Issová, Mádl a Zelenka jsou možná pravičáci, demokraté ale ne

25. 04. 2010 | 09:26
Přečteno 18838 krát
Video Nevolte levici! Přemluv dědu a bábu!, které v režii Petra Zelenky natočili Martha Issová a Jiří Mádl, je tak neuvěřitelně hloupé a propagandistické, že rozumnější člověk si nemůže v prvním šoku nepoložit otázku, zda to není mystifikace nebo dokonce rafinovaná součást kampaně levice. Bohužel se po přečtení výroků hlavních aktérů dozvíme, že je to myšleno vážně, ačkoliv vzhledem ke kritickým postojům některých tvůrců video klipu k (pražské) Občanské demokratické straně má být onou pravicí, pro níž se podle video klipu mají nadchnout dědečkové a babičky pod nátlakem mladých lidí, zřejmě TOP 09, možná Věci veřejné.

Demokratická levice, tedy především sociální demokracie, by neprohloupila, kdyby požádala autory klipu, zda by jejich výtvor nemohla použít ve své volební kampani. Slovník i styl video klipu totiž vypovídají o intelektuálních obzorech skalních pravicových voličů, a potažmo i politické pravice, více, než kdy může vypovědět kterýkoliv předák ČSSD nebo levicový komentátor.

Klip je nejen propagandisticky černobílý, urážlivý a místy vulgární, ale je také ukázkou myšlení založeného na hrubé verzi sociálního darwinismu. Staří lidé jsou podle něj už jen jakási sociální přítěž s levicovými sympatiemi, které je nutné donutit, třeba i za cenu emocionálního vydírání ze strany jejich vnuček a vnuků, aby politicky „prozřeli“.

Pokud nedemokratické útoky na levici, sprostý nátlak na starší lidi, vulgarismy a primitivní neoliberalismus, pepřený sociálním darwinismem, vskutku reprezentují myšlenkové obzory „pravice“, pak by měl každý demokraticky smýšlející občan udělat vše, aby se taková pravice nedostala k moci. Ku škodě té slušnější politické pravice, kterou reprezentuje třeba Karel Schwarzenberg, je Zelenkův video klip skutečnou medvědí službou.

Levice je v něm portrétována infernálně: tedy ve stylu navozeném pekelnými obrazy hořícího nápisu KSČSSD na programové konferenci ODS, které mohl pro změnu klidně režírovat Filip Renč. Prostě politický primitivismus par excellence.

Ústřední motiv video klipu o nátlaku na seniory je navíc, řečeno slušně, „zcizen“ z videa americké aktivistky Sarah Silvermanové. Symptomatické pro český kontext pak je, že když už si česká politika nebo zábavní průmysl „půjčí“ něco, co se stalo fenoménem na Západě, zejména v USA, zaručeně popletou nebo převrátí původní smysl, popřípadě celou věc trapným způsobem provinciálně rozmělní do podoby české bramboračky.

Silvermanová sice také vyzývá k emocionálnímu „nátlaku“ mladých na seniory, když žádá, aby mladí donutili své bohaté židovské dědečky a babičky, užívající si důchodového věku na Floridě, volit Baracka Obamu. Jednou tezí jejího klipu je, že někteří bohatí židovští senioři zapomněli na své liberálně levicové kořeny, z nichž vzešli, a je nutné je z jejich mentálního zpohodlnění vytrhnout dříve, než Republikáni opět „ukradnou“ hlasování na Floridě, a tím i celé prezidentské volby, tak, jak to udělali v roce 2000, když kvůli hlasování na Floridě porazil George W. Bush Al Gorea.

V českém klipu se má naopak úspěšná a dravá pravicová mládež vypravit za svými babičkami a dědečky, kteří jsou vykresleni převážně jako venkovští balíci a chudáci. Levici volí zřejmě kvůli svému nepříznivému sociálnímu postavení, přičemž si prý neuvědomují, že tím dozajista na léta dopředu „zavaří“ svým vnukům a vnučkám. Zatímco v americkém klipu je myšlení židovských seniorů údajně poněkud zpohodlněné, protože se mají příliš dobře, v českém klipu jsou mysli důchodců zatemněné, neboť jsou chudí, takže podléhají iluzím o levici. Mají ovšem možnost se na svůj ubohý status i iluze vykašlat a obětovat se pro budoucnost naší mladé generace.

Tím bude podle klipu jaksi „naplněna“ jejich poslední role ve vesměs zpackaných životech, kdy tady 40 let vládla „levice“. Mají prý, dědečkové a babičky, selektivní paměť, takže si pamatují jen pěkné věci. Dorost, poučený Issovou a Mádlem, jim tudíž musí popravdě připomenout, jako to tady bylo. Nelze těm chudákům dovolit, aby se jejich zásluhou démon levice znovu chopil moci.

Je to sprostá a urážlivá manipulace nejen proto, že se starým lidem mezi řádky de facto říká, že když už to tady jejich generace jednou „po…“, mají to teď v zájmů pravicových mládežníků „nepo….“ znovu, načež, po splnění úkolu, mají nejspíš, jak naše energická a „ohleduplná“ mladá generace též občas starším lidem říká, „zalézt zpátky do hrobu“.

Demokratického myšlení, nějakého soucitu a slušnosti se v Zelenkově klipu nedostává. Nejen ve vztahu ke starým lidem, ale i politicky. Házení celé levice do jednoho pytle v podobě pekelných varování před „KSČSSD“ nebo, jak to rád dělá jeden starý (ale evidentně, navzdory svému věku, výjimečně uvědomělý politolog), v podobě varování před nástupem „rudého bloku“ a změně režimu, je po dvaceti letech od pádu komunistického režimu skutečnou ukázkou buď lenosti myšlení nebo novodobé verze bolševismu.

Ostatně bolševická nesnášenlivost v podobě jakéhosi novodobého svazáctví je čímsi, co otřese každým demokratem, ať už pravicově nebo levicově smýšlejícím, jakmile Zelenkův klip shlédne. Uvědomí si totiž, že pravicoví svazáci v klipu, Issová a Mádl, se mentálně nijak neliší od těch komunistických z padesátých let minulého století. A to je tristní zjištění, které znamená, že demokracie u nás zatím není zdaleka v bezpečí.Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

hoven napsal(a):

"neuvěřitelně hloupé a propagandistické"...neobolševický kometátor pehe píše autobiografii???
25. 04. 2010 | 09:38

alarm napsal(a):

Pane Pehe přečtěte si komentář génia Jiřího Kráma. http://kram.blog.idnes.cz/c... Vy si myslíte, že nějste plešatý dědula ze kterého si tropí legraci? Měli do klipu přidat něco o nevystudovaných politologech. Snad někdo udělá klip o vás politologovi - pinglovi.
25. 04. 2010 | 09:39

vlaďa napsal(a):

I ty, Brute? :)))
25. 04. 2010 | 09:45

Jan napsal(a):

...suchary, "levopravé vzorňáky" a šťoury to značně rozčílí...
z webu karikaturisty Dwořáka http://oldrichdworak.sblog.cz/ Přesně můj názor!
25. 04. 2010 | 09:47

radek napsal(a):

Souhlas, není co dodat k blogu autora.
25. 04. 2010 | 09:49

vuhl napsal(a):

Tak voni jsou pane Mádl a slečna Issová pamětníky ?Vy víte,jak my staří jsme vám všechno během svého života po....i a vy to dnes za nás dáte do pořádku.No to nás i všechny budoucí generace potěš pámbu a všichni svatí.Vzpomněl jsem si na heslo my jsme mládež nová,mládež Gottwaldova.Tenkrát takoví usmrkanci jako vy také slíbili,že až to vezmou do ruky oni,tak uvidíme.Kdo vám a kolik za takovou kravinu zaplatil ?Už jsme si ale měli pomalu zvykat,že naši mladí herci udělají ze sebe za peníze cokoliv,aniž by to zavánělo uměním.
25. 04. 2010 | 09:51

Kamil napsal(a):

Autorovi:
Nezlobte se, ale ti mladí nadějní umělci, tvůrci klipu, nemohou být tak neskonale tupí, aby to mysleli vážně. Trvám na svém závěru, že to je provokace, nebo pokus o tvrdou recesi, který se nepovedl.
25. 04. 2010 | 09:51

Tupelo napsal(a):

Pane Pehe, mate pravdu, v prvnim okamziku me napadlo ze to nemuze byt mysleno vazne a to i vzhledem k reziserove minulosti (mystifikace). Pote jsem si myslel ze p. Zelenka pouze zmystifikoval herce, aby na nich pozdeji dokladoval, jak je lehke v CR manipulovat. No a po shlednuti nejake debaty na CT musim uznat ze jsem se mylil. Tim hur ve volbach pro ceskou pravici.
25. 04. 2010 | 09:56

Béda napsal(a):

Souhlas.

Pravicoví svazáci vystupující v klipu dehonestují starou generaci - klapačky, obrazy duševně mimóznáích přestárlích jedinců, hážou je všechny na jednu hromadu - traktor (vesničtí balíci)... zřejmě vycházejí ze svých individuálních zkušeností se svými vlastními předky. Nerozlišují skutečnost, že mezi těmi starými a přestárlími důchodci jsou i vědci, lékaři, vynálezci, učitelé ...

A sami u své generace voličů vstupujících do života nediferencují. Nikde tam nenajdete paušalizace a pseudokomická přirovnání typu použitého v klipu, že jde o generaci, která má v hlavě pouze to anebo ono.
25. 04. 2010 | 09:56

hoven napsal(a):

agresivní důchodce pehe brání sveho soudruha paroubka do roztrhání těla. jako ti žlučovití staří bolševici , co na mitincích čssd napadají mladé lidi holema a berlema.
25. 04. 2010 | 09:56

Kateřina napsal(a):

Podle mě je stáří důležitá etapa lidského života. A měla by být příjemná. Šťastné stařeny říkají, že život je jako procitání. Dále se vyvíjejí, místo aby jen stárly.

Přidám ještě jeden můj levico-středo-pravico názor:
Máme znalosti mnoha generací, vyspělou techniku, Země je úrodná, a proto by tu každý mohl žít šťasně v blahobytu a svobodě. Bída a nedostatky nejsou nic samozřejmého. Jsou tu kvůli dravým chamtivcům.
25. 04. 2010 | 09:59

Béda napsal(a):

hovne,

pamatujete na příkladné svazáky - vajíčkáře, organizované skrze facebook na mítincích ČSSD?

A pak se to nějak vymklo. Nějací podobní svazáci zabloudili i na mítink ODS.
25. 04. 2010 | 10:00

Tupelo napsal(a):

A jeste, zajimavy nazor p. Cveka ( http://www.blisty.cz/2010/4... ), JarPore, tentokrat uvozovky chybet nebudou :) :

"
Dělat rovnítko mezi levicí a komunisty je naprostý nesmysl, hodný komunistického falšování dějin. Selektivní paměť nemají jen staří lidé, ale všichni lidé - navíc spousta starých lidí jsou posledními svědky komunistického útlaku... Občas se začínám děsit "mladých" lidí, kteří si závažnost takového tématu vůbec neuvědomují a pouze podléhají ideologickému "antikomunismu", který je blíže bolševismu a normalizaci, než celá ČSSD.

"Komunisti přiměli nejlepší lidi téhle země k emigraci" (dost nepřesná generalizace, ale budiž) = zamyslete se tedy nad tím, kdo jsou naši "pravicoví" politici - jsou to ti, kdo se vrátili z emigrace, nebo jsou to ti, kdo tu zůstali, ohnuli hřbet a byli normalizací vychováni?

Nemám sílu to vidět celé... Snad právě proto, že jsem přesvědčený a zarytý antikomunista. Zelenka, Mádl a Issová jen ukázali svou prodejnost, povrchnost a komunistický způsob myšlení, který tuto společnost ovládá. S pravicí nebo levicí to nemá nic společného. Je to normalizace.

Pozn. JČ: Ten klip je nesmírně zajímavý tím, jak transformuje americký židovský klip, na podporu Baracka Obamy, který snad na osmdesát procent obšlehl, přesto je však český klip úplně jiný. Podrobnější srovnání by vypovědělo strašně mnoho. Jak Zelenka proměnil ty obšlehnuté americké motivy. On ten americký klip v podstatě "přeložil" do českých poměrů. Hodně vypovídá, jak to udělal. Pokusím se k věci vrátit podrobněji, jakmile bude čas.
"
25. 04. 2010 | 10:02

BK napsal(a):

Útočit na staré lidi je ubohost.
Stárnutí není věcí názoru či volby, ale proces, kterému se nevyhnou ani Issová s Mádlem.
Jen o tom ve své hlouposti ještě neví.
Hrobečky, do kterých by rádi nastrkali dědky a báby, si dnešní horliví svazáci kopou sami pro sebe.
25. 04. 2010 | 10:06

almost glossed™ napsal(a):

Ten klip je vějičkou pro (nejen, ale hlavně) prvovoliče, jak správně píše M.Šindelář http://www.denikreferendum....

Nekorektnost je adrenalin a oni to udělají. Budou agitovat, budou volit. Vážně se nedá očekávat, že by to nějak více aktivizovalo starší lidi a odpůrce klipu.

Ty to pouze znechutí a čistě statisticky to povede k tomu, že jich více zůstane v den voleb doma.

Ještě dodávám, že na půvdodních snímcích z klipu bylo zřetelné logo IDNES. Zajímala by mě role tohoto Svazáckého magazínu Dnes v akci. Podle mého názoru nebude nulová.
25. 04. 2010 | 10:06

J.H. napsal(a):

BK

vy jste vystihl jádro věci. Ty hloupoučké celerity (b je vynecháno úmyslně)jsou přesvědčeny, že hlásením se k pravici získávají punc něčeho lepšího. Připadají si jako součást vyšší společnosti. Stáří je od nich daleko a protože v hlavě asi moc inteligence nemají, tak moc dopředu nevidí. Jejich stáří a především stáří jejich vrstevníků, kteří nemají takové možnosti výdělku, může být jejich vlastním přičiněním horší než stáří těch současných.
25. 04. 2010 | 10:25

hoven napsal(a):

béda,
pamatuju, jak paroubek dostal vajíčkem. mladí nemají holt staré rigidní bolševiky v lásce. taky si pamatuju, jak si paroubek pak zaplatil neonacisty z kočkovi ochranky, kteří rozbili topolánkovi hlavu kamenem.
25. 04. 2010 | 10:25

Nuba napsal(a):

Souhlasím se všemi, kteří nevěřícně kroutí hlavou

Být jiná doba, tak tihleti protagonisté by byli jako jedni z prvních jmenováni do občanských tribunálů a při hulákání Hitlera by nadšeně hajlovali.

Je to hodně špatné vysvědčení. Nekulturnost, netolerance, arogance a sprostota. Tohle nazvat recesí může skutečně jen fanatik.

Zrcadlo, které se snažili nastavit starším lidem, by měli namířit sami na sebe. Oni samotní jsou svou horlivou hloupostí tím největším nebezpečím.

Ale pořád si nechávám rezervu, že to snad nemysleli vážně
25. 04. 2010 | 10:30

,matů napsal(a):

Vážně postrádám nějaká vyjádření čelních představitelů ODS.Snad ještě o klipu neslyšeli nebo jej neviděli.Doufám,že se postaví čelem k problému a podají vysvětlení za tuto medvědí(špatnou) službu.Můžou i poděkovat hercům a režiséru,ukažte se jací jste.Určitě máte prsty ve stažení klipu a diskuzi o něm.Snad vám vadila fotka presidenta (stařečka) v úvodu klipu.
25. 04. 2010 | 10:36

honza napsal(a):

Nikdy jsem si o mladých "hereckých" rychlokvaškách nedělal iluze, ale teď se předvedli v plné nahotě a ukázali svoji duševní ubohost. Ti, kteří nikdy pro společnost žádné hodnoty nevytvořili, budou radit těm, co celý život poctivě pracovali, koho mají volit (Ička a spol.).Je to nechutné.
25. 04. 2010 | 10:37

Béda napsal(a):

hovne,

jistě si taky pamatujete, jak jeden z mladých svazáků organizovaných "anonymně" skrze facebook trefil důchodce vajíčkem z bezprostřední blízkosti do obličeje.

Btw: již se prokázalo, kdo ty neonacisty najmul? Mně se spíše zdálo, že si s náckama rozumí lépe ODS (viz přátelské besedy MT s p. Edelmanovou, účast p. Vidíma v Ordo lumen templi) a že ke Kočkům mají stejně blízko Paroubek jako p. Íčko a Gandalovič.
25. 04. 2010 | 10:37

dennis napsal(a):

Uprimne, mi je tech mladych hercu lito. Netusim, jak se s touhle popularitou vyrovnaji. Zda v zajmu vlastni integrity budou statecne trvat na tom, ze to delali proto, ze s takovymi postoji sympatizuji skutecne. Nebo daji pruchod "pravde", ze to mela byt jen fraska, kterou nekteri proste jen nepochopili. Oba jsem je vzdy povazoval za vzdelane, inteligentni a citlive. Ze by prijali takove role, to bych necekal. Povazoval jsem je i pres jejich mladi za osobnosti docela vyzrale. Nechci verit, ze by byli schopni se s temi figurkami ztotoznit, ze by byli citove tak okorali, tak drsni. V tehle chvili z cele kauzy myslim nejvic na ne.
25. 04. 2010 | 10:39

,matů napsal(a):

Dodatek,i představitelů TOP09,Věci veřejných ajiných pravicových stran.
25. 04. 2010 | 10:40

honza napsal(a):

hovínko,tebe už zase v Bohnicích pustili k netu?
25. 04. 2010 | 10:40

vuhl napsal(a):

hoven
Pane vachmajstr,vy jste chytrééj-napište to do raportu na písecké velitelství,že jste viděl,jak nějakej Paroubek zaplatil kočkoví nacisty,aby rozbili palici nějakýmu topolánkovi.To budou v Písku koukat !
25. 04. 2010 | 10:42

bolševikobijec napsal(a):

Výborný klip , který vytáčí oranžové komsomolce)i bolševickou pakáž). Upozorńuji slaboduché (Pehe a spol.), že to bylo určené pro mladé rozhodnuté nevolit levicovou katastrofu, kteří by mohli takto ovivlnit své prarodiče . Hlupáci co tady píšou kraviny se jen dokonale znemožňují.
25. 04. 2010 | 10:56

xx napsal(a):

Souhlasim ze to je pitome.

Myslim si ze to nebylo mysleno vazne.

Myslim si ze Pehe naletel.

Myslim si ze Pehe naletel a v zatmeni vzteku nad urazkou levice se neovladl a pouzil temer stejnou davku pitomych argumentu, jen v opacnem gardu.

Jestli to ovsem take Pehe neminil jako drznou recesi a mystifikaci verejnosti ;)
Na druhou stranu, je obecne znamo ze ty nejpitomejsi reklamy byvaji nejucinnejsi.

Pehe si muse vykladat co chce o inteligenci volicu. Ta je proste prachbidna nepric politickym spektrem a na lidi proste tyhle trapne pitomosti zabiraji.

Dokladem budiz jedna z nejuspesnejsich reklam u nas na praci prasek Vizir. Vy zirate, my zirame. Ja taky ziram. Co ten Pehe, ovenceny vzdelanim dokaze vyplodit. Neuveritelne.
25. 04. 2010 | 10:58

Jemnický napsal(a):

Mnoho povyku pro nic, pane Phehe. Ani bych si ten klip nepustil, nebýt vašeho blogu. Prarodiče už nemám, a aby nevolili bolševiky v rudém nebo oranžovém, to bych je věru přemlouvat nemusel. Klip je postaven na absurditách stejně jako celá naše politika. Nemáte jiná témata na den Páně?

Jemnický
25. 04. 2010 | 11:05

hoven napsal(a):

béda,
hahahaha, já vim, paroubek kočku v podstatě nezná. duričku v životě neviděl a o radaru si myslel, že je to radáreček(než mu vyšinutý fanatický komunista zaorálek vysvětlil, že je to radar) a celoudobu spal na zadním sedadle!!!!!!!..... jak si může dospělej člověk takhle nechat vymývat mozek....
25. 04. 2010 | 11:07

Jana napsal(a):

Opravdu doporučuji levici, aby tento klip co nejčastěji prezentovala na setkáních s občany, protože to bude pro ně ta nejlepší propaganda! Ošklivá káčátka českého filmu Mádl a Issová udělali svým miláčkům medvědí službu. Kde byl Mádl, když jeho oblíbenec Richter chtěl vzít divadlům dotace?
25. 04. 2010 | 11:08

Pepa Řepa napsal(a):

Chtěl bych dodat
nikoho však nenutím
malé věci
řešte ruky mávnutím
nedopadnete tak
jako Škrhola
nebudou Vás považovat
za......

Za kohopak, pane Pehe?
25. 04. 2010 | 11:10

Medikolog napsal(a):

Když jsem ten klip viděl poprvé, vyvolal ve mě asociaci na reklamu na čokoládu Milka a na hlavní postavu komiksu "Ze zvířecího světa" - kterým se tímto okamžitě omlouvám - nikdy nebyli tak sprostí a drzí jako ti dva komedianti - Issová a Mádl. Tak hloupou reklamu na pravici bych nečekal ani počátkem 19. století - tehdy by asi mířila k nesvéprávným analfabetům a četl by ji pan farář při nedělním kázání.. Ale i ten by ji nejprve upravil do méněblba. Komedianti za každého režimu hráli a hrají role, za keré jim někdo pořádně zaplatí. Nikdo je k tomu nenutil a nenutí - vždy mohli jít pracovat. Přepych vydržovat si komedianty si mohli a mohou dovolit jenom ti bohatí. A ten kdo platí je zákazník (mecenáš) a běda, když není spokojen. Až za reálného socialismu umělce platil stát - za totéž. "Mistři" mohli a mohou ohnout hřbet před principálem, nebo nad ponkem (pokud by uměli a byli ochotní pracovat). Zajímavé, že tento bolševismus v umění - granty a dotace divadlům, galeriím, filmové produkci, atd přetrvávají, i když všichni ostatní musejí žít z toho, co vydělají. Když chtějí Iserová s Mádlem šetřit, ať ekonomicky táhnou nějaké divadlo včetně tržního nájemného, služeb a inkasa z výtěžku z prodeje vstupenek a až z toho co zbyde po zaplacení daní ať si vytvoří reservu a mzdový fond a zasadí se, aby to tak bylo v umění všude, včetně financování Čt z reklam, bez vyděračských poplatků - správně pravicově a průhledně.. Pak teprve budou důvěryhodní. Takhle to zatím vypadá podle staré hlášky:"Poctivým panenkám zůstalo bláto, dámičkám z hampejzu připadlo zlato."
25. 04. 2010 | 11:13

Béda napsal(a):

hovne,

jak se zdá Rodina pana Kočky je v politických kruzích velice oblíbena jak stran pravice, tak levice. O panu Ďuričkovi se dá říct, že je to takříkajíc rodinný přítel Topolánků - Talmanů, radáreček byl v podání p. Topolánka jednou proti Íránu a KLDR, pak proti Rusům, v čase summitu NATO, pak v žádném případě proti Rusům, byl zcela neškodný, protože všude každým dnem umírají lidé...

Paroubek (který dle mého je morálně z naprosto stejného těsta jako Topolánek - akorát je jeho kulantnější obdobou) spal na sedadle, zatímco Mirda létal po dálnici rychlostí přes 200, aby stihnul tenis v Brně, letadélkem si udělal malé intermezzo v rakouských Alpách, aby se na státní trovy odreagoval, rád létal na účet "volaného" do Itálie...

Holt taková normální Rodinka.
25. 04. 2010 | 11:18

vlk napsal(a):

No tad bude úplně jiná mela než diskus e o tomtéž pod Sanaahem.. Proč? Protože sem dorazila diskuterská spodina.Typu
hoven
alarm

takže speciálně pro ně dva linky:
https://www.youtube.com/watc...
a
http://revue.idnes.cz/polic...

bohužel třetí a nejlepší Premluv Madlu uz z Tubky zmizel. Jistě by se hochům moc líbil.
Jistě budou potěšeni.
25. 04. 2010 | 11:22

Rumcajs napsal(a):

Musím říci, že jsem si původně taky myslel, že se jedná o levicový propagandistický blábol.
Se skřípěním zubů jsem dokonce musel přiznat, že povedený.

Trochu mi zatrnulo, když jsem se dočetl v novinách, že to bylo myšleno vážně.

Bohužel, se to může směle postavit po bok
propagandistické úrovni ČSSD. Na druhou stranu, u Mádla se jedná o individuální akci, postavenou na osobním přesvědčení, kdežto akce ČSSD je to masový a promyšlený jev.
25. 04. 2010 | 11:25

Béda napsal(a):

Rumcajs,

celé je to postaveno na známé skutečnosti, že mediálně známé tváře táhnou (viz R.John...).

Autoři zřejmě prvoplánově počítali s tím, že potáhnou prvovoliče, kteří nepobrali v životě mnoho zkušeností a dají bez nějaké hlubší analýzy na jednostranné řeči svých úspěšnějších pseudoidolů.
25. 04. 2010 | 11:29

hoven napsal(a):

beda,
samozřejmě, každej má máslo na hlavě, jenže topolánek neměl vždycky kvuli všemu vylhavací "tiskofku" jako paroubek. ten neobolševik se na to koryto tak třese, že už jenom z principu mu přeju, aby byl opět druhý vítěz. nesnášim populisty.
25. 04. 2010 | 11:29

Alex napsal(a):

Je to tak. Pokud se začne forma a dokonce bez obsahu vymykat jakýmkoli mezím, stane se brzy komunikační prostor jen a jen žumpou. Část české pravice ničím jiným než tou bezobsažnou žumpou není - jak u některých komentátorů, tak u některých umělců, tak i u části veřejnosti včetně části té mládeže.
25. 04. 2010 | 11:33

xx napsal(a):

Kdyz uz jsme u toho, pokud by to byla provokace ze strany levice, myslite si ze by pak autori a protagioniste v mediich prohlasili, ze to nebylo mysleno smrtelne vazne ?

Je prece jasne, ze pokud by byl ucel na diskreditaci pravice, tak je nutnou podminkou dohrat to az do konce.

Stejne tak to plati, pokud by to byla jenom resece, nebo-li mystifikace.
Kdyz se nad tim zamyslim, rikam si ze to bude spis ta snaha levice o diskreditaci. Madl a Issova jsou jenom najemni sasci, za penize odehraji jakykoli kus. Proc ne.

A pak je nutne se zeptat - "cui bono" vazeni, cui bono. Takovouhle pitomost proste musi odsoudit kazdej levicak i vetsina pravicaku. Dojde to ale jen malokomu.

Ucel sveti prostredky ?

Je to hnus tahle predvolebni kampan.
25. 04. 2010 | 11:40

Nemo napsal(a):

Tento klip ukázal pravou tvář pravice. Nejdříve chování vlka v rouše berančím a plno slibů. Když to nepomáhá, nastupuje síla a nátlak. Nestydí se proti starým prarodičům poštvat své vnuky. Je dobře, že klip ukázal důchodcům, kteří jsou schopni uvěřit podvodníkům všeho kalibru, a to i přes neustálá varování, pravdu o pravici v plné její nahotě. A nejen důchodcům.
25. 04. 2010 | 11:46

*** napsal(a):

Pehe

tak vy jste se v těch sociálních fekáliích také vymáchal... Měl jsem za to, že jste "politolog", zatím jste tu vytvořil "POLITOBLOG" jako velmi nadějný "korytolog".
No pravda je, že ten sloní trus se špatně seškrabuje co?

vlk
to neberte vážně, to je jen folklór, ale že se v tom upatlal Pehe, to jsem tedy mírně řečeno - dojat.
25. 04. 2010 | 11:46

Konrad napsal(a):

Zadna recese to nebyla, herec Madl, (viz rozhovory v casopisech)se hlasi k TOP 09, reziser Zelenka dlouhodobe k ODS. Pravice ma proste na krku dalsi ostudu,srovnatelnou s zhruba rok starym klipem ODS, kde se podobne ztrapnil herec a senator Topfer.
25. 04. 2010 | 11:53

Tupelo napsal(a):

vlku, to video o tom, jak pravicovou agitku profesionalnich umelcu vidi umelec lidovy (samozrejme v nadsazce, v intencich puvodniho klipu) je zde: http://video.yahoo.com/watc... .
25. 04. 2010 | 11:53

Béda napsal(a):

vlk,

z toho druhého odkazu plyne, že taťka Jirky Mádla je trestně stíhaným prachatickým zastupitelem za ODS.

Žeby jablíčko padlo tak daleko od otcovského stromu? Žeby synek konspirativně vytáhnul proti taťkovi a nechal se zlákat opozicí ke konspirativnímu klipu?

Kdo chce ať tomu věří,
anebo ať tam (do Prachatic) běží.
25. 04. 2010 | 11:56

Josef K. napsal(a):

Celý ten klip je "stalinistický" pohled na svět. Podivný koktejl lidské nesnášenlivosti ospravedlněné čímsi právem na jakousi budoucnost. Někteří vědí, autoři to nejsou, že budoucnost nelze předvídat a že budoucnost je relativní pojem. Budoucnost pro jedny je přítomnost pro jiné... Ten klip připomenul rozjařené mládí organizované v rudých gardách popravujících své otce a matky ve jménu velkého Maa, stejně jako čekistické komsomolské úderky a první členy normalizačního svazu mládeže, odsuzující "všetko, čo je a bolo shnilé- nechť odpadně", či jak to říkal velký právník Gustav Husák. A pan nonkorfomní režisér svou nevzdělaností a absencí jakékoliv kultury způsobil- některým pamětníkům- mrazení v zádech.
Kdo je to pan Petr Zelenka? Rodiče poměrně aktivní v normalizační televizi pod vedením jiného Zelenky....
Přesto však ten klip může sehrát jednu pozitivní roli. Část populace se začně ptát sama sebe po smyslu dělení společnosti na jedno a druhé na pozadí nezřízené korupce politických stran, zjevně protizákonného jednání významné množiny exponentů politických stran. Pro pana Zeleneku: bolševická revoluce získala v Rusku podporu díky zvířeckosti bolševiků, se kterou likvidovali poválečnou kriminalitu (aby pak nastolili zcela novou). Podporovaly je všechny vrstvy.
Pan Zelenka je se svým oddílem postpubertálních hvězdiček nositelem nejhrubšího totalitarismu, ideologem primitivismu. Svému Dostojevskému zjevně nerozumí.
Dokud tato společnost nenajde sílu říci pravdu o době normalizace, bude zde patrně stále více zelinkavo. To je budoucnost všech protagonistů v pozdním věku.
25. 04. 2010 | 11:57

radek napsal(a):

vlk

nemáte na mysli tento?
http://video.yahoo.com/watc...
25. 04. 2010 | 11:58

bigjirka napsal(a):

blbý klip, blbý blog, blbá diskuse
25. 04. 2010 | 11:59

jos napsal(a):

Bezcitná arogantní sprostota, předvedená Zelenkou, Mádlem a Issovou, to je jeden z výsledků ideologické okupace většiny médií a vzdělávacích a kulturních institucí tím, co se u nás nazývá pravice.No, Nečas Zelenku, Mádla a Issovou hájí. Alespoň je jasno kdo tady šíří nenávist. Ta parodie, která zmizela z You tube je teď na téhle adrese http://www.bomba.cz/video/p...
25. 04. 2010 | 12:01

Kritik napsal(a):

Pěkný článek o primitivní demagogii, jíž bohužel propadá stále více lidí. Že by zde žilo tolik zabedněnců? Kde se vzali v národu, který se může chlubit svými předky, kteří svou odvahou a moudrostí kdysi pomáhali přetvářet Evropu?

[Přísloví 14:8]  Moudrost rozvážného je vědět kudy kam, tupost hlupáků je pěstovat sebeklam.
25. 04. 2010 | 12:02

vlk napsal(a):

Ah tak..
..
Rumcajs
buď tak laskav a najeď si na ten druhý link , co jsme tam dal, aby s měl jasno, jaké kořeny má pravicovost Mádlovy rodiny. Je taková, no řekl bych klasická. Česká klasická pravicovost.

A tím s e dostávám k další "skvělé" analýze nicku
xx
Doporučuji mu stejný odkaz. aby dostal přesvědčivou odpoěvď na svou otázku cui bono?

Výhra pravice má totiž v Mádlovic rodince dost jasnou prioritu.

Nadporučíku
nesdílím tvůj názor na Peheho. On na rozdíl od mnohých žádné koryto nepotřebuje. Umí se prokazatelně uživit vlastní prací. A to třeba i za situace, že ta práce není nic lepšího než umývání nádobí.

Tupelo
díky za link..
Jsem rád, že to druhé video nezmizelo ze světa.

Takže pravicová elito:
hovne
alarme
bolševikobijec

u toho posledního - s tak úderným nickem by mne moc zajímalo, jak byl ty bolševiky do 17.11.1989

Jistě nejen mne. Že by s eo své statečné skutky nevídané chrabrosti podělil. Věřím,že stejskal by mu na to určo poskytl rád samostatný blog. Už proto, aby Aktuálně mělo solokapra!
Zorro mstitel bolševického Česka konečně odhalil svou tvář!
25. 04. 2010 | 12:09

*** napsal(a):

vlk

tvá námitka je přirozená, nicméně se domnívám, že do takových fekálií jako je tento klip se politolog pouštět nemusí.
Jedině že by to potřeboval sám někde přihřát. Ale to nechám na rozhledu jiných názorů.
***
Odcházím na BoRo.

ještě toto
rcptch - liberian or /...?/
25. 04. 2010 | 12:17

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý text (hanlivé komolení jména pol. strany, KSČSSD; ODSS také mažu), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
25. 04. 2010 | 12:33

Yvan napsal(a):

No teda, musím říci, že mi ten klip vyrazil dech. čekal jsem z reakcí, že to bude průšvih, ale přece jenom ve mně byla jiskřička naděje, že je to sranda na druhou. A ono je to tak blbý, jakoby si to vymyslel někdo z Tvrdíkova štábu. Tomu se říká medvědí služba a vokecat to nejde, jako nešlo okecat, že Evropě to osladíme. Já chci někoho normálního, ty svazácký agitky mi lezou na nervy a to jsem byl v SSM, stejně jako Langer s Paroubkem.
25. 04. 2010 | 12:35

hoven napsal(a):

uerofederalista pehe by měl radši psát blogy o hroucení eurozony. euro se potápí a socani a jejich patolízalové dělají mrtvé brouky. jak to, že hlavní ideolog socbolševické evropské kominterny vyšinutý soudruh zaorálek nepřichází s dalšíma vizema o světlých zítřcích????? jenom se zabývají nesmyslama ala madluv klip
25. 04. 2010 | 12:44

prirodovedec napsal(a):

Vetsina podstatneho byla napsana u Sadiho Shanaaha:

http://blog.aktualne.centru...

Tady vidim diskutovat nicky, ktere tam zatim aktivne nezabloudily. My co jsme se tam vyradili, budeme zde zrejme mlcet.

Vlkem zminovana parodie puvodniho zelenky "premluv madlu" po smazani z youtube byla jeste vcera na yahoo:

http://video.yahoo.com/watc...

Az zmizi, bude asi zase jinde. Kazdopadne stoji za to videt videa v paru. :)

Muj jinde prezentovany postoj je bodove tento:

- Klip mi udelal velkou radost. Zboural totiz svoji existenci bezna komunikacni tabu a z autoru si diky forme klipu muze delat prcu nyni kdykoliv kdokoliv a na srovnatelne urovni (byt pokleslejsi je navic obtizne :) a editori jsou tam tolerantni). Neni nutne na autory brat ohledy, protoze jiste jako demokrate se ridi tim, ze to co adresuji druhym, muze byt adresovano jim. A co je zabavnejsi nez si delat sasky z sasku/hercu, kteri si obvykle delaji sasky z nas. :) Navic, protoze autori nastavili latku, nase reakce jsou jen reakce, nikoliv utoky. To je skvele, kdy clovek priste dostane sanci delat si srandu z p Issove a Madly :) a nebude mit pocit, ze on zbytecne utoci? :) Pravda autori zatim nekde zminili, ze polovina jim fandi a polovina je nenavidi. Srandisty zatim asi jeste nezahledli. :)

- Video ma podle mne mnoho vrstev a planu (ja letmo uvadel alespon ctyri), i kdyz mozna nektere vrstvy jsou autory nezamyslene. Kazdy tam vidi to svoje a podle toho reaguje (vita prvni plan, vadi mu prvni plan, ma z toho legraci, ...). I z reakci je videt, ze kazdy si v nem cokoliv najde. A to je idealni, protoze kazdy si to video muze posunout tam, kde je potrebuje.

- Je to viralni video (podle autoru) byt zrejme bylo puvodne cileno jen na teenagery, ale ted uz je sireno vsude. Navic prekvapive rychle vznikaji parodie. Nekteri diskutujici naznacuji, ze vlastne duchodci se nemaji rozcilovat, protoze nebylo urceno jim a ani se k nim nemelo dostat. Proto je podle mne nutne to viralne uchopit a sirit, sirit, sirit. Zejmena proto, ze az na vyjimky oficialni media mlci, mlci a mlci. Sirenim samozrejme muzeme delat autorum radost. :) A sirit az do tech vesnicek a k tem nejposlednejsim duchodcum. :) Tezko rici, kterou interpretacni vrstvu si lide z vesnic a duchodci vyberou a co z toho vyvodi. :) Navod Peheho, at je vyuzije CSSD ve sve kampani, je presny, koneckoncu jsme jej jiz diskutovali jinde.

- Nezastiram, ze klip mi vyhovuje a rozmazavani videa take, protoze je to v souladu s moji predstavou, ze v techto volbach musime zachranit Akademii ved a ceske vysoke skoly a klip k tomu ma sanci prispet. :)
25. 04. 2010 | 12:44

talcott napsal(a):

Děkuji za blog, mluví mi z duše.
25. 04. 2010 | 12:45

hoven napsal(a):

voliči čssd,
až řecko krachne a duchodci tam budou žebrat na ulici, tak se dobře podívejte. to je poslední stadium sociálního státu. 15 let si žrát na dluh a pak umřít hlady.
25. 04. 2010 | 12:48

xx napsal(a):

Vlku: ja myslim ze to je daleko prostsi. Jasnou prioritu maji vzdycky penize.

No mozna, ze jsou skutecne autori natolik primitivni, ze chteli timto klipem opravdu uprime vazne podporit pravici. Ale zda se mi to podivne, vzdyt ty reakce by musel cekat i blb. A ze to poslouzi levici je prece naprosto jasne.

Ale mozna ze tihle lide jsou opravdu natolik hloupi.

V kazdem pripade je jasne, ze to poslouzi levici a pokud se toho spravne chopi - coz Pehe dokazuje - tak ji to pomuze hodne.

Lide se bohuzel rozhoduji podle takovychto hlouposti.
25. 04. 2010 | 12:50

bigjirka napsal(a):

Jasně, chápu, pane Stejskale, manipulativní maz je nezbytný. ČSSD je **ČSSD, její Vůdce to říká na plnou hubu při každé příležitosti.
25. 04. 2010 | 12:57

insurgentes napsal(a):

Největší demokrat bylo odjakživa co? Bylo odjakživa Pehe.
25. 04. 2010 | 12:58

HaVrán napsal(a):

Pravičáctví je duševní choroba, Evropa je díky tomu, že se jí zmocnily hordy západních barbarů, stovky let vředem lidstva, v němž je demokracie zaměnována je za zastupitelskou demokracie, tedy fašismus se vším všudy... , v němž vládnoucí tlupa nejen loupí, ale i vraždí... Proti tomu občanská válka je elegantním řešením.
25. 04. 2010 | 13:08

hoven napsal(a):

HaVrán,
co máš v hlavě?? piliny??
25. 04. 2010 | 13:12

Alex napsal(a):

Hoven
Pokud to upravíte podle skutečnosti, nadšen asi nebudete. Řecko tam kde je přivedla 8-letá vláda pravice - výhradně pravice. Vy jste na tom bohužel mentálně tak, že se domníváte, že ke krachu může stát dovést 100%-ně jen a jen levice. Dle mého soudu je lépe se vyjadřovat o nezodpovědné politické reprezentaci. Mně je pojem levice pravice u zadele. Chtěl bych mít možnost volit zodpovědnou politickou stranu, která se zodpovědným způsobem stará o veřejné statky a správu státu v jeho prospěch a ve prospěch všech občanů.
25. 04. 2010 | 13:15

HaVrán napsal(a):

Tunelování státu vysokými platy těmi, kteří mají pro nás pracovat, na úkor těch, kteří si důchody nekřesťansky draho předlácejí, defraudování státního podílu v státních a polostátních podnicích nehoráznými "odměnami" defraudátorů-súrávců, fašisti přisátí svými platy k našim penězům - od poslanců, ministrů, ředitelů, náměstků, šéfů apodšéfů, šéfíků i podšéfíků státních a poloostátáních podniků, přes státní úředníky až po herce, zkrátka všichni ti, kteří jsou přisáti na naše peníze, které z nás servou státem, který si zprivatizovali, protože jiné zdroje již tito zločinci nemají, kteří již vše rozkradli a zdefraudovali, jiné zdroje , než krev a pol již nemají... Reforma je prostá, schválit zákon o nepromlčitelnosti jejich zločinů, postavit je před soud a vsadit do kriminálů a nakradené biliony zkonfiskovat a vrátit do státního rozpočtu
25. 04. 2010 | 13:19

xx napsal(a):

Alex: ale jdete, jestli v Recku vladla pravice jako je u nas ODS, neni divu ze tam nasekali takovy dluhy.

Kazdopadne, ty dluhy co ma recko nelze vytvorit za 8let, nelze je ani za 8 let zlikvidovat. To je vysledek hospodarske politiky poslednich 30 let.

Opravdovy pravicove myslici clovek, nemuze dnes ODS povazovat za pravicovou, ale prinejlepsim za stredovou populistickou stranu s mirnym odklonem do prava. Je to proste zrcadlo CSSD. Tu take opravdovy levicovy clovek nemuze povazovat za levicovou, ale spise stredovou s mirnym ale opravdu mirnym odklonem do leva.

Obecne, ODS a CSSD jsou hlavne populisti.
25. 04. 2010 | 13:21

hoven napsal(a):

Alex,
ja se nebudu hadat oto, kdo kdo byl v řecku větší populista a kdo více sliboval a uplácel voliče., jestli pravice nebo levice. není to podstatné. důležitý je, aby si všichni uvědomili, kam taková polita vede. řecko nakonec zbankrotuje, protože žadná pomoc už ho nezachrání. když více než polovina řeků pracuje ve statnim sektoru, kde nemají co na práci, chodí do duchodu v 56 a mají 8 tydnu dovolené as to vcšchno jenom za cenu sluhů, tak ted na tom budou hodně špatně. kdo u nás řiká, že zdroje jsou a dluhy se platit nemusí???
25. 04. 2010 | 13:22

xx napsal(a):

AlexL: a jeste doplnim, dejte statnim urednikum 15 platu, vytvorte statni urednicka mista nejmene pro 20% populace, a udrzujte tenhle stav rekneme 10 let a pak zkuste snizit z 15 na 14 platu rocne.

Uvidite co se stane a jak dlouho budete u moci.

To jenom aby jste mel predstavu, proc se s tim neda nic delat tak snadno a hlavne tak rychle.
25. 04. 2010 | 13:23

RasPutin napsal(a):

Milý pane Pehe,

myslím, že jste Petru Zelenkovi (jako davy jiných)naletěl. To, co o něm vím je, že je to velmi inteligentní a vzdělaný, už ne úplně mladý muž. Nedovedu si představit, že svůj klip myslel jinak, než jako skvělou mystifikaci, provokaci či zesměšnění neuvěřitelně stupidní volební kampaně ODS (ne, že by ta od ČSSD byla sofistikovanější). Jen škoda, že to není originál, pak by to bylo naprosto geniální.
V případě, že by to však bylo tak, jak soudíte Vy(čemuž odmítám věřit), lze dodat jen jedno: Pane Bože ochraňuj nás!!! A to nejsem věřící.
25. 04. 2010 | 13:31

veverka napsal(a):

"Ku škodě té slušnější politické pravice, kterou reprezentuje třeba Karel Schwarzenbergů"

Pehe blouzní.Politický notorický přeběhlík a převlíkač kabátů kníže a nejlepší ministr financí co neviděl krizi a co chtěl vládnout s komunisty jsou pro něj "slušnější politická pravice".Tento úlet bohužel značně degraduje jinak docela dobrý blog.
25. 04. 2010 | 13:33

veverka napsal(a):

RasPutin
Viděl jsem Zelenku s Šiklovou obhajovat tuhle prasárnu v Událostech.Ne není to provokace.Mysleli to vážně.Takže platí poslední část Tvého příspěvku.
25. 04. 2010 | 13:37

jo napsal(a):

Děkuji za tento blog. Jste nejlepší bloger na aktualne.cz. Samozřejmě souhlas 101%.
25. 04. 2010 | 13:49

Skalisko napsal(a):

Issová a Mádl za lepší zítřky! S Isoovou a Mádlem na věčné časy! Issová a Mádl bojují za třídní uvědomění! Kdo nejde s Issovou a Mádlem, jde proti nám!
25. 04. 2010 | 13:50

hoven napsal(a):

přemluvte dědu peheo , aby volil pravici.
25. 04. 2010 | 13:52

Zadražil napsal(a):

Pan Pehe se v závěru opět obává o demokracii. Co však pro něj je demokracií? Obávám se, že to pro něho znamená jeho posvátnou pravdu, tedy že jeho pojetí demokracie je jediné správné. Tím ovšem jeho obava o její bezpečí je skutečně oprávněná. Už proto, že taková demokracie ohrožuje princip svoboby. K té patří i daný klip.
25. 04. 2010 | 13:54

prirodovedec napsal(a):

vlk: Stern to napsal zajimaveji a vyhraneneji. :)

Kamil: A co kdyz jsou? :)

almost glossed: Kde je to logo idnes? A nebudte skepticky, staci to duchodcum ukazovat a uvidite, jak oziji. Verte mi. :)

Nuba: Sirte video, sirte. :) Nejlepe i premluv madlu :)

Dennis: Rozhodli se sami, proc lito?

RasPutin: Mozna mnozi Zelenkovi naleteli, ale dost mozna jim naletel on tim, ze mu zdanlive naleteli. :)

bolsevikobijec: Jste idealni priznivec prvniho planu a zaroven zduraznujete, ze to neni pro duchodce. Proto jim je to nutne ukazovat. :)

*** (nadporucik, triglav ..): Pokud se to nemelo diskutovat, nemelo to vzniknout, ted uz je to v moci diskutujicich ...
25. 04. 2010 | 14:02

Béda napsal(a):

Abychom nemluvili od věci:

http://www.ceskatelevize.cz...

"Politický postoj můj, a těch herců, kteří jsou spoluautory, to vyjadřuje přesně", dí pan Zelenka cca ve druhé minutě pořadu.
25. 04. 2010 | 14:06

almost glossed™ napsal(a):

prirodovedec: Tady (a viděl jsem i na jiných serverech): http://i.lidovky.cz/10/043/...
25. 04. 2010 | 14:08

ms napsal(a):

Teď je jen zajímavá tendence vysvětlovat, jak to vlastně splnilo svůj cíl. Jak fanoušek Pepsi Coly je nadšen, že většina lidí po shlédnutí jeho dílka má větší chuť na Coca Colu. Ale to je ta připodělanost naší pravice, která si neumí připustit omyl nebo dokonce porážku. Tohle rozvádění, jak to video je vlastně skvělé, připomíná reakce tvůrců klipu, kteří na začátku jasně lhali, že jde o jejich nápad a pak tak nějak dotlačeni fakty přiznali malilinkou inspiraci. A začali mluvit o tom jak to prý říkali od začátku.
25. 04. 2010 | 14:24

hoven napsal(a):

když už nic jinyho, tak ten klip alespon zacukal žlučovytemu komunistovi pehemu nervama. takže to byla dobrá práce
25. 04. 2010 | 14:24

Jana napsal(a):

pane Pehe,
vzdy ,kdyz ctu vase komentare,tak si rikam,kde se v tom vzdelanem radobyfilosofovi bere tolik zluci,nenavisti,tolik nepochopeni.Take nepatrim ke generaci pana Madla ani pani Issove,ale vazim si jich a na rozdil od vas beru nadsazku a humor. A vubec - vazim si toho,ze mladi se o politiku zajimaji,neni jim lhostejny osud nasi zeme a specielne,tihle dva nesou svoji kuzi na trh a dopredu vedi,ze se na ne budou vrhat supove vaseho zrna,kteri budou ucene mentorovat a kritizovat a to nemluvim o levici a kmotrech pana Paroubka.Nepochybuji,ze vas pohled na svet je spise doprava,ale tou vasi havlovskou spravedlnosti nas vzenete pod kridla Paroubkovi.Uvedomujete si vubec zavaznost situace,nebo je pro vas dulezita jen ta vase pozice mentora a dusledneho kritika???Podivejte se ,prosim,ocima obycejneho cloveka kolem sebe...........a propo......ruzova je jenom predstupen cervene.......to snad chcete???
25. 04. 2010 | 14:28

Tencokida Hnuj napsal(a):

Humor a nadsázka Pisové a Rádla skončí, když to báby a dědkové vezmou vážně a navolí si třeba :

http://aktualne.centrum.cz/...

Rozmarné. Místo strašení - řešení. Zajímavé řešení, vskutku zajímavé řešení !
25. 04. 2010 | 14:32

mustang bill napsal(a):

Oan Oehe opěr vzal do svých rukou kritiku něčeho, čemu chce rozumět a nerozumí. A to je, že názor tak hako on můžou vyjádřit i jiní. Tady se také neříká, o těch jeho žvástech, které punlikuje...Ať nechá věci tak jak jsou a nemá pořád na něco názor. Není vždy dobré své názory publikovat, nemusí se zrovna líbit...
25. 04. 2010 | 14:38

speci.men napsal(a):

Nejhorší je, když se zfanatizovaný dogmatik sám považuje za ochránce demokracie. Z diskuse vedené výše je patrno, že někteří lidé by se dokonale uplatnili v letech 50. Smůla je, že si to ani sami neuvědomují.
Jak jednou řekl Masaryk:"Tak demokracii bychom měli, teď ještě někde sehnat ty demokraty."
25. 04. 2010 | 14:43

1888 napsal(a):

Z predvolebniho klipu jsem videl pouze nekolik poslednich sekund. Soude podle zdejsi debaty soudim, ze jsem prisel o pocin menici smerovani vesmiru. Korunu tomu nasadili panove kadrujici dokonce rodinu herce ucinkujiciho v klipu. DiCaprio se musi vedle Madla citit jako naprosty bridil. K zakazu nekterych zkratek panem Stejskalem. Chapu, ze soucasnou stranu urazi spojovani jeji zkratky s SS. Pro kterou stranu je ale urazlive spojovani CSSD a KSC? Pro CSSD, pro KSCM, nebo pro obe? V tom aby se cert vyznal.
25. 04. 2010 | 14:46

Tencokida Hnuj napsal(a):

hoven
Já si myslím o lidech, kteří své jméno uvádějí druhým pádem plurálu, svoje.

Máte týž názor na věc , pane kolego H...e ?
25. 04. 2010 | 14:47

filip II. napsal(a):

Ten pitomý klip nezasluhuje vůbec žádnou pozornost. Stručně řečeno: Mádl je hlupák, Issová slepice. Jejich úrovni a primitivismu se blíží diskutující s nickem hoven.
25. 04. 2010 | 14:49

ms napsal(a):

1888 spojování současné strany z SS není nic urážlivého pro tu stranu, přeci to jde o partaj která má dlouhodobě v programu noci dlouhých nožů (no a mimochodem nový fuhrer jednu takovou menší akcičku s kudlama před nedávnem spáchal). No a nyní si zjistěte kdo byl realizátorem noci dlouhých nožů.
25. 04. 2010 | 14:51

freerider napsal(a):

Přečetl jsem si komentář "génia Jiřího Kráma" a co k němu dodat?

Virál? Skvěle udělané video?

Takže psem roztrhané kotě, zabití člověka kladivem do hlavy, podpatkem rozbodané štěně...

...to jsou všechno zajisté profesionálně udělaná videa a chvályhodné virály s obrovským PR, ROI, TA, GRP (a já nevim jakýma dalšíma "menežerskejma" pseudotermínama a blábolama).

Nebo ne? Taky šokovala, zaryla se lidem do pamětí a taky se o nich mluvilo napříč společností a napříč virtuálním světem.

Odhaduji, že úchylák jako pan Krám byl z těchto videí byl úplně stejně nadšen ...přece jsou to výtečné profi punk virály.
25. 04. 2010 | 14:54

já napsal(a):

25. 04. 2010 | 14:56

Skalisko napsal(a):

S Issovou a Mádlem na věčné časy!
Kdo nejde s Issovou a Mádlem, jde proti nám!
25. 04. 2010 | 14:56

juvel napsal(a):

Musím říci, že mi je té holky až líto. Už navždycky bude spojená s touto stupiditou a jako ta, co si vytírá zadek levou rukou. To je tak, když člověk dovolí, aby mu propaganda vymyla mozek.
25. 04. 2010 | 14:57

ČT podoruje šířenínenávisti vůči starým napsal(a):

víte co je nejvíce děsivé ? že videoklip kterým hitlerjugend Mádl,Zelenka,Issová veřejně vyzývali národ k vydírání ,vyhrožování svým rodičům označovali straší a vesnické občany za natolik hloupé že je musí donutit volit podle toho co oni chtějí a kromě toho ve videoklipu šířili lži o tom kdo způsobil dluh ,že tento zrůdný -hitlerovský videoklip okamžitě neodsoudili všechny demokratické pravicové strany - veřejná TV ČT ,ostatní TV i internetová media-místo toho nenávistný videoklip všude zveřejnili a nikde ani náznak odsouzení -to je neklamným znamením ,že žijeme ve zločineckém režimu kde pro mafiánskou elitu zákony neplatí
zkuste natočit videoklip a místo staří lidé si dosadte ( homosexuálové,židi,romové) - to by jste viděli mediální štvanici ,nebo kdyby podobný klip o idioci voličů pravice natočili socani -ale staří lidé se můžou nenávidět a může se proti nim štvát a ČT a stát to podporuje
25. 04. 2010 | 15:03

Pepa Řepa napsal(a):

To ms
Podle posledních zpráv, byla teta babičky kameramana v NSDP.
Už je to jasné.
25. 04. 2010 | 15:03

Kuba napsal(a):

Tvrzením, že klip je čistě poparagdisticky pravičáckej - jste opravdu objevil Ameriku. A v porovnání s výroky a chováním Parouba a doktora dentisty, je ještě slabej odvar, Tak je milej Pehe na čase, se sebrat a odtáhnout na venkov, ne?
25. 04. 2010 | 15:13

speci.men napsal(a):

to Kuba:
Plný souhlas. Paroubek, Rath a dlaší nesou velký díl viny za to, že jsme dnes tam, kde jsme. Že může vzniknout něco tak ohavného jako je tenhle klip a že se najdou lidé, kteří se s ním ztotožňují.
25. 04. 2010 | 15:16

Béda napsal(a):

Kubo,

scénář klipu vychází z obvyklého pohledu tržních komsomolců na zaměstnance, důchodce a veskrze lidi nízkopříjmové jako na žebrotu, nemakačenky, lůzu, socky, vyžírky ... které by bylo nejlépe zbavit volebního práva.
25. 04. 2010 | 15:19

Kaštan napsal(a):

Pehe, Pehe, jestli (v)oni nebudou nějakej hloupej.
25. 04. 2010 | 15:24

Zita napsal(a):

Mělo by být podáno trestní oznámení na všechny tři pro podporu mezigenerační nenávisti. Jsou to hlupáci, podprůměrní herci a špatní lidé.
25. 04. 2010 | 15:29

Jana napsal(a):

Pane Pehe, vážíme si Vás. Jste objektivní a moudrý člověk. Ten kdo s Vámi nesouhlasí, tím říká jaký je.
25. 04. 2010 | 15:33

to hitlerjugendi - Kuba,speci.men napsal(a):

Kuba,speci.men - podle vás Paroubek a Rath nesou díl viny na tom ,že politiku nulové tolerance a nenávisti vůči levici s nacistickými výhrůžkami zavedl Topolánek s nástupem do vedení Ods ?
Noc dlouhých nožů- , ,-Osvětimská lež- či ,-Es kommt der Tag!-. Výroky člověka, který je prokazatelně fascinován dobou hitlerovského Německa. Za tyto výroky by se stydělo i dítě za základní školy, ale premiér Mirek Topolánek ne. Neomluvil se dokonce ani svazu bojovníků proti nacismu,Topolánkova pravá ruka Marek Dalík se dokonce přirovnal k nacistické říše, Martinu Bormanovi věrnémo pobočníkovi Adolfa Hitlera.

volič pravice mi připadá spíš jako člen nějaké nenávistné sekty
-------------------------------
ČT ovládaná bolševikem Janečkem blízkým přítelem mafiánského bosse íčka vyvolávání nenávisti vůči starým neodsuzuje stejně tak jako většina pravice Havel,Klaus,Íčko ......
25. 04. 2010 | 15:33

... napsal(a):

Nojo, Pehe zase exhibuje.
Že ten klip je neskonale stupidní je bez diskuse, ovšem vyvozovat z něj, že pravice jako celek je stejná jak bolševici, to je na naprosto stejné úrovni. Ten klip vypovídá jedině o tom, že Mádl&Issová ještě nevyrostli z puberty, nic víc.

A že to naši předci po válce opravdu pořádně po... a dělají to doteď snad vidí každý.
25. 04. 2010 | 15:37

kormoran napsal(a):

25. 04. 2010 | 15:38

speci.men napsal(a):

to hitlerjugendi
Kdybs věděl, koho jsem volil, tak bys mě tak neurážel. Jinak já jsem jen souhlasil s Kubou, neznamená to, ale že nemůžu souhlasit i s tebou. Koho myslíš, že jsem měl na mysli těmi ostatními. Třeba takový Langer, Tluchoř, Topolánek, to je taky bezva parta :-))
To je právě problém dnešní doby, že řada lidí má pocit, že když nadávám na Paroubka, jsem automaticky sympatizant Topolánka. Ach jo...
25. 04. 2010 | 15:47

Realista napsal(a):

Ten klip je skutečně vrchol, ale buďme rádi, alespoň tu máme názornou karikaturu toho mladého pravicového myšlení. Ta se dostane do učebnic.
25. 04. 2010 | 15:52

Realista napsal(a):

Neuvěřitelná drzost dětiček z úspěšné vyšší třídy včetně implicitního citového vydírání, místo aby vzali 2400,- Kč a té bábě a dědovi je dali.
25. 04. 2010 | 16:02

dalik napsal(a):

Nejlínější číšník opět nezklamal. Nebýt revoluce v Česku tak by pan Pehe dál živořil v hostinci a my bychom byli ušetřeni blábolu tohoto´rádoby politologa.
25. 04. 2010 | 16:07

extremista napsal(a):

Myslím, že ti, co se tu rozčilují, jsou úplně jiná cílová skupina, než ti, pro které byl klip určen.

Mezi mladými klip obíhá, a myslím, že je přinutí přemýšlet o určitých věcech.

Hlavním účelem bylo, podle mě, šokovat, vyvolat rozruch a následně diskusi.

Ostatně, politické strany (snad skoro všechny) používají strašení naprosto běžně ve své kampani.

To se tohle tak moc vymyká ???

Hezký den, jdu ven :-)

ex
25. 04. 2010 | 16:09

to hitlerjugendi - Kuba,speci.men napsal(a):

jak může Paroub a Rath za styl politiky který zavedl Topolánek už od roku 2003,a i sládkovci - přešli k ods - byli mírnější než volič české pravice ::::Ods= top,sponzoři VV,zel,kdu,zel -v drtivé většině volič pravice má naočkovanou nenávist vůči komukoliv kdo má jiný názor - nenávist vůči Parubovi,starším lidem, - každý je pro ně bolševik ,sockomanč kterého by nejraději zastřelili - ale to hlavní :ČT Zelenka,Mádl ,Issová a všechny politické strany pravice neodsoudili vyvolávání nenávisti vůči vesničanům a starším lidem A TO JE Mnohem HORŠÍ -než hitlerovská mládež české pravice -to znamená -že šíření nenávisti vůči levici,starším lidem,vesničanům je povoleno státem,mediální mafií i politiky pravice
25. 04. 2010 | 16:13

prirodovedc_II napsal(a):

To 'prirodovedec'

BORAT - BORAT -BORAT !!
25. 04. 2010 | 16:18

veverka napsal(a):

speci.man
"Paroubek a Rath nesou velkou vinu na tom,že může vzniknout něco tak ohavného jako tento klip"

Ale no to víš že jo,může za to Paroubek,určitě jim psal scénář a Rath držel kameru.
25. 04. 2010 | 16:20

Jan Vaculík napsal(a):

Vynikající postmoderní výtvor, který má daleko k jakékoliv propagandě, protože je sám svým popřením! Zdá se, že pan Pehe nepochopil...
Ilustrovat větu, že "prarodiče svá vnoučata milují" fotografií Josefa Fritzla, krále všech agresivních úchylů, to je něco!
25. 04. 2010 | 16:24

Pacík napsal(a):

Třetí říše měla židy, tihle mají důchodce …co přijde příště?
25. 04. 2010 | 16:32

Béda napsal(a):

Jan Vaculík,

žeby Entropa 2?

PS: trošinku to kazí vystoupení tvůrce pořadu v Událostech, komentářích (viz odkaz výše).
25. 04. 2010 | 16:34

Jag napsal(a):

Nebudu se zabývat klipem,ale realitou a tu si mladí vyžerou.....Dnešní debata o důchodovém systému znamená:Letošní výpadek zatímní 5 miliard,z doby růstu nešetření a ba naopak dluhy 35 milard,dotace z EU konec 2013 ročně asi 60 miliard a nakonec 3 fáze krize.První je zřejmě za námi-pád 4,5 procenta HDP a kumulace 200miliard dluhů,další 2 pády nás čekají a ta poslední fáze krize bude nejhlubší.....počítám státní deficit někde kolem 500miliard ročně.......Po této katastrofě se dá říct už jen jediné....video je směšný pokus,ale zbytečný.tato země se řítí do katastrofy a zachránit nás může jen srazit důchody na polovinu a pak se modlit,aby naši rodiče byli zdraví a měli pole na uživení.Místo videoklipu bych mladým doporučil,aby nezapomněli,že ne přesvědčovat,ale pomáhat důstojně přežít svým rodičům,bábám a dědům bude nutnost.Nakonec ve městech bude daleko hůře,takže se dá čekat odliv lidí z měst.
25. 04. 2010 | 16:48

Béda napsal(a):

Jag,

já bych velké rezervy a záchranu viděl v potírání korupce, klientelismu, v transparentních veřejných zakázkách, v zákazu porcování medvědů, ve vymycování Rodiny (cizím slovem Mafie).

Z ušetřených stamiliard by bylo na důchody, výzkum.

Pak bude záležet na strategických rozhodnutích státu, jestli se konečně rozhodne investovat do vybudování vědomostní a technologické základny (viz ¨třeba Finský příklad), která jediná je příslibem do budoucna.
25. 04. 2010 | 16:55

Jag napsal(a):

Béďo je pozděmi když omezíme dnes zlodějny tak budeme dluh jen umořovat,jenže propad bude pokračovat a tím pádem i hlubší deficity a nutnost dalších škrtů.Můžeme se hádat a řvát o růstech,ale takto to nebude.Prostě se díky zlodějnám došlo na dno a bubliny budou s obrovským výbuchem praskat.Mělo se zlodějnám bránit tehdy,dnes už to jen udělá to,že když to odstarníme,tak nezkrachujeme,ale stejně to bez obětí, a to velkých nepůjde.Zkrátka jsme si nechali vládnout sprosté a hnusné zloděje a mizery.
25. 04. 2010 | 17:02

Rumburak napsal(a):

Ježiš Marjá, Phe vzal ten vtípek vážně. To je ubožák... Ještě, že nenapsal rozhořčený komentář k Matonohově otevřenému dopisu KSČM. Po tomhle výtvoru bych se tomu vůbec nedivil.
25. 04. 2010 | 17:16

Vesnický učitel napsal(a):

Issová a Mádl se Zelenkou by měli přijet šířit osvětu na venkov mezi mladé. Zatím co ti starší a staří již i o sobotách a nedělích hrabou, ryjí, sejí, sekají, lakují či jinak pracují a nebo kultivovaně odpočívají, mladí se již v pátek večer a v noci "zhulili" v hospodě a ještě nyní se léčí z opice. A tak to je téměř každý víkend.
Pro uvědomělé novodobé svazáky (modrá je prostě modrá) to bude pořádná makačka. Mám obavy,že půjde-li to takto dále, tak my starší budeme muset makat do osmdesáti, aby tito Mádlovo a Issové vrstvníci neumřeli jednou hlady.
25. 04. 2010 | 17:19

b52 napsal(a):

Fascinuje mne ten optimismus neokomunistu, ze co starik, to zavistivy nesnasenlivy sebestredny zapskly chamtivec. Jen aby se Pehe, Roko a Falmer ve svem optimismu nnemejlili.

Oni se ale asi nemejli. Jejich kampan je uspesna. Skoda.
25. 04. 2010 | 17:20

Jag napsal(a):

Vesnický učiteli máte bohužel pravdu.Staří budou bez důchodů a není pravda,že to postihne jen další generaci.Při druhé a třetí fázi krize se dojde na deficity kolem 500 miliard ročně a to bude znamenat seškrtání dnešních důchodů......Takže udržujte si staří co nejlepší zdraví,budete ho potřebovat.Paroubek je žvanil,který má akorát prázdnou kapsu plno žvástů.
25. 04. 2010 | 17:26

ČT podporuje vyvolávání nenávisti napsal(a):

už Topolánek jako exšéf EU,expremiér, šéf ODS hlásá - obyčejné Čechy -pro které dělá politiku Paroubek nakopat do pr...le a zavřít (asi do kriminálů) - všichni z vedení Ods,Kdu,Top,VV,zel tiše souhlasili s Topolánkem - nikdo ani necekl -protože -o tom ta pravice je -pracuje do svých kapes a pro miliardáře a díky tomu ,že v ČR je to organizovaný zločin ovládá z vytunelovaných peněz masmedia a pomocí nich získává hlasy jednoduchých lidí ,bolševický šéf ČT je přítel mafiánského bosse íčka
25. 04. 2010 | 17:27

Mirešek napsal(a):

Nikdy jsem toho (s prominutím) ksichta Mádla neměl rád,ale že je to takový idiot - to jsem netušil !! Co ta nula dokázala ? A Issová ? Asi není daleko doba kdy do Českých poměrů bude slintat Vitnamský trhovec s výbornou češtinou - šuší,moc šuší,kajhoty dobrý - vy tluštej !! Mám syna a dceru (24 a 22) a pokud by se stalo že by volili pravici (což se nestane,neb to nejsou dementi) tak jsme spolu skončili ! Pravice je sobecká pakáž poměřující svým JÁ celý svět,levice je o MY a nesobeckosti !! Cítím k sobcům nenávist a tak není jiná nežli levicová cesta !!
25. 04. 2010 | 17:33

ČR zadlužila pravice JAG to dobře ví napsal(a):

videoklip Hitlerjugendů Zelenky,
Mádla,Issové vyvolává nenávist vůči skupině obyvatel a šíří LŽI
data českého statistického úřadu DLUH ČR způsobila právě pravice ::::
zlodějská hrůzovláda Ods,Oda,Kdu
státní dluh 1998 = 194,7 mld
Makroekonomické údaje
http://www.czso.cz/csu/reda...
vláda ČSSD - období prosperity
státní dluh 2007 = 892 mld,růst Hdp 6,5% (v tom náklady
transformace rozkrádaček z 90tých let Ods )
zlodějská hrůzovláda Ods,Kdu,zel,Lidí z Top ,sponzoři VV
státní dluh 2009 = 1178 mld ,propad hdp 4,2%
----------------------------------------------------------------------
čili státní dluh pravice = 286 mld + 195 mld = 481 mld + náklady transformace (tunely bank,podniků,kampeliček z 90 tých let) 680 mld (z toho 370 mld byla sanace bank vytunelovaných modrou mafií )= 1161 mld - takže z celkového státního dluhu 1178 mld způsobila pravice 1161mld------------------------------------
+ pravice nás zadlužila svým rozkrádáním tunelováním tunely za řádově stovky miliard jen LTO ODS tunel 60 miliard,tv nova tunel 11 mld,el. viněty tunel 11mld, tunel středočeských nemocnic 1 mld............,
25. 04. 2010 | 17:43

-bessy napsal(a):

Mirešek- horší než ten klip-
25. 04. 2010 | 17:48

LEVAK napsal(a):

Dr. Martin Luther King Jr.
Jako rakovina která nebyla diagnostikována, nenávist rezaví osobnost, a užírá její vitální jednotu. Nenávist ničí člověkův smysl pro cenu a jeho objektivitu. Nenávist nutí lidi zobrazovat krásné věci jako škaredé, a škaredé věci jako krásné, a zmotat pravdu se lží a lez s pravdou.
25. 04. 2010 | 17:52

Jag napsal(a):

Pokud tady nějaká pravice byla.Za prvé o ní nic nevím a když přijmu argument růstu,tak si stačí porovnat vlády ČSSD růst a přeto byl roční deficit přes 100 miliard korun.ODS propad 4,5 procenta a rozpočet 160 miliard mínus....takže když si to porovnám,tak za ČSSD by v krizi znamenal deficit 100 miliard plus ten propad.Deficit by byl někde kolem 500 miliard.Navíc se dá lehce definovat ČSSD růst na dluh.V podstatě bych to nazval asi takto.....je to jako přehazování hromady písku.Koupil se písek na dluh,všichni pracovali na tom ho přehazovat z místa na místo.Přitom jsme měli písek na dluh a růst z této práce byl vysoký.Efektivita?NULA.Platy pro přehazovače písku na dluh,přitom politici a jejich zlodějští bossové rozkrádali písek na své chaty a chalupy.Nakonec se ukázalo,že písek se rozkradl a došel....důsledek?Písek na dluh není splacený,platy na dluh pro přehazovače zvýšil jen dluh a jediný kdo z tohoto dluhového růstu něco měl byli politici.Ostatní musí splatit písek vrácením peněz co za tuto zbytečnou práci dostali.Takže dělali zadarmo.
25. 04. 2010 | 17:57

archiv napsal(a):

Pane Pehe,

je to přesné. Jen otázka do pléna: Proč jsou prarodiče inteligentní PRAVICOVÉ mládeže chudí a blbí? Mladý pravičák je zákonitě v balíku poctivě vydělaných peněz a dbá na blaho rodiny ...
25. 04. 2010 | 17:59

Jag napsal(a):

Pokud bude operováno s poklesem daní,tak pokud by došlo kke zvýšení daní,tak výběr jen prudce klesne.To,že dnes maí nejmenší deficity ti,co měli největší daně je celkem logické.Vybrané daně se nerozkradly,ale uspořily se na horší časy.....u nás po době růstu je jen prázdná kasa a pochybuji,že i státy spořivé dnes budou daně zvyšovat....to jen my budeme sociální útlak prohlubovat zvýšením daní.U nás je totiž Kocourkov.
25. 04. 2010 | 18:00

Roman Macháček napsal(a):

Pěkný komentář pane Pehe. Dle mého názoru jste vystihnul podstatu.

S pozdravem
Roman Macháček
25. 04. 2010 | 18:02

Jaromír Pauliš napsal(a):

Hned v úvodu musím důrazně upozornit, že jsem tvrdý antikomunista, ale nejsem též pravičák a nikdy jím zřejmě ani nebudu (alespoň po tu dobu, pokud bude mít českou podobu!!!). Vlastně mám proletářský původ, i když nikdo z mých předků, které pamatuji, nebyl nikdy rudý, ani hnědý, ani oranžový, ani černý - co se s tím tady budu vyjmenovávat, nikdy moji předci nebyli v žádné partaji! Ale nikdy též jsme nebyli bohatí, vždy se u nás pracovalo rukama a staříci a stařenky umírali sedření, jako dobytek a nikdy nevstoupili do JZD!!! Ať byla u moci pravice, nebo levice!!! Kdo tu dobu pamatuje, ví, co to bylo za život. Ty mladé komedianty, kteří vystoupili v onom klipu, nebudu poučovat, co je slušné a co ne, stejně by mě tady za to, jen napadaly různí mentální potrati. To, co chci k celému problému připomenout je to, že se nikdo nemůže VESNICKÝM stařečkům a stařenkám divit, že většinou volí (zřejmě) levici. Oni si na rozdíl od mladých komediantů moc dobře pamatují vše, co dosud prožili. Vezmu to nyní chronologicky:
1) Pamatují si, jak pravicové strany nejsilnějších evropských zemí slibovali pomoc naší zemi, kdyby nás Hitler napadl. A jak to dopadlo, všichni vzdělanější lidé vědí. Možná je to obsaženo i v učebních osnovách vzdělávacích ústavů, pro mladé komedianty?!
2) Pamatují si i to, jak je ta naše slavná pravice nechala na holičkách v roce 1948 a zdrhla do ciziny. Co jiného, také mohlo následovat po válečných hrůzách, které dopustila pravice - viz. výše! Vždyť to byla ona, která nás nechala na holičkách a tím nás vlastně na celá desetiletí vhodila do chřtánu našeho slavného osvoboditele. Proč o nás ta pravice více nebojovala ...? A to ještě potom měli tu drzost a při našem "vstupu do Evropy",nám diktovali, za jakých podmínek jsou ochotni, nás do té Evropy zase vzít!?! Vždyť před válkou jsme v té Evropě dávno byli a nikoliv jen jako "chudý příbuzný". Oni nás měli poprosit, abychom se do té Evropy vrátili a ještě nás měli poprosit o odpuštění! Ale to, jaksi asi pravice (ta Evropská) neumí ...
3) Pamatují si též i politické procesy a vraždy, které potom následovaly. Proto tedy volí jiné strany, než pravici, která je už jednou hrozně zklamala. To však ale neznamená, že všichni volí komunisty! Vždyť všechny ostatní strany u nás jsou snad demokratické, ne?
Takže, není všechno jen černobílé a panu řežisérovi této trapnosti, mám za zlé to, že ty mladé komedianty nejdříve pravdivě nepoučil o naší nedávné minulosti. Jak jsem jej viděl v televizi, tak už by něco pamatovat mohl. Možná jim mohl povyprávět, jak čeští komedianti za Hitlera hailovali a jak truchlili v Národním divadle za Heidricha. Možná jim též mohl připomenout, jak čeští komedianti točili angažované umění a jak, opět v Národním divadle, odsoudili Chartu77. Jen doufám, že mezi nimi nebyla žádná bába, nebo děda, některého z aktérů, vystupujících v této maškarádě. Možná se mohl ve svém životě také více ptát svých rodičů a prarodičů, jak to všechno vlastně bylo. Lidé (všeobecně), nejsou opravdu takové ovce, jak by je měli nejraději někteří "mocní" tohoto světa. A všem mladým, bych chtěl popřát, aby se už nikdy nemuseli bát mluvit před svými dětmi pravdu , ať už bude u moci pravice, nebo levice. Já osobně, kdybych jim mohl radit, bych jim vřele doporučoval, aby se zasadili o to, aby zde vznikl politický systém, podobný (raději však stejný!), jaký je ve Švýcarsku!!! Potom by už nikdy neměli problém, zda pravici, nebo levici. Možná by toto řešení vyhovovalo i mladým českým komediantům. Kdo má zájem, o co, že se to vlastně v tom Švýcarsku jedná, není nic jednoduššího, než si to přečíst na Wikipedii.
25. 04. 2010 | 18:02

bigjirka napsal(a):

Jagu, docela dobrý! Ono totiž nerdům uniká, že růst vzniká i zadlužením, není to čistý růst. Jinak se opět potvrzuje - stupidní téma + stupidní blogger -> stupidní diskuse, škoda to číst. No, nakoukl jsem jen tak pro zajímavost, abych viděl, co za sračky mají někteří ve vyklepaných palicích.
25. 04. 2010 | 18:06

Béda napsal(a):

bigijirka,

máte pravdu, akorát to zřejmě není případ ČR. O 2 cm narostete a o 50 jdete pod vodu. A v příštím roce ten rozdíl bude (jak plyne z vývoje veřejného dluhu a zadlužení domácností) ještě větší.
25. 04. 2010 | 18:15

Nový napsal(a):

Tak nám to Pehe vysvětlil: Pokud aktivistický klip nabádá seniory k volbě levice, tak je to IN.
Ale pokud aktivistický klip nabádá seniory k volbě pravice, tak je to OUT.
Díky pane Pehe. Konečně jsme se zorientovali !
25. 04. 2010 | 18:15

Nový napsal(a):

Dodatek: Ještě si dvolím připomenoyut, že u nás žádná parvice není: máme jen umírněnou levici ( ODS, TOP 09, VV ?), střední levici ( KDU, Zelení ) a ultralevici ( ČSSD, KSČ).
Dvím se . že pan chytrý Pehe to nepostřehl.
25. 04. 2010 | 18:18

Josef K. napsal(a):

Tak jsem si vypůjčil. "Praha jménem celého národa manifestovala pro spolupráci s Říší. Desetitisícové davy na Staroměstském náměstí. – Zdrcující odsouzení emigrantské činnosti Edvarda Beneše.Národní politika s nadšením referovala:„Ač schůze byla určena na 20. hodinu, již o 18. hod. se začalo rozlehlé náměstí plnit jednotlivci, celými hloučky, které se zvolna slévaly ze všech přilehlých ulic... Samozřejmým byl obrovský zájem dělného lidu, který nastupoval v celých skupinách a potěšitelná byla účast zejména m l a d ý ch lidí. Lidé se vyšplhali na Husův pomník, který hustě naplnili, stáli na balkonech domů, tísnili se na chodnících... Jelikož mnozí se již nevešli ani do blízkosti náměstí, zůstali stát v těch místech, kam přišli při zahájení projevu. Celkem zúčastnilo se mohutné manifestace přes 60 000 lidí...“
a dále: Ústav pro studium totalitních režimů: k Provolání Anticharty se připojilo 76 národních, 360 zasloužilých a přes 7000 „obyčejných“ umělců.
Má to ale pan Zelenka s partičkou vzory.
25. 04. 2010 | 18:21

Tonda napsal(a):

Vy jste to vůbec ale vůbec nepochopil... Ten klip je recesistický, slyšel jste někdy to slovo?! Se vši úctou, znovu jste mi potvrdil, že jste idiot... Nebo k máte k psaní takových keců jiný důvod?
25. 04. 2010 | 18:23

Béda napsal(a):

Nový,

co kdyby to mlaďoši na seniory zkusili skrze vysvětlení, v čem je program pravice lepší nežli program levice? Proč se nepokusí obhájit Smlouvu s občanem č.2?

Proč musejí tlačit na pilu tak agresivně, skrze mozek jako hrášek (narážka na rentgen hlavy Homera Simpsona), toaleťák v levé ruce a pod.?
25. 04. 2010 | 18:26

Béda napsal(a):

Tonda,

řekl bych, že bez ohledu na formu, je poselství toho klipu myšleno naprosto vážně - alespoň tak o tom mluvil autor Zelenka v Událostech, komentářích.
25. 04. 2010 | 18:28

ms napsal(a):

Jakékoliv svinstvo se dá dodatečně omlouvat tím, že jde o recesi a každý kdo s nějakou prasárnou nesouhlasí, tak je určitě blb a nemá smysl pro humor. Je to velmi laciný způsob obrany, zvláště když autoři klipu dlouhodobě jasně dokazují, že je to míněno vážně (Mádl už před rokem hlásal, že kdyby mohl tak ČSSD zakáže, před asi měsícem zase plakal nad tím jak socani nesmí dělat tu ošklivou negativní kampaň atd.).
25. 04. 2010 | 18:32

Ambry napsal(a):

Překvapuje mě, že se k tomu Issová propůjčila. Copžpak Mádl, ten byl znám už dlouho jak politcký primitv. Alespoň všichni vidí, jaké herecké primitivy vyprodukovala tato společnost, kdzž na uměleckých školách učí buď bývalí emigranti nebo alepoň vykoučení komunisti.
Ale hlavní vina je různých pseudokriticých a polovzdělaných členech nejrůznější komisí hodnotitelé uměleckých soutěží. Je-li nějaké umělecké dílo dostatečně antikomunistické nebo alespoň dostatečně nepokryte pravocivé, tak to je hned záruka nějakého ocenění. Kam jste to dovedli naši kulturu zdegenreocaní potomci kulaků a následovníci sekerníků z padesátých let. Co nedoázali za 4tyřicet let v naší kutuře komunisté, to za 20 let dokázali demokraticčtí samozvanci
25. 04. 2010 | 18:33

Bessy napsal(a):

Ten klip má stejnou, možná i lepší úroveň, než kampaně politických stran- Skrytá blbost, povrchní argumentace je u potenciálních představitelů moci daleko horší a nebezpečnější.Jen to rozpoznat- to se moc nedaří- jinak by ten klip neexistoval.
25. 04. 2010 | 18:35

Jirka napsal(a):

"...celou věc trapným způsobem provinciálně rozmělní do podoby české bramboračky."

Ano, přesně!
25. 04. 2010 | 18:42

Obelix napsal(a):

Je to jedna z klasických modrých provokací. Vzpomeňme na vyprovokování mladých troubů na facebooku k metání vajec po Paroubkovi na mítincích ČSSD, zneužití nemocného autistického kluka ke kydání nesmyslů na předvolebním shromáždění,Topferova mobilizace a mnohé jiné. Toto je opět a pouze jedna dalších z ukázek čeho všeho je ODS schopna. Žádný podraz a podlost není ODS cizí.
25. 04. 2010 | 18:43

Scipio napsal(a):

Ještě jedna analýza zelenkova klipu:

1. Staří lidé jsou hloupí, bydlí na vesnici a volí levici.

Ano, přesně, v tom klipu přece Mádl s Issovou mluví o SVÝCH prarodičích. Mají tedy SVOJE kořeny na vesnici a reprezentují proto typickou velkoměstskou naplaveninu. Tímhle sociálním fenoménem trpí Praha odjakživa, nahusto od dob průmyslové revoluce v 19. stol. Když někomu v nějaké vesničce chcípla koza nebo přišel o majetek, šel s ranečkem "do služby do Prahy" dělat služku (kuchařku, uklízečku, chůvu, příležitostnou souložnici, ...) nebo slouhu (kočího, vrátného, poslíčka, ...). Tito lidé samozřejmě hluboce nenáviděli svoje šťastnější bývalé sousedy, kteří neměli důvod vesnici opouštět. A když se tito noví Pražáci scházívali v sobotu večer po hospodách, tak to tam probíhalo asi takto: "Héj Vincku, kdé sloužiš? ... Já sloužim u pána, keréj má tří koňé!!! a mám holku, která slouží na Vinohradéch a je vot Plzňé a móže jist s pánama u jednohó stólu!!! ... Tak to je hovnó, Vincku, to Já slóžím u pána, keréj má čtyří koňé!!! Budeš platit rundu!!!"...

2. Chudáci nadaní lidé, kteří musejí zemi opouštět + foto Mrázek & Krejčíř

Ano, opět mají pravdu, myslí to vážně a nedělají si legraci. V těchto sociálních komunitách je VELKEJ BOREC ten, kdo si dokáže nahrabat a dostat se do balíku. To byl totiž hlavní cíl příchodu takových lidí do velkoměsta. A způsob dosažení bohatství - je-li za hranicí zákona nebo morálky, tak ten obdiv ještě zvětšuje, protože BOREC ví, jak na to. Vzpomeňte si na obdiv Víti Koženého a výroky typu: "Škoda, že nemáme víc takových Kožených", "Když zbohatne jedinec, zbohatne od něj i stát." "Slabý stát" "Daně jsou loupež" atp.

3. Detailní obrázek ženského genitálu, slib porna na konci, fekální slovník.

Skoro mi tam v tom klipu chybí ještě hromada suprového žrádla (čili archetypální reminiscence na panskou kuchyň, kam bylo možno občas nakouknout a uzobnout si ...), která k nejvýše ceněným hodnotám této sociální skupiny patří. Kdyby to v klipu bylo obojí, tak by to byla kompletní představa toho správného směru, kam má "naše země" jít. Ale dnes v době anorexie to už asi tak nejde. Proto z původního žebříčku hodnot žrádlo vypadlo.

4. Nenávist k levici, komoušům, nemakačenkům, užíračům, dělnickým profesím, atd.

Už asi není třeba dál něco vysvětlovat. Když si šel kočí/uklízečka pro mzdu (na dlaň samozřejmě a vícekrát v měsíci v malých dávkách), tak mu při výplatě vtloukali do hlavy, kdo že může za to, že dostává málo. Poslední poznámka: Je opět typické, že když se služce poštěstilo přestat být služkou, tak ze všeho nejvíc začala opovrhovat služkami, totéž bývalý kočí kočími atd. Sumasumárum: Ti největší bojovníci totiž bojují proti prostředí, ze kterého sami pocházejí.

5. Hloubka argumentace

Nějaké vyšší intelektuální roviny (morálka, náboženství, zájem o osud národa, kultura, demokracie, makroekonomie, mezinárodní souvislosti, ...) tyhle komunity nikdy nezajímaly a vyhýbaly se jim. Proto v klipu zcela chybí. Když budete o obsahu toho klipu diskutovat v této rovině, může se stát, že si s vás začnou dělat srandu.

6. vystoupení paní Šiklové v ČT24: levičáci si za to můžou sami tím, jak se chovají a hlavně Paroubek ...

Paní Šiklová pochází ze sociálně demokratické rodiny a v 50. letech se stala členkou KSČ. V roce 1968 se stala funkcionářkou a vedoucí stranické skupiny KSČ na FF UK. Poté za tuto stranickou skupinu podepsala manifest Dva tisíce slov. V roce 1969 KSČ opustila a pracovala jako uklízečka a sociální pracovnice na geriatrickém oddělení Thomayerovy nemocnice v Praze. Paní Šiklová je bojovnice proti režimu před rokem 1989. Dnes je členkou správních rad několika nadací a v roce 1999 jí prezident Václav Havel udělil Medaili za zásluhy I. stupně. (podle wikipedia)

7. Jaké ten klip může mít dopady? Posílí to pravici? Nebo levici?

Na to nejlépe sedí jedno staré přísloví: Z hovna bič neupleteš.
25. 04. 2010 | 18:45

jar2004 napsal(a):

No jo. Jirka Pehe - socan až do morku kostí, aby nekritizoval něco, co je proti jeho Guru Jyrkovi.
25. 04. 2010 | 18:54

Bessy napsal(a):

Ježíš,pane Stejskal- ty dnešní blogy a diskuze....Nebyl by tam Rudolf Havlík? Aspoň k o u s e k poezie.
25. 04. 2010 | 18:58

Jag napsal(a):

Tento klip je podobný tomu,když politik nalévá pivo pro důchodce za 2 kč a k tomu dává párek......tím totiž jen dotyčná strana dokazuje,jak pohrdá voličem a za co ho má.Má ho za vola.Kdyby neměla,tak mu vysvětlí proč ji volit a co chce.Pokud je hlavním lákadlem levné pivo,které po nástupu k moci zdraží a levný párek,který zdraží,tak takovou stranu by důchodce volit vůbec neměl.ta totiž sází na nejnižší lidské pudy va stáří.A to je žrádlo a klid.Takže je to úplně stejná mizerie jako hloupý klip nějakého vulgárního režisérka.
25. 04. 2010 | 18:59

Mirešek napsal(a):

Přemluvte dědu ať se Mádlovu fotrovi líp krade ! Zatím má málo a Prachatice ještě nepřišli na mizinu - prosím !!
25. 04. 2010 | 19:05

Béda napsal(a):

Jag,

ODS na svých mítincích bude rozdávat účastníkům langrovy úsměvy a Nečasovu Smlouvu s občanem č.2. Ta se k nějakému populistickému pivu za 2 Kč a párku nesníží.
25. 04. 2010 | 19:08

Tupelo napsal(a):

Jag & Beda: podle iDnes (kterou nelze podezirat z nadrzovani CSSD) se kampan ODS v Praze neobesla bez piva, kofoly a hamburgeru, to vse za petikorunu - ale slo o Prahu, ta je preci jen financne narocnejsi :).
25. 04. 2010 | 19:29

Tupelo napsal(a):

upresneni: za petikorunu nebyl cely pack, ale jednotlive polozky...;)
25. 04. 2010 | 19:31

Otazka napsal(a):

Mádl a Issová by neměli zůstat ve stínu Petra Zelenky. Myslím, že Petr Zelenka je hlavním garantem klipu a jeho myšlenkovýn tvůrcem. Když jsem shlédl jeho Bratry Karamazovi (tedy ten barvotiskový bolševicko atheistický výtah), pochopil jsem, že jde o postkomunistického primitiva, polovzdělance, který snad tu knížku ani nečetl. Proč primitiv a postkomunistický polovzdělanec? Je to asi jako když komunistický poddůstojník soudruh nadporučík Topolánek v roce 2007 vyznamenal bratry Mašíny. V roce 1972 však nadšeně vstoupil na bolševickou vojenskou školu Jana Žižky z Trocnova v Opavě. Těsně po okupaci, dělal nástěnky svazu československo sovětského přátelství...Statisíce ruských okupantů ...Asi chtěl rozvrátit varšavskou smlouvu zevnitř. Bylo mu víc, než bratrům Mašínům, když se prostříleli do Berlína.
Co by se asi stalo, kdyby se historicky setkali? Petr Zelenka je ze scénáristického hnízda, kterému nesmrděli Husákovi stříbrňáky. Nebo to je třeba vidět dialekticky, v souvislostech soudruzi? Teď je zase antikomunista a pravičák? Proč nepřemlouval svého otce a matku, když kolaborovali v České televizi s Husákem? Není to celé stále jenom o tom korytu?
"Čo bolo, to bolo, těrazky som majorom"

Nebyl jsem zbabělý komunista a kolaborant za Husáka nebudu teď zbabělý pravičák a primitivní antikomunista.
25. 04. 2010 | 19:32

Pehe he he he he napsal(a):

Teda pane vachmajstr - Vy jste ale chytrej!
Neválel jste se ve Freedom House v New Yorku?
Kdejakej přivadrovalec tady dostane koryto na hradě a když už všude zasmradí, tak si otvírá hubu kde se dá- chybí tady klip k takovému Pehemu, není tady někdo, kdo jej natočí, rád přispěji...
25. 04. 2010 | 19:56

LEVAK napsal(a):

Ad Otazka:Adam MIchnik po pádu režimu napsal na adresu antikomunistů, kteří začali kopat do režimu až po jeho pádu: „nebyl jsem tak zbabělý, abych teď musel být tak odvážný“. Myslím, že to je přesné. Nejvíc předvádějí nenávist k režimu lidé, kteří se v něm neodvážili ani ceknout. Lze to lidsky pochopit, cítili se ponížení. Ale souhlasit s tím nejde.
25. 04. 2010 | 20:08

Jirka napsal(a):

Tak s prvním odstavcem se plně ztotožňuji. Také jsem nejprve myslel, že jde o parodii. Jestli však jde o upřímně míněnou kampaň, tak jsem ještě radši, neboť něco obdobně primitivního jsem už dlouho neviděl. Tento klip přesně odpovídá a cílí na "inteligenci" pravicového voliče. Jen tak dál a přeji dvojici Issová a Mádl mnoho dalších volebních klipů podobné úrovně.
25. 04. 2010 | 20:24

speci.men napsal(a):

Čtu si tady příspěvky některých a i reakce na to, co jsem tady napsal (třeba reakce diskutujícího veverky nebo hitlerjugend) a napadá mě jediné. Extrémističtí voliči české pravice i levice mají stejně dokonale vymyté mozky. Jak jsem k tomuto závěru dospěl? Já, pravidelný volič levicových stran, jsem si tady dovolil otřít se o aroganta Paroubka, kterého dost nesnáším, a hned jsem označován za nějakého zfanatizovaného pravičáka.
Vážení - dokud nepřestaneme myslet v dimnzích Topolánek X Paroubek,ODS X ČSSD, kdo nejde s námi jde automaticky proti nám, tak v této zemi demokracie nebude.
25. 04. 2010 | 20:27

Jaromír Pauliš napsal(a):

Omlouvám se, že tady zase prudím, ale zapoměl jsem na velmi podstatnou věc, a to, že bych chtěl vidět praváka, který si umí vytřít levačkou - a obráceně???!!! Máme je v rodině zastoupené a potrdili mi to ...
Jinak i Mádl a Issová budou jednou staří!
25. 04. 2010 | 20:39

ms napsal(a):

Jaromíre, já mám hlavně dojem, že většina lidí si vytírá u nás řiť papírem, ale když u Issových a Mádlů to dělají rukou, tak proti gustu....
25. 04. 2010 | 20:41

Jag napsal(a):

Plno tady talacháte,ale na té dědině žijí skutečně hňupové.Kdybyste slyšeli jak mluví a co je pro ně smysl života,tak se to nedá jinak vyjádřit.Tento stát by udělal lépe,kdyby u těchto lidí zvýšil vzdělání a povědomost i finančnictví,protože za komunistů nemuseli přemýšlet.A oni v tom žijí dodnes.....ale to dnešní politici nechtějí,nevědomost se totiž lépe okrádá a podvádí.....
25. 04. 2010 | 21:03

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik textů čtenáře, který se jmenuje stop hitlerjugendům Ods,top,vv,kdu,zel, neboť užíval nacistické implikace. Toto je v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
25. 04. 2010 | 21:16

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní Bessy,

ani mi nemluvte...

Libor Stejskal
25. 04. 2010 | 21:17

cass napsal(a):

pane Pehe!
že nenapíšete že 13. důchod co slibují čssd je prachsprossté kupování hlasů důchodců !!!
dědo,bábo dej nám svůj hlas a mi Ti dáme 2400,-Kč 13. důchod. A kdo ten 13. důchod zaplatí? daňový poplatníci. V celém klipu vidím jedinou chybu, měli tam říct ať mladí vemou sebou těch 2400,- Kč a daj je ďedovi a bábě. Nebo zrovna 5000,-Kč ať nevolej levici.
No nabízet 2400,- Kč za volební hlas je silná motivace kdo mu odolá?
25. 04. 2010 | 21:23

bigjirka napsal(a):

To jste neměl, pane Stejskale. Byla to dokonalá demonstrace toho, jak funguje člověk s dutým nadramenním výrůstkem.. :-D
25. 04. 2010 | 21:23

bigjirka napsal(a):

Moje teorie se zase potvrzuje. Blbý blog, blbá diskuse. Jak já to jenom dělám, že to dokážu tak dokonale vystihnout? jestli snad nakonec nebudu genitální :-/
25. 04. 2010 | 21:25

Tencokida Hnuj napsal(a):

Tak jsem se vrátil z přírody. A co jsem tam neuviděl.

Na zemi leželo hovno. Lidské ? Psí ?
Nevím.

Kolem hovna much , no však to znáte , na co sedají mouchy nejraději, že ?

O kousek dál kvetl záhon voňavých narcisů.
Létal kolem jen jeden osamělý , zvídavý čmelák.

Toho hovna s mračnem much si všimli všichni, co šli kolem.

čmelák a narcisy potěšily asi jen mě.

Dovbrou noc.
25. 04. 2010 | 21:32

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pepa Řepa:
Za císaře pána a jeho rodinu.
25. 04. 2010 | 21:37

Zbyněk Matyáš napsal(a):

filip II.:
Plně souhlasím.
25. 04. 2010 | 21:45

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Tencokida Hnuj:
Sedí mouchy na hovně a v tom si jedna uprdla. Ihned se ozvalo dotčeně: "Prase, a při jídle!"
25. 04. 2010 | 21:48

Mirek napsal(a):

Pane Pehe, nedemokratický je váš blog...
25. 04. 2010 | 21:56

hm napsal(a):

přes tu vulgárnost klipu se bohužel přehlíží fakt, že když si méně inteligentní část populace zvolí nejlepší ze svého středu, tak v případě jejich účasti ve vládě pravděpodobnost špatných rozhodnutí stoupá. Přeložím: když si hlupáci zvolí své zástupce a vyhrají, je to sice demokratické, ale nemusí to být ta nejlepší volba pro stát, pro všechny jeho obyvatele. A říznu do toho ještě více: proč nemohou volit lidé do 18 let? protože nemají zkušenosti a dostatečný rozhled. Na druhou stranu senioři volí dokud zvednou ruku, přitom z podstaty věci je jejich volba více zaměřena na krátkodobé cíle, než u lidí mladších, než u střední generace. Přílišná generalizace, ano. Jak by asi ale dopadlo porovnání procentuálního výskytu alzheimerovy choroby u seniorů nad 70 či 80 let s procentem seniorů, kteří ztratí právo volit? Zřejmě politicky velmi nekorektní otázka, že. Není to jen o seniorech, demokracie sebou prostě nese nebezpečí toho, že populista osloví pitomce a namíchá opojný drink na jedno volební období, po kterém přijde ale šílená kocovina.
25. 04. 2010 | 21:58

Béda napsal(a):

ZM,

Toto přirovnání režiséra Zelenku a jeho tvůrčí tým zajisté nepotěší. Prý umělecky vytvořili *****.
25. 04. 2010 | 21:58

Béda napsal(a):

hm,

máte pravdu. Ještě mám v živé paměti Smlouvu ODS s občanem podepsanou takovýmto hlu***** (promiňte za výraz) a tzv. Kubiceho zprávu.
25. 04. 2010 | 22:01

Míla Pauleová napsal(a):

Vždycky jsem měla dojem,že průměr soudnosti a vzdělanosti různých V.I.P.hvězd a hvězdiček je pod průměrem zbytku populace včetně "socek" a ono to tak bude.Ti dědkové a báby jsou na tom v tomhle směru určitě líp.
25. 04. 2010 | 22:08

Jag napsal(a):

hm máš pravdu.Starý na smrtelném loži může hlasovat a většinou na doporučení od někoho jiného a mladý do 18 let nesmí.Je to pěkná hloupost.
25. 04. 2010 | 22:11

Jag napsal(a):

hm máš pravdu.Starý na smrtelném loži může hlasovat a většinou na doporučení od někoho jiného a mladý do 18 let nesmí.Je to pěkná hloupost.
25. 04. 2010 | 22:12

Admirál napsal(a):

hm - "Přeložím: když si hlupáci zvolí své zástupce a vyhrají, je to sice demokratické, ale nemusí to být ta nejlepší volba pro stát, pro všechny jeho obyvatele."

Vážený, asi nebudu nikdy v té Vaší hloupé polovině, o které mluvíte. Volte si koho chcete. Jednou vyhrajou chytří, po druhé hloupí.

"demokracie sebou prostě nese nebezpečí toho, že populista osloví pitomce a namíchá opojný drink na jedno volební období, po kterém přijde ale šílená kocovina."

Vás už zřejmě oslovili.
25. 04. 2010 | 22:12

Darth Sidius napsal(a):

Mádl a Issová by se měli stydět, že vůbec něco takového vypustí z úst. Programově urážet seniory a nekorektní a souhlasím se vším, co řekl pan Pehe. V zájmu zachování demokracie bychom se měli takových primitivů, jako je pan Mádl a slečna Issová, zbavit.
25. 04. 2010 | 22:18

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden vulgární výkřik ("jdi do prdele"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
25. 04. 2010 | 22:21

rakovina napsal(a):

.a přišly nové Kabrhelové-šiklové, Švorcové-issové..
..ještě, že se této rádoby intelektuálské žumpy nedožil náš český vlastenec, básník a maestro českého protestsongu Pan Karel Kryl. Ale jsem přesvědčen, že kdyby tady nyní mohl být s námi tak by tuhle rádoby-pravicovou hloupou, sprostou a zaprodanou sebranku rozhodně odsoudil břitkým a přitom noblesním způsobem tak jak jenom on to uměl. Byl to totiž umělec. Rozhodně to nebyl levičák. Tahle pomatená ušišlaná mádlo-generace s máslem na hlavě si dovolí urážet ostatní lidi svými neumytými análně-řitními výplody! Jen se divím herečce Issové. Považoval jsem ji za docela novou hereckou naději a že má úroveň. Tímto se deklasovala na úroveň teatrální pornoběhny. Sorry! Jste obyčejní fanatici...takové jsme tu už měli za totáče. Děkujeme odejděte....
25. 04. 2010 | 22:21

hoven napsal(a):

jen se vyprskejte , bolševici))))))))))))))
25. 04. 2010 | 22:41

Jonáš napsal(a):

Panu Peheovi nevěřím ani nos mezi očima. Ten klip je výborná nadsázka. Nevím proč ho někdo komentuje, jako by snad byl myšlen smrtelně vážně. A na okraj - demokracie je sice krásná, ale dlouhodobě vede do pekel. O tom se ostatně všichni ještě přesvědčíme. Z pricipu věci je jasné, že volby budou dlouhodobě vyhrávat populisti, kteří všem slíbí všechno a když bude nejhůř, tak si na to i půjčí. Kdo si s.kra myslí, že stádo, kterému se říkávalo lid, si dokáže vládnout. Všude kam se člověk podívá, tam jsou odborníci, jen do vládnutí se skze voliče, natlačil celý národ s průměrným IQ 100. Podle toho to taky vypadá. .... A teď mně můžete ukamenovat.
25. 04. 2010 | 22:41

krab napsal(a):

Je skandální, že se pan Pehe nechá platit ODS, aby svými směšnými komentáři spolu s panem Hořejším pokoušeli zdiskreditovat levici. Přestaňte s tím, pánové, už to vypadá, že levice většinu nezíská a je to i kvůli vám.
25. 04. 2010 | 22:41

hoven napsal(a):

jonáš,
demokracie porazila a přežila všechny diktatury, prognostiku. populisti nevyhrávají dlouhodobě, ale krátkodobě. pouze do te doby , než se ucho utrhne. v madarsku drtivě vyhrál fides který slibuje tvrdé škrty a redukci úředníků. lidi nejsou hloupí, jakmile pod nima praská větev tak se vzpamatujou. to je síla demokracie.
25. 04. 2010 | 22:49

hoven napsal(a):

jiří suchý,
takhle ne. musíš "dědo pehe,kterou rukou si vytíráš zadek??"
25. 04. 2010 | 23:00

bigjirka napsal(a):

Ňe poňal.. Pehe má jít do pehe?
25. 04. 2010 | 23:30

narvik napsal(a):

Překvapuje mě, že lidé jako Pehe a Hoření se tu rozhohňují nad vesměs hloupým klipem dvou puberťáků, ale ta primitivní, všudypřítomná už rok trvající, všeslibující, demagogická a nenávistná kampaň ČSSD je nechá úplně v klidu. Mě by opravdu zajímal Váš názor pane Pehe, jaký máte pocit z toho, když jste na veřejných místech nucen konzumovat ty výkřiky typu, že po volbách bude konečník za 1349 Kč a podobné další bláboly... viz.: http://www.modranemoc.cz/wp... To nejsou bláboly puberťáků, ale hesla strany, která chce vládnout i Vám.
25. 04. 2010 | 23:49

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý výkřik (hanlivé komolení jména a vulgarismus), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
25. 04. 2010 | 23:52

Platan napsal(a):

Zelenka a jeho dvě kůzlata udělali pravici mědvědí službu. A ty, Mádle, uličníku, tys teda tátovi pomoh'...!
26. 04. 2010 | 00:02

Tomáš napsal(a):

Z čeho prosím pěkně vyplývá, že je to (dle slov tvůrců) myšleno vážně v celém rozsahu, tedy i ve výpadu vůči důchodcům?

P. Zelenka na ČT na dotaz stran recese pouze řekl "politický postoj můj to vyjadřuje přesně", čímž neříká tak ani tak o podsouvaném záměru vážně míněného návodu na vydírání prarodičů.
26. 04. 2010 | 00:06

Platan napsal(a):

hoven napsal(a):
jiří suchý,
takhle ne. musíš "dědo pehe,kterou rukou si vytíráš zadek??"
25.04.2010 23:00:13
bigjirka napsal(a):
Ňe poňal.. Pehe má jít do pehe?

Zábavné duo nás baví svým "intelektuálním humorem"...
26. 04. 2010 | 00:11

Daniel napsal(a):

Podle pane Pehe, je to celé hloupé, autoři jsou hloupí a líného myšlení, všichni kdo to pochopili, jsou také hloupí atd. Zapomněl jen dodat, že Václav Klaus je také hloupý. Já jsem však přesvědčen, že jsou hloupí všichni, kdo tento klip nepochopili a již dlouhou dobu vím, že je hloupý pan Pehe. Bylo dopředu jasné, že to nepochopí právě on. Možná se bude divit, až za ním jednou přijdou jeho vnoučata a zeptají se: "Co na tom nechápeš, dědo?" Já třeba nechápu, jak je možné, že mají opilecké žvásty pana Pehe již dvacet let takovou publicitu. Z mé strany jejich občasná četba představuje jistou zvrhlost a trochu se za ni stydím. Kde na to vůbec beru čas?
26. 04. 2010 | 00:43

Suchec napsal(a):

Stejskale, Stejskale. Když už necháte, jako cenzor, Hovna, pak nemusíte mazat nic dalšío, ani Frantu Adamce.
26. 04. 2010 | 01:30

Vidoucí napsal(a):

Vynikající rozbor. Dáky Vám pane Pehe, jste skutečně Pan politolog a demokrat, nikoliv pisálkovský slouha.
26. 04. 2010 | 07:01

standa napsal(a):

Celý klip je idiotský a skutečně nahrává levici jako hrom. Ale opět jste své přesvědčení nezapřel. Polkud ti dva blbci volají po volbě pravice citov touto formou je to špatné, ale když stejnou formu používá levicová židovka k podpoře Obamy tak je to správně. Vaše myšlenkové pochody jsou papodivné. Jen mě v nich ještě chybí Klaus jako Váš hlavní mindrák.
26. 04. 2010 | 07:40

Sir Walters napsal(a):

Myslím si, že v tom klipu je cosi až fašistického. Vyhrožovat někomu represemi, pokud nebude v politice dělat to, co já mu řeknu (konkrétně volit toho, koho já mu určím), to je podle mě pravý opak demokracie! Bohužel, to svědčí o tom, že se tady po 20-ti letech absolutně nepodařilo lidem vštípit demokratické smýšlení.
Kromě toho je vyhrožování levicí v tuto chvíli nesmyslné, když si uvědomíme, že světová krize vznikla v USA za Republikánů, v Řecku před státním bankrotem vládla 8 let pravice, státní dluh ČR nejvíc vzrostl za Topolánka atd.
Ale fanatik je právě proto fanatik, že je zaslepený.
26. 04. 2010 | 07:53

Milada Střítezská napsal(a):

Jiří Pehe mi není nijak blízký, naopak, takřka vždycky s jeho názory výrazně nesouhlasím. Tentokrát ale souhlasit musím. Jako voliče pravice mě Zelenkův klip neuvěřitelně naštval. A jako snad ještě dost mladý člověk si nemyslím, že naši prarodiče vypadají tak, jak je v dotyčné "nadsázce" líčeno. Děkuji za velmi dobře formulovaný názor.
26. 04. 2010 | 08:20

Marťas napsal(a):

Podle mě je klip moc dobrý. Spousta srandy a pravdy. Já už prarodiče nemám, tak nemám koho (nejen) přemlouvat . . . škoda.
Smekám a teď ještě více obdivuji Martu, Jirku a pana Zelenku. Nejsem žádný fanatik a fanatizmus se mi příčí - všechno příliš masové jednostranné je mi proti srsti. Stačí mi jeden Paroubkův mocnářský(tedy každý) projev a chce se mi zvracet, protože tenhle nenažraný špekoun je podle mě chodící definice fanatizmu. A ta jeho kampaň? Při té by si měl každý racionálně a dneškem žijící člověk zaklepat na čelo. Díkyčau
26. 04. 2010 | 08:56

Marťas napsal(a):

Darth Sidius napsal(a):
Mádl a Issová by se měli stydět, že vůbec něco takového vypustí z úst. Programově urážet seniory a nekorektní a souhlasím se vším, co řekl pan Pehe. V zájmu zachování demokracie bychom se měli takových primitivů, jako je pan Mádl a slečna Issová, zbavit.
25.04.2010 22:18:20

Buaháá - tak to je teda megagrc toto!
1.) Nikdo se nemusí za svůj názor stydět!
2.) Souhlasit s něčím názorem vypovídá o přinejmenším vypovídá o neschopnosti vytvořit si názor vlastní.
3.)Urážet někoho je nejjednodušší (tedy opravdu primitívní).
4.)Nabádat "zbavit" se někoho v zájmu čehokoliv je už opravdu ukazatel agrsívní tuposti.

Tak pane Pehe, tohle je stoupenec vašeho a levicového názoru.Díkyčau
26. 04. 2010 | 09:07

Ondra Kupka napsal(a):

Děkuji za zveřejnění tohoto názoru s nímž stoprocentně souhlasím. To co předvedli Mádl s Issovou nemá s pluralitní demokracií nic společného. Jistá vyváženost pravice a levice je v demokratické společnosti naprosto nezbytná. Na tom se musí shodnout každý, komu na demokracii záleží, bez ohledu na jeho politické sympatie. Ten kdo podporuje masivní kampaň vůči levici, se stále ještě nevyrovnal s důsledky 40ti letého totalitního režimu a není schopen demokracii chápat. Doufám, že si toto bude uvědomovat stále více lidí.
26. 04. 2010 | 09:33

JF napsal(a):

Dobrý den,

klip jsem rovněž shlédl na základě odkazu na blistech. Porovnal jsem rovněž s americkou verzí a přečetl překlad. Musím říci,že po obsahové stránce pro mne bylo značně podobné. (!!!) Blisty sdělovali že i obsah byl jiný.

Česká verze byla výrazově dětinsky názorná, podbízivá a hrubě nekulturní. (buranská) Ale sdělení/vyznění mi přišlo v podstatě tedy podobné. (účelová návštěva svého příbuzného s kalkulem hlasovacího lístku - počet lístků kdesi)

Dle mého názoru, je to propaganda prosáklá na úroveň každého z nás, na úroveň základních mezilidských vztahů. (domácí prostředí, gauč, lampa)

Vím ale, 100 krát opakovaná lež, umořila i voliče ;-))). Cena za media a nabídku informací jakoby „zdarma“(noviny, bilbordy, televize )

Osobně nesleduji TV (zapnutí knoflíku a uvidíme co nám připravili) - domácí ani zahraniční(žádný program). Média sleduji přes internet - opatrně - tedy selektivně a vědomě(především zahraniční), výběrem konrétních pořadů. Rovněž na internetu si lze určité pasáže přehrát znovu. (toť k důležitosti internetu jako sdělovacího prostředku) Do výběru sledovaného pak dávate i kus sebe!

Zpět ke klipu, je to návod k tomu, aby jsme propagandu prováděli jeden na druhém. (porovnejte např. s multi level prodejem - např. Avon - kdy se ztrácí hranice kdy mluvíme s člověkem nezištným a kdy mluvíme s člověkem který hledá zisk - natož vyčíslitelný - hlasování)

Co se týče vyvozování závěrů zda levici či pravici, sdělení je nulové. Toto si nezaslouží pravice ani levice. Natož aby jsme věděli co to ta levice a pravice je. Vyvozovat nelze nic. Dle mého názoru, se jedná o propagandu. Není vyváženost mezi „propagací“ levice a pravice. … i když (levá ruka je pro ně pravá ruka - ???)

Pozitivní sdělení pro mne jen názor/otázka/diskuze, zda lze propagandu zničit samotnou propagandou. (pozitivní část sdělení pana Zelinky) K tomu jsem velmi skeptický (riziko značné) Je to velmi nepřirozené. (znáte nějaký živel/ sílu která by se vyvážila sama???)

Domnívám se že je to o lidech. I do zábavy dejme "jen" sebe. Třeba bude jemná, neúčelová a lidsky hřejivá. (a můžeme ji nazývat třeba i černý humor – byl to černý humor???)

V této roli protagonisty neznáme, právě proto možná nevíme (jiné by to bylo třeba od pana Milan Šteindlera) Poradí mi např. pan Zelinka v nějakém osobním vyjádření. Nejsem si jistý … pro mne takto zatím propaganda nejhrubšího zrna … pan Zelinka by se mohl vyjádřit. Rád bych se mílil.

Docela by mě zajímal nerežírovaný názor samotných protagonistů! (Mád, Issová, Zelinka) Jde o docela důležitou věc. Je „jenom“ před nějakými volbami!!!

Takto by to rozhodně nemělo zůstat celé …

Je to i na panu Zelinkovi - a celé je to na nás!

pěkný den!
26. 04. 2010 | 09:43

??? napsal(a):

To je známá věc, že bolševici postrádájí smysl pro humor a nadsázku. Nepřekvapuje mne, že se v souvislosti s oním klipem pohoršeně vyjadřují právě ti, kteří se vyjadřují..
26. 04. 2010 | 09:50

Lutak napsal(a):

Velmi dobře napsaný komentář vystihující podstatu věci. Že to tvůrci silně přehnali, ať už ten klip byl myšlen jakoliv, to musí být zřejmé každému slušnému člověku bez ohledu na jeho politický názor. Je smutné, že těch slušných lidí tady, soudě podle komentářů, zase až tak moc není. Nicméně svůj účel pro mne splnil a v já v žádném případě nepodpořím arogantní asociální "soply" (vzhledem k jejich věku a všeobecnému rozhledu se to nedá jinak nazvat) a to ani návštěvou kina, protože toto je fakt síla. A to patřím ke generaci, která má šanci účinkující "umělce" přežít.
26. 04. 2010 | 10:00

JF napsal(a):

???:

rád bych byl aby to tak bylo ... nejsem si všek jistý ... přecí něco malinko tomu ještě chybí. Je to velice málo no a mohlo by to být to, ale i ono.

Ať k tomu případně řekne či neřekne pan Zelinka co chce ... je třeba to umět přečíst ... a dle toho se zařídit ... já jsem se již zařídil - viz výše.
PS: klíčová slova "Whisper Against"
Ne není to legrace ;-)))
26. 04. 2010 | 10:03

Dalimír napsal(a):

Dobrý den ! Je to moc špatné s naši kulturou když se známí herci prodávají a vůbec snižují k takovým kouskům ! Však to všichni vidíte,jsou jich plné stupidní reklamy !Ubohost !To za minulé éry měla kultura lepší hodnotu ,třeba perfektní TVseriály a mnoho dalšího hodnotného ! Hlevně lidé byli více vedeni k tomu aby nehrabali a nehromadili majetky ! Protože do hrobu si stejně nikdo nic nevezme a potomci to neocení , naopak ještě to mezi mimi dělá zlou krev ! Asi tak ! Proto hraboši a chamtivci činte se i nadále , dočkáte se určitě odplaty!!! Dal.@
26. 04. 2010 | 10:12

mustang bill napsal(a):

Pane Pehe, vy jste takový ten levičák, co neví kam z konopí... Vaše články jsou plné nenávisti vůči pravici. Měl by jste ale trochu přemýšlet nad tím, co je vlastně levé zlo po volbách. Např. Řecko, kam ho socialisté s Papandreem dostali? Do totálního krachu za 45 miliard euro. Tohle čeká ale také nás, když Jirka vyhraje volby. Jeho socialiticko marxisticko leninsko komunistický styl se svazákem Sobotkou, komunistou Zaorálkem a traktoristou Vlčkem a komunistickým odborárřem Škromachem nás dovedou do náruče Ruska a na dno celé možné chudoby. To je vize 2010 , 2014. Pak si to řekneme, až soukromé vlastníctví bude státním a jeho soukromým...
26. 04. 2010 | 10:35

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden výkřik obsahující hrubou nadávku ("vůl"), neboť tyto jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
26. 04. 2010 | 10:38

alexander´s ragtime band napsal(a):

Klip pravda nic moc. Ale je to velice důležitý klip.
Lze si jen přáti více takových a ještě drsnějších klipů.
A doufat, že nic nechápající pan Pehe bude velmi rozčilen.
No a trefí ho z toho rozčilení infarkt.
A bude zase o jednoho polovzdělaného diletanta a prudiče míň !!!
26. 04. 2010 | 10:56

killa napsal(a):

Koukam ze pan Pehe a ostatni chytraci co byli tak strasne dotceni a citi se pohorseni, udajnou politickou a socialni nekorektosti klipu evidentne nerozumi nadsazce a ironii.
Vubec me to neprekvapuje, vsichni se totiz v u nas v ceske kotlince berou strasne vazne.
Hlavne, ze mame vyspelou politickou kulturu a nasi politici a verejni cinitele jsou doslova ozdobou naseho naroda. HAMBA Vam!
26. 04. 2010 | 10:56

jean napsal(a):

Pro mnoho titulů ztratil selský rozum,
pro mnoho bádání už nejde mu přímost na um,
však je přece zcela jasné,
že na levé straně poctivost a čest hasne,
tak proč tomu nečelit,
i z řad našich celebrit.
26. 04. 2010 | 10:56

bigjirka napsal(a):

Už jsem kolikrát říkal, abyste neuráželi voly srovnáváním s poblikology! Jak k tomu to milé zviřátko s krásnýma očima přijde!
26. 04. 2010 | 11:02

o. napsal(a):

UZ HO PREMLUVIL

Dnes 10:09 - Plzeň
Krajský soud v Plzni odsoudil v pondělí 22letého Patrika Kónyu za loňskou brutální vraždu jeho otce k výjimečnému trestu v délce pětadvaceti let.
Podle státního zástupce Kónya vzal na otce nejprve kladivo, poté mu zasadil několik úderů sekerou a opět ho dobil kladivem.
26. 04. 2010 | 11:16

Michal Macek napsal(a):

o.napsal:

a ted tu o fritzlovi....
26. 04. 2010 | 11:34

JF napsal(a):

???:

... udělal jsem si jen názor ...

Řekněte, no není to také radost?
26. 04. 2010 | 11:45

Gru napsal(a):

To je mládež nová-
mládež Kalouskova...
26. 04. 2010 | 11:55

Tencokida Hnuj napsal(a):

Stejskal

Dobrý den. Čistě akademická otázka : Neměl by se mazat nick "hoven" ?

Já jen, aby třeba někoho nenapadlo dát si nick "kundám", "zkurvencům", "pičí" etc.

Mohlo by se Vám to pak vymknout z rukou.

Mějte se.
26. 04. 2010 | 12:36

HOnza napsal(a):

Volit levici je stejně demokratické a legitimní jako volit pravici!!!
http://www.facebook.com/#!/group.php?gid=112119002146464&ref=ts
26. 04. 2010 | 12:40

Bořek Slezáček napsal(a):

Vyraz pravicový svazák je velmi trefny.Arogance v tomto pripade prameni pravdepodobne z naproste nevzdelanosti.Nerad bych byl stejne preziravy jako Zelenkovci, ale myslim ze Madlovi ani nemuze dojit jaka je realita zivota obcana teto republiky.A mimochodem tvurci a ucinkujici nedehonestuji ani tak seniory jako spise sebe.
26. 04. 2010 | 12:53

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Tenco,

zatím ani po třech letech nemám dojem, že by se zde něco někomu vymykalo z rukou. Pokud jej ale získám, určitě zasáhnu.

Díky za to to, že se mnou sdílíte starost o mravní bezúhonnost těchto stránek.

Libor Stejskal
26. 04. 2010 | 13:23

kočka šklíba napsal(a):

Tencokida Hnuj, humor Vám opravdu nechybí a jsem moc ráda, že Vy a s Vámi Vico, přírodovědec a ještě pár podobných vtipných lidí sem píše, vždycky mně zvednete náladu. A to s Vámi nemusím mít stejný názor. :)
26. 04. 2010 | 13:42

almost glossed™ napsal(a):

Tencokida Hnuj: Bude záležet na jeho politické orientaci.
26. 04. 2010 | 13:42

chytryhorak napsal(a):

Pěkný komentář pane Pehe - jak z úvodníku Rudého práva
26. 04. 2010 | 13:48

kundám a pičím napsal(a):

Tento klip se mi líbí. Jistě i Vám, že ?
26. 04. 2010 | 14:43

muhehe napsal(a):

PSEUDOINTELEKTUÁLNÍ KRAJKA POKAKANÝCH ČESKÝCH LEVICOVÝCH KALHOTEK
JUDr. Pehe, CSc. si opět nevidí na špičku nosu.

A především uráží soudně uvažující část populace. Pominuli útoky na pravicového voliče (apriori presumpce idiocie, zatímco levicový volič je apriori jediný moudrý, zkušený, důstojný, (sociálně) spravedlivý.

Panu Pehemu se musím smát, bez urážky - tady nejde říct nic než pár úsloví:

Potrefená husa nejvíc kejhá (taky bych chtěl vyžrat důchody budoucím generacím, taky by chtěl nasekat dluhy, které se budou velmi těžce splácet, až on hodnověrný intelektuál bude v důchodu).

Pan Pehe původním vzděláním právník, nikdy právo nepraktikující v podstatě je z pohledu Mádla a Issové důchodce již teď. - Jeho psaná "tvorba" je celkem mlácení prázdné slámy, levičácké moralizování, osočování těch, kteří vyvažují onu bohužel už zprofanovanou solidaritu (narostlou do rozměru parazitismu) vyvažují s rozumnou mírou principu zásluhovosti.

Zajímalo by mě, čemu pan JUDR. Pehe skutečně rozumí, a čím by se živil, kdyby nevyučoval na soukromé VŠ, na kterou posílají děti, které se nedostali na žádný normální obor.
Čím by p. Pehe mohl přispět, člověku, který pracuje, maká, platí daně, snaží se, nebere dávky, pomáhá rodičům, někdy zajde do kostela, vychovává děti, stará se o jejich !použitelné a praktické! vzdělání. Pan Pehe totiž nemá co nabídnout než celkem prázdný falešný moralismus založený na mlčení o tom, že část populace se prostě veze a nikdo nemá odvahu jim to říci.

Pokud jde o ten klip, tak se Pehe nechal unést atypickou formou klipu a vůbec se neobtěžoval zamyslet nad tím, že tahle generace má strach a ten je oprávněný a založený na faktech. Dnešní třicátníci nemají nic z toho, co mají generace starší, ždáné jistoty, žádné regulované kvartýry, žádné jistý flek. Naopak my třicátníci zdědíme dluhy po těch generacích předchozích, navíc teď i ten kolabující penzijní systém.
A jediné co si já, Issová, Mádl a spol. přejem je, aby se "děda a babička" zamysleli, nad tím, jestli ta levice je skutečně morálně přijatelná, zda jejich program má hlavu a patu (nad tím se jaksi JUDr. Pehe vůbec zamýšlet nemíní o to víc je ale striktní o případných sympatizantech tohoto klipu...).

Jestli tohle Peheho pohoršilo, tak je sám sobečkem a pouze pseudointelektuální krajkou na pokakaných kalhotkách naši české levice. Už se ty jeho názory nedají číst, stal se pro mě představitelem generace důchodce Kremličky a regulovaného advokáta Křečka. Taková 4. myšlenková liga mě už fakt nezajímá.
26. 04. 2010 | 14:43

Tencokida Hnuj napsal(a):

Myslím si, že takové klipy chceme všechny k...y a p..e.

A že nás je ! Některé jsme pravé, jiné levé, ale pořád jsme to my - k...y a p..e.

Hrr na ně !! (mentory, zapšklé důchodce, intelektuální póvl, socanské vyžírky, komunistické dinosaury...).

Ach, ta nesnesitelná lehkost bytí cenzorů na aktualne.cz !
26. 04. 2010 | 14:50

kundám a pičím napsal(a):

Copak ? Nějak to tady zatuhlo. Pročpak mi nikdo neodpovídá ?

Ještě před chvílí Vás tady bylo tolik !
Mějte se. (A neberte to tak osobně. Vždyť jde o nadsázku a ironii.)
26. 04. 2010 | 14:54

kočka šklíba napsal(a):

K...m a p...m(nějak mně to nejde přes klávesniciv plném znění)ale nediskriminujete svým nickem muže? Zvlášť ty, kteří se nad klipem P.Issové a Mádly tak dobře baví ;).
26. 04. 2010 | 15:04

Tencokida Hnuj napsal(a):

Tencokida Hnuj
kundám a pičím ad kočka šklíba
Já Vám rozumím (ne tedy, že bych si myslel, že se obracíte na mě, to si prosím vyprošuji !). Vy reagujete na nick "hoven", že ?
Ten se obracel asi k mužům - tak jste to myslel ?

Ale s tou genderovou vyvážeností byste měl něco udělat !
26. 04. 2010 | 15:12

kundám a pičím napsal(a):

Tencokida Hnuj

Ano. Ano.

Víte, prarodiče, rodiče a tím i jméno si člověk nevybere. Musíme se s tím nějak naučit žít, Tencokido (prostřednictvím pana "hoven").
Tolik asi k té emancipaci. Není to prvoplánové, ba řekl bych že (vzhledem k genderové statistice komentářů zde), že právě naopak.

Ale všem dotčeným (ad kočka šklíba a její narážce na diskriminaci) se hluboce omlouvám.
26. 04. 2010 | 15:17

Mirek napsal(a):

Mne by jenom zajímalo, podle čeho se pozná demokrat. Podle stranické knížky nebo podle toho, že když si přečte slova autora tohoto blogu, tak začne nadšeně tleskat? Je zajímavé sledovat, jak si někteří lidé myslí, že oni jsou ti praví, kdo všemu rozumí, a mají proto právo druhé poučovat o tom, co je, a co není správné. Generální ředitel Zeměkoule by to nedokázal napsat lépe, než pan Pehe.
26. 04. 2010 | 17:27

vlaďa napsal(a):

Přemluv Mádlu na YouTub znova :)
https://www.youtube.com/watc...
Nějaká chybička se vloudila...
26. 04. 2010 | 19:44

Tupelo napsal(a):

pokud bude na youtube opet smazano, videa je mozne stahnout i zde, ve forme AVI souboru (vhodne pro emaily):

Vetsi soubor, lepsi kvalita:
http://rapidshare.com/files...
http://rapidshare.com/files...

Mensi soubor, horsi kvalita:
http://rapidshare.com/files...
http://rapidshare.com/files...
26. 04. 2010 | 20:47

Tencokida Hnuj napsal(a):

Pravice, levice, ukazovák, příjice ...

Zlý klip na dobrou noc přeje všem Tencokida.

recaptcha : be reused (No to bych vážně nerad) Ak když, tak jedině za tučný honorář.
26. 04. 2010 | 22:18

vlcek napsal(a):

Pane Pehe,karma za blog.Jenze mazat se
s h....m zasmradi a klip je h...o.Smradlave!
A jestli ho nekdo poklada za recesi,tak je to
recese hodne uboha! <rakovina> klip zhodnotil nejlepe.Souhlas: filip II, Juwel,Scipio, Paulis,Otazka.
K jonasovi: fasismus i komunismus jsme uz tu meli a lepsi nez demokracie nebyl!
K Pa. - do Spidly nedorostl!
27. 04. 2010 | 00:04

Cam napsal(a):

Už se nedivím ničemu :-)
Navádění - návodce přesvědčuje druhého aby vykonal nějaký čin. Pokud je tento čin trestným je dle většiny jurisdikce trestné i navádění
Navádění za trestný čin § 24 trestního zákoníku (40/2009 Sb.). Jestliže zákon nestanoví jinak, na trestní odpovědnost a trestnost návodce se užije ustanovení o trestní odpovědnosti a trestnosti pachatele
Zákon 144/1961 Trestní zákon § 177 Maření přípravy a průběhu voleb nebo referenda: Kdo jinému násilím nebo pohrůžkou násilí nebo lstí brání ve výkonu volebního práva nebo hlasovacího práva v referendu anebo jiného takovým způsobem k výkonu volebního práva nebo hlasovacího práva v referendu nutí……. nebo kdo jinak hrubým způsobem maří přípravy nebo průběh voleb do zákonodárných sborů nebo orgánů místní samosprávy anebo přípravy nebo průběh referenda, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.
FACEBOOK :
„Blíží se volby a je nutné zachránit tuhle zemi. Proto vznikla akce Schovej babičce občanku, aby nemohla u voleb dát hlas KSČM nebo ČSSD. Pošli to dál! „
http://www.facebook.com/pag...
27. 04. 2010 | 00:18

dennis napsal(a):

to prirodovedec (25. 4. 14:02)
Premyslel jsem o vasich slovech a mate asi pravdu: "Jaka litost, rozhodli se sami."

Svymi slovy jsem litoval rozhodnuti tech dvou mladych umelcu vystoupit v takovem klipu. Ve skutecnosti jsem litoval toho, ze jsem se v usudku o nich asi mylil. Presto je mi jich lito.

Kdyz pohlednete kolem, kolik autoru a v kolika mediich se tematem zabyva a jake publicity se cela vec dockala (prevazne pro svuj prvoplanovy upadek slusnosti), asi mi uznate pravo si myslet, ze zivot techto mladych lidi se zmeni tak, jak to ani v nejbujnejsim snu nebyli schopni si predstavit. A nektere zmeny v usudku jejich kolegu a publika vubec o jejich charakterivych kvalitach je nebudou naplnovat hrdosti. Porad verim, ze ani jeden z nich neni ze sve podstaty hulvat atd.

Vite, neakceptuji slogan, ktery vyjadruje aroganci slovy: "Nedelal bych to, kdyby to lide nechteli." Tohle heslo neospravedlnuje nikomu jeho upadek vkusu, mravu, moralky.

Verim, ze je mnoho lidi, kteri byli nekterym z rodicu opusteni, ze je mnoho tech, kteri prozili detstvi a mladi v rodine, ktera nejruznejsimi zpusoby devastovala detskou dusi. I pri jedne z nejvyssich rozvodovosti v nasi zemi chci verit, ze drtiva vetsina deti (vsech vekovych kategorii) by se nemohla zalibne ztotoznit s "poselstvim" takoveho klipu, a nebo by ji to snad pripadalo vtipne.

Myslim, ze je naprosto vyjimecny hlas jednoho diskutujiciho pod jinym blogem, ktery se vyjadril slovy: "Zarazeni portretu Fritzla do klipu povazuji za cerny humor par excelence."

Chci verit, ze elementarni slusnost a ucta k lidem vsech vekovych kategorii je vlastni naproste vetsine nasich obcanu. Proto je mi lito mladych lidi, kteri az do teto chvile meli, co ukazat. Jsou to nepochybne talentovani herci.

Snad ani nemusim byt vedec, abych postrehl, ze takova demonstrace opovrzeni a dehonestace bezbranych je prinejmensim politovani hodna. D
27. 04. 2010 | 07:14

vlaďa napsal(a):

Vážení,přeložte si prosím obrázky nad gaučem,když už chcete soudit herce a režiséra.Sdělení klipu je mnohem hlubší,než se zdá.Obrázek vydá za slova mnohá.Klaus vlevo nad gaučem visící,značí počátek všeho "pravicového",ten se začal první rázně vymezovat a dělit společnost a s jasnou levicí,tedy komunisty jednal vždy v levých rukavičkách(visí vedle:)Když je potřeboval,bylo i šampáňo na balkoně,že.
Další obrázek jsou státní zuby.Je to symbol Chárona,který bez penízku nenechá člověka ani zemřít.Zase mi to k tomu Klausovi přes penízky pasuje ...jak?,nechám na Vás.Neolízl bych jej ani na známce z opačné strany.Došlo to už i č.poště a známky budou brzo v provedení samolepky. Jo,za Tondy Novotného,když jsem psával z vojny své milé,tak to lepidlo docela chutnalo :) On tehdy ten rezident neměl tak silně radioaktivní škleb,tam kde mají lidé většinou úsměv.
Další obrázky si přeložte každý,dle svého gusta.
Video má i dobrou muziku.Prasečí kvik,strašidelné bubínky...vše má svůj význam.A do očí bijící je také,že I+M vypadají jako mnohými opovrhovaní naši romští spoluobčané.
Bez povšimnutí nenechávejte ani tuto verzi:
http://video.yahoo.com/watc...
Tak to Vám vzkazuje důchodce :)
27. 04. 2010 | 08:51

čtenář napsal(a):

To hoven:

Poprvé v životě jsem přišel do styku s "člověkem", který má plnou hlavu svého nicku.

Předesílám, že k tomuto závěru jsem dospěl z vašich komentářů.

K tématu:

Autorem a učinkujícími herci byl podhalen náhled a smýšlení pravicového spektra tak, jak je mládeži v dnešní době masírován pod kůži jak samotnou pravicovou reprezentací tak spřátelenými medii.

Moudré přísloví praví:

Kdo seje vítr sklidí bouři (a nemyslím tu politickou, ale spíše tu generační).
27. 04. 2010 | 12:40

rest of reason napsal(a):

Pane Pehe, Vašimi výhradami v TV jste mi připomněl zdvižené obočí komunistických normalizátorů nebo katolické církve, jejich nedostatek soudnosti a smyslu pro humor smíchaný s ideologickým plácáním.
27. 04. 2010 | 13:50

Daniela napsal(a):

K výbornému a velmi výstižnému komentáři pana Pehe je zbytečné cokoliv dodávat. Nevím, kde takovíto "cucáci", které v klipu reprezentují Issová a Mádl,berou odvahu takhle arogantně poučovat seniory, jak to všechno vlastně bylo a jak by se měli zachovat.Skutečnému demokratickému smýšlení, jak je vidět, máme ještě opravdu daleko.
27. 04. 2010 | 15:12

Admirál napsal(a):

"Ku škodě té slušnější politické pravice, kterou reprezentuje třeba Karel Schwarzenberg"

Pane Pehe, to myslíte toho stejného Schwarzenberga, co prosadil uznání narostátu Kosovo a podával si ruce s prodavačem lidských orgánů Hašimem Tačim?

Ten, o kterém mluvím já nemůže být reprezentant ničeho slušného, tak akorát možná zájmů zahraničních lobby.
27. 04. 2010 | 15:51

george napsal(a):

Vážený pane Pehe,
nezklamal jste mne ani v tomto blogu, ani dnes ráno na čt4, kde slečna Issová potvrdila vlastními ústy, že to myslela naprosto vážně a nikoli jako nejapný vtip nebo provokaci levice. Jímá mne hrůza na stylem takové agitky, protože nás staré mohou příště rovnou poslat do krematoria, pokud nebudeme hajlovat jako oni. Původně jsem se nechtěl zde vyjadřovat, ale právě jsem se dozvěděl, že otec slečny Issové k nám kdysi přijel jako syrský komunista. Inu, jak se říká, každý pták se*e do vlastního hnízda....
27. 04. 2010 | 17:05

Svobodný napsal(a):

Soudruh Pehe je stále stejný omezenec.To je právě ta demokracie, každý si může vybrat, zda na to koukat a poslouchat to,nebo ne. Za komančů bylo povinné ano nebo ne. Omezenec jako Ráth, tomu zase vadí studenti.On nemá rád, soudruh Ráth, když je někdo chytřejší nežli on, i když to je ho IQ ?????????
27. 04. 2010 | 18:33

Tencokida Hnuj napsal(a):

Svobodný

Vskutku originální zjištění. A tak hezky po lopatě podané. Všichni je hned pochopí.

Já to říkám stále - náši lidé se v Evropě neztratí. Máme cosi v sobě zakódované, no jak to vyjádřit.... Je to těžké, raději přenechám vyslovení složitých intelektuálních poselství a edukativních vysvětlení Vám.

Stejskal

Čím to, že se zde sestěhovalo tolik dosud mě ( a možná i jiným) neznámých nicek.. ach pardon , tedy nicků?

Že by za to mohlo to pověstné rčení o trusu a dvoukřídlém hmyzu ?
28. 04. 2010 | 12:28

bigjirka napsal(a):

blbý blog o blbosti totiž nemůže vést k ničemu jinému, než k blbé diskusi. Srazili se skalní zastánci se skalními odpůrci a pochopitelně těžko můžou něco jiného, než si nadávat. Jen diskutujte o myším prdu!
28. 04. 2010 | 17:31

Karel napsal(a):

Pane Pehe, vy jste sice asi slušný člověk, ale můj názor je, že filosofové vašeho typu mohou existovat jen díky tomu, že někdo jiný naopak umí podnikat, vyrábět a prodávat. Vy všechno zvažujete ze 75 hledisek, ale v praktickém životě na toto jaksi není čas. Podstatné je spíše to, jestli si zvolíme levici, která slibuje všechno všem anebo odpovědnější politiky, kteří toho moc neslibují, ale vyvedou naši zemi z dluhů. Moje volba je to druhé a jestli tomu napomůže tento trochu příliš provokativní a expresivní klip, tak je to taky dobře.
28. 04. 2010 | 22:14

rejpal napsal(a):

to Karel
Dal bych vám za pravdu, kdyby ty programy garantovali lidé, kterým se - při vší relativitě politické etiky - dalo alespoň minimálně věřit. V garanci Langerů, Bémů, Kalousků, Janoušků, Rathů i Paroubků je každý program jen rétorickým cvičením. Pak nastává jednoduchá potřeba: vystřídat ty, kdo tu byli u kormidla naposledy, a to co možná s nejvyšším skóre. Protože jen pořádný výprask může něčím pohnout uvnitř těch stran. Levo-pravá rétorika mi v zemi, kde volitelná pravice neexistuje a s levicí je to jen o málo lepší, připadá poněkud zvláštní.
29. 04. 2010 | 10:58

Pípa napsal(a):

Pane Pehe,
naprosto perfektní komentář.
Diskutující (až na výjimky),
humus. Tenhle národ si nezaslouží existenci. To je banda blbců.
Dávám inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet.
01. 05. 2010 | 00:08

stále rebel napsal(a):

Nejen z těchto tří, ale obecně z českého pravičáka, demokrata nikdo neudělá. Demokrat musí být osobnost, respektující práva druhých, ochotný se s nimi dohodnout na společně budoucnosti.
Sprostota, lži, demagogie za účelem vlastního prospěchu, to je v lepším případě, český pravičák. Dokonce se mi někdy zdá, že ani ten osobní ekonomický prospěch není tak důležitý, jako potřeba moci nad těmi druhými.
01. 05. 2010 | 23:02

O.K. napsal(a):

PANE PEHE, VYSTIHL JSTE TO PŘESNĚ. Klip je neobyčejně hloupý a nevkusný bez ohledu na to, podporuje-li pravici nebo levici.
V prních sekundách jsem si mylně myslel, že se asi jedná o nějakou parodii něčeho. (Ve stylu České sody, nebo divadla Sklep.) Omyl, mysleli to vážně.
02. 05. 2010 | 14:28

Peťa napsal(a):

Naprosto výstižné, pane Pehe. Mne ta naivita mladé generace neudivuje. Jednak je to dáno samotným věkem (všichni starší jsme si tím také prošli) a jednak tendenčními informacemi, ze kterých tato generace čerpá. Z často prezentovaných názorů a rádoby informací zjišťuji, že jsem své dětství a mládí prožil v úplně jiné době a kdesi úplně jinde než se to dnes interpretuje. Po devadesátém roce jsem se naivně těšil, že se konečně bude říkat o všem pravda. Bohužel tomu tak není. Opět se fakta "vhodně" upravují akorát, že tentokrát v opačném smyslu. Připadá mi to jak negativ konce padesátých let minulého století. Trochu humorně mi vychází detail, že tehdy i nyní svazáci vyznávali modrou barvu. Pamětníci jistě vzpomenou na modré svazácké košile. Neměl jsem ty nadšence rád tehdy a nemám k nim sympatie ani nyní. Vždy jsem se jich poněkud obával.
06. 05. 2010 | 17:37

Vláďa napsal(a):

Kupředu pravá kupředu pavá zpatky ni krok.A pravou ještě víš!!!!!!!!!!!!A když to nepomůže tak ještě by mohli někomu pořádně zmlátit!Pokud se nevolí ti správní(in)tak jsou ostatní úplní kreténi.Tak nějak mi to připomíná převlečené komunisty!
08. 05. 2010 | 02:09

ZD napsal(a):

skvělý článek!
12. 05. 2010 | 23:03

Noel Connerley napsal(a):

Good article, http://www.haoxinglass.com Each and every point is http://www.china-ouya.com good enough.This is a good,common sense article. http://www.china-bamboofloo... Very helpful to one who is just finding the resouces about http://www.china-bamboofloo... this part.It will certainly help educate http://www.china-bamboofloo... me.Thanks for sharing with us your wisdom.Great!This article is http://www.hc-cca.com creative,there are a lot of new idea,http://www.mingjiangnan.com it gives me inspiration. http://www.xyweavebag.com I think I will also inspired by you http://www.zh-bamboo.com and think about more new ideas。I am totally agree with http://www.china-yongding.com your oppinion.this blog post is http://www.ysteas.cn very encouraging to people who want to know these topics.Excellent article that http://www.ds-jiecheng.com will provide the incentive and http://www.huxi-cable.com/p... basis for my works. http://www.ejaisolar.com I wonder if I can mention the article as http://www.chinajmdq.com a bibliographic reference in my work. Very interesting and http://www.chinalasiji.com useful information! It's pity that such occasions are still exist in the world, but we should act all http://www.huxi-cable.com/s... together for to prevent them. Thanks.Very interesting and http://www.hzzxdq.net useful information! http://www.zjbangge.com/rec... It's pity that such occasions are http://www.zjbangge.com/lea... still exist in the world,http://www.zhuoerya.cn but we should act all together for to prevent them. Thanks.You really know http://www.hn-hardware.com what your talking about here. Thanks for the great step by http://www.zjbangge.com/sec... step how to blog. Great stuff from you, http://www.sunsurf.com.cn man. Ive read your stuff before http://www.jdxpwj.cn/booste... and youre just too awesome. http://www.zjxhdz.com I love what youve got here, http://www.tygluegun.com love what youre saying and http://www.wanjia-ylm.cn the way you say it. You make it entertaining http://www.hangxiang.cn and you still manage to keep it smart. I cant http://www.meiyuanfurniture... wait to read more from you. This is http://www.jdxpwj.cn/tow-rope really a great blog.This is one of http://www.deliver.com.cn the best posts that I’ve http://www.hzzhuoyuan.com ever seen; you may include http://www.hzhtdq.cn some more ideas in the same theme. http://www.china-chunyu.cn I’m still waiting for some interesting thoughts http://www.cnboostercable.com from your side in your next post.I like this kind of very useful http://www.huaan-med.com/fo... articles congratulations I wish you continued success, I hope http://www.huaan-med.com/me... I can do this kind of article。
18. 08. 2010 | 05:34

Otis Brilowski napsal(a):

Again another http://www.jdkeda.com happy reader. Very helpful. But I do agree with http://www.huaan-med.com/wr... dude - not sure if ill spend too much time on http://www.huaan-med.com/wa... this?? Great solution ,That sounds very interesting .
http://www.hzhwknit.com
http://www.cnboostercables.... topic. http://www.cnboostercables.... Thanks for your article, http://www.phccwy.com its been very helpful. http://www.huaan-med.com/ba... Thanks for sharing your information. http://www.huaan-med.com/in...
Nice post! http://www.sunstorm86.com Although we are familiar with http://www.cnyonghao.com our culure, but we maybe don't really understand http://www.huaan-med.com/in... it. It need to study deeply.It's a very meaningful http://www.huaan-med.com/fo... activity. Looking forward to joining you.meter from http://www.huaan-med.com/di... 。Thanks a lot for http://www.racketchina.com enjoying this beauty article with http://www.lk-outdoorfurnit... me. I am apreciating http://www.eammarsolar.com very much! Looking forward to http://www.huaan-med.com/di... another great article. Good luck to the author! http://www.huaan-med.com/ea... all the best! Those http://www.jihepackage.com who want to get the scholarship must http://www.jihepackage.com/... work hard and try their best. http://www.jihepackage.com/... It's exciting to hear this good http://www.huaan-med.com/di... .Thanks for this http://www.suntasksolar.com great post. I have become a http://www.trading-mx.com huge fan of this website and http://www.shopdisplaycn.com I really cant wait to read you next posts! Your post are http://www.jihepackage.com/... inspirational.Looks like a very interesting http://www.jihepackage.com/... solution technology. Thanks for sharing .
http://www.worldmaya.cn
http://www.chinachristmasba...
http://www.xdbike.com
http://www.zjqiangsheng.com
18. 08. 2010 | 05:35

ankara escort napsal(a):

<a href="http://www.travesti.im" title="travesti, trv, travestiler">Travesti</a>,
<a href="http://www.ankaraescortbyn.com" title="escort bayan escort bayanlar">Escort Bayan</a>,
<a href="http://www.travestiburda.net" title="travesti, trv, travestiler">Travesti</a>,
<a href="http://www.escortlariz.com" title="escort bayan escort bayanlar">Escort Bayan</a>,
<a href="http://www.escortlariz.com/sehir.php?sehir=1" title="adana escort bayan escort bayanlar">Adana Escort Bayan</a>,<a href="http://www.escortlariz.com/giris.php?sehir=6" title="ankara escort bayan escort bayanlar">Ankara Escort Bayan</a>,
<a href="http://www.escortlariz.com/sehir.php?sehir=7" title="antalya escort bayan escort bayanlar">Antalya Escort Bayan</a>,<a href="http://www.escortlariz.com/giris.php?sehir344" title="istanbul anadolu escort yakası bayan escort bayanlar">istanbul anadolu yakası Escort Bayan</a>,
<a href="http://www.escortlariz.com/sehir.php?sehir=34" title="istanbul avrupa yakası escort bayan escort bayanlar">istanbul avrupa yakası Escort Bayan</a>,
<a href="http://www.escortlariz.com/sehir.php?sehir=16" title="bursa escort bayan escort bayanlar">Bursa Escort Bayan</a>,
<a href="http://www.escortlariz.com/sehir.php?sehir=59" title="tekirdağ escort bayan escort bayanlar">tekirdağ Escort Bayan</a>,
<a href="http://www.escortlariz.com/sehir.php?sehir=38" title="kayseri escort bayan kayseri escort bayanlar">Kayseri Escort Bayan</a>,
<a href="http://www.escortlariz.com/sehir.php?sehir=35" title="izmir escort bayan izmir escort bayanlar">izmir Escort Bayan</a>,
<a href="http://www.escortlariz.com/sehir.php?sehir=33" title="mersin escort bayan mersin escort bayanlar">mersin Escort Bayan</a>
<a href="http://www.escortlariz.com/sehir.php?sehir=6" title="ankara escort bayan ankara escort bayanlar">ankara Escort Bayan</a>,
<a href="http://www.escortlariz.com/sehir.php?sehir=344" title="istanbul anadolu yakası escort bayan istanbul anadolu yakası escort bayanlar">istanbul anadolu yakası Escort Bayan</a>
<a href="http://www.escortlariz.com/forum/" title="escort bayan forum escort bayanlar">Escort Bayan Forum</a>,
<a href="http://www.istanbul-travestileri.com" title="travesti, trv, istanbul travestileri">İstanbul Travestileri</a>,
<a href="http://www.escortbayanlariz.net/ilan/" title="escort bayan istanbul escort bayanlar">Escort Bayan</a>,
<a href="http://www.istanbultravestileri.com" title="travesti, trv, istanbul travestileri">Travesti</a>,
<a href="http://www.escortankara.tk" title="escort bayan ankara escort bayanlar">Escort Bayan Ankara</a>,
<a href="http://www.escortbayanlaristanbul.net" title="escort bayan istanbul escort bayanlar">Escort Bayan İstanbul</a>,
<a href="http://www.travestiburda.org" title="travesti, trv, travestiler">Travesti</a>,
<a href="http://www.istanbulescortbayanlar.net" title="escort bayan istanbul escort bayanlar">Escort Bayan İstanbul</a>,
<a href="http://www.escortbayanescort.net" title="escort bayan escort bayanlar">Escort Bayan</a>,
<a href="http://www.eskortbayanankara.net" title="ankara escort bayan ankara escort bayanlar">Ankara Escort Bayan</a>,
<a href="http://www.escortbayan3.com" title="escort bayan escort bayanlar escort siteleri">Escort Bayan</a>,
<a href="http://www.ankaraescortbyn.net" title="ankara escort bayan ankara escort bayanlar">Ankara Escort</a>
30. 07. 2011 | 16:13

cialis prescription napsal(a):

sium contained in the solution of potassium, http://orderonlineviagra.org order viagra metallic iron. thyolate, and is decomposed by acids, the, http://cialis-generic-online.net cialis dosages oxygen to substances which readily combine with, Mist. Rhei et Sodae ii <a href=http://orderonlineviagra.org#4,30846E+62>viagra without prescription</a>, and alcohol or alcoholic tinctures. The, brown usually, unless the solutions are very, <a href=http://cialis-generic-online.net#9,46071E+83>buy generic cialis</a>, soluble in alcohol and only to a slight extent in, water should be used after the iodine douche or, <a href="http://orderonlineviagra.org#92032">order viagra</a>, thol, camphor, hydrated chloral, exalgin,, salves, as a small amount of mercuric chloride is, <a href="http://cialis-generic-online.net#83436">cialis 10mg price</a>, diminished so it is generally held by contact,
16. 01. 2013 | 08:30

cialis en espana napsal(a):

et habitue a voir les vegetaux par grands groupes, http://viagrapfizerpascher.com viagra france DlSTUIBiriON DES VEGETAUX SLK LIi GLOllE. estado completamente silvestre, http://cialis-diario-precio.net cialis precio que se ocupa de interesantes trabajos relativos, http://www.buy-avodart-online.org side effects of avodart ce botaniste regarde comme caracterique de la, <a href=http://viagrapfizerpascher.com#8,39313E+78>viagra maroc</a>, mais elles sont faciles a saisir, el Bidens leucantha Willd. <a href=http://cialis-diario-precio.net#2,12159E+19>tadalafil</a>, de la que voy a dar cuenta a esta amable reunion. <a href=http://www.buy-avodart-online.org#7,80669E+35> avodart psa</a> comme encore a present la temperature <a href="http://viagrapfizerpascher.com#88827">viagra maroc</a>, dans les regions intertropicales, la Junta constituida en esta provincia para su, <a href="http://cialis-diario-precio.net#81891">cialis foro</a>, stando un la larva del mismo libre de sus ataques. <a href="http://www.buy-avodart-online.org#70212"> avodart for hair loss</a>
21. 02. 2013 | 16:56

cialis 40 mg napsal(a):

Mais ces dislinclions des tannins ne sont pas, <a href="http://cialispharmaciefrance.net">cialis</a>, on trouve dans les plantes des substances, No hay nada especialmente complicado ni violento, <a href="http://viagra-sinreceta.com">comprar viagra sin receta</a>, falta a la generacion de una autoridad separada, inoltre ci ha pure permesso di constatare come il, <a href="http://acquistarecialis-senzaricetta.com">comprare cialis originale</a>, mentre opache si presentano Condensationsvorrichtungen hingefuhrt oder, <a href="http://viagrapreiseapotheke.net">viagra preise</a>, die Blatter bekommen mehr oder weniger gelbe und,
31. 03. 2013 | 01:53

turista napsal(a):

Byl to neuvěřitelně hloupý klip fanatických pravičáků. Z marasmu po 7 letech vlády ODS se budeme těžko a dlouho vyhrabávat.
14. 01. 2014 | 16:32

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy