Rozhořčení nechtějí revoluci. Zatím

21. 10. 2011 | 07:42
Přečteno 6613 krát
Společným mottem celosvětových demonstrací proti hamižnosti velkého kapitálu a privatizaci demokracie jsou požadavky, které bychom mohli parafrázovat—v narážce na sociální kvas v roce 1968—slovy „kapitalismus s lidskou tváří“.
Většina demonstrujících nevolá po zničení trhu, masivním znárodňování, vládě silné ruky, a podobných opatřeních, která jim podsouvají ti, kdo straší oživováním duchů marxismu. „Rozhořčení“ převážně volají jen po rovnoměrnější distribuci bohatství, přísnější regulaci finančních trhů, a po opatřeních, která by vysvobodila demokracii z moci peněz a systémové korupce.

Není to hnutí lidí prý rozmazlených sociálním státem, kteří nechtějí přijmout, že některé nákladné sociální programy si chudnoucí západní demokracie nemohou už dovolit, jak poněkud zlomyslně argumentují neoliberální kritici. Většina „rozhořčených“, alespoň ústy svých mluvčích, jak se zdá, docela dobře chápe, že nadešla doba dát státní finance do pořádku.

Co už chápou méně, je, proč je hlavní břemeno utahování opasků na středních vrstvách v situaci, kdy dvě procenta nejbohatších lidí vlastní přes polovinu celosvětového majetku, a deset procent nejbohatších vlastní více než čtyři pětiny majetku. A proč po krizi v roce 2008, kterou způsobila primárně neodpovědnost finančního kapitálu, nadále bohatnou bohatí, zatímco ti ostatní chudnou a platí v podobě drastických opatření, jako je ztráta domovů.

Stejně iritující je skutečnost, že ačkoliv demokracie je teoreticky vládou lidu, její chod stále více určují peníze, takže ti nejbohatší mají na demokratický proces neúměrný vliv, často s pomocí velmi neprůhledných praktik. „Rozhořčení“ protestují právě proti této oligarchické povaze současné demokracie. V podstatě žádají, použijeme-li další narážku na rok 1968, aby se “ztracená vláda věcí jeho zpět k lidu navrátila”.

Praxe některých států přitom ukazuje, že „kapitalismus s lidskou tváří“ je možný, a že posiluje demokracii. Krizi nejlépe přestály skandinávské státy, v nichž nikdo nevolá po drastickém omezování již beztak silných sociálních států, založených na vysokých mírách zdanění a přerozdělování bohatství. Jsou to právě tyto státy, které se opakovaně umisťují na prvních místech v hodnocení kvality života, demokratických institucí nebo sociální důvěry.

Neoliberální ideologie ale žene zbytek demokratického světa opačným směrem. Pokud politici západních demokracií, které jsou stále více v zajetí velkého kapitálu, zatím v podstatě velmi umírněné požadavky „rozhořčených“ nevyslyší, existuje v příštích letech bohužel velký potenciál pro poměrně ničivou vlnu antikapitalistického hnutí, která by s sebou mohla spláchnout i liberální demokracii.

Právo, 21.10.2011

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

Zatím se daří prosazovat rozvoj šedé ekonomiky. Sbližováním sazeb DPH, popř. jejich sjednocení u staveb pro "obyčejné lidi".
21. 10. 2011 | 07:54

Mac napsal(a):

přesné zhodnocení aktuální situace i nepříliš veselých vyhlídek.

Nic na tom nezmění ani očekávaná záplava nenávistných vyblitků tržních komsomolců na páně Peheho hlavu
21. 10. 2011 | 07:56

skeptický napsal(a):

Jaro 68 nebude.Spíš rovnou normalizace jak v předválečném Rusku.
Už to nebudou čarodějnice,ani nepřátelé lidu ale extrémisti a teroristi,co by chtěli k obědu MASO! Matko slyšelas' to?
21. 10. 2011 | 07:57

Suchec napsal(a):

Ládíku, já věděl, že Ti občas dojdou i ty věci zásadní.
Jen bylo třeba počkat, až se Tě to třeba dotkne přímo v Tvém oboru?

:-)
21. 10. 2011 | 07:58

konstanz04 napsal(a):

Jaký je rozdíl mezi "masivním znárodňováním" a "rovnoměrnější distribucí bohatství" - viz 1.odstavec? Znamená rovnoměrnější distribuce bohatství např. to, že velkým soukromým firmám sebereme jenom 40% jejich majetku, zatímco masivní znárodňování přinese třeba 80%? Nejsme tady na tenkém ledě?
21. 10. 2011 | 08:00

Mac napsal(a):

konstanz04

na žádném ledě nejsme.
Rovnoměrnější distribuce bohatství se dá zajistit i bez znárodňování. Přenastavením daňového systému, regulací banksterů, opatřeními, která přistřihnou křídla mafiánskému systému při jeho zasahování do politiky a chodu demokracie vůbec.....
21. 10. 2011 | 08:06

Suchec napsal(a):

Mac:
To je ještě složitější a nedostupnější cíl, než socialismus s lidskou tváří.
21. 10. 2011 | 08:09

Divobyj napsal(a):

Pehe

Hm.,takže kapitalismus s lidskou tváří?
Jak si takový kapitalismus představit?
Tak co třeba progresívní daň spolu s daní z majetku.Dobrá,ale to je jen věta A.
Věta B zní,jak zabránit politikům a úředníkům daně rozkrádat?
21. 10. 2011 | 08:19

Daňový poplatník napsal(a):

To autor:
Z posledního odstavce:"existuje v příštích letech BOHUŽEL velký potenciál pro poměrně ničivou vlnu antikapitalistického hnutí "
Jen mě tak napadlo, proč bohužel, a pro koho bohužel.
21. 10. 2011 | 08:22

jája napsal(a):

Ono zameziz "podnikání" firmám s nejasnou vlastnickou strukturou mající sídla v daňových rájích, zlikvidovat šedou ekonomiku, to chce něco udělat, ale lepší je škrtat a zvyšovat daně všem, jak to umí Nečas Kalousek. Zaměstnavatel začne platit minimum, zbytek načerno, Kalous má radost, že je nejlepším ekonomem, který to vše vymyslel. Jak je možné, že lidi s minimálním platem nají honosná sídla, luxusní limuzíny, další sídla u moře a přesto jsou možnými poživateli dávek v nouzi?
21. 10. 2011 | 08:25

Marcus Agrippa napsal(a):

Tohle mě přesně napadlo - kapitalismus s lidskou tváří. Na transparentech Američanů jsou hlavně vidět nápisy: Don't Destroy the American Dream. U nás bohužel některé individua pořád nevnímají rozdíl mezi vydřeným majetkem a vekslováním, lichvou nebo spekulacemi. Jen tak mimochodem - něco o Tea Party - IS HOLDING OUR COUNTRY HOSTAGE.
21. 10. 2011 | 08:26

Daňový poplatník napsal(a):

A stále častěji přemýšlím o tom, jestli tvůrci filmu MATRIX měli tolik fantazie, nebo tak dobré informace.
21. 10. 2011 | 08:29

MaB napsal(a):

Klíčová, zásadní část textu:
"Praxe některých států přitom ukazuje, že „kapitalismus s lidskou tváří“ je možný, a že posiluje demokracii. Krizi nejlépe přestály skandinávské státy, v nichž nikdo nevolá po drastickém omezování již beztak silných sociálních států, založených na vysokých mírách zdanění a přerozdělování bohatství. Jsou to právě tyto státy, které se opakovaně umisťují na prvních místech v hodnocení kvality života, demokratických institucí nebo sociální důvěry.

Neoliberální ideologie ale žene zbytek demokratického světa opačným směrem. Pokud politici západních demokracií, které jsou stále více v zajetí velkého kapitálu, zatím v podstatě velmi umírněné požadavky „rozhořčených“ nevyslyší, existuje v příštích letech bohužel velký potenciál pro poměrně ničivou vlnu antikapitalistického hnutí, která by s sebou mohla spláchnout i liberální demokracii."

Lidé, kteří by si tuto pasáž především měli vzít k srdci: politici a voliči v matičce Praze, ji ovšem ani nezaznamenají. Je známý psychologický fakt, že věci, které nehceme vnímat, inu, prostě nevnímáme. A tak radši obětují liberální demokracii a zkrocený kapitalismus za nezkrocenou bestii, která proti sobě postaví většinu lidí, kteří se pak nechají krysaři odvést nad propast.
21. 10. 2011 | 08:36

Mac napsal(a):

Suchec

asi jo, ale jiná cesta není....

tedy kromě světové revoluce, války, totálního rozvalu stávající civilizace......

daňový poplatník

myslím, že "bohužel" pro všechny. Ten bordel, kterej se tady chystá, si nikdo z nás nedovede představit
21. 10. 2011 | 08:38

MaB napsal(a):

Divobyj
"Věta B zní,jak zabránit politikům a úředníkům daně rozkrádat?"

Jednoduše, plnou transparencí veřejných financí. V éře IT techniky a internetu poměrně jednoduchý problém. Ale u nás zatím neřešitelný. Když něco podobného vyslovíte před kterýmkoliv politikem (ODS, ČSSD? TOP09? KSČM), stane se němým. Našim úkolem je přinutit je mluvit k této věci.
21. 10. 2011 | 08:42

lijuti napsal(a):

Ti kdo by se nad tímto ale měli zamyslet to ani nebudou číst.
21. 10. 2011 | 08:44

Sladký napsal(a):

Kapitalismus s lidskou tváří- když jsem před časem použil toto slovní spojení k popisu své představy jak by měla být uspořádána společnost, sklidil jsem od pravicových bolševiků bouři urážek a posměchu.
21. 10. 2011 | 08:45

SuP napsal(a):

Pořád nevím, kde se v revolucioénářích bere ta představa, že nejlepší je nedřív všecko rozmlátit a pak to zase stavět znova, aby bylo to potřebné základní zase k dispozici. Asi že nikdy nic neměli ....?
21. 10. 2011 | 08:46

Jáchym napsal(a):

S výše zmíněnými LIDSKÝMI TVÁŘEMI KAPITALIZMU je u nás kapánek problém:

Co když to budou zase jen kašírované masky ?
Něco jako masky Pravdy a Lásky na tváři V.H. které mu pomáhali a dodnes pomáhají lepit a kašírovat jeho bývalí poradci ?

Třeba J.P. či K. Sch. na FÓRU 2000 ?
Ještě že tam byli nové a mladší tváře globálního humanismu z Kosova a Gruzie!
Ti se nezakecaj!
21. 10. 2011 | 08:50

Marcus Agrippa napsal(a):

SuP:
víte o čem vůbec mluvíte?!
21. 10. 2011 | 08:55

odjinud napsal(a):

Pohádky o rozkradení majetku se krásně poslouchají .

Rozhodně mnohem lépe než krutá pravda o vlastní neschopnosti a lenosti. Přesně proto se nedlouho po zahájení transformace tyto pohádky vyrojily. Po listopadu 1989 si nemalá část národa myslela, že stačí svrhnout komunisty a blahobyt se dostaví sám od sebe. Není se co divit, protože přesně k této pasivitě a čekání co jim stát dá, byli lidé někdy trpělivě, jindy násilím celých uplynulých 40 let vedeni.
Je velmi smutné, že si dodnes myslí, že se o každého musí stát postarat, že je zdravotnictví zadarmo, že se koleje samy postaví, smetí samo vyveze a že bydlení a jídlo musí být tak laciné, aby jim zbylo ještě dost peněz na chlast, zábavu a automaty.
Jen velmi málo občanů si uvědomovalo, že pro lepší životní úroveň je třeba něco udělat a že se blahobyt nedostaví hned. Bohužel, dnes jsou ti kdo byli ochotni se o sebe postarat a mají se dnes lépe, označování tou zbývající línou a neschopnou většinou „obyčejných“ lidí označováni za zloděje, vydřiduchy a měli by se podle představ „obyčejných“ lidí postarat, aby se oni, pokud možno bez práce měli stejně dobře, ne-li lépe.
Obyčejní lidé se cítí „právem“ být okradeni těmi, kdo svoje kupónové knížky nevyměnili za dovolenou u moře, ojetinu z Německa nebo novou televizi. Byli to právě tito hlupáci, kteří ve své chamtivosti a pod vidinou rychlých peněz svěřovali kupónové knížky různým investičním dobrodruhům, kteří buď na jejich zabedněnosti vydělali, nebo se v důsledku poklesu kurzu (způsobeném převisem nabídky) octli na pokraji bankrotu a tak není divu, že se snažili zachránit co se dá. Každý by se na jejich místě zachoval stejně.
Dnes vidíme v ulicích stovky nespokojenců, kterým se nelíbí sociální rozdíly, ale mnohem spíš se jim nelíbí, že druzí mají více než oni. Bohužel tito nespokojenci, kteří dělají užitečné idioty různým odborářům, komunistům (ČSSD) či stalinistům (KSČM) si neuvědomují, že za svoji bídu a marasmus v kterém žijí si mohou jen a jen oni sami.
21. 10. 2011 | 08:58

odjinud napsal(a):

Žijeme v socialismu. Demonstrujeme proti kapitalismu.


"Spekulujete s naším životem" hlásají transparenty davu před sídlem Evropské centrální banky. Hněv davů se obrací proti finančníkům, bankéřům a politikům. Obviňují je z chamtivosti, z nemravných zisků a z toho, že miliony lidí kvůli nim žijí v chudobě. Demonstruje se proti boháčům, proti nízké solidárnosti s chudými, proti konzumnímu způsobu života a proti kapitalismu.
Kapitalismus přitom zažil jen krátké okamžiky při plném vědomí. Drtivou část svého života prožívá v umělém spánku. Stará se o něj tým socialistický mediků, kteří regulují jeho dýchání a omezují metabolické funkce. Tento tým socialistických pečovatelů však jde ještě dál. Vydávají se za blízké příbuzné kapitalismu a maskují realizaci svých socialistických vizí jeho vůlí. A když se ukáže, že jejich rozhodnutí byla mylná, všechno svedou na kapitalismus. Davu se předhodí bezvládné, v umělém spánku udržované tělo.
Žijeme v bludném kruhu. Socialisté volají po omezení a regulaci trhu (kapitalismu), ale ten kdykoli začne fungovat, okamžitě vzbuzuje ambice socialistů jej řídit a usměrňovat. Díky jejich omezením, díky přebujelosti státu (EU) jako pečovatele a díky minimální důvěře v tržní prostředí jsme minimálně my v Evropě tam, kde jsme. Téměř každé rozhodnutí Evropské unie z posledních let jde zcela proti principům kapitalismu – svobodě, volné soutěži a tržnímu prostředí.
Demonstranti v ulicích vidí jedinou možnou cestu k nápravě v regulacích bohatství a bohatých. Místo toho, aby volali „vzbuďte kapitalismu“ volají „vypněte mu dýchací přístroj“! Chudoba jedněch není způsobena bohatstvím druhých, stejně jako něčí neschopnost není způsobena schopností jiného. Je to mnohem jednodušší. Budeme se mít lépe jen tehdy, když opět uvěříme v sílu svobody a schopnosti jednotlivce.Když řekneme dostatečně hlasitě dost těm, kteří nám slibují pomoc a peníze v nouzi, do které bychom se nikdy nedostali, kdyby nám je předtím nesebrali.
21. 10. 2011 | 08:58

vasja napsal(a):

Tak udělejte vzorovou revoluci v nějaký dědině.
Pro představu.
A né aby to dopadlo dobitím sousedčinejch koz, nebo rozmlácením pípy hospodskýho.
21. 10. 2011 | 09:02

michal napsal(a):

Kdepak, pane Pehe,
stejně jako vlny nepokojů v roce 1968 jsou tyhle demonstrace exhibicemi nezralých fracků, kteří cítí, že období nezodpovědného žití na cizí účet končí.

Ideály Tea Party (a řady v poslední době posilujících pravicových stran v Evropě, Sulikem počínaje a Pravými Finy konče) jsou zkrátka na vzestupu.

Problémem je bachratý stát (konzumující kolem 50% občany vydělaných peněz), který houštinou svých předpisů omezuje svobodu lidského jednání, krom toho, že občany přímo okrádá.
Problémem je přeregulovanost a nemožnost volně uspořádat své smluvní vztahy, počínaje nesmyslnými předpisy ekologickými, přes náklady na neustále se zvyšující nucenou adminsitrativu až po antidiskriminační normy.
Problémem je korupce, které se dopouštějí politici a státní úředníci právě proto, že jim svěřujeme příliš mnoho svých peněz a při obrovském rozsahu výdajů nejsme schopni je uhlídat a trestat.
Problémem je posun rozhodování příliš daleko od místa, o kterém se rozhoduje; korupci místního starosty lze ohlídat lépe, než pražskou byrokracii, nebo dokonce bruselskou.
Problémem je vytváření menšiny nepracujících příjemců sociálních dávek, kterým je tím přímo ponechán čas na zahálku a kriminalitu, nemluvě o demotivaci jak příjemců, tak nedobrovolných "dárců".
Problémem je cílená destrukce morálních hodnot, adorace nevázaných vztahů, podpora rozvodů a homosexuality, mediální prezentace drog a pornografie. Stát přímo vystupuje proti výchově dětí k morálním hodnotám, výchově, která musí být v určitých případech důsledná a důrazná, jinak se míjí účinkem.
Když už i řada vysokoškolsky vzdělaných žen, s nimiž se o tomto tématu bavím, připouští, že ta "emancipace" není to, co si představovaly, a sní o návratu ke společnosti, kde na jejich bedrech ležel "pouze" domov, sní o návratu mužů, kteří jsou skutečně muži v tomto slova smyslu, a ne ubohými emocionálními, nerozhodnými a nezralými karikaturami mužství, je někde problém.

Všechny výše uvedené aspekty mají společného jmenovatele. Proto se vůbec nebojím o osud hnutí jako je Tea Party a vy s ostatními levičáky budete muset ještě hodně překousnout.
21. 10. 2011 | 09:09

SansLogique napsal(a):

Základní problém je, že peníze, které mají usnadnit výměnu zboží, případně služeb, slouží dneska k výrobě dalších peněz. A to v naprosto nesmyslném měřítku.
Je to tak strašně jednoduché a přitom to drtivá většina lidí nedokáže pochopit. Což je pro lidstvo strašlivé vysvědčení a proto si nezalouží nic jiného, než ten průser, ke kterému neochvějně a rozhodně směřuje.
21. 10. 2011 | 09:11

Puck napsal(a):

Pro SuP :
To, že se musí nejprve všechno rozmlátit, není jen naivní představa revolucionářů,
to je také nejjednodušší způsob, jak zajistit na hodně let trvalý růst pro žádoucí prospěch kapitalismu. Začne se od nuly a kapitalismus má splněn základní atribut pro svou úspěšnost - růst.
Jak to bylo s druhou světovou válkou ve skutečnosti, a s nekončící krizi, o tom by také mohl povídat Krupp a ostatní, kteří vládli průmyslu, a tím pádem také skrytě i společnosti, tak, jak se děje i dnes.
21. 10. 2011 | 09:13

Marcus Agrippa napsal(a):

michal:
Stejně jako vlny nepokojů v roce 1968 jsou tyhle demonstrace exhibicemi nezralých fracků - tak to nemá chybu : )) Tohle slyšet Lennon ..... Co rok 1989 - to byla taky exhibice nezralých fracků?!
21. 10. 2011 | 09:14

MaB napsal(a):

Michal a odjinud opět spustili klasickou sebevražednou písničku. Za všechno může přebujelý sociální stát a rozežraní protestující.

Michal a odjinud nemají jediný argument typu: "není pravda, že bohatství je rozděleno absurdním způsobem, kdy deset procent nejbohatších ovládá 4/5 všeho majetku, protože..." nebo "není pravda, že skandinávské sociální státy prošly krizí nejlépe, protože...", neboť by museli přijít s konkrétními argumenty, které nemají.

Namísto toho opakují tisíckrát omeleté mantry o závisti k úspěšným a rozhazovačném státu.

Pokud jim budeme poskytovat sluch a souboj o demokracii a slušný sociální kapitalismus prohrajeme, naše volba a naše chyba.
21. 10. 2011 | 09:19

Občan napsal(a):

Pane Pehe - napsal jste to opět dobře, stručně a zajímavě. Ale...

Nebezpečně se chlácholíte mylnou domněnkou (či spíše zbožným přáním), že Rozhořčení nechtějí revoluci. VELKÝ OMYL! Oni ji chtějí, ale zatím nevědí jak si poradit s vražednou mašinérií, kterou současní mocní disponují; PROTO o revoluci ZATÍM mlčí.
To, co probíhá na BV, nemá s žádnými revolucemi také vůbec nic společného. Davy na ulicích jsou jen šikovně použité figurky, které nemají na přerozdělování moci žádný vliv. Takže tím se také nechlácholte - to je stejně nebezpečný sebeklam, jako Vaše výše zmíněná domněnka.
21. 10. 2011 | 09:25

dalimír napsal(a):

Žádný kapital. nebo social. z lidskou tváří ! U nás je třeba přitvrdit ! Komunismus ze Stalinovou tváří ,jinak to nevyřešíme ! Uvědomte si všichni že jako živý tvorové v přírodě jsme čím dále horší, k sobě navzájem a nakonec i k té přírodě ! Stalin udělal pro rusko hodně a také má spoustu příznivců ! Vím že tam bylo mnoho obětí na životech ale asi to všechno k tomu koloběhu života patří ! Infrastruktura ruska byla po carských krutovládách zbídačena a on z ruska udělal supervelmoc ,rovnováhu proti rozpínavé americe a západu ! Tohle bylo podstatné ! Doufám že to Putin po volbách v sajůzu vezme za správný konec ! Medveděv totiž nemá ty výrazné charakterové vlastnosti ruského medvěda !
21. 10. 2011 | 09:26

zdenekb napsal(a):

SuP napsal(a):

"Pořád nevím, kde se v revolucioénářích bere ta představa, že nejlepší je nedřív všecko rozmlátit a pak to zase stavět znova"

A on k tomu tady někdo vybízí? Že by dokonce autor?
Co takhle si článek přečíst. Třeba i opakovaně a pomalu...
21. 10. 2011 | 09:28

skeptický napsal(a):

Klíč k bohatství jedněch a chudoby druhých je lichva.

Odsává to prostředky,jsou to nezasloužené peníze nepodložené vyrobenými hodnotami,a nástroj zotročení těch co je nemají.Rakovina organismu.A systém je nastaven tak,aby nikdy neměli.Mrkev před oslem.

Peníze se staly zbožím.

To se nedá dohnat žádnou revolucí,protože ti s penězi je budou někde mít vždycky,a nastrčí nějakého svého Pepu nebo Vencu aby lid po vítězné hurá revoluci vedl.

A kdyby se to začalo vymykat,začne se válka.Po té bude každý rád že přežil.A pak se nastrčí... atd.atp.

Napadá mne,že to,že lidé tu stále mají bankovní konta a dokonce nadávají na banky,že je tu dřou jak by si nikde jinde nedovolily,je čirý nevděk.Ta by se pro účty pod pět milionů měla vyvlastnit.
Rovněž tak soukromě vlastnit jednotlivé byty je okrádání státu o nájemné.Měly by se vyvlastnit,banky ovšem dále vybírat splátky,a stát účtovat nájem.

Správný ministr pokladu by měl místo převychovávání mládeže začít kreativně myslet.

Stavební spoření je další věc.Podle všech známých měřítek je to letadlo,tudíž nezákonné.Jediný důvod,že to ještě nebylo zabaveno bude nejspíš to,že se to dělá průběžně od začátku.
21. 10. 2011 | 09:29

Franta Adamec z Brna napsal(a):

Rozhorceni nechteji revoluci.
-
Komunisticka Charta 77 a Anticharta, viz www. svazky.cz,seznamy StB, vedeni BIS a policie CR, okresni samosoudci, statni zastupci, czeska advokadni komora s estebaky a exekutory...
-
Klausuv zkorumpovany komunisticky rezim zaluje Respekt, Klaus a jeho zkorumpovana estebacka mafie a rodina brzy zaleze do odpadni roury jako Kadaafii.
-
Zatykac na systemove vrahy, rozkradace a zadluzovace rodin, Klause, Havla a jejich estebaky vyda europol.
-
21. 10. 2011 | 09:31

oh napsal(a):

odjinud: Některým lidem se zase hezky poslouchají pohádky o cizí neschopnosti, lenosti a závistivosti. Mnohem lépe, než krutá pravda o vlastní všehoschopnosti, podrazáctví a zlodějnách. A o tom, že podnikání v oboru čerpání peněz ze státního rozpočtu prostřednictvím vhodných kumpánů z politiky nemá se skutečným podnikáním nic společného tito lidé už nechtějí slyšet vůbec. To raději spustí hlasitý řev o zlých komunistických sockách, snažících se ten nebohý kapitalismus a chudáky čerpadláře ničit...
SuP: úspěšné revoluce už jsou takové - vždycky a všechny. Lidi jsou celkem konzervativní cháska, abyste je přiměl k páchání revoluce, musíte je předtím opravdu hodně naštvat. Nedivte se, že se pak řídí pravidlem "škoda rány, která padne vedle..."
21. 10. 2011 | 09:31

dedek napsal(a):

Vážený odjinud. Asi patříte mezi ty, kteří se bojí o svůj majetek a hlavně to vidíte ve velmi úzkém pohledu. Nikdo z normálních lidí nechce aby se o něj staral stát tedy aby jej živil ale určitě bude chtít aby plnil to, co má a co si každý občan platí z daní. Například dobré silnice, slušné zdravotnictví a po dosažení jistých let slušný důchod. To že se toto všechno rozkradlo, že přebytkový důchodový fond byl převeden na dluhy vám asi nedochází, že tlupa gaunerů pod pláštíkem privatizace zničila národní hospodářdtí asi také ne, že tím došlo k omezení pracovních míst, tím menšímu výběru daní také ne, že? Rozkrádá se všechno, a právě ti co pracují to táhnou a to svými daněmi. Porovnejte si nejprve daňovou zátěž běžného dělníka a podnikatele hovoříme-li o danění zisků, možností odpočtů atd. Navíc vaše bludy jsou nesmyslné již proto, že nejde jen o ČR a pracující včetně středních vrstev z tkzv. západního světa budete těžko označovat za vyznavače levice nebo za chudáky, kteří neumějí investovat svoje peníze. Myslím, že byste si měl strhnou pásku z očí, propláchnout si mozek od modrého opojného nápoje a podívat se na celosvětovou realitu. Ano pane Pehe, je to tak už je na čase ale hlavně, aby nedošlo k dalším válečným hrůzám, ke kterým to vždycky vedlo.
21. 10. 2011 | 09:31

Občan napsal(a):

Daňový poplatník napsal(a):
"A stále častěji přemýšlím o tom, jestli tvůrci filmu MATRIX měli tolik fantazie, nebo tak dobré informace. 21. 10. 2011 | 08:29 "

Hm :o))
A nebo tvůrci filmů "Vrtěti psem", "Síť", "Nepřítel státu"...
A nebo spisovatelé jako Orwell a Asimov.
Čistě náhodou - četl jste "Dům o tisíci patrech" Jana Weisse z r. 1929? Weiss s přehledem trhnul Orwella o 20 let.
Asi to bude nějaký klub velmi jasnozřivých fantastů :o)))
21. 10. 2011 | 09:35

Občan napsal(a):

To Adamec:

Výstižné shrnutí :o)
21. 10. 2011 | 09:37

vasja napsal(a):

Kápnul na to pan Skeptikej.
Nemrzněte na náměstích. Zrušte účty a vyberte vklady z bank.
To bude revoluce!!
21. 10. 2011 | 09:38

michal napsal(a):

Marcusi Agrippo,
levicové demostrace v r. 1968 spíše onu dobu zhýralosti a nezralosti ukončily. Rok 1989, kdy špičky StB (už v únoru, jenže to nevyšlo) chtěly vyprovokovat konečně převrat, abychom se nestali skanzenem v měnícím se východním světě, jakož pozdější "gentlemanskou" dohodu disidentů s komunisty, bych sem netahal. Ti lidé na náměstích byli stafáž, nikoliv hybatel.

Beatles jsou jen mediální ikonou nezodpovědnosti, podobně jako Wagner nacionalismu, nic proti ani jednomu z nich. I když dám přednost Wagnerovi před Beatles :-)

MaBe,
Na nerovnoměrném rozdělení majetku není nic špatného, nevidím důvod, proč bych proti tomu měl argumentovat.

Pokud jde o Skandinávii, dočkejte času. Trend stěhování podniků do daňově přívětivějších zemí a snižování míry sociálního státu tam začal už před několika lety. V poslední době jste tam nebyl, že?
21. 10. 2011 | 09:41

Občan napsal(a):

To Vasja:

Problém. Veřejný sektor má platy POVINNĚ vkládané na účet. NELZE odstávat plat v hotovosti.
ve většině privátu je to to samé.
A nikdo si nedovolí riskovat ztrátu zaměstnání jen proto, že chce zrušit bankovní účet.
Hnusná past...
21. 10. 2011 | 09:41

veverka napsal(a):

odjinud

Aha takže 4/5 majetku vlastní jen úzká skupinka 10% nejbohatších,ale podle tebe za ten průser může sociální stát a odbory.No pobavil si,ale je to smutný,právě kvůli prudkým inteligentům jako si ty se to řítí do záhuby.Čím víc vás bude,tím dřív ta revoluce přijde a já vám to přeju.
21. 10. 2011 | 09:41

Jeff napsal(a):

michal: chlape proberte se, tea party už bylo. Do r. 2008. A předtím do odeslání posledního živého indiána do rezervace. Proti tomu, co píšete, se moc namítat nedá, ale to bychom museli začínat v bodě nula. Dnes se těchto prvků chápou ti, jež nabyli moc a prachy nečistou, ba téměř zločinnou cesto a s pytli peněz uplácejí nalevo napravo. Včetně politiků. A radí jim hlásat tento obyčejný populismus. K tomu všemu stačí zavést právo držení zbraně na "obranu" svého "majetku a levičáci vodchod.
21. 10. 2011 | 09:45

Franta Adamec z Brna napsal(a):

Rodinny klan plukovnika Kaddaafiiho a komunistickeho majora Klause
-
Zaleze do odpadni roury, a zdrazi vodne a stocne pro zvysene duchody estabaakuu JUDruu a zkorumpovanych systemovych zlodejuu.
-
21. 10. 2011 | 09:46

stále rebel napsal(a):

Nejen Wall Strret, ale i N.R.

Demonstrace 22. října - Společná akce občanských iniciativ a odborů
Demonstrace se uskuteční na Nám. Republiky v Praze od 14.00 hod.
http://www.cmkos.cz/uvodni-strana/aktuality/3180-3/demonstrace-22-rijna-spolecna-akce-obcanskych-iniciativ-a-odboru
21. 10. 2011 | 09:48

HonzaJ napsal(a):

K odjinud:
Naprostá demagogie a sprostota vůdči obyčejným lidem. Takže zaměstnanci jsou líní a zaměstnavatelé pracovití. Pokladní v hypermarketu pracující za minimální plat je líná a jeho majitel je 1000x pracovitější a proto má nárok na 1000 násobný plat....
Kellner, Babiš, Pitr a jim podobní si svůj majetek vydělalí poctivou prací....
Finanční krizi způsobili chudí Američané tím, že si postavili "přepychové" domy na hypotéky a v rámci krize o ně přišli. Banky, které jim na to půjčili si to dobře spočítaly - jejich vychytralé kalkulace nakonec musely zachránit státy a jejich daňoví poplatníci, takže o nic nepřišly. Státy se touto záchranou ještě více zadlužily u bank. Banky budou muset znovu zachraňovat státy. Tyto obrovské dluhy budou většinou splácet tito obyčejní lidé, poněvadž těm neobyčejným, podnikavým budou dále růst příjmy.
21. 10. 2011 | 09:49

eReM napsal(a):

hlavbně ne revoluci a socialismus - tak co tedy ? kdo prosadí tyx superdaně, když ekonomika řídí politiku ?
21. 10. 2011 | 09:50

modrý edvard napsal(a):

Myslím, že by lepší distribuci bohatství pomohlo zdanění majetku. Ale nevím, jak to udělat (jak se dá zjistit jeho skutečná-zdanitelná hodnota).
(a samozřejmě, průhledné rozpočty a boj proti korupci. ale tím se nemění distribuce majetku, jen jeho toky)
21. 10. 2011 | 09:51

PTP napsal(a):

Bylo by zajimavé položit otázku politikům.Nemáte obavy z toho že když nevyslyšíte zatím velmi umírněné požadavky,můžete dopadnout jako nejčerstvější případ Kadáfí? Těch případů už bylo a budou přibývat.Jiskřičky se oběvují.Z nich může být pěkný požár.Nenámítejte že to byl diktátor.Ti co vládnou jimi jsou v podstě taky.
21. 10. 2011 | 09:53

SuP napsal(a):

Marcus Agrippa napsal(a):
SuP:
víte o čem vůbec mluvíte?!
21. 10. 2011 | 08:55

Otázka by spíš měla znít - víte VY, o čem mluvím?
21. 10. 2011 | 09:54

neo napsal(a):

Občan:

Legislativa nikomu nenařizuje mít bankovní účet

Zaměstnavatel má povinnost vám vyplatit mzdu, ale není uvedeno, jak. Proto je na dohodě mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem, aby se dohodli na způsobu výplaty mzdy. Zaslání mzdy na účet je nejrychlejší a nejbezpečnější forma, jak lze mzdu vyplatit, nemluvě o minimalizaci nákladů. Pro zaměstnavatele je dražší peníze vybrat, dovézt, rozdělit a vyplatit, než jen zadat pokyn k platbě z účetního sofware připojeného do banky.

Někteří zahraniční zaměstnavatelé motivují zaměstnance k bezhotovostní výplatě i např. přidáním 200 Kč prémie k výplatě v případě bezhotovostní výplaty mzdy. Přesto nadále můžete trvat na hotovostní výplatě.
21. 10. 2011 | 09:55

vasja napsal(a):

Občan napsal(a):
To Vasja:

Problém. Veřejný sektor má platy POVINNĚ vkládané na účet. NELZE odstávat plat v hotovosti.
ve většině privátu je to to samé.
A nikdo si nedovolí riskovat ztrátu zaměstnání jen proto, že chce zrušit bankovní účet.
Hnusná past..
---------------------------
Máte odbory. Nebo jsou na houno? Přiznejte se:-))
21. 10. 2011 | 09:57

Marcus Agrippa napsal(a):

michal:
já myslím, že šedesáté léta v Americe hlavně ukončily éru špiclování, podezírání, rasismu a policejní brutality. Snahu o udržení rozložení moci nezvládla ani střelba do studentů amerických univerzit. Národní garda si tak mohla připsat několik zastřelených studentů ranou do zad ( mušku měli dobrou - stříleli až na sto metrů ze zálohy ).
21. 10. 2011 | 09:59

Divobyj napsal(a):

MaB.

Máte pravdu.Plná transparentnost je řešením.
1.Snad jste realista a vidíte,že dnes jedna kauza stíhá druhou,aniž je ta první vyřešena do důsledku.V jednom černém snu se mi zdálo,že politici se klidně transparentně ke korupci hlásili,klidně ve veřejných zakázkách vyplňovali kolonku s názvem "prezent" s tím,že si na to společnost již zvykla a úplatek je přece naprosto normální.
2.Víte dobře,že existují nemalé "černé fondy",černé peníze,které lze na korumpování použít.
3.Korumpovat lze i jinými způsoby,např.nabídkou různých výhod,pracovních postů,naturáliemi,ozdravnými pobyty,atd,atd.
21. 10. 2011 | 10:02

SuP napsal(a):

zdenekB -
To není reakce na autora, ale reakce na reakce - viz "Puck".
(reakce na reakce by asi měla být "kreace", obdobně, jako je "kepstrum" spektrum spekter).

MaB -
michal a odjinud mají zcela klasický pohled té druhé poloviny obyvatelstva, té, která neadoruje neobolševismus.
Ta mantra, kolem které se tu začíná tolik protestovat, tedy že 1% spravuje 40% bohatství, je ujetá, protože v daném případě to "bohatství" není všech, ale jejich.
Lidé by měli spíš intenzivně protestovat proti tomu, že 0,5% (úředníků státní správy) rozkrade 20% státního rozpočtu. Ve výsledku je procento stejné. V důsledcích ale je to mnohem horší, protože oni rozkrádají skutečně to, co je všech.
21. 10. 2011 | 10:09

skeptický napsal(a):

Peníze pod polštářem je věc ošemetná.V případě měnové reformy za ně nic nedostanete.

Když si za ně koupíte nemovitost,je tu daň.
Moc nízká,zatím.Ty by se měly demokraticky vyvážit.Zdesateronásobit,a pak už všem stejně - za jeden byt zaplatíte stejně,jako ten,kdo vlastní celé sídliště.Já bejt ministrem....
21. 10. 2011 | 10:11

SuP napsal(a):

skeptický -
Dříve se vaše levicové názory daly docela dobře číst. Poslední dobou značně dalimírujete. Není Vám něco?
21. 10. 2011 | 10:14

SuP napsal(a):

zdeněkB -
Zkuste si spočítat, kolik skutečných revolucionářů je mezi Vaší otázkou a touhle odpovědí....
:-)
21. 10. 2011 | 10:16

skeptický napsal(a):

SuP

Pouze názory.
Je.Lékař asi nebudete.Kdo je Dalimír?
21. 10. 2011 | 10:19

vasja napsal(a):

Pan Skeptickej si dělá jen srandu:-))
21. 10. 2011 | 10:22

Forrest Gump napsal(a):

Jestli uděláme revoluci nebo ne, záleží na tom, zda pracháči budou ochotni platit výpalné.
Je vcelku jedno, zda ke svým majetkům přišli legálně. Kumulace kapitálu je amorální a měla by být postavena mimo zákon.

Přiznávám, že jsem lempl, moc toho neumím , riskovat coby podnikatel se mi taky nechce ,ale chci se mít dobře, no ne ? Nejradši bych dělal něco jako pan Pehe.

Pracháčové plaťte a při placení se usmívejte.
21. 10. 2011 | 10:22

JC napsal(a):

Mno Pehe není Lenin - zatím, ale jen první sociální demokrat na světě Juraj Jánošík co bohatým bral a chudým dával :-)))

zdeněkB, k tomu aby se cokoli při protestech rozmlátilo není třeba vyzývat, ono to přijde tak nějak samo. Tak jako v Paříži 1968/2009 nebo v Athenách a Římě 2011, takže v tomto ohledu ma Mr.SuP 100% pravdu.
21. 10. 2011 | 10:28

Koleda napsal(a):

Všem, kteří zde mluví o rozkradení státu politiky napříč spektrem bych jen rád připoměl, že v tomto státě kradli a kradou všichni. Počínaje těmi "poctivě pracujícími" zaměstnanci a politiky konče! Jak jinak bychom ve zlodějinách vládli Evropské unii? Takže v našem státě je to především otázka morálky.
21. 10. 2011 | 10:28

Joe Ratata napsal(a):

V 68 nechtěli socialismus s lidskou tváří mocní na Východě a ani na Západě.
Taktéž majitelé demokracie nechtějí kapitalismus s lidskou tváří.Bohužel si kvůli hrabivosti neumějí přiznat,že takto za nějaký čas přijdou o všechno.Možná se pak budou skrývat na hromadách zlata,protože když vystrčí nos,tak je zatknou.
21. 10. 2011 | 10:30

SuP napsal(a):

modrý edvard -
Zdanění majetku je cesta k legalizaci nakradeného. Neplést s "prokazováním původu"!
21. 10. 2011 | 10:35

Janda napsal(a):

Je to vsechno podobny scenar Politicke Hry ktera se odehravala v roce 1932 po celem svete. Dulezitou ulohu si pozdeji zahrala i znama Firma IBM primo v Praze jako hlavni sidlo v Evrope. Podobnych Firem jako je IBM je dnes nekolik a operuji po celem svete a dokonce ctou prave to co jsem napsal na techto strankach a take odposlouchavaji telefonicke rozhovory a ctou nase zpravy na emailu. Jsme kontrolovani na mnoha mistech prumyslove kamery na kazdem rohu v Britanii je jich nejvice v Evrope. V cestovnich pasech, ridicskych prukazech,mobilnich telefonech, automobilech je umisten CIP kazdy nas pohyb je monitorovan. Loalni karty v Nakupnich Centrech eviduji jake potraviny nakupujeme a jak casto kupujeme alkohol, cigarety, mydlo, sampon, praci prostredky a nebo toaletni papir. Bezpecnostni Agentury(Lidove Milice) jsou soucasti Policie, Armady i Civilni Obrany. Na letistich nas Sacuji a Svlekaji jako byvale Gestapo. V autobusech a ve vlacich jsou take instalovany kamery. Prijdete do restaurace, kavarny, baru vsude jsou kamery jste sledovan co jite, pijete a kolik za to zaplatite. V Londyne jsou jiz v Nakupnich Centrech zabudovane kamery s mikrofony ktere Vas odposlouchavaji kdyz napriklad reknete manzelce, manzelovi, diteti ze to zbozi je moc drahe a nebo je to nekvalitni atd. Piste a hovorte o tom jak nas nekdo neustale kontroluje a ma o nas totalni prehled. Vetsina lidi si to vubec neuvedomi ani dnes, tak jako si to neuvedomila v roce 1932 a postupne v dalsich letech. Pane Stejskal Vy take ctete vsechny nase prispevky a monitorujete nas a ukladate je do Databaze a nektere vymazete, je to tak?
21. 10. 2011 | 10:37

zdenekb napsal(a):

JC:

Mám za to, že mluvil spíš o "rozmlácení systému" než o výlohách při demonstraci, ale jistě mu rozumíte líp.

Koleda:

Nějak se mi nelíbí, když někdo mluví za "všechny" nebo o "všech". Já nekradu. Nevím jak vy. To už bychom byli dva.
21. 10. 2011 | 10:37

JC napsal(a):

Mno Bóže, 70 let byl západ kapitalistický a východ socialistický, tak se to na dalších 70 let prohodí.
Kapitál a neviditelné pracka si nenechá poroučet, bývalému východnímu bolševikovi to trvalo 70 let než to pochopil, teď je to na bolševikovi západním.
21. 10. 2011 | 10:40

MaB napsal(a):

SuP
"michal a odjinud mají zcela klasický pohled té druhé poloviny obyvatelstva, té, která neadoruje neobolševismus"
Já neadoruju neobolševismus (pokud ovšem nálepkou neobolševismu nemíníte polepit cokoliv, co se vám nelíbí) a přesto mám zcela jiný názor, než michal a odjinud. Ergo, ty množiny názorů jsou jiné, než vy se domníváte.

"Ta mantra, kolem které se tu začíná tolik protestovat, tedy že 1% spravuje 40% bohatství, je ujetá, protože v daném případě to "bohatství" není všech, ale jejich."

Předně, to, že je bohatství něčí, je společenská dohoda, stejně, jako je společenská dohoda, že les patří Schwarzenbergovi a ne mně, atd. Neboli, v posledku společnost rozhoduje o tom, čí je jaké bohatství a čí není, žádná mimosvětská autorita o tom nerozhoduje.

A za druhé, a daleko podstatněji, je masívní, zdůrazňuji pro zvláště hloupé jedince, MASÍVNÍ nerovnost v rozdělení majetku sakra velký problém tehdy, pokud znemožňuje elementární fungování společnost, tedy když ti, co by měli spotřebovávat, spotřebovávat nemohou, a zdroje leží ladem a ekonomika jde do vývrtky, a ti, co by měli investovat, investují do virtuálních finančních her (protože do reálné ekonomiky to vzhledem k insolvenci většiny obyvatelstva nemá smysl....), které už 15x převýšily hodnotu reálné ekonomiky, čímž ji přivedly do smrtící nerovnováhy. Pokud tohle nepovažujete za smrtelně vážný problém, pak gratuluji k vaši slepotě, bude se vám ještě hodit.

"Lidé by měli spíš intenzivně protestovat proti tomu, že 0,5% (úředníků státní správy) rozkrade 20% státního rozpočtu. Ve výsledku je procento stejné. V důsledcích ale je to mnohem horší, protože oni rozkrádají skutečně to, co je všech." Nemám námitek, tohle je asi správný odhad.
21. 10. 2011 | 10:40

JC napsal(a):

zdenekb,
Necháme to na něm ať nám to vysvětlí ju ?
21. 10. 2011 | 10:41

SuP napsal(a):

Joe Ratata -
To je nezodpovědné zjednodušení. Socialismus nemohl fungovat, tedy ani s "lidskou tváří" ne, zatímco kapitalismus funguje pouze "bez tváře". Čím víc mu budete chtít nasadit tvář, tím víc bude v pr...i.
21. 10. 2011 | 10:43

stejskal napsal(a):

Je, pane Jando. Mám toho doma plné skříně. Před spaním si to někdy pročítám.

Připojuji se k panu Občanovi, pane Adamče. Ten druhý Váš vstup je snad ještě lepší než ten první ;-)

Hezký den všem.

Libor Stejskal
21. 10. 2011 | 10:43

jo napsal(a):

K čemu je "režim", kde masy lidí pracují pro pár vyvolených za almužnu a z toho odvedou na přímých a nepřímých daních a poplatcích 60-75% z celkového svého příjmu. Podotýkám, že nevolám po komunistech, ale po tom, co popisu pan Pehe: "Většina demonstrujících nevolá po zničení trhu, masivním znárodňování, vládě silné ruky, a podobných opatřeních, která jim podsouvají ti, kdo straší oživováním duchů marxismu. „Rozhořčení“ převážně volají jen po rovnoměrnější distribuci bohatství, přísnější regulaci finančních trhů, a po opatřeních, která by vysvobodila demokracii z moci peněz a systémové korupce".
21. 10. 2011 | 10:46

SuP napsal(a):

Janda -
A proč Vám to vadí? Tak nepoužívejte auto, nelítejte po světě, nejezděte vlakem, nejezte v hospodě a nenakupujte na kartu. A hlavně netelefonujte a nepište pod blogy. Je to prosté.
21. 10. 2011 | 10:47

Papouch napsal(a):

jedno info z prvni ruky :)

jak je zastánce přerozdělování cizího bohatství rozladěn z toho, že si někdo "přerozdělil" jeho vlastní majetek:

http://www.nypost.com/p/news/local/manhattan/criminal_occupation_oh3CnKANUqYHrGPCaZaLRK
21. 10. 2011 | 10:50

Marcus Agrippa napsal(a):

To je ale zajímavé, že proti nejbohatšímu Čechovi Babišovi se spustila"palba"především z tzv.pravicového spektra. Tak jak je to vlastně s tou závistí?! Kdo, komu a co závidí?! Ještě jsem nikdy neslyšel nějaké výtky proti šéfům Škody, Lomaxu, STUDENT AGENCY etc. Vždy směřuje kritika na různé vykuky typu Řebíček, Gross, Vondra, Kožený apod. Tak v čem vidí vlastně ti naši"pravičáci"problém? Respektive, kdo u nás teda vlastně reprezentuje tu"pravici"?! Co to je za typ lidí?
21. 10. 2011 | 10:51

SuP napsal(a):

Jc -
Pravdu máte Vy s tím rozflákáváním.
A k tomu západnímu socialismu - SNAD na to přijdou dřív než ta východní Evropa. Budou mít víc na co vzpomínat, aby mohli porovnávat .....
21. 10. 2011 | 10:51

Forrest Gump napsal(a):

Revoluce musí přijít !

Přece nebudu celej život dělat ?!
21. 10. 2011 | 11:01

jo napsal(a):

Forrest Gump

za tohoto "režimu" budeš celej život dělat "zdarma" pokud nejsi synek fabrikanta nebo nějakého pravicového zloděje ze státních zakázek
21. 10. 2011 | 11:06

neo napsal(a):

jo:

nejsem synek ani fabrikanta ani pravicového zloděje ze státních zakázek a nedělám ani zdarma a ani nebudu dělat celej život.
21. 10. 2011 | 11:08

jo napsal(a):

neo

trochu tvůj ekonomický zázrak popiš at víme čím se inspirovat ale nikdo nepochybuje o tom že jsi vyjímečné dítě
21. 10. 2011 | 11:10

jozka napsal(a):

neo:

Hm... opet svobodna dohoda zamestnance a zamestnavatele :-) Drtiva vetsina (hlavne vetsich firem) pri zadosti o vyplatu cash da prednost jinemu zajemci.

To asi tak te svobodne dohode :-)
21. 10. 2011 | 11:12

Janda napsal(a):

Pro komentatora Supa:
Tem kterym to nevadi jsou jiz soucasti systemu a nevadilo to ani tem v roce 1932. a nebude to vadit ani vetsine ktera bude pochodovat podle planu Narodnich Socialistu. Jinak ten argument od pisatele Supa je originalni navod jak se dostat do reality a zacit premyslet o tom co vlastne k zivotu clovek potrebuje. Uprimne Vam dekuji za Vas argument, kez by bylo takovych lidi vice na teto planete a udelali by to co Vy doporucujete abych udelal ja!
21. 10. 2011 | 11:12

jozka napsal(a):

neo:

Ne, celej zivot ne, skoncis s praci uz nekdy po sedmdesatce :-)
21. 10. 2011 | 11:15

neo napsal(a):

jo:

jakej ekonomickej zázrak chceš popsat? Napsal jsi, že pokud nejsi synem fabrikanta nebo pravicového zloděje ze státních zakázek, tak musíš dělat celej život a zdarma.

takže 1)
za svou práci dostávám mzdu a jak jsem výše napsal, nesplňuji ani jednu z těch 2 podmínek, které jsi uvedl
2) celej život samozřejmě dělat nebudu. U nás se totiž povoluje uzavírat pracovní smlouvy od 15ti let, takže minimálně 15 let nepracuješ z tvého života a pokud se dožiješ důchodu, tak tě taky čeká několik let, kdy pracovat nebudeš.
stačí to takhle, nebo chceš víc?
21. 10. 2011 | 11:17

jo napsal(a):

neo

dík, teď už tomu rozumím
21. 10. 2011 | 11:18

neo napsal(a):

jozka:

ad první příspěvek:

samozřejmě je to na svobodné dohodě. Zákon nic takového neukládá.

ad druhý příspěvek:

nezačínáš z prací po vyvrhnutí na svět a nekončíš z prací úmrtím, takže začínáš někdy v 15ti letech (ti inteligentnější v 18ti - 19ti a ti ještě inteligentnější ve 24 - 5 a déle) no a končíš dle odchodu do důchodu. Někdo v 50ti, někdo 55ti (viz současní důchodci) , nkdo 60, 63, 65... mě to čeká v asi v 68 letech ,ale i tak asi budu pracovat déle.
21. 10. 2011 | 11:21

jozka napsal(a):

neo:

Ano, samozrejme. Denne dochazi k tomu, ze se dvojice kdesi v parku svobodne dohodne na tom, ze srajtofle zmeni majitele :-)

A s tim celym zivotem... pardon, netusil jsem, ze je nekdo natolik mimo, ze kdyz se rekne cely zivot, zacne do toho pocitat i dobu, kdy byl kojenec.
21. 10. 2011 | 11:24

neo napsal(a):

jozka:

není řeč o šrajtofli, ale o povinnosti vyplácet mzdu na účet.
Taková povinnost ze zákona neexistuje.

Zaměstnavatel vyplatit dle zákona mzdu musí a není řečeno jak.
Zaměstnanec tedy může dostávat výplatu i v hotovosti. Záleží opravdu čistě na dohodě mezi dvěma subjekty.
a milý jozko, celý život je celý život. Takže od narození až po úmrtí. Jestli ti to není jasné, tak je mi líto.
21. 10. 2011 | 11:26

Koleda napsal(a):

zdenekb:
Stejně tak nekradou všichni politici, přesto je zdejší diskutující házejí do jednoho pytle.
21. 10. 2011 | 11:28

SuP napsal(a):

veverka -
..."Aha takže 4/5 majetku vlastní jen úzká skupinka 10% nejbohatších,ale podle tebe za ten průser může sociální stát a odbory.No pobavil si,ale je to smutný,právě kvůli prudkým inteligentům jako si ty se to řítí do záhuby..."
- Pak je ještě druhá skupina inteligentů, která neumí trojčlenku, natož počty s procentama. Když 4/5 majetku vlastní 10% nejbohatších, tak 9% z nich už vlastní jen 2/5, protože další 2/5 vlastní už to první 1%. Z toho zbytku - 90% ale víc než polovina nevlastní NIC než své okovy, jelikož nic vlastnit ani neumí, takže na 30% střední třídy zbývá 20% bohatství. A to je skoro tak, jak to má bejt. Kde je teda problém?
21. 10. 2011 | 11:29

jo napsal(a):

neo

jestli ti není jasné že kojenec pracovat nemůže a nikdy nebude a do "produktivního věku" se připravuješ na výkon budoucího povolání (jestli bude práce) tak je mi tě taky líto - vlastně píšeš dokud člověk "nepracuje" tak nic nedělá.

takže ty ses flákal celou dobu a zřejmě se ještě flákáš pochybuji že pracuješ dost možná studuješ tak se uč máš toho ještě hodně před sebou do 70ti let :)
21. 10. 2011 | 11:30

jozka napsal(a):

neo:

no vzdyt to pisu. Zakon taky nic nerika o povinnosti odevzdat v parku srajtofli oanovi s britvou v ruce. On proste pozada a vy mu svobodne vyhovite.
21. 10. 2011 | 11:31

Franta Adamec z Brna napsal(a):

Justicni a policejni mafie StB nechce revoluci
-
Po rozpadu zelezne opony v Berline, Vaclav Havel s agenty StB a KGB organizoval komunisticky puc v Praze. Dosadil bolsheviky, StB a KGB, Calfu, generala Vacka, komunisticke prognostiky Klause a Dlouheho do vlady CSFR. Vaclav Havel vyzval k humanitarnimu bombardovani Evropy, pri otevreni Muzea holocaustu ve Washingtonu v roce 1993. Jako bezdetny oznacil EU za impotentni. Imunitni Havel a Klaus se nechali zvolit ex/komunisty a estebaky, rozkradli fondy EU, cizi majetky, lesy, pole, vinohrady a vodni zdroje na Morave. Benito Mussolini obdrzel Masarykuv Rad bileho lva a komunista Grebenicek radil Klausovi v Lanech.
-
Otec Vaclava Havla pred valkou pujcoval velky sal Lucerny komunisticke strane na sjezdy. Havluv dedecek z matciny strany Hugo Vavrecka, se stal na jare 1933 reditelem pro zahranicni styky v Batovych zbrojnich zavodech, v zari 1938 byl jmenovan ministrem bezportfeje ve vlade Milana Hodzi, v militantni vlade generala Jana Syroveho mel na starosti oblast propagangy, behem 2. Svetove valky, byl obchodni a technicky reditel Batovych zavodu, nejen zbrojovek, v protektoratu Cechy a Morava, a na Slovensku, prichazel do styku s nacistickymi pohlavatory, zrejme take proto v roce 1945 Havlova rodina vlastnila podniky Lucerna s velkym salem, restauracemi a biografem, filmove ateriery Barrandov, cinzovni dum na dnesnim Rasinove nabrezi, usedlost Havlov u Tisnova, k niz patrilo 1400 lesa, po valce tento majetek nepodlehal milionarske dani.
-
Po rozpadu zelezne opony, na Polici CR ve Straznici umlatili k smrti Radka Gavlika, pouty jej pricvakli k trubce ustredniho topeni, Juras, (Lessl) a spol. Obdobne vyslichali meho nezletileho synovce Dusana Pechu. V roce 2005 mne Policiste CR a estabaci Samohyl, viz www.svazky.cz a www.honda-zlin.cz, zkopali mne do zad na zemi s pouty na rukou za zady. Odmitli mne zavest k lekari, zavezli mne v aute Policie CR k me matce a setre do Straznice. Pri autonehodach, za ucasti ex/komunisticke, policejni a soudni mafie, byli zabiti muj otec Frantisek Adamec ze Straznice, Frantisek Tomsej ze Sudomeric mel prejetou hlavu, Strachota byl prejet u zeleznicniho prejezdu ve Straznici, redaktori radia Vatikan, redaktorka radia Proglas a jeji rocni dite, zabiti v aute pod Buchlovem, Jana Svobodu nasli obeseneho v Praze, udelal dva vagony vina pro estebaka Kura.
-
Mlady rom sedel u volantu auta Policie CR, nedaleko meho vinohradu. Otazal se mne, zda jsem zde videl skupiny Cinanu. Videl jsem vrtulnik Policie CR, jak nahanel desitky bezencu pres hranici CZ-SK, na Slovensko k rece Morave. Podle prislusnika Policie CR, slo o "vycvik posadek vrtulniku pro summit NATO v Praze", v listopadu 2002. U meho vinohradu jsem videl auta Policie CR, vedle auto Skoda Pickup "Uklidove sluzby", estebaka Kura, bojove psy a tlusteho psovoda v maskacich Lidovych milici. Estebaci Kur a jeho zet okresni tajemnik KSC Vlacil, zabirali cizi pozemky pro svou estebackou rodinu a mafii. Podle CT byla Policii CR nalezena mrtva 16-ti leta divka ze Sri Lanky, u Kurovi osady Mlynky. Mladi lide ze Slovenska ji nasli umrznutou, temer nahou. Estebak Kur jako vysetrovatel Verejne bezpecnosti znasilnil 16-letou divku, pak budoval sit StB v Lignitovych dolech a Naftovych dolech v Hodonine, viz www. svazky.cz

SVAZARMovci letec Vavrik a spol - Aeroprofil s. r.o. stavi a podniká na mem pozemku bez meho svoleni. Radil mu otcim kandidata KSC poslance Waltera Bartose, estebak JUDr. Jiri Waserbauer, viz www.svazky.cz, rozkradli material nejen firmam Ayres Corp. v Kunovicich a Naradi ve Zdanicich. Starostkou Straznice je nyni dcera estabaka JUDr. Jurcaka, viz www.svazky.cz

2011-09-22 JUDr. Jiri Pavlik ml. v roce 2003 vystudoval Fakultu pravnickou Zapadoceske univerzity v Plzni, spolupracuje se svym otcem estebakem JUDr. Jirim Pavlikem, viz www.svazky.cz, dopisem ze dne 22.9.2011, mi mimosoudne vyhrozuje a pozaduje po mnie 230.000,- Kc. Zastupuje skrtice, ktery mne nekolik let fizloval, skrtil mne, byl pod vlivem alkoholu a drog, v nedeli 27.6.2010. Je clenem Ceske komory advokatu a estebaku, odvolava se na MUDr. Marii Kopeckou, viz www.svazky.cz, a na rozhodnuti Okresniho soudu v Hodonine, zvukove zaznamy vyslechu zfalsovala samosoudkyne JUDr. Milena Drobeckova, pusobi tam advokat JUDr. Mgr. Jiri Drobecek, JUDr. Ludmila Tomanova, mistopredseda soudu a dalsi soudci ex/komunisti, predsedkyne soudu vydala rozhodnuti o odmitnuti zadosti exministra vnitra Peciny o poskytnuti seznamu soudcu exclenu KSC. Policejni mafii CR ridil policejni prezident brig. gen. Mgr. Oldrich Martinu, clen KSC od roku 1988, vzdelani: Vysoka skola SNB, fakulta VB (1988-1990), Praporcicka skola na Pohotovostním pluku Verejne bezpecnosti v Praze (1984-1986).
-
21. 10. 2011 | 11:35

Forrest Gump napsal(a):

jo:

Kdepak já synek pravicového zloděje !

Můj táta si vyběhal invalidní a chodí na fušky. Máma je na pracáku a na černo chodí uklízet k jednomu podnikateli. Má spoustu času, a tak studuje Zákoník práce a různé sociální zákony a pak radí lidem za prachy, jak ze státu nebo zaměstnavatele něco vytáhnout.

No a já většinou roznáším v hospodě. Občas dostanu něco od ČSSD, když je volím a nebo jdu dělat bordel na mítink ODS nebo Topky.
Kdybyste měl pro mě něco lepšího, budu rád.
21. 10. 2011 | 11:35

Xury napsal(a):

Pánová, jak jsem si tak přečetl vaše příspěvky, tak mě zaujalo, že stejně jako Pehe i řada z vás nedělá rozdíl mezi majetkem a výnosem z majetku. Nějak vám nedochází, že majetku jako takového se nenajíte. To co je podstatné je výnos z tohoto majetku. Pokud toto zanedbáte, tak dopadnete jako komunisti, kteří tvrdili, že že když vezmou milionářům jejich majetek, tak z něj nakrmí miliony. jenže to je samozřejmě nesmysl. Nemůžete zároveň koláč sníst a zároveň ho mít. Pokud vysoce zdaníte bohaté, tak jednak vzroste četnost pokusů o daňový únik (řada z nich nepochybně úspěšných), dále vzroste vývoz kapitálu do příznivějších zemí, navíc lze očekávat vyšší bariéry vstupu a z toho plynoucí vyšší stupeň koncentrace v odvětvích a následně vyšší ceny pro spotřebitele. Navíc ti co vyberete, tak předpokládám, že chcete použít na vyšší dávky. Pokud ovšem nezpřísníte podmínky jejich vyplácení, tak vám logicky naroste skupina lidí, kteří budou mít o ty dávky zájem resp. budou se snažit žít jen z těch dávek. Některé skupiny vás určitě automaticky napadnou samy :-DD
Netvrdím, že tak velké rozšíření majetkových nůžek je ideální, ale to se zase dostáváme k ekonomickému nástupu některých rozvojových zemí. Na to totiž v posledních 10-15 letech doplácí hlavně střední třída, protože tu tvořili kvalifikovaní dělníci a střední management + sektor služeb. Jenže přesun náročnější výroby za hranice tyto skupiny obral o příjmy. A nejde jen o Čínu. Např. podíl Číny na přidané hodnotě při výrobě nového iPhonu je o třetinu menší než podíl USA (4% vs 6%), zbytek jde ve prospěch dalších zemí - Japonsko, Korea atd. K tomu přistupuje i krize ve školství a výchově mládeže v oblasti vzdělávání. Jednoduše řečeno mativace ke sebevzdělávání je v asijské oblasti nepoměrně vyšší než v euro-americké. Zatímco rozdíly v ekonomické úrovni a příjmech se budou snižovat, tak pokud se toto nezmění, tak se z úrovně vzdělání může stát dlouhodobý problém naší konkurenceschopnosti.
21. 10. 2011 | 11:37

mb napsal(a):

( MaB ... díky ... skoronickojmenovče ...)
21. 10. 2011 | 11:37

neo napsal(a):

jo:

ne pane JO , jen vetuji nesmysl, který jste napsal. Prostě nikdo nepracuje celý život. Z těch průměrných 75 let, pracuje člověk tak 35 - 50 let.

To samozřejmě neznamená, že by se člověk ten zbytek flákal, jak se snažíte naznačit.

Já se samozřejmě od 6 ti let vzdělával a připravoval na budoucí povolání a dnes již několik let pracuji. No a pokud se nic nezmění, tak budu mít nárok na důchod v 68 letech, ne v 70ti.
21. 10. 2011 | 11:39

neo napsal(a):

jozka,

omyl jozko. Pokud bude mít zbraň, jedná se o loupež nikoli dobrovolnou dohodu jako v případě smlouvy uzavřené mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem. Navíc taková smlouva by byla neplatná, pokud by byla uzavřena pod nátlakem.
21. 10. 2011 | 11:41

jozka napsal(a):

neo:

no vidis, ze to chapes! Zamestnavatel britvu nema. On te jenom svobodne nezamestna :-)
21. 10. 2011 | 11:43

jo napsal(a):

neo

VY pane neo :) se snažíte něco neznačit že nepracujete celý život viz. příspěvěk nahoře...

a kolik máte v plánu se dožít let? :)
21. 10. 2011 | 11:43

SuP napsal(a):

Franta Adamec z Brna -
Františku, jestli je tohle všechno čistá pravda, taky bych se z toho zřejmě pomátl. Nicméně trochu mi nesedí, že by (kdyby to všechno pravda byla) Vás nechali pořád ještě běhat po světě? Vysvětlujete si to nějak?
21. 10. 2011 | 11:44

jo napsal(a):

jozka

neo nikdy nepracoval proto má zkreslené představy o rovnosti v jednání zaměstnanec - zaměstnavatel

nechal bych mu jeho iluze ať je v klidu a pohodě na studiích on ho někdo o ně v budoucnu připraví - jestli bude práce
21. 10. 2011 | 11:46

neo napsal(a):

jozka:

na to má plné právo tě nezaměstnat, stejně jako ty máš právo nenastoupit tam, kde ti něco nevyhovuje
21. 10. 2011 | 11:50

jozka napsal(a):

neo:

Ale samozrejme. A tim se dostavame obloukem na zacatek. Vzhledem k tomu, ze takto dnes postupuje drtiva vetsina zamestnavatelu (z velkych v podstate vsichni), vysledek je jaky?
21. 10. 2011 | 11:52

neo napsal(a):

jo:

nevím co nechápeš na tom, že člověk se podstatnou část života připravuje na povolání a začíná pracovat mezi 15tým a asi 25 rokem života. Záleží jak dlouho se na povolání připravuje.

Dále nevím co nechápeš na větě:" Já se samozřejmě od 6 ti let vzdělával a připravoval na budoucí povolání a dnes již několik let pracuji."

Z té věty je jednoznačně vidět, že pracuji. Takže tvá poznámka, že neo nikdy nepracoval je lež.
21. 10. 2011 | 11:52

Sladký napsal(a):

Nehrak si na to, čím nejsi, zvlášť pokud jsi mizerný herec, a působíš spíš jako trapný šašek.Divadelní prkna možná znamenají svět, ale svět nejsou divadelní prkna.
21. 10. 2011 | 11:54

Sladký napsal(a):

Nehraj- vysvětlivka pro mentálně slabší.Normální člověk ví, co je to překlep.
21. 10. 2011 | 11:55

neo napsal(a):

jozka:
tak výsledek se odvíjí od té dohody. Znám dost lidí, kteří chtějí výplatu hotově a také ji hotově dostávají. Je to přežitek z dob minulých, ale budiž. Někdo holt k bankám důvěru nemá.

Opravdu záleží na konkrétních lidech. Pokud zaměstnavatel někoho nutí zavádět si i přes odpor účet, je to známka toho, že je tam jakási autoritativní firemní kultura a upřímně, kdo by chtěl pracovat pro firmu, která se takto chová? Já ne, to bych šel raději jinam.
21. 10. 2011 | 11:55

neo napsal(a):

Sladký:

čím si pan Pehe toto zasloužil?
21. 10. 2011 | 11:57

Sladký napsal(a):

Neo- už několikrát jsem tě upozornoval na to, že téměř neustále zaměnuješ lež a omyl.Mezi lží a omylem je asi takový rozdíl, jako mezi zabitím a vraždou.
21. 10. 2011 | 11:57

jo napsal(a):

jozka

vzdej to on nikdy nepřizná že máš pravdu prostě si bude tvrdit svoji jak jsou si všichni "rovnííí" před zákonem a v jednání :))))
21. 10. 2011 | 11:58

Sladký napsal(a):

Pan Pehe, milý Neo, je tím, kým je, a říká to,co si myslí- na rozdíl od spousty prodejných d...k které si říkají novináři a komentátoři.
21. 10. 2011 | 12:00

jozka napsal(a):

neo:

Fajn, jsem rad, ze jsme k tomu dosli. Zamestnanec pozadujici vyplatu v hotovosti ma proste peska a je odsouzen bloudit a hledat. Dnes v podstate likvidacni zalezitost. Tedy pokud nechce delat jako pingl nebo kopac, ale chce zustat v oboru pro ktery se od sesti let vzdelaval :-)
21. 10. 2011 | 12:01

jo napsal(a):

neo

Děkuji Vám za odpověď. Neodpověděl jste mi na otázku - Kolikati let se hodláte dožít?! Píšete, že nebudete dělat do smrti a že do důchodu půjdete v 68letech (ročník 1983 a výše) a pak budete dále pracovat.
21. 10. 2011 | 12:01

neo napsal(a):

Sladký:

v kterém případě tak činím ?

Pokud narážíš na poznámku o lži pana JO , tak nejde o omyl.

O omyl by šlo, kdyby nevěděl, že pracuji. On to ale ví, neb jsem mu to předtím sdělil. Takže už se nejedná o omyl, ale lež.
21. 10. 2011 | 12:01

neo napsal(a):

jozka:

jak píši, záleží na okolnostech.
podstatná je ta nepovinnost, nikdo ale neříká, že je to jednoduché.

dobrý zaměstnanec je ochoten z nepodstatného požadavku ustoupit
dobrý zaměstnavatel je ochoten na takový požadavek přistoupit
21. 10. 2011 | 12:06

Jarmil napsal(a):

Současná vládnoucí globální elita jsou vlastně ti nejpravější ekologové. Když bude hodně nezaměstnaných a ti časem vyhynou, nebude také potřeba vyrábět tolik zboží, kolik dnes. Svět se stane čistším. A o to tu jde.
21. 10. 2011 | 12:07

neo napsal(a):

jo:

záleží na tom, co mi zdraví dovolí. Předpokládám, že se dožiji asi tak průměrného věku 75 ti let. Ovšem lze přihlédnout i ke statistikám regionu ve kterém žiji a taktéž k věku dožití v rodině.
21. 10. 2011 | 12:08

Yosif K napsal(a):

Opravnik omylu naivniho blouznila pana Docenta Pehe:
"Společným mottem celosvětových demonstrací proti hamižnosti velkého kapitálu a privatizaci demokracie jsou požadavky, které bychom mohli parafrázovat—v narážce na sociální kvas v roce 1968—slovy: „proletariat a lumpenproletariat pozaduje zivotni standard vyssi stredni tridy“.
Vagusove - okupanti wall streetu - podobne jako levicovi skuhralove zde na blogu - ze sveho hlediska "opravnene" pozaduji zivotni uroven "minimalne na urovni prumerneho platu". A zcela spravne konstatuji, ze naprosta vetsina obyvatel ma mene nez prumerny plat.
Dale skuhraji ze ani prumerny plat neni nic moc. Samozrejme by preferovali aspon lehce nadprumerny plat.
To vsak neni matematicky mozne - vzdycky bude mit vetsina lidi podprumerny plat.
Samozrejme by bylo teoretciky mozne prerozdelit platy smerem od nejbohatsich "dolu". I kdyby se provedlo totalni prerozdeleni - ze by vsichni dostavali stejne - melo by to dva dusledky:
A) spolecnost by prestala ekonomicky fungovat - lide se stejnou mzdou by se prevazne prestali v praci o cokoliv snazit. Toto jiz bylo vyzkouseno v sovetskem rusku a po roce ekonomickeho upadku urychlenme zavedli do hospodarstvi kapitalismus a do vojska a statni spravy nerovnosti cca jako za cara.
B) i tak by vsichni vcetne proletariatu meli pocit ze maji malo..... akorat by nemeli sanci vydelat si vice tim ze by vice makali.....

Jak si regulaci platu okupanti predstavuji? Ze treditelk podniku bude dostavat nejvyse petinasobek platu uklizecky? Ze kazdy vcetne rozvedenych uklizecek bude mit vilu? Na zaklade presne teto akce zkrachovaly v USA statni hypotecni banky a mnoho komunitnich bank. Pod statnim tlakem poskytovaly prilis mnoho hypotek prilis chudym lidem....
21. 10. 2011 | 12:12

Forrest Gump napsal(a):

"jo"

Pane, nechcete si otevřít hospodu ? Já bysem šel k Vám dělat.Vy máte sociální cítění, u Vás bych se měl určitě dobře.
21. 10. 2011 | 12:15

Sladký napsal(a):

Yosif- jdi už s těmi svými primitivními ideologickými kecy do někam, politruku.
21. 10. 2011 | 12:16

Yosif K napsal(a):

Pane MAB - podivejte se na statistiky socialni nerovnosti - Cesko je druha nejrovnostarstejsi zeme po Japonsko - mnohem reovnostyarstejsi nez Skandinavske staty, Holandsko nebo vsechny staty byvaleho Ostbloku.

Vagusove a-la "Occupy Wall Street" asi v CR zadnou velkou odezvu mit nebudou - mineno mimo redakcni mistnustku deniku Referendum - hlasne to trouby anarchismu..... Co se vsak muze stat je to, ze misto modre velkoburzoazie vyhreaje pristi volby oranzpova velkoburzoazie a zacne zase jeste vice zadluzovat stat.....
21. 10. 2011 | 12:17

jo napsal(a):

neo

"O omyl by šlo, kdyby nevěděl, že pracuji. On to ale ví, neb jsem mu to předtím sdělil. Takže už se nejedná o omyl, ale lež.".

V tomto případě si mohu dovolit něco tvrdit a mít názor jestli děláte nebo ne ale jestli lžete víte sám dobře
21. 10. 2011 | 12:18

jo napsal(a):

Forrest Gump

Klidně otevřu ale nevím jestli mi tam někdo příjde abysme tam nechlastali sami
21. 10. 2011 | 12:19

Forrest Gump napsal(a):

jo:

Když nikdo nepřijde, tím lépe. Aspoň se tak nenalítám. A chlastání se taky nebráním.

Kolik byste mi dal ?
21. 10. 2011 | 12:22

TomášL napsal(a):

Poukazovat na skandinávské země -které mají nerostná bohatství a řídce zalidněnou zem- a dávat je za vzor, je stejně tak úchylné, jako poukazovat na bohaté státy vyvážející ropu a horovat za jejích politický systém...
21. 10. 2011 | 12:30

Občan napsal(a):

Neo sice tuhle tvrdil, že je nějaký analytik čehosi (dnas ekonomický), ale podle těch bludů, co tu dnes šíří, spíš bude kádrovák. Protože to, co vyfik, to jsou klasické americké pindy z poplyšákových kádrováckých příruček. Zejména ta šikovně skrytá hrozba:
- Ddobrý zaměstnanec je ochoten z nepodstatného požadavku ustoupit - o tom, který požadavek je nepodstatný, rozhoduje pochopitelně zaměstnavatel ad hoc;
- Dobrý zaměstnavatel je ochoten na takový požadavek přistoupit - pochopitelně opět rozhoduje zaměstnavatel; Pokud zaměstnavatel rozhodne o tom, že zaměstnancův požadavek je nepodstatný, potrestá jej za takový požadavek nepřízní a při nejbližší příležitosti vyhazovem. Ergo kladívko - zaměstnanče drž pec a buď rád, že smíš dejchat.

Neo, já mám z Vašich projevů velmi často pocit, že jste studentík, který to sem opisuje z poznámek k přednáškám. Ostatně i to, jak každému tykáte, svědčí o Vaší sociální nezralosti a tudíž o velmi nízkém věku.
21. 10. 2011 | 12:34

Občan napsal(a):

YosifeK,

pokud si myslíte, že těmi svými nenávistnými výlevy někoho přesvědčíte, pak se velmi mýlíte. Jediné, čeho jste dosáhl je, že na Vás už skoro nikdo nereaguje a Vaše plky většinou jen rychle odroluje nahoru, aniž z nich přečetl jediné písmeno.
Namáháte se tedy úplně zbytečně.
A jen potvrzujete, že ti, co tu Vaši partu pobudů v černých oblýskaných mantlech upřímně nenávidí, mají pravdu. Protože Vy jste naprosto typický haredi Chazar z Haliče v tom nejhorším slova smyslu.
21. 10. 2011 | 12:47

Yosif K napsal(a):

Vizte vizte vizte levicovi skuhralove, vcetne blouzniveho docenta Pehe:
wiki - List of countries by distribution of wealth
Ceska republika je dle Ginni koeficientu egalitarstejsi nez VSECHNY skandinavske staty s vyjimkou Finska.
Vizte vizte vizte levicovi skuhralove, vcetne blouzniveho docenta Pehe:
wiki - List of countries by income equality
dle UNr/p10 a UNr/p20 je Ceska republika druhou nejrovnostarstejsi zemi po Japonsku. Dle CIAr/p a CIA Gini je Ceska republika TRETI nejrovnostartsejsi zemi na svete (cca na urovni norska a svedska).

Levicovi skuhralove - co vlastne v Ceske Republice chcete?????
21. 10. 2011 | 12:47

Sladký napsal(a):

TomášL- které skandinávské země mají to veliké nerostné bohatství? Finsko? Švédsko? Dánsko je řídce osídlené? Myslíte si, Tomáši, že území za polárním kruhem by mělo být osídleno daleko hustěji?
Poukazovat na ropou bohaté země a horovat za jejich systém? Vy horujete pro systém Saudské Arábie,Iránu nebo Venezuely? Vskutku úchylné...:o))))
21. 10. 2011 | 12:50

neo napsal(a):

Občan:

1) finanční analytik, ne ekonomický.
2) kádrovák ne, jsem ročník 83
3)to nejsou bludy, ale fakta. a je to zaměstnanec, který určí, zda je jeho požadavek nepodstatný. Pokud by ho považoval za podstatný, tak z něj neustoupí ne?
4) Zaměstnavatel samozřejmě požadavek také zhodnotí a pokud je pro něho podstatný, tak neustoupí, pokud mu ale nebude činit problém vyplácet mzdu hotově, tak nemá důvod chtít účet.

5) studentík jsem byl, krásná to doba. A každému netykám, to je omyl (nebo lež?). tykám většinou diskutujícím, se kterými se jaksi již nějakou dobu známe či o to požádali sami. Jinak vykám.

6) celá ta debata vlastně vznikla vaším omylem milý občane, když jste tvrdil, že je povinné vyplácet mzdu na účet, což jak jistě už nyní víte, není pravda.
21. 10. 2011 | 12:52

Yosif K napsal(a):

Pane OBCANE - mylite se ze bych nekoho nenavidel. Ja mam s proletariatem stejny soucit jako vy, mozna vetsi. Jen otevrene rikam veci jak jsou.

A vim, ze pokud by mel proletariat zase vladnout - socialni nerovnosti zustanou, a uplne vsichni se budou mit zas MNOHEM ale MNOHEM HURE.
21. 10. 2011 | 12:52

Sladký napsal(a):

Povinné to není, ale pokud to neuděláš, jsi černá ovce,terč pomluv,ocitneš se pod brutálním nátlakem.V podstatě je to podobné účasti-neúčasti na manifestačních akcích za minulého režimu.
21. 10. 2011 | 13:01

Datel napsal(a):

Jarmil
A kdo jim tady bude zametat ty prázdné dálnice? Třeba tu v CHKO?
21. 10. 2011 | 13:10

neo napsal(a):

Sladký:

již jsem psal výše, že znám dost lidí, kteří mají výplaty v hotovosti a není s tim problém. Nejsou ani černé ovce ani terči pomluv a nejsou ani pod brutálním nátlakem.

Zaměstnavatelé běžně používají pozitivní motivaci.
1. Založíš účet u banky, se kterou spolupracujeme
2. Dostaneš o pár set vyšší mzdu
3. Můžeš mít i penzijko s příspěvkem zaměstnavtele
4. Budeš mít výplatu na účtu do X dne v měsíci.

To jsou metody měžně používané. Nejde o nátlak ani o nějakou šikanu.

Asi máte opravdu špatnou zkušenost se svými zaměstnavateli a pak se nelze divit, že vše vidíte tak moc pesimisticky.
21. 10. 2011 | 13:11

Jarmil napsal(a):

Datel

V CHKO? Tam se dálnice nechají zapadat šiškami.
21. 10. 2011 | 13:18

Sladký napsal(a):

Samozřejmě, neo.Ale jak to neudělíš, tak....
21. 10. 2011 | 13:22

jozka napsal(a):

neo:

Kdyz to zavadeli u nas, taky nas lakal zamestnavatel pozitivni motivaci. Bude nam vyplatu posilat i nadale. A jinde to nebylo o moc jine. Na ruku to dostavali/dostavaji v malych firmach, pripadne tam, kde se zamestanavatel snazil nejak obechcat dane.
21. 10. 2011 | 13:23

neo napsal(a):

Sladký:

tak se nic neděje přijdeš o výhody výše uvedené....

jistě se najdou tací, kteří prostě direktivně něco nařídí, ale nelze paušalizovat. Navíc jak jsem výše napsal, u někoho takového bych ani pracovat nechtěl.
21. 10. 2011 | 13:24

Datel napsal(a):

Jarmyl
Jo. Šiškami s mákem z vymakovaných makovic, jako je ta vaše. Víte vy vůbec, co by udělal prudký úbytek populace s krajinou?
Vy ekologu amatére.
21. 10. 2011 | 13:31

Yosif K napsal(a):

pane Obcane - pisi jelikoz je mi lito proletaru a "pratelu proletariatu" jak se vytrvale trapi v zajeti naivnich a nerealistickych bludu - jako mury rozbijejici si hlavu o svetlo poulicni lampy.
To ze nekdo ma zivotni smulu, skonci na ulici apod se nespravi odstranenim kapitalsimu. Mrakly vagusu a bezdomovcu vegetovaly i v udajnem proletarskem raji v SSSR vcetne Moskvy. A nikdo s tim nebyl schopen nic delat - akorat v Moskve je pravidelne odklizeli centra na okraj, kde nebyli tak na ocich delegacich bolseviku za zapadu.....

Nadsene zdravim pana NEO - je videt rozdil zda nekdo ma ci nema ekonomicke vzdelani - kugolofove jako Sobotka a Pehe bohuzel zadne ekonomicke vzdelani nemaji - placaji prazdne tlachy.....
21. 10. 2011 | 13:35

neo napsal(a):

Yosif:

též zdravim
21. 10. 2011 | 13:36

grőssling napsal(a):

Kapitalismus s lidskou tváří, no to jsem se zase nasmál.

Něco takového tu hlásal kdysi Havel, aby oblbnul hlupáky.
Kapitalismus s lidskou tváří je jako pes - nepes.

No to jste mne zase dostal Pehe, ještě teď se válím smíchy.
21. 10. 2011 | 13:37

Občan napsal(a):

Neo,

zase blábolíte ty své brožurkové nesmysly.

Výplatu MUSÍTE mít na účtu přesně ve výplatní den, stanovený zaměstnavatelem. Tal to říká zákon. pokud má plat na účtu o den dva dřív, nic se neděje, ale pokud dorazí plat na účet o den později, je to porušení zákona ze strany zaměstnavatele.

Ve veřejném sektoru byly zavedeny platy na účet POVINNĚ. Možná nechápete význam toho slova, vaše chování by dost nasvědčovalo tomu, že netušíte, co to je "povinnost", "disciplina" a "muset". Takže ve veřejném sektoru NELZE dostávat mzdu v hotovosti. NELZE si to ani domluvit.

V privátu to je velmi podobné a motivace je spíš negativní. Odmítnutí "nabídky" se rovná vzepření se vůli zaměstnavatele a je to důvodem k vyhazovu.
Dokonce i brigádníci už jsou dnes vypláceni přes účet. Takže opět plkáte o něčem, co znáte jen teoreticky.
Plat na ruku obvykle vyplácejí pouze ti, co obcházejí daně a odvody.
21. 10. 2011 | 13:37

Yosif K napsal(a):

Skandinavske zeme:
A) mene se krade nez ve zbytku Evropy (protestantska moralka?)
B) vice se maka nez ve zbytku evropy (protestanstska moralka?)
C) Norsko skutecne benefitovalo na liziskcich ropy a plynu ALE obyvatelstvo neprestalo pracovat
D) cast koeficientu socialni nerovnosti je lepsi cast horsi nez v CR - pokud levicovi skuhralove skuhraji po socialni rovnosti Skandinavie - velmi patyrne je plus minus stejna CI HORSI.

Z dani vybranych navic ve Skandinavii se TEDY ocividne neprokrmuje proletariat - Skandinavie ma lepsi verejnou dopravu, lepe udrzovane verejne budovy, divadla, lepe udrzovane silnice (kazdy rok brutalne zamrzaji a musi se opravovat).......
21. 10. 2011 | 13:43

jarpor napsal(a):

Soudím, že autor souhlasí s :
" V podstatě žádají, použijeme-li další narážku na rok 1968, aby se “ztracená vláda věcí jeho zpět k lidu navrátila”."

Tak úvahu na téma "Jak součásná Evropská Unie ztracenou vládu věcí jeho zpět k lidu navrací" bychom očekávat mohli ... když protestují evropská města...
Nebo, a to spíše, je ta úvaha o důvodech protestů "mimo mísu"....

Hezký den
21. 10. 2011 | 13:44

TomášL napsal(a):

Sladký

Někdy mě udivuje, co jsi Češi myslí o skandinávských zemích... Nejspíše pozůstatek školních osnov z minulého režimu.
21. 10. 2011 | 13:51

Yosif K napsal(a):

Pehe: "Krizi nejlépe přestály skandinávské státy, v nichž nikdo nevolá po drastickém omezování již beztak silných sociálních států, založených na vysokých mírách zdanění a přerozdělování bohatství."
Nevola,nekrico, ale volal, kricel - od te doby co Astrid Lundgrenova zacala kricet, ze ji socdmeacke vlada zatizila marginalni danovou zazbou 101% z prijmu, a potye zcio cast svedskych podniku zacala byt rizena z Lodnyna, Amsterdamu, Monaka, Lucemburska (IKEA) atd atd - od te doby mily poane Pehe k odboruravani prerozdelovani ve Svedsku SOUSTAVNE A VYTRVALE DOCHAZI......
21. 10. 2011 | 13:52

neo napsal(a):

Občan:

vy asi vážně neumíte číst milý Občane. Kde proboha píšu, že by na účtu neměla být výplata v určený den? Naopak, píšu, že na účtu bude do určitého dne v měsíci. Jaké zas brožurky??? jste vůbec normální.

Jinak jsem nikde nenašel, že by to bylo ve veřejném sektoru povinné, prosím o důkaz.
tady něco pro Vás:
Dle § 142 odst. 2 zákoníku práce (zákon č. 262/2006 Sb., ve znění pozdějších předpisů; dále také jen „ZP“) se mzda vyplácí v pracovní době a na pracovišti, nebyla-li dohodnuta jiná doba a jiné místo výplaty.Na základě § 143 ZP přitom platí, že na žádost zaměstnance je zaměstnavatel povinen při výplatě mzdy popřípadě jiných peněžitých plnění po provedení případných srážek ze mzdy poukázat částku určenou zaměstnancem na svůj náklad a nebezpečí na jeden účet zaměstnance u banky nebo spořitelního či úvěrního družstva, a to nejpozději v pravidelném termínu výplaty mzdy, pokud se zaměstnancem písemně nesjedná pozdější termín. Na základě výše uvedeného tak platí základní zásada, že mzda by měla být vyplácena na pracovišti a v pracovní době.

Pokud má být mzda vyplácena na bankovní účet zaměstnance, pak je třeba, aby se tak zaměstnavatel se zaměstnancem výslovně dohodli, případně aby o zasílání mzdy na účet zaměstnanec požádal a zaměstnavatel této žádosti vyhověl. Bez takové dohody či žádosti zaměstnance zaměstnavatel není oprávněn zasílat mzdu na bankovní účet zaměstnance a je povinen ji vyplácet na pracovišti (v hotovosti).

Ačkoli se na první pohled jeví jako nepodstatné, zda je výplata na účet prováděna na základě formální žádosti zaměstnance či na základě vzájemné dohody zaměstnance a zaměstnavatele, obě tyto formy mají odlišný právní režim. Pokud je mzda vyplácena na účet na základě žádosti zaměstnance, které zaměstnavatel vyhoví, může zaměstnanec svoji žádost kdykoli zrušit či změnit, což může vést k praktickým problémům zejména s ohledem na možné časté změny žádosti či změny provedené na poslední chvíli před výplatním termínem. Naproti tomu, pokud je výplata na účet mezi zaměstnancem a zaměstnavatelem dohodnuta, pak je možné tuto dohodu změnit opět pouze dohodou, tedy nikoli na základě jednostranné žádosti zaměstnance
21. 10. 2011 | 13:52

MaB napsal(a):

K názoru, že ČR je jednou z nerovnostářštějších zemí světa, doplním jen tohle: Giniho index měří pouze příjmy (zpravidla domácností). Ano, distibuce příjmů je u nás dosti plochá.
Ovšem myslícímu jedinci bude stačit, když k tomu dodám, že podíl mezd na HDP je u nás o dost nižší, než u většiny vyspělých zemí. Neboli, valná část HDP se do příjmů domácnosti vůbec nedostane.
Snadno z toho odvodíte, že prací se u nás spíše zbohatnou nedá.

A hlavně, aktuální Peheho text se týká situace ve všech vyspělých zemích, takže místní situace v tomto případě nehraje až tak podstatnou roli.
21. 10. 2011 | 14:05

SuP napsal(a):

neo -
Platí to i naopak -
..."Asi že vše vidíte tak moc pesimisticky, pak se nelze divit, že máte opravdu špatnou zkušenost se svými zaměstnavateli..."
21. 10. 2011 | 14:22

neo napsal(a):

SuP:

:) :) :)

mám dojem, že lidé jako Občan si berou všecko moc osobně.

On není schopen si dohodnout výši mzdy ani způsob výplaty mzdy.
On byl pod nátlakem, on byl černá ovce, on on on a pak mu z toho vyleze, že takové je to prostě všude.
Vůbec nepřipustí, že je to jen jakási výjimka, která ani nemá oporu v zákoně.
21. 10. 2011 | 14:26

Mac napsal(a):

áááá....nemáme dneska pátek?

že jo, že máme?!

hned jsem si říkal, že bude pátek, když "finanční analytik" zase čerpá náhradní volno a celej den se tady snaží předstírat inteligenci, vzdělanost a schopnost vědět, která bije....

...i když - von má pátek celej týden :-))))
21. 10. 2011 | 14:30

neo napsal(a):

Mac:

nemám náhradní volno a nic nepředstírám.

uvádím jen fakta.
21. 10. 2011 | 14:32

Mac napsal(a):

:-)))))

no, hlavně, že máme ten pátek....

už sis nastudoval, co je to ten certifikát ISO?

ale, co furt otravuju, to je přece věc, kterou žádnej finanční analytik k životu nepotřebuje... a vzhledem k permanentnímu čerpání náhradního volna to nepotřebuje ani k práci :-)))
21. 10. 2011 | 14:35

SuP napsal(a):

neo -
On hlavně nezná rozdíl mezi mzdou a platem, stejně jako rozdíl mezi prací a zaměstnáním. Jako zaměstnanec veřejného sektoru chodí (možná i denně) do zaměstnání a bere plat. Na rozdíl od těch, kdo chodí do práce a berou mzdu. Nedokáže pochopit, že benefity nelze donekonečna řetězit, takže za ten maximální benefit zaměstnání ve veřejném sektoru se po něm bude chtít taky nějaká disciplina a nedokáže to rozdejchat. Když se tomu se přimíchá ještě ta levicovost se všemi svými psychosomatickými atributy, je to ďábelskej kokteil.
21. 10. 2011 | 14:44

ghándí napsal(a):

krizi nezpusobila nezodpovědnost finančního kapitálu. to je hluboký omyl. krizi způsobila nerovnováha bohatství a produktivity práce mezi východem a západem. lidi na východě pracují více a mají se hůře než lidi na západě. ta krize byla samozřejmě jenom otázka času. každá nerovnováha v ekonomice se dříve nebo později projeví krizí. pehe nechápe příčiny krize, stejně jako většina "rozhořčených". ono je vždy jednoduché ukázat prstem na nějakého viníka. za to, že lide na západě žili na dluh, můžou bohatí a globální kapitalismus.
21. 10. 2011 | 15:37

modrý edvard napsal(a):

SuP: zdanění majetku. Autor praví, že 1% bohatých má 40% příjmů (nebo tak nějak), a že to je špatně. Těch 39% pochází z výnosů z kapitálu, tak to holt v kapitalismu chodí. Tahle nerovnost je velká a zvětšuje se. To je špatně, protože to vede k nestabilitě ve společnosti. Proto bych proti růstu té nerovnosti bojoval zdaněním majetku - i toho legálního.
21. 10. 2011 | 15:38

gabybaba napsal(a):

YosifK
Nevím, jaké máte vy ekonomické vzdělání, ale matematické určitě ne. Píšete:
To vsak neni matematicky mozne - vzdycky bude mit vetsina lidi podprumerny plat.
Matematicky je možné, že polovina lidí bude mít plat podprůměrný a polovina nadprůměrný.

neo
nebuddu asi daleko od pravdy, když si myslím, že jste po studiu nastoupil do firmy, kde jste dodnes, akde se nijak za tu dobu nezměnily podmínky? Jestli je to tak, tak neplácejte o tom, co zaměstnavatelé dělají nebo nedělají - na to vám chybí zkušenosti.
21. 10. 2011 | 15:39

Yosif K napsal(a):

Pane MAB - pokud vam nezalezi na distribuci prijmu domacnosti, na cem vam zalezi? Samozrejme kazda definice ma sve hacky - ale polde vetsiny definici je ceska republika v absolutni spicce socialni rovnosti. Bylo to videt jiz za totace - CSSR byla rovnostartsejsi nez vsechny ostatni zeme Ostbloku. Dtto plati plus minus i ve svetoivem meritku.

Idelani Bohac je pritom Warren Buffet - prijmy ma vysoke (jeste trouba skuhra aby mu je stat vice zdanil) a sam zije velmi skromne - maly domek, starsi auto, atd. Na druhe strane jsou ovsem NEKTERE hollywoodske hvezdy - stavi si barak za 50 mega, utraceji za blbosyti a pak jeste ponoukaji okupantu wallstreetu k boji za "socialni spravedlnost". Co s nimi? Ze by se jim barak znarodnil a premenil na ubytovny ilegalu z Haiti? Vydelali si penize hranim.
Argumentace socdemaku mi pripada jako Milous Jakes, kdyz skuhral, kolik si vydelala Zagorova.

Nikdo nerika ze se da bufvijak zbohatnout manuelni praci. Vy povazujete penize vydelane Batou, Jobsem, Gatesem, Rockefellerem nebo Bufettem za ziskane podvodem, nikoliv praci? To je statnovisko Karla Marxe z doby kdy se zdalo ze fabriku muze USPESNE ridit jakykoliv kopac (de facto to KM takhle doslova propagoval - ze inzenyr bude treba jeden den cistit boty a kopac bude jeden den ridit fabriku).
Padesat po K Marxovi se to zkusilo v praxi a bvrzy se prislo na to, ze to tak nejde.

Odpoved na Vas nazor - manuelni praci se skutecne vetysinou moc nezbohatne - kdo zbohatl hodne - jako Jobs nebo Gates nebo Bata - tak zbohatl ORGANIZACNI A INTELEKTUALNI PRACI......

Ziji Bohaci v CR buhvijak rozmarile? Jak kdo - Babis tvrdival ze ma v Praze tripokojak na Zizkove. Kellner ma udajne vetsi vilu, kterou nepouziva. Dtto Bakala. Vily ve stylu Hollywood nema v CR temer nikdo. Proti ostatnim zemim zadne vystrelky nevidim, aniz bych tvrdil, ze vsichni zbohatli uplne poctive.
Oranzovy Kolotuk se flaka v kondu na Floride - ten tak nejvice odpovida definici socialniho parazita (mozna s Rebickem a Dalikem, samozrejme).
Nasledujme v socialni rovnosti Skandinavii???? Historickou nahodou - uz se stalo...... bad luck, bad luck, lepsi uz to nebude...
Preestanme krast, budme poctivi jako Skandinavci? Ze by oranzovi soudsruzi sli vzorem? S Appianem, kolotukem, biolihem, se Setuzou s MUS a OKD a Roman v CEZu? Ano budme poctivi jako Skandinavci - ale to se tezko bude zavadet vlade oranzovych sibalu a velkoburzuu......
Rozdelme majetek bohacu proletariatu? Uz se to v CSSR jednou realizovalo - rudi soudruzi se nastehovali do vil na HansPaulce (nebo kde bydli Jakes) a na Slavicie Udolie (blb Bilak), ostatni zustali trcet v dvouletkovych bytrech a umakartovbych panelacich.
21. 10. 2011 | 15:44

SuP napsal(a):

modrý edvard -
No asi jste nedával pozor na výklad. Autor psal "majetku", Xury upřesnil, že majetek sám není to podstatné, důležité je, kolik vygeneruje příjmů. Vy jste to smíchal. To je jedno, hlavně když je veselo. Pak zdańovat ty příjmy, to je transparentní a klidně ať progresivně. Nic ve zlém!
21. 10. 2011 | 15:46

Yosif K napsal(a):

Pane Gabybaba - jste matematicky sibal, uvadite matematicky mozny ale extremne nepravdepodobny pripad.
Jestlize je prumerny plat 25 tisic a nejnizsi plat dejme tomu 10 tisic tak by na druhe strane jste nesmel mit prilis mmnoho platu stejne vzdalenych od prumeru - nejak by se tam nevesla nikolivc miziva skupina platu nad 40 tisic.

Nevim - mozna toto jest sen okupantu z walstreetu a ruznych Pahu a Sobotku - ale pokud vim, vetsina viditelnych ORANZOVYCH PRSATEL CHUDOBY ma platy silne nad 30 tisic.... napriklad takovy Jansta umi vydelat 200 milionu za 2 tydny na polostatni zakzce a jeste rto sikovne zdanit v Karibiku......

Co jsem chtel rict je to, ze i kdyby vetsina vagusu = okupantu wallstreetu mela PRUMERNY PLAT (za predokladu ze by pracovali - coz asi neni mezi nimi vetsinovy pripad) ze by jim to bylo stejne malo - hledali by jine zaminky proc delat kraval na ulicich - tyrani zvirat, utisk islamistu, noseni kozesin, tajici ledovce, uzemni problemy rezervace kmane Arapaho atd atd...
21. 10. 2011 | 15:57

gabybaba napsal(a):

YosifK
kdybyste tam předtím nenapsal MATEMATICKY nemožné, tak bych se neozvala.

Vy víte, co ti podle vás vágusové chtějí? Vy jste se jich ptal?
21. 10. 2011 | 16:11

Občan napsal(a):

To YosifK.:

Pokud jste v ČR, tak si zajeďte do obce Modrava a poptejte se po Bakalově sídlu. A pak něco žvaňte.

Pokud dřepíte někde kibbutzu a v ČR jste byl jednou v životě, tak nepindejte o věcech, o kterých nic nevíte.
Čeští zbohatlíci si nechávají dělat zlaté hajzly (Fidelis Schlée), napouštět 400m2 velký dřevěný půdní byt včelím voskem (Martin Bursík), Krejčíř měl vilu o cca 1200m2 (a podobných najdete ve VIP satelitech stovky) s bazénkem se žraloky, a podobné zhůvěřilosti. Čeští zbohatlíci jsou úplně stejní jako zbohatlíci kdekoli jinde na světě.
Na rozdíl od jarmulkáře z kibbutzu my o nich víme drobet víc.

VŠICHNI bohatí a velmi bohatí lidé zbohatli buď tím že dlouho a hodně okrádali zaměstnance a stát, nebo hodně spekulovali, eventuálně to spojili. ŽÁDNÝ z nich NIKDY nezbohatl prací a už vůbec ne poctivou.
21. 10. 2011 | 16:16

Občan napsal(a):

To gabybaba:

Nevšímejte si ho, je to ztráta času.
Robot, který mele své zcestné propagandistické mantry ve dne v noci furt.
21. 10. 2011 | 16:19

pgjed napsal(a):

Pane Pehe, po dlouhé době nečekaně dobrý článek! Nedáváte sice žádné odpovědi, ale položené otázky jsou věcné, přesné a správně položené = jdou na jádro věcí. Snad ten konec, ty poslední 2 odstavce považuji za méně povedené ale to není podstatné.

Zatím velmi chabé a málo organizované protesty příslušníků středních vrstev mají náznak spíše tušení souvislostí, než že by byly opřeny o systematický věcný rozbor a neseny konkrétními požadavky. To skutečné vzedmutí je ještě velmi vzdálené a možná mu bude předcházet ochabnutí a oživování protestů v několika vlnách. A je těžké předpokládat, zda vůbec můžou věci nabrat směr a sílu vedoucí ke skutečně produktivnímu, racionálnímu a o konzervativní hodnoty opřenému řešení. Populismus, zhoubný a všepoškozující, všudypřítomný a všemedializovaný je nekriticky celosvětově přijímán a jenom málokdo je ochoten si připustit, že je jedním z kořenů současných zel a odmítat jej. Vždyť nechoďme daleko! Na Šluknovsku lidé protestují proti skutečným i domnělým nepravostem, ale vůbec jim nevadí, že v čele protestu jim levity káže odsouzený podvodník a puncovaný hochštapler, který má z lidské hlouposti poplužní dvůr.

Nicméně jistá míra naděje v současných náznacích protestů nepochybně je. Jen je třeba vedle manifestování i přemýšlet, co je jádrem problémů, jak vznikly a proč k nim došlo a jaká je cesta k náperavě. Osobně jsem přesvědčen, že stručné hodnocení příčin lze opřít o staré známé pravidlo, že systémy žijí myšlenkami, ze kterých se zrodily. A demokracie se nepochybně zrodila z konzervativních ideálů svobody, důstojnosti, rovnosti před Bohem i zákonem ale i odpovědnosti a solidarity. V okamžiku, kdy vůči těmto ideálům začala činit zdánlivě nepodstatné malé kompromisy se zlem, ocitla se na sestupné ploše s rostoucí strmostí. A to jak v mravní, tak v hmotné oblasti. Jen malé připomenutí, současná praxe trvalého žití na dluh, čili utrácení peněz, které nejsou ekvivalentem jakékoliv užitné hodnoty vzniklé před jejich uvedením do oběhu, je zrealizování myšlenek komunistických ideologů Marxe, Engelse Uljanova o komunismu, ve kterém bude každému dáno dle potřeb (rouměj přání). Nebo spekulace, jako legální zdroj zisku... Ďábel se někde v pozadí může uchechtat lidské hlouposti. V okamžiku, kdy se volební soutěž stala soutěží sponzorů v pozadí a nakradených penězna účtech velkých stran se demokracie změnila v mediokracii. Je otázkou, zda je z tohoto stavu možná cesta zpět? Většinou tomu tak nebývá. A vpřed? K jakému cíli? To je vážná otázka, na kterou není jednoduchá odpověď. Nicméně jedno je jisté, vykročit k tomu zatím neohraničenému cíli vyžaduje překonání vlastní hlouposti a manipulovatelnosti. A to může každý začít překonávat okamžitě.
21. 10. 2011 | 16:23

neo napsal(a):

gabybaba:

jaké podmínky by se měly měnit?
21. 10. 2011 | 16:34

dalimír napsal(a):

Hoši zbytečně to tady všechno moc pitváte , Marx a Engels nebyli žádní blbci a když něco vymysleli tak to sedělo ! To mějte vždy na paměti !!! Dal.mil.mír
21. 10. 2011 | 16:56

pgjed napsal(a):

To dalimir:

To těžko! Zatím nic z toho, co M+E vymysleli nefongovalo, nebylo udržitelné a ukázalo se být zlem v koncentrované podobě. A je úplně jedno, jestli to realizovali bolševici, nebo liberálové a pragmarici. :-)
21. 10. 2011 | 17:20

SuP napsal(a):

gabybaba -
Ono jde o to, zda to vědí oni....
21. 10. 2011 | 17:22

RA napsal(a):

napřed socialisti kapitalismus zničili a teď si stěžují, že nefunguje. Z kapitalismu už tady dnes není NIC, ani tržní systém, ani SVOBODA. Jedinou cestou je tržní hospodářství, ale ještě je příliš brzy, ještě není dostatečně špatně, aby to lidé pochopili. Jsou tady velké skupiny lidí závislých na sociálních dávkách , podporách, dotacích a grantech. Lidí, kteří nic neumějí, ale chtějí nadstandartně žít a těm dnešní socialismus , kdy na ně pracující vydělávají, vyhovuje. Všichni ti bruselští byrokrati, úředníci, státní zaměstnanci.....je to zkrátka nyní neprůstřelné.
21. 10. 2011 | 17:27

dalimír napsal(a):

pgjed mohlo vše fungovat kdyby lidé měli trochu rozumu a nebyli sobečtí !
21. 10. 2011 | 17:43

SuP napsal(a):

RA -
I moje řeč!
21. 10. 2011 | 17:45

český maloměšťák napsal(a):

michal
Problémem jsou zejména zbytečné kecy.
Například o tom, jak se někdo v ČR nebojí o Tea Party.
Připomíná mi to ódy na Sovětský Svaz.
JInak mnoho republikánských prominentů je až po uši ponořeno ve státním cecíku.
Ale to cudně zamlčíe , že ? Anebo si stršíte rovnou hlavu do modré kukaně - když se o něčem takovém začne psát.

Mimochodem - ten váš nijak neregulovaný tržní systém jste viděl kde ?
Rád bych totiž měl informace z první ruky. :((

Btw :http://zpravy.kurzy.cz/288737-vysokofrekvencni-obchodovani-regulatori-si-na-pocitace-brousi-zuby/

Pojď boy - investuj na burze, Jediné co ti ale můžeme zaručit je - že VŽDY vyhrajeme MY.

P.S. Vaše líčení je zhruba na úrovni osvětových přednášek na nedělních seancích pořádaných pro manželky Staročechů a jejich příbuzné. Na závěr se prodá jeden šicí stroj - a tak lze konstatovati, že celá akce byla úspěšná a proběhla v přátelském duchu.
Za organizátory dnešní akce - bratr Kušna, bratr Lízal a bratr Čibuko.
S poděkováním majiteli lokálu - bratru Flekatému.
-----------
Každé uspořádání společnosti, kdy někdo je pověřen vládou - logicky musí implikovat nerovnost. Ta je ve složitých společnostech pak násobena stupněm vnitřní heterogenity.
Potud vše normální. Nic špatného. /i když - radikální athénská demokracie vládla recepty i na to, jak transformovat parciální zájmy v zájem obce, jak oslabit mocenské ambice potenciálních uzurpátorů, jak efektivně kontrolovat práci úředníků.../

Nenormální však je - pokud byrokracie /a jedná se dnes již o byrokracii - rozdíl mezi podnikatelem a byrokratem je na vrcholných ale i středních a nižších úrovních tak malý (ve vztahu k strukturálnímu uspořádání a kvalitě mocenských ambicí - tak jak jsou projevovány v konkrétním)/...pokud byrokracie vyvíjí úsilí, aby společnost organizovanou jako stát vrátila směrem k náčelnickému typu společnosti. Po stránce obsahové /formálně by to vyvolalo příliš velký odpor - i když...při "vhodné" konstelaci je možné i toto...dokonce k tomu došlo nedávno - ve 20.století/

To je samozřejmě velmi zvrácené a ti, kteří takto jednají - ti jsou pro okcidentální typy moderních společností daleko větším nepřítelem než Al Kaida, Putin, Ahmedinežád a Čína dohromady. Protože jsou velmi neidentifikovatelní.
Identifikují je jen jejich zájmy.
Nedisponují žádným centrem moci. Snaží se působit v rámci panoptikálního uspořádání - tedy - co nejvíce informací dovnitř, co nejméně ven. Vlstní formulační/bohužel často fungují i jako vyhodnocovací/ prostředky.
Podmaňují si instituce tradiční - snaží se vytvořit instituce nové /např. BIS...o které se začíná šuškat, že slouží jako strážní věž Mafie/......

Velkým paradoxem, absurditou - pokud uvážíme , jaký obsah mělo mít slovo "demokracie" je systém otočných dveří byznys/politika.
Vůbec není zjevné a jasné, zda jedinec , který plynule přechází tam a zpět a zase tam...např. z finančního byznysu na ministerstvo a naopak...vůbec není jasné, jakou vlastně socioekonomickou roli ve společnosti hraje. Co je apriorně jeho zájmem. Komu vlastně skládá účty /v zemích jako je Kozloistán Zelný navíc situaci komplikuje kvalita pojmu "politická odpovědnost" - kdy jde (navíc s přihlédnutím k ubohému stavu policie a justice) o pojem s nulovou vypovídací schopností - o NIC/.
Rozhoduje proto mediální obraz takového jedince.
Kruh se opět uzavřel.

Plky se ještě nikdy nevyhrála žádná válka.
Ani bitva.
Dokonce ani ta knoflíková.
I ta děcka musela bojovat...
...a přitom šlo jenom o pár knoflíků, že.

Jenže S KŸM /proti komu (zřejmě nebude rozumné bojovat s roboty nebo tryskáči, že)/ bojovat ? V tak složitá společnosti. Kdy se ví jen to, co stvořila média...

Asi nezbývá jiná cesta než pomocí paragrafů. Kdy je ale třeba ne plodit nové /jako to činí jistý Mistr Paragraf na MS Kozloistánu Zelného/....ALE NAROVNAT TY STARÉ.

P.S. Dnes jsem někde četl, že situaci na Šluknovsku vyřeší nová legislativa....
:((((((((( :(((((((
21. 10. 2011 | 17:59

SuP napsal(a):

Vykydale -
Kdes byl tak dlouho? Hezky ses tam nadržel...
21. 10. 2011 | 18:13

blue jay napsal(a):

český maloměšťák je velmi produktivni,
ja se nestacim divit kolik pismenek tu ten pracovitej hoch stihne za den. Ve vsech diskuzizich pracuje jako stachanovec na 120 procent. Kupredu leva....
21. 10. 2011 | 18:21

český maloměšťák napsal(a):

blue jay
Hmm...zřejmě vám v palici ty písničky " Kupředu levá..." apod. nadělaly takovou paseku...že se na ní dokážou už pást jen moli a podobný hmyz.
No - apoň se nenudíte, že.

Apropo - a co jste to vlastně chtěl říct...a nic nedat ?

P.S. Zkuste příště raději jen nějaký skřek.
Ať se vaši moli a švábi moc neunaví. A ať semají na čem pást i do budoucna. Ať neodejde ven všecko...
21. 10. 2011 | 18:44

pgjed napsal(a):

To dalimir:

To myslíte, že se měli všichni nesobecky podílet na třídním boji? Nebo na vedoucí úloze? Nebo na dějinné roli? No oni se podíleli, jde jenom o to, na které straně. Někteří měli to štěstí, že okusili z obou hrnců, když upadli do toho, co navařili jiným a věru jim to moc nešmakovalo!
21. 10. 2011 | 19:08

vico napsal(a):

Nemám nic proti stručnosti, ale myšlenka, že na popsání současných společenských jevů stačí znalost trojčlenky, tak to je zaděláno na pěkný průser.Čtení je to ale zábavné.

Onehdy jsem četl interwiew s hercem Vetchým. Ten má, řekl bych, hlavu ještě větší než pověstný vachmajstr. Když se měl na závěr vyjádřit, jak by se měla situace řešit, řekl, že předáním veškerých pravomocí Ústavu pro studium totalitních režimů. Tak to raději tu trojčlenku..
21. 10. 2011 | 19:11

Yosif K napsal(a):

Ha pane obcan - dobre - nekteri cesti zbohatlici jsou pdovodnici ci rozmatila hovada, jini ne, ale suma sumarum nelze rici ze podnikatele jsou bohati protoze kradou.

Podnikatele - pokud jsou bohati a pokud nejsou podvodnici - tak jsou bohati proto, ze zorganizovali neco lepe nez ostatni.
Vyrabet lepsi a lacinejsi mobily, auta, software, okna, dvere, ruzne stroje, spotrebice atd neni podvod - je to cil podnikani.
21. 10. 2011 | 19:21

SuP napsal(a):

Yosif Ku -
Víte, co je to "utkvělá představa"? Proti ní jsou všechny argumenty slabé ....
:_)
21. 10. 2011 | 19:25

modrý edvard napsal(a):

SuP. Já opravdu chci zdanit majetek, jen nevím , jak to udělat. Chápu rozdíl mezi majetkem a příjmy, i bez Xury. Domnívám se, že současná podoba kapitalismu - kde zisk přináší do příliš velké míry kapitál - vede k nerovnováze a nestabilitě. Autor dle mého názoru neví, co chce, ale určitě to chce.
21. 10. 2011 | 19:55

blue jay napsal(a):

český maloměšťáku,

pripsal jste si ke sve uzasne praci dalsich par pismenek. Plnite program. Gratuluji.
21. 10. 2011 | 19:57

blue jay napsal(a):

modry edwarde,
mate nejaky majetek? Pokud ano tak nechapu proc nevite jak by mel byt zdanen.
21. 10. 2011 | 20:01

stále rebel napsal(a):

Pro modrý edvard.
Čeští politicko-ekonomičtí mafiáni ruší daň z dividend, čili příjmy z anonymních akcií daněny nebudou.
21. 10. 2011 | 20:19

stále rebel napsal(a):

Pro modrý edvard.

Ještě dodatek tabulka

Daň z příjmu právnických osob OECD, v PIT: Personal Income Tax
http://www.oecd.org/dataoecd/26/51/33717596.xls

Nulovou sazbu zavedlo Estonsko a Slovensko, naši mafiáni se opičí a jdou východním směrem, ostatní se pohybují většinou mezi 20 – 50 %. Dříve nulovou mělo Řecko, teď ji zrušili, asi jim moc nepomohla.
21. 10. 2011 | 20:34

JC napsal(a):

gabybaba, Prosím já také nemám matematické vzdělání, co dím matematika rozhodně nebýt můj kobyl.
Když tedy matematicky bude mít polovina podprúměr a polovina nadprůměr, kdo bude mít ten průměrný plat ?
21. 10. 2011 | 21:24

Kritik napsal(a):

Jaképak s tím cavyky, neotálejte a koukejte přispět chudým bankéřům. Jinak vám ani neporadí, koho máte v příštích volbách zvolit.

P.S. Kolikpak asi z našich peněz přispěje Kalousek? Viz http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=718453
21. 10. 2011 | 21:34

Yosif K napsal(a):

Pani gabybaba - okupanti z wallstreetu nemaji oficielni mluvci jako ma treba ceska socdem. Takze pusobi ziveji atd. Jejich program je naivni pubertalni "protikapitalsiticke buricstvi". Jako napriklad 17-lety chlapec kricici na postarsiho zidovskeho obcane at tahne do OIsraele a pak do TV camery, ze on prece za US$ 7 na hodinu delat nebude. Jsou to vetsinou takovi velmi veseli bratri a sistry.....

Vetsina z "okupantu wallstreetu" nepusobi dojmem, ze by rozumeli napriklad danovym systemum, regulaci bankovnictvi - nebo jakymkoliv jinym vecem, kde je zapotrebi naprava.
21. 10. 2011 | 22:13

SuP napsal(a):

JC -
Ten jeden uprostřed. A bude se jmenovat Etalon.
21. 10. 2011 | 22:42

modrý edvard napsal(a):

blue jay: mám dům, ale nemám fabriku. Hodnota nemovitosti se dá jakž takž zjistit, hodnota podniku jen když je na akciovém trhu.
rebel bez příčiny: chci daň z majetku, nemluvím o příjmu.
21. 10. 2011 | 23:10

ex-nemo napsal(a):

Yosife K
Píšete (12.52) : ….A vim, ze pokud by mel proletariat ZASE vladnout - socialni nerovnosti zustanou, a uplne všichni…..
Víte, je tu žiju už víc než 70 let a nikdy jsem žádnou vládu proletariátu nepozoroval.To co vládlo byli komunisti (ostatně dnes, už v druhé či třetí generaci tady vládnou pořád). Nejhorší sebranka společnosti, která se rekrutovala ze všech vrstev, a dělníků, tedy proletářů bylo mezi nimi procentuelně méně než celkový průměr. Přesné číslo u nás nevím, ale zato v Rusku když to všechno začalo, to vím přesně : 0,00 % - ANI JEDEN ! Ani jeden dělník !
Tak bych Vás prosil o sdělení, kde že ta vláda proletářů byla a kdy.
21. 10. 2011 | 23:50

gabybaba napsal(a):

Omlouvám se všem, že jsem dlouho nereagovala,jsem pracující důchodce a těm, jak známo, nejvíc chybí čas.
neo
podmínky - myslela jsem hlavně to, že firma přestane prosperovat a musí propouštět
SuP
a vy víte, jestli to vědí nebo nevědí? Takže vy jste se jich ptal?
JC
Nikdo. A musí ho někdo mít?
YosifK
Když nemají oficielního mluvčího, tak se můžete zeptat kteréhokolov z nich, ne? a nejen sedmnáctiletého chlapce. Vy byste dělal za 7 USD na hodinu?
Musím rozumět například výtvarnému umění, abych mohla říct, že se mi obraz nelíbí?
22. 10. 2011 | 03:08

SuP napsal(a):

gabybaba -
Na nic jsem se neptal. Otázka by byla bývala měla končit otazníkem.
Nicméně, když už jsme u toho. Nesympatizuji s lidmi, kteří chtějí ZMĚNIT, ale nevědí CO, nevědí PROČ, nevědí JAK a zajímá je jen ABY UŽ. Takoví mají největší sklony k půjčkám "bez rizika" a přenášení svých problémů na ostatní, přestože si je obstarali vlastní pílí.
22. 10. 2011 | 08:45

dalimír napsal(a):

Jděte se všichni vycpat co obdivujete tu slavnou západní kultůru ! Ti Barbaři si k nám odjakživa jezdí jen užívat ! Přitom nám zde ničí památky,vošukají kdejakou hezkou holku a k tomu se ještě pro ně za pár babek ožerou ! A našinec aby počítal jestli si může dát jedno nebo dvě piva ! To je fakt horor a ještě si ho někteří naši blbečci přichvalují ! Nebylo jak za socíku to všechny hospody jen hučely a vykládali se s oblibou přiblblé vtipy ! Kde se ty zlaté časy poděly ,žejo pánové kapitalisti ! Ale vy holt si můžete dovolit rozmařilý život,umíte v tom chodit ale co ti ostatní co nemají ty vaše loupežnícké vlohy !!! Dal.
22. 10. 2011 | 11:06

gabybaba napsal(a):

SuP
napsal jste: otázka je... No dobře.

Takže když protest, tak s vypracovaným plánem dění nejlépe na několik měsíců dopředu,
na kterém by se měli demokraticky shodnout všichni protestující - tak si to představujete?
22. 10. 2011 | 13:29

JC napsal(a):

gabybaba ,
Máte recht nemusí a matematicky to máte správně.
22. 10. 2011 | 14:10

SuP napsal(a):

Není nutné ..."když protest, tak s vypracovaným plánem dění nejlépe na několik měsíců dopředu,
na kterém by se měli demokraticky shodnout všichni protestující ..." ale holt musím čekat, že podle toho mě pak budou nebo nebudou brát vážně. A nemusím pak svému protestu dodávat vážnosti tím, že někomu něco zničím.
22. 10. 2011 | 15:34

napsal(a):

http://otoole.blog.idnes.cz/c/217244/Rijnova-revoluce-na-Wall-Street.html
Kdo se ale hned zpočátku angažoval, byl například filmový producent a sociální kritik Michael Moore nebo herečka Roseanne Barr, která dokonce v jednom televizním projevu projevila touhu stínat hlavy finančníků gilotinou.
Michael Moore, sám multi-milionář, se pro změnu přidal k průvodu, který obcházel po New Yorku různá sídla milionářů,
aby před nimi protestoval.
Při své vrozené skromnosti jaksi ale zapomněl protestovat před svým vlastním bytem v Manhattanu,
oceněným na více jak milión dolarů.
22. 10. 2011 | 16:00

helemele napsal(a):

napsal(a):
Vážená mluvící hlavo pravdy a lásky,
Lid to tak chce, lid si to žádá
a lid to také dostal!
a tak už máme, co jsme chtěli !

Kdyby se to lidem nelíbilo,
tak by s tím již dávno něco udělali.
Protože je ale demokracie,
tak si prostě lidi tohle zvolili za životní cestu.
A kdyz uz politici a volici chteji, aby se to zhroutilo,
at to jde alespon rychle……horší je ta agonie bez konce ,
tak aspoň ať ta hudba hraje a prapory vlají
ono nám to tak nějak vyhovuje.
Nebo aspoň většině.
Všechen ten chlívek.
22. 10. 2011 | 16:04

BGT napsal(a):

hehehe,
mluvící hlavy si jen tak blogují,
chichi

http://machacek.blog.ihned.cz/c1-53251870-co-je-a-neni-fundamentalismus
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jiri-pehe.php?itemid=14580&from=0#nucleus_cf
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-stern.php?itemid=14581&from=0#nucleus_cf

nejlépe to napsal Machacek,
to je slovník, a ty formulace, fakt nadanej hoch
"Nová nebezpečí a nové destruktivní síly přijdou především odjinud, než nám naznačují učebnice historie. Moje intuice mi říká, že populistické libertariánství může být jedním ze zdrojů nového mixu nebezpečných trendů,"............
medyjalní massaží musí další boje propukati,
s vášní velikou se furt a furt musí s něčím zápasit,
když oteplování nevyšlo.
Takovej boj totiž vždycky zalepí oči blbům, a nesoustředí se na to podstatné.
(obchod se strachem a blbostí byl vždycky nejlepší kšeft)
22. 10. 2011 | 16:17

JK napsal(a):

Je to divné, taková nervozita,
a přitom každý krok euroelit potvrzuje, že se rozhodovali a rozhodují správně, že? Valy fungují, recepty zabírají, Řecko splácí, Evropa předehnala USA ...
taky nechapu….svetle zitrky nadosah, a misto toho, aby jsali a mavali trepetalkami, tak resi,
jak zlikvidovat tech par ztroskotancu a zaprodancu, kteri svetlo nevidi.
22. 10. 2011 | 16:51

Medikolog napsal(a):

Rozhořčení jsme byli již v roce 1989. Nechtěli jsme revoluci, tak "přišla" revoluce shora - převzetí moci. Výsledky této revoluce a jejich dopady jsou pro nás spravedlivým božím trestem - pálilo nás dobré bydlo a sami jsme se vyhnali z ráje vzájemně sdíleného bezpečí "chudoby" v dostatku skutečně potřebného. Po této zkušenosti by chtěl další revoluci jenom kaskadér se záložním občanstvím a pojištěním nejlépe u protinožců... Kdo si pomohl, nemá proč s kdo je ožebračen trne hrůzou, jaké další egyptské rány a Jóbova nadělení by mu to přineslo....
22. 10. 2011 | 19:07

Pelc napsal(a):

Pan Medikolog se trefil presne, palilo nas to tak jako lidi v Libyi kde se zilo pred rokem podle zivitniho standartu asi nejlip na svete, ted tam maji demokracii jako tady a ziji v troskach. Holt, demokracie neco stoji jak rikaji lhari a podvodnici vsude na svete.
22. 10. 2011 | 20:08

JC napsal(a):

Medikolog/Pelc

Opravdu je mi záhadou pokud tak stádáte, že se neodstěhujete do nějakého ráje kde budete moci sdílet ono bezpečí "chudoby" v dostatku skutečně potřebného....komunistické fňukny.
22. 10. 2011 | 22:28

Ing. N. napsal(a):

Podle posledních informací na Libya S.O.S

říká Gaddáfího dcera Aisha, že otec je živ. Dále se tam rovněž uvádí, že Gaddáfí má 12 dvojníků.
22. 10. 2011 | 22:43

Medikolog napsal(a):

To JC

odkud píšete nevím, ale let vám moc nebude a moc nepamatujete. Se skutečnou prací na tom budete podobně. Vy možná prcháte, když vám byt vykrádají a vylupují co jste vy a vaše rodina, váš národ vytvořil.. Pokud jste něco vytvořil. S tou komunistickou fňuknou jste hned dvakrát vedle. Ale já osobně netoužím po tom, aby se z komunistů místo fňuken stali komunisté. Neslyšel jste o 1948? Po 1948 byly fňukny zaručeně nekomunisty. Tehdy se "restitucím" říkalo znárodnění...
22. 10. 2011 | 23:02

Pelc napsal(a):

Zahada je v tom ze lide kteri lidem doporucuji odstehovat se nekam jinam, pravdepodobne ziji v jinem svete nez v dnesni realite a cucaji lizatko z 17.11.1989. Pan pisatel JC. je asi novym clenem OF. ktere se transformovalo vsude kam se dalo a dokazalo byvale Ceskoslovensko tak obohatit, ze dnes lide zacinaji mit hluboko do kapes k zakoupeni si chleba. Mozna ze se pan pisatel JC. narodil teprve 17.11.1989 a o zivote zatim nezacal premyslet.
22. 10. 2011 | 23:10

JC napsal(a):

Medikolog/pelc,

Mno za krátko mám na krku 6 křížků a vaše konstatování o mém mládí potěší.
Nikdy jsem nebyl členem žádné politické partaje ani hnutí.
Za komanče jsem se měl relativně lépe než dnes.
Dokážu ale pochopit, že někomu stačí k životu jistota a bezpečí stáje tj. 3 x denně naplněný žlab ne vždy kvalitní pící a střecha nad hlavou/ včetně ohrady nebo ohlávky místo svobodného rozhodování kde se budu pást dnes včetně rizika že abych našel kvalitní pastvu budu muset nachodit víc kilometrů.

Proto se vás ještě jednou ptám, proč se do nějakého ráje neodstěhujete ?
23. 10. 2011 | 10:29

Pelc napsal(a):

Pro JC. V roce 1972 jsem byl soudruhy z StB pronasledovan za to ze jsem nesouhlasil s politickym systemem KSC v CSSR, stejne nazory vystehovat se tenkrat z CSSR mi navrhovalo StB, tak jako mi navrhujete i Vy.
23. 10. 2011 | 15:02

JC napsal(a):

Pelc,
Aha, další zhrzený plyšový revolucionář. Vono se to nevyvíjí jak jsme si vysnili že ? Žádná funkce pro hrdinu, žádný mercédes jen každodenní kapitalistická realita. Mno panáčku tak to jste se měl více zajímat o to co ta demokracie a kapitalismus obnáší.
P.S. Ale stejně největší radost to vaše "obrácení Ferdiše Pištory" musí dělat těm Stbákům, kteří vás posílali na Západ. Ti se musí při čtení vašich řádků válet smíchy.
23. 10. 2011 | 16:56

Pelc napsal(a):

Vy komentatore JC. mate s StB mozna lepsi zkusenosti. K smichu byly vetsinou komedie s Mensikem a nebo s Chaplinem, ale politicke zkusenosti k smichu nejsou protoze to jsou dosti zavazne spolecenske otazky v kazde dobe.
23. 10. 2011 | 21:28

Yosif K napsal(a):

Pane ex-nemo - rikate to stejne co ja - jenom jsem ironicky pouzil bolsevicke lzi "vlada proletariatu" - mineno opravdu ironicky. Ve skutecnosti slo o vladu rudych reditelu - ti se meli jako prasata v zite - vetsinou mnohem lepe nez karerni politici. Vcetne stalych sluzebnich vyjezdnich dolozek, ktere umoznovaly zpestrit nakupy z Tuzexu opravdovym zapadnim zbozim v pravidelnych intervalech.

Podobny rezim zavadi nyni Chavez ve Venezuele - pro delnictvo lacine potraviny na pridel, pro zaslouzile soudruhy pridely luxusnich americkych a japonskych jeepu a SUV. Podobne jako sovetsti soudruzi ma temer nekonecne zasoby ropy - bez nich socik vubec ale vubec nefunguje.
23. 10. 2011 | 21:59

Yosif K napsal(a):

Pani Gabybaba - sleduji mimo CNN tez stvavou TV Fox News. Tam samozrejme ty nejvetsi paka davaji tendencne.
Nicmene funguje zakon prirozeneho vyberu.
Normalni lide pracuji - exhibicioniste se stavi do zaberu TV, nici park, serou kde je napadne, nici zachody v prilehlych restauarcich, berou si tam pivo zadarmo a mimo jine hulakaji do TV ze prece nebudou pracovat za 7 US$. Proc? Je to trzni cena prace pro lidi kteri A)nic neumi nebo B)neco umi jineho nez myt nadobi, ale zrovna o to neni moc veliky zajem. Takze muze jit i o PhD ale pokud maji PhD z historie vyvoje pleteni kosiku u Navajskych indianu a neuspeli v souboji o nejake korytko v muzeu, tak ted alespon vesele demonstruji proti nelidskosti kapitalismu.
Za 7 US$ na hodinu se da vyzit. Z ceho ziji lide, kteri jiz x tydnu vesele znecistuji ulice? Ze stedrych podpor poskytovanych nelidskym kapitalismem.

No - na rozdil od vagusu - kdo za demonstranty promluvil opravdu kultivovane byla pakistanska zenuska v roztomilem hijabku, ktera v kultivovanem projevu oznacila pakistanske zeny za obeti globalniho kapitalismu. Byla z nejake organizace typu Socialisticka Internacionala. Tak tato husa si tedy nevidi ani na spicku nosu.
23. 10. 2011 | 22:19

Yosif K napsal(a):

Opravdu bude zajimave jak dopadnou volby. Pokud se Vagusum podari do presidentskych voleb protalcit nejakeho komunistickeho pomatence, mohl by ubrat hlasy Obamovi, Obama by mohl prohrat a pak by republikani mohli jeste vagusum zkratit vylatu podpor z 99 tydnu na standardnich 26 tydnu.

A asi by bylo na nejakou dobu po demoskach. Vagusove by museli nastopit do prace za mzdy ktere se jim momentalne nelibi. Okupanti wallstreetu totiz asi Obamu volit nebudou - pokud umi cost noviny, tak si prectou, ze i Obama ma totiz volebni prispevky od spekulantu z wall streetu pri poslednich volbach nahodou jeste o neco vyssi nez republikani.........
23. 10. 2011 | 22:25

Avanti napsal(a):

Kapitalismus rovnou zlikvidovat, nevěřte zase na pohádky o lidské tváři.
28. 10. 2011 | 15:48

zhnusený napsal(a):

Proč jen proč tolik zbytečných slov? Běžte do ulic zvolte Peheho, Halika a spol dočasnými diktátory at zde zavedou oslavovanou Skandinávii či ještě něco lepšího a uvidíme nebo né?
07. 11. 2011 | 23:14

odtud napsal(a):

odjinud

je mi vás líto
08. 11. 2011 | 10:42

LUO napsal(a):

nevim jestli přijde revoluce,ale nezvladatelné násilí přijde již brzo počítám s rokem 2012
12. 11. 2011 | 18:52

Karel napsal(a):

Pane Pehe, děkuji za tento článek, lépe to ani napsat nešlo!
13. 11. 2011 | 12:24

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy