Kolik je Václavů Klausů?

16. 02. 2013 | 09:22
Přečteno 8555 krát
Odcházející prezident Václav Klaus se nedávno v rozhovoru pro polský týdeník Do Rzeczy ostře pustil do svého předchůdce Václava Havla. Řekl, že Havel prosazoval modernistické boření lidského řádu, což byla podle Klause ozvěna francouzského jakobínství. Havel byl prý také extrémní levičák a byl mu vlastní výbojný zahraničněpolitický intervencionismus.

Když byl Klaus několik dní po tomto rozhovoru tázán, zda svá slova myslel vážně, řekl, že je ve svých názorech na Havla dlouhodobě konzistentní. I zběžný pohled do dostupných databází s vyjádřeními politika, který používá jméno Václav Klaus, ovšem ukazují, že konzistentní ve svých názorech jsou dva různí Klausové.

Jak si jinak vysvětlit, že to, co řekl na adresu Havla jistý prezident Václav Klaus na jeho pohřbu v prosinci 2011, se nápadně liší od toho, co údajně tentýž politik řekl ve výše jmenovaném polském periodiku?

Například: „Sešli jsme se, abychom si připomněli život a dílo státníka, který byl natolik světově uznávanou osobností, že se stal symbolem boje za demokracii a lidská práva. Člověka, který se jako nikdo jiný zasloužil o mezinárodní postavení, prestiž a autoritu České republiky ve světě,…člověka statečného, člověka pevných názorů a životních postojů, které odvážně a vytrvale prosazoval, člověka, který se za své názory nebál nést i osobní oběti. Významnou roli sehrál i svými konkrétními kroky, ve kterých vědomě a rozhodně podpořil ty z nás, kteří v roce 1989 neviděli jen druhý rok 1968 a jen druhý pokus o socialismus s lidskou tváří….“

O několik měsíců později se politik, který vypadal jako Václav Klaus, objevil na vernisáži knihy prezidentského poradce Petra Hájka, s jejímiž závěry souhlasil. Hájek v ní Havla označil za „služebníka Satana“ a představitele „lži a nenávisti“.

Byl to asi tentýž Klaus, který už v lednu 2003 napsal, že Havel se často obracel proti trhu a parlamentní demokracii.

Jakýsi jiný Klaus řekl o pár týdnů později ve svém kandidátském projevu před volbou prezidenta v roce 2003, že odcházejícímu prezidentovi Havlovi děkuje za všechny významné věci, které pro naši republiku učinil. Dodal, že v hodnocení Havlova odkazu bude převažovat znaménko plus. Pravděpodobně tentýž Klaus podepsal v březnu 2012 i tzv. lex Havel, který schválily obě komory parlamentu, a který stručně deklaruje, že se Havel zasloužil o demokracii a svobodu.

Jelikož si lze jen těžko představit, že podepsat takový zákon mohl Klaus, který tvrdí, že Havel by jakobín a extrémní levičák, který se obracel proti parlamentní demokracii a pěstoval výbojný zahraniční intervencionismus, lze se domnívat, že se nám už řadu let zjevují dva Klausové.

Pokud se někdy bude přijímat „lex Klaus“, bude zapotřebí zřejmě hned dvou takových zákonů, protože každý z těchto Klausů se zasloužil o něco úplně jiného a každý z nich si také něco úplně jiného zaslouží.

Pokud by oba Klausové, vyjadřující se s v obou případech s velkou konzistencí, byli ve skutečnosti osoba jen jedna, nezbývá než konstatovat, že na to je politologie krátká. Jde o problém spadající do oboru medicíny.

Právo, 16.2.2013

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Grandmaster napsal(a):

Pane Pehe,
tohle si zase sliznete!
16. 02. 2013 | 09:38

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, krátká politologie, super. Jakste na to přišel. To samo, nebo vám někdo pomáhá ???
Veselé krizování ...
http://www.bestwallpapers.net.ru/private/img/prikol/prikolis_bw_009.jpg
16. 02. 2013 | 09:45

MJ napsal(a):

David Rath před lety pronesl velkou pravdu: "Klaus je vrtošivý stařík". Vrtošivost Klaus transponoval do nesnášenlivé trapnosti.
16. 02. 2013 | 09:48

gaia napsal(a):

teď co řekl Klaus a co řekl Jablonský a co napsal Klaus sám a co jeho podržtašky?

Dřív se králové v zastoupení i ženili.
16. 02. 2013 | 09:49

Drzá zrzka napsal(a):

Václavů Klausů je asi tolik, kolik bylo Václavů Havlů.

Kolik podob má člověk? :-)
16. 02. 2013 | 09:50

gaia napsal(a):

Drzá zrzka

souhlas. A ten běžec Pistorius, ten se tedy také vybarvil.
16. 02. 2013 | 09:54

Drzá zrzka napsal(a):

gaia

Jo, vybarvil. Z atletiky přešel na střelbu. Jen špatně nastudoval, jak vypadá terč.
16. 02. 2013 | 09:58

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, stran neustálých a věčných pravd tu.
K nesnášenlivosti jsou obvykle třeba minimálně dva. Je navýsost pochopitelné, že jeden může génius ...
Veselé krizování ..
http://www.internet-magazin.cz/wp-content/rath-kulovy-blesk.jpg
16. 02. 2013 | 10:01

Ernesto napsal(a):

Nějací dva Klauzové už společnost nemusí zajímat ! Potrestal bych je oba dva a basta ! Tady je třeba řešit a to už ne demograticky praktiky různých přivandrovalců a vyžírků kterých je již plná republika ! Romské etnikum by se také mělo zásadněji řešit ,podporování těhle lidí nikam nevede ! To samé z drogovými mafiány z vietnamu ! Prostě v česku je na pořadu dne tolik závažných úkolů že nějací Klauzové lidu vaši země pane Pehe můžou být ukradeni ! Maximilian Robespiere by to řešil svým způsobem a Velký Stalin také ! Já mám jistý recept i svou metodu ale panem Stejskalem zde zakázanou ! Vše bude muset asi rozhodnout velký lidový chural ! Pane Pehe nevěšejte hlavu ,politologem zůstanete až do své smrti ! To Vám nikdo nevezme ! Hezký den E Th G
16. 02. 2013 | 10:01

TomášL napsal(a):

Takhle mluví každý politik dle potřeby, pokud se mu to politicky hodí (Klaus nevyjímaje)... Nejspíše to z politických důvodů nemohl říci dříve, tak to dělá ve chvílích, kdy mu to již nemůže uškodit.

Tedy pokud by Klaus spadal do vod medicíny, patřili by tam všichni vrcholoví politici.

PS: Pane autore, Vy -se svou obsesi- byste mohl v klidu taktéž patřit do medicinských vod.
16. 02. 2013 | 10:01

gaia napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=ZVoNgOyHWgg
16. 02. 2013 | 10:02

Baba napsal(a):

Občane, už se začínáš cítit podvedený? Volil jsi jednoho prezidenta a namísto něj sklízíš informace o celém fraucimóru.
16. 02. 2013 | 10:02

Bug napsal(a):

Pokud vás tyto postoje iritují, pak příčinu hledejte v sobě, v absenci vzdelaní,totiž vy jste ne absolvoval Vuml, či statni zaverecnou zkoušku z m-l, nutnou k uzavření VŠ vzdelani. Je to ta nuance, co děla z cecha rodileho mluvčího a čím tyto lidi provokujete.ovsem podle povyku zájmové skupiny kolem Klause snad lze odhadnout,ze Klaus se obava krajně negativního hodnoceni z pohledu historie,tak se snazi napechovat budoucí zdroje
oslavou svých Eg.
16. 02. 2013 | 10:03

TomášL napsal(a):

Bug,

historii nebudou zajímat pocity odcházejícího prezidenta, ale fakta a činy ve funkci. Za 50 let budou jeho proslovy a postoje k Havlovi spíše za zajímavou externalitu, pro velmi omezený okruh historiků, která stejně nebude nijak zvlášť ovlivňovat komplexní pohled na Klause.
16. 02. 2013 | 10:12

kokoshka napsal(a):

Havel a levičak?
Pehe neberte levici do huby,jestli Vašek byl levičak tak ja jsem členem NSDAP!
16. 02. 2013 | 10:16

Drzá zrzka napsal(a):

kokoshka

Jsem v rozpacích, chválíte se nebo žalujete? :-)
16. 02. 2013 | 10:22

Ládik!!! napsal(a):

A to ještě nepromluvil nejmladší z rodu Klausů.
16. 02. 2013 | 10:23

babočka napsal(a):

Zeman je hlásná trouba primitivů, Hevel byl kavárenský politik a Klaus je mediální otloukánek.
16. 02. 2013 | 10:28

dalimír napsal(a):

Pane kokoshko no kdo ví jestli jste jim také nebyl , na ukrajině se děly věci když tudy destapáci procházeli ! Váša byl samozřejmě kámoš z Rainhardem H. levičáství u něj nepřipadá v úvahu !
16. 02. 2013 | 10:29

Kom napsal(a):

Není ideální považovat projev na pohřbu za přesný výraz názorů na politickou činnost zesnulého. Měl tam snad Klaus vyhrocovat spory? Kritika Klause je přehnaná a rétoricky zdivočelá, ale nikoli zcela nesprávná, natož nějak pobuřující (tedy za předpokladu, že Havla považujeme za politika a ne za Spasitele).
Spor mezi Havlovou koncepcí nepolitické politiky a Klausovým stranictvím je dobře známý. Bohužel nelze říci, že Havlovo moralizování je nadřazeno Klausovu realismu. Bělohradský už v roce 1990 upozorňoval na to, že když se politik svou politiku chápe jako prosazování dobra na zemi, na oponenty zbývá role škůdců a rozvratníků. Naposledy jsme to zažili jen před pár dny ve volební kampani, když někdejší stoupenci Havla a lidi z jeho okruhu ze Zemana dělali amorální zrůdu a z amorálního Kalouskova kumpána sjednotitele národa a gigantickou morální autoritu.
Ani nyní Pehe (a řada dalších žurnalistů) není ochoten brát v úvahu věcnou rovinu sporu, místo toho naznačuje, že Klausova kritika je projevem morálního narušení. Tedy pokračování v té horší a primitivnější části toho, co Havel dělal.
16. 02. 2013 | 10:35

kokoshka napsal(a):

dalimir:
Ja určite,moje babička přežila blokadu Leningradu a deda celou valku letal jak važka nad Baltskym mořem kde musel čelit Messerchshmitum a vyhledavat nemecke lode,držte laskave hubu!!!
Drza zrzka:
Levice jsou komuniste a social demokrate,tim to pro mne hasne,ferštejn?
16. 02. 2013 | 10:36

resl napsal(a):

Klaus by měl být ztrestán, ČR za jeho působení je akorát k smíchu a on za hlavního šaška. Bůh na to jistě dohlédne, aby tato kreatura měla celoživotní ostudu. Nikdo neuměl překroutit pravdy v lež, jako tento hradní zloděj. Ne, že by to bylo umění, ale nikdo nebyl tak drzej, aby si to dovolil. Přesto pár zaostalých lidí převědčil. Ti se za něj stydí postavit celou vahou, takže začínají větu slovy "... Klause nemusím, ale udělal" atd. U Havla toto spojení neexistuje, protože se za něj lidé nestydí a mohou si své tvrzení obhájit. U zloděje, zbabělce a lháře, to jde jen s velkým sebezapřením, spojeným silnou nenávistí k Havlovi. A ta pochází vždy ze členů KSČ a to i bývalých. Tyto hajzlíky Klaus neztrácí, ti jsou vždy s ním.
16. 02. 2013 | 10:38

čert }=o) napsal(a):

v posledních blozích je
krásně veselo s klasickým
českým humorem a to se mi
líbí
Ale dostalo se mi do rukou
čtení z Reflexu který mi
po dlouhé době padl do oka
kvůli-vá Jiřince a tam je
úžasný článek o tom že PH1
uvažuje o zákazu vstupu Čechů
na Václavák s podtitulkem
Nevzhlední občané jsou dalším
cílem pokračující kampaně zkrášlování
centra města.
Tak nevím asi mi nějak došel smysl
pro humor nebo je to hnusnej fakt
Tohle by přeci pan Havel, Klaus
i Zeman nedovolili =o)
16. 02. 2013 | 10:40

Jemnický napsal(a):

Dalimír

...jé, to byly časy když destapáci dupali po Jukrajině, jó a co teprve gomunisti. Váša byl s Rajnhardem H. spolužák z mateřské. Vy jste prý dosud zůstal dlužen za čepici v Třešti.
A co levá strana kebule, nemáte ji trochu těžší?
16. 02. 2013 | 10:42

Drzá zrzka napsal(a):

kokoshka

Nějakej vostrej.
Děda sedíc na kopci, vzdálen zhruba 60 km, se díval na oheň a dým z vybombardovaných Drážďan...
16. 02. 2013 | 10:45

kokoshka napsal(a):

Drza zrzka:
Aha,muj deda take hodil atomovku na Hirošimu,vime...?!
16. 02. 2013 | 10:51

Neudržitelný napsal(a):

Rozhovor prezidenta pro polský týdeník Do Rzeczy:
"Václav Havel (a jeho specifická ideologie, pro kterou nemám lepší název než havlismus) byl absolutně jiný svět. Trh nazýval hokynářstvím................... Tyto věty jsou jen stručným naznačením zásadních rozdílů mezi námi dvěma, není to vážné pojednání o Václavu Havlovi."
Bylo by vhodné přečíst si, co opravdu Klaus řekl. Hlavně si všimněte té poznámky, že to bylo stručné naznačení zásadních rozdílů mezi Havlem a Klausem. Nijak to nepopírá slova, která pronesl na pohřbu Václava Havla. To, že nemá stejné názory, mu nebrání uznat jiné hodnoty politického protivníka. Měl byste se od něj učit pane Pehe.
16. 02. 2013 | 10:54

Drzá zrzka napsal(a):

kokoshka

Nevíme. Povídejte, vyprávějte, přehánějte. :-)
16. 02. 2013 | 10:54

342 napsal(a):

"Hájek v ní Havla označil za „služebníka Satana“ a představitele „lži a nenávisti“."
--------------------

To jsou jen nové pověsti české pravdoláskařské. Kde najdu v knize tu legendární pasáž, jak tam Hájek píše o "služebníkovi Satana". Ve Vaší knize to určitě ještě bylo, ale on to mezitím někdo zcenzuroval, že pane Pehe.
16. 02. 2013 | 11:07

kokoshka napsal(a):

Drza zrzka:
Povidam,nepřehanim:-)
Dedeček před valkou začinal jako obyčejny promitač v kine,ale Stalin povolal do zbrane sve sokoly ve Finske valce,tou dobou už byl deda na kurzech parašutistu,vysadkařu a za skvele vysledky převelen do leteckeho učilište,když začala valka s Nemeckem posadili je na derave IL-2 a americke Kobry,byl zařazen do severobaltske flotily v ramci protileteckeho odboje a mel vlastni stihačku,ne bombarder.Na konci valky byl sestřelen,přistal nekde na strome a potom mel invalidni duchod,babička ho přinutila aby odešel do vyslužby protože se jim narodila dcera-moje matka.
Babička čtyřy roky jako komsomolka pomahala rudoarmejcum udržovat blokadni Leningrad,bohužel jsem ji nezažil,zemřela na mrtvici když mi byl jenom rok,mama řika že vypravela o blokade hrozne veci co se tam tedy z hladu se delo včetne kanibalismu,ale mesto udrželi a za to velke podekovani me babičce,memu dedečku a soudruhu Stalinu i maršalu Vorošilovu!
16. 02. 2013 | 11:07

Pepa Řepa napsal(a):

Někdo vidí kolem sebe samé bílé myšky, jiný zase samé malé klausíky. Na rameni, v kafi, tři jsou pod postelí, namnožili se-podle pana Pehe- jako argentinští mravenci.
Jsou všude, trpaslíci, všechno řídí, do všeho kafrají, ruší kruhy.
:-)
Chudák Pehe.
16. 02. 2013 | 11:09

čert }=o) napsal(a):

můj děda má na půdě piáno
heč
16. 02. 2013 | 11:09

ex-nemo napsal(a):

Kokoshko
Mýlíte se, Havel měl,opravdu obě ruce levé ! A šly mu dozadu, ještě k tomu.
16. 02. 2013 | 11:12

Pepa Řepa napsal(a):

kokoshko
...poslední sako mi sežral mol
v čem budu trsat teď rockn'rol?
koho by to nenaštvalo
když to sako tolik stálo
když to sako stálo
celej milion......

byl to mol komsomol, maršále, i to poslední sako v Čechách sežral
16. 02. 2013 | 11:16

Radkin Honzák napsal(a):

Klaus je jen jeden: narcistický psychopat prahnoucí po obdivu a po moci. Když se mu jich nedostává, kope, plive a řádí.
16. 02. 2013 | 11:17

JenTak napsal(a):

Nevím přesně jaký je Klaus člověk, nemaje psychiatrického vzdělání.
My jsme takovým lidem říkali iniciativní blbec.
16. 02. 2013 | 11:19

to budou prémie!! napsal(a):

Ani vo víkendu nevodpočívá. Eště nedostříhal metr.
16. 02. 2013 | 11:20

strýc virus H3N1 napsal(a):

pan Havel to možná myslel dobře. alespoň usiloval o takový image.
pan Klaus to možná nemyslel dobře, ale zase mu to vždycky docela myslelo.
nu a pan Zeman nás jistě něčím překvapí.
16. 02. 2013 | 11:20

Pepa Řepa napsal(a):

kope, plive, řádí
kouše, saje, rdousí
Na Vaška z bažin,
koho by to napadlo,
platí jen a pouze
práškovací letadlo

Maršál to zařídí s práškovací kachní společností
16. 02. 2013 | 11:23

čert }=o) napsal(a):

Radkin Honzák
hergot doktore Vy jste
se nějak rozjel =o)
16. 02. 2013 | 11:25

Petr B. napsal(a):

Na pohřbu se přece pravda o nebožtíkovi neříká.
Jinak, musíme se zbavit kultu osobnosti Havla, hysterie kolem Schwarzenberga byla v podstatě pokračováním nekritického velebení Havla. Rusům trvalo tři roky, než začali kriticky hodnotit Stalina. Jak dlouho to bude trvat Čechům v případě Havla?
16. 02. 2013 | 11:27

Pepa Řepa napsal(a):

čertiku vsadíme se, kdo zazvoní v psychiatrické ordinaci dříve?
Klaus nebo Pehe?
16. 02. 2013 | 11:29

počkejte na vopravdu zlomyslnýho miloše napsal(a):

Po tý nakládačce za amnestii prostě Václav nevydejchal tu lítost.
I ten Hasenknopf se vod něj vodtahuje.
Chtěl lidem dobře a sprostej dav se nechá poštvat Šídlem a Mitrofanovem.
Tak si taky musel do někoho kopnout. Havla už to nebolí.
16. 02. 2013 | 11:29

čert }=o) napsal(a):

Pepa Řepa
to by byla sranda
kdyby se tam sešli
společně a rovnou
u Honzáka
Zajímala by mě pak
následovná léčba
panem doktorem =o)
16. 02. 2013 | 11:33

strýc virus H3N1 napsal(a):

je poněkud hrůzné, pokud "řídí" stát diletant a ješita. snad ještě horší je psychopat, dnes nutno říkat "člověk s poruchou osobnosti", kterou takzvaně "trpí" ... ehm. jazyk již nezohledňuje utrpení ostatních, na které dopadají následky činnosti porušeného.
nu, a pak tu jsou hlavy střízlivé, možná chladné a velmi cynické, které výše uvedené figuríny navigují.
16. 02. 2013 | 11:35

ruské národní pohádky napsal(a):

To těch nemluvňat musela něco sníst, babička. Za čtyry roky.
Já vim, von jim pak soudruh stalin poslal vidličky a nože přes Ladožský ózero. Ale i tak.
16. 02. 2013 | 11:38

Drzá zrzka napsal(a):

kokoshka

Jooo, z hladu člověk dokáže dělat různé věci. Třeba i hloupě mluvit. Jdu se najíst. Dnes budu kanibal. Dám si totiž slepici na paprice. :-)
16. 02. 2013 | 11:39

Petr B. napsal(a):

Na pohřbu se přece pravda o nebožtíkovi neříká.
Jinak, musíme se zbavit kultu osobnosti Havla, hysterie kolem Schwarzenberga byla v podstatě pokračováním nekritického velebení Havla. Rusům trvalo tři roky, než začali kriticky hodnotit Stalina. Jak dlouho to bude trvat Čechům v případě Havla?
16. 02. 2013 | 11:41

Sladký napsal(a):

babočka "Zeman je hlásná trouba primitivů" pane babočko, patrně se vám přehřívá ganglium.Na pana Zemana žárlíte zbytečně, na vás rozhodně nemá. K vámi zmiňované skupině má málokdo tak blízko, jako vy.
16. 02. 2013 | 11:44

Viola napsal(a):

Pepa Řepa :-))
16. 02. 2013 | 11:46

TomášL napsal(a):

to Radkin Honzák

A co si myslíte o blogerovi Pehe?
16. 02. 2013 | 11:47

deset stupnu napsal(a):

Václav Klaus končí zavržený většinou společnosti. Překvapuje mě, že zrovna třeba Jiří Pehe má ještě potřebu pitvat Klausovy nepravdy a lži - zbylou hrstku věrných nepřesvědčí žádná fakta.
16. 02. 2013 | 11:48

Marian napsal(a):

Následná či následovná- čertu vsjo ravnó. Chceš-li čerte psáti verše/ musíš dbáti na to, čéče/ aby se ti to rýmovalo / a né nerýmovalo.
Aby tvé sdělení bylo alespon něčím zajímavé, když myšlenku v něm vždy,kdykoli a za všech okolností lze najít nanejvýš jedinou.
16. 02. 2013 | 11:49

Bijte je, nicte je, palte je.... napsal(a):

Klaus si s vami hraje jako kocka s mysi. On moc dobre vi, ze vlna nenavisti k nemu se prevali jako tolikrat pred tim, ale to, ze do vas staci dloubnout a z vas se vyvalili potoky zluci, to si budou lide pamatovat uz naporad. Prezidentska volba ukazala, ze i tenhle mac nad vami vyhral. A to boli...
16. 02. 2013 | 11:50

Sladký napsal(a):

Viola- pozor, ať si na Vás nesedne babočka.:o))) Brr, nejapný pokus o vtip. Jinak vás samozřejmě zdravím, rád Vás čtu.
16. 02. 2013 | 11:51

čert }=o) napsal(a):

Drzá zrzka
=o))
16. 02. 2013 | 11:52

TrumpetaTroubivá napsal(a):

A to ještě nevíte o tom třetím Klausovi, pane Pehe!
16. 02. 2013 | 11:52

čert }=o) napsal(a):

Marian
já mohu všechno
a nemusím nic
16. 02. 2013 | 11:53

mb napsal(a):

Jde o problém spadající do oboru medicíny.

Pane Pehe kdybyste měl stokrát pravdu a stokrát rozložil Klause do šroubku a matičky ( jak se vám skvěle povedlo (nejen) v tomto blogu)

JE TO MARNÝ, JE TO MARNÝ, JE TO MARNÝ ...
16. 02. 2013 | 11:57

uspens napsal(a):

to Kom: zajímavý příspěvek Váš,politická kultura tím vzrostla o tři Fahrenheity.
A jak Klaus při každém kroku působí dobrácky příjemně,přimhouřené oči.To nám bude i scházet.Ten Petr Nečas je sirotkem Jednoty panské,ne jako ti sirotci Prokopa Holého.Zeman není provizorium jako Gross,Špidla,Paroubek,Topolánek-BYL I MÉNĚ NAPADNUTELNÝ NEŽ NYNÍ NEČAS,KDYŽ PREMIÉROVAL. JAKO PRESIDENT TO ALE NEMUSÍ BÝT TAK ÚSPĚŠNÝ,POKUD TO SCHYTÁ I ZA HAVLA A KLAUSE.
Řekl bych,že byl k nim oběma osobně málo kritický ve srovnání s jinými terči. Kdysi hodně dávno pravil pouze,že Klaus je případem pro ekonomického psychiatra.Hodně mu jde o důchod a tím i o jeho děti.
16. 02. 2013 | 11:59

Marian napsal(a):

Cert- tak to máte z pekla štěstí pane! Jiní blázni jsou na tom mnohem hůř.
16. 02. 2013 | 12:01

Viola napsal(a):

Pane Sladký, děkuji.
16. 02. 2013 | 12:02

kokoshka napsal(a):

Drza zrzka:
Dobrou chut.-)
Narodni ruske pohadky:
Samozřejme že nikdo nepojidal žive lidi ale zmrzle mrtvoly!
Babička mela bratra ktery pracoval v přistavu,ten nosil domu po vykladani mala lodi s obilim nejake pšeno domu v holinkach,z toho upekli chleba,řikala že kdyby ho načapali že neco krade mohli ho na miste zastřelit!
16. 02. 2013 | 12:07

kokoshka napsal(a):

Pepa Řepa:
Myslim že to neni vhodny připad pro humor!
16. 02. 2013 | 12:17

Stařeček napsal(a):

pane Pehe, Havel, Klaus i Zeman budou posuzováni pouze a pouze podle toho, kdo je posuzovat bude. Jestli zaprodanec z jejich, nebo protivníkovi strany. Stejné to bude i s Úřadem pro...... Je opravdu s podivem, jak se tu poslední asi měsíc prezentujete.
16. 02. 2013 | 12:21

Drzá zrzka napsal(a):

kokoshka

Dnes když načapáte někoho, že krade, můžete ho odstřelit leda tak klávesou Delete.

Myslíte, že kdyby se Klaus a Pehe dostali k rozhovoru tváří tvář, že by se navzájem zakousli?
16. 02. 2013 | 12:24

Stařeček napsal(a):

Drzá zrzka, to mne velmi mrzí, že se nedožiji toho, až bude pan Pehe promlouvat nad hrobem dnesještěprezidenta V.Klause.
16. 02. 2013 | 12:27

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, to je dobré, narcističtí psychopaté vyčítají narcistickým psychopatům, že jsou narcističtí psychopaté. Velmi české.
Jinak chodí snad na aktuálně někdo jiný ???
Veselé krizování ...
http://www.supraphon.cz/!img_katalog/SU5750_2_xl.gif
16. 02. 2013 | 12:27

Drzá zrzka napsal(a):

Stařeček

A dejte pokoj...

no, tedy kdyby to čistěnáhodou nevyšlo, slibuju, že až se pak tam nahoře potkáme, budu Vám všechno vyprávět. :-)
16. 02. 2013 | 12:33

prorok napsal(a):

Na pocatku bylo slovo, to slovo bylo od Havla a tim slovem byla Pravda a laska. Tam hledejme onu 'oHavlost', ktera nakladla vejce klau(n)ske zlodejny a knizeci 'Poleevky pro chuda tscheska dytka'. Tam se vylihlo nase pochmurne pristi!
16. 02. 2013 | 12:40

Naštvaný napsal(a):

"Kolik je Václavů Klausů?" Těch, žel, moc není. Ale, opět žel, takových Jiří Pehe jsou narvané hospody, kde se u piva klábosí nesmysly o sto šest..
16. 02. 2013 | 12:47

jarpor napsal(a):

Neudržitelný napsal a vzkázal autorovi :

"Bylo by vhodné přečíst si, co opravdu Klaus řekl. Hlavně si všimněte té poznámky, že to bylo stručné naznačení zásadních rozdílů mezi Havlem a Klausem. Nijak to nepopírá slova, která pronesl na pohřbu Václava Havla. To, že nemá stejné názory, mu nebrání uznat jiné hodnoty politického protivníka. Měl byste se od něj učit pane Pehe."

Souhlasím. Není co dodat.

Prezident V. Klaus je jen jeden. Jako byl jeden i V. Havel, který jiným "zvukem" zněl /zní/ v zahraničí a jiným doma...
Kdo, jako Pehe, nechápe, ten by se měl poohlédnout po jistém oboru lékařské vědy...

Hezký den
16. 02. 2013 | 12:52

čert }=o) napsal(a):

Marian
to máte pravdu
hůř už na tom být nemůžete
16. 02. 2013 | 12:59

Karel -Mueller napsal(a):

kokoshka:

Pokud máte pravdu s těmi prarodiči - a asi ano - tak vcelku chápu Váš pohled na svět i Váš postoj ke Stalinovi a Vorošilovi.

Tady ale moc pochopení nečekejte. To můžete čekat jen od těch, jejichž předkové bojovali a umírali za vlast.
16. 02. 2013 | 13:01

Ferda napsal(a):

Klausovi se amenstií a hysterií podařilo, tak krásně a ještě víc zdiskreditovat, že z toho jeho odpůrci mohou mít jenom radost. Představte si, kdyby najednou hrál šlechetnost, dobrosrdečnost a povedlo se mu pár lidem ještě zalíbit. Předvadí přesný opak, nutno uznat, nepřetvářuje se a odchazí tak jako zpráskaný pes. Historie si ho bude pamatovat zejména jako strůjce StBácko-vekslácké privatizace, nic moc více, nic moc měně.

Je dobře, že je to za námi, Zeman má laďku hodně nízko, aby se mohl stát ještě horším prezidentem. :)
16. 02. 2013 | 13:12

Analytik napsal(a):

Stařecká demence si nevybírá.
A proč je takové postižení ducha méně nápadné u popeláře, než u prezidenta?
Asi proto, že popelář toho tolik nenažvaní do médií a občané mohou jeho myšlenky ignorovat.
Ne tak u špičkových politiků. I když, ... časem jakbysmet.
16. 02. 2013 | 13:25

Analytik napsal(a):

jarpor 12:52
Hádejte, kdo už napsal pro Zemana smuteční řeč nad Klausovým hrobem?
A kdo v ní zdůrazňuje, že Klaus byl stejně dobrý prezident, jako Havel, ale mnohem lepší? A že nekradl nábytek z Hradu.
16. 02. 2013 | 13:32

Karel Mozga napsal(a):

Děkuji pane Pehe,

tímto žádám redakci "Aktuálně" o neprodlené přeposlání tohoto článku na Nejvyšší správní soud a Ústavní soud ČR...pro doplnění mých podání v tomto smyslu...

Pokud má redakce "Aktuálně" přístup i k článku pana MUDr. Hnízdila o tom, jakému tlaku Ministerstva vnitra byl vystaven on a jemu známí lékaři kvůli stejnému podezření..., prosím o jeho připojení k tomuto článku!

O mých podáních usilujících o neprodlené vyšetření zdravotního stavu současného prezidenta ČR specialisty na nejvyšší - případně i mezinárodní úrovni - ve smyslu odkazů pana MUDr. Hnízdila v jeho výše uvedeném článku - má Nejvyšší správní soud ČR definivně rozhododnout již 20. 02. 2013.

Karel Mozga
iniciátor podpisové akce pro odvolání Aloise Indry z místa poslance za Gottwaldov vzápětí poté, co vešlo ve známost, že jeho podpis se nachází na tzv. "zvacím dopisu" a že se má stát šéfem tzv. "dělnicko-rolnické vlády"

P.S.: "Skoroprezident" ČR Zeman před časem čechoslovákům a čecho-moravanům "vyzradil" množství "i....." v národě...v procentech (zase vlastizrada...!)
Musel to vědět přesně, profesně rostl v líhni českých prezidentů (Dlouhý je ještě mlád...)ve světoborném prognostickém úřadě, kde se zřejmě i "vyvinula"
tzv. "kuponová privatizace...", která "porodila" tzv. "ryze český tunel...".
Po přečtení některých komentářů k tomuto článku je zřejmé, že počet těchto politování hodných bytostí den ze dne nebezpečně roste...a taky není divu,
na školství nejsou peníze a Klausův "nejlepší ministr školství všech dob..." nemohl sám...na všechno stačit...
16. 02. 2013 | 13:49

malalaj napsal(a):

pehe se tváří, jakoby nevěděl, že politika jsou jenom samé lži. on sám píše tendeční a demagogické články, které ani nemůže myslet vážně.
16. 02. 2013 | 13:57

skeptický napsal(a):

Byl bych rád ,kdyby mi Klaus přišel na funus.

Alespoň jeden,kdo ví co se sluší a patří neřekne rovnou,že jsem byl dobytek.

Není dobré si to u něj rozházet.
16. 02. 2013 | 14:16

Marie napsal(a):

A pak že nemají pravdu skeptikové, kteří tvrdí, že svět je ve své podstatě nepoznatelný, a tedy je nepoznatelný i Klaus.
16. 02. 2013 | 14:32

Kobra Plaz napsal(a):

Václav Klaus je ve skutečnosti obdivovatelem sparťanských ultras. Zároveň se však za tento svůj postoj trochu stydí a příliš o něm nemluví.
16. 02. 2013 | 14:44

Dáša N. napsal(a):

Když jsou lyže špatně namazány, tak člověk řekne, co mu slina na jazyk přinese.
Neměl byste, pane Pehe, podrobit zkoumání i Karla Schwarzenberga? Tento člověk klame občany dlouhodobě a tak nějak mu to prochází a dokonce jsou lidi, kteří jej chtěli vidět prezidentem České republiky.
16. 02. 2013 | 14:52

fikus napsal(a):

Vy jste se poslední dobou rozjel autore. Co takhle rozpitvat vládu a TOP09? Do toho se ale nechce, že..
16. 02. 2013 | 14:57

Pepa Řepa napsal(a):

Vidím to na Válku klonů
PORG versus NYU
Sto tisíc malých klausiků versus sto tisíc malých pehýček.

Pehe coby nositel pravdy, Pehe coby hlasatel Světasprávy, Pehe coby ochránce chudých, Pehe coby přežvýkavec Žižeka, Pehe coby nachvílisocan, Pehe coby přednášející bilderbergrům, Pehe coby kamarád komunistů, Pehe coby pangalaktický politiolog, Pehe coby nejlínější pingl v NYC, Pehe coby rádce VH, Pehe coby rádce Mléčné dráhy, Pehe coby verbíř knížat,Pere coby obrhujer, Pehe coby prorok politické korektnosti, Pehe rádbyBimboradil...........netuším kolik tváří má Klaus, ale metamorfozy pana Pehe jsou pro absolventa vyšší matematiky, všechny prsty mně nestačí.

Panenko skočická, jak jsou někteří lidé nesoudní a jak může politický artista vidět Klause a nevidět své vlastní názorové přemety .
16. 02. 2013 | 15:03

Pepa Řepa napsal(a):

skeptický
nadkolego, navrhuji dohodu.
Kdo přežije vynachválí na pohřbu chrabré činy a příkladně mravný život zesnulého.
Sice budou všichni koukat, jestli si řečník nespletl obřadní síń, ale aspoň něco.
Na Klause ani na Pehe Vy, ani já nemáme.
16. 02. 2013 | 15:09

Myšelín napsal(a):

Zkušený houbař potvrdí, že každá houba má spoustu vizáží, podle momentální polohy, kde se nachází. Doporučuji ke shlédnutí třeba fotky ucha jidášova. Jak to je tvárné, to by jeden nevěřil.
16. 02. 2013 | 15:11

otokar napsal(a):

Znojmo,Znojmo, vidím tě dvojmo.
Pane Jiří,zdá se, že VK už nebude nic dělat. O čem budete psáti, politický logistiku? Ale vždy se najde pozitivní pohled na věc. Ten můj je, že při výskytu dvou Klausů již nebudete psáti tak monotematicky.Jen tak dál,mladý muži a hlavu vzhůru! Očekáváme Vaše další analyzy.Minimálně já a Klausův designovaný podkoní Pepa.
16. 02. 2013 | 15:16

buldatra napsal(a):

Na některých pohřbech občas získává smuteční host dojem, že řečník hovoří o někom jiném.
Což hosta znejistí a nutí ho to nenápadně zkontrolovat hodinky, datum a smuteční síň. Páč člověk je tvor omylný.
16. 02. 2013 | 15:18

otokar napsal(a):

to strýc Virus:
Dovolím si svoji verzi:
Havel to myslel dobře a dělal to blbě
Klaus to myslel špatně a dělal to dobře
Zeman to myslí špatně a udělá to blbě.
Děkuji za pozornost.
16. 02. 2013 | 15:33

Pepa Řepa napsal(a):

Jestli naslouchá nějaký tenisový spoluhráč či rádce VK, ať poradí kandidovat za europoslance.
Získal by rekordní počet hlasů i kdyby kandidoval za zahrádkáře.
Budu první u voleb.

Zaprvé tam není co zkazit, milost tam může dát jenom asistentce a pak takových remcalů je líné a zahnívající Evropské unii třeba, jako prasečí samici drbání, více než hujerů se švestičkami.
Pak mu-možná- odpustím i letošní amnestii.
16. 02. 2013 | 15:49

blue jay napsal(a):

Takhle ohodnotil volby muj kamos v Canade..
"Zeman je lidovka , asi blbec , ale pekne vychcanej . Zkratka typickej Cech ."
Musim s nim souhlasit.
16. 02. 2013 | 15:57

Jaroslav Dvořák napsal(a):

Pane Pehe, na rozdíl od Vás nevidím žádný rozpor, respektive absenci konsistence, ve slovech prezidenta Klause, kdy charakterizoval prezidenta Havla jako "člověka pevných názorů a životních postojů, které odvážně a vytrvale prosazoval", protože se mohlo právě jednat o ty názory prezidenta Havla, které představovaly u V. Havla "modernistické boření lidského řádu" a názory "představující výbojný zahraničně politický intervenconismus". Takové názory, podle mne, prezident Havel skutečně vytrvale prosazoval. V článku v Právu jste představován jako "politolog". Musím říci, že ve Vašich slovech, a nejen slovech ze vzpomínaného článku v Právu, postrádám to, co ve slově "politologie" představuje druhá část, tedy onu "logii". Ve složených slovech podobných slovu "politologie" právě ona druhá část představuje "nauku", "vědní obor", tedy vědu. Vaše příspěvky ke "kauze Klaus" mi vždy více než vědecký přístup připomínají latinské "qui iuguare canem vult, invenit cito causam". Zdravím.
16. 02. 2013 | 16:02

ld napsal(a):

Buďme rádi, že je Havel v čudu a Klaus se tam chystá.
Ani biblické pohromy tolik nezpustošily tuto zemi jako ti dva jmenovaní.
16. 02. 2013 | 16:05

Skogen napsal(a):

Řekněme, že Klaus asi není zas až takový netvor, když nezprzní pohřeb protivníka. To byste možná měl spíš ocenit :)
16. 02. 2013 | 16:11

Pavel Rychetsky napsal(a):

To co Klaus řekl dřív je historie. Z toho plynou důležité věci. Jak jste napsal včera pane Pehe:

"I proto by bylo záhodno, kdyby čeští politici přenechali starost o historii především odborným pracovištím."

Myslím, že by bylo záhodno, kdyby čeští i politologové přenechali starost o historii především odborným pracovištím.

Takhle demokracii nevybudujeme, když každý bude kafrat do historie. Zařídíme odborné pracoviště, do čela povoláme odborníka Pehe, a ten bude dvakrát ročně vydávat odborné historické edikty. Lidi, uvědomte si, že v anarchii a bordelu bude světová správa nefukční.
16. 02. 2013 | 16:20

Richard napsal(a):

třeba se V. Klaus rozloučí s prezidentskou funkcí také jako kouzelník žito.....
16. 02. 2013 | 16:25

Bubu napsal(a):

A Pehe svou zlobou vadne a vadne . Dle fota do švestek nevydrží.
16. 02. 2013 | 16:37

doktor faktor napsal(a):

Bubu,

Pehe rozhodne vydrzi. Bude se ted zivit Zemanem. A vzkvetat.
16. 02. 2013 | 16:44

Drzá zrzka napsal(a):

Nornálně jsem začala Václavy Klause počítat. Usnula jsem stejně jako při počítání oveček, takže jsem se nedopočítala. :-)
16. 02. 2013 | 16:48

lentilka napsal(a):

Ve vztahu k EU byl Havel komandir:Tovarišči vperjod !(Z Charty už byl vysoudruhován dost).Zatímco genštáb Klaus říkal,ale co potom až nebudeme mít EU jen jako cíl před sebou pro přibližování se k němu ale i v zádech.Já podepíši pakty a pak si zde nebudeme moci dovolit hnout cifrou,uvolnit se pro nákupy v Rusku,Indii,Číně.No tím mne Klaus též poněkud zbrzdil.To lze řešit jedině tím,že tomu paktu předem někdo dobře porozumí jak to bude fungovat.Ale nezapomeňte,že se souběžně sbližují i mentality a ta francouzská a německá v historii bývaly i nepřejícné. Klaus znamená :
2 x měř a 1x řež.Gottwaldovo.Krize to vše zhoršila.Zde si lze představit jeden na úkor druhého.
Samozřejmě Gorbačevem se plně zrušilo půlstoletí myšlení v rámci zdejších sem indoktrinovaných Únorem 48 norem-MDH,vědecký komunismus,marxismus a Západ upřímně řečeno nemá společenské vědy spíše žádné trvalé a které hodnotné-to se musí znát.Také tady problém-analogicky u Zemana,který je též pouze holý selský rozum obdobně.
16. 02. 2013 | 16:53

odjinud napsal(a):

Nevim kolik je Klausu,
ale domnivam se, ze Pehe si o sobe mysli, ze je jedinecny.
16. 02. 2013 | 17:04

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávku obsahující text ("blbec"), neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu. Čistě pro informaci autora smazaného příspěvku: dotyčný se tak opravdu jmenuje. Lidí stejného jména najdete v této zemi iv zahraničí celou řadu.

Libor Stejskal, editor blogů
16. 02. 2013 | 17:09

Admirál napsal(a):

"Havel byl prý také extrémní levičák"

Pokud to VK skutečně řekl
- je třeba to velmi pečlivě ověřovat, aby to nebylo na ten způsob jako s Balada o vojákovi - Dala bába vojákovi,

tak mě docela rozhodil škatulky. V té označené "extrémní levičáci" bych ho teda nehledal.
16. 02. 2013 | 17:27

Admirál napsal(a):

Id "Ani biblické pohromy tolik nezpustošily tuto zemi jako ti dva jmenovaní."

To jste tedy vystihl. Už shází jen ty kobylky a je hotovo.

Docela věřím, že už je pro nás někde v Africe sbíraj. Bedny už jsou připravený, na jaře je tu máme.
16. 02. 2013 | 17:33

lentilka napsal(a):

Trvalá snaha západního světa ,od pěrestrojky podpořená i Ruskem,odbourat z politicko-ekonomickéhomyšlení tradiční pojmy Karla Marxe-nakonec vyvolala dvě tendence:Pro Evropu návrat k selskému rozumu a přírodě J.J Rousseau-Malthuse,na níž navazuje intenzívní zemědělská politika EU a oteplování. Druhý směr-americký se nechtěl takto vracet na úroveň vědy roku 1800 -roku zrodu i dnešních ústav všech evropských zemí Napoleonem,ale jít naopak v čase myšlením vpřed -monetarismem,který ovládá finanční trhy a komodity,bankovní sektor.Je to jakési spojení 18.století s 21.stoletím,kde dvě století-v nichž se vyvinul teprve kapitalismus vývojově do dnešní podoby z manufaktur v počátku od parního stroje a lokomotivy Watta-Stevensona v Anglii postCromwellovské- postNewtonské.Revoluční politikou i vědou tehdy Anglie jako první ze zemí vůbec. - dvě století páry (prvé) a elektřiny (druhé)jsou ignorována,přeskočena,vynechána.Co budou znamenat postupně Čína s Indií se teprve rýsuje.USA a Rusko již zdaleka nejsou jediné jaderné velmoci vojensky.Evropa naopak nula v tomto.Pokud bez spojenectví s USA nebo dobrými vztahy s Ruskem.S Čínou atd.
16. 02. 2013 | 17:39

skeptický napsal(a):

blue jay

...asi pěkně vychcanej,zkrátka typickej Čech.
-----------------------------------------------

Za tuto přiučenou národní charakteristiku děkujeme tomu,že jsme v minulosti moudře tolerovali menšiny.To je přesně to obohacení,o kterém Pan Domácí opakovaně hovoří.

A že to něco stálo?Vzdělání není zadarmo.
16. 02. 2013 | 17:48

Richard napsal(a):

Stejskal
..sem se už lekl, že jste smazal Radkina Honzáka, ten se však Vaší cenzuře elegantně vyhnul psychiatrickým eufemismem a místo "blbec", užil termínu "narcistický psychopat"...
...někdy je prostě nutné kličkovat, no, che....
Docela zajímavou příhodou s Klausem se pro mě stal legendární "atentát" airsoftovou pistolkou...
Když jsem na to koukal, všiml jsem si, že se prezident při pohledu na zbraň namířenou na vlastní tělo vůbec nelekl a ze své přirozenosti nereagoval panicky, byl docela v klidu, musím říct, že mi v té chvíli jako muž svou chladnokrevností imponoval.....
až dodatečně stropil jakoby naučené narcistní divadlo, které snad považoval za žádoucí a správné, čímž v mých očích zase klesl někam na úroveň hysterické ženské...
Pro mě to byla hezká ukázka jeho disociace - nekonzistence, rozporu mezi autenticitou a maskou...
On má za to, že jeho maska vyjdřuje to správné, ty opravdové hodnoty, já si zase myslím, že skutečná hodnota spočívá v jeho přirozenosti, autenticitě, kterou však on sám v zájmu pro něj hodnotnější fasády vytěsňuje neboť obojí (autenticita - maska) je v rozporu a pro vědomí tak nepřijatelné....Tahle druhá stránka (podosobnost) se však do vědomí s pudovou nutkavostí snaží dostat, což ústí např. v nekonzistenci jeho postojů, kterou on dále racionalizuje, čímž se sám dále zabetonovává v iluzi a rozporu...
....myslím, že je trošku zmatený, možná podobně jako onehdy Dan Landa....
Jak už jsem někde psal, jeho vědomé a kompulzivní shazování Havla je vlastně vytěsněný obdiv vůči němu, který neintegroval do vědomí, jelikož by tak musel uznat Havlovu skutečnou hodnotu, z toho má však úzkost neboť se obává, že by se tak sám jakoby zmenšil a znevýznamnil v duchu uvažování "čím více je větší jiný, tím menší jsem já" - ve skutečnosti je to samozřejmě nesmysl..
Takhle vznikají komplexy, srovnáváním se s jiným, poměřováním se, člověk úplně ztratí rozum a zapomene, že jeho vlastní hodnota spočívá úplně v něčem jiném než toho, s kým se poměřuje..
16. 02. 2013 | 18:00

skeptický napsal(a):

Richard

Nejste vy náhodou ten veterinární psycholog? Jednoho už jsem zrovna včera viděl na Rozapindě Mulchnerové.
16. 02. 2013 | 18:19

Karel -Mueller napsal(a):

Admirále, najeďte si na presidentovy stránky a tam máte rozhovor v plném znění. Názor si můžete udělat sám.

V některých směrech Havel jako extrémní levičák vystupoval, to je fakt. Saozřejmě nebyl žádný marxista (to se týká hlavně ekonomické oblasti). Ale celkově vzato byl ozvěnou USA, takže jeho "levičáctví" bylo spíš ozvěnou americké PC.
16. 02. 2013 | 18:29

Desiderius napsal(a):

Klaus založil ODS jako nástroj moci.Naplnil ji zločinci a ukradl tak celou pravici normálním lidem.ODS je nevyčislitelná a škodí této zemi.Musí politicky zaniknout spolu s Klausem.Škody jí způsobené nelze vyčíslit.Havel má také svůj díl viny ny instalaci Klause,jehož nástupu k moci nedokázal zabránit.
16. 02. 2013 | 18:46

Kelt napsal(a):

Klaus mění "zásadní stanoviska"občas.
Nečas tak jednou týdně.
Schwarzenberg jeden den jedná s Mathé o převzetí postu ministra kultury,za dva dny o tom neví a ubezpečuje Hanákovou,že proti ní nic nemá.Jednou ke kritice Hanákové sděluje národu,že to je personální kompetence starostů a nezávislých,pak dělá,co dělá a Gazdík čumí jako puk,když se ho na to redaktorka "24"ptá.
To by ale byla sranda,pokud by se stal presidentem.
16. 02. 2013 | 18:56

ao napsal(a):

Pamatuji si to Havlovo humanitní bombardování Jugoslávie teda Srbska. Takže Klaus má pravdu, Havel byl skutečně intervenicionista. A nejen to, byl to pravoláskař, dle Havla pravda a láska zvítězí nad lží a nenávistí...... Zatím pravda a láska dostává na prdel od lži a nenávisti... Havel byl obyčejný lhář....
16. 02. 2013 | 18:57

kosoúhlý průmět kosočtverce napsal(a):

no já mám jinou teorii
Všechno co Václav Klaus říká a dělá, dělá jen proto, aby měl Jiří Pehe o čem a hlavně proti čemu a komu psát.
Pehe má údajně s Klausem tajnou smlouvu, podařilo se ji nyní odtajnit !
50% honoráře z každého článku vyplácí pan Pehe panu Klausovi.
A oba jsou prý náramně spokojeni.
Byl jste odhalen, pane PEHE !!!!

P.S.
Tu amnestii napsal údajně PEHE, sám a jen proto, aby měl o čem psát své články a oběma se tak zvýšila konta v bankách.
16. 02. 2013 | 19:03

BP napsal(a):

A co takhle - kolik tváří mají novináři? Kolik licoměrnosti a dvojtvářnosti mohou mít?
Až tento dobrodruh KONEČNĚ odevzdá klíče od Hradu, "najednou" se mohou naši buldoci demokracie začít předhánět o Klausově - tehdy ještě "studentské" - činnosti od r.1962. Kdy tento kariérní inženýr ekonomie mohl začít spolupracovat.
Jak si jinak vysvětlit jeho bezproblémové studijní stáže v dobách, kdy bylo nemyslitelné vyjet na pár dní?
Politik, kterému nemohlo být proti srsti tchánovství s jiným dobrodruhem, nemůže být pravicový. To bylo a jsou pouze mimikry.
Jest naší chybou, že jsme politika Klause nevyhodili z politiky při první nevyjasněné kauzičce.
16. 02. 2013 | 19:15

JAHA napsal(a):

Ad: autor
Kolik je Václavů Klausů?

Nuz, co ja poznam, tak dvaja. A kolko maju tvari? Pozrite sa na nich spredu (priamo), zlava a sprava a uvidite:-).
16. 02. 2013 | 19:19

Pavel Rychetsky napsal(a):

Život je stejně napínavý. Kdyby mi v roce 1988 někdo řekl, že poradce prezidenta Havla bude ve svobodě přispívat do Práva aby zdůraznil nutnost zkrocení globálního kapitálu a zavedení světové vlády, tak bych mu nerozuměl jediné slovo.

Havel prezident?
Jeho poradce půlúvazkový marxista? (Promiňte, Pepo Řepo, 1/15 marxista)
Svoboda?
Kontinuita Rudého Práva?
A někdo to svobodně kupuje?
Píše tam emigrant od bolševika?
Přemýšlet o novém druhu diktatury, jen co jedna skončila?

A to mi chytrolíni řekli, že dějiny skončily.
16. 02. 2013 | 19:36

Pavel Rychetsky napsal(a):

A marxistický poradce je ředitelem New York University in Prague.

New York in Prague?
Někdo tu bude mít na zaplacení VŠ $20.000 na semestr?
Ředitelem hlavní zastánce proletářů v Právu?
Ředitel globalní instituce prosáklé kapitálem až na půdu bude brojit aby se globální kapitál zkrotil, protože nás jednou zahubí?

Celé to musí být jen absurdní sen, nic nedává smysl. Asi sem musel dostat obuškem na demonstraci za propuštění Havla z vězení.
16. 02. 2013 | 19:56

Popel napsal(a):

Kolem soudruha prognostika bylo řečeno vše, dnes už je to jedno. Je jen načase užít si ten krásný den, kdy tato totálně pokřivená bytost zmizní. Je čas udělat Kikině PÁPÁ.
16. 02. 2013 | 20:26

M.Š. napsal(a):

jo jo,jeden klaus úplně statčí aby zblbnul národ a zničil jednu republiku a tak konečně dost bylo klause ....ostatně všichni účastníci provozu prognostického ústavu by měli uzavřít svoji činnost v pekle,jelikož na nic dobrého bádáním v tomto ústavu nepřišli,ba naopak...samé pekelné věci,velebnosti.
16. 02. 2013 | 20:52

Richard napsal(a):

skeptický
myslíte "der Berg doktora"
che che, no možná....
pozdravujte v Alpách a plácněte za mě Milku po zadku...
16. 02. 2013 | 21:02

haremheb napsal(a):

Pehe Pehe, dyt už to jednoho ani nebaví :-)))

Mavatka levice a pravice nejsou nic jineho,
nez hra rozdel a panuj rizena skutecnym faraonem (®p.M.)
jináč cim dal, tim lip - jak ta baba rikala,
když z tech schodu padala
“Soudruzi, před pěti lety stála celá naše ekonomika nad propastí. Od té doby jsme učinili ohromný krok vpřed!”
16. 02. 2013 | 21:03

ayay napsal(a):

P.Ř.
100 bodů za:

Někdo vidí kolem sebe samé bílé myšky,
jiný zase samé malé klausíky.
Na rameni, v kafi, tři jsou pod postelí, namnožili se-podle pana Pehe- jako argentinští mravenci.
Jsou všude, trpaslíci, všechno řídí, do všeho kafrají, ruší kruhy.
16. 02. 2013 | 21:12

dennis napsal(a):

Zajimavy blog. Privedl me na myslenku, ze bible je proto slovem bozim, protoze obsahuje vsechny pravdy sveta. A tak jako se slovo bozi v jedine knize musi vyporadat se vsemi pravdami universu (i kdyby si melo mnohokrat protirecit), tak i genius Vaclava Klause, ma-li obsahnout univerzalni a celistvou pravdu, bude vystavena pokuseni vsech vratkych ve vire hledat v nem protimluvy. Hluboce verici krestan nikdy se nedopusti takoveho poklesku, aby pripustil, ze autoru bible byla cela rada a z podstaty lidske slabosti se dopousteli za historicky predlouhou dobu nejen nepresnosti, ale primo protimluvu.

Prave tak verni stoupenci Klausova genia nepripusti, ze by Klausovo celozivotni dilo sepsala v predlouhem historickem udobi dlouha rada autoru, kteri nemohli udrzet jednotnou ideu a ucelenou logiku bez nonsensu a protimluvu.

Protoze nepatrim ke skupine hluboce vericich, netrapi mne zjisteni, ze Klausovo dilo ma ruznorodou kvalitu a radu navzajem se potirajicich postoju. Mne by prekvapilo, kdyby s ohledem na rozsah, univerzalnost a hloubku nazoru a postoju ke vsem oborum obsazenym v jeho dile, tomu tak nebylo.

Pri vsi ucte k panu prezidentovi jej nestavim do jedne linie s Budhou, Laoc'em a Kristem. A proto na nej kladu mnohem mirnejsi meritka. Je mi lito, kdyz reknu, ze s nejvetsi pravdepodobnosti uvahy a kriticke rozbory cinnosti a dila Vaclava Klause zmizi s poslednim jeho soucasnikem. Dokonce je mi lito, ze s nejvetsi pravdepodobnosti nevznikne Ustav ke studiu zivota a dila Vaclava Klause. Urcite po nem narodu zustane nejmin tak velky odkaz jako po Zdenku Nejedlem.
16. 02. 2013 | 23:57

Mungo napsal(a):

Pan profesor president Klaus má nepochybně tím, že systematicky svými konzistentně provokativními výroky rozeštvává obyvatelstvo jím (dosud ještě) prezidentované republiky, neblahý vliv na duševní zdraví národa.
Jeho vyjádření jsou mistrovsky stylizovaná tak, že polovině občanů nezbude než s nimi souhlasit (s nadšenými ovacemi) a zbývající polovina je odsoudí (s odporem a znechucením).
Jedinou výjimku zaznamenal u globálního oteplování - tady má nadpoloviční podporu.
16. 02. 2013 | 23:58

vasja napsal(a):

Radkin Honzák napsal(a):
Klaus je jen jeden: narcistický psychopat prahnoucí po obdivu a po moci. Když se mu jich nedostává, kope, plive a řádí.
---------------------------
Nakonec tu Lisabonskou smlouvu podepsal a tak je uplně zdravej, ne?
17. 02. 2013 | 07:13

Pepa Řepa napsal(a):

Hluboce verici krestan nikdy se nedopusti takoveho poklesku, aby pripustil, ze autoru bible byla cela rada a z podstaty lidske slabosti se dopousteli za historicky predlouhou dobu nejen nepresnosti, ale primo protimluvu.
-------------
Kdo Vám sdělil takovou pitomost? Nepletete si to s islámem?
17. 02. 2013 | 08:12

Ládik!!! napsal(a):

Jako plytce věřící křesťan nedokážu pochopit, co dokáže pochopit hluboce věřící křesťan nebo hluboce věřící beduín nebo hluboce věřící komunista. Proto to mám tak lehké.
17. 02. 2013 | 08:28

Pepa Řepa napsal(a):

Pavel Rychetsky
je. Už leta. Inu je přece potřeba podpořit talenty z chudých poměrů.
Ať tatíci solí, ať si seženou sponzora. Luxusní koleje, "skvělá" úroveň.
To nemá chybu! Zvláště oblíbená škola u ruské komunity.
To víte, že klienty najde. Mezi těmi nejpitomnějšími potomky bohatců, které nevezou na slavnou Vysokou školu správní o UK nemluvě.

A to se ještě porozhlédněte, kolik hořejších sedí v EP, kdo byl Barosso,co dělal v r.68 na Sorboně Cohn-Bendit, když sem Leonid poslal tanky, na čí výplatnici byla MZ paní baronka.....etc...etc.

Oni ti marxisti jsou šikovní mořeplavci. Vydali se na východ a vylodili v Algarve. Cestou stačili-jako Pehe- vydobýt PC a AA menšin v Americe, dělení východ-západ dávno neplatí.

Ostatně všechno má Huxley v New Brand World, musíte zbavit obyvatelstvo kořenů, národní i kulturní identity, rozložit povědomí víry předků, jak se zadařilo u anglikánů, že i manželka Tonyho přeběhla pryč, prosadit multi-kulti a už to jede samo.
U nás to jistý kocábovití.
17. 02. 2013 | 08:30

dennis napsal(a):

Pro pana Pepu R'epu
opravuji na "Hluboce verici muslim se nikdy nedopusti takoveho poklesku, aby pripustil, ze Koran napsala rada pisatelu, kteri za dobu opisovani a doplnovani textu se dopustili cele rady protimluvu."

Uznavam, ze totez napsat o krestanech a bibli je uplna pitomost. Uznavam, ze dokonalou jednotou a jasnou logikou se Bible od Koranu zasadne lisi. A predevsim neochvejne lpeni na posvatnych textech vericich ruznych nabozenstvi se navzajem az dramaticky lisi. Ted si rikam: Jak jen jsem mohl napsat takovou pitomost. Jak jen jsem mohl?

Dokonce jsem si vzpomnel, ze jedna krestanska cirkev ma dokonce centralni urad, ktery dba na dodrzovani dogmatickeho vykladu. Vcas jste me upozornil, ze je to pitomost. Priste se takove povrchnosti budu chtit vyvarovat.

Pane Pepo Repo, musim uznat, ze jste mimoradne bystry. Jedinou vetou dokazete odhalit a upresnit pochybeni v uvaze.
17. 02. 2013 | 10:41

Pepa Řepa napsal(a):

dennis
jsem mimořádně blbý a nejsem biblista.
nicméně si myslím, že v křes´tanském světě panuje shoda ohledně různého autorství biblických textů různými-inspirovanými-autory a to nejen u NZ i v SZ se biblisté přou-podle slov JHW či elohím-z kterého období pocházejí, či co přisoudit Šalamounovi a co někomu jinému.

Ale určitě existují i dogmatické sekty držící se doslovného výkladu, což musí být při rozpornosti některých pasáží-možná záměrné, moulo bádej-zajímavé.
Ale to je opravdu pro Váchu nebo Sokola, jsem jen řepa.

V islámu se v madrasse učí doslovné zapamatování Quránu a kdo to zvládne má titul Háfize.
Křesťanským kritickým zkoumáním neprošel a projít nemůže, ačkoliv si někteří naivní snílci myslí, že je to přípustné.
Mějte se.
17. 02. 2013 | 11:24

Identita napsal(a):

Všichni tři Václavové nadělali stejné škody a jsou vyvolení
17. 02. 2013 | 12:14

dennis napsal(a):

Pane R'epo,
priklad neustupnosti v nazorech islamskych ucitelu je nepochybne prilehavejsi.

Bohuzel jsem tim odvedl pozornost od myslenky, ze kazde obsahle a myslenkami bohate dilo (navic jen tezko identifikovatelnych opisovacu), jako je napriklad i odkaz profesora Klause, musi zakonite obsahovat rozporuplne a navzajem se potirajici myslenky. Tahle elementarni vlastnost obsahlych a komplexnich literarnich odkazu by mou malickost neinspirovala k napsani blogu, pouze ke kraticke poznamce, ze premety v projevech pana Klause jsou zakonite a ocekavane. Profesionalnim kritikum se jiste mohou jevit jako pozoruhodne.
17. 02. 2013 | 12:53

Standa napsal(a):

Číšník Pehe, z kterého vysoukaná nohavice udělala celebritu, aniž by se vlastně seznámil s tím, kdo vlastně Pehe je, důležité a oslňující bylo, že se vrátil z USA, tak z něho si udělal hradního kašpárka. Proto nemá cenu na články tohoto neumětela reagovat. On je Pehe totiž nemocen, smrdí mu z huby, bude muset jít na operaci hlavy, protože v ní má ho.no. Přesto když na jeho článek zde vulgárně reagují lidské zrůdy, které se rodičům nepovedly, čiší z nich zášť z toho že nic neumějí a s vypětím dodělaly zvláštní školu, je mně z nich nanic. 8.březen bude černým dnem v naší historii, neboť odchází prezident, na kterého můžeme být hrdi. Prof. Ing. Václav Klaus, CSc.,je vysoce vzdělaný člověk, s ohromným přehledem o světovém dění, což nabyl svou nesmírnou pílí a pracovitostí. Také mu nesmírně pomohla znalost pěti jazyků, takže mohl studovat zahraničí literaturu a také proto byl zván přednášet na prestižní zahraniční univerzity. Na nich také obdržel 44 čestných doktorátů, 41 mezinárodních cen a několik řádů a vyznamenání. Již od r.1965 publikoval práce zaměřené na problematiku makroekonomie, ekonomické rovnováhy, inflace, atd. Velký počet z nich byl přeložen a vydán v zahraničí. Spolu s prof. Ritou Klímovou / matka Vl. Mlynáře, velvysl. v USA / se podílel na překladu nestárnoucí a nejpoužívanější učebnice od P.A. Samuelsona - Ekonomie. Proto urážky od lidské spodiny jako je např. stálý písálek resl, nebo Desideriuse, popelky a M.Š., nestojí za povšimnutí, jsou to primitivní lidé.
17. 02. 2013 | 16:09

Starý napsal(a):

O čem asi bude chudák Pehe psát,až Klaus půjde do důchodu ?
17. 02. 2013 | 16:11

Láďa napsal(a):

Souhlasím s příspěvkem p.Standy. Přežil jsem již 8 prezidentů a mohu konstatovat že nejlepší byl prof. V. Klaus. Znám ho již od šedesátých let, kdy hrával vrcholově basketbal, vždy byl nesmírně zásadový, pracovitý s touhou poznávat a být nejlepší. Toho také dosáhl. Souhlasím se Standou, ty urážky jeho osoby je nutné přecházet. Nemají žádné opodstatnění. Píšou to hlupáci, kteří nic neumějí a jsou přítěžek státu. Nebo také novináři, kteří vidí, že V. Klaus se nenechá obalamutit a oni na něho nemají. Havel to byl nic neříkající plantala a žil z toho, že z něho pravdoláskovci udělali v zahraničí národního hrdinu. Bohužel také jsem mu fandil, ale když viděl že V. Klaus strhnul většinu a vyhrál volby, začal šířit zášť a nenávist, přizval si hochštapléry jako Pehe, jen proto, že jeho kamarádi disidenti / 80% býv. soudruhů / se nedostali na posty které očekávali.
17. 02. 2013 | 16:30

ík napsal(a):

pane pehe, téměř jste trefil hřebíček :)
tento václav klaus je z paralelního vesmíru; není divu, že se tady v našem vesmíru neorientuje :) http://sazma.bigbloger.lidovky.cz/c/321902/teorie-strun-overena.html
17. 02. 2013 | 19:03

hledač napsal(a):

V ČR je každý druhý potenciální V. Klaus a podle příznivců a agentur až 80% Čechů jsou bývalý klausovci.(sympatizanti). Krásný národ k pohledání!!!!
17. 02. 2013 | 19:53

Antibilderberg napsal(a):

Lživé je, že Hájek ve své- Havlistům velmi nepohodlné- knize něco takového napsal. Důrazně doporučuji si ji (Smrt v sametu) přečíst. To PEHE s Bilderberggroup má za úkol pomlouvat sabotéra čtvrté říše, který brání český stát před byrokraty a socialisty z EU . Současný tristní stav EU bude brzy řešen silným vůdcem a jednotnou názorovou platformou a jiné názory budou trestně stíhatelné, naše děti to zažijí. Adolf svůj národní socialismus nedotáhl do konce a největším úspěchem socialistů je, že národní socialismus dotlačili mezi PRAVICOVÉ zrůdné ideologie. Nynější pokus o čtvrtou říši Klaus svými kverulantními excesy (díky ze ně!!!) oddálil o deset let, mezitím se EDU (Evropská Dluhová Unie) proflákla a cesta k národněsocialistické budoucnosti zasekla, ale to neznamená, že socialisté se té myšlenky vzdali a "čím hůř, tím snáz to půjde" se jim někdy ten nový ideový "vůdce" zase bude klubat na světlo světa. Adolf zřejmě nebyl poslední....
17. 02. 2013 | 20:37

Ifipuld napsal(a):

Dobrý den, pane Pehe,

je velmi dobré, že některé Vaše blogy tvrdě kontrují výrokům Václava Klause, protože to, co on vypouští do médií, není kontroverzní, ale rovnou pokřivené. Václav Klaus na rozdíl od T.G. Masaryka a Václava Havla nikdy nebyl a nepůsobil jako morální autorita. Spíš naopak, pojem "špinavé peníze" mu byl cizí. Uvěřili jsme mu a jeho ekonomickým koncepcím a máme tu opět další trpké poučení. Klaus chce být přesto nadále viditelný a nepřehlédnutelný, ale protože za něj statečnost a morálka mluvit nemohou, nezbývá mu, než do poslední chvíle dělat rozruch a napadat Havlovu osobnost, jejíž velikosti nikdy nedosáhne. Dějiny si ho nebudou pamatovat jako Masaryka či Havla se zaslouženým obdivem. Zatímco Masaryk byl a bude navždy Čechy chápán jako Prezident Osvoboditel a Havel zase jako Prezident Obnovitel, potom Klaus bohužel zůstane v paměti národa navždy jako Prezident Osvojitel, kterýžto titul značná část národa interpretuje mnohem lapidárněji pojmenováním "Venca Ukradpéro". I kdyby jeho arogance byla stokrát větší a i kdyby jeho útoky na Havla byly stokrát rafinovanější, nebude národním hrdinou, nebude ani někým, kdo by se o naši zemi výjimečně zasloužil, nebude tím, ke komu by Češi vzhlíželi se zaslouženou úctou. Zůstane v paměti Čechů jako sice vysoce inteligentní ekonom, ale takový, který nadšení národa využil pouze pro sebe a který namísto ekonomického a morálního posílení své země nechal její bohatství rozchvátit. (Všiml si někdy, jak vypadá kvalita našich silnic, jaká je kvalita našeho vzdělávacího systému, jaká je kvalita naší zdravotní péče o občany?? Těmto tématům a zájmům obyčejných občanů, jimž byl představitelem, se vždycky vyhýbal a předstíral, že je všechno v pořádku, zajímaly ho jen zájmy velkých kapitálových společností, a to i pochybných, kvůli kterým neváhal amnestovat velkozloděje a opovrhnout těmi, kdo jimi byli mnohdy i celoživotně poškozeni!! Tak proč by měl čekat od svých spoluobčanů oblibu, když se jich nezastal a když je podrazil??)
17. 02. 2013 | 21:17

Hanča napsal(a):

Už dlouho vždy žasnu nad slovy Klausových obdivovatelů, kteří jako jeden z plusů svého guru uvádějí právě konsistentnost jeho názorů. :O
17. 02. 2013 | 21:22

LUCAS napsal(a):

Pehe, Pehe!! Kopete Vy. Do Klause. On pouze po pravdě odpověděl na otázku novináře, čím se liší názory jeho a Havlovy. To, co řekl, není v rozporu s tou pohřební řečí. Nebývá zvykem, aby v pohřební řeči někdo zdůrazňoval, v čem byly názory nebožtíka blbé a odlišné od řečníka. Vy vyčítáte Klausovi, že to na pohřbu nezdůrazňoval? Jakpak by asi vypadala Vaše řeč nad hrobem někoho, s kým jste nesouhlasil?
17. 02. 2013 | 22:50

Astala vista napsal(a):

Havel neměl ani tolik cti aby šel na pořeb Karlu Krylovi, kterého lidsky ponížil a postaral se, aby měl problémy i profesně.

Klaus je státník, které dodržel pohřební pietu a zachoval se jako člověk. Toho často Havel nebyl schopen a Pehe toho není schopen každopádně, neb je to ubožák...
18. 02. 2013 | 05:00

reppop napsal(a):

"Pokud by oba Klausové, vyjadřující se s v obou případech s velkou konzistencí, byli ve skutečnosti osoba jen jedna, nezbývá než konstatovat, že na to je politologie krátká. Jde o problém spadající do oboru medicíny."
xxxxx

Pane Pehe,

ano, je to přesně tak. Logika jiný závěr neumožňuje. Klaus je zřejmě čítankový příklad deprivanta posedlého mocí (viz: https://www.youtube.com/watch?v=PpMJkaf117g). Takové lidi spolehlivě poznáme právě podle toho, že vždy účelově mění svůj pohled na svět v zájmu udržení se u moci.

Je to nemocný člověk, který by se měl léčit. Jeho léčba je navíc pro společnost naprosto nezbytná. Pochopí to každý kdo se podívá co za Klausem zbylo: vykradené národní hospodářství a zničená morálka ve společnosti. To vše musela společnost podstoupit aby narcistní Vašík mohl kralovat v pozicích, na které fatálně svým intelektem nestačí.

Jan Keller kdysi napsal, že přemýšliví lidé nemusí V. Klause. Pochopitelně: přemýšliví lidé vidí jaké obří rozpory jsou v jeho chování, jeho slovech, i slovech a činech.

Místo lex Klaus by se po skonu tohoto unikátního exempláře Homo sapiens mělo uvažovat o jeho vycpání a umístění do Národního muzea. Byla by škoda kdyby další generace přišly o autentický pohled na tohoto čítankového sociopata.
18. 02. 2013 | 07:38

Jaroslav napsal(a):

Dotaz:reppop je zkratka nějaké nemoci? Duševní ? Nedalo by se to změnit na něco jednoduššího, třeba vodnatelnost, trvalá inteligenční deprivace, nebo prostě rozum mdlý a porovnávání faktů neschopný...?
18. 02. 2013 | 08:44

reppop napsal(a):

To Jaroslav

Ta nemoc se jmenuje "mocenská posedlost" a patří k sociopatickým úchylkám (pro společnost velmi nebezpečným; evidentně tím trpěl třeba i Hitler či Stalin, to byly jedny z nejtěžších případů). Koukněte na tu Koukolíkovu přednášku, na kterou jsem zde dal odkaz.
18. 02. 2013 | 09:10

Pavel napsal(a):

Pokud pan Pehe zažil pohřeb, kde se o nebožtíkovi někdo vyjadřoval kriticky, měl by nám prozradit, kdy to bylo...?
18. 02. 2013 | 10:41

SergioL. napsal(a):

Dobrý den,
že si současný prezident dělá z lidí legraci (včetně celé jeho vykutálené party) to vím dávno, proč jste na to ale nepřišel dřív..? Někdo, kdo současně sjednocuje národ na vyšeptalých tématech obrozenectví z 19. věku...a současně se národ snaží co nejvíce na různých nesmyslných pseudotématech rozdělit...pane Pehe, to není práce pro medicinský obor...Tady stojíte před velmi výkonným individuem, které touto hrou pouze odvádí pozornost, jemu je úplně jedno, co si o jeho rozporuplném počínání myslíte a jestli to co říká, je pravda. On si nanejvýš nějakým peoplemetrem změří, jestli si ho někdo všiml a kolik kusů to bylo...nadhazuje plebsu zástupná témata (plebs na ně díky osobnímu charizma naskakuje jako vosa na pivo) a on se v klidu může věnovat něčemu, co ho skutečně interesuje...a pravděpodobně naprosto bez povšimnutí. Z toho co jsem si v novinách přečetl mi vychází, že ho může zajímat tak leda kolik uhlí se vytěží, jestli se rozšíří Temelín a zda ho budou stavět rusové.., its all, dear Watson. A o tom je potom celá jeho slavná Modrá planeta, nenávist vůdči baťůžkářům i ekologům a vůbec proti komukoliv, kdo má odlišný názor. A tohle si může dát dohromady každej, kdo trochu požívá ten orgán umístěnej mezi očima..a určitě by se těch souvislostí dalo najít mnohem víc...ale přijde mi, o ně VE SKUTEČNOSTI žádný novinář příliš nestojí...
18. 02. 2013 | 10:57

xxx napsal(a):

To otokar: to o VK myslite ze srandy nebo vazne?
To kokoshka: to o "extremnim levicactvi VH" nerekl Pehe, ale VK.
Pristi dotazy na levicactvi NSDAP zasilejte jemu.
18. 02. 2013 | 21:32

Bigbeat napsal(a):

Kolik ještě Klausů? Očekávám Klause dramatika! Připravte se na "Za-hradní slavnost".
18. 02. 2013 | 22:51

Jaroslav napsal(a):

To bigbeat:Horší, než Havlovy paskvily to určitě nebude. Budiž mu přáno....
20. 02. 2013 | 07:53

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy