Nepřizpůsobiví a přizpůsobiví

21. 09. 2011 | 07:27
Přečteno 7833 krát
V médiích a politice se zabydlel pejorativní pojem „nepřizpůsobiví“. V konkrétnější rovině se tím míní lidé, kteří neplatí nájmy, nepracují a zneužívají sociálních dávek, dopouští se často kriminálního jednání, „vybydlují“ domy, atd. V obecnější rovině tím má většina prostě na mysli romské spoluobčany, kteří „nejsou jako my“.

Ač se průměrný Čech zaklíná, že netrpí předsudky, v povědomí mnoha příslušníků „většinové společnosti“ má ono „nejsou jako my“ co do činění nejen s výše zmíněnými sociálně patologickými jevy, ale i se způsobem života nebo dokonce s tím, jak „nepřizpůsobiví“ vypadají, a s různými dalšími stereotypy.

Rozhořčení příslušníci většinové populace jsou tak často poněkud schizofrenní: na romskou menšinu pokřikují „Romové do práce“, ač dobře vědí, že práce v daných oblastech není, a pokud náhodou je, není pro Romy. Ale i když Rom pracuje, platí nájem, nekrade, a dům, v němž bydlí, „nevybydluje“, stejně je pro „většinu“ ještě stále tak nějak „nepřizpůsobivý“, tedy prostě Rom či Cikán.

Schizofrenie existuje i ve vztahu ke státu. „Většina“ na Šluknovsku požaduje, aby stát zavedl tvrdá bezpečností opatření a přestal „nepřizpůsobivé“ rozmazlovat příliš štědrou sociální politikou, ale jen málokdo chce vidět, že ghetta na Šluknovsku i jinde nevznikla kvůli „štědrým“ sociálním dávkám, ale spíše kvůli kombinaci slepé víry v tržní síly a naprostého selhání sociální politiky státu.

Dalo by se argumentovat, že vláda, která krátí sociální dávky, razantně zvyšuje nepřímé daně, a i jinak řeší ekonomické problémy na úkor sociálně slabších, musí být náramně spokojená, že i lidé, které od nuzných poměrů „nepřizpůsobivých“ často dělí jen to, že nejsou Romové, jsou natolik sociálně „přizpůsobení“—tedy zpracovaní propagandou, předsudky, stereotypy a neochotou věci hlouběji domýšlet,--že si raději „vyšlápnou“ na Romy, než aby šli demonstrovat před Strakovu akademii.

Staré dobré heslo všech vládců zní, „rozděluj a panuj“, a to se v českých poměrech v podobě vzájemného rozeštvávání chudších částí společnosti dobře daří. Skoro se chce ironicky říct, že kdyby čeští neoliberálové v čele státu Romy neměli, museli by si je vymyslet. S občasnými policejními nájezdy na vietnamské tržnice nebo ubytovny zahraničních dělníků by si asi nevystačili.

Ačkoliv pro tvrdé jádro českých rasistů jsou Romové „nepřizpůsobiví“, protože jsou podle nich prostě „geneticky“ neschopní se přizpůsobit životu ve „slušné“ společnosti, ve skutečnosti mnohé ze sociálních jevů, které daly vzniknou hanlivému pojmu „nepřizpůsobiví“, má do činění s tím, že se sociálně slabá menšina, jejíž děti stát posílal programově desetiletí do zvláštních škol, nedokázala po roce 1989 přizpůsobit sociálně-darwinistickým poměrům neviditelné ruky trhu.

Stejně jako v jakékoliv jiné zemi na světě, kde existují sociálně hendikepované vrstvy, často sestěhované do chudinských čtvrtí a ghett, jsme svědky různých druhů kriminality, nepořádku, závislosti na drogách, lichvy. To jsou dozajista jevy, které ekonomicky zajištěnější občany po právu iritují a straší, obzvláště když, jako třeba na Šluknovsku, je mají přímo za humny.

Pokusme se ale dát věci do širšího kontextu a porovnejme například ekonomické dopady tolik zdůrazňované kriminality a asociálního jednání „nepřizpůsobivých“ a těch nejvíce „přizpůsobených“. Tedy těch našich spoluobčanů, kteří nejrychleji a nejlépe pochopili, jaké obrovské příležitosti jim nabízí právě ona neviditelná ruka trhu v českém provedení, která je tak nemilosrdná k romské menšině.

Tito zaručeně „neromští“, nebo jak se u nás říká „bílí“, spoluobčané, dokázali jen na tzv. nákladech ekonomické transformace v 90. letech minulého století připravit stát o stovky miliard korun. Podle oficiální analýzy ministerstva financí z roku 2001 činily celkové náklady transformace, kam se počítaly především tunely, defraudace, zbytečně zbankrotované banky i fondy, zhruba 700 miliard korun. Spousta těchto peněz se nikam nevypařila: skončila v kapsách „přizpůsobivých“ šikulů a v daňových rájích. Zlatými hřeby tohoto řádění „přizpůsobivých“ občanů nebyly jen Harvardské fondy, ale i obří „ztráty“ v IPB.

Zmíněné příklady nejsou přitom zdaleka vyčerpávajícím výčtem škod způsobených stoprocentními „Čechy“. Když byla většina majetku zprivatizována, a jeho lepší části skončily v rukou zahraničního kapitálu, takže nebylo možné už tolik krást v rámci privatizace, vzniknul postupně nový systém, v němž ti „nejpřizpůsobivější“ mezi námi zcela systémově obírají podle odhadů státní pokladnu každým rokem o zhruba 100 miliard korun v podobě korupce, předražených zakázek a různých vykutálených provizí.

Kdybychom si tyto škody sečetli jen za zhruba posledních deset let, blížíme se hodnotě jednoho ročního rozpočtu České republiky.

Současná vláda, která s takovou mamutí korupcí bojuje jen řečmi, zatímco každý její čin naznačuje, že nemá v úmyslu udělat proti skvěle „přizpůsobeným“ mafiánským strukturám v pozadí politiky nic podstatného, stejně jako nemá v úmyslu více zdanit bohaté nebo firmy, musí být nadšená, když „většinová“ společnost nestojí před sídlem vlády, ale pokřikuje na Šluknovsku na „nepřizpůsobivé“ občany, jejichž kriminalita je jen slabý odvar ve srovnání se stovkami miliard rozkrádaných spoluobčany, kteří se, často spolu s politiky, nejlépe přizpůsobili neviditelné ruce trhu.

Řečeno jinak: je pochopitelné, že průměrnému občanovi vadí, když mu „nepřizpůsobiví“ ukradnou peněženku, vykradou auto, odnesou měděný okap, nebo když se necítí ve svém bydlišti bezpečně. Ale dokud kritická masa občanstva nepochopí, že jejich sociální problémy budou jen narůstat, a jsou v podstatě neřešitelné ve státě, který je systematicky rozkrádán zaručeně „neromskými“ spoluobčany v bílých límečcích, jen těžko se něco změní.

Kdyby pouhá polovina z více než tisíce miliard korun, které se kvůli korupci poztrácely jen v posledním desetiletí, byla investována do komplexní sociální politiky, včetně politiky zaměstnanosti, nemusely by problémy s „nepřizpůsobivými“ více méně existovat.

Když si ale většina občanstva nechá líbit, že jejich vláda bojuje s deficitem okolo 100 miliard korun tak, že krátí různé dávky, zvyšuje nepřímé daně, nechává chátrat silnice, dálnice i školství, atd., zatímco zhruba stejnou sumu ukradnou skrze systémovou korupci lidé, které politici nejenom často dobře znají, ale finančně na nich závisí, je bohužel nutné konstatovat, že „Šluknovsko“ je jen předzvěstí horších problémů.

Deník Referendum, 20.9.2011

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Sladký napsal(a):

PORNOKRACIE-Vláda pologramotů,asociálních psychopatů a pseudoodborníků, řízená z pozadí mafií, média v nichž místo hlídacích psů demokracie blafkají lízací psi demokratury, zkorumpovaná policie, zkorumpovaná moc soudní, rozkradený a zadlužený stát- to je výsledek dvacetiletého budování kapitalismu v Česku. TEMNO.
21. 09. 2011 | 07:44

culter napsal(a):

jen obavu mám, by nezačalo se zas rozlišovat na lidi a podlidi, někteří mají k tomu dobře "našlápnuto. Jinak, dobře jste to napsal, pane Pehe, s článkem souhlasím
21. 09. 2011 | 07:52

Petr napsal(a):

Vše už je jasné! Kdo škodí, jsou zloději a kurvy, tedy ti co pracují ve třísměných a nepřetržitých provozech. Ti co nepracují a niky nepracovali jsou ti hodní.
21. 09. 2011 | 07:54

Ládik!!! napsal(a):

Jestli ty prachy někdo rozkrade nebo je projí cikáni, je úplně jedno. Výsledek je stejný. Možná s tím rozdílem, že cikáni by se více množili. Před 20 lety jich bylo v ČR 100 tisíc, teď je jich 300 tisíc. To přece nejde uživit.
21. 09. 2011 | 07:55

orttt napsal(a):

Ano, je to tak - za materiální i duchovní bídu naší země, za to, že pracovití a schopní žijí a zemřou v chudobě, skutečně nemohou cikáni.
Odpovědnost nese ta nejméně inteligentní, nejméně poctivá a současně nejlenivější vrstva společnosti - "podnikatelé" a "manažeři". Úpadek českého průmyslu, rozkradení majetku státu, systematické vyhladovění české vědy, rozklad zákonnosti - za nic z toho žádný cikán nemůže. V první řadě je to výsledek špatné práce a intelektuální neschopnosti podnikatelů a manažerů, částečně i výsledek nemorálnosti jimi řízených politiků. Proto taky společnost podnikateli a manažery (obecně, jako stavem) pohrdá, případně se jich štítí. Ale stačí to?
21. 09. 2011 | 08:01

berkowitz napsal(a):

Kde jsou ty časy, kdy si s cikány dovedla poradit "přidružená výroba JZD"!
21. 09. 2011 | 08:03

nasranej čtenář napsal(a):

Raději nereagovat. Škoda slov.

Petr a Ládik!!! to už napsali.

Dostávat peníze zadarmo jev Česku normální. Ovšem dostávají je především ve velké většině cikáni , romové, olaši a ani nevím jak se všichni ti vychcaní práce se štítící nazývají.

Je vidět, že i autor článku se poučil od romských dětí: My krademe, protože kradete i vy.

Opravdu skvělé!!!
21. 09. 2011 | 08:06

Martin napsal(a):

Mimořádně trapný blog. Pokus zlehčovat situaci cigánů tím, že korupčníci rozkradou ještě více než cigáni, je patrně znak postupující senility. Pochopitelně že tyto jevy jsou na sobě nezávislé a nijak zvlášť spolu nesouvisejí. Holt je načase že by měl Pehe skončit.
21. 09. 2011 | 08:08

Tupelo napsal(a):

Pekna trefa pane Pehe, souhlasim, snad az na tu schizofrenii - podle me jde o projevy dvou skupin lidi, z nichz ta mensi se svymi, treba politickymi, ambicemi se projevuje velmi racionalne, ta duha uz, jako tolikrat, davove. Pres vsechny problemy je terc frustraci, kterych se lide potrebuji zbavit (zvlast v dobe krize, a to nase spolecnost prochazi krizi nejen ekonomickou, ale i spolecenskou), uplne jinde. Kdyby nebyla ve Sluknove pritomna policie, nejspis bychom byli svedky klasickeho pogromu, o kterych jsme mohli zatim jen cist v historii. Vysledkem by byl extremni vzestup napeti po celem CEZku (odhaduje se na 400 romskych ghet?) a situace by samozrejme nebyla o nic vic vyresena. Takze souhlasim s Vasi poznamkou ze terc natlaku by mela byt mnohem vic Strakova akademie.
A jeste poznamku - soucasne problemy na severu cech jsou problemy hlavne kriminalnimi (zlodejny, prepadeni, nasili; zaklanim problemem pak bude patrne vytvareni ghet), nejake castecne zneuzivane socialni davky (zdaleka nejen domena romu) jsou oproti zlodejnam bilich limecku nejspis smesne.
21. 09. 2011 | 08:11

Sláma napsal(a):

V teoretické rovině je nutno dát panu Pehemu za pravdu. Naši primitivnější přizpůsobiví sebou nechají volně manipulovat a nechápou, že jsou systematicky okrádáni "bílými límečky" s modrým ptákem na klopě.
V praktické rovině je však vidět, že pan Pahe s "nepřizpůsobivými" nemá osobní zkušenost. Pokud se vám do sousedství přistěhuje skupinka "nepřízpůsobivých", je nejlepší, když si rovnou hodíte mašli, neboť vám udělají ze života peklo. A nikdo vám nepomůže. Policie se začne vaší lokalitě vyhýbat a když se budete bouřit, rozbije vám hubu (myslím ta policie).
Mám konkrétní případ. Před několika měsíci jsme tři dospělí, navzájem nepříbuzní, netrestaní hodnověrní svědci viděli rodinku nepřizpůsobivých, jak u potoka vyhazuje hromadu pozůstatků auta. Odpad do volné přírody vyhazovat nesmí a navíc se mohlo jednat o pozůstaky rozkuchaného ukradeného auta. Během hodiny jsem to nahlásili na policii s popisem oné rodinky a se poznávací značkou jejich auta. Za tři měsíce nám přišlo vyrozumění, že policie případ odkládá, protože dotyčné nemůže nalézt. To je prostě výsměch. Podle všeho se policie takovými podněty vůbec nezabývá. Podnět zapíše a za 3 měsíce jej odloží.
Osobně se domnívám, že hlavním důvodem problémů s nepřizpůsobivými je benevolence státu při zaměstnávání gastarbaitrů. Hrabiví podnikatelé zaměstnávají Ukrajince, často "na černo" nebo sice oficiálně, ale za minimální mzdu, ale škody a vedlejší náklady, které z toho vznikají, jdou na bedra daňových poplatníků, tedy zejména střední třídy.
Podobné to je s naprostou benevolencí státu k hazardu, lichvě a banditským praktikám exekutorů (zejména u exekutorů se naopak zdá, že si dokáží vylobovat takřka neuvěřitelné pravomoci a stát vystupuje jako komplic jejich banditismu).
Dalším důvodem je, že je stát stále více benevolentnější k drobné kriminalitě. Jak je dobře známo, dnes i soustavné a opakované drobné krádeže nejsou považovány za trestné činy a tak je policie neřeší a obce si s nimi neví rady. Kdeže jsou silácké řeči bývalých lidovců, nyní TOPáků "3x a dost". Nějak rychle na to zapomněli, je vidět, že to chápali jen jako populistické gesto.
Dalším důvodem je naivní představa Kalouska, že když lidem vezmete prostředky k životu, tak raději zemřou hlady, než aby si prostředky pro život opatřili nekalou cestou. Takhle to prostě nefunguje, Kalousku! Pokud nechceme, aby se kriminalita nepřizpůsobivých nezvyšovala, musíme jím prostředky k životu dát. Lepší by bylo, dát jim práci. K tomu mám zlepšovací návrh. V krajině je spousta nezpevněných cest, které jejich majitelé - obce, nechaly nejprve zničit jezeďáky a pak zarůst. Kdyby stát místo řešení zločinů komunismu vůči církvím řešil zločiny komunismu vůči nám všem a vůči naší krajině, mohl by vzniknout program na obnovu cestní sítě v krajině, který by dal nepřizpůsobivým práci. Nesmělo by se to ale zvrhnout tak, jak je tomu doposud u nás zvykem, tedy že se program rozkrade.
21. 09. 2011 | 08:12

jarpor napsal(a):

"Kdyby pouhá polovina z více než tisíce miliard korun, které se kvůli korupci poztrácely jen v posledním desetiletí, byla investována do komplexní sociální politiky, včetně politiky zaměstnanosti, nemusely by problémy s „nepřizpůsobivými“ více méně existovat."

Jistě, proti tomu, aby se peníze ztrácely korupcí je jistě každý...
ovšem pan Pehe v tom, že kdyby se ty nepoztrácené "nasypaly" do různých programů nepřízpůsobivým, že by problémy asi neexistovaly, velmi mýlí.
Neexistovaly by, když by jen rostlo vědomí nepřizpůsobivých, že "pečení holubi" přece jen do huby létají bez práce a narůstala nasranost těch přizpůsobivých, že jedni makat musí a druzí ne... ?

Ne, pane politologu. Řešením je nastolení stejných práv a povinností všem bez rozdílu. Po dobrém... nebo i po zlém... a samozřejmě, korupci omezit na nejnižší možnou míru pro zlepšení podmínek životní úrovně všech, především však těch, kteří s povinnostmi vůči sobě i společnosti problém nemají...

Hezký den
21. 09. 2011 | 08:16

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat..
Tato, to je demokracie, když gadžové makají a my berem dávky ?
To je demokracie, synku.
A nejsou ti gadčové naštvaní, tato ?
Jsou synku, ale to už je rasismus....
Jinak díky za každé nové pehe.
Veselé krizování...
http://www.bugaga.ru/uploads/posts/2009-06/1245239958_gypsies_01.jpg
21. 09. 2011 | 08:23

F.Švarc napsal(a):

to orttt
Úpadek českého průmyslu, rozkradení majetku státu, systematické vyhladovění české vědy, rozklad zákonnosti není v první řadě výsledek špatné práce a intelektuální neschopnosti podnikatelů a manažerů, těch bez uvozovek ve vašem komentáři, už vůbec ne. Krást, dělat z mas (tzv. "veřejnosti") pitomce, to je vlastnost našeho stále prý lidem "milovaného" prezidenta, činitele jmenujícího soudce, tedy osoby mající zásadní vliv na vývoj morálky v této zemi. Včera v TV vystupující pan Babiš mne překvapil, když Nečase označil za slušného člověka. Zřejmě neslyšel a neviděl první reakce pana čistého na skandál "Michálek".
Zdravím zdejšího pana "inženýra" Ládik!!!a, co pořád maká na nových technologiích (jen občas sem nahlédne).
21. 09. 2011 | 08:28

kormoran napsal(a):

Ja se akorat dozvedel , jak Pehe by rad ke korytu )))

Jinak lejna , zabalena do vanocniho papiru!)))
21. 09. 2011 | 08:30

ali napsal(a):

no, za to Pehe se umí přizpůsobit všemu..
nic sice neřeší, ale keců má jak rádio, a cikán se mu do krámu hodí..navíc ještě nevím, proč vlastně emigroval..
21. 09. 2011 | 08:34

Čochtan napsal(a):

Pane Pehe,
souhlasím s Vámi, že stát je také rozkrádán "zaručeně „neromskými“ spoluobčany v bílých límečcích," že to nejsou jen ty odhadem dvě miliardy měsíčně socky, porodného dětských přídavků a spousty jiných pro české děti nedosažitelných přídavků, které měsíčně mizi v CIZÍM etniku. Že miliardy mizí v spoustě organizací jako je Romea, Člověk v tísni, Kocáb chce miliardy vyhazovat,...........
Krade se všude kam se podíváte. Všude jsou bývalí komunisti a jejich rodinní příslušníci, všude je levá socialistická mafie. Ve všech stranách, kromě DSSS. Tam jsou jen kromě pár nadšenců hlavně agenti a provokatéři BIS. Všude a všemi pláštíky krytá levá mafie krade, krade a krade.
Co s tím ? Někde začít a když se začne, tak hloupě nekvičet: "ALE támhle se taky krade ! Nemůžeme tady trestat když támhle se taky krade !"
To je kvičení pitomců.
21. 09. 2011 | 08:44

Karamela napsal(a):

Konečně někdo zformuloval a zveřejnil to, co si valná většina lidí dávno myslí. Žalostné je, že tomu novodobému panstvu je to samozejmě úplně u zadele! Můžeme to psát na zdi, hlásit tlampačem, recitovat od rána do večera, ale nic, pranic se nezmění. A nepomůžou žádné volby, žádná referenda, žádné demonstrace Za kriply X nastoupí kriply Y, načež kriply A nadále budou dohlížet ze zákulisí. Soucítím se všemi, kdo jsou nuceni žít uprostřed bordelu a neštěstí, je to však beznadějné. Morálka a právo je zdecimované shora, nemůže fungovat ani dole. Pánbůh s námi.
21. 09. 2011 | 08:46

slavwin napsal(a):

Usvědčit cigána ze zlodějny je mnohem těžší než Romana, i když ten krade daleko víc. Když ukradneš 5 tisíc jsi zloděj, když miliardu jsi podnikatel.
21. 09. 2011 | 08:48

Pepa Řepa napsal(a):

Jen jednu poznámku.
Kdopak zavedl idotský termín "nepřizpůsobivý"?
Kdo jiní, milý pane Pehe, než multi-kulti korektníci, kteří vsugerovali, že slova Cigán či zloděj - ve spojení- jsou cosi nekorektního a nemravného.
Víc to nemá cenu komentovat. Nehlásíte se k vejci, které jste snesli. Že je to pukavec ví každý.
Jen za chvíli bude nekorektní i slovo nepřizpůspbivý.
S čím přijdete?
21. 09. 2011 | 08:48

Drzá zrzka napsal(a):

A co dál, pane politologu?
21. 09. 2011 | 08:49

Ládik!!! napsal(a):

Aby lidi mohli přežít, jsou polovinu života plátci a polovinu příjemci. Proč mají mít cikáni výjimku? Jsou snad nadlidé?
21. 09. 2011 | 08:56

neo napsal(a):

Pane Pehe,

1) na romskou menšinu pokřikují „Romové do práce“, ač dobře vědí, že práce v daných oblastech není, a pokud náhodou je, není pro Romy. Ale i když Rom pracuje, platí nájem, nekrade, a dům, v němž bydlí, „nevybydluje“, stejně je pro „většinu“ ještě stále tak nějak „nepřizpůsobivý“, tedy prostě Rom či Cikán./////
Můžete potvrdit, že ona nezaměstnanost se týká stejných lidí? Nebo je spíše pravděpodobné, že se to tak nějak točí a lidi úpráci nachází a jiní o ni přichází? Pokud by platilo to druhé, pak je zřejmé, že ani romům nic nebrání pracovat. Dokonce i oni mají nožičky a mohou se za prací stěhovat. Dále je nesmysl, že by slušné pracující romy, platící nájem atd někdo považoval za nepřizpůsobivé. To je evidentní váš výmysl.

2)Dalo by se argumentovat, že vláda, která krátí sociální dávky, razantně zvyšuje nepřímé daně, a i jinak řeší ekonomické problémy na úkor sociálně slabších, musí být náramně spokojená, že i lidé, které od nuzných poměrů „nepřizpůsobivých“ často dělí jen to, že nejsou Romové, jsou natolik sociálně „přizpůsobení“—tedy zpracovaní propagandou, předsudky, stereotypy a neochotou věci hlouběji domýšlet,--že si raději „vyšlápnou“ na Romy, než aby šli demonstrovat před Strakovu akademii.///// Neskutečný žvást. Tyhle problémy byly za jakékoli vlády v čr. Takže je nesmysl, že by za situaci mohl některý z vládních návrhů. Dále žvatláte cosi o neoliberálech v čele státu... kteří to jsou? A copak někdo z vlády štve proti sobě lidi? To je spíše "zásluha" politologů aj tožičků, pehů a blafů.

NO a na konec jste do toho zamíchal ekonomickou transformaci... kdyby bla, nebylo by bla bla... jste směšný Pehe, ale dobrá, použiji stejný příměr.

Kdyby nebylo komoušského zlodějismu a rozkrádání majetků lidem, tak by nikdy nebyla potřeba tzv ekonomická transformace a ty peníze by se nikdy neukradly a tudíž by se ani nemohly věnovat na sociální programy pro romy.
21. 09. 2011 | 08:56

Čochtan napsal(a):

Kdyby, to jsou chyby,.... ale přesto:
Kdyby ti v Rumburku napadení nebyli líní a měli zbrojní pas a dobrou zbraň, tak by z těch dvaceti útočníků s mačetami, kteří přešli přes vyražené dveře, nepřežil ani jeden. Jednoznačnější případ oprávněné sebeobrany si nelze představit.
Dvacet mrtvých útočníků, a na celém Šluknovsku by byl klid a mír. Nejspíš všude v republice, nejen na Šluknovsku.
21. 09. 2011 | 08:57

orttt napsal(a):

to F. Švarc:
Ano, podnikatele nám závidí celý svět. Ty české sklárny, vyvážející do celého světa, ten obrovský rozmach českých moderních technologií díky velkorysé podpoře vědy, ten dech beroucí český design, který slaví úspěchy po celém světě, ty tisíce a tisíce malovýrobců, kteří ze svých dílniček dokázali svět oslovit kreativními výrobky a zajistili tak Česku slávu a bohatství..... A ti vynikající ředitelé českých bank, díky nimž se české banky vyšvihly mezi finančnickou špičku Evropy...
Ano, takhle to vidíte vy. Já vidím jen zloděje, kteří svěřený majetek rozkradli (v lepším případě rozprodali) a překupníky čínského a vietnamského zboží (v "lepším" případě bezostyšné mafiány okresního významu, kteří bezostyšně parazitují na práci a kreativitě schopnějších). Podnikatele a manažery bez uvozovek jsem opravdu v ČR nepotkal - a že jich živíme sedmkrát víc než srovnatelné (a přece jen lépe fungující) Rakousko! Ale jak se jich zbavit?
21. 09. 2011 | 08:57

Maximus napsal(a):

Máte v podstatě pravdu pane autore, chápu Váš blog jako nastavení zrcadla této pokrytecké společnosti. Bílé límečky kradly ve srovnatelném období v součtu ve stovkách miliard Kč a cikáni nás okrádali a v různých sociálních programech se snahou o jejich začlenění do majoritní společnosti nás stály mnohem méně. Zkrátka každý krade podle svých schopností a možností. Ještě byste měl uvést, aby to bylo férové, že na špici zlodějů jsou Židé, kteří jsou většinou velmi vzdělaní a tudíž nejnebezpečnější, takový Barak Alon natáhnul Komerční banku o pěkných 8,5mld.Kč a představte si, že nikdo, ale nikdo a ani ČR ho nestíhala pro trtestní čin a nebyl ani vystaven mezinárodní zatykač. A to bysme mohli pokračovat třeba přes Charouze, který pumpnul IPB snad o 6,5 mld.Kč a skončit můžeme, třeba u Tykače původně z Motoinvestu atd., ještě bysme tam mohli zahrnout takové ty malé nepozorné státní úředníčky jako je Vondra nebo Drobil, ti za nic přece nemohli, jen nedávali pozor na podřízené, že? Ono se krade všude ve světě, ale ve standardních západních zemích jsou mechanismy kontroly jinak nastaveny a celý systém odolává zlodějům lépe. Ovšem stejně jako tomu bylo před krizí v r.2008 se nějakému super bankéřovi v USA, většinou s obřízkou, podaří ošulit velkou banku a finanční svět dokonce destabilizovat. Faktem ovšem je, že tito lidé když jsou lapeni, tak končí ve vězení prakticky na doživotí, ale u nás se jim nic moc nestane. A v tom je zásadní rozdíl.
Pěkný den!
21. 09. 2011 | 08:59

Silvie napsal(a):

„Po přijetí Lisabonské smlouvy mají slovenští Romové nárok na stejné sociální zabezpečení jako čeští občané. Na Slovensku ho mají nižší, ale tady zase nemají jazykovou bariéru. Velmi obtížně se bude nepřizpůsobivý český občan stěhovat do Německa, když neumí německy a zřejmě se nikdy německy nenaučí. Jazyková blízkost češtiny a slovenštiny si o to říká," zlobí se Bobošíková.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

nepotřebuje komentář - eurohujeři, děkujeme!
21. 09. 2011 | 09:02

simply napsal(a):

To je novota v tom blogu......Už před 2 lety tu kdosiv diskuzi napsal názor Romů, kradoucích železa... My krademe po stovkách... bílí kradou po miliardách.... A co s tím ???? Váček se pomalu vyprázdnil, love dochází na všech frontách, dokud bylo dávat CO a zacpávaly se huby...byl relativne klid , jen to probublávalo... co stát čekal a na co čekal.... K čemu je nám takový stát, kde je nejvíc bit ten, kdo pracuje 8 hod denně i více, poctivě odevzdává daně, dodržuje zákon...Čistý socialismus se přežil, ryzí(ranný) kapitalismus taky... co dál...
21. 09. 2011 | 09:05

Silvie napsal(a):

Pepo,

ne, oni se k tomu samozřejmě nehlásí a přitom tyhle novotvary sami vymýšlejí.

Je to stejně komické jako v USA -nejdřív negři, pak černoši, pak barevní, teď afroameričané (nezlomte si jazyk).
21. 09. 2011 | 09:05

Jetobohuželtak napsal(a):

Souhlas s blogem. Jen bych přizpůsobivé viděl trochu jinak. Jsou to státem okradaní ovčané, kteří sice reptají ale nakonec se ochotně přizpůsobí všemu, co pro ně přichystá tato zlodějská vláda. Jako ta žába, kterou postupně zahřívali v kádince a nechtěla vyskočit protože si zvykala na teplo, až se nakonec uvařila.
21. 09. 2011 | 09:08

Silvie napsal(a):

Všechny, kterým vadí tento příliv slovenských Romů bych poslala za pány Přemyslem i Bohuslavem Sobotkou, Richardem Falbrem a všemi eurohujery, kteří říkali, že je nutné podepsat Lisabonskou smlouvu. Tady mají její výsledky. Lisabonská smlouva je příčinou masivního přílivu těchto lidí, na který si stěžují všichni starostové těchto obcí. Sociální politika je ve sdílených pravomocích EU a my už ji nemůžeme plně kontrolovat," dodala Bobošíková.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
21. 09. 2011 | 09:09

Silvie napsal(a):

Bronislav Schwarz, který je nyní krajským zastupitelem Severočechů.cz a šéfem ústecké městské policie, má ostřejší názory.

Čtěte také: Odvážný senátor: Seberte Cikánům dávky

„Prostě oni mají jinou mentalitu. Vezměte si, že Číňani a Vietnamci problémy nedělají. Ctí rodinné hodnoty a jsou pracovití. Ano, u Vietnamců existuje problém s pěstováním marihuany, ale neobtěžují ostatní lidi. To se o Cikánech říci nedá. Prostě je to bohužel tak, že ze sta Cikánů je deset pracovitých a slušných, které bychom neměli házet do pytle s těmi zmetky. U bílých je poměr ale obrácený. Ze sta jich je šmejdů jenom deset," řekl ParlamentnímListům.cz Schwarz.

K tématu: Na Cikány platí jen tvrdá ruka. Drsná reportáž z Ústecka

„Na Cikány platí jen tvrdá ruka. Taky pomohlo, že jsme jim dali peníze na opravu baráků a co si sami opraví, to si pak nezničí. Oni mají svůj styl života. To nezmění, ale je nutné je přimět, aby dodržovali základní pravidla. Nebudete uklízet? Budete tu mít bordel? Budete rozkrádat a vybydlovat baráky? Nebudete posílat děti do škol? OK. Tak potom nedostanete dávky. No a to si moc dobře rozmyslí. Jakmile je ale necháte chvíli bez dozoru, měsíc byste se jim nevěnoval, bude tu bordel nanovo. Jsou jak malé děti a nesmíte je pustit z dohledu," dodal Schwarz.

více: Šéf mostecké policie: Z deseti Cikánů je devět šmejdů

Senátor Severočechů.cz Jaroslav Doubrava, který se Suverenitou a Janou Bobošíkovou spolupracuje, si také nebere servítky. „Bohužel stále platí, že většina Cikánů považuje práci za nejhorší možný způsob obživy. Dokud jim bude stát dávat dávky, bude zavírat oči před jejich kriminalitou, nebude všem měřit stejným metrem a jejich kriminalitu bude omlouvat a nezaručí bezpečnost slušným lidem, napětí bude stále eskalovat a pouliční bitky z Janova či Anglie se mohou rozhořet ve všech těchto lokalitách. My se nechceme dívat na to, jak nám ničí náš kraj a bez ohledu na plané kecy o lidských právech a toleranci s tím budeme něco dělat. Než bude pozdě," míní senátor Doubrava.
21. 09. 2011 | 09:13

SuP napsal(a):

Řešení se nabízí samo. Proti korupci a rozkrádání musí bojovat především ti, kdo strádají v důsledku nedostatku ..."investice do komplexní sociální politiky, včetně politiky zaměstnanosti...".
Ostatní totiž na to nemají čas. Musí pracovat.
21. 09. 2011 | 09:17

hordubal napsal(a):

Přizpůsobiví...nepřizpůsobiví..

Kdo je nepřizpůsobivý??
Kdo je přizpůsobiví?

Máme to celé postavené na hlavu. Nepřizpůsobivá je totiž majorita, přizpůsobiví jsou cikání....oni ví jak v tom chodit(přizpůsobit se)

Starosta Dubí: Romská rodina tu na dávkách brala 92 tisíc každý měsíc

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/208774.aspx
21. 09. 2011 | 09:18

Michal Macek napsal(a):

pane Pehe u jakehoze ghetta to bydlite vy za racite bejt tak chytrej?do kolbenky s vama!ach jo to sem se zas po ranu rozcilil!
21. 09. 2011 | 09:18

Míval napsal(a):

Podstata článku přece není v tom, že kradou černí i bílí. Podstata je v tom, že se zatím daří přesvědčit lidi na takřka stejné sociální úrovni, jako jsou ti nepřizpůsobiví, že jakýmsi odtraněním nepřizpůsobivých se na jejich sociálním statusu něco změní. Jenže za současného stavu v ČR budou nadále jakékoliv "ušetřené" peníze končit v kapsách jednotlivců či pravo-levých politicko-podnikatelských mafií.
Pokud se tedy budeme nadále mlátit mezi sebou, na jedné straně čochtani s kvéry, na druhé cikáni s mačetami, budeme tím pouze udržovat a upevňovat možnosti rozkrádání z daní získaných peněz těmi nahoře.
21. 09. 2011 | 09:30

modrý edvard napsal(a):

Článek bezdůvodně míchá korupci a cikánský problém. Už jenom chybí přepočet sociálních dávek na 1 km dálnice.
U některých autorů vím předem, co v tom článku je, potom je přestávám číst. P. Pehe se k tomu velmi blíží.
21. 09. 2011 | 09:30

Jarsa napsal(a):

Vážený pane Pehe, jako vždy jste trefně popsal problém. Doplňuji k Vašemu textu pouze to, že se do naší společnosti v tichosti vkrádá, díky lidem typu Klaus, Bátora, Jakl, aj., ještě něco mnohem děsivějšího, a to ... nacismus. Když davy vykřikují na veřejnosti před policií a kamerami beztrestně rasistická hesla a hesla vykřikovaná na neonacistických srazech, musí slušným lidem tuhnout krev v žilách. Kdo z politiků ony projevy rasismu a nacismu odsoudil? Kdo z oněch rasistů byl zatčen?
Nějaká nezaměstnaná a líná mladá žena si na triko napíše naprostou nehoráznost a když je trestně stíhána, blábolí cosi o tom, že NENÍ rasistka. On jim není nikdo. Ale všechny civilizované země , pokud o nás něco ví, nás považují za rasisty těžkého kalibru. Pracuji v zahraničí a vím tedy jak na tom jsme.
Snad odchodem nacisty Klause bude lépe.

Přeji Vám hodně zdaru a vytrvejte.

Jarsa
21. 09. 2011 | 09:39

Puck napsal(a):

Pane Pehe, tentokrát s Vámi nesouhlasím. Nejde jen o kriminalitu takovou, nebo makovou. Dávám na zvážení jiné skutečnosti, týkající se romské menšiny.
Kousne někdo do příliš kyselého jablka ?
V prvé řadě jde o přelidněnost. Myslí si někdo, že cílem lidského snažení by měl být co nejvyšší počet lidských jedinců na zemi ? To si jistě nemyslí ani cikán, pokud myslí. Ale chová se tak. Pokud by se v Česku stejným tempem množili bílí, šlapeme si po hlavách.
Bezprostředně po válce se počet cikánů v Čechách a na Moravě odhaduje na 600 až 1000 osob. Podle kvalifikovaných odhadů se počet příslušníků současné romské komunity v ČR pohybuje v rozmezí mezi 150 000 - 300 000 osobami. Lehce si spočítáme, nejde o trojnásobek, ale o třistanásobek.
K tomuto nárůstu stačilo pouhých 66 let.
Marně pláčeme nad vyloučenými komunitami. Jednu zlikvidujeme a pět dalších vznikne. To je přirozený vývoj a vzniká z velké části samovolně.
Nakonec jednu akademickou otázku :
Co je lepší, další válka, která se postará, anebo rozum a odpovědnost těch, kterých se problém nejvíc týká ? A samozřejmě, také o odpovědnost naši.
Podobný příspěvek jsem už sesmolil pod blogem Pavla Košáka ( Vlčí děti z Vansdorfu ), a těm, kteří ho už četli se omlouvám za repliku.
21. 09. 2011 | 09:41

Bartak. napsal(a):

Kdyz budou chodit vsichni cikani do prace tak to take nebude dobre a bude se kricet ze cikani berou praci, tak jako se krici ze cikani dostavaji socialni davky. Copak cikani nejsou obcany CR. a jsou to jenom cikani co dostavaji socialni davky a jeste pracuji na cerno a nebo pachaji kriminalni ciny? Celosvetova politicka inflacni strategie,spolecenska nespokojenost,nezamnestnanost, nevrazivost a zadluzenost je dusledkem socialniho teroru ktery vyhani obcany bez rozdilu do ulic stvat se proti sobe v cele Evrope, CR. sedi na Titaniku spolu s Reckem a dalsi skupinou statu ktere se potapeji do hlubin chudoby, protestu a Policejniho teroru proti lidem ktere zasahla chudoba. Velmi podobnou chudobu a stvanici prozival svet pred planovanou Druhou Svetovou Valkou do ktere byly investovany financni injekce 12 let aby se na urcitych mistech snizila populace lidstva.
21. 09. 2011 | 09:44

Jarsa napsal(a):

PARLAMENTNÍ LISTY - prosím všechny , kdož se argumentačně zaštitují zdroji typu PARLAMENTÍCH LISTŮ.
Zjistěte si kdo za nimi stojí , resp. kdo je financuje a pak se mnozí z vás slušných budete divit jakou nacistickou verbeží se zaštiťujete. Je to plátek blízký Hradu a jeho jediným cílem je populistickými názory rozeštvávat ještě rozumné a nerozeštavné.

Jarsa
21. 09. 2011 | 09:47

Roman napsal(a):

Bravo, pane Pehe. Výborný článek. Jistě nejsem sám, komu mluvíte z duše. Jenomže občané, jak ukazuje historie, jsou nepoučitelní. Pokud nebudou veřejnoprávní a hlavně soukromá média plnit svou funkci, prostě nepokrytecky ukazovat voličům, kdo je amorální, sobecký a vypočítavý politik, anebo podnikatel, tak společnost bude pořád volit jenom pozlátko, povrchnost, zlodějinu a nebezpečí stoupajícího rasismu a násilí. Základ státu je v rodině, kterou politika a ekonomika ovlivňuje velmi. Přitom o rodinách zodpovědných politiků a zasloužilých veksláků se nedozvíme zhola nic, i když by to měly být pro celý národ vzory. Jako kdysi Masaryk, anebo Baťa. Proč Česká televize neudělá pořad pro vlivné osobnosti, který by se jmenoval třeba "Česká výkladní skříň", ve které by bylo ctí ukázat svůj soukromý život? Investigativní štáb by pobyl týden u daného politika, aby se připravil, poznal, měl jisté "důkazy". Ono by se ukázalo, kdo je ochoten vůbec přijít, něco o sobě poodhalit, ukázat svoji sympatickou, lidskou tvář a schopnost navrhovat rozumná řešení problémů. Byl by to "bulvár" jako hrom, ČT by měla konečně svoji vytouženou sledovanost a volič volbu. Naznačování, jak se brnká na nacionalistickou strunku, nestačí.
21. 09. 2011 | 09:59

Pamela Bárnsová napsal(a):

A Nečasova manželka porodila 4 děti a 20 let nechodila do práce. Nemá on za manželku také cikánku?
21. 09. 2011 | 10:02

Drzá zrzka napsal(a):

Pamelo

ona se o děti nestarala?
21. 09. 2011 | 10:05

Analytik napsal(a):

Pan Pehe má pravdu.
Po Listopadu je to tu všechno vzhůru nohama. Jak ti přizpůsobiví tuneláři, tak justice, která je slepá nejen symbolicky.
Ani na tom Šluknovsku si jeden není jistý.
Kdo je tam vlastně ten nepřizpůsobivý? Ten, co se pravidelně nechá tlouct pendrekem nebo ten, co je schován za zády těžkooděnců a směje se při podívané, jak jedni bílí mlátí jiné bílé?
21. 09. 2011 | 10:06

Sláma napsal(a):

Je hloupostí vyčítat nepřizpůsobivým, že zneužívají sociální dávky. Na to prostě musí být dva, ten, kdo dává a ten, kdo dostává. A jestli ten, co dává, to dělá špatně, tak je to hlavně jeho problém, protože, jak říká jedno přísloví: " příležitost dělá zloděje".
Takže udělejme něco se způsobem, jak nakládáme se sociálními dávkami. Je totiž naivní si představovat, že když nepřizpůsobivým dávky sebereme, tak půjdou pracovat. Nepůjdou, protože nemají kde pracovat, když jsou na místech, kde by mohli pracovat, Ukrajinci či Mongolové.
Takže jim musíme dát práci, něco jako hladovou zeď Václava IV. a za práci jim zaplatit. To bude velice prospěšné - něco se udělá, oni budou mít lepší pocit a nebudou mít čas na blbosti.
21. 09. 2011 | 10:06

Drzá zrzka napsal(a):

Úplně selhala kontrola(ostatně jako vždy) oprávěnosti vyplácených dávek.
21. 09. 2011 | 10:09

Vandal napsal(a):

hehe Pehe

chudák, který nepochopil, že se Titanik potápí, a pořád kvičí cosi o tom, jak je Titanik nepotopitelný. Pehe, tempora mutante, a jedovaté býlí, které jsi se svými soudruhy multikulti a pseudohumány pilně zaséval, začíná něst jedovaté ovoce. Argumentovat tím, že je někde 15% nezaměstnanost, a proto cigáni nemohou "najít" práci, tak to ti dnes už neuvěří ani malé dítě. Co může negramotný a zlenivělý cigán, navíc nadrogovaný mantrou "lidských" práv, a netknut povědomím o jakýchkoli povinostech, nabídnout potenciálnímu zaměstnavateli? Nula celá, nula schopností, ale hromadu možných problémů. A to už nemluvím o nasranosti a stereotypním pohledu bílých na cigány. Tento obraz cigánů se podařilo vybudovat vám, pseudohumánům a multikulti svazákům, vám mohou poděkovat cigáni za naprosté barevné odlišení, dnes existuje pouze černá a bílá, žádné přechodné barvy. Dokud platilo pouze dobrý a špatný člověk, jeden metr, bez ohledu na barvu kůže, lidé ty rozdíly tak razantně nevnímali, a byli celkem vstřícní. Dnes je naprosto jasno, je vymalováno.
Pehe, a ty na tom máš svůj podíl, a ty to dobře víš, jen to nedokážeš uznat, ono je to taky hrozně těžké, já tě chápu.
Pehe, jsi hlupák, lhář a demagog. To, že je někdo nezaměstnaný, je jedna věc. Jiná věc je, že se nikdy o nic nesnažil, že se neumí uživit sám, a přesto nadělá deset dalších takových, jako je sám. Jedna věc je, že je někdo nezaměstnaný, a jiná věc je, že krade, loupí, brutálně napadá druhé, znásilňuje, obtěžuje okolí svým asociálním životem, atd.
Za další, žádný normální člověk nesouhlasí se zlodějnami politiků, právě tak se zlodějnami cigánů.
A ještě za další, Pehe, i kdyby nakrásně politici nekradli, a všechny tyto peníze se narvaly do problému, nic by se nevyřelilo. Problém by se jenom o řád zvětšil, Pehe. U nás to bohužel tak funguje. A čím více se do problému narve, tím větší problém nastane, Pehe.
Bohužel, Pehe, zloději nahoře, i zloději a nepřizpůsobiví dole, potřebují ke svému životu bordel, nepořádek a neřád.
Pořádek a zákon nemůže platit jen dole, nebo jen nahoře.
A protože politici nahoře a nepřizpůsobiví dole jsou sociálně blízcí, tak proti sobě nepůjdou.
A řeknu ti jedno tajemství nakonec, Pehe. Kdo myslíš, že to nakonec ve finále všechno zaplatí? Ten obyčejný, běžný pracující a daně platící občan. Ten to odnese sakumprásk s celou nádherou.
Ten postmultikulti a pseudohumánní R Á J! Začlo to mačetami, a skončí to střílením, jak tu často a správně píše pan Čochtan.
A na tom máš svůj podíl i ty, Pehe.
21. 09. 2011 | 10:09

Koplkop napsal(a):

Autor
Blog ve kterém se míchají jablka s hruškama a na závěr se zalejou švestkovejma povidlama. Vybral jste si 3 naprosto odlišné témata spolu vůbec nesouvisející a snažíte se je vydávat za jeden problém. No nakonec vše souvisí se vším tak proč to nepromíchat že? Jenže když to smotáte dohromady, tak to nikdy nevyřešíte. Je třeba oddělit jeden problém od druhého a každý řešit samostatně.
1. "Nepřizpůsobiví", naprosto mylná představa, že nějaké vyčleněné prostředky pomohou. Zde pomůže opravdu jen ukončení vyplácení milodarů formou sociálních dávek. Peníze mohou být vypláceny jen za něco. Matkám za a na řádnou výchovu svých dětí, za řádnou docházku do školních zařízení, čistotu v obydlí apod. Výše dávek na děti však nemůže pokrývat i výdaje ostatních členů rodiny. Otcové a ostatní by měli dostávat plat za práci. Ať již za veřejně prospěšné práce, těch je stále dost a nemá je kdo dělat, nebo za jinou ekonomickou činnost. A neříkejte, že práce není. Ono stačí třeba se štětcem a plechovkou barvy oběhnout pár zahrad a už mám práci, za pár korun můžu natírat ploty. Se srpem můžu vyžínat plevel okolo nedostupných míst a já nevím co ještě. Vždy se nějaká práce najde když je ruka ochotná dělat.
2. "nejvíce přizpůsobivý", tady neplatí nic jiného, než normální vymahatelnost práva. Až budeme mít normální nezkorumpovatelnou policii, soudy, tak mají nepoctivci po švestkách.
A nakonec ani s jedním problémem nemá nic co do činění ta Vámi tak nenáviděná "neviditelná ruka trhu". Když už se oháníte tím Rakouskem tam totiž také funguje, ale vždy ve spojení s druhou rukou a tou je normální právní stát.
21. 09. 2011 | 10:09

Pamela Bárnsová napsal(a):

Drzá zrzka

cikánky se také starají, svým vlastním způsobem.
A Jaký je rozdíl, když 20 let nedělá Nečasová nebo bere dávky Čunková a totéž dělá Lakatošová nebo Červenáková?
Že malí Lakatoši a Červenáci jsou živější a víc venku řvou? I mezi bílými je spousty hyperaktivních neurotiků.
21. 09. 2011 | 10:11

Pamela Bárnsová napsal(a):

Sláma

no ale hladová zeď? K práci musí být motivace a též z práce uspokojení, jak hrozné je každý den valit na kopec balvan, který pak zas sjede domů věděl již Sysifos a ten tu práci dostal za trest.
21. 09. 2011 | 10:14

Bartak. napsal(a):

Pokud si nekdo mysli a nebo je dokonce prevedcen o tom ze na seznamu nezadoucich jsou jenom Romove, tak je naivni. V naplanovanem demografickem planu jde o pocet lidi kteri jsou jiz zarazeni do urcitych kategorii a Statem placeni Experti provadeji Selekci jiz v Ghettech kde neziji pouze ti Cikani, s velkym C ziji tam take Cesi s velkym C. a to by si mohlo vetsina obcanu CR. uvedomit. Ghetta byly a budou politicky i nadale organizovany a realizovany Experty s vysokoskolskym vzdelanim pro ucelove politicke cile.
21. 09. 2011 | 10:17

Drzá zrzka napsal(a):

Pamelo

Děti jsou děti. Ale i ty jednoho dne dospějí. Při dnešním zasahování státu v podobě rodinné politiky, z nich ze všech vyrostou pobírači dávek.
Jedni skončí v sociální siti pro nedostatek vzdělání, druzí pro velkou míru vzdělání. Nebudou pro ně pracovní místa.
Ti druzí díky vzdělání, budou moci hledat štěstí na trhu práce v jiných zemích. Otázkou bude jestli uspějí.
21. 09. 2011 | 10:21

Milan napsal(a):

Zase musím jen poděkovat za výborné postřehy-přesně takhle argumentuji když se bavím s omezenci,kteří mluví o cikánech a o tom,že mají vysoké sociální dávky,že oni na ně platí a pod..Omyl-většina peněz končí v kapsách "bílých",přesně jak píšete.Je hloupost když omezenci tvrdí,že cikán královsky žije ze sociálních dávek,že cikánky rodí děti jen proto,aby měli víc peněz.I negramotný cikán určitě chápe,že každé další dítě je jen větší finanční zátěž..Omezenci jen vidí že někdo bere 20tisíc na poště a když to je cikán,tak hned soudí jak se má z těch "našich" peněz dobře.Ale právě omezenec si neuvědomí,že z 20ti tisích nikdo 10 dětí neuživí.Když odpočítam nějaký vyspekulovaný nájem (který vezme majitel bytu-bilý),tak mi vychází 1000kč na jednoho člena rodiny.Určitě každý pochopí že se to nedá.Možná by pomohlo i poskytování antikoncepce zdarma pro sociálně slabé občany-tedy možnost ji dostat zdarma.Aby si svoji špatnou situaci nezhoršovali nečekaným dítětem.Samozřejmě to taky předpokladá nějakou osvětu v soc.slabých rodinách.
21. 09. 2011 | 10:22

RA napsal(a):

když je nelegální slovo cikán, které padlo na oltář multikulti i za vydatné podpory pana Peha a Kocába, musel být vymyšlen jiný termín, nepřízpůsobiví. Pan Pehe umně na sebe lepí dvě nesouvisející věci, korupci a kriminalitu cikánských gangů . Ovšem, u korupčníka se alespoň nemusíme obávat o své zdraví, nebo o život. Navíc, jestliže zná pan Pehe někoho, kdo je korupčník,jistě na něho podá trestní oznámení, nicméně, spíš je jeho dílko opět ze seriálu, jedna paní povídala.
21. 09. 2011 | 10:24

Pamela Bárnsová napsal(a):

Drzá zrzka

hlavně , aby nemuseli chodit na noční. V noci přeci pracují jen zloději a prostituky a to by slušní lidé nemuseli unést.
A myslíte, že i Nečasova děcka, která vyrůstají na Moravě bez táty a neviděla matku nikdy pracovat, budou jednou pobírat dávky?
21. 09. 2011 | 10:25

simply napsal(a):

Sláma: Takže jim musíme dát práci, něco jako hladovou zeď Václava IV. a za práci jim zaplatit. To bude velice prospěšné - něco se udělá, oni budou mít lepší pocit a nebudou mít čas na blbosti.
To je sice hezké, ale většina z nepřizpůsobivých má neskutečné dluhy z lichvy, různé pokuty, apod...proto taky "utekli" na Šluknov apod...Dáte jim práci a exekutor si je po letech najde, spolkne většinu výdělku a zbyde pár tisíc z výplaty na mnoho a mnoho let... to je demotivační... Máme jednoho mladíka v práci, v 16ti jel nekolikrát načerno v tramvaji... po 10ti letech si ho našel exekutor asi dle rodného čísla a z dluhu několika 26,-- Kč (resp. dluh DP za 1 černou jízdu 800,--) a nyní má dluh přes 100 tisíc...takže ze 16ti čistého mu zbyde pár tisíc... Jistě chyba dlužníka, nedělej pokuty, neber si dluhy... Ale tímto systémem exekucí se likviduje člověk, který už na startu života nemá šanci, někdo rezignuje...Co si budeme povídat, většina lidstva je jednodušších, někdy stačí k likvidaci člověka blbá dlouhodobá nemoc, tísnivá životní situace, zoufalí lidé dělají zoufalé věci...A zdravotní pojišťovny mají také "pěkné" penále...Půjčky by měly dávat jen banky a to jen člověku, který alespoň je 1 rok trvale zaměstnaný, ostatní je sprostá lichva, ženoucí do zkázy člověka i stát...
Co bude dělat zoufalec bez nějaké podpory státu? Bude krást !!! Takže postavíme více věznic...
21. 09. 2011 | 10:25

Vandal napsal(a):

pamelko

jsi opravdu tak hloupá, že nechápeš rozdíl?
Jsou jedni lidé, kteří mají děti a řádně je vychovávají, aby byli připraveni na život, aby se z nich stali posléze řádní lidé, prospěšní společnosti, a vrátili to, co do nich společnost investovala formou dávek, plátci daní.

A pak je tu druhá skupina, která žije celý život z dávek, a plodí
hramadně další příjemce soc. dávek, jelikož kašle na nějaké úsilí o řádnou výchovu.

Chápeš ten rozdíl, pamelko?

Anebo zde jen blbě pindáš, jelikož si štěnice, přisátá na problému? Jedna z těch parazitujících? Sociálně blízká?
21. 09. 2011 | 10:28

Čochtan napsal(a):

Hloupá Pamela Bárnsová
Jaký je rozdíl, když 20 let nedělá Nečasová nebo bere dávky Čunková a totéž dělá Lakatošová nebo Červenáková?
Obrovský rozdíl.
Paní Nečasová a paní Čunková jsou "naši". Cikánka Lakatošová nebo Červeňáková jsou cizí. Nečas a Čunek pracovali a paltili daně nepřetržitě od dokončení školy. To se o Červeňákovi a Lakatošovi říci nedá.
21. 09. 2011 | 10:28

Pamela Bárnsová napsal(a):

Milan

poskytovat antikoncepci vybraným skupinám zdarma by byla diskriminace, viděli jsme, jak na toto zareagovali na Slovensku.

To bych raději doporučila začleňování Romek Kocábovou metodou. Ta Abasová též nikdy nechodila do práce, ale že ji sponzoruje vlivný muž, tak to ani není poznat.
21. 09. 2011 | 10:29

RA napsal(a):

vážení, takto jsme to dopracovali díky Evropské unii a jejímu nařízení o volném pohybu osob, cikáni se ze Slovenska volně přesunuli k nám, a dle Lisabonské smlouvy je musíme živit našimi sociálními dávkami. Třikrát sláva Evropské unii a všem jejím podporovatelům (eurohujerům). Dále ovšem budeme ještě povinně živit Řeky, Portugalce, Italy a další opalující se lehkoživky. Třikrát díky Evropské unii.
21. 09. 2011 | 10:29

Pamela Bárnsová napsal(a):

Čochtan

možná platili daně, ale zas mají větší spotřebu a víc jich prošustrovali.

A to naši a jejich je právě jádro pudla. Takže Nečasová Čunková a spol. ano a Lakatošová a spol. ne?

Čí dítě neřve nikomu pod okny, tak ano a čí dítě řve tak ne?
21. 09. 2011 | 10:31

Dash napsal(a):

Marná snaha pane Pehe

prostě někteří to nechtěji pochopit

Sebepopření je mocné, nenutí nás měnit zaběhlý způsob myšlení a života, přiznat si vlastní chybu či podíl na neúnosné situaci, naopak nám dovoluje si hovět v té své známé, pohodlné ulitě, kde se cítíme tak bezpečně. Stačí si najít toho správného ´nepřítele´, který je venku a proti kterému nemůžeme nic dělat, a hned máme terč na kterém si můžeme krásně odreagovat svůj osobní pocit frustrace z života, který žijeme a ještě při tom vypadat statečně a rozhodně. Hlavně nic neměnit, zaběhlé koleje jsou tak přívětivě známé a pohodlné...

Strach
21. 09. 2011 | 10:32

Vosavbotě napsal(a):

Sleduji diskuzi a říkám si:

Když máme na danou problematiku tolik odborníků, proč není problém už dávno efektivně řešen?

Odpověď je jednoduchá: Žádná vláda nechtěla začít výrazně investovat do sociálních programů a integrace nejchudších a problematických vrstev (tedy z velké části Romů). Je to zářivý příklad toho, jak každá vláda je ze své podstaty nezodpovědná a kašle na to, co bude za čtyři roky.

Těm, kterým připadají nákladné sociální programy nespravedlivé, bych chtěl vzkázat? Znáte jeden jediný příklad demokratické země, kde se nevzdělanost, kriminalita a další problémy nejchudších vrstev podařilo vyřešit represí? Vezměte rozum do hrsti, očekávat, že někdo dobrovolně umře hlady je prostě pitomost.
To, že účinné a efektivní sociální programy jsou nutností, je neoddiskutovatelný fakt. Čím později se začne, tím hůře pro všechny. Další špatná zpráva je, že to několik desítek let budeme muset draze platit, než to většinové společnosti přinese první ovoce v podobě dalších občanů platících daně a neživících se kriminalitou.
21. 09. 2011 | 10:33

Pamela Bárnsová napsal(a):

RA

a víte, kolik Čechů a Slováků bere dávky v Anglii a ještě v rámci začleňování chodí 2x týdně zadarmo na angličtinu, za kterou by tu museli jazykovkám tvrdě platit?

Myslím, že některé rovnice nemají řešení.
21. 09. 2011 | 10:33

Drzá zrzka napsal(a):

Pamela

Pokud mezi dávky počítám rodičovský příspěvek, tak určitě budou.

Navíc si nemyslím, že starost o čtyři děti (za minimální podpory často nepřítomného, ale pracujícího táty) není práce. Je to pořádný kus práce.
21. 09. 2011 | 10:34

Čochtan napsal(a):

Hloupá Pamela Bárnsová
Spotřeba rodiny pana Nečase a pana Čunka je krytá příjmy obou pánů a nic "neprošustrovaly".
Nejsi ty cikánka že tak pitomě žvaníš ?
21. 09. 2011 | 10:35

Vandal napsal(a):

Dash

to je výstižné, sedí to jako p...l na nočníku. Ale pan Pehe si to na sebe určitě nevztáhne, jak ho znám
21. 09. 2011 | 10:36

Čochtan napsal(a):

Hloupá Pamela Bárnsová
Ne "možná platili daně" ale zaručeně platili daně !
21. 09. 2011 | 10:37

Pamela Bárnsová napsal(a):

Vosavbotě

no pod blogem od p. Košáka je zjímavý názor od Homo Homini 17:36

říká mezi jinými

Víte, proč vyhrála o fous pravice před socany? Ono se o tom moc po volbách nemluvilo, ale ve skutečnosti byla jazýčkem na vahách tzv. romská otázka.

Spousta levicově smýšlejících lidí dala hlas Véčkařům (případně (středo)pravicové straně), protože se věřilo, že zatočí s tímto problémem. Šli proti svým ekon. zájmům, ale oni věděli, proč se tak rozhodli. Naopak socánek Paroubek cikánům nadbíhal ....

já souhlasím spíš s tímto než s vaším
21. 09. 2011 | 10:39

slunečnice napsal(a):

Ťal jste do živého. Já věřím, že se lidé před tou Strakovou akademií jednoho dne shromáždí, všeho do času. My Češi jsme trošku opožděnější a liknavější, ale stačí, aby se trochu víc zdražily potraviny nebo došel toaletní papír, a dojde trpělivost i nám. :) Víte, i ten hněv proti Romům se jednoho dne vyčerpá a občan pochopí, že za jeho problémy primárně nemohou snědší spoluobčané, ostatně ne každý je má za své sousedy. Důležitou roli nyní sehrávají lidé jako vy, kteří se snaží ostatním otevřít oči a pojmenovat skutečné příčiny dnešní krize. Ještě důležitější však bude najít rozumné, nenásilné řešení, jak s dosavadní politickou praxí skoncovat. Stojíme před rozcestníkem, nabízí se řada cest, některé vedou dokonce k fašismu, nacismu či do jiných pekel, jiné ke komunismu, další ke skutečné demokracii, jedny na Východ, další na Západ, jedny zpátky do historie a další do budoucnosti k novým konceptům. Než si vybereme, kudy jít, je dobré o tom s čistou a klidnou hlavou popřemýšlet. Nebo to ponecháme osudu a tomu, kam nás bouřlivé vlny příštích událostí ponesou?
21. 09. 2011 | 10:39

Pamela Bárnsová napsal(a):

chytrý Čochtan

a vystudivali za dělnické peníze, víte , kolik to stálo? Buďme rádi, že cikáni nestudují, vyšlo by to ještě dráž.
Navíc jakou odbornost má fyzik ve sněmovně, nebo bezpečnostní technik?
21. 09. 2011 | 10:41

Čochtan napsal(a):

Hloupá Pamela Bárnsová
"za dělnický peníze" - tohle psalo naposled Rudý Právo. Takže nejen hloupá ale i soudružka. No fuj.
21. 09. 2011 | 10:43

Drzá zrzka napsal(a):

perpetuum mobile

Vyměníme vládu, a budeme poslouchat, jak ta minulá dělala všechno špatně, že vlastně spousta věcí už ani napravit nejde. Hodí se pár drobných mezi lid, aby nerušil. A jestli neumřeli, žijí dodnes.
21. 09. 2011 | 10:45

Pamela Bárnsová napsal(a):

Čochtan

na blbé narážky blbá odpověď, a vy jste mne již prokádroval tím přídavným jménem, to mne již nějaké Rudé právo nerozhodí.

Co navrhujete ohledně těch Cikánů vy? Samé kraviny.
21. 09. 2011 | 10:46

Vandal napsal(a):

To, že účinné a efektivní sociální programy jsou nutností, je neoddiskutovatelný fakt. Čím později se začne, tím hůře pro všechny. Další špatná zpráva je, že to několik desítek let budeme muset draze platit, než to většinové společnosti přinese první ovoce v podobě dalších občanů platících daně a neživících se kriminalitou.

vosavbotě

jen další ideologický blud. Desítky let aby měli aktivisté a svazáci pseudohumáni a multikulti zaručený zdroj lehkého živobytíčka.

Nestačí posledních dvacet let, abychom viděli jasně, jak už máme vzdělané a pracovité cigány všude, kde se jen člověk podívá? Dalších několik desítek let falešného humanismu, samé ohledy, a žádné povinosti?

Pohádky můžeš vyprávět doma dětem.
Doporučuji
21. 09. 2011 | 10:47

Simply napsal(a):

plky kecy... Co by si Rom nevzal dávky, které se mu nabízí samy, resp. stát to takhle nastavil ??? Blbý,správněji, ten kdo chce mít klid , kdo dává, blbější, kdo nebere...a zvláště, když je ještě z čeho brát... ale ono už není KDE...Chyba je v systému... nůžky jsou již nebezpečně rozevřeny a řešení není na dohled, ještě by nám měli začít radit Britové, ostatně jsou ti kritici Matiční z ciziny jsou teď nějak zticha...
21. 09. 2011 | 10:51

Dash napsal(a):

Slunečnice

jak rád by člověk sdílel váě optimismus

já se spís obávám, že to dobře vystihla Drzá Zuzka. Hodí se pár peněz mezi dostatečnou část lidu, aby se jim zavřela ústa, a tu hranici bídy nepřekročili, jen jakž takž přežívali velmi těsně nad touto hranicí a trochu iluze, že bude líp a jede se dál. Tak to tady funguje už dvacet let...
Pokud má člověk stále co ztratit, je opatrnější
Nevěřím, že nedostatek toaletního papíru tenhle národ zvedne z pohovek. Nedostatek v podstatě všeho za komunistů nedokopal lidi k ničemu, prostě si zvykli...
Co potřebujeme je více lidí se samostatným myšlením, větším sebevědomím a osobní odvahou
Důležité pro tu politickou a mafiánskou skvodru je nedopustit, aby se většina nedostala pod tu neúnosnou mez a systematické vymývání mozků prostřednitvím médií. V tom mají slušnou praxi posledních 60 let. A daří se jim to velmi dobře, bohužel
21. 09. 2011 | 10:57

Tupelo napsal(a):

Pamela Bárnsová: dobre postrehy, ale myslim ze hlavni duvod proc mnozi volici CSSD presli k VV a tim i proti svym zajmum, bylo jeji verbalne-predvolebni tazeni proti korupci, zastitene maskotem Johnem. Nejen ze zadne tazeni v praxi neprislo, ale navic se tato strana podili na tzv. reformach, kdy korupce je 'resena' zvysovanim dani, poplatku a pokut. Polofasounek na min. skolstvi nebo nejake navrhy skolskych osnov (kdesi jsem vcera letmo zachytil) jak z minuleho stoleti je uz jen takova shnila tresinka na zezluklem dortu...
21. 09. 2011 | 10:59

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opskovat, pohádkáři též tu...
http://ateo.cz/f/images/r/roming.jpg
Veselé krizování...
21. 09. 2011 | 11:02

almost glossed™ napsal(a):

Zajímavý komentář pod stejným článkem v Deníku Referendum:

"Michal Špína - komparatista
Integriert euch! Úterý, 20.Září 2011, 18:07:32
Jen taková rychlá poznámka: jinou strategií by mohlo být přeznečení pojmu "nepřizpůsobivých" na opačnou stranu sociálního spektra: tedy na ty nepřizpůsobivé, kteří si vytvářejí ghetta v satelitních městečkách, schovávají se za živými ploty a kamerovou ostrahou, odmítají se přesouvat jinak než obrovskými auty s černými skly, odmítají vystavit své děti socializaci v "nižších" vrstvách society atd. Jak je to s jejich integrací? Svého času k tomu byl článek zde:http://www.freitag.de/wochenthema/1035-deutschland-darf-nicht-l-nger-wegsehen
s českým resumé:
http://www.presseurop.eu/cs/content/news-brief-cover/330601-integrace-ano-ale-i-bohatych

Jinak je pravda, že by možná i běžnému Varnsdorfákovi pomohlo uvážit, že patrně nikdo z jeho romských sosedů nevytuneloval banku, nezmanipuloval veřejnou zakázku, nepodílel se na mnohaciferných částkách úplatků."

http://www.denikreferendum.cz/clanek/11588-neprizpusobivi-a-prizpusobivi
21. 09. 2011 | 11:03

aga napsal(a):

De to těžko, Pehe, vtlouct těm po staletí nexenofobním a nenacionalistickým Čechům do hlavy, že jsou vlastně rasýsti a xenofobové. Tolik mezinárodního úsilí, tolik goebelsovských triků, a oni se stále rozhoupávaj pomalu. Ale vytrvejte, dvakrát týdně dávku ricinového oleje, a to by bylo, aby se z toho nakonec přeci jen neposr... Vy je tam, kde je potřebujete mít, nakonec dostrkáte, já vám věřím, chytrej jste na to dost.
21. 09. 2011 | 11:06

Vosavbotě napsal(a):

Milý pane Vandale,

zjišťuji, že patrně umíte číst, ale s porozuměním psanému textu jste na tom ještě bídněji, než romští školáci ve zvláštních školách.

Jak jste si prosím z mých názorů na nutnost sociálních programů vyvodil, že se jedná o - Vašimi slovy: falešný humanismus, samé ohledy a žádné povinnosti?

Naopak, podaná ruka bez přímé a vynutitelné odpovědnosti nemá smysl.
21. 09. 2011 | 11:08

český maloměšťák napsal(a):

Pehe
V podstatě jde o to, že lidé, kteří mají obavy o svůj sociálněekonomický statut /ty obavy jsou oprávněné/, chtějí viditelného nepřítele - viníka. Nejlépe takového, kterého jsou schopni rozlišit i například po šesti pivech a třech rumech.
Nějaké rozkrádání veřejných financí bílými límečky ?
Na to nemají - aby tam dohlédli.
I ty cifry jsou mimo rozsah a dosah jejich chápání - oni uvažují a počítají v tisících a desetitisících korunách. Tam jsou schopni se třeba servat.

Nemyslím si, že pomůže to, že se ty stamiliardy zachrání a pak použijí jako investice např. i do sociálních a vznik pracovnch míst podporujících programů.

Tyto programy totiž zhusta budou sou spravovat lidé, kteří se přímo či nepřímo podílejí na onom megarozkrádání veřejných financí. Od Hradu, přes parlament a vládu...až po radnice. A na ně navázané patrony a klienty. Kteří mimochodem fungují i v policii a justici.

Bez nějakého většího zátahu na tyto elementy jde jen omlácení prázdné slámy a ucpávaní díry v podpalubí vatou.

Společností pronikl rotiž modus " ojebej bližního svého tak, jak bys nechtěl, aby on ojebal tebe". Funguje to. Zatím to v hyperdebetně financovaném prostředí funguje.
Až do doby - kdy dojde k procitnutí. Kdy zjistím, že jsem Rom i já. Že o mou práci není zájem, že o mé úspory mě připravili lichváři /trochu jiného kalibru než ti, napojeni na ty, kterým nepůjčí žádná banka....což neřeší nikdo - v Indii například mají programy pro podporu nebonitních klientů - ale peníze půjčují na projekty - ne na utrácení..ale s těmi projekty pomáhají...to je ale jiná kapitola - u nás nemáme ani zákon proti lichvě - proč taky - když si banky na mezibankojvním trhu půjčí za 1,5 % a v retailu půjčují až za desetinásobek a více.../
------------------------------
Pohádka ? Ne - skutečnost. Ten syndrom davové hysterie - exhibovaný v uplynulkých dnech - není ve své motivaci i ve svém projevu vyjádřený iracionálně - má racionální jádro - jeho základ tkví v reálných obavách a pocitu zmaru.
Jen chybí popis - kauzaistika. Nezpolitizovaná. Další selhání moci zastupitelské a výkonné.

Někteří z nich ale už prý procitají - a volají po odvolání mužů a žen z radnice.
Bohužel to v Kozloistánu Zelném není možné.
U nás už se totiž mezitím docela ujala asijská společenská smlouva - co se týče politické moci - platí " dostaň se k moci a pak jen vládni - lid tě během tvého mandátu odvolat nemůže - tak toho využij"./zneužij, válej se, místo činů jen kecej, choď na shromáždění a vyj - nejlépe s davem - aby dav nepoznal, že ve skutečnosti jednáš proti němu..../

Maucta.
21. 09. 2011 | 11:10

Grandmaster napsal(a):

Dobry blog autore!
Jinak nic noveho pod sluncem. Jednoduse se napadne a kritizuje autor blogu. Nekteri ctenari pozaduji od autora reseni (krome Cochtana, ktery chce vsechny cikany postrilet), sami ale zadne prijatelne reseni nemaji, jen blaboli.
Mival to vyjadril presne - i kdyby tu Romove nebyli, na socialni situaci tech nejvetsich brblounu be se nic nezmenilo.
A chceteli zmenit vasi soucasnou socialni situaci, nervete 'cikani do plynu', ale jdete do Prahy demonstrovat proti 'bilym', kteri strkaji vase penize do kapsy. Ale je zrejme jednodusi svadet vsechno na cikany.
21. 09. 2011 | 11:10

almost glossed™ napsal(a):

maloměšťák: "Funguje to. Až do doby - kdy dojde k procitnutí. Kdy zjistím, že jsem Rom i já."

Jedna z nejvýstižnějších vět, které tady v poslední době na toto téma zazněly. Pro mnohé ale naprosto nepochopitelná do doby, než si to uvědomí. Zatím jim to zní jako z jiného světa. Ale ono to přijde.
21. 09. 2011 | 11:13

aga napsal(a):

almost glossed

ale oni to někteří chápou, nejsou tak blbí, jen je trochu mate, že je shora varují právě ti, co se na tomto stavu podepsali a nadále z něj těží..a mají z toho takový divný pocit, jako by za těmi slovy bylo schováno něco jiného...
21. 09. 2011 | 11:19

Vosavbotě napsal(a):

To český maloměšťák:

Zajímavý a argumentovaný názor, stručně bych to shrnul jako kradmá přeměna demokracie na diktaturu ekonomické moci. Neprobíhá jen u nás, ale na celém světě.

Na druhé straně: Kecat pod blogy je to stejné, jako diskutovat v hospodě po Vámi zmíněné kombinaci šesti piv a třech rumů.

Pokud si občané nevyžádají podstatné změny ústavy a možnosti přímého ovlivnění dění, budou to jen plané, ať už pijácké nebo akademické kecy.
21. 09. 2011 | 11:20

Mard napsal(a):

Autor píše: ghetta na Šluknovsku i jinde nevznikla kvůli „štědrým“ sociálním dávkám, ale spíše kvůli kombinaci slepé víry v tržní síly a naprostého selhání sociální politiky státu.

Je zajímavé, jak jsou někteří eurohujeři slepí. Cikáni a sociálně vyloučení jsou pracovití, čistotní a vysoce vzdělaní lidé, kteří jen působením víry a tržních sil se dostali tam kde jsou. A to že třeba problémy s cikánským etnikem měly i socialisticko/komunistické režimy také bylo dáno tržními silami? Autor si ani náhodou nechce připustit, že možná určitá sorta lidí ani nechce žít řádně, že raději bere peníze od státu, popíjí, chová se hlučně - zkrátka užívá života, zatímco zbytek jako blbci tráví denně 8 h v práci místo v hospodě nebo v parku.
21. 09. 2011 | 11:24

Barta. napsal(a):

Ekonomicka krize,nezamnestnanost, kriminalita, to chtel preci jiz nekdo vyresit v roce 1933 a nasadil si pro tento plan jednoho pana z Rakouska a tento pan spolu s dalsi skupinou Panu a Dam zamnestnal celou Evropu, casti Severni Ameriky a Severni Afriky, cestoval a podaval si ruce s panovniky lidstvo i deti jasalo, radovalo se a dojetim i plakalo. Pracovni trh se rozjel a pan z Rakouska zajistil, Gestapo, Armady, Nucene prace v Nemeckych a Evropskych Tovarnach na vsechno co bylo potreba vyrabet, Ghetta, Zeleznicni Dopravu a Transport Surovin vseho druhu, Automobilovou Tovarnu na vyrobu lidoveho vozitka Volkswagen pro peti clenou Evropskou rodinu do ktereho se pohodlne vesel muz s manzelkou a jejich tri deti, Personal v Pracovnich Taborech a Koncentracnich Taborech, Experimentalni Laboratore pro Vedecky Vyzkum Lekarskych Pokroku a Vynalezu po cele Evrope. Momentalne se pravdepodobne ceka na dalsiho pana ktery totalne zamnestna celou Evropu a dalsi kontinentalni mista tak jako te pan z Rakouska kdyz byl nominovan Kanclerem Nemecka. I dnes by ho chtelo videt mnoho lidi a dokonce i deti kteri maji prani aby se pan z Rakouska propudil a zachranil je. Takze prace pro vsechny je na ceste a kazdy bude zamnestnan bez vyjimky ale zaplati za to ztrata lidskych zivotu, tentokrat ne v milionech ale v miliardovych poctech.
21. 09. 2011 | 11:25

Mard napsal(a):

Milan napsal: bavím s omezenci,kteří mluví o cikánech a o tom,že mají vysoké sociální dávky,že oni na ně platí a pod..Omyl-většina peněz končí v kapsách "bílých",přesně jak píšete.

Aha. A z čeho žijou ti cikáni, když peníze jim ukradnou bílí? Z toho co si sami nakradou? Předpokládáte tedy že všichni cikáni kradou?
21. 09. 2011 | 11:30

hanah napsal(a):

Pehe
jste demagog. Směšujete problémy, které spolu vůbec nesouvisí. Pozastavujete se nad pojmem nepřizpůsobiví...
To už je fakt silná káva. Vy, který píšete články typu "komu vadí politická korektnost", se divíte, že se nepíše a neříká cikáni, ale politicky korektně "nepřizpůsobiví".
21. 09. 2011 | 11:38

Kdo je víc než Romák? napsal(a):

Pehe kouzlí s čísly a vytahuje je jako kláliky z klobouku.

Tak dobře "přizpůsobivá" většina rozkrade dle Peheho ročně 100 miliard.
Počet obyvatelů "přizpůsobivé" většiny 9.700.000 obyvatel.

Kolik rozkradou a na sociálních dávkách vyberou "nepřizpůsobivá" cikánská populace v počtu 300.000 lidí?

Celkem 10 miliard Kč a to se ještě držím hodně střízlivě při zemi. Jsou v tom sociální dávky na bydlení 2,500.000.000 Kč - viz vybydlené baráky s vysokými nájmy. Dále jsou v tom ostatní sociální dávky a podpory povalečům ze záchrané sociální sítě, škoda způsobená kriminalitou cikánů a náklady na její odstranění, včetně vězení.

Slušný cikánský vývar. Kdyby takto si malou domů přihrála většina pak byl se ročně zmizela služná jedna miliarda Kč.

Zastávat se cikánů může jen bláhový Pehe. Konečně někdo půjde slovenskou cestou a štědré sociální dávky jim sníží. Mělo to přijít už dávno a ne jen kecat a vyhazovat peníze oknem multikulťákům, kteří nic neudělali - jen mleli pantem.
21. 09. 2011 | 11:42

Xury napsal(a):

Pro vosavbotě:
"Pokud si občané nevyžádají podstatné změny ústavy a možnosti přímého ovlivnění dění, budou to jen plané, ať už pijácké nebo akademické kecy. " - a pokud si je vyžádají a ony se dokonce realizují, pak se řada těch názorů se kterými nesouhlasíte, a pro téma pod tímto blogem to platí dvojnásob, prosadí i v reálné politice.
21. 09. 2011 | 11:46

Cestovatel napsal(a):

Slepá víra v sociální stát jakou předvádí Pehe a levičáci je úsměvná. Proto takovéhle bludy musí psát v pochybných internetových novinách Referendu protože jinde by mu tenhle bluf neotiskli.

Fanatická zaslepenost levičáků zjednodušující veškteré problémy do souvětí " Za vše může neviditelná ruka trhu a vše vyřeší sociální stát" je tak otřepaná že už jí může věřit jen fanatik.

Lživé je prohlášení autora že nejsou pracovní míst. Podle ministerstva práce a sociálních věcí přibylo pracovních míst o 20% proti minulému roku. Takže pracovní příležitosti tu jsou jen by museli chtít.

Chtít po Pehovi aby přestal slepě věřit v to že sociální stát za nic nemůže je asi tak realné jako chtít po papežovi aby přestal věřit v boha.
21. 09. 2011 | 11:46

Občan napsal(a):

Prehe,

nechte toho "uholvatění". Jedef extrémista docela stačí.

Co odstavec, to extrémistická parla. Motáte hrušky s jabkama a špikujete to nejhrubší demagogií. Výsledek je stejně tristní jako Váš poslední článek na stejné téma.

Doprčic, máte zrovna Vy tohle zapotřebí? Já myslím, že tu jsou mraky daleko závažnějších témat. Nebo jste snad sehnal nový job a jste placen za to, že nás budete doblba krmit pindy na odvedení pozornosti od vládních zlodějen?
21. 09. 2011 | 11:48

Kdo je víc než Romák? napsal(a):

oprava : slušný jeden bilion korun ne jedna miliarda. Pehe a jeho nekritický obdiv k povalujícím a loupeživým cikánům mě fakt vykolejil.

Pehe všimněte si, že vietnamce nikdo neohrožuje, protože na rozdíl od cikánů pracují a vydělávají peníze.

Jako člověk honosící se titulem práv by jste měl vrátit titul, když ani nevíte, že celníci a ČOI chodí do vietnamských tržišť proto, že to tak přikazuje Evropská unie, aby bránila výrobky chráněné průmyslovým právem velkých nadnárodních korporací. není to žádný plezír místních úřadů.

Kdyby toho buzerování ze strany EU nebylo - tak jako tomu bylo v devadesátých letech - pak věřte, že kabelek Luis Vitton by v ČR bylo k vidění opravdu hodně a nejen jich.

Demagogie alá Pehe je věčná.
21. 09. 2011 | 11:52

Cestovatel napsal(a):

Pehe:

Zvláští že problém z Romy se tu vyskytuje už několik desetiletí a Romové na tom byli stejně bylbě i za vlády ČSSD, kdy byli sociální dávky vyšší než dnes. To si ale Pehe jako fanatický fanoušek ČSSD nepřipustí.

Také ve srovnání se Švédským problémem v Malmö Pehova agrumntace pokulhává. Tak muslimská menšina zapalovala školy i když jsou tam sociální dávky vysoké. Ale za to podle demagoga Peha asi také mohla "neviditelná ruka trhu" :)
21. 09. 2011 | 11:53

LMAO napsal(a):

Vsechno souvisi se vsim hannah
21. 09. 2011 | 11:56

český maloměšťák napsal(a):

Těm co si nesedí na uších a v prostoru mezi svými oběmi ušiskami mají i něco jiného než slámu /pan Sláma promine :))/ :

https://www.youtube.com/watch?v=qMQs01AIXP4

Sbohem. Vy Luisové Vittonové. Vy ochránci nebohých pašeráků z Vietnamu. Vy - které v Římě po právu nechávali ukřižovat.
21. 09. 2011 | 11:56

Vandal napsal(a):

milý pane vosovbotě
tak ještě jednou a polopaticky
reagoval jsem na následující odstavec

To, že účinné a efektivní sociální programy jsou nutností, je neoddiskutovatelný fakt. Čím později se začne, tím hůře pro všechny. Další špatná zpráva je, že to několik desítek let budeme muset draze platit, než to většinové společnosti přinese první ovoce v podobě dalších občanů platících daně a neživících se kriminalitou.

Porozuměl jsem dobře, že horuješ pro další desetiletí "účinných a efektivních" sociálních programech, a píšeš, že to přinese první ovoce v podobě dalších občanů platících daně a neživících se kriminalitou" ?

Já se pozastavuji nad tím, že po dvaceti letech vyhazování peněz z kapes daňových poplatníků, kdy se jelo podle not pseudohumánů a multikulti, jsme dospěli do stádia, že tu máme dvě generace civilizací nedotčených nepřizpůsobivých, čili výsledek naprosto opačný tomu, co nám lhali.

Já prostě nesouhlasím s utopií, že když se budou další desetiletí utrácet stamiliardy, že přijde nějaké ovoce.
Tečka.

Takže já mám oprávněný pocit, že ty vůbec nechápeš, že jsi to naopak ty, který není schopen porozumět textu, a tak nevím, zda má vůbec smysl na tebe reagovat. Ty budeš patrně jeden z těch, kteří mají patent na rozum, a tom se nesmí pochybovat
21. 09. 2011 | 11:59

Vosavbotě napsal(a):

To Xury,

pane, máte úplnou pravdu. Já jsem už ale s našimi politiky dávno ztratil trpělivost. Já prostě tvrdím, že větší prosazování požadavků nekvalifikované, špatně informované a spoustou mindráků trpící většiny bude lepší, než všechna ta svinstva a zlodějny politického establishmentu.
21. 09. 2011 | 12:01

Vosavbotě napsal(a):

TO Vandal,

problém Romů trvá několik staletí, ale o tom se nehodlám dohadovat. Co se týče posledních dvaceti let, prachy se vyhazovaly z okna a na problém se dál kašlalo. Děti nechodily do školy, přídavky se sypaly. Tatíček chlastal, bil matku i děti, živil se všemožnou zlodějnou, ale nakonec dostal důchod vypočítaný z průměrného příjmu. Nikdo pro něho nevytvořil pracovní místo, aby se musel poctivě živit a děti viděly příklad.

Nehodlám o tom dál diskutovat. Chytrému napověz, hloupého trkni. Levná, rychlá a účinná řešení neexistují.
21. 09. 2011 | 12:08

nasranej čtenář napsal(a):

hordubal :kopíruju: Přizpůsobiví...nepřizpůsobiví..

Kdo je nepřizpůsobivý??
Kdo je přizpůsobiví?

Máme to celé postavené na hlavu. Nepřizpůsobivá je totiž majorita, přizpůsobiví jsou cikání....oni ví jak v tom chodit(přizpůsobit se)

Starosta Dubí: Romská rodina tu na dávkách brala 92 tisíc každý měsíc

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/208774.aspx
21. 09. 2011 | 09:18

Článek jsem četl a je to je síla a především hnus, pak nemají být lidé nasraní !!!
21. 09. 2011 | 12:09

modrý edvard napsal(a):

pro vandala: my ve skutečnosti nevíme, jak ty sociální programy fungujou. Možná fungují dobře a zabránily daleko větším škodám, možná nefungují vůbec. Problém je v tom, že nám nikdo neukáže výsledky ... což samo o sobě vypadá podezřele, dobrými výsledky se většinou lidi pochlubí.
Taky nevíme, například, kolik cikánů tu je, jaké je jejich průměrné IQ a průměrná kriminalita. Potom se holt šíří pověsti.
21. 09. 2011 | 12:12

Drzá zrzka napsal(a):

nakáklej

Proč rodina na takovou výši dávek dosáhla?
21. 09. 2011 | 12:18

český maloměšťák napsal(a):

nasranej čtená
z vašeho zdroje :
"...Až tak je podle starosty Dubí u Teplic Petra Pípala (ODS) český sociální systém benevolentní. V kraji, kde mzdy velmi často padají pod celorepublikový průměr, se tak Romům vyplatí nepracovat. I těm slovenským. Naši východní sousedé totiž zpřísnili vyplácení sociálních dávek, což pro řadu tamních Romů bylo signálem k odchodu do ČR. Aby také ne, ve státě, kde několikačlenná rodina může na dávkách měsíčně získat až 92 tisíc korun, je život na podpoře skutečným rájem...."

Trochu jste to překroutil, ne ?
Nepřekroutil ?

Dubí - to je to městečko známé prostitucí, pašeráctvím a gangy ?
A ten starosta - je muž na svém místě ?

Tak jak je to s tou větou - "brala" to ta rodina, anebo čistě hypoteticky "může brát".

Malá poznámka - pan Míl/jeho firma/ má pobrat v příštích letech na dotacích PVE cca 400 milionů korun.
V tomto kontextu je těch hypotetických 92 tisíc korun marginální.

Onen starosta je také placen z veřejných peněz. A jen brečí - " pánko redaktor, čo já možem robiť - já som len taký ničtoš...ja nemám prostriedky...pánlo redaktor - všetkím su viní Romi....já němožem nič robit...pánko redaktor - já vám zahraju na flašinet, ano ?..../

Konec. Tečka.

Ještě více takovývh obskurních postaviček - a lží /romská rodina BRALA 92 t..../.
(vůbec je humorné - poslouchat z úst členů ODS slova o rozkrádání a vyžírání vežřejných prostředků....no - humorné...spíše tragikomické...)

Ještě něco - víte čí by to byla vizitka - kdyby ta rodina skutečně brala těch 92 tisíc ? Zamyslel jste se nad tím někdy ? Že oni ty peníze z vašich kapes tahají přes takové kretény jako je ....
21. 09. 2011 | 12:28

český maloměšťák napsal(a):

No - a už je tu Drzá zrzka - a bere to jako fakt. Dokonce jako výchozí bod pro své zvrácené úvahy...

Skutečně velmi smutná podívaná.

Místo toho, aby vás zajímaly rodiny Bémů, Řebíčků, Mílů...plodíte zde nesmyslné úvahy na základě hypotetického konstruktu starosty z Dubí.../je to "ono" Dubí - ráj pasáků, prostituce, padělatelů.... ???/

Homo sapiens stupidus. Má rád smečku.
21. 09. 2011 | 12:31

Milan napsal(a):

Mard

Nevím,možná jsem debil,vůbec jsem nepochopil na co jste se ptal..Každopádně,kdyby jste si přečetl článek ke kterému je tahle dikuse,tak by jste pochopil jak jsem co myslel.
21. 09. 2011 | 12:32

nasranej čtenář napsal(a):

Pamela Bárnsová - Vaše příspěvky jsou perly, dloooho jsem se tak nebavil, ale na druhou stranu, právě Vy a Vám podobní jste příčinou toho, že lidé mají na velkou většinu cikán§ takový pohled.
21. 09. 2011 | 12:47

Drzá zrzka napsal(a):

český maloměšťák

Taky Vás miluju.(jak vosinu kdesi)

Ony z mých daní vlastně žijí rodiny všechny. I ta v Dubí, i ty druhé Vámi vyjmenované. Dubí...od dob otevření dálnice D8 už dávno není to, co bývalo.
Ano. Plodím nesmyslné úvahy, ale je z podivem, že Vaše bystré oko si toho všimlo až dnes. :o)
21. 09. 2011 | 12:49

Silvie napsal(a):

Mně přijde neskutečné, že si tady k našim problémům musíme přibírat další a vydržovat si ještě slovenské cikány!!(to je ta nejhorší možná sorta) - proč se podřizujeme diktátu unie?!
Sarkozy se s rumunskými taky nemazal a nedělají to ani Italové. Chtělo by to ale postupovat koordinovaně ve všech městech a obcích. Vždyť je to absurdní situace - české středostavovské rodiny se dostávají pod hranici životního minima a my tady místo jim , pomáháme cizím.
Zajímalo by mě, za co berou naši europoslanci ty nekřesťanské peníze. Co pro nás kdy vlastně vylobbovali, nic...
21. 09. 2011 | 12:56

Jméno napsal(a):

nasranej
Uvědomujete si, že ta cikánská rodina je více generační a jsou do ni zahrnuti i osoby vyžadující péči? Co by se vlastně mohlo stát? Cikánka bude stejně doma, protože pečuje, a je jedno jak o OVP. Starej si najde práci, dejme tomu za 12 000. Tak rodina bude mít stejně nárok na 80 000. Jo, také si může jeho stará najít práci, OVP svěřit ústavní péči atd. V podstatě nula od nuly pojde.
21. 09. 2011 | 13:04

RoteNacken napsal(a):

Jiří Pehe = zemský škůdce. Ale Spravedlnost jej jednou dostihne. Když ne ta pozemská, pak Boží zcela určitě.
21. 09. 2011 | 13:05

dalimír napsal(a):

Dobrý den ! Přestat těmhle vyčůraným cigánům vyplácet peníze za nic , zadarmo ! Rychle to uzákonit aby se úřednice které tohle mají na soc.zprávách na starosti nemuseli bát o svůj život ! O tom to je ! Když nebudou mít zde ,odtáhnou jinam ! Nesmíme jim dovolit aby nám kradli vše pod rukama a ještě nás bílé za to zmlátili mačetama ! Oni se rychle množí a majorita nesmí připustit aby nám přerostli přez hlavu ! Berme si příklad z italů ,ti s ními jinak zatočili ! U nás jsou ale také lidé kteří by se s tímhle problémen snadno vypořádali ! Stačí více naslouchat takovým jak je zde nick Čochtan ! Cigáni se musí bát jinak hodní nebudou ! Oni jsou totiž jako malé děti ! Dl.
21. 09. 2011 | 13:10

nasranej čtenář napsal(a):

Jméno: ano, jistě: starej si mlže najít práci :-)))))) a další perla:Jo, také si může jeho stará najít práci....a koruna všeho navrch : nárok na 80 000 budou mít.....

Nemám co dodat....
21. 09. 2011 | 13:12

VladimírA napsal(a):

Pane PEHE,

mimořádně výstižný blog, ostatně jako vždy!
21. 09. 2011 | 13:16

Jméno napsal(a):

Nasranej
A ono by to tak nebylo?
21. 09. 2011 | 13:25

Silvie napsal(a):

Právě jsem zachytila zprávy, které jsou analogické našim problémům.
Na Lampeduse se 1500 imigrantů ze sev.Afriky střetlo s rozzuřenou populací a všechno dohromady se to masilo s policajty. Afričtí miloušci vzali dvě plynové bomby a hrozili vyhozením jedné restaurace a benzinky do vzduchu. Podařilo se jim vypálit a zlikvidovat jeden trakt pevnosti , v níž byli ubytováni.

Aspoň víme, co nás v nejbližších dnech pěkného čeká.

Unii zdar!!!!
21. 09. 2011 | 13:26

nasranej čtenář napsal(a):

Jméno: A ono to tak je???
21. 09. 2011 | 13:28

český maloměšťák napsal(a):

Jméno
Onen "starosta" z Dubí sám uvádí - "DVOJRODINA". Se zdravotně postiženými.
/ale asi tam není nikdo zdravotně postižen na hlavu tak, že by jen četl a byl z toho nasranej.../

Takže dejme tomu jde o tucet lidí.

Domácí úkol pro drzou zrzku a nasraného čtenáře :
Pokud pan Míl či pam Řebíček, pobírají či pobrali na "superdávkách" cca 500 milionů Kčs - jak dlouho musí ona rodina žít, aby se jim vyrovnala ?
Posmrtný život prosím zohledněte také.

Domácí úkol zkontroluje Silvie a oznámkuje ho dalimír.
Kdo jej nevypočte správně - bude musit kromě školného zaplatit také "údržné" /aby nebyl vyhozen ze školy..i když má školné zaplacené ....coby kazitel mládeže a zaváděč nových bohů.../

No nic - začíná nám za chvíli NYSE - podíváme se na zoubek našim židovským přátelům Moše Goldmanovi a Izáku Sachsovi.
Teď mě tak napadlo - víte, že si můžeme teď půjčit docela levně ?
A víte - proč to neuděláme ?

Není na co....
/na blbosta zlodějny se nepůjčuje - tato spekulace totiž vychází všem - a tak není žádný profit k rozdělení.../
...a bude hůř...zjistíte to tak, že začnete hnědnout a místo "Nazdar, jak se máš ? " budete říkat " Ty - gadžo - dej mi na svačinu..."
:---()
21. 09. 2011 | 13:30

sekretum napsal(a):

RoteNacken = POZEMSKÝ BURAN A PROSŤÁČEK, tvrdím zase já, neboť jeho projevy a zpracovávání informací je rovno inteligenci nepřízpůsobivých. Inkvizičními projevy o spravedlnosti o sobě pověděl víc než mnohé. Intelektuální myšlení a skvostné komentáře Peheho takovému tmáři nemohou zhola nic říci, tudíž doporučuji mlčet, nevím li. Děkuje naše rodina.
21. 09. 2011 | 13:36

Ares napsal(a):

český maloměšťák: Proč Romům a pseudohumanistům vadí takové prkotiny jako diskriminace či pochody nácků? Co je to proti Řebíčekovy? Také je to jen zástupný problém, přes který si ventilují svou frustraci a obavy o ztrátu socioekonomického statusu?
21. 09. 2011 | 13:39

nasranej čtenář napsal(a):

český maloměšťák : on je starosta on není "starosta"....

Dvojrodina - ne 80000 ale 920000 - myslíte, že jen u romů jsou dvojrodiny?
Moje rodina žije s mými rodičiˇ. Matka neslyší a sotva se někam dohrabe o berlích,, otec je již několik let ležák. A ať počítám jak počítám, tak naše i jejich příjmy jsou hluboce resp. dooost hluboce pod měsíčním příjmen oné jmenované cikánské rodiny....jak to??? Co jsme já nebo má žena nebo naše děti zanedbyli??¨Co zanedbali mí rodiče??? Asi to, že celý život dřeli, bych já i mí dva bráchové mohli vystudovat. A totéž dělám já. Jó, naše famílie je asi špatně přizpůsobivá zdejším poměrům...., co se dá dělt, jiný já ani má rodina už nebude.
Taky zdravím maucta!!!
21. 09. 2011 | 13:51

Dežo napsal(a):

český maloměšťák

Nebojte se penízky od státu na hýčkání cigánů Vám určitě budou chodit dál a ve větší míře.
21. 09. 2011 | 13:53

Dash napsal(a):

Silvie napsal(a):
Právě jsem zachytila zprávy, které jsou analogické našim problémům.
Na Lampeduse se 1500 imigrantů ze sev.Afriky střetlo s rozzuřenou populací a všechno dohromady se to masilo s policajty. Afričtí miloušci vzali dvě plynové bomby a hrozili vyhozením jedné restaurace a benzinky do vzduchu. Podařilo se jim vypálit a zlikvidovat jeden trakt pevnosti , v níž byli ubytováni.

Aspoň víme, co nás v nejbližších dnech pěkného čeká.

--------------------

Silvie
prominte, ale ten problem v Lampeduse neni analogicky.

Velmi podstatny rozdil je v tom, ze zatimco na Sicilie se tlaci IMIGRANTI, naprosta vetsina tech cikanu ci Romu u nas maji se tady narodili cili maji CESKE OBCANSTVI (ci obcanstvi v nektere ze zemi EC), a tedy PRAVO v CR zit.
21. 09. 2011 | 13:57

nasranej čtenář napsal(a):

Dash: ....mzj. píšete: a tedy PRAVO v CR zit - jistě ale i POVINOSTI ty Vám a hlavně jim stále jaksi unikají.

Právo jaksi válcuje vše.....
21. 09. 2011 | 14:00

egoist napsal(a):

Jyrkové a Mádl-Issa mají pohotovost..mu he he
21. 09. 2011 | 14:01

Dash napsal(a):

nasranej ctenar

jisteze i povinnosti, to prece spolu souvisi

Kde jste z meho prispevku vycetl, ze mi ten fakt povinnosti unika?
21. 09. 2011 | 14:02

český maloměšťák napsal(a):

Ve válce s hloupostí se nedá vyhrát ani bitva - ani válka.
Na hloupost se dokonce ani nedá spekulovat - velmi malý podíl na zisku.

Hloupost je nejlepší ponechat svému osudu....

Je třeba ji jen korigovat - aby nezískala nějakou významnější moc. Což je také velký problém Kozloistánu Zelného.
21. 09. 2011 | 14:04

RA napsal(a):

sociální programy pro nepřizpůsobivé ? Peníze neziskovým organizacím (tlupám) na jejich rozkradení ? Pozitivní diskriminace ? Nic se neosvědčilo, a tenhle způsob zapříčinil dnešní stav !!!!! Tady pomůže jen jedno , z basy udělat zpět basu a ne tříhvězdičkový hotel, zvednout všechny tresty o jednu třetinu, těžké vězně připravit o všechna lidská práva (připravili se o ně vykonáním zločinu ) , ve vězení zavést povinnou a těžkou práci, policajtům prodloužit pendreky a dodat tasery, zavést policejní oddíly zasahující se zakrytou tváří, zavést domobranu. Prosadit program nulové tolerance ke zločinu. Jedině tohle pomůže.
21. 09. 2011 | 14:05

Dash napsal(a):

RA

jiste mate namysli i program nulove tolerance ke zlocinum 'bilych limecku'
21. 09. 2011 | 14:06

nasranej čtenář napsal(a):

Dash: ...a kde se dá z Vašeho příspěvku vyčíst, že mají a hlavně že dodržují i povinnosti??? Zatím mi ty povinnosti jaksi unikají nebo prostě o nich nevím, že by nějaké měli....zatím slyším, čtu a vidím, že se oháněj jen právy!!!
21. 09. 2011 | 14:07

dalimír napsal(a):

Maloměštáku tohle bylo vždy u nás i za totáče že malé zlodějny byly více vidět jako ty velké a tím pádem i častěji trestány ! Bohužel tohle je asi zakodováno v mentalitě národa ! Těm největším zlodějům se vždy zdárně dařilo unikat protože měli na to aby uplatili tam kde bylo třeba ! No a ti menší zlodějíčci ti měli zase výhodu v tom že po určitý čas měli o stravu a ubytování ZDARMA postaráno ! Asi tak nějak to v naši společnmosti funguje ! Hezký den Dl,
21. 09. 2011 | 14:10

Dash napsal(a):

nasranej ctenar

to je prece samozrejme, ze s pravem prichazi povinnost. Ja tedy nevidim jediny duvod tuto prirozenout spojitost zduraznovat

Jinak, pokud si poradne prectete na co muj prispevek reagoval, urcite si vsimnete, ze ze problem prav a povinnosti neni to o co v prispevku jde.
V prispevku jde o srovnani prav imigrantu a lidi, kteri maji legalni pravo v te ktere zemi pobyvat. To, ze se s timto pravem pobytu se snoubi i prislusne povinnost, prirozene viz vyse
21. 09. 2011 | 14:12

vico napsal(a):

Radikalizace ve Šluknovském výběžku prý stále narůstá a madam Bobošíková,která ví, jaký kostým si obléci v závislosti na které straně politického spektra právě stojí, tu fouká do uhlíků, dokud jsou žhavé.

Už je mi jasné, koho bude pučmidrát volit v příštích parlamentních volbách. Jen jsem zvědav jak "jemnostpaní" Bobošíková bude chladit rozžhavené pučmidráty, až se vymknou kontrole těžkooděnců. Tato politická poběhlice /pro p. Stejskala : ve smyslu pobíhání po ose levo-pravo/tak akorát posbírá hlasy a odejde na další čtyři roky "nenávidět" EU za europoslanecký plat.

Jinak pro paní Silvii : Místo dlouhých přepisů ze serveru Eurabia stačí zvolat: " V Lampeduse se bojuje za Prahu!" On se už nějaký dobrovolník z klackem v ruce najde.
21. 09. 2011 | 14:16

nasranej čtenář napsal(a):

Dash:.....neřekl bych, že u většiny Rómů s právem přichází i povinnost, bohužel, tak to vidím
21. 09. 2011 | 14:19

nasranej čtenář napsal(a):

vico: přený odhad na madam Bobošíkovou, na ni mám stejný názor
21. 09. 2011 | 14:21

Dash napsal(a):

nasranej ctenar

no hlavne ze vam nevadi, ze sve povinnosti v socialni oblasti neplni vlada, respektive, ze tem cikanum to neplni povinnosti toleruje
21. 09. 2011 | 14:26

Cestovatel napsal(a):

Představme si jen na chvíli jak by vypadala pomoc nepříspusobivým podle Peha. Zvýšili by se jim sociální dávky, ty by ale museli zaplatit lidé, kteří poctivě pracují. Romové by přesto zůsali nezaměstnaní tím pádem by se jejich situace moc nezlepšila a ještě by to šlo na úkor obyvatelstva ČR.

Zato pravovní povinnost tak zavrhovaná Pehem a dalšími socany by Romům pomohla vydělat a vzhledem že by šlo o příjmy které se daní tak by na tom společnost neprodělala.
21. 09. 2011 | 14:30

Drzá zrzka napsal(a):

Maloměšťák

Řebíček a Míl měli všechny ty "super" dávky pouze pro svou spotřebu nebo z nich financovali i potřeby jiných "chudých"?
21. 09. 2011 | 14:30

Dash napsal(a):

Cestovatel:

Uplne vazne, muzete mi prosim najit kde v clanku Pehe rika, ze pomoc neprizpusobivym by mela spocivat ve zvyseni socialnich davek a ze zavrhuje pracovni povinnost?

Ja mam pocit, ze ctu jiny clanek nez vy
21. 09. 2011 | 14:40

vico napsal(a):

n.čtenář : to mě těší :-)

Ještě něco pro eurabisty. Podle statistických zjištění se příliv imigrantů do Evropy...snížil a to o celých 22 procent. Co je asi zvlášť potěšitelné, že v celé EU se nejvíce počet imigrantů snížil v Česku - o celých 46 procent. Řekl bych to asi tak : čím bude u nás hůře, čím budeme méně přitažliví, tím budeme mít méně imigrantů. Já myslím, že to hoši ze Strakovky dělají dobře/na rozdíl od socanů/. Když to tu bude stát "za hovno", nikdo k nám nepoleze,ani ostnaté dráty na hranicích nebudou zapotřebí.

p.s. pramen : Zpráva OECD z července 2011.
21. 09. 2011 | 14:40

nasranej čtenář napsal(a):

Dash.. a kde jste z mého příspěvku vyčetl, že mi to nevadí???:-)

Víte co mi všechno vadí? Je toho hodně...,raději nebudu jmenovat, no a samozřejmě mi vadí, že někteří občané a je jich poměrně dost se ohánějí jen právy ve všech pádech a povinnosti jaksi neznají nebo abych jim nekřivdil -třeba znají, jen pro ně naplatí...resp. když je nedodržují nic se neděje....,je špatné, že jim to stát dovolí a je špatné, že mají takovoou pokřivenou morálku a že využívají, co se dá, i když to není správné....a bohužel mnozí jim připomínají právě jen ta práva...
21. 09. 2011 | 14:41

český maloměšťák napsal(a):

Silvie
Co váš "švýcarský frank" - česká koruna ? :((
No - doufám, že nikdo z The Round Table Of Crazy Silvia And Her Voices nedal na vaše rady./a rozumy pana Michla z Raiffeisen Bank/

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/1908095/euro-za-25-kc---naposledy-v-lednu-a-nyni-opet.html

Co myslíte - dopadne to stejně i s ostatními vašimim proroctvími ?
:))

Přijímám sázky.
Kdo tvrdí že ano - kurz 1,5 : 1
Kdo tvrdí že ne - kurz 150 : 1
:)))
21. 09. 2011 | 14:45

Dash napsal(a):

nasranej ctenar

z vasich prispevku. Treba z toho, ze z momentalniho stavu situace vinite predevsim cikany a prisuzujete jim nechut k praci ale uz se pozastavite nad tim, jak je v dnesni dobe slozite naji praci i pro 'bileho'. Treba z toho, ze mate problem z toho, ze nejaka rodina pobira 92000 davek, ale uz se neptate jak je to mozne a na zaklade jakych zakonu to je mozne a predevsim, KDO ty zakony predlozil a schvalil. Protoze ti cikani to nebyli, to snad uznate. Ze zneuzivaji situace je vec druha, ale ta otazkam je JAK to ze je toto mozne a KDO nastavuje ty pravidla

A k memu predchozimu prispevku znovu opakuji, ze byl reakci na prispevek pani Silvie, ve kterem srovnavala status ilegalnich imigrantu a lidi zijicimi v zemi, kde se narodili. Nic vic, nic min. A ze je to rozdil obrovsky o tom se snad nebudeme prit
21. 09. 2011 | 14:56

nasranej čtenář napsal(a):

Dash: aha, njn, tak už to bývá...., nechci se hádat, nemá to smysl, já čtu a vidím to, Vy zas tohle....,neshodneme se, ale je to normální, nemusíme lkát
21. 09. 2011 | 15:01

Tupelo napsal(a):

Cestovatel: tu pracovni povinost si predstavujete jak, jako treba zakonem, ze kazdy ma pravo na praci? Proc ne, kdyz uz se tusim ve Finsku uvazuje o tom ze kazdy ma mit pravo na internet. :) A druha otazka, kdyz uz jste pracovni povinosti/pravem na praci (povinosti a prava jdou ruku v ruce, ze ano ;)) vyresil socialni davky pro nezamestnane (zdaleka nejen romove) s ohledem na prispevky 'lidi, kteří poctivě pracují', jak tyto prispevky pracujiciho lidu zohlednite ve vztahu k symbiotickemu souzii politicky termit/korupcni pijavice? Treba je reseni tohoto problemu slozitejsi nez otazka 'neprizpusobivych', na druhou stranu ma potencial prinest mnohem vic financi. :)

vico: :))), v tom pripade cezky volic projevil pri poslednich volbach skvely politicky, ekonomicky i socialni rozhled. Budeme se mit sice spatne, ale bude to nase, stare-dobre, ceske spatne ;)
21. 09. 2011 | 15:03

Dash napsal(a):

vico:

1000 bodou
21. 09. 2011 | 15:09

reCAPTCHA napsal(a):

Vico
Lampedusa je ostrov, takže - na Lampeduse, vědí vašnosto.
Vaše zmínka o Bobině jako o poběhlici je velmi vypovídající a úsměvná. Ale nic, je příjemné odpoledne a u Fousků se naráží.
Pěkný zbytek dne.
21. 09. 2011 | 15:28

dan napsal(a):

Dobrý článek,
číst si ovšem šílenosti od tolika vymytých přizpůsobených pod ním, to je ku pozvracení.
21. 09. 2011 | 15:39

gabybaba napsal(a):

dalimír napsal(a):
Maloměštáku tohle bylo vždy u nás i za totáče že malé zlodějny byly více vidět jako ty velké a tím pádem i častěji trestány ! Bohužel tohle je asi zakodováno v mentalitě národa ! Těm největším zlodějům se vždy zdárně dařilo unikat protože měli na to aby uplatili tam kde bylo třeba ! No a ti menší zlodějíčci ti měli zase výhodu v tom že po určitý čas měli o stravu a ubytování ZDARMA postaráno ! Asi tak nějak to v naši společnmosti funguje ! Hezký den Dl,

A nezdá se vám, že pan Pehe napsal svůj článek a maloměšťák a jiní své reakce právě proto, že si myslí, že by se to mělo změnit?
21. 09. 2011 | 15:47

Silvie napsal(a):

Dash,

analogický problém to je (Lampedusa), a to hned ze dvou důvodů.

- Většina nejproblematičtějších cikánů nemá české občanství, anóbrž slovenské

- Až unie zavelí, tak si každý z nás vezme domů páreček takových roztomilých severoafričánků na byt...
Navíc - nasranost těch dosud trpělivých Italů se stupňuje, stejně jako je napínána trpělivost Šluknováků (už je jako tětiva).

Zajímavé je, že ČT nějak o bordelu s imigranty na jihu neinformuje.
21. 09. 2011 | 15:53

Enkidu napsal(a):

Pepa Řepa
Slovo "nepřizpůsobiví" zavedl politicky korektní Hitler v němčině, posléze přešlo do slovníku české "vlastenecké" pravice (kolem národní strany), v našem veřejném prostoru ho začala používat s mimořádným úspěchem lžidoktorka Řápková... Tedy typičtí představitelé politické korektnosti...
Jinak mě více než "ztracená" generace romských sociálně vyloučených dětí děsí "ztracená" generace českých absolventů regionálních škol, jejichž rodiče jsou také na dávkách nebo pracují v montovnách, oni sami mají vzdělání k ničemu, perspektivu nezaměstnanosti pokud nezmizí ze svého regionu a o velké přestávce nebo po maturitě, kdy chodí na pracák, řvou před ubytovnou "žijete z našich daní" na své spolužáky a nechají se vést usvědčeným podvodníkem Kohoutem.
21. 09. 2011 | 16:04

Dash napsal(a):

Silvie:

1. Slovensko je soucasti EC, takze slovensti ( i jini, pokud je jejich zeme clenem EC) statni prislusnici maji pravo tady pobyvat

2. Ano, treba tak Unie zaveli. Treba ne. Zatim nezavelila

Mate pravdu v tom, ze lidi tam i na Sluknovsku jsou 'nasrani' jak rikate. Ovsem i tady vase analogie pokulhava. Protoze, ti Siciliani, jsou nastvani, protoze se do jejich zeme tlaci NELEGALNI IMIGRANTI, kteri vstupem na cizi uzemi porusuji zakon. U nas vy a dalsi broji proti lidem, kteri se narodili ci maji statni obcanstvi v jedne ze zemi EC a tudiz vstupem ci pobytem na uzemi CR zadny zakon neporusuji.
Z toho, ze jsme cleny EC nemuzete vinit cikany, at se na to podivate z kterehokoliv uhlu.
21. 09. 2011 | 16:07

ghándí napsal(a):

tam, kde nefunguje trh, vznikají gheta. další věc, která křiví trh je rasismus a předsudky. proto si myslím, že by se vláda neměla bát ten trh narovnat nějakou soft pozitivní diskriminací. samozřejmě, největší problem je ten, že se evropa díky zadlužování a neufinancovatelným veřejným sektorům nachází v krizi dluhového socialismu a díky nepromyšlené integraci máme ještě krizi společné měny. tyhle dvě krize brání a budou bránit ekonomickému růstu a vytváření nových míst. v tomhle momentě se pohybujeme v začarovaném kruhu. pokud evropské státy nevyřeší zadlužování, tak to řešení ghet vidím v nedohlednu. prace není a nebude.
21. 09. 2011 | 16:09

honolulu napsal(a):

Cesi pomahejte svym lidem !
Prestante se starat o Cikany !
Ten, kdo vam vsugeroval nazor, ze jim neco dluzite, to delal pro svuj benefit. Cikanu se jde lehce zbavit a jejich Rumunsko je velka zeme. Odejdou sami.

STUJTE PRI SVYCH LIDECH ! Dejte davky duchodcum nemocnym ne vlastni vinou a vasim detem !
Jakekoliv investice na zaclenovani kulturne ODLISNYCH je uplne zbytecna. Nikdy nikde jsem nevidel, ze by to bylo uskutecnitelne. Jsou to vsechno pouze theorie a zdimani penez z dani.

Pravdu ma Vandal, Cochtan, a pani Silviie.

Pani Silvie, Vy mate uzasny politicky postreh a smysl pro realitu. Ceska zeme Vas potrebuje ! Nedejte se odradit od politickeho zivota. Mate stejnou osobnost jako nadana pani Bobsikova, akorat s tim rozdilem, ze nemate poskvrneny profil vztahem ke komousum.

Cesi, chcete-li se mit lepe, nasledujte ji !

Nalakate-li americke investice, tak vase "mafie" bilych limcu zmizi velmi rychle. Prijdou k vam experti na ochranu investic a budete mit snazsi zivot. U nas je za korupci 22 let kriminalu.
Nase policie je NEpoliticka a je hlidana dalsi policii a ta je hlidana FBI a ti jsou hlidani take.

Az budete jednou v penzi, tak budete mit stabilni zivot v dostatku, pohode a klidu. Budete mit hracky jake chcete a toulat se kde chcete. Zivot je moc fain pro kazdeho, kdo je snazivy a zapadne do systemu. Prizpusobi se systemu !

Kdyz platite dane mestu, tak mesto musi mit silny zajem, aby jste se v nem citily dobre. V pripade ze ne, tak jste zvolili nekvalifikovane predstavenstvo.
To ze lide ve Sluknove protestuji proti kriminalite je OBROVSKA OSTUDA vsech autorit.
(Nadavejte mi az zitra, musim z domu.)
21. 09. 2011 | 16:18

gabybaba napsal(a):

A ještě něco k diskusi:
Je zajímavé, že z toho článku o Dubí každého zajímá jen těch dvaadevadesát tisíc. Ten starosta tam přece mluví o spoustě jiných věcí. Ty nikoho nezajímají? To pak není divu, že to tady tak vypadá!
21. 09. 2011 | 16:22

český maloměšťák napsal(a):

EU, Japonsko či USA mají obdobné potíže. Příčina těch potíží je ale stejná. Bohužel ji tento...

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/1906989/wyplosz-zadluzovani-je-rysem-demokracii-evropa-usa-i-japonsko-musi-jednat.html

...článek neumí pojmenovat. /a tak i to "jednání" je jen oddalování skutečného řešení - relevantně mocné obchodní politiky zemí transatlantické vazby ve vztahu k emerging markets /

Profesoři, politici, mudrlanti v bankách...jsou vesměs zaháčkováni v investicích do emerging markets, nebo jsou napojeni na korporace, které generují své zisky díky emerging markets. Proto nepíšou o fundamentálním zdroji problémů - o mnohdy subvencovaném dovozu asijských společenských smluv. Subvencovaných nejen zeměmi původu, ale i cílovými zeměmi.
Ale jako vyvrácení předsudku, jakéhosi eu flagelantství(že je to jen evropský problém) - to snad je dobrý článek. Protože není dobré mít poraženeckou náladu.
---------
Aktuální kamínek z čínské mozaiky :
http://www.reuters.com/article/2011/09/21/us-solarworld-china-idUSTRE78K27L20110921
21. 09. 2011 | 16:24

Alena Vrbová napsal(a):

Co do obecného kontextu( materiálního)mohu s panem Pehe souhlasit. S čím již nemohu souhlasit a také nesouhlasím, je - to jednostranné (všeobecné) posuzování a vnímání( aspoň to tak vnímám, pozoruji a uvažuji nad ním (dlouhodobě) ze svého úhlu pohledu) společnosti( systému ) dle měřítka pouze ekonomického.

Nejsem politoložka a také je pravdou, že politice(komplexně)jako takové, nejsem schopna porozumět.:-)) Možná proto (osobní názor), že politika je i dodnes převážně světem i v rukou mužů( nejenom co do slov(písemného pojmosloví) a činů). Škoda, pro cca(možná) 50procentní dámskou populaci.:-)
Nejde o to, aby bylo více žen ve vrcholné politice, ale o to, aby i té většině žen( které politika nezajímá) byla politika možno více srozumitelnější.( Pouze osobní úvaha a pohled)

A.V.
21. 09. 2011 | 16:25

Cestovatel napsal(a):

Dash:

" na Šluknovsku i jinde nevznikla kvůli „štědrým“ sociálním dávkám, ale spíše kvůli kombinaci slepé víry v tržní síly a naprostého selhání sociální politiky státu"

Stručně přeloženo stát by měl podle Peha více rozfávat.

Tupelo:

Pracovní povinnost si představuji tak, že každy kdo je dlouhodobě nezaměstnaný a nemůže si sehnat práci bude muset příjmou veřejně prospěšné práce dokud si nenajde nějaké jiné lepší zaměstnání
21. 09. 2011 | 16:25

Občan napsal(a):

Pozor! Pozor!

Nečas opět dostal nápad. ZŠ bude jen osmiletá a žáci budou povinně absolvovat ještě dva roky na jakési střední škole, v jejichž rámci by měli získat cosi jako výuční list:
http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=714825#utm_medium=newsbox&utm_source=centrumHP
21. 09. 2011 | 16:30

Občan napsal(a):

To Cestovatel:

Pokud veřejně prospěšná práce nebude vykonávána na základě řádné pracovní smlouvy a za mzdu, pak se jedná o nezákonnou, protiústavní a mezinárodně nezákonnou OTROCKOU nucenou práci.
Tu tady naposledy zavedli NACISTÉ.

Nemluvě o tom, že nuceně "pracujícímu" by bylo tímto "opatřením" znemožněno hledání řádného zaměstnání, případně rozjezd živnosti.
Takové "opatření" by nic neřešilo a Česká republika by po právní stránce klesla někam na úroveň 18. století (to zde ještě existovalo nevolnictví).
21. 09. 2011 | 16:40

Dash napsal(a):

Cestovatel napsal(a):
Dash:

" na Šluknovsku i jinde nevznikla kvůli „štědrým“ sociálním dávkám, ale spíše kvůli kombinaci slepé víry v tržní síly a naprostého selhání sociální politiky státu"

Stručně přeloženo stát by měl podle Peha více rozfávat.
---------------
No vidite, a ja ctu zase takhle:

'Ten problem NENI AZ TAK vyse socialnich davek, ale to ze se osud techto i dalsich lidi v jinych oblastech, nechal na 'NEVIDITELNE RUCE TRHU' a byl po mnoho let ZANEDBAVAN POLITICKYMI PREDSTAVITELI.'

Opravdu z toho nectu, ze by p. Pehe volal po zvyseni socialnich davek. Ja teda z toho ctu, ze autor vidi problem v tom, ze se zanedbala socialni politika (coz nejsou jen davky, ale taky vzdelani a vychova). S cimz naprosto souhlasim
A jak to chapu, autor spise nez po zvyseni socialnich davek, naopak vola po zmene pristupu politiku a dalsich osob (starostove obci, zastupci neziskovych organizaci apod.), kteri maji v naplni prace mimo jine taky resit problemy socialni politiky, a kteri toto zanedbavali

Vy ne?
21. 09. 2011 | 16:44

Občan napsal(a):

To Dash:

Jediný skutečný problém, který tu je a měl by tudíž být absolutní prioritou vlády, je fakt, že práce NENÍ a NEBUDE.
Momentálně není práce pro cca 480 000 lidí podle oficiální statistiky. Dalších nejméně 200 000 lidí je MIMO statistiku, neb nejsou evidováni.

Dokud nebude práce pro všechny a dokud bude pro vládu přípustné, aby např. uklizečské práce vykonávali vysokoškolsky vzdělaní lidé, pak nemá smysl řešit cokoli jiného. Jakákoli jiná opatření, než je dostatek práce pro všechny, kdo pracovat mohou, nic neřeší. Jen navenek trošku zastírají důsledky.
21. 09. 2011 | 16:57

Silvie napsal(a):

Občan,

já si taky nedovedu představit, že nějaká slepice z pracáku pošle po dvou měsících "do terénu" s koštětem vysokoškolského pedagoga nebo vědce.
A taky je pro mně dost neuvěřitelná představa, že by na maloměstě zametal chodník bývalý středoškolský učitel a kolem by chodili jeho bývalí studenti.
To si ti lidé radši ze studu hodí mašli.
Což se naší povedené vládě bude hodit, páč ušetří na soc.dávkách.
Cikáni se zásadně nesebevraždí (ještě jsem o tom neslyšel), maximálně se ufetují k smrti, těm je nějaká stavovská čest u zadku.
21. 09. 2011 | 16:57

Alena Vrbová napsal(a):

Pane Dashi,

také v článku pana Pehe nečtu to, co pan Cestovatel. Je také pravdou, že tam nečtu ani toto:

" Ten problem NENI AZ TAK vyse socialnich davek, ale to ze se osud techto i dalsich lidi v jinych oblastech, nechal na 'NEVIDITELNE RUCE TRHU' a byl po mnoho let ZANEDBAVAN POLITICKYMI PREDSTAVITELI.'

Opravdu z toho nectu, ze by p. Pehe volal po zvyseni socialnich davek. Ja teda z toho ctu, ze autor vidi problem v tom, ze se zanedbala socialni politika (coz nejsou jen davky, ale taky vzdelani a vychova). S cimz naprosto souhlasim
A jak to chapu, autor spise nez po zvyseni socialnich davek, naopak vola po zmene pristupu politiku a dalsich osob (starostove obci, zastupci neziskovych organizaci apod.), kteri maji v naplni prace mimo jine taky resit problemy socialni politiky, a kteri toto zanedbavali. "

Osobně si myslím, že Váš překlad článku je pravděpodobnější a bližší názoru p. Pehe, oproti překladu pana Cestovatele.

Nicméně zazněl konkrétně od Vás a ne od pana Pehe.
Osobně s Vašim konkrétnějším překladem souhlasím.

A.V.
21. 09. 2011 | 17:03

? napsal(a):

Silvie píše:
"Cikáni se zásadně nesebevraždí (ještě jsem o tom neslyšel), maximálně se ufetují k smrti, těm je nějaká stavovská čest u zadku."

-ufetovat se k smrti je způsob sebevraždy,co má "stavovská čest" do činění se studem učitele, kterého by jeho studenti viděli zametat chodníky taky nevím. Z vašich příspěvků je vidět, že jste si našla ty "správné viníky",současně s tím je ale viditelné, jak vaše nechuť k Cikánům přebíjí logické uvažování, které vám jinak jistě nechybí.
21. 09. 2011 | 17:18

Dash napsal(a):

A.V
ten muj 'preklad' nebyl vyjadrenim myslenky celeho clanku, ale pouze 'prekladem' te jedne vety, na zaklade ktere Cestovatel usoudil, ze pomoc podle p. Pehe spociva v navysenim socialnich davek viz vyse

A samozrejme ze netvrdim, ze takto a ne jinak to myslel i p. Pehe. Pisu, ze takto to chapu ja a opravdu me zajima, jak ke svemu nazoru Cestovatel dosel.

Opravdu me potesilo, ze nejsem jediny clovek, ktery to takto ci podobne chape, opravdu mam tady nekdy dojem, ze ctu clanek jiny nez mnozi prispivajici, a rikam si jestli to neni pocitacem....
21. 09. 2011 | 17:20

Pobo napsal(a):

Tak nějak už se mi nechce na ty Peheho morgošské kydy ani reagovat. Se.. na něj ... a splachuju. Jenom nechápu proč jsem to četl, když jsem tušil co to bude, o čem to bude, kdo jsou vlastně ti zlí atd ... Ztráta času.
21. 09. 2011 | 17:25

Holubář napsal(a):

?:
Pokud si myslíte, že zametání chodníků jako zdroj obživy není narušením stavovské cti středoškolského učitele, pak jste opravdu velmi postmoderní člověk. Nechtěl jsem naplno napsat že blb, ale vychází mi to významem nastejno.
21. 09. 2011 | 17:31

Silvie napsal(a):

?

Oni ale nefetují se záměrem spáchat suicidium!!
Takže to je takové kouzlo nechtěného!


Každá profese má (vyjma té soudcovské) stavovskou čest. Mají ji i ti ostatní kantoři, kteří by se museli dívat na svého kolegu,jak sbírá vajgly před školou.
Je to na vás moc složité?
21. 09. 2011 | 17:34

Alena Vrbová napsal(a):

Pane Dashi,

myslím si, že Vám rozumím od počátku ( co do Vašeho jasného sdělení)oproti obecnému (nejasnému) zdělení pana Pehe. Také se ukazuje, že články (konkrétně tento článek p. Pehe ) jiní mohou chápat i jinak - viz. pan Cestovatel. Pak se názory mezi s sebou, více diskutujícími kříží.:-)

Je jasné, že jen pan Pehe nás může uvést do hlubšího(konkrétnějšího) svého obrazu.:-)) Ale to, co Vám nyní píši, víte Vy sám nejlépe.:-)

Mějte se. A.V.
21. 09. 2011 | 17:38

Dash napsal(a):

Obcan

souhlasim, ze nejdriv prace musi byt a toto by mela byt jednoznacne priorita vlady. On to totiz neni az tak problem Romu, ale problem vsech socialne slabych vrstev. Ono je pouze snadsi poukazat zrovna na ty Romy, protoze, no protoze maji trochu jinou kuzi nez my a je o nich snadne rict ze oni jsou ti 'cizi' (viz pi Silvie). Nez podobne veci jeden rekne o 'bilych' musi o nich trochu neco vedet, Romy proste hodi do jednoho pytle. Osobne znam ale rodinu 'bilych, kteri nezijou dvakrat lepe nez nekteri ti Romove, davky, zanedbane deti, kriminalita atd

Ovsem ten Romsky problem tady je take, a rozsiril se sestehovavanim techto rodin do 'ghet', kde si tito pak zijou svym vlastnim stylem a ridi se vnitrnimi zakony techto ghet, mnohdy v rukou lichvaru z vlastnich rad. Je proste faktem, ze vetsina zije na pokraji spolecnosti s mizernymi vyhlidkami na budoucnost a navic mnozi nemluvi cesky, tedy urednim jazykem coz vec dale komplikuje. Rozumna socialni politika by se mela zamerit na zaclenovani techto lidi do spolecnosti, dat ji vzdelani a sanci na lepsi budoucnost atd atd.

Pozor! Tady nerikam, ze jenom jim davat a podporovat je, naopak jasna pravidla a vymahani dodrzovani zakonu pro vsechny musi jit ruku v ruce. Ono jde opravdu o to dat dohromady ucinny komplexni program a dlouhodobou mravenci praci s jednotlivci i skupinami. Spoustu takovych programu existuje, u nas i v zahranici, bohuzel, jsou nakladne a vyzaduji trpelivou mravenci praci s jednostlivci i skupinami a vysledky budou videt az za hodne dlouho. To, ze tuto programy mnohdy poradne nefunguji a casto slouzi k odcerpavani penez do soukromych kapes, je vec druha a ta otazka je porad stejna: JAK JE TO MOZNE a KDO je za toto ZODPOVEDNY, KDO dal dohromady a schvalil tak mizerne zakony, a na KOM je toto uvest do stavu, ktery bude prinaset vysledky
21. 09. 2011 | 18:04

Alena Vrbová napsal(a):

Paní či pane Silvie,

"Cikáni se zásadně nesebevraždí (ještě jsem o tom neslyšel), maximálně se ufetují k smrti, těm je nějaká stavovská čest u zadku."

Hlavně, že Vy sám(a) máte v těchto věcech jasno (Vaše mínění o Romech). A s obsahem ve Vaší větě -stavovská čest-(za sebe) naprosto nesouvisí.

A.V.
21. 09. 2011 | 18:04

Dash napsal(a):

A.V

tak nejak...

Taky se mejte
21. 09. 2011 | 18:05

jarpor napsal(a):

Občan

"Pokud veřejně prospěšná práce nebude vykonávána na základě řádné pracovní smlouvy a za mzdu, pak se jedná o nezákonnou, protiústavní a mezinárodně nezákonnou OTROCKOU nucenou práci."

Platí to i v případě vyjádření páně Sobotky, že výplata dávek po pěti měsících má být podmíněna podílem se příjemce dávek na veřejně prospěšných prací, nebo to platí jen pro veřejné práce po dvou měsících... ?

Jak vy sledujete každé "uprdnutí" premiéra... to zasluhuje obdiv. To na margo té osmiletky...
Ovšem na druhé straně toho obdivu... lze taky to Vaše sledování komentovat tak, že brod je ještě v nedohlednu, ale Občan si už sundává kalhoty... :-))

Nic ve zlým...

Hezký podvečer
21. 09. 2011 | 18:08

otazník napsal(a):

jen ? mi už neprošel :)

Holubáři,

zametání chodníků "příkazem úřadu" je narušením cti či spíše sebeúcty člověka jako takového. Učitel, kterého by jeho studenti viděli zametat chodníky by samozřejmě trpěl studem, ale to studem člověka, který byl účelově ponížen. Je rozdíl, jít zametat dobrovolně a jít zametat z donucení jako poslušný otrok..jen tak, z rozhodnutí jakési vrchnosti. A nejde o žádný zdroj obživy, jak píšete, jde o vykázání dotyčných na "příslušné místo", je to záměrná degradace lidí. Podotýkám všech lidí, kteří zrovna nemají nebo nebudou mít zaměstnání.
Jak si ale vůbec představujete to zametání chodníků co by "zdroj obživy".. to se radši ani neptám.

Silvie,

nefetují s vědomým záměrem spáchat sebevraždu.
Anebo myslíte, že lidi fetují proto, že jsou šťastní a spokojení, ale zkrátka jen zpovykaní,a tak neví roupama coby? Fetují i bílí a i přebohatí, na to nezapomínejte,pomáhá to k úniku z reality. A především, jde o dobrej kšeft. Herny se vyplácejí stejně tak, tak proč by ČR omezovala, jsme přece moderní-feudální stát 21. století.
21. 09. 2011 | 18:23

evix napsal(a):

Buďme rádi aspoň za ty montovny, já v té Korejské v Nošovicích beru v průměru 20.000kč čist. měsíčně po 3 letech zaměstnání. TPCA ani Škodovka nejsou nic jiného, jsou to montovny a kdyby byla aspoň nějaká ve Šluknovském výběžku, byly by ty problémy menší.
Občan má pravdu: práce NENÍ a NEBUDE, ani pro bílé a nebílé a škrty té pitomé vlády se postarají aby ji bylo ještě méně.
Mimochodem můj tatík se narodil v Řecku a mě, zelenookou, hnědovlasou holčičku se snědou pletí na 1.stupni ZŠ taky považovala jistá inteligentní učitelka za cikánku. Prostě stačí aby byl někdo tmavší a už se najdou lidi co doslova blbnou a mluví o Romech a škatulkují.
Mladí Nečasové, Topolánkové, Tlustí a další pracovat NIKDY nebudou, oni vidí, že fotr má spoustu prachů a bez práce v politice. Ještě se budem divit kde jsou a budou nalezlí potomci politiků.
Honolulu mám dojem, že zrovna slušní Američané se sem do Česka nehrnou a hrnout nebudou a to díky tomu bo*delu co nám tu vládne. Rumunsko není původní vlastí Romů, oni se tu narodili a je nutné aby měli povinnosti, posílali děcka do školek pak škol a i kdyby v těch třídách s Romskými dětmi byli asistenti( u těch agrasivnějších i policajt!), vždy to bude mít trochu přínos pro ně samotné. Oni malí Romové nesmí zůstat doma a jen dělat binec, tohle se musí hlídat. Jinak jim krátit dávky, jiná cesta opravdu není.
Ještě by mě zajímalo, kdo tam nezaměstnané Romy nastěhoval, stejný problém má těď Havířov. Tam lidi utíkají z bytů RPG i města, jelikož odmítají platit vysoký nájem. Hodně lidí se odstěhovalo jinam, kdo může ten postavil anebo staví dům, a tak spousta bytů je prázdných. Nikdo nevěří, že se tam nenastěhují tyto problematické rodiny.
21. 09. 2011 | 18:59

Čochtan napsal(a):

Občanství cikánů je cár papíru. Nic víc.
Občanství se přidělovalo podle:
a) místa narození. Tudíž měli všichni cikáni kromě těch 500 kteří přežili protektorát dostat slovenské občanství.
b) občanství rodičů. Tedy i jejich děti měly dostat slovenské občanství.
Podmínkou pro udělení byl čistý trestní rejstřík. Tuto podmínku humanističtí zločinci uvědoměle obcházeli a dávali občanství i gaunerům.
Občanství cikánů je cár papíru. Nic víc.
Pro Stejskala, samozřejmě se to těch slušných netýká.
21. 09. 2011 | 19:01

Silvie napsal(a):

Otazník,

však mi taky herny řádně pijou krev. To, jak naše vlády dovolily zaneřádit tím hnusem republiku, je donebevolající.
Proč myslíte, že Kalousek "nemůže" zdanit tahle doupata neřesti - protože z toho má Topka slušný "vejvar" a něco jde určitě taky do kapsy přímo bratru Kalouskovi. Jeho velký kámoš je šéf firmy Synot(loterie) - Petr Valenta.
Aby všichni poslanci hlasovali ve shodě, podmáznou se pro jistotu všechny strany.
Jinak si nedovedu vysvětlit to svaté rozhořčení poslanců před kamerou (všichni chtějí zdanit a omezit hazard) a potom jejich následné chování v reálu.
Jde o miliardy, které tečou do kapes mafii z polosvěta - my pak dorovnáme ty chybějící fin.prostředky vysokým zdaněním.
21. 09. 2011 | 19:40

Silvie napsal(a):

A pak ,že tu neexistuje analogie - starostové ve Šluknově taky zbaběle zalezli.
Pošlete lodě a vrtulníky a odvezte uprchlíky, žádají stát obyvatelé Lampedusy

Tuniští imigranti, kteří žádají, aby byli převezeni z přeplněného přijímacího střediska do jiných zařízení v Itálii, se střetli s policisty. V ubytovně s kapacitou 850 míst je nyní až 1500 lidí. Starosta se ukrýval před rozčilenými obyvateli na radnici.

Čtrnáct zraněných si vyžádaly srážky mezi policisty a stovkami imigrantů na italském ostrově Lampedusa. Nepokoje mezi uprchlíky protestujícími proti násilným repatriacím vypukly den poté, co zapálili v přeplněném přistěhovaleckém středisku matrace. Starosta Lampedusy kritizoval vládu, že nechává ostrov svému osudu, informují italská média.

Podle záběrů televize Sky TG-24 policisté vybavení přilbami a štíty mlátili obušky imigranty, kteří začali vyskakovat z balkonů z tří až čtyřmetrové výšky na dvůr, aby unikli ranám. Podle agentury ANSA byli zraněni tři členové pořádkových sil a jedenáct tuniských demonstrantů.

Napětí na malém ostrově vystupňovali v posledních dnech tuniští imigranti, kteří žádají, aby byli převezeni z přeplněného přijímacího střediska do jiných zařízení v Itálii. Ve středisku, které má kapacitu 850 míst, je nyní 1200 až 1500 lidí. Hrozí jim ale spíše repatriace podle dohody podepsané v dubnu mezi Tuniskem a Itálií.

Část Tunisanů založila v úterý odpoledne požár, který zničil tři budovy místního azylového střediska. Napětí se dále stupňovalo dnes dopoledne, kdy tři stovky tuniských imigrantů pochodovaly ulicemi Lampedusy a vykřikovaly "svobodu, svobodu".

Mám baseballovou pálku a použiji ji

Obyvatelé Lampedusy, unavení přítomností imigrantů, zaútočili na dva televizní štáby a vrhli se i na další novináře. Někteří také házeli kameny na imigranty, kteří se jim postavili a hrozili, že nechají vybuchnout plynové bomby.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Několik desítek místních obyvatel obklíčilo také radnici, kde se ukryl starosta Bernardino De Rubeis, jemuž vytýkají přílišnou toleranci vůči imigrantům. "Musím se bránit a jsem připraven to použít, napište to," řekl novinářům a ukázal jim baseballovou pálku.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
"Máme tady nyní válečný scénář," dodal a požádal stát, aby neprodleně vyslal na ostrov vrtulníky a lodě, které by evakuovaly Tunisany. Vyzval i prezidenta Giorgia Napolitana, aby přijel na Lampedusu a projevil solidaritu s lidmi, kteří jsou přílivem tolika zoufalých imigrantů opakovaně vystavováni násilí.


Itálie bojuje s přílivem imigrantů. Do Tuniska chce umístit vlastní policii - čtěte ZDE

Itálie exodus z Libye sama nezvládne, Evropa musí pomoci, tvrdí ministr vnitra - čtěte ZDE

Stejný názor sdílí guvernér Sicílie Raffaele Lombardo:"Lampedusa se musí okamžitě vyklidit. Nemůžeme připustit, aby se tato perla Středozemí stala prostorem pro gerily a teror. To, co se stalo, bylo zcela předvídatelné. Co nás naopak překvapuje, je to, že ministerstvo vnitra to nepředvídalo," řekl.

Na jih Itálie připlulo od počátku roku více než 48.000 ilegálních imigrantů z Tuniska a Libye, kteří překonali na různých člunech a bárkách Středozemní moře. Nepokoje mezi nimi propukají opakovaně, většinou, když je přijímací středisko přeplněné. Stresuje je velká nejistota, co s nimi bude dál.
21. 09. 2011 | 19:46

Silvie napsal(a):

Další Kocábovo moudro. Kam ně ten člověk chodí?!
"Romové by měli být učitelé," navrhl. "Měli by být na zastupitelstvech, zkrátka být všude. Stejně jako černoši v Americe."
21. 09. 2011 | 20:00

LMAO napsal(a):

Vážená Silvie

jak tak čtu vaše příspěvky, na vás škoda slov, vy tu nenávist máte tak zadřenou pod kůží, že už nepomůže vůbec nic.

Možná, až vám osobně za pár let parta mladých sebevědomých a úspěšných sebere nárok na důchod a bezplatné zdravotnictví, protože proč by se s jejich daní a odvodů měl financovat váš důchod a když nebudete mít co žrát a jak platit nájem, sestěhují vás do podobných ghet, jen tam budou bílí, staří a nepotřební Možná pak vám to dojde
21. 09. 2011 | 20:15

Občan napsal(a):

To Evix:

A mohla byste nám napsat, cože to v tom nošovickém montovacím hangáru děláte?
Protože podle zkušeností, které si vyměňují nošovičtí zaměstnanci, pracujete minimálně ve středním managementu:
http://www.hyundai.phorum.cz/viewtopic.php?f=36&t=2&start=130
----------------------------------------------------

To jarpor:

Jakákoli nucená práce je nezákonná. A je úplně jedno, jestli je k ní někdo nucen po dvou měsících, nebo po pěti.
Mohl byste sem dát odkaz, kde Sobotka něco takového tvrdí?
Nebo jste snad měl na mysli ten zoufalý pozměňovací návrh ČSSD (který požadoval zrušení Dráb(k)ovy podmínky nebo ALESPOŇ její prodloužení na pět měsíců)k naprosto nelidské Dráb(k)ově "reformě", který byl stejně zamítnut a "reformu" si vládní buldozer prohrnul tak, jak původně chtěl?
21. 09. 2011 | 20:35

Kritik napsal(a):

Pěkný článek.

Docela poutavě shrnuje, řečeno stručně a jinými slovy, že když byl nemovitý a výrobní majetek rozkraden, nezbývá nic jiného, než okrádat samotné obyvatelstvo. Je logické, že propad pocítili nejvíce ti, kteří byli již předtím na samotném dně.

Zajímavý autorův postřeh je také v tom, že "kdyby romský problém nebyl, vláda by si ho musela vymyslet". Přimomíná to dobu židovských pogromů, kdy nejprve byli za viníky chudoby označeni Židé, aby si poté při takto vyprovokovaných pogromech mohla šlechta odepsat u nich dluhy - neboť mrtvoly nemohou nic požadovat a ve spáleništi shoří současně i dlužní úpisy.

Na Romech si sice nikdo žádný dluh nesmaže, zato zastírací manévr je to vynikající. Kdo by pomyslel na to, jak si vládnoucí klika v závětří krade, když se řeší tak závažné etnické a rasové problémy? A kdyby se situace vyostřila, hned může policie tvrdě zasáhnout, dokonce s mezinárodní podporou. Neboť který rozumný stát by dovolil, aby zase vznikly rasové pogromy? Které mezinárodní společenství by nečinně přihlíželo vzestupu rasismu?

Paradoxní na protiromských demonstracích je to, že je vede podvodník (Kohout).

Bože, do jaké žumpy se tento národ propadá! Dopřej nám, když už tolik lidí zpitomělo, aby se v něm našla nějaká vůdčí osobnost, která ho vyvede zpět mezi slušné lidi, když jsi již na ten národ zanevřel a nedovolíš mu okusit nádheru svých zaslíbení. Amen.
21. 09. 2011 | 20:51

Pípa napsal(a):

To je nádhera, teď se budeme všichni hádat, kdo je větší zloděj, a kdo se těm zlodějinám lépe přizpůsobil.
Připomíná mi to můj "nejoblíbenější" vtip.

Pistolník rozrazí dveře do saloonu, sestřelí lustr a zkoprnělému publiku řekne: Všichni, co sedí nalevo od sloupu uprostřed jste zloději. A všichni co sedí napravo jste blbci.
Mužíček, sedící nalevo se přihlásí a slabým hláskem praví: Pane pistolníku, já nejsem žádný zloděj.
Pistolník mu odpoví: Tak si přesedni!

Tak vážení, buď držte zobák nebo si přesedněte.
21. 09. 2011 | 21:39

Rubes. napsal(a):

Cesko je v zadluzene dire tak jako Recko, cela Evropa USA, Kanada a Jizni Amerika na dalsich 70 let. Cina s Ruskem pujcuje finance celemu svetu.
21. 09. 2011 | 21:53

kočka šklíba napsal(a):

Pípo dobrý vtip, a co Vy, přesedl jste si nebo sedíte na té straně, vlastně na které? Já se dobrovolně přiznávám, že v tomto případě na té pravé ;).
21. 09. 2011 | 23:30

mn napsal(a):

Co dodat pane Pehe?
Své děti krást neposílám.Sám jsem nikdy nikomu NIC neukradl.Nikoho jsem nenapadl.
Tento stát mne nechrání.Situace začíná být jak na Divokém západě.Podřídím se.
.. jestli mi "nacokoliv",pro mne drahého, nějakej hajzl jen šáhne -zabyji jej !
22. 09. 2011 | 08:58

nasranej čtenář napsal(a):

Dash: s dovolení jsem si něco z vašeho příspěvku zkopíroval: On to totiz neni az tak problem Romu, ale problem vsech socialne slabych vrstev. Ono je pouze snadsi poukazat zrovna na ty Romy, protoze, no protoze maji trochu jinou kuzi nez my a je o nich snadne rict ze oni jsou ti 'cizi'

Nemáte pravdu, kdyby to tak bylo, že se poukazeje na ty problematické jen proto, že mají jinou kůži než my, tak by se přeci poukazovalo i na Mongoly, Vietnamce..., ti mají pčeci taky jinou vizáž a nepoukazuje se tak na ně, protože ve většině nedělají takové problémy jako Rómové. U Rómů, ať už chcete/chceme nebo ne, je to většina, která žije zcela jinak než-li většina "nás" i většina těch jinak vypadajících než my( Mongol, Vietnamec, Číňan). No a o tom to je. proč je tady tolik blogů o Rómech a ne o těch druhých jinak vypadajících???? protože problémy, a to v poslední době obrovské, jsou s RÓMY!!!!
Takže ne o jinakosti, ale o životě, který jaksi není "normální" - omlouvám se za to slovo, ale jiné mě nenapadá, ve středo/západoevropské společnosti. A možno napsat i východní Evropě. jak kdosi napsal, ani na Ukrajině či Polsku žijí tak jako tady, pouze nemají tak výhodné podmínky jako v Česku - peníza zadarmo, pemíze za lenost, peníze aby byl od nich pokoj - a stejně není, protože i těch několik desítek tisíc je MÁLO.....
22. 09. 2011 | 09:06

nasranej čtenář napsal(a):

Dash: ...a ješte k tomu : kopíruju: 1. Slovensko je soucasti EC, takze slovensti ( i jini, pokud je jejich zeme clenem EC) statni prislusnici maji pravo tady pobyvat

Itálie, Francie, VB, Dánsko aj. jsou taky součástí EC a jaksi právo na pobyt některým státním příslušníkům - teď mám na mysli Romy, když se nechovají zrovna tak, jak v dané zemi je zvykem, ukončí a vracejí je zpět....
Jak to že oni můžou a my nemůžeme. Leda u nich platí právo i povinnost a u nás zase jen právo??? :-))
22. 09. 2011 | 09:20

Pípa napsal(a):

kočka šklíba,
já jsem si nepřesedal. Nemusel jsem. Jsem díky své povaze a předkům už od počátku mezi "hlupáky", kteří trvají na slušnosti, poctivosti, pravdomluvnosti a vydělávají si poctivou prací. V životě jsem to neměl lehké, ale nelituji. Kdybych se i nakrásně pokusil přesednout, tak by mi to stejně neprošlo. Nemám na podrazáka, oportunistu, atd geny.
22. 09. 2011 | 09:28

Vandal napsal(a):

Silvie

máte samozřejmě pravdu, naprosto s vámi souhlasím. Na hlupáky typu Maa číňana nedejte. Však on by rychle změnil názor, kdyby měl všechny ty "integrace", všechno to "začleňování", "inkluze", platit ze své kapsy. Zajímavé by bylo, kolik by jich, všech těch humánů a multikulti nadšených svazáků zůstalo, kdyby se udělalo referendum o tom, že všechny tyto nesmyslné akce si budou tito dobráci hradit pouze ze svých kapes. To by byla legrace. Jo, hrát si na dobráka za peníze jiných, tak to by nám šlo, nebo dokonce na problému parazitovat, to je něco. Teprve tehdy by se poznalo, co je to za sebranku.
22. 09. 2011 | 09:36

Dash napsal(a):

Nasranej ctenar

okopiroval jste prvni cast meho prispevku, Kdyz se podivate dal, dalsi odstavec zacina: 'Ovsem ten romsky problem tady take je....'

K vasemu druhemu komentari o statni prislusnosti se zase jenom zeptam KDO je zodpovedny za to, ze je dovoleno zakony zneuzivat a na KDO ma tu zodpovednost uvest veci do akceptovatelneho stavu?

Vy mate asi to stesti (nebo smulu, podle dnesnich pomeru v CR), ze jste se narodil rodicum, kteri vas vychovali dobre a podle moralnich zasad, ktere ctili, byl jste vychovavan s tim, ze pracovat je normalni. Mnohe ty romske deti tohle stesti nemely, a podle toho taky ten jejich zivot vypada. Ja vim, ze zodpovednost je zpatky na tech romech, ale kdyz vam nekdo nerekne, co je spravne (uz od kolibky), jak to zjistite? To, ze deti prebiraji zivotni styl svych rodicu, je fakt a malokdo ma tak obrovskou vnitrni silu sam se z mizernych podminek do kterych se narodil vyhrabat

Dobre rano
22. 09. 2011 | 09:54

nasranej čtenář napsal(a):

Dash: ano měl jsem to štěstí.....a tentokrát s Vámi souhlasím, že když děti nevidí příklad jak se mohou chovat jinak....ano, je to tak.

Trochu se stydím za to, že jsem možná tak "tvrdý" nebo možná působím nelítostně, ale není tomu tak. Děti opravdou za to nemůžou. ale když dospějí, měli by mít už svůj rozum a obzvláště, když tady u nás působí tolik organizací a agentur a spolků, které mají v programu vysvětlovat (hlavně dospělým Romům), že život je přeci i o něčem jiném, než mít jen dávky na to nejpotřebnější, atd....
Ale taky souhlasím s těmi, kteří tady píší, že je potom těžké něčeho lepšího dosáhnout, když i těm, kterým je nabídnuta pomoc, tak o ni nestojí nebo ji zase jen zneužívají....

Asi raději se už nebudu zapojovat do diskuzí o Romech, protože Vy máte pravdu a Ti, kteří s Vámi nesouhlasí, mají pravdu taky. A já nevím, co dělat, aby ta pravda byla oboustranná.
Nezlobte se na mě, končím, mějte se fajn.
22. 09. 2011 | 10:31

Dash napsal(a):

Nasranej ctenar

Ona ta pravda je vzdycky nekde mezi, respektive kazdy ma svou. O co ja se snazim je videt problem z vicero uhlu a hlavne se dostat na podstatu problemu. A tu podstatu ja vidim v tom, jak jsou ty deti vychovavany a vedeny a na to by se mela socialni politika zamerit. Protoze u tech Romu je to problem uz druhe ci treti generace a oni ten pozitivni model proste nemaji, cesky poradne neumi, tak kde ho maji brat?
Ja vim, ze je to s nimi tezke a osobne mam par negativnich zkusenosti,(ale to mam i s 'bilymi'). Kazdopadne chapu, ze ti lidi co vedle nich musi zit toho maji dost a chteji zmenu. Ale bohuzel, obraceji svuj hnev tim spatnym smerem, misto aby tvrde pozadovali po vlade aby zacla konecne jednat a situaci resit, vybijeji si vztek na tech Romech a to jinak nez spatne skoncit nemuze, protoze to jen prileva olej do ohne a vsechny ty nasilnosti se stupnuji.

Verte, ze kdyby ti lidi demonstrovali v Praze pred Uradem vlady, tak se bez dlouheho uvazovani pripojim k jejich protestum

Nahled kazdeho - i vas - je cenny, pokud neni tupe rizen zaslepenosti a hluchotou ke vsemu co mi nepasuje k obrazu, ktery jsem si vytvoril

Mejte se pekne a mozna zase nekdy...
22. 09. 2011 | 11:20

nasranej čtenář napsal(a):

Dash: Díky za reakci a díky za hezký příspěvek, ano, s tím musím souhlasit.

...ale na Vaše: možná zase někdy...: raději už ne, já nic nevyřeším, já nemám řešení, já jen plácám o tom negativním tak jako většina a pak zapomínám, že jsem člověk a že i oni jsou lidé, a tak opravdu končím, už jsem toho napsal na různých blozích o Rómech dost...

takže díky a sbohem
22. 09. 2011 | 11:41

Divící se napsal(a):

Když to tak čtu, tak by mě skutečně zajímalo, jak vypadala výchova třeba takového ministra Kalouska.

Či tedy jaký styl chování asi tak přebral on a kterápak asi organizace nebo spolek mu a jemu podobným dokáže vysvětlit, jak se vlastně chovati?

Ve světě, kde zmatení lidé spílají Cikánům a víceméně se pohoršují nad chováním právě a jen těch bytostí, které z výšin svého ohnutého hřbetu vidí ještě níže pod sebou, tam je to samosebou zbytečná otázka.
22. 09. 2011 | 11:41

Dash napsal(a):

Nasranej ctenar

Jeden nikdy nevi, takze za me nashledanou

a nebudte 'nasranej' ;-)))
22. 09. 2011 | 11:59

Dash napsal(a):

Divici se

Zajimava uvaha. Ovsem co se tyce prave osoby Kalouska, me osobne nestoji za to uvahami nad nim ztracet cas.

Takze se jeho pripade smirim s porekadlem ze v kazdem kosiku vajec se najde zaprtek a budu doufat ze rceni na kazdeho jednou dojde se v jeho pripade vyplni co nejrychleji ;-)))
22. 09. 2011 | 12:08

Vandal napsal(a):

Dash

člověče, vzpamatuj se, a nepiš sem jaloviny, o dětech, které mají špatný vzor! To jako chceš tím říct, že když budou mít dobrý vzor, že tedy bude vše OK? Tak promiň, ale to máš na věc hodně zjednodušený názor. Ty nad tím, co napíšeš, moc nepřemýšlíš, že ne? Takže stačí, když jako v r. 1948 zavedeme socialismus, zaměstnáme všechny cigány, nařídíme jim, aby posílali děcka do školy, a problém je jednou provždy vyřešen? Děcka mají doma dobrý vzor, ne? Tak co kdybys to trochu rozvedl. ty svoje hlubokomyslné úvahy, jak bys to jako chtěl zařídit? Plácat nesmyslné jaloviny to umí kdejaký trouba.
22. 09. 2011 | 12:22

Dash napsal(a):

Vandal

Kdyby jen to bylo tak jednoduche jako jenom je zamestnat.....!
22. 09. 2011 | 12:32

Zdeněk Brom napsal(a):

Dash:

Cituji:"O co ja se snazim je videt problem z vicero uhlu a hlavne se dostat na podstatu problemu. "

To už tady 20 let dělá řada organizací a výsledkem je stáke horší situace.

Cituji:"A tu podstatu ja vidim v tom, jak jsou ty deti vychovavany a vedeny a na to by se mela socialni politika zamerit. "

Na výchovu se mají zaměřit především rodiče a ne politika. Mimochodem Vám uniká, že ty děti jsou vychovávány. Jenže podle hodnotové stupnice dané rodiny. A rodina tento model často nehodlá opustit a pokud jste s rodinou v kontaktu, tak Vám natvrdo řekne, že integraci odmítá.

Cituji: "Ale bohuzel, obraceji svuj hnev tim spatnym smerem, .."

Máte možnost do Varnsdorfu jet a s těmi místními lidmi mluvit. Je paradoxem, že se tam předvádí Kohout a mudrcové, kteří jdou na kloub problému, sedí přikovaní k počítači a nechávají mu prostor.
22. 09. 2011 | 12:51

Zdeněk Brom napsal(a):

Jiří Pehe:

Vážený pane, tenhle vykloubený systém rozjížděl Váš přítel Václav Havel a Vy jste mu dělal poradce. Pokud se Vám tedy něco nelíbí, vězte, že jste byl u vzniku. Kdybyste takto psal před 13 lety, pak prosím. Teď už je malinko pozdě.

Jen na okraj. Po roce 1989 měli Romové po prvních volbách zástupce v parlamentu, ROI kandidovala s koalici s OF a těšila se široké podpoře obyvatel naší země. Tak si porovnejte výchozí stav s tím, co je dnes po Vašem účinkování a zashování do veřejného dění.
22. 09. 2011 | 12:56

Dash napsal(a):

Zdeněk Brom napsal(a):
Dash:

Cituji:"O co ja se snazim je videt problem z vicero uhlu a hlavne se dostat na podstatu problemu. "

To už tady 20 let dělá řada organizací a výsledkem je stáke horší situace.

------------------
Zapominate na vliv 'neviditelne ruky trhu' a fakt, ze to, ze ty organizace nepracuji tak jak maji, je zodpovednost vlady (nejenom teto, ale i vsech predchozich)
Jak je mozne, ze v jinych statech podobne programy funguji o tolik uspesneji?

-------
Cituji:"A tu podstatu ja vidim v tom, jak jsou ty deti vychovavany a vedeny a na to by se mela socialni politika zamerit. "

Na výchovu se mají zaměřit především rodiče a ne politika. Mimochodem Vám uniká, že ty děti jsou vychovávány. Jenže podle hodnotové stupnice dané rodiny. A rodina tento model často nehodlá opustit a pokud jste s rodinou v kontaktu, tak Vám natvrdo řekne, že integraci odmítá.
-------------
Rikam, ze je to problem uz druhe a treti generace, takze ti rodice tech malych deti, vyrostli v uplne stejnem prostredi. Samozrejme ze je to v mnoha pripadech problem, ale proc nezacit cestou nejmensiho odporu a zacit tam, kde by treba tuhle sanci uvitali. A nerikejte, ze takovi nejsou

-----------
Máte možnost do Varnsdorfu jet a s těmi místními lidmi mluvit. Je paradoxem, že se tam předvádí Kohout a mudrcové, kteří jdou na kloub problému, sedí přikovaní k počítači a nechávají mu prostor
-----
Tu moznost nemam, z mnoha duvodu. CO se tyce Kohouta, je nestesti, ze se dostal do cela a lidi za nim jdou. Ja ho ignoruju, to je skoda slov. A kdyby totez udelaly media a kdyby politici a zastupci obci delali svou praci poradne, nejaky takovy Kohout by nemel sanci
22. 09. 2011 | 13:05

Zdeněk Brom napsal(a):

Dash:

Neviditelná ruka trhu je pověra. Tady jde o důsledek sociálního inženýrství, které došlo do fatálních konců tím, že vychovalo řadu lidí, kteří se spoléhají jen na, že jim bude pomoženo.

Budu rád, když mi napíšete, kde ty programy fungují.
22. 09. 2011 | 13:16

gaia napsal(a):

mne zas vyděsilo, že by se kvůli Šluknovsku zase mělo vycházet z osmičky a zavádět znovu desetiletky a ty dvouleté učňáky, jak navrhovali ve sněmovně. Od toho se ustoupilo, že to mělo spousty nevýhod, ale najednou si zas někdo myslí, že by toto Romům pomohlo?
22. 09. 2011 | 13:40

Dash napsal(a):

Problemy se zaclenovanim mensin a imigrantu ma kazda zeme. Jiste, problemy jsou vsude, je to nakladna a dlouhodoba prace a vysledky nejsou 100%. Ale maji prokazatelne lepsi vysledky nez v CR

Kde to funguje? No, myslim ze treba Americane si se zaclenovanim cernochu v 60-70 letech poradili velmi dobre. Jiste, porad tam jsou gheta, porad tam jsou problemy, ale pocet zaclenenych Afroamericanu, kteri dnes tvori podstatnou cast tamnejsi stredni tridy, je neoddiskutovatelny fakt

To same plati o Velke Britanii, kde naprosto v pohode vedle sebe zijou Anglicane, Indove, pakistanci, Asiate, Africane, Arabove, Brazilci, Mexicani, Cesi, Nemci, Polaci a takhle muzu pokracovat dal a dal, ten list narodnosti by byl velmi dlouhy. A kdyz rikam vedle sebe, tak tim myslim skutecne vedle sebe, v jedne komunite. Stejna ulice, stejny barak, stejna skola, stejne typ zamestnani.

Francie, to same, Africanu tam maji snad jeste vic nez v UK

A dalsi by se nasly. Treba Nemecko, ktere se sveho casu potykalo s obrovskym prilivem Turku.

Takze ono to jde.

Znovu rikam, nefunguje to 100%, to uznavam, ale ono to nefunguje ani mezi temi 'bilymi', kterych se v CR na socialnich davkach a v kriminalech povaluje taky vic nez dost. Mimochodem, tito by do tech socialnich programu meli byt zacleneni take
22. 09. 2011 | 13:41

gaia napsal(a):

mně zas vrtá hlavou, že Cikáni nemají žádného olympijského vítěze, žádné herce, u nás musí Cikána hrát Polívka , žádného vědce, oni se nesnaží, herců, zpěváků a olympioniků známe sposty ze všech ras, ale Cikáni nic.
22. 09. 2011 | 13:57

Vandal napsal(a):

gaia

to je těžké, představte si 1,20 m vysokého člověka, a chtějte po něm, aby hrál košíkovou. Nebo aby skákal skok vysoký. Co myslíte, má šanci uspět?
22. 09. 2011 | 14:19

čtenář napsal(a):

gaia:

Tomáš Jelínek - bývalý reprezentant v hokeji
http://www.hokej.cz/index.php?lng=CZ&webid=0&view=clanek&id=38516
http://olympic.cz/cz/cesky-olympijsky-tym/1168/druzstvo-csfr-%EF%BF%BD-ledni-hokej-1992
Na MS 1992 se dostal do "All Stars Teamu" (nejlepší hráči MS)
http://www.sportovci.cz/hokej/jelinek-tomas/
Hrál i v NHL.
http://www.nhl.cz/CZ/hrac/1042/jelinek__tomas.html
http://farm4.static.flickr.com/3198/2761607175_7e28cb7912.jpg?v=0
http://farm4.static.flickr.com/3276/2761607251_cb6b5f63f9.jpg?v=0
22. 09. 2011 | 15:16

Zdeněk Brom napsal(a):

Dash:

Můžeme se shodnout na tom, že fungují částečně. Částečně

Asi dobře víte, že v Anglii, Francii, USA atd. ta optimální situace funguje jen v některých částech země nebo města.

Ta zbylá část je totiž extrémně problematická a její problémy se dále zhoršují. V Paříži jsou čtvrtě, které již policie neovládá, stejně tak v Londýně jsou oblasti, které se vymykají kontrole atd. průřezově Evropou a USA. Režim buď rezignuje nebo musí používat hrubou sílu, aby to vůbec zvládnul.

Problémem je potom i tzv. druhá generace, která se většinou radikalizuje a přiklání se k extrémnímu islámu nebo k jiným hnutím. Druhá generace žije v přesvědčení, že se všichni mohou mít dobře a blahobytně a že to zajistí většinou stát. Když ne, je zle. Zděšení rodiče pak oznamují své děti na policii.

Správně píšete, že je to nákladné. Důsledkem jsou tedy i extrémní dluhy za iluzi světa, kde se mají všichni dobře, a za udržování této iluze. Je to stejná iluze, jako že všichni mohou mít maturitu. Částečně se to vyřešit tak, že se sníží nároky na studium. Výsledek? Devalvace vzdělání.

Domnívám se, že jsme částečně něco vyřešili, ale ještě více problémů způsobily.
22. 09. 2011 | 15:36

Dash napsal(a):

Ano, neco se vyresilo, na dalsi problemy se zadelalo, ale svet jde dal a nase mala CR ma na svetovy vyvoj minimalni vliv.

I kdyz ty programy jinde funguji treba jen castecne, maji podstatne vetsi ucinnost nez uz v CR. O tom mluvim.

Jinak ty nepokoje v urcitych ctvrtich a mestech jsou, to nepopiram, ale treba nedavne nepokoje v Londyne, nemely rasovy podtex at uz ceska media prezentovala ty udalosti jakkoliv. Kradli a rabovali bili, cerni, zluti, dokonce mezi nimi byl ucitel. Anglican. Jestli sledujete zahranicni tisk, budete vedet, ze britsti politici v cele s Davidem Cameronem, jakykoliv rasovy ci narodnostni podtex tvrde vyloucili, a jasne ty udalosti pojmenovali jako 'krizi spolecnosti jako takove'

Na druhe strane nevidim problemy v druhe generaci pristehovalcu, jako vy, prave naopak, pokud se uspesne podari integrace rodicu, ty druhe a treti generace se zaclenuji mnohem lepe, predevsim diky vlivu skol a pedagogu. V UK jsou ve tride deti treba peti ruznych narodnosti spolu s ditetem,ktere je na voziku a nikdo, NIKDO s tim nema problem. K tomu se musime u nas dopracovat. To, co zene mlade k extremismu, je podle meho nazoru spise jejich prislusnost k nejnizsi tride, zadna prace, zadna zodpovednost, zadna perspektiva, zadna nadeje na lepsi zivot, zadne tresty, takze se nudi, niceho se neboji a flakaji se a stavaji se snadnym cilem extremistickych skupin, ktere velmi dobre vi, co delaji a na koho se zamerit pri ziskavani priznivcu a clenu

Souhlasim s vami, ze je to hodne o te iluzi, ktera se lidem dala a s tim vzdelanim mate 100% pravdu. Jenze co delat, kdyz mladi vsude slysi, ze vysoka skola jim zajisti vyssi platy a lepsi zivotni uroven? Trh na to zareaguje, otevrou se nove soukrome skoly a umozni studium detem, kteri na to nemaji, Aspon ne tedy na urovni maturit pred nejakymi 20 lety. Ale to je zase o spatne politice vlady (to nejen u nas ale i v mnoha zemich Evropy), ktera by toto mela korigovat. A nevim, jestli jste mel moznost nahlednout do otazek statnich maturit, ale ta uroven je nastavena hodne nizko.

Nevim, co presne delat a jak to vyresit, ale vim, ze to budou dlouhodobe, velmi drahe projekty. A myslim, ze inspirovat se postupy ze zemi, ktere ty problemy resi uz leta a uspesneji nez my, je krok tim spravnym smerem
22. 09. 2011 | 16:15

gaia napsal(a):

Dashi Dashi

příspěvky jak z nějaké agitky, a já na rozdíl od vás nevidím, že nějaké země problémy řeší úspěšně, naopak vidím, že jsou třeba zrovna v tom USA ještě mnohem horší a na to mi stačí jen internet.
22. 09. 2011 | 17:06

zdenekbrom napsal(a):

Dash

Cituji: "V UK jsou ve tride deti treba peti ruznych narodnosti spolu s ditetem,ktere je na voziku a nikdo, NIKDO s tim nema problem."

Tak to je u nás ve škole také. Ty národnosti jsou tedy jenom tři, ale vozíčkář byl pohodě a nikdo s tím neměl problém. A nepotřebujeme k tomu žádnou agenturu.
22. 09. 2011 | 17:06

Dash napsal(a):

gaia

jo, internet, tam se toho najde...

Ne vsechno jsou ale fakta, jak jsite vite

A verte, ze cist neco na internetu a zit v tom, je sakra rozdil. V tom dobrem, i v tom spatnem
22. 09. 2011 | 18:11

Dash napsal(a):

zdenekbrom napsal(a):

Tak to je u nás ve škole také. Ty národnosti jsou tedy jenom tři, ale vozíčkář byl pohodě a nikdo s tím neměl problém. A nepotřebujeme k tomu žádnou agenturu.
--------
To je moc dobre, ze se takove skoly najdou i u nas, to vam gratuluju, ale urcite takove tridy nejsou standard. Alespon ne tam, odkud pochazim ja. A podle spousty prispevku jenom pod touhle diskusi to pro hodne lidi normalni taky neni

A kdyz, jak rikate, nepotrebujeme agentury, tak proc ty problemy narustaji do takych extremu jako ve Sluknove?
22. 09. 2011 | 18:20

slaneček napsal(a):

gaia

a co Věra Bílá? Co gypsy kings? Co gypsy cz? Co Vlasta Horváth? Atd. apod.

Nevykrmujte pořád ty své tři kolohnáty doma a žijte kulturně!!
22. 09. 2011 | 19:16

Zdeněk Brom napsal(a):

Dash:

Z jednoduchého důvodu - v jednom státě platí dvojí pravidla. Pro jednu skupinu obyvatel tak a pro druhou taky jinak. Navíc, sám Šimáček konstatoval, že od začátku působení jeho agentury tzv. vyloučených lokalit přibývá.
22. 09. 2011 | 21:11

Dash napsal(a):

Zdeněk Brom

Dvoji pravidla tady skutecne plati, s tim muzu jenom souhlasit

Kdyz ne agentury a promyslene socialni programy, co tedy konkretne byste udelal vy? Tak aby se situace dal nevyhrocovala, ale naopak postupne uklidnovala, tak aby ta nejmladsi generace mela nejakou sanci, lepsi pristup ke vzdelani, lepsi moznosti pozdeji v zivote.....
22. 09. 2011 | 21:38

Zdeněk Brom napsal(a):

Dash:

Agentury ne, promyslene sociální programy ano - ale pro všechny prokazatelně potřebné.

Ve školství je to celkem jednoduché. Stačí dodržovat zákon o rovném přístupu ke vzdělání a ne v rámci MŠMT vytvářet speciální programy pouze pro jednu skupinu obyvatel.

Ve školství jsou ale jako potřební i talentovaní žáci. Na ty se stále zapomíná.

Měli bychom postupně směřovat k inkluzivní škole. Ale ne cestou, kterou předvádějí současní aktivisté, kteří si z ní udělali heslo a v současnosti rozjíždějí velmi hazardní pokus s praktickými školami. První doložitelné poznatky z jejich snažení jsou alarmující.
22. 09. 2011 | 21:55

Dash napsal(a):

Zdeněk Brom
tak s tim nemohu nez souhlasit

Jen k tem agenturam, nekdo to delat musi, a ty agentury by mohly by prinosem. Samozrejme ne pokud budou 'pracovat' stejnym stylem jako dosud - penize rozpustene na soukromych uctech a nekoordinavane aktivity s minimalnimi vysledky

Verim, ze pokud by byla prace nalezite koordinovana a jejich hospodareni a aktivity dusledne kontrolovany jak politiky a medii tak i samotnou verejnosti, mohly by byt prinosem

Ale to se vracim oklikou k tomu co rikam od zacatku: Je treba tvrde pozadovat po vlade aby problem zacala resit, a to jak se rika 'zgruntu'. A nemyslim tim jenom nejaky socialni program, ale taky ( a to predevsim) upravu zakonu tak, aby bylo hospodareni tech agentur kontrolovatelne a v poradku, pravo vymahatelne, zakony dodrzovany a platne pro vsechny bez rozdilu, zamezilo se zneuzivani davek atd atd.
A s tim ruku v ruce samozrejme podpora vzdelani. Na tech inkluzivnich skolach se shodneme a podpora talentovanych deti, to je bez diskuze, i kdyz je pravda ze o uspesnych a talentovanych se moc nemluvi.

A jeste by se mela zminit positivni diskriminace, kterou sice mnozi odsuzuji, ale pokud bude provadena promyslene, muze byt prospesna. A pozitivni diskriminaci nemyslim davky, ustupky, nerovnost pred zakonem apod. ale Romove na uradech, ve skolstvi, ve zdravotnickych zarizenich, u policie, tak aby byli videt a lidi si meli sanci na ne zvyknout a videt je i v jinem prostredi nez v tech nestastnych ghetech. Kolik vhodnych kandidatu na tyto prace mezi Romy momentalne je, netusim, ale jestli je nemame, musime si je holt vychovat....
22. 09. 2011 | 22:42

Zdeněk Brom napsal(a):

Dash:

Také nemám nic proti koordinaci. Pro školství jsem kdysi navrhnul koordinační skupinu, která by ale pracovala zdarma. Nešlo by o zaměstnanecký poměr, ale o sdílení funkčních nápadů a řešení, které by sloužily jako inspirace pro ty, kteří hledají řešení. Tohle jsme vyzkoušeli s učiteli v praxi a osvědčilo se to.

S tou pozitivní diskrimainací velmi opatrně. Jsem spíš proti. I pozitivní diskriminace je diskriminace, tedy existuje někdo, kdo je diskriminován. Vzniká tak skupina lidí, kteří pociťují křivdu a nic na tom nemění bohulibost záměru. Dříve nebo později se tato skupina ozve nebo projeví nespokojenost. Je to riziko.

Rovnost šancí jako základ. Pomáhat pouze tam, kde to je skutečně nutné - např. handicap tělesný.

Otázka jak pomáhat dyslektiktům .... se všemi pro a proti je na další dlouhou diskusi.
22. 09. 2011 | 23:09

Zdeněk Brom napsal(a):

Dash:

Zapomněl jsem.

Cituji:"Kolik vhodnych kandidatu na tyto prace mezi Romy momentalne je, netusim, ale jestli je nemame, musime si je holt vychovat...."

Domnívám se, že to je ale především na Romech samotných. Bohužel především mnozí aktivisté hodně málo ví o tradicích, zvycích, kastovním systému atd. těchto rodin a domnívají se, že co funguje a platí v jedné skupině, platí i v druhé.

To konstatuji prostě jako fakt. Záměrně nepíši, co je lepší a co horší, protože k tomu nejsem povolán. To je zkušenost života v rodině a v dlouholetém společném sdílení společných prožitků. Prostě je tu tento fakt a je třeba ho respektovat, protože proti agenturám brojí už i Romové samotní. A oprávněně.
22. 09. 2011 | 23:16

Dash napsal(a):

Zdeněk Brom

Respektuju vas nahled a v podstate souhlasim.

Ale u tech agentur mam dojem ze me nechcete pochopit. Ja nemluvim o agenturach, tak jak existuji a pracuji dnes, ale agenturach, ktere by v ramci svych projektu a prace samozrejme braly v uvahu spolecenske zvyky a tradice Romu. Pokud to dneska nedelaji, musi se to zmenit. A ty zkusenosti by mohli lide nasbirat prave v cizine, kde maji zkusenosti ze zaclenovanim imigrantu ze stovek narodu a prostredi. A kazde funguje trochu jinak..

A s tou pozitivni diskriminaci se samozrejme musi zachazet velmi opatrne, a ja nemluvim o tupych kvotach a nasilnem protlacovani Romu na pozice, na ktere nemaji vzdelanim ci schopnostmi, ale dneska ta situace naopak vypada tak, ze pri vyberu ze dvou kandidatu s naprosto stejnou kvalifikaci, mnoho zamestnavatelu uprednostni kandidata 'bileho'. A to velmi casto i v pripadech, ze ten 'nebily' je kandidatem lepsim.
A toto je fakt, a ja mam s timto osobni zkusenost (na strane zamestnavatele), kdy pri prijimacim rozhovoru s 'nebilym' kandidatem clovek citil, no, prinejmensim neduveru. Ona totiz ta tendence je proste v lidech zazita. A o tomto ja mluvim.
23. 09. 2011 | 09:45

zdenekbrom napsal(a):

Dash:

Samozřejmě, pokud by existovala koordinační skupina-agentura, která by respektovala daná fakta, pak by proti ní nikdo nic neměl.

Ta nedůvěru tu pochopitelně je. Má svoje kořeny, které jsou také podloženy řadou konkrétních špatných zkušeností.

Bohužel to postihuje především skupinu Romů, která o integraci stojí. Když se taková rodina rozhodne pro integraci, stane se často pro svou velkorodinu odpadlickou buňkou, se kterou se nikdo nebaví. Z druhé strany pak nedůvěra.

Na tohle je skutečně jediné možné řešení - stejná práva a povinnosti, důsledné dodržování zákonů a osobní odpovědnost sama za sebe doplněná o ukončení zvýhodňování malé skupiny obyvatel.

Když na to tak přijde, tak v předválečné ČSR vlastně ten problém vyřešen byl.
23. 09. 2011 | 14:09

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy