Trapná fraška okolo ruských agentů a radaru

29. 09. 2008 | 11:17
Přečteno 5466 krát
Neuškodí předeslat, že autor tohoto textu je český a americký občan, a že není principiálně proti výstavbě amerického protiraketového radaru na českém území. A že současné Rusko považuje za vážnou hrozbu. Přesto mu nezbývá, než se ohradit proti politické a mediální manipulaci s informacemi o údajném angažmá ruských tajných služeb proti radaru v České republice.

Začněme tím, že způsob, jakým byly tyto zprávy z dílny BIS a vojenské kontrarozvědky zveřejněny a prezentovány některými politiky, má nádech zastrašování. Kdokoliv, kdo je proti radaru, zejména pak členové organizovaných hnutí, může být obviněn, že je jen loutkou v rukou ruských tajných služeb.

I poslanci, kteří mají v úmyslu hlasovat proti radaru, mají nyní důvod se obávat, že na ně někdo vytáhne třeba jen náhodné setkání s nějakým Rusem. Poslankyně zelených Olga Zubová, jejíž manžel je Rus, by možná měla rovnou požádat někde o politický azyl.

Další závažnou otázkou je, kdo určuje, které zpravodajské služby jsou přátelské a které nepřátelské. Rusko bylo až do konfliktu s Gruzií oficiálně partnerem NATO prostřednictvím společného výboru a monitorovacích mechanismů. Je nyní Rusko naším oficiálním nepřítelem?

Pokud tomu tak je, měla by nám to vláda oficiálně sdělit. Všem, kdo se stýkají s ruskými občany, by pak bylo jasné, že se stýkají s potenciálními nepřáteli našeho státu. Rezignovat by v takovém případě zřejmě musela například celá radnice města Karlovy vary, ovládaná občanskými demokraty.

Další otázkou, jež souvisí s tou předešlou, je obecně působení zpravodajských služeb jiných států na našem území. Je například agitování některých Američanů za výstavbu radaru, z nichž někteří mohou být členy amerických zpravodajských služeb, v pořádku, protože Amerika je oficiálně náš spojenec v rámci NATO, zatímco agitování ruských agentů proti radaru v pořádku není, protože Rusko bylo „jen“ partnerem NATO?

Anebo: začíná podvratná činnost teprve tam, kde se zjistí například financování českých občanských aktivit, exponujících se v otázkách bezpečnosti státu, jinými státy? Ve zprávách o činnosti ruských služeb se podprahově právě toto podsouvá. Možná je to i pravda, stejně jako byla pravda, že Rakousko (rakouské tajné služby?) financovalo odpůrce Temelína u nás.

Pokud jde ale zejména o takové finanční příspěvky, neměla by pak BIS a vojenská kontrarozvědka vyšetřovat také třeba americké příspěvky organizacím, a možná i vládním českým agenturám, které bojují za radar? A pokud jsou takové příspěvky v pořádku, neboť USA jsou náš spojenec, neměl by někdo konečně českým občanům vysvětlit, co je údajně v pořádku a co ne?

Poslední okruh problémů souvisí se statutem radaru u nás. Způsob, jakým byly informace o ruských protiradarových aktivitách u nás zveřejněny, jakoby nepřímo naznačoval, že agitace proti radaru není v pořádku. Jakoby radar byl oficiální českou bezpečnostní prioritou, jejíž oponenti se téměř dopouštějí protistátního jednání.

Jenže radar je zatím pouze vládním projektem. Projektem oficiálně českým se stane, až jej schválí parlament. Do té doby, ale vlastně i potom (pokud žijeme v demokracii) může proti němu vystupovat, kdo chce, jak chce.

Jelikož se radar dotýká zájmů USA, Ruska i dalších zemí, je dost pravděpodobné, že zástupci všech těchto zemí lobují za radar nebo proti radaru, často i na našem území. Je také možné, že někteří jsou členy zpravodajských služeb, ačkoliv čára mezi například některými diplomaty a členy zpravodajských služeb může být docela nezřetelná.

Pokud je taková činnost cizích států, včetně přesvědčovacích aktivit a finanční pomoci ze strany jejich zpravodajských služeb, trestná, měla by nám to vláda sdělit. Pak by také ale měla vysvětlit, zda se to týká všech států, nebo jen států, které naše vláda momentálně nepovažuje za spojence. Zatím nám totiž nebylo nikým sděleno, že je Rusko oficiálně českým nepřítelem.

Je-li činnost tajných služeb států, které vláda nepovažuje za přátelské, na našem území méně vhodná, než je činnost tajných služeb spřátelených států, bylo by dobré, kdyby vláda vydala nějaký oficiální seznam nepřátelských států. Anebo kdyby naopak jasně řekla, že uvědomělý občan má jít udat agenty kterékoliv země, pokud na ně narazí—tedy třeba i agenty USA lobujících za radar.

Pokud vláda a tajné služby nejsou schopny jasná kritéria nabídnout, měly by využít svého práva mlčet. Vypustit totiž informaci o tom, že právě jen ruské tajné služby se u nás snaží aktivně ovlivnit mínění v neprospěch radaru, a tudíž implicitně schvalovat působení jiných služeb ve prospěch radaru, zavání zastrašováním občanů.

Jak už bylo řečeno výše, autor tohoto textu, i navzdory amatérskému počínání vlády a obcházení spojenců v NATO i EU při vyjednávání o radaru, by byl rád, kdyby parlament umístění radaru nakonec schválil—zejména pokud se ukáže, že projekt podporuje příští americká (tedy ne-bushovská) administrativa. Pokud by ale mělo být schválení radaru dosaženo zastrašováním či dalším nakupováním přeběhlíků, bylo by pro naší demokracii lepší, kdyby radar nebyl.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Sandrro napsal(a):

Autor tohoto textu nemůže být česky a americký občan...
29. 09. 2008 | 11:25

martys napsal(a):

jsem rád, že nesjem sám kdo má tento názor....účelovost a diletantismus totiž z té zprávy jenom čiší
29. 09. 2008 | 11:30

Ládik napsal(a):

Autor dostal jedničku z předmětu Demagogie.
29. 09. 2008 | 11:34

skeptický napsal(a):

Žasnu.Ale včera bylo Václava.
29. 09. 2008 | 11:37

ja napsal(a):

Dobry nazor, jen si ale neodpustim jednu otazku: To jste si praktik USA vsim az ted? :) Lzi o radaru jsou jen hodne viditelne. Existuje ale mnoho jinych pripadu. Nedavno i nechutna propaganda proti ruskemu pocinani v Gruzii, J.O. a Abchazii. Obcas se mi zda ze jsou nasi politici slusne placeni Amerikou protoze ty jejich radoby "vyhodne" obchody ktere uzaviraji jsou k pousmani. Vzdy Americe prokazujeme nejakou sluzbu, samozrejme vse zadarmo a jeste jim pekne podekujeme. Je to nedustojne a stydim se za tenhle typ lidi co si jeste navic rikaji "Cesi". A kdyz nejaky student (opravnene) zazaloval pana Schwarzenberga za vlastizradu tak se mu policiste vysmali a pripad odlozili :) No jak jinak
29. 09. 2008 | 11:40

skeptický napsal(a):

Bohužel,jak autor správně postřehl,chybí nám tu tři generace americky vzdělané populace.

Ti nahoře už předstírají,že ho mají,zbytek žel zaostává.
29. 09. 2008 | 11:55

Jos napsal(a):

Demagog Pehe je občan český a americký? Tak že se za něj nestydí jenom Češi ale i Američani...
29. 09. 2008 | 12:10

george napsal(a):

Pan Pehe, však to znáte, kecá do všeho s puncem všeználka. Kdyby byla gynekologie politická disciplina, máme zde určitě od něho zasvěcené komentáře o probíhajících mizerných zákroků lékařů.
29. 09. 2008 | 12:11

Slav napsal(a):

Rusko není nepřítel ale za spojence považujeme státy NATO a USA. Myslím si, že když Rusko cítí sílu má potřebu rozšiřovat své sféry vlivu. Kdo je v její sféře vlivu, už má omezenou suverenitu. Komunismus pro ně nebylo přesvědčení, ale prostředek. Nechci se tu rozepisovat o něčem o čem podle mne všichni ví. Roztržky v rámci ruského sféry vlivu Čína, Jugoslavie, Rumunsko, Albanie. Tam kde přesně věděli že nepatří do jejich sféry vlivu byli demokraté, dbejme ať si to myslí o nás.
29. 09. 2008 | 12:11

Kaleid napsal(a):

Wow, v textu jsem nenašel ani jednou slovo ODS! Psal to opravdu pan Pehe???
29. 09. 2008 | 12:30

Marty napsal(a):

Pokud Rusko aktivne jedna proti obrannym bezpecnostnim projektum (skupovani pozemku u radaru, ovlivnovani) na nasem uzemi, tak by bylo naopak spatne, kdyby BIS a VZ nereagovaly. nechape Pehe rozdil mezi oficialni podporou radaru ze strany USA a tajnym akcim proti nemu ze strany agentu FBS? nedovede si to spojit se snahou Ruska o udrzeni sfer vlivu z Jalty?
29. 09. 2008 | 12:32

Eda napsal(a):

Autor vše vystihl v posledním odstavci.Amatérské počínání vlády v souvislosti z radarem je tak akorát k pobavení většiny národa.Tady se ruské výzvědné služby ani nemusí moc angažovat.Pánové a dámy z vlády si bohatě vystačí samy a produkují jednu hloupost za druhou.
29. 09. 2008 | 12:35

Fallen napsal(a):

Poznamka, ne Policie, ale Statni zastupce, ktery prohlasil, ze nemuze reprezentovat nazor ze knize Schwanzenberg je vlastizradce ... takze od teto chvile, cokoliv dela politik a je to proti ustave a zakonum, ma na to pravo, protoze to je jeho politicka vule, na KTEROU MA VYSOSTNE PRAVO!!!
29. 09. 2008 | 12:49

Honza napsal(a):

pan autor:

Která strana je přátelská a která nepřátelská je (asi nejen u nás?)jakási "proměnná", jejíž hodnota se může měnit někdy během měsíců, jindy během let nebo desetiletí. Záleží prostě na tom "z které strany to sype víc", i když to občas může mít i jiný, než finanční charakter. ("Koho chleba jíš, toho píseň zpívej").
Když je lobbování pro radar legální a to dokonce nejen "obyčejnými občany", měl by v demokratické společnosti být lobbing proti radaru taky možný ?
29. 09. 2008 | 12:56

Stan napsal(a):

Pokud mají naše zpravodajské služby pravdu, tak těmi největšími ruskými agenty musí být barová zpěvačka Parkanová, lobbista Klvaňa, arogantní Saša Vondra, směšný Mirek Toplánek, na triko si cintající Karel Schwarzenberg... Měli by je zatknout a zavřít až zčernají, protože nikdo jiný neovlivnil veřejnost proti radaru jako oni.
29. 09. 2008 | 12:56

Kaleid napsal(a):

Takže místo amerických imperialistických rozvědek nám tady řádí z řetězu utržené ty české? Je smutné koukat, jak česká levicově orientovaná inteligence podniká poslední dobou doslova džihád na důvěryhodnost (resp. smyslplnost) takřka všech složek státu. Jistě ne vše je dokonalé, jistě ne vše funguje. Ale takovéto znevěrohodňování všeho není normální. Vlády se mění, stát a jeho instituty zůstávají. Otázka zní, proč se návrat levice k moci má udát za situace, kdy se bude důvěra lidí ve stát blížit nule. Tohle mi dělá vrásky, pane Pehe. Od politického komentátora bych očekával tuto otázku a odpovědi na ní. Nikoliv, že se přidá k destrukci důvěry. obzvláště, když to této vládě již odtikává.
29. 09. 2008 | 12:57

Stařeček napsal(a):

Já jenom doufám, že lobování pro radar je placeno dolary z USA a lobování proti radaru je placeno rubly z Ruska. Jinak můj názor je ten, že každý má mít své vojenské zařízení doma a na hamburger bych si nejraději zajel do USA a na šašlik do Ruska. Kdybych na to měl.
29. 09. 2008 | 13:00

Stařeček napsal(a):

Já jenom doufám, že lobování pro radar je placeno dolary z USA a lobování proti radaru je placeno rubly z Ruska. Jinak můj názor je ten, že každý má mít své vojenské zařízení doma a na hamburger bych si nejraději zajel do USA a na šašlik do Ruska. Kdybych na to měl.
29. 09. 2008 | 13:03

StandaT napsal(a):

Pane Stejskale, zapoměl jsem vyplnnit jméno, a ono to tam zamě vyplnilo "Kaleid" (což byl v okamžiku, kdy jsem to rozepsal poslední příspěvek.

"Takže místo amerických imperialistických ... ..." to je moje. Kalejdovi se omlouvám, není to můj záměr
29. 09. 2008 | 13:04

StandaT napsal(a):

Tak ještě jednou bez chyb.

Pane Stejskale, zapoměl jsem vyplnit jméno, a ono to tam za mě vyplnilo "Kaleid" (což byl v okamžiku, kdy jsem to rozepsal, poslední příspěvek v diskusi).

"Takže místo amerických imperialistických ..." je můj příspěvek. Kalejdovi se omlouvám, nebyl to můj záměr.
29. 09. 2008 | 13:07

stále rebel napsal(a):

Evropští politici se o radaru bojí mluvit, říká poradce francouzského prezidenta Sarkozyho přes evropské záležitosti a vlivný europoslanec Alain Lamassoure.

HN: Proč se evropští politici vůbec nevyjadřují k radarové základně v Česku?

Je to jedno z témat, kterému se všichni raději vyhýbají. Je to úplně nepochopitelné. Amerika si jednostranně rozhodne instalovat ve dvou evropských zemích část své protiraketové obrany, a Francie, Německo a Británie se tváří, že je to jen věcí Česka a Polska. Přitom Rusko na to reagovalo tak, že zmrazilo jednání o klíčových smlouvách s celou EU. Takže se to týká nás všech.

http://hn.ihned.cz/c4-10065...
29. 09. 2008 | 13:21

Řeřicha napsal(a):

Opravdu neuvěřitelné, jak jsou ve většině příspěvků znát stopy čtyřiceti let totality. Pokřivené duše, logika nenávisti, znásilněné nezávislé myšlení... Dvě generace národa českého zralé na bohnickou léčebnu a jejich děti mohou jen zvolat "Éli éli, lamma sabakthanni!"
29. 09. 2008 | 13:22

Míval napsal(a):

Stane, Vaše hodnocení úlohy členů české vlády v protiradarové propagandě je zcela přesné. Ale proč ty lidi zavírat. Co když je takto koncipovaný radar opravdu svinstvo, přispívající hlavně ke zvýšení napětí ve světě. A mezinárodní napětí a bezpečnost je nepřímá úměra. Takže si tito činitelé možná naopak zaslouží úctu za svou, sice podvědomou, ale přece jen snahu napravit hloupost, kterou díky zapojení svého intelektu připravují.
29. 09. 2008 | 13:23

Stařeček napsal(a):

proč já mám pořád ten dojem, že zatím co USA chtějí mít arabskou ropu doma, problémy s Araby chtějí přenést do Evropy a dost usilovně se o to snaží.
29. 09. 2008 | 13:25

PetrK napsal(a):

Pane Pehe, nějak vám rozumím čím dál méně. Neměl byste navštívivt psychiatrickou léčebnu?
29. 09. 2008 | 13:32

lenox napsal(a):

To Řeřicha :
Manipulace s veřejným míněním v zájmu ideologie má v tomto státě hluboké kořeny. Je to u nás již jakási tradice, abychom se náhodou "nepomýlili" a nesešli s nastoupené cesty.Důležité však je, že si na to většina národa zvykla a naučila se oddělovat svinstvo od pravdy. Bohužel, na to, abychom mohli prosazovat svůj vlastní názor, jsme národem nepočetným a na geograficky frekventovaném místě. Není tedy divu, že se zde utkávají agenti obou hlavních mocností. Bylo by pošetilé tvrdit, že je tomu jinak. Přestože se maniulace s veřejným míněním neustále zdokonaluje, zůstávají media jejich hlavním zdrojem. Není sice fér, že nám nenalejí čistého vína, ale je třeba si uvědomit, že novinář může být dobrý nebo hloupý. Dobří novináři se dělí na statečné, méně statečné a zbabělé. Pane Pehe, děkuji, že jste v té 1. skupině.
29. 09. 2008 | 13:46

já napsal(a):

StandaT: Zkusil jste to bez chyb, ale nepovedlo se :) Píše se zapomněl a ne zapoměl. Vždycky si řekněte infinitiv: zapomeNout...
29. 09. 2008 | 13:47

krok napsal(a):

pane Pehe, jak Vás obvykle nemusím, tak tentokrát gratuluji:-))..vystihl jste to naprosto přesně a trefil hřebíček na hlavičku..blbečci, co neumí číst, ať klidně proti Vám řvou, těm inteligentním je počínání současné vlády jasné:-))
29. 09. 2008 | 13:52

Železnohorský napsal(a):

Poslední dobou se nad zpravodajstvím řehtám jako nikdy (smích je zdravý). Zrovna jsem si přečetl zprávu, jak rozvědka potvrdila, že cizí agenti měli zájem o informace k radaru. No, je vojenský, ne? Agenti to mají v popisu práce, vyzvídat, co by je tak asi mohlo zajímat jiného? Ještě že máme ty volby, člověk se řeže v jednom kuse...
29. 09. 2008 | 13:57

scientist napsal(a):

pane Pehe, vypadá to, že máte téměř povinnost napsat pravidelně článek, děj se co děj. A tak se vyjadřujete i k věcem, ve kterých nejste informován ani na základě běžně dostupných informací. Nemohl byste pak napsat, že rozdíl mezi diplomatem a agentem je nezřetelný, protože pokud není diplomat deklarován jako oficiální člen bezp. složek, pak si po odhalení musí sbalit kufry a odjet za doprovodu protestní nóty domů. A mezi ČR a Ruskem již několik vyhoštění přeci bylo.
Již od devadesátých let je v těchto obecných zprávách BIS opakovaně poukazováno na to, že jsou Rusové v CR aktivní a pracují PROTI zájmům a bezpečnosti CR.
Musíte vědět, že označit někoho oficiálně za nepřítele je krok nesmírně vážný, i když všichni vědí, že dané státy nejsou přáteli a operují proti sobě. Takže to, co jste vypotil, je vskutku rychlokvaška nebo záměrná demagogie.Doufám, že to první.
29. 09. 2008 | 13:58

Ivo Peterka napsal(a):

Ládiku, odhalte mi tu demagogii. Já ji tam nevidím. Které informace pan Pehe zkreslil? Které zatajil či úmyslně ignoroval a jsou podstatné pro vyznění celého textu? Když o někom prohlásím, že je demagog, jsem schopen i ukázat argumenty proč. Nyní chci to samé po vás.
29. 09. 2008 | 14:00

Železnohorský napsal(a):

A mimochodem: Jsem proti rtadaru. Přiznávám, infikoval mě některý z ruských agentů, který se schovával mezi stovkami a stovkami Rusů, kteří denně nastupují a vystupují v Praze na Floernci do a ze zájezdových autobusů a kterými se musím denně prodírat, abych se dostal k chlebu vezdejšímu. A je to moje vina, kdybych nebyl naivní, chodil bych ulicí Na Poříčí...
29. 09. 2008 | 14:11

Ivo Peterka napsal(a):

lenox - tak, tak...

Je zajímavé, že působení ruských agentů je BIS dobré jen k mávání pseudo-informacemi kolem radaru. To je jakoby po statku pobíhal šavlozubý tygr a čeledín, který z lenosti a ubohosti neodklidil koblihy a kravěnce na dvoře, začal vyřvávat, že se na statku válí fékálie kočkovité šelmy. Co je na té šelmě nebezpečnější, jej jaksi kupodivu nezajímá...
29. 09. 2008 | 14:14

Řeřicha napsal(a):

Omlouvám se Ivu Peterkovi, příspěvek z 29.09.2008 14:14:00 patří ve skutečnosti mně... Něpanimaju, pačiemu est vašego jmena na ňom. Eto zajisťe manipulacia rassijske FSB!
29. 09. 2008 | 14:16

dříve ruda napsal(a):

Co nám má vláda oficiálně sdělit? Co to je v době míru oficiální nepřítel? A kam se takovýmto vládním oficiálním sdělením zhoupnou váhy, to musí být jasné i vám. Je to žádoucí?
Když jste emigroval do USA, byl jste podle vaší logiky jejich nepřítel. Co s vámi udělali?
Dál než do poloviny jsem tu Trapnou frašku nedokázal dočíst.
29. 09. 2008 | 14:21

Ami napsal(a):

Nedávno jsem byl v Estonsku. Poměrně hodně rozšířený názor tam je: "Vy nechcete radar? My bychom si ho rádi vzali i s polskými raketami!" Na rozdíl od nás si ještě pamatují to "dobro", kterého se jim od "mírumilovných" Rusáků dostalo. Já osobně mám také na co vzpomínat. Moje generace, jejíž naděje uťala okupace v roce 68 si mohla o svobodě a demokracii jinde běžné nechat tak akorát zdát. Proč se všeználek Pehe nevzdá svého amerického pasu a sere do vlastního hnízda? Je to vděk národu, který mu dal šanci dalšího života na svobodě nebo jen klasická čecháčkovská vyčuranost "však ono se to může ještě někdy hodit"?
29. 09. 2008 | 14:21

dříve ruda napsal(a):

pane Stejskale, zdá se, že se při psaní příspěvků v políčku pro jméno automaticky načítá to předešlého diskutujícího a občas si to někdo nepohlídá, protože na to nejsme zvyklí. Možná práce nějakých agentů, lze to napravit? Děkujeme.
29. 09. 2008 | 14:26

karel napsal(a):

Velmi dobrá analýza pane Pehe, pro bezmozky s modrou s.račkou v hlavě sice nepochopitelná ( o to více se tady vykecávají), ale opět jste velmi jasně uhodil hřebíček na hlavičku. Ubohá manipulace mafiánské vlády s méně chápavými občany prostřednictvím ubohých zpráv prostituujících směšných tajných služeb na politickou objednávku by byla k útrpnému pousmání, kdyby to nebylo z podobného soudku jako např. kampaň nacistů k požáru Reichstagu nebo procesy s imperialistickými špiony v padesátých letech. Je skandální, že snad ještě demokratický stát může mít vládu, která se snižuje k takovémuto nedemokratickému jednání, kriminalizovat většinové odpůrce radaru jako napomahače špionům nepřátelské mocnosti. Doteď mi radar nijak nevadil, ale nyní už z principu jako přesvědčený demokrat nemohu stát jinde než proti této modromafiánské vládě.
29. 09. 2008 | 14:26

zedník napsal(a):

Ano, agent je ten, kdo pracuje proti zájmům a bezpečnosti ČR.
Jestliže vláda, která odpovídá za bezpečnost usoudila, že je v našem zájmu a v zájmu bezpenočsti ČR zde mít radar, monitorující let cizích raket, pak ten, kdo má zájem a pracuje na tom, aby občany proti této stavbě štval, je prostě a jednoduše cizím agentem, pracujícím proti zájmu a bezpečnosti ČR. A BIS nám sdělila, že na našem území pracují cizí agenti (konkretně ruští), kteří se snaží, podporovat ty, kteří proti stavbě vystupují a snaží se stavbu zablokovat.
Takže nevím, co se panu Pehemu nelíbí. To, co BIS provedla je dáno zákonem, ona má tyto agenty vyhledávat a je její povinností zveřejňovat výroční zprávu o své činnosti a zveřejňovat zjištění, která nejsou tajná.
A neopakujte nesmysl, že 70% obyvatel je proti radaru! Podle posledního výzkumu, zveřejěného na komunistických Novinkách je proti stavbě 44%, 35% je jasně pro, zbytek nerozhodnutých. Než mně začnete nadávat, výsledky průzkumu si na webu vyhledejte!
29. 09. 2008 | 14:33

dříve ruda napsal(a):

karel:
blahopřeji k vaší chápavosti. Mně spíš vaše logika připadá, že až vám Topolánek řekne, že byste měl jíst, umřete hlady.
29. 09. 2008 | 14:35

Matrix napsal(a):

karel
Hmmmm, koukám, že budu raději bezmozkem než rudým inteligentem. Radarová koalice tvým odchodem utrpěla nevratnou ránu.
29. 09. 2008 | 14:39

StandaT napsal(a):

Tak už dorazil modrobijce, takže mám konečně příjemce pro mou otázku (případně snad odpoví někdo jiný, kdo se smiluje nad zmateným bezmozku s modrou sr. v hlavě): Dle té správné interpretace se nyní zpravodajské služby vymkly demokratické kontrole a zapojily se do vládního spiknutí proti občanům. PROČ tedy opozice nastoluje takovou situaci, aby parlamentní výbor - JEDINNÝ nástroj kontroly(!) - byl na celé týdny mimo hru? Není to tak trochu schíza?
29. 09. 2008 | 14:42

wiki napsal(a):

Autor má velmi "dobrý" odhad, například zde :
"Klausův poslední Silvestr na Hradě?
Autor: Jiří Pehe
Šance Jana Švejnara na zvolení prezidentem se zdají být tak malé, jako byly šance Václava Klause v roce 2003. Což ovšem znamená, že se Švejnar prezidentem nakonec může stát."
29. 09. 2008 | 14:48

Řeřicha napsal(a):

Ami - Řekl jste A, zapomněl však říci i B...

Já například… chci taky radar... ale jenom ten RADAR. A místo obálek v kapse, kterými mě kolega ze zámoří chce přesvědčit, aby si tam jeho vojáčci dělali, co je napadne - například zvát RUSKÉ KOLEGY NA INSPEKCI, aby je uklidnili, jsem ochoten naopak ZAPLATIT za pronájem a nechat v něm pracovat VLASTNÍ PERSONÁL.

Kam se tedy řadím, když vnímám spojenectví a sjednávání smluv ve světle ROVNÝ s ROVNÝM? To jste se po roce 1968, kdy na vás ta druhá strana s... zvysoka, asi odnaučil. VY Máte potřebu se někde vyhřívat (dokud jste ve střevech vašeho protektora vnímán jakožto užitečná bakterie typu E.coli. V opačném případě...). Já nikoli - teplo si raději zaplatím, či objednám. Rektální turistika mě neláká.
Jsem proto ruská spojka? Jsem podržtaška FSB, když mě naplňuje bujarým smíchem tato zoufalost ve formě nepřímé vládní prezentace, v čem, podle pánů Ivánka či Mirečka a jejich chlapců z BIS, spočívá prvotní náplň práce ruských špionů na území ČR?
29. 09. 2008 | 14:56

Řeřicha napsal(a):

Matrix - nálepkování Vám jde stejně dobře, jako Vašemu příteli karlovi, miláčku můj. Co jste za vzorné kladení nálepek třídního nepřítele dostával v Jiskřičkách? Bonbónek, nebo lízátko? Mohu Vám nabídnout hašlerku - jste totiž svědomitý hoch; platí u Vás "Co se v mládí naučíš, v stáří jak když najdeš". To potěší. ;´)
29. 09. 2008 | 15:02

Řeřicha napsal(a):

karel jakbysmet, mírněte Váš slovník, příteli. Snažíte se, narozdíl třeba od Matrixe, trochu argumentovat, je tedy škodou používat svazácké obraty.
29. 09. 2008 | 15:05

Kmotr napsal(a):

Přímo ukázková demagogie bylo vyjádřená Tupolánka ke zprávě BIS, cituji: "Zpráva je pravdivá" a basta. Odkud to hlava mafie ví? Pošeptali mu to jeho zámořský přátelé nebo se Rusové přiznali. Ano pane Pehe napsal jste to správně a vystihl jste ten humbuk, který modří ptáci vyvolali před krajskými volbami.
29. 09. 2008 | 15:15

Matrix napsal(a):

Řeřicha
Miláčku? Hmm, každý jsme nějaký. I 4%.
29. 09. 2008 | 15:22

Charlie napsal(a):

pane Pehe

souhlas,
jen mi připadá, že druhá část článku opakuje to, co napsáno v prvé části.
29. 09. 2008 | 15:29

Matrix napsal(a):

Jinak krásný komentář na dané téma:

http://blog.ihned.cz/c3-283...
29. 09. 2008 | 15:30

Řeřicha napsal(a):

Pan ministr vnitra Ivan Langer by měl neprodleně vydat zatykač na 2 NEJLEPŠÍ AGENTY ve službách FSB, kteří byli čerstvě demaskováni.

Jsou jimi samotná ministryně obrany Vlasta Parkanová a písničkář Jan Vyčítal. Svou špičkovou, svědomitou a geniální prací získali podle tajných materiálů 60% obyvatelstva Čech, 45% obyvatelstva Moravy a 34% obyvatel Slezska na stranu Ruské federace, respektive proti radaru.
Za svou záslužnou činnost byli již 8.července 2007 tajně vyznamenáni tituly „Hrdina FSB“ a medaile „Vladimira Putina I.třídy“.

Pan president Václav Klaus za své zásluhy pro blaho Ruska obdržel pouze čestné uznání.
29. 09. 2008 | 15:31

čtenář napsal(a):

to Řeřicha: Když si to člověk přečte - ten článek, a pak reakce na něj , tak jaký je dojem? Z modrého buranova leze jediné hodnocení, a to autora. Když už není modrý buranov schopen jakékoli věcné polemiky , tak má zbytek dělat co? Nekomentovat ? Moudře mlčet? Nebo na hrubý pytel prásknout hrubou záplatu? Já osobně dávám přednost tomu třetímu.
29. 09. 2008 | 15:31

Miloš napsal(a):

Konečně rozumný článek k věci.
29. 09. 2008 | 15:44

Jiří napsal(a):

O tom, která zpravodajská služba je nepřátelská je zbytečné se bavit.Spojenci jsou členové NATO a to,že Rusko není náš spojenec je jasné i malému dítěti.To,že ho neoznačujeme otevřeně za nepřítele není vůbec podstatné,důvody jsou pouze diplomatické.Nikdo, kromě ruských generálů nám nevyhrožuje jadernými zbraněmi.nikdo nevykládá,jaká to byla chyba stáhnout okupační vojska z ČR,SR,Polska,Maďarska a jakou chybou bylo osvobození pobaltských států.Nikdo,kromě Rusů neslibuje,že se vrátí.
29. 09. 2008 | 15:48

Marko napsal(a):

Pokud se podíváte na pravou stranu stránek,tak vidíte,že terorismus BIS,pardon cizích služeb zasáhl i aktualne.cz!
29. 09. 2008 | 16:04

Ami napsal(a):

To Jiří.
Lépe to ani napsat nešlo. Pan "jediný chytrý" Řeřicha alias bakterie E. coli si může zkoušet hrát s velmocemi na rovného s rovným na svém hřišti. Pozor aby na něm neměl brzy mokro...
29. 09. 2008 | 16:07

Alibernet napsal(a):

Pane Pehe, Rusko je jednoznačně nepřítel a nemusí nám to říkat vláda. Přátelé si totiž nevyhrožují a také se nepřátelím s lidmi, co umějí akorát chlastat a zabíjet.
29. 09. 2008 | 16:36

Admirál napsal(a):

Pan Pehe většinou píše se záměrem ovlivnit mínění čtenářů před nějakým důležitým politickým bojem. U tohoto blogu mi chvíli trvalo, než jsem přišel na to, kam vítr fouká. Zřejmě chce před volbmi přiložit polínko do ohně pálícího Topolánka a ODS.

Ne že bych radaru a ODS fandil, ale skrytá manipulace mi vadí z jakékoli strany.

PS:Vládní koalice na tom musí být už hodně špatně, když zveřejňuje zprávy BIS ala " bericht stážmistra Flanderky z Putimi."
29. 09. 2008 | 16:51

Martin napsal(a):

Jestli jsou agenti takovym nebezpecim, tak doufam, ze uz davno byli vyhosteni. Vymlouvat se na nejakou slozitejsi zapletku tajnych sluzeb je blbost, protoze pokud skutecne tady pracuji, tak je zverejneni zpravy samozrejme vsechny upozornilo a zmenili sve metody prace.

Takze spise vse nahrava tomu, ze jde jen o ciste politicky humbuk.
29. 09. 2008 | 17:01

Mard napsal(a):

Ten Zubov by docela klidně agentem ruské tajné služby být mohl.
29. 09. 2008 | 17:06

právník napsal(a):

to Jiří - Hádanka - kdo řekl toto:"Je nemyslitelné, aby na území suverénního státu byly v době míru cizí vojska nebo základny". Tato věta se stala součástí státní ideje českého státu po r. 1993. Jestliže je pravdou, vážený Jiří,že nás neohrožuje jadernými zbraněni nikdo jiný, než ruští generálové, vystavil jste jako zastánce radaru tomuto zařízení a celé myšlence úmrtní list. Řešení hádanky - výše uvedená slova pronesl v parlamentu ČSFR M. Kocáb. Jak je vidět, vše je myslitelné.
29. 09. 2008 | 17:23

Foreigner napsal(a):

Pane Pehe, kvuli vam jsme prestali poslouchat Ceske vysilani v Sydney.Vase nudne komentare trvajici celou dobu vyhrazenou Ceskemu vysilani stejne malokdo poslouchal.
29. 09. 2008 | 17:27

čtenář napsal(a):

Doufám, radarčíci, až bude situace houstnout , tak uvědoměle naklušete do Brd a radar budete chránit vlastními těly. Vy tak akorát akademicky kecat o nepříteli. To jo. Ale co jít také bojovat, modří hoši? Do Iráku , Afghanistánu , Georgie apod.
Za svobodu jste tady na Aktualne ochotni kecat do posledního Amíka.
To vám jde docela obstojně.
29. 09. 2008 | 17:33

Kritik napsal(a):

Přesné, pane Pehe, děkuji.
Zbývá ještě dodat, že 2/3 obyvatel nesouhlasících s radarem se rázem stalo podplacenými přisluhovači ruských tajných služeb. Tak masivní úspěch se ještě žádné tajné službě nepodařil.
29. 09. 2008 | 17:33

čtenář napsal(a):

to Foreigner: No , jestli v Sydney nemáte na starosti nic jiného než poslouchat České vysílání , tak to vás upřímně lituju. Co tam proboha vůbec děláte?
Ale jestli chceš horké novinky , tak koukej do USA. Tam se dneska neví dne ani hodiny.
29. 09. 2008 | 17:37

Jarda napsal(a):

Pehe, řekni mám, jak jsi nakradl pozemky v Praze Letňanech? Jeden z mnoha darebáků a podvodníků a chce něco kázat o morálce a politice....
29. 09. 2008 | 18:03

ROSSIAN napsal(a):

Když čtu dnešní média, mám pocit že se vrátily nejen o 20 let zpátky ale přímo do 50 let. Znovu jsou titulky o "rejdech nepřátelských rozvědek" o "pátých kolonách", jenom chybí ještě "ruský brouk" (podobně jako v 50 letech mandelinka bramborová)...Poslední zpráva o reji ruských agentů co se snaží ovlivnit české občany proti radaru je už opravdu vrchol nesmyslu který si každý přebere zdravým selským rozumem. Proti základně je u nás standartně okolo 75% procent lidí už od samého počátku a toto číslo je zž celé dva roky stejné. Ruská rozvědka vskutku nemá potřebu plýtvat prostředky na věc (údajná propaganda proti radaru) když drtivá většina obyvatel je proti. Celá ta zpráva opravdu služí pouze k zastrašení občanů a vyvolání rusofobie (podobně jako v 50 letech zastrašování občanů americkým imperialismem a západoněmeckým revanšismem, aby vláda zakryla svoje stále více napovrch vyhřezávající mafiánské praktiky a provázání s organizovaným zločinem - a k tomu jim nepomůže ani to že si do vlády vzali kašpárka "pana knížete" jenž jim svoji hloupostí vydávanou za ušlechtilé zásady akorát dělá křoví.
29. 09. 2008 | 18:04

Marty napsal(a):

Tolik kriku :) Pritom je snaha ruskych tajnych sluzeb zcela pochopitelna a rekl bych az samozrejma. A pri pohledu na ceske aktivisty i uspesna.
29. 09. 2008 | 18:09

Martin napsal(a):

rossiane, presne. ty pruzkumy krasne ukazuji, jak ta zprava je prinejmensim pritazena za vlasy. pomer zastancu a odpurcu je stale zhruba stejny (zalezi to od otazky a firmy ale pomery se drzi). bud ruska sluzba je naprosto neschopna, co snad nikdo tvrdit nehodla, nebo proste se nijak vyraznej neangazuje. je jasny ze tu pracuji agenti, ale agenti z celeho sveta a zabyvaji se rozhodne zajimavejsima vecma.
29. 09. 2008 | 18:10

mp napsal(a):

Rozšiřování fám o ruských agentech je trapné a průhledné a zdá se, že opravdu má sloužit k zastrašení obyvatelstva a ovlivnění poslanců před hlasováním o umístění radaru v době, kdy jeho schválení je nejisté. Možná, že je to již součást avizovaného "plánu B", který má již vláda, dle slov jejího člena, připraven pro případ parlamentní nouze nejvyšší. Co asi bude následovat dál? Naaranžované teroristické útoky, které budou nuceni provést poslanci vládní koalice, kteří se nejvíce provinili v poslední kauze Morava, třeba takový poslanec Tluchoř, maskovaný v arabské burce? Co asi vymyslí? U vidíme.
29. 09. 2008 | 18:15

Jan napsal(a):

Děkuji modrým fóglům, že mi otevřeli oči. já jsem si ještě donedávna myslel, že jsem proti radaru hlavně proto, že tím roztáčíme další kolo zbrojení. Připadá mi to jako bych do svého okna umístil kulomet, směřující na dům souseda a kdyby se mu to nelíbilo, tak bych ho ujišťoval, že mi jde jen o dobré sousedské vztahy.Co zbyde sousedovi, než namířit něco podobného proi nám. Někomu se prostě stýskalo po studené (a možná i skutečné) válce.
A teď se mi teprve rozsvítilo - já nechci radar, protože na mě působí nějací špióni. Páni z ODS a z BISU : nekoukejte se tolik na americké filmy!!
29. 09. 2008 | 18:25

Blue Jay napsal(a):

Dual citizen Pehe,

Moc se tim Pehe nechlubte. To ze vas Vase rodna strana KSC poslala v 1981 do USA Vas USA citizen nedela. Spise to z Vas dela agenta. Vy jste proste vyuzil pohostinstvi United States of America a ted do nich s chuti kopete za par rublu z Moskvy. Lide jako Vy jsou me totaly disgusting. V USA se tomu rika garbage.
29. 09. 2008 | 18:31

Blue Jay napsal(a):

Dear ROSSIAN,
Me je u zadku kolik lidi si co o zakladnach v CR mysli u Vas doma v Socialistickem Rusku. Tady posledni pruzkum na Novinkach( Rude Pravo) rika ze pouze 44% je proti radaru. Milej RUSSIANE podivejte se na pruzkumy v Polsku. Pred a po najezdu vasich Mongoloidnich vudcu na uzemi Gruzie. BIS ma pravdu. RUSSIANE pod vedenim dustojnika KGB Putina se tu rozmnozili a pilne stekaji.
29. 09. 2008 | 18:39

Pepek Vyskoč napsal(a):

Už od dob Švejka se to tu hemží ruskými špióny!

Samotný kníže pán Karl VII, Fürst von und zu Schwarzenberg, Herzog von Krummau, Graf von Sulz, gefürsteter Landgraf im Klettgau vzpomínal na zlaté časy vachmajstra Flanderky z obce Putim. Tehdy se to ruskými špióny v Čechách taky hemžilo. Jenomže za císaře pána si uměli poradit, teplá cimra, kafe s rumem, vlídné vyšetřovací metody, placení informátoři a bylo to. A nepotřebovali ani BIS! Já bych dal každému z BIS dýchnout a ukázalo by se jako ve Švejkovi - rum, kontušovka, borovička, jeřabinka, režná!!! a na jejich provoz bych nedal ani korunu - prostě nic nového pod sluncem, hoši a za ty prachy prosím, buďte více vynalézaví. Za přispění médiíí jen a jen blamáž a vytváření jiných afér, pocitu hrozby, strachu, nejistoty a především odpoutání pozornosti jak médií, tak lidí od skandálu ODSáků podle zásady přerazit jednu nepříjemnou aféru ještě větší a ospravedlnit tak další výdaje na tyto hňupy, kteří dělají akorát machry a hajzl mají na chodbě. Takové ubožáky, lumeny a zločince na vlastním lidu jsme tam v práglu od dob socialismu ještě neměli.
29. 09. 2008 | 18:46

veverka napsal(a):

Pane Pehe,nerozumím této Vaší větě:

"Pokud by ale mělo být schválení radaru dosaženo zastrašováním či DALŠÍM nakupováním přeběhlíků, bylo by pro naší demokracii lepší, kdyby radar nebyl."

Znamená to,že to dosavadní nakupování přeběhlíků Vám nikterak nevadilo a vadili by Vám až teprve ještě nějací další?
29. 09. 2008 | 18:49

Sada napsal(a):

Když se 70ti procenty nepohnul lobbysta placený z daní i těch 70ti procent, přišly rozpočtové "pobídky" pro starosty a když ani to nepomohlo, objevili se ruští agenti.
Pane Pehe děkuji za komentář
29. 09. 2008 | 18:52

veverka napsal(a):

No a když už jsme u těch ruských agentů,tak taky něco o těch amerických,ne?

Brusel šetří, zda odmítnutí Lisabonské smlouvy nesponzorovala CIA

http://www.novinky.cz/clane...
29. 09. 2008 | 18:56

Milan napsal(a):

Vážený pane Pehe jednoznačně s Vaší argumentací souhlasím. Tady někdo vrtí psem namísto toho, aby pes vrtěl ocasem.
29. 09. 2008 | 19:08

ok napsal(a):

Žádný politik si nemůže dovolit, veřejně onálepkovat Rusko, jako našeho nepřítele. A přesto tomu tak je. Není relevantní, jaké zřízení zrovna v Rusku je. Ideologie je jasná. Zozšířit hranice a panství Ruska, kamkoli to půjde. Přiznejme si, že budoucí osud bývalých sovětských republik je nám tak trochu vzdálený, pouze snad existuje jakýsi pocit solidarity bývalého porobeného s bývalými porobenými. Na rozdíl od zmíněných, máme ale velice nezdravý pocit bezpečnosti. Neuvědomujeme si zřejmě, že naše momentální situace není zdaleka vyřešena "na věčné časy". Je pravděpodobné, že političtí aktéři dneška se relevantních změn nedožijí. To je ale neopravňuje hazardovat s osudem generací příštích. Jinými slovy - pro běžného občana není možné, vyslovené hrozby přesněji analysovat. Na druhé straně ale, je každý prostředek, který povede k těsnějším vazbám na USA vítaný a přínosný. A jestliže tuto "munici" dodává samo Rusko (a o aktivitě ruské rozvědky ohledně radaru nelze pochybovat), tím lépe. P.S. Nejsem sice Američan, ale pro radar nejsem jen principielně, nýbrž na 100%.
29. 09. 2008 | 19:14

zdesta napsal(a):

Hypotéza je jedna věc a reálná skutečnost druhá.Spolupráce s cizí rozvědkou proti zájmům státu je trestná.(nebo se pletu)Očekávám nějakou konkretizaci a následné sankce.Já bych dal přednost informaci policejních složekpřípadně i BISu,který profík odprásknul Mrázka a kdo byl iniciátorem.
29. 09. 2008 | 19:19

zdesta napsal(a):

ok
"Ideologie je jasná. Rozšířit hranice a panství Ruska, kamkoli to půjde."

Ano,zatímco USA nechtějí rozšířit své hranice a panství,kamkoli to půjde.V Iráku prodávají mléko nebohým potřebným dětem,v Afghánistánu pomáhají pást domorodcům ovce a radar u nás má být na sledování dalekého vesmíru,který čeká na to,až mu tam USA dovezou demokracii.jen co astronomové zjistí,že je tam ropa.
29. 09. 2008 | 19:27

Gerd napsal(a):

Naši politici (a USA) označili nejdříve radar jako obranu proti Íránu a Severní Koreji. Když se ukázala hloupost tohoto argumentu, vzali si stravitelnější sousto a označili radar za obranu proti Rusku. Možná vůbec není zaměřen a priori proti nikomu vyjma EU. A možná zde bude instalováno zařízení (kromě radaru) na odposlech celé EU. Přeci jen jsme v srdci Evropy. Jisté je, že pravé důvody umístění radaru zrovna do ČR se nikdy nedozvíme. Kdyby byl radar opravdu namířen proti Rusku, stál by již někde v Pobaltí, kde jej chtějí a kde obsáhne celou Ruskou federaci.
Na žvásty BIS o ruských špiónech nevěřme. Nepochybně jich zde působí mraky, stejně jako amerických a dalších. Ale že by právě dnes vyzvídali informace o radaru? U našich děravých státních organizací se nic neutají a tak už potřebné informace možná dávno mají všichni, kdo za ně politikům dostatečně zaplatili. Je jisté jen jedno. Za dobý peníz prodají i babičku v hrobě.
29. 09. 2008 | 19:31

Sada napsal(a):

myslím si, že některá média ze zprávy BIS zdůraznila pouze informaci o ruských agentech a poněkud upozadila informaci o tuzemských lobbystech, kteří působí na rozhodování úřadů, rozhodně se tímto jevem cítím více ohrožen než ruskými agenty..takhle se politicky blížíme ruskému "modelu" bez toho, že by ho museli exportovat nějací agenti...
29. 09. 2008 | 19:37

Janes. napsal(a):

Jedno je jistý,a to,že agent od Georga,nebo od Medvěděva,nám je to jedno,pravda je taková,že 60 % lidí tohoto státu americký radar nechce a propaganda,dle mně z modroODSácké dílny nás nijak nepřesvědčí.Nejhorší je,že opět,jako v minulostí rozhodují za nás a bez nás,prostě totalita a jen proto,že si upsali amikům,nebo jim prostě lezou do zadku,což jim nezavidím,ale nesmí s sebou táhat celý národ a navíc proti vůli 60 % občanů.
29. 09. 2008 | 19:49

Sada napsal(a):

Ten kdo je proti radaru je Ruský agent.Tak by se dala nazvat současná zastrašovací propaganda ODS.Ještě zbývá dodat že vůdcem těch agentů ja Paroubek a můžeme(ODS) jít směle k volbám.
Mi osobně radar nevadí a nebyl bych ani proti, kdyby tu byly i rakety.
29. 09. 2008 | 19:54

franci napsal(a):

Omluva, nevím kde se mi tam ocitlo jméno Sada.
Psal to "franci"
29. 09. 2008 | 19:57

stále rebel napsal(a):

Tento článek stojí za přečtení.
http://management.blog.lupa...
Ruský názor je možné najít například zde:
http://www.globalaffairs.cz...
29. 09. 2008 | 20:05

Blue Jay napsal(a):

Je Pehe Rusky agent?
Rekl bych ze ano. Ten clovicek se tak snazi kritizovat Ameriku a vychvalovat SSSR, ze bych rekl ze pan Pehe byl uz davno koupeny. KSC mu zaplatila pobyt v USA a Pehe jim to ted zplaci.
29. 09. 2008 | 20:13

Blue Jay napsal(a):

Uz jsem tu jednou napsal,
Pehe me pripomina Lenina. Verim ze se podle nej stylizuje zamerne.
29. 09. 2008 | 20:16

Blue Jay napsal(a):

Pehe neprodava CR levne,

Rusove mu za to koupili borsc. Je to ceskej "politolog" ktery si uvedomil co mu chutna nejlepe.
29. 09. 2008 | 20:35

Blue Jay II napsal(a):

Pro pana Zdestu - Ukažte mi jedinou zemi ve světě, kterou USA obsadila, aby z ní udělala "Svaz amerických republik" Po rozpadu SSSR se osamostatnilo kolem sta milionů lidí a území o velikosti poloviny Evropy. A to vůbec nemluvím o zemích střední a východní Evropy, které, ač ne oficielně součást mocnářství, přece jen byly jeho naprostí vazalové.
29. 09. 2008 | 20:59

Kyberpunker napsal(a):

BIS stojí daňové poplatníky více nežli miliardu Kč. Za to musí něco vyplodit - výroční zprávu. Je pro BIS výhodnější, když zpráva obsahuje ne objektivní informace, ale to co chce vláda slyšet, protože ta BIS řídí, jmenuje a odvolává jeho dobře placené funkcionáře. Podobně kvalitní informace dodala CIA Bushovi, když chtěl vpadnout do Iráku.
Zpráva BIS obsahuje tři bomby:
č.1 - v ČR působí cizí agenti
č.2 - v ČR působí ruští agenti
č.3 - ruští agenti nepodporují US radar v ČR
To koukáte lidičky, co?
29. 09. 2008 | 21:02

m&m napsal(a):

Nejdůležitější komentář posledního týdne.

Co právě dělá ODS, je jedno z největších svinstev porevoluční ČR. ODS je skutečným ohrožením demokracie. Doufám, že už to konečně pochopí i ti nerozhodnutí voliči a lidé, kteří si myslí, že když - znechuceni - budou ignorovat volby, nijak výsledek voleb neovlivní. Omyl. Zvyšují poměr hlasů pro ODS. Proto také cílem zpravodajských zásahů všeho druhu bývá vytvoření chaosu, hození špíny, na kterou se nedá v poslední chvíli zareagovat. Není třeba druhou stranu z něčeho usvědčit, stačí chaos a nařčení. Když není možné nahnat počet hlasujících pro nás, je možné alespoň znechutit voliče konkurenční strany. Osvědčený scénář po dvou posledních volbách.

A že tím pomůžeme prosadit US základnu v ČR, je jen příjemná třešnička na dortu...
29. 09. 2008 | 21:20

m&m napsal(a):

Ještě nedávno Pepa Nos zpíval: "Já jsem agent sí áj ej, strašně zlej, strašně zlej".

Nikdy bych nečekal, že nás ještě někdy bude vážně strašit agenty. Třebaže ruskými.
29. 09. 2008 | 21:23

m&m napsal(a):

oprava: že nás ještě někdy někdo (zejména vláda) bude vážně strašit agenty
29. 09. 2008 | 21:25

m&m napsal(a):

Jen dodám, že agenty straší vláda a některá média - hlavně ČT, která snad už je jen tiskovou agenturou US Army. Smaotná zpráva BIS je psána o něco střízlivěji.

Dovolím si zkopírovat část svého příspěvku z vedlejšího blogu:

Např. článek HN otevřeně sugeruje vedení "kampaně proti radaru" viz http://domaci.ihned.cz/c1-2...
"BIS: Ruské tajné služby vedly v Česku kampaň proti radaru"

Přitom ve zprávě BIS je řeč jen o zneužití tématu několika marx-leninskými extremistickými organizacemi a hnutí proti radaru jsou v ní výslovně charakterizována takto:
"Zapojení jednotlivých subjektů do protiradarového hnutí považuje BIS, podobně jako v případě zapojení do antiglobalizačního hnutí, za zcela legitimní činnost v rámci občanské společnosti."

Jaká se následkem podobných dezinterpretujících článků rozvinula v ČR diskuse, už víme. Nejčastěji se to "překládá" tak, že je antiradarové hnutí financováno Ruskem.
29. 09. 2008 | 21:31

zdesta napsal(a):

Zdesta. O.K. Ideologie je jasná........ Jsem nepsal. Začínám mít v tom bordel kdo co psal či nepsal. Teď tám mám m§m.
29. 09. 2008 | 21:41

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat. Bylo tady kdysi hodně cizích vojáků. Před dvaceti lety odtáhli, a od tý doby naši nechytli žádného jejich špiona. Neslyšel jsem
teda. Takže logicky,buď tady žádní jejich špioni nejsou, anebo naše tajné služby byly - jsou přímo řízeny..?????
Pro ty co zapomněli, jo a poslední fotočky jsou přímo od rusů, tak si to užijte:
http://www.rezek.biz/skl.htm
http://warnet.ws/news/25030
http://komap.net.ru/2008/09...
29. 09. 2008 | 21:58

zdesta napsal(a):

Je zajímavé, že většina občanů všech států EU má na ameriku a američany diametrálně odlišný názor než jejich vlády. Proč asi? Čím to jenom m§že být? Není to tím, že občané nejsou placení lokajové USA.
29. 09. 2008 | 22:05

wbgarden napsal(a):

To wbgarden,

Ja se pravidelne divam na ct24 na program "pred 25ti lety" Pro me je to neco absolutne neuveritelneho. Ale lidem to bylo pumpovane do hlavy 24 hodin denne. O to same se tu dnes pokousi Pehe. Ja pevne verim ze je to clovek ktery je obeti rezimu ktery tu panoval 40 let. Ten chudak si to asi ani neuvedomuje. On tomu veri. Proc by ho komuniste nakonec v 1981 pusili do USA. Verili ze se jim pan Pehe vrati. Staci si precist par jeho clanku a kazdy vi odkud ten clovek pochazi. Rozhodne to neni obcan USA. Spise obcan SSSR.
29. 09. 2008 | 22:12

Otis1 napsal(a):

Jsem pobaven tím, že podle nejednoho komentáře ODS má být pro radar a ČSSD proti. Ale jednání s Američany přece zahájily ještě soc-dem vlády. Jenže teď se přestaklo jednat tajně a protiradarový názor byl v souladu s většinou národa (alespoň podle počátečních průzkumů), oponoval vládnímu postoji, tak proč si nepřihřát polívčičku, že, krajské a senátní volby v tento rok, u předčasných parlamentních nevíme dne ani hodiny?
Taky mi nejde na rozum, proč by si Rusové měli kupovat nějaké křiklouny, když si mohou koupit politiky. Ačkoli v parlamentu to asi bude kapánek složitější než na karlovarské radnici.
A každý velký bratr bude chránit malého bratra, jen když mu ten bude zobat z ruky, ale hlavně tehdy, když se to bude krýt se zájmy toho většího. Takže podle mého když už nějaké základny, tak NATO, NE americké, stejně jako dříve NE ruské.
29. 09. 2008 | 22:15

Řeřicha napsal(a):

Blue Jay - Pijete spíše rum, jeřabinku, višňovku či vanilkovou? Nejspíše všechno naráz. Chce to ubrat, kolego, alkohol je metla lidstva - jeho působením se vám v očích množí špióni. ;)

Ami - E.coli je kupodivu charakteristika vaší osoby. Pokud chcete ve vaší poslední reakci insinuovat, že s USA nelze jednat jako rovný s rovným, a zároveň vyzdvihovat jejich demokratičnost a tvrdit, že jediný, kdo diktuje podmínky, jsou Rusové, něco je s vámi špatně, chlapče.
P.S.: Zkuste o logice vašich rektálních choutek přesvědčit takové Švédy, Finy, Rakušany, či Švýcary. A snažte se - budete to s těmi hlupáčky mít hooodně těžké.
29. 09. 2008 | 22:29

Blu Jay napsal(a):

To Otis,

Cesi nejsou zase tak sofistikovanej narod. Jim staci par Paroubku a Pehu aby rvali ze radar je spatnej. A kdyz jim to zaplatej Rusove budou rvat jeste hlasiteji. Si predstav kdyby tu nekdo rval ze ceny plynu a benzinu by se mely snizit. Bych rekl ze by pro to bylo 99 procent populace. Ale melo by to vyznam? Kdo opravdu vi jak jsou ceny pohonych hmot ovlivnovane? Pomohlo by referundum ke snizeni?
A co dane? Radar je opravdu otazka narodni bezpecnosti. Me osobne nepripada ze by CR predstavoval starosta Trokavce ktery ma najednou na opravu domu par gresli jako nekdo velmi duveryhodnej. Zaoralek take neni uplne nevinej. BIS by o nem mohla povidat.
29. 09. 2008 | 22:32

Honza napsal(a):

wbgarden:

Nevím jak těžké bylo, dostat se na UK a vystudovat práva v 70. letech, ale taky nechápu, když někdo emigruje do USA a dokonce tam vystuduje a má jistě možnost kariéry a úspěšného života, proč se pak vrací do Evropy, neřku-li do Česka. Nějak nechápu ten důvod...
Ovšem vzhledem k pracovní aktivitě ve Freedom House/NYC a na NYU v Praze bych na občana Ruska netipoval :)
29. 09. 2008 | 22:37

Blue Jay napsal(a):

Milej Rericho,

Kdyz uz mam chut tak piji CC. A ne ty napoje z Vietnamske trznice o kterych se tu zminujes. Ale asi Cesi jako ty chlastaj cokoliv. I od Vietnamcu.
29. 09. 2008 | 22:40

Honza napsal(a):

Blue Jay

Well, I did not say that :-)
But it's pretty common - who is not successful in the foreign country, he comes gladly back...
But I did not have that feeling with Dr. Svejnar.
I think that not all people come back because of the same reason...
29. 09. 2008 | 22:55

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden vulgární text a jeden urážlivý text, které byly v rozporu s Kodexem diskutujících.

Libor Stejskal, editor blogů
29. 09. 2008 | 22:59

veverka napsal(a):

ok
"Ideologie je jasná. Rozšířit hranice a panství Ruska, kamkoli to půjde."

Zatímco USA svojí hranici a panství rozšiřovat nechtějí,v Iráku jsou proto aby tam mírumilovně pěstovali demokratické tulipány a v Afghánistánu jsou proto aby tam pomáhali hledat pastevcům zatoulané ovce.A základnu u nás chtějí proto,aby pomáhali našim astronomům zkoumat mírumilovně vesmír a v případě že tam najdou ropu,budou mít nutkavou touhu dovézt tam těm chudákům bezbožným demokracii.
29. 09. 2008 | 23:32

Honza napsal(a):

Blue Jay:

I suppose he is paid in "bucks" (at the NYU in Prague) ?

Do you think he knew Karel Kryl well ?(Well, he started to work at RFE in Munich quite late...)
29. 09. 2008 | 23:49

Jan Vaculík napsal(a):

Nebyl by to pan Pehe, aby vládu ODS nekritizoval, hned jak má příležitost. Ale je zároveń je to člověk chytrý a vzdělaný a tak ví, že bezpečnost našeho státu se nedá stavět na tom, že se budeme nádherně usmívat na všechny strany.
Taky mě mrzí, že naše vláda nedokáže pro radar získat větší podporu. Ale to údajné množství odpůrců mi jaksi nejde do hlavy: celých čtyřicet let v nedávné době utíkali naši lidi na Západ za svobodou a vůbec jim nevadilo, že tam jsou americké základny. Zato teď to vypadá, že kdyby tu radar měl být, tak se strhne masový exodus Čechů do Ruska.
Jenže pan Pehe tentokrát sklouzl k čemusi dost hloupému: proč by naše vláda měla vyhlašovat, které země jsou přátelské a které ne? Kvůli tomu, aby se zabetonovala cesta zpět ke zlepšení vztahů? Vždyť to snad cítíme sami, a kdo to necítí, tak ať o tom klidně vůbec neví. Já jako nepřátelský vnímám ten stát, který vyhlašuje, že na nás zamíří své rakety.
30. 09. 2008 | 00:28

Jan Vaculík napsal(a):

Pane Veverko,
nedovedu uvěřit tomu, že máte tak krátkou paměť. Vždyť vy se tváříte, jako bychom si svoji svobodu vybojovali se zbraní v ruce (nebo snad nějakou lstí?) proti Rusovi i Američanovi. Mýlíte se pane Veverko: tak tomu opravdu opravdu nebylo!
Což jste skutečně nepochopil, že demokracie v západní Evropě se po dlouhá desetiletí udržela hlavně díky vojenské síle USA? Že se Sovětský Svaz nerozpadnul díky náhle propuknuvšímu altruismu pan Gorbačova, ale že to bylo proto, že v závodech ve zbrojení nestačil ekonomické síle USA?
Promiňte, ale za názory podobnými těm vašim už nemohu vidět ani předstíranou hloupost; to už vypadá na zlý úmysl.
30. 09. 2008 | 00:40

Honza napsal(a):

Jan Vaculik:

Pokud jste si neuvedomil, tak kdyz mladi lide utikali za svobodou na Zapad, nebylo Cesko jste v EU. Dnes je to trochu jine, svobodu maji a kdyz odejit chteji mohou. Sice jeste neni vse, tak jak ma byt, ale spoustu vyhod uz clenstvi v EU ma - zvlaste podpory pro zaostale oblasti, vystavbu infrastuktur, osvetleni, atd. Mozna, ze lide ocekavali, ze to bude stejne jako sjednoceni Nemecka.
Ale ted je CR clenem EU, ovsem nekteri jedinci a strany vidi jen ty nevyhody a chteli by vse hned. Navic si neuvedomuji, co ta problematika radarove/raketove zakladny znamena.... Jsou to v podstate bilateralni dohody mezi dvema cleny EU a USA (i kdyz pod hlavickou NATO), ovsem ne vsechny statu EU v NATO jsou a navic se jich nikdo na souhlas neptal. TBC...(to be continued)
30. 09. 2008 | 00:44

Honza napsal(a):

Jan Vaculik:

Ted se nekteri (kteri jsou proti radaru) ptaji, proc EU neprotestuje... Podle me je to zcela nova situace, ktera tady jeste nebyla a zatim EU jeste nevi, co s tim. Dochazi tady ke stretu zajmu z vice hledisek.. jednak EU a jejich mirova politika, jednak NATO a USA a politika zbrojeni a jednak Rusko. Dalo by se to taky videt tak, ze je to snaha USA o zpomalovani procesu sjednocovani Evropy, i kdyz to kazdy muze videt jinak... TBC...(to be continued)
30. 09. 2008 | 00:49

Honza napsal(a):

Jan Vaculik:

V te souvislosti neni jiste nezajimavy clanek o vysetrovani mozne podpory o hlasovani proti Lisabonske smlouve v Irsku multimilionarem a podnikatelem Declanem Ganleyem, jehoz zakaznikem je m.j. americka armada:
http://www.novinky.cz/clane...
30. 09. 2008 | 00:57

Jan Vaculík napsal(a):

napřed jenom chci vyvrátit jeden omyl: ta anglicky psaná replika o panu Pehe, ta je mi mylně připsaná nějakým tím šotkem, co tu dnes řádí
30. 09. 2008 | 01:14

Honza napsal(a):

Jan Vaculik:

jo, myslel jsem si to, nevypadalo to na Vas styl :)
30. 09. 2008 | 01:17

Jan Vaculík napsal(a):

Pane Honzo,
díky za vaše úvahy. Napsal jsem Vám poměrně obšírnou odpověď, ale zklolabovalo to při odesílání. Teď už nemám sílu psát znovu.

Takže úplně stručně: Obranyschopnost EU je stavěná na NATO a to zase na vojenské síle USA. Vojenská síla EU je podle mě víceméně prázdný pojem, tedy s ohledem na její akceschopnost. EU vznikla kvůli snadnějšímu obchodování, na obchodu drží a myslím, že obchodní zájmy ji dokáží zase rozvrátit.
30. 09. 2008 | 01:48

Blue Jay napsal(a):

Don't worry Vaculik,

Pehe is well paid. Moscow loves their deducated sons. I bet my life that Pehe is paid for his neverending stream of antiradar humoresques by someone else than a Czech publisher. "American" Pehe has a more profitable target. He aims East.
30. 09. 2008 | 01:51

Honza napsal(a):

Jan Vaculik:

To mate sice pravdu s EU, ale mohlo by se to zmenit..kdyby se chtelo a staty v Evrope se domluvily. Nemecko, GB, Francie, ale i dalsi staty zbrojni prumysl maji a jiste by se obrana EU dohromady "dat dala" (i kdyz ne "pres noc"). Dokud EU zustane celou dobu odkazano na USA, dotud to taky bude znamenat nejen vojensky, ale i hospodarsky a politicky vliv a vmesovani USA
30. 09. 2008 | 01:54

Honza napsal(a):

Jan Vaculik:

Nemecko, GB a Francie vydavaji rocne na zbrojeni dohromady asi 150 miliard US $, proti US "peanuts", ale s ostatnimi evropskymi staty by to urcite byla dostatecna castka a navic EU nepotrebuje mit zakladny, krizniky a ponorky po celem svete
30. 09. 2008 | 01:58

Sláma napsal(a):

Očekával jsem, co z dalíkovské dílny (archivu) bude před volbami vytaženo. Musím přiznat, že jsem zatím zklamán. Doufám, že dalíkovci ještě nevytáhli všechny trumfy z ruky a že budou svá "odhalení" před volbami ještě stupňovat.
Myšlenka to byla jistě dobrá. Dále podnítit protiruské nálady, zjitřené výročím okupace a válkou o Osetii. A priori označit každého odpůrce radaru nálepkou ruského špióna. Ovlivnit hlasování o radaru v parlamentu. Ovšem to provedení nebylo nic moc.
Dosud bylo oficiální tézí (které však věřilo jen pár naivních snílků), že brdský radar není namířen proti Rusku. Zdá se, že naše politická reprezentace již veškeré předstírání v tomto směru opustila.
V diskuzi na tomto blogu padly názory o motivaci vládní garnitury. Domnívám se, že je to jasné. Radar a interceptory někdo vyrábí a když se to povede, bude z toho dobrý kšeft. V rozvojových zemích našeho typu pak vždy z toho "něco kápne" spřáteleným politikům (samozřejmě, záloha se dává předem). Pokud to nedopadne, někdo by mohl chtít zálohu zpět!
30. 09. 2008 | 09:02

Sláma napsal(a):

Jen na okraj připomínám, že spis Krakatice, z něhož čerpala Mf Dnes minulý týden pro výpad proti Tlustému a Paroubkovi, je z roku 2001 a je známo, že byl vynesen již před lety a čekalo se na vhodné načasování, kdy bude použit.
Zajímavé je, že dokud byl Tlustý předsedou poslaneckého klubu ODS či ministrem financí v Topolánkově vládě, bylo ticho po pěšině.
30. 09. 2008 | 09:06

Jan Vaculík napsal(a):

ad Honza:
Co se týče vojenského potenciálu EU, tak máte snad pravdu, ale otázkou je, jestli se ten pytel blech někdy shodne na tom, že je na místě jej použít.

Maně si vzpomínám, jak probíhalo prosavání spravedlnosti ("pravdy a lásky") ve školním kolektivu, dokud ještě na školách bylo normálně: autorita byla na straně těch chytřejších a nekonfliktních, kteří se dokázali dohodnout. Ale kam by se dostali proti agresivním rváčům, kdyby jich nedokázali pár trvale udržovat na své straně! A těm to jaksi vyhovovalo, protože byli raději "dobří" než "zlí".

Podobně mi to připadá s USA: směs agresivity a vůle respektovat demokratická a humání pravidla, a to ve stále ještě přijatelném poměru. - Otázka je, co s těmi osvědčenými pravidly v té "odlehlé" polovině světa, kde o nich asi nikdy nebude nastolen konsenzus. Ale to by byla už jiná debata.
30. 09. 2008 | 10:21

ANTIZEL napsal(a):

radar není záležitost české bezpečnosti?
rusům se radar nezamlouvá, takže se jim máme podvolit a žádný nestavět a všemocně jim pomáhat v ovlivnění veřejného mínění proti radaru?
to už je vrchol demagogie
P.S.kdy napíšete článek o nebezpečném zvyšování napětí ve světě ze strany Ruska?
30. 09. 2008 | 10:25

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden vulgární a urážlivý text, který byl v rozporu s Kodexem diskutujících.

Libor Stejskal, editor blogů
30. 09. 2008 | 10:28

Honza napsal(a):

To Jan Vaculik:

S tím "pytlem blech" máte pravdu. Je to potřeba změnit a možné by to jistě bylo, i když to třeba trvalo generaci, dvě, tři... Jenže jsou očividně někteří jedinci a státní vlády (a to dokonce státy, které v Evropě ani neleží) proti tomu. Možná by se našly i důvody, které je k tomu vedou...
Ano, generace, které si pamatují hrůzy válek už pomalu vymírají, ti mladší to znají jen z filmu, literatury a vyprávění a nějak vážně to neberou...
S těmi USA a demokracií máte pravdu - taková směs všeho...Už jsem někde svůj názor vyjádřil, že je to v Americe tak jako v mnoha státech (i u nás) - Amerika "normálních lidí" a ta Amerika oficiální ("washingtonská").Velmi podobné je to taky s možností normálních občanů rozhodnutí jejich "oficiálního" státu ovlivnit. Na úrovni měst a jednotlivých států (u nás třeba krajů) to ještě jde, ale výš ? Pokud se tato "nedosažitelnost" oficiálního státu ze strany daného státu "normálních lidí" nezmění, těžko se budou ovlivňovat státní a především celosvětové situace, ke kterým díky zásahům a opatřením těch "oficiálních" států dochází. Zřejmě se původní význam slova demokracie nějak vzdálil od jejího dnešního pojetí. Jak a díky čemu (komu) k tomu došlo, by byla jistě zajímavá úvaha a debata.
30. 09. 2008 | 10:47

Honza napsal(a):

To ANTIZEL:

Zkuste si třeba "zagooglovat" a najít, jestli náhodou vybudování takovéto radarové resp. raketové základny není proti nějaké smlouvě, která byla mezi USA a tehdejším SSSR uzavřena. Taky třeba kolikrát která strana porušila uzavřené smlouvy týkající se zbrojení (vývoj, výroba, rozšiřování zbraní atd).
Mezi pojmem "nezamlouvat se" a výrokem "být proti dosud platné smlouvě" by se možná nějaký rozdíl najít mohl ?
30. 09. 2008 | 11:21

Taoiseach napsal(a):

Radar stejně nebude, protože už současná administrativa USA našla lepší možnosti, kam investovat "přebývající" rozpočtové prostředky.

Ostatně už to (jako vlastní názor) naznačil i Karel Schwarzenberg.
30. 09. 2008 | 11:38

Řeřicha napsal(a):

Honza - Přesně tak. Argumentováním statu quo je dosti chabé. Bližší košile (EU), než kabát (USA). Je-li děravá, zašít ji - i když to není lehké. Problémem je, že to stojí práci a úsilí. Proč se otravovat s košilí, když vám nabízejí kabát s logem firmy zadarmo? Že jsou v něm blechy? No a co. Nosme kabát, kašleme na košili - na věčné časy a nikdy jinak.
30. 09. 2008 | 12:35

Honza napsal(a):

Ad: Řeřicha:

Na normální lidi a jejich názory se nezlobím, spousta jich zná jen to, co slyší a vidí v oficiálních médiích. Je to tak v každém státě. Zatím ještě chybí zvídavost a snaha se podívat na tu "zaručenou pravdivou" informaci i z jiných zdrojů, případně v jiných jazycích (což není vždy bohužel pro každého možné).
30. 09. 2008 | 12:52

Řeřicha napsal(a):

Honza - s vaší poslední replikou rovněž souhlasím, a to bez výhrad.

Co se týče mého postoje - Pochopitelně netoužím po čtení bučivě souhlasných názorů, které jsou akorát neblahým znakem fanatismu či totality... jsem zkrátka alergický na triviálně jednobarevný a nekritický šťěkot. Ten mě bohužel stále vytáčí, stejně jako vše, co postrádá nadhled a logiku.
30. 09. 2008 | 13:41

Honza napsal(a):

Řeřicha:

Taky souhlasím. V našem životě se nás pořád někdo snaží přesvědčit, že svět je jen černý a bílý - s tím, že jen on určí kdy a jak dlouho je černá barva černou a nestane se bílou :-)
30. 09. 2008 | 13:53

František Stočes napsal(a):

Proč by Rusové posílali agenty do Ne základnám, která je odpočátku proti všem cizím vojenským základnám v ČR? To by se jim více vyplatilo korumpovat poslance ODS popř. ČSSD. Ostatně stoupenci radaru jsou divní lidé, což potvrdí každý pacifista, viz

http://stoces.blog.idnes.cz...
30. 09. 2008 | 16:07

Blue Jay napsal(a):

Mám takový pocit přátelé, že kromě mně a pár výjimek je zde samý tupý komouš. Trošku víc zkuste přemýšlet o souvislostech vy malí čeští uplakánci. Stejně vás nikdo neposlouchá a kdyby ano, máme páky jak vás donutit k poslušnosti. A pamatujte: KDO NENÍ S NÁMI - JE PROTI NÁM.
01. 10. 2008 | 17:43

Realista napsal(a):

Velmi kvalitní, fundovný rozbor situace. Díky
01. 10. 2008 | 20:39

Doc.PhDr. František Vonka, CSc. napsal(a):

Pan Jiří Pehe má ode mne výbornou!
01. 10. 2008 | 23:23

Karel (taky) napsal(a):

Pane Pehe, odpověď z pohledu občana na otázky, nadhozené ve vašem článku, je vcelku prostá. Jak se máme zachovat? Přece jako otroci, musíme prostě dělat to, co našemu pánu (ODS) na očích vidíme a doufat, že jsme se strefili a že nebude následovat bičování.

Tomuto vzorci chování ostatně odpovídá i mnoho zdejších komentářů.
03. 10. 2008 | 08:32

pje napsal(a):

"PetrK napsal(a):
Pane Pehe, nějak vám rozumím čím dál méně. Neměl byste navštívivt psychiatrickou léčebnu?
29.09.2008 13:32:06"

Pan Pehe, který působí tam, kde jednoduše není dáno působit komukoli, je podle PetraK zralý na psychiatrii. Máme tupě věřit hodnocení PetraK nebo je spíše evidentní, že bezvýznamný PetrK nerozumí prostě proto, že rozumnět nechce nebo není toho schopen? To ale, jak ctěné publikum snadno nahlédne, není psychiatrické téma o panu Pehem, ale o PetroviK... PetřeK, když se vám logika a slušnost příčí, nedávejte to tak okatě najevo, publikum úpí...
03. 10. 2008 | 08:56

pje napsal(a):

Pan Pehe napsal text, který je hodnotný hned dvakrát: Poprvé svým obsahem, neboť fér hra není hrou ani české ani americké vlády (to víme) a patrně ani žádné jiné vlády včetně té ruské (to se dohadujeme). Podruhé je hodnotný tím, že jej píše člověk se sklonem k podpoře US radaru a prvků AMD v ČR, což by jinak znamenalo snůšku pečlivě volených propagačních tezí ala Klvaňa či Vondra. Pehe se zachoval na současnou tristní dobu neskutečně korektně v souvislosti s velmi horkým mocenským bramborem. Proto mu přeji pevné zdraví, to nervové zvláště.
03. 10. 2008 | 09:02

pje napsal(a):

A do třetice k článku, či spíše ke komentářům: jsou diskutující (a je jich stále více), kteří se vyjadřují k obsahu textu. To je logické, normální a věcné, tudíž korektní. Stále tu však přetrvává skupinka duševně a sociálně deprivovaných (patrně), kteří nemohou odolat nutkání (psychiatři, kde jste?) komentovat autora, a to zpravidla s absencí argumentů. I když tato úchylka, jak se zdá, postupně slábne, přesto je to pozoruhodný jev. Nebylo by to pro editora blogů námětem k decentní restrikci? Nebo máme být raději stále na pozoru, že blbec nebyl poražen ani nehyne vlastním přičiněním?
03. 10. 2008 | 09:10

Míra napsal(a):

Rusko je pro nás nepřítel minimálně od roku 1968, ale spíš už od 1945, to už jste si, pane Pehe, mohl stačit všimnout!
03. 10. 2008 | 10:29

Paja napsal(a):

pro Míru:
Rusko je pro nás nepřítelem od roku 45? Tedy od roku osvobození za cenu miliónů životů od okupantů jež nás plánovali zgenocidovat??
A od kdy je pro nás nepřítel západ, který nás předhodil do Hitlerova chřtánu a poté do Stalinova? Tedy do rukou dvou největších masových vrahů historie?? To jsou naši důvěryhodní partneři?
04. 10. 2008 | 13:58

filipp11 napsal(a):

Nechci hodnotit kladné stanovisko pana Pehe k výstavbě radaru u nás. Jsem kategoricky proti výstavbě tohoto zařízení na našem území a také jsem jasně proti našemu členství v NATO, které se ukazuje stále více jako útočný prostředek k prosazování Izraelských a USA zájmů ve světě, bez ohledu na mezinárodní právo. Každá země má své tajné služby, které pracují dle zadání vlády nebo parlamentů. To co novináři spustili za povyk kolem zprávy BIS je nekutečná tupost a zase jen prokazuje jejich totální neshopnost a ubohost. To, co vláda v této souvislosti nechala zveřejnit - včetně stupidního výkonu pana Vidíma, který ani neví, k čemu je oprávněn a k čemu nikoliv, jen dokresluje bezmoc a neumětelství této vlády a celého režimu. Co jsme se dozvěděli ? Slátaninu na úrovni žáka obecné školy. Samé věci, které jsou zřejmé ve všech zemích ve vztahu k tajným službám. Možná by nebylo špatné, kdyby si naše " elita " vyhledala ve slovníku, co znamená slovo " tajné ". Pak bychom tu na fóru nemuseli řešit takové stupidity.
04. 10. 2008 | 18:16

Jessica34 napsal(a):

When students are stuck with term paper accomplishing, hence I would recommend to buy essay papers online at some <a href="http://quality-papers.com">essays online</a> service in such situation.
19. 02. 2010 | 21:48

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy