Proč Zeman zdržuje jmenování vlády

09. 01. 2014 | 09:46
Přečteno 11981 krát
Senátor a kandidát na ministra v příští vládě Jiří Dienstbier má nepochybně pravdu, když tvrdí, že prezident Miloš Zeman mohl jmenovat Bohuslava Sobotku premiérem už před několika týdny. Například už okolo Vánoc, kdy vznikající většinová koalice dohodla jak společný program, tak rozdělení křesel ve vládě mezi jednotlivými stranami.

Z ústavního hlediska je po dosažení takových dohod už jen na premiérovi, jaké konkrétní kandidáty na ministry bude po dohodě s koaličními partnery prezentovat prezidentovi. Ten by mohl s některými navrženými jmény nesouhlasit, v krajním případě je odmítnout jmenovat, ale jakmile premiéra jmenuje, má na politické scéně protihráče, který by se s ním mohl v takovém konfliktu utkat s pomocí ústavních prostředků.

A přesně tato skutečnost, zdá se, je jedním z důvodů, proč Zeman Sobotku premiérem zatím nejmenoval. Dokud Sobotka není premiérem, ač třeba prozatím bez kabinetu jmenovaného na jeho návrh prezidentem, nemůže například podat návrh k Ústavnímu soudu, aby spor o to, zda prezident může nejmenovat jím navržené ministry, rozsoudil.

Zeman si tak v podobě otálení se jmenováním Sobotky ponechává v rukou páku, kterou může využít k případnému tlaku na změnu některých jmen navržených do vlády. To ale zřejmě není jediný důvod, proč jmenování vlády zdržuje.

Svojí taktikou také testuje soudržnost koalice. Je zřejmé, že Sobotka není ten, koho by si Zeman přál v postu premiéra. Když k pádu Sobotky nepřispěl vnitrostranický puč, který začal po lánské schůzce několika vysokých přestavitelů ČSSD s prezidentem, oznámil prezident, že se na několik týdnů stahuje do ústraní kvůli zraněnému kolenu, přičemž už dopředu avizoval, že dokud se neuzdraví, nemůže jmenovat premiéra a vládu, protože by to byl nedůstojný akt.

Svými různými prohlášeními z Lán pak spíše házel jednajícím klacky pod nohy, než aby Sobotkovi jako nadstranický moderátor se sestavováním vlády pomáhal. Sobotka se ale ukázal být silnějším a schopnějším politikem, než Zeman možná předpokládal.

Souboj v ČSSD vyhrál, složitá koaliční jednání o vládě dotáhl do úspěšného konce, a odmítl se navíc nechat prezidentem vydírat hrozbami, že nemusí některé navržené ministry jmenovat z důvodu údajného nedostatku odbornosti. Naopak se s koaličními partnery dohodl, že si koalice bude za svými kandidáty do vlády tvrdě stát.

Zeman tak byl zatlačen do kouta. Zároveň je ale politicky natolik zkušený, aby věděl, že když bude jmenování vlády zdržovat, bude narůstat mezi koaličními partnery nervozita a mohou se objevit spory o to, jak postupovat. Kupříkladu, zda prezidentovi nějak neustoupit.

Případné vítězství Zemana v tomto souboji nervů by přitom definovalo jeho pozici v politickém systému na dlouho dopředu jako ústavního činitele, který stojí nad vládou. Pokud naopak vládu jmenuje bez toho, že by prosadil své požadavky, bude až do konce svého mandátu už jen v defenzivě. Jeho jedinou nadějí na znovuzískání vlivu by byl případný rozpad vlády.

Jinými slovy: Jakmile bude Sobotka jmenován premiérem, prezidentovi nezbude příliš mnoho ústavních nástrojů, s jejichž pomocí by mohl prosazovat svoje zájmy. Jeho případná veta vláda hravě přehlasuje a po dosavadních zkušenostech s ním bude asi mnohem více připravená než vlády předešlé stěžovat si na jakékoliv překračování prezidentských pravomocí u Ústavního soudu.

Navíc po Sobotkově vítězství v ČSSD Zeman nemá žádného významného spojence ve stranické politice. Toto vše si jistě uvědomuje, a i proto souboj o jmenování příští vlády může ještě být válkou nervů i zákulisních tahů.

ČRo Plus, 8.1.2014


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Admirál napsal(a):

Pokud tato vláda nevznikne, žádná škoda to nebude.

Účast lidovců ve vládě je v podstatě potvrzením, schválením církevní zlodějiny.

Ze strany soc.dem. se jedná o naprostou a totální zradu voličů.
Ti tudíž plakat nebudou.

Na pláč a lomení rukama by tu byli jiní. Pan Pehe, Urban, Hvížďala, Duka atd. Těch ale není proč litovat.

Tudíž když Zeman tuhle vládu zařízne, udělá pro tuhle zemi záslužný čin.
09. 01. 2014 | 09:59

kača napsal(a):

Zeman není český, ale je protičeský president. Bohužel to mnohým nedochází.
09. 01. 2014 | 09:59

Admirál napsal(a):

káčo, nedochází mi to. Argumentujte.
09. 01. 2014 | 10:00

jaryn napsal(a):

Ve vládě nemá Dienstbier co pohledávat.Ještě nic kloudného pro lidi neudělal.Dokonce při volbě prezidenta jako levicový politik podpořil Vopěnku.To udělat v Německu tak letí od válu.Zemana si zvolila velká část obyvatel.Ještě že nevyhrál ten spící a podvádějící svou postiženou manželku Vopěnka.
09. 01. 2014 | 10:11

Yosif K napsal(a):

Pane Admirále, tak koho byste viděl rád jako ministerského předsedu?
Nějakého bolševika?
Nebo Rusnoka?
Nebo agenta Lukoilu Nejedlého?

Hlupáčci s IQ tykve se neustále zalamují s 0,15% státního rozpočtu co jde na církevní restituce.

Kde je těch 150-200 miliard Kč ročně o kterých socani před volbami hýkali že je rozkrádali kalouskovci? Rozkrádá se snad dál? I za vlády pochopů "lidového presidenta" Zemana?
09. 01. 2014 | 10:12

Neudržitelný napsal(a):

Pane Pehe, já už ani nemám důvod číst Vaše blogy. Za éry Klause jsem věděl na čí straně stojím já a na čí straně stojíte Vy. Mohl jsem s Vámi polemizovat, ale dnes, na hradě Zeman a proti němu ČSSD. To jsou dva rudé hadry na moji osobu, nemohu si vybírat který hadr je víc rudý abych na něj mohl útočit.
09. 01. 2014 | 10:13

kača napsal(a):

Admirále,
u Vás je to marný, jste plný nenávisti. Pehe má pravdu. Zemanovi jde o moc, nikoliv o národ. Národ potřebuje vládu s důvěrou.
Pokud někdo vládu odmítá, protože je proti navracení ukradeného, má problém sám se sebou a jakákoliv argumentace je marná.
09. 01. 2014 | 10:13

Neodpovědný nezodpovědný napsal(a):

Každopádně,
Zemanova "zdržovací taktika" je nejen ostudná (jelikož je motivována mstou), ale i protiprávní - jdoucí proti duchu Ústavy.

Prezident Zeman pak po celé období po svém zvolení dává zapravdu všem svým někdejším kritikům (Dienstbier, Špidla, Pithart, Putna, ad.).

Ale nejen to - začteme-li se do gasudárových knih, zjistíme, že mnohá jeho slova a věty jsou v rozporu s jeho skutky.

Co to znamená?
Že ten člověk podvedl všechny své voliče, kteří nedali na osobní negativní zkušenost lidí ze Zemanova okolí, a dali na to, co Miloš Zeman o sobě, své práci a svých cílech kdy řekl a napsal.

Proč tedy Zeman zdržuje jmenování vlády?
Inu proto, že si to může dovolit. Lépe řečeno - proto, že si sám myslí, že si to může dovolit - a tento pocit moci mu dělá dobře.

Zeman prostě a jednoduše není žádný státník, sledující nadosobní cíle - prosperitu a dobré fungování naší země - ale jde mu jen a pouze o zneužití té nejsilnější drogy.
Zeman je alkoholik, feťák a hazardní hráč.
Zeman je blíženec Miroslava Kalouska.
09. 01. 2014 | 10:13

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Zeman možná doufá v to,
že dostanou v ČSSD rozum, a z toho vlaku do Itálie vystoupí.
Pokud ta vláda skutečně vznikne, tak se bude hodně podobat té Nečasově. Vládu bude skutečně řídit Babiš, Sobotka bude jeho hračkou, budou se měnit ministři, jako na běžícím páse a veřejnost bude nevěřícně kroutit hlavou.
Navíc Babiš bude pokračovat v Kalouskově politice a bude se tomu říkat vláda levice, výsledkem čehož bude ČSSD u voličů zcela odepsaná.
09. 01. 2014 | 10:17

jARYN napsal(a):

Miloši, nedej se, máš přímý mandát od voličů a další příznivce .ČSSD je mrtvá stejně jako ODS, jen o tom ještě neví. Zradila skoro všechny své voliče. Jmenovat toho podržtašku, by byla zrada přímého mandátu, kterému se těšíš.Tak to v životě chodí. Jako v románech, protože správný román je ze života. Slávek ale nikdy moc nečetl, maximálně nějaké brožůrky a stranické dokumenty, od 18 let jen chodí po schůzích a telefonuje. A ještě se navíc v okamžiku, kdy zařízl v roce 2003 Zemana smál jak potrhlej a na kamery. Zkušený politik, když zařízne politického konkurenta nasadí masku utrpení, překvapení, lítosti a smutku. Bav se s volem v pátek, když jde v sobotu na porážku. Kdo umí, ten umí, kdo neumí, ten čumí ....
09. 01. 2014 | 10:22

Admirál napsal(a):

káča - pokud je argumentace marná a myslíte si, že stačí fáze "Zemanovi jde o moc, nikoliv o národ. Národ potřebuje vládu s důvěrou."....

Jak je vidět, tato "potenciální" vláda má největší důvěru u voličů a příznivců TOP Karla Mokré nohavice.

To není pro soc. dem. dobrá vizitka. Měli by se zamyslet. Chválí li tě nepřítel, děláš něco špatně.

A máte v něčem pravdu. Církevní zlodějinu odmítám.
09. 01. 2014 | 10:25

smutný napsal(a):

...no kdyby Zemanovi šlo o moc a nikoliv o národ, tak by po Klausové vládě nenapravoval škody, které napáchala, ale pokračoval by v Klausem nastavené devastaci státu.

Je zajímavé, že někteří jedinci ví po pár měsících prezidentování Zemana, že mu, podle nich, jde o moc nikoliv o národ, ale v Klausově případě jim toto zjištění trvalo několik let a někteří to nezjistili doposud.
09. 01. 2014 | 10:26

David napsal(a):

"...Svými různými prohlášeními z Lán pak spíše házel jednajícím klacky pod nohy, než aby Sobotkovi jako nadstranický moderátor se sestavováním vlády pomáhal..."

---------------

Už toho jeho intrikaření bylo dost!

To je už psychicky neúnosné, jak Zeman STRESUJE a psychicky vydírá nejen Sobotku, koaliční partnery, ale i celou veřejnost. Přitom je důležité řešit řadu velkých problémů, které tady zanechala Nečasova vláda.

Sobotka potřebuje výraznou podporu od veřejnosti i médií. Třeba opět i s vyjitím do ulic.

V žádném případě by se jeho mstivým intrikám nemělo ustupovat!!! Pokud by se ustoupilo, byl by to strašně nebezpečný precedent pro budoucnost demokracie v našem státě.

Zeman svým jednáním žene celý stát do šílené katasrofy!!!

Jako bývalý prognostik to musí moc dobře vědět.

Nejsmutnější na tom všem je pro mě to, že jsem Zemanovi ve druhém kole prezidentské volby dal svůj hlas.

Kdo zlu neodporuje, sám se proviňuje!
09. 01. 2014 | 10:29

děkujeme soudruzi a přátelé napsal(a):

Už se bijú! Jeden levičák mydlí druhého.

Poslední bitva vzplála dejme se na pochóóód ......

Dejte levičákům moc a vše je v kýblu.
09. 01. 2014 | 10:29

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):

Lidovci, kteří málem umřeli hlady , když se Baborová /není o ní známo, že by byla spolupracovala s StB/ měla stát vedoucím školského odboru na kraji, nyní v poslanecké kantýně veselí se sestry a bratří spolu s Babišem - u kafíčka a omelety se škvarkama ?
Poslanci ANO - které až na výjimky lze najít na sjetinách výplat vyplácených Agrofertem.
Plus socdem, neváhající sáhnout k aktu prosazení Lex Babiš a to přes noc - prý je to v zájmu lidu této země /což potvrdila včera Moody´s, ale ta ví hovno co se tu děje, ji zajímá jen zda bude vláda ustanovena rychle/.

Upřímně, drazí soudruzi a pracovité soudružky - kdybyste měli jmenovat takovou vládu - vy byste z toho byli nějak nadšeni a že " Ale to je dobře, že už jste tady i s tím exsoudruhem velkopodnikatelem Babišem, jen pojďte dál milé sestry a milí bratři, pojďte, pojďte - chcete zákusek ?...a nechcete ještě nějaké ministerstvo dát panu Bureš...eh, Babišovi - co tak třeba že by si vzal i to ministerstvo zemědělství - je přeci velkým odborníkem i na zemědělství...no a co tak zřídit třeba ještě funkci třetího policejního prezidenta anebo dát ministerstvo válk...eh, obrany valašskému králi Bolku Polívkovi - ony by jistě byl dost hrozivým ve vztahu k případným nájezdníkům už jen svým postavením, z králů mají v cizině vždy větší strach než z herců...

Snad jen česká kača... nebo slovesnký bača - by byli pro všemi dvaceti.

Je to ale sranda z obou stran - nezapomeňme například na to, že Zeman vyznamenal Čubu. Takhle se mává, takhle se mlátí.

Prostě bláznivý večírek začíná, za osly jsou nejvíc lidovci... a smějí se především komunisti.

V této republice ale osli povíceru vydělávají, být socdemáky tak si dávám setsakra pozor, kydat na ně budou teď špínu všici...ostatně dopadne to zas jak před časem s ODS a VV ve vztahu k TOP 09 - kdo na koho z tkzv. partnerů /ha, ha, ha:))) / v trojkoalici nakonec nakydá nejvíc špíny - ten zaboduje nejvíc přičemž ty zbývající dva /kteří tomu ovšem neubrali, ba naopak/ potopí.

" Milošu, podepiš to už konečně , kurva ! "
09. 01. 2014 | 10:31

správní Češi z SPOZ a KSČM napsal(a):

Zastavili jsme Kalouska zastavíme i Sobotku!!!

Na to se spolehněte bando z ČSSD!
09. 01. 2014 | 10:35

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):

Jen malý dodatek.
Za současné konstelace je ale možné, že nakonec bude potopen jen jeden - ČSSD.
Ale ne Zemanem nebo opozicí, zbývajícími dvěma.
09. 01. 2014 | 10:39

xerox napsal(a):

p. pehe ... celkem slušný pojednání ...
jenom mi tam chybí ten hlavní důvod , po intrikářských prezidentských volbách z let minulých , počínaje havlem a konče klausem ... si veřejnost vynutila přímou volbu ...
od přímé volby si veřejnost slibuje , že jí prezident bude zastupovat mimo jiné i ve jmenování nových vlád atd. ... přímou volbou převzal tak prezident za svoje jednání - odpovědnost , prezident už není jenom formální instituce ...
to že si chce pozorně prostudovat jednotlivé osoby navržené na ministry a vyjádřit se , je tedy nejenom samozřejmé , ale hlavně přímo jeho povinností vyplívající právě z té odpovědnosti ...
pokud se mu někdo nebude zdát , je na možném premiérovi a na celé koalici , aby si obhájili svoje navržené lidi případně v krajním případě navrhli jiné ...
budoucí premiér tak bude mít po obhajování svých lidí daleko větší odpovědnost za navržené ministry než doposud , protože už se nebude moc schovávat za hlášky typu - to koaliční strana prosadila svého člověka a já na tom nenesu žádnou vinu , vzpomeňme např. na píkovou co by ministra obrany ... klaus to věděl , ale stejně nemohl jinak než jí jmenovat ...
takže jde jenom o to , že si na to musí také všichni zúčastnění zvyknout - politici , novináři a veřejnost ...
09. 01. 2014 | 10:49

Bakalův nezvaný host napsal(a):

V minulé vládě jsme měli Bártu s jeho ABL
teď se nám chystá Babiš a jeho Agrofert

zřejmě po znamenité zkušenosti s Bártou a ABL. Lidé hodně rychle zapomínají a když vidí bohatství, tak jim mozek vypíná.

Dokáži pochopit, že podobným projektům uvěří pravičák, ale levice by se neměla nechat do něčeho podobného zatáhnout. Možná, kdyby byla opravdu silná a byla to ono, kdo bude diktovat podmínky, ale tady bude jen hračkou
09. 01. 2014 | 10:51

levicové telátko napsal(a):

Nechci vládu s miliardářem, který se o svůj lup nehodlá podělit s obyčejnými lidmi. Chci vládu ČSSD a KSČM ! Jedině socialistická vláda dokáže zastavit hladomor nás obyčejných a zajistit nám blahobyt. Taky chceme kavijár, taky chceme lambordžíny!
09. 01. 2014 | 10:52

Pééťa napsal(a):

Tady je zase humorno.
Podle mě prodává svůj podpis za schválené zákony - třeba služební - a jak vido ono to funguje. Tak proč pláčete na tomto hrobě?
09. 01. 2014 | 11:04

Martin1 napsal(a):

Proč Zeman zdržuje jmenování vlády?
Vyčkává, aby něco zase nezvoral.

Když si Merklová přivodila úraz, tak až po složení vlády a při sportu na lyžích - správně - důstojně - mladicky

Když si Zemenan přivodil úraz, tak po tom, co se sám složil směrem do skříně při ranní moči, že se mu nepodařil puč s giga myslitelem a čerstvým držitelem bobříka mlčení v čele vlády - nesprávně - nedůstojně - kmetsky

Nyní se prý na Německem objevilo UFO - a tak Zeman čeká, zda třeba vláda - premiér nebude pocházet někde z Marsu, pak by se rázem dostal do hry i zcela zavržený a zapomenutý Paroubek - odborník na spolupráci s těmito mimozemšťany - který snad s nimi per huba uzavřel před veřejností s nimi i smlouvu o smlouvě budoucí.
Což by mohlo celou věc zkomplikovat. Pak by to mohl Paroubek vytáhnout a má se snad opakovat stejná situace, jako s policejními prezidenty, kteří jsou střídavě dva i jeden, ale dohromady je v nich důležitosti nejméně za šest!

A co ten věčně černý, který je vzadu - Kubice? Nemá on zase nějakou fantastickou zprávu, která bude ještě fantastičtější, než ty předchozí i to nedůležité (podle něj) přistání Marťanů?
Tedy - neuspěchejme to!
09. 01. 2014 | 11:07

Stela A. Sádlová napsal(a):

Pokud vláda v budoucnu nenaplní očekávání občanů, což je dost pravděpodobné, pak bude Zeman se svým otálením o něco pochopitelnější.

Pokud si dobře pamatuji, Klaus také říkal, že vládu s přeběhlíky nejmenuje a nakonec tak učinil. V případě neúspěchu vlády mohl říci, že on věděl dopředu, jak to dopadne.
09. 01. 2014 | 11:10

občanka napsal(a):

Jen si pane Pehe zahrávejte, při dalších mimořádných volbách bude Babiš premiérem. Takže moc bych tomu Zemanovi nenapovídala. Vy, salónní levičáci teď nevíte kudy kam. President levicový, budoucí premiér levicový, senát vede levičák, poslance také, tak co ještě chcete? Do čeho teď budete vrtat, že? Co takhle revolucr? No ta by byla jen proti všem? To snad raději přece jen regulérní vládu, ne?
09. 01. 2014 | 11:11

Neudržitelný napsal(a):

levicové telátko
"Taky chceme kavijár, taky chceme lambordžíny! "
To my víme. Levičáci vždy chtěli mít stejně jako ty nejbohatší. Ale jejich jediná cesta k majetku je sebrat to těm kteří ho mají.
09. 01. 2014 | 11:12

Kelt napsal(a):

Zeman prohrál dvě bitvy.
SPOZ skončila na politickém smetišti a "Haškův"puč skončil dříve,než začal.
Třetí porážkou a teď u většiny národa by bylo odmítnutí jmenování vlády z čistě osobních důvodů a to on ví.Nota bene Rusnokovi do složení vlády"nemluvil".
Zeman je pragmatik a počtář a má spočítáno,že tudy by cesta nevedla.
Jmenovat bude a s velkými výhradami k několika členům,s tím že bude"pečlivě a pozorně"sledovat jejich výkon.
09. 01. 2014 | 11:14

Kontraadmirál napsal(a):

pro Admirála.
ke vzkazu pro Káču: Jestliže Ti to nedochází, zkus poskočit - stojíš si na vedení !
09. 01. 2014 | 11:16

Dáša N. napsal(a):

Neudržitelný
vy jste s telátkem z jednoho kotce?
09. 01. 2014 | 11:17

Komodor napsal(a):

Zatímco chudí chtějí být bohatí tím, že vezmou majetek bohatým, podle pana Neudržitelného, pak jak přišla většina našich bohatých k majetku? Byl jim seslán z nebe?
09. 01. 2014 | 11:21

Nikdo napsal(a):

Neudržitelný napsal:Levičáci vždy chtěli mít stejně jako ty nejbohatší. Ale jejich jediná cesta k majetku je sebrat to těm kteří ho mají.

Jediný rozdíl je že komunardi sebraly okradly soudně a tihle seberou okradou přes lichváře exekutorem taky soudně.
Takže žádnej rozdíl, jen za komunardů se nestálas fronta na práci ale na toaletní papír.
A to už je velkej rozdíl - mechu se člověk nenají - že -
09. 01. 2014 | 11:21

Naivní očekávání napsal(a):

to Stela A. Sádlová:
žádná vláda v budoucnu (ani blízké, ani vzdálené) nenaplní očekávání občanů. A není to jen vinou těch vlád :)
09. 01. 2014 | 11:24

jaryn napsal(a):

V tomto postoji se jen odráží bezradnost politologů.
Jejich inteligence je o několik kategorií nižší, než Zemanova. Oni to vědí a tím trpí. O novinářích typu Pehe, snad nemá ani cenu mluvit. On spadá do stejné kategorie jako mazánek Dienstbier. Vlivem vlastní frustrace nejsou schopni objektivně posuzovat stav věci. Když vidím, jak začínají vyskakovat Lidovci, tak je mi to naprosto jasné o co vlastně jde.
Když Zeman mluví - je to špatně, když mlčí jakbysmet,
protože media mu nemohou odpustit zvolení prezidentem. Oni totiž s většinou kulturní fronty již na hradě viděli Vopěnku. Ten je totiž, podle nich " svědomí národa" a jediný " spasitel ".Ať prezident Zeman řekne či neřekne nic, je to vždy špatné a za všechno může on. V případě jmenování ministrů prezidentem je v podstatě prezident zodpovědný za kvalitu a výkon daného ministra. Je to vcelku logické. chce to používat i trochu selského rozumu.Když je to Zeman, mohou se uštěkat jak ratlíci. Když tam vládla trojkolka plná "odborníků", tak drželi zobáky
09. 01. 2014 | 11:27

xerox napsal(a):

Martin1

marťani tady vládli za klause ... díky zemanovi jejich vláda skončila a zřejmě část z nich opustila přes folmavu naše území , to by vysvětlovalo to zaznamenané ufo v raichu ... paroubek byl zřejmě pouhý prostředník ... :-)
09. 01. 2014 | 11:31

Pepa Řepa napsal(a):

no jo Dientsbier!

Kamarádem Čalfou-fajn kluk- vyškolený, spolupráci s rudochem propagující.
Naše kukaččí vajco v ČSSD, že pane Pehe?
Nový Fierlinger nebo Evža Erban.Odvede sosana na správnou cestu, lásky a něhy.
Našinec.
U lidovců zase máme kamaráda Gabala, škoda toho Bursíka s Biomasou v ANO. Velkouzenář je bystrý, bdělý.

Teď jsou tam dva Evžové je tam i teflonový chameleon z Plzně,
Když mu řekli, že bude ministrem přes kolečka už počítal prázdné vagony. Teď už řídí vnitro.Druhé Íčko.
Žasnu jak dokáže během dne měnit barvu, všude se nacpe

No...kdybych si mohl já bych vybrat, já bych chtěl za premiera Kuberu. Počítal by spermie a tak, bylo by veselo.
A o lustráku ani muk.
Spustíme to až v sobotu ráno, podle tohoi co udělá Bimbo.Dáme mu za uši. Potáta to povede.Připravené máme obě verze.
09. 01. 2014 | 11:35

Antroid napsal(a):

Admirál

Jsem ten poslední, kdo by měl zájem na vládě socana, bývalého estébáka a pana Bělobrádka. Na druhou stranu chci, aby ČR měla legitimní vládu vzešlou z parlamentních voleb, nikoli přátel organizovaného zločinu, kteří mají nulovou legitimitu, totálně projeli volby, což v plné míře platí i pro jejich maskota, tč. dlouhodobě obstruujícího na Hradě. Máte protiargument?
09. 01. 2014 | 11:36

Joe Ratata napsal(a):

jaryn
A že to tam byl za Odpovědných jeden nezištný odborník vedle druhého a všechno to řídila jedna domina rozkrokem.
Také to tak dopadalo.
A naši hlídači demokracie? Klídek, teploučko, komfort.
09. 01. 2014 | 11:38

levicové telátko napsal(a):

Neudržitelný, to je přeci správné. Když má on, tak chci taky a jediná správná cesta je jim sebrat aby se mohlo dát nám.
09. 01. 2014 | 11:44

Antroid napsal(a):

Kelt napsal(a): Zeman prohrál dvě bitvy...

Bude zajímavé sledovat, zda máte pravdu, a pokud ano, zda ten váš prezident objasní, proč to celé trvalo tak dlouho.
Myslím, že řada lidí je nespokojeno s českou verzí parlamentní demokracie z "technologických" důvodů. Je standard, že většina služeb je k dispozici instantně a téměř v reálném čase.

Naproti tomu prezident, exekutiva, zákonodárná i soudní moc fungují stejně nebo hůř, než ve století páry. Zeman nás v tomto ohledu posouvá zpět, jak svou "technologickou" zaostalostí, tak nekompetencí.
09. 01. 2014 | 11:47

Admirál napsal(a):

Android - "aby ČR měla legitimní vládu vzešlou z parlamentních voleb, nikoli přátel organizovaného zločinu"

Tou vládou přátel organizovaného zločinu myslíte TOP a ostatní rozpočtové odpovědníky?

Pokud ano, máte pravdu. Když se do toho dal Kubice, mafie hadr.
09. 01. 2014 | 11:52

Vlado napsal(a):

Je tady humorno a ještě čeština je obohacována nevídanými výrazy jako "levicové telátko", "IQ tyklve" a podobně ale, že ten politický komentátor tu současnou situaci hodnotí velice střízlivě moc nicků neuznává. Ale mě se jeho komentář velmi zamlouvá. Teď vyčkejme další tahy "Krále".
09. 01. 2014 | 11:52

Karel napsal(a):

Jaryn má pravdu. Zeman by měl jmenovat premiéra, který pak jmenuje vládu. To je krok k osobní odpovědnosti politiků, stejné, jako má každý zaměstnanec. Lidi si pořád neuvědomují, že politikové ve vládě jsou také jenom zaměstnanci, kteří dosud žádnou odpovědnost nenesli a proto to tak vypadá. Pak nám pan Kalousek může věšet bulíky na nos, jak v posledním blogu, ale za spoušť, kterou svými "racionálními" činy způsobil, může asi šeřík.
09. 01. 2014 | 11:53

vico napsal(a):

Klucíí, co už dávno JP nečtou, tu už za první hodinu naklovali dva tisíce vstupů :-) A to přesto, že bimboidové tu už včera postavili dvě pěkné kapličky k modlení. Hazenkopf vydal nové desatero, podle kterého může prezident kdykoliv se mu zamane odvolat kteréhokoliv ministra včetně premiéra bez udání důvodů a druhý tvůrce Klausovy amnestie a chronický loser a dvorní rádce našich posledních dvou prezidentů Koudelka, zase za mlčícího Zemana prohlásil, že Sobotka je sprostý lhář.

Tam si u nich zaklikejte. Za relikvii vám ovšem zatím nemůže posloužit vyoperovaný kyčelní kloub. Budete se tedy muset spokojit se vzorkem ranní moče - exekutor Mynář ji prodává každé dopoledne od osmi do deseti - lahvička za třicet kaček.
09. 01. 2014 | 11:57

Admirál napsal(a):

Android - a co má společného Zeman s výsledkem parlamentních voleb?

Stále se tady plete dohromady Boj na pomyslné ose pravice - levice a boj na ose parlament - prezident.

Motat ty dvě věci dohromady je buďto příznak kretenizmu nebo docel obyčejný pokus o manipulaci.

Pokud chcete znát mnou favorizovvaný vládní projekt, tak to je menšinová vláda ČSSD, ANO.
09. 01. 2014 | 12:00

vinca napsal(a):

Zeman je mazaný Miloš...,ale jen pro sebe své slouhy...s obvyklým pozdravem.vinca
09. 01. 2014 | 12:02

Alice napsal(a):

Mně se ten článek líbí a myslím si, že to asi i tak bude. Zeman prostě nejen, že chce znepříjemnit život Sobotkovi a spol. a prodloužit působení Rusnokovy vlády, ale vychutnává si i poslední chvilky své zatím nadvlády.
Ještě k tomu jeho vystoupení zítra - já si myslím, že prohlásí, že Sobotku premierem jmenovat nemůže (proto vystoupí ještě před přijetím B.S.), protože by to bylo proti "jeho přesvědčení", že on není žádný jmenovací paňák a když už má někoho jmenovat, musí být ON přesvědčen, že je to ten pravý. A tím Sobotka zcela jistě není. Zkrátka nám ukáže, jak umí být zásadový a myslí jen na naše dobro :-)
09. 01. 2014 | 12:03

kača napsal(a):

Admirále,

To u koho má potencionální vláda důvěru je, pokud se jedná o demokratické síly, zcela jedno. Důležitá je právě ta důvěra, a tu Rusnokova vláda nemá. Po debaklu SPOZ ve volbách nemá tato vláda očividně ani trochu podpory v lidech. A debakl SPOZ byl zároveň i debakl Zemana.
Dělit národ na přátele a nepřátele podle toho koho volí je dle mne projev hlouposti zvané nenávist. K tomu pasuje i nazývání navracení ukradeného a zdevastovaného majetku církvím zlodějinou. Já osobně se zasazuji za to, aby se ukradené vracelo. Asi proto, že sama nejsem zlodějka.
09. 01. 2014 | 12:11

Admirál napsal(a):

kača - definujte mi přesněji ty "demokratické síly", ať je o čem se bavit.

A vidíte. S církevní zlodějinou nesouhlasím stejně tak, jako 80% ostatních u nás v kotlince.

Zřejmě samej ošklivej zloděj.
09. 01. 2014 | 12:18

Pepa Řepa napsal(a):

no jo no každej dělá co může. I zaječí hlava.
Nemá do čeho dloubnout a Bimbo zase nemá ratlíky obranáře jako Klaus měl Jakla a Hájka. Nebo zdejší vládce má mopslíky.
Bere novináře šmahem jako kulometem,takový Čtvrtníček, profi uražeč celého cechu. Za Vašáků by se někteří fištejni nebo Pé Há zastali.
Ale že by vzal na milost amináře se zaječí hlavou, to asi ne. Inzeruje, jak hezky umí štěkat..Ale jeden nikdy neví. Jedna teta u nás má zase doma zaječí packu.
Prý pro štěstí.

To ale neřeší základní problém.
Hlad po jmenování je veliký, celonárodní.Není divu.
Ale nejdříve je potřeba ohnout dva zákony,
Sophina volba. Není co závidět.

Když jmenuje je ohýbač zákonů, když ne tak taky a ještě hrozí diktatura mastodonta.I když je chabrus na zadní, sotva leze.
Asi mají strach, že by šel na ně s holí.
Za uši dostane tak jako tak.

úsměvné je ten řev o prodlevě. Nejdřív byla Bílá brada v USA, pak zase uzenář někde v Dubaji a návrh dostane zítra . To je-panečku-prodleva. to si ÚS pošmákne. Asi zase přijede Hrádela,
09. 01. 2014 | 12:25

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):

Premiéra by měl odvolávat a jmenovat Kubice.
Mohli bychom tak mít v konečném důsledku jednoho premiéra funkčního a druhého záložního. Víc hlav - víc rozumu. Ten funkční by se občas mohl prohodit s tím záložním, třeba v situacích, kdy by tomu funkčnímu padaly preference - kvůli nějakému průseru, svedl by pak všecko na toho funkčního a až by zas měl průser on, tak by se prohodili a záložní by se v médiích očišťoval zatímco funkční by čekal na to, až bude mít zas nějaký průser on a bude se tak moct opět prohodit.
Kdyby to pak všecko mělo dopadnout tak, že průser by byl tak velký, že by to nebyla schopna vykomunikovat ani Miruna spolu s Nagyovou - tak pak by přišel Kubice a odvolal by jak toho funkčního premiéra, tak toho záložního... a pak by ale hned na to vypsal nové volby - díky kterým by pak mohl ustanovit nového funkčního premiéra i nového záložního premiéra, potažmo premiérku. A pořád tak dokola, otázkou je , co až by Kubice šel do důchodu.... ale žádný systém není dokonalý - to říkal už Churchill.
Nebyl by Kubice , byl by třeba Langer, však ono vždy vstali noví bojovníci.

Vůbec by bylo dobré mít za prezidenta Kubiceho, mnohé by se tak vyřešilo takříkajíc ráz na ráz. Ajn cvaj (draj) - policajt.

Taková země s takovouto ústavní zvyklostí by pak dozajista /minimálně ústavně/ vzkvétala. Na papíře zcela určitě.
09. 01. 2014 | 12:25

Kelt napsal(a):

Dáša N.11.17,
zvonkajšku to tak vyzerá"-ono to "levicové telátko" mezitím dospělo do jateční váhy kastrovaného sudokopytníka.
09. 01. 2014 | 12:31

Lukr napsal(a):

To podstatné co nám zde pan Pehe zamlčuje je odbornost specialistů Sobotkovy vlády.
Prostě ten Chovanec,který zvládl 8 semestrů za jeden, to je to co musí každého utvrzovat v tom jaký potenciál má tato vláda.
Potom musí pan Pehe těmito články bojovat jak za Schwarzenbergovy restituce, tak za Stropnického aby nedošlo k odhalení průšvihu Michala Lobkowicze.
No na druhou stranu to jediné s čím můžeme všichni souhlasit, je to co zde tvrdí pan Pehe.
Souhlas s panem Pehe ČSSD nikdy více nevolit, to raději snad i Okamuru.
09. 01. 2014 | 12:35

Qin napsal(a):

Stejskal:Člen klubu,alias Pepa Ř.,alias...tentokrát "hovno" a "kurva".Zkusím to také:Kurva je kritika hovno platná.Zabanovaný?
09. 01. 2014 | 12:41

Admirál napsal(a):

Lukr - s tím Okamurou souhlas.

U něj je dost velká pravděpodobnost, že se se svoločí do holportu nedá.

Velká přednost.
09. 01. 2014 | 12:41

Pepa Řepa napsal(a):

Lukt
na Stropnického nesahejte, jeho rod pochází z Cerhonic, nechal si jen zkrátit jméno, zjistili při pátrání po předcích, To víte...umělec

Programové prohlášení vlády opsali -NAŠI FURIANTI- z wikiny

Zápletka je prostá, obecní zastupitelé mají rozhodnout, komu přidělí uvolněné místo ponocného. Na ponocného jsou dva kandidáti, vysloužilý voják Valentin Bláha a krejčí František Fiala.(že by Lessy a Červotoč?)
Pro Bláhu hlasuje starosta obce Filip Dubský a pro Fialu první radní Jakub Bušek. Dubský s Buškem jsou furianti, vždy musí prosadit svou vůli a vždy mají pravdu (i když ji nemají), nechtějí si navzájem ustoupit už jen z principu. Spor se vyhrocuje nalezením anonymního dopisu, který vyhrožuje požárem vesnice, pokud nebude zvolen Bláha. Bláha je křivě obviněn za údajné sepsání dopisu a vyhrožování paličstvím, Dubský se Bláhy zastává, Bušek ho naopak obvinil. Švec Habršperk, Bláhův přítel, porovnáním rukopisu odhalí skutečného viníka, respektive je schopen prokázat Bláhovu nevinu....

Drama končí svatbou Václava a Verunky....asi narazil na zlatou Žílu...Verunku.
Budou muset dopsat postavu Agátky, jinak je to furt dokola.
09. 01. 2014 | 12:46

levicové telátko napsal(a):

levicová telátka nedospívají Kelte, levicová telátka zůstávají levicovými telátky.
09. 01. 2014 | 12:47

Pepa Řepa napsal(a):

Mighty Quine -mocný Eskymáku. mě do těch Vašich brettschneiderovských posedlostí netahejtae.
Taková slova nepoužívám, ať Váš náčelník porovná IP a pak se omluvte.
Nemohu být ve stejný čas na několika místech.
09. 01. 2014 | 12:51

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):

Quin
Mladý, vzdělaný, moudrý a jistě i pohledný gentleman by těsně po poledni ještě / již ??/ ožralý být neměl.

Pepa Řepa není členem Klubu Pravicových Spotřebitelů, my disidenty nepřijímáme, jde po nich Stejskal a to není moc dobré pro náš byznys. My máme rádi klid a pořádek, to je naše ústavní zvyklost, žádné sklepení, tajné byty , zadní či boční východy a tak, vše je vysoce seriozní.

Sprosté výrazy používal např. i Hašek, ale nikdy ne takovým způsobem jako to dělá malé děcko...anebo ožrala s nízkým IQ. / Hašek tak trochu ožrala byl, ale neměl nízké IQ, ani Švejk - to je zkreslená informace, že byl Švejk notorický blb/.

Hezký den.
09. 01. 2014 | 12:54

krajan napsal(a):

Ač se rozhlížím na tu, či onu stranu, nikde jsem nenarazil na skutečnost, jakže a jakými prostředky ten zlý Zeman zdržuje ustavení vlády. Všude čtu jen PRÝ, MOŽNÁ, ASI, z obvyklých důvěryhodných zdrojů (= MFDnes,PL,LN)...
Může být pan Pehe, jistě na slovo vzatý expert, tak hodný, a ty zlé skutky prezidentovy zveřejnit, aby to pochopil i prostý člověk s pouze jedním diplomem, který nezná pražské kavárny, ani celebrity tamtéž?
09. 01. 2014 | 12:54

kača napsal(a):

Admirále,
vzato doslovně máte pravdu. Komunisté znárodňovali = kradli jménem lidu, takže jsme byli, až na těch pár odvážných co se postavili proti, a bývalé majitele ukradeného majetku, v podstatě všichni zloději. Nejen, že jsme kradli, ale i z ukradeného těžili a ukradené devastovali. Oškliví zloději jsou ti co jsou proti navracení ukradeného. Trefa. Ale těch 80% máte odkud? Z nějakého populistického plátku, nebo jste to odhadl podle sebe? Navíc, i kdyby bylo proti restitucím 99% nevyplývá z toho, že jsou restituce špatné.
09. 01. 2014 | 13:02

zdenekb napsal(a):

kača:
"Já osobně se zasazuji za to, aby se ukradené vracelo."
Zlatá slova. Ale možná by bylo fér, aby ukradené vracel, ten co kradl, tomu, co oloupen skutečně byl. Schválené církevní restituce mnohdy nesplňují ani jedno. Píšete "nejsem zlodějka", ale přesto budete "napravovat křivdy" ze svých daní. I vaše děti. Absurdní.
09. 01. 2014 | 13:03

šašek z Jihlavy napsal(a):

levicové telátko napsal(a):
Nechci vládu s miliardářem, který se o svůj lup nehodlá podělit s obyčejnými lidmi. Chci vládu ČSSD a KSČM ! Jedině socialistická vláda dokáže zastavit hladomor nás obyčejných a zajistit nám blahobyt. Taky chceme kavijár, taky chceme lambordžíny!
09. 01. 2014 | 10:52
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Lambo je pro šlechtu, buďme rádi, že máme ry džíny!
09. 01. 2014 | 13:03

Dáša N. napsal(a):

levicové telátko
nedivte se, pane telátko, že nedospívají, když jsou tu Keltové se svými zájmy o vídeňské řízky.
09. 01. 2014 | 13:04

Myšelín napsal(a):

Ukradené se vrátit musí. Čekám na to kolo.
09. 01. 2014 | 13:07

Karel napsal(a):

Poslanci by měli schválit zákon, kterým by pravomoci Zemanovi sebrali a bylo by po ptákách. Jmenovat premiéra i vládu by mohl předseda parlamentu.
09. 01. 2014 | 13:10

Dmitrij napsal(a):

Občané mají velké úkoly !Bude třeba přidusit generálního guvernéra ČNB,aby nemohl páchat protiobčanskou škodu tím,že po jeho intervenci zase zdraží potraviny !Problém je v tom,že bankéři se válí v milionech a tak jim zdražení vůbec nevadí !!
09. 01. 2014 | 13:11

vico napsal(a):

Zdravím Pepu Řepu /jen tak na okraj exexekutor Mynář je také dobrý obranář. V kohoutku sice nemá tolik jako Jakl, ale pitbul je také menší než-li brazilská fila, ale o to nebezpečnější. Ne nadarmo pitbul Mynář kritizoval slabý stisk pana Sobotky. Věděl o čem mluví.

Ale i pro pána může být pitbul nebezpečný, když nedostane večer nažrat. Mluvčí Burianová sice tvrdila, že za zraněné koleno může od přírody mírumilovný labrador, ale tomu nevěřte. Pitbul Mynář měl echo, že má v noci přijít na konzultaci Sobotka, ale spletl si ho s prezidentem, který šel jen urinovat, aby se mu neprovalil bok.

To byste nevěřil, co všechno může ovlivnit světové dějiny. Tak to dopadne, když si pořídíte pitbula tzv "bez papírů /NBÚ/".

Proto chápu spolu s ostatními SPOZisty, že další bezpapírák může být problém. Jen hlupák se spálí dvakrát.On už ten bezpapírový Babiš souhlasil, že ve vládě nemusí být. Pak mu však Zeman řekl, že klidně může být ve vládě i bez průkazu původu. Teď to zase vypadá, když už je návrh vlády na stole, že teda ne. A prej ať napřed jde do prvního čtení zákon o státní službě a ať Sobotka skočí v Podolském bazénu z desetimetrové věže placírku.Pak se uvidí.

Jak řekl Jakobowski, vždycky jsou dvě možnosti. Na tomto syžetu byla napsána divadelní hra o několika dějstvích.
09. 01. 2014 | 13:15

Vandal napsal(a):

Jinými slovy: Jakmile bude Sobotka jmenován premiérem, prezidentovi nezbude příliš mnoho ústavních nástrojů, s jejichž pomocí by mohl prosazovat svoje zájmy.
xxxxxxxxxxxxxx
Pehe

něco konkrétního by nebylo? Co jsou to ty "svoje zájmy"?

Kolik dáváte, pane Pehe, do fondu na dluh republiky, zřízeného prezidentem Zemanem?
09. 01. 2014 | 13:16

Bakalův nezvaný host napsal(a):

"Návrhy na ministry jsem se pokoušel celé řadě premiérů, které jsem zažil, rozmlouvat. Možná jsem volil méně veřejnou formu tohoto rozmlouvání, než jak to dělá dnešní prezident, ale že to je věčný, permanentní, dlouhodobý konflikt mezi premiérem a prezidentem, je standardní věcí," uvedl Klaus.
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/klaus-vnima-konflikt-o-ministry-mezi-premierem-a-hradem-jako-standardni-1ap-/domaci.aspx?c=A140109_121942_domaci_kop
09. 01. 2014 | 13:21

Pepa Řepa napsal(a):

vico
no, na mě to dělá dojem, že se pitbul zaběhl, že s ním páníček ani nekomunikuje, ulovil sličnou fenu-na co mi hlava nebere- a když se ho kolegyně zeptají, vůbec netuší která bije, dělá jako že je zasvěcen.
No CACIB to není, ztepilý také ne, asi mongrel z lesa, tam se to nepohlídá, v kohoutku taky nic moc.

Bejt prezident požádám Srtstku, aby nějaké ňafáky dodal. Ale já jsem jen blbá řepa.
09. 01. 2014 | 13:29

Admirál napsal(a):

Dmitrij - "Bude třeba přidusit generálního guvernéra ČNB"

To je taková ošemetná větička. Přidusit se dá různými způsoby.

- polštářem,
- na kandelábru,
- pod vodou,
- rukama.

Pak je třeba dobře rozlišit, jestli "úplně" přidusit nebo jen "trochu" přidusit.

Pokud myslíte "úplně" přidusit, tak voláte po revoluci a pan Stejskal by měl zpozornět.

Muže si tak seriózní, svobodný, profesionální, vyváženy portál jako je Aktuálně něco tak skandálního dovolit?

Pokud však myslíte "trochu" přidusit, je vše v pořádku, chcete pouze pana guvernéra podrobit "americkému" výslechu a tuto metodu zajisté celá redakce Aktuálně podporuje.
09. 01. 2014 | 13:32

sobotku nejmenovat, ani za nic napsal(a):

Ten Vojtěch Marek je opravdu třída.
Teď vyfotil k smrti vylekaného podpantoflistu Stropnického jako hrdinu od Sokolova.
Generál Tesařík hadr, tvrdý světlo shora šejdrem (jen tu pásku přes oko bych doplnil) by udělalo i z Peciny ... no nejspíš Moby Dicka.

A někdo donutil statistiky přehodnotit jejich výpočty.
Ekonomika teď údajně nepadá.
O 1,3%.
Ale o 1,2%.
Podstatné jsou titulky NEPADÁ.
Pak že Starý Guma ztratil vliv.

Jediná pozitivní zpráva je, že primátora Hudečka kvůli sabotáži Blanky a metra konečně vzala do drápů policie.
Ale jak ty patly známe, zas z toho nic nebude.
09. 01. 2014 | 13:33

Bavor napsal(a):

kača napsal(a)09. 01. 2014 | 10:13 :
Admirále,
u Vás je to marný, jste plný nenávisti. Pehe má pravdu. Zemanovi jde o moc, nikoliv o národ. Národ potřebuje vládu s důvěrou.
Pokud někdo vládu odmítá, protože je proti navracení ukradeného, má problém sám se sebou a jakákoliv argumentace je marná. KONEC CITÁTU.
Naopak, Zemanovi JDE o národ a to NÁROD byl okraden. Vláda, ve které figuruje KDU ČSL je zárukou, že národ bude okrádán dál církevními "restitucemi", které nečaskalouskova vláda darovala církvím proti vůli většiny národa. I proto dla většina voličů hlas v prezidentské volbě Miloši Zemanovi. A on naplňuje vůli této většiny. A nebojí se a NEKRADE!
09. 01. 2014 | 13:35

vico napsal(a):

Vandal napsal :

"Kolik dáváte, pane Pehe, do fondu na dluh republiky, zřízeného prezidentem Zemanem?!!"

Kdo pamatuje výběrčí na fond solidarity, musel se po této větě strachy podělat.
09. 01. 2014 | 13:43

Richard napsal(a):

Pokud Sobotka Zemanovi dokáže dále čelit, neustoupí a nevzdá, mohou ho Zemanovy intriky paradoxně posílit, stejně tak ještě více sjednotit celou koalici v odporu proti svévoli autoritářské moci hradního pána boha, Brouka Pytlíka. Ostatně podobně Sobotku posílil puč lháře Haška, jihomoravského šaška.
Pokud Zeman Sobotku nejmenuje, je to dle mého na demonstrace v ulicích a pálení figuríny Zemanoviče.
09. 01. 2014 | 13:43

Vandal napsal(a):

kača bude nejspíš svíčková bába.

Svíčková je vynikající, ale nesmí to být kača.
09. 01. 2014 | 13:43

Antroid napsal(a):

Admirál napsal(a): Android - a co má společného Zeman s výsledkem parlamentních voleb?
---

Jste arogantní přímo úměrně tomu, jak jste natvrdlý, čili značně.
Budu stručný, času ani chuti planě diskutovat nemaje:
Zeman má na základě volebního výsledku a parlamentní většiny jmenovat premiéra tak, aby dal průchod procesu, na jehož konci je legitimní vláda s důvěrou PS.
09. 01. 2014 | 13:44

ca ira napsal(a):

admiro
á la lanterne, říká klasik.
čili při návštěvě Laterny Magiky, ale jak ho tam vylákat?
polštář to v nejhorším zastane taky, jen je potřeba soustředit v ložnici hodně lidí, kteří skočí v jeden okamžik.
to chce výcvik, nejlíp umí malo- a asiati.
09. 01. 2014 | 13:47

Vandal napsal(a):

vico napsal(a):

Vandal napsal :

"Kolik dáváte, pane Pehe, do fondu na dluh republiky, zřízeného prezidentem Zemanem?!!"

Kdo pamatuje výběrčí na fond solidarity, musel se po této větě strachy podělat.
xxxxxxxxxxxxxxx

vico

a doběhl jste včas?
09. 01. 2014 | 13:49

Admirál napsal(a):

Antroid - "Zeman má na základě volebního výsledku a parlamentní většiny jmenovat premiéra"

Dokážete to doložit citací ústavy?

Pokud ano, tak má.
09. 01. 2014 | 13:50

Broukům Pytlíkům napsal(a):

Richard
Byl-li to puč a ne maňáskové divadlo.
Hašek je plutokratova druhá obranná linie v ČSAD, hned za Sobotkou.
09. 01. 2014 | 13:55

Dáša N. napsal(a):

Kelt píše, že Zeman prohrál mj. proto, že SPOZ skončila na politickém smetišti.
Interpretace je ovšem i taková, že přesto, že SPOZ skončila na politickém smetišti, Zeman získal prezidentské křeslo.
Je tedy něco v nepořádku se Zemanem, nebo s lidmi ze SPOZ, kteří obklopili Zemana, protože jim připadal vhodný ke šplhu do výšky?
09. 01. 2014 | 13:57

ladič napsal(a):

Tak myslím, že by si pán dočasný pán hradu měl dát štěpánské repete a hodit do plenéru korekce na svůj chvalozpěv. K tomu by mu mohlo pomoci nahlédnutí do internetových diskusí třeba zrovna zde.
A tady by názorně uviděl, že ve své samochvále hodně přestřelil. Kde jsou výsledky jeho obdivuhodné snahy o sjednocování národa ? Mám za to, že zrovna jako Klaus i on dělí lidi na nesmiřitelné zastánce a odpůrce. A možná v tom rozdělování překoná i samotného Klause. Hraje si na velkého a nejvíc ze všeho je směšný a trapný.
09. 01. 2014 | 13:57

vico napsal(a):

Zatím ještě nenadešel váš čas. Pak bych běžel, ale pryč z kotlinky.
09. 01. 2014 | 13:58

resl napsal(a):

Je to samozřejmě tak, jak Pehe píše a vědí to i poslední Zemanovci. Složení vlády se mi sice nemusí líbit, ale s tím se nic nedá dělat. To, co předvádí hradní lhář, mu jednou přijde velmi draho. Je to od mládí introvert, samotář, neschopný citu a přesně ta moc, která mu byla svěřena, jej zničí. Zůstane naprostá nula v zahraničí a doma to nebude lepší. Budí opovržení, v lepším případě ignoraci. Zůstane mu jen primitiv Mynář dokud bude ze Zemana týt. Stejně jako Klausovi jeho šašek Hájek a Jakl. Divím se, že se najdou lidi, kterým ostuda jejich slouhovství, nevadí v dalším veřejném životě. Už není cesty zpět ani pro Zemana, ani pro Klause. Sbohem směšní kašpaři.
09. 01. 2014 | 13:59

Zeman je slušný člověk napsal(a):

Lidé se mýlí v tom, že Zeman baží po moci.

Panu prezidentu Zemanovi jen vrozená slušnost nedovoluje, aby své kamarády a kamarádky odehnal od rozdělané práce pro nás pro všechny, a chce, aby jeho obětaví souputníci zanechali v dějinách co nejhlubší brádzu.

K tomu potřebují klid na práci!

Jen nezodpovědní brblalové by vládu svěřili nekompetetním výtečníkům, zvoleným všeholidem, jen proto, že byli zvoleni v tzv. demokratických volbách.

Voliči opět volili lidi, které neznají, a kteří opět za své chyby, omyly a křivárny neponesou žádnou odpovědnost.

Oproti nezkušeným amatérům a zkušeným podvodníkům Sobotkovy sobotní vlády má ta Rusnokova jednu velkou přednost - je to vláda, která nemůže zklamat, protože od ní nikdo nic nečeká.
09. 01. 2014 | 14:00

scallop napsal(a):

Vandal

Zeman dava cast platu na fond na dluh republiky a zaroven tento dluh navysuje vyssimy vydaji na obcerstveni v prezidentske kancelari. Je to odbornik.
09. 01. 2014 | 14:01

Bavor napsal(a):

kača napsal(a)09. 01. 2014 | 12:11 :
Admirále,
Já osobně se zasazuji za to, aby se ukradené vracelo. Asi proto, že sama nejsem zlodějka. KONEC CITÁTU.
Tak fajn, navrhněte, co všechno by se mělo vracet. Já bych navrhoval vrátit státu všechny české banky, Škodovku Plzeň, Škodu Ml.Bol., většinu českého průmyslu, československou flotilu, souhlasíte? Co navrhujete vy?
09. 01. 2014 | 14:04

kača napsal(a):

zdenekb,
já jsem žila m.j. z církevního.
Majetky církve zkofiskoval stát a já žila ze státního. Mí rodiče dostávali op státu dětské příspěvky, stát mi platil školy, stát dotoval nájemné, stát platil infrastrukturu, kterou jsem využívala...
Chcete mi tvrdit, že u Vás tomu bylo jinak?
Stát vedený komunisty nebyl produktivní. Spotřebovával kradené statky. Až je po čtyřiceti letech spotřeboval, zkrachoval.
"Stát spotřeboval" ovšem znamená lidé ve státě spotřebovali. Já, Vy, oni.
Je jen správné, že se tyto majetky, i když zplundrované vrací.
Skutečnost, že spousta populistů zneužívá Vaši neochoty vracet ukradené, neznamená, že jste od vracení osvobozen! Vaše neochota vracet nakradené nevypovídá nic o oprávnění restitucí, ale vypovídá mnohé o Vás.
My slušní jsme vděčni všem restituentům, že po státě nepožadují náhrady za ušlý zisk - za čtyřicet let, církev za 65 let!
09. 01. 2014 | 14:11

kača napsal(a):

Bavore,
Škodovku v Plzni bych vracela nejspíš rodině pana Škody?!? Proč státu? Ale to Vám nejspíš nevysvětlím. Pokud jste toho názoru, že Škodu v Ml.Bol někdo, krom komunistů, ukradl je každá další debata nesmyslná.
09. 01. 2014 | 14:19

Richard napsal(a):

"Já osobně se zasazuji za to, aby se ukradené vracelo. Asi proto, že sama nejsem zlodějka. "
kača

tou se ovšem můžete stát, pokud se zasazujete o navracení majetků, které nebyly Vaše/církevní ...resp. kdy se z dekretu kouzlem restituce stává vlastnické právo
v situaci, kdy se zasazujete o zvýhodňování církví oproti jiným restituentům, atd.

Právě včera jsem uvažoval z čeho byl postaven obrovský nový římsko-katolický kostel v Ostravě - Zábřehu v roce 2007, který na náměstí působí jak pěst na oko, takých nových, obrovských kostelů nebo církevních staveb vyrostlo asi vícero. Sám jsem navštívil obrovský, zmodernizovaný komplex trapistického kláštera v Nových dvorech, pobývá tam taková dvacítka mnichů, kteří se od rána do noci modlí, přitom jde o komplex, velký a moderní asi jako Disney Land. Kdo to platil?

http://www.farnostoz.cz/
http://www.novydvur.cz/cz/day.html
09. 01. 2014 | 14:19

Stela A. Sádlová napsal(a):

ladič
vaše subjektivní pocity, že je Zeman směšný a trapný však nic nezmění na tom, že v pravou chvíli se více lidem zdál nepoživatelný jeho soupeř Karel Schwarzenberg, který chtěl hnát prezidenta Beneše do Haagu jako válečného zločince.
Zvykněme si na to, že minimálně ještě čtyři roky Zeman prezidentem bude. Je totiž stále stejný, jako byl v roce 1989, kdy na něj lidé chodili po listopadu do Semaforu. Že je médii nyní předkládána Zemanova údajná trapnost by stálo za průzkum.
Lidem se líbí i se svými nedokonalostmi, což se třeba o Klausovi říct nedalo. Servilita médií však byla ke Klausovi nezměřitelná.
Co měl Klaus tak důležitého, na rozdíl od Zemana, že se do něj novináři nestrefovali? Čeho se novináři nyní tak obávají, když jim Klaus nevadil? Že nafoukne svůj člun a vyrazí stíhat některé z našich polistopadových jachtařů?
09. 01. 2014 | 14:20

ssála z kradeného napsal(a):

kačo
Vy ste ale hrozná osoba.
Takhle tu církev vyžrat.
Si u vás a vašich potomků dělám čárku, až budu církvi asignovat poddané, kteří ji budou vyživovat.

A co furt oxidujete na diskuzích?
Do kostela a modlit se!
09. 01. 2014 | 14:20

Mám rád komedianty napsal(a):

Stela A. Sádlová
Zeman vystupoval po listopadu v Semaforu? A s kým? S Miluškou Voborníkovou nebo s Pepou Dvořákem?
09. 01. 2014 | 14:23

zdenekb napsal(a):

kača:
Když přijmu tuto 'logiku', není mi jasné, proč se na splátkách církvi mají podílet i lidé narození dlouho po Listopadu. Že by dědičná vina za své zbabělé předky? Boží trest? Proč mají z daní přispívat i jedinci, kteří aktivně vystupovali proti bývalému režimu? Proč všimné dostávají spolky za bývalého režimu neexistující? Proč mají církve oproti ostatním restituentům mít extrabuřty typu neplacení daně z převodu majetku nebo navyšování splátek o inflaci?
Trochu moc nových křivd, při "nápravě" těch starých,ne...?
Asi to "vám slušným" ale nevadí.
09. 01. 2014 | 14:23

SuP napsal(a):

kača -
"...."Stát spotřeboval" ovšem znamená lidé ve státě spotřebovali. Já, Vy, oni...."

To už zjednodušujete příliš. Většina občanů se totiž živila smysluplnou prací, která v dějinách lidstva nemá ideologické zatřídění (mimo té, která ho sice má, ale zato není smysluplná), za niž nebyli odpovídajícím způsobem odměňování a teprve ze vzniklého přebytku, zvyšovaného spotřebou nakradených statků bylo financováno rozmařile impotentní řízení státu.
09. 01. 2014 | 14:25

Karel napsal(a):

Richard
Kdo to platil těm trapistům? Možná ten stejný mecenáš, který zaplatil ten čtyřvěžní kostel v CHKO Křivoklátsko, která odolá i výbuchu atomové bomby.
09. 01. 2014 | 14:26

zdenekb napsal(a):

kača:
Ještě dodatek - zdaleka ne vše se vrací "zplundrované" - odečte se snad částka, kterou "zloděj-stát" do církevních nemovitostí za ta léta investoval? Že se vůbec ptám...
09. 01. 2014 | 14:28

Richard napsal(a):

kača
navíc, když se tak zasazujete o vracení toho, co bylo ukradeno, není od věci podívat se trochu víc do historie, kdy církve prostřednictvím svědomí knížat sdírala a okrádala lidi v celém tři sta letém období české rekatolizace po bitvě na Bílé hoře.
Kdo je tedy zloděj, který by měl vracet?
09. 01. 2014 | 14:30

blue napsal(a):

klonil bych se k názoru, že panu Zemanovi nejde ani tak o vyšší podíl na moci, jako spíše o osobní pomstu vůči starým nepřátelům. S jeho povahou a jeho viděním světa má těch nepřátel spoustu, vše v politice bere osobně, staré politické spory z před deseti let a více jsou jeho hlavní motivací. Nejde o politický obsah, ale jen o osobní sympatie a antipatie, jde o to, kdo vozil na vysočinu a na hrad dost jitrnic a slivovice. Větší rozhled náš pan prezident nemá.
Pan prezident rozděluje politiky a občany na ty, kteří mu podkuřují, na ostatní a na zdrádce...
09. 01. 2014 | 14:41

Karel napsal(a):

Kačo,
vaši rodiče dostávali dětské příspěvky protože také oni platili daně, z nichž jste také vystudovala. Možná byste ale nevystudovala, kdyby soukromníci zůstali po válce neznárodnění, protože by daně neodváděli, na rozdíl od zestátněných podniků.
Kostely znárodněny nebyly, stát platil navíc také kněžím platy, které si nemuseli opatřovat žebráním do kostelních pokladniček.
Spočítejte, kolik je u nás kostelomilných a jestli vám tedy stojí za to být agentkou se svěcenou vodou.
Znárodnění nepropaguji, ale jsou asi momenty, kdy se ukáže jako jediná možnost. Války a nálety kobylek, po nich patrně nic jiného nezbyde.
09. 01. 2014 | 14:44

alternativněenergetická církev napsal(a):

Plynojem Sv. Ducha v Ostravě Zábřehu je vskutku monumentální sakrahimlhergotální stavbou.
Ještě dovnitř umístit Duku a utěsnit.
09. 01. 2014 | 14:44

mb napsal(a):

Zeman je sprosté slovo, které se neslučuje se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskuzi ...

vzkaz Sobotkovi je identický se sloganem, který říkala Tatiana Vilhelmová na obálce Mladého světa s nůžkami nebezpečně blízko oka plyšového medvídka ... (nejdůležitější je:) NEVYMĚKNOUT !!!
09. 01. 2014 | 14:48

Admirál napsal(a):

kača - "My slušní jsme vděčni všem restituentům, že po státě nepožadují náhrady za ušlý zisk - za čtyřicet let, církev za 65 let!"

Já jsem také vděčný.

Akorát jste zapomněl(a) na skutečnost, že církve požadují majetek zabavený již za tatíčka Masaryka a výnosy Josefa II. (fuj, oškliví komunisti!)
Měl(a) by jste tedy děkovat ne za 65 let jejich neskonalé trpělivosti, ale za cca 350 let.
09. 01. 2014 | 14:48

Richard napsal(a):

no jo, ovšem místní novináři, nejspíš plující(či minimálně jí loajální) na ideologické vlně katolicismu, pan Hradílek s Fendrychem, raději na Aktuálně předloží fotogalerii církevních staveb, (případně výčet charitativních služeb, které církev nyní poskytuje, které však platí samozřejmě stát) které chudinky chátrají, aby jako bylo vidět, na jak šlechetné účely ty penízky z restitucí půjdou, resp. mohly jít a jak je církev hroooozně potřebná. Chudinky budovy, komunisti je zničili bo oni ovládali i čas, který na nich zapracoval.
Komunisti sice zabavili jakýsi církvi majetek, ale po celou dubu 40 let platili faráře.
Celkem by mě zajímalo, jak by dnes situace vypadala, pokud by stát ve 48ém církvi nic nezabavil, jen jí prostě přestal živit, bo taková povinnost neexistuje. To by mě zajímalo, jak by ty kláštery, které jsou teď zchátralé byly nyní skvostné a jak by celá skvělá, ublížená, chudinka církev sama přežila. Z čeho? To by si tady v komunismu udělala nějaký byznys? Ten nemohl páchat nikdo.
09. 01. 2014 | 14:48

mb napsal(a):

kača napsal(a):
Zeman není český, ale je protičeský president. Bohužel to mnohým nedochází.
09. 01. 2014 | 09:59

... ani nemůže, tak jak jim to nedošlo ani nedocházelo u Klause a s Klausem ...
09. 01. 2014 | 14:49

do Haagu !!! napsal(a):

Proč?
Zeman je podle německého a rakouského šajstisku Kazisvět.
Tím se to vysvětluje samo.

Anebo, možná (pokud si někdo dovolí mít k orgánům Reichspropagandaministeria alternativní názor) vidí, že jmenovat pana Vajíčko premiérem by byl zločin.
09. 01. 2014 | 14:51

Antroid napsal(a):

Admirál napsal(a): ...Dokážete to doložit citací ústavy?

Samozřejmosti se do ústavy nepíší, přesto fungují (fungovaly do minulého prezidenta včetně). Najdete v ústavě desatero přikázání? Nenajdete, přesto se jimi většina lidí obvykle řídí.
Nevím, čím jste, ale nebude to nic náročného na důvtip, jinak byste tu tak hloupě neexhiboval.
09. 01. 2014 | 14:55

neo napsal(a):

mb:

ale zase má s rodinkou ze všech prezidentů nejvyvedenější webovky. Zemani.com
09. 01. 2014 | 14:56

Richard napsal(a):

tady odkaz na fotky duchovních Disney Landů
https://www.google.cz/search?q=trapistick%C3%BD+kl%C3%A1%C5%A1ter+nov%C3%BD+dv%C5%AFr&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=xqDOUpedO4zEtAbi-IDABQ&ved=0CAcQ_AUoAQ&biw=1366&bih=673#imgdii=_
----------
https://www.google.cz/search?q=kostel+ostrava+z%C3%A1b%C5%99eh&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=RqrOUuPPKIjLswaE2oGIBg&ved=0CAkQ_AUoAQ&biw=1366&bih=673
----

to jen tak, jako vyvážení k těm Hradílkovým fotkám
09. 01. 2014 | 14:56

bohata socka napsal(a):

Nejvetsi zlo hned po komunistech pro tuto zemi, je Zeman a jeho analni alpiniste v cele s Mynarem.
09. 01. 2014 | 14:56

zemedelec napsal(a):

Pro kača.
Jen to doplnit.
To by také mohli žádat náhradu všichni kterým byl znárodněn majetek.
Od pekařů až po velké továrny,že se na jejich strojích a nemovitostech,dělalo a vydělávalo.Podsouváte nám,že měl na tom vydělávat jen úzký okruh osob a né celá společnost.
09. 01. 2014 | 14:56

mb napsal(a):

zdenekb napsal(a):
kača:
"Já osobně se zasazuji za to, aby se ukradené vracelo."

... já taky doufám, že katholíci už konečně vrátí ty pobělohorské konfistkáty ...
09. 01. 2014 | 14:57

mb napsal(a):

( neo ja idiot na to kliknul :-))
09. 01. 2014 | 15:00

Ernesto napsal(a):

Zemana jste si vy čeští fiškusové zvolili jako menší zlo ! Taková volba nemůže mít do budoucna samozřejmě žádnou perspektivu ! Představitel církve římskokat.kard.Duka byl svého času v Lánech u Zemana pečený vařený ,myslím že se z nich stali i přátelé na věky ! Už to o něčem svědčí !Skutečně u vás aby hledal schopného a charakterního politika drobnohledem ! Ne , opravdu ne, vy češi si skutečně nikdy nebudete umět vládnout sami ! Nato přišel dávno i ten německý barbar Hitler ! A měl bohužel pravdu ! Doporučil bych vám zahajit politické jednání ze Severokorejcem VELKÝM KIMEM ! Je to rázný mladík a myslím si že by tu prohnilou českou politickou strukturu pohnojenou fekáliemi ze západu řádně provětral ! Už máte v česku skutečně poslední termín ! Ze záhrobí duch socialistického revolucionáře Ernesta Che Guevary !
09. 01. 2014 | 15:04

Qin napsal(a):

Richard 14.19:O kostely se nebojte.Ty si platí církev.Ale mě by spíš zajímalo,kdo platí a kolik stálo zřízení "Olympijského" areálu v Praze na Letenské pláni pro 10000 nablblých fanoušků.
09. 01. 2014 | 15:06

neo napsal(a):

mb:

:D , tak nic závadnýho to neni.
09. 01. 2014 | 15:09

Kritická reflexe neuškodí napsal(a):

"Senátor a kandidát na ministra v příští vládě Jiří Dienstbier má nepochybně pravdu, když tvrdí, že prezident Miloš Zeman mohl jmenovat Bohuslava Sobotku premiérem už před několika týdny."

--- Mohl, ale proč by to dělal, když mu Václav Havel kdysi svým postupem s "pověřením o jednání pro sestavení vlády" otevřel jinou cestu. Když to J.Pehe akceptoval tehdy u V.Havla, musí to akceptovat i nyní u M.Zemana.

"Například už okolo Vánoc, kdy vznikající většinová koalice dohodla jak společný program, tak rozdělení křesel ve vládě mezi jednotlivými stranami."

--- To je nesmysl. Okolo Vánoc bylo jednání stále v průběhu. Otevřené, nedokončené. Vše podepsali až v lednu. Ostatně, který politik by kolem Vánoc dělal něco oficiálního. Kolem Vánoc se slaví a rozjímá. Kolem Vánoc se neudílí jmenování.

"Z ústavního hlediska je po dosažení takových dohod už jen na premiérovi, jaké konkrétní kandidáty na ministry bude po dohodě s koaličními partnery prezentovat prezidentovi."

--- No vida. Po dosažení dohod. Dohoda byla dotažena teprve před pár dny. Hned na to B.Sobotka oznámil, že má rýmečku a jednat nemůže.

"Ten by mohl s některými navrženými jmény nesouhlasit, v krajním případě je odmítnout jmenovat, ale jakmile premiéra jmenuje, má na politické scéně protihráče, který by se s ním mohl v takovém konfliktu utkat s pomocí ústavních prostředků."

--- Ano. Zatím jej ovšem nejmenoval.

A přesně tato skutečnost, zdá se, je jedním z důvodů, proč Zeman Sobotku premiérem zatím nejmenoval.

--- Je zajímavé, že J.Pehe ví více než B.Sobotka. Ten oznámil, že důvodem pro odklad jmenování je rýmečka. Musí se vyléčit.

"Zeman si tak v podobě otálení se jmenováním Sobotky ponechává v rukou páku, kterou může využít k případnému tlaku na změnu některých jmen navržených do vlády. To ale zřejmě není jediný důvod, proč jmenování vlády zdržuje."

--- Fakticky ano. Stejně jako kdysi V.Havel.

Svojí taktikou také testuje soudržnost koalice. Je zřejmé, že Sobotka není ten, koho by si Zeman přál v postu premiéra.

--- Není to zřejmé. Spekulace bez opory v důkazech. Jen názor.

Když k pádu Sobotky nepřispěl vnitrostranický puč,

--- Puč je krásné emočně nabité a zkreslující slovo, které by střízlivě uvažující analytik nepoužíval.
09. 01. 2014 | 15:09

Kritická reflexe neuškodí napsal(a):

"který začal po lánské schůzce několika vysokých přestavitelů ČSSD s prezidentem, oznámil prezident, že se na několik týdnů stahuje do ústraní kvůli zraněnému kolenu, přičemž už dopředu avizoval, že dokud se neuzdraví, nemůže jmenovat premiéra a vládu, protože by to byl nedůstojný akt."

--- Ano. A měl pravdu. to ovšem ještě nemohl tušit, že si mezitím např. p. Bělobrádek odjede do USA pro instrukce, peníze pro svou stranu nebo obojí. Netušil, že si jednající vše zbrzdí sami např. úpornými hádkami o ministerstvo zemědělství.

"Svými různými prohlášeními z Lán pak spíše házel jednajícím klacky pod nohy, než aby Sobotkovi jako nadstranický moderátor se sestavováním vlády pomáhal."

--- Otázka je, jestli pomoc B.Sobotka chce, potřebuje a jestli je to prezidentova role. Podle mě je role obou podobná = domluvit se spolu. Tj. nejspíše má být výsledkem oboustranný kompromis, jako zatím vždy v minulosti.

"Sobotka se ale ukázal být silnějším a schopnějším politikem, než Zeman možná předpokládal."

--- B. Sobotka jen těží z náhlé a (pro mě velmi podezřelé) podpory médií. Jedná pořád stejně, ale najednou není otloukánkem nýbrž miláčkem médií vč. Bakalo- a Babišo-médií. Jek to?

Souboj v ČSSD vyhrál, složitá koaliční jednání o vládě dotáhl do úspěšného konce, a odmítl se navíc nechat prezidentem vydírat hrozbami, že nemusí některé navržené ministry jmenovat z důvodu údajného nedostatku odbornosti. Naopak se s koaličními partnery dohodl, že si koalice bude za svými kandidáty do vlády tvrdě stát.

--- Viz výše. Jen se u toho více usmívá.

Zeman tak byl zatlačen do kouta. Zároveň je ale politicky natolik zkušený, aby věděl, že když bude jmenování vlády zdržovat, bude narůstat mezi koaličními partnery nervozita a mohou se objevit spory o to, jak postupovat. Kupříkladu, zda prezidentovi nějak neustoupit.

--- Spekulace. Nepodložené podsouvání zlých úmyslů.

Případné vítězství Zemana v tomto souboji nervů by přitom definovalo jeho pozici v politickém systému na dlouho dopředu jako ústavního činitele, který stojí nad vládou. Pokud naopak vládu jmenuje bez toho, že by prosadil své požadavky, bude až do konce svého mandátu už jen v defenzivě. Jeho jedinou nadějí na znovuzískání vlivu by byl případný rozpad vlády.

--- Totéž se dá říci o každém politikovi na každé pozici. Zrcadlově i o B.Sobotkovi.

Jinými slovy: Jakmile bude Sobotka jmenován premiérem, prezidentovi nezbude příliš mnoho ústavních nástrojů, s jejichž pomocí by mohl prosazovat svoje zájmy. Jeho případná veta vláda hravě přehlasuje a po dosavadních zkušenostech s ním bude asi mnohem více připravená než vlády předešlé stěžovat si na jakékoliv překračování prezidentských pravomocí u Ústavního soudu.

--- Nečetl jsem to už výše? :-) Tady selhala stylistika.

Navíc po Sobotkově vítězství v ČSSD Zeman nemá žádného významného spojence ve stranické politice. Toto vše si jistě uvědomuje, a i proto souboj o jmenování příští vlády může ještě být válkou nervů i zákulisních tahů.

--- Všiml jsem si, že nový mýtus "osamělosti" Zemana se začíná Bakalomédii šířit velmi rychle. Cílem je samozřejmě vykreslit politika "jako kůl v plotě". Co mi to jen připomíná? :-) Stará taktika a vesta.
09. 01. 2014 | 15:10

Richard napsal(a):

"To by mě zajímalo, jak by ty kláštery, které jsou teď zchátralé byly nyní skvostné a jak by celá skvělá, ublížená, chudinka církev sama přežila. Z čeho? To by si tady v komunismu udělala nějaký byznys? Ten nemohl páchat nikdo."

a církve se teď ohání a nárokují(resp. od nich milostivě ustoupily) nějaké miliardové zisky, údajně ušlé za celou dobu čtyřiceti let, po kterou jim byl jakýsi majetek zabaven.
No ty woe, to si taky naúčtuju ušlý zisk z toho, kdyby mohl některý z mých předků podnikat, kolik by asi za celou dobu komunismu vydělal a já to teď zdědil. Asi takový nárok vznesu, pak se velkoryse vzdám a budu Richard milostivý, který si vezme jen tedy něco, vlastně i to, co nebylo mé, i to, na co jsem měl pouhý dekret(který byl reakcí panovníka Josefa II. který ním reagoval na sdírání a okrádání lidí církvemi, jejich vyvlastnění a změna na pouhý pronájemní vztah), bo sem přece milostivý a mohu si tedy nyní dovolit vzít i to, co není mé, a také daň platit nechci, bo sem tak hrozně milostivý, velkorysý, ušlechtilý a prosociální. Jo a ještě kus Hradu jsem zapomněl, toho bych si taky trochu zobnul, bo to je symbol moci a my dobří a slušní jí přece musíme být přece blízko a určovat, co je dobré a co ne.
no ty woe, to je národní hnůj toto, ..
09. 01. 2014 | 15:13

Richard napsal(a):

"Richard 14.19:O kostely se nebojte.Ty si platí církev"

ale to se bojím Qine, bo církve zase platil stát, stejně jak všechny jejich "velkorysé a ušlechtilé" aktivity...vy duchovní nablblo
09. 01. 2014 | 15:15

Alfa napsal(a):

"Proč Zeman zdržuje jmenování vlády?"
ptá se Pehe.
A já se ptám Peheho:
O jaké zdržování jde? Před pár dny mu Sobotka přinesl seznam a pak se hodil do pátku marod s rýmou.

P.S.: Jinak si myslím, že to měl Zeman jmenovat hned, jak seznam dostal. Jsou to jasní odborníci. Stropnický - ministr obrany. Má modrou knížku? Má! Tak je mužem na svém místě a opravdu už žádné zdržování!

A ještě jedna poznámka: Není fakt divné, že se za toho Sobotku staví nejvíc čírovci a příznivci "pravice" vůbec?
09. 01. 2014 | 15:15

mb napsal(a):

kača napsala: Stát vedený komunisty nebyl produktivní. Spotřebovával kradené statky. Až je po čtyřiceti letech spotřeboval, zkrachoval.

... to není pravda ... stát nezkrachoval ... přišla revoluce ... a na ´státních podnicích´ se napakovala spousta šíbrů ... otázka je ... zda stát zkrachuje v současnosti, či zda se podaří obnovit jeho funkčnost ... uvidíme ...
09. 01. 2014 | 15:16

Admirál napsal(a):

Antroid - děkuji za uznání. Jsem doopravdy velmi ubohý tvor.

Nicméně co je v ústavě dáno, to platí.

Pokud musí a neudělá, dá se žalovat. Pokud nemusí, tak nemusí a musí se s ním jednat.

To platí pro Zemana a platilo by to i pro Schwarzenberga.

Ujasnit ústavní pravomoce měli poslanci před odsouhlasením přímé volby.

Že kdokoli zvolený v přímé volbě začne využívat prostor, který mu ústava dává, bylo již tenkrát všem jasné.

Že si teď někteří stěžují....
09. 01. 2014 | 15:18

mb napsal(a):

Stela A. Sádlová napsal(a):
ladič
vaše subjektivní pocity, že je Zeman směšný a trapný však nic nezmění na tom, že v pravou chvíli se více lidem zdál nepoživatelný jeho soupeř Karel Schwarzenberg, který chtěl hnát prezidenta Beneše do Haagu jako válečného zločince.

... vždyť tam pan Beneš také patří ... či ke svému kamarádovi Stalinovi ... do nějakého gulagu ... aby věděl, která bije ...
09. 01. 2014 | 15:18

krajan napsal(a):

kača 14:11
"Stát spotřeboval..."
Prosím, můžete mi vysvětlit, jak se může vrátit něco, co bylo spotřebováno? Můj rozum (proti vašemu zajisté chabý) mi to totiž nebere.
Teď mne napadlo - když něco zbaštím, čili spotřebuji, tak vrátím...?
09. 01. 2014 | 15:19

mb napsal(a):

Mám rád komedianty napsal(a):
Stela A. Sádlová
Zeman vystupoval po listopadu v Semaforu? A s kým? S Miluškou Voborníkovou nebo s Pepou Dvořákem?
09. 01. 2014 | 14:23

tak Zeman především plánoval kontrarevoluci ...

... https://www.youtube.com/watch?v=6ycbzpjPXn4
09. 01. 2014 | 15:21

Kleofáš napsal(a):

to levicové telátko + neudržitelný:

levičáci chtějí to co ostatní a tak berou, místo toho aby se o to zasloužili. To pravičáci a konzervativci jsou úplně jiná káva. Příkladem budiž Marek Dalík, Pavel Bém,MUDr. Boris Štastný, JUDr. Marek Benda, JUDr. Janoušek - jeden pracovitý pravičák vedle druhého, a všichni se o své majetky zasloužili neúnavou vysilující prací, nevšedním intelektem, nezlomnou ochotou riskovat a myšlenkou originalitou- je to tak správně, že?
09. 01. 2014 | 15:21

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Zahlédl jsem debatu o církevní zlodějině a chtěl bych upozornit na to, že by se mělo církvím zakázat majetek prodávat, protože ten majetek dostávají údajně k tomu, aby se měly jak financovat. Na těch polích a v těch lesích mají pracovat a to je má živit.
Když majetek prodají a prožerou, jak se budou financovat?
09. 01. 2014 | 15:21

mb napsal(a):

zdenekb napsal: Trochu moc nových křivd, při "nápravě" těch starých,ne...?

... máte samozřejmě pravdu, nicméně na to vám asi nikdo žádným relevantním protiargumentem neodpoví ...

i když třeba kača překvapí
09. 01. 2014 | 15:25

mb napsal(a):

blue napsal: Pan prezident rozděluje politiky a občany na ty, kteří mu podkuřují, na ostatní a na zdrádce...

ostatně se v tom nijak neliší od svého předchůdce Václava Klause ...
09. 01. 2014 | 15:27

Antroid napsal(a):

Admirál napsal(a): Nicméně co je v ústavě dáno, to platí.

Ve skutečnosti platí, že zdaleka nejen to, co je v ústavě dáno, platí. Je psáno v ústavě, že když něco slíbím, musím splnit? Jinými slovy, zrušíme všechny dobré mravy a zvyklosti jen proto, že nejsou v ústavě a sbírkách zákonů?

To jste opět nějak nedomyslel, blbej den, co?
09. 01. 2014 | 15:29

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Zeman se už znemožnuje úplně stejně, jako zdejší pravicové tlachací příspěvky 'uvědoměle' modrých svazáků.

Není jistě namístě , aby si dělal kdejaký modrý svazák vrásky a starosti z jakousi tou stranou ČSSD, jestli bude či nebude, jestli kdyby či nekdyby, prostě zbytečné starosti!

Nejlépe bude, když si budeš lámat dutiny a dělat vrásky se starostmi nad tím, proč jde tvá nadevše milovaná a nejmilejší Kmotrovská tunel-strana historicky znemožněná a zesměšněná na politickou periférii do svého vysněného politického hrobečku a to ještě jako na másle. Nevíš? Tak začni konečně přemýšlet hochu uvědomělá, snad se ti i rozsvítí, tam pod tou modrou čepicí.
09. 01. 2014 | 15:45

buldatra napsal(a):

Pehe píše:

Zeman tak byl zatlačen do kouta. Zároveň je ale politicky natolik zkušený, aby věděl, že když bude jmenování vlády zdržovat, bude narůstat mezi koaličními partnery nervozita a mohou se objevit spory o to, jak postupovat. Kupříkladu, zda prezidentovi nějak neustoupit.

Inu, myslitel názorně ukazuje, že myslí dopředu, na minulost zapomíná v okamžiku, kdy se stala minulostí. Všechno dohromady by se mu do bembeřice asi nevešlo.

Tak si tedy připomeňme, že newlidovci ústy zvěrolékařovými prohlašovali, že oni do vlády neé, nemusí tam, raději budou pomalu prosazovat svůj skvělý program a své priority z parlamentních pozic a budou pomalu budovat své nové lesklé renomé.
Ale jsou tu ty restituce, že a nebýt u toho, nemít to pod palcem...Sodoma, Gomora.

Babišníci, tvářící se jako naprostí amatéři, úplní nováčci politikou nepolíbení, diletanti, křídla ještě neoschlá, co to myslí dobře (krtek se vyhrabal na světlo boží a zeptal se: "jsem tu správně na pasece?) hlásili, že oni do vlády neé, oni tam nemusí, oni mohou přece státotvořit z parlamentních židlí, a posilovat a v příštích volbách pak zvítězit a vůbec, tak dále a tak podobně.

Bohóš je však uprosil, i oni řekli tak dobrá, když tak prosíš, když to muší bejt.
Tak my to zkusíme. Ale jen proto, že seš to ty.
I přisáli se.

A už se jen tak nepustí, skromňáci a k tomuto okamžiku ještě sahá Pehecí pamatovák a od tohoto okamžiku se začíná odvíjet jeho politologotvoření a komentování, nebo jak to nazvat.
To celé posype mletým Zemanem a zamíchá vařékó.
A máme tu ostrou sekanou.

Jenže vono to tak není, jsou zde přece nějaké příčiny tohoto stavu, nejen následky a nejen ty Pehem vybrané a podtržené reflexním značkovačem a neustále omílané.

Takže, když to vezmeme tak nějak dohromady, Sobotkova nová parta je na počátku vývoje, v larválním stádiu a ani Zeman nemůže vědět, co se z toho vyklube.

Co se vleče neuteče.
Ale co se šije horkou jehlou, se vždy spolehlivě rozpadne.
09. 01. 2014 | 15:46

veverka napsal(a):

Co je kdo ve skutečnosti zač se pozná podle toho,kdo ho podporuje.

Kdo podporuje Sobotku?

Pehe,Urban,Hvížďala,Kalousek,Schwarzenberg,Lipold,Fendrych atd. zkrátka celý Kárlův fanklub.

Sobotka a jeho "křídlo"(Zaorálek,Dienstier,Špidla) jsou pátá lokona,nastrčenci,kukačky(většina z nich se ani netajila tím že volili Kárla,to mohlo mnohé trknout). Pojmenujte si je jak chcete,prostě nemají v ČSSD co dělat.Jsou tam jen proto aby v té straně Bakala a Havloidi měli své poskoky.

Je tak zcela jasné,proč se Sobotka okamžitě spřáhnul s lidovci a z halasně slibovaného zastavení církevní zlodějiny nebude nic.

ČSSD zradila své voliče,ti si to časem postupně uvědomí a tato strana dopadne jako ODS. Tu taky rozložili nastrčení havloidi.
09. 01. 2014 | 15:51

šašek z Jihlavy napsal(a):

Alfa napsal:

"P.S.: Jinak si myslím, že to měl Zeman jmenovat hned, jak seznam dostal. Jsou to jasní odborníci. Stropnický - ministr obrany. Má modrou knížku? Má! Tak je mužem na svém místě a opravdu už žádné zdržování."
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Na fotce v blogu de Candole je desátník absolvent Stropnický v zákl. voj. službě, nebo je to jen kostým jakožto součást role v nějaké komedii nebo filmu?
09. 01. 2014 | 15:52

ladič napsal(a):

Stela A Sádlová
Každý má své subjektivní pocity, Vy bezesporu také, nebo máte dojem, že jste etalonem objektivity ? To, že Zeman sem tam může udělat i něco prospěšného ještě nevylučuje, že není zároveň směšný a trapný. Je to věc osobního vkusu, já například sádrové trpaslíky nepovažuji za umění.
Zároveň tím neříkám, že by pro mě byl stravitelnější Schwarzenberg. Ale od Zemana, který se prohlásil za levicového prezidenta, chci něco jiného, než jít proti předsedovi strany, kterou volím a která má teď něco konečně kloudného udělat v řadě věcí. A Zemen začne dělat problémy, proč ? No protože se nedokáže přenést přes svoji pověstnou pomstychtivost a to člověku, který je na takovém postu, vůbec nesvědčí. Naopak, stává se pro mě malým, až trpasličím.
A že se do Klause tolik nestrefovali ? No tak na to je snadná odpověď, média byla a doposud ještě jsou většinově modrá. A taky Klaus nebyl tak, kulantně řečeno psychologicky málo vybavený, aby je na každém kroku kritizoval. Stačí se podívat na aroganta Kalouska, ten může být jaký chce a u médií mu to stejně projde. Je to mnohem diplomatičtější manipulátor, než Zeman. Když na tyhle věci Zeman nemá povahu, tak si má nechat alespoň poradit. Ale to by musel mít kolem sebe někoho, kdo mu poradit může, chce a dokáže to. A takoví tam nejsou. Už to, že si vybral za kancléře Mynáře ukazuje, jaký je personalista. A takový člověk si troufá pasovat se na odborníka na odborníky. Stelo, škoda slov !
09. 01. 2014 | 16:00

šašek z Jihlavy napsal(a):

Ernesto, otče všech správných revolucionářů,
S tím nejmladším z rodu Kimů to není špatný nápad, ale vládu bych mu u nás zatím nesvěřil, je tak nezkušený a bez strýčka, kterého poslal do věčných lovišť a tetičky, dcery velkého Kim Ir Sena, která ho tam šla nejspíš hledat, by u smějících se bestií asi neuspěl. Ale dal bych mu manažerskou příležitost, kde by se jeho kvality mohly otestovat.
Vidím město veliké, za jehož hranicemi je zřízen ještě větší pracovní tábor, kam bych delegoval na převýchovu většinu zdejší politické reprezentace. Ti, kteří by to přežili, by mohli objíždět školy a přesvědčovat naši mládež, že lhát, krást a podvádět voliče je životu nebezpečno.
Po splnění této mise bych ho jmenoval honorárním konsulem v Papua Nové Guinei. Prý se tam vyskytují kmeny, které si velmi cení dobře vykrmených mladíků, vzali by to jako dar českého lidu.
09. 01. 2014 | 16:16

Antroid napsal(a):

ladič

ČSSD nezvládla ani jednu z prezidentských voleb, evidentně proto, že v ní koexistují lidé s příliš protichůdnými zájmy a představami. Řada z nich ve skutečnosti nejsou politikové, ale lobbysté z povolání, kteří obchodují svůj vliv. Jejich vládcem je bez nejmenších pochyb Miloš - produkt krále lobbystů Šloufa.
09. 01. 2014 | 16:25

Kelt napsal(a):

mb 15.15.,
to je opravdu hodně hloupé,co jste napsal o presidentu E.Benešovi,přesně v duchu myšlení toho rakousko-německého přivandrovalce.
Dr.E.Beneš spolu s T.G.Masarykem a R.Štefanikem se zasloužili o vznik ČSR.
Když E.Beneš zjistil,že střední Evropu bezesporu osvobodí Stalin,tak jako zkušenému diplomatu nezbylo nic jiného,než uzavřít se Stalinem smlouvu,která by mu zajistila obnovit ČSR na demokratických principech a předejít risiku silného vlivu Stalina na uspořádání poměrů v ČSR v jeho intencích.
A že se E.Beneš v souladu s Postupimskou dohodou vítězných mocností vypořádal s pátou kolonou Hitlera,která měla zásadní podíl na rozbití ČR a poslal sudetské nacisty tam,kam si přáli,zpátky do Říše,tak to bylo jediné správné řešení.
09. 01. 2014 | 16:26

veverka napsal(a):

A ještě něco

Zeman nedělá nic protiústavního,dokonce ani nic co by překračovalo ty tzv. stále trapně okecávané "zvyklosti".

Havel taky protahoval a nejprve mu musel Špidla přinést vyhovující seznam lidí a pak ho teprve jmenoval premiérem.

Zeman dělá samozřejmě to samé co Havel a najednou to trapným havloidům vadí.

Havel dokonce zašel tak daleko,že v roce 1999 pověřil vyjednáváním o vládě Luxe,tedy předsedu pidistraničky která sotva prolezla do sněmovny.

Takže když Zeman jmenuje třeba Okamuru nebo Babiše místo Sobotky,nebudou moci havloidi jako je Pehe ani pípnout.

Humanitární bombardér zavedl ústavní zvyklost.
09. 01. 2014 | 16:31

Admirál napsal(a):

Antroid - "Jinými slovy, zrušíme všechny dobré mravy a zvyklosti jen proto, že nejsou v ústavě a sbírkách zákonů?"

Jste si jist, že prezidentovo konání v rámci jmenování nové vlády je v kolizi s dobrými mravy? A k když tak v čem?

A s klasikem, Sirem Falstafem je se třeba zamyslet:

"Mohou takové "dobré mravy" přidělat nohu?"
09. 01. 2014 | 16:43

Ládik!!! napsal(a):

Bohuš nemá nic vyhráno. V zádech má usvědčeného lháře poslance haška, zemanova šaška. Ve stádu poslanců ČSD je celá skupina haškovců, kteří kdykoliv budou hlasovat tak, že koalice bude mít místo 111 koní jen 90. A zeman bude chtít stabilitu, tomu už nebude stačit ani lepený koberec. Lhář k lháři, vrána k vráně. Komunista ke komunistovi.
09. 01. 2014 | 16:48

Martin1 napsal(a):

Proč by Zeman nemohl jmenovat předsedou vlády sebe?
Navázal by na tradici naší ústavy před rokem 89, kdy se z "úsporných důvodů" funkce spojovaly (a kolik že toho mají jiní - co Hašek a spol.)a ústavní tradicionalisté by byli konečně spokojeni.
09. 01. 2014 | 17:10

Kelt napsal(a):

11.14.,
jsem napsal,že Zeman bude jmenovat Sobotku premiérem a vládu se "zásadními" výhradami k jednotlivým ministrům.
Tolik zpráva z "Hradu".
Kdo se drží za nos?Lehký potlesk-prosím.
09. 01. 2014 | 17:15

rubín napsal(a):

Jeden z nich píše o Vinnetou,druhý o Old Shaterhandovi.Napsal postavy před 150 lety Karel May ve vězení pro dlužníky.
V Německu,kde politologové žili,v Německu,které pro nás tolik Dobrého vždy udělalo! Na koberci zázraků s perskými vzory přilétli jednoho dne sem,když se otevřela stavidla mnohomluvnosti.
Položí-li si někdo otázku,co vzejde pro ostatní z dialogu dvou politiků ,kteří zde zakládali Minulost.4 roky činnosti parlamentu o dva fanty :Fant církev,fant Důchod.Z naprostých dávno dořešených samozřejmostí v očích staromilců povýšeny na
nad realitu politickou důležitostí.Cedroví dialektici bzučí v sobě opakovatelnost vývoje.
Postaví- někdo svou politickou kariéru na politické antikvitě a přežilosti a dosáhne podpory volbami,zajisté strhne i širší okolí k projednávání dinosauro-brontosauřích soubojů,oživováním zkamenělin zemřelých.
Vymete z prostoru glasnosti vše živé,co hýbe společností,udusí jakékoliv rašící výhonky všeho čemu se říká Novum.Odpor k čemukoliv novému je totéž co brzda pokroku.Ovšem osobní odvahu typu L.N.Tolstého,autora Vzkříšení,nosit mužický oděv,laptě,byv šlechticem 15 let před nevyhnutelnou dílem historie tříd hromadnou smrtí 1.5 milionu jich,jít průkopnicky umrznout do sněhu-to v něm není.Po těchto lidech v budoucích učebnicích,kdy tato společnost chytí druhý dech a pochopí,že jejím kompasem jsou každodenní problémy všech lidí,nikoliv sofistikovaná Umělost se zakopanou hluboko v zemi Budoucností,budou zaslouženě prázdná místa,vyjadřující Prázdnotu.

Nejlevnější v řeznictví jsou SKELETY.
09. 01. 2014 | 17:17

Ládik!!! napsal(a):

kelte,
ty to nějak žereš.
09. 01. 2014 | 17:17

fikus napsal(a):

ano, jediná jistota je, že vývoj jde nějak divně stále špatným směrem. Já po takové vládě netoužím kterou budou tvrdit lidovci, ti tam neměli být.Restituce díky Sobotkovi vyšumí a voliči ČSSD jen koukají koho to volili - dobře jim tak, příště zvolí komáry anebo Kalouska. Zeman je jistota která nám zůstává, nicméně zvolená v přímých volbách a platná. Jediné pozitivum na všem je, že se začalo cosi dít, ale je to zoufale málo. Okamura se nakonec dočká a kdoví kdo s ním. Sobotka dávno vyčpěl a nemá tam co pohledávat, trpí hloupou ideou, že je u mas oblíben. Hašek, Chovanec a Zaorálek se svými hejtmany
je katastrofa pro tu stranu. Dienstbier mě osobně zklamal, nesahá tátovi ani po kotníky. Nevidím v ČSSD žádného nadějného a čitelného politika.
09. 01. 2014 | 17:20

pavel v napsal(a):

Jsem přesvědčen, že Schwarzenberg jako prezident by Sobotkovi ani nikomu jinému potíže nedělal. Mnozí z těch, kdo volili Zemana, si nyní rvou vlasy, protože celý národ vidí, jak se socialisté Hašek, Zeman a Sobotka rvou o moc. Pro voliče je to velice poučné - vidí, o co těm lidem hlavně jde. Pochybuji, že tato vláda bude mít dlouhého trvání. Neustálé rozbroje mezi socialisty ji asi brzy položí. Doufejme, že dříve, než stačí zadlužit zemi až po uši jako Řekové a Španělé.
09. 01. 2014 | 17:25

Kelt napsal(a):

Ládíku!!!
Vy a ta vaše pravicová falanga projevuje neustálou a dojemnou péči o Sobotku,novou vládu a věští:
-Sobotka nebude jmenován,ergo kladívko někteří ministři
-pokud ano,tak to špatně dopadne a to hodně brzo

Co kdybyste obrátil list?
Za týden a něco bude mít modré ptactvo volební sněm-jaký bude výsledek,kdy se vrátí
ODS na výsluní a najde nového pana Čistého a vyhraje volby?
Kdy odejde "mokrá nohavice"a kdo to vezme po něm?
Tady máte velice široké pole působnosti.
Bylo by to bezesporu zábavnější čtení,než to dnešní.
09. 01. 2014 | 17:26

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):

Anketa :

Komu vadí, že Babiš byl jednak členem zločinecké organizace /tak nazývají předlistopadovou KSČ např. lidovci, zde je to např. resl ale i mnoho dalších/ a zřejmě byl i spolupracovníkem organizace, která tvořila skutečnou údernou pěst namířenou proti lidem, kteří smýšleli jinak, než tehdejší byrokratická mašinérie /tedy StB/ a přitom by měl na vládní úrovni spolupracovat s KDU ČSL /které ale jinak velmi vadí, kdyby např. ČSSD spolupracovala na této úrovni s POLISTOPADOVOU , tedy demokratickou KSČM/....a kromě toho by Babiš měl být ministrem financí ČR , komu to vadí ?

A proč ?

Je snad nejčím výjimečný - ve vztahu k jiným záízračně zbohatlým lidem, spřeženým tak či onak s předlistopadovou KSČ a StB ? Kteří takovým či onakým způsobem tahají zde již leta za provázky ovládajcí loutky zvané "politici " a " úředníci", potažmo podobně ovládali loutky zvané " bankéři" ?

Čím ?

--------------------------
Nehlaste se všici jak ostošest - kdo to má pak vyhodnocovat !! Zejména členové KDU ČSL ať se této ankety neúčastní ve velkém počtu, jde totiž o dost vážnou věc, komické vložky nejsou vítány !!

Hot news :
Alcoa dostala od amer. institucí pokutu cca 7, 5 mlrd CZK za uplácení v Bahrajnu.
Alcoa je soukromý subjekt, v.o. korporace.
Kdy v Českomoravskoslezsku dostala nějaká firma srovnatelnou pokutu ? /to je doplňující otázka k výše vyhlášené anketě/
Vyplývá snad z toho zjištění, že zde firmy nikoho neuplácejí ?

Ha, ha, ha....:)))

http://online.wsj.com/news/articles/SB10001424052702303393804579310382812824444
09. 01. 2014 | 17:33

šašek z Jihlavy napsal(a):

rubín
Ne abyste teď sedl do auta, to raději pište ty fantasmagorie než se z toho vyspíte, my to zatím přeskočíme.
09. 01. 2014 | 17:37

Ládik!!! napsal(a):

Kelte,
jste ideologicky zaslepen, na Vás se stranická agitace pěkně podepsala. Péči o Sobotku se nedivte - každý normální člověk má snahu chránit slabšího či nemocného. Co říkáte na TNP, zrušené až v roce 53? Nebyla to Drábkovina?
09. 01. 2014 | 17:39

Kelt napsal(a):

pavel v.,

Bůh ateistické Čechy neopustil a tak se Schwarnzenberg presidentem nestal.
A Vaše prognozy jsou ala Ládík !!!-to nemá cenu komentovat-již jsem to sdělil Ládíkovi!!!
Poslední vláda ČSSD to dotáhla do Řecka zadlužením 28,6% k HDP.Euro kriterium je 60%.
Ti,kteří před cestou do Řecka varovali,tak ČR poslali na Balkán a skončili jsme těsně před hranicemi Řecka s dluhem o 1 bilion vyšším,než když vládu převzal Topolánek a poté Nečas s Kalouskem.
Ten dluh dnes činí cca 50% k HDP.
Ono než se něco napíše,tak je dobře si najít alespoň některá fakta,aby z toho nebyl totální blábol.
09. 01. 2014 | 17:41

resl napsal(a):

Alfa : A ještě jedna poznámka: Není fakt divné, že se za toho Sobotku staví nejvíc čírovci a příznivci "pravice" vůbec?
--------------------
to je proto, že ctíme demokratické volby i když nesnášíme bejvalé komouše v socdem a vaší ostudu na Hradě tuplem, takže kde to jde, tam mu ublížíme. vaši čírovci.
09. 01. 2014 | 17:43

český občan napsal(a):

Jak tak čtu mnohé příspěvky (admirál a další), skutečně máme prezidenta, jakého si zasloužíme... :(
Není nám pomoci...
Takových křiváren už jsme zažili, a přesto stále jsme slepí a hluší?!
09. 01. 2014 | 17:44

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):

pavel v
Schwarzenberg by byl v té roli rád, kdyby pochopil oč vůbec jde a při tom výkladu neusnul.
Ovšem je pikantní zjistit, že voliči Kchárlsgemajnšaft by uvítali, kdyby Schwarzenberg briskně, bez prodlení instaloval do funkce ministra financí bývalého člena orgtanizace, o které tvrdí, že je zločineckou ...a možná že dokonce spolupracovníka organizace, ketrá byla její údernou pěstí /StB/, to je skutečně velmi pikantní, když to voliči Kchárla sami přiznávají. Co to vlastně volili, maškaru ?
Staví je to po bok voličů KDU ČSL - aktualně největších oslů.
/ti jsou zásadně proti spolupráci ČSSD s polistopadovými, deklaratorními komunisty, spolupráce s předlistpoadovými - faktickými, dokonce vyhlašují hladovky, když ČSSD spolupracuje s členy KSČM na krajské úrovni.... ale jejich činovníci se nyní usilovně snaží stát se kolegy člena PŘEDLISTOPADOVÉ KSČ a to na vládní úrovni - ale nebylo by to poprvé, už Lux to udělal/

Pavle v, říká vám něco konzistentní postoj ? A svědomí ? Nebo obecně to, čemu se říká rovný charakter ?

A chameleoni a chobotnoce se vám líbí proč ?

ha, ha, ha....:))))

Pěkně se to tu vybarvuje.
Ještě že se ten Bělobrádek vrátil z USA včas /nic tak nezdržoval, on ne, on muzikant/, může si ten kalich vypít až do dna, snad si rudou barvou neposlintá tu žlutou kravatu.
09. 01. 2014 | 17:44

Ládik!!! napsal(a):

Kelte,
a co říkáte tomu, že od 26.2. do 1.3. (to nejsou 4 dny!) 1948 vstoupilo do KSČ jen v Ostravě 20 tisíc nových členů? Vy byste mi to mohl objasnit, jaké to přesvědčení je hnací silou. Stejná sorta lidí volila lháře na hrad. Proč nápis na hradní vlajce lže?
09. 01. 2014 | 17:45

Hrubeš napsal(a):

Již jsem si myslel,že čmáral kadibudek ládík,zachrápal.
09. 01. 2014 | 17:45

šašek z Jihlavy napsal(a):

pavel v napsal(a):
Jsem přesvědčen, že Schwarzenberg jako prezident by Sobotkovi ani nikomu jinému potíže nedělal. Mnozí z těch, kdo volili Zemana, si nyní rvou vlasy, protože celý národ vidí, jak se socialisté Hašek, Zeman a Sobotka rvou o moc. Pro voliče je to velice poučné - vidí, o co těm lidem hlavně jde. Pochybuji, že tato vláda bude mít dlouhého trvání. Neustálé rozbroje mezi socialisty ji asi brzy položí. Doufejme, že dříve, než stačí zadlužit zemi až po uši jako Řekové a Španělé.
09. 01. 2014 | 17:25
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Může být, pak by následovaly nové volby, které by patrně drtivě vyhrál Babiš, zabodoval by i Okamura a vznikla dvojčlenná koalice, která by nastolila poměry adekvátní současné situaci v ČR. Tzv. politické strany by skončily v exekuci, nemaje na zaplacení svých volebních kampaní.
09. 01. 2014 | 17:45

Martin1 napsal(a):

Rubín na hrad!
A hlavně se těším na jeho hovory z lán!
09. 01. 2014 | 17:47

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):

resl
A proč jste nectili demokratické volby - jejich výsledky - i v případě Baborové ?
Vy osobně ctíte tak jedině plnou flašku od rumu a balík marihuany...bolševici překabátění.
09. 01. 2014 | 17:47

resl napsal(a):

Kelt :/Benešovi/ tak jako zkušenému diplomatu nezbylo nic jiného,než uzavřít se Stalinem smlouvu,která by mu zajistila obnovit ČSR na demokratických principech a předejít risiku silného vlivu Stalina na uspořádání poměrů v ČSR v jeho intencích.
-------------------------------------
půvabné,
skutečně bylo, nebo nebylo Stalina zapotřebí k obnově demokracie ?
09. 01. 2014 | 17:48

buldatra napsal(a):

Přátelé,

zamrzly Niagarské vodopády.
To jsou ty konce, když se politika plete do práce klimatologům a jejich globálnímu oteplování.

Ještě že jsou ty vodopády tak daleko.

Všimli jste si, jak bylo u nás krásně teploučko na to, že je leden, jak nemrzlo, když ti naši politici nemají čas na nic jiného, než na sebe?
Ale po víkendu prej přituhne.
Je na čase pomalu zvednout kotvy a poohlédnout se po nějaké destinaci blíže rovníku.
09. 01. 2014 | 17:49

zemedelec napsal(a):

Pro pavel.
Jste snad spadl z višně.
Kdyby byl prezidentem Schwarzenberg,tak opravdu Sobotka neměl problém,k té situaci by nedošlo,aby sestavoval vládu.
09. 01. 2014 | 17:53

Ládik!!! napsal(a):

šašku,
tohle může nastat dost brzo. Do popředí se na úkor ČSSD dostanou Piráti a Svobodní, babiš potratí a okamura posílí. A posílí i komanči, haškovi a zemanovi kamarádi. Tam bych čekal vládnoucí dvojku. Rychle prachy ven z banky.
09. 01. 2014 | 17:53

Ládik!!! napsal(a):

buldatra -
byl jsem dneska po stavbách; vesele se v lednu zdí a betonuje, stavební výroba klesá...
09. 01. 2014 | 17:55

vico napsal(a):

Použiji slova p. Stejskala: Něco se muselo posrat /Zeman učinil to, co J.Pehe předvídal :-)/
09. 01. 2014 | 18:01

Antroid napsal(a):

Admirál: Jste si jist, že prezidentovo konání v rámci jmenování nové vlády je v kolizi s dobrými mravy? A k když tak v čem?

Jsem, ale nechám vás, abyste na to časem přišel sám. Namáháte se někdy přemýšlet, nebo dětinským chováním těšíte své okolí soustavně?
09. 01. 2014 | 18:03

resl napsal(a):

...jako bych byl smazán ? asi se mýlím.
09. 01. 2014 | 18:06

Kelt napsal(a):

Ládíku!!!
proč komunisté vyhráli volby/svobodné/v roce 1946?
To politologové a historici mnohokrát objasnili-ale tuto literaturu bezpochyb nečtete,jinak byste mně nekladl otázku ohledně posilování KSČ nejen v Ostravě,ale v celých Čechách a na Moravě.
Příčiny byly v podstatě dvě:
-"zrada"Anglie a Francie,kdy nedodržely svoje spojenecké závazky a v Mnichově nás nechaly na pospas Hitlerovi,což Češi těžce nesli
-v Jaltě uzavřely USA,GB dohodu se Stalinem o demakarkační čáře v Evropě,která 7/8 území ČSR "dala" k osvobození vojskům CCCP.
Takže kromě úzkého pruhu západu Čech jsme byli osvobozeni Rudou armádou.
Stačí?
Pokud ne,dám odkaz na historickou literaturu.
09. 01. 2014 | 18:07

Ládik!!! napsal(a):

Není nakonec zeman jen resident?
09. 01. 2014 | 18:08

Pepa Repa napsal(a):

No vidite kuci sosansky jmenuje pristi patek Bohouska. Ten se ale nazdrzoval, co pane Pehe!
Skoda takova hezka vlna mohla byt. Zitra dodaji rovnatka soupis do tydne bude povereni.Urcite bude chvaly kopec, nebo ne?
Nebo to bude vitezstvi lidu?;
Otazka Bohouskova seznamu i to kdo ohne zakon zustava.
09. 01. 2014 | 18:11

Pepa Repa napsal(a):

No vidite kuci sosansky jmenuje pristi patek Bohouska. Ten se ale nazdrzoval, co pane Pehe!
Skoda takova hezka vlna mohla byt. Zitra dodaji rovnatka soupis do tydne bude povereni.Urcite bude chvaly kopec, nebo ne?
Nebo to bude vitezstvi lidu?;
Otazka Bohouskova seznamu i to kdo ohne zakon zustava.
09. 01. 2014 | 18:12

Kelt napsal(a):

resl 17.48.,
Stalin se v Jaltě dohodl S Roosveletm a Churchillem,že de facto "osvobodí"celou ČSR až na západní okraj Čech.
Proto s ním bylo nutno jednat.
Vaše otázka je veskrz hloupá.
09. 01. 2014 | 18:12

Ládik!!! napsal(a):

Kelte,
nevyhráli také proto, že nemohlahlasovat odsunutá národní menšina?

Pořád ale nechápu, proč "posilování KSČ" nastalo až po 25.2.1945. Proč tam ty statisíce lidí nevlezly třeba v době od 29.12. do 31.12.1947? To mi hlava nebere. Že by to byli takoví šmejdi? Že by šli za svým cílem jak slepice po flusu?
09. 01. 2014 | 18:13

resl napsal(a):

Kelt : -"zrada"Anglie a Francie,kdy nedodržely svoje spojenecké závazky a v Mnichově nás nechaly na pospas Hitlerovi,což Češi těžce nesli
---------------
výmysly, podporované komunistickým školstvím
09. 01. 2014 | 18:14

Jarmila napsal(a):

K připomínce Neudržitelný napsal(a) - souhlasím. Myslím, že J.P. za těch více než dvacet let není schopen překročit vlastní stín komunistů bijce. Nepamatuji si, že by kdy prezentoval nějaké jiné názory.
Nemá cenu ho číst. Je tolik jiných hezkých věcí a slov na světě.
Přeji všem krásný čas a POZITIVNÍ náladu.:)
09. 01. 2014 | 18:14

jorick napsal(a):

Ladiku,
dnes opet excelujete a to tak, ze sem nucen vas "ocenit" i ja. Jednak vy zarucene v bankach zadne penize nemate, na takovou hloupost nevypadate ani kdyz vam hrabne (mimochodem semtam mate svetle chvilky a proto vas nepreskakuji). Totiz, abyste ztracel 3% z vkladu za rok, to byste musel bejt vazne idiot. Krom toho, jste se zde s.c. pochlubil ze zalejvate travnik v poledne, kdy bylo u vas jasno a 35°C, jindy tu propagoval nakup zlata :-) a nesl jste touto diskusi pochvalne ody na Klause, musite mit nekonecne casu na to, abyste tu byl imrvere a prokazoval zbytecne casto ztratu dusevni orientace, resp. prezentoval svou (nastesti prechodnou) intelektualni deterioraci. Hlidejte to.
Jinak za lonskej rok se nedarilo, najel jsem jen 6500km na kole, spatnej rok. Neco se musi prehrivat :-). Mejte se a neblbnete, nekdy se vas snazi napodobit i Sasek s trapnym bimbovanim, kterymu skoro vidim do voken. Pritom jindy je naprosto brilantni. Drzte mi palce du na operaci, kdyz me v nasem spitalu pri banalni operaci dokonale zkurvili.
09. 01. 2014 | 18:14

Ládik!!! napsal(a):

1948
09. 01. 2014 | 18:14

resl napsal(a):

Stalin se v Jaltě dohodl S Roosveletm a Churchillem,že de facto "osvobodí"celou ČSR

---------
proč k němu ale jel Beneš už ve 43 r. ? máte slabší informace a papouškujete 4.A
09. 01. 2014 | 18:16

Pepa Repa napsal(a):

Sroube vitejte do bratrstva nekorektnich.
Asi jste poanel nekoho aniz to tusite
Zkuste oslavnou basen na barel dobrot nebo odu na kamarada Sedlacka

Jste malo akcni, vymeknul jste
Mam napsat co jsen slysel.....diskriminacie nas hluchych
09. 01. 2014 | 18:20

Ládik!!! napsal(a):

jorick -
držím palce, mi včera praskl lýtkový sval, přerušuju trénink na maraton.
09. 01. 2014 | 18:20

Antroid napsal(a):

Ládik!!!

Tak zeman je spíš chovanec než rezident.
09. 01. 2014 | 18:21

Kelt napsal(a):

resl.,
protože Beneš správně předvídal průběh 2.WW po Stalingradu a druhá fronta byla v té době v nedohlednu.
Je to prosté,Resle-jenom to nechcete pro aversi k E.Benešovi pochopit-nedivím se-Vy zastánce sudetských nacistů.
09. 01. 2014 | 18:26

jorick napsal(a):

Ládíku
(nikdy zásadně neodpovídám, ale jde o mimořádnou důvěru ve vaše tvrzení, ač jste tu za obligatorního lháře, takže)
nepraskl, klid, jen je nataženej nedej potvora natrženej, páč přetrženej (prasklej) sval je, milej sportovče, na 6-8 měsíců rekonvalescence s nebezpečným městnáním sražené krve, sestupující ke kotníku.
Držím palce též.
09. 01. 2014 | 18:27

david napsal(a):

Ládiku,
velmi jste mne zklamal.
Až dosud jsem si myslel, že jste člověk pravicový , tedy člověk schopný, člověk bohatý, který díky svým schopnostem a tomu odpovádajícímu bohatství má čas předvádět zde svoje stupidní exhibice.

Až dnes jsem zjistil, že vy Ládíku lítáte po stavbách jako nějaký proletář.

Ládíku, já jsem sice podle vašich přiblblých řečí už dříve měl podezření,že můžete být jen chudý hlupák, ale přesto jsem dnešním zjisťěním že jste opravdu jen hloupá socka překvapen a zklamán.
09. 01. 2014 | 18:28

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Pro Kelt.
Pár poznámek.
„Pátá kolona“ dnes by nebyla zase tak špatná,
že byla špatná ve třicátých letech za to mohou různé okolnosti včetně českého „nacionalismu“.

To, že nás Západ obětoval je nepřesné, obětovala nás konzervativní pravice, která Hitlera tlačila tím směrem, přes Československo směřovala cesta do Moskvy, tak tomu západní pravice tleskala, otočila, až Hitler zaútočil jiným směrem.
Kritizoval za to konzervativce i známý Keynes.

Roosevelt neměl o tehdejší Evropě dobré mínění, byla to imperiální Evropa a za její problémy nemohlo jen Německo, tak, jak se to dnes u nás prezentuje. Když se Roosevelta ptali, zda není chyba pustit Rusy do Evropy, tak řekl něco v tom duchu, že ne, Evropu to zbaví imperialismu, Rusům to pomůže zbavit se barbarství, tedy, že to pomůže jak Evropě, tak Rusku.
A podle mne měl pravdu.
09. 01. 2014 | 18:29

Kelt napsal(a):

resl.,
protože Beneš správně předvídal průběh 2.WW po Stalingradu a druhá fronta byla v té době v nedohlednu.
Je to prosté,Resle-jenom to nechcete pro aversi k E.Benešovi pochopit-nedivím se-Vy zastánce sudetských nacistů.
09. 01. 2014 | 18:31

Ládik!!! napsal(a):

Dík za info, jsem v tom amatér. A to jsem ze 400 přihlášených 10. nejstarší. Do startu chybí necelých 8 měsíců a min. 20 kilo dolů...
09. 01. 2014 | 18:32

Ládik!!! napsal(a):

david -
to mě velmi těší. Já si o Vás dosud nemyslel nic a zase to tak zůstalo.
09. 01. 2014 | 18:33

pavel v napsal(a):

Kelt napsal(a):
pavel v.,

Bůh ateistické Čechy neopustil a tak se Schwarnzenberg presidentem nestal.
A Vaše prognozy jsou ala Ládík !!!-to nemá cenu komentovat-již jsem to sdělil Ládíkovi!!!
Poslední vláda ČSSD to dotáhla do Řecka zadlužením 28,6% k HDP.Euro kriterium je 60%.
Ti,kteří před cestou do Řecka varovali,tak ČR poslali na Balkán a skončili jsme těsně před hranicemi Řecka s dluhem o 1 bilion vyšším,než když vládu převzal Topolánek a poté Nečas s Kalouskem.
Ten dluh dnes činí cca 50% k HDP.
Ono než se něco napíše,tak je dobře si najít alespoň některá fakta,aby z toho nebyl totální blábol.
09. 01. 2014 | 17:41

Pane Kelte, i přes značné zvýšení státního dluhu v době světové recese, Česko nemuselo, na rozdíl od Řecka, žádat o mezinárodní finanční pomoc a udrželo si velice příznivý rating, takže nám banky půjčily na nízký úrok. Strašně by mě zajímalo, co byste proti deficitu udělal vy.
09. 01. 2014 | 18:40

Kelt napsal(a):

Ládíku!!! 18,13,
odsunutá "menšina"se přihlásila po 1.10.1938 k občanství Třetí Říše-a voleb v roce 1946 se mohli účastnit pouze občané ČSR.
Studna vašich znalostí je hodně mělká a prázdná-Vy plácáte nesmysly,jelikož o tom o čem hodláte "diskutovat" nemáte ani ánunk.
09. 01. 2014 | 18:43

pavel v napsal(a):

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):
pavel v
Schwarzenberg by byl v té roli rád, kdyby pochopil oč vůbec jde a při tom výkladu neusnul.
Ovšem je pikantní zjistit, že voliči Kchárlsgemajnšaft by uvítali, kdyby Schwarzenberg briskně, bez prodlení instaloval do funkce ministra financí bývalého člena orgtanizace, o které tvrdí, že je zločineckou ...a možná že dokonce spolupracovníka organizace, ketrá byla její údernou pěstí ...KONEC CITACE

Nevím, jak se provinil Babiš. Neexistuje žádné svědectví, že by někomu uškodil jako údajný agent StB. Jediné, co proti němu svědčí, jsou záznamy estébáků, to jest lidí, kterým se nedá věřit ani pozdravení.
09. 01. 2014 | 18:47

Yosif K napsal(a):

veverka napsal(a):
Takže když Zeman jmenuje třeba Okamuru nebo Babiše místo Sobotky,nebudou moci havloidi jako je Pehe ani pípnout.

09. 01. 2014 | 16:31
No já spíš čekám že Zeman nejmenuje nikoho, na to má taky plné právo, ted vládnou zemanisti a to vyzhovuje zemanovi nejlíp, oddanější lidi by už nenašel.

Další faktor je ten že málokterý politik mluví jen síám za sebe, největším sponzorem zemana je Lukoil, čili je nutné přihlédnout i k tomu co se hodí Lukoilu, nikdo přeci něvrazí do kampaně 50 mega aby pak čučel že mu ministerstvo dopravy napaří stamilionový pokuty za nedodanej leteckej benzin.......
09. 01. 2014 | 18:50

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Pro pavel v.
Jen se dál zesměšňuješ.
Babiš pocházel z významné komunistické rodiny, vyrůstal na Západě, kam byla rodina vyslána, například Ženeva.
Rychle vstoupil do KSČ, práce v zahraničím obchodě předurčovala spolupráci s STB.
Netvrdím, že Babiš udal nějakého souseda nebo kolegu z práce, ale nad vší pochybnost je, že to byl nomenklaturní kádr, který šel za svým osobním prospěchem a s STB by alespoň formálně spolupracoval, jinak by přišel o své výhody.
09. 01. 2014 | 18:57

Kelt napsal(a):

pavel v,.18.40

ministrem financí se bezpochyb nestanu,ale sdělím Vám co dělaly ty země Evropy-EU,které dnes na rozdíl ČR rostou.
Za prvé neměly na postech MF ekonomicky nevzdělané alkoholiky.
Za druhé-činily fiskální kroky k oživení ekonomiky,podpoře vytváření pracovních míst/kurzarbait/a udržení kupní síly obyvatelstva.
To,co činila vláda Nečase byla s tím v příkrém rozporu.
09. 01. 2014 | 19:03

Ládik!!! napsal(a):

Kelte -
nepřihlásila se ta menšina k občanství z podobných důvodů, jako ta naše menšina k příslušnosti ke zločinecké organizaci? Pohnutky by mě zajímaly, zejména přerod člověka na komunistu.
09. 01. 2014 | 19:07

mb napsal(a):

Kelt 09. 01. 2014 | 16:26

... to je otázka no ...

... bylo by to na delší diskuzi ...
09. 01. 2014 | 19:08

náhodný čtenář napsal(a):

Také by bylo dobré věnovat dostatečně podrobně pozornost tomu, co dělá Zemanova prozatímní vláda. Jaké smlouvy uzavírá, popřípadě jaké smlouvy uzavírají jednotlivá ministerstva. Občas proskočí nějaká zpráva, ale nějak se to moc nezdůrazňuje. Např. poslední: ministerstvo obrany bez výběrového řízení uzavírá smlouvu na hlídání muničních skladů asi za půl miliardy. Soukromá firma má hlídat vojákům střelivo. Kolik toho střeliva armáda má a proč si ho nemůže hlídat sama, je záhada. A tšch armádních zakázek je už řada. A co rušení vojenských prostorů? Tam je ještě hodně co rozkrást. A tak by se mohla probrat všechna ministerstva a skončili bychom u dostavby Temelína, kterou také vláda bez politického mandátu prosazuje. Takže někomu asi bude vyhovovat, aby tato vláda tzv. odborníků vládla co nejdéle.
09. 01. 2014 | 19:10

buldatra napsal(a):

Možná by situaci poněkud uklidnilo, kdyby si Babiš koupil od Duky přiměřeně velký odpustek.
Přiměřený, zdůrazňuji.

Páč, když jeden přehazuje prachy vidlama, aby se nezapařily, je těžké najít tu správnou míru.
Takže hrozí, že by to při tom nákupu mohl poněkud přepísknout a nabídnout moc vysokou cenu (a znáte to, co peklo jednou schvátí..., na druhou stranu by to mohlo to peklo brát jako že cítí povinnost revanžovat se), v důsledku čehož by byl svatořečen Babiš ten.

Svatý Andrej, ochránce církve před chudobou.

A pak se mi líbí, že zas a opět nečekaně v diskuzi znovuvynořila sudetoněmecká otázka.
Fakt nečekané.
Je to vždy jako ono pověstné nečekané vynoření americké jaderné ponorky třídy Ohio na Štrbském plese.
09. 01. 2014 | 19:12

Kelt napsal(a):

Ládíku!!!
"jako ta naše menšina k příslušnosti ke zločinecké organizaci"?
Pohnuty ke vstupu do ODS byly ryze ekonomické-to je prokazatelné.
09. 01. 2014 | 19:13

Richard napsal(a):

"Bůh ateistické Čechy neopustil a tak se Schwarnzenberg presidentem nestal."
Kelt

no, je možné, že Bůh má radši férové ateisty než falešné věřící, kteří dělají vše proto, aby se mu zalíbili a zajistili si tak místečko v nebíčku...
to on pánbůh zištnost pozná
09. 01. 2014 | 19:17

kokoshka napsal(a):

Teda,to je zase debata o ničem.
Pehe jede jak benzinova sekačka na travu.
Hlavne mne raduji"vystupy"nejpovolanejšich-ladika a resla.Bez jejich cirkusovych čisel by tento server skončil.
Osmnacte kolo X faktoru muže pokračovat!
09. 01. 2014 | 19:19

člen Klubu Pravicových Spotřebitelů napsal(a):

pavel v
Takže pojednou už nebyla KSČ zločineckou organizací ?
A lidovcům už nevadí bývalí komunisté - členové této organizace ? Ale vadí jik jen členové dnešní KSČM - tedy partaje , která je formálně demokratickou ?
A Baborová už tedy je přijatelná - coby šéfka odboru na kraji ?

Tak proč tolik zlosti v minulosti ? Proč ty hladovky ? Proč to odsuzování těch, kteří chtějí zrušit usnesení tkzv. bohumínského sjezdu ? Vždyť vy jste horší ajk oni, vy své voliče podvádíte na vyšším levelu, než ti socdemáci, o kterých např. LIla tvrdí, že podvedli své voliče tím, že po volbách začli spolupracovat s DNEŠNÍ KSČ - tedy s demokratickou KSČ.

Ach tak, já zapomněl - teď jde o " vašeho" exkomunistu / a možná spolupracovníka StB/. Náš, váš, tak se mává, tak se mlátí.

Mimochodem - když tedy záznamy StB jsou nedůvěryhodné /vy to píšete tak, jako že toto platí i v jiných případech / - tak proč ten ryk kolem lustrací, kolem ÚSTR, kolem Falmera /jistě tedy i údaje o něm jsou údaji lidí" kterým se nedá věřit ani pozdravení"...jistě i údaje o dalších osobách, vedených jako spolupracovníci, či snad dokonce agenti...

Ale ono to tak není, viďte ?
Ono zase v jiných případech ty výpovědi platit budou, že ?
Prostě když se to hodí tak je A rovno B.
Typičtí lidovci. Pokud se jim dostane kprýtek tak mění i ty své fundamentální postoje.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Jak to že můžete tak rezolutně tvrdit, že "Neexistuje žádné svědectví, že by někomu uškodil jako údajný agent StB. ". Vy jste snad ta svědectví měl na starosti ? Na základě čeho to prohlašujete - tak rezolutně ? Co o tom víte ?

Tak nějak vzniká ta hnědá barva - v politické duze. Čistá technologie moci, principy jí slouží, slouží jí tak, aby došlo k potlačení levicové části spektra, jakýkoliv prostředek je dobrý, i lež a přetvářka, hlavně o sobě musíme tvrdit že jsme zastánci tradic a konzervativních hodnot, musíme jim to denně vtloukat do hlavy až se to stane pravdou, jak průhledně goebbelsovské !

Naštěstí zde to bude když tak jen v rovině tragikomické, ostatní Evropa je povíceru dál, než zdejší estébáckovekslácká fašizoidní pravice /však potrefené husy se ozvou/, která za prezidenta chtěla figurku cimrmanovského střihu, to je jediné co za ta leta vygenerovala....kníže má k tobě - lide můj, blíže...kníže , co schvaloval zákony typu arbeit macht frei a hájil švindly typu S karta, spolu s kriminálníkem schválil majetkový transfer v řádu stamiliard...pohrdaje přitom jak opozicí formální tak občanskou...

"No tak teď to aspoň nandáme Zemanovi.... Vorwärts! Vorwärts!"
Zašlepeme zemana do země a on pak ten kníže bude více vykukovat, natřeme knížete na růžovo a přilepíme mu k fajfce licousy a dobrosrdečný úsměv, číro rozčešem protektorát na ježka - však oni si ho lidé oblíbí !!!
09. 01. 2014 | 19:22

Richard napsal(a):

ještě k tomu Haškovi, vůbec nechápu, jak taký kompot může vykonávat hejtmana, natož uvažovat, že ho bude kumulovat ještě s poslancem...
Co za lidi mu toto umožňují?
Podle mě mají socialisti ve svých řadách asi nějaké křídlo oligofreniků napojené na Zemana, jejíž hlásným troubu je tento Zemanovský zjev, natvrdlý pučista ovládán vrchním papučistou z Hradu...
To je taká zhnilá jihomoravská švestka, dutý jak sud na slivky, ten Hašek...
Sobotka tak zamířil kritikou tohoto šaška do vlastních řad velmi dobře, bo jsou zplesnivělé a páchnou, jen mu chybí podpora, čemuž moc nerozumím, ...čeho se ti lidi kolem něj bojí, resp. proč se mu bojí vyjádřit podporu...ten člověk bojuje hlavně sám... až na pár výjimek kolem něj, ostatní asi taktizujou a vyčkávaj, až jak to dopadne, aby si náhodou neopatrným krokem neublížili a když tak mohli přeskočit na druhou stranu...
09. 01. 2014 | 19:31

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Pro Richard.
Jsi neskonale trapný a hloupější než Sobotka.

Kolize hejtman – poslanec vadí,
ale poslanec a ministr nebo starosta nevadí.
Tedy vadí to pro některé „nepohodlné“ lidí, jinak něco podobného nevadí.

V parlamentu je celá jedna strana starostů,
která do něčeho podobného dělá, tedy spojila tyto dvě funkce.
09. 01. 2014 | 19:45

Občan napsal(a):

pane Štěchu,
Sobotka by měl Zemanovi ruce líbat za to, že ho ještě nejmenoval "premiérem".
Protože ho čeká opravdu hořký kalíšek: http://portal.mpsv.cz/sz/stat/nz/mes

Jsem velice zvědav, jaké návrhy opatření ke snížení nezaměstnanosti, zvýšení zaměstnanosti, na ochranu před chudobou a alespoň zachování stávajících mezd nová "trojkolka" podá a jak je bude realizovat.
A hlavně jsem moc zvědav, jak bude nová "trojkolka" bránit Čechy před přílivem gastarbeiterů z východu. Už teď jich tu parazituje 400 000 a přitom 600 000 Čechů nemůže sehnat práci!
09. 01. 2014 | 19:47

Richard napsal(a):

Bakalův
Hašek není nepohodlný, ale dutý, ulhaný a zákeřný, to koliduje s jakoukoliv mocenskou pozicí, ...
nechápeš, že? Nevadí, ani to od Tebe nečekám, vím, že je to nad Tvé duševní kompetence...
to nic, hlavně nelez do politiky
09. 01. 2014 | 19:53

jozef napsal(a):

V zasade plati/uz takmer stvrt storocia/:
koho pretlacaju medialni arbitri v sluzbach "svetoveho lidra",ten je pre narod nestastim.Naopak koho orwellmedia bombarduju fekaliami,ten moze pre spolocnost byt prinajmenej nadejou.

Zeman je hospodarsky a politicky odbornik/takmer na urovni prof.Komarka/ a patriot.Preto ta medialna protizemanovska vojna.Preto stvanica na ceskeho prezidenta od zasluzilych medialnych korzarov.

"Zaujem prezidenta",Zizku Zemana/staci mu chleb se sadlem a tri okurky/ a zaujem zasluzilych medialnych korzarov v sluzbach zahranicnych plutorajovych zralokov/korzarov typu pana Pehe/ je naozaj diametralne odlisny.

Na Slovensku totalna medialna vojna proti Ficovi a Smeru zatial Smer neoslabila - a posilnila radikalnych patriotov.
09. 01. 2014 | 19:58

Sylva Šauerová napsal(a):

Alfa a d.

Samozřejmě že pan Zeman MOHL jmenovat premiéra dříve, totiž dříve v řádu týdnů, již po ustanovení PS. Argumentovat nehotovou, resp. nepodepsanou, koaliční smlouvou nelze. Jednak byla hotová již 13. prosince a následně i publikovaná (že by si ji od té doby pan prezident nepřečetl ?) a jednak mu do koaliční smlouvy nic není. Podstatné pro prezidenta republiky je, že existuje většina v PS, na níž se politické strany dohodly a že - kromě B. Sobotky - fakticky nikdo jiný žádnou jinou vládu sestavit nemohl. Jiří Pehe se nemýlí v ničem.
Ostatně, nicku Alfa, jaký seznam ministrů vyžadoval pan Zeman po IHNED (!) jmenovaném premiéru Rusnokovi ? Měl ve chvíli jmenování připravený nějaký vládní program ? Nikoliv. A nebylo známo jméno jediného ministra. Navíc pan Zeman pro Právo prohlásil, že mu do výběru ministrů nebude zashovat, neboť jde o výsostné právo předsedy sestavit svou vládu, pamatujete ?
Stačí přece porovnat dva diametrálně odlišné postupy. To, co píšete, je neobhajitelné.
Teprve ve chvíli, kdy začala sílit zahraniční kritika a ve chvíli, kdy se mu nad hlavou začala vznášet žaloba, významně poklesla popularita a začaly se objevovat články jako je tento, viz
http://www.lidovky.cz/uhybanim-zemanovi-vytvarime-monstrum-rika-ustavni-pravnik-kysela-1fq-/zpravy-domov.aspx?c=A140104_102201_ln_domov_vam
pan prezident sebou hnul. Dobře udělal, nic jiného mu totiž ani nezbylo.
09. 01. 2014 | 20:00

mb napsal(a):

richard napsal: to on pánbůh zištnost pozná

... a sám pánbůh je nebo není zištný ... ???
09. 01. 2014 | 20:02

Richard napsal(a):

mb
to já nevím, nechodím s ním a pívo...
zeptejte se Violy, ta to bude vědět...
09. 01. 2014 | 20:05

co s rubínem napsal(a):

šašek z Jihlavy napsal(a):
rubín
Ne abyste teď sedl do auta, to raději pište ty fantasmagorie než se z toho vyspíte, my to zatím přeskočíme.
09. 01. 2014 | 17:37

-----------------------------
-do Synagogy se nehodí,je němý a hluchý

-husitská práčata-žádný problém vložit do praku,trefit křižáka.Pokud ne do oka,křižák sebere,i to má za cíl

-pracnější je přístup Turnovských brusičů,a pokud se trochu spojí s jezuity a jejich poznatky o krystalech z klášterů-ulehčí se jim

-nejnáročnější přístup volí laserščici :rubínový laser chce nejen sdílet vyšší matematiku s jezuity,ale umět navíc i experiment inženýra

tři cesty celkem

dnešní ČR asi jde na to všemi třemi cestami (i Lenina ke komunismu),byť ten třetí-laser od křižáků dovážíme,ač je to ruský a americký vynález.
Ale ti Amíci,to je zásadně mentalita proti husitským práčatům-oni jsou potomci těch kdo prchli před náboženskými válkami z Evropy a o třídním boji za Boha nic nechtějí taky slyšet.Dvojí tolerance bez té třetí.
09. 01. 2014 | 20:07

šašek z Jihlavy napsal(a):

Jarmila napsala:
"Nemá cenu ho číst. Je tolik jiných hezkých věcí a slov na světě."
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Např. Je první máj, lásky čas. Hynku(Kmoníčku) Viléme(princi), JARMILO!
09. 01. 2014 | 20:16

šašek z Jihlavy napsal(a):

jorick napsal:

Sasek s trapnym bimbovanim, kterymu skoro vidim do voken.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Joricku, hlavu vzhůru, chlapče, pokud patříte k těm několika spravedlivým, kteří bydlíme na Březinkách, pánbu vás v tom nenechá a vše dobře dopadne. Až se vrátíte ze špitálu uzdraven, ne abyste mi ze samé radosti za toho Bimba posprejoval okna.
09. 01. 2014 | 20:35

zasloužil se o stát napsal(a):

buldátro
Pokud se v Štrbském plesu cachtají nějací ľuďácí, kteří pořád touží Beneše vidět zadusit se v cele v Haagu jako jiné hlavy suverénních evropských států, ať se tam vynoří třeba Lochneska a polkne je.
Kdyby jí nešli celí do krku, tak jí je přijdu nakrájet.
09. 01. 2014 | 20:36

Yosif K napsal(a):

pavel v napsal(a):

Pane Kelte, i přes značné zvýšení státního dluhu v době světové recese, Česko nemuselo, na rozdíl od Řecka, žádat o mezinárodní finanční pomoc a udrželo si velice příznivý rating, takže nám banky půjčily na nízký úrok. Strašně by mě zajímalo, co byste proti deficitu udělal vy.

09. 01. 2014 | 18:40
KONEC CITATU.

Pan Kelt by udělal to co každý upřimný socalista. Rozhazoval by peníze po velkokontejnerech.

Socalisti zde bečí nad propadem HDP o jedno procento a hýkají radostí nad tím že "v okolních zemích" se podařilo HDP o jedno procento zvednout.

Například v Polsku v roce 2011 vzrostlo HDP o 1% díky tomu že zadlužení země vzrostlo O CELÝCH 7% HDP!!!!!!

Jak by řekli roduvěrní socálisté, neberte to, hlavně že se roste.... samozřejmě nárůst zadlužení o 7% ještě není řecko, ale dělejme to systematicky za sebou 10 let a to už jsme opravdu v socalistické p...eli řeckých rozměrů!!!!

Většina potznámek v tom směru že šetřit je marné a že Kalousek je darebák protože šetřil a že Kalousek je darebák protože nešetřil jsou výplody vybičované a nepříčetné nenávisti.

Vš skutečnosti Kalousek nemohl šetřit o mnoho více než šetřil s ohledem na to že bohužel i lumpenproletáři chodí k volbám a Sobotka nebude moci rozhazovat až tak jak to sliboval svým ovečkám protože se opravdu uvnitř bojí konců řeckých a španělských socalistů kteří byli momentálně většinou voličstva odvrženi jako zcela mimozní slibotechny od kterých nelze čekat vůbec nic než zmatek a zkázu.

Jak v Řecku tak ve španělsku tak v Portugalsku voliči získali cennou lekci - 25 let růstu na dluh a "rozvojových projektů" je zavedlo DO EKONOMICKÉHO PEKLA.

Portugalští bolševici oblepili celý Lisabon plakáty: "Austeridade nao funciona, Troika RUA!"

Portugalce už to ale k bolševické revoluci neburcuje, komu to trochu myslí, tak ví že po bohatých letech na dluh prostě přišla doba splátek, a že bolševici jim žádná EURA nenatisknou a že pokud si chtějí tisknout nějaké bolševické pesa sami po sebe tak že by tyto mohli mít brzy hodnotu asi jako bolševický polský zloty nebo samosprávný jugoslávský sosálistický dinár.
09. 01. 2014 | 20:47

Yosif K napsal(a):

Kelt napsal(a):
Ládíku!!! 18,13,
odsunutá "menšina"se přihlásila po 1.10.1938 k občanství Třetí Říše-a voleb v roce 1946 se mohli účastnit pouze občané ČSR.
Studna vašich znalostí je hodně mělká a prázdná-Vy plácáte nesmysly,jelikož o tom o čem hodláte "diskutovat" nemáte ani ánunk.
09. 01. 2014 | 18:43
Mno jsou dokonce i desetitisíce čechů - celé hlučínsko - kteří se "přihlásili" přesněji řečeno byli přihlášeni k německé národnosti, jako říští občané měli větší příděly masa i ovoce i dalších potravin, jako říští občané zdravili Hitlera (alespon v roce 1939) bojovali ve wehrmachtu či v jednotkách SS, a pak všichni mohli zůstat.

Takže klíčem k zůstání či vyhnání nebyl postoj k Hitlerovi ale národnost, v případě neodsunutých němců ještě navíc k tomu klika když kápli na MNV na komanče kteří nebyli úplně duševně zpustošení.......
09. 01. 2014 | 20:55

Yosif K napsal(a):

Takže pane Kelte i studna vašich znalostí je někde mělčí - odsun se opravdu neřídil tím kdo hajloval a kdo nehajloval slávu Adovi Hitlerovi.....
09. 01. 2014 | 20:59

šašek z Jihlavy napsal(a):

Paní Šauerová trefila hřebíček na hlavičku - to s tím jmenováním Rusnoka zde nikdo nevzpomněl, i mně to vypadlo z paměti, ale teď se mi ty TV záběry znovu vybavily, jak za ním jezdili do Štiřína ( nebo kde to bylo) všemožní nápadníci, dokonce i starý harcovník Schling byl na seznamu. Už je nejvyšší čas, aby ta obskurní sestava táhla ke svým kšeftům a nedělala ostudu.
09. 01. 2014 | 21:00

Yosif K napsal(a):

Sylva Šauerová napsal(a):

Ostatně, nicku Alfa, jaký seznam ministrů vyžadoval pan Zeman po IHNED (!) jmenovaném premiéru Rusnokovi ? Měl ve chvíli jmenování připravený nějaký vládní program ? Nikoliv. A nebylo známo jméno jediného ministra. Navíc pan Zeman pro Právo prohlásil, že mu do výběru ministrů nebude zashovat, neboť jde o výsostné právo předsedy sestavit svou vládu, pamatujete ?
Konec citatu.

Paní šauerová - zapomínáte na jedno - Rusnok je ke všemu ochotný vazal a rovnátkář je třídní nepřítel. Zeman má právo rovnátkáře trápit a nakonec jej nejmenovat, třeba z čiré fialové mstivosti, tak proč by to neudělal když na to právo má?

Nakonec čím déle zůstane u moci bandička řízená z Lukoilu, tím více budou Zemanovi sponzoři spokojenější, nikdo nechce přece ZBYTEČNĚ platit mastný pokuty za nedodanej leteckej benzin......
09. 01. 2014 | 21:04

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

To Kelt,

víte já si osobně myslím, že Ládík díky "svým pravicovým schopnostem" je chudý stejně jako ta pověstná kostelní myš a aby se alespon' trocha najedl(tj.: naplnil žaludek), když jako pomocný proletář na stavbě toho viditelně moc netrhne a kapsu nenatrhne, tak si přivydělává asi znouze zde na blogu a to zřejmě jako ten špatně placený plantala stranou ideologie zářného zítřku ods, což mu zřejmě pomáhá se udržovat a to sice blbě, ale jakžtak nad vodou. Holt, to jsou ti pravicoví fanatici co jsou zde se schopni pohádat a rozhádat snad s celou republikou, jenom aby mohli šířit ty své(alespon' dle jejich rozumu) pravicové bludy o schopných a všehoschopných úspěšných Kmotrech, což on a jemu podobní bohužel(či spíše naštěstí) nejsou(vid' yosífku), ale rádi by byli, mít k tomu ty(tytyty..) schopnosti. Zde zřejmě platí ono známe rčení- komu není z hůry dáno v apatyce nekoupí.
09. 01. 2014 | 21:07

zaplétáte se, sudomilci napsal(a):

Yosife, když jste na to takhle upozornil, mohli bychom je odsunout dodatečně (větší radost by jim asi těžko něco udělalo, neboť by jako říšští občané měli nárok na německé důchody, navíc jak říkáte, váleční veteráni), abychom to napravili.
Chyby se stanou.
Hlavně když na ně nějaký landsmanšaftem nabystřený Yosif přijde.

Rovnátko dopadá tak, jak má dopadnout každý lhář.
Je zvláštní, jak si mažoretky opozice nepamatují kdo říkal, že by musel být blbý, aby plnil sliby.
Notorický podvodník.
09. 01. 2014 | 21:23

ujo napsal(a):

Potvrzeno!!
Zeman znovu osvědčil svou (naštěstí našimi medii včas a důkladně avisovanou) mstivost a bude příští týden jmenovat Sobotku premierem.
Takovou rafinovanou pomstu si snad ani Slávek nezasloužil.
09. 01. 2014 | 21:25

au napsal(a):

No tak se Pehe veřejně zesměšnil, no... Jemu to nevadí, on je směšný rád...
09. 01. 2014 | 21:38

Viky napsal(a):

Pane Pehe,
dobře napsáno, ale přece jen mám jednu velkou výhradu k vašemu závěru nad M.Zemanem jako mužem, který již bude bez vlivu.
Stačí, když bude tím, co od něho většina jeho voličů očekává - být důsledným kritikem vlády a všech nectností nakupených v naší společnosti, které i on sám v minulosti spoluvytvářel. Pokud se stane opravdovým mluvčím lidu, tak má vyhráno a možná mu i někteří odpustí jeho nesmyslné mstivé klopýtání a lavírování s ustanovením vlády.
09. 01. 2014 | 21:42

Richard napsal(a):

au
přesně naopak
autor napsal:
"Zeman tak byl zatlačen do kouta. Zároveň je ale politicky natolik zkušený, aby věděl, že když bude jmenování vlády zdržovat, bude narůstat mezi koaličními partnery nervozita a mohou se objevit spory o to, jak postupovat"

takže otevřel stavidla, dokonce den před avízem...
Myslím, že udělal dobrý tah, nejen osobní, ale také společenský.
09. 01. 2014 | 21:45

Jirka napsal(a):

Pane Pehe, opět jste se ztrapnil, že Vám to za to stojí :DDD
09. 01. 2014 | 21:56

Richard napsal(a):

Jirka
dle reakce v nejmenším nechápete, o čem Pehe vlastně psal, ..
tož aspoň, že ty smajle umíte fajně,
09. 01. 2014 | 22:04

xentipin napsal(a):

Lidi,když si vzpomenu jak se komunisti s každým piplali-aby v třinácti vyhrál matematickou olympiádu,prošel deset dvacet kursů a pak z něj bude dobrý ministr financí--všude..jak se platové tarify zvedaly po letech praxe,tuctech školení (pravda s otázkou zda spíše politických nebo znalostních),nebo stály leta letoucí byť na nesrovnatelně vyšší úrovni u většiny ,
a v 21.století naopak v ČR doslova z bufetářky ministryně, z lidiček poztrácených v chodbičkách sociálního bludiště přes partaje s členskou základnou 1/100-1/1000 členů někdejší KSČ přes noc celebrity?...
Ptám se jsou příčinou ty Věže ze slonoviny ,zvané odbornictví a věda,že každý v nich po jiné stránce duševní než byl vybraný obor zakrněl? Z takových manažerů šel strach a zmar ? Asi i ano často.
A tím padl socík a nastal příval diletantství,jaký by nečekal ani třikrát propadlý na ZDŠ,desetkrát na SVVŠ a bez VŠ kdykoliv předtím? Ale i diskuse obsazují spíše kritici - mrchožrouti než lidé ,kteří rádi znalosti nade vše.Můžeme říci že horní manažerská vrstva společnosti je neznalostní.Ale prý to jsou politici,mají manažerismus vrozený nebo naučený.Ale čím měřit ten manažerismus? Schopností provázat své ambice a osobní zájmy s masou destruktivních předpisů,denodenních přehazovačů výhybek šotky v institucích-aby se nikdo pracovně neprojevil a diletanti přežili pohodově?
09. 01. 2014 | 22:11

Firefly napsal(a):

xentipin : to je prosté, schopný člověk do politiky nepůjde, pouze všehoschopný.

A my, belbci, jim dáváme čím dál tím více své osudy, životy i majetky na hraní. Rozhoduj, ber si, legálně či ne, hlavně mi dej zdání jistoty.
09. 01. 2014 | 22:23

ujo napsal(a):

nyní mají naši politologové příležitost (fakt jenom krátkou, do pátku 13.00) věštit ke komu a jaké mostrum sdělí výhrady.
Bez cv předaných MZ si tipnu : Chovanec (rychlostudia práv na ZÚ),Jirečka (mládí, nezkušenost při jednání o resortu v EU), Bělohrádek(co měl dosud společného s vědou a výzkumem?), Stropnický....
možná bude i něco pikantnějčího...
Každopádně to bude špatně
09. 01. 2014 | 22:24

Alfa napsal(a):

ad Sylva Šauerová:
"jaký seznam ministrů vyžadoval pan Zeman po IHNED (!) jmenovaném premiéru Rusnokovi ? Měl ve chvíli jmenování připravený nějaký vládní program ? Nikoliv. A nebylo známo jméno jediného ministra. Navíc pan Zeman pro Právo prohlásil, že mu do výběru ministrů nebude zashovat, neboť jde o výsostné právo předsedy sestavit svou vládu, pamatujete ?
Stačí přece porovnat dva diametrálně odlišné postupy. To, co píšete, je neobhajitelné."

Ano, jde o dva diametrálně odlišné postupy. V tom prvním Zeman jmenoval přechodnou vládu na několik měsíců, v tom druhém jde o vládu vzešlou z voleb, která by měla plnohodnotně vládnout pár let.
To Vy vůbec nechápete??
09. 01. 2014 | 22:33

Richard napsal(a):

Alfa
šmarjá panno na nebesích, toho času restituovaná, Vy jste schopen vymyslet si sebevětší blábol, jen abyste si obhájil ten svůj blud...
ještě jste mohl přidat, "ale to byla jiná doba milostivá, to nechápete?, to je úplně něco jiného, před pár měsíci a teď"

šmarjáááá, mně z té lidské kreativity asi praskne přirození, to není možné, fak jo...
09. 01. 2014 | 22:45

fikus napsal(a):

Karel napsal(a):
Poslanci by měli schválit zákon, kterým by pravomoci Zemanovi sebrali a bylo by po ptákách. Jmenovat premiéra i vládu by mohl předseda parlamentu.
09. 01. 2014 | 13:10
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
....a co takhle Pánbu kdyby jmenoval a je to...

Chudák Bohuš, sklízet co zaseju...no mám to zapotřebí..ano má, ale pro národ to dělat nebude tím si buďte jisti..
09. 01. 2014 | 22:59

Richard napsal(a):

a další dobrá zpráva
http://www.novinky.cz/domaci/323991-cirkve-mozna-prijdou-o-radu-ulev-na-danich.html
09. 01. 2014 | 23:44

Qin napsal(a):

Bolševíci všech barev spojte se!Naši bolševíci dosáhli pád zločinné Nečasovy vlády.Zato za vydatné pomoci svého lukoil prezidenta dostali k moci Stb vexlmiliardáře stvořeného Klausovou zlodějskou privatizací.Jsou to opravdu levičáci.Teď už zas dopředu svrhávají i Sobotkovu vládu.Nepřestanou dokuď z nás nebude ruská gubernie.
09. 01. 2014 | 23:57

S.Š. napsal(a):

Alfa :
Nikoliv, to opravdu nechápu. :-) Ústava je totiž jenom jedna. A prezident se má jako hlavu státu, která přísahala na základní zákon země, chovat v zájmu státu předvídatelně, nikoliv tedy jednou hot a podruhé čehý. Jinak totiž vzbuzuje buď podezření, že si z občanů, t.j. zejména z těch občanů, kteří volili soc.dem., dělá dobrý den, případně že jest mu vcelku ukradené, co si vůbec kdo myslí. Za poslední, jest vcelku irelevantní, zda jde o vládu na půl roku nebo na rok nebo roky čtyři. Nikde není napsáno, zda ta či ona vláda dokončí čtyřleté období.
10. 01. 2014 | 00:56

Suchec napsal(a):

Banda trapáků a Šauerová od Junka v čele.

Zase vás dostal, Mlha jeden lstivý :-D

Právě, že Ústava je jen jedna, a pojem "ústavní zvyklosti" je vskutku idiotský, neb není podložen právem (zvykové u nás fakt neplatí).

BTW frau Šauerová:
Socani 14 dnů po volbách nevěděli, čí jsou.
Bílá brada musel na 14 dní na konzultace do Vašingtóna.

To máme už skoro 4 týdny. Něco Vánoce , něco černoprdelnického okolkování.
A co se stalo?
Sobotka to dohantýroval, Zeman následně řekl, že jo.

A celá masmediální žumpa od Bakaly a spol. se může jít vycpat.

Výmysly, denunciace, smyšlenky a ejhle ....... zklaplo, finito :-)

Lidi se mají soudit dle skutků, ne dle toho, co vykládají druzí.

Pápápá :-)

P.S. - dneska bude ještě švandy kopec. Tak kolem poledního? :-)
10. 01. 2014 | 01:17

Richard napsal(a):

ale vždyť je to víc než jasné, ..
to je jakoby Zeman rozdával karty a svým namíchal samé žolíky a těm druhým, cizím zas samé kulové, bo ti jeho mu odváděj percenta z výhry

"když jste mí, nebudu Vám nic kazit, do ničeho zasahovat, máte svaté právo dělat si, co chcete, hlavně existujte, bo přece já Vás stvořil, Vaše existence a úspěch, je můj osobní úspěch a sebepotvrzení.."...
a aby to mělo váhu, vyhlásím to obecně
"prezident premiérovy do práce nekecá, takto to u nás nefunguje, je svatým právem premiérá...."

"ale jak mí nejste, jak jste támhle od Sobotků, tak to je situace zcela jiná a na zoubek se Vám hošánci určitě podívám, bo Váše existence a úspěch je můj osobní neúspěch, ohrožující mé osobní, vysněné "já", takže si pánové hezky popovídáme a kecat Vám do toho určitě budu, o Vaši existenci určitě nejde, ta mě v podstatě nezajímá, resp. moc si jí nepřeji, proto Vás budu šponovat a čekat, jestli se nesložíte...
Nejde o nic jiného než prospěchářský výklad pravidel, které pro jednoho platí a pro druhého ne, vlastně jde o lež, kdy interpretace vychází vstříc osobním potřebám a poškozuje potřeby/zájmy obecné povahy...
Na druhou stranu se dnes Zeman celkem pochlapil, byť nevím, jestli pod vnějším tlakem, nebo sám uznal vlastní dvojí hru..
10. 01. 2014 | 01:37

Ládik!!! napsal(a):

Kelte,
ještě jste mi nevysvětlil ty TNP, jestli to třeba nabyla "drábkovina".
10. 01. 2014 | 05:24

Bakalův nezvaný host napsal(a):

To, že chce Zeman jmenovat Sobotku premiérem, z něj udělá částečně zodpovědného za likvidaci ČSSD.

Až bude na Lidovém domě viset exekuční oznámení, tak může Zeman přemýšlet o tom, zda nemohl vzdor štvanici české pravice a sebevražedným snahám zevnitř ČSSD, jednat zodpovědněji.
10. 01. 2014 | 09:27

Analytik napsal(a):

Jaký úraz zvolí prezident Zeman pro příští nejmenování premiéra a nové vlády?
Vsázím 80:20 na tříštivou zlomeninu předloktí pravé ruky. (Auvajs !!)
Podepsat dekrety levou rukou by bylo krajně nedůstojné!
10. 01. 2014 | 09:31

Admirál napsal(a):

Bakalův nezvaný host - "To, že chce Zeman jmenovat Sobotku premiérem, z něj udělá částečně zodpovědného za likvidaci ČSSD."

Trefa.

Voliči dají rozhřešení soc.dem. na podzim. Že dají, o tom nepochybuji. Pak se budou otřásat základy.

Bohužel škody vzniklé fungováním i tak krátkým působením této vlády budou obtížně napravitelné.
10. 01. 2014 | 10:28

minatomirai napsal(a):

Díky britské tiskové agentuře alespoˇn Češi ví, co mohou od svého presidenta očekávat. Doufám, že do doby jmenování premiéra bude hradní pes uzavřen na bezpečném místě a koberce odstraněny. Český lid bude s napětím očekávat, zda president třetiny národa svému slovu dostojí či ho nahradí dalším "úrazem".
10. 01. 2014 | 10:40

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Pro Admirál.
Fraška ještě nezačala, ale průzkumy ČSSD jsou již pod dvaceti procenty. K tomu je potřeba přičíst fakt, že v posledních letech skutečné volební výsledky ČSSD bývají pět i více procent pod průzkumy. Proč by měl občan volit ČSSD, aby sloužila oligarchům a dělala víceméně Kalouskovu politiku? To snad ne.
V ČSSD by si měli všímat toho, co se dnes děje v ODS, aby byli připraveni na to, co je čeká za pár let.
10. 01. 2014 | 11:12

resl napsal(a):

Je tu ještě někdo, kdo by stál za Zemanem ? Z těch falešných nicků, co se snaží rozbít debatu o líném a mstivém člověku, by se jednomu mohla zatočit hlava. Ale chápu, těžko se brání "charakter" takové nuly. Ten chudák si svou pitomostí zničil poslední leta života a začíná mi ho být upřímně líto. Ani ústup Sobotkovi a předstírání mu už nepomůže. Je dobře, že se za něj staví aspoň Řepa, je s ním stejná nuda, jako s jeho hradním lhářem. Hodí se k sobě těžkopádnou přítulností.
10. 01. 2014 | 12:08

výbor veřejného blaha a sebeuspokojení napsal(a):

Richarde, chtě nechtě vás musím upozornit na páně Batistovu příručku duševní hygieny.
Omývat vlažnou vodou, ono to přejde.

Rozrušovat se naopak sebeuspokojováním s nepoddajnou klávesnicí zcela jistě nakonec povede k tomu, co naznačujete.

Zrovna poslouchám na ČR vzpomínky paní Blažíčkové: Teď něco ze života.
A vidím, že jsme za normalizace prostě neuměli myslet jinak.
Ať už jsme o světě venku dokázali vydolovat informací kolik chtěli, nenávist k bolševikovu zglajchšaltovanému toku informací z nás udělala naivní hlupáky.

Zrovnatak nás kampaně páchnoucích barelovců činí slepými k skutečným rizikům. Když Blažíčková připomíná, jaké naděje jsme vkládali v krvavého Andropova (a to jsme nic netušili o skutečném pozadí sovětské invaze do Afghánistánu), musím se smát.

Miloš JE skutečné riziko, to jsem tu psal už někdy loni v březnu. Ale oproti v 3D padělanému veřejnému prostoru a čtvrt století vodění za nos je na něm jeden nedocenitelný klad.
To riziko není bezedný močál beztvarých lží a hnojiště bezvýznamných lhářů.
Lze ho brát vážně.
10. 01. 2014 | 12:11

Desiderius napsal(a):

Pan Pehe má pravdu, k tomu není co dodat. Je smutné, že se tady najdou miliony voličů Zemana. Tady vždy trvá velmi dlouho, než lidé pochopí kdo je kdo. U Klause to trvalo dvacet let a nebýt jeho amnestie, možná by byl populární stále. Příšerné. To samé bude platit zřejmě u Zemana, Babiše a spol. Proč se nikdo neptá, jak osoba nemající negativní lustrační osvědčení jménem Babiš přišla k oněm miliardám ? To nikoho tady nezajímá. A z Hradu nám k tomu káže o demokracii soudruh Zeman.
10. 01. 2014 | 12:47

Richard napsal(a):

"Lze ho brát vážně."

ale právě, že vůbec, když jednou řekne, premiér má svaté právo jmenovat své ministry a podruhé zas cosi jiného...
Jeho slova tak nemaj žádnou váhu. Vážně ho lez brát jen v tom, že si situaci vždy uzpůsobí vlastním potřebám.
Netvrdím, že udělal vše špatně, třeba 101ku, resp. odmítnutí jmenovat Němcovou byl dle mého dobrý krok, resp. jeho osobní potřeby tenkrát ladily s obecným zájmem.
P.S. "chtě nechtě", to jsem kdysi jezdil jako brigádník v dodávce s chlápkem, co tohle furt opakoval, furt, furt, furt, že prý "chtě nechtě", až sem myslel, že mi z toho jebne nebo mu jebnu já...chtě nechtě
10. 01. 2014 | 13:47

Admirál napsal(a):

Desiderius - " Je smutné, že se tady najdou miliony voličů Zemana."

Není kouře bez ohně.

Příčinu, že se našly, bych viděl v tom, že jeho protikandidátem byl Schwarzenberg.
10. 01. 2014 | 13:49

buldatra napsal(a):

Richard napsal(a):

"Lze ho brát vážně."

ale právě, že vůbec, když jednou řekne, premiér má svaté právo jmenovat své ministry a podruhé zas cosi jiného...

Mám dotaz.
Který premiér?
10. 01. 2014 | 14:14

Vlado napsal(a):

Pořád ale nechápu, proč "posilování KSČ" nastalo až po 25.2.1945. Proč tam ty statisíce lidí nevlezly třeba v době od 29.12. do 31.12.1947? To mi hlava nebere. Že by to byli takoví šmejdi? Že by šli za svým cílem jak slepice po flusu?

09. 01. 2014 | 18:13 Napsal LÁDÍK!
--------------------------------------------------------------
A já jsem přesvědčený, že ty pravicový politici v tom únoru 48 se už nemohli dočkat jistých vkládních koryt přesto, že jich měli 12 obsazených: Tak podali demisi a dějiny říkají, že špatně
podhadli situaci. Svou demisí presidenta postavili před těžký úkol a KSČ v čele s Gottwaldem se chopila iniciativy.
Proč nepočkali, když si byli jistí svým vítězstvím v přístích volbách? To uvádím v odpovědi na a vaši otázku. Jinak komunisti posilovali až na stranu, která měla 1,9mil.členů.
10. 01. 2014 | 14:17

ujo napsal(a):

tak jsme slyšeli Zemanův projev.
nezklamal, došlo na mnohokrát opakované obavy většiny našich komentátorů(no našich, protože např. v ČT je platíme - ten výběr ze zkrachovaných politiků / Znoj, Kroupa/ je signifikantní).
Zeman jako pravý buran označil jmenovitě jednoho z kandidátů za popletu, u jednoho projevil podivení nad jeho schopností rychle absolvovat tak náročnou školu jako je PF ZU, poukázal na chybějící bezpečnostní prověrku (proč ?, měl snad Řebíček bezpečnostní prověrku a jak mu to ministrování šlo).
Ve své zákeřnosti nezmínil ani Zaorálka.
Zkrátka ov.r,
10. 01. 2014 | 14:19

Richard napsal(a):

buldatra
Rusnok snad...
"Zeman jako pravý buran označil jmenovitě jednoho z kandidátů za popletu,"

aby vzápětí sám Zeman pronesl, že Sobotku bude jmenovat příští týden, 17. listopadu...
že by český Gašparovič?
10. 01. 2014 | 14:23

mb napsal(a):

ujo ... v případě vítěztví Hitlera, byste také o ostatních mluvil jako o zkrachovalých politicích ... ???

noa myslíte že byl Kroupa pozván do studia jako politolog nebo zkrachovaný politik, a je Kroupa zkrachovaný politolog ?

noa lze každého neúspěšného politika označit za zkrachovalého ?

a úspěšný zvolený mafián nebo gauner je politik úspěšný a nezkrachovalý ???

noa nezvolený čestný, čistý a mravný politik je politik neúspěšný a zkrachovalý ... ???

hezký den
10. 01. 2014 | 14:27

jepice napsal(a):

Všem volitelům, kteří v roce 2003 vyhnali Zemana z parlamentu zadním východem:
Nešťastníci, co jste nám to udělali?
Už jsme to dnes mohli mít dávno za sebou.
10. 01. 2014 | 14:32

politika je hnůj, chce pořádné podávky napsal(a):

Richard
Neuposlechl jste mojí rady. Následky si přičtěte.
Politicky i v rovině trestní zodpovědnosti, až někoho bez jeho souhlasu to ..., no jaxte řikal.

Nechápu jak můžete nevidět, že v porovnání se sr...mi nalevo i napravo je Miloš nebroušený diamant.
Zahradní miniatura Winstona Churchilla. Nur die rote Schlafmütze fehlt noch.

Lhát se musí s dobrými úmysly.
Ti ostatní se obejdou bez jakýchkoli úmyslů, prostě jsou strčeni na scénu a čtou ze zmuchlaného listu použitého toaletního papíru.
Barel a Kalousek, kteří alespoň vzdáleně vědí, která bije jsou vědomými agenty Zla, jeden z chamtivosti, druhý ze záliby.
Všechno ostatní jsou jen dychtiví skautíci, kteří se třesou na první erotické zkušenosti se Satanem.

Málokdo si jistě Svatého Michaela nebo Jiří představoval jako Miloše Zemana.
Ale cesty Páně jsou nevyzpytatelné. Svatý František byl také tmavý, zanedbaně vypadající střízlik, sám se označuje za černou slepičku.

V dalším vás odkazuji na Friedricha Dürrenmatta: Herkules a Augiášův chlív.
Měl v tom jasno už v roce 1953, to jsem ještě nebyl na světě.
10. 01. 2014 | 14:43

ujo napsal(a):

mb:
proč píšete o Hitlerovi? jenom úhybný manevr.
Pan Kroupa byl mj. předsedou ODA, která jak známo skončila (po svém angažmá v prichvatisaci - Češka a další) bez voličů a s dluhy které byly uhrazeny velmi podivně.
Pan Znoj se angažoval v OH, které skončilo nikterak úspěšně.
Proč však pozvala naše veřejnoprávní televise k didkusi právě oba tyto pána stojící napravo od středu?
To je otázka k řešení.
Samozřejmě, pan Dvořák (bývalý člen...) nic řešit (právě proto) nebude ,možná má své intrukce
10. 01. 2014 | 15:06

Kelt napsal(a):

Jak se lze dočíst,tak "Vinca"naplňuje představu majitelů stránek o slušné a věcné diskusi.
10. 01. 2014 | 16:44

SuP napsal(a):

Vlado -
Nestavte se blbým. Ládik!!! se ptal, proč KSČ začala PRUDCE posilovat (míněno masivně nabírat členstvo) PO 25.2.1948, tedy po svém ZASLOUŽENÉM vítězství na Stromáku. Když jen na Ostravsku získala přes 20000členů během 6 dnů. Zavání to totiž stejnýmo oblíbenými mafiánsko-pučistickými praktikami jako obdobné předvolební akce soudobých kmotrů. Kdo se učil u koho je možná zřejmé.
10. 01. 2014 | 16:49

A.N. napsal(a):

O tom, že Chovanec je obyčejný podvodník vystudovaný na plzňských právech, jsem se dozvěděl až z vysvětlení v diskusi na ČT teprva, když o nějakém takovém člověkovi mluvil Zeman. A tento křiváček má vést rezort, který má proti nepoctivosti bojovat.
Ovšem zarážející je, že o tomhle - včetně již konkrétního boje proti diletantsví některých ministrů - nás musí informovat až prezident. Jak je možné, že o těchto problémech nepsali novináři okamžitě, jak se objevila jména budoucích ministrů. Koho tím chránili a co tím sledovali? Cožpak si nepamatují na naprosté odborné diletanty typu Bárty, Johna nebo Peak v minulé vládě. Čeho a koho jsou naši novináři vlastně oněmi "hlídacími psy demokracie"? Že by hlídacími psy toho, aby jen oni věděli o škraloupech ministrů a politiků a mohli si tak na nich různé věci vynucovat?
10. 01. 2014 | 16:59

Richard napsal(a):

vinca, Kelt
pořádek muší bejt a hlásit nepatřičnost je povinností každého, alespoň trošku slušného člověka, že jo pane Pehe?
Jsme přece v kulturní Evropě, ...
10. 01. 2014 | 17:37

mb napsal(a):

ujo, hitler nebyl úhybný manévr, a já zkusím trvat na otázce, zda tam byli pozváni jako zkrachovalí politici či zavedení politologové ...

také jste zcela pominul relaci mezi mravností, úspěšností a zkrachovalostí politika ...

ale můžete to rozšířit i na další skutečnost a život ...

kdo si nakrade - je úspěšný ?

no a kdo zůstane čestný, hloupý a chudý - je zkrachovalý ?

tak hezký den ...

jepice thumbs up ...
10. 01. 2014 | 18:15

stejskal napsal(a):

Dobrý večer, pane Richarde,

čistě pro Vaší informaci: pan Kelt nic nehlásil. Pan Kelt využil toho, že pan vinca ignoruje pravidla slušného chování resp. zdejší Kodex (nazval kohosi "kokotem" a ještě několika dalšími podobnými výrazy), aby si dloubl do provozovatele těchto stránek. S panem Pehe ani Evropou to vůbec nijak nesouvisí. Souvisí to jen a pouze s tím, že ani jeden z nich nerozumí tomu, jak ne/funguje diskuse na internetu (nebo to chápou, ale baví se tím, jak takové prostředí ničit či je prostě využívají k útokům na druhé).

Libor Stejskal
10. 01. 2014 | 20:57

Qin napsal(a):

Bolševici všech barev spojte se!Nečasovu vládu jste shodili kvůli manželské nevěře.To ale nepatří pod ÚOOZ+ Ištván,ale pod mravnostní policii.Ženskou netřeba odvádět v klepetech.Když se vám to s pomocí lukoil lžiprezidenta povedlo,dosadili jste místo toho Stb vexlmiliaráře, protože jste velcí levičáci.Teď už vám nevyhovuje ani socdem vláda.Je jasné,,že směřujete k likvidaci naší republiky a ženete nás do náruče ruského imperia.To se povede stálým odkládáním vlády prezidentem.Ištván dodnes žádnou korupci neprokázal a neprokáže. Byla to jen kouřová clona.
11. 01. 2014 | 00:40

non olet napsal(a):

Qine, a teď tacheles.
Co pro vás osobně znamenala Nečkalouskova vláda.
Ale nic o ruských impériích a socanech, bolševicích a Ištvánech.
Osobně.
11. 01. 2014 | 02:36

SuP napsal(a):

A.N. -
Zásah!
11. 01. 2014 | 11:06

Ládik!!! napsal(a):

Tvrdí se, že chovanec poctivě ukončil bakalářské studium. Dobrá, budu tomu věřit. Ale co začátek studia, první 2 roky??? Obhajuje se tím, že dělal CŽV (celoživotní vzdělávání). Jenže osoba, účastná CŽV, nemá statut studenta, tedy nestudovala. Na bakaláře se STUDUJE 3-4 roky. Chovanec chodil 2 roky do kursu (možná). Že ho hanba nefackuje, a spolu s ním Bohuša a celý ústřední výbor ČSD, kteří tohoto podovodníka z neznámých důvodů prosazují do důležité funkce.
11. 01. 2014 | 12:16

JAHA napsal(a):

Ako je vidiet, mnohym to "nedochazi".
Ked Zeman nieco povedal, hovori, ci povie v buducnosti, tak je to pravda!

Ked pouzival "obrazy nacistov" proti druhemu kandidatovi a potom povedal, ze sa zmylil - tak sa zmylil!
Dovod pohybovych problemov viroza - tak viroza!
Dovod nemenovania Sobotku premierom este v minulom roku koleno - tak koleno!
Menovanie Sobotku premierom 17. listopadu - tak 17. listopadu!
Ved nepovedal predsa rok!

Konecne mate prezidenta, po akom ste tuzili.
11. 01. 2014 | 13:07

Qin napsal(a):

non olet:Nečasova vláda byla legitimní vláda jako každá jiná.Udržela státnírozpočet v mezích,šetřila a obrátila trend zadlužování rozpočtu.Udělala mnoho nepopulárních opatření i chyb jako každá jiná.Ale vše bylo legální.Aféra předsedy vlády záměrně nafouknuta a nesprávně zahrnuta do boje proti korupci.Dodnes neobjasněno.
11. 01. 2014 | 13:27

Martin napsal(a):

Admirál:

S první a poslední větou vašeho úplně prvního příspěvku na 100% souhlasím. Hlavně s tou poslení větou, že svržení Sobotkovi vlády udělá Zeman záslužný čin.
12. 01. 2014 | 01:32

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

Zeman to dotáhne za nedlouho tak, že ho bude nenávidět celý národ.

V mém okolí ho už začíná každý doslova nesnášet a nenávidět. Zde uvedu poslední dialog co jsem zaslechl: "Ten Zeman furt jenom do všeho kecá, do všeho se se.. a stejně ho... co čemu nerozumí"

Už jenom tím svým vystupováním odpuzuje každého i toho co jej nedávno volil! Tady je jenom příkladně vidět zhoubnost alkoholismu na osobnost člověka!
Vypadá to, že budeme svědky v pořadí jenom další tragédie a frašky o kterou už opravdu nikdo nestojí.
12. 01. 2014 | 21:54

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

To Martin, zase udělá záslužný čin, když se trocha naučí ten češtin...

a nebude se tak 100% navážet do: "Sobotkovi vlády" !
12. 01. 2014 | 22:04

hujeroskeptický modrý pohůnek napsal(a):

To Qin

může být jenom rád, že je s.Nečas ZATÍM neobjasněm, páč ten jeho milovaný přemilovaný s.Nečas má už dávno, jak by řekl jeho spolustraník a modrý svazák s.Langer "vrkat".
12. 01. 2014 | 22:17

vinca napsal(a):

to: Quin
Naprostý souhlas. s pozdravem stop komunismu, socialismu, ANO , zemanovi, který se dostal k moci lživou podvodnou kampaní, kde lež a nenávist zvítězila nad pravdou a láskou. vinca

http://vary.idnes.cz/prezident-se-ve-varech-nelichotive-zminil-o-karlu-schwarzenbergovi-11a-/vary-zpravy.aspx?c=A140113_153234_vary-zpravy_pl

Ukázka, jaký je to demagog... a přečtěte si diskuzi!!!= národ jej nesnáší!!!...prý kvůli Mládkovi provětral kontrazvědku he he he ...to je tedy poděs!
13. 01. 2014 | 17:49

No, ... napsal(a):

Také se podle občas sem tam zveřejňovaných zpráv zdá, že prozatímní vláda má rozjeto mnoho kšeftů, ale píše a mluví se o nich minimálně. Jestli k nim má mandát, nebo ne, voličům a daňovým poplatníkům do toho nic není :-) Takže asi každý týden zdržení dobrý. Ostatně Zeman by rád zachoval její členy na ministerstvech, jak naznačil. Například pan Stropnický už prohlásil, že by si nechal Picka jako náměstka. (Asi chce ministrovat déle než Karolína. Kdyby nám tak Nečas pověděl, co všechno ví ...) Takže nemějme obavy, všechno zřejmě pokračuje stejně dobrým směrem, jak šlo dosud. Někdo tu napsal: Zastavili jsme Kalouska! No, ...
13. 01. 2014 | 19:59

DennisKr napsal(a):

Everything else is ultimately merely details -- important details, but variations on this theme. index.php is the controller, the menu method determins what the "current page" is, and a lot of occasions get fired along the way of construction that page. Plugin modules can hook into those events and shift the workflow/provide additional information/etc. That is also part of the reason a lot of Drupal resources center on making modules. Without modules, Drupal does maybe not actually DO something other than say, 'Somebody asked to get a page! Does it exist? No? OK, I'll serve up a 404.'

<a href="http://billysrereebiz.com">Corro</a>

http://billysrereebiz.com - lolz
25. 02. 2014 | 23:23

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
26. 02. 2014 | 18:17

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy