Vláda nedomyšlených důsledků

14. 09. 2011 | 07:23
Přečteno 10138 krát
Pravicovými médii se šíří jakási euforie: vláda Petra Nečase je prý strašná, pokud jde o její styl a neustálé vnitrokoaliční rozmíšky, ale zato postupuje jako buldozer při prosazování důležitých reforem.

Jen málokdo mezi příznivci reformního elánu vlády si ale pokládá otázku, zda vláda ví, co dělá. Anebo ještě hůř: zda vláda zcela vědomě nečiní některé kroky, které budou mít na českou společnost a ekonomiku dlouhodobé negativní dopady, ale vyhovují momentálním zájmům mocných ekonomických skupin v pozadí politiky.

Signály, že vláda v některých oblastech jedná způsobem, který spíše vytváří nové požáry, než aby je hasil, přitom už existují. Například kombinace neuváženého krácení sociálních dávek pro nejchudší, spojená s militantní rétorikou vůči „živlům“ z prostředí tzv. nepřizpůsobivých, je spoluodpovědná za prudce rostoucí napětí ve Šluknovském výběžku.

Nic proti snahám vlády řešit rostoucí kriminalitu kdekoliv například větším nasazením policie, ale když se takové nasazení promění v populistické gesto, jehož součástí jsou těžkooděnci a silácké řeči premiéra, je to vnímáno mnohými v Rumburku, Šluknově či Vandsdorfu zcela logicky jako téměř signál z nejvyšších míst, že nastal čas si to, tak říkajíc, rozdat s romskou populací.

Není jasné, jaké má takovéto „ukazování svalů“ ze strany vlády smysl v situaci, kdy od minulých vlád zdědila téměř 400 romských ghett, přičemž k vytváření dalších ghett přispívá její asociální politika. Učit lidi úctě k zákonům, „pravidlům soužití“, atd. s pomocí represe není možné tam, kde hendikepovaná menšina už nemá co ztratit. Co jiného, než další porušování zákona a další radikalizaci očekávají vládní stratégové od lidí, kterým seberou dávky a donutí je žít v ghettech?

Vládní politici bohužel jen přilévají olej do ohně, když slibují rychlé přijetí represivnějších zákonů nebo prohlašují, že těžkooděnci zůstanou tak dlouho, jak bude třeba. V takové atmosféře se na protesty frustrovaných občanů nalepí zcela zákonitě extremisté, takže těžkooděnci nakonec především bojují s rasisticky motivovanými pochody neonacistů.

První účty za toto jednání vlády „rozpočtové odpovědnosti“ jsou už na stole: k miliónům za nasazení policistů brzy přibudou další, které každá represivní politika stojí. Například za nová vězení. Ta současná jsou totiž v ČR už přeplněna.

Dalším, pro někoho možná překvapivým důsledkem vládních kroků je zjištění, že česká ekonomika jaksi neroste, ba že se může brzy začít propadat. Ač mnozí ekonomové argumentovali, že k prosperitě se nelze proškrtat, vláda rozpočtové odpovědnosti umíněně trvala na svém.

Jakkoliv by si průměrný občan mohl naivně myslet, že cílem všemožného vládního škrtání a reforem je ekonomický růst, předpověď růstu HDP o více než 2 procenta už musela být revidována směrem dolů, a nyní se dokonce zdá, že by se růst v příštím roce mohl úplně zastavit.

V praxi to znamená, že vládě podle některých odhadů bude chybět v plánovaném rozpočtu 15 miliard korun, a že tedy bude muset buď ještě více škrtat nebo ještě více zvyšovat nepřímé daně, možná až na 20 procent. Nic jiného ji nezbude, protože nadále zarputile odmítá zvýšit daně firmám (prý by investoři odešli jinam) a bohatším občanům. Výsledkem bude další přidušení poptávky.

Česká republika se sice může v důsledku škrcení státních výdajů chlubit přízní ratingových agentur, což premiér Nečas opakovaně připomíná jako svůj největší úspěch. Jenže to, co vláda ušetří na levnějších půjčkách, Česká republika ztratí v případě poklesu ekonomiky. Alespoň se ale můžeme utěšovat, že kdyby nakonec vláda chtěla část takového propadu financovat třeba dluhopisy, každý nám rád půjčí.

Jakkoliv jedním z důvodů ekonomického poklesu u nás je i stagnace evropských ekonomik, kam směřuje naprostá většina českých exportů, skutečností také je, že česká vláda, nejlepší z nejlepších žáčků neoliberálních fundamentalistů a ratingových agentur, zatvrzele odmítá jakákoliv prorůstová opatření. Je zajímavé, že se nikdo z komentátorů, kteří tak nadšeně podporují vládní reformy, nepozastaví nad tím, jak je možné, že právě země, která tak svědomitě plní všechna doporučení „finančních trhů“, je na tom, dokonce i v komparativním měřítku, se svým růstem tak špatně.

Bohužel další pokles ekonomiky, který si následně vynutí další škrty a zvyšováni nepřímých daní, bude mít přímý vliv na další disintegraci sociálního přediva a růst chudoby u nás, čehož jsou konflikty ve Šluknovském výběžku jen předzvěstí. Nejhorší z vládních „reforem“ příští vláda snadno opraví, ale co půjde opravit jen těžko, je zničení sociálního smíru, který u nás zatím existoval. V příštích letech lze tak očekávat prudkou radikalizaci.

Deník Referendum, 13.9.2011

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Blek napsal(a):

Pane Pehe!
Co máte proti tomu ,aby ti co NIKDY nebudou pracovat také trochu utáhli opasek?
Zatím si žijí dobře v bytech,(na které jim platíme),chlastají a flákají se po hernách.
14. 09. 2011 | 08:01

Sladký napsal(a):

Za chvíli se sem přihrnou pilní a pracovití pravicoví čuníci a budou kvičet a chrochtat že Pehe je komouš,bolševik a také spiklenec z Bilderbergu, který Klausovi závidí inteligenci a celosvětovou slávu a popularitu.
14. 09. 2011 | 08:05

Pepek napsal(a):

Souhlas. Škoda, že jste v podstatě jediný, kdo se o tom veřejně zmiňuje.

Zajimavé je, jak zastánci úspor stále trvají na svém, ačkoli je zřejmě, že opatření vedou k horším výsledkům v porovnání s okolními zeměmi. Úspory nemají přitom oporu ani v ekonomické teorii, ani u světoznámych ekonomů.
14. 09. 2011 | 08:13

slavwin napsal(a):

Rudé zmije v pravicovém převleku chtějí krást nikoli spravovat stát, dát těm levém dizajnu také nic moc neřeší, kdy už si to lidé uvědomí.
14. 09. 2011 | 08:18

stará čarodejnice napsal(a):

No, zatím se sem přihrnul jeden pracovitý a pilný čuník, co kvičí a chrochtá. A ani inteligenci závidět nemusí. Podle svých slov je intelektuál a inteligenstní k tomu.
14. 09. 2011 | 08:19

Sladký napsal(a):

Dočkej času, (nebo klasu) (stará) huso.Nebo se zajdi podívat pod ostatní blogy pana Pehe.
14. 09. 2011 | 08:29

Sláma napsal(a):

Myslím, že situace je dnes už jasná. Tato vláda je vládou lidí, kteří vůbec nemají zájem o naplnění společenské smlouvy mezi občany a státem. Jistě nejsem jediný, kdo si stále více klade otázku, co stát za peníze, které mu dávám (a jsou nemalé), pro mne dělá. A vidím, jak na jedné straně platím víc a víc (nejen v podobě daně z příjmu fyzických osob, ale především ve formě DPH, spotřební daně, pozemkové daně, správních a soudních poplatků, ale v neposlední řadě i v ceně elektřiny, což je také jen jiná forma daně) a na druhé straně stát omezuje služby, které mi poskytuje.
Na jedné straně se Kalousek (Nečas je předsedou vlády jen podle jména) ohání snahou zvýšit konkurenceschopnost České republiky a na druhé straně vidíme, že v mezinárodních srovnáních se Česká republika posouvá stále níže a níže v hodnocení zemí.
Například v ukazateli "The Global Competitiveness Index", tedy indexu světové konkurenceschopnosti, který vytváří Světové ekonomické fórum (World Economic Forum) Česká republika poklesla o dvě místa. Je vidět, že ani ke konkurenceschopnosti se vláda neproškrtá. Světoví finančníci by více uvítali snížení korupce, zvýšení vymahatelnosti práva, zvýšení bezpečnosti (a toho se zvýšením počtu špatně placených těžkooděnců nedosáhne) a zvýšením inovačního potenciálu (ve výdajích na vzdělávání jsme ve světové měřítku na 96. místě, což je naprostá ostuda; na vzdělávání vydáváme pouhých 4,2% HDP, což je stejně, jako Malawi (také 4,2%), a jen nepatrně více než Malajsie (4,1%), Rwanda (4,1), Thajsko (4,1%), ale méně než Bělorusko (4,5%), Srbsko (4,7) či dokonce Togo (4,6%) nebo dokonce Ukrajina (5,3%) či Ghana (5,4%); samozřejmě se to vůbec nedá srovnávat se špičkami, jakými je např. Dánsko (7,8%) či dokonce Kuba (13,6%). Mimochodem, právě Dánsko si v celosvětovém ukazateli konkurenceschopnosti polepšila a předehnalo Japonsko. Jak je vidět, Dánsko (a také Finsko a Nizozemí) se svým sociálním státem si konkurenceschopnost zvyšuje, zatímco Česká republika se svými škrty si konkurenceschopnost snižuje.
Ale myslím, že nikdo z nás už nebere Kalouska vážně. Jemu přeci nejde o zvýšení konkurenceschopnosti České republiky či zlepšování služeb pro které si stát platíme, jemu jde o to, co největší část státního rozpočtu přelít do kapitol, ze kterých lze snáze vyvádět peníze do "penězovodů". Ostatně, současné půtky ve vládě o to, kolik desítek miliard půjde do neprůhledného supertendru na "ekologické zátěže" či do stejně neprůhledných akcí typu PROMOPRO (podle dnešní zprávy nelze zjistit, co stát dostal za 240 mil. Kč, tedy přeloženo do obecné češtiny kolik bylo odčerpáno "penězovodem") nebo na předražené dopravní stavby (proč asi chce Bárta zvyšovat objem peněz na dopravní stavby?) mluví samy za sebe.
14. 09. 2011 | 08:37

ld napsal(a):

Sladký v 8.05,

a pero z Čile.
14. 09. 2011 | 08:41

Sladký napsal(a):

ld- dík za připomenutí, na ten eskamotérský kousek jsem zapomněl.Jinak zdravím!
14. 09. 2011 | 08:57

dennis napsal(a):

Opravdu jen tezko pujde opravit zniceny socialni smir. Preji si dnesni politici u moci snad neco jineho?

Tento trend - vyostrovani politicke nesnasenlivosti, zvysovani napeti mezi skupinami obyvatel at uz podle socialni stratigrafie nebo i lepe podle etnickeho rozdeleni, muzeme sledovat i v mnohem vetsich a mnohem silnejsich statech nez je nase zlate Cesko. Postupujici fasizace ve vyspelych zemich a vyostrovani nazoru a postoju vlad v mezinarodnich vztazich silne pripomina dobu konce dvacatych a pocatek tricatych let.

CT 2 nam vcera podala libezny obrazek te doby promitnutim filmu Kabaret z roku 1972. Tema zhavejsi po temer 40 letech svou aktualnosti nez v dobe vzniku.
14. 09. 2011 | 09:08

neo napsal(a):

ld:

a že umí hrát tenis a ženský na něj letěj :)
14. 09. 2011 | 09:09

veverka napsal(a):

Kalousek a spol(pomocná elita) pracují jen pro úzkou skupinku nejbohatších parazitů(diskrétní elita),kteří si je platí.Chudí tak dále chudnou a těchto několik parazitů na jejich úkor stále více a více bohatne.Nůžky se stále rychleji rozevírají.

http://aktualne.centrum.cz/zahranici/evropa/clanek.phtml?id=705192

http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/business-ve-svete/clanek.phtml?id=714071

Donekonečna to tak ovšem jít nemůže ,protože jak nedávno napsal Nouriel Roubini
Karel Marx měl pravdu. V jistý okamžik se kapitalismus sám zničí. Nemůžete neustále přesouvat příjmy z práce do kapitálu, aniž byste neměli nadbytečné kapacity a nedostatek agregátní poptávky. To se stalo. Mysleli jsme si, že trhy fungují. Nefungují. Jednotlivec může být racionální. Firma, aby přežila a prospívala, může tlačit pracovní náklady stále níže, ale pracovní náklady jsou příjmem a spotřebou někoho jiného. To je důvod, proč jde o sebedestrukční proces.

http://m.rozhlas.cz/zpravy/svetovaekonomika/_zprava/934615

Zbohatlíci si to samozřejmě už začínají uvědomovat také a proto ty všelijaké jejich výzvy k dobrovolnému zvýšení daní pro ně,nebo umělé vytváření protikomunistických hrdinů z obyčejných vrahů.Mají strach a snaží se nějak si své všelijak nabité majetky pojistit a zfanatizovat co nejvíc hlupáků na jejich obranu.
14. 09. 2011 | 09:09

Občan napsal(a):

Jenom pro dekraslení situace v české ekonomice:

Vypsali jsme výběrové řízení na JEDNO pracovní místo v Praze - záskok (zatím dva roky) za SEKRETÁŘKU menší pracovní skupiny. Tedy podpůrná administrativní práce, nulová perspektiva jakéhokoli karierního růstu, termínovaná smlouva, nástupní plat 17 000.- Kč, žádné osobní ohodnocení, žádné příplatky.

Do konkursu se nám přihlásilo 668 lidí z celé republiky, z nichž 341, tedy více než polovina, mělo minimálně bakalářské VŠ vzdělání a 14 z nich byli DOKTOŘI PRÁV!!!
Pouze cca 20% z těch lidí mělo věk pod 30 let, vesměs se jednalo o uchazeče s dlouholetou pracovní a odbornou praxí.
Přesto, že se to pokoušeli ve svých CV různě kamuflovat, bylo zřejmé, že ti lidé jsou vesměs nezaměstnaní.
To už se ani nedá nazvat výběrovým řízením. Připadalo mi to spíš jako závěr filmu "Koně se také střílejí"...

Taková je tedy situace v ČR. 668 UCHAZEČŮ na JEDNO pracovní místo.
14. 09. 2011 | 09:10

dalimír napsal(a):

Dobrý den ! Kalousek a jeho parta v topce vymýšlejí jen samé koniny ! Už i ten starosta Gazdík z kopanic se tam pěkně otrkal ! S těmito hraboši to naše republika nikam nedotáhne !A to že Kalous slíbil římskokatolíkům takové astronomické finanční odškodnění ,deklasoval tímto český lid ! Co od těhle "finančních expertů" můžem čekat dále ? Dl.
14. 09. 2011 | 09:11

placený praviocvý diskutér napsal(a):

Nechtěl by si Pehe k sobě nastěhovat aspoň jednu romskou rodinu ? Možná by ho pak přešla chuť psát takové kraviny.
14. 09. 2011 | 09:12

neo napsal(a):

Občan:

takový příklad Vám mohu dát taky občane.

Vim o firmě, kde se otevřely 2 manažerské pozice plat 40-60 000 a přihlásilo se lidí 6.
14. 09. 2011 | 09:15

Martin napsal(a):

Pehe zase tvrdí nesmysly, ale to je u něho běžné. Naopak, sociální smír se reformami bude zlepšovat. To proto, že pracujícím se zvýší daně tedy zchudnou, ale lidé na dávkách na tom budou stejně, protože zvýšenou daňovou zátěž jim dorovná stát prostřednictvím zvýšených sociálních dávek, životních a existenčních minim, příplatků na bydlení a podobně.
Pokud lze očekávat radikalizaci, tak nikoliv od chudých lidí, ale právě od pracujících a to právě proto že pracující to všechno platí a jednou jim trpělivost dojde.
14. 09. 2011 | 09:18

Občan napsal(a):

To Neo:

Hm, je vidět, že Vaše mimóznost vykazuje ještě drobné drobné rezervy, ale že se zlepšujete.
Mimochodem - 6 lidí v konkurzu na dvě údajně manažerské pozice, to je VELMI málo.
14. 09. 2011 | 09:24

Karamela napsal(a):

Občan:
Popisujete přesně naši zkušenost (Zlín). U nás šlo pro změnu o dělnické místo na pomocné práce v zámečnické dílně - museli jsme vypnout telefony, protože vedení firmy kolabovalo z nepřetržitých telefonátů. Běžně se hlásili středoškoláci a i ti nešťastní Bc. A to prosím naše mzda dosáhne pouhých cca 13 000!!!!! Fakt mě baví řvouni: cikáni do práce, ale kde ji proboha chtějí vzít?!?! Práce prostě NENÍ, zaregistroval to už konečně někdo? Pokud není průmysl a výroba, tak není nic a i ta bublina se službami a různými agenturami a asistenty a terénnémi pracovníky fungovat nebude, protože z čeho??? z čeho??? to chcete platit? My jako zákazníci můžeme být "spokojeni", že kupujeme extra levné boty z Asie, ale zničením Svitu je celý region široko daleno v pytli, to jsme si teda neviditelnou rukou trhu pomohli...
14. 09. 2011 | 09:26

Občan napsal(a):

To Karamela:

Mluvíte mi z duše. Tohle tu melu furt kolem dokola už asi půl roku, ale je to jako mluvit k hluchým a nebo promítat slepým němý film.
Asi bude muset být ještě mnohem hůř, než lidem dojde, že je špatně systém a ne ti, kdo jsou jím ničeni.
14. 09. 2011 | 09:31

Dežo napsal(a):

Pehe a jeho pouštění žilou státu stále neomrzí.

3 miliardy korun stát vydá na podporu nájemního bydlení sociálně nepřizpůsobivých.

Sociálně nepřizpůsob. žijí ve vybydleném bytě na okraji města, kde platí nájem cca 12.000,- Kč měsíčně. Stát vyklopí měsíčně 8.000,- Kč na tuto sociální dávku.

O toto se šábne každý měsíc pronajímatel (vesměs i z řad rómské podnikatelské elity) a sociálně nepřizpůsob. obyvatelé.

Inu ČR je bohatý sociální stát a není nad to si za kvalitní svinčík pěkně připlatit na sociálních dávkách.
14. 09. 2011 | 09:31

Béda napsal(a):

placený praviocvý diskutér,

Prozatím jediný politik, který uvažoval o sdílení společného bydlení s Romy byl pravicový rentiér, exmajitel fondu Trend a dočasný přítel (při vymisťování platících nájemníků v domě jiného rentiéra) squaterů Kocáb. Bohužel pro časovou a profesní zaneprázdněnost (měl nějaké jednání se svou asistentkou) musel od tohoto dočasného úmyslu promptně ustoupit. Pak už se k tomuto velice vděčnému mediálnímu nápadu nevrátil.

Jak se zdá pravice má pro řešení otázky spolužití s Romy - ve skutečnosti jde o širší otázku soužití s lidmi kteří ztratili jakoukoliv perspektivu a žijí v trvalém nedostatku, prohlubujících se dluzích a nejistotě - velice šikovný recept.
Zvýšením všemožných plateb podvázat ekonomiku, což přispěje k dalšímu růstu nezaměstnanosti a rozšíření armády vyděděnců. To přispěje k růstu tlaku na pracovním trhu, snížení mezd, pauperizaci zaměstnanců a střední třídy (včera jsem četl, že podle statistických dat ve vzorové zemi odkud se šíří lektvar neoliberalizmu - USA - střední třída rapidně ubývá - suprvrstva zůstává zachována, cca 400 nejbohatších rodin prý vlastní cca 50% veškerého bohatství USA a vrstva chudých rychle roste).

Daňové úlevy bohatnoucím pak zvětšují rozevírání sociálních nůžek a celkově dochází k růstu společenského napětí. Tento jev začíná nabývat v západní společnosti univerzální rysy.
14. 09. 2011 | 09:34

Maximus napsal(a):

Pan Pehe v té stati co se týká ekonomiky a hospodářství státu má bohužel smutnou pravdu. Hospodařství státu řídí neumětelé, avanturisti, empiričtí pokustóni a ten z Bechyně co absolvoval VŠCHT v Technické 2 v Praze 6. Výstižně zareagoval mimo jiné např. pán pod nickem Sláma.
Mám pocit, že v téhle zemi je jen pár lidí co skutečně ekonomice a zejména makroekonomice státu rozumí, ale bohužel jsou odstaveni od rozhodování v exekutivě státu
a vše jede samospádem s hrubými neodbornými zásahy do nastavení ekonomiky a hospodářství státu cca už od roku 2006.

Co se týče problematiky s opálenými spoluobčany, tak tady se s autorem trochu neshoduji, já jsem je poznal z blízka z pražské Libně, Žižkova, Smíchova a Karlína a myslím, že je znám lépe než autor, který je zná pouze akademicky či teoreticky. Tady zastávám názor, že by naše vláda vůči těmto lidem, kteří nic neumí a mají hlavně sklon parazitovat na státu, měla postupovat stejně jako nedávno Slováci, kdy se jim před časem cikánské etnikum po snížení sociálních dávek bouřilo a začalo rabovat. Po nastoupení policie i armády se opálenci zklidnili a bohužel část se jich přemístila k nám. Jediné vysvětlení proč pan autor se tak zastává těchto chronicky nepřízpůsobivých lidí je v tom, že je zřejmě židovského původu a židé tyto společenské represe dobře z historie znají a oprávněně se obávají, že se to může obrátit také proti nim, historie jim dává za pravdu a jejich obavy jsou opodstatněné. Zde v případě Severních Čech se ovšem zdá, že by to šlo ukočírovat a samozřejmě fašouny a podobné kreatury udržet na řetězu.
Situace je tam ovšem velmi nebezpečná, výbušná a vláda by měla postupovat velmi uváženě a cílevědomě.
Pěkný den!
14. 09. 2011 | 09:37

neo napsal(a):

Občan:

ano je to málo. Skvělý příklad, který ukazuje, že ne na všechny pozice jsou kilometrové fronty. A že největší nabídka je právě na nekvalifikované pozice či na ty sekretářky, což dokazuje těch vašich 668 zájemců a také příklad Karamely.
14. 09. 2011 | 09:39

aga napsal(a):

Evidentně si ten Klausův výkřik do tmy o zásahu silou vykládá každý, jak právě potřebuje. Z kontextu se zdá, že tentokrát Klaus (zřejmě s nějakou pistolí u spánku) zahřímal proti "extremistickému" chování majority - tak to ostatně pochopili i místně příslušní starostové

http://www.novinky.cz/domaci/244545-ustecky-kraj-se-ohradil-proti-vyrokum-prezidenta-o-zasahu-silou.html?ref=boxD

Jen Pehe, aby si mohl jako obvykle obsedantně flusnout a předvést svou salonféhig politicku korektnost, chápe obráceně...
14. 09. 2011 | 09:43

žena napsal(a):

autor
"Co jiného, než další porušování zákona a další radikalizaci očekávají vládní stratégové od lidí, kterým seberou dávky a donutí je žít v ghettech?"

Kdo koho nutí žít v ghettech? Komu seberou dávky? Agentura pro sociální začleňování v romských lokalitách je jedním z odborů Sekce pro lidská práva při Úřadu vlády ČR a na Šluknovsku působí od r.2008.
Jak KONKRÉTNĚ byste situaci na Šluknovsku řešil Vy, pane Pehe? A nejen tam.
-------------------------------
Premiér Nečas: Policejní posily zůstanou na Šluknovsku dokud nebude klid

Premiér zdůraznil, že řešení stojí na třech pilířích - na vazbě mezi vyplácením sociálních dávek a posíláním dětí do školy, na vazbě dávek na prospěšnou práci pro obec a na stejných pravidlech pro všechny. Do budoucna by se podle Nečase mohl omezit také počet lidí na bytovou plochu. Počítá se i se zřízením centrální evidence přestupků či postihováním zneužívání dávek.

http://www.radio.cz/cz/zpravy
--------------------------------------------

Při protiromských demonstracích ve Šluknově, Varnsdorfu a Rumburku často zaznívalo i skandování hesla "Cikáni do práce". Jenže práci v těchto městech hledají nejen Romové velmi obtížně. Pomoci přitom mohou přímo městské správy, nástroj na to totiž mají. "Deset procent pracovních míst žadatel o veřejnou zakázku vyhradí dlouhodobě nezaměstnaným, což je velmi dobrý nástroj," říká ředitel Agentury pro sociální začleňování v romských lokalitách Martin Šimáček.

Ani jedno ze tří měst na Šluknovsku této možnosti nevyužívá. "V některých případech se může stávat, že je to diskriminace těch soukromých subjektů, kterým se zakázky dávají," míní náměstek varnsdorfského starosty Lubomír Samuel. Pro ČT ale přiznal, že o takovém nástroji vlastně dosud nevěděli.

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/136158-o-praci-nezamestnanym-se-mohou-postarat-i-radnice/
--------------------------------------
"...což je velmi dobrý nástroj," říká ředitel Agentury pro sociální začleňování v romských lokalitách Martin Šimáček." - jak to, že o tomto velmi dobrém nástroji na Šluknovsku neinformovali, vždyť Agentura tam působí od r.2008.
14. 09. 2011 | 09:49

Sladký napsal(a):

KDO NEPRACUJE,AŤ NEJÍ.To bylo jedno z oblíbených úderných komunistických hesel.Dnes je má v oblibě zdejší pracujcí pravicoví lid.:o)) Je zde ale jeden podstatný rozdíl.Za komunistů PRÁCE BYLA.A pro každého.
14. 09. 2011 | 09:50

Jee napsal(a):

Dežo
máte plnou pravdu. Znám lidi, kterým stát dotuje ze 2/3 ještě "dražší" bydlení. O tuto sumu se potom všichni aktéři šábnou - včetně onoho socnájemníka.

Další příspěvky od státu například plynou lidem, kteří si "osvojili" nějaké děti. Ty samozřejmě žijí tam kde předtím a opět se všichni šábnou.

Ale abysme byli objektivnější, tak straně druhé. "ODS podnikatelé" si v jednom severočeském městě koupili celé sídliště s asi 120 byty a teplárnou za cenu jednoho pražského panelákového bytu. S kým se šábli je jasné.

Proč by například místní cikání měli chodit do práce (i kdyby hypoteticky nějaká existovala), když by jim vydělaný peníz okamžitě uzmut formou dalšího zvýšení tepla či nájmu, které je nyní "pouze" na dvoj-trojnásobné výši než v jiných podobných aglomeracích?

Jinými slovy, není dobré se zabývat jen současným status quo, ale analyzovat příčiny, které situaci do tohoto stavu přivedly
a důsledky, jaké z toho vyplynou v budoucnosti.
14. 09. 2011 | 09:51

Béda napsal(a):

aga,

v článku se mluví o politice vlády, Klaus v něm nebyl vzpomenut (nemýlím li se) ani jednou - tentokrát Pehe "neflusal" na Klause ale na "vládu nedomyšlených důsledků".
14. 09. 2011 | 09:52

Ládik!!! napsal(a):

..."Vládní politici bohužel jen přilévají olej do ohně"....
do ohně, který založili komunisti v dresech všech politických stran. Je potřeba velkého ohně, aby v něm shořeli i ti komunisti. Jen aby Fénix neměl rudou hvězdu na čele.
14. 09. 2011 | 09:52

Ládik!!! napsal(a):

Sladký,
v koncentráku nebo gulagu taky práce byla, a pro každého. Tvoje argumentace má logiku houpacího koně.
14. 09. 2011 | 09:54

český maloměšťák napsal(a):

Dobré dopoledne ČEZko, Moravo a Slezsko !

http://www.novinky.cz/domaci/244593-vysetrovani-kauzy-panduru-je-ohrozeno-hlavni-detektiv-jde-nastvany-do-civilu.html

Tož pojďme na ty reformy. Zvyšme daně . Největší vahodopadu těm nízkopříjmovým a rodinám s dětmi. Seberme invalidům.

A když už přijde na naše zlodějny - máme zde přeci /pod svým palcem / BIS, policii a justici.

Dokonale vymyšlebý systém. Naprosto bez chyby.

Naleptávají ho jen novináři a pár poctivých lidí z institucí.
Ale s těmi časem zatočíme. Stačí dosadit naše lidi na příslušná místa.

Martin
Vy jste naprosto mimo. Nebudu vám vysvětlovat fundament problému Okcidentu/absence účinné obchodní politiky ve směru dovozu čínské společenské smlouvy/ - protože vy byste to stejně nepochopil. Jen malý náznak - kosmetické úpravy a to jesště vedené psychopaty a zloději a to ještě nesprávným směrem - pomáhají rozkládat tradiční společenské smlouvy zemí Okcidentu.

V Římě by ty lidi ukřižovali /v aureliánské době - později už ne - už byl Řím příliš penetrován barbarskými mody myšlení a jejich vizemi - tradice začla upadat/. Tady se naopak najdou lidé - kteří je oslavují.

Pracujícím dojde trpělivost s ČÍM ?
Vždyť vy na jedné straně tu expanzi závislostí určitých socioekonomických vrstev lidí omlouváte - omlouváte jí "reformy" této vlády (dorovnání, příplatky to přeci vykompenzují - a tak dojde k posílení sociálního smíru, povídá pan Martin na této schůzi zaslepenců...).
A hned v následující větě ale tvrdíte, že těm(pracující - velmi obecný, vágní pojem, ale nevadí...), kteří takto vlastně pomáhají "reformě" - protože sanují její negativní dopady - že jim dojde trpělivost.

Znovu tedy zopakuji otázku /není moc složitá ???/ - dojde jim trpělivost s ČÍM ?
Se sebou samými ?
14. 09. 2011 | 09:56

český maloměšťák napsal(a):

re : vahou dopadu
14. 09. 2011 | 09:58

Sladký napsal(a):

Kapitalistický systém má k dispozici jedno osvědčené řešení.Vyvolat válku, zničit vše,co lze zničit,zredukovat nadpočetné obyvatelstvo a tím vším nastartovat nový růst.
14. 09. 2011 | 09:59

Sladký napsal(a):

Na stupidní příspěvky notoricky známých hlupáků nereaguji.
14. 09. 2011 | 10:01

Ládik!!! napsal(a):

Sladký,
nezapadá ti do toho vpád SSSR do Afghanistanu. V logice ses nezlepšil.
14. 09. 2011 | 10:02

Ládik!!! napsal(a):

Sladký,
nereaguj. Ak něbuděš dněs aktívny, buděš zajtra radioaktívny.
14. 09. 2011 | 10:03

aga napsal(a):

Béda

nemýlíte se, Klaus nebyl tentokrát jmenovitě vzpomenut. Vztáhl jsem na něj tu "militantní" rétoriku, ale v kontextu se opravdu jedná o "vládní militantní rétoriku".

Jsem proti Pehemu asi zaujat, nějak nemohu vstřebat ten jeho obrat vlevo hrazený NY University. To, že tu máme "vládu nedomyšlených důsledků", je podle mne přímý důsledek dlouholetých snah lidí jako je on.
14. 09. 2011 | 10:05

Drzá zrzka napsal(a):

Škoda, že se téměř nikde nelze dočíst, jak by situaci ve šluknovském výběžku řešila vláda stínová.
14. 09. 2011 | 10:05

Ládik!!! napsal(a):

tady ti to zpívají https://www.youtube.com/watch?v=MdeQOEnpBj4
14. 09. 2011 | 10:06

zdenekb napsal(a):

"...k miliónům za nasazení policistů brzy přibudou další, které každá represivní politika stojí. Například za nová vězení. Ta současná jsou totiž v ČR už přeplněna."

Obávám se, že výstavbu věznic budou pánové Drábek s Kalouskem a Nečasem vydávat za podporu sociálního bydlení svého druhu.
14. 09. 2011 | 10:07

Ládik!!! napsal(a):

DZ -
stínovaný premiér k tomu napíše blog. Už má tady dlohou absenci, stydlín.
14. 09. 2011 | 10:07

Drzá zrzka napsal(a):

Ládik!!!

Zřejmě nemá čas, páč šel hledat sociální smír. :o)
14. 09. 2011 | 10:10

Jee napsal(a):

V tisku bylo uvedeno, jak podnikatelé ODS za cenu 1 pražského bytu koupili 120 bytů i s teplárnou.
Proto také pseudopravicový stát dává tak velké sociální výdaje třeba na bydlení, Ne proto, že je sociální, ale vyvádí tak peníze i pro "své lidi" v regionech. Je to jen jiná forma tunelování veřejných rozpočtů než například zmanipulované státní zakázky.
Pravicové strany budou nadále potřebovat své voliče v regionech a musí si je tudíž takto kupovat. Je to mnohem chytřejší než pivní strategie ČSSD a hlavně - není na to tak vidět.
Je jasné, že stát nebude hledat jiná řešení, než poslat do exponovaných lokalit těžkooděnce. Jedná se v podstatě o bodygardy jejich poskoků v mimopražských regionech - placených opět z veřejných peněz.
14. 09. 2011 | 10:11

Martin napsal(a):

český maloměšťák: Pehe se mylně obává radikalizace chudáků. Já tvrdím že radikalizovat se naopak bude bývalá střední třída. Pro tebe ještě jednou a pomalu: Bývalé střední třídě dojde trpělivost s placením nejrůznějších daní a jejich zvyšování, zvláště při vědomi že nefakčenci se mají dlouhodobě stále stejně dobře.
14. 09. 2011 | 10:12

Krupa Václav napsal(a):

Nejlépe to vidí náš prezident. Stát musí už skutečně oddělit slušnou majoritu a slušné romy od nácků, kriminálníků a zlodějů, kteří nám všem otravují život a tvrdě je trestat. Moudrá slova.
14. 09. 2011 | 10:13

žena napsal(a):

Drzá zrzka

K situaci na Šluknovsku se vyjádřila paní Marksová-Tominová, stínová ministryně pro lidská práva a rovné příležitosti
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/michaela-marksova-tominova.php?itemid=14053
14. 09. 2011 | 10:13

Občan napsal(a):

To Žena:

No, ona ta milá agentura o tom nástroji asi ještě neřekla nikomu, protože kromě pár drobných zakázek nefunguje nikde. Jen velmi málokterá zakázka je totiž delšího trvání - zejména ty na dodávky zboží a služeb, ty se vypisují ad hoc (jinak by to byla dikriminace a porušení práva HS). To samé platí o opravách a údržbě. To jsou zakázky na týden nebo dva, v nejlepším případě na měsíc. Takže nemá žádný smysl do toho nezaměstnané zapojovat, protože by jim to nepomohlo.

Velké zakázky, které by poskytovaly práci na více než rok, jsou vesměs realizovány pouze státem a kraji, obecmi prakticky vůbec. Ale o tom už se Šimáček nějak zapomněl zmínit. Nemluvě o tom, že to stejně nicn eřeší. Ti lidé budou bez práce dál, protože úplně chybí STÁLÁ práce.
14. 09. 2011 | 10:15

Béda napsal(a):

zdenekb,

vězení vyřeší nejenom otázku bydlení ale pro mnohé i otázku zdravotní péče a zajištěného dožití v důchodu. Třeba se jednou dožijem toho, že do věznice bude tlačenice. Otázkou je, a jsme opět na začátku - kdo to zaplatí?
14. 09. 2011 | 10:15

český maloměšťák napsal(a):

Pan Pehe jako obvykle postuluje své hodnotící a popisné výroky velmi obecně.
Pokud se zaměřím na jádro jeho námitek - tak volá po prorůstových opatřeních.

Pokud je však nespecifikuje - pokud má na mysli jakoukoliv expanzi ve směru zvýšení domácí poptávky - je mimo.
Musí svou formulaci strukturovat.
Musí tedy nejdříve rozdělit ekonomiku /sumu hospodářských výkonů země/ na tři segmenty.

Prvním je segment exportní. Tam žádné stimulace není třeba. Segment je totiž ze střednědobého hlediska stejně odsouzen k postupnému úpadku. V soutěži s Čínou, pokud ta nebude přinucena reálnou obchodní politikou zemí Okcidentu přijmout změny...prohrají.

Druhý segment je segment na domácí trh zaměřených firem /lokální, regionální, celostátní/. Také zde může dojít k tomu, že se budou subvencovat firmy, které dovážejí ve výrobcích a službách východoasijské společenské smlouvy. Takže selektivní přístup - jinak by každá subvence poiue prohlubovala negativní dopad fundamentu.

Třetím sektorem ekonomiky je ekonomika šedá. Zde - paradoxně, by stálo za to uvažovat o podpoře. Práci i při souběhu čerpání daňových transferů /např. v podobě sociálních dávek/ nepronásledovat, ale raději jen zdanit.
protože toto je budoucnost okcidentálních zemí /pokud nedojde k změnám ve fundamentu/ - závislost na pomoci zvenčí + příležitostné práce za nízké mzdy.

Je třeba si přiznat skutečnost.

Jen na okraj - vždy jde v případě subvencí o prohlubování zadlužování - tedy hyperdebetního financování růstu. I zde je příčinou snižující se hospodářský výkon, zvyšující se nezaměstnanost, snižující se kupní síla, a tak i zvýšené nároky na udržování tradičních společenských smluv zemí Okcidentu.
/při úvahách o průměrných mzdách je nutno v jejich dynamickém pojetí zohlednit také dynamiku nezaměstnanosti (velmi zkreslovanou částečnými úvazky a šedou ekonomikou) - nezaměstnaný totiž pobírá nulovou či zápornou mzdu/

Maucta.

P.S. Takže s panem Pehem souhlas, ale postupovat velmi opatrně. Ať si subvencováním vzniku pracovních míst ještě více nepodřezáváme větev..../ale stejně bude pozitivní dopad těchto opatření dlouhodobě neudržitelný - bez změn ve fundamentu jde jen o odklad problému do budoucnosti.../
14. 09. 2011 | 10:16

aga napsal(a):

Jee

přesně tak. Navíc se v případě těžkooděnců jedná o policejní cvičení na případné "horší" časy. I proto se hodí nenápadně přikládat pod kotel "rasismu a xenofobie".
14. 09. 2011 | 10:16

Ubb napsal(a):

Prudkou radikalizaci, hm.
Politologovo oko nevidí než to, co je politologův mozek schopen kategorizovat.
Skutečnost bude jiná.
Raketový růst kriminality, počínající různými Bonnie & Clyde a Dillingery přes organizované Syndikáty ždímající podnikatele po celoevropskou Mafii uzavírající s FBI a CIA strategické dohody.
To všechno historicky existovalo a patří to k cyklické povaze kapitalismu jako pos.ané podvlékačky k důstojnému aristokratovi.
Smyslem je, aby se občan třásl hrůzou z které strany mu přiletí rána, držel hubu a platil.
14. 09. 2011 | 10:17

Béda napsal(a):

Martin,

střední třída, aťsi dnes ohrnuje snobsky nos, bude brzy na jedné lodi s těmi "nefachčenky". Bude propouštěna z úřadů a zaměstnání na které nebudou peníze, bude bankrotovat jako OSVČ po službách a zboží kterých přestane být poptávka.
14. 09. 2011 | 10:17

Ládik!!! napsal(a):

Občan,
cikáni o stálou práci na jednom místě nestojí. Přece nemůžou (ti pracovití) každý den nabízet broušení nůžek nebo vykládání z ruky.
14. 09. 2011 | 10:19

Drzá zrzka napsal(a):

žena

Článek paní Marksové-Tominové jsem četla. V něm ale není recept pro dnešní situaci. V něm je popsán dlouhodobější plán práce s dětmi. Jenže romskou komunitu netvoří jen děti.
14. 09. 2011 | 10:22

český maloměšťák napsal(a):

Martin
Soudruhu Martine /asi jsi na tykání zvyklý odtamtud - ze zdvořilosti se vám tedy přizpůsobím/ - já jsem neočekával, že pochopíš celý můj příspěvek.
Ale že nepochopíš vůbec nic - zejména to, jak alogičně a paradoxně uvažuješ /reforma - ještě větší prohloubení závislosti určitých socioekonomických skupin lidí na státu - my "pracující" /už to je směšný termín - spousta pracujících žádné přímé daně neplatí/ " reformy" - a tak i toto prohlubování podporujeme- ale JEDNOU nám dojde trpělivost ve směru daňových trnsferů (které jsou přeci tebou postulovány ve směru obhajoby "reformy" ...to je naprosto , naprosto nelogické.

Soudruhu Martine, už mě nepřipravuj o čas.
Pokud nechceš rozumět - tak je to zcela jasná ztráta času pro oba.
Pokud neumíš rozumět - je to ztráta času pro mě.
14. 09. 2011 | 10:22

Holubář napsal(a):

Ačkoliv průzkum je jen průzkumem, přesto někdy neradno ho brát na lehkou váhu. Podle průzkumu SANEP 33,2% pro ČSSD, pro KSČM 14,3%, pro TOP 09 14,2%, ODS 18%.
Jak jsem někde onehdy četl (parafrázuji), vláda přispívá k tomu, aby se už někde začalo vyrábět dělo do příští Aurory - KSČM druhá nejpopuilárnější politická strana ve státě!
Jako výsledek dvaceti let budování kapitalismu v ČSSR, ČSFR, ČR (nepřeskočil jsem nějaký název naší země za tu dobu?) velmi podnětné.

Béda:
Ano, taky jsem překvapený, že to Pehe dokázal i bez Klause. I Vida - vlastně s některými pasážemi článku skoro souhlasím (dobře to popsal Maximus), což se mi u tohoto autora snad ještě nepřihodilo.
14. 09. 2011 | 10:23

žena napsal(a):

Drzá zrzka

v blogu paní stínové ministryně týkajícího se Šluknovska, jsem se optala, ale odpověď jsem nedostala:

žena napsal(a):
Paní stínová ministryně,

problematika integrace Romů bude ve Vaší kompetenci, jistě chystáte analýzy, takže znáte odpověď na otázku:
Na právě probíhající programové období 2007—2013 má ČR z evropských fondů k dispozici 26,69 miliard eur.
Kolik z této sumy bylo za období 07-8/11 čerpáno na integraci Romů (celkem, tedy i co čerpaly města, obce...)?

Na Šluknovsku působí Agentura pro sociální začleňování od roku 2008. Kolik tam bylo čerpáno na integraci Romů? A kdo čerpal, jak využil a s jakým výsledkem?

Předem děkuji za odpověď.
29. 08. 2011 | 08:39
-------------------------------

Občan

Mě jen zaráží, že se to ti starostové dozvěděli až teď.
14. 09. 2011 | 10:25

český maloměšťák napsal(a):

Martin
Nebo ještě jednodušeji :
" Já - Martin reformy podporuji, ale jednou mi dojde trpělivost a její dopady budu nenávidět."
14. 09. 2011 | 10:26

vlado napsal(a):

Aktuelní a výstižný pohled pane Pehe. Stotožňuji se s tím bez o výhrad. Ano píšete, že od minulého systému bylo převzato 400 cikánských ghett s tím rozdílem, že měli práci a byli nuceni pracovat. Jinak hrozil paragraf příživnictví. Nová doba a pan president doporučuje tvrdou ruku, tvrdé řešení.A ekonomická situace neslibuje nic lepšího. Tvrdé řešení zastává také DSSS
tak co může následovat? Získaná "svoboda" a volná ruka trhu přinášejí zdá se neřešitelné problámy!
Vláda byla instslována po svobodných volbách. Dnes má však důvěru cca 20%obyvatelstva. Přesto tak jak jste to formulovat přes své vnitřní problémy reformy hrne ke schválení jako buldozer! Ty neslibují ekonomický vzestup ale šetření pro obyvatelstvo.
14. 09. 2011 | 10:27

Dežo napsal(a):

Jee

Všechny sociální dávky a podpory nejsou špatné s tím souhlasím.

Třeba takové vyšší platby neprovdaným matkám s dítětem žijící v např. ve vlastní domácnosti, přičemž otec dítěte tam "občas" dochází, aby se o dávku nepřišlo. To je příklad skvělé dávky.

To je ta správná progresivní podpora státu. A tolik výhod no považte :

a) otec, když přesvědčí matku o nutnosti získat tuto dávku a nepotřebnosti papíru se nemusí ženit a ušetří se na veselce

b) částka podpory od státu je pěkná a zdaleka takovou nedostanou provdané matky - proč o takový příjem přijít

c) otec se nemusí strachovat o výdaje na případný rozvod - opět fajn úspora

d) otec může oplodnit jinou další ženu aniž by se musel obávat plateb na výživné manželce

e) odpadají zvýšená rizika obrany vůči doměnkám otcovství, které jako manželovi automaticky svědčí i když biotatínkem může být soused od vedle

f) vše co otec vydělá je jen jeho nespadá do nějakého společného jmění manželů do něhož může kafrat manželka.

Tomu říkám správná podpora státu taková pro chlapská. Okovy manželství jako církevní přežitek postupně upadají.
A zde bych vyzdvihl pozitiva této dávkové progrese, kterou nám všem i Rómové využívající tento způsob ukazují.
14. 09. 2011 | 10:27

stále rebel napsal(a):

Vstříc bankrotu, to je zřejmě heslo Nečasovo. Nečas se vším všudy.
14. 09. 2011 | 10:30

Béda napsal(a):

Dovětek:

a nejvíc budou řvát ti pitomečci přisátí dnes na stát (nebudu jmenovat) po privatizaci státních služeb oligarchy, kteří je pak začnou v rámci maximalizace svého soukromého zisku coby subdodavatele svlíkat "donaha"! Pak jim vyschne životodárný zdroj nadstandardních příjmů a zatnou tipec! Již vidím zarostlého bagristu jak řve v Řáholci na lesy! To by mi přece nemohli udělat! Právě mně, který jsem vždy statečně a nadšeně hájil jejich a své zájmy!
14. 09. 2011 | 10:31

Drzá zrzka napsal(a):

žena

Tyto otázky obyčejně zůstávají bez odpovědí. A jen dokreslují kompetentnost úředníků.
Komu z nich jde vlastně o lidi, kromě člověka zvaného já?
14. 09. 2011 | 10:34

žena napsal(a):

Drzá zrzka

Máte pravdu. Jen jsem si myslela, že stínová ministryně předvede něco jiného.
14. 09. 2011 | 10:38

Holubář napsal(a):

vlado:
Jak jste přišel na 400 cikánských ghet za minulého systému?
14. 09. 2011 | 10:46

Jee napsal(a):

Beda - dovětek
Tristní je, že mnozí tito "Rumcajsové", kteří v hiearchii pijavic na společném měšci sedí na těch nižších větvích, jsou asi opravdově přesvědčeni že si vydělávají sami na sebe, nezatěžují stát jak ten póvl tam dole a současné sociální poměry se jich nijak netýkají.
14. 09. 2011 | 10:47

Jee napsal(a):

OPrava "r" ko vynechává;-)
14. 09. 2011 | 10:49

HUHU napsal(a):

pikantní je,
(u vsech možnych blogautorů)
nonstop výskyt stejných nick ů,
dokolečka dokola pilně po celý den,
(při tom většinou stále stejně moudře nablito v alejích)

co to je za kujóny?
to jsou všichni za voddou, ze maj tolik volného času?
to je za to někdo platí ?
nebo to jsou zaměstnanci státu....?
nebo maj málo sexu?
nebo jak to je ?
14. 09. 2011 | 10:52

Drzá zrzka napsal(a):

žena

Pochybuji, že se ve šluknovském výběžku vůbec byla podívat. Možná čeká, až je tam vyveze předseda Sobotka.
14. 09. 2011 | 10:54

Jee napsal(a):

Žena

Zabývate se margináliemi. Agentura na začleňování Romů je jen jedna a mikroskopická pijavice na státu.
Hledejte peníze u těch, co Romy ubytovávají, poskytují jim vodu a teplo, půjčují jim peníze, prodávají jim drogy, otvírají pro ně herny a zastavárny. Také si zjistěte, koho že to jsou v převážné míře voliči.
14. 09. 2011 | 10:55

schlimbach napsal(a):

no doufám, že má Nečas a jeho parta připraveno dostatečné množství metálů, až začne ten skutečný boj o přežití a o svobodu proti režimu, který produkuje stále větší množství chudších občanů, který občany během pár let dokázal ekonomicky totálně zotročit. Lidé půjdou ve stopách Mašínů ...

Musím přiznat, že jsem si nikdy dříve nemyslel, že tupost, arogance, všehoschonost a psychopatické tendence budou normou pro "elitu" národa -(

Život nás dovede opravdu vždy překvapit.

Romové a cikáni - netýká se to jen jich - dokud společnost nedokáže zajistit dostatečné množství práce pro všechny, aby se díky práci dokázali důstojně uživit, nebude to společnost vhodná pro lidi. Pokud jsou ve vedení společnosti živly, lteří nechápou tuto jednoduchou úvahu, je třeba je od jejich koryt odstavit.

Pokud bude dostatek práce pro všechny, potom společnost může tvrdě vyžadovat odpovídající chování ode všech občanů. Stávající represe, bez řešení dostatku práce a důstojné mzdy jsou totalitní praktikou, zvůlí a přímým projevem fašizace společnosti řízené z centra.
14. 09. 2011 | 10:57

Drzá zrzka napsal(a):

Jee

Neměla by ona agentura Romy před akcemi takových lidí chránit?
14. 09. 2011 | 10:58

stejskal napsal(a):

Dobrý postřeh i otázky, paní či pane HUHU ;-)

Hezký den.

Libor Stejskal
14. 09. 2011 | 11:03

aga napsal(a):

Schlimbach

Téměř každá dosud známá civilizace jevila větší než malou tendenci k fašizaci a řízení z centra, rozhodně všechny ty, které dnešní civilizace oficielně obdivuje a napodobuje. Tento trend úspěšně přežil všechny jejich pády, a je vlastní všem "řídícím elitám" civilizací. Dokud nebudeme ochotni zamyslet se nad hlubšími kořeny a souvislostmi tohoto faktu, nepomohou nám sebeoprávněnější výkřiky do tmy podobné tomu vašemu.
14. 09. 2011 | 11:05

Béda napsal(a):

schlimbach,

je to jako v tom vládním vtipu": My odpovědně děláme všechno proto aby práce nebyla a oni nám ty ku... nechtějí pracovat? Tak to si tedy líbit nenecháme! Jen počkejte holomci! My vám ukážeme zač je toho loket!
14. 09. 2011 | 11:07

schlimbach napsal(a):

aga

hezké, já se zamýšlím - www.ekonomickareforma.cz - a vy?
14. 09. 2011 | 11:08

schlimbach napsal(a):

Béda

to sedí :)
14. 09. 2011 | 11:09

Drzá zrzka napsal(a):

HUHU
Prozradím Vám, jak to je. :o)

"Chytřejší ustoupí"

řekl mozek a opustil mě.
14. 09. 2011 | 11:11

aga napsal(a):

schlimbach

má zamyšlení se nesou spíše osobním a psychologickým než společenským a ekonomickým směrem. Reforma, kterou nejvíce potřebujeme, podle mne není primárně ekonomická (špatný systém není něco, co by spadlo na dobré lidi "shůry").
14. 09. 2011 | 11:13

hordubal napsal(a):

Velice zajímavý blog p.Olšera

Kohout a Kumar; dva populisté (hochštapleři) zachraňují Šluknovsko?

http://olser.blog.idnes.cz/c/210010/Kohout-a-Kumar-dva-populiste-hochstapleri-zachranuji-Sluknovsko.html
Jeden rozpoutává demonstrace a druhý hasí????

Zajímavé, zajímavé...copak za tím asi je? Snaha rozpoutávat neklid a pak poukazovat na tristní stav a žádat větší prostředky k "řešení"?

Či, náhlým a podivným "uvolněním" tématu menšin(jakási větší svoboda slova), umožnit odpoutání pozornosti občanů od zásadních problémů jako je zdravotnictví, důchody a podobně..
14. 09. 2011 | 11:15

Xury napsal(a):

Pro schlimbacha:
poslal jsem vám reakce na některé odpovědi. Doufám, že nevadilo určité zpoždění.
14. 09. 2011 | 11:16

Béda napsal(a):

schlimbach,

vláda používá na ty postupně se rozšiřující řady simulantů a vyhýbačů se práci osvědčenou metodu Dr. Grünsteina: kombinaci klystýru, chininu a výplachu žaludku.
14. 09. 2011 | 11:16

schlimbach napsal(a):

Xury
ano, dostal jsem je, dnes večer nebo zítra vám pošlu odpověď - zpoždění nevadí, komunikace přece není povinná :)
14. 09. 2011 | 11:21

žena napsal(a):

Drzá zrzka

co konkrétního by asi paní stínová ministryně na Šluknovsku uvedla? Že za vlády ČSSD a za jejího ministrování vše bude řešeno, zatímco teď údajně není? Nebo zopakuje charakteristiku zmocněnkyně pro lidská práva Moniky Šimůnkové jako "nezkušené a slabé právničky z neziskové organizace pomáhající dětem" (to napsala paní stínová ministryně ve svém blogu k situaci na Šluknovsku)?
---------------------------------------------------

Jee

Agenturu pro sociální začleňování v romských lokalitách jsem zmiňovala, protože je jedním z odborů Sekce pro lidská práva při Úřadu vlády ČR. Takže tato vláda není úplně nečinná při integraci Romů. Vámi zmíněné penězotoky byly, jsou a pravděpodobně bohužel budou. A je jedno, je-li příjemce modrý, oranžový, zelený...
14. 09. 2011 | 11:21

schlimbach napsal(a):

aga

rozumím, ale asi lépe pro svůj duchovní život a sebezdokonalení může udělat člověk svobodný, než otrok. Otrok se nejdříve musí zbavit okovů. Aby se otrok zbavil okovů, musí změnit systém ...
14. 09. 2011 | 11:23

stará čarodejnice napsal(a):

Sladký napsal(a):
Dočkej času, (nebo klasu) (stará) huso.Nebo se zajdi podívat pod ostatní blogy pana Pehe.
14. 09. 2011 | 08:29
Áááá, inteligence zakvičela a zachrochtala. To Vám jde, dehonestovat ty, co Vám vrátí Vaše invektivy. A slušnosti jste taky asi moc nepobral, když se domníváte, že tykáním ukážete svou intelektuální převahu. Jsem v důchodu, takže na rozdíl od Vás jdu zase něco dělat. Mějte se a moc nekvičte.
14. 09. 2011 | 11:26

jEE napsal(a):

Žena

Vláda je NEČINNÁ. Je nutné rozlišit zastírací manévry od skutečného řešení. Je to jen simulace chtění.
14. 09. 2011 | 11:28

Drzá zrzka napsal(a):

žena

Co by stínová ministryně řekla, na to se musíte zeptat jí.
14. 09. 2011 | 11:30

mladé tele napsal(a):

Marnos.Pocit z příspěvků pod blogem. Jsem tu poprvé a také naposledy,protože buď je to zde rodina diskutujících,kterým nejde vůbec o podstatu článku,ale o vztahové věci a postavení v rodině,což by byl snad lepší případ a nebo ultrafans jednoho názoru a o podstatu též nejde...Smutné,kde se úroveň dialogu v Čechách nachází,a tak změna,která zákonitě přijde nebude mít stejně zdravý základ,protože národ k ní bude donucen materiálním vyhladověním,nikoliv nějakou etickou či jinou duchovní ideou. Nashledanou!
14. 09. 2011 | 11:33

Aleš napsal(a):

Každý takovýto problém, jakým je konflikt Romů a majority, je problémem limitů a možností chování.
Romové dostali limit: po listopadu téměř všichni přišli o práci, do které víceméně, tu ochotně, tu méně ochotně chodili. A jinou práci prostě nedostanou. Naopak dostali možnost využívat vcelku velkorysé dávky sociálního zabezpečení a dávky v hmotné nouzi. Takže výsledek je ten, že Romové nepracují, pobírají dávky, kterými je stát de facto uplácí a současná romská omladina v podstatě už ani neví, co to je - pracovat.
Řešením je postavit limity a možnosti do opačného gardu:
Mantinelem budiž, že kdo pracovat nebude nebo se o to nebude snažit, nedostane svůj pravidelný úplatek - sociální dávku. A možností bude schopnost státu, potažmo obce nabídnout každému práci - ve formě veřejně prospěšné a jiné podobné činnosti.
To, co si málokdo uvědomuje, je skutečnost, že takto zaměstnávat lidi, kteří ztratili pracovní návyky nebo je neměli možnost vybudovat, je nesmírně drahé. Nesrovnatelně dražší nežli sociální dávky a dražší než udržování represivního aparátu. Obce na tohle prostě nemají aparát ani peníze. Málokdo z diskutujících má zřejmě představu, jakou agendu jsou povinny vést ze zákona obecní úřady - a to i v nejmenších obcích.
Nemohu si pomoci, ale z jakéhokoli jen trochu hlubšího pohledu na věc vyplývá, že náš stát, naše veřejná správa je špatně nastavena a špatně řízena. Bez ideje, bez myšlenky, bez pohledu do budoucnosti, bez analýzy stávajícího stavu. Nelze vyloučit, že mezi špičkovými politiky se semtam vyskytne osoba vzdělaná, bystrá a poctivá. Ale jestliže se stav státu, společnosti, hospodářství, školství ustavičně zhoršuje (přestože obyvatelstvo zůstává víceméně stejné), nelze to vysvětlit jinak, než že správu veřejného prostoru vykonávají lidé omezení, podprůměrní, s prodejným charakterem a osobně nečestní a nepoctiví.
Poznámka k Romům: Vyskytují se názory, že když může mít pracovní a sociální návyky majorita, proč se tak zcela přirozeně nemohou chovat Romové. Tihle sociální střelci by si měli uvědomit, že "naše" sociální návyky se vytvářely stovky let pod tvrdým civilizačním tlakem. Romská komunita, stovky let izolovaná, odstrkovaná, uzavřená do sebe a do svých hodnot, tomuto tlaku vystavená nebyla. Vždy byla ve vleku limitů a příležitostí, které jsme jim určili my. Takže je na nás, vystavit je takovým tlakům a dát jim takové šance, aby nás následovali.
To se doposud nestalo.
14. 09. 2011 | 11:34

žena napsal(a):

Jee

Jsem asi poslední, kdo by se chtěl současné vlády zastávat. Ale Agentura pro sociální začleňování v romských lokalitách funguje, to je fakt.
A jak už jsem tu uvedla

Premiér zdůraznil, že řešení stojí na třech pilířích - na vazbě mezi vyplácením sociálních dávek a posíláním dětí do školy, na vazbě dávek na prospěšnou práci pro obec a na stejných pravidlech pro všechny. Do budoucna by se podle Nečase mohl omezit také počet lidí na bytovou plochu. Počítá se i se zřízením centrální evidence přestupků či postihováním zneužívání dávek.

http://www.radio.cz/cz/zpravy
-----------------------------
Jaké skutečné řešení byste rád viděl?
14. 09. 2011 | 11:35

Cech napsal(a):

Pane Pehe vaší otázkou bylo zda vláda ví co dělá.

"Jen málokdo mezi příznivci reformního elánu vlády si ale pokládá otázku, zda vláda ví, co dělá".
Nemusíte se obávat tato vláda velmi dobře ví co dělá.

Vzhledem k tomu,že jste zřejmě nepochopit záměr této vlády proto pokládáte i následující otázku:

"zda vláda zcela vědomě nečiní některé kroky, které budou mít na českou společnost a ekonomiku dlouhodobé negativní dopady, ale vyhovují momentálním zájmům mocných ekonomických skupin v pozadí politiky".

Tato vláda jejíž hlavní ambicí je „bojovat proti vzestupu sociálně-tržní ideologie tím, že v teorii i praxi dokazuje, že role státu může být poměrně jednoduše omezena na výběr a redistribuci daní.

Tato vláda velkým podílem přispěla k zjednodušení systému poskytování veřejných služeb.
Svými reformami zabezpečila či do budoucna zabezpečí, především centralizaci moci a odstranění zkorumpovaných regionálních úředníků.

Tak jak jsou a v budoucnu v mnohem větší míře budou, veřejné služby nakupovány od soukromého sektoru, čímž se zajistí jejich nejefektivnější poskytování.

Vzhledem k tomu že vláda je hluboce přesvědčena o tom, že stát není schopen dobře investovat prostředky daňových poplatníků.

Její realizované či v brzké době zrealizovatelné, kroky je možné ukázat na:

Jako příklad kladného vlivu lze ocenit, že výnosy z emisních povolenek byly předány soukromým firmám s doložitelnými zkušenostmi s vypouštěním skleníkových plynů. Tyto vědí určitě mnohem lépe než byrokraté, jak tyto peníze produktivně utratit.

Tato vláda zabezpečila aby se k důležitým zakázkám dostaly pouze nejlepší firmy v naší zemi.
Jasnou ukázkou je outsourcování distribuce důchodů a sociálních dávek jediné soukromé bance.

Tato vláda tak jak předsevzala, bezpečně zabezpečí:
To že celý systém veřejných zakázek bude outsourcován soukromému sektoru. Budou to především nákupy výrobků a služeb v oblasti obrany, výstavby dopravní infrastruktury či odstraňování starých ekologických zátěží.

V těchto případech bude příslušná agenda kompletně předána jedné soukromé firmě se zkušenostmi v oboru na více jak 4 roky aby nedocházelo k propadům ve volebních létech.Výhledově se snad rýsuje dohoda na 10-12 let.
14. 09. 2011 | 11:41

Drzá zrzka napsal(a):

žena

veřejně prospěšně práce se budou pro obyvatele ghet jinak hledat ve 30tisícovém městě, jinak než ve městě s počtem obyvatel třetinovým nebo menším.
14. 09. 2011 | 11:49

Hana napsal(a):

To Cech:

Přesné. A ve finále vznikne Česká republika a.s - samozřejmě s akciemi na neznámeho pachatele - pardon - na doručitele.
Vláda ví přesně co dělá - to jen lidi zase naletěli.
14. 09. 2011 | 11:55

žena napsal(a):

Drzá zrzka

Určitě. A obzvlášť složité to bude tam, kde jsou romská ghetta.

Rozhovor s Nečasem před návštěvou Šluknovska:
HN: Vy jste s jedním řešením přišel. Každý člověk, který čerpá nějakou dlouhodobou sociální dávku, se bude muset podle vás účastnit veřejně prospěšných prací. Jak si to představujete?

Mluvil jsem především o lidech, kteří jsou dlouhodobě bez práce a čerpají dávky v hmotné nouzi. V pátek chceme prosadit ve sněmovně, aby člověk po dvou měsících v evidenci úřadu práce, měl výplatu sociálních dávek vázánu na veřejnou službu, to znamená, že odpracujete určitý objem hodin ve prospěch obce zdarma. Řádově to bude kolem dvou set tisíc lidí.

HN: Myslíte, že se pro ně najde práce?

Máte pocit, že tu máme rakousko-německo-švýcarské čisto? Naše obce a města mohou zářit čistotou, se všude posečeným trávníkem a bez odpadků.

http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-52800260-necas-pred-navstevou-sluknovska-zazracne-reseni-neexistuje-to-muze-tvrdit-jen-primitiv
14. 09. 2011 | 12:00

Mirek napsal(a):

Michal Kocáb prohlásil: V Česku se rozmáhá anticiganismus !Samozřejmě,kdyby se Romové chovali slušně tak tady žádný anticiganismus nebude,tak jako tady není antivietnamismus !Když,ale masakrují České občany nepřizpůsobiví romové,pak se nedivte !Český občan si nechá kakat na hlavu jen určitou dobu a pak se vzbouří !Vy a vláda i Romové by jste teď chtěli mít klídek.Zmasakrovat občany a pak klídek !V žádném případě !!!
14. 09. 2011 | 12:02

TomášL napsal(a):

Mirek

Jak Kocába nemám rád, tak musím napsat, že Kocáb ve dnešní ČT24 mluvil dle mého gusta.
14. 09. 2011 | 12:05

Magda napsal(a):

Toto je Česká země a žádný Cigánov !Už se ptali reportéři policejního presidenta zda násilníci z Nového Boru a Rumburku byli pochytáni !Nějak se o tom mlčí !
14. 09. 2011 | 12:05

Jaroslav napsal(a):

Vláda před násilnictvím Romů by neměla strkat hlavu do písku,a problém řešit,jinak by se mohlo stát,že je ve Strakově akademii probudí občanská válka !
14. 09. 2011 | 12:08

Vandal napsal(a):

schlimbach

Romové a cikáni - netýká se to jen jich - dokud společnost nedokáže zajistit dostatečné množství práce pro všechny, aby se díky práci dokázali důstojně uživit, nebude to společnost vhodná pro lidi. Pokud jsou ve vedení společnosti živly, lteří nechápou tuto jednoduchou úvahu, je třeba je od jejich koryt odstavit.

Pokud bude dostatek práce pro všechny, potom společnost může tvrdě vyžadovat odpovídající chování ode všech občanů. Stávající represe, bez řešení dostatku práce a důstojné mzdy jsou totalitní praktikou, zvůlí a přímým projevem fašizace společnosti řízené z centra.

schlimbach

ty jsi ale hlava, nechtěl by ses toho ujmout?
14. 09. 2011 | 12:13

kristusek napsal(a):

neo

pokud to manažerské místo vyžadovalo, jak je dneska oblíbené, "VŠ ekonomického směru, kreativitu, perfektní znalost dvou světových jazyků, schopnost pracovat v mladém týmu, flexibilitu, věk do 35 let a minimálně 15 let praxe", tak se nedivím, že se víc lidí nepřihlásilo;-p

BTW - nebo to byl "manažer podlahových ploch"? Dneska se totiž za manažera označuje kdejaký podržtaška.
14. 09. 2011 | 12:15

železná lady napsal(a):

Vandal

práce je všude dost, ale lidé potřebují k životu peníze, tudíž za práci adekvátní plat a s tím už je potíž
14. 09. 2011 | 12:16

Drzá zrzka napsal(a):

žena

Dávky v hmotné nouzi nepobírají pouze Romové, ale i nezaměstnaní, kterým skončila výplata podpory v nezaměstnanosti a požádají o ně.

I takovou činnost jako je úklid musí někdo organizovat, sehnat pracovní náčiní, proškolit o obluze stroje (nikoli lopaty a koštěte, ale třeba sekačky, frézy na odklízení sněhu), práci zkontrolovat. Někteří "pobírači" mohou mít zdravotní postižení, alergik na prach, asi těžko bude moci zametat. Vzniknou další agentuty?
14. 09. 2011 | 12:16

Občan napsal(a):

To Žena (14. 09. 2011 | 12:00 ):

Ano, a to jsou právě ty chvíle, kdy i já, jinak celkem mírný člověk nevyhledávající konflikty, jsem schopen jít a dotyčnému tu nevymáchanou mordu prostě rozbít.

Kromě toho, že nucená práce je protizákonná, protiústavní a zločin v rámci mezinárodního práva, ten (velmi těžko se mi hledá nějaký publikovatelný výraz) hlupák (který je navíc bývalým ministrem PSV!!!!!) ani neví, že po dvou měsících evidence pobírá nezměstnaný stále podporu v nezaměstnanosti a ne dávky hmotné nouze.
Dávky hmotné nouze má přiznány pouze ten, kdo splní velmi přísné podmínky přidělení aj ou pravidelně po třech měsících přezkoumávány.

Smutné je, že "novináři" jsou stejní tupci jako politici, takže jsou stejně informačně nedotčeni jako politici a tudíž jsou neschopni klást kvalifikované otázky.
A nebo je nekladou proto, že jsou placeni za to, aby je nekladli. To je asi ještě horší, než kdyby to byly jen prázdné hlavy.
14. 09. 2011 | 12:18

Grandgousier napsal(a):

Narozdíl od jiných komentátorů jsem nenašel primární význam blogu v řešení romských problémů, nýbrž v neschopnosti vládnoucích garnitur vládnout, podporované významnou částí médií. Zásadní problém je, že tyto kruhy se domnívají, že mohou beztrestně pokračovat v parcelizaci a privatizaci společnosti na úkor většiny. Jinými slovy, abychom se přenesli do reality: společný lov mamutů všemi muži a ženami či "mostecká stávka" je pro ně jen komický žvást.
Tento stav má patrně mnoho příčin, myslím, že za připomenutí stojí dvě (nesourodé). Současné elity patří bez výjímek k onomu tvrdému normalizačnímu jádru (resp. k jeho dědicům) a představitelům šedého českého maloměšťáctví. Je to zvláště ambiciozní kasta, která sice nevytváří žádné hodnoty, ale v poklidu věcí si je zpětně připisuje (např. Klaus a VW), jak je vidět i z proklamovaného disidentství mnoha exponentů normalizačního režimu v poslední době. Jedním z typických rysů normalizace je ahistoričnost, kterou zde pozorujeme již přes čtyřicet let a dále absence odpovědnosti, vždy to zařídí někdo jiný, tu Moskva, tu - dnes- zahraniční investor...Proto tak málo pozornosti domácímu průmyslu, malému podnikání a společnosti vůbec... Druhou příčinou je absence demokracie a její nahrazení uzavřenými stranickými systémy. Klaus a Kalousek, Paroubek, Topolánek etc. jsou jistými příklady mnoha "šéfů a šéfíčku" na všech úrovních, kteří v jistém okamžiku zboští (typicky komické-Bém ve Frankfurtu). Pokud systém, nejen politický, nezajištuje obranu před touto deformací osobnosti, pak je tu hned vláda paranoiků a psychopatů. Zná to mnoho lidí, kteří pracují s podobně deformovanými majiteli firem, mistry či manažery. Takže dnešní vláda není z pohledu elit pověřena spravováním společnosti, nýbrž je pověřena, ve svých očích, vyšším úkolem: spravováním státu, což lze nazvat jedině neofeudalisamem. Avšak ani to, feudální celky byly závislé na vlastním výkonu, jinak jim hrozilo pohlcení konkurencí a vládce byl závislý na výkonnosti svého panství...Ostatně tato závislost stojí za přerůstáním feudalismu do kapitalismu. Zoufalost vlastního zboštení (spolu s nebývalými možnostmi manipulace veřejnými prostředky) se však nutně projevuje více a více. Účetně pojaté reformy povedou ke krachu společnosti. Normalizační úslužnost drtivé většiny médií lze spatřovat nejen v naprosté absenci "světa" v jejich zpravodajství (stačí porovnat česká a zahraniční média, jak to např. dělá nové zpravodjaství-viz. BL), které podvědomě vyděluje tuto zemi z reálných kontextů. Jejich masáž odpovídá prohlášením a postojům normalizačních kreatur... Vzniká pocit, že tato země je důležitější než jakákoliv jiná a zcela nezávislá na dění okolo. Okolí je vydáváno za podřadné či nepřátelské, k tomu se našel i vnitřní nepřítel... Typicky sovětská technologie.
Předností státu je koordinace, soustředění prostředků, možnost jistého násilí, prosazení vizí. Nic z těchto předností (viz. Finsko, Holandsko, Německo) v Česko neplatí. Bohužel, značná část středních vrstev se opět přichýlila k onomu šedému maloměšťáctví, až se probudí bude pozdě. Dnes je zřetelný úpadek vzdělanosti, prudký nárůst kriminality, chudnutí značné části obyvatel.Elity pomalu nebudou moci nic nabídnout (ani ten Husákův párek, chatu a škodovku s pobytem v Bulharsku). Postnormalizační oligarchie se začně rozptylovat po světě z obav o svou bezpečnost a najímat tisíce Bělorusů, Ukrajinců a Srbů na potlačení protestů (viz. Kádáfí). To vše se bude dít pod praporem češství a tuzemské demokracie. Pol Pot nezačínal jinak.
14. 09. 2011 | 12:21

žena napsal(a):

Drzá zrzka

Podle mě další agentury zcela jistě vzniknou. Dotace z EU lze pravděpodobně čerpat i pro tyto účely (stačí si vygooglovat dotace na Romy).

Z evropských dotací pro Romy žijí i města a aktivisté

Praha – Na evropských dotacích určených pro romskou menšinu, například na zlepšení jejich bydlení nebo zaměstnanosti, se podle informací časopisu Týden živí i některá města nebo romští či neromští aktivisté.
http://www.denik.cz/z_domova/z-evropskych-dotaci-pro-romy-20110911.html
14. 09. 2011 | 12:26

Občan napsal(a):

Zrzko a další,
zabýváte se nesmyslem.

NUCENÁ PRÁCE je NEZÁKONNÁ a PROTIÚSTAVNÍ. Navíc je přísně zakázána mezinárodním právem.
Podpora v nezamě stnanosti a dávky hmotné nouze jsou prostředky určené k obživě. NENÍ to MZDA!!!
Za práci náleží KAŽDÉMU, kdo ji vykonává, PŘIMĚŘENÁ MZDA. Nejnižší mzda v ČR je cca 45.- Kč/hod. hrubého.
Dávka v hmotné nouzi je cca 2100.- Kč/MĚSÍČNĚ, což odpovídá ekvivalentu 50 pracovních hodin. Takže, pokud budou dávky hmotné nouze úplně zrušeny a bude s nezaměstnanými uzavřena ŘÁDNÁ pracovní smlouva na zkrácený úvazek, z níž bude odvedeno zdravko a socko, pak by to s velkou výhradou mohlo být realizováno (stále se totiž jedná o nucenou práci).

Jinak to je zločin; a znovu opakuji - jak podle českého práva, tak podle mezinárodního práva.
14. 09. 2011 | 12:34

ghándí napsal(a):

na dusledky zadlužování a sociálního populismu jsem upozornoval už před několika lety. bylo mi jané kam politika "zdroje jsou" vede. nástup radikalismu je jedním z nich. je za to primárně zodpovědná čssd a jeji dluhpvý socialismus. kolikrát jsme od sociálních demokratů slýchávali, že se můžem v klidu zadlužovat, protože západní státy EU jsou zadlužené mhohem víc? soudruh pehe má krátkou paměť. neska se itálie plazí před totalitní čínskou vládou, aby si koupila jejich toxické dluhopisy. to jsou ty důsledky. a bude hůř. prorůstová opatření státy mužou děšlat, pokud mají pěníze. ale pokud jim hrozí bankrot, protože se v dobách růstu bezhlavě zadlužovaly a budovaly obludný dále neufinancovatelný veřejný sektor, tak si o prorůstovém opatření mužou nechat jenom zdát.
14. 09. 2011 | 12:34

Aleš napsal(a):

Grandgousier:
Pravdu díte.
K "nebývalým možnostem manipulace veřejnými prostředky" bych uvedl jako příklad činnost České televize. Tato instituce má roční obrat 7 miliard Kč (o miliardu větší, než celé Ministerstvo kultury ČR), zákonem zaručený stálý příjem (neboť kdo má do bydliště přivedenu elektrickou energii, je v podstatě plátcem tv poplatku) a naprostou nezávislost na veřejné vůli, neboť její veřejnoprávnost spočívá v kontrolní činnosti Rady pro ČTV, která je jen převodovou pákou ekonomicko-politické oligarchie.
14. 09. 2011 | 12:38

Vandal napsal(a):

železná lady

naprosto souhlasím, platy jsou malé. Ale jak mohou být vyšší, když nahoře se kradou stamiliardy, a dole se zase za desítky miliard vykrmují "práva" mající nepřizpůsobiví? Představte si na okamžik tu fantasmagorii, že by politici nekradli, že by jich bylo pouze tolik, kolik jich je skutečně potřeba, a etnikum se jako jeden muž a jedna žena odstěhovalo do Kanady! Proč myslíte, že je z Kanady štandopede vypakovali? Zkuste chvíli přemýšlet. Chránili daňové poplatníky. Proč nás naši politici zrovna tak nechránili? Protože se starali vždy jen o to, jak co nejvíc ukrást. A ta tzv. integrace nepřizpůsobivých, to je jedna z největších lumpáren a zlodějen v dějinách tohoto státu. Jak chcete integrovat neintegrovatelné? Jazyk sám vám dá odpověď. Tolik chytrých a vzdělaných lidí se tímto problémem zabývá, tolik zdrojů, které by bylo potřeba jinde, takové obrovské plýtvání prostředky, a to všechno proč? No protože ideologie vítězí nad zdravým rozumem. My jsme řekli, že integrujeme neintegrovatelné, tak to bude, i kdybychom přivedli stát a společnost na buben. Stačilo by, aby všichni ti vědátoři a politici vzali zdravý rozum do hrsti, nechali si udělat vědeckou analýzu problému a pak opustili ideologii, a všechno by najednou šlo jak na drátku. Chtít nomády donutit usedlému životu je utopie. Rozhodně by přišlo levněji zakoupit maringotky a koně, a adié. A všichni by byli spokojení. Pohádky o masívní podpoře, o asistentech do každé rodiny, o celoživotní péči, o zajišťování bydlení, práce, vzdělání, to jsou kecy na blití.
14. 09. 2011 | 12:39

Grandgousier napsal(a):

Ghandí. Vy jste účetní...Neznám většího socialistu než Berlusconi. A je zajímavé, že u rozpočtově odpovědné vlády posledních let se verbální projev zcela rozchází s realitou. Voni, holt, účetní ještě zázrak neudělali.
14. 09. 2011 | 12:41

LMAO napsal(a):

ghandi

i tobe to vsechno jednou dojde

Bude to sice bolet, ale neboj, jednou to pochopis
14. 09. 2011 | 12:41

Jee napsal(a):

Žena
Ad Nečas. O návrzích lze uvažovat jen selektivně. Podpora vázaná na školní docházku je OK, byť je to generační záležitost než přinese své ovoce.

Snížení počtu osob v bytech je podpora dalších podnikatelů navázaných na ODS. Uvažujte nad tím návrhem.
1. Efekt známý ze samoobsluh. "Atraktivní zboží" - povoleno odebrat 10 ks na jeden nákup. Vietnamec si deseti nákupy=plnými vozíky naplní dodávku. Podobně je tomu s ubytovanými a lidmi "na návštěvě".
2. A to je podstatné. Ve dvou panelácích bydlí cikáni, ve třech zbývajících majorita. Neradi. Byty jsou ze známých důvodů neprodejné. Jediná spása, odkoupí je majitel těch dvou a za stejný počet osob začne inkasovat mnohem víc peněz. Na sídlišti se nepřizpusobiví stanou majoritou. To je řešení???

Jediné správné, jak zde bylo víckrát zmíněno-stát se musí postarat těmto lidem o práci!!!
14. 09. 2011 | 12:42

Aleš napsal(a):

Vandal:
Kam adié?
Mohl byste upřesnit?
14. 09. 2011 | 12:43

mladé tele napsal(a):

Marnost všechno je marnost na této pseudodiskusi...
14. 09. 2011 | 12:43

Honza napsal(a):

No jasně deník Referendum - soudruh Pehe definitivně přešel ke KSSSD a přejal paroubkovskou rétoriku. Kolik Cikánů studuje vaší NJŮ JORK UNIVERSITI? Kolik studentů od vás odjelo na Šluknnovsko učit? Nechte už těch vašich keců!!!!!!!! Většina Cikánů je nepřevychovatelných nějakým human. způsobem, bohužel je, po cca 100 letech snahy o asimilaci , nutno přikročit k účinným represím.
14. 09. 2011 | 12:45

Vandal napsal(a):

Aleš

kamkoli, kam je nohy povedou, třeba tam, odkud přišli.
14. 09. 2011 | 12:46

LMAO napsal(a):

Vandal:

Parada!

Kdeze to bydlite? Treba je ty nohy povedou tam
14. 09. 2011 | 12:48

Maximus napsal(a):

HUHU napsal(a):
pikantní je,
(u vsech možnych blogautorů)
nonstop výskyt stejných nick ů,
dokolečka dokola pilně po celý den,
(při tom většinou stále stejně moudře nablito v alejích)

co to je za kujóny?
to jsou všichni za voddou, ze maj tolik volného času?
to je za to někdo platí ?
nebo to jsou zaměstnanci státu....?
nebo maj málo sexu?
nebo jak to je ?

Vole, jsme důchodci za vodou a máme hodně sexu a peněz!
Jak si na tom ty, svěř se?
14. 09. 2011 | 12:49

Drzá zrzka napsal(a):

žena

To jsou paradoxy. Na jednu stranu tlak na integraci, na druhou mrhání peněz vyčleněných na tuto činnost. Rozjeté projekty, po dvou až třech letech obyčejně končí, protože se jejich realizátorům začne nedostávat přísunu financí EU. (Získat je jinak, je úkol téměř nadlidský). Začíná se znova. Jiným projektem.
Jsem jen laik, kterého tato problematika oslovila. Nikoli z důvodů získání dotací, ale jen tak z čisté zvědavosti.
14. 09. 2011 | 12:49

LMAO napsal(a):

Honza napsal(a):
.... nutno přikročit k účinným represím.
To jo, to je dobre, ze se najde nekdo, kde je ochoten ty represe financovat
14. 09. 2011 | 12:50

žena napsal(a):

Jee
"Jediné správné, jak zde bylo víckrát zmíněno-stát se musí postarat těmto lidem o práci!!!"

Bylo by krásné, kdyby byla nulová nezaměstnanost. A mít právo na práci. Jenže jak to zařídit?
14. 09. 2011 | 12:52

VL napsal(a):

S Nečas-Kalouskovo vládou směrem ke státnímu bankrotu

Máme deficit a jak ho chce chemik Kalousek léčit? Tak, že z příjmů vyvede:
-22 mld kvůli penzijní reformě
-9 mld zrušením daní z dividend
-20 mld daňovou reformou
Snížením příjmů se deficit zvýší, nikoliv sníží. Budou potřeba další škrty, které ohrozí základní fungování státu. Sníží se již tak nízká koupěschopná poptávka a roztočí sestupná spirála a to vše v době, kdy se očekává druhá vlna krize. Podnikatelé budou sice platit nižší daně ale z nižšího základu, protože jim klesnou tržby. Nakonec vlna recese, a možná deprese, dorazí i k pražským pravicujícím Pepíkům. Vláda ODS a Kalouska je neštěstím pro Českou republiku. Jednou to dojde i jejím příznivcům, již dnes prořídlým.

----------------------------

Demokracie rozkvétá, byť s kosmetickou vadou,

Ti, kteří kradli po léta, dnes dvojnásobně kradou,

Ti, kdo nás léta týrali, nás vyhazují z práce

a z těch, kdo pravdu zpívali, dnes nadělají zrádce.

Karel Kryl

----------------------------

Pravicujme, tunelujme, nic kloudného nebudujme - heslo posledních 21. let
14. 09. 2011 | 12:52

Vandal napsal(a):

Mao číňane

buď klidný, tady je jich tolik, že si to neumíš ani představit, obzvláště, když je teplo a sluníčko, to se tu dopoledne černá jako v Kongu. A pikantní je vidět, jak se nám zdárně replikují, patnáctileté naprcané s bříšky, trochu starší se třemi a kočárkem, to budou zase křičet, že daly vládě dvanáct dětí, a vláda si toho neváží. Ale jak pravil kumar višnawhatan, nebo krišna, nebo jak se jmenuje, že romská komunita je nadějí České republiky, neboť se nejvíc rozmnožuje. Myslím, že na základě tohoto moudrého výroku by měla vláda progresívně upravit dáfky, jen ať je ta naděje co nejdříve.
14. 09. 2011 | 12:57

žena napsal(a):

Drzá zrzka

Bohužel tak jde život. A bude hůř. A k romské integraci:

Integrace Romů jako byznys

Na fondech a dotacích prý ale bohatnou i lidé z proromských organizací. Týden v této souvislosti zmínil mimo jiné srpnové kritické prohlášení, které sepsala vedoucí ústecké Poradny pro občanská a lidská práva a místopředsedkyně vládní rady pro romské záležitosti Lenka Balogová spolu s dalšími romskými členy vládní rady.

Podle týdeníku v něm tvrdí, že vynakládání značných peněz na integrační aktivity pro Romy končí u expertů z majoritních organizací a agentur bez jakéhokoliv efektu pro Romy. "Romská integrace a sociální vyloučení se tak stává výhodným byznysem," píše se v prohlášení.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/z-unijnich-dotaci-pro-romy-cerpaji-mesta-i-aktiviste-f9z-/domaci.aspx?c=A110911_203159_domaci_cov
14. 09. 2011 | 12:58

neo napsal(a):

krisusek:

hlavně je to důkaz, že po expertech je vysoká poptávka a nabídka je velmi malá. Ne tak u pozic, kde se vyžaduje umět nic a nic na druhou. Tam se pak logicky hlásí mnoho lidí.
14. 09. 2011 | 13:06

Jee napsal(a):

Žena

Již to zde bylo. Určité pevné procento z počtu zakázek dostanou cikáni.
Já vím, je to nemilé. Možná máte firmu na výkopové práce a teď tohle!
Tady si musí každý rozmyslet, v jakém poměru chce plnit vlastní peněženku a současně řešit cikánský problém.
Něco za něco bude platit nadfále stejně jak zákon o zachování hmoty. Jinak to bohužel nejde.
14. 09. 2011 | 13:08

buldatra napsal(a):

Vidím dobře?
Kumar Višnawhatan?
Kdo to je a proč tu je?

Hm, možná je to odborník na množení. Chtělo by se až říct, že v zemi jeho původu jsou v této kategorii odborníky všichni a to takřka od plenek.

Když už se tu scházejí různí odborníci, mohl by už konečně odněkud dorazit také i nějaký ten odborník na zodpovědný přístup k životu. Jen nevím odkud.
14. 09. 2011 | 13:13

Drzá zrzka napsal(a):

žena

Když posíláte výsledky své práce přes několik úrovní, každá z nich, si je trochu přilepší k obrazu svému, takže na vrchol se dostanou trochu jiná čísla než byla ta výchozí.

Při rozdělování peněz, to jede v pyramidě opačným směrem. Ti z vrcholu rozdělují prostředky, a na každé úrovni zůstane něco navíc. K těm dole se dostane zlomek toho, co by mohlo.
14. 09. 2011 | 13:14

Vandal napsal(a):

Jee

jak tak pozoruji, ty jsi veselá kopa, není liž pravda? Půl milionu kopáčů, to by za den překopali celou republiku!
14. 09. 2011 | 13:16

mladé tele napsal(a):

VL. Mýlil jsem se,že všechny příspěvky jsou zde marné...Váš je myslím vzácnou vyjímkou a navíc bonus s K.Krylem. Díky. Pro Vás malinkou naději. Jsem pražský Pepik,který volil jen OF,a pak už nikdy pravici a naslouchal K.Krylovi,který nás marně varoval...
14. 09. 2011 | 13:16

žena napsal(a):

Jee

Ale dlouhodobě nezaměstnaní nejsou jen Romové. Já osobně ani nemám problém, aby romští podnikatelé dostávali přednostně státní zakázky. Veřejně uznanou pozitivní diskriminaci i v tomto směru. K tomu mj. směřovala výzva, kterou sepsal O.Giňa st.:

Romští podnikatelé, začněte požadovat účast na realizaci miliardových zakázek státních a polostátních podniků a společností - Ředitelství silnic a dálnic, Státní fond životního prostředí, České dráhy, Letiště Praha, Státní fond dopravní infrastruktury, Silniční a železniční stavitelství, Správa železniční dopravní cesty, Státní lesy a další.
http://www.parlamentnilisty.cz/arena/nazory-a-petice/206506.aspx
14. 09. 2011 | 13:18

Jee napsal(a):

Žena
OK, není to samozřejmě jen o cikánech. Nerad používám dokonavé "nepřizpůsobivý". S tím už by potom fakt nešlo nic dělat.

Vandal
Vandale, tak to vyřeš! Drtivá většina transparentů nese nápis "cikáni do práce". Taky dobré pobavení?
14. 09. 2011 | 13:26

Vandal napsal(a):

Jee

já jsem nikdy a nikde netvrdil, že znám řešení. Politici neměli dopustit takové přemnožení, kapacita úživnosti národa je překročena. Těch, kteří žijí z práce jiných, je moc, a to bez ohledu na barvu kůže. Humbuk, zvaný integrace nepřizpůsobivých, je gigantický podvod a zlodějna. A co se týká těch transparentů, myslím, že ti zoufalí lidé se báli na ně dát něco jiného. Jasně, je to blbost, hnát cigány do práce. Co takhle jim koupit koně a maringotky, to není v rozporu s lidskými "právy", ne? Mohou se vydat rovnou za nosem, kam je nohy povedou, za lepšími lidskými "právy", třeba do Kanady, nebo do Indie, své pravlasti i kumarem wišnawhatanem, který je známým bojovníkem za lidská práva.
14. 09. 2011 | 13:42

dalimír napsal(a):

Vážení přátelé dokud budou pražáci spokojeni tak jinde v repiblice se můžou lidé i po....t a stejně jim to nepomůže ! Vládní garnitura to moc dobře ví a jedná dle toho ! Přibývající počet stát.úředníků v hlavním městě je toho důkazem ! Nejlépe to provedl náš nár.hrdina Jan Žižka s Trocnova , z organizoval vojsko po celých čechách a táhl na Prahu ! A udělal moc dobře ! Kdo se toho ujme dnes když naše armáda nemá patřičného kvalifikovaného a vojensky ostříleného vůdce ? Dl.
14. 09. 2011 | 13:46

RA napsal(a):

Opatření......
1/ vězení má být vězení a ne hotel 1.kategorie.
2/ vězeň nemá žádná práva, pozbyl jich vykonáním trestného činu.
3/ ve vězení se pracuje, i kdyby to mělo být přehazování štěrku z hromady na hromadu.
4/ za děti, které nemají trestní odpovědnost ručí rodiče, jako zákonní zástupci. /uhrazují škody dětmi způsobené a zodpovídají se za trestné činy způsobené jejich dětmi /.
5/ krádež se ěkodou větší než 500 Kč je trestný čin
/dnešní hranice je 5000Kč, to je přímo výzva ke krádežím./
6/ sociální dávky dostanou pouze ti, jež se chovají řádně /děti chodí do školy, provádějí veřejně prospěšné práce a t.d.
7/ kdo nepracuje, ať nejí!!!!!!!
14. 09. 2011 | 13:50

ghándí napsal(a):

až se eurozona a EU rozpadne, několik států zbankrotuje a všichni padnou na hubu, tak navrhuju v bruselu postavit EU pomník a něm vytesat " zdroje jsou v. špidla"
14. 09. 2011 | 13:52

Občan napsal(a):

Problém je, že tzv. "romské firmy" obvykle nejsou schopny nabídnout nic jiného než úklidové a kopáčské práce. Znám jedinou cikánskou spediční firmu a pár ševců - ty ale asi moc státních zakázek netrhnou.

No, takže - na služby úklidových firem si většina obyčejných lidí nevydělá. Ne že by neměli zájem, ale prostě a jednoduše na služby nemají. Přitom by to spoustě žen dost pomohlo, kdyby si mohly na úklid někoho zjednat.
Kopáči - jo, ti už se uživí spíš.

A pak je tu ještě jeden problém - vlastní soukmenovci totiž berou své spoluCIkány na hůl takovým způsobem, že i když ti lidé mají práci, vydělají si tak málo, že jsou stejně závislí na socdávkách. Navíc je zaměstnávají načerno nebo na živnosťák. Kdyby to nebyla taková tragédie, tak by se člověk od srdce zasmál nad živnostenslým rejstříkem, kde se to jen hemží Dežo Demétery a Ivany Hryhiroviči s předmětem "podnikání" zakládání staveb, čištění staveb, dokončovací práce apod. - vesměs opět kopáčství a uklizečství.
Běžná cena za hodinu úklidu nebo kopání je 150.- - 200.- Kč. Ale nádeník dostane zaplaceno max. 70.- Kč/hod. HRUBÉHO.
A to ti cikánští "podnikatelé" ještě dostávají docela královské státní dotace.

Tohle je fakt bludnej kruh...
14. 09. 2011 | 14:00

Kocour v botách napsal(a):

Opatření vlády zničí sociální smír a způsobí prudkou radikalizaci - tato parafráze Peheových slov z článku je zřejmě pravdivá. Akorát již dnes je pozdě, aby tady vypukla, už měla začít dávno....
14. 09. 2011 | 14:06

žena napsal(a):

RA

Bylo by dobré snížit věkovou hranici trestní odpovědnosti dětí. Příklady:

Velká Británie

trestní odpovědnost od 10 let
alkohol od 18 let (pivo a víno od 16 let jen s jídlem)
pohlavní styk od 16 let
volební právo od 18 let
řidičský průkaz na auto od 17 let

Rakousko

trestní odpovědnost od 14 let
alkohol od 16 let
pohlavní styk od 14 let
volební právo od 18 let
řidičský průkaz na auto od 17 let

Německo

trestní odpovědnost od 14 let
alkohol od 18 let (pivo a víno od 16 let)
pohlavní styk od 14 let
volební právo od 18 let (v některých zemích od 21 či 16)
řidičský průkaz na auto od 18 let (plánuje se od 17)

Nizozemsko

trestní odpovědnost od 12 let
alkohol (do 15 % alk.) od 16 let
pohlavní styk od 12 let
volební právo od 18 let
řidičský průkaz na auto od 18 let

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/vekove-hranice-se-borti-k-volbam-v-sestnacti-na-studia-v-duchodu-psr-/domaci.aspx?c=A100806_1428443_domaci_hro
-----------------
Varnsdorfský dětský gang vede Terorista, z policie si nic nedělá
31. srpna 2011 12:14
V severočeském Varnsdorfu loupí gang desetiletého Roma, kterému vrstevníci přezdívají Terorista. I když v regionu hlídkují policejní posily, děti se jich nebojí, nejsou trestně odpovědné. Bezbranné lidi přepadávají přes den, tedy v době, kdy pořádková jednotka v lokalitě není. Ta sem přijíždí až k večeru, aby dohlížela na dodržování nočního pořádku.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/varnsdorfsky-detsky-gang-vede-terorista-z-policie-si-nic-nedela-pwg-/krimi.aspx?c=A110831_1643757_usti-zpravy_oks
14. 09. 2011 | 14:09

Lkalousek napsal(a):

Nová vězení přispějí k rozvoji soukromého podnikání, tak, jako v USA.
14. 09. 2011 | 14:12

Sims. napsal(a):

To je těžké, když nechali 20 let dlouhoobě nezaměstnané se válet na dávkách a nyní se po nich bude chtít, aby začali pracovat alespoň na VPP a možná tak 2x týdně. Když jsem pracovala v roce 1993 na úřadu práce na expozituře v malém městě, zamětnala jsem asi 10 mužů na veřejných pracech. Byli tam mezi nimi 2 Romové, ti skončili do 3 dnů, že tu práci dělat nebudou (otec se synem pro zajímavost). Když jsem později pracovala na personálním oddělení velkého podniku - zaměstnala jsem v dělnických profesích na slévárně asi 40 Romů. Byli to zpravidla lidé bez kvalifikace (vlastně všichni) a dlouhodobě bez práce. Výdělky se tam tehdy před 10 lety pohybovaly okolo 16 tisíc hrubého v jejich profesích slévárenských dělníků. Do půl roku tam zůstalo 10 a do jednoho roku asi 2. Několik jich dlouhodobě pobývalo na nemocenkých dávkách, ovšem byli viděni, jak jezdí plné auto hned po ránu asi na nějaké fušky. Nedalo se s tím vůbec nic dělat, přestože jsem kontaktovala i ošetřujícího lékaře. Můj názor je, že se jim nechtělo vůbec pracovat a hledali jen cestu jak to zaonačit, aby nebyli bez příjmů - dvojích - nemocenská a fušky. Pěkný souběh, že? Jinak ti 2, co tam byli přes ten jeden rok tam vydrželi ještě další léta a nebyly s nimi žádné problémy.
14. 09. 2011 | 14:20

český maloměšťák napsal(a):

žena
Vygůglujte si prosím fenomen zvaný "prisonizace".
Pak zistíte, že váš přístup/via dogmatický postulát snížení věkové hranice/ je ryze formální - antihumánní a také neefektivní - neekonomický .

Pohybujete se v oblastim polopravd. V oblasti , která má tendenci směřovat k fanatickému pojetí reality - to je vyřazování co největšího počtu souvislostí v rámci řešení popisu problému.
Jedním z modem chybného uvažování je vytváření pochybných analogií - byť opřených o data/ většinou však vyjasdřující jen jednu stránku všech interakcí uvnitř i zevně procesů - tedy už v mapě typologií dochází k chybě - o mapš procesů ani nemluvě/. POkud se taková pochybná analogie - v tomto případě matematické redukcionistické vyjádření via statistika formální věkové odpovědnosti stává osou konstrukce hodnotícího soudu - jde o dobře nastoupenou cestu k fanatismu / jakési primitivnější verze ideologií/.

Vygůglujte si alespoň tu prisonizaci. /fundamenty jsou ale jinde/
14. 09. 2011 | 14:25

Vandal napsal(a):

ženo

dovedete si představit, co by se dělo, kdyby stát přijal rasistické zákony po vzoru Velké Británie? Víte, kolik věznic bychom potřebovali pro naše nahnědlé "spoluobčany"? To by bylo křiku! A nejvíc by kvičel Pehe s Uhlem
14. 09. 2011 | 14:26

Marie napsal(a):

ghándí

Špidla řekl, že zdroje jsou. Knetig, Vondra a jim podobní to mohou potvrdit. Tak o co vám jde.
14. 09. 2011 | 14:27

Grandgousier napsal(a):

Je hodně zajímavé sledovat všechny ty milovníky vězení, snížené trestní odpovědnosti..Vaše cesta vede hodně zpátky, ale to vám zjevně nedochází a nikdy nedojde, tak si nakupte kulomety, obstavte své domy betonovými zdmi a najměte si ty Bělorusy....pak vám asi bude dobře. Jiná je, zda se někdo netrefí zrovna do vašeho okna.
14. 09. 2011 | 14:29

dalimír napsal(a):

Aleši cigáni a pracovat ? To je utopie ! Tolik dobře placených plicajtů nemáme aby je u té práce uhlídali ! Dl.
14. 09. 2011 | 14:32

stále rebel napsal(a):

Pro Sláma.
To není první pokles ČR na žebříčku konkurenceschopnosti a dokonce letošní pokles o dvě místa je nižší než ten poslední v roce 2010, z 31.na 36. to bylo o šest pozic a teď o dvě místa. Nečas mluví o tom, že nás přivede mezi prvních dvacet, ale skutečnost bude spíše za 40 místo. Podobná mizérie je v našem hodnocení Světovou bankou ohledně podmínek pro podnikání „Doing business“, za pár let jsme klesli asi z 50 místa na 75.
Nabízíme jen nízké daně a zemi k drancování, jinak rozvojový svět.
14. 09. 2011 | 14:33

český maloměšťák napsal(a):

Občan
V poslední době jsem byl svědkem toho /v blízkém okolí probíhají 4 takové "investice"/...kdy skupina formálně pracujících Romů v pracovní době ve směru pracovního výkonu pasivně rezistovala.
I zde se nabízí otázka negativnívh multiplikačních efektů korupce. Kdy do ceny zakázky je zahrnut nejen obolus investora dodavateli /neekonomický - nekdy i kriminální daňový transfer/, ale i zohlednění nízké produktivity dodavatelské práce.
Jednodušeji - pokud do ceny zakázky mohutně zahrnu i předpokládanou špatnou - neefektivní správu a provádění zakázky - mohu si dovolit ten komfort, že nebudu v tomto směru nijak výrazněji zasahovat. Stát mi uhradí i moji nečinnost.

Jen tak na okraj . K jedné konsekvenci korupce.
Ale je důležitá - nejde jen o jednotlivé výpadky via suma daňového transferu...ale i o povzbuzování negativních pracovních návyků./výše mzdy za takovou práci...to je již otázka diskuze v jiné kategorii logických typů/
14. 09. 2011 | 14:35

Vandal napsal(a):

už jsem si myslel, že šlapka Gejza alias zahnojenec, který dostal tak elegantně přes "držku" od jisté diskutérky, zalezl do své kupky hnoje, a do vršku zapíchl vidle, že bude od něj trvale pokoj. To jsem se ale zmýlil! Už zase nám tu přednáší na téma humanita vs zločinci. Víš, kupko hnoje, mě je úplně jedno, jestli půjde do basy a třeba tam chcípne mladý zmetek, který přizabije naprosto bezdůvodně, jen pro svoje úchylné libido nějakého normálního mladíka. Společnost, která je terorizovaná primitivními kriminálníky, má právo se bránit, a to nejlépe těmi nejtvrdšími tresty. Tvrdá a rychlá odpověď na jejich zločiny je nejúčinnější. Běž si ty tvoje moudrosti vyprávět těm poškozeným
14. 09. 2011 | 14:38

žena napsal(a):

Vandal

Jaké rasistické zákony má Velká Británie?
Na Šluknovsku byly demonstrace proti kriminalitě, takže s tím by se mělo začít.

Přepadení? Na Šluknovsku nic výjimečného

Šluknovsko – Kriminalita na Šluknovsku poslední rok a půl roste, výjimkou nejsou ani přepadení za bílého dne přímo na ulici. Změní se to?

O tom, že kriminalita ve Šluknovském výběžku roste, nemůže být pochyb. Starosta Rumburku Jaroslav Sykáček dokonce mluví o nárůstu až o dvě stě procent.

http://www.denik.cz/regiony/prepadeni-na-sluknovsku-nic-vyjimecneho20110825.html
14. 09. 2011 | 14:41

Vandal napsal(a):

ženo

já souhlasím se snížením trestní odpovědnosti, to je samozřejmě správná cesta, vámi vyjmenované státy dobře ví, co dělají. U nás ovšem mají hlavní slovo ochránci "lidských" / romských/ práv. Bylo to míněno ironicky
14. 09. 2011 | 14:46

kozoroh napsal(a):

Sociální smír? Rovněž, jako mnoho jiného, zakoupen na dluh. Společnost může být solidární jen do té míry, pokud neohrožuje sama sebe. Pomalu nastává doba splátek, zdroje nejsou (byť je stále dost těch, kteří si myslí opak) a společnost začíná odmítat altruizmus. To má logiku tím spíše, že prostředky, určené k povznesení vyloučených velmi často končí zcela někde jinde, než u těch, kteří by měli naučit "chytat ryby" ty, kteří to neumí.
Socializmus je idea, za jejíž slizskou stopu zůstává jen zmar.

Zajímavý text:
http://www.finmag.cz/cs/finmag/penize/socialni-stat-z-fondu-evropske-unie/
14. 09. 2011 | 14:55

Grandgousier napsal(a):

Vzhledem k moci státu je základní rolí politických elit vize a její prosazení. Pokud je vizí represe a prospěch jedince, pak nastupuje zmar, pokud je vizí konkrétní rozvoj společnosti,který zaručuje jejíé fungování jako celku, ale přináší a rozvíjí i individuální hodnoty, pak se daří mít společnost soudržnou a vysoce produktivní.
Pokud vítězí partikularity, pak nelze očekávat nápravu. Zdá se, že žijeme v zemi, ve které jednotlivosti slaví triumf, jak ukazuje většina komentářů, navíc komentáře se odtrhly od textu blogu a žijí svým životem, jakoby blog ani neexistoval. Zajímavá forma diskuse.
14. 09. 2011 | 14:56

Divobyj napsal(a):

Vláda hospodařit NEUMÍ.V tom má Pehe pravdu.Ale tím jeho pravda končí.Kdovíproč nebere v úvahu nesmyslné odevzdávání peněz a majetku církvím,korupci při všech předražených vládních zakázkách,pumpování peněz do NEPŘIZPŮSOBIVÝCH.
Ve svém ždímání slušných lidí chce vláda pokračovat i nadále a názorně ve Šluknovském výběžku demonstruje,co bude dělat,když se slušní lidé proti bezpráví ozvou.
Ještě jsem zapomněl na to,že tragické hospodaření vlády má za následek neschopnost rozjet projekty bohatě dotované fondy EU.
Sečteno.podtrženo,Pehe,mystifikujete lidi.Jste stejný parazit,jako ti,které obhajujete.STYĎTE SE !!!
14. 09. 2011 | 14:58

yt napsal(a):

Je to pěkné, jak si to Béda, občan a spol. užívají. Co budete dělat, až to tady budu rozkrádat pro změnu komouši se socanama?
14. 09. 2011 | 14:59

český maloměšťák napsal(a):

ad Vandal
Silně emotivní /ve své podstatě i vyjádření nevalidní/ "příspěvek" páně Vandal byl asi směřovám jeho matce /šlapka/ a otci /kydač hnoje Gejza/...nicméně zareguji- adekvátní formou významu jeho fanatického výkřiku :

............

Motto : " Vúdce nařídí - my provedem ! " /kontext ? - na to nemám hlavu(matka šlapka, otec kydač hnoje Gejza)/
14. 09. 2011 | 15:04

LMAO napsal(a):

Divobyj

vse co jste popsal se da zaradit pod hlavicku 'vlada neumi hospodarit' jak rekl p. Pehe
14. 09. 2011 | 15:08

český maloměšťák napsal(a):

Divobyj
Vláda neumí rozjet ty projekty na bázi daňových transferů ze zemí EU i proto, že svou dumpingovou daňovou politikou ves měru nekalé soutěže s umisťováním kapitálových kvot v rámci evropského prostoru očesala manévrovací schopnost kofinancování. /šlendrián a korupce je další fenomen - který ubohou konstelaci násobí/.
Je jen otázkou času, kdy to donátory přestane bavit. Čísla již k dispozici mají - celý ten rámec žije je díky altruismu a solidaritě...dnes možná už i díky útrpnosti....donátorských zemí/.

Jinakm ale je váš příspěvek velmi nevalidní. Pehe několikrát otevřeně kritizoval korupční a šlendriánský rámec nynějších správců země.
Někdy je dobré afekt potlačit a být objektivní.

Zvěrohodní to vaše názory.
14. 09. 2011 | 15:12

V.Borsky napsal(a):

Mame odvahu vypochodovat za dva mesice 17.11.2011 na Narodni Tridu a nebo na Hradcany? Kdo nas povede, nove Obcanske Forum? Co tim ziskame ze vyzeneme, pozatykame a nebo zlyncujeme vsechny cikany v byvalem Ceskoslovensku a cele Evrope? Vyresime tim inflacni strategii a ekonomickou reformu a nebo budeme pokracovat dal ve vyhaneni, zatykani,lyncovani a uveznovani dalsich nezadoucich osob ktere budou po cikanech na seznamech nevyhovujicich, neproduktivnich, nenormalnich, neodpovidajicich a nezadoucich pro novou politickou reformu jiz davno prohnileho socialismu? Volani,rvani,demonstrovani a nostalgicke mysleni pro Ozivovani socialismu je zfanatizovana politicka predehra a pro vetsinu lidstva vysoce nebezpecna, ale v nekterych pripadech pravdepodobne i Nevyhnutelna prilezitost pro zajisteni existencni cesty soucasne generace ktera je nezamnestnana globalne po celem svete, bez vyjimky byvaleho Ceskoslovenska,Evropy a cikanu, Cechu, Madaru,Turku, Cinanu, Nemcu, Italu, Rusu, Polaku a dalsich. Jsem ale vazne zvedav co se bude odehravat za dva mesice na Narodni Tride a co bude noveho v inflacni politicke strategii v roce 2012 a zdali se Peking ukaze jako Ekonomicky Filantrop a bude pomahat ozivovat globalni socialismus vsude tam kde si sam investicne otevre dvere dokoran.
14. 09. 2011 | 15:12

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden příspěvek, který neměl nic společného se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
14. 09. 2011 | 15:25

Grandgousier napsal(a):

Zcela typickou ukázkou kvalit dnešních postnormalizačních elit je TGM, dnes je výročí jeho smrti? Nikde ani muk....A co čeští nacionalisté, pravda ti TGM neměli nikdy rádi....Historie je pro tyto skupiny budoucnost. To zde už taky bylo, že.
14. 09. 2011 | 15:26

stále rebel napsal(a):

„Evropa si vládními škrty kope vlastní ekonomický hrob

Zpráva organizace UNCTAD za rok 2011 o globálním obchodu a rozvoji varuje, že finanční škrty, zejména v rozvinutých ekonomikách budou mít ničivý dopad. Povedou k poklesu HDP a daňových příjmů - což je špatná zpráva nejen pro potřebu hospodářského oživení, ale i pro umořování státní zadluženosti.

To, co se děje v Řecku, tuto analýzu potvrzuje. Po agresivních škrtech, vynucených na Řecku Evropskou unií a MMF, poklesla řecká ekonomika v druhém čtvrtletí r. 2011 o 7,3 procent. To daleko překračuje ty nejpesimističtější odhady MMF i EU. Znamená to, že se nemůže zvýšit objem vybíraných daní. Zadluženost je tedy v Řecku možno snižovat jen dalšími škrty.“
http://www.blisty.cz/art/60226.html

Proškrtat se k bankrotu
14. 09. 2011 | 15:31

Grandgousier napsal(a):

Romský problém? Není jasné, zda Berdychův gang, několik gangů kradoucích auta, syn, který zmlátil v herně otce atp. jsou Romy. Není snad kriminalita "bílých" větší a možná drastičtější než Romů? A co korupce na najvyšších místech, ona záhadná zbohatnutí politických diletatntů, Bém, Řebíček, Topolánke, moravský hejtman???
Není kriminalita spořádaných, unikajících před daněmi, pašujících čísnké zboží větší než kriminalita Romů???
14. 09. 2011 | 15:35

Drzá zrzka napsal(a):

Grandgousier

Romský problém není jen kriminalita.
14. 09. 2011 | 15:39

V.Borsky napsal(a):

Problem je jeden, Celospolecensky-Politicky.
14. 09. 2011 | 15:42

martin napsal(a):

Jen idiot si může myslet, že to, co se děje s Romy a Romům ve Šluknově, nebude se díti s neromy a neromům kdekoliv. Sociální rozpad je sociální rozpad. Romové jako nejslabší součást sociálního systému jsou na řadě první. Další nepřispůsobiví vzniknou geometrickou řadou a budou bílí jak stěna. To co dělali komunisté má teď obdobu s opačným znaménkem. V jhospodářské a sociální oblasi. Z extrému do extrému. Tupost. Vrcholní politici s mentalitou trafikantů a zlodějů.
14. 09. 2011 | 15:43

LMAO napsal(a):

Grandgousier

Evidentne neni, alespon podle mnoha prispevku

Ale takovy Gandhi, Vandal ci Neo vam to urcite radi vysvetli
14. 09. 2011 | 15:46

Politilog napsal(a):

Autor vůbec nechápe, oč jde. Nepřizpůsobiví k nám v posledních letech nalezli ze Slovenska, kde jim tamní vláda okrouhala bezpracné příjmy. NENÍ PRAVDA, že nemají co ztratit, mají se u nás PŘÍLIŠ DOBŘE. Proto je třeba jim ty prebendy rovněž okrouhat, aby šli multikulturně obohacovat zase někoho jiného.
Mimochodem, vězení "jsou přeplněna" jen PROTO, že jsme v rámjci "humanizace vězenství" zvýšili plochu na jednoho vězně z 2,57 m2 na 4,08 m2. Podle stalinské praxe se do stávajících věznic vejde desetinásobek současného počtu vězňů.
Kriminalitu (nejen) nepřizpůsobivých lze výrazně snížit převzetím trestního práva ze Šariji. To by ostatně vyřešilo problém nepřizpůsobivých mnohem rychleji, než cokoliv jiného...
A pak je tu další faktor a divím se, že s tím vláda nic nedělá, to je ukázka korupce napříč stranami. Nikdo není totiž stíhán za evidentní PŘEKUPNICTVÍ kradeného zboží! A ti lidé, majitelé sběren a zastaváren mají většinou značný majetek, který by bylo možno zkonfiskovat.
14. 09. 2011 | 15:48

beďar napsal(a):

Hodně diskutujcích zde stále mluví o nepracujících Romech,ale kdykoliv jsem juknu,tak od rána do noci stále Ti samí si tu povídají...Docela by mě zajímal sociální status těch lidí,kteří jsou tu 24hodin,protože nevěřím,že české domovy důchodců jsou vybavené tolika počítači. Kdo je kdo?
14. 09. 2011 | 15:50

somár napsal(a):

dalimír 13:48
ano, v Praze je pořád ještě blaze. Navíc, ještě všechny ty různé kšeftíky na viděku, mají hlavu opět v Praze. I kdyby demostrovalo celé Brno nebo Olomouc, na výsledku se nic nezmění.
Vojevůdce stále chybí.
14. 09. 2011 | 15:51

LMAO napsal(a):

Politolog:

Kriminalitu (nejen) nepřizpůsobivých lze výrazně snížit převzetím trestního práva ze Šariji

------------
Vyborny napad, takovy pokrokovy...
LMAO
14. 09. 2011 | 15:52

V.Borsky napsal(a):

To ze po Romech jsou na rade stovky tisic obcanu neromu,necikanu,nesvetskych od kolotocu a lunaparku, to je bez komentare a delnicky socialismus to jiz dokazal dvakrat poprve v roce 1939 a podruhe v roce 1948.
14. 09. 2011 | 15:53

Vandal napsal(a):

číňane Mao

pěkně si notuješ s jedním bambulou, jenže jste trochu mimo mísu, lhostejno, jestli vědomě, nebo nevědomě. Lidé ve Varnsdorfu, Šluknově a Rumburku demonstrují proti cigánské násilné kriminalitě. Můžete jim tam jít přednášet o kriminalitě spořádaných, utíkajících před daněmi, a pašujícím čínské zboží.
Nejspíš tyjete právě z cigánského problému, proto tak hájíte cigánské kriminálníky, což?
14. 09. 2011 | 15:56

Grandgousier napsal(a):

Drzá..A co ještě?
14. 09. 2011 | 15:58

LMAO napsal(a):

Vandal

No jiste

Hlavne videt ty souvislosti, soudruzi
14. 09. 2011 | 15:59

V.Borsky napsal(a):

Ja mam tento tyden nocni a mam stesti ze mam praci pracuji od Po-So. Staci Vam to pane kapitane z StB? Chcete sdelit jeste adresu meho pracoviste a bydliste?
14. 09. 2011 | 16:01

Grandgousier napsal(a):

V.Borský, nevím, spíše to dokázal dravý kapitalismus. Je zajímavé, že o tom mluví na Západě, ale v této "matce" kapitalismu ne. Už velký Děripaskam prohlásil, že Američané kapitalismus neznají, asi tak měsíc před tím, než řešil Putin vzpouru v jednom z měst odkázaných na velkého Kapitalistu sovětského střihu....
14. 09. 2011 | 16:03

beďar napsal(a):

V.Borský. I ten,kdo pracuje nemusí být slušný občan viz vaše odpověď,o kterou jsem vás nežádal.
14. 09. 2011 | 16:07

Grandgousier napsal(a):

Tak jsem si přečetl pana Kohouta na ihned a hned jsem se uklidnil jak některé výjimečné osobnosti tohoto národa vše znají a všemu rozumějí...., i tomu, čemu nerozumějí, dobrý pocit.
14. 09. 2011 | 16:07

Drzá zrzka napsal(a):

Grandgousier

Už nic.
14. 09. 2011 | 16:11

Aleš napsal(a):

Spočetl jsem v článku a v diskusi 16 výskytů výrazu "nepřizpůsobivý" nebo jeho obratů.
Doporučoval bych vážit slova. Situace Romů v české republice je naopak kabinetním příkladem neobyčejné, nejspíš i geneticky predisponované přizpůsobivosti této komunity. Přizpůsobivosti příležitostem a mantinelům, které jim nastavila majorita tohoto státu.
14. 09. 2011 | 16:22

V.Borsky napsal(a):

Grandgousier. Ja si myslim ze je uplne jedno zdali clovek zije v kapitalismu a nebo v socialismu, tady jde predevsim o preziti a zalezi na kazdem jak dokaze prezit. V socialisticke spolecnosti jsem prozil 20 let a ted ziji jiz 40let v kapitalismu nemam ale zadnou jinou moznost nez prezit a pokracovat dal v mem zivote. Jak? To uz je moje osobni vec a starost co budu delat a nebo delam abych dokazal prezit. Navstivte treba Cinu a presvedcite se jak se zije a jaky je system v Cine?
14. 09. 2011 | 16:27

lojza napsal(a):

V.Borsky. Vás bych nechtěl za souseda!
14. 09. 2011 | 16:33

popleta napsal(a):

Všechny vlády levé-pravé- běžte do ...Takhle zadlužit ČR,Evropu a tudíž nás a naše potomky...no to je na trest smrti nebo alespoň ubytování politiků v zařízení - koncentrák.
14. 09. 2011 | 16:35

V.Borsky napsal(a):

Pane Bedare, ale to jste byl preci Vy sam osobne kdo se nas Vsech ptal co tady delame a ze pravdepodobne nechodime do prace. To nebylo velice slusne zajimat se zdali chodime do prace nebo ne. A tak jsem Vam odpovedel tak jako kdyz jsem pred 40 lety odpovidal kapitanum z StB na jejich otazky kdyz chteli vedet, co delam, kde delam, kde bydlim, s kym se stykam, zdali mam valuty, jake mam auto atd.
14. 09. 2011 | 16:36

Politilog napsal(a):

to LMAO
Máte podivnou představu "pokroku." Mnoho lidí vydává za "pokrok" to, pro co normální lidé používají termín "dekadence" ne li "degenerace."
Bohužel, islamisté mají pravdu v tom, že Evropa je degerována značně a možná i nevratně (pán Bůh s námi a zlý pryč).
14. 09. 2011 | 16:40

V.Borsky napsal(a):

Pane Lojzo, ja ale nehledam podnajem ani nemam zajem o zakoupeni nejake nemovitosti? Hezke odpoledne.
14. 09. 2011 | 16:44

beďar napsal(a):

V.Borsky.Že vás i mlátili ty s...i přes hlavu? Mně také sebrali pas,i když jsem u nich sloužil...
14. 09. 2011 | 16:46

ghándí napsal(a):

než začnete posílat cikány do práce, zamyslete se nad svojí pracovní morálkou. čechum práce smrdí. každej chce dělat vedoucího nebo se válet někde na úřadě a komíny nemá kdo vymetat. kdyby tady nebyly ukrajinci, mongolové a slováci, tak se nic nepostaví ani nebude fungovat žádná slévárna.
14. 09. 2011 | 16:47

Grandgousier napsal(a):

Proč většinu diskutujících neudiví více než jejich nepřizpůsobiví zjevně politický tlak premiére na volbu ředitele čt? Dvořák je filuta,v motivačním dopise píše, že je disponován být ředitelem protože rád chodil jako dítě do provinčního kina....Fajn...Už se těším na reportáže o všech nepřizpůsobivých...

Drzá..., co ještě mimo kriminality?
14. 09. 2011 | 16:50

Politilog napsal(a):

to Aleš.
Máte z části pravdu, ale také je třeba říci, že termín "nepřizpůsobivý" je opis něčeho, co by někdo charakterizoval mnohem méně lichotivým, možná dokonce v naší demokratůře trestným termínem...
14. 09. 2011 | 16:55

V.Borsky napsal(a):

Pane Bedare, pokud jste u nich slouzil tak Vy preci musite z Vasi osobni praxe vedet jake metody StB pouzivala pri mlaceni. Napiste o tom Vase pameti.
Hodne stesti.
14. 09. 2011 | 16:59

Anonymous napsal(a):

Musim kontrovat, sice patrite k mym oblibenym blogerum, vase clanky si vzdy prectu rad, ovsem tentokrat jste prestrelil.Kdo je podle vas neprizpusobivy? Kdyz se vas nekdo zepta na barvu vaseho auta, asi neodpovite "osmivalec" .. :D
Tady jde o neco jineho a to o ROMSKOU kriminalitu. Jestli neverite , tak se domluvime, koupim nejaky piti a pudem si sednout do parku treba na Andelu. Garantuji Vam ze tam nevydrzime dele nez 10minut.DO te doby se kolem zcistajasna vynori skupina romu, nejlepe s nozem v ruce a pak uz jen doufam ze jste si doma zapomnel penezenku i mobil....
Nerikam ze vsichni "bily" sou OK, ale tyhle okradacky jsou vysadou PREVAZNE a z 98% romske populace a je jedno jestli bydli v ghettu nebo nekde jinde. A ja uz toho mam dost, Praha je krasne mesto ale jak si ho ma clovek vychutnat kdyz musi davat furt setsakra pozor jestli se neblizi cikani!!!!!!! Hruza.
14. 09. 2011 | 17:09

Aleš napsal(a):

Politilog:
Rozdíl mezi těmito dvěma termíny je klíčový. Protože oni se skutečně jen přizpůsobili vnějším podmínkám. Viz můj dřívější příspěvek.
14. 09. 2011 | 17:12

český maloměšťák napsal(a):

Anonymous
Můžete dokumentovat těch 98 % ?
Díky.

Co myslíte - má větší váhu suma drobných krádeží - anebo suma velkých krádeží ? /bílými límečky/Pomineme nyní negativní multiplikační efekt ve směru financování institucí.
Zredukuji také dopad těchto sum jen na váš afekt. Což by mohlo pomoci při konstruování vaší odpovědi.
14. 09. 2011 | 17:15

Divobyj napsal(a):

Dámy a pánové
Víte,co tato země NYNÍ potřebuje?Potřebuje novou,zodpovědnou vládu.To,co nám dnes vládne je spolek národního neštěstí!Každý další den,který je tento spolek u moci nás stojí krvavé peníze.Proč tu neustále omíláme,co by se mělo,nebo nemělo,když absolutně netušíme,KDO BUDE SCHOPEN TOTO ZREALIZOVAT?
14. 09. 2011 | 17:29

beďar napsal(a):

Divobyj. Tak jest!!!!! Šluknov a další jsou jen kouřové clony,i když se můžou divit,aby to nebyl začátek jejich konce. Ale jim jde především o církevní restituce a Kalousek se pokouší o ekotendr,ale to je zřejmě,tak velký tunel,že svazák Nečas se sám polekal a že jich za 20 let vedle K. zažil... Potřebují,ať se hádáme o drobných pro cikány a oni zkusí ještě dát státu poslední ránu!!!
14. 09. 2011 | 17:50

Yosif K napsal(a):

Pane Divobyji - tato zeme potrebuje predevsim opravdu odpovednou vladu.

Odpovedna vlada neni ta, ktera v dobe katastrofalni predluzeni velke casti evropy by jeste prilevala benzin do ohne prudkym narustem deficitu rozpoctu v CR.

Chte nechte - jedina cesta k zachrane je postupne snizovat rozhazovani penez - i kdyz se to dotkne i socialne slabsich vrstev. Tisknuti novych penez neni reseni.......
14. 09. 2011 | 18:04

malej jarda napsal(a):

Naprostý souhlas. Pan Reagan svého času také vytáhl do boje proti všem "vyžírkům" amerického státu. Recept měl úplně stejný jako současná vláda čr. Výsledek bude zákonitě také stejný jako v usa. Ušetřené peníze se mnohokrát prodraží v udržení zákonnosti a pořádku ( policie, justice , nápravná zařízení atd.) o rozdělení společnosti ani nemluvě. Co muže ztratit ten , který žije " na svobodě" stejně nuzně, neli hůře, jak v kriminále? Nic. Z určitého pohedu je lepší být zavřený, jak bezdomovec. Komu není rady , tomu není pomoci.
14. 09. 2011 | 18:07

schlimbach napsal(a):

Yosif K

obávám se, že vaše tvrzení o řešení situace na základě stupidních a nepravdivých dogmat bude těžko tím správným. Možná by stačilo začít v přemýšlení od toho, že rozpočet státu NEROVNÁ se rozpočtu rodiny a že stát má zcela jinou funkci než rodina.
14. 09. 2011 | 18:39

Grandgousier napsal(a):

Nebylo by také dobré konečně povolit dětskou práci, v rámci všech těch nápadů zde?
To byx jistě byl ekonomický přínos a děti by nezlobily.
14. 09. 2011 | 18:42

RA napsal(a):

tady pomůže pouze program nulové tolerance,......tresty za násilnou trestnou činnost zvýšit o 1/3, snížit věk trestní zodpovědnosti, uzákonit zodpovědnost /i trestní/ rodičů za své nevychované zmetky , ze socialistických věznic na úrovni dvouhvězdičkových hotelů udělat zase nazpět kriminály, kde vězeň bude mít nulová práva , v kriminále zavést povinnou práci , i kdyby se měla přehazovat fůra písku z místa na místo. Konečně začít šlapat na policajty a soudy, aby zvedly své tlusté pr... a začali něco dělat, a nemysleli jen na výsluhy a úplatky. Přepracovat zákony tak, aby útočník byl v nevýhodném postavení
14. 09. 2011 | 19:01

Divobyj napsal(a):

To je všechno hezké,co tady píšete,každé malé dítě ví,že vězni by měli těžce fyzicky pracovat,ale stejně tak je jasné,že naše zákony jsou natolik zapleveleny "lidskými právy",že vše dát zase do pořádku bude trvat léta.Já jsem však chtěl vidět nějaká konkrétní JMÉNA.
Osobně bych preferoval pana ekonoma ROBEJŠKA,který velmi dobře ví,co by se mělo a má realistický pohled na EU.Tak prosím,další jména!

Grandgousier
Od vás jsem nic moudrého nečekal,což se potvrdilo
14. 09. 2011 | 19:29

český maloměšťák napsal(a):

Grandgousier
Už je povolena. Přečtěte si některé příspěvky.:)))
/ale je to bez kýženého efektu...stále zlobí.../
14. 09. 2011 | 20:40

Kritik napsal(a):

Pěkné. Zejména tento postřeh je nade vše:

"Je zajímavé, že se nikdo z komentátorů, kteří tak nadšeně podporují vládní reformy, nepozastaví nad tím, jak je možné, že právě země, která tak svědomitě plní všechna doporučení „finančních trhů“, je na tom, dokonce i v komparativním měřítku, se svým růstem tak špatně."

Jak je pravdivý výrok:
"Mají oči aby neviděli, mají uši a by neslyšeli."
14. 09. 2011 | 20:42

ferda napsal(a):

meboli pujcme si a hodme dalsi penize do cerne diry pseudosocialnich programu. pehe nezklamal.
14. 09. 2011 | 21:08

zdenek napsal(a):

Divobyj-souhlasím,ale doplnil bych,že i od poslanců jsem nikdy neslyšel nic o povinostech a jejich plnění,z čehož vyplývají následně práva.Oni nemají za samožřejmou ani povinost chodit do práce,ale práv mají plná ústa.Každý ve společnosti,ke které se hlásí, musí prvně plnit zákony a povinosti v rámci této společnosti a z toho mu teprve vyplynou práva vyplývající také ze zvyklostí a zákonů,ale i poslanci si vybírají jen to, co se jim hodí.A to jsou naše vzory.
14. 09. 2011 | 21:14

Grandgousier napsal(a):

Zářný vzor našich elit..."David Cameron is under growing pressure to soften his hardline deficit reduction strategy after a wave of redundancies in central and local government sent unemployment surging beyond 2.5m...."The message to all those people who have lost their jobs is the prime minister is not going to change course," he said (Milliband). "For every two jobs being cut in the public sector, less than one is being created in the private sector. Isn't that the clearest sign yet that your policy just isn't working?"..Nigel Meager, Director of the Institute for Employment Studies, said: ""It's hard to avoid the conclusion that policy-makers now need to stop sitting on their hands and start looking for ways to get spending power into the economy quickly."
14. 09. 2011 | 22:22

Anba napsal(a):

Vše je zákonité: ryba smrdí od hlavy. Naše hlavy kradou, nejen pero, taky miliardy, miliony,240 milionů prý navíc v PROMOPERO, 500 milionů se mělo vyčistit v pražské čističce, GRIPENY, PANDURY - kolikpak cikánů na druhou misku vah s jejich dávkami na děti a bydlení, které stejně stáhnou pronajimatelé těch barabizen, ve kterých cikáni bydlí?
Ale teď se bude psát jen o šluknovských a varnsdorfských událostech, komu to přijde vhod? Když jsem viděla jak starosta Varnsdorfu POPRVÉ navštívil ubytovnu Romů a to ještě v doprovodu Inda z Ostravy, tak se ptám - jakpak tam město komunikuje s problémovými, když je starosta bázlivý nebo se štítí? Když tam žijí jako bezprizorní, ponechaní napospas jen lichvářům a ždímačům nájemného, co očekávat? Až budete zahnaní do kouta a nebudete mít východisko, bude vám jedno, jestli někoho zmlátíte, víc než své společenské okovy nemůžete ztratit. Proč jim vyčítáte, že čerpají to, co jim vedení státu a zákony umožňují? Oni si zákony neschvalují. Práci nemají - proč stát nečerpá miliardy z EÚ určené do oblastí zaostalých a nezorganizuje PRÁCI (třeba stavbu turistických cest a stezek tradičními způsoby s využitím kopáčů?) - ti co na ně řvou a jsou taky jistě nezaměstnaní, by mohli dělat stavbyvedoucí, pokud jsou vzdělanější. Starostové společně by měli vyhledat trasy, pozemky vykoupit, rychle zprojektovat, vybrat spolehlivou firmu která Romy zaměstná, dodat dohled měst, stavebních úřadů, kontrolovat práci i účetnictví, dopravu , materiál - to by bylo zaměstnaných lidí, bílých i tmavších. Hlavně jestli ti bílí nejsou nějak leniví na myšlení i na pohyb. Mám takový dojem.
Člověk, který má práci, po práci nezlobí, je unaven a je taky vnitřně spokojený, že dělá něco smysluplného (ne tedy přehazovat štěrk sem tam jak si myslí RA - to je naopak ubíjející trest vedoucí ke vzpouře).Práce je prvotní co je třeba zajistit, represe nikam nepovede. Pachatele přepadení je ovšem třeba najít, potrestat podle zákona.Jestli krádež do 5 tis. je posuzovaná jako přestupek jen aby se ušetřila práce soudcům, kteří mají plat 70 tis., tak takový zákon je třeba v parlamentu urychleně změnit a umožnit rychlosoudy s ukládáním alternativních pracovních trestů ( kupř.úklid veřejných prostor s dohledem). Nějaký rejstřík přestupků je jen vývar pro počítačové firmy, stejně by byla nutná změna zákona a co z toho?
Zpět k počátku - a kdo bude trestat ty hlavy bílé, pomazané?
14. 09. 2011 | 23:56

Cestovatel napsal(a):

Pehe stále mele něco o prorůstové politice. Ekonomický růst to je modla všech levounů. Že se tímto líbivím heslem skrývá zadlužení dalších generaci to už Pehe neříká. Zvyšme výdaje a daně to je univerzální recept levičáků na všechno. Že to ale v některých zemích které mají mnohem vyšší daně, nefunguje to už Pehe neříká.
Pehe také při svém neobolševickém primitivním prosocdemáckém myšlení nepochopil stejně jako většina levičáků, že vyšší daně SKUTEČNĚ INVESTORY ODEŽENE. Stjně tak nepochopil, že ochrana obyvatel by měla být prioritou státu. Proto také stát existuje. Podle Peha by bylo zdřejmě lepší kdyby na severu Čech napadali sini cikány nebo cikáni neromské obyvatelstvo.
15. 09. 2011 | 00:00

Fialovy Krokodyl napsal(a):

S Jiřím Pehe většinou spíš nesouhlasím, ale slova "co půjde opravit jen těžko, je zničení sociálního smíru, který u nás zatím existoval" ty bych podepsal.
15. 09. 2011 | 00:53

Anba napsal(a):

Cestovateli - tady levoun. Já si taky myslím, že když stát bude investovat (ze svých i EU peněz -do dopravních sítí, podpory vědy, vzdělání) že to povede k růstu a zvýšenému příjmu z daní. Škrty ve výdajích a zvyšováním DPH se utlumí jak rozvoj infrastruktury, tak nákupy obyvatel na nejnutnější míru a příjmy státu se budou spirálovitě zmenšovat.Přechodné zvýšení podnikových daní o 1% by nikoho nepoložilo, o zvýšení daní vysokopříjmových ani nemluvě. Vy k nim jistě nepatříte.
Pokud stát nebude mít zdroje, na ochranu obyvatel zapomeňte. Bohatí se ochrání vlastními zbraněmi a ochrankami a vy a já budeme bradou vzhůru.
15. 09. 2011 | 01:02

kočka šklíba napsal(a):

Anbo zdravím, rasistům na jedna straně, a jednodušším lidem na druhé to prostě nevysvětlíte. Když je v té oblastí 15% nezaměstnanost, jak mají jít Cikáni do práce (i kdyby všichni chtěli, jako, že nechtějí)? Ale ti jednodušší, jak tam na Šluknovsku(i když sami tu práci nemají), tak i zde tu budou plácat pořád to samé. Ty zákony ti Cikáni nevymysleli, a využívají je stejně jako "bílí".
Ale blog není o tomhle problému, je o vládě, která je nekompetentní, nemá vizi, nemá stanoveny priority prospěšné pro většinu občanů tohohle státu. JEDINÝMI PRIORITAMI jsou rozkradení posledních zbytků ve zdravotnictví a v důchodovém systému. Takže vizi má, nechat rozkrást tohle spřáteleným firmám, které tyhle lotry sponzorují a jistě tam mají slíbená koryta po odchodu z politiky. O tom je blog, ne o Cikánech, to je v tomto případě zástupný problém vyhovující gaunerům. Pokud napíši jakým, budu smazána editorem a "novinářem" podílejícím se roky na podporování téhle žumpy co nyní vrcholí. Ptz Anbo, novináři mají tu nezastupitelnou moc a roli, informační. A editor je také novinář (v uvozovkách) n, nezapomeňte ;).
15. 09. 2011 | 02:15

Béda napsal(a):

Cestovatel,(1)

samá klišé. Investory "odežene" především příležitost. Oni přelévají kapitál kvůli snaze maximalizovat zisk. Ta není dána pouze potřebou mít stále víc ale i potřebou ekonomicky přežít a odolat narůstající konkurenci. V podmínkách ničím neomezeného trhu jdou tam, kde si goobální kapitál vynutil nejnižší náklady. Jestliže někde existuje obrovská ekonomika s bezkonkurenčními dumpingovými náklady a ideálním prostředí - právním vynucovaným sílou a pobídkami, daňovým režimem atd..
postupně odplouvají investice do ní. Prioritně investice nadnárodního kapitálu, který krom zisku nemá žádné jiné národní vazby k národní ekonomice. Její problémy jsou mu veskrze cizí a necítí žádnou potřebu a zájem je řešit. Nakonec je to souzeno i mateřskému tzv. národnímu kapitálu, (který sice určité tradice a vazby v národní ekonomice má) kterého prioritou je především uspokojovat zisk svých majitelů, potažmo akcionářů. Nutí jej k tomu vlastní zájem a konkurence.

V podmínkách gigantických dovozů konkurenčního zboží vyrobeného v otrokářských dumpingových podmínkách by tyto firmy musely ekonomicky skolabovat - jejich zboží by se stalo neprodejné (viz české boty, sklo, textil...) To není ryze české specifikum. V ekonomice zůstávají nakonec hlavně služby a globálně rozprostraněné banky, které je v podmínkách až do předbankrotové doby předlužují a pak začínají bít na poplach.

Za další. POTŘEBA USTAVIČNÉHO RŮSTU NENÍ LEVIČÁCKÝ VÝMYSL ALE NUTNOST, jejíž příčinou je úrok (dluh) a tlak konkurence. Nemůžete zůstat ani chvíli stát. Musíte neustále inovovat. Všechno rychle zastarává, přestává být konkurenceschopné. Stále musíte investovat. Do infrastruktury pro investory, do výrobních linek, do vzdělání pracovní síly a vývoje... A na to potřebujete obrovské prostředky. Jestliže je nemáte berete si půjčku, kterou musíte splatit S PŘIRÁŽKOU (úrokem). Jenže konkurence nespí a dělá to samé. Výhodu mají ekonomiky s dumpingovými náklady a největšími kapitálovými pobídkami (daňové prázdniny, nejnižší daně pro investory...)
= největšími náklady národní ekonomiky pro kapitálové investory. Jenže ty pobídky taky musíte zaplatit - t. j. musíte
15. 09. 2011 | 03:21

Béda napsal(a):

Cestpvatel, (2)
růst.

Kdo chvíli stál, (jak říkali kormidelníci socialistického hospodářství, kteří ustavičně nerostli a neinvestovali,
již v globální konkurenční soutěži neobstojí a stojí opodál. Bude konkurenčně převálcován a ekonomicky zničen.

Když "odpovědně" ustrnete a podvážete růst, jste plajte. Hned ze dvou důvodů. Přestanete lidem dávat práci. Na infrastrukturních projektech, v úřadech ... začnete "zeštíhlovat". Tím vyprodukujete řadu hladových krků a armádu lidí, kteří musí platit hypotéky, leasingy, půjčky a hlavně poplatky a nutné platby za potraviny, nájmy, energie, vodu... Tito lidé někde musejí vzít prostředky ber kde ber. Jenže práce na trhu a poptávky zastavením růstu ubylo. Čeho naopak přibylo jsou půjčky - tentokrát individuelní - u finančního kapitálu - u bank, finančních společností - včetně lichvářů. A exekucí. A za druhé - neobstojíte v konkurenci národních ekonomik. Stát stojí před dilematem. Zastavením růstu podvázal svou konkurenceschopnost, ekonomika přestala generovat zisky , naopak narůstá vnitřní nerovnováha - mzdy přetlakem na trhu práce klesají, koupěschopnost obyvatel klesá, lidé jsou při nedostatku práce odkázáni na sociální dávky, pro které neexistuje polštář, na půjčky anebo na kriminalitu. Stát musí splácet staré půjčky, ale proud daňových odvodů vysychá. Na ty nemá. Musí si brát další půjčky, stejně jako lidé, kteří nemají na splácení těch starých. Stát i narůstající počet obyvatel se dostávají do dluhové pasti - jsou nuceni vyrážet klín klínem. Zadluženost a tím i potřeba růstu dále roste.

Takže asi tak, milý Cestovateli. Růst (a stejně tak i dluh - kterápak západní ekonomika která obstála v konkurenční soutěži nemá dluh?) je objektivní nutností volnětržní (jiným slovem kapitalistické) společnosti a nikoliv výmyslem levičáků, socialistů...

Snad jedinými výjimkami z tohoto pravidla jsou přebytkové ekonomiky s dumpingovými náklady, které stále rostou díky neustálému přílivu nadnárodního kapitálu. Jaká je ale cena tohoto růstu? Podívejte se na podmínky života takovéto společnosti - dumpingem stlačenou životní úroveň otroků, stav životního prostředí ... Nalévání kapitálu je vykoupeno prakticky otroctvím místních. Západní ekonomiky jsou vůči takovýmto podmínkám nekonkurenceschopné, jsou z nich vyváženy kapitál, práce a know how. Otázkou je, jestli vynucené stlačení na tuto úroveň v podmínkách globální konkurence má být našim cílem? Na tuto úroveň se máme proškrtat? Kvůli tomu se máme nebetyčně zadlužit? Tuto laťku musíme podlézt abychom vyhráli v konkurenční soutěži? A co pak? Někdo podleze i tu naši? Najdou se někde ještě větší chudáci? Snad v rychle se množící Africe?
15. 09. 2011 | 03:22

český maloměšťák napsal(a):

Cestovatel

"...Ekonomický růst to je modla všech levounů. Že se tímto líbivím heslem skrývá zadlužení dalších generaci to už Pehe neříká...."

Zajímavé příspěvky.
Takže ekonomický růst není modlou korporací, jejich akcionářů, věřitelú těchto korporací.... kapitalistických vlád pod vedením takových vzorů pana " Cestovatele" jako byl Reagan.

Ekonomický růst je vynálezem a modlou levičáků - tvrdí ale takto pan schizofrenik s nickem "Cestovatel ".

Zadlužení se děje od doby, kdy kupní síla - díky poklesu hospodářskému výkonu a dynamice nezaměstnanosti v kontextu globální soutěže přestala být schopna reflektovat cenovou hladinu domácí produkce. Proto se růst /coby "modla levičáků" - to je naprostá hloupost - pokud tedy nick " Cestovatel " nepovažuje ta levičáka i Reagana, B. Gatese, W. Buffeta, Wolfovitze, Paulsona, Rockefellera.....ale to by pak hraničilo s šílenstvím / začal financovat debetem o hladinách, kterým se Karlu Marxovi nikdy ani nesnilo - tedy hyperdebetně.

Zadlužování států, korporací, domácností - to není levicový vynález./naopak - byly to autokratické a později pravicové vlády, které potřebovaly financovat války...a nedělaly to prostřednictvím levičáků, ale naopak prostřednictvím finančních domů ve vlastnictví "pravicových" lidí..."levičáci" to pak většinou jen spláceli...ti z toho žádný profit (kromě možné smrti ve válce nebo zvýšených daní :(() nikdy neměli..../

Dluh, zadlužení se....to je prostě někdy spekulace na budoucí profit, jindy na podporu růstu, jindy na budoucí štěstí/kvalitu života ???/....
Toť vše.
Žádné levičáctví. Tu tak, tu onak chladnější úvaha. Převážně pravicových lidí, komunit, firem a vlád.
----------------------------------------------
Pan " Cestovatel " se živí humornými fejetony nevalné úrovně ?

Cestovateli - co myslíte, z čeho budou mít akcionáři větší radost - z poklesu ...anebo z růstu ?
Co management těchto firem - bude asi mít názor jaký ?
Co zaměstnanci těchto firem ?
Co spotřebitelé - takto také i producenti /pokud "díky" poklesu nepatří mezi nezaměstnané/ - co ti - budou mít radost z poklesu ?
Co státní zaměstnanci a vůbec lidé závislí takovou či onakou váhou na daňových transferech - budou mít radost spíše z poklesu a stagnace ?
Co babky a ostatní věřitelé - také si myslíte, že je proně pozitivní zprávou, že ekonomika klesá či stagnuje ?
A co vlády - mají si začít mnout ruce a blaze vzdychat : " No to tu máme letos ale krásný pokleseček ! jen aby nám vydržel celá leta ! "

Cestovateli - v soudobém rámci globální soutěže , kdy Okcident nemá vůči Číně a jinýcm emerging markets žádnou validní politiku...je samozřejmě nutný růst.
Že financovaný hyperdebetně žene země Okcidentu do záhuby - to je jiná věc. Ale pokud se nezmění ten rámec - jsou okcidentální kapitalistické země odsouzeny k růstu /bude se ale vyvážet - " díky" nevalidní obchodní politice těchto zemí se tak děje již mnoho let ....i ten hyperdebetně financovyný růst se exportuje a importuje se pokles/

Ale vy si s tím hlavu nelamte...stejně si myslím, že té kauzaistice a tomu kontextu neporozumíte nikdy.
Pište dál své humorné fejetonky.
15. 09. 2011 | 12:07

Tonda napsal(a):

Uf - nemohu než souhlasit s kočkou šibalkou. Sedí to jak řiť na šerbel. Béda se také přesně trefuje. Je dobře, že ještě existují lidé, kterým je zřejmé, oč kráčí. Na druhé straně jsem dost zděšen počtem lidí (spíše bych měl napsat ovcí, ale to bych ovce urážel), kteří to naší vládě baští i s navijákem. Bohužel, naše vláda není příčinou. Je jen důsledkem tlaku nadnárodních halvně finančních korporací. Ty dnes suverénně vrtí psem - pardon, naším (a nejen jím) státem. A my to odnášíme. A ještě odnesem - nebo pro nás v "lepším" případě naši potomci. Už zřejmě není síla, která by je zastavila, vyjma celoplanetárního krachu ekonomiky ve stávající podobě. Nenažranost podnikavých jedinců našeho živočišného druhu nezaná mezí a pokud je nekontrolovaně vypuštěna z řetězu, tak vede tam, kde jsme.
15. 09. 2011 | 16:27

vlado napsal(a):

Z té celosvětové krize jde strach. Kapitalismus se jentak své ekonomické nadvlády nad světovým společenstvím nevzdá. A nemusí čekat na dalšího Adolfa. Do Koree, Vietnamu, Panamy, Jugoslávie, Iráku a nyní Lybie někdy se souhlasem jindy bez souhlasu OSN může světový četník vniknout a spustošit zemi aniž by původce byl postaven před Haag. On ho neuznává a tedy se ho obávat nemusí. Pak,že demokracie znamená spravedlnost."Ještě,že jsme členy NATO".
18. 09. 2011 | 15:06

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy