Lidovecké kurvy (???)

01. 02. 2010 | 06:48
Přečteno 8375 krát
Já asi neumím správně čéééésky, jsem postižena neporozuměním slov. V sobotních Lidových novinách totiž vyšel rozhovor s předsedou KDU-ČSL, ve kterém si dotyčný pochvaluje, že tuto politickou stranu už nikdo nepase.

Komu tato perla mezi interview ušla, má možnost si doplnit základní vzdělání ZDE.

Cyril Svoboda (nikoliv tázající se novinář!!) zde říká doslova:

„Podívejte se na magistrát: ČSSD, ačkoliv je v opozici, mlčí jako hrob, komunistický předseda kontrolního výboru mlčí jako hrob. To znamená, že naše strana, obzvlášť po minulém sjezdu, je stranou svobodnou, nás nikdo nepase.“

To znamená, že do minulého sjezdu (pod předsednictvím Jiřího Čunka) byla KDU ČSL pasena?? A v jakém slova smyslu???

Obsah tohoto slova je totiž mnohoznačný:

František Trávníček, autorita nadevše povolaná, ve Slovníku jazyka českého (Slovanské nakladatelství Praha, 1952) uvádí:

Pásti: pásti dobytek, vyhánět jej ven, na pastvu, aby si sám trhal potravu a dohlížet naň. Pásti oči, smysly = kochati se; pásti po kom = slídit, číhat
Též ve složeninách jako propásti vlak = promeškat; vypásti se = vykrmit se – to o člověku.

Obdobně je heslo popsáno ve Slovníku spisovné češtiny pro školu a veřejnost, Academia Praha 1994, kde je ještě zmíněno, že též nemluvňata pasou, a to koníčky na bříšku a dále úsloví „aby se jeden šel pást“, tedy, že dotyčný je bez prostředků…

Tak nevím, který význam měl pan předseda na mysli. Mě osobně napadá jen ten význam, o jehož obsahu jsem byla zevrubně poučena lehkými děvami, s řadou z nich jsem se velmi dobře znala. Když jsem totiž měla kancelář na Čelakovského sadech a bydlela jsem za Národním divadlem, chodívala jsem v pozdních večerech až v noci z práce domů po Žitné, dolů na Karlovo náměstí. Postávaly tam v hojných počtech a postupně, jak jsme se začaly znát, stávalo se stále častěji a častěji, že jsem poskytovala právní služby a porady na chodníku, jsouc recipročně vzdělávána v teorii jejich oboru. Někdy došlo k pikantním událostem, kdy nás všechny měla tendenci sbalit policejní hlídka. V takových případech jsem s obzvláštním potěšením vytahovala průkazku České advokátní komory a zahrnovala náš čacký sbor ujištěním, že právě probíhají právní konzultace. Nejedné pasené jsem docela dost pomohla: odvrátila nástup trestu, dostala děcko z děcáku, vyžehlila bydlení a taky jsem jim „půjčila“ na věčnou oplátku něco peněz, protože kdo si myslí, že prostituce je lehký způsob obživy, krutě se mýlí… Je to taky nelehký způsob životní existence, a to právě skrze to pasení. Ponižování základní lidské důstojnosti a stálý pocit totální bezvýchodnosti jsou ty základní emoční stavy, ve kterých se prostitutky bez přestání nacházejí.... zejména kvůli pasákům.

Takže TAKTO s cítila KDU-ČSL, než se jí ujal její recyklovaný předseda?? Také, stejně jako moje klientky, odevzdávala značnou část svých výdělků frajerům v kožených bundičkách, co občas přibrzdili u chodníku?? A taky občas dala zadarmo strážcům pořádku, aby byl klid??
No, to je skutečně dobře vědět….

Zvláště, když osoba – ať fyzická, jako pan předseda – nebo právnická – jako celá KDU ČSL - takovýchto kvalit se cítí být povolána k naší ochraně před korupcí. To má hnedle jeden důvěru…

Mimochodem: tento můj zvláštní vztah s dívkami, kterým šichta začínala když já jsem měla padla, trval řadu let. Některé za mnou přijdou i teď do kanclu, abych jim přečetla, co se vlastně v té divné obálce, kterou dostaly, píše. Jejich osudy, povětšinou fatálně nešťastné, sleduji dlouho. Jedno mají společné: „polepšená“ mezi nimi není ani jedna. Bez ohledu na předsedu.


Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik napsal(a):

Proč se divíte?
01. 02. 2010 | 07:19

iga napsal(a):

Pani Klaro, vy jste proste madam drama:-)
Proste Cyril nema s holkama ty zkusenosti, co vy... A nebo zna jen ty polepseny, ktere asi nebudou mit potrebu chodit k vam do kanclu s obalkama.
01. 02. 2010 | 07:32

Zach napsal(a):

Paní Kláro, myslím že ty otazníky v nadpisu jsou zbytečné a to nejen u jmenované strany.
Jsou to povětšinou kuvy, i když v jiném smyslu, než ony nešt´astné
dívčiny.
01. 02. 2010 | 07:49

Ládik napsal(a):

Cyril je cynik. A cynismus je veselost zoufalce.
01. 02. 2010 | 07:50

ali napsal(a):

Naše politické spektrum pást nikdo nemusí..ti se neomezeně pasou zcela sami..zvláště na Paroubkovi, Škromachovi, Jandákovi je to vidět..chodící jitrnice nám vládnou a jejich zářivá rudá hvězda se vyloupne záhy..a my se půjdem pást pak taky..
01. 02. 2010 | 07:55

Vico napsal(a):

Ústavní soud vyslovil názor, že pokud zákon dovoluje dva možné způsoby výkladu, použije se ten, který je pro pachatele příznivější.

Inu Cyril a Lidovci mají smůlu. Pasení, ovečky, pastýř atd. používají ve svých podobenstvích rádi. Cyril se chytil do oka. On si toho sice nikdo nevšiml, ale někdo přece...

Autorka však nakonec nalezla jakousi "janečkovskou" vyváženost. Lidovci jsou sice "kurvy", ale na druhé straně, ty kurvy zas nejsou takové, jak by si neznalý mohl myslet.

Jejich práce je těžká a v konečném důsledku málo placená. Ještě, že se jim od hodných lidí dostane pomoci.

Kdyby si Cyril ten článek dočetl až do konce/což asi neudělá/, měl by radost.
01. 02. 2010 | 08:05

Idealista napsal(a):

Paní Kláro,
ruku na srdce, že vy je nemáte ráda ...?
01. 02. 2010 | 08:30

Daňový poplatník napsal(a):

Mám radost, když někdo správně používá přechodníky, nu a každý máme nějakého koníčka, zvláště, když z toho něco kápne.
Nebo jste opravdu tak prodchnuta filantkurvotropismem?
01. 02. 2010 | 09:50

venda napsal(a):

A nebo to Cyril myslel tak, že nad lidovci nejsou žádné "vyšší" síly nějaké podnikatelské oligarchie, nějakých vlivových skupin, nějakých silných lobbyistů, nějaké klientelské vazby - tedy pasáci ve smyslu a významu tohoto podst.jména ?
01. 02. 2010 | 09:57

Emissary napsal(a):

Žádný strach paní KVS,

teď KDU-ČSL pase Cyril Svoboda.
01. 02. 2010 | 10:06

buldatra napsal(a):

Bratr Cyril se tedy zřejmě vymanil z vlivu pasákova.

Jakže to říkal kdysi?

Hospodin je můj pastýř?

Zajímalo by mě, jak to říká dnes.
Říká hospodyň?
01. 02. 2010 | 10:11

Carlos V. napsal(a):

Pani KVS, chce to jen jazykovy rozbor.

Pase pasak - to je bud podnikatel, zprostredkujici praci podnikatelkam v oblasti wellness, anebo v jinem vyznamu podnikatel, zajistujici dobytku ji jine zvirene obzivu tim zpusobem, ze ji dovede na pastvu ci treba ke korytu.

Pan Svoboda ma zcela pravdu. Cunek, tak jako vetsina drivejsich predsedu zajistil, ze KDU-CSL mela zajistenu obzivu - a to jak ve vsech vyznamech - predstavitele KDU byli na zirnych pasttvistich a korytech ministerstev obrany, mistniho, rozvoje, zemedelstvi ci zivoniho prostredi.

Zde mohli tito predstavitele konat sluzbu ne nepodobnou sluzbe pracovnic wellness - za uplatu davat lidem o co si zadaji.

Je take pravda, ze pan Svoboda jim pastvu/koryto/stafl nezajistil a tudiz stranu nikdo nepase.
01. 02. 2010 | 10:23

Al Jouda napsal(a):

Bylo to docela srozumitelné - nepase - neživí -nepodplácí. V našem politickém systému je to ovšem tragedie, která znamená zánik KDU-ČSL.
01. 02. 2010 | 10:33

skeptický napsal(a):

S pasením krav mám bohaté zkušenosti.

Je to práce zdánlivě nenáročná,za pěkného počasí se člověk může zahloubat,nebo snít.Jakob Boehme tak došel osvícení,a od té doby jen psal a psal.

Nesmí se při tom usnout,antož by se pak jeden nemusel dopočítat.

Ony se totiž nekradou jen slepice.

Jak Robinson učil Pátka,že špatný skutek je,když Pátkovi někdo ukradne krávu,z čehož Pátek usoudil,že dobrý skutek je,když Pátek někomu ukradne krávu,je spousta lidí,kteří v tom podobně nemají jasno.To je proto,že se jim nedostalo uceleného humanitního vzdělání.

Perlovkou jsem také jednou večer začátkem devadesátých let šel.

To bylo ještě před tím,než jsem se,jsa poučen životem,začal převlékat za bezdomovce.

Nějaká starší radost,která šla trochu ze široka,asi nějaká venkovská šlechtična mne zvala za kilo na hon.Ono udržování venkovských šlechtických sídel stojí peníze.Ani na státní hrady vás nepustí zadarmo.

Z westernů jsem pochopil,že cestou ven je inteligence,díky níž se dotyčná stane mamá,a pak si vezme senátora,kterému dává zadarmo.Ano,některé profese k sobě mají blízko.

V Americe se pořádají policejní bály,na které chodí zdravotní sestry,a vice versa.

Holky by sice radši doktora,ale ono jich jaksi není dost.

Tam je ale spojuje to,že pracují na šichty.Taková manželství mají šanci na úspěch,protože se téměř nepotkají.

Ona totiž tahle povolání svádějí ke krádežím.Poctivé děvče a poctivého politika těžko hledat.
Děvčata to ale mají těžší.V politice je největší krajíc,a nikdo to nehlídá.

Potkal jsem jednou nějakého znalce,který to znal všechno,byl prý i v Kalkatě.

Jednou na to ale dojel,jeden může být příliš chytrý pro své vlastní dobro.
Prý při minutkách na ulici je dobré držet cíp košile v zubech,a peníze v ruce nad hlavou,ne v kaťatech kolem kotníků,protože tam jdou první.

Jelikož za lásku se platí napřed,za alkohol potom,stal se z něho nedopalek.

Politické strany skutečně připomínají veřejné domy,a demokracie prostituci.
01. 02. 2010 | 10:38

skeptický napsal(a):

P.S.
Měl pravdu.Pasena jsou děvčata pouze na ulici.
01. 02. 2010 | 10:41

LEVAK napsal(a):

Naši staříček pravívali,že černoprdelníci když idú do kostel sa pomodlit tak si po cestě obhlédnú co by sa dalo ukrast.Potem dyž idú z kostela tož to čmajznú.Potem zas idú do kostela a obhlédajú.V kostele sa z teho vyzpovídajú,dostanú uložené pokání,třeba 7 očenášú a 6 zdrávasú(podle teho kolik teho pnáčkovi přiznjú),pokání provedú a idú dóm a znovu čmajznú co si po cestě do kostela obhlédli a tak to ide pořád dokola.No a čím víše postavený lidovec tím větší zlodějna.Podle mě je to jenom veliká závist černoprdelníkú,prostě k tomuto velkému "lizu" na Magistrátu je zapomněli přizvat a barák Svoboda také prošvihl!
PS I.:Považuji se za křesťana i za věřícího, odmítám však, aby moji víru v Nejvyšší autoritu zprostředkovávala jakákoliv církev se svými sekretariáty, institucemi a svátky. Líbí se mi otázka albigenských kacířů: kde jsi byl, biskupe, kdy ž Adam oral a Eva předla? Také je církev katolická po dobytí jejich bašty v Béziers vyvraždila. S doporučením papežského legáta: zabijte vinné i nevinné, Bůh si to už přebere!
PS II.:Niccolo Machiavelli napsal o Italech – ti prý jdou každičkou neděli do kostela se slovy :
„Pojďme se podřídit obecnému předsudku.“
PS III.:Vážené dámy,vážení pánové,jestliže Bůh udržuje při životě takový zmetek jako je dnešní svět tak moc pochybuji,že zde uplatňuje nějaký svůj vliv. Představuji si to asi tak, že jako v laboratoři založil základní podmínky a teď jenom provádí sledování jak se mu to vyvíjí.Víte co, přečteme si raději Písně Šalomounovy a přijdeme na jiné myšlenky!(Madam KVS to je sexy literatura!).
01. 02. 2010 | 10:42

Lukáš Bušina napsal(a):

KVS: nechcete psát blogy až poté co domenstruujete?
01. 02. 2010 | 11:00

Xavier napsal(a):

Paní Samková, vy "jakože" nerozumíte a my vám to máme "jakože" vysvětlovat. O koho jde ve vašem příspěvku především, o Čunka, o Svobodu, anebo o KDU-ČSL? Naznačujete, že Svoboda je zkorumpovaný - nějaké důkazy by nebyly? Anebo jsou podobného kalibru, jako důkazy o Čunkově "nadnebejasnější" vině?

Lepší bude, když prostě příště napíšete, jak naznačuje Idealista výše, že lidovce prostě nemáte ráda a že to jsou - viz váš nadpis bez otazníku.
01. 02. 2010 | 11:01

Gerd napsal(a):

A kdo má vůbec rád lidovce? Od založení ČSR jsou pořád ve všech vládách a podílejí se na všech režimech, vyjma několika čestných jednotlivců z jejich řad. Ale jako celek a politická strana selhali už tolikrát, že je s podivem, že jsou ještě někým voleni. ale proč ne, p. farář z kazatelny doporučí a mají své jisté.
Doufejme, že s úbytkem věřících vlivem věku i tato strana zmizí z parlamentu. A pak se nad ní slehnou konečně jedno provždy politické vody. Doufám, že k tomu dojde už při těchto volbách a další dnešní parlamentní strany je budou následovat, včetně té jedné parlamentní, kterou nikdo nezvolil (mám na mysli spícího knížete a spořivého myšilova).
01. 02. 2010 | 11:33

honza a. napsal(a):

Teda musím říct, že ač tak v 80% procentech věcně s blogy KVS nesouhlasím, že má opravdu styl a talent. Ač bývalý volič strany lidové od srdce jsem se zasmál..
01. 02. 2010 | 11:37

nick y napsal(a):

Ten zpozdilý úlet jednoho předsedy( tuším,že ho přezdívají "Retardou")je Vámi skvěle využit,paní autorko.Není od věci,že se též domnívám,že "pasená strana", zejména v několika(skoro všech?)polistopadových vládách vykonávala služby ne nepodobné avizované činnosti Vašich známých děv/div - divím se,že jsme jako voli/či na to dosud houfně nepřišli a nezachovali se podle toho-totiž distancovat se od "pasených" i "pasáků"! Dokážem to teď? Zdravím vás všechny
01. 02. 2010 | 11:37

Rumcajs napsal(a):

Cigaretový kouř líně vstoupá vzůru, aby záhy předvedl chaotický tanec sevřen nízko zavěšenou lampou nad kulatým stolem.

Okolo sedí muži v proužkovaných oblecích,černých polobotkách a mlčky naslouchají jednomu znich. Pološero dokresluje ostré rysy v jeho obličeji a dávají tušit ocelový pohled jeho očí. Osmatřicítka ledabile zavěšená přes jeho rameno, jakoby chtěla říci "Bacha".

"Tak pánové ! Ty budeš prosazovat nižžší daně, ty sociální politiku, ty ekologii a ty ,potírání korupce s prosezením křesťanských principů do zákona.

A po volbách zase tady ,jo!Dohodnem zbytek "
01. 02. 2010 | 11:39

fraunmilch napsal(a):

Nevstoupila KVS do TOPu? Blog je opravdu pozoruhodný přídavek ke kultuře politické debaty v této zemi. Paroubek nebo Schwarzenberg by to nevyjádřili zemitěji paní doktorko. Není nad univerzitní vzdělání, že ....
01. 02. 2010 | 11:43

buldatra napsal(a):

Kdo má rád lidovce?

Je určitá sorta lidí, kteří se hledají, až se najdou.

Našli se kdysi a říká se jim od té doby lidovci.
Až se jednou k lizu nedostanou jako lidovci, politická voda se nad nimi slehne, stejně vyplavou a zas se budou hledat a najdou se, jen si budou u lizu říkat jinak.
Volič by snad měl volit konkrétního člověka, nikoliv hejno.
01. 02. 2010 | 11:46

Zeměžluč napsal(a):

Víte co, když jste se tak s těmi děvčaty sblížila, nebylo lepší kdybyste se věnovala jiným záležitostem, něž je psaní přiblblých článků na net? Třeba byste jim mohla zajišťovat právní servis, peníze přece nesmrdí,že. Je zvláštní, že si ze všech politických gangsterů, jako jsou Íčka, Topolové a podobné existence, parazitující na tomto nárotě voděné na provázku neviditelnou rukou podsvětí,vezmete na paškál, jednoho z mála těch, kteří nejsou spojování s žádnou korupční nebo rozkradačskou aférou, není snad ani normální. Kvůli jednomu hloupému vyjádření dostat takový slovní průjem, možná by to chtělo zajít k lékaři a co se týče slova použitého v nadpisu, to pasuje uplně stejně na většinu politických stran, co se týče profesních skupin tak hlavně na advokáty.
01. 02. 2010 | 11:54

Tencokida Hnuj napsal(a):

Autorka
Nevím , zda nebudu opakovat něco, co už možná některý z přispivatelů této nanejvýš bohulibé diskuze o článku intelektuální úrovně někde mezi Bleskem a Otázkami Václava Moravce, napsal, ale každopádně si myslím, že pan Svoboda měl na mysli, řídě se svým katolickým podvědomím , spíše pastvu dobytka...Eeh - tedy občanů. -?- No dobrá, tedy věřících !
Mě by spíše zajímalo, KDO spase po volbách celou stranu TOP 09.
01. 02. 2010 | 12:07

martink napsal(a):

Paní Kláro,

ten titulek je, z vašeho pera, poněkud silná káva. Odpovídá spíše výkřikům některých komentujících, než sdělení uvážlivé autorky. Možná spíše naznačuje cosi o vašem podvědomí.

Ještě poznámka: abyste neměla pochybnosti o významu vsuvky "z vašeho pera", myslím tím nástroj na psaní ...
01. 02. 2010 | 12:19

Vico napsal(a):

Tak už i Rumcajs se nám dal na literaturu! A ne špatnou.Zastoupím zde svým rozborem Přírodovědce:

1- Není cigaretového kouře bez ohně, naznačuje básník.

2- V lampě je ještě klasická žárovka nejspíše 500watovka, která svým teplem rozhání cigaretový kouř a ten chaoticky tančí

3- kulatý stůl je symbol archetypálního kulatého stolu krále Artuše a jeho rytířů.

4-Proužkované obleky naznačují vězeňský mundůr.Odjištěná osmatřicítka však záhy čtenáře vyvádí z omylu.Odkaz na J.Bacha pak básníkovu vizi definitivně zatemňuje.

5-Zdánlivý překlep/prosazení-prosezení/. Nikoliv. ČERNOPRDELNÍK může křesťanské principy svou příslovečnou pr...í toliko "prosedět". Bravo básníku.

6- Poslední věta je takové temné proroctví. Naznačuje, že na vládě se bude podílet i člen Zemanovy Strany práv občanů bývalý velitel tankových vojsk pplk. Zbytek.

Rumcajs napsal hodnotnější dílo, než Samková.
01. 02. 2010 | 12:30

buldatra napsal(a):

K dokonalosti mi tam chybí psí dečky.
01. 02. 2010 | 12:32

j.p.š. napsal(a):

Vico, už jsem se lekl, že mi chceš kritizovat RUMCAJSE (rád čtu jeho trefné názory, ikdyž některé nepotěší).
Máš kliku, za poslední větu Ti dík.
01. 02. 2010 | 12:50

Rumcajs napsal(a):

Díky Vikouši !

Rozbor hodnotnější díla.

Ani autor netušil rozměrnost a mnohoznačnost svého díla.

Tož máš u mě jedno rezavý!
01. 02. 2010 | 13:16

kluk napsal(a):

"Lidovecké kurvy" Autorko, nepodstrkujte druhým své myšlení. Znáte to, ne: podle sebe soudím tebe.
01. 02. 2010 | 13:30

katar napsal(a):

To LEVAK: výborně, máme stejnou "víru". Jen místo Písní Šalomounových bych doporučil pouze zdravý rozum !
P.S.: můj pseudonym si dovoluji odvozovat od slova "katharos" (albigentští), ne od slova katarrheo! Děkuji za pochopení
01. 02. 2010 | 13:31

Nostradamus napsal(a):

Paní doktorka se nemůže zbavit syndromu Čunka a využivší "přebretu" Cyrila tak si to žene na zteč. Bohužel tam Cyril jen zvoní, ale okopávat aspoň - to je gusto KVS, není to tak dávno kdy si vzala kopačky na Klause.

Bylo pikantní sledovat reakci KVS na můj komentář v jejím rozjímání o vědě.

Tehdy jsem uvedl : cituji... "Je k neuvěření, kam se ubírá myšlenkový pochod pí.doktorky po té, co to projela s Čunkem a udělala blba z Urbanové"... konec citace.

Odpověď KVS: cituji... "Tak já to projela s Čunkem, jo??"... konec citace.

Projela madam a to těžce!

Ono totiž převzít zastupování pí.Urbanové pro Vaše zviditelnění mělo sice kýžený mediální Haló efekt, přesto však jen sekundární. Primárně totiž došlo pro Vás jako renomovanou rozvodovou právničku k obrovskému faux-pas-tedy že Vám chybí specializace, chcete-li profilování v oblasti trestního práva.

Je totiž třeba si osvětlit několik předpokladů pro podání trestního oznámení a na tyto pamatovat - než vystřelím z Aurory :

1) K čemu má posloužit předmětná denunciace.
2) Jaké jsou důkazní prostředky.
3) Jaké jsou reálné přepoklady k úspěchu.
4) Zda byť event. neúspěch, či částečný úspěch je adekvátní k vynaložení prostředků, času a případným negativním dopadům všeho druhu (stress,sousedi,pracoviště,rodina, případně média, atd.)

Ponechám kecy o právu a spravedlnosti na právnické fakulty a soustředím téma na postup PROFESIONÁLKY v případu Čunek versus Urbanová:

ad 1) Denunciace měla zlikvidovat Čunka- v určitém slova smyslu se tak stalo ( avšak částečně a ještě ex post ), nicméně za jakou cenu pro klientku ???!!!

ad 2) Důkazní prostředky chabé, nejisté v samotné podstatě postavené toliko na tvrzeních klientky-zde každý duchaplný advokát by byl již obezřetný a odrazoval by klienta od realizace denunciace.

ad 3) Do reálných předpokladů k úspěchu je potřeba zahrnout kumulovaně dotčené aspekty a neponechat živelné náhodě negativa a "kolébat" se pozitivy. Sdělovat klientce, že je právo na její straně a z tohoto titulu má zaručený úspěch ve věci - patří do školních lavic.

ad 4) Zde jde o fiasko se vším všudy. Pí.Urbanová mimo pozdějšího krachu Čunka ( ten zkrachoval za značného přispění právě napadaného Cyrila KVS ), kdy snad měla na jeho K.O. podíl nedosáhla kýženého úspěchu. Avšak dosáhla negativní reklamy, ostudy,trapasů,ústrků,zesměšňování,ztráty času,ztráty fin.prostředků,"kontraproduktivně" tr.stíhání ( na věci nezmění nic, že bylo zastaveno )- to jsou důsledky právní pomoci KVS. Ponechám bez komentáře neprofesionalitu v podané ústavní stížnosti KVS, nějaké tr.stíhání falešných svědků atd.,atd.

Rezultat : Totální selhání právní pomoci!
01. 02. 2010 | 13:58

skeptický napsal(a):

Vico

Skvělý kus literární práce.Osmatřicítky,byvše revolvery zpravidla pojistku nemívají,ale na husí kůži to bylo fajn.Jak kdybych tam byl.
01. 02. 2010 | 14:07

KVS napsal(a):

Tedy Nostradame, Vy jste novinka na mých blozích...
Vás si budu užívat... pakliže ale MNĚ vyčítáte zaujatost, potom, hm... myslíte, že jste VY na tom jinak??
01. 02. 2010 | 14:13

Luba napsal(a):

Lidovecké dědictví, aneb ...vahošigutentág?

Jest náramná sranda, když Svobodovic Cyril, levoboček Václava Lohniského, zvaného "Smrťák", obviňuje pražského hodináře Béma z nepravostí.

Běžného občana by hanba fackovala, kdyby se profláklo, že obalamutil závislou a podle něj duševně nemocnou stařenku, paní Kaprálkovou, s vidinou zisku jejího majetku v hodnotě desítek miliónů.
Ale lidovce Svobodu - to ne! Tomu stačí zpověď a pár flagelantských pokání, jen když "zabezpečí rodinu".

"Svobodovi odkázala Kaprálková budovu v hodnotě kolem 50 milionů v roce 1992. V listopadu 2004, rok před svou smrtí, však Kaprálková sepsala novou závěť. Svůj majetek v ní rozdělila mezi Nadaci Jedličkova ústavu, Domov svaté Rodiny a Aleše a Boženu Kopecké. Na Svobodu pamatovala finanční hotovostí. Činžovní dům podle tohoto dokumentu připadl charitě.

Podle ministra je závěť neplatná. Bývalá majitelka nemovitosti mohla podle něj trpět duševní poruchou a mohla být k sepsání závěti donucena. "Nemá důkazy, ale přitom tvrdí, že zemřelá paní Kaprálková trpěla duševní chorobou, tak to mě skutečně pobavilo," uvedla na adresu Svobody právnička Helena Kubecová. (...)

Zdroj:
http://www.ct24.cz/domaci/s...
01. 02. 2010 | 14:53

Tencokida Hnuj napsal(a):

Nostradamus
Celý Váš článek jsem nečetl, což je vzhledem k mé intelektuální lenosti snad omluvitelné, ale přesto se zeptám :
A co spravedlnost ? Nemá být náhodou slepá?
Podle Vás má být především vypočítavá.
Pokud jste právník, můžete mi prosím sdělit své jméno, abych se náhodou nenechal zastupovat v chystané kauze Tencokida vs Větrné mlýny právě Vámi ?
P.S. Ale spořivému panu Čunkovi bych samozřejmě přál, se vší úctou, ať se před soudem očistí. Nevím proč tam nešel. Asi z těch důvodů /předpokladů/, které uvádíte Vy.
:---()
01. 02. 2010 | 15:03

Midori napsal(a):

Rumcajs+Vico
Od srdce jsem se zasmál. Díky.
01. 02. 2010 | 15:11

Vosavbotě napsal(a):

Paní Veselá-Samková,

nepochopila jste to. Cyrda Svobodů se jednoznačně odkazuje k Hospodinu a biblické alegorii jeho oveček coby stáda, jenž je dobrým pastýřem paseno. Celý význam jeho výroku pak spočívá ve faktu, že se s Pánembohem myšlenkově rozešel, stal se ateistou a tuto novinu a novou orientaci strany tak při vhodné příležitosti vypustil do světa.

Druhý význam onoho slova je nabíledni, zabloudíme-li okem do historie našich vlád a zjistíme-li, kolikrát a s kým KDU-ČSL už ve vládě byla. Je zřejmé, že není-li několik měsíců ve vládě, ozývá se z jejich řad touha po novém pasákovi, ehm, pardon, pastýřovi.

Lehkých děv do toho plésti netřeba, jen Vám chci říci, jak moc Vás obdivuji, že dokážete se svojí klientelou jen tak "z fleku" na chodníku konverzovat Romsky, Ukrajinsky, Bulharsky, Rusky, Bělorusky, Srbochorvatsky...

Jinak, nejvíc je mi líto, jak poslední dobou sleduji velice rychlý intelektuální rozpad jediného člověka, kterého jsem si v KDU-ČSL celkem považoval.
01. 02. 2010 | 15:11

Nostradamus napsal(a):

Vážená paní doktorko, nic osobního, ale chcete-li upřímně po Grossovsky kontruji Iniquum est aliquem rei suae esse iudicem, takže se nemohu hodnotit.
Nicméně pí. doktorko Vaše vyměšování ve fejetonech je sebestřednost s ambicemi dokazovat, že rozumíte všemu na světě. Jako politička by jste neměla chybu - k tomu máte dobře našlápnuto, vztahy ke šlapkám taky dobrý, ale toho Čunka Bohužel musíte pozřít, k tomu Vám nepomůže ani to, že strážci pořádku "dostali" od těch Vašich klientek.
01. 02. 2010 | 16:26

Tencokida Hnuj napsal(a):

Nostradamus
Latinsky sice neumím, tak jenom po česku.
Zmiz.Prudíš.
01. 02. 2010 | 16:28

fafnir napsal(a):

KVS
teda ,vás to páně Čunkovo vyřešení problému bydlení Vsetínských Cikánů stále ještě bere,co?A tak krásně by se na tom dalo vydělávat.Skoro jako na Červeňákových.
01. 02. 2010 | 16:39

Zbyněk Matyáš napsal(a):

23.Žalm:
"1.Hospodin jest můj pastýř, nebudu míti nedostatku. 2.Na pastvách zelených pase mne, k vodám tichým mne přivodí."
01. 02. 2010 | 16:44

Zbyněk Matyáš napsal(a):

A paní advokátka hned "kdo si myslí, že prostituce je lehký způsob obživy, krutě se mýlí… Je to taky nelehký způsob životní existence, a to právě skrze to pasení."
Jako by byla možná spása bez pastvy, spasení bez pasení.
01. 02. 2010 | 16:48

skeptický napsal(a):

ZM žije!
Hosannah,hopsasa hejsa.

..zachovej nás hospodyně,ať jsme tlustý jako sviť měsíčku za humna,ať nešlápnem dohovořili jsme tuto báseň.
01. 02. 2010 | 16:56

george napsal(a):

To se vyvalily špatné vlastnosti blogera...? Dejte bezdomovcům almužnu jako pokání! Článek je trapný, jedině v diskuzi jsou diamanty.
http://czaktualne.blogspot....
01. 02. 2010 | 17:03

Nostradamus napsal(a):

Tencokida Hnuj

Spravedlnost je slepá podle toho jak se komu má pomoci. Byly doby, kdy dcera nejvyssiho boha Dia a bohyne Themidy Astraia lat. Astraea bohyne ( předchůdkyně KVS ) spravedlnosti sestoupila z nebe, aby naučila lid znát spravedlnost a právo a aby napravovala ty, kteří řády porušovali. Když přišla na to, že je tam víc Čunků, než jejich sil, tak se odklidila do souhvězdí Panny a již nemá zájem něco napravovat.

Stran věci oné sleposti bych na tu slepost vůbec nespoléhal. Prosím nezaměňovat předvídavost s vypočítavostí a pokud se při tom kterém trestním oznámení rozhodnete, tak se nedopusťte fatálního nasazování šátku přes oči-to učinily dvě dámy s Čunkem... a dál to již znáte.
01. 02. 2010 | 17:30

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Chudák Čunek, musí se mu škytat. :)
A to má za to, že ubytoval ukřičené bordelářské Romy a naučil je pořádku.
01. 02. 2010 | 17:39

Zbyněk Matyáš napsal(a):

skeptický, snad jsem Vám nechyběl!? :)
01. 02. 2010 | 17:40

Nostradamus napsal(a):

Pro latiníka - Tencokida Hnuj

Iniquum est aliquem rei suae esse iudicem:

Je nesprávné být soudcem ve své vlastní věci.

Sorry Hnoji-to nebylo pro tebe, ale pro pí. doktorku.
01. 02. 2010 | 17:44

Jaromír Kafka napsal(a):

Je-li pro vás některá "polepšená" synonymem nezávislostí na pasacích či způsobu obživy, doporučuji pannu Marii z Karlína.
01. 02. 2010 | 17:55

skeptický napsal(a):

ZM
Chybět by bylo silné slovo,abyste nezpych,ale vaše přítomnost je občas osvěžující.

Že bychom si zase něco spočítali?
To víte,bejt tu jedinej popletenej...
Berete na to něco?Zdá se,že jste k posledku lepší.
01. 02. 2010 | 18:01

Tencokida Hnuj napsal(a):

Nostradamus
S Vámi se slovně válčit nedá, když stejně víte jak to dopředu skončí. Já jsem jen ubohý samurajský synek, navíc odložený a tak jsem si ve své hloupé naivitě myslel, že pravdu v Čunkově případě vynese soud. Neuvědomil jsem si ale, že i ten soud může být úplatný, za což se hluboce omlouvám.
P.S. Urážet ženy byste ale neměl. Je to hřích. Ve středověku by Vás za to upálili(nebo to bylo naopak, herdek, čert se v tom vyznej).
Tak Vás alespoň budeme vláčet tiskem.
01. 02. 2010 | 18:14

pitrs napsal(a):

Přijde chlap do pekla a Lucifer ho provádí jednotlivými místnostmi přijdou do první a tam všichni žerou To je peklo? ptá se chlap Ano odpoví Lucifer jdou do další a tam všichni chlastaj To je to samé peklo? a odpověď ano jdou do třetí místnosti a tam žerou a chlastaj To jsme stále v tomto pekle? a zase kladná odpověď ve čtvrté místnosti všichni souloží I totoje součást pekla? Ano je přijdou do páté místnosti a tam jsou kotle nad ohněm lidi se vaří v horkém oleji čerti do nich píchají vidlemi pravá pekelná muka a opět dotaz Je to stále to samé peklo? Je A co je to tady za lidi? To jsou křesťani ti si to takhle přáli!!!
01. 02. 2010 | 18:25

Tencokida Hnuj napsal(a):

taky jeden
Masaryk, Havel a Klaus jdou do nebe. Otevře jim Svatý Petr." Vy jste Masaryk, že?", obrací se nebeský dveřník k Tatíčkovi národa. - "Tak kouknou, tady v koutě maj vercajk a montérky. Dávám Vám ještě deset let, spravěj to kolečko pořádně a pak můžou k nám".
Druhý v řadě stojí Havel : " Já jsem prosím Václav Havel", usmívá se sametový vůdce na Svatého Petra.
" Tak pro Vás mám špatnou zprávu", kouká se Skála církve na hodinky. -"Típněte to cigáro a upalujte rychle dolů, za hodinu otvírají v pekle. Zaklepejte a řekněte , že jdete s tou pravdou a láskou.
Oni už si s Vámi budou vědět rady.
"Heršoft, chlape! ",ohlédne se vyděšeně Svatý Petr na třetího, " nejste Vy ten Klaus ?!"
""Ano, Svatý Petře, já jsem profesor Václav Klaus" odpovídá Kmotr národa se samolibým úsměvem na tváři.
- " Tak Vás člověče", poškrábe se rozpačitě Svatý Petr na hlavě, "Vás nechcou ani na nebi ani v pekle." -.
"Víte co?" rozzáří se po chvíli apoštolova tvář, " vraťte se zpátky na Zem. Uprostřed Evropy je taková malá zemička. Tam mají, sám nevím proč, nejvíc v oblibě zrovna takové jako jste Vy !"
01. 02. 2010 | 18:40

Zbyněk Matyáš napsal(a):

skeptický:
Co jsem popletl? A dokonce jako jedinej?
01. 02. 2010 | 20:31

skeptický napsal(a):

ZM
Ten jedinej popletenej bylo o mně.
To víte,mizérie potřebuje společnost.
01. 02. 2010 | 20:51

filip II. napsal(a):

Zach
to vyjádřil už v pořadí ve 3. příspěvku pod blogem naprosto přesně a srozumitelně.
01. 02. 2010 | 21:31

klarasamkova napsal(a):

Tencokida Hnuj - fááák dobrý... :-)
02. 02. 2010 | 02:18

Deprivant napsal(a):

Na světě je další analýza:-). Kdo není na tomto světě "pasen"? Pase nás systém, diktát peněz a především naše myšlenky.. rádoby chytré, v lepším případě nebo zvrhlé, v jiném případě. Erich Maria Remarque: Vždycky se nám zdá lepší to, co nemůžeme dostat, než to, co už máme. V tom spočívá romantika a idiotství lidského života... Kdo je pasen pouze Hospodinem? Nemáme svobodu praktickou ani teoretickou.. člověk je přikován těžkým řetězem k zemi.

Proč se rozebírá jedno slovo rozhovoru a staví na tom nesmyslné konstrukce místo obsahu celého rozhovoru? Proč se mluví jen o lidoveckých kurvách a ne o ostatních ? To zavání nenávistí, odcizením, snahou o nadřazení. Žena by měla být milující bytost.. inspirovat muže k činům láskou. Pravý půvab ženy se rodí někde hluboko uvnitř charakteru a ženu pak prozařuje navenek.

Proč vzdělaný právník, který by měl stmelovat a usmiřovat není konstruktivní a píše takové články? Pro spousty slintajích pochlebovačů pod článkem :-)? Kdo dostatečně neslintá je deprivant :-). Píseček, malé děti, bábovičky a křik.., v blbákově se sveze každý.

Cikánské přísloví: Nebitá žena je jako nedopečené maso :-)
02. 02. 2010 | 07:00

buldatra napsal(a):

Deprivante,

Moc se mi líbí ten Váš vzdělaný právník, který by měl stmelovat a usmiřovat

Jak by se to podle Vás mohlo přihodit?
I když, cesty páně jsou nevyzpytatelné. To jo. Ale že by až zas tak?
Zázrak? Ve státě ateistů? Hmm.

Nejspíš to byl překlep. Jsou různé překlepy.
Jinak to není zkrátka možný…
Ale přesto se mi to líbí. Jsem totiž snílek.
02. 02. 2010 | 11:37

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Deprivant:
Připadá mi docela zajímavé, že paní KVS z mnoha významů slovesa ´pásti´ si vybrala ten nejméně původní, ale nejpikantnější. Není nad to, když je křesťan vzdělaný, vybere pak význam pastvy pro křesťanské politiky nejvhodnější. :)
02. 02. 2010 | 21:21

pgjed napsal(a):

To KVS a většině diskutujících:

Promiňte, ale takovou snůšku plků jsem dávno nečetl.

Abychom byli přesní, měli bychom se držet přesné citace. Tedy po té, co C.S. vysvětlil redaktorovi, kdo všechno by rovněž mohl oponovat panu Béhmovi v záležitosti Opencard a neoponuje, pokračoval rozhovor těmito slovy:
"...To znamená, že naše strana, obzvlášť po minulém sjezdu, je stranou svobodnou, nás nikdo nepase.
* LN Kdo vás pásl do sjezdu?
Já říkám, že teď nás nikdo nepase. Příklad Ládi Šustra (bývalý poslanec KDU-ČSL, který byl MFD usvědčen z ochoty vzít do kasy TOP 09 milion korun od fiktivní hazardní společnosti - pozn. red.) ukazuje, že tady existovaly vazby, které bránily tomu, aby se v naší straně věci dotahovaly do konce..."
Kdybych zúžil možnost koho a co lze pást na rozsah, který je tak sympatický paní KVS, bylo by možné řici, že některé politické subjekty angažované v záležitostech magistrátu města Prahy, jsou tak fyzicky, psychicky i ekonomicky závislé na někom dalším, že nemohou ve věci svobodně jednat, natož se k ní kriticky vyjadřovat. A následně na přímý uštěpačný dotaz redaktora C.S. férově přiznává, že takto závislí jednotlivci byli dříve i v KDU, ale teď již nejsou.

Kdybychom význam slovesa pásti nezužovali, třeba by se nám do významu vešla i možnost pásti třeba bílého koně.

Paní KVS i diskutující nechť posoudí sami, zda třeba to co prováděl mi(ni)str Kalousek třeba v záležitosti koalice s bolševiky v zádech, nebo v záležitosti systémové podpory šíření hazardu, neneslo znaky některého z možných významů.

Tolik k významu slov.

Nemohu si odpustit ani malou "promluvu k hluchým". Zchladili jste si žáhu na lidovcích. Dobře. Argumentace sice chabá až hloupá, nepravdivá, přímo pavlačová, nechť. Mnohokrát jsem ji zde vyvracel věcnějšími argumenty. Najděte si je. Co je ale podstatné, tak je otázka, zda tím zlem, zodpovědným za všechny postupně nabalované průšvihy a problémy naší polistopadové každodennosti jsou opravdu ti lidovci? Není to náhodou tak, že když se vezme reálný podíl na moci, který dostali a který nikdy nepřekročil ani hloupých 10% a vedle toho se položí na jednu hromádku to co zpackali a na druhou to co se jim povedlo, bude ta druhá hromádka výrazně převyšovat jak tu první, tak to co se vzhledem k vlivu dalo vůbec očekávat?

Pokud si budete věc analýzovat poctivě, odpovíte si kladně. Pak si ale musíte odpovědět i jaký má smysl strefovat se, navíc docela hloupě, do lidovců? A také, zda ti kterým by to bylo třeba natřít, nejsou někde jinde. Kde, to již nechám na vás. Pokud nemáte krátkou paměť snadno příjdete na to, kdo relativizoval elementární hodnoty, kdo zpochybnil potřebu jasného vyrovnání se s minulostí, kdo upekl všeobecně přítomnou atmosféru klientelismu a korupce atd. atd. Přeji úspěšné premýšlení a pěkný večer.
03. 02. 2010 | 18:03

Zbyněk Matyáš napsal(a):

pgjed:
Docela s vámi sympatizuji. Škoda, že ta vaše partaj je tak úzce ideologicky vymezena.
03. 02. 2010 | 22:52

pgjed napsal(a):

To Zbyněk Matyáš:

Proč myslíte, že úzce? Nikdo nezkoumá ani vaše vyznání, ani nakolik jste či nejste praktikující. Hodnotový systém založený na křesťanství, nebo spíše na žido-křesťanské kultuře, je dnes pro konzervativního evropana dán obecně. Jediné, co se zkoumá, je, že človek není ani bývalý bolševik, ani se nenamočil v bývalých mocenských a reperesivních strukturách.

Převážná většina toho, co prosazujeme má jedinou ideologickou orientaci. Aby se v téhle zemi dobře žilo všem, kteří se nezříkají vlastní odpovědnosti a nebojí se přiložit ruku k dílu.
04. 02. 2010 | 07:54

m.v. napsal(a):

Více než pasení u Lidovců mi vadí, když jedu ráno v 5hod. MHD do práce a vidím jak z herny vycházejí vypasení cikáni. A když se vracím ve 4hod. odpoledne domů, tak ty samé vypasené cikány vidím jak se válejí na náměstí rozmnožené o další členy z jejich komunity. Mám opravdu dobrý pocit, že můžu každý den pracovat a z mých daní přispívat na vypasené cikány, kteří se za mé peníze můžou celý den povalovat a celou noc hrát v herně.
Tolik k vašemu článku o pasení.
04. 02. 2010 | 16:44

Zbyněk Matyáš napsal(a):

pgjed:
Pro ateistu u vás není místo. Bohužel.
04. 02. 2010 | 21:13

pgjed napsal(a):

Pokud respektuje konzervativní hodnoty, proč ne? Míru religiozity naposledy zkoumali rudí kádrováci a to je již tak dávno, že to snad ani není pravda.
05. 02. 2010 | 08:48

Nostradamus napsal(a):

Z nedostatku času a jiných aktivit jsem se šel "mrknout" na diskuzi o pasení a nepřekvapivě shledávám, že ten modifikovaný starý fór od samurajského kidače hnoje zalichotil KVS.

Hle : tato jejich "sociocentrická sounáležitost " zobrazuje asertivitu ( v tom nejhorším slova smyslu ) KVS a jejího samurajského pochlebovače se zjevnou jejich žárlivostí ke schopným s typickým žárlivým syndromem malosti se posmívat a hlavně pomlouvat- to odráží obsah jejich dalších zamindrákovaných úletů...

Na KVS stačí jeden Čunek a na samurajského kidače hnoje ( jehož vývoj byl v Japonsku dovršen v 17.století )stačí hodit síť a poslat do Japonska.

Loquentiae multum, sapientiae parum - ( pro samuraje: povídání mnoho, ale moudrosti málo )
06. 02. 2010 | 10:47

Zbyněk Matyáš napsal(a):

pgjed:
»Pokud respektuje konzervativní hodnoty, proč ne?« Tak jste Křesťanská demokratická unie anebo nejste? Já křesťan nejsem.
07. 02. 2010 | 21:42

klarasamkova napsal(a):

pgjede - ad Váš příspěvek z 03.02.2010 18:03:41
nepochybuji o tom, že na zlořádech v Česku panujících má majoritní podíl jiná partaj/jiné partaje než KDU ČSL. Avšak někdy i ten malý hlas stačí k tomu, aby se převážila jedna myšlenka nad druhou. V poslední době si pročítám zápisy z FS a zejména mne bijí do očí výroky Josefa Luxe. Myslím, že to byl jediný skutečně konzervativní politik v tom nejlepším slova smyslu, jakého jsme kdy měli. A jsem přesvědčena, že kdyby žil, velká část zhůvěřilostí, kterých jsme svědky, by se prostě nemohla stát.
Prezident Reagan cynicky říkal, že nenahraditelných jsou plné hřbitovy. No, mám dojem, že Luxe ještě opravdu nikdo nenahradil - ke škodě nás všech... Klára
09. 02. 2010 | 06:16

Hans napsal(a):

Paní Samková , ten Váš cikán se jmenuje jestli se nemýlím Bagno . Žádný Veselý . Proč se přejmenoval ?
10. 02. 2010 | 09:35

Dáda napsal(a):

Ježiši to je kráásný! :-)
10. 02. 2010 | 13:55

jonáš napsal(a):

"Proti cikánskému násilí je veřejný odpor povinností" http://www.blisty.cz/2010/2...

Máte pěknýho klienta, paní Samková, úspěšnej advokát asi musí bejt flexibilní. Co vám vlastně vadí na lidovcích, vždyť jsou rovněž flexibilní.
15. 02. 2010 | 11:05

Tencokida Hnuj napsal(a):

Nostradamus
Znalost latiny a vzdělání, při absenci etiky a zásadách slušného chování, je na hovno.
P.S. Na Vaše osobní invektivy nehodlám odpovídat. Ledaže byste mi koupil nové plavky a na smrtelné posteli mě přišel osobně odprosit.
18. 02. 2010 | 17:58

veselý napsal(a):

Bravo,super článek. p.KVS nasadila laťku hodně vysoko.Jako první tady dokázala prolomit tabu slušného vyjadřování zakotvené v Kodexu dikutujících. Míra servility pana cenzora dosáhla míry nejvyšší.Jen více takových článků. Udělejte z toho seriál. Příští díl:Socanské kurvy(???),ODSácké kurvy(???),Komunistické kurvy(???),Zelené kurvy(???),Cikánské kurvy(???)...
24. 02. 2010 | 22:07

KVS napsal(a):

Hansi, přejmenoval se dědeček, a za předky, jak známo, nikdo nemůže... a odkohopak jste chytnul tuhle rodinnou info??
26. 02. 2010 | 15:05

Jarda napsal(a):

To je fakt článek na úrovni pomocné školy
24. 03. 2010 | 12:58

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy