Jak (ne)potrestat Rusko

12. 03. 2014 | 21:52
Přečteno 9818 krát
V úvahách o tom, jak potrestat Rusko za invazi na Krymu, panují na Západě rozpaky a nejednota. V České republice se v posledních dnech hodně mluví o návrzích z řad amerických republikánů, aby byl v reakci na ruskou invazi obnoven projekt americké protiraketové obrany, včetně radaru na našem území.

Někteří přední američtí politici, kupříkladu senátor John McCain, ale navrhli i další opatření, kupříkladu urychlené přijetí Gruzie a Moldavska do Severoatlantické aliance, dodávky vojenské techniky Ukrajině, nebo zmrazení kont ruských oligarchů v západních bankách.

Zejména poslední zmíněný krok by byl pro Putinův režim vážnou hrozbou. Jak jsme viděli nedávno na Ukrajině, ukrajinští oligarchové hodili prezidenta Viktora Janukovyče přes palubu v okamžiku, kdy Evropská unie pohrozila zmrazením jejich kont v evropských bankách.

Je tedy zřejmé, že možných odvetných opatření je celá řada. Problémem je, stejně jako už mnohokrát v minulosti, nejednotnost západních zemí a také neochota za taková opatření platit.

Rusko je ekonomicky slabá země--v podstatě jakási obdoba ropných emirátů. Nemá téměř žádný významný vlastní průmysl kromě zbrojního, ekonomicky je závislé ve velké míře především na vývozu plynu, ropy a některých dalších surovin. Pokud by byla Evropa ochotná a schopná třeba jen dočasně výrazněji snížit svoje odběry ruského plynu a ropy, Rusku by poměrně rychle začaly vysychat finanční zdroje.

Jinými slovy: Evropa si jen těžko může s vážnou tváří stěžovat na ruskou rozpínavost, když ji de facto financuje. Bez desítek miliard eur, které plynou do Ruska v podobě plateb za plyn a ropu, by Putinův režim poměrně rychle zkolaboval.

Rusko by sice mohlo částečně tento výpadek kompenzovat zvýšenými vývozy svých surovin do Číny a dalších nezápadních zemí, ale na něco podobného nemá připravenou infrastrukturu. A velká ekonomická závislost na mocné Číně není ani v ruském strategickém zájmu.

Evropa by samozřejmě za případný částečný bojkot ruských surovin musela zaplatit. Každopádně ale není v situaci, kdy by neměla jiné možnosti. USA se zásluhou těžby břidlicového plynu staly největším producentem plynu na světě, a jsou ochotné ho Evropě prodávat.

Ostatně někteří američtí politici už nabídli zvýšení amerických dodávek plynu do Evropy, což by omezilo evropskou energetickou závislost na Rusku.

Ačkoliv jsou kupříkladu plyn a ropa ze Severního moře v okolí Norska a Velké Británie, či ropa a plyn ze středního Východu dražší, než jsou ruské suroviny, ukazuje se, že bohužel ještě stále nežijeme ve světě, kde se dá vše měřit jen ekonomickou výhodností.

Rusko evidentně ještě dlouho nebude takříkajíc normálním hospodářským partnerem. Opakovaně dokazuje, že musí být vnímáno jak geopolitická hrozba a strategické riziko. Evropská unie by k němu měla tímto způsobem také přistupovat a výrazně svoji závislost na ruských surovinách snížit.

Jestliže nám mnozí evropští politici a komentátoři obratem vysvětlí, že menší či větší bojkot surovinového obchodu s Ruskem není praktický nebo z politických důvodů vůbec možný, pak je prolévání slz nad Krymem a případnými dalšími oběťmi ruské expanzivnosti jen zbytečné předvádění falešné morální paniky.

ČRo Plus, 12.3.2014

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ernesto duch revoluce napsal(a):

Velevážený Pehe víte prd o rusku ! Tim že tvrdíte že je zaostalé a závislé pouze na vývozu plynu a ropy ? Vy vůbec nemáte tušení jaké obrovské průmyslové komplexi rusové za uralem mají ! Nevědí to ani amíci a to mají špionážní satelity po celé planetě ! Jen já duch revolucionáře Ernesta Che Guevary t č.v záhrobí o tom něco vím ! Nepodcenujte rusy ! Aby pak svět nebyl překvapen !
12. 03. 2014 | 22:05

Bestia triumphans napsal(a):

Ernesto, duchu,
Ano.
Rusové mají obrovské komplexy.
Ze Západu.
12. 03. 2014 | 22:08

vasja napsal(a):

V neděli budou fašisti a nacisti plakat a slušný lidi tančit.
To by tak hrálo, aby na krásný pláže Artěku se jezdili pářit bruselský oligarchové. Jen ať Spidla s Roithovou jezděj jinam. Klidně do Munkáče. Zaorálek jim může hlídat džíny.
12. 03. 2014 | 22:10

mb napsal(a):

Jestliže nám mnozí evropští politici a komentátoři obratem vysvětlí, že menší či větší bojkot surovinového obchodu s Ruskem není praktický nebo z politických důvodů vůbec možný, pak je prolévání slz nad Krymem a případnými dalšími oběťmi ruské expanzivnosti jen zbytečné předvádění falešné morální paniky.

ale on taky Jandák, Foldyna a další týpci žádnou falešnou morální panikou netrpí ... a ani slzy nad Krymem neprolijí a neprolévají ....

hezký den ...
12. 03. 2014 | 22:11

Miky napsal(a):

..to je hrozné kolik špíny se zde vyleje na Ukrajinu ajak podporujete ten hnusnej imperiální Kreml !
Divím se ,že to cenzor nemaže-Asi taky miluje a podporuje Putina a Ruský imperializmus.
12. 03. 2014 | 22:18

Ládik!!! napsal(a):

Rusáci se trestají sami.
12. 03. 2014 | 22:25

Targus napsal(a):

To: Jiří Pehe

Rusko je ekonomicky slabá země

Zdá se, že máte poměrně silně zkreslenou představu, co znamená termín "ekonomicky slabá země". Rozhodně to není stát, který drží ruku na kohoutku s ropou a plynem, potažmo který je na špici zbrojních a informačních technologií, resp. má tyto k dispozici.

Pokud by byla Evropa ochotná a schopná třeba jen dočasně výrazněji snížit svoje odběry ruského plynu a ropy, Rusku by poměrně rychle začaly vysychat finanční zdroje.

Obávám se, že daleko rychleji by došly zdroje Evropě:
1/ Evropa je jako celek totálně předlužená a tiskne ojropapírky jak šílená už teď. Bylo by otázkou velmi krátkého času, než by šla volným pádem na hubu.
2/ Evropa získává finance vývozem průmyslové produkce, resp. vysokou mírou kooperace se subdodavateli z nových ojrostátů, což přináší obrovské nároky na silniční dopravu v systému "just in time", která je v tomto punktu prozatím nenahraditelná, to nedokázal dokonce ani antikamionový velmistr Bursík. Při jakémkoli omezení fungování tohoto systému by zákonitě přišel kolaps výroby.
3/ Stejně jako průmyslová výroba by zkolabovalo evropské dotacemi promořené zemědělství. S tím rozdílem, že pokud by průmysl byl ohrožen nezaměstnaností a ztrátou trhů, zemědělství by se potýkalo s místní nadprodukcí a nedostatkem komodit nevyráběných v daném regionu (v ČR takřka vše).
Rozebírat nahrazování spalování ruského plynu snad ani nemá cenu, to pochopí každý normální člověk s hlavou na krku.

Jinými slovy zahrávat si s pokušením snížení spotřeby ropy a plynu o 30% zavání generálním rozvratem hospodářství v celé EU. A Putin to ví, stejně jako to vědí Merkelová a spol. Proto byla ta dáma tak vzteklá a tvrdila, že Putin do telefonu řval. Nikoli, řvala ona. A já se já nedivím.
12. 03. 2014 | 22:30

JiB napsal(a):

dobrý den pane Pehe
Závislost na ruské ropě a plynu lze snížit o 75 až 80 procent

http://www.hnutiduha.cz/aktualne/poselstvi-ukrajinske-krize-zavislost-na-ruske-rope-plynu-lze-snizit-o-75-az-80-procent

(vše je náležitě vyzdrojováno)

BTW: každý den platíme Rusku za ropu částku, za kterou může koupit čtyři tanky

http://www.hnutiduha.cz/aktualne/cislo-tydne-kazdy-den-platime-rusku-za-ropu-castku-za-kterou-muze-koupit-ctyri-tanky
12. 03. 2014 | 22:31

Urychlené přijetí napsal(a):

Udělejte to :-)))))))

žvátorové.

I když já bych navrhoval, aby Pražská kavárna obula bagančata a šla utlouct Rusa čepicema.
12. 03. 2014 | 22:38

patriot napsal(a):

Pehe:

Ruská expanzivnost?
Události na Krymu jsou důsledkem rozpínavosti nenažraného bruselského spolku, který má expanzi přímo v oficiálním programu – viz tzv. komisař pro rozšiřování EU! Kam až se chtějí tito hnusové rozšířit?

Oběti ruské expanzivnosti?
Drtivá většina obyvatel Krymu se za oběti určitě nepovažuje, tam se bude případné připojení k Rusku slavit!

Komiku!!
12. 03. 2014 | 22:43

Reveil napsal(a):

Existuje několik propagandistických manter, omílaných stále dokola. Poslední dobou do sbírky přibylo tvrzení, že současná situace na Krymu se podobá té českoslovencké 1968, ev. 1938. Už dříve se omílal mlýnek, že Rusko prý má jen expert energií, ale žádný průmysl (jen ten zbrojní...).
Zatím ale je skutečností, že chce-li americká NASA dostat někoho do kosmu, musí si to koupit v Rusku, sama nedokáže.
Propaganda vtloukající obyvatelstvu do hlavy, jak je protivník, kterého jsme si vybrali, nevyspělý a méněcenný, probíhala už před 2. SV v USA, kde byli vlastní obyvatelé (jim to bylo určeno) poslední roky před válkou zaplavování infromacemi, že Japonsko nemá žádná kvalitní letadla, lodě, atp. Pak byly USA konfrontovány se skutečností japonské technologické převahy, zejména pokud šlo o bojová letadla a válečné lodě.
12. 03. 2014 | 22:46

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Pehe je ….
rozpínavé Rusko?
rozpínavé Pehe s NATO až na Sibiř a rozpínavé Rusko.

Ovládneme celý svět, nainstalujeme tam americké radary a rakety, a kdo nebude poslouchat, toho označíme za rozpínavého.

Samozřejmě lidí se ptát nebudeme, zda se jim to líbí, to se mohu ptát na Krymu, ale to my zase neznáme, protože máme moc a co je správné, to určujeme my a trestáme ty, kdo s námi nesouhlasí.
12. 03. 2014 | 22:47

Richard napsal(a):

navrhuji na Poťaputina vypláznout jazyk, za trest, za to všechno
12. 03. 2014 | 22:58

mb napsal(a):

A Putin to ví, stejně jako to vědí Merkelová a spol. Proto byla ta dáma tak vzteklá a tvrdila, že Putin do telefonu řval. Nikoli, řvala ona. A já se já nedivím.

... targue, vy pracujete pro vladu USA, že se živíte vodposlechem telefonů ...

kamion je kamuflage nebo jen takovej melouch :-)))

jak říká doktorka xy: JÁ JIM PŘI TOM NESVÍTILA ...

njn, stane se ...
12. 03. 2014 | 23:02

mb napsal(a):

Urychlené přijetí

--- jsem rád, že se učíte, a že jste zapracoval čepice ...

hezký večer ...
12. 03. 2014 | 23:04

vasja napsal(a):

Taky je trapný, že Sobotkův režim posílá desítky milionů neonacistům a že prej tady nikomu nejsou potřeba.
Mi řikala holička,co je z Kyjeva, že za 24 hodin na majdanu se platilo 800 na naše a plus drogy na povzbuzení. To sou další miliony, páč koks, pernik a ani marjanka neni zadarmo.
12. 03. 2014 | 23:08

Reveil napsal(a):

Dnešní orgie kolem členství v NATO jsou odpudivé, tak neoslavovali ani bolševici členství ve Varšavském paktu. Pořád dokola se ukazují bonbardéry, nabíjení do pásů, tanky... Pro nás je ten nejdůležitější rozdíl, že Varš. pakt nikdy nenutil české vojáky, aby dělali někde okupanty. Ideologie natismu je krajně škodlivá, obyvatelstvo se zpracovává, aby se smířilo s tím, že napřed bude krvácet hospodářsky, aby se mohlo zaplatit přežívání kyjevských fašistů, načež zakrvácí, aby se zaplatilo přezbrojování, které je "nutné", a nakonec budou naši lidé pro NATO krvácet i doslovně, třeba někde ve střední Asii.
Současná kampaň za připravenost obyvatelstva podstoupit omezení spotřeby energie ve jménu EU a NATO není žádná novinka. Propagace NATO pro válku dostoupila vrcholu v r. 1985, kdy vyšla kniha J. Hacketta Třetí světová válka, v níž je hlavní myšlenkou, že lidé musí být ochotni obětovat atomovému útoku i město Manchester, že to stojí za to, protože válka se SSSR je potřebná a správná. Zatím se nám až tak velká sousta neservírují, ale představy ve velení NATO zůstávají stále tytéž (Hackett byl velitelem Severní skupiny natistických armád).
12. 03. 2014 | 23:13

Bob napsal(a):

Ví někdo o kolik levnější bude ten slavný americký břidlicový plyn?
12. 03. 2014 | 23:19

Bestia triumphans napsal(a):

reveil:
Proč používáte ještě nick dumpling?
12. 03. 2014 | 23:28

Targus napsal(a):

To: JiB

Závislost na ruské ropě a plynu lze snížit o 75 až 80 procent

Měl byste se začít léčit. Ty bludy jsou naprosto příšerné.
12. 03. 2014 | 23:29

David napsal(a):

"...Pokud by byla Evropa ochotná a schopná třeba jen dočasně výrazněji snížit svoje odběry ruského plynu a ropy, Rusku by poměrně rychle začaly vysychat finanční zdroje...."

---------------------------------------------------------------------------------

Ten, kdo podceňuje Rusko, které se mu jeví, jako by bylo stále na hliněných nohou, je hlupák.

Rus VYDRŽÍ to, co obyčejný a zhýčkaný člen EU nevydrží. Stačí si vzpomenout, co VYDRŽEL ruský mužík za druhé světové války při obléhání Leningradu.

Rus přivře kohoutky ropy a plynu, navlékne si kožichy a my v EU, rozhýčkaní blahobytem, se z toho tady pose...

Sankce proti Rusku budou neúčinné a kontraproduktivní. Ještě je budeme rádi rušit.

Rusové nejsou žádní hlupáci a v šachu byli vždy mistři.

Nebo snad bude nejlepší, abychom, my demokratičtí Češi, vyhlásili tomu nedemokratickému Rusku válku, aby bylo vymalováno? :-)

Takže už s těma různejma pitomejma bojko tatata ma jděte všichni do háje!!!

Rusko je, ať se nám to líbí nebo ne, velmoc a prostě západ to šeredně zvoral a hraje si teď s ohněm, který může přerůst ve válku. Stačí jiskra, a je "to".

Nikomu neberu, že lidská práva jsou hezká idea, ale všeho s mírou.

Jak je může EU prosazovat, když druhá strana na ně prostě kašle?

Sankce jsou proti velmocenským TOTALITNÍM systémům neúčinné a kontraproduktivní.

Vedou jen k vyhrocování situace a k nebezpečí vzniku války.

Nebo si snad ještě někdo myslí, že kdybychom po mnichovské dohodě kladli odpor Hitlerovi, že bychom vyhráli? A v roce 1968 také?

Nebo si snad někdo myslí, že když v Číně dojde k hrubému útoku na lidská práva, tak že si svět troufne na Čínu uvalit sankce, které by ji donutily změnit názor? Na Severní Koreu si troufnou, ale na Čínu ne. Prostě takový je svět. USA, Rusko a Čína jsou prostě světové velmoci, a to ať se nám to líbí nebo ne.

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Delame-uzitecne-idioty-USA-a-Rusove-si-to-nenechaji-libit-varuje-politolog-306779
12. 03. 2014 | 23:31

Bestia triumphans napsal(a):

vasja napsal(a):
"Mi řikala holička...",

?
Vasja zná ty správné zdroje.
Mi zase říkal holič, že zná nějakého Vasju, co je na drogách..
:-)
12. 03. 2014 | 23:32

Targus napsal(a):

To: mb

U6 jste slyšelo, milé EmBé, něco o takové kouzelné krabičce, na které jsou oživlé obrázky?
Tak já jsem si dal tu práci a našel jsem si ty správné, na nichž Genossin Merkel málem baštila kravatu, kdyby nějakou měla. Kdykoli měla říct slovo Putin, byla na hraně záchvatu. Tentokrát její umění vytrvale uhýbat před nepříjemnými otázkami moc nepomohlo. Snad příště, až bude zdůvodňovat německým lopatám, proč mají platit další daň. Tentokrát na nebohé ukrajinské oligarchy.
12. 03. 2014 | 23:38

stejskale nemaž! napsal(a):

pehe má pravdu, ale jako vždy zustane jen u řečí. z jednoho velice prosteho duvodu. EU je v takových ekonomických potížích, že si prostě netroufne jít s ruskem ani do ekonomické miniválečky, natožpak do války s velkým V. netroufne. náklady na ekonomickou integraci jsou vyšší než benefity, které integrace přináší. udržování jednotné měny je čistá politika a zároven ekonomická sebevražda. EU nepotřebuje žádného putina, zničí se sama. putinovo sebevědomí nepramení ze silneho ruska, ale ze slabé evropy. putin nemá v evropě protihráče. federalizace evropy je čisté šílenství. stejně jako její energetická politika, zavření jaderných elektráren a podpora alternativních zdrojů .američani se s vývozem jejich plynu nepřetrhnou. za prvé si nechtějí ničit životní prostředí víc než je bezpodmínečně nutné a za druhé je zajímají především nízké ceny plynu pro americké výrobce. putin určitě nechce být závislý na čínanech, nicmeně čistě z obchodního hlediska čínanum plyn a ropu rád prodá, protože vzhledem k ekonomické stagnaci EU bude v evropě spotřeba energie klesat. a rusko tu nebude mít dostatečný odbyt k naplnění sveho rozpočtu. myslím si že z teto globální bitvy vyjde jeden totálně poražený - EU. ekonomicky, bezpečnostně i morálně. putin jen kousnul do shnileho jablka. nebýt EU, ale silných a ekonomicky zdravých evropských států, putin by si výlet na krym nikdy nedovolil.
12. 03. 2014 | 23:38

Targus napsal(a):

Oprava:

Už jste...
12. 03. 2014 | 23:40

Sláma napsal(a):

Pehe už je skutečně trapný. Začíná fungovat Karlův syndrom. Jednobarevná hloupá propaganda Pravdolaskomilných humanitárních bombarďáků funguje přesně opačně a sjednocuje všechny, kdo si nechtějí nechat kálet na hlavu.
Abychom si to shrnuli:
- Německo, Spojené státy a patrně i EU jako celek investovaly miliardy eur a dolarů do svržení ukrajinského prezidenta a vlády, vzešlé ze svobodných voleb.
- Na Ukrajině vládnou tři politické strany, z nichž je jedna ultrapravicová, že byli proti ní rakouští Svobodní mírnými beránky.
- Tyto tři strany získaly v minulých parlamentních volbách jen 166 mandátů z 450 a vyhrály jen ve třech oblastech - Lvovské, Ivano-frankovské a Terespolské. V žádném případě tedy nemohou reprezentovat ukrajinský lid.
- Ukrajinský parlament pracuje za situace, kdy je obsazen ozbrojenými sotňami ultrapravičáků, kteří nutí nevládní poslance zdvihat ruce pod pohrůžkou násilí.
- Podle stanoviska Mezinárodního trestního tribunálu neexistuje žádný předpis mezinárodního práva, který by zakazoval jednostranné vyhlášení samostatnosti. Otázka dodržení či nedodržení ukrajinské ústavy je vnitřní záležitostí Ukrajiny.
- Otázka referenda je podružná, když se dělilo Československo, žádné referendum nebylo. Když vyhlašovalo nezávislost Kosovo, také žádné referendum nebylo - nezávislost vyhlásil Kosovský parlament bez referenda. A před tím Albánci provedli etnické čištění, při kterém vyhnali cca 300 tis. nealbánců. Navíc UCK prováděla vraždy umírněných Albánců po stovkách a vytvořila tak v Kosovu atmosféru teroru.
- Rusko jen následuje Kosovský precedent.
- Spojené státy porušily mezinárodní právo při bombardování Jugoslávie, při bombardování Srbů v Bosně, při agresi vůči Iráku, při agresi vůči Afgánistánu a co dělal pan Pehe? Volal snad po potrestání USA za porušení mezinárodního práva?
- USA a jeho satelity nemají k trestání kohokoliv pouvoir. Nejde samozřejmě o žádné trestání, nýbrž o agresivní akt, který ničemu dobrému nemůže pomoci.
12. 03. 2014 | 23:40

Martin1 napsal(a):

NEPŘÁTELŮM MÍRU A RUSKA
Pan Jiří Pehe píše
Rusko je ekonomicky slabá země--v podstatě jakási obdoba ropných emirátů.(1) Nemá téměř žádný významný vlastní průmysl kromě zbrojního, ekonomicky je závislé ve velké míře především na vývozu plynu, ropy a některých dalších surovin. Pokud by byla Evropa ochotná a schopná třeba jen dočasně výrazněji snížit svoje odběry ruského plynu a ropy(2), Rusku by poměrně rychle začaly vysychat finanční zdroje.(3)
------------
(1) Tak to snad ne? To jste přehnal?
(2) Oslabí to hlavně nás, určitě bude dovoz dražší a pomůže to dovozcům z USA
(3) Jedná se vám o to porazit vysušit a rozebrat si Rusko? Nebo ho oslabené přímo donutit k válce? Je vám náš srab málo? Chcete to Rusko vyprovokovat - také přenést náš srab na něj?
------------
Rusko je takový velký "LENOCH", které začne zbrojit a makat na plné obrátky, když mu jde o život. Zbrojní průmysl postavil na nohy za Uralem, kdy se doslova vyznamenal v jeho odvezení daleko z místa ohrožení při napadení Hitlerem.

Vaše navrhované sankce RUSKO konečně donutí přidat i v jiných oblastech. Pojme to přímo existenčně - válečně a nacionalisticky a ten režim ještě více utažený budou všichni akceptovat a opozice si tam už ani "nebrnkne".

Hned ji vezmou "pendrekem" - za souhlasu většiny. Už si tam žádná dívenka neotevře tlamičku s punčochou přes hlavu. Tím RUSKO donutíte k tomu, že obrátí svoji CHALOUPKU ZÁDY K EVROPĚ a DVEŘMI K ČÍNĚ a to bude pro oba nejlepší spojení.Vzájemně si budou "hladit" svůj postoj k občanským právům a koukat z dálky na náš rozpadajíce se svět, kdy v rámci humanismu se budou podle zákona smět brát mezi sebou i zvířata a lidé.
S časem pak opravdu spolkne změkčenou a rozvrácenou Evropu.

Jak už jsem jednou psal:
RUSKO DONUTÍME K PLÁČI - ALE SLZET BUDEME MY.

Já bych doporučoval spolknout RUSKOU "hořkou pilulku" - KRYM - je stejně jejich (nechat ty politické tanečky - že ne) a Rusko respektovat - kultivovat a později, když ještě bude, tak začlenit do EU - snad za 50 let s Tureckem :)

Já mám pocit, že USA potřebuje RUSKO více, než RUSKO USA. Ale USA ho potřebují jako nepřítele a ne jako přítele. Oni potřebují utrácet - zbrojit - odpoutávat pozornost od svého velkého problému.

Rusko je zaostalé už 100 let a vydrží tak i dál - to se nepoloží, ale když americké paničce nepůjde klimatizace ve vedru, tak se z toho "potentuje". Rusko přežilo blokádu Stalingradu a tak se nepodělá z nějakých vašich sankcí.
Vy jste nevycítili, že se chtělo pochlubit olympiádou - vycítili, ale dělali jste vše, abyste mu tu zkazili - že se nestydíte. Jste jako malé děti :)))
12. 03. 2014 | 23:45

Yosif K napsal(a):

Ačkoliv jsou kupříkladu plyn a ropa ze Severního moře v okolí Norska a Velké Británie, či ropa a plyn ze středního Východu dražší, než jsou ruské suroviny, ukazuje se, že bohužel ještě stále nežijeme ve světě, kde se dá vše měřit jen ekonomickou výhodností.

OMYL!!!!!! Plyn od Arabů je PODSTATNĚ lacinější než plyn z Ruska. Proto EON a RWE v čechách měli několik let ztráty - byli smluvně zavázány brat drahý plyn z Ruska zatímco cena plynu od Arabů klesala a klesala a menší importeři jej v rámci EU do česko bez překážek dováží přes rakousko z itálie a pomocí set-offů po celé evropě......
Plyn od sartabů je lacinjší než z ruska protože cena těžby plznui u arabů je rovná nule - donedávna u arabů hořelo bez užitku ve flerach množství plynu které by utáhlo 40% evropsklé spotřeby. S jímáním a se zkapalnováním
plynu začali v Qataru a KSA proto, že dostali strach co bude pokud budou těžit pouze ropu.

Pane Pehe - jste paidágoghos, zajděte se pobesedovat na RWE a EON, tam vám leccos vysvětlí - mimo jiné o bratrských cenových jednáních a arbitrážích s ruskými soudruhy......
12. 03. 2014 | 23:51

Gudka napsal(a):

Že by USA břidličák nahradil ruský zemní plyn je utopie. Za prvé namají USA největší prduci plynu na světě, jak tu kdosi tvrdil. Nejvíc zemního plynu mají v Iránu, to je nejnovější údaj. Potom je btidličný plyn výhodný pro USA, jestiže rozbíhá a udržuje ekonomiku - ale vyvážený plyn tento efekt nemá. Taky není vůbec levný, transportní prostředky nejsou v dostatečné kapacitě k dispozici a nebudou dost dlouho. Takže si EU v zimě nezatopí, ale hlavně si už teď moc nevyrobí - kde by vzala tolik energie, když navíc si k tomu sama sobě předepsala energetickou cudnost staropanenského ražení.
12. 03. 2014 | 23:53

Viola napsal(a):

Martine1

Stojí nám za to rozčilovat se nad článkem pana Pehe? Je on někdo, kdo může něco ovlivnit? Lepší by možná bylo psát přímo politikům a tu když se nějaký objeví, ale pane Pehe? On je jakýsi propagandista a proto tak píše. On je zaprodanec USA zbrojařských a bůhvíjakých mafií podle toho, co píše.
On je frustrovaný emigrant.
12. 03. 2014 | 23:57

Standa napsal(a):

Kdo z diskutujících není ruský agent, ať se mi přihlásí. Ty jejich srágory se nedají číst !
12. 03. 2014 | 23:58

Yosif K napsal(a):

Martin 1 napsal:

Hned ji vezmou "pendrekem" - za souhlasu většiny. Už si tam žádná dívenka neotevře tlamičku s punčochou přes hlavu. Tím RUSKO donutíte k tomu, že obrátí svoji CHALOUPKU ZÁDY K EVROPĚ a DVEŘMI K ČÍNĚ a to bude pro oba nejlepší spojení.....

KONEC CITATU.
Cinané se mohou na Rusy vys..rat - rozvíjejí těžbu vlastního břidlicového plynu.
Pro Rusy je objev těžby břidlicových plynů holé neštěstí...... cc pro přístích 100 let.

Navíc - ruští bor...deláři těží plyn s lahví vodky v ruce tak že jej 10% uniká do luftu a dost často na sibiři bouchne několik čtverečních kilometrů tajgy. Včetně kusu plynovodu. Jenom udržet to množství co se těží nyní je pro Rusy technický problem.....
12. 03. 2014 | 23:58

Viola napsal(a):

Gudka

a navíc se ukazuje, že břidlicový plyn může negativně ovlivňovat atmosféru - vytvářet ozonovou díru.
13. 03. 2014 | 00:00

Yosif K napsal(a):

Pane Martin - suchá taktická poznámka - blokády byla v Leningradu. Tam, se Arusům šeredně vrátilo to že SSSR zákeřně přepadl maličké Finsko v roce 1939 a de facto prohrál.

Rusové neměli v roce 1939 slitování s Finy a o 3 roky později naopak. Stalinovu tupost a agresivitu odneslo životem asi 700 tisíc Leningradanů......
13. 03. 2014 | 00:03

Yosif K napsal(a):

Hlavní důvod k přepadení Finska v roc 1939 byl tento - za cara patřilo Finsko k Rusku a Stalin se s Hitlerem domluvil že může zabrat vše co Rusku patřilo za cara..... od Moldavie až po Finsko.....
Cca trochu podobné jako dneska.....
13. 03. 2014 | 00:05

Yosif K napsal(a):

Gudka napsal(a):
Že by USA břidličák nahradil ruský zemní plyn je utopie. Za prvé namají USA největší prduci plynu na světě, jak tu kdosi tvrdil. Nejvíc zemního plynu mají v Iránu, to je nejnovější údaj. Potom je btidličný plyn výhodný pro USA, jestiže rozbíhá a udržuje ekonomiku - ale vyvážený plyn tento efekt nemá. Taky není vůbec levný, transportní prostředky nejsou v dostatečné kapacitě k dispozici a nebudou dost dlouho. Takže si EU v zimě nezatopí, ale hlavně si už teď moc nevyrobí - kde by vzala tolik energie, když navíc si k tomu sama sobě předepsala energetickou cudnost staropanenského ražení.
12. 03. 2014 | 23:53
Ano všechno chce nějaký čas - třeba postavit plynovod z Qataru, KSA přes Jordánsko a Israel do řecka a pak balkánem na sever...... v Qataru podobně jako v Iranu jsou zásoby NORMÁLNÍHO PLYNU z dnešní perspektivy téměř nekonečné.....
13. 03. 2014 | 00:08

Yosif K napsal(a):

PANE REVEIL, KDyŽ MĚLO jAPONSKO PŘEVAHU, PROČ PROHRÁLO VÁLKU?

Když ruské zbraně jsou tak skvělé -zajedte si do nějakého muzea na Golany nebo do iracké pouště prohlednout si hromady šrotu ruskovo proischožděnija.....

No samozřejmě - ovládali to arabi, ale přece jenom....... :-)
13. 03. 2014 | 00:13

Yosif K napsal(a):

Yosif K napsal(a):
Pane Martin - suchá taktická poznámka - blokáda byla v Leningradu. Tam se Rusům šeredně vrátilo to že SSSR zákeřně přepadl maličké Finsko v roce 1939 a de facto prohrál.

Někdy se halt nevyplácí nas....írat všechny sousedy kol dokola kolem......
13. 03. 2014 | 00:15

Viola napsal(a):

Těžba břidlicového plynu vypadá tak,
že se nejdříve vrtá svisle do potřebné hloubky. Následně se v plynonosné vrstvě vrtá vodorovně. Ani to však nestačí, protože propustnost horniny je velmi nízká, je ji proto nutno rozrušit. Používá se technologie hydraulického štěpení - do vrtu se pod vysokým tlakem čerpá voda s přídavkem písku a chemikálií, které podporují rozrušování horniny (benzen, toluen). Písek zabraňuje opětovnému sevření vzniklých puklin, čímž umožňuje transport plynu do vrtu. Procesní kapalina se následně odčerpá a může začít těžba plynu. Problém je, že se daří odčerpat pouze část procesní kapaliny, zhruba 30 až 50 % zůstane ve vrtu respektive ve vzniklých puklinách.

Pokud masiv zdrojové horniny obsahuje pukliny (geologické zlomy) vzniklé v důsledku horotvorných procesů, může procesní kapalina a s ní i plyn uvolněný hydraulickým štěpením těmito puklinami unikat do okolních vrstev a následně kontaminovat spodní vody. Plyn se v konečném důsledku uvolní do atmosféry, kde přispívá k posilování skleníkového efektu. Popsané problémy s největší pravděpodobností v některých těžebních oblastech v USA již nastaly. Kontaminovaná voda obsahující procesní chemikálie a metan těžko mohla vzniknout jiným způsobem.
13. 03. 2014 | 00:21

Viola napsal(a):

A hojné zásoby břidlicového plynu leží i v Evropě, například v Polsku nebo na Ukrajině. Zatím se zde ovšem netěží.
13. 03. 2014 | 00:25

stejskale nemaž! napsal(a):

no, ona byla ta ruská drzost vlastně k něčemu dobrá. ukázala v plné nahotě, že EU nemá jak prosazovat své cíle . ani vojensky, ani ekonomicky. a na geopolitickém hřišti se stává bezvýznamným hráčem. američani to řekli do telefonu jasně " fuck the EU". to samé si říkají v kremlu a určitě i v číně. nechci konec EU ani slabou EU. chci silnou EU jako protiváhu ruského samoděržaví a čínského komunistického kapitalismu. . dle meho názoru je možné vybudovat silnou EU jako konfederaci národních evropských státu s jednotným vnitřním trhem bez eura, která vrátí jednotlivým vládám členských států fiskální zodpovednost. . neni potřeba budovat evropskou armádu , ale je nutné začít plnit závazky vůči NATO včetně vojenských rozpočtů. ještě není pozdě na restart EU. kde je vůle tam je pohyb.
13. 03. 2014 | 00:37

xxx napsal(a):

Leckdy mají Vaše komentáře hlavu a patu, tentokrát plácáte blbosti.
13. 03. 2014 | 00:37

Martin1 napsal(a):

Viola
Violo, já se uklidňuji při psaní vždy ještě dalšími aktivitami:))))
Hokej USA dnes za chvíli BOSTON - MONTREAL (bude to nádhera)
Tenis - nyní Vavrinka, ale přepínají na hokej
přelety dopravních letadel na hlavou - dost nízko - dalekohled ve dne - v noci na http://www.flightradar24.com/50.05,14.48/12
přelety družic v noci - ta Mezinárodní stanice, třeba tady http://www.exoplanety.cz/iss/
pěkná hudba do sluchátek - nejraději 50.léta například
http://delicast.com/radio/60s/Italian_Graffiati
13. 03. 2014 | 00:41

Martin1 napsal(a):

Ano Volgograd
Stalingrad - to bylo pod dojmem tohoto článku
Bomby na nás házela naše vlastní letadla
Čím blíž k Volze se posunovaly německé tanky, tím byla situace horší. "Tanky jezdily sem a tam, nahoru a dolů. Sovětské pilotky je z letadel zasypávaly bombami. Jenže tím pádem zasypávaly i nás. Všechno bylo v jednom ohni a my pořád slyšeli řev letounů nad našimi hlavami."
Jídlo nebylo. Žádné. "Jedli jsme jen hlínu, pamatuji si, že měla nasládlou chuť. Pili jsme vodu z Volhy. Nic jiného. Kusy hlíny, které byly nasáklé krví, máma vyhazovala. Zbylou hlínu se pak snažila přecedit přes kousky látky," pověděla Valentina. Byla to právě ta hlína, respektive cukr v ní, na čem dívka přežila. Ale jejího bratra nezachránila. Zemřel hladem a podchlazením. To když se na Stalingrad hrozivě začala snášet pověstná ruská zima.
Čest památce tam padlým - já nikdy nezapomenu
Martin1
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/stalingrad-70-vyroci-hitler-paulus-1943-dvs-/zahranicni.aspx?c=A130201_184016_zahranicni_aha
13. 03. 2014 | 00:56

Sylva Šauerová napsal(a):

Vážený pane Pehe, takhle a jenom takhle, viz
http://online.wsj.com/news/articles/SB10001424052702303824204579422971651210180
To by byl frčák. Na to ale západní politici, jak správně píšete, nemají. O to vyšší bude jednou cena, kterou bude nutno zaplatit, jak správně poznamenává Garry Kasparov.
S pozdravem
13. 03. 2014 | 01:17

veverka napsal(a):

Standartní trapné peheoviny.

USA a EU jsou prakticky bankrot,přežívají jen tím,že si tisknou tuny peněz a USA k tomu zvyšují každoročně strop pro zadlužení,jinak by neměli ani na výplaty popelářů.

A Pehe přesto napíše takový blbosti jakože je Rusko slabé,to už je snad nějaká křeč.

A hlavně,proč trestat Rusko za něco,co dělá americká vojenská holínka každou chvíli kdekoliv na světě jí zrovna napadne.

Kosovo,Irák,Afghánistán,Sýrie atd......kdy bude Pehe řvát že chce sankce pro zločinné USA?

Na Krymu Rusové nikoho nezabili,narozdíl od USA v Srbsku,Iráku,Sýrii atd.(statisíce mrtvých a Pehe piští na Rusko),dokonce referendum vyhlásili.

Bude stejný referendum o odtržení Skotska,bude Pehe uvalovat sankce na Skoty?

A nejvtipnější jsou ty kecy o údajné roztahovačnosti Ruska v situaci,kdy jsou USA roztažený všude po světě .

USA mají 702 vojenských základen ve 130 ti zemích světa s více než 253 000 uniformovanými příslušníky armády, zhruba stejným počtem civilních zaměstnanců Pentagonu .....ale roztahovačné je podle Peheho Rusko,ten člověk je nemocnej.
13. 03. 2014 | 01:44

kočka šklíba napsal(a):

Pehe a spol., zapomínáte ovšem na druhou stranu ekonomiky a to ruský trh. Již nyní pláčí chovatelé prasat z EU,když Rusko zatrazilo kvůli prasečímu moru dovoz prsat. A to je malý segment trhu. Nejde jen o to co Rusko dodává EU, i když je to samozřejmě pro EU životně důležité. jde také o to, co se do Ruska vyváží.
Proč si myslíte, že v roce 2004 přijala EU tolik států i když jen jediný (Slovinsko) nebo možná i Malta a Kypr, splňoval kritéria vstupu? Kvůli trhům pro jejich výrobky. A to hlavně kvůli polskému trhu, proto jim odpustili tolik tzv. závazných parametrů kdečeho. A když chtěli vzít Polsko, museli i nás a ostatní vzhledem k tomu, že Polsko bylo v té době ekonomicky nejslabší.
Už vidím, jak budou firmy v EU chválit ty kašpary z administrativy a politiky EU, až jim Rusko zatrhne dovozy.
Pehe když něčemu nerozumíte, nepište o tom. Ztrapňujete se, jako ostatně většina zde píšících rozumbradů co se týká Ruska.
13. 03. 2014 | 01:44

MartinO napsal(a):

Šklíbo,

a před rokem 2004 do oněch zemí EU nic nevyvážela? Po roce 2004 třeba k nám začala EU vyvážet víc než předtím? A jak se Šklíbo vypořádáte s faktem, že třeba z ČR se do zemí EU daleko víc vyváží než se z nich dováží? Sama píšete hlouposti a okřikujete jiné.
13. 03. 2014 | 02:01

Yosif K napsal(a):

Viola napsal(a):
Těžba břidlicového plynu vypadá tak..............
............Popsané problémy s největší pravděpodobností v některých těžebních oblastech v USA již nastaly. Kontaminovaná voda obsahující procesní chemikálie a metan těžko mohla vzniknout jiným způsobem.
13. 03. 2014 | 00:21
Milá paní Violko - těžba NORMÁLNÍHO plynu probíhá na Sibiři tak, že tam není Rusa který by v sobě před polednem neměl půl litra vodky. Díky skvělé technologické kázni uniká do ovzduší okolo vrtů cca 5-10% plynu.
Plyn se v konečném důsledku uvolní do atmosféry, kde přispívá k posilování skleníkového efektu.

Dalších 5-10 % uniká podél nedbale svařených plynovodů, někdy jen tak do ovzduší kde přispívá k posilování skeníkového efektu, někdy se však koncentruje v propustné půdě nebo v mělkých údoláíčkách tundry a tajgy kde plynovody probíhají a kde občas opersonál tžebních společností něco svařuje či si zapálí ohníček nebo fajfku a pak ouplně naráz vyletí do povětří několik čtverečních kilometrů tajgy včetně kilometrů a kilometrů plynovodů a trvá týdny než požár tajgy uhasí lidé nebo deště.

Zlí pomlouvači tvrdí že to má prý něco společného se spotřebou alkoholu na ruských těžebních polích. Ale to asi budou imeprialistické pomluvy :-)

Kdybyste si měla lámat paličku nad ekologickými dopady těžby čehokoliv v Ruské federaci, tak byste měla raději topit sušeným kravím trusem jako to činí v Pandžábu.

Popsané problémy s největší jistotou ve všech těžebních oblastech Ruska již nastaly, nastávají a nastávat budou dokud Rusové nepřestanou chlastat tak jak chlastají již iod nepaměti.......
13. 03. 2014 | 02:14

stejskale nemaž! napsal(a):

veverka,
rusko je slabé jako hovno a muže se rozsypat jako ukrajina. ale to američani nikdy nedovolí, protože v rusku je 5000 nuklearních raket. američani budou držet u moci dědu putina dokud to bude zaručovat nějakou elementární stabilitu. až putin dostane alsheimra a začne se podělávat jako brežněv, američani zase něco spolu s KGB vymyslí a připravý nějaký převrat. EU je mimo hru.
13. 03. 2014 | 02:25

Karel napsal(a):

Je zvláštní, že ještě se nikdo nerozepsal na téma Jak EU a USA potrestat za instalaci fašistické vlády na Ukrajině, která má podporu maximálně několika procent Ukrajinců.

Co je ovšem podle všeho nejdůležitější: Trestat Rusko za to, že na Krymu touží většina obyvatelstva se dostat pod Ruskou správu a za to, že hájí své zájmy, jako by to udělaly Spojené státy.

Napsat, že je tu jasná souvztažnost, tedy že fašisté v Kyjevě jsou důvodem úprku obyvatel Krymu k Rusku, tak to si dnes žádný novinář či politolog nedovolí. Přístup politiků a médií k Ukrajině a Ukrajincům jako ke státu a občanům druhé jakosti, to je nepřehlédnutelný jev. Celkově ochablý smysl pro elementární zásady parlamentní demokracie od představitelů EU postihuje dokonce i ministra zahraničí z České republiky, o němž se píše, že byl, zcela neočekávaně, nakažen nějakým schwarzenbergsko- bilderbergským virem, který ulpěl v Černínském paláci.

Povrchní líčení Ruska jako geopolitické hrozby a nestandardního obchodního partnera je velmi trapné, když všichni lidé vidí, do jakých nesnází zavlekly "standardní a spolehlivé" Spojené státy americké celý svět svým "racionálním" přístupem k financím, který vydávají za "hospodářskou krizi".

Místo nápravy nesmyslné finanční politiky USA pořádá nákladná vojenská a námořní cvičení v miniaturním Černém moři, čímž ze všeho nejvíc připomíná chlapečka, který si hraje s lodičkami ve vaně, který pojedl luštěnin.

Nezbývá než věřit, že Ukrajinci, o jejichž inteligenci zatím západ pochybuje, seberou odvahu a ukážou, že se koupit nenechají.
13. 03. 2014 | 04:42

Maximus napsal(a):

Njn, Pehe asi dostal instrukce z Bilderbergu. (-: Je ovšem zajímavé jak bratrstvo od pravdy a lásky jednotně kvičí "jdem na Rusa", zablokujme Rusa, zničme ho obchodně a slyšíme další podobné hloupé názory jak z doby vlády J.V.Stalina! Kravavý pes Putin! Pehe má řeči jako prokurátor Urválek! Většinou ovšem to jsou kavárenští žvanilové a pisálci, co si doma neumí ani pověsit obraz na zeď. A ti by chtěli válčit! Pehe, byl jste vůbec na vojně a tušíte vůbec co je to za hnus, když lidé na sebe střílí. Proč chcete pane Pehe eskalovat ještě více napětí v této, lokalitě kousek od našich hranic? Kosovský precedens vám nevadil?

Naštěstí většina lidí-občanů se jen tak nenechá zmanipulovat mediálními kecy těchto kavárenských štváčů a zároveň pravděpodobně obyčejných zbabělců. Ono se to štve z poza klávesnice PC, že?
Když pravdoláskovci nezískali post prezidenta jak jsem se dočetl někdo vtipně řekl Šišlberga a na Hradě spočinul Bimbo, tak se sousředili na jiné věci. A celkem se jim dnes daří, Eurohujerské křídlo v ČSSD zvítězilo v této straně a jsou nyní v objetí Schwarzenbergů a spol. a notují si. Dříve se to dalo trochu vytušit, kdo je s kým a komu o co jde u nás v politice. Nyní je to ovšem téměř naprosto jisté! Jenže ono se jim to napříště zúročí a lidé se budou více orientovat a odklon od stávajících politických stran bude pokračovat a budou získávat body a volební procenta hnutí a nezávislí politici.
Hezký den všem.
P.S.
Jako mladík z ústeckého předměstína Střekově jsem na konci v 60-tých let patřil do party rošťáků a dost často jsme se rvali s ostatními konkurenčními partami z jiných lokalit a bylo to dost tvrdé a často tekla i krev. Dost jsme na sobě makali, chodili jsem někteří třeba do boxu v době kdy tam byl Bohouš Němeček a vzpírat činky do klubu Trmicích atd. Vzpomínám si, jak tedy bylo potřeba vědět a odhadovat kdo je kdo a bylo nutné ve vlastním zájmu vědět co který kamarád umí a jakou má povahu, tedy zda vás v boji s náhodně vzniklou přesilou nezradí a neuteče. No a takoví Peheové jsme rychle prokoukli a měli jsme pro ně horší termín než je sralbotka a hodně jsme s nimi opovrhovali a pokud si vzpomínám včetně holek, i když někteří byli z nóbl rodin. V této souvislosti mě napadají citáty Jana Wericha a doporučuji všem si je přečíst (viz třeba wikinu), opravdu je to osvěžující a pana autora hloupého textu tam najdete hned několikrát.
13. 03. 2014 | 04:42

vasja napsal(a):

No, tak referendum je nejdemokratičtějš řešení a lidi na Krymu rozhodnou. Bolševikům a sionistům navzdory.
Haf, haf, haf. Tohle jediný jim zbejvá.
13. 03. 2014 | 05:38

vasja napsal(a):

Bestia triumphans napsal(a):
vasja napsal(a):
"Mi řikala holička...",

?
Vasja zná ty správné zdroje.
Mi zase říkal holič, že zná nějakého Vasju, co je na drogách..
----------------------------
Nevyvyšujte se, že štětina s fendrychem sou lepší zdroje.
Kavárno, podřadná :-)
13. 03. 2014 | 05:58

Ládik!!! napsal(a):

Ruské spotřební zboží jsem nekupoval a kupovat nebudu, protože žádné neznám (moskvič. paběda, volha a žigul se už nedováží, rakety nejsou ve volném prodeji). Plynem šetřím, ale benzin potřebuju. Kupuju ho po chvíli, co mi ukáže kontrolka. Zemanovu pumpu Lukoil znám jednom jednu, na D1 v tom důlku, co jezdím 180 - tam jsem ještě nikdy nezastavil. Já jim dám, rusákům.
13. 03. 2014 | 06:13

vasja napsal(a):

Lukoil je v Mohelnici a sou tam pěkný pumpařky.
13. 03. 2014 | 06:23

Ládik!!! napsal(a):

vasja -
Mohelnici si pletu s Českou Třebovou, tam taky jenom proletím. U nějakého obchodu tam je rondel, kde musím řadit dvojku. Pumpu jsem nepostřeh. Naposledy jsem tam projel v neděli v noci, na trace Mladá Boleslav - Č. Těšín jsem pokořil údaj navigace o 1:35h.
13. 03. 2014 | 06:30

vasja napsal(a):

Ladik !!!
Mohelnickej Lukoil je před sjezdem na dálnici Když jedete z dlouhýho kopse od Mírova:-)
13. 03. 2014 | 06:42

Ládik!!! napsal(a):

Jo, je tam pumpa, ale nevěděl jsem, že to je zemanovo. Jednou jsem tam měl schůzku, ale netankoval jsem (naštěstí).
13. 03. 2014 | 06:45

born65 napsal(a):

Ruští imperiální snílci si bláhově myslí, jak jsou rafinovaní, jak vytírají západnímu světu zrak, ale nejsou schopni domyslet důsledky. Vrátí se jim to jako bumerang.
13. 03. 2014 | 06:48

Terry Fox napsal(a):

No ano, pane Pehe, přejdeme na plyn od USA, a od Arabů, to je jasné jak facka, a jak prosté! Zvláště když jsem se od některých tady dočetl, jak je ten plyn od Arabů levnejší. A kdy jako na ně přejdeme? Už zítra, nebo až pozítří? Nebo radši předtím zajdeme za Rusákama a řekneme jim: "Hele, vy ruští par..anti, strčte si ten váš plyn a tu vaš ropu někam. My přecházíme na jinačí dodavatele, demokratičtější! Akorát ještě nemáme všechno do detailu zorganizováno, to chce totiž nové ropovody, plynovody, ropní a plynové tankery. Takže hleďte abyste nám ten plyn a tu ropu ještě takových deset let poslušně dodávali. A pak s váma zatočíme!"
Pane Pehe, jak se zdá, i vy jste nakonec jenom člověk, a máte slabé chvilky. Tohle mohl napsat třeba i Fendrych. kdyby si dal trochu záležet.
13. 03. 2014 | 06:49

skeptický napsal(a):

Břidličný plyn je strašné svinstvo na prostředí.Doufám,že tady s tím nezačnou.Díky tomu v Pennsylvanii zaznamenali pokles zemních vod o 60 metrů.

Amíci doufají,že dostanou doly na vzácné lathanidy na Ukrajině.Před pár lety byly ještě k ničemu,teď jsou to strategické kovy.Jsou i na Krymu.Zatím to musejí dovážet z Číny.
Pokud poškodí Rusy i Evropu,jsou to dvě mouchy jednou ranou.

Mám spíš obavy,že musejí rychle do války,než se jim to posere doma.Letos.Ti kvalitní se vždycky nějak schovají,už tradičně.

Poslední události opětně dokazují,že obhájit lze neobhajitelné.Bohužel je do toho vidět jak do hubené kozy.
A vkládat naděje v nějaké mravní kvality politiků ve volbách? Nějak tam vždy najmenují ty nejlepší.Někteří ti lumeni jsou tak nízko,že by potřebovali žebřík na to hadovi políbit řiť.No hlavně že jsme v nejlepší společnosti.
13. 03. 2014 | 06:49

Terry Fox napsal(a):

to born65
Kdo není schopen domyslet důsledky, a komu se co vrátí jako bumerang, to ještě není tak jisté. Západ je momentálně v situaci plačícího kluka který utíká domů po výprasku a volá: "A já to řeknu mamince! A pak uvidíte!" A vy jste udělal to samé: "Vždyť Rusáci ještě uvidí!"
Všichni něco uvidíme, nejen Rusové. Co to ale bude, to není tak jisté, nejspíš něco co by asi nikdo nebyl čekal. Nechme se překvapit.
13. 03. 2014 | 06:54

kosoúhlý průmět čtverce napsal(a):

pan Pehe napsal:

"V úvahách o tom, jak potrestat Rusko za invazi na Krymu, panují na Západě rozpaky a nejednota."

Milé Pehe, vězte novinku. Ty rozpaky nejspíš budou z toho, že to Vaše "zaostalé Rusko" vlastní více než 5000 nukleárních hlavic a k tomu odpovídající počet nosičů, které jsou schopny dopravit ty hlavice na jakékoli místo na zeměkouli.

Chcet-li to jinak: Rusko není Srbsko. Krym není Kosovo.
A z toho pramení ty rozpaky, nebo spíš mindrák...

Co takhle napsat esej na téma:
"Jak si USA s EU naběhly na vidle s rozbitím Jugoslávie"??
13. 03. 2014 | 06:58

Ládik!!! napsal(a):

Důsledkem bude technologický pokrok.
13. 03. 2014 | 06:58

efendi napsal(a):

Ukrajině byly sebrány jaderné hlavice v roce 1994 a za to dostala příslib dodržení stávajících hranic.

To bylo v roce 2014 ruskou agresí porušeno. Nezbývá než Ukrajině vrátit jaderné zbraně.
13. 03. 2014 | 07:29

zemedelec napsal(a):

Nevím,nevím,už stačí ještě něco zdražit a jsme v propasti.
Nějaký kolaps ohledně ropy a plynu,jak píše pan Targus,tak to by mělo nebezpečné důsledky.
13. 03. 2014 | 07:48

Bakalův nezvaný host napsal(a):

S tím plynem se to plánuje zřejmě tak,
že teď budeme kupovat drahý dovážený z USA, to zabije dvě mouchy jednou ranou, porazí Rusko a bude šetřit jeho zásoby plynu na dobu, než se jich zmocní mocní, a pak nám budou prodávat draze i ten Ruský a budou ho mít dost.
13. 03. 2014 | 07:59

šašek z Jihlavy napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):
Důsledkem bude technologický pokrok.
13. 03. 2014 | 06:58
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Ahoj, Ládiku
Vedle toho pokroku dostane lidstvo lekci, aby zase po dobu dvou generací trochu zpokornělo. Hlavně aby se nenasral ten nad námi, pokud jen na čas zavře oči, nebude tak zle. Horší bude, až zhasne.
Co myslíš, bude ještě sněhová kalamita? U nás se jaro zatím chová poněkud ostýchavě, jen černý rybíz, kanadské borůvky a kaštany mají už nasazeno. Ovocný stromy zatím čekají. Já to vidím na duben, to se ještě vysype peřina. Jo, česnek už taky vyrazil, ten to přežije, ráno tu máme kolem -4°C a zatím se drží.
Odpoledne musím přeházet kompost a vše pořádně zalít, už aby o víkendu sprchlo.
13. 03. 2014 | 08:14

Pepa Řepa napsal(a):

Řeč se mluví, voda teče a pan Pehe perlí.

Dobrá rada nad zlato, peháčku.
Od listopadu zavřu plyn u kotle a místo nafty pojede TDi na pravdu a lásku, u které pumpy bude?
Potrestáme mužika!!!!:-)

A co oni? Řediteli, pedagogu?
Udělají to samé na NYU, nechají synky a dcerky magnátů vymrznout nebo jen zase melou pantem?
Dáme Putinovi stokrát napsat : už nebudu zlobit nebo ho pošleme na hanbu, dáme poznámku do žákajdy?
Doma taky? Bude 10 nad nulou, manželka se zahřeje láskou?
Ta by Vám dala..

Věděl bych jak Ivana potrestat
Poslat tam Karla, pana Pehe, paní Šábesovou, Potátu a všechny kostlánovité a kocábovité džendrtety, prodavače lásky a něhy.
Rozloží každé imperium za rok.
13. 03. 2014 | 08:32

Petr z Tábora napsal(a):

Mám na to dvojí pohled. Cítím se být příslušníkem evropské civilizace a té je jistě ukrajinská mentalita blíže než ruská či třeba arabská. Tedy fandím příklonu UK k EU.
Ukrajina je upadající velmi zkorumpovanou zemí před bankrotem. Na tom se z aktuálně citovaných politiků podílela paní Tymošenková, pan Janukovyč i údajný revolucionář pan Jaceňuk, dříve několikanásobný ministr a předseda parlamentu. Bude potřebovat obrovskou pomoc s nebezpečím, že peníze zmizí v tamější černé díře.

Pokud se na to podíváme z pohledu rovnováhy sil velmocí, tak jsme to byli my, kteří se snažili přetáhnout do té doby neutrální Ukrajinu na naši stranu. To by v budoucnu znamenalo i konec ruských základen na Krymu a tak Putin reaguje vcelku logicky a vypočitatelně. Nejdříve si koupil Janukovyče hospodářskými přísliby pro UK. Po jeho svržení usiluje o Krym a mám obavy že bude rozviřovat situaci na východě UK. O osudu Krymu rozhodne referendum zatímco jinde lidé nedostali šanci promluvit ke své budoucnosti. Kosovo proběhlo s daleko horším scénářem vyhánění Srbů a vraždění odpůrců.
13. 03. 2014 | 08:40

martin_ka napsal(a):

já si hlavně myslím, že je utopie myslet si že rusko stojí a padá s penězi za plyn.
ta země je dost velká na to aby vytvořila soběstačnou ekonomiku ve všech směrech.
a taky je otázka co by následovalo po vyhlášení takových sankcí - jestli by to situaci ještě nezhoršilo
13. 03. 2014 | 08:40

Pepa Řepa napsal(a):

Škoda, že tu nemá blog Ernesto praotec všech dronů.

Shora to naozaj vypadá jinak.
13. 03. 2014 | 08:41

Ládik!!! napsal(a):

šašku,
dělám po večerech zemní práce (někdy s čelovkou), vlhká zem je pod 40cm, nahoře je sucho, krtince se sypou na troud. Zalévám jehličnany vodou z lesního pramene, ale i ten je čtvrtinový proti normálu. Voda bude dražší, než podělaná ropa. Už plánuju prohloubit studnu o 2 skruže, u toho ji rozšířím na 120cm (mám 80cm a nějak se dole nemůžu pohybovat). Bude to šichta tak na 4 dny, ale oželím i dovolenou. Dole ve studni je klid.

křemílku -
víte, proč nemám rád rusáky? Protože jsou okupanti a vyvážejí svou stepní kulturu za své hranice (které ani nemají)...
13. 03. 2014 | 08:45

skeptický napsal(a):

Já to vidím bledě.
Letos se Velikonoce,Pesach šabat a vůdcovy narozeniny sejdou všechny v jeden weekend.
A moc čtyřek najednou,nešťastné číslo pro Číňany.Ti by nekoupili barák když je tam čtyřka ani zadarmo.
13. 03. 2014 | 08:46

Bestia triumphans napsal(a):

patriot napsal(a):
..."Váleční štváči všech zemí, běžte už s tou Severoatlantickou aliancí do p.dele! !

!
:-) :-) :-)
Ať vás, soudruhu kremelský patriote netrefí šlak, bacha na to!
Takové kolaboranty, jako vy, Putin potřebuje...,
:-)
13. 03. 2014 | 08:46

Filuta napsal(a):

O co v podstatě jde?
O zisky zbrojařských firem, které klesají a provize poltiků z těchto kšeftů.
Velmi výstižné.


http://neviditelnypes.lidovky.cz/glosa-nova-studena-valka-se-hodi-dn7-/p_zahranici.aspx?c=A140311_173101_p_zahranici_wag
13. 03. 2014 | 08:51

Bestia triumphans napsal(a):

Řeč se mluví, voda teče a pan Řepa perlí.

Řepo, nedávno jste napsal, že EU je těsně před rozpadem.
Vy, takový mudrc, můžete sdělit kdy se to rozpadne?
Hovorka zase prorokuje, že celý Západ i s Amerikou je před kolapsem, tak ať máme nějaký itinerář...
:-)
13. 03. 2014 | 08:52

Filuta napsal(a):

Dosti výstižné.


...."I do ukrajinské hry vstoupil v žádaném okamžiku lid. Takový ten normální, nespokojený s tím, že se všude krade, vrchnost žije nad poměry a ekonomika upadá.

V rámci hesla kníže má k lidu blíže přijel náš lidumil do Kyjeva za příčinou podpory tamních mas. Možná jim vyprávěl pohádku o tom, že přichází přes několik hor, řek a hranic, ze země, kde se nekrade, vrchnost nežije nad poměry a ekonomika vzkvétá.

V okamžiku, kdy lid prokoukne falešnost hesel a začne se divit, kam se poděly sliby, změní se v lůzu. Promění se tak i lid na kyjevském náměstí."

Jiří Jírovec
http://www.blisty.cz/art/72528.html
13. 03. 2014 | 09:15

Filuta napsal(a):

Bestie

Dočkejte času, Bestie.
Francie je předlužená tak jako Španělsko, k tomu připočítejte Itálii s Portugalskem a fin.injekci do Ukrajiny. O Řecku už se ani nezmiňuju.

Volby do parlamentu EU taky eurosvaz zrovna neposílí.

Pokud unie opravdu zavede ekonomické sankce proti Putinovi, čemuž příliš nevěřím, dočká se protiútoku. Zkolabuje tím mnoho evropských firem vyvážejících nebo podnikajících v Rusku.
Zdražení energií na klidu v eurosvazu nepřidá.

Nevidím to zrovna růžově.
13. 03. 2014 | 09:19

TomášL napsal(a):

Jak pojmenovat kvalitu tohoto článku? Raději mlčet...

Pane Pehe, dám Vám radu zadarmo! Zkuste Váš pohled probrat s lidmi, kteří mají přírodovědné a technické vzdělání, než sem něco vlepíte. To je asi tak vše, co k Vašemu blogu napsat.
13. 03. 2014 | 09:21

TomášL napsal(a):

Zajímavý a v českých médiích propraný názor:

http://www.gazeta.ru/comments/column/vlasov/s63465/5937597.shtml
13. 03. 2014 | 09:36

Antroid napsal(a):

Yosif K

Zajímavé údaje, díky.
13. 03. 2014 | 09:38

vico napsal(a):

Když tak čtu varování filuty a spol, jsem zmaten. Prý Evropa má na jedné straně málo plynu a Rusko hodně a zároveň v Evropě se všechno rozkládá a hnije. Tak bych soudil, že by plynu měl být dostatek.

Na druhé straně podle filutů je v Rusku všechno v cajku a za Putina dochází k rovnoměrnému plynulému vývoji/rovněž jako výsledku zahnívání/.

Rusko stojí před Sofiinou volbou. Buď svůj "plynulý vývoj" nově nasměruje na Čínu a stane se jejich surovinovým přívěskem anebo budou nadále bzdít směrem k Evropě.

Každopádně se "Putinožka" zasloužil o to, že zastavil dlouhodobý útlum zbrojních výdajů u členských zemí NATO, vystrašil malé evropské země, které zřejmě změní názor na další integraci EU o možném technologickém embargu nemluvě.

Závislost na ruském plynu se bude tak jako tak postupně snižovat, budou se hledat nové technologické postupy při dobývání surovin, dojde ke sjednocení energetické politiky v Evropě atd.

Nezáleží na úspěšném sprintu v prvním kole, když se běží na deset kiláků...
13. 03. 2014 | 09:44

david napsal(a):

To : TomášL

Já myslím, že pan Pehe by byl schopen napsat lepší článek, ale on si je zřetelně vědom, pro koho píše.

Pokud by totiž napsal něco složitějšího, o čem by potom pořád dokola diskutovali Yosif K s reslem a Ládik !!! s Bestia triumphans, kteří nad jednoduššími články alespoň mohou točit donekonečna svůj stále stejně hloupý veverčí kolotoč svých žvástů

Nevím, zda se lze alespoň v Česku spoléhat na lidi i technickým vzděláním?
Když v mnoha diskuzích třeba s mluvícími hlavami v ČT slyším rozumy typu :
Nebude-li nám dávat plyn Rusko, budeme ho brát z Německa
Mě přitom vždy napadne a kde ho bude brát to Německo?
Že to nenapadne ty mluvící hlavy z ČT mne nepřekvapuje , že to ale dosud nenapadlo žádného českého technika mne opravdu svým způsobem překvapuje.
A co na to říká Yosif K. a Ládík !!! a Jan Tleskač a resl?
13. 03. 2014 | 09:49

buldatra napsal(a):

Moc hezky to napsalo Pehe, jen co je pravda.
Evropa jeví se slabou, nerozhodnou, měkkou, ne a ne odhodlat se k činům rázným, zásadním, tvrdohlavým. A Rus to vidí.

A proto volte Hellera!

Neboť jest nám třeba do nejvyššího vedení EU konečně dostat silných a rozhodných jedinců, jedinců vyzrálých, bez zbytečného tuku, kteří se nebojí zatnout tipec těm, jimž má tipec být zatnut.
Lidí odhodlaných, schopných vyhlásit i řetězovou hladovku napříč celou Evropou až po Ural.
Jen takoví silní kusové, jako lidovecký leader křesťan Heller, na zlého pravoslavného Ruského mužika i papaláše postsovětského platí, na rozdíl od dnešních měkkých ojrohlavounů, jež by měli zavčas odejít do zaslouženého politického ústraní, neb jejich činnost začíná se čím dál více podobati činnosti divadelní, žánru pokleslého.
Absurdně dramatického.
13. 03. 2014 | 09:49

Bestia triumphans napsal(a):

Vykucháme ti děti, vyhrožují primátorce Liberce kvůli plachtě s Putinem

My přijdem, pověsíme tě na větev a vykucháme ti děti, praví nevybíravé anonymy, které dostává liberecká primátorka Martina Rosenbergová. Prý za to, že liberecký magistrát povolil občanskému sdružení Dekomunizace, aby v úterý umístilo na průčelí radnice obří plakát s ruským prezidentem Putinem.

Zdroj: http://liberec.idnes.cz/primatorce-liberce-vyhrozuji-kvuli-putinovi-fax-/liberec-zpravy.aspx?c=A140313_090939_liberec-zpravy_tm
13. 03. 2014 | 09:52

Vandal napsal(a):

pane Pehe

já bych navrhoval, buď přijmout Rusko do EU, nebo EU do Ruska, a je po problému!

Tím pádem bude Krym náš, referendum bude spravedlivé a demokratické, ruská

vojenská přítomnost na Krymu a východní Ukrajině bude mírová mise, za účelem

ochrany před fašistickou juntou v Kyjevě. Za ty mrtvé na Majdanku pošleme pár

soudruhů do Haagu, Janukovyč dostane Nobelovu cenu míru, a bude vymalováno.

Plyn, ropa a suroviny budou proudit do EU se slevou, Putina a celé Rusko zcivili-

zujeme, a nikdo ve světě na nás nebude mít.

Na problém se musí od lesa.
13. 03. 2014 | 09:55

Maximus napsal(a):

Pozor pozor, allert!

Pro ty, kteří mají strach z rozšíření ruského krymského tažení:

Ruské tanky a bojová vozidla nesplňují emisní normu EURO5,
a jejich vstup na území EU tak pochopitelně není možný!
13. 03. 2014 | 09:56

resl napsal(a):

Právě ve snižování závislosti na ruském plynu je největší obava zaostalého Ruska. Pak mu zbydou tři možnosti. hladomor a naprostý nedostatek jakéhokoli průmyslového, nebo spotřebního zboží, výměnu bolševického vedení státu a pokusit se společnost demokratizovat, spolupracovat s EU a vzdát se imperiílních choutek, nebo vyprovokovat v Evropě válku, která by skončila tragicky především pro Rusko.
13. 03. 2014 | 09:57

Antroid napsal(a):

vico

Skutečný problém je Putin a ruská armáda za hranicemi, nyní tedy ukrajinskými. Plyn a další suroviny se s obtížemi a dráž sehnat dají.

Podle Pehe je pro Rusko "trestem" zmrazování kont. Zdá se, že vysedáváním v kavárnách ztratil smysl pro realitu. Jinak by nezapomněl, že pro Rusko je trestem vojenská porážka a nic jiného.
13. 03. 2014 | 09:57

Filuta napsal(a):

Vico

Psal jsem snad, že je v Rusku všechno v cajku?
Ale rozhodně nelze tvrdit, že je v současné době Rusko v takovém srabu jako EU.
Naopak, díky Putinovi je ekonomicky a především mocensky na vzestupu.
Putin se těší velké oblibě Rusů - údajně 70 procent obyvatel, což je v dosti ostrém kontrastu proti oblibě českých a eurosvazových politiků
V Evropě gradují separatistické tendence, oproti tomu Rusko je jednotnější nežli kdy bylo.
Rusko má nerostné bohatství a to hned tak nedojde. Jeho zásoby stačí na desítky let.

Těžba břidlicových plynů se nakonec může ukázat jako málo efektivní.
Každopádně ale není ani trochu ekologická.
Trochu objektivity by neškodilo. Hlavně Pehemu, protože napsal strašný slint.
13. 03. 2014 | 09:58

Pavel13 napsal(a):

Targus napsal(a):
"To: Jiří Pehe
Rusko je ekonomicky slabá země
Zdá se, že máte poměrně silně zkreslenou představu, co znamená termín "ekonomicky slabá země". Rozhodně to není stát, který drží ruku na kohoutku s ropou a plynem, potažmo který je na špici zbrojních a informačních technologií, resp. má tyto k dispozici."

Myslím, že o ekonomické síle Ruska nikdo nic pořádně neví, je to taková černá skříňka. Někteří Rusové po světě rozhazují mraky peněz, zatímco mnohé oblasti a obory v Rusku jsou silně podfinancované. Vlastně taková větší a snad bohatší Ukrajina. Před pár desítkami let jste mohl totéž napsat o Sovětském svazu. Reagan jej zkusil trochu otestoval a on se sesypal jako vesnický hajzlík. Taková Čína si dneska uvědomuje svou sílu a dává veliký pozor, aby nestála na hliněných nohou.
13. 03. 2014 | 10:00

Admirál napsal(a):

Na Ukrajině je podezřelý klid. Vypadá to na klid pře bouří.

Vítr (masmédia - vypjatá protiruská propaganda) už se ale zvedá. Jako před 1. sv.v.

Nyní očekávám nějakou masivní provokaci, přepadení nějaké ukrajinské vojenské posádky "ruskými" ozbrojenci (pozná se to tak, že budou oblečeni do ruských uniforem a budou mluvit rusky.

Pak by už vše mělo běžet normální cestou.

Těžko na cvičišti, lehko v atomovém hřibu. Jak se říkalo u nás na vojně.
13. 03. 2014 | 10:01

Filuta napsal(a):

Android

Vy nejste normální!
Po čem to ,proboha, voláte?
Chcete zatáhnout Evropu do úplně zbytečné války?
Rusko ji bezpečnostně neohrožuje, spíš by si měla hlídat islamisty.
Tahle válka by byla pro nás poslední.
Lidi jako vy jsou nebezpeční hlupáci.
13. 03. 2014 | 10:01

Antroid napsal(a):

david

raději hledat než žvanit:

http://en.wikipedia.org/wiki/Norpipe
http://en.wikipedia.org/wiki/Europipe_I
http://en.wikipedia.org/wiki/Europipe_II
http://epp.eurostat.ec.europa.eu/statistics_explained/index.php/Energy_production_and_imports
13. 03. 2014 | 10:04

Filuta napsal(a):

Admirál
Z toho mám taky strach.
Podívejte se, kolik hlupáků (abych se vyjádřil v rámci cenzury korektně, ale použil bych tvrdší vyjádření) tady baží po tom, aby to "někdo Ivanovi natřel".
Ti si snad nevidí ani na špičku nosu.

Vznikne -li vojenský konflikt, nebude vyprovokován zcela jistě z ruské strany.
Evropa na něm zájem nemá, jediný, kdo by z toho mohl profitovat, jsou Američani (voj.základny na Krymu a ovládnutí regionu) a zároveň jejich zbrojní průmysl.

Jestliže i kovaný pravičák jako Matějka kritizuje USA za jejich politiku, tak se cítím být poměrně dost zneklidněn.
Něco je velmi špatně.
13. 03. 2014 | 10:06

Antroid napsal(a):

Filuta

Jsem ten poslední, kdo po něčem podobném volá. Bohužel, Rusko se nás neptá na názor a jde na věc.

http://zpravy.idnes.cz/cviceni-ruske-armady-u-hranic-s-ukrajinou-f1r-/zahranicni.aspx?c=A140313_030303_zahranicni_cen
13. 03. 2014 | 10:07

Filuta napsal(a):

Pavel 13

Jenže "Obamova" Amerika je už někde jinde (mocensky i ekonomicky).
Na hliněných nohou nestojí jenom Rusko a EU.
13. 03. 2014 | 10:09

deep throat napsal(a):

Po přečtení blogu paně Pehe jsem dospěl k názoru, že je stejným "mistrem" ve vrhání bumerangu jako Vrtulníkový Jéňa.
13. 03. 2014 | 10:11

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Takže Pehe apod. by Rusku škrtli jeho exporty do EU, Rusko by se poté rychle složilo.
Podobně uvažoval a konal i Clemenceau -na konferenci ve Versailles. Z které Keynes odešel - viděl mnohem dál, než trotlíci, kterýchžto politika velkou měrou přispěla k destabilizaci Německa a k tomu, že v duších Němců se pevně ukotvil pocit křivdy. Kam to vedlo - všichni víme...a to Adolf nevlastnil arzenál jaderných zbraní.
Pehe a pod. jistě mají /podobně jak mají lady Ashton a spol nyní - po Majdanu, směrem k Ukrajině :-( / hotový scénář - co by nastalo, kdyby se Putinův režim zhroutil, jistě vědí, které skupiny by ovládly Rusko a tak i jeho rakety s jadernými hlavicemi, jistě to musí takový rozumbrada vědět, jistě jen tak neplácá - když radí, jak Rusko srazit na kolena.
Pehe apod. jistě také ví, na kolik to všecko přišlo - takový krásný Marshallův plán pro Rusko / a možn á že nejen pro Rusko/ , jistě také ví, kde by na to vzal / to vím i já - vzal by to z kapes daňových poplatníků - těch, co by zde zbyli a byli ochotni ty jeho apod. plány nadále podpořit/..

Ostatně zajímalo by mě, co by Pehe apod. navrhovali směrem k USA či EU - po humanitárním bombardování Bělehradu. Zda by zde onen humanrightismus opět měl univerzální podobu klacku, anebo by byl jen tlacháním, propagandou atd.
------------------------------------------------
"...Nejzajímavějším rozměrem těchto "východních studií" je Schwarzenbergovo připomínání, že nelze kvůli bolševické současnosti Sovětského svazu zavrhovat starou, to jest křesťanskou kulturu Ruska, s níž jsme mívali tolik společného. Schwarzenberg to mimo jiné dokazuje svou další oblíbenou "pomocnou vědou historickou", genealogií. V jeho pozůstalosti se nalezla nedatovaná strojopisná studie Z rodopisu českých králů I - Ruská krev, vypočítávající dávné česko-ruské knížecí sňatky, a varující: "V určité literatuře často potkáváme snahu promítati dnešní politické okolnosti do minulých časů. Z toho potom vzniká obraz, jako by už od nepamětných dob trval nesmiřitelný zápas mezi kulturním Západem a divokým, barbarským, útočným Východem. [... ] Takový obraz minulosti je dokonale nejapný. Středověk neviděl ve východní Evropě barbary, řádný předmět výbojů a kolonizace, nýbrž křesťanské státy, účastné byzantské vzdělanosti...."

http://www.souvislosti.cz/clanek.php?id=213

Pane Pehe...a byla by přípustná aspoň nějaká anketa, anebo by vše rozhodla politická EU šlechty bez toho, aby se zeptala svých poddaných ? Víte, třeba aspoň nějaká anketa v Bildu či v nějakých bakalobabišovinách , např. s otázkou : " Přejete si zrušit odběr ruského plynu a ropy raději v červenci, nebo v lidtopadu r. 2014 : ".
Předpokládám, že coby zkušený politilog byste vyžadoval posvěcení takového kroku minimáíně tak aspoň 1600 respondenty v ČR, 5 000 v německu a např. v Lucemburku by to muselo být aspoň tak 8 lidí. Víte - aby to zničení Ruska bylo legální a legitimní, aby to rozhodnutí o zničení Rusky bylo přijato emokraticky, když už teda to předání Krymu Ruskem Ukrajině bylo pouhým rozhodnutím totalitního vůdce totalitní země a to oddělení Krymu rozhodne svobodně zvolený Krymský parlament a lid Krymu v referendu.
Podle mě by takové ankety byly na místě - aby i lid EU měl pocit, že si o svých věcech a věcech Ruska rozhoduje on sám, že to neupěčou někde v kanclu lady Ashton neřku-li v laboratoři nějakého nezávislého politologa.

Co vy na to, pane Pehe ?
Jstem přeci demokrat a humanrightista, ne ?
Uff, to se mi teda ulevilo !! Lekl jsem se , že inklinujete k fašismu.

pane Pehe, kupte si tepelné čerpadlo, Areva nám to dostaví, elektřiny bude hafo.
/doufejmě že včas a ne tak předražené jak ve Finsku.../
V této soivislosti mě napadlo - pane Pehe ...a co s Maďarskem či s Velkou Británii, je tam na spadnutí kontrakt s Rosatomem ? Máte na to odpověď ?

A taky - co s pohledávkama ruských bank vůči Ukrajině ? Ty se platit nebudou ?
Hmm - to by ale byl podfuk, to by znevěrohodnilo základy kapitalismu /dluhy s musejí platit/.

Pane Pehe, nechcete si to všecko ještě raději pořádně promyslet minimálně ještě jednou ?

:-)))))
13. 03. 2014 | 10:11

david napsal(a):

To : TomášL

tak se mi zdá, že resl a Bestia triumphans moji hypotezu pro koho pan Pehe píše, už potvrzují v praxi.

Bestia triumphans už informuje o kuchání děti na Liberecku, jen si ještě není plně jistý, jestli se to teprve stane, nebo se to už dokonce stalo a kdo udělal , nebo udělá a jestli to dokonce nebudou ti, co už v tom mají praxi, ti co nosili fašistické symboly někde na Majdanu.

No a resl se ve svém globálním pohledu na svět se už s námi podělil o to, co se stane s Ruskem, když tedy od něho třeba my v Čechách nebudeme brát plyn.
Nedivím se, že má resl tyto obavy protože pokud nebudou chtít plyn z Ruska třeba Češi nebo Lotyši, budou mít Rusové určitě problém prodat ho do Číny, Japonska, nebo prudce rostoucí Jižní Asie.

TomášiL dívíte se, že pan Pehe píše tak, aby to pochopil i resl a Bestia triumphans a to ještě uvidíte ten myšlenkvý kvas, až příjdou intelektuální stachanovci Yosif. K a Ládík !!!
13. 03. 2014 | 10:13

Sláma napsal(a):

Petr z Tábora napsal docela rozumný příspěvek. Napsal ovšem jednu větu, která ukazuje na jeho katastrofální neznalost: "Cítím se být příslušníkem evropské civilizace a té je jistě ukrajinská mentalita blíže než ruská ....
Ale Ukrajinci nemají svoji vlastní mentalitu. Původně byli všichni Rusové, Ukrajinec to je politická kategorie, vzniklá v 17. století.
Zcela jiní jsou Ukrajinci z Haliče a Západní Volyně, kteří žili od roku 1352 pod nadvládou Polska a Litvy a od dělení Polska pod nadvládou Rakouska a pak znovu od roku 1920 pod nadvládou Polska. Ale ti obývají v podstatě jen 3 oblasti - Lvovskou, Ivano-Frankovskou a Ternopilskou. Jinou mentalitu mají levobřežní Ukrajinci, kteří se vrátili (dobrovolně !) do společného Ruského.státu už v roce 1654.
A jiní mají takzvaní Ukrajinci, kteří obývají jih a východ Ukrajiny, což jsou části, které byly připojeny k Ukrajinské SSR v době komunismu a historicky nikdy součástí Ukrajiny nebyly.
Samozřejmě, Ukrajina jako definované území vznikla až za občanské války v Rusku v roce 1920, vždy před tím se jednalo jen o jakési nedefinované území na kraji Ruska (proto se jmenuje Ukrajina, tedy " u kraje").
13. 03. 2014 | 10:13

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Pro Filutu.
Tomu ….. nic nevysvětlíte,
když pořádají Američané cvičení kolem Ruska nebo Číny, tak je to v naprostém pořádku, Rusové nemohou ani doma. S podobnými …. neztrácejte čas.

Díval jsem se na Gallupa, jak to sledují Američané,
dvě třetiny alespoň trochu, je to na úrovni zájmu o události v Egyptě před pár lety,
do honění Usámy to má daleko.
Domácí ekonomické problémy jsou pro Američany přednější, ke škodě Obamy.
13. 03. 2014 | 10:15

Filuta napsal(a):

Bakala

Ona ani evropská média ta Ukrajina až tak moc nebere.

Taky nechápu, že je někomu divné, když si Rusové hájí vlastní teritorium.
Kdyby udělali takovouhle invazi u břehů USA, to by bylo povyku.
A Američani to provádějí přímo na ruských hranicích.
to nelze pokládat za nic jiného nežli nebezpečnou provokaci.
Zajímavé je, že skuteční levičáci jsou dnes zaujatí proti Rusku (přestože mu dříve lezli do zadku) a pravičáci, kteří mu nemohli přijít na jméno, mu fandí.
Doba je asi opravdu vymknuta z kloubů.
13. 03. 2014 | 10:24

+++ napsal(a):

Abych tedy dobře rozuměl... Navrhuje se sáhnout na zahraniční konta nikoliv státu, ale občanů.

Oprosťme se nyní od jednoduchého „kdo není s náma, je proti nám“, což platí po dobu fotbalového zápasu, chvilku před ním a chvilku po něm, pak se život řídí opět normálními pravidly a představme si, že...

...dejme tomu, USA hodně stojí o radar v České republice (jako že o něj stojí opravdu dost - geopoloha je holt geopoloha, ale dejme tomu, že by o něj stály skutečně velmi hodně) a Česká republika by kladla odpor. Nuže by se hledal prostředek, jak ji přivést k demokratickému rozumu. Padl by tedy návrh zmrazit zahraniční konta českých oligarchů. Pana Babiše, pana Bakaly, ale i na velice úspěšné podnikatele Nováka z Horní a Dvořáka z Dolní, kteří dřepí v místních zastupitelstvech, prostě všech, kteří by se objevili ve zprávě o oligarších, tak jak ji CIA sesmolí.

Totiž, aby bylo opatření účinné, musí být rozsáhlé. Ovšem, jestliže se už sahá ne na prostředky státu, ale na prostředky soukromých osob, je to ještě demokratické opatření, anebo už ekonomická válka a krok od loupeže?
13. 03. 2014 | 10:25

Filuta napsal(a):

Sláma

Přesně tak.
Taky nevidím velký rozdíl mezi Rusem a Ukrajincem.
13. 03. 2014 | 10:25

Petr. napsal(a):

Vojenská okupace cizího území byla, je a bude vždy svinstvo prvního řádu. Byla to brutální okupace Československa, je to okupace části Srbska, zvané Kosovo, je to okupace Krymu.
Největší křikloun v poslední krizi je polská vláda. Ale proč ona? Na Krymu nezahynul ani jeden člověk vinou okupantů, za to 5 (slovy pět) armád pod vedením polského generála Jaruzelského vraždila v Československu jen tak z plezíru, jen tak pro zvrhlou radost onoho generála. A polská vláda, dodnes tohoto vraha a zločince chrání a zajišťuje mu život v přepychu z velké část naloupeného jeho hrdlořezy v Československu.
13. 03. 2014 | 10:32

david napsal(a):

To : Antroid

Gratuluji, že jste se naučil hledat ve Wikipedii.
Teď ještě zkuste přemýšlet , nebo najděte někoho, kdo bude přemýšlet za vás, pokud toho nejste schopen sám.

No a když už jste se naučil hledat ve Wikipedii, najděte si heslo David Ricardo.
Přemýšlet ale už musíte sám.
A napište mi, co jste vymyslel, nebo co vám poradili.
13. 03. 2014 | 10:33

Belgičan napsal(a):

Filuta
Sláma,
a že Rusi mluví jiným jazykem, jak Ukrajinci je Vám úplně jedno. Takový Janukovič ani nebyl schopen se ukrajinsky naučit.
Název Ukrajina dostalo území od Mongolů, kteří tuto zemi měli na kraji své říše. Tedy mongolské, nikoliv ruské říše.
I ti Mongolové respektovali rozdíly v řeči, potažmo etnika, na rozdíl od zdejších politicky správně orientovaných diskutérů.
Přeji hezký den
13. 03. 2014 | 10:39

vico napsal(a):

Antroid : Ryze vojenské řešení se stále více a více jeví jako naprosto neefektivní/vyjímkou snad byla válka v zálivu, která však byla uskutečněna po předchozím konsensu hlavních velmocí a zejména těch, kterých se to dotýkalo - zemí Perského zálivu/.

Jak už jsem napsal - nezáleží na tom, kdo bude v cílové rovince po prvním kole.
13. 03. 2014 | 10:43

Atheista napsal(a):

Třetina lidstva jsou prokazatelně pitomci, to je názor psychologa a v Čeaku je složena vládnoucí smečka právě z těcto lidí. A tak se nemůžeme divit, že lezou do zadku "válečnému muzikantovi" z USA a Izraele. Tam je ten kořen zla a nenávisti.
SLOVA JEŽÍŠE KRISTA K ŽIDŮM
VÁŠ OTEC JE ĎÁBEL A VY CHCETE DĚLAT, CO ON ŽÁDÁ.
ON BYL VRAH OD POČÁTKU A NESTÁL V PRAVDĚ, PONĚVADŽ V NĚM PRAVDY NENÍ. KDYŽ MLUVÍ, NEMŮŽE JINAK NEŽ LHÁT, PROTOŽE JE LHÁŘ A OTEC LŽI.
EVANGELIUM SV. JANA 8, 44
A tak i ta bible nám ukazuje dílo ďábla v lidské podobě.
13. 03. 2014 | 10:49

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Pro Filutu.
Jsme satelitem, podobně jako jsme byli před Listopadem a pokud bychom si zvolili někoho, kdo by se lidem v USA nebo Izraeli nezamlouval, tak se tito mocní nebudou štítit toho, provést zde státní převrat a nastolit své lidi. Dokonce zvažovali i zásah v Německu někdy v sedmdesátých letech, kdy se jim zdálo příliš levicové.

Jsou ale země, které nejsou k těmto dravcům zcela servilní

„S nedávným odtajněním dokumentů Nixonovy a Fordovy administrativy se Kissinger dostal pod tlak novinářů a lidskoprávních organizací kvůli americké politice v Jižní Americe a ve Východním Timoru. Úřady ve Francii, Brazílii, Chile, Španělsku a Argentině chtějí Kissingera v souvislosti s těmito dokumenty vyslechnout, což omezuje jeho možnost cestovat. „
13. 03. 2014 | 10:49

Atheista napsal(a):

Pane Pehe, lidská hloupost je skutečně nekonečná a u vás se to projevilo už dávno. Ta snůška nesmyslů jen dokladuje tu lidskou hloupost.
13. 03. 2014 | 10:56

Pavel13 napsal(a):

:Petr
Polsko bylo v době 1945-1989 okupováno Sovětským svazem, vládla tam jím dosazená vláda a sovětské loutky typu Jaruzelského. V roce 1968 k nám polští vojáci nechtěli, ale museli, aby "pomoc" dostala internacionální charakter a nebyli tam samí nedávní Hitlerovci. Zatímco u nás to nechápou a Polákům vyčítají jen ojedinělí pomatenci, sami Poláci svou účast nesou dodnes těžce. Hned v létě 1989 byla jednou z prvních akcí vlády kulatého stolu oficiální omluva Československu za účast jejich vojáků při invazi. Jak naložit s Jaruzelskim, je vnitřní polský problém, se kterým jim nemáme ani morální právo radit. Co se týká velké polské angažovanosti v Ukrajinské krizi, je při základní znalostí historie zcela pochopitelná.
13. 03. 2014 | 10:59

TomášL napsal(a):

Bylo by zajímavé, ve chvíli kdy EU zavede sankce, kdyby Rusko přestalo evropským bankám splácet půjčky (nebo ruské podniky), jako protiopatření, a udělalo by útok na měnu EUR jako Soros... Už vidím nadšené německé tváře, jak se podílejí na záchranu eura za vydatné podpory Řeků, Španělů, Italů atp... :-)
13. 03. 2014 | 11:02

Pepan napsal(a):

Podpora amerických průmyslníků vývotu břidličného plynu do Evropy je nulová. Navíc, výstavba potřebných terminálů sice probíhá, ale rozhodně se je nepovede zprovoznit do konce roku 2015. Jsem opravdu zvědavý, jak by si Evropa ten rok a půl poradila.
13. 03. 2014 | 11:12

Alfa napsal(a):

Už jsem navrhoval expediční sbor na Putina. Základ by tvořili čeští "žurnalisté" + pražská kavárna a velení baronka Ashtonová.
Teď jen doplním, že Pehe by mohl být politický komisař jednotky. Zdůvodní nezdůvodnitelné.

Omlouvám se, ale na blogy typu Pehe nelze reagovat racionálně.
Ostatně už řada příspěvků nade mnou snad vše racionální uvedla. A je to marné, za chvíli tu bude další blog podobného typu a tak pořád dokola.

Podle hesla: Fakta stranou, ideologie vpřed!
13. 03. 2014 | 11:17

Qin napsal(a):

Maximus 04.42.Vy jen sršíte humorem,ale neměl byste v noci tolik pít.Vy se úplně třesete,jjen aby se tu něco nestalo!Třeba taky mejdan.A Vám se tu tak krásně žije a to byste mohl přijít o prachy!
13. 03. 2014 | 11:19

vasja napsal(a):

Vystřelit na Kreml Šiklovou a je po všem.
Je to o zbabělosti našich generálů a Zaorálka uplně.
13. 03. 2014 | 11:22

vasja napsal(a):

A moje holička řikala, že pan Pehe bere od rozhlasu 1000 v našich za řádek..
A vim toho od ní víc, páč sem u ní seděl 2 hodiny.
13. 03. 2014 | 11:24

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Ještě něco.
Rusko není jen významným exportérem, je i nepominutelným importérem. Tedy exportuje poptávku - např. do Německa, Německo importuje poptávku víc už jen z Číny. Jak je tomu s ČR ve vztahu k německému hospodářství...to asi ví i Pehe.
Rusko tedy dodává německému státu, firmám a domácnostem nejen suroviny - ale podílí se významně i na tvorbě pracovních míst - primárně v Německu a sekundárně v ČR.

Ne však na tvrorbě pracovních míst politologů, to zcela jistě ne. Snad pouze sekundárně / to když např. nějaká soukromá univerzita, na které daný politolog přednáší...je zafinancovaná z daní firem, které své zisky realizovaly díky dovozu ruské poptávky do Německa a tak i do ČR/.
Proto může být pan Pehe víceméně klidný i v časech, kdy by došlo opravdu k velké obchodní válce s Ruskem, zdroje by jistě našel jinde...zdroje totiž jsou.
13. 03. 2014 | 11:25

Elena napsal(a):

Neviem čí konfiskacia kont ruských podnikateľov je dobrý nápad, tak pomahate putinu, on nič ine si neželal , iba to aby dane a zisky zostavali v rusku, vprípade nekde v malajzie...
dalej hlavnou turistickou čatou evropy a turecka boli rusi, tak neviem či zakaz viz bude nejak prospešný pre turecko a ine, hurhada a ine pojde na plne obratky, zlacnia letecky zajazdy.
13. 03. 2014 | 11:26

Pavel13 napsal(a):

:Sláma
Já bych si ze srdce přál, aby neexistovaly žádné hranice a nehodnotila se "kvalita" lidí dle rasy, ale musím reagovat. Nevím, zda mohu souhlasit s tím, že Ukrajinci byli dříve Rusové, atd..
Shodou okolností lse dnešní Ukrajina pravděpodobně vyskytuje na území pravlasti Slovanů. Na tomto území pak docházelo k pohybu, jak hranic, tak celých národů. Nelze stanovit rok 0 do doby vrcholící expanze ruského státu, co se jakýchsi historických nároků na území týče. Sami Rusové jsou vlastně východním okrajovým slovanským etnikem. Samotné označení Rus není jejich vlastní a byli ovlivňování z mnoha směrů. O tom, že nejsou tak úplně stejní a vyvíjeli se i svébytně, svědčí existence ukrajinského jazyka, v rámci světa i Evropy nikoliv málo zastoupeného. Souhlasím, že Ukrajinu lze dnes spíše než etnicky vymezit geograficky či hospodářsky. To snad ale nemusí být špatně? Státy a jejich hranice ve světě vznikaly a vznikají různě a nelze ignorovat ani dění uvnitř bývalého Sovětského svazu. Většina postsovětských republik se drží bývalých hranic a nemají oporu v dřívější době.
13. 03. 2014 | 11:28

resl napsal(a):

Všichni, kteří sympatizují s Ruskem, nikdy nepřijali nový režim po r. 89 a vzpomínají na okupaci v dobrém, neboť měli klid na práci a to je vše, co tato individua potřebují. Bolševické Rusko tady zničilo životy všem, podle toho ve kterém období se kdo narodil. Některým jen dětství, jiným polovinu života a dalším celý život. Jsou tupá zvířata v podobě lidské, která nepotřebují kulturu jakoukoli, nepotřebují svobodu rozhodování jednotlivce, nepotřebují cestovat, poznávat. A tato zvířata teď chtějí zase klid na práci, za cenu nejvyšší, svou svobodu prodají každému primitivovi, který se jim rozumově podobá. Potom jsou lidi, kteří ke svému životu svobodu potřebují, neumí nastavit hlavu, jak tupé zvíře a nechat se do ní mlátit nejdříve lživou propagandou, později v reálu ve věznicích a jindy jim jde o život. Jen proto, že vládní uzurpátor s cizí mocností vás drží v šachu a určuje jak a co budete dělat, říkat. Ruský mužik slyší jen na ránu lopatou, o jednání nikdy neslyšel a žádná jeho vláda jej jednat nenaučila, ani se o to nikdy nepokoušela. S takovým materiálem pracuje primitivní, ale velmi mocensky naladěný Putin. Doufám, že mu to brzy zlomí vaz a může sebou vzít všechny vlastizrádce, kteří vždy milovali víc Sovětský svaz, než vlastní stát.
13. 03. 2014 | 11:29

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Qin napsal(a):
Maximus 04.42.Vy jen sršíte humorem,ale neměl byste v noci tolik pít.Vy se úplně třesete,jjen aby se tu něco nestalo!Třeba taky mejdan.A Vám se tu tak krásně žije a to byste mohl přijít o prachy!
13. 03. 2014 | 11:19
-------
To je ale logické - lidé , kteří mají co ztratit, si nemohou dovolit jednat tak, že se bezhlavě vyřítí za každým, kdo zamává nějakou vlajkou. musejí přemýšlet a vážit, tím více když jsou jejich výdělky závislé na více faktorech, než jen od toho, zda si zajdou na sociálku či zda prodají dnes deset či dvacet hot dogů....
Vy jste zřejmě spíše chudák, respektive člověk nemajetný...takoví samozřejmě neváhají a vyrazí naděeně za každým, kdo jim něco slíbí, bez rozmyslu - stále je totiž pro takové lepší věřit v zklepšení jejich momentální tíživé situace v budoucnu, než se spoléhat na neradostnou perspektivu údělu, který zažívají v každodenní své praxi.
Nedivte se tedy - pokud někdo majetný jedná obezřetně. Je to logické, on má co ztratit, vy byste ztratil jen své okovy.

Hezký den.
13. 03. 2014 | 11:31

Filuta napsal(a):

resl

To je jak agitka z Rudého práva...
13. 03. 2014 | 11:32

Elena napsal(a):

bankrot cypruskych bank a konfiskacia prostiedkov ruskohovoriacých podnikatelov,putin prial bez kritiky, tak mi napadlo, šak mu to vyhovuje aby kapital zostaval doma, vspomenula som si na tezy V.I. Lenina.
Banky, Pošta a Telegraf sú hlavnymi zbranami komissarov. Tak i bolo , či je , ja ty vam nič neviem.
13. 03. 2014 | 11:32

Maximus napsal(a):

Už jsem to tady jednou psal, ale stojí to za opakování. Před lety jsem četl moc dobře napsanou knihu na období 1.WW a co všechno tomu předcházelo, autora si už bohužel nepamatuji. Mimo jiné mě tam zaujal fakt, že těsně před válkou nastoupila eskalace v ovlivňování veřejného
mínění na francouzské i německé straně a hordy zfanatizovaných hlupáků pobíhaly po náměstích měst a vyřvávaly něco v tom smyslu, dáme jim přes držku apod. Je třeba tyto hlupáky neposlouchat popř. jim čelit argumenty,
tohle by totiž ti co jsou daleko vzadu někde na jiných kontinentech potřebovali, aby jsme tady válčili. Dnes je snad jiná doba a díky netu apod. sdělovacím prostředkům vč. médií jsou lidé mnohem informovanější a nedají na kydy namachrovaných tupců. Jestli v 1.WW zahynulo jen "pár" milionů lidí a v 2.WW to bylo cca 50 milionů, tak tohle by za 3.WW znamenalo katastrofu a netroufám si odhadnout lidské ztráty. Proto mě vadí hloupí a koupení politici jako je Sobotka, Zaorálek nebo Schwarzenberg a spol., ale potažmo i namachrovaný Obama, kterého dosadili ti co vládnou USA a EU s mozkem někde v Tel-Avivu. Dejte si na tyto týpky velký pozor, oni mají chuť válčit....... Tohle není obhajova Rusa, ten má svých starostí dost, ale Američan to zkouší znova a znova se mu dostat na kobylku a na Ukrajině to byla jeho práce.
Hezký den všem.
13. 03. 2014 | 11:33

Filuta napsal(a):

Resl
Ještě vám tam chybí "přisluhovači a lokajové".
13. 03. 2014 | 11:33

Pavel13 napsal(a):

Pepan napsal(a):
"Podpora amerických průmyslníků vývotu břidličného plynu do Evropy je nulová. Navíc, výstavba potřebných terminálů sice probíhá, ale rozhodně se je nepovede zprovoznit do konce roku 2015. Jsem opravdu zvědavý, jak by si Evropa ten rok a půl poradila."

Podpora amerického průmyslu k vývozu vůbec je naopak veliká. Orientuje se hlavně na Čínu a nyní hlavně na nezbytné rozšíření Panamského průplavu. V Evropě by těžko cenově konkurovali ruskému plynu. Proto terminály zatím nestojí a není dost lodí.
13. 03. 2014 | 11:36

david napsal(a):

To : Antroid

Antroide, vidím, že heslo Ricardo si nejste schopen vyhledat nebo , že více než na vyhledání hesla váš rozum nestačí.

Proto se vám to pokusím sdělit ještě názorněji.

Ricardo a po něm mnoho ekonomů zastává názor, že :

- čím menší je disponibilní množství komodity na trhu, tím více roste poptávka po něm.

- proporcionálně s poptávkou roste cena komodity a cena roste i topologicky úměrně s klesajícím potenciálem nabídky

Antroide, více už pro vás opravdu nemohu udělat a pokud nepochopíte ani toto, nezbývá vám ,než i nadále komunikovat odkazy s Wikipedie , případně se bavit jen s reslem, s Bestia triumphans a podobnými "přírodními intelektuály".
13. 03. 2014 | 11:37

Filuta napsal(a):

Belgičane, Belgičane,
Ukrajinci že mluví jiným jazykem?
Ti gastarbajtři u nás mluví zásadně rusky.
Vy nevíte, že mnoho Ukrajinců vůbec rusky nemluví?


Bakalův host
Tak tak.
Jen mnohým to ještě dlouho nedojde.
A takovému Reslovi až do smrti smrťoucí
13. 03. 2014 | 11:38

Filuta napsal(a):

Belgičan
oprava - ukrajinsky nemluví
13. 03. 2014 | 11:38

resl napsal(a):

Jak je možné dělat referendum na Krymu, bez vyhlášení ukrajinské vlády ? Pořád je Krym součást Ukrajiny. Přesně ve stylu mužiků. Namířit samopaly, připravit tanky, vyprovokovat nepokoje ruskými vojáky a pak vyhlásí šéf Krymu referendum. Tak vypadá vždy každé "svobodné" hlasování, volby, cokoli, co je pod ruskou kontrolou. Jen násilím a střelbou dovedou tato zvířata jednat. Proto je jasné, proč se bránili jednání a nechtěli s uk. vládou vůbec mluvit. Kdo odmítá jednat je vždy vinnen, protože neumí svá rozhonutí v debatě obhájit.
13. 03. 2014 | 11:39

Filuta napsal(a):

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/komentare/890-rabovani-ukrajiny-zacalo-ekonomicke-a-imperialni-zajmy-elit-spojenych-statu-a-eu-kryte-medialnimi-prostitutkami-pokud-putin-ukaze-bilemu-domu-slabost-riskuje-jadernou-valku.htm
13. 03. 2014 | 11:40

Filuta napsal(a):

Resl

Vám to moc nepálí , viďte?
A jak je možné usmolit obskurní nelegitimní vládu v Kyjevě bez souhlasu krymského parlamentu?
On se jich na Krymu někdo ptal?
Vám nedošlo, že je Krym autonomní oblastí s vlastním parlamentem?
13. 03. 2014 | 11:42

Filuta napsal(a):

Resl
Zatím se střílelo , bohužel, jen tam, kde se aktivně zapojili Amíci a EU.
Na Krymu zatím maximálně do vzduchu, protože tam pučisty nevpustili.
A dobře udělali.
13. 03. 2014 | 11:44

resl napsal(a):

maloměšťák : Vy jste zřejmě spíše chudák, respektive člověk nemajetný...takoví samozřejmě neváhají a vyrazí naděeně za každým, kdo jim něco slíbí, bez rozmyslu -stále je totiž pro takové lepší věřit v zklepšení jejich momentální tíživé situace v budoucnu, než se spoléhat na neradostnou perspektivu údělu, který zažívají v každodenní své praxi.
----------------
a to je právě příklad ruského mužika, jen chudák půjde do války, ovšem když si necháte dlouho dělat na hlavu, stejně o své statky přijdete. proto je správné neustupovat.
Filuta napsal(a):
Resl
Ještě vám tam chybí "přisluhovači a lokajové".
-----------------
nechybí komouši, já takové výrazy nikdy nepoužívám, to jsou vaše slova, která jste pochytil na školení milicionářů.
13. 03. 2014 | 11:48

Terry Fox napsal(a):

Tak jsem se dozvěděl, že slovo Ukrajina pochází od Mongolů z dob kdy byla Ukrajina na okraji jejich říše. Ještě nám autor této myšlenky, pan "kam máme jít my Belgičani?" zapomněl sdělit, kdypak a jakpak dlouho byla Ukrajina součástí nějaké mongolské říše.
A pak má někdo s lidma s takovým unikátním duševním obzorem diskutovat. Ts, ts, ts...
13. 03. 2014 | 11:50

OULIC napsal(a):

kdo by chtěl v česku trestat nebo netrestat rusko, když neumí tady potrestat své tuneláře -

TITO PANOVÉ O 2000 LET UŽ CELÉ EU PŘEDEHNALI SVÝMI PŘÍJMY A JEJICH SPOLČENÍ KOMPLICOVÉ S NIMI A NIC SE NEDĚJE UŽ DVA ROKY JAK PÍŠOU.

Trestní oznámení na Oulického a Nováka podalo podle rozhlasu už před dvěma lety ministerstvo financí. "Tímto případem se skutečně zabýváme, je ve fázi prověřování. ( DVA ROKY ČUMÍ A PROVĚŘUJÍ????????? TO JE RYCHLOST VETŠÍ NEŽ MÁ RAKETA V KOSMU. TA TAKY LETÍ NĚKOLIK LET AŽ DOLETÍ DO ZTRACENA.
ŽE BY TAKÉ TO CHTĚL NĚKDO ZASE ZAHRÁT DO ZTRACENA??!!
V tuto chvíli nebudeme poskytovat žádné bližší informace," řekl Radiožurnálu mluvčí protikorupční policie . TOTO PROHLÁŠENÍ NASVĚDČUJE ŽE DVA ROKY CO ČUMÍ NEVÍ SE NA CO A NIC NEDĚLAJÍ, ŽE BY TO CHTĚL NĚKDO ABY TO VYŠUMĚLO???!!
Oulický byl v médiích často označován za "kmotra" ústecké ODS.
Novák býval považován za jednoho z nejvlivnějších členů severočeské ODS. Předloni byl odsouzen za korupci a také ODS opustil.
13. 03. 2014 | 11:52

Filuta napsal(a):

Resl
Tak to vás asi proškolil Posselt na srazech landsmanšaftu.

Demokracie po ukrajinsku
" Kyjev dosadil do Charkova, Dněpropetrovska a dalších regionů své gubernátory, mimochodem samé oligarchy, a obyvatelstvo nijak hlasitě neprotestuje a demonstrace nejsou nijak početné. Nejspíš všichni čekají, jak vše nakonec dopadne. Z hlediska možného uklidnění situace je ovšem hodně špatným tahem, že Kyjev nechal „za vlastizradu“ zatknout bývalého populárního charkovského primátora Dobkina, který podal kandidaturu do prezidentských voleb. Etnickým Rusům se tak dalo najevo, jak volby budou probíhat a kdo v nich smí vyhrát."
13. 03. 2014 | 11:53

Antroid napsal(a):

vico : Ryze vojenské řešení se stále více a více jeví jako naprosto neefektivní

Toto většina z nás včetně mě nejspíš vidí podobně.
Nicméně mám pocit, že řada lidí naopak ignoruje fakt, že podstatné je především to, kam až zajde druhá strana.
Vzhledem k historickým zkušenostem je přitom evidentní, že z tohoto směru je možné naprosto cokoli.
13. 03. 2014 | 11:57

Filuta napsal(a):

Resl

A takhle se máme "dobře" (i průměrná mzda, z níž se může těšit tak jedna třetina Čechů, poklesla o krásných pět set korun českých).
Ti Rusové aspoň makají sami na sebe nebo na své vlastní oligarchy.


"Makáme na cizí akcionáře a ani o tom nevíme. Ekonom Kohout píše o čarování s ekonomickými čísly
Ekonom Pavel Kohout sepsal pro Lidové noviny komentář, ve kterém se ostře ohrazuje proti zbožšťování hrubého domácího produktu jako hlavního ukazatele prosperity hospodářství. Touto statistikou se všichni zaštiťují, podle Kohouta by ji přitom bylo rozumnější ignorovat.
HDP podle něj plní roli „pohanské modly“, které se ekonomové neustále dovolávají. Přitom ve skutečnosti existují ekonomické statistiky, které o bohatství a životní úrovni země vypovídají mnohem lépe.

Jako příklad nesmyslnosti této statistiky uvádí například působení zahraničních firem v České republice. Z jejich zisků a dividend nemají občané vůbec nic, dostanou je akcionáři v zahraničí. Logika počítání HDP ale tyto peníze připočte k českému produktu. A takovéhoto kouzlení je prý kolem HDP spousta.

Jiné statistiky podle něj odrážejí stav ekonomiky mnohem věrohodněji. Jenže ty se nepoužívají, protože obvykle rostou pomaleji než HDP, a tak se raději chlubíme zkreslující statistikou.

Zatímco HDP mezi lety 2000 a 2012 vzrostl celkově o 40,6 procenta, ostatní statistiky tak hezké nejsou. Čistý disponibilní důchod domácností, tedy součet příjmů, kterými mohou lidé disponovat, vzrostl za totéž období o pouhých 21,1 procenta.

Tyto věrohodnější statistiky podle Kohouta ukazují, že se Česko stává bohatou zemí, obývanou chudými občany. Odtékají odsud investice a dividendy z lidské práce, a lidé, kteří tyto hodnoty vytvářejí, ještě navíc svými daněmi financují investiční pobídky. Zbožšťované statistice HDP ale tyto důsledky zůstávají utajeny."
Ekonom Kohout: Češi jsou nuzáci. A i to málo je národní banka nutí utratit


ekonomika, Kohout, LN
13. 03. 2014 | 11:58

Filuta napsal(a):

Android


Kam až zajdou, ale Američani...
V tomto případě si Rusové jen oprávněně brání vlastní teritorium, když jim na hranicích chrastí zbraněmi Američani.
13. 03. 2014 | 12:00

Qin napsal(a):

17.4 bilionů-11.31: Hezké od Vás, že odpovídáte za maxima,patříte zřejmě k jeho krevní skupině.Majetný rozvažuje hlavně,aby nepřišel o prachy.Chudák rozvažuje jak by přišel o okovy,ale taky rozvažuje,nevrhá se bezhlavě za mávající vlajkou. Chudák nerovná se blbec ,ale bohatec často rovná se křivák,srab ,kolaborant-protože hlavní je majetek!
13. 03. 2014 | 12:02

Antroid napsal(a):

david

Jestli maříte čas tím, že banální pravdy jako že cena je mírou vzácnosti hledáte v učených knihách a pak je nepřesně přepisujete do několika odstavců, pak se nedivím, že se ptáte, odkud Německo bere plyn.

Moc jste pro mě neudělal, takže neděkuji ;-)
13. 03. 2014 | 12:04

Antroid napsal(a):

Filuta

Je Ukrajina suverénní stát, nebo není?
13. 03. 2014 | 12:05

patriot napsal(a):

Urychlené přijetí Gruzie a Moldavska do Severoatlantické aliance?

Jaké intenzity by asi dosáhlo kvílení „demokratů“, kdyby Rusko následně oznámilo výstavbu „obranného deštníku“ na Kubě nebo ve Venezuele? Nebo kdyby uzavřelo vojenský pakt s Čínou?

Váleční štváči všech zemí, běžte už s tou Severoatlantickou aliancí k šípku!

Poznámka:
Výraz „k šípku“ nahrazuje původní výraz, který patrně nevyhovoval pravidlům slušné diskuse. Hluboce se omlouvám!
13. 03. 2014 | 12:07

Elena napsal(a):

ale resl má pravdu, usa a eu musi byť na rusa tvrymi, aby si rus konečne uvedomil ako je vodený za nos aby rus konečne pochopil, že su iba dve možnosti
13. 03. 2014 | 12:08

sekere napsal(a):

to "resl" 13. 03. 2014 | 11:29
Smarja pano, tak tohle me definitivne utvrdilo, ze cokoli pod vasim nickem nema smysl cist.
13. 03. 2014 | 12:11

david napsal(a):

To : Antroid

Antroide, je mi opravdu , že pro vás nemohu více udělat, ale jednodušeji už jsem vám to podat nemohl.

Ale zkusím ještě jednu otázku pro vás tzv. na vyniknutí :
Antroide, pokud by Rusko přestalo dodávat plyn do Evropy, kolik a za jakou cenu by ho přešlo přes Německo k nám ?

Pokud na to nepříjdete, Antroide, nic si z toho nedělejte, psal jsem tady, že pan Pehe píše i s ohledem na mentální materiál, který mu sem chodí diskutovat a že to nemůže podávat příliš sofistikovaně ,protože píše pro takové jedince jako je resl, Yosif K., Bestia triumfans, Ladik !!! a. p.
Na vás jsem při vyjmenování toho mentálního materiálu zapomněl, za což se vám, Antroide, upřímně omlouvám.
13. 03. 2014 | 12:17

resl napsal(a):

Filuta : Resl
Tak to vás asi proškolil Posselt na srazech landsmanšaftu.
------------------
taky vedle Filuto, já používám svůj mozek, vy papouškujete co říká Filip a Putin s Janukovyčem

díky sekeremu nemusím odpovídat dalšímu komoušovi a zároveň se sekere nemusí unavovat čtením něčeho o čem nemá ani páru. pro oba výhodné, klid na práci přeje r.
13. 03. 2014 | 12:22

Antroid napsal(a):

david

máte nick david, ale chytrý jste jak goliáš :-)
13. 03. 2014 | 12:24

Ernesto napsal(a):

Máte pravdu Maxime ,jetřábi s pentagonu to budou zkoušet znovu a znovu ! V běrorusku se jim první pokus rozbít režim nezdařil ,Lukaštěnko měl pevné nervy tak to skusili vedle na ukrajině ! Tam mají svou oporu v kamarádech benderovcích ! Dílo se zdařilo ! Pomalu a jistě se jejich soldateska posunuje k ruským hranicím ! Jak na to bude reagovat Putin nelze domyslet !
13. 03. 2014 | 12:24

resl napsal(a):

david : ...protože píše pro takové jedince jako je resl, Yosif K., Bestia triumfans, Ladik !!! a. p.
--------------------
zapomněl jste na Filutu, ten sem taky píše, omlouvám se za připomenutí.
13. 03. 2014 | 12:24

Al Jouda napsal(a):

Takové jednoduché připojení Krymu k Ruské federaci se Putinovi nemůže podařit. Hitlerovi se také vymstil anšlus Rakouska nebo zábor zbytku Čech a Moravy v roce 1939. Argumentace o právu krymských Rusů na sebeurčení je také zcestná, neboť Rusové již svého národního práva dosáhli - obývají nezávislou Ruskou federaci. Pokud krymští Rusové nejsou spokojeni s Ukrajinou, tak mohou odejít do Ruska a naplnit tak svoje právo na národní sebeurčení. Podobně na tom byli sudetští Němci, kteří se nechali od Hitlerova pohůnka Henleina zblbnout a řvali Heims in Reich ! Připojením Sudet k Velkoněmecké říši však svého práva na sebeurčení dosáhli jen zdánlivě, dokonale se sebeurčili až transferem do zbytku poraženého Německa za souhlasu vítězných mocností v roce 1945.
Diskutuje zde hodně světových politologů se zajímavými názory, ale rozhodovat budou jako vždy světové mocnosti - Čína se ještě neozvala ! :)))) Takový obr a vojensky obsadit Tchajwan se neodváží !!!
13. 03. 2014 | 12:26

Marie napsal(a):

Ládik!!!! 06.13

Zkuste ruskou mořskou tresku, filet. Lepší nenajdete. Absolutně bez vody, ne jak ta z Pacifiku, lovné oblasti 765 či kolik.
Jste docela trapný. Pijete ruskou vodku a melete, že na Labutím jezeře už vás neuviděj.
13. 03. 2014 | 12:30

Antroid napsal(a):

Al Jouda

To jste místním chamberlainům trochu zamotal palice, bylo to přece tak jasný - černá tady, rudá pardon bílá tam ... :-))
13. 03. 2014 | 12:30

Elena napsal(a):

ruskohovoriacý podnikatel, ktorý nepraktikuje horolezectvo na montblanc , dnes z istotou vie, že jeho získ uložený v evropských a amerických bankach služi ako charita pre euroamericke štruktury
BARROSO znarodňuje kapitall
13. 03. 2014 | 12:31

Petr. napsal(a):

Pavel13

Nevím jak jste starý, že si nepamatujete, ale můžete si ověřit, že právě zločinec Jaruzelski podepsal útok na Československo. Ne Grečko, ne Brežněv, ne Gomulka. Vůdčí osobou vraždění v Československu byl Jaruzelski, takže to není vnitřní věcí Polska. Vnitřní věcí Polska je nepotrestání Jaruzelského za vraždění v Gdaňsku, ale ne jeho pokus o genocidu českého a slovenského národa.
13. 03. 2014 | 12:32

vasja napsal(a):

Al Jouda

Albánci v Kosovu měli taky Albánii, tak klídek.
13. 03. 2014 | 12:32

Al Jouda napsal(a):

Ještě doplním kontrolní otázkou : Kdo má větší právo vytvořit samostatný státní útvar na Krymu v rámci národního sebeurčení - krymští Rusové nebo krymští Tataři ?
13. 03. 2014 | 12:33

Elena napsal(a):

reslovi, musi podakovat každý rus, za to že resl ukazuje tekutu nenavisť a jej požiadavky
13. 03. 2014 | 12:34

Al Jouda napsal(a):

To vasja :
Ale připojilo se Kosovo k Albánii, jako se chtějí krymští Rusové připojit k Ruské federaci ?
13. 03. 2014 | 12:36

Dáša N. napsal(a):

Terry Fox

Co můžeme tak ještě uvidět? Všechno tu už bylo. I článek o tom, že Vladimir Vladimirovič se nebatolil. Teď už schází možná jen nález Kongresu, že Obama býval v dětství číňan.
13. 03. 2014 | 12:39

Elena napsal(a):

i pán Pehe je dobrý bloger, ako, nu ako ten rus spozna nepriatela?,
istotne nie tak že ten nepriateľ sa vkuse bude rusovi poklonkovať a široko sa usmievať.
13. 03. 2014 | 12:40

patriot napsal(a):

resl:

„Pořád je Krym součást Ukrajiny.“

Nikoliv, slovutný psavče! Krymský parlament již vyhlásil nezávislost. Takže dnes tu máme Ukrajinu a samostatnou Krymskou republiku.
13. 03. 2014 | 12:44

resl napsal(a):

patriot : Takže dnes tu máme Ukrajinu a samostatnou Krymskou republiku.
---------------
Ještě ne pane patriote, referendum by musela vyhlásit uk. vláda, protože Krym spadá pod Ukrajinu a nesmí se nechat řídit cizím státem. Představte si, že by hejtman Hašek se svým ansámblem, vyhlásil referendum za odtržení Moravy od Čech. Proč úsilovně křičíte o nezávislosti, když ji nevyhlásil nejen parlament, ale ani prezident Janukovyč. Vy necítíte, že se jedná pod nátlakem ruských samopalů ? Ne ?. Tak to máte něco dost složitého s vlastní hlavou a neměl byste se tady ještě víc rozčilovat.
13. 03. 2014 | 12:51

Elena napsal(a):

v mentalite ruskohovoriacých exzistuje taký fenomen ako ruska spravodlivosť, čím krutejšie ich utlačate tým sílnejšý je naš duch a nabaľuje sa síla a tuha po svobode a spravodlivosti
dotoho resle ,bestia triumfalnaja, embečko, honem uťahovať smečku okolo krku , honem

P.S. pre autentickosť použivam reslov slovniček
13. 03. 2014 | 12:51

Pavel13 napsal(a):

:Petr
Doufám, že nejste tak naivní a nemyslíte si, že bez Jaruzelského by nám bratři na pomoc nepřišli. Máte-li o valečných zločinech generála J. důkazy, pošlete je našim orgánům nebo do Haagu, ať konají. Bude-li obviněn, a polská vláda bude bránit vydání, pak ji můžete vinit. Já si myslím, že by ještě ráda přehodila horký brambor jiným. Jak jsem psal výše, pro mne platí oficiální polská omluva za účast na invazi.
13. 03. 2014 | 12:55

david napsal(a):

To : Antroid

Přesně takto končí argumenty "wikipedistů".
Ale nic si z toho nedělejte, tady jste povětšinou mezi svými, tak se to na vás nepozná.
13. 03. 2014 | 12:57

Myšelín napsal(a):

Admirál 10.01

Kdoví. Možná klid je to poslední, co na Ukrajině je. Nějak mi chybí přímé přenosy z Mejdanu, pohled na ty protestující selky, které chtějí fašisty ve vládě. Veřejnomanipulační televize nějak nestíhá. Pislední vysílaný šit z Ukrajiny byl ze ZOO v Charkově(?), která by měla příští rok oslavit 120 let trvání, kam chodí lidi krmit trpící zvířata, neb se na ně již prý nedostává veřejných financí. Co se ZOO bude, zatím nebylo sděleno, zatím tam neproběhly zoovolby.
13. 03. 2014 | 13:01

david napsal(a):

To : .resl

Pane resle, takových žvanivých veverek točící pořád stejný kruh Putin - ano, Putin - ne je tady samozřejmě více, ale vyjmenoval jsem ty které běhají nejrychleji.

A vy, pane resle, jste opravdový sprinter a těchto žvanilů leader.
13. 03. 2014 | 13:01

Filuta napsal(a):

Android
Ukrajina a suverénní stát?
Tomu sám nevěříte.
Bez Rusa se ani neuprdnou.
Mezi námi, my jsme dnes suverénní taky jen na papíře.


Resl

Hm, ukrajinské volby?
Tak ty budou probíhat přesně podle scénáře výše. Zašijou každého, kdo se jim nebude líbit a bude chtít kandidovat.
Když Kosovo, tak Krym taky, soudruhu.
13. 03. 2014 | 13:01

Filuta napsal(a):

Pavel 13


A omluva ruských bratří vám nestačí?
Poláci si s Ukrajinci musí rozumět. V antisemitismu a pogromech na židy se můžou učit jeden od druhého.
Akorát že ti skvělí Ukrajinci šli i po Polácích a volyňských Češích.
13. 03. 2014 | 13:04

Viola napsal(a):

Bestia triumphans 9.52

některé ženy bývají hysterické, ale stačí jim jednu vlepit zleva nebo zprava. (Já rozhodně za bití žen nejsem, ale je to taková první pomoc v hysterickém záchvatu).
13. 03. 2014 | 13:05

Filuta napsal(a):

Řekl bych, že tohle Ransdorf dos trefil.

Europoslanec KSČM Miloslav Ransdorf uvedl, že za nekvalifikované blábolení českých „expertů“ Schwarzenberga a Zaorálka se stydí. Pak však připomněl, že celé tažení proti spojenectví Ruska s Ukrajinou může být motivováno slovy amerického politologa Zbygniewa Brzezinského: „Ten vždy opakoval, že nelze dovolit sblížení Ruska a Ukrajiny,“ protože dohromady budou supervelmoc,“ připomněl Ransdorf.
13. 03. 2014 | 13:07

Antroid napsal(a):

Filuta

Jasně. Vidíte-li státní suverenitu, a s ní spojenou a smluvně (vč Ruska) zaručenou nedotknutelnost hranic takto volně, pak vaši logiku chápu. Zřejmě s vámi vřele souhlasí fanoušci VVP.

Ukrajince takto naprosto bohorovně odsuzujete do role nesvéprávných vazalů. Chápu, že vás tedy pobuřuje, že si někdo z nich dovolí odporovat své vazalské roli.

Rozumím i tomu, že odsuzujete kohokoli (US, EU), kdo do toho Rusku kecá. Ukrajina je zkrátka ve vašich očích ruským protektorátem.

Rozumím vám a ve všem uvedeném s vámi absolutně nesouhlasím.
13. 03. 2014 | 13:13

Elena napsal(a):

vdaka reslom, rusko sa poučilo, počas ružovej a pomarančovej revolucie, rukej flotile bol zablokovan volný preplav do čierneho a azovskeho mora, ruske lode čakali na milosť turčina a kravatožruta
13. 03. 2014 | 13:14

resl napsal(a):

david : A vy, pane resle, jste opravdový sprinter a těchto žvanilů leader.
------------------------
jako vždy davide, nejsou argumenty, že se vám chce vůbec psát. skrčte se v koutě a čekejte jestli to pro bolševika dopadne dobře, na právo se neohlížejte, nevíte o čem je řeč.

Filuta : A omluva ruských bratří vám nestačí?
--------------------------
pro vás "bratři", pro mě okupanti, soudruhu normalizátore. a jako vždy, souhlas s komoušem Ransd. to by vám mohlo na schůzi pomoci do funkce pokladníka.
13. 03. 2014 | 13:21

Bestia triumphans napsal(a):

Violo:
Já bych vám nevlepil ani zleva, ani zprava.
Jsem rozený gentleman.
13. 03. 2014 | 13:23

resl napsal(a):

Elena, to vám radí Mečiar, nebo soudruh Fico. Oba totiž patří do vězení, snad se toho dožijete soudružko Eleno.
13. 03. 2014 | 13:24

Yosif K napsal(a):

Víte jak poznáte totalitářský stát od státu relativně svobodného?

Totalitářský stát vesele vyžaduje různé extrabuřty po svých sousedech aniž by se bál že by tuto extrabuřty vypoukly u něj doma. U něj doma je situace "pevně pod kontrolou" a lidé si "nemohou vůbec na nic stěžovat".

Takhle postupoval Hitler - ryl do toho zda pobočky nacistické strany v CSR, ve švýcarsku, ve švédsku atd "nejsou pronásledovány a utiskovány".

Na druhé straně si nelámal hlavu s tím že by jakékoliv připomínky k situaci v Německu mohli mít političtí oponenti, židi, lužičtí srbové, poláci atd.
V Německu byla situace "pevně pod kontrolou" a lidé si "nemohli vůbec na nic stěžovat".
Takto postupiuje i Putinuška - ryje do toho zda loutky a pobočky putinostrany v na Ukrajině, v pobaltských státech atd "nejsou pronásledovány a utiskovány, zda mají právo na sebeurčení" atd atd.

Na druhé straně si Putinuška nemusí lámat hlavu s tím že by jakékoliv připomínky k situaci v Německu mohli mít političtí oponenti, že by se práva na sebeurčení domáhali menšiny která ruský stát hořce nenávidí - čečeni, dagestánci, tataři, karelofinové, poláci, němci atd atd atd.
V Rusku je situace "pevně pod kontrolou" a lidé si "nemohou vůbec na nic stěžovat". Natož organizovat nějaká referenda na sebeurčení - to by rychle šupajdili do mučíren na Sibiř.

Demokratické státy s právem na sebeurčení u sousedů váhají - dokud nenastane de facto situace kdy se už nedá zvenčí mnoho měnit - jako při rozpadu KYPRU NEBO JUGOSLÁVIE. Navíc každý jakž takž DEMOKRATICKÝ stát se bojí že mu podobný bengál začnou dělat jeho menšiny - Katalánci, Skoti, Baskové, Madaři na žitném ostrově, Wasserpolaci, Korsičané, Turci v Bulharsku, Madaři v Rumunsku atd atd atd

PUTINUŠKA SE NEBOJÍ NIČEHO - autonomní republika KRYM MÁ svaté PRÁVO NA SEBEURČENÍ. A at si nějaký "hovada" a "svoloč" troufnou požadovat právo na sebeurčení v rámci Ruské Federace!!!! V autonomních republikách vládnou klany kleptokratů a vrahů dosazených Putinuškou - jak někdo proti nim něco cekne tak z něj za chvíli najdou leda tak fašírku nebo má asopn díru v hlavě. Nebo skončí na sibiři. Tohle je alles im ort und stelle milánkové.......
13. 03. 2014 | 13:45

Pavel13 napsal(a):

Pavel 13
"A omluva ruských bratří vám nestačí?..."

Myslíte omluvu stejně upřímnou a na stejné úrovni jako od Poláků? Ta by mi, pane Filuto, bohatě stačila!
Kdyby se porozumění odvíjelo od vztahu k Židům, byli bychom dneska v Evropě jedna velká šťastná rodina.
Co se týká pochopení vztahů Poláků, Rusů a Ukrajinců, musel byste cestovat až někam do nepaměti.
13. 03. 2014 | 13:47

Viola napsal(a):

pane veverka

"USA mají 702 vojenských základen ve 130 ti zemích světa s více než 253 000 uniformovanými příslušníky armády, zhruba stejným počtem civilních zaměstnanců Pentagonu .....ale roztahovačné je podle Peheho Rusko,ten člověk je nemocnej. "

USA mají až 1000 základen. Možná, že řešením by bylo, kdyby základny v Evropě přešly jen pod EU.
13. 03. 2014 | 13:47

Viola napsal(a):

Bestia triumphans

však já taky nevyvěšuji nějaké karikatury politiků po radnicích.
13. 03. 2014 | 13:49

Antroid napsal(a):

Viola

Je obdivuhodné, že se dáma s tak muzikáním jménem zajímá i o strukturu vojenských základem. Jaký je Váš oblíbený hudební tvar, kánon?
13. 03. 2014 | 13:53

Elena napsal(a):

Jožo K:

ste tapetar, už ste mal ten posledný text u pána Kopeckého, chapem že sa vam nechce vymyšľať o USA nič noveho .
13. 03. 2014 | 14:01

Viola napsal(a):

Antroid

Hrají mi na nervy, tak proto se o to zajímám. Mám ráda klid a mír a pohodu.
Jsem zastánce lásky a pravdy, ale té opravdické, ne té kašírované a narychlo upletené.
13. 03. 2014 | 14:05

Elena napsal(a):

resle, človek nevie ako sa ma s vami baviť, šak som potvrdila vašu pravotu i tak ste nespokojný

nu nič , riadim sa podla jedneho prislovia : kto komu jamu kope .....
13. 03. 2014 | 14:13

Pepa Řepa napsal(a):

BT
omlouvám se , že jsem na mopslí a bleší cirkus, který zasadí mužikovi smrtelnou ránu, tím, že bude ignorovat jeho produkty zapomněl
Se mnou nepočítejte snídaní bez ruského kaviáru si nedovedu představit.

Matička EU má v ruce ještě jednu tajnou zbrań.
Když jde zkapalnit ledacos včetně plynu, proč ne pravda, láska a něha?

Myslitelé Pehe a Žižek to vyzkoumali po objevení tekutého hněvu a měkké síly, která byla objevena v manželské ložnici jednoho z nich.. Jakmile se podaří vyvinout vhodné rozprašovače, budou brázdit Ukrajinu cisterny -dříve Prazdroje a Budvaru- a rozstřikovat naši tajnou zbraň.

Té se nejen Vasil s Oxanou najedí, ale zahubí všechny brouky , stejně jako DDT zahubila brouka amerického, madelinku.

Naše vítězství je-soudzi mopslíci-jisté
hurá na imperialisté....čo to tárám, na komunisté!
13. 03. 2014 | 14:23

mb napsal(a):

... pan filuta se zlobí ...

https://www.youtube.com/watch?v=Z_rzG8DEthU
13. 03. 2014 | 14:30

Pepa Řepa napsal(a):

Měla by se přejmenovat Krymská ulice ve Vršovicích.
Bejvalo tam nejen kino Pilotů ale i jeden ze dvou italských zmrzlinářů v Praze. Druhý byl-tuším-v Myší díře.

Ten zmrzlinář měl moc hezké jméno
Amedeo Bernakozy.
Pravda, psalo se to italsky, ale jméno to bylo skvostné.
13. 03. 2014 | 14:31

Viola napsal(a):

Mohl by se nějaký autor také věnovat ztracenému letadlu, tady už není co řešit.
13. 03. 2014 | 14:34

Kanalnik napsal(a):

Myslim, ze Rusko se citi geopoliticky v ohrozeni zejmena americkymi kejklemi na UA, proto ta akce na Krymu. Zapad vyhrozovanim sankcemi ve vztahu k Rusku niceho nedosahne, protoze neresi zakladni pricinu celeho stavu, tedy pocit ohrozeni Ruska, ktery sam aktivne vyvolal podporou nelegitimnich struktur na Ukrajine, v cemz zvesesla pokracuje. Reseni tedy neexistuje, tedy alespon ne v paradigmatu, ve kterem Zapad zije.
13. 03. 2014 | 14:34

Richard napsal(a):

tak vypláznutý jazyk prý na Putina nepůsobí, tak něco jiného

Pane Pehe, myslím, že nejlépe můžeme Putina "potrestat" tak, že přehodnotíme pohled na sebe sama, neb ruský mocipán nám hezky nastavil zrcadlo. Západ je sice v mnoha ohledech oproti Rusku vepředu, ovšem!!! Život jak individuální, tak společenský nestojí, jak hlásá propaganda nejrůznějších dobroserů, na vzdělání, ekonomice, sociálním stát, nic takového(to jsou jen jakési podpůrné prvky, netvrdím, že nedůležité), ale na pudovém instinktu, to je úplný základ života ve zdejšího(vezměte si např. Afganistán, tu zemi v dějinách doposud nikdo nedobyl/a že se o to snažili už obě velmoci/, přitom jsou tamní lidé nevzdělaní a chudí). To, co je pro západní Evropu silou je tak současně její slabostí. Jsme vyměklí, přetechnizovaní, přeracionalizovaní, odříznutí od své pudovosti/instinktů. Ne vše, co je Rusko je špatně. Když pohled na něj hodně zjednoduším, Rusko je daleko více pudové, instinktivní než celá západní Evropa a to právě díky tomu, že má bližší kontakt se svými primitivními hnutími. Je však fakt, že tyto životadárné síly mohou nabýt nebezpečné a nežádoucí podoby, jako je např. nyní okupace Krymu.
I v Německu 30.let se původně mnohým zdálo, že dochází k jakési obrodě, k probouzení hlubších instinktů německého národa z nichž může vzejít cosi hodnotného. Bohužel se to zvrtlo, neb to vzal do ruky nesprávný člověk. Ale ono brutální vyústění nebylo zákonité a jen díky zkušenostem s válkou je nesmysl ze sebe činit vyměklé, přerozumované houby.
Přiznám se, že jako občan EU cítím vůči Rusku určitý komplex, který si sice mohu zracionalizovat skutečností, že jsem členem společenství, jež je tzv. slušné, racionální, rozvinuté, civilizované atd., ale tím svůj hlubší pocit jakési méněcennosti jen přehluším(resp. nepřehluším, na mě tohle moc nepůsobí). Ruskou okupaci Krymu považuji za nepřijatelnou, zvláště vůči slabší Ukrajině, vnímám jí jako Putinovu zbabělost pramenící zase z komplexu jeho, ovšem tento čin vzhledem k celému západu je zase jedna velká odvážná drzost, která, přiznám se, mi čímsi imponuje. Minimálně nám nastavuje zrcadlo, jaké jsme přeracionalizované a přeslušnělé sračičky, které se nezmůžou ani na reakci. Z toho se necítím moc dobře, protože Putin s námi vlastně hezky vyjebal, nehledě na to, že vzhledem k Ukrajině je jeho čin zase zbabělost. Vůči západu výsměch a drzost, na kterou reagujeme tím, že si tady potvrzujeme jak jsme dobří, slušní, rozvinutí a civilizovaní. Hovno, Putin ukázal, že jsme ve skutečnosti sračky. Žádná slušnost ani civilizovanost k nám nepatří, nechali jsme Ukrajinu zcela barbarsky napospas jeho útokům. Putin nastavil zrcadlo celé západní Evropě, odráží se v něm stín zahlušených instinktů, které jsme po katolicku uvrhli do klatby a narcistně jsme se sami povýšili "ušlechtilé bytosti", rozuměj, na přeracioalizované stroje neustále blábolící o pravdě a lásce. K hovnu, tohle.
13. 03. 2014 | 14:38

david napsal(a):

To : resl

Pane resle, jste si zcela jistý, že víte, co znamená slovo argument?

Já mám obavu, že vy si myslíte, že argument je to, co používáte vy.

Pane resle, já vím, že s vaší inteligencí se do rozumné společnosti nedostanete, ale zkuste alespoň na chvíli potkat někoho, kdo by vám vysvětlil , že i v používání pojmu argument se mýlíte.
13. 03. 2014 | 14:40

Richard napsal(a):

co bych navrhoval?
okamžitý přesun jednotek NATO k hranicím Krymu, ať tam na sebe háží s Rusama vražedné pohledy a v případě, že ruská vojenská noha překročí hranici Krymu, okamžitý vojenský obranný protiútok
13. 03. 2014 | 14:42

Bestia triumphans napsal(a):

mb napsal(a):
... pan filuta se zlobí ...
https://www.youtube.com/watch?v=Z_rzG8DEthU
13. 03. 2014 | 14:30

!
:-)
13. 03. 2014 | 14:53

petrph napsal(a):

Mimochodem, v jakém časovém horizontu se ty "sankce " uvažují? Referendum se koná přes víkend, v pondělí už může být Krym ruský. Asi je jasné že do té doby se ty dodávky ani technicky zastavit nedají . Pokud by došlo k vojenskému útoku bude Ukrajina nejpozději do měsíce poražena. Ale ani nezaplacený měsíc nedodávek plynu Rusko nepoloží. (Spíš si ještě něco nakrade na Ukrajině),
Ale spíš se dá předpokládá že EU ještě nemá potřebné zdroje aby mohla Rusko hned úplně odstřihnout , a potřebovala by možná několik měsíců než by toho dosáhla (třeba nákupem zásob odjinud, výstavba jiných plynovodů, atd..) Takže asi nechá Ukrajinu padnout -a blokádu ruského plynu vyhlásí až někdo potom "na truc"?
13. 03. 2014 | 15:02

Pepa Řepa napsal(a):

Třeba by na mužika zabrala kolektivní akce.
Vystrčit nahej zadek,
Za chvíli-pod vedením eurokormidelníkú-jich bude.
Až nás budou miliony
všichni proti větru......
13. 03. 2014 | 15:07

Bavor napsal(a):

Přepis odposlechu telefonního hovoru mezi prezidenty RF a USA - podle iDnes:

Následující text je 100% fikce.

… zvoní telefon…

Putin: Ano?
Obama: Vlado, musíš s tím okamžitě přestat!
Putin: Proč?
Obama: Protože je to špatné, jak si vůbec něco takového můžeš před Bohem dovolit?
Putin: Ale klid, víš že každý velký státník má nějakou slabůstku… a jak si to vůbec zjistil?
Obama: Jak? Sem kvůli tomu musel seděl dvě hodiny v Pentagonu a poslouchat ty jejich analýzy situací a scénářů a pak se mě na to každý ptal při tiskovce.
Putin (nervózní): Ehm… o čem že to mluvíš?
Obama: O té vaší bezprecedentní okupaci nezávislého státu.
Putin (s úlevou v hlase): Jo tohle..
Obama: Sem si připadal jak blbec, netušil sem kde to vlastně je… kde to vlastně je?
Putin: Kde je co? Ukrajina?
Obama: Ale Ukrajina vím, ta je u Evropy. Ale kde je ten Krym?
Putin: V Rusku!
Obama (na pozadí šustí papír): Já tady čtu, že je to autonomní součást Ukrajiny a že si tam poslal armádu. Co je to autonomní oblast? Něco jako bývalá kolonie?
Putin: Ruská kolonie. A není to moje armáda, ale jen místní domobrana, moje armáda nepřekročila hranice Sevastopolu.
Obama: Jakýho poolu? Vy tam hrajete kulečník?
Putin: Ne, pool, pol jako polis… prostě takové město kde máme vojáky a lodě.
Obama: Počkej, vy tam už máte základnu? Tak proč je obsazujete?
Putin: Protože ti vaši nacisté, fašisté a jiné ultrapravicové rozkladné živly v nové samozvané vládě ji chtějí zavřít.
Obama: Myslíš ty mírumilovné demonstranty toužící po svobodě, demokracii a lidských právech?
Putin: Jo, tahle banda.
Obama: Aha… hele ale takhle to nejde. V dobách SSSR jste měli alespoň dost slušnosti abyste nám o invazi dali vědět předem… a já bych si mohl připravil argumenty proč s tím nemůžeme nic dělat.
Putin: V dobách SSSR se ještě respektovaly sféry vlivu. A stejně o nic nejde
Obama: Jak o nic nejde? Tohle je jasné a pregnantní porušení veškerého mezinárodního práva!
Putin: A kdo o tom ví víc než ty, že?
Obama: Ale fakt, Vlado… takhle to prostě nemůžeš dělat.
Putin: Myslíš, že jsem tam měl nejdřív vybombardovat veškerou infrastrukturu a pak jim nabídnout výhodné půjčky a nechat z nich zaplatit ruské firmy aby to opravily?
Obama: To taky… ale hlavně jsi nám o tom měl říct včas, teď vypadáme jako blbci. A co teprve Evropa. Chudák Ashtonová.
Putin: To je zase kdo?
… následuje delší prodleva doprovázená šustěním papíru na obou stranách…
Obama: Hele, to je prý někdo jako evropská ministryně zahraničí.
Putin (překvapeně): To existuje? A co je s ní?
Obama: Měla nervový kolaps. Přijela chudák do toho… (šustění papíru) Kyjeva, aby se vyfotila s novou demokratickou proevropskou vládou a najednou je obklopená fanatiky a každý se jí ptal jak bude Evropská unie hájit územní celistvost Ukrajiny proti ruské agresi…
Putin (samolibě): Nijak.
Obama: To já vím taky…. ale ona to prostě nečekala a nervově se zhroutila… jsou u ní doktoři. Prý pořád kouká na svůj mobil a každého se ptá jaké číslo má Winston Churchill.
Putin: A to ti řekl Cameron?
Obama: Ne, kluci od NSA.
Putin: Jestli máš nějakou nahrávku tak si to pustíme v Soči na GÉ osmičce ať je tam taky trošku sranda.
Obama: Hele, my tam asi nepojedem.
Putin: Proč?
Obama: Protože jsi agresor, tyran a diktátor.
Putin: No a co?
13. 03. 2014 | 15:23

Bavor napsal(a):

pokračování:
Obama: A nic… prostě musíme nějak protestovat, chápeš, ne?
Putin: Nechápu. Ale když Vás to baví…
Obama: Hele, ale asi na Vás budeme muset teď uvalit nějaké sankce, je ti to doufám jasné.
Putin: Už zase? A co by to jako mělo být tentokrát?.
Obama: Mohli bychom pozastavit Vaší spolupráci s NATO.
Putin: Myslíš jako že bych měl pozastavit ten koridor do Afghánistánu?
Obama: Tak nic no… ale mohl bych… (delší šustění papíru)… mohl bych prý nechat schválit nějaký zákon a dodávat do Evropy ten nový břidlicový plyn.
Putin: To by šlo… jen to prosím neschvaluj než dokončím ten plynovod do Číny.
Obama: Jak dlouho ti to bude trvat?
Putin: Tak 10 let?
Obama: Tak to je v klidu, dřív by to stejně kongresem neprošlo. Jo a také prý bych vám mohl zmrazit nějaké účty co máte u nás.
Putin: A já bych také mohl začít jako rezervní měnu místo dolaru přejít na euro.
Obama: Teď kecáš… víš jak dlouho by trvalo než bys tohle protlačil?
Putin: Tři dny max… mně schválí parlament i vláda všechno.
Obama: Hajzle… víš jak ti někdy závidím?
Putin: Vím.
Obama: Ale i tak… víš jak by to poškodilo vaší ekonomiku a životní úroveň?
Putin: Životní co?
Obama: Úroveň… jako že by si lidé mohli koupit jen dvě auta místo tří a tak…
Putin: Potom co Rus přežila Stalina, perestrojku i Jelcina, si u nás takové drobnosti nikdo nevšimne.
Obama: Hele, ale my prostě nějaké ty sankce musíme přijmout… já pak řeknu někomu z hospodářského ať to s váma předtím projedná.
Putin: Takže jako vždy
Obama: Jako vždy. Ale co s tím Krymem? My to prostě uznat nemůžeme, to po nás nemůžeš chtít
Putin: Já po Vás nic nechci, mám Krym pod kontrolou a vy si protestujte jak chcete.
Obama: Myslíš jako v tý Ruzii?
Putin: Gruzii!
Obama: Sakra kdo si má všechny ty malé státy mezi Evropou a Asií pamatovat? Proč tam prostě nemůžete mít jeden velký stát a jeden národ jako v Americe?
Putin: A o co myslíš, že se celou dobu snažím.
Obama: Fajn, tak jsme dohodnutí. Ale nechceš tam předtím zfalšovat nějaké referendum jako že s tím ty lidi souhlasí?
Putin: A pak byste to uznali?
Obama: Jasně, že ne… ale vypadalo by to trošku líp až jim budu vysvětlovat že s garancí územní celistvosti maj prostě smůlu… víš jak je to trapný?
Putin: Nevím. Ale pokud ti to udělá radost tak tam nějaké referendum klidně zařídím.
Obama: Díky Vlado. Hele pokud s tím chceš pomoct, máme tu skvělou PR agenturu co se zaměřuje na zoufalé kauzy a ti udělají super kampaň i pro naprosto ztracené případy. Říkal mi teď Biden, že někde v Československu dělali kampaň pro bývalého agenta komunistické tajné policie a málem prý ty volby vyhrál!
Putin: Málem? Amatéři.
Obama: Československo?
Putin: Ti taky.
Obama: A mám ti teda domluvit tu agenturu?
Putin: Hádej!
Obama: No ale jak teda chceš přemluvit lidi aby to schválili?
Putin: Byl si někdy na Ukrajině?
Obama: Hm.. pravda.
Putin: A na tu GÉ osmičku fakt nepřijedeš?
Obama: Hele asi ne, uvidíme se za rok až se to uklidní.
Putin: Tak jestli je to všechno…
Obama: Jo počkej, mám tady email od Kerryho, chce půjčit Ukraijně nějakých 11 miliard dolarů na mizerný úrok… nevadí ti to?
Putin: Vůbec ne, alespoň konečně zaplatí co mi dluží za plyn.
Obama: OK, tak ahoj a zase si zavoláme.
KONEC CITÁTU iDnes.
A já dodávám: tento text je realitě mnohem blíže, než plkání pana Pehe.
13. 03. 2014 | 15:24

Jana napsal(a):

Porazil Rusko někdy nepřítel ze Západu? Snad Napoleon nebo Hitler? Spíš to byly mongolské či tatarské hordy. Tak nevím, co si Evropa tak vyskakuje, Krym do 1954 patřil Rusku jako pak ho Chruščov administrativně příčlenil k Ukrajině a kdo nám pak bude plyn a ropu dodávat, když je jako od Ruska budem bojkotovat? A určitě při omezení zdrojů jiný dodavatel místo Ruska nezdraží, že jo?
13. 03. 2014 | 15:34

mb napsal(a):

z rozmlácenýho kostela
v krabici s kusem mýdla
přinesl jsem si anděla
zpřelámali mu křídla

nešvary eu tepá
lžinenávistník řepa
neovíněn i ovíněn
je jedna ruka s Putinem

prý z Ukrajiny EU raus
řve řepa jako václav klaus
vyzbrojen novou plynomaskou
by nenačichl pravdou, láskou

eu vždy žene poklusem
sám poklonkuje před rusem
zamknuta pusa, srdce bolí
když vítá rusa chlebem, solí ...

a tak jsem pozbyl anděla
on oknem odletěl mi
však přítel prý mi udělá
nového z mojí helmy ...
13. 03. 2014 | 15:39

vasja napsal(a):

Al Jouda napsal(a):
To vasja :
Ale připojilo se Kosovo k Albánii, jako se chtějí krymští Rusové připojit k Ruské federaci ?
------------
Rozhodli se tak, jak chtěli. Proč to řešíte.
13. 03. 2014 | 16:01

Pepa Řepa napsal(a):

Bavor
Má. Nepochybně'

Jakmile nemá Pehe kostičku, Klause nebo Bimba je to slabota.
13. 03. 2014 | 16:16

Bestia triumphans napsal(a):

mb napsal(a):
..."prý z Ukrajiny EU raus
řve řepa jako václav klaus"

!
:-) :-) :-)
P.S.
Řepa musí být v sedmém nebi.
To už je druhá báseň věnovaná jeho osobě !
13. 03. 2014 | 16:20

david napsal(a):

To : resl

Pane resle nemáte po ruce nějaký argument.
Pošlete sem zase nějaký, ať je nějaká legrace.
13. 03. 2014 | 16:22

Bestia triumphans napsal(a):

Pro mb:
http://www.reflex.cz/clanek/video/55120/serial-jiste-pane-ministre-odhalil-ruskou-invazi-jiz-v-roce-1986.html
13. 03. 2014 | 16:29

Ládik!!! napsal(a):

Marie -
ruskou vodku určitě nepiju, ani žádnou jinou - když mám ještě 38 litrů vlastní slivovice. A ruskou tresku taky neznám - všechny jsou ze severního Atlantiku.
13. 03. 2014 | 16:53

gabriela napsal(a):

Bohužel, musím konstatovat, že jsem jednoznačně proti děsivé politice, kterou předvádějí USA i EU. Proč? Protože je to vůbec poprvé, co EU a USA uznaly nějakou fašistickou vládu jako regulérní. Na Ukrajině.

Zřejmě tedy spolu s EU a USA fandí Pehe fašismu a chce potrestat, či nepotrestat Putina a Rusko za to, že se proti fašismu brání. Nic jiného totiž Vladimír Putin nedělá.

Fakt nevidím jeden jediný důvod, proč potrestat či nepotrestat Putina, který se od fašistické vlády na Ukrajině jasně distancuje a brání proti fašismu svoje vlastní lidi. Narozdíl od některých politiků tu v Česku. Z fašismu nikdy nic dobrého nekoukalo, Teď z něho kouká už jenom ta nukleární válka ...

Aby se jednou Pehe nedivilo ...

http://vimeo.com/88192361
13. 03. 2014 | 17:09

vico napsal(a):

Richard : Někdy až moc psychologizujete :-) Když pro změnu dusilo NATO s Ruskem velmi spřátelené Srbsko, tak zase pro změnu se Rusové omezili na diplomatické protesty. Když je třeba potlačit pudovost, funguje to i u Rusů.

Výhoda USA a potažmo celého západu je však ta, že má schopnost konvenčními prostředky zasáhnout kdekoliv na světě, Rusko pouze ve svém blízkém příhraničí - např. v Gruzii nebo na Krymu. Balistické rakety samozřejmě doletí všude, ale jsou ve své podstatě jen "balíčkem poslední záchrany" , ale svým způsobem i ampulkou ciankáli pro sebe samého.

Konvenční konflikt s Ukrajinou, pokud by se chtěla bránit, by byl pro Rusko zhoubný. Sen o nějaké budoucí unii s do té doby velmi spřáteleným národem by se rozplynul. Nové rozdělení Evropy, ovšem s tím rozdílem, že by demarkační čára nebyla na Labi a Šumavě, ale někde na Dněpru, by bylo katastrofou především pro Rusko. I v případě, že by byla Ukrajina z větší části a za cenu krve okupována, byla by taková okupace proklatě drahá a čím déle by trvala, tím více by byla dražší. S tím spojená izolace a dílo zkázy by bylo dokonáno.

Podle mého Putin udělal kardinální chybu, ale mohu se mýlit.
13. 03. 2014 | 17:19

Filuta napsal(a):

Pepa
S tím kaviárem k snídani mě to pobavilo.
Někteří čeští důchodci se maj.

Resl

U vás mě vůbec nepřekvapuje, že nepochopíte ironii (rušští bratři).


Bavor

Vtipný a asi velmi realistický pseudorozhovor.
13. 03. 2014 | 17:21

gabriela napsal(a):

vico

"Výhoda USA a potažmo celého západu je však ta, že má schopnost konvenčními prostředky zasáhnout kdekoliv na světě, Rusko pouze ve svém blízkém příhraničí - např. v Gruzii nebo na Krymu" ...

Hahaha ... Vico mudruje nad nesmrtelností brouka "NATO" a ví o tom prdlačku ...

https://www.youtube.com/watch?v=W5Unk0MDTsE

.
13. 03. 2014 | 17:29

klid napsal(a):

pane Pehe a jakpak byste si ten bojkot představoval...že si budeme prdět do pytlíků a tím pak budeme topit ?
propána Vy jste demagog !
13. 03. 2014 | 17:49

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Pro vico.
Pokud se zamyslíte nad smyslností konfliktu s Ruskem kvůli Krymu z pohledu Ukrajince, tak je pro něj tento konflikt naprosto hloupý. Pokud bude chtít Krym pryč, tak je v Ukrajinském zájmu ho nechat jít, než se s tamními obyvateli handrkovat. Státy nelze držet pohromadě násilím, tady vstupují do hry ještě faktory, jako že ten Krym byl až do padesátých let ruský, a že tam žije jen asi čtvrtina Ukrajinců.
13. 03. 2014 | 17:53

Viola napsal(a):

Halík se vyjádřil k Ukrajině - hnus a to dostal jakousi cenu prý pro jakési sbližování.
13. 03. 2014 | 18:04

Viola napsal(a):

Sobotka - hnus, ministr zahraničí Německa - hnus.
Fašismus na postupu - hnus.
13. 03. 2014 | 18:05

Viola napsal(a):

Všichni v EU, co jsou slyšet lžou, proč? Obyvatelé Krymu v žádném případě nejsou znepokojeni tím, že je Rusové přišli ochránit, ani hlásek odporu, kde ti všichni co jsou proti postupu Ruska berou pro ty své řeči argumenty, to si myslí, že jsme padlí na hlavu, nebo, co?
To by se jeden z toho zbláznil. Ale jen počkejte, až budou volby, lidi - démos vám to spočítají.
13. 03. 2014 | 18:09

čert }:o) napsal(a):

komunizmus na postupu - hnus
13. 03. 2014 | 18:10

vico napsal(a):

Bakalův nezvaný host : Je mi jasné, že pokud se rozhodne Rusko anektovat Krym, nikdo mu v tom nezabrání. Stejně tak jako když se Turecko rozhodlo okupovat severní část Kypru.

Jinak všem doporučuji si pustit odkaz, co sem dala Gabriela. To je soda...ten spot. Nejhorší je, že to bude platit západ za dodaný plyn a ropu.

Jinak však to nic nemění na tom, co jsem uvedl o schopnostech Ruska konvenčně zasáhnout na kterémkoliv místě na světě. To se odvíjí od zdrcující námořní převahy, počtu potřebných vojenských základen v různých částech světa, mimo jiné počtu letadlových lodí atd.
13. 03. 2014 | 18:12

Bestia triumphans napsal(a):

Violo,
Chcete zleva nebo zprava?
Já jen, že vás chytá hysterický záchvat...
:-)
13. 03. 2014 | 18:15

Elena napsal(a):

vico napsal(a):
Jinak však to nic nemění na tom, co jsem uvedl o schopnostech Ruska konvenčně zasáhnout na kterémkoliv místě na světě. To se odvíjí od zdrcující námořní převahy, počtu potřebných vojenských základen v různých částech světa, mimo jiné počtu letadlových lodí atd.

13. 03. 2014 | 18:12

nezmílil ste sa nahodou? malo byť napísane USA
13. 03. 2014 | 18:23

Cato st. napsal(a):

Ceterum autem censeo, Russicum esse delendam
13. 03. 2014 | 18:29

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Pro vico.
Nezpochybňuji váš názor na vojenské schopnosti Ruska.
Já jsem psal o mírovém řešení a podle mne nemá smysl pro Ukrajinu snažit se udržet Krym, pokud si tamní obyvatelé budou přát něco jiného. Mohli by se stát pátou kolonou Ruska a Ukrajině jen dělat problémy. Tady to navíc jak historicky tak etnicky patří k Rusku a jen v období společného státu (SSSR) to v padesátých letech přičlenili k Ukrajině.
13. 03. 2014 | 18:33

Skogen napsal(a):

Zcela špatně, vico.

Kardinální chybu by ze své pozice Putin udělal, kdyby nechal Ukrajinu vstoupit do NATO a připustil, aby tam vyrostl další Camp Bondsteel. Což by bylo otázkou pár desítek měsíců. Přišel by o celé Černé a Středozemní moře.

EU a USA, vico, neměli Ukrajině co nabídnout. Leda krev, pot a slzy, ale toho má Ukrajina už tak dost. Uvidíme, jestli západ Ukrajiny něco na spojenectví získá, anebo se bude smát pouze Shell a Chevron. Času moc není, dluhy se prý musí platit.

Zdá se, že američtí stratégové podcenili ruské možnosti i zájmy a pohotovost vojsk západního a středního okruhu poněkud zchladila nadšení pro "zásah jako kdekoliv na světě". Byť za podpory kolaborujících států.

Rusko má obchodní přebytky, má BRICS, má 11. největší dolarové rezervy, má suroviny, má jaderný arzenál a má velmi schopné vedení. Navíc nehraje na podvojný systém hodnot, a tak má na své straně i přízeň obyvatelstva.

Možná nakonec Američanům (Evropa zde hraje roli dost tragickou), z pro změnu svého pohledu nic moc nezbývá, než to prostě zkusit, bod zlomu už je evidentně za námi a předlužené USA už mají jen tu armádu a (zatím) světovou banku. Než BRICS založí ekvivalent.

Apropo, v případě konfliktu, jste si jistý, že by nás západ jako už jednou neobětoval? Já myslím, že s ledovým klidem a vlastně by mu ani nic jiného nezbylo.
13. 03. 2014 | 18:35

gabriela napsal(a):

Viola

"Všichni v EU, co jsou slyšet lžou, proč? Obyvatelé Krymu v žádném případě nejsou znepokojeni tím, že je Rusové přišli ochránit, ani hlásek odporu, kde ti všichni co jsou proti postupu Ruska berou pro ty své řeči argumenty, to si myslí, že jsme padlí na hlavu, nebo, co? To by se jeden z toho zbláznil.
Ale jen počkejte, až budou volby, lidi - démos vám to spočítají."

OK, začínám velmi vážně uvažovat, že bud volit do EP Ne Bruselu...
http://www.nebruselu.cz/
13. 03. 2014 | 18:37

gabriela napsal(a):

opravuji ...

OK, začínám velmi vážně uvažovat o tom, že budu volit do EP Ne Bruselu...
http://www.nebruselu.cz/
13. 03. 2014 | 18:39

ivan tomek napsal(a):

Je prima, ze na blog, ktery nabizi jeden z moznych pohledu na soucasny ukrajinsko/krymsko/... problem se objevi par komentaru, ktere mu seriozne odporuji, nebo ho serizone rozvadi. Tak bych si to predstavoval. Seriozne vedena diskuse ve ktere se ucastnici, kteri maji co rict slusne formuluji proc souhlasi nebo nesouhlasi s ostatnimi a postupne tak prispeji aspon k vyjasneni problem. I kdyz se treba nakonec neshodnou, nejak pokroci dopredu a ostatni si take vyjasni, o co jde..

Bohuzel, takovych lidi, kteri maji co rict a reknou to slusne, i kdyz je treba opponent rozzuruje, tu je straslive malo. Vim, ze pan Stejskal maze ty nejhorsi 'prispevky'. Skoda, ze se nedaji nejak regulovat i ti ostatni nezadouci a skoda, ze u techto 'diskutujicich' neni ani zadna nadeje, ze by se zacali chovat primerene - to jest bud vyjadrit slusne svuj nazor, nebo proste nepsat a jen cist.

Konec snu :-(
13. 03. 2014 | 18:48

smutný napsal(a):

Proč je Rusko vydáváno za agresora? V kolika zemích válčí? V kolika zemích má vojenské základny. Kolik civilistů každý den zavraždí?
A i kdyby tím agresorem skutečně bylo, proč by plyn od agresora Ruska byl špatně a plyn od agresora USA dobře??
Potrestali jsme nějak agresora USA za válku v Iráku uskutečněnou na základě vymyšlených tvrzení?
13. 03. 2014 | 18:50

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=vAOfZ4fUCrM

Dal mu to sežrat. S humorem. :-)

Akce - reakce.
Provokace - odveta.
13. 03. 2014 | 18:59

Viola napsal(a):

Bestia triumphans

Ne, nechytá mě hysterie, jen zcela jednoduchými a výstižnými slovy vyjadřuji absolutní zhnusení z názorů EU, pana Sobotky, prezidenta Baraka Obamy, ministra zahraničí Německa - hnus, hnus, a ještě jednou hnus. Styď te se!

A už mě tu neuvidíte, do kud se vše nespraví.

Pane tomek čtěte si blogy a diskuze už od prosince, jestli jste si doteď nečet, protože teď je tak akorát čas nadávat, klít, odplivovat si a to v čase předvelikonočním není dobré pro křesťana.

Sbohem
13. 03. 2014 | 19:00

hui napsal(a):

http://www.unn.com.ua/ru/news/1315793-politolog-17-18-bereznya-ofitsiyni-viyska-rf-pochnut-vtorgnennya-v-ukrayinu#comment

Tento odkaz výše je z britských listů- rusky psaný článek (asi) antiPutinovského politologa komentují z Ruska nebo Ukrajiny rusky : z bohaté diskuse uvádím:

-právě došlo k vyloupení centrální banky v Kyjevě 28 ozbrojenými muži-sebrali peníze na ukrajinské důchody

-americký vojenský atašé Ukrajiny byl neočekávaně vyloupen-hakeři otiskli internetově jeho rozhovory s velením ukrajinské armády,kde mají v nejbližších dnech sami Ukrajinci provést škody ,sabotáže a hodit to na Rusy

-absolutní většina tamějších místních diskutérů hodnotí ukrajinskou armádu jako bez podpory obyvatel,schopnou z celého území Ukrajiny stěží ubránit pouze město Lvov a jeho okolí
13. 03. 2014 | 19:04

ivan tomek napsal(a):

Viola,

Dekuji za reakci. A klidne si odplivujte. Mne jen vadi, kdyz si lidi na verejnosti odplivuji na autora a ostatni ctenare - to klidne mohou nechat pro svou obrazovku nebo klavesnici.

Podle mne jsou blogy na porovnani nazoru, vyjasneni problemu, a podani objektivnich informaci - a ne na plivani. Malo lidi by povazovalo za primerene plivat na partnera v diskusi v kavarne nebo na ulici, ale plivat na blogu povazuji zrejme za normalni.
13. 03. 2014 | 19:08

skeptický napsal(a):

Až dolar zkrachne,tak Rusku i Číně zbudou s dolarovými reservami oči pro pláč.Amíci sice budou mít občanskou vojnu doma,a armádu,která by bránila civilní obyvatelstvo před vládou mají projistotu daleko.Ta hrdinně padne na poli válečném,a věrchuška se vypaří.Pak můžou klidně i zmáčknout knoflík. A Číně dluží,takže jsou to vlastně taky teroristi.
13. 03. 2014 | 19:10

pavel v napsal(a):

patriot napsal(a):
Pehe:
Ruská expanzivnost?
Události na Krymu jsou důsledkem rozpínavosti nenažraného bruselského spolku, který má expanzi přímo v oficiálním programu – viz tzv. komisař pro rozšiřování EU! Kam až se chtějí tito hnusové rozšířit?
Oběti ruské expanzivnosti?
Drtivá většina obyvatel Krymu se za oběti určitě nepovažuje, tam se bude případné připojení k Rusku slavit! Komiku!!
12. 03. 2014 | 22:43

Stejně jako slavili čeští Němci připojení k Říši, že?
13. 03. 2014 | 19:11

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

resl
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/117196-pri-vzniku-ceskoslovenska-tekla-nemecka-krev/?mobileRedirect=off

Měla německá menšina právo na samostatný stát - vydělený z Československa , ze státu uznaného mezinárodními mocnostmi ?
Jen podotýkám, že v Kadani se mj. vyvěšovala i rudá / ano? Němci byli v jisté době - jejich část, např. menšinová SPD - USPD, mnohem bolševičtějších inklinací k porevolučnímu Rusku - než Češi/ vlajka, nakolik to bylo inspirováno a spojeno se Spartakovci či Bavorskou republikou rad...to jsem zatím nenastudoval - ostatně ani redaktoři ČTV se s tím moc nepárali, žádný dobový a geografický kontext , plus senzacechtivý titulek...

Nicméně i tak se zeptám - měli tehdy Němci v pohraničí právo na vyhlášení samostatných státních útvarů ?
Takovou formou jak to udělali, respektive snažili se udělat ?

Resle - odpovíte jasně a stručně ?
Nebo někdo jiný, kdo tak rád také uvádí např. nesmyslnou analogii Sudety - Krym.

ivan tomek
Pehe zde většinou blábolí, nijaké podložení faktickými argumenty, těžko se na takovou snůšku dojmů a pojmů reaguje s chladnou hlavou. Takové " kdyby, kdyby" plus " možná, možná" .
Navíc ze zásady zde nediskutuje, takže přiště zkuste vážit slova - protože pokud chcete být nestranným , tak byste měl především vyzvat blogera - ať své myšlenky obhájí /jsou -li v blogu nějaké).

Hezký den.

P.S. Cudně jste nezmínil i ty, co Pehemu neodporují, ale také reagují vulgárně a primitivně - tak to vypadá, že poněkud straníte,ale možná se mýlím, možná jen nestíháte číst vše..... :-))).
13. 03. 2014 | 19:27

pavel v napsal(a):

Pane Pehe, souhlas.

Jsem rád, že se Putin odkopal a že u nás žádný Temelín dostavovat nebude. Všechno zlé je k něčemu dobré.
13. 03. 2014 | 19:33

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

pavel v
Opět nesmyslná analogie, navíc připomenutá formou přisprostlého podsunutí - někomu, kdo nic takového netvrdí...ale nevadí.
Troufnete si odpovědět vy - místo resla ? Vám by to nemělo činit potíže, když tedy sám tvoříte nesmyslné analogie a podsouváte je jinému diskutérovi...
Zkuste to.Viz otázka výše.

Technická - vy obhajujete totalitní rozhodnutí totalitního vůldce Chruščova, které učinil v rámci totalitního státu ? Vy takové rozhodnutí povyšujete nad rozhodnutí svobodně zvoleného parlamentu, stvrzeného referendem (teré ale nerozhoduje jen o připojení - ale i o setrvání v Ukrajině, na to často tkzv. žumpalisté zapomenou)i?

Doplňující otázka :
Co si myslíte o platnosti zákona o tkzv. církevních restitucí - kdy byl tento přijat za podivných okolností, bez stvrzení referendem - naopak byl přijat i hlasem kriminálníka /Pekárek/ - jde o rozhodnutí legální a legitimní, demokratické ?

Hezký den.
13. 03. 2014 | 19:34

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

pavel v
Proč se nebude dostavovat Temelín ? Nikdy ? Kdo o tom rozhodl ?
Máte radost také nad tím , jak dopadly tkzv. církevní restituce ?
13. 03. 2014 | 19:36

mb napsal(a):

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):
https://www.youtube.com/watch?v=vAOfZ4fUCrM

Dal mu to sežrat. S humorem. :-)

malomešťákův ´humor´ ... McCaina drželi v díře, tak se asi zbláznil ... ha ha ha ...
13. 03. 2014 | 19:55

dennis napsal(a):

Je to pravda, ze studena valka mela i sve pozitivni aspekty?

Napr: Je pravda, ze vyzkum v oblasti vyuziti atomove nergie byl akcelerovan retorikou studene valky?

Je pravda, ze kosmicky vyzkum akcelerovala studena valka?

Je pravda, ze po karibske krizi vznikla cervena telefonni linka?

A nebo z jineho soudku: Je pravda, ze se podarilo prvni supervelmoci uzbrojit SSSR?

Je pravda, ze od chvile, kdy jedina supervelmoc garantovala demokracii v Africe, na Blizkem Vychode, a v Perskem zalivu, kdy garantovala bezpecnost pakistanskeho potencialu atomovych zbrani, se mezinarodni vztahy uklidnily do te miry, ze valecnych ohnisek ve srovnani s obdobim studene valky vyrazne ubylo?

Je pravda, ze euroatlantska civilizace nema vetsiho nepritele nez sebe samu? Je pravda, ze lide, kteri maji ve svych rukou budoucnost severni polokoule jsou vyrazne hloupejsi nez lide, kteri ridi asijske ekonomicke a "svetovladne" plany?

Je pravda, ze se nase supervelmoci chteji navzajem citelne poskodit?
13. 03. 2014 | 19:59

Skogen napsal(a):

skeptický

tou dobou už budou mít nakoupeno (za dolary) co bude potřeba, ostatně Čína se svých dolarových rezerv pomalu zbavuje. Rychle zatím nechce ;)
13. 03. 2014 | 20:05

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

mb
Já vím vy raděj kvitujete to, když McCain predikuje Putinovi podbnou smrt jakou zahynul Kaddafi...není nad Pravdu a Lásku, viďte ?

Vyberete jen jednu stranu mince a tu zveličíte -. je třeba ale umět rozumět kontextu, jestli vůbec víte co to je.

Co to máte s tím maloměšťákem ? Jste jím posedlý jak resl mužiky.
Nemáte taky náhodou doma pod postelí či ve skříni mužika ?
A maloměšťáka ? :-))

Hezký den.

Rada /zadarmo/ : Bylo by dobré, kdybyste pořestal učit děti, škodíte jim... a také budoucnosti tím škodíte.

P.S.
Mimochodem - co dělal McCain ve Vietnamu ?
Tak proč by Putin nemohl bojovat na Krymu či na Ukrajině ?

Kantůrkovi náhle spadl úsměv, co ?

njn...stane se...

Tož zatím....
13. 03. 2014 | 20:07

Yosif K napsal(a):

Filuta napsal(a):
Poláci si s Ukrajinci musí rozumět. V antisemitismu a pogromech na židy se můžou učit jeden od druhého.
Akorát že ti skvělí Ukrajinci šli i po Polácích a volyňských Češích.
13. 03. 2014 | 13:04
No ted se zjistilo že i Poláci šli po Volynských Češích a dělali na ně solidní pogromy. Jak už to bývá - i pro tohle se našlo solidní vysvětlení. Nešlo o "řadové Poláky" ale o Poláky kolaboranty které si Němci přizvali pro "řešení ukrajinské otázky" když se jim ukrajinský nacionalista Bandera vymkl zpod kontroly a oni jej zavřeli do koncentráku.

Suma sumárum, všichni zabíjeli všechny jenom Rusové nikoho nezabíjeli. Jsou to dobračiska, slovanští bratři, bratře Putine a bratře Staline, sláva tobě!

Je to tak akorát s drobnými chybičkami - Stalin zavedl na Ukrajinu hladomor takového rozsahu že v polské části Ukrajiny si chodí lidé žili proti sovětšké ukrajině jako Lordi. četl jsem knížku sovětského účastníka "osvobození západní ukrajiny". Soudruzi zapomněli něco zcenzurovat - přejezd z východní do západní Ukrajiny sovětské chudáky šokoval asi tak jako kdyby přejeli z cigánského gheta mezi milionáře v Davosu ve švýcarsku - "skvěle oblečení lidé" v šatech které sovětský občan nikdy neviděl ani v kině, "dostatek jídla, honosné domy" atd. V koutě který byl snad nejchudším koutem předválečného Polska.
Chudáci sovětští vojáci čučeli jak u vytržení a tušili že na západní Ukrajině budou velmi silně nenáviděnými hosty. Nevítal sovětské vojáky nikdo, vůbec nikdo - kromě styčných důstojníků wehrmachtu.

Nakonec není divu že DNES Ukrajinci nenávidí Rusy mnohem více než POLÁKY. Dříve Polskop vbbylo pro ně kolonialista, dnes je to zářný vzor a kolonialista přinášející svrab a bídu a dosazující kleptokraty je Putin.
13. 03. 2014 | 20:10

Skogen napsal(a):

mb

jestliže někdo (McCain) projde podobnou zkušeností, asi by ho do mezinárodní politiky pouštět neměli. Nutně ho to musí poznamenat. Asi jako když vám příslušník jistého etnika zprzní manželku a vy o něm pak máte rozhodovat.
13. 03. 2014 | 20:11

Elena napsal(a):

Yosif K : ktotte sa Stalin nebol slovan
13. 03. 2014 | 20:16

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Pro 17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde.
Pokud jde o Vietnamskou válku, ta byla taky postavena na lži

„McNamara si vymýšlel
Nejzásadnější jsou ale informace o incidentu v Tonkinském zálivu z roku 1964. Tehdejší americký ministr obrany Robert McNamary severovietnamské síly obvinil z útoku na americké lodě.
Důkazy posléze předložil Kongresu a prezident Lyndon Johnson vedl zemi do války.
Podle FASu šlo - viděno očima amerického rádiového zpravdoajství - o lež. Nejen že důkazy o nočním útoku neexistovaly, hlavně k němu vůbec nedošlo.
"Jde o zásadní přehodnocení historických záznamů," dodal Aftergood.“
http://zpravy.aktualne.cz/zahranici/dokumenty-prinaseji-novou-pravdu-o-vietnamske-valce/r~i:article:518412/
13. 03. 2014 | 20:18

nejčernější možné scénáře napsal(a):

Rozlišujme politology a politiky.Řinčí-li zbraněmi první-je to jejich osobní názor,většinou planý poplach,kvikot niemandů.Řinčí-li zbraněmi představitelé státu-je to větší sousto.

Především kdo má zájem o mír opravdu-nebude krmit Putina pádnými důvody k válce.

"hui" uvádí před chvílí poslední čerstvý ukrajinsko-ruský blog.Je tam též v originále navíc informace ,že v této době kdy americká atomová pomorka dlí v rumunském přístavu Constanza ,maďarské menšiny v Rumunsku vyhlásily nezávislost.O ochranu maďarských menšin jde Orbánovi.Současné ukrajinská vláda jde proti tomu u Maďarů a Rumunů na ukrajinském území.Již vydala i zákony.

Samozřejmě,že kdyby kdokoliv neukrajinský vstoupil vojensky na území Ukrajiny,nedejbože Ruska, bude to Putin považovat za agresi:protože NATO údajně taky vojensky chránilo referenda a volby v Jugoslavii.Protože referendum a volby jsou demokratický normál i zde v ruském zájmovém prostoru.Zatím Putin za referendum nikoho nezabíjí,naopak ho žádá. Ukrajina by se stala Finskem 1939.

V sedmdesátých letech Rusové bleskově odrazili útok Číny na svou hranici plamenomety.Tisíce vojáků NATO by nyní na Ukrajině stejně shořely jako papír a ničeho by nedosáhly vojensky.

Pokud by americká loď z Constanzy střelila do území Ruska a Ukrajiny jedinou raketou,pište si konec 300 milionové americké civilzace po 200 letech na povrchu Země navždy.Více jak deset zemí světa má dnes atomové hlavice a všechny nenávidí USA za hrob. Pochopitelně v míře spoluúčasti a hecování k tomu by skončilo skvrnou na mapě i celé území EU.
Boháči z Kyjeva se po otřesu z nebezpečí na Majdanu pro ně přece o sebe postarají!!! Jako i všude jinde.
13. 03. 2014 | 20:27

nejčernější možné scénáře napsal(a):

oprava :.....americká atomová loď
13. 03. 2014 | 20:30

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

dennis
A horká válka akcelerovala zase práce na atomové bombě /Japonsko a netolerance Trumanova štábu ve směru osoby císaře jakožto symbolu vedla k jejímu svržení na městskou oblast..Szilarda museli po nějakou dobu držet v izolaci, došlo mu , k čemu ho využili/, potažmo na radaru.
Otázka zní : Stály ty náklady za to ?
Lady Allbright by vám odpověděla, že ano.Že ty oběti za to stály.
MIomochodem taky je židovského původu, stejně jako Kerry či lady Nuland. Nebo Jaceňuk.

http://en.wikipedia.org/wiki/Victoria_Nuland

"...One of Victoria's grandfathers was Meyer Nudelman from a family of Jewish immigrants who came to New York City from the Russian Empire..."

Manžel lady Nuland. :

http://en.wikipedia.org/wiki/Robert_Kagan

http://en.wikipedia.org/wiki/Project_for_the_New_American_Century

Otec R. Kagana :
http://en.wikipedia.org/wiki/Donald_Kagan#Works

"...Born into a Jewish family from Kuršėnai, Kagan grew up in the Brownsville section of Brooklyn, New York..."

Pozn. Věřme, že pan Stejskal nebude cenzurovat dokonce i wikipedii. Musel by pak zcenzurovat například i Eusebia, Origena, sv. Pavla atd.
Mimochodem Szilárd a Oppenheimer byli také žid. původu.

"...He hoped that the U.S. government would not use nuclear weapons because of their potential for use against civilian populations. Szilárd hoped that the mere threat of such weapons would force Germany and/or Japan to surrender. He also worried about the long term implications of the usage of nuclear weapons, predicting that their usage by the United States would start a nuclear arms race with Russia. He drafted the Szilárd petition advocating demonstration of the atomic bomb.....In 1962, Szilárd was part of a group of scientists who founded the Council for a Livable World. The Council's goal was to warn the public and Congress of the threat of nuclear war and encourage rational arms control and nuclear disarmament...."

Komec zvonec,....stejně nemáme šanci o ničem rozhodnout, rozhodne politická šlechta EU - co s referendem na Krymu a s jeho výsledkem.
Přiznejme si, že jen plkáme, tu s takovou mírou tolerance a faktografickou plus kontextuální výbavou , jindy s menší či větší, povíceru s žádnou.
Všem se tak uleví - zejména politické šlechtě.
13. 03. 2014 | 20:34

Yosif K napsal(a):

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):
P.S.
Mimochodem - co dělal McCain ve Vietnamu ?
Tak proč by Putin nemohl bojovat na Krymu či na Ukrajině ?
KONEC CITATU.

To jste se dotkl zajímavého tematu. Jak severní Vietnam tak severní Korea mohou evidentně hořce litovat že nevyhráli američané.

Vietnam celý jako jeden muž ze všech sil buduje kapitalismus čínského typu a láká západní investory do montoven a čehokoliv.

Severní Korea by mohla litovat svého víteźství nad američany, kdyby tam lidé nežili de facto v koncentráku postiženém hladomorem a kdyby věděli jak vypadá Jižní Korea - kde komanči prohráli.

Osvobozením proletářů k hladomoru.......

Jak ve Vietnamu tak v Korei lidé v rudých armádách umírali jako loutky v rukou šílených krvavých loutkovodičů typu Stalin a Mao Ce Tung.
13. 03. 2014 | 20:38

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

autr. kolektiv s názvem Yosif K
Máte smůlu, od jisté doby roluji i ty kometáře, v kterých uvádíte můj nick.
Hezký den.
13. 03. 2014 | 20:40

Yosif K napsal(a):

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):
Komec zvonec,....stejně nemáme šanci o ničem rozhodnout, rozhodne politická šlechta EU - co s referendem na Krymu a s jeho výsledkem.
Přiznejme si, že jen plkáme, tu s takovou mírou tolerance a faktografickou plus kontextuální výbavou , jindy s menší či větší, povíceru s žádnou.
Všem se tak uleví - zejména politické šlechtě.
13. 03. 2014 | 20:34
Netrapte se nepřízní západu k ruským bratřím zbytečně. O osvobození Krymu je rozhodnuto.

Putinovi tento krok přeji - lidé na celém světě aspon ví, že cokoliv rusko podpepše je prázdný cár papíru - cca jako u Arabů. Jednání není na nic a obchod je nejlépe dělat za peníze na dřevo a nic moc neinvestovat.

Jakýs pomýlený soudruh si zde rochnil že Putin si koupí Tatary a že na Krymu povládne věčný mír a ráj a nebeská harmonie.

Stačí se podívat jaký věčný mír a ráj a nebeská harmonie vládne v osvobozené abcházii. Abcházové jsou rádi že se zbavili Gruzínů ale Rusi jsou pro ně po Gruzinech zarazy nomer dva.

Ruské pasy se hodí ohledně studia a hledání práce v Rusku ale sama Abchazie - dříve perla černého moře - zůstává ve stavu kulis ku katastrofickým filmům. Zpustlé hotely atd atd. Přitom jde o de facto ruské území již přes dvacet let. Bor...del jak v Rusku......
13. 03. 2014 | 20:48

mb napsal(a):

malomestaku, poslušně hlasim, že muj usmev je naprosto spadlej ...

Skogen napsal(a):
mb

jestliže někdo (McCain) projde podobnou zkušeností, asi by ho do mezinárodní politiky pouštět neměli. Nutně ho to musí poznamenat. Asi jako když vám příslušník jistého etnika zprzní manželku a vy o něm pak máte rozhodovat.
13. 03. 2014 | 20:11

tak prave McCain ví, co má od rusáků očekávat ... je tedy na rusáky nejlépe kvalifikovanej ...

hezký večer ...
13. 03. 2014 | 21:08

Yosif K napsal(a):

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

1) Technická - vy obhajujete totalitní rozhodnutí totalitního vůldce Chruščova, které učinil v rámci totalitního státu ? Vy takové rozhodnutí povyšujete nad rozhodnutí svobodně zvoleného parlamentu, stvrzeného referendem (teré ale nerozhoduje jen o připojení - ale i o setrvání v Ukrajině, na to často tkzv. žumpalisté zapomenou)i?

2) Co si myslíte o platnosti zákona o tkzv. církevních restitucí - kdy byl tento přijat za podivných okolností, bez stvrzení referendem - naopak byl přijat i hlasem kriminálníka /Pekárek/ - jde o rozhodnutí legální a legitimní, demokratické ?
13. 03. 2014 | 19:34
ad 1) většina historických rozhdonutí byla učiněna v totalitních státech. Ale at si krymští Rusové jdou do Ruska, spánembohem. Jenom mne překavupje že takový humanitář jako vy nepožaduje možnost referenda pro 12 autonomních republik v ruské federaci, kde mají většinu nerusové, kteří Ruskou federaci upřímně nenávidí......
ad 2) netruchlete, Zeman najmenoval do Ustavního soudu samé zástupce chudiny a proletářů, sosálisté mohou zkusit napadat restituce u ustavního soudu znova a znova. Aspon bude z čeho platit Putinovi za ruský plyn - cca dvakrát více než za arabský........
13. 03. 2014 | 21:13

Yosif K napsal(a):

Ruské bratrství ohledně cen plynu -Gazprom je nejdražší dodavatel plynu na světě - bohužel pro Ukrajinu, Polsko a balkán - ZATÍM dodavatel monopolní......

Putin a Stalin jsou noví Kyril i Mefod - jsou to věrozvěstové panslovanského bratrství - URAAAAA!!!!!! B..b...vé velebte Putina, platte mu za plyn nejvyšší ceny na světě.....

cituji e15:

RWE byla ve sporu s Gazpromem kvůli vysokým cenám plynu.

Gazprom vrátil RWE 1,5 miliardy dolarů za platby za dodávky plynu
Ruský plynárenský gigant Gazprom vrátil německé RWE za platby za dodávky plynu z minulých let 1,5 miliardy dolarů (zhruba 29 miliard korun). RWE byla ve sporu s Gazpromem kvůli vysokým cenám plynu. V červnu dal arbitr německé firmě za pravdu a rozhodl o změně výpočtu cen a vyplacení náhrady za platby od května 2010. Výše náhrady však tehdy nebyla zveřejněna. Více na: http://zpravy.e15.cz/byznys/prumysl-a-energetika/gazprom-vratil-rwe-1-5-miliardy-dolaru-za-platby-za-dodavky-plynu-1022138#utm_medium=selfpromo&utm_source=e15&utm_campaign=copylink
13. 03. 2014 | 21:20

Yosif K napsal(a):

Osvobozená Abchazie vypadá jako Kulisa do válečných filmů - 20 let po té co Abchazii osvobodlili Rusové je v Abchazii stále b...del jako v Rusku......

Cituji HN.....

Má to však i odvrácenou stránku. Země se jen těžko vzpamatovává z války v 90. letech, opravy postupují pomalu.

"Turisté většinou bydlí v privátech, ale mnohdy je čeká třeba suchý záchod, komfort to není," říká Šárka. "Na pobřeží je hodně domů opravených, také je kupují Rusové, jsou pro ně lukrativní. Opravené je i centrum Suchumi," vypočítává.

Na předměstích či ve vnitrozemí je to již horší, zde se po válce trochu zastavil čas. Mnohé domy jsou opuštěné, pobořené, zarostlé.

Turisté také musí zapomenout na luxusní restaurace či obchody.
13. 03. 2014 | 21:25

Elena napsal(a):

http://www.odessit.ua/news/odessa/25831-odessity-podderzhat-referendum-kryma.html
В 13:00 14 марта одесситы будут защищать права народа на самоопределение, состоится флешмоб в поддержку референдума Крыма. Впервые народ Крыма самоорганизовавшись, будут решать свою судьбу сами.

Мы считаем, что «крымчане используют свое конституционное и международное право «Право народов на самоопределение» - право народов (наций) определять форму своего государственного существования в составе другого государства или в виде отдельного государства».

Горожане развернут на Потемкинской лестнице в поддержку референдума Крыма пять больших флагов: Одессы, Крыма, Украины, России и Победы.

Пресс-служба организации «Народная альтернатива»
13. 03. 2014 | 21:29

Skogen napsal(a):

mb

už jsem to tady kdysi psal, že Rusové obstáli v jedné z nejtěžších zkoušek, kdy čelili rozpadu, hospodářskému úpadku a ztrátě perspektiv. Dostali se z toho svépomocí, udělali si doma pořádek a nikdo z nich ani v největší nouzi ten knoflík nezmáčknul.

Ale Američan, to není introvertní Rus, pro toho je imidž na prvním místě. Mám pochyby o tom, že by americká mentalita dokázala totéž. Čili militantní dědek nad hrobem asi nejlepší volbou pro ty, co před sebou ještě něco vidí, zrovna nebude. Tam to chce vidět kousek za roh a nemyslet jen na sebe.
13. 03. 2014 | 22:12

Elena napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=n3FlIvIb_tc

Прости-прощай, Одесса-мама (из к/ф "Мы из джаза")

https://www.youtube.com/watch?v=wG7cSIj6UnI
Леонид Утёсов Одессит-Мишка

https://www.youtube.com/watch?v=KS9Zj8QXKVA&list=RDKS9Zj8QXKVA
ВСЕ одесские песни из фильма Жизнь Мишки япончика

Držte nam palce mile obyvatelia Česka
13. 03. 2014 | 22:16

dennis napsal(a):

17 bilionu,
chronologie dejin doposud napovida, ze horka valka - jiste jste mel na mysli druhou svetovou - predchazela tu studenou. Prozatim neni na programu reseni vasich otazek. Porad se jeste pohybujeme v povalecne dobe a v mezich haraseni, cviceni a preskupovani. A ja doufam, ze to tak vydrzi jeste nejmin jednu generaci.
13. 03. 2014 | 23:18

Yosif K napsal(a):

Skogen napsal(a):
mb

už jsem to tady kdysi psal, že Rusové obstáli v jedné z nejtěžších zkoušek, kdy čelili rozpadu, hospodářskému úpadku a ztrátě perspektiv. Dostali se z toho svépomocí, udělali si doma pořádek a nikdo z nich ani v největší nouzi ten knoflík nezmáčknul.

KONEC CITATU

Mejlíte se - v Rusku je stále bor...del jako v Rusku. Žádný pořádek se neudělal, kromě fabrik vlastněných cizinci se v Rusku nic moc kloudného nevyrábí.
Ruský mužik chztá na matku šilišpera, a pije vodočku v množství přímo závislém na prodejních cenách ropy a plynu - veškerý pokrok je v tom, že ropa je nyní destkrát dražší než za Jelcina.

Život v Rusku je závislý na cenách ropy, plynu a uhlí. Gazprom je nejdražší DODAVATEL PLYNU NA SVĚTĚ a ZATÍM monopolní DODAVATEL PLYNU DO STŘEDNÍ A VÝCHODNÍ EVROPY.

To se ovšem mění. Arabové dodávají plyn za polovic co Rusové a mají kapacity na zvýšení dodávek téměř nekonečné. Cjhce to jen postavit pár plynovodů, ale postupně vsjo budet, medlenno ili nemedleno no vsjo budet......

Poučení pro Evropu je jasné - kupovat od Ruska co nejméně. Prodávat Rusku pouze za peníze na dřevo - Rusové dluží česku už cca 10-20 miliard Kč které zaplatí EGAP a české exportní banka. Jsou to prolhaní politici a prolhaní neplatiči. Slušní Rusové se za svou vládu stydí.

Peníze dlužné česku jsou úvěrové podvody jakoby krachujících ruských polostátních podniků, český danový poplatník přispívá na náročnou životní uroven oligarchů - Putiniškových kámošů.
13. 03. 2014 | 23:37

Yosif K napsal(a):

Eklenko, roztomilá trubko s IQ tykve - budou Odesané podporovat i právo Dagestánců a Čečenů a Karelofinů a povolžských Tatarů na sebeurčení?

Nebo "svaté právo na sebeurčení" platí pouze pro velkoruské šovinisty?

Díky takovým šovinistickým trubkám jako jste vy pak národy sousedící s Ruskem nenávidí celé Rusko!
13. 03. 2014 | 23:43

Elena napsal(a):

Jožko K,
moc ma bavi ked ste nasraný
pa
13. 03. 2014 | 23:49

patriot napsal(a):

pavel v:

„Stejně jako slavili čeští Němci připojení k Říši, že?“

Krym nejsou Sudety a Putin není Hitler! Kontext je zcela jiný, historie území je zcela jiná… V Sudetech neměli svůj parlament, ani tam neproběhlo referendum…

Jiné jsou však především důvody! Rusko neplánuje válku a zotročení Evropy jako Německo…Postup Ruska je logickým a předvídatelným důsledkem rozpínavosti EU a NATO, potažmo puče v Kyjevě. Rusko má na Krymu námořní základnu, to nevíte? Použijeme-li šachovou terminologii, jedná se o „vynucený tah“.

Až na ty oslavy žádnou podobnost nevidím. To přirovnání je hloupé.
14. 03. 2014 | 07:05

Filuta napsal(a):

Ať si Pehe přečte tohle. A napsal to E.Best.


"Ministr zahraničí Zaorálek je mezi Sobotkou a Zemanem. Jeho jsem ale tolik nesledoval, protože jsem očekával, že neuslyším nic významně rozdílného od toho, co říká premiér. Překvapující byl trochu ministr Jan Mládek ve svém úterním televizním vystoupení (Mládek kritizoval úvahy o sankcích proti Rusku a naznačil, že USA může jít o ovládnutí Ukrajiny nebo v konečném důsledku o rozdrobení Ruska – pozn. red.). Vidím tendenci zvláště na Západě vůbec nemluvit o jádru toho sporu. A tím jádrem je, že Západ už dvacet let tlačí na Rusko a snaží se získat víc spojenců, kteří byli dříve na straně Ruska, což se povedlo v případě České republiky, Maďarska, Polska a baltických států.
Ukrajina je ale tentokrát o něco důležitější, protože tam Rusko má černomořskou flotilu. O tu Ruská federace nemůže přijít, považuje to za zásadní zájem a u nás se o tom tolik nemluví. Tohle je přitom jasné vysvětlení, proč Rusko okupovalo Krym. Mládek mluvil o tom, že Rusko má na Ukrajině zdvojené zájmy a nechce přijít o fabriky. Můžeme debatovat o tom, zda má takhle mluvit ministr, jestli má mluvit pravdu nebo to mají říkat jen analytici. Rusko má pocit ohrožení, a kdyby vojenské základy byly americké, tak Američané by se asi chovali podobně. Podle mě tímhle ministr průmyslu popsal realitu, i když to někdo může považovat za ruskou pozici."

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/politologove/Zemana-ceka-uspech-rika-Erik-Best-a-rozebira-zniceni-Sobotkovy-vlady-Babisem-311319
14. 03. 2014 | 08:07

Filuta napsal(a):

Výborný článek.
I nácek dobrý v boji proti Putinovi.
Takže až bude Kchárl zase řečnit proti Báthorovi nebo Bartošovi, bude to znít opravdu věrohodně. Jako všechno, co kdy řekl a udělal.


http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Knize-podporuje-vrahy-kteri-chteji-vyhladit-Zidy-Podporil-by-i-fasisticky-prevrat-proti-Zemanovi-rika-pravicovy-sociolog-311308/diskuse
14. 03. 2014 | 08:22

reskátor napsal(a):

Vaši zemi českou republiku mají pod kontrolou šmejdi a vrahové z walstreetu ! Sametoví snílci jestli jste si takhle představovali demogracii tak to jste pěkně šlápli do ho....! S příživnickým způsobem života romů budete mít také velké problémy ! Tito lidé se budou držet pracovitých čechů jako ho....košile ! Máte to marnost nad marnost ,toho hada na prsou vašich krásných českých žen si budete zahřívat ještě po mnoho let ! Ale pozor ,tihle příživníci se množí geometrickou řadou !!
14. 03. 2014 | 08:28

Filuta napsal(a):

V PL je velmi zajímavá anketa.
Která strana voliče nejvíc podvedla.
Vyhrávají s přehedem sosani - 85 procent.
Myslím, že jim to voliči spočítají za círk.rest. a jejich silné řeči, za lidovce v koalici, za lezení do řiti EU, za snahy přijmout euro i za tu Ukrajinu.

Přesně podle mého odhadu po volbách získá chytrý Babiš.
14. 03. 2014 | 08:36

Skogen napsal(a):

„Rád“ bych všem kritikům Putina Ukrutného připomněl prácičku jistého Bandery na etnických čistkách. Ano, přesně toho Bandery, k jehož odkazu se hlásí pučisté z Ukrajiny, které západ v podstatě podpořil. USA jsou za vodou, ale EU musela zešílet.

http://uglich-jj.livejournal.com/57674.html

kdo neumí rusky, nechť si to hodí do Google překladače.
14. 03. 2014 | 08:47

Filuta napsal(a):

"Situace zřejmě už začíná být i pro mediální mainstream vážná. Odmítání oficiální propagandy o hodném Majdanu, „demokratickém převratu (či revoluci)“ a zlém Rusku se stává občas téměř manifestační. Svědčí o tom i tisíce podpisů pod naší peticí „Antimajdan“. Mediální mainstream – Reflex a Hospodářské noviny – už rovnou varují své čtenáře před zprávami o dění na Ukrajině, které „nepocházejí´“– od mediálního mainstreamu. Lze si představit něco „roztomilejšího“?"

Teror na východě Ukrajiny, o němž média mlčí

Situace z posledních dní zejména na východě Ukrajiny dává Tomáši Kalábovi zapravdu. Kromě Krymu, kde se tuto neděli bude konat referendum o připojení poloostrova k Rusku, žádá o totéž stále více východních regionů. V Charkově, kde probíhají desetitisícové demonstrace proti Kyjevské pučistické vládě, se o víkendu objevili i „majdanští teroristé“, kteří stříleli do pokojných demonstrantů. Proruští aktivisté hlásí první raněné. Ukrajinská policie také zatkla sedm ruských novinářů pod záminkou, že je zajímají jen "jednostranná provokativní témata".

Na východě se stupňuje teror dokonce i proti řádně zvoleným politikům. Skupina „majdanských revolučních gard“ převelená z Kyjeva do Luganska, vtrhla do budovy místní samosprávy, kde zmlátili poslance za Stranu regionů Arsena Klinčeva.

Klinčev byl přepaden skupinou mužů přímo v kanceláři. Povalili jej na zem, spoutali mu ruce. a velitel revoluční bandy (jeden z prezidentských kandidátů, Oleg Ljaško) na něj řval, že je „špína.“ Když odmítl na kameru vyzvat stoupence Strany regionů k vyklizení úřadu, byl odvlečen do autobusu, kde mu vyhrožovali, že jej „pověsí za přirození“ a „nechají o.ukat“ pozvanými vojáky. Teror na Ukrajině v podání „demokratických politiků z Majdanu“ má právě tyto podoby. "

součástí článku je i video
http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/komentare/893-hysterie-kolem-putina-a-zneklidneni-propagandiste-proc-sudety-nejsou-krym-a-teror-neni-demokracie-jacenuk-v-registrovanem-partnerstvi-s-obamou-a-kam-zmizelo-ukrajinske-zlato.htm
14. 03. 2014 | 08:53

Elena napsal(a):

včera v Nemeckom parlamente bolo rušno,
ľavica ostro kritizovala Merklovu, za uznanie dočasnej vladyv UA.

Ahoj kamarati : Yožko K a resl
14. 03. 2014 | 08:58

Elena napsal(a):

ach ja som taka trubka, ta moja tykvička, zabudla som dať odkaz , kde som to čítala, inač by sem prišla inšpekcia
http://antifashist.com/latest-news/23469-nemeckij-parlamentarij-fashisty-zanjali-vazhnye-posty-v-pravitelstve-ukrainy-i-preobladajut-v-silovom-bloke.html
14. 03. 2014 | 09:05

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

http://en.wikipedia.org/wiki/Guant%C3%A1namo_Bay

"...After the Cuban Revolution, President Dwight Eisenhower insisted the status of the base remained unchanged, despite Fidel Castro's objections. Since then, the Cuban government has cashed only one of the rent checks from the U.S. government,....The United States argues that the cashing of the single cheque signifies Havana's ratification of the lease ..."
14. 03. 2014 | 09:54

modrý edvard napsal(a):

k článku: pokud "Západ" vyhlásí bojkot ruské ropy a plynu, především musí vědět, že ho Rusko nedokáže prodat jinde. Například v Indii, Číně, .... Japonsku, Koreji, Španělsku, Itálii,Turecku ... Francii ...
14. 03. 2014 | 10:00

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

http://www.ukrkonzulat.cz/cz/ukraine/history/16.htm

".... V březnu 1990 byly uskutečněny volby do Nejvyšší Rady USSR a městských rad. Na politické aréně se objevilo mnoho nových politických figur, stoupenců reforem. Dne 16.července 1990 byla Parlamentem stvrzena Deklarace nezávislosti Ukrajiny. Aby zachránil Sovětský svaz, tak M. Gorbačov zahájil jednání s vedoucími představiteli republik týkající se podmínek nové svazové smlouvy, ve které by mohly být zapracovány principy státní nezávislosti, vyhlášených republikovým parlamenty.

Večer 19.srpna 1991 se představitelé konzervativního křídla ústředního vedení země pokusili o státní převrat pokoušejíc se o navrácení života země do stavu, který existoval do roku 1985. Puč (za účasti vedení ÚV KSU) se nezdařil. Dne 24.srpna mimořádná hromada Nejvyšší rady USSR potvrdila návrh zákona „O vyhlášení nezávislosti Ukrajiny”.

Koncem srpna 1991 bylo přijato usnesení o prozatímním ukončení s následným zrušením činnosti Komunistické strany Ukrajiny. Dne 1.prosince 1991 proběhlo referendum týkající se přijetí návrhu zákona „O vyhlášení nezávislosti Ukrajiny”. Kladně hlasovalo 90.3% obyvatelstva Ukrajiny, které se zúčastnilo referenda. Také byly provedeny volby prvního prezidenta Ukrajiny, kterým se stal L. Kravčuk...."

Tato analogie také není přesná, ale je mnohem bližší skutečnosti než analogie Sudety - Krym.
14. 03. 2014 | 10:45

dennis napsal(a):

17 bilionu...
Zkesnutej sek za pronajem jednoho zalivu byl na zacatku "krize". Na konci karibske krize vznikla cervena linka. Hadam, ze cervena linka preckala nejen radu let studene valky, ale ze nezanikla doposud. Dokonce dnes je dulezitejsi nez na pocatku demokratizacni vlny, ktera se pred petadvaceti lety pocala sirit vychodnim blokem.
14. 03. 2014 | 10:51

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

dennis
Chtěl jsem zejména poukázat na pestrost života. Že tedy lze mít na jedné straně základnu, kdy za pronájem řádně platím, přičemž území patřilo kdysi mně /ale totalitní vládce jej v návalu totalitní dobroty daroval prostřednictvím totalitního rozhodnutí/o...na druhé straně pak základnu , kdy nájem platím velmi, velmi podvodným způsobem, respektive neplatím jej prakticky vůbec a území mi nepatřilo nikdy, nicméně se na něm dopouštím činností, které jsou v rozporu s mezinárodním právem..
Přičemž ale mnohé choré duše tvrdí, že v tom prvním případě jde o imperialistické choutky, ale v tom druhém případě o vzájemně výhodný obchod..

Každopádně jsem nechtěl vytvářet další pochybné analogie - stačí ty výplodynemocných duší ohledně Sudet.
Jen poukazuji na pestrost života - jeho forem a vyjádření těchto forem, v tonmto případě života společenského, života tkzv. elit společnosti a jejich zásahů, respektive vlivu a dopadu těchto zásahů na formování obsahů ve vědomí tkzv. obyčejných lidí - například diskutérů pod blogy.

Červená linka je skvělý vynález, řekl bych dokonce že to je jakýsi vrchol pyramidy zvané
"demokratický způsob tvorby formulací a jejich výkonu".
Líbí se mi, když se dva lidé umí dohodnout na tom, jak bude vypadat svět.
Jen takový svět pak vzkvétá.

Momentálně se mi velmi líbí, že Obama neskočil na ten Putinův majstrštyk s referendem a s rozhodnutím krymského , svobodně zvoleného parlamentu...ale že se přidržuje krásných to tradic lidových povstání, je to v duchu americké tradice, kdy lid kdysi také povstal proti britské nadvládě či proti otroctví.
Nicméně líbí se mi i to,že Putin umí Obamovi opáčit a tvrdit, že pokud USA a NATO obkličují Rusko, měl by mít on a dejmě tomu Čína právo na to obkličovat Evropu či USA.

Pane dennis, věřme, že se tito vůdci dohodnou nakonec tak, že mrtvých nebude víc jak...dejme tomu sto. A že tedy opět svět bude plný Pravdy a Lásky.
Svěřme své osudy červené lince.
Ostatně nic jiného nám asi stejně nezbývá....ať žije demokracie !! Ať žije červená linka !!
14. 03. 2014 | 11:35

Elena napsal(a):

http://iskra-news.info/news/segodnja_v_15_00_sostoitsja_onlajn_transljacija_press_konferencii_jugo_vostochnogo_fronta/2014-03-14-9333
14. 03. 2014 | 11:46

Jarsa napsal(a):

Vážený pane Pehe, naprosto dokonalý a výstižný text. Nic než souhlas.
Přeji hodně silné nervy při čtení příspěvků příslušníků páté kolony složené z rusů pod českými jmény.
14. 03. 2014 | 11:55

Ivan napsal(a):

Pan Pehe..., mate uz pripravenu novu verziu vasich komentarov, ak sa uskutocni nasledovne...(v nazoroch ste obdivuhodne pruzny):

Ukrajinska armada, dislokovana v zapadnej casti Ukrajiny vysla zo zakladni pod krytim vojenskeho cvicenia. Skutocnym cielom je utok na Kyjev a prevzatie moci armadou, ktora nikdy neuznala novu vladu, dosadenu nasilim...!!! Armada ma zoznamy politikov, ktorych najskor vyzve k odovzdaniu moci dobrovolne, nasledne, ak sa tak nestane, vyda dekret o silovom odobrati moci s tym, ze osoby ktore sa postavia na odpor budu postavene pred polny sud a mozu byt odsudene az na trest smrti s neodkladnym vykonanim rozsudku...!!! NATO v zmatku nasadilo v okolitych krajinach AWACSy, aby monitorovalo situaciu, ktora sa z hodiny na hodinu dramatizuje... Preto dnes to ticho v mediach o Kryme...
11. 03. 2014 | 10:25

Ivan napsal(a):
Priklad oficialneho zdroja c. 1
14:23 - Ukrajinské ministerstvo obrany nemá v pláne vyslať na Krymský polostrov ďalšie svoje jednotky, uviedol dnes podľa agentúry Interfax ukrajinský minister obrany Ihor Teňuch.
http://aktualne.atlas.sk/online-krym-sa-pripravuje-na-prechod-k-rusku-chodorkovskij-pricestoval-do-kyjeva/zahranicie/europa/

Dodal, že médiami zaznamenané presuny vojakov a bojovej techniky sú súčasťou cvičenia. Ide o presuny z jednej základne na druhú, dodal. Jednotky "vykonávajú obvyklú činnosť, tak ako vždy," spresnil minister.

Ukrajinská agentúra UNIAN v sobotu informovala, že kolóna ukrajinskej vojenskej techniky pozostávajúca z niekoľkých desiatok nákladných áut a obrnených transportérov opustila Ľvov. Bojovú techniku neskôr naložili na plošinové vagóny, spresnila UNIAN.

Podľa veliteľa tlačového centra ministerstva obrany pre západ Ukrajiny plukovníka Oleksandra Poroňuka malo ísť o "nácvik". Bližšie detaily odmietol uviesť s tým, že ide o vojenské tajomstvo.

Priklad oficialneho zdroja c. 2
NATO posiela lietadlá k hraniciam Poľska a Rumunska s Ukrajinou

SITA, ČTK | 10.03.2014 09:01, aktualizované: 20:02
http://spravy.pravda.sk/svet/clanok/311024-ruski-vojaci-obsadili-dalsi-hranicny-post-na-kryme/
Severoatlantická aliancia vysiela k vonkajším hraniciam krajín NATO s Ukrajinou, teda do poľského a rumunského vzdušného priestoru, prieskumné lietadla s výstražným radarovým systémom AWACS.
11. 03. 2014 | 10:52
14. 03. 2014 | 12:17

Ivan napsal(a):

Jacenuk nema za sebou ziadnu armadu, urychlene chce budovat , zrejme fasisticku, tzv. narodnu gardu...

Uvery zapadu prejdu do platformy sukromnych uverov...

Pripravovana vojenska vlada na Ukrajine pripravuje mimo ine aj prehlasenie, ze Ukrajina neprebera ziadne zavazky, vratane financnych poziciek, ktore podpisala, ci este s kymkolvek podpise Jacenukova administrativa, vydavajuca sa za ukrajinsku vladu, vratane Turcynova, vydavajuceho sa ukrajinskeho prezidenta. Veritelia si budu musiet pohladavky uplatnovat u sukromnych osob, ktore zmluvy podpisali...!!!
12. 03. 2014 | 12:23

ONLINE: Krymský parlament vyhlásil nezávislosť od Ukrajiny
Dnes 11.03.2014 17:30 Aktuálne.sk, SITA, TASR, Red Zahr
http://aktualne.atlas.sk/online-europska-unia-konfrontaciu-s-ruskom-nechce-no-hrozi-voci-nemu-zavedenim-sankcii/zahranicie/europa/
KYJEV - Riešenie nepokojnej situácie na Ukrajine je stále v nedohľadne. Rusko odmieta opustiť Krym a neustále posilňuje svoje vojenské pozície na ukrajinskej pôde. Európska únia si neželá priamu konfrontáciu s Ruskom, ale ak východná veľmoc do týždňa neustúpi, musí byť pripravená na reakciu z Bruselu.

10:45 - Ukrajina v reakcii na pokus o ruskú anexiu Krymu vytvorí z vojenských vyslúžilcov novú jednotku národnej gardy, vyhlásil dnes v ukrajinskom parlamente úradujúci prezident Oleh Turčynov, ktorého citovala agentúra Reuters.

Turčynov povedal, že zlé vedenie ozbrojených síl za vlády jeho zosadeného predchodcu Viktora Janukovyča spôsobilo, že ukrajinskú armádu je nutné prebudovať "v podstate od nuly".
14. 03. 2014 | 12:20

Petr Laierman napsal(a):

Pan Pehe si v komentáři sám sobě postavil otázku, jak ztrestat Rusko? Pokud se tedy zabývá faktorem "B," měl by dle mého názoru nejdříve obhájit řečnické "A," tudíž objektivně zdůvodnit tento svůj postoj.
Všichni jenom trochu více informovaní lidé dnes už přeci vědí, že revoluce na Ukrajině byla dlouho plánovanou a po všech stránkách přesně zinscenovanou provokací nasměrovanou proti Moskvě. Stejně tak rozumní a o věcech alespoň trochu přemýšlející občané dobře znají odkud pokaždé vane vítr dobyvačného snažení a kdo zasévá zrnka destabilizace ve světě.
Osobně bych od pana Peheho velice ocenil sdělení, odkud bere takovou jistotu, s níž potom předkládá národu svá demagogická tvrzení o Rusku a alternativních možnostech dodávek ropy a plynu Evropě ze zámoří?
Nechci na tomto místě rozpřádat delší dialog, který by byl vzhledem k nabývající závažnosti událostí vesměs stejně nic neřešil, a proto se omezím pouze na jednu otázku, z jejíž odpovědi by vyšlo najevo skutečné povědomí pana autora. Víte, anebo máte alespoň nějakou mlhavou představu o tom, čemu vlastně svět vděčí za dosavadní mír na Zemi?
Nerad to někomu píši, ale svým článkem jste mne donutil k takové reakci. "S přihlouplými názory můžete pane Pehe už dneska oslovovat zase jenom podobně jednoduše uvažující chasu."
14. 03. 2014 | 13:14

Ivan napsal(a):

Europa ma jedno stastie a preto zatial moze vrieskat...

Tym stastim je mierna, takpovediac ziadna zima a tak zasobniky su napraskane ruskym plynom... Takze pre technologicke potreby to este na par jarnych tyzdnov vystaci. Ak by bola byvala silna ci priemerna zima, urcite by sa kyjevsky "mejdan" zapadom ani neorganizoval a Janukovyc by v klude dalej prezidentoval...!

O takom nezmysle, ako je urychleny dovoz bridlicoveho plynu z USA, mozu tarat len kaviarenski povalaci, ktori tomu ani spetku nerozumeju (na Slovenksku naprikla Peter Schutz z Kosic)..., a slovenski politici typu Fico a dalsi...

A potom dalsim nezmyslom je vraj dodavka plynu zo zapadu..., taraju slovenski politici o tzv. reverznom prude... Aky plyn a kolko vlastneho ho ma zapad nadbytok, aby ho dodaval Ukrajine zo zapadnej strany...? Aj to je vacsinove rusky plyn z nordstreemu, ktory ma kapacitu 65 mld. m3/rok a toto prepravne mnozstvo bolo odobrate eurostreemu, ktoreho usek prechadza cez Slovensko a tym sa znizila jeho ziskovost. Preto sa ho Ruhrgas a Gas de France, potom co z neho vymykali obrovske zisky, zbavili...!
14. 03. 2014 | 13:21

pavel v napsal(a):

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):
pavel v
Opět nesmyslná analogie, navíc připomenutá formou přisprostlého podsunutí - někomu, kdo nic takového netvrdí...ale nevadí.
Troufnete si odpovědět vy - místo resla ? Vám by to nemělo činit potíže, když tedy sám tvoříte nesmyslné analogie a podsouváte je jinému diskutérovi...
Zkuste to.Viz otázka výše.

Technická - vy obhajujete totalitní rozhodnutí totalitního vůldce Chruščova, které učinil v rámci totalitního státu ? Vy takové rozhodnutí povyšujete nad rozhodnutí svobodně zvoleného parlamentu, stvrzeného referendem (teré ale nerozhoduje jen o připojení - ale i o setrvání v Ukrajině, na to často tkzv. žumpalisté zapomenou)i?

Doplňující otázka :
Co si myslíte o platnosti zákona o tkzv. církevních restitucí - kdy byl tento přijat za podivných okolností, bez stvrzení referendem - naopak byl přijat i hlasem kriminálníka /Pekárek/ - jde o rozhodnutí legální a legitimní, demokratické ?

Hezký den.
13. 03. 2014 | 19:34

Já si hlavně myslím, že pokud se Krym chce osamostatnit, mělo by mu to být umožněno. Ale civilizovanou formou, tak, jak jsme rozešli my se Slovenskem. Mělo proběhnout referendum, ale civilizované, to jest bez psychického nátlaku armádou cizí mocnosti a za podmínky svobody slova - aby se nikdo nemusel bát říci svůj názor. Pak by asi referendum pro separatisty nedopladlo dobře. Každý rozumný člověk by dal přednost Evropě před Ruskem. Není to jen o vyšší životní úrovni v Evropě, je to o lidských právech. A vy jistě znáte případ Politkovská.

Co si myslím o církevních restitucích? Že chyba se stala v r. 1948. Jestli se vám církevní restituce nelíbí, zabývejte se nejprve těmi zločinci, kteří celý problém vyvolali.

Jinak si však myslím, že když vám někdo ukradne majetek, budete očekávat, že vám ho vrátí soud. Ne parlament.

Hezký víkend

Pavel
14. 03. 2014 | 16:19

modrý edvard napsal(a):

pavel v : Když je Krym okupován Ruskem, tak v legalitu referenda věří jen málokdo.
14. 03. 2014 | 17:58

Pražskej Pepík napsal(a):

Kristapána, co je to za kecy? Amíci dutejma hlavama vymyslej protiruskou Ukrajinu, využijou přitom ten nejhorší póvl a myslej, že Rusové sklapnou kramfleky, že si to daj líbit? Nahráli jim nádherně na smeč, kdyby se po... neoddiskutujou, že to nebylo v ústavní lajně. A ta nahnědlost slavnýho Majdanu je už spíš hnědost. Poctiví lidi, co tam taky byli, si budou záhy sypat popel na hlavičky. Podle Peheho má za americkej "boj za svobodu a lidský práva (zrovna dneska dostaly USA za lidský práva držkovou od OSN)" chacha platit Evropa - tím, že bude kupovat drahej americkej plyn. Napíše to a ani mu nepřipadá divný. Přečtěte si Kissingera, co si o tomhle myslí. A naši pitomci nahoře samozřejmě panáčkujou a lá Washington.... V týhle věci je pravda na straně Putina - a že ho nemusim.
14. 03. 2014 | 18:01

staříček Pagáč napsal(a):

No jo dyž máme tu demokráciu tož ať si tu každý prndá co sce a já si budu myslet též svoje.
14. 03. 2014 | 18:03

Pražskej Pepík napsal(a):

Pro Krymáky není Rusko cizí mocnost! Celý roky byli nakrkaný, že je kukuřičnej Chruščov Ukrajině strčil, ale byl to furt jeden stát. Myslet si, že referendum rozhodne pro Rusko proto, že tam jsou ruský vojáci, je trošičku hovadina.
14. 03. 2014 | 18:05

fedor napsal(a):

Panu autorovi.
"Pokud by byla Evropa ochotná a schopná třeba jen dočasně výrazněji snížit svoje odběry ruského plynu a ropy, Rusku by poměrně rychle začaly vysychat finanční zdroje."
Tak trošku mimo mísu.
Nestačí sledovat jen politické kecy různých omezenců. Není na škodu vědět, že Rusko ke si dávno vědomo proradnosti evropských poltiků a je pro případ omezení odběru z EU docela ppřipraveno. Současně s přiškrcením dodávek plynu do EU trochu více, ke spokojenosti Číny a Japonců otevře kohoutky na východ.
Rovněž by nebylo od věci se zamyslet nad opravdu "vědeckým" a současně naprosto diletantním závěrem: "Rusko je ekonomicky slabá země--v podstatě jakási obdoba ropných emirátů."
As byste se dost rozčílil, kdybych prohlásil, že Vaše znalosti o rusku jsou na úrovni víceméně zcela omezeného českého individua, jež ví o Rusku kulový. Rečte mi to prominout při Vašem vzdělání, ale podobnou blbost by si nedovolil prohlásit ten nejomezenější německý politik, jmž ovšem Vy, pane Pehe, nesaháte po kotníky. Doporučuji Vám věnovat mnohem větší pozornost tomu, jak se opatrně o Rusku vyjadřuje třeba paní Merkelová, jež i když hovoří o sankcích vůči Rusku je setsakramentsky opatrná. Je si velice dobře vědoma, že bez ruské ropy a plynu, na jejichž těžbě se Němci podílí, by se EU vrátila hluboko do minulosti.
Další pitomost, kterou jste si dovolil napsat: "Rusko evidentně ještě dlouho nebude takříkajíc normálním hospodářským partnerem." Jakpak byste to asi vysvětloval Japoncům, Němcům a Američanům, kteří na Sibiři těží v souladu s hospodářskými smlouvami v různých místech nejrůznější nerosty."
Jak je vidět, nějak Vám, mysliteli schwarzenberského typu uniklo, že Rusové jsou dokonce platnými partnery americké NASA v rámci ISS. Jen ten, komu zcela měkne mozek, mohl něco podobného prohlásit.
Chápu, že byste ppři své lásce k lidstvu dal přednost třeba v takové Syrii humanitárnímu bombardování a v případě Ukrajiny zásahu NATO proti všem, kdo tam hovoří rusky. A nejspíš byste šel v dostatečné vzdálenosti za přední linií, třímaje fašistickou vlajku ukrajinských banderovců, kteří bestiálně přibbíjeli nemluvňata na vrata a vraždili vše, co nebylo ukrajinské, nebo pravoslavné. Opravdu blahopřeji. Váš článeček je opravdu počteníčko. Mohl byste alespoň sdělit, při Vašem světáctví, kolikrát, jak dlouho a kdy jste byl v Rusku, na Ukrajině nebo v Bělorusku?
Tuhle byla zpráva v ČT, že jednomu našemu náckovi za to, že hodil kus cihly po příslušníku policie, hrozí několik let vězení.
Podle Vás je třeba ty z kyjevského Majdanu, co stříleli ostrými proti policajtům, házeli molotovovy koktejly a ostřelovali majdanisty ze střech domů, jež mělli majdanisté obsazeny, Vyhlásit nejspíš hrdiny, jako se jiní u nás snaží přímo zbožňovat mašínovské bestie. Udělejte si prosím ve svém myšlení pořádek.

Je mi záhadou, jak může člověk, jenž byl svého času bojovníkem za lidská práva, dnes nabádá k nenávisti. Při čemž k národu, jenž nás svého času zachránil před vyhlazením.
14. 03. 2014 | 20:23

Pamětník napsal(a):

Zdá se, že jste se nepovznesl nad tuto básničku, určenou dětem z první třídy základní školy!
"Zachránili maminky, zachránili táty, i mne já prý tenkrát byl klouček košilatý.
Přijeli k nám přijeli, přes hory a doly, zachránili továrny, zachránili školy.
Na čepicích hvězdičky, rudé jako z malin, víte kdo je poslal k nám, Stalin přece, Stalin."
Z knihy Jiří V. Svoboda, Běžím, běžím do školy, 1952.
15. 03. 2014 | 00:16

fedor napsal(a):

Pro autora článku
Byl jeden mnich, napsal mnoho , leč kulový bylo v nich.
Až budete zase někdy plivat jedovatou slinu na Rusko, ruské lidi a Putina,
pokuste si prohlédnout videа:
https://www.youtube.com/watch?v=7nAkuM2ESCg
https://www.youtube.com/watch?v=ieC7P7LVb10
https://www.youtube.com/watch?v=Etq79c8Xw8k
Autory či hlavními osobami rozhodně nejsou komunisté, takže se nemusíte obávat o narušení své proamerické aury.
15. 03. 2014 | 00:33

dennis napsal(a):

Pane s bilionovym nickem,
dekuju za obsahlou odpoved. Ona cervena linka, o ktere vsichni vasnivi blogeri i diskuteri tak cudne mlci, je symbolem a zaroven vymluvnym dukazem toho, zda tem rozkouhoutenym lidrum nasich starych znamych supervelmoci vic zalezi na retorice, a nebo na osudu lidstva (prinejmensim na severni polokouli).

Az ona pomine, vsechno bude svedcit o tom, ze jde do tuheho;
ze nejen Svoboda, Demokracie, vsechna Prava obcanu a s nimi vsechny uslechtile idealy jsou ohrozeny usty zurnalistu, ale ze je v ohrozeni hole preziti celych narodu.
Dennis
15. 03. 2014 | 10:20

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Dennis
Obávám se, že pokud někteří tkzv. žurnalisté postrádají aotoknutu, autokarabáč....tak že záhy bude přistoupeno k používání knut a karabáčů opravdových.
Akce vyvolá reakci. Žumpa se bude přeplňovat tak dlouho, až pohltí samotné aktéry produkce splašků.

Co pak ale s těmi žumpalisty...zřejmě se stanou cenzory.
:-))
15. 03. 2014 | 14:26

Mogula napsal(a):

Pehe a jemu podobní chytrolíni jsou většinou týpci, co jsou za vodou a v nejhorším zmizí někam mimo Evropu a nechají ji v tom vykoupat a zdáli se budou amíci chechat jak vydrbali s Ruskem a jak je EU fuck
15. 03. 2014 | 17:42

Jetvart napsal(a):

K prolévání slz nad Krymem již není důvod, věci jsou tam na dobré cestě, poplakat si ale můžete nad zbytkem Ukrajiny.
16. 03. 2014 | 05:34

kikyriký napsal(a):

Kdo straní Rusku je zrádce našeho národa. Jak jsem se dozvěděl tak i náš "nejchytřejší" je na tom tak. Inu lidská hloupost je neomezená.
16. 03. 2014 | 09:00

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy