Krymské deja vu

19. 03. 2014 | 20:02
Přečteno 11301 krát
V krizi okolo připojení Krymu k Rusku může leckterý Čech zakoušet nepříjemné reminiscence dvojího druhu—mnichovské a komunistické. I proto je zajímavé, že někteří čeští politici a část veřejnosti, kteří se Ruska zastávají, tak snadno ignorují, že rétorika sudetských Němců v Československu v druhé polovině 30. let minulého století byla téměř identická s rétorikou Rusů, když ti dnes mluví o potřebě chránit Rusy na Krymu před údajným fašistickým režimem na Ukrajině a práva na sebeurčení se domáhají silou.

I Československo bylo líčeno jako nedemokratický utlačovatel práv německé menšiny. Dokonce ani Hitler, který se postavil do role jejího ochránce, ale nevtrhl do Sudet, kde by pak zorganizoval před namířenými zbraněmi referendum o odtržení. Svého nakonec dosáhl vydíráním západních mocností, které mu, prý v zájmu míru, odtržení Sudet v Mnichově odkleply.

Postup jiný, výsledek stejný: Sudety skončily za jásotu etnických Němců v rukou Hitlera, Krym je nyní za jásotu Rusů v rukou Putina. Jisté je, že ukáže-li západní svět vůči Rusku stejnou slabost, jakou ukázal v roce 1938 vůči Hitlerovi, obsadí Putin i další části Ukrajiny. A možná nejen Ukrajinu.

Nepříjemné historické reminiscence navozuje i doktrína, která se s okupací pojí. Když Sovětský svaz vtrhl v roce 1968 do Československa, formuloval Leonid Brežněv doktrínu „omezené suverenity“, podle které má Sovětský svaz právo chránit socialismus v sovětském bloku. Kreml nám nyní oznámil, že Rusko si vyhrazuje právo chránit Rusy v jiných zemích.

Kolik Rusů je k tomu potřeba, a co konstituuje pošlapávání jejich práv, evidentně závisí jen na mínění Kremlu. Mít v kterékoliv zemi ruskou menšinu se tak stává ve světle současného chování Moskvy rizikovým faktorem.

Pokud jde o Ukrajinu, nový režim v Kyjevě se dostal k moci sice s pomocí ulice, což jistě může vzbuzovat otázky o jeho legitimitě, ale není známo, jak tvrdí Rusové, že by nějak výrazně ubližoval Rusům kdekoliv na Ukrajině, a vůbec už ne na Krymu.

Na dění na Majdanu se bezpochyby přiživily různé neonacistické a ultranacionalistické skupiny, jeho jádro však tvořili lidé, kteří prostě nesouhlasili s politikou Viktora Janukovyče. Demonstrovali celé týdny neobyčejně mírumilovně—až do okamžiku, než do nich začali střílet.

Občas je třeba věci pojmenovat jasně. Nový režim v Kyjevě je v podstatě demokratický, i když na něm parazitují různé neofašistické skupiny. Zato režim v Rusku je dnes už v podstatě neofašistický, ačkoliv na svých okrajích ještě z různých důvodů toleruje opozici.

U nás máme zatím svobodu. Ti, kdo brání Putina, mají krátkou historickou paměť. Z naší historie víme, že když expanzivní diktátor vycítí slabost, využije toho. Lord Chamberlain naivně mluvil po příjezdu z Mnichova o záchraně míru a o Československu jako o zemi, „o níž nic nevíme“, a proto ji lze obětovat. Už za rok musela do války s Hitlerem jít i Velká Británie.

Stejně tak dnes nemusí být v bezpečí před Putinem ani země, jejichž někteří politici tvrdí, že Ukrajina je jen jakýsi podivný, prý umělý stát, o němž nic nevíme, takže proč Rusům nevyhovět.

ČRo Plus, 19.3.2014


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Bestia triumphans napsal(a):

Autor napsal:
"Dokonce ani Hitler, který se postavil do role jejího ochránce, ale nevtrhl do Sudet, kde by pak zorganizoval před namířenými zbraněmi referendum o odtržení

!!!
Hitler se s tím moc cáral, to za to Putinuška je jinčí kalibr.
19. 03. 2014 | 20:17

Petr B. napsal(a):

"Nový režim v Kyjevě je v podstatě demokratický, i když na něm parazitují různé neofašistické skupiny."
Blbost, pane Pehe. Všemu, co v této věci vzbuzuje pochybnosti a údiv, jste se obratně, nebo spíš podle mně dost neohrabaně, vyhnul.
Nechcete si přiznat, že se jedná o obrovské selhání EU.
19. 03. 2014 | 20:19

Dotaz na autora napsal(a):

"....před údajným fašistickým režimem na Ukrajině "

Toto jste už četl?
http://www.zvedavec.org/komentare/2014/03/5896-prioritni-opatreni-v-souvislosti-s-vojenskou-agresi-ruske-federace-navrh-usneseni-ze-dne-17-3-2014.htm

A politologii jste studoval kde, pane politologu? Demokratická strana zakládá milice, unáší politické oponenty, mlátí ředitele státní televize, zavádí cenzuru slova atd.?
19. 03. 2014 | 20:21

Bestia triumphans napsal(a):

Už jste zvraceli?
Pokud ne, navštivte web zvedavec.org.
Doporučuje 10 z 10 psychiatrů.
19. 03. 2014 | 20:24

Dotaz na autora napsal(a):

Ještě jeden dotaz.
Strana Svoboda byla označena za extremistickou v r. 2012 samotnou Evropskou uniní. Vy jste blbej nebo navedenej politolog?
19. 03. 2014 | 20:26

Yosif K napsal(a):

Z principu je mi odporné když někdo bere jiný metr na "chudáky rusy" na Krymu na jedné straně a TATARY, čečeny, Karelofiny, Katalánce, Skoty,Slovenské Madary, Rumunské Madary atd na druhé straně.

Z principu je mi odporné tvrzení starobolševiků že USA jsou "váleční zločinci" když někde bombardují přesnými bombami vojenské cíle a Putinuška je mírotvorce když z Grozného udělá novou Hirošimu (nebo Tokio nebo Dráždany).

Tím neříkám že čečeni nebo Tataři nabio Jakuti mají být samostatní.

Ovšem pravda je tato: Krmy je samostatný nikoliv proto že by Purtin byl bojovník za právo na seburčení. Krym je samostatný proto že Putin dostal chut plivnout do tváře Ukrajine a plivnout do tváře Západu.

Proto tento projev velkruského šovinismu budí tak nepříčetné nadšení u českých starobolševiků. Putin velmi úspěšně plivl do tváře Západu a Západ je upřimně řečeno v tuto chvíli zcela bezbranný.

A Západ bude bezbranný dokud se Evropa nezbaví závislosti na ruském plynu. O což se Evropa snažila již cca deset let - se zatím dosti chabým vysledkem. Plán na plynovod Nabucco obcházející ruské území byl uložen k ledu.

No nic - Putin může zatím veleúspěšně plivat do tváře západu dále. S tím se nyní těžko co dá dělat.

Čeští starobolševici, radujte se prasečí radostí - rok 2014 jest rokem Putinovětru a plivání do tváře Západu.
19. 03. 2014 | 20:28

Sláma napsal(a):

Zase jeden propagandista. Pravdoláskomilci už musí být opravdu zoufalí, když spustili takovou bubnovou palbu. Už chybí jen Hřebejk, aby prohlásil, že všichni kdo nesouhlasí s postupem Merkelové a Kerryho na Ukrajině jsou rudohnědá prasata! I když možná už to řekl, ale ještě se to nedoneslo k mému uchu.
Srovnávat Krym se Sudety je hrozná manipulace. Sudety totiž nevěnoval Čechám žádný přiožralý komunista.
Sudety byly součástí Koruny české už v dobách, kdy tam žili jen vlci a medvědi. Sudetští Němci se dobrovolně stali poddanými českých knížat.

Ale o to snad tady ani nejde. Jde o to lhaní a pokryteckou dvojí morálku, kterou tady představuje Pehe a vůbec všichni Pravdoláskomilci. Anexe Kosova, které předcházelo vyhnání 300 tis. nealbánců jim nevadila. To bylo v pořádku, protože co americký prezident činí, dobře činí.

Pehe napsal: " Kreml nám nyní oznámil, že Rusko si vyhrazuje právo chránit Rusy v jiných zemích."

No a co? Američané toto tvrdí už dávno, že si vyhrazují právo hájit své občany a své zájmy kdekoliv na zeměkouli a podle toho se také činí. Mají vojenské základny ve 138 zemích světa. Druhá světová válka pro ně ještě neskončila, protože stále mají své okupační armády v Německu a Itálii.
Pod záminkou ochrany životů amerických občanů provedli krvavou invazi do Panamy. Pod falešnou záminkou hledání zbraní hromadného ničení (nikdy se nenašli) provedli se svými satelity alias mezinárodním společenstvím invazi do Iráku, která v konečné bilanci znamenala ztrátu více než 1 mil. životů civilistů, rozvrácený stát, posílení islámského terorismu a vyhnání jedné poloviny iráckých křesťanů ze země (a to tam byli od počátků křesťanství!).
K tomu můžeme přičíst i etnické vyčištění Krajiny a Slavonie od etnických Srbů a strádání vyhnaných Romů v uprchlickém táboře na předměstí Podgorice, na útraty vlády Černé hory.
Dnes a denně jsou porušována lidská práva a mezinárodní právo při náletech bezpilotních letadel (dronů) na civilní obyvatelstvo kmenových území v Pakistánu.
Nic z toho pan Pehe nevidí. Nebo vidí, a nevadí mu to.
19. 03. 2014 | 20:29

Yosif K napsal(a):

Jediný logický důvod pro odtržení krymu od Ukrajiny - na rozdíl od třeba 88 jiných "trpících menšin" - bylo to že Putin potřeboval plivnout do tváře Ukrajiny a Západu.

Vůbec nic jiného za tím není. Není za tím ani žádné pronásledování Rusů, ani nějaké hypotetické "svaté právo na sebeurčení", ani údajné nacistické bojůvky na Maidanu.

Bylo potřeba plivnout do tváře Ukrajině a Západu. A proč tak naráz? Cena plynu na západě posledních 5 let převážně klesá. Z Gazpromu se stal nejdražší dodavatel plynu na světě - protože ve východní evropě má MONOPOL. Pokud se Putinovi podaří vyvolat válku, východní Evropa se nezmůže na stavbu alternativních plynovodů a Putinuška bude moci petlachy ve východní evropě drancovat i nadále.

Hlupááááčci podporujte Putinušku Dobrotivého - budete i nadále mít nejdražší zemní plyn na světě.
19. 03. 2014 | 20:29

Yosif K napsal(a):

Rozdíl mezi "sebeurčením" Krymských Rusů a sebeurčením čečenů (a ouplně kohokoliv v ruské federaci) je ten že Putinuška Krymské Rusy v odtržení vojensky podpořil kdežto uvnitř ruské federace zlobiče rozbombardoval cca tak jako Američané rozbombardovali Dráždany.

Nejde o "svaté právo na sebeurčení" pro kohokoliv - ale pouze pro Putinovy "soukmenovce". Jde o to posílit národní hrdost ožralého mužika a plivnout zbytku světa do tváře.
19. 03. 2014 | 20:31

patriot napsal(a):

„Nový režim v Kyjevě je v podstatě demokratický…“

Tak proč se volyňští Češi žijící na západě Ukrajiny začínají bát a žádají o azyl v Česku? Před kým utíkají?

Do těch demonstrantů i policistů začali nejspíš střílet právě ti hoši, kteří dnes vládnou v Kyjevě. Už si o tom povídají i vrabci na střeše (a taký Ashtonová s estonským ministrem zahraničí).

Tímto článkem jste se, milé Pehe, zařadilo ke komikům typu Štětiny, Fištejna, Romancova a Mitrofanova. Gratuluji!
19. 03. 2014 | 20:32

thou napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?v=N3QA2aViQW0

Na tomto odkazu je od 34 minuty i technologický vývoj Anglie za královny Viktorie (1819-1901).Osobní život-incest v manželství.Marně se několk let v polovině 19.století pokoušela dobýt Krym z Černého moře .
Druhým pokusem byl Hitler ve 2.sv.válce.Krym byl z velké části jím obsazen.
Kolik pokusů ještě pošetilci podniknou okrádat Rusko o jeho vlastní území.Kdyby tohle dělalo Rusko Anglii nebo Německu? Navíc jim zabíjelo lidi,jako Viktorie a daleko více Hitler?

.
19. 03. 2014 | 20:33

Yosif K napsal(a):

Cituji z článku čínská facka Putinovi:

Ruská federace už téměř 10 let vyjednává s Čínou o stavbě potrubí dodávající zdroje energie .... ale zatím se nedohodli. Brzdí to nenasytný ruský požadavek přemrštěné ceny, kterou Čínané rozhodně nemíní platit. To tedy dává Pekingu kartu navrch v případě nějakých evropských sankcí, které by tam omezily dodávky ropy a plynu a Rusové v zájmu sebezáchovy by musili potom hledat odbytiště v Číně a za čínských podmínek.
19. 03. 2014 | 20:33

Sláma napsal(a):

Určitě by stálo za to najít všechny ty blogy, ve kterých pan Pehe plakal nad osudem Sudetských Němců, jak vlastně byli v právu, neboť jim bylo v roce 1918 odepřeno právo na sebeurčení.
To samé by bylo zajímavé udělat s prohlášeními pana Schwarzenberga, třeba o tom, že prezident Beneš by patřil do Haagu.
19. 03. 2014 | 20:33

Yosif K napsal(a):

Pane thou - a kde ono ruské území končí? V Munkacsi? V Kasse? V Helsinkách? To asi ne jelikož maličké Finsko dalo Stalinovi pořádně na pr..del. v době kdy Stalin byl věrný soudruh soudruha Hitlera.......

Šovinistickým hova....dům má většinou cenu se bránit...............
19. 03. 2014 | 20:37

Sláma napsal(a):

Myslím, ale že Pehe chytá vítr poněkud s křížkem po funuse. Dnes posílily ruské akcie na západních trzích o dva procentní body, posílil i kurs rublu. Západní investoři pochopili, že se už investoři z Indie, Číny, Jižní Koree a dalších zemí třesou na to, aby od nich odkoupili akcie ruských podniků za výhodně nízké ceny.
Nemělo by se zapomínat, že 70% ekonomiky Ruska mají v rukou nadnárodní koncerny. Například velmi silnou pozici má v Rusku Pepsi a MacDonnald. Myslím, že akcionáři těchto společností se už postarají o to, aby Obamu někdo umravnil.
Patrně už to je na cestě, neboť akciové trhy mívají velice dobré informace.
19. 03. 2014 | 20:38

Yosif K napsal(a):

Pane Sláma kdyby sudetští němci měli takovou míru autonomie jako Rusové měli pod Ukrajinou na Krymu, tak by nacisti měli u suzdetáků asi o dost menší podporu.

Smutným faktem je - když už do toho rejete - že na Krymu byla i za Ukrajinců první úřední řeč ruština, zatímco ČSR vyhodilo v roce 1918 ze státní správy prakticky všechny státní úředníky kteří okamžitě neuměli perfektně česky.
19. 03. 2014 | 20:42

veverka napsal(a):

Standartní snůška Pehecí bilderbergské propagandy.

"Demonstrovali celé týdny neobyčejně mírumilovně—až do okamžiku, než do nich začali střílet."

Z uniklé nahrávky Ashtonové a estonského ministra víme,že si ty odstřelovače najmul někdo ze současné ukrajinské fašistické vlády.

Ono totiž dokud demonstrovali mírumilovně,tak to nemělo ten kýžený efekt,který od svých cvičených opiček EU požadovala.

Tak prostě zastřelili pár lidí aby to vyhrotili.

Pro fašisty typické.
19. 03. 2014 | 20:45

veverka napsal(a):

"Kreml nám nyní oznámil, že Rusko si vyhrazuje právo chránit Rusy v jiných zemích."

To se Kreml naučil od USA.

USA chrání vojenskou invazí a bombardováním své občany i v zemích,ve kterých žádní nejsou.

Irák,Líbye,Sýrie,Afghánistán,Srbsko atd.

Prostě tam vlítne a hotovo,souhlas rady bezpečnosti nepotřebuje.

USA náš vzor.

Akorát že Putin to dovedl na vyšší level a místo bombardování udělal referendum.

A z toho je Pehe bílej vztekem.
19. 03. 2014 | 20:52

Yosif K napsal(a):

Pane veverka - dejme tomu že Ukrajinci nedemonstrovali mírumilovně.

Na druhé straně - na netu se dá najít i zepár snímků kde krymští rusové mlátí lidi ketří vylezli na ulici s Ukrajinskou vlajkou.

Šovinisti jsou všude. Dáte ruku do ohně za to že mezi ožralými ruskými mužiky a zelenými gumáky z ruských základen a jejich geněralšami nejsou šovinisti a násilníci?????
19. 03. 2014 | 20:55

David napsal(a):

"...Postup jiný, výsledek stejný: Sudety skončily za jásotu etnických Němců v rukou Hitlera, Krym je nyní za jásotu Rusů v rukou Putina. Jisté je, že ukáže-li západní svět vůči Rusku stejnou slabost, jakou ukázal v roce 1938 vůči Hitlerovi, obsadí Putin i další části Ukrajiny. A možná nejen Ukrajinu.

...U nás máme zatím svobodu. Ti, kdo brání Putina, mají krátkou historickou paměť. Z naší historie víme, že když expanzivní diktátor vycítí slabost, využije toho...."

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sice je pravda, že expanzivní diktátor vycítí slabost a VYUŽIJE TOHO. To se totiž už stalo. Teď to bude jen pokračovat. Nejde to zastavit jinak než, že Putin ... nebude.

Postup je stejný, ale výsledek bude jiný.

Dvakrát nevstoupíme do stejné řeky.

Nikdo rozumný nemůže bránit Putina. Ukázalo se, že to je velmi nebezpečný psychopat.

Ale jinak obyčejný Rus VYDRŽÍ to, co obyčejný a zhýčkaný člen EU nevydrží. Stačí si vzpomenout, co VYDRŽEL ruský mužík za druhé světové války při obléhání Leningradu.

Rus přivře kohoutky ropy a plynu, navlékne si kožichy a my v EU, rozhýčkaní blahobytem, se z toho tady pose...

Sankce proti Rusku budou neúčinné a kontraproduktivní. Ještě je budeme rádi rušit.

Rusové nejsou žádní hlupáci a v šachu byli vždy mistři.

Podle autora bude snad nejlepší, abychom, my demokratičtí Češi, vyhlásili tomu nedemokratickému Rusku válku, aby bylo vymalováno? :-)

Takže už s těma různejma pitomejma bojko tatata ma jděte všichni do háje!!!

Rusko je, ať se nám to líbí nebo ne, VELMOC a prostě Západ to šeredně, šeredně zvoral a hraje si teď s ohněm, který může přerůst ve válku. Stačí jiskra, a je "to".

Nikomu neberu, že lidská práva jsou hezká idea, ale všeho s mírou.

Jak je může EU prosazovat, když druhá strana na ně prostě kašle?

Sankce jsou proti velmocenským TOTALITNÍM systémům neúčinné a kontraproduktivní.

Vedou jen k VYHROCOVÁNÍ situace a k nebezpečí vzniku války!!!

Nebo si snad ještě někdo myslí, že kdybychom po mnichovské dohodě kladli odpor Hitlerovi, že bychom vyhráli? A v roce 1968 také?

Nebo si snad někdo myslí, že když v Číně (USA) dojde k hrubému porušování lidských práv, tak že si svět troufne na Čínu (USA) uvalit sankce, které by ji donutily změnit názor? Na Severní Koreu si troufnou, ale na Čínu (USA) ne. Prostě takový je svět. USA, Rusko a Čína jsou prostě světové velmoci, a to ať se nám to líbí nebo ne.

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Delame-uzitecne-idioty-USA-a-Rusove-si-to-nenechaji-libit-varuje-politolog-306779

Chtěl bych vidět každého takového "hrdinu", který by při svých 150 cm potkal v lese 200 cm vysokého obra, který by vás chytnul pod krkem, zda byste do něho začali bušit svými pěstičkami, a nebo místo toho byste se snažil z jeho sevření osvobodit nějakou lstí.

Tady jde totiž o velmocenskou politiku, o spiknutí mocných elit, které si s námi obyčejnými lidmi hrají jako kočka s myší a klidně jsou schopni rozpoutat třeba i třetí světovou válku.

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/USA-ceka-prusvih-ktery-odneseme-i-my-Rusko-zazije-uspech-Politicko-hospodarska-predpoved-astrolozky-306915

http://www.parlamentnilisty.cz/zpravy/kauzy/Bankeri-zacinaji-pachat-sebevrazdy-Podle-nekterych-uz-tusi-velke-zmeny-311174
19. 03. 2014 | 20:58

K.M. napsal(a):

Ano, situace začíná být podobná té, jak nastínil ve svém pořadu pan Kraus:

Občané Ruska, vlastnící...dnes... v důsledku peročmajzového pojetí demokracie... Karlovy vary..., uspořádají referendum, ve kterém vyhlásí Karlovy vary za samostatný stát... a požádají Putina o připojení k Rusku...

V roce 1938 se Československo aspoň naježilo, v roce 1968 bylo hodně lidí ochotno bojovat za ideály pražského jara, dostali-li by příležitost...

A tak bude velmi zajimavé sledovat, kolik lidí bude ochotno postavit se Rusům na odpor se zbraní v ruce nyní...,

postavit se na obranu demokracie Janoušků, Rittigů, Krejčířů, Kožených a dalších, postavit se s puškou ruce na obranu státu, ve kterém po desetiletí nefunguje justice..., na obranu státu, ve které se obohacují advokáti a exekutoři na exekucích v Evropě bezpříkladným způsobem..., na obranu státu, ve kterém se úměle vyrábějí "úspěšní" tak..., jak ukázala peročmajzova amnestie...?

Bude ochoten někdo za tyto výlupky...jánabráchismu... chtít nyní položit život...?
19. 03. 2014 | 21:04

Občan napsal(a):

Pehe,
kecáte blbosti a moc dobře to víte. Takže si tu svou primitivní propagandu nabouchejte do uší.

Nepříjemné reminiscence fašisace Ukrajiny skutečně vzbuzuje.
Když to vezmeme jenom v období po plyšáku, tak to máme "jenom" rozdělení Československa, kdy se politici ZCELA NEDEMOKRATICKY vůbec neobtěžovali zeptat občanů. Za obrovského jásotu "demokratického" západu.
Můžeme pokračovat západem zorganizovaným, zaplaceným a vyzbrojeným násilným rozbitím Jugoslávie a stejně násilnou islamizací Balkánu, vylhanými koloniálními válkami proti Iráku a Afghanistánu, amíky živené islamisty v Pakistánu, násilnou islamizaci Libye - kterou tam doslova vbombardovala EU spolu s USA, nynější západem placenou válku a islamizaci v Sýrii, permanentní pokusy západu o zničení Libanonu, násilné odtržení Kosova od Srbska, albanizaci Makedonie atd.
Na co pracky "demokratů" sáhnou, to zničí.

Putin udělal jedinou rozumnou věc, kterou v dané chvíli mohl udělat.
A udělal ji BEZ JEDINÉHO VÝSTŘELU! Na nic takového se dosud "demokratický" západ nikdy a nikde nezmohl.
Takže s "agresorem" jako je Putin se rád dohodnu, protože budu mít jistotu, že se mi nepokusí zakroutit krkem. U "demokratického západu" naopak mám jistotu, že to udělá a ještě mi to vyčte a naúčtuje.
19. 03. 2014 | 21:19

Yosif K napsal(a):

Pane David - sankce dnes by byly pro Západ totální debakl.

Obchodovat s Ruskem dále? Ano. Ale...
1) opatrněji
2) prodávat za peníze na dřevo předem
3) nakupovat plyn postupně jinde než v Rusku

Není třeba panikařit. Dnešní závislost na ruském plynu není věčná - za 5 let se Evropa bez Rusů může obejit.

Co se stane mezitím?
----Pokud Putin neobsadí Ukrajinu, za 5 let se Ukrajina bude moci na ruský plyn možná ouplně vyprdnout. Ukrajina bude těžit vlastní plyn a Evropa bude mít více planu z severní Afriky a Nigerie.
----Pokud Putin obsadí Ukrajinu, tak Rusko přivede ku krachu. Přes to co radostně hlásají komunisti, Ukrajinci nejsou Rusi a dokonce ani východní Ukrajinci nejsou Rusi. Vojenské obsazení Ukrajiny by nebyla taková srandička jako vojenské obsazení CSSR o velikosti desetiny ruské gubernie nebo jižní Osetie o cca 150 km čtverečních.
19. 03. 2014 | 21:21

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Pehe hodně kleslo, článek je bohužel ubohou demagogií.

Hitler byl podle některých zřejmě lidumil, to ovšem nelze říci o Češích, kteří využili slabosti Němců v roce 1918 a pak v roce 1945.
….
„Tyto pohraniční oblasti byly do prosince 1918 obsazeny československou armádou. Protesty německého obyvatelstva, které se dovolávalo tzv. „práva národů na sebeurčení“, byly potlačeny vojskem za použití síly. V několika střetech, často vyprovokovaných z obou stran, bylo zastřeleno několik desítek občanů převážně německé národnosti. Později byly tyto oběti coby „březnoví padlí“ využívány nacionalisty k eskalaci konfliktů, zejména v pohraničních oblastech, které se samy začaly označovat jako Sudety.“

V roce 1918 území s převážně německým obyvatelstvem Češi vojensky zabrali,
na práva národnostních menšin kašlali a v roce 1945 Němce vyhnali. V obou případech využili momentální slabosti Německa a schovávali se za mocnosti.

Pokud jde o Sudety, tak mi měli Češi držet hubu, není ani na co být hrdý ani důvod hrát si na ublížené.
19. 03. 2014 | 21:22

Joe Ratata napsal(a):

Jen malá poznámka: v roce 38 nás Francie s Anglií hodili přes palubu, ale za rok na to nebojovali. Polsko hodili přes palubu úplně stejně. Tedy válku Německu vyhlásili, to jo, ale nehnuli ani prstem.
A pak se divte Benešovi, že se snažil naklonit si Stalina, po zkušenosti s věrnými Západními spojenci. Bohužel si taky naběhl. I když, možná kdyby nebylo připosranosti Pattona a 6.5. byli Američani v Praze....
19. 03. 2014 | 21:23

thou napsal(a):

to Yosif K. :
A to víte,že Mussolini poslal do Finska bandu svých nejschopnějších hrdlořezů,ze Španělska,Albánie a Etiopie,kteří přes jezero ve Finsku,které sahalo k Leningradu,chtěli skončit nečekaným útokem blokádu Leningradu vítězstvím Hitlera.
Analýza,velice zevrubná,která se prováděla dodnes,proč slabší ruská obrana to na jezeře odrazila,má za to že sám finský president ,maršál Mannerheim,nepřispěchal na pomoc této akci finskými vojáky,ač ho o to Hitler mnohokrát důrazně žádal.
Mussolini byl v konci války popraven a veřejně lynčován spolu s milenkou a dalšími 50 jeho stranickými kolegy z vedení Socialistické strany davy Italů.Vlastními.Mannerheim,jako jediní dva s Horthym nebyl souzen jako válečný zločinec,i když jeho na rozdíl od Horthyho ani nenavrhovali odnikud.
19. 03. 2014 | 21:26

Karel Mueller napsal(a):

Pane K.M.,

dotáhli jsme to do stavu, že by se po příjezdu ruského tanku do Hornídolní:dělo toto:

- No tý brďo. pojď se kouknout na tank, on fakt jede.
- No né, není možná, vzpomínáš si na putimskou anabázi našich posledních čtyř tanků, nedojel ani jeden
- No hele, ale tohle je ruskej tank. Ty Rusové jsou fakt machři, oni postaví tank, který sem dojede.
- A co myslíš, že tu budou dělat?
- Ale to je jedno, vedle Ivan Ivanovič platí líp než Němci, o ostatních nemluvě. Tak o co jde?
Fotr je vzdělanej chlap a říkal, že na rozdíl od našich idiotů mluví Putin rozumě, tak vidíš.
- Nu vot malčiki, objevila se dobrosrdečná slovanská tvář v tankistické kukle, vypjom na zdarovje i družbu
- No vodku maj prej dobrou. Pojď si cvaknout, je to zadara ....
19. 03. 2014 | 21:32

Budej napsal(a):

Poslyšte, v roce 38 mělo Československo smlouvo o pomoci se západními velmocemi...tyto se na nás vykašlaly a dokonce (přes podepsané závazky) v kritický moment komentovaly situaci slovy, že nebudou zatahovat svoji zemi do konfliktu kvůli malému Československu...ty samé země teď hrdinně brojí proti Rusku (žádnou smlouvu nemají), ale opět neudělají nic :-)))) (Dějiny se přece opakují, jak naznačujete)
Na Krymu proběhl plebiscit..Vy píšete, že pod namířenými hlavněmi...no jste známej kecálista a v hlavě Vám to asi dost měkne.... plebiscit na Krymu nemohl být zásadně zmanipulován atd. atd. LIdé na Krymu se spontánně hlásí k Rusku! Zarážející je ale, proč např. Vy píšete takovýmto tónem..komu sloužíte? Je to divné, protože si myslím, že za takto zpatlané tupoidní hodnocení situace Vám nemůže zaplatit ani nikdo ze Západu...tzn. ptám se: to jste vymyslel sám ??? :-)))))))))
19. 03. 2014 | 21:32

Občan napsal(a):

Bakalův nezvaný hoste,
již Karel IV. si fest drbal hlavu na nadělením, které do Čech zavlekl Přemysl Otakar. II., když pro vnitřní kolonizaci použil německé přistěhovalce. Přemek možná doufal, že se časem asimilují; to se ale nikdy nestalo a až do konce WWII byly s Němci, eufemisticky řečeno, jenom potíže.
Tak byli posláni tam, kam je srdce po staletí táhlo - do Reichu. Ovšem bez území...
19. 03. 2014 | 21:34

aga napsal(a):

Bakalův nezvaný host

"V roce 1918 území s převážně německým obyvatelstvem Češi vojensky zabrali,
na práva národnostních menšin kašlali a v roce 1945 Němce vyhnali. V obou případech využili momentální slabosti Německa a schovávali se za mocnosti."

No jistě, Češi byli statní junáci, a anektovali a vyhazovali Němce zcela bez ohledu na mínění a plány mocností. Takový blábol. Bylo to přesně naopak, mocnosti schované za Čechy zneužili národa toužícího po vlastní zemi, a pomocí pár nastrčených loutek si uspořádaly Evropu tak, jak potřebovaly - stejně v r. 1918 jako v r. 1945. Bez ohledu jak na Čechy, tak nakonec i na zmíněné Němce. Němci tomu ovšem šli velmi vstříc. Češi na tom nakonec - i jako součást vítězné koalice - tratili víc než poražení Němci. A dnes už se zase chystá jejich obětování nějakým velmocenským zájmům, a na svůj vlastní osud nemají nejmenší vliv - jak je zřetelné i ze stále se zvyšující propasti mezi názorem lidu a jeho "elit" vč. těch mediálních.
19. 03. 2014 | 21:35

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Oprava a doplnění
Pokud jde o Sudety, tak bychom my Češi měli držet hubu,
není na co být hrdý ani důvod k tomu, abychom si hráli na ublížené.
Od roku 1918 do roku 1945 jsme ta území s převážně německým obyvatelstvem násilně zabrali a později Němce vyhnali.
Jsme v tomto bodě „vítězové“, ale u druhých bychom podobné chování odsoudili.
19. 03. 2014 | 21:36

slavwin napsal(a):

Vyloženě se do války může tlačit dobrodruh nebo zoufalec a ti tu nejsou nad 50%. Naši politiku momentálně nevidím špatně. Vyloženě neustupuje ani nekřičí do zbraně. Jak se někdo pustí do kritiky tak argumenty najde všude. Dobře že se jde po zlodějích lup zajistit nějakým převratem je třeba znemožnit v zárodku. Teď nevím jestli je dobře, že ti co dělají politiku nejsou tak podstatní. Ta východní politika je vývoji, Stalinovi stačila moc, Putin už jde i po penězích. Jestli má spadnout železná opona tak je lepší být na správné straně a to na té kde mají větší moc peníze tam můžeš omezit spotřebu, vydělat v krajním případě ukrást, ale nesmíš se nechat chytit. Tam kde dostaneš značku např. fašista, špion, příživník podle okolnosti i jinou jsi ztracen, uchváti-li Tě zahyneš.
19. 03. 2014 | 21:38

fedor napsal(a):

to: pan Pehe
Vaše myšlení je, vážený pane Pehe, tak nejvýš na úrovni úslužnéhj číšníka, či recepčního vyhlášeného hotelu či bordelu v jedné vyhlášené pražské uličce lásky. Snad jsem Vás neurazil příliš a nepoužil jsem tentokrát porovnání s myšlením sudokopytníka dutorohého, jehož pohlavní žlázy skončily na talířku gurmánů.
19. 03. 2014 | 21:46

Viola napsal(a):

Jiří Pehe demagog

Tato situace se zásadně nemůže přirovnat k obsazování Sudet, protože Hitler nepřijel nikoho chránit, ale přijel vybíjet ostatní lidi, než německé národnosti.
Prezident Putin přijel ochránit a zachránit vzácný kus země, která patřila Rusku i Ukrajině a Rusové Ukrajinci na Krymu se shodli, že teroristy tam nechtějí, ale pořádek a klid.
Ani k roku 68 se to nedá přirovnat, protože v 68 nikdo Rusy tu nevítal, pozval je jeden člověk a ostatní nechápali, co se děje, na rozdíl od Krymu, kde všichni věděli o co jde.
19. 03. 2014 | 21:47

Bakalův nezvaný host napsal(a):

No a pokud jde o rok 1968 a internacionální pomoc pěti států Varšavské smlouvy?

Neposkytovali jsme i my podobnou „pomoc“ Maďarsku a NDR?
Pokud ano, nepamatuji se a nechce se mi hledat, pak bychom si neměli stěžovat na to, že se nám dostalo něčeho podobného.

A v barvách NATO „pomáháme“ ještě mnohem dále a neptáme se, zda lidé v jeskyních stojí o naše zabájení.
19. 03. 2014 | 21:47

xerox napsal(a):

pehe ... za to čivabčiči co si vyloučilo by se nemuselo stydět svého času ani rudé právo s hlavními protagonisty - kojzar , boudová ...

inu doba se mění a dnes máme - hnědé právo ... i s americkou stb vlastně nsa ...

,, NSA archivuje hovory celé jedné země
Americká špionážní služba NSA používá systém, který nahrává všechny telefonické hovory v jedné blíže neupřesněné cizí zemi a uchovává je pak 30 dní. Existují i plány rozšířit systém na další země uvádí list Washington Post ,,

http://goo.gl/HfbbT9
19. 03. 2014 | 21:48

libertad napsal(a):

Radar USA na uzemí České republiky drtivé většině zde diskutujících, jak se zdá, velice vadil. Brzo se dočkáte, že tu budete mít ruský.

S pozdravem

Sidonio Libertad
19. 03. 2014 | 21:48

Viola napsal(a):

"U nás máme zatím svobodu. Ti, kdo brání Putina, mají krátkou historickou paměť."

Pokud moje historická paměť sahá, tak si nevzpomínám, že by nás Rusové chtěli vyhladit proto, že jsme jiné rasy.
19. 03. 2014 | 21:50

Joe Ratata napsal(a):

V Dohodě ze Saint Germain se praví, že se nebude bráti ohled na právo sebeurčení německy hovořícího obyvatelstva v Československu.
Němci v Českých Zemích vždy byli poddaní českého panovníka, ať to byl Přemyslovec, Lucemburk nebo Habsburk. Bohudík, kam je srdce táhlo, si zemi s sebou vzít nemohli.
19. 03. 2014 | 21:52

Viola napsal(a):

libertad

není to tak dávno, co jsme tu dokonce měli rakety s jadernou náloží a kdo se zasloužil o to, že je tu nemáme? Byl to Rus Gorbačov, který se také zasadil o sjednocení Německa a to by Němci neměli zapomenout.
19. 03. 2014 | 21:52

Maximus napsal(a):

Pan autor zase nepíše pravdu a srovnává nesrovnatelné. Před 2.WW Sudeťáci byli nabuzení Hitlerem a jeho propagandou, Češi až na drobné úřednické excesy Sudetským Němcům neubližovali.
A teď srovnání s Ukrajinou.
1.Ukrajinští politici to začali přijetím jazykového zákona, kterým odstavovali ruštinu na vedlejší kolej.
2.Nacionalismus a revoltu podporovali západní politici z EU a USA.
3.EU přišla s dokumentem na budoucí přijetí UA do EU a tím nabudila nešťastné Ukrajince, že se jim v budoucnu začne dařit líp. Velká iluze.
4.Majdanské události podporovali nejen účastí západní politici osobními návštěvami, ale i finančně, USA investovalo 5 mld.USD na podvratné akce
proti vládě.
5.Zápalné láhve, dlažební kostky na policisty házeli demonstranti rekrutovaní z fotbalových fandů, nacionalistů a flustrovaných lidí.
6.Dohoda sepsaná s legálně zvoleným prez. UA a třemi ministry EU byla fragrantně porušena.
7.Parlament UA pod nátlakem vzbouřenců se podělal strachy a porušil UA ústavu a "odvolal" legálně zvoleného prezidenta a ustanovil prozatímního prez. a premiéra! Naprosté selhání a porušení tamní ustavy!
....
A teď finále, vše co se na UA stalo, bylo namířeno zejména proti Rusku, Američany, kteří sledují rozvrat jejich státu a moc dobře vědí, že Rusko má pár atributů, které je iritují a západ by získal toto:
A/ ekonomický zisk
a) energie
b) suroviny
c) obrovské území... dále pak vadí
d) rozvrat Ruska by byl darem pro EU a USA, kdy by mohly vyprodukovat z ničeho fiat peníze a prakticky si zadara koupit vše v Rusku od výše uvedených komodit až po úplatnou část politiků, asi tak jak to udělali např. u nás.
e) přesycená ekonomika západu by mohla na čas získat možnost zahltit nové uchvácené Rusko dumpingovým zbožím a sobě tím odlehčit.

B/ politický a vojenský záměr
a) silná armáda Rusů hodně vadí a je nutné ji zlikvidovat za každou cenu
b)možnost postavit na UA vojenskou základnu, stejně jako to udělaly v Kosovu byla jasně ve hře!
.......
Pane autore, slabý pokus od vás, lidé tady nejsou hloupí, tohle zkoušejte na někoho jiného. Tohle všechno dnes Rus ví a tak se tomu
Hezký večer.
19. 03. 2014 | 21:55

xerox napsal(a):

radar do každé rodiny , instalaci provádí ... Sidonio Libertad & syn ... :-)
19. 03. 2014 | 21:57

Da.Rock napsal(a):

Pane Pehe, proč lžete???
Demonstranti na majdanu nedemonstrovali ani trochu klidně, chovali se jako zvěř a v každé jiné zemi by si vysloužili vyhlášení vyjímečného stavu.

A je velkou, opravdu velkou škodou, že Janukovyč ten vyjímečný stav nevyhlásil a nerozehnal majdanisty tanky. Protože kdyby to udělal, Krym by byl dosud součástí Ukrajiny a žádná rusko-ukrajinská krize hrozící válkou by se nekonala. Janukovyč by si od lidskoprávních žvanilů vyslechl spoustu halasných obvinění z diktátorství, ale to si vyslechl i tak a to přitom nic neudělal. Po čase by se to uklidnilo a svět by zaujaly zase jiné krize a kauzy.
Tato kauza opět ukázala, že vstřícnost je ve skutečnosti slabinou. Demonstrati vůči Janukovyčovi žádnou vstřícnost neprojevili a proto vyhráli.
Janukovyč ji projevil, prohrál a Ukrajina přišla o Krym.
19. 03. 2014 | 21:58

bleen napsal(a):

"Vyloženě neustupuje ani nekřičí do zbraně"

to Slavwin:
Když to ČSSD dělala dobře,proč najednou o ní tolik lidí hovoří špatně, a u voleb ji nejspíš čeká obrovský propad?

-Otázka:Nám někdo dával rady a kritiku zvenčí v roce 1992 při rozdělení na ČR a SR? Nevím o tom.Ale vím,že nebylo referendum.A asi víte,že za odtržení Slovenska Jozef Tiso byl v ČSR popraven (krom dalšího důvodu-odsunu židů).Byl válečný zločinec.Rakousko ho vydalo samo.S takovými věcmi se nežertuje jednou tak a podruhé jinak.60 milionů mrtvých .
Nevím,proč fakt,že Evropa zmrazila konta vysokých státních funkcionářů Ukrajiny (celkem 18-ti),kteří tam byli "vysoko" v době po roce 1990,považujete za Putinovy peníze? Především ukrajinský tisk psal,že nevěří,že ty peníze přijdou ze Západu dříve jak za několik let.A komu? Kdo bude potom u moci a co s tím udělá? Jistěže někdo z budoucí Ukrajiny! Ale budoucí Ukrajina teprve bude volena letos v květnu.A co když zvolí některé z těch 18ti?
A to nevím zda je mezi nimi Tymošenková.
19. 03. 2014 | 21:58

Maximus napsal(a):

V dokončení vypadlo.... Tohle všechno dnes Rus ví a tak se tomu přizpůsobil a podle toho se zařídil. Proto si pohlídal Krym a není důvod se tomu divit.
Ještě jedna poznámka, v Rusku už není socialismus a možná jen že politiku tam dělají zčásti bývalí komunisti, ale to je naprosto stejné jako u nás, či v Ojroparlamentu EU, kde se to jimi jen hemží!
19. 03. 2014 | 22:00

SuP napsal(a):

".... Nový režim v Kyjevě je v podstatě demokratický, i když na něm parazitují různé neofašistické skupiny. Zato režim v Rusku je dnes už v podstatě neofašistický, ačkoliv na svých okrajích ještě z různých důvodů toleruje opozici....."

Zejména na tu druhou větu bych zaparafrázoval Jana Wericha: "To je dobrý, to se nebude líbit!"
Škoda že zdejší Putifilové tak nepozorně čtou.
19. 03. 2014 | 22:03

hlavně plácat, nejraději s cesty napsal(a):

Autor
Co to je za morodochium, že máme dvě déja vu naposledy z před padesáti let?

Je pravda, že jsem nějaké tanky v Praze viděl, ale jejich děla zůstala němá.
Pár vojáků vyplašených vysíláním štvavých vysílaček uvěřilo, že po nich jdou statisti z Bitvy u Remagenu (která se tu nakonec za Husáka i promítala) ozbrojení Thompsonovými samopaly a zastřelili nějaké náhodné kolemjdoucí.
A pravda, u Rozhlasu mi tankem přejeli pionýrského vedoucího, ale tam prostě na tankové manévry je málo místa.
Celkově to ve mně sice zanechalo nepříznivý dojem, ale je to už opravdu dávno.

Mezitím ve mně zanechalo mnohem nepříznivější dojmy bombardování Bělehradu, Srbska a Kosova (které způsobilo příliv nepříjemných kosovských mafií do načich měst), osmiletá válka v Iráku s miliónem mrtvých a následným chaosem, přepadení Libye pod průhlednými záminkami a vyvolání chaosu i tam, potlačení revoluce v Bahrajnu vstupem saúdských vojsk, který nikdo neodsoudil, trvající útok proti suverenitě a územní integritě (ten od roku 1967) Syrie.

Těch déja vu a dokonce nočních můr by se našlo...
Pana Pehe by si měl stáhnout z Wikileaks záznam postřílení novinářů Reuteru v Bagdádu americkým vrtulníkem, to je opravdová noční můra.
Hlavně, když si poslechne komentáře posádky.
Abu Ghraib podle Pehe nikdy neexistoval, desítky afghánských svatebních průvodů roztrhaných raketami Hellfire také ne.
Hned za našimi hranicemi, v Polsku byl koncentrák CIA. Jestli náhodou nebyl i u nás se neví, neb se nikdo neptal.

V porovnání s těmi mnohem recentnějšími nočními můrami mi tanky u Rozhlasu přijdou jaksi vzdálené. S Budapeští v roce 1956 to absolutně nejde srovnávat.
Tolik k déja vu.
19. 03. 2014 | 22:03

vico napsal(a):

Někteří,zdá se, jako kdyby se řídili logikou vietnamských trhovců - čím více proužků, tím více Adidas. Čím více vstupů, tím více budu mít pravdu.

Každý si tu stejně jen mele tu svou, a pokud se mu nehodí nějaké fakta do té jeho předem vytvořené skládanky, tak tím hůře pro fakta.

Já bych se přesto pokusil nějaká ta fakta zdejší smečce "chytrých a ještě chytřejších" předhodit.

- Bude-li válka, bude mé blízké zabíjet SU24 a Topol a Bulava, nikoliv F16 nebo Tomahawk.

- Na výsostné území Ukrajiny nevstoupila vojenská bota vojáka NATO ale Ruska.

- Ze signatářů smlouvy z r.1994 zaručujících územní celistvost Ukrajiny, tuto smlouvu porušilo Rusko.

- Pokud jde o intenzitu vměšování do vnitřních záležitostí jiné země, to bylo Rusko, které navrhlo, jaké nové státoprávní uspořádání bude Ukrajina mít, jaké úřední jazyky bude mít /celoplošně Ruštinu včetně území, kde není ruská menšina/ a jakou zahraniční politiku bude smět uplatňovat.

- Ochrana Rusů všemi dostupnými prostředky i mimo území Ruska se prakticky stala po "státoprávním" projevu Putina oficiální doktrínou.

- Česko je členským státem EU a nikoliv vznikající Euroasijského společenství.

- Než se nám podaří z tohoto společenství vystoupit, jsme v současném sporu na jedné lodi s EU.

- Zastaví-li Rusko dodávku plynu, zastaví ji i nám.

-Budeme-li se pokoušet hledat jiné zdroje, neobejdeme se bez pomoci ostatních členských států EU.

- Neuspěje-li EU a potažmo celý západ, doplatíme na to.

- uspěje-li EU a stane-li se zázrak/kterému moc nevěřím/, že se Ukrajina zbaví ledového objetí Kremlu, který se dál řídí doktrínou tzv.omezené suverenity, zlepší se bezpečnost i Česka a hranice nové studené války se posune více na východ.

- Nestane-li se tak, a zaměří-li se Putinův studený rybí pohled na Pobaltí, kde je obrovská ruská menšina.....bude válka.

-Bude-li válka, tak jen v důsledku ruské agrese/za situace, že se západ víceméně smířil s anexí Krymu a možná toho zoufalého proužku země v Podněstří, které je stejně vojensky okupováno ruskými vojáky/.
19. 03. 2014 | 22:03

Antonín Malík napsal(a):

Pehe
"Jisté je, že ukáže-li západní svět vůči Rusku stejnou slabost, jakou ukázal v roce 1938 vůči Hitlerovi, obsadí Putin i další části Ukrajiny. A možná nejen Ukrajinu."

Opravdu? Vy se pochopitelně nemýlíte jakožto sotřílený manipulátor prostě lžete. Člověk by skoro řekl, že vám obsazení Sude Hitlerem vadí, pokud by bečetl vašed dřívějšío blogy.

"Nový režim v Kyjevě je v podstatě demokratický, i když na něm parazitují různé neofašistické skupiny."

A toto je skutečná perla. Už jen tím, že potvrzuje, odkud vám přicházejí instrukce k používání sloganů Ve zdejším prostředí použil poprvé bagatelizaci nacistické podstaty kyjevské junty Schwarzenberg. Že to je vá ideologický nadřízený, to se ovšem ví už dlouho.
19. 03. 2014 | 22:05

Bakalův nezvaný host napsal(a):

A pokud jde o Ukrajinu, to bude průser,
pučistická vláda vyzývá k odevzdáním zbraní, ale Pravý sektor se již ozval, že nic odevzdávat nebudou.
Kdo tam bude zajišťovat pořádek a kdo to bude platit?
19. 03. 2014 | 22:06

kanibal napsal(a):

Pehe: „ … když expanzivní diktátor vycítí slabost, využije toho.“

Ruský prezident to přehnal. Dělat si šoufky z NATO, ironicky zvát naše chlapce na Krym, ohánět se podporou Číny a dělat do světa ramena … Přitom Rusům válčení v subtropech moc nejde. Už v r.1856 tam po vylodění anglického, francouzského a tureckého námořnictva dostali na zadek a museli přijmout potupné podmínky pařížského míru. Za 2.světové tam taky nezabodovali.
Stačilo by zatáhnout železnou oponu, jak už tady někdo napsal, poslat do Černého moře svaz letadlových lodí a udělat na Krymu demokraticky pořádek!
19. 03. 2014 | 22:06

aga napsal(a):

Bakalův nezvaný host

Na příkladu Ukrajiny vidíte v přímém přenosu, jak to ty mocnosti dělají - chudáci Ukrajinci jsou jen zneužitý nástroj jejich zájmů balamucený ze všech stran. Ale za padesát let jim mocnosti hodí všechnu vinu na hlavu - tedy pokud ještě nějaké mocnosti a hlavy zbydou.
19. 03. 2014 | 22:11

jiras napsal(a):

Je smutné, když z velké části příspěvků čiší nezkalená radost z toho jak psychopat Putin vládně ve své říši naprosto stejně jako stejný psychopat Hitler. Analogie s rokem 1938 má zcela stejný scénář, což mne naplňuje obavami, že nadšení obdivovatelé Putina a jeho nacistické politiky zcela ztratili pud sbezáchovy. Copak si vůbec nepamatují na rok 1968, kdy hordy po zuby ozbrojených vojáků vtrhly do spřátelené země, aby ji zpacifikovali ke svému obrazu? Těch analogií je více. Například oddíly BERKUT se chovají na Ukrajině naprosto stejně jako stejně připravené oddíly SS. Analogie pokračují i do takových detailů, že před Mnichovem byla v Německu pořádána olympiáda a Hitler vydal striktní příkaz vycházet ve všem vstříc. Okamžitě po jejich skončení začal naplňovat svojí vizi ovládnutí Evropy. Co udělal Putin? Počkal si až skončí hry v Soči a začal uplatňovat stejnou vizi jako jeho německý předchůdce. Můžeme pokračovat ještě dále. Všichni víme, jaké problémy působí uspořádat referendum, především ve vytisknutí dostatečného počtu hlasovacích lístků. To trvá mnohdy celé měsíce. Putin to zvládl během dvou týdnů. Je jasné, že celá tato akce musela být plánována dlouho dopředu.
19. 03. 2014 | 22:13

slavwin napsal(a):

vico
děkuji za komentář, asi je pravda ty kafemlejnky nikdo nezastaví, ale občas je tu třeba něco napsat abych sám nepropadl skepsi, nebo nějaký naiva z toho nezblbnul nebo nezačal střílet.
19. 03. 2014 | 22:13

Bakalův nezvaný host napsal(a):

A pokud jde o kecy, že se ustupovalo Hitlerovi,
tak to je trochu jinak, Hitler se podporoval, protože se doufalo, že zaútočí na SSSR.
Jeden z důvodů, proč Západ tak ochotně podepsal Mnichov bylo to, že to Němcům otvíralo cestu do SSSR.
Toto chování Západu tehdy kritizoval John Keynes, lze dohledat v dobových článcích.
19. 03. 2014 | 22:13

Richard napsal(a):

"U nás máme zatím svobodu. Ti, kdo brání Putina, mají krátkou historickou paměť. Z naší historie víme, že když expanzivní diktátor vycítí slabost, využije toho."
J.P.

Putin v podstatě sám čeká, až se mu někdo postaví a vymezí hranici šíření se. Zkouší, kam až může zajít. Pokud nikdo neřekne a neprosadí "dost", půjde stále dále.
Paradox je skutečně ten, že na to vlastně čeká.
Vědomé překračování hranic je vlastně nevědomou touhou je nalézt.

článek výborný
19. 03. 2014 | 22:17

Míla napsal(a):

Yozife
Vy jste nezmar,stejné kecy jako pod Hellerem.Alespoň to trochu upravte a šoupněte tam třeba něco o ZOH v Soči.Třeba dojemnou péči o stav sportovišť v následujících letech.Na škodu by ani nebyla zmínka o amerických odborářích,francouzských a řeckých socanech.Jinak jste taktik,pod Hellerem Vám slunko nesvítilo,tam jste dostal na p.... a tak jste změnil lokál.
19. 03. 2014 | 22:18

Maximus napsal(a):

Ještě jedna poznámečka. Pan autor dělá, jako by nevěděl, že opravdu se tady jedná o NWO (nový světový řád), který opravdu postupně lidé, kteří reprezentují mocenskou úzkou elitu tady už více než 100 let zavádějí a daří se jim to. Dokonce k tomuto účelu udělali dvě WW. Tady nejde o nějaké Rusko, ale o záměr zničit všechny neposlušné! Nakonec je možné zde napsat výčet těch umravněných nehodných politiků co už nežijí jen proto, že nebyli hodní a poslušní! Pan autor, návštěvník Bilderbergu to samozřejmě moc dobře ví a je jen výše uvedeného systému malým poslušným slouhou. Otázkou je, jestli z toho má nějaký fin. prospěch nebo jen je tak šíleně nabuzený a namotivovaný. Pokud by totiž padlo Rusko, další na řadě či souběžně budou Irán a Čína, Indie atd. Otázkou pak je, co by s naprosto podřízeným a ovládaným světem udělali.
Pravděpodobný scénář podle některých autorů by byla redukce počtu "kusů" Homo sapiens na planetě dobře a systematicky zinscenovanou válkou. Např. D.Rockefeller (jeden z nich) za vlády velkého Mao tuším v r.1971 (ale mohu to vyhledat) velmi obdivoval tohoto šílence, on miliardář! Moc se mu totiž líbila možnost ovládat jednoduše masy lidí. Nakonec v Korei nám to předvádí jeden takový. Tady by zřejmě měli ti z úzké elity svůj vyhrazený prostor a zbytek by byl jen v pozici otroků!
Hezký večer.
19. 03. 2014 | 22:18

S.Š. napsal(a):

vico :
No počkejte, Vy to schytáte. Jen co dorazí pan Schlimbach, případně paní kočka šklíba, bude z Vás fašista natotata. :-)
S pozdravem
19. 03. 2014 | 22:19

Viola napsal(a):

vico

" Na výsostné území Ukrajiny nevstoupila vojenská bota vojáka NATO ale Ruska.

- Ze signatářů smlouvy z r.1994 zaručujících územní celistvost Ukrajiny, tuto smlouvu porušilo Rusko."

To není tak jisté, že na výsostné území Ukrajiny nevbstoupila vojenská bota vojáka NATO, doporučila bych na fotografiích důkladně prohlédnout boty těch majdanských bojovníků. Byly to oddíly, které někdo školil poblíž Ukrajinských hranic. A pokud jde o boty Ruských vojáků, tak jsou shodné s botama domobrany na Krymu.

Pokud ta smlouva byla o tom, že se má i nadále na Ukrajině držet úřední jazyk ruština a orientace Ukrajiny má být určená ve smlouvě, pak to porušila Ukrajina. Měli se klidně domluvit na dalším a ne povraždit 104 lidí a tisíce zranit.
A právě Rusko přijelo ochránit Ukrajinu na Krymu od teroristů, kteří by to tam obrátili v popel.

Že to pořád někdo není schopen pochopit alespoň tady, když ne v USA, ty jsou přecejen daleko a občas si tam pletou Česko s Čečnou, nebo Slovensko se Slovinskem apod.
19. 03. 2014 | 22:19

slavwin napsal(a):

Bakalův nezvaný host napsal(a):
Já chodil do školy rok 1951-1963 a oni nás to učili v dějepise a opakovali při různých příležitostech jako vzpomínkové slavnosti u pomníku rudoarmějců.
19. 03. 2014 | 22:20

opravdu už viděné, jinde než Pehe říká napsal(a):

Autor
Co to je za morodochium, že máme dvě déja vu naposledy z před padesáti let?

Je pravda, že jsem nějaké tanky v Praze viděl, ale jejich děla zůstala němá.
Pár vojáků vyplašených vysíláním štvavých vysílaček uvěřilo, že po nich jdou statisti z Bitvy u Remagenu (která se tu nakonec za Husáka i promítala) ozbrojení Thompsonovými samopaly a zastřelili nějaké náhodné kolemjdoucí.
A pravda, u Rozhlasu mi tankem přejeli pionýrského vedoucího, ale tam prostě na tankové manévry je málo místa.
Celkově to ve mně sice zanechalo nepříznivý dojem, ale je to už opravdu dávno.

Mezitím ve mně zanechalo mnohem nepříznivější dojmy bombardování Bělehradu, Srbska a Kosova (které způsobilo příliv nepříjemných kosovských mafií do načich měst), osmiletá válka v Iráku s miliónem mrtvých a následným chaosem, přepadení Libye pod průhlednými záminkami a vyvolání chaosu i tam, potlačení revoluce v Bahrajnu vstupem saúdských vojsk, který nikdo neodsoudil, trvající útok proti suverenitě a územní integritě (ten od roku 1967) Syrie.

Těch déja vu a dokonce nočních můr by se našlo...
Pana Pehe by si měl stáhnout z Wikileaks záznam postřílení novinářů Reuteru v Bagdádu americkým vrtulníkem, to je opravdová noční můra.
Hlavně, když si poslechne komentáře posádky.
Abu Ghraib podle Pehe nikdy neexistoval, desítky afghánských svatebních průvodů roztrhaných raketami Hellfire také ne.
Hned za našimi hranicemi, v Polsku byl koncentrák CIA. Jestli náhodou nebyl i u nás se neví, neb se nikdo neptal.

V porovnání s těmi mnohem recentnějšími nočními můrami mi tanky u Rozhlasu přijdou jaksi vzdálené. S Budapeští v roce 1956 to absolutně nejde srovnávat.
Tolik k déja vu.

SuP
Do režimu v Rusku je mi prd, dokud zůstává v Rusku (a dokud ho najatí fašouni nevyprovokují k zabrání Ukrajiny po levý břeh Dněpru - pak nám z různých důvodů bude horko, ale opět to nebude kvůli vnitřním ruským poměrům), je to jejich věc.
Nemyslím, že by Rusko ještě někdy postoupilo přes Dněpr, nemá na to vojensky a nedokázalo by si s tím územím poradit, navíc by tím na sebe vzalo dluhy Ukrajiny.
Ve skutečnosti si myslím, že by i z východní Ukrajiny rychle ustoupili, jen co by jim Kerry zas nasliboval něco, co nemíní splnit.

Z mezinárodního práva a smluv soustavně dělá toaletní papír EU (už jste zapomněl na dohodu ministrů EU s Janukovyčem?) a samozřejmě USA.
V Moskvě to konečně pochopili a některé osoby, neschopné už čtvrt století vnímání reality to zjevně štve.
19. 03. 2014 | 22:21

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Ještě jedna faktická k tomu domnělému ustupování Hitlerovi,
protihitlerovská koalice vznikla až po napadení USA, do té doby měl Hitler více spojenců než nepřátel, včetně kruhů v USA.
19. 03. 2014 | 22:21

Sláma napsal(a):

kanibal napsal: "poslat do Černého moře svaz letadlových lodí a udělat na Krymu demokraticky pořádek!"

Ano, to je osvědčený demokratický postup ryze obranného spolku NATO.
Má to jen jeden malý, nepatrný háček a ten se jmenuje Montreauxská smlouva (Montreux Convention Regarding the Regime of the Straits) z roku 1936. Podlé té nemají letadlové lodě cizích států do Černého moře přístup. Jediné řešení by bylo, kdyby Američané prodali své letadlové lodě Rumunsku, pak by je mohla letadla NATO používat bez problémů.
19. 03. 2014 | 22:24

vico napsal(a):

Slawvin: :-)
19. 03. 2014 | 22:26

S.Š. napsal(a):

Viola :
Vico : "Ze signatářů smlouvy z r.1994 zaručujících územní celistvost Ukrajiny, tuto smlouvu porušilo Rusko."
Viola : "Pokud ta smlouva byla o tom, že se má i nadále na Ukrajině držet úřední jazyk ruština a orientace Ukrajiny má být určená ve smlouvě, pak to porušila Ukrajina."

Summary, byla to Ukrajina, která si porušila územní celistvost. To nemá chybu, paní Violo. Nakonec jako všechno, co tady celé dny píšete. Tak ještě něco přidejte, s chutí do toho !
19. 03. 2014 | 22:26

Maximus napsal(a):

jiras

Bohužel vám chybí potřebný nadhled. Putin není psychopat ani náhodou. Diktátorkem ovšem trochu bude, ovšem musíte vzít v úvahu, že pokud by byl slabý, tak by tam v Rusku západ ustanovil něco jako to známe u nás
a celou zem by si západní nadnárodní globální společnosti rozebraly jako lego. Ono udržet takovou zem pohromadě nejde jen naivními demokratickými postupy. Navíc Putin si získal lidi, platy se jim zvedly na několikanásobek a stupeň svobody je také někde jinde. Musíte si uvědomit, že na Rusko si brousí zejména Američan zuby nejen kvůli surovinám a neriostnému bohatství atd., ale zároveň by odpadl další soupeř, který se ho nebojí. Pro nás Čechy je nejleší varianta, aby status que zůstal na této úrovni a aby Rusko šlo hospodářsky nahoru, na tom můžeme jenom vydělat.
Hezký večer.
19. 03. 2014 | 22:27

Sláma napsal(a):

jiras mě rozesmál hloupostí svého příspěvku, Jednou z perel je tato: "Všichni víme, jaké problémy působí uspořádat referendum, především ve vytisknutí dostatečného počtu hlasovacích lístků. To trvá mnohdy celé měsíce. "

Jo, jirasi, u nás. To, že to je u nás problém, neznamená, že to je problém i jinde!
19. 03. 2014 | 22:30

vico napsal(a):

S.S. také zdravím
19. 03. 2014 | 22:31

Alfa napsal(a):

Pehe, lžete a manipulujete!
Je jedno, jestli z vlastní hlouposti nebo na objednávku.
Zamyslel jste se už nad tím, že se pehe stalo jednotkou míry omezenosti blogů (dlouho jsem hledal slušný výraz)?
19. 03. 2014 | 22:33

opravdu už viděné napsal(a):

PS. Evropa v čele s námi ponouká gangstery z mejdánu k vyhlášení stanného práva a okamžitému přistoupení k EU To už není jen lití benzínu do ohně, to je opravdu vážné koledování si.

Pokud si Merkelová dělá naděje na svržení Putina, je to opravdu jen nadutá husa z Ostseebezirku.
Měl dost času se přesně na tohle připravit, doma. Pokud usuzuje z Janukovičových věčných ústupků na další vývoj věcí, nevidí si osoba na špičku nosu.
Ostatně pořád čekám na zprávu od pana Justa.
Vstoupil do ilegality? Organizuje fialovou revoluci?
19. 03. 2014 | 22:34

Asfalt napsal(a):

Toto je skutečně síla: "Občas je třeba věci pojmenovat jasně. Nový režim v Kyjevě je v podstatě demokratický, i když na něm parazitují různé neofašistické skupiny. Zato režim v Rusku je dnes už v podstatě neofašistický, ačkoliv na svých okrajích ještě z různých důvodů toleruje opozici."

Pravda a láska tady provádí dokonalý spin reality (viz právě Pehe) a propaguje:
- agresivní zahraniční politiku prováděnou militantními prostředky od Iráků až po Libyi
- výrazný protiruský šovinismus, či nenávist k Rusům, ať už otevřeně nebo projevující se naprostou ztrátou nezaujatosti v ruské otázce, samozřejmě antikomunismus
- zmanipulovaná média nedovolující kontrolu státní moci
- propojení kapitálu se státem viditelné i v silném zbrojení (náklady USA na zbrojení jsou zcele nesouměřitelné s jakoukoliv jinou zemí)

Hájek uvedl, že Havel (co nás do sféry takového systému přivedl) byl nositelem fašismu. Stále více si připadám jako občan Německa 40. let, který se z propagandy dovídá, že Rusové jsou nepřátelé a je třeba jednat, že Západ neprovádí zločiny proti lidskosti, ale nezbytně šíří správné myšlenky (dnes demokracii a svobodu, dříve jedinečnost rasy), že je třeba třeba bojovat na východní frontě (dnes rozšiřováním NATO) atd.

Lze k tomu prosím něco říci? Je, nebo není Pehe kryptofašista?
Oficiální definice, přijatá Kominternou roku 1935, líčí fašismus jako „otevřenou teroristickou diktaturu nejreakčnějších, nejšovinističtějších a nejimperialističtějších složek finančního kapitálu“. To, co tady Pehe z Bildergergu propaguje je podle mého skutečně propagace "otevřené teroristické diktatury nejreakčnějších, nejšovinističtějších a nejimperialističtějších složek finančního kapitálu", který jen v Iráku má dnes 116000 civilních obětí a další každým dnem v rozvrácené zemi přibývají.

Za slušné a alespoň trochu seriozní odpovědi předem děkuji.
19. 03. 2014 | 22:37

Reveil napsal(a):

jiras

Musím s vámi souhlasit - to Putin opravdu plánoval dlouho dopředu. Ovšem nelze tvrdit, že by to byl on, kdo organizoval majdanskép zabíjení a upalování. Taky neinstaloval v Kyjevě hnědou vládu. Vzhledem ke krátkosti reakce to vövšem musel Kreml míát zanalyzováno.
Takový zázrak to taky zase nebyl. Všelijaké symtpomy nasvědčovaly, že bude opět .- jako v roce 2008 - využit čas olympiády. To si myslel kdekdo. Tak proč by Kreml pro tuto eventualitu neměl mít dopředu připravenou reakci? A samozřejmě, že mu šlo hlavně o vojenské hledisko- tedy krymskou základnu - a ne o lidi. Přesně jako druhé straně.
A tak 12. den trvání olympiády, v době, kdy vrcholil hokejový turnaj a jedno finále stíhalo druhé, začal koordinovaný postup Západu. Současně znovuvytáhli "mučeného" Bulatova, který byl tak špatně, tak holywoodsky přehnaně namaskovaný, až to bylo k smíchu, a současně majdanisté začali vyhrocovat konflikt, používat odstřelovače, podpalovače, začali ukopávat k smrti policisty, které vytáhli z kordonu, to vše za stálého natáčení.
A tak hned po skončení olympiády přišla dávno nachystaná reakce. Bez porušení dohody uzavřené s Janukovyčem, bez střelby sniperů, bez upalování, bez obsazování státních úřadů by Krym obsazený nebyl.
Putinovi je třeba uznat, že situaci analyzovali dobře a byli připraveni ragovat.
19. 03. 2014 | 22:39

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

"...Pokud jde o Ukrajinu, nový režim v Kyjevě se dostal k moci sice s pomocí ulice, což jistě může vzbuzovat otázky o jeho legitimitě, ale není známo, jak tvrdí Rusové, že by nějak výrazně ubližoval Rusům kdekoliv na Ukrajině, a vůbec už ne na Krymu...."

Ve skutečnosti ale české vládní kruhy připravují akci na pomoc tkzv. Volyňských Čechů - kteří jsou dle jakési ukrajinské aktivistky v Česku ohroženi terorem.
Dle ní /ale i zřejmě dle české politické šlechty/ jsou ohroženi tím, že " díky" majdanské revoluci /puči, povstání...atd ...těžko najít ten správný název/ se údajně rozpadly mnohé instituce, včetně policie. Volyňské Čechy a další skupiny obyvatel tak nemá kdo chránit. A teď perlička - dle této osoby /její jméno lze dohledat na ČTV 24/ BUDOU ohroženi bandami -ZCELA JISŤĚ rekrutujícími se z Ruska, potažmo z ruskojazyčné části ukrajinské společnosti. Ta osoba už dopředu ví, co proběhne, není to divné ?

Takže pane Pehe - jak to je ? Rusům dle Vás se nikdo nechystá ubližovat - ale policie je údajně nefunkčí, další instituce také....a Volyňským Čechům se někdo ubližovat chystá. Kdo ? Kdo to je ? Rusové ? Kteří Rusové ?

Nní to nakonec tak, že česká vláda se chystá ochránit Volyňské čechy před Ukrajinci, respektive před těma skupinama Ukrajinců, kteří chtějí situaci eskalovat tak, jajo se podařilo na Majdanu ?
Přiznám se , že tomu nerozumím.
Stále se straší ruskými ozbrojenci a ruskými bandami, ale nijak se neuvažuje o tom, aby do země tedy byly vyslány plicejní kontingenty z EU, které by pomohly místní policii.
Nemluvě o tom, že stále nedošlo k vyšetření událostí na Majdanu - protože nezlobte se, ale porušení dohody mezi Janukovyčem a majdanci, podepsané za účasti představitelů EU nijak neprospělo Janukovyčovi, on na porušení dohody přece nemohl mít žádný zájem, jeho zájmem bylo udržet se i za cenu ústupků u moci.

Cosi tu smrdí, ne ? Vy to necítíte ?
Tak to asi máte dost velkou rýmu....zkuste Coldrex.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Protože proč by vláda měla jinak chystat akci na ochranu Volyňských Čechů - že by Jirka, Bohuš a Luboš věděli, co my nevíme ? Že tedy skutečně dojde k terorizování ukrajinského obyvatelstva na venkově ?
Kým, pane Pehe ? Proruskými bandami ?
Co by z toho ty proruské bandy měly - jak by tím přispěly ruské menšině ?

P.S. Rozhodně jsem pro to, aby došlo k tomu, že se ČR postará o své krajany. Ale před kým je bude vlastně chránit ? To mi není jasné. A podle mé maličkosti to není jasné ani Lubošovi a spol.
"Pomáhat a chránit" by měla především policie. To by bylo proevropské a systémové. Tady je ta momentální pomoc.
Bohužel z historie je známo /např. Kosovo, Írák.../, že se policie zenmí EU aj. vyšle až v době, kdy jsou ohledávány mrtvoly a objevovány masové hroby. To je pozdě.

Ty Vaše analogie pak nemají valné ceny, ani politolog by neměl mluvit symbolickou řečí opřenou o nesmyslné analogie, i politolog by měl vycházet především z dané konstelace skutečnosti. Jistě, reminiscence na Adolfa zabere vždy, já tomu rozumím, když se toho chytne nějaký nýmand, třeba číšník. Ale renomovaný politický komentátor by neměl rozlévat patok.

Pane Pehe, kolik jste si nakoupil ukrajinských dluhopisů, když už chcete aktivně pomáhat Ukrajině ?
Žádný, viďte.
Naštěstí jsou zde jiní koumáci, ti nakoupili, spoléhají se nyní na to, že jim EU ty výnosy zajistí , přes ukrajinský fiskál jim to přepošle.

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2590946/ukrajina-proti-supum.html

Nehezké pojmenování : " supi" , viďte, takové nic moc košer. Ale tak to ve světě chodí - business as usual.
19. 03. 2014 | 22:39

Richard napsal(a):

ovšem ne všechny výstupy Rusů jsou špatně

třeba volební účast 105% je úžasná, to má svou hodnotu, takové perly. Řekl bych typicky ruské. Mohli to vytáhnout ale ještě výš, třeba na 120, jak Bohuš Stejskal autobus. Pro jistotu, ať nikdo nepochybuje, že volit došli skutečně všichni, aj ti s dvěma kebulama, co se na Krym přestěhovali z Černobylu.
19. 03. 2014 | 22:41

Sláma napsal(a):

Sylva Schauerová napsala: "Summary, byla to Ukrajina, která si porušila územní celistvost. "
Od vás, která tady soustavně obhajovala po celá léta práva Sudetských Němců na sebeurčení bych očekával, že budete konzistentní. Avšak obrátila jste na pětníků. Myslím, že patříte také k těm zahořklým tzv. disidentům, kteří si mysleli, že za svoje "zásluhy" budou mít doživotní rentu.
A tak jen škodí a škodí ....

Samozřejmě, že se dalo událostem na Krymu snadno předejít. Přechodná vláda na Ukrajině neměla být složena ze 3 stran, které v parlamentních volbách v roce 2012 získaly jen 166 ze 450 celkových. Měla to být buď vláda národního porozumění, která by korespondovala s výsledky parlamentních voleb, nebo vláda nepolitická, která by dovedla zemi do předčasných parlamentních i prezidentských voleb.
Současná přechodná ukrajinská vláda je však vláda nelegitimní, pučistická, navíc otevřeně protiruská. První opatření, které provedla, bylo zrušení jazykového zákona, které udělalo z menšin občany druhé kategorie. Zrovna vy, která jste tady kvílela pro práva Sudetských Němců, byste měla něco takového kritizovat. Ale vy jste hned otočila, je vidět, že vám o žádná skutečná lidská práva nejde.
Navíc účast otevřeně nacistické strany Svoboda se vám, jako příznivkyni nacistů může líbit, ale asi se nelíbila občanům Východní Ukrajiny, kde v parlamentních volbách v roce 2012 získala tato strana jen o něco více než 1 (slovy: jedno) procento hlasů.

Není se čemu divit, že občané Krymu ztratili víru ve společnou budoucnost v jednom státě s nacionalisty z Volyně a Haliče.
Myslím, že už brzy jim občané Východní Ukrajiny budou závidět. Poté, co přechodná ukrajinská vláda začala rozdávat zbraně Majdanistům a dělat z nich lidové milice se dají první pogromy čekat co nevidět.
19. 03. 2014 | 22:42

byly doby, že jsme nějaké přátele i měli napsal(a):

BNH
Jestli se nepletu, uznala Amerika prezidetským aktem naši vládu v exilu asi šest měsíců před Pearl Harborem. Ratifikace přišla snad asi o rok později.
Abychom byli k FDR spravedliví.
19. 03. 2014 | 22:42

xerox napsal(a):

vico

já bych se bál spíš chemikálií typu - agent orange ... a skutečně bych docela dal i na zkušenost a podceňovanou logiku vietnamských trhovců ...

,, Agent Orange i po 35 letech děsí Vietnam
Obrovské plochy jsou stále zasaženy herbicidy, které Američané za války používali k likvidaci vegetace. Podle vietnamské vlády chemikálie zasáhla přes 4 miliony lidí, z toho tři čtvrtiny trpí nemocemi a defekty už od narození ..

Provincii Quang Tri na hranicích tehdejšího Jižního a Severního Vietnamu zkrápěly bojové letouny napalmem a bojovými látkami i několikrát denně. Dodnes v zemi leží tuny nevybuchlé munice. Zákeřnější jsou ale herbicidy. Z nebe se jich na Jižní Vietnam sneslo 42 milionů litrů. Dodnes jsou v tamní půdě, vodě i organismu zvířat. U lidských plodů pak způsobují fyzické i duševní deformace ,,

http://goo.gl/4Ji0U4

tohle si nedovolil žádný stát v evropě použít za jakékoliv války a vlády v historii ...

američani svojí současnou politikou rozeštvávají evropany mezi sebou a nemůžou přijít na chuť sbližování eu s ruskem ...
on totiž nikdo jinej na jejich straně už nestojí ...
19. 03. 2014 | 22:44

Richard napsal(a):

bilióne, Vaše příspěvky snad obsahují topořivá tělíska, jsou furt delší a delší
to při pohledu na Putina?
19. 03. 2014 | 22:45

Ernesto duch revoluce napsal(a):

Autore přeháníte hodně ! Putinovi bude stačit pokud nebude mít na svých hranicích americké odpalovací rampy a radary ! Amíci mají stejně celou planetu obtočenou špionážními satelity ,tak co by ještě k té své "slavné demogracii " chtěli více ? Pokud se týče české republiky bylo by záhodno kdyby i tu připojil k ruské federaci ! Alespon by jste se konečně zbavili té falešné a na hony páchnoucí západní kultury a jejího mafiánského podhoubí ! Putin je státník na kterého v evropě nikdo nemá a amíci ani EU ho nebudou predikovat tečka
19. 03. 2014 | 22:47

Čenda napsal(a):

Pane Pehe, to je tedy síla. Nový režim v Kyjevě je v podstatě DEMOKRATICKÝ, i když na něm parazitují různé neofašistické skupiny. Zato režim v Rusku je dnes už v podstatě NEOFAŠISTICKÝ, ačkoliv na svých okrajích ještě z různých důvodů toleruje opozici je to co už tady bylo v minulosti. Ono to je ale všechno trochu jinak. Prostě pro EU a USA je Rusko trochu velký bochník. Když jde o "pidistáty," kde nehrozí světový konflikt pak k protlačení "demokracie" jsme i pro humanitární bombardování. Co vlastně kavárenští mudrcové hájí? Ukrajina po Oranžové revoluci byla vytunelována. Plynová princezna a Juščenkova rodina to je ten samý případ jako ČR ale na vyšší a kvalitnější úrovni. Pokud jde o ČR. Již Jalta bez nás, o nás určila běh dějin v následujících padesáti letech. Tak jak všechny velmoci, včetně USA v roce 39 měli dobře prostudovaný Mein Kampf a obětovali všechny malé evropské státy strategii globální politiky, tak dělení Evropy po druhé světové válce bylo opět v zájmu Statut Qvo. Svůj příspěvek zakončím citátem Koniáše " České země budou katolické, i kdyby zde nezůstal ani jeden Čech." Amen.
19. 03. 2014 | 22:52

Sláma napsal(a):

Richard napsal pěknou hloupost, ostatně jako obvykle. Napsal: "třeba volební účast 105% je úžasná, to má svou hodnotu, takové perly. Řekl bych typicky ruské."

Zřejmě vám není známo, že takový výsledek je klidně možný i u nás. A to když v nějakém malém volebním obvodě volí hodně lidí s voličskými průkazy. Klidně stačí chalupáři v malé vesnici - pokud jsou vesničané pilní voliči, snadno se přehoupnou přes tu stovku.

Tady máte citaci od nás: http://zpravy.idnes.cz/druhy-den-druheho-kola-prezidentske-volby-fi8-/domaci.aspx?c=A130126_080523_domaci_cen
Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/lide-berou-urny-utokem-na-sumavske-modrave-dosly-listky-pkd-/domaci.aspx?c=A130125_173001_domaci_brd
Vaše hloupost, Richarde, je překonávána jen hloupostí Petry Procházkové, která s vážnou tváří tvrdila, že znakem neregulernosti referenda na Krymu je to, že bylo natištěno více volebních lístků, než voličů. Ta hloupá osoba zřejmě vůbec netušila, že u nás se na každé volby tiskne 10,5 mil. lístků, přičemž počet voličů dosahuje cca 8,5 mil.

Další hloupostí, té se tuším dopustila také Petra Procházková bylo její tvrzení, že znakem neregulérnosti jsou průhledné volební urny. Přitom to je standardem například ve Francii.

Když už vy propagandisté chcete něco napsat, tak se alespoň na chvilku zamyslete, jestli nepíšete úplnou ptákovinu!
19. 03. 2014 | 22:52

Antonín Malík napsal(a):

17, 4 bilionů

Pokud jde o volyňské Čechy, tak jejich biotopem je severozápad Ukrajiny, kde, jak radostně uváděla ČT už skoro před 2 měsíci, mají vše pod palcem nikoliv Rusové, ti si tam už ani neškrtnou, nýbrž banderovci ze Svobody. A shodou okolností, právě toto je oblast, která byla svědkem banderovského vyvražďování tamních Čechlů za války.
Samozřejmě, že pokud chtěla ta paní docílit souhlasu vlády s repatriací několika desítek rodin, musela ke svým motivům přidat tvrzení, že je terorizujíi sice neznámí v maskách, "ale všichni ví, že to jsou Rusové". To je podmínka, kterou nelze obejít. Kupodivu Zaorálek nebyl včas zasvěcený, a tak rozladěně řekl, že o takové žádosti neví (i jemu je samozřejmě jasné, že teritorium volyňských Čech v okolí Žitomiru automaticky kompromituje banderovce a vylučuje účast nějakých Rusů).
19. 03. 2014 | 22:59

thou napsal(a):

Je to tu samé "kdyby".

Především diskutéři také Pehemu nevyhazují třeba to,že demonstraci
bez krveprolití 150 000 našich spoluobčanů 10-ti milionového českého národa v Praze 21.4.2012 tehdy komentoval negativně,nelíbila se mu,ale krvavou demonstraci 60 000 účastníky z 40-ti milionového ukrajinského národa bere mnohem přiznivěji.Jakoby v sobě nosil ideu "násilí v dějinách" .I když obě akce měly výsledkem jenom pád vlády.A vypsání nových voleb.V Bulharsku totéž,rasantněji ,t.j. rychleji než u nás,ne drasticky jako na Ukrajině.
Ale ani u nás 21.4.2012 ,ani v Bulharsku nedávno taky nikdo nesáhl nejen po zbraních,ale hlavně ani po tom,aby ze svých vlastních problémů obviňoval Rusko.Ukrajina Rusku dluží.To ví.Kdyby dovážela naftu kontejnerovými loďmi oceány-??
Ale kdo obviňoval Rusko? Na Majdanu byla hesla proti zbohatlíkům a nezaněstnanosti,Jakmile se rozešli,začali ti,kdož se bez voleb stali na dobu tří čtyř měsíců čistě formálními přípraváři voleb najednou i bez Majdanu obviňovat Rusko o závod.Dokonce ani nebyli legálním presidentem jako u nás Rusnok jmenováni.
Má cenu z tohoto provisoria dělat jakékoliv závěry?
19. 03. 2014 | 23:00

Viola napsal(a):

S.Š nejlépe pro vás přidám z úst nejpovolanějších:

" Ruské jednotky na Krym nevstoupily, nacházely se tam již dříve podle platné smlouvy, na jejímž základě má Moskva na poloostrově námořní základnu. Nedělní referendum ö připojení Krymu k Rusku se podle Putina opíralo o články Charty OSN. Sankce Západu, vyhlášené v odvetě za ruský postup vůči Krymu, označil prezident za agresi.

Zdroj: http://www.lidovky.cz/putin-promluvil-k-ruskym-poslancum-o-krymu-kritizoval-zapad-pth-/zpravy-svet.aspx?c=A140318_121942_ln_zahranici_msl"
19. 03. 2014 | 23:00

Viola napsal(a):

Ale potěšující je, že už i prezident Obama vidí, že nově ustavená vláda v Kyjevě není dobrá.
19. 03. 2014 | 23:02

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Sláma napsal(a):
Určitě by stálo za to najít všechny ty blogy, ve kterých pan Pehe plakal nad osudem Sudetských Němců, jak vlastně byli v právu, neboť jim bylo v roce 1918 odepřeno právo na sebeurčení.
To samé by bylo zajímavé udělat s prohlášeními pana Schwarzenberga, třeba o tom, že prezident Beneš by patřil do Haagu.
19. 03. 2014 | 20:33
----------
Ta spojitost tu je.
Včetně užívání symbolického jazyka. Místo popisu -. symbolický jazyk, což je jazyk manipulátorů, jazyk velmi efektivní co se týče působení na masy.
Číro je jen jedním z takových symbolů - to je symbol spíše jen hravý, zaměřený na pubertální skupiny, má svůj faktický význam, ale v podstatě působí na blbce, kteří už stejně blbci jsou, nevytváří nové blbce, nezmnožuje je, jen je svolává na jedno místo..
Mnohem nebezpečnější je fanglička např. Lásky a Pravdy - když pod touto vlajkou pochodují nebezpečná protofašistická individua nazývající své oponenty tu lůzou, ondy slizem , chátrou atd. To je velmi nebezpečné, to již zviklá i lidi zdánlivě dospělé a moudré, řeknou si " což můžeme něco namítat proti pravdě a lásce, vždyť my také toužíme žít v pravdě a lásce, my nechceme být tím slizem či chátrou....ano, pojďme pochodovat pod vlajkou Pravdy a Lásky /Národa, Říše, Rasy atd.".
Ty metody jsou ale staré, velmi staré - jak vyvolat v dosud zcela normálních lidech v nich spící démony, ví se o tom, píše se o tom, učí se o tom...a přece vždy a znovu lidé skočí na špek.
Jedna technická.
Dnes již neexistují pouze nějaké ruské, francouzské, české atd podniky, firmy ..existují hlavně podniky působící na ruském, francouzském, českém atd, trzích.
Už jen to staví nnohé tkzv sankce do komického , respektive tragikomického světla.
Ale ono možná nejde o tvrdé sankce, možná že ti starci a politické poběhlice chtějí spustit přímo ten Armageddon, kdy svět zbaví nepotřebných a neužitečných lidí, toho slizu, té chátry. Své sny pak projikují na nepřítele, že on je ten, kdo chce zlikvidovat jeho svět.
Už Hitler tvrdil, že si je vědom toho, že koná a bude konat Zlo, ale jen proto, aby svět zbavil ještě většího Zla....skočili mu na to mnozí., miliony....

Věřme v rozum, věřme faktickému, popisnému jazyku, ne jazyku symbolů. Nechtějme se dozvědět o vyhlášení války EU Rusku v ČTV - z úst místních oligarchů, chtějme o tom rozhodovat - když už, tak sami, v referendu například rozhodněme -, zda chceme bojovat za naše oligarchy proti ruským občanům, bojujícím za ruské oligarchy.

Ha, ha, ha...: -)))))

MImochodem - ty Rusy vyzbrojila ve velkém právě že i Evropská Unie.

Ha, ha, ha....:-(
19. 03. 2014 | 23:05

S.Š. napsal(a):

Richard : Nu, i někteří ctihodní autoři, např. Michal Mocek v Právu, mají za to, že referendum s 97% není zfalšované. Takový předpoklad už vyžaduje určitou sílu ducha. :-) Ukrajinští obyvatelé Krymu by přece ale velmi pravděpodobně vyhráli i docela svobodné referendum – jenže Rusové potřebují právě těch 97%. :-)

Asfalt : Ano, co píše Petr Hájek, obvykle nemá žádnou chybu, což platí i pro jeho tvrzení, že Havel byl nositelem fašismu. Na Vaši otázku, zda je či není Jiří Pehe z Bildebergu kryptofašistou, je třeba odpovědět kladně. A k Vašemu příspěvku jako celku je třeba poznamenat : Quanti Canicula Ille In Fenestra ?

Sláma : Já vím, pane Slámo, já vím, to všechno tady přece pořád píšete dokolečka. Přeji Vám pěkný večer.
19. 03. 2014 | 23:07

sir Humprey napsal(a):

Milé Pehe, střílet vlastní lidi je svinstvo. Souhlas?
19. 03. 2014 | 23:10

Sláma napsal(a):

byly doby napsalo: "Jestli se nepletu, uznala Amerika prezidetským aktem naši vládu v exilu asi šest měsíců před Pearl Harborem.

Tak to se pletete. Naši vládu v exilu uznala jako první Velká Británie dne 18. července 1941.
Spojené státy ji uznaly až po Pearl Harbouru, v prosinci 1941, kdy jim Slovensko vyhlásilo dne 12. prosince 1941 válku po boku Německa (to ji vyhlásilo již 11. prosince).

Zdroj: June Alexander: Ethnic Pride, American Patriotism: Slovaks and Other New Imigrants. Temple University Press, 2008. ISBN 9781592137800.
19. 03. 2014 | 23:12

pozorovatel napsal(a):

Já jsem rád za našeho ministra zahraničí. Slyšel jsem, že se Putin Zaorálka bojí.
19. 03. 2014 | 23:13

strýc virus HxNx napsal(a):

S.Š.

to je v pořádku, že to pan Sláma píše pořád dokolečka, máme zde dost i dokolečkářů s opačným spinovým číslem, nechť je tedy nastolována rovnováha.
19. 03. 2014 | 23:13

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Antonín Malík
To je možné - že Volynští Češi mají OPRÁVNĚNÉ obavy ne z proruských referend, ale z terorizujících band, řekněme tomu že složené banderovců /těžko hodnotit kdo má jaké zájmy o to vyvolat strach a chaos, ale je docela možné, že jsou to ti, co mají dnes mít ODPOVĚDNOST za to, aby situaci zvládly INSTITUCE, která má i Ukrajina k dispozici, a které, pokud EU politická šlechta není schopna adekvátně posílit v kooperaci s odpovědnými orgány Ukrajiny, zřejmě skutečně selžou/.
Je nutné teroru předejít, ne vysílat policejní instruktory a kontingenty až poté, co došlo k vraždění.
Což se na Krymu dosud podařilo.

Dík za částečnou verifikaci mých tvrzení, pane Malík.
19. 03. 2014 | 23:15

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

strýc virus HxNx napsal(a):
S.Š.

to je v pořádku, že to pan Sláma píše pořád dokolečka, máme zde dost i dokolečkářů s opačným spinovým číslem, nechť je tedy nastolována rovnováha.
19. 03. 2014 | 23:13
-------------------

:-))
19. 03. 2014 | 23:16

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

S.Š. napsal(a):
Richard : Nu, i někteří ctihodní autoři, např. Michal Mocek v Právu, mají za to, že referendum s 97% není zfalšované. Takový předpoklad už vyžaduje určitou sílu ducha. :-) Ukrajinští obyvatelé Krymu by přece ale velmi pravděpodobně vyhráli i docela svobodné referendum – jenže Rusové potřebují právě těch 97%. :-)
-----------
Na základě podobných čísel , výsledkůl referenda, vznikla samotná Ukrajina - viz referendum 1991.

Vy už taky máte dost - nezjistit si ani taková základní fakta a pořád mlít dokola to samé.

Jistě nepodezíráte Ukrajince z toho, že i referendum které založilo jejich stát bylo zfalšované, tak padlá na hlavu snad nejste.

Hezký den. A pac na dobrou noc.
19. 03. 2014 | 23:20

Gudka napsal(a):

S.Š.

"mají za to, že referendum s 97% není zfalšované. Takový předpoklad už vyžaduje určitou sílu ducha"

Loňské, stejně motivované referendum na Falklandách, konané rovněž pod hlavněmi samopalů (tentokrát britských) vyneslo dokonce 98,8% kladných hlasů pro britskou nadvládu nad ostrovy.
Proti byli pouze 3 voliči (stejně jako v identicky zaměřeném referendu 1986). Jsou intenzivně hledáni.
Je to moc pěkné číslo, tech 98.8%. že? Jak se vám líbí, paní Šauerová?
19. 03. 2014 | 23:20

Karel Mueller napsal(a):

Milí debatéři,?

právě žtu, že ukrajinská armáda má 6000 bojeschopných mužů. To by pro Putina nylo vojenské cvičení, kdyby chtěl zabrat celou Ukrajinu. Zároveň to svědší o náladách na Ukrajině a chuti bojovat proti Rusům. Kde je mobilizace? Kde jsou miliony rozvášněných ukrajinských mužů po oddělení Krymu? Není všechno trochui jinak?

Paní S.Š.,

skutečný výsledek je něco přes 80%, kdo nesouhlasil, ten volit nešel. Mnoho Ukrajinců i Tatarů na Krymu Putinovi věří a čekají zlepšení sociální situace. Uvědomte si, že v Rusku pracuje 3 miliony Ukrajinců a živí miliony členů rodiny doma na Ukrajině
19. 03. 2014 | 23:21

Sláma napsal(a):

Sylva Schauerová napsala: "Nu, i někteří ctihodní autoři, např. Michal Mocek v Právu, mají za to, že referendum s 97% není zfalšované."

Stále nechápu, paní Schauerová, proč tady demonstrujete svoji nevzdělanost. Nějak vám uniká podstata referenda. Chudák pan Okamura se tak snaží, ale zřejmě ve vašem případě nepadá jeho snažení na úrodnou půdu.
Podstatou referenda je, že se voliči vyjadřují k jedné nebo více naprosto konkrétních otázek. Referendum je platné, pokud na otázku odpoví zpravidla více než 50% oprávněných voličů (tedy nikoliv voličů, kteří přijdou volit). A protože v Autonomní republice Krym se dostavilo 83,1 % oprávněných voličů, z nichž 96,77% odpovědělo kladně na otázku, zda-li si přejí se připojit k Ruské federaci, vychází vám výsledek referenda na cca 79% oprávněných voličů. Což plně koresponduje s počtem obyvatel, kteří se při sčítání lidu v roce 2001 prohlásili, že jejich mateřštinou je ruština, tehdy to bylo 77%.

V samostatném městě Sevastopol byly výsledky obdobné: účast 89,5%, pro 95,6%, tedy výsledek referenda cca 80%.

Prostě ti, co nechtěli odpovědět kladně, vůbec k referendu nešli. Tak už to u referend chodí.
19. 03. 2014 | 23:21

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Richard napsal(a):
bilióne, Vaše příspěvky snad obsahují topořivá tělíska, jsou furt delší a delší
to při pohledu na Putina?
19. 03. 2014 | 22:45
---------
Nechápu - to je nový styl diskuze ?
Nemám o ni zájem, čas je příliš vzácná komodita, jděte se vybrečet na rameno nějakému čírovci..
19. 03. 2014 | 23:24

Gru napsal(a):

Milá paní Šauerová,

mocenské kruhy, známé pod symbolickým označení "Západ", plus jeho satelité, označily dopředu krymské referendum za neplatné. Je tedy jaksi nadbytečné nyní křečovitě hledat důvody, proč je zpochybnit. Západ to přece učinil, když ještě žádný detail z jeho průběbu nemohl být znám.
Navíc je nepochybné, že vůbec žádné referendum, (jako vůbec hlasování, ale referndum zejména) není v zásadě svobodné, vždy je tam přítomný faktor nátlaku okolí, režimu,atp.
19. 03. 2014 | 23:36

scientist napsal(a):

jak vidno z diskuse, v českém národě je mnoho zmatených mužiků, kteří neví kam patří...
Být Stejskalem, ruka mne svrbí, abych si IP adresy těch největších prokremelských přicmrndávačů někam nezaložil a v potřebný čas je neposlal na správná místa :))
19. 03. 2014 | 23:55

sš se odvolává na stále nechutnější napsal(a):

Michal Mocek, to bude syn prvního normalizačního šéfredaktora RP. Zakládal u nás na škole Leninský svaz mládeže.
20. 03. 2014 | 00:03

S.Š. napsal(a):

Pane Muellere, 80% je Váš odhad, možná, že by to tak nějak přibližně být mohlo. Proč ale Rusku, poroboha, nemohly stačit ? Proti 80pctům by v zásadě nikdo nemohl namítnout nic (tedy to pokud se týká výsledku referenda, ne jeho legality a legitimity, ne toho, za jakých podmínek bylo konáno, atd.). Takhle je to samozřejmě zdrojem veselí, protože podobné výsledky má stále ještě velká spousta našich - a nejen našich - lidí v živé paměti. Komplex méněcennosti, nic jiného. Ten nakonec byl prodchnut celou Putinovo řečí. Dobrou noc.
20. 03. 2014 | 00:03

S.Š. napsal(a):

sš se odvolává na stále nechutnější :

Ano, to je docela zajímavá informace. U nás na gymnáziu zase zakládal Leninský svaz mládeže jistý Vladimír Dlouhý ... :-) Špatně jste ale četl. Neodvolávám se na něj, leč dělám si z něj tak trošku legrácky. To co píšete, do věci zapadá docela dobře.
20. 03. 2014 | 00:07

Kanalnik napsal(a):

vico

Me predevsim prekvapuje ta nebetycna neschopnost Zapadu jednat promyslene a neuveritelna schopnost delat takove kroky, kterymi si zavreme jakekoli moznosti diplomatickeho reseni.

Proc legitimizovat vladu, ktera vzesla nedemokratickym procesem a ma ve svych kreslech pravicove extremisty? Proc zvat predsedu teto vlady do Bileho domu a podavat si v Kyjeve jako Zapadni politice dvere? Proc podepisovat dohodu mezi prezidentem a opozici 22.2., kdyz pri jejim naslednem poruseni Zapad jen mlci?

Vetsi odstup a neutralni pristup by byl mnohem plodnejsi, nevytesnoval by Rusko z udalosti a jednani a ponechal by otevrene moznosti, jak diplomaticky manevrovat.

Jsou jen dve moznosti - bud je Zapad diplomaticky neschopny, nebo proste chtel Ukrajinu dostat zpod vlivu "zleho Ruska" bez diskuze (tedy silou) a natruc Rusku. Takhle se ale stabilita ve svete nevytvari, dusledky ted vidime vsichni.
20. 03. 2014 | 00:19

rudolfko napsal(a):

Dejte si před sebe bustu Chruščova a každé ráno jí hlaďte se zvoláním AŤ ŽIJE SOUDRUH CHRUŠČOV!!!
Ten se nikoho neptal. Přes noc udělal ze 2 mil. Rusů Ukrajince i s Krymem.
Ukrajina se vydala s pomocí USA a EU na demokratickou cestu a Volinští češi se tam začínají bát. Není to divné?
20. 03. 2014 | 00:22

Karel Mueller napsal(a):

Paní SŠ,

to není odhad, ale prostý výpočet z počtu voličů a účasti, dle mého názoru pravdivý. Největší zklamání pro západ byla absence nespokojenosti a klid Tatarů, jak jsem napsal, asi je pacifikoval Putinův přítel president Tatarstánu.

Ale víte, z hlediska taktiky byla Putinova řeč brilantní a to jak z hlediska domácího i zahraničního posluchače. Není na tom nic zvláštního, západ mu dal všechny potřebné karty a Putin je opravdu třída převyšující západní politiky. Mě zaujalo něco jiného, mám pocit, že dává západu vale, což je asi tou největší porážkou, protože je to za souhlasu celého národa. A při přesné sehrávce dostane i tu Ukrajinu.

Dost rychle asi poznáte, že to není dobré.
20. 03. 2014 | 00:37

mělo to různá stádia napsal(a):

Sláma
Až tak moc ne.
30.7.1941 - Vláda USA uznala československou vládu v zahraničí za oficiální představitele Československa.
Britská vláda nás definitivně uznala až 18.7.1941, ve stejný den, kdy si Beneš vyměnil vyslance se Sovětským svazem. Do té doby nás uznávali jako entitu bez pevně stanovených hranic a paralelně jednali s Wenzelem Jackschem.
Podpis pod mnichovskou smlouvou odvolali Britové 5.8.42, zatímco De Gaulle za Francouzský národní výbor Mnichov oduznal o měsíc později od samého počátku. USA nás DEFINITIVNĚ uznaly 26.10. 1942, ve skutečnosti nás Roosevelt uznal za partnery už čtyři měsíce před svým vstupem do války.
Beneš se s tím hodně nadřel a musel proti sobě stavět různé zájmy, aby na konci války skončil s ČSR jak ji známe.
20. 03. 2014 | 00:39

Nikdy jsem si nestejskal napsal(a):

Vico: Proč tak zdlouhavě a obšírně?

Stačilo prostě napsat, že se Rusko bude bránit.

Jak se tomu někdo může divit?
20. 03. 2014 | 00:39

Skogen napsal(a):

Hehe, Pehe, znáte vedoucí kádr Euromajdanu? A kdo má pořád co mluvit do silových složek současné Ukrajiny? Určitě jo, protože za něho orodujete jak za svatý obrázek.

Alexandr Muzyčko, ten týpek, co vyhrožoval v kyjevském parlamentu s kalašnikovem a vytáhl i ledacos dalšího. To je docela sranda podívaná, hlavně na ty poslance, jak udiveně koukají. Řekl bych, že se jim honí hlavou, jestli bude stačit odkývat, anebo je to všechno jedno:

https://www.youtube.com/watch?v=d2GGZPKsG9k

A je to ten samý jedinec, co naposled tak nějak vášnivěji diskutoval s prokurátorem (ten pro změnu poněkud zvadl):

https://www.youtube.com/watch?v=v5vSCGSvf3U

Hehehe, to nám ta pravda a láska nabývá zajímavých forem, co? Já si tak nějak představoval, jak Muzyčko drží za flígr vás - a představte si, ono to docela snadno šlo.
20. 03. 2014 | 00:40

Karel Mueller napsal(a):

Zdravím pane Kanálník,

odpověď je jednoduchá: Vyvolat občanskou válku s rozšířením do Ruska a pádem Putina.
To si Putin zanalyzoval a proto se vyjádřil slovy jasnými a otevřenými a západu dává v podstatě vale..
20. 03. 2014 | 00:42

gorily vždycky nastrčí dopředu napsal(a):

Skogen
Muzyčko je figurka. Docela možná i agent provokatér.
Ten kdo zodpovídá za vraždění na Majdanu je Andrej Parubyj. Celé akci velel a nepřipustil její smírné ukončení.
Řekl bych, že se také postaral o odstranění důkazů.
Koodrinátorem extremistů je Dmytro Jaroš, který udržuje styky s opravdu odpornými muslimskými fanatiky a vede z pozadí extremistické ukrajinské složky.
Jaceňuk a Turčynov jsou jenom zástěrka aby všechno nevypadalo tak hnusně.
Stejní otroci jako Zaorálek.
20. 03. 2014 | 01:16

kokoshka napsal(a):

No narode česky...
Z teto diskuse je patrna vaša politicka negramotnost.
V dobe kde je treba podpořit Obamu,Merkelovou,baronku krasavici,Pehe-ho...a vubec cely demokraticky,bezesporu demokraticky a idealni svet všelijakych Stejskalu a Lipoldu a zatratit sovetskeho diktatora a požirače krymskotatarskych deti vy tady neco žvanite.
Ukrajinska moc je nejukrajinštejši na svete.Majdan a Bandera forever!
Nesmet zpochybnovat stranicke vysledky Černeho domu a Eurohausu v Bruselu!
S.Š. vam to natře,na ružovo!
20. 03. 2014 | 01:39

kokoshka napsal(a):

Hlavne je ted se připojit k antiruske a protiputinovske štvanici a slastne s Pehe prohlasit:"Byl jsem při tom(c)"
Tim se loučim ze serverem ACZ a panem Stejskalem na velmi dlouhou dobu.Až skonči Vama s Pehe vyhlašena valka.
20. 03. 2014 | 01:54

honolulu napsal(a):

Jak to, ze pan profesor micha erteple s pomeranci a ma diplom ? Hmmm ?

(1) Sudecti Nemci nikdy nemeli a nemajii pravo na sebercuni. Dali slib ceskym kralum.
Take jich byla mensina. ! Mensina ma povinnost se stat casti veciny. Kdyz to nedokaze musi byt deportovana, nebot se z ni stane hnisavy hemeroid obtezujici vecinu.

(2) Rusu je na Krymu vecina a Krym patri Rusku...Sovinismus Nikiti Chrusteva je nepodstatna malickost, ktera se musi prehlednout.

(3) Zapadni Ukrajina, bude jablko svaru. Krym timto jablkem svaru nikdy nebude. Krym je odepsan ve prospech Rusu. .

(4) Zapadni Ukrajina bude-li samostatna, tak v ni budou vladnou privrzenci Stefana Bandery. Coz je logicke.

(5) Cina bude definitivne na strane Ruska. Uz se dala slyset. Jizni Amerika je na strane Ruska, a take se uz dala slyset...

(6) Amerika, (my), se bojime daleko vice ukradeneho letadla nez neprijemnosti ve vych. Evrope.

(7) Prof. Pehe je verny sluzebnik nejmenovane, ale zname mocenske skupiny, ktera z pohodlneho zivota se prestala mentalne vyvijet a klade na prof. nesplnitelne pozadavky. Sformovani naseho mysleni podle jejich predstav....

(8) Prof. Pehe je svedomity a snazivy, ale neuspesny v zadanem ukolu, coz znamena , ze znovu bude delat v recepci hotelu - tentokrate vykriceneho .
20. 03. 2014 | 02:20

Yosif K napsal(a):

Dojímá mne domněnka naivních petlachů o idylických národnostních pomšrech v sovětské říši, po tom jak všechny národnoszti milovaly velkoruské chobvvání a ideje.

Během války měli i slovensští komunisté stejnou hrůzu z nacostů a z toho že by se Slovensko stalo sovětskou republokou.

Podotýkám že mám rád ruštinu a že některé věci rusifikace ala SSSR se vyskytovali i ohledně jako germaniozace v Rakousku nebo madarizace v Uhersku:
Takže kdyby česko bylo sovětskou republikou tak by to vypadalo takto:
---Titulárním presidentem by byl Husák ale vše by řídil druhý tajemník Kuzma Kuzmič Kokoshka, který by neuměl ani česky ani slovensky, mluvil by na veřejnosti pouze rusky. Ostatně jako sokor všichni, proč ne?
---Polovina základních škol v Preze by byla ruská. Inteligentněější češi by dávali děti do ruských škol, aby děcka měla lehčí život. český děcka z ruských škol by začasto mluvili čechosuržikem - hatmatilkou z české gramatiky a modálních sloves a ruských podstatných jmen. Kromě chozrasčotu by říkali molotok, vintovka, avtomašina, butěrbrot, kašmar, zarazy, užas atd atd.
---Většina literatury by byla v ruštině - v češtině by vycházely zpěvníky folklorních píásní.
---Všechny porady na všech pracovištích by se vedli v ruštrině - všechno by řídili etničtí rusi, kteří se stěhují po celé ruské říši a nemají čas učit se jazyky zadubených domorodců.
Blbý etnický rus by měl přednost před chytřejším čechem - tak tomu musí být, na klíčových postech musí být lidé loajáílní k říši.
----dustojnictvo by bylo převážně ruské. Ruské důstojnické paničky by chodili po praze a mezi sebou by si říkali by že čeština je hnusná, že je to vlastně ruština zprasená naschvál nekolika polskými výrazi aby se potroublí češi měli čím lišit od Rusů,
Nevěříte tomu? Takhle to vyadalo v SSSR v neruských republikách všude. Jak říkají zdejší putinofilové, ouplná národnostní idyla.

Ostatně Putinuška měl dnes podobný proslov k Ukrajině. Ukrajinci jsou více než bratři, Kyjev je matka celé rusi (to je prabda) jsme vlastně s ukrajinci jeden národ (Ein Volk, ein Fuhrer, ein Staat).

Přeloženo do četšiny. češi a rusové jsou více než bratři, Velegrad je matka celé Rusi, jsme vlastně jeden nedlitelný národ (Ein Volk, ein Fuhrer, ein Staat). čeština je vlastně ruština zlomyslně zprznená pár polskými slovíčky.

Pan Kokoshka jistě idylické národnostní poměry v SSSR potvrdí.
20. 03. 2014 | 02:47

TomášL napsal(a):

S.Š. napsal(a):
Pane Muellere, 80% je Váš odhad, možná, že by to tak nějak přibližně být mohlo. Proč ale Rusku, poroboha, nemohly stačit ? Proti 80pctům by v zásadě nikdo nemohl namítnout nic (tedy to pokud se týká výsledku referenda, ne jeho legality a legitimity, ne toho, za jakých podmínek bylo konáno, atd.). Takhle je to samozřejmě zdrojem veselí, protože podobné výsledky má stále ještě velká spousta našich - a nejen našich - lidí v živé paměti. Komplex méněcennosti, nic jiného. Ten nakonec byl prodchnut celou Putinovo řečí. Dobrou noc.
20. 03. 2014 | 00:03
...............................................................................................................................................
Zdrojem veselí? Volební účast: z 83% volilo 96,8% pro přičlenění(1 233 002 lidí), proti bylo 2,5% (31 997 lidí), do 100% kde byl nezapočtený/chybný hlas 0,7% (8559 lidí).

Když sečtu nezapočtené hlasy + proti hlasy, vyjde mi 40 956 lidí proti 1 233 002. Tedy kolik je % lidí(40 956 lidí) z 1 233 002? Výsledek je 3,32%.

Nyní vezmu výsledek 83% a odečtu 3,32% a dostanu +/- 80% (a to zahrnuji i neplatné lístky jako protiruské, což nemusí a určitě nebude pravda- statisticky bych řekl, že bude poměrově stené jako s výsledky konečného referenda).

Zdroj veselí? Osobně bych to nazval zdroj zoufalství...

PS: Udivuje mě, jak jste mohla být analytikem?
20. 03. 2014 | 04:16

TomášL napsal(a):

S.Š.

Dá se tedy napsat, že když využiji výpočtovou variantu tu nejhorší k Rusku, tak lze tvrdit, že: 4 z 5 chce do Ruska a 1 z 5 nechce (nebo se nevyjádřil)...

Já ten proslov bral tak, že jednoduše z otloukánka vyrostl chlapík. Prostě Rusko se vrátilo na scénu a musí se s nim v Evropě počítat.
Spíše mi celá událost přijde tak nějak, že Evropa si samolibě vyřvávala a zastrašovala svým křikem, až dostala políček a nyní udiveně zírá...

PS: Pokud jde o článek Peheho, beru to tak, že je proEU + rusofob a tak tomu bude podléhat i dikce článku.
20. 03. 2014 | 04:42

Ládik!!! napsal(a):

Také dnes ráno platí, že co Čech muzikant, to rus okupant. Proč okupovali Krym, když tam mají většinu? Jedině ze zvyku. Na řadě je východní UA, na 99,97%. Pobaltí obsadí na 80% a nikdo s tím nic neudělá. EU bude mít sílu jen ve dne, kdy posvítí Slunce a trochu jen v době, kdy povane vítr - ale jen sílu k zapnutí internetu.
Bylo by dobré zasadit více brambor a zelí a naučit se opět skromnosti.

Maximusi,
čo znamená slovo "flustrovaný"?
20. 03. 2014 | 05:19

TomášL napsal(a):

S.Š.

Jinak to berte jako "absurdní" výpočet... Stav sice nebude daleko od daného, ale jsou tam "jisté" nepřesnosti, které "jdou" proti Rusku, přesto vypovídají o mentalitě místních...

Prostě ten výsměch jsem nechápal (v ČSSR byla volební účast 99,8% atp., na Krymu je 83%) a hnul mi žlučí...
20. 03. 2014 | 05:23

Sylva Šauerová napsal(a):

Karel Mueller :
"Mě zaujalo něco jiného, mám pocit, že dává západu vale ...". A víte, pane Muellere, že tento pocit mám taky ? Jenom mám pro něj jiné vysvětlení. Na Západě prostě pan Putin neuspěl, integrace do euroatlantického světa se nevydařila, to už včera správně napsal napsal Alexander Mitrofanov. Tak kam to bude teď ? Čína, Indie, Venezuela, Kuba. Západ Rusko ohrožoval, nevážil si ho, už od 18. století jej zadržuje v rozletu, tak co s ním ? :-) S Čínovou (a spol.) to bude mít jednodušší, každopádně do té doby, než se Číňané budou chtít podívat trochu severněji. A to bych ruským lidem rozhodně nepřála. Rozhodně ale, pane Muellere, s Čínou, příp. i dalšími těmito státy, nebude moci Putin jednat z pozice síly, to si bude muset nechat zajít chuť. Otázka zní, jestli je alespoň zpola schopný tak, jako ve Vašich očích. To totiž teprve uvidíme. Třeba na tom, jak zvládne doma problémy chudoby, demografické problémy, problémy hospodářství nebo také národnostních menšin. Řekla bych, že Váš obdiv je tedy zatím spíše předčasný, naskákat do cizí země s vojáčkama totiž není zas až tak velké umění. Za umění bych považovala, kdyby téhož dosáhl bez armády.
Však víte, že si nikdy (nejen zde) nemůžeme rozumět. Vás přitahuje Putinova síla (podpořená zbraněmi), ve mně vzbuzuje odpor a nikoliv úplně nedůvodný strach. Oceňuji ale, že jste s to komunikovat se mnou normálně.
20. 03. 2014 | 05:23

TomášL napsal(a):

Ládik!!!

V mé generaci rozhodně neplatí co Čech to muzikant. Z mých známých tak 5% umí na něco hrát...

Jiinak flustrovaný je slovo vzniklé spojením emočně frustrovaného s sugestivně odplivujícím. ;-)
20. 03. 2014 | 05:29

TomášL napsal(a):

Sylva Šauerová

Pan Mitrofanov zaspal dobu, je tady BRICS, kde se včera začalo vyhotovovat a tvořit konkurent IMF v Riu (osobně to považuji za důležitější zprávu jak Krym, ale v českých mediích ani vidu a slechu).
20. 03. 2014 | 05:32

ada napsal(a):

Pehe hehe co to pises za kraviny ? Zase moc naslouchas hlasu lotru kteri devastuji za pomoci pehu tuto planetu
20. 03. 2014 | 05:46

Ládik!!! napsal(a):

TomášL -
když přijmu oněch 5%...rusáků je cca 145mil (trochu víc, než Japonců, ale méně, než Pakistanců), to máte hnedle 7 250 000 okupantů. To není zrovna málo. Na každé 4 Čechy 3 ruští okupanti.
20. 03. 2014 | 05:52

Ládik!!! napsal(a):

Na každou českou rodinu připadají 3 ruští okupanti. Asi bych měl být flustrovaný.
Když jich tady žralo jen 100 000, to byla vlastně selanka. Už zaplatili nějaké reparace? Nebo to platil Bilak nebo KSČ(M)? Kolik stojí den okupace? Kolik stojí 20 let okupace?
20. 03. 2014 | 06:00

Ládik!!! napsal(a):

Asi to bude promlčené, vražda se taky promlčí za 20 let, jaká to pohoda. Kdo má rád rusy, ať si je bere domů a živí za své.
20. 03. 2014 | 06:02

Občan napsal(a):

Šauerová,

LEGITIMNÍ bylo krymské referendum 100%.
S LEGALITOU už to trošku kulhá. Ale protože s legalitou se ani OSN, a to od okamžiku svého vzniku, nijak nepáře, není důvodu, aby se s ní páral Putin. Tím méně pak dělá legalita vrásky USA, resp. tamním sionistickým mocenským skupinám; ty prostě dělají, co si zamanou, a když to vypadá moc blbě, nechají si to ZPĚTNĚ posvětit OSN.
Není proto divu, že se OSN totálně zdiskreditovala a je dnes považována za výkonný orgán amerických mocenských skupin. A že si každý řeší svoje záležitosti po svém.
20. 03. 2014 | 06:05

Ládik!!! napsal(a):

Občane,
Vy budete nejspíš občan sovětského svazu.
20. 03. 2014 | 06:15

Mike napsal(a):

Putinův režim není demokratický, o tom nemá cenu polemizovat. Ale když řezali policistům (legální moci, kterou ještě v listopadu uznávala i EU) na Majdanu hlavy, upalovali je, když pod hlavněmi samopalů poslanci Ukrajiny odhlasovali co si "revoluční síly" přály, tak pan Pehe a všichni profesionální vymývači mozků z řad mainsteramu výskali, skákali a radovali se. Mluvili o humanitě a demokracii. Ty, kteří si dovolili jiný názor, umlčeli (Křeček). A vy nám tady budete psát něco o demokracii? Kolik policistů z Majdanu promluvilo v televizi? Kolika komentátorům s jiným názorem byl dán prostor v mainstreamových mediích? Proč je možné ve jménu humanity možné porušovat veškeré mezinárodní právo (Kosovo, Irák apod.) a je to legitimizováno, zatímco v případě Putina se píše o konci světa? Tohle odporné pokrytectví dvojí morálky je šílené a bude to stále více nahrávat extrémistům. Pak ale pane Pehe nebrečte nad rozlitým mlékem.
20. 03. 2014 | 06:28

zemedelec napsal(a):

Mám z více příspěvků radost.
Mám také dojem,že Putinovi stačí vyčkat,kdo další se bude chtít připojit k Rusku.Nějak mne to připadá,jak u nás,když komunisté získávají čím dál víc hlasů s flustrace vývoje po sametové.
20. 03. 2014 | 06:54

Yossarian napsal(a):

Thou: ono to bude právě tím, že třeba ten Mannerheim bránil územní celistvost své země před ruskou rozpínavostí a kolonialistickými choutkami. Totéž se dá tvrdit o dnešní Ukrajině, Rusáci si jednoduše vzali, co chtěli - a že jim to kdysi patřilo, to dnes neznamená vůbec nic. Stejně tak by mohla dnešní rakouská armáda zaútočit na ČR s přípodotkem, že ČR byla součástí Rakouska po 300 let.

Můžeme se tedy bavit o legalitě nové ukrajinské vlády a míře tamní demokracie, ovšem odtržení Krymu (iniciované zvenčí a ještě za podpory pravidelných a elitních vojenských jednotek ruské armády) je jednoznačně mezinárodní zločin.
20. 03. 2014 | 07:00

Terry Fox napsal(a):

Zajímavý komentář pana Pehe. Čekal jsem co v něm bude, snad nějaké rozumné osvícené zamyšlení, tak jsem měl pana Pehe zaškatulkovaného. Snad že upozorní na to, že na Ukrajině začíná svítat "Arabské jaro" se vším všudy - bordel, nepořádek, násilí, svévůle nejhorších jedinců. Na to není třeba být politologem. Stačí se kouknout na tváře "majdanců", co jsou to za týpci. Nevzdělaní, agresivní tupci, schopni člověka umlátit dle libosti. Na některé je snad vhodný jenom výraz "lidské ho..do". Ukrajina se propadá do totálního zmatku. Může z toho být ještě stále něco opravdu strašného. Ale pan Pehe to nevidí. Pan Pehe zřejmě dostal instrukce ze vzdálené centrály, že "tohle je zrovna ten případ, kdy musíme tahat jednotné za jeden provaz, my všichni kteří stojíme na té správné (té naší) straně". Nebo to prozíravě poznal sám a nikdo mu nemusel nic přikazovat. A tak napsal tento blog. Pane Pehe, já vím, že vám to může být ukradené, ale po tomto blogu se za vás stydím. A stydíím se zám za sebe, že jsem ve vás někdy viděl objektivního nobo dokonce relativně osvíceného člověka. Jste placený, nebo honorární demagog jako ostatní (Fendrych, Gazdíl, Urban), akorát trochu fajnovější.
20. 03. 2014 | 07:00

Belgičan napsal(a):

Nepříjemná historická reminiscence je i to, že stejně hloupí lidé za Hitlera řvali: "Ať žije Hitler!" dnes řvou: "Ať žije Putin!"
20. 03. 2014 | 07:03

Caroll napsal(a):

Tady lidé stále nevědí, do jakých obludných rozměrů se v posledních 10 létech vypjatý ruský nacionalizmus dostal. Měl jsem příležitost poslouchat debatu rusky mluvících cizinců a šla z toho hrůza. Podle nich český národ vlastně historicky nikdy neexistoval, za svůj stát vděčí jen Rusku, Rusové jsou ti jediní, nejlepší...atd.. Prostě jako v nacistickém Německu za Hitlera. Jestli tohle nejsou symptomy fašizmu tak nevím jaké další ještě by měly být. Také údajné starosti o osud ukrajinských židů zní z ruských úst velmi zajímavě. Ještě začátkem 20-tého století byly v Rusku běžné "pogromy", pojem který ostatní Evropa už skoro neznala. A Stalin nechal vyhnat desetitisíce(možná i více) Židů do divočiny v okolí Amuru a zřídil tam "židovskou autonomní oblast" (mám doma sovětský atlas z r.1959 kde je udáván počet obyvatel 50000). A ruská duma odhlasovala zákon podle něhož má Rusko právo připojit ke svému území každé teritorium kde žijí "ruští občané" (doslova!!). Prostě- kdyby to nebylo tak tragické, bylo by to k smíchu. A teď chtějí zase vystěhovávat krymské Tatary jako za Stalina. Přál bych Rusko jiné - demokratické, přátelské, bohaté a šťastné, které by bylo opravdovou oporou každému, kdo potřebuje opravdovou pomoc (ne "pomoc" v sovětském slova smyslu) aby Amerika nebyla na všechno sama. Zatím bohužel zůstává stále jen tím, čím bylo dříve- lstivou, prolhanou a nevyzpytatelnou velmocí hledící jen na své imperiální zájmy a neštítící se nejrůznějších prostředků jak prosadit své zájmy.
20. 03. 2014 | 07:04

skeptický napsal(a):

Takže si počkáme,jak se těm Gliwicím bude říkat tentokrát.
20. 03. 2014 | 07:16

David - 1. část napsal(a):

Ještě k 19. 03. 2014 | 20:58

Válečné deja vu.

-----------------------------------

blog.iDNES.cz:

Petr Bajnar

Jak začíná válka

Občas nezaškodí podívat se na minulost. Temnou součástí historie jsou nejrůznější válečné konflikty. Na jejich počátku je velice často podobný scénář. Provokace, která má svést vypuknutí války na protivníka. Říká se tomu „operace pod falešnou vlajkou“.

Napadení Polska v roce 1939

V létě roku 1939 se schylovalo v Evropě k válce. Na hranici s Polskem se soustředila německá armáda připravená k útoku.V předvečer napadení Polska 31.8. skupina vojáků SS převlečená do polských uniforem přepadla rozhlasovou stanici v Gliwicích na německém území a v polštině odvysílala výzvu k boji proti Němcům.Následující den zdůvodnili Němci svůj útok mimo jiné právě tímto incidentem.

O pár dní později 17.9. překročil hranici Polska Sovětský Svaz. Oficiálním důvodem byla ochrana rusko jazyčně mluvícího obyvatel před okupací Německem. O tom, že vstup na polské území byl dohodnut na jednání Molotov- Ribbentrop v srpnu 1939 se pochopitelně nemluvilo.

Začátek války ve Vietnamu

V létě roku 1964 se z medií ozvala zpráva: „Tři komunistické torpédové čluny včera zaútočili na americkou loď u břehů Vietnamu, dnešní odpověď prezidenta Johnsona byla tvrdá a ostrá: ‘Na každý útok na naše síly jsme povinni odpovědět. Každému, kdo v jihovýchodní Asii prosí o pomoc při obraně své svobody, bychom měli pomoci.’“ Muzeum prezidentského úřadu v listopadu 2001 uvolnilo pásky s telefonními rozhovory mezi prezidentem a ministrem obrany Robertem Mc Namarou, ve kterých oba otevřeně diskutují o využití zorganizovaného incidentu v Tonkinském zálivu jako záminky k rozšíření války. Následně v roce 2005 Úřad Národní Bezpečnosti (NSA) odtajnil vlastni oficiální verzi Tonkinského zálivu, ve kterém přiznává, že důstojníci tajné služby vědomě manipulovali zprávy. Tvrdili, že onoho dne, 4. srpna 1964, vietnamské lodě zaútočily na loď americkou. Ve skutečnosti vietnamské lodě nedělaly vůbec nic, i když na ně Američané stříleli. Kongres schválil rezoluci k Tonkinskému zálivu, lež, kvůli které zemřelo 58 000 Američanů a více než 1,5 miliónů Vietnamců.

Válka v Jugoslávii

V roce 1992 rostlo po vyhlášení nezávislosti na Jugoslávii v Bosně a Hercegovině napětí. Vypuknutí války předcházel výbuch granátů na Sarajevské tržnici. Z útoku byli obviněni Srbové, ač jej provedli sami bosenští muslimové s cílem vyprovokovat konflikt a svést odpovědnost za něj na Srby. Poté došlo k bratrovražedné válce mezi Muslimy, Srby a Chorvaty při které se, jak už to ve válce bývá dopouštějí válečných zločinů všechny strany konfliktu.

Dne 24.3.1999 zahájily jednotky NATO útok na Jugoslávii. Oficiálním důvodem byly údajné etnické čistky Srbů na Albánských civilistech. Za důkaz čistek se považoval masový hrob několika desítek Albánců u města Račak nalezený 16.1.99. Americký prezident Clinton prohlásil „Je třeba, abychom si zapamatovali, co se stalo v Račaku. … Nevinní lidé, ženy a děti, byli odvedeni ze svých domovů do jedné rokle, přinuceni kleknout do prachu a skoseni palbou“

Vyšetřením incidentu byla pověřena finská soudní lékařka Helena Rantaová. V roce 2008 v knize rozhovorů několik let po události vzpomínala na vše v knize rozhovorů. Popisuje v ní tlak, který na ní vyvinul tehdejší šéf Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě americký diplomat William Walker a také diplomaté z Helsinek, aby původní zprávu upravili v neprospěch Srbů což nakonec lékařka udělala. V knize píše „Byla jsem zmatená a nebyla jsem připravena odpovědět. Ta těla patřila teroristům, srbským vojákům a obyvatelům vesnice“ O tom, že mrtví Albánci nalezení v hrobu byli bojovníci UCK převlečení do civilních šatů, psali vedle Srbů i dva francouští novináři, kteří místo údajného masakru navštívili.
20. 03. 2014 | 07:24

David - 2. část napsal(a):

.

Válka v Iráku

Dne 20.3.2003 zaútočily americké jednotky na Irák. Důvodem invaze byla neochota Sadama Hussaina vzdát se chemických zbraní. Před vypuknutím války měl americký ministr zahraničí prezentaci, při které ukazoval fotografické důkazy přítomnosti zbraní hromadného ničení v Iráku. Po dobytí země se však žádné takové zbraně nenašly. Ukázalo se, že všechny důkazy byly smyšlené. Irák však již byl dobyt a ropné zásoby se ocitly pod kontrolou „Spojenců“.

Násilí v Kyjevě

Od prosince loňského roku zachvátily Kyjev protivládní demonstrace. Dne 18.2. se v ulicích města začalo střílet. Ze střelby byl obviněn prezident Janukovyč a později na něj po jeho zmizení byl vydán i zatykač za organizování hromadné vraždy demonstrantů. Při střelbě zahynulo okolo 100 lidí. Jak však popisovali svědci a videozáznamy, tak střílela třetí strana a to jak demonstranty, tak samotné policisty.

Na webu se objevil záznam telefonátu šéfky unijní diplomacie Catherine Ashtonové s estonským ministrem zahraničí Urmasem Paetem. „Jsme stále více přesvědčeni o tom, že za snajpery nestál Janukovyč, ale někdo z nové koalice,“ říká mimo jiné estonský diplomat Paet. A Ashtonová na to: „Myslím, že to musíme vyšetřit. Myslím, že jsem to nevěděla, je to zajímavé. Páni!“

Rozhovor obou politiků se odehrál 25. února, krátce poté co vrcholily boje ozbrojenců z Majdanu s bezpečnostními oddíly Janukovyčovy vlády. Paet v něm mimo jiné podotýká, že lékařka, která ošetřovala oběti odstřelovačů, mu tvrdila, že demonstranti i policisté byli zasaženi stejnými lidmi, stejnými kulkami a se stejným odstřelovačským „rukopisem“. „Jo, no to je hrozné,“ Ashtonová na to. „Znepokojuje mě, že nová koalice nechce vyšetřit, co se doopravdy stalo“ pokračuje Paet.

Závěr

Pokud někdo se chce seznámit s dalšími případy podobných způsobů vyprovokování méně známých konfliktů v posledních desetiletích, může kliknout na tento odkaz.

Petr Bajnar |včera 10:30|

http://bajnar.blog.idnes.cz/c/401724/Jak-zacina-valka.html
20. 03. 2014 | 07:24

Maximus napsal(a):

Ládik!!! napsal(a):
Maximusi,
čo znamená slovo "flustrovaný"?

Ládiku, ty ses nikdy nepřeklepl a nevšiml si toho? Ale když se mě blbě ptáš, tak jestli víš, že slovo Maximus, které patří k antickým slovům se skloňuje..... při oslovení Maxime! Koncovka -us se při skloňování vynechává. Koukám, že si někdy v 5-té třídě chyběl, že? Zameť si nejdříve před svým prahem lopaťáku. Do češtiny se raději nepouštěj, já také nejsem v ní dobrý a tak občas se seknu, ale snažím se nepoučovat druhé a nemachrovat.

Jo ještě si pamatuji, jak si nedávno říkal, že se rád vyjadřuješ krátce, hmmm, jak jsem si všiml, tak krátce se vyjadřují spíše duševně omezení jedinci, pravda, ještě to umí chytří lidé a ti se vyjadřují zase velmi pregnantně.
Tak čau Ládikusi!!!
20. 03. 2014 | 07:28

Sláma napsal(a):

Sylva Schauerová napsala: "Pane Muellere, 80% je Váš odhad, možná, že by to tak nějak přibližně být mohlo. Proč ale Rusku, proboha, nemohly stačit ? Proti 80pctům by v zásadě nikdo nemohl namítnout nic (tedy to pokud se týká výsledku referenda,"

Vy jste skutečně tak neschopná, že si nedokážete spočítat ze dvou údajů, o volební účasti a o výsledku hlasování, výsledek referenda?
Tak dejte vnučce do ruky kalkulačku, ona to spočítá za vás. V Autonomní republice Krym bylo ke dni voleb 1533208 oprávněných voličů. K volbám se jich dostavilo 1274096. Z nich volil pro připojení k Ruské federaci 1233002. Nyní si spočítejte podíl těch, co byli pro připojení, z celkového počtu oprávněných voličů. Výsledek je 80,42 %. Toto je, prosím, výsledek referenda v Krymské autonomní oblasti.
Co je na tom, paní Schauerová, tak nepochopitelného?
20. 03. 2014 | 07:29

Joe remcal napsal(a):

Slyšel jsem vtip, že:"ruští výsadkáři obsadili letiště v Karlových Varech proto, aby "chránili zájmy ruských občanů" " a zasmál se tomu. Pak mne smích přešel. Uvědomil jsem si tragickou a surovou realitu dnešní ruské politiky. Že by byli schopni o něčem takovém klidně uvažovat a za trochu příznivých okolností to dokonce zkusit. Co konec konců můžete chtít od toho zakrslíka Putina z KGB trpícím napoleonským komplexem a bývalých sovětských generálů žijících stále ve studené válce a kteří považují za svého nepřítele každého kdo je bezvýhradně neposlouchá. Nemohou a nechtějí pochopit že sovětská éra skončila a snaží se svět vrátit do 19-tého století. A dopadnou jako mnozí nepoučitelní před nimi. Dosáhnou pravého opaku. Zničí Rusko hospodářsky, vypukne tam hlad a nedostatek všeho A prostí lidé budou jen litovat že kdy volali "Ať žije Putin!" a rusové na Krymu budou rádi když nedopadnou jako "sudetští" Němci a budou proklínat den kdy se nechali obalamutit Putinem a jeho velkoruským šovinizmem.
20. 03. 2014 | 07:30

Maximus napsal(a):

Joe remcal

Budíček! Komunismus jestli jste si nevšiml v Rusku už dávno není. Možná někteří generálové by tak mohli uvažovat, ale zase jste si nevšiml, že nějaké USA má po světě přes 750 vojenských základen a stanovišť a armádu, která je největší na světě. Spoustu letadlových lodí, ponorek, raket všeho druhu atd. a vše je pěkně umístěné hlavně daleko od USA. Kolem Ruska je nespočet vojenských základen a ta poslední hodně velká se objevila představte si v Kosovu. Takže opravdu vězte, že Rus má svých problémů dost a to co udělal s Krymem byla jen odezva na plíživé podrazácké kroky a skryté nefér úmysly na Ukrajině, kde si chce Američan vystavět další vojenskou základnu. Umně využil k tomu nacionalismu části obyvatelstva a
mizerný stav špatně spravované tamní společnosti. Dívejte se na věci s nadhledem a to že člověk musí konstatovat, že vše bylo v režii proti Rusovi ještě neznamená, že člověk musí být přesvědčený komunista! To ani náhodou. Svět dnes není bipolární: Hodný Američan a zlý Rus! Tak to může vidět jen člověk mdlého rozumu.
Hezký den.
20. 03. 2014 | 07:42

Pepa Řepa napsal(a):

Myslitel píše .......může leckterý Čech zakoušet nepříjemné reminiscence dvojího druhu—mnichovské a komunistické
.......................................................
Přesně tak.
Reminiscence toho, jak někteří hbitě přehodí výhybku. Doba to chce, doba to žádá.
Je třeba podpořit hlas pravdy a lásky.
Takoví lidé.jako Pehe nebo včera Fištejn u Veselovského.- nemají kouska studu.
Přijde Adlof, jsou germáni, Gliwice přece byla polská provokace tehdy věřili kovaní náckové, přijdou komouši, ona si to-agentka- Horáková vykoledovala.
Je třeba podpořit, zjistit jak fouká oficiální vítr a pak ukázat oddanost.

Ti slušnější aspoň mlčí.

Ne proto, že by milovali mužka, ale proto, že vidí, že to košer nebylo a není.
Táhne se to od Kosova a jen zoufale neobjektivní vypatlanec může prohlásit, že když někdo řeže ředitele TV před kamerou, tak je to buď podvrh nebo to holt revoluční doba žádá.
Jste přesně jako komouši, Vy vyznavači pravdy a lásky.
Tehdy to také revoluční poválečná doba žádala. Bylo třeba matičku stranu podpořit.

Melete o procentech, zfalšovaném referendu pod bodáky a vůbec si nepřipustíte, že to místní chtějí. Jejich věc, proč by měli chtít to, co Vy?
Mají jinou tradici. iné rodinné vazby, jejich věc.
Melete o neústavnost a přitom přecházíte mlčením, že během revolučního dobývání ukrajinského Zimního paláce museli odmávat cokoliv i rozpuštění Ústavnígho soudu. Za jeden den!
To jsou demokraté? Ti Vaši noví kámoši.
Zapomněli jste na Nullandovou a jejích 5 miliard, video najatého snipera szřílejícího na obě strany, zamlčujete informace, které se nehodí.

Nemáte -až na výjimky-kousek studu.
Přirozeně jsou z druhé strany kovaní komunisti, kteří se stébla chytají a vidí v carském Putinovi soudruha, který je podpoří v jejich třídním boji.
Ty čeká ještě větší zklamání.
Komunismus vystřídal kapitalismus i v Rusku. Možná carský, možná asijský, ale kapitalismus

Potíž je, že vy se těm komoušům podobáte jako dvojčata.
Svým způsobem Vás obdivuju.
Máte kachní žaludek.

Budete muset pokračovat. Honem na další šíchtu, soudzi!
B´áťuška Putin suverénně vyhrál první kolo a jen blbec si může myslet, že bude teď mít zájem vyprovokopvat další násilné střety na Ukrajině.Co by z toho te´d měl, když má nyní šanci, že se v referendu může východ přitulit k mužikovi jako na Krymu.
Možná za rok, za dva, ale teď to nemá logiku.

Ale naši bystří kormidelníci potřebují urvat východ s rudou a uhlím, nejen hladový západ.
Přemýšleli jste někdy o tom, že když zmobilizujete, rozdáte kvéry, půjde ukrajinský nacionalista na Žida. Poláka. Maďara, když ví, že na Ivana nemá.
20. 03. 2014 | 07:47

Maximus napsal(a):

PŘ 0:47

Moc pěkně napsané, jak to umí zde jen pár jedinců jako je Pepa Řepa, Jáchym.....

Pepo, Vy máte starosti, čtu právě, že čutálistovi a rebelovi Řepkovi dříve ze Sparty docházejí chechtáče a tak by chtěl vystěhovat z bytu v pražské ville Bianca exmanželku i s dvěma dětmi. Asi bude muset prodat pod cenou nějaké to drahé autíčko. Řepka na Hrad a postavme ho do první řady českého Majdanu. On má z Mejdanů zkušenosti!

Hezký den.
20. 03. 2014 | 07:55

Pepa Řepa napsal(a):


Madam, matematika není mou silnou stránkou, ale koukám, že jste na tom ještě hůře.
Když odečtete Tatara-a jak můžete vyloučit, že každý poslušně bojkotoval- procenta odpovídají.

Máte takové svazácké "argumenty" zapotřebí?
20. 03. 2014 | 07:58

Terry Fox napsal(a):

To David
Vietnamců zemřelo 3,3 milionu, a dodnes se rodí tisícky děti co vypadají jako brambor. Slavný to důsledek Agentu Orange. Zřejmě omluvitelná collateral damage.
20. 03. 2014 | 08:01

Joe remcal napsal(a):

Maximus
to jsme tady už měli v r.1968 -"plíživou kontrarevoluci" a tak dále. Komunizmus skončil ale myšlení ruských politiků se až na výjmky nezměnilo. Stále musí mít nějakého nepřítele kterým by se museli strašit. Je pravda, že dnes je více center moci ne jen dvě jako dříve. Ale ruští politici se právě snaží aby to bylo zase jasko dříve a dostanou tak Rusko do celosvětové izolace. V podstatě jde o to, aby nemuseli plácet obrovské dluhy (4 až 17 bilionů US dol.). Dodnes dluží-jako jediní- za pomoc Lend-lease 100 milionů dolarů (v dřívějších cenách). To je dávná ruská specialita neplatit dluhy. Jenže svět se změnil a je bláznovství si myslet že budou celý svět okrádat. Ale lidem jako vy to nemá cenu vykládat, to je to samé jako přesvědčovat nacistu že hitler byl ďábelské stvoření.
20. 03. 2014 | 08:03

aga napsal(a):

http://www.blisty.cz/art/72625.html

Dobrý den, k výše uvedenému článku (jedná se o tom, jak ukrajinský poslanec donutil k demisi ředitele tv). Včera cca před 23:00 měl Martin Veselovský za hosta komentátora Jefina Fištejna a pustil mu videozáznam. Fištejn uvedl, že je to falzifikát ruské tajné služby a že ČT záběry převzala z ruské televize. Moderátor Veselovský namítl, že přece nezáleží na zdroji, Fištejn oponoval, že záleží. Dál Fištej řekl, že v době revoluce se nejedná v rukavičkách. Zajímalo by mě (mám dojem, že se jedná o stejného moderátora, co kádroval cestovku poslance, co jel sledovat referendum, jistý si nejsem) zda moderátor nevěděl, že zásah ukrajinského poslance kritizoval i Kličko? Když si pustíte záznam tv ZDE 36 minuta, tak budete zírat, píše čtenář Vratislav Vaníček. - See more at: http://www.blisty.cz/art/72625.html#sthash.3Omo01jQ.dpuf

To stojí opravdu za zhlédnutí. Zdá se, že Veselovský tváří v tvář tomu, jak Fištejnovo revoluční nadšení vymetá televizního ředitele z kanceláře, začíná chápat (teda chápat, že by se to mohlo týkat i jeho, jinak jistě ví, o co jde...)
20. 03. 2014 | 08:05

Pepa Řepa napsal(a):

Maxim
copak já, copak Řepka, ale co chudák Šroubik
:-)
Manažera Slavie dělá Rusák a zřejmě je jiný Rus majitelem.
Určitě Putin, vyštourá hbitě SŠ, uplatil 99,9% akcionářů.
Jako na Krymu.
Tekutý hněv přichází, napíše Pehe.
Světasprávy je nám třeba!

Hoďte na něj atomovku.
Demokratickou.
Ve jménu pravdy a lásky.

Pozor Putin se chystá obsadit i Slavoj Houslice.
O nejlepší hráče a nelepší kluby na světě je přece zájem.
Soucítím s reslem., jsem taky sešívanej.
Na těle i na duchu.
Je toho na něj moc.
20. 03. 2014 | 08:08

Skogen napsal(a):

„Na Západě prostě pan Putin neuspěl, integrace do euroatlantického světa se nevydařila“...

No to opravdu ne. Integrace se přestala dařit od chvíle, kdy Jelcin Rusko pro západ ztratil. Tedy integrace podle představ západu, který jaksi nepotřeboval partnera, ale kolonii.

Je také stále třeba nezapomínat, že Rusko se táhne přes dva kontinenty a třebaže nejdůležitější instituce a nejlidnatější oblasti má v evropské části, největší kus země leží v Asii. Rusko si tudíž společníky může vybírat a co do perspektiv nám na východě vyrostli značně ostří konkurenti. Přičemž to zdaleka není jako s Japonskem nebo donedávna s Hongkongem, kde byl politicky vývoj spolehlivě pojištěn.

Mrzuté je, že se to OPĚT nepovedlo, že opět nikdo nepomýšlel, jaké budou následky, když se to nepovede a do destrukce Ruska se prostě šlo. Výsledkem je ruský nacionalismus a nové sebevědomí, se kterými Rusko z hrobníkovy lopaty vyšlo posíleno a na nějakou integraci ze západem má jasný názor. Poslední události tomu nasadily korunu.

Jestliže zde kdosi hledal paralelu s třicátými lety v Německu, pak na tom do jisté míry něco je. Nástupci Versailleských stratégů se ani trochu nepoučili z příčin WW2 a zatlačili Rusko do situace, kterou lze přežít jen nacionalismem a vyhraněností.

Stručně řečeno, dokonale pohnojeno.

Americká zahraniční politika se od chvíle, kdy přestala dělat kompromisy, potácí od neúspěchu k neúspěchu. Krátkodobé zisky v podobě expanzí firem na vybombardovaný trh a zruinovaného finančního systému ve prospěch krátkodobého prodloužení hegemonie, nelze z dlouhodobého hlediska za úspěch považovat.

Americká mentalita a celý společenskopolitický systém formující a zpětně kopírující principy kapitalismu (financování politiky, financování voleb je jednoznačně zaměřen na zisk a růst. Ustoupit o krok zpět, zoptimalizovat svou pozici (ve smyslu racionalizace, nalezení realistické rovnováhy) je díky tomu takřka nemožné. Proto ta agresivní kampaň na samotné hranici soudnosti a realističnosti.
20. 03. 2014 | 08:10

zemedelec napsal(a):

Pane Maximus.
Neustále výborné.
Také obzvlášť,upřimně pochválím Pepu Řepu.
20. 03. 2014 | 08:11

Pepan napsal(a):

"Na dění na Majdanu se bezpochyby přiživily různé neonacistické a ultranacionalistické skupiny"... No tak jestli obsazení čtyř ministerských křesel (včetně silových) a úřadu generálního prokurátora říkáte "přiživení"... To už snad není ani směšné, zvlášť když si vzpomenu na tu celonárodní štvanici na velmi, velmi umírněného Bátoru.
20. 03. 2014 | 08:13

Pepa Řepa napsal(a):

aga
dyť má pravdu.Soudruh Fištejn.
Skvělá debata.
Král mopslíků
Když se kácí les, lítají třísky.
Kde já to jen slyšel?
:-)

Jen by si měli neosoudzi vybrat a dohodnout se.
Bu´d je to násilná revoluce jako VŘSR nebo demokratická procedura
20. 03. 2014 | 08:15

slavwin napsal(a):

Můj pohled rozumní a blábolisti. Odhad jiného pohledu zaslepenci, imperialisti kontra my co to správně vidíme. Naštěstí se tu nerozhoduje tu se získává tomu zabránit nelze. Minulost se nemusí opakovat úplně, ale nějaký koloběh a obměny existují. Světová krize roku 1929-1933 musela mít ten průběh jaký měla, když ji zažehnalo nebo zmírnilo jen stavění bunkrů na hovno nebo aby zarostly trávou. Mnoho američanů šlo Rusovi pomáhat budovat ráj na zemi, když trochu zakotvili tak jim bylo řečeno vezmeš ruské občanství nebo se kliď. Ti kteří zůstali byli téměř do jednoho zlikvidováni jako špioni. Bylo nafilmováno pár stařenek to byly jejich děti, které přežily snad jen proto že byli chvíli spojenci. Dobré i špatné je všude. Řešení hledat bez ideologie a značkování jde to vůbec, odkud vyjde lepší od zapálených bláznů nebo chladných hlav které se cítí zajištěné. Jediné správné nespotřebovávat více než lze od přírody získat, ale ne jejím poškozováním rozvoj a vynálezy jsou vítány, tady neomlouvá ani dočasnost, ta se nedá uhlídat. Mírni se hlídej se platí pro každého nějaké dobývání hoď za hlavu.
20. 03. 2014 | 08:19

buldatra napsal(a):

Viděno z nadhledu se to jeví v hen tom celosním kontextu asi tak:

V podstatě to všecko, co se děje v ruském prostoru, celou Ukrajinu v to počítaje, jasně ukazuje jednu věc.
Rusko zažívá růst a ojropa zakrněla. Podobá se zmoklé slepici, v lepším případě.
Přičemž Rus používá postupy, které předtím použil a legalizoval jeho dnešní protivník.

Zakrnělo ne až tak celé ojroobyvatelstvo, ale jeho nenažraná reprezentace.
Obyvatelstvo zatím jakžtakž jede setrvačností ve starých kolejích. Ale kam až a jak dlouho?
Ojropapaláši, ti dnešní, jsou prostě pro kočku. Slepci a hlušci u kormidla.
Nebo vidí a slyší, jen na to nemají, což je ještě horší.
Taková vostuda!

No a Putin to vidí.
Vypustil pro jistotu pár pokusných balónků a dnes už má jistotu.

Co to znamená pro nás, ojropany?
Zajímalo by mě, co tak asi by navrhl Pehe, tedy pokud je schopen si tuto situaci uvědomit.
20. 03. 2014 | 08:20

Krym Krymovič napsal(a):

Krym Krymanům!
20. 03. 2014 | 08:24

buldatra napsal(a):

Tatarák Tatarům!
20. 03. 2014 | 08:28

Kleofáš napsal(a):

spím pod mapou. Každé ráno se probudím a podívám se na ni. A co vidím, vééééélikou oranžovou plochu, která se táhne od Evropy až k Japonsku. Když se má oční čočka přizpůobí, jsem schopen uvidět maličký flek- a to je ta Ukrajina. Opravdu si naši ojrosoudruzi z Brusele mysleli, že mohou tu velikou oranžovou plochu ignorovat? Pane Pehe, přestaňte prosím lhát( je ale možné, že Vy nic jiného ani neumíte). Ukrajinský režim není demokratický, je to obyčejná fašistická junta, kterou ( to sou paradoxy, co Pehe) nasměrovala socialistická ojrošlechta na Rusko, s cílem získat další ojrootroky, zajistit odběratele evropský karcinogenních potravin, které prý východoevropanůlm chutnají a zatlačit Rusko více na Východ. Černoch Barrack Hussein, který si říká Obama si sliboval od Ukrajiny možnost obklíčit Rusko vojenskými základnami. Nejstrašnější na tom, jaké dilenty si v té ojrověrchušce platíme. Chápejte, Rusko zůstane sousedem Ukrajiny a polovina obyvatel Ukrajiny jsou Rusové. To jsou konstanty, které se nedají změnit. vyhrocení konfliktu zajistilo Ukrajině strašlivou budoucnost státu, kterému hrozí rozpad a další fragmentace. Hloupost Zaorálků, Pehů, Ashtonových, Barrosů nezná mezí!
20. 03. 2014 | 08:29

Pepa Řepa napsal(a):

buldatra
možná za to může ten místní trotlík v klobouku, propagující Krnění.
:-)
Zakrněla matička EU a krní a krní.
To ví i zmoklá Boženka z Fandova kurníku.
Pehe poradí. Ví všechno.
Světaspráva to zachrání.
Fištejn sestaví elitní SŠ brigádu bojových mopslíků.
Drony budou sypat na mužiky pravdu a lásku jako DDT.Hned budou volit jinak. Po našem!

To by v tom byl čert, ojroHomolkové, abychom ten Donbas nevybojovali.
20. 03. 2014 | 08:30

slavwin napsal(a):

buldatra napsal(a):
Podobné pocity byly vyvolány v roce 1929-1933, mnoho naletělo a neví se v kterém gulagu leží jejich kosti.
20. 03. 2014 | 08:32

Yossarian napsal(a):

Pepa Řepa, Maximus, et cetera:

Pánové (a dámy), vyléváte s vaničkou i dítě, potažmo stavíte dům na vratkých základech. Vaše rusofilní nadšení lze ochladit jedním jediným argumentem: jestliže USA konají tak špatně a imperialisticky (nevím nic o tom, že by se např. Kosovo stalo 51. státem USA), proč tedy schvalujete a omlouváte imperiální chování Ruska?

Já jsem nikdy neschválil uznání Kosova, stejně tak nikdy neuznám vojenskou anexi Krymu.

a douška pro Maxima: v Rusku aktuálně opět bují pravý bolševismus (komunismus tam nikdy nebyl), což je určitý mix imperialismu, nacismu, oportunismu a nepotismu.
20. 03. 2014 | 08:32

Vikkor Janukovyč napsal(a):

Mukačevo muklům!
Lvov lvům!
Perm permoníkům(
20. 03. 2014 | 08:38

SuP napsal(a):

Pepa Řepa -
Toho Fištejna bych tolik neodsuzoval. Po všech letech, co s nima žil bych mu přecjen dával větší šanci, že do toho vidí.
Spíš mě zaráží ten John Carry nebo jaxepíše, že srovnává Krym s výletem Rusturistu 1968. Tehdy se strašili bolševici navzájem a rusáci lidem vadili obdobně jako bolševici domácí. Lidi nejvíc ...vadilo.., že bolševik neodtahne, dokud tu rusák bude nalezlej.
Mluvím za sebe a své kamarády.
20. 03. 2014 | 08:39

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Když jde Rakušák s knírkem na Rusa, tak to špatně končívá.
Adplf dohnal Rusy až do Berlína,
Katl zatím jen na Krym.

Příznivci konspiračních teorií by mohli spekulovat o tom, kdo Karla a spol vlastně řídí, zda nejsou náhodou nástrojem Kremlu.
20. 03. 2014 | 08:39

SuP napsal(a):

Pepa Řepa -
Toho Fištejna bych tolik neodsuzoval. Po všech letech, co s nima žil bych mu přecjen dával větší šanci, že do toho vidí.
Spíš mě zaráží ten John Carry nebo jaxepíše, že srovnává Krym s výletem Rusturistu 1968. Tehdy se strašili bolševici navzájem a rusáci lidem vadili obdobně jako bolševici domácí. Lidi nejvíc ...vadilo.., že bolševik neodtahne, dokud tu rusák bude nalezlej.
Mluvím za sebe a své kamarády.
20. 03. 2014 | 08:39

Filuta napsal(a):

Tak tohle je přesné!


...."Už i takový německý veleobr Der Spiegel se diví, že německá vláda udržuje kontakty s představiteli ukrajinské „Svobody“, kteří utužují vztahy s německou neonacistickou NPD. Připomíná, že aktivisté ze „Svobody“ prodělali školení a semináře, které za peníze daňových poplatníků organizovala Adenauerova nadace. Připomíná, že tarnopolský starosta S. Nadal ze „Svobody“ na stránkách časopisu NPD Deutsche Stimme označil příslušníky 14. divize SS jako národní hrdiny.
Další média informují, že již na loňském školení mladých bojovníků vůdce Pravého sektoru D. Jaroš, který byl vojenskou pěstí pučistů v Kyjevě prohlásil, že Rusko je odvěký nepřítel Ukrajiny a že Kartágo musí být zničeno... Jeho zaznamenaný výrok, že Bandera není minulost, nýbrž přítomnost a budoucnost, a „prorocká“ předpověď, která, jak dnes víme, se naplnila že „možná již letos, možná příští rok přijde čas, o kterém banderovci tolik snili“, již také běhá západními médii.

Jen u nás ani slovo. Dál jede propaganda v původním protiruském tónu, jako by se nechumelilo. Prostě proto, že se nechumelí. Zatím.
Hrdinové

Naši stateční bojovníci proti Sovětskému svazu, čtvrt století po jeho konci, nadále vydávají Rusko za Sovětský svaz. Ministr zahraničí dokonce řekne, že „Rusko se na vývoji v naší zemi dobře nepodepsalo“ – a míní tím sovětskou okupaci 1968.

Nelze si to vyložit jinak, než jako skutečnou tupost – u Lubomíra Zaorálka ostatně příslovečnou. Vůbec ho nezajímá, jaké katastrofální důsledky pro nás mohou jeho slova mít. Profesní komory varují, že v případě odvetných sankcí Ruska může u nás přibýt rázem až 40 000 nezaměstnaných, o dalších důsledcích ani nemluvě. A nic. Jako by stále byl na „zamini“ Schwarzenberg.
Mezitím různé země, mezi nimi především Německo a Francie velmi rychle mírní bojovou rétoriku. Až k nám tato vlnka dorazí, a naši kolaboranti se opět srovnají do řady (tentokrát v jiném „úhlu“, to jim potíže nedělá), bude ale pozdě. Rusové si nepochybně budou pamatovat, kdo byl v nespravedlivém tažení proti nim nejaktivnější.

Jeden by skoro řekl, že je to k zbláznění: Stali jsme se součástí Západu v okamžiku, kdy přestal představovat „pochodeň svobody“, ale vydal se po sebevražedné trajektorii hospodářského, morálního a politického rozvratu. A naši tupí „hrdinové“ k tomu nyní dobrovolně přihazují „přidanou hodnotu“, kterou po nás Západ nežádal – a určitě její dluhy za nás nezaplatí.

No – zvolili jsme si je. Děj se vůle Páně.

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/komentare/903-krym-je-soucasti-ruska-zapadnim-strategum-se-podarilo-dokonale-sjednotit-rusky-narod-nasi-hrdinove-dal-bojuji-se-sovetskym-svazem-vypijeme-to-s-nimi.htm
20. 03. 2014 | 08:40

Filuta napsal(a):

Sup

A přijde vám normální, že si Ukrajina udělala za Juščenka , západem tak milovaného, národní idol z Bandery?

To je jako bychom my uctívali Gottwalda.
Přitom se češští intoši posmívají Slovákům za Tisa. A to byl proti Banderovi mílius.
20. 03. 2014 | 08:43

analytik napsal(a):

Putin je velmi schopný politik. Nebo spíše všeho schopný politik.
Říká si - když to vyšlo Hitlerovi a Brežněvovi, proč by se to nemělo podařit i mě?

Putin dokáže ulovit sibiřského tygra holou rukou, na jediné nadechnutí loví z hlubin starořecké amfory a na svém rogalu navádí tažné ptáky na správnou výšku a kurs letu.
Proč by se nemohl zapsat i do světových dějin jako sjednotitel a vůdce Čtvrté říše?

Putin nepřestane krást území sousedních států, dokud mu někdo nepřišlápne jeho zlodějské pracky potřísněné krví nejen polských obětí prezidentského letadla, které explodovalo v dubnu 2010 nad Smolenskem.
20. 03. 2014 | 08:45

Filuta napsal(a):

Yossarian

Jeden argument bych měl.
Krym byl darován Ukrajině za sovětské éry, nyní se pouze vrací tam, kam patří cca od roku 1780.
20. 03. 2014 | 08:45

Filuta napsal(a):

Aga

To si děláte srandu (mám na mysli Fištejna v Událostech)?
Až takový ..... to je?
Tak to se nejspíš doživotně ztrapnil.
Fakt Velká říjnová...
Musím se na to podívat ze záznamu.
20. 03. 2014 | 08:50

zemedelec napsal(a):

Pane Yossarian.
Slabé.
Možná by stačilo,aby bylo v Kosovu 1/3 Američanů,tak by se Kosovo stalo 51.státem USA.
20. 03. 2014 | 08:51

marxík napsal(a):

Pehe nám zde svým strukturovaným způsobem sděluje, že hnědá je v podstatě bílá.
Mimoděk a nechca tak potvrzuje již dlouho prezentovaný marxíkův názor, že žádná demokracie neexistuje. Existuje pouze totalita peněz nebo totalita komunistická, která vystužená kapitálem převezme brzy (svobodně a demokraticky) kormidlo dějin.
Trapné počínání Západu spadá už do předsmrtných křečí totality peněz.
20. 03. 2014 | 08:59

Filuta napsal(a):

Pravdaláska musí být v dosti velké argumentační nouzi, když tady jako kolovrátek neustále operuje stupiditami jako Sudety a Karlovy Vary.

Tisíckrát už byly tyto pseudoargumenty logicky vyvráceny, ale pořád se sem vrací jako bumerang.


Dobře si pamatuju na hysterii Pehe kvůli Báthorovi.
A to Báthora nikde nemával s vlajkou s hakenkrajcem a byl jen nevýznamným vládním úředníčkem.
Ukrajinští náckové obsadili šest vládních postů z 13!, ale prý mají "marginální" vliv.
Tak nějak nevím, neříká se náhodou tomuhle pokrytectví?


Ona je celá pražská kavárna svým chováním v podstatě velmi podobná ukr. náckům.
Projevilo se to už v době prezidentské volby. Kdyby nešlo o typické české žvanily, nebylo by jim vůbec proti mysli svrhnout legitimně zvoleného Zemana, rozpoutat násilí a instalovat si svého německého guru.
A v tom je jádro pudla. Svůj k svému.
Až tady budou tihle manipulátoři zase mobilizovat proti neškodnému Vandasovi, pošlu je rovnou do oněch míst.
20. 03. 2014 | 09:02

jozka napsal(a):

buldatra:

Tak to prrrr!

Tatarak si vzit nenecham!
20. 03. 2014 | 09:06

jozka napsal(a):

OT:

Babiš naslouchá poradci z odborů. Předvídal pád českého DPH
http://zpravy.aktualne.cz/domaci/babis-nasloucha-ekonomovi-odboru-plati-mu-48-tisic-mesicne/r~3bffee22af6511e3a6490025900fea04/

Ja bych snad jen spitnul, ze pad DPH se predvida dobre, staci mit zpravodaje ve vlade a parlamentu.

Novinari, no...
20. 03. 2014 | 09:08

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

aga
Fištejn má pravdu - to vše bylo zinscenováno v Kremlu a pak natočeno ve studiích Mosfilmu. Kopie byly spáleny a popel rozptýlen po Starém Arbatu. proto ta dnešní ranní inverze.
Techniku tu oni mají !!!

Yossarian
Ještě najakou takovou malou definicícíčku by po ruce neměli ? Zadarmo ? Třeba i nějakou poškozenou.

resl
Nechal jset se zas dneska záměrně zapomenout na nádraží ? Anebo vás konečně násilím do toho maršbaťákvagónu narvali ?
Kde jste ? Resle, Sylvie, Lubošu... !
Vorwarts !

Malá aktualitka , přímo z generálního štábu :

http://zpravy.kurzy.cz/363692-uspory-lidi-v-bankach-maji-zalepit-mezery-v-evropskych-financich/
20. 03. 2014 | 09:09

čumil napsal(a):

Musím bolestivě přiznat, že v současném stavu poznání na základě zprostředkovaných informací má p. Pehe pravdu. Konflikt Ukrajiny a Ruska je paradoxně v rukou lidí se stejným mentálním a historickým podhoubím. Ovšem nasazené imperiální prostředky ze strany Ruska jsou nepřijatelné. To Putinovi, nepřijde divné, že když všechny ruské instituce vč ústavního soudu přijímají ve vzájemné soutěži o překot odsouhlasení anexe Ukrajiny a její vtělení do Ruska, aniž by řešily maličkosti, že na Krymu jsou ukrajinské státní instituce, např vojáci, kteří jsou též v první řadě lidé a jaký má být jejich osud? To Putinovi nedošlo, že měla být napřed vytvořena nezávislá samostatná Krymská republika a pak po delší době možná vtělena do Ruska. Pokálel co mohl.
20. 03. 2014 | 09:10

Richard napsal(a):

"Zřejmě vám není známo, že takový výsledek je klidně možný i u nás. A to když v nějakém malém volebním obvodě volí hodně lidí s voličskými průkazy. Klidně stačí chalupáři v malé vesnici - pokud jsou vesničané pilní voliči, snadno se přehoupnou přes tu stovku."
však jo Slámo, psal jsem přeci, že na Krym přijeli odvolit dvojhlaví chalupáři z Černobylu. Volby na Krymu byly naprosto skvělé, měly by je zavést všude ve světě. Jen bych ještě doplnil borce s bazukami ke vchodům hlasovacích místnosti. A taky by se měli pro příště volební lístky podepisovat, ať je v tom pořádek, no ne?
Ale jo, nepochybuji o tom, ž většina Krymovarských touží do Ruska. Problém je, že s sebou chtěj táhnout i ukrajinskou půdu. Archanděl Gabrile Putin jim v tom bratrsky pomohl a celý Krym už převezl náklaďákem do Ruska. Prostě šikula. "Gurá, gurá, gurá"
20. 03. 2014 | 09:10

zemedelec napsal(a):

Pane Filuta.09:02
Velmi dobré.
Jenom přemýšlím,kdyby byl Schwarzenberg na hradě,tak už jsme ve válečném stavu proti Rusku.
20. 03. 2014 | 09:13

Joe Ratata napsal(a):

Ukrajina i vybírá , nebo spíše je nucena si vybrat mezi Všeruskou federací a Němevropskou unií.
Nejspíš bude roztržena.
Rusko nebude na Ukrajině ztratit vliv, Unie za natištěná eura, krytá státními dluhy, potřebuje koupit něco hmatatelného. Třeba ukrajinskou černozem. Ukrajinci prý už prodali Číně zemědělskou půdu o rozloze Moravy.
20. 03. 2014 | 09:14

Krupa Václav napsal(a):

Včera běžela na liště ČT zpráva MZV. Napsal jsem si jí na papírek, ale ten jsem nemohl dlouho najít. Až teď.... Česká republika nebude nikdy souhlasit s anexí Krymu....Chtěl bych se přimluvit u p. Zaorálka jménem voličů z řad důchodců aby ČT tuto zprávu vysílala každý den. Mě by to vyhovovalo ráno v 7hod. a pro jistotu kdybych zaspal, tak ještě jednou večer. Bude nás tak víc kteří nebudem souhlasit. V jednotě je síla!...Jo, a pane Pehe s Vámi taky souhlasím.
20. 03. 2014 | 09:19

Richard napsal(a):

Putinovy a Hitlerovy vzorce jednání nejsou podobné jen v okupačním záboru cizího území, ale i v určitých "pozitivních" rysech.
Putin dostal v Rusku pod kontrolu mafie, zvedl blahobyt, zemi tak nějak "uklidil/vyčistil" od negativních ostrůvků deviace(homofob. zákon nař., Pussy riot) atd. atd.
Hitler snížil nezaměstnanost, zvedl průmysl a zemi taktéž začal "uklízet a čistit" od podobných ostrůvků méněcennosti atd. atd., až se negativní projekce zaměřily mimo Německo.
Tohle může být skutečně nebezpečné, neboť skrze tuto víru v novou lepší Říši, může být postupně ospravedlněno v podstatě vše.
Říká se, že pro hráče automatů je nejhorší, když v počátku vyhrávají, protože nabydou pocit, že tohle je win. Počáteční výhra může být nebezpečná, protože namlsá.
20. 03. 2014 | 09:20

marxík napsal(a):

Demokraté a demokratky, vesměs svobodní!
To, že marxíkovy prognózy nestojí na vodě, potvrzuje zároveň zajímavá skutečnost, že k prosazování svých zájmů musí organizovat revoluce Západ, a ne komunisti.
20. 03. 2014 | 09:21

Joe Ratata napsal(a):

čumil
Zcela správně!
Kosovo se nejprve osamostatnilo, teď je nějaký čas pod mezinárodní správou americké základny a až budou zbývající Srbové vyvražděni a vyhnáni (totéž v části Makedonie), spojí se konečně ve Velkou Narkomafiánskou Albánii.
20. 03. 2014 | 09:22

šašek z Jihlavy napsal(a):

Už se těším, až nějaký podnikavec začne dovážet ukrajinskou černozem, nejlépe v igelitových pytlích po 25kg. Bral bych fůru, nestíhám kompostovat a rajčata nepočkají. Jen nevím, jak se projeví v té černozemi Černobyl, aby mi místo rajčat nevyrostla řepa převeliká.
20. 03. 2014 | 09:23

Filuta napsal(a):

Je to tak moc neuvěřitelné v kontextu současných událostí?


http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/komentare/904-zmizely-let-mh370-stopa-k-11-zari-2001-stoji-za-zahadou-pentagon-a-cia-chysta-se-jaderna-provokace-proti-iranu-nebo-rusku-otevrene-pole-duvodnych-spekulaci.htm
20. 03. 2014 | 09:26

Homunculus napsal(a):

Ježíš to je ale blbost! Kdyby třeba Vilém druhý věnoval po propařené noci Sudety Rakousko-Uhersku a Hitler je pak chtěl nazpátek, tak by ta analogie mohla mít alespoň minimální základ. Takhle je to totální blbost. Navíc - pokud někdo tvrdí, že výsledek referenda na Krymu byl nadiktován zbraněmi oklupační armády, tak je, s prominutím a mírně řečeno, trochu neinformovaný :-) Je také zajímavé, že jsem pana Peheho nikde nezaregistroval, když se konalo bombardování Srbska a později invaze do Íráku, oboje SKUTEČNÁ vojenská agrese bez jakéhokoliv mandátu OSN. Kdepak byl pan Pehe se svými varováními před velmocenskými ambicemi USA? Pane Pehe, jděte do háje.
20. 03. 2014 | 09:26

skeptický napsal(a):

Polákům se dá spousta věcí jen závidět.Bude to asi tou vírou.
20. 03. 2014 | 09:27

Bob napsal(a):

Odvolání Janukoviče, vznik nové vlády na Ukrajině - legální
Krymské referenum, připojení Krymu - nelegální
Maskovaní, ozbrojení demontranti na Majdanu - bojovníci za demokracii
Zlý Putin
Hodný Obama
NATO obranné seskupení hájící mír na celém světě
Pomýlený poslanec Šarapatka
Stateční politici, kteří by tasili šavle a sedlali koně
Skvělí kantoři (Heller...)
Objektivní komentátoři, média a hlavně Pehe
Ó jak to máme jednoduché,už nemusíme číst mezi řádky a můžeme si utvořit vlastní názor
20. 03. 2014 | 09:28

aga napsal(a):

Skogen

"Americká zahraniční politika se od chvíle, kdy přestala dělat kompromisy, potácí od neúspěchu k neúspěchu. Krátkodobé zisky v podobě expanzí firem na vybombardovaný trh a zruinovaného finančního systému ve prospěch krátkodobého prodloužení hegemonie, nelze z dlouhodobého hlediska za úspěch považovat."

To ovšem zcela záleží na úhlu pohledu. Z hlediska těch expandujících firem to úspěch zcela jistě je, a moc, kterou tím získaly, jim zaručuje, že "americká" politika i nadále pojede podle jejich not. Čili žádná americká politika, ale politika "nadnárodních" firem, které mají zcela jiné zájmy, než občané USA.
20. 03. 2014 | 09:30

SuP napsal(a):

Filuta -
"....A přijde vám normální, že si Ukrajina udělala za Juščenka , západem tak milovaného, národní idol z Bandery?
To je jako bychom my uctívali Gottwalda...." (20. 03. 2014 | 08:43)

Ano, stejně jako mnozí zde uctíváte Gottwalda, můžou na Ukrajině někteří uctívat Banderu.
Je tam jen malý rozdíl, že zatímco Gottwald z nás chtěl mít ruskou kolonii, Bandera chtěl opak.
Čemu se furt divíte?
20. 03. 2014 | 09:32

Richard napsal(a):

"Odvolání Janukoviče, vznik nové vlády na Ukrajině - legální"

kyjevské demonstrace byly vlastně přirozeným, spontánním projevem toho, čemu se v některých zemích říká "institut odvolatelnosti politika". Lid má právo, aby mu nevládl zloděj, korupčník, přisátý k trůnu, který ho mocensky a finančně zneužívá.
Jde o přirozené právo, které prostě platí, i když na něj zákon nemyslí.
20. 03. 2014 | 09:37

šašek z Jihlavy napsal(a):

SuP napsal:
"Ano, stejně jako mnozí zde uctíváte Gottwalda, můžou na Ukrajině někteří uctívat Banderu.
Je tam jen malý rozdíl, že zatímco Gottwald z nás chtěl mít ruskou kolonii, Bandera chtěl opak.
Čemu se furt divíte?"
20. 03. 2014 | 09:32

;-)
Jaká škoda, že práce na zahradě nepočká, tady bude dneska ještě veselo!
20. 03. 2014 | 09:37

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

aga
https://www.youtube.com/watch?v=pzwY-hcH3V4

Srovnejte ty dva Fištejny.
Vyjde vám co ?
Názorový ekvilibrismus, nehledě na ty polopravdy Zhrzený odeesák.

Konzervativec - militantní revolucionář, jak to proboha jde k sobě ?
-------------------------------------------------------------------------------------------
Yossarian, Richard atd.
Pánové / možná dámy/, nakoupili jste už ty ukrajinské dluhopisy, himlhergot ? Anebo jen tady plácáte ty své definice a myslíte si, že zrovna tím pomůžete ukrajinskému lidu ? Že když přesvědčíte své názorové odpůrce zde, že se ukrajinská žena, ukrajinský muž, ukrajinské dítě...že se budou mít lépe ? Že si za ty vaše řeči koupí víc chleba, másla nebo letenek ?

Pánové, dluhopisy Ukrajiny by vám měla být schopna prodat jakákoliv česká, respektive cizí, ale v ČR působící banka, možná že i například ruská Sberbank /bývalá rakouská Volksbank/.
Neváhejte, kupujte, pomáhejte. Při solidním vývoji - pokud Káča a Anděla nacpou ďo Ukrajiny peníze svých daňových poplatníků, dost peněz /heršoft, doufám že platíte aspoň nějaké daně, např. Vy - Richarde, doufám, že nežijete jen z důchodu ?/, půjde rating nahoru, výplatní poměr kuponu ve vztahu k ceně pořízení půjde nahoru, cena na sekundárních trzích půjde nahoru. A kdyby ne - kdyby to tam krachlo - no tak se můžete soudit. Při dobré podpoře ze strany českých regulátorů možná i něco málo vysoudíte, ale to přeci není to hlavní, důležitá je ta pomoc - aby to šlo od srdce, ne od hlavy nebo od portmonky. .
Neváhejte - nebo koupí jiní !!!!

http://www.patria.cz/zpravodajstvi/2590946/ukrajina-proti-supum.html

Supe :-))), vy jste doufám nakoupil ?
/nemám na mysli chlast nebo opici...ty bondy, ty ukrajinské bondy ty jste doufám nakoupil, ne ? - nechcete to nařídit daňovým poplatníkům - aby MUSELI nakoupit - přes stát, přes fiskál...jistě coby svobodomyslný pravičák jste pro svobodné nakládání se svým amjetkem...a coby správný diskutér - praktik, jdete příkladem, že ?...Tak kolik jste jich nakoupil, ze dva ?/

Ha, ha, ha...:-))

Začni mluvit o svobodě a solidaritě tak, že se to má dotknout kapes takových (ovšem tak, že by se mělo jednat o jejich svobodné a příkladné rozhodnutí !!!) - a rázem se vytratí jak svoboda, tak solidarita, tak i pravda a láska,...a vytratí se i oni, respektive se začnou vykrucovat, že tak to přeci nemysleli atd..

Fištejn si podle mě taky nakoupil velké kulové, plnou papulu revolučního konzervatismu to jo., chlebíčky a matonka při diskuzích a honoráře za blábolení - to by šlo, to je fajn válka..
20. 03. 2014 | 09:38

aga napsal(a):

Čumil

V tehdejším stavu poznání a na základě informacích zprostředkovaných jedněmi a týmiž měl Pehe pravdu i tehdy, když přímo hystericky hájil nutnost zbombardovat Irák do doby kamenné kvůlivá jeho ZHN - jistě se na to pamatujete z diskuzí třeba u konzevy.

Stejnou pravdu má i dnes, a s ním všichni, kdo mu přizvukují. Jde furz o jedno a to samé - globální lid kontra ???
20. 03. 2014 | 09:40

Míla napsal(a):

Yozif 2.47
buď únava,alkohol a nebo drogy.Jinak si neumím představit tu spoustu gramatických chyb a překlepů.V noci se má spát a na blbosti je dost času během dne.
20. 03. 2014 | 09:42

aga napsal(a):

17,4

Je třeba najít ten správný úhel pohledu, ten zájem, co sjednocuje Fištejny tohoto světa. Pak vám to do sebe zapadne.
20. 03. 2014 | 09:46

Richard napsal(a):

"Yossarian, Richard atd.
Pánové / možná dámy/, nakoupili jste už ty ukrajinské dluhopisy, himlhergot ? Anebo jen tady plácáte ty své definice a myslíte si, že zrovna tím pomůžete ukrajinskému lidu ? Že když přesvědčíte své názorové odpůrce zde, že se ukrajinská žena, ukrajinský muž, ukrajinské dítě...že se budou mít lépe ? Že si za ty vaše řeči koupí víc chleba, másla nebo letenek ?"
bilion

co má s tímhle Vašim blábolismem společné má potřeba se vyjádřit?
20. 03. 2014 | 09:46

JAHA napsal(a):

Ad: Caroll 07:03

Po dlhej dobe rozumny pohlad na vec.
Pred rokom 1935 si nikto nemyslel, ze moze existovat nejaky clovek s tak sialenymi myslienkovymi pochodmi, ako Hitler. Je to preto, lebo sme si v opojeni myslienok oslobodenia "ludu" zabudli na predchadzajucich sialencov , napr. tych, ktori pod krasnym HESLOM sloboda-rovnost-bratstvo masakrovali jedna radost, zaviedli novy letopocet, nazvy dni, mesiacov...pokracovalo to Napoleonmi...,zabudli ludia na sialencov typu Lenina, Stalina..., ktori pod heslom oslobodenia proletariatu vyvrazdili zatial nedosiahnutelny pocet obcanov vlastneho statu, robili cistky dosial nevidanych rozmerov, presuvali cele narody irnix mirnix z vychodu na zapad, z juhu na vychod...a opacne, je to preto, lebo sme ZABUDLI, co urobili komunisti po roku 1945, lebo sme zabudli na Brezneva a dalsich, ktori zdovodnovali svoje zlociny krasnym heslom obmedzenej suverenity z dovodu obrany "socializmu". No a teraz sme zabudli, ze skusenosti, triky a sposoby KGB sa pouzivaju nadalej, pod inymi heslami, ale s tym istym odkazom -MY (teda ja jeden, momentalne putinko), zasiahneme vsade, kde sa rozhodneme, ze su ohrozeni nasi (rozumej Rusi, i keby to boli hoci aj dobre vycviceni kgbacki provokateri).
Vsetky kecy, co som tu i inde cital znamenaju iba jedno. Niektorym Cechom asi nikdy nie je dost. Potrebuju, aby ich zase niekto viedol za rucicku (vtom lepsom pripade, v horsom na vodzke), aby im hovoril, co a kedy si maju a mozu mysliet. Oni to, s uvedenim vsetkych moznych "rozumnych" a "objektivnych" okolnosti (vid 1935-1938) prijmu a stotoznia sa s tym. A doma, pod perinou, alebo este lepsie, niekde v bezpeci zahranicia (svetly vzor z krizoveho obdobia 1938 maju) sa budu utesovat, akize su to disidenti a bojovnici za nove, lepsie casy. Staci len trocha vyckat a vydrzat, nech to niekto vyriesi.
20. 03. 2014 | 09:46

SuP napsal(a):

šašek z Jihlavy -
Já myslím, že to tu brzy odezní.
Na tu Černobylskou černozem bych byl opatrnej. Aby vám nevyrostly na stonkách moc veliký koule, geneticky modifikovaný.
Já zas předvčírem stříhal víno. Obě hlavy.
;-)
20. 03. 2014 | 09:47

SuP napsal(a):

Vykydale -
Nelísej se. A ještě s takovejma pitominama.
20. 03. 2014 | 09:49

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Richard
Žádné takové přirozené právo neeexistuje.
Když už, tak jediné přirozené právo je žít svůj život až do konce tak, že ten konec nějaký parchant neuspíší. Ale ani to neplatí zcela - viz např. popravy vězňů v USA, ale i např. masová vražda v tkzv. metylalkoholové kauze..
Rozhodně nemá nikdo přirozené právo upálit nebo ubít policistu, což je mimochodem také člověk - tedy dle vás nositel přirozených práv. A naopak - jenže u policistů je to trochu obtížnější, oni v sobě nesou vyjádření institucionálního monopolu na násilí, je to jejich profese, navíc konají v subordinačním modu.

Blábolíte, symbolickým jazykem, jazykem manipulátorů, bolševiků, fašistů.
Děláte navíc ze sebe dobrovolně trdlo, to je k neuvěření.
Když pominu tu nesmyslnost vašich teorií a kvazisond do lidských duší, ty jsou naopak někdy velmi kouzelné - budu hádat, nevzali vás kdysi na medicínu ?.
.
Kolik těch dluhopisů jste nakoupil ? Není to tak složitá otázka, odpovězte.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zájemcům o pěkný text dám k dispozici odkaz :

http://vlkovobloguje.wordpress.com/2014/03/19/vyhlasil-obama-ekonomickou-valku/

Kromě článku viz např. první vstup nicku prirodovedec, ale dále i Vidlák atd. stojí za přečtení. Kam se hrabe např. Pehe - se svými výtažky z babišobakalovin..
20. 03. 2014 | 09:51

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Takže SuP nakoupil kulové.
To nepřekvapilo /má velmi nízký důchod, nemá z čeho nakoupit /- jak jsou na tom další ?
Z těch co vyzývají ostatní k pomoci Ukrajině ?
Richarde - máte také tak nízký důchod, že si nemůžete koupit ani jeden ukrajinský dluhopis ?

Resl odpovídat nemusí, on potřebuje na drogy....je to lepší když utratí za drogy, než kdyby například si na ty drogy musel nakrást. To se uznává.
20. 03. 2014 | 09:55

SuP napsal(a):

JAHA -
Díky za upozornění Carolll. Bylo by mi to ušlo.

Caroll -
".... lidé stále nevědí, do jakých obludných rozměrů se v posledních 10 létech vypjatý ruský nacionalizmus dostal. Měl jsem příležitost poslouchat debatu rusky mluvících cizinců a šla z toho hrůza. Podle nich český národ vlastně historicky nikdy neexistoval, za svůj stát vděčí jen Rusku, Rusové jsou ti jediní, nejlepší...atd.. ...."

To není nacionalismus, ale šovinismus naroubovaný na kmen blbosti burana.

Tak a teď si v klidu přečtu JAHA....
;-)
20. 03. 2014 | 09:56

Mi 24 napsal(a):

A co na to mistr slova vrtulnik Zaoralek?:-)))
20. 03. 2014 | 09:57

Mirek napsal(a):

Pehe, proč tu pořád opakuješ úředně vyvrácenou lež, že do demonstrantů dával střílet Janukovyč? Střílelo se z kanceláří šéfa Majdanu. A proč meleš tolik věcí dohromady? Krym se odtrhnul (s pomocí Ruska, jinak by se mu to nepodařilo, zas takoví demokrati v Kyjevě a na Západě nejsou) když přetekla ona pomyslná číše - jazykovým zákonem a vznikem Národní gardy pod vedením provařených nácků. Proč asi nová vláda rozpustila Berkut i tam, kde ji podporoval? Protože potřebuje policii co se nebude řídit zákonem nýbrž zvůlí nynějších vůdců. Krym se neodtrhnul ani za vlád Juščenka a Tymošenkové, které etnickým Rusům nebyly právě nakloněny, až teď. Prostě se sešel Důvod a Příležitost - obojí vinou stupidní politiky Západu k Ukrajině. Kdyby Západ zaplatil za asociačních smlouvu požadovaných 150mld euro , mohl mít proevropskou Ukrajinu i s Krymem. Takhle bude mít akorát na krku trosky velké země na prahu občanské války, miliony uprchlíků, problémy s plynem a ropou a ruské vojsko na Krymu. Že to bude stát víc než těch 150mld euro je očividné.
20. 03. 2014 | 09:59

benefiční pípšou napsal(a):

V krizi okolo připojení Krymu k Rusku může leckterý Čech zakoušet nepříjemné reminiscence z dob (rok 1990 a následující roky) nedávno minulých. To když naše nevyšší místa řešila, místo zavedení osvědčených (u sousedů v Německu a Rakousku) zákonů potřebných pro fungující demokracii a tržní ekonomiku, nový název státu a resuscitovaní osmašedesátníci rozjeli velkou ofenzívu lidských práv. Následky jsou známé. Také teď je výhodné pro tyto politiky a jejich nohsledy angažovat se okázale ve východní cizině, se kterou už ani nesousedíme, namísto řešení domácích problémů. Není jich málo.

P.S. Nevíte někdo jak moc úspěšně teď u nás probíhá odstraňování anonymních akcií?
20. 03. 2014 | 10:00

Filuta napsal(a):

Sup


Maličko jste opomenul fakt, že Bandera se stal na Ukrajině OFICIÁLNÍM hrdinou, jehož památník pravidelně obléhají kladeči věnců.
To je dost podstatný rozdíl.
Nebo jste snad viděl Klause či Zemana s pugétem u hrobu Gottwalda?
Máme tu Gottwaldovy sochy? Jmenuje se Zlín Gottwaldov?
A téhle Ukrajině, která byla náckovská už před pučem, nabízí EU členství?
Přičemž se štítí britského EKIPu nebo Pravých Finů - účelový "antinacionalismus" z toho čouhá jak sláma z bot.


Gottwalda nad postelí má maximálně pomatená Semelová a Grebeníček.
20. 03. 2014 | 10:00

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Richarde, specialně pro vás jsme otázku velmi zjednodušil. Viz výše. Teď by tomu měl porozumět i Richard.

Nakoupilil, moji rádcové, nakoupili ? Či jen tak tlachají -. krátí si chvíle nudy - to než jim pošťák přnese důchod ?

:-))

Fakt sranda, plné papulky svobody, práv, lásky, solidarity...ale jak mají klopit sami, tak šup, hlava do písku.

Tak prostě napište :" nemám a tak nedám". To by bylo aspoň upřímné. Vytáčet se umí kdejaké hovado.

Tož zatím - reslovi ty prachy ale v kapse nechte, raději drogovat než krást.
20. 03. 2014 | 10:01

Richard napsal(a):

"Žádné takové přirozené právo neeexistuje."

nikdo nemá právo jiného okrádat a zneužívat, ani mocný svůj lid
20. 03. 2014 | 10:02

Filuta napsal(a):

Sup

Oni totiž EU nevadí principiálně nacionalisti, kteří jsou proevropští (zatím), vadí jí jen ti, kteří "podvratně" kritizují její dementní politiku (ať už se týká ekonomiky, byrokracie nebo imigrace).
Dost se divím, že vám to při vaší proklamované pravicovosti ještě nedokleplo.
20. 03. 2014 | 10:02

Richard napsal(a):

bilione, dejte si studenou sprchu a nedělejte ze sebe klauna
20. 03. 2014 | 10:05

Filuta napsal(a):

Sup

A co je vlastně opak ruské kolonie?
Kolonie EU, resp. eurosvaz zemí, které nesmějí rozhodovat ani o vlastní fiskální politice?
20. 03. 2014 | 10:05

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

"A co na to mistr slova vrtulnik Zaoralek?:-))) "

Má prý vrtulník a ž po vrtule narvaný ukrajinskými dluhopisy - .půjčil si na ně u nájemníků bytů OKD. Ne a ne se odlepit od země, jak je vrtulník těžký.

:-)))
20. 03. 2014 | 10:05

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Richard napsal(a):
"Žádné takové přirozené právo neeexistuje."

nikdo nemá právo jiného okrádat a zneužívat, ani mocný svůj lid
20. 03. 2014 | 10:02
--------------
Ani šíbři z Wall Street ?

Richarde, grafománku můj...odpovězte, moje maličká pravdolásko :

Kolik jste si koupil ukrajinských dluhopisů ?

Prostě napište : " Ani jeden , nemám na to peníze ani hlavu. Čekám, že to za mě udělají jiní."
20. 03. 2014 | 10:08

Ernesto duch revoluce napsal(a):

Germáni se usadili na záp.ukrajině jako štěnice do kožichu ! A nejen tam ! Už hajlují po ulicích i v estonsku a jiných pobaltských státech ! Tam skutečně nemají co dělat ! Vyzívám evropské slovanské národy aby vážně přemýšleli co s tím ! Jinak bude za pár let s vámi hodně zle ! To nebude ALJAŠKA v PLAMENECH ale tentokrát EVROPA ! Východní slované spojte se proti germánským barbarům ! I bratři srbové patří do vaší rodiny ,neopomíjejte je !
20. 03. 2014 | 10:09

SuP napsal(a):

Filuta -
".... A co je vlastně opak ruské kolonie?
Kolonie EU, ...."

Opakem kolonie je kolonie.
Vaše bezelstná logika je odzbrojující. Pracujte na tom.
20. 03. 2014 | 10:16

JAHA napsal(a):

Filuta napsal(a):

Sup

A přijde vám normální, že si Ukrajina udělala za Juščenka , západem tak milovaného, národní idol z Bandery?

To je jako bychom my uctívali Gottwalda.
Přitom se češští intoši posmívají Slovákům za Tisa. A to byl proti Banderovi mílius.
20. 03. 2014 | 08:43

Mate to nejako popletene v prirovnaniach. Uctivat Gottwalda by ste mohli (ako priklad), keby robil(alebo by vyhlasoval ze robi) nieco pre Cechov, nie pre Rusov. Vo Vasom prirovnani by malo byt - to je jako bychom my uctivali Benesa (co ale robite, ci nie?).
20. 03. 2014 | 10:18

Richard napsal(a):

billion
stále trpíte očekáváním, že budu psát způsobem a o věcech, které si přejete Vy?
To budete nejspíš zklamán.
20. 03. 2014 | 10:21

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Ernesto, kolik jste nakoupil srbských dluhopisů ?
:-)

Lidi, zatím.
Půjčte když tak někdo pár hadrů Richardovi, ať uvede své rozumy v harmonii se svým svědomím. Třeba JAHA - ten pobírá důchod coby Slovák v eurech, teď je dobrý kurz...a bude možná ještě " lepší."...
:-(
--------------------------------------------
MImochodem - rubl dole, importy z EU /exporty EU / do Ruska dole, příjmy Ruska z ropy nahoře. Jak se to rýmuje ?
Třeba českým exportérům.... a Singrovi - což tak trošičku ten export popotlačit další devalvací ? A máme tady inflacičku jak divou...a s ní hezky pěkně úmazy státního dluhu jak divé , ten sliz dole potřebujeme stejně jen u voleb.
20. 03. 2014 | 10:23

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Richahrd
Nejde o způsob psaní, jde o odpověď na velmi jednoduchou otázku.

Já ale chápu proč nemůžete odpovědět.
Zatím jste totiž pro Ukrajinu kromě tlachů neudělal nic. Čekáte že to udělají za vás daňoví poplatníci. Až jim to někdo nařídí - budou to totiž muset udělat.
Zatím sbohem.
20. 03. 2014 | 10:26

Richard napsal(a):

"Lidi, zatím.
Půjčte když tak někdo pár hadrů Richardovi, ať uvede své rozumy v harmonii se svým svědomím. Třeba JAHA - ten pobírá důchod coby Slovák v eurech, teď je dobrý kurz...a bude možná ještě " lepší."..."

až tak zoufalý se cítíte bilióne?
Zkuste třeba Neurol, to je rychlá úleva, ale bacha, je to silně návykové.
20. 03. 2014 | 10:27

marxík napsal(a):

Filuta napsal
Ona je celá pražská kavárna svým chováním v podstatě velmi podobná ukr. náckům.
Projevilo se to už v době prezidentské volby. Kdyby nešlo o typické české žvanily, nebylo by jim vůbec proti mysli svrhnout legitimně zvoleného Zemana, rozpoutat násilí a instalovat si svého německého guru.
A v tom je jádro pudla. Svůj k svému.
Až tady budou tihle manipulátoři zase mobilizovat proti neškodnému Vandasovi, pošlu je rovnou do oněch míst.
----------
Od človíčka, který by bez pardonu deportoval veškeré muslimstvo z Evropy, trochu troufalá slova.
A jestě jedna perlička ,kolego.
Na základě vaší úvahy, že nácek a komunista jedna verbež jest, jste zároveň nezpochybnitelným bolševikem.
Gratuluji vám.
20. 03. 2014 | 10:31

resl napsal(a):

Je dětsky primitivní jásat nad "vitězstvím" ruské armády, když ji nikdo neohrožuje. Ten jásot ruských poslanců, když jim Putin sdělil, že nenechají Krym Ukrajině, to byl rajchstag ve 30. letech, kdy na tribuně stál Hitler. To okázalé otvírání zlatých vrat, když vchází ten malý nadčlověk se vzděláním fízla, ta póza, kde poddaní málem klekají úctou před touto figurkou, by měla zarazit i zdejší bolševiky. Jenže jejich charakter a rozum je na stejné úrovni ruského mužika. Mohou řvát bolševici a komouši všeho druhu jak chtějí. Agresor byl jeden a ten se vloupal na cizí území, aniž by je vláda Uk. požádala. A nekřičel bych, udělal to jeden, jediný člověk a to až dávno po tom, co tam mužici vtrhli. Svět to vidí zřetelně a nic nezachrání ruské lži podporované zdejšími kolaboranty. Doplatí na to jen Rusko a jeho občané. Až na to za pár let přijdou, kdo s nimi vorá, kdo je vinen za to, že jsou ve světě bráni za nevzdělanou zvěř, agresory a žebráky, roztrhaj Putina na kousky. Putin je jen nevzdělaný, profízlovaný udavač z kgb, který se domnívá, že dosáhne na kult Stalina. Jen tak dál, svět už nikdy nebude lidem tohoto typu věřit a jsem si jist, že na své obludné chování tento člověk a nejen on, velmi doplatí.
20. 03. 2014 | 10:31

Richard napsal(a):

" Já ale chápu proč nemůžete odpovědět."

no vidíte bilióne, když tak dobře chápete, má odpověď není vlastně vůbec důležitá, zvládnete si jí sám. Jste šikula, skoro jako Viola.
Máte na mě ještě nějaké otázky, které si dokážete zodpovědět sám?
20. 03. 2014 | 10:31

Richard napsal(a):

"Je dětsky primitivní jásat nad "vitězstvím" ruské armády, když ji nikdo neohrožuje."

asi jako jásot, "tak a Krym je náš, je to doma, v Rusku" = "tak a je ukradeno, máme to doma, gurá"
20. 03. 2014 | 10:34

Filuta napsal(a):

marxík


Muslimové do Evropy nepatří!
Chtějí-li tady žít, musí se podle toho chovat a nezavádět tady jejich nechutné manýry.
Vrah Poláků, židů i volyňských Čechů Bandera a strana UKIP je poněkud rozdíl.
Nezastírám nikterak ,že budu do EU parl.volit Svobodné, kteří jsou taktéž proti nežádoucí imigraci. Nazvat je ale nácky může jen ignorant.
S nacionalistickými evropskými stranami, které chtějí imigraci dát stopku, souzním.
20. 03. 2014 | 10:36

modrý edvard napsal(a):

Hlavně si ty příspěvky nezapomeňte založit. Až sem Rusáci dorazí, tak s jejich pomocí prokážete svoji loyalitu.
20. 03. 2014 | 10:43

Filuta napsal(a):

Jaha

Nijak mě nepřekvapuje, že Slovák Beneše zrovna nemusí.
Natož čírovec
Jste stejný ineligent jako Kchárl, co chtěl posílat Beneše do Haagu.
V TOPce bude ta prudká inteligence zřejmě hojně rozšířená - Kalousek chtěl pro změnu dostat do Haagu Janukovyče, přičemž před soud patří už dvacet let on sám.
Osobnost Beneše respektuju, protože vím, v jakých kleštích se octnul a v jak špatném zdravotním stavu byl. Nic mu nevyčítám a odsun Sudeťáků schvaluju.
Přestože mu to stále (i tolik let po smrti) omlacují hlupáci o hlavu, zapomínají, že nešlo o JEHO rozhodnutí, takto rozhodly vítězné mocnosti. Odsun Němců se konal i v jiných zemích, zde si ale Německo požadavky vznášet netroufá.
Tečka. Nemíním zde rozpoutat opět debatu na téma odsun.
Slovenské mindráky si řešte na vašich stránkách.
Těším se, až vás zaplaví vlna prácechtivých ukáček. Ony se ty vaše sympatie k nim rychle změní v nenávist.
20. 03. 2014 | 10:44

Pompeius Magnus napsal(a):

to resl:

"Putin je jen nevzdělaný, profízlovaný udavač z kgb, který se domnívá, že dosáhne na kult Stalina".
------------------------------------------------------------------------------------------------------------
je dobré pane Urbane, že jste zůstal svůj. Očekávám, že nám příště napíšete něco o morálním profilu paní Asthonové, maoisty Barrosa a členech komunistických stran ve Výstředním Úboru eurosojuzu ( máme jich tam hnedle osum?). Jinak rovněž dobré sdělit něco o backgroundu pana arcidemokrata Barracka Husseina Obamy. Je pravda, že jsou jeho afričtí sourozenci běžní kriminálnící ( tatík dochtor Obama si jich v Africe nasekal neurekom)? No a až si takhle pěkně podrbmeme dojdeme k tomu, že Ojrosojuz i černoušek Obama dostali od toho zakrslého kagébáka ale pořádně po čuni a že je také vidět, že je trpaslík Putin do jednoho převyšuje o několik hlav. Bohužel to vypadá, že je Putin jediný příčetný politik široko daleko. Ví co hodlá dosáhnout a volí k dosažení cíle adekvátní prostředky, přičemž je připraven na různé varianty vývoje událostí. USA volí pouze jediný postup, bombardování, smrt, naprostý chaos a poté ústup se svěšenou hlavou. Pane Urbane, čeho jste se musel dožít, že?
20. 03. 2014 | 10:45

Joe Ratata napsal(a):

Ten test jsem si asi před dvěma lety udělal.
Že prý jsem dosáhl velmi nadprůměrného výsledku a chci-li vědět více ať zavolám na č tel..... . Zkrátka , úplnej blbec. Stálo mě to stovku aniž mi ještě řekli cokoliv dalšího.
20. 03. 2014 | 10:46

Filuta napsal(a):

Sup
To vaše logika kulhá.

Co je opakem RUSKĚ kolonie?

No přece kolonie EUROSVAZOVÁ.
Rusko a EU jsou politickými protipóly (sosanská EU versus kapitalistické Rusko)
20. 03. 2014 | 10:47

marxík napsal(a):

Filuta
A když se vám deportace muslimů nebude dařit, a oni se vám budou vracet do zakázaného prostoru, co s nimi potom vy Svobodní uděláte?
Budete je střílet na hranicí? Vy jinej!
20. 03. 2014 | 10:49

kokoshka napsal(a):

Richard:
Vaše argumenty jsou "briliantni",drahy Watsone.
Ruska armada nema co delat na ruskem historickem uzemi,NATO samozřejme ano protože ho pozve nova nikym nevolena vlada pučistu.
Vetšinu vuli krymskeho naroda je treba ignorovat,protože to neschvalil Velky Bratr na Zapade.
Mimochodem Krym ani neni současti Ukrajinu.Jmenuje se Krymska autonomni republika,proto ma vlastni parlament a vladu ktere se rozhodli kam chteji smerovat,rozhodne ne na mejdan.
To že Karl s Richardem,reslem...mužou puknout vzteky nikoho moc netrapi.Je stejne na dovolenou nepozvou,ani zadara.
Ted řešte Irsko,Scotsko,Baskitsko,Kypr,Palestinu,Kosovo a ostrov Lampedusa.
Když tam udelate dobre skutky budeme jednat o mezinarodnim pravu.
20. 03. 2014 | 10:49

Digi napsal(a):

A jak se Vám, pane Pehe, líbí způsob odvolání ředitele ukrajinské televize ukrjinskými poslanci?

To bysle měl rozebrat.
20. 03. 2014 | 10:49

Filuta napsal(a):

Pompeius

Já slyšel z Putinova projevu jen část, ale jako nevzdělaný blb mi nepřipadal.
Naopak, mluvil velmi chytře a rozhodně (žádná unijní klišé a fráze) a na svou stranu dokázal strhnout téměř celý ruský národ.
To se zase soudruhům z Brusele povedlo.
Kéž bychom měli ve vedení státu někoho obdobného formátu. Pochybuju ,že by si s námi pak Brusel takhle vytíral pozadí.
20. 03. 2014 | 10:49

Harsányi Eva Sándorné napsal(a):

No já nevím, Pehe, já bych klidně zkusila reminiscenci na rok 1918, kdy Československo odmítlo nadále setrvat v C. K. "ŽALÁŘI NÁRODŮ", i když pořád marně koumám, co těm vašim pradědkům na tom Rakousku tak děsně vadilo. Zatím mne napadlo tak leda to, že se jim nechtělo učit německy.
20. 03. 2014 | 10:52

Filuta napsal(a):

Marxík
Každý stát musí hájit své hranice. Evropa není nafukovací.
Ano, pokud to nepůjde jinak a budou se dopouštět ilegálního překračování hranice, pak jim hrozí i toto. Jsem přesvědčen o tom, že to tak nakonec skončí. Jejich agresivita se bude stupňovat. Přečtěte si zprávy o tom, co se děje ve španělské enklávě v Africe.


Se somálskými piráty byste vyjednával? Tohle zkoušeli zoufalci ze západního světa, kteří dokonce zakázali zbraně na palubách svých lodí.
Máte rád jako marxista Rusy, že?
A víte, jak s nimi naložili Rusové?
20. 03. 2014 | 10:53

jozka napsal(a):

No, ja hlavne doufam, ze si ty sve prispevky zalozite sam. Protoze podobne hlody se uz v pripade Kosova, Iraku, Libye, Gruzie (etc.) stihly usvedcit z blbosti samy. A je to jen par let.
20. 03. 2014 | 10:55

Jihočech napsal(a):

"Na dění na Majdanu se bezpochyby přiživily různé neonacistické a ultranacionalistické skupiny, jeho jádro však tvořili lidé, kteří prostě nesouhlasili s politikou Viktora Janukovyče."
Realita: Strana Svoboda ve volbách 2012 získala 38 mandátů a stala se čtvrtou nejsilnější v ukr. parlamentu
Založena 1995 pod názvem "Sociálně-národní strana Ukrajiny" (!) podobnost názvu s NSDAP čistě náhodná, přejmenována na Svobodu v r. 2004
Oleh Ťahnybok, předseda a kandidát na prezidenta se proslavil výroky o "Ruskožidovské mafii", výzvami k emigraci ukrajinských Židů a myšlenkami o územním vypořádání s Polskem
Další vlivová uskupení krajní pravice, např. Pravý Sektor apod. se jako část opozice raději ani nezmiňují. Co na to Pehe?
20. 03. 2014 | 10:58

Hermann Fritzmeier napsal(a):

Filuto,
ono by to chtělo někoho Putinova formátu rovnou v Bruselu. Pak by nedělali takové kraviny a jednotliví členové Unie by byli rádi, že v ní mohou být. Takhle člověk marně přemýšlí, jestli jsou větší blbové tady, nebo tam :-(
20. 03. 2014 | 10:58

Filuta napsal(a):

Jozka

Jo, jo - o arabském "jaru" tady blouznil taky Pehe.
Už se těším na to ukrajinské "jaro". To bude taky nářez.
20. 03. 2014 | 10:59

arnazach napsal(a):

Filuta: Poučte mě - jak si s námi Brusel vytírá pozadí? Mám spíš dojem, že si ho se sebou vytíráme především sami. A ovšem Pehe má pravdu.
20. 03. 2014 | 10:59

JAHA napsal(a):

Ad: filuta
Ja som Vam IBA ukazal NEPRIMERANOST Vaseho prirovnania na konkretnom pripade. Vy miesto toho odpovedate na SVOJE myslienkove pochody o mne. Nic noveho. I tak sa da skrutit dokazanu nelogiku prirovnania miesto priznania si - to s tym prikladom som asi predsa len trafil vedla:-).
Len tak dalej.
20. 03. 2014 | 11:01

Filuta napsal(a):

Hermann

Pevně doufám, že ten eurosocík změní trochu nové volby.

Už vidím, jak mě teď někdo obivní z rusofilie a z obdivu k Putinovi.
Ale on je Putin opravdu největším ruským státníkem novodobé historie.
Hájí zájmy Ruska a daří se mu.
My tady máme jenom samé unijní kolaboranty a zrádce, kteří podepsali fiskální pakt (to se rovná vlastizradě) a přijmou klidně i euro.
20. 03. 2014 | 11:02

Hermann Fritzmeier napsal(a):

Jenom k Rusku a Putinovi:
COKOLI udělají, je špatně. Jediná výjimka je usnesení o okamžitém zahájení rozprodeje Federace zájemcům ze Západu z cenu 1cent za 10km čtverečních.
20. 03. 2014 | 11:02

marxík napsal(a):

Filuta
Bandera ze svého pohledu taky nevraždil, ale zajišťoval svůj pořádek.
20. 03. 2014 | 11:03

Filuta napsal(a):

Jaha

Nepochopil jsem, jak souvisí Beneš s Ukrajinou.
20. 03. 2014 | 11:03

Richard napsal(a):

"Ruska armada nema co delat na ruskem historickem uzemi"

kokoschka
ano, přesně Čerloku, ruská armáda nemá na svém historickém území proti vůli jeho současného, zcela legitimního majitele, co pohledávat. Asi podobně jako Vladimir Rus v domě Vladimira Ukrajince, který je proti takové jeh přítomnosti a to i přesto, že Vladimir Rus, Vladimiru Ukrajinci tento dům před lety daroval. Mimochodem Vladimir Rus daroval Vladimiru Ukrajinci i jiné záležitosti, už ne tolik fajné, např. těžký hladomor.

K autu, jenž někomu darujete, také pozbýváte vlastnický vztah a nemůžete si do něj jen tak vlézt, přestože bylo někdy v historii Vaše.
20. 03. 2014 | 11:05

Filuta napsal(a):

Hermann

Přesně tak. Američanům vyhovoval ožrala Jelcin. z toho měli srandu a vesele ho poplácávali po zádech. Rusko bylo za jeho éry na pokraji ekonomického i politického krachu, totálně demoralizované.
Putin vrátil Rusům hrdost na svůj stát a národ a dokázal zvednout ekonomiku.
Má-li člověk objektivní náhled, musí tu změnu zaznamenat.
Pro Rusy je Putin optimálním vůdcem, pro USA je nebezpečným konkurentem.
Nedivím se, že se ho bojí. Rusko půjde nahoru, USA s EU prudce dolů. Však se o tom všichni do roka přesvědčí.
EU se v tom plácá a papouškuje názory Obamovy administrativy, ta nemá ani vlastní náhled.
20. 03. 2014 | 11:08

Richard napsal(a):

"Mimochodem Krym ani neni současti Ukrajinu.Jmenuje se Krymska autonomni republika,proto ma vlastni parlament a vladu ktere se rozhodli kam chteji smerovat,rozhodne ne na mejdan"

Krym je a byl součástí Ukrajiny, přestože je autonomní republikou. Popíráte realitu Kokočko.
Přečtěte si o tom něco.
20. 03. 2014 | 11:09

Honza II napsal(a):

Pokud by člověk byl opravdu "chudý duchem", tak by asi jako Pehe nabyl dojmu, že Krym nikdy Rusku nepatřil. Ale to by se k němu nesměla vázat velká část ruské literatury. Jak s tímhle se srovnává "duch" autora? Asi nijak, protože on přece ruštinu ve škole nenáviděl a české překlady klasické ruské literytury také v životě nečetl.
Prostě člověk, z jehož článků vždy čiší, že je "chudý duchem". Mám ale pocit, že v Čechách mu dnes věří jen lidé typu Jakuba Fištejna, který se včera předvedl v televizi jako typický demagog, které tak pomlouvala socialistická ideologie. Když jsem dnes zjistil, že promítaný záznam není výmysl ruské televize, ale že opravdu onoho ředitele ukrajinské televize odvolali, protože vysílal Putinův projev, tak musím zpětně odpustit všem socialistickým komentátorů, Opravdu měli pravdu o nejhorších východoevropských odpalících, které zaměstnávala Svobodná Evropa. A teď prostě máme tyhle lidi u nás, kteří nepochybně ovlivňují "ducha" mnohých našich novinářů.
20. 03. 2014 | 11:10

Filuta napsal(a):

Arzanach

Ve zkratce - co třeba fiskální pakt?
Jestliže zbavíte národní vlády možnosti rozhodovat o fiskální politice, pak jsou tyto vlády jen loutkovými režimy.
Bruselské politbyro je nikým nevolené a neodvolatelné.
Brusel nám diktuje i výši DPH, naše vláda nemůže snížit ani DPH na podělané pampersky, protože si nevyjednala výjimku atd.
20. 03. 2014 | 11:11

kokoshka napsal(a):

A co vy delate v Karlsbadenu?
Vrat'te Nemcum Sudety.Moravu moravakum,Ostravu Polakum,vrat'te se do hranic řiše Karla IV.
20. 03. 2014 | 11:11

marxík napsal(a):

Filuta
Odbočku se somálskými piráty jsem nějak nepochopil.
Vzhledem k vašemu chápaní světa bych očekával, že nebudete řešit somálské piráty, ale Somálsko jako takové, bez pardónu.
20. 03. 2014 | 11:14

antipolitik napsal(a):

Pehe kdo si tohle zaplatil? Srovnávat nesrovnatelné je trapná manipulace. Sudety nikdy nepatřili k Německu na rozdíl od Krymu, který byl a je historicky Ruský. Já už ty politologický bláboly neberu vážně. Pisálci jsou placení-tudíž se od nich nemáme naději se dozvědět nemanipulativní informace.
20. 03. 2014 | 11:15

JAHA napsal(a):

Ad: Pompeius Magnus to resl

Bohuzial, takmer vo vsetkom Vam musim dat za pravdu. Hlavne o maoistoch Barossovi, protiamerickej bolsevickej aktivistke a s velkou pravdepodobnostou bliziacou sa istote defraudantke penazi spolku, kde bola uctovnickou, ale i o totalnej neschopnosti americkeho prezidenta, co ukazal neustalym zacinanim a nedoriesenim x vyvozov demokracii na USA sposob. (Uz som o tom pisal v odpovedi pepovi repovi inde). Zabudol ste ale na dalsich sialencov, napr. francuzskych, na tzv. krestana, vyzmykanu handru a obracaca kabatov Rompuya a pod. To ale neznamena, ze by sme mali rezignovat na tvrdu kritiku uzivania kagebackych sposobov Putina.
V oslepeni svojej moci a neschopnosti USA a EU kadeco rozumne v poslednom desatroci urobit NEVIDI, alebo nechce vidiet, ze vytvoril na DESIATKY rokov obrovsky val - severske postsovietske republiky, Polsko, Ukrajina (teda to, co z nej zostane), Slovensko, asi i Madarsko (ma na zapadnej Ukrajine tisicky Madarov), tiez takmer isto Rumunsko (vid Moldavsko a jeho problemy s tzv. Podnesterskom)- val PROTI VSETKEMU ruskemu, i keby to bolo pre tieto krajiny dobre. Myslim, ze pravaha obyvatelov uvedenych krajin uz NIKDY nebude verit Rusku NIC (t. j. za vsetkym budu hladat rusku klucku, podvod...). To teraz dosiahol Putin, len aby si pohladil svoje komplexy. Bohuzial. Mal MOZNOST DOSTAT v podstate so SUHLASOM VSETKYCH Sevastopol, a tym i STALU pritomnost v oblasti. Posral si to sam, lebo je zamindrakovany. Bohuzial pre Rusko.
20. 03. 2014 | 11:19

hugo ch. napsal(a):

Filuta
To jste si povšiml dobře.
Ilona Švihlíková říká otevřeně, že jsme kolonie a z tohoto statutu a z něj plynoucí životní úrovně nemáme šanci se zvednout.
Ledaže by ovšem...
20. 03. 2014 | 11:20

Joe Ratata napsal(a):

Richard
Malá technická.
Darujete-li někomu auto a on se k Vám začne chovat tak, že to odporuje dobrým mravům, můžete požadovat vrácení daru.
Tím nijak nenarážím na Krym. Tam to bude kapánek o něčem jiném.
20. 03. 2014 | 11:24

Sláma napsal(a):

Richard napsal, jako vždy, hromadu hloupostí, například tuto: " Lid má právo, aby mu nevládl zloděj, korupčník, přisátý k trůnu, který ho mocensky a finančně zneužívá.
Jde o přirozené právo, které prostě platí, i když na něj zákon nemyslí.

Ano, s tím je možné souhlasit. Ale je otázkou, kdo je ten lid? Je to 40 tis. násilníků, placených z tajných fondů amerických tajných služeb a německé BND? Jsou tím lidem národní socialisté ze strany Svoboda?
Proč se na Ukrajině neuskutečnilo to, co navrhovali dokonce i někteří Američané? Tedy ustanovení přechodné nepolitické vlády, která by dovedla Ukrajinu k předčasným parlamentním a prezidentským volbám!

Místo toho se ujaly vlády 3 strany, které v parlamentních volbách v roce 2012 získaly dohromady jen 166 mandátů z 450 celkových! A ve Východní Ukrajině zcela pohořely. Například strana Svoboda získala v Krymské autonomní republice jen 1,07% hlasu!
To není žádný lid, to jsou prostě pučisté, kteří provedli puč za peníze Spojených států a Německa.
Rozhodně to není poprvé. Vzpomeňme si na puč v Iránu v roce 1953, který svrhl prozápadního ministerského předsedu Mosadeka. Provedla jej CIA na objednávku britské naftařské firmy BP (operace AJAX) a jeho následky jsou znát dosud - v konečným důsledkem bylo vítězství islámských fundamentalistů v Íránu, který nebýt puče, mohl být dnes moderní zemí západního typu.
20. 03. 2014 | 11:25

JAHA napsal(a):

Filuta napsal(a):

Sup

A přijde vám normální, že si Ukrajina udělala za Juščenka , západem tak milovaného, národní idol z Bandery?

To je jako bychom my uctívali Gottwalda.
Přitom se češští intoši posmívají Slovákům za Tisa. A to byl proti Banderovi mílius.
20. 03. 2014 | 08:43

Pisal ste to, ci uz si nepamatate?
Na to som odpovedal, ze logika prirovnania si ziada, aby ste vymenili slovo Gottwald za Benes. Z dovodov, ktore som napisal, ale ktre Vam vysvetloval (vidno, ze neuspesne) i SuP. Skratkou - Vyssie Vami uvedeni cudzinci to co robili robili pre SVOJ narod, Gottwald pre "cizakov - Rusov, sovietov, ...).

Predpokladam, ze i tak Vam to nedojde, ale skusil som.
20. 03. 2014 | 11:25

Sláma napsal(a):

Honza II napsal: "Mám ale pocit, že v Čechách mu dnes věří jen lidé typu Jakuba Fištejna"

Dosud jsem měl pocit, že se Fištejn jmenuje Jefim, neb je potomkem ukrajinských Židů.

Angažovanost Izraele na straně Majdanistů ukazuje, že se ve skutečnosti jedná o Sýrii - Izrael a jeho američtí společníci chtěli zablokovat ruskou Černomořskou flotilu v Sevastopolu, jako to udělali při válce v Osetii.
20. 03. 2014 | 11:29

Yossarian napsal(a):

17.4bilionů., filuta, zemědělec.:

nějak jsem nepochopil spojitost, ale budiž; poukazujete-li na neschopnost Ukrajiny vybřednout z dluhů, jistě by Ukrajina akceptovala např. finanční vyrovnání za Krym, podobně jako kdysi USA koupily od Ruska Aljašku. Zbytek Vašich dojmů nemá v mezinárodním právu jakoukoli oporu, ze strany Ruska se jedná o sprostou agresi, navíc "maskovanou" jako "domobrana" (s moderními zbraněmi a výbavou, které nemají dnes ani běžné ruské útvary).

Krym byl v 70. letech darován, a to znamená, že se stal součástí Ukrajiny a naopak NEZNAMENÁ, že si ji Putin může jen tak vzít zpět. ČSR vznikla lobbingem Masarykovým a Štefánikovým u vítězných mocností - i to je špatně a máme se vrátit zpět k Rakousku? A když už jsme při tom, neměli bychom vlastně my, Češi, požadovat na Němcích a Polácích cestu k Baltu, když jsme ji kdysi v dávno měli v Království českém? A pokud chtějí naplavení Rusové na Krymu zpátky na matičku Rus, jistě jim Puťka milerád pomůže v migraci..

Nerozlišujete podstatné od nepodstatného. Stát může zbankrotovat, ale to není důvod sebrat mu jeho území.
20. 03. 2014 | 11:31

Sláma napsal(a):

Pehe napsalo hloupost: "ukáže-li západní svět vůči Rusku stejnou slabost, jakou ukázal v roce 1938 vůči Hitlerovi, obsadí Putin i další části Ukrajiny. "

Ve skutečnosti ovšem není postup Ruska na Krymu srovnatelný s postupem Hiltera, nýbrž s tím, co by se stalo po Sametové revoluci, kdyby zde bývali zůstali Sudetští Němci - v Karlovarském kraji by se objevili němečtí vojáci bez označení, kteří by zorganizovali referendum o osamostatnění Karlovarského kraje a jeho demokratickém přičlenění k demokratickému Německu. A nepochybně by proto nadšeně hlasovali nejen Sudetští Němci, ale i Sudetští Romové, protože by si od toho slibovali zvýšení sociálních dávek!
20. 03. 2014 | 11:33

Joe Ratata napsal(a):

JAHA
V hodnocení Beneše jako člověka se asi neshodneme, ale že se zasloužil o Československo (nikoli o Česko-Slovensko, viz můj poslední příspěvek pod posledním Drdr.) snad ano.
20. 03. 2014 | 11:36

Richard napsal(a):

"Darujete-li někomu auto a on se k Vám začne chovat tak, že to odporuje dobrým mravům, můžete požadovat vrácení daru."

na to jste přišel kde člověče?

Když jinému cosi darujete, třeba auto, ten ho může klidně svrhnout ze skály.
Jiná věc je dotace, tedy účelový "dar", který je svázán s určitou povinností je užít daným způsobem.
--------------
Sláma napsal(a):

"Richard napsal, jako vždy, hromadu hloupostí, například tuto: " Lid má právo, aby mu nevládl zloděj, korupčník, přisátý k trůnu, který ho mocensky a finančně zneužívá.
Jde o přirozené právo, které prostě platí, i když na něj zákon nemyslí.

Ano, s tím je možné souhlasit. Ale je otázkou, kdo je ten lid?"
Sláma

bránit se proti zneužívání a okrádání má právo každý, bez rozdílu. Další věcí je, jak má vzniknout nová vláda.
20. 03. 2014 | 11:48

Jáchym napsal(a):

PŘÁTELÉ,
Nejprve Tomáš L:
„Jiinak flustrovaný je slovo vzniklé spojením emočně frustrovaného s sugestivně odplivujícím. ;-) „
Tomáši,
autorem tohoto i mnou oblbeného termínu je nezapomenutelný nick Hoven.

U něj to ovšem bylo použití cizího termitu, o jehož významu nebyl uniformovanej.
Ale flustrace je krásný a výstižný termín a já ho už také adoptoval . Když pánbu dopustí, i motyka zvíci Hovena spustí.

Horší je, když tu intelektuálové typu Jiřího Pehe publinkají výplody ducha nějakých Hovenových kolegů.

Já vím, že kdo jede na tygru, nemůže seskočit, vím, že Pehe není zdaleka tak omezený, aby byl schopen myslet vážně či napsat některé slabomyšlenky, které máme to utrpení pod jeho fotočkou číst.

Ale s Hovenem byla alespoň sranda, Šauerová má coby propagandistka alespoň spinbakalářskou, když už ne spindoktorskou úroveň, na výrobu hrubozrnné krvavé tlačenky je tu Diágo Humén...

Nějak ztrácím pojem, k čemu si ještě blindrbreberci pěstují Peheho.
To nemá černohorské kníže mobil, aby vydával příkazy svým lidem v ČSSD přímo a musel využívat tichou pehecí poštu ? Že by už byl Pehe jediný, kdo rozumí mluvené švancumberštině?
20. 03. 2014 | 11:50

JAHA napsal(a):

Ad: Joe Ratata
Precital som si Vas prispevok pod Dr.dr ešte včera. Viem, ze sa nase pohlady na OSOBU nezhodnu. Ani asi na prinos jednotlivych clenov "trojky" na vzniku CSR. Ale to neznamena a NIKDY som si to nemyslel, ze by sa Masaryk, ci Benes nezasluzili a to velmi vyznamne, na vzniku CSR. Rozhodne sa zasluzili, a napriek neskorsim poruseniam dohod, bol to rozhodne zasadny historicky pocin VSETKYCH troch, ale i stviek a tisiciek menej viditelnych osob.
Mne vadi len jedno. Ze napriek mnohym dnes uz dostupnym informaciam o jednotlivych osobach tejto velkej trojky v dejinach Cechov i Slovakov sa ceskej strane akosi nechce vycirit stojate vody. KAZDY clovek ma a mal svoje dobre, i zle stranky. Vy ale o zlych nechcete ale nic pocut, nic vidiet, radsej ich vyhlasite za bachorky (nemyslim Vas osobne, ale atmosferu v ceskom prostredi). To je jediny problem a rozdiel v pohlade na vznik CSR (vztahy, doba, moznosti, osobna cnost a poctivost akterov,...).
Pekne pozdravujem.
20. 03. 2014 | 11:51

David napsal(a):

Ještě k 20. 03. 2014 | 07:24

-----------------------------------

Parlamentnilisty.cz:

Srandisti a klauni ze Západu. Stejně vládne velký kapitál. Novinářka jasně k nátlaku na Rusko

20. 3. 2014 10:42

Postoj západního světa k Rusku získal podle komentáře Terezy Spencerové na webu Literárky.cz nádech frašky. Rusko si na Krymu udělalo, co chtělo, a reakcí je trest v podobě seznamu několika desítek činitelů, kterým byla zatržena víza a zmražena případná západní konta.

Anketa

Kdybyste bydleli na Krymu, jak byste hlasovali v referendu?

Pro připojení k Rusku

87%

Pro setrvání v rámci Ukrajiny

4%

Nevím, nikdy jsem tam nebyl. Je to jejich věc

9%

hlasovalo: 6061 lidí

Lidé ze seznamu se přitom svému „trestu“ otevřeně vysmívají. Putinův poradce Vladislav Surkov označil zařazení na listinu za „velkou poctu“ a vzkázal, že na Americe jej zajímá pouze několik spisovatelů, jejichž knihy si beztak může koupit i v Moskvě. Vicepremiér Rogozin rovnou vzkázal, že seznam sestavovali „nějací srandisti“.

Jakékoliv jiné donucovací prostředky jsou přitom v nedohlednu. „Nevěřím, že drtivá většina zemí bude pro zesílení sankcí,“ uvedl lucemburský ministr zahraničí. V době vypjatých slov si podle Spencerové jen málokdo zachovává chladnou hlavu. Jednou z čestných výjimek je prý britský konzervativní poslanec Edward Leight, který vyzval k ukončení mocenských her a připuštění, že Západ není schopen urvat Ukrajinu od Ruska.

Celý článek ZDE

Je prý pravdou, že někteří evropští politici, podle Spencerové „jestřábi“, by velmi rádi přitlačili na silnější sankce. „Unijní pravidla ale požadují konsensus, a tak propadají frustraci," cituje ze zprávy agentury Reuters.

ZDE ParlamentníListy.cz objektivně a vyváženě přinášejí názory k situaci na Ukrajině

Důvodem bezzubých sankcí, do kterých se nepodařilo prosadit ani to minimum účinných opatření, o kterých se uvažovalo, je podle Spencerové fakt, že nejzásadnějšími odpůrci postihu Ruska jsou velké globální firmy.

Někoho, kdo Rusko vnímá jako baštu světového komunismu, to prý možná překvapí, ale úplně jinak se prý na věc díváme, když si uvědomíme, že například americký ropný gigant ExxonMobil je pevně svázán s ruským petrochemickým koncernem Rosněft. Jeho šéf v roce 2012 Vladimíru Putinovi řekl: „Nic neposiluje vztahy mezi zeměmi více, než podnikatelské projekty.“ Obdobná spojenectví razí například firmy Shell a Gazprom, ConocoPhillips nebo u nás dobře známý Lukoil.

„Náš svět neoliberálního kapitalismu je řízen někým jiným, než jsou zvolení politici,“ konstatuje Spencerová. Pak se nemůžeme divit, že mezinárodní právo je jen cárem papíru a jeho vehementní obhájci nejsou víc než klauni.

Proto by prý bylo na čase současnou frašku kolem sankcionování Ruska ukončit.

„Třeba prostým 'ty pán, já pán'," myslí si Spencerová. Západ by měl přestat vykřikovat, že Putin je diktátor,

a raději si začít lízat vlastní rány.

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/-Srandisti-a-klauni-ze-Zapadu-Stejne-vladne-velky-kapital-Novinarka-jasne-k-natlaku-na-Rusko-312140

Čím dříve Západ pochopí, že by si měl začít lízat vlastní rány, tím pro celý svět lépe.

"Vyhrát" může jen za cenu rozpoutání 3. světové války.
20. 03. 2014 | 11:52

Gustáv Kočí napsal(a):

Vraťte se do hranic říše Karla IV.:

http://www.ceskatelevize.cz/specialy/nejvetsicech/img/historie/mapa8b.gif
20. 03. 2014 | 11:54

Pompeius Magnus napsal(a):

to Filuta:
"Já slyšel z Putinova projevu jen část, ale jako nevzdělaný blb mi nepřipadal.
Naopak, mluvil velmi chytře a rozhodně (žádná unijní klišé a fráze) a na svou stranu dokázal strhnout téměř celý ruský národ."
------------------------------------------------------------------------------------------------
pane Filuta, já jsem si ho pouštěl celý a byl to mimořádně dobrý projev, zaměřený jak jinak, především na ruského posluchače/voliče, velmi vtipný byl odkaz na americké postoje ke Kosovu ( ta překladatelka je naprostý uspávač hadů, tak jsem sí to pustil pouze v ruštině). Můj příspěvek byl uřený pro pana resla/urbana a musel jsem použít slovník, kterému tento pán rozumí, jinak bývám v osobní styku poměrně kultivovaný(doufám). I když připustíme, že je vladimír Putin ultrapadouch, musíme zkonstatovat, že své povolání - padoušství ovládá mimořádně dobře, ostatně i mezi padouchy je velká konkurence. Srovnejme dokonale provedenou operaci Krym, včetně referenda, vyhlášení samostatnosti, žádosti o přechod pod Ruskou federaci, atd. s naprostým evropským dilentantismem při puči na Ukrajině ( právní chaos ohledně odvolání legitimního prezidenta, mrtví zavraždění nejspíše Ukrajinci samotnými, nebo eurosoldáty, nelegitimnost pučistické vlády, dezerce ukrajinských ozbrojenných sil /loď s posádkou i kapitánem, atd. atp.) a je jasné, kdo je hraje šachy, a kdo slepou bábu. Z té unijní reprezentace Vám prostě musí být zle
20. 03. 2014 | 11:54

Ládik!!! napsal(a):

Maximusi -
k tomu češtinu: nick "Maximus" nemá nic společného s latinou. Slkloňuje se podle vzoru autobus - tedy bez autobusu, k autobusu atd. Ještě jsem neslyšel tvar "bez autobu", "o autobu", "s autobem". Proto tě oslovuji Maximusi, možná by bylo správně Maximuse, ale k tomu by bylo potřeba p. Cvrčka. Nick Maximus je jako autobus, ubrus, humus, turnus, tubus a podobně.
20. 03. 2014 | 11:54

resl napsal(a):

pompejusi, rozdíl mezi západním komunistou je v jeho kavárenské teorii, která nikoho nezabila, zatímco sovětský a jemu blízký komouš je nevzdělaný agresor, který ma na rukou potoky krve a násilí. jak vidím, nic jste mi nevyčetl, máte-li ovšem něco z toho, co jsem psal za lež, sem s tím. pokud nemáte, tak mě neobtěžujte nudným blábolem. r.

kokoško, hloupé pro vaši gubernii je, že nikdo o dovolenou u vás nestojí, takže tam jezděte s rodinou sám a přeji příjemný pobyt pod ruskou, milicí a ruskými fízly. tady se totiž vytahujete, že jezdíte po světě, ovšem do říše zla se vám jaksi nechce.

filuta : My tady máme jenom samé unijní kolaboranty a zrádce, kteří podepsali fiskální pakt (to se rovná vlastizradě) a přijmou klidně i euro.
--------------
co si o vás asi tady filuto pomyslí ? víte, co to je ten f.p. ? znáte význam slova kolaborant ? ne ? tak mrkněte do zrcadla. jste zralý na připoutání k lůžku.

sláma : Ale je otázkou, kdo je ten lid? Je to 40 tis. násilníků, placených z tajných fondů amerických tajných služeb a německé BND? Jsou tím lidem národní socialisté ze strany Svoboda?
------------------
dle vaší "spravedlivé" teorie je lid jeden Janukovyč se svou trochu opožděnou pozvánkou.
20. 03. 2014 | 11:56

Kelt napsal(a):

Resle,
tak brzo po ránu a již tak zfetovanej?
Já vím,že je to těžké spolknout takovou takovou potupu,co všem těm nositelům" demokracie"
se dostalo od mužika Putina.
Bohužel nedá se již nic dělat-Krym zůstane ruský,i kdyby se všichni zhnědlí pravdoláskaři pokakali do vejšky.
Psi štěkají,karavana jde dál.
20. 03. 2014 | 11:57

Filuta napsal(a):

Yossarian


Jenže "království české" a padesátá léta, kdy byl Krym darován (Rusů se na názor nikdo neptal) je historicky jaksi někde jinde. Jedno existovalo v hluboké historii, druhé pár desítek let zpátky.
Krym patřil Rusům, dobyli si ho.
20. 03. 2014 | 11:57

Joe Ratata napsal(a):

Richard
Na možnost vrácení daru se poptejte se někoho s právním vzděláním a pak mi odpovězte.
Neunáhlujte se.
20. 03. 2014 | 12:00

Filuta napsal(a):

Resl


Jste si jist ,že se správně oslovuje "pompejusi"?


Ohledně fiskálního paktu jde o jasnou kolaboraci, stejné závažnosti jako "zvací" dopis.
Naši politici bez souhlasu veřejnosti dali v plen veškeré fin.prostředky plynoucí z našich daní a úspory v bankách!

Nyní budeme financovat eurosvazovou podporu Ukrajině, lepit díry v řeckém, španělském, francouzském nebo italském státním dluhu a nebudeme moci ani muknout.
Naše vláda už nemá sebemenší vliv na to, co se stane s fin.prostředky tohoto státu.
20. 03. 2014 | 12:02

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Richard napsal(a):
"Darujete-li někomu auto a on se k Vám začne chovat tak, že to odporuje dobrým mravům, můžete požadovat vrácení daru."

na to jste přišel kde člověče?

Když jinému cosi darujete, třeba auto, ten ho může klidně svrhnout ze skály.
------------------
http://www.penize.cz/spotrebitel/275506-novy-obcansky-zakonik-darovani

"...Další novinkou je také odvolání daru pro nouzi. Zde se jedná o případy, kdy dárce se po darování ocitne v takové nouzi, že nemá na nutnou výživu sebe, nebo osoby, kterou je povinen vyživovat. V těchto případech nový občanský zákoník umožňuje, aby se dožadoval od obdarovaného vydání daru zpět nebo po obdarovaném požadoval částku obvyklou ceně daru, avšak nanejvýš v rozsahu, v jakém se mu nedostává prostředků k výživě. Důležité je také zmínit nemožnost dárce odvolat dar v případě, že si stav nouze způsobil sám nebo z hrubé nedbalosti.

Úprava odvolání daru pro nevděk je v novém občanském zákoníku značně rozšířena. Lhůta, ve které má dárce možnost odvolat dar, běží ode dne, kdy obdarovaný dárci ublížil, nebo od doby, kdy se dárce dozvěděl o důvodu odvolání daru. Oproti původní úpravě v občanském zákoníku je však značně zkrácena, ze tří let na dobu jednoho roku. Nově se zavádí, že dar mohou odvolat i dědici dárce, a to v případě, kdy obdarovaný zabránil dárci v odvolání daru nebo v případě zásahu vyšší moci, která odvolání daru dárci znemožnila. Pro nevděk se podle nového zákoníku stává obdarovaný nepoctivým držitelem..."

Richarde, to že svou neinformovanost a hloupost nahrazujete přezíravostí, nabubřelostí a lží - to z vás šiřitele Pravdy a Lásky věru neudělá.
Chtelo by to trochu utlumit vášně a kromě jazyka symbolického užít i jazyk věcný.
Pak nebudete musit lamentovat nad tím že máte vracet auto, z které jste vyrobil hromadu šrotu...a doplácet tak na vlastní hloupost a přezíravost.
20. 03. 2014 | 12:02

JAHA napsal(a):

Ad: Ladik!!!
Tak to ste nick tohoto mena totalne sklamal. On len chcel, aby ste mu za jeho nazory a nazvu nicku s velkym M vzdal rovnaku cest, ako napr. osobe Maximus Decimus Meridius. Teda sklonovat: od Maxima Decima Meridia, Maximovi Decimovi Meridiovi atd.
A Vy, vraj autobus, ubrus, humus...:-).
20. 03. 2014 | 12:03

Filuta napsal(a):

Pompeius

EU opět úspěšně sehrála roli užitečného idiota v šachové partii mezi Ruskem a USA.
Dluhy zaplatí opět daňový poplatník a ten český samozřejmě bude tratit za agilnost českých příserků mnohem víc nežli západní. Německo i ostatní západní země si ušetřily propagandistické kecy jako Zaorálek a chovaly se diplomaticky.
Až EU obrátí, bryskně otočí i soudruh Zaorálek.
Putin nám ty Kalouskovy, Kchárlovy a Zaorálkovy vyhrůžky spočítá i s úroky.
Opravdu nechápu, proč mám jako český občan podporovat fin.pučisty, proč mám přijít o 40 tisíc prac.míst a mít ještě dražší plyn než dosud.
20. 03. 2014 | 12:07

Ládik!!! napsal(a):

Vždycky jsem měl češtin za 1. Jen jednou jsem dostal pětku, když jsem napsal v diktátu všechno opačně. Učitelka plakala a máma byla povolána do školy.
20. 03. 2014 | 12:07

Filuta napsal(a):

Marxík


Máte delší vedení.
Jste rusofil? Jste!
Takže byste měl vnímat Putinovu antiimigrantskou politiku pozitivně, ne?
To vyplývá z logiky věci.
Jen jsem naznačil, že Putin je v reakci na agresory z těchto zemí jediným skutečně akceschopným politikem.
Jinak samé vyjednávání a z druhé strany vyjebá....ní.

Jiná cesta není.

Až budou imigranti mlátit celníky jako v Africe, budeme je snad vítat chlebem a solí?
20. 03. 2014 | 12:12

jozka napsal(a):

Ladik!!!

Jo, jasne, proto se oslovuje "autobusi". mozna by vam prospelo dalsi slovo se stejnym sklonovanim. Antabus.
20. 03. 2014 | 12:14

jaja napsal(a):

Kdyby se "západní svět" ne.ral do Ukrajiny, Venezuely, Iráku, Íránu, Chile, Guatemaly, Bolívie, Sýrie, Libanonu atd. - bože jak by bylo na světě dobře.
https://www.youtube.com/watch?v=YOXAlSsma2A
20. 03. 2014 | 12:15

17, 4 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

resl
Vy jste se dnes zase nechal ukrajinskými interbrigadisty záměrně zapomenout ...a místo boje na Prvním ukrajinském frontu jste z nádraží mazal dom - abyste bojova na Prvním blogovém frontu ?
S takovými jako vy to ale Pravý sektor a Sloboda nevyhrají. Ani s Richardem , který si dosud nekoupil ani jeden ukrajinský dluhpis, naopak -. vesele topí ruským plynem a jezdí na ruskou naftu - putinovský kolaborant jeden !

Lidi, vás ten pobyt v 19. století fakt baví ? Uvědomte si například, že dnes už je málo takových podniků, firem....o kterých můžete tvrdit, že je to ruská, česká atd firma.
Jde vesměs o firmy působící na ruském , českém trhu...atd.
Vždyť vy ani netušíte co jíte, čím topíte, která banka vás škube - respektive v čí prospěch tydle věci děláte, kdo na tom trží.

Ale hulákat na blozích to každému jde, hulákat o nespravedlnosti a vybízet ostatní , ať tu nespravedlnost odstraní za své peníze, sami ale nedáte ani floka....těšíte se v podstatě škodolibě na to, až to bude ostatním nařízeno. Přitom ale máte plné huby svobody a lásky k bližním....
Já chápu ty, co tohle dělají za prachy, ale zadarmo ? Co z toho máte - kromě toho že zabijete čas , potažmo se někteří z vás ztrapní ? Jaký to má smysl ? Co je cílem těch vašich blábolů ? Otrávit vzduch těm , kdo s nimi nesouhlasí ? To se vám může podařit, to ano...že tito odejdou a pak si budete tady plácat po ramenou " hurá, vyhráli jsme...dokázali jsme to !!!"...
To ale bude prohra.

Čiňte skutky - jeďte na Ukrajinu a tvořte tam jednotky ukrajinských interbrigadistů, kupujte ukrajinské dluhopisy, nekupujte ruský plyn a ropu, výrobky firem zainvestovaných Rusy na Západě...
To jsou konkrétní činy, kterými své věci skutečně pomůžete.
Takhle jen časem propadnete frustraci.

Co se týče mě, tak je mi jedno jakým plynem topím, rozhoduje cena a spolehlivost dodávek.... a taky kvalita /plyn z břidlic je prý nic moc/. Klidně se k tomu přiznám.
A o ukrajinské dluhopisy nemám zájem - je to moc riskantní, nevidím do karet např. Templetonu. Na co spekuluje, co má za informace.
A bojovat se mi na Ukrajině nechce, nevidím žádný důvod kl tomu abych tam riskoval svoje zdraví, natož život.
Na rozdíl od vás....

Ha, ha, ha....:-))))
20. 03. 2014 | 12:22

Bavor napsal(a):

"Pokud jde o Ukrajinu, nový režim v Kyjevě se dostal k moci sice s pomocí ulice, což jistě může vzbuzovat otázky o jeho legitimitě, ale není známo, jak tvrdí Rusové, že by nějak výrazně ubližoval Rusům kdekoliv na Ukrajině, a vůbec už ne na Krymu". KONEC CITÁTU.
"Nový režim v Kyjevě je v podstatě demokratický, i když na něm parazitují různé neofašistické skupiny". KONEC CITÁTU.

Pan Pehe nám zjevně lže v zájmu svých chlebodárců. Zeptejte se Čechů z Volyně, proč chtějí repatriovat z Ukrajiny do ČR. Je typické pro různé ty pehy a schwarzenbergy, že se neštítí v zájmu svém a svých chlebodárců se spojit s nacisty.
20. 03. 2014 | 12:24

Ládik!!! napsal(a):

A proč chtěli Češi do ruska?
20. 03. 2014 | 12:30

Bavor napsal(a):

Ládik!!! napsal(a) 20. 03. 2014 | 12:07:
Vždycky jsem měl češtin za 1. Jen jednou jsem dostal pětku, když jsem napsal v diktátu všechno opačně. Učitelka plakala a máma byla povolána do školy. KONEC CITÁTU.

No vidíš Ládiku a děláš stále stejné hlouposti! Maminku bys nepotěšil.
20. 03. 2014 | 12:31

JAHA napsal(a):

Ad: filuta
Putin nám ty Kalouskovy, Kchárlovy a Zaorálkovy vyhrůžky spočítá i s úroky.
Opravdu nechápu, proč mám jako český občan podporovat fin.pučisty, proč mám přijít o 40 tisíc prac.míst a mít ještě dražší plyn než dosud.
20. 03. 2014 | 12:07

Skuste rozmyslat aspon troch dalej, ako je Vase brucho. Za par desiatok rokov sa putinovske, ci inoputinovske Rusko postupne prepadne da diery po vytazenej rope a plyne. A nebude mat NIC, co by to nahradilo. Nove technologie...ma IBA zapad. Mozno este putinko si zavojenci o severny pol a okolie, co sa tyka surovin, ale skor neskor sa kohutik uzavrie, a to nie z vole putinkov, ale preto, ze uz nebude co cerpat. Co myslite, ze bude potom s Rusko a Rusmi? Tusia ti tancujuci Rusi, tak ako v Nemecku "tusili" tancujuci Nemci za Hitlera, co ich za par desiatok rokov caka? Zapadnu Europu si prave TERAZ odrezali od seba, ked prerezali tenucku pupocnu snuru - val statov, o ktorych som pisal - ktorou sa mohli v buducnosti zivit. Na juh sa vydat, to bude tast tazke. S Cinou nie su zarty, ta uz ma skupenu Afriku, skupi i ostatnych.
Vyhraju nove technologie, ktore uz su davnejsie vyvynute, len sa nesmu pouzivat, kym sa nedocerpe vsetko mozne nerastne bohatstvo, na ktorom stoja sucasne technologie. Nezabudnite, New Age NEPOZNA narodnost!!!
(Ze, honolulu).
20. 03. 2014 | 12:31

Ifgenie z Tauridy napsal(a):

To je hrozné.Oni tam byli první.Tak budu taky rusajda.
20. 03. 2014 | 12:36

Yosif K napsal(a):

Podle posledních průzkumů mají ultrapravicové nacionalistické strany na uKRAJINĚ PODPORU NIŽŠÍ NEŽ 8% VOLIČSTVA. Jde o fašistické strany? Záleží na definici. Dle širší definice jsou však fašisté i čeští levicoví soudruzi, část CSSD a KSCM, Putinuška,a prakticky všechny postsověstké rfepubliky s výjimkou Pobaltí (a zatím i Ukrajiny kde se volební výsledky nedaly předvísdat tak jako 85%0 pro Putinušku nebo 96% pro Turkmenbašiho....).

Definice fašismu se na 99% shoduje se skuhráním a recepty zde přítomných upřimných levicových soudruhů a s 99% praktické činnosti autokratického soudruha Putinušky.
Určující rysy fašismu:
• je zde drtivá krize, neřešitelná tradičním způsobem; (Putinuška: rozpad SSSR = největší globální tragedie 20 století.....)
• povinnosti vůči skupině, k níž člověk patří, jsou nadřazeny všemu ostatnímu; (Putinuška: nerusové=svoloč, versus Rusové)
• tato skupina je obětí, což ospravedlňuje jakýkoli postup proti jejím nepřátelům;(Putinuška: nerusové=svoloč, versus Rusové)
• skupinu ohrožuje individualistický liberalismus, třídní konflikty i vliv cizáků; (Putinuška - znárodnování cizáků)
• skupinu je nutno více sjednotit, třeba i násilím; (Putinuška - rozbombardování čečny....)
• situace vyžaduje, aby se moci ujali přirození vůdcové (mužského pohlaví) v čele s národním vůdcem, ztělesňujícím historický úděl skupiny; (Putinuška = sexuální symbol Ruska)
• vůdcovy instinkty jsou nadřazeny nad abstraktním rozumem; (Putinuška = velí si sám)
• je správné nasadit ve prospěch skupiny vůli a násilí (čečna);
• vyvolená skupina má právo vládnout bez omezení ostatním lidem, má právo rozhodovat na základě kritérií zdatnosti skupiny v darwinistickém boji o přežití zdatnějších.[15] (Putinuška - Rusové versus nerusifikovaná svoloč)

Dále stzčné bopdy CSSD, KSCM a italského fašismu:

-------Po roce 1927 byl v Itálii zaveden stát blahobytu. Bylo zavedeno povinné pojištění proti nehodám, nemocem, nemocem stáří, opatření proti malárii a tuberkulóze a stipendia pro děti, minimální mzda, placená dovolená atp. ---- Socalistický program, OK.....
-----Původně byl Mussoliniho režim pro soukromé podnikání. Postupně však docházelo k socializaci hospodářství. ----sen CSSD a KSCM
-----
Mussoliniho korporativismus se začal rozvíjet během velké hospodářské krize. Mussolini vyšel z Karla Marxe a tvrdil, že s nástupem korporativismu byla metoda kapitalistické výroby překonána. -------------dnešní názor KSCM
Dle Mussoliniho dokonce korporativismu překonával socialismus a vytvářel novu syntézu.[8]
• Dle sovětského komunistického politika Nikolaje Bucharina fašisté ve svých metodách převzali a aplikovali více než kterákoliv jiná strana zkušenosti ruské revoluce. Mussolini sám měl mít v úctě Vladimíra Ijiče Lenina a Josefa Stalina. Teoretik fašismu Ugo Spirito spekuloval o možné syntéze fašistického a sovětského (komunistického) směru.[9] --------------dnešní názor KSCM.......synteza reálného socíku a "vlasteneckých oligarchů"..
20. 03. 2014 | 12:38

resl napsal(a):

kelte, jak jistě uznáte, nic jste k tématu neřekl. jestli ano, tak to zopakujte

filuta : Krym patřil Rusům, dobyli si ho. Jste si jist ,že se správně oslovuje "pompejusi"?
------------
proč ho dobývali, když jim patřil ? jsem, navíc vím co to znamená, vy taky ?

bilijón : Ha, ha, ha,
------------
to je tak vše, co mně chtěl "spisovatel" a blábolil říct. tak jěště jednou hachacha, po našem
20. 03. 2014 | 12:39

Homunculus napsal(a):

Je zajímavé, že se nejen naši politici, ale ani žádný z EU a USA doposud nevypořádal
s argumenty které zazněly v úterý v Putinově projevu :-)
1) Když se Ukrajina v r. 1991 naprosto přesně stejný způsobem odtrhla od SSSR (referendum, deklarace nezávislosti, ústřední moc to neodsouhlasila), bylo to porušení mezinárodního práva?
2) Když po deklaraci nezávislosti Kosova v r. 2008 mezinárodní soud při OSN prohlásil, že deklarace nezávislosti neporušila mezinárodní peŕávo, protože mezinárodní právo jednostrannou deklaraci nezávislosti nezakazuje, tak to snad ten soud lhal ? :-)))))
3) A když tutéž myšlenku (že jednostranná deklarace nezávislosti není v rozporu s mezinárodním právem) později Amíci tvůrčím způsobem rozvinuli o myšlenku, že nevadí ani je-li v rozporu s DOMÁCÍM právem, tak to jako neměli pravdu ? HAHAHAHA

Je to až neskutečně trapné, jak se naše reprezentace chopila metody "stokrát opakovaná lež se stává pravdou" a stále do nás hustí svoje propagandistický žvásty. A Pehe je toho součástí. FUJ.
20. 03. 2014 | 12:42

Pompeius Magnus napsal(a):

to resl:

nevím, zda diskusi neodvádíte někam jinam, ale pokud hodláte provádět morální odsudek jednoho, měl byste mít sám čistý štít (nebo ti jejíchž jménem odsuzujete). Ale pro mně za mě si křičte třeba : "Putine k noze.", když Vám to dělá dobře...... Vašim příspěvkům obvykle vyčítám jednostrannost a jedovatou slinu. Abychom to uvedl a na pravou míru a rovněž si trochu zaklevetil, například bratr páně prezidenta USA Malik Obama ze sportu bije své manželky a spí s svými nezletilými žákyněmi,bratr George Obama - alkoholik. Jeví se Vám tato rodina jako ukázkový výkladní štít nejmocnějšího muže svobodného světa? Ale jak píšu, jestli Vám plivání na Putina přináší plezír, směle do toho...
20. 03. 2014 | 12:43

jozka napsal(a):

Vypada to, ze za klavesnici Yosifa se vystridaly smeny...
20. 03. 2014 | 12:45

Filuta napsal(a):

Resl

Jste opravdu tak natuplý?

Dobyli si ho někdy kolem roku 1780 a od té doby jim patří.
Patřil jim logicky i v 50.letech, kdy ho Chruščov daroval bez souhlasu Rusů Ukrajině.
Pompeia, Pompeie
20. 03. 2014 | 12:52

Filuta napsal(a):

Jaha

Pokud dovolíme USA válku s Ruskem, tak za pár desítek let bude Evropa mrtvá země, něco jako Černobyl a všichni vychcípáme.
Pokud k válce nedojde, tak bude za dvacet let západní Evropa zcela islamizovaná a bude se řídit právem šaríja.
Takže já ,uvažující nehystericky a racionálně, nemám důvod obávat se Rusa.
Pro mě je vzhledem k totálně sebezáhubné politice EU hrozbou muslim a ne Rus.
I kdybychom se nakrásně znovu dostali do sféry vlivu Ruska, co se na našem postavení změní? Jsme tak jako tak gubernie Brusele, vy ještě víc, páč jste si zavedli kolaborantskou měnu.

Už chápete, proč na mě strašení báťuškou Putinem nezabírá?
20. 03. 2014 | 12:57

JAHA napsal(a):

Trochu temperamentu - na schladenie hlav:-).

www.youtube.com/watch?v=sGrHwBlf-7M
20. 03. 2014 | 12:58

Pepa Řepa napsal(a):

Yossarian
jasně. pilote, mužik má nebezpečnou doktrinu.
Kam vstoupí jeho noha je mužikovo.
Je třeba dávat bacha v pobaltí, dát mu najevo, kde to je Traitenberga.
Máte pravdu.

Ale Ukrajina není ani v NATO ani nebyla v Jaltě tak podělena.
Rus není sám. stejně se bude ohánět ochranou občanů USA Obama a možnost dvou pasů propaguje honvéd.

A co jste čekal?
Svět se parceluje po válce.
VJaltě se udělala čára, zřejmě blbě, Část UA byla kdysi polská či RU. Kulturní vliv tam je.

Naši bystří kormidelníci se rozhodly čáru posunout na východ.
Ne mužik, my!
Co jste čekal? Že bude mužik zírat a nechá celou UA?
Krym byl Trautenberga, s tím jste musel počítat. Vzal si ho zpět.
Královna koloběžka Dar-nedar.
Nikita přinesl brabce a on Olehovi ulítnul.

Teď se bude parcelovat zbytek. Uvidíte, že se vyvolá to co v Kyjevě..Dovezou se snipeří nebo se chytnou místní Svobodáři., noví kamarádi.Mohou jít po krku ve finále Vám, zklamal jste je.

Máte dvě možnosti.
1. Politické řešení
Udělat plebiscit, kdo chce kam.Respektovat, zda se chtějí dělit nebo ne.
Pokud ano, západu zbude-zřejmě- hladová Halič Východ rád Ivana.
Jak mu to chcete vytlouct z hlavy?

2. Vyvolat konflikt, který může vyústit v občanskou válku.Obrátit se proti Vám.Riziko tu je.
Jak ale chcete Ukrajinu dělit, mají blíže k mužikovi, táta je Rusák, máma Běloruska, poznali se na studiích na ukrajině.?

Supe
Fištejn je na úrovni jedenáctého hovorky.
Ten tvrdil, že Damašek postavili v atelierecj v Hollywoodu, Fištejn, že scéna kdy honí a řežou šéfa TV jako králíka prý ve studiu Mosfilmu.

Sakra to by nenatočil tak věrně ani Miloš Forman.
Spencerová má pravdu,
začíná to připomínat amatérskou nepovedenou šmíru, frašku.
20. 03. 2014 | 13:04

Yosif K napsal(a):

Filuta napsal(a):
Yossarian
Jenže "království české" a padesátá léta, kdy byl Krym darován (Rusů se na názor nikdo neptal) je historicky jaksi někde jinde. Jedno existovalo v hluboké historii, druhé pár desítek let zpátky.
Krym patřil Rusům, dobyli si ho.
20. 03. 2014 | 11:57
No Rusové dobyli i Karlovy Vary, v roce 1968 dokonce i s tanky a děly, doufám že si tam nezřídí suverenní exklávu, Putinuška jest vynalézavý diktátor......
20. 03. 2014 | 13:05

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy