Pád vlády způsobí velké problémy

24. 03. 2009 | 20:59
Přečteno 15624 krát
Kdyby Česká republika nepředsedala Evropské unii a v Senátu nečekala na ratifikaci Lisabonská smlouva, nejspíš by mnoho lidí pocítilo velkou úlevu nad tím, že padla vláda Mirka Topolánka. Byla to vláda od počátku slabá, opírající se o pochybně získané přeběhlíky. Pod koberec české justice opakovaně zametala kauzy, které ohrožovaly její existenci, takže justice kvůli politizaci začala rychle ztrácet důvěryhodnost.

Byla to také vláda, jejíž jednotlivé strany se stále více potýkaly s vnitřními spory. Vláda, v jejímž posledním období nebylo jasné, jaká je vlastně její podpora mezi poslanci. Všechny strany vládní koalice utrpěly zdrcující výprask v krajských a senátních volbách na podzim minulého roku.

Důvod k radosti nad pádem této špatné a slabé vlády ale oslabuje několik faktorů. Jedním je skutečnost, že hlavním politickým aktérem na české politické šachovnici se teď stává prezident Václav Klaus.

To je problematické už ze symbolických důvodů, neboť hlavní slovo v zemi, která vede EU, bude teď mít po nějakou dobu nejhlasitější kritik EU mezi evropskými státníky. To může v lepším případě zbytek EU ještě více, než tomu už je, kriticky naladit proti Čechům, v horším případě to může Evropě i České republice způsobit vážné problémy.

Vzestup Klause je problematický také proto, že záleží jen na něm, jaká vláda nyní bude vládnout. Předseda ČSSD Jiří Paroubek sice ještě před hlasováním o nedůvěře nastínil scénář, v němž by Topolánkova vláda byla v úřadě ponechána coby vláda v demisi do konce českého předsednictví, načež by prezident—až do předčasných voleb na podzim tohoto roku či na jaře roku příštího---jmenoval vládu expertů.

Jenže pokud Paroubek nemá tento scénář s Klausem napevno dohodnutý, může Klaus jmenovat novou vládu třeba už hodinu po Topolánkově demisi. Navíc vládu, v níž mohou sedět jen jeho lidé. Taková vláda by samozřejmě nedostala důvěru Poslanecké sněmovny, jenže ústava prezidentovi nepředepisuje žádné časové limity, pokud jde o hledání nového premiéra.

Jinými slovy: pokud by Klaus chtěl pokračovat ve svém díle zkázy v boji s EU, klidně může vládnout až do voleb—i když bez podpory Poslanecké sněmovny—jím jmenovaná vláda euroskeptiků. Autor tohoto komentáře napsal už před časem text pod názvem Na tahu je Klaus, v němž navíc varoval, že kdyby Klaus chtěl po oslabení ODS a pádu Topolánkovy vlády rozvrátit i ČSSD, může jmenovat do čela „úřednické“ vlády Miloše Zemana.

Nic z toho se samozřejmě nemusí stát. Klaus může skutečně následovat scénář nastíněný Paroubkem nebo scénář navrhovaný Topolánkem, který si představuje, že by ho měl prezident pověřit sestavením vlády znovu—navzdory tomu, že už jím vedené vlády dvakrát padly. Jenže i kdyby Klaus postupoval umírněně, nic to nemění na skutečnosti, že pád vlády zásadně oslabuje české předsednictví EU.

S trochou přehánění lze říct, že české předsednictví EU skončilo vyslovením nedůvěry Topolánkově vládě. Česká republika sice oficiálně zůstane v čele, ale je velmi nepravděpodobné, že by bral v čele EU kdokoliv vážně vládu, která ztratila politickou legitimitu doma.

Pro Českou republiku je to velká ostuda, jakkoliv uslyšíme silácké řeči některých politiků, že se nic moc neděje. Češi zase jednou ukázali, že nedokáží nadřadit své úkoly na mezinárodním poli svým domácím sporům a pletichám. Oslabili tím i pozici všech nových členských zemí. Unie bude v budoucnosti velmi obezřetná vůči předsednictví jakékoliv země z bývalého sovětského bloku.

Pád české vlády navíc může zkomplikovat fungování EU i proto, že v Senátu ještě stále čeká na ratifikaci Lisabonská smlouva. Její osud závisel na hlasech několika senátorů z ODS, kteří podporovali spíše Topolánka než Klause. Jak se zachovají nyní, je otázkou. Jelikož jsme v České republice, je možné, že i oni nadřadí svoji osobní uraženost a stranickou ješitnost zájmům, které přesahují hranice české kotliny.

Pokud by se k pádu vlády přidalo ještě neschválení Lisabonské smlouvy, měli bychom si datum 24.3.2009 dobře zapamatovat. Může být začátkem vážných problémů nejen v Unii, ale také pro Českou republiku. Zatímco tvrdé jádro EU se s takovými problémy nejspíš vypořádá, Češi mohou rychle začít putovat na periférii Unie. A tam, jak známo, začíná Rusko.

Na závěr ještě několik slov k politické taktice. V příštích dnech se bude hodně mluvit o „zradě“ dvou odpadlíků z ODS. Nemělo by se ale zapomínat, že k pádu vlády notně přispěl svým politickým amatérismem Martin Bursík, když nechal před nedávnem teatrálně vyloučit ze své strany rebelky Olgu Zubovou a Věru Jakubkovou.

Možná si myslel, že si tak upevní pozici ve straně a učiní jí akceschopnější. Skutečností je, že vytvořil ze dvou občas neposlušných, ale ještě stále řiditelných střel, dvě střely neřiditelné. A ty nyní potopily vládu, neboť koneckonců je ke koalici po jejich vyloučení nevázala už žádná loajalita.

Nejspíš to znamená i definitivní konec zelených, protože ti budou mít šanci se mediálně profilovat jen do doby, než ze scény bude muset odejít i vláda v demisi. Nad Bursíkem a spol. se zavře mediální voda. Pravdu měli ti, kdo už v době vstupu zelených do vlády varovali, že tato vnitřně nejednotná strana přivodí jednoho dne pád vlády.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Al Jouda napsal(a):

Domnívám se, že prezident Ing. Klaus nepověří potřetí pana Ing. Topolánka sestavením vlády. Topolánek si nevidí do úst, když to tvrdí navzdory tomu, že nedávno prohlásil, že má důkazy o zmanipulování volby Klause prezidentem. Možná, že nás Klaus všechny příjemně překvapí !
24. 03. 2009 | 21:08

Čochtan napsal(a):

Pan president by příjemně překvapil, kdyby pozval do Lán na oběd fýrera právě sahajícího po moci, a ten by se při té příležitosti udusil knedlíkem.
To by byla krása !!! A ten funus ! Kočka by to zrežíroval.
24. 03. 2009 | 21:17

babča napsal(a):

Pane Pehe, nedá se říci, že byste napsal něco, co nevíme a na rozdíl od Vás si myslím, že prezident ve velmi zodpovědný člověk.
24. 03. 2009 | 21:19

blue jay napsal(a):

Al Joudo?
Jak si predstavujes ze bude Paroubek vladnout pokud bude premierem CR? Nebude se muset stoprocentne spolehat na to co mu Filip dovoli? Nezapomen ze KSCM souperi o hlasy volicu s CSSD. Myslis ze to bude silna vlada CSSD?
24. 03. 2009 | 21:20

Paterik napsal(a):

Inu po vrtošivém eurodisidentovi a Paroubkovi nemůžete chtít, aby se chovali státotvorně. Konec strany zelených pak můžeme jen přivítat.
24. 03. 2009 | 21:20

suchánek napsal(a):

Al Jouda

mno já bych si taky přál, aby klaus pověřil paroubka, sice z jiných důvodů, než vy, ale o to více intenzivněji.

tak se vám to, kuci socialističtí, do pětice všeho trapného podařilo.

a já se ptám, co si s tím teď počnete? nejvyšší čas, začít se zamýšlet.
24. 03. 2009 | 21:21

Tupelo napsal(a):

Nyni je skutecne vse v rukach ing. Klause, nastala jeho trimesicni chvilka na podiu. Po skonceni ceskeho predsednictvi EU bude opet 'jen' prezident CR, vyznam jeho nazoru se dostane na drivejsi uroven. Nelze cekat jakykoliv posun v jeho nazorech na fungovani EU, pokud to prezene, vyvola to zakonite protitlak ze statu tvrdeho jadra EU, coz by mohlo byt pro tyto zeme v rychlejsi integraci prospesne. Je mozne ze tento proces vyhodi CR na periferii EU, stejne jako je mozne ze na teto periferii vznikne blok statu s volnejsi vazbou na EU.

Je dobre ze vlada ODS skoncila, vlada postavena na zkorumpovanych poslancich byla ostudou od sameho zacatku, k tomu volby ovlivnene Kubiceho zpravou. ODS bude sama stat pred problemem co dal, muze se pokusit o ocistu od lidi, kterym zpusob vladnuti, jez vedeni ODS predvedlo vyhovoval, nebo se snazit vyloucit ty poslance, kteri jejich pad zavinili (jak uz stacil naznacit Langer). Preji teto strane opet minimalne dve volebni obdobi klidu v opozici, tak aby se na pristi vladnuti za osm let pripravila jak odborne tak i personalne :).

Suchanek: na rade je prezident, pokud by se Vam vyplnilo prani a Klaus poveril Paroubka, tusim ze by predcasne volby byli na spadnuti (za soucasneho stavu ve snemovne by jeho 'pokus' o sestaveni vlady byl podle me rizene neuspesny).
24. 03. 2009 | 21:27

Al Jouda napsal(a):

Někteří : Neřekl jsem přímo, že Klaus pověří Paroubka. To překvapení si však zatím netroufám předvídat.
Sojka : Máte mylný předpoklad, že ČSSD soutěží o hlasy voličů s KSČM. Hlasy KSČM jsou vymírající konstantou a ČSSD se spíše snaží získat hlasy dosud nerozhodnutých voličů !
24. 03. 2009 | 21:27

grőssling napsal(a):

Dnes večer v pořadu 20 minut Martina Veselovského řekl rozumně pan Ladislav Jakl, že očekává vypočitatelné jednání pana prezidenta. T.j., že ten pověří sestavením nové vlády toho, kdo bude mít reálnou šanci získat důvěru Parlamentu.
Je-li to pravda, pan Topolánek si může přát co chce, on má nyní jen 96 hlasů, potřebuje 101.

Je dobře, že odcházejí lidé, kteří vládli arogantně a hloupě. Nechat věci vyhnívat by ničemu nepomohlo.
Tak jak jsou i budou karty rozdány může vládnout pouze politik konsenzu a krizový manažer.
24. 03. 2009 | 21:28

Admirál napsal(a):

Osobně pádu této vlady neželím. V čele s Topolánkem dělali věci a vedli nás směrem se kterým je z mého pohledu ostudný (orientace na Bushovu politiku, radar, uznání Kosova, plán na privatizaci zdravotnictví).

Co příjde, ví Bůh. Vývoj během krize není tak strnulý, jako v časech prosperity, každý měsíc, a možná i týden, bude hrát roli. Nastávající změny budou nepříjemné, jsem zvědav, koho to vynese k moci.

Víceméně je ale jasné, že to nebude moci být nikdo, kdo bude obhajovat - opakovat program právě padlé vlády. A to mě těší.
24. 03. 2009 | 21:29

Gerd napsal(a):

Pád vlády ČR v době předsednictví EU není ostudou ČR, ale metod vládnutí Topolánka a spol. Jeho vláda také nebyla založená na výsledku voleb, ale na přeběhlících. Ty nyní opozice využila stejným způsobem jako to prováděl celou dobu Topolánek. Předvedl to i dnes, kdy Melčák, Snítilý a Wolf hlasovali podle jeho nařízení.
Kromě politického amatérismu Bursíka p. Pehe ještě zapomněl zmínit, že stejný amatérismus prokázal i Topolánek a Tlučhoř , když si své vlastní poslance ODS Tlustého a Schwippela zahnala do pozice, kdy musela čekat odvetu ve vhodnou chvíli.
Shrnuto, Topolánek měl 3 přeběhlíky z ČSSD, ODS a Bursík vyrobili opozici další 4. Tím umožnili pád vlády.
Takto slabá vláda měla padnout už minimálně z důvodu neplnění Topolánkovo předvolební smlouvy s voliči, nejpozději pak po kosmetických reformách. Jak se ukázalo definitivně v době krize, nijak ekonomickému vývoji v ČR Topolánek a spol. neprospěli. Mohou odejít, škoda jich nebude. Vzhledem k metodám jejich vlády je jakýkoliv okamžik vhodný. Pro EU to může být i signál, že ne všichni poslanci z různých důvodů hodlají tolerovat vládu s podezřelými metodami vládnutí.
U p. V. Klause, jakkoliv jej rád nemá, bych viděl jako hlavní motiv snahu pomoci nově vzniklé straně Petra Macha a příteli Bémovi. Protože Topolánek brzy v čele ODS končí i se svou konkubínou.
Je čas ukázat, jak moc je nová Klausova strana volitelná.
Podivný bude osud Petra Bendla, kvůli ministerskému křeslu zradil, koho mohl. Myslím, že jeho politická kariéra končí.
Až si Jíří Paroubek zase přizve na pomoc Tvrdíka, prohraje také, protože Tvrdík je oprávněně spojován s radarem v ČR.
24. 03. 2009 | 21:31

bobr napsal(a):

Čochtane, už jsem od vás dlouho nic kloudného nečetl. A opět jsem se zklamal. Nenávist k Paroubkovi z vás čouhá víc než sláma z botů.
24. 03. 2009 | 21:33

Demosthenes napsal(a):

Potopit vládu v době předsednictví EU a za současných ekonomických podmínek, kdy je stabilita daleko nejdůležitějším faktorem dalšího ekonomického osudu země je svinstvo. Neodpovědní jedinci, kteří se něčeho takového dopustili kvůli osobním ambicím a bez jasného plánu co dál by měli zkončit na pranýři a následně na smetiště dějin
24. 03. 2009 | 21:34

ujo napsal(a):

ale bude to asi jinak: pan president si Topolánka vychutná a pověří ho potřetí (s tím, aby jako kdysi Gross přinesl 101 podpisů -úkol splnitelný jen v pohádkách)

Lisabon samozřejmě u nás půjde k ledu, ale zase bych se tak nebál, až ho Irové schválí přijdouti naši senátoři k rozumu.

A naše oslabení v EU? Myslí si snad někdo vážně,že přítel Nicolas a Merkel (jak je světák Topolánek nazývá) si lámou hlavu s tím zda Mirek má za sebou 101 ne bo 99 hlasů?
24. 03. 2009 | 21:35

Honza napsal(a):

Je zajímavé pozorovat po pádu vlády Jyrku, žádné oslavy, stále hovoří o úřednické vládě, nějak se mu do vládnutí nechce.
24. 03. 2009 | 21:38

Goral napsal(a):

Češi jsou divný národ ... Tři sta let pod Habsburky , padesát let pod fašisty a komunisty na konci bez toaletního papíru .Poučení žádné - zase lezou do chomoutu . Tož atˇse Vám daří ....
24. 03. 2009 | 21:41

Fibonucci napsal(a):

Je to opravdu ostuda,

Paďourek mohl vzít v potaz kromě předsednictví EU také skutečnost, že k nám přichází poměrně drsná recese a problémů bude až až, i bez pádu vlády. Navíc pád vlády v době, kdy některé země v regionu balancují na hraně bankrotu a i v těch ostatních padají vlády, to nám na pověsti u investorů moc nedodá...

Jedinou radost by mi mohl udělat Klaus, kdyby jmenoval vládu ihned, aby podtrhnul záškodnictví celé Paroubkovy akce. A kdyby tam šoupnul Zemana, mohla by být legrace. Už dlouhou dobu nebyla premiérem žádná osobnost...
24. 03. 2009 | 21:42

Paterik napsal(a):

Admirál:

problém je, že v současné situaci nemůže vládnout nikdo. Ledaže by Tlustý dokázal svou věrnost pravicovému programu a začal podporovat Paroubka. Teď teprve uvidíme, co znamená bezvládí. Možná bychom pak už vládu nemuseli mít vůbec...
24. 03. 2009 | 21:44

Fibonucci napsal(a):

Honzo,

proč myslíš, že chce Jiří volby až co nejpozději? Jedna není takový hrdina aby vládnul v době, kdy se krize naplno rozjede a jednak mají poměrně malý populistický náskok, vypadá to, že ODS díky hladkému průběhu předsednictví získává body. A ani nemusí slibovat že zvýší podpory... Jirka si tedy nevěří na okamžité volby.
24. 03. 2009 | 21:45

Eva napsal(a):

Zodpovědnost za vládnutí během předsednictví v EU si měl uvědomil hlavně Topolánek a nenabíhat si na vidle tím. Například tím, že mimo jiné teď čerstvě obhajoval neobhajitelného podvodníka Wolfa a Veseckou. Hrál si s ohněm, protože opozice po posledním vývoji prakticky neměla jinou možnost než pokusit se vyvolat další hlasování o nedůvěře. Poslední důvody byly totiž daleko pádnější než ty předešlé. Je dobře, že vláda padla, protože kabinet nastavuje určitou morální laťku pro celou společnost. A čím kratší je doba, kdy všechny ty podrazy, křivárny a sprosťárny v její režii i podání pokračují, tím lépe pro nás všechny. Jak mám vychovávat děti ke slušnosti, když pravidelně vidí v televizi premiéra, který se chová jako netolerantní nevycválanec a podrazák, který si myslí, že všechny převálcuje a všechno mu projde?
24. 03. 2009 | 21:45

Hajný napsal(a):

Ať se díévám,kam se dívám,nikde nevidím na české politické scéně člověka,který by byl schopen sestavit akceschopnou,silnou vládu.Tedy nemyslím vládu ze silných osobností,ale s většinovou podporou v parlamentu.Oněch sedm rebelů je tak nespolehlivých,že se na nich nedá postavit ani sněhulák na jedno použití.
Takže bude ještě legrace.
Co ale nebude legrace to bude závod o uzavření co největšího počtu státních zakázek a jejich přihrání spřáteleným firmám.A protože ony mají svá želízka minimálně v obou táborech,tak ani příští vláda tyto zakázky nezpochybní.Jen u křiklavých příkladů bude co nejhlasitěji říkat,že je to sice špatné,ale oni s tím nemohou nic dělat.To ti předchozí kamarádi!
24. 03. 2009 | 21:52

Jan Novák napsal(a):

Ten Bursíkův amatérismus jste vystihl dobře. Nad zelenými se uzavře hladina, myslím, že je to škoda...
24. 03. 2009 | 21:53

Dojdenaněj napsal(a):

Vše je jinak,vládu položili již dávno volitelé Klause "křestané"se Svobodou,Kalouskem... za handl-odškodnění církve ,kterou ODS niky neudělá, za hlasy pro Klause ,a Langer ,jeho nehorázný donucovací nátlak na voliče,aby volili Klause a i samotný Topolánek ...!!!Klaus/jeho neoblíbenost mezi slušnými a vzdělanými lidmi/ -prohrál volby ODS !!!Proti-Evropan a pro-Putinovec Klaus je nebezpečím pro svobodnou Evropu !!!
24. 03. 2009 | 21:55

blue jay napsal(a):

Tak znovu al Joudo,
Jak bude Paroubek vladnout bez podpory komunistu? Me selsky rozum rika ze Filip bude rozhodovat co Paroubkovi dovoli. Vy to vidite jinak?
24. 03. 2009 | 21:58

blue jay napsal(a):

Nema se cenu hadat,

Vlada padla a ted jde o to co bude dal. Predpokladam ze budou predcasne volby. Pokud CSSD vyhraje tak se ptam jestli bude schopna pokracovat ve svych populistickych vabnickach. Hlavne dnes. Ja mam tuseni ze se do roka od prevzeti moci stane cilem nevolnosti obcanu CR. Pokud tedy bude zodpovedna. Pokud ne tak asi neco bude delat spatne. Zname Cechy, ne?
PS. Jen doufam ze se vlada CSSD nebude muset zabejvat nekym jako Zubovou a Jakoubkovou. Z nich snad ani priznivci levice nemuzou mit radost. Trapna reprezentace jakekoliv strany. Chudak Bursik, lol.
24. 03. 2009 | 22:08

jarpor napsal(a):

Pan Pehe prostě nemá Klause rád. A teď bude mít jím nenáviděný Klaus hlavní slovo.

K pádu vlády - nejsem nadšen, ale "vše zlé je k něčemu dobré..."

EU - pokud bude úřednictvo a ministři v demisi pokračovat jak začali - ještě se může říkat, že i vlády v demisi řídila EU dobře. Lze předpokládat že ve velkých sumitech bude mít Klaus větší slovo, holt ti, ketří mu nemohli přijít na jméno - oranžoví s jejich "vrtošivým staříkem, mu to přihráli... jak jsou chytří :-)... ( a pan Pehe bude mít o čem psát )

doma - teď budě fičák - všichni se budou snažit přinést důkazy o kauzách ... máme se na co těšit, poleze to z obou stran a na obě strany

ekonomika - dojde na to, že bude platit : hledáš-li pomoc, hledej ji na konci své paže, politici nebudou nic dělat - a to může být ve výsledku přínosem - nic nepokazí

zelení - půjdou v příštích volbách do šípku ... no nic moc se nestane... projev, té, která říkala že kvůli Bursíkovi, kterého si vážit nemůže a protože ve vládě sedí, nelze dát vládě důvěru, to je spíše její plus...

Závěr : nikdy není tak zle, aby nemohlo být hůř...
Ač se to teď nezdá, soudím, že jsou i pozitiva tohoto stavu...

Hezký večer
24. 03. 2009 | 22:08

Zacheus napsal(a):

Podle mého názoru, pokud jedním z výsledků dnešního pádu vlády bude neschválení Lisabonské smlouvy, pak lze jedině poděkovat těm, kteří tuto vládu "potopili".

Je v této souvislosti ale velmi zajímavé, že ČSSD,která má jinak plná ústa proevropské politiky a chvály Lisabonské smlouvy, bez ohledu na skutečnost,že Česká republika nyní předsedá Evropské unii, bez skrupulí vládu smetla. Že to Evropská unie právem může považovat za podraz,ne-li ránu do zad a zjevnou neúctu vůči sobě, zřejmě tentokrát pánům z ČSSD vůbec nevadí ( připomínám v této souvislosti eurohujerské příspěvky např. pana místoopředsedy Zaorálka i zde na Aktuálně cz.:). Inu košile bližší než kabát...
24. 03. 2009 | 22:16

blue jay napsal(a):

jarpore,
Pehe je stejna korouhvicka jako Paroubek. Nak to levicaci maji v krvi. Pehe ztravil vetsinu sve profesionalni "kariery" nadavanim na Klause. Klaus dostal nejvetsi aplaus na sjezdu CSSD. Zajimave, co. Jsem si prehral co ti sami poslanci o nem rikali pri presidentske volbe. A ted mu daji vetsi potlesk nez jejich sebezvolonemu predsedovi. Jsem se hodne tim bavil. Asi tim CSSD mysli ty hodnoty o kterych porad troubi. Ale pocitam az Klaus opet poveri Topolanka jmenovanim vlady, ze na nej opet zanevrou. Korouhvicky CSSD se opet otoci.
24. 03. 2009 | 22:20

JK napsal(a):

Pehe se (naštěstí) zase mýlí:

Změna vlád zemí předsedající v Radě EU, nejsou tak vzácnou věcí:

- v roce 1993 padla vláda Dánska a dánské předsednictví ani EU nedoznaly žádné viditelné nebo doložitelné škody

- v roce 1999 v Itálii byly předčasné volby, v době předsednictví Itále v Radě EU se museli pracně jmenovat, etablovat noví misnistři. Většinu práce ale nedělají ministři, ani jejich náměstci, ale ředitelé odborů, byrokrati atd. Takže i toto nemalé narušení, které se nás netýká, neb Topolánkova vláda a byrokraté na ministerstvech budou sloužit do konce CZ PRES-

- v roce 1995 Francie vyměnila vládu, hlavně ministerského předsedu, "prezidenta EU" a byla to také pohoda.

Wof, Čuněk, Vesecká, pžeběhlíci, arogance vlády, odmítání brát EU a roli předsednické země vážně, vždy se stavěla proti krokům EU, proti opatřením proti krizi, "osladíme" to EU, s Topolánkem i s Klausem, Entropou atd atzd.

Teď Saša Vondra z USA tvrdí, že "v EU a USA vláda dělá velkou politiku" zatímci doma se dělá malá dýka do zad, rána do kolena.

Ale Klaus, ikdyž v USA teď dostal za melouch v Hertlandu více $$$, protože se sám vydával a tabákoví a naftařští sponoři jeho žváststy vydávali za hlas "prezidenta EU", tak Eu patřičně využívali. Takže žádný "demokratický deficit", upřednosťnovánín EU, ale pěkně priority domácího chlívku.

To, že Topolánek ignoroval přes 50% politické scény, tedy levicovou opozici i nemálo sil ve SZ a KDU, většinu národa stran jejího proevropského postoje, tím také že do NERVu vzal jen modrou chamraď, ikdyž by v době klrize měla být více konsensuální, nechtěl vyřešit čunkiádu atd., tím si zlomil vaz.

Tlustý a Hrad zvítězili.
24. 03. 2009 | 22:22

Aleš napsal(a):

Vynikající postřehy dnes v ČT pana Kubáčka.
1. Demise vlády v době krize a předsednictví velmi nepříznivá zpráva pro občana.
2. K demisi ČSSd vyprovokována aférou Wolf a nečinností kolem Vesecké.
3. Demise hraje proti ČSSD , při takovém fungování vlády, měla vítězství v kapse v roce 2010.
24. 03. 2009 | 22:26

blue jay napsal(a):

To Zaceus,
Ja si myslim, ze Topolanek porad bude podporovat ratifikaci LS. Nebude delat urazeneho. To je revir Paroubka a pevne verim ze se k necemu podobnemu Topolanek nesnizi.
24. 03. 2009 | 22:27

jarpor napsal(a):

Zacheus

Asi máte s tou LS pravdu. Nebo alespoň do nového referenda v Irsku je tato záležitost paséé..

Dobře to řekl Míl : politici jasně ukázali, že je jim šumafuk ekonomika, zavedení eura.... Já, já, já, pak kopka hnoje a pak vše ostatní... Na co.. ? zdroje jsou...
24. 03. 2009 | 22:29

bigjirka napsal(a):

Pehe je.. Pehe
24. 03. 2009 | 22:34

JenG napsal(a):

Topolánek, křivoústý Sášenka Vondra, teď z júesej, tvrdí, jak prý se tato vláda zopovědně snažila, vondra "dělá velkou politiku v EU a v USA"...

FAKTA ale jsou, že:

- po léta, k nerozlišení od Klause, zesměšňovala, sabotovala, šúrajcovala se PROTI intergaci EU

- viz "Evropě to osladíme"

- viz podvody a švindly s Entropou, Vondrou stále obhajované

- viz každá EU iniciativa jak zmírňovat dopady krize: Topolánkův tým: krize není a levičácká opatření (mimochodem pravicového Sarka a Merkelové) my, klausovci budeme bojkotovat, co se dá

- na domácí scéně: Dalíkovo bormanství, opakovaně na skryté kameře, Čunkliáda po několik let, Vesecká, Wolf atd. Morava a jiné motivace

- NERV: místo rady náriodní spásy a konsensu, pravičáctký výběr

- ignorovánú vúlě národa, proevropské a protiradarové, tato vláda chce radar více než Obama
atd.

atd.
Jak psali jiní: za předsednictví Rady EU se vyměnily vlády Dánska, Itálie, Francie a byla pohoda.

Teď nechme komunisty a yahradilovce doma, pošleme to Bruselu konstruktivní, národní zájmy hájící lidi, kteří v EU a spolupráci s EU, eurem, tyto budou prosazovat.

Topolánek doufám, po této porážce, nebude schopen milenku Talmanovou a levobočka za 600.000 Kč měsíčně jako eurokomisař živit. Skandál je, že s platem premiéra a místopředsedkyně sněmovny tvrdí, že nemají na vív než neregulovaný nájem v Dušní ul. č. 3.
24. 03. 2009 | 22:40

bubici napsal(a):

Jenom jednu větu: Z týhle země se mi dělá špatně. Je tu tu jak v Kocourkově, samé žabomyší války, ale na lidi tu každej sere, ať je to socasn, nebo modrej pták, bohužel jinde to asi neni o moc lepší. Radši se na tu politiku vys..u, aspoň nebudu mít ve 30 letech vředy....
24. 03. 2009 | 22:41

J.K. napsal(a):

Myslim si, ze jakakoliv zmena soucasneho stavu v politice muze byt jen k lepsimu - jakmile nemaji poslanci sva korytka jista, zacinaji se snazit...
Jenom doufam, ze Klausovi bude stacit si trosku namasirovat ego, kdyz se ted dostane do stredu zajmu vsech medii, a nebude se snazit to CR jeste vice "oslazovat"... uz takhle by z toho diabetika trefil slak.
24. 03. 2009 | 22:45

SuP napsal(a):

Jsem velmi rád, že konečně padla vláda amatérů, konečně může nastoupit vláda EXPERTŮ. Je jen otázka, kde se tak najednou vezmou. Ale do nejbližších "předčasných" voleb 3 měsíce před řádnými je paroubek určitě konečně někde vyhrabe. A pak se konečně vrhne do práce a všechny nás zachrání. Ukáže nám, jak se vládne se 70 poslanci bez přeběhlíků a jak se financují mandatorní výdaje a provoz ministerstev z rozpočtu, který bude cca ještě o 40% nižší, než se vůbec dalo předpokládat. Nejvíc se ale těším, jak třicetikorunovým
chudákům konečně dá paroubek zbohatnout.
To bude fičák!
Bohužel, spíš to ale dopadne tak, že poslanci vyhození ze svých stran budou do konce funkčního období v klidu trubčit za poslanecké "nezařazené" platy, protože ztratí poslední záchvěvy odpovědnosti ke straně, která je delegovala. A co se týká EU, dá se čekat, kdy nějaký další avantgardní umělec doplní na naši vlajku kus hnědého. To bude trvat, než to vítr opráší!
24. 03. 2009 | 22:47

oposum napsal(a):

to Pehe:
naprostý souhlas, podepisuju;

já bych ještě přidal názor, že byla-li Topolánkova (neurvalý, lampasácko-svazácký typ)parta "shit" upečený za pomoci přeběhlíků Pohanky a Melčáka

pak Paroubkova (typ normalizační vexlák, bezskrupulózní a bezzásadový "prodavač naděje") parta s Tlustým, Schwiplem a těma 2 "dámama" je přetékající septik

a k tomu senilní putinoklaus, přirovnávající EU k CCCP,...
:-(((
24. 03. 2009 | 22:51

Jiraak napsal(a):

Hmm.. nejsem ani rozladěn ani potěšen.. V očích EU jsme jistě klesli, ztratili, ztrapnili, atd.. nicméně stejně jako EU nemá pro nás alternativu, ani pro EU není cesty než akceptovat nás coby součást, neb skutěčně nejsme na východě.. Takže co EU je mi volné. Bude-li mít Klaus větší prostor na setkáních a jednáních EU následujících pár měsíců, jen se sám zdiskredituje mnohem více než nyní. Narozdíl od hradních komnat, v EU nejsou hloupí lidé a popletená plácání Klause, založená na tom "co jasně vyplývá" nebo "co každý vidí", případně "co nemůže být jinak" berou pouze jako veselé zpestření.. Jak jinak. Úřednická vláda jmenovaná Klausem - tam půjde o zakázky za mnoho peněz, řešení krize žádné nenabídne. Snad jen kapesník, na onu proslulou "chřipku" aby se přikrylo tunelování.. - tedy problém, doufejme, že nenastane.. Paroubek, ten se staženou řiťkou (smí se?) doufá, že nebude pověřen, s Klausem mluvil, ale pravdomluvnost nikdy nebyla předností, pro kterou by ing. Klaus byl znám.. Topolánek možná bude pověřen.. ze zlomyslnosti.. skoro si myslím, že tomu tak bude.. a to by byla zároveň závěrečná rána do týla ODS od jejího chrabrého zakladatele, jenž už ji jednou nedávno docela nepěkně do zad dýku vrazil.. Zeman, nóó.. tak to by byla skutečná legrace, rozkol ČSSD, ODS málem v troskách, Zelení prakticky neexistují.. Machova neonacionalistická SSO by mohla míti žně.. Pak už jen zakázat DS a ve volbách Klaus - pardon, Mach, mocně vítězí s bandou neomalených plešek pod čepcem.. Příroda s námi!
24. 03. 2009 | 22:51

Kamil napsal(a):

Asi nás čeká ještě nejedno překvapení. Podle Macháčka by podíl hradu na vývoji situace nemusel být zanedbatelný:
http://audit-jana-machacka....
Hezký večer.
24. 03. 2009 | 22:51

Kanalnik napsal(a):

JenG = JK a dokonce odkazuje na svoje prispevky.
24. 03. 2009 | 22:53

suchánek napsal(a):

tupelo:

napsal jste: Je dobre ze vlada ODS skoncila, vlada postavena na zkorumpovanych poslancich byla ostudou od sameho zacatku.

je pro mě v těchto "pohnutých" dnech NAPROSTO FASCINUJÍCÍ, že se tak ňák nemluví o původu té akcelerace vyslovení nedůvěry vládě. víte, tupelo, on to byl WOLF. osobně bych to řešil úplně jinak, než topolánek, ale to nic nemění na tom, že poslanec ČSSD zvesela okrádal stát a de facto způsobil (i když nepřímo) pád této vlády. asi se shodnem, že bez wolfa by se to nestalo.

takže vám z celého srdce přeji, ať se vám ta vláda socialistických mirků dušínů líbí a jde vám k duhu, ona minulost už nesčetněkrát ukázala, že v té vaší straně je to jeden pionýr vedle druhého, čistota, spravedlivost a zájem o lid vždy na prvním místě.

někdy mi je z té naivity úzko, vážně.

(ještě mám potřebu to zkrátit: pád vlády způsobilo to, že se topolánek zištně zastal hajzla z čssd, divná to doba, páč socani se tím dostali na koně)
24. 03. 2009 | 22:53

im napsal(a):

@fibonucci
"....volby až co nejpozději.."

Prosím nezapomeńte, že příprava voleb je také velký technický a logistický úkol, který lze, podle organizátorů zvládnout v nejkratším termínu a při hladkém průběhu příprav nejdříve za 5-6 měsíců, takže nejdřív by volby byly technicky zvládnutelné koncem září či v říjnu, pokud by vše šlo jak po másle. Což zcela jistě nepůjde (problémy s volebním zákonem), takže realistický odhad se blíží konci roku (no ale volte před Vánocema, že?), a nejrealističtější předjaří.

@autor
Ten Váš flagelantský tón, pane Pehe, se mi ani trochu nelíbí. Plísníte nás Čechy ("velká ostuda") jako přísný učitel neschopné a neposlušné žáky. Hujerovy švestičky by bylo libo?
24. 03. 2009 | 22:55

Kanalnik napsal(a):

Suchanek:
Mne je uzko z vaseho uzkospektralniho videni. Samozrejme muzete vupichnout Wolfa, ja zase muzu vypichnout Cunka a jeho aferu, nebo Bursika a vylouceni dvou poslankyn ze Strany Zelenych, nebo Tlusteho, nebo Kubiceho spravu .... kazdy si vybereme sveho vinika, tak jak se nam to hodi.

Pravdou je ale to, ze pokud by nedoslo ke kombinaci vsech tech udalosti a faktoru, bylo by vse jinak.

Takze tak.
24. 03. 2009 | 22:56

Allan napsal(a):

Nevím, který ignorant politické reality bral v Evropě současnou naši vládu moc vážně. A Klause navrch. Naopak věřím, že její pád bude plně pochopen. Klaus je někdy nečitelný, ale znásilňovat ústavu vybíráním několikaměsíčních lhůt bez následků nemůže.
24. 03. 2009 | 22:58

Carlos V. napsal(a):

To, ze je Topolanek grobian, je jasne. Stejne tak, ze je srab, viz jeho cesta do Bruselu.

Ted je navic plne prokazala jeho neschopnost. Neukazal ukecat, pritom zdroje ma ....

Anebo schopny je, ale pad sam chtel.

Na jistou dou by bylo asi nejlepe rozdelit ODS na tri - Klausovce (tj euroskeptiky a pravicaky), stredove eurofoby (Vondra aj) a Topolankovce - kseftacky, i s Rebickem a jemu podobnymi.

Snad by Topoloankovci bryo vyhynuli a debata a vedla se debata o problemech spolecnosti, ne o prihravani kseftu.
24. 03. 2009 | 23:09

SuP napsal(a):

Obměna vlády bez výměny parlametu je zbytečná. Jelikož VŠICHNI "nezařazení" poslanci vědí, že už mají politicky "po péči", udělají do konce volebního období všechno proto, aby bylo co nejdelší. Vsadíme se?
24. 03. 2009 | 23:13

znalec napsal(a):

S panem Pehem výjmečně souhlasím. Skoro ve všem.
24. 03. 2009 | 23:13

blue jay napsal(a):

Carlos V
Prosim Vas clovece vy rad pouzivate silne genericke vyrazy. Ale jak si predstavujete vladu CSSD?
24. 03. 2009 | 23:17

blue jay napsal(a):

Ptam se kohokoliv,
Jak bude v pripade ze se Paroubek konecne dostane k moci, bude vladnout? Jakou koalici udela? Vzdyt mimo KSCM nikoho jineho nema. A i kdyby vladnul jako minoritni vlada za podpory komunistu, jakou bude mit opravdu silu? Filip si myslim si z Paroubka a jeho becka KSCM udela hadr.
24. 03. 2009 | 23:23

veverka napsal(a):

Konečně tato vlastizrádná vláda přeběhlíků a justičních mafiánů padla.Nejvíc mám radost z toho,jak Bursík prská vzteky,div mu nepraskne hlava.Tolik práce mu dalo nastrkat si své kamarádíčky na židličky s funkcema,tolik práce mu dalo zorganizovat zakládání mnoha tříčlenných místních organizací složených ze zaměstnanců svého ministerstva aby mohl de facto podvodem ovládnout Stranu zelených,tolik práce mu dalo to lhaní o radaru a ono z toho nakonec nebude nic.Zcela chápu jeho zoufalý vztek,který dnes předvedl v Událostech komentářích.
24. 03. 2009 | 23:25

Al Jouda napsal(a):

To blue jay : Nikoliv Paroubek, ale ČSSD by vládla s tichou podporou KSČM a ještě dalších koaličních stran. Které budou další, to ukáží až příští volby. Lidovci by si určitě dali říci. KSČM by musela dodržovat předem projednaný a schválený program koalice a tím by byla na uzdě. Jinak by ztratila tvář před svými voliči.
24. 03. 2009 | 23:31

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem text pana Čochtana, který porušoval zdejší pravidla.

Poslední varování, pane Čochtane: ještě jednou zde někoho nazvete fýhrerem popřípadě vyjádříte naději, že bude někdo zastřelen a budu mazat vše, co zde napíšete (kromě toho, že Vám zablokuji IP adresu)

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
24. 03. 2009 | 23:32

ujo napsal(a):

(ještě mám potřebu to zkrátit: pád vlády způsobilo to, že se p. Suchánek píše:

"(ještě mám potřebu to zkrátit: pád vlády způsobilo to, že se topolánek zištně zastal hajzla z čssd, divná to doba, páč socani se tím dostali na koně)"

Moudrá to slova m.j. ukazující na namyšlenost a amaterismus pana premiera a patrně zejména jeho zlého ducha MT.
ODS by měla být oposici a dalším poslancům vděčná za to, že Topolánek odejde ze scény.
Stačí přečíst si stenozáznam dnešní Topolánkovy řeči v PSP.
Opravdu musí pravici vést někdo takový?
24. 03. 2009 | 23:35

SuP napsal(a):

veverka -
Jestli to, co Bursík předvedl v Událostech-komentářích byl vztek, pak už chápu, proč si nerozumíme.
24. 03. 2009 | 23:35

blue jay napsal(a):

Veverko?
Nikdo neprska vzteky. Uklidni se ty primitivni hlodavce. Ty si myslis ze jsi vyhral? Ti klidne reknu ze se veverkam zvysej dane na orisky. A i louskacky budou drazsi. Zatim ale hopsej. Je dobre ze ani netusis co veverky ceka. Dej tomu tak 2 roky. Pak budes skakat ze stromu na strom a marne hledat vorisky. Ty si budou porad moct dovolit jen ti co bydlej na nejvyssi vetvi.
24. 03. 2009 | 23:37

Carlos V. napsal(a):

blue jay

CSSD nastesti nema ani s komunisty vetsinu.

Mozna prijde sci-fi :
Klaus necha Topolanka i Paroubka vycukat se a ukazat, ze nejsou schopni sestavit vladu.

pak se pokusi sestavit vladu svou, patrne z casti ODS a gerontu CSSD. Treba se Zemanem jako premierem. Parlament ji schvali, aby se nemusel rozpustit....

Klaus bude od Zemana chtit jedine - aby odvolal podpis pod Lisabonem.
24. 03. 2009 | 23:40

blue jay napsal(a):

Stejskale,
Priprav se na kontrolu tisku ala Fico. Ale pocitam ze to Paroubek dovede i dal. Jeho nelibost k mediim je skoro chorobna. Bejt tebou Stejskale tak si zacnu hledat jine povolani a nebo se stat hlavou kejvajicim nevolnikem. Cim by jsi radsi byl?
24. 03. 2009 | 23:42

veverka napsal(a):

Sup,blue jay
Koukám že potrefení houseři se ozvali.Někteří lidé si neuvědomují,jak strašně jsou průhlední.
24. 03. 2009 | 23:43

Al Jouda napsal(a):

Carlos V. uhodil hřebík na hlavičku ! Nepodaří se schválit žádnou nově navrženou vládu a dojde k rozpuštění parlamentu a tím pádem k vynuceným předčasným parlamentním volbám !
24. 03. 2009 | 23:45

blue jay napsal(a):

Carlos V ?
Nejsi ty politolog? Me pripadas velmi rozumnej.
24. 03. 2009 | 23:45

suchánek napsal(a):

ujo, kanalnik a ostatní. já vás chápu. bude teď hodně složité přejít z těch věčně kritických negativistických a destrukčních příspěvků na ty opačné. on i ten paroubek ví, že než to strejdové kolem něj v mozku překlopí, bude nejdřív jaro.

takže se vás všech ještě jednou ptám:

vláda padla. well done. zvládli jste to.
A CO TAM MÁTE TEĎ?

(když jsme u toho bursíka v jedenadvacítce, jeho hláška, že by si velmi rád sedl do první řady, kdyby čssd "musela" převzít předsednictví v EU, byla naprosto trefná. sedl bych si s tím popkornem vedle něj a sledovali komedii desetiletí.
24. 03. 2009 | 23:47

blue jay napsal(a):

Al Joudo?

Ty jsi take uhodil hrebik na hlavicku! Nepodaří se schválit žádnou nově navrženou vládu a dojde k rozpuštění parlamentu a tím pádem k vynuceným předčasným parlamentním volbám !
A kdo pak bude vladnout? KSCM? Snad ani ty neveris ze to bude Paroubek. Co by delal bez KSCM? Myslis ze by mu schvalili jakykoliv zakon co se jim nelibi? Paroubek by byl loutka v rukach Filipa. Musel by chodit po spickach. To opravdu chces?
Doufam ze my odpovis a das my sve myslenky Joudo.
24. 03. 2009 | 23:54

Fialovy Krokodyl napsal(a):

Pád vlády nezpůsobí vůbec nic. Česká politika má minimum vazeb k potřebám občanů ČR a žije si svým vlastním z daní placeným životem. Bezvládí zde bylo několikrát, naposledy to byly řádově měsíce a nic se nedělo.
24. 03. 2009 | 23:59

stejskal napsal(a):

Až mne vyhodí, chtěl bych být internetovým stalkerem, pane blue jay.

Zjevně to člověku poskytuje pocit jakéhosi mne dosud neznámého vnitřního uspokojení ;-)

Přeji příjemnou diskusi. Dobrou noc.

Libor Stejskal
24. 03. 2009 | 23:59

blue jay napsal(a):

veverko,
umis neco jineho nez hryzat? Rekni me hlodavce jak si predstavujes dalsi vyvoj. Veris ze pokud bude u moci CSSD ze budes mit vice orisku? A pokud ano tak proc?
25. 03. 2009 | 00:00

blue jay napsal(a):

Lol Stejskal,

Az Vas vyhodej tak bejt Vami bych radsi psal nekolikametrove tiskove prohlaseni ala Paroubek. Zda se ze je to vynosnejsi nez byt ubohym stalkerem jako jsem ja.
Good night honey.
25. 03. 2009 | 00:09

blue jay napsal(a):

Pane Pehe!
Pisete; "Pokud by se k pádu vlády přidalo ještě neschválení Lisabonské smlouvy, měli bychom si datum 24.3.2009 dobře zapamatovat."
To si opravdu myslite ze Topolanek je tak malicherny jako Paroubek? Se nebojte. Ale se vsadim ze by v opacnem pripade Paroubek pohrbil LS jen z trucu. Ale to Vy asi dobre vite.
25. 03. 2009 | 00:20

Eva napsal(a):

Jen poznámka: Paroubkovi je neustále vyčítán jeho povolební projev, kdy neudržel nervy na uzdě. Ale to, co dnes při projevu v PS předvedl Topolánek, to bylo daleko silnější kafe. Brunátný obličej, křik, překotné tempo, o nenávistném, zavilém obsahu postaveném na osobních útocích ani nemluvě. Úplně mě z něj mrazilo. Nebezpečný člověk.
25. 03. 2009 | 00:20

Pípa napsal(a):

Blue Jay: Nic ve zlém, ale vy jste na prášky nebo na emigraci. Budete tu chybět.
25. 03. 2009 | 00:29

Jochim napsal(a):

Jedna věc byla Topolánkova arogance - druhá věc jeho možnosti kočírovat a udržet vládu s Čunky a zelenými Bursíky. Jedna věc jsou preference socialistů Paroubkových - druhá předsednictví v EU. Potlesk za sesazení této vlády by zněl určitě mnohem hlasitěji ve všech předchozích případech než nyní - lítost nad pádem této vlády by byla určitě nižší ve všech předešlých případech než dnes. Češi a děkujem za to nejstarší demokratické straně jen naservírovali Sarkozim a jiným podobným na talíři potvrzení už vyřčeným pochybnostem, že jsme skutečně neschopní idioti udržet klid zbraní v jedinečném případě, kdy to má mezinárodní význam, alespoň tou minimální sounáležitostí se smyslem pro pragmatismus. Touha po vlastním zviditelnění některých zelených a tlustých jedinců nakonec dala velkým národům trumf do rukou, že ti čeští oříšci by měli raději jen držet tlamu a krok na krátkém vodítku. K čemu další diskuze a výměny názoru. Jak dlouho si budeme levicovou zmiji hřát na prsou s holedbáním se, že je to jen taková neškodná úžovka, když ji nebudeme zbatečně dráždit. Kdy se konečně po dvacetiletém pokrytectví najde někdo, z těch ambicozních frajerů a bude hlasitě a na plnou hubu okřikovat ty zástupce lůzy: Huš do kouta, nikdy jste nevěděli kde je bohatství národa a nikdy to vědět nebudete!
25. 03. 2009 | 00:36

blue jay napsal(a):

Pipo?
Proc na prasky? Ja jsem OK. Se staram sam o sebe a dokonce si dobre a poctive vydelavam. Jsem podle Paroubka kapitalistickej hajzl bez socialniho citeni. Me je uprimne jedno kdo tu vladne. Jen doufam ze nez zacne KSCSSD znarodnovat muj majetek ze se me podari to prodat a vratit se do Canady. Bohuzel miliony Cechu tu sanci mit nebudou. Budou opet zit v zemi kde zitra je vcera a kde si jsou vsichni rovni. Pochopitelne az na ty co jsou nahore a hazeji dolu drobecky.
25. 03. 2009 | 00:41

blue jay napsal(a):

Dockam se odpovedi?
Ptal jsem se jak bude CSSD vladnout bez podpory komunistu? Opozice je trochu neco jineho nez vladnuti. Takze znovu. Obejde se vlada CSSD bez prime podpory Filipova komunistu?
25. 03. 2009 | 00:49

prirodovedec napsal(a):

suchanek: Zdravim. Z dalky se mi to jevi tak, ze co bude dal, vi podle mne skutecny architekt teto zmeny, ktery sedi na hrade. Pro neho podle mne svedci to, ze z N hlasu, ktere ma v ODS, stacily prave dva hlasy a zcela "prekvapive" se objevily prave tyto dva hlasy. Toto ma prezidentovu castou davnou bravuru. Uvidime, co tento sachista ma na ty diletanty nachystane jako dalsi kroky. Domnivam se, ze premiera odstavily neobratne titulky v novinach o dukazech zfalsovani prezidentske volby. Majestat se nema zpochybnovat ani naznacovanim. Kdyz se k tomu prida brilantni vylucovani v SZ ...

Zkratka ceka nas velmi zajimave obdobi se skvelymi zazitky. Otazka Paroubka je naprosto vedlejsi, protoze sanci dle mne ted nedostane.
25. 03. 2009 | 01:17

Neopřemyslovec napsal(a):

Viděl jsem lidi, kterým od onkologického onemocnění do konečné fáze (urny) stačili tři měsíce. Klaus je neštěstím českého národa. Snad i u něho stádium bude velmi rychlé. Stvořil ODS, zradil ODS a nyní má i ohromnou zásluhu na pádu vlády. Vlastě ji nyní úžasně pomohl. Proto ODS, pojďtme do české globální mobilizace! Jako v době našich předků ze dne 27.9.995. Sjednoďtme národ v české kotlině. A k tomu nám dopomáhej Bůh.
25. 03. 2009 | 01:32

Kormoran napsal(a):

... Je fakt , ze rozmisek v koalici Paroubek absolutne vyuzil , jelikoz preference ods opet zacala rust , tudiz skocil po teto sanci.
Obavam se vsak , ze cssd nema co nabidnout (profesionalne) , je tam specialista na propanbutanove lahve a jeden komola pohadek)))))
Bohuzel nevidim budoucnost CR ruzove.
25. 03. 2009 | 05:32

Korbel napsal(a):

Socani to podělali, od rudejch se nedá nic čekat!
25. 03. 2009 | 06:02

xyz napsal(a):

to neopřemyslovec: Krásná myšlenka - chtít sjednotit národ v české kotlině a já nechci zpochybňovat že to myslíte upřímně (bez závorek). Kdo ale - podle Vás - by měl tem modrý prapor pozvednout? Vidíte snad na scéně někoho takového? To, co zbylo z dnešní pravice, je aspoň navenek účelové seskupení lidí majících úplně jiné zájmy než zájmy národa v kotlině české. Nechci tvrdit, že každý kdo se dnes hlásí k pravici má na zřeteli pouze osobní prospěch, vezmeme -li ale v potaz současnou podporu občanů vyjádřenou výsledky posledních voleb, tak pokud nedojde k razantním změnám v ODS, nevidím budoucnost pravice příliš růžově. Nepodezírejte mne prosím z přízně k levici, osobně z tohoto vývoje nejsem vůbec nadšený.
25. 03. 2009 | 06:32

Miflonides napsal(a):

Prezidenta Klause bych se nebál. Přísně totiž odděluji jeho osobní názory od toho, jak si vede ve své funkci. A Z TOHOTO hlediska říkám: pámbu je zatím stále při něm.
25. 03. 2009 | 06:40

Matěj Kopecký napsal(a):

Myslím, že všichni, jak opozice, tak koalice by si meli šáhnout na nos a zeptat se, co jsme tím dosáhli, co jsme tak výjimečného pro národ udělali. Nevím, jak se obě exzelené budou tvářit před voliči. Je jasné, že v případných volbách už asi skončí ony a také Tlustý a Schwippel v propadlišti dějin. ČSSD je určitě nebude nominovat do parlamentu za svou stranu... Medvědí službu pro ně udělali. Mouřenín může odejít. Je to tak . Ale co teď ? To myslím neví ani Paroubek a parta kolem něj, protože nemají nic nachystané a silácké řeči včera skončily a dnes je dnes. Večer chlapi, ráno chlapi. Jenže ráno je kocovina...
25. 03. 2009 | 07:07

bob napsal(a):

To blue jay
Hochu, hochu, ty jsi ale naivní, ty asi nevíš, co dokáže zuřivej a hloupej a nedoceněnej Paroubek, který baží po moci. To si piš, že ti to všechno vemou. To si piš, že ti to znárodní, protože jsi pro ně to, co sám cituješ. A odboráři s milicionářskou minulostí ti to sečtou...
25. 03. 2009 | 07:11

Snílek napsal(a):

Průšvih by to nebyl, kdybychom nepředsedali EU. Teď svět vidí v celé nahotě bídu naší politiky a říká si, co ti češi jsou vlastně zač? Kradit který pro republiku získal Václav Havel se už úplně rozplynul. Vítězem celé situace je Klaus, který může rozehrát svoji taktickou hru o lisabonskou smlouvu. Vinen není jen Paroubek, ale hlavně Topolánek, který se po prohraných volbách do krajů nepoučil, aškoli se kál a povídal, že bude pokorný... Stačilo jen zatočit s Veseckou a postavit se čelem kauze Wolf. Jinak pro ČSSD je to pyrrhovo vítězství. Jestli jim šlo o Evropu a Lisabon, tak určitě. Kdyby vládu jen odstřelovali z opozice a počkali si do voleb, měli by větší šanci na jasné vítězství.
25. 03. 2009 | 07:17

Saliven napsal(a):

Neopřemyslovec:
Tím rokem 995 a sjednocením myslíte jako, že ODS vběhne do lidového domu a povražší všechny představitele ČSSD? A nejste tak trochu na hlavu?

Autor + Suchánek:
Vážení, já tedy skutečně nevím, proč prezentujete pád vlády jako naprostou tragédii. Tato vláda měla důvěru už jen skutečných skalních fandů ODS, protože to co se dělo v posledních měsících už překročilo všechny meze. Vláda spolu s Veseckou si doslova vytíraly řiť s celým národem.

Já se výjimečně shodnu s panem jarporem - žádná monstr tragédie to není, politici dají chvíli pokoj ekonomice a po volbách, které budou určitě poměrně rychle se pročistí vzduch.
25. 03. 2009 | 07:21

SuP napsal(a):

Saliven -
Zdravím Vás.
Jen poznámečka - 35% skalních fandů - to zas tak málo není. Co by za to dali jiní....
25. 03. 2009 | 07:32

slav napsal(a):

Taky nemám Klause rád, v EU jsem viděl určitou záruku zakotvení do evroských struktur. Bojím se že Klaus nezakotvil jako světový ekonom nebo prodavač smradu zakotví jako úžasný rozbíječ. Rusové se nedají podceňovat mají v sobě sílu, u nich ti co je pozvedli z prachu Petr I Veliký a JVS i za cenu ohromných obětí neupadnou v zapomenutí. Když naše televize vysílala protijelcinovské demonstrace všiml s jakým opovržením umí prostá žena z ulice říci inostranncy. Jinak pokud cizinec ukáže sílu je respektován v 10milionovém národě může sílu tak ukazovat jen KLaus. Zazpívejme si sestrami Tolmachovými Kaťušu, určitě nás chytne u srdce buďme s nimi i spojenci jen jim nelezme do chomoutu a zabezpečme se aby nám nebyl nasazen.
25. 03. 2009 | 07:37

Rumcajs napsal(a):

Tak jeden den Paroubek vyhrožuje redaktorovi Práva, že ho zlikviduje, když o něm nebude psát, že je krásný , štíhlý a inteligentní a pak ze stejného důvodu iniciuje vyjádření nedůvěry vlády.

Major Těrazky by se zase divil.
25. 03. 2009 | 07:44

starý skeptik napsal(a):

Myslím že až do úterý pan Paroubek nevěřil, že by se mu skutečně povedlo svrhnout vládu. Teď přemýšlí, jak z toho ven, aby nemusela do předčasných voleb vládnout ČSSD. Pan Bursík už také ví že svoji stranu sám vyhnal z parlamentu a přeběhlíci vědí že čas poslaneckého platu je pomalu pryč. Nejlepší by bylo, kdyby nám voličům už došlo, že ani jedna ze stran (komunisty nepočítám) přestala být volitelnou variantou. Ale to je bohužel utopie
25. 03. 2009 | 07:44

veverka napsal(a):

Washington Post: Obrovské ztrapnění premiéra Mirka Topolánka

It was a huge embarrassment for Prime Minister Mirek Topolanek, coming just days before a planned visit by President Barack Obama and midway through the Czech Republic's six-month European Union presidency.

http://www.washingtonpost.c...
25. 03. 2009 | 07:47

Admirál napsal(a):

jarpror - souhlas s názorem, pokud hledáš pomoc, najdeš ji nejsnadněji na konci své paže. Zatím nikdy žádná vláda nedělala takové kroky, aby ovlivnily pozitivně, či negativně moje denní starosti.

Nicméně Topolánkova odstupující vláda chystala některé navratné kroky, které by můj život a život mích dětí mohli ovlivnit negativně. A proto jsem rád, že slončila.

Do budoucna si myslím, že k moci by měli přijít lidé s jiným myšlením, takoví, kteří budou schopni reflektovat skutečnosti, které odhalila současná krize. A odvést lidi od bezhlavého konzumu. Takové lidi ale nevidím v právě padlé koalici, ale ani v ČSSD.

Eva - co se týče včerejších projevů ve sněmovně, byly hrozné jak Topolánkův - z důvodů které jste napsala, ale i Pardoubkův - populismus v každé druhé větě.
25. 03. 2009 | 07:50

Silvie napsal(a):

Salivene, já to naopak pokládám za velkou tragédii.
Velice to oslabí Topolánkovu vyjednávací pozici v EU - kdo bude brát vážně předsedu vlády bez mandátu?!
A socany proklamovaná "úřednická vláda" je nesmysl. V době ekonomické krize bude potřeba prosadit hodně reforem a dělat nepopulární opatření, "úřednická vláda" je pouze vládou překlenovací, a to může být pro naši ekonomiku, v době, kdy je potřeba jednat okamžitě, zhoubné.
Bohužel, mě velice zklamal postoj Klause, který pomohl vykopat hrob vládě jen proto, aby se mu dostalo zadostiučinění vidět Topolánka na kolenou (údajně právě on zmasíroval i Schwippla). O Tlustém jsem si nedělala žádné iluze, ale přece jen jsem doufala v jeho zdravý rozum. Pokud dotyční, včetně Klause ,věří, že se dostanou do parlamentu se svou nově založenou stranou, pak se hluboce mýlí.
Paroubkovi i Klausovi se podařilo rozlítit v podstatě všechny normálně uvažující voliče a myslím, že to v příštích volbách tito voliči dají jasně najevo.
Zubová s Jakubkovou si užily svých pět minut slávy a zmizí ,společně se Zelenými, v propadlišti dějin.
Volič si mohl udělat jediný závěr - osobní animozity a zájmy stojí v tomhle Kocourkově nad zájmy tohoto státu a jeho občanů.
25. 03. 2009 | 07:54

Mastodont napsal(a):

Ty dvě zelené **** samy z klubu odešly už na podzim a byly stejně nijak neřiditelné. Ostatně Jakubková se vyjádřila, že by jí vůbec nevadila vláda s komouši - tak co s ní?
25. 03. 2009 | 07:57

Ctirad napsal(a):

Velké problémy:
Ano, pád Topolánkovy vlády uprostřed českého předsednictví EU způsobí velké problémy.
Velkým problémem však byly již okolnosti volebního "vítězství" ODS založeného na manipulaci voličů (tzv. Kubiceho zpráva), jakož i způsob ustanovení této vlády založené na tzv. přeběhlících. Velkým problémem byl i způsob jakým se tato vláda snažila za každou cenu se udržet u moci (tzv. Čunkova aféra, předčasný vstup SZ do vlády, "soudní mafie" paní Vesecké atd. atd).
NEJVĚTŠÍM PROBLÉMEM ze všech však je ČESKÁ POLITICKÁ KULTURA, jejímiž jsou všechny tyto velké problémy "jen" vnějším příznakem, a kterou jsou zároveň samy podmíněny. Pád této vlády je tak především velkou šancí pro spuštění procesu postupného očišťování se této politické kultury, pročež jej nelze než vítat.
25. 03. 2009 | 07:57

Kamil napsal(a):

Myslím si, že kromě Sarkozyho si nikdo s pádem naší vlády starosti nedělá. Je to stejné, jako my nemáme starosti co se děje za humny. Jen to bereme na vědomí.
Fascinuje mě, ale něco jiného, a to jak každý přesně ví, kdo je špatný a kdo má svatozář. Napadlo někdy tyhle kritiky, že celá ta kampaň ( na obou stranách ), může být zcela jinak. Co dotyčný kritik o tom ví. To, že to řekl Topolánek, nebo Paroubek není celkem relevantní, protože politikové se často uchylují k manipulaci, aby uklidnili nebo navnadili dav.
Všichni víme, jak těžko se vyvrací ve vhodnou chvíli použitá lež.
K vládě. Všichni soudní lidé viděli, že Paroubkova chorobná touha po moci nenechá Topolánka v klidu vládnout. Bylo by to v pořádku, kdyby to nepoškozovalo celý národ. To co se stalo včera, byla poslední kapka a doufám, že mu to občané ve volbách připomenou.
Hezký den.
25. 03. 2009 | 08:05

Tupelo napsal(a):

Suchanek, Wolf, resp Dalikovo angazma byl jen dalsi kapka do jiz dost napraskleho poharu. Na Vasi otazku co ma socdem pripraveno dal nedokazi odpoved, nejsem jeji strateg, ale opakuji, ze ted ma hlavni a velmi silne slovo Klaus. Nepodcenoval bych analytiky vsech stran, tedy i CSSD, podle me maji scenare dobre pripravene a mozna do jiste miry sladene - viz. obcasne zpravy co probublaji (mozne kontakty hradu s Bemem, Paroubkem). Ale vzhledem k tomu ze i sebelepsi scenar se muze nejspis snadno rozlozit si myslim ze nas cekaji zajimave casy.
Osobne bych byl pro vladu odborniku (dokazi se lepe domluvit nez politici) a mela by se zamerit nejen na protikrizovych opatrenich, ale i na tom aby aby byl nastartovan proces obnovy nekterych policejnich slozek (hlavne protikorupcni ;)), obnovy duvery v soudnictvi, vysetreni praktik kolem Melcaka & co. atd. Volby na podzim a pokud se levici podari ziskat vetsinu, tak klidne vladu CSSD s podporou komunistu, coz by mohlo vest k italskemu nebo francouzkemu scenari. Urcite ne velke koalici a rovnez ne KDUCSL nebo SZ (pokud se nektera z techto stran dostane do PS), pokud v ni budou lide spojeni se soucasnou vladou. Otazkou zustava moznost vstupu jinych pravicovych subjektu, tam bych si jejich spolupraci s CSSD dokazal predstavit vic, pokud by tedy nebyly vyrazne napravo od stredu (zatim o nich vim hlavne to, ze jsou proti vetsi integraci Evropy - ale to komunisti taky :)).
25. 03. 2009 | 08:10

Saliven napsal(a):

Silvie:
Kdybyste byla premiérem jiné země, vy byste získala k Topolánkovi despekt na základě pádu jeho vlády? Pořád předsedáme EU a je zcela jedno jestli vláda stojí nebo ne. Podle mého je to pitomost. Jediný u kterého se tak může stát je Sarkozy, který by nejradši byl doživotním prezidentem EU (což naštěstí nepřipustí Němci). Úřednická vláda se nedělá kvůli reformám, ta se dělá kvůli přežití do voleb.

"Paroubkovi i Klausovi se podařilo rozlítit v podstatě všechny normálně uvažující voliče a myslím, že to v příštích volbách tito voliči dají jasně najevo."

tohle je skutečně zajímavá citace. Proč si myslíte, že zrovna vy jste ta normální, když vás to rozčílilo? Já se třeba pokládám za normálního a mě skutečne nerozlítilo, že padla vláda vzniklá na základě politické korupce, která podvedla vlastní voliče ze všech tří stran, neplnila vlastní programové prohlášení, nadělala obrovské zmatky reformami a pak jejich redukcí, která cíleně likvidovala policejní útvary a ovlivňovala justici. Těžko si umím představit horší vládu 20 let po revoluci než byla tato.

Sup:
Takže jen 6 procent padá na strany mimo ODS = 2 procenta Bursík, 4 Lidovci. To myslim není moc. :-)
25. 03. 2009 | 08:13

neo napsal(a):

Klídek. Lisabon zatím padá a to je jen dobře. Aspoň nějaká pozitivní věc.

Další pozitivum by bylo, kdyby Topolánek sestavil novou vládu a ta dostala důvěru. Samozřejmě by se musel vyhnout sestavě, která by vadila tzv. rebelům.

No a ani předčasné volby nejsou od věci, pročistí se ten špinavý politický vzduch a uvidíme.
25. 03. 2009 | 08:19

Rumcajs napsal(a):

Tragédií je, že pád přichází v době krize. Bojím se, že budeme vystaveni exkalaci populistických nápadů, jako třeba bylo v době krajských voleb placení poplatků u lékaře z rozpočtů krajů.

Hýkání ČSSD, o tom, že prostředky se najdou vždycky, sice byla pravda, ale nějak zapoměli říci, že to bude na úkor výstavby a školství, což v době nedostatku práce je další hřebíček .....

A takových perel nyní bude jistě celá řada.

Už jenom čekám, kdy Paroubek vyrukuje s tím, že se zrodil z neposkvrněného početí.
25. 03. 2009 | 08:19

Pavel Krajtl napsal(a):

způsobí problémy? ...jak komu.
25. 03. 2009 | 08:21

Silvie napsal(a):

Salivene, vzhledem k tomu, že pracuju a pohybuju se mezi "normálními" (tedy alespoň průměrně inteligentními) lidmi, mohu směle vyvodit tyto závěry.
Úplně mi stačilo to, co jsem si dneska ráno vyslechla v práci.
Hyn sa ukáže! Ale myslím, že si Paroubek s Klausem udělali medvědí službu.
25. 03. 2009 | 08:22

vlk napsal(a):

S pádem vlády nadešla Klausova hvězdná éra. zAni náhodou te´d nemyslím současnou situaci, kdy je vlastně jediným opravdovým hráčem na české politické šachovnicia všichni ostatní mohou jen přihlížet, co tenhle orientální monarcha udělá nebo neudělá. Kdyby to bylo takovéhkle, byl ybch celkem v klidu, protože ani Klaus nemůže nic protahovat do nekonečna, jakkoliv případ soudce Rumla ukazuje pravý opak.
Jde mi o lisabonskou smlouvu. ta jev senátu a v rukou senátorů. Kde má Klaus rozhodně větší vliv, než se může na první pohled zdát. Ani Topolánek, myslím že dobrý počtář si netroufl prohlasovat LS senátem. Ne bez úlitby kompetenčního zákona, což je ovšem pro mnoho /ještě/ modrých senátorů příliš málo.
takže vše nasvědčuje tomu, že problém LS a tím i Eu není irské veto, ale české neschválení! toho se lze naprosto reálně obávat.Existuje sice cesta jak schválení zajistit - totiž výměnným obchodem radar za Lisabon, ale tím by zase soc dem ztratila jedno ze dvou klíčových témat pro příští volby... Začarovaný kruh a v podstatě tragedie. Nejen pro nás, ale pro celou Evropu. Přesto má tenhle funus evropanství drtivého vítěze. Jmenuje se Václav Klaus. On teď bude doslova držet v hrsti celou Evropu. Všechny ty Merkelové a Sarkozíky a dokonce i další evropské superego jménem Berlusconni i přes všechny jeho multimiliardy. Ti všichni teď budou s napětím hleděm na jednoho stárnoucího provičního ješitu, jaké že si dá podmínky, aby dal svým věrným v senátu eventuálně lehkým pokývnutím pokyn, že teď už mohou...s obrovskými mediálními fanfárami, jak že hájí české zájmy. Tenhle proces navíc může trvat léta! Klaus nemusí pospíchat,. protože už nemá roličku místního kmenovéhonáčelníka, ale stala se z něj, z dopušrtění osudu / socanské neuvěřitelné neschopnosti v r. 2003 dnes figura světového hráče. bez něj prostě nepůjde nic. On dnes de facto rozhoduje o příštích osudech 500 milionů lidí a chodu druhé nejsilnější světové ekonomiky. Karel IV. i Jára Cimrman vedle něj byli pouzí žabaři.Doslova a do písmene.
Jistě existuje i určitá možnost, že si Václav Klaus uvědomí svoji odpovědnost, protože dnes je LS skutečně jehozáležitostía začne jednat odpovědně. Pro mne osoběn by to bylo nesmírné překvapenía přiznám - nevěřím tomu.
Ti kteří se mi teď chystají spílat vyzývám, aby se nejdříve zamysleli nad tím, kdo asi tak bude prohrávajícím, pokud Klaus bude konat dle mých úvah. Samozřejmě Evropa a my eurohujeři. Zcela nepochybně. Nicméně - Evropa se se situací nějak vypořádá. najde určitě nějaké další řešení. Docela bych si tipnul, že buď ve formě Evropy dvourychlostní nebo nové evropské organizace. takže kdo je tím skutečným budoucím poraženým?
Jednoznačně Česká republika. Jednak jsme po včerejšku získali nálepku neuvěřitelných poťouchlíkůa čachrářů, kálejících do vlastního hnízda, protože nikdo nebude zkoumat Topolánkem řízenou čunkiadu a podlamování elementáýrních demokratických principů, natož kauzu Wolf a nějakého obskurního Dalíka,opravedlňujícíhc tuhle trapnou šarádu, ale všichni si hbudou pamatovat Čechy jako totální potížisty a kverulanty, kteří z důvodů osobní ješitnosti a narcisistního puvoireu podivného preziudenta rozbili mimořádně pracně dojednaný kompromis 27 zemí.
Potížisty a kverulanty nemá nikdo rád. každý se proti nim začne vymezovat a rád na ně svede své vlastní potíže. Bez ohledu an to zda mají či nemají pravdu. Už jsme kdysi tohle zažili, kdy jsme stáli sami proti evropě. Jednakv době husitských válek, jednakv době Mnichova. V obou případech jsme měli pravdu mi. nikoliv ti druzí. V obou případech jsme si ovšem koledovali o vyhlazení. To nám tentokráte nehrozí. Dokonce ani humanitární bombardování jako Srbsku. právě osud Srbska by měl být náležitým varováním, jak svět, ten velký svět nakládá s potížisty. I kdyby měli tisíckrát pravdu jako Srbové. My, resp.Klaus ji tentokráte nemá. Máme prostě v čele státu orientálního monarchu. Je dokonalým vítězem . Jeho pravé jméno jest Václav Pyrrhos Klaus.
25. 03. 2009 | 08:25

jepice napsal(a):

Admirál: Jestliže máte pocit, že k moci by mohli přijít lidé, kteří nás odvrátí od konzumu, není to tak úplně od věci.
Chystejme záhumenky a pořádejme kurzy různých řemeslných dovedností, přátelé. Chovatelé králíků stoupnou na společenském řebříčku, stejně jako domácí pletařky, párající staré svetry.
Ne že by na tom bylo něco zásadně špatného. Jen bych dala přednost tomu, aby to nebylo vynuceno okolnostmi příliš náhle. Už jsme přece jenom odvykli.:)
25. 03. 2009 | 08:26

Silvie napsal(a):

Neo, nebuďte naivní, nepročistí se vůbec nic. To by totiž v parlamentu museli sedět samí běloskvoucí andělé, ale já se obávám, že našim poslancům by už nepomohl ani slovutný Palmexman.
A musím říci, že mě už neděsí zdaleka tolik LS, jako představa, že nás krizí "provede expertní ekonomický tým" pana Paroubka!
Mé nejhorší noční můry se stávají skutečností.
25. 03. 2009 | 08:28

Saliven napsal(a):

Silvie:
A na základě názorů pár spřízněných fandů ODS či lidí nakrmených médii, že je to neskutečná tragédie ve spojení s předsednictvím EU, si troufáte psát o normálních lidech? :-) Napište normální voliči ODS a já řeknu ok. :-)

Já jen nechápu, jak může někdo schvalovat takové zahnojení politiky jaké jsme svědky od roku 2006 - i když já vím, za všechno může Paroubek.
25. 03. 2009 | 08:29

Snílek napsal(a):

Snad jeden pozitivní efekt by se dostavuje. ODS snad už konečně prokoukla Klause a jeho cynismus. Ale jestli se dokáže přerodit s tím materiálem co tam je pochybuju. Svoje pozice novým lidem jen tak nepustí.
25. 03. 2009 | 08:29

Saliven napsal(a):

Silvie:
Je zvláštní, že vás neděsí představa, že nás krizí proveden člověk, který v době, kdy už byla krize rozjetá na plné obrátky předpovídal růst na rok 2009 na 4,8 procenta a podle toho schválil rozpočet. Magistrát ČB v rozpočtu počítá s navýšením příjmů o 8 procent.

To je fakt jak u blbejch.
25. 03. 2009 | 08:31

Karel napsal(a):

Vláda zelených mozků ( lampasáka Topolánka a Bursíka ) k ničemu dobrému nevedla. Topolánek si stále myslel, že velí na buzerplace a stačí štěkat rozkazy.
Je dobře, že ta parta podvodníků, korupčníků a zlodějů skončila.
25. 03. 2009 | 08:43

SuP napsal(a):

Saliven -
A Vy byste do takové "koalice" šel znova? Snad nejste praštěnej pytlem? Několik volebních období ukázalo, že vláda bez většiny nebo aspoň s opozicí, spolupracující na zákonech potřebných pro celou společnost, nemá žádný smysl. Víte, kde už jsme mohli být, nebýt těch věčných jalových pokusů?
25. 03. 2009 | 08:46

Silvie napsal(a):

Salivene,to se právě mýlíte. Já jsem tady jedinou pravicovou voličkou. A přesto jsou všichni docela slušně vytočení, protože konečně pochopili, že se socani chovají naprosto nezodpovědně a že jsou jim jejich voliči ukradení.
Udělejte si malý sociologický průzkum sám a uvidíte!
25. 03. 2009 | 08:48

JC napsal(a):

Pyrrhos je Paroubek, nikoli
Klaus.
Přeji ČSSD vítězství ve volbách a ve spolupráci s KSČM schvalování LS. Už se těším, jak "evropan" Paroubek bude v Bruselu vysvětlovat, že on sice je pro LS ale, jeho koaliční partner ne-e. Spíš bych to ale tipoval, že se opět/jako již několikrát/ otočí na obrtlíku a začne zastávat euroskeptické názory.:-))
25. 03. 2009 | 08:49

Gerd napsal(a):

P. Pehe píše o nevhodnosti načasování pádu vlády Topolánka, a jaké problémy to přinese. Vzpomněl jsem si, že podobné argumenty už jsem slyšel, a v listopadu a prosinci 1989, kdy komunisté přesvědčovali stávkující, že pád vlády nepřispěje k ekonomické obnově země, způsobí jen hospodářské problémy a nestabilní politickou a společenskou situaci. Stejně jako tehdy, i dnes znějí hlasy uvědomělých občanů, že nelze rozkládat republiku. Tipuji, že v r. 1989 byli stejní lidé proti změně režimu, protože povaha se nemění.
25. 03. 2009 | 08:51

MA-FU napsal(a):

Silvie
souhlasím s Vámi,jen s tím p.Klausem,to vidím tak,že o to usiloval dávno vidět Topolánka na kolenou.
Malé strany spíše potřeba viz Bursík.
25. 03. 2009 | 08:52

Saliven napsal(a):

SuP:
Právě, že nešel. A proto jsem pro nové volby, kdy vypadnou zelení a lidovci se budou muset "otáčet". Jiné řešení není - většinový volební systém v našich podmínkách by bylo asi dost velký hazard.

Silvie:
Nedokážu si představit jak může být pád této vlády negativní pro voliče ČSSD. Většině (mimo ty, kteří se rozklepají co tomu řeknou ti nahooře v Bruselu) se muselo výrazně ulevit a já říkám, že tato vláda neměla ni vzniknout. Bohužel část lidí je naprosto nekritická a byla by nekritická i kdyby jim vláda doslova kálela do dlaní. Ještě by hezky poděkovali. Já opravdu nechápu, jak může normální člověk tuhle vládu podporovat se všemi těmi průsery a nekompentnními rozhodnutími - zvlášť u voličů ODS se divím, tato vláda jim toho pozitivního zrovna moc nenabídla.
25. 03. 2009 | 08:55

Saliven napsal(a):

JC:
A proč by nutně musel být Paroubek ve vládě s komunisty? Vsaďte se o flašku nečeho dobrého, že Paroubek do vlády s komunisty nepůjde.
25. 03. 2009 | 08:56

honza napsal(a):

Nechápu tenhle blog. Havlův noshled pan Pehe, který udělá vše abý ublížil ODS nyní píše, že je vlastně špatně, že padla vláda. Nebylo by lepší si věci promyslet, než začnete pane Pehe datlovat na klávesnici?

Stále platí
Dvakrát měř a jednou řež.
25. 03. 2009 | 08:57

Nejinak napsal(a):

...dobrá rada pro Topolánka,
předat předsednictví Švédům,okamžitě,
upozornit v Bruselu na proti -Evropany v České republice ,kam patří Klaus,ostuda zůstane těm pravým...
25. 03. 2009 | 08:57

Rumcajs napsal(a):

Vlk:

Právo sem netahej chlupáči. To dostává na prdel už od dob Opoziční smlouvy. Vzpomeň jen kolik kurupčních afér pod taktovkou ČSSD bylo zastaveno už během vyšetřování.
25. 03. 2009 | 08:58

vlk napsal(a):

JC
Veropan paroubek nebude v Bruselu muset vysvětlovat vůbec nic. I kdyby vládnul s KSČM,v což nevěřím, pokud bude nějaká jiná uchopitelná varianta, pak LS je a bude věcí schválení senátem. Kde mají komunisté 3 hlasy z 81. Pokud se nepletu.A jednak jejich souhklas s LS, těch tří hlasů může být zásadní smluvní podmínkou vládní spolupráce a jednak tyhle tři hlasy nebudou rouzhodovat vůbec nic. Bude o to hlaseh ODS:. Té ODS z níž byl premier, který LS vyjednal a slavnostně podepsal. Té ODS jejíž senátory teď bude manipulovat Václav Pyrrhos Klaus.
Brusel už dávno ví Who is Who v ČR.
25. 03. 2009 | 08:58

ok napsal(a):

No pokud vím, tak Bursík Zubovovou vyloučil poté, co se ukázalo, že ty dámy řídí a úspěšně uplácí jiná významná politická strana.
25. 03. 2009 | 09:01

vlk napsal(a):

Rumcajs

myslíš třeba Jourovou? Jo tak na tuhle zastavenou aferu se pamatuji docela dobře.
Ovšem také si velmi dobře pamatuji na to, že soc dem nechala dojít před soud a až do hořkého konce aferu jednoho svého ministra.
Nicméně - nemám iluze o tom, že oranžisti jsou výrazně lepší než modří. Jen modří teď prostě čunkiádou zašli někam, odkud bychom je ve vlastním zájmu měli hnát svinským krokem.
Protože ukázali, že politik, když je na něm zájem, můžže oprávněně očekávat, že souzen prostě nebude. O tohle běží. Ne o to, jestli byl modrý, oranžový, fialový nebo kdo ví jaký.
25. 03. 2009 | 09:02

SuP napsal(a):

Vlku -
ale že Ti to trvalo, než do tebe redaktoři spojených sdělovacích prostředků dostali Tvůj vlastní názor. Ty si snad opravdu myslíš, že do konce předsednictví EU bude něco vyjednávat Klaus místo Topolánka? Myslíš snad, že se starej ješita bude chtít ztrapnit? To Ti nestačí vidět, jak se toho bojí paroubek? Ta včerejší večerní glosa Bursíka, jak by rád seděl v první řadě v Bruselu s popkornem v kornoutu a koukal, jak to teď ta vláda "odborníků" spraví, ta seděla!
25. 03. 2009 | 09:02

Martina napsal(a):

Plakat nad pádem vlády v době jeho předsednictví nehodlám. Lidé byli nespokojeni s tím, kdo nám tu vládne a především, jakým způsobem vládne.
To si měl pan premiér uvědomovat dnes a denně, když ráno otevřel oči. Měl si uvědomit, že je tu pro všechny občany. To se mu nedařilo. Nakonec se ukázalo, že vládnutí přenechal Dalíkovi, kamarádovi a pseudoporadci. Topolánkovo přehlížení nejen občanů, ale i hrubým napadáním novinářů, kteří se pídili po jeho názoru a otázky, týkající se nás všech. Jeho nevybíravý slovník, jeho obhajoba v pondělí ve sněmovně v kauze Wolf, no nezlobte se, ale takhle to už dál nešlo. Předsednictví, nepředsednictví.
Ať bude premiérem kdokoliv, rozhodně lepší, než Topolánek.
25. 03. 2009 | 09:03

ok napsal(a):

Já jen doufám, že rusofil, panslavista a antievropan Klaus si uvědomí, že jeho názor je opravdu, ale opravdu menšinový.
25. 03. 2009 | 09:05

myrta napsal(a):

Tak to Topolánek Evropě osladil díky své hlouposti.Ucho se utrhlo,nejde donekonečna si myslet :já jsem u vesla a kdo je víc.A Klaus to osladí Evropě i nám dvakrát.
25. 03. 2009 | 09:09

JC napsal(a):

vlk, saliven,
Existuje ještě možnost velké koalice, kterou myslím Klaus podporoval po volbách 2006. Vzhledem k tomu, že v případě velkokoalky by schválení LS bez problému prošlo,nejsem si jistý, že by ji Klaus podporoval i dnes.
25. 03. 2009 | 09:10

Rumcajs napsal(a):

Vlk:

Třeba Krakatice, privatizace SHD, daňové úniky LD ....

Martina:

To v Ma´darsku, kde vládnou socani, tam maj lidi hubu od ucha k uchu.(Jak jsou vysmátý)
25. 03. 2009 | 09:11

Rudolf napsal(a):

Přes všechny výhrady, které můžu mít k názorům autora článku a následným komentářům, musíme číst pád vlády Mirka Topolánka jako výslednicí aktivit všech domácích "ukřivděných", kteří všichni na potřeby země v dnešní době naprosto kašlou. Už je mi z jejich supersobeckých veletočů špatně a doufám, že budou v příštích volbách po zásluze nakopáni do zadku.
25. 03. 2009 | 09:11

vlk napsal(a):

SuPe
mrzí mne že jsem tě nechal čekat. Kdybych byl ěvděl, žetrpíš jako zvíře, když si mne nemůžeš přečíst, byl bych to namáz ještě v noci... No příště. Ale snad jsem tě nakonec nezklamal.

Klaus nebdue v Bruselu vůbec nic vyjednávat.Klaus má fantastickou roli - ten který všechno drží v ruce a řídí, ale bez nutnosti cokoliv odpracovat a za cokoliv nést osobní odpovědnost.
Ale diplomacie jistě pojede na plné obrátky. Zejména , ta o teré mi ani neuslyšíme.
A brusík,
To byl jen jed a zase jed, střídaný žlučí z ponížení.
On si je vwdom několika faktů:
1- že padlá vláda předsednictví dojede
2-že o další vládě rozhoduje Klaus a nikdo jiný
3-že nepověří nikohon sestavením vlády s komouši
4- že tedy jeho výzvy na ustavení vlády včerejší 101 jsou naprosto nesmyslné leč teatrálně vděčné. Jaks potvrdil.
Už jaksi nedodal, že za pád vlády může svým naprostým diletantstvím on. Jak napsal ostatně Pehe. KPamatuješ - silou Katuško, silou je zlomíme. Tak jo. Tak je zlomil. Taky jeden takovej Ryrrhůsek! Taky vyhrál. Poměrně drtivě.
25. 03. 2009 | 09:14

suchánek napsal(a):

zdravím salivene,

jen dvě poznámečky:
vyslovení nedůvěry vládě vůbec nepovažuju za žádnou tragédii (možná dokonce spíše naopak). pokud jste vypozoroval z mých příspěvků opak, pletete se.

za naprostou tragedii považuju:
a) kdo ji vyslovil
b) proč ji vyslovil
c) a ty rozpaky, které poté, co to klaplo, nastaly

osobně chci mít svého mirka v pohodě a z toho věčného nakupování a zastávání se socanů si zcela evidentně zasekával karmu natolik, že to mohlo mít trvalé následky.

já fakt nechápu, co je na tom nesrozumitelného???:

tato zkorumpovaná vláda nakupovala SOCANY. rozumíte tomu???

a ještě jedna, pro mě docela zásadní otázka:
jaký postup byste při prapůvodním sestavování vlády navrhoval vy. resp. co by udělal paroubek, který se tuším těch stojedna hlasů taky pokoušel shánět. tak ňák si nepamatuju, jaké socdem navrhovala řešení té patovky, zkuste mi to připomenout.
25. 03. 2009 | 09:15

SuP napsal(a):

JC -
Ano. Ale jak byste chtěl zařídit, aby z ČSSD zmizelo celé její vedení? Notabene po "nových" "volbách"? Protože dokud z ČSSD nezmizí její výkonný management, má koaliční potenciál nulový.
25. 03. 2009 | 09:18

vlk napsal(a):

JC
neumím si teď velkou koalu představit..A po volbách? Jestli je ODS dostatečně chytrá, tak na ni nepůjde. Takticky je to špatně. Protože krize bude nejspíš pokračovat. Pro Paroubka neskýtá žádnou výhodu.
Pravdou ovšem je, že by byla nutná. Udělat všechny potřebné reformy je více než žádoucí. Kdyby byl Topolánek trochu chytrý, byl by ji jednoznačně preferoval v 06.A teď byl královsky ve vatě. Jenže řečenos Dalíkem.. my s nima jen tak na oko jednáme, abychom jim potom nakopali zadek...
No další Pyrrhos- Kirek Pyrrhos Topolánek. žádnej Pyrrhůsek.
25. 03. 2009 | 09:18

suchánek napsal(a):

salivene:

a ještě jednu - neříkejte nám prosím, s kým do vlády určitě nepůjdete, zkuste nám říct, s kým do vlády vlastně jít chcete.

za jakýkoliv polooficiální nástin vám tu lahev fofrem pošlu :-)
25. 03. 2009 | 09:21

Saliven napsal(a):

suchánek:
Též zdravím a nechápu, co je tragického na tom, že ti, kteří byli vyobcováni ze svých partají položili vládu. To mohlo všem dojít - na tom není nic nesrozumitelného.

To, že zkorumpovaná vláda nakupovala socany svědčí o dvou dvěcech:
a) lidé na kandidátkách mají občas nějaký průser a jsou vydíratelní (jak z toho ven bez bolševického lustrování?)
b) vláda byla ochotná udělat pro koryto cokoliv.

To, že Paroubek sháněl svých 101 mi přišlo docela logické, řešení byly tehdy 3 - velká koala (viz. Dalík - naoko s nima budeme jednat a pak je pošleme do prd..), vláda s lidovcema a podporou komoušů (neprošlo přes lidovce) a předčasné volby (neprošlo přes ČSSD, protože ods měla aktuálně o něco vyšší preference). Mohlo se udělat řešení úřednické vlády na rok a pak znova rozdat karty, všechno by se uklidnilo - a nebo ona velká koala, kterou ale ODS asi zrovna moc nechtěla.
25. 03. 2009 | 09:22

vlk napsal(a):

Rumcajs

Krakatice říkáš? No tak z toho spisu je venku, přes Kmentu docela dost. O socanech tam toho zatím moc není. Nicméně je toho dost známo o Ičku a Téčku..
SHD říkáš, Appian Group? no nesmíš úplněn věřit všemu co je v novinách. Appian také zprivatizoval plzeňskou Škodovku... Docela by jsi se divil , kdo je asi tak Appian.
Daňové úniky LD? tak tos mne nachytal, tady nevím nic..Fakt. jen jestli si to nepletš s bacsema Singhou. Nebo Pepou z Hong Kongu...
25. 03. 2009 | 09:23

Saliven napsal(a):

suchánek:
Já nemůžu mluvit za socdem, na tom jsem malej pán - oficiální ani polooficiální záměry neznám. Mám info špíš o komunálu, než o vysoké politice - až na výjimky, co člověk slýchá od jisté poslankyně - a to jsou spíš parciální věci.

Ale já osobně bych byl asi pro vládu ČSSD+Lidovci, přičemž bych uzákonil povinnou volební účast jako v Řecku - všichni musej k volbám, ale můžou hodit prázdnej hlas. Americký většinový systém by byl určitě lepší, ale takovou důvěru v naše zákonodárce skutečně nemám. :-)
25. 03. 2009 | 09:25

SuP napsal(a):

Vlku -
Vůbec bych se nedivil, až za pár let, možná už měsíců, Bursík trochu zvolní ve svém zelném běsnění (už teď brzdí) a přejde do nějaké normální nelevicovbé strany, kde bude mít šanci na politickou kariéru. On se totiž v celém dosavadním průběhu toho celkem zbytečného, protože impotentního pokusu o vládu dokázal chovat standardně a pragmaticky držet linii a to i koaliční. Škoda, že sis nevšiml. Fakt je, že o tom v novinách nepsali.
25. 03. 2009 | 09:26

suchánek napsal(a):

saliven: jen poznámečka, než se odmlčím. vládu položili socani, nemluvil jsem o zelenotlustých. když jsem viděl jejich pilíř, dlouholetého giganta zaorálka ve 21 na čt, udělalo se mi mdlo.

sakra vlezte už tam vy (osobně)...
25. 03. 2009 | 09:27

suchánek napsal(a):

čssd + lidovci? a dál? :-))
25. 03. 2009 | 09:29

Saliven napsal(a):

suchánek:
Vládu nepoložili jen socani - vládu si položili Topolánek s Bursíkem.

Děkuji za důvěru, nicméně nemám v součanosti vůbec chuť jít někam do vyšší politiky..z jistých důvodů - navíc čas, za který bych se tam potencionálně dostat by určitě nebyl uplně zanedbatelný. :-)). Rád bych dělal komunál, kde to ještě není až takové...i když..

ČSSD + lidovci při současné matematice stačí pokud se nepletu ne? :-)
25. 03. 2009 | 09:32

Tom napsal(a):

Na pádu špatné vlády není nic špatného, pokud k ní existuje jiná, lepší, připravená alternativa.
To ale není tento případ. Taky jste si najednou uvědomili, jak je stát slabý?
25. 03. 2009 | 09:32

SuP napsal(a):

Saliven -
Hezký citát:"b) vláda byla ochotná udělat pro koryto cokoliv."
Paroubek to UDĚLAL. (Tedy pro koryto cokoliv)
25. 03. 2009 | 09:34

Silvie napsal(a):

Salivene - socani + lidovci´= vražedný koktejl!!!
Přestože se mi na vládě ODS leccos hodně nelíbilo (Vesecká, Čunek, Dalík, vířivka atd.), přepřahat uprostřed kopce může jen úplný kretén. Nevím, jak lapidárněji bych to už měla vyjádřit.
Kdo není schopen pochopit tak bazální věc, asi by měl vrátit školné.
Důsledky nezodpovědného konání socanů poneseme teď všichni. Rath se veřejně nechal slyšet, že " v době krize se utrácí" a co bude potom ,že ho nezajímá.
Po nás potopa!
25. 03. 2009 | 09:36

slav napsal(a):

Kruci jaký je vlastně rozdíl mezi ODS a komunisty, dělají na sebe opičky a hlasují společně, pryč z EU, RUS náš kamarád.
25. 03. 2009 | 09:36

Saliven napsal(a):

SuP:
Milý pane SuPe - řekněte mi, proč by měl Paroubek podporovat vládu, která je o 180 stupňů namířená proti programu jeho partaje, vláda, která s ním absolutně nehodlá komunikovat. Nechápu, proč se Paroubkovi divíte.

Silvie:
Vaše silácké řeči o tom, jak jedině ten váš názor je správný, už mi skutečně přijdou hloupé. Osobně nevidím jediný důvod a důkaz, v čem by současná vláda měla mít lepší recept na krizi, než jakákoliv jiná. A jaké ty důsledky podle vás budou? Kdo prosímvás poznal půlroční bezvládí v roce 2006? Já říkám, že nikdo - naopak rozpočet dopadl dobře, protože se do něj modří všeumělové moc nes...
25. 03. 2009 | 09:41

Rejpal napsal(a):

Padlá vláda už způsobila velké problémy, především v té zemi, kde vládla.

O prestiži Česka v EU, kde je euroskeptik zemským prezidentem, snad mnoho lidí ani nemá velké iluse. Zvýrazněním moci VK se v tomto ohledu mnoho nezmění.

Pro poddané padlé vlády je důležité, že nesmyslné tak zvané reformy jsou zřejmě v koncích. To snad je pro většinu obyvatel zadostiučinění a pozitivum.

O dalším osudu zdejšího zkorumpovaného systému v nastávajících krizových dobách si nedělám žádné iluze. Charizmatičtí a morálně čistí politici nejsou bohužel vidět ani slyšet. Útěchou je, že snad horší to už přece nemůže být.

O zařazení Česka do EU snad trochu napoví i výsledek, jak doufám, stále svobodných voleb do EP v letošním červnu.
25. 03. 2009 | 09:43

Snílek napsal(a):

Česká situace je argumentem pro lisabonskou smlouvu, totiž evropu se silnou stabilní vládou, která má autoritu k prosanení zájmů evropy vůči Číně, Us atd.. Bojím se že EU ztratí s kverulanty trpělivost a vyjde tip Vlka, totiž evropa první a druhé kategorie. Pokud totiž bude na scéně Paroubek s Topolem tak se nikdy nikam nepohneme. Politiku nulové tolerance zasadil Topol a teď sklízí své plody. Ještě ze stejného postoje který měl on coby opoziční politik napadá Paroubka. Paroubek zas tvrdil že tak stupidní politiku nulové tolerance jeho partaj nikdy dělat nebude. je to bída. Situace musí vyústit v přerod a přehodnocení politiky ODS, (protože ti drží lisabon pod krkem), jinak potěš pánbůh.
25. 03. 2009 | 09:44

Alois Podhajsky napsal(a):

P. Pehe, váš článek se hlavně týká taktizování. To nám jde, "protaktizovali" jsme se k Protektorátu i "K dočasnému pobytu". Pro mne byl však zásádní projev p. poslance Hovorky o tom, jak vládá pod "kouřovou clonou" poplatku 30 Kč chystala vůči občanům nový tunel na prostředky a majetek ve zdravotnictví jakož i zhoršení péče pro ty "nebohaté". Ten projev byl jasný a konzistentní. A vláda, která připravuje takové svinstvo na svoje občany má být "odstřelena" jen jak to jde. Taktika, netaktika.
25. 03. 2009 | 09:44

SuP napsal(a):

Salivene -
nepíšu o podpoře, ale o spolupráci. A to ten Váš neumí ani náhodou, pokud v tom není nějaká levota.
A těch 180 stupňů? Zkuste si vyhrabat první pokus o Topolánkův "vládní program". Tam bylo tuším asi 80% téhož, jako v programu socdem. Ale nebylo tam, že bude ten Váš u lizu. Že by to udělalo těch zbylých 260 procent do těch Vašich 180?
25. 03. 2009 | 09:48

Silvie napsal(a):

No, Salivene, já myslím, že si počkáme na výsledky toho Paroubkova řádění a pak si to povíme.
U nás ve Středních Čechách se už Rathovo rozhazování poměrně negativně projevuje. Nejenže sebral peníze školám, ale teď není ani na opravy silnic a chodníků, které jsou po zimě opravdu v dezolátním stavu. A bude hůř!
Já poplatky všude platím a lékaři i střední zdravotnický personál to oceňují. Měl byste si poslechnout ,jak se o hejtmanovi vyjadřují...Používají např. rozkošné samolepky "nejsem pokusný králík dr.Ratha" a podobně. Prostě - "obliba" socanů v kraji roste.
Doufám, že další průšvihy, které nastanou schozením vlády, jim budou voliči taky přičteny k tíži.
25. 03. 2009 | 09:50

Zak napsal(a):

Co bude dále? Po přechodných tahanicích (vláda v demisi) asi tak za 3/4 roku, až zkrachují banky, nová OPOsmlouva Bém-Paroubek (v záloze Miloš Zeman). Neboť: a) v době krize je třeba vláda se silným mandátem b) nelze jinak eliminovat vliv komunistů v posl. sněmovně c) Soudržnost současné ODS stojí a padá s penězovody mezi privátem a státní kasou. Tyto penězovody právě Topolánkovi vypadly z rukou a Klaus rozhodne, komu je přidělí.
25. 03. 2009 | 09:52

jepice napsal(a):

Alois Podhajský:
Souhlasím, že pan poslanec Hovorka i s jeho projevy je naprosto jasný a konzistentní. Bohužel je /ke škodě zdravotnictví/ totálně mimo. Taktika netaktika.
25. 03. 2009 | 09:52

SuP napsal(a):

Silvie, jepice, Rumcajs, Suchánek, ...a jiní, - S Vámi nepolemizuji, protože souhlasím. Nerad bych vypadal jako nezdvořák.
25. 03. 2009 | 09:57

StandaT napsal(a):

1. Za současnou situaci mohou výhradně ti, kteří po volbách 2006 tvrdili, že politici mají povinnost hrát s kartami které dostali a nové volby nepřicházejí v úvahu. Topolánek nové volby chtěl.

2. Pokud porovnám vládu s jejich stínovými protějšky ze SocDem nemám problém současnou vládu označit za podstatně kompetetnější.

3. SocDem pod vedením Paroubka není garantem demokracie a svobody. Pokud dojde v důsledku demise nepřijetí LS a k odklonu od staré Evropy, je kumulace těchto dvou faktorů průšvih, ač samy o sobě nemají destruční potenciál. Proto má varování Peheho s datumem 24.3.2009 své opodstatnění.
25. 03. 2009 | 10:00

Gerd napsal(a):

Silvie,
když máte mizerné koně, nezbývá než v polovině kopce přepřáhnout, protože s mizerným spřežením stejně kopec nevyjedete.
Tím netvrdím, že Paroubek by byl tou správnou alternativou. Jestli bude chytrý, nechá vládnout vládu úředníků, což by bylo to nejlepší, co by Čr potřebovala.
25. 03. 2009 | 10:01

Ikena napsal(a):

Silvie,
trochu se mylite s Rathem, znam situaci ve Strednich Cechach v zajmove oblasti byvaleho hejtmana, rekl bych,mylite se hodne.
25. 03. 2009 | 10:01

vlk napsal(a):

SuPe
já chápu, a nemám žádný větší probléms téím, kdyžn jsi fandil ODS. Ta strana ti jde fiskálně prostě nejvíc na ruku. OK.
Ale Bursík? Jsitě, máš pravduv tom, že se nejspíš vynoří zase v nějaké jiné politické partaji, pokud mu nabídnou jistou karieru. jestli se nepletu, byl užv pěti. OH.ODA,Lidovci, ED,SZ....
takže nci nového- je prostě zásadový.
Že je schopný o tom žádná. Že je schopný pragmatik? O tom také žádná. Nicméně jeho všehoschopný pragmatismus stojí za vůbec největším debaklem téhle vlády.Čunkiádoua jejím řešením.
Měl plnou hubu keců o nové politice o jejím morálním rozměru. Čunka mohl snadno vyřešit hned na počátku - nepůjde Čunek, minimálně do vyšetření příapdu? Půjdem my. Bez nás ta koala také nefunguje.Nejen bez Čunka. A byl by dodržel, co slíbil. Ne . Jemu přirostla ministerská židle k zadku. i jeho kámošům.a dokonce i knížeti. Tohio nechápu už vůbec. takže toho Čunak valili před sebou., Až do hořkého včerejška. Bursík je stejně bezpáteřný jako třeba Tlustý. Nebo Rath. jenže tise s tím aspoň netají. Lidé jasně vědí, co jsou zač. Bursík dal lidem naději, že to jde jinak. A pak za pár drobných prodal. Is těmi lidmi. je tedy horší. protože nejhorší jsou zklamané naděje.A zcela zjevně je ochotný jít přes mrtvoly a své ambici obětovat každého. viz Kuchtová, viz Jakubková, viz Zubová!
25. 03. 2009 | 10:04

Rumcajs napsal(a):

SuP:

Chápu.
To by bylo, jako bych si povídal sám se sebou.
25. 03. 2009 | 10:05

slav napsal(a):

Tady by to chtělo nějakou novou stranu. ODS a bolševici jedno jsou. Pro veřejnost jeden dobrej a druhej zlej. ČSSD je myslím dost našloufovaná, jinak podle situace to dotlačíme k dobrejm, zlejm? Vostatní jsou nicky a extrémisti. Nic solidního jen chléb a hry. Všichni chtějí k euroasiatům u nich nejsnáž dostat tvrdý přímo do prkenice.
25. 03. 2009 | 10:10

vlk napsal(a):

Standa T.
1- jistě. ti kteřínnechtěli nové volby, což bylo jaksi jejich svaté právomohou za Dalíka, Čunka, Veseckoua Salichova...
bravo.
2- srovnání vlád.
no ta stínová měla protikrizová opatření, resp. jejich návrh už v říjnu. Aspoň tu krizi včas poznala. Což Topoláneka jeho estrádní soubor rozhodně nepředvedl. fakt,s vou kvalifikaci dokázali přesvědčivě. třeba rozpočtem. No on tu kvalifikaci téhle vlády potvrzoval i Bursík včera ve své posledním projevu.Kdy apeloval na obě své bývalky tím, že vláda dělá supe zlenou politiku. že zakotvila jak uhelné limity, tak nedostavbu jádra. Což se prommne rovná velezradě a hazardem s energetickou bezpečností země.
3-ano Aproubek se chystá zadrátovat hrabicea zavést výjezdní doložky! Předpokládám že garantem svobody a demorkacie je Íčko. Který ví kdo půjde bručeta vyhrožuje tím koaličnímu partnerovi. Předpokládám, vrcholným garantem té pravé svobody a demokracie je Vesecká a Salichov a soudce Kučera.
Bravo Standa T. bravo.
25. 03. 2009 | 10:11

Saliven napsal(a):

Silvie:
Takže si to shrňme - máme dvě strany - jedna něco slíbila a nedodržela skoro nic. Druhá něco slíbila a dodržela, byť to něco stojí. Pro vás je samozřejmě lepší ta první. :-) Kdyby pan Bendl neprodal nemocnice pod cenou, tak se nemuselo na žádný školství nebo silnice šáhnout. Ale to samozřejmě vaši modří kamarádíčci neuznají. :-) A vy už máte dnes jasno, že s Paroubkem do pekla - ještě, že má ODS takových voličů jako jste vy dostatek. :-)

Musím jít tvořit hodnoty, všem hezký den.
25. 03. 2009 | 10:17

Marty napsal(a):

Saliven: a ted uprimne. Myslite si, ze Paroubek svou honbou za korytem zlepsi situaci obcanu CR? Ja jsem spise toho nazoru, ze jemu jsou lidi a situace v CR uplne sumak. Hlavne to korytko.

ODS nemela nic moc vladu, ale alespon v soucasne krizi nepodlehala hysterii a levnemu populismu.
25. 03. 2009 | 10:22

Germanicus napsal(a):

Tak to je fakt poprvé, kdy Pehemu pod jeho blogem nikdo nenadává. S jeho blogem i většinou diskuze souhlasím. Přidávám link na jeden zajímavý komentář.
http://publica.cz/content/v...
25. 03. 2009 | 10:27

SuP napsal(a):

Vlku -
Nic proti Tvému rozhledu, ale na příspěvek Standy T nemáš. On to charakterizuje (tedy z mého pohledu) naprosto přesně 1,2,3, Ty ho zesměšňuješ, ale plácáš co si cucáš z prstu (a z novin). To nemá úroveň.
25. 03. 2009 | 10:28

StandaT napsal(a):

vlku: Bravo Vám, nikoliv mě. Já jsem jen takový modrý hlupáček... když jsem sem začal chodit, tak proto, že tady byly zajímavé diskuse ve kterých jste exceloval. Dnes jste jen oranžový propagandista. Jinýmu bych odepsal, že ad 1- nic takového by nanastalo, 2- že člověk znalý ekonomie rozezná finanční krizi a ekonomickou krizi, že zodpovědný člověk požaduje po vládě, aby se rozhodovala podle fakt (data se staťáku) ne podle atraktivnosti novinových titulků, že to je volební program s kterým šli Zelení před voliče a díky kterému dostali mandáty, ad 3 - viz 1. Vy propgandisti prostě vezmete příběh od poloviny, aby ste měli pravdu. Užijte si jí.
25. 03. 2009 | 10:32

Rumcajs napsal(a):

vlk:

Až vypadneš z letadla Vlku, tak mávej rukama. Sice Ti to nepomůže, ale opatření to je.

Určitě účinější, než to co navrhujou socani.
25. 03. 2009 | 10:36

Silvie napsal(a):

Citace z dnešních novin:

"Vláda padla, koruna oslabuje, průmysl je nedůvěřivý"...

Ještě pořád si ,příznivci socanů ,myslíte, že nás pád vlády nepoškodí?!

A co zahraniční investoři? Ti se sem teď vyloženě pohrnou.
Paroubek si s tím hlavu neláme, udělá nám gigantický dluh,jako Obama Americe ...
25. 03. 2009 | 10:39

Marty napsal(a):

Rumcajs: on to vlk zkousel i tuhle u bankomatu ... a prd z toho :)
25. 03. 2009 | 10:39

Ikena napsal(a):

Pred 20lety jsme si prali skoncovat s praktikami KSC a hle, letos premier drzi ochranou ruku nad Wolfem, byvalym to clenem KSC, ktery je prosetrovan skrze financni delikt. Tak presne toto a Veseckou k tomu, jsem pred temi 20 lety nechtel, aby se nekdy vubec stalo. A dnes bych mel toto prehlednout v zajmu zachovani vlady. Souhlasim naprosto s Gerdem, ze podobne varovani jsem slysel od komancu v prosinci 89.
A k ekonomice, vse nejdulezitejsi u nas patri zahranicnim spolecnostem, banky automobilky atd., takze nase rozhodnuti jsou zavisla na zahranicnich rozhodnutich a na podzim 2008 cely svet, krome nas, se jiz potykal s bankovnimi problemy a nastupujici krizi. U nas klidek a presny opak, zatloukani a mateni obcanu. Ne takovato vlada nemuze mit duveru.
25. 03. 2009 | 10:42

Vico napsal(a):

Ta vláda zaslouženě nedostala důvěru. Tragedií však je, že se tak stalo v tu nejméně vhodnou dobu.
25. 03. 2009 | 10:46

JAHA napsal(a):

Najvacsi problem, ktory caka podla mna CR nesuvisi so schvalenim/neschvalenim Lisabonskej zmluvy, ci inych vnutropolitickych zalezitosti. Myslim, ze podla vysledku hlasovania v snemovni neexistuje v sucasnosti (a to na niekolko mesiacov dopredu) moznost schvalit v snemovni taku vladu, ktora by mala vacsinu. Pokial by sa schvalila vlada mensinova, bola by to vlada tak slaba, ze by bola v podstate iba vladou udrziavacou, ktora by za tichu podporu aspon nejakych krokov (samozrejme ziadnych zasadnych) musela tolerovat nejake poziadavky tych "tichych" podporovatelov. Skratka - jeden hota, druhy cihi. Pokial by bola vlada uradnicka, ta by uz nemahla urobit takmer vobec nic, iba udrziavat chod statnej byrokracie. No a po pripadnych predcasnych volbach bude situacia podobna. Ziadne zoskupenie lavicove, ani pravicove neziska vacsinu, aby mohlo pohodlne vladnut. A to ani spojena lavicova jazda CSSD, KSCM. Skratka - na dlhe casy sa blyska na PAT. No a ten bude znamenat, hlavne v tomto turbulentnom krizovom obdobi, ze kazdy INVESTOR si x.krat rozmysli, ci vlozi svoje prostriedky do takejto krajiny s takou politickou situaciou. Nechcem strasit, a uz vobec ma nenapadne byt skodoradostny, ci nieco podobne. Naopak. Problemy, ktore sa zatial darilo ako tak marginalizovat a tlmit sa prejavia naplno. (Socialne, etnicke, radikalizmus...). Bohuzial, nevidno ani len to svetielko v tuneli, ktore by naznacovalo, ze si to politicke spicky najvacsich stran co najrychlejsie uvedomia, zakopu vojnove sekery a zacnu sa spravat aspon pragmaticky. Viete, ohrdnuta milenka, posliapana dostojnost, oranzove kraje, modri majitelia kapitalu...Mlieko je rozliate po stole. Coraz castejsie si asi obyvatelia CR "zastesknu" - Kde domov muj.
25. 03. 2009 | 10:48

Silvie napsal(a):

Salivene, vy byste mě skoro rozesmál!
Socani splnili to, co slíbili. Ať to stojí, co to stojí, že? Z cizího se vždycky rozhazuje dobře. A případný propad zase šikovně svedou na předchozí vládu.
A řekněte mi, jak mohla vláda ODS cokoliv prosadit, když jí všichni neustále házeli klacky pod nohy a nebyla schopná prohlasovat v parlamentu jediný zákon. O prosazení nějakých zásadních reforem nemluvě.
Jak už tady kdosi zkonstatoval, vláda ODS není rozhodně ideální vládou - ale minimálně se brání celoevropskému populismu a snaží se zbytečně nerozhazovat.
25. 03. 2009 | 10:53

Rumcajs napsal(a):

Marty:

To bylo dobrý!
25. 03. 2009 | 10:56

vlk napsal(a):

Supe

já ti tvé dojmy neberu, ale zkus to vyargumenovat. Když je to taková brnkačka.
Standa T.
je mi líto, že jsem vás s postupem času zklamal.
Tak říkáte, že finančnía ekonomická krize?
Hm. Takže - já napsal, že oposice a stínová vláda krizi poznala užv říjnua měla protikrizová opatření. na rozdíl od vlády. Vy , sodpuštěním melete o finanční krizi.
Takže si najděte laskavě čísla o průmyslovén výrobě a jejím poklesu právě v říjnu loňského roku!A najděte si také čísla o obchodní bilanci za říjen! Kdy podle vás, Topolánka, kalouska a dalších modrých mozků se nás nic nedotýkalo. Šlo, tenkrát o rekordní poklesy, do té doby historicky nezaznamenané! A mimocjhodem, viděl jsem k tomuhle tématu panelovou diskusi. A úřadující místopředseda Svazu průmyslua dopravy Liška to komentoval slovy. my jsme to věděli. My jsme na to vládu upozorňovali, jak to dopadne.měli jsme to přesně spočítané. Nikdo nás nechtěl poslouchat!
enhle pán je snad pro vás dostatečnou autoritou. není socan ani omylem.
Jo kdyby byly nové volby , tak by s e to enstalo.. no nejspíš ne. to by kalousek s topolánkem tu krizi nejspíš neviděli ani teď.
joa zelení se se zablokováním energetické politiky dostali do parlamentu, takže je to dobře, že to prosadili jako vládní závazky? No tak na to nemám slov? Co když se tam příště dostane někdo s programemm , že spácháme , podle losu dobrovolně sebevraždu. A prosadí to. Jistě budete také spokojen.
Já ne.
3-jmenujet mi tedy stejně flagrantní porušení demorkacie jako je čunkiáda!
když je to půl pravdy.

Rumcajs
jak myslíš. Ono takové odstranění DPH na podnikatelské auťáky je skutečně vzorné protikrizové opatření! Jsem rád, že budu moci zadotovat ze svých daní auto pro manželku karla Gotta / nic proti němu nemám/ nebo paní Romanovou.Taky proti ní nic nemám.Očekávám totiž, že buď mají své firmy nebo že manželé mají aspoň živnos´ták.
25. 03. 2009 | 10:56

jarpor napsal(a):

Obecně jsem se vyjádřil již včera večer, o detaily co bude a nebude, o vlivu na to či ono - soudím, že nemá smysl se přít..

Saliven
Jak vidno, lze se i shodnout...

StandaT.
Přesně - 1.2.3.
A s tím "excelovaním" dříve a "oranžovým propagandistou" dnes - trefa do černého.
Škodá té změny - dovolím si dodat.

SuP, Silvie
Zdravím. V zásadě se shodujem, v detailech jsme každý jinde - jak normální.

Hezký den
dnes na dlouhé debaty nebude...aspoň ne z mé strany Toto mne neživí.. :-)

P.S.
Vládne-li vláda špatně, pak ji svrhnu a vládnu lépe. Neříkám.. no, ať ještě dovládne...

Je-li na politickém kolbišti hráč, který je euroskeptik, když já jsem eurohujer,
kterého nechci pouštět do zahraničí, aby neškodil jménu, které já pak "napravuji"... atd.
pak mu svým postupem nedám ještě větší váhu na tomto kolbišti...

Stalo se. Nechápu.
Ale třeba mi to dříve excelentní, dnes oranžový Vlk vysvětlí.
Já se jen budu dívat, jak si to Vlkem nenáviděný Klaus bude užívat. Právem, řekl bych, když ti, kteří mu nemouhou přijít na jméno, jej sami posílili. Gratuluji k této "politické chytrosti".
Ještě že je tam předvídatelný Klaus.
25. 03. 2009 | 10:57

Kamil napsal(a):

Vlku
když mluvíte o Krakatici, tak z ní za Bublana zmizelo 5 000 stran. Určitě to nebyly o ČSSD.
Hezký den.
25. 03. 2009 | 11:02

StandaT napsal(a):

JAHA: v podstatě máte pravdu, ale základ problému je trošičku jinde. A spočívá v tom, že ani na jedné straně není žádná překlenovací vize. Nikdo, kdo by stavěl most do protitábora. Nikdo, kdo by veřejně deklaroval, že tohle je země 10ti milionů občanů, že na druhé straně jsou taky slušní lidé, že taky mají právo na svou pravdu a hlavně, že tohle je země 10ti milionů občanů. V létě 2006 zvítězila ODS a žádnou překlenovací vizi nepřinesla. Teď SocDem vyhrála potřetí a taky se ukazuje, že má úplně stejně prázdné ruce. Že nemá co nabídnout. A v tom je ten problém. Překlenovací vizi totiž může přinést jen vítěz. Jako gesto a jako projev zodpovědnosti.
25. 03. 2009 | 11:06

Rumcajs napsal(a):

Vlk:

Plátcem DPH se můžeš stát i Ty.
Se divím, že Ti nevadilo, že si třeba odečítám DPH i za matroš.

Jinak si myslím, že jediná cesta je úspora a osekání státních výdajů.
K tomu ale žádná vláda nenajde odvahu a proč taky, když je tak dobře platěj.
Tak si pěkně v klidu počkáme na pořádnou inflaci, což je taky jistý druh zdanění.
25. 03. 2009 | 11:08

JAHA napsal(a):

Ad: Rumcajs, Marty, Jarpor...
"Vlk" mal asi vtedy na sebe rucho z baranka:-).
25. 03. 2009 | 11:18

Aleš napsal(a):

Pád vlády znamená další zjednodušení politické scény- vymazani jsou Zelení a KDU má velkou šanci dostat se pod 5%.
POkud se nedohodnou ČSSD a ODS, dojde k další polarizaci polit. scény, další prosazování řešení na jedno volební období, zesílení mlaskání a urychlení nástupu totalitních populistů.
Pokud se prosadí presidentovi prosadit některé z jeho názorů může se navíc stát, že nedojde ke schválení LS a ČR se dostane na okraj EU, což přo nastupující krizi, předpokládané zavilosti proti Euru může znamenat jen další ekonomické komplikace a urychlení nástupu populistů slibujících snadná a rychlá řešení , ale také výrazné omezení demokracie.Stojíme v podobné situaci jako v roce 99- politici rapidně ztrácejí důvěru veřejnosti, media se bulvarizují a hloupnou, politická vyprázdněnost vede k extremnímu vzájemnému napadání a hrozí, že veřejnost ztratí důvěru v demokratický systém!!
25. 03. 2009 | 11:18

orinoko napsal(a):

To Germanicus: Dobrý odkaz. Skoro bych řekl, že ten článek by mohl být dobrým základem pro elaborát o stavu politiky v konzumně-tržní éře.
Také se znovu a znovu ukazuje, jak nebýt bolševika, tak by se nekonal ani žádný Václav Havel. Ten byl schopný napsat něco tak ještě k pitomosti komunardů, ale k "vítěznému" tažení Pravdy a lásky světem a českou kotlinou obzvlášť v současné době něco zplodit už je zjevně nad jeho síly. A pokud by se o to snad přece pokusil, tak zfojtíkovatěl definitivně.
25. 03. 2009 | 11:22

vlk napsal(a):

Kamil

jak to víte že za Bublana? Zkuste to doložit. jistě dáte nějaký link!
co já četl, tak z Krakatice zmizelo několim tisíc stránek. Ale není uvedeno kdy. A Bublan, na rozdíl od Íčka nebyl v Krakatici jmenován.A o jeho osobní integritě nepochybuje vůbec nikdo.Ani tady..
Anopak, co sjem slyšel, je mu vyčítáno, že neprojel archivy, a rozdělané příapdy aby odhalil třeba Snítilého..

Rumcajs
budešse divit, ale nemohu. Cosi jsemmpodepsal víš? A když něco podepíšu, tak je to pro mne závazné.

O úsporách se můžeme bavit po krizi. Ne v krizi. ATdy by vládní výdaje měly růst. Ale shodnem se , že jen do určitého rámce a jen na určité věci. nikolvi kvůli tomu, aby někomu stouply preference nebo aby vypadalm zajímavě v televizi.

Standa T.
příspěvek v 11: 06:19 klidně podepíši. Mluví mi z duše.
25. 03. 2009 | 11:30

void napsal(a):

Myslim, ze vlk to v 25.03.2009 08:25:06 shrnul dost trefne. Jedine co me tam chybi je zminka o tom, ze ted tady budeme 6-12 mesicu sledovat volebni kampan, coz se tem prdolum v parlamentu bude hrozne libit, pac pri tom se nemusi nic delat a to jim jde. Skoda, ze jsem si pri cetbe Klause, kdyz rikal budeme sedet a cekat az to prejde neuvedomil, ze odhaluje sve plany do budoucna. Ekonomicky budem tratit a to hodne, presne ted je cas kdy vsechny vlady strkaj ekonomiku dopredu co to jde, aby mely po krizi lepsi startovni pozici. my jsme prave zhasli motor a mozna si i trochu couvnem (asi budeme svedky dlouheho porcovani medveda, jakozto soucast predvolebni kampane). myslim, ze tuhle ztratu by nenahnal ani fittipaldi, natoz nasi prdolove. Rozhodne se ale dostaneme do ucebnic ekonomie, obavam se, ze jako negativni priklad jak se to delat nema
25. 03. 2009 | 11:32

orinoko napsal(a):

Hodně příspěvků po delším čase. I drotár ducha má potřebu na funuse něco vyklohnit.

Dneska jsem nahlédl do MF Blue Heute.
Pokud je pravda, co tam bylo napsáno, tak Topolánek je neuvěřitelný lidský exemlář. Koktejl bolševického zupáctví, českého tržního burantsví a absolutní absence sebeúcty.
Jestli žádal po lidech, které předtím označil za šejdíře , aby pomohli zpacifikovat rebely všech vládních barev, když se předtím musel těmto lidem za slova o šejdířství omluvit, tak to už je naprosto bezedná nádoba prázdnoty. Ten Klaus možná trefil více , než sám myslel.
A poslouchat Topolánkův newspeak , kde se to už jen hemží vycpávkami typu "v tomto smyslu" začíná být nad lidské síly.

Ostatně domnívám se, že Václav Čtvrtek nestvořil Rumcajse jako debila.
25. 03. 2009 | 11:33

Al Jouda napsal(a):

To blue jay : Je předčasné uvažovat o vládě ČSSD + KSČM. Rozhodující bodou výsledky předčasných parlamentních voleb. Poměrně dost voličů ODS nebylo spokojeno s Topolánkovou vládou a litovali, že volili špatně. Tito voliči mohou dát hlasy ČSSD a pak bude možná koalice ČSSD + KDU-ČSL třeba i s tichou podporou KSČM (výměnou za nějaké body ve vládním programu).
25. 03. 2009 | 11:34

Korbel napsal(a):

Díky ČSSD padá koruna. To je to jediné co se těm rudochům povedlo! Je to tu samej rudej blábol jste nepoučitelní blábolové! Čert vás vem socani!
25. 03. 2009 | 11:34

bob napsal(a):

Tolik expertů na vládní problém a na řešení jako dnes tady snad ještě nebylo... a kde jste byli hoši a byly dámy, když byly volby...?
25. 03. 2009 | 11:41

vlk napsal(a):

jo zapomněl jsem -okjomentovat výrok někoho, kdo zjevně aspiruje na funkci čističe Pyrrhovi osobní totalety.
A to by byla děsná škoda.
Chápu, že tenhle "hodnostář" má gaudium z toho že Pyyrhos největší utržil další skvělé vítězství, Bude moci usilovněji a usilovněji čistita jeho práce mu bude připadat teď daleko vznešenější, když s Pyrrhem bude muset vyjednávat kde kdo.
Jistě bude zaslouženěa s radostí snášet i Pyrrhův konec. Po zásluze. Ale proč já? A se mnou ona půlka národa, co Pyrrha nemůže ani trochu vystát. teď k ní patří dokonce i ti, co Pyrrha s takovou námahou a za tolik peněz nedávno znovu instalovali.
Je vypočitatelný. Jak jest tvrzeno z úst čističe jeho toalety. No jak pro koho, jak pro koho. Kdyby byl býval zvolen Švejnar, tak to včera nejspíš bylo trochu jinak. Ovšem kdo seje Pyrrha, sklízí jeho vděk.právem.
25. 03. 2009 | 11:48

vlk napsal(a):

Korbel

kdyby ti to trochu pálilo, jako třeba Rumcajsovi, tak bys věděl, že Rumcajs říká, že to je dobře. Rumcajs azse sebere nějaké zakázky Slovákům. Ostatně Klausovi ekonomičtí nratlíci tvrdí to samé..
25. 03. 2009 | 11:49

dříve ruda napsal(a):

Mizerná vláda padla. Jenomže s Klausem na Hradě to jako výhru nevidím -naopak.
Kurs na východ a plnou parou vpřed. Klaus si dá záležet, abychom se zbytku Evropy pořádně znechutili a má k tomu teď i možnosti. Tohle je dost zlé.
25. 03. 2009 | 11:53

guru napsal(a):

Pane Pehe,
nikdy jsem Vás neuznával, ale nyní pokorně pripouštim, že máte pravdu. Je to jen ješitnost Klause, Paroback se samozřejmě rád přidá. Klaus se kvůli své ješitnosti spojí klidně i s ďáblem (čert je v tomto smyslu moc hodná bytost). Doufám že pro spoustu pravicových voličů je to poslední kapka od p.Klause. Já s ním tímto končím. Naše členství v EU nemá jinou alternativu a můžeme se stavět klidně na hlavu. Pokud bychom nékdy z EU vystoupili, je to náš konec !!!
25. 03. 2009 | 11:54

Krupa Václav napsal(a):

Za pád vlády může především Topolánek.S povahou,se kterou by se hodil spíše na výcvik branců,vykonával NEJVYŠŠÍ funkci ve státě.Kdyby odmítl první přeběhlíky,kdyby spolupracoval s opozicí na dlouhodobějších záměrech,kdyby netlačil na odvolání soudce Ištvána,kdyby se omluvil za lyžovačku,kdyby skutečně vyčistil Augiášův chlév,kdyby... Možná by krajské volby dopadly 50:50,možná by byly dávno vyřešeny poplatky ke spokojenosti všech,možná by se neřešila justiční mafie,možná mohla vláda v klidu dožít do pravidelných voleb,včetně předsednictví,možná...Toho ovšem Topolánek s Dalíkem,Langrem,Řebíčkem nebyl schopen.Neopřemyslovec.Souhlasil bych s Vámi ohledně opětovného svolání národa do české kotliny.Jen jednu otázku?Máte na mysli i ten póvl,tu línou pakáž jak se často na těchto stránkách nazývá min. druhá část obyvatelstva? No nevím.
25. 03. 2009 | 11:56

orinoko napsal(a):

Tak opravdu funus. A těch modrých plaček, zralých na Bohnice, neurekom. Zajímalo by mě , jestli ta modrá rota vůbec chodí mezi lidi. V pátek mě chtěla po pepíkovsku ožrat místní modrá rota a vyptávali se na všechno možné. A teď ještě tenhle výprask! Ale na jedné věci jsme se shodli úplně bez problémů: České lezení do yankeeyské řiti se jim také nelíbí.

Vlku , zajdi vedle k Zahradilovi, jestli jsi tam ještě nebyl.
25. 03. 2009 | 11:57

guru napsal(a):

chci aby se ODS co nejrychleji očistila od ješitných ješitů Klausova typu. Chci pravici která vidí svojí budoucnost v EU. Po této zkušenosti si dokonce myslím, že pokud všechny naše státní pravomoci předáme Bruselu, bude to vždy lepśí, než podobné nechutné boje zhrzených ješitů !!!
25. 03. 2009 | 11:58

Vico napsal(a):

Politické neumětelství ani tak nespočívalo ve vládním programu vycházejícím z volebních programů koaličních stran, ale v diletanském způsobu jeho realizace.

Druhý pokus o velkou koalici s ČSSD směřoval k bezproblémovému prohlasování velké části reformy, se kterou pak vláda přišla. Jenže politickou korupcí získaní ksindl - přeběhlíci dostala přednost a ČSSD byla poslána dle Dalíka do pr....
Takže reforma závisela na hlasech poslaneckých a zkorumpovaných kusovek. "Tváří" této vlády se tak staly jidášské tváře do té doby neviditelných Melčáka a Pohanky, k nimž se přidali ještě odpornější kreatury Snítilý a Wolf.

Zdravotní reforma, která obsahovala mnoho pozitivního začala poplatky a to v rozsahu, který do té doby neměl v Evropě obdoby. Čili ode zdi ke zdi. Pro mnohé ptákovina, ale každopádně sebevražedný marketingový tah. S vaničkou se teď asi bude vylévat i dítě. Totálně kontraproduktivní.

Volba Klause za každou cenu, i když se vědělo, že nastane efekt afgánského mudžahedína. Topolánek může přemítat, nebyl-li by lepší autenticky pravicový a prozápadní Švejnar i pro něho a ODS lepší prezident. Byl.

Minimum sebereflexe po prohraných senátních a krajských volbách. Nebýt lidovců, k žádným změnám ve vládě by nedošlo.

Spoléhání jen na jednu metodu, byť tiskem profláklou. Politickou korupci a veřejnou obhajobu ksindlu, jehož jedinou kladnou vlastností je bezmyšlenkovité zdvíhání rukou při hlasování.

Vykopnutí neposlušných poslankyň Zelených z klubu i ze strany v době, kdy jejich hlas budu potřebovat, nebyla taktická, ale strategická chyba.

Veřejná podpora premiéra poslanci Wolfovi a aféra se snahou nevysílat reportáž o zmiňovaném poslanci byl již posledním hřebíkem do rakve.

Vescká - zbytečné opakovat
Důsledek - Pravicový volič teď může na dlouhé roky zapomenout na vládu přívětivou pro střední a vyšší příjmové skupiny.

Paroubkovi netřeba děkovat. Je třeba děkovat Topolánkovi.

Snad budoucí vítěz bude mít víc rozumu, ale hlavně politického talentu. A ať nezapomene, že stabilita a pevnost demokracie se odvíjí od silné a spokojené střední, občanské třídy.
25. 03. 2009 | 12:11

JAHA napsal(a):

Ad: Standa T
Nemyslim, ze som nepopisal, co tvrdite. Mozno treba to cele precitat lepsie. Pisal som co najviac skratkovito, ale co tvrdite, tam samozrejme je. Napisal som o. i. "na dlhe casy sa blyska na PAT". Minimale, po popise , ze "jeden hota, druhy cihi" , dalej cast "Bohuzial..." a nasledujuce je jasne, ze som pisal i o neustretovosti hlavnych politickych rivalov. Ale, nechcem sa priet o slovicka a robit sa mudry, takze dakujem za upresnenie.
25. 03. 2009 | 12:19

orinoko napsal(a):

To vico: Zdravím. Kdyby to jenom trochu šlo, pozval bych vás na panáka.
Někdy si tak říkám, jestli má cenu sem vůbec ještě lézt. Ale on by mohl vzniknout dojem , že celý národ je modře jednomyslný.
Možná bychom se dostali dál , kdyby ODS jako strana spadla pod 5%. Chtěl bych vidět ty houfy věrných , jestli by vůbec nějaké zůstaly. A hned bychom také viděli , jak se mění kabáty a jak se nám takoví Bend/lové, Vondrové , Zahradilové a další podobná , lidsky tak inspirativní , odnož vybarvuje.

Možná by to bylo, jako Až přijde kocour.
25. 03. 2009 | 12:26

JAHA napsal(a):

Ad: orinoko
Drotari (hoci i ducha) aspon nieco robili - platali. Teda, boli aktivny, z pohladu vysledku a moznosti dalsieho pouzie veci pre toho, kto uz mal holu rit a nemohol si dovolit kupit vec novu (v platani ducha je to asi trochu zlozitejsie, lebo cim viacej zaplat, tym viac sa meni podstata ducha, az sa moze stat po niekolkom zaplatani z ducha zloduch):-). Ale v tzv. ceskej kotline (pokrvni bratia Moravania mi ten terminus tentoraz dufam odpustia) je to asi vec normalna, ako vidim.
25. 03. 2009 | 12:27

JAHA napsal(a):

Opravujem - aktivni!, pouzitia veci!
25. 03. 2009 | 12:29

Pobo napsal(a):

add Čochtan:
:o)))))

Knödel in sich hineinstopfen gro3e Risiko bedeutet. Und für der Führi auch.

To mne nějak nenapadlo.

P.S.: To chce klid, bude hůř.
25. 03. 2009 | 12:29

Rumcajs napsal(a):

orinoko:

Čtvrtek stvořil Rumcajse tak, aby ho pochopili i prosťáčkové jako jsi Ty.

A zpátky do kanálu prosímtě nelez. Mám radost,že tu mám něco na hraní.
25. 03. 2009 | 12:39

void napsal(a):

Tady jeste neco pro dokresleni situace http://aktualne.centrum.cz/... myslim, ze rusnok do toho vidi asi nejvic. Vsechny staty soutezi o stejnej balik penez a my jsme se ted casti dobrovolne vzdali. Vec nevidana.
25. 03. 2009 | 12:40

vlk napsal(a):

Orinoko

jo už jsem tam byl!
25. 03. 2009 | 12:40

vlk napsal(a):

Rumcajs
kdybys neměl fousi, tak by tě orinoko slupnul jako malinua ani yb tě nezaznamenal. Takhle to pozná jennpodle těch fousů. Ty bude muset vyšťourat párátkem.

Jo radši vysvtli svou měnovou teorii soukmenovci korbelovi.
25. 03. 2009 | 12:42

JAHA napsal(a):

Ad: Vico
Vo svojom "svatom" rozhorceni ste, myslim, trochu pusalny a ovplyvneny neustale sa opakujucou mantrou.
"...ziskany ksindl...".
Ste si naozaj isty, ze ste moralne na tom lepsie, ako poslanci, ktori vykonavali svoj mandat podla zakona CR (...podla svojho svedomia a vedomia...") a nie podla "zakonov CSSD" (vid Rathove "bianco seky" o jednotnom stranickom hlasovani s vyhrazkou pokuty). Tieto praktiky sa Vam zdaju pre demokraciu prinosnejsie?
Vy poznate z vlastnej skusenosti (nie z retoriky CSSD, ci novinovych sprav) charakter tychto, pre Vas "ksindlov?" My sme tiez mali takeho "ksindla", poslanca Gaulidera, ktory uz urcite Meciarove praktiky nevedel stotoznit so svojim svedomim a poukazal na predvolebne podpisane "bianco seky" praktizovane v HZDS v pripade ineho hlasovania, ako kaze STRANA, nech by islo i o zavlecenie slovenskeho obcana statnymi organmi SR do cudziny. Vase svedomie(?) by Vam dovolilo hlasovat za taketo praktiky? Kto je teda "ksindl", ak nepouzijem Vase dalsie vyjadrenia?
25. 03. 2009 | 12:48

void napsal(a):

Jinak tady je myslim dost zasveceny pohled na to jak to tady vedeme: http://blog.aktualne.centru..., na zmenu tohohle paradigmatu bohuzel socani myslenkove nemaji a ods se taky do kramu moc nehodi. bida des :-)
25. 03. 2009 | 12:48

Rumcajs napsal(a):

Vlk:

On je ten trouba tak velkej ?
25. 03. 2009 | 12:49

SuP napsal(a):

JAHA -
Spíš bych řekl. že Vlkovi se už prošoupala vlčí kůže a teprve je vidět, jaká ovce ji měla celou dobu navlečenou....

Vlku -
co mám vyargumentovávat Standovi T, když s ním souhlasím??
25. 03. 2009 | 12:54

jarpor napsal(a):

Vlku,

ztrácíte glanc. Stačí málo a "vytečete".

Tak co, kdo z nás dvou bude mít víc h...n na rukou - já z osobní toalety Pyrrhy nebo Vy z toalety páně Švejnara ?
Tuto úroveň Vás přenechám... :-)

... A proč já ?
Měl jste kdysi na víc. Měl...

Více klidu. Vaši přece vyhráli, tak proč ta mrzutá nálada ? Nebo ve skutečnosti nevyhráli ?
25. 03. 2009 | 12:55

SuP napsal(a):

Rumcajs -
Pojďme si už konečně tykat, s tou DPH pro vlka jste mi to vzal z huby. Takovej expert a furt si myslí, že plátci DPH z důvodů vyššího obratu než 1000000/rok nevedou podvojné účetnictví, tudíž dávají do nákladů všechno, co mohou (smí) a možné výhody z toho jsou podstatně příjemnější nž pitomá DPH na auto, které je za rok vrakem, notabene když tu daň stejně nejdřív musí zaplatit a teprve když sami vyfakturují víc než ..., mohou si ji odečíst?

Vlku -
asi si Tě odepíšu z daní....
25. 03. 2009 | 13:03

JAHA napsal(a):

Ad: Vico
A este jednu poznamku, nielen pre Vas.
Pozrite si hlasovania tychto pre Vas "ksindlov" k jednotlivym zakonom a veciam, ktore sa vo snemovni odhlasovali. Okrem prveho hlasovania, ked umoznili vznik vlady (a velmi jasne, i pre magora, to zdovodnili, co im sluzi ku cti, ze ukoncili PAT), si vsimnite, kedy a pri ktorych zakonoch hlasovali s vladnou koaliciou a kedy nie, pripadne sa zdrzali. Potom sa pozrite, co tieto zakony do praxe prinasali pre obyvatelov CR z dlhodobeho hladiska (nie uzko stranickeho). Potom si urobte plusy a minusy (porovnajte, ako by ste sa VY zachovali ako moralny a zodpovedny jedinec) a POTOM niekoho nazyvajte "ksindlom". Ak budete objektivny, tak ti poslanci to nebudu:-).
25. 03. 2009 | 13:12

Vico napsal(a):

JAHA: Žádné svaté rozhořčení, jen analýza neúspěchu.

Pokud vycházíte z premisy náhlého obrácení Ferdyše Pištory, nebudu vám ji brát.

Takže tu máme pár poslanců "se svědomím" Melčák, Snítilý, Wolf,Pohanka.

Jsou němí, bez jakékoliv aktivity. V minulých volebních obdobích němé hlasovací stroje pro ČSSD. Pak se v nich hnulo svědomí, vyměnili si v palici softwear a stali se němými hlasovacími stroji strany, pro kterou nebyli zvoleni. A drží se poslaneckého mandátu jak h...o košile.Inu svědomí..
Ach jo.
25. 03. 2009 | 13:16

Ikena napsal(a):

Silvie,
vy jste mne rozesmala, presvedcovat, ze nerozhazovala. Co takhle Rebicek a jeho rozhazovani, ktere Bendl stopnul. To byla cerna dira, zde ma taky Bendk u mne plus.
Takze bych doporucoval, kdyz se ohanite zpravami z tisku, vice objektivnosti.

Jak poznamenal Vico, spatna vlada padla, bohuzel ve spatnou dobu.

Bohuzel pritel Vlk to schyta za Topolankem prokaucovany zapas. Oznacujete jej za propagandistu, ale Vlk se moc nemili a toto se dalo predpokladat jiz po prohranych krajskych volbach. Jen jsme si mysleli, ze si to nikdo nedovoli a proto ta pokracujici arogance Topolanka, ke kteremu se pridal i Bursik ve sve strane, jenze ejhle, oni si to byvali koalicni poslanci dovolili. K prekvapeni vsech.

A zase se opakuji narky modrych, co jste nam to udelali, blbost, co delala vlada pro sve obcany? Cekala jak to dopadne.
K te ekonomice, proc se vlada nezajimala o zacatcich krize na podzim lonskeho roku? Vzdyt tvrdili neco uplne jineho. A na to taky kolega Vlk upozornoval.
Vypada to, ze na nej maji mnozi vztek, jak mu vychazeji jeho odhady.
25. 03. 2009 | 13:17

JC napsal(a):

Zaorálek pardon Urválek :-))
http://www.novinky.cz/domac...
To se bude oranžovejm líbit.
25. 03. 2009 | 13:20

JC napsal(a):

P.S.
Nenuťe mě, abych s vámi diskutoval nebo vám vypnu mikrofon.
Demokracie ala ČSSD.
25. 03. 2009 | 13:24

Admirál napsal(a):

Jo a abych nezapoměl. Ještě jeden klad má z mého pohledu pád Topolánkovy vlády:

Topolánkovi se bude jako premiérovi v demisi mnohem hůře vysvětlovat Obamovi, jak ten radar všichni chceme.

Jepice - co se omezení konzumu týče, bude to spíš tak, že budeme hospodařit s ohraničenými zdroji. Tomu se musí přispůsobit ekonomika. Nemůže si zdroje přivlastnit 5 - 10% populace. Pokud se poklitika nepřispůsobí, doje na králíky.
25. 03. 2009 | 13:28

Rumcajs napsal(a):

SuP:

A já myslel že už si tykáme.

Tak na tykačku.

A Vlk skutečně odepsat jde. Máme v garáži dva a oba jsou v nákladech včetně granulí.
25. 03. 2009 | 13:39

slav napsal(a):

Brusel nechce všechny pravomoci to jsou jen Klausovy kydy. Chce být akceschopný. Co může být pro obchod lepší než velké území s jednou měnou. Najdou se pitomci co z toho chtějí něco mít proto rýpou. Proti Bruselu je i Jakeš když si ho pořádně prohlédnete myslíte že ví proč?
25. 03. 2009 | 13:39

Vico napsal(a):

JAHA : Sotva stačím na vás reagovat.
Inu jasně, nebudeme slovíčkařit. Pohanka to už vzdal. Snítilý ma trochu odlišné programové vybavení-v méně významných hlasováních je sociálním demokratem na volné noze jakýmsi spícím agentem. Jak jde o klíčové hlasování, buď onemocní nebo v případě nezbytí podrží vládu. Inu i absence a nemoc je věcí ústavního poslaneckého svědomí.

Levicový Melčák, z něhož byli i socani nešťastni, se stal na stará kolena nejhorlivější podporovatel Topolánka. Mnozí poslanci ODS, zejména ti pražští, by si z něho měli vzít příklad.

U Wolfa se hnulo svědomí, když Nejvyšší kontrolní úřad na něho podal trestní oznámení. Možná to však byla jen souhra náhod..Jen, kdyby tak blbě nekecal a neříkal, že ho spolustraníci v jeho těžké chvilce nehodlají podporovat a něco s tím neudělají. Topolánek, jak indicie ukazují, zřejmě ano.
25. 03. 2009 | 13:42

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní či pane palice,

omluvu přijímám. Ale smazat jsem to musel, to uznejte.

Libor Stejskal
25. 03. 2009 | 13:43

vlk napsal(a):

SuPe
ne Standovi T. mě máš vyargumentovávat.

A jinak - ptřebuješ diskutovat tak, že mi vložíš do úst něco co jsem nenapsala následně to rozcupuješ?
Myslím, že firemní účetnictví jakž takž znám. A vím trošku coa jak a jak se dělá optimaliazce na docela dost způsobů.
Teď k tomu přibude možnost odečíst DPH na auta. Osobní. včetně těch pro rodinné příslušníky.
A dokonce vím o danícha uznatelných nákladech tolik, že tě mohu varovat. vlka si jako něco jako projektant z daní neodepíšeš. Na Rumcajse nedej.
Vlk prostě není ke koupi.
25. 03. 2009 | 13:46

Ctirad napsal(a):

Pane Pehe,
musí to být zvláštní pocit: v podstatě již třetím rokem analyzujete peripetie vzniku a chování dosavadních panem Topolánkem vedených koaličních vlád, poukazujete na rizika (i pro Topolánkovy vlády samotné) vyplývající ze znovuzvolení ing. V. Klause do funkce hlavy státu... a sklízíte za to valným dílem jen samé nadávky. Posléze, když se Vaše předpovědi a varování v mnoha Vašich předchozích blozích jasně formulované nakonec vyplní, najednou reakce plné pochopení a uznání (viz. tucty příspěvků nade mnou). Umím si představit, že Vaše oprávněné pocity profesionálního zadostiučinění jsou výrazně smíchány s pocity smutku coby člověka a občana.
Ten smutek pramení z poznání omezení domácí politické, občanské a intelektuální kultury. Přeji Vám hodně zdaru ve Vaší další tvrdé práci na jejich nepřestajné zajišťování a rozšiřování.
25. 03. 2009 | 13:48

Jedla napsal(a):

Silvie (25.03.2009 10:39:50) ten pád koruny byl prý nejhorší za posledních pět dní !!! Fakt pláču nad svým eurovým účtem. Rostou! Jen houšť a větší kapky. A ti investoři, chudáci, což tak mrknout na blog M. Zeleného.

SuP já taky myslím, že Bursík půjde o dům dál. Nebude to poprvé. Ale jakou stranu máte na mysli? Vypište nějaké kurzy, v dobách krize se daří sázkovým hrám.
25. 03. 2009 | 14:00

SuP napsal(a):

vlk -
Prostě není ke koupi....? To jako že je sice prodejnej, ale ne na skladě? Nebo je na skladě, ale nikdo ho nechce? ....a další volné variace až do úplného vyčerpání.
Jinak - já to vím, že Ty můžeš bej jenom můj neuznatelnej náklad, jako každej socan, kterej rozdává moje daně, státu disciplinovaně svěřené k moudrému přerozdělení......

Rumcajs - fajn. Cítil jsem to taky tak.
25. 03. 2009 | 14:01

StandaT napsal(a):

Ikeno: nejde o to, zda má pravdu, nebo nemá pravdu. Jde o to, že na názor zareagoval osobním atakem a ještě s argumenty, které byly mimo. Pokud porovnávám vládu a stínovou vládu, neporovnávám jenom ekonomické ministry, takže argument s krizí není protiargumentem. Pokud respektuji mandát zelených, nejsem nezodpovědný debil, ale respektuji výsledek voleb. Respekt k výsledků voleb přece není totožný s mírou akceptace programů stran. Pokud za počátek čunkiády nepovažuji zásah Vesecké, ale zásah Vesecké kladu někam doprostřed tohoho příběhu (úniky ze spisu, selhání dozoru St.z. při odchýlení se vyšetřovatelů ze závazných pravidel...), nelze oponovat dotazem na nějaké jiné případy. Tohle není o pravdě, to je "A vy zase bijete černochy". Ať si vlk má svou pravdu. Já mu jí přece neberu. Jen jsem podotknul, že dříve ta jeho pravda stála za čtení - i pro někoho jako jsem já - z druhého břehu.
25. 03. 2009 | 14:11

Honza napsal(a):

Tak konečně nastala doba,kterou si přeje horních deset milionů.Mluvte a pište si co chcete ale tak špatnou vládu jsme neměli od roku 1997 a možná ještě vůbec ne.
Prezident je natolik zkušený aby se do třetice pokoušel pověřit sestavením falešného a prázdného Topola,v kapse má jistě někoho kdo uspěje s vládnutím lépe než končící vláda.
To co tu bylo byl slepen tří nesourodých part arogantních a nadutých ješitů kteří byli opojeni mocí a snažili se tíhu krize a ekonomiky přenést na nás ty nejméně majetné a nemajetné.
Ale to přece nejde aby se měla dobře a oplývala bohatstvím jen úzká skupina těch vyvolených a ostatním klesala životní úroveň.Aby si každodenní několikanásobný návštěvník parlamentního bufetu Kalousek prohlašoval o valorizacích že on Ty peníze nenechá projíst a pod.Tak to se mají chudáci jít pást?Nebo on si myslí že my nevíme jaké jsou dávky a platy v jiných zemích,tak to je na omylu.
Doufejme že se věci napraví a ať nikoho z pádu neviní páni ministři jen sami sebe.
25. 03. 2009 | 14:18

Ikena napsal(a):

StandaT,
velmi sporadicky vstupuji do zdejsi diskuse a pokud si pamatuji, vedli jsme korektni "rozhovory".
Malokdy souhlasim s prezidentem, ale tehdy na zacatku varoval, ze na prebehlicich se stavet nema. A zde zacala cesta do pekel.
Posledni dejstvi mel v rukou opet Topolanek, a to svym vzkazem na Hrad, ze odtajni informace o schuzce WeiglxSlouf. Navic stacilo si precist vypady Dalika vuci Klausovi a o vysledku bylo rozhodnuto.
Koho chtel Topolanek zdiskreditovat, Klause, ze mu pomohl Slouf? Ted najednou ze strany Topolanka zajem o cistotu politiky?
Abych to prirovnal k romanu M. Puzzo, "mlady si chtel vyskocit na stareho dona padroneho". Dnes vime jak to skoncilo.

Bohuzel, kdybych byl pravicovym volicem, kteremu nejsou po chuti metody Dalik/Langer a Topolankova preziravost pripominajici styl z doby komancu a navic bych podporoval LS, tak nemam koho volit. Stredovy volic je uplne v koncich, jaka je nabidka na trhu?
Prosle zbozi ci zahnivajici zeleni.
25. 03. 2009 | 14:47

Pepa Řepa napsal(a):

Byla by to hezká pohádka.

Jak se politický turista zakoukal do zelené ambiciozní žabičky až ztratil zbytky zdravého rozumu.
To se nelíbilo dalším dvěma žabičkám, které byly vykázány z močálu.I rozhodly se, že turistu vypudí.Nebylo to přirozeně zadarmo.Zadarmo ni kuře nehrabe, pane Čupera.

Význačný středočeský myslitel a znalec umění koupil mazanici od partnera jedné z žabiček.Když múže dát někdo za Toyen dvacet mega, o co je ruskej žabák horší?

K tomu se přimotal hroch z vířivky, kterého už nikde nechtějí. Ani doma.Chodí a naparuje se. Celé je to k smíchu.Nebo k pláči?
25. 03. 2009 | 15:09

StandaT napsal(a):

ikena: máte pravdu - a tím jsme opět na počátku s čím jsem vstoupil sem do diskuse: že chyba byla odmítnout opakování voleb v roce 2006. Pak by nebyli přeběhlíci, Čunek, Wolf, paralýza důležitých výborů v PS vyhrocení kolem radaru a další důsledky 100:100 - toto všechno má právě tohoto jednoho společného jmenovatele a jsou to jen důsledky nezodpovědného jednání v druhé polovině roku 2006. Topolánek volby chtěl. Z tohoto hlediska není primární viník dnešního marasmu. Jeho chyba byla, že když je neprosadil, nepodal demisi, ale přijal druhý pokus. Tím se stal symbolem a univerzálním viníkem všeho.
25. 03. 2009 | 15:27

Pepa Řepa napsal(a):

Pak je docela roztomilé sledovat, jak se místním klausotepcům najednou roztřásly ruce.

Jedni, že prej musí Císař Pán jmenovat oranžového opičáka. Je nejtěžší.

Druzí modrého opičáka, je nejvyšší.

Kačenka Žáková by ráda viděla jako premiera zeleného makaka.

Rudoši už vytahují nože, bude se skalpovat.

Co Kája Gott? Ten by to nevzal.

Problém je v tom, že Císař Pán nemusí nic.A toho se najednou všichni lekli.
25. 03. 2009 | 15:30

SuP napsal(a):

Pepa Řepa -
Starej Zubov je galerista..... Není nutné, aby uměl kreslit Masaryky....
Nicméně galerie, podobně jako přehršle restaurací v Pařížské, kam nikdo nechodí, přesto prosperujících, lze používat i víceúčelově. Ale já nic neřek!
Jen když si dám všechny kroky té dámy dohromady, tak mi z toho nic moc slušného nevychází. Asi jako když si ta babička postupně domů nanosila celej šicí stroj a když ho chtěla smontovat, nic jiného než lehkej kulomet z toho ne a ne vyjít..
25. 03. 2009 | 15:36

JC napsal(a):

Pepa Řepa,
Osobně si to docela užívám.
Netušil jsem, že to bude taková prča. A k tomu dle posledního průzkumu by to ODS opět vyhrála :-))
25. 03. 2009 | 15:37

Kamil napsal(a):

Všem oranžovorudým
poslechněte si toho hrozného Topolánka v Evropském parlamentu:
http://www.ct24.cz/videozaz...
Hezký den.
25. 03. 2009 | 15:39

SuP napsal(a):

StandaT -
Podepisuji.
A vejš nejdu.
25. 03. 2009 | 15:40

SuP napsal(a):

Leda ještě něco pro socanové přívrženci.
Ta Vaše strana dostane na prdel už ve volbách do E-parlamentu. Vy si snad myslíte, že lidi co Vás volili za 30 Ká se budou namáhat chodit k urně kvůli někomu, kdo za nic bude brát 180.000,- ?
Teď zas já Buhehehehe!
25. 03. 2009 | 15:43

Pepa Řepa napsal(a):

Jakejpak galerista.
V současné době nejvíc ceněný malíř v Evropě.
25. 03. 2009 | 15:45

Ikena napsal(a):

StandaT,
shodneme se. Bohuzel, v jistem case se sesly dve osobnosti, ktere neminily uhnout, nebo prijmout maly kompromis. Kalousek vyhnal Grosse a prisel Paroubek s bicem. A na druhe strane se chtel Topolanek v Praze ukazat a tak jedeme do pekel. Predpoklad, ze volby do EU vyhraje tesne ODS, ale tim se zakonzervuje ten nestastny klientsky styl politiky na delsi dobu. A SuP bude mit radost, ale ne pravicovy volic vyznavajici urcite normy. Mozna mimoradne volby, kdy k urnam dorazi pratele socanu, to uz bude jine kafe.

Ktera pravicova strana v Cechach ma zajem prosadit LS? Existuje vubec takova? Rad bych ji volil.
25. 03. 2009 | 15:56

StandaT napsal(a):

Ikena: nevím, asi žádná. Já osobně (a to berte čistě jako můj osobní názor) pokládám LS a pravicovost/liberálnost za neslučitelné. Takže Vám asi zbývá jen Hybášková či něco podobného. Ale to všechno jsou solitéři bez schopnosti spolupráce... Řekl bych, že máte smůlu.
25. 03. 2009 | 16:06

dříve ruda napsal(a):

Pepa Řepa:
koukněte se na takové zpěvačky -taky nemusejí umět zpívat. Nechcete toho po tom Zubovovi moc?
25. 03. 2009 | 16:07

PatientO.T. napsal(a):

2 SuP:
Galerista? Možná, neviděl jsem. Co jsem však viděl, bylo: http://www.zubov.cz/ . Resumé: neskutečnej mazal. Vážně by mne zajímaly důvody onoho středočeského myslitele a znalce umění, proč vyhodil peníze daňových poplatníků za takovou hrůzu.
25. 03. 2009 | 16:13

Havran napsal(a):

Redigent brožur o odborářském leninismu opět neudržel na uzdě svou nutkavou potřebou zviditelňovat své žlázy v nitřní sekrecí, je to zoufalé a nudné...Pane Pehe, opak je pravdou, demise vlády rozváže i ODS ruce u možní jí najít konečně samu sebe při své cestě za občanem... Jste stejný domgmatik, jako by váš strýček, tatínek, a další kápa ÚRO. Čééést.
25. 03. 2009 | 16:20

SuP napsal(a):

PatientO.T. -
Každá koruna, vynaložená na podplacení obecné opozice dobrá. Realizuji-li ji koupí obrazu pochybné hodnoty, vždycky to okecám jako umělecký vizionář a vyvleču se z podezření o pokusu uplácení.
Nicméně - všechny peníze, vyprané v pračkách celého světa byly původně penězi daňových poplatníků.....
25. 03. 2009 | 16:31

JAHA napsal(a):

Ad: Vico
Ale sa trosku nerozumieme. Ja CHAPEM, ze na kazde hlasovanie tychto poslancov si VZDY najdete SVOJE VLASTNE vysvetlenie. Ja so chcel iba povedat, ci MATE PRAVO z ich hlasovani a z ich praktickeho zivota TVRDIT O NICH, ze su KSINDL. Nic viac, nic menej. A o TOM ste NENAPISAL NIC! A mozte este pisat a pisat a pisat. Pokial neodpoviete na moju ZASADNU otazku, co ste neurobili, pri vsetkej ucte k Vam.
25. 03. 2009 | 16:56

Pepa Řepa napsal(a):

To Patient
Proč mazal? Vy byste za takovou skvělpi mystiku.
http://www.zubov.cz/foto/sv...
pár mega nedal?
25. 03. 2009 | 16:56

JC napsal(a):

patientO.T.
"Vážně by mne zajímaly důvody onoho středočeského myslitele a znalce umění, proč vyhodil peníze daňových poplatníků za takovou hrůzu."
Ten první který vás napadne je správně :-))
25. 03. 2009 | 17:08

PatientO.T. napsal(a):

2 Pepa Řepa:
Cha, mám lepší: http://www.zubov.cz/foto/sv... Je na něm totiž paní poslankyně...
(Zajímavé je, že jedině Putinův portrét nelze zvětšit.)
25. 03. 2009 | 17:13

stále rebel napsal(a):

Pane Pehe,
včerejší pád Topolánkovy tlupy spíše než problémy nabízí šanci. Hůře než pod vládnutím Topolánka a té smečky kolem být nemůže, není čeho se obávat. Vyplavali jsme z hnoje a nejhorší co nás může potkat je to, že se tam zase vrátíme.
25. 03. 2009 | 17:20

PatientO.T. napsal(a):

2JC:
Ten úplně první důvod nemohu napsat. Byť je pravdivý, byl by smazán...
25. 03. 2009 | 17:25

Saliven napsal(a):

slav:
Nevím co si slibujete od nové strany. Název bude nový, ale lidé staří.

Marty:
Já myslím, že když bude mít Paroubek "klid na vládu", tak to bude dělat líp než modří hoši. Vláda sice nepodlehla levému populismu, ale do levicové politiky skočila rovnýma nohama - a ta debata o zrušení superhrubé mzdy, nebo zrušení stropů na pojistné, to mě pobavilo dost.

Silvie:
Koruna na den oslabila a vy už tu děláte dramata - že předtím za vlády vašich modrých géniů poklesla o 40 procent, to jste byla v pohodě. :-) Investoři se nerozhodují podle vlády, ti sledují dlouhodobé zájmy. Určitě nám ublíží víc zrušení pobídek, než to, že padla špatná vláda. A jinak byste mohla vědět, že z cizího rozhazují všichni, takže i vaše milovaná ODS. Reformy ODS jsou jen papíroví draci s velkým humbukem. O tom, že by měla vláda problémy prohlasovat něco v parlamentu jsem si nevšiml - já jsem viděl, že všechny důležité zákony bezproblémů prošly pomocí přeběhlíků. Opozice se svými 97mi hlasy nemohla zablokovat skoro nic. Vy si skutečně myslíte, že může politika fungovat tak, že si děláte co chcete? Bůh nás chraň před takovými jako jste vy (a hoši od modré řeky) , kteří necítí potřebu hledat kompromisy. Já vám dám jeden příklad - když se mělo hlasovat o misích, tak byla domluva, že ČSSD podpoří mise a koalice půjde na kompromisní návrh Carbola a Hovorky k poplatkům. Ráno před hlasováním se přířítil Tluchoř a prohlásil, že žádná dohoda nebude - tak se holt natruc schválilo zrušení poplatků od Filipa. To jsou ti vaši demokrati - lidi, kteří jsou tak arogantní, že nejsou vůbec ochotni o čemkoliv diskutovat, jen prosazují svoje zájmy - jak lenní páni ve středověku.
25. 03. 2009 | 18:16

Pocestny napsal(a):

Pro kolektiv maznic dodávám, že
"veškeré kvaltování jest toliko hovadu dobrým", jak pravil Jan Amos Komensky

a blbec je hovorový výraz pro každého, kdo drží v šachu čtyři střelce bouchačkou s jednou ranou a neodolá si vystřelit, teď jde o to, jak dlouho bude trvat, než zbylí pochopí, že žádná další rána už nehrozí.
Pak nastane všeobecná fackovačka.
Napadá mne ještě jedna všetečná....
Kolik socanů propadne přitažlivosti protistrany v tom novém složení?
A kolik socanů propadne spolupráci s rudými?
Luxus oposice končí, protože nyní jde o kůži i jí.

Bude veselo...

P.S. Pehe?
Omne animal post coitum tristi...

...proč si ejaculatio praecox uvědomíme až "post mortem"??? -)))))
25. 03. 2009 | 18:24

Saliven napsal(a):

Patient.O.T+SuP:
Nevíte, co používá za "matroš"? To musí bejt síla, když produkuje takový obrázky. :-)
25. 03. 2009 | 18:29

PatientO.T. napsal(a):

2 Saliven:
Myslím, že jede ve vodce...
25. 03. 2009 | 18:39

vlk napsal(a):

Supe
ty si men nikdy nebudeš moci dovolit. stejěn jako nebdueš mít soukromý tryskáč.
Vidím, že musím být hodně polopatický.

A i kdyby - já prostě nejsem na prodej. Klienty si vybírám.Sám.

Napsal jsem to tak, abys tím neměl práci?
Ty argumenty od tebe neurguji. Vím, na co máš a na co ne.¨
mám tě rád, tak tě nebudu přetěžovat.
25. 03. 2009 | 18:45

jarpor napsal(a):

SuP, Rumcajs

Nechci Vám mluvit do obchodní strategie, ale já bych si dal s koupí Vlka pozor... :-)

Kupujete přeběhlíka - volil ODS, aby to pak byli "géniové ze Strakovky" a dnes nedá dopustit na "oranies" ... tak bacha, i na obvinění z korumpování...
Aby Vás to pak nevykoplo ze sedla ...:-))

Jak je "odepsanej" to víte sami .. :-)))

Hezký večer
25. 03. 2009 | 19:10

Pocestny napsal(a):

supe, tento pekinéz má rodokmen jako samotný Čingischán, opatrně, abys nebyl nařčen z nestřídmého hýření...-)

Vlčák je na koksu, to je jasný...-)
Rychlej, údernej, vítěznej bílej nosík nejvyšší
Bacha na chrupavku, huňáči.
25. 03. 2009 | 19:13

Pocestny napsal(a):

jarpor,
o pronájmu vlčáka by si měli pánové promluvit s panem Maznicí, on mu huňáč drží morálku na dvorku....
Kterej ras by se zbavoval čilého rotvajlera??
25. 03. 2009 | 19:16

jarpor napsal(a):

Pocestný

To už nechám na těch pánech...
Jsou to moudří lidé s praxí, žádní političcí naivkové, jež na svět hledí z oken sněmoven a politických sekretariátů... :-)

Hezký večer
25. 03. 2009 | 20:14

dája napsal(a):

""Klaus je narcisistní orientální monarcha"". Výstižněně řečeno. Jenže pád Topolánkovy vlády v polovině evropského předsednictví je také jeho dílo a svědčí to o tom, že pověst republiky nejen u partnerů v EU mu neleží ani v patě, a to je u reprezentanta republiky neodpustitelné. Nad pravými důvody jeko konání raději ani neuvažuju, mohlo by mi být z toho zle.
Nekopejte zbytečně do vlády, která padla. Žádná vláda nemůže být dostatečně úspěšnou, pokud má tak vratkou parlamentní podporu.
Pokud bych měl být škodolibý, přál bych vítězství v předčasných volbách Paroubově armádě, aby si to včerejší vítězství jaxepatří vyžrala a vychutnala. Až skončí jejich vláda díky debilním populistickým nápadům katastrofálním státním deficitem, ne-li přímo bankrotem, tak snad ti anarchisticko-levicoví blázni, kteří jásají nad pádem pravicové vlády, dostanou rozum.
Slyšel jsem, že Paroubkovo vítězství mocně oslavovali i na ruské ambasádě, to je dost znepokojivé a taky to o něčem svědčí.
25. 03. 2009 | 21:49

SuP napsal(a):

Pánové, mně úúúúplně stačí ten vlk, co jsem si ho uhnal posedáváním po nevytápěných výrobních halách, při realizaci našich výtvorů....
A toho si odepíšu ze zdravotního pojištění, dyt je to Zadarmo!
25. 03. 2009 | 22:01

vlk napsal(a):

SuPe máš recht. tohohle kolegu ti sice nepřeji, ale dovolit si ho můžeš.
pocestnýmu bych, být tebou nevěřil.Viz jeho exkurz do české privatizace na Zeleném..
Chlapec je sice snaživej, leč dneska v rauši. Asi si ubalil, trošku vysmažil a má se za kinga.
A podle tohon to vypadá. měl by buď kalit nebo psát. Obojáí dohromady je jasná ostuda.
25. 03. 2009 | 22:15

jarpor napsal(a):

SuP

Tak na toho vlka je dobrá slanina ... protáhnout.. ale dyť víte kde a jak.. :-))

Hezký večer
25. 03. 2009 | 22:32

karel matousek napsal(a):

Skvela dikuze, neminim to ironicky. Nekdy by mel pan Stejskal vsechny nekam pozvat, abychom se vzajemne vizualizovali. Jinak se musim zastat Martina Bursika. Co mel s temi ..eh.. zenami delat? Situace uvnitr SZ nebyla dale unosna, musel se jich zbavit, jinak by prestiz strany dostala na frak jeste vic. Nakonec to ovsem mozna vladu skutecne potopilo, ovsem to on nemohl predvidat.
26. 03. 2009 | 00:08

Daniel SOLIS napsal(a):

Rafinovaná manipulace. Zajímavý pokus ze zámoří znejistit veřejnost jemným psycho-terorem dobře promyšlené propagandistické operace. Bravo Pehe! Skutečný mistr klamu! Velmi dobrá investice zákulisní atlantické neoliberální lobby. Aktivuje se vždy, když se váhy vychýlí doleva. Nádherný a elegantní příklad sugesce nebezpečí. Samozřejmě, že nic z toho, co bylo řečeno není pravda. Je to jen velmi šikovně za pravdu prodáváno, v rouchu logických vysvětlení a dobře seřazených polopravd. živoucí definice demagogie, apologetiky a sofizmu. Společensky velmi nebezpečné. Prostě nádhera, která nikdy nezklame!
26. 03. 2009 | 03:39

Kelly napsal(a):

Pane Pehe, Vy jste plný zášti a jedu. Nechtěl byste začít psát člány oproštněn od emocí? Vy na nikom nenecháte nitku suchou, ještě že se osobně neznáme. Nejen, že s Vámi nesouhlasím, to ale není nic tragického, ale irituje mě přímo tón, jakým tu štíte kolem sebe síru. Takové články by jste měl dostat od editora k přepracování s poznámkou "nejdříve si dejte studenou sprchu a pak začněte psát".
26. 03. 2009 | 05:55

stejskal napsal(a):

Už to plánuji bezmála rok, pane Matoušku ;-) (je to ale trochu organizačně a finančně náročné). Pevně věřím, že to jednou dotáhnu do konce.

Hezký den.

Libor Stejskal
26. 03. 2009 | 07:31

Fany napsal(a):

Hm,nic nového pan Pehe se opět (pokolikáté už?) vyznal ze své nenávisti k Václavu Klausovi.
26. 03. 2009 | 08:14

Marek napsal(a):

Pád vlády je nutný a změna poměrů ještě více. Bohatí neinvestují,zloději bohatnou nebo jen málo, krize se násobí, ale veškeré krize v historii neměly dobré pokračování...
26. 03. 2009 | 10:24

Pocestny napsal(a):

Stejskale, když trochu poodroluju vejš, vidím důkaz jak se ti práší z huby.

Už mne nebaví ani ty tvé manipulace, ani ty tvoje žvásty o kultuře a rovině, v testu jsi jen potvrdil, že jsem měl pravdu jen částečně.

Tohle je kromě psince pro socanské psí deprivanty ještě platforma na vylejvání mindráků pro deprivanty obecné,

než dopadnout jako ten psí zmetek, to si radši dám Kitkat -)

Vzhledem k tomu, že zjišťuju, jak je mi vlastně ukradené, co si zrovna ty myslíš o tom, co si myslím já, považuji za zbytečné ti to dál cpát.

Jediný závěr, který jsem si odsud odnesl, je ten, že je třeba dále být trpěliv.
Většina z vás totiž snad pojde dříve, než my zestárneme.
Tak si tu dál rokujte o všem, co nikdy nezměníte, protože jste právě to , co jste a pindání o skutcích druhých jest vám osudem uděleno jako přirozenost.

Tak Vaia con Dios, cabrones...
26. 03. 2009 | 11:11

stejskal napsal(a):

Vale, amigo!

Budete mi chybět. A dejte si jeden kitkat na mě ;-)

Libor Stejskal
26. 03. 2009 | 17:43

jarmila napsal(a):

Pan Pehe je člověk na svém místě, souhlasím
naprosto se vším co bylo řečeno.
Některé příspěvky vypovídají o svých autorech, na některých odpůrcích pana Pehe je vidět špetka sebereflexe ( např. "to všchno víme"
26. 03. 2009 | 21:42

znalec napsal(a):

Opravdu jsem se pobavil. Je to tak trochu vtipná a moudrá katarze tady bloumat. Především v komentářích!
26. 03. 2009 | 21:51

človíček napsal(a):

"To nejhorší je,že žádný společný duch mezi Čechy nepanuje.Co jeden staví - druhý boří, a tak to jde neustále." F.L.Čelakovský. ...bohužel!!!
27. 03. 2009 | 12:22

Tomas.Ronas napsal(a):

Ja myslim, ze EU pad ceske vlady prezije a Lisabonska smlouva bude tak jako tak prijata. EU by totiz prezila i to, kdyby z ni Ceska republika byla vyloucena. Jenom by mne zajimalo, nebyl to jisty pan Pehe, co si tu byl po podzimnich komunalnich volbach zcela jist, ze Topolanek jako predseda ODS i ceske vlady skoncil?
27. 03. 2009 | 15:56

Tomas.Ronas napsal(a):

Vidim tu pana Stejskala, zdravim! Stale ve strehu?
27. 03. 2009 | 15:58

Tomas.Ronas napsal(a):

Podle nejctenejsich prispevku je videt, ke komu se obcane v krizovych dobach obraceji, ano, jsou to myslenkovi guru!
27. 03. 2009 | 16:02

bigjirka napsal(a):

Pád Peheho nezabolí nikeho.

Pane Matoušku, nemáte pravdu. Strany začaly bolševisovat. To je velmi nedemokratický princip politické práce. Vyloučit někoho z jakékoli demokratické organizace je velmi těžké a podle mne to rozumně lze jen na základě konkrétních důkazů nemorálnosti.
28. 03. 2009 | 22:30

Free Ringback Tones napsal(a):

thanks you very much for your information
12. 03. 2010 | 04:33

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy