Putinova doktrína omezené suverenity

24. 03. 2014 | 08:37
Přečteno 4780 krát
Rusko obhajuje invazi na Krymu s argumentem, že má právo chránit práva etnických Rusů v jiných zemích. Naposledy to zopakoval ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Dodal, že „chránit etnické Rusy žijící v cizině bude Moskva "politickými a diplomatickými prostředky".

Kdyby zůstalo u politických a diplomatických prostředků, mohli bychom snad namítat jen tolik, že „etnický Rus“ je něco jiného než „ruský občan“. Neboť jak se takový etnický Rus vlastně pozná? Je to člověk mluvící primárně rusky a hlásící se k ruské kultuře, i když už je třeba občanem jiného státu?

Na Krymu ovšem ve jménu údajné ochrany Rusů nahradila Moskva politické a diplomatické prostředky vojenskou silou. Jde o jakousi novou verzi doktríny „omezené suverenity“, kterou vyhlásil generální tajemník sovětské komunistické strany Leonid Brežněv v souvislosti s invazí v Československu v roce 1968.

Doktrína tehdy zněla, že Sovětský svaz má právo--i s nasazením síly--bránit socialistický režim v zemích sovětského bloku. Co onen správný „socialismus“ byl, záviselo tehdy na interpretaci Kremlu stejně, jako dnes na této interpretaci závisí, kdo je „etnický Rus“ a jaká práva etnických Rusů jsou pošlapávána natolik, že je to už dost, aby Moskva politicky, diplomaticky nebo dokonce vojensky zasáhla.

Stejně jako byla ochrana „socialismu“ jen zástěrkou pro ruské imperiální a další zájmy, je jím dnes údajný strach o Rusy v jiných zemích. Lidské životy—včetně miliónů ryzích Rusů—přitom nikdy nestály na žebříčku hodnot v Rusku velmi vysoko.

I když jde jen o zástěrku, měly by se země, kde žije ruská menšina, mít na pozoru, když už se jednou Moskva rozhodla, že skutečné záměry bude halit do jazyka ochrany práv etnických Rusů. V Česku se od roku 1989 postupně mnoho Rusů usídlilo. Praha se stala základnou rusky mluvících mafií, jak občas připomenou—varovně, ale zároveň jaksi bohorovně--zprávy českých tajných služeb. Navíc u nás působí nemálo ruských „podnikatelů“, kteří jsou přímo navázáni na oligarchické struktury, které stojí za Putinových režimem.

Součástí vzpoury na Ukrajině přitom byla pro Putina nebezpečná revolta proti oligarchické a mafiánské kleptokracii, zaštítěné Viktorem Janukovyčem. Proti Ukrajině bylo třeba nějak zakročit--a nový režim vzešlý z oné vzpoury očernit coby fašistický--už proto, že by se bacil vzpoury proti totálně zkorumpovanému a neliberálnímu režimu, mohl--podobně jako bacil „socialismu s lidskou tváří“ v roce 1968--přenést do samotného Ruska.

Anexí Krymu zabil tak Putin několik much jednou ranou. Nacionalistické vášně rychle překryly rostoucí ekonomické potíže Ruska v poslední době a zvedly Putinovi popularitu. A kyjevskou revoltu (na níž se sice přiživili ukrajinští nacionalisté i neofašisté, ale která byla ve skutečnosti primárně vzpourou proti oligarchickému režimu navázanému na Rusko) lze líčit jako fašistický puč, což otevírá dveře k případným anexím dalších částí Ukrajiny ve jménu ochrany Rusů proti fašistům.

Jisté je, že ve světle toho, co nyní Kreml vyhlašuje o potřebě chránit Rusy kdekoliv, mělo by být prioritou českých tajných služeb se na nejrůznější podivné ruské „podnikatele“, jakož i na řadu podivných ruských spolků u nás důkladně zaměřit. A naopak: Česko by se mělo otevřít těm Rusům, jejichž občanská práva se při současném návratu diktátorských poměrů do Ruska, ocitají v nebezpečí.

Právo, 24.3.2014


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

zemedelec napsal(a):

Pane Pehe.
Nojo,no,hroutí se to a tak to pěkně jelo od devadesátých let.
Nějak to lidi prokoukli,že vám nejde o to,lidem pomoci,ale jen okrást.
24. 03. 2014 | 08:52

Filuta napsal(a):

Peheho slint jsem nečetl, je to jak přes kopírák (Pehe, Urban, Leschtina, Šídlo....),
ale tohle je mimořádně zajímavá úvaha.

".... To, co mi už delší dobu vrtá hlavou je otázka, proč tuto destabilizaci Ukrajiny, namířenou jednoznačně proti Rusku, Spojené státy vůbec spustily. Osobně mně to nedává žádnou vypozorovatelnou logiku. Přece: když chci někoho oslabit (a později zlikvidovat jeho veškerou moc), tak se nejprve pokusím podvázat největší zdroje jeho vlivu. Jenže převrat v Sýrii uvázl na ruské mělčině a s ním i realizace projektu, který mimo jiné byl důvodem, proč se Assadův režim stal nepohodlným. Tím projektem je vybudování plynovodu z Arabského poloostrova přes Sýrii a Turecko až ke břehům Evropy. Tento krok, pokud by byl úspěšně dokončen, by vzal Putinovi hlavní vítr z plachet jeho moci, ekonomické sankce by potom mohly být skutečné a propaganda by se nemusela zoufale pokoušet prodat ono blokování (obrazně řečeno) účtů na fejsbuku a twitteru (protože přesně tak závažné ty sankce jsou) pár jedincům definovaným podle Bůh ví jakého klíče jako „pádnou odpověď“ na ono „bezprecedentní bezpráví“, kterého se Putin a Rusko podle těchto obchodníků s deštěm dopustili. Prostě mi po syrském fiasku celá ukrajinská blamáž z hlediska mocenského boje nedává žádný smysl.

A potom jsem zaregistroval další událost, o níž se nám naše milá média opomněla zmínit. Tato se udála na Arabském poloostrově a spočívá v tom, že Saudská Arábie, Bahrajn, Egypt a Spojené Arabské Emiráty odvolaly své velvyslance z Kataru (http://eretz.cz/2014/03/roztrzka-saudska-arabie-bahrajn-emiraty-egypt-odvolaly-velvyslance-kataru/ nebo zde http://www.bbc.com/news/world-middle-east-26447914), vyhrožují Kataru sankcemi a podle některých komentátorů by vše mohlo přerůst až v horký konflikt. Primárním deklarovaným důvodem je podpora, kterou Katar poskytuje Muslimskému bratrstvu. Co je podstatné o Kataru: je v něm nejdůležitější námořní základna US Navy v Perském zálivu, katarská vládnoucí rodina ovládá Al-Jazeeru a je naprosto loajální ke Spojeným státům. Muslimské bratrstvo je zase prostřednictvím Malika Obamy napojeno na americkou administrativu (http://www.thenewamerican.com/usnews/foreign-policy/item/16606-muslim-brotherhood-linked-to-malik-obama-and-obama-admin). Svržení prezidenta Mursího bylo americkou porážkou, což nejlépe dokázala cesta současného egyptského ministra obrany generála al-Sisiho pro požehnání prezidentské kandidatury do Moskvy.

Je zcela veřejnou informací, že země BRICS (Brasilia, Russia, India, China, South Africa) které představují téměř polovinu světové populace pracují na novém světovém finančním systému, jehož cílem je alternovat a posléze zcela nahradit ten stávající brettonwoodský. V praxi by to znamenalo, že dolar by coby celosvětová rezervní měna přestal existovat. To by pravděpodobně eliminovalo i jeho navázání na obchod s ropou (tzv. petrodolar) a poslední zbytky americké moci by se rozplynuly jako pára nad hrncem.
24. 03. 2014 | 08:54

Filuta napsal(a):

V tomto kontextu, a teď již spekuluji, by z těchto událostí vyplývalo, že současná skupina globálních oligarchů je, jak někteří komentátoři naznačují a já k tomu byl až dosud skeptický, skutečně na kolenou, jejich dosavadní spojenci přebíhají k opačnému táboru (viz události okolo Kataru) a rozpoutání ukrajinské krize je tedy posledním zoufalým pokusem buďto k rozpoutání války nebo alespoň ke zlepšení svých vyjednávacích podmínek před kapitulací. A i ten, zdá se, se vymyká zpod jejich kontroly. Doufejme jen, že někdo v těchto vypjatých dnech neuklouzne na slupce od banánu a nezmáčkne v pádu nějaké to zásadní červené tlačítko.

Byl bych upřímně rád, kdyby se skutečně jednalo o konec globální bankovní kabaly. Pak by už stačilo jen vrátit tvorbu peněz pod kontrolu suverénních národů, transformovat rothschieldovské (tedy tzv. nezávislé) centrální banky na servisní organizace podřízené vládám, udělat poslední středověký čin tím, že příslušníci oněch predátorských rodin globální oligarchie budou exekuováni na veřejném prostranství za všechno zlo, utrpení a zmarněné životy, které mají na svědomí, a Věk Vodnáře neboli Zlatý věk lidstva může propuknout s plnou silou. Co by pak dělal náš slaboduchý, lubrikantem celičký natřený ministr zahraničí přítel Lubošek „Napoleonek“ Zaorálků, který strašně srandovně máchal ručičkou v ČT, když vyjmenovával ty hrůzostrašné sankce proti Rusku, to opravdu nevím. Asi bude muset setřít tu silnou vrstvu lubrikantu, protože bruselské zadnice ztratí na důležitosti, a bude muset jít někam makat..."

http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/11871-jaky-je-skutecny-umysl-americanu-pri-destabilizaci-ukrajiny-v-globalnim-soupereni-aneb-co-by-pak-delal-nas-slaboduchy-lubrikantem-celicky-natreny-ministr-zahranici-pritel-lubosek-napoleonek-zaoralku-.as
24. 03. 2014 | 08:55

Filuta napsal(a):

"Inteligenti" v Bruseli.


".... Protože zatímco se Západ soustřeďoval na vývoj, jak šel ze dne na den na Ukrajině, a na to, jak zastavit ruskou expanzi usmířením (což je těžko vítězná taktika, jak se ukázalo na událostech ve 30. letech), tak Rusko zase jednou myslelo o 3 kroky dopředu … a o pár dalších kroků na východ.

Zatímco se Evropa zuřivě shání po nalezení alternativních zdrojů energie, pokud by Gazprom vytáhl špunt z exportu zemního plynu do Německa a do Evropy (kdy je nadcházející vyskočení ukrajinských cen plynu o 40% asi ten nejlepší indikátor toho, co by to mohlo přinést), tak se Rusko připravuje oznámit „Svatý grál“ energetických dohod s nikým menším než s Čínou, což je krok, který vyšle geopolitické rázové vlny kolem celého světa, a tyto dva národy sváže dohromady do komoditami podložené osy. Takové, o které někteří zvláště na těchto stránkách naznačovali, že by mohla položit základy pro novou společnou, komoditami podloženou rezervní měnu, která by obešla dolar, což je cosi, co Rusko před chvílí naznačilo, když jeho ministr financí Siluanov řekl, že Rusko by se letos mohlo vyvázat ze zahraničních zápůjček. Přeloženo: obejít Západní skupování ruského dluhu financované čínskými nákupy US pokladničních poukázek, a jít přímo ke zdroji.

Tohle se podle vysvětlení Reuters nejspíš bude dít dále:

Igor Sečin den poté přilákal v Tokiu mediální pozornost, když Západní vlády varoval, že další sankce kvůli moskevskému úchvatu toho černomořského poloostrova od Ukrajiny by byly kontraproduktivní.

Toto nepřímé poselství od šéfa největší ruské ropné společnosti Rosněft bylo jasné: Pokud Evropa a Spojené státy izolují Rusko, porozhlédne se Moskva na Východě po nových obchodech, energetických dohodách, vojenských kontraktech a politických aliancích.

Pro Moskvu je Svatým grálem dohoda o dodávkách zemního plynu Číně, které je teď po letech vyjednávání už na spadnutí. Mohla by být podepsána, až Putin v květnu navštíví Čínu, a tou se bude moci ohánět, aby předvedl, že globální moc se posunula na východ, a on Západ nepotřebuje."

http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/11869-rusko-a-cina-se-chystaji-americanum-vypalit-rybnik-mohou-znicit-dolar-i-americkou-ekonomiku.aspx
24. 03. 2014 | 09:01

ujo napsal(a):

trochu divné jenom je, že s
"oligarchickou a mafiánskou kleptokracií, zaštítěnou Viktorem Janukovyčem" - tak ji Pehe otaxoval-
chtěla EU podepsat ve Vilniusu asociační dohodu.
Zřejmě má hroší kůži.
24. 03. 2014 | 09:02

veverka napsal(a):

Zlé Rusko už nás zcela obklíčilo svými vojenskými základnami

https://twitter.com/Yowan/status/445399453382344704/photo/1/large

a proto už brzy zvítězí pravda a láska

http://s13.postimg.org/ikykta4cn/998863_769567833056128_1821155553_n.jpg

která si takto sama sobě odhlasovala důvěru

http://periodismoalternativoblog.wordpress.com/2014/03/14/ucrania-imagenes-de-la-democratica-transicion-del-derrocado-yanukovitch-al-nuevo-presidente-electo/comment-page-1/

a instalovala své soudce pravdy a lásky z majdanu

http://i.nahraj.to/f/Dzc.jpg

proti odporným ruským okupantům kteří se neštítí ničeho

http://nahraj.to/CFw
24. 03. 2014 | 09:07

Filuta napsal(a):

Reflex se pochlapil?
Taky zajímavá fakta, které jsem o válce v Jugoslávii nikdy nečetl.
Další manipulace veřejným míněním ze strany USA jako v případě Iráku .
http://www.reflex.cz/clanek/historie/55355/precedens-k-pripojeni-krymu-pred-patnacti-lety-nato-uderilo-na-jugoslavii.html
24. 03. 2014 | 09:15

Filuta napsal(a):

ujo


Zapomněli nám ale říct, že ani ten jejich "hrdinný" Jaceňuk asociační dohodu nepodepsal, resp. podepsal jen politickou část, nikoliv ekonomickou.
Divné, že nikdo na Majdanu neprotestuje. Ukrajinci jsou fakt omezení, když se jich u Jílkové ptali, co si pod hentou "demokracií" představují, nikdo z nich nevěděl. Hlavně prý chtějí za prací do Evropy. Hlupáci! Myslí si, že tam na ně čekají.
24. 03. 2014 | 09:17

krizová pojistka krize napsal(a):

Tak mě napadlo, Pehe, jak by asi dopadlo Rusko a světový mír, kdyby jste radil Putinovi jako kdysi Havlovi. Hrozná představa.
24. 03. 2014 | 09:21

Sláma napsal(a):

Tohle, co tady napsalo Pehe, to je opravdu agitka jakoby opsaná z Rudého práva v 70. letech. Tomu snad ani to Pehe nemůže věřit, že by to brali lidé vážně!
Myslí si milé Pehe, že všichni lidé tady mají tak nízké IQ, jako Sylva Schauerová?

Jak je to dlouho, co Spojené státy veřejně proklamovaly svoji doktrínu, tedy že budou chránit své zájmy a životy svých občanů všude na světě. A patřičně se pro to činí, proto mají své vojenské základny ve 137 zemích světa, často i zjevně proti vůli místních obyvatel (základna Guantánamo na Kubě, kterou mají pronajatu na věčné časy z dob, kdy byla Kuba jejich kolonií či základny, které získaly v poražených zemích po 2. světové válce - třeba na Okinawě či v Itálii).
24. 03. 2014 | 09:24

čumil napsal(a):

Nemám problém souhlasit s autorem a s jeho termínem "oligarchická a mafiánská kleptokracie zaštítěná Janokovyčem". Ale ty bylo. Nejde mi však do hlavy, když čilá Tymošenková, která byla na umření, po asi týdnu v německé nemocnici se zcela vyléčila, odjela do Kyjeva a chce být prezidentkou Ukryjiny. Jaká je záruka, že Tymošenková, která pohádkově zbohatla v době, kdy byla ministrem energetiky, nebyla resp. nebude představitelem možná jiné kleptokracie, kvůli které lid oprávněně povstal, a tomuto lidu bude Evropa se zavřenýma očima posílat miliardy skrze Tymošenkovou? Tak to ani náhodou, zde musí EU říci zcela jasně jakým představitelům Ukrajiny věří, a kteří jsou zárukou distribuce evropských peněz a kdo to bude kontrolovat, nutno přímo na Ukrajině zřídit orgán EU za tímto účelem. Fyzické napadení ředitele ukrajinské televize vč. vlastní násilím donucené rezignace pod tlakem nynějších ústavních činitelů z výboru pro svobodu slova naznačuje, že lze od některých "hrdinů" očekávat cokoliv
24. 03. 2014 | 09:29

Vlado napsal(a):

Filutoty
Vaše nicky, uvahy, spekulace daleko lepší než blog pana Peheho o doktrině omezené suverenity.
Dnes je Rusko právě tak jako USA a EU pod diktátem několika světových oligarchů. Jen s tí rozdílem, že ve státech západních ti oligarchové přicházeli ke svému bohaství postupně. V zemích bývalého socialistického zřízením oligarchové rostli v přímé souvislosti rozkrádání státního majetku a svého bohatnutí.
Ukrajina je prostor důležitý z geopolitických dlůvodů i ekonomických pro obě soupeřící strany.
Jen ti co jezdlili radit na Majdan z EU i tuzemska se ukázali jako užiteční idioti!
Krym je Ruský a těď je Putin ještě chvíli podusí protože nevěřím, že bude ochoten jednat s vládou ulice -Majdanu.
Pak přijdou na řadu opřímá jednání. Sankce? Nakonec mírné, aby to EU moc nebolelo. Už má na 25milionů NEZAMĚSTNANÝCH.
24. 03. 2014 | 09:37

Sláma napsal(a):

Pan Pehe zjevně ignoruje jednu věc - žádný mír nemá šanci na dlouhé trvání, pokud je zjevně nespravedlivý. Rozpad Sovětského svazu zanechal na Ukrajině velké kvantum etnických Rusů a k ruské kultuře se hlásících Ukrajinců na územích, která historicky nikdy Ukrajině nepatřila. A Ukrajina, místo toho, aby se demokraticky takových území zřekla, se o ně nenažraně dere. Je to jen projev jakéhosi ukrajinského šikanování - sami jsme trpěli, tak to nyní dáme sežrat jiným!

Západ se pokusil nelegálním převratem, inscenovaným z vnějšku, převzít kontrolu nad Ukrajinou. Cílem EU (= Německo) bylo získat další kolonii, cílem USA další vojenské základny a dokončit tak vojenské obklíčení Ruska. Ale Putin to řekl jasně - Rusko už nemá kam ustupovat, už jde o jeho bezpečnost. Krym byl vždy klíčem k Rusku, proto se jej pokoušel Turecko dobít v Krymské válce a Turecko se netají svým cílem udělat to znovu.

Případné rozmístění amerických raket na Krymu by přivedlo celý svět na okraj jaderné války, protože by značně snížilo čas, který by ruské strategické síly potřebovaly k odpovědi.

Je v národním zájmu malých států, jako je Česká republika, aby se všechny, Rusové i Američané, vrátili k dodržování psaného mezinárodního práva a aby pokračovalo odzbrojování.
24. 03. 2014 | 09:40

analytik napsal(a):

Když se to Putinovi bude hodit, tak lze i čečenskou drogovou mafii na zájmovém území považovat za ozbrojenou jednotku etnických Rusů.
24. 03. 2014 | 09:46

Sláma napsal(a):

Pehe zapomněl na pár maličkostí. Třeba, že Spojené státy na základě brežněvovské doktríny omezené suverenity bombardují dnes a denně z bezpilotních letadel kmenová území v Pakistánu či Jemenu.
24. 03. 2014 | 09:50

Petr. napsal(a):

"Jde o jakousi novou verzi doktríny „omezené suverenity“, kterou vyhlásil generální tajemník sovětské komunistické strany Leonid Brežněv v souvislosti s invazí v Československu v roce 1968."
A této doktríny se okamžitě chytil a využil polský generál Jaruzelski, a vymohl si jako první podepsání vyslání 5 armád s vybranými hrdlořezi, na okupaci Československa a vyhlazení českého a slovenského národa, což se mu za 23 let okupace naštěstí nepodařilo.
A co dělá tento zločinec teď? Žije v naloupeném přepychu pod ochranou polské vlády.
Pro Nadlidi platí jiné právo než pro obyčejné občany. A toho si je vědom i Putin, i kdyby se stalo náhodou v Rusku několik převratů.
24. 03. 2014 | 09:53

aga napsal(a):

"Rusko obhajuje invazi na Krymu s argumentem, že má právo chránit práva etnických Rusů v jiných zemích. Naposledy to zopakoval ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Dodal, že „chránit etnické Rusy žijící v cizině bude Moskva "politickými a diplomatickými prostředky".
Kdyby zůstalo u politických a diplomatických prostředků, mohli bychom snad namítat jen tolik, že „etnický Rus“ je něco jiného než „ruský občan“. Neboť jak se takový etnický Rus vlastně pozná? "

Je to možný? Co to tu na nás hrajete, Pehe? Myslíte, že se Lavrov není schopen poučit u Izraele? Jak dlouho už Izrael hlásá stejnou doktrínu, a nemá vůbec problém s rozeznáváním etnických židů?
24. 03. 2014 | 09:54

e.m. napsal(a):

*revolta proti oligarchické a mafiánské kleptokracii* - myslím, že kleptokracie trvá, naopak získala "revoluční svatozář". nelegální zbraně byly legalizovány (viz ony střelnice "pro všechny muže ochotné poslouchat rozkazy"), přestože ambice části jejich držitelů jsou asi poněkud otazné a část jich nepochybně má v myslích a srdcích tezi "o očistné roli násilí" zesnulého Stěpana Bandery; to, že nejsnáze se terorizuje tam, kde je slabo, je známá věc, a kvér sám o sobě ještě z nikoho chytráka neudělal -- v Africe by o tom mohli vyprávět!
Ukrajina je nepochybně bohatá země, když mohla zrodit tolik oligarchů - pan Achmetov v Londýně, pan Porošenko dosud na místě v naději, paní Tymošenková střídavě na německých klinikách (? jenom?) - a jak si jich tady vážíme... další ptáčci (těch kil zlata u různých podomáckých sběračů barevných kovů! těch miliard na kauce -- až propadnou, jestlipak za ně bude alespoň humanitární pomoc pro hlady a zimou chcípající ukrajinské důchodce - klackama topit, jak tady kdosi pravil, nemohou, Ukrajina jest odlesněna...)... jen ty investice do Ukrajiny ze strany zmíněných prachařů jaksi nevidět; ty snad aby raději..někdo jiný.. v EU se tiskne, tam je peněz! ať zainvestuje EU!.. přitom člověk by řekl, že mám-li 15 miliard, mohu si dovolit skromně žít z 1 miliardy a za zbývajících 14 koupit ukrajinským rolníkům traktorky, rozjet těžbu vlastního plynu, nebo cokoli bude potřeba.........no ale člověk se oligarchům nemůže divit, že neriskují; jsou to vlastně chudáci, všecko způsobil Putin, ten Putin...........................tedy Putin to je zase daší kapitola.
Nicméně pokud se má na Ukrajině něco zlepšit, bude s tím spousta práce, a jak známo, ta otrocká bývá neefektivní; otroci vždycky leda přemýšlejí, jak ušetřit síly a zahnout kramle; jak známo třeba z té Afriky, když vám všecko sebere blbeček s kvérem, vykvajznete se na to....
Kdo si asi tak oligarchové představují, že bude na Ukrajině pracovat, není jasné;
bohužel když nemají Ukrajinci (ti prachatí) Ukrajinu rádi - tak rádi, aby ji zkrášlovali a budovali -na což měli přes 20 let - těžko mohou čekat, že ji někdo bude mít rád za ně...

A tak co s tím? že by třeba... EU okupovala Ukrajinu? Dozírala na bojůvky, dodala policajty, dodala vlastní úředníky, organizátory...pracovníky..dozorce..teda dozorce ne, ty by dělali ti ozbrojení praví sektoři, už mají pálky a ákáčka.....chacha, no, tak to bych chtěla vidět stát, kde by se jim něco podobného líbilo.

Mimochodem když si ti praví sektoři dělají ty polovojenské kempy, jako že proti napadení ruskou armádou, pročpak oni vlastně nevstoupili do té ukrajinské? ...mno, asi to má nějaké důvody

Pane Pehe, on bohužel problémem není jen Putin.
Jo a *darované strategicky významné poloostrovy* - tož to je problém, to je fakt. :) hloupý, kdo dává, dalo by se říct - hloupý, kdo si do čela státu posadí cizince, i když se čelo státu momentálně jmenuje sovět nebo jak... Putinovo referendum s těmi průhlednými urnami bylo sice divné, nicméně obyvatelstvo mohlo alespoň dostat hromadnou chřipku zabraňující dostavit se...

Jo kdyby všecko bylo tak jednoduché....
24. 03. 2014 | 10:02

David napsal(a):

"...Česko by se mělo otevřít těm Rusům, jejichž občanská práva se při současném návratu diktátorských poměrů do Ruska, ocitají v nebezpečí..."

-----------------------------

Asi jste spadl z Marsu.

Zapomněl jste uvést představu kolika milionům Rusů by se mělo Česko otevřít a jak bychom to měli zvládnout, když nezvládáme vlastní nepřizpůsobivé.

Jinak to co udělal Putin je druhé 11. září 2001.

Na další desítky let došlo ke ztrátě důvěry.

Rusko je nedůvěryhodný partner k jakýmkoliv jednáním, což je "zatím" ten největší průser.
24. 03. 2014 | 10:06

resl napsal(a):

autor : Stejně jako byla ochrana „socialismu“ jen zástěrkou pro ruské imperiální a další zájmy, je jím dnes údajný strach o Rusy v jiných zemích. Lidské životy—včetně miliónů ryzích Rusů—přitom nikdy nestály na žebříčku hodnot v Rusku velmi vysoko.
------------
velmi výstižné a nedá se okecat ani bolševikem, snad jen nesvéprávný se pokusí.
pochopí někdy nick "filuta," že parlamentní listy jsou hlásnou troubou Kremlu ? Kdybych čet Respekt, můžu sem kopírovat antirusismus každou chvíli. Jenže nesamostatný Filuta a spol. nemaje sebemenší vlastní názor, je uhranut svými koaboranty ze stejné líhně a stádně se přidává a vyhledává, jen aby nemusel použít zbytky své mozkové tkáně. pro mužika Putina výborný, nemyslící materiál.
----------------
sláma : Myslí si milé Pehe, že všichni lidé tady mají tak nízké IQ, jako Sylva Schauerová?
-----------------
takto píše zakomplexovaný kolaborant "Sláma," který úrovně psaní a myšlení S.Š. nikdy nedosáhne, ví to a tak se snaží urážkami zmírnit svůj rozumový deficit. odporné.
24. 03. 2014 | 10:08

david napsal(a):

Tak jsem si dnes přečetl v zahraničním tisku, že v Egyptě bylo dnes v podstatě z politických důvodů odsouzeno 529 lidí k trestu smrti.

A Obama nic, EU nic , Zaorálek nic , Pehe nic, ani Ládík !!!, Yosif K, nebo petrof nic.

Tak se o tom zmíním alespoň já.

Aby v Česku i tady na blogu všichni neřešili stále jen to násilí proti nebohým ukrajinským vojákům na Ukrajině , kteří ovšem mezitím ve své většině už přeběhli k Rusům.
24. 03. 2014 | 10:14

SuP napsal(a):

My jsme se zase kdysi učili, jak se pozná etnická Ruska. Nahoře stříbrná liška, dole umazaný kalhotky.

"....„chránit etnické Rusy žijící v cizině bude Moskva "politickými a diplomatickými prostředky"....."

Válka je politika jinými prostředky. Nemyslete si, že máme vyhráno.
24. 03. 2014 | 10:17

david napsal(a):

To : resl

Pane resle, omlouvám se, že na vás jsem při mé zmínce o Egyptě a trestech smrti tam zapomněl.

Ale i vás, pane resle, chápu, 529 trestů v Egyptě pro vás nejsou důležité , vy teď řešíte a určitě vyřešíte imperiální zájmy Ruska.
24. 03. 2014 | 10:19

Sláma napsal(a):

e.m. napsal: "Putinovo referendum s těmi průhlednými urnami bylo sice divné"

Velice rád bych vás upozornil na to, že tyto urny měly povětšinou na sobě ukrajinské znaky a jedná se o urny nikoliv speciálně vyrobené pro referendum, nýbrž na Ukrajině standardně při volbách používané.
Kromě toho se standardně průhledné urny používají třeba ve Francii.

Tohle patří ke standardním manipulačním praktikám Pravdoláskomilů, kteří spoléhají na malou informovanost českých čtenářů. Ono je to ovšem i tak, že toto by mělo být náplní "hlídacích psů demokracie", kteří by sami měli na takovéto manipulace upozorňovat a ne je vyrábět.
24. 03. 2014 | 10:20

buldatra napsal(a):

Myslitel to jako obvykle napsal moc hezky.
Tak nějak v lati s ostatními mysliteli této kategorie.

Akorát, ani Pehe, ani žádný z jeho parťáků se nevyjádřili k odvetě, která by měla následovat, když je fčíl ojropa Putinovým kritikem a protivníkem a stojí na straně uk lidu (neplést s těmi několika zanedbatelnými kusy fašounů a nacionalistů).
Odveta by měla být pro útočníka zdrcující a překvapivá. Zlý agresor by se měl zaleknout. Takto mu hrozí, že zemře smíchem.
Nebo máme ony tragikomické sankce považovat za něco jiného, než protestní prdnutí v kině?

Inu, ono to bude všecko asi trošičku jinak, ale nějaké to divadélko kolem toho je třeba, aby si populus nemyslel, že to snad proboha někdo s někým někde nahoře má domluvený. Raději nemyslet.

Kam zmizel onen slavný válečný a dobyvatelský duch hrdých velkých národů Evropy, které vedou pod velením Merkelice, vstříc budoucnosti nejisté nás a Zaorálka a ostatní ojrohobity?

To nám Pehe neřekne.
Asi nás nechce strašit skutečností.
24. 03. 2014 | 10:22

Vlado napsal(a):

Resle
Vám musí být zle z toho jak ten Putin dokázal těm chytrákům z EU a těm našim Schwarzembergům jaký, že to byli užiteční idioti v rukách velkého bratra.
Krym bude Ruský a teď podusí ještě Obamu a Merkelovou, které mu věnovaly hodinové telefonáty, aby ho přesvědčili a uznal vládu Majdanu. Jak vidno bezvýsledně.
Globální kapitalismus dosáhl vyšší formy KOLONIALISMU. Dne stojí proti sobě dvě kapitalistické mocnosti ovládané světovými oligarchy Kdopak to asi odnese? Že by oligarchové? Nebo, že by nás čekala poslední kapitalistická válka. Bylo by to asi rychlé splynutí bez rozloučení.
24. 03. 2014 | 10:29

Xury napsal(a):

Tak nevím, jestli touto doktrínou nedělá Rusku (ruskému medvědovi) medvědí službu. Taky by se za pár let mohlo stát, že se Čína rozhodne chránit etnické Číňany na území Ruska včetně převzetí dotčeného území pod svou správu.
24. 03. 2014 | 10:35

Krupa Václav napsal(a):

Co se týče Krymu už Vás číst nebudu, ale vzhledem k tomu, že jsem s Vámi většinou souhlasil mám pro Vás jednu aktuální povzbuzujicí zprávu....Ukrajinský premier nařídil stáhnout armádu z Krymu. Možná další sankce třetí podfáze fáze č. dvě?
24. 03. 2014 | 10:37

e.m. napsal(a):

:o) pane Slámo, OK, mají holt na tý Ukrajině divné urny, ale cosi mi říká, že je budou mít dál; dokonce je možné, že servis bude rozšířen o aktivistu, který vám na chodbičce ochotně pomůže zkontrolovat volební lístky a bude vás ozbrojeně doprovázet až k té urničce, aby vás cestou někdo ošklivý nepřepadl. :o) možno použít i v jiných zemích /možná se již používá/ a vylepšit, třeba i ve fázi počítání - lidi jsou vynalézaví...

nicméně se to na tom Krymu totálně zfalšovaný nevypadalo - což je asi maximum, co se od voleb obecně dá očekávat - a nejsem si jistá, zda by byli bojovníci o Krym vnímání jako *osvoboditelé*, jakkoli se do této sporné akce paní Tymošenková hodlá hrnout.
Trošku člověk musel přemýšlet, zda ta bleskovost na Krymu nebyla způsobena obavou, aby na Krymu nebyl použit manévr *přihlásil jsem na chatu v chatařské oblasti k trvalému pobytu 20 svých kamarádů z Prahy, čímž jsem opanoval obecní zastupitelstvo v Horní Plané*
24. 03. 2014 | 10:38

Petr B. napsal(a):

"Proti Ukrajině bylo třeba nějak zakročit--a nový režim vzešlý z oné vzpoury očernit coby fašistický--už proto, že by se bacil vzpoury proti totálně zkorumpovanému a neliberálnímu režimu"
To není pravda, pane Pehe. Předchozí vláda na Ukrajině mohla být jakkákoliv...úspěšná, neúspěšná, zkorumpovaná....ale nezrušila svobodné volby, s volbami počítala v řádném termínu...dokonce i schválila předčasné volby. Nejednalo se tedy o žádný diktátorský režim. Vláda, která vznikla na základě násilného svržení prezidenta Janukovyče a jeho vlády, je tedy nelegální, žádný demokratický stát by s ní jednat neměl. Nebyl důvod pro žádnou "revoluce".... nebyla to "revoluce", byl to puč. Můžete lhát donekonečna (nejen vy, ale i třeba Adam Michnik, Kalousek...Merkelová až po Obamu) , ale s těmito fakty prostě nehnete. Tentokrát má pravdu váš ideologický protivník Václav Klaus. Jedná se o katastrofální selhání Evropské unie. V případě "anexe" Krymu je úplně směšné psaá a mluvit o jakémsi porušování mezinárodního práva, když to samé porušování mezinárodního práva si vyhrazují USA a EU už řadu let. Je úplně jedno, jestli je porušování mezinárodního práva formou agrese či bombardování omlouváno zájmem o lidská práva obyvatel napadených oblastí...jedná se vždy o porušení mezinárodního práva. Rusko by bylo hloupé, kdyby ve stavu, kdy je mezinárodní právo v troskách a kdy platí právo silnější, nebylo schopno doslova v obklíčení reagovat.
24. 03. 2014 | 10:43

Asfalt napsal(a):

Nevím, co řekl Lavrov, ale myslím, že autor objevuje a manipulativně démonizuje pojem perzonální výsosti, který by měl být vlastní každému státu, nejen Rusku.

Rovněž nevím, zda Brežněv vyhlásil doktrínu „omezené suverenity“ v souvislosti s invazí v Československu v roce 1968, ale vím, že Západ vyhlásil doktrínu R2P, na základě které vojensky napadl Irák, Lybii a další státy. Pomocí ní nešíří socialismus, ale "svobodu a demokracii", která pak vypadá přesně tak, jak lze v např. v tom Iráku a Lybii vidět (chaos a mtrví každý den, ale hlavně že se privatizovalo a zem je rozvrácena).

Otázka vojenské intervence na základě R2P zůstává sporná. Některé státy argumentují, že R2P by něměla být pro mezinárodní společenství záminkou pro vojenský zásah, protože jde o zásah do suverenity. Více třeba na wikině nebo zde http://www.stwr.org/the-un-people-politics/responsibility-to-protect-the-real-debate-on-r2p.html#gresearch.
Rozhodně ale právo na použití síly proti suverenitě (nějakému suverénu) náleží mezinárodnímu společenství, nikdy ne jednotlivému státu, jak si toto právo protiprávně přisvojují země Západu (např. Francie při agresi v Libyi, USA běžně všude kam se podíváš). Navíc věcný obsah R2P účelově rozšiřují jak v otázce podmínek realizace, tak v otázce provedení realizace (bombardování civilistů se mi nejeví jako jejich ochrana).

Přítomnost ruských vojáků na Krymu ale nebyl žádným útokem proti suverénu (porušením suverenity), abychom o nějaké omezené suverenitě mohli mluvit (suverén Krymu požádal ruského suveréna o zajištění bezpečnosti lidí tam, kde ukrajinský suverén ztratil moc, a to i díky porušení dohody, kterou měla garantovat EU).

Republikáni nyní v USA navrhují, aby v Ukrajině byli nasazeni i američní vojáci ( http://rt.com/usa/republicans-military-equipment-ukraine-729/ ). Jak bude Pehe z Bildergergu a jiní ratlíci a "učenci" nazývat tuto vojenskou přítomnost? Budou také mluvit o "agresi", "omezené suverenitě", nebezpečnosti USA pro světový mír, "anexi území" (Ukrajina podepsala asociační smlouvu s EU obdobně jako Krym podepsal federativní smlouvu s RUskem - rozdílná těsnost asociace teď není rozhodující)?
24. 03. 2014 | 10:44

Sláma napsal(a):

e.m.: omlouvám se, teprve z formulace "nejsme si jistá" jsem došel k poznání, že jste žena. Takže se omlouvám za oslovení v mužském rodě.

Myslím si, že pokud průhledné volební urny používají ve Francii, že na nich není nic špatného. Myslím, že ono zdůrazňování průhledných uren je jen průhledný manévr, jak zpochybnit v očích české veřejnosti legitimitu krymského referenda. Je ovšem zcela evidentní, že tento výsledek byl natolik předvídatelný a natolik drtivý, že o skutečné vůli obyvatel Krymu nelze mít pochyb.

Je to skutečně zajímavá agrese - jediní dva mrtví, ukrajinský voják a krymský kozák, zabití majdanovským odstřelovačem, který se zjevně snažil vyvolat ozbrojenou konfrontaci, byli pohřbeni při společném obřadu na znamení smíření.

Je zjevné, že pana Pehe ani další Pravdoláskomilce vůbec nezajímá, co si obyvatelé Krymu myslí. Stejně jako je nezajímal osud cca 200 tis. vyhnaných nealbánců z Kosova pod laskavým dohledem vojsk NATO.
Stejně jako je nezajímali osudy tisíců jugoslávských civilistů, kteří zahynuli při bombardování Jugoslávie letadly NATO (tzv. "humanitární bombardování").
24. 03. 2014 | 10:49

Asfalt napsal(a):

K otázce, kterou jsem položil výše, dodám, že přítomnost amerických vojáků na Ukrajině nazvou asi "přítelskou pomocí" jako kdysi normalizační komunisté. No vyznáte se v tom?
24. 03. 2014 | 10:51

Gustáv Kočí napsal(a):

Ministryně spravedlnosti soudružka Helena Válková (nominovaná za hnutí ANO):
"Co si myslíte o odsunu německého obyvatelstva?

To nejhorší. Chápu, že to byla reakce na to, co se zase Čechům dělo předtím, ale ono se toho v protektorátu zas tolik nedělo.

Počkejte, to platí řekněme oproti Polsku. Ale neplatí to vůči předchozím obdobím českých dějin. Nepoužíváte tu měřítka nacistů?

Ne. Chci říct, že je prostě hrozná škoda, že česko-německé soužití skončilo, a neříkám, že Němci na tom nenesou vinu."

http://echo24.cz/a/iHpSp/kdyby-byl-babis-agent-mrzelo-by-ji-to-ministryni-by-valkova-zustala
24. 03. 2014 | 10:53

SuP napsal(a):

vasja -
To bylo na doučováku ....
24. 03. 2014 | 10:57

Sláma napsal(a):

e.m. napsala: Trošku člověk musel přemýšlet, zda ta bleskovost na Krymu nebyla způsobena obavou, aby na Krymu nebyl použit manévr *přihlásil jsem na chatu v chatařské oblasti k trvalému pobytu 20 svých kamarádů z Prahy, čímž jsem opanoval obecní zastupitelstvo v Horní Plané*

Nevím jak vám, ale mně se nezdálo, že by otázka Krymu byla rešena bleskově. Naopak, zdálo se mi to všechno v takovém ospalém tempu, které pokračuje dále. Rusové nyní postupně přebírají vojenské základny Ukrajiny na Krymu, kterých tam bylo požehnaně. Mluví se o 200 vojenských základnách, to jen svědčí o strategickém významu Krymu.
Osobně si myslím, že celé to byla trochu komedie, že totiž to celé bylo domluveno dopředu s ukrajinskou armádou. Jinak si nelze vysvětlit, že si tam Ukrajinci nechali zablokovat prakticky celé loďstvo a půlku bojeschopných letadel.
24. 03. 2014 | 11:10

Anastazie napsal(a):

Ad zemedelec

Po delší době zdravím a souhlasím s Vaším příspěvkem.

Ad Německox Rusko
Ti obyčejní lidé /a tím myslím učitele,obchodníky,lékaře/o potupu komunistického bloku nestáli.
V 9O letech-I have a dream-o soužití v klidné Evropě,kde postupným prostoupením obchodním,vědeckým ,studentské výměny dojde ke vzniku klidné Evropy.

Ale v NSR zvítězili bohatší a vlivnější vrstvy,jejichž dědečkové si pamatují ten opojný pocit moci.
A tak začali-ChORVATSKO-PŘES USTAŠOVCE,kOSOVO-PŘES MUSLIMY.
A NYNÍ UKRAJINA_PŘES POTOMKY BANDEROVCŮ.

Veliká škoda,že v čele Británie-která jediná dokázala fašistům vzdorovat a zachránila evropský kontinent/kromě chyby Hitlera napadnout Rusko/ nestojí premiéři jako Chur-
chill a Margaret Thatcherová.

Baronku Thatcherovou nikdo nemůže považovat za levicovou političku-byla tvrdým nepřítelem.

Ale jistě dobře věděla,proč ve všeobecném jásotu si povzdechla:

"TO JE HROZNÉ-NĚMECKO JSME 2X PORAZILI A MÁME JE TU ZAS.

Ta zkušená politička jistě věděla,proč to říká.
24. 03. 2014 | 11:15

Ládik!!! napsal(a):

Etnického rusa poznám po čuchu.
24. 03. 2014 | 11:22

Ládik!!! napsal(a):

davide -
když čtete egyptský tisk - umíte také arabsky?
24. 03. 2014 | 11:24

Richard napsal(a):

velmi dobře napsané

jen bych ještě dodal
mám pocit, že část putinovského Ruska, včetně samotného Putina se v jakémsi komplexu méněcennosti snaží skutečně přesvědčit samo sebe o vlastním velkém, hrdinském ochranitelství(resp. z jisté části půjde nejspíš o vědomý kalkul, ale z další o nevědomé ztotožnění s personou, kdy skutečně velká část putinovců/a snad i velká část jeho samého/ věří tomu, co předstírají). V situaci, kdy méněcenné ego při pohledu do zrcadla deformovaně odráží obraz velkého hrdiny, pak jedinec i skupina takové iluzi skutečně často a rádi věří. Tento fiktivní, smyšlený, vysněný, zracionalizovaný obraz totiž pro méněcenné ego, znamená ego slastný zdroj, asi podobně jako např. alkohol nebo droga.

Další věcí je, že taková pozice vyvolává tzv. proti přenosové pocity - skutečně v mnohých lidech vyvolává komplementární pocit "chráněných", byť jde samozřejmě o zástěrku, neboť jak jste správně napsal, ruský život pro Putina ve skutečnosti nemá velkou hodnotu. Jde prostě divadlo, na mířené nejen na svět, ale snad hlavně na sebe sama, resp. řeší ním totiž primárně vlastní problém s nímž se nejsou schopni vyrovnat jinak.
By mě zajímalo, jestli Putin taky nacvičuje před zrcadlem "jak se nebude tvářit"
24. 03. 2014 | 11:34

arnazach napsal(a):

Tu pod blogem perlí řada etnických Rusů mluvících česky.
24. 03. 2014 | 11:35

resl napsal(a):

ano davide, zajímá mě hrůza, kterou způsobuje po staletí SSSR, nyní Rusko. Je to jako s KSČM, kteří hýkají, že nejsou vinni za KSČ ač dělají to samé, jen nyní nemohou vraždit a zavírat. Rusko neví čí je, nezná svou historii a pokud se kdokoli otře o lágry a pol. vězně je okamžitě umlčen. nejen slovně.
24. 03. 2014 | 11:39

Hugo napsal(a):

Když Gorbačov rozpouštěl Varšavskou smlouvu, mluvilo se stále o tom, že je to z toho důvodu, že už je zbraní hromadného ničení tolik, že je reálná hrozba, že válka vznikne náhodou selháním lidského faktoru či techniky. A pokud USA NATO nerozpustily a naopak Rusko obkličují základnami a poslední kapka pro Putina byla, že by byly americké rakety jednou na Ukrajině, tedy skoro před Moskvou, toto nebezpečí už neplatí ? Docela mě děsí, že jak se pomalu v USA a EU hroutí ekonomika, už se o třetí světové válce nemluví jako o události, která nesmí za žádných okolností nikdy nastat. A pokud vezmu základní ekonomickou poučku, že dluhy lze vymazat pouze inflací nebo válkou a USA v poslední době přesouvá potenciální ohniska války do Evropy, tedy daleko od svého teritoria, začínám mít obavu.
24. 03. 2014 | 11:43

zemedelec napsal(a):

Pro Krupa Václav.
Zajímavé.
Možná po posledních událostech,dělá co může,aby mu nepřešly všichni k Rusku.Já je zase obdivuji a chválím,že se nenechali strhnout ke krveprolití.
24. 03. 2014 | 11:51

e.m. napsal(a):

pane Slámo, to vše samozřejmě netuším, jako vždy je možné ledasco až všechno - nicméně mně osobně situace na Ukrajině připomíná ze všeho nejvíce chabě maskovanou válku gangů, což chápu, že je situace poměrně blbá.
ale teda nemyslím si, že by jim to vyřešila okupace Ruskem, stejně jako tou EU... :o) veselé spíše bude, až budou Ukrajinci okupovat tu EU - pochybuji totiž, že by si hrdý ukrajinský národ nechal zbraně doma....... :o) konec konců seženou-li ukrajinci lístky na vlak, i v tom Rusku mají celkem nezalidněno a přijmou je jistě i ti Rusové, nejen EU..... :o) horší co udělají oligarchové, až budou mít vylidněnou Ukrajinu plnou invalidů, důchodců a podobných ekonomicky netento subjektů.........na Ukrajině je situace blbá, mladí Ukrajinci jsou zdatní a 10 milionů osob se nějak vsákne...
24. 03. 2014 | 11:51

@@ napsal(a):

Dejme tomu, že tu máme článek o tom, že jakási Nováková z Berouna krade a že to ve světle toho, že kradla už za svobodna, kdy se jmenovala Dvořáková a kdy za to vyfasovala dvakrát pět let, není nic překvapivého.
Asfalt by na to pravil: Nevím nic o tom, že by Dvořáková kradla a byla za to pravomocně odsouzena, ale zato vím zcela jistě, že Růžička ze Zlína vykrádal sklepy. A když se opil, porazil pak při jízdě autem důchodkyni.
24. 03. 2014 | 11:51

Hugo napsal(a):

Když Gorbačov rozpouštěl Varšavskou smlouvu, mluvilo se stále o tom, že je to z toho důvodu, že už je zbraní hromadného ničení tolik, že je reálná hrozba, že válka vznikne náhodou selháním lidského faktoru či techniky. A pokud USA NATO nerozpustily a naopak Rusko obkličují základnami a poslední kapka pro Putina byla, že by byly americké rakety jednou na Ukrajině, tedy skoro před Moskvou, toto nebezpečí už neplatí ? Docela mě děsí, že jak se pomalu v USA a EU hroutí ekonomika, už se o třetí světové válce nemluví jako o události, která nesmí za žádných okolností nikdy nastat. A pokud vezmu základní ekonomickou poučku, že dluhy lze vymazat pouze inflací nebo válkou a USA v poslední době přesouvá potenciální ohniska války do Evropy, tedy daleko od svého teritoria, začínám mít obavu.
24. 03. 2014 | 11:52

david napsal(a):

To : resl

Pane resle, zajímat se nestačí, je potřeba také konat.

Co jste v této věci,pane resle, vykonal vy, mimo to, že o tom hýkáte na blogu.
Zkuste o vašich úspěších v boji proti hrůzám a nejen těm v SSSR, pohovořit v dalším příspěvku.
24. 03. 2014 | 11:52

@@ napsal(a):

Anastázie, vaše usilování o království nebeské je hodné obdivu.
24. 03. 2014 | 11:57

Anastazie napsal(a):

Ad Hugo

Přemýšlím,zda bychom se neměli modlit TO the God unknown-protože k tomu křesťanskému je to hřích.
Napadlo mne,když sopka v Yellowstonu vykazuje známky aktivity a soptí prý á 6OO OOO let,
nyní má už 6O OOO let zpoždění-tak co kdyby bouchla?

Nevím,jaké přesně by byly ekologické důsledky pro Zemi-asi strašné.
Ale snad by pár lidí přežilo s nepoškozeným genomem/na rozdíl od války jaderné/
Ale to jsou jen takové šílené nápady bezmocného jedince.
Na rozdíl od prvních křesťanů pochybuji,že by nám to přineslo Království boží.

P.S.Steven Seagal prý odsoudil americkou politiku vůči Rusku.
Abych pravdu řekla,od tohoto svalovce mne to překvapilo.
Teď už zbývá jen Rambo-to by amíci nepřežili.

A-pane Stejskale-tohle všechno a mnohem více vysílá TA3.
V minulém týdnu byl Světový den boje proti rasismu-2 tisíce dětí utvořilo živý řetěz na Parthenonu /ty děti byly ze smíšených manželství/.
Také byl v Athénách pochod proti rasismu-šli tam hlavně zřejmě muži arabského původu,nějaký černoušek svítil bílým úsměvem do kamery-a latinkou-kromě jiných
transparentů-tam byl nápis Stop neonacismu na Ukrajině/přeloženo do češtiny/.
TA3 to vysílala bez komentáře.

Pro AKTUÁLNĚ CZ ZŘEJMĚ JE RASISMUS VYŘEŠEN-KDYŽ MÁME OBAMU V BÍLÉM DOMĚ/ resp.pro USA je vyřešen,tudíž i pro Vaši redakci/.
24. 03. 2014 | 12:00

aga napsal(a):

@@

Hezkej pokus, s tím Asfaltem. Bohužel pro vás, většina lidí chápe, že existuje něco jako kauzalita, a že v globálním světě je všechno jen důsledkem dějů předchozích, a že pojem precedens není Putinův zlovolný výmysl.
24. 03. 2014 | 12:01

Anastazie napsal(a):

Ad @@

Jak jste mohl psát připomínku k příspěvku,kde jsem ještě opravovala chyby?
Jediné vysvětlení je,že jste z redakce.
P.S.pokud nejste Duch svatý
24. 03. 2014 | 12:03

Belgičan napsal(a):

Věcné a pravdivé pane Pehe.
Majdan byl především pro demokracii a proti ruským oligarchům napojeným na ty Putinovy oligarchy. Putinovi nejde o Rusy, ale o vliv ruských oligarchů.
Zdejší póvl se z Vaši pravdy může postolicovat.
24. 03. 2014 | 12:08

@@ napsal(a):

Jsem sice vyslanec Ducha svatého, bdící na tím, aby království nebeské neuniklo blahoslaveným, ale do budoucnosti nevidím. Byla to odpověď na váš předchozí pozoruhodný příspěvek.
24. 03. 2014 | 12:14

Anastazie napsal(a):

@@
Byť jsem žena,v civilu jsem nevěřící Tomáš.

Takže nevěřím -a chci důkazy.
P.S.Co ten mezinárodní den proti rasismu?
Proč ho naše media ignorovala?
24. 03. 2014 | 12:21

ZM napsal(a):

JE možné, že v tzv. ukrajinské krizi jsou hlavními zájmy Ruska- zajistit si strategickou převahu v Černém moři, což se jim už obsazením Krymu podařilo, a zajistit si pro svoje účely surovinový a průmyslový potenciál východní Ukrajiny. Pokud by nastala varianta, že z Ukrajiny se stane federace, tak by to možná rusáky uspokojilo natolik, že by upustili od dalšího nátlaku. Nakonec, východní Ukrajina je stejněovládána místními oligarchy, takže mě to připadá tak, že velká změna v mocenským uspořádání na Ukrajině by to nebyla.
24. 03. 2014 | 12:25

Anastazie napsal(a):

@@
Znovu jsem si přečetla 1.příspěvěk-nevidím zde žádnou souvislost mezi ustašovci,banderovci,baronkou Thatcherovou a královstvím nebeským.
Je mi líto.

PS.Pane Stejskale,vy jste kromě editora Duch svatý?
Jinak-mně přízemní ženě především vadí klesající životní úroveň v souvislosti s ekonomickou krizí a špatné vyhlídky do budoucna /ale to bylo pod blogem p.Hellera/.
O jaderné válce odmítám uvažovat vážně.

Když tedy máte něco společného s Duchem svatým,ubezpečte mne,prosím,že ta jaderná válka nebude.
24. 03. 2014 | 12:30

zemedelec napsal(a):

Paní Anastázie.
Také zdravím.
Sleduji,no máte lepší přehled,což vítám.
Po tak klidné zimě,myslím počasí,neklidné jaro politické.
Ten Majdan to byla jen předehra,teprve se čeká na hlavní děj.
Osoby a obsazení známe,bude záležet na výkonu,osob v hlavní roli.
24. 03. 2014 | 12:30

Asfalt napsal(a):

Nikoliv nicku @@ (24. 03. 2014 | 11:51)
Asfalt pravil, že neví, zda a jak v minulém století představitelel zaniklého SSSR vyhlásil doktrínu „omezené suverenity“, ale ví, že v tomto století prezidenti současných existujících států doktrínu "omezené suverenity" zastávají. Tedy, že "omezenou suverenitu" nelze spojovat jen se SSSR a že historicky a systémově by snad měla být blížší ta současná doktrína "omezené suverenity".
Rozdíl mezi doktrínou SSSR a současnou doktrínou Západu je v tom, že ta sovětská nezasahovala do pokojného stavu, zatímco ta nynější západní doktrína "omezené suverenity" je ryze útočná ve formě protiprávních agresí. Proč jsou tyto agrese protiprávní jsem částečně naznačil.
Dále Asfalt uvedl, že článkem diskutovaný případ není případem doktríny "omezené suverenity" (pomyslné krádeže), o které mluví politolog z Bildergergu, ale realizací práva suveréna (realizací práva věc držet, užívat a disponovat, což není krádež). Důvody byly uvedeny.

PS: Suverénem je lid. Jak byste si představuje vy, že donutíte lid Krymu, aby byl "asociován" proti jeho vůli? Budete je nutit vojensky, tajnou policií, politickými procesy, potlačováním opozice, cenzurou tisku, terorem nebo jak? Jak proboha chcete zařídit, aby se lidé na Krymu chovali podle vašich představ, když jejich vůli (vyjádřenou i v referendu) nechcete respektovat? Kdo a na základě čeho vám a politologu z Bildergergu dal právo rozhodovat o tom, co má být, namísto lidu Krymu???!!!!
24. 03. 2014 | 12:33

e.m. napsal(a):

mno, mně se začla zdát perspektivní ta varianta ukrajinské okupace Evropy a mimoevropských zemí..(Kanada! Austrálie...no a volyňští Češi se prý již opět rozmnožili..).. :o) Honza také musel slézt z pece a do světa; přinejmenším je to zkušenost... :o) co doma, zabíjet se s Rusama, co si bratranec Ihor vzal za ženu Tamaru z Moskvy /nebo naopak/, nechat se sekýrovat od pana Jaroše a vydělávat paní Tymošenkové na peroxid a nový falešný cop? těch pár šupů na důchod lze vždy babičce poslat..kdežto na Ukrajině to na důchod nevypadá...no ale samozřejmě ... vlastenectví...............kolik sousedů musí člověk zastřelit nebo zadupat, aby ve vlasti vznikly pěkné sousedské vztahy?
:) já být Putin, tak to teď nechám na Ukrajině vyhnít a nelezu tam;
což ale samozřejmě nejsem
škoda, nikdo si nechce nechat poradit.
24. 03. 2014 | 12:39

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Další dávka demagogických blábolů mocichtivého Pehete,
které mluví za ty, za nichž mu mluvit rozhodně nepřísluší.

O Krymu by měli rozhodovat především lidé z Krymu a ne fašisté z Kyjeva či ČR.
Že to oni rádi, že to jsou „demokraté“, vidící jen sebe a své klanové zájmy,
že tito „demokraté“ pohrdají lidmi na Krymu, a staví je do pozice nevolníků, za které jsou oprávněni mluvit a jednat jiní …

Já jsem rád, že občané Krymu mohou žít tak, jak chtějí.
24. 03. 2014 | 12:40

Anastazie napsal(a):

Ještě pro @@

Ruského oligarchu jsem urazila na Krétě /a pak se schovávala v zahradě za živým plotem v mokrém prádle,aby si to se mnou nevyřídil jeho bodyguard
Německého turistu jsem v Egyptě pokřtila pár kapkami červeného vína.
Tomu prvnímu jsem nemohla odpustit rok 1968,tomu druhému zupáctví.
Já nejsem na žádné straně.

Pro své děti a vnoučata bych chtěla zemi krále Miroslava.

Ale nemohu mlčet ke lžím a nepravosti.
Každá země je založená na principech,na nichž se zrodila .Ukrajina se zrodila na více než stovce zákeřně zavražděných/.

Vypukne-li vám jakákoliv epidemie,hledáte zdroj-jinak nemáte šanci k vymýcení infekce
a dalšího umírání..
24. 03. 2014 | 12:41

TomášL napsal(a):

Tak dnes je tomu 15let, kdy NATO začalo bombardovat Srbsko...
24. 03. 2014 | 12:52

TomášL napsal(a):

http://czech.ruvr.ru/2014_03_23/Evropa-hranice-pripustnosti-0287/
24. 03. 2014 | 12:53

minatomirai napsal(a):

K otázce, kterou jsem položil výše, dodám, že přítomnost amerických vojáků na Ukrajině nazvou asi "přítelskou pomocí" jako kdysi normalizační komunisté. No vyznáte se v tom?
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Tupa otazka, pritomnost americkych nebyla vubec v Kongresu diskutovana. republikani v Kongresu navrhli vojenskou pomoc ve smyslu vyzbroje. Je to tedy z tve strany prachobycejna spekulace kombinova s neschopnosti pochopit text, zrejme anglicky. Nejsi tady sam, filutova monumentalni tupost je dechberouci.

Pan Pehe pise velice dobre, strucne a vystizne. Neni k jeho blogu co dodat.
24. 03. 2014 | 12:54

e.m. napsal(a):

p.s. např. muslimskou okupaci částí Francie považuji za velice zdařilý tah; ;-) vysoká porodnost je totiž na rozdíl od válečných akcí zbraní, se kterou se hrozně obtížně něco dělá
24. 03. 2014 | 13:02

resl napsal(a):

bohužel, davide, mě zajímají jen hrůzy Ruska, to je veřejný nepřítel lidstva, tak jako vy, nebo podobní kolaboranti. váš domov není tady, tady byla demokratická země, než sem šlápnul ruskej mužik po válce a pak začal plodit takové, jako jste vy. vaše místo je pod kremlem v létě, v zimě v zemljance, já jsem zvyklý na lidskou úroveň. takže vidíte, že zvěř se má paktovat se zvěří a nelézt do cizích států, kde se neumí chovat.
24. 03. 2014 | 13:05

Dalimír napsal(a):

Ano je to tak Brežněv měl právo bránit socialismus , protože jeho zřízení stálo mnoho životů ! Ale bohužel neubránil protože západní imperialisté jsou všude a prakticky svými špiony již ovládli celou planetu ! Od doby pádu SSSR jde vše na světě od desíti k pěti ! V socialismu lidé ctili více jeden druhého a to v dnešní době falešného velkokapitálu velmi chybí ! Mezilidské vztahy vzaly za své a každý se honí jen za tím hnusným mamonem !
24. 03. 2014 | 13:14

Asfalt napsal(a):

Minitomiral má pravdu v tom, že republikáni opravdu nenavrhují poslat na Ukrajinu vojáky, ale jen vojenskou pomoc. Vojáky jsem si do té pomoci skutečně nějak dofabuloval sám, za což se omlouvám.
Techniku i vojáky žádal Jaceňuk při své návštěvě USA. Obama vojáky odmítl. Přesto si troufám tvrdit, že pokud by vyhověl, asi by to nebylo nazváno agresí, nýbrž pomocí.
24. 03. 2014 | 13:16

david napsal(a):

To : resl

Pane resle a vaše zásluhy o boj proti veřejnému nepříteli lidsvta opět žádné.

Zase jen to vaše věčné, nic neřešící hýkání.

Pane resla vzmužte se a když nemáte odvahu něco dělat, naučte se třeba alespoň hýkat dvojhlasně, ať jste alespoň něčím zajímavý.

P.S.

Pane resle, jste si zcela jistý, že víte, co znamená slovo kolaborant ?
24. 03. 2014 | 13:23

Sláma napsal(a):

nějaký podivný nick napsal: "Asfalt by na to pravil: Nevím nic o tom, že by Dvořáková kradla a byla za to pravomocně odsouzena, ale zato vím zcela jistě, že Růžička ze Zlína vykrádal sklepy. A když se opil, porazil pak při jízdě autem důchodkyni."

To je velice špatný příměr. Mezinárodní právo neobsahuje žádný zákaz vyhlášení samostatnosti, natož, aby bylo takové vyhlášení vázáno na dodržení právního řádu dané země. To obsahovalo mimo jiné písemné i ústní stanovisko Spojených států amerických Mezinárodnímu soudu ve věci vyhlášení nezávislosti Kosova.
Je s podivem, jak za těch pár let soudruzi z USA na toto vlastní stanoviska zapomněli!
24. 03. 2014 | 13:25

Filuta napsal(a):

Vlado


Zkuste o tom ale přesvědčit zdejší užitečné idioty.
Oni si pořád vedou tu svou - USA jsou mírotvorci a hlídacími psy demokracie.
Dokud nebude pozdě, nepochopí, že USA a Rusko jsou dvě mocnosti s naprosto stejnými imperiálními zájmy a nedostatkem skrupulí.
A nedojde jim ani to, že příští zima může být bez ruského plynu tuhá.
24. 03. 2014 | 13:32

jozka napsal(a):

Jo, jo Belgicane, Majdan byl predevsim pro demokracii. Tak proto se na Majdanu delalo vse pro to, aby nebyly volby... proto se po prevratu v parlamentu hlasovalo za neposlusne poslance.

Asi nejaky vyssi typ demokracie.

a rechaptcha na to:"chmytal empty". Asi vi vic.
24. 03. 2014 | 13:33

Filuta napsal(a):

David

Resl je přece hrdina z disentu.
Obětoval pro blaho národa svá játra a plíce, stejně jako jeho guru Havel.
24. 03. 2014 | 13:35

Martin1 napsal(a):

Omyly současného světa:
OMYLEM je víra na hodného Američana a zlého Rusa?
OMYLEM je víra na hodného Rusa a zlého Američana?
OMYLEM je víra na hodného Američana a hodného Rusa?
OMYLEM je víra na zlého Rusa a zlého Američana?

NE - největší omyl je čemukoli slepě VĚŘIT!
24. 03. 2014 | 13:51

resl napsal(a):

A. Michnik :
Co má společného Kosovo, kde byli Albánci pronásledováni, se situací, v níž se nacházejí obyvatelé Krymu, které nikdy nikdo nepronásledoval? Co má znamenat pohrdání ukrajinskou vládou a parlamentem, jež Putin označuje za "fašisty a antisemity"? Krymští Tataři bajce o fašistech vládnoucích na Ukrajině neuvěří, neboť si pamatují kruté, hromadné a vražedné deportace prováděné stalinskou NKVD.
Putin se odvolává na dějiny Ruska, které podle něj bylo po poslední tři staletí diskriminováno celým světem. Jistěže, jen stěží si je možné představit větší diskriminaci než tu z časů krvavých ruských diktátorů: Kateřiny II., Mikuláše I., zvaného Palkin (podle ruského výrazu pro hůl - palka) či Josefa Stalina, osvoboditele národů a velkého jazykozpytce. Putin straší Rusy a Ukrajince tím, když říká, že "my i vy, Rusové i Ukrajinci, můžeme v brzké budoucnosti Krym zcela ztratit". Neupřesňuje ale už kdo – možná zas Poláci či Litevci – si opět brousí zuby na Sevastopol.
Putinovo tvrzení, že Moskva "obyvatele Krymu nemohla v této svízelné situaci opustit", vzbuzuje jen smutný úsměv. Jedná se jen o citaci slov Leonida Brežněva, když v srpnu 1968 ospravedlňoval intervenci v Československu.
Musíme si ale uvědomit, že jsme svědky konce nejlepších pětadvaceti let za poslední čtyři století polské historie. Nastal čas tektonických otřesů.
"Přejeme si, aby Ukrajina byla silnou, suverénní, samostatnou zemí," tvrdí Putin. Toto jsou pro změnu Stalinova slova, která pronesl na adresu Polska v roce 1945. Nebudu teď připomínat – to už udělali moji přátelé, ruští demokraté – výroky Adolfa Hitlera z časů anšlusu a obsazení Československa.
Jeden dějinný kruh se nyní uzavřel. Tohle je jeho skutečný konec – konec snů o světě, v němž vládnou demokratické hodnoty a tržní ekonomika. Pokud demokratická část světa nepochopí, že teď už tady není místo pro diplomatické kompromisy, že je zapotřebí najít dostatečně pádnou odpověď, abychom zastavili Putinovu imperiální, banditskou politiku, pak se dá do pohybu logika událostí, na niž se dnes člověk bojí jen pomyslet. Banditismus je možné zastavit jen silou.
24. 03. 2014 | 14:03

david napsal(a):

To : resl

Tak do zkusím do třetice, pane resle
Co dělá a dělal pan Michnik, vím.
Mě by zajímalo, co jste udělal proti různým hrozbám, které tady věčně popisujte vy, mimo toho vašeho věčného hýkaní na tomto blogu?

P.S.

A pro jistotu se vás zeptám znovu i na to, jestli jste si zcela jistý, co znamená slovo kolaborant, zdá se mi totiž, že i v tom těžce tápete.
24. 03. 2014 | 14:19

@@ napsal(a):

Milá Anastázie, opravdu si pohráváte s myšlenkou, že mohu kontrolovat, co máte napsané v dialogovém okénku, tedy předtím, než kliknete na tlačítko PŘIDAT KOMENTÁŘ?
To by mě vlastně nemělo udivovat, protože je to souladu s vaší ideou, že v NSR zvítězili /sic!/ bohatší a vlivnější vrstvy, jejichž dědečkové si pamatují ten opojný pocit moci, a tak začali -ChORVATSKO-PŘES USTAŠOVCE,kOSOVO-PŘES MUSLIMY A NYNÍ UKRAJINA_PŘES POTOMKY BANDEROVCŮ...čímž zničili opojný sen o soužití v klidné Evropě, po kterém toužili ti obyčejní lidé / učitelé, obchodníci, lékaři/, zkrátka ti, co nestáli o potupu komunistického bloku....
24. 03. 2014 | 14:27

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Lidé by si měli především uvědomit, kdo zde představuje skutečné zlo,
zlo, které diktuje lidem na Krymu co mají dělat.

Zkuste se vžít do situace, kdy by mocnosti takto rozhodovaly o nás, a bez nás.
24. 03. 2014 | 14:34

@@ napsal(a):

A ještě, paní Anastázie, poslouchejte, je to důležité. Se vší vážností a důrazem musím odpřisáhnout: NEJSEM STEJSKAL. A dále slibuju, že už si z vás nebudu dělat šprťouchlata. Je to nebezpečné. To už říkal kdysi Horníček. Nechci, aby se kvůli mně do ohrožení dostal editor anebo další účastníci
24. 03. 2014 | 14:38

Sláma napsal(a):

Jan Urban citoval Michnika. Co mají společného Urban a Michnik? To, že mají trauma z promarněné příležitosti. V jednu chvíli stáli velmi vysoko na společenském žebříčku, ale vlastním nedostatkem schopností a nedostatkem morálky si zbabrali život. Urban tím, když se zpronevěřil novinářské etice během svého působení v Českém rozhlasu, odkud byl vyhozen.

Samozřejmě to jsou všechno nesmysly. Albánci v Kosovu nebyli pronásledováni. Naopak, ve velkém se tam stěhovali z Albánie, kde se jim dařilo mnohem hůře. Působení Albánců v albánské divizi SS, při kterém etnicky vyčištili Kosovo od 100 tis. Srbů bylo Titem prominuto. Albánci měli v Kosovu, kde do války byli v menšině, zcela luxusní podmínky.
Konflikt v Kosovu začal tím, že albánští teroristé z UCK začali přepadávat a zabíjet jugoslávské pohraničníky a policisty. Což si žádný stát na světě nemůže a nesmí nechat líbit. Nato dostali teroristé z UCK peníze, zbraně a výcvik od německé tajné služby a začali pracovat na "důvodu k válce". Kterým se nakonec stal zinscenovaný "masakr" v Račaku.
Ať již to bylo tak či onak, bombardování Jugoslávie bez mandátu Rady bezpečnosti bylo porušením mezinárodního práva, které nelze domnělým ani skutečným pronásledováním Albánců nijak ospravedlnit. A už vůbec jím nelze ospravedlnit anexi Kosova a vyhnání 200 - 250 tis. nealbánců pod laskavým dohledem vojsk NATO. To je jasný zločin proti lidskosti, ze kterého se ještě mohou velitelé vojsk NATO, stejně jako civilní správci Kosova v budoucnu zpovídat. Kromě toho se jedná i uplatnění principu kolektivní viny, který je v moderním mezinárodním právu naprosto nepřijatelný.

Je zajímavé, že zrovna Jan Urban tady šermuje kolektivní vinou v případě Sudetských Němců, ale nechce vidět, že v Kosovu byl uplatněn proti etnickým Srbům úplně stejný princip.
24. 03. 2014 | 14:45

Sláma napsal(a):

Michnik podle Jana Urbana napsal: "stěží si je možné představit větší diskriminaci než tu z časů krvavých ruských diktátorů: Kateřiny II., Mikuláše I., zvaného Palkin (podle ruského výrazu pro hůl - palka) či Josefa Stalina"

Je nutno podotknout, že Kateřina Veliká byla čistokrevná Němka - narodila se jako Sophie Friederike Auguste von Anhalt-Zerbst-Dornburg. Mikuláš I. byl rovněž etnický Němec, z rodu Holstein-Gottorp.
Josef Stalin byl Gruzínec a nebyl to ruský diktátor, nýbrž Sovětský diktátor. Primitivové typu Urbana či Michnika stále nejsou schopni pochopit rozdíl.

Je skutečně nepochopitelné, proč Poláci tak podporují ukrajinské nacionalisty?
Michnik tvrdí, podle Urbana: ""Přejeme si, aby Ukrajina byla silnou, suverénní, samostatnou zemí," tvrdí Putin. Toto jsou pro změnu Stalinova slova, která pronesl na adresu Polska v roce 1945"

Ano, Michnik nechápe, že masakry Poláků ať již od NKVD či od banderovců byli motivovány zájmem etnicky vyčistit území pro Ukrajince, Bělorusy a Litevce, nikoliv pro Rusy. Michnik stále nechápe, že Sovětský svaz nebyl Rusko a etničtí Rusové tam neměli hlavní slovo, o čemž svědčí i národnost generálních tajemníků. Odmyslíme-li od toho, že Chruščov byl napůl Rus a napůl Ukrajinec, tak první etnický Rus v čele Sovětského svazu byl až Gorbačov.
24. 03. 2014 | 14:54

resl napsal(a):

david : Mě by zajímalo, co jste udělal proti různým hrozbám, které tady věčně popisujte
-----------
- já se neagažoval nikdy nikde, protože jsem kouřil jointy jeden za druhým, žvejkal americkou žvejkačku a poslouchal americkou muziku. pak jsem si natáh džíny, oprášil vysvědčení z 5B a šel házet po bolševickejch policajtech dlaždičky. potom jsme se svými přáteli tak dlouho nadávali komoušům, až je to naštvalo a šli od válu. netrvalo ale dlouho a nastoupila nová garda s vámi a vám podobnými a čekala na ruského mužika, aby jim dodal sílu. teď už si myslíte, že přišel váš čas, tak se nestyďte a vyjděte s vaším praporem na náměstí, třeba se nějaká zatoulaná zvěř přidá. díky za optání a napište mi na oplátku, jak jste se choval vy za bolševika, dále by mě zajímalo, kdo jsou vaše rodiče a kdy jste vstoupil do ssm, později ksč, jak jste se angažoval pro socialismus.a zda byli rodiče ve straně. co máte za lež od Michnika by mě taky zajímalo, ne že víte kdo to je, na to se neptám, ale vy zalezete do nory a budete předstírat mrtvého. brouka zdraví r. tak do toho svazáku
24. 03. 2014 | 14:55

Gru napsal(a):

Autor

Putinova-Brežněvova-Bushova doktrina omezené suverenity není žádná novinka. Zejména, děje-li se v prostředí tzv. "Evbropy", což je omluvenka všeobecné působnosti. Vývoz a ochranářství etnik js tejně dobré či stejně špatné jako vyvývoz a ochranářství socvialismus či demokracie a tržnícho hospodářství. Nebo "svobodného obchodu" jehož hlavním rysem je nesvoboda, svázanost, zákazy a příkazy.
Základním malérem, ba proviněním, všech těch Putinů, Obamů, Merkelových, Bushů a spol. je, že zasévají místo stability a prosperity neklid a utrpení, zcela zbytečně, protože se pouštějí do věcí, které nezvládají. Útěky SSSR, USA z Koreje, Afghanistánu, Iráku, Libye, vycouvání sovětů z východních satelitů - ukazuje na neschopnost jedněichi druhých vládnout. Připomínají sukničkáře s utajenou poruchou potence, kteří se vytahují před luxusní samičkou.
24. 03. 2014 | 14:58

xerox napsal(a):

pehe ... nelži furt ... 100x opakovaná lež se nestane pravdou ...
na ukrajině došlo k puči proti legitimní vládě , porušení ústavy a k nedodržení smlouvy mezi prezidentem a opozicí , navíc garantované politiky ze západu ...

někdo tady má strach ... ale z bacilu - referend , eu už zavedla sankce proti švýcarům za to , že si něco dovolili schválit , aniž by to ,, sladili ,, s eu ...

nelži furt ... nelži člověče ... proč lžeš pehe ... proč jenom donekonečna lžeš , co z toho máš , čeho se bojíš , máš taky strach z referend , ví na tebe taky někdo něco , máš uložený černý prachy někde ... ? ...

nestalo se nic jiného než že na katastrálním úřadě kdesi ve světě se u položky - krym , kde byli dva spoluvlastníci této autonomní republiky - rusko a ukrajina smazal jeden z těchto spoluvlastníků z důvodů porušení všeho co ze spoluvlastnictví vyplívalo ... a ještě k tomu to rozhodli svobodně obyvatelé této autonomní republiky ...

prostě jsou státy , které chtějí žít jinak než v tzv. euro prostoru , je to jejich autentický život a jejich rozhodnutí ...
rusko se zvětšuje na rozdíl od západních států , kterým naopak hrozí spíše pozvolný rozpad ... pehe napiš , že nenávidíš rusko a bude to fér ... přestaň už lhát pehe ... fakt už přestaň lhát ...

bojíš se , že se v rusku tvoří jinej svět než na tzv. západě , že by mohl být nakonec i úspěšnější , že není pod kontrolou té správné party , která tě platí ...
v číně už takovej svět vzniká , je to jejich autentický svět , né ten tvůj pravdoláskařský , smiř se s tím , že jsou světy kde se neklaní křesťanskému židovi , ani jakémusi americkýmu zednáři , ani blábolejícímu kulisáku ... mají své vlastní autentické hrdiny , mají své vlastní autentické dějiny , mají své vlastní autentické zkušenosti a mají své vlastní autentické vize podle kterých chtějí žít ...

přestaň lhát konečně ...

čína , rusko , indie nám nic nevnucuje , nenapadá nás ... ale mi , západní svět to donekonečna vnucujeme ostatním , ale to se změní ...
24. 03. 2014 | 14:59

Filuta napsal(a):

Resl
O tom Kosovu víte prd.

"....Pro nás se válka stala obzvlášť nepříjemnou proto, že k jejímu zahájení došlo pouhých dvanáct dní po vstupu České republiky do Severoatlantické aliance. Armáda České republiky se sice naštěstí na bojových akcích nepodílela, nicméně letouny NATO určené k bombardování Svazové republiky Jugoslávie létaly přes naše území. Většina lidí cítila k Jugoslávcům (mezi jednotlivými národy jsme nedělali přílišné rozdíly, protože Češi byli přece zvyklí jezdit do „Jugošky“) odedávna velké sympatie, a navíc Aliance podnikla útok v naprostém rozporu se zásadami, na nichž vznikla, neboť Jugoslávie nijak neohrožovala ani jediného jejího člena. Údery neposvětila ani Rada bezpečnosti OSN. Záminkou k nim se stal tzv. masakr v Račaku, kde byla nalezena těla 45 zabitých Albánců, údajně civilistů, jenže existuje závažné podezření, že šlo o příslušníky teroristické Kosovské osvobozenecké armády (UÇK). Tuto domněnku potvrdil i brigádní generál Bundeswehru Heinz Loquai. Mírové rozhovory v Rambouillet ztroskotaly na nepřijatelném americkém požadavku, aby NATO mohlo rozmístit v Jugoslávii své vojáky. Američané rozpoutali hysterickou kampaň, podle níž v Kosovu probíhá genocida, jejíž obětí se stalo sto tisíc lidí. Pozdější šetření potvrdilo sotva desetinu tohoto počtu, přičemž mezi mrtvými byli též Albánci loajální bělehradské vládě, bojovníci UÇK (tedy nikoli bezbranní civilisté) a příslušníci nealbánských národností. Bombardování v některých členských státech NATO, zejména v Řecku, vzbudilo značný odpor."
http://www.reflex.cz/clanek/historie/55355/precedens-k-pripojeni-krymu-pred-patnacti-lety-nato-uderilo-na-jugoslavii.html


"Nadšení" z EU je zjevné.

Víkendové demonstrace ve Španělsku -100 zraněných
71 procent Španělů nevěří EU.
http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/55401/spanele-se-bouri-proti-vlade-nechteji-skrty-odmitaji-i-diktat-evropske-unie.html

Zhruba 90 procent Benátčanů v referendu hlasovalo pro obnovení Benátské republiky,protože už nechtějí financovat špatně hospodařící a neproduktivní jih.


V září se bude konat referendum o nezávislém Skotsku.
24. 03. 2014 | 15:01

resl napsal(a):

Sláma : Josef Stalin byl Gruzínec a nebyl to ruský diktátor, nýbrž Sovětský diktátor. Primitivové typu Urbana či Michnika stále nejsou schopni pochopit rozdíl.
-----------------------
Co byste mi řekl na Hitlera, pokud máte ještě odpoledne rozum jakžtakž v normě ?
Ve skutečnosti nebyl Hitler Němec, ale Rakušan. Tento syn celního úředníka byl nadaný, ale nedisciplinovaný. Ve škole si vedl špatně, asi jako Stalin, vlakový lupič. Tak příště nenadávejte Němcům ale jejich jižním sousedům. váš primitiv r.
24. 03. 2014 | 15:04

kokoshka napsal(a):

Mne jednomu se zda že resl alias hoven(dalši 80 nicku)je pacientem zvlačtniho ustafu?
Normalni človek takove hovadiny psat nemuže,ani Ladik.
24. 03. 2014 | 15:09

Pepa Řepa napsal(a):

Patagonská buldatra nepochopila zbrusu novou strategii kormidelníků EU.

Budeme za takové šašky, že mužiky zničíme jejich vlastním smíchem.
praskne jim u kanonu bránice.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Myslitel Pehe má částečně pravdu.

Doktrina, že kam vleze Ivan, tam je Ivanovo je děsivá.

Nicméně mužik není sám, stačí připomenout honvédy a jejich snahu dvou občanství, helmuty, kteří natahali krajany z východu jen proto, že okopávali pole německou motykou, pejzaté, kteří si nechali obřezat pindíky i v padesáti, aby přijeli do země zaslíbené, zoufalého Zaorálka snažícího se na Volyni vyšťourat potomky Nováka z Libně a nakonec i US občany, kvůli kterým občas patrolují letadlové lodě....etc...etc.

Představa co by děla rovnátka či Zaorálek, kdyby veleli atomovému arsenálu je úděsná.

Na eskalaci konfliktu formou dodání kvéru může mít zájem jen ten, kdo si přeje aby se Střední Evropa a UK dostali do stejného"revolučního kvasu" jako Syrie, Libyie a okolí.

Egyptsko-turecký scénář´kdy zatáhne za záchranou brzdu jenerál nepřichází v úvahu neb sice jenerály máme, ale nemáme armádu.
Ukrajinské šrotiště není na tom lépe, je vidět nedostatek Cigánů, už by bylo loďstvo ve Sběrných surovinách.

Ono totiž není těžké domyslet si, že UA po zuby vyzbrojené by si na mužiky nikdy netroufla, zvolala by GO WEST a táhla na Pšonda, Pištu možná i na nás, protože jsme jí posílali malé alimenty.

Je zajímavé, jak zbraněmi nejvíce chrastí prodavači pravdy, lásky a něhy či vyznavači mírového islámu.

A byli to právě podomní prodavači lásky a něhy, kteří prosadili zákon, že po pěti letech pobytu v ČR získá Ivan z Kamčatky-přirozeně nejen on, nediskriminujme soudzi-české občanství včetně všech práv, nemusí si brát ani Máńu z Řitky, a coby občan Rossiji bude na Vás dělat dlouhý nos.
Právě takovým kocábovitým aktivistům jako je Pehe poděkujte.
24. 03. 2014 | 15:09

david napsal(a):

To : resl

Pane resle, pokud byste si to nepokazil tím vaším závěrem, kde mně svým vyšetřováním připomínáte spíše stbáckého kádrováka, tak za ten váš začátek vidím, že byste mohl být jedním z prvních příslušníků IV. odboje .

Jen by mne zajímalo, jak mnoho to vaše žvejkání americké žvýkačky a kouření jointů pomohlo zbořit SSSR.
Podle toho jak sugestivně to podáváte, tak bych byl ochoten uvěřit, že jste byl důležitější než Reagan.

Jinak mne velmi potěšilo, jak jste mne osobnostně a analyzoval a společensky perfektně zařadil , přesně ve stylu, který znáte vy, protože jste nic jiného než žvejkání žvýkačky a kouření jointů zřetelně nepoznal.
Na základě vašeho psychoanalytického výkonu bych vám dokonce nabídl to samé co Ládíkovi.
Pane resle, zkuste se nejprve naučit jíst příborem a já vás potom pozvu k sobě, abyste viděl jak vypadá a jak žije takový svazák roku 2014, kterého jste ve mně objevil.
Ale prvně se, pane resle, naučte jíst tím příborem, abych se za vás před svými přáteli nemusel stydět.
To vaše hýkání už budou muset nějak vydržet.
24. 03. 2014 | 15:14

Gudka napsal(a):

resl
"Co byste mi řekl na Hitlera, pokud máte ještě odpoledne rozum jakžtakž v normě ?
Ve skutečnosti nebyl Hitler Němec, ale Rakušan"

Vskutku pěkná ukázka, jak plytká je vaše vzdělanost.
Vždyť vy snad ani nevíte o existenci tzv. "Deutsch-Oesterreich", k němuž územně patřilo Horní Rakousko - linecká poblast, ovšem hlavně k němu patřilo ideově.
Toto tzv. Německé Rakousko se vyznačovalo ostře protirakouským (protimonarchistickým), protikatolickým a protižidovským postojem, bojovalo proti oficiální Vídni a vyznávalo Německo jako jádro vlasti, a v mnoha případech (např. právě řečený Hiutler) se přívrženci této ideologie vyhnuli vojenské službě pro Rakousko-Uhersko, ve prospěch služby v německé amrádě. Po válce pak tyto síly chtěly potvrzení státního útvaru Deutsch-Oesterreich, což se nepodařilo, výsledkem byla Rakouská republika, v přibližně současných hranicích.
24. 03. 2014 | 15:17

Pepa Řepa napsal(a):

A to mudrlanti vezměte v úvahu, že by byl počet zraněných ve Španělsku 100x větší, kdyby se nehrálo El Clásico.
Paráda!

a povšimněte si co hraje dneska Šachťar Doněck a co kdysi slavné Dynamo Kiev o okresním přeboru Slavoje Mukačevo nemluvě.
I podle toho vidíte, kde ukáčkám kručí v bříšku a kde ne.

Ta hladová břicha vasilů a Oxan budete muset živit a když jim rozdáte samopaly tak si dojdou pro sociální dávky sami.

Takže chrastěte zbraněmi, posílejte kvéry respektive ostřelovače a vrátí se Vám to jako bumerang, mamlasové, Brothers in Arms.
24. 03. 2014 | 15:22

resl napsal(a):

davide, že vy se za sebe stydíte. vy jste klad otázky a teď se sám vyhybáte. budete mít bolševickou náturu. zdá se, že vám mé odpovědi vyhovují, tak teď vy a nebojte se, ještě nevládnete. mohu si přinést nabroušenou lžíci, příbor byste mi musel půjčit. určitě máte z čistek nakradeno. váš r.

Gudko, co byste vytknul davidovi, když Stalin nebyl Rus atd. ? jste taky demagog ?
24. 03. 2014 | 15:24

Gudka napsal(a):

Pepa Řepa

"mamlasové, Brothers in Arms"

Toto heslo¨íčko, mocně šířené v dobách Varšavské smlouvy, jsem viděl v prostředí, které mi otevřelo oči před skutečností, že je omyl se domnívat, že tento slogánek a jeho duch odešly do věčných lovi'šť. Taky mi osvětlilo jaksi dopředu, jak to bude s Ukrajinou, pokud to bude záležet na Velkém bratrovi, a jen na něm.
V roce 2000 jsem v Republice Haiti, nepředstavitelně zaostalé a chudé zemi, kde nejsou kromě hlavního města silnice, na křižovatce takových stezek v tamní poloholé stepi viděl obrovský bilboard znázorňující bílou ruku, tisknoucí ruku černou, ta bílá měla na manžetě vlajku s pruhy a pod tím byl dvojjazyčně nápis BRATRSTVÍ VE ZBRANI. Nicméně - žádná silnice, žádná pitná voda, žádná potravinová pomoc...
A tak na tom budou i ty Oxany. Leda, že by zaskočil Zaorálek se Schwarzenbergem a Štětinou a část místního produktu odváděli jako tribut do Kyjeva.
24. 03. 2014 | 15:32

Filuta napsal(a):

Resl

Podle vaší logiky s níž ztotožňujete dnešní Rusko s tehdejším SSSR a Putina se Stalinem, můžu stejně stupidně poukazovat na roztahovačnost a dobyvačnost Němce, jemuž není radno věřiti. Ani od Němců se nám nikdy ničeho dobrého nedostalo.
Naštěstí nejsem až takový fanatik jako Resl, a to se na mé rodině Němec podepsal podstatně více nežli Rus.
24. 03. 2014 | 15:33

Filuta napsal(a):

Gudka

Dost se obávám, že takto na tom budeme i my.
Já se na příliv těch Oxan a Vasilů věrů netěším.
Ale EU dostane rozhodně takovou lekci, na jakou do smrti nezapomene.
Co se Ukrajinec na Majdanu naučil, s tím potáhne na Brusel.
Soudruzi v politbyru budou dojatě vzpomínat na horkokrevné Španěly a pár rozbitých výloh.
24. 03. 2014 | 15:36

Anastazie napsal(a):

ad @@

Jak vidíte,odešla jsem,abych se zbavila nutkání se dožadovat odpovědi na království boží u Vás/a království nebeské v mém prvním odstavci.
Na tom teď už nezáleží.
Něco hezčího:Království nebeské je hezký film o obraně Jeruzaléma před Saladínem /hrál tam tuším Orlando Bloom/.
Ten vyhrožoval,že v Jeruzalémě nenechá kámen na kameni,protože:
Čí místa jsou svatější-ŽIdů kvůli Chrámu,křesťanů kvůli Golgotě a hrobu Krista,nebo muslimů
s jejich místem,odkud se vnesl do nebes prorok Mohamed?
A vidíte-ani po tisíci letech se učenci nedokáží shodnout a věřící jsou stále připraveni bojovat.
Co je Kyjev a Krym proti Jeruzalému/ten jsem bohužel navštívit nestihla-chtěla jsem z Taby,zájezd je drahý /do Izraele/.
24. 03. 2014 | 15:38

Gudka napsal(a):

resl
"Gudko, co byste vytknul davidovi, když Stalin nebyl Rus atd. ?"

Asi nic, píše správně, že Stalin byl Gruzínec. Na tom není nic k vytýkání.
Hitler byl Velkoněmec (asi není zrovna moc podstatné, že se narodil v Baruinau - někteří jeho odpůrci ho označovali za "českého kaprála", jelikož Braunau je kousek od hranic...)
Rozhodující bylo jeho zaměření.
Ostatně - zkuste si něco o něm přečíst, nebudete pak působit tak komicky. Víte například, proč se jmenoval Hitler a co to vlastně znamená a co z toho odvozovala NS propaganda?
24. 03. 2014 | 15:39

Pepa Řepa napsal(a):

Gudka
já myslel Marka Knopflera ale to je jedno.
https://www.youtube.com/watch?v=jhdFe3evXpk
:-)

Jen blbec pošle svým sousedům Olehovi a Vasilovi samopaly s přáním, že půjdou na Ivana, z kterého mají hrůzu a který má proti nim bomby.
Zvláště když je Ivan Olehův švagr a bejvalej Oxany.

Kde bere mamlas jistotu, že nepřelezou plot a půjdou na toho, kdo přestane platit pravidelný žold?

Ještě by to chtělo samopaly a náboje označit logem Člověka v tísni a vyvěsit billboardy o tom, že posíláme v kulce pravdu, lásku a něhu.
24. 03. 2014 | 15:47

Sláma napsal(a):

Jan Urban napsal: "Co byste mi řekl na Hitlera"
Především Hitler byl Němec jako poleno. Nevím, jestli vám to je známo, ale etničtí Němci žijí i v Rakousku, Švýcarsku a v menším množství ve Francii, Luxembursku a Nizozemsku.
Ideologie nacistického Německa byla postavena na národním principu. A hlásilo se k ní i mnoho Němců z jiných zemí. Mimo jiné i otec paní Schwarzenbergové, který byl zakladatelem jednotek SA v Rakousku a jedním z vůdců neúspěšného nacistického puče.

Německo nejde srovnávat se Sovětským svazem. Bolševickou revoluci nedělali ani tak etničtí Rusové, jako příslušníci neruských národností, především z Ukrajiny, Pobaltí a Zakavkazska. To je obecně známo, ale vám asi ne, s vašimi omezenými duševními schopnostmi.
24. 03. 2014 | 15:48

Reveil napsal(a):

Filuta
"můžu stejně stupidně poukazovat na roztahovačnost a dobyvačnost Němce, jemuž není radno věřiti"

To není nikterak stupidní. SRN nejenže je právně nástupnickýcm státem Třetí říše. Navíc, což je důležitější, po válce zažilo veškeré obyvatelstvo takové záměrně způsobované útrapy od vítězů, takové ponižování, žádná rodina nebyla ušetřena, že to nutně zanechalo hlubokou stopu v jejich myslích a emoční sféře, bublá to pod povrchem. Tyto útrapy byly opuštěny ve chvíli, kdy obě velmoci potřebovaly zařadit Němce do řad svých bloků. Ale nedokázali to, čemu lidi vystavili, smazat. V SRN byla státní správa prostoupena aktivními nacisty, kteří z důvodů poválečné politiky byli "očištěni", takže dokonce až do poloviny 80. let byl prezidentem nacista (Carsen). Ale tyto ústupky nezajistí vítězům odpuštění v myslích Němců. Jakmile Němci začnou mít pocit, že sevření dohledu ze strany vítězů polevuje, začnou na své přemožitele plivat. Momentálně mají pocit, že mohou plivat na Rusko - největšího přemožitele. Ale i ostatní vítěze to čeká. Vezměte si třeba současnou říšskou kancléřku, jak se osmělila se ozvat proti Washingtonu /(sice toho brzy nechala, ale byl to jeden z prvních krůčků). To pomine až s novým utažením opratí.
24. 03. 2014 | 15:51

Sláma napsal(a):

Gudka napsal: "odpůrci ho označovali za "českého kaprála", jelikož Braunau je kousek od hranic..."

Ve skutečnosti šlo o záměnu. Braunau je totiž také německé jméno českého Broumova.
Ovšem Hitlerův otec pocházel z vesnice, která leží poměrně nedaleko za Českými Velenicemi.
24. 03. 2014 | 15:52

david napsal(a):

To : resl

Pane resle, vidím, že se vám stává to, co se stává všem lidem intelektuálně mírně řečeno opožděným.

Nejste schopen, ani po relativně krátkou dobu, udržet logickou nit diskuze a myslíte si, že se tímto způsobem s vámi budu bavit i já.

Ale v tom se mýlíte, pane resle, tolik zbytečného času zas nemám, na tento styl diskuze si budete muset i nadále vystačit s Ládíkem !!! , Yosifem K.

I když si myslím, že na vaše věčné hýkání na tema bolševik, bolševické nátura a.p. se nenechají získat ani lidé tak mdlého rozumu jako jsou tito dva, kteří jsou jinak schopni téměř všeho.
24. 03. 2014 | 15:56

Kanalnik napsal(a):

Neni nahodou evkivalent tehle Putinovy doktriny na svete uz dost dlouho, akorat v jinem podani ale se stejnym principem? Co treba takova valka proti terorismu? Staci prohlasit, ze na danem uzemi se nachazi teroriste, a uz tam mate jednotky bud americke, nebo jednotky NATO (at uz ve vzduchu nebo na zemi). A nebo vam nad hlavou litaji drony odstrelujici teroristy z vami vyvtvoreneho seznamu. Mineni mezinarodniho spolecenstvi v takovych situacich nemusi byt nutne zavazujici.

Putin tohle zrcadli.

Je to nebezpecne? Samozrejme. Jen si rikam, kde byli vsichni ti ochranci demokracie a mezinardoniho prava do ted.
24. 03. 2014 | 15:58

jsou velké a malé ryby, ty velké uplavou napsal(a):

Revelle
Myslel jste asi Carstense.
Ten byl pouhopouhým členem úderné jednotky SA.
Takových byly davy, v té době to patřilo k dobrému tónu.
Jako dneska pravdoláskařství.
24. 03. 2014 | 16:06

Krupa Václav napsal(a):

zemedelec napsal(a):

Pro Krupa Václav.
Zajímavé.
Možná po posledních událostech,dělá co může,aby mu nepřešly všichni k Rusku.Já je zase obdivuji a chválím,že se nenechali strhnout ke krveprolití.
24. 03. 2014 | 11:51
Harakiri jsou schopni jenom Japonci K.V. (:
24. 03. 2014 | 16:38

mb napsal(a):

... dobrý blog ...
24. 03. 2014 | 16:41

vico napsal(a):

Jako zástupce osob sdružených v organizaci zvané APRI / Association of persons with reduced intelligence/, která je přímým protikladem známější organizace MENSA se hlásím o slovo :

- Zastánci Putina tu píší, že vinou :-) zlotřilé a hloupé EU a USA zřejmě mírumilovní Rusi obsadí i celou východní a jižní Ukrajinu.

- Tento mírový krok, byť uskutečněn domobranou složenou z místních dobrovolníků /vyzbrojenou vrtulníky, tanky a stíhačkami SU27/ předejde okupaci Polska, na kterou se s nejvyšší pravděpodobnosti vrhnou ukrajinské hordy.

- EU, která trápila Rakousko, když mělo ve vládě polonacistu Haidera, nyní vehementně prosazuje fašisticko-nacistickou vládu, která se ujala moci v Kyjevě.

- To alespoň tvrdí i místopředseda ruské Dumy Žirinovskij, který vyzval Polsko, ať se z Ruskem podělí o Ukrajinu. To je mírumilovné řešení, při němž zbude kus žvance pro všechny.

- Rusi se cítí ohroženi, byť se západu fakt bojovat nechce/stále se snižující rozpočty na zbrojení/ a navíc trpí ebolou korektnosti.

- Kolem Ruska/evropské části/ rostou americké základny jako houby po dešti a zároveň se Obamovi vyčítá, že Evropu hodil za hlavu, počty amerických vojenských sil v Evropě se snižují a naopak v jihovýchodní Asii zvyšují.

My členové APRI už tomu všemu přestáváme rozumět.
24. 03. 2014 | 16:41

vico napsal(a):

Teď můj pěstoun mne upozornil, že jsem udělal několik pravopisných chyb. Prej "Polska, na KTERÉ se ..."a ještě říkal, že se píše "s Ruskem" a ne "z Ruskem".
24. 03. 2014 | 16:48

arnazach napsal(a):

vico: ;-)))

Naučte se jíst příborem. Možná Vás pak David (nebo nějaký jiný místní etnický Rus) pozve k sobě domů a vysvětlí Vám to.
24. 03. 2014 | 16:57

Sylva Šauerová napsal(a):

".. mělo by být prioritou českých tajných služeb se na nejrůznější podivné ruské „podnikatele“, jakož i na řadu podivných ruských spolků u nás důkladně zaměřit."

Tak, tak. Těch ruských spoků je u nás asi třicet a řízeny jsou Koordinační radou ruských spoluobčanů fungující při ruském velvyslanectví. Na své aktivity pobírají od ČR dotace, aby následně šířily kremelskou propagandu (kupř. tiskovinách jako Pražskij Express nebo Inform Praga), jak již před časem varoval místopředseda Rady vlády pro národnostní menšiny při české vládě Igor Zolotarev. Co třeba český oddíl kozáků ? Doporučovala bych nevynechat přitom Alexandra Barabanova, opakovaného hosta "jednostranně zaměřené a manipulativní" České televize, který včera vyvolával na Václaváku spolu se zakladatelem skupiny "Přátelé Ruska v České republice" Jiřím Vyvadilem, jehož čekají "velké úkoly", neboť "doba je těhotná změnami", a pozorně monitorovat Barabanovo sdružení Artěk a stejnojmenný časopis.
24. 03. 2014 | 17:12

Sláma napsal(a):

Při čtení komentáře Adama Michnika prožívám silné déjà vu. Michnik napsal: "Každý odstavec jeho projevu byl plný lží a manipulací, lež a manipulace jsou ale neoddělitelnou součástí toho, jak Putin nahlíží na svět. Podrobná analýza jeho řeči by znamenala pouze mrhání časem. "

Tohle jsme zažili tehdy, když českoslovenští umělci, včetně například Zdeňka Svěráka podepisovali tzv. Antichartu. Tehdy také byla Anticharta plná odsudků, ale nikdo, pokud neposlouchal BBC, tak nevěděl, co Charta 77 obsahovala.
Nyní to je stejné, pouze s opačným znaménkem.

Kdo se seznámil s projevem V. Putina musí uznat, že byl věcný a rozhodně vhodný k zamyšlení.
Je nutno uznat, že po vyvolání kyjevského puče Německo s Amerikou neustoupilo Rusku a ni o píď. Zná, podobně jako v případu Jugoslávie, jen jediné řešení - bezpodmínečnou kapitulaci.

Přitom se dala ukrajinská krize řešit poměrně snadno - uznat nelegálnost přechodné vlády, tuto nahradit nepolitickou vládou, která by stabilizovala situaci v zemi, odzbrojila lidové milice a dovedla zemi k předčasným prezidentským i parlamentním volbám.
Dnes již vláda, složená ze stran, které v minulých parlamentních volbách získaly jen 166 mandátů ze 450, přestává o předčasných volbách hovořit. Patrně chce již vládnout na věky s pomocí lidových milicí.
24. 03. 2014 | 17:17

Krupa Václav napsal(a):

Pepa Řepa napsal(a):

A to mudrlanti vezměte v úvahu, že by byl počet zraněných ve Španělsku 100x větší, kdyby se nehrálo El Clásico.
Paráda!

a povšimněte si co hraje dneska Šachťar Doněck a co kdysi slavné Dynamo Kiev o okresním přeboru Slavoje Mukačevo nemluvě.
I podle toho vidíte, kde ukáčkám kručí v bříšku a kde ne.

Ta hladová břicha vasilů a Oxan budete muset živit a když jim rozdáte samopaly tak si dojdou pro sociální dávky sami.

Takže chrastěte zbraněmi, posílejte kvéry respektive ostřelovače a vrátí se Vám to jako bumerang, mamlasové, Brothers in Arms.
24. 03. 2014 | 15:22

Té první větě moc nerozumím, asi mi něco uniklo, nebo jsem zapoměl, ale jinak perlíte jako dřív. Na to nezapomínám, i když jsem často (většinou nesouhlasil). (: K.V,
24. 03. 2014 | 17:23

Pepa Řepa napsal(a):

Jako loayální Čech si dovoluji udat Spolek milců čaje neb pokoutně prodává čaj ruský.

Určitě by se našla někde i vejce našich tehdejších přátel.
Pak bych navrhoval vyslat agenty APRI na Aprilii na aprilovou pouť, zda se tam netočí ruské kolo,
V rámci sankcí drtících mužiky navrhuji přejmenovat Ruskou ulici ve Vršovicích.

Jen počkej-zajíci Ivane- my kucí a holky od pravdy a lásky tě takovými sankcemi vyhladovíme.
A přes zimu zmrzneš!
Srabe!
24. 03. 2014 | 17:34

Pepa Řepa napsal(a):

Krupo asi nekoukáte na fotbal jako včera sto tisíc španělských ptáčků na stadionu Realu Madrid.
Měli být všichni v ulicích a uvědoměle demonstrovat.

Mezi námi, šel bych asi na Barcelonu místo demošky taky.
:-)
Dobře děláte, že nesouhlasíte.
Takové já rád.
24. 03. 2014 | 17:38

Asfalt napsal(a):

vico:
Něco jste v APRI pochopili, něco ne.
Ano, EU je zlotřilá a hloupá, USA jsou navíc ještě imperiální. Rusko je mírumilovné, protože při prosazování svých zahraničních zájmů ještě za posledních 20 let nezabilo ani jedno dítě, zatímco impreialisti pořád někde šmejdí a zabíjí, nemluvňata nevyjímaje.
Ano, poté, co imperialisti rozvrátili Ukrajinu na cimpr campr, bezpečnost na Krymu zajišťovala místní domobrana. Neměla ale vtulníky, tanky ani stíhačky, jen odhodlání bojovat s fašisty, co jim tam imperialisti nastrčili. Nesmíte tolik věřit monopolu západní progagandy, která šíří své nesmysly po celém světě ve dne v noci a vůbec se ani trochu nestydí.
Ano, v Kyjevě, teď máme fašisty, ale chtějí zničit zbytky ukrajinské ekonomiky, privatizovat a zadlužit se u MMF, asociovat se s EU, jejíž zakládající dokumenty mluví i o společné bezpečností politice, tedy o NATO. Proto jsou to hodní fašisti, v podstatě demokrati, jak nám už vysvětlil politolog z Bildergergu. Poznámka: Rusko převedlo 15 miliard USD pro Ukrajinu do bankovních rezerv, a to bez podmínek, které si klade MMF, ale pak najednou přišel převrat a Ukrajinu budeme živit my, vy osobně taky, nebojte (USA se zavčas zdekujou).
Ano, Rus se cítí v ohrožení a já se mu nedivím. Pokud Západ nechce bojovat, proč si pořád vymýšlí nesmysly, lže a stále někde vydržuje a podporuje teroristy, zatímco suverénní vlády vydírá (naposled pochopitelně nepochopitelná podpora Obamy střílejícím teroristům v Kyjevě)?
24. 03. 2014 | 17:40

Prognostik napsal(a):

Výstižné a jasné, díky pane Pehe. Také to vzbudilo patřičný povyk rusofilů, komoušů a Putinových nohsledů, kteří zde "jedou" nonstop 24/7. Zkusme si to představit v obráceném gardu, kdyby někdo spustil v Rusku takto nenávistnou, urážlivou, lživou a zřejmě i placenou kampaň proti oficiálnímu stanovisku místní vlády, která by (na rozdíl od této kampaně) ani nemusela být v rozporu s objektivními fakty. To už by tací Slámové, Davidové a jim podobní "diskutéři" dávno seděli v ťurmě. Tady se projevují zcela beztrestně a ještě se docela drze pokoušejí hodnotit IQ svých oponentů, své vlastní ovšem vyjímaje. To je ten zásadní rozdíl mezi oběma světy, který oni nikdy nepochopí. Stejně tak jako fakt, že i záležitost Krymu by byla řešitelná jednáním (např. revokací mezinárodní smlouvy o územní celistvosti Ukrajiny z r. 1994) a že jednotný názor celého světa, že Rusko je agresor, jejich bohapustým plácáním změnit nelze.
24. 03. 2014 | 18:10

vico napsal(a):

Děkuji pane Asfalte za vysvětlení.

Nejvíce se mi líbily tyto vaše věty :
"poté, co imperialisti rozvrátili Ukrajinu "
"fašisty, co jim tam imperialisti nastrčili"
"Nesmíte tolik věřit monopolu západní progagandy, která šíří své nesmysly po celém světě ve dne v noci "
" v Kyjevě, teď máme fašisty, ale chtějí zničit zbytky ukrajinské ekonomiky"

Kvůli vám a Pepovi Řepovi teď budu mít těžký spaní.
24. 03. 2014 | 18:19

Petr Havelka napsal(a):

Cyril Höschl

Internet plný „myslitelů“
Nemohu odolat a posílám vám jeden výplod jednoho z diskutérů na novinkách.cz, píše Michal Mašín.
Ve firmě mého táty o okupaci Krymu dost debatujeme, většina Rusko odsuzuje, stejnou věc jako Putin udělal Hitler a v 68 roce i Brežněv. Z 65 zaměstnanců jen šest Rusy opěvuje. Jako na potvoru zrovna tito nedostali ještě výplatu za únor (administrativní chyba asi.) Shodou náhod všech šest porušilo pracovní smlouvu, protože zítra ráno při namátkové dechové zkoušce na alkohol nadýchají zbytkáč, pak bude následovat okamžitá výpověď, pokuta (ten plat, co nedostali) a odjezd domů do Ostravy a Havířova. Teď popíjejí v restauraci Bažantnice a nic netuší. Je to jejich nezodpovědnost. Odkaz na článek: http://blisty.cz/art/72482.html. Komentář odesílatele manekola@seznam.cz: Dobrý den pane doktore, a jak si může být autor Michal Mašín jistý, že ten diskutér na novinky.cz říká pravdu a že vystupuje pod autentickým jménem? Zdraví Matěj Nekola
Internet je plný falší, návnad, dezinformací, nesmyslů, lží a polopravd. Nic z toho, co tam čtete, nemá smysl brát vážně bez průchodu filtrem Vašeho vlastního kritického myšlení. Pokud jde o Rusko, je to snadné: Rusko je země, jak řekl Havel, která nikdy nevěděla, kde přesně začíná a kde končí. K tomu přibyla hořká zkušenost paktu Stalin-Ribbentrop, hořká zkušenost komunismu v Čechách a na Slovensku od r. 1948 do r. 1989 a hořká zkušenost se sovětskou okupací v r. 1968. Kdo si dá všechna tahle 2+2 dohromady, musí spolu s André Gidem (Retour de l'U.R.S.S.) uznat, že o Sovětském svazu (nyní Rusku) lze buď s láskou lhát, nebo s nenávistí říkat pravdu. Čech, který Putinovi skočí na jeho imperialismus, je vlastně vlastizrádce. Z Ruska sem šel vždy jen primitivismus, zaostalost, demagogie, násilí, opilství, imperialismus, zamindrákovanost, tepláky (dodnes v Karlových Varech) a namyšlená zpupnost. Vzácněji šachy a klavírní a houslové umění. V souvislosti s posledními událostmi na Ukrajině koluje několik anekdot. První se ptá, s kým sousedí Rusko. Odpověď: s kým chce. Druhá se ptá, co je to „jebem svět“. Odpověď: moskevský festival filmů s občansko-právní tematikou. Ptáte-li se, zda diskutér na novinky.cz je skutečný, pak odpovídám: je to jedno. Důležité je, jak moc máte sevřený zadek Vy, jak moc se přikláníte k mocným a co si o tom vlastně sám myslíte. Mimochodem – představte si, jak by dopadlo referendum v Sudetech v r. 1938. Myslíte, že by ty 3 miliony Němců chtěly zůstat v Československu? Ani náhodou. A po olympiádě v Berlíně se taky našli mnozí „inteligenti“, co chápali mírové snahy Německa. O to snadněji pak Chamberlain mohl oprávněné nároky Československa hodit přes palubu. A takových „myslitelů“ je teď u nás plný internet. Člověku je stydno a smutno.
24. 03. 2014 | 18:43

zemedelec napsal(a):

Pane Asfalt.
Pomalu,nezvyšovat tak rychle dávky.
Ono nás bude víc,co budeme potřebovat uklidňující léky.
Také to bude jedno,jestli ležíte napravo,nebo nalevo.
24. 03. 2014 | 18:44

Asfalt napsal(a):

Není zač, pane Vico. Pokud budete chtít zase někdy něco vysvětlit, klidně se obraťte. Rád pro Vás vymyslím další pěkné věty.
S tím spaním se netrapte, alespoň se bude moci věnovat četbě Aktuálně i po nocích.

Jinak člověk nestačí ani domluvit a už je tu další hrozba Rusku, tentokrát od Tymošenokové. Na uniklém telefonátu žádá pozvednout zbraně proti Rusům, dokud z nich nezbyde spálená zem. Pravost telefonátu Tymošenková potvrdila ( http://rt.com/news/tymoshenko-calls-destroy-russia-917/ ).

Pokud jsou slova Golovka o tom, že Ukrajina je schopna vyvinout jadernou zbraň do tří až šesti měsíců, pravdivá, pak těžko řící, co si to ten Západ na Ukrajině vlastně pěstuje.
Na to by byla potřeba hypnotika, pane.
24. 03. 2014 | 18:45

Asfalt napsal(a):

zemědělec:
Rozumím. Příště zkusím být pomalejší a sedět :)
24. 03. 2014 | 18:48

e.m. napsal(a):

jsem unavená.
začínám mít dojem, že pustit ty sudeťáky tam, kam chtěli, bylo vlastně velice rozumné.
chtěli koncentráky, chtěli seřvávací kulturu, chtěli na místa, kde se nikdy nikdo nesměje, chtěli pochodovat a klanět se a hromady mrtvol..... a tož když se jim to tak líbilo, co s nima?
:o) blbej vkus, divná kultura, asi taky deprivanti - co s tím?
problém, že ho ti otravové cpali všude a všem....
24. 03. 2014 | 19:03

e.m. napsal(a):

:o) myslím, že základní problém fašismu je, že je otravnej. proto nevydrží nafurt.... čím tužší, tím nudnější a otravnější.... no, ale holt teď pár let asi bude všude v kurzu; paní ministryně Válková už se prý také vyjádřila, že bez koncentráku není kultury, nebo tak nějak ;-)
24. 03. 2014 | 19:15

SuP napsal(a):

Petr Havelka -
Kolik zdejších Putifilů myslíte, že bude mít trpělivost ten Váš příspěvek dočíst?
;-)
24. 03. 2014 | 19:17

Pepa Řepa napsal(a):

Tak já zkusím zítra udělat průzkum u Fandy, kolik slepic je pro Jaceńuka, kolik pro tu s vánočkou na hlavě a kolik pro mužika.

A není to pravda!
Na internetu je všechno pravda pravdoucí, jako že se Josef Řepa jmenuju,
Já Vám to říkal, když pustíte ženskou k červenému tlačítku je konec.A ještě k tomu z gruntu poctivou Julinku na kterou ani Viktor Kožený nemá.
Ženská má vytáhnou ruce ze škopku, jen když přivezou uhlí, říkal děda.

Havelko "Jebem svět" to je ten duhovej festival?

Dílo se daří, včera jsem byl na Febiu na filmu Knězovy děti.
Kněz tam propichuje na šicím stroji šprcky, aby se v Dalmacii zvedla natalita.
Tudy vede cesta!
a přes Pussy Riot. Může být hezčí muzika?

Kdepak, demoška nebude dokud nebudou pochodovat v duhovém průvodu i Eskymáci na Kamčatce a každá druhá Nataša v Moskvě bude džendrteta.

Podle počtu pochodů a množství kvot se totiž pozná- stupeň svobody slova a "lických práv" a ne, že ne!
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Že ten mužik není schopen pochopit přínos naší civilizace světu, se mu divím.
¨Takové obohacující vynálezy, bez nich se fakt žít nedá.
24. 03. 2014 | 19:23

Pepa Řepa napsal(a):

Že jsem tak smělý SuPe nebyla Putifarka prabába?
Svět je malej.
24. 03. 2014 | 19:28

Anastazie napsal(a):

ad @@

O pana Stejskala nemějte strach.
Ale uznejte,že statistická pravděpodobnost užití spojení "království nebeské u Vás a hned nato Království boží u mne je prakticky nulová.
Náhoda existuje.

Spíše mne mrzí,že se nenašel geograf či geolog,který by mi vycinkal za výbuch Yellowstonu.
V pořadech ukazují,jak mohutné množství lávy je skryto pod povrchem.
Asi by celosvětově byla zima a tma-otázka je,kolik roků.
Nikdy jsem neslyšela žádné předpovědi.

A přírodovědci zřejmě na blogy příliš nechodí.
24. 03. 2014 | 19:33

e.m. napsal(a):

/:o) mno, myslím, že následující krok paní Tymošenkové bude, že zjistí, že pan Jaroš a jeho chlapci jsou Ti Praví Ukrajinští Muži... jednak pan Tymošenko prej má v Praze přítelkyni.. a druhak..... mno, ona je též v zásadě nacistka - i ten vkus... a již vybudovaná síť se hodí/
24. 03. 2014 | 19:36

Pepa Řepa napsal(a):

A jak ta naše Julinka Tymošenková pookřála?
před měsícem byla na umření
Nebo ne? Soudzi hujeři?

Asi jako Regina Rázlová, roztroušená skleroza,řádila,psala poslední vůli, chudák ženská, musela přepsat všechen majetek na děti a ejhle je z ní hvězda detektivek, přirozeně bere jen role ředitelek jako Dáša Havlová královen.
Přece nebude hrát plebejky!

Když Pánbů dopustí i Julinka spustí.....soudzi!

Zázrak. Lourdy!
Medžugorie a už nikdo neřeší kolik naše kamarádka nakradla.
Davům ukážeme pštrosa, proč řešit Tymošenkovou?
24. 03. 2014 | 19:36

SuP napsal(a):

Pepa Řepa -
Asi že Tymošenková nebyla na velký ptáky. Při dalším převratě nám třeba ukážou zas ty její sbírky....
Zase dobře plete vánočky.
24. 03. 2014 | 19:50

Filuta napsal(a):

Soudruzi - Prognostiku, Resle a další ,


naskytla se vám možnost nechat se zavřít do klece na Václaváku a držet proti Rusovi hladovku.Dokonce i diabetiky prý vyřešili, aby nebyli tohoto neopakovatelného zážitku ukráceni, budou držet hladovku jen krátkou a pak si můžou hnedle šlehnout.
Akorát mi nějak ušlo, kdy se ta trachtace bude konat.
Kdo tyhle krávoviny ,proboha , vymýšlí.
24. 03. 2014 | 19:57

Karel Mueller napsal(a):

Pane Asfalt,

nejde o vývoj, jde o výrobu. Konstrukční řešení by Vám ukrajinští fyzikové nadiktovali z hlavy, vždyť to s Rusy dělali.

A teď si představte, že by se v Rusku místo Putina dostal k moci někdo jako ti ukrajinští šílenci, kteří by snad opravdu ty vodíkovky chtěli vyrobit a s Rusy si to rozdat natvrdo.

Rusové ten arsenál na proměnu Evropy v poušť mají, tak bychom se asi moc nezasmáli
24. 03. 2014 | 20:11

Asfalt napsal(a):

Karel Muller:

Mělo to být řečeno takto:
"We’ll regain our status as a nuclear power and that’ll change the conversation. Ukraine has all the technological means needed to create a nuclear arsenal – which would take us about three to six months,” Svoboda party MP Mikhail Golovko said.
"Obnovíme náš statut jaderné mocnosti a to pak změní diskuzi. Máme vše potřebné pro vytvoření jaderného arzenálu do tří až šesti měsíců," říká člen strany Svoboda a poslanec Golovko.

Na RT měli reportáž, která rozebírala, zda je to možné. Mluvili o několika předpokladech s konstatováním, že většina z nich je k dispozici, něco ale chybělo. Více si z toho už ale nepamatuji.
Jinak myslím, že by stačilo, kdyby vyrobili jen jednu bombu a dali ji na jakýkoliv nosič, co doletí do Moskvy, a bude hotovo. Zda jsou takoví šílenci nevím. Pokud by je někdo zastavil, byl bych radši, ale Západ si je stále hýčká.

Také se někdy ptám, co bude po Putinovi. Snad jsou alespoň dvě možnosti.

Co soudíte o tomto?
https://www.youtube.com/watch?v=BABXj2nNO8k&feature=player_embedded
24. 03. 2014 | 20:51

Asfalt napsal(a):

Demokratka Clintnová jásá nad smrtí Kaddafiho: "Přišli jsme, viděli jsme, zemřel."
https://www.youtube.com/watch?v=J_x04Gn3-2g
Kaddafi myslím nebyl zařazen do kategorie neofašistů, jak to nařídil politolog pravdy a lásky z Bilderbergu v případě Putina, ale ta radost imperialistů ze zabíjení bude asi upřimnou radostí psychopatů, kteří se asi budou chtít smát dál, protože se śmějí rádi.
Snad to není příliš rychlé.
24. 03. 2014 | 20:54

Fialenka napsal(a):

Toto z diskuze by nemělo zapadnout ...
Chceme žít ve šťastné zemi krále Miroslava.
Tj v nebeském království.
24. 03. 2014 | 21:04

Karel Mueller napsal(a):

Asfalt:

To video nemohu najít.

Pokud jde o ty atomky, tak je opravdu vyrobí. Když si poslechnete Julinku a její výroky - to i na i dnes, tak vidíte, že na Ukrajině jsou u moci všeho schopní ... nejen pokud jde o loupeže v řádu miliard. Stačí výroky o Rusech na Ukrajině a jejich vyhlazení pomocí jaderných zbraní

Ten nosič by musel prorazit ruskou obranu a to by se jim asi nepovedlo a Rusové by ho sestřelili. Ale kdyby to udělali, tak už by asi Ukrajina neexistovala a Evropa by zašla s ní ... bohužel.
24. 03. 2014 | 21:31

Karel Mueller napsal(a):

Pepa Řepa:

Sice mě skvěle bavíte, ale ono je to k smíchu čím dál míň.

Šéfem Pravého bloku se stal Jaroš, to je ten. kdo organizoval terorismus s nejbrutálnějšími islamisty. Pokud se hoši, mající všechna silová křesla, rozhodnou ty jaderní zbraně mít, tak jim v tom nikdo nezabrání.

Západ hází hořící sirky do kanystru s naftou.
24. 03. 2014 | 22:08

Asfalt napsal(a):

Karel Mueller:
Teď nevím, které video myslíte. Poslední internetová adresa, co jsem uvedl, u mne funguje (spíše jde o audio než video). Jedná se o rozhovor s Paulem Craigem Robertsonem ve Slobodnom Vysielači. Možná to znáte.
Na video s reportáží o možnosti sestavení atomovky Ukrajinou adresu nemám. Našel jsem teď jen toto: https://www.youtube.com/watch?v=TQoo_iJgIMc , což ale není ta reportáž, co jsem měl na mysli. Pokud na tom záleží, zkusím to ještě dohledat. Mělo by to být někde zde: https://www.youtube.com/user/RussiaToday/videos?sort=dd&view=0&shelf_id=1

Ano, souhlasím, stačí, když se jen pokusí zaútočit a bude horko v celé Evropě.

Jinak snažím se být opimistou a pořád nevěřím, že atomovky vyrobí. Pořád doufám, že se Západ probere (odkázaný Craig Rogertson vidí šanci v Německu), že na Ukrajině krajní pravice voliče nezastraší, že budou volby, že volby nevyhrají a do voleb to nestihnou. V čemkoliv se ale mohu mýlit.
24. 03. 2014 | 22:12

Asfalt napsal(a):

Tu reportáž o dvojích standardech v přístupu k jadernému zbrojení jsem přeložil zde:
http://poznamkypanabavora.wordpress.com/2014/03/03/co-nase-media-nerekla/
24. 03. 2014 | 22:26

vico napsal(a):

Omlouvám se, že jsem asi svým vstupem vyprovokoval paní Ivu Holmerovou k článku Demence - nejen světový ale i náš problém.

Takže Tymošenková prohlásila, že do tří měsíců vyrobí vodíkovku a jaderný fyzik K.M. to bere jako reálnou hrozbu. Včera dávali v televizi starší český film Hop a je tu lidoop. Tak proč ne dle Asfalta fašisty zcela hospodářsky rozvrácená Ukrajina by nemohla za tři až šest měsíců vyprodukovat vodíkovku/Francii se to zatím nepodařilo/. Hop a máme vodíkovku! Pokud Putin do měsíce neokupuje Ukrajinu, bude pozdě. Pocit ohrožení sílí a sílí.
24. 03. 2014 | 22:29

Asfalt napsal(a):

Já nevím Vico, z čeho si děláte srandu. Ukrajina je před bankrotem. To je patrně fakt, ne "podle Asfalta". Krajní pravice, co má ve vládě pět nebo sedm ministů (teď nevím) má v programu, že vyrobí jaderné zbraně (sám jsem to neověřoval, ale nemám důvod nevěřit) a dost často o tom mluví. Považujete to opravdu za legraci? Už jenom to, že veřejně a otevřeně kašlou na mezinárodní závazky (podle níž se Ukajina nemá mít jaderné zbraně) je dle mého průšvih. Co soudíte vy?
24. 03. 2014 | 22:38

Karel Mueller napsal(a):

Asfalt:

Myslím to první končící embeded.

Německo? Kancléřka naprosto nebyla na výši partie a stala se americkou ozvěnou, tak co teď může zachránit? Smetení dohody s Janukovyčem a prosazení nacionalistů s nacisty do silových křesel byla práce té Američanky (fuck EU), to je snad jasné. Teď nemá přístup k Putinovi.

Budu cynický: Američanům se nakonec všichni radikálové vymkli z ruky
Nakonec z toho byly ostudy, ztráty politické i finanční a hromady mrtvol. Bez toho by Krym nebyl možný, ale nakonec to nebyla taková katastrofa, ti radikálové ZHN nemohli získat.

Dnes se hraje partie kvalitativně jiného druhu. Ti radikálové ZHN získat mohou a jde o životní zájmy Ruska, které budou hájit i těmi vodíkovkami,. pokud by došlo do krajnosti.

Bank bere Čína a každým dnem je větší. Tohle si ti pitomci v EU neuvědomují.
24. 03. 2014 | 22:41

SuP napsal(a):

vico -
Když vyjdete ze základní premisy, že prototypem komunisty je AMOR, nemusíte v tom další složitosti hledat. Má holou prdel, ale v ruce zbraň.
24. 03. 2014 | 22:43

Stepan Bandera - ikona pana Pehe napsal(a):

to Asfalt:

volby na Ukrajině budou a zaručeně vyhrají ti prověření. V Doněcku, Rostově, Oděsse vyhrají banderovci na celé čáře, z Kyjeva tam budou jezdi autobusy voličů, někteří odvolí i třicetkrát! Česká republika vyšle resla/urbana jako nezávislého pozorovatele, který potvrdí, že volby byly o.k. Vy si jako myslíte, že za 5 miliard amíci á merkelice připustí, aby zase vyhrál nějakej cenrista, či co?
24. 03. 2014 | 22:43

Karel Mueller napsal(a):

Ale příteli vico,

Francii zajistil vodíkovky už de Gaule. Pokud má ba to technologie, tak proč by nemohla? Prachy by se na to určitě našly, ty zatím zabavené prachy by bohatě stačily.
24. 03. 2014 | 22:47

Karel Mueller napsal(a):

Prachy se našly i v KLDR.
24. 03. 2014 | 22:55

Asfalt napsal(a):

Karel Muller:

Odkaz
https://www.youtube.com/watch?v=BABXj2nNO8k&feature=player_embedded
přece normálně funguje a hraje (je to audio). Nevím, v čem je problém.

Ano, na RT (naše média už nesleduji) se často diví, jak EU může tak snadno jednat proti svým zájmům (v podrůčí USA, dodávám já). Ano, pokud by EU jako garant dohody s Janukovyčem tlačila na její plnění, hodně věcí by asi bylo jinak. Rusové ale díky tomu dostali Krym, což podle mě trochu přispělo k rovnováze.
Větší kooperace zemí BRICS je jasná. Západ si myslí, že je mistr světa, ale aby se nemýlil. Čína Rusko potřebuje. Pokud by měla brát bank, pak jen ten, co nebude za cenu směřování proti Rusku.

Zda se radikálové vymkli z ruky neumím posoudit. Ti, co byli na "place", se podle mě nevymkli a ti aktuální v kravatách byli čitelní dopředu. Toto nevím, ale jste za jedno s Robertsonem.
24. 03. 2014 | 23:08

Karel Mueller napsal(a):

Asfalt:

Já pro změnu dnes rád poslouchám ty bývalé německé.
Schroeder řekl v debatě o Krymu: Nezáleží na tom, co si myslíte Vy, záleží na tom, co si myslí oni a jak budou reagovat podle toho, co považují za důležité. Frantovi Flintovi by mělo být jasné, jak budou Rusové reagovat na možnost ztráty Sevastopolu a jak budou potomci těch, kdo prošli peklo 2.WW reagovat na banderovce. Pokud ne, tak se má hlásit na úřadu práce.

A západ dělá další kopance - ten rozhovor s Tymošenkovou je jako dát Rusům falší listové eso - teď jsou schopní jít do války.

Problém západu je v tom, že nemůže vycouvat bez ztráty kytice a ne kytičky a tak posloucháme naprosté nesmysly a vidíme to, co jsem výše popsal.
24. 03. 2014 | 23:31

Asfalt napsal(a):

Stepan Bandera:
No, ono jestli tam bude ještě existovat nějaká opozice, které by volič mohl hodit hlas. Zatím tam demokraté (Pehe) mnohé bijí, vyhazují z práce, unáší, zastrašují a zavírají do vězení. Rovněž zakázali neposvěcené zpravodajství, což taky udělá své, opoziční Stranu regionů chtějí zakázat spolu s komunisty. No zkrátka i dobře udělaná práce na straně pasivního volebního práva.
24. 03. 2014 | 23:34

Karel Mueller napsal(a):

Asfalt:

Prostě docela obyčejný fašismus podporovaný západem, který pravděpodobně přeroste v nacismus a téměř jistou občanskou válku mezi dvěmi totálně rozeštvanými národy. S odjištěným ruským jaderným arsenálem, Rusko nebude kouat nečinně.

No, všechny ty americké mise dopadly hodně krvavě. Můžeme čekat cosi podobného též. Ale snad nedojde k nejhoršímu. V Moskvě nesedí nezodpovědný šílenec. Na rozdíl od jiných metropolí.

Dobrou.
24. 03. 2014 | 23:48

Asfalt napsal(a):

Karel Mueller:

Pokud chcete někde převrat, musíte ovládnout média. Od ovládnutých ukrajinských médií asi přebírá zpravodajství americký mainstream a z něho pak opisuje celý Západ. Samozřejmě jen odhaduji, ale jeví se mi to tak. Když k tomu přidáte správné lidi na správných místech (viz třeba Aktuálně), pak vám z toho vyjde právě to, co se děje. Jiná informační linka je v případě Ukrajiny snad jen to ruské zpravodajství. Německy neumím, proto k německým médiím nic říct nemohu.
Například, na Krymu odstřelovač zastřelíl dva lidi (jednoho ukrajinského vojáka a jednoho člena domobrany), je mu 17 let, je členem Pravého sektoru a pochází ze Lvova. Rukopis střelby stejný jako na Majdamu.
U nás to bylo podáno tak, že ruští vojáci v neoznačených uniformách zautočili na kasárnu s ukrajinskými vojáky a prorušili tak dohodnuté příměří. Nevím, jak se ze snajpra ze Lvova dá vyrobit útok ruské armády, ale taková je zpravodajská realita. Později k tomu Aktuálně psalo, že útok měl být údajně "provokací" v úvozovkách :)

Pokud na základě takových dezinformaci rozhodují i politici, pak tě bůh.

Zpočátku jsem si myslel, že ze strany Západu jde o neodbornost nebo neinformovanost. Je v tom ale taky hodně úmyslu jednat hlava nehlava, lhát a vymýšlet, co to dá. Užasné jsou ty spiny o 180 stupňů.
Soft power (kytičku) Západ podle mě v kauze Ukrajina už nezachrání, byť se snaží zničit soft power Ruska.
25. 03. 2014 | 00:00

Asfalt napsal(a):

Karel Mueller 24. 03. 2014 | 23:48
Souhlas.
Taky dobrou.
25. 03. 2014 | 00:02

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=wEKviJYIlJ4
25. 03. 2014 | 00:48

antipolitik napsal(a):

Řekl bych, že se Pehe dokonale odkopal a přestal předstírat aspoň zdání objektivního náhledu na věci které se kolem nás dějí. Takže shrnuto-od tohoto blogera se zcela jistě nikdy nedozvíme nic co není cinknutý, ale pouze tendeční slátaniny. Nemá cenu ho ani číst natož pod ním diskutovat. I když je pravda, že jsem si diskuzi mezi p. Muellerem a asfaltem přečet se zájmem. Aspoň, že diskutéři jsou v obraze, když už jsou naprosto mímózní médiální pohůnci.
25. 03. 2014 | 05:30

zemedelec napsal(a):

Pro antipolitik.
Naprosto souhlasím.
Velice dobře polemizovali,zaslouží si poděkovat a ať se dobře vyspí.
25. 03. 2014 | 06:29

Pehe ty zmrde!! napsal(a):

tajné služby by se měli hlavně zaměřit na tvůj Open society fond a vyslat obvinění z programového šíření rasismu a z přípravy státního převratu. Je mě jasné, že jakmile si vychováte dost Kroščenů, tak jim izraelské zbrojovky dodají zbraně a bude následovat bosenský scénář. Vy pravdoláskaři a američtí rektolezci patříte ke zdi!! I s těma vašima neziskovkama.
25. 03. 2014 | 06:44

agent Pehe, prokazatalný agent AIPACu napsal(a):

V pátek ráno jsem se probudil, přečetl něco z mainstreamu a zjistil to co jsem doposud netušil.

Jsem ruský agent a člen jakési páté kolony. Psal to pan Steigerwald a jemu podobní, tak to asi bude pravda. http://www.czechfreepress.cz/dalsi-blogy/jak-se-stat-pres-noc-ruskym-agentem.html
25. 03. 2014 | 07:11

Bestia triumphans napsal(a):

Petr Havelka 24. 03. 2014 | 18:43
Dobré!
25. 03. 2014 | 07:17

scallop napsal(a):

Po delsi dobe jsem se zacetl do stareho dobreho aktualne a tady se vubec nic nezmenilo. Pepa Repa je stale fascinovan Julinkou (patrne je to uplne posledni eurobijec v nasi galaxii, ktery jeste nepochopil, ze o tymosenkovou na ukrajine vubec nejde), pan Karel Mueller ma sve vodikovky, atomovky a olejovky, na lesknoucim se asfaltu v jarnim slunicko se to hemzi fasisty, nacisty a imperialisty, Sláma v tom navalu informaci nepostrehl, ze protischwarzenberovska volebni kampan uz skoncila, a filuta bedlive sleduje horke novinky na parlamentnich listech, kde tamnejsi exekutorska lobby planuje verejne exekuce pro obveseleni lidu.

Ode dneska si budu desetkrat denne opakovat nulte prikazani
"EU je zlotřilá a hloupá, USA jsou navíc ještě imperiální. Rusko je mírumilovné, amen"
protoze chci patrit mezi nezmanipulovane jedince schopne kritickeho mysleni. Kdybych se pomodlil jen devetkrat, mohl bych skoncit u vica v APRI a to opravdu, ale opravdu nechci.
25. 03. 2014 | 07:31

Filuta napsal(a):

scallop

On tady někdo tvrdí, že je Rusko "mírumilovné"?
Pokud vím, tak jsem si jen dovolil tvrdit, že se imperiální zájmy USA a Ruska střetávají a EU jim dělá užitečného idiota.
A co se Krymu týká, podala ho EU s USA Rusům na stříbrném podnose.
25. 03. 2014 | 07:43

Filuta napsal(a):

scallop

Dost by mě zajímalo, co čtete vy.
Burešovo nebo Babišovo?
V PL vychází v poslední době spousta zajímavých (pol.nekorektních) rozhovorů se zajímavými lidmi. Exekutoři neexekutoři.
25. 03. 2014 | 07:45

resl napsal(a):

asfalt : Rusko je mírumilovné, protože při prosazování svých zahraničních zájmů ještě za posledních 20 let nezabilo ani jedno dítě, zatímco impreialisti pořád někde šmejdí a zabíjí, nemluvňata nevyjímaje.
----------
co ve škole ? deset teroristů a 100 dětí, potom řev ura a výsledek masakr. komoušská kamarila v plné zbroji. zaostalý stát Rusko, chce diktovat světu a při tom ho předbíhají všechny rozvojvé státy v Africe. hladový a nevzdělaný žebrák se samopalem, to je vzor 21. století ruského mužika.
25. 03. 2014 | 07:49

Pepa Řepa napsal(a):

scallop
chyběl jste mi, mopslí eurotrojka byla nekompletní.
Je to dobrý, matička EU jenom kvete zdravím, čím větš budeí, tím kvalitnější a hned tak se Otesánek nezastaví.
Je třeba adoptovat pár milionů Evropských demokratů někde na Dněstru.
Ani nevím kde to je.
Řekl bych že nejsem sám.

Když o Julinku nejde, proč byla jedním ze symbolů útlaku, byla hvězdou na kolečkové sesli na Majdanu, rozdává moudra o potřebě atomovekna mužiky a hodlá zase kandidovat na alfa-samici?

Ona snad už není naše bojovnice za "lická práva"?
Neříkejte!

resl
šroubiku, co mužik ve Slavii?
Taky s puškou v ruce, s ohněm v srdci, hladový a roztrhán?

A že není na seznamu Abramovič?
Přece se ´nenechá Chelsea urážet ruskýma prachama?
Víte co by byla rána?

Kdyby zakázal mužikům Vladimír Vladimírovič investovat prachy na západě od Mukačeva..
nejen leckterý klub, leckterá VŠ ale i leckterá celá ekonomika by šlapala vodu.
25. 03. 2014 | 08:14

vico napsal(a):

K.M. Nepochybuji, že prachy by se našly a technologie je k dispozici. Ale technologický vývoj použitelné hlavice a zejména odpovídajícího nosiče se rozhodně nedá zvládnout za tři měsíce. Nerspektování dohody z r. 1994 zaručující Ukrajině územní celistvost, pokud se vzdá jaderného arzenálu bývalého SSSR, kterou si Ukrajina teď může strčit víte kam, bude hlavním důvodem zhroucení smlouvy o nešíření jaderných zbraní.

Jinak se musím opravit. Francie už také disponuje termojadernými zbraněni/zhruba osm let poté, kdy vyvinula jadernou zbraň v r.1960/
25. 03. 2014 | 08:21

Pepa Řepa napsal(a):

Ale třeba by se mohl pan Pehe přiznat, kolik potomků ruských magnátů má na NYU, řekl bych, že v onucích nechoděj.
Pár set tisíc školného od starého Ivana z Moskvy není na škodu.
Zaperlíme, poradíme jak válčit, vyzveme všechny do boje a źase zalezeme do tepla své ředitelny.
Tak to chodí.

Jako Kocáb, když se vykrucoval někde ve Šluknově a pak se zděsil, že nebude spát doma v Karlovce ale měl by přespat v garzonce, aby si vychutnal noční obohacení..
25. 03. 2014 | 08:24

Pepa Řepa napsal(a):

Míru milovná je paní Langšádlová.
Jak vždycky upře na Kalóóóska obdivný pohled věrné basethky...kdo z Vás to doma má?
Ani Paroubek ne.

Mopslí a basethí cirkus pravdy, lásky a něhy z varieté Čimelice.
25. 03. 2014 | 08:30

Filuta napsal(a):

Resl


"co ve škole ? deset teroristů a 100 dětí, potom řev ura a výsledek masakr. komoušská kamarila v plné zbroji. zaostalý stát Rusko, chce diktovat světu a při tom ho předbíhají všechny rozvojvé státy v Africe. hladový a nevzdělaný žebrák se samopalem, to je vzor 21. století ruského mužika. "

Vypadá to, že jste zase kouřil přesmíru (už takhle po ránu?).
Tomu říkám intelektuální výtrysk!
25. 03. 2014 | 08:35

Filuta napsal(a):

Resl

Tohle snad ani nečtěte nebo vás z "nevzdělaného mužika a hladového žebráka" klepne.


http://eurabia.parlamentnilisty.cz/Articles/9250-putin-porazil-obamu-je-poprve-nejvlivnejsim-muzem-sveta.aspx
http://www.ta3.com/clanok/1029479/forbes-obama-uz-nie-je-najmocnejsi-nahradil-ho-putin.html
http://www.tvnoviny.sk/zahranicne/1737835_putin-je-najmocnejsi-i-osobnost-roka
http://zpravy.ihned.cz/c1-61110170-forbes-putin-je-nejsilnejsi-vladce-obama-se-dostava-do-pozice-chrome-kachny
http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/amerika/putin-je-panem-kremlu-a-nove-i-nejmocnejsim-muzem-sveta_287377.html
http://www.reflex.cz/clanek/zpravy/52543/putin-je-nejmocnejsi-clovek-sveta-obama-byl-oznacen-za-chromou-kachnu.html
http://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/2979-forbes-nejvlivnejsim-muzem-sveta-je-putin
25. 03. 2014 | 08:37

slavwin napsal(a):

Být za každou cenu v upadajícím světě. Straší se naftou, Banderou který stál v čele státu 12 dní a 4-6 měsíců pod ochranou Hitlera vydával nějaké výzvy přes radio. Dělal pro samostatnou Ukrajinu statečně, za zády měl Němce, kterým ne vždy byl po chuti. Pokud je zločinem samostatná Ukrajina tak ty další lumpárny jdou z velké většiny na vrub hitlerovskému Německu a stalinskému SSSR. Strach z následků kterým je mučení a smrt dovedou vykonat své. V Americe přestalo černochům vonět ohýbat hřbety při sklizní bavlny a zemědělských produktů. Sklízí se monstry ovladanými počítači. Nebude ropa plyn - dořeší se jiné zdroje za favorita považuji vodík. Problém světa je zvyšování populace za 1 rok údajně přibude 80 milionů lidí jinak 2 Ukrajiny. V tom našem lepším světě touha využívat vymoženosti vede k snižování porodnosti, samozřejmě negativní důsledky jsou také. Hledat řešení v revoluci a Rusech je blbost.
25. 03. 2014 | 08:56

Sláma napsal(a):

vico napsalo: "Jinak se musím opravit. Francie už také disponuje termojadernými zbraněni/zhruba osm let poté, kdy vyvinula jadernou zbraň v r.1960/

Dobře, že jste se omluvilo, milé vico. Francie shodila svoji první termonukleární bombu, o síle 2,5 megatun, v rámci operace Canopus dne 24. srpna 1968, na atol Fangataufa ve Francouzské Polynésii.
25. 03. 2014 | 09:24

17, 5 bilionů dolarů vrátit nejde napsal(a):

Vico
Vico, tenhle dodá Tymošenkové či Tarčynukov/, který kdysi ztopil jeho spis/ všecko, do pár týdnů mají bomb kolik chtějí. Pokud tedy bude chtít riskovat konflikt s Putinem. Doufejme že ne, že se s Putinem domluví.
Ha, ha, , ha...:-))

http://www.revuepolitika.cz/clanky/1767/kdo-je-tady-vlastne-kmotr

http://zpravy.idnes.cz/arcimafian-mogilevic-je-na-svobode-slibil-ze-neutece-fyo-/zahranicni.aspx?c=A090728_101452_zahranicni_ad

http://cs.wikipedia.org/wiki/Semjon_Mogilevi%C4%8D

-------------
http://inmoscowsshadows.wordpress.com/2010/12/02/wikileaks-2-mogilevich-and-ukrainian-gas/

http://wideawakegentile.wordpress.com/2014/02/26/yulia-tymoshenkooleksandr-turchynov-linked-to-jewish-mob-boss-semilon-mogilevich/

http://www.theguardian.com/world/us-embassy-cables-documents/182121

http://en.wikipedia.org/wiki/Semion_Mogilevich

Víte co bude bžunda ? Až bude mít Mogilevič své lid nejen v Kyjevě či v Kremlu...ale přímo v Evropské komisi.
Podle mě ale pořád lepší než vojna - než bojovat za pitomce a grázly, to je snad mnohem výhodnější je pouze poslouchat a hájit je - např. tak jak to dělá Pechová. Které aktualně zabili jednoho z jejich favoritů - Muzychka, držme s ní nyní aspoň sekundu ticha....dík.

Hezký den, sympatizanti Pravdy a Lásky.....a jejich " měkké síly" .
:-)))
25. 03. 2014 | 09:50

resl napsal(a):

řepíku klid, netrhejte komoušskou partu a držte se Sovětského svazu, vysvětlovat je zdlouhavé a hlavně zbytečné. vidím tam jen bídu, vy rozkvět, tak o čem chcete hovořit ? nepleťte do toho fotbal, tady jde o lidi, což je ruské, vládnoucí zvěři jedno. vy už se ovšem chystáte na to, jak tady zas budou mužici kroutit demokracii krkem a tak můžete bejt s filutíkem a ostatním póvlem v klidu. filuta pokračuje ve výběru jemu vhodnému tisku, takže si namáht hlavičku s přemýšlením ani nemusí. už zapomněl, jak ožralý mužik "osvobodil" školu od teroristů, že na to rodiče dodnes nezapomněli a kdyby ho dostali do rukou, tak z něj mnoho nezbyde. to je ruská "pomoc", nejdřív pozabíjet a pak jednat i když už není s kým. tak řepíku do boje za Moskvu, filutík vám bude dělat pucfleka a můžete se spolu naučit i kozáčka, pojíst bliny a když se nikdo nedívá, okradete i příbuzné. tak to na širé matičce Rusi chodí od nepaměti.
25. 03. 2014 | 09:54

scallop napsal(a):

Pepa Řepa

Vidim, ze pro Vas je Julinka porad hybnou silou Ukrajiny. Nechci s tim v zadnem pripade polemizovat, naopak, doufam, ze Vam tohle presvedceni vyrdzi jeste par let.

S obligatnim "Repa na Hrad" se louci Vas verny obdivovatel scallop
25. 03. 2014 | 12:24

Filuta napsal(a):

Resl

Já jsem vám tam schválně hodil výběr ze světového tisku, abyste neoperoval Eurabií, ale zřejmě i "imperialistický" Forbes je pro vás póvl.

Však dočkejte času, jako husa klasu.
Španělé si evidentně nemyslí, že žijí v době nějakého ekomického zázraku a mají unie plné zuby, nejsou v tom zdaleka sami. Odstředivé tendence u mnoha zemí a regionů těchto zemí jsou více než patrné.
Uvidíte sám, kde bude za pár let Rusko, a kde EU. Pokud se neukouříte k smrti. Už teď mám o vaše mozkové buňky vážné obavy.

A sperma máte ještě kvalitní?
Na trávu bacha!
25. 03. 2014 | 13:15

resl napsal(a):

zatím, mužiku filuto, je Rusko ušmudlanej stát a bude dál, dokud nepovolí opratě. pokud vám se v socialistický stoce líbí, tak mě ne. užil jsem si ji dlouho a nejsem stavěný jako vy, kterému bič ani vězení nevadí. užívejte si to a pište ty hlouposti dál a čekejte až se Rus zkulturní. já na to čas nemám, protože bych se nedočkal, jako se nedočkáte vy. lituji vás a pro vás je dobrý, že to nechápete, jako to zavřené zviřátko v kleci, které nikdy svobodu, volnost, čistotu nepoznalo. vypadá to, že jste duševně na dně, tak třikrát ura a držte se sadistů a vrahů.
25. 03. 2014 | 13:33

gabriela napsal(a):

Rozhovor s bývalým Reaganovým náměstkem ministerstva financí Paulem Craigem
***********************************************************************************************
Otázka: Je nějaký způsob, jak změnit kurz USA?
Paul Craig: Nemyslím si. Myslí, že Putin doufal v obrat západní Evropy a odmítnutí její spolupráce na vytváření vojny. Evropa se však odevzdala Američanům. Takže si nemyslím, že v tomto bodě je možné to zastavit.

Otázka: Je nějaká skupina v kongresu a nebo v senátu, někde v jednotlivých státech, která by zabránila tomuto kursu událostí?
Paul Craig: Průzkumy naznačují, že Američané jsou nesmírně proti zasahování USA na Ukrajině. Jsou proti sankcím. Mají za sebou 14 let neustálých válek, které nechtějí, ale nemají absolutně žádný vliv na vládu. Vláda je ignoruje. Jediný způsob, jak by je lidi mohli zastavit je, aby vyšli v milionech do ulic a vytrvale protestovali. Museli by být ovšem ozbrojení, protože ministerstvo vnitra USA má teď vojáky a tanky a použije je proti lidem. Takže v zásadě je americká veřejnost bezbranná. Nemá informace, nemá žádnou organizaci. NSA SLEDUJE K.O.M.P.L.E.T.N.Ě CELOU KOMUNIKACI. Jak se pokusíte něco zorganizovat, tak vás seberou. NENAMÝŠLEJTE SI, ŽE JE TU NĚJAKÝ DRUH DEMOKRACIE, NEBO SEBEURČENÍ. JE TO PRYČ! NENÍ TO TU!! A nikdo, není tu žádná síla, schopná zastavit směřování k velké válce. JEDINĚ EVROPA TO MÚŽE ZASTAVIT. Merkelová to jednoduše může zastavit. Stačí říci NE sankcím. Zatím to neudělala...

Tak, jako jsou Němci vinění za 1. světovou, vinění za 2. světovou, budou vinění za 3. světovou. Protože oni umožnili Washingtonu, aby tlačil situaci do lehkomyslných a nebezpečných směrů. Tak dlouho, jak Evropa bude hrát podle not Washingtonu, tak dlouho bude toto nebezpečí jenom narůstat. Ale Američané svým nic neděláním riskují, že vojna bude i na jejich půdě. Oni o tom neví, Norbert, neví. Já jim to říkám. Ti, co mě čtou, tak ví. ale, to není celá populace. Oni to jednoduše neví. Jak jsem říkal, nemají informace. Média jim to neřeknou. To by bylo pro ně nebezpečné. Víme, kdo je platí. Celý čas do nich hustí. Šťouchněte si do Rusů! Dejte jim lekci! Jakou lekci? Zní to šíleně... *********************************************************************************************
Prosím nepřehlédněte a poslechněte si rozhovor s Paulem Craigem celý. Okamžitě a dokonale se dostanete do obrazu o co tady v globálu go ....

https://www.youtube.com/watch?v=BABXj2nNO8k

Tak, jako jednotlivé kamínky do mozaiky to všechno dokonale zapadá do zinscenovaného příběhu Made in USA za vydatné pomocí svých loutek z EU. Jejich společná a zvrácená touha po světovládě, alias NWO, které povstane jako Fénix z popela chaosu i za cenu 3. světové války, je zkrátka nutkavá a neodolatelná. Zkrátka šílenci vládnou světu. Ještě to stále někomu nedochází a ještě tomu někteří tleskají? Jen tak namátkou, třeba právě Jiří Pehe !?? ... Nebo babrálek Lubomír Zvorálek!?? ... Díky Bohu, že jsem do parlamentu volila Okamurův Úsvit. Alespoň se nemusím stydět, jaké "prudké inteligenty" se nám vyrojili v naší loutkové vládě made in USA...
http://euportal.parlamentnilisty.cz/Articles/11872-tupost-u-lubomira-zaoralka-je-prislovecna-vubec-mu-nevadi-ze-zpusobuje-dalsi-nezamestnanost-a-ze-podporuje-hospodarsky-moralni-a-politicky-rozvrat.aspx

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/331400-je-treba-je-strilet-rekla-o-rusech-tymosenkova-v-odposlechu.html

Kuk raději ještě jednou na celý rozhovor s Paulem Craigem ...
https://www.youtube.com/watch?v=BABXj2nNO8k

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/nejnovejsi-videa/266671-putin-na-krymu-vse-dycha-nasimi-dejinami/?page=5

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/rozhovory/Rus-ktery-se-postavil-Kalouskovi-u-Jilkove-Ukrajinci-budou-otroci-ti-hajzlove-vse-rozkradou-A-pokud-jde-o-Majdan-312692

http://www.ceskatelevize.cz/porady/10175540660-mate-slovo/video/

Nicméně, nějaké to světlo na konci tunelu se přeci jenom rýsuje. Do EP volím NE BRUSELU, už jsem se rozhodla. Nemám trpělivost čekat, kdy se už konečně i některým "pomazaným" hlavám v EU rozsvítí ...

http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/Articles/3836-solis-manifest-proti-medialni-manipulaci-v-souvislosti-s-vyvojem-na-ukrajine.aspx

http://benjamin-fulford-cz.webnode.cz/news/kabala-zabrzdila-az-po-hrozbe-zablokovani-vsech-zemi-pod-jejich-kontrolou-/
25. 03. 2014 | 13:54

gabriela napsal(a):

opravuji ...

Paul Craig: Nemyslím si. Myslím, že Putin doufal v obrat západní Evropy a odmítnutí její spolupráce na vytváření války.

https://www.youtube.com/watch?v=BABXj2nNO8k
25. 03. 2014 | 14:01

Filuta napsal(a):

Gabriela

Když jsem ten rozhovor četl, dost mě vyděsil.
Jestliže i Buchanan vidí za jednáním USA snahy vyvolat válku, je to v hajzlu...
Nikdy bych nevěřil, že jsou Američani takové ludry, já čekal úder vždy odněkud z Blízkého východu.
Craig má pravdu v tom, že si Američani další války nepřejí, stejně jako my v Evropě.
Ale je nám to prd platné. Nikdo se nás na názor neptá.
Proto nemůžu vidět Putina jako zloducha, přestože ho média usilovně jako zlosyna numero uno vykreslují.
25. 03. 2014 | 14:07

gabriela napsal(a):

a ještě jedna chybička se vloudila, opravuji ...

Díky Bohu, že jsem do parlamentu volila Okamurův Úsvit. Alespoň se nemusím stydět za to, jaká "prudká inteligence a (j)elita" se nám houfně vyrojila v naší loutkové vládě made in USA... Nepodílela jsem se na této děsivé sešlosti vymytých mozků a jsem tomu fakt ráda.
NE BRUSELU!

http://www.nebruselu.cz/20140325.htm
http://www.nebruselu.cz/20140319a.htm
25. 03. 2014 | 14:13

Filuta napsal(a):

Filuta

Měl jsem dodat, že si běžní! Američani na rozdíl od vládnoucích "elit" válku nepřejí.


Gabriela

Okamuru jsem nevolil, páč jsem vůbec nevolil, ale dnes ho vidím jako jediného politika, který říká to, co si opravdu myslí.
Přičemž 99 procent politiků si o cikánech a imigrantech myslí totéž, jenže se to bojí přiznat. Jsem nakonec docela rád, že se Okamura do parlamentu s Úsvitem dostal.
Na Primě se ukázalo, že toho ví o podvodech imigrantů se státní podporou víc nežli Punčochář. Opatření,která navrhuje jsou smysluplná a na západě se běžně používají. Proč tedy ti hlupáci nadávají Okamurovi neustále do fašounů a xenofobů? Štve je, že nemají jeho koule?!
Do EU parlamentu můžou volit" eurofobici" Svobodné, Národní demokraty nebo Okamuru...
25. 03. 2014 | 14:36

xerox napsal(a):

filuto

špatně jste si to poslech , američani chtějí za každou cenu vyvolat střet s rusy , různé pofiderní nadace a neziskovky jim v tom skrytě pomáhají , v rusku už těmto organizacím tamní úřady odebrali licence a zakázali je asi pře půl rokem ...

přes tyto organizace proteklo právě těch 5 miliard dolarů o kterých se prokecli vysoký pohlaváři eu a bývalá us velvyslankyně na ukrajině ...
svoloč typu pehe je z nich taky placen , předpokládám že i aktuálně.cz ... mají jediný cíl - podvracet jakýmkoliv způsobem tzv. nepřátelské místní vlády , tam kde už tzv. zvítězili se soustřeďují na nekonečné propagandistické články - na majdanu se z těch peněz financovali tzv. nepokoje - 100 eur na osobu a den , telefony , internet , zásobování , když se jim zadaří a jde do tuhýho a je zmatek tak i zbraně atd. ...

cíl je jasnej - ovládnout nekonsolidované země a udělat z nich zdecimované rozpadlé kolonie ...

pokud evropa tedy německo na to přistoupí , bude vojenská konfrontace s ruskem v evropě , američani budou za vodou , rozběhnou se jim zase kola jako po 1 a 2 světový ...

dneska se vede informační vojna , vzpomeňte na olympiádu v soči , americký televize vysílali zpožděný vycenzurovaný zahájení her - nelíbila se jim upoutávka kde se prezentovalo rusko s bohatou historií , články na našich servrech - padající kliky v olympijské vesnici a podobný kraviny ...
aktuálně každen den přichází se stejnýma blbostma - jakési dítě prej vrátilo putinovi darované hodinky , jakási moderátorka s televize prej odstoupila na protest atd. ...
samý podprahovky ...

o tom co se děje v evropských zemích se vůbec nepíše , stačí si vzpomenout na island ...
25. 03. 2014 | 14:55

Filuta napsal(a):

Xerox

Vy jste mě špatně pochopil - řadoví Američani další válku nechtějí...

Jinak s vámi ve všem souhlasím.
V Reflexu je zase propagandistický článek (nepodepsaný), jak v Irkutsku dali přes držku Skotům, které si údajně spletli s homosexuály. To nás mají až za takové dementy?
A už tam naplno píšou - v té "odporné zemi" (míněno Rusko).
Tohle si nedovolili nikdy napsat ani o Palestině, Pákistánu nebo Saudské Arábii, což jsou opravdu odporné země.

Masáž se stupńuje.
Pehe v PL "odděluje zrno od plev" a snaží se neúspěšně předstírat, že většina Čechů fandí Ukáčkům a postoji USA a EU.
25. 03. 2014 | 15:02

gabriela napsal(a):

Filuta

Jsem s vámi názorově na stejné lodi. Budu tajně doufat, že také podpoříte do evropských voleb nové hnutí ND - NE BRUSELU. Zkrátka už jenom proto, že v otázce Ukrajiny EU totálně selhala a morálně sklouzla až někam k neokonzervatismu a neofašismu.

K Vladimíru Putinovi asi tolik. Putin je člověk, na kterého bych byla jako Ruska neobyčejně hrdá. Vladimír Putin je velký státník se širokým srdcem a sálá z něho klidná síla. Bůh ať žehná jemu, Rusku a všem jeho lidem. Nikdo podobného formátu v Česku ani v EU nevyrostl. USA se evidentně snaží Vladimíra Putina vyprovokovat. Modleme se, aby i nadále zůstal Vladimír Putin silný a klidný. Vladimír Putin se hlásí ke křesťanským hodnotám a to je moc dobře. Bůh ho pozná a přihlásí se k němu.

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/komentare/904-zmizely-let-mh370-stopa-k-11-zari-2001-stoji-za-zahadou-pentagon-a-cia-chysta-se-jaderna-provokace-proti-iranu-nebo-rusku-otevrene-pole-duvodnych-spekulaci.htm

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/svet/266659-putin-krym-vzdy-byl-a-zustane-nedelitelnou-soucasti-ruska/

http://euserver.parlamentnilisty.cz/Articles/1531-konec-propagandy-a-lzi-bez-cenzury-ctete-projev-prezidenta-vladimira-putina-po-vraceni-krymu-do-ruske-naruce.aspx

http://euserver.parlamentnilisty.cz/Articles/1460-zasadni-projev-vladimira-putina-o-rusku-a-svete-tyka-se-i-nasi-budoucnosti-ctete-at-pak-nejste-prekvapeni.aspx

**********************************************************************************************
Mimochodem, za českou vládu se vyloženě stydím. Bohužel...

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/politika/komentare/903-krym-je-soucasti-ruska-zapadnim-strategum-se-podarilo-dokonale-sjednotit-rusky-narod-nasi-hrdinove-dal-bojuji-se-sovetskym-svazem-vypijeme-to-s-nimi.htm

http://protiproud.parlamentnilisty.cz/svet/stat/planeta/878-ukrajinsky-scenar-jako-priprava-utoku-na-rusko-faktickym-drzitelem-moci-je-pravy-sektor-kdo-to-ve-skutecnosti-je-a-tusi-vubec-cesti-vladni-kolaboranti-komu-pomahaji.htm

************************************************************************************************
Lidi z Krymu se radují a jejich veliká radost je i mojí radostí. Zajímavé je, že pro připojení k Ruské federaci museli hlasovat i Ukrajinci aTataři a média o tom cudně mlčí. Účast přes 80% obyvatel Krymu a cca 97% hlasů pro připojení mluví samo za sebe. Na Krymu totiž žije jenom necelých 60% Rusů... Referendum je nejvyšší forma demokracie. Díky Bohu, že alespoň někde funguje...

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/nejnovejsi-videa/266540-bez-komentare-oslavy-vysledku-referenda-na-krymu/?page=13
25. 03. 2014 | 15:23

xerox napsal(a):

filuto

jasně že si většina lidí nepřeje na žádný straně , řeč je vždy o administrativě a lidech v pozadí ... běžný američan ani nevyjmenuje státy s kterými sousedí , je rád že ví že existuje evropa , i když sem viděl i odpovědi v nějakejch kvízech , že francie leží v austrálii ... o paříži v životě neslyšeli ... :-)

pro takovéhle lidi se dělá propaganda jedna radost , proto teď jdou po internetu - poslední svobodný médium ...
viz. naštěstí neschválený zákon o internetu - acta , který podporoval a navrhoval ke schválení narkoleptik ze stáje pravdoláskařů typu peheho v eu parlamentu ...
měl znemožnit provoz některým servrům a odpojit od internetu potížisty , který se dostanou z jakéhokoliv důvodu před soud ...
v americe se jim to ale podařilo nějakej takovej obměněnej zákon schválit ...
poslední vlna protestů v americe - occupy wallstreet byla tvrdě potlačena , byla to taková obdoba majdanu , ale opravdová a autentická , lidi stanovali pře burzou atd. ... nakonec je domlátili a pozavírali ...
25. 03. 2014 | 15:46

Filuta napsal(a):

Gabriela

Putin je pro Rusko požehnáním (i když já osobně si ho až tak moc neidealizuju), to je fakt.
Čechám a nakonec hlavně EU taková osobnost a ideový vůdce chybí.
Putin rychle pochopil, co je v té údajně demokratické Evropě špatně a jejích chyb se snaží vyvarovat.
Jsem přesvědčen o tom, že západní Evropa půjde do ...... a Rusko čeká vzestup.
Co čeká nás záleží na tom, jestli se včas od unie trhneme.
Eurosvaz je ekonomická i politická pohroma a časovaná bomba.

xerox

On ten pomyslný dialog Putina s Obamou (mimochodem velmi vtipný) byl velmi vypovídající.
Pro mě jako bývalého amerikanofila je to těžké prozření.
25. 03. 2014 | 16:28

Karel Mueller napsal(a):

Gabriela, filuta, xerox:

S hodnocením Putina souhlasím, nevidím ve světě nikoho, kdo by se mu vyrovnal.

Ale o Rusku ani USA jsem si nikdy žádné velké iluze nedělal, přesto pro mě obě země připravily určité zklamání.

Nikdy jsem nepochopil, jak mohli Rusové padnout tak úplně na dno a vlastně nechat celé imperium samo sebou a utéct od odpovědnosti. A jak je možné, že i v samotném Rusku se hlásaly teorie, typu, že Stalin byl horší než Hitler apod. Snad největší zklamání mi připravili v roce 92, kdy KSČM požádala o vyjádření k platnosti Postupimské dohody. Okamžitě potvrdila GB, promptně USA a pak dlouhé mlčení. Byla to chvíle, která rozhoduje o orientaci národů a to nadlouho. Bohužel. I když jsem obrovský fanda Putina a přítel Rusů, tak jak se říká "odsud posud".

Pokud jde o USA, tak jejich tragedií je koncepce světovlády (samozřejmě jejich oligarchie) s exploatací prakticky celého světa, prostřednictvím kombinace vojenské síly a ekonomických nástrojů s využitím multi kulti a PC diktátu k postupné likvidaci států i národů. Protože pokus o světovládu nemůže skončit jinak než tragedií, celé dějiny to ukazují.
Pokud jde o osobní zkušenost, tak jsem čekal mozky.
25. 03. 2014 | 17:06

scallop napsal(a):

Vase analizi jsou osvezenim jinak nudnych debat. Napriklad uvaha, ze USA, ktere maji vic nez sto let pevnou hranic, se snazi o svetovladu, zatimco Rusko, jehoz hranice se meni v prumeru jednou za deset let, jen branmi sve legitimni zajmy, je skutecne originalni! Je tedy treba USA za tuto posetilost odsoudit, souhlasim. Take nechapu, proc se Rusko vzdalo odpovednosti za stredoevropskou cast sveho imperia. To by se Breznava ani Putina nestalo!
25. 03. 2014 | 18:05

gabriela napsal(a):

Karel Mueller

Nikdy jsem nepochopil, jak mohli Rusové padnout tak úplně na dno a vlastně nechat celé imperium samo sebou a utéct od odpovědnosti
..................................................................................
Však toho "Gorbi" dodnes velmi lituje. Gorbiho jednoduše podvedli...

Gorbačov: Krymské referendum napravilo chybu Chruščova, netrestejte vůli lidu
Obyvatelé na Krymu svým rozhodnutím v referendu napravili chybu ze sovětské éry a vůle lidu by neměla být trestána sankcemi, komentoval výsledky plebiscitu bývalý sovětský komunistický vůdce Michail Gorbačov. Informuje server rt.com.

"V minulosti byl Krym přiřazen k Ukrajině sovětským zákonem, abych byl přesnější stranickým (bolševickým) zákonem, aniž by se kdo zeptal tamních lidí. Nyní se tito lidé rozhodli uvedenou chybu napravit. To by mělo být vítáno, nikoliv sankciováno," deklaroval bývalý generální tajemník ÚV KSSS.

************************************************************************************************
USA a západní Evropa jsou velcí pokrytci. Podle jejich výkladu mezinárodního práva, někdo má právo na sebeurčení a jiný prý zase né a né a né... Typický příklad je Kosovo. Kosovo mělo mezinárodně uznané právo na sebeurčení a Krym zase ne!?! Proč???

Za další. USA a Západ Rusku slíbily, že po připojení bývalé NDR k NSR nebude následovat žádné další táhnutí na východ. Opak byl pravdou. Do fašisticko-teroristického spolku NATO přivedly nakonec téměř celou východní Evropu a teď si brousí zuby na Ukrajinu. O nic jiného totiž nejde. Ještě blíž se dostat k Rusku a nasekanými USA základnami vojensky Rusko obklíčit ze všech stran. A konečně nastolit po celém světě svůj vysněný globálně - fašounský nový světový řád. Jsou svému zvrácenému mocenskému chtíči a cíli už téměř na dosah. Jediný, kdo jim v tom brání je křesťanské Rusko a možná trochu hinduistická Indie a současný ekonomický tygr Čína...

http://www.zvedavec.org/komentare/2014/03/5905-jak-rezonuje-krym-v-pekingu.htm

"Zásadní otázkou je však, co by se stalo, kdyby Putin neprovedl onu podle mezinárodního práva tak kritizovanou anexi Krymu. Jak dlouho by se asi bez intervence na Krymu mohl Putin udržet u moci? Nedostali by se bez této intervence k moci velice rychle oni ruští nacionalisté, jichž se tolik obává Karel Dolejší, se svou obrovskou chtivostí udělat z Ruska zase velmoc, jako býval Sovětský svaz? Přispěl Putin z toho hlediska možná svým velice riskantním, ale chytrým tahem výrazně k udržení míru více než oni neprotestující ministři zahraničních věcí EU a Američané, kteří proti podivnému způsobu, jímž byla sestavena nová ukrajinská vláda, také neprotestovali?"
http://blisty.cz/art/72668.html

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Silne-Rusko-je-zarukou-svetoveho-miru-nechceme-fasismus-znelo-Vaclavakem-312546

Douška na závěr ...
http://www.zvedavec.org/vezkratce/8001/
25. 03. 2014 | 18:45

Sláma napsal(a):

scallop napsal: "uvaha, ze USA, ktere maji vic nez sto let pevnou hranic, se snazi o svetovladu, zatimco Rusko, jehoz hranice se meni v prumeru jednou za deset let, jen branmi sve legitimni zajmy, je skutecne originalni! "

Vy ale, scallope, moc originální nejste. Tohle je dost slabý argument. Ono to je naopak - Američané se snaží si jen tak někoho nepustit k tělu. Nebudou přeci dávat své občanství nějakým barevným.
Raději rozmísťují své základny doslova po celém světě - mají je ve 137 zemích světa.
A bombardují si, koho chtějí. Zrovna v těchto dnes bombardují vesničany v Pákistánu a Jemenu a vůbec je nezajímá, že se jedná o čistý akt agrese proti suverénním státům.

Američané místo připojování ke svému území vytvářejí protektoráty, což je případ Panamy, Nauru, Palau, Marshallových ostrovů, Mikronésie, Kosova, atd.
Američané si také s oblibou dělají na svých nebo i cizích základnách malé mučírníčky, což je případ základny Guantánamo na Kubě či základny Bondsteel v Kosovu.

Zatímco Krym je osídlen převážně etnickými Rusy a byl součástí Ruska od roku 1774, nevšiml jsem si, že by něco obdobného platilo třeba pro Kosovo.
25. 03. 2014 | 18:46

floating point napsal(a):

Karel Mueller píše:

"Nikdy jsem nepochopil, jak mohli Rusové padnout tak úplně na dno a vlastně nechat celé imperium samo sebou a utéct od odpovědnosti"

Můj názor:asi tak-šlo to spolu s rušením sociálních jistot a práv v duchu bývalého socialismu.Na počátku byla kritika stalinismu jednoznačně Gorbačevem v Solženicyn-stylu a polovičně Putinem (1:1 v plus a minus).To byl obrat -protože v SSSR několik posledních desítek let předtím byl většinou lidí považován za hlupáka Chruščev,kritik Stalina.Přezdívka "chochly" pro Ukrajince měla často přídech-"nejsou naši".

Ovšem zklamání Rusů bylo větší v roce 1918,kdy po vzniku SSSR přišli o Polsko,Finsko,Pobaltské země.T.j území carů půltisíciletí od Ivana Hrozného.Zatímco USA má svá území-vojensky vybojovaná na Mexiku,Indiánech a dalších pouhých cca 200 let.Daleko méně přesvědčivé "historické" hranice.O nás ani nemluvě.Proto Putinovo referendum je i možnou posilou státnosti dnešní ČR ve smyslu historických hranic.Ovšem nechápavá ČSSD sklouzla do "sociálfašismu" třicátých let,kdy se znemožnila.
SNS místo impéria SSSR nebylo tragédií.Je to volnější obdoba 49 federálních republik USA.Ale vše záleželo na stupni přátelství a spolupráce v SNS vzájemně.
Bohužel vidíme,že Ukrajina
1.věznila Tymošenkovou za smlouvu výhodnější pro Rusko než pro ně
2.Svrhla voleného presidenta Janukovyče
3.Dluží Rusku-
a tyto vlastní zmatky nacionalisticky háže jako bláto na Rusko.To by se naštval každý.Ale naštvat se a najít protijed není totéž. Celé to je dnes poloslepá kolej.Tím,že lidé demonstrovali za sociálno ale vládci to rukou společnou a nedílnou -ukrajinsko-rusky-proměnili v nacionálno:Kuchařka:"ze vzbouřenců raději "vlastence".Uklidit.Ne uklidnit.Prastarý recept,vždy zabral.Viz Garibaldiovci v Itálii.Z jejich tradic i Mussoliniovci.
25. 03. 2014 | 20:50

scallop napsal(a):

Sláma

Aha, oni dobyvaji svet pomoci zakladen. Ale kdyby chteli zakladnu treba z Nemecka stahnout, zacnou se mistni bourit, ze ztrati praci. Proste dobyvatele jak se patri.
26. 03. 2014 | 06:59

Sláma napsal(a):

scallop napsal totální nesmysl:
"Aha, oni dobyvaji svet pomoci zakladen. Ale kdyby chteli zakladnu treba z Nemecka stahnout, zacnou se mistni bourit, ze ztrati praci. Proste dobyvatele jak se patri."

Vy si protiřečíte, scallope. Najednou argumentujete "místními". Pokud jsem si všiml z přenosů, tak "místní" byli na Krymu referendem přímo nadšení, konečně se jim splnilo to, o co usilovali od roku 1991!

Mimochodem, kolik asi "místních" najde práci na americké základně? Ale ono to je časté, i u nás často "místní" protestovali, když se rušily vojenské posádky.

Ale u vojenských základen USA nejde o "místní", ale o ty, kteří jsou bombardování. Právě z vojenských základen v Itálii a Německu vzlétaly bombardéry k bombardování Jugoslávie.
26. 03. 2014 | 08:04

patriot napsal(a):

Anketa na www.parlamentnilisty:

Vladimir Putin je...

...moudrý státník, kterého bych klidně volil(a) – 73%
...prezident velmoci, která hájí své zájmy. Úplně stejně své zájmy hájí i USA – 18%
...nebezpečný totalitář, před kterým se musíme mít na pozoru – 6%
...rovnocenný následník Stalina a Brežněva – 3%

hlasovalo: 22 953 lidí

http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Silne-Rusko-je-zarukou-svetoveho-miru-nechceme-fasismus-znelo-Vaclavakem-312546
26. 03. 2014 | 08:36

resl napsal(a):

anketa na ulici : Putin je zločinec, a agresor 86% náhodně potkaných
26. 03. 2014 | 12:39

gabriela napsal(a):

resl

Zločinci a agresoři vypadají úplně jinak. Nacionalističtí poslanci, kteří násilím vyhodili ředitele ukrajinské televize a plynová "dáma" Tymošenková jsou přímo ukázkovým příkladem...

"Nacionalističtí poslanci zmlátili ředitele ukrajinské televize a donutili ho rezignovat
Úderku vedl Ihor Myrošnyčenko, který je jinak paradoxně také členem parlamentního výboru pro svobodu projevu. Na pořízeném záznamu je to muž v šedém plášti s copem.
Úřadujícího ředitele Prvního státního kanálu Oleksandra Pantelejmonova útočníci osočovali z vlastizrady, když dává během vojenské okupace Krymu ve vysílání prostor nepříteli. Opakovaně ho udeřili, nazývali Rusem a Moskvanem a donutili posadit se a podepsat rezignaci.
Pantelejmonov se marně ohrazoval, že je Ukrajinec a žádný zrádce. Poté, co podepsal, co chtěli, byl ještě vyveden na kyjevské náměstí Nezávislosti, kde se musel omluvit aktivistům, kteří na místě zůstávají i po skončení nepokojů, jež minulý měsíc vedly k pádu prezidenta Viktora Janukovyče.
Incident vyvolal pobouření, protestovala proti němu samotná televize, sdružení evropských televizních stanic i organizace Amnesty International. Ukrajinský ministr vnitra Arsen Avakov slíbil záležitost vyšetřit a viníky potrestat. K rezignaci útočící poslance vyzval mimo jiné prezidentský kandidát a jedna z hlavních postav nedávných demonstrací, bývalý boxer Vitalij Kličko."

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/331026-nacionalisticti-poslanci-zmlatili-reditele-ukrajinske-televize-a-donutili-ho-rezignovat.html

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/331549-na-ukrajine-zakazali-ruske-televize-moskva-protestuje.html

http://www.novinky.cz/zahranicni/evropa/331400-je-treba-je-strilet-rekla-o-rusech-tymosenkova-v-odposlechu.html
26. 03. 2014 | 14:12

gabriela napsal(a):

resl

Jen tak mimochodem. Koho a kolik lidí jste se na které ulici ptal? ... Takhle to totiž vypadá jako plácnutí do vody a jako že jedna paní povídala ... Na anketě na parlamentních listech do této chvíle hlasovalo 22 953 lidí, to už alespoň o něčem vypovídá...
26. 03. 2014 | 14:32

gabriela napsal(a):

Tak teď už je to zase jinak : hlasovalo 22996 lidí ...
26. 03. 2014 | 14:34

Čest, soudruzi! napsal(a):

V případě ankety mezi členy stranické buňky KSČM ve Hřbvích dosáhl percentuální počet odpovědí a) (Putin je) "moudrý státník, kterého bych klidně volil(a)" dokonce 109 procent. To už o něčem vypovídá. Zbylých deset miliónů obyvatel této země není relevantních.

Parlamentní listy a Haló noviny do každé bolševické rodiny.
27. 03. 2014 | 09:45

resl napsal(a):

Parlamentní listy a Haló noviny do každé bolševické rodiny.
27. 03. 2014 | 13:03

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy