Jaká otázka by neměla chybět v letošní Volební kalkulačce? Navrhněte ji!

02. 09. 2013 | 09:11
Přečteno 4106 krát
Už brzy bude spuštěna Volební kalkulačka, která ukazuje shodu vašich názorů s postoji politických stran. Před prezidentskými volbami ji použil více než milion lidí a stejný úspěch čekáme i nyní. Na co se máme politiků jejím prostřednictvím zeptat?

Volební kalkulačku pro prezidentské volby si můžete připomenout přímo zde:Pokud se vám tento článek líbí, podpořte občanské sdružení KohoVolit.eu pomocí DMS na číslo 87777 s textem: DMS KOHOVOLIT (cena 30Kč, z toho 27Kč pro KohoVolit.eu), DMS ROK KOHOVOLIT (cena 30Kč, z toho 27Kč, odchází automaticky každý měsíc po 1 rok)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

zeko33 napsal(a):

Návrh otázky bych měl, jenže nevím, jak ji poslat autorovi článku.
02. 09. 2013 | 10:21

Viola napsal(a):

zeko33

snad by stačilo ji napsat tu.
02. 09. 2013 | 10:53

Já První napsal(a):

Zeko33
Zkuste pod článkem vyplnit tu červeně orámovanou část na ty otázky :)

Musím potvrdit, že to asi funguje. V prvním kole jsem volil Dienstbiera (mám s ním nejvyšší shodu 54%), ve druhém Zemana (shoda 51%).
02. 09. 2013 | 11:26

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Nejdůležitější jsou dva okruhy otázek, otázky na formu demokracie a otázky na fiskální oblast.

U demokracie je podstatné to, jak se politická garnitura staví k demokracii,
zda jí jde o skutečnou demokracii, či demokracii formální – demokracii elit, kdy je možnost podílet se na správě věcí veřejných silně ovlivněna ekonomickým postavením občana.

I když se občan rozhodne ignorovat řešení společných politických otázek,
tak se nevyhne tomu, že bude platit nějaké daně a nějak se jej bude týkat i to, kam vybrané prostředky půjdou.

Jsou to dvě základní témata pravo-levého pohledu na politiku.

Pravice upřednostňuje formální pojetí demokracie – vládu elit, levici zajímá skutečná demokracie.

Ve fiskální oblasti
je levice pro progresivní zdanění, vyšší zdanění bohatých a vysoko příjmových,
pravice je zpravidla sponzorována ekonomickými elitami a hájí jejich zájmy.

Na výdajové stránce levice upřednostňuje výdaje do lidí – sociální, školství a pod,
pravice silové složky a firemní oblast napojenou na státní správu.
02. 09. 2013 | 11:43

Yossarian napsal(a):

Skoro trefa. Vyšel mi Dienstbier na 72% (a taky jsem jej v 1. kole volil), pak Fischerová z 53%, pak Fischer 52% a teprve pak Zeman 47% - s ohledem na nepravdomluvnost p. Zemana je to hodně nadhodnocené číslo ;-)

Paradox ale je, že ve 2. kole jsem volil Schwarzenberga, který mi byl ohodnocen -14% (minus 14!) :-D

Ono se to asi takto jednoduše, jen podle toho, co ten dotyčný kandidát odpoví, hodnodtit nedá, chce to i nějakou tu integritu osobnosti..
02. 09. 2013 | 14:21

Bakalův nezvaný host napsal(a):

Pro Yossarian.
Pokud zvolíte někoho, kdo prosazuje opak toho, co vy považujete za správné, tak vám ta integrita osobnosti je spíše na škodu.

Pro mne je Schwarzenberg méně důvěryhodný (charakterem) než Zeman, ale to je osobní hodnocení.
Dalším aspektem proč volit nebo nevolit je zájmová orientace politika, a tady je pro mne Schwarzennberg s jeho kontakty v různých zájmových skupinách ještě nevolitelnější.
02. 09. 2013 | 14:51

Georg napsal(a):

Útoků na levicové politiky V TV přibývá !V důsledku toho,že Česká televize je v rukou pravice přibývá útoků na levicové politiky za účelem je zdiskreditovat a tím odradit voliče od volení levicové strany.Útoky jsou specielně na ČSSD a SPOZ.Na komunisty již ne,protože 50 léta a normalizace je již obehraná písníčka a také,že komunisté mají věrné voliče,kteří útoky na svoji stranu neberou v potaz.Jiné je to u ČSSD a SPOZ ,zde je cílem odradit zejm.nerozhodnuté voliče.Politikové jsou zváni do různých pořadů,kde jsou jim kladeny různé všetečné otázky za účelem jejich znemožnění !Posledním případem byl útok pana Moravce na prezidentského kancléře pana Mynáře.Pan Moravec ho "dusil" nejméně půl hodiny !Známou sekernicí levicových politiků je moderátorka Daniela Drtinová !Pokud,ale narazí na zkušeného politika jako např.na pana Haška nebo Zaorálka,nemá nárok,a její útoky jsou odraženy !!Až se dostane levice k moci bude třeba vedení ČT vyhodit !!
02. 09. 2013 | 15:48

Georg napsal(a):

Povšimněte si ,že v Čeké televizi není nikdy útočeno na pravicové politiky za účelem jejich znemožnění,jako např.na Mir.Němcovou,pana Kubu ODS ,nebo na paní Langšádlovou TOP .Jsem přesvědčen,že navzdory všem útokům proti levici,levice stejně volby vyhraje a ujme se moci ve státě !Vždyť mnoho občanů už na to čeká hodně dlouho,řekl bych,že většina !!Samozřejmě ,že televizní moderátoři jednají podle pokynů Bossů České televize !
02. 09. 2013 | 16:22

gabriela napsal(a):

gabriela

Svoji otázku jsem vyplnila, přesto se nezobrazila. Využiji tedy alespoň prostoru diskuze a pokládám pro mne zásadní otázku.

***************************************************************
"Měla by se Česká republika stát neutrální zemí, podobně jako Rakousko, Švýcarsko, Finsko, Švédsko, Malta a Irsko a vystoupit z NATO ?"
***************************************************************

(NATO = militantní spolek, který posílá své vojáky okupovat a napadat jiné svrchované země a státy. Došlo to s jeho agresivitou a nebetyčnou drzostí už tak daleko, že v rámci jakýchsi "přeletů", "cvičení" a "testů", vypouští pravidelně z letadel jedovaté, zdraví a životu nebezpečné chemické sloučeniny, zvané chemtrails na své vlastní členské země.

Nebe už dávno není čisté, tmavě modré, ale je dlouhodobě špinavé, hliníkově-olověněné a šedé. Hvězdy na jasné obloze jsem neviděla už ani nepamatuji.) Dnes atmosféru zamořují hliník, stroncium, barium, či síra a další těžké kovy, zítra to může být klidně sarin ...
02. 09. 2013 | 17:14

MV napsal(a):

Neuvěřitelné, jak se s tím Schwarzenbergem dokážu NEshodnout - připadá mi, že na ty otázky odpovídám jako každý normální slušně vychovaný člověk se špetkou vzdělání, zkušeností a zdravého rozumu, a přesto...
02. 09. 2013 | 17:59

zasMeňo napsal(a):

kalkulačka
02. 09. 2013 | 19:09

zasMeňo napsal(a):

Tak jo, fungujeme.
Dobrý večer všem !
Souhlasím zde s diskutujícím Georgem, jeho pohled je mi blízký.
Volil jsem vždy levici, neboť sám nejsem ani příslušníkem "velkoburžoazie", ani "zbloudilou ovečkou" co neví která bije a proto opakuje myšlenky propagandistů.
Po Zemanovi to bude buď SPOZ nebo ČSSD.
Takže žádnou kalkulačku nepotřebuju - dovedu si to ještě spočítat v hlavě sám.
Zdraví zasMeňo.
02. 09. 2013 | 19:17

Yossarian napsal(a):

Bakalův nezvaný host: Jedna věc je politická orientace, druhá pak prezidentský úřad a konečně třetí je míra respektu k pravidlům hry.

Jakkoli se Schwarzenbergem nesouhlasím a nepokládám jej za přínos této zemi, tak věřím, že by to nebyl aktivista typu M. Zemana, který se bude snažit uzurpovat si co největší podíl moci. Schw. by maximálně trochu zaprudil po volbách, ale jinak by byl bezproblémovým věncokladem. Oproti tomu Miloš je jasný destruktivní škodič, od něj NIKDY nic dobrého nepřišlo, naopak škodí kde může a uznává jen svá pravidla, která si přizpůsobuje jak se mu aktuálně hodí - jednoduše řečeno, takový malý český ožralý Putin.
03. 09. 2013 | 07:43

MV napsal(a):

M. Zeman mě fascinuje, jedno jak málo figurek mu rozdáte, stejně vám nakonec dá mat. Nehodnotím jeho osobnost, či charakter, ale musím říct, že ten člověk musí být pekelně inteligentní.
03. 09. 2013 | 16:59

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy