Protesty a parlamentní demokracie

28. 04. 2012 | 08:20
Přečteno 14060 krát
Odborové svazy by měly „ubrat plyn“, když na masových demonstracích volají primárně po demisi vlády, jakkoliv neoblíbená může být. Role odborů v moderních demokratických společnostech je nezastupitelná, ale jejich požadavky a tlak by se měly zastavit před branami parlamentní politiky.

Řečeno jinak, odbory mají plné právo odmítat konkrétní opatření vlády, která nějak poškozující zájmy zaměstnaneckých skupin, které reprezentují. A mají bezpochyby i právo protestovat proti celkové politice vlády, kterou vidí jako asociální. V tomto kontextu jim zákony moderních demokratických společností nabízejí celou škálu kroků, od vyjednávání až po stávky.

Je ale diskutabilní, zda jsme ještě na půdě jasného a srozumitelného dělení rolí mezi různými institucemi v parlamentní demokracii, a vlastně na půdě parlamentní demokracie, když odboroví předáci nejen vyzývají jménem odborových organizací vládu k rezignaci, ale dokonce především za tímto účelem organizují masové protesty.

Taková role odborů je namístě v nedemokratických systémech, jako tomu bylo třeba v Polsku v 80. letech minulého století. Jenže Solidarita byla i kvůli způsobu, jímž vznikla, a protestům, které organizovala, spíše politické hnutí. My ale už nemáme „revoluční“ odborové hnutí, máme odborové hnutí.

Přitom v demokratické společnosti máme k dělání politiky celou řadu institucí, mezi nimiž hrají primární roli politické strany. Z jejich soutěže vzejdou po volbách vlády, pro jejichž odvolání pak existují ústavně jasně stanovená pravidla hry.

Různí představitelé občanské společnosti, kam patří i odbory, mají samozřejmě právo usoudit, že ta či ona vláda je špatná a nekompetentní, a mají právo ji kritizovat nebo na ni vyvíjet tlak. Za určitých extrémních situací může být na místě i generální stávka jako projev nesouhlasu s těmi či oněmi aspekty vládní politiky.

Nelze navíc samozřejmě vyloučit, že různé odnože občanské společnosti budou organizovat demonstrace proti samotné existenci té či oné vlády, ať už z konkrétních důvodů nebo z frustrace, jako projev „tekutého hněvu“. Ani v tom jim pravidla demokratické hry nebrání.

Pokud ale organizují takové demonstrace proti demokraticky ustavené vládě odbory, ocitáme se na velmi tenkém ledě. Žádná parlamentní demokracie nemůže fungovat v podobě tohoto typu nátlaku, a odbory by neměly takové snahy přiživovat.

Václav Bělohradský má pravdu, když upozorňuje, že se u nás místo politické opozice opakovaně formuje opozice proti politice. Protesty proti demokraticky zvolené vládě k tomu přispívají, navíc odbory by si neměly přisvojovat ani roli politické opozice.

V tomto kontextu je namístě také otázka, zda by se na masových protestech organizovaných odbory proti vládě měli přiživovat předáci levicové opozice. Ti přeci mají svoje politické prostředky, jak na vládu tlačit, popřípadě ji sesadit, k nimž patří i hlasování o nedůvěře vládě.

Představme si, že by masové protesty organizované odbory proti vládě vládu skutečně smetly. Jaká by byla od příště pravidla demokratické hry? Možná by se měli odboroví předáci nad touto otázkou zamyslet.

Právo, 28.4.2012

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Petr napsal(a):

to máte pravdu p. Pehe, ale kdo to má s toto ganriturou dva roky vydržet.
28. 04. 2012 | 08:32

Sladký napsal(a):

Podle názoru zdejších pravičáků (prezentovaného včera nickem MARD-Marek Dalík?)demokracie spočívá v tom, že voliči jednou za čtyři roky odevzdají hlasy a pak už není v žádném případě jejich starostí o právu nemluvě DO TOHO MLUVIT.Ulice? Demonstrace? Stávky? To jsou akce uřvané LŮZY na které nelze brát zřetel a které by případně měly být rozehnány. Je zajímavé, jak se v tomto přístupu ( a nejen v něm) shodují s někdejšími kovanými komunisty. Soudruhu Štěpánovi se to jistě líbí.
28. 04. 2012 | 08:33

pirát napsal(a):

Než taková partajnická parlamentní demokracie, kterou si zprivatizovali velkozloději, tak raději demokracie bez partají.
Jdu demonstrovat za demisi této asociální vlády.
A pan Pehe jako obvykle je mimo realitu.
28. 04. 2012 | 08:35

Sladký napsal(a):

Pane Pehe, vy si opravdu myslíte, že tohle je demokracie? Děkuji pěkně.Karel Kryl měl daleko přesnější pojmenování. DEMOKRATURA.
28. 04. 2012 | 08:36

Občan napsal(a):

Za situace, která je v ČR a která už má s demokracií spoleřného jen pramálo, mají odbory plné právo prostestovat přímo proti vládě a žádat její demisi. Protože právě politika vlády jako celku vede tuto zemi do pekel.

Vláda v ČR rozhoduje jako celek prostřednictvím KOLEKTIVNÍCH usnesení a nařízení vlády. Proto také jako celek odpovídá za důsledky svých rozhodnutí a jako celek se také za ně zodpovídá (tedy nezodpovídá, protože jako kolektivní orgán je nepostižitelná).

Odbory jsou jedinou silou, která je schopná zajistit průběh demonstrací a projevy odporu proti zločinům (zatím "jen" ekonomickým), jež má česká vláda na svědomí, aniž by tekla krev a hořela auta. Pokud se organizování odporu chopí jiná uskupení, tuto jistotu už mít nebudeme. Někomu se politizace odborů nemusí líbit, ale pak si bude muset vybrat, pane Pehe.

Mimochodem - KDE máte tu "demokraticky ustavenou vládu"? Jakými volbami prošel momentální koaliční slepenec? Kdo a kdy zvolil "platformu Karoliny Peake" do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR???

To, co se v posledních dnech a týdnech stalo, už nemá s demokracií a ústavností nic společného. A v takové chvíli má "lid" právo vyvolat odpor. Račte nastudovat Hlavu druhou, CELÝ oddíl druhý a v něm zejména články 21, 22 a 23 LZPS. A rovněž Ústavu ČR - preambuli, čl. 2 a čl. 23 (slib poslance a senátora). Ale i články 18 a 19 mají se současným děním v ČR dost společného a všemu tomu se současný vládní slepenec hrubě zpronevěřil.
To by si měli lidé nechat líbit a mlčet, aby byla zachována "politická korektnost"? Když politici a vláda jednají zcela politicky nekorektně (tedy - kromě toho že jednají protiústavně)?!!!
28. 04. 2012 | 08:44

Honza napsal(a):

Horší je, že rudé odbory povzbuzované mocichtivou KSČSSD volají po věšení lidí na kandelábry. Myslím, že by se proti nim mělo postupovat stejně jako proti ultrapravici. Jejich hesla jsou horší než hesla DSS.
28. 04. 2012 | 08:54

Fin napsal(a):

Pane Pehe, vždycky jsem s Vámi souhlasil, ale teď nemohu. Myslím si, že nastala situace, kdy je každá akce,která pomůže tuto vládu svrhnout, dobrá, protože jestli to takhle půjde dál, myslím.že vypuknou i násilné nepokoje. Zaplať pánbůh, že jsou to zatím jen poklidné demonstrace. Do marasmu se dostává stále více lidí, kteří dříve žili vcelku v pohodě.Mě je 55 let a nikdy jem nebyl nezaměstnaný. Stále jen na něco čekám a mám se dneska hůř než za totality.Takže začínám ztrácet trpělivost.Tato vláda mě okrádá kde může a i když jsem nemocný, již několik let se léčím a do nemocnice chodím o své dovolené.Takže až mě a takových jsou jistě stovky neli tisíce dojde trpělivost s pány Kalousky a Nečasi, jsem ochoten se dopustit i násilí aby tato vláda táhla k čertu.(a to jsem dost slušný). Tak tady nevykládejte co mají nebo nemají dělat odbory...
28. 04. 2012 | 09:01

urednik napsal(a):

Obecne ma Peha pravdu, ale problem je soucasna garnitura se pohybuje take zahranici ustavnosti. Destruuje stat a v principu meni rezim, coz je neco co nikdy zadnym volicum nerekla. Revolucni je redevsim cast kriminalnich aktivit ktere destabilizuji demokraticky system - zrusena funkce policie, justice je dramaticky nefunkcni, statni sprava je totalne zpolitizovana a obsazena nekompetentni politickou verchuskou jako v totalitnim rezimu.
TAKZE REAKCE ODBORU JE NESTASTNA, NICMENE SYMETRICKA A ADEKVATNI.
28. 04. 2012 | 09:02

memento napsal(a):

pokud se někdo bude chtít chopit moci násilnou cestou, obrátí se to ve výsledku proti němu samotnému a bude smeten.směšné je že česká lůza by chtěla stále někoho trestat, ale přitom opravdovým zločincům z minulé totality nebyl skřiven ani vlásek za nejodpornější zločiny. to samé se týká zločinců masově vraždícím civilní obyvatelstvo po válce.podivný charakter i měřítka má tato vrstva obyvatelstva.nikdy nebyla schopna dodržovat pravidla a to ani ta, která si dobrovolně ustanovila.
28. 04. 2012 | 09:09

urednik napsal(a):

Namestek ministra skolstvi Zaoralek je mestsky policista z Prahy 6, ktery vystudoval VSFS aniz tam chodil. Nikdy, nikdy nic nedelal se skolstvim natoz s EU a presto ma na starosti desitky miliard evropských prostredku na ministerstvu skolstvi. JAK ZASTAVIT TAKOVOU KREATURU? PROC BYCHOM MELI CEKAT AZ DOKONCI SVE DILO - ROZKRADENI DESITEK MILIARD KORUN,KTERE NOTABENE BUDEME MUSET ZAPLATIT????? VLADA MU V TOM NIKDY NEZABRANI, MATE PANE PEHE NEJAKY JINY ZPUSOB JAK SE TOHOTO GRAZLA ZBAVIT? Pan Elfmark podobna kreatura z ministerstva prumyslu pusobi na MSMT take? TAKZVANA HOSPODARSKA KOMORA PROVADI KONTROLY EVROPSKY PROJEKTU, PROJEKT JIM PRIDELIL PAN ELFMARK MPO.... NEEXISTUJE STATNI SPRAVA POUZE KORIST PRO NEJRUZNEJSI MAFIE..... Ve vzduchu poletuji ukradene stovky miliard a odbory nemaji protestovat????????
28. 04. 2012 | 09:11

urednik napsal(a):

memento ma pravdu ale jak tuto spiralu pribrzdit?
28. 04. 2012 | 09:13

Mirek napsal(a):

Hra na demokracii dávno skončila. Teď je to jen boj mezi těm kdo si nakradli víc (vláda a její poskoci) a kdo si nakradli míň (opozice a odboroví předáci). Představa, že takový souboj o nakradené majetky bude mít nějaká (natož civilizovaná) pravidla je nesmírně naivní. Prostě si každý musí vybrat svoji stranu (fašisty nebo komunisty) a bojovat za ní s perspektivou, že když prohraje, čeká ho provaz nebo lágr. Ty "nezaujaté" to může od vítězů potkat taky, ale navíc ani nic nebudou mít z případného vítězství.
28. 04. 2012 | 09:14

Icík napsal(a):

Pane Pehe, vy jste dostal za „levičácké názory“ přes prsty? Co to tady cancáte, když Nečas tvrdí, že v reformách bude pokračovat? To má máma s věma dětmi za 12 tisíc ještě dva roky počkat, než se to změní? Nečas a spol. mají starost jen o soudržnost vlády, senátoři si posvětili imunitu, aby nedej bože za ty gaunerské návrhy zákonů něco neslízli. Hluboce jste mi zklamal, patříte do řady rádobyintelektuálních blafounů, kteří okupují tyto blogy.
28. 04. 2012 | 09:14

Tarq napsal(a):

Nojo, rozezlení ultralevičáci prostě argumenty nepřijímají, a to dokonce ani ani od levicového politologa. Protože oni si umí vše odůvodnit. Vláda může vládnout, dokud se neznelíbí uřvaným odborářům ("vždyť už to není legitimní vláda!" "kdo volil K. Peake?"). Kdyby to bylo naopak, že by do ulic vycházely davy podnikatelů a vysokoškoláků (což se nestane, ti nemají čas se producírovat hodiny po Václaváku), tak by samozřejmě argumentovali, že vládne legitimně zvolená vláda. Prostě- kam vítr, tam plášť.
Mně se tahle vláda taky moc nelíbí, ale pokud tu chceme mít parlamentní demokracii, tak se podle toho chovejme. Ale zdejší ultralevičáci by raději vládu ulice a odborářů, pevné ruky. Pak očekávají ráj na zemi. On vás ten sen po příštích volbách přejde, uvidíte.
28. 04. 2012 | 09:16

donal napsal(a):

v ČR skončila demokracie momentálně je v parlamentu nejaká platforma kterou nikdo nevolil najděte mi v zemi jediného voliče který v řádných volbách v r.2010 volil platformu z které vznikne najaká strana třeba NSDP-naše strana demokracie peak?
momentálně se tedy na vládě a přijímání zákonu a norem které ovlivňují celou společnost podílí nejaký subjekt který nemá jediný hlaz z voleb
28. 04. 2012 | 09:16

HM napsal(a):

Mělo by se začít na úrovni obcí,pokud budete kopat a hlídat své zastupitele, ono se to postupně přenese o level výš. Nejvíce se rozkrade a defrauduje v celé zemi na úrovni obcí a krajů, nikoliv na vládě. Na úrovni vlády je to tak nějak "víc vidět" a na druhé straně je to vděčný terč rozhořčeného publika. Musí se začít dole. Pokud občan přestane tolerovat drobné úplatky (policie, úředníčkům na stavebním úřadě, získání "malé" zakázky atd.), pak se to začne měnit
28. 04. 2012 | 09:18

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

„Odbory jsou sdružení zaměstnanců, založené s cílem prosazovat jejich pracovní, hospodářské, politické, sociální a jiné zájmy.

Odbory jednají jménem pracovníků, které zastupují, pokud jednají se zaměstnavatelem nebo státem, například ohledně výše mezd nebo pracovních podmínek.
Sdružování do odborových organizací se řídí obecnou úpravou o sdružování (zákonem č. 83/1990 Sb.)“
http://cs.wikipedia.org/wiki/Odbory

Posláním odborů není určovat, kdo má vládnout, a ony to taky nedělají, tak jak se jim to někteří snaží podsunout, ale odbory se samozřejmě mohou vyjadřovat k tomu, jak současná vláda slouží zájmům jejich členů.

Odbory hodnotit vládu mohou a to dělají.
28. 04. 2012 | 09:20

Tarq napsal(a):

Icík: A co kdyby vládla levice, nasadila ohromné daně a v ulicích by byly davy bohatších občanů, kterým by se to nelíbilo a žádaly by odchod vlády? Měla by taková vláda odejít, protože přece řezník už to nemůže další dva roky vydržet? Nebo je to něco jiného, protože bohatší lidé jsou parchanti a dobře jim tak? A budete tu ještě kvičet, aby je vláda rozehnala vodními děly?
28. 04. 2012 | 09:20

Jeff napsal(a):

Chtěl bych upozornit autora, že to nebyly JEN odbory, dále že naše politická situace má velmi daleko ke skutečné parlamentní demokracii, pokud v parlamentu rozhoduje "hlasovací kázeň" a nikoli programy a že opozice tím pádem nemá v poslanecké sněmovně prakticky žádné prostředky. Stav, který autor popisuje de iure, a to stav de iure s hodně velkými otazníky, pokud vládě nahání hlasy policie přes Chaloupku a ještě jednoho chudáka, to je stav připomínající diktaturu. Úplně stejně vytvářela zdání legitimity Jakešova diktatura (termín dle zákona o nacismu a komunismu) a v případě, že by se čekalo na to, až by jednotně volení poslanci KSČ, ČSL a ČSS ( vidíte, taky tady byla pluralita politických stran, které se západ srdečně smál), nikdy by nemohlo dojít v pokusu o vybudování demokracie po r. 89
28. 04. 2012 | 09:20

Krupa Václav napsal(a):

Pane profesore, prvně s Vámi nesouhlasím. Vrátim se k té sobotní demonstraci. Tam přece nebylo ani 90 OOO ani 120 000, ale i 80% všech našich občanů, kteří se z mnoha (!) subjektivních důvodů nemohli zůčastnit osobně. V sobotu šlo minimálně o stovky tisíc nespokojených občanů a nevěřím, že tohle si vláda včetně prezidenta neuvědomuje. A jejich reakce? Klaus mlčí, media tutlají a Nečas jen poznamenal, že demonstrace jsou legitimní, ale jinak mu můžem vlézt všichni na záda... O nesplněném slibu, že v pondělí rozpustí vládu pokud Peak...opět mlčí. Že by to za pondělí s peak nestihl, protože přes víkend musel mýt okna?...Tripartipě, která k vůli neustálému ignorování jejich návrhů odmítla nadále s vládou jednat, vzkázal, že ta byla, je a bude vždy k jednání ochotna... Se stranou, která fakticky vyhrála minulé volby, o nejdůležitějšch zákonech odmítala od začátku diskutovat...Vina je ovšem na straně opozice. Asi jako minulý pátek. Byla svolána schůze sněmovny ? Byla. Byla řádně zahájena ?. Byla... První vystoupil člen ODS a navrhl její rozpuštění. Schůze pak byla řádně šéfkou parlamentu ukončena. Vystoupil tam zástupce opozice ?.... Jakto že ne ?... Dá se vůbec s takovou opozicí jednat?
Nechápu, proč Nečas označuje tuto demonstraci za politickou. Je i hluchý, že neslyšel žádné sociální požadavky ?... Vím, že pan profesor nebude reagovat, ale může mi někdo vysvětlit sociální politiku bez politizování ? Nabudilo mě včerejší vystoupení Peak. Nečase s knížetem už znám. Do této chvíle jsem trochu věřil, že je vším kolem VV vnitřně rozhozená, že se tím trápí a že se zachová velice pokorně, že se omluví nám i svým bývalým kolegům, že prostě jinak nemůže. Místo toho mám pocit, že ze slizu u VV se stala už epidemie v celém parlamentu.
28. 04. 2012 | 09:20

HM napsal(a):

Icík

to si opravdu myslíte,že po pádu vlády máma s dětmi na tom bude lépe ,toje strašná naivita a hloupé myšlení lidí v ulicích.
28. 04. 2012 | 09:22

Tarq napsal(a):

Jeff: A jaké prostředky měla opozice (nebo dokonce koaliční KDU-ČSL) v době, kdy to Paroubek valil 111kou s KSČM? To ale bylo asi v pořádku, to byla levice. Ta se bavit s nikým nemusí.
28. 04. 2012 | 09:26

allons napsal(a):

Pan Pehe nás zkouší kočírovat jako tažný dobyteček, čehý, hot.

Ohlas akcí pořádaných odbory je takový proto, že formulují správné závěry a požadavky.
Jistěže jde o opozici PROTI politice.
Ne proti demokracii, jak úmyslně překrucuje Bělohradský. Jde o odpor proti politice takové, jaká se nám tu za dvacet let zformovala.

Proti politice, která dokáže před volbami slíbit COKOLI a cokoli také hned po volbách (pokud ne slovně, tedy činy) popřít.
Politice, která nám své kandidáty nabízí na základě zákulisních kuhandlů, o kterých nemáme nic vědět. Tedy před volbami, pak už je každému srdečně jedno, co víme.

Politice, která předvádí tour de force uměle nastavované (stačí se podívat, kolik bývalých i současných ministrů a náměstků té vlády jsou zločinci, běhající po svobodě jen kvůli nefukčnosti politiky rozloženého státního aparátu) vlády zcela zjevně namířené proti občanům a jejich zájmům.

Poslední volby je nutno považovat za zmanipulované, protože ze strany "vítězných" politiků byly postavené na vědomých lžích a manipulace ze strany médií a pr agentur (vaječné kampaně) dosáhla takových dimenzí, že z voleb udělala frašku.
Po předchozích volbách, postavených na Kubiceho provokaci, jde tedy již o druhé volby, které nelze považovat za morálně legitimní.

Lid má plné právo se tomu bránit. Pokud přitom smete i nějaké politiky, které má pan Pehe udržovat v rezervě pro příští koalici s Kalouskem, jen dobře.
28. 04. 2012 | 09:26

Pat napsal(a):

Hm, tak to mne trošku překvapil. Že by zase jeden z těch vyjmečných, kteří mají možnost vyjmečných přijmů, nevnímající skutečnou realitu chudoby jak fyzické tak duševní této společnosti. Dobře ať uberou plyn a pan Nečas prohlásí, že můžeme krást a korumpovat beztrestně úplně všichni(nebo jak oni říkají chce to jenom trochu se postarat o sebe), uvidíme kde budou ti úspěšní a ti neúspěšní.
28. 04. 2012 | 09:29

Fin napsal(a):

To:Tarq
jediný kdo tady kvičí jste vy! Proti této vládě se ozývají i podnikatelé a bohatší lidé. Až Ti chudší nebudou mít peníze, zkrachují i podnikatelé,protože si od nich nikdo nic nekoupí.Když zvednou daně všem, bohatší stále přežijí, ale ti chudí už ne.
28. 04. 2012 | 09:31

Jeff napsal(a):

Tarq: a voni taky a voni taky.. kolik toho hlasování bylo? Byli KS ve vládě? A jaký to byli zákony? Jak daleko bylo do voleb? Jaký byl stav v parlamentu? Taky se chovali socdem jako autisti z ODSTOPVVPík, což je na tom nejvíc odporný? US a lidovci mohli podat demisi a Paroubek by těžko chtěl spáchat sebevraždu a doplnit to z ks a pokud by to doplnil jako fico nestraníky, měl by jistotu?
28. 04. 2012 | 09:33

ferdl napsal(a):

Pan Pehe se dnes zbláznil!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
28. 04. 2012 | 09:37

bim napsal(a):

Je tato vláda vůči obyvatelstvu zločinná?
Pokud ano, pak platí řečená analogie s polskou Solidaritou.
Jenomže ta měla přímo báječné intelektuální zázemi.
Ale zdejší, co si říkají intelektuálové?????????
Již dávno měli mít zformulovány mantinely změny, nemají.
Poněvadž intelektuály nejsou...
28. 04. 2012 | 09:39

Pepa Řepa napsal(a):

Opět zábavné.
Jeden z obvyklých a pověstných přemetů pane Pehe.
A to se demonstranti tak těšili. Sudlice připravené.
Demonstrujte, kucí, ale ocamcať pocamcať.
:-)
Hlavně nenarušit cestu ke Světasprávě. Ale ke svržení těch druhých budete dobrý

Tak se dočítám, že t.zv. levoun vyniká mimořádnou inteligencí.
Hmmm, že tedy neprokoukl hru pana Pehe, když jsou tak bystří?
Na minulém blogu si zase zahrál na Edwarda Albee.
Kdopak by se komunisty bál? Honem je pustit do vlády.
Dnes má starost o demokracii, nakrabatil čelíčko. Že ji neměl minule, když kázal o Falmerovi u vesla?

Inu, strukturovaný gymnasta, jeden přemet za druhým.
28. 04. 2012 | 09:40

Zdeněk napsal(a):

Ty tisíce lidí co byli v ulicích jsou plátci daní a ti vládní dacani a i ti parlamentní jsou z těchto daní placeni a jsou vlastně našimi zaměstnanci.Jelikož pracují špatně a proti nám tak co zbývá než jim to dát řádně najevo.A bude se muset přitvrdit a oni si budou muset najít práci na kterou stačí.To by udělal každý zaměstnavatel,když pracuješ špatně tak na dlažbu.Nevidím na tom nic špatného.
28. 04. 2012 | 09:42

Almo G™ napsal(a):

Demokratický zvolená vláda? To snad ne.
28. 04. 2012 | 09:42

Stařeček napsal(a):

tak to jste mě, pane Pehe dojal. Proti komu by měly odbory protestovat, než proti vládě, která tuto situaci zavinila. Nic než masové protesty i odborů, a nové volby to nezmění.
28. 04. 2012 | 09:44

nenostalgický pamětník napsal(a):

Silvie
V minulém režimu (vzpomeňte třeba na aféru Zapadlo) by soud, který neprošel v kontrole VLK prostě byl přeobsazen.

Hodně elit se prostřídalo v kriminálech. Můj šéf a jeho náměstek si za zlodějnu něco odseděli, náměstek tam přišel o zuby. Šéf byl v KSČ, s důtkami to přečkal.
Protože byli schopní (a nepráskli ty, komu odváděli tribut), dostali novou šanci.
Kdyby je práskli, šli by asi všichni. Někdo, pravda, jen do hajzlu.

Podle všeho to bylo maximum, které je v lidské společnosti dosažitelné. Současný stav se naopak začíná blížit stavu neregulovanému právem. Nebo regulovanému pouze právem toho, kdo urve víc.

Hrozí nám ochlokracií. Mám pocit, že tohle co vidíme, je oslokracie. Samí Íáčkové.
28. 04. 2012 | 09:45

mb napsal(a):

nenostalgický pamětník napsal(a):

Současný stav se naopak začíná blížit stavu neregulovanému právem. Nebo regulovanému pouze právem toho, kdo urve víc.

ale to se do společnosti snaží nabušit klaus déle než 20 let ...

že se hraje pouze na to kdo urve víc ...

a právo je stará veteš ... zbytečně zdržuje ... o nějaké morálce nebo o tom, že krást se nemá ani píp ...

njn ... stane se ...
28. 04. 2012 | 09:51

Pepa Řepa napsal(a):

allons napsal(a):
Pan Pehe nás zkouší kočírovat jako tažný dobyteček, čehý, hot.
--------------------
Že by allons pochopil?
Aspoń jeden, který napsal jednu smysluplnou větu. O zbytku darmo mluvit.

Nebojte, příště přijde strukturované salto s vrutem.
Pan Pehe zase zatroubí znělku revoluce.
28. 04. 2012 | 09:51

odborářka napsal(a):

Odbory by se mohly skutečně stát velmi významným hybatelem dění.
ALE!
To by ale za odbory nesměli vystupovat takové figury jako Zavadil nebo Dufek. Rozhulákaný primitivismus, to mě neoslovuje. Kvůli nim na demonstrace nepůjdu. Odmítám tleskat hulákání o věšení na kandelábry. Zavadil je jen stará rozžvaněná galoše, udělal si z hulákání živnost.
Chtěla bych být muška malá a poslechnout si jeho klábosení s Kalouskem u piva. A nebo radši ne :-(((
28. 04. 2012 | 09:51

ali napsal(a):

J.Pehe sklízí co zasel a teď se snaží lidi uklidňovat..už dobře ví, že síla slova je mocná..zvláště na bloudy funguje dobře..

p.s. ještě jednou se dnes pokusím upřesnit slovo demokracie, pokud to někdo nečetl:
co je domokracie? Demokracie vznikla v otrokářské společnosti, kdy se vlastníci otrokářů sešli, aby vytvořili komplex pravidel a zákonů na ovládání otroků a aby u jednotlivých majitelů otroků nevznikaly odlišnosti. Slovo "demokracie" je z řeckého "demos" - národ! Ale démosem, čili národem, se rozuměli pouze lidé svobodní, z nichž drtivá většina byla majiteli otroků, které za lidi nepovažovali. Otroci nosili značky svých pánů. Dnes už se nenosí, ale podmínky jsou téměř totožné =o).
Značku Pehe může nosit mnoho lidí..
28. 04. 2012 | 09:51

Čechctoptl napsal(a):

Když ono to je v Česku, pane Pehe, všechno jinak. Bezplatně se rozumí za poplatek, zameěstnaneckou politiku vede vláda více nebo méně z impulsů zaměstnavatelských lobby, no, a co pak odborářům zbývá, aby uspěli? a nakonec, sám předseda vlády při pohřbu jednoho hrdiny z minula prohlásil, že na zlo je potřeba nasadit všechny prostředky, a zlodějny, defraudace, lži a podvody při výkonu státní moci, nota bene na úkor zejména pracujících, zlem jistě jsou. Je logické že odbory jsou v čele, nikdo jiný tu adekvátní sílu nepředstavuje!
28. 04. 2012 | 09:52

magdy napsal(a):

asi je to zbytečný sem psát, ale jak si pehe hehe teda představuješ, že se má svrhnout tahle pavláda - protože svrhnout se musí - když ne demostracema apod
28. 04. 2012 | 09:53

Občan napsal(a):

To allons:

Bělohradský nic takového neříká.
Bělohradský jen správně poznamenal, a to opakovaně, že formalistická "demokracie" je dost vyprázdněný pojem a že se přežila - nebo spíš zcela zdiskreditovala. Protože většině voličů nepřinesla nic pozitivního a jediný, kdo z ní má prospěch, je elitářská menšina, která si usurpovala "právo" vládnout v neprospěch "prostých" voličů a výhradně ve prospěch malých zájmových skupin.
Proto si, rovněž správně, všímá toho, že místo politické opozice se rodí opozice proti politice jako takové. Protože pouhá politická opozice již nestačí. Částečně i proto, že to čas od času podělají i opoziční politici (viz. např. poslední senátní hlasování o imunitě) a nahrají politikům vládním. Což je důvodem, proř se lidé obracejí proti politice jako takové - stala se celkově důvěrynehodnou.
On také Bělohradský napsal, že zneužívání moci zvolenými "elitami" má za následek likvidaci střední vrstvy a to, že likvidovaná střední vrstva se neobrací na levici, ale na fašisty. A doložil to historickými zkušenostmi. Tohle byste chtěl?
28. 04. 2012 | 09:55

magdy napsal(a):

"moderních demokratických společností" twl ty si asi ještě směšnější, než sem si myslel, pravičáku jeden ubohej
28. 04. 2012 | 09:56

THAJEC napsal(a):

Naopak!
28. 04. 2012 | 09:59

český maloměšťák napsal(a):

Když proti sobě postavím " odbory BY neměly to a to..." , "poslanci BY neměli to a to...", " BIS BY neměla to a to...", " justice BY neměla to a to...", " vláda BY neměla to a to..."...

....tak mě z toho, s odpuštěním připadá jako nejvíce státotvorné jednání odborů.
A jen tak mimochodem - zaměňujete " odbory" se zaměstnanci. Ale možná i se živnostníky, nebo s doktory, nebo s učiteli...a věru , že se mně tak zdá, že i s podnikateli a to dokonce těmi, kteří patří k hornímu příjmovému deecilu.

Jistě, já zase zaměňuji BIS za Mafií, poslance za úplatné kšeftaře, vládu za koordinátora jejich kooperace, justici za jejich poslední záchrannou brzdu...
Dopouštím se tak stejného zjednodušení a paušalizace....možná s jednou výjimkou - s "odboráři" začly aktivně spolupracovat různé občanské iniciativy.

A ještě jedna věc - podborář je kromě toho, že je zaměstnancem - je taky voličem, pak daňovým poplatníkem, účastníkem tržních vztahů a v poslední instanci člověkem - myslící lidskou bytostí.
To poslední se pozná podle toho, že je jiné bytosti /takto různí mrzáci ducha a možná že i těla, nositelé miniaturních eg/...nazývají lůzou.

Maucta.

P.S. Jo, jo - časy se mění. Kdo to kdy viděl, aby i takový Kellner prohlašoval, že korupce v Kádevítkostánu Platformním je horší jak v Rusku...
Kdo to kdy viděl, aby takový Babiš byl loajální vůči aktivitě " odborářů"...
Kdo to kdy viděl, aby doktor šel do stejného průvodu sezámečníkem ...

Mno - zřejmě ta politika bude tak nějak v tom Kradistánu Klausoidním ...no, bude ten realpolitik " ňákej divnej"....
A když je ten realpolitik " ňákej divnej", tak se milej zlatej Pehe nedivěj, že se lidi začnou chovat tak, jak se chovaj....
28. 04. 2012 | 10:00

Petr napsal(a):

víte vnímám to takto:
Lidi potřebují politikům věřit. Nemá smysl rozebírat důvod. Aktuální systém funguje pro oligarchie a finanční skupiny, kterým nahrávají zvolené loutky - jinak řečeno, dejte nám mandát a potom je to už naše starost, ne vaše. Demokracie nemá z lidem nic společného. Je problém s tím sjednotit pohled na věc viz diskuze na netu.

1. nechci tuto demokr. zvolenou vládu proč, DPH....atd. nesmysl. Ta jen reprezentuje, co nám zde přebujelo.
2 chci změnu systému a způsobu politiky, očistit politiku, na tom nemůže mít zájem ani ČSSD a žádná strana napojená na moc a penězovod.
3 kdo to sjednoti, povede, nastaví cíl. Odbory? Nesmysl. Jejich role je jina
28. 04. 2012 | 10:01

Hloupý Honza napsal(a):

Dvěma filosofickým teoretikům nepasují škatulky, tak jdou i proti tomu co je jim vlastní. Říká se tomu přílišný formalistický přístup, nebo také bazírování na formálních principech.

Celou věc je však nutno posuzovat ve všech souvislostech a těmi základními jsou:

1) v současné době nikdo jiný než odbory ČEZké občany z letargie neprobudí.

2) občanská společnost je v ČEZku velmi slabá, protože 40 let prostituovala jedné vládní straně a dalších 20 let byla účelově diskreditována ze strany novodobých "demokratických" vůdců.

3) ČEZký člověk je navyklý nechat se vodit za ručičku a kálet si na hlavičku dokud se dá - tj. odbory jsou jedinou profesionální a organizovanou silou, která dokáže občany v současnosti mobilizovat, neb studenti mají svých starosti sami se sebou přehršel.

Takže velký nesouhlas pane Pehe, protože mám za to, že účel světí prostředky, a prohlásil pan Smolík ve Vyšším principu "Z hlediska vyššího principu mravního, vražda na tyranu není zločinem."
28. 04. 2012 | 10:06

veverka napsal(a):

No vida tak konečně se nám bilderbergský mediální poskok Pehe veřejně odkopal. Hnus.
28. 04. 2012 | 10:09

syngion napsal(a):

Mnoho se diskutuje o počtech lidí.V demonstraci,spokojených,nespokojených.
Asi i leckdo si myslí ,že platí :Chytrému napověz,hloupého trkni.T.j.od demonstrace 21.4. ke generální stávce.
Trochu nepříjemně na mne působí fakt:nespokojenci zřejmě dosáhnou čehokoliv pouze číselnou převahou.Naopak vždy v dějinách pod vlivem síly bez mozku a ochoty oboustranně jednat vznikalo i nebezpečí vzniku fašismu.Kde je hranice mezi požadavky většiny a silou,která by mohla znamenat i třeba v budoucnu nástup fašismu nebo aspoň vytvoření latentních protofašistických struktur-hrozby celému dalšímu vývoji? Aby nešlo pouze jen o sílu ani z jedné strany,si myslím čistě laicky.Nevím to jistě.Hypotéza.
28. 04. 2012 | 10:17

aga napsal(a):

Jistěééééé, to jsou pravidla buržoasní demokracie. Buržoasie musela svým předchůdcům uřezat hlavy a prolít potoky krve, to byl přece nespravedlivý řád. Od té doby to ale mají pevně a demokraticky v rukou, a nikdo další už si ani neškrtne.
28. 04. 2012 | 10:17

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Pane Pehe, něco taky o stranách

Zákon o sdružování v politických stranách a v politických hnutích
„§ 4 Vznikat a vyvíjet činnost nemohou strany a hnutí,

a) které porušují ústavu a zákony nebo jejichž cílem je odstranění demokratických základů státu,

b) které nemají demokratické stanovy nebo nemají demokraticky ustanovené orgány,

c) které směřují k uchopení a držení moci zamezujícímu druhým stranám a hnutím ucházet se
ústavními prostředky o moc nebo které směřují k potlačení rovnoprávnosti občanů,

d) jejichž program nebo činnost ohrožují mravnost, veřejný pořádek nebo práva a svobodu občanů.

§ 5
(1) Strany a hnutí jsou odděleny od státu. Nesmějí vykonávat funkce státních orgánů ani tyto orgány nahrazovat. Nesmějí řídit státní orgány ani ukládat povinnosti osobám, které nejsou jejich členy.

(2) Strany a hnutí nesmějí být ozbrojeny a nesmějí zřizovat ozbrojené složky.

(3) Strany a hnutí mohou být organizovány zásadně na územním principu. Zakládat a organizovat činnost stran a hnutí na pracovištích nebo v případech stanovených zvláštními zákony2) je nepřípustné“
http://www.zakonyprolidi.cz/cs/1991-424
28. 04. 2012 | 10:18

taky politolog napsal(a):

V současném světě se ovšem poměr sil obrátil. Dnes a denně jsme svědky toho, jak globálně fungující trhy zatlačují liberální demokracie, které nadále fungují „národně“, do defenzivy, a jak mocné ekonomické zájmy korumpují politický proces, v důsledku čehož se vyprazdňuje stranická politika.

To jsou vaše slova , autore. Jeden by z nich vyvozoval, že systém přestává být podle vás demokratický, a že je třeba zasáhnout jako onehdá v Polsku.
Ale zřejmě trpíte chorobnou nestálostí názorů, jako náš vůdce.
28. 04. 2012 | 10:19

Petr napsal(a):

Blbý na tom je, že část z toho si lidi slibovali od této vlády. Mmj. proto se VV dostaly do sněmovny. Nečas s spol. si to vysvětlili přesně opačne podle svého. Kdyby to pochopil a nějak se k tomu postavil...bohužel není vizionář a ani revolucianař. Je to teď už amorální úředník který plní zadání ne společnosti, ale těch, kteří ho vlečou a on za to nastrčení kůže slízne smetánku. Tohle je nutno změnit a je jedno jestli je to Sobotkova, čiNečasova vláda.
28. 04. 2012 | 10:21

český maloměšťák napsal(a):

apendix:
http://www.nasepenize.cz/exekuci-bude-brzy-zatizena-temer-tretina-vsech-duchodu-10526

Na výkon exekuce čeká údajně dalších 800 000 důchodců /teletext CTV/ - což je celá jedna třetina všech penzistů Kádevítkostánu Platformního.

Média to odůvodňují tím,

Mimochodem - začíná to škrty c sociální oblasti a končíto zvýšenou kriminalitou . Tím rostou přímé i sekundární náklady a také roste nespokojenost obyvatel s bezpečnostní situací.
Nezapomeňte pane Pehe i na tuto tautologii.

To jen tak na okraj. /kolegu chtěli přes noc vykrást - poprvé v životě...tak jsem si uvědomil i toto a také to,že Kalousci a jejich drábci na ůčinná bezpečnostní opatření a soukromou ochranku peníze mí budou(va/na/še peníze) - ale mnozí ze zaměstnanců, živnostníků, lékařů atd atd....asi ne, že..../

Maucta No. 2.
28. 04. 2012 | 10:26

ghándí napsal(a):

tentokrát musím s pehe souhlasit, myslím, že dobře vystihl podstatu problemu. pokud si odbory přivlastní politickou moc, muže to destabilizovat celý system. k demokracii patří i to, že , menšina uzná vítěze voleb a smíří se s porážkou. moc v demokracii neurčují výzkumy veřejneho mínění, ale volby. někomu se muže zdát 4 leté funkčí období vlády dlouhé, ale taková jsou ustavní pravidla, které nemůžeme měnit v pruběhy hry, když se nám zrovna přestanou líbit.
28. 04. 2012 | 10:30

český maloměšťák napsal(a):

re : ...odůvodňují tím, že důchodci sedají nalep nablýskaným nabídkám všech těch různých lichvářů podomních i těch v kamenných kšeftech. MNo - co bylo dřív ? vejce nebo slepice ? Potřeba se zadlužit, nebo poptávka po tom se zadlužit ?
Co je tedy příčinou - milé lichvářské kadibudky kamenné i podomní ?....

Maucta No. 3.
28. 04. 2012 | 10:31

neo napsal(a):

Zvláštní, jak i s Pehem se dá občas souhlasit. Odbory by se měly starat o zaměstnance ,tj jednat se zaměstnavateli a ne se politicky angažovat.
28. 04. 2012 | 10:32

xyz napsal(a):

stav t.zv. demokracie , kdy se cca 1% vyžírek a lumpů které tvoří společnost nacpe do politických stran napříš spektrem zprava i zleva se stává dlouhodobě neudržitelný. Pravdu mají ti co tvrdí že je lhostejné která strana ve volbách zvítězí a která prohraje. Dříve nebo později by mělo dojít k zákazu politických stran a zavedení přímé demokracie, členství ve stranách a posléze ve vládních i v legilativních orgánech je jen prostředek k přisátí se k erárnímu cecku (pan Stejskal doufám pro jednou promine)
28. 04. 2012 | 10:37

Pozůstalý z Pchjongjangu napsal(a):

Společnost přátel Jana Rumla z Prahy IV zve všechny své členy i příznivce i mezi zde diskutujícími nicky na cyklus pravidelných přednášek, konaných v restauraci "Nuselský dům".

Mnoholetý senátor a úspěšný ministr vnitra zde prosloví přednášku "Můj podíl na zvládnutí krize ve veřejnoprávní televizi na přelomu let 2000 a 2001", kterou doplní promítáním vlastních diapozitivů.

Pro každého z Vás jsme jako poděkování připravili ZDARMA oběd a hodnotný dárek.

PRO PÁNY:
kapesní nůž

PRO DÁMY:
svačinový box,
forma na bábovku
síťovka v ceně 49, - Kč

PRO MANŽELSKÉ PÁRY:
masážní strojek s infračervenou hlavou
28. 04. 2012 | 10:40

Kelt napsal(a):

Pan Pehe se mýlí,
je zvyšování,snižování daní politika?Je okleštění práv zaměstanců vůči zaměstnavatelům politika?Jsou reparace ČR katolické církvi politika a převádění veřejných prostředků/našich daní/do rukou soukromých penzijních fondů politika?
Kromě toho,že je to svinstvo prvního řádu,tak to JE PŘEDEVŠÍM POLITIKA.
Je to politika,s kterou nesouhlasí 80% občanů této země.
A aby této politice mohlo být zabráněno,tak je nutno použít všech demokratických prostředků-to jest i generální stávky,aby nositelé této politiky byli odstraněni z politické scény.
Toť vše.
Do včera zde bylo strašení vládou Socdem s podporou komunistů-předvolební flašinet "pravice"opět spustil.
Dnes se zde objevují"kandelábry"-to jen ukazuje na paniku a strach modrých komsomolců z předčasných voleb.
S čím přijdou zítra?Že členové soc.demokracie jedí malé děti?
28. 04. 2012 | 10:40

Občan napsal(a):

Už jen na okraj - "politicky korektní" a "vládně konformní" odbory už jsme tu měli v první pol. 90. let. Důsledkem této "tranformace" byla privatizace odborového majetku a masivní odliv členstva, protože "modré odbory" ani nehnuly prstem pro ochranu zájmů zaměstnanců.
Hodně tomu tehdy napomohla i Zemanova ČSSD s "američany" Horákem a Fišerou, kteří z právem očekávané liberálně levicové strany hodlali vybudovat universálně použitelnou pravolevou partaj. Když si to tak dnes zpětně promítám, tak Zeman a jeho parta o počátku svého působení v politice nedělali nic jiného, než že jako pilné včelky pracovali na likvidaci autentické levice. ČSSD se z toho stále ještě nevzpamatovala a pravidelně na tenhle zásadní omyl dojíždí ve volbách.

V odborovém hnutí se naštěstí ve vedení KONEČNĚ vyprofilovali lidé, kterým došlo, že bez slušně placených zaměstnanců, pracujících za jasně stanovených a lidsky důstojných podmínek, společnost nefunguje. A jimž konečně také docvaklo, že aby ekonomika fungovala, musí být dost práce pro všechny, kteří pracovat chtějí a mohou. Protože jedině tak lze zajistit tržby zaměstnavatelům a placení daní.
Odbory jsou tedy momentálně JEDINOU silou, jak už zde jeden přispěvatel trefně poznamenal, která jedná pragmaticky a státotvorně. Politická opozice v tomto ohledu zklamala, protože jen neustále bezzubě lavíruje. Odbory nejsou ani levicové, ani pravicové, ale PRAGMATICKÉ. Což je jejich obrovská výhoda. A navíc jsou schopny a ochotny nabídnout oranizační a technické zázemí, které je schopno zajistit NENÁSILNÝ průběh demonstreací a stávek. Zatím...

Kradokratická vláda by si měla odbory hýčkat, protože jí ZATÍM chrání zadek před nakopáním, které by ji a její loutkovodiče mohlo HODNĚ bolet.
28. 04. 2012 | 10:43

Pavel Rychetský napsal(a):

Re: Pepa Řepa
"Nebojte, příště přijde strukturované salto s vrutem."

Velice přesné. Asi se odbory postavily nějakému hlavounovi ve vedení ČSSD, a to na ně poštvalo Pehe. Ten je chvíli Leninem, chvíli rozumným a konstruktivním Peroutkou.

Ostatně, věnoval jsem se pokroucenosti Peheho postojů a argumentů detailněji zde:
http://neviditelnypes.lidovky.cz/spolecnost-peheho-psani-demokracii-nepomaha-fmv-/p_spolecnost.asp?c=A120424_172543_p_spolecnost_wag

A kdyby to někomu bylo pehologie, tak si může dopřát materiálu na deset bolehlavů zde:
http://neviditelnypes.lidovky.cz/diskuse.asp?iddiskuse=A120424_172543_p_spolecnost_wag&vlakno=54452601#54452601
28. 04. 2012 | 10:49

martin napsal(a):

Propojeni byznysu s politikou tady vyučoval Klaus,tudíž dokud neodejde,nelze čekat cokoli pozitivního na politické scéně.Mrzí mě,že demonstrace nebyla proti němu,ale vládě,ve které vesměs sedí právě jeho pohunci.
28. 04. 2012 | 10:54

allons napsal(a):

Občan
Dramatizujete.
Bělohradský to s tou střední třídou má z příruček agitpropu z roku 1951. Jako správný postmoderní eklektik bere všude.

Střední vrstvy likviduje dokonečna bující stát.
Zlikvidované střední vrstvy se stávají prekariátem, zápasícím o život. Protože si neuspoří na řemení a holínky, žádný fašismus z jejich strany nehrozí.

Většinou jde o lidi, kteří by rádi dělali svoje a slušně se uživili (Grass má jednoho takového, zelinář Greff, smutně hraje na trumpetu a je v SA), to už jim ale nikdo nenabídne.
Jen docházku na poštu a pak euthanazii u dra Hegera.

Politiky, v tomto okamžiku jedno jak si říkají, je nutno zamést z hřiště. Aby pro příště neměli pocit, že stát je pro ně švédský bufet a občan jen hovado, které buď tahá, nebo se zařízne.
Musí se naučit občana bát, ne aby se bál on jich.
28. 04. 2012 | 10:58

nestranný napsal(a):

Nevím o jaké demokracii zde hovoříte.Když to vezmememe do po jednotlivých bodech:
Ve volbách získala ČSSD nejvíce hlasů-prezident pověřil sestavením vlády stranu,která skončila na druhém místě.
Po šarvátkách ve VV došlo k odštěpení části jejich členů.Z této části se sestavila jakási nedefinovatelná skupinka,která ačkoli nikým nebyla volena rozhodovala
o výsledku včerejšího hlasování o důvěře vládě.
VV byli řádně volenou stranou ve volbách.Z řad VV byli vybráni zástupci(poslanci),
kteří v této vládě vystupují.(dostali od své strany k tomuto mandát)
Podle obyčejného selského rozumu pakliže někdo z příslušné strany vystoupí,už tento
mandát přece nemá a tím také nemá práva poslance.Volenou stranou byli VV a ti měli
doplnit řady svých poslanců svými členy.Skupina,která z VV vystoupila tak neměla
od volené strany mandát k jejich zastupování.A jako samostatná skupina byli neústavní,protože toto uskupení nebylo voleno v řádných volbách.Tvrzení,že
jsou lidmi voleni tak není pravda.Lidé volili stranu,její program a ne jednotlivé jejich členy.To je výsadní právo pouze té dané strany.
Proto podle mého úsudku by včerejší hlasování měl ÚS zrušit.
Považuji za krajně nedemokratické,když výklad práva se překrucuje podle toho,jak kdo potřebuje.
28. 04. 2012 | 11:02

vidličky a nože napsal(a):

Pozůstalý z P-J
A přivede pan Ruml s sebou toho kozla, co dostal k padesátinám? Nebo ho už sežrali?
28. 04. 2012 | 11:03

zdenekb napsal(a):

Tarq:

"Kdyby (...) do ulic vycházely davy podnikatelů a vysokoškoláků (což se nestane, ti nemají čas se producírovat hodiny po Václaváku)"

Možná jste si nevšiml, ale svaz podnikatelů této vládě dávno netleská, a studenti se hodiny producírují po Václaváku i jinde vcelku pravidelně...

---

Vadilo by mi, kdyby odbory byly ve volání po ukončení kabaretu Nečas osamoceny, ale myslím, že to dávno neplatí. Pro formu samozřejmě může být lepší, když demonstrace svolá třeba nějaká iniciativa, ale myslím, že na účasti a vyznění protestu to mnoho nezmění.

Mmch, byl jsem vcelku zvědav, jak se popasují s tímto blogem profi pehebijci. Zatím tedy nic moc.
28. 04. 2012 | 11:06

juvel napsal(a):

Hazardovat by neměla žádná strana. Ubrat plyn se může žádat po odborech, ale ubrat plyn by nezbytně měla i vládní koalice. Společenský a sociální smír je ještě cennější a důležitější hodnota než snahy o rychlé oddlužení a rychlé bohatnutí. Větší odpovědnost za situaci je na straně výše postavených (zde vládnoucí koalice).
28. 04. 2012 | 11:07

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

„Zavadilův dopis poslancům

Vážené paní poslankyně!
Vážení páni poslanci!

Povinností odborů je vystupovat proti každé vládě, která svými kroky dopouští vážné zhoršení ekonomické a sociální situace zaměstnanců a jejich rodin.

Demokracie není o tom jít jednou za čtyři roky k volbám. Politici jsou zaměstnanci voličů a měli by po celé své volební období naslouchat názorům, zájmům a potřebám občanů, zejména jejich reakcím na dopady vládních rozhodnutí.

21. dubna 2012 nebývalé množství občanů na demonstraci vyjádřilo své vážné výhrady proti způsobu a výsledkům vládnutí.

Demonstrace upozornila, že lidem vadí, že asociální kroky a škrty provádí vláda, která sama připouští rozkrádání veřejného majetku. Mnohé reformní kroky provází vážné podezření, že jsou dělány jako zakázky na přelití veřejných peněz do soukromých firem.

Taková vláda ztratila důvěru občanů.

Taková vláda nemá morální schopnost poctivě dokončit své volební období.

Taková vláda bez důvěry nemůže provádět nevratné reformní kroky, které poškodí většinu obyvatel.

Vážení zákonodárci, jménem účastníků demonstrace 21. dubna 2012 se na Vás obracím s plnou vážností - takováto vláda si nezaslouží ani vaši důvěru.

V pátek 27. dubna 2012 prokažte svou politickou a morální odpovědnost vůči většině občanů České republiky.

Jaroslav Zavadil
předseda ČMKOS
V Praze 26. dubna 2012 „

http://www.blisty.cz/art/63220.html
28. 04. 2012 | 11:18

ghándí napsal(a):

můžete se levičáci vztekat, pehe vam akorát tentokrát nalil čistého vína. odbory nemužou dosáhnout vubec ničeho. leda by se vydaly nějakou nelegální pučistickou cestou. to se samozřejmě vyloučit nedá, že k tomu dojde, je ale otázka, co by potom odboráři s nabytou mocí dělali a jak by se v tom angažovala sociální demokracie. navíc si myslim, že něco takového není prostě v eu možné. odbory by měli včas předefinovat sve cíle nebo se chytí do vlastní pasti. je velice lehké pobláznit lidi. jenže potom může nasledovat konsekvence událostí, které nebude mít nikdo pod kontrolou.
28. 04. 2012 | 11:19

veverka napsal(a):

Tak koukám že jediní kdo s dnešní Peheho fantasmagorií souhlasí jsou ultrapravičácký neokons ghándí a neo. Zajímavej fanklub,Pehe se nám vybarvuje. Zřejmě si ho biderberg klub nastrčil na českou mediální scénu jako spícího agenta a dneska ráno mu poslal aktivační rozkaz.Jinak než takto,anebo náhlým záchvatem šílenství si jeho trapný veletoč vysvětlit nelze.
28. 04. 2012 | 11:22

tu rybu nesmíš ochutnat napsal(a):

muška malá

Zavadilovo pivo vám nevoní. Tož příště ty lidi na Vencl navožte sama za své.
Byl jsem tam a žádný ze zaslechnutých projevů se mi (minimálně tónem) nelíbil. Příště půjdu zase.

Je to tak, že buď chcete věci změnit a ukázat, že pánem v domě je pořád občan, nebo se chcete estétsky ušklíbat u kafíčka. Paj jste na Drábkově, Drobilově a Peaky straně. A pravděpodobně jste Kalousek v přestrojení.
28. 04. 2012 | 11:23

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující příspěvek, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
28. 04. 2012 | 11:24

Sladký napsal(a):

Ghandí- jestlipak víš, kdo má situaci pod kontrolou dnes? Zkus se zamyslet.Ačkoli,požadovat od tebe nějaké přemýšlení může nejspíš vyznít jako sarkasmus nebo černý humor.

To, co zde máme není demokracie.Kryl to viděl správně a přesně.Je to demokratura, v níž už téměř žádná instituce nefunguje normálně. Každý, kdo sleduje politiku a má alespoň průměrnou inteligenci ví, co se děje a co jde.
28. 04. 2012 | 11:26

Silvie napsal(a):

Nenostalgický,

pokud máte na mysli ředitele Škody Zapadla, kterého vyrazili, tak to byl náš soused přes ulici. Vím, že měl nějaký malér, ale konkrétně si nepamatuju, byla jsem malá holka.
Jedno ale vím - za rozkrádnání "soc.vlastnictví" byly pálky vyšší ,nežli za bestiální vraždu.
Dnes bychom měli poloprázdný parlament a ve vládě by taky byl docela průvan.
28. 04. 2012 | 11:28

mb napsal(a):

pehe bere zpátečku
v českém zmatečku
to se líbí dobytečku
v jeho bytečku
v poslanecké sněmovně
je to o ... ničem
nedášli hlas téhle vládě
budeš impeachován budeš vypíčen
píkovci - dobráci od kosti
vláda vládní program snadno vykostí
restituce církvím
seno dutým tykvím
semtam ňákej tunýlek
prostě českej bordýlek
toshiba či fujitsu
je to prostě na ...
28. 04. 2012 | 11:29

Občan napsal(a):

To allons:

Nejsme ve sporu.
Jen jsem považoval na nutné poněkud poopravit interpretaci toho, co Bělohradský píše. Já ho čtu často a rád a vnímám dobře, že je schopen změnit názor, když zjistí, že se věci dějí jinak, než jak byl přesvědčen že se dějí.

Co se pravděpodobné opětovné fašizace střední vrstvy týče, o tom hovořil docela nedávno a nepříjemně konkrétně. Hovořil o tom na základě svých SOUČANÝCH poznatků a správnost svého názoru doložil historickými paralelami.

Na to, aby se člověk stal fašistou, nepotřebuje ani řemení a holínky, ani hajlování po ulicích :o)
Na to si vystačí i s tím, co běžně nosí, a poněkud omezené uvažování. Vystrašen propagandistickou masírkou o tom, jak mu levouni všechno seberou, znásliní manželku a sežerou děti, přikloní se k ideologii, která mu slíbí, že jej "ochrání" před bolševiky a zároveň mu zajistí jeho středostavovství. A je mu egál, jak to ta ideologie zajistí.

Naprostá většina německých voličů nacistů byli ve skutečnosti řádní poctiví občané, z nichž mnozí by na sebe v životě řemení a holínky nevzali a pracku by k hajlování nezvedli. Také se právě tihle lidé pěkně divili, když se hajlování stalo povinností nutnou pro další přežití a když nedostatečně vyzbrojeni a vystrojeni po tisících mašírovali a chcípali u Stalingradu...

A přesně na tohle nebezpečí Bělohradský upozorňuje.
28. 04. 2012 | 11:31

Sladký napsal(a):

Nbohatší Čech konstatuje, že v ČR je větší korupce, než v Rusku. Vlivný podnikatel obviní ministra financí, že si nakradl miliardy- a dál je ticho po pěšině, a šibalové ruku v rupce s obalamucenými hlupáky dál podporují vládu, pro níž neexistuje slušné jméno, a zhovadilý systém, který podporuje a vytváří.
Člověka, který pokreslí plakáty odvede policie v klepetech, a opilce, který málem úmyslně usmrtil člověka pustí zadním vchodem a nechají ho odjet na jachtu.
28. 04. 2012 | 11:32

ghándí napsal(a):

sladký,
neska má situaci pod kontrolou parlament, což je v souladu s ustavou. samozřejmě že lidi, kteří v parlamentu sedí nejsou ideální, neustále vidíme přehlictví a rozpady stran, nicmeně si myslím, že je to nesrovnatelně lepší, než vláda odborů a občaských iniciativ. pokud si v momentálních zahvatu šílenství zničíme parlamentní zastupiteský system, kde musí vláda žádat parlament o podporu a kde má opozice možnost vládu kontrolovat, tak uděláme ohromný krok vzad a všichni na to doplatíme. především životní úrovní. pokud opět zastavíme a odložíme reformy, potom už nam asi není pomoci. potom chceme do těch h...n skočit až po uši a pořádně si to vyžrat.
28. 04. 2012 | 11:37

nespokojený občan absurdistánu napsal(a):

pane redaktore
Myslím že Váš článek uráží celou republiku,protože i když jak píšete že odbory by měli ubrat plyn atd tak jste vedle,Odbory jsou lidi a s lidmi se Vláda bavit nechtěla tak jednali obecně za Nás všechny.Česká televize byla jedniná kdo umožnil aspoň něco, což ostaní televize neudělali a úmyslně mlžili aby se lidi nezbouřily ještě víc.Toto považuji za sprostý postup těch co si myslí že jsou nedotknutelní, ale lidem jednou trpělivost dojde! a arogance těch kteří Nás ( dle nich ) tzv lůzu mají na háku bude po zásluze odměněna, protože ONI nejsou nadlidi jak si naivně myslí!
28. 04. 2012 | 11:38

Steven Biko napsal(a):

Musím souhlasit s článkem p. Pehe. Je zde nějaká ústava, dále demokracie a pravidla hry, které ať se líbí nebo ne, je nutné dodržovat. To už by jsme byli jako Jižní Sudán. Odbory nesmí plnit roli politického nátlaku a shazovat vládu, neboť tím tu demokracii (ač ji chápou pol. strany po svém) torpáduje. POkud, a já myslím že to je správné, chce společnost změnu systému v politice a jak víme, od toho divadla se toho nedočkáme, je nutné aby tuto změnu vedla občanská iniciativa s jasným programem a věcnými argumenty a nastaveným cílem, kterého chce dosáhnuot, neboť parlamentním způsobem to nelze. Odbory a spolky tuto iniciativu mohou podporovat. Takto lze projevit vůli společnosti, ale ne, že bude chodit Sobotka s transparentem a vyřvávat, když na to měl x let aby něco změnili směrem k lidem aby v nich nevznikal pocit, že musí do ulic. TO je špatně.
28. 04. 2012 | 11:41

neo napsal(a):

veverka:

nejsem ani ultrapravičák ani neokon či co to má být. A s Pehem souhlasím velmi zřídka. Dnes se s ním souhlasit dá.
28. 04. 2012 | 11:47

kocman napsal(a):

Za pět.
Vy se už nezměníte,stejně jako já
28. 04. 2012 | 11:55

Kelt napsal(a):

To Steven Biko,
prozraďte mně,jaká demokratická pravidla odbory porušují?
Že na Václaváku vyjadřovaly názor 80% lidí této země,to se nesmí?
Měla nastoupit policie s antony a vodními děly?
A pokud se nemýlím,tak proti Sobotkovi/vládě soc.dem.před 6 lety /se nedemonstrovalo,ale proti vládě současné,která svojí asociální politkou ztratila svoji legitimitu.
28. 04. 2012 | 12:10

Petr napsal(a):

Vláda nevládne ani trochu podle demokratické volby, jde pouze o předvolební podvod. Lidé si s obrovskou mírou pravděpodobnosti nezvolili politiku a politiky, kteří nyní v zemi vládnou. Jedná se pravděpodobně o nedodržení předvolebních slibů a programů tedy o podvod, kdy i laik vidí, že např.exekutorské mafie a podobné spolky rozkrádají zemi a okrádají její občany, že daňová a ani důchodová reforma neodpovídá potřebám země a mnoho dalších politických kroků se liší od předvolebních slibů a ujišťování. Například Nečasova předvolební síťovka, video lze najít na YouTube.
28. 04. 2012 | 12:10

Maximus napsal(a):

Malá poznámečka.
Všimněte si, že Pehe nikdy nezaútočil na Kalouska a také na svého souputníka z Bilderbergu Schwarzenberga. To jsou náhodičky, že? ODS mu vadí, ale TOPka jaksi ne.
28. 04. 2012 | 12:22

SuP napsal(a):

Kelt -
"....Že na Václaváku vyjadřovaly názor 80% lidí této země...."
ústy svých kooptovaných zástupců?

Kdysi za bolševika takhle lid pojídal výsledky své budovatelské práce .....
28. 04. 2012 | 12:23

Bavor napsal(a):

Pan Pehe se projevil. Přímá demokracie, kde lidé mohou rozhodovat o svých zájmech PŘÍMO, bez zkorumpovaných prostředníků - poslanců. Podle naší ústavy by mělo být uzákoněno REFERENDUM. To ovšem ani pravice, ani ČSSD dosud nepřipustili a proto jsou podobné demonstrace NUTNÉ. Kdyby existoval poctivý zákon o obecném referendu, tak jako jej mají Slováci, pak by například 100000 podpisů mohlo vyvolat referndum o konání předčasných voleb. To se ovšem vládní garnituře nehodí. A nehodí se toani panu Pehe, protože pak by bylo podstatně těžší prosazovat záměry Bilderbergu, jako například Lisabonskou smlouvu a podobně.
28. 04. 2012 | 12:26

Milan napsal(a):

vam neprislusi podle mne kritizovat odbory-Pehe pokud se vlada chova jak se chova.I odbory maji pravo na to co delaji byt vse neni jak ma byt.Ovsem moralizovat v dobe kdy vlada je scela neschopna jakekoli akce navic tam maji poslance kteri celi obvinenim z korupce apod je Pehe trapne ne-li primo skandalni
28. 04. 2012 | 12:28

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

A bába už toho má taky plné zuby

„Praha - Důchodci budou 30. května od 13:00 v Praze protestovat proti chystaným vládním škrtům. Demonstraci na náměstí Jana Palacha svolává rada seniorů. Je proti pomalejšímu zvyšování penzí „
...
„Senioři se podle Pernese zapojí i do protestů, které chystají odbory. Jejich předáci už svolali na Václavské náměstí protestní demonstraci na 21. dubna. Spolu s dalšími nespokojenými iniciativami žádají "zastavení asociálních reforem, demisi vlády a předčasné volby". „
http://www.ceskenoviny.cz/zpravy/duchodci-budou-30-kvetna-v-praze-demonstrovat-proti-skrtum/775244?utm_source=rss&utm_medium=feed

http://www.rscr.cz/prispevky/demonstrace.doc
28. 04. 2012 | 12:31

Kelt napsal(a):

SuPe,
abychom se dobrali zásadního výsledku,tak Vám navrhuji:
"máte svých 105 tak říkajíc jistých".Svolejte na Václavák demonstraci na podporu této vlády.Spřátelená media a prostor na soc.sítích máte.
Kolik se vás tam sejde?
Já se vsadím o malé pivo,že tam budete sám a dva zřízenci z Beřkovic,ale ti to budou mít v pracovní náplni.
28. 04. 2012 | 12:33

Občan napsal(a):

No, a máme tady první vlaštovku toho, o čem jsem mluvil výše:

"Okupuj Klárov. V Praze vyroste tábor nespokojených"
http://aktualne.centrum.cz/domaci/volby/praha/clanek.phtml?id=742873

Ten park na Klárově za současný marasmus nemůže. Přesto si v něm některé občanské iniciativy postaví stanové městečko, takže ho zničí.
Přitom s OBSAHEM jejich protestu lze souhlasit. Jenže FORMA je špatně. Kdyby se přidali k ostatním iniciativám a k odborům a posílili všeobecné demonstrace, udělali by pro vyjádření protestu víc a účinněji. Ale oni se chtějí distancovat a protestovat sami za sebe.
Zničením parku na Klárově akorát dožerou lidi, kteří kolem bydlí nebo jezdí.
28. 04. 2012 | 12:38

plk. Kurvice napsal(a):

Otázka je, pane Pehe, jestli jsme stále ještě (neříkám parlametntí) ale demokracie. V zemi. kde je možné, aby plukovník Kurvice sepsal zprávu obsahující tajné informace z vyšetřování a samozřejmě nepravdivé a odnesl to do novin (pardon, cestu mu tam přátelsky ušetřil Severa) a dal to před volbami k disposci a nikdo se Paroubkovi nemusel za to ani omluvit, tomu říkám síla. A tento bezecstný člověk je dnes dokoncee ministrem za zásluhy o modrou holubici. Že tam ve vládě sedí Mastermind za tunel na dańové poplatníky Vondra a bezostyšně se tváří jako lilie čistá, přičemž porušil minimálně zákon a zadávání veřejných zakázek, a parlament je spokojený a další věci bych tu mohl jmenovat. Chyba tzv. parlementní demokracie je v tom, že někdo je zvolen do palamentu a pak má právo si vytvořit pravidla sám pro sebe. Takže parlamentní demokracie je pojem všezahrnující, zakrývá mafiány, zloděje, kurupčníky a kupoduvu se nedokáže vyléčit sám bez toho, aby lid vzal právo do svých rukou.
28. 04. 2012 | 12:39

ghándí napsal(a):

maximus,
TOP09 je odporná a slizká strana. stojí za cirkevníma restitucema, ustoupení lekařským odborům, nucenýma pracema pro nezaměstnaný a šetřením na zdravotně postižených. . takže moje rada je TOP09 ve volbách v roce 2014 nevolit. přesto jsem pro pokračování vlády. čssd není alternativa. čssd ještě nedospěla v zodpovědnou statotvornou stranu. zdroje jsou není program, ale cesta do záhuby. utoky například na duchodovou reformu, která je naprosto nezbytná a nevyhnutelná, ze strany čssd jsou pro mě naprosto nepřijatelné. čssd chce uplně rozvrátit českou republiku.
28. 04. 2012 | 12:43

Občan napsal(a):

To Maximus:

Jj, pod Peheho blogy už se to několikrát probíralo, ta jeho výběrovost kritiky politických subjektů a absence byť jen jediného kritického slova vůči TOP09.

Když si to člověk dá dohromady s jeho výzvami, aby se "konstruktivně proevropsky" spojily ČSSD a TOP09, žaludek přestává zvládat nápor nevolnosti a husí kůže až bolí.
28. 04. 2012 | 12:45

allons napsal(a):

Občan
Trochu vás opravím.
Většina členů NSDAP se skládala ze slušných, řádných občanů, kteří měli vesměs pozitivní ideály. Zločinné živly byly po převratu a čistce v Bad Wiessee soustředěny ve speciálně vyčleněných útvarech a posléze končily na frontě, jako Dirlewanger.

Bez pomoci organizované Gauleitery NSDAP přes stranické struktury by se nekonala ani Winterhilfe, ani pomoc obětem náletů - jednotlivé župy si navzájem posílaly automobilové kolony s pomocí, dívčí a chlapecké organizace se podílely na protiletecké ochraně a vyprošťování zasypaných z krytů.
Aspekt solidarity byl silně akcentován.

Hajlování, pokud vím, nebylo pro obecné obyvatelstvo povinné nikdy, ve Wehrmachtu se o jeho zavedení mluvilo až když po 20.červenci Himmler převzal správu nad ozbrojenými složkami. Ani nevím, jak to dopadlo.

Že se ti hodní a slušní lidé stali nositeli xenofobní (a to nemyslím jazykem PC) a nenávistné ideologie, to nepřišlo samo od sebe.
Jednak ta doba byla výrazně jiná, než dnešek, který je takový vyjma jiného také díky té nenáviděné korektnosti.

V roce 1935 Winston Churchill řekl, že obdivuje Hitlera za to, jak dokázal Němce vytáhnout z naprostých sraček. Už tehdy ale řekl, že Hitler musí najít pozitivní pokračování, jinak si namlátí hubu a Němci s ním.
Když za války Churchill prohlásil, že není žádný člověk, kterého by nenáviděl, s výjimkou Hitlera, korigoval to hned tím, že u Ády je to čistě profesionální, neosobní záležitost.

Ve stejném roce 1935 pronesl doktor Goebbels (který byl v rámci NSDAP za levičáka) obdivný projev o FDR a o roli státu v organizaci moderního podnikání.
Pointou, kterou všichni vynechali, je že ta role státu nevyhnutelně ústí ve zbrojení a válku.
Navíc je potřeba trochu zrevidovat náš pohled na humanismus 19. století, který byl kulturním soklem pro uvažování lidí té doby - setrvačností škol a národních myšlenek.
Pro nemajetné třídy to byl spíš humus než humanismus. Pokrytecké řeči a dosti vražedná praxe, stačí číst Zolu nebo Huga. Kydy o po staletí kultivovaných demokratických a humanistických hodnotách jsou výbava z příruček demagogů.
Třicátá léta byla léty kocoviny, když Rotschildové uvrhli hospodářství Ameriky a světa přes noc z optimistického jásotu (zorganizovaného na dluh, aby se překryly vzpomínky na Velkou válku) do těžké deprese. Zachránili své prachy, ale odstartovali cestu k mnohem většímu vraždění, než bylo to předchozí.
Rozměry krize, která způsobila takové proměny v myšlení lidí si pořád ještě neumíme představit.
Ale on nám to Kalousek už ukáže.

Démonizovat střední třídu je stejný nesmysl jako vynášet její zájmy nad zájmy lidí žijících ze dne na den (jak činí její hloupoučtí ideologové).
Mechanismy, kterými jsme vlečeni dokážou i ty nejlepší úmysly proměnit ve vlastní karikaturu.
Lišíme se hlavně tím, že na některých místech dokážou těm mechanismům stavět do cesty překážky a vybudovat si funkční obranu, jinde ne.
U nás ne.
28. 04. 2012 | 12:45

Václav Pokorný napsal(a):

Pane Pehe, členové odborových organizací, i jako občané mají plné právo, a ve stávající situaci dokonce jakousi povinnost, tuhle stávající a nikým nevolenou koalici kritizovat a i svrhnout. Jelikož tahle tlupa prokazatelně škodí většině občanů státu, ba ohrožuje samotný stát, mají i odbory plné právo ke svým požadavkům, které zazněly na demonstraci. Přesně jak kdosi napsal výše, zde není standartní demokracie, ale demokratura, viz soudnictví, policie, způsob vládnutí nynějšího spolku, církevní restituce, tolerování, jestliže ne dokonce podporování korupce, hlavně ze stran a sdružení vládnoucího bloku. Ano, většina občanů, a tedy i odboráři, mohou a dokonce musejí,postupovat proti vládě.
28. 04. 2012 | 12:54

Občan napsal(a):

To allons:

Dík!
A to myslím zcela vážně. Stále znovu totiž zjišťuji, co všechno ještě nevím a kde všude je možné a potřebné hledat souvislosti :o)
28. 04. 2012 | 12:56

Sladký napsal(a):

Ghandí- dík za odpověď, ovšem odpověděl jsi na něco, na co jsem se tě neptal a navíc z cesty.Nemá cenu to rozebírat.ale ted jsi tomu nasadil další korunu.
Kvůli demografii stávající pracující neuživí důchodce... aha.Tak mi ještě vysvětli, když je tak málo lidí v produktivním věku a mělo by jich být daleko víc, jak je možné,že pro tolik z nich není práce? A nejen u nás, v celé Evropě.A jen tak mimochodem, privátní penzijní fondy NEŘEŠÍ VŮBEC NIC, kromě zajištění stabilního a bezrizikového příjmu svým majitelům.
JEN NAPROSTÝ IDIOT do nich může začít šetřit a těšit se, že za 5O let dostane alespon ekvivalent toho, co si našetřil.Daleko pravděpodobnější je, že dostane KULOVÉ.Nevíš co bude zítra, natož za 2O-3O let.

Mimochodem, co tě proboha vede k tomu, abys tak nekriticky a naivně přijímal plky,žfvásty a bláboly lidí, kteří jsou ve fondech osobně zaangažováni a ty miliardy budou mít k dispozici ne za 3O let, ale prkticky ihned?
28. 04. 2012 | 12:58

Sladký napsal(a):

Zajímala by mne motivace Peheho přímo kopernikánského obratu. Někdo ho zmáčknul? Koupil? Uvidíme, jak bude zpívat dál.
28. 04. 2012 | 13:00

Kyle napsal(a):

Ron Paul: We Kill & Die to Spread Democracy Abroad but Don't Even Have It at Home
28. 04. 2012 | 13:02

ghándí napsal(a):

sladký,
penzijní fondy nejsou ideální řešení a mají sve rizika. stavající průběžný system ale už fungovat nemůže. nefunguje už dnes. neufinancuje vyplácení důchodů. to není o tom, že poslouchám nějaké plky někoho, to je o tom, že narozdíl od tebe umím počítat. leivčákum vadí, že někdo na tom vydělává, mě né. mě vadí, že něco nefunguje.
28. 04. 2012 | 13:06

Sladký napsal(a):

Samozřejmě, že zdrohe jsou, ghandí.Některé vnitřní, v rámci republiky (1OO miliard ukradených z rozpočtu předraženými zakázkami) jiné na úrovni Evropské unie (obrovské daňové úniky nadnárodních společností, které vyrábí tam, kde je levná pracovní síla, prodávají tam, kde je velká či aspon větší kupní síla a daně odvádí tam, kde jspou nejmenší, pokud možno žádné.

Rádně fungující stát, osobní,hmotná,trestní odpovědnost manažerů, bankéřů,politiků a úředníků, prokázání původu majetku atd, atd a zdrojů bude dostatek na vše.
28. 04. 2012 | 13:08

Zdeněk Brom napsal(a):

Sladký 28. 04. 2012 | 13:00.

To je celkem jednoduché. Klasické rozděl a panuj. A tak chvilku štve tyhle, pak tamty a pak zase naopak. Je třeba štvát lidi proti sobě, aby se nedohodli.
28. 04. 2012 | 13:08

pirát napsal(a):

ghándí:
Jsi vedle, politickou moc nedestabilizují odbory, ale vývoj společnosti. V době možností všeobecně přístupných informací na síti není možné vládnout pomocí zkorumpovaným politiků utajovaným politikařením. Nestíháš jako Nečas, o Karolíně Peak ani nemluvě. Jak dojemné, když zaostalý pravičák si notuje se zaostalým levičákem.
28. 04. 2012 | 13:12

Sladký napsal(a):

Ghnadí "průběžný systém neufinancuje důchody už dnes" :o))) proto z něj seberou 2O miliard do soukromých fondů, které mají navíc daleko vyšší režii..Chlapče, buď tak dobrý a předvěd nám nějaký ten tvůj výpočet.
Před sto lety živilo 5o zemědělců sto lidí. Dnes živí sto lidí 5 zemědělců.To, co se mi zde snažíš navykládat jsou bohapusté kecy,plky,bláboly a žvásty.Nemám co k tomu dodat.Možná umíš počítat, ale myslet v žádném případě.
Mimochodem, s penzijními fondy jsou- tam kde byly zavedeny- více než špatné zkušenosti.Zeptej se třeba pana Tomského.
28. 04. 2012 | 13:13

ghándí napsal(a):

sladký,
ano, samozřejmě, že zdroje jsou. proto celá evropa tak utrácí a všichni se mají dobře. například 24% nezaměstnaných ve španělsku. věříte v konečné vítězství jako goebels. když už té reality kolem bylo moc, tak si musel prohnat kulku hlavou.
28. 04. 2012 | 13:14

da.rock napsal(a):

Vyzývat vládu k demisi může v této (snad ještě pořád demokratické zemi) každý, tedy i odboráři. Požadavek odborů na demisi je naprosto legitimní, když se přesvědčili, že na nějaké konstruktivnější návrhy vláda nereaguje a stižena slepotou a hluchotou si dál vede svou. Proto pořádat protesty proti důchodové, zdravotnické nebo školské reformě je zbytečné, vláda si to stejně udělá po svém. Jediný způsob, který ještě zbývá, je prostě hluchou a arogantní vládu smést. Buďme rádi, že se to zatím děje jen klidnou, kulturní a nenásilnou formou. Až trpělivost lidí přeteče, můžou taky hořet auta a banky.
28. 04. 2012 | 13:15

ghándí napsal(a):

sladký,
ano, začíná se v tvých pilinách trochu jiskřit. průběžný duchodový system nefunguje už dnes a proto z něj peníze převedou do fondů. je to jedna z možností a způsobů jak dlouhodobě duchody ufinancovat.
28. 04. 2012 | 13:18

Zdeněk Brom napsal(a):

allons 28. 04. 2012 | 12:45 :

Tak tohle jsem si přečetl s chutí a několikrát.

Jenom pro doplnění: Himmler převzal správu nad ozbrojenými složkami.

V červenci 1947 byl velitelem týlové armády, v listopadu skupiny armád Horní Rýn, v lednu 1945 skupiny armád Visla. Dpadlo to fiaskem. V březnu 1945 byl všeho velení zbaven.
28. 04. 2012 | 13:18

český maloměšťák napsal(a):

Zdeněk Brom
V červnu 1947 byl Himmler na pravdě boží - ne ve vedení týlové armády.
28. 04. 2012 | 13:24

Kanalnik napsal(a):

"Pokud ale organizují takové demonstrace proti demokraticky ustavené vládě odbory, ocitáme se na velmi tenkém ledě."

pane Pehe, soucasnou vladu, ktera dostala duveru jen diky hlasum politickeho subjektu, ktery se objevil ve snemovne bez radnych demokratickych voleb, muze za "demokraticky ustavenou" povazovat jen clovek, ktery si neuvedomuje tu hruzu, kterou ted Necas & spol spachali

vykradeni demokracie a radneho procesu voleb v primem prenosu

na miste je obcanska neposlusnost kohokoli, tedy i odboru (a pokud vim, odbory netouzi po nedemokratickem systemu v budoucnu)
28. 04. 2012 | 13:26

Zdeněk Brom napsal(a):

český maloměšťák:

Ano, to je překlep. Mělo být 1944.

Zda byl mrtev, to už je jiná otázka.
28. 04. 2012 | 13:27

Občan napsal(a):

Tak kdyby kvůli ničemu jinému, tak kvůli tomuhle by měla vláda padnout - hned:

"Janoušek ani nepřišel o řidičák"
http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=742816

Místo toho budou dál přilévat olej do ohně a pak budou "strašně překvapení", až dojde k explozi...
28. 04. 2012 | 13:32

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Připomenu 2 články Listiny základních práv a svobod


„Článek 22
Zákonná úprava všech politických práv a svobod a její výklad a používání musí umožňovat a ochraňovat svobodnou soutěž politických sil v demokratické společnosti.

Článek 23
Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny.“
http://www.psp.cz/docs/laws/listina.html
28. 04. 2012 | 13:32

ods má dlouhé drápy napsal(a):

Pehe je přicmrndávač ODS. Co od něho se dá čekat?
28. 04. 2012 | 13:32

ghándí napsal(a):

kanalník,
neznate ustavu. mandát ve volbách nedostávají strany, ale lidé. i když někdo vystoupí ze strany, za kterou byl zvolenej a vstoupí do jiné, jako například soudruh podplukovní huml, tak mu mandát nikdo nemůže vzít. každý poslanec zastupuje občany na zakladě svého svědomí. navíc platforma karoliny peak se drží programu vv, za kterou byli zvoleni a programoveho prohlášení vlády, kterou vv podepsaly. o nějakem porušení demokratických pravidel tady nemuže být ani řeč. dokud vláda má většinu v parlamentu, ma plne právo vládnout.
28. 04. 2012 | 13:33

Pravda napsal(a):

Souhlas s autorem:

1) Parlamentní demokracie funguje tak že lidé ve svobodých volbách zvolí své zástupce a ti pak rozhodují. Žádné nátlakové skupiny jako odbory nemůžou rozhodovat o tom jestli vládá má nebo nemá odejít, protože oni nezastupují většinu občanů ale jen skupinu lobbystů, oni nejsou nikým zvolení a nemají pravomoc danou občany ve volbách o něčem takovém rozhodovat.

2) Pokus odborů a nátlakových skupin toto ignorovat je narušení demokratických principů země a je to jako odborářskobolševický puč v roce 1948, který vedl k 40. letům diktatury. Snaha odborů je pokus o nastolení neomezené moci odbořářů nad občany tak jak tomu bylo před rokem 1989, kdy odbory byly jen prodlouženou rukou komunistické strany.

3) odboráři nemají právo svojí stávkou omezovat ostatní občany, jak se to chystají udělat pomocí blokád, nebo jim vnucovat svoje názory případně útočit na lidi, kteří mají odlišné názory než oni - to se také stalo při odborářské demonstraci, která má razanci totality.

Některé strany tyto demonstrace přiživují a v pozdější době na to dojedou. Protože to co jme viděli nebyla demonstrace proti vládě, ale demonstrace proti demokracii.
28. 04. 2012 | 13:33

Kelt napsal(a):

To Sladký,
narazil jste na duševního giganta a s trochou zlomyslnosti se mně chce napsat,že"dobře Vám tak".
Na modré komsomolce neplatí fakta,argumenty ani logika.Proti tomu jsou zcela imuní.
Na ně platí jenom je ignorovat.
Hezký letní den.
28. 04. 2012 | 13:34

s... napsal(a):

Pane Pehe,

toto je poněkud akademická debata tváří v tvář situaci, kdy mnozí musí bojovat o holou existenci. Je tu ještě někdo, kdo si myslí, že vládě jde o správu této země?

Řekl bych, že hrubě podceňujete situaci, což je po vašich předchozích článcích dosti nečekané.
28. 04. 2012 | 13:34

Sladký napsal(a):

Ghandí- ta tvoje hloupost je prostě odzbrojující, nechám toho, nemá to smysl, to dřív vysvětlím žákovi páté obecné princip neurčitosti, to bude procházka rajskou zahradou.Tobě nevysvětlím naprosto nic, protože jsi patrně jedním z otců-zakladatelů ZABEDNĚNOSTI.
Neustále zde jen opakuješ účelové polopravdy a lži šířené lidmi,kteří to dělají pro svůj vlastní prospěch. Připomínáš mi tím jednak ty nejzarytější komunisty, pro které to, co psal jejich "Rudas" byla absolutní a neotřesitelná pravda, jednak jehovisty či jiné náboženské fanatiky, podle nichž je jedno každé slovo v bibli Slovem Božím.
Další debata s twbou je naprosto zbytečná.
Ostatně, tvá tvrzení nemá cenu vyvracet, protože podobné názory mohou zastávat jen lidé mdlého rozumu nebo blázni.
28. 04. 2012 | 13:40

neo napsal(a):

Kelte, neni to ani 2dny a už to neni 90 ale jen 80%? zvláštná jsou ta tvá fakta a logika:)
28. 04. 2012 | 13:41

Kanalnik napsal(a):

ghándí - vy se drzite doslovneho vykladu, nicmene pointa o tom, co je to demokraticke, vam unika, coz je nebetycny problem pro mnoho soudcu a pravniku v teto zemi, kde je litera zakona posvatnejsi, nez jeho smysl...
28. 04. 2012 | 13:42

český maloměšťák napsal(a):

"...Většina členů NSDAP se skládala ze slušných, řádných občanů, kteří měli vesměs pozitivní ideály. Zločinné živly byly po převratu a čistce v Bad Wiessee soustředěny ve speciálně vyčleněných útvarech a posléze končily na frontě, jako Dirlewanger...."

Sami slušní lidé :

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_former_Nazi_Party_members

Ostatně nevím, kolik členů SS či zaměstnanců Gestapa bylo také členy NSDAP - ale jistě to byli skvělí " organizátoři". Vězni v koncentrácích a Židé například na Ukrajině by o tom mohli vyprávět svoje. Ale nemohou.

Gau - župní organizaci NSDAP, vytvořili Strasser(mj. list Briefe - šířící antisemitismus) s Himmlerem(zástupce gauleitera Dolního Bavorska) - taky takoví dva celkem slušní lidé.
Se záměrem infiltrovat občany Německa strachem a nacismem.

Jaké z toho plyne poučení pro dnešek ?
Nu - být opatrným vždy, když někdo nabízí strašení /například Řeckem/ místo řešení /například sjednocením se na platformě škrtů těm dole a dalšém posilováním penězovodů ve směru těch nahoře/.

Maucta.

P.S. Nečas na Blau Vogel Ideekonferenz mluví o tom, že za problémy ve Španělsku nese zodpovědnost španělský odborář a rozmařilý španělský zaměstnanec - nikolivěk čile kooperující developerské a jiné mafie- spolu s bankami , politiky a municipálními úředníky.
Najdi si svého Žida !
:((
28. 04. 2012 | 13:43

Sladký napsal(a):

Kelt- zdravím, máte naprostou pravdu, ostatně, jak vidno výše, dospěl jsem ke stejnému závěru sám.Přesto děkuji, dobrá rada nad zlato. Jdu ven, je tam krásně.:o))
28. 04. 2012 | 13:43

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Stav, kdy vládnoucí garnitura nemá důvěru společnosti, kdy si vládnoucí „elity“ dělají co chtějí a ignorují názor naprosté většiny společnosti, není demokracií, ale kleptokracií nebo něčím podobným.

Pokud někteří stoupenci naší dnešní kleptokracie prohlašují, že se lid této vlády nemůže zbavit, tak mu de facto říkají, že má právo na odpor.
28. 04. 2012 | 13:45

ghándí napsal(a):

kanalník,
každý mame nějaký svuj subjektivní pocit a výklad. musíme se ale držet ustavy, jinak by nastal chaos. vláda podle ustavy muže teoreticky vládnou třeba i za podpory přeběhlíků paroubka a gumy šlégra. to je jednoznačný fakt daný ustavou a vaše pocity na tom nic nezmění.
28. 04. 2012 | 13:46

ghándí napsal(a):

sladký ,
seš jako odboráři. debata je zbytečná, budeme střílet z aurory.
28. 04. 2012 | 13:49

Jirka2J napsal(a):

V této situaci, kdy každý šetří každou korunu a stát prý také nemá, by mě zajímalo, kolik nás všechny ze státního rozpočtu stojí činnost odborů, s kterými ne všichni musí souhlasit, ale pokud jsou placeny ze státního rozpočtu, tak jejich činnost musí všichni platit ?
28. 04. 2012 | 13:52

Občan napsal(a):

To s...:

Už to zde shrnuli mnozí nade mnou - Pehe = Bildergerg = Schwarzenberg = TOP09

Pehe nic nepodceňuje, protože to moc dobře ví. Jen musí psát to, za co je placen :o)
Takže dokud šlo jen o svržení současné vlády parlamentní cestou a nastolení "vlády národní záchrany" prostřednictvím "koalice" TOP09+ČSSD, poňoukal kdekoho k tomu, aby protestoval NIKOLI proti vládě jako takové, ale proti ODS a VV. O odpovědnosti TOP09 za to, do jakých s..... dostala společnost především ona, nikdy nikde nenapsal ani písmenko.
Projekt však nevyšel a do ulic vyšli doběla nasssštvaní lidé, vedení pár iniciativami a odbory (tedy v podstatě nezávislými subjekty), nad nimiž nemají zájmové skupiny kontrolu. No, a Pehe proto dostal domácí úkol v podobě vyzývání odborů a iniciativ k umírněnosti a k volání po respektování "demokraticky zvolené vlády".

Jsem dost zvědav na to, jak bude na další vývoj reagovat právě ČSSD.
Pokud bude dál zkoušet sedět na dvou židlích a nezačne dělat skutečně pragmaticky levicovou politiku (tady by si mohla a měla vzít příklad třeba z komunisty Dolejše), bude jasné, že po volbách znovu zradí sociálně cítící (tedy pragmaticky humanistické) voliče a půjde do "koalice" s TOP 09.

Ale jinak jsem na dnešní Peheho veletoč také chvíli zíral s pusou dokořán :o)
28. 04. 2012 | 13:53

ghándí napsal(a):

jirka2j,
mam dojem, že odbory mají svoje příspěvky. například ve škodě mladá boleslav management platil odborářum bordely, aby byly vstřícnejší při vyjednávání kolektivní smlouvy. soudruh dufek zase nosí hodinky....
28. 04. 2012 | 13:57

Almo G™ napsal(a):

Hoven alias ghándí je opravdu echt-pravičákem. Hájí peakoalici do roztrhání těla a za to mu náleží respekt. Ideově povolil jen na pár týdnů - v době, kdy měly úřady práce velké potíže s vyplácením dávek. To zde trousil různé kacířské myšlenky a působil dost rozladěně. Ale nyní své malomyslné výroky opět odčiňuje s dvojnásobným zápalem. Zdá se, že doma je opět vše ok.
28. 04. 2012 | 14:06

ZM napsal(a):

Problém není jen ve vládě. Problém že velká část podniků v ČR jsou "montovny", který nabízí lidem stereotypní manuální práci za podprůměrnej plat, ale vyžadují velkou produktivitu práce. To nedokážou výrazně změnit ani odbory ani případná vláda ČSSD. Pokud by vláda výrazně zvýšila minimální mzdu a výrazně více zdanila právnické osoby, tak to může yapříčinit přesun části firem do zahraničí. Tyto firmy podnikají v ČR především z důvodu relativně nízkých nákladů. Je jich tu tolik, protože po 89. roce přestal fungovat odbyt v rámci RVHP. Většina firem vyráběla nedostatečně kvalitní zboží a tak neměla šanci se uplatnit na trzích ekonomicky vyspělých států. Pokud mohli něčím konkurovat, tak nízkou cenou, která však právě má souvislost s nízkými platy.
Pokud chce nějaká vláda opravdu ylepšit situaci v ČR, tak se prostě musí snažit zajistit efektivní fungování státních institucí. A pochybuju o tom,m že je toho nějaká vláda schopna.
28. 04. 2012 | 14:11

kokoshka napsal(a):

ZM:
Česko vyrabelo velice kvalitni vyrobky v ramci RVHP a do třetiho sveta,zkuste ted samostatne prorazit na americky,rusky,činsky... trh,aha?!
28. 04. 2012 | 14:15

ZM napsal(a):

Už jsem to psal ve více diskuzích, že mě není jasné, proč např. úřad vlády potřebuje skoro 700 milionů. Ještě jsem na to neměl čas, ale podívám se, jakej rozpočet měl úřad vlády v minulých letech, např. v roce 2004 a 2005 za vlády koalice ČSSD, KDU a SZ. Pochybuju, že by tam nebyla možná úspora minimálně 100 milionů. Těch samotných 100 milionů je samozřejmě jen malé procento z rozpočtu, ale jde o princip. Jestliže nějakej politik(a je jedno z jaké strany), žvaní o nutnosti úspor atd. a není ani schopen ydůvodnit, proč by určitá státní instituce měla mít právě takový rorpočet, např.právě Úřad vlády, tak je to trapnej kašpar.
28. 04. 2012 | 14:18

braana napsal(a):

Nejen pan Pehe uvažuje o posledních možnostech legální záchrany demokratického režimu. Generální stávka odborů motivovaná sociálními požadavky, by mohla přispět ke vzkříšení opozice deratizovanou ČSSD a legální záchraně legální demokratické republiky. Nejen pan Pehe ale ví, že tato společnost se již nachází mimo demokratický režim - mimo autoregulační mechanismy dodržování ústavnosti vyhlodané vládní kamarilou.
28. 04. 2012 | 14:19

JednáníVeřejněProspěšnéhoVýznamu napsal(a):

Vážený pane Pehe, znáte text píseň vím,že nic nevím.

A tak vám naznačím jak to tedy je s našimi odbory. Centrála je konfederace, civilizované centrály jsou federativní. Síla odborů se běžně počítá tak, že počet zaměstnavatelů s miliony vyváží jen miliony zaměstnanců, jejichž jmění je stejné jako počet milionářů.

Jak to ve skutečnosti je, vrcholná pravicová politická lúza, ví a ví to i ti, co si veřejně hrají na důležité odborové vůdce. Přitom nic netušící členská základna, si neuvědomuje, jak je svými vůdci klamána. Kdyby znali podstatu, tak by prvně svrhli své svazové vůdce, pak vytvořili funkční strukturu, a poté by se už mohli efektivně postavit teroru neboli hrůzovládě, která tu panuje.
28. 04. 2012 | 14:22

kokoshka napsal(a):

Velice mne zaujal nedavny propagandistsky masaž ze Rusko po třiceti letech nakonec přestne vyrabet"žiguliky"-maminko,ja plakalo!
Žiguli nikdo už davno nevyrabi,šlo o posledni jednoduchy model VAZ-2107,zapadni tisk to vymaloval tak že konči cela značka Lada,ačkoli už dob"sedmičky"VAZ pustil do vyroby devet pokračovani-no,lhat se musi!
28. 04. 2012 | 14:25

ZM napsal(a):

kokoshka - ta kvalita zase u mnoha výrobků nebyla tak skvělá, jak si namlouváte.
A nejen kvalita, ale celkově ten způsob řízení podniků. Samozřejmě že je těžké uplatnit se na zahraničních trzích, kde "vládnou" různé nadnárodní firmy. Ale v období po 89. to bylo téměř nemožné. Navíc je jasné, že mnohé zahraniční firmy prostě zkoupily v ČR spoustu firem, protože to pro ně prostě byla výhodná investice. Např. pro VW Škodovka.
Za socialismu byla v podnicích přezaměstnanost. Mnohé podniky vyvážely výrobky do rozvojových států, které však v mnoha případech prostě nezaplatily. Myslím že např. Sýrie dodnes dluží. SSSR taky dlužil poměrně dost peněz a nakonec se ten dluh umořil ya relativně malé procento.Už si to moc nepamatuju, ale myslím že to bylo za vlády ČSSD, když byl premiérem Zeman.
28. 04. 2012 | 14:27

babočka napsal(a):

Pokud odbory budou zvyšovat svou agresivitu a nabádat na paralyzování naší společnosti, tak by měla vláda tvrdě zakročit. Stále jsou u nás ještě lidé, kteří chodí do práce, vydělávají slušné peníze a chtějí pokojně žít a vychovávat děti. V Číně se před pár lety střílelo z tanků do demonstrantů a dnes komunistická Čína zachraňuje krachující podniky a dává lekci kapitalistům jak se podniká. Naše odbory jen rozeštvávají lidi a šíří blbou náladu. Přitom by na ně stačili tři cikáni.
28. 04. 2012 | 14:31

kokoshka napsal(a):

ZM:
Zajiste na konci sociku už o nejake kvalite se neda mluvit,jina vec je Škodovky,Tatry,Žiguli,Moskviče,Volgy...šedesatych-sedmdesatych let co neustupovali zapadnim vzorkum,však ani nebyli proektovane jako nejaky Caddylaci ale prosta spolehliva vozidla co dost dobre plnila svuj učel.
28. 04. 2012 | 14:39

Honza II napsal(a):

"Taková role odborů je namístě v nedemokratických systémech, jako tomu bylo třeba v Polsku v 80. letech minulého století," napsal autor.
Pehe si zřejmě myslí, že tohle, co se děje ve vládě a hlavně v parlamentu má ještě něco společného s demokracií. Inu, když byl vychován v socialistickém myšlení, tak mu připadá, že lidé musí pouze držet hubu a krok. Jak se rozhodne zrovna vládnoucí strana. - Právě teď jsem konečně pochopil, jak mohl posluhovat takovému Havlovi. Prostě, kdo se jakkoliv dostal zrovna k moci, tomu se musí sloužit, protože jinak to není (lidová) demokracie, jak mu to všichni učitelé vysvětlovali v občanské výchově.
28. 04. 2012 | 14:51

zdenekb napsal(a):

ghándí:

(k II.důchodovému pilíři)

"narozdíl od tebe umím počítat. leivčákum vadí, že někdo na tom vydělává, mě né. mě vadí, že něco nefunguje."

Nechci mluvit za druhé, ale mně vadí, že někdo bude vydělávat na tom, že něco bude fungovat ještě míň...
28. 04. 2012 | 14:55

kvakin napsal(a):

Abstratně a všeobecně pojato, má Dr. Pehe pravdu ... Ševče, drž se svého kopyta a ty, odborářský vůdče, se starej o mzdy, bezpečnost při práci, o dovolené ... Ale nežijeme v abstraktním světě všeobecností, ale v konkrétním světě jedinečných událostí a příležitostí, z nichž jednou dnes je, že v příštím roce započne masívní mediální a další propagandistická předvolební masáž ze strany pana Babiše a jeho nové partaje, v níž budou všechny současné strany obviněny z hrdelních zločinů a budou posílány do horoucích pekel. Pak se Babišova strana dostane do parlamentu a vytvoří koalici s oslabenou ODS a sotva do sněmovny prolezlými TOP 09 a KDU-ČSL. ČSSD sice volby vyhraje, ale nic moc, protože jí hlasy seberou zemanovci, bobošíci, obrozené VV a jiní, KSČM bude možná i druhá, ale ČSSD s ní vládní koalici nevytvoří, protože 101 poslanců dohromady nedají a také proto že je tu Bohumín. Babiš s Nečasem, Kalouskem a lidoveckým veterinářem oznámí, že to voliči tak rozdali karty, neboť si přejí odpovědnou pravicovou politiku nezadlužených pravnuků a prosperujících bank a dalších finančních institucí, pročež pošlou veřejnosti další kalouskovské složenky s dluhy ... A bude mít čtyřka pravdu. Protože ten, kdo se z vlastní historie nepoučí, musí ji prožít znovu.
28. 04. 2012 | 14:55

Honza napsal(a):

Panové a pane Pehe
odhadněte kolik lidi a odbořáů /mdleho rozumu /by by přišlo na Václavák,kdyby se hepenig konal nikoliv pod heslem "stop vláde",ale s Nečasem k lepším a odpovědným časům. Příště doporučuji, aby místo mdlých
odbořářů se na podium postavila vláda asi to nebude proti zákonúm a ústavě. Kolik přijde těch mdlých a lůzy ?
28. 04. 2012 | 14:56

anketa napsal(a):

autore,kdy to praskne ?

letos?..2013..?14-15..?15-17..17-22 ???
Minimálně část světa asi praskne ještě letos
(Eurozóna do 21. 12. 2012;zdůrazním, že to nebude znamenat zánik světa jako takového!)
a
zbytek zeroduje rok příští (USA, Čína).
No nechejme se překvapit.
28. 04. 2012 | 15:06

aga napsal(a):

Pepa Řepa

Sííím, já to taky říkal, co je ten Pehe zač, a to jsem - asi - levičák. Tak nepaušalizovat!! Jen stále nechápu, koho konkrétně vy vidíte za tou Světosprávou. Komu to ten Pehe asi tak přisluhuje? Muslimstvu snad??
28. 04. 2012 | 15:07

český maloměšťák napsal(a):

babočka
http://www.velkaepocha.sk/Cina-Nepokoje-ve-Wu-kchanu-se-rozsirily-do-Kuang-cou-a-na-internet-video.html
http://www.velkaepocha.sk/2011122518748/Cina-Vzbourena-vesnice-Wu-kchan-pohnula-Pekingem-pripad-se-bude-vysetrovat.html
http://www.velkaepocha.sk/Cina-Obcane-vzbourene-vesnice-Wu-kchan-si-mohou-zvolit-nove-vedeni-obce.html
http://zpravy.ihned.cz/svet/c1-55573520-cina-potrestala-vudce-rebelujici-vesnice-zkorumpovane-uredniky-vyloucila-ze-strany

My čeští maloměšťáci dáváme přednost nepokojům, které jsou vedeny změnit věci k lepšímu a odstranit nespravdlnosti...před nepokoji typu hladových bouří , pogromů na menšiny či anarchií vyvolanou rozpadem páteřních institucí státu.

Nám jde taky o klid - vždyť našim cílem je především našporovat na tučná věna našich dcer a na důchodcovské cestování - například po Karibiku či Novém Zélendu...ale tak jaksi máme dojem, že naše vláda škrtů a šktkavek nám v tom není nápomocna - ba naopak.
28. 04. 2012 | 15:17

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

„Klaus "utekl z Rýmařova" „

„Zpravodajství stálo za starou bačkoru - Klause jen vychválili a všude prý bylo "vřelé přijetí". TO ROZHODNĚ NENÍ A NEBYLO PRAVDA. Krátká "impotentní" beseda s prezidentem Klausem v tomto chudém a malém městě se pořadatelům díky davu nespokojených spoluobčanů zcela vymkla z ruko „
http://www.blisty.cz/art/63226.html
28. 04. 2012 | 15:17

Derry napsal(a):

Hezky se to povídá o demokracii. Ale pokud se pamatuji, demokracie je vláda lidu. A ta tady ještě nikdy v dějinách nebyla. Pokud bude nějaká možnost svrhnout vládu politickými prostředky, nejsem proti, ale to co píšete je naprosto neúčinné. Píšete o vyslovení nedůvěry vládě. Jak může vyslovit parlamentní menšina nedůvěru těm, co se chopili moci spíše náhodou a teď tohoto postavení zneužívají? Tihle lidé jsou přisátí na zlaté žíly a budou parazitovat jak to jen půjde dlouho. Ba ne, tohle politika nespraví. Pokud to bude nutné, je třeba zase jít až na ten Hrad a zazvonit jim klíči, je třeba vyhnat pijavice a zloděje a nastolit novou demokracii pro lidi. Naši lidé rozhodně nejsou hloupí a pokud by ty takzvané reformy byly k něčemu dobré, pochopili by to, ale je evidentní, že cílem je jen obohacení určitých skupin lidí. Nejvíce patrné je to dnes u církve a penzijních pojišťoven. Co na tom, že se stát zadlužuje? Hlavně že můžeme vypisovat nové a nové daně. Pane Pehe, tohle po dobrém nepůjde a pokud se do toho zapojí odbory, děkuji jim za to.
28. 04. 2012 | 15:21

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Národní rada - Návštěva Václava Klause v Rýmařově - SUPER !!!!!!! č.1 26.4.2012
https://www.youtube.com/watch?v=xfqmOK0St9k

Národní rada - Návštěva Václava Klause v Rýmařově - SUPER !!!!!!! č.2 - 26.4.2012
https://www.youtube.com/watch?v=RXcwb9If3gY
28. 04. 2012 | 15:22

aga napsal(a):

Občan

Po mnohokráte odkazuji na "levicový" think tank Cesta, zastřešený Pehem a jeho NYU, kde jsou všichni levičáci hezky pospolu, v čele se Sobotkou. Jestli vážně skládáte ještě nějaké naděje do ČSSD, bude vaše procitnutí ještě hořčí než to současné pehecí. Poté, co pravice uskutečnila reformy, které jí zákonitě musely přinést nevoli lidu, je připravena a zpracována levice, aby spolu s čistou TOPkou dokončila zanoření do EU. O nic jiného tu nejde, a už vůbec ne o nějakou revizi reforem. Jaké světlo to vrhá na samu EU ponechávám na vašem uvážení.
28. 04. 2012 | 15:24

aga napsal(a):

Derry

Ale tohle je BURŽOASNÍ demokracie. A buržoasie potřebuje lid vždy jen na špinavou práci - ve všech slova smyslech.
28. 04. 2012 | 15:25

zdenek napsal(a):

Je mi trochu divné,z čeho Odborářská vláda žije,komu skládá účty za hospodaření s příspěvky a majetkem.Jestli ,jak říkají,bojují za všechny,měli by také zveřejnit svoje příjmy za "ODBOROVOU" práci,kolik je zaměstnanců placených s odborářských příspěvků atd.atd. Jaký je majetek ODBORŮ a komu slouží?Jsem již dávno v důchodu,35 let jsem povinně platil příspěvky, myslím si,že část majetku patří každému z nás;nebo jenom vedení?Jsou proti církevním restitucím,ale všichni pracující m u s e l i být v komunistických odborech,platit příspěvky a majetek je koho? A jestli jsou členské příspěvky odpočítatelnou položkou pro výpočet daně, pak de fakto jsou odbory placeny částečně i z našich daní.Je zřejmé,že se zdivočelé odbory musí nějak prezentovat,ale dialog,to není jejich parketa.Rozděl společnost a rochni si dál v klidu odborářský BOSE -soudruh STŘEDULA:nemám důvod zdělovat výši svého měsíčního příjmu-jinak řečeno-po tom je Vám prd, milí občané.Nepřipomíná vám to aroganci,kterou mnohým vytýkáme?Neměl by mít NKU možnost kontrolovat Odbory jako takové? Když pořádek, tak začněte také u sebe-odboráři.Bohužel všichni "znají"nebo si myslí jen jaká mají práva,ale povinnost ani jednu.Chovejme se všichni tak,jak chceme aby se ostatní chovali k nám a bude polovina věcí vyřešena.Pan Pehe má v zásadě pravdu.Jen vláda,která rozdává má podporu.
28. 04. 2012 | 15:27

ghándí napsal(a):

almog
proč bych nemohl hájit vládu? nežijeme před rokem 89, aby všichni měli stejný názor. mě nezajímají bolševické odbory. lidi jako jste vy nebo sladký považuju za hlupáky. nicmeně i vy mate právo na vaše zcestné názory. uvidíme u voleb v roce 2014. já si myslim, že vítězství levice nebude tak jednoznačné. jestli vůbec.
28. 04. 2012 | 15:29

GeorgeRici napsal(a):

Jeden každý, kdo volá "Demisi, demisi, demisi, demisi !!!!" , ten má více morálky v sobě než banda lumpů, neprozřetelně zvolená národem, co se tam v Parlamentu nyní proti vůli lidu opevnila a v korytech, na nichž už však ztratila důvěru 80% českého národa, si udělala nedobytnou tvrz. Nic proti Vám, pane Pehe, nicméně mohu Vás ubezpečit, že mi na plném Václaváku 21.4 bylo zcela jedno, kdo z lidí je pravičák a kdo je levičák, všude byli pouze sociálně zbídačení lidé, posametovou, modrobolševickou kryptokágébáckou vládou Nečase, Kalouska a prezidenta Klause. Ke cti odborů slouží celá akce i projevy těchto odborových leaderů. Pokud se někomu zdá, že jejich výroky byly tvrdé, např. Dominiku Dukovi, pak musím konstatovat, že chudoba z lidí lotry činí a vlky z lesů žene hlad a že na hrubý pytel se má dát hrubá záplata. Takže doufám, že příště, pánové poslanci i další posranci, se naplní slova o Generální stávce. Dost mne mrzí, že se stávka má odehrávat až v červnu, poněvadž nevím, zda bude teplé počasí, zřejmě někdo kalkuluje s tím, že do té doby národ vychladne a nebo že se strany více zorganizují, aby udržely systém zla, který zde od 1993 v zastupitelské demokracii vládne. Ke cti socanů i komunistů slouží to, že se jejich leadři nebojí jít mezi lid na Václavák, osobně jsem byl blízko pana Sobotky i pana Dolejše, udělali moc dobře, že se i zařečili s normálními lidmi. Kdyby toto udělali pánové Nečas či Kalousek, tak skončíte v Klausově kleci - a bez pera. To mi můžete věřit, a ještě za bouřlivého potlesku na otevřené scéně! Věřím, že se tento národ rozhodne jít dál bez politických stran a cestou přímé demokracie a že ty klíče v rukou lidí symbolizovaly ne pouze konec Nečasovy vlády, nýbrž konec všem politickým stranám a jejich korupčním posametovým koaličním pletichám ! Situace nespokojenosti mezi lidmi doopravdy dost dramaticky narůstá, proto bych chtěl upozornit Psohlavce, aby nenechali celou bandu, co ožebračila národ, utéci i s nakradenými majetky někam za hranice bez spravedlivého odsouzení podle zákona. Zloději koní se střílejí a nebo věšejí ! Alespoň tak to zcela po právu a správně s Komanči Apačové dělali, pokud zavčasu Komančové loupit nepřestali a koně nevrátili. Howg S pozdravem GeorgeRici
28. 04. 2012 | 15:29

Almo G™ napsal(a):

Zdeněk: Správně dříve byl "BOSS" vždycky "kapitalistický", dnes "odborářský". V nastoupené bojové linii pokračujete dobře. Neprojdou!
28. 04. 2012 | 15:31

Almo G™ napsal(a):

ghándí napsal(a):

almog
proč bych nemohl hájit vládu?

--- Ale můžete. Jen hajte. Vždyť píšu, že jste jeden z posledních a to zaslouží respekt. Jen jste byl trochu ideově nepevný když haprovalo to udělování dávek. To by ještě chtělo nějaké sebezpytování a poučení z krizového vývoje. Jinak
28. 04. 2012 | 15:38

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Pro zdenek.
Z tebe mluví typický český pravičák. Hledáš, co bys mohl kde ukrást. Tedy zprivatizovat, jak vy říkáte, abych ti nekřivdil, ale pro normálního člověka nejste nic jiného než sprostí zloději.
28. 04. 2012 | 15:41

Pravda napsal(a):

Odborářský boss Dufek znamenitě hájí zájmy porostého, chudého dělnického lidu s hodinkama za 120 000 a kdyby jsme udělali audit odbořářského majetku tak se vsadím že mnozí odbořářští boossové mají v garážích zaparkované Jaguáry, pár milionu ulitých na zahraničních kontech a to je jim to povídá utrpení prostého lidu. :)
28. 04. 2012 | 15:45

ghándí napsal(a):

almog,
drábka kritizuju pořád a pořád stejně. něco jiného je ale kritika vlády a něco jiného dělání revolucí na náměstích. pokud mam srovnat drábka s kterýmkoliv odborářským bossem, tak má drábek asi ta 100 krát víc rozumu. vládu dementů typu jakeše už jsme tady měli. o zavadila a dufka opravdu nestojím. nikdo je nezvolil. pokud někdo neuznává demokratické volby a právo vlády na vládnutí, tak je to bolševik.
28. 04. 2012 | 15:46

kokoshka napsal(a):

No narode sobe!
Treba proste vice odhalovat zločiny komunistu a sAtalinismu,když najdete ty sto milionu obeti komunismu a ochujlion osobne sežranych lidojedem Stalinem tak vam život zahraje novymi barvami!!!
28. 04. 2012 | 15:47

dennis napsal(a):

Autor blogu zvolil skvely prvni tah na sachovnici diskuse. Tak jako jsem si vsiml v diskusi pod blogem pana Zahradila (prestoze diskutujici pod blogy "aktualne" nejsou sofistikovanym sociologickym prurezem cele spolecnosti) je zcela patrne, ze nespokojenost s vladou se s velkou púravdepodobnosti blizi 80 procentum. Argument, ze odbory mohou byt politickou a zaroven statotvornou silou jen ve formalne uznanem totalitarosmu, je opravdu inspirujici. Inspiruje me k otazce: Jak moc se lisi formalne i skutecne ve vykonu moci dnesni mafiansko vladni system od "jasne definovane totality" minuleho rezimu? Predevsim formalne?
28. 04. 2012 | 15:48

kokoshka napsal(a):

A ghandi-elena co neumi gramatiku to je,panečku,autorita!
Elena-ghandi:
Sedeli kdysi na balkonu dva devčatka-hodne a zle devče a plivali dolu na kolemjdouci-
zla holka trefila se dvakrat,a ta dobra třikrat!-vzdyt dobro vždycky zvitezi!
28. 04. 2012 | 15:53

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Cituji nick zdenek:
„Jsem již dávno v důchodu,35 let jsem povinně platil příspěvky, myslím si,že část majetku patří každému z nás;nebo jenom vedení?“

Je vůbec možné, aby někoho něco podobného napadlo?
Takové jedince, jako nick zdenek bych hnal z jakékoliv organizace, protože ten bude chtít nejen prožrat dvakrát více než přispívá a než ti druzí, ale pokud někam vstoupí tak taky s tím cílem, aby to tam zprivatizoval.
28. 04. 2012 | 15:57

pehe napsal(a):

konečně i vám došlo, že jste vsadil na nebezpečnou kartu? Podněcovat k závisti a nenávisti k bohatším, slibovat stále více lenochům a hlupákům, tak to se může vymstít i vám a těm bolševickým rudým a oranžovým kumpánům. Ta vámi vyprovokovaná tupá a líná lůza totiž šmahem zavrhne všechna demokratická pravidla, a ta vy přece, alespoň na začátku potřebujete (1948)? A už teď sami vidíte, kdo že to řve na náměstích a "sesazuje" vládu a prezidenta, že? Ta banda nemá do kriminálu daleko, včetně těch vypečených flákačů z "odborů". Jednoduše, dostáváte strach z toho, co jste zasili!!
28. 04. 2012 | 15:57

Vlkodav napsal(a):

Opět zajímavý blog. Dnes k nám prohovořil pan Pehe jako politolog, né jako politik. Jak osvěžující.
28. 04. 2012 | 16:01

Almo G™ napsal(a):

ghándí napsal(a): drábek má asi ta 100 krát víc rozumu...

Jo jo dávky opět doma, tak má Drábek zase rozumu na rozdávání. Já vím :-).
28. 04. 2012 | 16:07

Almo G™ napsal(a):

Pravda alias ghándí: Ta závist nedá a nedá spát co? Člověk se celou noc převaluje a vidí hodinky za sto tisíc... Pak se podívá na noční stolek a tam jen vietnamky. To musí být ponížení. Nějaká socka, odborář má víc než já pracovitý...

Líbí se mi, jak trpíte. Je skvělé pozorovat tu pravicově oddanou duši, kterak pod různými nicky pod každý blog rozsévá spam o hodinkách na zápěstí odboráře.

Jé, milý hovne alias ghándí alias pravdo, musíte víc pracovat a pravicová vláda vám dá tolik jako tomu odboráři. Každému dnes podle jeho práce, ani "ň" navíc. Psali to v Mladé frontě :-).

Nedovedu si představit, co děláte sousedům kteří mají auto :-)
28. 04. 2012 | 16:13

Oranžáda obecná napsal(a):

odbory, oranžády a komanči, to je přece jedna levárna. To, jestli se zůčastní Palas se Sobotkou , Zaorálkem a soudruhem Štěchem odborářského vyřvávání, to už nijak nezakryjou, že odbory jsou rudé barvy krve. Vždyť soudruzi ze Senátu, Štěch, Škromach , pocházejí se zasmrádlého odborářského hnízda a přitom jsou funkcionáři oranžové partaje.
28. 04. 2012 | 16:21

Steven Biko napsal(a):

to Kelt: Já neřekl, že minulý víkend bylo cosi nedemokratického na odborech. Já reagoval na budoucí vývoj zvláště po vyjádření předáků, že mají záměr přijít s vlastním politickým programem a budou se pravděpodobně dále institucionovat. To zavání zneužívání situace k prosazování vlastních zájmů a to je nepřípustné. Pokud je vůle společnosti zkvalitnit demokracii v CZ, zlepšit politický systém zvenčí ( neboť zevnitř jak víme to je neprůchozí) je oprávněný nátlak. \ALe je třeba vědět, že nelze ze všeho vinit jen tuto vládu. Ovšem při takových nátlakových akcích je vždy možnost zneužití viz. ČSSD
28. 04. 2012 | 16:34

Oranžáda obecná napsal(a):

odbory, komanči a oranžády, to je jedna tlupa, "bratrstvo kočičí pracky". Ale nošení hodinek za 120000 Kč na ruce odborářského šéfa Dufka, který se tak hrdinně bije za chudý lid, obyčejného člověka, to nevypovídá příliš o empatii tohoto soudruha....
28. 04. 2012 | 16:47

Jana Pechová napsal(a):

Odborářská demonstrace s vypravenými vlaky a transparenty mi připomněla bolševické první máje. Jen ta řízná dechovka a balónky chyběly.
Lidi neblbněte: organizované šikování mas nikdy nepřineslo nic dobrého.
Když chcete demonstrovat, udělejte to na vlastní pěst. Vyrobte si vlastní transparent, vyhlaste přes internet, v kolik, kde a proč a uvidíte, kolik se vám podaří získat sympatizantů.
Vzpomínám na listopad 89. Protestů jsem se účastnila od začátku, dokud je nikdo neorganizoval. Prostě jsme se spontánně na náměstí scházeli s lidmi, kteří měli všeho dost. Odboráři u nás v práci tehdy drželi basu se závodní organizací KSČ a naznačovali mi, že mi ještě ukážou. Ukázali: pár měsíců po revoluci jsem přišla o práci. Na rozdíl od nich.
Poprvé mě však zbavila iluzí generální stávka. Všem už bylo jasno, že rozjetý vlak nikdo nezastaví a začali se chytat příležitostí. Na náměstí tehdy vyrazili s klíči i všichni ti připodělaní ruku v ruce s vyloženými odpůrci, kousek ode mě stál estébák, který naší rodinu celá léta poctivě špicloval. Když vidím 'revoluční' scénu z filmu Kolja s těmi estébáky, vždycky se mi to vybaví.
A je to přesně důvod, proč mám k organizovaným masám odpor. Skrýt se do davu a za něčí značku není hrdinství.
28. 04. 2012 | 17:03

JednáníVeřejněProspěšnéhoVýznamu napsal(a):

JVPV - protesty a parlamentí demokracie

Takto vedená diskuse vede do nikam. Jedni se snaží diskutovat a druzí jim do toho hází pernamentně vidle. Třetí, co jim jde o všechno to moniturují, obě strany proti sobě poštvávají ve stylu rozděluj a vládni jako pehe v 15:57. Echte demokrat typu národního socialismu, asi s knírkem a s dobrým původem árijce.

Odrory vůči teroru na občanech vlasního národa, což je jasná krutovláda, by neměly mlčet. Mají na to minimálně stejné právo jako měla Solidárnošť v Polsku před více jak třiceti lety, ale chybí jim autorita tehdejšího vůdce Solidarity. Chaos jaký panuje v odborech nahrává nemravným a teror zatím vládne dál.
28. 04. 2012 | 17:19

Dáša N. napsal(a):

Když český občan zkousl zjevení svaté TOP 09 v parlamentu bez voleb, tak proč by neměl sežvýkat i placformu?
28. 04. 2012 | 17:20

Důchodce68r napsal(a):

Pan Pehe píše:
"Pokud ale organizují takové demonstrace proti demokraticky ustavené vládě odbory, ocitáme se na velmi tenkém ledě."

Můj názor:
Vláda byla snad ustavena demokraticky, ale v této době ji za demokratickou již považovat nemohu, především pro její v podstatě udržování korupce.
Nejen vládu, ale celý systém, z důvodu jeho prakticky již nedemokratického skutečného fungování.

A kde je tedy síla, která by toto byla schopna napravit?
Ani volbám se současnými pravidly již nelze věřit.
28. 04. 2012 | 17:20

Kuchař napsal(a):

Souhlas. Odbory nyní bortí parlamentní demokracii.Otázkou zůstává,proč ?

Jsou podmínky k životu obyčejných lidí opravdu o tolik horší,jak za ČSSD ?
Průměrná mzda,nezaměstnanost.... jsou lepší jak za ČSSD.
Takže tady odpověď zní NE. Reklamní slogany "Kalousku,kvůli tobě nemáme na housku" jsou ze soudku slabomyslných odborářských pokřiků.

Asociální zákony ...které to jsou ? Důchodová reforma ve stylu jako ji mají ve Švédsku je asociální ? Nebo snad to,že dlouhodobě nezaměstnaný by měl zvednout občas prdel a jít dělat je asociální ?
A nebo, že si budoucí pan doktor s nadprůměrnými má zaplatit alespoň část studia a nenechat to za sebe platit ostatní, to je asociální ?

Odpověď zní rovněž NE.

Takže jediná správná odpověď zní: Je to akce socanské mafie, která se snaží ututlat své korupční skandály.
28. 04. 2012 | 17:22

Pepa Řepa napsal(a):

Aga
Bádejte, chcete-li googlovat zadejte "Global Governance"a přeberte si to ve své hlavě sám. Neočekávejte ovšem, že se dozvíte jména těch, kteří "světasprávu" mají tvořit, adresy, rodná čísla nebo čísla bot.

Jde o teorii systému, který má nahradit demokratický systém, pravda nedokonalý a mnohdy selhávající. Proto je lidem třeba narvat dohlavy, že je třeba opustit celý demokratický systém.

Ti prostší si myslí, že orgán bude tvořit jeden za odbory, jiný za džendrtety, další za rudochy a tak můžeme pokračovat dle libosti.....a tak tleskají.

Jenže občas je třeba přibrzdit, "slow down Sally", zpívali bluesmani.

A stejně tak radí-občas -pan Pehe, když si uvědomí, že ti se sudlicemi nerozlišují mezi majetkem nakradeným a řádně zdaněným, když se rekvíruje, tak všem.Jako v r.48. Kácí se les a na třísky se nehledí, říkal zase Vissarionovič.
Výsledkem je, že mají-za pár let- nahý zadek všichni.

Proto Pehe )ho) přemety. podobné saltům Bělohradského, ale ten nemá snahu stát se rádcem všehomíra, tomu jde o to. aby se zapsal do učebnic filosofie, tak si přizpůsobí, co zaslechne.

Dalším motivem zatáhnutí brzdy je, že má autor zlaté živobytí z ředitelování na NYU, kam dávají nejbohatší za několikasettisícové školné své přibyblé potomky, když je jinde vyrazí od přijímaček.
Kde vezme studenty, když revoluce vymlátí bohatší?
Kdo jiný má tolik času, aby chrlil svá moudra každý druhý den do všech medii?
Vy znáte takového druhého ředitele? Jakékoliv firmy.
Jmenujte!

Ještě Vám nedochází motiv?
pak si zkuste přečíst The Brave New Workd od Huxleyho. Pije se tam "SOMA" a všichni jsou happy, brambory jsou pěkně v řádku a predestinované alfy si libují, omegy nezlobí.
Klidně se může pít místo Somy PEHE, to je česká varianta pro mamlasy.

Ta teorie má ovšem jeden háček. Někteří, zvláště žlutí z Beijingu nebo machometáni na ní zcela kašlou, hrají své hry, jak jim káže jejich tradice.
O to víc je ta teorie nebezpečná.
28. 04. 2012 | 17:25

ghándí napsal(a):

kokosha,
voroshilove, už sis přestal hrát na rusa? tvoji lékaři udělali velký pokrok.
almog,
na daních sem zaplatil už tolik, že to bude stačit na celou vaší rozvětvenou rodinu z východního slovenska na několik generací dopředu. takže já bych měl právo řvát proti vyplácení dávek. nicměně mě vyplácení dávek nevadí, naopak si myslím, že je to něco, co nás odlišuje od asie. nikdy jsem si nemyslel, že ušetříme peníze tím, že se soustředíme na ty, kteří dávky zneužívají. tyhle lidi vždycky byli jsou a budou. a ta naše energie , kterou spotřebujeme na to, abychom tyhle lidi hlídali a odhalovali je větší, než ušetřené peníze. je to neefektivní. to je prostě levicové uvažování, které je vlastní lidovcům přebarveným na TOP09 . já řikám dlouhodbě, že pokud chce stát ušetřit na dávkách, tak musí usnadnit podnikání, zpružnit pracovní trh. aby se podnikatelé nebáli přijmout lidi, kteří jsou potenciálně problémový. snížit minimální mzdu,moc odborů a podpořit alternativní pracovněprávní vztahy. to je dle meho nazoru cesta z nezaměstnanosti. drábek zavzpomínal na časy, kdy byla KDU součástí národní fronty a šel cestou represe. je to jednodušší a nemusí se u toho přemýšlet.
28. 04. 2012 | 17:34

Petr z Tábora napsal(a):

Parlamentní demokracie nemůže spočívat v tom, že volby vyhraje ten, kdo voličům nejlépe nalže co chtějí slyšet a po volbách si vítězná strana bude dělat co chce. A lidé aby drželi ústa a krok. Vláda se v mezivolebním období evidentně necítí odpovědná voličům, ale jistým zájmovým skupinám v pozadí, kterým slouží opatření této vlády - kdybych tato opatření začal rozebírat, tak by můj příspěvek byl neúnosně dlouhý.
Lidé mají právo se ozvat proti takové vládě a tak toto právo mají logicky i odbory zastupující své členy. Průzkumy veřejného mínění ukázaly, že se nejedná o izolovaný názor odborů, ale že vládu podporuje pouhých 16%občanů a skoro 80% si přeje její konec.
28. 04. 2012 | 17:53

zdenekb napsal(a):

Jana Pechová:

Pokud se současná galerka vysmívá největší demonstraci od Vítezného Listopadu, ze sóloprotestů konaných "na vlastní pěst" se přímo pose... eh, potrhá papalášským smíchem. Organizované šikování mas mi taky není úplně po chuti, ale když budou všichni ochotni se účastnit akcí výhradně lidí "své krevní skupiny", asi zůstanou všichni sedět doma. Na to je těch krevních skupin příliš mnoho...
28. 04. 2012 | 17:55

Šaman napsal(a):

Pan PEHE se tentokrát opravdu, ale opravdu mýlí !
Když selhávají klasické nástroje demokratického systému (občanská společnost, přímá demokracie atd.atd.), tak holt to zastřešují odbory !
Když Vy jste pane Pehe moc vybíravej - spontánní hnutí občanů HOLEŠOVSKÁ VÝZVA se Vám nepáčí a tlučete unisono s pravicí proti-. Anebo další hnutí 15.května (Wall Street Occupy) nenásilná svou formou, nyní na Klárově stanové městečko - to také není ONO, že, pane Pehe ?!?!???
Jinak jste dobrej a rád Vás čtu a často souhlasím, ale tohle jsem musel oponovat.
zdraví Šm.
28. 04. 2012 | 17:56

Kuchař napsal(a):

Petr z Tábora :

Která opatření máte na mysli ?
28. 04. 2012 | 18:04

JednáníVeřejněProspěšnéhoVýznamu napsal(a):

JVPV - protesty a parlamentí demokracie

Kuchař má ze všeho poněkud guláš v hlavě, feferonkami řádně přiostřený. Proto mu to tak dobře pálí a zná jedinou správnou odpověď, která mu možná utkvěla v hlavě, když hlásal, že jedinou správnou cestou je reálný socialismus. Asi kvalitně rekvalifikovaný rudý, na pravého řízného kapitalisty z období ranného kapitalismu, nebo zednář v Americe řádně zmanipulovaný.
28. 04. 2012 | 18:05

kokoshka napsal(a):

ghandi:
Kdo se te na co ptal,marlena?
Ty,elannanao,nejsi tak ani zlo ale ubohe nedužive zličko co je všem pro smich!Wolfiku,zaštekej-haf,haf...!
28. 04. 2012 | 18:07

Kuchař napsal(a):

Levičáci mohou jásat !

Země OECD s nejvyššími daněmi... na tomto žebříčku jsme se umístili na 9 místě. Od vytoužené mety "Švédska" nás dělí už jenom 0,5 % v SDK.

Bože, tento stát polyká čím dál tím víc, a socky mají stále málo. V okamžiku nástupu ČSSD a z toho, co navrhují je jasné, že brzo jdeme na bednu.
28. 04. 2012 | 18:11

Pole napsal(a):

TO KUCHAŘ
Kdo rozkradl národní hospodářství v 90. letech ? Socky ??
Kdo je duchovním otcem kuponové privatizace, umožňující převody majetku "na hraně zákona" svým rozsahem mající obdoby jen po Bílé Hoře (1620) ? Socky ??
Dej si mokrej hadr na hlavu, ať neblouzníš v tom vedru !
28. 04. 2012 | 18:25

Steven Biko napsal(a):

Matoucí názor ovšem je, že tato vláda musí odejít, neboť je původcem všeho "zla". To je právě to, oč tu kráčí. Oni jen svým často arogantním chováním přiložili polínko k obecné frustraci. Pokud někomu chci vytáhnout pětistovku z kapsy, měl bych mu jasně vysv+ětlit důvod, a ne blábolit něco ve smyslu Kalouska o "řecké cestě", a to by se dalo pokračovat. O co tu kráčí především je fakt nefungující občanské společnosti, nedostatečně fungujících státních orgánů, přebujelý klientelizmus, nevymahatelnost práva, bující korupce. S tím ruku v ruce jde naše politické prostředí úzce propojené na různé kamarádíčky, snaha odměňovat loajální poskoky a přehlížet zlodějny. Co kdybych něco potřeboval ne hned, ale za rok. V tomto systému, který již naprosto postrádá službu veřejnosti již fungují pouze dostihy o moc a peníze a posilování vlivu strany podepřené nekalé lobby.
28. 04. 2012 | 18:28

zdenekb napsal(a):

JVPV, Pole, Petr z Tábora:

Prosím, nekrmte Kuchaře...
28. 04. 2012 | 18:30

Steven Biko napsal(a):

to kuchař:

Ano tento stát má stále zvyšující se náklady na provoz. Růst se nekoná a hned tak nebude. Přesto bych se pokusil napřed podvázat ty černé díry včetně předražených zakázek způsobem že když vhodim dvacku do kapsy v které vím že mám díru, nehodím tam příště dvě
28. 04. 2012 | 18:36

kokoshka napsal(a):

zdenekb:
Ona nebluzni,elena je primitivni provokaterka nejhrubšiho zrna!
28. 04. 2012 | 18:38

Kuchař napsal(a):

Pole:

Ono bylo něco ukradeno ? A to jako co ?
28. 04. 2012 | 18:38

Kuchař napsal(a):

Steven Biko:

To jistě. Ale kde ty díry jsou ? Zatím jsem ani od opozice nic konkrétního neslyšel.
28. 04. 2012 | 18:39

kokoshka napsal(a):

Kuchař:
Ty nevis,elena,kde mas diry?Jasne,už ani neviš k čemu je maš!
Ja ti dam wolfa,tosku a josefa k.,odporna stvuro!
28. 04. 2012 | 18:46

Kuchař napsal(a):

zdenekb:

Copak ? Strach z vlastní malosti a hlouposti ?

To nic. Zatím to není trestný a na levé straně pol. spektra jsou to vlastnosti přímo vítané.
28. 04. 2012 | 18:48

Kuchař napsal(a):

kokoshka:

Ty sis mě spletl se svou starou brouku.
28. 04. 2012 | 18:50

JednáníVeřejněProspěšnéhoVýznamu napsal(a):

JVPV - protesty a parlamentí demokracie

Kdy už budeme schopni správně formulovat názor. Instituce zváná stát je neživá, živí lidé tuto instituci vykonávají, nemravně se obohacují, a všemožně to svádějí na socky. Stačí jen umět se rámcově orientovat v příjmech státu. Vyčůraní politici a státní úředníci vědí jak účetně zacházet s těmito prostředky, aby sobě řádně přilepšili. Oni v podstatě ani nekradou, jen moc dobře ví, kam si pro své laciné zisky mají přijít. Nepřímá demokracie bez efektivní kontroly, je svinstvo největšího rázu. To člověk s gulášem v hlavě, který se za život možná také několikrát do hlavy uhodil, a k tomu se ještě přidá horečka nesoudnosti, jen ztěží dokáže střízlivě vyhodnotit.
28. 04. 2012 | 18:51

Elév napsal(a):

Ale Peháčku,
kecy, kecy.
Mohu-li jako odborář volit, mohu jako odborář odvolávat !!!
Proto ať odborové svazy přitvrdí.
Odborář je volič, tak jako politolog.
28. 04. 2012 | 18:54

kokoshka napsal(a):

Kuchař:
Ja bych rad spletl svoji pest s tvoji držkou,elena,maš na to?
Dalši soudni vylohy beru na sebe...ty, vstan od počitače school warriors!
28. 04. 2012 | 18:55

JednáníVeřejněProspěšnéhoVýznamu napsal(a):

JVPV - protesty a parlamentí demokracie

pro zdenekb napsal(a):

Věřím, že to myslíte dobře, ale krmit nenažraného snad ani nejde. Jeho nenažranosti ho zbaví, jen pernamentní krystýr.
28. 04. 2012 | 19:06

Kuchař napsal(a):

kokoshka:

Tomu moc nerozumím. Když si spleteš svoji pěst s mou držkou, tak se stane co ?
28. 04. 2012 | 19:09

kokoshka napsal(a):

Kuchař:
Fraktura lebečni kosti a ješte nejake ošklive veci,jako dexter jsi to přece chtela,mne...mne dextere,zvat na souboj?!Mistra bojovych umeni?Dobre,když tak chceš...!
28. 04. 2012 | 19:14

ghándí napsal(a):

pole,
to už jsem slyšel říkat soudruha paroubka, o te privatizaci a bílé hoře. soudruh paroubek ale moc historii asi nezná, protože jinak by nemohl zapomenout na loupeže a krádeže majetku po roce 48. ty ale neprováděla ODS, ale strana, které dělal přeběhlík paroubek v době normalizace poskoka a patolízala. KSČ.
28. 04. 2012 | 19:18

Kuchař napsal(a):

kokoshka:

Ty budeš asi nějakej zlej,asociální a surový pravičák. Neumím si představit, že by se takhle choval levičák.

Takže jsme nejspíš kámoši. Tak proč ta nevraživost barde ?
28. 04. 2012 | 19:19

kokoshka napsal(a):

Kuchař:
Ja nejsem asocialni,jsem velmi mily a pohodovy človek,ta pi... elena ktera mne sere už tři roky a pod nickem dexter se snažila mne vyprovokovat na duel ani netušila že jsem ji ušetřil,nektere lidi proste nevedi do čeho jdou,takovi pederasti mysli že mužou doma za kompem všechno,pokud nejsi elena-dexter tak se omlouvam!
28. 04. 2012 | 19:26

ivan tomek napsal(a):

Filozof K. Popper byl toho nazoru, ze nejlepsi politicky system je takovy, ktery je nastaven na to, aby nebylo presprilis obtizne napravit systemove chyby. Do toho patri i naprava chyby spatne volby parlamentnich zastupitelu.

Soucasna situace v CR, kdy je vymena vlady, ktera je naprosto nepopularni, systemove temer nemozna, naznacuje jak je tato uvaha dulezita. Neni v poradku, kdyz vlada muze zcela ignorovat nazor obrovske vetsiny a vladnout si tak dlouho jak chce. Idealni demokracie nespociva pouze v moznosti volby zastupitelu, ale i v moznosti jejich kontrolovane vymeny v pripade, ze se, podle nazoru prislusne vetsiny, neosvedci.

Pouceni: Pozmenit pravidla, aby se takova vec nemohla opakovat.
28. 04. 2012 | 19:27

Kuchař napsal(a):

kokoshka :

Elena nejsem, ani netuším, kdo to je. Ale představit si tě jako milého,pohodového člověka teda neumím. Snad jedině po koňské dávce sedativ.
28. 04. 2012 | 19:29

Kuchař napsal(a):

ivan tomek:

Ona nemůže vládnout jak dlouho chce ? Jak jste na to přišel ?
28. 04. 2012 | 19:30

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Jeden místní ignorant, možná odborník přes kuchyň, zmínil daně – Švédsko.

Čísla z roku 2010.
Celkem vybrané daně podíl k HDP
ČR 35 %,
Švédsko 46 %.
Rozdíl asi 10 % HDP.
Daň z příjmu podíl k HDP
ČR 3,6 %,
Švédsko 12 % a silně progresivní.

Daně na zboží a služby
ČR 11 % k HDP,
Švédsko 13 % k HDP.

To bylo v roce 2010. Dnes již čeští důchodci a děti budou platit daně (podíl k HDP) stejný jako Švédové, rozdíl bude v tom, že česká státní pokladna slouží více k vykrmovaní vládních vepřů než pomoci lidem.

Sazby DPH Švédsko, 0 %, 6 %, 12 %a 25 %.
Základní prostředky v těch dolních sazbách.

No a někteří straší Čechy švédskými daněmi.
Odhaduji, že asi 80 - 90 % české společnosti bude platit vyšší daně (podíl) než Švédové.
28. 04. 2012 | 19:32

ivan tomek napsal(a):

Kuchar: Mam dojem, ze jste si nejak spatne precetl co jsem napsal. Jeste jednou - NENI v poradku kdyz vlada muze vladnout tak dlouho jak chce.
28. 04. 2012 | 19:35

kokoshka napsal(a):

Kuchař:
To jsi v živote moc toho nevidel
!
Vlastne nejde o mne,elena virtualne uřažela moji ženu a moji sekretařku,a to už nemužu prominout!Zlo,čire zlo!!!
28. 04. 2012 | 19:36

plk. Kurvice napsal(a):

Paní Pechovám vy jste mě opravdu pobavila. Říkáte, komu se nelíbí současná vláda, necht´ přijde spontáně v nespecifikovaný den v nespecifikovaném městě v nespecifikovanou hodinu na nespecifikované místo a udělá svou demonstraci proti vládě tak, jak jsme ji udělali my v roce 1989. Tak to závidím tu jednoduchost, paní Pechová, bohužel si ještě pamatuji tuto demonstraci, tak jak to popisujete, tak to zkrátka nebylo. Je mi to velmi líto.
28. 04. 2012 | 19:38

Kuchař napsal(a):

ivan tomek:

Špatně nečetl, ale špatně napsal.

Tedy oprava : Ona může vládnout jak dlouho chce ?
28. 04. 2012 | 19:39

Kuchař napsal(a):

Něco pro Miláška !

http://www.novinky.cz/ekonomika/266182-cesi-plati-devate-nejvyssi-dane-z-34-zemi-sdruzenych-v-oecd.html?ref=zpravy-dne
28. 04. 2012 | 19:40

ghándí napsal(a):

kokoshka je invalidní duchodce, který měří 155 cm a váží 60 kg.
28. 04. 2012 | 20:11

Kuchař napsal(a):

ghándí:

Kdyby to bylo obráceně, tak by to mohl být Paroubek.
28. 04. 2012 | 20:13

ghándí napsal(a):

kuchař,
paroubek má 155 cm kolem pasu.
28. 04. 2012 | 20:18

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Pro Kuchař.
Ty patrně nechápeš, o čem ta tvá čísla jsou. To je o celkovém zdanění průměrné mzdy, které je u nás prakticky na úrovni Švédska, ale Švédsko vybere mnohem větší balík (i podíl k HDP) a poskytuje občanům služby.

Ještě jednou podtrhuji průměrné,

Horní sazby pro vysoko příjmové
ČR 15 %,
Švédsko 56 %, (toto je zdroj švédské pokladny)

OECD income top
http://www.oecd.org/dataoecd/46/18/2506453.xls
28. 04. 2012 | 20:20

Kuchař napsal(a):

ten....

Jsou o SDK. Musíš číst do konce.
28. 04. 2012 | 20:22

kokoshka napsal(a):

ghandi:
Kokoshka ma 173 cm,važi 80 kilo,ma telo samy sval a obchvat bicepsu 30 cm.
Pokud budou nejake dalši otazky k nositelu šesti medaili v kick boxu a modreho pasku v taekvon-do tak se rad setkam s tema kdo mne pomlouva?Mužu?
28. 04. 2012 | 20:23

ghándí napsal(a):

kokoshka,
děkuji vam za to, že tu jste. mám blázny rád. patří k životu i lidské společnosti. někdy bychom se pro samou politiku zapoměli zasmát. občas si ještě vzpomenu na vaška pamperse dočekala. ten psal také sve příspěvky z beřkovic.
28. 04. 2012 | 20:33

Honza napsal(a):

Pane Pehe, trochu si pletete pojmy. Tato vláda nekterak svobodně zvolena nebyla, protože ani jedna z těch stran volby nevyhrála. Umožnění její vlády umožnil pouze jeden člověk a ten porušil všechnu demokracii v této zemi. A za druhé členové odborového hnutí jsou taky občané. A tuto vládu, která si osobuje právo na vládnutí nechtějí občané a odborové hnutí do toho nepleťte. Na demonstraci se sešli občané a ti vyjádřili svůj názor a své požadavky. Že tam byli taky odboráři je samozřejmostí, vždyť jsou to občané, nebo ne ?
28. 04. 2012 | 20:34

aga napsal(a):

Pepa Řepa

Ale vždyť já imrvére píšu téměř to samé co vy, to jsem tak nesrozumitelný, nebo proč kopete do dveří dokořán?

Jen ten závěr, ta jména a čísla bot - tam se asi začínáme rozcházet. Vy obecně vidíte jako hlavní nebezpečí islám - pokud tomu dobře rozumím. Ten by ale těžko podporoval Pehe, myslím?
28. 04. 2012 | 20:36

ghándí napsal(a):

honza,
v systemu parlamentního poměrneho zastoupení vládnou strany, které jsou schopné vytvořit v parlamentu většinu, nikoliv vítěz voleb. to bysme museli mít většinový system. a ja bych ho i přivítal
28. 04. 2012 | 20:38

Ptah. napsal(a):

Nestava se mi prilis casto, ze bych souhlasil s pane Pehem, ale pod tenhle clanek bych se s cistym svedomim poepsal. Prestoze i ja bych uvital demisi soucasne vlady kterou povazuji za opravdu spatnou, jsem presvedcen ze odbory prekracuji roli ktera by jim v ramci obcanske spolecnosti mela nalezet a kterou samy deklaruji. A pokud na toto upozornuje levicove zamereny komentator (politolog), meli by se odborovi predaci opravdu hluboce zamyslet.
28. 04. 2012 | 20:39

kokoshka napsal(a):

ghandi:
Rozumej,tři roky jsem nevylezal z posilovny,nežral jsem,spal jsem pet hodin denne-mlatili mne jako hrušku,a ješte jsem musel vydelavat na živobit jako taxikar,Ty by se z toho proste posral,uboha nula!
28. 04. 2012 | 20:40

Midori napsal(a):

Pěkný eskymácký obrat, Pehe.
Ještě, že vás známe.
Společnost již nemá právo, ale přímo povinnost se bránit proti asociálním bezectným uzurpátorům moci. Tolik lží, co vyrobí za týden, nevyrobí obyčejný člověk za celý život. Jednou bude rosol a jeho humus-parta brečet.
28. 04. 2012 | 20:43

ghándí napsal(a):

kokoska, kokoska,
zapomínáš sve minulé příběhy, ty seš přece podnikatel a maš sekretářku, žádný taxikář. vidiš, takhle člověk dopadne, když lže. musí si hodně pamatovat.
28. 04. 2012 | 20:46

UmKab napsal(a):

Krupa Václav
Na Václavák vylezlo max 30 000 lidí a spekulace kolik jich tam bylo "duševně" je ještě trapnější jak to násobení Zavadilovo koeficientem. Chtěl bych vidět ty ksychty kdyby Nečas za dva roky místo voleb použil stejnou metodiku jako odboráři a řekl 80 000oví(straníci ODS x zavadilovo číslo) happening mě podporuje a 80% občanů je tu duchem tudíž budu další čtyři roky premierem.
28. 04. 2012 | 20:46

Realista napsal(a):

K tomu Švédsku: prosím Vás, vypočtěte si SLOŽENOU DAŇOVOU KVÓTU v Česku, ta není 15 procent, ta je podstatně víc, spolu se sociálním a zdravotním. A tu pak porovnávejte se švédskými 56 procenty!!!
28. 04. 2012 | 20:55

Realista napsal(a):

Pane Pehe, skvělé. Mně se strašně líbí, jak člověk, který by sám pád vlády asi uvítal, dokáže říci takovýto principiální názor, protože věří v něco víc než ve vlastní politické preference. Skutečně smekám.
28. 04. 2012 | 20:57

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Pro Kuchař.
Přečti si to ještě jednou, možná raději dvakrát, než to pochopíš.

Tato věta o SDK je tam problematická.
„Průměr OECD přitom dosahuje 35,3 procenta, zdanění českých zaměstnanců je tak nadprůměrné.“

Mělo být občanů, to je o SDK.
Ostatní čísla se tam týkala "Tax wedge" daňové odklonení z průměrné mzdy.

Tady tabulka - Složená daňová kvóta OECD
http://www.oecd.org/dataoecd/13/38/46721091.xls

U nás jsou daně vysoké pro většinu obyvatelstva, ale velmi velmi nízké pro bohaté a vysoko příjmové.
28. 04. 2012 | 21:00

kokoshka napsal(a):

ghandi:
Idiotem je bejt snadno?
Povidam co bylo před patnaceti lety!
Ted mam firmu,oblibenou sekretařku a celkem 65 zamestnancu!
28. 04. 2012 | 21:01

ghándí napsal(a):

kokoska,
jak muže mít mongoloid firmu? ja bych tě spiš odhadnul na nějakého pomocného dělnase, pokud teda nejsi kvuli hlavě v invalidním duchodu.
28. 04. 2012 | 21:05

kokoshka napsal(a):

ghandi:
Odhaduj co chceš, obratni zisk meho holdihgu čita kolem 100 milionu korun ročne!
28. 04. 2012 | 21:10

Vogel napsal(a):

Pan Pehe, Vy tvrdíte, že odbory v demokratickém státě mají jen právo vyjednat, stávkovat a jako voliči jednou za čtyři roky volit. Podle Vás nemají odbory právo požadovat demisi vlády i když s nimi vláda nejedná a jejich nepolitické požadavky nebere vážně. Takže podle Vás mají v takovém případě odbory pouze stávkovat a to včetně všech společenských sdružení, iniciativ a občanů, kteří se připojí. Pokud vláda nezareaguje, tak zahájit neomezenou generální stávku dokud vláda neustoupí a nezruší vše, co stávkující požadují. Pokud vláda ustoupí, tak jak to chápu já, tak to v konečné=m důsledku znamená, že to je to samé, jako by padla i když to odbory oficiálně nepožadovaly, protože ztratí důvod své existence. Pane Pehe, to jste poněkud nedomyslel a jste k smíchu :-))
28. 04. 2012 | 21:11

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Pro Kuchař.
Ono je to asi ještě trochu jinak.
Ten průměr SDK je tam strčený nesmyslně, naše SDK bylo nižší než 35,3 %, tedy podprůměrné a ta poznámka o nadprůměrném zdanění se týkala těch průměrných mezd nahoře.
28. 04. 2012 | 21:13

zdenekb napsal(a):

UmKab:

Kdyby nic, odborářská demonstrace se zasadila o zvýšení zájmu o vlastivědu a matematiku. Tolik amaterských znalců Václavského náměstí a dychtivých zájemců o zasvěcené analýzy typu "kolik lidí se tam vleze" by bez ní nebylo.

Ovšem podsekávat údaje přiznávané policií, i vládními činitely, chce zvlástní druh "oddanosti pro věc".
28. 04. 2012 | 21:14

af napsal(a):

Samozřejmě by se někomu hodilo, aby u moci ať je politická nebo hospodářská, vydržel do smrti. A jiní aby do toho nemohli ani mluvit.
Ještě majetek církvím a jsme mezi novověkem a středověkem.

Tento reálný kapitalismus navíc s podivnými dotacemi, je už snad horší než byl systém komunistický, který si taky pamatuju.
To už o moc dál nepůjde.
Naprosto nechápu autora, kterému se nelíbí když současné odbory se ozvou. Hlavně že se mu líbíla Solidarita. Ty loděnice v Gdaňsku v novém režimu myslím zavřeli?
28. 04. 2012 | 21:18

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Pro Kuchař.
Kalousek: Složená daňová kvóta příští rok klesne na 34,4 %
2010 34,1 %
2011 34,6 %
2012 34,7 %
2013 34,4 %
2014 34,5 %
http://www.financninoviny.cz/zpravy/kalousek-slozena-danova-kvota-pristi-rok-klesne-na-34-4-/780718?utm_source=rss&utm_medium=feed
28. 04. 2012 | 21:22

M-iri napsal(a):

Pane Pehe,asi po 2 letech je zde něco s čím plně souhlasím....Odbory ovšem slovo demokracie neznají...Buď bude po tak nějak po našem, po soudružsku nebo demise...Dnes Váa chválím tak si to nepokažte :o)
28. 04. 2012 | 21:36

UmKab napsal(a):

zdenekb
Proč amaterských? Vždyt je to matematika pro základní školy.Umíte si spočítat rohlíky při nákupu v Tescu nebo taky raději spolejháte na odborníky (co to vlastně je?) od Policie ČR? Argumentace autoritama spadá do náboženství nebo marxismu-leninismu ale né do matematiky.
28. 04. 2012 | 21:38

Al Jouda napsal(a):

To Kuchař :
Nesouhlas.Odbory nebortí parlamentní demokracii.Otázkou zůstává,proč se angažují ?

Jsou podmínky k životu obyčejných lidí opravdu o tolik horší,jak za ČSSD ?
Průměrná mzda,nezaměstnanost.... nejsou lepší jak za ČSSD, protože se o moc zvedly ceny a nezaměstnanost je také vyšší .
Takže tady odpověď zní ANO. Reklamní slogany "Kalousku,kvůli tobě nemáme na housku" vycházejí z reality.

Asociální zákony ...které to jsou ? Důchodová reforma ve stylu jako ji mají ve Švédsku je asociální ? ČR a Švédsko nelze srovnávat, protože ve Švédsku se tolik nekrade a nekorupčí. Také justice je tam jiná. Pokud jde o nezaměstnané u nás, tak je výjimkou případ, kdy Úřad práce sehnal některému nezaměstnanému pracovní místo.Vím to z vlastní zkušenosti, neboť můj syn byl celý 1 rok doma a na Úřad práce se chodil jen jednou za měsíc hlásit. Pak, když mu sebrali podporu, tak chodil 2 x týdne na Check Point na poštu. Zaměstnání jsem mu musel sehnat já sám.
Odpověď zní rovněž ANO.

Takže jediná správná odpověď zní: Je to akce zatím jediné trochu organizované společenské síly, která se snaží pomoci většině lidu této země napravit politickou situaci v zemi. A o skadálech bych radši nemluvil, protože o provaze v domě oběšencově se nemluví :)))))
28. 04. 2012 | 21:44

Leak napsal(a):

Odbory jsou vzdycky a vsude levicove ! Odbory vzdycky a vsude podporuji Socialni demokraty nebo Labouristy !
Na tom neni nic spatneho - pokud svuj politicky vliv nechteji pouzit na nasilne svrzeni demokraticky zvolene vlady !
Jestli tak ucini, neni to uz demokracie - je to putsch !

V roce 1948 jsme ty same nedemokraticke elementy videli v akci na Staromestskem namesti s puskami - jako delnicke milice.
Pak jsme si mohli 40 roku o nasi blbosti doma povidat v kuchyni pod stolem.
28. 04. 2012 | 21:46

Kuchař napsal(a):

ten...

V tabulce se jasně píše, že se jedná o SDK.

Hele, tohle si přečti, to by tě mohlo zajímat.

http://www.finance.cz/zpravy/finance/246353-oecd-kde-je-danove-zatizeni-nejvyssi-/
28. 04. 2012 | 21:46

zdenekb napsal(a):

UmKab:

Amatérských proto, že Policie ČR má vzhledem k monitorování různých akcí (od sportovních po kulturní) v těchto odhadech praxi, zároveň nemá důvod odborářům nijak fandit. Amatéři se přou nejvíc o to, kolik osob se vlastně vejde na metr čtvereční, a většinou jsou dost mimo. Nejpokleslejší amatéři se navíc zašťiťují leteckými fotkami z doby před a po demonstraci a osobně účastni nebyli. Holt tyhle počty znaji z Tesca. Ale možná jim křivdím, a jsou to skuteční profíci s výplatní páskou z patřičných míst...
28. 04. 2012 | 21:47

leon napsal(a):

pí.Pechová, já mám ještě schované papíry, ale tisk se již ztrácí, které svolávaly na demonstrace v roce 1989, bylo to velmi dobře provedeno s pomocí např. divadelníků, zdá se mi, že jste naivní...Modrohujeři, máte pocit, že někdo z vládní trojkolky ještě plní předvolební sliby? Pehe se nám odkopal, jak byl odkopán v době, kdy radil prezidentovi!
28. 04. 2012 | 21:59

UmKab napsal(a):

zdenekb
Človeče vy se mi snad zdáte, vy snad potřebujete zaručený odborníky i když lezete ven z baráku nebo si to nedovedu vysvětlit.Těch 30 000 je horní mez s chybama "zaokrouhlovanejma" nahoru 24 000 je realnějších a to tam jsou ještě pořád turisti čumilové trafic jam a novináři.Pramenů je víc než dost běželo to v přímym přenosu takže řada krát zástup a hotovo - upřesnováním se budou čísla akorát snižovat.
28. 04. 2012 | 22:06

ten, kdo se s blbem hádat nebude, napsal(a):

Pro Kuchař.
Tobě není ani divné, že v jednom místě toho článku je uvedeno

„Daně a sociální pojištění Čechům "spolknou" celkem 42,5 procenta ze mzdy (v případě bezdětného zaměstnance). „

a pak je ten údaj 42,5 % prezentován jako složená daňová kvóta pro ČR?


Jaká je skutečná složená daňová kvóta pro ČR jsem ti dal výše a tím to pro mne končí.
28. 04. 2012 | 22:11

Ing. N. napsal(a):

(Leak) píšete:

" Odbory jsou vzdycky a vsude levicove ! "

Nemáte pravdu. Americké odbory AFL-CIO byly vždy pravicové. Často v nich dokonce měla hlavní slovo mafie.
28. 04. 2012 | 22:23

ivan tomek napsal(a):

Kuchar: Kdyz ma vlada v parlamentu vetsinu, zda se mi, ze muze vladnout dokud ji nevyprsi mandat, tedy pripadne dlouho potom, co ji volici neformalne odsoudi. Tak jsem to myslel. Jestli ma vlada mandat 4 roky a volicstvo se po pul roce rozhodne,ze ji nechce, nemuze s ni nic delat az do pristich voleb. nebo je nekde v ceske ustave nejaky paragraf, ktery by umoznoval vladu 'odvolit'? nejsme expert.
28. 04. 2012 | 22:24

UmKab napsal(a):

tohle je 13 824 soudruhů na ploše cca odpovídající celému václavskýmu náměstí. Začátek rozestupy 2m řada/1m zástup později si vylezou na záda.Snadno si jich tam lze představit 2x 3x 10x tolik i během variace na swingers party.
https://www.youtube.com/watch?v=b84RmTTkc2M
28. 04. 2012 | 22:37

katalyzátor napsal(a):

Pan Pehe a ostatní mudrlanti, kteří se strachují o korektnost odborářů mohou být v klídku. S vládou nehne nic. Ani půl milionu jásajících odborářů na Václaváku. Ani generální stávka. Vláda, resp. ti, kteří vládu drží, mají vše pod kontrolou. Parlament, Hrad, policii, justici, média. Je to ornitologie, mají je uvázané za ptáky a stačí zatahat za provázky. A odboráři, ti jsou leda tak směšní. Podělaní a pohodlní. Většina je stejně spoluvinna. Zvolili si ty, proti kterým teď protestují. A kradou nebo by kradli, kdyby měli příležitost. Bojí se a kradou.
28. 04. 2012 | 23:28

jíra napsal(a):

Jaká ta naše demokracie vlastně je?

Chybí tu přehršle základních zákonů nezbytných pro funkčnost demokracie, nemluvě o jejich fungování, což také nějakou dobu trvá. Naopak leckteré zákony, zaváděné v reformní legislativní smršti současné koalice, by byly po volbách, kde by zvítězila dnešní opozice, podle její reakce na ně nejspíš zrušeny, takže asi moc objektivní nejsou. A zákon o státní službě, potřebný proti zamezení masivního vlivu stran na úřednictvo a fondy státní správy včetně omezení korupce, tu sice je od r.2002, ale od té doby má "dočasně" pozastavenou platnost.

Volby jsou tak drahé, že se tu nejspíš prosadí politické klany finančně podporované spřízněnými zbohatlíky z pochybně vznikajících, přidělovaných a plněných veřejných zakázek a evropských fondů, než poctivě demokraticky smýšlející subjekty.

Nepomáhá ani vykroužkovat zprofanované lídry, aby se politika zbavila jejich vlivu. Imunita zákonodárců je doživotní, což je taky rarita. Politici leckdy sami neodstoupí ani při větších politických aférách a kauzách.

V mnohých směrech politického programu lze těžko odlišit pravicový, středový a levicový přístup k rozvoji země, mnohdy slova "levice" a "pravice" znamenají jen pro voliče snadno uchopitelné slogany. A jak rozumět pravo-levým koalicím jen některých "pravých" a některých "levých" stran, viz pražská radnice?

Suma sumárum: Těžko lze u nás hovořit o dostatečně funkční demokracii. Je tu místo demokracie vlastně jen jakýsi její pahýl.

Víte, pane Pehe, to máte těžké. Když tu jsou takové vážné nedostatky, první, kdo to pocíťují na sobě, jsou méně majetní občané bez rezerv, kteří jaksi také nekradou. Tunelů je tu celá řada, leckteré velmi prohnaně kryté jakousi pofidérní legalizací či ve stylu "ono se to nějak přihodilo a my za nic nemůžeme". Jenže někdo to musí zaplatit, takže to vláda řeší škrty postihující občany. Třetina důchodců zažila exekuci a celkově jich bylo loni skoro milión. Naopak absolventi leckdy marně shánějí práci. I komisaři z EU si jedou osobně posvítit na čerpání evropských fondů, jak to skřípe. A občan řidič Roman Smetana, který tyhle nepravosti ve volbách kritizoval svými tykadly, sedí za zástupné obvinění s trestně právním stíháním absurdně ve vězení místo těch tunelářů.

Takže není divu, že se odbory snaží i toto nějak pomoci napravit. Pokud se díky masovým protestům odborů a díky vytrvalým snahám občanských iniciativ podaří SKUTEČNOU plnohodnotně funkční demokracii v naší zemi pomoci konečně zavést, bude to jedině dobře.
29. 04. 2012 | 01:07

Pavel Rychetský napsal(a):

Stejně jsem naprosto fascinován. Přečetl jsem tento článek několikrát, a všechno dává smysl. To je od Peheho úplně neuvěřitelné, a obzvláště po komentářích posledních týdnů. Z leninského p. Hydea se stal rozumný, promyšlený a o dobro pacientů se starající dr. Jekyll. To je úplně jako kdyby Gándhí (ten opravdický, ne místní přispěvovatel ghándí) svým spoluobčanům navrhoval ať si vybojují nezávislost pomocí vyvraždění všech britských mužů, žen a dětí a jejich psů, a kobercovým bombardováním Londýna.

Úplně se mi cuká klávesnice, že bych to přepsal do standardní pehovštiny. Třeba, že odbory jsou jedinou organizovanou silou, která je schopna postavit se globálnímu kapitálu a v zájmu těchto důležitějších společenských změn je třeba i občas tolerovat, že demokracii na chvíli nebudeme mít. A že jedním z mála důvěryhodných vůdců je Paroubek, který tedy, přiznejme si, nějaké chyby má, ale kdyby jen trochu zhubnul a opět přestoupil do vždy jediné rozumné a čestné ČSSD, tak by byl jedinou zárukou, že pravice a její milionářští zadavatelé by byli navěky odsunuti do zaslouženého bezvýznamna a zdaněni 99,99% sazbou. Nebo něco v tom smyslu.

Ale co, ať jsou motivy jakékoli kalé či nekalé, je to tady, a je čas veselí a hosanna. Je třeba zachovat objektivitu. Pehe napsal normálnost. Opakuji, Pehe napsal mormální solidné racionální příspěvek.

A poznámka úplně mimo. Odbory jsou cosi legitimního, ale například v USA je jejich působení zničující. Místo aby se dohadovali se soukromými zaměstnavateli o solidních podmínkách pro zaměstnance, tak se z nich staly nástroje zvětšování státu a odírání platičů daní, tedy soukromého sektoru. Funguje to jednoduše. Odbory zaplatí kampaně politikům Demokratické strany a navíc přinutí své členy aby je volili. Politici Demokrati pak odhlasují zákony, kde se nasype víc peněz do sektorů kontrolovaných odbory (základní a střední školství, vězenství, policie, atd.), zavede se téměř povinné členství (jen asi půlka států americké Unie je tzv. "Right to Work", což znamená, že členství v odborech nesmí být povinné a za neúčast vás nesmí vyhodit), a vysaje se víc peněz z nestátních zaměstnanců, čímž se zvětší počet zaměstnanců státních. A takhle dokola a dokola. Jednou z málůa brzd na to je, že jednotlivé státy americké federace mají ve svých státních ústavách zavedeno, že rozpočet nesmí pracovat s deficitem. Na federální úrovni tomu tak bohužel není, a federální rozpočet, i díky tomu, je jeden velký vtip.
29. 04. 2012 | 01:08

Jaroslav napsal(a):

Nejdříve jsem nevěřil co čtu z pera levičáka, ale později jsem si uvědomil, že od lidí, kteří se paktují s Bilderbergem se dá čekat leccos, jen dobrého nic.
V podstatě jste mě p. Pehe nezklamal.
29. 04. 2012 | 01:32

allons napsal(a):

Zdeněk Brom
K otázce Himmlerovy smrti bych se rád někdy v klidu vrátil.
Vím, že v Itálii k tomu vyšla knížka. A ze všech podrobností, které o jeho "sebevraždě" znám, mi vychází, že mu možná jeho hra vyšla.

Allen Dulles se ve vzpomínkách na své působení v Bernu nijak zvlášť o svých kontaktech s Himmlerovými lidmi nezmiňuje. Pořád mele dokola o Giseviovi, Langbehna sotva zmíní, o Wolffovi (jehož roztržka s Himmlerem kvůli svatbě s hraběnkou Bernsdorffovou mi připadá nahraná, na Hitlera) mluví až úplně na konci.
Taky by mě zklamal, kdyby nemlžil.

A fotka mrtvého Himmlera mi nijak nevypadá na otravu kyanidem. Spokojeně se usmívá.
Odstranění těla je kapitola sama pro sebe (ve stylu Usama bin Ladin).
Někdy zkusím dohledat, co k tomu ještě existuje.
29. 04. 2012 | 01:42

Gabriela napsal(a):

Jiří Pehe, poslední dobou nestačím zírat. Tu kokekujete s asociálama TOP, tu s komunistama, kterých se bát nemáme, zato odborářů ano. Čeho se od vás ještě dočkáme?...
Odboráři konečně začali dělat něco pro lidi a vy jim v tom chcete bránit? Aby se náhodou nezhroutila vaše představa o demokracii? Trapné, velmi trapné...
Díky Bohu, že jsem v pátek večer ukončila hladovku. Jinak by se mi udělalo těžce nevolno.
******************************************************
Nepozval vás jen tak čirou náhodou někdo na Bilderberg?
******************************************************
To by tak nějak odpovídalo těm vašim turbulencím. Prý tam budou vybírat příštího prezidenta USA, a kdoví jestli si nevzpomenou na Česko a na vás.
Seznamte se prosím. Ale abyste nebyl zklamán. Bilderberg není žádné demokratické uskupení, spíše se jedná o těžce elitářskou totalitu, stručněji řečeno o fašismus, se kterým tak rád strašíte lidi.
PS: začínám rozumět Pepovi Řepovi, toho jsem se fakt nenadála...
Tak tady je Bilderberg v plné nahotě...
https://www.youtube.com/watch?v=cbKMp59LzlU&feature=player_embedded
https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=QftIJi3layQ
29. 04. 2012 | 02:22

Gabriela napsal(a):

pro Zdeňka Broma,
kterého fascinují dějiny fašismu, které cpe snad pod všechny blogy s tímto tématem nesouvisející.
Nějaká posedlost? ...
https://www.youtube.com/watch?v=1akAp2eUS90
29. 04. 2012 | 02:32

basu piv vrátil bez náhrdy napsal(a):

Gabriela
Tolik jsem doufal, že vydržíte hladovět až do třetího. Mé naděje se naprosto zhroutily.
Aspoň že si, jako hladovkář Mareček, nenecháváte strkat salám a pivo do dveří, když se "nedíváte".

Nejste náhodou učitelka dějepisu? Ty se snaží dějiny XX. století obcházet obloukem, aby si nenaběhly.
Ve skutečnosti je to nesmírně poučný (protože relativně dostupný) materiál, umožňující aproximativní vytýčení pozice, kde se nacházíme.

Kdo nechce nic vědět, může třetího vyrazit s modrobílými prápory alternativního myšlení.
Normální myšlení ale bohužel žádné alternalivy nemá. Vládne v něm kauzalita a logika a je k němu potřeba alespoň do určité míry pravdivá percepce skutečnosti. Pro některé lidi je to odporně nezáživné.
29. 04. 2012 | 02:53

Milan napsal(a):

Pane Pehe,nezlobte se na mne ,ale ta myslenka,aby odbory se nebraly za politiku je falesna a hraje do karet politickych partaji,ktere jsou zkorumpovane a ve sve podstate spatne,neznajici se na demokracii a tomu je musi nekdo naucit.A proto maji pravo delat ,co delaji a pomoci lidu dostat ony darebaky od koryt a to co nejrychleji nez podruhe rozkradou co jeste zustalo a nebo rozdaji cizincum za jidasky gros.
29. 04. 2012 | 03:19

Pepa Řepa napsal(a):

Gabriela Marečková
matko, najezte se a svět Vám zrůžoví.Neberte ty hrátky tak vážně.
Pan Pehe je prostě politický gymnasta. Přemet, veletoč, výmyk.
Nebojte, příště zase napíše článek, nad kterým zaplesá i srdce táty pracujících Zavadila.
Ohnivý, plamenný, revoluční.

Mimochodem. Nevíte zda je na živu i předchozí ta´tka Falbr?
Každý z nás má na tom Božím světě nějakou roli. Někdo je aktivistický komentátor, jiný táta pracujících, či spící ojroposlanec.
Všichni večer skouknou kontíčko, inu, za pár set tisíc, neberte tu roli.
V Činoheráku mají herci deset za měsíc.

Mě vážně neberte. Mě zajímá čím chtějí nahradit tu-podle nich-přežitou demokracii, až revoluční kvas skončí.
Jsem to ale blb, co?
Nemám se ptát.
29. 04. 2012 | 06:54

zemedelec napsal(a):

Paní Gabriela.
Dobře jste udělala,že jste ukončila hladovku.
Protože takové přemety od lidí od kterých to nečekáte,tak fakt je to na kolaps.Zřejmě Panu Pehe zavolal Schvanzenberg,ať s těma odbory něco dělá,mají lepší odhad hospodaření státu,nacházejí mld. které se zbytečně vyhazují,které nečerpáme a když čerpáme tak se rozkradou.Teď k tomu ty škrty a reformy,které se vůbec na úsporách státu neprojeví.Přece jenom utěšující správa od Nečase,že nejsme na tom zas tak špatně,tak fakt to je tak dobré, pro koně.
29. 04. 2012 | 07:10

Pepa Řepa napsal(a):

Pavel Rychetský
Pan Hořejší měl na to kolegu n.o.s.e, který si dnes říká anti-stejskal. To byl jeho Hyde. Jekyll něco řekl a čekal co na to alter ego Hyde.
Tuto roli zvládne pan Pehe sám.
Dva v jednom.
Jako prášek na praní. Dočista, dočista.
Raději se neptat, co-dle psychiatrů-rozdvojení značí.
Ale obratný je, o tom žádná.A hlavně pilný.
Ivan Steiger dával vyznamenání "ZA NEODBYTNOST"

Neberte Gábince iluze.
napište, že odborářský boss v USA je žebravým mnichem, žije v chudobě a za práva pracujících by se rozkrájel.
Jeden takový, co se kdysi stylizoval do reprezentanta pracujících a už mu to zůstalo sem v létě přijede.
Bruce Springsteen.
Mám ho docela rád, na rozdíl od rappera Zavadila umí zpívat.

Docela mne pobaví, že my dva, Vy někde v poušti v Arizoně a já ve widlákově v Čechách to vidíme obdobně.
Jen my jsme o krok pozadu. PC,AA,džendrtety i prototypy odborářských bossů, všechny tyto výdobytky přišly ze západní polokoule.
Děkujeme.
:-)))

Teď už zbývají jen televangelisté.
Nebo máte další obohacení?
29. 04. 2012 | 07:15

zemedelec napsal(a):

Pane Pepa Řepa.
Předběhl jste mě s protějšího břehu,ale také dobře.
29. 04. 2012 | 07:18

simin napsal(a):

to Gabriela.

link na pozadí Hitlera je zajímavý.Některé věci z toho se tradují spousty let :že Schickelgruberová byla služkou u Rotschildů je shoda pramenů 100%,u Churchilla se píše často o románu jeho předka s budoucí královnou.Ale tak dalece kombinačně to ještě asi nikdo nedotáhnul jako ta reportáž.V dnešní době prý jsou ale Rotschildové až asi 150-té místo mezi magnáty.19.století to byla jiná.Nelegitimní děti jsou zvyklost monarchů-např. u ruského cara Nikolaje I-19.století je jich více,jméno matky dobře známo-carovy konkubíny a osudy více potomků známy dobře i v 20.století-větvičky vnoučat a dalších.Zdroj Wikipedia.
Nemá cenu se přít o věrohodnost,protože Britové dosud nikdy nic neodtajnili.Dále 2.sv.válka byl takový mumraj,včetně mnoha loutek,že to muselo mít hodně spletité pozadí,otázkou je zda právě takové.Traduje se to co napsal sám Hitler-že byl obětí plynového útoku na frontě ve Francii,v nemocnici,vrátil se z války bez povýšení do hodnosti.Hrát roli případného dvojího agenta nemusí být jednoduché,Berija v SSSR za to popraven jako agent USA.Šéf válečné bezpečnosti.U Hitlera ale popis jeho osobnosti literatura dávala tradičně jako syntézu nacionalismu a mysticismu od skončení 2.sv.války. Líčen jako rádobyumělec,zneuznaný ambiciozní malíř,který přesedlal na politiku v době,kdy byl téměř trvale nezaměstnaný,kdy ho mezi sebe nepřijali přátelsky třeba ani dělníci.Později konfident říšské policie atd.Je jasné, že zakládající jádro NSDAP okolo roku 1920 bylo intelektuální nebo pseudointelektuální,Hitler jediný neměl větší vzdělání a krmili ho mystikou vzdělanců vzdělanci.Od roku zhruba 1925 už NSDAP přibírá lidi aktivní v ostrých srážkách s polcií,kde jsou často mrtví,s pučisty,generály z 1.sv.války s potlačenou slávou a kariérou,lidi usilující o převraty ,o politickou moc.Jako Ludendorf (pouze asi poradce),bývalý lidovec Himmler,který krátce předtím jedlo emigraci do SSSR kvůli práci a v roce 1918 osobně zabíjel Bavorskou republiku rad coby syn ředitele gymnásia.Okolo roku 1930 už nabírají kdekoho "rasantního" jako štváče,rasistu nebo povstalce nebo kohokoliv užitečného kontakty na vyšší politiku,bankéře,novináře,vojáky,šlechtu,průmyslníky atd.Přesto všechno i jejich další vzestup je dílo Cortézovské agresívní dobrodružnosti,hry štěstěny,otupělosti voličů,porušování demokracie,rostoucí obliby Hitlerova řečnění všade,patolízalské věrnosti členstva vůči Hitlerovi.Voličsky podobně silné jsou v roce Hitlerova nástupu v Německu 1933 jen dvě strany:Hitlerova NSDAP a komunisté Thaelmanna.Nacionální a internacionální socialismus.
Když se o chytrém politikovi píše hloupými lidmi a o hloupém politikovi chytrými lidmi,co z toho vzejde za výsledek?
29. 04. 2012 | 07:21

simin napsal(a):

oprava výše na "jednal o emigraci do SSSR"
29. 04. 2012 | 07:25

Honza napsal(a):

Vážený pane, nepřipustíte ani náhodou, že se můžete mýlit? A že účel světí prostředky, jak říkali naši předkové? A není snad účelem žít v normální lidské společnosti a ne mezi hovady, kteří si říkají "vládní, lidem zvolení politici"?
29. 04. 2012 | 07:37

Franta napsal(a):

Pehe = poradce VK v souznění
29. 04. 2012 | 08:26

Gabriela napsal(a):

simin
Ano. Nemám s vaším názorem žádný problém. Klobouk dolů před vašim nezaujatým a neindoktrinovaným pohledem samostatně myslícího člověka a pozorovatele...
Někdy je opravdu těžké nenechat se zmanipulovat oficiálními a jedině těmi správnými historickými výklady a "zaručenými pravdami".
http://www.osud.cz/zakazana-historie-pochopeni-hitlerovych-tajnych-vztahu-domem-rothschildu
Možná by bylo dobré, aby si všichni podobně samostatně myslící lidé udělali někdy čas na malý exkurz historií tajných společností. Někomu se rozsvítí, někomu ne. Tak už to na tom našem božím světě chodí...
http://www.osud.cz/tajne-spolecnosti-i-mnoho-lozi-kazi-kasi-mudrci-ze-sionu
29. 04. 2012 | 08:58

simin napsal(a):

Dnešek se mi jeví tak,že jediné co bychom mohli považovat za naše skutečné vítězství jest ekonomické vítězství nad krizí a inflací při zachování politické korektnosti a respektu k demokracii.
To jestli padne vláda nebo bude vládnout do řádných voleb,jestli se vymění politici nebo ne -je jen způsob dosažení toho hlavního -ekonomického-cíle.
Odmyslíme-li si lidskou ješitnost a ustrašenost vším pak ani na jedné z obou možností není ani nic hanlivé,nic nepřijatelného pro demokracii nebo tragického.
Že lidé demonstrací 21.4. a na Klárově nyní dávají -jejich část-najevo své názory-není nic proti duchu a pravidlům demokracie.Že proběhla demonstrace nebo bude třeba i stávka, také ne.Že předseda vlády požádal parlament o důvětu a obdržel ji -je opět politicky korektní.
Můj závěr z nynějších mých pocitů:být politicky korektní se v ČR daří všem na jedničku,nejisté je jak to bude vypadat dále celkově s ekonomikou.
29. 04. 2012 | 09:33

simin napsal(a):

opravuji text na správné gramaticky :"požádal parlament o důvěru a obdržel ji -je opět politicky korektní."
29. 04. 2012 | 09:35

Zdeněk Brom napsal(a):

allons:

Díky za vstup. Kolega se tématem zabýval podrobně a přednesl řadu pro i proti. Za sebe nemám jasnou odpověď.
29. 04. 2012 | 09:36

PK napsal(a):

Pan Nečas s p.Kalouskem se tu snaží zachraňovat něco co je jasně ve slepé uličce nejen u nás ale v celé Evropě.Jestliže si lidi maji stále více utahovat opasky a zároveň banky které by měly správně zkrachovat jsou zachraňovány právě z peněz těchto lidí tak je něco hodně špatně.Tahle umělá odrůda kapitalismu řízená z Bruselu prostě nefunguje a fungovat nikdy nebude pro svou nespravedlnost.Naši politici,zejména pravicoví to dobře vědí,jde jen o to si ještě co nejvíce nahrabat než se to celé zhroutí. A pak po nás potopa.
29. 04. 2012 | 09:40

Zdeněk Brom napsal(a):

Gabriela:

Poněkud se mýlíte.

Pokud jsem něčím fascinován, pak nepřesným myšlením a nevědomostí o dějinách.

Tématu se věnuji skutečně intenzivně, protože oba směry se mají čile k světu a mnoho mladých lidí v nich vidí cestu k řešení společenských problémů. Kompromitovaná podstata se trochu přejmenuje, změný se cílový nepřítel a hned se jede dál. Nejde o posedlost, ale o obavu z budoucnosti.
29. 04. 2012 | 09:41

Mard napsal(a):

Hecht, jsem se zasmál při čtení diskuzních příspěvků. Většina levicových fanatiků uvádí svůj text "Pane Pehe, máte pravdu, ale ..." a pak vede filipiku, proč nikým nevolená skupina odborových bafunářů, kteří za svůj hezký plat chodí řvát na náměstí, má právo měnit vládu ustanovenou na základě výsledku řádných voleb. :-) :-)
A ještě víc se směji, když si představím, jak by se té demonstrující chátře protáhly ksichty, když by nastoupila nová vláda (třeba ČSSD+TOP09) a prováděla by stejné ekonomické kroky jako současná vláda. To by bylo k popukání!
29. 04. 2012 | 10:04

Mard napsal(a):

Milan napsal: Pane Pehe,nezlobte se na mne ,ale ta myslenka,aby odbory se nebraly za politiku je falesna a hraje do karet politickych partaji,ktere jsou zkorumpovane a ve sve podstate spatne,neznajici se na demokracii a tomu je musi nekdo naucit.A proto maji pravo delat ,co delaji a pomoci lidu dostat ony darebaky od koryt

A co pak, až budou konečně ti hnusní politici viset na sloupech a na stromech? Nastoupí kdo? Novodobý Hitler, který ve jménu politické čistoty a nového řádu pošle pár set tisíc lidí do plynových komor? Zkrátka zatím není vymyšlen lepší systém než zastupitelské demokracie, i ve Švýcarsku mají politiky a volby. Pokud zrušíme politiky a zavedeme jiný režim, tak historie ukazuje že to nevyhnutelně ve všech případech vede k diktatuře.
29. 04. 2012 | 10:11

český maloměšťák napsal(a):

ad Mard
Fuj, fuj...šťouraví odboráři - do politiky se mluvit nesmí ! Na to máme :

1. Politiky, kteří místo politiky slouží Mafii
2. Poslušné ouřady, kteří s nimi kooperují
3. Tisk, který to všecko řádně okomentuje tak, aby děťátko zůstalo ve vaničce /tedy aby strany opět před volbama nalily do reklamního byznysu několik stamilionů/
4. Premiéra, u nějž není jasné, co vlastně se zprávami BIS dělá... a tak vzniká podezření, zda je někam nepředává...někam, kde se rozhoduje i o něm.
5. Justici, která to všecko zamete pod stůl
6. Poslance, kteří jdou za sádlem - místo toho, aby šli za ideou

JIstě - zastupitelský systém je fajn. Ovšem jako každé jsoucno ve Vesmíru má kromě své podstaty i svou konkrétní kvalitu a konkrétní stav - v jakém se nalézá.

Ten stav . kdy se vláda opírá o důvěru Drobila, Béma, Parkanové, Kocourka, Vondry, Bendy, Řápkové, Peak Party / vytunelovaní poslanci z VV/....a kdy platí 6 bodů uvedených výše ...ten stav samozřejmě opravňuje odboráře / což jsou mimochodem myslící bytosti - zaměstnancoi, voliči, daňoví poplatníci, občané a především lidé...k tomu, aby - když tedy politici jsou oprávněni krást a klamat - aby vstpoupili do politiky.
Osobně si myslím, že je to jejich lidská a občanská povinnost.

A Kmotr Národa si může v tomto směru spřádat konstrukce jaké chce - stejně to dělá jen ve směru ochrany své osoby a svých kumpánů.

P.S. Člověk není otrok - aby mu zbývalo pouze poslouchat a brblat.
Pokud nezasahuje do práv jiných lidí má samozřejmě právo na JAKÝKOLIV druh protestu.
V tomto kontextu je pak zastavení dopravy na pár hodin - ve vztahu k tomu, že se zde pracuje na rozkládání státu....malicherným nákladem.
29. 04. 2012 | 10:34

ghándí napsal(a):

kokoska,
ja jako bývalý řadový zaměstanec s podpruměrným příjmem to neumím posoudit.
29. 04. 2012 | 10:46

český maloměšťák napsal(a):

Zkusím to jednodušeji - otázkou :
" Jak chcete zabránit " odborářům" /termín vysvětlen výše/ aby masově neprotestovali proti vládě ? "

Odpověď by měla být jednoduchá zejména pro ty, co zde tvrdí, že "odboráři" /termín vysvětlen výše - že má další obsahy, nejen profesní/, nemají žádnou alternativu. Neb oni/Mard etc.../ jistě recept znají - jak tedy svou nespokojenost s politickými protesty odborářů vyjádřit.
Věřím , že se nestydí - a svou metodu, jak tedy zabránit masovým protestům - že ji zde sdělí.
Jistě nechtějí být za jalové plkaly...
29. 04. 2012 | 10:47

evix napsal(a):

Čeho jste se pane Pehe lekl???
Demonstrovat půjdu! A je mi úplně jedno, že se Vám nelíbí, že to pořádají odbory....opravdu chcete aby ty protesty pořádaly nějaké bojůvky? Mí kolegové jsou totiž dost radikální, mluví o hořících autech a nejsou to žádní mladí smradi, ale lidé okolo 40 let! Bojí se totiž že jsou už pro zaměstnavatele staří a do důchodu mají setsakramensky daleko!
29. 04. 2012 | 11:12

ghándí napsal(a):

český maloměšták,
otázka nestojí jestli mají odboráři právo protestovat proti vládě, ale jestli mají právo požadovat odstoupení vlády. to se dostáváme do thajska. pokaždé, když se někomu znelíbí vláda, tak si bude v ulicích vynucovat její odchod? v evropě máme volby. to, co dělají odbory muže českou republiku uplně destabilizovat. demokracie nemuže být uplný chaos.
29. 04. 2012 | 11:18

český maloměšťák napsal(a):

"..pokaždé, když se někomu znelíbí vláda, tak si bude v ulicích vynucovat její odchod?..."

Pokaždé věru ne. Co si pamatuji, tak to lidé u nás masově požadovali v roce 1989 a pak až nyní. Tímto váš první argument padá.

"...demokracie nemuže být uplný chaos... "

Souhlasím. Pokud je zde oprávněná obava, že dochází k rozkládání páteřních institucí státu / kupování si poslanců, ministři vlády podezřelí z korupce, poslanci odsouzení za korupci, státní zástupci podezřelí z krytí korupce, plány na podvodné privatizace dosud veřejných systémů, BIS podezřelá z toho, že prodává informace Mafii, premiér podezřelý z toho, že dělá totéž zadarmo.../...ano v tomto případě je na místě vyjádřit obavu, aby se demokracie " díky" rozložením páteřních institucí státu neproměnila v anarchii /nebo naopak v totalitu - korupce je totiž předpokladem k ní...vládnou privilegované / například na bázi stranickosti / skupiny....

Vidíte - aspoˇˇn v něčem se shodnem.

I když - čekal jsem, že odpovíte na otázku - jak tedy chcete zabránit masovým protestům " odborářů " / výše vysvětleno, že to jsou především lidé/ proti vládě Rozpočtové odpovědnosti a Boje s korupcí ? /proti - samozřejmě znamená, že tuto vládu nechtějí....když něco/někoho/ doma nechci, tak to znamená, že chci, aby odešel....(vysvětlení jak pro děcko...ale asi je to někdy nutné, jak vidím)

Zkuste to na druhý pokus. Otázka je velmi jednoduchá.
29. 04. 2012 | 11:33

UmKab napsal(a):

český maloměšťák
Protestovat můžou jak chtěj pro ekonomiku jsou takový protesty dar z nebes.Odborář místo aby v sobotu čuměl přes lahev piva na Novu sedne do autobusu a jede se nažrat a napít do Prahy - možná je to ta prorůstová politika o niž všichni žvaní. Ještě tak kdyby v praze něco rozmlátili a policajti na ně stříleli CS a gumový projektily. To by byl panečku růst a těch novejch pracovních míst v chemickym a gumárenskym průmyslu.
29. 04. 2012 | 11:40

pirát napsal(a):

Je až neuvěřitelné, jak křečovitě se chytají formalismu tzv. demokracie obránci nedemokratických metod vládnutí. Partaj od počátku útočící na koaliční konkurenční partaj zákulisními buranskými metodami panských kočí a po jejich neúspěchu zneužívající justici proti údajné korupci poslanců nakonec v zoufalství uchylující se ke skutečným korupčním metodám přetahování poslanců tady kážou o demokracii a odsuzují odbory, které bezpochyby demokracii brání!
Petr Nečas slovně odtroubil dalšímu škrtání, ani slovem se však nezmínil o odstraňování korupčního klientelismu, jehož potlačení by vedlo k úsporám srovnatelným s těmi, o které oberou seniory a ostatní občany zvyšováním daní, snižování valorizace důchodů atd. Po všech zkušenostech s hospodářswkou politikou pravicových vlád avízované prorůstové opatření zase budou koncipována ve prospěch podnikatelů.
Tato vláda prostě musí jít pryč, čím dříve, tím lépe, a pokud tlak odborů tomu napůomůže, tím lépe pro většinu občanů.
29. 04. 2012 | 11:47

pirát napsal(a):

A ještě tu UmKab a jiní zoufalci kecají o nažrání se v Praze, o gumových porojektilech a hodinkách odborářského bosse! Tuto suterénní úroveň asi nikomu se nepodaří podlézt.
29. 04. 2012 | 11:53

Kuchař napsal(a):

Pirát:

Která opatření zabrání socanům rozkrádat naše peníze ?
29. 04. 2012 | 12:01

Avanti napsal(a):

Pane Pehe, je vidět, že jste omezen svým liberálním světovým názorem. My sociální demokraté, kteří jsme si stále vědomi revolučních kořenů našeho hnutí, tento přístup odborů vítáme (i když i k nám pronikli lidé vašeho druhu, a snad přišel čas, jak je umenšit ve vlivu na stranický program).
29. 04. 2012 | 12:04

Jáchym napsal(a):

Zdeněk Brom:

Sladký napsal(a):
Zajímala by mne motivace Peheho přímo kopernikánského obratu. Někdo ho zmáčknul? Koupil? Uvidíme, jak bude zpívat dál.
Zdeněk Brom napsal(a):
To je celkem jednoduché. Klasické rozděl a panuj. A tak chvilku štve tyhle, pak tamty a pak zase naopak. Je třeba štvát lidi proti sobě, aby se nedohodli.
********
Rozlišujme,prosím, taktiku a strategii:
Nemám pro to žádné přímé indicie, ale domnívám se, že pan Pehe je RELATIVNĚ slušný... politofág.

Je ochoten tolerovat fyzický zánik asi tak 20% (tj. cca 2 000 000 humanoidního obyvatelstva českomoravského životního prostoru výměnou za slib přežití zbytku.
Za tímto účelem se snaží (podle mého názoru naivně) uhrát plichtu s mnohem ambicióznějšími, byť i ne chytřejšími, globálními šéfiky.
Podle mého názoru má šanci asi tak stejnou, jako židovská samospráva v Terezíně.

Mám k němu asi sejně daleko, jako k Honolulovi: Honolulu je upřímnější a chytřejší, ale je svobodnější, ego/etno/centričtěší a bezohlednější.

V konečném řešení české otázky to ale, obávám se, vyjde nastejno.
(Aby bylo jasno: "české" nikoli z hlediska etnicity, zvláště ne té podle oficiálních rodokmenů!! Já, kupříkladu, jsem podle rodokmenu a Norimberských zákonů papírově čistokrevný! Ha, ha, ha! )
29. 04. 2012 | 12:11

pirát napsal(a):

Kuchař:
Především upevňování zákonnosti při uplatnění jedné ze základních podmínek: co nejvyšší informovanost veřejnosti pomocí internetu.
29. 04. 2012 | 12:13

ghándí napsal(a):

český maloměsták,
rozdíl mezi rokem 89 a dneškem je ten, že dnes existuje opozice a svobodné volby. v demokracii si nemuže jedna zajmová skupina vynucovat pad demokraticky zvolené vlády. to se dostáváme do roku 48 a né 89.
29. 04. 2012 | 12:15

pirát napsal(a):

ghándí,
další zoufalec vyplodil nesmysl o demokraticky zvolené vládě! Blbej nebo navedenej?
29. 04. 2012 | 12:20

český maloměšťák napsal(a):

pirát
Tak to byste se divil !
Chce to jen nechat pracovat čas - uvidíte.

Umkab
Prosím abyste příště blil pod jiným návěštím, než je " český maloměšťák".
Snad to není tak složité....i na záchod se dá doběhnout - nemusíte hned do polštáře...

----------
Je zvláštní, že místo odpovědi na velmi jednoduchou otázku /viz výše/ se jeden dočká pouze blití nebo vyhýbavých glos.
Nu - stále lepší, než gumovým projektilem do hlavy , že....

Tak něco na odlehčení, 10cc a jejich hit Rubber Bullets :

https://www.youtube.com/watch?v=ZFnuuwvikdg
29. 04. 2012 | 12:20

Kuchař napsal(a):

pirát:

To se ale děje.
29. 04. 2012 | 12:21

český maloměšťák napsal(a):

ghándí
Posunujete diskuzi mimo VÁMI zvolenou kategorii / " pokaždé " vs " v určitých případech " via shození vlády/.
Takové švestkovité diskuze mně nezajímají. Nehodlám skončit u Hitlera či Stalina.

Odpovězte na otázku.
29. 04. 2012 | 12:24

pirát napsal(a):

český maloměšťák:
Času už bylo hodně - a promrhaného.

Kuchař:
Pomalu rozpačitě se dít začíná - nedostatečně.
29. 04. 2012 | 12:25

Kuchař napsal(a):

pirát:

Je to první vláda, která s tím začala. Pak nechápu, proč ji odvolávat.A nebo právě proto ?
29. 04. 2012 | 12:28

pirát napsal(a):

Kuchař:
Nezačala.
29. 04. 2012 | 12:36

Vratiprst Choromysl napsal(a):

Jáchym
Frenologie je stará krhůtská zábava. Krhútské zrzavice osahávaly různým v Perlovce (známé korzo) personálně podchyceným mužům hlavu, zatímco si ji tiskly do klína. Objevovaly přitom zajímavé výstupky a tvary. Nesměly se ale nechat strhnout k tomu, aby se do kedlubny zakously.

Můj otec a strýc prošli v dětském věku procedurou Rassenforschungsamtu a byli, jako světlovlasí modroocí dolichokefalové zařazeni mezi nordické obyvetelstvo, určené k zachování.
Jejich maminka pocházela z rodiny přišlé z Německa v 17. století, která se v relativně neosídlené části Vysočiny množila zase jen mezi sobě podobnými. Měla hlavu jako brambora.
Dědeček, Čech jako poleno, mohl se svojí podlouhlou hlavou a ostře řezanými rysy klidně stát jako model profesoru Brekerovi.
29. 04. 2012 | 12:45

ghándí napsal(a):

český maloměsták,
nechápu, čemu nerozumíte. v roce 2010 proběhly volby, které byly demokratické, ferové a na zakladě nich vznikla vláda, která má v parlamentu většinu. pro mě je demokracie větší hodnota než momentální pocity nějaké uřvané lůzy v ulicích, které vláda snižila platy o 5%. šetřit se musí s tím nikdo nic nenadělá. vy se pořád pokoušíte hledat důvody, proč vláda není demokraticky zvclená. všechno to jsou nesmysly a bláboly tisíckrát vyvrácené. vy chte slyšet jenom to, co si vaš zcestvý mozek ve vaší zvcestné hlavě vytvořil ale já vám řikám fakta. proběhly volby, máme ustavu,máme parlament a máme vládu. vláda se nedopustila ničeho špatného. naš system se neřídí mementálními výzkumy veřejneho mínění a odboráře nikdo do parlamentu nezvolil.
29. 04. 2012 | 12:46

UmKab napsal(a):

pirát
Taky bych byl rád kdyby odboráři vymysleli třeba novej procesor a nastartovali tím ekonomiku aby se nemuselo šetřit ale holt ta varianta se žranim, chlastánim, gumovejma projektilama a slzákem je tak nějak pravděpodobnější.Nezbejvá než pracovat s takovym materialem jakej máme, když z toho nejde upléct bič tak skluzavka může bejt dobrej nápad.Můžeš se vztekat můžeš nadávat ale klec reality tím nezboříš.
29. 04. 2012 | 12:51

Maximus napsal(a):

Sleduji právě on-line pořad OVM a ta paní co je tam za ODS je opravdu neskutečná slípka, nemohu to vyjádřit přesněni neb bych byl smazán za nekorektní výraz. Naopak velmi překvapuje dobře připravený a solidně diskutující Bohouš Sobotkovic. Spící kníže Schlafengerg tam zabodoval glosou o Veverkách, které se vyznačují prý tím, že skáčí ze stromu na strom (ve vztahu k poslaneckým mandátům), ale ještě rozhodil na chvilku Moravce tím, že tvrdil, že on vždy volí u voleb osobnost a né příslušníka politické strany! Jinak s tím příměrem o skákání ze stromu na strom to od něj sedí. V kolikáte už to politické straně on je? Ein, zwei, drei Karel nese čas....
Pěkný den všem!
29. 04. 2012 | 12:54

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy