Pár desítek hodin od zveřejnění komisního plánu pro unijní podporu boje zemí EU s probíhající krizí u nás startují ostré debaty o tom, zda je třeba a také o tom, co z toho máme. Tón v nich udává premiér Babiš, který plán velmi ostře odmítá.
Dnes Evropská komise navrhne, jakým způsobem si Evropská unie poradí s probíhající zdravotní, ekonomickou a potenciálně sociální krizí.
Při čtení pátečního rozhovoru Hospodářských novin s ministryní Schillerovou si občas člověk připadal jako na hodině počtů. Jeden unijní program Česká republika nepodpoří, protože tam prý desetiny procenta nejsou v náš prospěch, jiný ano, neb je situace opačná. A hlavní je, aby nejprve unijní penízky přišly do naší kasy, a pak až ostatním.
Kvůli probíhající krizi lze zřejmě zdůvodnit skoro vše: šéf ČEZu v ní našel opodstatnění pro mnohaset miliardovou stavbu jaderného bloku, oči zřejmě přivřeme nad podvody firem dodávajících "roušky", tolerovat máme úlety ministrů (vždyť bojují s krizí) a zdá se, že krize nám přinese i vyšší a vyšší hory odpadků na skládkách.
Úterní zprávy konečně vyjevily, jaký má naše vláda názor na to, jak se mají vyvíjet v dnešní složité době unijní finance.
Překvapivě a narychlo, v době trvání nouzového stavu, chce vláda zrychlenou cestou vytvořit nový zásadní zákon pro rozvoj obnovitelných zdrojů v naší zemi.
I v krizi, jako je ta dnešní, není třeba spolknou úplně vše, co se kde napíše.
Spojení kauz dua N + N (Nagyová, Nečas) a bezplatného, prostředky státu spořícího bytu ministryně financí v textu Sabiny Slonkové, dává větší smysl, než se na první pohled zdá.
To, co potkalo letecké společnosti, je jeden z největších sektorových šoků posledních dekád.
Spojené království zaujímá nešťastnou první pozici na žebříčku zemí postižených pandemií. Ve vzduchu navíc visí otázka, zda na podzim nedojde k další eskalaci nákazy. A k tomu všemu se blíží i datum 31.12.2020. Datum, kdy z rozhodnutí Spojeného království (respektivě jeho premiéra) dojde ke "skutečnému Brexitu".