Poznámky k projevu Václava Klause na kongresu ODS

06. 12. 2008 | 15:49
Přečteno 17900 krát
Prezident Václav Klaus pronesl na kongresu Občanské demokratické strany krátký projev, v němž se vzdal postu čestného předsedy strany. Projev je svým obsahem a stavbou natolik pozoruhodný, že si zaslouží komentář. Poznámky k jeho jednotlivým částem jsou vloženy do textu projevu--v závorkách kurzívou.

Děkuji za pozvání na Váš kongres. Do Vašeho jednání nehodlám nijak explicitně zasahovat, a proto budu velmi stručný. Něco zásadního však říci musím, něco, kvůli čemu jsem se po delším zvažování nakonec rozhodl pozvání na Váš kongres přijmout. (Až na to, že to, co svým projevem VK dělá, je pokus o bezprecedentní zásah do jednání ODS)

Již delší dobu je pro mne nemalým problémem identifikovat se s celou řadou postojů, které Občanská demokratická strana, nebo přesněji řečeno, její vedení, zastává. Když říkám delší dobu, nemyslím tím necelé poslední dva měsíce, tedy od oněch - pro ODS - tak katastrofálně prohraných krajských a senátních voleb. (VK nám tedy sděluje, že se klidně nechal zvolit na Hrad s pomocí strany, s jejímiž postoji má nemalý problém se už delší dobu identifikovat. Občanským demokratům, včetně předsedy Mirka Topolánka, to ovšem jaksi zapomněl říct, když pro jeho znovuzvolení nasazovali na začátku roku zbraně nejtěžšího kalibru. Ke svému nesouhlasu s vývojem v ODS mlčel, i když mnozí komentátoři varovali už před prezidentskou volbou, že Klaus se po svém zvolení pokusí Topolánka „zaříznout“. Přesně to se Klaus jal dělat. Když nyní zjistil, že ani destruktivní jednání jeho spojence Vlastimila Tlustého, které vytvářením nejednoty uvnitř ODS notně přispělo k volební porážce strany v krajských i senátních volbách, ani pokus jeho spojence Pavla Béma stranu převzít, nebudou mít zřejmě kýžený účinek, ODS teatrálně opustil.)

Nakolik si současné směřování ODS přeje či nepřeje její dnešní členská základna a nakolik to pro ODS ve středním a dlouhém období bude dobré nebo špatné, hodnotit nechci a nebudu. (I když jak svojí rezignací na post čestného předsedy, tak svými prohlášeními v poslední době, například o evropské politice Topolánka, nedělá nic jiného, než že hodnotí a dění ve straně se snaží všemožně ovlivnit.)

To mně nepřísluší. (Kéž by VK věděl, co mu nepřísluší, halvně ve funkci prezidenta!)

Tomu se - předpokládám - bude věnovat Váš kongres. Jedno ale vím zcela jistě: tato politika není tou, se kterou jsem ODS zakládal a dlouhá léta vedl. (To je samozřejmě nesmysl. ODS nedoplatila ve volbách na to, že se od Klause příliš emancipovala, ale že se zatím nedokázala emancipovat dostatečně. VK cudně zamlčuje, že pod jeho vedením ODS začala prohrávat volby už v roce 1996, a že se dokonce kvůli jeho politice nevšímavosti vůči finančním machinacím v roce 1997 rozpadla na dvě skupiny.)

Abych probíhající přeměně ODS ze strany pravicové a občanské ve stranu politického středu a stranu spíše lobbyistických zájmů než idejí nestál v cestě, rozhodl jsem se poděkovat Vám za titul čestného předsedy a tohoto titulu se dnes, na tomto místě, definitivně vzdát. (Toto je opravdu ryzí Klaus, který má neuvěřitelnou schopnost demagogie. ODS byla pod jeho vedením sice ve slovech pravicová a občanská strana, ale v praxi strana, která praktikovala bankovní socialismus. V zájmu koho? Lobbystických skupin...Nebyla to ani strana „občanská“—tento pojem jen zcizila Občanskému fóru. Klaus byl vždy největším nepřítelem občanského principu, včetně občanské společnosti. Během doby, kdy Klaus stál v čele ODS, dělala jeho strana reformy, které v jiných postkomunistických zemích zaváděly strany demokratické levice. Teprve Topolánek se pokusil zavést pravicové reformy.)

Bylo to v posledním období přítěží pro Vás, ale - musím se přiznat - i pro mne. (Ano, VK si dále uvolňuje ruce k tomu, před čím i autor tohoto komentáře varoval během prezidentské volby—totiž, že se stane ve druhém prezidentském období neřízenou střelou. Anebo možná řízenou, jenom nevíme kým...)

Považuji to vůči ODS za gesto vstřícné. (Pan prezident nás má za úplné pitomce…)

Neberte, prosím, toto mé rozhodnutí jako projev nevraživosti či nekonstruktivnosti. (Takto by to snad nikdo, ale opravdu nikdo snad ani brát nemohl, pane prezidente. Všichni přeci vědí, že VK je konstruktivnost sama…)


Dobře vím, že někteří z Vás výrazně přispěli k mému zvolení prezidentem republiky. (Ne pane prezidente. K vašemu zvolení přispěli VŠICHNI poslanci i senátoři ODS).

Stejně tak dobře víte Vy, že já se nezměním a že se i nadále budu řídit myšlenkami, které ode mne již dlouho znáte, myšlenkami, které jsem se snažil do ODS přinášet a jimž jsem se v ODS, i díky mnohým z Vás, naučil. (O tom by nikdo neměl pochybovat. Až na to že v zahraniční a bezpečnostní politice státu, jakož i ve vztahu k Evropské unii tyto myšlenky stále více připomínají Vladimíra Putina. A až na to, že VK, ač sliboval být prezidentem všech, si dělá ve funkci prezidenta, co chce, a neřídí se dokonce ani politikou vlády vedené stranou, v jejímž čele tak dlouho stál.)

Přeji Vašemu jednání úspěch, ale domnívám se, že to vyžaduje udělat něco zásadního. (Zde se pan prezident opět cudně zdržuje jakéhokoliv zasahování do vnitřních záležitostí strany).

Je jen na Vás, abyste si dobře zvolili další cestu tak, aby to bylo ku prospěchu nejen Vaší straně, ale i České republice. (Ano, například aby ODS dále sabotovala proces evropské integrace a přivedla zemi do naprosté izolace v rámci EU).

Dovolte mi, abych z tohoto místa naposledy řekl: děkuji Vám za pozornost. (My též děkujeme, ale jsme si jisti, že naší pozornost, i pozornost ODS, si VK bude aktivně vydobývat i nadále).

A děkuji za těch společně prožitých téměř 18 let. (Bohužel ještě nejméně čtyři roky budeme s VK muset leccos společně prožívat, ať je nebo není čestným předsedou ODS).

prof. Ing. Václav Klaus, CSc., prezident ČR


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

claudius napsal(a):

největší oitíž,je,že VK může být sice menšinový v názorech,hodně jeho obraz vytvářejí media(která se ovšem z obch.důvodů bulvarizují,takže zkreslují častěji než dříve),ale i nelíbivé názory mohou být správné.Pan Pehe si asi z VK udělal tak trochu živnost,ale názor někoho rozvážného by se tu na blogu hodil,viďte?
06. 12. 2008 | 16:03

Zacheus napsal(a):

Víte, pane doktore Pehe, při čtení Vašich skutečně "nestranných" komentářů na adresu prezidenta Václava Klause - možná,že alespoň dnes jste si jej mohl odpustit, neboť ať už měl prezident motivy jakékoliv, ani pro něho jistě dnešní rozhodnutí nebylo osobně jednoduché - mě napadá myšlenka svatého Marka z Nového zákona:

"Miluj bližního svého
jako sebe sama".
06. 12. 2008 | 16:09

veverka napsal(a):

Pane Pehe Vy jste si tedy pospíšil.Když tady někteří psali,že jste Klausem posedlý,nebral jsem to vážně,ale už beru.Jste Klausem posedlý.Nejlepší na tom ale je,že mám radost z toho,že bude ODS dál řídit Topolánek.Je to totiž ten nejjistější způsob jak dosáhnout drtivého vítězství levice v příštích parlamentních volbách.Takže Mirkovi s Dalíkem a jejich justiční mafii zdar!
06. 12. 2008 | 16:18

bigjirka napsal(a):

posedlá Peheho sprostota vyvrcholila. přece každej nemusí mít rád Klause, ale toto?
06. 12. 2008 | 16:39

beneš napsal(a):

pan Klaus mne nepřekvapil, je stále stejný jen postupen času až dětinsky ješïtnější .... a s tím jak stárne projevuje se to i na jeho zraku už si nevidᨨí ani na špičku nosu :-)
06. 12. 2008 | 16:40

louda napsal(a):

Ale, ale pánové nějak se vám ty Peheho nepříjemné pravdy nezamlouvají. Já si myslím že třefil hřebík po hlavě. Licoměrnost Klausovy kliky je zjevná-vždyť už jen ten Bémuv projev na sjezdu-Mirečku(rozuměj Topolánka)sem, Mirečku tam už se mu cpe někam protože v krajích to už prohrál 10:1. To jsou ty pražsko ODS-acke levárny. Tohle všechno je už jen Klausova labutí píseň, která však bude trvat do roku 2013. Čoho se ještě dočkáme???????
06. 12. 2008 | 16:42

Lila napsal(a):

Pan Pehe je politickým komentátorem, který se zaměřil na prezidenta republiky, podobně jako A. Mitrofanov komentuje dění v ČSSD nebo B. Pečinka v ODS.
Nicméně i jako každý jiný občan České republiky má pan Pehe plné právo glosovat cokoliv na politické scéně. Jde o jeho subjektivní názory, pokud s nimi kdokoli nesouhlasí, může mu je přesvědčivými argumenty vyvrátit.

Napadat a urážet autora (jakéhokoliv) blogu, jen proto, že my si myslíme něco jiného, je dost ubohé. Usvědčuje nás to z nedostatku smyslu pro demokracii (ta ctí názorovou různost), výmluvně vypovídá o nesnášenlivosti, netoleranci a neúctě k názoru druhého.
06. 12. 2008 | 16:47

sumavak12 napsal(a):

Pehe se zas ukazal.To Havel to bylkolik co?
06. 12. 2008 | 16:56

Řeřicha napsal(a):

Pane profesore,

Chápu Vaši sarkastickou analýzu, avšak, byť mě velmi rozesmála (včetně některých reakcí na diskusi pod ní...) jeví se mi bohužel poněkud kontraproduktivní.

Není lepší toho človíčka, který už naprosto ztratil soudnost, raději ignorovat? Byť bohužel okupuje post poměrně důležitý a sedí na něm, jak žába na prameni, přičemž neustále vyzývá každého :"Pojďte pane, budeme si hrát!"...?

Vždyť on si chce už jenom hrát - tím, že se na sebe všemožně snaží upozornit. Proč mu na to někteří stále skáčou, včetně Vás, pane profesore??

S úctou,

Řeřicha

...

..
06. 12. 2008 | 16:59

Zacheus napsal(a):

To Čochtan. Ale nelze přece zapomenout na "skvělou" minulost Cohn-Bendita. Jako mladý anarchista byl v roce 1968 vypovězen z Francie...asi si opravdu, chudák, už neuvědomil při své provokaci na Hradě, že nebojuje na pařížských barikádách a že není v pozici říšského protektora z roku 1941, který na pražském hradě hovoří se státním prezidentem :).

Přeji Vám i ostatním diskutujícím hezký adventní večer.
06. 12. 2008 | 17:03

Čochtan napsal(a):

Asi takhle?
"a takhle je popadli za flígr a takhle z tohodle okna letěli..... ano přesně tam taky dopadli.... Jenže tehdy tam byla kupa hnoje,.... pane Khon, neudělali si nic ?
Neodpovídá,...no nic, nevadí,..takhle je to lepší.
06. 12. 2008 | 17:21

bigjirka napsal(a):

Ten bandita, to je vůbec kolík. Ten a Joschka, co málem zabil policajta. Nebo to byl tenhle bandita? Doufám, že ta pan president měl ochranku.
06. 12. 2008 | 17:28

vlk napsal(a):

Když jsme slyšel Klausův projev, napadlo men přesně totéž, co pana Peheho....

Ale jsme si jistý, že Klaus tohle všechno měl připravené už dávno. Ne proto, že by chtěl jen a pouze zatočit s Topolánkem což samozřejmě chce také/, ale je toho více.

Jednak , i on ve své neuvěřitelné sebestřednosti cítí, že mu nedělá dobrou reklamu potápět neustále ODS, takeže potřeboval legální platformu, aby to mohl dělat -což bylo ono demonstrativní zatracení svého dítěte.
Ani to ovšem není všechno jsou tu ještě dva další důvody, vlastěn tři a já nejsem schopen určit pořadí, jak je má Klaus srovnány dle důležitosti:
- hrát hlavní roli při nadcházejícím předsednictví
- pokusit se torpedovat LS a držet celou LS pod krkem v zájmu své ješitnosti, tak aby vyjednavači EU a státníci evropských velmocí k němu jezdili s prosíkem jak k byzantskému císaři
-zajistit si pokračování svého aktivního působení v české politice po skončení prezidentského mandátu

Tu hlavní roli v době předsednictví mu poskytuje ústava. Topolánka nemůže na sněmu odstřelit. Žádný jiný kandidát, kdyby vyhrál nemůže způsobit pád Topolánkovi vlády v parlamentu, protože poslanci vědí ,že ve hře jsou jejich osobní korta. Které by také mohli rychle skončit připředčasných volbách. Nyní se pár poslanců odštípne. těch,c o si jsou dostatečně jisti, že v nové Klauspartaji budou n a vvolitelných místech a ke korytům s e tedy po volbách vrátí. takže klidně způsobí pád vlády, pokud Paroube vyvolá další hlasování / a mně se chce říc - pokud bud e tak hloupý, že t hlasování vyvolá a nenechá už dne s Topolánka radši vyhnít v bratrovražedném boji s odštěpenci a bud e vařit obě formac e dostatečně dlouho , aby je uvařil " do měkka"/
Protože nějaká překlepnovací vláda nebo vláda bez důvěry v demisy, kterou by Klaus vůbec nejradši, protože by byl Dominátor, je prostě katastrofa - ale maximum pro ego Genia planetární soustavy.
-druhý důvod přeskočím, doufám, že bud e schválena LS a byzantský císař bud e muset vrátit kostým do půjčovny.
-třetí důvod je jasný. Jako lčen ODS by ex president už nebyl ani kladečem věnců, Bylo by jasné , že musí jít objímat stromy / kéž by s etak bylo stalo před deseti roky, i tehdy bylo pozdě!/. Nová Klauspartaj nemajííc nic než portrét tatíčka zakladatele, mu jistě otevře náuč a bud e s e snažit pro svého Nesmrtelného sehnat nějaký další pelech. I kdyby ho měli každé ráno balzamovat. Jako Lenina.
Copak s e ho opravdu nikdy nezbavíme?
06. 12. 2008 | 17:29

FF napsal(a):

Zajímalo by mě, jak n apana Peho koukají ostatní politologové. Očekával bych, že podobně, jako koukají opravdoví ekologové na greenpeace.
06. 12. 2008 | 17:36

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik hrubě urážlivých komentářů (včetně hanlivého komolení jména), které byly v rozporu se záměrem těchto stránek, i.e. poskytovat prostor pro věcnou a korektní diskusi.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
06. 12. 2008 | 17:36

goto napsal(a):

Pan pehe opet zcela mimo! Blahoprejeme!
06. 12. 2008 | 17:37

Pípa napsal(a):

Už to chce jen "Klausovy nové šaty".
Je jasnej.
06. 12. 2008 | 18:00

Kamil napsal(a):

FF

Myslím, že panu Pehe je úplně jedno, jak na něho koukají ostatní politologové. Má toho za sebou neskonale víc než většina z nich. Mluvit způsobem, "ano, ale", nebo "na jednu stranu, ale zároveň na druhou stranu" umí jistě i pan Pehe. Až na to, že tyhle jalové, rádoby objektivní řeči, které lze sledovat například celé odpoledne na ČT, nikoho moc nezajímají. Tady to je BLOG, a pan Pehe tudíž, naprosto správně, vyjadřuje svůj názor.
06. 12. 2008 | 18:01

iSamuel napsal(a):

Pehe, jste horsi, nez Gusta Fucikova. Ta parazitovala 40 na mrtvole Fucika. Vy se snazite vysvat VK uz za ziva!
06. 12. 2008 | 18:03

Lukáš Bušina napsal(a):

Pane Pehe toto je výborná glosa. Blahopřejeme!
06. 12. 2008 | 18:04

Čochtan napsal(a):

Vy jste ale ... Stejskale !
Sprostoty pocestnýho nemažete, ten podle vás provozuje "věcnou a korektní diskusi" ? Nebuďte směšnej !
Když vám označení "rudýho Dannyho" jako Kohn-Bandit vadí, a sprostoty pocestnýho ne, pak jste ztratil veškeré morální právo tyto diskuze moderovat.
Teď už máte pouze moc. Nic víc.
06. 12. 2008 | 18:07

pamětník napsal(a):

Stejně jako vlka, mě taky napadlo nejdřív totéž, co pana profesora. Pak mi to přišlo jako dost laciné. Nakonec si začínám přát, aby ODS žádnou změnu neudělala, aby zůstal Topolánek@company, protože jsou aspoň jasně identifikovatelní a identifikovaný. V opačném případě se nám zase rozlezou do různých jiných stran a budou škodit nejdřív inkognito, než se zase protlačí ke korytům. Takhle aspoň víme, co jsou tihle zač a máme je pod kontrolou (dokud nepřeběhnou).
Zaznamenali jste od MUDr. Ouzkého spojení "konstruktivní kritika" a od MUDr. Cabrnocha "čelem k masám"? Vzpomínáte?
06. 12. 2008 | 18:12

Řeřicha napsal(a):

Pan Čochtan to řekl bohužel poněkud hodně drsně (a hrubě), je však pravdou, že mě tolerance pana Stejskala vůči některým "výkvětům" pana Pocestného občas velmi nemile překvapila...

Avšak dále už soudit nebudu, abych sám nebyl souzen. Nikdo není dokonalý, každý máme občas své menší úlety a "mouchy". Pan Werich to řekl ještě jinak : "Každej sme ňákej". ;)
06. 12. 2008 | 18:13

kolikxxl napsal(a):

Výstižné a vtipné, díky!
06. 12. 2008 | 18:18

Ivan Hochmann napsal(a):

Nemám Vás rád pane Pehe,

využívám však příležitosti,abych se zbavil pocitu zloby z toho co pan president Klaus všechno nakecal."Povědět" nevystihuje přesně obsah.

A vůbec okomentuji jen jednu větu.Ostatní stejně rozcupují Pehovi supi.

"Toto není ta ODS,kterou jsem zakládal"!

Jasně že není.Co jste Klausi čekal ,po18-ti letech?Proč vůbec chytrý člověk vypustí z huby takovou kravinu? Jen aby naštval pár lidí,kteří si to nedokáží okamžitě přežvejkat?A to měl proslov napsaný.Co by řekl z partesu?Asi to co delegaci EU.

V proslovu bylo více perel.Přestože ho všichni známe,víme o jeho narcisu,vychloubačnosti a velikášstvípři takové příležitosti To nepříjemně překvapí.Být v jeho posici tak poděkuji a zmizím.Kždopádně bych si odpustil jedovatosti.To je povaha.

Stařík je prostě nasrán,že je bitý ze všech stran.Vlastní vinou.

Navíc má "sloužitů ještě několikm roků.Pozdar Pánbů a zlé pryč!

Ivan.
06. 12. 2008 | 18:18

Malf napsal(a):

>Dobře vím, že někteří z Vás výrazně přispěli k mému zvolení prezidentem republiky.
>(Ne pane prezidente. K vašemu zvolení přispěli VŠICHNI poslanci i senátoři ODS).

Tato věta se spíše vztahuje k delegátům na sjezdu, proto někteří z nich ho volili a někteří určitě ne. (ne všichni jsou tam poslanci a senátoří)
06. 12. 2008 | 18:18

Desiderius. napsal(a):

Pane dr.Pehe,sohlasím.Velmi dobré!
06. 12. 2008 | 18:22

tusim kdo napsal(a):

Kdyz se mluvi o VK jako "rizene" strele, je to docela jednoduche, kdo ho ridi. Staci se zeptat: komu jeho jednani (brzdeni a boreni EU) nejvice prospeje? No prece Rusku!
06. 12. 2008 | 18:31

j. napsal(a):

Je mi vcelku jedno, co si modrá elita provádí mezi sebou a jaké nože si navzájem vráží do zad, ale Pershing Klaus tomuhle národu způsobí ještě mnoho škody.
06. 12. 2008 | 18:32

badatel napsal(a):

to autor,
zaujal mne Váš postřeh s Putinem.
Moskva si nemůže přát lepšího prezidenta u nás, torpéduje EU a vystupuje z vlastní strany, tvrdě prosazující antipolitiku vůči Moskvě. Jinak souhlas.
06. 12. 2008 | 18:37

sara napsal(a):

Vážený pane Pehe, myslím, že jste Klausův projev komentoval zcela přesně a výstižně. Smutné na jeho odchodu je, že se s velkou pravděpodobností stane ještě méně řízenou střelou než dosud a lze se jen obávat, čeho je ještě při své zaslepenosti svou osobou schopen. Podle mého názoru se mimo jiné jistě pokusí iniciovat změnu Ústavy ČR, pokud jde o volbu prezidenta, samozřejmě za účelem svého znovuzvolení. To by bylo definitivně fatální pro politickou kulturu ČR (jak píše Vlk shora, před deseti lety bylo pozdě)...
06. 12. 2008 | 18:40

Jiraak napsal(a):

Už se budu opakovat, pane Pehe, zase dobrý.. Napadlo mě zhruba to samé..
06. 12. 2008 | 18:44

pysk napsal(a):

Klause nemusím a nechci, ale z toho Peheho komentáře se mi chtělo zvracet, takže jsem to nedočetl ani do poloviny. Zatímco Klaus se chtěl důstojně s ODS rozloučit na kongresu, Pehe mohl své poznámky k volbě prezidenta a jeho podpory Béma vyjádřit dávno a místo toho čekal na nedůstojné kopání odcházejícímu Klausovi do zadku. Avšak zatímco Klaus prokázal alespoň kontinuitu názorů a zapsal se do historie, Pehe prokazuje desetiletí pravdoláskovou rozbředlost poznamenanou ješitností a revanšismem. Typická česká malost. Není divu, že se v konkurenčním západním prostředí neprosadil a vrátil se do svého malého českého prostředí.

Nejzajímavěší je, že zatímco politikovi Klausovi stačilo na vyjádření pár vět, komentátor Pehe na komentář potřeboval třikrát větší prostor. Cosi to vypovídá o intelektuálním potenciálu autora.
06. 12. 2008 | 18:53

pysk napsal(a):

Nauč se česky, než půjdeš mezi lidi.
06. 12. 2008 | 18:56

Petr napsal(a):

Pan Pehe je velmi neobjektivni, to kazdy vi a tak je potreba brat i jeho "politologicke komentare".

Tak to vidim ja. Ale prijde mi zbabele si hrat na nezavisleho politologa, kdyz je evidentni, ze Pehe vubec nema odstup a je velmi politicky....
06. 12. 2008 | 18:58

pysk napsal(a):

To poslední bylo adresováno Ivanu Hochmannovi.
06. 12. 2008 | 18:58

Al Jouda napsal(a):

Výborný článek aktuálně reagující na politické dění. Jsem přesvědčen, že pan prezident neudělal dobře, že se vzdal čestného předsednictví ODS. V zásadě něčeho, co zdobí moji čest, se nevzdávám, pokud tuto čest nechci pošpinit.Vždyť z této funkce mu nevyplývaly žádné povinnosti. Divím se, že mu po projevu delegáti kongresu tleskali. Opravdu svobodní lidé např. Američané by ho za takové plivnutí do tváře vypískali.
06. 12. 2008 | 19:00

milo napsal(a):

Pane Pehe, ten projev byl, na rozdíl od tohoto článku. prodchnut zřetelně vnitřní kultivovaností a zdrženlivostí. Pan V.K. mi byl v oněch minutách lidsky sympatický.
06. 12. 2008 | 19:03

Bukaj napsal(a):

Pane Pehe, napsal jste to trefne a vystizne.
06. 12. 2008 | 19:04

ROSSIAN napsal(a):

Klaus udělal rozhodně dobře, že se od ODS distancoval.
Tato strana opravdu není konzervativně pravicová, ale ani středová - je to strana postavená na kultu osobnosti (Topolánek který vytlačil Klause) a představující ideologický spletenec podivného "topolánkismu" - směsí rádoby pravicových, ale ve skutečnosti zcela bezkoncepčních reforem a vysoce ideologického a zcela nesprávného vidění světa (což se promítá i do současné tragické zahraničně-politické orientace vlády jejíž vrchol tvoří právě topolánek: viz radar, vztah k Rusku, nesprávné chápání mezinárodní reality).
Topolánek možná zvítězil v ODS ale tím tuto stranu také definitivně pohřbil. Pokud Klaus založí "neoODS" tak věřím že bude mít větší úspěch než ODS a bude i lépe reflektovat reálné myšlení české populace a získat si víc voličů, což ODS která v podobě topolánka se zcela vzdálila reáliím ČR už nedokáže. ODS nastoupila cestu do politické marginality.
Zatím není zcela jasné co by se vyvinulo z Klausovi strany, ale pokud by směřovala podle intzencí Klause myslím si že by to byla mnohem rozumější pravice než ODS. Klaus jak již dokázal například svým objektivním a neideologickým postojem k Rusku ale i dalším otázkám představuje mnohem více skutečnou pragmatickou a konzervativní pravici než podle Topolánka zideologizovaná ODS, nerefletující jak potřeby českého voliče, tak ani skutečnou pravici.
A kdo si myslí že topolánek tím že prosadil jakési pseudoreformy, prosazuje americký radar, straší Ruskem, aj., prosazuje "pravici" tak ten se skutečně plete.
06. 12. 2008 | 19:06

pysk napsal(a):

Adresát: Lila

Na obhajovu pravdoláskového Peheho používáte nástroje, jež přiznáváte k právu jen Pehemu. I ti, co reagují na Peheho, mají právo vyjádřit svůj názor. A Pehe prokázal svoji netoleranci, nesnášenlivost a neschopnost nadhledu při kritice prezidenta. Ani nebyl schopen psát poctivě jeho jméno a nahrazoval ho zkratkou... Klaus si tisíckrát denně zaslouží za svoji politiku kritiku, ale to co předvedl Pehe nebylo nic než revanšismus plný jedu. A to v době adventu je dost silné kafe.
06. 12. 2008 | 19:07

ROSSIAN napsal(a):

Pokud by se Klaus dokázal zbavit i těchto ideologických symbolů Topolánkovy vlády (radar, kopírování amerických neokonzervativních zájmů, strašení Ruskem, atd.), tak teprve potom by se dalo mluvit o české pravici.
06. 12. 2008 | 19:10

pysk napsal(a):

Odcházím, připadá mi to tady jako koukat na záchodkové zdi, plné sprostých, nerudných slov plné zloby autorů, kteří jsou vzrušeni z příležitosti to prezidentovi nandat.
06. 12. 2008 | 19:11

Petr Novák napsal(a):

...ehm...jak začít? Začal jsem číst s očekáváním reálného pohledu (pana Pehe jsem dosud považoval za skvělého politického analytika) na "srdceryvný" byť v některých místech trefný projev prezidenta Klause. Cca po třetím odstavci jsem vám chtěl, pane Pehe, napsat, že jste vůl, a v polovině jsem ten váš blábol přestal číst. To přece nemůžete myslet vážně?!? Za podobný styl a argumentaci by se nemusel stydět Ráth či Sládek...
06. 12. 2008 | 19:11

blazena napsal(a):

Klaus, ODS se ho uz zbavila, my ho budemem mit jeste ctyri roky prezidentem. Bude pobihat po svete a popirat sklenikovy efekt a pomlouvat evropskou unii.

Neco jako vypustit krakena a nebo spis mozna jen smradlavy prd? Skoda ze je vsak citit na mile daleko..
06. 12. 2008 | 19:13

Gerd napsal(a):

Václav Klaus nám ještě zahraje poslední politický part. Bude to na strunu nacionalismu a české hrdosti. Na vytváření příznivé situace pro takovou stranu jste se podílel i Vy pane Pehe spolu se svým bývalým šéfem V. Havlem a komentáři na roli "čecháčkovství". Pár příznivců V. Klaus vždy mít bude, ale jinak je to politická mrtvola dožívající své dny na Hradě. Po skončení hradního období bude chvíli apelovat na národní city a návrat ke kořenům, aby se nakonec definitivně rozplynul v parlamentních volbách. Ale kdo ví? Václav Klaus dokáže překvapit.
06. 12. 2008 | 19:28

třebaKarel napsal(a):

Bigjirko ,
přečetl jsem si ti ještě jednou , ale fakt nic sprostýho na tom neshledávám . Pokud ovšem nepřipouštím že na p. Klause platí jiná kriteria než na všechny ostatní .
Pravdšpodobně se Vám zařadím mezi ty , kteří jej " nenávidí " . Není to tak , i když smířlivost jako Zacheus se mi zdá předčasnou .
Výčitku k němu mám vpodstatě jedinou , není to ani to slavný tunelování , posměch nad právem , věci tisíckrát omílané . Tam bych byl k přesvědčení , že možná kdysi i věřil že je to dobře a tudíž je to jen něco dobře myšleného se špatným koncem .
Nejhorší ale co vidím , je jeho strašná destruktivní činnost pro
svobodné vyjadřování názorů , tedy zhouba diskuse a spolupráce .
V tom je tak neuvěřitelně geniální , že se před ním musí plazit na veřejnosti poslanci , senátoři , novináři , televize .
Jak to dělá je mi záhadou , ale když tohle vidím , trpím jako zvíře . Už léta . A bohužel si nemyslím že je moje utrpení u konce .
Z toho co jste napsal vidím že si Klause asi docela vážíte , proč ne ? Zdá se Vám to co jsem popsal úplně mimo , nebo trochu tušíte o čem
píšu ?

Pepo Řepo ,
před několika dny jsme si psali o V.K. , to co píšu výše Bigjirkovi je vlastně možná trochu míněno Vám , záleží mi na tom , abyste mi rozuměl . Sbíječka je hezký přirovnání , ale propána sbíječka se na vatu z Veverské Bítyšky nechytá . Mlátí jen na betonu , čím festovější , tím to dělá větší kravál . To je občas potřeba , myslim .

Rumcajsi , to jsi už tak línej že nenapíšeš jestlis po dalším pokusu celej a jestli se továrníku jeskynnímu smí řikat parťáku ? Nebo předáku ?

tK
06. 12. 2008 | 19:32

agent Smith napsal(a):

V ODS se něco děje, Pehe má zase důvod k životu.
06. 12. 2008 | 19:34

JK napsal(a):

Autorovi:

BRAVO! Zase trefa do černého, tedy do namodro přelakovéného ješity Klause.

Ano, ikdyž se s ODS "dlouho a zásadně" rozcházel, tedy od doby, kdy nakonec po dalších prohraných volbách už musel post bosse ODS opustit (ač tehdy říkal, že "za sebe nevidí náhradu") ... letos v únoru se Topolánkovou ODS, která si bičem zavázala své volitele že musí svobodně, tajně a holt i celému národu naočích veřejně, hlasovat pro Klause, klidně nechal zvolit.

Nu, v roce 2003 pro něj hlasoval poslanecký klub KSČM, když soudruh Grebeníček národu sdělil, že "pro KSČM je Klaus nejlepším kandidátem" a že to tedy svoji vnitrostranickou disciplinou také známý klub KSČM svými hlasy podpoří.
Údajně "zaostalejší" Slováci se dokázali zbavit adikce na svého demagoga a škůdce, Klausovi sympatického Mečiára, o léta dřívě, než "vyspělejší" Češi. Klaus byl zatím, navíc s pokusem ještě drze poškodit ODS a ČR, jen malinko odsunut.
06. 12. 2008 | 20:09

Hubert napsal(a):

Tyto poznamky me trochu prekvapuji, protoze obcas vase argumenty byvaji vecne a prozirave, obcas, jako prave zde, jste unesen emocemi, abyste lidem pripomel jak je VK kontroverzni. Ale nikdo nemuze od politika, ceskeho i kterehokoliv jineho, ocekavat, ze bude jednat presne ve slepejich svych predchozich kroku. To uz by davno nebyl politikem, protoze by jeho chovani bylo predvidatelne a prilis verejne, takze by ztratil vlastni mocensky prostor. Jen me zajima, proc nezminujete problem do diskuze, ze fakt, ze VK vystoupil z ODS mu uvolnuje zcela ruce k tomu aby nepodepsal Lisabonskou smlouvu. Jeho dalsi rozhodovani uz nebude spojeno s ODS (kde neziskal podporu) ani s zadnou jinou politikou. Nadale to bude uz jen samostatna hradni politika. Mylim, ze interpretace timto smerem jsou dulezitejsi, nez se pohorsovat nad tim co VK mysli nebo nemysli vazne pred delegaty.
06. 12. 2008 | 20:15

Zbyněk Matyáš napsal(a):

vlk:
"napadlo men přesně totéž, co pana Peheho...." Nedivím se. :)
06. 12. 2008 | 20:16

Zbyněk Matyáš napsal(a):

vlk:
"doufám, že bud e schválena LS " Proč by měla, když už ji odmítli Irové?
06. 12. 2008 | 20:19

actor_publicus napsal(a):

Panem et circenses

Právě probíhají hry? Ne nenechte se mýlit. Brzo dostaneme chléb.

Jak chutná moc? Někteří by mohli vyprávět.

Rex mortus, vivat rex
06. 12. 2008 | 20:19

Viki napsal(a):

Mne páně Klausův projev celkem nepřekvapil, neboť je na něm znát obvyklý kalkul šachisty. A kdo mu - panu Klausovi - tohle zbaští, má smůlu. Vůbec nejlépe bude, až současný prezident propadne do zapomnění věků ... a to nebude ža tak daleká budoucnost.
06. 12. 2008 | 20:20

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Ivan Hochmann:
"Stařík je prostě nasrán,že je bitý ze všech stran.Vlastní vinou." Nojo, naposledy jej zmlátil nějaký Ir jménem Cohn-Bendit.
http://www.hrad.cz/cms/cz/i...
06. 12. 2008 | 20:23

bigjirka napsal(a):

třebakarle, Klaus toho tady hodně udělal, dobrého i mylného. Chápu, že ho někteří nemají rádi, on je taková polarisující osobnost. Podle mne měl pravdu s bombardováním Srbska, správně upozorňuje na humbug a kořistnické lobby kolem oteplování, správně kritisuje eurohujerství. Lisabonská smlouva je katastrofa, napřed by měly být naplněny čtyři základní svobody EU a pak by měla postupovat další integrace - ale konsensuální a ne oktrojovací metodou. Integrace způsobem, že vlezeme do řiti "těm velkým" mne moc neláká. Četl jste banditovu "diskusi"? Kdyby takhle mluvil se mnou, (nejméně) jednu bych mu mláknul.
06. 12. 2008 | 20:24

Petr napsal(a):

Souhlasím s pyskem. Mám dotaz k panu Stejskalovi: příspěvek "blazena" neodporuje kodexu?
06. 12. 2008 | 20:27

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Ivan Hochmann:
Osobní otázka: Nežil jste v dětství Brně-Židenicích?
06. 12. 2008 | 20:31

Jirka napsal(a):

Důkazy toho, jak Václav Klaus opakovaně, navíc nezákonně ve střetu zájmů, když si, jako vysoký ústavní činitel nechává za své melouchy, které on a jeho KPR naivnímu národu označuje za "pracovní cesty", hlavně do USA, nechává platit tučné honoráře a jiné náhrady, opakovaně, vědomě a stále beztrestně zneužívá a nechává jiným, extrémistickým lobbistům a propagandě zneužívat prestiž úřadu prezidenta České republiky jsou jeho opakovaná, placená angažmá pro tzv. HEARTLAND INSTITUTE, který je asi tak istitut jako je jím CEP.

V září 2007 Klaus Heartlandu za úplatu propadchtoval své jméno, fotografie a titul prezidenta České republiky k mnohamiliónové propagandistické kampani, včetně celostránkových inzerátů v předních amerických novinách, v předvečer konference OSN o změnách klimatu.

Heartland "institut", propagandistický nástroj amerických naftařských firem, kde hraje prim u nás nechvalně známý Philip Morris (který ve světovém skandálu, doufaje v Klausovu pomoc, vládě ČR úředložil "odbornou studii", dokazující, že nezvýšením kolkovací daně na cigarety ČR vlastně ušetří na zdravotním a penzijním pojištění, protože Češi nebudou kouřit míň a proto dřívě umřou) m.j. na svých webových stránkách, v rubrice nazvané "Smokers Lounge" cituje své studie, že kouření z druhé ruky neškodí, pak Klause letos, 2. až 4. dubna zase za úplatu, jako jediného předního politika za úplatu najal na tzv. "mezinárodní konferenci" o změně klimatu v New Yorku. Jasněže s věděckou konferencí neměla nic společného, jen propaganda a velká reklamní kampaň. Kromě Klause se na to nechal najmout Jurij Izrael, nechvalně známýb bývalý ředitel Meteroologického ústavu SSSR, který se "proslavil" tím, že po 3 týdny zadržoval informace o pohybu radioaktivního mraku po katastrofě v Černobylu. Teď za Putina protestuje proti Kyotu, že omezuje ruskou ekonomiku. Třetím ochotným byl zkorumpovaný černošký nacionalista Roy Innes, který si z Kongresu pro rasovou rovnost udělal rodinnou dojnou krávu, od roku 1968 jí šéfuje, nechá se jako konzervativec najímat na pravicovou propagandu.

Během konference Klaus také dvakrát nechal dryáčníka Glenn Becka vědomě znužívat titul prezidenta ČR k rozhovorům s ním.

Viz YouTube pro ty, kdo umí distatečně anglicky a navíc jsou schopni ohjodnotit kontext. Pravicoví spoluobčané, hájí zde Klaus národní zájmy?

https://www.youtube.com/watc...
06. 12. 2008 | 20:33

sed napsal(a):

Souhlasím s panem Pehem a navíc si myslím, že dlouholetá destruktivní činnost občana VK je řízená někým, kdo má zájem na oslabování integrace EU. V Irsku měl vývoj kolem Lisabonské smlouvy stejný scénář, proč by to nefungovalo jinde, ne? Je tu stejně jako v Irsku poměrně malý prostor, který lze politicky ovládnout docela snadno, na rozdíl od Francie nebo Německa. VK si založí stranu a bude vší silou masírovat veřejnost, korumpovat politiky a kupovat si média. Peníze na to dostane od soukromých dárců a budou vyprané - jako v Irsku. A hlupáci ho budou obdivovat za vlastenectví a originalitu. Tak Bůh s námi.
06. 12. 2008 | 20:37

sarina napsal(a):

Autorovi: Pane Pehe, souhlasím s vámi a když čtu příspěvky lidí, co zase nalítli tomu starýmu lišákovi Klausovi, ptám se, jak je možné, že máme všichni o jeho přemetech úplně STEJNÉ INFORMACE, ale vyvozujeme z nich úplně odlišné závěry ? Informace jsou stále stejné, ale některé hlavy silně hloupé. Pište co nejvíc, je to asi to jediné, co můžeme dělat. Kromě trestního oznámení na poškozování zájmů ČR ze strany VK.
06. 12. 2008 | 20:56

Zbyněk Matyáš napsal(a):

sed=sarina:
Bylo by dobré, kdybyste užíval(a) pouze jeden nick. Já vím, takhle vás vypadá víc, ale my přece žádnému lišákovi nenalítneme. :)
06. 12. 2008 | 21:07

Jan Šrunk napsal(a):

Pan Pehe asi trpí Klaustrofobií a jako k nemocnému duševní chorobou je třeba se k němu přistupovat.
06. 12. 2008 | 21:10

sarina napsal(a):

Pro Zbyňka Matyáše - sed a sarina jsou dva lidi se dvěma názory, a jeden komp - vadí vám na tom něco ?
06. 12. 2008 | 21:16

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Petře,

osobně mi takováto dikce nevyhovuje a nepoužívám ji. Nicméně nemyslím, že by byl nějak flagratně porušen Kodex a já byl nucen zasáhnout.

Přeji zajímavou, věcnou a korektní diskusi.

Libor Stejskal
06. 12. 2008 | 21:17

vlk napsal(a):

Zbyněk Matyáš

jsem rád, že vás nepřekvapuji konzistencí svých názorů.

A Irové? Myslím, že budou hlasovat znovu. Přesně tak, jako to již udělali jednou. Tehdy když nás nejdříve odmítli vpustit do EU. A následně si to přeci jen rozmysleli.

Nemyslím, že jste tehdy protestoval proti opakovanému referendu.
Někdo názorovou konzistenci má,. Někdo ne.
06. 12. 2008 | 21:19

Ikena napsal(a):

Bohužel, za zpackanou privatizaci v době bankovního socialismu a zavedením nového druhu podnikání tzv. "tunelování", neměl být pan VK vpuštěn na zpět na scénu. Ale souputníci z něj byli úplně omámení, viz poslední volba prezidenta. A dnes nemají ani odvahu si otevřeně a nahlas říci pravdu do očí, zda-li tato osoba nepoškodila nejen jejich stranu, ale zda-li nepoškozuje i zájmy ČR. Jen pro zajímavost mezi skalnými komouši má neuvěřitelný obdiv, ano za odmítnutí LS a EU. Kdo nás to žene do náruče Velkého Bratra z Východu?

V době, kdy se u nás hlasí ke slovu finanční krize,kdy někteří členové vlády předvádí neuvěřitelné kousky z "černé komedie", je torpédování LS a poškozování našeho nadcházejího předsednictví skutečně věc nevídaná. Je to jen dalším potvrzením, že si někdo nepřeje naši účast v EU.
Přichází jasná otázka, je vedle komoušů, národní strany nácků, Klas dalším do party proti EU?
Myslím, že dnes je jedno, zda-li se jedná o pravici či levici, poškozeni budeme všichni. A to, že VK není schopen reagovat na otevřenou a až agresivní debatu když je zvyklý jen na patolízalství, viz naši novináři, je pro některé hořké poznání. Ano Evropa nám to osladí a někteří jíž začali na Hradě.
06. 12. 2008 | 21:25

Ha ha napsal(a):

ODSka reprezentovana Klausem, Mackem, Cermakem, Kocarnikem, Dybou, Lajosem Baczou a Radzivem Sinhou se "transformovala" v ODSku reprezentovanou Topolankem, Dalikem, Icko Langerem, Tluchorem, Necasem. Tomu rikam sebereflexe :-)
06. 12. 2008 | 21:28

Zbyněk Matyáš napsal(a):

vlk:
Opakujete, co jste již napsal a já to vyvrátil. http://blog.aktualne.centru...
06. 12. 2008 | 21:37

vl napsal(a):

TřebaKarlovi: Měl jsi někdy příležitost slyšet Klause v rozhovoru s prostými občany? Projevuje se při něm zcela jinak, než jak ho prezentuješ ty.
06. 12. 2008 | 21:40

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Ha ha:
ČSSD reprezentovaná Zemanem, Špidlou a Grossem se transformovala na ČSSD reprezentovanou Paroubkem, Rathem, Drymlem, Palasem.... má být lepší?
06. 12. 2008 | 21:43

vlk napsal(a):

Ikena

souhlas.
Mám na skle paralelně ČT 24 , kde vysílájí přímý přenos z kongresu. A slyším naprosto neuvěřitelné věci.

Je to lepší než Silvestr.
Ale největší gag je skutečně Klausův odchod.
ODS jej učinila prezidentem původně proto, aby nedopadla jako soc dem s e zemanem. Totiž , aby ji v 02 detronizovaný ješita nerozbíjel zevnitř.
Ještě víc e to akcentovala letos v březnu.
A ejhle, povedlo se! Ovšem výsledke budde drtivý. On ji bude rozbíjet z pozic e prezidenta!

Musím se zeptat s kalsikem - kde udělali soudruzi z Jánského vršku chybu?
06. 12. 2008 | 21:45

JC napsal(a):

Až umře Klaus, tak z Pehe se bude muset stát fotbalista.
06. 12. 2008 | 21:45

Čochtan napsal(a):

Přečetl jsem si záznam rozhovoru Václava Klause s delegací europoslanců.
Cohn-Bandit, Brian Crowley a Hans-Gert Pöttering se chovali jako malí frackové. Škoda té příležitosti. Mohla to být krásná defenestrace. Vešla by do dějin.

Klaus je ale pěkně setřel. Ti spratkové se sami znemožnili.
06. 12. 2008 | 21:50

aram napsal(a):

Když se konalo druhé zasedání ústavního soudu, tak se zastavil VK se svou suitou, při cestě tamtéž, na benzínce Aral na kávu, kde se nacházeli v té době především tiráci a všechny je obešel a potřásl si s nimi rukou a byl velmi potěšen, že z toho jsou paf. Tak si říkám, nemá ten pán dvojníka nebo co to na nás vlastně hraje?
06. 12. 2008 | 21:51

RA napsal(a):

pan Pehe nebude zcela duševně zdráv , trpí umanutostí na prezidenta Klause. Ať prezident udělá cokoliv, nikdy to stejně nebude podle p. Pehe správně. Nad panem Pehem lámu hůl, nemá to opravdu smysl.
06. 12. 2008 | 21:52

Jan napsal(a):

Chvíli jsem poslouchal na 24 sjezdové zdravice, a byl jsem příjemně překvapen. Někteří nemluvili hloupě. Jak jsem to pochopil nebyli to T. příznivci.
Docela v tom tápu. Proč tyhle lidi volili na jaře Klause proti Švejnarovi? Myslím, že je to na studii. Četl jsem takovou knihu. Hitler, genius průměrnosti. Čeho je genius Klaus? Mám na to tezi.
České malosti.
Fascinuje mě jeho proklamovaná 63% podpora. Já osobně znám 1 člověka, který s ním souhlasí.
06. 12. 2008 | 21:52

Zbyněk Matyáš napsal(a):

sarina:
Aha! Dobrý, to si zapamatuji, třeba se mi to taky jednou bude hodit.
06. 12. 2008 | 21:54

JC napsal(a):

aram,
A co by vám víc vyhovovalo ? Kdyby tu pumpu ochranka hodinu před a hodinu po zavřela a vy byste čučel venku ? To by se vám líbilo ? Nebo prostě nemáte rád Klause a cokoliv udělá je pro vás dobré k tomu se o něj otřít ?
06. 12. 2008 | 21:55

JC napsal(a):

Jan,
Já jsem druhý, takže znáte dva.
06. 12. 2008 | 21:58

yorick napsal(a):

Jo, půjdu dnes spát s příjemným pocitem, že je stále více lidí (i na této diskusi), kteří prohlédli naturel té nemocnéné osoby jménem Václav Klaus. Ještě však není dobojováno, stále je ještě mnoho těch, kteří si říkají intelektuálové a kteří se nevyléčili ze zhoubného ozáření touto personou. ODS už tedy nemá na noze těžkou trestaneckou kouli a může se konečně pokusit o svoji nápravu, ač zlé činy při volbě prezidenta, kterými urazila celý národ, nebudou tak snadno zapomenuty. Je nejvyšší čas na zásadní změny. Paroubek v čele ČSSD není totiž pro tuto zemi právě moc přijatelnou alternativou.
Nicméně nebojoval jsem za toto ozdravení marně. Ale pozor, nemocné zvíře je nebezpečnější než zdravé, agrese V.K. neskončily. Svým rafinovaně skrývaným diletantizmem potáhne za sebou ještě nějakou dobu tu svoji lokajskou suitu. Přimlouval bych se, aby bylo ve smyslu zákonů země zváženo, zda by nemělo být jeho prezidentování legálně ukončeno. Legislativní nástroje existují, ač to bude hodně komplikované. Lidem v této zemi by nemělo být jedno, že je denně zostuzován v očích civilizované části světa.
Děláte prospěšnou práci pane Pehe, to tedy ano. Dobrou :).
06. 12. 2008 | 21:58

aram napsal(a):

JC: mně je to srdečně jedno, jen mi to přijde jako velké divadlo.
To jen, že je opravdu rozdíl, jak se kde chová a že je to ryze účelové. Vadilo by mi to u kohokoliv.
Mimochodem vám chtuná kafe na pumpě?
06. 12. 2008 | 22:00

JC napsal(a):

yoric,
Nic takového se konat nebude, alébrž se budete jako obvykle celou noc převalovat na lůžku. VK má více jak nadpoloviční dlouhotrvající podporu národa. Jsem přesvědčen, že po tom extempore evropských exotů na hradě českých králů se jeho obliba ještě zvýší. Budete se asi muset zamyslet sám nad sebou.
06. 12. 2008 | 22:03

JC napsal(a):

Aram,
No, nevěřím, že Klaus obcházel řidiče kamionů aby si s nimi potřásl rukou. Spíš bych to viděl tak, že řidiči si chtěli potřást rukou s hlavou státu a on jim vyhověl.
Kavá na pumpě ? Proč ne když není nic lepšího.
06. 12. 2008 | 22:07

aram napsal(a):

JC: tak tomu, věřte. Obcházel. To je právě to.Nebo vy jste toho názoru, že se příliš snížil? Ale to mne potom pane překvapujete.
06. 12. 2008 | 22:12

JC napsal(a):

aram,
Ale to vůbec ne, že by se snížil,jen si nedovedu představit tu situaci přesně tak jak jste to popsal. Prostě hlava státu přijede na pumpu, tam kolrm stolků stojí nebo sedí řidiči a on je yačne jen tak obcházet potřásat jim rukama a říkat dobrý den jak se máte já jsem Václav Klaus, váš presidnt.To vám prostě nevěřím.
P.S. Zažil jste to osobně nebo to máte z druhé ruky ?
06. 12. 2008 | 22:18

Ikena napsal(a):

Vlku,
měl jsem to potěšení pobývat v Benátkách v době povodně, nejhorší od r. 66. Zajímavé záběry na CNN, BBC a domácích TV, ale osobní zážitky skutečně zajímavé.Vše vyřešeno,rychle a dokonale.Zahřál mně ten Schengen a pocit, že patřím pod vlajku EU. Ale návrat domů, do hádek, zda-li chceme EU nebo ne,
zda-li ztratíme či získáme podpisem LS,strašení Benešovými dekrety, tak to utvrzuje můj názor, že pro EU budeme jako nevychované děcko, které se navíc dosti vytahuje. Vždyť svět řeší podstatnější otázky spojené s finanční krizí a terorismem nebo nestabilitou v jednotlivých regionech(události v Thajsku).
Takže dnes je jedno, zda-li v ČR pravice x levice, SuP, Pocestný,
Bigjirka, Rumcajs nebo Ivan H. x Vlk,K.Muller, Tupelo, TrebaKarel a další, pro Evropu jsme na jedné lodi s vlajkou oznamující "na lodi je cholera pro EU"
A EU se podle toho zařídí, až příjde rozhodování třeba o dotacích a výjimkách.
06. 12. 2008 | 22:23

JC napsal(a):

Ikena,
Posledn část poslední věty to je přesně to o čem psal Sedláček - česká malost já říkám připosranost.
06. 12. 2008 | 22:31

vlk napsal(a):

Ikena
potlesk!
06. 12. 2008 | 22:36

aram napsal(a):

JC: úplně přesně, jako byste tam byl osobně. Až na to "já jsem Václav Klaus, váš prezident". Neuvěřitelné? Proč?
06. 12. 2008 | 22:37

Ikena napsal(a):

Jen k situaci na Hradě, myslíte si, že Irská vláda byla nadšená z chování VK při jeho tamější návštěvě. Nebo že členské země nejsou konsternováni z jeho názorů na fungování EU, jak to mu bylo např. při obědě s velvyslanci zemí EU, o kterém se zmiňuje časopis Economist?

Jeho názory se dostávají dosti silný nádech silného nacionalismu,ale kam se vlastně rozhodne jít ODS?
Abych to shrnul : "Prachy z EU, které si doma prolobujeme, ty jsou fajn a vůbec nesmrdí Bruselským komisariátem.
Ale podřídit se a poslouchat, navíc pěkně ukázat, jak je utrácím, to už se nám nehodí, to jsme se v Čechách neučili a nikdy nepotřebovali"
06. 12. 2008 | 22:43

JC napsal(a):

Vlk tleská větě "na lodi s vlajkou EU je cholera"
Ó jaký to názorový posun :-))
06. 12. 2008 | 22:44

JC napsal(a):

aram, Napište mě jak se chovali ti řidiči ?
řekl někdo "pane mým prsidentem nejste " nebo mu ruku někdo nepodal ?
P.S. A co já vím třeba bude chtít po skončeí mandátu jeydit s kamionem. :-))
Už to neřešte.
06. 12. 2008 | 22:47

archi napsal(a):

to aram: Proboha ! Je přece úplně jedno, kolika tirákům potřásl dědek rukou ! Tohle dělají všichni - zdraví lidi a líbají děti : Mussolini, Obama, Gándhí, Áda s knírkem, Gotwald, Putin, Bush. Podstatný je, že jako prezident je Klaus katastrofou. Jak už tady zaznělo, jediný, kdo na něj může být pyšný, jsou naši komunisti, náckové a Kreml.
06. 12. 2008 | 22:47

JC napsal(a):

archi,
A já.
06. 12. 2008 | 22:48

JC napsal(a):

archi,
A ještě šedesát procent Čechů
06. 12. 2008 | 22:50

aram napsal(a):

JC: ale já to vůbec neřeším. Já to konstatuji. Ti řidiči nejsou disidenti. Ti seděli, pili kafe, ruku mu podali. To přece věděl, že to takto bude. A ještě se výborně bavil, jak všichni popadli MT a volali, aby se s tím zážitkem podělili. A jak jste na to přišel, že by ho snad neměli mít rádi?
06. 12. 2008 | 22:56

Kamil napsal(a):

Pane Pehe
málokdy s Vámi souhlasím, ale dnes mám pocit, že to ten stařík fakt přehnal.
Nějak moc často se objevuje slovo narcis. Bohužel těch důvěryhodných se nenachází.
Přeji hezkou dobrou noc.
06. 12. 2008 | 22:57

vlk napsal(a):

JC

není nic překvapujícího na tom, jak jste pochopil můj potlesk.
Překvapením by byl pravý opak.
Ale nepřepínejte, skutečně ne.Nepochopil jste totiž nejen mne ,a le ani onen původní Ikenův příměr. Vyžadoval totiž jistou dávku inteligence. Jako obdivovatel Klaus e ji nepotřebujete. On myslí i za vás. Jemu se inteligence upřít rozhodně nedá.

Ikeno

včera jsem pod jiným blogem - konkrétně u Hořejšího reagoval na otázku k chování delegac e EU u Klause.
A napsal jsem následující:
Nelíbí s e mi chování Cohn Bendita k prezidentovi mé země. Nicméně nelze s emu divit. V Irsku s e totiž choval Klaus k místním úplně stejně klackovitě. A následně ,když mu t v iterwiev vytkl ministr zahraničí irska opáčil , že je vlastěn zbabělec, že mu své výhrady řekl do očí. Cohn bendit s e zachoval podle Klausova požadavku. Řekl muu to tedy zpříma do očí! Tak jak Klaus chtěl. Nicméně - nelíbí s e mi ,kdyžs eněkdo takhle chová k presidentovi mé země.
A dnes dodávám - sám s e hluboce stydím, když se někdo v cizí zemi ve funkci presidenta chová jako Cohn Bendit u nás.
06. 12. 2008 | 22:59

Cicero napsal(a):

S mnohými postřehy pana Pehe souhlasím. Rovněž však souhlasím s tím, že někteří členové delegace EP se na Hradě chovali hrubě nezdvořile, a prezidentově reakci se vůbec nedivím. Něco takového by si člověk k českému prezidentovi dovolit neměl, i když je to Václav Klaus se všemi svými nedostatky.
06. 12. 2008 | 23:00

Ikena napsal(a):

JC,
jako ČR nejsme vůbec v pozici uťápnutého národa. Bohužel např. Poláci si v Evropě pomáhají seč můžou a někdy velmi tvrdě na úkor ostatních. Když bude Polák vybírat vhodného kandidáta, vybere si vždy zase Poláka, byť horšího, Čech nikoli, protože se bude obávat, aby nebyl nařčen z protěžování.
Jedná dominantní banka z USA s celosvětovou působností, hodlá v ČR otevřít svojí firemní účtarnu pro Evropu. Zbývající dvě jsou v USA a Indii. Dobrá vizitka pro ostatní. Ano, dá se říci, že v zahraničí máme dobré jméno.
Ale naše politické špičky,z levé i pravé poloviny, střed neexistuje, dosahují úrovně krajského přeboru v kopané. Jak z toho? Může být Klaus vypuštěn do Evropy, aby nevznikla roztržka. Jakou bude mít Topolánek pozici v ODS, když mu straníci odhlasují zákaz podpisu LS. Bude jí protlačovat a někdo mu odpíská vládu? Kolik prebend a žranic bude během předsednictví,kolik natřásání před foťáky, kolik nových příležitostí a možností pro lobbing, už se někdo těší.
Co bude po skončení? Pohřbíme LS a EU?
Je zde plno otazníků, které by měli být v zájmu ČR a jejich obyvatel urychleně vyřešeny.
Pokud nebudou, nechci vidět další volby.
06. 12. 2008 | 23:08

Daniel napsal(a):

Pehehe byl a je chudák, který se neustále musí zviditelňovat svými hloupými a protiklausovskými názory. Umí ještě něco jiného ????
06. 12. 2008 | 23:11

Pavel napsal(a):

Pane Pehe, velmi výstižné. Je názorně ukázáno, jaký je Václav Klaus falešný člověk. Mnohé z toho, co předvádí mi nápadně připomíná dobu normalizace po roce 1968, kdy se jistí veřejní činitelé tvářili, že chtějí pokračovat v myšlenkách Pražského jara, ale prakticky prováděli pravý opak. Byla to hnusná doba. Nikdo se neodvážil veřejně říci pravdu. Proč se nikdo z ODS neodváží říci, že pravou příčinou prohry této strany v posledních volbách je rozbíjení její jednoty právě Václavem Klausem? Je přece známým faktem, že nejednota strany je hrobem pro volební výsledky. Nevěřím ale teorii, že tato chyba byla zapříčiněna jeho ješitností. Řekl bych, že pravou příčinou je zabránit jednotě v EU.
06. 12. 2008 | 23:13

Ikena napsal(a):

TO JC:
napsal jsem "na lodi je cholera pro EU" ve smyslu, že přivážíme nakažlivou nemoc do přístavu, tedy do Evropské unie.
A za tímto názorem si stojím.
S činností pana profesora jsem mě tu čest se setkat při jeho řešení bankovního a akciového trhu v 9O.letech. Mohu Vás ujistit, že pro drtivou většinu zahraničního finančního světa má dnes nálepku velmi, ale velmi nelichotivou. Vzpomínky na Viktora z Baham nejsou vůbec zapomenuté.
06. 12. 2008 | 23:15

JC napsal(a):

Ikena,
No vidíte s první větou nemám žádný problém a souhlasím s ní.To ostatní/porovnání s Poláky/ může a nemusí být pravda. Nesedím v EP abych to mohl posoudit.Za nevýhodné podmínky pro nás můžeme poděkovat těm kdo je vyjednali a nesvádět to na toho kdo podepisoval přístupovou smlouvu.
Jsme to podtrhuji řádným a právoplatným členem EU tak se podle toho chovejme. Braňme naše národní zájmy tak jako to dělají Poláci, Němci, Francouzi a Angličané a nenechme si vnutit náyor z venku, že je to jakýsi speciální typ českého nacionalismu.Nestahujme kalhoty když brod je v nedohednu. EU má ještě hodně co dohánět, aby byly naplněny yákladní principy na nichž byla vystavena.
06. 12. 2008 | 23:20

vlk napsal(a):

Teď mi přišlo mailem:

Český prezident Václav Klaus se podle britského týdeníku The Economist považuje za státníka chránícího české zájmy a liberalismus, ale s blížícím se českým předsednictvím v Evropské unii jeho přímočaré hulvátství vypadá spíše jako dárek evropským nepřátelům liberalismu. The Economist to napsal v komentáři, který je pod titulkem Nerudný strýček Václav věnován českému prezidentovi a v němž se uvádí, že Klaus již nyní české předsednictví "velmi poškodil".
5. 12. 2008 18:59 - LONDÝN
Respektovaný týdeník současně zdůrazňuje, že by bylo škoda, kdyby české předsednictví bylo odsunuto stranou, "protože Češi mají některé dobré nápady" a jsou nadšenými stoupenci volného trhu. Připomíná tvrzení premiéra Mirka Topolánka, který označuje společnou zemědělskou politiku za nesmyslnou, chce vytvořit evropskou energetickou politiku, jež by omezila závislost na Rusku, a chce věnovat mnohem větší pozornost východním sousedům unie jako je Ukrajina.
Václav Klaus ale v českém poselství udělal zmatek, píše týdeník. Kritizoval podporu, kterou česká vláda vyjádřila Gruzii, a vedl opozici proti lisabonské smlouvě u ústavního soudu. "V důsledku toho se zdá jisté, že Češi lisabonskou smlouvu neratifikují do začátku předsednictví. Ať si o ní myslíme cokoli, oslabí to věrohodnost České republiky, až bude předsedat debatám o budoucnosti Evropy."
Čtěte také:
The Times: Václav Klaus, provokatér z Prahy

Evropu čeká obrazoborec Klaus, píší New York Times

The Economist také líčí oběd, který uspořádal francouzský velvyslanec v Praze pro své kolegy ze zemí EU a na který byl jako čestný host pozván také Klaus. Na zdvořilé otázky, jak budou Češi během předsednictví přistupovat k různým unijním politikám, prezident prý pokaždé zavrčel, že je proti EU a tak nemá důvod na takové otázky odpovídat. České předsednictví je nevýznamné, protože unii dominují její velcí zakládající členové, dodal.
Všichni ví, že slovinské předsednictví byla fraška, k níž napsaly scénář velké země jako Francie a Německo, řekl pak Klaus podle týdeníku slovinskému velvyslanci.
Prezident je prý hulvátský, ale má i pravdu
Lidé v Praze zdůrazňují, že prezident neřídí zahraniční politiku a během předsednictví bude mít malou úlohu. Ale tento oběd ukázal na tři skutečnosti, které hrozí zastínit půl roku českého předsednictví. Za prvé, Václav Klaus je na hlavu státu neobvykle hulvátský. Za druhé, není hloupý a má pravdu, že velké země staré Evropy mají nyní sklon zastrašovat ostatní, píše The Economist. Připomíná "tajemný plán", o kterém chvíli mluvili spolupracovníci francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho a který předpokládal, že by Francie i po skončení svého předsednictví hostila summity zemí eurozóny, kam ČR nepatří. Pro případ, že by Češi během svého předsednictví "sabotovali" EU, jak "taktně" řekl francouzským novinářům představitel Elysejského paláce.
S tím souvisí třetí nepříjemný fakt o Václavu Klausovi. I když nemá velké oficiální pravomoci, aby předsednictví pokazil, již ho velmi poškodil, protože poskytl munici těm evropským zemím, které by rády odsunuly Čechy stranou, napsal The Economist.
"Patriarcha má rád pozornost"
Dodává, že velkou roli hraje domácí politika. Václav Klaus chce, aby byl premiér Topolánek svržen na víkendovém sjezdu ODS, píše týdeník a myslí si, že Topolánek vydrží přinejmenším ještě rok. "Ve vládních kruzích v Praze nálada připomíná rodinné přípravy na svatbu, proti níž se staví přímočarý patriarcha. Někteří doufají, že nerudný strýček dá rodině přednost a zůstane zticha. Jiní s obavami vnímají, že jeho hněv je upřímný. Když se to dá dohromady s tím, jak má patriarcha rád pozornost, lidé se obávají, že propukne scéna před hosty."
Václav Klaus by bezpochyby takovou domácké přirovnání odmítl. Považuje se za státníka chránícího české zájmy a liberalismus. Ale s blížícím se českým předsednictvím jeho přímočaré hulvátství vypadá spíše jako dárek evropským nepřátelům liberalismu. To není ani příjemné ani chytré, napsal The Economist v článku doprovázeném karikaturou Klause v podobě chrliče na ochozu pražského chrámu.
06. 12. 2008 | 23:22

Ikena napsal(a):

Vlku,
ano, oficiální přijetí u prezidenta státu by mělo být vždy velmi korektní a diplomatické. Nejsem si jist, zda-li k té roztržce nedošlo skutečně záměrně ze strany EU, za tu návštěvu Irska. Pan Cohn-Bendit je znám svými postoji, takže se to domácím občanům EU vždy vysvětlí a Klausovi tak trochu osladíme stejnou mincí.
On se na to skutečně odvolával, na to "z očí do očí" a ejhle ono to přišlo. Evropa představí Klause, tak jak bude potřebovat, viz Economist a další. Irové si uvědomí, kdo je jejich spojenec a změní názor. Kde skončíme my?
Že ztratíme suverenitu, nejsem si jist zda by např. Švédsko, po dobu II.sv. neutrální, odsouhlasilo něco, co by omezilo jejich suverenitu.

Důvodem našeho přešlapování je strach z Bruselu a přijetí standartního politického dění, tedy dost průhledné rozhodování o všem.
06. 12. 2008 | 23:34

Jan napsal(a):

JC
Nezlobte se, já Vás neznám.
Nemluvil jsem o zkratkách z netu.
Píšete hezky :" já nevěřím, že by Klaus obcházel řidiče.."
Víra, to je to co Vás spojuje. Je těžké si po tolika letech přiznat, že jsem věřil nesmyslům duševně nemocného člověka.
/P.S. já taky, ale prohlédl jsem o nějakých 11 let dříve, je lehké v mládí uvěřit nesmyslům, a je těžké si to přiznat. Vidíte paralelu s našimi předky komouši?
Já jo. Zdravím
06. 12. 2008 | 23:43

vlk napsal(a):

Ikeno

no pokud je tohle strategie Europarlamentu, pak mi topřipadá jako strategie kamikadze nebo řečeno klaiscky česky - vyhánění ďábla belzebubem.
Protože věrní Jeho Majestátu mají další důvod být proti. U nás se ješět bude teprve o LS jednat!

O tom, že by Klaus hrubou záplatu potřeboval skutečně žádná. Ale ne takhle.
Neslyšel jste na kongresu třeba Fraňka? A řadu dalších, které jsem si nezapamatoval?

ano důvod nechuti k Bruselu je zejména a také to , co píšete. Lidé by se mohli začít ptát- proč zrovns tohle nešlo už dávno?

Jako jen poloviční žert v Praze v bankovních kruzích koluje hláška o tom, proč nemůžeme rychle přijmout euro. Protože majitelé igelitek ještě jejich obsah nestačili zlegalizovat!
06. 12. 2008 | 23:45

Ufer napsal(a):

Dobrý večer, pane Pehe, napsal jste to velmi výstižně.Taky nás napadlo, že ta střela není až tak neřízená.Skutečně nechápu lidi, kteří VK obdivují.Chce nás dostat do izolace. Ale proč to proboha dělá?
06. 12. 2008 | 23:46

MS napsal(a):

vlku,

víte, co se mi líbí u všech už nevolitelných politiků (politiků před politickým důchodem) – nemusí se na nic ohlížet a říkat hulvátky svůj názor!
A je jedno, z které země a na kterém postě jsou. Většinou mají vždy min. svou pravdu. A jak se říká, na každém šprochu, pravdy trochu :-)).
06. 12. 2008 | 23:53

Honza999 napsal(a):

Sakra..

U té pumpy bych chtěl také být.. Ale asi bych od jeho ochranky dostal přes mordu.
06. 12. 2008 | 23:56

Ikena napsal(a):

Vlku,
ano, ano a zase ano. Investice do stavebnictví, dálnic, apod.,vždy trochu dražší,tak na tom jsme již shodli. Je potřeba futrovat slamník pokud to jde.

Mám jeden zážitek z Ostravy - Stodolní ulice, centra to noční zábavy. Cizinci všech národností, barvy a náboženství, zde okukují jednotlivé bary a hospody, člověk si připadá jako v Hamburku na známé ulici "lásky".
A najednou jsem objevil mosaznou ceduli "Vybudováno z fondů EU",
no není to báječné. Peníze na hospody jsou, lepší by bylo asi na nemocnice, ale když někdo dává, tak proč nebrat.
07. 12. 2008 | 00:00

kolťák napsal(a):

Pane Pehe jak to tak čtu,koukám že vencu máte dobře přečtenýho.
07. 12. 2008 | 00:20

Narrno napsal(a):

Pane Pehe, děkuji Vám za další výsměšný komentář na vskutku neotřepané téma "Klaus". Abychom si rozuměli, dělám si za každý Váš blog o Klausovi čárku bílou barvu na stěnu a dnes jsem konečně udělal poslední, která mi chyběla ke kompletnímu vymalování mého pokoje. Za to Vám patří vřelý dík.
Ale hlavně nepolevujte, obývák už by také potřeboval nový kabátek...
07. 12. 2008 | 00:37

ZORZ de ZIZKOV napsal(a):

Nebudu opakovat opakovane, jen poznamka: Pan Pehe to napsal trefne a budeme (aspon ti, co se uz konecne zamysleli nad tim, jak moc nam VSEM VK skodi) cekat na to, ceho je jeste schopen...
07. 12. 2008 | 00:38

lekaz napsal(a):

Ješitný stařík hodil přes palubu všechny,kteří se zasloužili o jeho zvolení prezidentem.Ubohý kohout na svěm malém hnojišti.Klausi jsi jednička!
07. 12. 2008 | 00:54

case napsal(a):

Pane Pehe, Vase posedlost VK by si zaslouzila
pozornost psychiatra, pripadne sexuologa.
Nejvic ovsem skodite sam sobe.
07. 12. 2008 | 00:55

kolja napsal(a):

taky si myslím, že je neuvěřitelné, že existují lidi, kteří vnímají Klausova sladká slovíčka jen v prvním plánu a vůbec je nenapadne je číst v dalším plánu, kdy se ukazuje jejich čirá účelovost, jak ukazuje pan Pehe

to mě opravdu děsí, že je nutno napsat "objevný" článek o Klausově projevu: jaktože nevidíme všichni tu verbální faleš hned na první pohled?
07. 12. 2008 | 01:08

alf napsal(a):

Pane Pehe, zapomněl jste na komentář k podpisu abdikačního projevu V. K. Přece od jistých hodností (např. akademik) se ostatní nižší tituly u jména již neuvádějí! Stejně tak u prezidenta. Pokud si je prezident ke jménu vypíše (ovšem chybí počet čestných doktorátů), nebo mu nevadí, že je vypipisuje sekretářka, hodně to vypovídá...
07. 12. 2008 | 01:14

Ládik napsal(a):

možná "zpatra" - teď mě čeština neposlouchá.....
07. 12. 2008 | 01:15

Ládik napsal(a):

Lekaz:
Vašek měl bobinu; určitě se při projevu pomočil.
07. 12. 2008 | 01:18

Ládik napsal(a):

Věřím, že dnešní projev VK byla jeho labutí píseň. Něco jako Mečiar, nebo dokonce Julda Fulda. Měl jsem Vás rád, běžte do p..... Ublížený estébák.
07. 12. 2008 | 01:29

Vrbovec Jiří napsal(a):

Pane Pehe,
fantastický komentář, zřejmě první který jsem četl na adresu VK napsaný bez zavázaných očí a ucpaných uší.
Že se za VK musí stydět každý občan této země do morku kostí netřeba zdůrazňovat.
K jeho jménu lze připsat jediné - ten, co se dostal až nahoru aniž by v životě cokoliv užitečného udělal.
Zbývá nám Čechům prozradit jediné - už před 10-ti lety byl VK pro Západ i Ameriku naprosto nepřijatelný.
Věděli proč - jen u nás nám média ještě dalších 10 let nalhávala, jak je ve světě uznáván a jak si ho považují.
Ta trapnost je vidět už u titul, ktrý tak rád uvádí před jménem - profesor.
Pojďme si přiznat, že je to titul "čestný profesor", nikoliv vystudovaný profesor.
Nicolae Ceausescu byl také takovým profesorem.
Při vyslovení jména jednoho i druhého nezbývá než si odplivnout.
07. 12. 2008 | 01:54

Důchodce68r napsal(a):

Jen mě tak napadlo, to pořadí, nevím jak to přesně jde po sobě, "chytrý líný", "hloupý líný", "hloupý pilný", ... Ale pamatuji si, že již v polovině devadesátých let jsem si je musel doplnit o "chytrý zlý pilný". No nic, to jen tak mimochodem. Už skoro svítá, Dobrou.
07. 12. 2008 | 03:58

Matylda napsal(a):

Pane Pehe, přesné. Dík.
07. 12. 2008 | 05:39

Johan napsal(a):

Nenávistný komentář o V.K.Stálý autor.Pehe.
07. 12. 2008 | 05:45

Hipik - pravicovy recidivista napsal(a):

Pane Pehe,
vas komentar by byl presvedcivejsi, kdybyste dokazal ocitovat zavery kongresu ODS pred volbami 2006. Tam je totiz vyslovne uvedeno, ze kongres zavazuje vedeni ODS podepisovat jakekoliv smlouvy, ktere vedou ke ztrate samostatnosti CR. V tomto pripade se to tyka LS ( Lisabonske smlouvy ). Ze pan predseda tuto smlouvu podepsal a vyklada to jako uspech smlouvy o radaru je hezke, ale o jeho charakteru nijak vypovidajici. Lituji, ze na chvili neexistuji trochu starsi zakony o vlastizrade. Tady si myslim, ze pan Topolanek by zaslouzil dozivoti. A co se tyce navstevy povedenych Ojroposlancu na hrade. Tady muzu podotknout, na zaklade cetby z historie, Ze oproti panu Banditovi byl pan Goering velky gentleman. A to nehodnotim vztahy pana Bandity v roce 1968, kdy obvinoval CSSR z revizionizmu a vital okupaci nasi zeme sovetskymi tanky. Tudiz ospravedlnoval i ty mrtve, ktere tato okupace stala. A tenhle clovek ze ma moralni kredit. Cha cha chaaaaaaaa, jdete se vycpat. Stejne jako Pravdalaska.
07. 12. 2008 | 07:18

Hipik - pravicovy recidivista napsal(a):

ops, omluva, zavazuje nepodepisovat
07. 12. 2008 | 07:20

Hipik - pravicovy recidivista napsal(a):

Vlku, ty stary sedivy Vlku, ty nevis, ze ty clanky do The Economist pise Pehe a Pravdolaskovnici ? Jestli znas logiku, konjunkci, disjunkci, konvergenci, divergenci atd. proved si analyzu a pak zkoumej na Google. Tam najdes zdroj. Pak se nediv, ze titiz pravdolaskovnici pouzivaji zahranicni zdrje, nebot sami jsou jich autory. Smesny, ale pravdivy. Sdelovaci prostredky jako nastroj moci. V tomto pripade nastroj moci urazeneho zrzaveho skreta.
07. 12. 2008 | 07:50

HAHAHA napsal(a):

Pane PEHE,máte stoprocentní pravdu,i když Vás tady kamenují.ODS je v podstatě stejná strana jako KSČ.Obě slibovaly lepší budoucnost a po 20letech je lidé už měli dost.Jen Klaus nemůže použít tanky,proto radši odchází.
07. 12. 2008 | 08:09

Mike napsal(a):

Pane Rossian, děkuji, jeden z mála příspěvků, který se tu dá číst. ODS léta letoucí žila ve stínu Klause, snaha se od něho emancipovat vedla k naprosté ztrátě jakéhokoliv profilu této strany – viz správná charakteristika pana Rissiana. Pravdou je to, že, at už s Klausem někdo souhlasí a nebo ne, dával této straně určité charisma. To, co předvádí dnes Topolánek za ekvilibristiku se svými koaličními partnery, to je naprosto zoufalá snaha tuto vládu udržet pohromadě (ať si to koryto ještě trošku užijeme), která se ODS a těm dvěma dalším vymstí pří příštích volbách. Klaus měl v jedné věci velkou pravdu, když varoval před vládnutím na základě korupčního si kupování poslanců ČSSD. Avšak touha po moci byla tehdy na straně Topolánka, Langra, Nečase atd. silnější než hlas rozumu. Schéma vlády odborníků dosazených jednotlivými stranami podle volebních výsledků by bylo stabilnější a nebyla by tu nutnost si neustále přikupovat další poslance ČSSD. S Klausem souhlasím, kdyby se nadále ztotožňoval s touto Topolánkovou ODS, tím by si zničil svoje charisma, které si tu tak pečlivě za léta budoval.
07. 12. 2008 | 08:24

Luboš napsal(a):

Pane Pehe, psával jste poměrně rozumné články. Cože dnes tolik demagogie, ironie, až hlouposti? To jste se pořádně shodil :-)
07. 12. 2008 | 08:38

martin TT napsal(a):

Pehe se stalo z politologa překladatelem do z češtiny do češtiny?

Postupujeme od fáze vysvětlování, co chtěl vlastně řečník říci k fázi pouhého vysvětlování, co si máme myslet o tom, co někdo řekl. Třetí fází je zákaz řečníka - to už jsem tu zažil.
07. 12. 2008 | 08:57

Rejpal napsal(a):

Díky, pane doktore, za Váš komentář oživující nedávnou historii i za dost smutný výhled do nejbližší budoucnosti s VK.
07. 12. 2008 | 09:09

Janovec napsal(a):

Já bych v Klausově vystoupení viděl dvě důležitá sdělení:

1. Tím, že se vzdal funkce čestný předseda, uvolnil ODS ruce ke schválení Lisabonské smlouvy v Parlamentu. ta situace je neudržitelná, tak na poslední chvíli zachraňuje, co se dá.

2. Postrašil hlavní stádo kariéristů v ODS (a takové stádo bývá v každé straně), aby si tihle uvědomili, koho budou volit za předsedu. Naznačil tím, že s Topolánkem půjdou po sestupné trajektorii (cesta unie svobody). "Mít v čele tupého a prázdného Topola", co to je za perspektivu? Když naopak zvolí Pavla Béma, role čestného předsedy Klausovi stejně zůstane, jak to koneckonců naznačil ve svém vystoupení senátor/kuřák Kubera.

Prostě, dnes již Václav Klaus hraje vabank (o všechno). Jak ho nemám rád, tak je mi ho v této docela líto.

Jinak naprosto souhlasím s autorem článku panem Jiřím Pehem. Autor má vynikající analytické schopnosti, není co dodat.
07. 12. 2008 | 09:09

ivo napsal(a):

Naprostou souhlasim s komentarem Jiriho Pehe. Take nerozumim, a to uz opravdu dlouha leta, jak je mozne, ze Klaus je schopen absolutne otevrene, hrube a nejdogmatictejsi politiky, ktera se v CR vykonava, a velka cast naroda to vubec nevidi. Prestoze tomuto nerozumim, uznavam, ze Klaus je jako politik absolutni super trida. Myty, ktere se kolem nej vytvorily a vytvari jsou neuveritlne silne a zda se, ze cesky obcan nikdy neprocitne (jeden mytus za vsechny: Profesor Klaus - uz jste se nekdy zkusili podivat, co Klaus skutecne publikoval v oblasti ekonomie?).Jestlize Masaryk byl prvotridnim vedcem, Havel ve svete opravdu znamym literatem a bojovnikem za lidska prava, Klaus je opravdu povazovan za neuveritelne "nestastnou" figuru. O co silnejsi je jeho vliv na domaci scenu, o to slabsi a v podstate uplne bezvyznamny je v zahranici.
Jak nemam rad Topolanka, musim rici, ze zitra budu doufat v jeho viteztvi.
07. 12. 2008 | 09:24

vlk napsal(a):

Janovec

myslím, to velmi vážn, že s e hodně pletete!
1. Klaus svým odsoupením chce peřsně pravý opak ohledně LS než její schválení Dává totiž všem svým klonům jasný pokyn a jasnou legitimní platformu pro hlasování LS. S tím, že plynule přejdou do nové strany.
2-možná , že postrašil hlavní stádo. Ovšem kvůli tomu nemusel vystupovat. Hlavní stádo karieristů stejně řešilo už tak vyhrocený problém Topolánek vers. Bém=Klaus. Teď tu partaj rozštípnul. A situaci vyhrotitl. Kdo nepřijde hned bude odvržen. Přesně tak jak po volbách 98, kdy mohl uzavřít většinovou koalu s tehdejší US.
A nesouhlasím ani s tím, že Klaus hraje vabank. Nic takového. Topolánek hraje vabank. Pokud prohraje - končí. Pokud vyhraje - končí za dva roky. Klaus za dva roky bud e v pozici onoho poěvtsného dubiska, ke kterému se poražení modří rádi přichýlí. A Klaus bud e o to větší v onom okamžiku, protože bud e říkat a s gustem - dopadlo to , jakjsem čekal.A zommbii se nám vrátí do rpaktické politiky.
Samozřejmě - autor provedl skvělou analýzu.
07. 12. 2008 | 09:30

Mungo napsal(a):

Bohužel věc se má tak, že pan Klaus zjistil nemilou skutečnost: ODS mu již nemůže sloužit jako "výtah k moci", ani zajistit další nehynoucí slávu. Proto jde pryč z ODS a zkouší novou stranu, která jej snad povznese k výšinám.
07. 12. 2008 | 09:39

Janovec napsal(a):

Vlk:
dík za repliku. Jako bychom si oba vsadili. Ty tu býváš často, já se občas také objevím. Uvidíme jak se situace vyvine, komu z nás dvou dá vývoj situace více za pravdu.

Já si nemyslím, že Topolánek je úplně jasný jako předseda. Možná to tak dopadne, ale pro tuhle stranu (myslím ODS) to bude s Topolánkem v čele cesta k další volební prohře. Proto Paroubek situaci zvlášť nekomentuje, pro něj je v každém případě výhodnější Topolánek v čele strany.

Dávno jsem si všimnul, že v živé přírodě platí universální princip - když člověk onemocní vážnou nemocí, jeho vlastní psychika ho vede k rychlému odchodu ze světa. Ty jsi možná také elektrikář - budeš mi třeba rozumět - je to jako v regulaci kladná zpětná vazba, která v případě úspěchu zvyšuje šanci na další úspěch a v případě neúspěchu ti tento princip kladné zpětné vazby naservíruje další potíže.

Proto při léčení jedince musí pomáhat všichni ostatní v okolí (lékaři, rodina, přátelé). Ti jsou naopak zařazení do záporné zpětné vazby, která, když je silnější, než ta jeho vlastní kladná, tak má ten člověk šanci na uzdravení.

Posuď sám, jestli nemám pravdu. S Topolánkem v čele ta strana směřuje možná do středu, ale tam je to všechno vyžrané, jak zpíval Werich s Voskovcem. Strejček vůl, teta kráva, každý půl rady dává ... prostě zlatá střední cesta je pěkně vyšlapaná, ale taky vyprázdněná.

To, že Klaus hraje vabank, o tom jsem velmi přesvědčen. Co na to ostatní komentátoři, přidejte se!

Hraje Václav Klaus vabank, nebo ne? Nebo ho hraje Topolánek, jak zde tvrdí přítel Vlk?
07. 12. 2008 | 09:58

Čenda napsal(a):

Velmi trefné a bohužel, i tragikomické...Pane Pehe, děkuji
07. 12. 2008 | 10:05

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat,že ze své Lhoty samozřejmě nevidím tak dobře do jistě líbezných zákoutí generálních štábů a raketových základen, do trezorů světových bank, ani pod postele rozmanitých politiků, tak jako jiní, zde jistě slovutní virtuální slovotepci, ale už staříček pravili: Co svět světem
stojí furt se hledá změna, Iljič, Adolf, Klema, Fidel, a včíl zase ti brčálníci, ale já sem ešče nezažil, že by kdosi přišel a řek, susede nechceš pomoc ? To je furt pojčej, dej, zaplať...
Jsem už též staříčkovského věku a taky jsem s prominutím nezažil, že by někdo zazvonil u vrátek a mile se zeptal. Občane nechceš pomoci ? To je pořád
půjč, dej, zaplať, v lepším případě, přidej se k nám a pomož nám najít nového spasitele. Teď je na programu patrně hon na ekopošuka velkého evropského,
který by se přinejmenším mohl vyrovnat samotnému světovému al magorovi.
No a jak bývá v kraji zvykem i naši novodobí panovníci jsou v tomto ve při. Václav První Veškrna byl by jistě pro hledání a Václav Druhý Narcis vzdoruje, a nejen tím je mi velmi sympatický, protože na všeliké zelené i já mám poměrně ucelený názor - tzv. zelené vnímám jako stranu, která cílevědomě rozbíjí dopravní, energetickou, potravinovou a obrannou situaci tohoto státu - zakázat auta, topit hnojem a okamžitě vyhlásit válku Americe - úžasný program. Navíc brčálníci zneužívají zelenou, a většina z nich nerozezná jedli od smrku, a že o tom něco vím...
http://wbgarden.com
http://zpravy.idnes.cz/za-d...
Zde další zeljonyj bojovník:
http://sinagl.bigbloger.lid...
O prý porážce Václava Druhého bylo pojednáno zde:
http://www.hrad.cz/cms/cz/i...
Já to tak pochopitelně tak nevnímám a dovuluji si proto ještě tuto adresu:
http://olser.cz/1064/ekoter...
Tolik se mi dnes chtělo říct.....
07. 12. 2008 | 10:12

Jirka napsal(a):

Pane Pehe, Váš komentář bych za Vás dokázal napsat téměř doslova. Jste prožraný nenávistí ke Klausovi natolik že nedokážete objektivně uvažovat. Ale co, i takové figurky jako Vy patří k názorovému spektru. Jen už byste mohl také psát o někom jiném, začínáte být vyčpělý.
07. 12. 2008 | 10:14

No.. napsal(a):

no, TO PEHE je pořád ve formě. Nejhorší je prý pilný blbec.Ale tTO PEHE je navíc ještě neukojený grafoman a vysvětlovač cizích myšlenek do opačného významu. TO PEHE je slušné neštěstí, doufám, že radí Paroubkovi.
07. 12. 2008 | 10:19

Jirka napsal(a):

Vážení diskutující, nevěřte tak bezmezně panu věčnému kritiku Pehemu. Stačí si přečíst o jeho minulosti a je jasno. Bohužel názory na Klause nás učí hlavně média....je to dogmatik, jde proti EU a vládě atd atd. Zkuste si občas nějaký jeho "dogmatický" projev přečíst doslova ....i vy pane Pehe.
07. 12. 2008 | 10:19

vlk napsal(a):

Janovče

kladná zpětná vazba vede zpravidla vždycky k destrukci systému.

Víš , já si myslím, že ODS prohraje příští parlamentní volby tak jako tak. Pokud oranžoví budou dostatečně soudní a dostatečně trpěliví.
A Klaus , pokud předseda nebud e jeho osobním a na výsost poslušným maňáskem bud e dělat,co bude moci, aby jí ještě naložil.
A ještě k tomu středu, kd e je všechno vyžráno. Já myslím, že jim nic jiného nezbývá. Opření se jen o své tvrdé jádro s jeho dogmatičností a nesnášenlivostí, které jsou v echt formě a pur vidět i tady, znamená mít nějakých 20% hlasů a znamená ztratit širší koaliční potenciál. Znamená stát se sektou.
Klaus nehraje vabank. Politicky a mocensky.tad y má čas. A může s i dovolit ,na rozdíl od Topolánka, počkat.
Hraje va bank o své ego. tedy o LS.
07. 12. 2008 | 10:23

ivaklik@gmail.com napsal(a):

Pane Pehe,kdyz nekdo vystoupi se svym projevem a nazorem Vam urcite neprislusi ho nijak komolit a do zavorek psat co VY na to.Je to dost zoufale a je mi vas lito. Klikova
07. 12. 2008 | 10:28

josef.novák napsal(a):

Za komoušů jsme se smáli rozhodováním partajních staříků na ÚV KSČ řízených z CCCP. Teď máme samolibého ješitu škodícího zájmům státu přímo na Hradě.
07. 12. 2008 | 10:37

Ferda Mravenec napsal(a):

Dobrý den všem,
přečetl jsem dva odstavečky a konstatuji: nic nového pane Pehe, u Vás nic nového.
Doporučuji Vám procházku přírodou a tam se snad zbavíte mindráku.
Kolovrátek, by mohla být Vaše přezdívka.
Hezký den.
07. 12. 2008 | 10:38

Vrbovec Jiří napsal(a):

Jirko,

nebylo by lepší, namísto obvinění glosátora z nenávisti a neobjektivnosti, pádnými argumenty všem nám Vámi uváděné dokázat?
Pan Pehe svůj pohled logicky vysvětlil a pochybuji, že lze jeho rozbor jakkoliv vyvrátit, už proto, že se jedná o všeobecně známá fakta a až triviální logiku.
Vaše přesvědčení, že VK je bůh, opřené o "důkaz", že je to pravda pravdoucí a hotovo těžko obstojí v diskusi.
Proč mi to připomíná doby socialismu? Naše pravda je jediná správná a pochyby se zakazují.
Není to proto, že každý kariérní člen KSČ je dnes kariérním členem ODS?
Přesvědčte mne o Vaší pravdě třeba vyvrácením kterékoliv věty napsané panem Pehe.
Do té doby Váš příspěvek jen dokazuje skutečnost, že tím, kdo "objektivně nedokáže uvažovat" jste právě Vy.
07. 12. 2008 | 10:46

myrta napsal(a):

Pan Klaus by se měl konečně svěřit do rukou početných psychiatrů.Jinak to nedopadne vůbec dobře.Ti jeho početní poradci,tajemníci a nohsledi jen přilévají oleje do ohně a on už není vůbec soudný.
07. 12. 2008 | 10:47

Theo napsal(a):

Tak Klause jste si, pane Pehe, podal. Co teď podobným způsobem napsat o prohřešcích pana Havla?
07. 12. 2008 | 11:07

Caroll napsal(a):

Je mi líto, že na rozdíl od věcné argumentace pana Peheho (se kterým jsem mnohdy nesouhlasil) se zastánci VK uchylují k demagogii a matoucím emocím, patrně právě pro nedostatek argumentů. Arogance a sebestřednost VK je všeobecně známa, stejně jako jeho oportunismus. Pokud jsem dobře informován, pokoušel se dříve vstoupit do KSČ. Je zajímavé, že ačkoli byli komunisté řekněme dobří sběratelé duší, o VK neměli zájem. Zarytým příznivcům VK si dovoluji připomenout mnoho jejich předchůdců, někdy až fanatických stoupenců většinou špatných vládců, kteří po sobě zanechali mnoho zlého. Tito stoupenci různých diktátorů byli ochotni položit za své idoly i život. Doufám, že VK tady v Čechách takové fanatické stoupence mít nebude.
07. 12. 2008 | 11:18

Narrno napsal(a):

to Caroll: Věcná argumentace pana Peheho? Mno, nevím nevím... Já vidím spíše levné údery, které mě nepřekvapí od pana Viewegha, ale od politického komentátora bych čekal možná trochu více...
Za sebe říkám, že blogy pana Peheho považuji nezřídka za absolutně strašlivé, špatné už svou podstatou a svým zaměřením. Nechápejte mě špatně, kritika Klause je zcela legitimní námět, ale psát prakticky JENOM ji? Dá se pak pan Pehe ještě považovat za politického komentátora? Vždyť to už opravdu začíná být až strašidelné, jak na cokoliv, co pan Klaus udělá, se zde objeví kousavý komentář, který nám vysvětlí, proč to byla zase špína a hnus a ostuda atd.
07. 12. 2008 | 11:28

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Vrbovec Jiří:
Pane Vrbovče, nemluvte, prosím, za všechny Čechy. Co mi kdo sdělil si přečtu sám a jsem schopen to pochopit i bez Vaší nápovědy. Děkuji.
07. 12. 2008 | 11:28

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva urážlivé komentáře, které byly v rozporu se záměry těchto stránek, tj. poskytovat prostor pro slušnou a věcnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco,
správce blogů a diskusí
07. 12. 2008 | 11:57

jepice napsal(a):

Hipik - pravicovy recidivista:
Vlků je na netu mnoho, navíc možná někteří z nich ani nejsou vlci, ale převlečení berani.
A ještě k tomu uraženému pánovi: musel jste přece při tom projevu vidět, že nerudný strýček zrzavý není.
07. 12. 2008 | 12:03

vlk napsal(a):

Jepici

mám vám odpovědět ve stejném duchu?
07. 12. 2008 | 12:09

vlk napsal(a):

Hipíku

Economist je velmi prestižní medium. které si dost zakládá na formě i kvalitě.
Až budou mít tvoji milci kvalitu dostatenou ,nepochybně je bud e také tisknout. Zatím je má za nuly.
A pokud jde o uraženého, zhrezeného staříka - já jednou včera viděl. Nebyl zrzavý. Byl šedivý, na ježka a měl brejličky.
07. 12. 2008 | 12:17

archi napsal(a):

to Vlk a Janovec : hraje vabank Klaus nebo Topol? Spíš Topol. Klaus si teď založí svou euroskeptickou pravicovou stranu a bude mít spolu se svou partou na své straně ty, kdo ho neprokoukli - a bude jich bohužel hodně, viz třeba tahle diskuse. Se svou stranou bude mít legální platformu pro boj s ODS, a s ratifikací Lisabonu a EU. Klaus hraje jen o to, kolik lidí přesvědčí a jakou bude mít tím pádem pozici na politický scéně. Ale korýtko má jistý a jeho nová strana nebude mít o sponzory (spíš ty z východu) nouzi. Topolánek hraje o to, aby jeho strana neskončila jako US. Cesta do pekel je dlážděná dobrými úmysly. A le taky mu fandím.
07. 12. 2008 | 12:31

YouTube Vaclav Klaus Glenn Beck napsal(a):

Viz YouTube pro ty, kdo umí distatečně anglicky a navíc jsou schopni ohodnotit kontext.

Zejména pravicoví spoluobčané: Jak třeba
zde Klaus hájí jakékoliv národní zájmy?

https://www.youtube.com/watc...
07. 12. 2008 | 12:59

Pocestny napsal(a):

Pehe je v rauši, protože Velký Vezír uvařil tentokrát opravdu silnej perník.

Zoufalství staříkovo je stejně skličující jako jeho pozdní faunovo odpoledne.....

Chlapík se vrací do puberty šedesátníka, poslední zastávka na trase,
"ukončete výstup a nástup, příští stanice Infantitilistická"
07. 12. 2008 | 13:13

Pocestny napsal(a):

....s výstupy na Nám. Parkinsonové nebo Alzheimerovu třídu, přestup tram směr Senilín...
07. 12. 2008 | 13:16

jepice napsal(a):

Vlku, potkala jsem několik totožných nicků během svého potulování po netových luzích a hájích, nemusíte toho berana hnedle vztahovat na sebe.
Napsala jsem to proto, aby pan Hipík nesetrvával ve svém pravděpodobném omylu.
07. 12. 2008 | 13:20

JG napsal(a):

YouTube Vaclav Klaus Glenn Beck

Díky za odkaz. Uvedená akce, která se konala 2. až 4. dubna t.r. v jednom hotelu v New Yorku, kterou Klaus a jeho KPR na svých internetových z podivných důvodů označuje za "pracovní cestu", neměla s odbornou, natožpak vědeckou konferencí o změně klimatu co dělat. byla to ůpbbistickým nástrojem americkžch naftařských a tabákových firem, tzv. Heartland Institutem placená propagandistická akce.

Na internetu se m.j. objevil zvací dopis, který i Klaus dostal. HI tam popisuje, jak masivní reklamní kampaň bude akci doprovázet, v kterých novinách bude celostránkově inzerována. A že zase ti, kteří budou ochotni na akci vystoupit dostanou tučné honoráře.

Klaus od roku 1989 dělá těchto melouchů až 20 ročně, vydává je za pracovní cesty, ale s výkonem jeho oficiálních ústavních funkcí nemají vůbec nic společného. Naopak v křiklavém střetu zájmu, nepřípustném v jakékoliv západní zemi, kdy Klaus jako vysoký ústavní činitel akceptuje honoráře a jiné náhrady a "pozornosti", toto jsou skutečně jen melouchy, Klausovo nezákonné přivydělávání si a navíc zde, v září 2007 a pak tento duben, konkrétní příklady, kdy Klaus vědomě zneužívá a za úplatu nechá lidem jako Heartland Institut mebo dryáčnický Glenn Beck zneužívat prestiž úřadu prezidenta naší republiky.

Otázka, tejména na pravicově orientované spoluobčany, aby nám vysvětlili, kde v rozhovorech poskytnutých 2. a 3. dubna Glenn Beckovi Klaus žádoucím způsobem reprezentuje ČR nebo kde hájí národní zájmy je na místě.

Pochopitelně, kladnou odpověď, zejména pak relevantní, nikdo z oslovených nemůže dát.
07. 12. 2008 | 13:20

Hugo napsal(a):

Myslim, ze je to velmi dobry komentar k projevu pana VK. Jedine co zde chybi, coz ale neni ucelem tohoto clanku, je urcity zaver, ktery by odpovedel na otazku co je cilem nebo motivaci VK pro jeho smysleni a jednani? K jake (lobbysticke?) skupine patri a ceho chce dosahnout? Rozhodne by bylo dobre vedet odpoved na tuto otazku v dobe, ktera prochazi financni krizi, celosvetouvou recesi a v dobe kdy hrozba valecnych konfliktu je velmi vysoka.
07. 12. 2008 | 13:22

Blue Jay napsal(a):

Byl by Pehe bez Klause?
Pochybuji. Pehe by bez Klause nemohl existovat. Je jako pijavka co se prissala k nekomu a jeji preziti zalezi na tom kolik krve z toho tvora vyssaje. Pehe je navic jeste nestastna pijavka. Jeji host o ni ani nevi. A to bezvyznamne pijavky typu Pehe rozciluje nejvice.
07. 12. 2008 | 13:40

Narrno napsal(a):

to Blue Jay: Nevolil bych zdaleka tak silná slova (opravdu, znehodnocujete tím svůj příspěvěk), ale jinak s Vámi musím v principu souhlasit. Je těžké vyčítat panu Klausovi sebestřednost, když se mu někteří lidé očividně v myšlenkách věnují dnem i nocí a zasvětili mu svůj život. A to neplatí jen pro pana blogera, ale i pro některé diskutující. Pana Paroubka opravdu nemusím, ale abych krvácel z očí a uší po čemkoliv, co řekne, to se mi ještě nestává...
07. 12. 2008 | 13:47

Blue Jay napsal(a):

Pehe ma zajimavou profesi,
Nazyva se politolog. Co je vlastne politolog typ Pehe? Cim si na sebe vydelava? Vybere si nejakou osobnost. Na tu se zameri. A zakousne se do ni. Vycuca z ni clanky v tisku, vystoupeni v TV a blogy na internetu. Za ktere je pochopitelne financne odmenen. Pehe je professionalni pijavice. Nikde jsem zatim nepotkal tak jednosmerne zamereneho parasita na znamou osobu jako je Pehe. Asi na vic nema.
07. 12. 2008 | 13:55

rops napsal(a):

Vse, co pise pan Pehe, je do puntiku pravda. A ze se zameruje na osobu VK - neni se cemu divit, VK je ve vyspele Evrope skutecne unikum, strasak, novy cesky Meciar. Proc se vyhybat pruserovym tematum. Zde mame pruser. Uz si zase zvykame, ze nam vladne nekdo kdo nereprezentuje vubec nikoho a (na rozdil od tech komousu) nese vsechny rysy psychopata.
07. 12. 2008 | 14:06

Blue Jay napsal(a):

Narno,
Ja silne slova zamerne volim. Jsem obcan 2 zemi. Kanadan a zaroven Cech. V Kanade jsem sice prozil vetsinu sveho zivota vcetne vzdelani, ale moji rodice jsou Cesi. A to docela vzdelani. Otec lekar a matka profeserka. "utekli" z CSSR v 1968. Me jen desi ze pokud se Paroubkove a Filipove opet dostaji k moci, lide jako moji rodice budou CR poustet v houfech. Co by je tu drzelo? A dovolim si podotknout ze pro tu vlnu inteleaktualu a odborniku co budou opoustet CR to bude podstatne snazsi nez v 1968. A doyfam i hodne vetsi. Vlada novodobych Jakesu je v CR uz nasilim v Cesku neudrzi. Paroubek nahradi odborniky traktoristy a hlavne temi kteri se mu budou klanet. Dluh CR vymaze sliby. A uroky z dluhu nahradi uroky z uroku.

Omlouvam se za gramaticke chyby.
07. 12. 2008 | 14:09

archi napsal(a):

To Blue Jay a všichni popletenci
- Prosím vás, mluvte k věci o které je řeč - neřešíme kdo je Pehe, ale kdo je Klaus a jestli vám to uniká, tak sem radši nepište...
07. 12. 2008 | 14:12

Blue Jay napsal(a):

to rops,

Klaus je povazovan drtivou vetsinou Ceske verejnosti (aspon podle dlouhodobych pruzkumu) jako clovek kteremu Cesi nejvice duveruji. Vite rops, at je Klaus jakykoliv, je to vlastenec. Mozna na rozdil od Vas a Klausove pijavice Peheho.
07. 12. 2008 | 14:15

MA-FU napsal(a):

Pane Pehe přesné a výstižné.Jako vždy . Také nová Klausostrana která se rýsuje,vypadá na vedení panem Železným ,co o tom víte napište...
07. 12. 2008 | 14:20

Blue Jay napsal(a):

archi jsi z komiksu?

Ja tu preci o Klausovi pisi! Je to clovek co je zaprve Cech. Chce branit zajmy Cechu v dnesni Evrope. Ale archi a jim podobni asi radsi kejvaji jako ta znama cinska hracka. Snad ale se mnou souhlasite ze Pehe ma fetis na kterem si vydelava.
07. 12. 2008 | 14:21

Zbyněk Matyáš napsal(a):

vlk:
Jak byste osobně Vy, kdybyste byl prezidentem ČR, reagoval na provokatívní otázky v oficiálním rozhovoru?
"Za další, chci, abyste mi vysvětlil, jaká je míra Vašeho přátelství s panem Ganleym z Irska. Jak se můžete scházet s člověkem, o němž není jasné, kdo ho platí? Ve Vaší funkci se s ním nemáte co scházet. Je to muž, jehož finance pocházejí z problematických zdrojů a chce je nyní použít na financování své volební kampaně do EP."
Ostatně dosud jste mi neodpověděl na otázku, zda jste aspoň zběžně Lisabonskou smlouvu pročetl.
07. 12. 2008 | 14:41

Sofi napsal(a):

Pane Pehe, ve všem s Vámi souhlasím. Vše, co Klaus kdy řekne je demagogie a lež, on už to jinak neumí a nikdy neuměl. Jestli se někomu nelíbí, jak probíhalo jeho setkání s evropskými poslanci, tak to je jeho věc, v normálních zemích (což naše země díky české mentalitě není) je takové jednání úplně normální. Pokud jde o komentáře k Vašemu zhodnocení jeho projevu, tak z mnoha čiší absolutní neznalost poměrů v ODS a Klause. Nejraději mám ty, kteří píší: Já Klause nemusím, ale...ať je jakýkoliv, je vlastenec, inteligentní, ovládá to a to ... atd. To jsou ti, kteří Klause nikdy neviděli zblízka, a ani na dálku nejsou schopni posoudit jeho schopnosti (a je to tak jednoduché!), nedovedou si věci pospojovat, nahlédnout do minulosti, atd. Těm očividně není pomoci a zemřou s tím, že Klaus je hvězda - budiž jim země lehká!
07. 12. 2008 | 14:43

MA-FU napsal(a):

Sofi--potlesk
07. 12. 2008 | 14:49

rops napsal(a):

to Blue Jay
nekdo nekomu vytyka, ze "neni vlastenec". aspon se vse vyjasnilo, VK je skutecne nas Meciar a jeho nasledovnici "roduverni" cesi, tady neni co hodnotit, dobry, no comment
07. 12. 2008 | 14:49

třebaKarel napsal(a):

Sofi ,
máte pravdu že když někdo začne " já Klause nemusím , ale.. " , pokaždý Vám vzápětí valí klíny do hlavy . Vidim že to neni jenom moje zkušenost . Jak když mluvíte s klonama , naprosto bez fantazie .
tK
07. 12. 2008 | 14:51

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Sofi:
"Vše, co Klaus kdy řekne je demagogie a lež"
I toto?
" EU může fungovat pouze tehdy, bude-li respektovat svá vlastní pravidla a principy."
http://www.hrad.cz/cms/cz/i...
07. 12. 2008 | 14:56

Janovec napsal(a):

Je příjemné pozorovat, jak se tady objevují noví zajímaví nickové s neotřepanými názory (rops, sofi, archi, .... a mnoho dalších).

Kéž by i v politických stranách se objevovaly nové tváře, jinak nám hrozí, že tu po čase zbudou jen samé zkameněliny, které ztratily lesk a jsou jenom pouhým otiskem politických ideí původních politických stran.

Kongres ukazuje na jedné straně veliké názorové rozpory v ODS (Bém - jsou vykopány hluboké příkopy), na druhé straně absolutní nechuť řadových členů ODS něco podstatného změnit.

Mně se zdá, že drama v ODS teprve přijde. Pokud pražská část ODS odejde z 19. kongresu neuspokojena, může začít s destruktivní politikou - může například položit Topolánkovu vládu a nemusí to až tak dlouho trvat.

Klaus bude sice stát mimo, ale, přátelé, co to znamená mimo? Dva kroky stranou, nebo jeden krok pozadu?. Jak vnímám Klause, on bude stát spíše dva kroky vepředu a ještě bude před sebou někoho tlačit a někoho táhnout. To pak Mirkovi Topolánkovi vůbec nezávidím.
07. 12. 2008 | 15:05

IronNick napsal(a):

"Trapný prezident", "Klaus coby zastánce Lisabonské smlouvy", "Klausova Lisabonská velezrada", "Klausova strana? Skvělá zpráva pro pravici", "Demagogie Hradu ohledně Lisabonské smlouvy nemá meze", "Poznámky k projevu Václava Klause na kongresu ODS"... Madona mia ;-)

Já umím upéct výborný bramborák a dělám to často, jinak ale vařit moc neumím. Mám si do CV napsat, že jsem kuchař? No když je pan Pehe "politický komentátor"... :)
07. 12. 2008 | 15:06

Narrno napsal(a):

to IronNick: Jistě, jen se nestyďte, jak vidíte, nejen že to některým prochází, ale ještě jim mnozí diskutující tleskají ve stoje, jak jsou šikovní. Když budou ty Vaše bramboráky tak mňam mňam jako kritika Klause, určitě dojdete podobného uznání ;)

to Sofi: Gratuluji, jste krásný příklad diskutujícího, o kterých jsem se nedávno psal pod blogem pana Hořejšího. MOJE názory jsou správné, JÁ jsem ten moudrý vlastník nezpochybnitelné pravdy, ostatní jsou tupá zaslepená chátra. Velkolepé. Ale inu co holt nadělám, jsem chudáček blbeček, co si nedovede věci dát dohromady a holt je mi souzeno zemřít s mou směšnou naivní vírou, že Klaus není Antikrist.
Škoda mě nebude.
07. 12. 2008 | 15:15

Janovec napsal(a):

No je to paráda, zvolili Vodrážku. To je vlastně rošáda o život Topolánka a Langera!

Vlku nažer se (ne ty zde na blogu, ale, pozor, nic nám nesežer a hlavně nás nesežer --- říká Topolánek a Langer Vodrážkovi.
Hochu, nezapomeň, že jsi nám za volbu zavázán. Jestli máš v mobilu číslo na Klause, tak si ho radši vymaž. A až budeš někomu telefonovat, nezapomeň, že všude jsou kamery, tak si dávej ruku před ústa - aby nikdo z těch pitomců z televize nemohl odezírat - aby nemohli bučet.
07. 12. 2008 | 15:22

Ikena napsal(a):

Janovec,
jsem téhož názoru.
Bohužel, ODS na svém "Vysočanském sjezdu" nebyla tak akční jako KSČ tamtéž v r. 68.
Pouze se u ODS zakonzervoval současný stav věci,tzn. udržení koryt, očekávání nových možností pro lobbing v době předsednictví a žádné vize, museli bychom ukázat nějaké vlastní myšlenky, takže nic, nula a zase prázdnota.

Co chce dělat premiér, pokud mu jeho stranící zakážou LS?
Vždyť i svaz průmyslu tlačí na co nejryhlejší přijetí Eura, děs běs pro všechny...
07. 12. 2008 | 15:26

vlk napsal(a):

Zbyněk Matyáš
nejsem a nebudu prezidentem. Jak bych reagoval na Cohn -Bendita nevím.
Ale nejspíš bych si ho podal. Snažím s e s každým mluvit jazykem, kterým mluví on ke mně. Je to velmi efektivní způsob, protože takovému jazyku každý nejlépe rozumí.

Teď k jádru toho, co řekl Cohn Bendit Klausovi:
Zopakuji to. V jednoduché češtině. Nezájímá mne , co si myslíte o LS vy, zajímá mne pouze jediné a celou Evropu, včetěn českých občanů jediné - zda , pokud LS projd e parlamentem v obou komorách ji také podepíšete. Neboť jsou známé obecn vaš excesy a naprostá svévole ohledně různých podpisů a jmenování. Zatím jen na české v nitřní úrovni - viz případ JUDr. Rumla.
Přiznám se , že tento postoj sdílím s Cohn Benditem. Zajímá mne přesně totéž.

A velmi srozumitelná je pro mne i druhá otázka, kterou Cohn -Bendit položil Klausovi. Rovněž platí - položil ji i za mne. Například kvůli tomuhle : Je to toiž hodně varující.
http://www.lidovky.cz/kdo-b...

Nicméně - ton , způsob, který použil Cohn-Bendit vůči českému prezidentovi je pro mne naprosto nepřijatelný.
Stejně jako byl ton a způsob, který použil Klaus v Irsku nepřijatelný pro Iry.
07. 12. 2008 | 15:30

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pro informaci klausofobistům:
"Dahl: Pane prezidente, děkuji. Já Vám žádnou vlajku nedám, protože v mé zemi je považováno za slušné dávat společně s vlajkou naší i vlajku hostitele, je nezdvořilé předkládat jen jednu vlajku. Pan Pöttering Vám asi řekne, že v mnoha otázkách já nezastávám názor Konference předsedů Evropského parlamentu, ale jsem velmi ráda, že se s Vámi setkávám osobně. Nesouhlasím s klimatickou politikou, ani s pojetím tržního hospodářství v EU.

Jak jste řekl, je potřeba, abyste nebyl v Evropě démonizován a to, co jsem od Vás dnes slyšela, mě potěšilo. Nejste démon, ale statečný prezident, který obhajuje svoje názory. Souhlasím s Vámi, že debata musí v Evropě pokračovat, je potřeba zajistit vysokou účast voličů v nadcházejících volbách do Evropského parlamentu. Je nezbytně nutné, aby v Evropské unii bylo dovoleno nesouhlasit. Je dovoleno nesouhlasit s nějakou směrnicí, ale není dovoleno nesouhlasit se smlouvami. Jsem hrdá na to, že jste nepřijali všechno, co z Bruselu přichází."
http://www.hrad.cz/cms/cz/i...
07. 12. 2008 | 15:43

Olda napsal(a):

IronNick

Jenže von je dost velkej rozdíl mezi bramborákem a prezidentem...Blbej bramborák vyhodíte do vodpadků, blbej prezident může bejt dost nebezpečnej. A Klaus nebezpečněj vždycky byl, teď už je úplně utrženej ze řetezu.

Pište, pane Pehe. Nenechte se odradit.
07. 12. 2008 | 15:43

Zbyněk Matyáš napsal(a):

vlk:
Jako obvykle odpovídáte jen na otázky, které se Vám hodí. :)
"Stejně jako byl ton a způsob, který použil Klaus v Irsku nepřijatelný pro Iry." Pro které Iry? Máte jistě na mysli Cohn-Bendita a Crowleye. Jenomže, jak už správně řekl V. Klaus, ti zastávají v Irsku dosud menšinový názor. Kdoví, třeba menšinovým zůstane i přes opakované referendum, Irové jsou proslulí svou tvrdohlavostí. :)
07. 12. 2008 | 15:48

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Olda:
Učinil byste líp, kdybyste se o blbých nezmiňoval. Když tak čtu Váš výplod, ta vlastnost sedí na Vás.
07. 12. 2008 | 15:52

Zbyněk Matyáš napsal(a):

vlk:
"Stránka nenalezena / Page not found
Stránka http://www.lidovky.cz/kdo-b... bohužel na webu http://www.lidovky.cz neexistuje."
07. 12. 2008 | 15:54

nepolitik napsal(a):

Pehe trpící silnou klausofovií nepřekvapilo!
07. 12. 2008 | 15:54

Petr napsal(a):

Dosud jsem se nikdy sesetkal s tím,že by se někdo za několik let vzdal čestného členství či předsednictví. Je to ta nejvyšší možná urážka té instituce.Ti,co to ale nepochopili,mu ještě tleskali.A Klaus použil tuto svou poslední silnou zbraň vůči členům ODS ne aby je pomohl vrátit se k správné pravicové politice, tu ani sám neprovozoval/ špinavé peníze,podpora Koženého, financování ODS přes tajemné dárce.../,ale aby zabránil schválení Lisabonské smlouvy.Proč se tak nesmírně v tomto angažuje?Člověk s trochou kritického myšlení a pamětí ví,že VK vždy provozoval populismus,který zneužíval pro své cíle.Kdo za ním stojí,vždyť to jistě nedělá s obavou o národní suverenitu.Tu v zásadních otázkách vývoje Evropy stejně nikdy nemůžeme mít,ale můžeme ztratit i ten hlas v rámci EU.Jemu je jedno,že nás už jako členskou zemi EU úplně znemožnil v očích našich partnerů.Komu tedy slouží? Asi by se mělo zvážit změnit ústavu,aby byl odvolatelný a nebo aspoň ho sledovat jako potenciálního agenta Východu. Možná,že už to nějaká zahraniční služba dělá.
07. 12. 2008 | 15:54

vlk napsal(a):

Zbyněk Matyáš
ten odkaz je zde. Týká se toho, odkud bere Ganley peníze..
http://www.lidovky.cz/kdo-b...

No u Klaus e a Irska jde o to, že když po někom žádám slušnost, musím ji mít sám. To není o většinovém názoru, ale o slušnosti. Oni mají zas e většinový názor v tom, že většina států shledává LS akceptovatelnou. Když už jsme u ětch většin.
07. 12. 2008 | 16:01

Zbyněk Matyáš napsal(a):

vlk:
Poslední pokus: četl jste tu LS?
07. 12. 2008 | 16:07

PE napsal(a):

výborný a výstižný komentář, díky
07. 12. 2008 | 16:15

Ikena napsal(a):

Zdravím Vlku,
pod blogem p. Havla jsem byl nucen reagovat na SuPa a Blue Jaye.
Jinak zcela souhlasím s Petrem,jen se vše ještě více zamotá stanoviskem ODS k LS.
Pak to bude úplná "schíza", ODS proti LS, Klaus proti LS, ale každý zvlášť. To je dost silný kafe.
Navíc do čela ODS vybrali mladého starostu ze sídliště Stodůlky/Nové Butovice z bývalé Prahy 5. Zřejmě podpora od Bratského, jeho předchůdce. Z komunální politiky hop do vedoucí funkce, jak raketa. EU se má na co těšit.
07. 12. 2008 | 16:16

Řeřicha napsal(a):

Zbyněk Matyáš - a pan Klaus zastává většinový názor?
07. 12. 2008 | 16:21

Milan napsal(a):

Pane Pehe, hledáte na něm chyby úplně ve všem. Například i v tomto:
"Dobře vím, že někteří z Vás výrazně přispěli k mému zvolení prezidentem republiky". (Ne pane prezidente. K vašemu zvolení přispěli VŠICHNI poslanci i senátoři ODS).
Ale on mluvil k delegátům kongresu pane Pehe!!! A proto platí, že pouze "někteří z vás...". Je to sice detail, ale něco o vás ukazuje.
07. 12. 2008 | 16:36

Narrno napsal(a):

to Řeřicha: Dovolím si odpovědět za pana Matyáše - ano, co se týče názoru Irů na LS, tak pan Klaus zastává většinový názor. Aspoň soudě dle referenda, které u nich proběhlo.
A propo, na trochu jinou notu - nepřijde Vám poněkud podezřelé, že když se "demokratické" referendum nepovede tak, jak se plánovalo, tlačí se národ do reparátu, kde už to "snad klapne"? Mně to přijde přímo děsivé...
07. 12. 2008 | 16:54

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Řeřicha:
Nevím a pochybuji, že to někdo ví. Referendum nebude, to navrhuje jenom KSČM, tak to rozhodne Parlament.
vlk:
Dík za odkaz. Autor je bohužel nevěrohodný, dobře si pamatuji jeho lživé zprávy z Kosova.
"Oni mají zas e většinový názor v tom, že většina států shledává LS akceptovatelnou." Odkud toto, proboha, máte? Z prstu? Co je konzensus jsem Vám už vysvětloval.
07. 12. 2008 | 16:58

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Narrno:
Dík.
"VK: Vy, pane Crowley, zastáváte názor, který je v Irsku minoritní. To je hmatatelný výsledek referenda.
Crowley: Vy mně nebudete říkat, jaký názor mají Irové. To já jako Ir vím nejlépe.
VK: Já nespekuluji o názoru Irů. Já konstatuji jediná měřitelná data o jejich postoji, která přineslo referendum. "
http://www.hrad.cz/cms/cz/i...
07. 12. 2008 | 17:00

wbgarden napsal(a):

Budu neustále opakovat, zelené gardy vtrhly na český hrad...
Více zde:
http://olser.cz/1064/ekoter...
07. 12. 2008 | 17:11

vlk napsal(a):

Zbyněk Matyáš

ve své zaslepenosti jste možná přehlédl, že 27 států v Lisabonu podepsalo, 24 jich má platěn odratifikováno to, co k čemu s e podpisem zavázalo.
Ale vy zřejmě chcete zpochybnit legitimitu s níž jedná 24 vlád různých států. Jen do toho!
žijeme v zastupitelské demokracii, pokdu vám to něco říká.

Nebo se domníváte,e naše členství v NATO nebo OSN je neplatné, protože nebylo potvrzeno referendem?
Nebo snad máet ambice říkat Dánsku , jakým způsobem to mají uznat?
Vidíte, já tyhle ambice nemám a nikdy neměl.

No autor odkazu vám může připadat nevěrohodý. To je vaše nezadatelné právo, nicméně pokud vím není sám, kdo Ganleyovy peníze vidí hodně skrz prsty. Nejspíš jsou cvšichni zaujati, že?

Asi tak jako u Čunka. Jo , když jsme u Čunka, tak vám s em dám zajímavý odkaz, který popisuje, na jakém "základě" Salichov rozhodl stíhání zastavit.S vaším přesvědčením to nepochybně neudělá vůbec nic, lidé sbírající fakta to vezmou minimálně jako námět k přemýšlení.

http://www.tyden.cz/rubriky...
07. 12. 2008 | 17:27

vlk napsal(a):

Ikena

reagovat na mouchu?Proč?Ztráta času, dechu a vůbec všeho.

LS a ODS to je skutečně katastrofa. Oni klidně berou největší evvropský projekt všech dob jako rukojmí. Oni klidně postaví tenhle stát a národ do role hloupého fracka kverulanta.
Jen proto ,a by s e uspokojilo narcisistní cítění člověka, který už dávno nemá v politice co dělat.
07. 12. 2008 | 17:31

oposum napsal(a):

Možná už by mohli začít ti "odpůrci LS" konečně všem odhalovat ty články smlouvy, které z nás udělají rukojmí Německa, druhologové a nesvéprávné pidi a polostáty.

Teda pokud umí vůbec číst:
http://www.consilium.europa...

Jinak si myslím totéž co Pehe a na vedlejším blogu Urban a mnozí další - Klaus je pátá kolona ruských postkomunistických imperiálních zájmů, možná přesněji ruských postbolševických gansterských skupin.
Ostatně stejně jako "slavný" irský zedník-podnikatel, a stejně jako i několik zázračně zbohatlých podnikatelů u nás.
07. 12. 2008 | 18:19

Zacheus napsal(a):

To Vlk. Možná, že jde o největší evropský projekt všech dob...ale nikoliv v zájmu České republiky:). Přeji pěkný večer.
07. 12. 2008 | 18:26

Zacheus napsal(a):

To Oposum. Jestliže tato smlouva připustí, aby se rozhodnutí přijímalo tzv. kvalifikovanou většinou, pak prostě tento stát, ať si to připustíme nebo ne, nebude už mít zákonnou možnost měnit pravidla chování na svém území. Tomu se říká ztráta státní suverenity.

Jinak doporučuji studii eStatu, kde jsou výhrady ke smlouvě podle mně objektivně vyjádřeny.

Já nejsem apriori proti smlouvě, která by upravovala fungování Evropské unie, ale jsem proti takové smlouvě, která v některých případech umožní udělat z členského státu nesvéprávný hadr. To je právní a politické jádro sporu o Lisabonskou smlouvu.

Způsob, jakým se Brusel snaží převzít moc - i za cenu nátlaku na Irsko, aby zopakovalo referendum a za cenu odmítnutí konání referend v dalších členských zemích z obav, že by dopadlo jako to první v Irsku, sám o sobě budí jisté podezření a nesvědčí o dobráctví autorů Lisabonské smlouvy ve vztahu k občanům jednotlivých členských států.
07. 12. 2008 | 18:33

vlk napsal(a):

ZAchee

mynejsme v Evropě? Já se do teď domníval, že ano. A že tam chceme být.

Přeji rovněž pěkný večer.
07. 12. 2008 | 18:34

Hipik - pravicovy recidivista napsal(a):

tedy - pokud vim, kongres ODS jak jsem uz psal, zavazal vedeni, ze nepodepise zadny dokument, ktery by CR zbavil samostatnosti. Pan Topolanek tak beze skrupuli ucinil a dnes kolem toho dela divadlo, ze je to za radar. VK byl, je a doufam proti takovemuto postupu. V tomto pripade rozumim memu presidentu, ze tato strana, tedy predstavitele teto strany zradili sve volice. Pro mne z toho vyplyva - Dal se budu zucastnovat dalsich voleb, ale velmi peclive si budu vybirat outsidery, kterym dam hlas, protoze jedine tak muj hlas propadne a uz si ho nikdo nemuze v druhem kole prepocitat. Vzhledem k tomu ze zradce Topolanek podepsal LS, dorazili ne Hrad emisari Socialisticke Internacionaly a jednali s nim, jako s pacholkem a ne jako s presidentem suverenniho statu. To je dusledek Topolankovy zrady a ukazka, jak to bude vypadat dal. Proto se nedivim, ze s nima vyrazil futra. A ze pan Bandita dava do Le Mond jiny prepis ? Inu bolsevik je vzdycky bolsevik ( viz jeho vitani okupace CSSR v roce 1968, kdyz byl v Berline na universite - tedy v NDR ). Co se tyce argumentu kolem byvalych clenu KSC v ODS. Byvali clenove KSC jsou bohuzel, za to nutno podekovat panovi, ktery rikal nejsme jako oni, ve vsech dnesnich politickych stranach. Jestlize chcete hodnotit, najdete si projev pana Paroubka na sjezdu Ceskych socialistu z 80' let. Je to tentyz pan Paroubek, kteremu se v dobe privatizace rikalo "PENEZENKA", kdyz se privatizoval byvaly RaJ. A je to tentyz pan Paroubek, jehoz noha parou cvala do rodne naruce Socialisticke Internacionaly. Co se tyce VK a vztahu VH. Podivejte se na slozeni tehdejsich parlamentu a vlad a reknete mi, kde byl prostor k uskutecneni jakychkoliv reforem, aniz by jejich autor narazil na problem - koalice. Toho bezezbytku vyuzival cesky had na tri pismena. Vzdy po jednani za zavrenymi dvermi prohlasoval, dohodli jsme se a druhy den to bylo jinak. A VH tomu vydatne prisypavel pisecek z Hradu. Takze ja se zase tak moc reakcim VK ani nedivim. A to nejsem jeho absolutni obdivovatel. Takze zaverem, mam hlad a jdu se najist - soucasna situace je nazrala k tomu, aby vedle zprofanovane Socialisticke Internacionaly ( jmeny Adolf Hitler, Josef Stalin atd. ) vznikla jeste mezinarodni pravicova strana, aby hajila zajmy jednotlivcu, kteri chteji prosperujici Evropu bez hranic, kde ale kazdy narod si urcuje svuj podil. Kazda kolektivisticka ideologie je ideologii stada vepru. Pan Pehe je obhajce kolektivizmu.
07. 12. 2008 | 18:46

Horacius napsal(a):

Slovákům jsme se vysmívali,že měli Mečiara. Zapomněli jsme, že populistu stejného ražení, jsme si nainstalovali do funkce prezidenta. To, že Klaus a jeho "kolaliční potenciál" fakticky prohrával volby od roku 1996, je neoddiskutovatelné. Nakonec prohrál i v přímém souboji s "autistou" Špidlou! Po svém druhém zvolení a před českým předsednictvím se chová jako neřízená střela. Z jakých důvodů to Klaus dělá? To ví asi jen on, ale je-li takové stratég, jak se o něm sympatizanté zmiňují, pak by mu měli pomoci "rozjet" jeho novou populistickou, čti euroskeptickou, stranu. Která by mohla, díky strategii: za všechno špatné může Brusel, zaujmout relativně pevné místo v politickém spektru. Hlasy by mohla brát však nejen ODS, ale kliedně i ČSSD a komunistům díky historické popularitě Klause u značné části populace. Nová strana by nadále Klausovi umožnila pokračovat v Klausovské politice pravicové rétoriky a levicového klientelismu.
07. 12. 2008 | 18:55

oposum napsal(a):

to Zacheus:
obchodní pravidla nám "vnucuje" EU už dlouho, je to prostě proto, že to je základ EU, kde dále vidíte tu ztrátu suverenity.

Napište po přečtení LS sám a nepředhazujte eStat, jestli jste myslel tento jejich blábol http://www.estat.cz/index.p...
tak jste jeden z těch blbců, kteří se nechají oblbnout protože jsou líní si přečíst fakta.
Takže ještě jednou: http://eur-lex.europa.eu/JO...
07. 12. 2008 | 18:59

oposum napsal(a):

Hlavně Zachee napište, kde z nás dělají nesvéprávný hadr, pak kdo je to ten pan Brusel co se snaží převzít moc, komu zakazuje EU referendum, co je na LS proti zájmu ČR, a proč vám vadí druhé referendum Irska teď a nevadilo když nás odmítli v referendu přijmout do EU.
Hlavně na tu první otázku by mě zajímala odpověď.
07. 12. 2008 | 19:06

Zacheus napsal(a):

To Opossum. Mohu se odkázat na to, co jsem napsal shora. Jinak se jenom na okraj zmíním, že Lisabonská smlouva nyní leží u Ústavního soudu Německa s námitkami snad více než na 300 stránek.

Nevím, jestli jsem jeden z těch blbců, co se nechali oblbnout, to víte, Vám se rovnat nemohu...:).
07. 12. 2008 | 19:24

Narrno napsal(a):

to oposum: Mohu se pro změnu na něco zeptat já Vás? Vám nepřijde nic špatného na tom, že Irové budou nuceni si udělat reparát, protože "se rozhodli špatně"? Co je to pak za demokratické rozhodování, když si nakonec řekneme "hoplá, to není to, co jsme chtěli, tak znova a budete to dělat tak dlouho, dokud to neuděláte správně, čeládko nespolehlivá".
07. 12. 2008 | 19:25

oposum napsal(a):

to Zacheus:
čili to neznáte, ale víte, že to z nás dělá nesvéprávný hadr - blahoželám pánko.

to Narrno:
nevadí, je to věc Irů, když opakovali referendum posledně tak jsem jim byl dokonce vděčný, protože jinak by EU měla dneska 17 členů. Výjimečně vám poprvé a naposled odpovídám, neboť s diskutérem, který zplodí to co vy tady ve 07.12.2008 00:37:04 považuji za ztrátu času debatovat.
07. 12. 2008 | 19:33

vlk napsal(a):

Narmo
Oposum vám nepochybně odpoví sám, nicméně ta otázka zároveň odpověď je laciná.

Předpokládám, že stejně protestujete proti našemu členství v EU, které bylo umožněno jen a pouze opakováním také irského referenda! V prvním náš vstup Irové odmítli.
Tohle už Oposum výše napsal.

Nicméně - ono to nesedí ani věcně. To další,co jaksi píšete. že totiž někdo bude tlačit na Iry , aby volili tak dlouho, až to bude podle přání zbytku veropy. Za prvé- neumím si představit, že by Irové hlasovali potřetí a jsem si jist, že by to nikdo od nich ani nechtěl.
Za druhé - irská vláda je proevropská. Irskoje zastupitelskou demorkacií. Ta vláda stojí za LS, ta vláda je legitimní. Ta vláda v onom hlasování odešla poražena. Chcete té vládě upřít její zákonný nárok na reparát, pokud to uzná za vhodné? Hlášky o tom, že speciálně Irové , s jejich povahou, individualismem a s tím, jak si staletí krvavě vybojovávali svobodu, by se od někoho nechali "ohnout", pokládám za naprosto nesmyslné. Měli bychom si toho být vědomi právě my.
Jenže mi jsme teď za zásadní příznivce suverenity až z a hrob. Když je to bez snakce.
07. 12. 2008 | 19:42

Zacheus napsal(a):

To Oposum. Nebudu se s Vámi přít, jestli něco znám. Zrovna jsem nedávno se zúčastnil jakéhosi semináře,na němž v diskusi padl mimo jiné dotaz, co vlastně přinese Lisabonská smlouva České republice a jejím občanům. Víte to dobře sám, že se ještě sníží počet našich europoslanců v Evropském parlamentu, čímž se už beztak malý vliv České republiky dále sníží, víte sám dobře o problematice počtu komisařů ve vazbě na jednotlivé členské státy atd. Nesvéprávný hadr z nás udělá právě škrtnutí dosavadního konseuálního rozhodování. Mimochodem, v Německu se mj. namítá,že zpětná vazba národních parlamentů (uznávám, že to je pozitivní fakt ve smlouvě) je sama o sobě nedostatečná, naprosto podpůrná, nepřípustně snižující roli národních parlamentů , nehledě už na to, že není - alespoň u nás - k dispozici právní norma,která by tento institut blíže upravovala.


Původně bylo řečeno, že pokud nebude smlouva schválena všemi členskými státy, nemůže nikdy platit. Po odmítnutí ze strany Irska by - při respektování tohoto pravidla, které bylo stanoveno samotnou Evropskou unií - měla být tato smlouva fakticky mrtvá a měla by být zahájena práce na novém textu. Ona ovšem ani tato Lisabonská smlouva nebyla žádným novým textem, ale z 90 procent převzala původní - již odmítnutou Francií a Holandskem - evropskou ústavu .Tedy další podvod.

O legislativní úrovni původního textu raději nemluvím.

Ale pravda je, že pokud seženete milion podpisů pro svoje legislativní záměry, budou se tím muset páni v Bruselu alespoň zabývat. Přeji Vám k takové Vaší případné iniciativě ( musí být ovšem i prostorově blíže neurčeným způsobem rozprostřena po území EU) hodně sil.

Také gratuluji k tomu, že už se konečně podařilo zlomit irského premiéra a další referendum v Irsku bude. A nebojte se- když nevyjde ani tohle, tak vyjde třetí, čtvrté...

I kdybychom padli všici, vstanou noví bojovníci.

Přeji Vám pěkný večer.
07. 12. 2008 | 20:04

Zbyněk Matyáš napsal(a):

vlk:
Já o LS, Vy nakonec o Čunkovi. Prostě obsese. Váš mnohoslovný traktát postrádá logiku konsenzuálného souhlasu. Jestli teda víte, co to znamená, zatím to tak nevypadá. Napovím, že je zcela lhostejné, kolik států to či ono schválilo, pokud aspoň jeden je proti.
Apropos: Četl jste tu Lisabonskou smlouvu anebo plédujete za ni jenom proto, že někteří ostatní jsou taky pro a Vy nechcete zůstat pozadu? Podle Vašeho mlčení předpokládám to druhé, což zcela korespunduje s Vaším postojem k čunkiádě. Oprávněně jste hrdý na to, že máte konzistentní názory. Gratuluji. (A nezávidím).
07. 12. 2008 | 20:08

Narrno napsal(a):

to vlk a to oposum: A víte, že mi i to opakování jejich referenda kvůli našemu vstupu nepřijde správné? Ten princip, ten princip je prostě špatný. Buď se na tyhle věci vykašlejme rovnou nebo je respektujme, současný stav nedává žádný smysl. Neb k čemu to tedy je, když se výsledek stejně smete ze stolu, když se nám nehodí?
A proč by Irové nemohli hlasovat i potřetí, když to - nedejbože - nevyjde ani teď? Jaký je rozdíl mezi druhým pokusem a tím třetím? Jistě, trapnost situace narůstá, ale pořád je to v zásadě to samé.
A speciálně to oposum: Mohu se zeptat, co se Vás dotklo na tom, co jsem napsal 07.12.2008 00:37:04? Jistě, neříkám, že ten vtípek byl hodný zarámování a pověšení nad krb, ale zas taková hrůza to snad nebyla... Nebo Vám vadí to, že mi přijde "politické komentování" převážně jedné osoby - čerta Klause - poněkud úsměvné? V tom případě se omlouvám, ale na svou obhajobu bych rád uvedl, že jsem si myslel, že vysmívání se jistým osobám (čistě namátkou třeba VK) je zde jakýmsi hlavním koníčkem a tudíž že nebude vadit, když se přidám a jen pro zajímavost trochu změním objekt znevažování. Anebo je v tom ještě něco jiného?
07. 12. 2008 | 20:08

Petr Klán napsal(a):

PANE PEHE,NEDEJTE SE PROSÍM ZNERVÓZNIT některými vyjádřeními. I Hitler, Mussolini a Stalin mají dodneška své fanoušky. Klaus si udělal ODS jako výtah nahoru (úspěšně). Protože se začala vymykat jeho vlivu, udělal toto gesto a očekával, že členové začnou plakat a zvolí Béma. Oni, jak jsem zaregistroval jsou spíše naštvaní (viz např.vyjádření Němcové, která byla vždy jeho vášnivá fanynka). ODS by to mohlo pomoci a třeba je též znovu začnu volit.
Klaus se odstřihl od ODS, ale jak my se máme odstřihnout od Klause?? Není to, co dělá, již vlastizrada? Za komunistů jsem se vždy těšil na státní pohřeb,dokonce se mi podařilo být v Moskvě, když zemřel Brežněv (od té doby mě kamarádi stále posílali do Moskvy, zda to znovu nezafunguje). Asi se na ně začnu těšit znovu.
07. 12. 2008 | 20:12

fgmaerkljag napsal(a):

Dobře vím, že někteří z Vás výrazně přispěli k mému zvolení prezidentem republiky. (Ne pane prezidente. K vašemu zvolení přispěli VŠICHNI poslanci i senátoři ODS).

Hehe, VK mluvil k deklegátům, z nichž ne všichni jsou poslanci nebo senátoři.
07. 12. 2008 | 20:22

Nobedar napsal(a):

Skvělý článek, opravdu...
07. 12. 2008 | 20:33

vlk napsal(a):

Zbyněk Matyáš

4etl jste vůbec ,c o jsme vám odpověděl nebo jen tak plácáte?
Soudím, že to druhéí. Psal jsme o LS. A protože vy poukaz na podivné , velmi podivné pozadí Ganleyho peněz jen tak odmávnete , že jako autor nevěrohodný a tím je to pro vás vyřízeno, tak jsem si vzpomněl a jen tak mimochodem, přidal aktuální odkaz , směřující k další vaší ůlogické" víře. Totiž Čunkovi. Jako bonus, jako bonus , pane matyáš. Gratis. Prostě dárek, Speciálně pro vás.
Zdá s e, ež nejste moc rád.
Nijak tím ovšem nevzdávám téma LS. Je pro men v tomto blogu primární.
Zdali bud e souhlas konsensuální, nechme na Irech a zajímejme se samio sobe. Nejsme irskou kolonií. Je na nás, abychom rozhodli nezávisle. A akceptovali orzhodnutí Irů. A´t už bud e v opakovaném referendu jakékoliv.

K poslednímu odstavci dodám jen tolik, že je mi dokonale lhostejné, co si kdo, včetně vás , myslí o mé motivaci , proč jsem nebo nejsme pro něco. Své názory si formuluji sám. Zpravidla na základě alespoň zevrubné znalosti materie. Je to profesní deformace. Takže jsme s i dovolil do LS nakouknout. Zejména mne zajímaly kapitoly popisující postavení národních parlamentů a kapitoly pojednávající o subsidiaritě. Ty pokládám za klíčové. Věřím, že vy jste udělal alespoň tolik co já.
Ano, mé postoje jsou konzistentní. Na základ ě faktů Zřejmě princip, který neumíte pochopit. Negratuluji. A také nezávidím.
07. 12. 2008 | 20:34

Narrno napsal(a):

to fgmaerkljag: Pššt, nekažte zde radost. A vůbec, komentovat komentář, z toho by jednoho rozbolela hlava ;)
07. 12. 2008 | 20:34

Zacheus napsal(a):

opravuji..konsensuálního... a ještě to Vlk. Máte pravdu, irská vláda byla pro přijetí smlouvy. Pokud jsem mluvil o zlomení irského premiéra,měl jsem na mysli, přimět ho k tomu, aby nové konání referenda zdůvodnil před vlastními občany - kde se ještě nedávno objevovaly myšlenky že "Ne znamená Ne". Přeji Vám ještě jednou hezký večer a pěkný zítřejší den.
07. 12. 2008 | 20:34

vlk napsal(a):

Narmo

pocity? v situaci , dk y s e řeší oosud evropy? Předpokládám, že jste chodil na vysokou školu. Vzal jste někdy druhý nebo dokonc e třetí pokus? Vzal byste ten d ruhý nebo třetí, kdyby to záleželojen na vás jestli chcete zkoušku opakovat? Zkuste říci, že ne!

A platí - že jestliže my jsme akceptovali , při našem vstupu, opakovaný pokus Irů, nemáme ždáné morální právo teď totéž zpochybňovat.
A pokud jde o třetí pokus, tak ten už je nemožný. Ten by byl absolutně nevěrohodný. Nikdo by ho nemohl brát vážně. A také nebral.
07. 12. 2008 | 20:38

Jirka napsal(a):

Já bych chtěl být politologem. Mou prací by bylo kritizovat, netřeba navrhovat vlastní řešení, odpovědnost nula a ještě se najde spousta blbů, kteří mi to zaplatí.
07. 12. 2008 | 20:41

Narrno napsal(a):

to vlk: K té VŠ - jistěže bych ten další pokus vzal :) Nicméně si nejsem jistý, jestli je toto platné přirovnání. Přeci jen na VŠ dostanete další pokus, abyste se lépe připravil a lépe naučil, protože jste neobstál. Irové dostanou další pokus proč? Protože neobstáli? Nezvolili tu správnou odpověď? A ano tam byl nějaké správná odpověď? To mě zase přivádí k tomu, co jsem říkal - tak buď se chceme řídit tím, co si lid odhlasuje, nebo nás to nezajímá a pak nemá smysl si hrát na lidumily a vyhlašovat nějaké referenda (s tím bych neměl problém, nejsem jejich velký příznivec).
Dlužno ale přiznat, že máte opravdu pravdu s tím, že nemáme morální právo teď hudrat kvůli druhému pokusu, když se nám jednou tak náramně hodil. Je pravda, že kušnit teď opravdu nemůžeme. Jako stát. Já kušnit můžu a kušnit budu :)
(a propo - velice dobrá poznámka, musím říct, že na ni nemám co vážně odpovědět)
A k tomu třetímu pokusu - ano, byl by nevěrohodný, ale jaký je ten rozdíl mezi druhým a třetím pokusem? I po druhém se můžeme smutně zatvářit a prohodit temným hlasem cosi o "přetrvávající špatné informovanosti národa" a "nemorálnímu tlaku některých podezřelých protievropských skupin"...
07. 12. 2008 | 20:53

vlk napsal(a):

NArmo

nikoliv, nemluvil jsme o reálné vysoké škole - mluvil jsme o škole, kd eje předepsán jeden pokus, ale můžete vy sám rozhodnout o dalším.Vy sám. Jen vy sám. Podoběn jako suverénní irská vláda. Ona podporovala LS. Nic víc. Vlád a v zastupitelské demorkacii může uchopit takový mandát. nebo nemusí. Stejně jako vy. Zkoušející rozhodli proti vám. Voliči proti vládě. Také zkoušenjící.

Rozdíl mezi druhým a třetím pokusem? že ten druhý tu iž u Irů byl a že ONI JEJ PŘIJALI! A RESPEKTOVALI! Oni jediní měli právo ten druhý pokus i výsledek zpochybnit! Oni to neudělali! Takže akceptovali.

Ale je proti logice, aby je někdo ohýbal dál. To už by rozhodně byl nátlak. Bez šance na úspěch. Za s ebe říkám - být Irem a mít hlasovat potřetí, tak jak jsem pro EU a LS, tak bych už z principu hlasoval proti! Ro snad je jasné.
07. 12. 2008 | 21:01

Narrno napsal(a):

to vlk: Chápu a máte v ledasčem pravdu, ale ještě jedna věc - když si představím na místě Irů sebe, jak je do mě teď odevšad huštěno "LS je parádní, LS je lepší jak Desatero, Mojžíš přichází z Bruselu" a podobně... a prostě si nedovedu představit, že bych na druhý pokus po tomto hlasoval jinak. Nicméně uvidíme, třeba na něco chytré vládní hlavičky přijdou... Jednou už je "zlomili" (díky nám), třeba se to povede zase.
Dobrá tedy, pro dnešek mám již dost, děkuji za zajímavou debatu, pane vlk (a ostatní) a přeji hezký večer!
07. 12. 2008 | 21:09

vlk napsal(a):

Narmo- nápodobně.Klaním se. A balím.
07. 12. 2008 | 21:23

Ikena napsal(a):

To Narrno,
očekávám od Vás jasnou odpověď.
Souhlasíte s naším členstvím v EU nebo máme vystoupit z důvodu našich obav o ztrátu samostatnosti?
07. 12. 2008 | 21:36

pche napsal(a):

Pane PEHE ,zajímalo by mne , pokud by jste neměl pana prezidenta Václava Klause ,na koho by jste své výblitky vyléval.Vaše posedlost je až tak intenzivní ,že by si zasloužila odborně diagnostikovat a zpokud není pozdě radikálně započat léčbu.
Berte to tak ,že to s Vámi myslím upřímně.
07. 12. 2008 | 21:46

Radim napsal(a):

Myslím, že ty Klausovo žvásty pan Pehe zaglosoval opravdu výborně:) Skvěle napsáno!
07. 12. 2008 | 22:15

Skogen napsal(a):

No tak už máme dva zhrzené velikány. Jelikož si spolu rozumí, předpokládám, že by to mohli dát někde na Vysočině dohromady. Ačkoliv rozdíly tady jsou a já si nedokážu představit, jak Klaus zapíjí slivovicí ovar, stejně jako vidět Zemana s tenisovou raketou v ruce musí být samo o sobě pěkným bonmotem..

Stalo se co se stát muselo. Klaus, coby reziduum dovádění neviditelné ruky trhu, kterému pokud možno neměla v rozletu překážet nějaká omezující (rozuměj regulující) legislativa, patří do kontroverzních vzpomínek na léta devadesátá, v novém tisíciletí je anachronismem. Jistě pro každého ne, nicméně těch, kteří jeho čestné předsednictví budou želet jinak než ze sentimentu, bude poskromnu. Klaus je tedy po pěti letech na dobré cestě stát se tím nadstranickým prezidentem, pokud tedy v ústraní po Zemanově vzoru nezačne klohnit nějaké bájné politické uskupení, které by mu dalo i jiné možnosti jak účinně veřejně působit, než symbolicky formou poselství z Hradu..

A kongres samotný? Žjova... Materiálu do silvestrovské estrády by se našlo dost. Ještě vcelku chápu Topolánkův proslov o topolu s hlubokými kořeny, prostě jen vrátil Klausovi tu legendární esemesku. Ale co předvedl zlatý chlapec Bém, to je skutečně unikum. Tolik veřejné sebechvály jsem ještě nezaslechl, navíc ještě z úst psychiatra... A přitom marnost nad marnost. Co s Bémem? Zdál se být skvělým nástupcem Topolánka, přiznám se, že i mně. Nicméně je zde problém. Pragocentrismus je ten tam a Bém je jeho symbolem. A za druhé je Bém sice dobrým pravicovým reprezentantem v křesle primátora Prahy, protože Praha dosud stojí, tedy ať díky Bémovi, anebo jemu navzdory., jestliže se nic neděje, když si Bém může s absolutním klidem dva měsíce plnit svá osobní přání kdesi na střeše. Tedy na střeše světa. Praha prostě stojí. Jenže Bém v nejvyšší funkci ve straně i ve vládě, to už je zase něco jiného. I Topolánek pochopil, že to zase není až taková bžunda a je třeba říct, že ač je to pořád tentýž chlap s gulama, třebaže už docela uondaný, osvojil si svou premiérskou roli docela slušně. Natolik, že by dokonce nakonec mohl být státníkem i více než jen formálně.

A Klaus? No co. Sbohem a dík za všechny ryby.
07. 12. 2008 | 22:20

gogol napsal(a):

Me se komentar pan Pehe zda vecny a presny. Muj pocit se soudruha Klause, takto drzitele Puskinovy ceny a tvurce mnohych diplomatickych faux pass (treba pri navsteve Putina v Praze pri spolecne veceri vice jak 160 lidi navrhl, aby se dal hovorili rusky - bez tlumoceni !!!!!) je nejlepe popsan zde:
http://www.zdravcentra.cz/c...

resp zde:
http://en.wikipedia.org/wik...
07. 12. 2008 | 22:33

helena napsal(a):

Pane Pehe, děkuji. Cítím to podobně.
07. 12. 2008 | 22:43

Lena napsal(a):

Pan prezident si asi myslí, že ODS začala být málo tolerantní ke svobodám tunelářů. A já si naproti tomu myslím, že mu v rozumném úsudku už tak trošku překáží senilita, jejíž důkazy vidím v osočování všech s jiným názorem, trucovitosti, pocitu, že jen já mám vždy pravdu, a v lehce postpubertální milence (to jen tak namátkou).
Jsem taky konzistentní v názorech jako on a stále si myslím, že na hradě nemá co dělat. A to, že si mezi prvními po prohraných krajských volbách kopnul do Topolánka, který ho dostal na hrad na metody nehledě, na to můžu říct jen - fuj, to se nedělá, co tak aspoň trošku vděčnosti?!
07. 12. 2008 | 23:25

Zbyněk Matyáš napsal(a):

vlk:
Ty odkazy nestály za víc než za odmávnutí.

Co myslíte, jaký já osobně mám názor na LS? :)
07. 12. 2008 | 23:30

Germanicus napsal(a):

Vlk
Kde udělali soudruzi z Jánského vršku chybu?
Nóó, oni jaksi neumějí počítat. Pokud dělám program, politiku a reformy pro max. 10% obyvatel, nemohu počítat s tím, že mě bude dlouhodobě volit 40%. Lidé jaksi nemají rádi, když je někdo považuje dlouhodobě za voly. Např. trik se superhrubou mzdou je hoden úrovně starých aparátčiků... A to stále nepřišla k volbám většina voličů.
08. 12. 2008 | 00:20

vv napsal(a):

A těď něco, co nám Papá Klaus ve svých Amerických zápiscích, kterými účelově ze svých ilegálně melouchářských cest do USA zásobuje zbývající věrné, opravdu, ale opravdu nikdy nesdělí, ikdyby mu cestou přes Atlantik na klíně seděla a dělala pomyšlení podřízená pracovnice vládní letky.

O tom, jak kolaps liberálního systému v USA, kdy masy začínají mít doopravdy hlad, znásobil úspěšnost programu výměny ilegálních bouchaček za poukázky na potraviny v supermarketu.

Možná, že nová partaj, libertas.cz, financovaná tím sympatickým, jako Kožený a Železný všehoschopným Irem, co je největším podnikatelem ve dřevozpracujícím sektoru Putinova Ruska a přitom velkým dodavatelem Pentagonu, podobné zázraky, které dělá neviditelná ruka trhu v Los Angeles, zavede i u nás.

In lean times, Southern California residents trade guns for eats

Dec 7
By THOMAS WATKINS
Associated Press Writer


LOS ANGELES (AP) - A program to exchange guns for gifts has brought in a record number of weapons this year as residents hit hard by the economy look under the bed and in closets to find items to trade for groceries.
The annual Gifts for Guns program wound down Sunday in Compton, a working class city south of Los Angeles that has long struggled with gun and gang violence. In a program similar to ones in New York and San Francisco, the Los Angeles County Sheriff's Department allows residents to anonymously relinquish firearms in return for $100 gift cards for Ralphs supermarkets, Target department stores or Best Buy electronics stores.

Turning in assault rifles yields double that amount.

In years past, Target and Best Buy were the cards of choice, with residents wanting presents for the holidays.

This year, most asked for the supermarket cards, said sheriff's Sgt. Byron Woods.

"People just don't have the money to buy the food these days," he said.

Deputies expected to collect about 1,000 weapons this year. Authorities said 590 guns and two hand grenades were handed in during the last weekend in November, more than the total collected in any year and eclipsing last year's 387 guns.

Compton's violent history has been chronicled in such gangsta rap albums as N.W.A.'s "Straight Outta Compton." But Woods said most of the residents who turned in weapons were "family people."

"One guy said he had just got laid off from his job," Woods said. "He turned in five guns and said it would really help him to put food on the family's table."

Gun owners dropped their weapons off at a local grocery store parking lot. Deputies checked the weapons to see if they had been used in crimes, then destroyed them.

The annual drive started in 2005 after a spike in killings, though the murder rate had since dropped.

One man brought in a Soviet-era semiautomatic carbine.

"If that got into the wrong hands of gangbangers, they could kill several people within minutes," Woods said. "Our biggest fear is a house getting burglarized and these guns getting taken."

The drive also has yielded antique weapons.

Gift cards for the guns exchange were paid mostly by Los Angeles County, but the three companies involved and the city of Compton, which contracts the county for police protection, also donated funds.
08. 12. 2008 | 00:34

vv napsal(a):

Irové, silní katolíci, asi jako kamarádi Klause, ještě než on menší Kaczynští, podle Britů po století "potatoe heads", se hlavně báli, že by přijetím LS jejich těhotné ženy mohly jít snáze na potrat do zbytku Evropy.

A to, jako ochránci tradičních hodnot, silnější a pilnější než naši flaňďáci nebo cizoložný Klaus, nemohli přece riskovat. Proto jejich ne.
08. 12. 2008 | 00:40

Slav napsal(a):

Když někdo celkem přesně něco okomentuje je zapřísáhlým nepřítelem komentovaného. Asi to chce nějaký třídní pohled, nebo převzít pohled komentovaného, který nemá žádné podstatné chyby a jen a jen ty nejlepší úmysly.
08. 12. 2008 | 09:48

bape napsal(a):

Pane Pehe, jako vždy, dobře komentováno. Brzy přijde nařadu trojka Železný, Mach /CEP/ a Klaus. Vrána k vráně sedá, ještě jim chybí nějaká Bobošíková a bude legrace...
08. 12. 2008 | 10:13

Petr S. napsal(a):

Pane Pehe,

Panu Václavu Klausovi se věnujete už dlouho a podle Vašich článků ho máte docela "přečteného".
Jaký je podle Vás důvod, že p. Klaus na rozdíl od pánů Karla Kovandy (1998), Michaela Žantovského (1999), Karla Schwarzenberga (2008) a Vás (2001) (údaje podle Wikipedie) nikdy nebyl pozván jako host na zasedání Bilderberg-skupiny ?
08. 12. 2008 | 11:39

j.janusova napsal(a):

Václav Klaus,zradil pravici v roce 1998 a to opoziční smlouvou, měl na české poměry pohodlnou "většinu" 102 hlasů, myslím tím s Lidovci a Unii Svobody (pokud se on nemohl dohodnou s Luxem a Rumlem, měl přenechat v rámci záchrany pravice veškeré vyjednávání i vládu někomu jinému z ODS), ale on se raději spojil se Zemanem, myslel jen na sebe, svůj post, svoji sebestřednost, prodal nás všechny, Topolánek je rovnější a ve svých činech pravicovější než kdy Klaus byl
08. 12. 2008 | 12:09

insurgentes napsal(a):

Trapné a emotivní poznámky pana Peheho je škoda komentovat.

Klause jsem nikdy neměl rád, ale poslední dobou je jediný, kdo si v téhle zemi zachoval zdravý rozum. Díky za něj!
08. 12. 2008 | 12:17

Kláda napsal(a):

Perfektní analýza!!! Děkuji!!!!
08. 12. 2008 | 12:17

vojta napsal(a):

Pehovy články se číst nedají.Občas se zdá, že má dobrý postřeh, ale vzápětí nás přesvědčí, že je zaťatý, nenávistný ke Klausovi a ODS, zkrátka že postrádá elementární korektnost. Takhle nemůže vystupovat člověk, který se prezentuje jako akademický odborník. Je to prcek.
08. 12. 2008 | 12:23

veverka napsal(a):

Ten kongres byl nechutné divadlo jako za totáče.Státní televize 3 dny v kuse vysílá přímý přenos ze sjezdu strany,zasvěcení a správně politicky orientovaní redaktoři a různí ti pravicoví komentátoři národu náležitě vysvětlují jak předseda vítězí nad všemi nežádoucími elementy,které podle nich vedly k poklesu popularity strany u voličů.
Silně mě to připomnělo sjezd "zelených" Bursíkovců,kde se předseda silově zbavil všech kdo měli jiný názor(skutečně zelený) a myslel si že u voličů posílí.Výsledkem byla pouhopouhá 3% v krajských volbách,0 zastupitelů,0 senátorů.V ODS to dopadne podobně.
Změna naprosto žádná,sebereflexe nulová,ale redaktorky ČT nadšeně a s roztřeseným hlasem informovaly snad i o jménech nových uklízeček ve straně.
Opravdu se těším až bude ČT 3 dny v kuse vysílat přímý přenos sjezdů i všech ostatních parlamentních stran,je přeci nezaujatá,nestranná a tak se k tomu dozajista chystá.
08. 12. 2008 | 12:49

1234 napsal(a):

Autor:
Výborné, skvěle jsem se pobavila. Přesně tohle mě napadalo...
Bigjirka, vojta, a další:
To nemusí být nutně osobní postoj. Já si naopak myslím, že to musí bejt dost fuška, psát o někom tak ..... (dosaďte si), jako je Klaus. A důvod je nasnadě: přestože tu jsou nějaká pravidla a prý demokracie, je tu člověk jako Klaus, který nemusí držet ani slovo, ani jakoukoli elementární dohodu, ani slušnost, ba ani se nemusí držet žádných pravidel. Je to přece Klaus, a to už je skoro jako Bůh. Pořád se o tom píše, tolik lidí si to myslí, a přesto se nic neděje

a navíc Insurgentes, je zdá se pořád zdá se dost zabedněných hlav, které, kdyby Klaus hlásal, že mléko je modré, budou přikyvovat a doma si to mléko prohlížet, studovat a posléze na něm nacházet modré záblesky.

Vlkovi: Jak vidím, stále píšete hojně příspěvků - vy s tím počítačem chodíte snad i spát, ne? :-)
A co říkáte té nové straně? Já osobně si myslím, že to je ten hlavní projekt.
Nová strana bude jen´účelový projekt do evropských voleb, aby bylo kam zaparkovat ty rebely z ODS, kteří jsou teď od válu. A pokud to vyjde, vytvořit v EU pozici pro Klause. A to asi nevyjde. Ale kdyby ano, to by se někteří dnešní nadšenci a ochotníci, přikyvovači a podobní takyeuroskeptici divili, jak by se tam ten náš Klaus pěkně nedemokraticky opevnil...
(On totiž bude hrát nato, o čem si slušní lidé nejvíc myslí, že to zabírá, dej rebelovi funkci a uvidíš, jak se zklidní... Tak snad mu na to neskočí.)

Prý se tvrdí že "Genlyho" (nevím jak se píše) strana Libertas prý bude financována americkou CIA. Vážení, to ale není legrace: o tom už v devadesátých letech píše Rob Grant, ve své komediální knize Neschopnost. ALe on to použil opravdu jenom jako pointu svého satirickéh thrilleru o lidské neschopnosti. Tak si to přečtěte.
08. 12. 2008 | 13:06

Kalous napsal(a):

To vojta -Vy jste určitě korektní titán, ale máte jistou vadu - jste člen a nebo vyznavač ODS. Přečetl jsem si dobře článek pana Pehe (nepatřím mezi jeho obdivovatele) a musím konstatovat, že má opět, jako většinou pravdu. Toto nepociťuji jako nenávistné vůči VK a ODS, přestože by si to tyto dva elementy, vzhledem ke všemu špatnému co pro nás obyčejné lidi udělali, velmi zasloužili. Myslím si, že osoba by měla být souzena dle zákonů této země a spolčení by mělo být odsouzeno zákonem v parlamentu a následně zrušeno.

Nechejme demokraticky každého se pasovat tam kam patří.
08. 12. 2008 | 13:11

Ivan Hochmann napsal(a):

Už jsem nechtěl tady říci ani slovo.Leč po pročtení pár zajímavých příspěvků s chutí něco vyplodím.

* Rossian a spol.budou Klausovi podkuřovat kdykoliv vysune bradu.Všimněte si ,že tito představitelé(Rossian je pouhou mediální figurou) akční jednotky Páté kolony ruských přivandrovalců ,kteří se domnívají že: "Es komt der Tag".
Nasrat!

*Pane Matyáš,svoje klukovská léta jsem opravdu prožíval v Brně-Židenicích.Jsem rád,že si mě pamatujete.Nevím ale k čemu nám to bude dobré.
Když hovoříme o Lisabonské smlouvě,dovolím si několik poznámek.
Ad 1) Jsem zastáncem Evropského státu národů či jak tomu říkat.Jsem pro sjednocení výkladů práva a povinností.Jsem rád,že se smečka evropských dravců a i příživníků dokázala prvotně shodnout na jakýchsi společných postupech.Jsem rád,že hrůzné dějiny válčících evropských států a jejich vůdců nabraly jiný směr.
LS měla být tečkou za prvotními oficialitami,a ověřením opravdové vůle ke změnám signatářů Evropské Unie.Je to můj názor a už jsem o tomto tématu popsal zde několik stránek.Jen závěrem.
Lisabonskou Smlouvu mám v počítači a celou jsem ji přelouskal ( no pouze 70 stránek pdf,grafy jsem vynechal)Zde je k přečtení:
*http://www.euroskop.cz/2/75...í_institut.pdf

V této souvislosti také odkazuji na projev p.Miroslava Ševčíka,ekonoma z Lib.institutu na sněmu ODS,kde vystoupi s velmi zajímavým projevem jako jeden ze tří hostů.

Takové názory patří k projevům svobodné vůle a jsou velmi cenné, protože jsou seriozním hlasem druhé strany.

Avšak president státu nepatří mezi lidi,kteří si takový přepych mohou dovolit.To si měl panáček rozmyslet.Zdali být Presidentem ,nebo šedou Eminencí tahající za nitky mocenských pák a rozhodování.Víc k tomu nedodám,nejsem Pehe.

Jen ještě k lidem,kteří kladou rovnítko mezi Irsko a ČR.
Zapomeňte na nějaká srovnávání .
Pokud odhlédneme od podivné minulosti a aktivitách p.Ganleye,není Irský nesouhlas v referendu žádným stimulem,či předlohou pro ČR,potažmo jejího presidenta.Pokud se někdo někdo vytasí s názorem,že Cohen-Bendit je levicový barikádník ,říkám : Nebyl zde sám,a koneckonců celá Evropa je načichlá levičáctvím do morku kostí.Jako naše republika.To že si dnes nemohou dělat co chtějí jen svědčí o bezpečnostních společenských opatřeních západních států.Na rozdíl od nás,kteří jsme příliš slabí na odkázání tohoto dravého přerozdělovačného mafiánského ksindlu do patřičných mezí.

Zdravím Ivan.
08. 12. 2008 | 16:14

Pepa Řepa napsal(a):

To tK
víte, já už moc články místního pneumatického kladiva PEHE moc nečtu, roluju a roluju, čtu jen pár jmen. Patříte mezi ně.
Někdo má klaustrofobii, někdo jako pan Pehe Klausofobii. Zřejmě soutěží o cenu Klausotepec roku, bez něj už ani ránu, ani úder té jeho sbíječky.

Podotýkám, že jsem nečetl debatu, mám čistou hlavu. Nejsem advokát VK ani Cepák,období averze na VK mám za sebou.

Když jsem slyšel jeho projev, řekl jsem si zachoval se jako frajer, žádné laciné kecy, žádné emoce,žádné zneužití osobního napadání. Nic takového.
Jak dlouho mu to vydrží nevím, dlouho asi ne.To víte, že poběží stejné zákulisní jednání, Stejné, jako za Václava Havla.

Představte si hypotetický scénář. Tlustej Vlastík a pár dalších pašáků se připojí k nedůvěře vládě. Prezident jmenuje Singera z ČNB, který vytvoří vládu "odborníků" a dovede zem k předčasným volbám.

Že vám to něco připomíná? Jistě. Jistý VH tímto způsobem jmenoval Tošovského vládu. Jestli se nepletu, vedle pana Havla v té době leželo na židli pneumatické kladivo PEHE a radilo mu.

Ten scénář je přirozeně absurdní.Docela by mne zajímalo, jak by zlověstně bušilo kladivo, kdyby se scénář stal realitou.

Můj obdiv má vlk. Už proto, že obdivuje kvalitu pneumatického kladiva. Já slyším jen monotónní-pro mne nudné a naprosto předvídatelné- bušení. Nic jiného.
08. 12. 2008 | 17:45

Pepa Řepa napsal(a):

To 1234
A sakra. Financuje to Putin nebo CIA?

To si, milá dámo, ujasněte.
Churchill válí v hrobě sudy. Žádná pluralita názorů.

On to někdo financuje.Hmmm.
Nepřipomíná Vám to něco? Ty řeči o financování CIA? Víte jaké finance jdou na schválení LS? Není náhodou Klaus double agent?
Řek bych, že v tom máte trochu guláš.
08. 12. 2008 | 17:53

Ivan Hochmann napsal(a):

Sakra Pepo,to bych také rád věděl,

KOMU je kompaktní a svorná UNIE více proti zájmům.

Ivan.
08. 12. 2008 | 18:28

Ivan Hochmann napsal(a):

Nechtěl jsem otevírat "kausu" komunista Tlustý.

Řekli byste,že Hochmann zase slyší rudou trávu.Ale když ho Pepa načal,dokončím.Není náhodou,že se začínají zakuklenci líhnout z kokonů.Podle nich už přišel čas zase ukázat barvu.Aby se chlapci nespletli.

To si Topolánek opravdu myslí,že s takovou Sguadrou někam dospěje?
Podotýkám,že DEU od svých základů požadovala od svých členů lustrační osvědčení.Bylo naprosto v pořádku,že v ní nakonec žádný komunistický hajzl NEBYL.

Moc se nesmějte!Je také vaší vinou,že nás banda grázlů
(i z ODS) zametla pod stůl.Dnes se vám o takové straně jako chtěla být DEU může jen zdát.

Ivan.
08. 12. 2008 | 18:40

Pepa Řepa napsal(a):

Ivane, mýlíte se.
Vlastík je geniální jedinec, ideální pátá kolona. Vstoupil do KSČ a do roka byl převrat. Žádný Reagan nebo Gorby. Vlastík to rozložil pěkně zevnitř.

V ODS mu to holt trvalo déle. Už to není to, co bejvalo. Stárne kluk šikovná. Ani ta vířivka nezabrala.

Já jsem měl puštěnou televizi při práci. Řečnil Ivan Langer. O tom, jakej je pašák, jak je nejlepší, jak si to zaslouží a tak.
Vedle v pokoji měl syn puštěnej nějakej rap, asi Eminema. Zapadalo to do sebe.
To by byl klip jak víno.
08. 12. 2008 | 18:56

Dick napsal(a):

Výborný komentář, Pehe zná přesně povahu Klause a strategii jeho politických kroků.
08. 12. 2008 | 20:04

veteranus napsal(a):

Pan Pehe by nám měl sdělit, odkud ví, že Václava Klause volili všichni poslanci a senátoři za ODS. Byla to přece tajná volba, či ne? Neušlo Dr Pehemu, že Václav Klaus hovořil k delegátům kongresu ODS, kde poslanci a senátoři ODS mohli tvořit jen část delegátů a že tedy byo zcela na místě říci, že "někteří z vás" to jest z vás delegátů kongresu ODS , "jste mne volili". Myslím, že člověk honosící se tolika posty na různých univerzitách, by se takových nepřesností ve svém, jistě velmi horkou jehlou ušitém, komentáři, neměl dopouštět. Nakonec by to mohlo vypovídat i o institucích, v nichž zastával či zastává tak významná místa! Ale: kdo chce psa bít, jistě si hůl najde, že?
08. 12. 2008 | 20:47

Ivan Hochmann napsal(a):

Pepo,

být Vámi a ostatními Pražáky moc bych nevyskakoval se srandičkama.
Spíš bych nevylézal z metra.
Hotelová rošáda za 5milionů v režii pražské ODS mě bude dlouho nasírat.

A Vy taky.Ta Tošovského paralela sedí!Kdoví co se na nás chystá.

Zdravím Ivan.
08. 12. 2008 | 21:53

huhu napsal(a):

Považuji to vůči ODS za gesto vstřícné. (Pan prezident nás má za úplné pitomce…)

U Vás se, pane Pehe, nemýlí!!!!!
09. 12. 2008 | 01:19

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Ivan Hochmann:
Já jen, že už tehdy jste byl enfant terrible podobně jako já. :) Dosud mám v paměti Vaše dvě drobné epizody.
09. 12. 2008 | 05:58

Pepa Řepa napsal(a):

To huhu
výstižná zkratka, řekl bych.

Kladivo se šlo asi večer promazat. Od osmi začne zase bušit. Jako vždycky.
09. 12. 2008 | 06:54

Ben napsal(a):

to Pysk 6.12. 18,53,25
To že, VK má velice vysooký intelektuální potenciál myslím, nepochybuje nikdo.
A tak díku tomu k "jedovatostem"
mu stačí jen pár slov, ale někdy, kdy se potřebuje zalíbit, tak toho namluví tolik, že Pocestný může blednout v závisti. Tím se nechci Pocestného dotknout.
09. 12. 2008 | 10:29

Věra napsal(a):

Vážený pane Pehe, děkuji mnohokrát . . je potěšující číst slova, se kterými se ztotožňuji . . dělím občany, kteří "milují" VK na dvě skupiny - zloději, kterým vyhovuje morálka, kterou tu nastavil a pak ti hodně, ale hodně prostí, kterým imponuje jeho nabubřelé sebevědomí.
Přeju Vám hodně zdraví, Věra.
09. 12. 2008 | 14:25

jarmila napsal(a):

Pane Pehe a takhle dětinsky a jednostranně jste nám psal do Svobodného slova, později Slova když ještě existovalo, ani nevíte, jak jsme se za Vaše "odborné a nestranné" komentáře styděli.Láska a nenávist ať zvítězí,ale ne ve Vaší laskavé režii. I já Vám ale přeji pevné zdraví a hodně skutečně nezávislých komentářů a to nejen na Václava Klause, jehož morálky opravdu nedosahujete, viz Petr S. a další, Jarmila
09. 12. 2008 | 14:44

Johannes Raus napsal(a):

Pan Pehe, který si hraje na "politologa", se vyjadřuje, jako odbržděný kverulant v hospodě, který zkrátka MUSÍ mít poslední slovo.
Vážený pane: my UMÍME číst, poslouchat a myslet. Vašich subjektivních interpretací a hlubokomyslných úvah zavánějících havlovskou propagandou, je ve veřejném prostoru značné množství. Překřikováním prezidenta republiky se řadíte do první desítky uslintaných honicích psů této ubohé mediální štvanice. Skutečně Vám příroda nenadělila dar sebereflexe, že se ani trochu nestydíte?
09. 12. 2008 | 15:02

eda napsal(a):

Pane Pehe, někdo z Vašich skutečných přátel by Vám měl říct, že zbytečnost Vašich textů se stává neúnosnou. Nevím, kdo Vás za ně platí a co tím sleduje, ale určitě se tak neděje pro mimořádnou kvalitu Vašich zapsaných myšlenek. Jsou tady jen dvě možnosti: buďto si opravdu neuvědomujete jaké bláboly píšete, pak je problém ve Vašich schopnostech profesionálního politologa, jenž se tak stává zbytečným. Nebo dobře víte co píšete a pak je problém na straně morálky, protože Vám nevadí plivat bezmyšlenkovitě síru, hlavně když Vás za to někdo odmění. Vždycky je čas na to začít něco dělat poctivě a s přínosem pro společnost. Přeji Vám aby se Vám to podařilo.
09. 12. 2008 | 16:40

Petr Pokorný napsal(a):

Pane Pehe, nezklamal jste. Děkujeme, že dokážete překládat z češtiny do češtiny. Říká se, kolik řečí znáš, tolikrát jsi člověkem. Jste prostě jednička.Velký, až největší.Co...?
09. 12. 2008 | 23:00

Kafka napsal(a):

Klaus,Železný,Bém jsou ostudou Obce !!!
10. 12. 2008 | 11:47

Pavel B napsal(a):

Pane Pehe, děkuji Vám, že také mluvíte proti Klausovi. Vaše komentáře v tomto příspěvku jsou dost trefné, ale místy podle mého gusta nesmyslně zesměšňující, ale naprosto Vás chápu. Já Klause taky nesnáším. Škodí, kudy mluví.
Nemá ponětí o meteorologii a bez rozmyslu žvaní proti ní, nemá ponětí o pozitivech evropské integrace (a to je ekonom), ostudně se paktuje s Ruskem, jako by to byl nějaký příklad demokracie a něčeho plodného, a to i de facto "na úkor" státního svátku. Paktuje se s dealery zbraní (viz dotyčná osoba z Irska).. no co? hlavně že taky nemají rádi evropskou integraci, to je přeci hlavní.
Nejvíc mám Klausovi za zlé tu... PRASEČINU, že před volbami si dovolí jet na předvolební show jedné strany, tedy ODS (před tím asi půl rokem). Dále si jezdí na kongresy své strany.

Když se jedná o Lisabonské smlouvě.... tak on, Český prezident, prohlásí, že ji podepíše až tehdy, kdy JINÁ země, tedy Irsko, v referendu svého irského lidu tu smlouvu schválí. ... COŽE??

Pro Boha živého, tohle je prezident?!
Holt, ještě tři roky budeme muset trpět národní a především mezinárodní, a to mnohdy celosvětovou, ostudu v podobě Václava Klause.
10. 12. 2008 | 14:58

Pavel B napsal(a):

Jo, ještě jednu věc jsem chtěl poznamenat. Ke Klausovým slovům
"Stejně tak dobře víte Vy, že já se nezměním a že se i nadále budu řídit myšlenkami, které ode mne již dlouho znáte, myšlenkami, které jsem se snažil do ODS přinášet a jimž jsem se v ODS, i díky mnohým z Vás, naučil."
- to je velmi smutné, že panu Klausovi nic neříká sebekritičnost (jinak by nemohl říct, že se nezmění) a rozvoj osobnosti či zrání názorů. Holt, Klaus je dokonalost sama, prototyp x. (doplňte si podle sebe libovolné x :)
10. 12. 2008 | 15:02

Krupa Vaclav napsal(a):

Od komunismu přes reflexi ODS k Lisabonské smlouvě.
Po několika týdnech(21.11.) jsem se dostal opět k internetu a navštívil blog prof.Hořejšího.
Komunisté ve vládě...
Nemohl jsem přečíst všechny příspěvky,ale obzvlášť závěr mě téměř šokoval.Nevěděl jsem jak krátce a výstižně vyjádřit své pocity,nevěděl jsem čím začít.Napadla mě meruňkovice,
kterou máme ještě z loňské úrody a kterou upíjí spíše manželka, když tu má její babinec.Po dvou malých frťanech přišla intuice.Citát: Marnost nad marnost,vše je marné a tak jsem si
dal ještě jednoho.Samozřejmě intuice byla pryč a já uposlechl výzvy našich Y.T. a šli jsme
si lehout.Snad ráno...Ráno uběhlo několikrát(člověk míní,Pán Bůh mění),ale já na blog nezapoměl.
Po krajských volbách jsem očekával i od pravicových voličů trochu reflexe slibované Topolánkem,ale opak byl pravdou. Žádné uznání zasloužilé porážky,místo toho obvyklé zesměšňování opozice,strašení návratem komunismu,z některých číší nenávist.Jistě odůvodněná. Tenkrát! Ale co s ní teď? Jediný efekt, který je schopna vyvolat je další nenávist.Kolik mohlo být tenkrát na př. Dolejšímu,jestli mu už vůbec bylo?Jen mimochodem,mám před sebou článek o známé architektce,předsedkyně poroty soutěže na Národní knihovnu.Říká,že se s takovou osobní nenávistí a agresivní nevraživostí při podobných příležitostech jinde ještě nesetkala.Za půl roku co jsem prvně navštívil tyto stránky,jsem se od některých voličů pravice pernamentně dovídal,že socka je verbež..póvl..pakáž..nechtějí pracovat,jen natahují ruce a další podobá prohlášení.A to vše na adresu minimálně poloviny národa! V roce 89 jsme téměř všichni svorně cinkali klíči a po 19 letech svobody a demokracie (!)je národ rozdělen na dva nesmiřitelné tábory. Za to můžou komunisti? Po revoluci se někteří z nás chovali jak psi utržení ze řetězu.Urvat co nejdříve co nejvíce,bez ohledu na ty slušné a s opovržením pro ty nejslabší. I za to můžou komunisti?
10. 12. 2008 | 18:27

Krupa Václav napsal(a):

Nepatříme s naší nenávistí a nesmiřitelností spíše na Balkán než do vyspělejší západní demokracie?Oddělme už konečně komunismus,který sem po válce importovali sov. tanky a který byl řízen jejich poradci.V té době se dělala ta svinstva,od křivých obvinéní,prac. táborů,po násilné zabírání majetků,půdy a hospodářských zvířat a i poprav nevinných.Vše bylo tak dobře organizované, že většina národa prostě uvěřila.Věřila mediím,Urválkům,i Poledňákové,která možná sama,jako mladá nezkušená začátečnice mohla naletět.Možná jí do procesu uvrtali starší a hlavně prozíravější soudci.A těm zrůdám ,které věděly a ve svůj osobní prospěch konaly, je už stejně všechno šumafuk.Ovšem po smrti Stalina a nástupu Chruščeva začaly pomalu ledy tát.V r.1964 jsem napsal otevřený dopis do Mladé fronty(red.Heller,polit.úvodníky na druhé stránce),kde jsem psal kromě jiného o neobjektivitě našich medií,třeba ve vztahu k SSSR,o našem zbytečním podlezání.Žádná STB se nekonala,ledy již byly v pohybu.
Život v té době zase nebyl tak zlý.Pravda,stály se fronty na nedostatkové zboží,ale nikdo netrpěl hlady.Nemohli jsme cestovat,jezdili jsme k vodě,hráli odbíjenou,nohejbal,večer táborák,harmonika,kytara a vše bez jakékoli nenávisti.
Naopak.Byla nouze o byty,ale nikdo nemusel spát pod mostem.Nikdo nemohl svévolně zavírat nájemníkům topení.Obzvlášť když platil řádně nájemné.Dnes máme zákony na ochranu práv a svobod a občane ty se obrať na soudy,jestli zatím nezmrzneš snad se práva dožiješ.Po revoluci u nás brzy zdomácněla věta: peníze až na prvním místě.Ta věta má zlý podtext.Je průvodní v pořadech jako jsou Na vlastní oči, Občanské judo, Reportéři ČT a pod. Do r.89 jsem neznal ani větu: to je tvůj problém.Náhle jí tu bylo plno.Pro někoho prkotina,pro vnímavé ucho nemusím vysvětlovat.My vyrůstali spíše s Dumasovým:všichni za jednoho,jeden za všechny
10. 12. 2008 | 18:30

Krupa Václav napsal(a):

Teď máme demokracii,zrušila se cenzůra.A s počtem barů a heren stoupá počet lidí závislých na alkoholu a na drogách. Filmy plné krve a do té doby nevídaného násilí mají největší návštěvnost a sledovanost.Důsledek? Dnešní učitelé jsou napadáni svými žáky,děti provádí šikanu, upalují za řiva domácí zvířata a to utrpení si ještě nahrávají.Že sedí ve veřejné dopravě před starším člověkem s holema je pouhá prkotina.Možná proto se pořádají pro starší seniory kurzy sebeobrany,aby se nebáli požádat výrostky o místo.Pro jistotu je ještě vybavíme signálníma krabičkama. Jedna absurdita za druhou. Chtěl bych se obrátit především na mladší generace. Přestaňte věřit těm politikům co straší návratem komunistů. Je to jen zástěrka.Vypočítavost. Vždyť mnozí z nich s ním měli více společného než většina národa.Každý rozumný člověk ví, že ten poválečný už nemá šanci. Kdo tvrdí opak,záměrně lže,nebo jej nenávist už úplně zaslepila.Ke škodě nás všech.

A pokud se KSČM ještě dostane do vlády,tak jedině demokratickou cestou a nebude to pouze jejich zásluhou, ale i vinou té části pravice,která nevidí, nebo nechce vidět nespravedlivou disproporci v rovině práce a odměna.Komunisti chybovali když říkali všem stejně,protože se ztrácela motivace k práci.Kapitalisti chybují při rozdělování odměn,protože ztrácejí soudnost.Proto dnes vlastní minimální počet obyvatel cca 90 procent bohatství této planety. A začíná to třeba tak,že si vedení ČEZU v době krize rozdá stamilionové odměny a odběratelům podstatně zvedne tarif. Proto jsme svědci neustálých demonstrací,ničení majetků,střetů s policií i obětí na životech.Včera v Paříži,dneska v Aténách a zítra možná v Praze.Je to jen frustrace,výraz nespokojemosti se současným stavem ve společnosti,kde má navrch lidská bezohlednost a sobeckost. Pro to všechno o čem píšu,jsem rád že jsme v EU.Jsem přesvědčen že dojde i k ratifikaci LS.Přesto, že jsem s ní ještě nebyl seznámen.K čemu to potřebuji?Za dva roky vlády ODS,přes volby prezidenta do dneška jsem byl průběžně seznamován jak se vládne,co se může i co se nesmí.Ale kdo se tím řídil?Prezident teprve v poslední době, kdy začínal tušit,že jeho ponník dostihy nevyhraje,nás pomalu seznamoval s tím,že ani v ODS nemusí být vše v pořádku.To dříve nevěděl?Teď aby se zbavil spoluzodpovědnosti bude zakládat novou stranu.Můj národe,začněme znova.Děkuji nechci.Nechci tenhle způsob vládnutí a věřím ,že severské státy a západní Evropa,přes všechna úskalí a zoufalý odpor klausovců,pomohou zavést skutečnou demokracii. Třeba i na úkor ztráty části národní identity.Nebo právě proto.
Krupa Václav
10. 12. 2008 | 18:34

Pavel B napsal(a):

pane Krupo, v některých věcech s Vámi souhlasím, ale připadne mi, že si neuvědomujete, že ne všechny části spektra dnešní zkaženosti lidí přišly AŽ PO komunismu. Mnoho z nich do lidských myslí zasemenil právě komunismus, např. nezájem o věci veřejné, nepřemýšlení v širším kontextu atd, jistě by se našlo mnoho dalších věcí.
Jinak poukazujete holt na negativní fenomény dnešní doby, které ano, často s naším komunismem příliš nesouvisí. Já říkám pořád, že se řítíme do záhuby :)
10. 12. 2008 | 18:55

Pavel B napsal(a):

Pane Karle, doma na záchodě chováme párek žiraf.
10. 12. 2008 | 22:00

Krupa Václav napsal(a):

Pavle, vidím to trochu jinak.Máte pravdu v nezájmu věcí veřejných a td,ale ten vyplýval spíše s pocitu zbytečnosti.Stejně se vše muselo podřídit instrukcím shora a tak bylo lepší zajít si na pivo, nebo odjet na chalupu.Naopak když se zdálo, že se dá něco dělat,tak zájem byl,.vzpomeňte mobilizaci před 2 SV, nebo srpen 68 či listopad 89.Nenávist a hyenismus jsem v té době a v této podobě jako je dnes nepoznal.Nemyslím si,že jej zaseli komunisti, proto píši i o Paříži i o Aténách.V tom je jádro pudla, S tím závěrem s Vámi ovšem souhlasím. Přeji dobrou noc. Krupa V.
10. 12. 2008 | 22:05

Vita napsal(a):

Klaus dlouhodobě škodí českému národu a kompromituje
ČR ve světě.
11. 12. 2008 | 00:31

Karel napsal(a):

Pane Pavle B, a to chodíte na záchod k sousedům?

Pan Pehe si postavil svou kariéru na tom, že bude kritizovat Václava Klause. Nic jiného neumí a ani umět nechce. Václav Klaus je pro něj červený hadr, asi proto, že toho dokázal přibližně 10000x víc než on. Nevím, co bude chudák pan Pehe dělat za 4 roky, až Klausovi skončí mandát, vždyť on pak nenapíše ani řádek! Divím se servru Aktuálně.cz, že tu vůbec má blog někoho tak zapšklého a zatrpklého vůči jedné jediné osobě. Co kdybych si já chtěl zde zřídit blog zaměřený výhradě na Pehea, kde se budu vyžívat v užívání synonym slov neschopný a hloupý? Dovolíte mi to?
11. 12. 2008 | 10:35

Pavel B napsal(a):

Pane Karle,

tak především je vidět, že právě Vás baví absolutně nekonkrétně pomlouvat pana Pehe. Nic jiného neumí a nechce umět, než kritizovat Klause? ale. Vy jste nečetl jeho životopis, že? Ale co, když si ho přečtete, tak stejně asi řeknete něco jako "to umí každej" nebo aspoň "to mu dali komunisti", hm?
Klaus toho dokázal 10000x víc než on? Ano. Dokázal. Dokázal napáchat 10000x víc škod. Viz můj příspěvek, asi 10 příspěvků nahoře.
Já myslím, že vím, co bude pan Pehe dělat, až (teď už naštěstí jen za 3 roky) Klausovi skončí mandát - nesmírně se mu uleví. Mě také.
Víte, blog proti povětšinou uznávanému panu Pehe si klidně zařiďte. Já vám to klidně dovolím :) nejspíš se tím totálně znemožníte, protože proti němu nic konkrétního nemáte, jenom "je ubožák", "nic nedokázal" atd. Pan Pehe píše inteligentní věci, takže přeju hodně štěstí s psaním proti němu!
11. 12. 2008 | 11:51

zdenekmihalco napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden urážlivý výkřik, který byl v rozporu se záměry těchto stránek - tedy poskytovat prostor pro věcnou a slušnou diskusi.

Děkuji za pochopení,
Zdeněk Mihalco
správce blogů a diskusí
11. 12. 2008 | 11:52

1234 napsal(a):

Pepovi Řepovi:
Omlouvám se, že odpovídám tak pozdě. To víte, nemám čas sledovat to nějak kontinuálně. Nevím kdo a zda to vůbec nějak financuje. Jen jsem uvedla zprávu, kterou jsem zachytila z médií, tuším z hlavních zpráv na ČT1 v souvislosti s tou roztržkou mezi Klausem a europoslanci, jako komentář.
Kniha,kterou anoncuji, s tím nijak nesouvisí, jde o satiru, krimithriler, klasické postmoderní míšení žánrů, které nicméně trochu krkolomně vyústí v objev, že CIA má zájem na rozdrobení EU. Je psána někdy kolem roku 2000, takže těžko může reflektovat naše dnešní obavy, nicméně je velmi zajímavým komentářem k mnoha dnešním problémům, člověk se u ní zasměje, až ho mrazí.

Takže snad jsem to shrnula jasně. Mým cílem rozhodně není podporovat to či ono, nebo objevovat, kdo co financuje, to nechť si představuje každý sám, čemu by spíš uvěřil, já jen upozorňuji na knihu, která je zajímavá a může leckomu pomoci se na některé věci podívat z trochu jiného úhlu.

Pokud jde o VK, zejména mě zaujala jeho poznámka, že: Toto gesto (tj. nakopnutí všech do zadku a odchod) považuji vůči ODS za vstřícné. Jsem daleka toho, abych zamáčkla slzu za zklamané delegáty, každopádně by mě opravdu zajímalo, jak by vypadalo to gesto, kdyby bylo z pohledu VK nevstřícné (a taky nekonstruktivní). To by jim ten sněm zapálil nebo co? Já asi fakt nevím, na tohle moje fantazie nestačí. Ale třeba někoho napadne, co měl VK na mysli.

Jinak: jsem si taky myslela, že to konečně pomůže prohlédnout mnoha lidem, idealistům-věřícím v Klause,jak věci jsou. A ono zase nic. Ach jo.
11. 12. 2008 | 16:57

Karel napsal(a):

Pavle B, nejste vy náhodou převlečený sám Pehe? Podle těch hrubek bych to tak odhadoval. Nemá smysl zde určovat, kdo toho dokázal víc, jestli jakýsi Pehe nebo prezident Klaus, to je snad každému rozumnému jedinci jasné. Ale chápu, že ultralevičákům se líbí víc ultralevičák Pehe než ctitel Miltona Friedmana Václav Klaus. A jelikož vy budete na 100% jedním z nich, tak tím je to vysvětlené.
11. 12. 2008 | 19:51

Karel napsal(a):

A ještě jednu věc, pane Pavle B, mandát současnému prezidentovi skončí za více než 4 roky. Asi máte podobné politologické znalosti jako váš miláček Pehe, tak bych vám chtěl sdělit sladkou novinku, že prezidentské období je u nás dle Ústavy pětileté, nikoliv čtyřleté, jak jste se dosud domníval.
11. 12. 2008 | 19:55

nesociálkomunál napsal(a):

Václav Klaus si zaslouží být prezidentem lidí minulých 18ti let, stihl to letos jen tak tak.
Lidé konečně otevřeli oči.
11. 12. 2008 | 22:25

Pavel B napsal(a):

Oh, pane Karle, kde jsem udělal hrubky? Prosím, opravte mě. Děkuji za upozornění, to mi chybělo ;-)
Říkáte, že nemá smysl zde určovat, kdo toho dokázal víc, jestli Klaus nebo Pehe. Ale pane Karle, proč jste tedy tu nesmyslnou věc jako první udělal? ...
Dále je neuvěřitelné, jak podle mé obhajoby pana Pehe proti prázdným výpadu na něj, a podle mé objektivní kritiky Klause determinujete moji politickou orientaci. Bohužel jste ji determinoval špatně.

Oh, ano, máte pravdu, je to pět let, ne čtyři. To jsem se zmýlil. Hmm, nějak mě nemrzí, že jsem toto číslo přesně neznal. (teda mrzí, kvůli tomu, že tam bude Klaus déle sedět). I mistr tesař se někdy utne ;) Jinak pan Pehe není můj miláček, na to nevím, jak jste přišel. Kvůli tomu, že ho obhajuji před Vašimi nesmyslnými výpady? ale ale..
11. 12. 2008 | 22:39

Pavel B napsal(a):

oprava: "výpadům" a za "něj" nemá být čárka, pane Karle ;)
11. 12. 2008 | 22:41

Marek napsal(a):

O inženýru Klausovi (jen tento titul mu náleží právem), se bude možná již za několik let psát, jako o profesoru Nejedlém po jeho pádu. Ovšem Nejedlý naší zemi tolik neuškodil, jako Klaus. Jeho nezapomunutelné činy, jako byla usměvavá tolerance byznysu s rozdílnou daní LTO a nafty, již zmíněný bankovní socialismus (pozor! ne všeobecný, jen pro vyvolené přátele modré družiny), dlouhodobá neochota zavést vízovou povinnost s nástupnickými státy SSSR, podpora "tradiční rodiny" v jeho osobitém chápání hodnot, přátelství s bratrským Srbskem, odsuzování expanzívních Gruzínců, jeho zásadní architektonické teze vkusu, klimatologie... Nikdy nezapomeneme, soudruhu neúspěšný čekateli na vstup do KSČ.
12. 12. 2008 | 11:42

Marek napsal(a):

Ještě jsem pozapoměl na Telecom, jeho uměle do nejzažší doby prodlužovaný monopol na telefonování, a další dílčí pilíře Klausova "volného trhu"....
12. 12. 2008 | 11:45

Pavel B napsal(a):

Ono také Klausovo paktování se s Rusy je poměrně... zvláštní; doporučuji článek v posledním Respektu (snad nevadí tato "reklama"); tam je Klaus velmi důkladně rozebrán, a zejména jeho velice přátelské vztahy s předními představiteli Ruska jsou zajímavé. Například to, že Klaus obdivuje Putina a setkal se s ním na jeho dači, kam Putin nezve zrovna každého. Mnoho lidí přemýšlí, jak to vlastně s Klausem a jeho rusofilstvím je; jedni se domnívají, že si Klaus přihřívá své nenaplněné sebevědomí a touhu po důležitosti v odlesku Putinovy moci. Druzí třeba přemýšlí nad udajnými, asi 15 let starými spekulacemi, že na Klause něco špinavého bývalá KGB má. Jistě, jsou to většinou jen spekulace. Ale například kolem Havla nikdo informovaný neměl důvod v tak negativním kontextu přemýšlet, jak dnes lidé (a dost takových přibývá) přemýšlí nad Klausem.
12. 12. 2008 | 12:22

Karel napsal(a):

Pane Pavle B, nedivím se, že nemůžete najít hrubky ve svém psaném projevu, když vám evidentně pravopis nic neříká. Doporučil bych vám například si zopakovat třetí třídu a psaní mě/mně. To, že toho Václav Klaus dokázal mnohonásobně více než nula Pehe, jsem zde psal jako axiom (pro vám podobné: axiom = tvrzení samozřejmé), nikoliv jako nějaký námět k polemizování, s tím prostě polemizovat nejde. Už jen proto, že Pehe neustále píše o Klausovi (ač sebevětší bludy), ale pro Klause je nicka Pehe naprosto pod jeho rozlišovací schopnost. Zmýlil jste se maličko, pane Pavle B, Ústava u nás platí teprve 16 let, to se holt stane. Zvlášť u fanatického zastánce muže s třemi velkými P - Pana Politologa Peheaoa.

A ještě jednu věc vám doporučím, pane Pavle B, nikdy o sobě neříkejte, že něco tvrdíte/píšete/kritizujete objektivně. Tím se akorát zesměšníte.
12. 12. 2008 | 23:00

Pavel B napsal(a):

To je smutné, pane Karle, jak malou schopnost sebekritiky máte... :) po překontrolování svého textu vidím, že z jediné mé chyby mě/mně vyvozujete moji slabou znalost jazyka. To jste mě opravdu pobavil. Vy jste prostě od začátku takový šáša :)
až přijdete s nějakou konkrétní kritikou, tedy podloženou argumenty, a ne prázdnými výpady, tak se Vám rád budu dál věnovat. Na shledanou
12. 12. 2008 | 23:57

Karel napsal(a):

Pavle B, s tou konkrétní kritikou by měl přece přijít především pan Pehe vůči Václavu Klausovi, protože toto je jeho blog. Zatím tu ale z jeho strany vidím jen prázdné hospodské tlachání plné nesmyslů s jediným cílem - kopnout si do Václava Klause. Myslím, že se tím už pan Pehe dostatečně znemožnil a nikdo ho už teda nemůže brát vážně, je to takový malý český závistivý nekňuba.
14. 12. 2008 | 18:55

Pavel B napsal(a):

kritika Klause ze strany pana Pehe je ve většině (v části ne) bodů konkrétní a objektivní.
14. 12. 2008 | 21:39

Inny napsal(a):

Pod tohle se dá jen podepsat.Je vidět,že pan Pehe zná Klause za ty léta opravdu dokonale.
22. 01. 2009 | 21:53

Martin Arden napsal(a):

Výborně Pane Pehe. Doufejme že VK je minulost a brzy se stane historickou - víceméně tragikomickou ikonou postkomunistické éry. Každý z nás je postavený před neustálé rozhodování co je a co není logické a stejně tak co jest či ne demagogie. Málolkdo si zde na blogu umí dát všechny věci za uplynulých 20 let do odpovídajících souvislostí.
10. 02. 2009 | 12:35

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Smoljak David · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Těšínská Tereza · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy