční jednotu, což je u prezidenta věc alarmující, jednoznačně d e s t r u k t i v n í (B. Doležal je "překvapen", jiní, po zkušenostech s odpálením Topolánkovy vlády vprostřed předsednictví EU, nikoliv). Naposled tedy Klaus protestuje proti důchodové reformě a všimněme si, že zatímco ji kritizuje “zprava” (je pro nezásluhový důchod, důchod - dávku proti chudobě, zbytek ať si každý našetří sám; dobře přitom ví, že zde jde proti dřívějšímu nálezu Ústavního soudu), sbírá především radikální levicové i pravicové voliče, vulgárně řečeno hlasy z “ulice”. Ani to není náhoda. Někteří politologové (kupř. dr. J. Mlejnek) soudí, že V. Klaus se po skončení prezidentského mandátu bude angažovat kupř. prostřednictvím CEPu (“a dál se uvidí”). Myslí si, že V. Klaus se bude dál angažovat občansky, třeba tak jako Václav Havel ? Řekla bych, že to je spíše iluze. Přikláněla bych se k těm názorům, které předpokládají znovuovládnutí ODS, případně její části a sjednocení zbylých „klausovských“ uskupení, zahrnujíc v to Suverenitu, SSO, radikály z Akce D.O.S.T., pravicový extrém, jistě tak možno zachytit i některé hlasy z KSČM. Vyjde-li to, mohla by vzniknout strana nefalšovaného vůdce národa ... :-) Nuda nás v příštích letech s Václavem Klausem ale rozhodně nečeká.
09. 03. 2011 | 19:29

#13 napsal(a):

No jo, Sylvinko. Dej si prášeček.
09. 03. 2011 | 19:29

Pierrot napsal(a):

S.Š.

Ještě bych byl s tím Klausovým "řízením vlády" opatrný. Odporují tomu některá fakta, zejména prohra s "vyděrači". Kdyby měl VK skutečně tolik moci, nikdy by prohru s lékaři nedopustil..
Ale možná jde o něco jiného než o faktickou kontrolu činnosti vlády. Ale o co? Jak jsem psal výše, motivy a cíle našeho prezidenta mi unikají. Samozřejmě se nabízí výklad opírající se o jeho nadutost a sebestřednost, se kterou přistupuje ke každému problému, a která nepřipustí odpor a trestá nezdárná dítka vymazáním z telefonu. Takže bychom se mohli utěšit tím, že VK je prostě více nebo méně mimo realitu. Jenže co když ne?
09. 03. 2011 | 19:53

JenTak napsal(a):

tomisoft
Zajisté jsem bezvýznamný odpůrce Klause. Považuji to však za lepší, než být jeho nekritický obdivovatel.
09. 03. 2011 | 19:53

Pavla napsal(a):

Jo: Odpolední příspěvek není ode mě. Mám sice stejný názor na p. Pehe, ale druhá paní Pavla píše pod stejným nickem jako vždycky já, ikdyž jsem jí dvakrát psala, at si ho trochu změní. Já nepoužívám k ostatním taková vyjadřování. Tak si ho budu asi muset změnit sama.
09. 03. 2011 | 19:54

Kanalnik napsal(a):

Myslim, ze k tomumto neni co dodat:
https://www.youtube.com/watch?v=V_7jWPSJgvk
09. 03. 2011 | 20:00

S.Š. napsal(a):

Pane Pierrote, ale dopustil, vzpomeňme na železničáře. I v případě lékařů musel dobře vědět, že vládě nic jiného než ústup nezbývá. Sám (pokud by byl předsedou vlády) by ustoupil taky. Zdravím Vás.
09. 03. 2011 | 20:03

jarpor napsal(a):

Hmmm...

Tak nám zde paní Š.S. na novinových zkratkách / co jiného je novinový titulek / jak Klaus :
"...v ě d o m ě rozbíjí koaliční jednotu, což je u prezidenta věc alarmující, jednoznačně d e s t r u k t i v n í.".

Tak dvě poznámky :
- jsou-li členové vlády takové loutky, že "řeči vrtošivého staříka" je dokážou "rozbít", pak když by "padli", nebude to žádná škoda... /jenže, myslím si, oni takovými loutkami nejsou, a přání je jen otcem myšlenky.../
- patrně našla obdiv ve "vlkovských příspěvcích"... / nic moc takový "vzor", řekl bych.../

Hezký večer
P.S.
Budete-li mít, paní Š. S., s někým jakýsi vztah, založený na jisté znalosti druhého, cíli kam chcete dojít a jistých Vašich morálních zásadách... dokáží nějaké řeči kohosi tento Váž vztah rozbít ? Za sebe mohu říci, že by to měl takový "řečník" u mne hodně těžké...
09. 03. 2011 | 20:11

rejpal napsal(a):

Pierrot
Jsou dvě věci, které bych u našeho prezidenta opravdu nehledal: senilitu a nezaujatý pohled na jakoukoli věc. Což lze tolerovat u stranického lídra, ale u prezidenta, který by měl v první řadě být sjednocujícm elementem, jakýmsi živým symbolem státnosti, to vede jen k polarizaci společnosti. A navíc - prezident tu není jen kvůli sobě nebo kvůli nám. Je tu taky zahraničí. O jeho předchůdci si může každý myslet, co chce, ale spousta lidem venku na počátku 90. let, když se řeklo Czechoslovakia, automaticky vyskočil Havel. Klause lid obecný vůbec nezná, a v těch kruzích, kde ho znají, je vnímán dost kontroverzně (a to říkám jemně).
09. 03. 2011 | 20:15

mb napsal(a):

prezident by skutecne mel sjednocovat a ne polarizovat ... ale to u klause nehro ... prestoze lhal jakym bude svornikem ... no a delat se s nim/tim neda nic ... pac kdyz ho krouhnete tak mu jen pomuzete zahynout mucednickou smrtí a to taky neni zadnej med ...
09. 03. 2011 | 20:21

franta66 napsal(a):

Václav Dočekal
Už jsem se lekl že jste můj spolužák, přehlédl jsem to "e" v příjmení a navíc jste mladší. Tvrdíte že nejste levičák ale bavíte se pravouny. Tak nevím co jste - nazvat Vás politickým hermafroditem si netroufám. Soudím ale že jste obyčejný rejpavý důchodce. Ostatně jste to v podstatě sám nedávno naznačil a neustálým a trapným rýpáním do jednoho "pravouna" to dosvědčujete. Pokud by jste potřeboval ještě jeden terč jsem k dispozici. Třeba mě můžete na začátek počastovat nějakou pěknou charakteristikou mé osoby. Už jen to že jsem neuvedl pravé jméno je hrůza, že ano ?
09. 03. 2011 | 20:23

zemedelec napsal(a):

Chtěl jsem reagovat na nick Gabrielle,ale co napsala S.Š.smekám a podal bych i kytičku.Jenom dodám,opravdu nevěřím na obráceni Ferdinanda Pištory.Celé roky si V Klaus buduje politický harém,dokudˇdobře posluhuje,tak v pořádku,když se náhodou začne vzpouzet,končí jeho kariera.Nečase i tuhle vládu ješte potřebuje,ješte mu překáží Ú.S.až ho pokoří,pak můžem čekat,že vynese své karty.
09. 03. 2011 | 20:23

mb napsal(a):

doplnění zemedelce ... ale ta Klausova dominance jen dokazuje slabost, bezradnost, nejednotu a nedůvěryhodnost Klausova okolí ( či sílu proklausovských klientelistických vazeb ), které Klause neumí omezit / potlačit / zabránit Klausovu rozpínání a rakovinotvornému bujení ...

neni nikdo důvěryhodný kdo by mohl shromáždit celospolečenskou podporu na politice důsledně protichůdné politice Václava Klause
09. 03. 2011 | 20:26

Pierrot napsal(a):

S.Š.

Jenže v tomhle případě by nenesl žádnou odpovědnost. Tu by měla vláda. Myslím, že kdyby tentokrát měl tolik moci, aby vládě zabránil ustoupit, tak to udělá. Jeho pozice je v tomhle směru výhodná. A kdyby to Nečasovi a ostatním ještě víc pošramotilo popularitu, jenom dobře..
Ale je jasné, že VK pracuje na změně rozložení sil a vytváří ohniska, která může kontrolovat. Je zvláštní, že mu to Bárta tak baští..
Během psaní mě napadlo, jak by se dalo Klausovo počínání nazvat: sbírá spasitelské body. Hlavní pro něj je, udržet si vysokou popularitu a popularitu ostatních šikovně oslabovat (dneska jsem se tu zmiňoval a o jeho anti-antikomunismu; to je přece ideální způsob, jak si udržet i radikální levičáky..). Aby po skončení prezidentského angažmá sestoupil vítězně z Hradu do Strakovky. Počítá s tím, že míra frustrace obyvatelstva politikou na všech úrovních ještě poroste, a že se nenajde žádný politik, který by mu mohl konkurovat... On, čistý, důvěryhodný a populární, pak s přehledem zvítězí ve volbách. Nebo tak nějak..
Také Vás zdravím
09. 03. 2011 | 20:29

rejpal napsal(a):

Pierrot
Tak pod tenhle názor bych se podepsal. Dělá to šikovně a navíc má charisma, spousta lidí mu věří intutitivně a další si šikovně získá nějakým prohlášením, které sice není nijak objevné, ale v každé skupině obyvatel se tak vytváří ohniska podpory. A snadno se pak zapomíná na úplně opačné postoje v řadě vecí v minulosti.
09. 03. 2011 | 20:37

Pierrot napsal(a):

rejpal

Ono stačí porovnat, kolik času věnoval Obama při své navštěvě ČR Havlovi a kolik Klausovi.. Myslím, že to druhého Vaška pěkně hryzlo.
Ale jeho přístup k zahraniční politice je samozřejmě průšvih. Klaus se vždycky rozčiloval, že někdo dělá něco, k čemu nemá mandát (např. neziskovky). Nevím, kde vzal on mandát k samostatné zahraniční politice. Prostě se chová jako aktivista. A to platí i v případě kritiky Ústavního soudu. Neumím si představit nikoho, kdo by si tohle na jeho místě dovolil. No, možná Zeman..
09. 03. 2011 | 20:47

Mirek4 napsal(a):

Jako obvykle v blogu podchycená věcná problematika,vůči níž se Vaši kritici ,pane Pehe, nezmohou na nic než obyčejné nadávky a sprostoty.Z hlediska odpovědnosti se prezident může vyjadřovat k čemukoliv, aniž by nesl nějakou odpovědnost za výsledek, pod clonou absolutní beztrestnosti ze zákona. Pouze osobní charakterové vlasnosti by p.prezidentovi mohly zabránit využívat k svému zviditelnění se zejména v otázkách, zajímajících širší populaci.Ale kde takový předpoklad chybí nelze čekat jakýkoliv jiný než oportunní postoj.Možná, že blogy tohoto druhu přemýšlejícím lidem pomohou.
09. 03. 2011 | 20:49

S.Š. napsal(a):

jarpor : pane Jarpore, jistěže mne zajímají názory politiků, politologů, politických komentátorů (i některých zdejších diskutujících), "vzory" nicméně nepotřebuji, docela dobře si zatím vystačím s vlastní hlavou ... :-)
Zmínila jsem (m.j.) i extrémisty v bezprostředním okolí pana prezidenta. Vida, nestačím ani dopsat a jeden vyhlášený je hned za dveřmi, totiž nick "#13", dobře známý z jiných stránek, proslulý požadavky, aby ten či onen z politiků "visel" (výslovně uváděl např. M. Topolánka) nebo sděleními, že chodí na mítinky (hádám, že měl na mysli mítinky Akce D.O.S.T.) chránit prezidenta "vlastním tělem" ... :-) Tož tak, a dodat ještě musím, že nevěřím, že by V.K. dobře nevěděl, kdo jsou (také) jeho příznivci (týká se i pana Bátory).

Pene Pierrote, ten Bárta ... řekla bych, že jde o oboustranně pragmatické souznění (nedávno to ještě byly "rychlokvašky"). K tomu, co píšete (píšeme), zbývá ještě daleká cesta a bude třeba uskutečnit celou řadu postupných nepochybně dobře promyšlených kroků. Nemusí to vyjít. Náš problém je, že zřejmě není nikdo, kdo by se tomu mohl účinně postavit do cesty, a naopak, jistě existuje nemalé množství těch, kteří takovému scénáři budou napomáhat. Ve vlastním zájmu.
09. 03. 2011 | 20:55

Michal napsal(a):

Co s Pehe ? Trest smrti byl u nas zrusen, takze co muze dnes clovek dostat za vlastizradu ?
09. 03. 2011 | 20:59

Pierrot napsal(a):

rejpal

"spousta lidí mu věří intuitivně"

Přesně tak. Jak dneska prohlásil Tupelo, v manipulaci se mu nikdo nevyrovná. A to je zčásti dáno touto "intuitivní důvěrou", kterou mu veřejné mínění věnuje. Ono je to samozřejmě dáno i povahou prezidentského úřadu. Prezident se může ke spoustě věcí vyjadřovat a může to dělat i dost radikálně. Má výhodu, že nic z toho nemusí prosazovat. Ti, co dělají skutečnou politiku, musí dělat kompromisy (to je koneckonců podstatou politiky). A výsledek pak vypadá vedle názoru prezidenta polovičatě a ústupkářsky.. Opravdu, ale opravdu bych chtěl vidět, jak by VK vyřešil situaci s lékaři. Jak poznamenala S.Š. výše, stejně jako s železničáři..
09. 03. 2011 | 21:02

Papouch napsal(a):

Pane Dočekale, čím je podloženo tvrzení "Dnes stačí zjištění, o kolik vzrostl jen za poslední rok počet exekucí na nemovitý majetek, zejména pak na novostavby, jejichž budoucí majitelé nejsou schopni splácet hypotéku."?

Nařízené exekuční dražby (viditelné na stránkách EK portaldrazeb.cz) to asi nebudou, jak koukám pro Prahu a okolí počet nemovitostí označitelný jako "novostavba s nespácenou hypotékou" nevybočuje z obvyklého stavu nula nula nic.

Ono těch 3/4 milionu exekucí, o kterých se píše v novinách, jsou drobnosti vzniklé neplacením složenek + pokut + alimentů a jsou řešené srážkami z platu/důchodu, ne dražením nemovitostí.
09. 03. 2011 | 21:05

Vari napsal(a):

Pehe, ty toho Klause nemít, tak seš úplně namydlej, o čem bys ty chudáčku pořád psal????? Sám umíš hovno a jenom kritizuješ někoho, kdo narozdíl od tebe něco dokázal, nulo!
09. 03. 2011 | 21:06

Naštvaný napsal(a):

"chce zůstat viditelný ve veřejném prostoru." To je ale vědecký postřeh, hodný prvotřídního politologa! Autore, styďte se za vaše banality a floskule! Už nejenom myšlenkové, ale i jazykové.
09. 03. 2011 | 21:08

Michal napsal(a):

To je zase snuska blabolu. Evropan Karel Schwarzenberg. To neni evropan, ale zradce. Pehe, to si vazne myslite, ze vam bildenbergum budeme bastit ty vase recicky do nekonecna ?
Kdy zverejnite vas plan ? tedy spis plan vasich panu ? Proc nenapiste o sobe, jaka jste figurka na sachovnici a kdo s vami hraje ? Proc se nam nekdy nesverite, o cem jste jednali na zasedani Bildembergu ?
Klaus neni zradce jako vy, tak se uz jednou prestante o nej otirat a hledte abyste byl lepsim Cechem.
Apropo, vase posedlost Klausem je zcela evidentni, protoze i kdyz kritizuje neco co je objektivne spatne, je to stejne spatne. tedy kdyz Klaus verejne prohlasi, ze obloha je modra, prijde Pehe a rekne, ze sice je pravda ze obloha je modra, ale ze Klaus vlastne nenabizi zadne lepsi reseni. mel by tedy Klaus oblohu pozlatit ?
Jake reseni krome zniceni Ceske republiky nabizi Pehe a Schwarzenberg ?
09. 03. 2011 | 21:08

buby napsal(a):

Rozpor mezi výsledky nedávných voleb a míněním lidí je nepřehlédnutelně velký.Krize důvěry.Proto by stálo za to,pověřit nějakou organizaci pracovní návrhem způsobu sčítání hlasů u voleb takovým způsobem,že není možné žádným způsobem zfalšování volebních hlasů.Zároveň s tím,u voleb s novým způsobem součtu hlasů zákonem vyžádat stoprocentní účast-povinnost,s tím,že nesmí být odevzdán neplatný lístek-nějaký způsob kontroly.U volených lidí předem přezkum bezúhonnosti a způsobilosti.
Jinak lidé přestanou pracovat,mít o cokoliv zájem,krize se i jen z toho důvodu může prohloubit.Volby čím dříve tím lépe-ale jen takto dokonalé a s plnou účastí.Volební kampaň není třeba tolik už platit-všichni už víceméně všechny znají.Lidi se asi jinak nepodaří přesvědčit.
09. 03. 2011 | 21:20

kverulant112011 napsal(a):

S.Š, Pierrot, Rejpal i další:

zajímavé analýzy, dá so to fakt dobře číst a přemýšlet nad tím.

Diskutéři opačných názorů: myslíte že nestojí za úvahu, že váš tábor takovéhle analýzy vesměs NEprodukuje? Co by to mohlo znamenat? Nejspíš že vaše pozice není příliš racionální a váš názor je víc věcí nekritického obdivu kravaty než co jiného... ostatně i zde to bylo výslovně zmíněno třeba koplkopem: "Já vidím v p. Klausovi velmi dobrého prezidenta. Má vzhled, vystupování, ....." (dokonce i "rozum" koplkop cituje, ale je zajímavé, že ten vzhled je na prvním místě ... :-).

Koplkope, vzhled bych já preferoval tak u manekýn, ale u prezidenta? to je slabota...

jo a s tou indulonou... to jsem vůbec nepochopil, proč ses tak naštval? co je neslušného na induloně??? :-) :-) a když jde o ten vzhled, tak indulona je velmi doporučovaná :-) tedy jestli není zavržená Milostivým Panem Presidentem jako příliš levicová :-)
09. 03. 2011 | 21:20

mb napsal(a):

jestli si tohle : Vari napsal(a):
Pehe, ty toho Klause nemít, tak seš úplně namydlej, o čem bys ty chudáčku pořád psal????? Sám umíš hovno a jenom kritizuješ někoho, kdo narozdíl od tebe něco dokázal, nulo!

myslí 2/3 obcanů či 70% tak je ceskej narod ztracenej ... njn
09. 03. 2011 | 21:26

kverulant112011 napsal(a):

mb:

no bohužel to tak bude... a to zřejmě můžeme ještě Variho považovat za nadprůměrně informovaného a vzdělaného, protože evidentně dobře čte a píše bez chyb.

Většina z těch 2/3 na tom zřejmě bude hůř - a to je ten zásadní problém. Pusťme si "Nikdo není dokonalý".
09. 03. 2011 | 21:35

Ivan napsal(a):

S KLauzem nic, to by byla utopie, ale vláda je na tom za jeho pomoci hůře.
09. 03. 2011 | 21:41

Ivan napsal(a):

S Klausem nic, to by byla utopie, ale vláda je na tom za jeho pomoci hůře.
09. 03. 2011 | 21:42

rejpal napsal(a):

kverulant112011
On je to dost oblíbený sport, "zabíjet" posly špatných zpráv. Já bych ale jednu výhradu k autorovi měl. Nikdy se žádných diskusí neúčastní, a jak sám kdesi zmínil (nevím už kde), ani je nečte. Což je škoda, protože debaty u jeho blogu jsou dost štěpné. .
09. 03. 2011 | 21:46

kverulant112011 napsal(a):

rejpal:
tím "poslem špatných zpráv" máš na mysli Dočekala podávajícího indulonu koplkopovi ? :-)

Neúčast autora v diskusi: nevím, ono asi napsat kloudný článek může být jiná disciplína než sestoupit sem mezi nás a dát se do té pranice :-). Čímž neříkám, že to nebo ono je víc..

V každém případě souhlasím, že jestli dobrý autor riskne ještě šavlovačku tady dole, tak si zaslouží uznání ještě navíc.
09. 03. 2011 | 21:56

šebány napsal(a):

Vy co připomínáte panu Pehemu co bude dělat bez Klause se už sami nejvíce děsíte okamžiku až Váš Guru za rok zmizí z hradu. Koho budete uctívat ? Nebojte se , paní Němcová už intonuje téměř stejně.Takže pokud zavřete očí dojem bude stejný . Nám nevýznamné části národa se dokonce uleví.Ale pro vás , kterých je dle pravdivých výzkumů až 75% to bude šok. Už se těším jak z blogů zmizí jeho nekritičtí obdivovatelé a my si budeme moci psát o někom slušném a schopném . Prostě o nějakém normálním chlapovi s manželkou . A kamarádi na cestách po světě se nebudou ušklibovat a radši měnit téma . Viďte mb.Zažil jste to už někdy ?
09. 03. 2011 | 21:59

mb napsal(a):

to rejpal ... řekl to v pořadu kontexty u lucie vopálenské ...

taky bych se primlouval za peheho diskuzi ...

ale je to to samý jak s klausem ... je to marný je to marný je to marný ...
09. 03. 2011 | 22:04

Pierrot napsal(a):

šebány

Bohužel Vás zklamu. Nebude to za rok, ale až za dva.. A budou to dlouhé dva roky..
09. 03. 2011 | 22:06

fred napsal(a):

Estébák klaus patří za mříže
09. 03. 2011 | 22:11

.Ivan Hochmann napsal(a):

*********************
Už byste toho měl pane "politologu"nechat.

Jste jako kolovrátek a to nepochybně blbější než profesor.
V dnešní beznadějné realitě jsou vaše konstrukce směšné a žabomyší.
Jen se podivuji,kolik zběsilců je s vámi ještě ochotno diskutovat o Klausovi.

Také bych chtěl být presidentem.Ne proto,abych se shlížel s Hradu a marnivě pěstoval narcisy - nýbrž proto,abych ostentativním přehlížecím gustem posílal dořítě takové experty jako jste Vy - pane Pehe.

Mě spíše zajímá,kdy už konečně přestane mrznout.Bylo by třeba odstřelit Kreml,neboť jak,známo mrzne odtamtud.Už jsem letos stopil tolik dřeva jako žádný rok předtím.A to se ceny palivového dřeva šplhají už k 8.stům za měkké a 13.stům za tvrdé.Ti blbečci od lesů nevědí jak nejrychleji by zbohatli.
Celá republika je plná nixmochrů,co jen kšeftují s různými komoditami a sami nic neprodukují.
Sazka - klasika.To je zase díra do hlavy.
(Zase jsem se jednou díval na tel.zprávy a nezavřel jsem je po 5.minutách kriminálních drbů.)

Otázka blogu měla mít jiný obsah.
"Co s Českou republikou?"

Poslední dobou raději poslouchám slovenské media.Myslím,že Slováci jsou na tom mentálně lépe.Dnes jsem zaregistroval rozhovor s s mladým doktorem (5let praxe),který pronesl větu,kterou jsem po celé trvání doktorského humbuku v Čechách ani nezaslechl.
Volná citace:"Nač stávkovat? Až se naštvu - odejdu a nebudu k tomu potřebovat ničí souhlas a žádnou odborovou asistenci."
Správnej chlap.

Zase mě potvrdil ,že máme každý svůj podíl na blbosti doby.
Záleží jen a pouze na faktu,jak dlouho si necháme srát na hlavy.
Zatím to pořád ještě jde.Nic si nedělejte z provokatérů,kteří přes media vytvářejí klima bídy hmotné i duševní.
Jsme sice posraní a smrdíme na dálku,ale nemáme hlad a nezdecháme pod mosty.Pořád je dobře.
Pořád je kde krást,manipulovat,tunelovat a při troše štěstí si můžeme i zaletět do Dubaje plácnout golf.

Tak brou....Ivan.
09. 03. 2011 | 22:19

kverulant112011 napsal(a):

šebány:

ohledně intonace Němcové: taky mám ten dojem :-)

a ono (výměna prezidenta) to má ještě důležitý rozměr časový: někde jsem četl, že přibl. 90% manažarů lidsky neustojí výrazný kariérní úspěch. Například možný narcisismus u bankovního úředníka se pravděpodobně podstatně rozvine, když se tento časem stane prezidentem. Kdoví co by to mohlo udělat s paní Němcovou :-), případně s tím uváděným normálním chlapem. No doufejme, že to bude lepší :-)
09. 03. 2011 | 22:19

hoven napsal(a):

neberte pehemu jeho smyl života -kritizovat klause. v demokratických zemých je to povoleno. u pehe to sice přerostlo v psychotickou nemoc, ale aspon je legrace.
09. 03. 2011 | 22:27

S.Š. napsal(a):

Naštvaný, 21:08 :
Můžete sice být "naštvaný", jde nicméně o autentický výrok pana prezidenta, zopakuji ještě jednou : "Chci být viděn a slyšen, být někdo, kdo bude říkat silné soudy k naší době. Nechci odjet na chalupu a pěstovat zeleninu" (TV Nova, Rok Václava Klause, 7.3.2011). Vaše výtka by tak měla být směrována jinam než k autorovi blogu.
09. 03. 2011 | 22:30

Tenco napsal(a):

Jelikož nikdo nereaguje na mé příspěvky, dovolím si reagovat na příspěvek pana Hochmanna.

Jistěže je rozumné nepopírat svobodu jednotlivce- v tomto případě jednoho doktora.
Správné je však i zamyslet se nad tím, pokud nějaké - v tomto případě společenství profesní se rozhodne ke společné akci.
Nad tím, jak je jejich společná akce oprávněná v kontextu změny stávající kvality a stavu podstaty jevu.

A jsme u mediálního balastu a skutečného meritu věci.

Kdy jen a pouze vzdělanost může tento jev pojmout a vyslovit soud tak, aby to mělo hlavu a patu. V prostředí infikovaném propagandou a zkresleném vstupními daty, se pak často i vzdělaný člověk stane obětí svých předpojatostí, cizích zájmů a pokud je vzdělán starobyle i tím, že skáče v pojímání tříd logických tautologií od jedné k druhé.

Pokud se zamýšlím takto, musím se ptát jak je definováno poslání a jak profese doktorů.
A věru nejsem zastánce toho, že mají doktoři odejít tam, kam je to táhne.
Chudí lidé jsou závislí na tom, aby doktoři vykonávali nejen svou profesi, ale aby dostáli svému poslání.
Které však musí být v monetárním systému zaplaceno penězi.
Jinak to nejde.

Dobrou noc.
09. 03. 2011 | 22:33

Michal napsal(a):

ZAVŘÍT !!!
09. 03. 2011 | 23:01

almost glossed™ napsal(a):

"ld napsal(a):

co Klaus tou kritikou sleduje? Jářku, začal svou předvolební kampaň pro případ přímé volby prezidenta.
09. 03. 2011 | 15:33

Přesné. Nejjednodušší vysvětlení někdy bývají nejvýstižnější. Ona se to třetí období do ústavy nakonec propašuje. Ne, že ne.
09. 03. 2011 | 23:11

Naštvaný napsal(a):

"jde nicméně o autentický výrok pana prezidenta," S.Š. a co jako? vždyť vám to neberu. Ale taková obecná naprosto oprávněná vyjádření člověka, který přes dvě desetiletí dělá politiku brát jako diskuzní argument, je projev jednoduchého myšlení, když to nazvu slušně.
09. 03. 2011 | 23:16

Lada napsal(a):

S panem prezidentem Klausem nemusite souhlasit s jeho nazory, ale mel by ho kazdy respektovat, protoze je to velmi vzdelany clovek..Kdo proti nemu vystupoje urazlive je pro me jen blbecek
09. 03. 2011 | 23:57

S.Š. napsal(a):

Nemohu s Vámi souhlasit, pane Naštvaný. Pan prezident cíleně vypustí nepochybně vážně míněné věty týkající se jeho budoucnosti a odmítne k nim dodat cokoliv bližšího. Je zcela přirozené, že se z nich následně odvíjejí diskuse, úvahy či spekulace politologů, komentátorů i angažované veřejnosti, to je v demokracii běžné, nejen proto, že jde o prezidenta, ale - mezi jiným - i o politika, který je ve vrcholných funkcích státu již 21 let. Proč by neměly a co to má do činění s "jednoduchým myšlením" ? Sledujete obdobná zamyšlení a z nich odvíjející se diskuse světových médií kupř. k politické budoucnosti B. Obamy, případně jiných politiků (co Putin ?) ? Pokud ne, velmi doporučuji, jsou takřka na každodenním pořádku nejrůznějších komentátorů skvělých jmen (nikdo jim přitom kupodivu neříká : Pehe, už zas ? nemáte o čem jiném psát ? všichni to považují za normální). Máme se stále čemu učit. Dobrou noc.
10. 03. 2011 | 00:20

Občan zZz napsal(a):

PANE PEHE, dobrý rozbor.

Kritikou důchodové reformy jde nyní Klausovi hlavně o ZVÝŠENÍ POPULARITY a zviditelnění.

Ví přesně, co chtějí lidi slyšet. Umí přesně vystihnout myšlení průměrného občana, diváka TV Nova, který si pomyslí: "Tak jako mně, dokonce i panu prezidentovi se to nelíbí a všechno to kritizuje a dokonce se vůbec se nebojí to veřejně říct, ON JE TAK SPRÁVNÝ PREZIDENT A ČLOVĚK."

Popularita je pro něj nutná, pomůže mu uskutečnit ty další popsané cíle: Boj proti EU, oslabení vlivu Schwarzemberga, vliv na Ústavní soud, vlastní pozice po skončení současného prezidentování (ODS?), atd.
(A velký sen ve vzdálené budoucnosti za 7 let??? Potřetí prezidentem.)

Klaus neměl co ztratit: Nečase má pod kontrolou (jak popsáno), Kalousek si netroufne. A pro většinu lidí je ta reforma skutečně špatná.

- - - - - -

P.S. Odbočka k tématu korupce: Dokud bude mít Klaus vliv na jakoukoli vládu, s korupcí se nehne.
10. 03. 2011 | 03:50

Zacheus napsal(a):

A o tom, kdo je a není extrémista rozhoduje vlastně kdo? Pan Pehe? Mládenci z Bilderbergu? Nebo nějaká partička ze strany Zelených:-?
10. 03. 2011 | 06:19

Zacheus napsal(a):

V zájmu spravedlnosti a vyváženosti chci ovšem také podotknout,že nesouhlasím s výrokem "Vari, Pehe, zemský škůdce",který se, byť zřejmě v nadsázce, objevil na webových stránkách občanské iniciativy D.O.S.T. Takovým způsobem se politická debata i třeba se subjektivně obtížným a nesympatickým politickým oponentem opravdu vést nemůže a nemá a v tomto smyslu se musím dr. Peheho alespoň takto zastat.
10. 03. 2011 | 06:28

Dočekal napsal(a):

franta66 napsal(a):
Václav Dočekal
Už jsem se lekl že jste můj spolužák, přehlédl jsem to "e" v příjmení a navíc jste mladší. Tvrdíte že nejste levičák ale bavíte se pravouny. Tak nevím co jste - nazvat Vás politickým hermafroditem si netroufám. Soudím ale že jste obyčejný rejpavý důchodce. Ostatně jste to v podstatě sám nedávno naznačil a neustálým a trapným rýpáním do jednoho "pravouna" to dosvědčujete. Pokud by jste potřeboval ještě jeden terč jsem k dispozici. Třeba mě můžete na začátek počastovat nějakou pěknou charakteristikou mé osoby. Už jen to že jsem neuvedl pravé jméno je hrůza, že ano ?
09. 03. 2011 | 20:23
--------------------
Tak tady se přiznám, že jsem nějak nepochopil, co jste tímto příspěvkem chtěl vlastně vyjádřit.
Tak vy jste se lekl. Proč?
Nejsem levičák a bavím se pravouny. No proč ne? Copak nevidíte, že ty "pravouny" tady zastupují už jen nicky Rumcajs a hoven?
Že jsem rejpavý důchodce? Omyl! Já jsem velice spokojený penzista a bavím se tím, jak zoufale pozdě poznali ti, kteří volili pravou rukou, že si s nimi pravicoví politici vytírají rektus.
Trapné rýpání do jednoho "pravouna?" Ale no tak! Nick Rumcajs je usvědčený lhář a navíc zbabělec. Že toto nevíte vy, není moje vina.
Že se mi nabízíte jako další terč? Proč, když jste pro mne nezajímavý? Nebo se tady chcete stát známým? Tak v tom případě si dovolím doporučit vám místo psaní takovýchto příspěvků vyjadřování vlastních názorů. Tedy stejně, jak to dělám já.

Jinak mne tak trochu překvapilo, že jste se vůbec nepokusil rozcupovat na kousky to, co jsem napsal jako reakci na skutečnost, že nejvíc na tu vládní škrtreformu doplatí hlavně voliči pravicových stran.
Jo a to, že jste nezveřejnil své jméno, není hrůza. To je jen opatrnost. A já vás v tomto směru docela chápu. Ne každý si totiž může dovolit to, co jsem si tady dovolil já.
Jo a pokud by vám to náhodou vrtalo hlavou: Mne tady několik diskutujících zná a to dokonce nejen jménem. Takže vůbec nepochybujte o tom, že se zde etabluju pod pravým občanským jménem.
10. 03. 2011 | 08:29

michal napsal(a):

kverulant112011: tech analyz uz bylo napsano, ale oni je bildenbergovci a jejich uctivaci nebudou cist, tak proc je psat.

zacheus> ale on je opravdu zemsky skudce, jako dalsi persony se ucastni rozbiti nasi republiky. muzu si myslet o narodnich statech co chci, muzu s nimi nesouhlasit, ale pokud se snazim rozbit svuj stat, jsem zemsky skudce, nebo ne ? co pak tedy sem ? tezko nekdo kdo zemi pomaha. v tomto kontextu totiz zemsky skudce znamena skudce statu ne planety, jak jste jiste pochopil. a co jineho pehe dela, kdyz je ucasten na klice, zde placene ze zahranici (havel, svaca, svejnar a spol.], zname tez jako pravdolaska, ktera se snazi jak muze. jejiz clenove i bildenberg navstevovali.
10. 03. 2011 | 08:34

zemedelec napsal(a):

Lidičky,opravdu to vidím taky tak,jak piše S.Š,Občan,Tenco,almost glossed a že Vám to nedá ani spát,to už neco znamená.Skládame informačná kamínky ke kamínku,vždy vyjde neco jiného než prezentuje V Klaus.Tedˇby měl znova promluvit ministr o roli prezidenta při tvorbě důchodové reformy,pokudˇsi chce zachovat slušnou tvář.Dále členové NERVu,jak to že je vyhodil oknem.
10. 03. 2011 | 08:47

Sladký napsal(a):

Pane Stejskal, jak dlouho zde bude páchnout příspěvek vašeho oblíbence Hochmanna, plný sraní a sraček? Ne, že bych byl přecitlivělý mravokárce (to spíše Vy), ale Vaše stranickost mi už opravdu začíná lézt na nervy,
10. 03. 2011 | 09:07

Sladký napsal(a):

Hochmann cituji " Jste jako kolovrátek (míněn Pehe) a to nepochybnš blbější, než profesor." :o))) Blbý a blnější, pane Ivane? To se vám povedlo.Ještě vám tam chybí třetí stupeň..vlastně tam je, ale nevyjádřený.
Jinak, pane Ivane - Klaus je určitě lepší klimatolog, architekt a zeměpisec. Vsadím boty, že o "slavné japonské hoře Fidži" nemá pan Pehe ani tušení.
10. 03. 2011 | 09:16

;-) napsal(a):

Dočekal:

Navrhuji vám, abyste psal své příspěvky třeba v následující formě:

"Vendys, D47, Václav Dočekal, penzista, Aktualne.cz, OutsiderMedia, Stan, Parabellum, Aktualne.cz, Rumcajs, VŠB, pravouni, anonymové."

Všichni už tady vědí, co to znamená; vy budete spokojen se svým sdělením, vaše příspěvky nezaberou tolik místa a my nebudeme muset pořád rolovat myší.
10. 03. 2011 | 09:25

Evžen K. napsal(a):

Ješitného a hloupého narcise může snad zastavit jen jedna věc. Až zase poleze na stupně vítězů či do papamobilu či na předávání zaltých medailí čehokoliv, stáhněte mu už někdo konečně trenýrky! Evžen K.
10. 03. 2011 | 09:48

Dočekal napsal(a):

;-) napsal(a):
Dočekal:

Navrhuji vám, abyste psal své příspěvky třeba v následující formě:

"Vendys, D47, Václav Dočekal, penzista, Aktualne.cz, OutsiderMedia, Stan, Parabellum, Aktualne.cz, Rumcajs, VŠB, pravouni, anonymové."

Všichni už tady vědí, co to znamená; vy budete spokojen se svým sdělením, vaše příspěvky nezaberou tolik místa a my nebudeme muset pořád rolovat myší.
10. 03. 2011 | 09:25
-------------------------
To jsem rád, že jsem vás zaujal natolik, že jste mi věnoval radu. Teda v tomto případě spíš štěk.

"my nebudeme muset pořád rolovat myší."

My, císař?

Vy si to možná ani neuvědomujete, ale v tom skrytu zdánlivé anonymity jste až neuvěřitelně směšný. Protože zatím co já tady chodím se svou kůží na trh (a to doslova, protože na rozdíl od většiny anonymních nicků je můj nick moje vlastní příjmení), vy se spokojíte pouze s anonymním plivnutím.
Já vám to ale nemám za zlé. Každý totiž nenajde tu odvahu, aby šel do diskuse s otevřeným hledím.
Tyto diskuse čtou také mí přátelé a známí. Někteří do nich dokonce přispívají. Budete se tomu možná divit, ale oni s tím nemají žádný problém, protože mne znají dlouhé roky a znají mne dobře.
Na rozdíl od všech těch anonymních hrdinů, kteří si tady občas plivnou.

Jinak bych si dovolil doporučit vám nahlédnutí do diskuse pod tímto článkem:

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/david-zahumensky.php?itemid=12467&from=0#nucleus_cf

Pozorně přečtete příspěvek nicku regina. Pokud potom pochopíte, že jste s tímto nickem v jedné lajně, bude to jen dobře. Pro vás, samozřejmě.
10. 03. 2011 | 09:58

;-) napsal(a):

Dočekal:
To nebyla rada, jen nesmělý návrh :-)
Nezdá se mi, že byste zde prezentoval nějaké výjimečné názory. Drtivá většina vašich příspěvků je obměnou onoho: "Vendys, D47, Václav Dočekal, penzista, Aktualne.cz, OutsiderMedia, Stan, Parabellum, Aktualne.cz, Rumcajs, VŠB, pravouni, anonymové."
Řekl bych, že tu kůži prodáváte dost lacino. :-D
10. 03. 2011 | 10:40

Dočekal napsal(a):

;-) napsal(a):
Dočekal:
To nebyla rada, jen nesmělý návrh :-)
Nezdá se mi, že byste zde prezentoval nějaké výjimečné názory. Drtivá většina vašich příspěvků je obměnou onoho: "Vendys, D47, Václav Dočekal, penzista, Aktualne.cz, OutsiderMedia, Stan, Parabellum, Aktualne.cz, Rumcajs, VŠB, pravouni, anonymové."
Řekl bych, že tu kůži prodáváte dost lacino. :-D
10. 03. 2011 | 10:40
-----------------------------
Zato vy, anonymní hrdino, tady prodáváte jen suché z nosu.
A na tom, že jste jen pouhý zbabělec a okopávač mých kotníků, nezmění nic ani tohle vaše poštěkávání pěkně zpoza plotu.
Na jednu stranu vás chápu. Takhle si totiž se mnou vyřizovali účty před Vítězným Listopadem podobní hrdinové. Tehdy to bylo o to horší, že ty jejich udavačské dopisy měly pro mne dost nepříjemné důsledky.
To, že si hodláte plivnout za každou cenu svědčí jen o tom, že si tím léčíte nějaký vlastní mindrák.
Ta vaše snaha o zaobalení toho plivance do rádoby dobrých rad je až příliš průhledná.

Takže pro příště: Buď se se zachováte jako rovný člověk a přestanete se stydět za svoje občanské jméno, nebo si ty dobré rady pro příště jednoduše vetknete za klobouk.
Tak co, kterou možnost si vyberete, vy anonymní hrdino?
10. 03. 2011 | 11:06

;-) napsal(a):

Dočekal napsal(a):
;-) napsal(a):
Dočekal:
To nebyla rada, jen nesmělý návrh :-)
Nezdá se mi, že byste zde prezentoval nějaké výjimečné názory. Drtivá většina vašich příspěvků je obměnou onoho: "Vendys, D47, Václav Dočekal, penzista, Aktualne.cz, OutsiderMedia, Stan, Parabellum, Aktualne.cz, Rumcajs, VŠB, pravouni, anonymové."
Řekl bych, že tu kůži prodáváte dost lacino. :-D
10. 03. 2011 | 10:40
-----------------------------
Zato vy, anonymní hrdino, tady prodáváte jen suché z nosu.
A na tom, že jste jen pouhý zbabělec a okopávač mých kotníků, nezmění nic ani tohle vaše poštěkávání pěkně zpoza plotu.
Na jednu stranu vás chápu. Takhle si totiž se mnou vyřizovali účty před Vítězným Listopadem podobní hrdinové. Tehdy to bylo o to horší, že ty jejich udavačské dopisy měly pro mne dost nepříjemné důsledky.
To, že si hodláte plivnout za každou cenu svědčí jen o tom, že si tím léčíte nějaký vlastní mindrák.
Ta vaše snaha o zaobalení toho plivance do rádoby dobrých rad je až příliš průhledná.

Takže pro příště: Buď se se zachováte jako rovný člověk a přestanete se stydět za svoje občanské jméno, nebo si ty dobré rady pro příště jednoduše vetknete za klobouk.
Tak co, kterou možnost si vyberete, vy anonymní hrdino?
-------------------------------------------------------

:-)))

Rozumím tomu správně, že vás smí oslovovat pouze "neanonymní" diskutér? Takových tu moc není.
10. 03. 2011 | 11:24

Jozef napsal(a):

Nerieste Klausa!

Rieste,co po Klausovi.Presnejsie,co po Wall Streete.
Imperium uz je predsa na kolenach,v klinickej smrti je uz vladnuca ideologia a politicka ekonomia Wall Streetu - aj ked o tom ani podarene imperialne media,ani nepodarene podareny Klaus nechcu nahlas hovorit.
Imperium /kapitalizmus/nezaziva "beznu chripku" /Klaus/,Imperium zaziva bleskovy pad.Pada,ako dvojicky z karat.
Klaus je slovutny dobyvatel,pan Hradu.Tvrda hlava,skuseny feudal.Media nan nemaju paky.Uz je pozde.
Uz je pozde."Mal vzdy pravdu".
Vzdy.
Aj ked projektoval sokovu terapiu podla zelani MMF,ergo Washingtonu.
Aj ked robil terapiu,pritom obyvatelstvo cakalo rozlet.
Aj ked v terapii zmasakroval hospodarstvo a zivotnu uroven obyvatelstva,presne podla "katastrofickych!!"predikcii V.Komarka.
Aj ked realizoval gigalupeze na volnej scene v kuponke.
Aj ked vyvlastnil obyvatelstvo bez nahrady....
Lebo mal na svojej strane imperialne media.Zostal velky,mal na svojej strane imperialne media,lebo suverenne a dobre sluzil panom vesmiru.Na ukor domorodcov.
Hrdo.

Potom Klaus zacal,pravda, robit aj problemy.
Ked imperialna medialna totalita podporila moslimsky a kosovsky teror proti Juhoslavii,Klaus sa nepripojil.
Ked niekolko dni po gruzinskom nocnom bombardovani juhoosetskeho hlavneho mesta a ruskych oddielov "svetova" medialna a politicka elita utocila na Rusko ako na "agresora",Klaus to odmietol./Spolu s Ficom.Ten mal specialne dovody./
.....
A tak viac menej neinformovany obcan ma dovod mysliet si: je velky!
Medialni velki kombinatori mozu ziarlit.
10. 03. 2011 | 11:46

skeptický napsal(a):

Neanonymní diskutér je ten,který zde uvede svoje plné jméno a příjmení,adresu,telefonní číslo ,a mailovou adresu.

Nějaké příjmení,kterých jsou tady stejných tisíce a v zeleninových seznamech tucty,z nikoho hrdinu nedělá.

Važte si bloggerů,našich to hrdin.Zvlášť když píšou kraviny.
10. 03. 2011 | 11:52

Jozef napsal(a):

Okrem toho:
akokolvek pan prazskeho Hradu moze sa citit mudro a velkolepo,predsa len hospodarstvo prazske nie je v ceskych rukach.Odovzdal ho takmer zdarma inym panom.
Ergo akykolvek vypad protektoratneho hradneho pana proti Europe je len trapny a smiesny.Natolko trapny,ze nan nik vplyvny v Europe nepotrebuje reagovat.
Europania dnes reaguju iba na hlupe ataky z bankrotoveho zamoria, z Centra rise,z Wall Streetu.

Klaus,prazske media,prazska vlada, reprezentuju len musiu vahu.Hospodarsku musiu vahu.A hospodarstvo je az na prvom mieste.To vie casto aj analfabet.

Zahodno konstatovat aj neuveritelne podobnosti medzi ceskou a slovenskou politickou scenou."Nepromysleny a arogantni vladni postup" je dennodenou realitou aj na Slovensku.
Priam horor.
Tejto bratislavskej vlade dodali media viacero vplyvnych postav.Do funkcii ministrov,poradcov,hovorcov.
Najgenialnejsim produktom bratislavskej medialnej sceny su hadam Sulikovci,strana Sloboda a solidarita.Pred volbami vyrobili media z neznameho poradcu ministra /to John bol proti Sulikovi znama superhviezda/ genialneho ekonoma,dennodenne mu propagovali predvolebny lov volnych hlasov - aby okamzite po volbach zhodili zo stola vsetku Sulikovu odbornost a medialne necenzurovane vystupenia tohto nepodareneho amatera museli nazvat "sulikovinami"...

To len aby sa nehodnotila ceska vynimocnost.Pozitivne,alebo negativne.
10. 03. 2011 | 12:12

;-) napsal(a):

skeptický napsal(a):
Neanonymní diskutér je ten,který zde uvede svoje plné jméno a příjmení,adresu,telefonní číslo ,a mailovou adresu.

Nějaké příjmení,kterých jsou tady stejných tisíce a v zeleninových seznamech tucty,z nikoho hrdinu nedělá.

Važte si bloggerů,našich to hrdin.Zvlášť když píšou kraviny.
10. 03. 2011 | 11:52
--------------------

Předpokládám, že Dálnice napíše:
"Vendys, D47, Václav Dočekal, penzista, Aktualne.cz, OutsiderMedia, Stan, Parabellum, Aktualne.cz, Rumcajs, VŠB, pravouni, anonymové."
10. 03. 2011 | 12:12

Dočekal napsal(a):

skeptický, smajlík:

Zbytečné poznámky a v tomto konkrétním případě dokonce poznámky vyloženě trapné.

Moje občanské jméno tady znají nejen čtenáři a diskutující, ale zná je hlavně pan Libor Stejskal, editor blogů a diskusí. Ten samozřejmě zná i adresu mého bydliště, moji podobu a ještě pár dalších detailů.
Kromě pana Stejskala mne podobným způsobem znají také někteří zdejší diskutéři (doufám, že se na mne nebudou zlobit, to když prozradím, že máme něco jako soukromý diskusní klub) a dokonce i někteří ze zdejších blogerů.

Pokud si tedy budete chtít ověřit, že pod nickem Dočekal tady píšu skutečně já, není nic snažšího, než vznést požadavek na pana Stejskala. Na to, že vám pan Stejskal prozradí adresu mého bydliště a další podrobnosti, už ale předem zapomeňte.

Jinak si dovolím jeden dotaz: Otevřeli jste si ten odkaz a přečetli jste si příspěvek nicku regina?
Pokud ano, tak by mne docela zajímal váš názor. Na odpověď si rád počkám.
10. 03. 2011 | 12:16

;-) napsal(a):

Dočekal napsal(a):
skeptický, smajlík:

Zbytečné poznámky a v tomto konkrétním případě dokonce poznámky vyloženě trapné.

Moje občanské jméno tady znají nejen čtenáři a diskutující, ale zná je hlavně pan Libor Stejskal, editor blogů a diskusí. Ten samozřejmě zná i adresu mého bydliště, moji podobu a ještě pár dalších detailů.
Kromě pana Stejskala mne podobným způsobem znají také někteří zdejší diskutéři (doufám, že se na mne nebudou zlobit, to když prozradím, že máme něco jako soukromý diskusní klub) a dokonce i někteří ze zdejších blogerů.

Pokud si tedy budete chtít ověřit, že pod nickem Dočekal tady píšu skutečně já, není nic snažšího, než vznést požadavek na pana Stejskala. Na to, že vám pan Stejskal prozradí adresu mého bydliště a další podrobnosti, už ale předem zapomeňte.

Jinak si dovolím jeden dotaz: Otevřeli jste si ten odkaz a přečetli jste si příspěvek nicku regina?
Pokud ano, tak by mne docela zajímal váš názor. Na odpověď si rád počkám.
10. 03. 2011 | 12:16
--------------------

Co k tomu mám napsat? Ona tvrdí, že vás zná, já ne. Vaše zdejší psaní není v rozporu s tím, co o vás regina píše. Na základě toho já ovšem nemohu prohlašovat, že jste cvok.
10. 03. 2011 | 12:32

skeptický napsal(a):

Kolego Dočekale,

Nick regina jsem nenašel,otevírání odkazů se mi většinou nedaří,ale jestli to napsala ženská,však víte...

Ta poznámka se týkala všech anonymů.Jednou tu psal jeden architekt,a moc si na té anonymní pakáži smlsl.

Ovšem dodávat si na důležitosti nebo věrohodnosti tím ,že mám jméno,nebo mne někdo zná,to můžeme říci každý.

Troufám si říci,že mne pan Stejskal zná tak dobře,že už mne nemůže ani cejtit.

I navzdory tomu mohu být blbem.S trapností si hlavu nedělám po tom,co tu čtu od jiných.Že máte i adresu rád věřím.
10. 03. 2011 | 12:40

Dočekal napsal(a):

;-), skeptický:

Přiznám se, že jsem přece jen čekal trochu jiné odpovědi.

Pro smajlíka:
Věřte, že mi je jedno, co si o mně myslíte. Mně bude úplně stačit, když se příště omezíte na to, že moje diskusní příspěvky budete jednoduše přeskakovat.
Zkrátka - najděte si jiný objekt, na kterém si budete léčit své vlastní frustrace.

skeptický:
Protože jste napsal, že se vám nepodařilo otevřít odkaz, dovolím si sem ten inkriminovaný příspěvek pastnout.
regina napsal(a):
Já pana Dočekala znám, znám i jeho paní. Promiňte, ale oni nejsou psychicky v pořádku. Moc se omlouvám, nerada to píšu, nechci jim ublížit ani nadávat, ale jeho paní mě také jednou napadla, nejen slovně, ale i fyzicky. To jsem ještě netušila, s kým mám tu čest. Až po čase, když se na pár měsíců ztratila z bydliště, mi to došlo.
Ještě jednou se omlouvám, mám taky nemocného v rodině a této problematice rozumím, vím, že jde o nemoc a že za to nemohou.
To je jen sdělení pro vás napadnuté, abyste si nadávání pana Dpčekala nebrali osobně. Prostě ho ignorujte.
08. 03. 2011 | 21:32
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/david-zahumensky.php?itemid=12467
Za pozornost v této konkrétní diskusi stojí také poslední příspěvek.
Tohle jsem totiž zažil naposled při výsleších na tehdejší Státní bezpečnosti. To když mi vyšetřovatelé strkali pod nos nepodepsané dopisy a tvrdili mi, že to, co je tam napsané, mají oni ověřené. A co prý jim k tomu řeknu.
Od té doby jsem na anonymy jako takové doslova vysazený.
10. 03. 2011 | 12:58

skeptický napsal(a):

Kolega Dočekal

Začínáte se mi líbit
Přiznám,že jsem se s Vaši tvorbou doposud nesetkal,asi se pohybujeme v různých zájmových oblastech.

Ta Regina blafuje,určitě Vás nezná.Lidé jsou zlí.
To,že se trefila,že máte manželku je náhoda.Většina starších lidí má.

Jsou anonymové,a anonymové.Někdy pro Vás jeden může udělat něco dobrého.
Nesmíte docházet k ukvapeným závěrům.Chlapík našel pod postelí puk,a usoudil,že manželka má poměr s hokejistou.
Druhý našel pod postelí džokeje,a usoudil,že má poměr s koněm.

Příště,až Vás budou vyslýchat,řekněte,že jste ji nezabil.Uvidíte,jak rychle zapomenou na nějaké anonymy.

Jo ,co jsou to ty flustrace?
10. 03. 2011 | 13:17

Leo K napsal(a):

Václav Klaus jenom potvrdil, že má dobrý politický "čich." Zachoval se velmi podobně jako KSČ v roce 1968. V momentě, kdy bylo jasné, že situace je neudržitelná a národ "vře", vystoupila s Akčním programem, který měl udržet zdání, že ty požadované reformy vyšly ze stranické dílny. Prezident, na rozdíl od Kalouska, cítí signály, že se proti reformě postavili nejenom levičáci, ale i zaměstnavatelé, vedle Ilony Švihlíkové i pravicový ekonom Masarovič nebo člen NERVU Zámečník a nezanedbatelnou roli rozehráli media. A musí tedy opět suplovat úlohu P. Nečase a říci něco, co ho ad persona staví do popředí kritiků. To odhlížím od toho, že Kalousek jako vyučený (nebo vyštudovaný) chemik by měl první cítit, že tu "něco" smrdí.
10. 03. 2011 | 13:17

Leo K napsal(a):

Pardon: ...rozehrála média
10. 03. 2011 | 13:19

;-) napsal(a):

Dočekal napsal(a):
Jinak si dovolím jeden dotaz: Otevřeli jste si ten odkaz a přečetli jste si příspěvek nicku regina?
Pokud ano, tak by mne docela zajímal váš názor. Na odpověď si rád počkám.
10. 03. 2011 | 12:16
--------------------

;-) napsal(a):
Dočekal napsal(a):
skeptický, smajlík:

Zbytečné poznámky a v tomto konkrétním případě dokonce poznámky vyloženě trapné.

Moje občanské jméno tady znají nejen čtenáři a diskutující, ale zná je hlavně pan Libor Stejskal, editor blogů a diskusí. Ten samozřejmě zná i adresu mého bydliště, moji podobu a ještě pár dalších detailů.
Kromě pana Stejskala mne podobným způsobem znají také někteří zdejší diskutéři (doufám, že se na mne nebudou zlobit, to když prozradím, že máme něco jako soukromý diskusní klub) a dokonce i někteří ze zdejších blogerů.

Pokud si tedy budete chtít ověřit, že pod nickem Dočekal tady píšu skutečně já, není nic snažšího, než vznést požadavek na pana Stejskala. Na to, že vám pan Stejskal prozradí adresu mého bydliště a další podrobnosti, už ale předem zapomeňte.

Jinak si dovolím jeden dotaz: Otevřeli jste si ten odkaz a přečetli jste si příspěvek nicku regina?
Pokud ano, tak by mne docela zajímal váš názor. Na odpověď si rád počkám.
10. 03. 2011 | 12:16
--------------------

Co k tomu mám napsat? Ona tvrdí, že vás zná, já ne. Vaše zdejší psaní není v rozporu s tím, co o vás regina píše. Na základě toho já ovšem nemohu prohlašovat, že jste cvok.
10. 03. 2011 | 12:32
--------------------

Dočekal napsal(a):

Pro smajlíka:
Věřte, že mi je jedno, co si o mně myslíte. Mně bude úplně stačit, když se příště omezíte na to, že moje diskusní příspěvky budete jednoduše přeskakovat.
10. 03. 2011 | 12:58
--------------------

regina napsala(a):
Já pana Dočekala znám, znám i jeho paní. Promiňte, ale oni nejsou psychicky v pořádku...

--------------------

Kruh se zavřel.
10. 03. 2011 | 13:28

Dočekal napsal(a):

skeptický:

Škoda, že na vás nemám kontakt. Docela rád bych si s vámi pokecal. A to myslím opravdu vážně.

Jinak pojem "flustrace" je důsledek frustrace, tedy pocitu vlastní bezmoci a méněcennosti.
Z té frustrace pak vzniká to, co předvedl například nick regina. To jest anonymní flusání na člověka, o kterém sice nevím vůbec nic, ale kterého přitom z duše nenávidím. Třeba jen proto, že se tento člověk nebojí vystupovat pod svým občanským jménem.

Při této příležitosti bych si dovolil upozornit vás na můj příspěvek v diskusi pod nejnovějším blogem pana Havlíka. Mimo jiné proto, že pak možná pochopíte, proč mne tady tolik lidiček tak upřímně nenávidí.

Zdravím!
10. 03. 2011 | 13:36

skeptický napsal(a):

Dočekal

Spousta lidí nenávidí Ježíše Krista dodnes.
Pokud vás tento svět odhání,buďte rád,nejste z tohoto světa.

Ve jméně to ale asi nebude,jméno je neutrální.Spíš tou frustrací.
10. 03. 2011 | 13:59

Dočekal napsal(a):

skeptický:

Sjeďte si v diskusi pod blogem pana Špidly až dolů a přečtěte si můj příspěvek. Nebo raději všechny tři.
Potom snad pochopíte, že to nejsem zdaleka já, kdo je tady v roli outsidera. A že právě proto mám tady tolik nepřátel.

"Nepotřebuju mít kolem sebe zástup kývalů. Můj stín totiž reaguje lépe a rychleji, hlavně je ale mnohem pohotovější."
10. 03. 2011 | 14:41

.Ivan Hochmann napsal(a):

Hnojaři ,

dobrý příspěvek.Přesněji řečeno :
Inteligentní člověk zajisté bere v potaz Vámi zdůrazněné aspekty lékařského poslání.
Jsou bezpochyby lékaři ,kteří chápou už od školy svoje budoucí zaměstnání jako i jako životní poslání.Tito budoucí Páni doktoři zcela jistě nebudou figurovat na seznamech revolucionářů LOKu.
Faktem zůstává,že nedošlo k radikálním zásahům do praxe ve ZDRAVOTNICTVÍ.
Žádná reforma nebyla ani nebude.Tohle povstání Cvachů a radikálních studentů nebude brát ministerstvo,žádné ministerstvo vážně.
Co se vlastně chce pod pojmem reformy?

Plošné zvýšení tabulkových platů?To přece nemůžete myslet vážně.Když píši o odpovědnosti jedince,tak mám na mysli i odpovědnost ředitelů(chcete-li managerů) za výkony ve SVÝCH ÚSTAVECH A NEMOCNICÍCH.

A to i přesto,že jsou do těchto polostátních i státních institucí dosazováni stranickými sekretariáty dle výsledků voleb.
Tady je kámen úrazu.S tímto nemají ani Nečasovi ministři co do činění,přestože mají de fakto i de jure ODPOVĚDNOST.
Grázlové ve VPZ mají jasno jak si rozdělit 5milionů jako odměnu pro 10hajzlů.
Tady jsme zase u merita věcí.
Poskomunistická právní úroveň Jičínského kontinuitní justice a zmetkovitost konání na všech úrovních státního managenentu.
Přesně podle komunistického hesla čím hůř tím lépe.
Ještě budete prosit rudé grázly aby se opět chopili rozhodování ve státě.
Zase přijde den kdy se nějaký parchant vrátí z Hradu se vzkazem lidu.
To už tam ale nebude Klaus.(ten by je hnal sviňským krokem)
A není pro ně poučení.
Vždyť to nemá smysl taková diskuze.
***************
Přesně jako pro Kozinu.Kozino Kozino do roka a do dne!(nebo jak to tehdy bylo?)Je marné mu vysvětlovat,že má držet zobák a neplést se do řečí dospělým.
Rozumnému slovosledu neporozumíš, tak to povím jazykem českého klasika:
"Ty jsi mě na prd společník,
když zarudlý máš konečník".........
Volně podle K.J.Erbena.To je ten co napsal panflet o tom drbanovi, který seděl na topole podle skal a.........
občas zatleskal.

*************
Kolego skeptický,

neračte cloumat svým majestátem!
Je přece už každému jasné,že právě na blozích se etablují paranoidní,agresivní a málo myslící tvorové.
Pochopitelně vyjma nás - cha!
K tématu mohu říci,osobní poznatek.
Velice nerad se registruji!
Považuji to za útok na moje soukromí.Na co potřebuje Google,či Facebook moje nacionále při mém i pasivním vstupu na stránky?
K čemu slouží Microsoftu moje IP adresa a další komunikační nástroje,když má sám možnost vstoupit do mého počítače a vymazat program,ku kterému nemá ani osobní vztah?Snad nějakou smluvní preambuli s partnerským výrobcem softwaru.

Ale to je jiná věc.
Chci hlavně říci,že když se rozhodnu (i ve svém zájmu)stát se součástí nějaké (i virtuální) komunity,jsem zároveň ochoten dát svoji kůži na trh.
Editor zná mé jméno,adresu i další poznatky o mé osobnosti,včetně osobních zájmů a postojů.
A nickové a nicky mě vlastně ani moc nezajímají,pokud k nim nemohu promlouvat vlastním shodným jazykem.
Viďte,že mě rozumíte?

Zdravím a dobrou noc Ivan.
10. 03. 2011 | 17:45

.Ivan Hochmann napsal(a):

OPRAVA:
Špatně jsem četl.
Podle čtvrteční zprávy v Mfd se jedná o 59MILIONŮ korun českých jako měsíční výplaty pro 10zaměstnanců.
Každý z nich tak obdržel měsíční výplatu 546.000,- .
Kampak se hrabe nějaký doktůrek operatér s obrovskou odpovědností, který vám vlastním umem a zkušenostmi zachrání vlastní život!

Tak se omlouvám,sorry!
Je mi líto,že musím konstatovat bez expresivního vyjádření,které se mi těžce vnucuje.
A logicky!
10. 03. 2011 | 22:51

skeptický napsal(a):

IH
Dobré počty.
Jestli Vám něco po těch výplatách zbylo,tak se šábnem.Letos jsem musel načít další milion.
11. 03. 2011 | 01:13

stranicka sekretarka napsal(a):

Tesim se vzdy na clanecky od pana Pehe a jak s tim Klausem zase nalozi. Co se dozvim to si na mou veru pan prezident za klobouk neda. Kdysi jsem mela knir podobny jako nosival Klaus. Jedna pani si mne na ulici v Novych Butovicich dokonce s nim spletla. Od te doby Klause nesnasim a dokonce jsem se pocala pravidelne holit.
16. 03. 2011 | 08:00

stranicka sekretarka napsal(a):

Ivan Hochmann
59MILIONŮ korun českých jako měsíční výplaty pro 10zaměstnanců? To je zvlastni. Tolik penez jsem uz nekolik let nevidela.
16. 03. 2011 | 08:04

NG napsal(a):

Tunel dědek par excellence, není co dodat...
10. 05. 2011 | 09:47

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy