Bludný kruh represe

17. 09. 2011 | 09:33
Přečteno 6642 krát
Prezident Václav Klaus správně označil za jednu z příčin současného stavu na Šluknovsku existenci ghett, v nichž žijí lidé, „kteří nejsou zapojeni do normálního života společnosti“. Měl pravdu i v tom, že to, co se tam děje, je „neštěstí, je to hrozné.“

Prezident ovšem též řekl, že by nevěřil, že si budeme výše zmíněné jevy „importovat odkudsi ze světa k nám.” Jenže to, co se ve Šluknovském výběžku děje, je bohužel mnohem více výsledkem domácí české politiky, než nějakého importu.

Když už je ale řeč o importu, nelze nezmínit přemrštěnou důvěru ve schopnosti neviditelné ruky trhu spontánně organizovat život společnosti, což je ideologie, kterou k nám nejviditelněji importoval právě Klaus a bájí o ní dodnes. Tato ideologie je spoluodpovědná za to, že ve spojení s chabou sociální politikou státu a korupcí na radnicích zahnala desetitisíce Romů do téměř 400 ghett. Je také spoluodpovědná za krácení dávek sociálně nejslabším současnou vládou a zvyšování nepřímých daní, které zasáhnou opět především sociálně slabší.

Prezidentovi ideoví učedníci ve vládě zapomínají, že některé hendikepované sociální skupiny nemají bez určité ochrany ze strany státu šanci uspět, a to nejen na trhu. Navíc že trh, ponechán sám sobě, docela jistě najde způsoby jak využít či přímo zneužít sociálních problémů lidí, kteří obývají potenciálně lukrativní domy, a notně tak přispěje k vytváření ghett, z nichž už pro mnohé není úniku.

Importem svého druhu je i řešení, které Šluknovsku naordinovala vláda. Svalnaté řeči a opatření v podobě nasazení těžkooděnců nepochybně byly inspirovány britskými konzervativci. Bohužel represe problémy se soužitím romské menšiny s „většinou“ dozajista nevyřeší, protože Romové zahnaní u nás do ghett jsou v mnohem bezvýchodnější situaci než násilí páchající mladí lidé „bez perspektivy“ v Británii. Ti totiž alespoň nebyli zcela segregováni.

Je vrcholem pokrytectví, když příslušníci „většiny“, často sami nezaměstnaní, pokřikují „Romové do práce!“ Má snad „trh“ v okolí ghett i jinde pro Romy nějakou práci? A dělá něco podstatného v tomto směru stát, snad kromě toho, že výrobou ghett a organizovanou segregací romských dětí ve zvláštních školách pomáhá vytvářet další armádu nezaměstnatelných?

Je tristní poslouchat vládní politiky, kteří vidí řešení problému v povinných veřejných pracích výměnou za sociální dávky, represivnějších zákonech, nebo časově neomezeném nasazení těžkooděnců. Když premiér tvrdí, že snížení sociálních dávek prý donutí lidi hledat si práci, evidentně vůbec nepočítá s tím, že zejména nezaměstnaní v ghettech žádnou práci neseženou, což povede zcela logicky k větší kriminalitě.

Chce stát opravdu investovat miliardy do nových věznic a policejních jednotek, které bude při zvýšené represi potřebovat, místo toho, aby konečně investoval do komplexní sociální politiky a ochrany slabších?

Nepoučení jsou bohužel i někteří politici sociální demokracie. Například poslanec Stanislav Křeček nabízí rasově podbarvené úvahy o tom, proč právě Romové, na rozdíl od jiných skupin, si neumějí vytvořit dokonce ani svoji reprezentaci.

Evidentně neví nic o tom, že před tím, než se zjevil i v ultraliberálních USA Dr. Martin Luther King, museli politici nejprve přijít s koncepcí „velké společnosti“, která s pomocí zcela „neliberální“ afirmativní akce pomohla americkým černochům na vysoké školy a umožnila jim preferovaný přístup k práci pro státní instituce, což vedlo k postupnému vytvoření černošské střední třídy. Nejde totiž jen o to, jestli se najde několik vzdělanějších Romů, kteří se pasují do role hlasu své menšiny, ale také o to, že musí mít koho reprezentovat. A to vyžaduje vznik alespoň zárodků nižších středních vrstev mezi Romy. Současná politika, včetně hloupých řečí, je žene přesně opačným směrem.

Právo, 17.9.2011

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Gadžo napsal(a):

Ne že by za komančů byl problém s cigány vyřešen- ale chodili do práce, děcka do školy, z výdělku zaplatili nájemné a popelnice a když vyhodili odpadky z okna, nepřišli do práce nebo dělali binec tak je policajti srovnali.
To je jediný fungující recept- Jakýkoliv program na podporu menšin znamená že menšina si odvykne pracovat a čeká na pomoc státu, a dále se nabalí nespočet parazitů kteří budou za státní miliardy řešit jejich lidská práva.

Po cinkání klíči jsme havlovsky zavedli lidská práva pro kriminálníky a nepracující, a naopak začali pohrdat prací a pracujícími jako komunistickým přežitkem
no a teď sklízíme plody

Do tzv. romské integrace už jsme nacpali tolik peněz , že kdyby to nerozkradly ty humanistické a integrační organizace, mohla mít za ty prachy každá cigánská rodina vilu i se sluhou který by uklízel ten bordel. Ve skutečnosti kocábovití a džamilovití ani nezjistili kolik těch cigánů tu vlastně je
17. 09. 2011 | 09:56

kritik napsal(a):

Jednou z hlavních příčin současného marasmu je věta:"Nevadí, že to je špatně, hlavně když je to v souladu s právem"
Díky "zbožštění" práva je tak možná každá levárna. Např.lichva,
předražené přecpané smradlavé ubytovny, existence neonacistických skupin i cigánské porušování základních lidských zvyklostí.
17. 09. 2011 | 09:59

Jana Pechová napsal(a):

kritiku,
poopravila bych: nikoli díky, ale kvůli, nikoli zbožštění práva, ale litery zákona.
Zmizel duch zákona, to je to, oč tu běží.
17. 09. 2011 | 10:05

Béda napsal(a):

Ano. Ten problém nemá řešení v represi. Ti lidé musejí platit nájmy, elektřinu, vodu, potraviny... (valná většina z nich i dluhy lichvářům) Kdo chce řešit problém musí vyřešit 2 věci. 1) ít pro ty lidi společensky akceptovatelný zdroj příjmů, který jim umožní pokrýt veškeré nutné náklady a nějakou rezervu navrch. 2) změnit jejich návyky, motivace a stereotypy, aby tíhly ke společensky akceptovatelnému způsobu obživy.

Represe bez řešení těchto otázek akorát zvýší míru frustrace, odporu, odebrání sociálních dávek tlak na tradiční způsoby pokrytí nákladů. Protože pro tuto skupinu osob není v současném období práce, resp. i tam kde práce je mzda za ni nepokryje náklady (příp. dluhy) skupina je nucena hledat jiné druhy obživy, resp. finančního přilepšení.
17. 09. 2011 | 10:18

hordubal napsal(a):

kritik napsal(a):
Jednou z hlavních příčin současného marasmu je věta:"Nevadí, že to je špatně, hlavně když je to v souladu s právem"
Díky "zbožštění" práva je tak možná každá levárna. Např.lichva,
předražené přecpané smradlavé ubytovny, existence neonacistických skupin i cigánské porušování základních lidských zvyklostí.
17. 09. 2011 | 09:59

Tak, tak...v souladu s právem. Cikáni(ne všichni, abych byl korektní) dělají bordel, přepadávají lidi na ulici apod. To je to, co lidi bezprostředně pálí nejvíce. A kde nic, tu nic....dokud se ucho neutrhlo...

Nejvíce se mi líbí, když etnikum dělá bordel a pak píše prezidentovi http://www.romea.cz/index.php?id=detail&detail=2007_10753 ...se mi to asi zdá :-)

Nejvíce uřvaní romové líčí děsné praktiky majority jako např. jejich olupování ve smyslu předražených nájmů v ubytovnách a podobně. Hádejte schválně, kdo je majitelem bývalého hotelu Sport ve Vansdorfu??
Nápověda: Bílá hlava to není!
17. 09. 2011 | 10:20

aga napsal(a):

Béda

Kdo by chtěl vyřešit problém, ten by si musel nejprve uvědomit, proč a komu to vyhovuje přesně takové, jaké to je (a proč je to podobné v malých obměnách všude v "civilizovaném" světě).
17. 09. 2011 | 10:23

Grandgousier napsal(a):

Česká většinová společnost je krajně uzavřená. Ono vlastně nejde o Klause, jde o jakýsi triumf podprůměru, který si ve své potřebě klidu, povrchní spořádanosti a jistoty neuvědomuje, že větev pod ním je nejen shnilá. Jazyk, kterým hovoří 10 milionů je jazykem malým, omezujícím zprostředkování jiné praxe. Sám o sobě tedy může vytvořit překážku vědomí většiny. S tím je spojena postnormalizační většinová mentalita, která zcela vyhovuje mocenským garniturám, od soudců až po politické špičky...Autocenzura, neochota přistoupit na cizí zkušenost, paralelní svět v podobě šedé ekonomiky, šedého, zákulisního, rozhodování o věcech veřejných. Česká média nezprostředkovávají nic ze světového dění, česká nakladatelství nevydávají překlady podstatné literatury obecně. Duchovní svět české většiny je velmi omezený,
a cokoliv je omezeno tímto způsobem, začne pod příkrovem polyetylenové folie, papíňákové pokličky hnít. Nedostatek vzduchu. Periferie světa přivádí do země podobný typ dobrodruhů, takže vliv západu je omezený...České hodnoty, včetně onoho rychlého výdělku, viz. lichva Home Creditu a všech ostatních, absurdní kvalita služeb, nezájem o bližní, korupce, oligarchické chápání moci, mocensky dosazení manažeři atd...jsou v rozporu s pozitivní praxí. Současná vláda a prezidentská kancelář je pak jen vrcholem absurdit. Ovšem bez kyslíku by na zemi nebylo života a bez vzduchu ještě nic pořádného nevyrostlo. Česko se utápí ve svých inverzích.
17. 09. 2011 | 10:26

Martin napsal(a):

Pehe opět lže, ale to je u něho standard. Právě v otázce cigánů vůbec trh neexistuje a průměrný cigán je defakto chovanec státu, stát ho živí, šatí, ubytovává po celý jeho život.
Komplexní sociální politika v oblasti cigánů neexistuje, ani za 400 let se nepodařilo najít model kdy by cigáni byli zcela soběstační a nepotřebovali podporu majoritní společnosti buď prostřednictvím krádeží nebo sociálních dávek.
V USA podobné problémy King samozřejmě vůbec nevyřešil, průměrný černoch má nadále bohatý trestní rejstřík a zkušenosti s pobytem ve vězení, důkazem je nadpoloviční zastoupení černochů v amerických věznicích, které naprosto nekoresponduje se zastoupením černošského obyvatelstva v USA.
A značná část černošských studentů VŠ v USA se na vysokou školu dostala především díky pozitivní diskriminaci, kdy díky svému obličeji dosáhli na systém kvót a stipendium, o čemž se bílým může jenom zdát.
17. 09. 2011 | 10:29

aga napsal(a):

PS Béda

.. Kdo chce řešit problém musí vyřešit 2 věci. 1) ít pro ty lidi společensky akceptovatelný zdroj příjmů, který jim umožní pokrýt veškeré nutné náklady a nějakou rezervu navrch. 2) změnit jejich návyky, motivace a stereotypy, aby tíhly ke společensky akceptovatelnému způsobu obživy...

Tohle je naprosto absurdní úvaha. Cikáni NEJSOU děti, a my nejsme jejich rodiče. Proto pro ně nemůžeme jednostranně nic hledat a nemůžeme (navíc proti jejich tradici a vůli) měnit jejich povahy. Na příkladu bývalých kolonií, kde se kolonizátoři a misionáři snažili o totéž, snad vidíte, kam to vede. Vaše úvaha je více rasistická než prohlášení, že jsou cikáni jiní než my, a že si tedy musí buď sami prosadit svou jinou cestu nebo se své jinakosti dobrovolně vzdát (nebo to dopadne špatně).
17. 09. 2011 | 10:30

Martin napsal(a):

Béda: 1) Společensky akceptovatelný zdroj peněz pro etnikum které ve svém jazyku nemá ekvivalent pro výraz Práce neexistuje a existovat nebude. 2) Neexistuje humanitně akceptovatelné řešení ke změně návyků, motivace a stereotypů nějakého etnika.
17. 09. 2011 | 10:38

Béda napsal(a):

aga,

kdybyste neplácal(a). Já jsem nikde nepsal NÁSILNĚ změnit. Napsal jsem změnit (myšleno nenásilně). Pokud tyto své pohnutky dobrovolně - sami nezmění budou to řešit po svém, resp. se budou bouřit represivnímu donucování. A nezmění to do té doby, dokud pro ně nebude práce. Nemůžou být všichni OSVČ, zrovna tak jako u majority. Jinak ten problém je obecný - nejde jenom o Romy, u kterých vstupuje ještě etnické hledisko.

U KAŽDÉHO v podobné situaci musíte nejdřív vyřešit tyto 2 otázky. Mít pro něj alternativu v práci a nenásilně jej přimět k tomu aby řešil své potřeby společensky přijatelným způsobem.
17. 09. 2011 | 10:39

aga napsal(a):

A PPS

Na jedné straně oprávněně kritizujeme naši společnost a způsob její existence, a na druhou stranu bychom chtěli cikány měnit k obrazu jejímu. Jejich odpor přizpůsobit se je sice podvědomou, ale v zásadě správnou obavou z toho, že je matrix polapí do své sítě, jako už polapil nás. Protože je ale matrix silnější, vylámou si na svém odporu zuby - bohužel. Měli by pro nás ale být alespoň mementem.
17. 09. 2011 | 10:42

Cestovatel napsal(a):

Když už mluvíme o ideových "učencích" a slepé víře, tak nesmíne zapomenout na ideology který slepě věří v zázračnost sociálního státu. Zvýšíme výdaje na sociální oblast a problém se vyřeší. Problém je že sociální stát spolu s diskriminací a předsudky dostal romy do bezvýchodné situace. Protože sociální stát nedá romům práci a nepřinutí romy pracovat, ale naopak je odrazuje od práce a k tomu aby zůstali závislí na státu. I když se zvednou sociální dávky tak romové pořád zůstanou bez práce a takovýhle "chytráci" jako Pehe co tu mají takováhle "moudra" a umí jen kritizovat a nic nenavrhují by si měli do Šluknovského výběžku zajít a seznámit se z realitou.
Fanatický boj proti "neviditelné ruce trhu" jaký předvádí Pehe nic nevyřeší a situaci Romům nezlepší. Zato povinné veřejné práce dá Romům peníze což ji´m pomůže z bezvýchodné situace.
17. 09. 2011 | 10:43

Frante napsal(a):

Pehe
Proč nenapíšete co konkrétně byste dělal? "Investice do sociální politiky", to je hezky obecná formulace. Představím si pod tím zvýšení sociálních dávek. To by částečně zafungovalo proti kriminalitě ale kolik by to stálo? Při zvyšování dávek by logicky narostla skupina těch co je potřebují i distribuují. Ale to není dlouhodobé řešení, bude to stále nákladnější jak rychle jich přibývá. V prvním příspěvku "Gadžo" poukazuje na pracovní povinnost za socializmu, která nepřizpůsobivým dala vydělat prací. Díky pracovní povinnosti stát platil za nekvalitní práci (stejně jako za kvalitní) a jak socializmus dopadl?
17. 09. 2011 | 10:45

aga napsal(a):

Bédo

Ale práce od nevidim do nevidim 24/7, kterou od nás matrix vyžaduje, není ani jediným možným, ani žádoucím smyslem bytí. Je to naprosto nepřirozený způsob existence, který nám je záměrně vnucen, a ve kterém jsme pomocí sofistikovaných metod udržování jak veverka v kole. Je tedy přirozené, že přírodní národy (Indiáni, cikáni) se tomuto způsobu existence brání, i když bohužel neadekvátními metodami.

Vaše úvahy se IMO zcela míjí s podstatou věci, a vámi navrhovaná řešení proto nemohou fungovat principielně (navíc, jak jsem výše psal, status quo vyhovuje tak, jak je. Jinak by nebyl - ve většině civilizovaných zemí).
17. 09. 2011 | 10:47

Pamela Bárnsová napsal(a):

ale šlo by začlenit alespoň Romky, koukněte jak Kocáb začlenil tu Abasovou.
Ta taky v životě nic nedělala, ale že jí dotuje bílý muž, tak to není poznat.
17. 09. 2011 | 10:48

Béda napsal(a):

Cesovatel,

opět jako obvykle plácáte. Máte v zásadě 2 hlavní způsoby. Zaměstnat což předpokládá dostatek práce. Anebo soc. polštář pro ty, kteří vypadli z tržního koloběhu. Pakliže nebudete mít práci (třeba za krize při klesající poptávce po zboží a službách) ani sociální polštář, koledujete si o nárůst "alternativního shánění finančních zdrojů" - ať již jde o (klín klínem - platí i pro stát nejenom pro kteréhokoliv jednotlivce) půjčku/lichvu anebo trestnou činnost.
17. 09. 2011 | 10:50

ada napsal(a):

"Neštěstí hrozné" buduje rafinovaně Klaus se svou úderkou už od 90let.
ČT již někdy kolem r.92-3 vyrobila pořad typu šou(na jedné straně diváci bílí,na druhé cikáni),ohnivě řečnil za pultíkem zubař M.Macek(příznivci ODS nazývaný Nášmacík,tou dobou měl problémy s privatizací Knižního velkoobchodu).Tam prvně z úst vrcholného představitele ODS bylo možné slyšet na adresu Romů: "Jste nepřízpůsobiví,nechcete pracovat,atd."(od pultíku se odvalil s čertíky v očích,stejnými jako při pozdější fackovačce s Ráthem)... již tehdy mne zamrazilo a bylo jasné,že jde o hnědý trend budoucnosti ODS,který nemůže pro žádného dobře dopadnout(hlavně za každou cenu přebrat Sládkovi voliče a zakrýt své finanční eskamotáže...do té doby v politice rasismus šířil jen Sládek,tehdá okrajová a směšná figura).
Vypadá to skutečně tak,že hnusota rasismu pochází z ideologické dílny ODS a Klaus je i teď pokrytec,jako už tolikrát v minulosti.
17. 09. 2011 | 10:51

Cestovatel napsal(a):

Nikoliv liberální idea ale idea neomezeného sociálního státu a velké závislosti na státu způsobila bezvýchodnou situaci Romů.

Lživá je také Pehova doktrýna že některé hendikepované sociální skupiny nemají bez určité ochrany ze strany státu šanci uspět, která jen opakuje dogma že je potřeba aby co nejvíce lidí bylo závislých na státu. Každý člověk pokud je pracovitý a vzdělaný nemá problém najít si práci. Tohle je něco co si mnozí přívrženci větší závislosti na státu nedokážou připustit ale je to pravda.
17. 09. 2011 | 10:51

Pamela Bárnsová napsal(a):

studie z USA provedená universirou v New Yorku zjistila, že pokud si vyloučená žena vezme bělocha, její sociální status se zvýší a ona žije způsobem majority, pokus si však vyloučený muž vezme bělošku, spadne mezi vyloučení i ta žena, proto tam varují bílé dívky před sňatky s černochy, obráceně to ale je pozitivní.

Takže, pánové, řešení je jednoduché.
17. 09. 2011 | 10:52

CHlebíček napsal(a):

Franto, přečti si hned první příspěvek Gadžo. Myslím že říká vše co má cenu k tomuto tematu

V našem městě chytili gang nezletilých cigánů, tak si je jen zapsali a pustili. Měli dospělého šéfa a tiúaře ale nic mu nedokázali Přemýšlím co to musí být za morálku učit 10 leté děti že mají v noci jít, prostřihat plot, rozbít okno a začít vynášet věci. Neumím si představit že bych takhle mluvil se svými dětmi, ale u nich je to normální a gadžo který je po chycení nezmlátí je pro ně směšný slaboch.
17. 09. 2011 | 10:53

aga napsal(a):

Sama existence státu Izrael dokazuje, že přinejmenším jedna hendikepovaná skupina se zorganizovat a uspět dokázala.
17. 09. 2011 | 10:55

Cestovatel napsal(a):

Béda:

Zase plácáte ideové poučky. Sociální polštář pro ty kdo vypadli z koloběhu není řešení protože to nic nevyřeší a nás to zadluží. Zvýšení sociálních dávek jen zvýší jejich závislost na státu a nám zvedne dluhy čímž vyvolá ještě více rasových nepokojů. To je to ci si mnozí levicově orientovaní diskutéři nedokážou připustit.
17. 09. 2011 | 10:56

resl napsal(a):

klaus opět řekl, že nic neřekl. ale "je to hrozné neštěstí" to řekl a vůbec se nestydí takto plácat ? mýlí se, když myslí, že lidi jsou hloupí, to bývá omyl egocentricky zaměřených.
17. 09. 2011 | 10:58

Béda napsal(a):

Cestovatel,

pokud pro práceschopné bude práce, nepotřebujete pro ně sociální polštář. Pokud z jakýchkoliv důvodů (krize, etnických, handicapu, sexuální orientace, kvalifikačních, odborných...) práce nebude, potřebujete pro ně minimálně na přechodnou dobu sociální polštář. Anebo musíte počítat s tím, že si při absentující pracovní možnosti budou poteřebné nezbytné prostředky získávat ber kde ber. Třeba u vás v domku v noci, anebo na parkovišti, u vašeho zaparkovaného opuštěného auta, prodejem svých těl...
17. 09. 2011 | 10:59

Cestovatel napsal(a):

Pamela Bárnsová:

Ti bude tím že ženy bývají častěji v domácnosti a jejich platy jsou menší takže pokud jsi vezmou nezaměstnaného tak se zvednou jejich výdaje na úroveň příjmů a tím klesne jejich status.
17. 09. 2011 | 11:01

Frante napsal(a):

CHlebíček
K tomu "Gadžovu" příspěvku jsem se přeci vyjádřil. Kdo je dnes zaměstná, když manuální práce není tolik potřeba a žádnou lepší kvalifikaci nemají?
17. 09. 2011 | 11:01

Martin napsal(a):

Béda: Máme kapitalismus, každý občan ČR si může založit živnostenský list nebo s.r.o. nebo a.s. a živit se sám, když má pocit že práce v jeho okolí není.
17. 09. 2011 | 11:02

Xury napsal(a):

Pro Bédu:
pro lidi bez vzdělání a s mizernou pracovní morálkou nikdy práce nebude resp. nikdo je nezaměstná, protože výsledky jejich práce nikdo nekoupí. Doufám, že chápete základní ekonomický fakt, že práce je smysluplná až když její výsledky někdo koupí?
A pokud jde o "český" přístup, jmenujte jednu zemi, kde dokázali vyřešit problém s nepřizpůsobivými podle vašeho receptu (a mají jich tam více než 10 tisíc.
17. 09. 2011 | 11:05

Cestovatel napsal(a):

Béda:

Práce je dost. Vzhledem k tomu že jsme v EU tak je mnoho možností i v zahraničí.
Vzhlem k tomu že v našem právním řádu je zakotven zákaz diskriminace je to co jste napsal o tom, že nemusí být práce z důvodu etnických, handicapu, sexuální orientace nesmysl.
17. 09. 2011 | 11:06

český maloměšťák napsal(a):

Bludný kruh zbytečných slov.
Buď je zastupitelstvo a starosta "muži" na svých místech - anebo je mají lidé odvolat./což ale v Kozloistánu Zelovém téměř nejde/...

Peněz je málo - protože se prohospodaří nebo rozkradou /aktualitu jsem zavěsil pod blog o Romanovi/. A také proto, že celkový rámec hospodářské soutěže via globalizace , ve kterém se pohybují země jako je Kozloistán Zelový je špatný - velmi nevýhodný pro Evropu . Která nemá žádnou účinnou obchodní politiku vůči Číně
a podobným zemím, které k nám - za pomocí západních investic, dovážejí své společenské smlouvy. Paradoxně celý tento rámec financují země transatlantické vazby. Protože se dynamika tohoto rámce vyvinula ve směru těchto zemí velmi negativně - nezbývá než že to financují hyperdebetním způsobem - což je velmi úspěšně nakročená cesta k prohlubování úpadku.

Lidé by měli především po politicích chtít ať jim nelžou.
Jenže to by museli sami alespoň tušit, kde je skryta pravda - a co vlastně mají po politicích chtít.
Na to ale většina lidí nemá.
Proto se odsuzují sami - k tomu co se děje. V podstatě si mohou sami za vše špatné co se děje.

Nevím tedy proč tak křičí. Měli by nejdřív nafackovat sobě - a pak politikům.
17. 09. 2011 | 11:08

aga napsal(a):

Starý esoterický axiom stanoví, že pokud je žák připraven, učitel se najde. Nebo "pomož si, a bude ti pomoženo". Můžeme Cikány něco učit, měnit je, pomáhat jim teprve tehdy, až sami učiní první krok, až budou sami chtít. To je to, co by pro ně měly jejich elity dělat, měly by jim zprostředkovat toto poznání. Jinak to nemá cenu, je to zbytečné, a nedopadne to dobře.
17. 09. 2011 | 11:08

Cestovatel napsal(a):

Xury:

Dobře jste to napsal. Základem kapitalismu je že si někdo práci musí koupit. Práci kterou nikdo nechce je k ničemu. A pokud máte nízké vzdělání tak je jasné že práci sezeneš hůř. To ale odpůrci kapitalismu s mizernou znalostí ekonomický základů nechápou. Vydělávat peníze je otázkou jen vašich schopností a pokud je nemáte ta jste na tom špatně. To je naprosto normální.
17. 09. 2011 | 11:12

Béda napsal(a):

Martin,

to je obvyklé prázdné klišé. Pro práci musíte mít dopyt. V čase krize (hypoteční, finanční, spotřebitelské) se tržní koloběh nabídky a poptávky přibržďuje. Př. Budete opakovaně nabízet svoji pracovní sílu a ... nic. Budete se odpovědně rekvalifikovat - to vás stojí peníze a čas. Pak zjistíte, že... nic. Budete se rekvalifikovat podruhé - nic. Mezitím musíte platit všechny výdaje - nutné i ty co jste si nabral na bedra: hypotéka, leasing, půjčka... Budete mít dva žiívnosťáky a můžete si je naložit do octa.

Navéc vývoj na trzích neovlivníte. Pak jsou zde ještě jiné okolnosti: nízká kvalifikace, překvalifikovanost, vysoký věk, spadáte do kategorie mladý bez praxe (je pořžadovaná praxe), mladá neatraktivní (požadovaná atraktivita)... Lidí na trhu je jak smetí a všichni potřebují existenční prostředky. Náklady rosotu a mzdy klesají.
17. 09. 2011 | 11:12

Sauerkirschmann napsal(a):

Béda

Pokud není práce, nejsou potřeba lidé. A proč, když to cikáni vědí, že prčo ně není práce, tak se nadstandardně množí??

Morgo romus cigošis je v našich končinách nepůvodní invazivní odrůpda bez přirozených nepřátel. Komunbistů bylo hej, když v v roce 1980 museli vymyslet práci pro 100 000 cikánů. Dnes jich tu je ale třikrát tolik. Kdyby jich bylo 100 000, tak ten problém není zdaleka tak velký.
17. 09. 2011 | 11:17

Ládik!!! napsal(a):

"Afirmativní akce" v USA se povedla, píšete. Afirmativní akce = pozitivní diskriminace. Tohle je tady už desítky let a žádnou cikánskou střední třídu nevidím. Kdo z nich se vlastním přičiněním zvedne z marastu, své soukmenovce zavrhne. Asi nejde napsat rovnici černoch = cikán. Cikán, bude-li dostávat dávky, bude je mít vždycky malé, ať jsou jakékoliv.
Kritizujete klause a sám nic nenabízíte. Že represí se ničeho nedosáhne, ví kdejaký blbeček.
17. 09. 2011 | 11:17

Sauerkirschmann napsal(a):

Béda

Mzdy nejchudším pracujícím ROSTOU lháři Bédo, ROSTOU, nikoli KLESAJÍ.
17. 09. 2011 | 11:18

Béda napsal(a):

Sauerkirschmann

Opět polemizujete sám se sebou? Kde jsem psal o nejchudších pracujících? Psal jsem o krizi obecně, psal jsem o netajeném záměru ministra antisociálních věcí a nezaměstnanosti Drábka.
17. 09. 2011 | 11:27

mb napsal(a):

ale jo ... s jedinou vyhradou ... verejne prace / pokud jsou !!! / za davky je o.k. ...

na absurditu klausovych reci o importu jsem upozornoval rovněž ...

havel absurdni hry píše ...

Klaus absurdní hry hraje / pero, import, etc ... /

njn ... co už
17. 09. 2011 | 11:36

Sauerkirschmann napsal(a):

Béda

No, napsal jste, že náklady rostou, a mzdy klesají. A páč si tu hrajete na sociálně cítícího, tak jsem měl za to, že toto považujete za kritické u těch nejnižších mezd. Ale jak je vidět, krásně jste se odkopal, protože Vám leží na srdci, že klesají mzdy na ministerstvech, a u vysokých důstojníků policie. Holt českej levoun jak vyšitej.

Jinak zkuste se zamyslet, proč rostou náklady? Proč rostou ceny zájkladních komodit? - co myslíte??? Že by proto, že Bakala většinu potravin osobně sežere?? Nebo osobně spotřebuje většinu primárních energetických zdrojů?
17. 09. 2011 | 11:37

Fenix napsal(a):

Pehe píše : Některé hendikepované sociální skupiny nemají bez určité ochrany ze strany státu šanci uspět, a to nejen na trhu.

Představme si skupinu lidí s genetickou poruchou - nevyvinutýma rukama. Poruchou dědičnou.

Jaká by byla role státu ? Umožnit jim žít hodnotný život ? Jistě. Dát jim peníze, asistenty.
A co umožnit jim žít plnohodnotný život včetně reprodukce ? Vědomě podporovat zrod dalších víc a více takto postižených ? Je to humánní ? Zdánlivě ano. Je to pro společnost sebevražedené ? Při vysoké porodnosti jistě. Tedy ve finále je chvilková "humanita" dlouhodobě nehumánní.

Řešením by teda byla podpora života, ale nikoli reprodukce.

Paralela Romů a bezrukých samozřejmě není jednoznačná. Máme ale na výběr. Buď bezruké a Romy podporujme v žití, ale bez podpory reprodukce.

Anebo nepovažujme Romy za skupinou vyloučenou a neuvažujme o podpoře.
17. 09. 2011 | 11:45

Béda napsal(a):

Sauerkirschmann,

za krize, kdy se nabídka pracovní síly dostává do obrovského převisu nad její poptávkou obecně klesají mzdy. Anebo snad chcete tvrdit opak?

Pokud jde o státní řízení. Drábek řídí jak minimální mzdu tak vývoj mezd ve státech řízených organizacích. Navíc svými opatřeními reguluje vývoj nezaměstnanosti (propouštění státních zaměstnanců - učitelů, zdravotníků, byrokratů, hasičů, policistů, vojáků... má vliv na vývoj na trhu práce, na vývoj mezd, tlaků na státní pokladnu...)
17. 09. 2011 | 11:46

UmKab napsal(a):

Pehe se nějak ztrací ve vlastní ideologii.Místo aby jásal nad tím že už je tu na třista uznávanejch středisek romský kultury tak by snad chtěl nebohé romy někam odvážet.Jen se vcite do jejic situace.Máte fajnovej byt s fajnovejma dírama místo oken(víte co to dá práce vykutat rámy z železobetonu), soused vychovává několik vašich dětí, město zařizuje hromadnou dopravu taxikem, děcka patří v místní euroškole k premiantum, železniční stanice a výkup drahejch kovů co by od automatu flaškou dohodil, prostě máte fajnově zařízený živobití hledíte si svého a najednou příjde nějakej Pehe kterej z vás chce udělat gadžu a odvést vás o sto kilometrů dál.
17. 09. 2011 | 11:46

no comment napsal(a):

Kdo je Pehe ?
Jeho posedlost Klausem a ODS je příslovečná. Ve svém článcich znovu a znovu sám sebe devalvuje na synonymum kojzarovského pisálka. Posedlost Jiřího Pehe Václavem K
Zdálo by se na první pohled, že výtrysky pera Jiřího Pehe jsou něčím, co vystupuje nezvladatelně ze dna jeho duše, že jde o posedlost vymítače ďáblů, či o novodobého Cata Censoria. Teze jeho článku jsou však uspořádány příliš dobře na to, aby mohla uspokojit tak jednoduchá odpověď. Abychom si uvědomili, kam Jiří Pehe skutečně směřuje, nesmíme se nechat mást jeho vlastním označováním za politologa.
Jiří Pehe není politolog, on je zvláštním neukojenym druhem levicoveho politika za bukem a jako aktivní politik má svoje vlastní politické zájmy, které sleduje.
17. 09. 2011 | 11:47

Občan napsal(a):

Pane Pehe,
tento blog je dokonale zbytečný. Hloupá zkratka, která vytrhla z kontextu jeden region a jednu a/sociální skupinu. Navíc skupinu, se kterou byly úplně stejné problémy za Marie Terezie, za Masaryka, za nacistů, za bolševika a přetrvaly dodnes.

Buď se problematice věnujte komplexně - tedy cílené "výrobě" chudiny touto vládou bez ohledu na etnicitu (ve stejně zoufalé situaci jsou i absolventi škol a lidé nad 45 let, postupně se do ní dostávají mraky důchodců) - nebo se na to radši vykašlete. Máte na mnohem víc a tenhle Váš článek je neskutečně odfláknutá práce :-(
17. 09. 2011 | 11:47

radek napsal(a):

USA 70. léta 180 tis. věznů, dnes 10x více...
17. 09. 2011 | 11:48

Béda napsal(a):

oprava: Drábek myšleno šířeji - vláda.
17. 09. 2011 | 11:49

český maloměšťák napsal(a):

ad Sauerkirschmann
Kdy rostou ceny surovin...
Jaký je poměr cena/poptávka...
Podíl nákladů na práci na ceně výrobku....
Směnné kurzy....
Spekulace na futures a vůbec opce...
Způsob financování růstu zemí transatlantické vazby...
Náklady externalit takových jako je korupce, monopolizace, klientelismus, Socializace ztrát - jak se promítají do způsobu tvorby zisku korporací....
Čínská poptávka hnaná vzhůru dumpingovými úvěry a podvodně dosahovanou obchodní bilancí /kurz, nezahrnování sociální přirážky a externalit do ceny výrobku, krádeže know how a technologií.../

Etc etc etc......
Ne, Bakala skutečně nesežere denně 50 telat.
Ale denně si např. díky perfidně konstruovaným programům jako byla např. ZÚ a je bytová politika/přesun peněz daňových poplatníků ve směru plateb za nájem/ ...přijde na takových...no, asi to budou statisíce korun.
Což je divné , ne ? Jak to, že zadlužený stát směřuje své daňové transfery ve směru bohatých ? Co myslíte ? Je za tím nějaký záměr - anebo je jen stát hloupý ?
/o dalších daňových transferech (takto prostřednictvím dumpingové prodejní ceny a klientelismu) ...např. tato aktualita : http://zpravy.kurzy.cz/283267-mf-dnes-prodej-plzenske-skody-vydelal-tajemnym-majitelum-nejmene-11-miliard/
---------------------------------------------------------------------------------
Proč famiglia 115 sahá po čím dál tím jednodušších propagatčících ? Nezná někdo odpověď ?
17. 09. 2011 | 11:51

no comment napsal(a):

Oprava.."Kdo je Pehe"

Jeho posedlost Klausem a ODS je příslovečná. Ve svých článcich znovu a znovu sám sebe devalvuje na synonymum kojzarovského pisálka.

Zdálo by se na první pohled, že výtrysky z pera Jiřího Pehe jsou něčím, co vystupuje nezvladatelně ze dna jeho duše, že jde o posedlost vymítače ďáblů, či o novodobého Cata Censoria. Teze jeho článku jsou však uspořádány příliš dobře na to, aby mohla uspokojit tak jednoduchá odpověď. Abychom si uvědomili, kam Jiří Pehe skutečně směřuje, nesmíme se nechat mást jeho vlastním označováním za politologa.
Jiří Pehe není politolog, on je zvláštním neukojenym druhem levicoveho politika za bukem a jako aktivní politik má svoje vlastní politické zájmy, které sleduje.
17. 09. 2011 | 11:53

Ládik!!! napsal(a):

Podle článku zde http://aktualne.centrum.cz/domaci/regiony/ustecky/clanek.phtml?id=714412
byl útok mačetami "ÚDAJNNÝ".
Ze zpravodajství TV (z kamery v hospodě) to bylo vidět reálně, i sešité hlavy.
17. 09. 2011 | 12:00

no comment napsal(a):

český maloměšťáku,
me se libi "think tank" levice. Pehe a ten vlasatej cvok z Ostravy (myslim ze se jmenuje Kelltner ci nak tak). Think tank par excellance,lol.
17. 09. 2011 | 12:05

Sauerkirschmann napsal(a):

Béda

Ano, to je pravda, jenomže jaksi ona GLOBÁLNĚ krize není. Krize se týká pouze nejbohatší části globální civilizace, ti nejchudší, kdož participují na globální ekonomice, a kterých je navíc drtivá většina, tak tam žádná krize v podstatě není, a mzdy tam ROSTOU. Nebo si myslíte, že ta prudce rostoucí spotřeba potravin a energií je realizována z čeho???
A že Drábek řídí minimální mzdu??? Tato se týká pouze cca 2 procent práceschopnéí popúulace, a z tohoro ještě většina lidí dostává část vejplaty bokem. A dále: Ano, Drábek reguluje mzdy ve veřejném sektoru, kde jsou lidé PŘEPLACENÍ - kromě lékařů, kteří dostali PŘIDÁNO. Protože pokud by přeplacení nebyli, začali by ten veřejný sektor hromadně opouštět. KROMĚ TOHO, ve veřejném sektoru pracuje cca 20 procent všech zaměstnanců.

Takže prolhaný Bédo, Drábek má vliv na mzdy tak 22 proicent zaměstnanců.

BTW. Já od začátku roku dostal přidáno 20 procent, a protože s tou výší nejsem spokojen, jdu jinam. Tám jsem dostal NÁSTUPNÍ plat vyšší ještě o 8 procent oproti tomu, co mám nyní, plus další benefity. Jak to vysvětlíte??? Proč tohle nejdou dělat ti propuštění strátní zaměstnanci? Proč ti propuštění školometi, bachaři, benga, byrokrati a další, nevyvolávají tlak na snížení ceny práce u této profese???
17. 09. 2011 | 12:08

no comment napsal(a):

Sauerkirschmanne,
Beda o paraci moc nevi. Rekl bych ze misto prace sedi od rana do vecera u sveho pocitace a stezuje si na to ze nema praci. Beda je pripad pro psychology.
17. 09. 2011 | 12:12

Sauerkirschmann napsal(a):

český maloměšťák

Pardon, vy žerete bankovky, nebo s nimi topíte? Mnjožství zdrojů je GLOBÁLNÉ omezené. Proletáři chtějí více žrádla či benzínu, ne třeba jednu miliontinu obrazu od Renoira - na rozdíl od miliardáře. Takže když ty Bakalovy peníze rozdáte proletářům, tak tito si budou moci koupit to samé, co dnes, plus čtvereček obrazu 1x1 centimetr od významného umělce, kteý by si jnak ten miliardář nekoupil.

Ty dalšíá Vaše pseudobláboly nemá cenu komentovat, hrajete si na chytáka chytrého deset chytrejsů, a ignorujete fakt, že lidí na planetě přibývá, zemědělské půdy ubývá, a nerostných zdrojů je konečné množství. Kolik se za tyto vynaloži modročerného nebo monochromatického hajzlpapíru z rotaček FEDu nebo ECB je vedlejší záležitost.
17. 09. 2011 | 12:20

Sauerkirschmann napsal(a):

no comment

Asi jo. A představte si, že ta práce, o které píši, tak té se lidé jako Béda ŠTÍTÍ a ještě navíc, je to do firmy, personifikace názvu kteréžto zejména v Praze v minulosti pejorativně vyjadřovala nízký sociální status:-))))
17. 09. 2011 | 12:22

Umbo napsal(a):

Podle úrovně Peheho textu bych mohl klidně vykonávat profesi politologa. Nic než ochota blábolit k tomu asi není třeba.
Vydávat Kingův doktorský titul za důsledek Johnsonovy Great Society... No, možná si po ránu nestačil dát kafe.

Horší je to ostatní. Jako politolog by měl vědět, že nabuzení účastníci shromáždění prostě pokřikují hloupě formulované a nesmyslné slogany. Prostě někdo něco zařve a další se toho chytnou. Ca ira. Cikáni do plynu. Kdo neskáče... a tak furt. Vyčítat davu že se z něj ozývají nějaké výkřiky je pitomé, ale vyčítat mu, že pozůstává zčásti z nezaměstnaných je bestialita.

Kdyby cikánům po dvacet let nebylo vnucováno jak jsou vyjímeční, že se mohou živit jen muzikou, heroinem a sociálními dávkami, že to, co my ostatní vidíme jako rozklad je jejich KULTURA, neměli bychom dnes problém takových rozměrů, jako máme.
Za velkou část toho, co se cikánům stalo skutečně mohou bílí, ale jiní bílí než myslí pan Pehe.
17. 09. 2011 | 12:22

český maloměšťák napsal(a):

Pokud někdo do institutu průměrné mzdy/jejího vývoje/ nezahrnuje dynamiku nezaměstnanosti/ v číselném vyjádření nulových a záporných mezd/ - je to šejdíř. Lhář.
Ti pak, kteří volají po nižších mzdách v ČR a přitom nevolají po nápravě toho, že Okcident " díky" absenci jakékoliv účinné politice vůči dovozu asijských společenských smluv směřuje k úpadku...takoví by byli v době Říma ukřižováni.

Dnes je jim přidáváno k jejich jidášské mzdě 20 % - zhusta těmi, kdo na úpadku Okcidentu parazitují, či se na něm přímo podílejí.

Hezký den všem těm, kdo přemýšlejí. Jdu do přírody. Ta je zatím obskurních postaviček prosta.
17. 09. 2011 | 12:27

český maloměšťák napsal(a):

Sauerkirschmann
S emotivními a sprostými ubožáky a propagatčíky není možné diskutovat.
Výsledek takové "diskuze" je totiž vždy nulový. Nulová přidaná hodnota - tedy pro mě.
Jen pachuť hniloby.
17. 09. 2011 | 12:29

Béda napsal(a):

no comment, b.j., hoven, Gándhí, ghándí, "logic"... alias starý kádrovák pod novou identitou?

Sauerkirschmann,

Pokud vím probíráme nezaměstnanost v ČR. Váš příspěvek na téma (obecně zhodnocování vývozem západního kapitálu, práce a know how) dumpingové pracovní asijské síly, která je jedním z důležitých faktorů krize západu, jejíž větší zapojování do tržního koloběhu přispívá k růstu cen potravin a surovin, poklesu cen zboží, nekonkurenceschopnosti západníh států a pracovní síly, růstu nezaměstnanosti a poklesu západních mezd považuji za přínos do debaty. Takhle široce jsem svůj příspěvek nekoncipoval. Ď. za doplnění.

Jinak Drábek (který přímo ovlivňuje vývoj v oblasti státní zaměstnanosti a sociálních věcí) jsem o opravil na vláda. Ta má setsakra svými opatřeními, svou politikou zaměstnanosti, finanční politikou, sociální politikou, školskou politikou ... vliv na vývoj zaměstnanosti, ceny...

PS: váš osobní případ, byť možná výjimka co potvrzuje pravisdlo, je v celkovém kontextu krize a vývoje zaměstnanosti, vzrůstajícího sociálního napětí víceméně bezvýznamný a marginální.
17. 09. 2011 | 12:33

UmKab napsal(a):

to no comment
Já bych Kellera tak nezatracoval sice vymejšlí blbosti ale oproti ostatnim think junkum vychází z dobře vyhodnocený situace.
17. 09. 2011 | 12:36

no comment napsal(a):

pravisdlo pro Bedu,

Min smradlaveho fanatismu na debatach, vice cerstveho vzduchu.
17. 09. 2011 | 12:46

jo napsal(a):

Tato vláda zákulisních sponzorů a korupce dělá vše opačně. Vysokou DPH připraví ticíce lidí o práci vlivem snížené spotřeby - následně jim sebere podporu a dávky a řekne, že si mají najít jiné místo. Ptám se jak a kde chtějí zaměstnat další lidi, když už dnes připadá na jedno volné místo 15 lidí?!
17. 09. 2011 | 12:55

stále rebel napsal(a):

Pan Pehe opět zasvěceně.
17. 09. 2011 | 12:58

stále rebel napsal(a):

Pro jo.
Mohou se živit okrádáním lidí, jako ti nahoře. Čím jich bude více, tím bude menší šance, že budou dopadeni a i kdyby byli, tak na jejich zavření nebudou peníze, jeden vězeň stojí měsíčně přibližně 25 tisíc korun. Každý se má starat především o sebe, říkají to ti nahoře a taky to dělají a měli by se tomu přizpůsobit i ti dole.
17. 09. 2011 | 13:04

Sauerkirschmann napsal(a):

Béda

Vy se asi cítíte za ředitele zeměkoule¨, kterej si vyhradil výsadní právo, co se bude probírat ne? Milej hloupej Bédo, česká ekonomika je jaksi součástí globální ekonomiky, a český trh práce je prostě součástí globálního trhu práce.
Jinak já opravdu nemám pocit, že by cena asijské práce byla dumpingová. Vy považujete plat 70 000 Euro ročně plus další benefity v podobě hrazeného bydlení a třeba letenek za asijskou dumpingovou cenu práce? Já ne. A to prosím za nepříliš kvalifikovanou profesi za minulého režimu odměnovanou v podobné výši, jako lepší obráběč kovů. Pokud sem lípnete mail, klidně Vám tu nabídku pošlu, abyste tomu věřil - mimochodem, je to v posledních deseti měsících už druhá obdobná.
Jinak cena asiljské práce není příčinou krize západu, příčinou krize západu je předražená nekvalifikovaná a nekonkurenceschopná pracovní síla ve srovnání se zbytkem globální ekonomiky.
Jinak obávám se že ani vláda nemá na ceny nějaký zásadnější vliv, pokud nepočítáte ty kosmetické posuny díky DPH. Kromě toho, to DPH u něčeho roste, ale u většiny ostatního včetbně většiny energií klesá. A opakuji, že vláda může mít vliv na zaměstnanost či nezaměstnanost spíše marginálně, protože stát zaměstnává pouze 20 procent všeho práceschopného obyvatelstva. A nechodte na mne prosím s tvrzením, že vejplaty podváží koupěschopnost obyvatelstva, a tím i zaměstnanost v soukromém sektoru a i kdyby tomu tak bylo, jako že není, protože 80 procent ekonomiky je exportně - importní, tak alespon to povedek tomu, že se drobní podnikavci naučí uspět na globálních trzích -a nebo holt zkrachují.
17. 09. 2011 | 13:11

Baba napsal(a):

K článku Romové platí statisíce za nájem v dezolátní ubytovně: Takhle nějak to vypadalo před Listopadem na chmelové brigádě, na univerzitní koleji líp, ale systémově srovnatelně. Pozorovatel vnímá jako znevýhodnění, že se cena za ubytování nevztahuje k obývané ploše, ale k počtu ubytovaných. Rodiny na pořízení vlastního bydlení nedosáhnou a splácení je nejisté. Pragmatický starosta Čunek je prezentován jako případ nehodný následování.
17. 09. 2011 | 13:11

Sauerkirschmann napsal(a):

český maloměšťák

Já s vámi naprosto souhlasím, že s emotivními a sprostými ubožáky a propagatčíky VAŠEHO KALIBRU není možné diskutovat.

Propagatčík je bolševický výraz, jak vyšitej - to víte, o bolševické politruky na pracovním trhu nikdo nestojí.
17. 09. 2011 | 13:13

Fenix napsal(a):

Béda : ocenění pracovní síly v Asii není dumpingové. Je čistě tržní, za takovou cenu prostě někdě lidi rádi pracují. A zejména, těch lidí je velmi mnoho.

Cenově jsme teď v postavení vesnikécho ševce, který nenávistně kouká na Baťovky. Buď se přizpůsobíme, nebo nepřežijeme. Můžeme mudrovat, stěžovat si, mlít o lidských právech ... ale chcípnem.
17. 09. 2011 | 13:14

irinek napsal(a):

Tato "diskuze" je přesnou ukázkou faktu,jak se s krví v očích okusují dvě strany,obě ideologicky naprosto zaslepené (až asi na dvě výjimky)
17. 09. 2011 | 13:15

Sauerkirschmann napsal(a):

Baba

Ano, to je pravda, tím jste ale řekla A, a já bych ten Váš výčet doplnil třeba o svobodárny či domovy důchodců. A zapomněla jste říci B. a to je to, že ti Romové někde doposud bydleli, to bydlení zdevastovali, a ještě tam neplatili nájem, a že velmi zhusta, spíše většinou navíc při přestěhování dostali odstupné.

Naproti tomu spousta dalších lidí neměla ani nájemní smlouvu na dobu určitou za netržní nájemné, ani neprivatizovala bydlení do vlastnictví za hubičku, ale například za tržní cenu kupovali to cikány zdevastované byldení a za své to dávali dohromady za huronského řevu úředníků například památkové péče, nebo spíše nepéče, páč ti úředníci o nic nepečují. Tihle lidé nebyli podle Vás společností znevýhodnění?
17. 09. 2011 | 13:19

Sauerkirschmann napsal(a):

český maloměšťák

Vy jste rasistický fundamentalista, který neuznává rovnost příležitostí? Podle toho, co píšete, asi ano.
17. 09. 2011 | 13:22

reCAPTCHA napsal(a):

Pehe
vám je zase z Klause nevolno. Není se co divit, Klaus se cpe pralinkama a nechává toho Nečase na pospas policejní tuposti, brutalitě, prolhaným médiím a zvůli Bruselu.
Nečas nebo Slota, je to vskutku mizérie. Zatím to vyjde nastejno, ale jeden dále posílá policajty na sever a druhý nabízí řešení místo tanků do Budapešti.

Ze sloty na severu do ráje. V případě bankrotujícího středomořského státu nebo států se nabízí několik civilizovaných ostrovů na grant unie. Kypr, Kréta, nebo Mallorca je pro ně ideální. A nejlepší Korsika. Jeden menší řecký ostrov by byl levnější, když to zaplatí Čína bude vše nastaveno na hospodářský zázrak. Číňané vědí, jak se k revoltujícím menšinám stavět a jaká mají "lidská práva".

Na ostrovech v Mediteránu je teplo a sociální dávky z Bruselu mohou mít sestupnou tendenci. Jestli se v Bruselu rozhodnou pro pečený holuby, co lítají sami do huby, může jim to Franská říše finacovat a posílat cargo.

Do blízkosti Turků na Lesbos je raději neprivilegovat, Turci by je pobili jako nevěřící a Lesbos by zabrali. To by Pehe plakal a Klaus by se mu vysmál.
17. 09. 2011 | 13:24

MaB napsal(a):

Bédo
Sauerkirschmann (pokud to čirou náhodou nevíte) je Daniel Višňovský, známý tím, že byl zabanován i na tak tolerantním webu, jako je Faustův svět ticha, nebo na Outsider media. Polemizovat s tímto jedincem nemá smysl, obvykle se podobné osoby umísťují do zařízení s klikou z vnější stran dveří.
17. 09. 2011 | 13:27

český maloměšťák napsal(a):

Fenix napsal(a):
Béda : ocenění pracovní síly v Asii není dumpingové. Je čistě tržní, za takovou cenu prostě někdě lidi rádi pracují. A zejména, těch lidí je velmi mnoho.

Cenově jsme teď v postavení vesnikécho ševce, který nenávistně kouká na Baťovky. Buď se přizpůsobíme, nebo nepřežijeme. Můžeme mudrovat, stěžovat si, mlít o lidských právech ... ale chcípnem.
17. 09. 2011 | 13:14
---------
I takové by v Římě nechali ukřižovat.
17. 09. 2011 | 13:29

Maximus napsal(a):

Dobře pane autore, připustíme na chvíli oprávněnost Vaší kritiky, ale co dál? Jaké máte konkrétní návrhy na vznik Vámi zmíněné střední třídy u Cikánů? Příští blog od Vás by měl přinést opravdu skutečné rady a postupy jak by měla vláda a potažmo celé naše společnost ve vztahu k Cikánskému etniku postupovat. Opravdu jsem napnutý s čím příjdete. Jestli ne, tak se jděte s Vašimi hraběcími radami vycpat! Vy jste pořád nepochopil to základní co je za příčinou tohoto stavu, ve kterém se toto etnikum nachází, je to geneticky podmíněný nedostatek inteligence, oni prostě nemají na způsob života majoritní společnosti (mimo malé části)vlohy a to nejen u nás v Česku. Problémy jsou s nimi všude kde se vyskytují. A to nebude vůbec náhoda.
Pěkný den!
17. 09. 2011 | 13:31

juvel napsal(a):

Po listopadu 1989 se ujala idea, kterou hlásal Václav Klaus - žádný "sociální inženýr" není oprávněn nám říkat, co je pro nás dobré a co ne. Každý člověk sám nejlépe ví, co je pro něho dobré. Nikdo nás nebude vodit za ručičku. Když k této slabomyslnosti připojíme ještě podobně "inteligentní" ideu - že svobodný trh je schopen vše vyřešit a zharmonisovat a pak podle toho funguje společnost, není divu, že to dopadá tak, jak to dopadá.
Romové žijí tak, jak to považují pro sebe za nejlepší a trh toho využije tak, že se na tom dá ještě vydělat. A gheta jsou na světě. A protože tržní mechanismy na jedné straně dovedou z lidí vyždímat velké pracovní výkony a na druhé straně vytváří velké množství lidí, jejichž pracovní síla je nadbytečná, problém je za výše uvedených ideových předpokladů téměř neřešitelný. Dochází k tomu, co zde již bylo - ideologie vítězí nad zdravým rozumem.
17. 09. 2011 | 13:33

Cestovatel napsal(a):

Jeden senátor starověkého říma pořád pomateně vykřikoval " Kartágo musí být zničeno". Pehe se dostal na jeho úrověň vykřikováním hesel ve stylu ODS a Klaus musí být zničeni :)
17. 09. 2011 | 13:41

Sauerkirschmann napsal(a):

český maloměšťák

Pardon, a tím křižováním se vytvoří pracovní místa? Vy jste mimořádně hloupý a hašteřivý jedinec.

A zapomněl jste dodat, že ukřižovávánji by byli rovněž nelítostní neoliberální proletářští konzumní zuživci, kteří ve svém spotřebním chování nelítostně požadují co nejlepší poměr cena/výkon, a houby s ostem je zajímá sociální dopad jejich chamtivosti.

Proč, když jsme v Čechách, tak himbajs šůviks neutrácejí české domácnosti dejme tomu 1000 měsíčně za ručně malovaný porcelán, nebo broušené sklo? Proč tuto, nebo i vyšší částky vynakládají za nákupy mobilních telefonů a telekomunikační či ICT služby, kteréžto jsou v ruou toho zlotřilého velkokapitálu a byla vyrobená v JV Asii? Kdyby se domácnosti chovaly SOCIÁLNĚ TRŽNĚ, tedy praktikovali by tu levicí propagovanou sociáýlně tržní ekonomiku, pak by svým konzumním chováním podporovali místní ekonomické subjekty. Jenomže české domácnosti svým konzumních chováním chtějí participovat na něčem, co česká ekonomika nevytvořila. A tak je holt nezaměstnanost.
17. 09. 2011 | 13:43

Cestovatel napsal(a):

Dodatek:

Ještě kromě Klause a ODS taky liberalismus a všechny jiné než levicové idee. Pehe je levičácký fanatik.
17. 09. 2011 | 13:43

neo napsal(a):

Pane Pehe, v tom je neviditelná ruka trhu geniální. Dokáže totiž naprosto přirozeným způsobem nechat přežívat ty nejschopnější a ty nepřizpůsobivé a neschopné kumuluje do ghett.

Mimochodem, proč obviňujete stát z toho, že posílá cikány do zvláštních škol? Kritéria pro přijetí na normální základní školu jsou stejná pro všechny bez ohledu na barvu pleti. Vina je na rodičích, že nedokáží dítě naučit jíst z talíře a lžící a příborem. Děti, které nikdy neviděli knížku nebo stavebnici pak nemohou být na školu připraveni. Promiňte, ale dítě, které v sedmi či osmi neumí to co jiné ve 3 letech, je zaostalé a patří do speciální školy. Stát tedy dává v tomto případě stejné šance všem dětem.
17. 09. 2011 | 13:46

Sauerkirschmann napsal(a):

juvel

Omyl: Současný cikánský problém je výsledkem tržní nedůsledností, protože pokud by byl uplatnován čistě tržní princip, tak by Romové neměli žádnou zdravotní péči a žádné sociální dávky, a jejich populace by zde nedosahovala 300 000 lidí, ale v důsledku migrace a vysoké dětské úmrtnosti spíše tak 30 000 lidí, což by ČR hravě zvládla vyřešit.
17. 09. 2011 | 13:47

Grandgousier napsal(a):

Je zde problém "kreditního kapitalismu", spotřeba je tažena půjčkami, naprosté odtržení finančních systémů od reálné ekonomiky. To, samozřejmě, současný model kapitalismu nemůže zvládnout. Stejně tak se spotřebitelská mentalita odtrhla od reálného života. Evropa podobné krize historicky řešila válkou, obnovila potřebu ne spotřebu a snížila populaci, znehodnotila peníze inflací a začalo se od nuly. Před pár lety se zdálo nemožné, aby se vrátila k tomuto modelu, dnes je to, alespoň někde opět realitou.
Česká většinová společnost nevyznává hodnoty, např. různorodost a rozmanitost, které z ní vytvářejí společnost efektivní, ráda rovná vše podle stejné bábovičky a měří výlučně penězi. Peníze v Česko toptiž nejsou peníze v Holandsku. V Česko mají božský a nesmrtelný původ. Dnes púeníze chybí. Takže dnes zjevně bude rovnat, nejprve Romy, pak zase od těch dalších nejslabších. Mnozí z těch, kdo dnes vyžadují razantní řešení, se stanou vlastními oběťmi. Jak jsem napsal výše, česká společnost je velmi uzavřená a proto není schopna najít řešení, nemá dost podnětů a není schopna pochopení hlubších souvislostí. Sauerkirschemann svede úpadek Západu na nedostatek kvalifikované síly, která je předražená. Do jednoho hrnce se všemi. Což jistě není pravda. Globální ekonomika, apropos vyprovokovaná k výkonům právě Západem, se střetává s tou na úrovni státu. Hodnota peněz je daná kulturně, nikoliv čistě hospodářsky. V Česku není tradice vysoce hodnotit lidskou práci, narozdíl od USA, Německa. Není to zcela věcí jen efektivity práce. Konkurence Východu vede Západ k nebývalému technologickému rozvoji a dnes paradoxně zároveň k nebývalému kulturnímu úpadku... Západní člověk je jiný než člověk Východu. Zřejmé je to ve škole , ve které asijští studenti perfektně plní všechny úkoly, ale chybí jim jistá individuální svoboda ptát se. Pokud se ptám, mohu se ptát i hloupě. Z tisíců hloupých otázek se může vyloupnout jedna podstatná. Kulturní úpadek Západu je nebezpečnější než ten ekonomický. A Romové, Židé a další jsou součástí evropské kultury.
17. 09. 2011 | 13:47

Fenix napsal(a):

český maloměšťák : Srvnávat ČR, pozažmo Evropu s Římem nesedí.

Řím byl povětšinou olbklopen barbary, kteří někdy neovládali ani zemědělství. Nehrozil tedy ekonomický boj se sousedy, Řím byl ekonomicky izolován ve své podstatě.

Izolace ČR/Evropy - tedy znemožnění dovozů - by vedla k růstu cenové hladiny - či / a zároveň k nedostatkovosti určitého zboží (v případě pokusů kontrolovat ceny). Svět by letěl bez nás, a my bychom nemohli ani vyvážet.

Vivat Enver Hodža !
17. 09. 2011 | 13:53

Sauerkirschmann napsal(a):

MaB

Vy považujete rudohnědé extremistické obludárium Outsidermedia, kde jsou zcela bezdůvodně a bezostyšně vulgárně napadány dámy jako Majka či Jepice, kterou znáte pod nickem třešen, či AndyO, která je známí napříkald z NP, nebo Faustův svět ticha za tolerantní server?? Já ne. Své o Faustově světě ticha by o tom mohl vyprávět třeba pan Haas, či lhář Kocour, což není nikdo jiný než pan Pavel Hasenkopf - právník kanceláře presidneta ČR.

Jinak když jste uvedl mé jméno, sek terým se jaksi netajím, mohl byste uvést rovněž své, nebo jste jen takový jak říkává kocour ehm zku.vený zbabělý přizdihráč????

Jinak mohl byste prosím pěkně napsat, čím jsou mé příspěvky zde závadné? Tedy kromě toho, že nejsou v souladu s Vaší rudooranžovou ideologií.
17. 09. 2011 | 13:55

MaB napsal(a):

Sauerkirschmann
Své jméno sdělím kterémukoliv gentlemanovi. Ex definitione tedy vám nikoliv.
17. 09. 2011 | 14:00

sas napsal(a):

zvyšování nepřímých daní, které zasáhnou opět především sociálně slabší. To sice ano ale ne romy. Ekonom Ježek už dávno v čt avizoval že se jim zvýší komppenzace.
17. 09. 2011 | 14:03

Béda napsal(a):

Vláda v podmínkách ekonomické krize západní společnosti, kdy se dá objektivně očekávat pokles ekonomiky cílevědomým podvazováním spotřeby - zavádění poplatků za kde co, prodražující privatizace kupř. důchodový opt out, dále ekozakázkou snů, prodražujícím outsourcingem státních služeb a penězovodů, "vyrovnáním" s církvemi zvýšenou DPH... - a "zeštíhlováním" = odchodem do důchodu, propouštěním státních zaměstnanců - část z nich s nároky na výsluhy a pod. přispívá ke zvětšování nezaměstnanosti a tím k tlaku na snižování mezd.

Užití represe k potlačení sociálních konfliktů v takovém případě není řešením ale pouze přiléváním benzinu do propuknuvšího požáru. Ani kdyby nakrásně všechny pozavírala, stejně se tím nic nevyřeší.
17. 09. 2011 | 14:05

cece napsal(a):

Grandgousier
A Romové, Židé a další jsou součástí evropské kultury...
Romové a, Židé jsou právě odpovědní za úpadek západu. A systematicky na tom pracují.
17. 09. 2011 | 14:06

santawizard napsal(a):

My už jsme se transformovali, právo na práci bylo nahrazeno právem na nezaměstnaneckou podporu.Doopravdy však dneska nemusí pracovat jenom důchodci a buržoazie.Jejich společným smyslem života leží v otázce co dělat se svým volným časem,když máš hodně nebo málo peněz.Sociální problémy vznikají hlavně mezi tou skupinou obyvatel žijících na sociálních dávkách a nezaměstnanecké podpoře a těmi co pracují za minimální mzdu.Ti co mají 2X,3X,4X,5X atd více tak jsou v suchu.Nemají důvod se na nikoho zlobit.Jestliže krize bude pokračovat tak bude větší a větší armáda nezaměstnaných a bezdomovců .Proto by se měli stavět chudobince pro chudé kapitalisty a tábory pro chudé socialisty.Jinak evropská chudina bude pořád jednou nohou ve vězení a v blázinci.,kde jim bude lepší než na svobodě.
17. 09. 2011 | 14:10

Sauerkirschmann napsal(a):

Béda

Čím podle Vás vláda podvazuje spotřebu? Tím, že méně rozhazuje mezi ty, kteří netvoří na trhu reálně umístitelné výrobky a služby, a tím méně zadlužuje zemi? Ano, nikdo nepolemizuje s tvrzením, že vláda je špatná.

Realita je taková, že vláda se chová populisticky a na utahování chechtákovodů si vzala malý hasáky.

Důchodový opt out? Milý Bédo, druhým pilířem vláda přiblíží český penzijní systém civilizovanému světu. Mohl byste prosím uvést pro argumentaci zemi, kde je penzijní systém čistě průběžný a jednopilířový?

Ekozakázka snů??? Kdybyste vkomunističtí levolucionáři nebyli v minulosti takoví špindírové, a nezahnojili jste krajinu nejrůznějšími tfujtajbly, nebylo by potřeba tuto vůbec realizovat - mohl byste prosím rozvést tu myšlenku o outsourcingu státních služeb? A co se týče státních zaměstnanců: Vy nepovažujete za správné tyto propouštět, pokud jsou zbyteční? Jinak opakuji, nevím, jak propouštění státních zaměstnanců způsobuje tlaky na snižování mezd - opravdu nevím. Zkuste mi říci, jak pröpuštění bachaři či policisté ovlivnují mzdy třeba programátorů či projektantů -zajímá mne mechanismus toho tlaku.

Jinak jsem toho názoru, že zdravá represe by tu situaci řešila mnohem lépe, než cokoli jiného. Drobná kriminaliota by šla řešit obdobně jako v bohatých prosperujících ekonomikách, třeba Singapuru - nemá cenu někomu dávcat pokuty, když nic nemá. Naproti tomu výprask holí by měl v tomto případě mnohem pozitivnější účinek, a byl by nesrovbnatelně levnější, než současná humanoidní politicky kore¨ktní opatření.
17. 09. 2011 | 14:18

Sauerkirschmann napsal(a):

MaB

Jenomže vy jste vepřovec, a ne gentleman. Protože milej zlatej, gentleman nejprve představí sebe, a až poté někoho, koho zná.

Postup, který jste zvolil Vy, používali konfidenti StB.

Takže tak, milej MaBe.
17. 09. 2011 | 14:21

Sauerkirschmann napsal(a):

sas

Technicky vzato, zvyšování nepřímých daní zasáhne především ty, kdož neplatí přímé daně. Normálnímu zaměstnanci je jedno, zda platí daně přímé či nepřímé.

Kmu to ovšem není jedno, tak to jsou ti, kdož vé ekonomické aktivity provozují v zoně šedé či černé ekonomiky, nebo dokonce se živí kriminální činností. Když někdo dělá načerno, žádné přímé daně neplatí, ale utrácením platí daně nepřímé. Totéž, když někdo třeba loupí, lup následne prodává, a peníze utrácí, a platí DPH.

Takže zvyšováním nepřímých daní vadí především zlodějům a lidem pracujícím načerno. V diskusích se tito logicky poznají podle toho, že protestují proti zvyšování nepřímých daní na úkor daní přímých. Dalšími odpoůrci přímých daní jsou samozřejmě ti, jejichž příjem není daněn - nezaměstnaní a důchodci.
17. 09. 2011 | 14:27

Grandgousier napsal(a):

cece, jistě už od dob ranného křesťasntví...je na čase konečně tu historii změnit a vybít je i s běláskem křivokřídlým a smrkem.
17. 09. 2011 | 14:35

santawizard napsal(a):

Dodatek:kdybychom se ,jak se říká,zadlužili mimozemšťanům,tak bychom museli něco vracet ze země do vesmíru.Toto však není celosvětový problém.Svět se více podobá jako kdybychom všichni,jak se říká, pracovali pro dědu mráze z antarktidy.Všechno co bychom si tam ke své spokojenosti vydělali ,tak bychom si tam mohli zpátky ke své spokojenosti utratit.Půjčovat si peníze je kupovat si peníze.Půjčovat někomu peníze je prodávat peníze!Finanční gramotnost státu a občana,domácnosti či firmy jsou si podobné.Dneska si na všechno můžeš buď půjčit a nebo si na to musíš naspořit.Co můžeš udělat dnes neodkládej na zítřek versus ráno moudřejšího večera je základní pravidlo.Existuje nová svoboda náboženská,politická a podnikatelská pro všechny.Partnerství a zdravá konkurence se může ale nekalá soutěž se nesmí.Celosvětový dluh je však taky jako hřích.Dneska se všechno zneužívá.Zneužívá se zákon a bible a drogy a zbraně a ženy atd dokolečka i s penězama.Ekonomika je neprůhledná protože hrajeme falešnou hru a chceme jeden druhého nachytat na nějaké chytáky
17. 09. 2011 | 14:35

Béda napsal(a):

MaB, Sauerkirschmann

MaB, samozřejmě, že vím, že jde jenom o další transformaci tohoto konfliktního odevšad vypuzeného individua.

Sauerkirschmann,

jak podvazuje vláda spotřebu? Nuže předně zvýšenou DPH na základní potřeby. Tato vzhledem ke spotřebnímu koši se dotkne především nejnižších příjmových skupin, kterým omezí možnost výdajů na zbytné tboží a služby. Toto pak řetězově pocítí podnikatelé, obchodníci a výrobci. V konečném důsledku se to vrátí vládě v podobě nižších výběrů daní a ve vyšší zadluženosti. Vláda roztáčí spirálu zadlužování a zbídačování nižších příjmových vrstev.

Ano vláda si na utaování chcechtákovodů vzala malý hasáky - své korupci žádné chechtákovody utahovat nechce. Naopak další tunelizací státního majetku, nákupy vojenského materiálu... připravuje další otevření kanalizační stoupy pro státní rozpočet.

Důchodový opt out je velký podvod. Předpokládá vznik vrstvy budoucích rentiérů v podmínkách, kdy celá západní ekonomika jde do kopru. navíc přihrává další velké peníze bez rizika a odpovědnosti těm, co mají hlavní zásluhu na současné krizi - finančním spekulantům. Celý opt out je víra v to, že za 50 let manažeři soukromých fondů nezištně zhodnotí v podmínkách inflace, tržních turbulencíúspory jiných. Průběžák na rozdíl od toho staví na efektivnosti vlastní ekonomiky a je prost inflačních tlaků - prostředky jsou distribuovány takřka okamžitě.

Kalouskova ekozakázka počítá se zapojením velkých finančních skupin - "koordinátorů", kteří si přirazí sakramentskou přirážku na práce odborných subdodavatelů...
17. 09. 2011 | 14:39

Medikolog napsal(a):

Sauerkirschmann,

Váš příspěvek je nedomyšlený. Nepřímé daně platí jak plátci daní přímých, tak ti co se placení přímých daní úspěšně vyhýbají. Normální zaměstnanec tedy neplatí daně přímé NEBO nepřímé, protože platí jak daně přímé, tak daně spotřební a navíc (i ze spotřebních daní) daně nepřímé. Je tedy "berňákem" odrbáván nejvíc ze všech. Vy asi moc daně neplatíte, že?
17. 09. 2011 | 14:53

Gobbo napsal(a):

Fenix.
Po dědovi mám v komoře ještě nějaké výsledky práce těch "vesnických ševců", jak vy říkáte. Kdyby mi byly, mohl bych je od hodiny nosit. Ne kvůli eleganci.
Baťa stál na začátku vývoje, který dnes dospěl do stádia, že musím jet do Norimberku, abych si koupil na nohy něco, v čem lze ujít pár kilometrů a nestat se invalidou (druhá alternativa je, že se vám to na nohou rozpadne).
Podobně si skladuji nějaké zimníky a jiné části oděvu. Nikde v okruhu 300km na takovou práci a materiál nenarazíte.

Vyšší životní úroveň je relativní. Pokud sežerete víc ersatzpotravin z řepky a soji a koupíte si víc barevných hadříků na tři měsíce nošení, znamená to, že jste na tom líp?
Jediné, co spolehlivě jde dopředu jsou herní konzole, ploché televize (weapons of mass distraction) a auta (napojená na konec roury od ropných šejků.

Zbídačování mas na západě má různá mimikry a je důsledkem politického uplatňování ekonomických teorií. Myslím, že Krugman kdesi řekl, že všechny politické katastrofy mají v genetické lince na počátku nějakého šíleného ekonoma, který se stal politicikým guru.

Rozkodnutí, že růst je vázaný na demografické ukazatele a že klasická Smithova 3% jsou málo dala průmyslové epoše cyklický charakter.
Šarlatáni jako Alvin Toffler pak poskytli hloupým politikům postindustriálu hesla, kterými mohli (pro abonenty těch WMD) nasycenost trhů a recesi maskovat jako růst ve změněném paradigmatu.

Bohužel se nám podařilo (po dlouhém a zatvrzelém odporu asiatů - vezměte boxerské povstání, pokus Japonska o sjednocení Asie, neuvěřitelné hrdinství Korejců a Vietnamců) implantovat naše myšlení a kulturu Východu. Oni mají, na rozdíl od nás nepříjemnou schopnost dovádět věci do důsledků.
Pokud proti tomu nenajdeme obranu především v kulturní rovině, nemáme budoucnost.
17. 09. 2011 | 15:09

Sauerkirschmann napsal(a):

Medikolog

Víte Medikologu, ono nejde pouze o to, jestli někdo platí přímé či přímé plus nepřímé daně, ale také na poměru těchto. Takže nikoli, že můj příspěvek je nedomšlený, nedomyšleně tu kvičíte Vy, protože vy posuzujete danou problematiku pouze binárně, nebot jste se ve šloke velmi špatně učil, a nenaučil jste se počítat více než do jedné.

Takže nemilý hloupý medikologu, místo výpadů, že něčí příspěvky jsou nedomyšlené, tak zkuste připustit, že není zdaleka pouze podstatné jestli platí - neplatí - ale také KOLIK. No, a v tom je ta finta.

Pokud má parlament a vláda díru v rozpočtu a potřebuje zvýšit příjmy, pak to může v zásadě udělat dvěma způsoby. Budto zvýší daně přímé, a postihne tím pouze ty, kdož jsou LEGÁLNĚ ekonomicky aktivní, nebo zvýší daně nepřímé, které postihnou všechny, kteří spotřebovávají - tedy jak ty, kteří vydělávají legálně, tak nelegálně. No, a protože v tom druhém případě tedy nepřímých se na naplnění rozpočtu podílí principielně více osob, je zřejmé, že to procentuelní navýšení zdanění nemusí být tak vysoké, jako v případě přímých daní.

Takže tolik milý hloupý medikologu, který si myslí, že pokud bude platit 45 procent přímou dan, a nulovou dan nepřímou, že je to zatížení nižší, než když bude 19 procent dan přímá a 17,5 procenta nepřímá.

Medikolog si ale myslí, že v druhém případě je to zdanění zaměstnance vyšší, nebot platí daně dvě a v prvém případě pouze jednu.
17. 09. 2011 | 15:10

Stařeček napsal(a):

ještě jsem dál nečetl. Myslím si ale, že Gadžo má velkou pravdu. Ještě bych měl návrh. Ten by spočíval v přijetí zákona, rušícího u nepřizpůsobivých všechny dluhy. Chtěl bych pak vidět toho, kdo by jim půjčoval.
17. 09. 2011 | 15:11

stále rebel napsal(a):

Pro Sauerkirschmann.
Ty jsi opravdu expert na daně, cituji tě.

„Takže zvyšováním nepřímých daní vadí především zlodějům a lidem pracujícím načerno.“

Můžeš mí vysvětlit, proč vadí zvyšování nepřímých daní zlodějům nebo pracujícím načerno?

Zloděj přece DPH neplatí a pro pracujícího načerno je DPH to samé co pro pracujícího poctivě, dokonce by měla více vadit tomu pracujícímu poctivě, protože už nějaké daně zaplatil.

Pro tvou informaci.
Převod daňové zátěže z příjmu na DPH vyhovuje těm, kdo mohou spotřebovat jen malou část svých příjmů. DPH jsou regresivní daně a lidé s vysokými příjmy platí menší podíl ze svých příjmů, než lidé s nízkými příjmy.
17. 09. 2011 | 15:14

Sauerkirschmann napsal(a):

Béda

Vždyt je to přesně naopak, než píšete. Pokud vláda zvýší DPH, a vybere více na daních, tak bude muset vydat méně dluhopisů, které se v budoucnosti budou muset stejně zaplatit, a co víc, bude se z těchto v budoucnosti muset zaplatit i úrok čím ž by se ta spotřeba v budoucnosti podvázala MNOHEM VÍCE. Takže zvýšením DPH vláda dociluje toho, že bude nutné v budoucnosti platit méně na dluhovou službu, a tím bude moci více vynakládat například na platy či podpory. Vy fandíte nadnárodním bankám? To jsem opravdu nevěděl, a nečekal bych toto od Vás.
Nebo snad sázíte na to, že chcete nakoupit dluhopisy a očekáváte zvýšení úroků s tím, jako poroste zadlužení?

A k tomu dalšímu: No, ale korupci přeci vláda omezuje - přestává populisticky korumpovat široké privilegované vrstvy obyvatelstva, které nemají potřebu ekonomicky uspět na GLOBÁLNÍCH trzích. Tím jak¨si vytváří nepřímý stimul pro zvýšení globální konkurenceschopnosti ČR vyhozenej učitel nebo policista se bude muset holt naučit cosi, co je uplatnitelné na globálních trzích, stejně tak jako ty podnikatelské subjekty závislé na spotřebě místního obyvatelstva.

Jinak vojenský materiál kupují všechny vyspělé země, akorát, že u nás je to všechno akorát o chlup dražší, tak jako je u nás dražší skoro všechno. Takže sám vidíte, že míra korupce je sociální konstanta, která je daná chromozomální výbavou zdejšího obyvatelstva, které bylo po mnoho generací geneticky vyselektováváno k tomu aby škodili eráru. Jinými slovy korupci nezabráníte, pokd nebudete chtít 10,5 milionu Čechů poslat do sprch, a nahradit kvalitnější populací.

To, že je důchodový opt out podvod, je Vaše nedoložené tvrzení. Já zase mohu říci, že průběžný systém v této podobě je podvod na současné obyvatelstvo v ekonomicky aktivním věku, a důkazem je to, že ačkoli současná produktivní generace platí jak mourovatá, tak na virtuálním účtu každého občana je ne že nula, ale mínus cca 150 tisíc.

A to, že na současném stavu ekonomiky mají největší vinu finanční spekulanti, je Vaše tvrzení rozpočtového spotřebiče. Milý Bédo, na současné euroatlantické mizerii má prostě největší vinu to, že široké vrstvy obyvatelstva prostě více spotřebovávají, než tvoří - jinými slovy, žijí si nad poměry.
Naproti tomu, já mohu prohlásit, že víra v průběžný systém je víra v to, že při exponenciálně rostoucím dluhu za 50 let bude z toho průběžného systému placeno ještě něco jiného, než dluhová služba, která to do té doby vznikne, a to v podmínkách, kdy počet plátců bude klesat, a počet příjemců růst. To vcelku odporuje s Vaším tvrzením, že průběžnák je odiolný vůči inflačním tlakům. Protože v budoucnosti budpou vybrané peníze použité nikoli k výplatě důchodů, ale převážně k obsluze dluhové služby.

A kolik bude nebo nebude stát Kalouskova ekozakázka??? Irelevantní. Odstraníte ten sajrajt sám formou brigád? Neodstraníte. Takže to holt bude stát nějakou pětku. Kdyby Vaše oranžoví výtečníci neprodali OKD Bakalovi za desetinu reálné ceny, pak by to nebyl finančně problém.
17. 09. 2011 | 15:34

honolulu napsal(a):

Pouze to, co jsem ZAZIL A VIDEL !
Ohledne toho zaclenovani minorit do spolecnosti.

Kdyz chce firma v USA ziskat zakazku od statu nebo federalni zakazku, tak musi prijmout urcite % minorit.
Coz je spravne, ale kdyz prestanou minority chodit do prace, (a oni urcite prestanou), tak belosi to musi odpracovat za ne.
Nektere minority chybely i 3 mesice v roce ! Manazeri jsou potom zoufali take.
Nemohli cernochy vyhodit, ztratili by zakazku, tak zdiraji az do vycerpani ty lidi, kteri jim chodili do prace poctive a pravidelne. Samozrejme lide, kteri maji doma deti, ci zplatky na dum, si musi nechat libit vsechno. Ti lide, kteri tento prepych nemeli, poslali pana sefa do "prachatic" a sli ke konkurenci. (napr. Ja.)
Socialni inzenyrstvi je EKONOMICKY NESMYSL a vas premier Necas ma pravdu.

Kdyz mlady beloch se snazi dostat na nejakou skolu, tak musi splnit 100 bodu. Prislusnikum minorit je 30 bodu odepsano k dobru, za to, ze jsou minority.

Kdyz takovy student dostuduje, tak je znovu v IZOLACI, protoze kazdy vi, ze to mel ve skole vsechno snazsi.

Zde vidite jaky super BORDEL kolem sveta delaji t.zv. socialni inzenyri. Kdyby vsichni meli stejna prava a stejne povinnosti, tak by nebylo rasove napeti mezi lidmi.
Tento system privilegii je kritizovan nejvice cernochy.
Protoze vi, jak o nich smysli druzi. Nakonec i tech nekolik malo dobrych vypada v ocich spolecnosti spatne.
Take vas upozornuji na to, ze Amerika je polarizovana a oddelena. Chteji to tak vsechny skupiny.

Tam, kde se nastehuje hodne minorit, belosi proste utecou. Typicky priklad o cem se zminuji je Detroit (MI) ci Cleveland (OH).

Dale vas upozornuji na to, ze ve ctvrtich minorit je velka a nesmyslna kriminalita ! Vetsinou kvuli drogam.
Tato krasna zeme ma paralerni kultury zijice vedle sebe, ale oddelene, a blizi se doba, kdy to bude jako v JAR za B.J. Vorstra, akorat s tim rozdilem, ze to nebude uzakoneno.

Proti zakonum prirody se proste neda bojovat. Ja nevim jak.
Lide vzdy budou inklinovat ke sve kulturni skupine.
(Prominte gramatiku stala se obeti Afriky.)
17. 09. 2011 | 15:37

Sauerkirschmann napsal(a):

stále rebel

No, to máte jednoduché: Protože i ti zloději, a lidé pracující načerno chodí do krámů, kupují zbvoží, a tím platí DPH, že. To, že zloděj není plátce DPH z ekonomických aktivit jaksi neznamená, že formou své spotřeby neplatí DPH žádné. Vezmi si ty chytrolíne jakejkoli účet ze supermakrketu nebo jízdenku, a zjistíš, že DPH platíš vždy, když něco kupuješ. To bys ale ty chytráku místo psaní blbostí musel ještě umět číst, že.

A to další: Novidíš, jak na tom ti nízkopříjmoví vydělají. Že nevíš jao hlupáku??? Pokud ten, kdo má vysoký příjem a nespotřebovává, tak co, hlupáku???? INVESTUJE, že??? No, a pokud investuje, tak je pravděpodobné, že vytváří pracovní místa pro ty chudé proletáře, a větší poptávka po pracovní síle vede obvykle k tlakuz na zvyšování mezd, že.

Takže jinak ti dík, za to, že jsi potvrdil, tok když jsem psal, že zvýšení DPH vadí zejména zlodějům, lidem pracujícím načerno, a pak ještě těm co nic netvoří, pouze spotřebovávají.
17. 09. 2011 | 15:41

český maloměšťák napsal(a):

Fenix napsal(a):
český maloměšťák : Srvnávat ČR, pozažmo Evropu s Římem nesedí.

Řím byl povětšinou olbklopen barbary, kteří někdy neovládali ani zemědělství. Nehrozil tedy ekonomický boj se sousedy, Řím byl ekonomicky izolován ve své podstatě.

Izolace ČR/Evropy - tedy znemožnění dovozů - by vedla k růstu cenové hladiny - či / a zároveň k nedostatkovosti určitého zboží (v případě pokusů kontrolovat ceny). Svět by letěl bez nás, a my bychom nemohli ani vyvážet.

Vivat Enver Hodža !
17. 09. 2011 | 13:53
-------------
Podsouváte mi něco - co jsem nikde nenapsal./izolacionismus/
Jde o poker. Tedy o to, jestli je někdo tak hloupý, že ukáže karty - anebo si dealerovi záměrně řekne o slabé karty.
Neboli - již mocensky relevantně FORMULOVANÁ obchodní politika zemí transatlantické vazby může mít kladný vliv co se týče zabrždění dovozu asijských společenských smluv.
Paralela s Římem sedí.
Neboť Řím za svou společenskou smlouvu bojoval. ale také importoval cizí společenské smlouvy /orientální - křesťanské, vojenské - barbaři jako vojáci a později i občané/. Ale v jinem modu - vojenském a kultovně mocenském. Dnešní rozhodující modus je modus obchodní. Fanatický, fundamentalistický ricardismus.
Pro jedny vzestup - pro druhé úpadek. Ve výsledku chaos pro všechny.

Jak asi skončí státní celky, které nejen že nebojují, ale ještě nepřítele podporují ?
Skončí tak - jak jste nastínil vy.
V chaosu a bídě.

Jen na okraj.
Pokud by dynamika růstu mezd v Číně byla stejná jako je tomu v posledních 10 letech - bude až za 30 let na 50 % průměrné mzdy evropské.
To je to vaše "dohánění".

ČR je z tohoto pohledu /čínskou optikou/ nevýznamnou zemičkou . ležící vedel Německa.
Bez EU bude ničím - nulou, zmítanou vnitřním rozkladem.

EU musí mít za prvé "jedno telefonní číslo". Za druhé musí omezit extrémy, které popuzují jednotlivé země proti sobě /např. Kalouskův daňový dumping (ve směru transferu investiční kvoty z donátoerských zemí EU ) financovaný zeměmi jako je např. Německo či Franncie/. Za třetí lidé - voliči musí zvolit za své představitele takové, kteří budou tradiční společenské smlouvy Okcidentu hájit. Ne kamuflovat, lhát a někdy kopat za útočníka /protože sami jsou na investicích v Číně a podobných zemích zainteresováni).

Výsledkem musí být efektivní tlak - už zmínka o určitých opatřeních - pokud je ale opřena o skutečnou sílu - ne o salónní bonmoty tu Geithnera, tu Sarkozyho, tu někoho podobného /podle mě jsou všichni tito jen prodlouženou rukou lidí, zaháčkovaných ve vývozu hospodářského výkonu Okcidentu/....už jen taková zmínka vyvolá reflexi.

Naivním zbabělcům nikdy budoucnost patřit nebude. A pokud svou budoucnost navíc rozdávají - jsou to hloupí naivní zbabělci. Takové skutečně rozložili Řím.
---------------------------
Německý export dnes sestává ze 40 % z dovozu. Mezi lety 1991 a 2002 se podíl dovážených statků, obsažených v exportovaných statcích zvýšil z 26,7 na 38,8 %.
Prezident Ifo institutu H.-W. Sinn takovou ekonomiku nazývá "ekonomikou bazaru"./což není úplně správné...ale :

V Německu kontinuálně stoupá % dovozu ze zemí s nízkými mzdami. Téměř ve všech oblastech. Mezi lety 1997 až 2003 se tento dovoz zdvojnásobil.

Od roku 1970 klesla investiční kvóta v tradičních průmyslových zemích o polovinu.
V Německu z 18 % na 3 % - největší dynamiku má tento pokles v posledních letech.

Od roku 1995 se však kapitál německých firem investovaný v zahraničí zvýšil z 11 na 31 %. /
17. 09. 2011 | 16:00

stále rebel napsal(a):

Pro Sauerkirschmann.
Hloupost ve tvých příspěvcích graduje. Když něco čajzneš v samošce nebo někomu vybílíš byt, tak DPH z toho neplatíš, to k těm zlodějům.

Ten, kdo nakupuje nemovitosti, investiční zlato nebo posílá peníze do Švýcarské banky, ten DPH moc neodvede ani nezajistí nové pracovní příležitosti. Ale i kdyby zajistil pracovní příležitosti, tak je faktem, že na daních zaplatil jen malý podíl ze svých příjmů.
17. 09. 2011 | 16:00

Sauerkirschmann napsal(a):

stále rebel

Ješte jednou, hlupáku. Když někdo něco čajzne, tak čajzne z 98 procent něco, co vůbec nepotřebuje. Takže to obvykle PRODÁ, a za utžené peníze si koupí co potřebuje. Co s tím máš ty chytrolíne za problém?

A k tomu druhému: Normálnímu zaměstnanci se vyplatí, když stát snižuje daně přímé a zvyšuje nepřímé. Můžeš prskat, můžeš vejt jako šakal, zuřit a kousat, ale nic s tíém neud+ěláš.

Pokud ti to vadí, tak přestaň pást svý dcery a ségru, protože za to, co dostávají od zákazníků stejně daně z příjmu FO neplatí, a tak jediný co z nich stát dostane je DPH když utrácej, a začni normálně dělat. Věřím, že takovejm, jako ty vadí, že stát zvyšuje daně nepřímé na úkor přímých.
17. 09. 2011 | 16:11

stále rebel napsal(a):

Pro Sauerkirschmann.
Přimlouvám se u pana Stejskala za to, aby tvá moudra nemazal.
17. 09. 2011 | 16:15

Sauerkirschmann napsal(a):

český maloměšťák

Milej českej maloměštáku, u některých profesí se mzdy v Číně a v západní Evropě příliš neliší - a jsou rozhodně vyšší než u odpovídajících profesí mzdy české.

A jinak tahle věta cituji:
Německý export dnes sestává ze 40 % z dovozu. Mezi lety 1991 a 2002 se podíl dovážených statků, obsažených v exportovaných statcích zvýšil z 26,7 na 38,8 %.
Prezident Ifo institutu H.-W. Sinn takovou ekonomiku nazývá "ekonomikou bazaru"./což není úplně správné...ale :
konec citace.

Tak to je opravdu perla. Milej českej maloměštáku, interrupce cizích termitů vede ke katastrálnímu fiakru. Takže hloupý maloměštáku, export je jiný výraz pro slovo vývoz. Pokud tedy provedu slovní substituci, tak vy tvrdíte, že

"Německý vývoz dnes sestává ze 40 % z dovozu".

Na základě této věty si troufám odhadnout, že jste pravděpodobně BSE pozitivní, pročež byste měl být dle platného veterinárního zákona neprodleně utracen, a řádně zpracován v kafilerii.
17. 09. 2011 | 16:19

stále rebel napsal(a):

Pro Sauerkirschmann.
Věta
"Německý vývoz dnes sestává ze 40 % z dovozu".

je nepochopitelná možná pro tebe, pro ostatní je nejen zcela srozumitelná, ale i věcné o tom víme. Nedávno proběhla medii informace, že většina českého vývozu do Německa je přeexportována dále. Ta věta neříká nic jiného než to, že 40 % německého vývozu tvoří věci do Německa dovezené.Češi jsou subdodavateli, Němci finálními exportéry.
17. 09. 2011 | 16:35

český maloměšťák napsal(a):

Sauer..no prostě parabellum alias..už ani nevím kdo/....koho odevšad pro jeho
primitivismus, propagatčictví a vulgarity vyhazují...jen Stejskal nad ním útrpně mávne rukou..../

"V letech 1991 až 2002 se poměr tuzemských výchozích produktů obsažených v exportovaném zboží a dovážených výchozích produktů změnil - z podílu 26,7 % v roce 1991 na 38,8 % v roce 1991."

Takto by to snad mohlo být pochopitelné i pro vás. O co jde.
Anebo mám použít jablíčka a hruštičky ?

Ještě něco - afektovaný sprosťáku - nediskutuji s vámi - proč - vysvětleno výše.
Mimochodem vy jste zde prohlásil, že nebudete " diskutovat /vy spíše vedete flašinetový monolog/ se mnou.
Byl bych rád, kdybyste alespoň jednu složku svých afektů /nutkavý pocit reagovat - i navzdor vlastnímu prohlášení/
dovedl ovládnout.
Díky./pokud je vám však 14 let a méně - akceptuji, že budete své nesmysly žbrblat dále...ale beze mně...jdu na poker.../

Disclosure : Mnoho lidí z dovozu asijských společenských smluv profituje - jsou zaháčkováni, zainteresováni na úpadku Západu....většinoou jsou to takoví , kteří mají plnou hubu prospperity, svobody, volného trhu, nezasahobvání, chudoby třetího světa....rozpoznáte je velmi snadno - ve vztahu k adekvátní obchodní politice jednotně vystupující Evropy jsou buď skeptičtí, anebo přímo proti ní útočí.

Znovu - v Římě by takové nechali ukřižovat. Zcela v souladu s tehdejším pojetím práva a dobra. Kvůli ochraně své společenské smlouvy.
17. 09. 2011 | 16:43

Sauerkirschmann napsal(a):

stále rebel

Zkus si ty mimořádně hašteřivý jedinče pod sebe 50 x napsat větu.

Import = dovoz a export = vývoz jsou dvě ANTAGONISTICKÉ kategorie.

Pokud se do Německa doveze nějaká subdodávka z ČR, třeba elektřina tak to je furt čistej import, a pokud Němci tu elektřinu použijí na svaření kastle Mercedesu a vyveze do USA, tak je to furt čistej export.

Žádnej export autáku skládající se z importu elektřiny z ČR, jak se mylně pokoušíte tvrdit Vy.
17. 09. 2011 | 16:45

Sauerkirschmann napsal(a):

český maloměšťák

Nic takového jako že s Vámi nebudu diskutovat jsem nenapsal. Vy jste nejenom hlupák, ale navíc i SPROSTÝ LHÁŘ.

Já jsem toliko Vám dal zapravdu, když jste sám prohlásil, že cituji:

S emotivními a sprostými ubožáky a propagatčíky není možné diskutovat.

konec citace.

To, že s vámi nebudu diskutovat, tak tuto jste mi SPROSTĚ PODSTRČIL a následně dlouze okomentoval.

Mimochodem, když ten Váš Řím byl tak dokonalej, tak proč zanikl? Schválně. Už se těším na to propagátčické humanoidní vysvětlení.
17. 09. 2011 | 16:51

stále rebel napsal(a):

Pro Sauerkirschmann.
Nic si nemusím psát, stačí mi, že si pamatuji starou moudrost,
„s hlupákem se nikdy nehádej“ a tím to končí.
17. 09. 2011 | 17:06

český maloměšťák napsal(a):

ad Sauer...
Jistě. Spolkový statistický úřad je mylný.
Jen jistý saue.../parabellumatd.../ tvrdí opak.

Z toho vyplývá - parabellum /sauer.../ je nad spolkovým statistickým ůřadem.
Sauerkirschmann je takto i nad logikou , matematikou ...a já nevím čím vším ještě.

Je to prostě Sau..etc etc....

http://www.destatis.de/jetspeed/portal/search/results.psml

Hledejte. Studujte. Zjistíte, že jsou lidé, kteří myšlení 19. století již o něco překonali. Vidí a verifikují věci přece jen o něco strukturovaněji a diferencovaněji než vy.
Za domácí úkoltedy máte zjistit, zda jste chytřejší než Spolkový statistický úřad.

Zkontroluje to pan stále rebel a oznámkuje pan Béda.
17. 09. 2011 | 17:15

xxx3 napsal(a):

Takové žlučovité shazování oponentů maskované za blahosklonné poučování (s občasnou špetkou jedovatosti), jaké tu dnes předvádí pan Sauerkirschmann, jsem tady dlouho neviděl. Ignorace podobných výlevů zdá se mi býti jedinou cestou. Člověk, který své názory neumí podat kultivovanou formou s respektem k ostatním, si nezaslouží diskuzi.
17. 09. 2011 | 17:16

český maloměšťák napsal(a):

Saue..
Zanikl mj. proto, že se málo ukřižovávali takoví jako jste vy.

Sparabellem.
17. 09. 2011 | 17:16

Béda napsal(a):

Sauerkirschmann,

když vláda zvedne DPH (a to nemluvím o tom, že je vysoký předpoklad poklesu v ekonomice hlavních odběratelů), na základní potřeby - nájem, potraviny, dále na léky, dětské potřeby... spoplatní zdravotní péči, zvedné platby za dálniční známky, nezávisle na tom se zdraží vstupy - energie PHM... celá řada spotřebitelů nebude mít na koupi zbytností. Řadě podnikatelů (obchodníků, výrobců, řemeslníků) klesne obrat a řada z nich ZBANKROTUJE (proč myslíte že tady brečel Tomský?) bude to pro ně likvidační. Souběžně s tím jak budou pokládat své živnosti, podniky... bude vzrůstat nezaměstnanost (nezaměstnanými se stanou jejich zaměstnanci a zaměstnanci jejich dodavatelů...) a přestanou odvádět daně, sociální a zdravotní platby za sebe a své zaměstnance.
17. 09. 2011 | 17:21

Béda napsal(a):

Ještě dovětek: vláda bude stát před problémem. Bude nutné zastavit výdaje na infrastrukturu (to se již děje), státní služby, a bude nutné splácet dosavadní dluh. (Neberu v potaz nesmyslně koncipované Kalouskovy rozpočty ve kterých již předem jsou zakomponovány nesmyslné příjmy a výdaje neodpovídající realistickým očekáváním). Co tedy vláda udělá? Bude dál "zeštíhlovat" a škrtat. A bude si brát daší půjčky na pokrytí předešlých dluhů. To ovšem dál prohloubí výše popsaný problém. A tak stále dokola. Spirála smrti se roztáčí.
17. 09. 2011 | 17:34

notorický skeptik napsal(a):

Martin 17. 09. 2011 | 10:29
Píšete: "A značná část černošských studentů VŠ v USA se na vysokou školu dostala především díky pozitivní diskriminaci, kdy díky svému obličeji dosáhli na systém kvót a stipendium, o čemž se bílým může jenom zdát."
Chtěl bych Vás doplnit akademickou otázkou.
Změnily se, díky tomu, poměry v Bronxu a v jiných problematických čtvrtích měst Spojených Států?
17. 09. 2011 | 17:52

Višňák napsal(a):

Sauerkirschmane- tvoje vysvětlení exportu a importu je brilantní a dal bych je do učebnic 4 třídy základní školy.
Což ovšem nic nemění na skutečnosti, že pokud němci něco koupí od nás, dají na to svůj štítek, případně trochu to upraví nebo spojí s něčím co zase koupili od poláků a mnohem dráž to někam exportují, tak nemá cenu diskutovat o tom kde začíná export či import, ale proč jsme tak blbí že prodáváme němcům levně, děláme jim magory u běžícího pásu, prodáváme jim levně ovoce a pak kupujeme draze jogurt s extra velkými kusy ovoce, prodáváme stromy nastojato a kupujeme od nich draze výrobky ze dřeva atd atd
17. 09. 2011 | 17:56

Vlkodav napsal(a):

DPH je nejspravedlivější daň, protože daní jen to, co spotřebovávám. Má ale nulovou "solidárnost".

Daň z příjmu je velmi solidární - část příjmu není vůbec danit a jsou další nedaněné části na děti a pod.

DPH se navíc velmi dobře vybírá a omezje krádeže a zaměstnávání na černo, což velmi deformuje trh a společnost.

Takže dle mne by měla být většina daňové zátěže realizována pomocí DPH. Menší část přes DP.
17. 09. 2011 | 18:07

Fenix napsal(a):

Béda : ale cesta k poplacení dluhu existuje. Jen ji nesmíme hledat na domácím trhu, protože v rámci rodiny (státu) můžeme přerozdělovat, ale ne vydělávat.

Kromě nutného šetření je třeba zvýšit konkurenceschopnost našich produktů. Tedy :
- zatočit s korupcí a tak zlepšit podnikatelské prostředí
- zjednodušit zákony
- odbourat či aspoň upravit množství norem, které prodražují produkci. Od bezpečnostních předpisů přes ekologické až po zákoník práce
- snížit náklady na pracovní sílu

Pak můžeme lépe konkurovat, vydělávat a splácet dluhy.
17. 09. 2011 | 18:22

Béda napsal(a):

Fenix,

aha. Takže "Jen ji nesmíme hledat na domácím trhu, protože v rámci rodiny (státu) můžeme přerozdělovat, ale ne vydělávat..." Takže hlavní odběratelé jsou v krizi a my se budeme orientovat výlučně na vývoz. A kam budeme tedy vyvážet, Na západních trzích klesá potávka, budeme tedy vyvážet do rozvojového světa? Kam? Do hladové Afriky? Anebo do bezkonkurenční Asie? A co tam budeme dodávat?

- "zatočit s korupcí a tak zlepšit podnikatelské prostředí"
Vláda je u moci 1 rok. Jak poklesla korupce?
- "zjednodušit zákony" (dtto - jak vláda zjednodušila daně?)
- "odbourat či aspoň upravit množství norem, které prodražují produkci. Od bezpečnostních předpisů přes ekologické až po zákoník práce" Aha. Takže návrat do 19. století aneb blíž Číně.
- "snížit náklady na pracovní sílu" Na jakou úroveň? Čínskou kde je průměr někde na úrovni 3500 Kč/měsíc? Dokáže český občan tz takového platu pokrýt životní náklady (nájem, potrřaviny PHM, dopravu...?)

Akorát samá klišé.
17. 09. 2011 | 18:53

zemedelec napsal(a):

Pane Fenix.
Váš příspěvek mě zaujal.
Právě u toho odbourat či aspoň upravit část norem,bezpečnostních předpisů,ekologických až zákoník práce.To to chcete všechno vrátit o 100let spátky,nebo jak si to představujete.Někam jsme se dopracovali,jak v ochraně zdraví i ochraně přírody.I když pro mě je hodně věcí nepochopitelných.Jenom kolem všeho kolik je potřeba zdravotních prohlídek,povolení,školení na každou blbost,ale hlavně zaplatit.
17. 09. 2011 | 18:56

stále rebel napsal(a):

Pro Vlkodav.
Cituji:
„DPH je nejspravedlivější daň, protože daní jen to, co spotřebovávám. Má ale nulovou "solidárnost"“.

Něco podobného může říci jen opravdu velký ….

DPH je ta nejhloupější daň, jaká se dnes vybírá a se spravedlností nemá nic společného. Pojem spravedlnost bychom mohli odvozovat od přání většiny lidí, ale určitě by DPH nevyhrála nebo od služeb státu. Rozumný stát daní především příjem, kterého jeho občané pod jeho ochranou dosahují a pak majetek, který občanům garantuje, a který by měl být zdrojem bohatství státu, dříve především půda, dnes i kapitál. Toto věděli panovníci před mnoha a mnoha staletími a nikdo na tom nemůže nic změnit, možná na chvíli lidi obelhat, ale určitě ne nadlouho. Náklady státu by měli nést především ti, kterým stát slouží.
17. 09. 2011 | 19:00

Vlkodav napsal(a):

stale rebel

Náklady státu byměli nést především ti, kterým stát slouží.

Souhlasím, a jelikož naprostou vtšinu služeb spotřebovává každá osoba stejně (armáda, policie, soudy, úředníci) pak by se každý měl na nákladch podílet stejně.

A spravedlnost odvozovat od toho co by si přála většina? To je naprostý nesmysl, spravedlnost je rovnost bez vlivu právě lidí, má na nich být nezávislá. Právě zdanit spotřebu je nejspravedlivější, protože daním to, co spotřebovávám. Pokud budu bohatý, ale budu žít prostý život, proč bych měl platit velké daně?
17. 09. 2011 | 19:13

Minorita napsal(a):

Vlkodav
A komu tedy stát neslouží ???
Definici spravedlnosti a módní daňový kánon ( pokud nejte skutečně příslušník horní desetitisícovky, jste pouze idevý nosič vody, místně používána jiná, trefnější definice ) necháme nyní raději stranou... :-)
17. 09. 2011 | 19:27

stále rebel napsal(a):

Pro Vlkodav.
Cituji:
„Souhlasím, a jelikož naprostou vtšinu služeb spotřebovává každá osoba stejně (armáda, policie, soudy, úředníci) pak by se každý měl na nákladch podílet stejně.“

V pravicových kebulích je nasráno, nic více a nemá se cenu hádat.

Miliardář a bezdomovec by měli platit za policii stejný podíl, každému z nich hlídá stejný majetek, úřady jim slouží stejně, zeptej se miliardáře, kolik je ochoten platit za to, že stát bude chránit jeho život, zeptej se na stejné toho bezdomovce a v této výši by se to mělo vybírat.
17. 09. 2011 | 19:35

Vlkodav napsal(a):

Minorita

Stát slouží všem. Proč by měl někomu nesloužit?
17. 09. 2011 | 19:37

Vlkodav napsal(a):

stale rebel

miliardář i bezdomovec používa armádu i ostatni služby státu úplně stejně. Pokud máte na mysli, že třeba víc využívá katarst, nebo jiné majetkové služby, pk vězte že ty jsou významně zpoplatněny,.
A navíc jste mi dal rgument pro DPH. Miliardář by odvedl ohromné částky a bezdomovec nic. Spravedlivé že ano!
17. 09. 2011 | 19:41

Jeff napsal(a):

A tak bychom tu káru mohli tak nějak táhnout dál. Cikány poslat vlakem do Indie, Peheho do kotelny, Vaškovi na Hradě pomoci vybudovat Universitu Svatého Václava v budovách ministerstva školství a inkluzivně zde vzdělávat nové skvělé ekonomy typu Dušana Třísky a do čela České televize obsadit někoho z trojice Dobeš, Drobil, Bobošíková. Karikatury české politické elity nejsou schopni čehokoli, nechtějme proto po nich řešit staletou anabázi romské populace. Chovejme se v rámci možností slušně, pomozme každý svým možným dílem a svoji zlobu na situaci okolo konce historie nesvádějme na ty, kdož jsou v tomto bez viny absolutně.
17. 09. 2011 | 19:46

milo napsal(a):

To: pan Pehe

Cikánský problém již přesáhl hloubkou (všechna řešení byla vyzkoušena) a rozsahem (parazitismus se přelévá do kriminality) parametry standardního společenského problému a stal se obdobou, řekněme, společenského úrazu. Nemůžete k němu přistupovat
s tradiční ideologickou optikou. (Obávám se, že Váš článek slouží v tomto případě spíše jako opozičně kritická hra a to je málo užitečné).Efektivní řešení by mělo obsahovat prvky regulace (postih lichvy, povinné veřejné práce, vázané dávky), podporu sociální mobility (stipendia od raného školního věku až po vysokoškolský věk, reforma zvláštních škol a obhajoba jejich funkčnosti státem) důsledná aplikace nulové tolerance v ohrožených komunitách (to není jen o represi a policejní ostrosti).

Cikánský problém lze poměrně rychle utlumit, ale hloubkové řešení je jen dlouhodobé (cyklus dvaceti až třiceti let). Je otázkou, zda má exekutiva v tomto politickém prostoru vůbec schopnosti a vůli něco takového podniknout. Přesahuje to jejich, řekněme, lokální zkušenosti a sklon ke krátkodobému prakticismu. Lze očekávat "tlumící" politiku s převahu represe a radikalizaci vzájemného rasismu.
Bohužel. A poznámka na závěr. Pane pehe, jsou situace, kdy je ideologizování únavné
... toto je jedna z nich.
17. 09. 2011 | 19:49

Minorita napsal(a):

Vlkodav
Vy píšete: ...že náklady státu by měli nést především ti, kterým slouží.
Ptám se tedy, kdo je ten komu neslouží vzhledem k vaší formulaci "především"...
Teorii o tom, jak by měli najednou ony služby platit ve stejné výši tzv. "všichni" je řekl bych z hlediska tržních komentátorů a "stratégů" přímo axiom...Chechtám se tomu, opravdu, jak tržní zastánci se bez zajíknutí v tomto případě ( ohledně platby daní je to přímo jejich tradice )uchylují k socansky/solidárnímu/rovnostářskému VŠEM STEJNĚ :-).
Dobrá a co školství, zdravotnictví, nájmy, energie, vodné/stočné,...
S trochou fantazie si to obhájím u čehokoliv...
Myslím, že jste si ukousl velké sousto-přátelsky myšleno.
17. 09. 2011 | 19:53

neo napsal(a):

Stále rebel napsal:
V pravicových kebulích je nasráno, nic více a nemá se cenu hádat.

Stát poskytuje všem stejné služby (silnice, armáda, policie, hasiči, úřady..)
Ale socialisticky spravedlivě dává z rozpočtu více těm, kteří přispívají méně.

Většinou je nejštědřejší k těm, kteří neplatí žádné přímé daně. Naopak ti, co platí nejvyšší přímé daně nečerpají vůbec nic.

Ovšem všichni vidíme, že to je taková spravedlnost naruby.
Spravedlivé by bylo, kdyby ten, kdo víc odvádí i více čerpal, nebo musí platit a čerpat všichni stejně.

Proto se jako nejspravedlivější daň jeví ta nepřímá, nejlépe je to vidět na DPH.

Ať jsi milionář, nebo průměrný pracující, nemakačenko nebo důchodce či dítě, zaplatíš za rohlík stejnou daň
17. 09. 2011 | 20:03

Jeff napsal(a):

Pokud jde o začleňování Romů do tzv.majority, stát by jim mohl poskytnout ve výběrových řízeních půjčky po 2 milionech korun na založení akciových společností s akciemi na držitele a úroky dotovanými z PGRLF, vše proti zástavám v podobě drahých kamenů oceněných znalci z řad pochopitelně majority. Podnikatelský záměr by kontroloval FAÚ, daňové zvýhodnění na úroveň hazardu či jedna velká nula v případě montoven by bylo samozřejmostí. Befelem na radnice by přednostně byly nové akciové společnosti zvýhodněny v tendru na likvidaci ekologických zátěží do slíbené nadhodnoty 114 miliard, povinných 10% by transparentně formou uzákoněného trvalého platebního příkazu vybíral nestraník ve vládě a držel tak žraloky v nejistotě a pracovní pohotovosti. Zákaz zaměstnat cizince či majoritu by byl podmínkou pro poskytnutí kontokorentu a mohlo by to věcí pohnout.
17. 09. 2011 | 20:16

stále rebel napsal(a):

Pro Vlkodav.
To je neuvěřitelné, není nic vzdálenějšího trhu, než český trhovec.

Jak komu slouží složky českého státu by se poznalo při licitaci, kdo je kolik ochoten za podobné služby platit. To, že tyto složky slouží všem stejně nemůže říci duševně zdravý člověk. Policie, armáda, soudy chrání především majetek a zdraví těch nejbohatších a často před těmi chudými, a to prý slouží všem stejně, patrně když odhání bezdomovce od panství miliardáře, tak slouží oběma.

neo, ty jsi tak hloupý, že patrně nejsi schopný ani pochopit, že sociální dávky dostávají především děti a pak ve stáří a že si na ně spoří.

Nějaké výpočty máš zde

„Platí bohatí důchody chudým a nebo je to naopak?
http://rusy.blog.idnes.cz/c/208746/Plati-bohati-duchody-chudym-a-nebo-je-to-naopak.html
17. 09. 2011 | 20:20

ghándí napsal(a):

trochu musím s pehe souhlasit, i když on vychází ze scela opačných ideových východisek a řešení vidí diametrálně jinde než já. na čem se shodneme, je to, že represe je kontraproduktivní. kde já bych viděl první krok, to je zpružněnní trhu práce a vytvoření podmínek pro snadnější zaměstnávání lidí. je potřeba pracovněprávní vztahy výrazně liberalizovat. až poté se soustředit na snižování dávek. co naprosto odmítám, je podminovat dávky prací. to popírá samotný smysl dávek i jejich smysl, jako posledního záchraného polštáře pro lidi, kteří práci nemají. to samozřejmě nijak nebrání uvahám, jestli dávky nejsou příliž vysoké a demotivující. nicmeně souhlasim s postojem čssd, že nucené veřejněprospěšné práce jsou v rozporu s ustavou.
17. 09. 2011 | 20:21

Sauerkirschmann napsal(a):

Béda

Odkdy se platí DPH z nájmu ty chytrolíne???? To by mne opravdu zajímalo.
To když se odpoutám od toho, že 2/3 obyvatel ČR bydlí ve svém.
A dále: No tak lidi přestanou kupovat zbytnosti no a má být???? Tak klesne trošku ekonomia no a??? Podle Vás by asi bylo lepší, kdyby Vláda ještě pár let držela vysoké schodky, a pak vyhlásila bankrot ne?? Zapomněl jste argumentovat Islandem.

No, a právě aby se zabránilo té spirále smrti, tak je potžeba vzít na ty chechtákovody pořádnej hasák, to znamená si na ty škrty pořádně nabrousit pero, protože jak sám vidíte, tak ty škrty jsou nedostatečné.

Jinak pokud tu bude dost disponibilní pracovní síly, tak sem možná přijde i nějakej investor, a vytvoří pár pracovních míst.
17. 09. 2011 | 20:44

Sauerkirschmann napsal(a):

český maloměšťák

A kdo by na Vás ty zmetku dělal, kdyby tu nebyli lidé jako já co????
17. 09. 2011 | 20:48

Sauerkirschmann napsal(a):

Minorita

Vy jste toho namatlalo toli Vážené minorito, že se na to nedá ani slušně reagovat. Takže popořádku:
školství, zdravotnictví, nájmy, energie, vodné/stočné

školství - využíváno plus mínus všemi stejně, ale zdaleka stejně do toho všichni nepřispívají.
Zdravotnictví- tam bych skoro dokonce řekl, že tam je pravidlem to, že ten, kdo přispívá nejméně, čerpá zdravotní péči nejvíce.
Nájmy - co to má společného s veřejnými výdaji co?
energie totéž - kromě toho například plynárenská struktura ČE je plně v soukromých rukou
vodné/stočné - opět vodárenské firmy jsou akciové společnosti mimo rozpočet.

Takže tak milé hloupé minorito.
17. 09. 2011 | 20:55

Sauerkirschmann napsal(a):

ghándí

Tak to byste milé ghándí vidělo pěkně blbě. V ČR je cca 430 000 nezaměstnaných, z toho řekněme 120 000 cikánů. Volných pracovních míst je něco přes 30 000. To jsou tvrdá fakta, která humanoidním okecáváním ve stylu Pehe nevyřešíte.

Jediný správný postup vyslovil kdysi Kalousek, ještě když byl v KDU-ČSL - tehdá prohlašoval, že v prvé řadě musíme zabezpečit, aby se sociálně slabí na nepřizpůsobiví přestali množit.
17. 09. 2011 | 20:58

neo napsal(a):

stále rebel,

možná by ses místo těch urážek mohl přejmenovat na stále de..l.

Napsal jsi totiž přesně to, co já.

srovnej si to:
"patrně nejsi schopný ani pochopit, že sociální dávky dostávají především děti a pak ve stáří "

"Většinou je nejštědřejší k těm, kteří neplatí žádné přímé daně."
17. 09. 2011 | 20:59

Sauerkirschmann napsal(a):

stále rebel

Dej si na hlavu studenej obklad - takže podle tebe chrání policie majetek tech bohatejch proti chudákům jo??? Chcete říci, že tohle dělá v posledních dnech a týdnech policie na severu Čech? Bohatí si především platí soukromé ochranky, takže ti policie téměř vůbec nevyužívají. Navopak, policisté velmi často vyjíždějí k "italským" domácím sporům socek - například.

O tom, že sociální dávky dostávají především děti, a ve stáří že si na ně spoří, tak to je naprosto zmatený výplod chorého mozku - nepřihnul jste si náhodou trošku moc přes míru tureckého medu, co???
17. 09. 2011 | 21:04

Béda napsal(a):

Sauerkirschmann,

Kalouskovo angažmá na MO a na MF bylo doposud demonstrací naprosté neschopnosti a diletantismu, korunovaného návrhy naprosto nerealistických rozpočtů. Výsledkem jsou extrémní škody na MO a evtrémně vysoké rozpočtové schodky. Jsem si naprosto (100%-tně jist) že ani po zeštíhlování a škrtání tomu nebude jinak. Naopak si myslím, že dluhy státu vystřelí strmě vzhůru. Bankrotu se začneme blížit mnohem rychleji než doposud.
17. 09. 2011 | 21:08

Daňový poplatník napsal(a):

To autor a diskutující ve vytýčeném směru:
Obávám se, že tato diskuse měla smysl naposled před 15 léty, dnes má spíš cenu diskutovat o tom, jak vytvořit snesitelný život pro lidi v ghetech, nebo rezervacích, nebo jak chcete, protože nevidím jediný slušný argument pro to, aby se sousedé asociálů museli nechat terorizovat lůzou, a pokutovat, nebo zavírat za to, že se proti tomu teroru slovně ohradí.
A jediný problém je v tom, jak zabránit exponenciálnímu množení parazitů, protože semena (doslovně i přeneseně) problémů, která si nejsou ochotni připustit zodpovědní majitelé státu, jsou už zaseta.
17. 09. 2011 | 21:11

Sauerkirschmann napsal(a):

Béda

Kalousek by dělal přebytkové rozpočty za předpokladu, že by se choval tak, jako všichni ministři financí před ním. Kalousek se totiž dostal do v ČR unikátní situace, kdy jako první neměl možnost dotovat rozpočet masivními příjmy z privatizace, a k tomu musel platit nejvyšší dluhovou službu v historii.
PROČ Kalouskovi milý Bédo vyčítáte, že neprodal ČEZ, a vůbec vše, co tu ještě zůstalo?

Kromě toho byl postaven před unikátní situaci v roce 2009, kdy díky krizi měl rozpočet propady v příjmech, a více než 80 procen výdajů určovala legislativa schválená před rokem 2006 - s těmi 100 hlasy ve sněmovně a pátou kollonou Zelených v zádech tu legislativu nebylo možné změnit. Dluhy 2008-2010 jsou tedy dluhy ČSSD, která se v roce 2005-2006 při schvalování legislativy chovala stylem "po nás potopa".

PROČ milý Bédo Kalouskovi vyčítáte, že při určování výdajů se řídil platnými zákony ČR????
17. 09. 2011 | 21:27

Sauerkirschmann napsal(a):

Daňový poplatník

Já s Vámi naprosto souhlasím, že ten problém roste s časem díky tomu, že cikáni se exponenciálně množí, a jinak se dal problém řešit v roce 1980, kdy jich tu bylo 100 000, a jinak dnes, kdy jich tu máme mezi 280 a 300 tisíci.
17. 09. 2011 | 21:30

Béda napsal(a):

Sauerkirschmann,

Janota (a to nebyl žádný levičák) sám přiznal, že výpadek rozpočtových příjmů jde za Kalouskovými daňovými úlitbami PO a FO. Kalousek záměrně podtrhnul příjmy státu v době, kdy bylo všeobecně známo, že se Evropa a hlavní český odběratel Německo řítí do recese. Geniální trumopeta ovšem očekával, že ČR bude krizovým ostrůvkem stability - výdaje ponechal a příjmovou stránku těžce podseknul. Výsledkem byl sek jak Brno a rekordní schodek.

V tomto roce chce své břídilství (a to je hlavní odběratel v růstu) - propad dańpvého výběru je znám opticky vylepšit zvýšenou DPH v posledním kvartálu. V příštím roce plánuje další daňové úlevy bohatým + zatížit rozpočet ekozakázkou šitou na míru jedinému zájemci, rozject "vyrovnání" s církvema... Přitom svět se opět propadá do recese a Kalousek chystá podrazit nohy nižším příjmovým skupinám.
17. 09. 2011 | 21:37

Sauerkirschmann napsal(a):

Béda

Byl byste tak hodný, a napsal JAK Kalousek podtrhnul rozpočtové příjmy? To bude zajímavé.
Jinak o tom Janotovi SPROSTĚ LŽETE. Protože za nejhorší vládu z hlediska rozpočtové odpovědnosti pan Janota označil tu, která tu byla mezi lety 2002-2006.
Jinak Vy máte nějaký nástroj, kterým Kalouskovi vidíte do hlavy? Kalousek o ostrůvku stability skutčně mluvil, a realita to potvrdila, že měl pravdu. Vzpomínáte si na kurz koruny proti světovým měnám v roce 2009?
Jiak v roce 2009 nebyl problém příjmová, ale výdajová stránka rozpočtu. V roce 2009 milej rozpočtovej spotřebiči Bédo se stalo to, že mzdy šly v podnbikatelské sféře dolů, tím pádem i výběr danbí a pojistného, zvyšovala se nezaměstnanost, formy a živnopstníci byli ve ztráte, a za těchto podmínek mít progresivní dan by znamenalo jediné - tím, jak živnostníci a fyzické osoby šly dolů s příjmy, a tak se dostávali do nižších danových pásem, tak i ten propad by byl díky tomu progresivní.
Pro daně z příjmu PO platí obdobné - většina firem byla ve ztrátě, a pokud je firma ve ztrátě, můžete dávat jak vysokou sazbu chcete, a nic nevyberete.

A Kalousek navíc svou rétorikou způsobil to, že navíc nevzrostly ceny dluhopisů přes hrozivý růst schodku.

Co ovšem byl problém, že ačkoli šly mzdy v soukromé sféře dolů, tak důchody a platy v nepodnikatelské sféře šly NAHORU, díky platné legislativě z období před rokem 2006.
17. 09. 2011 | 21:48

Béda napsal(a):

„Je to historicky nejvyšší deficit a byl ovlivněn výhradně neplněním příjmů rozpočtu,“ uvedl Janota. Příjmy rozpočtu loni skončily na 91,6 procenta příjmů roku 2008. Zároveň výdaje byly vyšší o 7,7 procenta.

Největší problém podle Janoty byl propad daňových příjmů, které skončily na 81,5 procenta úrovně předloňského roku. „V rozpočtu tak chybělo chybělo více jak 110 miliard. Včetně pojistného byl ten výpadek téměř 160 miliard korun,“ dodal Janota.

Loňský schodek rozpočtu tak zůstal pod hranicí 200 miliard korun, přesto však podle analytiků představuje vážný problém. „V metodice EU a po započtení hospodaření ostatních složek vlády jako systému zdravotního pojištění lze schodek odhadnout na 225 až 240 miliard korun, tedy více než šest procent HDP,“ uvedl analyitk UniCredit Bank Pavel Sobíšek.

Podle něj je pak zdánlivě dobrou zprávou, že plánované celkové výdaje státního rozpočtu nebyly překročeny, když bylo překročení výdajů na důchody a sociální dávky kompenzováno snížením v jiných položkách.

„Podrobnější pohled ale ukazuje, že vláda šetřila na investicích a transferech do oblastí, kde budou prostředky chybět a zatíží budoucí rozpočty. Viníkem dramatického překročení plánovaného schodku rozpočtu jsou ekonomickou krizí snížené příjmy z daní a sociálního pojistného,“ dodal Sobíšek. Podle něj stabilizace veřejných financí se musí stát úkolem číslo jedna budoucí vlády...
17. 09. 2011 | 22:02

ghándí napsal(a):

suekorschman
nedělím lidi na cikány a necikány, a myslím, že by to neměl dělat nikdo. nakonec v tom vidím jeden z klíčů řešení. pokud se přijde cikánka ubytovat do hotelu a oni jí odmítnou a za pul minuty tam přijde češka a tu ubytují, tak přesně takhle to probíhá i když cikán žádá o práci. bohužel jsme hluboce rasistická společnost ani ne tak v zákonech, jako spíš ve stylu myšlení. zákony se dají změnit rychle, zpusob myšlení za generaci. co se týká ghet, tak si myslím, že vzor pro celou republiku by měl být chánov. tam se vyrazně podařilo snížit kriminalitu , vystrnadit lichváře. takže ono to jde.
17. 09. 2011 | 22:12

Sauerkirschmann napsal(a):

Béda

Ja zajímavé, jhak si dokážete nafackovat - ukažte mi vy rudooranžovej politruku, kde Janota říkáý, že za neplnění příjmů rozpočtu může legislativa co???

Vy si asi myslíte, že když řeknete, že kroužek má čtyři rohy, a pak dáte podrobnej popis kulatého kroužku, že někoho přesvědčíte???

Nikdo s Vámi nepolemizuje, že nedošlo k propadu plnění rozpočtu, ale to, že za to může Kalousek tak o tom Janota nepíše ani slovo. A už vůbec nepoužívá výraz podseknutí příjmů.

Největší schodek tu byl z doby 2000-2006, kdy se monetárně zvýšil sice nepatrně, ale fakticky se zvedl o jedničku a sto bilionů nul ne korun, ale tun pětitisícikorunovejch bankovek, protože tím, Oranžády rozprodaly doly a privatizovaly Transgas a vodohospodářskou infrastrukturu, v samých základech ohrozili energetickoéu bezpečnost, a tím i životya všech obyvatel ČR. Na kolik si ceníte život svejch děcek??? Chci slyšet cifru. A tu pak vynásobte počtem dětí v ČR.

Kam jste vy rudí a oranžoví zašili peníze, které jste utržili například za privatizaci bank??? Ty se privatizovaly za ČSSD poté, co se toxická aktiva z těchto spláchla do konsole. Takže banky zůstaly čistý, a cena těchto mohla být tak zhruba 250-350 giga, a to jsem při zemi. Kde je 82 miliard z prodeje Telecomu??? Kam jste je zašili????
17. 09. 2011 | 22:18

Sauerkirschmann napsal(a):

ghándí

No jo, no. Zřejmě ta necikánka umí vyjmenovaná slova po bflmpsvz, nikoli po D - Dyk, Dylina, Dyskotéka - to může řadu zaměstnavatelů odradit.
Myslím, že když má někdo soukromou firmu, že může zaměstnat, koho chce. Kromě toho jste zapoměl říci, že před tou cikánkou a necikánkou ten majitel odmítl také dvacet dalších necikánek.

Rozdíl mezi tou bílou a cikánkou je ten, že většina bílých když nemá práci a zabezpečení, tak se nemnoží jako zběsilá a tadfy hledejte klíč k problému. Problém není, že tu cikány máme, ale že jich tu tolik a v té kvalitě, co je. Cikáni se zkrátka rozhodli, že svou nekvalitu nahradí kvantitou - což pro moderní společnost je jaksi zcestná etnická strategie kterou tato menšina uplatnuje.

Problém je, že cikáni jsou jako bolševník nebo křídlatka - vysoce invazivní nepůvodní odrůda bez přirozených nepřátel. To je z hlediska dlouhodobého fungování společnosti pro tuto smrtící - tedy bude to smrtící, pokud společnoést včas nezatáhne za záchrannou brzdu poslední pomoci. Už nevím, jak se ta meducína poslední pomoci jmenovala, ale její název měl cosi společné s prudkým větrným vírem v Tichomoří, a druhým písmenem abecedy.
17. 09. 2011 | 22:26

Sauerkirschmann napsal(a):

ghándí

opravdu neděláte rozdíl mezi cikány a necikány?? LŽETE. Protože kdyby tomu tak bylo, a vy jste rozdíl nedělal, tak jich máte několik za blízké sousedy, popřípadě byste s jednou nepřizpůsobivou rodinou sdílel domácnost.
17. 09. 2011 | 22:34

Béda napsal(a):

Sauerkirschmann

z článku Kateřiny Svobodové, uveřejněné na serveru „idnes“.

Na konci roku 2007 činil schodek veřejný rozpočtů 0,6% HDP, byl to nejnižší schodek v posledních letech, celkový veřejný dluh se snížil na 28,9% HDP a potvrdil se tak trend klesajícího reálného zadlužení ČR. Vláda M. Topolánka však v roce 2007 prosadila reformu veřejných financí. K 1. 1. 2008 došlo k zavedení rovné daně, která ve skutečnosti zvýhodnila vyšší příjmové skupiny občanů. Výpadek příjmů státního rozpočtu činil 20 mld. Dále byla snížena daň z příjmu právnických osob z 24% na 21%, což snížilo příjmy státního rozpočtu o dalších 24 mld. a byl zaveden strop odvodů zdravotního a sociálního pojištění. Toto opatření stálo veřejné rozpočty asi 17 mld. Celkem tak u veřejných rozpočtů byly sníženy příjmy ve výši 61 mld. a na konci roku 2008 se veřejné rozpočty dostaly do schodku 1,5% HDP. Nastartoval se tak růst zadlužování!

To však nebylo vše. Topolánkova vláda pokračovala v podivné rozpočtové politice. K 1. 1. 2009 došlo ke snížení daně z příjmu právnických osob z 21% na 20%, výpadek příjmů 8 mld. Byl schválen návrh na snížení sociálního pojištění – zaměstnancům z 8% na 6,5%, snížení příjmů 27 mld. a zaměstnavatelům z 26% na 25%, což způsobilo snížení příjmů 18 mld. Navíc od 1. 7. 2009 byly zvýšeny slevy na sociálním pojištění a tím došlo k úbytku příjmů ve výši 18 mld. Celkem za rok 2009 došlo opět ke snížení příjmů veřejných rozpočtů asi o 60 mld. korun. Součet změn na příjmové stránce státního rozpočtu za roky 2008 a 2009 lze odhadnout ve výši minimálně 120 mld. Kč. Všechna tato opatření byla zdůvodňována tím, že dojde k oživení hospodářského růstu a tím ke zvýšení příjmů veřejných rozpočtů.

„Odpovědná rozpočtová politika“ politika pokračovala i v roce 2010. Opět bylo sníženo sociální pojištění a zvýšeny paušály odpočtů pro živnostníky, což představuje propad příjmů asi ve výši 22 mld. korun. Nelze se tudíž divit, že státní rozpočet byl na konci roku 2010 v deficitu kolem 230 mld. Do rozpočtu se samozřejmě promítla krize a vysoká nezaměstnanost. Vůbec nezafungovalo to, čím byly všechny rozpočtové změny zdůvodňovány. Cena práce bude nižší, a tudíž poroste také zaměstnanost!
17. 09. 2011 | 23:24

Fenix z popela zrozený napsal(a):

Béda :

Kam dodávat ? Do EU, do Ameriky. Tam, kam vyvážíme, a kam vyváží i Čína.

Jak vláda zatočila s korupcí ? Velmi málo. Ale je fakt, že cosi se změnilo, některé státní zakázky se hlídají více. Ale spíš než zákony pomohly, dle mého názoru, nahrávací kauzy.

Jak vláda zjednodušila zákony ? Nijak, je to stále horší.

Takže návrat do 19. století aneb blíž Číně ? Ano, krok tím směrem.

Snížit náklady na pracovní sílu" Na jakou úroveň? Čínskou kde je průměr někde na úrovni 3500 Kč/měsíc? Dokáže český občan tz takového platu pokrýt životní náklady (nájem, potrřaviny PHM, dopravu...?) - nemusí to jít až tak nízko, doprava z Číny něco stojí. Ale pokles by žádoucí byl, spíš je otázkou, jak ho nedirektivně dosáhnout.
17. 09. 2011 | 23:29

ghándí napsal(a):

sauerkirschman
mám je za blízké sousedy. nejsou nepřizpusobiví. zato několiv mých bílých sousedů jo. je to individuání. pokud by někdo čechy posuzoval podle hovada, co bydlí nedaleko mě, tak by musel pochodovat ulicema a křičet češi do plynu.
18. 09. 2011 | 01:19

Hurá napsal(a):

Já vidím jediné řešení:
Dávat zadarmo cikánkám antikoncepci. Která se nechá sterilizovat, tak ji finančně odměnit. Pro ty, kteří chtějí zůstat na místě zřídit internátní základní školy a učiliště. Využít jejich kočovný způsob života a "vozit" je po různých dlouhodobějších manuálních příležitostech s tím, že se tam pro ně zřídí dočasné a přestěhovatelné ubytování. Kdo by se nevešel ani do takového programu, měl by smůlu.
18. 09. 2011 | 02:00

honolulu napsal(a):

Fackovacka bude, nevyhnete se ji a vyusti v obcanskou valku a ta rozhodne o tom, bude-li cesky narod existovat.
Ti kteri meli finnacni benefit z nasilneho niceni kulturni kompaktnosti zeme, by meli rychle uzit jejich 30 stribrnych odmneny. Budou hledani ! To jde snadno vycist z hvezdne konstelace.
(To abych zase objednal nejake lepsi vino na oslavu uctovani. Nebo ze bych jel radej na vinice ?)
Prijde diktatura ! Z prispevku nekterych z vas by to mohl byt druhy Augustus, ale z jinych to vypada na Caligulu po otrave mozku olovem.
Narod dokaze prezit valky, krize a influenzu 1918, ale nedokaze prezit ztratu indentity. Ti, kteri se ji tak vehementne snazi znicit, jsou vasi hrobari.
18. 09. 2011 | 05:34

honolulu napsal(a):

Dokud si nepriznate odlisnost RAS, tak nic nevyresite. Priznat ji vsak nemuzete, to by jste prece byli "rasiste" - tak musite platit, krvacet a chudnout az do uplneho zniceni.

Proc Cesi vzdy musi tahnout zivotem nejakou zatez ideologie. Cim hloupejsi tim lepsi ?

Na to, aby jste prestali existovat jako samostatny kulturni celek a narod je vynakladan organizovany tlak. Jak snadno to je videt ! Pro jidassky gros se teto hry zucastnuje mala 5 kolona zradcu, aniz by si uvedomila, ze kope hrob svym detem.
Prijde Bozi metla, prijde.
18. 09. 2011 | 05:52

Sauerkirschmann napsal(a):

Béda

Vy jste opravdu hlupák, který jednou tvrdí to, a jednou něco jiného.

Takže Bédo vy tvrdíte, že snížení daně v roce 2008 bylo špatně, a že tím došlo k propadu příjmů rozpočtu, a nyní tvrdíte opak, a tvrdíte, že přiblížení k danové kvotě z doby před 2006 je rovněž špatně, protože se tím sníží koupěschopnost obyvatelstva.

Takže já to otočím, a dám sem důkazy: Snížení daně v roce 2008 bylo správné, protože se tím nepodvázala koupěschopná poptávka v roce 2009, a tím se stalo, že ČR ekonomika poklesla pouze o 4,2 procenta, nikoli od 4,9 do 6 procent, jako danová pekla na na severu Evropy, o kterých vy levouni budete donekonečna LHÁT, že krizi přestály nejlépe. Kromě toho v roce 2009 nebyl schodek rozpočtu na to, to se dělo ve světě až tak tragický ve srovnání s tím co předváděla ČSSD pár let před tím, kdy se schodky pohybovaly okolo 6 procent HDP a nadto se mezi 2002-2006 socani rozházeli příjmy z privatizace energetické a vodohospodářské infrastruktury, jakož i společností produkujících primární energetické zdroje.

Naproti tomu, když dnes hrozí, že by úroky z dluhopisů vyšší úrok, tak je výhodně zvýšit výběr daní, aby jich nebylo potřeba tolik kupovat.
18. 09. 2011 | 09:28

Fakt Hrůza! napsal(a):

Pane autore!
Problém s Cikány bude trvat tak dlouho jak dlouho budou tito upřednostňovat svou
vžitou představu.Ta je založena na tom,že dělat mají bílí a cikán má něco nasomrovat a něco i ukrást,práce je teprve posledení a nechtěná možnost jak přežívat.
Tuto jejich životní ídeologii vyznává silné procento.
Stát dělá co může.Například nás utvrzuje ,že Cikáni jsou Romové-v ostatním zbytku Světa -stále Cikáni.Také bylo dosaženo toho,že si je uplácíme aby tolik nekradli.
Vnucená představa státu o pracujících houfech "problémovejch "fungovat nebude.
Je pouze naivní představou jaké prezentuje Kocáb a spol..
18. 09. 2011 | 09:38

Sladký napsal(a):

Sauerkirschmann- vidím, že jste odborník, který si se vším suverénně ví rady,vše má v mlíčku a ve všem jasno.Doufám tedy, že nejen mně, ale i ostatním sdělíte, ve kterých státech vámi zastávané principy a zásady fungují k jejich všeobecnému prospěchu.Nemusíte jmenovat všechny, stačí pět jmen.
Zároveň vyslovuji podiv nad tím, že již dávno nepomáháte zachránit těžce nemocnou US ekonomiku, o problémech EU nemluvě.
18. 09. 2011 | 09:39

Sladký napsal(a):

Vše má v malíčku,samozřejmě že ne v mlíčku.:o)) Ale to jste nepochybně jako génius v rozměrech epochy dojista pochopil.
18. 09. 2011 | 09:43

ld napsal(a):

Sauerkirschmann,

nejmenujete se náhodou Hasenkopf a neděláte Klausovi poradce? Docela bych si na to vsadil; slovník, modrá zanícenost, liberální anarchismus...Z vás to táhne, jako ranní štamprle...

Pro ostatní jen dodám, že díky tomuto individuu přestali vlk a Lex chodit na blogy.
18. 09. 2011 | 10:10

nekomunista nesocan napsal(a):

ld : žádná škoda . Na Paroubkově webu najdou víc kejvačů na ty svý levičácký bláboly
18. 09. 2011 | 10:15

ld napsal(a):

nekomunista nesocan,

minimálně Lexe bych z levičákovství nepodezříval.
18. 09. 2011 | 10:21

ghándí napsal(a):

jak se ted budete chovat k cikánum, tak se jednou oni budou chovat k vám, až tu budou ve většině. he he he.....
18. 09. 2011 | 10:57

Béda napsal(a):

Sauerkirschmann,

V r. 2006 byla progresivní daňová kvóta, kterou začal daňový kutil Kalousek předělávat k obrazu svému a svých oligarchických loutkovodičů. Jinak děkuji za sprosté nadávání (mejenom mně ale celé řadě vašich oponentů) - samozřejmě bez jakéhokolov vstupu bedlivého cenzora, se kterým jsem soubežně diskutoval pod jiným blogem. Musím se opět smát jeho korektnímu přístupu a dodržování kodexu, který sám sepsal a trvale nedodržuje.

S vámi již čas ztrácet nehodlám. Tento způsob "diskuse", kde fakta se nahražují sprostýma urážkama vést nebudu.

PS: koukám, že odposledka, kdy jsem vás v diskusi spráskal jak psa vám otrnulo. Myslím, že čas ukáže, kdo měl pravdu. Jestli mistr dluhů Kalous nastřelil další rekord.
18. 09. 2011 | 11:21

Béda napsal(a):

dovětek:

Kalous seká extrémní dluhy ať je kolem recese anebo mírné zotavení. To je nejlepším ukazatelem ekonomického umění tohoto veleducha.
18. 09. 2011 | 11:28

Sauerkirschmann napsal(a):

Béda

Ale vždyt progresivní dan je i nyní, akorát, že je nižší celkové zatížení obyvatelstva přímými daněmi, a v podstatě se dá říci, že tím se danový systém přiblížil civilizovanému světu.

Ono totiž jaksi milý Bédo pokud to nevíte, tak drtivá většina lidí je tu příjmově tak, že by se v pohodě vešla do nejnižší, nebo popřípadě druhé nejnižší sazby v zemích, kde je těch sazeb více.

Do roku 2006 bylo možné nízkopříjmovou zdravotní sestřičku s 14 000 hrubého jste vy oranžoví klektáci zařadili za určitých okolností mezi vysokopříjmové neocony, a vítězně jste tuto danili 32 procenty, abyste měli na rozhazování. Ukažte mi civilizovanou zemi, kde je hrubá mzda mzda okolo 1200 Euro od které se odečte zdravotní a sociální pojištění daněna 32 procenty tak, jako to vrchololi v ČR v roce 2006.

A korporátní dan?? Vždyt tu jste Vy oranžády (nejen) v rámci investičních pobídek řadě subjektů uplně odpustili, tak co se chcete bavit o jejím navyšování-snižování?

A co se týče nahrazování fakt sprostými urážkami??? Víte Bédo, já měl štěstí v životě na vynikající učitele, a vzpomínám na jednoho suplenta dějepisu z gymnázia, který si pamatoval jako dítě mobilizaci v roce 1914. A ten nám kladl na srdce, že je potřeba věci, osoby a procesy nazývat pravými jmény. Takže pokud někoho označím pravým označením, tak to těžko může být považováno za urážku.

A vy, že jste mne zpráskal jako psa??? Na to nemáte milý Bédo. A jsem zvědav, kdo v sdlouhodobém klánbí vyhraje, až Kalousek s knížepánem si na to zavírání chechtákovodů vezmou pořádnej hasák, vás jako přebytečnýho rozpočtovýho spotřebiče vyhoděj, a náslekdně Vás provider odpojí od internetu, a exekutor Vám zabaví počítač. Jo, miláčku, v soukromém sektoru, pokud Vás někdo bude ochotnej zaměstnant, Vám to ideologický krafání po diskusích v pracovní době nikdo trpět nebude.
18. 09. 2011 | 11:38

Sauerkirschmann napsal(a):

Béda

A co by podle Vás tedy Kalousek měl dělat? Progresivně zdanit střední třídu, a tím podvázat koupěschopnost obyvatelstva a vykompenzovat to zbytečnejm rozpočtovejm spotřebičům na vejplatách, jak to dělal mezi 2002-2006?

Zvednout korporátní dan, a vyhnat podnikatelské subjekty do danových rájů??

Vy jste opravdu exot.

A že Kalousek seká extrémní dluhy??? Zajímavé. A Sobotka je v dané konfiguraci podle Vás sekat nebude, že. Ano, máte pravdu - ten nebude sekat extrémní, ale oberextrémní dluhy, tak jako mezi 2002 a 2006 -a k tomu ještě naví prodá Bakalovi ČEZ za pětinu ceny - to on umí.

A jesště něco Bédo: To, co dělá Kalousek je správné, protože 118. A co si myslíte Vy je prostě nesmysl, protože 82. Můžete prskat, můžete se točit dokolečka, vejt jako šakal, zuřit a kousat, ale nic s tím neuděláte. Pokud z toho máte mindrák, nafackujte starý a zkopejte děti, tím se Vám uleví.
18. 09. 2011 | 11:46

Sauerkirschmann napsal(a):

ld

Pavla Hasenkopfa znám z diskusí, a jeho názory jsou mi velmni blízké. Pokud Vím tak pan Hasenkopf požívá v diskusích nick "kocour" nebo "lhář kocour". A Lex??? Tak to je levičák jak vyšitej. Nakonec kocour jej označil trefným označením "zkurvený přizdihráč" - docela přiléhavě.

Sladký

Které principy máte prosím na mysli? Zkuste formulovat přesněji, a pak odpovím, jak nejlépe budu umět.

ghandí

Zatímco k Vám se budou chovat jinak že?? To si myslel ten trouba Uhl taky, než dostal od morgošů nakládačku při který přišel o všechno, co měl u sebe.
18. 09. 2011 | 11:54

český maloměšťák napsal(a):

Takový opruz, jako je ten Sauer...no prostě parabellum ...takového bych chtěl mít doma.
Nechal bych vyrobit velkou klec - na kolečkách, na podvozku.
Objížděl bych s ní štace.

Zlatý důl, zlatý důl !!!
/prohlídka za dvacet korun, foto za deset, krmení zadarmo....děti a vojsko polovic/
---------------------------------
Pane Béda - co říkáte - já budu leštit mříže a vybírat vstupné - Vy budete Sauerkirschmanna chodit venčit a budete mu podestýlat.....

V ziscích pojedem na půl.
Berete ?
18. 09. 2011 | 11:55

Sladký napsal(a):

No tak, pane Sauerkirschmanne, hodláte jmenovat těch pět států,nebo ne?
18. 09. 2011 | 11:55

Béda napsal(a):

Sauerkirschmann,

progresivní daňový systém odpovídající vyspělým západním zemím (nejenom severoevropským, ale kupř. i USA, VB) byl nastaven již za tatíčka Klause.

Nejsem oranžáda. Jse mimo politické strany a mám svůj vlastní názor, který volně koresponduje s různými - převážně levicovými subjekty.

V r. 2006 byla progresivní daň a daňové subjekty platily. Myslím, že nastavení daní není jediným, co podnikajícím subjektům v ČR vadí. Některým vadí mnohem víc mafiánské prostředí a povinné politické výpalnictví, které jim odvede ze zisků víc peněz nežli Kalouskova daňová úleva, obtížná vymahatelnost práva... Kalousek se "samostatně hospodařícím maskotem" žádné chechtákovody nezavírají - ti je ještě víc otvírají a chtějí je přemístit do rukou oligarchů a finančních spekulantů.

Asta la Vista - mějte se!
18. 09. 2011 | 12:02

Sladký napsal(a):

Výmluvy si nechte od cesty.Ty, co zde tak zuřivě a s tak drtivou intelektuální převahou nad svými protivníky hlásáte.Opkuji znovu- vás je na této diskusi škoda,jděte řešit celosvětovou krizi v níž se ocitl kapitalistický hospodářský systém, Nobelova Nobelova cena vás určitě nemine, vy si můžete suverénně vytřít zadek i s celým Stieglitzem, Stross-Kahnem či madame Lagarde.
18. 09. 2011 | 12:03

Béda napsal(a):

ČM,

:)
18. 09. 2011 | 12:08

Fenix z popela zrozeny napsal(a):

Béda : daň z příjmu stále progresivní je. Způsobuje to sleva na dani, následkem čehož velká část lidí neplatí daně vůbec - anebo platí velmi malé procento.

Inu, někdo má svět rovnější, a stejně stále chce více - a aby platili jiní.
18. 09. 2011 | 12:08

Sauerkirschmann napsal(a):

ld

A s tím Vlkem - LŽETE JAKO KAŽDEJ LEVOUN. Je pravda, že Petr Vlk se proti mne začal vymezovat cca před 3 měsíci, ale do té doby jsme byli virtuální přátelé, a často jsme si mailovali.. Vlk totiž sám na sobě začal pozorovat, že má těžkou závislost na internetu, a tak si dal detox. Navíc uvažuje o vlastních stránkách.
A co se týče Lexe, tak toho si Faust srovnal sám - možná, že má ban - čtěte zde:
http://urfaust.bloguje.cz/900235-technicka.php
18. 09. 2011 | 12:10

Sauerkirschmann napsal(a):

Béda

Demagogu Bédo, ale u nás progresivní dan prostě JE. Vezměte si danovou kalkulačku, a ověřte si to, ačkoli vy toho jako neobolševik pohrdáte znalostí počtů prvního stupně základní školy nejste schopen. Pouze je to progresivní zdanění realizováno JEDNOTNOU DANOVOU sazbou. Má cenu jich mít více, když je česká společnost příjmově egalizovaná, a chudí jsou tu skoroi všichni?

A znovu opakuji, že současný systém zdanění je prarametricky mnohem bližší těm západním. Ukažte mi vyspělou zemi, kde existuje danové pásmo do 4000 Euro ročně, druhé do 8000 Euro ročně třetí do 12000 Euro ročně a čtvrté nad 12 000 Euro ročně jako před rokem 2006.

Zkrátka milý Bédo, v ČR má naprostá většina obyvatel příjem do 16 000 euro ročně, a tudíž jaksi nemá cenu tohle ještě rozparcelovávat na jednotlivá pásma.
18. 09. 2011 | 12:17

Sauerkirschmann napsal(a):

Sladký

Já se nevymlouvám na rozdíl od Vás. Já jsem vás vyzvbal, abyste zformuloval konkrétní dotaz s tím, že Vám na něj odpovím, jak nejlépe budu umět, a Vy místo dotazu tady personifikujete a ideologicky plácáte, a abyste se udělal zajímavým, jmenujete Stieglitze, Stross-Kahnači madame Lagarde.

Přitom ekonomiii nerozumíte ani za mák.
18. 09. 2011 | 12:21

Sauerkirschmann napsal(a):

Béda

Ano, mafiánské prostředí - souhlas - to je ale milý Bédo vina Vás levounů. Kdybyste tu Vy levouni nebudovali 40 let třídní apartheid, tak tu byla vyspelá ekonomika západního typu, a ne postbolševický marast.

Mimochodem, Vaše tvrzení, že mafiánský stát vadí podnikatelům je mimo, pokud se podíváme do Číny. Tam je mafiánská byrokracie, a drtivá většina podnikatelů tam je jako ryba ve vodě.

A k těm veřejným chechtákovodům do rukou oligarchů?? LŽETE!!!!!!!! Kalousek chce ty černé díry a chechtákovody uzavřít! Chechtákovod je tok veřejných peněz, a pokud půjde část peněz mimo hospodaření státu, pak je to UZAVŘENÍ chechtákovodů, nikloli otevření.
18. 09. 2011 | 12:28

Béda napsal(a):

Sauerkirschmann

Poslední reakce. Dnes díky prokorupčnímu prostředí si z chcechtákovodů odsávají politické strany skrze své nasazené kukačky ve psrávních radách a vedení chcechtákovodů. Hned po volbách nastává přesedání kukaček. Naděje že se to jednou změní, teoreticky existuje.

Po Kalouskuzaci budou chechtákovody nevratně přemístěny do rukou spekulantů a oligarchů (na Slovensku viz kupř. Penta) s nasazenými jednobarevnými politickými kukačkami. Na rozdíl od toho, že dnes kukačky musejí vymýšlet různé kejkle jak vysát z chcechtákovodů peníze do privátních kapes a politických pokladen, po Kalouskizaci již žádná možnost změny nebude. Občan předplatitel, kterému především mají chcechtákovody sloužit, bude odsouzen do pozice poddaného majitelů chcechtákovodů. Již nebude nutno nic složitě vymýšlet. Peníze budou odsávány majiteli chcechtákovodů přímo na úkor kvality původních služeb ve prospěch všech obyvatel, pro které byly chcechtákovody zřízeny. Rozhodující bude privátní ZISK - ovšem nikoliv předplatitelů ale majitelů chcechtákovodů. (blíže viz můj první příspěvek vedle u Krásy)
18. 09. 2011 | 12:40

ld napsal(a):

Sauerkirschmann,

takže jste Hasenkopf, Klausův poradce na cosi, potažmo lhář kocour. Tu sázečku bych tedy vyhrál :-). Na druhou stranu má místní Stejskal pro poklesky těchto tzv.VIP blogerů slabost a rád přehlíží případné poklesky jeho pořádku.
Co se Lexe týče, tím názvoslovím jste mu dal herdu do zad, něco jako Mackovu facku. Lexe to nahlodlo, další události to dovršily.
Co je s vlkem, nevím. Těžko se tedy dozvíme, nakolik píšete pravdu. Ale on se tady jednou objeví a rád odpoví.
Jinak, kdybyste si dal nick "třeba Mayer", identifikoval byste sám i tak.
18. 09. 2011 | 13:09

český maloměšťák napsal(a):

"Ano, mafiánské prostředí - souhlas - to je ale milý Bédo vina Vás levounů. Kdybyste tu Vy levouni nebudovali 40 let třídní apartheid, tak tu byla vyspelá ekonomika západního typu, a ne postbolševický marast...."
--------------------------------------------------------------------------
Já si myslím, že je to vinou křesťanské ideologie. Pomňete všechny ty řády žebravých mnichů. Či rozdělení na trojí lid - takto západní pojetí systému kast.

A vůbec- za vše může B¨h !!! /doufám, že jim není Sauretodlencto...a že mě za toto rouhání neztrestá.

Apropo - myslej jsem si, že od data, kdy se Havel domluvil s komunisty /protože po reformách Teng Siao Pchinga bylo zcela zjevné, že je nutno transformovat moc politickou v moc hospodářskou - ekonomickou - / - tedy že od tohoto data už uplynula téměř jedna generace.
Ejhle - pan Sauertodlencto bude strašit tím dědictvím zřejmě i v očistci /pro takové má Belzebub nachystané obzvláště vypečené delikatesy ...musí se například konečně sesznámit s tezemi M. Friedmana v originále, ne jen prostřednictvím blábolení z úst Klausovic famílie.. ráno co ráno přilétává modrý pták, co jim klove mozek.....no hrůza !!! (někteří to radši vzdají a začnou se hlásit k Marxovi)/

Pan Sauertodlencto vůbec coby jako amatérský sociolog, národohospodář a historik rád používá své oblíbené " kdyby". /o matení terminuech technicus (progresivní sazba daně) už ani nemluvě ....asi fakt skládá své komické teorie pomocí hruštiček a jablíček - ale tak, že je všecky nahází do mixeru a stlačí tlačítko " On".

Přeji dál ničím nerušenou zábavu.
Jdu se kouknout jak Němcová a Peak tím, že opakují novinové titulky, formulují své nápady, vize a návrhy řešení.
Též zajímavé záběry z blázince.
18. 09. 2011 | 13:13

Sauerkirschmann napsal(a):

ld

Prohrál jste, nejsem lhář kocour ani kocour ani Pavel Hasenkopf. Noje identita tu padla, a padla i na Faustovi. Pokud přeložíte můj nick do češtiny, zjistíte příjmení.
S lexem jsem měl pouze tu potyčku, kdy mne začal kádrovat, a já jsem jej usadil - možná, že bych to i dohledal.

Véda
A co se týče chechtákovodů: Jediné, co se posune, bude rozhraní. Rozhraní, kde vzniká korupce je v zásadě všude tam, kde je hranice veřejného a soukromého sektoru. Pokud tedy se zprivatizují zdravotnická zařízení, pak zmizí rozhraní farmaceutická firma x veřejná nemocnice, protože nedosvedu si představit, že by si někdo nechal snižovat zisk tím, že bude kupovat předražené léky nebo přístroje.
18. 09. 2011 | 13:39

Sauerkirschmann napsal(a):

český maloměšťák

Maloměštáku, já ničím nestraším - pokud se od roku 1948 uběhl vypělý svět 100 metrů, a v roce 1989 mněl 65 metrů za sebou, zatímco ČSSR se potácela před startovní čarou, tak holt v roce 2011 nemůžeme být v cíli stejně jako vyspělé země. Ale to není ten náš největší problém - tím problémem je to, že v tom startovním poli se objevilo zhruba od konce 60. let mnohem více zemí, které jsou nyní rovněž v cíli - třeba Korea či Singapur.

A za to, jak to tu vypoadá prostě mohou zdejší západotatarští proletáři a postproletáři. Vysvětlete mi napříkald proč si místní proletáři nevybudovali nějakou obdobnou značku, jako třeba Samsung či Nokia, když jsou čeští proletáři nejnáruživějšími uživateli mobilních telefonů? Místo toho stále jen mávají srpy a kladivy, a dožadují se sociálu a komunálu. Proč tedy ani po těch 20 letech si zdejší postproletáři nezakládají start-up technologické firmy, jako se tomu děje v prosperujících zemích kalibru zrovna ta Korea, Taiwan či Singapur?
18. 09. 2011 | 13:46

Sauerkirschmann napsal(a):

český maloměšťák

Ad to Vaše 18. 09. 2011 | 11:55

To je totiž přesně vono ty komunistickej gestapáku. Držet lidi za železnou oponou, a myslet si, že tím na nich vydělám. A vono drek co bolševiku. Prostě jste milej maloměštáku vy bolševici dohráli, a tečka. Musíš se s tím smířit. A taky se musíš smířit, že tě tvý estébácký nadřízený hodili přes palubu, takže ted můžeš akorát tak vybírat popelnice, protže nic jinýho neumíš.

Když máš tak podnikavýho ducha, založ nějakou globální korporaci, která něco užitečnýho umí vyrábět, třeba počřítače a či mobilní telefony, když je vy česká postbolševická chátra tak ráda užíváte, a dokazujete si s nimi svůj sociální status. Jenomže toho Vy nejste schopnej, protože nic neumíte. Vy se umíte uživit akorát tím, že budete někoho omezovat, na někoho donášet a někomu škodit - viz ten příspěvek 18. 09. 2011 | 11:55
18. 09. 2011 | 13:54

Fenix z popela zrozený napsal(a):

Sauerkirschmann : Když obhajujete Kalouska, jaký je Váš názor na :

- důchodovou reformu, kokrétně otázku spoření do fondů
- církevní restituce

Děkuji F.
18. 09. 2011 | 14:12

ghándí napsal(a):

sauerkirchman,
já jenom tvrdim, že je v našeš zajmu cikány integrovat, protože si, na rozdíl od muslimů, myslím, že je to možné.. za 50 let budou němci jakošto menšina prosit svojí muslimskou vládu, aby směli chodit do kostelů. to je holt vývoj. jako jedinou záchranu pro českou republiku vidím ve vystoupení z EU.
18. 09. 2011 | 14:30

Sauron II. napsal(a):

ghándí : integrovat ? I dezintegrace by byla řešením.
18. 09. 2011 | 14:33

ld napsal(a):

Sauerkirschmann,

já si na tu diskusi s Lexem pamatuju. Bylo to stran Ústavy ČR, a to povinností prezidenta. Bohužel, i tyto kraviny si pamatuju, tedy dohledávat netřeba.
Škoda, že tu není Faust, mohl by být rozhodčím.
18. 09. 2011 | 14:42

Béda napsal(a):

Sauerkirschmann,

ale, ale. Tady nejde jenom o rozkrádačku zdravotnických zařízení ale o privatizaci lavního chechtákovodu a tím je VZP.
18. 09. 2011 | 14:44

český maloměšťák napsal(a):

Sauerkirschmann
Hmm - ten nápad s klecí beru zpět . /Bédo, nebude z toho nic :(((/
Asdi byste totiž při první produkci dostal záchvatv zteku s následným totálním kolapsem - a my s Bédou takto tratili /veterinář, odvoz do OZO, vystrojení veselice vašim pozůstalým.../

My si tykáme ? Nepamatuji si, že bych kdy byl na schůzi KSČ, soudruhu Sueurtodlencto....asi sis mě sněkým spletl /s vaším bratrem, strýcem..../
Ale pro příště - jen kvůli vaším zažitým zvykům, ti, soudruhu Sauertodlencto...budu klidně tykat. Nečiní mně to žádný problém.
Pokud tě to uchrání před záchvatem...
Warum nicht ?
:))

Co domácí úkol - dopadl dobře ? Nenaplácili ti - soudruhu ?
------------------------------------
Pane Béda, pane Sladký - měl ten domácí úkol Sauertodlencto...měl ho v pořádku ?
Zaslouží si propustku ?
18. 09. 2011 | 15:16

Sauerkirschmann napsal(a):

Fenix

Já neobhajuji Kalouska jaksi generelně, a naopak, jsem k němu docwela kritický - zejména mu mám za zlé, že na to zavírání státních chechtákovodů si vzal malej hasák. Nicméně, po předchozích dvou týdnech mám jasno, kde jsou velké rezervy. Takovouhle policii, která chrání černou galereku, aby mohla beztrestně krást sekat mačetama, vraždit a znásilnovat, a ještě organizovaně mlátí normální občany, kteří je defacto živí, tak takovou nepotřebujeme - to se klidně může zredukovat na polovinu.
Ad církevní restituce - podívejte se, co tu napsal ghandí - takže chcete mít milý Fenixi silnou křestanskou církev, nebo chudou křestanskou církev a na každém rohu mešitu? Já se ptám. Na církevní restituce nemám vyhraněný názor - tedy kromě toho, že by se církvi neměla navracet zemědělská půda - protože tuto stvořil Bůh, nikoli církev.
A nyní důchodová reforma. Pane Fenixi, já položím protiotázku: Jmenujte mi zemi, jejíž penzijní systém je jednopilířoový, čistě průběžný se stopovými hodnotami pilíře třetího. Až mi na tuto otázku odpovíte, to znamená, že budete jmenovat vyspělé země, kde není spořící - fondový pilíř, pak se budeme bavit dále.
18. 09. 2011 | 15:51

Sladký napsal(a):

Sauerkirschmann- přestaňte se trapně zesměšňovat, hrát si na odborníka nebo učitele a odpovězte na jasně formulovanou otázku. Jmenujte pět zemí, které díky neoliberální ideologii prosperují, jejichž ekonomika roste a životní úroveň se zvyšuje.
Jestli rozumím či nerozumím ekonomice není nafoukaný ideologický trouba schopen posoudit, kromě toho to vůbec není podstatné. Koneckonců, podle toho jak to u nás a ve i světě vypadá nerozumí jí kromě vás nikdo.
18. 09. 2011 | 15:53

Sauerkirschmann napsal(a):

český maloměšťák

Vy jste se v tom nějak zamotal - na schůzi KSČ jste nebyl protože jste byl tak stalinistickej - beriovskek šmejd, že i bolševici se Vás štítili. Takže Vás do KSČ nevzali, přestože jste o to velmi stál.

A tomu poslednímu: Soudruhu učiteli, dávejte si domácí úkoly svejm levounskejm mentálně zaostalejm spratkům, a mne z toho prosím vynechte.
18. 09. 2011 | 15:56

Sauerkirschmann napsal(a):

ghándí

Jak si prosím tu integraci představujete? Bolševikům se nepovedlo integrovat 30 000 cikánů, a vy byste chtěl nyní integrovat 300 000 cikánů.

A pokud se ptáte, co je potřeba, pak je potřeba se rozhlédnout okolo sebe, a uvědomit si, že co vidíte okolo sebe románským slohem počínaje a třeba socialistickým realismem konče je naše kultura, a že stojí za to tuto bránit před nepůvodními invazivními druhy odrůdami odkudkoli. A použít k tomu vše, co je nezbytné.
18. 09. 2011 | 16:00

Sladký napsal(a):

Sauer- proč by měl být systém jednopilířový, když se se soukromými důchodovými fondy kam přitékají zcela bezpracně miliardy dát tak dobře "hospodařit" ? Mimochodem, tvrdí se, že je to nutné kvůli demografickému vývoji.Jak vysvětlíte fakt,že ho finančníci prosazují i zemích, kde o nějaké demografické krizi nemůže být vůbec řeč?
18. 09. 2011 | 16:09

Fenix z popela zrozeny napsal(a):

Sauerkirschman

Důchody - inspiraci hledejme v Austrálii, Chile, Dánsku, Holandsku, Irsku, Izraeli, Mexiku a na Islandu a Novém Zélandu.

Církev - kladete nesmyslnou otázku katolická církev kontra islám. Nepotřebuji ani jedno ani druhé a nevím proč bych je měl financovat.
18. 09. 2011 | 16:16

Sauerkirschmann napsal(a):

Sladký

Nemohu odpovědět na nesmyslnou neobolševickou otázku: Formulujte otázku civilizovaně a neideologicky a nerudokurevsky.

Ale pokud za "neoliberální" Považujete například zastropování odvodů do průběžného penzijního systému na max 1,75 průměrného platu - pak vezmu ty nejneoliberálnější: Nizozemí, Švédsko, Rakousko, Německo, Švýcarsko, Norsko. V ČR je to tuším trojnásobek - je zřejmé, že naše vláda je cmálo neoliberální.
Pokud za "neoliberální považujete to, že příjmy FO do dvaceti tisíc euro ročně, což splnuje drtivá většina českých danových poplatníků jsou daněny sazbou nižší, než 20 procent, pak je to třeba Nemecko, Rakousko, Nizozemí, Irsko, Francie či Švýcarsko.
Pokud za neoliberální považujete vícepilílířový penzijní systém s PŘEVAŽUJÍCÍ soukromou složkou, pak je to opět Nizozemí, Dánsko, Švýcarsko, USA, Kanada, či Švédsko. U toho neoliberálního Dánska bych se rád zastavil, protože tam je penzijní systém v podstatě CELÝ soukromý(!!!!).
Pokud za neoliberální považujete stanovení standardů zdravotnické péče a finanční spoluúčast pacienta, pak se ptejme opačně, a já položím otázku, kde tomu tak není.
Pokud za neoliberální považujete úpravy zákoníku práce třeba konkrétně v bodech fondu pracovní doby, výpověd bez udání důvodu, pak opět budu jmenovat Dánsko, ä další země Skandinávie a Beneluxu.

Jinak bych zdůraznil, že všechny země, které jsem uvedl, žádné takové reformy dělat nemusí, protože to tam mnohem neoliberálněji, než plánuje tato vláda funguje odjakživa - a podotýkám, že přesto tyto země dělají reformy, a dělají tyto dle Vás neoliberální reformy LEVICOVÉ vlády - viz třeba Harz IV v Německu.

Jinak abych nebyl nařčen z toho, že si chci z jednotlivých zemí vyzobat jen to, co se mi hodí, tak já klidně budu brát některou z těch zemí sakumpak tak jak to je třeba zrovna to Dánsko..

Mne nedělá problém dan z příjmu FO odstupnovaná dle příjmu, protože většina danových poplatníků ČR se stejně vejde do první, maximálně dvou nejnižších pásem.
Mne nedělá problém dánská dan z nemovitosti, ve výši 1 procenta tržní ceny nemovcitosti ročně - podle této by například důchodce v dvougeneračním domku na předměstí Prahy platil z domku za 8 milionů dan z nemovitosti 80 tisíc ročně. Holt, když má někdo velký majetek, a je tím pádem bohatý, tak at platí, že.
Mne nedělá problém dánská jednotná sazba DPH 25 procent ročně,
a už VUBEC mi nedělá problém poměrně velmi vysoká silniční dan. Díky tomu se totiž mnoha lidem nevyplatí tam mít auto, takže když jsem v Kodani, tak mohu vidět jezdit dámy na kolech s rozpuštěnými vlasy a vypracovanými zadečky, místo neforemných mašin soukajících se za volant rezavejch gumokolů v ČR:-)))))

Stačí cukrouši?
18. 09. 2011 | 16:23

nekomunista nesocan napsal(a):

Sauer,

z to si sosan ustříkne
18. 09. 2011 | 16:26

Sauerkirschmann napsal(a):

Fenix

No, pak ale vidíte, že ta vláda je měkká, když chce jen 3 procenta opt out, protože jmenovitě v tom Dánsku je ten penzijní systém v podstatě fondový komplet - stejně jako ve Švýcarsku.

Cukrouš

Cukrouši finačníci nikde nic nemusí prosazovat, protože ve většině civilizovaného světa jsou fondové penzijní piůlíře odjakživa.
18. 09. 2011 | 16:26

Béda napsal(a):

Malá technická. Kdepak budou ty soukromé fondy donekonečna zhodnocovat vložené prostředky střadatelů ve společný prospěch svých vlastníků, správců a střadatelů? Kdepak se ukrývá perpetuum mobile schopné donekonečna zhodnocovat státní dluhopisy případně generovat nekonečné zisky z burzovní spekulace? Burzy se hroutí, státy padají do nesplatitelných dluhových spirál. Některé fondy v USA, VB (viz Kurasovo a Tomského naříkání), se již zhroutily, vysychá pramen v Řecku, na Islandu v Irsku. Žeby se všechny fondy vrhly na Čínu a ta živila (o 30,40,50... let) příští důchodce všech zemí?
18. 09. 2011 | 16:57

Sladký napsal(a):

Sauerkirschmann- žvaníte a žvaníte, nic víc, tlučhubo.Na otázku jste neodpověděl, umíte jen jediné- vychloubat se a urážet.Formulace je naprosto jasná,jednoznačná co je na ní nesmyslného či rudokurevského, špíno? Je trapné, když zde primitivní buran jako vy mluví o "civilizované formulaci".
18. 09. 2011 | 17:16

Sauerkirschmann napsal(a):

Béda

To je dobrá otázka Bédo - ale dám Vám tip třeba pro ČR jo??? Takže ČR spotřebovává denně 205 tis barelů ropy, 25.5 mil kubíků plynu denně a 306 tisíc barelů ropného ekvivalentu uhlí denně. 1000 kubíků plynu reprezentuje energii 10,8 MWh, barel ropy 1,72 MWh. Takže ropa nám dává denně 352 GWh, plyn 275,4 GWh, uhlí 526 GWh. Dohromady 902.8 GWh denně.
Možná, že je pro Vás velkou novinkou, ale den má 24 hodin. Je tedy zřejmé, že tyto tři roje, zásoby kterýchžto jsou konečné, a které již začaly docházet nám poskytují nepřetržitý energetický tok 48 GWh.

Pokud bychom tyto tři zdroje chteli nahradit jádrem, což je pravděpodobně nejlevnější, pak při časové využitelnosti jaderky 0.9 bychom museli instalovat výkon 53,3 MW Pokud vezmeme, že temelín má 2 GW, pak pro nahrazení energetického toku ropy, plynu a uhlí bychom potřebovali v relativně dohledné době postavit 27 Temelínů, po bratru 350 miliardách. To máme bratru 9,5 bilionu korun, což je několikanásobek toho, s čím je počítáno ve fondech.

Takže nemilý hašteřivý Bédo chtějící prožrat budoucnost svých dětí a razící axiom, "co lze vydrancovat a prožrat průběžně, at se vydrancuje, a prožere průběžně, a po nás potopa" prostoru je více než dost.

Máte výhrady k těm číslům? To bude zajímavé.
18. 09. 2011 | 17:24

Sauerkirschmann napsal(a):

Sladký

Vy jste nepoložil otázku, a já jsem Vám přesto odpověděl. Vyžedovat odpověd bez položení otázky byl oblíbený trik estébáků, takže tak konfidente cukrouši.

Rudokurevní a neobolševické je používání výrazu "neoliberální"

Nicméně, přesto jsem Vám odpověděl. Pokud tvrdíte, že nikoli, pak neumíte číst.ˇ
Problém je, že vy rudžý ku.vy ani neumíte definovat termín "neoliberální"
takže to je potom s vámi těžká diskuse.
18. 09. 2011 | 17:29

Sladký napsal(a):

Sauerkirschmann- tak blbý nejste,abyste nepoznal otázku- a v praktikách STB se nějak moc dobře vyznáte- včetně toho drzého obvinění.
Rudokurevní a neobolševické je používání výrazu neoliberální? Nejen že jste špína, ale ještě ke všemu omezenec. Něco si o tom termínu přečtěte a pak zde můžete dělat chytrého.
Ovšem nepochybuji, že zdejší pravičáci nad vašimi žvásty "ustřikují." Mimochodem, je komické, když členové údajně vzdělanější a inteligentnější části populace používají jazykový kód a manýry IV.cenové.:o))
18. 09. 2011 | 17:44

JC napsal(a):

Sauerkirschmann,
člověče, šijete tady do levounů těžkým kulometem až z nich lítají chlupy. Ne že by to nepotřebovali, ale změňte kalibr. Myslím že flobertka by stačila. Proč ?
Až přijede Stejskal z hříbků, tak počítám, že většinu vám toho smázne. Podle mě to bude škoda, protože některé vaše příspěvkymě pobavily, některé poučily.
18. 09. 2011 | 17:44

Béda napsal(a):

Sauerkirschmann,

jste klasickým příkladem odpovídače na něco zcela jiného než byla otázka - prostě plácáte páté přes deváté. Ostatně není to poprvé co předvádíte tento svůj argumentační "úkrok stranou". Nadávky a uhýbání od podstaty.
18. 09. 2011 | 18:03

Sladký napsal(a):

JC " ustříkl sis" ? :o))
18. 09. 2011 | 18:05

Vandal napsal(a):

Pehe je nemocný čověk, multikulti maniak, lže, až se mu od huby prášÍ, nevnímá realitu, kritizuje, ale sám řešení nenabízí. Jen takové obecné kecy.

"A dělá něco podstatného v tomto směru stát, snad kromě toho, že výrobou ghett a organizovanou segregací romských dětí ve zvláštních školách pomáhá vytvářet další armádu nezaměstnatelných?"

Pehe, stát nevyrábí ghetta, to je lež,ghetta si vyrábí cigáni sami, stát neorganizuje segregaci cigánských děcek ve zvláštních školách, to je lež, Pehe. Pehe, cigánská děcka končí ve zvláštních školách proto, že nesplňují kriteria pro normální školu. Pehe, proč pořád tak lžeš? Myslíš si snad, že lhaním cigánům pomůžeš? Myslíš si snad, že lidé obecně naznají pravdu?
Proč pořád obviňuješ všechny ostatní za to, že cigáni nejsou schopni v normální společnosti obstát? Že cigáni stabilně selhávají ve všem, vždycky, a všude? A že tento stav existuje v Evropě iks staletí, a nikdo nikdy nikdy nebyl schopný problém s cigány vyřešit? Pehe, jak je možné, že už dávno ty, a tobě podobní nejste ve svěrací kazajce? Kdo a proč by se měl o cigány pořád starat? Nastal čas, aby se začali starat sami o sebe. Ne státní, ale peníze z kapes daňových poplatníků byly vyhazovány na nejabsurdnější nesmysl, jaký si lze představit. Multi kulti ráj neexistuje, Pehe, to je čirá utopie. A v USA, kde s tímto nesmyslem začali, protože nevěděli co s penězi, tak už i jim dochází dech a peníze. Afirmativní akce, to je lež a podvod. Jakmile dojdou zdroje, peníze, skončí se s afirmativními akcemi, a vše se vrátí do normálních kolejí. Místo cigánů ve společnosti bylo vždy na dně, byli to vždy páriové. A dnes se přes všechny stamiliardy, vynaložené za posledních dvacet let, začínají propadat tam, kde byli vždycky. Ony se věci, přes všechny experimenty, vrátí vždy do normálních kolejí, tak jako gyroskop na ponorce. Z tohoto hlediska je taky naprosto jasné, proč se asijské státy, jako Čína, Indie a další derou nezadržitelně vpřed, oni ví, že si takový přepych, jako je vykrmování a rozmnožování parazitů, tu hru na "lidská práva" nemohou dovolit. A nás to zničí. Společnost je v rozkladu, ale Pehe bude dál lhát. A to do té doby, než, jak napsal někdo výše o Uhlovi, dostane od svých sociálně příbuzných, které tak obhajuje, přes držku. Pehe, normálně to nikomu nepřeju, ale tobě bych to přál, aby ses vzpamatoval, a přestal lhát.
18. 09. 2011 | 18:15

vasja napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):
Kritizujete klause a sám nic nenabízíte. Že represí se ničeho nedosáhne, ví kdejaký blbeček.
--------------------------
Tak to prrrrr pane Ladik!!!
Mi stačilo k vychování jezevčíka trochu cukřiku a srolovaný noviny.(dostal 2x)
A jakej to byl pak skvělej společník.
18. 09. 2011 | 18:43

Zacheus napsal(a):

" zahnala desetitisíce Romů do téměř 400 ghett...." , píše autor - jaká ghetta? Proč jsou najednou používána - naprosto nevhodně - etnická ( rasová) hlediska? Je snad správné a politicky korektní, aby místa, kde žijí převážně Romové, byla hodnocena a vůbec takto vymezována z rasového pohledu ? Cožpak nejsme všichni především občané? Nebo snad chce někdo říci, že pokud se shromáždí na jednom místě více Romů, že to představuje nějaké ( snad i bezpečnostní) riziko? Na rozdíl situace, kdy bydlí na uričtém místě velké množství neromských občanů? Není už samo o sobě takové myšlení krajně extrémistické? Blížící se dokonce k "úvahám" skinhedů?
18. 09. 2011 | 22:12

ghándí napsal(a):

sauerkirschman,
kriminál pro gaunery, pozitivní diskriminace pro ty, kteří se snaží a chtějí žít normálně. nějak řešit se to musí. guliani taky z new yourku udělal jedno z nejbezpečnějších měst v USA. všechno jde, ale musí se chtít. .
19. 09. 2011 | 00:10

Bartak. napsal(a):

Mezinarodne organizovany Ekonomicko-Socialne Bludny Kruh Represi je ucelova varianta Svetove Politiky a byvala CSSR je soucasti tohoto planu. Ghetizace lidstva je formalne prestupni stanici pro legalizaci Narodniho Socialismu a v tomto planu ma Evropa bohatou praxi jiz z minulosti.
19. 09. 2011 | 10:07

Radek Mikyska napsal(a):

Tak jsem si téměř celou tuto diskusi pročetl a musím opět konstatovat, že 90% lidí v této zemi jsou rasisti. Pokud půjdete hledat práci s tím, že jste předem odsouzen k nezdaru (a nesnažte se mi tady věšet bulíky na nos, že barva kůže nehraje roli - vždycky se najde výmluva), tak vás to moc k jejímu získávání nemotivuje. Tahle vláda nedělá nic pro majoritu a už vůbec nic pro minoritu, problém není v 10 000 romech, ale v asi 120 000 příslušnících politických stran, kteří rozhodují o našich osudech a jejichž špičky z nás dojí daleko víc peněz, než usmolených 10 000 romů. Ano, můžeme postavit koncentráky a po vzoru "arbeit macht frei" učit romy naší úžasné západní demokracii, ale spíš bychom si měli uvědomit, že se "ti nahoře" snaží odvést pozornost od sebe sama a vy všichni co se tady předháníte v lepším a lepším "konečném řešení" romské otázky jim na to skáčete. Až vám nezůstane ani nos mezi očima, tak si můžete říct: Alespoň jsem bílej.
17. 12. 2011 | 16:05

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy