ODS: Dvacáté narozeniny, nebo pohřeb?

22. 04. 2011 | 07:50
Přečteno 9815 krát
Když se dnes řekne Občanská demokratická strana, vybaví se mnohým lidem automaticky pojmy jako „kmotři“, klientelismus, mafiánský kapitalismus, korupce. Preference ODS v některých průzkumech klesají už pod 15 procent. To vše po loňských katastrofálních volbách, v nichž ODS ztratila ze všech českých stran zdaleka nejvíc voličů, poslanců, senátorů i starostů velkých měst.

Co se stalo se stranou, která kdysi byla,v dobrém i zlém, synonymem politické a ekonomické transformace, tedy pohybu kupředu? Proč se „oslavy“ dvacátého výročí jejího založení podobají spíše truchlohře?
Odpověď nalezneme, zbavíme-li se jednoho mýtu. Ten zní, že po roce 1989 byla ODS první skutečně standardní stranou. Ve skutečnosti její vznik sice odstartoval tvorbu standardního stranického spektra, za což patří dík Václavu Klausovi, ale samotná ODS se nikdy jako standardní strana neustavila, a to shodou okolností také kvůli Klausovi.

Byla od počátku především jeho stranou, a to do té míry, že když Mirek Topolánek nahradil Klause v čele ODS v roce 2002, mluvil o tom, že „odéesovské myšlenkové schéma“, je vlastně specifickou ideologií zvanou „klausimus“.

Ten ovšem neměl nikdy pevné ideové základy; byl tím, co se v té které situaci hodilo právě Klausovi. A hlavní ideou Klause byl vždy jen Klaus.

Jeho stín zůstal přítomen v ODS dokonce i po odchodu ze strany--jak mocensky, tak v myšlení mnoha předních členů. Topolánek střet s ním politicky nepřežil. Petr Nečas se už po několika měsících v čele strany a vlády jeví jako politický zombie, s nímž Klaus, i s pomocí svého přetrvávajícího vlivu v ODS, cvičí, jak uzná za vhodné.

Nejen státy, ale i strany se udržují idejemi, z nichž vznikly. K oficiálně proklamovaným idejím ODS patřilo tržní hospodářství, standardní politika na stranickém základě a liberálně-konzervativní postoje. Ideje, které stranu formovaly reálně, a kterými se udržuje dodnes, byly ale jiné: nadvláda vulgárního ekonomizujícího myšlení nad morálkou i právem a oportunistický pragmatismus bývalých normalizačních konformistů, zastíraný agresivním pravičáctvím a účelovým antikomunismem.

Když Klaus po „sarajevském atentátu“ v roce 1997 přetvořil ODS v de facto sektu věrných, přidal ještě účelové národnictví, opírající se o národní komplexy, včetně nedůvěry ke světu za hranicemi české kotliny.

Klaus sice pomohl stvořit mafiánský kapitalismus, ale dokud byl v čele ODS, jeho silná osobnost paradoxně držela v šachu nekontrolovatelné bujení kmotrů a dalších mafiánských struktur navázaných na stranu. ODS už tehdy měla podivné „přátele“ v ekonomickém podsvětí stvořeném privatizací pod taktovkou Klause, ale tito lidé se neodvážili vzít stranu přímo útokem. Obrazně řečeno, „kmotr“ byl jen jeden. Když Klaus odešel, stranu postupně zcela ovládli.

ODS je tak dnes ze všeho nejvíc symbolem cynického kupčení s mocí, organizovaného z pozadí kmotry. Veřejnosti stále více znechucené korupčními praktikami mafiánského kapitalismu už nemá co nabídnout, a stále méně lidí také věří, že se může změnit k lepšímu. I proto se podobá většina komentářů k jejím dvacátým narozeninám ze všeho nejvíc nekrologům.

Právo, 22.4.2011

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

anti politik napsal(a):

Prohlédl jsem si tu sestavičku na aktuálně! Tolik nařvanejch ksichtů pokupě se nevidí každý den. To nemá cenu už ani komentovat.
22. 04. 2011 | 07:55

Naštvaný napsal(a):

"„kmotr“ byl jen jeden" Největší kmotr je on sám, kmotr Pehe.
22. 04. 2011 | 08:00

jarpor napsal(a):

"ODS je tak dnes ze všeho nejvíc symbolem cynického kupčení s mocí, organizovaného z pozadí kmotry. Veřejnosti stále více znechucené korupčními praktikami mafiánského kapitalismu už nemá co nabídnout, a stále méně lidí také věří, že se může změnit k lepšímu."

Ano pane Pehe, bohužel tato strana pardon, ne strana, jen jistá část v ní se pohybujících lidí, okopírovala tyto způsoby - cynické způsoby kupčení s mocí - od stran s daleko delší historií... komunisty a sociální demokracii nevyjímaje.

Zajímavé, že ono "kupčení s mocí" ovšem vidíte jen na jedné polovici spektra... asi je to "politologické".

No holt i politology máme takové, jaké si zasloužíme.. stejně jako ty politiky... :-))

Hezký den
22. 04. 2011 | 08:11

novak napsal(a):

Ústavní činitelé vládní koalice ODS a VV připravovali protivládní puč (protikoaliční), tak již zdegenerovala jednánéí politiků PSP v ČR!!!

Máme co jsme chtěli, tolerovali jsme krádeže korupci, nyní i protiústavní puče!!!!

Co vše budeme politickým zločincům tolerovat? Volební podvody, korupci, mystifikace, zločinné spolčení, rozklad společnosti, kterým zahladí stopy po svých zločinech!!!!

"Žárovkové refedrendum" všichni kdo nesouhlasí s politikou vlády ať KAŽDÉ podnělí a středu VE 20.00hodin zapnou všechny spotřebiče na 10 MINUT a na diagramu okamžité spotřeby (ČEPS a.s.) lze odečíst, kolik lid s vládou nesouhlasí (normální stavy 8000 MW spotřeba,poté nárůst až o +2000MW)

Mimořádně slušný protest proti vládě lze dotáhnout do dokonalosti: Nechce Vláda ČR vyslechnout přání lidu, my Vládu také nechceme!!! Pouze 30% voličů aouhlasilo se škrty, ale nikdo z politků neřekl o zvyšování DPH!!

To je konkrétní řešení českého problémů podpořených opozicí!
22. 04. 2011 | 08:27

grőssling napsal(a):

Na ST2 občas běží diskusní pořad "Pod lampami" či tak nějak. Asi 5-6 lidí tam pod vedením moderátora diskutuje nějaké větší téma současnosti. Včera krize vlády Nečase a Radičové.
Mezi včerejšími účastníky byl také Palata z Lidových novin. Na otázky asi natvrdlého moderátora, co se to děje vlastně v Čechách pomalu, ale jistě kápl božskou ( pořad je dlouhý a je těžké se z jasné otázky dlouho vykrucovat ).
Prý je to jako ve dvacátých letech v Chicagu, jenom se tu nestřílí.
A na další supernaivní otázku natvrdlého, zda současným vládám v krizi a Radičové přítomní drží palce, odvětil Palata, že jistě. Přeci, dovodete si představit, kdyby u nás vládla ČSSD s podporou komunistů ?

Tak to chlapec, zastánce mafiánské pravice v Česku řekl na živo v přímém přenose. Buďte rádi, že tu máte mafiány, socani s komunisty by byli horší.

Těsně před volbami mi jeden menší kápo dy tuty kápi, okresního formátu řekl. Paroubek nesmí vládnout, zavedl by nám registrační pokladny a spousta z nás by zbankrotovalo.

Ale to byla jen malá ryba uvažující o malém problémku.Tak tak asi.
22. 04. 2011 | 08:27

vlk napsal(a):

Pane Pehe
dá s e velmi zjednodušeně konstatovat , ale také fakticky doložit, že dvacet let ODS není nic jiného než dvacetiletá cesta korupce. Včer abyla napříkald zveřejněna nahrávka jednoho brněnského komunálního politika, kd e vypráví, jak začátkem devadesátých běhal s igelitkou plnou prachů a uplácel novináře. S tím, že to bylo běžné.
Ostatní milníky symbiozy ODS + korupce jsou myslím , obecně velmi známé.
Pokdu by Rumcajs chtěl, rád mu ty největší průvaly eventuálně připomenu.
Jinak - pokdu je vaší hlavní premisou, že Klaus byl a je ODS a že ODs s e od něj nedokázala nedokáže emancipovat, tak toto je mimo jakoukoli diskusi. Nejlépe to bylo vidět právě v uplynulých dnech.
le je tam odstavec, s kterým nemohu souhlasita kde s epodle mne hrubě mýlíte.
Míním odstavec předposlední, kde říkáte:
Klaus sice pomohl stvořit mafiánský kapitalismus, ale dokud byl v čele ODS, jeho silná osobnost paradoxně držela v šachu nekontrolovatelné bujení kmotrů a dalších mafiánských struktur navázaných na stranu. ODS už tehdy měla podivné „přátele“ v ekonomickém podsvětí stvořeném privatizací pod taktovkou Klause, ale tito lidé se neodvážili vzít stranu přímo útokem. Obrazně řečeno, „kmotr“ byl jen jeden. Když Klaus odešel, stranu postupně zcela ovládli.

To je opravdu mýlka. Klaus byl naprosto dominantním šéfem do r . 2002. To je sic e pravda. Nicméně na celostátní úrovni. Krajská úroveň byl a pod parametry jeho optiky. A jemu stačilo jednotné hodlování z regionů a věrné plnění jeho politické linie, doprovázené o vzívání jeho věčné moudrosti On za to ponechával na krajích naprosto volnou ruku tamním šéfům, jimž dnes říkáme kmotři. Chcete příklad? Tak třeba Kníže z Hluboké! Nemyslím samozřjmě občana Schwarzenberga, al e Dlouhého. R¨Ten prostě jihočeskou ODS budoval k obrazu svému. Formálně nastrčil Zahradníka, udělla z něj frontmana a toho, kdo měl na starosti Klause vše ostatní už byl ale jen a pouze jeho byznys. U nás v kraji to bylo nemlich to samé.
Po odchodu Klaus e kotři OD s neovládli. Tu už dávno měli pod kontrolou. Jen to ti všelijací Dlouzí , Zíkové, Babačkové, Ouličtí a Rittigové dali jasně na srozuměnou,kdo že tady šéfuje. Nci více , nic méně.
A nějakej Nečas? tak ten je nikdy nezajímal. Ostatně - Klause nezajímal také.
22. 04. 2011 | 08:28

Aktiv napsal(a):

Já pane Pehe nerozumím jednomu, jak Míra Topolánek brojí proti ABL, a ve stejném čase nazve všechny v sále korupčníci, mafiáni, klientelisti. Podobné projevy zavání jedině tím, že Topolánek je ve vleku už zajetých kolejí. A tyto koleje jsou noční můrou, ale i pábitelem současných i budoucích politických generací...

ODS se nevymaní ze své temné minulosti, pokud opravdu nebude antispolečenská, a zaklínájící se vším možným, přitom v zákulisí zuří boj o moc a peníze. To je ODS!

Např.volba Kubiceho, Paroubek odhaluje jeho angažmá v podvodech,ale Nečas si ho zvolí do čela Vnitra?
A Koženého bychom mohli dosadit do pozice ministra financí:-)
To je ODS!
22. 04. 2011 | 08:31

notabene9 napsal(a):

Spojme to - DVACÁTÝ POHŘEB..
22. 04. 2011 | 08:33

vlk napsal(a):

LAco Groessling

zdravím příteli. Rozklikni si parlamentní listy. Je tam popisován názor Tomského.
Ten říká , jaká , že by to byla hrůza , kdyby vládli socani a komouši...

Ptám se opravdu s ám s ebe v čem by jako ta daleko větší hrůza spočívala.
Myslíš , že by s e mohlo z veřejných rozpočtů ještě víc e krást než dnes? Mylsíš, že by s e víc e lhalo, fízlovalo a podvádělo v nejvyšších sférách? Myslíš, že by byla policie ještě víc e zneužívaná ke konkrétním politickým cílům?
Nechci, aby tu vládnul komouš. tak daleko opravdu ještě nejsem. Al e jsem zvyklý s e věcně ptát. Palata mi neodpoví, v čem by ta daleko větší hrůza a zlo vycházející z vládní odpovědnosti socanů a komoušů bylo..
Třeba mi to vysvětlí někdo tad y jen bych prosil , abych nebyl obtěžován zbytečnými propagandistickými kecy. Chci racionální úvahy o podobě toho zla.
22. 04. 2011 | 08:33

rejpal napsal(a):

Nesouhlasím, že ODS je stranou nestandardní. Stran, které vznikly kolem určité postavy, je mnoho, u nás i jinde (navíc vznik ODS nebyl tak úplně podmíněn jen sympatiemi k VK. OF se rozdělilo na lidi, kteří chtěli standardní politickou stranu a na ostatní, kteří chtěli volněji (méně standardně definované) pojaté hnutí (a na tym, kteří odešli z politiky). Stran, ve kterých se předseda těší mimořádné autoritě, je také mnoho. A stejně tak je mnoho stran, které nejsou nějak pevně ideově zakotvené (čím větší je strana, tím více "rozbahněné" je ideové zázemí). Co IMHO činí stranu standardní, jsou mechanismy, na základě kterých strana funguje. Paradoxně - čím větší problémy má nějaká strana s disidenty, frakcemi či mrtvými dušemi, tím víc se dá usuzovat o její standardnosti. Čím více se hovoří o zrádcích a vnitřní jednotě, tím větší mám podezření na nestandardnost.
ODS má hodně autonomní regionální strukturu, rozhodování uvnitř ní se účastní zvolení zástupci. ODS nemůže vylučovat každého, kdo má jiný názor (třeba na Václava Klause), nevím nic o tom, že by nějak vedení machinovalo s kandidátkami, nemůže dokonce ani zabránit nepříjemné koalici s ČSSD v Praze a má velké problémy s řešením různých velrybářů - je to daň za demokratické stanovy. (Velmi podobné problémy má i ČSSD a v podstatě ze stejných důvodů).
Mohu mít spoustu výhrad k praktické politice oDS, k řadě osob, které v ní jsou a její politiku ovlivňují, i k bezpáteřnosti, jakou prezentují někteří její politici. Ale to není chyba té strany jako takové. ODS je prostě příliš dlouho u moci a potřebuje pořádnou volební lekci, ne porážku, ze které rezultuje vláda a post premiéra.
Nestává se mi moc často, že bych se pouštěl do obhajoby ODS, ale v tomhle bodě si tu obhajobu zaslouží.
22. 04. 2011 | 08:35

Aktiv napsal(a):

Nečas a čistý?,
strhněte masku zákulisní šedé eminence!
Nikdo není čistý, pokud je v ODS!!!!
Zločin je její řečí!
22. 04. 2011 | 08:40

ld napsal(a):

Nejen truchlohra, ale v posledních dnech i tluchohra.

Výborně a pravdivě napsáno, pane Pehe!

Kdepak je Rumcajs, bagrista a báňský specialista? Znavilo jej včera zelené pivo na sjezdu modrých supů?
22. 04. 2011 | 08:47

neo napsal(a):

joo,

Když se dnes řekne jakákoli strana, vybaví se mnohým lidem automaticky pojmy jako „kmotři“, klientelismus, mafiánský kapitalismus, korupce...

je jedno jestli se bavíme o dálnicích, opencard, Blance, mýtném,gripenech, tancích, kakau, Grossovi, Řebíčkovi, Bártovi, Sobotkovi, Zgarbovi nebo Kočí...

Politika je takový svinstvo, že i ten nejčestnější a nejmorálnější člověk se v tom bahně promění na tlustou bezpáteřní kreatůru.
22. 04. 2011 | 08:49

Alex napsal(a):

Vlk
Petře zdravím. Palatův syndrom je bohužel jednou z hlavních příčin tohohle marastu. Víc k tomu třeba snad dodávat není co. Ono pokud by ho nebylo, měly by odbory Prahu při nejbližší akci ucpanou.
22. 04. 2011 | 08:50

hovorka11 napsal(a):

ODS v oučasnosti považuji stranu která provádí nejvýraznější praktické kroky k rozkrádání daní a s rasistickou ideologií. Pro takovou stranu jsme logicky neúpěšní otroci, kteří musí neustále platit do bobtnajícího měšce určeného na rozkrádání. Jelikož to nejde výrazně zvyšováním daní, tak se to provádí vytunelováním zdravotní péče, přes státní zakázky a prostřednictvím prodělečných soukromých penzijních fondů !!!

Tento stav tady záměrně instaloval prezident Václav Klaus. I jemu to začalo škodit na popularitě, tak musí neustále blafovat a chová se tím jak dezorientovaný politik.
Jeho praktické kroky mluví za vše- podpora potlačení občanských sdružení, podpora akcií na doručitele, podpora daňových rájů a vyjímečnosti ekonomů. Ti prý tvoří vše nejlépe- samozřejmě na základě bankovních machinací které vytvářejí gigantické množství nepokrytých peněz s jistotou krachu celého systému.
Celé toto rozkrádání je pouze závislé na "důvěře v trhy". Tím jsou nuceni neustále více a více lhát a podvádět !!!
22. 04. 2011 | 09:02

Dočekal napsal(a):

V zemi, kde se stále ještě najde dost uctívačů kultu neomylného občana Václava Klause, se už nedivím ničemu.
To "čórknutí" pera (pardon, obyčejné propisky - pan Václav Klaus zřejmě zná i neobyčejné propisky), kterým se na účet nás všech dnes baví celý svět, je jen ona pomyslná třešnička na dortu. Ovšem s vynikající vypovídací hodnotou.

Vzpomínám si na jednu televizní inscenaci, která měla být zábavná. Děj byl poměrně jednoduchý. Rodina, která vlastnila sklerotického a nerudného dědečka, s ním objížděla různá rekreační zařízení. Tam přemlouvala důvěřivé rekreanty, aby si s tím jejich dědečkem zahráli karty o peníze a pokud možno jej nechali vyhrát. Prý jen tak se dědeček uklidní. Je to prý součást jeho léčby.
Pokud se ti rekreanti nechali nachytat a pokud pak šéf té vykutálené rodinky naznal, že dědeček už vyhrál dost peněz, sbalil dědečka a samozřejmě také ty "vyhrané" peníze, slušně poděkoval za spolupráci a všichni pak pěkně odkráčeli středem. No a než se milí rekreanti vzpamatovali, tak už byla ta rodinka s dědečkem i s jejich penězi dávno pryč.

Tohle je samozřejmě alegorie. Ve skutečnosti je to celé mnohem složitější. Už víc než dvacet let nám ti "naši" politici tvrdí, že nejprve musí být chvíli hůř, aby potom bylo už jen dobře. A občánci v roli ovcí, připravených na ostříhání, si ochotně předplácejí svoji budoucnost. Ve skutečnosti tím ale už víc než dvacet let doslova cpou své peníze do chřtánu "vyvolených." No a když pak těm "vyvoleným" po čase ty penízky od občánků dojdou, předstoupí tito "vyvolení" před občany a s ustaraným výrazem ve tváři jim oznámí, že je nutné zavést reformy, protože bez nich bychom dopadli jako Řecko. Ti nejotrlejší z nich to navíc podpoří zasláním složenky.

Po loňských parlamentních volbách jsem se divil, kolik mých spoluobčanů se dalo nachytat jednak na líbivé řeči, ale také na primitivní demonstrace nástupu bídy po případném vítězství ČSSD (slavné páně Nečasovy tašky síťovky) a zastrašit tím, že staří lidé budou odstaveni na vedlejší kolej (klip Přemluv dědu, přemluv bábu).
Dnes už se nedivím ničemu. Tenhle národ si totiž tuto vládu plně zaslouží. Je to zkrátka daň za blbost. Zdůrazňuju, že za blbost nás všech, tedy i tu moji. Holt jsem neřval dost nahlas.
22. 04. 2011 | 09:10

vlk napsal(a):

Alexi

zdravím. Dlouho jsme Tě neviděl.
Ale budu rád, když nakoukneš na Faustův svět ticha.
Zřídil jsem si tam základnu.
22. 04. 2011 | 09:24

jarpor napsal(a):

"Pane Pehe
dá s e velmi zjednodušeně konstatovat , ale také fakticky doložit, že dvacet let ODS není nic jiného než dvacetiletá cesta korupce..." napsal Vlk.

Nemýlím-li se, jistou částí zdejšího ctihodného auditoria, uznávaný debatér tuto stranu volil...
již nevím v kterém roce, ale píše-li o dvacetileté korupci... pak věděl o korupci před jeho vlastní volbou... a přesto volil...

Holt - nemá to jednoduchý... buď vědomě volí korupčníky.. nebo mu jiní zdefraudují hlas... tož... když se tu ve všech pádech přemílá "nejčistší řešení" dnešní mizérie... komu dáte hlas v možná předčasných volbách, pane Vlku ?
Korupčníkům, defraudantům... nebo jen již ve Vašich názorech nevíte "z které do které" abyste tu utrousil jedno moudro - o korupci, tu druhé - o defraudantech... ?
Brilantní moudra... ze květiny neděkujte... jen ta paměť jaksi už není co bývala... asi... :-))

Hezký den
22. 04. 2011 | 09:24

grőssling napsal(a):

Přítel Vlk napsal:

Nechci, aby tu vládnul komouš. tak daleko opravdu ještě nejsem. Ale jsem zvyklý se věcně ptát.

Včera jsem cestou poslouchal na ČR3 v 11,30 opata břevnovského kláštera Petra Prokopa Siostrzonka v pořadu "Osudy", který pravil, citujíce prý jakéhosi novináře: "Kdyby byli komunisti inteligentnější a dovezli do obchodů trochu toho zboží a povolili nějaké ty časopisy s hvězdičkami, obyčejným lidem by nic nescházelo a revoluci by neměli důvod dělat, zvlášť na venkově".

Jenže ti čeští komančové na špici, jakkoliv ten hlavní na konci éry byl prototypem člověka k neposlouchání, měli od Bati natlučeno do hlavy: " Nelze prožrat na dluh co jsme nevydělali " ( viz také Lenárt, Potáč a další KSČ Baťovo Mladí muži ).

A tak mimo jiné i proto ten režim padl a přišli noví, inteligentní a hlavně rozpočtově odpovědní, kteří věděli, že obyčejného člověka stačí zaplavit hadry, levnou elektronikou, ojetými auty a jinými zbytečnými šunty, pustit jim nějakou tu prasárnu v TV a určitě se masa za revolucí bude jen hrnout.

Jenže na dluh, na dluh, na obrovský dluh. A nyní nadešla doba, kdy je třeba směnku zaplatit a není z čeho.

Příteli Petře Vlku, přeji Ti a celé Tvé rodině klidné svátky, stejně jako všem kdo o to přání stojí.

Tak tolik k tomu Palatovi, který říká, že lepší poměry chicagských mafiánů z dvacátých let dnes u nás v Česku, než vláda ČSSD s podporou komančů.

Tento názor vypovídá víc než cokoliv jiného o morálním propadu současné české buržoazie a jejich slouhů z médií až na samé dno bídy.
22. 04. 2011 | 09:24

Luba napsal(a):

Syndrom ODS

Je-li terminální zácpa způsobena anatomickou obstrukcí (abnormality v oblasti konečníku), hovoříme o syndromu ODS (obstrukční defekační syndrom).
... syndrom ODS se léčí chirurgicky. Cílem operace je odstranit mechanickou překážku.

Seznam zkratek:
ODS – obstrukční defekační syndrom
VIP – vazoaktivní intestinální peptid

Tedy navrhuji, abychom propříště pro vlezdoprdelnictví užívali diagnostickou zkratku "syndrom ODS".

http://www.solen.cz/pdfs/med/2009/01/02.pdf

Terminální zácpou trpí řadu let VIP zvláštního významu, pan Václav Klaus. Prostě - vměstnali se mu tam mnozí, až to na něm zanechalo nevratné psychické změny.
A obstruuje, a obstruuje ...

P.S.:
Tato terminologická zkratka byla poprvé z lékařské terminologie do sféry politiky vpuštěna autory "Blonďaté bestie" A studia Rubín.
22. 04. 2011 | 09:25

Bohumíra napsal(a):

Vždycky jsem se snažila najít na ODS něco dobrého. V jejím čele však stál dlouhá léta muž, který ještě dnes krade propisky.
Pokud by bez vrozené arogance a s upřímným úsměvem (jde však o to, zda to dokáže)vystoupil do medií a vše nějakou vhodnou anekdotou okomentoval (jeho smysl pro humor však chybí), možná by ho veřejnost brala.
Václav Klaus však, který se celá léta pasoval do role "Brežněva ODS" a ještě dnes je jeho "nenadstranickost" zřejmá (pozdržel odvolání ministrů, protože si zahrál na premiéra (zřejmě zvyk z Ruska) a z Nečase udělal na chvíli "B-stranu", prostě si vysvětluje i Ústavu po svém-jako si vysvětloval Kupónovou privatizaci), tak tento Václav Klaus vsadil na ohlupování lidí a svůj diplomek z VŠE povznesl do výšin takových, že si mu dovolí málokdo odporovat.
V devadesátých letech vedl debaty i sám za moderátory - protože si mu nikdo nedovolil odporovat, klást mu otázky, překládat stébélko. Stačilo vyštěknout výhružku "...Nebo odejdu..." a všichni moderátoři se mohli pominout - jen aby pravičák s knírkem zůstal...
Stačilo označit lidi téměř za blb.e, aby ubrečený, rozmazlený a málo v dětství řezaný Klaus mohl po mnoha týdnech kopání kolem sebe o jeden hlas usednout do prezidentské škamny.
Pak si koupil i druhé volební období.
Mám velmi často chuť mu něco říci-aby se probudil a pomyslel aspoň na chvíli na pokoru, to, že ani on nemusí být tak pevný v kramflecích (oproti době, kdy mu ty jeho kydy všichni mlsali).
ODS je dvacet let tolerovaná KSČ naruby.
Kradli vždycky, ale stopy zametli vždy úspěšně.
Mohli by se hodit do komunálních služeb hl.města Prahy.
A že může být i prezident zlodějem - a kromě pár štěků v mediích to vůbec nikomu nevadí - zažíváme již těch 20 let.
My gavarím Klaus - padrazumivájem ODS,
my gavarím ODS - padrazumivájem Klaus.
Nepřipomíná Vám tato parafráze na dnešního oslavence V.I.Lenina (*1870) něco?
22. 04. 2011 | 09:25

Faust napsal(a):

"Ve skutečnosti její vznik sice odstartoval tvorbu standardního stranického spektra, za což patří dík Václavu Klausovi, ale samotná ODS se nikdy jako standardní strana neustavila, a to shodou okolností také kvůli Klausovi."
----------
Ale houby: ODS vznikla vytunelováním OF; kdo z voličů volil ODS?
A samo OF byl od počátku podvod (Očekávajích Funkci), nevzpomínáte?
ODS se nemusela - jako tzv. standardní strana (kterou byla nesporně třeba ODA) - ucházet od začátku o přízeň voličů, což tedy za standard vůbec, ale vůbec nepovažuji.

Pane Pehe, jinak Vaše komentáře beru, ale v tomhle jste IMHO ujel.
22. 04. 2011 | 09:27

Alex napsal(a):

Vlk
Už ten web mám mezi oblíbenými.
22. 04. 2011 | 09:43

hovorkas11 napsal(a):

Dočekal:
Těch obyčejných lidi, kteří souhlasí, že se musí šetřit a že jsme to "prožrali" je okolo docela hodně. Všichni mají jedno společné, nesledují konkrétní činy politiků, nesledují úniky peněz, nesledují konkrétní jednání Václava Klause.
Nikdy jsem neměl leasing, nikdy úvěr, nikdy jsem se nezadlužil a přesto říkám:
Žádných zabezpečení se lidé nesmí vzdát , protože si na ně vydělali !!!!
100 miliard každoročně rozkrádaných by se navýšilo o rozkradené z vytunelovaných peněz do penzijních fondů a "ušetřených" na zdravotní zabezpečení !
jediná cesta, kterou ODS a prezident blokuje je likvidace rozkrádání. To jde pouze po zrušení daňových rájů, akcií na doručitele, kontrola zakázek úřadů od obyvatel, odblokování svobodného tisku (dnes je pod dozorem jak za starých časů), zrušení imunit, a občanských iniciativ.
V rámci legislativní nouze je třeba tyto prorozkradačské zákony řešit.

Jestli se to nevyřeší, tak se bude i ČSSD chovat skoro stejně a peníze z nás pro rozkrádání vytáhne jako nyní ODS.
22. 04. 2011 | 09:44

hovorka11 napsal(a):

Upřesňuji:
Je nutné podporovat občanské aktivity a ne je blokovat, jak to dělá ODS pod prosazováním "Klausových názorů".
22. 04. 2011 | 09:47

jo napsal(a):

Egocentrický dogmatik a zloděj per v jedné osobě - hrobař tohoto státu.
22. 04. 2011 | 09:47

mb napsal(a):

nepodobají je truchlohře ale tluchořohře ...
22. 04. 2011 | 09:53

Béda napsal(a):

P. Pehe,

jestlipak si ještě myslíte, že strana miliardářských neoliberálních oligarchů TOP v čele s knížecím maskotem a Feldkurátem kalouskem je marginální a neovládne časem většinově pravé spektrum politické scény?
22. 04. 2011 | 10:10

mb napsal(a):

jo, me se to libi co jste napsal: K oficiálně proklamovaným idejím ODS patřilo tržní hospodářství, standardní politika na stranickém základě a liberálně-konzervativní postoje. Ideje, které stranu formovaly reálně, a kterými se udržuje dodnes, byly ale jiné: nadvláda vulgárního ekonomizujícího myšlení nad morálkou i právem a oportunistický pragmatismus bývalých normalizačních konformistů, zastíraný agresivním pravičáctvím a účelovým antikomunismem.

Když Klaus po „sarajevském atentátu“ v roce 1997 přetvořil ODS v de facto sektu věrných, přidal ještě účelové národnictví, opírající se o národní komplexy, včetně nedůvěry ke světu za hranicemi české kotliny.

komentář: ale pak se nedivte že na vás prezidentovi věrní budou pokřikovat ( aniz by cokoli přečtli) : ´Vari Pehe, zemský škůdče ...´ :-))
22. 04. 2011 | 10:13

Bohumíra napsal(a):

Bédo, neovládne.
TOP 09 je prskavka, která jak zazářila, tak také zhasne.
Je to něco jako DEU, Unie svobody a jiné zbytečné a béčkové strany české pravice.
Pokud bude v TOP spící monarcha a mystifikující chemik, který leze do ekonomie, ta strana neporoste. A nestačí přece, aby se ti dva klauni chválil jen sami.
Také nestačí říkat, že se Kalouskovi z "padákových let" nic nedokázalo. ZATÍM se mu nic nedokázalo. Budoucnost však karty rozkryje. Věřím, že jako jsou a budou nepromlčitelné zločiny dob komunismu, budou i nepromlčitelné zločiny Klausových vlád a Klausova prezidentování.
Celkem již chápu procesy z padesátých let. Lidé již byli na politiky tak naštvaní, jako začínáme být dnes my.

Nechci komentovat zrůdnost, s jakou sáhli na život ženě - Miladě Horákové, ale víme o zákulisí a minulosti, jež procesům předcházela, vše? Nejsme moc černobílí?
22. 04. 2011 | 10:18

vfischer napsal(a):

NEDĚLEJME SI ILUZE !!!

Vážený pane blogere, vážení diskutující,
oslavy dvacetiletého trvání ODS přirovnávané ke dvaceti letům korupce a rozkrádání státu je zcela výstižné a přiléhavé. Rovněž tak jsou mnozí z nás jasnozřivými svědky vzestupů gangsterských mafiánských klik, systematicky rozkrádajících veřejné rozpočty s pomocí stále větších a větších balíků nakradených peněz.

Nedělejme si však iluze, že tato situace je spojená jen a pouze s ODS, jejími přisluhovači, vymývači mozků a hlasateli těch jedině správných a pravdivých lží !!! Zastávám názor, že takzvaná partajní příslušnost je pouze zástěrkou a farizejskou přetvářkou potřebnou k loupeživým čachrům na všech úrovních státní správy, bez ohledu na to, kdo jaký dres momentálně obléká !!!

Korupční kšefty - loupežení obrovských sum - překonávají všechny fiktivní rozdíly a bariéry jednotlivých aktérů! Krom toho, mnozí největší hybatelé vládnoucí zločinecké oligarchie už dávno stojí v pozadí, mimo veškerou partajní příslušnost a pozornost veřejnosti. Vlastní už dnes drtivou většinu majetku zdejší banánové republiky Absurdistán Gangsterisán uprostřed Evropy. Skrze tento majetek nabyli bohorovnou, agresívní a arogantní nedotknutelnost a nepostižitelnost !!!

Takzvaný "vzestup kmotrů", viditelný v posledních letech dvacetileté existence strany modrého ptáka, není jenom důsledkem poměrů v této jedné jediné partaji, ale ze všeho nejvíce důsledkem celkového vzestupu moci gangsterismu v celé státní správě a celém hospodářském systému.

Proto je takzvaný boj s korupcí už prakticky nemožný, stejně jako boj proti obrovskému administrativnímu molochu zkorumpované justice, policie a státního úřednictva.
22. 04. 2011 | 10:20

Aktiv napsal(a):

mb.
Podobnost čistě náhodná-rodinka Tluchořů, nebo Tlučúhořů:-)
22. 04. 2011 | 10:21

yt napsal(a):

Aktive
Jaké podvody Kubiceho odhaluje Paroubek? Naopak, Bublan zabavil K. oddělení počítače pod záminkou zneužívání cesťáků. Náhodou zrovna v době kdy objevili oranžové nitky v kauze biolíh. A po odchodu K. jeho bývalý útvar začal vyšetřovat krádeže aut.
22. 04. 2011 | 10:28

Lelíček napsal(a):

Dobrého dne, když už je tady zmínka o oslavách či spíše pohřbu, napadá mě titulek jednoho západního filmu, který zmiňoval svatby a pohřeb zárověň, to se mi zdá vhodné i na ods těchto dnů, kdy vlastně uzavřela sňatek se dvěma koaličními stranami a tím si vlastně vystrojila svůj vlastní pohřeb. Pohřební průvod jak víme, se ubírá pomalými kroky k místu posledního odpočinku, ale nebojme se i my jej záhy spatříme v celé jeho smuteční kráse.
22. 04. 2011 | 10:29

mb napsal(a):

odpved vlkovi z 8 33 ... uz i ( pravicove zalozeny ) komentator / politolog v LN ... konstatoval že tato vlada je tak špatna že vlada čssd + ksčm by NEBYLA HORŠÍ než ta vláda co nám vládne ted ... asi to byl Mlejnek Jr. ....

jinak je problém v těch komančích ( semelová, ... )

a v tom že i čssd ma sve kmotry ...

jinak vas zdravim a preju prijemne velikonoce ...

spiš mi napište vy, co byste počal / nepočal s nereformovanou ksčm a co se socdemáckými kmotry ....

mějte se
22. 04. 2011 | 10:29

42 napsal(a):

Pane Pehe, nedovedete si představit, jak mě ODS irituje. Ale už proboha přestaňte s tou agitkou, jinak dostanu chuť je volit čistě pro to, abych Vás alespoň trochu naštval. Děkuji.
22. 04. 2011 | 10:30

Petr B. napsal(a):

Ale ODS se přece rozdělila záměrně, pokud by zůstala jen jako jediná pravicová strana, nikdy by neměla tolik mandátů, jako při existenci 3 pravicových stran se stejným programem tzn. ODS, TOP09, VV (a to ještě v záloze číhají KDU-ČSL, Strana zelených a snad ještě některé další pravicové subjekty). Samotná ODS by poslední dobou nemohla vyhrát nad ČSSD, protože lidé jsou unaveni jejím dlouhým působením na politické scéně a žádná propaganda s tím nic nenadělá. Ale na druhou stranu většinu lidí stále i po 20 letech přitahuje pravicová politika (nehledě na svou tíživou sociální situaci podléhají vlivu médií a propagandy různých celebrit, herců a zpěváků) a médiím se navíc stále daří dělat ze středo-levicově smýšlejících občany druhé kategorie.
ODS má trumfy v rukou, do června 2014 se jí nemůže nic stát, nikdo jí nemůže vyhodit ze sedla. Navíc po zkušenosti z voleb 2010 je reálná naděje, že tato vláda bude pokračovat minimálně do roku 2018, neboť občané se rádi nechají ošálit v předvolebních kampaních. A v koalici a ve vládě jde pouze o rozdělení koryt a rozdělení kořisti z privatizace, ODS musí být pouze velkorysá.
22. 04. 2011 | 10:32

Petr napsal(a):

ODS je nic moc. Ale kdo je na české politické scéně lepší?
ČSSD s Grossem a Paroubkem, Sobotkovo exponentkou Kafkovou z Fondu národního majetku?
Nebo snad Zelení, škodící v žoldu zahraničních ropných monopolů?
Lidovci a TOP kteří chtějí ukrást českému lidu téměř 300 miliard za majetek, který církev Čechách získala za křižáckých válek, po upálených lidech, při inkvizicích, za odpustky a pod?
Nebo snad komunisti s Bilakovo odkazem v čele?
22. 04. 2011 | 10:34

mb napsal(a):

to aktiv přeposílám vicovu rockovou básničku ...

Tluchoři, Tluchoři, když nechceš sám
tak palici mi puč, puč, puč
Tchoře máme ve spíži, tak vem tu palici
A Tchoře tluč,tluč,tluč.

... ( :-)
22. 04. 2011 | 10:36

Bohumíra napsal(a):

Petře B., bohužel máte pravdu.
ODS je stejně neodvolatelná jako byli komunisté za normalizace.
Věřím, že se v červnu 2014 ke stoletému výročí picnutí hlavy státu stane něco podobného.
Co u nás vlastně dělají anarchisti, proč po někom již něco nehoděj? Třeba už jen "z Principu".
Že dělá husa "Ga", vrylo se mi do paměti ...
22. 04. 2011 | 10:38

Vlkodav napsal(a):

Petr:
"300 miliard za majetek, který církev Čechách získala za křižáckých válek, po upálených lidech, při inkvizicích, za odpustky a pod"

Proboha kam až chcete jít? Vrátit vše afričanům, odkaď pocházíme?
Brečíte, nadáváte, skuhráte. Tím nic nenapravíte. Makejte, běžte do politiky, spravte to! Jiná cesta není!
22. 04. 2011 | 10:40

Al Jouda napsal(a):

Žádní kmotři už nemohou odvrátit drtivou porážku ODS v příštích parlamentních volbách !
22. 04. 2011 | 10:42

honza napsal(a):

No od tohoto bakalovsko-havlovského "myslitele" z "Njú Jork university Praha" to nepřekvapuje. Horší je počin ČT, která k 20. výročí ODS odvysílala evidentně dramaturgicky zmanipulovaný pořad. Bakalovsko-havlovskou ČT je nutno okamžitě privatizovat.
22. 04. 2011 | 10:46

Milan napsal(a):

MÍRA TOPOLÁNEK VV PĚKNĚ ZASOLIL !Nechtěl bych být v kůži VV pokud by nastaly předčasné volby !Strany potřebují silné vůdce,jakými byli pan Topolánek a pan Paroubek !Pan Paroubek pravici silně vadil a tak se ho snažili všemožně zdiskreditovat ! Pan Sobotka je velký slušňák,takže na něho asi nic nenajdou a možná jim vyhovuje mírný politik !Pravicová vláda stále hledá peníze u chudých !Patrně mafiánská chobotnice nedovolí hledat peníze u bohatých!!!! (Zdanění hazardu a Sazky,progresivní daň pro bohaté )já si myslím,že se občané proti reformě vzbouří vedeni odbory !!!!!Jsem zvědav jestli pan John z titulu nové funkce usvědčí Víta Bártu z korupce,nebo se soustředí jen na ty malé ryby(okresní úřady apod.) a ty velké nechá plavat!
22. 04. 2011 | 10:47

rejpal napsal(a):

Petr
proč do toho taháte Grosse a Paroubka? Jeden byl odejit, druhý odstoupil sám, a kdoví, zda vůbec z ČSSD neodejde. To, že stále vyvoláváte staré duchy, vypadá, že nic nového, srovnatelného se současnými velikány doby z ODS, nemáte na skladě. Za to, v jakém stavu ODS je, mohou v první řadě ti, kteří neustále svou volbu omlouvali sami sobě s tím, že druzí jsou horší, že levice zavede gulagy, a že lepší je blbá reforma než žádná. Místo aby jim jednou pořádně vyprášili kožich, aby se sebou něco udělali.
22. 04. 2011 | 10:51

Viola napsal(a):

Jen smutná vzpomínka.
22. 04. 2011 | 10:55

vlk napsal(a):

Laco G.

díky za přání příteli. A máš samozřejmě , pravdu.
Pěkné svátky Tobě i Tvým milým.

mb

Ano, toho Mlejnka jsem četl, ale juknidneska naa stranu 10. N a Kaisera!!A počti si.

Předpokládám, že dneska na Fausta místo jednoho komentáře stuhnu sna d namáznout rovnou dva. Jeden bud e dost specifický koment k 20-tinám ODs. Už to v hlavě mám v kupě, teď jen to dát do kláves a v dalším s e pokusím vytřít s tím Kaiserem!
Už s e na to těším. Podám si jej opravdu s neobyčejnou chutí.
Zatím, ale jak s e zdá, mí nikdo ani stínem neodpověděl, v čem by byla ona hrůza hrůzovlád y soc d em + komouš...
Nejsme nijak překvapen.

A nejsem nijak překvapen tneustálým trobením vuvuzelek do modr a o Grossovi, Sobotkovi a tak podobně. Jim prostě nedochází dvě věci.
1- že ať udělala soc d em v minulosti cokoli, její neřádstvo bylo / a nijak nepopírám, že s emi a ni trochu nezamlouva/ nejméně vžd y o d va řády menší co do rozsahu i četnosti než to, co předváděla ODS a Kalousek. Ano Gros s , zdá s e , kradl ve stomilionech. Řebíček kradl v miliardách. Drobil zkoušel totéž..Sobotka? Tak t o už je vůbe c směšné - ten je křižován za náhrady. Které k témuž či podobnému účelu používali všichni poslanci, co jich bylo.. několikrát jsme tad y dokládal rovnou příklad y 5-ti poslanců ODS ,co posílali nájmy za kancly buď sami sobě, manželce či švagrovi.
2-NIKDY - opakuji NIKDY si soc dem nedovolila základní útok proti demokracii, jakou předvadla oDS a kumpáni v čunkiádě! Nikdy si soc dem nedovolila to, c o s i dovolila tahle koalic e v poslední vládní krizi.Co d o korupce obecně i konkrétně, so do lhaní , co do fízlování a udávání. BAvit s e o amci Michálek , nemá c enu. Nic podobného na triku soc d em nemá. Ted y ozbnačení Michálka za lumpa a gaunera.

3- nikd y nikdo ze sco d em neudělal světovou ostudu typu Klausova chilského pera!!

4-Nikd y s soc d em nepokusila zneužít pře d volbami policii k posílení s vého volebního výsledku, jako to udělala ODS s Kubiceho zprávou a tzv. případem Budišov -jaurová před komunálnémi volbami.

Ale chápu, že pro modré vuvzely jsou to všechno banalitky, které nestojí za řeč. Jen hloupé banalitky. Sobotkua jeho náhrad y je třeba řešit.
22. 04. 2011 | 10:55

vendys napsal(a):

Klasický levicový "bla, bla" Pehe.

A co takhle uznat základní pozitivum politiky ODS a to nepřijmutí Eura.

To se do krámu Pehehovi nehodí, protože by musel jasně přiznat, že platit dluhy za Řeky, Portugalce, Iry, Španěly by museli v rámci udržení EURA i Češi a Moraváci se Slezani.

Rotačky na Euro už tisknou pěknou kupu bankovek tak "nějak navíc", aby se všechny rozmary jižanům a Irům uhradily. Ale tento rachot Pehe má velmi rád, však už přemýšlí jak odborům slíbí penízky za tichý souhlas s natisknutím peněz.
22. 04. 2011 | 10:59

mb napsal(a):

pro vlka ještě jednou ( :-))

upozornil jsem ze mi vadi nereformovani komanci ( semelova )

a kmotři z čssd ...

tak jsem se chtel zeptat, co s tím vy, jako levičák, hodláte dělat ..... (:-)

srdečně ... (:-)
22. 04. 2011 | 11:01

Viola napsal(a):

Pane vlku,

já jsem na tu otázku proč se bát ČSSD a KSČ odpověděla - ti, co mají nahrabáno se bojí znárodnění a zkonfiskování.
22. 04. 2011 | 11:03

stále rebel napsal(a):

ODS měla a má stále co nabídnout, moc a prachy všehoschopným, lži, demagogii a sprostotu ostatním.
Bylo tomu tak dvacet let, bude to tak i nadále.
22. 04. 2011 | 11:03

Tenco napsal(a):

vendys
Jak se ODS postarala o to, že ČR nepřijala euro ?
Kromě toho, že za jejich vlád euro přijmuto být nemohlo - mj. i z důvodu přílišného zadlužování státu ?
Bla, bla, bla...nulová vypovídací hodnota - strašení místo řešení.

Jaké natisknutí peněz za tichého souhlasu odborů ?
22. 04. 2011 | 11:04

rejpal napsal(a):

Tenco
a jaký vendys? Zase nějaký mulťák.
22. 04. 2011 | 11:08

Rumcajs napsal(a):

Nám včera chcípla kráva. Předseda říkal, že je to kůli Klausovi.

Pane Pehe, nemohl byste se pomodlit s tou Vaší partou apoštolů, aby si ho už konečně odnesl čert?
22. 04. 2011 | 11:11

jarpor napsal(a):

rejpal pod Žákem napsal :

"Fandíme svým stranám, místo abychom je kriticky posuzovali.
Nedělají to všichni, ale dělá to většina.
Není to naše VINA, ale je to naše ODPOVĚDNOST. My nejsme diváci, ale tu hru na demokracii hrajeme. Zdá se, že hra na pravici a levici nám jde lépe."

Opravdu trefa do černého je tento výrok.

No, jak to tak zde čtu... tak v té hře na pravici a levici jsou zde velmistři... zvláště jeden s jeho čtyřmi body ve třech případech začínajícími "NIKDY"...

Jo - a je potřeba to namáznout... vyřídit si to... těšit se na to vyřizování... podat si jej s chutí.... vytřít si s ním...

Kdo se zde učí od koho ? Politici od nás /od jednoho z nás /, nebo my od nich / ten jeden od nich /... ?
Kdo koho vychovává... toť otázka. Základní.
Protože politici nevolí nás... dle mého odpověď je nasnadě.
Nikomu ji, tu mou odpověď, nevnucuji...

Hezký den
22. 04. 2011 | 11:15

vlk napsal(a):

Violo
promiňte, přehlédl jsem..
Konstatuji, že jste MOUDRÁ DÁMA!

mb
A co jako od nereformované Semelové očekáváš za hrůzy??
bendové v soc dem samozřejmě problém jsou . O tom žádná. A pokdu s tím socani něco neudělají, bud e je to stát politickou budoucnost.
Co já s tím jako levičák udělám? Nic milej mb , nic. Nejsme totiž levičák.
Jsem trošku levicový. Nikoli levičák. O tom, by ti mohli vyprávět militantní levičáci na Outsideru nebo Vašivěci.cz
Jsme mírně levicový. Takže jako levičák s tím fakt nic neudělám. Jako mírně levicový ano. Pokdu by případná levá vlád a byla levičácká, pjdu proti ní.
Pokdu by soc dem byla příliš kmotrovská, budu volit proti ní. Tak jako jsem to udělal v roce 2006. Kd y , kromě jiného, jako , že měla na prvním msítě krajské kandidátky bývalého politruka leteckého stáhacího pluku, jsme měl plné zuby některých jejích vládních excesů. Které ovšem ve srovnání s tím, co jsme následně zažili od Topolánka , ale halvně téhle galerky , byli v podstatě jen kradením lízátek v sámošce.ale nemám rád ani drobné trapné zlodějíčky.
.
22. 04. 2011 | 11:15

vlk napsal(a):

Jo,
milé modré vuvuzelky, jsme dnes ve velmi dobrém rozmaru. Takže si dovolím malý bonmotek, který vás jistě potěší a také dobře naladí.

ODS nemohla ve své pouti dopadnout jinak, než jako strana kradoucí. Měla totiž otce zakRadatele!
22. 04. 2011 | 11:17

irinek napsal(a):

"Cynické kupčení s mocí" se samozřejmě týká ještě nejméně dvou parlamentních stran.Jedné staré a jedné zbrusu nové.
22. 04. 2011 | 11:22

jarpor napsal(a):

"...Jsme mírně levicový. Takže jako levičák s tím fakt nic neudělám. Jako mírně levicový ano. Pokdu by případná levá vlád a byla levičácká, pjdu proti ní...."

Venku je sucho, trochu se práší... ale tady se z Vlkových úst "práší" hodně...

Hezký slunný, pokud možno neprášivý den.
P.S. Lhát se nemá ... ten nahoře to vidí...
22. 04. 2011 | 11:26

Honza napsal(a):

ODS je symbolem zlodějny,lží a podvodů a pan Pehe to vystihl velmi kladně a pravdivě.V.K.nám to názorně předvedl při návštěvě Chile s plnícím perem,jaké jsou ideje ODS.Zlatí komunisti,za jejich vlády byla práce,zloději byli za katrem a ne ve funkcích státu jako nyní a obyčejní lidé žili bez strachu že nebudou mít na nájem nebo na jídlo.Národ se těmto praktikám musí postavit na odpor a tentokrát žádné zvonění klíči ale vzít do rukou hole,jak vyzval předseda odborů.Pryč s pravicí českého typu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
22. 04. 2011 | 11:29

Kanalnik napsal(a):

Skvely clanek, pane Pehe!
22. 04. 2011 | 11:29

mb napsal(a):

višco vlku ( kdyz uz si tedy tykáme ...)

ta semelova je symbol jo ... je to ucitelka historie ... a pritom je to falšovatelka histore jo, je to hard core stalinistka jo , podle me si to česka republika nemuze dovolit jo takovou personu dat na ministerstvo školství ...

tak jako se vzbouřila, když měl být náměstkem fašistický (?) / fašizoidní ultra konzervativně náboženský Bátora ...

už jsem psal jinde ... ze mi vubec nevadi koalice SZ s čssd ...

( i když SZ má jen asi cca 3% podpory )

Hele vlku ale: TVOJI SOCDEMÁCI svrhli Korytáře ( SZ) z primátorského křesla v Liberci ...

a schválně se mě zeptej ( jestli chceš ) ... proč ...

ale já myslím, že ty to víš, protože nejsi hloupý nebo tak alespoň nepůsobíš ...

zdravim tě .... ( :-)
22. 04. 2011 | 11:34

Tupelo napsal(a):

Je otazka jakou legitimitu maji tzv. reformy od strany, ktera je sama nereformovatelna (o cemz svedci ze ji malery, skandaly, korupce provazi od dob jejiho vzniku az do poslednich dni)...

Vlku, povedeny bonmot (zakRadatel ;)). Ohledne Vasi otazky, pochybuji ze se nekdo najde, ja v poslednich ctrnacti dnech na toto tema zabrousil dvakrat a pokazde zadna racionalni odpoved na to, co by se stalo kdyby spolu vladly (tj. ne mensinova vlada CSSD; je to sice vylouceno (bohumin), ale umyslne jsem svuj dotaz posunul do extremnejsi roviny) obe levicove strany, neprisla. I kdyz ted me napada, ze je to mozna ta nejlepsi odpoved, nestalo by se totiz nejspis vubec nic zasadniho.
22. 04. 2011 | 11:36

egoist napsal(a):

Jé tak to je trefa. To budou na Jánským vršku , v Modrým týmu na mrtvici. Pár paniček po výbrusu a pár letušek a máme tu první letošní bouřku z veder. mu he he he
22. 04. 2011 | 11:37

Viola napsal(a):

Děkuji pane Vlku a kompliment a přeji příjemné a požehnané velikonoce. :-)

P.S. Posílám jen milé úsměvy.
22. 04. 2011 | 11:39

mb napsal(a):

vlk, tupelo, proč kladete otázky, když na ně neočekáváte odpovědi ... ??? :-)

a když ty odpovědi přijdou, tak je přehlédnete a zbagatelizujete ... :-))

tim vlastně pomáháte pravici ... :-)
22. 04. 2011 | 11:39

Pavel Schnirch napsal(a):

Zajimavy text, pane Pehe, co kdybyste neco podobneho napsal i o oposmlouvou bratrickovi? Tohle "obdobi" mi v tom jinak asi vycerpavajicim textu nejak chybi, takze diky :)
22. 04. 2011 | 11:41

Cech napsal(a):

Pan Pehe se ptá co se stalo se stranou, která kdysi byla,v dobrém i zlém, synonymem politické a ekonomické transformace.
Strana dokončila částečnou transformaci teprve před 5 lety.Od té doby pracuje jako částečně transformovaná.
Transformaci v pravém slova smyslu lze chápat jako průmět do jiné dimenze.
Tato vícedimenzionální strana je schopna pokrýt širokou škálu aktivit.
a)Transformace ekonomiky.
b)Transformace výrobní základny ČR.
C)Různé transformace SR.
d)Transformace soc.zabezpečení.
e)Transformace ústavy.
f)Transformace vlastní identity.
Zde Vám předkládám pane Pehe jen začátek přeměn které ODS stihla za tak krátkou dobu.
Doufám,že úplná transformace bude D.O.S.Tatečná. velmi brzy dokončí přerod a dalších x let možná jako tisíciletá říše.
22. 04. 2011 | 11:43

Rumcajs napsal(a):

S ODS NIKDY !

S pražskou ODS na pražském magistrátě koalici nikdy nevytvoříme, jako že se Sobotka jmenuju !
22. 04. 2011 | 11:43

egoist napsal(a):

ODS má korupci, mafiánské způsoby, asijatskou rozmařilost a vyhloubačnost v genetické výbavě. Potřebuje podobně jako ČSSD kleknout na kolena a projít brutální katarzí. jinak se nic nezmění. Spíš je ale už pozdě.
22. 04. 2011 | 11:47

Tupelo napsal(a):

mb: nejak nerozumim, ja jsem psal ze na otazky neocekavam odpoved? A jestli odpoved prisla (treba od Vas), tak prisla asi se zpozdenim nekolika dnu, opravdu jen velmi vyjimecne kontroluji diskuze starsi nez par dni. :)
22. 04. 2011 | 11:47

Tencokida Hnuj napsal(a):

jarpor ad vlk, aneb má i vlk svého slintala ?

Za prvé :
Dle systému almost glossed - jarpor......- 0,5 bodů, - 10 bodů za umělecký dojem /slinty, slinty/
Zatím tedy - jarpor ..... 0 bodů.

Za druhé :
Za slunečných dnů je nutno slinami neplýtvati. V zájmu zdraví fyzického.
https://www.youtube.com/watch?v=CpoLxEN54ho

Za třetí :
Lhát se nemá. Zejména když je jeden poslanec za ODS. To vidí totiž nejen B´h, ale i Syn. A možná dokonce i Kmotr. :((
22. 04. 2011 | 11:49

mb napsal(a):

to tupelo ... ja vlkovi odpovedel ... a vy jste napsal ( Ohledne Vasi otazky, pochybuji ze se nekdo najde ) ...

samozrejme jsem neodpovidal na vasi otazku pred 14ti dny ...

zdravím ...
22. 04. 2011 | 11:51

egoist napsal(a):

Příznivci ods jsou jako fanatičtí bolševici. Je bláhové jim překládat seriózní důkazy s tím , že by se alespoň zamysleli. Je to jako s láskou k ženě, vztah nemá racionální jádro, jen litry hormonů v krvi.A pak až pozvolná odtečou jede se dál ze zvyku.
22. 04. 2011 | 11:53

jarpor napsal(a):

Tenco,

přesto že jste mi zcela ukradený

Veselé Velikonoce všem... i Vám.
22. 04. 2011 | 11:56

Tupelo napsal(a):

mb: ok, ja mel na mysli jinou vlkovu otazku (a vlastne i moji, trosku jsem ji naznacil v prvem vstupu), ne ohledne Semelove, na kterou jste mu odpovedel, tak se omlouvam jestli jsem prilis popletl, ale ohledne mensinove (v mem podani dokonce koalicni) vlady levicovych stran. Mejte se a hezke svatky.
22. 04. 2011 | 11:59

JC napsal(a):

jarpor,

Jak můžeš přát veselé Velikonove neznabohům ?
P.S. Jedině, že oni po tobě kamenem a ty po nich chlebem...tomu bych rozumněl.
22. 04. 2011 | 12:00

an napsal(a):

Řekne-li se dnes PEhe, vybaví se mi okamžitě zhrzená a Klausem odkopnutá milenka, která mu to nikdy neodpustí!!!
22. 04. 2011 | 12:04

mb napsal(a):

ok tupelo ... ja odpovidal na vlkovu otazku demonizace vladnuti čssd + ksčm a v čem by byla horší ( kdyz uz i mlejnek jr. napsal že by horší nebyla ) ...

takze opakuju jeste jednou ... kmotři z/v čssd + nereformovana ksč(m) ...

nedokazu objektivne zhodnotit zda by takova vlada byla lepsi/horsi ... psal jsem, co by na ní vadilo právě mně ...

a přidám ještě že by určite prolomili u nás limity ( což dosud drží VV) ... protože naši lokalni socdemaci jsou pro prolomení těžebních limitů ...

a ještě jinak ... myslim že česká republika by si zasloužila čistou levicovou vládu / minimálně aby si to aspon na 4 roky vyzkoušela /

problem je že nikdo a nic nepřinutilo komanče se reformovat nebo aspon prejmenovat ...

takto se mohou rádobypravičáci zaštiťovat, křižovat, prostě ksčm utilitaristicky zneužívat v/k politickému boji ...

kdyby komáři změnili název / aspon z piety k té armádě mrtvých které ve jménu své zrůdné ideologie povraždili .../

tak mohli s čssd spanembohem vladnout ...

problem je že to komáři neudělají protože je k tomu nikdo a nic patrně nenutí ...

to je asi vše ... hezké svátky
22. 04. 2011 | 12:07

zdenekb napsal(a):

an:

Mohl byste ten milenecký vztah poněkud osvětlit?!? Měl jsem za to, že Pehe do Klausova harému Jaklhájků nikdy nepatřil...
22. 04. 2011 | 12:08

JC napsal(a):

Otázka z Marx-Leninismu:
Může Komunismus porazit Kapitalismus ?

Odpověď :
Může, ale byla by to škoda.

Tak si to přeberte.

Jo...bolševik ještě jako jedinná parlamentní strana nedostal možnost se "porevolučně" znemožnit/s vyjímkou úplatného předsedy/
Takže ať jim Bohuš tu šanci klidně poskytne. Bude to vlkova volba ne moje.
22. 04. 2011 | 12:17

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
22. 04. 2011 | 12:18

Tupelo napsal(a):

mb: no to je prave to na co se mi nikdy nedostalo odpovedi, proc by takova vlada (ke ktere stejne nedojde, plati bohumin) mela byt horsi oproti vlade soucasne. To neni vytka na Vas, protoze za prve byste byl pro aby k takovemu vladnuti doslo (stejne jako ja, jsem presvedcen ze nyni, po pravicove 118, by mela mit prilezitost levice) a za druhe jste vlastne odpovedel ze nevite (coz je uprimne; ja to vlastne taky nevim a myslim ze to nevi ani ti, kdo se k dalsimu rozdelovani spolecnosti straseni uchyluji :))). Me zajimala odpoved spis od zfanatizovanych 'pravicaku' kteri prave tim strasi. Dopad takove vlady by mohl byt zajimavy, treba by na leve strane spektra doslo k italskemu ci francouzkemu modelu a nereformovatelni by skoncili.
22. 04. 2011 | 12:18

JC napsal(a):

stejskal,

To by mě fakt zajímalo za co ???
22. 04. 2011 | 12:21

Rumcajs napsal(a):

Nic nevypadá směšněji, jak když si dva zloději nadávaj do zlodějů.

P.S.

Pardon, zapoměl jsem na Vlka. Ten je ještě směšnější.
22. 04. 2011 | 12:22

Rumcajs napsal(a):

JC:

Za vlast !
22. 04. 2011 | 12:22

Píďa napsal(a):

Stranu rozpustit a nechat zaplatit způsobené škody. Včetně náčelníka Ukradený péro. A máme na financování všech pilířů důchodového systému
22. 04. 2011 | 12:23

JC napsal(a):

Rumcajs,
To jedině.
22. 04. 2011 | 12:25

Jiří napsal(a):

Vážený pane Pehe,
vždycka když Vás čtu, tak si vzpomenu na tzv. levicové intelektuály, kteří pomáhali komančům po válce k moci a pak po roce 1968 utíkali před sebou samými za kopečky.
Přemýšlím, jaká je přidaná hodnota vašeho článku, to že se v ČR krade víme. Že kradou lidé z ODS víme. Ale my na rozdíl od Vás víme že stejně bohužel kradou i lidé z ĆSSD (netřeba je vyjmenovávat, stačí jedno jméno jako jejich gura - GROSS). A víme, že bohužel kradou i další straníci z KSČM, TOP 09, VV...
Pořád si tak říkám, jakým právem se nazýváte politický komentátor, když jste spíše hlásná trouba socanů a komančů. Neměl byste být alespoň trošičku nezávislý? Jaká je přidaná hodnota vaší práce pro českou společnost. Bude společnost lepší s vašimi články, horší?
Já mám jasno. A jsem masochista, když si to čtu..... Informační význam vašeho antiodsáckého a antiklausovského kbelíku hnoje je NULA.
22. 04. 2011 | 12:28

sedlák napsal(a):

něco i od jinud k narozeninám ODS .....Zřejmě není shodou náhod, že systém získávání peněz pro Key Investments tvořili lidé okolo IPB a ODS: Dillard, Fárek, Weigl, Holman či další politické veličiny, které dosud neznáme. K tomu, aby městské části Prahy 6, 10 a 13 posílaly neprůhledné Key Investments stovky milionů korun, musela mít někoho z mocných, který jí u starostů ODS dělal entrée. Bez toho by Key Investments nikdo nic nedal...http://www.ceskapozice.cz/byznys/podnikani-trhy/mocny-financnik-ipb-randall-dillard-jeho-angazma-v-key-investments
22. 04. 2011 | 12:30

stejskal napsal(a):

Protože Vaše úvaha o pleši a hlazení po hlavě bolševiky neměla nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu, pane JC.

Měl jsem za to, že jsem to výše uvedl.

Hezký den.

Libor Stejskal
22. 04. 2011 | 12:31

mb napsal(a):

tupelo muze byt ...

( napsal jsem 3 odpudive rysy / prvky ktere by vadily mně : kmotři ( čssd) , nereformovanost a extremismus ksč(m) semelova, a antienvironmentalismus ( limity ))

samozrejme nevim jak jinak by byla/nebyla horsi ... mozna by se nam zhorsil rating ale tezko rict ...

me progresivní daň nevadí ... otazka je co je optimalni no a jak zajistíte aby se vám nejbohatší nenechali danit jinde ...

mějte se ...
22. 04. 2011 | 12:31

stále rebel napsal(a):

Pro Jiří.
Jiříku, copak ukradl ten největší zloděj z ČSSD gura – GROSS?

A proč už nesedí v base?
22. 04. 2011 | 12:33

Petr z Tábora napsal(a):

Dovolím si parafrázi - nechtějte ani slyšet, co se mnoha lidem na Aktuálně cz vybaví, když se řekne Pehe.
ODS jsem nevolil, takže mě Vaše neobjektivní kritika nemrzí.Bylo by to u nás hezké, kdyby kmotři a korupce ovládali jen jednu stranu. Jako politolog byste se měl alespoň pokoušet o určitou míru objektivity a našim politikům měřit stejným metrem. Ten Váš metr na pravý střed a Klause je hodně pokřivený.
22. 04. 2011 | 12:34

Rumcajs napsal(a):

stále rebel:

A co ukradl Klaus ?

(Pero si strč někam)
22. 04. 2011 | 12:42

JC napsal(a):

stejskal,

Domnívám se, že se nejedná o debatu, ale o komentář k autorovu tvrzení, že " Klaus pomohl stvořit mafiánský kapitalismus "
Jestli tohle považujete za korektní...potom je vše v pořádku.
22. 04. 2011 | 12:43

Rumcajs napsal(a):

Mafiánský socialismus tady stvořila ČSSD pod vedením Zemana.
Bamberg byl jenom nepovedený skromný začátek.
22. 04. 2011 | 12:47

JC napsal(a):

Rumcajs ,

"Jak se kalilo kakaový olovo" to byla taky " Bašta".
22. 04. 2011 | 12:54

stále rebel napsal(a):

Pro Rumcajs.
Kmotrem mafiánského kapitalismu je Klaus, stejně jako je ODS jeho garantem.
Klausovy postoje ke špinavým penězům, korupci, klientelismu je zcela ve stylu mafiánů.
22. 04. 2011 | 12:54

Vlkodav napsal(a):

stále rebel:

Vy poznáte na tisícikoruně zda je čistá nebo špinavá? Pak jste jediný na světě!
22. 04. 2011 | 12:57

Tencokida Hnuj napsal(a):

Rumcajs + JC
Chlapci, nepřesvědčujete náhodou sami sebe ?
Já jen, ať se z toho nezblázníte.
Tolik míst ve vládě zase není.
22. 04. 2011 | 12:59

Ing. N. napsal(a):

Jakou stranu bychom volili?
Takovou, která
- zajistí zaměstnání všem, kteří chtějí pracovat
- přinutí k práci i ty jedince, kterým se práce protiví
a kteří raději kradou ať už v malém nebo ve velkém
- bude důsledně trestat korupci
- sníží platy všem politikům, včetně poslanců a senátorů
- sníží platy všem manažerům
- zvýší minimální mzdu
- omezí zaměstnávání zahraničních pracovníků
- zvýší daně bohatým
- omezí výdej finančních prostředků na předvolební
kampaně (volební program stran pouze na formátu A5)
- prošetří legálnost získání nabytého majetku občanů
- vyřeší problém bezdomovců
- zavede trestní odpovědnost za chybné rozhodování
politiků v posledních 20 letech
- nebude vracet církvi majetek

Věřím, že se najdou i další diskutující, kteří tento seznam doplní. Seznam se tak stane Manifestem občanů České republiky.
22. 04. 2011 | 13:00

stále rebel napsal(a):

Pro Vlkodav.
Co je to za hloupou argumentaci?

Proti špinavým penězům se bojuje především tím, že se omezuje platba hotově a požaduje prokázání způsobu nabytí.
22. 04. 2011 | 13:00

Martin napsal(a):

Pro Naštvaný:
Ty jsi ale chudák, jak dlouho jsi člen ODS? :-)
22. 04. 2011 | 13:05

tatamanga napsal(a):

Vzpomeňte, na všechny vlády ODS! A musíte, musíte dojít ke stejnému závěru jako já. Byla to velké privatizace, kdy za pár babek zmizel ekonom. potenciál republiky, kdy vietnamští obchodníci se v ČR postavili na nohy ze stánkového prodeje a dosáhli na kamenné obchody, za ,, přísného dozoru státu". Kdy pojem špinavých peněz, byl bagatelizován dřívějším min. financ. vlády, na slova: ,, Neznám špinavé peníze " a ČR se stala pračkou světa, právě na špinavé peníze a černý obchod se vším. Vláda Topola, člověka s velkejma gulama, jak sám se hlásil, se odvalit po velkých gulách a po velkým trapasu své vlády tam kam patří, na smetiště špatných Českých dějin! A pan nynější předseda, ten by možná chtěl, ale bohužel je jen slouha mocipánů v pozadí ztraceného Čes. národa. Být pravda pověst o Svatém Václavu a jeho vojsku, tak už dávno jim máváme rozkvetlým bezem. Dnes, máváme přívětivé době pospolitého Českého národa a jeho občanům!
22. 04. 2011 | 13:06

Vlkodav napsal(a):

stale rebel:

Klaus nebyl proti špinavým penězům, jen řekl, že je nelze poznat. A to je pravda.
Lze je rozeznat jen ve fázi praní, když se hotovost ukládá na seriózní účty. Jak tam jednou jsou, tak už je on ostatních, čistých, nepoznáte. V tom je merito věci.
22. 04. 2011 | 13:07

JC napsal(a):

Ing. N.

Tohle je schopna zařídit jen strana krále Miroslava :-))
22. 04. 2011 | 13:11

stále rebel napsal(a):

Vedle špinavých peněz bojovala ODS sobě svérázným způsobem taky s naprosto banálním problémem jako bylo LTO.

„Kauza Lehké topné oleje (LTO) se odehrávala v Československu a České republice mezi lety 1990-1996. Podstatou aféry byl průběh obchodů s různým zdaněním. Byly přijaty zákony, podle kterých se komodita zdaňovala podle toho, jak byla nazvaná. Stejné médium se danilo různě - jako lehký topný olej nebo jako motorová nafta. Rozdíl ve zdanění byl zhruba 12 korun/litr

„Při pátrání byla zjištěna provázanost firem obchodujících s LTO s tehdejšími politiky, jejich manželkami a nejbližšími spolupracovníky. Byl projeven také nezájem špiček resortu ministerstva vnitra, financí a průmyslu a obchodu o důsledné vyšetření obchodů s LTO.“

„Podvody s LTO zřejmě přišly stát na 100 miliard
Bývalý brněnský celní pátrač Čestmír Vintr začal vyšetřovat machinace s lehkými topnými oleji (LTO) již v roce 1993. Podle jeho názoru v té době nikdo z vládnoucích politiků neprojevil snahu zabránit machinacím, které měly státní pokladnu připravit o zhruba 100 miliard korun.“
http://www.novinky.cz/domaci/40954-podvody-s-lto-zrejme-prisly-stat-na-100-miliard.html
22. 04. 2011 | 13:13

Vlkodav napsal(a):

stale rebel:

A jak bojovala CSSD proti podvodum s LTO? Ha?

Pokud budete vše špatné dávat za vinu JEN ODS, tak jste stejně neobjektivní jako Pehe. A toho bych se být vámi bál, to je hodně silná urážka!
22. 04. 2011 | 13:15

Dočekal napsal(a):

Vlkodav napsal(a):
stále rebel:

Vy poznáte na tisícikoruně zda je čistá nebo špinavá? Pak jste jediný na světě!
22. 04. 2011 | 12:57
---------------
S dovolením odpovím já.
Takzvané "čisté" peníze jsou peníze ZDANĚNÉ! Tedy takové, které prošly běžným procesem.
To, že tady v devadesátých letech minulého století ČSFR fungovala jako gigantická pračka "špinavých" peněz, je obecně známé. V takzvané "malé privatizaci" bylo celkem běžné, že se platilo hotově, nezřídka v řádech milionů. Veksláci, řezníci, zelináři a další šíbři tímto způsobem legalizovali peníze z takzvané šedé ekonomiky, která tady kupodivu velice dobře fungovala už za dob vlády bolševika rudého.
To, že pan Václav Klaus v roli ministra financí "pustil" do oběhu tyto "špinavé" (= nezdaněné) peníze, později omlouval právě poukazem na nemožnost odlišení "špinavých" bankovek od těch "čistých." "Stovka je pořád jen stovka."

To, že si tu dobu nepamatujete (nebo spíš nechcete pamatovat), vás v žádném případě neopravňuje k tomu, abyste tady kohokoliv napadal a zesměšňoval.
Vy jste tady už tak dost směšný sám. Jen tak mimochodem - jakpak že to je s tím předáním služebního vozidla do osobního používání v případě ústavních činitelů, konkrétně tehdejší místopředsedkyně PSP ČR paní Miroslavy Němcové (ODS)? Já jen, že jste mi na tuto moji otázku dosud neodpověděl.
22. 04. 2011 | 13:15

JC napsal(a):

stále rebel,

Plácáš a hloupě plácáš rebelante.

Ten problém byl v zákoně. Vyjímka aby si socky mohly kupovat levnou naftu na topení se holt vymstila.

Že Bašta/ Já všechny pozavírám/ dokázal prd s vyjímkou náramků pro své dvě ovečky/Svobody Snopková/, je důkazem, že tak jednoznačně protiprávní to nebylo.
22. 04. 2011 | 13:20

mad sheep napsal(a):

Od pana Peheho bych ocenil uvahu o tom, proc CSSD lepsi alternativu nez ODS nenabizi. Co se tyce klientelizmu a korupce, tak si obe teto strany mohou podat ruce. Pokud jde o koalicni potencial a ekonomicke vize, tak ma ODS vyrazne navrch. To predevsim proto, ze se nemusi podbizet ruznym mensinam, nemakacenkum apod. a tolik necili na jednodussi volice.
Jinak ja nalezam v prave strane spektra lepsi, i kdyz se spoustou nedostatku, stranu nez ODS.
22. 04. 2011 | 13:21

Tencokida Hnuj napsal(a):

Vlkodav via LTO
http://www.krvaveoleje.cz/index.php?page=foto

Na diskuzních fórech je bývalý soudruh Kočárník občas uváděn jako LTO Kočárník.
:((
http://cs.wikipedia.org/wiki/Ivan_Ko%C4%8D%C3%A1rn%C3%ADk

"...V červenci 2010 se stal poradcem ministra financí Miroslava Kalouska..."

Ono ty skutečné - reálně - mocensky se projevující bolševiky třeba paradoxně hledat úplně někde jinde , než v KSČM či ČSSD.
Tedy - v Paradoxistánu Absurditním.
O ČEZku, MOravě a Slezsku to samozřejmě neplatí.
Zde jsou samozřejmě všichni hoši na svých místech.
I holky.

:--()
22. 04. 2011 | 13:24

stále rebel napsal(a):

Pro Vlkodav.
Co mohli socani dělat?
Byla toho plná média, ale jak vládu tak parlament měla v rukou pravice.
22. 04. 2011 | 13:25

tatamanga napsal(a):

Pan Klaus, doslova prohlásil, že NEZNÁ ŠPINAVÉ PENÍZE!!! Byl jediný asi na celém světě, jako tolikrát, v uvádění svých demagogií z ekonomie, ekologie, sociologie atd.
22. 04. 2011 | 13:26

Dočekal napsal(a):

Vlkodav napsal(a):
stale rebel:

A jak bojovala CSSD proti podvodum s LTO? Ha?

Pokud budete vše špatné dávat za vinu JEN ODS, tak jste stejně neobjektivní jako Pehe. A toho bych se být vámi bál, to je hodně silná urážka!
22. 04. 2011 | 13:15
--------------------
Takže ještě jednou.
Kauza LTO probíhala v době, kdy tady vládla ODS spolu s ODA a KDU-ČSL. Tato tehdejší vládní trojkoalice také měla většinové zastoupení v PSP ČR.
ČSSD se v té době jako politická strana potácela někde na okraji politického spektra. Na výsluní se tato strana dostala až poté, co si ji zprivatizoval pan Miloš Zeman a začal slibovat všechno všem. Pro vaši informaci - stalo se tak v roce 1998.
Hlavním protagonistou v kauze LTO byl tehdejší ministr průmyslu a obchodu Vladimír Dlouhý (ODA, předtím KSČ). Tento ministr místo toho, aby tyto praktiky rázně utnul, celé roky blekotal něco o tom, jak je obtížné tento nešvar postihnout.
Na Slovensku to vyřešili po dvou měsících tím, že obě komodity zdanili stejnou sazbou a teprve po prokázání, že LTO skončil spálený v kotelnách, byla tato částka plátci vrácena.

Nerad to říkám, ale tady jste už jen k politování. Zlaté časy, když nás podobným způsobem oblbovali bývalí komunističtí ideologové! Protože s nimi byla alespoň sranda.
22. 04. 2011 | 13:26

Koleda napsal(a):

Jiří:
Naprosto správně, kradou všichni leví i praví.
Stále rebel:
To se dělá tak, že se umožní privatizace velké firmy, za kterou se složí ke kamarádovi akcie spřízeněné firmy, slíbí se mu podíl a po nějakém čase (min. po půl roce kvůli daním) se za onen podíl od kamaráda odkoupí. Poté se akcie "výhodně prodají" tomu, komu jsme umožnili onu privatizaci. Ten je odkoupí za předem dohodnoutou cenu (provize čistého Standy a těch okolo). Co na tom, že se jedná o krachující společnost a akcie by nikdo jiný nekoupil ani za 1,- Kč. Čistý Standa podělí své soukmenovce, výrazný zbytek si nechá a je vymalováno. Jak prosté, milý Watsone! Jen ta policie si jaksi neví rady. Bodejť jo, když nebyl porušen zákon. Takže kradl Standa nebo ne?
22. 04. 2011 | 13:28

Jiří napsal(a):

Pro stále rebel:

Váš dotaz je drzý a hloupý. Já Vám odpovím trošinku lépe a po vašem. Který politik ODS byl zavřen do kriminálu? Pokud se nemýlím, tak žádný, pan Novák dostal podmínku, i když dle mého názoru měl sedět a to dlouho. Jediní politikové, kteří opravdu byli zavřeni neboť kradli jsou politici VAŠÍ ČSSD - Ivo Svoboda (ten byl dokonce ministr financí) a Barbora Snopková (jeho poradkyně).
22. 04. 2011 | 13:30

Vlkodav napsal(a):

Nick Doležal:

"Takzvané "čisté" peníze jsou peníze ZDANĚNÉ! "

Proboha, když už chcete něco napsat tak si alespoň něco přečtěte. Špinavé peníze pocházejí z jakékoliv nelegální činnosti. A právě zdanění je jednou z cest, jak je legalizovat.

Případ paní Němcové: už jsem vám odpověděl a čekám na vaši omluvu, neboť jste lhal.
22. 04. 2011 | 13:31

Mac napsal(a):

jarpor

politruku, často je tady ze strany pravičáckých frustrátů vyčítáno Pehemu, že je "nemocný" z Klause a ODS.

Ve vašem případě pokud jde o vztah k vlkovi se jedná již zřejmě o poslední tažení.

Na to, jak se neustále pozérsky stavíte do pozice "toho nad věcí", jste z vlka až dojemně k nepříčetnosti vytočený :-)))

Vy jeden vymaštěný, ideologií zpitomělý politruku....
22. 04. 2011 | 13:36

stále rebel napsal(a):

Pro Koleda.
Jiří měl napsat, co nakradl největší zloděj z ČSSD Gorss, tvá reakce je směšná. Buď tak hodný a ušetři mne tvých dalších duchaplností.
22. 04. 2011 | 13:36

grőssling napsal(a):

Pro přítele Vlka,

občas znovu juknu na Tvůj článek v BL :

Chodí Bárta okolo - oč hrají kramáři z Kramářovy vily
Pokus o analýzu současné vládní krize a o odhad, jak to asi všechno dopadne

dostupný na http://www.blisty.cz/art/58118.html . Myslím, že měl kolem 20 000 čtenářů. Ani profesionál Pehe ni jiný analytik nic lepšího nenapsal na toto téma.

Nebudeš měnit profesi ?

Zdar
22. 04. 2011 | 13:38

tatamanga napsal(a):

Věta, NEZNÁM ŠPINAVÉ PENÍZE, není, nabo nebylo nic jiného v té době, než pozvánka do Českých zemí všem spekulantům, zlodějům a podvodníkům, které od jinud, směrem od nás ná západ vyháněli a báli se jich! Špinavé púeníze měli přitáhnout ty čisté, to se ala nestalo a v ČR zůstala jen špína!
22. 04. 2011 | 13:39

Mac napsal(a):

Koleda

Standa kradl, pokud mu to orgány činné v trestním řízení dokážou... tak nějak to říká každý správný pravověrný, když se poukazuje na lumpárny dacanů hlásících se k tzv. české pravici, není-liž pravda?

mimochodem -ten neustále z politického hrobu vyvolávaný Standa (na víc než na něj se čeští praví komsomolci nevzmůžou), je úplný žabař proti opravdovým profíkům , nosícím na klopě modrého ftáka
22. 04. 2011 | 13:41

Rumcajs napsal(a):

Jediné co Klaus řekl o špinavých penězích bylo, že neví jak je poznat. Všechny další interpretace jsou levicové výmysly.

A to platí dodnes. Jak správně napsal JC, špinavé peníze pocházejí z nelegální činnost.
Se zdaněním to nemá nic společného.
22. 04. 2011 | 13:43

Expat napsal(a):

Kdyby se neprivatizovalo pomoci "spinavych penez", tak je to statni dodneska, zaplatpambu za ne.
22. 04. 2011 | 13:45

Dočekal napsal(a):

Vlkodav napsal(a):
Nick Doležal:

"Takzvané "čisté" peníze jsou peníze ZDANĚNÉ! "

Proboha, když už chcete něco napsat tak si alespoň něco přečtěte. Špinavé peníze pocházejí z jakékoliv nelegální činnosti. A právě zdanění je jednou z cest, jak je legalizovat.

Případ paní Němcové: už jsem vám odpověděl a čekám na vaši omluvu, neboť jste lhal.
22. 04. 2011 | 13:31
--------------------
Jedinec, který nedokáže správně opsat moje jméno, je mi už jen k smíchu.

Jinak jen malá poznámka k oběma záležitostem.
Předně: To, že se tady v devadesátých letech minulého století (za vlády ODS) legalizovaly "špinavé" peníze tím, že si za ně veksláci, řezníci, zelináři a další šíbři nakupovali prodejny, výrobny a nemovitosti ZA HOTOVÉ, snad nepopřete ani vy. Tyto peníze v nezřídka milionových sumách se běžně přenášely v kufřících. Teprve po jejich investování se z nich staly peníze "čisté." Tyto sumy v řádech stamilionů tedy v žádném případě neprošly očistným procesem ve formě předchozího zdanění.
K druhé záležitosti jen tolik: Požadoval jsem po vás důkaz nebo alespoň odkaz na zákon, případně předpis, který upravuje používání služebního vozidla k soukromým účelům místopředsedy PSP ČR. Pokud si dobře vzpomínám, žádný takový důkaz nebo odkaz jste mi zatím neposkytl.
Připomínám, že syn paní Miroslavy Němcové, tehdy místopředsedkyně PSP ČR, toto vozidlo používal vyloženě ke svým soukromým účelům. Jeho matku (nevlastnící příslušné oprávnění k řízení motorových vozidel) přitom po celou dobu vozili služebním BMW (samozřejmě se šoférem) ze Žďáru nad Sázavou do Prahy pa zpět.

Takže být na vašem místě, raději bych brzdil. Silná gesta totiž nezřídka slabé sebevědomí značí.
22. 04. 2011 | 13:47

stále rebel napsal(a):

Tatíček Klaus - "více takových Kožených"
22. 04. 2011 | 13:47

Faust napsal(a):

Globálně vzato:
ekonomika se dělí na:

a) čistá (normální) - to si asi rozumíme - legální;

b) šedá ekonomika - nic proti zákonu, akorát se v určitých momentech zákonu příčí - daně, živnostenský zákon apod. - nelegální;

c) černá ekonomika - zcela proti zákonu - tedy drogy (zejména), třeba lichva, do určité míry hazard a prostituce - ilegální.

Kontrolní otázka pro diskutéry: jak se to má s výnosy z činností a). b) a c)??

Aha... :-)
22. 04. 2011 | 13:48

Marek Šnajdr napsal(a):

Narozeniny nebo pohřeb?
Já myslím, že kar, neboli pohřební hostina. A to hodně skromná, neboť v pokladně ODS je 200 milionů dluhů.
Proto je nutno krást, tunelovat prostřednictvím ODS dosazených ministrů, ředitelů, náměstků atd. státní kasu a obyčejné lidi, aby bylo do kasy ODS. Aby bylo za co kupovat podvody atd.
22. 04. 2011 | 13:49

JC napsal(a):

Rumcajs,

" Jak správně napsal JC, špinavé peníze pocházejí z nelegální činnost."

To jsem sice nenapsal, ale souhlasím s tím.

Tak mě napadá jak by se levouni postavili k situaci, kdyby 1000 prostitutek rozbilo prasátka a postavily fabriku na výrobu šprcek.
Safra byly by to pračka nebo ne ??
22. 04. 2011 | 13:49

modrý edvard napsal(a):

Jiří má pravdu. Politický komentátor, jehož článek je k ničemu (nepřináší nové informace ani názory, a jeho stanovisko známe předem), asi není opravdový politický komentátor. /Jinak s článkem v podstatě souhlasím, ale diskuse mi připadá stejně užitečná, jako diskuse o tom, jestli jsou vitamíny zdravé/
22. 04. 2011 | 13:51

Mac napsal(a):

akorát mi pořád není jasný, co že to ta ODS vlastně oslavuje?

že mají úspěšně nakradeno, to jo, to bych pochopil, ale že by kolem toho museli dělat až takovej virvál?

Nebylo by příhodnější potichoučku se plížit kanály a neupozorňovat na sebe?
22. 04. 2011 | 13:52

Koleda napsal(a):

To Mac:
Já jsem přece neřekl, že Standa kradl. Jen jsem popsal jednu z technologií, jak se "to dělá" a to bez ohledu, zda je to Standa nebo jiný kujón třeba z ODS. Ostatně v tom příspěvku říkám, že je jedno zda se jedná o levičáka či pravičáka. Holt příležitost dělá zloděje a do politiky chodí lidé s cílem se zajistit.
Stále rebel - bez komentáře, jen povzdych..
22. 04. 2011 | 13:52

Expat napsal(a):

JC: No kdyby tu fabriku zalozily jako druzstvo a staly se z nich druzstevnice tak by mohly levounum slouzit jako zarny priklad podnikani :-DD
22. 04. 2011 | 13:53

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik příspěvků, které neměly nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
22. 04. 2011 | 13:57

Dočekal napsal(a):

Tak koukám a vidím, že místním "pravověrným" už nějak docházejí argumenty a tak je musí nahrazovat lží.

Dovolím si vám tedy připomenout, že těmi svými primitivními výkřiky tady už oslovíte jen sobě rovné. Nebylo by v tomto případě lepší, kdybyste si navzájem vyměnili mailové adresy a notovali si tak pěkně v soukromí? Věřte, že by to prospělo nejen vám.
Pouvažujte o tom!
22. 04. 2011 | 13:57

Vlkodav napsal(a):

Nick Dočekal:

Omlouvám se za zkomolení vašeho nicku.

" Tyto sumy v řádech stamilionů tedy v žádném případě neprošly očistným procesem ve formě předchozího zdanění."
Nechápete nebo nechcete pochopit. Neobhajuji daňové úniky, neobhajuji praní špinavých peněz. Obhajuji výrok pana prezidenta, který byl o něčem jiném, než o čem píšete vy.

V jedné z minulých diskusí jsem vám již vše ohledně paní Němcové napsal. Takže čekám na vaši omluvu. Víc nemám co napsat. Ale po zkušenosti, jak jste reagoval na obdobnou žádost od Nea je mi jasné, že vy nejste člověk, který umí přiznat chybu.
22. 04. 2011 | 13:58

Mac napsal(a):

klídek Rume, nějak se zakuckáváš. I ty tvé slavné bonmoty, kterými bavíš kamarády z mokré čtvrti ve 4. cenové nějak upadají. Inu, pravičácký rádobyduchaplný vzdělanec :-)))

Klidně mi piš dál, já už tady nebudu... 3...2...1....teď
22. 04. 2011 | 13:58

Faust napsal(a):

Takže JC i Vy, loupežníku

přestaňte tady šermovat termity, kterým nerozumíte ale vůbec.
I když chápu, že "bagrista" lupič Rumcajz spadá do druhé skupiny...

Jste mě dost naštval, řáholecký lupiči. Píšete, a vůbec nevíte o čem...

Jdu s pejskem se uklidnit... ale se vrátím a se mnou přijde zákon.

Loupežníci :-)
22. 04. 2011 | 13:59

Mac napsal(a):

Rume, když pan Stejskal smaže všechny tvoje výplody, které "nemají, nic společného....", tak tady po tobě nic nezůstane :-)))
22. 04. 2011 | 14:00

Rumcajs napsal(a):

Kurňa to byl fofr.

A přitom je venku tak hezky.
Skočte si na pivko pane Stejskale a my si to s těma levičákama zatím vyříkáme.
22. 04. 2011 | 14:01

stejskal napsal(a):

Při odstraňování osobních nevybíravých výpadů pánů Rumcajse a Maca jsem omylem smazal i jeden text pana Tenca. Omlouvám se.

Libor Stejskal
22. 04. 2011 | 14:02

Tencokida Hnuj napsal(a):

JC + Expat
Chlapci, ogárci...to je veget, co ? Ty velikonoční prázdniny.
No nic, moc se na šmigrust nezliskejte - ale...no tak..dyť já moc dobře vím, že se v ten den nelejvá i nezletilcům - tak se hned nedělejte..:))

Přeji bohatý šmigrust a stálé vlhké sny. A nebojte se - on i vás jednou tatík pozve do bordelu - takže se s úprostitutkama seznámíte takříkajíc i in situ. Je to součást správné maloburžuazní výchovy.
Ale chce to ještě nějaký ten pátek. ZAtím si tedy povytáhněte kaťata, utřete smrkance a sněte si dále své vlhké smy.
:---()
22. 04. 2011 | 14:03

dalimír napsal(a):

Vážení diskutující pokud se budeme stále vzájemně patlat napravo nebo nalevo tak nás ten národní rozkol v budoucnu přijde pěkně draho ! Měli by jsme všichni češi a maraváci si zavčas tuhle situaci uvědomit a držet pohromadě ! Nebo zahraniční mafie mají velmi spadeno na naši krásnou republiku ! Sudetáci mají stále zálusk na naše pohraničí ,samozřejmě i poláci by nás oškubali o těšínsko sever čech atd. Je toho hodně kdo by chtěl naši zemi okleštit ! Slovákům bych také moc nevěřil,v minulosti nám již dokázali že na ně jako bratry není spoleh ! Je jich zde v čechách a na moravě jak kobylek a využívají vychytrale našeho pohostinní ! Ale oni nás na svém území rádi nemají ,to je dokázané !Kdybych měl tu moc tak bych vypakoval z republiky všechny vychytralé slováky ,cigány atd. Bez vietnamců bychom se také obešli ! Prostě žádný šengen,je to kravina ! Zatvoril bych na hranicích závoru ,na východě i západě a bez víza bych sem nepustil ani nohu ! Jen tohle nás může v budoucnu uchránit před celonárodní katastrofou ! Na EU se nespoléhejme páč ta tu navěky nebude ! Přejí krásné velikonoce nám všem čechům i moravákům ! Dalimír.
22. 04. 2011 | 14:03

Mac napsal(a):

i já se připojuji k omluvě pana Stejskala směrem k panu Tencovi, kterýžto účastník i mou vinou přišel o svůj příspěvek....
22. 04. 2011 | 14:04

JC napsal(a):

Mac,

To by prostě nestačilo. Zákonů máme kupu na všechno a stejně je to prd platné.

Komanči to měli jednoduché. Napsali do Rudého Práva, že prostituce neexistuje, protože to socialistickou ženu uráží a basta.
Údržbář franta si to přečetl, pokýval hlavou a večer si šel na nádraží vrznout.
22. 04. 2011 | 14:05

stejskal napsal(a):

Já jsem venku, pane Rumcajsi. Opět v Posázaví, s dětmi (mají velikonoční prázdniny). Sedím na zahradě, popíjím střik a občas se sem mrknu, jestli si z toho někdo nedělá fanouškovský kotel na Spartě, Slavii či Baníku.

Libor Stejskal
22. 04. 2011 | 14:07

Dočekal napsal(a):

Libor Stejskal:

Osobní výpady a urážky ostatních diskutujících v podání místních "pravověrných" neodporují Kodexu diskutujících?
Abych předešel případnému nedorozumění: Neptám se proto, že bych je snad chtěl napodobovat. Tak hluboko nehodlám klesnout v žádném případě. Já jen, že tady běžně mizejí příspěvky za mnohem menší provinění vůči mnou už vzpomenutému Kodexu diskutujících.
Teď jsem si uvědomil, že "pravověrným" je tady dokonce dovoleno psát o Václavu Dočekalovi jako o estébákovi. Jednoduše proto, že není možné ověřit, jestli se toto zakládá na pravdě.
To, že se z těchto diskusí pochybnou zásluhou "pravověrných" pomalu ale jistě stává žumpa, vás zřejmě nechává úplně klidným.
A takový to tady byl nádherný pokec s lidmi na úrovni ještě před dvěma roky!
22. 04. 2011 | 14:07

Mac napsal(a):

JC

majetková přiznání, dokladování nabytí majetku, důsledná kontrola (ne)provozování živností, registrační pokladny,.....

zdaleka nemáme "zákony na všechno".....
22. 04. 2011 | 14:08

Expat napsal(a):

Tenco, ja za sebe rozhodne dekuji. Skoda, ze Vy ve Vasem pokrocilem veku muzete jiz jen teoreticky ;-)
Ostatne to je vlastne asi tak vsechno co muzete.
22. 04. 2011 | 14:10

stále rebel napsal(a):

Rada z USA Česku: Korupci nevymýtíte, dokud nezavřete zlotřilé politiky
http://domaci.ihned.cz/c1-46525780-rada-z-usa-poslete-nekoho-do-vezeni
22. 04. 2011 | 14:10

Dočekal napsal(a):

Vlkodav:

V jedné z minulých diskusí jsem vám již vše ohledně paní Němcové napsal. Takže čekám na vaši omluvu. Víc nemám co napsat. Ale po zkušenosti, jak jste reagoval na obdobnou žádost od Nea je mi jasné, že vy nejste člověk, který umí přiznat chybu.
------------------
Dalo by vám velkou námahu vložit sem ty důkazy pro vaše tvrzení ještě jednou? Já jen, abychom se mohli konečně od čeho takzvaně odpíchnout.
22. 04. 2011 | 14:11

Tenco napsal(a):

Stejskal
Já vím. Už je to v pytl..eh, v koši.
No ve stručnosti - šlo o špinavé prachy. Chtěl jsem vysvětlit ogárkovi JC a jeho vzoru /málem jsem napsal "voru" :))/ Rumcajsovi jak se to s nimi má.
A že když Klaus řekně, že něco nezná, tak že se hned nemusí klekat na kolena, křižovat se a bít hlavou o zem směrem k Zakarpatské Ukrajině, ale že to chce jen trochu se porozhlédnout i jinam.

Jenže pak jsem si uvědomil, že oni stejně nikdy žádné peníze neviděli, jen samé poukázky na jídlo či obecní vouchery...a tak je to vlastně jedno, že ten příspěvek skončil v pyt..eh, v koši.
---------------------------------
Tak hezký půst i Jim, Stejskal.
A pomnou - taky už ty Jejich játra ledasco pamatujou - takže v pondělí opatrně !
22. 04. 2011 | 14:12

Vlkodav napsal(a):

Stejskal:

Závidím, jo a nespalte se :)

Vlkodav
22. 04. 2011 | 14:12

Mac napsal(a):

stále rebel

zavřít zlotřilé politiky? To by se muselo postavit nové megavězení s kapacitou aspoň 50 tisíc lůžek (když to vezmem šmahem odshora dolů až do nejmenších obcí)

kromě toho, s tímto návrhem narazíte u pravičáckých politruků typu jarpora, kterej blábolí, že se politikům (pravicovým) nesmí šlapat na paty, ať provedou cokoliv, protože ti, co by přišli po nich by byli ještě horší :-)))) to je to výchovné působení pravičacké ovce vůči milovaným politikům....
22. 04. 2011 | 14:14

Vlkodav napsal(a):

Nick Dočekal:

To nemyslíte vážně? To tu mám kopírovat desítky příspěvků z několika fór? Projděte si to!
22. 04. 2011 | 14:16

Dočekal napsal(a):

Vlkodav napsal(a):
Nick Dočekal:

To nemyslíte vážně? To tu mám kopírovat desítky příspěvků z několika fór? Projděte si to!
22. 04. 2011 | 14:16
-----------------
Takže nemáte nic.
Co bych ale také mohl očekávat od internetového nádeníka, že. Jen vykrúcání, urážky a lži.
Já jsem po vás v žádném případě nepožadoval, abyste sem kopíroval nějaké desítky příspěvků. Mně úplně stačí odkaz na zákon či předpis, upravující používání služebního vozidla k soukromým účelům ústavních činitelů, v tomto případě místopředsedkyně PSP ČR paní Miroslavy Němcové v době, kdy paní Němcová vykonávala tuto funkci.
Je to pro vás opravdu až natolik obtížné?
22. 04. 2011 | 14:26

Tenco napsal(a):

Mac
Jak jsem napsal - nic se vlastně nestalo.
Oni by stejně nevěděli o čem je vlastně řeč. :))

Tož něco k hentému pesachu :
Jste - li muž - tak přeji pádnou ruku, jste -li žena, tak přeji pádnou odpověď.
:))
22. 04. 2011 | 14:28

Vlkodav napsal(a):

Nick Dočekal:

"upravující používání služebního vozidla k soukromým účelům ústavních činitelů"

Auto je určeno i k "osobnímu" použití ústavního činitele. Zákon v plném znění na netu není, nebo jsem ho nenašel.
22. 04. 2011 | 14:42

JC napsal(a):

Mac,

Co se týče mé osoby jste na omylu. Jsem klidně za "padni komu padni"
Ale ne všichni do jednoho pytle za každou cenu.

Ten největší problém se jmenuje "financování politických stran" a potažmo kampaní.
Já odobně nejsem na ty jejich "positivní ksichty" kolem silnic zvědavý, ale jsou oni sami schopni se toho vzdát ??
Podle mého by bohatě stačila presentace ve veřejnoprávní TV 14 dní před volbami, zadarmo a zbytek zákonem zakázat.
22. 04. 2011 | 14:44

BRT napsal(a):

Celá tahle jakože vládní krize byla vyvolána účelově jen proto,aby se dokončilo spojení ptáka s růží i na celostátní úrovni stejně jako je tomu ve ve velkých městech .Což by sice přineslo oposmlouvu č.2,na druhou stranu by nás to zbavilo článků p.Pehe.Myslím ,že by to za tu cenu stálo.Přeměna občana - voliče na dálkově řízenou loutku,která každý měsíc sype do nenasytného státního měšce,aby pak část po dlouhých útrapách dostala zpět,by byla dokončena.Všichni myslitelé a politruci na čele s p.Pehem by pak neměli o čem kriticky psát.Maximálně tak o vlivu luny na hubení škůtců v bramborách.
22. 04. 2011 | 14:48

Ententíky napsal(a):

Chudák zakladatel Klaus. Někteří o něm smýšlí jako o duševně narušeném člověku.
http://spiknutilekaru.wordpress.com/korespondence-lekaru/
22. 04. 2011 | 14:50

rejpal napsal(a):

BRT
Myslím, že za vším jsou gajaskůty.
22. 04. 2011 | 15:06

Dočekal napsal(a):

Vlkodav napsal(a):
Nick Dočekal:

"upravující používání služebního vozidla k soukromým účelům ústavních činitelů"

Auto je určeno i k "osobnímu" použití ústavního činitele. Zákon v plném znění na netu není, nebo jsem ho nenašel.
---------------------
V tom případě nechápu, za co bych se vám měl vlastně omlouvat. Snad ne za to, že jste mne tady nazval lhářem?
Lituju, ale jediný, kdo tady nedokáže přiznat vlastní chbu, jste tady vy. O to silnější ale používáte výrazy.

Takže ještě jednou a teď už doopravdy vážně: Pokud mi sem nedáte odkaz na zákon či předpis, upravující způsob použití služebního vozidla pro soukromé účely ústavních činitelů ve znění z let, kdy paní Miroslava Němcová vykonávala funkci místopředsedkyně PSP ČR, budu já požadovat omluvu od vás.
A jsem moc zvědavý na to, jak se s tím popasujete.

Jinak z té vaší citace "Auto je určeno i k "osobnímu" použití ústavního činitele." v žádném případě nevyplývá, že to služební vozidlo je plně k dispozici rodinným příslušníkům. Je to v podstatě obdobné, jako když vám služební vozidlo poskytne váš zaměstnavatel. Vy ho totiž přebíráte proti podpisu a tím se také zavazujete k tomu, že jej budete používat výhradně a pouze vy sám.

Tak co, čeho se od vás dočkám dřív? Důkazů pro vaše tvrzení, omluvy, nebo snad jen dalších výpadů a obviňování?
22. 04. 2011 | 15:16

J.Krist napsal(a):

To je dobré,
musíme tak tři hodiny počkat , to Stejskal bude na šrot.
22. 04. 2011 | 15:25

Rumcajs napsal(a):

Pana Stejskal:

A nepotřebujete brigádníka ?
22. 04. 2011 | 15:34

hoven napsal(a):

dokud do ODS buší soudruh pehe, tak to sní něni ještě tak ěpatný
22. 04. 2011 | 15:43

dalimír napsal(a):

Rume ty jsi určítě s klubu vtíravých ! Podlézat umíš Co můžeme čekat od kovaného ODSáka !
22. 04. 2011 | 15:46

jozka napsal(a):

JC, vy umite pobavit, prej padni komu padni :-)
22. 04. 2011 | 15:54

Rumcajs napsal(a):

Koukámk pane Stejskale, že jsem z Vés udělal panu.

Tak to se omlouvám.

Dalimír:

Běž si postavit nějakou barikádu Dalimíre a neotravuj!
22. 04. 2011 | 15:56

vlk napsal(a):

Máme tu něco pošty:
Paní Viola
Rádo se stalo. Hezké slunné svátky.A v pondělí pevnou ruku, tedy aby si Vás pevná ruka našla.
Mb
Semelová je sic e stalinistka, al e nemyslím, že by jí někdo do křesla ministryně školství posadil.
Ohledně korytáře a Liberce. Zmínil jsem se o tom, tuším, pod posledním Paroubkem…

Tupelo
No oni uměj jen strašit. Nikoli odpovídat. Jenže , když se zeptáš, co jako za těmi budliky budliky je.. no tak nedostaneš odpověď.

Groessling

Laco, byl bych daleko radši, kdyby by všichni širokodaleko mlátili o hlavu,jak jsme se trapně seknul! Jak prostě začínají tvrdě likvidovat korupci a šli nekompromisně po každém, kdo s e jen trochu namočil a všemu tomu čištění, že velel sám osobně Klaus… To je sci fi, viď?
No profesi měnit nebudu. Al e díky za uznání
22. 04. 2011 | 16:04

Dočekal napsal(a):

Tak koukám a vidím, že ti zdejší "pravověrní" už neumějí ani lhát.
A když jsou přistiženi při lži, zaujímají pozici mrtvého brouka.

No nic. Budu se tedy muset chtě nechtě smířit s tím, že požadovat po lháři důkazy je bezpředmětné.
V tom případě ale nechápu, co jsem si měl sám (podle nicku Vlkodav) vyhledat v několika desítkách jeho příspěvků.
No, argumentace žádná, zato arogance mají "pravověrní" na rozdávání.

Včera jsem měl delší rozhovor s jedním přítelem, který do těchto diskusí kdysi pilně přispíval svými názory. Také on se divil tomu, kam to tady za poslední dva roky došlo. A divil se také mně, že tady přes tohle všechno dál zůstávám. On to vzdal právě proto, že jako skutečný inženýr a bývalý vysokoškolský profesor zkrátka nemínil být stále jen terčem pro aroganty a hlupáky.
Tak jsem se mu to pokusil vysvětlit tím, že tak činím jen proto, aby se tady z toho za čas nestala doména "pravověrných." A že mne k tomu donutilo právě to zveřejnění "diskusního" příspěvku nicku blue jay ze dne 18. ledna letošního roku.

Dovolím si upozornit P. T. "pravověrné," že už jsem dopil kafíčko a právě se s mojí paní chystáme na podvečerní procházku do přírody.
Tak pá, modří broučci! A večer nashle!
22. 04. 2011 | 16:06

HH napsal(a):

Přání otcem myšlenky.
22. 04. 2011 | 16:10

Pepa z Honkongu napsal(a):

Na Vaška a jeho ODS mi nesahejte. Je to charakter. Raději ztratil paměť, než by identifikoval sponzory své strany. Zdravíme spřízněnou, čestnou a křišťalově čistou stranu ODS u příležitosti 20. výročí od jejího založení. Výsledky, kterých za 20. let dosáhla jsou hmatatelné.
Zdravíme rovněž naše věrné: Hovna, Jarpora, Ladíka!!!, Rumcajse a další.
Lajos Bács a Radjiv M. Sinha
22. 04. 2011 | 16:10

vasja napsal(a):

Dočekal napsal(a):
Libor Stejskal:

Osobní výpady a urážky ostatních diskutujících v podání místních "pravověrných" neodporují Kodexu diskutujících?
------------------------------
Co tady poráde fňukáte a něco urgujete? Kdybyste se líp učil, získal nějaké lepší vzdělání, moh jste být dneska taky pán. Dokonce i OSVČ !!
22. 04. 2011 | 16:19

JPK napsal(a):

No jo, pane Pehe, jenže co je to platné, když je možné vybírat jen z toho, co tu máme? Vždyť zdejší volební systém, doplněný o lidskou hloupost voličů zatím nikdy nevygeneroval nic jiného, než vládu ODS nebo ČSSD, lhostejno s kým v koalici či opozici. Až lidé pochopí, bude možná změna k lepšímu. Osobně ale nevěřím, že se to stane.
22. 04. 2011 | 16:37

trevel napsal(a):

Pane Pehe . Od Vás tato kritika sedí. O vás se ví , že patříte mezi "Havlovce" , takže se ani nic jiného čekat nedalo. To neznamená , že v dosti věcech, které píšete, nemáte pravdu. Jenže slova o mafiánství , korupci , a dalších "vymoženostech" naší největší pravicové strany mají někde kořeny. Ty kořeny jsou na začátku devadesátých let. Ty kořeny jsou , v tom , že neuspěla občanská politika pana Havla. Moci se chopil akčnější Václav Klaus a národ věřil. Ten národ také začal rekrutovat posily do ODS. Ten národ a morálka lidí , nás dole " vyzbrojila" tyhle lidi , o kterých píšete , morálními vlastnostmi, se kterými se "blýskají" dodnes. Měl by jste napsat , že kdyby tenkrát zvítězil politický směr Občanského hnutí , tak situace by byla úpně ale úplně stejná. Tihle " fiškusové" si najdou jakoukoliv stranu pane Pehe. To vy se svým vzděláním musíte vědět. proč spouštíte nenávistné kampaně proti ODS nebo TOP nebo ČSSD / i když tady se asi pletu , kmotry v ČSSD docela bagatelizujete a s touto stranou se v posledních letech kamarádíte /. Proč nepranýřujete morálku všech lidí bez rozdílu . Vždyť u nich to všechno začíná. Proč má z Vás dojem , že korupce je vlastnost modré barvy ? matete lidi , tak jako je matou dnes všichni. Bojíte se lidí , říci , až přestanete bejt šmejdi VY ! zlepšej se i politici . Až řeknete , že Róm bude mít stejné povinnosti jako ostatní a že stát bude tvrdě prosazovat rovnost práv , pak možná zmizí i ten vámi pokrytecky odsuzovaný rasismus . Vy prostě jen plácáte a plácáte a plácáte . jasně máte za to peníze. Ale to je vlastně taky morální korupce...
22. 04. 2011 | 18:33

kverulant112011 napsal(a):

autor, vlk, Luba:

výborně, autor a vlk dobře rozeberou téma + Luba pobaví :-). Díky.

Rumcajs a jarpor také nezklamali, ovšem ti bohužel nepřispějí ani ničím racionálním, ani nepobaví. Čili slabota od nich, fanklub potvrzuje tryznu ODS.

Ta strana je v situaci, kdy většinově (ne 100%, samozřejmě) jsou v ní grázlové. Viz například časový vývoj jednotlivých citovaných zakladatelů. Proto lze doufat, že dřív nebo později půjde do p...e Pokud nepůjde a bude pokračovat v rozšiřování této infekce psychologie většinového akceptovaného grázlovství do celé společnosti, pak jsme v p...i všichni. Záleží na nás - a opět mi naskakuje pořad "nikdo není dokonalý". Bohužel.
22. 04. 2011 | 18:34

Liberál napsal(a):

Slova jako klientelismus, mafiánský kapitalismus se vybaví jedidě duševně zaostalým levičákům jako jste vy. Nechápu proč Pehe pořád má tendenci zesměšňovat ODS a ani se nevěnuje potížím ČSSD která je po volbách extrémě adlužená. Asi je to duševní chudák co nic jiného nezmůže. Ještě jsem od Peha neslyšel žádný racionální argument jen urážky.
22. 04. 2011 | 19:42

občan napsal(a):

Boží mlýny melou pomalu, ale jistě. Čas odpovědnosti jednou přijde.
22. 04. 2011 | 20:13

socan68 napsal(a):

Kmotr Pehe, aneb politolog IV. cenové skupiny, jak o něm prohlásil Bohumil Doležal, nenávidí Klause, ODS a pravici všeobecně. Kdyby jako většina ostatních politologů tvrdě kritizoval jak pravici, tak i levici, nic proti tomu. Gauneři se najdou v každé politické straně, s výjimkou strany ABL, alias VV, tam snad ani slušný člověk žádný není. Pehe, Uhl a podobní fanatičtí levičáci se snaží rozdmychávat ve společnosti nenávist proti svým soupeřům. Nemám tyto lidi rád.
22. 04. 2011 | 20:49

Hans napsal(a):

Když si člověk přečte tuto diskiüzi, tak se nemůže divit tomu, že to tady vypadá jako těsně před revolucí a tentokrát už ne kontra sametovou!
22. 04. 2011 | 21:36

Liberál napsal(a):

Pane vlk:

Klidně vám tady napíšu kauzy ČSSD,KDU-ČSL a dalších stran. Skutečně tady píšete dost zjednodušeně když tvrdíte že ODS byla za 20 let jen samá korupce a tvrdíte že se to dá fakticky podložit (o čemž pochybuji) a žádná fakta nepředkládáte. Stejně jako autor se dopouštíte dětinského zjednodušení když zapomínáte a na to že ostatní strany měli také korupční kauzy. Mimochodem to co se děje dnes je jen slabí odvar toho co se tu dělo v letech 1998-2006. To šla jedna kauza za druhou od Liberty až po Grosse.
22. 04. 2011 | 21:40

Ikena napsal(a):

Vazeny Liberale,
doporucoval bych zmenit nick, vase nesmirna snaha bojovat za ODS je vice nez zasluzna. Mozna je to tim, ze by bylo vhodne se seznamit s vyznamem slova liberal - liberalni.

Vcera jsem prohlasil heslo "At zije nerozborna jednota ODS+TOP+Vypelichanych Veverek" a dnes musim konstatovat, ze po jednote je Amen, viz sdeleni ministra Dobese. Takze zaciname znova a pekne od podlahy.
S touhle vladou je konec, pokud Necasovi opet nekdo nevysvetli, ze musi vzit zpatecku ohledne vyberu spolupracovniku Johna. Obdobne silna slova Necas jiz jednou verejne prohlasoval a vse bylo jinak. A proto dalsi hesla :
At zije premier, ktery nikde neuhne a nemeni stanoviska" a At zije nova bezpecnostni agentura vcele ministerstva vnitra Kubicem, jenz nikdy nepripravoval s ODS zadnou zpravu o socanech.
22. 04. 2011 | 22:09

milan napsal(a):

Ještě dlouho si lidé musí zvykat na demokracii, dnes vítězí jen schopní a úspěšní lidé a jen blbečkové jim závidí. Každý máte možnost se o přízeň občanů utkat a dělat si to co chcete protože máte důvěru voličů.
22. 04. 2011 | 22:40

franci napsal(a):

ODS je nástupkyní KSČ!Jen je v jiné barvě.
22. 04. 2011 | 22:45

vlk napsal(a):

liberál alias Bc. Martin

vážně? Milej bakaláři Martine, nijak nezastírám, na rozdíl od vás průšvihy soc d em. Také proto jsem je v roc e 2006 nevolil. Jak už jsem napsal výše. Ale skutečně nemám žádný problém sem nasypat mraky kauz ODS. Takoví jako vy mají jen Libertu, za kterou šel Svoboda sedět, sedět jako ministr za doby vlád y soc dem. a přitom v té kauze nebylo nic zásadního. Podle stejného modelu, jako uplatnil v Libertě byla zachráněna napříkald škod a Plzeň, resp její část z konkursu.
Pak máte Grosse . S ubohými a si 150 miliony. Co je to proti Řebíčkovým 13 miliardám pro Viamont. A pokdu vím , 100 mega dostal napříkal d Klaus mladší od ČEZu..
No pak máte Zgarbu s čachr y s pozemky a Fencla s dtto. Proti tou stojí dDrobil za 3,5 miliardy, Vondr a za 500 milionů, Macek, Čermák, Sinha , Bacs, Pepa z Hong Kongu, podplácení v Brně, zázračné zbohatnutí knížete Dlouhého z hluboké - viz hlášk a občana Schwarzenberga: že by chtěl vidět a poznat člověka, co během asi deseti let dokázal shromáždit stejné pozemky jako jeho rod za několik staletí. A nc mi nebrání pokračovat asi tak ještě další dva dny. Ale kampak na vás. Vy máte prostě místo mozku stranický modrý průkaz. .

takže milej bakaláři matině . nezdržuj s e tad y náma, neztrácej čas a Na stráž!!

Myslím, že tím s e Velkému Kormidelníkovi zavděčíš daleko více než bezobsažným tlacháním. Ostatně, byl to právě on, kdo mohl po volbbách 1998 sestavovat většinovou vládu na 103s lidovci a US a místo toho umožnil a podržel menšínovou vádu soc dem. Aby podle tebe mohla krást.
uOd lidí , kteří u toho tenkrát tak nějak byi zní , samozřejmě , že pomluvy, že Klaus tehd y pragmaticky vyměnil se socany generální pardon za minulé zlodějny, za jejich vládu.Ale jak jsme napsal - jistě jde jen o pomluvu.

vy jste dokonale kradověrný. Nikoli pravověrný, ale kradověrná.
Což e v mých očích nejvyšší s tupeň věrnosti vaší rodné straně!
22. 04. 2011 | 22:58

BK napsal(a):

lyberál
"Slabí odvar".
Jak tomu rozumět?
Slabí se odvařyly, sylný zústaly?
22. 04. 2011 | 23:41

Liberál napsal(a):

vlk:

Těch kauz bylo víc. Biolíh,Unipetrl, kauza Doležal,Kraus nebo Diag Human. Nevím kdo tady tlachá ale vy jste tady nevymyslel nic co by stálo za diskuzy. To že mi tu nadáváte ukauzje vaší ubohost stejně jako většina zdejších přispěvatelů nejstte schopen argumentovat. Automaticky o někom říkat že má mordý stranický průkaz, když jsem ODS nevolil a Klausův fanda rozhodně nejsem (v mnohém se s ním neschodnu) to jste šlápl hodně vedle.

Ikena:

Já nebojuju za ODS to si jenom lidé kteří myslý velice zjednodušeným způsobem (kno nemá levicové myšlení je ODSÁK) myslí. Rozhodně vím co to znamená být liberální narozdí od některých.
23. 04. 2011 | 00:52

Jack Bauer napsal(a):

Podelani Cesi si nic jineho nez vlady mafii nezaslouzi !
Jedina cesta z toho ceskeho sajrajtu vzdycky byla - a vzdycky bude - emigrovat !
23. 04. 2011 | 02:02

Agent KGB z hradu napsal(a):

Tohle je ODS.

https://www.youtube.com/watch?v=CtzQDantj6A&feature=player_em
23. 04. 2011 | 02:23

Jan Žura napsal(a):

Ani se nelze divit, když rozhodující slovo ve straně mají lidé typu Vidím, Benda, Tluchoř, Vondra atd atd. Odpudivé typy, co na celostátní úrovni, to samé na patrech níže. Nevidím nic, co by udělali pro národ. Ať už jdou někam, včetně dědka. To, co je u vlády, je děs a nejhorší za celou dobu posametové existence státu.
23. 04. 2011 | 06:04

ld napsal(a):

bc.Martin, liberál,

když tak čtu vaše písemné projevy, nedá mi, abych si nevšiml jejich vnější a vnitřní formy. Chlapče, tady je to nad vaše síly, fakt. Je to čistě vaše věc, že se chcete někde prosadit, avšak zde se v míře hojnější schází hlavně dospělí lidé. Počkejte tak cca 5-6 let, a pak to tady zase zkuste třeba s nějakým dalším rafinovaným nickem. Do té doby v rámci nezahálení je možno komunikovat třeba na http://www.super.cz/clanek/46265-exkluzivne-dalsi-hanbate-fotky-klary-kolomaznikove-z-holek.html, aniž by šla vaše prestiž ještě níže než je suterén.
23. 04. 2011 | 06:11

obcan@ceska.cz napsal(a):

Pane Pehe, bohužel máte naprostou pravdu :(
23. 04. 2011 | 06:48

vlk napsal(a):

Bakalář MArtin alias Liberál ,
když už něco píšete,, měl byste znát alespoň základní fakta:
takže kauza Biolíh - Kubiceho předvolební pomníček. Velká ostuda a zavření lidí účelově před volbami . Nikomu nebylo nic dokázáno, všichni osvobozeni. Resp. vyšetřování zastaveno. Blbý co?
Kauza Diag Human..
To jako myslíte vážně? Pokdu ano jste daleko větší hlupák, než jsme s i myslel. Kauza DH , jak s e snadno dočtete na Urbanových blozích vznikla za ministr a Bojara. Ted y za vlád y OF. Ovšem opravdovou kauzou s e stala až tuším v roc e 1994, za Klausov y vlády, kdy tehdejš univerzální Klausův ministr Stráský, tehd y ministr zdravotnictví, souhlasil, napříkal d proti názoru ministr a pro legislativu - Kalvody s převedením sporu od řádného soudu na rozhodčí řízení! A s ním to odsouhalsila celá vláda. Kdyby tohohle doslova a do písmene debilního aktu, nebylo, tak spor dneska neexistoval.
Pokdu máte náhodou na mysli drobné excesy typu Součková/ nováček , tak vřele doporučuji blogy, které v tomto ohledu Urban věnoval třeba působení kbakaláře Šnajdra v téhle věci.
Unipetrol? Jste opět za hlupáka. Dokonalého hlupáka. Vyhrála jasně nejvyšší nabídka.
Vy nemáte místo mozku modrý stranický průkaz, vy tam máte modře . no jak to jenom říci, aby mne Stejskal nevymazal???
23. 04. 2011 | 07:56

Pepa z depa napsal(a):

Dobrý den milí diskutující, je krásně a nic nového pod sluncem, že? Pořád se zde hádají idealisti s materialistama, kdo má větší pravdu. A jelikož v tom nemají úplně jasno ani jeden nebo druhý, tak rychle utíkají k různým jednotlivostem, kde jsou silní v karamflecích a tady házejí moudra, která ale konečnému řešení věci málo pomáhají. A proto Vás již poněkolikáté odkazujeme na stránky www.vymenilijsmepolitiky.cz, kde OBČANÉ ČR, již nachází svá řešení na základě svého selského rozumu a my Vám chceme jen naznačit, že se blíží spíše DIALEKTICKÉMU MATERIALISMU, což jistě zde studovaní páni vědí co je, že? Proto Vás chceme upozornit, že NÁROD ČECHŮ, MORAVANŮ A SLEZANŮ se jistě, sice pomalu ale zato dobře blíží k odpovědi co bylo dříve, VEJCE NEBO SLEPICE. No prostě Vám chceme říci, že VÝVOJ SPOLEČENSKO-EKONOMICKÉ FORMACE nemůže nikdo zastavit ani násilím, jak Nám to teď předvádí mocní v Africe a Asii. Teď bude následovat EU, USA, Jižní Amerika v Austrálii již to také pěkně lavíruje, že? Takže zatím je to docela stabilní v Arktidě a Antarktidě, tak tímto chceme naznačit těm, kterým nevyhovuje vývoj u Nás v ČR, že tam mohou emigrovat a potom až si to tady v NAŠÍ VLASTI PRACUJÍCÍ VYŘEŠÍ, tak zajisté se vrátí a budou hlásat, že to je ono co vlastně chtěli, že? Takže milí zlatí, tak jak jsme si my museli vytrhati plevel na Naší zahrádce, aby nebyla tím plevelem dušena a udušena \jsme na chalupě\, tak doporučujeme PRACUJÍCÍM OBČANŮM ČR, trhejte trhejte, až to ODPLEVELÍME. S přáním krásného dne se s Vámi všemi loučí 4. odboj a Pepa z depa. OBČANÉ ČR, fakt zatím Vám to jde skvěle, ta OBČANSKÁ ÚSTAVA SE VÁM POVEDLA. Tak ještě tu GENERÁLNÍ STÁVKU dotáhnout do konce a MÁME TU HEDVÁBNOU ZMĚNU jak vystřiženou a vymalovanou. Jo takhle se dělá správná OBČANSKÁ SPOLEČNOST bez vykořisťování a uvidíme, že to bez něj také půjde A JAK, ŽE? Pepa z depa.
23. 04. 2011 | 08:13

žumpa napsal(a):

Vážený pane Stejskale,
Mám k Vám návrh. Před pár dny se tady na Vaší aktuálně stránce objevil článek, který udělal docela obsáhlý přehled toho, co Kubice proti Paroubkovi a ČSSD rozjel za případy. Samozřejmě v celém článku nebyla, podle mě záměrně, ani zmínka o tom, jak tyto případy skončily. Pan Paroubek udělal na svou obranu článek, ve kterém doplňuje tento původní článek o to, jak a kde skončily tyto případy zmíněné v Kubiceho zprávě. Proč jste tento Paroubkův článek neotiskly na Vaší první stránce, aby měl Paroubek možnost se adekvátně bránit opětovnému rozdmýchávání kauz proti němu a ČSSD? Je tam řečena také jedna zásadní informace a to, že se Aktualne iniciativně podílelo na šíření těchto Kubicových lží prostřednictvím paní Slonkové. Já obyčejně čtu jen ty vybrané bloky na první stránce a Paroubkův článek ohledně Kubiceho zprávy jsem jen náhodou zachytil mezi dalšími blogy. Myslím si, že i řada dalších čtenářů postupuje obdobně. Buďme fér k panu Paroubkovi a dejme mu šanci se bránit.
23. 04. 2011 | 10:23

Expat napsal(a):

Ale panove, takze jestli jsem to spravne pochopil, tak CSSD sice take ma obcas nejaky skraloupek, ale v podstate to nevadi, protoze je socialne soucitici. To je uzasny teda :-D
23. 04. 2011 | 10:32

kapo napsal(a):

Tak se soudruh Pehehe zase vyzvracel a je mu líp...
23. 04. 2011 | 10:43

Žumpa napsal(a):

Toto byl také strategický tah pana Přesčase, znovu vytáhnout na povrch Kubiceho akce vůči Paroubkovi a ČSSD a znovu kolem nich vytvářet tajemno a dojem, že nějaké temné síly ze záhrobí zabránily Kubicemu vyšetřit tyto případy, dokonce již i za vlády ODS. Samozřejmě, kdo po tomto soustu skočil mezi prvními, bylo Aktualně. Ono to všechno nebylo tak tajemné, nakonec tam ve svém článku Paroubek popsal závěry vyšetřovací komise i se jmény lidí, kteří v té komisi pracovali. Nakonec i Langr pochopil, že je potřeba tohoto Mouřenína, poté co odvedl tuto špinavou práci, odklidit lidu z očí. Přesčas nyní došel k názoru, že je už na čase, zase vzít Kubiceho s jeho agenturou do svých služeb. Copak si myslí, že lidská paměť´ je tak krátká?
23. 04. 2011 | 11:05

Yzop napsal(a):

Vážený pane Pehe,myslím si že jste přesně popsal situaci která tady vládne asi od r 1996. Děkuji a přeji hezký den.
23. 04. 2011 | 11:19

pich napsal(a):

Je jasné, že po čtyřicetiletém půstu, se tady se sametem musela zrodit nějaká parta.
Jelikož parta není to správné, tak se zrodila partaj.
A jak to bývá, tak čím větší šmejd, tím větší cena.
Hladoví vlčáci, po tři generace zavřeni v kleci se rychle začli pídit po kořisti. S nemalou pomocí všech těch U-komunistů, bývalých "souprvních" ředitelů, náměstků, ouřadů z PZO a jiných orgánů styku s kapitalismem.
Prognostňáky vychovaly kvalitní produkty, které za státní plat vymysleli jak to tady po sametu uděláme. K tomu ještě nějaký ten mix z harwardu a bylo hotovo.
Pak přišel Klaus a jeho partaj mafiánů. Jelikož se nemohli nazvat rovnou Mafie(cz), dali si klamný a důvěryhodný název Občanská Demokratická Strana. Přitom to je partaj neobčanská, kde slovo demokracie je falzum, něco jako krása masožravé rostlinky.
A tak tady máme dvacet let spolek lidí, s geny nízkých pudů, lichvářského stylu, podrazáctví a nechutnosti.
A jelikož v takových spolcích je hodně povolaných a málo vyvolených, byly v zájmu politického ovládání těch normálních, vytvořeny jako konkurenční, jiné účelové zařízení - ODA, US DEU, VV, či modro Zelení.
O "lidovcích" nemluvě. Ti mají už delší tradici.

A ta sebemrskačská ČSSD ? Jaký účel. Kdo ví, ten ví.
Přesto ji volím a podporuji tak tu naši "demokracii". Co jiného mi zbývá.
23. 04. 2011 | 11:20

stejskal napsal(a):

Otiskly, paní či pane žumpo,

visel tam dobře čtyři pět hodin (na titulní straně celého Aktuálně.cz; samozřejmě i zde byl na první pozici, dokud jiný bloger podobně jako pan Paroubek nepublikoval další text dělají to oni sami -, který na první pozici ten pana Paroubka nahradil).

Hezký den.

Libor Stejskal
23. 04. 2011 | 11:30

Žumpa napsal(a):

Děkuji, potom se omlouvám, já ho chyt až na druhé stránce, nicméně jsem se potrve dozvěděl, jak celá tato vykonstruovaná aféra dopadla.
23. 04. 2011 | 11:39

dalimír napsal(a):

No Pane Vlku tak takhle ne !Tohle si nesmíte nechat líbit ! Všichni Vás zde znají jako slušného člověka ! Víte moc dobře že s liberálama diskuse k ničemu nevedou , pak se zbytečně kompromitujete ! Musíte si to s tím nickem liberál patřičně vysvětlit,jak se věci mají ! Zdarec Dal.
23. 04. 2011 | 12:59

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující příspěvek, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
23. 04. 2011 | 13:12

Lierál napsal(a):

Vlk:

Jse hlupák co neumí argumentovat stejně jako jiní přispěvatelé jako Teneco,Stále rebel, Občan a ostatní. Zmůžete se leda na to někoho označit za to že má "místo mozku modrou knížku ".

Nechápu že, můj příspěvek na vás smazal zatímco tento hrubě urážející příspěpek Stejskal nesmazal. To je tedy úroveň editora blogů.
23. 04. 2011 | 16:35

Liberál napsal(a):

dalimír:

Vlk není o moc slušnější než ostatní trapní přispěvatelé do této diskuze. On je prostě omezenec, který neumí snést to že má někdo jiný názor.
23. 04. 2011 | 16:38

kočka šklíba napsal(a):

Tak vážený Liberále alias Bc. Martine, ted vaše argumenty, vlk nějaké uvedl, a vy jistě dokážete jeho argumenty vyvrátit, ptz jinak bychom si opravdu museli myslet, že v té hlavě máte to co se vlk neodvážil napsat ;).

Mimochodem, normálně to nedělám, ale vy jste opravdu Bc.? To je neuvěřitelné.
23. 04. 2011 | 19:05

stále rebel napsal(a):

Pro Liberál.
Máš plnou pravdu a za nehorázným chováním cenzora budou nepochybně dlouhé prsty Paroubkovy.
23. 04. 2011 | 20:00

ZdeněkJ. napsal(a):

"Mimochodem, normálně to nedělám, ale vy jste opravdu Bc.? To je neuvěřitelné."- k nicku liberál.
Spíše bych řekl, že je to dnes, bohužel, uvěřitelné, paní kočko šklíbo.
23. 04. 2011 | 21:23

stále rebel napsal(a):

Pro ZdeněkJ.
Pokud nebude někdo ohrnovat nos, tak tady dnes lze získat i magistra.

„První absolventi Liberálně-konzervativní akademie
A je to tady! Historicky první posluchači Liberálně-konzervativní akademie se v sobotu 5. června 2004 stali jejími historicky prvními absolventy. Stalo se tak poté, co všichni úspěšně složili náročný vědomostní test, který se skládal z 20 otázek z ekonomie, mezinárodních vztahů, politologie a práva. Nejhorším výsledkem přitom byl zisk 14 bodů z možných 20. Jedna z absolventek dosáhla plných dvaceti správných odpovědí! Následně všichni posluchači obhajovali a také úspěšně obhájili své závěrečné eseje. Řada z nich byla opravdu skvělá, a proto se CEVRO rozhodlo je v budoucnu vydat formou sborníku.

Po obhajobách následovalo slavnostní předávání diplomů, kterého se v důstojném prostředí Café Louvre zúčastnili také předseda ODS Mirek Topolánek a předseda správní rady CEVRO Ivan Langer. Oba absolventům k jejich výsledkům poblahopřáli a vyjádřili svoje přesvědčení, že akademie se bude neméně úspěšně rozvíjet i v dalších letech.“
http://www.cevro.cz/cs/cevrorevue/aktualni-cislo-on-line/2004/6/41386-prvni-absolventi-liberalne-konzervativni-akademie.html

To je VUML ODS, kde studovala i Kočí
23. 04. 2011 | 21:48

kočka šklíba napsal(a):

Ach bože, kam jsme to dopracovali? Pokud je liberál Bc.Martin a opravdu Bc., tak podle mého neměl ani projít z češtiny základkou do 9. třídy, natož odmaturovat. Nehledě na jeho "vlastní názory", které tedy nemá. Ale z těch se nematuruje ;).
23. 04. 2011 | 22:05

Liberál napsal(a):

kočka šklíba:

Vlk tady nasal nějaký argumenty? Že jsem si toho nevšiml. Pokud považujete za argumenty ty nesmyslné bláboly co jsem vlk napsal tak to mi je vás líto. Že si vybral jenom některé kauzy, které se mu hodili přitom další jako Unipetrol, kauzu Doložal ani nezmínil protože se mu do té jeho demagogie nehodili. To by musel přiznat že i ČSSD krade. Učelově používá jen část informací keré jsou jen polopravdou a to ještě nemluvío o blábolu bez důkazů o Bilolíhu. Jistě vám imponuje protože říká stejné bláboly kterým oblbují to ale neznamená že má nějaké argumenty.
23. 04. 2011 | 22:31

viktor napsal(a):

kočka šklíba: Mimo liberála a Bc. Martina. Nedávno jsem v rámci své profese dostal přípis nějakého pána, taktéž Bc. Těch chyb, myslím pravopisných, např. "od mámi" atd. Jmenovaný mně upřesnil, kde studoval. Vysoká škola regionálního rozvoje Praha. Nalistoval jsem internet a ejhle, tato škola existuje. Na svých webových stránkách se označuje za školu elitní. Tolik k některým bakalářům, opravdu nechci zevšeobecňovat, nicméně problémy obdobné jsou i u některých jedinců, otitulovaných Mgr.. Najít středoškolačku /mimo starší generace, 40 járů a výše/, která bude psát dle diktátu bez pravopisných chyb dnes téměř nelze. Příjemný večer.
23. 04. 2011 | 23:36

Liberál napsal(a):

viktor:

V současné době kdy všichni píšou na počítači, kde ti gramatiku počítač automaticky (ve wordu) opraví je zbytečné v současné době se umět gramatiku.
23. 04. 2011 | 23:47

BK napsal(a):

Reformy ministerstva školství: vysokoškolský titul za pouhé dva roky
http://www.novinky.cz/veda-skoly/231641-reformy-ministerstva-skolstvi-vysokoskolsky-titul-za-pouhe-dva-roky.html?ref=zpravy-dne

Tímto trendem směřujeme k dalšímu světovému primátu.
Zanedlouho se u nás objeví první zcela negramotný absolvent vysoké školy.
24. 04. 2011 | 09:09

stále rebel napsal(a):

Pro BK.
A ten negramotný absolvent VŠ nebude muset mít ani maturitu.

„Za zvláště do očí bijící lze pak považovat, podtrhává UK, upuštění od požadavku maturitní zkoušky při přijímačkách. V některých případech, jak plánuje ministr, by stačilo absolutorium odborné školy bez maturity.“

Maturitní vysvědčení dnes už netáhne, všichni chtějí VŠ diplom a tak se maturita přeskočí.
24. 04. 2011 | 10:18

BK napsal(a):

stále rebel
...a ministr Dobeš se nebude muset rozptylovat lapálií s přežitými maturitami a bude se moci naplno věnovat dalším reformám.
24. 04. 2011 | 10:34

stejskal napsal(a):

Opět dobrý den,

smazal jsem další hrubě urážlivý a nadávky obsahující příspěvek, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
24. 04. 2011 | 11:20

stále rebel napsal(a):

Pro BK.
K čemu nějaká státní maturita, když bude VŠ diplom zadarmo, tedy zadarmo jen pokud jde o vědomosti, platit se bude.

Pro modré zítřky by stejně stačilo naučit děti ve školce lhát, krást a podvádět a jsou pro život ve společnosti, kterou nám naše pravice formuje dostatečně připravené.
24. 04. 2011 | 11:30

kočka šklíba napsal(a):

Liberále vy od ostatních vyžadujete argumenty přesto, že vy žádné neuvádíte, to že zde plácnete výkřiky typu Biolíh, to opravdu není argument. A pokud ti ostatní argumenty uvedou, nejste schopen je rozpoznat, což ale při úrovni vašich příspěvků není nic překvapivého ;). Sloužíte zde jako obveselovač, alespoň pro mne. A jako odstrašující příklad úrovně současného školství. Jdu dát dcerám diktát :D.
24. 04. 2011 | 12:22

Tenco napsal(a):

Liberál
Mám pro tebe kšeft.
Když někde vymodlíš pár grantů, dotací nebo daňových zpronevěr /sponzorské dary/, tak se můžeš účastnit - coby studijní materiál, připravovaného projektu s názvem " Je možno plácání nesmyslů na internetu považovat za duševní úchylku ?".
Měl bys zadarmo ubytování, jídlo třikrát denně a otop také gratis. /pokud ti ovšem nevadí pobyt v místnosti zamčené zvenčí a máš rád suchý chleba a neslazené černé kafe/
Když budeš spolupracovat, dostaneš semtam i nějaký pamlsek, popřípadě ti domluvím externího doučovatele gramatiky /já vím, já vím : "V současné době kdy všichni píšou na počítači, kde ti gramatiku počítač automaticky (ve wordu) opraví je zbytečné v současné době se umět gramatiku."/ :))) ...jenže my chceme abys ve finále napsal i svůj pohled na věc - bez chyb a tak, aby to mělo hlavu i patu.
Ale musel bys slíbit, že při hodinách budeš mlčet a hlavně - nebudeš se pokoušet cokoliv napsat !! - nerad bych volal pohotovost, kdyby náhodou tvůj lektor dostal křeče do bránice.
Bereš ?
24. 04. 2011 | 13:06

pich napsal(a):

Joo, Lyberál, to je přírodní úkaz. Patří ale do nějakého skanzénu, jako sbírka mladých pravohorních zkamenělin.
26. 04. 2011 | 16:34

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy