O čem svědčí rasistický pochod řádných občanů?

01. 09. 2011 | 10:30
Přečteno 17523 krát
Lidé v Rumburku a v dalších místech, kde v posledních letech masově stoupl počet sociálně vyloučených lidí, to nemají jednoduché. Když se ale ve své nejistotě a obavách bouří proti "cikánům" a posílají je "do práce" nebo dokonce "do plynu" (o tom, že zaznívaly hrozby ke kolektivnímu násilí se můžete přesvědčit na tomto VIDEU), problém opravdu neřeší. Do práce by ostatně mnoho Romů chtělo - jenže poté, co na severu Čech zkrachovaly staré fabriky, kde někteří z nich dělali, je nikde s otevřenou náručí nepřijímají.

Za problém nese odpovědnost politika, která přenechala "řešení" nejednoduchého soužití jednotlivým starostům a hlavně neviditelné ruce trhu. Sociálně marginalizovaní se do ghett nestěhují, protože po tom touží. Stěhují je tam developeři, kteří mají zájem o jejich dřívější domovy na lukrativnějších místech.

Hlasy, které za událostmi v Rumburku vidí selhání "multikulturalismu" a snah "liberálních intelektuálů" o integraci, jsou zcela odtržené od reality. O to varovnější je, že o "strmém pádu multikulturalismu", nutnosti ukončit "demotivující štědrovst" sociálních dávek" i "vnucovaného sbližování" píší i lidé zodpovědní za kvalitní a nezkreslené informování, jako je například šéfredaktor Českého rozhlasu v Ústí nad Labem. Na jeho tvrzení o nutnosti méně liberální politiky vůči Romům (HN, 29.8., str. 8) v Hospodářských novinách trefně zareagoval Jan Hron, jehož argumenty jsou myslím celkem přesvědčivé a chci se o ně proto podělit i se čtenáři tohoto blogu:

Ghetta: mudrlantství místo řešení

Na řadě debat v Česku se dá pozorovat zajímavý úkaz: ocitne-li se před námi nějaký vážný problém vyžadující promyšlené řešení, vyrojí se vždy více než malé množství mudrlantů, kteří sice žádné promyšlené řešení nenavrhnou, zato začnou rozvíjet nebezpečně radikální pseudofilozofické úvahy.

Zažít jsme to mohli při debatách o snižování emisí kysličníku uhličitého („dýchají“ ho rostliny, takže je dobře, když ho bude víc, tvrdili někteří). Zažívat to budeme nyní u otázky, jak vyřešit vzrůstající napětí mezi lidmi v regionech se sociálně vyloučenými oblastmi. První vlaštovky se už objevují.

Jak oznámil čtenářům tohoto listu ředitel ČRo – Sever Milan Knotek ve svém komentáři (HN 29. 8.), za problémy na Šluknovsku může především multikulturalismus. Dále pak liberální intelektuálové, snaha o integraci Romů a snad i dotace z Evropské unie, za které se budovala v sociálně vyloučených lokalitách dětská hřiště.

Pozoruhodné na tom je, že autor neodkazuje na jedinou analýzu či reálný poznatek. Prostě si jen salonně mudruje (a kritizuje přitom jakési blíže neurčené „salonní intelektuály“). Proti tomu je ale potřeba se jednoznačně ohradit. Problém je příliš vážný.

Shrňme si to málo, co o sociálně vyloučených lidech víme. Lokality, kde jsou koncentrovaní, (ghetta) přibývají a rostou. Začasté kvůli tomu, že sem developeři obratně sestěhovávají nevzdělané a snadno manipulovatelné občany z jejich bytů na lukrativnějších místech. Řešení vznikajících ghett je v drtivé většině ponechané na starostech dotčených obcí. Každý se s tím potýká podle své nátury. Známe tak úspěšnou snahu o integraci, stejně jako úspěšnou snahu zbídačené lidi vyhnat za hranice své obce (a problém tak přesunout na někoho jiného).

Mezi sociálně vyloučenými už přitom dorůstá první generace frustrovaných a nevzdělaných mladých lidí, kteří nikdy nepoznali nic jiného než bídu a život na okraji společnosti. Zároveň stát ale většinu dětí z ghett posílá do zvláštních škol, kde se šance získat použitelné vzdělání rovná nule.

Tvrdit v této chvíli, že za všechno může multikulturalismus (v zemi, kde ani žádná multikulturní politika není), je pak prostě trefa mimo. Je to podobné, jako kdyby lidé pozorující rozrůstající se požár dlouze diskutovali o tom, zda za jeho vznikem stojí spíš společenské klima, nebo vysoké daně, místo aby přivolali hasiče nebo začali hasit sami.

V této roli se ovšem neocitá jenom Milan Knotek – nečinně přihlíží většina společnosti včetně vrcholných politiků, což je vážný problém. Topolánkova vláda alespoň plánovala zřídit cosi jako úřad pro vyloučené lokality, který by dostal peníze, kompetence a poskytoval by podpůrný servis starostům. Petr Nečas ale celou věc zarazil. Situaci sociálně vyloučených tak neřešíme a namlouváme si, že sama od sebe časem nějak vyšumí. A když už někde hrozí nějaký násilný konflikt, tak tam na nějakou dobu pošleme těžkooděnce, aby se zabránilo nejhoršímu.

Jenom na policejní zásahy ale spoléhat nelze. Řešení situace vyloučených lokalit je dlouhodobý úkol pro ministerstva, starosty i neziskovky. Důraz je přitom třeba klást na postupné zlepšování života sociálně vyloučených, hlavně mladé generace. Viditelná náprava může přijít třeba i za několik desítek let trpělivé práce. Ale vyplatí se o ni usilovat. Alternativou k ní je totiž jenom vzrůstající napětí, kdy budou incidenty podobné těm na Šluknovsku přibývat, až se z nich stanou skutečné sociální bouře.

Jan Hron (Autor pracuje v Knihovně Václava Havla), vyšlo v Hospodářských novinách 31.8.2011

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Spisík napsal(a):

Rasistický pochod svědčí o tom, že lidi už jsou zoufalí z toho jak musí živit parazity a zato si ze své mzdy nezaplatí ani nájem a potraviny, stát jim řekne že nemá na jejich důchod a zdravotní zabezpečení. A dál nic neřeší, jen zvedá daně aby politici a úředníci měli z čeho krást.
Teď můžete blog zavřít protože k tomu není skoro co dodat
01. 09. 2011 | 10:39

neo napsal(a):

Do jaké školy byste poslal dítě, které v 7mi letech neumí jíst ani lžící, neumí se vysmrkat, neumí nakreslit kolečko nebo odříkat nějakou báseň či zazpívat pásničku. Nikdy nevidělo omalovánku, knížku a neumí si ani zavázat tkaničky?

Toto děti umí kolem 3-4 let a do normální ZŠ se provádí zápis, kde jsou nějaké činnosti požadované.

Takže není vina státu, že některé děti končí ve "zvláštních školách" , kriteria pro přijetí do ZŠ jsou nastavena pro všechny stejná bez ohledu na barvu pleti.
01. 09. 2011 | 10:50

mart napsal(a):

kdyby byl autor blogu na místě těch opovrhovaných "rasistů," pravděpodobně by se "rasistou" stal taky.

Z bezpečných výšin Knihovny Václava Havla se nálepkuje snadno.
Protože trpět kriminalitu na vlastní kůži musí někdo jiný.

Stojím na straně místních (přesněji: těch nekriminálních). Jsem tedy také rasista? Ale nálepkujte si nás jak chcete, život Rumburčanů tím nezlepšíte.
01. 09. 2011 | 10:51

camponotus napsal(a):

Celkem zbytečný blog, víme mnohem více z vlastní zkušenosti.
EU se chová jako Jidáš - na jedné straně ječí o nedodržování lidských práv, ale když k nim "nepřízpusobiví" emigrují, posílají je zpět. Proč si je třeba britští lordi nevezmou pod svou ochranu na svá hrabství? Proč Kanada zavedla znovu víza? Všechno to je politické šarlatánství, tlachání a přešlapování na místě. Historie se bude opakovat: když problémy nebude řešit vrchnost, začnou je řešit ti, kterých se to bezprostředně týká a ve vlastní režii. První náznaky jsou na obzoru. Je nejvyšší čas něco s tím udělat, ale politická vůle k tomu není. Status quo se vlády snaží udržet zákony na ochranu menšin, ale většiny nechávají na pospas menšin. Dost divné zákony.
01. 09. 2011 | 10:56

ali napsal(a):

myslím, že bílí už mají dost cikánských výpadů..je zajímavé, že nejdou "pokojně" protestovat proti Vietnamcům. Čím to asi bude? Multikulturalizmem? Debilizmem? Pořád se přetřásá romská otázka. Kdo je na vině? My, protože chceme mít cikány podle svých představ? Cikáni, protože nepochopili, že zadarmo nic není? Doba? Politika? Já? Vy? Co se dělá, krom psaní o cikánských potyčkách a následných rasistických pochodech? Nic. Jen se pořád mele hubou. Ale nikdo by dobrovolně nešel cikánskou čtvrtí, nikdo by si dobrovolně nekoupil byt či dům vedle cikánské čtvti, nikdo by cikána dobrovolně nezaměstnal, aniž by si neproklepl..ten bordel, co dokážou kolem sebe udělat a zdevastovat vše ve svém okolí, hovoří o tom, že nejsou schopni si vážit hodnot ani vlastních, když v tom dokáží žít. Taková kultura je národu k ničemu, jen přítěží. Velkej bič a malej dvorek by možná zabral. A klidně si myslete, že jsem rasista..
01. 09. 2011 | 10:57

Koplkop napsal(a):

Autor
"ocitne-li se před námi nějaký vážný problém vyžadující promyšlené řešení, vyrojí se vždy více než malé množství mudrlantů, kteří sice žádné promyšlené řešení nenavrhnou"
A Vy pane Spurný, svým článkem, se k těmto mudrlantům hezky připojujete.
"Topolánkova vláda alespoň plánovala zřídit cosi jako úřad pro vyloučené lokality, který by dostal peníze, kompetence a poskytoval by podpůrný servis starostům. "
Víte kolik peněz už bylo prošustrováno na otázku romské integrace a vzdělanosti a zaměstnanosti a já nevím na co romského ještě. To přece není otázka peněz. Čím více budete přilévat peněz, tím více bude narůstat romský problém.
01. 09. 2011 | 10:57

michal napsal(a):

Ježíšmarjá,
jestliže jsou "marginalizovaní" slušní lidé, pak přece nevadí, že jich bude bydlet víc v jedné lokalitě! Nebudou hlučet, dělat bordel, hrát na automatech, nebo dokonce se dopouštět zločinů jen proto, že žijou v Rumburku.
Tyhle hloupé vývody o ghettech předpokládají, že být Romem samo o sobě znamená být bordelářem a lotrem. Neuvědomujete si, jak je to urážlivé pro slušné Romy?

Bohužel, nálada je už tak rozjitřená, že si budou muset v první řadě udělat pořádek Romové mezi sebou. A vypráskat jak ty (romské) parazity, kteří jim kazí pověst svým chováním, tak ty (bílé) parazity, kteří se na nich přiživují.

V poslední době se sice správně trestalo rasistické chování (některých) bílých vůči černým, ale netrestalo se dostatečně okrádání bílých (některými) černými. Nelegální okrádání je třeba trestat, legální okrádání (sociální transfery) je třeba zrušit.
Jak pravil můj romský soused - kdyby neměli ti pacholci co do huby, a museli fyzicky makat, po práci by spali a nedělali bordel ani lumpárny.
01. 09. 2011 | 10:57

kozoroh napsal(a):

Další eskymák, který umí poradit beduínům na Sahaře jak to udělat, aby jim nebyl hic.
Těm lidem v Rumburku (i jinde) se nedivím. Kdo má osobní zkušenost ví, oč jde. Jestli se na to nabalí, pár uřvanců z profese není podstatné.
01. 09. 2011 | 11:00

Kvakin napsal(a):

1) Ten pochod svědčí o tom, že český stát přestává fungovat, přesněji řečeno plnit funkce, pro které stát vůbec historicky vznikl a pro které si ho koneckonců produktivní vrstvy společnosti platí. První funkcí státu je zajišťovat bezpečnost, vnější a vnitřní. Vnější bezpečnost nějak - i bez našeho státu - snad zajištěna zatím je, a co se týče právě té vnitřní, tak státní moc pomalu (či rychleji), ale jistě, atrofuje. Když Karel IV. jel do Čech ujmout se vlády, pozoroval, jaký bordel u nás panuje a začal jako s prvním s tím, že zajistil bezpečnost na cestách. Aby se obchodníci nebáli vyjet za zbožím a na trhy a ekonomika mohla začít notmálně fungovat. Jak může ekonomika normálně fungovat, když se dnes našinec třeba - někde - bojí po setmění vystrčit nos, aby si ho nepodali spoluobčané ... Uvidíte, že ministr vnitra a policejní prezident nakonec začnou radit, že je třeba, aby občané sami více přispěli k zajištění své bezpečnosti. Co takhle: že by si skupina rodičů najala bodygárda, aby vodil děti ze školy a do školy, že by každá hospůdka měla vyhazovače, kteří budou zasahovat, jak u stolu někdo zvedne hlas, že by se členy sboru v některých školách stali vojenští vysloužilci a bývalí policisté atd. atd. fantazii se meze nekladou. 2) A nyní ještě k fungování státu: své společenské funkce český stát, který břídí Kalouskova vláda, neplní či přestává plnit, jednu funkci však plní skvěle: je vynikajícím a velkorysým zaměstnavatelem a dobrodincem nejrůznějších politických kreatur se zásluhami ve volbách či při shánění peněz pro partaje a tito lidé sami sebe a státní úřednický aparát, který mají k dispozici, zaměstnají tak dokonale, že uvažovat o zeštíhlení státu likvidací zbytečných ba absurdních agend a ušetřením pracovníků může snad jenom anarchista. Naopak - agendy a zbytečné struktury se vytvářejí dále; Pík to přestalo bavit na mateřské, vrhla se na politiku a tak musí mít zbytečný výbor plný ministrů, kteří tam buď chodit vůbec nebudou, nebo ano, ale aby Píke řekli, že ona není vláda ani jiný orgán státní správy a tak že může pouze radit a doporučovat, což oni mohou či také nemusí respektovat. Hlavně že na to padnou desítky milionů Kč. Nečas je tam přesčas a přesčasy by měly být zakázány.
01. 09. 2011 | 11:12

Kritik napsal(a):

Otázka :"O čem svědčí rasistický pochod řádných občanů?"
Odpověď: "nečinně přihlíží většina společnosti včetně vrcholných politiků, což je vážný problém."

Co s většinou společnosti, to ještě nikdo nevymyslel.
Ale co s vrcholnými politiky, to by se snad vymyslet dalo.
01. 09. 2011 | 11:13

Zbyněk Matyáš napsal(a):

Pane Spurný,
jediné, co řeším po přečtení Vašeho blogu, je to, zda autor je tak naivní anebo drzý. Důvody napsali diskutující přede mnou, není co dodat.
01. 09. 2011 | 11:15

HonzaM napsal(a):

Možná je problém i v použití "newspeakového" sousloví: sociálně vyloučení. Čeština je totiž schopna jednoduše vyjádřit dost zásadní rozdíl a to použítím slov sociálně vyloučený a sociálně se vyloučivší.
01. 09. 2011 | 11:16

žena napsal(a):

"Topolánkova vláda alespoň plánovala zřídit cosi jako úřad pro vyloučené lokality, který by dostal peníze, kompetence a poskytoval by podpůrný servis starostům. Petr Nečas ale celou věc zarazil. Situaci sociálně vyloučených tak neřešíme..."

To není pravda. Od roku 2008 pracuje Agentura pro sociální začleňování v romských lokalitách (je jedním z odborů Sekce pro lidská práva při Úřadu vlády ČR). Doporučuji vygooglovat si Agentura pro sociální začleňování a pak se dozvíte, kde všude pracuje a pracovala.
Dáte-li si do Google vyhledávače dotace na Romy, dozvíte se, že situaci sociálně vyloučených Romů řešíme.
01. 09. 2011 | 11:20

Petr napsal(a):

Kdo chce dělat, práci vždy najde! A když ne ve fabrice, ale na směny je pracovních míst dost, tak může jít podnikat. Ale při podnikání nejde dělat jen Po - Pá a od 6,00 do 14,30, ale když zákazník chce.
Vydělávat si prací, nejde kvůli tzv. nepřizpůsobivým, ti by se rychle přizpůsobili, ale problém jsou tzv. sociální pracovníci, sociálních agentur a pracovníci různých spolků, jakoby pomáhající lidem v odloučených lokalitách, protože ti by přišli o obrovský kšeft a museli se živit poctivou prací vytvářející hodnoty.
01. 09. 2011 | 11:23

Občan napsal(a):

Spurnej,

vemte s Hronem bágl, do báglu tužky, písanky, omalovánky, pastelky a vyražte dovzdělávat "sociálně vyloučené", aby mohli udělat rozdílvky, dokončit devítiletku a jít třeba do učení.
Protože kecama to jen děláte horší a horší. Tohle "nevymanágujete", ani "nevyproudžektujete"

Ano, falešný multikultismus žalostně selhal, zatímco ten opravdový funguje celkem bez problémů. Stejně jako integrace, inkluze a všechny tyhle módní cancy. Vietnamci žijí s námi, pracují s námi, studují s námi. Hromada Cikánů žije s námi, studuje s námi, pracuje s námi. A Ukrajinci, Rusové, Amíci z celého kontinentu, Libanonci, Syřani, Palestinci a kdekdo další. ČR je tak multikulti země, že se Vám o tom ani nezdá.

Jenom s částí Cikánů jsou potíže.
A proti nim jsou pochody, demošky a protesty. Pokud taková individua jako Vy a Hron neztichnou, tak začnou i pogromy. Pohár už totiž přetekl, ale ještě neprakl. Jestli se to stane a mlčící většina přestane nečinně přihlížet, bude velikej malér. Opravdu to chcete? Protože potom takoví jako Vy a Hron ponesou plnou odpovědnost.

Spurnej, Vy buďte moc rád, že jsou ty pochody zatím tiché a poklidné a modlete se, aby to tak i zůstalo. Slušní lidé toho totiž mají už plné kecky. A pokud je takoví lehkoživkové jako Vy nebo Hron budou označovat za extrémisty, nacionalisty a neonacisty, až se doopravdy nas...štvou, sáhnou si rádi i pro Vás.
01. 09. 2011 | 11:23

kluzoo napsal(a):

Doplnim aliho. Autor: "Pozoruhodné na tom je, že autor neodkazuje na jedinou analýzu či reálný poznatek." 20 rokov analyz roznych Uhlov, Sthelikovych apod viedlo k comu? K tomuto stavu. Cize je tazko verit, ze ked si Milan Knotek necha vypracovat analyzu, bude hodnotnejsia. Na druhej strane tu mame niekolko realnych poznatkov ("či reálný poznatek") z toho, co sa udialo v poslednych dnoch a su vseobecne zname, takze nie je dovod ich uvadzat ako zdroje. Vidim to tak, ze autor blogu by rad nejaku tu analyzku urobil a nechal si za nu zaplatit.
01. 09. 2011 | 11:24

Občan napsal(a):

To žena:

Doufám, že jste to myslela jako ironii.

Protože speciálně tahle agentura sice promr...hala stovky milionů Kč (roční náklady na provoz 27 mega a celkově jí proteklo zatím 600 mega Kč), ale nemá JEDINÝ KONKRĚTNÍ výsledek v podobě integrovaného Cikána se stálou prací na řádnou pracovní smlouvu, se splacenými dluhy a s vyřešeným záškoláctvím jeho dětí.
Stačí se podívat na její stránky...
01. 09. 2011 | 11:28

Terry napsal(a):

to autor píše:
"Když se ale ve své nejistotě a obavách bouří proti "cikánům".."

Omyl - oni se bouří proti ROMŮM.

Kam se nám ztratili Cikáni? (http://www.nedbalovi.estranky.cz/clanky/udalosti-v-komentari/kam-se-nam-ztratili-cikani_)

A jak říkal již před mnoha roky v TV reportáži ze severních Čech jeden starý Cikán:

"Ja nésu Rom. Ja su Cigán. Romove sou ti, co tady dělají bordel."

"Za problém nese odpovědnost politika.." dlouhodobé tolerance k chování "nepřizpůsobivých", a to již od 70. let minulého století.

Tato "tolerance" ještě eskalovala pseudohumanitním "nerasistickým" polistopadovým přístupem pravdoláskového prezidenta, našich "demokratických" vlád.

Vyrostly nám tak generace "demokratických" Romů, které znají stát jako nevyčerpatelný, platící zdroj všemožných dávek (sociální příplatek, příspěvek na bydlení...), které vše, co jim "nevyhovuje", prohlašují za RASIZMUS, znající a uplatňující svá práva vůči státu (a pseudohumanisté je v tom ještě podporují), aniž by po nich stát požadoval elementární občanské povinnosti (povinná školní docházka dětí, placení nájemného, vodného a stočného, poplatků za odpady, postih za demolování bytů..) a trestal prohřešky a přestupky a trestné činy.

A tak se vydávají stamiliony na "přizpůsobování nepřizpůsobivých" - (není snad už toto protimluv?! Stejně tak jako kdysi se stále "upevňovalo nerozborné přátelství"; je-li už něco nerozborné, není třeba to upevňovat! A pokud se to upevňuje, nemůže to upevňování již být efektivní! Stejně tak s náklady na "přizpůsobování nepřizpůsobivých"!), ale fakticky stát požaduje po slušných občanech, aby se oni "přizpůsobovali" (tolerovali, "chápali"...) nepřizpůsobivým.

Jenom nepopudit! Jinak ku.va - rasizmus!

Ale číše přetéká....
01. 09. 2011 | 11:33

ali napsal(a):

michal a Spurný
proti slušným tkzv "nenormálním" Romům nikdo nic nenamítá a každý odsoudil útok na rodinu malé Natálky a pachatelé jsou ve vězení. Ale kdyby v Rumburku ti "normální" Romové rasisticky, upozorňuji pane Spurný - RASISTICKY- nezmlátili bílé, rasistický pochod by se nekonal. A bohužel těch "normálních" cikánů je veliká převaha. Oni si totiž neváží sami sebe. Jinak by se svými životy nakládali jinak. Prosím, netahejte do jednoho pytle ty "nenormální" cikány. Ti si totiž svých životů váží a proto se vymykají. Bohužel, je jich jen malá hrstka, která - a zase bohužel - nestojí ostatním ani za zmínku, natož jako příklad..
01. 09. 2011 | 11:35

žena napsal(a):

Občan

Já jsem mluvila o existenci, nikoliv o výsledcích práce Agentury pro sociální začleňování v romských lokalitách. Ta na Šluknovsku pracuje od r.2008. A výsledky?
Sami Romové už poukazují na fakt, že sociální začleňování Romů je pro některé dobrý byznys:
V ČR často dochází ke zneužívání a neefektivnímu využívání, dokonce plýtvání s uvedenými finančními prostředky z ESF k vytváření různých předražených analýz nebo projektů či akčních plánů bez účasti Romů samotných, kteří se jen okrajově zapájí a podílí na integračních procesech. Jsou jim vnucovány neefektivní programy, projekty, které v konečném důsledku slouží jen k vytvoření pracovního místa pro občany z majoritní části populace, pro které se integrace Romů do společnosti stala zdrojem jejich nadstandardního příjmu. Všechny snahy bez účasti Romů přinesli jen velmi omezené výsledky, a pokud jde o vzdělávání, zaměstnanost, zdraví, sociální integraci, služby a bydlení, výsledky jsou doslova „skandální“ ohledem k vyčerpaným finančním zdrojům.
http://miroslavkovac.blog.idnes.cz/c/190824/Vlada-organizace-a-dotace.html
01. 09. 2011 | 11:41

Doplnitel napsal(a):

A už je to tu zese - lidi budou argumentovat svými drtivou většinou špatnými zkušenostmi s cigány
Občas se najde humanista, který nám vysvětlí že cigáni jsou báječní, že se na jejich integraci nedala z daní ani koruna a že jim musíme porozumět. Co kdyby jsme trakové diskuse nechali, ve šluknovském výběžku budou muset policajti jednoho dne odejít a místní si to vyřeší sami, nic jiného jim stejně nezbyde
01. 09. 2011 | 11:46

Jag napsal(a):

Přestaň kecat a nuč je kadit na mísu,učit se umývat a nauč je se podepsat a vyřídit si aspoň doklady.A přestaň tady na netu žvanit.Tady to nezměníš,musíš mezi ně.Kdo se díval na dokument o Harmanovi na slovenské televizi,tak se musel smát tom,že prý to nebyli cikáni......na pohřbu obětí samý cikán a důvod toho činu byla zřejmě asociální šikana,kdy mu mazali kliku lidským exkrementem a kadili mu před dveře......na konci pak bylo řečeno,že to byli nevinné oběti.....hahaha.Kdyby mě kadil někdo do dveří a nebo mi mazal kliku exkrementem,tak bych mu asi taky brzy zatnul tipec,kdybych věděl,kdo to dělá.A to nemám násilí jako životní program.......ale bydlet vedle nějakého lidského prasete a tvrdit,že je to nějaký rasismus,tak to je tedy něco.
01. 09. 2011 | 11:49

žena napsal(a):

"Mezi sociálně vyloučenými už přitom dorůstá první generace frustrovaných a nevzdělaných mladých lidí, kteří nikdy nepoznali nic jiného než bídu a život na okraji společnosti."

A Romové už mají problémy i sami mezi sebou:
http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=712344
01. 09. 2011 | 11:50

michal napsal(a):

Občane,
souhlasím zcela s Vámi, zřejmě poprvé (a možná naposledy :)).
01. 09. 2011 | 11:50

hovorka11 napsal(a):

Za problémy v Rumburku je zodpovědný stát a tato vláda.
Stejný přístup ke všem nahradila pozitivním rasismem, kdy není měřeno všem bez rozdíly rasy a barvy pleti, ale výši trestu ovlivňuje mediální tlak v zájmu "potlačení rasismu" a podobné křivé manipulace.
Říci pravdu je nepřípustné kvůli rasové "korektnosti" a slovo cikán je nahrazeno slovem rom.... proč ?
Jde o kamuflaci a zastírání, aby nebylo vidět, jak tato vláda provádí rasisitickou vojensko-okupační politiku vůči arabským státům kvůli ropě a nechá tam zabíjet místní obyvatele.
Doma se pak dovolává "křesťankých hodnot" a posílá tam vrcholné náboženské představitele se svěcenou vodou.
Náboženství se tak opět dostává do vrcholné formy z okupačních válek.
01. 09. 2011 | 11:50

nasranej čtenář napsal(a):

Chce se mi smát, jak různí aktivisté začínají omlouvat Romy, že NENÍ práce a oni by chtěli tak rádi makat min, osm hodin denně :-))))
A že kdysi většin a z nich pracovala ve fabrikách, které krachly. Tak to bych chtěl vidět tu jejich prac. morálku - totiž kdysi a teď je Romů pořád stejné. A věřte, že i bude, kdyby ty fabriky vstaly z mrtvých a sháněly marně pracovníky. proč je u nás tolik zahraničních dělníků, když Romové tak prosí o práci a tak rádi by dělali denně 8 hodin, aby uživili 5-10 svých děcek.
Už mě začínají opravdu srát ty blogy(Tominová, Pehe, Spurný ad) jako by jen od sebe opisovali....
01. 09. 2011 | 11:54

žena napsal(a):

"Zároveň stát ale většinu dětí z ghett posílá do zvláštních škol, kde se šance získat použitelné vzdělání rovná nule."

Doporučuju blog paní Sedlárové Jaký je romský žák?
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/miroslava-sedlarova.php?itemid=13950
01. 09. 2011 | 11:56

Vandal napsal(a):

Jenom na policejní zásahy ale spoléhat nelze. Řešení situace vyloučených lokalit je dlouhodobý úkol pro ministerstva, starosty i neziskovky. Důraz je přitom třeba klást na postupné zlepšování života sociálně vyloučených, hlavně mladé generace. Viditelná náprava může přijít třeba i za několik desítek let trpělivé práce. Ale vyplatí se o ni usilovat. Alternativou k ní je totiž jenom vzrůstající napětí, kdy budou incidenty podobné těm na Šluknovsku přibývat, až se z nich stanou skutečné sociální bouře.

autore

to je ukázková snůška lží a demagogie. Ono je to totiž tak, že právě to, co tu lžeš, se posledních dvacet let praktikuje, totiž ZLEPŠOVÁNÍ ŽIVOTA CIGÁNŮ, HLAVNĚ MLADÉ GENERACE.

Autore, zase voláš po penězích a péči, a bude to prý trvat třeba i několik desítek let?

Ovšem záruka žádná, že? To je jen tvůj dojem, že? A proč by ti někdo měl věřit? Co když lžeš?

Já zase tvrdím, že to co tu navrhuješ, je právě to, co vedlo až k tomu zásahu těžkooděnců. Kdybyste tu dvacet let nevyřvávali o diskriminaci cigánů, tak k tomu nemuselo dojít.
A dnes je situace tak daleko, že vyvstává potřeba majority naučit se bránit proti cigánské brutální kriminalitě, protože policii jste vy, pseudohumanisti paralyzovali. Tak daleko to došlo, a vy budete pořád jak přeskakující deska kvičet o diskriminaci, o tom, že cigáni jsou přes svou vysokou inteligenci zařazováni do zvláštních škol! Ale to přece snad víš, že cigáni děcka do škol neposílají, tak je snad jedno, jestli nechodí do normálních, nebo zvláštních, není to tak, mudrlante? Je na čase skončit s dávkami pro ty, kteří pracovat nechtějí. Peníze jen za práci, to je výchova, peníze bez zasloužení, bez protihodnoty, bez práce kazí charakter, a práce je ve městech i na vesnicích až dost. Když dávky, tak jedině za práci. Zdravý člověk musí pracovat, a společnost, která umožňuje svým občanům neodpovědný, parazitní způsob života, je prohnilá a předurčená ke zkáze
01. 09. 2011 | 11:56

nasranej čtenář napsal(a):

oprava:...totiž kdysi a teď je u Romů...
01. 09. 2011 | 11:57

kolemjdoucí napsal(a):

Naprosto souhlasím s autorem tohoto blogu a fakt mě děsí, že jsem jediná.
01. 09. 2011 | 11:59

nasranej čenář napsal(a):

"Neznám Roma, který by nechtěl pracovat," nesouhlasí s davem muž, který se Romům v českých ghettech věnuje už čtrnáct let. "Romové jsou pracovití," říká Ind Kumar Wishvanathan

...Bože a já jsem si ho vážil a on takhle lže
01. 09. 2011 | 12:00

sim napsal(a):

Autor:...Do práce by ostatně mnoho Romů chtělo - jenže poté, co na severu Čech zkrachovaly staré fabriky, kde někteří z nich dělali, je nikde s otevřenou náručí nepřijímají...
Ano, zkrachovaly všelijaké ty cukrovary, sirkárny, výrobny na pastičky na myči, lžíce na obuv atd (dováží se z Číny..)Možná za socialismu se ty fabriky uměle udržovaly, ale lidi měli práci a tím jakous takous důstojnost. Možná že by se tato "politika zaměstnanosti" uplatnila i dnes, možná že by stačilo spočítat, kolik se vynaloží naopak na všelijaké ty sociální dávky , dávky na bydlení atd...Vím, je to naivní, ale od čeho pak máme stát, snad aby se uměl postarat o své občany i jinak,než : tu máš "podporu" a kušuj pro klid politiků...
01. 09. 2011 | 12:03

Doplnitel napsal(a):

Jakákoliv pozitivní diskriminace a pomoc minoritám vede ke 2 věcem
1/ Minorita si zvykne parazitovat a čekat že jejich problémy řeší někdo jiný, odvykne práci
2/ Vyrojí se spousta parazitů kteří budou za naše peníze " pomáhat ", ovšem bez jakýchkoliv viditelných výsledků.

Humanita má význam jako krátkodobá po konkrétní katastrofě - po požáru, povodni, zemětřesení je samozřejmě nutno pomoct s lékaři, potravinami a nouzovým ubytováním na prvních PÁR DNŮ, potom se postižení musí vzpamatovat a začít znovu

Nic víc a nic míň
01. 09. 2011 | 12:07

Lenka napsal(a):

Tak, tak - pravdu má ten hošík !!!
Cikán, ať se snaží jak se snaží, práci na severu nesežene -to je fakt !!!
Jen si zchlaďte žáhu na cikánech - ti opravdoví viníci tohoto polačasu rozpadu si zatím dál plní zahraniční konta a mnou si ruce jak jejich taktika vychází a zatímco se národ vyzbrojuje proti cikánům oni se jen smějí !
01. 09. 2011 | 12:08

Jemnický napsal(a):

Za těch 600 M KČ na integraci, které jsou fuč, mohla už stát fabrika, škola, školka atd. Prácechtiví nepřízpusobiví mohli být přizpůsobeni. Platili by daně, měli by na omalovánky, posílali by děti do školy a kdyby si něco vydělali vlastníma rukama, později i hlavou, tak by to asi neprochlastávali a nenaházeli do automatů. Když ale svéhlavý mezek nechce, ani holí ho nedonutíš.

Je zvláštní, že o bezdomovce se nikdo nebere, nic po státu nechtějí, jen klid. Přitom je to také dost početná menšina, akorát nehuláká a nenatahuje ruku do státní kasy.
Jemnický
01. 09. 2011 | 12:08

jistě napsal(a):

Jasně že bydlet s cikány v Rumburku musí být děsné, jasně že oni jsou paraziti. Ale pokud to chceme změnit, tak úsilí o jejich začlenění do společnosti, zkulturnění, náklady na výchovu a pozitivní dikskriminaci musíme hradit my, většinová společnost. Děti z těchto ghet to samy už udělat nemohou, nemají zázemí, nemají šanci.
Jiné řešení není, pokud nechceme jít ve stopách apatheidu nebo fašismu. Chceme? Asi ne. Takže přestaňme hudrat a skandovat "cikáni do práce", a chtějme od vlády politiku, aby do práce mohli, chtěli, aby ji měli.
01. 09. 2011 | 12:08

Jindra napsal(a):

Je to tak, jak píše hovorka11. Především měla policie do několika málo dnů pozavírat všechny, kteří v Boru napadli noži lidi v baru, protože servírka chtěla po mladících občanku. Jak to, že se v televizi vysílají reportáže, jak někde chytili 17-tileté v hospodě, protože si dali dvě desítky. A ani nevypadali opilí. Ale že mladiství Romové šli hrát na výherních automatech, to není porušení stejných pravidel? A totéž se týká toho, když někdo okrade invalidu v Rumburku. Zase nic policie pro jistotu nevyřeší, aby na oddělení neposlali inspekci vnitra, zda nějaké cikáně takto při zadržení policisté neoslovili.
Velmi mě ale překvapuje jedna věc. Když se zjistilo, že Romové ukradli v Terezíně mosazné náhrobky, tak se ani V.Havel nebo ani nohsledové z jeho knihovny nepozastavovali nad tím, jak to že nebyli exemplárně potrestáni. Přece mnoho hrobů je Terezíně hlavně po bývalých Židech. Nejdnou toto nebyl resově motivovaný čin? Kromě jednoznačně zneuctěného národního papátníku. Až v tomhle si "pravdoláskaři" uděláte jasno, tak potom nejen můžete kárat lidi, kterým třeba cikáni ukradli milovaného psa, ale odtud můžete třeba začít řešit nepřizpůsobivost Romů. Prostě i Romové musí pochopit, že krást mosaz v památníku nebo okrádat kuhajícího invalidu je něco úplně jiného než si upéct slepici, která se někomu zatoulala na pole.
01. 09. 2011 | 12:14

Jag napsal(a):

jistě,vzpamatujte se.Práce není a nebude!!!!!Lidí je na světě moc a cena obyčejné práce klesá a bude klesat.Státní příjmy také.Jediné řešení je,nemít 10 dětí.To je řešení.Tedy musí se přebytečná porodnost danit a ne podporovat na dávkách.A pokud to nepomůže,mají raději kočovat.Při kočování nikdo z nich 10-15 děcek neměl a byl klid.Tahat takový počet děcek totiž při kočování nikdo nezvládne.Žádný se není schopen sám sociálně pozvednout,pokud se množí v řádu desítek na rodinu.A začíná v 16 letech.To pochopí i blbej.Když rodič nic nedá do začátku,tak se každej mladej hned sociálně propadne na dno.....a pokud je toho mnoho tak je jen otázka času,kdy i ten stát krachne na VIP zlodějnách a přemíře sociálnosti.
01. 09. 2011 | 12:17

silspok napsal(a):

No kdyz vidim tu priozralou "inteligenci", exhibujici v davove atmosfere, zveda se mi ponekud zaludek. Jak se jeste po kazde hlasce rozhlizi kolem sebe, kolik svym slovnim prujmem zaujali lidi, uffff ... je mi lito vsech slusnych i mene slusnych Romu, ze se po nich snazi vozit takova chamrad ...
01. 09. 2011 | 12:19

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem jeden hrubě urážlivý a nadávky obsahující příspěvek ("idiot, "blb"), neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
01. 09. 2011 | 12:25

dymak napsal(a):

Tento blog take jen mudruje a konkretni reseni nenavrhuje. Vite ono kdyz nekdo nechce pracovat, jen cely den posedava kolem v ghettu a nic nedela a delat ani nechce tak se muzete snazit jak chcete a lepsi to nebude. To neni vina starostu, vlady ani majority to je problem techto lidi kteri se po generace nechteji zaclenit do spolecnosti, nechteji pracovat, nechteji nic - jen davky. Nekoho sestehovat muzete jen pokud se necha sestehovat pripadne neplati najem. Rusove, vietnamci a dalsi minority kteri tu ziji neumi ani jazyk a presto pracuji a jsou pro spolecnost prinosem. Vetsina cikanu vsak nikoliv a je to jen a jen jejich volba. To ze krachli tovarny a fabriky je jen vymluva, tak zajiste pracovali i necikani. Doporucil bych vam osobni zkusenost-nastehujte se k cikanum jako soused. Jsem zvedavy jak budete mluvit po 2 letech souziti s jejich "kulturou".
Podivejte se za hranice jak ziji jinde-problemy maji vsude, takze vinu nesvalujte na statni aparat CR nebo nekoho jineho nez je samotne.
01. 09. 2011 | 12:27

dymak napsal(a):

Takze predevsim musi chtit oni sami pracovat a zaclenit se do spolecnosti i kulturne. To je zaklad a jedine reseni problemu.
01. 09. 2011 | 12:30

Dohnal napsal(a):

Jistě- přečti si doplnitele,hned nad tebou - to je NEVYVRATITELNÁ pravda. Ano cigán to má těžší, ale kvůli tomu jakou pověst si udělali jeho rodiče a okolí, to nehodlám řešit já a už vůbec ne platit. On i ten malý cigán vidí ve škole a na ulici, že jsou jiné děti a i dospělí. kteří na sobě pracují a chovají se slušně. Je to jen o vůli a ochotě pracovat. Vietnamci sem přišli před pár lety, jsou absolutně cizí ale většina z nich maká
a jejich děti jsou dnes dokonce nejlepší studenti na školách. Ale mají to v krvi a hlavně chápou že za úspěchem musejí makat sami a ne čekat na pomoc společnosti
01. 09. 2011 | 12:32

sim napsal(a):

Milej silspok, jestli myslíte i tu nasr... chamraď v Rumburku, já se jí ani nedivím. Ono denně hákovat a mít stejné ne-li menší prachy než ten, co se přes den válí na gauči a dělá děti jak Baťa cvičky není nic povzbuzujícícho... Vzpomínám na jeden pořad v TV (Chůva v akci). Zdravý nezaměstnaný otec 28 let seděl doma v kuchyni za stolem a matka 25 let čekala 6 dítě... Jaký to je příklad pro ty děti a jaký jim předají rodiče názor na svět..., že stačí pro život se jen množit a prachy příjdou ??
01. 09. 2011 | 12:33

vico napsal(a):

Matěj Spurný napsal dobrý komentář. i když právem schytává některé negativní reakce, což při zvoleném tématu je přirozené.

- Nicméně varujme se před málem ne adorací výkřiků, že by někdo měl jít do plynu!! Hejno politických zlatokopů, kteří se rozjeli na sever "klaimovat"zlaté politické body, je ve skutečnosti sebranka ještě mnohem nebezpečnější než developery sestěhovaní gangsteři.

- Dav skládající se z relativně slušných ale frustrovaných členů nabývá vlastností zcela nepředvítatelných. Nastane-li hromadný lynč na několika místech naráz, nepomůže ani 200 těžkooděnců. Dojde k totálnímu kolapsu práva a pořádku, na který země, která by se v současné kondici neubránila ani středně velké soukromé armádě mexického narko-mafiána, nemá účinné nástroje.

Na druhé straně je smutnou skutečností, že snaha o integraci romského etnika dlouhodobě totálně selhává. Zkoušelo se to po dobrém i po zlém/za neposílání dětí do škol se plošně rodiče zavírali do kriminálu, stejně tak "za příživu", kdy místo práva na práci jsme měli povinnost pracovat/. Nic nepomohlo. V minulosti i nyní byty přidělené státem byly záhy vybydleny a vzdělání bylo VŽDY na hodnotovém žebříčku "až na posledním místě". Větší hodnotu pro rodinu měla spíše ouředně nesvéprávná dcera, která za čórku nemohla dostat ani napomenutí, než středoškolsky vzdělaný synek, kterému to stejně bylo "na hovno".

Jedinné účinné vyřešení problému vidím v romské komunitě. Musí se přejít z trpného rodu /být řešen/na rod činný /řešit/. Kdyby ta dvacetičlenná banda gaunerů, co napadla ty čtyři mladíky,dostala tvrdou odpověď od vlastních, možná by situace nebyla tak třaskavá.

Široko daleko však žádného romského M.L.Kinga, který by přišel se svým: I have a dream, nevidím.

Přisíračů, hochů s kanystry,konečných řešitelů všude na rozdávání. Ovšem i těch, kteří si myslí, že vše vyřeší, když se jen nastaví druhá tvář. To je rovněž v konečném důsledku jen lití lihu do ohně.
01. 09. 2011 | 12:36

borska napsal(a):

kdyby pan Gorol při manifestaci na náměstí v Novém Boru místo sezení se spoluvěrci, šel na manifestaci třeba v doprovodu policie a řekl, že se komunita vynasnaží, aby pachatelé byli zadrženi a potrestáni, že ve městě žijí dlouho a mají zájem na dobrých vztazích. udělal by pro věc více, než povídání o hodných synech.Romové jsou pracovití jen ve společném zájmu v podnikání. malý podnikatel na ně doplatí, znají zákony jak se vyhnout povinnostem lépe, než advokáti.dříve umisťovali děti do domovů. teď k babičce i se soc. dávkami.
01. 09. 2011 | 12:37

Vladimír Hrubeš napsal(a):

kolemjdoucí: nejste, taky souhlas..., až na pojem a použití pojmu multikulturalismus, ten autor podle jeho textu nejspíš nechápe

autor: doporučuji: http://www.kosmas.cz/knihy/161547/pluralismus-multikulturalismus-a-pristehovalci/
01. 09. 2011 | 12:40

žena napsal(a):

Pane Spurný,

ghetta označovala čtvrti měst, kde museli žít Židé. Romové přece můžou žít kdekoliv, neplatí žádná vyhláška, kde pouze smějí Romové žít. Nechtějí-li tam žít, nic je přece nenutí.

Překvapuje mě, že jste tu uveřejnil příspěvek pana Hrona, kde uvádí "Topolánkova vláda alespoň plánovala zřídit cosi jako úřad pro vyloučené lokality, který by dostal peníze, kompetence a poskytoval by podpůrný servis starostům. Petr Nečas ale celou věc zarazil."
Kdybyste si přečetl blog na toto téma paní Marksové-Tominové nebo pana Pehe, věděl byste o existenci Agentura pro sociální začleňování a o dotacích na integraci Romů. Nebo jste si to mohl aspoň vygooglovat. Pak byste asi neuveřejnil příspěvek, kde se píše: "Situaci sociálně vyloučených tak neřešíme a namlouváme si, že sama od sebe časem nějak vyšumí."
01. 09. 2011 | 12:40

sim napsal(a):

Dohnal, jistě Vietmanci makají od nevidím do nevidím, ALE oni mají jinou mentalitu a po věky jiný způsob života... Rodiče pracují a děti jim vychovávají prarodiče, u nás české chůvy... Vím, že své děti tak "užijí" někdy jen v neděli a to se pak podniká, když nejsou, s prominutím, svázané ruce, nemusí se vyzvedávat odpoledne děti ze školky, dělat s nimi úkoly atd...
Vietnamská rodina je jinak postavená, otec tam má hlavní slovo a je svaté, i když i to se tady pomalu mění, k horšímu, viz film Banánové děti. Prestiž celé rodiny je něco dokázat a prosadit se...
01. 09. 2011 | 12:43

gender a multikulty ráj napsal(a):

Ano je nutná pomoc Romákům.

Kalkulace na pět rodin (15 dospělých + 10 dětí) plat hrubého pro VŠ gender sociální pracovnice a pracovníky:

1. osobní asistent pro omalovánky a školu......... 25.000,- Měs
2. osobní učitel základní hygieny a úklidu okolí . 30.000,- Měs

3. osobní učitel občanské nauky, multikulturalismu, genderismu a feminismu a nákupčí knih........................ 25.000,- Měs
4. náklady na knihy, omalovánky, kosmetiku a hyg.p.10.000,- Měs

5. řidič na odvoz do a z práce, do a z školy ......25.000,- Měs
6. osobní opravář (instalatér, elektrikář, zedník).30.000,- Měs
7. provoz miniautobusu (záleží na dojezdových vzdálenostech) a osobní vozy sociálních pracovníků..................55.000,- Měs
8. kontrolor vykonané práce Romáků ................30.000,- Měs

9. tři osobní dohlížitelé dbající na to, aby Romáci neparazitovali na okolní společnosti jak je zvykem (zlodějny, neopráv. čerpání dávek, rvačky, lichva) včetně přesvědčování, že práce je dobrá stejně jako vzdělání .....celkem 100.000,- Měs

10. osobní příplatky za rizikové prostředí pro všechny (nadávky a rasistické ataky, osobní útoky, riziko infekce, riziko hmyzích parazitů apod.)...........................100.000,- Měs

11. fond nepředvídatelných nákladů (např. na bolestné terénních pracovníků, pojištění osoba a majetku, ukradené věci apod.) ...................................... 100.000,- Měs

12. náklady na mzdovou účtarnů, platby zaměstnavatele a ostatní provoz organizace, plakáty, prezentace, pohoštění delegací, prémie atd. ..................................220.000,- Měs

Celkem 750.000,- Kč měsíčně na 25 Romáků
- tzn. 30000,- Kč/měsíčně na 1 Romáka krát 12 = 360.000,- Kč
360.000,- Kč krát 200.000 Romáků = bratru 72 miliard Kč ročně krát deset let.

Tak já to za prachy pane gender historiku beru! Lepší než gripeny a staré ekologické zátěže dohromady.
01. 09. 2011 | 12:43

Many napsal(a):

to AUTOR: Cituji "Řešení situace vyloučených lokalit je dlouhodobý úkol pro ministerstva, starosty i neziskovky. Důraz je přitom třeba klást na postupné zlepšování života sociálně vyloučených, hlavně mladé generace. Viditelná náprava může přijít třeba i za několik desítek let trpělivé práce. Ale vyplatí se o ni usilovat. "
Nyní připomínky: Tohle všechno už tady bylo, je to tu 20 let a ŽÁDNÝ VÝSLEDEK. Zase jen vyhazování peněz za tu vaši "trpělivou práci". Ty "trpělivé" nikdo neocení. Vidíte sám, jak ta trpělivost došla lidem na Šluknově. TĚM přeji pevné nervy a úspěch v jednáních. Kdo má jiný názor, klidně se mezi ty cikány přestěhujte na rok., Nevím, zda již týden po nastěhování to nebudete balit. Kdo nezažil soužití s cikány, tak NIKDY NEPOCHOPÍ, co to je za "život".
01. 09. 2011 | 12:43

Many napsal(a):

to Lenka: Cituji: "Jen si zchlaďte žáhu na cikánech - ti opravdoví viníci tohoto polačasu rozpadu si zatím dál plní zahraniční konta a mnou si ruce jak jejich taktika vychází a zatímco se národ vyzbrojuje proti cikánům oni se jen smějí !"
Máte naprostou pravdu. problémy s cikány byly, jsou a budou, ale to, co provedla tahle vláda a ty vlády před ní (zpět do roku 1989), se náramně baví, jak se lidi mezi sebou začnou mlátit a zabíjet. Začíná to právě cikány, jelikož jsou po celá staletí neřešitelným problémem. Z bezmoci a strachu začínají mít bílí, staří, studenti, zchudlí atd (čím dál více diskriminováni) agresivnější a těžko se už rozlišuje co je spravedlivé a co ne. Tohle tato vláda chtěla: rozeštvat všechny lidi (krom bohatých) proti sobě . VŠE SE PŘECE VYŘEŠÍ SAMO. Občanská válka je zde na spadnutí.
01. 09. 2011 | 12:48

buchbuch napsal(a):

Jsou dve reseni, jak s Romy do budoucna nalozit:
1) Vyhnat je za hranice (treba na Sibir), nebo rovnou zplynovat (jak po tom volaji lide v davu). Tohle je rychle a efektivni reseni.
2) Zacit pracovat s nimi, s mistnimi, co je nesnasi, se starosty, kteri si s problemem nevedi rady. Bude to pomale a drahe, ale nemuzeme rict, ze to nepujde - nikdy jsme to poradne nezkusili.
Jestli se rozhodneme pro reseni jedna, je jasne, co a koho tim z historie budeme napodobovat a do jake celkove zkazy to vede. Jestli se ale nerozhodneme pro zadne reseni a povedeme dal reci o tom, jak ma nekdo s Romy nejakou blbou zkusenost, jak jsou Romove takovi nebo makovi, pak se tim ale k reseni jedna budeme blizit milovymi kroky.
01. 09. 2011 | 12:48

Občan napsal(a):

To žena:

A věděla jste, že ta hodná paní učitelka Sedlárová spoluvlastní v Mostě vymahačskou (a nejspíš i lichvářskou) firmu? A dvě realitky?

Zadejte si sem - http://www.justice.cz/xqw/xervlet/insl/index -
společnost Kevlar s.r.o. nebo VTP Most, a.s.
Mgr. Miroslava Sedlárová, narozená v r. 1958, asi v Mostě moc jmenovkyň mít nebude...
01. 09. 2011 | 12:55

muromec napsal(a):

Za povšimnutí stojí věta o tom, jak "mezi sociálně vyloučenými už přitom dorůstá první generace frustrovaných a nevzdělaných mladých lidí, kteří nikdy nepoznali nic jiného než bídu a život na okraji společnosti."
Kolik že času to uplynulo od faktického ukončení reálního socialismu? (Některé jeho výhody jsme požívali ještě i po roce 1995). Přesně ta jedna generace. A lepší to už nikdy nebude. Protože kapitalismus to nedovolí. Nastala doba "homo homini lupus", už napořád. A jakýkoliv text zabývající se problematikou Cikánů už nikdy nebude ničím jiným, než salonním mudrlantstvím. I ten váš, pane Spurný. Vy jste si nevšiml, že i vy pouze mlátíte prázdnou slámu bez jakéhokoliv efektu, akorát z druhé strany než ti které kritizujete. S tím se nedá nic dělat, pokud jde o Cikány, řítíme se nezadržitelně do propastě a na jejím dně čeká krvavý masakr.
01. 09. 2011 | 12:56

ali napsal(a):

Pokud nemohou cikáni sehnat práci, mohou podnikat, v tom jim nikdo nebrání. Co jim brání v tom, otevřít si cikánskou restauraci? Jsou dobří v muzice, tak proč neudělat cikánskou hudební školu? Nebo cikánskou módu se šperky a různými výrobky? Učit ostatní jejich řeči? Aspoň bychom my, bílí mohli víc proniknout do myšlení romské komunity, pochopit jejich kulturu. Jenže to se pořád kecá, obviňuje jiný. Napište někdo, jestli víte o někom, kdo pomohl cikánům v podnikání, či jestli mají někde u vás cikáni nějakou živnost? V každém městě by se takoví cikánští podnikatelé uživili. Jenže to je utopie..cikán má samostatnou vývojovou větev, tak se s tím smiřte a vy, jenž se tolik zastáváte a svádíte vinu na všechny aspekty světa, uvědomte si, že s cikánem nehnete nikdy. Jen oni jsou zodpovědni za své problémy a myslím, že náš stát se věnuje romské otázce nadmíru a je nefér pořád tvrdit, jak jsme rasističtí..
01. 09. 2011 | 12:56

bobo napsal(a):

prý studoval v Německu. To by měl vědět, že cikán německy je Zigeuner a tam se za to cikáni nestydí. U nás udělali z cikánů přes noc nějaké Romy. Že by tím chtěli říct odkud sem přišli? Že by z Rumunska? Že by dostali rumunské občanství a mohli se vrátit do svého rodiště? Asi bych přispěl na cestu a tebe poslal jako poradce s nimi. Už tady bylo napsáno jak krásně se spousta takových přiživuje a parazituje na tzv." cikánském problému". Není divu, že se pak vůbec nic nemění, ba naopak.
Ech, seru na to, stejně to nemá cenu.
01. 09. 2011 | 12:57

Jee napsal(a):

Vzdělaný autore.

Přečtěte si po sobě.

"... Je to podobné, jako kdyby lidé pozorující rozrůstající se požár dlouze diskutovali o tom, zda za jeho vznikem stojí spíš společenské klima, nebo vysoké daně, místo aby přivolali hasiče nebo začali hasit sami".

Vámi zmiňovaná diskuze se týká možné prevence a dlouhodobých řešení. Svým blogem jste sám stal jejím účastníkem, byť méně erudovaným. Ačkoliv popíráte její smysl.

Váš druhý příměr také nesedí. Zmínění hasiči (policejní jednotky) byli k hašení nepokojů již dávno přivoláni a nikdo to nezpochybnil.

Pokud ignorujete společenské paradigma, je to vaše věc, ale i chyba. Zdůrazňovaný individualismus, akcent na schopnost prosadit sem vítězit nad konkurencí za každých okolností(!) - to je ona cesta do pekel.
Příkladem politikům by mohli být třeba sportovci - boxeři. Férově rozdělili soutěžící na váhové katogorie, vědomi si toho, že boxer muší váhy může těžko knokautovat Valujeva.
Podobně jsou nezvýhodnění Romové, díky soudobému a místnímu klimatu a z toho odpovídajících náladách ve společnosti.
Pokud je vám snaha o systémové změny příliš abstraktní anebo vám připadá jako běh na dlouhou trať, zbývá už jen represe. A to je špatně.
01. 09. 2011 | 12:57

Já napsal(a):

Konečně se o problémech s cikánama začalo psát! O klukovi,co nechtěl dvěma cikánům dát cigáro a ti ho následně slušně pořezali, se zmínilo 1x a ticho po pěšině...ale jakmile by to bylo obráceně = rasizmus.Dělají si to sami.Makat? To by chtěli,ale se základním vzděláním dřepět v luxus kanclu co nejméně hodin a za co nejvíce peněz. Nedávno mě cikánka napadla v tramvaji,když jsem se na ní jen podívala a že prý jí pomlouvám.Byla totálně sjetá,až jsem se bála, aby mě snad ještě neškrábla a něčím nenakazila. 2 týdny předtím šel kolem mě cikán, vytasil na mě pěstí a zařval "Chcípni!" a šel dál.Jen jsme kolem sebe procházeli. V životě jsem se nebála projít skupinkou "bílých" ani ve dne, ani v noci. Nikdy se nezajímali o obsah mý kabelky. Nikdy mi nenadávali,neokradli,nezmlátili,nic. KDyž bych byla napadená cikánem/kou znovu, bránila se třeba nožem, paralizérem, zbraní a došlo by až na útoky, tak se vsadím, že to odseru já,byť jsem se bránila,aby mě třeba nezabili, protože to bylo určitě zbytečně nepřiměřené a s rasovým podtextem. Jde to do prdele... a to hodně a hodně rychle
01. 09. 2011 | 13:02

silspok napsal(a):

Ano predpokladam, ze vsichni ti urvani holohlavi a jini agroskins a nazi na videu jsou poctive zamestnani, staraji se o svoji rodinu, nevytahuji z rodicu penize na chlast, nikdy se neucastnili tradicnich skinheadskych zabav - vymlaceni hospody, zkopani bezdomovce, zmlaceni cikana, vientnamce, cernocha ...
01. 09. 2011 | 13:03

Občan napsal(a):

To "gender a multikulty":

:o)))))))) Mazec! taky do toho jdu, z fleku :o)

Jinak ale máte věru velmi zajímavou představu o platech ve veřejené správě a šklství.
Hochu, hochu, u asistentů si to dělte dvěma, u učitelů také dvěma nebo u těch starších odečtěte 10 000.- Kč, řidič - 13 000.- Kč brutto a je rád, leda ten osobní údržbář, pokud dělá na živnost, tak tam je to reálná částka. Jako zaměstnanec - MAXIMÁLNĚ 14 000.- kč/brutto.

ovšem Vaše představa o tom, jak tyhle proudžekty fungují, je velmi reálná. Bohužel...
01. 09. 2011 | 13:04

žena napsal(a):

Občan

Ne, to jsem nevěděla. Ale blog Jaký je romský žák? jsem brala, že je k tomuto tématu, paní Sedlárová je učitelka, která má s romskými žáky zkušenosti a uvádí:

"Romští žáci mají „pouze“ skluz tří až čtyř let vývoje před nástupem do školy a je to právě to období, kdy by mělo navštěvovat předškolní zařízení (zde je vidět absence předškolní přípravy). Jazyková bariéra je dalším velkým problémem. Žák nám vlastně nerozumí, co po něm chceme. Doma se mluví jiným jazykem, a to se nemusí jednat jen o romštinu, ale o dialekt a slovní zásobu."

A takové děti vstupují do prvních tříd ZŠ! K inkluzivnímu školství tu měla blog paní Brixi. Doporučuju.
01. 09. 2011 | 13:09

tojejedno napsal(a):

Skvela ukazka salonnich ke.u od autora blogu: zadny developer vas nemuze nikam vystehovat z vlastni vule. A deti do zvlastnich skol neposila stat, ale rodice.

Pravdu mate v tom, ze nejsou zadna snadna reseni. To ale lidi zijici v miste VUBEC NEMUSI ZAJIMAT. Nemaji povinnost se nechat drobne okradat a mumlat si mantru: nejsou snadna reseni, nejsou snadna reseni....
01. 09. 2011 | 13:09

Rumcajs napsal(a):

To že tady řada lidí nemusí do práce ale hlady rozhodně nestrádají, za to může neviditelná ruka trhu ?

To se dost pletete pane Spurný.Za to můžou populističtí žvanilové, jako jste Vy.
01. 09. 2011 | 13:13

Al Jouda napsal(a):

To autor :
Cituji : "Důraz je přitom třeba klást na postupné zlepšování života sociálně vyloučených, hlavně mladé generace. Viditelná náprava může přijít třeba i za několik desítek let trpělivé práce. Ale vyplatí se o ni usilovat."
Tak to se právě všichni tzv. multikulti odborníci pobírající štědré státní dotace už několik desetiletí snaží dělat. Život sociálně vyloučených se od roku 1989 skutečně značně zlepšil. Přesvědčit se můžete návštěvou řady smíchovských heren a barů. Jenomže ta poslední Vaše věta je falešná - řečeno s Klausem. Ukazuje se, že toto úsilí daňových poplatníků se vůbec nevyplatí !!!
01. 09. 2011 | 13:16

michal napsal(a):

Efektivní řešení jsou v podstatě dvě.

1) Silou, důsledným trestáním veškeré kriminality a zároveň odnětí dávek, na přechodnou dobu stavění "hladových zdí" (typu "silnice z Rumburku do Prahy stavěná úmyslně postaru, bez větší mechanizace, pouze lidskou silou") pro ty, kteří neseženou normální práci.

2) Vyčleněním jisté části severních Čech jako Romistánu a jemný nátlak na nepřizpůsobené příslušníky menšiny, aby se tam přesunuli. Odškodnění přesídlených udsedlíků v severních Čechách přizpůsobených do ČR. Následně secese ČR od Romistánu a postavení zdi.

Na první řešení ČR nemá "koule", druhé bude prosazeno pod nátlakem Evropské Unie ve chvíli, kdy to politikové nechají dojít k (ne)řešení třetímu:

3) Ponechání statu quo. Postupná eskalace násilí z obou stran, ve volbách začnou vítězit nacionalistické strany, místa s vysokým zastoupením menšiny se stanou válečným uzemím, kam se budou bát úřady vkročit.
01. 09. 2011 | 13:17

nasranej čtenář napsal(a):

občan 12:55 : tak to je info!

CHjo! V tomto státě se už nedivím ničemu.
01. 09. 2011 | 13:18

mb napsal(a):

Tvrdit v této chvíli, že za všechno může multikulturalismus (v zemi, kde ani žádná multikulturní politika není), je pak prostě trefa mimo.

to těm kteří ´nemají multikulturalismus rádi´ ... prostě (stejně) nevysvětlíte ...
01. 09. 2011 | 13:25

šlapka napsal(a):

Matěj Spurný

Česká společnost je infantilizována.
Potřebuje nápisy na nástěnkách, hračky a Dědy Mráze. Potřebuje si zafňukat anebo zařvat. Nejlépe na společném pískovišti.

Čím dál tím více se proměňuje v párečky Lojzků Retardů a Anč Hlupaček - s tím asi nic nenaděláte.
Nebezpečím je to, že Lojzek Retard a Anča Hlupačka můžou plodně souložit. Neumí si to zarazit.

Anča Hlupačka a Lojzek Retard pak mají např. silnou nedůvěru i k tomuto :

http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=712585

Jejich nedůvěra se opírá o sofa, ve kterém se válí, chroupajíc brambůrky a čumíc na Novu. /to je ale ten lepší případ - kdyby plodně souložili, byl by to z hlediska budoucnosti nás všech daleko horší případ zahánění nudy.../

Chcete důkaz ?
pročtěte si odezvy na svůj blog.
01. 09. 2011 | 13:27

michal napsal(a):

Víte, šlapko,
když jedu večer z Plzně směrem na Domažlice, vídám podél silnice spoře oděné dívky, evidentně zdravé, často s pěknou postavou, byť vyžilým výrazem. Dtto po cestě známou silnicí z Děčína do Drážďan.

Téměř všechny jsou tmavé pleti.

Proč?

Nesehnaly práci?

P.S.: Anča s Lojzkem chroupajíce a čumíce, doučte se přechodníky, když už je používáte (a za to buďtež chválena)
01. 09. 2011 | 13:32

Občan napsal(a):

nasranej čtenář napsal(a):
"občan 12:55 : tak to je info!

CHjo! V tomto státě se už nedivím ničemu.
01. 09. 2011 | 13:18 "

To byste do hodné a Cikány chápající paní učitelky neřek, co? :o)))
Ale nic si z toho nedělejte, já na to taky čuměl jako puk...
01. 09. 2011 | 13:35

ali napsal(a):

michal dík :o)
01. 09. 2011 | 13:35

šlapka napsal(a):

Občan
Kevlar s.r.o.
Michal Mrázek, r.č. 801103/0775
Český Brod, Fr. Macháčka 1364, PSČ 282 01
den vzniku funkce: 23.června 2011
Jednatel: František Stránský, r.č. 721229/4309
Český Brod, Liblice, Ve Staré Vsi 30, PSČ 282 01
den vzniku funkce: 23.června 2011

Paní učitelka zde vystupuje v převlecích a s fousy ?

VTP Most a.s.
Sídlo: Most, Lipová 819, PSČ 434 01
Identifikační číslo: 286 67 476
Právní forma: Akciová společnost
Předmět podnikání:
- výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona

Ano - a také může prodávat ponožky, vyrábět špunzy do uší a rozvážet hnůj....

-------------
Občane, už třikrát jste utekl...když jsem se vás ptala, zda můžete potvrdtit svá slova, že se živíte jako úředník - tedy že žijete z veřejných peněz.
A jste tady během standardní pracovní doby pečený vařený.

Proč vždy zmizíte ?
01. 09. 2011 | 13:44

Emma napsal(a):

pane Spurný,
až Vaší maminku půjdou Romové mačetou zmasakrovat, Vaší přítelkyni okradou, Vašeho otce příjdou do hospody zbít a Vy (celý zoufalý) půjdete demonstrovat za bezpečnost a život beze strachu - budete taky nazývat tento protest rasismem? Nebo jste prostě nikdy nežil v problémových oblastech a jenom se tématu intelektuálně dotýkáte?
Já žiju v Ostravě a přála bych Vám zažít některé dny. A že by chtěli pracovat? To hlásilo rádio Jerevan? Moje kamarádka pracuje na úřadu práce a skoro žádný rom nabízenou práci nikdy nepřijal. Otevírala se automobilka v Nošovicích? Všechny si je pozvali k jednání a .... nebudu Vás napínat.. nikdo pracovat nechtěl!! Do fabiky? K pásu? Na směny? Dojíždět? Rasismus, ne!
Můj strýc stál 5 hodin frontu před náborovou kanceláří v Ostravě, jenom aby mohl vydělat nějakou korunu pro rodinu.
Možnost roznášet ráno noviny - to nechci, uklízet odpoledne ve škole - rasismus. Jít do Vítkovic na dvě směny pomáhat k pecím - nikdy.
Každá mince má dvě strany, ale Vy vydíte jenom jednu.
01. 09. 2011 | 13:44

Občan napsal(a):

To Šlapka:

No, takže ji v červnu 2011 prodali.
Co to mění na tom, že ta hodná paní učitelka takovou společnost donedávna spoluvlastnila a v další takové je stále členem statutárního orgánu?

Já bych tam spíš hledal nebankovní úvěry a jejich zprostředkování.
01. 09. 2011 | 13:54

mb napsal(a):

dík za odkaz na višvanatana tenco ...
01. 09. 2011 | 13:56

šlapka napsal(a):

Občan
Hledejte, hledejte...spiknutí proti císaři odhalujte....

Ale především ze sebe dělejte dál hlupáka...

"takovou společnost" - co to je /podnikání uvedené v přílohách 1 - 3/ - via vaše fantasmagorie

Tak co - prudíte zde v pracovní době za peníze daňových poplatníků anebo ne ?

Jinak vám poradím. Zkuste se zeptat přímo paní Sedlárové.
To je nejlepší metoda.
Možná, že ona - na rozdíl od vás ...na otázky osobného charakteru odpoví...i když já být jí - ta VÁM neodpovím nic...
01. 09. 2011 | 14:00

mb napsal(a):

bude li pokračovat balkanizace základního školství, pak se situace ovšem / samozřejmě nezlepší ...

http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clanek.phtml?id=712629
01. 09. 2011 | 14:03

nasranej čtenář napsal(a):

mb:

"Neznám Roma, který by nechtěl pracovat," nesouhlasí s davem muž, který se Romům v českých ghettech věnuje už čtrnáct let. "Romové jsou pracovití," říká Ind Kumar Wishvanathan

...Bože a já jsem si ho vážil, protože fakt pracuje v terénu, ale proč nechce vidět realitu a takhle lže, to mě u něho mrzí
01. 09. 2011 | 14:05

User napsal(a):

škoda, že se nedá hlasovat o "blogerovy" a udělovat mínusové hlasy, nakonec vyhodnotit a blog zrušit! nechápu proč je těmto žvanilům neustále umožněno hlásat tyto své bláboly o multikulti! konečně pochopne, že už to lidi nežerou a nechtějí to hloupé lži číst a slyšet - prý že chtějí cikáni pracovat, taková pohádka, hnus velebnosti!
01. 09. 2011 | 14:09

nasranej čtenář napsal(a):

občan: Prosím, nenechte se od jisté osoby vytočit! prostě ji ignorujte :-)
01. 09. 2011 | 14:09

mb napsal(a):

to nasraný čtenář ... přečtěte si to celé prosím ...

kumar patrně nikde netvrdí ... že KAŽDÝ rom chce pracovat ( podobně jako každý bílý nechce pracovat )

dal tam přiklad romu, kteri jsou ochotni pracovat i temer za otrockych podminek ...

njn ... at zije neviditelna ruka trhu ...
01. 09. 2011 | 14:13

RFE napsal(a):

Pro usera: A Vaše návrhy ? Děkuji.
01. 09. 2011 | 14:13

mb napsal(a):

jo mimochodem ... ještě k nasranemu čtenaři ... když začali romové ( jako sociální skupina ) hromadně v 90. létech ztrácet práci ... žádal ( holomek ) a další NE SOCIÁLNÍ DÁVKY , ale práci ...

bylo mu odpovězeno ... že to nejde ... / viz. horníci / a proto se romove adaptovali na život z (relativně vysokých) sociálních dávek ...

ale majorita romů práci chce ( ale nemá ) ...

je to zacarovany kruh ...
01. 09. 2011 | 14:15

Ta,co jich má po krk a právem napsal(a):

V životě jsem neslyšela od "bílého" , že by svému dítěti řekl/a, magore, debile, idiote, kundo, píčo.... paron za ta slova, ale minulý týden jedna cikánka na svou malou dceru "Drž už,kurva,hubu ty malá krávo, nebo ti jí rozmlátim. A včera otec na malého? No tak se hni, ty debile, né ?... no prosím. To se pak ani nedivím, co z nich vyroste, když jsou pro ně tato slova běžná a vykládají se je jako normál.
01. 09. 2011 | 14:27

nasranej čtenář napsal(a):

mb: njn, ale práce by byla a byly nábory - viz v Ostravě přísp. pí Emmy.....takže kdyby vštšina třeba v té Ostravě byla tak pracovitých, tak práci má. Ale to šlo o práci 8 hod každý den a možná na směny. Proč tam nepracují ti pracovití Romové????? Dost jich má auta, takže dojíždět mohli nejen busem či vlakem, tak jako velkí většina těch, co tam dělají.
01. 09. 2011 | 14:27

žena napsal(a):

RFE

Nejsem sice User, ale nějaké návrhy padly v bogu pana Pehe. Byl tam i návrh, aby byly dávky navázány na práci, i třeba výkop rygolu a jeho následné zasypání. Já jsem tam uvedla:

Gerd
"nesmyslná práce je demotivující, lepší by bylo štědřeji platit úklid veřejných prostranství nebo jiné podobné veřejně prospěšné práce."

Myslím, že je dobrá jakákoliv práce, protože všichni, kdo jsou na sociálních dávkách už roky, nemají návyky, že ráno musí vstát a jít do práce, tam 8 hodin dělat a teprve pak domů. Samozřejmě bych vítala, aby měli všichni Romové řádnou práci. Ale to je sci-fi při poměrně velké nezaměstnanosti (na Šluknovsku tuším 15%). Takže teď i zdraví mladí Romové tráví celý den poflakováním.

Proto bych vítala realizaci toho návrhu navázat dávky na práci. Samozřejmě nejdřív veřejně prospěšné práce a pak klidně i ty nesmyslné. Účelem je především, aby se dlouhodobě nezaměstnaní naučili dělat, nepoflakovali se a pravděpodobně by to byla i dobrá motivace, aby opravdu chtěli pořádnou práci, protože za tu by dostali víc.
Matky s dětmi by místo této "práce" chodily do "školek pro děti i maminky", kde by se děti učily pořádně česky a připravovaly by se na školu. Také by si zvykly na pravidelnou docházku.

A co se týká kriminality:
Na Děčínsku projekty prevence kriminality mají výsledky, romští asistenti pomáhají policii.
Jak pracují romští mentoři
Druhým projektem je romský mentor, který opět navazuje na úspěšný loňský program.
V rámci projektu pracují ve spolupráci s děčínským střediskem probační a mediační služby vyškolení lidé z řad Romů, jejichž úkolem je motivovat odsouzené k alternativním trestům k tomu, aby podmínky trestu splnili a soud je nemusel změnit na trest odnětí svobody. Úspěšnost intervence mentorů se v Děčíně pohybuje kolem 60 procent.
http://www.novinky.cz/kariera/227508-projekty-prevence-kriminality-maji-vysledky-romsti-asistenti-pomahaji-policii.html
--------------------------------

RFE, Vy máte nějaké návrhy?
01. 09. 2011 | 14:28

Občan napsal(a):

To Šlapka:

To jsem udělal pod jejím blogem, ale můj dotaz ignorovala.
Nicméně považuji za důležité sdělit KDO kope za Cikány a zamyslet se nad tím PROČ.

Kdybyste si místo tajtrlíkovitého poskakování přečetl/a blog paní Sedlárové a diskusi pod ním, věděl/a byste to :o)
01. 09. 2011 | 14:28

Občan napsal(a):

To nasranej občan:

To nehrozí :o))
01. 09. 2011 | 14:28

Dagobar napsal(a):

Tak tvrzení, že snížení dávek a podpor to vyřeší není nepodložené, jakož tvrzení, že se to dá vyřešit silou. Oboje použili na Slovensku a od té doby jejich Rumungři kočují na západ, do země zaslíbené, kde jim dají více a kde mladiství intelektuálové učí obyvatelstvo bezbrannosti, pokoře a sebeobětování. Na Slovensku zavedli farmářský zákon, farmář může bránit svůj majetek se zbraní v ruce, což zachránilo jejich zemědělství (až si i tato velmi nízká kasta Rumungrů z jejich nejvýchodnějšího východu našetří na cestu do Čech, uvidíte takové zoo, jaké jste ještě neviděli - zmizení obsahu pole za 2 dny a podobně). Taky tam nejednou došlo k tomu, že si obyvatelé vesnice, kterou cikáni terorizovali, na ně hromadně zašli, což vedlo k urychlené cikánské evakuaci. Naše řešení by mělo být analogické: Vytvořit parazitům nevýhodné podmínky, aby si sami vyhledali výživnějšího hostitele.
01. 09. 2011 | 14:29

grőssling napsal(a):

No není mnoho co dodat, pravdoláskovské lži Havla a spol chcípají jedna za druhou.

Něco snad přece. Nikde jsem nezaslechl, že by katolická církev založila misii uprostřed romského gheta. To raději ždímají ze státu stovky miliard. Dělat kněze už je u někoho salonní povolání, může cendlikovat a halíkovat s celebritami, ale co takhle to pravé křesťanství s chudými duchem i majetkem. To je pro flanďáky eklhaft už zase už zase.
Tak na co tu jsou ?
01. 09. 2011 | 14:33

Micak napsal(a):

Český národ je rasistický, netolerantní, morálně pokleslí a prospěchářský o čemž svědčí většina komentářů.
01. 09. 2011 | 14:35

on. napsal(a):

Jesli bychom z ROMu nemeli prejit na DVD nebo jeste lepe na Blue-ray
01. 09. 2011 | 14:39

Čochtan napsal(a):

"Viditelná náprava může přijít třeba i za několik desítek let trpělivé práce. "
Ježíšmarjá autore, a vy si myslíte, že my budeme trpělivě čekat několik desítek let než se něco málo viditelně zlepší ? Za co nás máte ? Za blby ? GOWNO !
Víte který názor mezi lidmi se šíří jak velká voda ? Že Hitler byl sice zločinec, ale likvidace cikánů byla dobrá. K tomuhle jste už české lidi dohnali ! Tohle si říkají mezi sebou, když jsou si jisti, že mezi nimi není nikdo z politického gestapa.
To jste to dopracovali !
01. 09. 2011 | 14:43

nasranej čtenář napsal(a):

občan: ok :-)
01. 09. 2011 | 14:43

žena napsal(a):

Micak

A jak Vám do Vašeho názoru, že český národ je rasistický, zapadá to, že Rom Vlasta Horváth byl tímto národem vyesemeskován jako vítěz soutěže Česko hledá SuperStar. Jak je tento národ netolerantní? S černochy, Vietnamci, Ukrajinci, Číňany žijeme v pohodě. Morálně pokleslí a prospěchářský - podle sebe soudím Tebe.
01. 09. 2011 | 14:46

RFE napsal(a):

Mě šlo o Usera. Konkrétně o větu "konečně pochopne, že už to lidi nežerou a nechtějí to hloupé lži číst a slyšet - prý že chtějí cikáni pracovat.." Jestli se toho bude/nebude bát a přijde s něčím. Co se týče mého názoru, tak je to běh na dlouhou trať a s bičem musí přijít cukr. Ano, rygoly, motivace přes spluúčast na bezpečnosti/okrase okolí/vzdělání/... Jenže neofašos ječej, že každá koruna vydaná na tyhle dlouhodobé a náročné projekty jsou plýtvání ... asi by jim bylo milejší ty peníze dávat na platy policejních těžkooděnců. Tak jenom čekám, až jim dojde, že to taky není zadarmo. Pořád je tu ve vzduchu, kdy konečně někdo napíše, že nejlepší by bylo je vyhnat (asi s nima chtěj šíbovat po republice do těch nejchudších regionů a pak se divit, že nemaj práci a kradou) nebo třeba nějak polikvidovat ? Nějaké návrhy na plyn byly i na té demošce. Tak jen že se k tomu nikdo nehlásí. Dokonce před nějakou dobou jsem zaznamenal v diskuzi na aktualne, že za fašounů tak špatně nebylo, že byl klid a tak.
01. 09. 2011 | 14:46

Al Jouda napsal(a):

To žena :
Když navrhujete jakoukoliv prací podmiňovat výdej sociálních dávek Cikánům a i nepřizpůsobivým Čechům, tak to by mohli vykonávat užitečné práce komukoliv, kdo to potřebuje a ten by jim o tom vydal písemné potvrzení. Mohlo by se jednat o práci na údržbě rodinných domů a zahrad, sečení obecních pozemků, úklid břehů potoků a řek, černých skládek a pod.Nárok na výkon takové práce by měl mít každý daňový poplatník popř. důchodce. Co Vy na to ?
01. 09. 2011 | 14:48

xxx3 napsal(a):

Soudě podle odkazovaného videa i zdejší diskuze se pomalu schyluje k pogromu. Nepřál bych nikomu ze zdejší diskuze, aby se narodil jako páté dítě do rodiny v těchto lokalitách. Jednoduché stopnutí dávek, ani dočasná přítomnost policistů podstatu problému nevyřeší. Pokud čím dál víc lidí "nebude mít co ztratit" a zároveň bez jakékoli perspektivy, tak se podle toho budou chovat.
Také se říká: Žebrák, kterého neobdarujete korunou, si ji nakonec vezme sám (logicky, pokud nechce chcípnout hlady).
01. 09. 2011 | 14:50

Micak napsal(a):

Žena

Vycházím z uvedených komentářů což jsem mimochodem zmínil.Možná žijete v jakési virtuální realitě.Občas to chce asi vyrazit od PC mezi lidi.Podebatovat a třeba se Vám rozjasní.
01. 09. 2011 | 14:52

nasranej čtenář napsal(a):

RFE: kopíruju:asi s nima chtěj šíbovat po republice do těch nejchudších regionů...

Tak proč se nechají šíbovat? Když mám řádně placený nájen bytu, tak mne nikdo nešíbne někam, kde nechci. Vy se necháte šíbobat?
01. 09. 2011 | 14:53

žena napsal(a):

RFE
"Jenže neofašos ječej, že každá koruna vydaná na tyhle dlouhodobé a náročné projekty jsou plýtvání..."

Sami Romové už poukazují na fakt, že sociální začleňování Romů je pro některé dobrý byznys:

V ČR často dochází ke zneužívání a neefektivnímu využívání, dokonce plýtvání s uvedenými finančními prostředky z ESF k vytváření různých předražených analýz nebo projektů či akčních plánů bez účasti Romů samotných, kteří se jen okrajově zapájí a podílí na integračních procesech. Jsou jim vnucovány neefektivní programy, projekty, které v konečném důsledku slouží jen k vytvoření pracovního místa pro občany z majoritní části populace, pro které se integrace Romů do společnosti stala zdrojem jejich nadstandardního příjmu. Všechny snahy bez účasti Romů přinesli jen velmi omezené výsledky, a pokud jde o vzdělávání, zaměstnanost, zdraví, sociální integraci, služby a bydlení, výsledky jsou doslova „skandální“ ohledem k vyčerpaným finančním zdrojům.

http://miroslavkovac.blog.idnes.cz/c/190824/Vlada-organizace-a-dotace.html
01. 09. 2011 | 14:54

žena napsal(a):

Micak
"Vycházím z uvedených komentářů což jsem mimochodem zmínil.Možná žijete v jakési virtuální realitě.Občas to chce asi vyrazit od PC mezi lidi.Podebatovat a třeba se Vám rozjasní."

Vycházíte z uvedených komentářů.

Myslím, že by nebylo od věci, nedělat soudy o národu na základě uvedených komentářů :-)
01. 09. 2011 | 15:00

nasranej čtenář napsal(a):

ženo, s některými to máte těžké, oni prostě všechny, kteří poukazují na nešvar v problematice Romů, viní z rasismu, netolerance, z fašismu.....
Buď jsou už tak zaslepení a věří tomu nebo musí? Kdoví??? A nedejbože, když se o tom začne trochu psát i v médiích. To jsou skoro nepříčetní. Anebo že by se už začínali bát o své dobře placené posty??? Kdoví?????
01. 09. 2011 | 15:01

mb napsal(a):

nasraný čtenář ... já nepopírám že je to problém ... a maslo na hlavach maji obe strany ... ale patrně jinak než přes školy, školství a socialni praci to nepujde ... a je rovnez otazkou zda prikop jiz ted neni prilis siroky ... njn
01. 09. 2011 | 15:03

Občan napsal(a):

To Al Jouda:

To je nesmysl. za každou práci náleží plat. Pokud je kdokoli nucen pracovat bez nároku na ODPOVÍDAJÍCÍ odměnu, pak se jedná o práci nucenou a ta je zakázána nejen českým právním řádem, ale i mezinárodními úmluvami.
Pokud by kdokoli nutil nezaměstnané pracovat, aniž by za práci dostávali plat, pak by se dopouštěl závažného zločinu. Je ale pravdou, že Kybersadista už tuhle možnost čile testuje.

Jakmile by něco takového prošlo a stalo se legálním, pak by vzbrzku takto pracovala polovina práceschopné populace. Ona už se dnes práce v mnoha regionech začíná blížit práci nucené a tedy otrocké. Protože co si myslet o tom, že někde pracují lidé za polovinu minimální mzdy (mají smlouvy na zkrácený pracovní úvazek) a vydělají si sotva na elektřinu.
01. 09. 2011 | 15:03

dalimír napsal(a):

Dobrý den Ali ! No konečně začínáte chápat realitu ciganské a mafiánské demogracie u nás ! Jen tak dále a budeme za chvíli na jedné lodi a poplavem se učit do číny jak u nás také vytvořit tu jejich komunistickou perspektivu a vysněný ráj na zemi ! JSTE PRO ? Dl.
01. 09. 2011 | 15:03

Cestovatel napsal(a):

Ještě že je tu ta neviditelná ruka trhu. Na tu můžou levičáci svádět kde co :)
To že zkrachovali firmy v severních Čechách bych spíš přičetl neprozíravím uplatněním kolektivní viny na všechny Němce v roce 1945 a na komunistickou hurá ekonomiku, které učinila ten zbytek firem naprosto nekonkurenceschopný. .
01. 09. 2011 | 15:03

RFE napsal(a):

Nasranej čtenář: když nemám práci a přijde čert a řekne, že budu mít potěšení hned (42 LCD televize) za cenu bytu tak nejeden nevzdělaný občan na to kývne. Jenže pak přijde splátka v podobě toho, že nelze sehnat práci. Pohádek o upsání ďáblu máme dostatek.
Žena: Měla by to být věc starostů a místních. Bohužel tehle stát je tak debilně centralizovaný, že k Vámi popisovaným efektům může docházet. Já se toho nezastávám. Tyhle agentury by měly být pomocné a mohly by být financované od starostů, kterým by třeba na to mohl přispívat stát. A mohla by vzniknout konkurence atd. Místo toho vznikají nápady na pogromy.
01. 09. 2011 | 15:07

Divobyj napsal(a):

A k čemu jsou takovéto debaty?Vždyť je to jak přes kopírák!
Placený demagog zde uveřejní svůj blog.
Lidé tu proti jeho demagogii protestují,věcně argumentují a ti,kterým z jeho blábolení rupnou nervy nepokrytě nadávají.
Co se změní? Nic.
Demagogové dál blábolí,vláda je bezradná a opakuje neustále stejné chyby.
A Aktuálně c.z.? Ti se také nemění.I nadále jsou hlásnou troubou takovýchto demagogů.
01. 09. 2011 | 15:08

nasranej čtenář napsal(a):

mb: njn, souhlas, ale to se ví už desítky let...., myslíte, že mě to neštve, že výsledky nejsou vidět?

A nejsem nasraný, ale zatím jen nasranej. Až budu nasraný, tak se už neudržím a pak bude následovat mazec - mazec editora :-)
01. 09. 2011 | 15:11

Noe napsal(a):

Kecy o ničem. Podstatné vystihl doplnitel 12,07.
Kdyby cigáni chtěli dělat, můžou začít úklidem ve svém ghetu - to kdyby udělali sami od sebe, okolí by hned vidělo že se snaží. Stejně výchova - už jste viděli cigána jak vezme dítě do muzea nabo na výstavu, nebo mu po městě ukazuje architekturu. Spíš mu ukazuje kde se dá co čórnout. Jakékoliv pomoci zvnějšku jsou jen vyčuranost dalších parazitů -někoho kdo si z toho dělá živnost. Všimněte si , že pořád nikdo neumí přiznat: my děláme takový program, stojí to tolik a udělali jsme toto. Všichni jen mlží a vědí proč
01. 09. 2011 | 15:12

Daňový poplatník napsal(a):

To autor:
Blablablablalabla.....bla.
01. 09. 2011 | 15:13

Pepa Řepa napsal(a):

šlapka
Co je pravdy ba tom, že jste Sweet Daddy?

https://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=fvwp&v=G9tkOGE2xx8
01. 09. 2011 | 15:13

Mimozemšťan? napsal(a):

Blog je víceméně trefný , názory malých českých človíčků na tenhle komplexní problém (viz.výše) vypovídají mnohem více o latentním idiotismu naší většinové populace nežli o schůdném řešení.
01. 09. 2011 | 15:14

žena napsal(a):

nasranej čtenář

Jak se říká - každej jsme nějakej. S tím nic nikdo nenadělá.

Občan

Třeba by nějak šlo navázat sociální dávky na veřejně prospěšné práce.
Asi na každého celodenní nicnedělání musí působit hrozně. Ženy aspoň mají většinou na starost děti, domácnost a vaření. A co chlapi? Navíc jak jsem tu už uvedla - Romové už mají generační problémy i sami mezi sebou:
http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=712344
01. 09. 2011 | 15:16

nasranej čtenář napsal(a):

RFE: vidíte, já LCD nemám dosud...no, a co dělají tedy ti terénní pracovníci, když těm nevzdělaným občanům denně nehustí do palice, že tohle prostě nejde. Být bez práce a mít LCD na dluh?
01. 09. 2011 | 15:16

Cestovatel napsal(a):

Ještě že Spurný v tom má jasno. Sociálně vyloučení za nic nemůžou protože jsou to chudáci a můžou za to ti ostatní. Takto černobílé vidění je u mnoha lidí hezky ukázáno jak lehce podléhají manipulacím:)
01. 09. 2011 | 15:19

Jee napsal(a):

Dagobar

Cílovou destinací Romů by měly být USA?
O to nikdo z fládnoucí famiglie nebude stát. Slováci jsou pro ně akorát vzorem hlouposti. Zejména ODS to umožňuje díky existenci Romů vyvádět obrovské částky na soukromá konta (zaštítěni farizejským "přece je nenecháme umřít").
Cílem současné triády je co nejvíce vysát ty vrstvy obyvatel, které se mohou jen omezeně bránit. V této kategorii vítězí jednoznačně Romové.
01. 09. 2011 | 15:20

mb napsal(a):

to nasraný občan, nemohu si pomoci musím vás zespisovňovat ...

ano je to problém ... ale všimněte si ... že na tom problému primárně neparazitují pomáhající entity ( člověk v tísni et cetera ...)

na problému parazitují místní politici ( řápková, janáčková ), kteří mají snadný přísun hlasů, když začnou dělat ramena ...

(namísto aby problém řešili na místě s pomocí odborníků a konzultantů)

o hazardním byznysu proherních automatů a politických vazbách (mv) nemluvě

v ´89 skutečně nikdo nechtěl primitivní a brutální pickwikovský neoliberální kapitalismus ...

to se skutečně vyvinulo jaksi postupně ( s heroickým přispěním klause) a metastázovalo v naší podobu našeho mafiánského kapitalismu

ať žijeme ...

ať žije trh ... neúspěšní si trhněte nohou ...
01. 09. 2011 | 15:20

RFE napsal(a):

Nasranej čtenář: Nebojte, já jí taky nemám. Já jsem se ohradil proti tomu zjednodušujícímu pohledu, že lásky bylo už dost a teď přijde terror. Zbytek viz příspěvek Ženě.
01. 09. 2011 | 15:23

žena napsal(a):

RFE

Ono to dost podobně, jak píšete, roky funguje. Např.:

Odborníci chtějí jednodušší podmínky pro dotace na Romy

Výběrová řízení na granty týkající se zapojení romské komunity do majoritní společnosti by měla být jednodušší, měla by být vypisována dříve a obce bez prostředků by je již neměla spolufinancovat. Shodli se na tom členové Výboru pro spolupráci se samosprávami Rady vlády ČR pro záležitosti romské komunity.

Dne 17. června 2005 se za účasti zástupce Legislativního oddělení Svazu měst a obcí ČR sešel Výbor pro spolupráci se samosprávami zřízeného Radou vlády ČR pro záležitosti romské komunity.
http://www.smocr.cz/odbornici-chteji-jednodussi-podminky-pro-dotace-na-romy.aspx

Další příklady dostanete, při vygooglování dotace na Romy.
01. 09. 2011 | 15:27

Čochtan napsal(a):

grőssling napsal(a):
" Nikde jsem nezaslechl, že by katolická církev založila misii uprostřed romského gheta. .."
Najdi si něco o pátru Rousovi. Je v Brně.
01. 09. 2011 | 15:29

milan napsal(a):

O čem svědčí rasistický pochod řádných občanů?
Ze by o tom, ze je mnoho cechu rasisty?
To vazne nevidite ten brutalni rozpor v u cechu tak oblibene vete: "Ja nejsem rasista, jen nemam rad cigany"
01. 09. 2011 | 15:30

nasranej čtenář napsal(a):

mb: ano, já vím, život je těžký po všech stránkách....já rozhodně nepatřím mezi úspěšné (tedy v dnešním reálu myšleno mít pěkné peníze), ale být úspěšný nejsou jen mít spoustu peněz, ale třeba mít dobrou rodinu, dobré přátelé, být v této dravé společnosti alespoň trochu slušným občanem....

nasranej není tak vulgární jako nasraný - nějak to tak cítím :-)
01. 09. 2011 | 15:33

mb napsal(a):

nejsme v rosporu nasrany obcane ( rovněž nemam lcd televizi ...

přikládám vyjádření ondřeje lišky, věnujte pozornost poslednímu odstavci ....

snad vám nebude vadit stranickost .... :

PRAHA, 31. 8. 2011- Předseda Strany zelených a bývalý ministr školství
Ondřej Liška zítra přivítá ve školních lavicích děti z pražské
Základní školy Havlíčkovo náměstí. Ta se dlouhodobě věnuje vzdělávání
sociálně znevýhodněných žáků s převažujícím procentem dětí z romských
rodin.

„Mám velkou radost, že mohu zahájit nový školní rok právě na
Havlíčkově náměstí. Práce místního pedagogického sboru si velmi vážím,
neboť zde dávají rovnou šanci všem dětem bez ohledu na jejich původ.
Výsledky, které škola má, dokazují, že kvalitní, moderní a inkluzivní
vzdělávání lze velmi dobře skloubit a snažit se o něj má rozhodně
smysl,“ říká předseda Strany zelených Ondřej Liška.

V ostrém kontrastu proto působí rozhodnutí prezidenta republiky
Václava Klause zahájit školní rok otevřením nové pobočky základní
školy a gymnázia společnosti PORG v Ostravě, kterou vede Václav Klaus
ml., jež je zároveň poradcem ministra školství Josefa Dobeše.

„Dobré vzdělání pro děti ze sociálně vyloučených rodin je nejlepší
prevencí proti vzrůstajícímu napětí mezi romskou menšinou a většinovou
společností. Kdy jindy si rovné šance ve vzdělávání zaslouží podporu
našich politiků než dnes. Přesto dal Václav Klaus raději přednost
podpoře soukromého byznysu svého syna, k čemuž se nestydí zneužít ani
svoji ústavní funkci,“ konstatuje Ondřej Liška.

Kontakty:

Tomáš Průša, tiskový mluvčí SZ, tel.: 733 536 792

mimochodem martin zvěřina v LN dnes napsal podobnou úvahu ( a je to to nejlepší co jsem od něj patrně za 10 let četl ....
01. 09. 2011 | 15:37

slunečnice napsal(a):

Sytý hladovému nevěří. Je těžké přesvědčit někoho, kdo má svoje teplé místečko jisté, o tom, jak někdy může být těžké práci sehnat, natož jste-li Rom. Takové ty řeči o tom, kdo chce, práci si najde, mám hrozně ráda. No jistě, nějaká prácička se najde, chtěla bych však vidět ty, ty co sedí v teplé kanceláři a mají čas si u kafíčka hezky poklábosit a psát komentáře pod blogy, jak by se jim líbilo kopat někde v dešti celý den za mizernou mzdu. A další dny znova. Ale cikán může být rád, nic lepšího si přece nezaslouží, je nevzdělanej, špinavej a línej, neumí nic jiného než podvádět a krást, má to v genech. (Zajímalo by mě, co má v genech Kalousek, Hřebíček, Němec, Drobil a jiná j/elita.) Většina národa by si prostě přála, aby Romové byli separovaní, nejlépe sestěhovaní za nějakou hodně vysokou zdí, aby na ně nebylo vidět, všichni chodili povinně do práce a makali jako o život někde v dolech, kde se rasové rozdíly mezi bílými a černými stírají.

Uvědomte si jednu věc, že to možná také jednou čeká vaše děti, ta frustrace a hněv, že nemohou najít slušnou práci, která odpovídá jejich vzdělání. Doufám, že je taky hned pošlete na ulici s krumpáčem v ruce makat a zakážete jim pobírat sociální dávky.

Další věc, která zaráží, je to, když řídící pracovník veřejnoprávního média veřejně šíří bludy o tom, že za problémy v soužití s Romy může módní to slogan multikulti, pár pomatených liberálních blouznivců a k tomu ty promrhané evropské dotace, se kterými my Češi holt neumíme správně nakládat. To jsou dost falešné karty, se kterými se tu hraje, a to, že je míchají v ruce i média včetně veřejnoprávních, o něčem dosti neblahém vypovídá. Následky raději nepředpovídat.
Romská otázka je hodně složitá a zasloužila by si spíše hlubší, věcný a fundovaný rozbor a efektivní řešení. To ale - jak šlapka píše - Lojzek nebo Anča u telky nevymyslí, protože ti vidí tu efektivitu v řešeních tak jednoduchých jako je poslat někoho někam, třeba až do plynu.

Podpora vzdělávání a volnočasových aktivit, zlepšování životních podmínek, důraz na prevenci sociálně patologických jevů je obecně recept, který by z dlouhodobého hlediska mohl zabrat, kdyby se tímto směrem skutečně a efektivně investovalo. Ale bohužel, co se zameškalo během posledních 21 let, se teď už nedožene, protože sociální situace se bude zhoršovat a zasáhne i ty takzvaně řádné, přizpůsobivé občany. Protože viníky už máme na zdi namalované, tak kromě Romů, si balte svoje saky paky i vy, liberální intelektuálové s Jiřím Pehem v čele. A na shledanou v lepších časech. (Musíme se přizpůsobit.)

P.S. Docela ráda bych si tu přečetla příspěvek nějakého terénního sociálního pracovníka, který má s prací s Romy dlouhodobé zkušenosti.
01. 09. 2011 | 15:39

on. napsal(a):

I kdyz vyvrazdime Romy, tak se za par let objevi jina vyclenena skupina. Nekterym totis takoveto skupiny slouzi jako dobre stineni a proto jejich vzniku nebrani. A na ty bychom se vazeni obcane meli zamerit.
01. 09. 2011 | 15:51

známý terénního pracovníka napsal(a):

slunečnice:

P.S. Docela ráda bych si tu přečetla příspěvek nějakého terénního sociálního pracovníka, který má s prací s Romy dlouhodobé zkušenosti.

To nepůjde, ukradli mu počítač i Iphone :)
01. 09. 2011 | 15:51

Standa napsal(a):

Matěji Spurný, běž si mezi své oblíbence bydlet a můžeš se mezi nimi i multikulturně obohatit. To je zkušenost k nezaplacení. Pak bych byl zvědavý co by jsi plkal na blogu.
01. 09. 2011 | 15:52

nasranej čtenář napsal(a):

mb: ano, vím, že VK byl v Ostravě i se svým synem. Je to jasné proč.Na VK mám od jisté doby(dlouhé doby) svůj názor a budu rád, až už o něm neuslyším, i když to je malá pravděpodobnost, bohužel....
Asi se budete divit, v jedněch volbách jsem dal hlas zeleným, myslel jsem, že se jim dá věřit. Zmýlil jsem se.
Pan Liška je stále v mém žebříčku výš než VK. Je alespoň člověk s omyly, někdy s "blbými" kecy, někdy se dá i s ním souhlasit.
VK je neomylný ve své ješitnosti, své ego vystavuje s takovým potěšením, že mě připadá jako stroj ne člověk...

Tak jako s Vámi mnohdy nesouhlasím, ale dá se s Vámi povídat. O šlapkovi tohle napsat nemůžu. V něčem mě silně připomíná VK.
01. 09. 2011 | 15:55

žena napsal(a):

slunečnice

Možná jste to četla, ale chtěla jste vyjádření nějakého terénního sociálního pracovníka
http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=712585

Píšete: "Ale bohužel, co se zameškalo během posledních 21 let,.."

Ale na řešení integrace Romů se už roky pracuje. Příklad jsem už uvedla:

Dne 17. června 2005 se za účasti zástupce Legislativního oddělení Svazu měst a obcí ČR sešel Výbor pro spolupráci se samosprávami zřízeného Radou vlády ČR pro záležitosti romské komunity.
http://www.smocr.cz/odbornici-chteji-jednodussi-podminky-pro-dotace-na-romy.aspx

Na Šluknovsku působí Agentura pro sociální začleňování v romských lokalitách od roku 2008.
http://www.romea.cz/index.php?id=detail&detail=2007_10531
01. 09. 2011 | 15:58

on. napsal(a):

uz kdyz se nepsalo (nebo nesmelo psat) o Romskych zlocinech a v Romech se posilovala iluze beztrestnosti, jiz tehdy jsem tusil nejakou certovinu. Ale ne na strane Romu.
01. 09. 2011 | 16:07

barbarka napsal(a):

je to asi hodně ošklivé, ale já bych tam těžkooděnce neposílala. každá akce má svoji reakci a ... i kdyby teď byly krvavé nepokoje, tak by se tím třeba pročistil vzduch. Já nechvaluju násilí, ale tady už je ta situace, tak vyhrocená, že by to pomohlo. K dalším rasovým útokům už by nedocházelo, protože by se pak všici hlídali navzájem.

Jinak o tom, že práce pro cikány není ... ehm, je. Fakt stačí ji jen hledat, jasněže není skvěle placená (mzda odpovídá kvalifikaci a prováděné činnosti), ale je a já už mám plné zuby žvatlání o diskriminaci. To jsou jen výmluvy, boha, šak je nikdo nenutil, aby se jich desítky stěhovaly do jednoho domu, ale oni se tam dobrovolně nastěhovali. Navíc ještě ubytovávali nově příchozí, kteří jsou podle jejich tvrzení původci všech konfliků (aspoň v Novém Bydžově).

Jednat nějak a nepřemýšlet nad následky je dětinské a děti se vychovávají buď slušnou domluvou, nebo rychlo ťafkou.
01. 09. 2011 | 16:24

tata napsal(a):

pane autor

MYSLIM ŽE STALE OPAKUJEM STEJNOU CHYBU,POŘAD nenazivame věci pravym menem,ano klidně si přiznejme mnohy znas už v sobě zarodek rasismu ma ovšem otazka na mistě proč,kdybyste bydlel na ŠLUKNOVSKU byl byste možna opatrnější stim co jste napsal.

NĚKDO TO TADY PSAL každa mince ma dvě strany.ROMOVE MAJ mizivou šanci sechnat praci.....jenže druha strana mince kolik jich tu praci přijme,a jak se ji zhostí?NIKDO NEVY jak stoho ven.

PROSTĚ POMOC FINANČNÍ nic neřeší tady se naučily jen brat a navic penize dochazej,a to je druhy ořišek,třeba za roma ve VaRnsdorfu platí v hotelu sport,,v současnosti to z hotelem nema nic společneho,je to ubytovna kem byste se štitil vstoupit,,plati město potažmo stat za jednoho 13600,ptate se je to možny ano je to oficialni udaj ze setkaní občanu v sobotu ,vyte co to vyvolalo za bouři?ANO JE TO přetopeny kotel šluknovsky vyběžek......další oficialní udaj.......6 člena rodina dostava až 22000 z jednoho baliku od statu a dalších 10000 od města,je to socialní podpora,vyte co to vyvolava,když stratí někdo co roky pracoval praci a pobira určity čas podporu v nezaměstnanosti,pak mu skončí,slyší mate auto mate televizi prodejte,bydlite s někym ve společne domacnosti jedno kdo mama,děda,dcera,nedostanete ani korunu podpory,divite se že ten kotel je přetopeny?

ANO VY ŘIKATE TO A,ale nak nechcete vidět proč,ano začina to byt problem lidi toho začinaj myt dost,sami musí čim dal šetřit a zde se vychazují penize oknem,nikam to nevede,a druha strana vam dokaže jen nastavovat.

JAK JE MOŽNE že do kamery vam romsky představitel řekne na BORSKOU UDALOST,MI SI MUSIME CHRANIT RODINU........KOLIK ZNAS MA MAČETY DOMA?není zajimave že oni je měly všichni?

NE PANE chtit musí obě strany,ze strany ROMU JE TA SNAHA miziva,oni předevšim musí sve nepřisobive vyloučit,ne hledat chybu jinde
01. 09. 2011 | 16:26

Zdena napsal(a):

Myslím, že velkým problémem je migrace Rómů z celého východního bloku do ČR. Pak chcete na občanech ČR, aby řešili problémy okoloních států. Ti cikáni, kteří tady žili před rokem 89, byli celkem v pohodě. Problém se začal objevovat po té, co se sem začali masívně stěhovat Rómové ze Slovenska. Takže díky panu Havlovi, který se zasadil o to, aby padla i pojistka tj. trestní bezúhonosti, se nám situace vymyká z rukou. Mimochodem toto etnikum jde vždy tam, kde je to pro ně nejvýhodnější, zdá se tedy, že tím rájem na zemi je ČR.
01. 09. 2011 | 16:30

Vysedlina napsal(a):

Lenka
Váš vstup někde nahoře, souhlasím, jinak, když se dva perou, třetí se směje. Stačí být na okraji republiky, v zapadákově, a pomoc všem místním je vzdálená. Nyní už vlak ujel. Protože nažrat se (pardon) musí především Praha. Do té ivestovat. Není naše společnost normální. Lež se tváří jako pravda a pomoc je zlodějina. To, že nespokojenost se může šířit jako epidemie do jiných podobných "multikulti", chytrolíni "nahoře" nezapomněli. Ti mají své úprkovky nachystané. Jejich nadějím však velké BOHUŽEL!!
01. 09. 2011 | 16:31

on. napsal(a):

Vysedlina
Ano konecne nekdo prohledl, jen bych do toho netahal celou Prahu, ale jen tech par, co si rika elita (a pritom jsou to jelita).
Proste a jednoduse, snadny terc se vzdycky hodi a proto si ho musi udrzovat, pripadne vyrobit.
01. 09. 2011 | 16:36

optimista napsal(a):

Spurný, ty diletante. Pamatuj si že Cikán nikdy nepracoval, nechtěl pracovat a nikdy taky pracovat nebude. Je to totiž proti jeho podstatě a životnímu stylu. Naopak, za kvalifikační předpoklady k solidní životní úrovni se odjakživa mezi nimi považuje schopnost krást. V tom jsou nepřekonatelní, protože jsou v tom cvičení svými rodiči od útlého dětského věku.
01. 09. 2011 | 16:41

Požádajte pana Bakalu,at vám do knihovny napsal(a):

pořídí větráky.
...lidé zodpovědní za kvalitní :???? a nezkreslené ????informování, jako je například šéfredaktor Českého rozhlasu v Ústí nad Labem... teda tolik perel v jedné větě. ČRo a čt jsou bašty lhaní a překrucování. To dnes ví i malé děti.
Jak dlouho jste nad tím dumal knihovníku? Takže další úřady jako řešení? Co si tam v knihovně pícháte? Olizujete stránky napuštěné extází?
Zájmy extrémistických komunálních politiků ODS a ČSSD a tzv romové: V mnoha, ne-li ve většině míst, kde v posledních letech vypukly etnické násilnosti, sice žili cigáni i dříve, ale nebylo jich tam tolik. Nyní jsme v nové situaci: objevilo se tam mnoho nových cigánů, a často k velké nelibosti cigánů starousedlých. Kde se tam vzali? Z ranní rosy se nevysráželi! Developeři, realitní podnikatelé je tam vystěhovali. Takoví „podnikatelé“ zakoupí objekty kvůli budoucí rekonstrukci. Stávajícím obyvatelům pořídí laciné náhradní bydlení v neatraktivních místech, kde o budoucí „přistěhovalecké tsunami“ místní obyvatelé nemají zprvu ani tušení. Pak tam developeři obyvatele ze svých domů přestěhují. Místní obyvatelé nemají žádnou možnost, jak se tomu bránit.
V nejedné obci započal problém s cigány trochu složitějším trikem, v němž mohou figurovat i zájmy komunálních politiků ODS a ČSSD. Obec je nejprve sestěhovala do památkově chráněných objektů, o něž měli zájem realitní podnikatelé a developeři. Jenže rekonstrukce je drahá, nevhodná pro budoucí záměry, prázdný pozemek je výhodnější. A tak cigáni objekt „vybydleli“, takže památkově už nebylo co chránit. Když „odvedli svou práci“, byli vystěhováni. A developeři mohli památkářům k vzteku objekt zbořit a stavět si podle libosti.
01. 09. 2011 | 16:49

on. napsal(a):

optimista
Tady pravidlne cikani zametaj chodnik. Neni to zadna megaprace, ale prace to je. Takze o vasi druhe vete se da s uspechem pochybovat
01. 09. 2011 | 16:51

Jan Severský sc. napsal(a):

Vymyšlerný život, ve vymyšlené společnosti má zákonitě oběti v živočišné formě, pokud to nějaký blázen aplikuje na živočišnou formu, která má Zákonem určenou...strukturu, mechanismus na základě podstaty formy života.
Pokud však v ní vznikne mutant(viz politik), tak ten nepatří nikam(a už vůbec ne do živočišné formy Člověk, protože politik Člověk není!
A poklud se stane určující...
Tak tím, že je deviace, začne generačním řetězcem vyrábět další deviace, protože si vymyslel život, společnost a to pro svou potřebu...parazita!
To je již vědecky dokázáno, že politik je obecně nebezpečná deviace a vůbec nemá být!
A je příčinou úplně všech problémů a negativ!
01. 09. 2011 | 16:51

ali napsal(a):

milý dalimíre, na jednu loď s bolševikem nemohu jít, navzdory cikánské mafii..ono je to prašť jako uhoď..bolševik ukradl náš statek, včetně strhnutí babiččina řetízku z krku, co měla po mamince, a statek tak zabordelařil, že i cikán blednul závistí.. ale jinak dobrý a hezký den :o)

Mimozemšťan
a vy jste velký český člověk? Vyřešil jste romskou otázku z fleku?
01. 09. 2011 | 17:04

Občan napsal(a):

A bude hůř, holoubci moji. Kybersadista totiž vymyslel skvělou fintu, jak přihrát pracovním agenturám nejméně 500 000 000.- Kč ze státního rozpočtu.

Hodlá jim převést blíže neurčený počet nezaměstnaných do evidence agentur, přičemž za každého "převzatého" vyinkasuje agentura 5000.- Kč. Za umístění vyinkasuje agentura dalších 1250.- Kč bonus a další po šesti měsících trvání pracovního poměru dalších 500.- Kč.
Což je 4x VÍCE než kolik zaplatí nezaměstnaného stát ÚP.

Pochopitelně se nekoná žádné výběrové řízení. Převody se mají uskutečnit na základě nařízení ministra a pouhých dohod mezi ÚP a agenturou.

Kybersadista tak otevřel dveře dokořán obrovským podvodům s agnturním "zaměstnáváním". Agentura si např. podrží nezaměstnaného v evidenci šest měsíců a těsně před koncem lhůty je pošle spřátelné firmě do práce, načež vyinkasuje odměnu. Firma nezměstnaného po pár dnech propustí ve zkušební době (nic nezdůvodňuje). Nezaměstnaný pochopitelně nemá nárok na podporu v nezaměstnanosti, protože nesplňuje zákonné podmínky a Kybersadista se bude honosit statisticky nízkou nezaměstnaností.

A teď by mi mohli místní pravouni vysvětlit, jak jde tohle dohromady s efektivním hospodařením s veřejnými prostředky.
01. 09. 2011 | 17:14

Michal Macek napsal(a):

svedci to o tom ze je mistni romove uz serou....
01. 09. 2011 | 17:32

Cidd napsal(a):

Spravedlnost. Spravedlnost a soucit s plátci daní. Jak to řekl Ronald Reagan, blahé paměti. Spravedlnost není, když Cikán, který celý život nepracoval, dostane důchod větší než většina jeho nedobrovolných sousedů, kteří celý život pracovali. Češi mají velmi vyvinutý smysl pro spravedlnost. Pokud po něm budete dlouhodobě šlapat, bude jim jedno, jestli jim vládne ODS, ČSSD nebo třeba zločinci. Humanizmus bez spravedlnosti je jen úpadek.
01. 09. 2011 | 17:38

Petr napsal(a):

Je to vysledek tolerovani parazitickeho a kriminalniho chovani, delani bordelu, porusovani predpisu romskou komunitou bez toho, ze by stat konal. Obcan snese hodne ale az se dovrsi mira, tak se nasere a.......
01. 09. 2011 | 17:43

to mb napsal(a):

...Výsledky, které škola má, dokazují, že kvalitní, moderní a inkluzivní
vzdělávání lze velmi dobře skloubit a snažit se o něj má rozhodně
smysl,“ říká předseda Strany zelených Ondřej Liška... = tohle jsou typické lži. Výsledky inkluzivního vzdělávání jsou vidět v Usa od 70.let. Výsledek je uplná debilizace širokých vrstev společnosti - a odchod Usa z pozice světové velmoci.
Výsledky co jsou v Karlíně, tak pokud pominu jejich záměrnou úpravu, jak je i u jiných zelených ideologií zvykem - viz oteplování, tak neodpovídají kvantům peněz co do nich Soros a náš stát nasypal.
01. 09. 2011 | 17:43

ali napsal(a):

Cidd
hezky napsané..dík
01. 09. 2011 | 17:45

kritik napsal(a):

Kdyby naši presidenti, premiéři a různí předsedové chtěli, tak už je to dávno vyřešené. Každý, kdo bere nějakou podporu nebo příspěvek musí pracovat. Třeba jen 10 hod/ týden. Ale musí to platit pro černé, modré i bílé.
01. 09. 2011 | 17:45

Noe napsal(a):

Navrhuji odtrhnout zbytek republiky od Prahy, tu obehnat ostnatým drátem. Když tam ti úřednící a generální ředitelství vydělají takové DPH tak jim asi bude líp a nám ve zbytku bz nich také, dokonce mnohem líp
01. 09. 2011 | 17:49

nikde nikdo napsal(a):

Milan Knotek byl vždy dobrým mudrlantem - zejména v tom, jak jako dlouholetý oddaný tiskový mluvčí Magistrátu Města Ústí nad Labem vždy mistrovsky dokázal obhájit podivuhodnou městskou politiku v mnoha oblastech, dobu prodeje městských bytů spekulantům a mafiánům nevyjímaje.
01. 09. 2011 | 17:50

grőssling napsal(a):

Čochtan napsal(a):

grőssling napsal(a):
" Nikde jsem nezaslechl, že by katolická církev založila misii uprostřed romského gheta. .."
Najdi si něco o pátru Rousovi. Je v Brně.

01. 09. 2011 | 15:29

Čochtane já jezdím skoro denně ghetem v Ústí n.L., občas kolem Chánova v Mostě, kde nic tu nic, ani kaplička, nebo boží muka. A náš pan primas tloustne a tloustne, už se ani do kalhot nemůže vejít.

Jó znal jsem jednoho pátera Koláře, prošel si Jáchymovem a potom se staral o mladé cigány v šedesátých letech.

Asi ti katoličtí papaláši si musejí projít Jáchymov, aby začali dělat co mají a netloustli.
01. 09. 2011 | 17:51

Občan napsal(a):

Drábek navzdory škrtům chystá STAMILIONY pro agentury:

http://www.novinky.cz/domaci/243350-drabek-navzdory-skrtum-chysta-stamiliony-pro-agentury.html
01. 09. 2011 | 17:54

jíra napsal(a):

Mám informaci, i když z druhé ruky, že ve Švýcarsku je také dost Romů, ale žádné zvláštní potíže tam s nimi nejsou a pracují jako každý jiný.

Jestli je to tak, je chyba v tom, že "jejich" Romové jsou jiní než "naši"? Možná tak trochu, do Česka se ještě za vlády jedné strany nastěhovala spousta Romů ze ghet na Slovensku, zaplatili jim za to, proč by nešli.

Ale asi ještě větší chyba je v politice státu v této sféře zájmu. Už s těmi zvláštními školami. Spíš by měli povinně chodit do školky, ať ten přechod není pro ně tak velký, kdo zaostává moc, nemá ani zájem se učit, nevidí pokroky. Autor má pravdu, že už vyrůstá další generace - a pořád to stát dělá špatně. Pak není divu, že veřejnost ztrácí trpělivost, vidí to jen z dálky jako potíže, které jí to způsobuje.

Jestli jsou za tím i developeři, no, moc bych se tomu nedivil, ti vlezou všude, u nich se taky uplatňuje jakási podivná pozitivní diskriminace.
01. 09. 2011 | 18:01

Občan napsal(a):

To Grössling:

Myslíte "Národního ředitele romské evangelizace"?
To jim asi práci taky nesežene.
Udělá z nich sice katolíky, dál je utvrdí v jejich výjimečnosti, ale těžko do nich bude hučet, že změnit se musejí především oni sami a že se jim většinová společnost rozhodně nehodlá přizpůsobit.

http://www.cssd-zidenice.cz/detsky-dum-pro-romske-deti-vstupuje-do-sedmeho-roku/

Tohle mne opravdu zaujalo:
"...Dětský dům v Zábrdovicích byl zřízen v r.2000. Je to zařízení, kam mohou děti volně přicházet a odkud mohou podle libosti odcházet, aniž by byli podřízení rozvrhu a museli se věnovat předepsané činnosti. „Nabízíme jim různé možnosti, jak trávit volný čas,“ pokračuje farář Rous. „Je zde ping – pong, hrací přístroje – například stolní fotbal, děti se mohou věnovat zpěvu a tanci a čtyřikrát týdně zde probíhají tréninky taneční skupiny M – Dance Club. Máme místnost pro kulečník, mládež může cvičit v posilovně anebo se zdokonalovat ve vaření, což mají v oblibě zvláště dívky. Chlapce naopak přitahuje futsal...."

Nic o disciplině, nic o doučování, nic o vedení k dodržování pravidel...
01. 09. 2011 | 18:09

Starý napsal(a):

Komik !
01. 09. 2011 | 18:25

Luke napsal(a):

Občan:

Všiml jsem si, že jste se v diskusi pod články paní Sedlárové, tak i v této diskusi, negativním způsobem zmínil o paní Sedlárové, s náznakem, že dělá nějakou nekalou činnost.

Protože ji a jejího manžela znám, tak se mě tato poznámka dost dotkla. Můžete své narážky na její osobní integritu nějak vysvětlit?

Pokud ne, doufám že se, jako gentleman, omluvíte paní Sedlárové zde i pod jejím blogem.

P.S. To, že je kromě svého povolání učitelky v základní škole, spolumajitelkou nějaké obchodní společnosti snad neznamená, že je špatný člověk, nebo že porušuje zákon. Či podle Vás ano?
01. 09. 2011 | 18:25

Holubář napsal(a):

Micak ve 14,35:
Nechte si své dramatické hodnocení českého národa. Máte v něm hrubku jako bejk, vy mudrlante.
01. 09. 2011 | 18:40

mb napsal(a):

to anonymous (to mb) ... nechci se přít ... přečtěte si holubův článek o ´balkanizaci´ našeho základního školství ...

dobře provedená inkluze by to mohla ( možná ) změnit ...

a pomoci romům / těm kteří chtějí ... /

to by ovšem školství musela být pro politiky napříč spektrem PRIORITA SKUTEČNÁ nejen verbální

hezký den ...
01. 09. 2011 | 18:47

mb napsal(a):

ten článek je zde: http://aktualne.centrum.cz/domaci/spolecnost/clanek.phtml?id=712629

anglická verze zde: http://aktualne.centrum.cz/czechnews/clanek.phtml?id=712717
01. 09. 2011 | 18:49

mb napsal(a):

luke, kde má paní sedlárová blog ?
01. 09. 2011 | 18:51

Luke napsal(a):

mb:

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/miroslava-sedlarova.php
01. 09. 2011 | 18:53

mb napsal(a):

( to vico ... i have a dream ...)
01. 09. 2011 | 18:54

dalimír napsal(a):

Aliamálko proč stále po tolika letech ty bolševiky nenávidíte ,vždyt ti praví kovaní to přece dělali v dobré víře že celá naše společnost na tom bude lepší jako v prvorepublikové "demogracii" ! Idea byla dobrá ale pokřivyli ji konkrétní lidé ! A s těmi jste si to měli ihned po sametu vyřídit ! Ručně a stručně ! Kybici nejsme jako oni byly k ničemu ! Ti co Vám Amálko ublížili byli ne opravdoví čestní komunisté ale nějací inkvizitoři placeni vatikánem ,inak to nevidím ! Já jsem v KSČ nikdy v životě nebyl protože mezi ty převlečené lidovce kteří běželi s kostela přímo na svůj stranický sekretariát mě to nikdy netáhlo ! Ale oni mě přemlouvali protože do partaje potřebovali dělníky jako zástěrku ! O tom určitě něco víte ! A nebudte stále plná nenávisti ,tu dobu máme naštěstí již za sebou ,jenže já se obávám aby nás občany téhle země nepotkalo ještě něco horšího než byl ten socialismus ! Hezký podvečer Dali.
01. 09. 2011 | 18:54

mb napsal(a):

děkuju luke ...
01. 09. 2011 | 18:55

Marek napsal(a):

S cikány jsem chodil do ZDŠ, tedy ja tam byl denně, oni občas. Cikánky končily kvůli těhotenství ve 3.třídě a můj "kámoš" mi poradil,že nejkratší cesta k invalidnímu důchodu je 50 cigaret denně ( Detvy, Bystrice, nejlepší značka ). On byl inteligentní, skončil v 5.třídě a pak asi zbytek života dožil z dětských přídavků. Ovšem neměli to jednoduché, v minulém režimu byla výplata tzv. rodinných přídavků ( hlavní část příjmu cikánů ) byla vázaná na minimální pracovní zaměstnanost ( 20 dnů měsíčně, doktoři se s nimi nemazlili ). I když se většinou pouze opírali o lopatu, tak měli alespoň nějaký denní režim a některé rodiny se skutečně asimilovaly. Pak jsem ztratil "vědecký" zájem o tuto "zájmovou" skupinu, nemám přehled o současné populaci, ale v princípu se nejedná o otázku rasovou nebo sociální, je to pouze dlouhodobě kulturně formovaný parazitismus na evropském etniku, který již "ocenila" i Kanada a v budoucnu jistě i další liberální společnosti.
01. 09. 2011 | 18:55

hanca napsal(a):

no, pane autore, vy tez zadne reseni nenabizite. vas blog bych patri bezesporu mezi ty salonni kecy.
o cem svedci podobne demostrace? co treba o tom, ze dosavadni integracni politika nasich romskych spoluobcanu proste absolutne nefunguje?? vyhozene miliony oknem!

stehovani Romu z lukrativnich oblasti? co treba: naproste znehodnoceni nemovitosti po nastehovani romske komunity do urcite mestske ctvrti. chudoba jeste neznamena, ze chodim delat potrebu do spolecnych prostor chodeb, palim parkety z bytu, vytloukam okna a hromadim odpadky primo pod oknem! nebo snad ano??
kez by uz konecne nekdo byl schopen vystehovat Romy z brnenskeho Cejlu a dal ty domy do poradku!
ze nikdo nechce zamestnat Romy? ani to neni pravda! ja znam podnikatele, kt se o to nejednou pokouseli...boj s vetrnymi mlyny, reknou vam. 90% z nich vydrzi sotva tyden a pak mizi. pracovni tempo za ty penize po nich proste nemuzete chtit. divite se, ze uz nemaji chut zkouset to s dalsim Romem, ktery stoji v poradniku na praci?
co treba se podivat jinde po Evrope a zjistit, jak funguji Romove tam?
jake prekvapeni! vsude stejne! jen jinde, jako napr. ve Francii nebo Portuqalsku, je proste nechali kocovat, zadne stehovani do bytu jako u nas. dnes nejezdi s konmi, ale s auty a privesy. ale jinak se nic nezmenilo. kam prijedou, tam zaviraji slepice a zamykaji dvere na 2 zamky.
ja bych rada byla optimisticka v teto otazce, ale z jejich pohledu moc nejsem. z jejich strany neni zajem menit to zasadni: TOTIZ SAMI SEBE, ROMY!
vidim jedine vychodisko: prestat s recmi o rasismu, romske otazce, romske integraci a lit do toho penize. to nikam nevede.
jedine neustupne vyzadovani stejneho prava i stejnych povinnosti pro vsechny.
01. 09. 2011 | 19:21

šlapka napsal(a):

Pepa Řepa napsal(a):
šlapka
Co je pravdy ba tom, že jste Sweet Daddy?

https://www.youtube.com/watch?NR=1&feature=fvwp&v=G9tkOGE2xx8
01. 09. 2011 | 15:13
-----------------
Ba , ba...boc je na tom brabdy. Pokud tedy vaše paralýza - díky pokročilému stadiu syfylis - je taky pravdou....

Apropo - zase žádný kšeft dnes na E 55 ? Takže opět jste chytla jen rýmu...no hlavně že jiní nechytli nic od vás.
Pepko Řepko /umělecké jméno starého prostituta PŘ/ - jestli to takhle půjde dál, tak vás jednou váš romský pasák zvalchuje - a to tak, že pak už neulovíte ani Quasimoda.
01. 09. 2011 | 19:21

Kanalnik napsal(a):

Skvely clanek, autorovi dekuji. Jinak kdyz vidim to spolecenske klima v diskuzi, tak bych lidem, kteri vidi totez, co ja, mozna doporucil zacit uvazovat o emigraci. Te zloby a nenavisti, co ve spolecnosti je, jsou asi neskutecne mraky, a az to rupne, to bude toco.

frustrovana spolecnost... njn
01. 09. 2011 | 19:32

Kybersadista napsal(a):

Občane a jakou sis vymyslel přezdívku sobě? Občan počůránek, Hyperrasista? Nefachpobírač?

urážíš ministra a sám jsi nula.
01. 09. 2011 | 19:35

Občan napsal(a):

To Luke:

Pokud je někdo ve městě, jako je Most, spolumajitelem dvou realitních společností, které se mimo jiné specializují také na na vymáhání dluhů, pak se člověk zamyslí a zeptá se, jak to je.
Na mou otázku, zda se jedná o jmenovkyni, paní Sedlárová neodpověděla.
Račte se podívat do obchodního rejstříku na společnosti Kevlar, s.r.o. a VTP Most, a.s. a posuďťe sám.

VTP Most, a.s.:
http://vtpmost.cz/kontakt.html
Kevlar, s.r.o. (tu v červnu 2011 prodali):
http://www.firmy.cz/detail/494590-kevlar-most.html
01. 09. 2011 | 19:42

Luke napsal(a):

Občan:

Já vím velmi dobře, v kterých v obchodních společnostech je paní Sedlárová společnící či spolumajitelkou, a na rozdíl od Vás vím, že nedělá nic špatného.

Mimochodem, pro Vás je firma, která zajišťuje inkasa, spravuje a vymáhá pohledávky, nedůveryhodná, či přímo podezřelá? Proč?

Navíc nevím proč by Vám paní Sedlárová měla odpovídat na otázky týkající se jejího soukromí, nic Vám do toho není.

Zamýšlet se ve své hlavě můžete nad čímkoliv a nad kýmkoliv jak chcete, pokud ale veřejně, a opakovaně, naznačujete, že paní Sedlárová dělá něco špatného tak to musíte buď dokázat, nebo se omluvit, pokud to umíte.
01. 09. 2011 | 20:10

Luke napsal(a):

Občan:

P.S. Ve VTP Most je paní Sedlárová pouze předsedkyní dozorčí rady?

Nad čím se vůbec v souvislosti s jejím povoláním učitelky zamýšlíte?
01. 09. 2011 | 20:17

Luke napsal(a):

Oprava: ...dozorčí rady.
01. 09. 2011 | 20:18

s... napsal(a):

Doufám, že si bílí češi srovnají svoje bílé zloděje a násilníky. Jsou za ně zodpovědní, protože jsou bílí. Češi do ....!
01. 09. 2011 | 20:25

Občan napsal(a):

To Luke:

Ano. Ve městě se silnou cikánskou populací, která je proslulá svou zadlužeností u lichvářských firem a která je současně snadnou obětí firem vymahačských, spojení učitelky z výhradně cikánské školy s vymahačskými firmami člověka zarazí.
A zeptá se. Když nedostane odpověď, údiv trvá.
Co je na tom divného?
01. 09. 2011 | 20:40

Gru napsal(a):

Pan autor vytýká některým (ne - oprava - VŠEM) jinak o problému smýšlejícím:
"vyrojí se vždy více než malé množství mudrlantů, kteří sice žádné promyšlené řešení nenavrhnou, zato začnou rozvíjet nebezpečně radikální pseudofilozofické úvahy".
Příznačné ovšem je., že sám se v článku dopouští stejné chyby - nenacházím v něm nejen nějaké promyšlené, ale dokonce ani nepromyšlené řešení.
Vývoj dospěl bodu, kdy se ukazuje, že pseudohumanistické sociálně inženýrské představy o "nutnosti" soužití diametrálně rozdílných kultur jsou nesprávné. Menšinová kultura, svou povahou kmenová, není schopná ani ochotná přijmout základní pravidla, jimiž se řídí většinová společnost. Možná, že by sociální inženýry autorova ražení uspokojolo, kdyby se tedy situace řešila obráceně a většinová společnost by přijala za své zásady kmenově kočovnického životního stylu?
Možná, že by stálo za úvahu, kdyby se do zvláštních škol neposílaly romské děti, které nesplňují příslušná kritéria, namísto toho by se do zvláštních škol mohly umisťovat děti, které kritéria splňují. Romové by nebyli uražení a většinová populace by byla spokojena, že vývoj vdělanosti jejich dětí není narušován.

Za pozornost stojí rovněž nevyvážené postojer tuzemských pseudohumanistů, kteří zcela nekriticky přejímají a dokonce rozvíjejí stanoviska ze zahraničí, aniž by kritizovali pokrytectví západních elit, které prováději státně sponzorovanou aktivní výluku osob, kterým oni sami nadále říkají "cikáni", ačkoliv nám se vnucuje, abychom tyto osoby označovali za "Romy". Mám na mysli odiciální politiku států jako je Kanada či Francie.
01. 09. 2011 | 21:02

Luke napsal(a):

Občan:

Opakuji, divit se můžete čemukoliv. Ale naznačovat nemravné chování jiného člověka bez důkazů je samo o sobě nemravné, zejména když necháváte ostatní čtenáře diskuse v domnění, že paní Sedlárová je zřejmě podezřelá osoba, když Vám neodpoví na osobní otázky, které se netýkají tématu blogu.

Víte o tom, že v ČR jsou tisíce firem a statisíce občanů (v drtivé většině nikoliv Romů) které nesplácí dluhy vůči normálním firmám?

Sídlo firmy nic neznamená... Osobně jsem před několika lety v jedné ze svých firem v Praze řídil správu a vymáhání pohledávek nesplacených leasingů za auto, pro jednu velkou automobilku, která tyto pohledávky prodala.

Těch dlužníků, v převážné většině fyzických osob, bylo několik set tisíc z celé ČR! A z toho jen cca 1% Romů.

A to je jen jeden případ z mnoha. Zeptejte se třeba telekomunikačních firem kolik set tisíc lidí jim dluží, a kolik z toho je Romů.

Já třeba také přemýšlím, a zaráží mě, proč v diskusích velmi často píšete, že víte o zlodějnách na ministerstvech a podvodných dotacích.

Co proti tomu děláte a kolik jste podal trestních oznámení na známeho, či neznámého (pokud se bojíte osobní msty dotyčných)pachatele?

Mám se, podobně jako Vy, v diskusích opakovaně "divit", proč to neoznamujete policii?
01. 09. 2011 | 21:07

Al Pepino napsal(a):

Al Pepino
MRTVÍ BROUCI
Vládo, chceme čistou přírodu
Také čistý vzduch i vodu !
Tuny odpadků od signatářů z Mnichova
Vozí ctihodní podnikatelé na skládky
Pak něco benzínu a už hoří odpadky, nám za vrátky
Zvony zvoní, trubky troubí, plaší ovce
Vláda táhne na Šumavu, na kůrovce
Čo bolo, to bolo, všetko popiliť!
Co je zelené, to zde nesmí být.
Šumné ropné laguny, jedovaté splašky
V klidu nechávají naše vládní šašky
Česká vládo, morálka a slušnost
Je existenční nutnost!
Česká vládo, jak to,
že jsou v kase pavučiny?
Kdo ji vytuneloval, to vy?
My ne, to někdo jiný,
Asi z Moskvy nebo z Číny.
Doktor prase po zatčení chřadne
Jeho asistentkám se uleví, až padne
Tři brady se třesou na ovarové hlavě
, když Českou lípu na hruď vrahů klade
Zfetované cigánské bandy terorizují města
Vy tomu tleskáte, jste ze stejného těsta?
Česká vládo, my jsme vás volili,
Aby, jste nás a naše děti chránili.
Berete nemravné platy a odměny
Žijete v luxusu a my v bídě a tak se ptám,
jak žáček v první třídě:
Slyšíte, co chceme, nebo jste hluší
a upsali jste mamonu a ďáblu duši?
Je ještě naděje? Když ne, tak to spraví
Čave Romale a mačetou do hlavy.
Snad vám to pak pročistí uši
polidští srdce a prosvětlí duši.
Ať vás naše slova ve snech straší:
Stát je spravedlivý a silný,
když dokáže postarat se o nejslabší.
A zlotřilé mamlasy, pošle do basy.
(28.srpna 2011)
01. 09. 2011 | 21:08

epigon napsal(a):

Polámal se velký básník,
ví to celý internet.
01. 09. 2011 | 21:48

pepa napsal(a):

autor je dokonale mimo realitu. a tekutými mentálními výkaly se ještě nikdo k lepšímu čemukoli nedostal
01. 09. 2011 | 21:48

ali napsal(a):

milý Dalimíre
opravdu jste hodný, ale na tu loď do Číny nenastoupím..pro mě neexistuje nic horšího, než komunizmus a socializmus..a není pravda, že bolševika nenávidím. I nenávist je cit a sakra silnej. Naštěstí jsem nenávist odbourala, takže bolševik, komunista a socialista je mi zcela lhostejný..dobrou noc :o)
01. 09. 2011 | 22:13

palice seklá mačetou napsal(a):

I v tomto sociálně -rasovém a kriminálním ohledu se již také ČR "amerikanizuje"!
Od černošských tlup,gangů,i "všeobecného okolí" se bohatí oddělují 3-4m.ploty,dále vnitřní i vnější ochrankou. Kamerové a signální sítě jsou samozřejmostí.
Hlídkující místní í státní policie je v takové čtvrti častá-ostatně tam se dá i leccos ukrást ,na rozdíl od běžné -chudší"bělošské" čtvrti rozhodně víc!
A také bohatí platí více daní,mají vliv na radnici..Tak proč ne? I TAM se brzy dopracujeme...
01. 09. 2011 | 22:21

Mastodont napsal(a):

autor je dokonale mimo realitu
01. 09. 2011 | 22:40

Jamima napsal(a):

Pane autore - že jsem tak smělá, jaké KONKRÉTNÍ životní zkušenosti se soužitím s romským etnikem máte vy.....? Žádné plky, pravdu. Bydlel jste někdy v romském sousedství? Dostal jste se s nimi do konfliktu např. když ve škole terorizovali vaše dítě? Zmlátili vás a okradli např. o notebook (jako jednoho mého studenta), kterému pak dvakrát museli drátovat zuby......? Né? Tak držte hu.u! Jinak už se to opravdu napsat nedá. Proboha, co ještě po lidech chcete? Co všechno ještě musejí vytrpět a překousnout než vám dojde, že v rukavičkách prostě s některými lidmi nic nesvedete? Multikulti zklamali na celé čáře u nás, v Německu, v Belgii. Jen přiléváte svými tupými kecy olej do ohně. Běžte raději dělat něco užitečného pro lidi, ve vašem případě třeba kopat na pole brambory.
01. 09. 2011 | 22:52

slušný občan napsal(a):

Běžte se podívat mezi nepřizpůsobivé spoluobčany jak žijí, jak se chovají k nám většině, jak nás slovně i fyzicky napadají všude, okrádají, mlátí atd. člověk se bojí jít po ulici či v tramvaji i přes den, přítelkyni mi vzali vše co měla a nic se neděje. Kdy prosím vylezete do ulic v Praze atd. proč jste to nechali na občanech sev. čech jenom? nestydíte se že český stát je rozkládán živly?zločinci neuznávajícími české zákony,kulturu,dějiny a člověka jako takového?proč vláda nevyhlásí výj. stav, povolá armádu z ciziny a začne řešit dealery drog, vyhledávání těch co vaří drogy a dováží sem atd. kde to žijeme?§
01. 09. 2011 | 22:56

dalimír napsal(a):

Milá Aliamálko ale já jsem nikdy nebyl ani bolševik ani komunista proto Vám nechci být scela lhostejný ! Že jsem v něco věřil co by mohlo být užitečné všem lidem u nás a to bez rozdílu je jiná kapitola a hlavně uzavřená ! Aktuální problém u nás jsou ted romové a ten musíme všichni společně řešit ,EU zatím ještě počká ! Krásné sny Amálko Vám přeji ! Dl.
01. 09. 2011 | 22:58

slušný občan napsal(a):

pánové nenapadejte prosím autora článku- máte koho napadat nebo ne? a už abyste konali přidejte se k ostatním na severu a pak bude pořádek ve státě!
01. 09. 2011 | 22:59

jin napsal(a):

Těm Cikánům ,kteří projeví snahu být užiteční společnosti bych dal ještě šanci a ta zvířátka ,která mají k člověku hodně daleko, bych vyházel z letadla nad džunglí v jejich bývalé vlasti a jako důkaz dobré vůle a humanismu jim dal Kalouskovy padáky.
01. 09. 2011 | 23:23

jeden napsal(a):

michal:
Trochu vesmírnější alternativa k Romistánu: Černá díra. Gravitační síla by tu byla substituována odporem k práci. A alokoval bych ji někam ke státu Černá Hora, ať se ten zeměpis pěkně rýmuje.
01. 09. 2011 | 23:33

M-iri napsal(a):

Tak jsem si jen tak brouzdnul do stránek agentury pro začlečňování romských komunit...Našel jsem odkaz na grantový program...Je jich tam dost a celkové peníze v těch grantech cca 15 miliard? (nesečítal jsem to)....tak zhruba tolik proteče všema Romale organizacemi...u každé je placení do 100% nákladů!!!!
Výsledek 0 !!! Romů je zde cca 500000...Na jednoho docela hezká sumička,že? Kdo a kde skládá účty za tyto prostředky daňových poplatníků?? Co takhle udělat za ty peníze firmu,která by romy zaměstnala a sekali by trávu km po km,v zimě odklízeli sníh,pohazovali štěrkem...Děda byl cestář a dělal to na cca 10km sám a odpovídal za to.
01. 09. 2011 | 23:37

jeden napsal(a):

Někteří cikáni jsou pracovití, vídám to často na vlastní oči. Víte kolik hodin denně dělají práci takřka mravenčí a objíždějí město s kolečkama, kostrama od kočárků, dvoukolákama? A město se čistí od přebytečných artefaktů...
01. 09. 2011 | 23:45

jeden napsal(a):

.. okapových rour, střešních krytin, krytů ventilačních šachet, lešeňových trubek, krytů nerovností na komunikacích, různých ochranných bariér, ...
01. 09. 2011 | 23:50

jin napsal(a):

Až nevyjdete s domácím rozpočtem,tak se natřete šťávou z ořechů a přebarvěte si vlasy načerno.Na tyhle účely je peněz dost !!!
02. 09. 2011 | 00:29

Hangurbadžo napsal(a):

Pane Spurný váš příspěvek je postaven na řadě lží. Cikánské etnikum je celoevropským problémem od té doby co se cikáni do Evropy přesunuli, tedy staletí. Ostatní etnika se vždy integrovali a asimilovali. Zákl.problém je jejich způsob života a kultura.
Základním rozporem s občanskou společností je odmítání vzdělání, odmítání pravidelné pracovní činnosti atd. Proto se vždy pohybovali v oblasti kriminality. Pouze totalitní systémy fašismus a socialismus je donutili pracovat. V demokracii je zajímá pouze tzv.neomezená svoboda, postavená na ekonomickém servisu ze strany státu. Rasismus v ČR existuje, cikánské etnikum dostává zadarmo více finančních prostředků- jako sociální dávky, než normálně pracující občané. To je důvodem frustrace občanů v místech s velkou koncentrací nepřizpůsobivých vrstev. Dnešní cikánské generace již je nezaměstnatelná, protože je nekvalifikovaná a bohužel odmítá i nekvalifikovanou práci. Všechna čest asi 5% cikánů, kteří tuto práci vykonávají. Samostatnou kapitolou jsou cikáni se středoškolským, či dokonce vysokoškolským vzděláním. Ti jsou sociálně s cikánského etnika vyvrženi, protože začali žít jako bílí gadžové. Proto terénní pracovníky v cikánském etniku vzdělaný cikán nemůže vykonávat !
02. 09. 2011 | 00:51

NobodyWasHere napsal(a):

Autor zde předvedl přesně to, co ve svém článku kritizuje - je to snůška salóních pindů bez jakékoli reálné zkušenosti
02. 09. 2011 | 02:05

kormoran napsal(a):

Cikanske etnikum vzdy migrovalo tam , kde jsou pro ne prihodne podminky - socialni zabezpeceni a laxnost jurisdikce .

Toto bych povazoval za majoritni duvod.
Vsimnete si , ze byly napr. vyslany 'sondy' (nejen)do Canady - ze zacatku uspesne (relativne kvalitni soc. zabezpeceni) a nasledna houfna migrace , ktera vsak po case ustala prave diky jurisdikci a presnym pravidlum hry.

Neverim , ze by toto etnikum , vyjma vyjimek usilovalo do zacleneni jakekoliv kultury a taky proc? )))- Vice Kocabu a Jamil , tim vice problemu- logicky , na chleba je treba si vydelat jakymkoliv zpusobem vzdyt multikulti dnes frci)))

V presne nastavenych podminkach by takova individua nebyla az tak potrebna! Neni -liz pravda?

A vsimnete si take , alespon dle mych informaci, ze nejsou problemy s cikany tam , kde jich neni tak vysoka koncetrace .

Tudiz , Cr by mela uvest v chod takove zakonne podminky , aby se toto , ci ono postehovalo dale .

Ovsem))) , co jsem taky zaznamenal , dle prevaznych prispevku ,ze pravice i levice jsou zajedno v tomto problemu , do te doby , nez dojde na lamani chleba .

V pripade navrhu souboru zakonu , by nastal z leve strany 'jekot' - pochopitelne!
02. 09. 2011 | 03:36

kormoran napsal(a):

Teprve ted jsem si precetl blog.

Nadpis mne nezklamal . Nekonecne konstatovani a fraze , ktere zna kazdy , kdo dokaze cist , jako na PSM , ))) . Politruk si zapsal hodiny k vydelku, cast muzstva se prospala , cast zatleskala z povinnosti a i zvyku .

Radil bych se ke skupine spici . Ti v lavici takticky ulehnou se slovy :" Bez s temi kecy a nic neresici doprdele! Soudruhu!"
02. 09. 2011 | 05:00

Honza napsal(a):

Žiji na severu od mládí a soužití s některými cikány je za trest. Autorovi bych doporučoval se na chvíli ubytovat např. v Ústí-Trmice apod. lokality a nepsal by sem takové žvásty. Co máme jako dělat, jak se máme bránit, když selhává policie a úřady !! To se máme nechat terorizovat !! Kdo nezažil na vlastní kůži , nepochopí..Už bylo na čase se veřejně ozvat i prostřednictvím pochodů a mítinků , jinak to s nikým ani nehne. A bude hůř , jestli se nezačne něco s tím dělat !! V sobotu jdu taky do Varnsdorfu na demonstraci, už se na to nemohu dívat...bydlím totiž ted tady.
02. 09. 2011 | 06:21

Banjo napsal(a):

Pokud je rasismus protestovat proti gangům, pak tady máme hodně rasistů. Ty protesty nebyly proti Cikánům. Byla proti těm, kteří místní okrádají a ohrožují. To není rasismus, to je projev zdravého rozumu.
02. 09. 2011 | 06:56

Jiří Zbránek Vsetín napsal(a):

Dobrý den.
To, že je problém vážný a jen se kolem něj "vykecává",jste napsal velmi dobře,ale myslím,že nějaké developerské snahy jsou jen okrajové. Hlavním důvodem vytváření ghet
je strkání hlav do písku ze strany politiků a to,že na tzv."romské problematice" parazituje spousta rádoby pomáhajících organizací, jejichž jediným cílem je vysávat náš sociální systém.Hlavním důvodem je "připos.ranost"naší politické reprezentace z toho, abychom nebyli ve světě obviňováni z rasizmu.Není přece nic jednoduššího,než stanovit jednoduchá pravidla poskytování sociálních dávek (VŠEM STEJNĚ)s přihlédnu- tím k problémům, které cikánská komunita objektivně má.Já vím, že je to tvrdá práce na dlouhou dobu, ale jediné co cikáni potřebují je,naučit se starat o svoji budou- cnost sami.
02. 09. 2011 | 07:15

jurova.petra@seznam.cz napsal(a):

Já nevím, ale poslední dobou se jako maminka citím hodně jako opovržená menšina, protože jsem bílá. Pracovala jsem a budovala domov a zázemí než jsem se rozhodla pro rodinu a když už jsem šla na sociálku pro porodné a rodičovský příspěvek jen jsem nechapala - bílé maminky, které pracovaly a odváděly daně než si pořídily dítě stály ve frontě a utlačovaná menšina chodila přímo k vedoucí bez front nebo rovnou předběhli a dostalo se jim okamžité pomoci, s Vámi jako bílými jednají, znaš zákon vyplň a přines.....kde to jsme.....
Do školky dítě nedostanu, protože najde pár cikanských dětí, které mají přednost a musí přece do školky aspoň na dva dny, protože už jsou to předškoláci a maminka co má práci ať si hledá školku jinde....Tak kde to jsme!!!!!!!!!!!!!!!!!! Tohle ať mi vysvětlí Evropa a všichni úžasní politici, kteří mluví o diskriminaci.....ať sejdou dole a zjistí, že diskriminace aspoň tu co jsem poznala já, je úplně jiná......
02. 09. 2011 | 07:29

JJJ napsal(a):

Asi by bylo hezké, aby pan Hron někdy vylezl z knihovny Václava Havla a seznámil se osobně s realitou. Přečetl jsem si pečlivě jeho stať, ale nenašel jsem ani náznak řešení. Takových filosofů ovšem u nás dávají za korunu kornout.
02. 09. 2011 | 07:48

zuzana napsal(a):

to autor:
mezi našimi rodinnými známými je několik "cikánských" starousedlickýc rodin, kde všichni pracují a jíst by se u nich dalo z podlahy jak mají čisto. "Romové" se sociálně vyloučili sami tím, že nechtějí pracovat (u lopaty je místo vždycky) a tím že neposílají děcka do škol a sociálně je vyloučila naše vláda tím, že jim cpe peníze horem dolem na úkor nás pracujících a stanovuje jim speciální pravidla na úkor nás pracujících. Už toho máme plný zuby!!! Romové dostanou dávku na bydlení, tou nájem nezaplatí a pak dostanou ještě dávku na ten dluh který z první dávky nezaplatili! Nebo si nastaví vysoké zálohy na energie, které jim stát v dávkách zaplatí, samozřejmě to ani zdaleka nevyčerpají a hádejte komu na ruku pak je vyplacenej ten přeplatek... Já když nezaplatim, tak mi zabalej pět švestek a vykopnou mě. Ptá se mě pak někdo jestli mam kde bydlet, dává mi zadarmo ubytování? Když si zničim střechu nad hlavou, přijde snad stát a opraví mi to? Když na úřadě nevim jakou kolonku mam vyplnit, baví se se mnou snad ta úřednice? Ne! Přidělí mi snad spešl člověka kterej to se mnou vyplní? Ne! Takových příkladů by bylo. Všichni máme v občance státní občanství ČESKÉ, oni jsou stejný Češi jako já, tak proč pro ně ksakru platí jiný pravidla, proč oni mají privilegia a já ne???? Já odvádim daně aby bylo z čeho krást, tak proč za to mam trpět?
02. 09. 2011 | 08:06

brekeke napsal(a):

Pane Hron,

jste jen další levicový pseudointelektuální pravdoláskař, který neví, jak vypadá reálný život. Kdo jiný, než tvor vašeho typu by mohl pracovat v knohovně V. Havla, největší pohromy tohoto státu od roku 1989. Jako on jste i vy úplně mimo. Co je rasistického na tom, že lidé chtějí žít tak, aby se nemuseli bát posílat své děti do školy, aby nemuseli pořád uklízet bordel kolem svých domů, aby se mohli v noci vyspat, aniž by kolem nich někdo pořádal permanentní mejdan, aby je každou chvíli někdo nepřepadával v průjezdu s kudlou v ruce?
02. 09. 2011 | 08:09

jin napsal(a):

Nepřizpůsobivost ??Blbost,jen si pletem pojmy !!!Oni už se tak přizůsobili podmínkám naší společnosti,že si vybrali jen výhody a povinnosti nechali Gadžům.!!!Politici před tím strkají hlavu do písku a bojí se ,aby nebyli za rasisty a nepřišli o jeich volební hlasy !Jako děti přírody instinktivně poznali,že se vyplatí mít hodně dětí,které je sociálními dávkami uživí,ani z nich nemusí vychovat platné občany. Gadžové platí dobře i za kvantitu.Do práce se jim nevyplatí chodit i kdyby ji při své pověsti sehnali,protože s jejich ne/vzdělaností by brali o pár tisíc víc a za ty to nestojí ani vstávat !!!My jsme je našimi multikulti nápady, benevolencí a "demokracií"dostali do určitého stavu přizpůsobení zákonům a společnosti,že jedině tvrdá opatření z nich můžou udělat platné občany,místo parazitů,kteří táhnou společnost po všech stránkách ke dnu !!!Čím dýl budem přešlapovat,o to bude větší otřes společnosti !!!
02. 09. 2011 | 08:30

žena napsal(a):

"O čem svědčí rasistický pochod řádných občanů?"

Pane autore, nejste hlavně Vy rasista, když z demonstrací proti kriminalitě děláte rasistický pochod?

Protest proti kriminalitě ve Varnsdorfu odvolali, i tak přišlo 60 lidí ...
usti.idnes.cz/protest-proti-kriminalite...-/usti-zpravy.aspx?c... - Archiv
20. srpen 2011 – Plánovaný happening ve Varnsdorfu, který měl upozornit na rostoucí kriminalitu, byl sice odvolán, lidé se na náměstí v pátek 19. srpna přesto ...

Po demonstraci proti kriminalitě v Rumburku policisté zatkli pět lidí ...
zpravy.rozhlas.cz/.../po-demonstraci-proti-kriminalite-v-rumburku-p... - Archiv
Před 6 dny – Po demonstraci proti kriminalitě v Rumburku policisté zatkli pět lidí. Policie střeží jeden z rumburských domů obývaných Romy - Autor:Gabriela ...

Příklad tamní kriminality:
Varnsdorfský dětský gang vede Terorista, z policie si nic nedělá
31. srpna 2011 12:14
V severočeském Varnsdorfu loupí gang desetiletého Roma, kterému vrstevníci přezdívají Terorista. I když v regionu hlídkují policejní posily, děti se jich nebojí, nejsou trestně odpovědné.

Zdroj: http://zpravy.idnes.cz/varnsdorfsky-detsky-gang-vede-terorista-z-policie-si-nic-nedela-pwg-/krimi.aspx?c=A110831_1643757_usti-zpravy_oks
02. 09. 2011 | 08:33

NevericiTomas napsal(a):

No kikani jsou kapitola. Ale ja teda doporucuju to video shlednout. Ono v Severnich Cechach je toho lidskyho odpadu jaksi vic nez jen ty panelaky s hnedymi...
Je vtipny, kdyz banda vyholenych hlav v natelnicich a ksiltovkaru (jak muze slusnej clovek vyrazit na spolecenskou akci takhle vymodenej?), ze kterych se normalnimu cloveku zveda kufr pokazdy, kdyz do tech koncin zavita, vyrvava neco o Ceskem narode. Ja si opravdu nepreju, aby tenhle odpad nekomu vyhrozoval mym jmenem. Mozna by stalo za to, zeptat se Sudetaku, jestli si to nechteji vzit zpet. Ale hadam, ze uz asi ne....:-D
02. 09. 2011 | 08:53

dalimír napsal(a):

Čochtan ,škoda že to není tak jednoduché jak zde popisujete ,mnoho lidí u nás by Vám určitě dalo zapravdu ! @
02. 09. 2011 | 08:54

kh napsal(a):

Problém Romů - to je sypání peněz do bezedné studny. Vietnamci se přizpůsobili jiné kultuře a úplně jinému jazyku za jednu generaci a jejich děti jsou ve škole mezi premianty. Tudíž - ne sypat peníze, ale začít od dětí. Zřídit pro ně internátní školy, domů je dávat na víkendy. Ve všední dny je vzdělávat, zřídit kroužky, napnit volný čas. Výsledky by se jistě brzy dostavily.
02. 09. 2011 | 08:57

NevericiTomas napsal(a):

To Zena. Aniz bych se chtel nejak zastavat Cikanskych kriminalniku, kteri uz mali davno sedet, vcetne toho 10ti leteho kapa... Opravdu si prohlednete to video. Maximalne v momente, kdy zacli nekomu hazet klacky do oken je meli policajti rozehnat obusky a vodnimi dely. To nebyl (aspon v tom zaveru) pochod proti kriminalite. Kdyz delam pochod proti kriminalite, tezko muzu nicit cizi majetek, to je taky trestny cin ci prestupek. Navic, kdyz jsem videl ty zjevy, dost by me zajimalo, kolik z nich se s temi cikany potkava ve fronte na podporu a davky v nouzi. Anglicani tomu rikaji White Trash
02. 09. 2011 | 09:00

dan napsal(a):

Pane ...
evidentně o problému nevíte NIC! Za problémy cikánô môže jejich špatná socializace a genetická informace! Za špatnou socializaci ať poděkují svým rodičôm a za genetické info přírodě a taky rodičôm. Že je problém tam - kde je - je chybou pseudohumanistô typu Kocába a etnobyznysmenô - samozvaných cikánských pŕedákô Veselého, Gyni a spol. Nebudu se vyjadřovat ke všemu tomu hloupému, co jste napsal... ale multikulturismus je zhovadilá utopistická teorie několika akademikô, kterou zneužilo XY dalších k osobnímu prospěchu. Vyvrátilo ho už objevování nových světô a snaha o zevropštění divochô. Pokud ještě dnes někdo věří v multikulti - je to hlupák! Navzdory rase, náboženskému vyznání, sexuální orientaci, vzdělání a dalšímu - je to HLUPÁK!
02. 09. 2011 | 09:07

stoppa napsal(a):

Jestliže dochází k terorizování obyvatelstva nějakou specifickou skupinou, která se navíc těší státní podpoře - materiální i morální - jestliže je obyvatelstvo utiskováno (neoprávněné a dysproporční zvýhodňování některé skupiny na úkor většiny je útisk) - nemá obyvatelst avol prfávo na protest?
Jistěže má.
Ale pozor! Pouze, pokud s tím souhlasí nadřízení za oceánem a v Bruselu. Tedy, občané, klidně můžete protestovat proti útisku na Castrově Kubě, nebo v Lukašenkově Bělorusku, popřípadě proti Kaddáfímu, ale v žádném případě proti útisku a terorizování vb Saudské Arábii nebo chraňbože u nás doma - to není povoleno. To by bylo politicky nekorektní.
02. 09. 2011 | 09:08

žena napsal(a):

NevericiTomas

„Hlavně v Rumburku se teď pohybují skupiny neonacistů, kteří už dříve vyvolaly nepokoje v jiných severočeských městech a polici určitě bude mít ještě hodně práce,“ řekl Markus Pape.
http://www.rozhlas.cz/zpravy/regiony/_zprava/pruvod-v-rumburku-provazeji-drobne-potycky--939977

Podívala jsem se na v blogu uvedené video. Valná většina lidí tam mlčky postává a jen pár jedinců tam vykřikuje rasistická hesla.
02. 09. 2011 | 09:17

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem několik příspěvků, které neměly nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
02. 09. 2011 | 09:26

NevericiTomas napsal(a):

To zena. Ten dav co se temi "nekolika neonacisty" vydal nebyl zrovna maly. A mnozi neonaciste byli maskovani jako neduzivi "hoperi". Je na mistnich, aby dokazali dat najevo, kde konci jejich obcanska nespokojenost a kde zacina neco s cim nechteji mit nic spolecneho. Pokud tedy nechteji...
02. 09. 2011 | 09:28

Koky napsal(a):

Stále mi nejde do hlavy, proč 2000 bílých pohromadě znamená fungující obec či sídliště, ale 2000 barevných znamená nezvladatelné ghetto. Čím to asi bude? Že by za to mohli ti zlí pracovití původní obyvatelé, kteří tuto zem zušlechťují po tisíce let? Kteří tutou zem vydupali z ničeho? Zrušili pralesy, odstranili kámen, obdělali pole, starali se o dobytek, přežili plenění od východních nájezdníků, vybudovali vědu, vzdělávali své děti, vybudovali průmysl...?
02. 09. 2011 | 09:29

Koky napsal(a):

Pane Stejskale,
buď pracujete za 30 stříbrných anebo jste beznadějný fantasta. Myslíte si, že když vymažete pár mých příspěvků, tak že zrušíte problém cikánského etnika? Odpovím si sám: tak jednoduché to opravdu není. Možná by se Vám rozsvítilo v hlavě po blízkém kontaktu třetího druhu - tedy že byste se stal nedobrovolným objektem zájmu tohoto privilegovaného etnika.
02. 09. 2011 | 09:36

Koky napsal(a):

Je naivní se domnívat, že cigáni mají vnitřní potenciál na začlenění do společnosti - vzhledem k historii tohoto etnika, době, po kterou oblažují Evropu a současnému stavu, do kterého dospěli. Oni za to zřejmě nemohou, mají to v genech. Pokud by takto fungovali před 30 tisíci léty, skončili by, jako neandrtálci. V dnešní době ovšem máme prostředky na udržování a rozšiřování této slepé vývojové větve hominidů.
02. 09. 2011 | 09:37

nasranej čtenář napsal(a):

Koky: kopíruju:Stále mi nejde do hlavy, proč 2000 bílých pohromadě znamená fungující obec či sídliště, ale 2000 barevných znamená nezvladatelné ghetto. Čím to asi bude?

Zajímavá otázka, je bych slovo barevných napsal přímo Romů nebo cikánů.

A nejde jen o obec či sídliště, kde je 2000 těch či těch. Stačí se podívat na nějaký barák, kde žije cca10 rodin "bílých" a barák kde žije 10rodin Romů. Rozdíl je markantní.

Tak čím to je, když většina bílých i většina cikánů či Romů (jak tady už někdo uvedl) jsou pracovitých??? Vysvětlí někdo?????
02. 09. 2011 | 09:43

žena napsal(a):

NevericiTomas

Policie údajně pár jedinců zatkla, jinak jistě má k dispozici různá videa, takže můžou za nezákonné jednaní zatýkat.

"Je na mistnich, aby dokazali dat najevo, kde konci jejich obcanska nespokojenost a kde zacina neco s cim nechteji mit nic spolecneho."

To je pravda, ale v současné době mají místní určitě jiné starosti. Ostatně ani Vám nic nebrání účastnit se demonstrací na Šluknovsku a vyjadřovat svůj postoj. Tak to udělali i příznivci iniciativy Občanský odpor, kteří se svolávali pomocí Facebooku.
02. 09. 2011 | 09:47

Koky napsal(a):

Dnes jsme to my, na kom záleží, v jakém stavu přenecháme tuto zem budoucím generacím. V ´89 jsem předpokládal svobodu jednotlivce. V roce 2004 jsem už nevěřil evropskému konstruktu, - volil jsem proti západoevropskému socialismu. Dnes pociťujeme plody poblouznění francouzsko-německým snem o čtvrté říši, vzniklé bez krvavého násilí. Pane Stejskale, Vy jste jen malé kolečko této obludné mašinérie, která nás žene do záhuby. Jeden ze způsobů, jak se do těch sraček dostat ještě dříve, je Vaše neobolševická cenzůra.
02. 09. 2011 | 09:48

NevericiTomas napsal(a):

Stále mi nejde do hlavy, proč 2000 bílých pohromadě znamená fungující obec či sídliště...
Dosti obecne tvrzeni. Jak rikam, jeden vylet do Severnich Cech z toho cloveka vyleci. To ani zdaleka nani problem jenom cikanu v miste.
Napriklad lividace stareho Mostu a jeho nahrazka tim novym je prace bilych cikanu. Tech s rudou knizkou....
02. 09. 2011 | 09:50

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane Koky,

nikoliv, nemyslím, že bych mazáním Vašich texxtů zrušil velmi komplikovaný a mnohovrstevnatý problém, jehož součástí jsou např. dekalsovaná část romského etnika a s ním spojená kriminalita, předsudky většinové společnosti, jimiž trpí všichni Romové bez výjimky či různé zjednodušené návody na jeho řešení.

Nicméně některé úvahy jsou čistým projeven rasismu resp. výzvami k omezení práv a svobod skupiny obyvatel a jako takové hraničí s porušováním zákona. Těmto nebudeme na našich stránkách poskytovat prostor.

Přeju zajímavou, slušnou a pokud možno korektní výměnu názorů.

Libor Stejskal
02. 09. 2011 | 09:51

stejskal napsal(a):

P.S. S tím "kolečkem" a "neobolševicku cenzurou" máte samozřejmě pravdu. Jsem jím zcela vědomě a záměrně. l.s.
02. 09. 2011 | 09:53

Selský rozum napsal(a):

"Důraz je přitom třeba klást na postupné zlepšování života sociálně vyloučených, hlavně mladé generace..." Tato a další věty autora jsou jako ze závěrů sjezdů KSČ.Cikánům nepomůže neustálé omlouvání a pardonování(zlí developeři) jako to dělali někteří naivní politici.Pomoci ano,ale jen těm kteří si přijdou na úřad pro práci a té je všude dost.Pokud budou mít zájem,umožnil bych jim rekvalifikaci nebo spíš dokvalifikaci.A těm co si přijdou pouze pro dávky,hnát svinským krokem.
02. 09. 2011 | 09:56

nasranej čtenář napsal(a):

...ještě doplněk k těm barákům...tak třeba barák při hl.cestě na hrada zámek Frýdlant. To není ghetto, ale barák, kde žijí jen Romové. Když jedete kol v zimě, tak ani noha, ale je zcela jasné, kde tam asi bydlí. Teď v létě sedí před, tak se nikdo v zimě nemýlil odhadem, že tam asi nebydlí bílí.
Tak proč je tak markantní rozdíl jen už v těch domech a zahradách? Když jsou pracovití, tak proč si neudržují barák a zahradu alespoň průměrnému standardu baráků a zahrad bílých. Je rok 2011 ne 1911!!!
Myslím, že času mají ažaž, na sociálce přece nejsou každý den 8hod.
02. 09. 2011 | 09:58

valenta napsal(a):

rasismus slušných lidí,
řešení jsou tři 1/ zrušit rasový zákon,nebo ho upravit,krádež ,slovní i jiné napadení je automaticky porušen rasový zákon .2 roky natvrdo.2/stát má zodpovědnost za vytváření pracovních míst pro všechny občany .3/ upravit a omezit půjčování peněz a exekuce.při exekuci jen dvojnásobek dlužné částky včetně nákladu,vymáhaní dluhu začít okamžitě kdy vznikl dluh.pokud se 1/2 roku čeká dluh je nevymahatelný.
02. 09. 2011 | 09:58

Koky napsal(a):

Naši občané trpí dědičným hříchem holocaustu za německý nacismus. My, kteří jsme nevraždili jiná etnika, se dnes musíme bránit kriminálním deliktům a jsme za to nazýváni rasisty. Je třeba říci na plná ústa - Nechceme zde sociální inženýrství, které vede k růstu barevné kriminality nad všechny meze!
02. 09. 2011 | 10:01

žena napsal(a):

NevericiTomas
"Napriklad lividace stareho Mostu a jeho nahrazka tim novym je prace bilych cikanu. Tech s rudou knizkou...."

Už je téměř čtvrt století od "sametu", takže uteklo už dost času na to, abychom se stále nevymlouvali na komunisty. Pokud si dobře vzpomínám, tak V.Havel po revoluci označil sídliště za králíkárny a že tak se žít nebude. A žijeme stále a většina je ráda, když má byt, byť v paneláku.
02. 09. 2011 | 10:02

Holubář napsal(a):

Koky:
Taky už mě napadlo, že Cikáni jsou vlastně jiný živočišný druh než my. Mnohé tomu nasvědčuje.
02. 09. 2011 | 10:13

NevericiTomas napsal(a):

>zena Ted si vas dovolim obvinit z pouziti tzv. zenske logiky. Likvidace Mostu a jeho nahrazka tou mizerii, ktera vznikla, je nazorna ukazka bileho cikanstvi. To bylo doslovne vybydleni krajiny a mesta. Jako kdyz nekdo spali v kamnech parkety. To neni nejake vymlouvani se, protoze to je vec nevratna. To uz nikdo nenapravi.
Tolik k pausalnimu vykriku, ze kdyz se sejde 2000 bilych je z toho kvetouci vesnice. Mozna jo a mozna ne.
02. 09. 2011 | 10:13

Koky napsal(a):

Pane Stejskale, děkuji Vám za pregnantně vyjádřený postoj k Vašemu fungování na webu, i když s ním zásadně nesouhlasím. Pokud jste se zaměřil na moji IP adresu, nechám Vám pár hodin oddychu, jdu totiž pracovat na své. Příjemný den přeji všem zúčastněným na této plodné diskusi.
02. 09. 2011 | 10:19

stejskal napsal(a):

A především: za 20 let se prostě nemohou zásadně změnit návyky různých komunit vypěstovaná po desítky generací, stovky let, zejména žijí-li nějakým způsobem odděleně od jiných (viz části romského etnika, ale samozřejmě též celé řady etnických Čechů. Důkazem je celá řady příspěvků v této debatě).

Libor Stejskal
02. 09. 2011 | 10:22

šlapka napsal(a):

Takže zde máme jistého Holubáře, který sebe nazývá " My" - a cikány pasuje na nižší druh /ale jen tak salonním způsobem - nepřímo, aby náhodou nebyl pán " My" nařčen z rasismu/... no a pak jistého Čochtana , který sám sebe zase nazývá " normální většinou" a soucítí s lidským utrpením pouze když se toto utrpení dotýká lidí s bílou kůží /viz jeho vyjádření o Breivikovýyh obětech/.

Kdysi si jisté etnikum také libovalo v tom - řadit ostatní mezi nižší tvory. A rádo používalo výrazy jako " Unser", " Unsere", "Unseerer", " Wir"...
Taky neuznávalo, že takoví nižší tvorové si zaslouží soucit.
Pak se zjistilo, že za tím " Wir" se skrývali psychopati.
Takoví psychopati, že Breivik byl proti nim amaterský vrhač nožů.

Jaké je z toho poučení ?
No pro Holubáře a Čochtana žádné.
Takříkajíc z podstaty věci samé.
02. 09. 2011 | 10:25

nasranej čtenář napsal(a):

NevericiTomas: tak nechme stranou ty 2000 a vysvětlete dnesšní stav ne ghet, ale baráku bílých a Romů v městech a městečkách, kde jsou skoro vedle sebe....a rozdíl je markantní. Proč???
Už jsem psal o jednou domu v Čechách teď o pár domech na Moravě.
Viděl jste ty domy (byly fotky i na netu), co teď likvidovali v Karviné??? Tam bydleli jen Romové a byly to domky pro cca 4 rodiny. Píšu domky ( viděl jsem fotky z dřívějších dob, kdy tam bydleli bílí) a byly to výstavní vilky s udržovanými zahradami, teď polorozpadlé barabizny. Na zahrádkách odpad všeho druhu. Proč??? A kousek dál udržované domy bíých. Jen kousek dál, tak i když nezvedaly ty prdele a nechodili do práce, tak viděli, že se druzí po práci musí starat i o ty domy. proč se nestarali oni???
A neomlouvejte, že mají jiné hodnoty či kulturu než se starat o své obydlí. To opravdu potom mezi nás nepatří.
A co to má společného s krajinou v Mostě?
My o koze. vy o voze.....
02. 09. 2011 | 10:26

NevericiTomas napsal(a):

"Ostatně ani Vám nic nebrání účastnit se demonstrací na Šluknovsku a vyjadřovat svůj postoj. Tak to udělali i příznivci iniciativy Občanský odpor, kteří se svolávali pomocí Facebooku..."
Brani mi v tom muj odpor k podobnym masovym akcim. Dle meho jsou nutne v opravdu krajnich pripadech, jako svrzeni diktatorskeho rezimu. Jinak jsou podobne demonstrace presne ta prilezitost, jak smazat miliony let vyvoje lidskeho mozku, ktere se rad vyhnu.
02. 09. 2011 | 10:26

šlapka napsal(a):

Holubář
Ještě maličkost :

Ve stejných intencích, jako to, co zde vyblil Holubář, jsou první minuty nacistického propagandistického filmu Der Ewige Jude.

Ale pan Holubář to nenapsal náhodně :

blog Stehlíková

Stehlíková 12.3.
Holubář napsal(a):
To jsou všechno jenom kecy!
Vzhledem k tomu, co předvádějí tzv. demokratické politické strany je třeba v příštích volbách volit strrany extrémistické, to je jedno jaké. Alespoň se vyčistí vzduch, který v naší zemi značně zasmrádl.
13. 03. 2011 | 15:04

Jistě, jednoduší pitomci vždy tvořili největší masu voličů extremistickcý stran. Bez nevzdělaných/nejde o formální vzdělání, ale vzdělání skutečné !!/ pitomců by se nikdy nedostaly k moci.
02. 09. 2011 | 10:31

nasranej čtenář napsal(a):

Aha, pan editor už opět vysvětlil jakožto už stokrát, že: kopíruju: A především: za 20 let se prostě nemohou zásadně změnit návyky

Nechápu proč se píše 20 let? Romové v Čechách a na Moravě jsou jen 20 let????? A ti slovenští Romové teď u nás žili na Slovensku předtím také jen pár let????

Takže na odvyknutí neg. návyků dalších 20 nebo stovky let? tak potom opravdu nemůžou žít s námi, když jsou v podstatných věcech zcela jiní.
02. 09. 2011 | 10:32

NevericiTomas napsal(a):

nasranej ctenar: Co ode me cekate? Ze ten bordel budu obhajovat? Ja fusuju do stavebnictvi a architektury. A s klidnym svedomim vam reknu, ze tak jak mi vadi spinavej cikansek barak, vadi mi odporne smouli domky, kterymi primitivove zasi*aji krajinu a jeste jsou na to pysni. Cikani jsou jen stripek problemu s kulturou v teto zemi.
Jedine co rikam je, ze kdyz vidim, jak to chce cistit verbez v natelnicich, chce se mi blejt. Pro me jsou tihle bili stejnej odpad, jako cikani z gheta.
02. 09. 2011 | 10:32

žena napsal(a):

Dobrý den, pane Stejskale,
píšete: "za 20 let se prostě nemohou zásadně změnit návyky různých komunit vypěstovaná po desítky generací,"

Ale Romské návyky se prokazatelně mění:

"Vidíte, co se tady děje?" říká žena, když si sedá zpátky před dům a zapaluje cigaretu. "Tohle tu nikdy nebývalo, tohle ne. Aby se staří cikáni báli mladých."
http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=712344

Ovšem je pravda, že se zhoršuje vztah dětí k rodičům, a to je v hierarchii romské komunity velká změna.
http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=712585
02. 09. 2011 | 10:32

palivec napsal(a):

no pěkný kecy,ale skutečnost je taková,že nebezpečný sou bandy 10-15letejch cikánů.ty maj dost příkladů ve svým okolí,že přežít se dá i bez práce,tak jakýpak kydy,že chtěj cikáni dělat.kdyby chtěli dělat,museli by chodit do školy,něčím se vyučit,popřípadě vystudovat.vláda je v tomto směru naprosto impotentní a zamlžuje skutečnej stav věcí.my sme sice jako národ velký poserové,ale dojde to do situace,kdy si to lidi začnou vyřizovat sami,to bude teprv průser,todle je pohádka vo perníkový chaloupce.
02. 09. 2011 | 10:41

nasranej čtenář napsal(a):

NevericiTomas: aha, víc nemá co dodat. Jen snad jěště poděkovat za reakci. Takže díky.
02. 09. 2011 | 10:47

StandaU napsal(a):

Dobrý den, opravdu trefný komentář od člověka, jehož pracoviště nese jméno člověka, který nese velký podíl na současném stavu, tj na cikánských ghetech. Pane Spurný běžte bydlet do Chomutova, ulice Zahradní během několika málo dnů změníte názor. Cikáni v teplých dnech vysedávají před domy a jejich chování neumožňuje spát ani těm, kteří mají okna uzavřená. Takto radit můžou lidé, kteří nikdy, opakuji nikdy, nebydleli mezi cikány ale kteří rádi prosazují líbivá řešení pro tzv. zastánce lidských práv, takový Uhl, Havel a podobní mají velký podíl na současném marasmu české společnosti a mají ještě dnes tu drzost radit jak jednat s cikány, opravdu ale opravdu chucpe. Styďte se pánové, Fuj.
- Udatný Stanislav
02. 09. 2011 | 10:48

stejskal napsal(a):

Pane holubáři,

víte, kolik českých Romů, kteří zde žili před válkou, přežilo Hitlerův holokaust (s řadou z nich nebyl do té doby žádný problém, živili se jako drobní řemeslníci apod.)? Víte, v čem všem je rozdíl mezi nimi a těmi, kteří přišli na výzvu úřadů do etnicky vyčištěných Sudet po druhé světové válce, zpravidla z míst, kam civilizace v té době ještě nedolehla?

Problém je, že řada lidí vidí rozbitý barák, před nímž celý den sedí hulákající Romové (ne, že by rozbitých baráků s nicnedělajícími etnickými Čechy bylo málo, ale člověk si jich moc nevšímá) či romské dítě kradoucí v samoobsluze (ne že by kradoucích etnických Čechů bylo ...) a už má jasno. Nějaká sociologie, kulturní antropologie, historie mu to nebude komplikovat.

Paní ženo,

nezlobte se, ale já do té debaty znovu nejdu. Nemohu stavět své úvahy, analýzy apod. na tom, co řekne jedna žena našemu redaktorovi (byť by se mi to třeba zrovna hodilo do mého vidění světa). Pracuji s fakty trochu jinak.

Hezký den oběma.

Libor Stejskal
02. 09. 2011 | 10:56

žena napsal(a):

autor
"V této roli se ovšem neocitá jenom Milan Knotek – nečinně přihlíží většina společnosti včetně vrcholných politiků, což je vážný problém."

To není pravda. Máme tu už pár let i pozitivní diskriminaci:
Ministerstvo školství podporuje sociálně slabé romské studenty
21-09-2004 - ČTK

Ministerstvo školství podporuje v rámci jednoho ze svých programů romské středoškolské studenty ze sociálně slabých rodin. Letos a loni mezi ně rozdělilo deset milionů korun. Peníze od státu získalo zhruba 1000 žáků. Použít je mohou na zaplacení školného a cestovného, na stravování a ubytování, řekla dnes ČTK pracovnice ministerstva školství Marie Rauchová.

Stipendium by podle ní mělo mít motivační charakter; navíc umožňuje studovat těm žákům, jejichž rodiny by samy nebyly schopny je finančně podporovat. Stipendium se vyplácí na jedno pololetí a může dosáhnout až výše 7000 korun. Pro další pololetí o něj student musí žádat.

V prvním pololetí letošního roku ministerstvo podpořilo téměř 1070 romských středoškoláků, je to o něco méně než v předchozím roce. Ve druhém pololetí dostalo příspěvek 900 žáků. Úbytek stipendistů může být podle Rauchové způsoben tím, že někteří studenti ze školy předčasně odejdou.

O příspěvek na studium na první pololetí příštího roku mohou středoškoláci žádat prostřednictvím své školy v listopadu, uvedla Rauchová. Jejich přihlášku musí doporučit romský poradce nebo sociální odbor, kteří by měli znát finanční situaci rodiny.

Program podpory romských žáků středních škol existuje od roku 2000, kdy ho vyhlašovala Rada vlády pro záležitosti romské komunity. V prvním roce o něj projevilo zájem kolem 900 romských studentů, o rok později to bylo už přes 1500. Loni poprvé program zaštiťovalo ministerstvo školství.

http://romove.radio.cz/cz/clanek/20163
02. 09. 2011 | 10:57

nasranej čtenář napsal(a):

Tak znovu. Když se ptám na polorozpadlé domy Romů ne v ghetech, ale mezi domy nás, kteří se o ně staráme, tak to všem vadí. Ale já jsem se neptal, jestli to někomu vadí či ne, ale proč to tak je, když se tady psalo, že většina Romů je pracovitých a vidí to hned za rohem, že se druzí starají o svá obadlí. ???? Tak proč tomu tak je, když mají spoustu času a jsou do práce jak diví??? A když tu 8hodinovou každodenní práci nemůžou sehnat, proč nedělají na zvelebení svých domovů? Peníze asi maj, když se tady píše o automatech, mačetách, mobilech, satelitech a LCD......
Tak proč????
02. 09. 2011 | 10:58

NevericiTomas napsal(a):

> nasranej ctenar
No to jste mel nejak zareagovat. Souhlas/nesouhlas/sem blbec. Takhle nevim :-)
02. 09. 2011 | 11:04

nasranej čtenář napsal(a):

Kopíruju:Problém je, že řada lidí vidí rozbitý barák, před nímž celý den sedí hulákající Romové (ne, že by rozbitých baráků s nicnedělajícími etnickými Čechy bylo málo...

Na to, kolik je nás je to opravdu málo....., a no tkolik je Romů je to opravdu dost!!!

Ale jejich chování omlouvat, omlouvat, omlouvat...............njn

Chjo, no už fakt končím, jedu do práce, abych měl peníze na zaplacení WIFI, bych mohl psát dne některých své rasistické úvahy...a přitom bych chtěl, aby v tomto státě byl jen docela normální pořádek. Ne jen tam na vrchnosti, ale i dole, pořádek od nás normálních lidí.....
02. 09. 2011 | 11:06

žena napsal(a):

Pane Stejskale,

Ind Kumar Wishvanathan žije s Romy v Ostravě. Jako experta na romské problémy ho znají tmaví i bílí. Velmi často ho uznávají jak romské komunity, tak jejich sousedé z většinové společnosti, úřady, samospráva i policie.
A "Tohle tu nikdy nebývalo, tohle ne. Aby se staří cikáni báli mladých." - pronesla Romka.

Pro mě jejich věty o Romech znamenají a vypovídají víc než Vaše. Jen "Pracuji s fakty trochu jinak." je zajímavé. Kde Vy ta fakta o Romech berete?
02. 09. 2011 | 11:07

nasranej čtenář napsal(a):

NevericiTomas napsal(a):
> nasranej ctenar
No to jste mel nejak zareagovat. Souhlas/nesouhlas/sem blbec. Takhle nevim :-)

napsal jsem: aha, myslím, že to slůvko vyjadřuje vše. :-)Končím, letím na bus...
02. 09. 2011 | 11:08

NevericiTomas napsal(a):

Aha:-D
02. 09. 2011 | 11:18

stejskal napsal(a):

Mýlíte se, pane čtenáři,

já nic neomlouvám. Ani ve snu by mne to nenapadlo, proč také (to je cesta do pekel). Jen se snažím pochopit, abych si dokázal představit důvody takového chování a mohl uvažovat o tom, co by jej mohlo změnit (pravdivé konstatování, že řada Romů se chová velmi problematicky, mi nestačí. To vidím, nepotřebuji to pořád opakovat).

Proto si tak zásadně nerozumíme. Každý mluvíme trochu o ničem jiném.

Dobře, paní ženo.

Ta fakta beru z nejrůznějších pramenů (písemných, osobních setkání, jakož i nezprostředkované znalosti různých prostředí, kde žijí Romové). Poznatky pana Kumara Wishvanathana plně respektuji, je to člověk, který toho o problémech soužití Romů a bílé většiny ví v této zemi tolik, že mu málokdo může konkurovat (nejsou v rozporu s tím, co jsme napsal já. I když si to možná myslíte).

Libor Stejskal
02. 09. 2011 | 11:32

Gru napsal(a):

Žena

Kde pan Stejskal svá fakta bere a že s nimi pracuje "trochu jinak"? Inu, pan Stejskal je režimní novinář, což vysvětluje mnohé.
Tady informace od nerežimních novinářů: existuje agentura Stratfor.com, takový "think tank", který je bohatě využívaný nejen předními médii, jako třeba NYT či WP, ale i US vládou, která Stratforu občas dá zadání např.: vypracujte, proč máme bombardovat továrnu v Somálsku..." Stratfor občas, zřejmě z marketinkových motivů, uvolní nějakou analýzu i pro využití zdarma. Pamatuji, že šlo za celou dobu o 2 analýzy týkající se ČR. První konstatovala, že akce "Děkujeme, odejděte" má úzkou základnu a ztroskotá (splnilo se). Druhá byla o matiční ulici: Po odchodu Srbů z Kosova začaly v Kosovu etnické čistky, během nichž tamní Albánci vyháněli a zabíjeli jiná etnika, mezi jinými i Romy (kterým ovšem říkali a říkají nadále Cikáni, stejně jako jejich US sponzoři). V Budapešti sídlící romská lidskoprávní organizace Roma Right Watch si ve Washingtonu stěžovala na zacházení s jejich etnikem v Kosovu, narazila však v zahraničním výboru Senátu na odmítnutí s tím, že zájmy kosovských Alabánců mají větší prioritu. Na námitku, jak tedy budou před svým etnikem vypadat, když je nedokážou ochránit, dostali tento tip: tam máte v ČR Matiční ulici, to je dostatečné téma.
Tak to jsem četl na Stratforu a necelý týden na to najednou začala aféra kolem Matiční.
02. 09. 2011 | 11:33

pepa napsal(a):

líbí se mi, že jsem etnickej čech. s čím další přijdou romofilové? cigáni jsou od přírody líní a zlodějští. nebojí se použít "férově" násilí. kde je cigán, tam je velkej potenciál vzniku problémů

proč existují taky etničtí češi, kteří se jich tak vehementně zastávají (sami ovšem jejich svinstvo přímo nezažívají)? co to je za agendu? je protěžování cigánů, jejich podpora nějakej nástroj na udržování napětí ve společnosti? je to nástroj na odvádění pozornosti od důležitejch problémů, třeba tunnelingu našimi vládci?

proč se ČR stala odkladištěm cigánů z celýho regionu (za SR sem za posledních 10 let dorazilo na desetitisíce)

romofilové by si měli uvědomit, že i papinák jednou může vybuchnout, když tlak je moc velkej
aby je to taky nesmetlo
02. 09. 2011 | 11:45

šlapka napsal(a):

žena
Já cestou městem někdy potkám i dvě staré cikámky. Nabízejí hádání z ruky.
Ale na vaše zdroje informací fakt nemají :

"...A "Tohle tu nikdy nebývalo, tohle ne. Aby se staří cikáni báli mladých." - pronesla Romka. Pro mě jejich věty o Romech znamenají a vypovídají víc než Vaše..."

Afektivní vnímání reality je nebezpečné tím, že může přerůst do hysterie.
Zejména jsou k tomu náchylné ženy středního věku - v období , kdy vstupují do menopauzy.
Taky osobní zkušenosti /ne mé, ani staré cikánky...lidé z příbuzenstva./

pepa
Musíte si uvědomit, kdo ve SKUTEČNOSTI do toho ohně přikládá.
Romofil je zajímavé označení.
Existuje i označení romofob ?
02. 09. 2011 | 11:51

pepa napsal(a):

šlapko, kdo podle tebe ve skutečnosti do ohně přikládá? zajímá mě to, dík
02. 09. 2011 | 11:55

žena napsal(a):

Gru

Pan Stejskal Napsal: A především: za 20 let se prostě nemohou zásadně změnit návyky různých komunit...
nasranej čtenář: Nechápu proč se píše 20 let? Romové v Čechách a na Moravě jsou jen 20 let????? A ti slovenští Romové teď u nás žili na Slovensku předtím také jen pár let????
A odpověď pana Stejskala si lze přečíst nad Vaším příspěvkem.

Holt kdo umí (vybruslit), ten umí. Novinařina je novinařina, ta se taky nemůže zásadně změnit :-(
02. 09. 2011 | 11:55

žena napsal(a):

šlapka

A kdo je pro Vás relevantní k podávání informací o životě Romů?

Pro mě je nepochopitelné, že v Agentuře pro sociální začleňování v romských lokalitách nepracují pouze Romové a Romky, stejně tak v Radě vlády pro záležitosti romské menšiny a ve všech neziskovkách zabývajících se integrací Romů. Nezaměstnanost Romů je zásadní problém, proč jim majorita nenechá tato místa.
02. 09. 2011 | 12:06

Karel napsal(a):

Stejskal není jen režimní novinář, ale především novinářská k...čka a CENZOR!!!
02. 09. 2011 | 12:10

Gru napsal(a):

Karel

Inu, je to poněkud raritní zjev, neboť na zahraničních fórech jsem např. neviděl administrátora diskutovat politická či umělecká témata, nýbrž pouze hlídat úroveň prostředí.
Zde diskutující a "editující" pan Stejskal plní roli rozhodčího, který současně hraje v barvách jednoho z posuzovaných družstev. Raritní.
02. 09. 2011 | 12:18

nabozenstvi je opium lidstva napsal(a):

kde se tady dava zaporna karma
02. 09. 2011 | 12:26

Občan napsal(a):

Tak Kumar je specialista na Cikány, protože si vyřval satelitní potěmkinovské mikroghettíčko pro bezproblémové Cikány a bílé v Ostravě a v nějaké osadě zachránil lavičku, aby měli kde posedávat mladí a nerušili řevem staré.
No tak jo. Myslím, že s ním budou na severu Čech rychle hotoví, s Kumarem. Tam to asi svými nasertivními kecy neuklidní. Ale je dospělej...
02. 09. 2011 | 12:35

žena napsal(a):

Pane Spurný,

když jste sem dal tento blog, prosím Vás, abyste ve svém příštím blogu popsal i vstřícné chování majority k Romům:
- zmínil pozitivní diskriminaci a kolik peněz bylo investováno,
- kolik peněz celkem šlo na Romskou integraci z Evropských fondů
- a kolik ze státní kasy,
- zmínil, že Agentura pro sociální začleňování pracuje na Šluknovsku od r.2008
- zmínil, kde všude Agentura pro sociální začleňování pracuje a s jakými financemi disponuje
- zmínil, že máme Radu vlády pro záležitosti romské menšiny a na kolik daňové poplatníky přijde

Děkuji. Část lze dohledat např. při vygooglování dotace na Romy
02. 09. 2011 | 12:40

šlapka napsal(a):

pepa
Tak existuje kromě označení člověka jako romofila i nálepka romofob ?
Já se ptala dřív.
:))
Pod kotel přikládá ten, kdo krade budovy, ve kterých jsou umístěny kotle. Ne ten kdo krade dříví.
----------------------------------
žena
No - a máme desetitisíce policajtů, tisíce vyšetřovatelů, tisíce soudních úředníků, stovky soudců a státních zástupců - vše pěkně za erární...za stovky miliard erárního...
A sedí pár strejců za korupci v rozsahu několika milionů, maximálně desítek milionů.
Taky zajímavá efektivita, že ?
Možná že by se měly spíše zrušit tyhle instituce, než ty agentury. Vaší logikou.

Otázkou je, co je pro společnost nebezpečnější. Jestli krádež portmonky či házení petek z okna na chodník může multiplikačně negativně ovlivnit ducha a chování celé společnosti...anebo jsou to kriminální činy jiného kalibru, které naopak ve svých negativních multiplikačních "efektech" mohou být příčinou maligního chování, popřípadě nekonání či alibistického konání jedinců a institucí.

Anča Hlupačka a Lojzek Retard však potřebují viditelného nepřítele. Oni těm kriminálním činům vyššíhomkalibru totiž ani nerozumí. Ono i kdyby se na ně přišlo, tak stejně nepochopí o co šlo, a jaké z toho vyplynuly konsekvence i po jejich matriální život a duchovní přežívání.
Nejlepší je, pokud je nepřítel odlišný hned na první pohled.
Ale někdy jsou Anča Hlupačka a Lojzek Retard tak na tom mizerně, že je třeba nějakých jednoznačnějších symbolů.
Například pěticípé žluté hvězdy.
Nebo růžové nášivky.
A tak.
02. 09. 2011 | 13:24

ali napsal(a):

milý Dalimíre
je hezké, že jste sice nikdy komunistou nebyl, jak tvrdíte, ale co já o Vás vím, krom toho, že jste Dalimír? Mně stačí, že je propagujete. Pro mě prostě bolševik a komouš zůstávají nepřijatelní.
Co se cikánů týče, to je problém velký, se kterým si neví rady ani sami cikáni. Myslím, že to jsou reinkarnované duše z holokaustů, které si odčiňují svá utrpení tím, že už se nenechají dál ponižovat a vraždit. Proto tak řádí a vybíjí si ta utrpení tímto způsobem.. :o)
Ale teď vážně. Štve mě, že se romská otázka svádí na všechno možné. Ale jak jsem psala, nechápu, proč cikáni nepodnikají v tom, co umí nejlíp. V muzice (která je mimochodem krásná), mohou upřednostňovat v módě cikánské prvky, myslím, že krásné cikánečky by měly krámky plné chtivých zákaznic, v řemeslech jako jsou opravy různých věcí, kočárků, kol, oprava bot, nebo učit svůj jazyk, abychom mohli více proniknout do jejich kultury. Je škoda, že v každém městě, či vesnici nejsou takové cikánské obchůdky. Vždyť i cikánská hospoda by byla pecka. To jsou samé thaiské, čínské, indické, italské, řecké a já nevím jaké ještě hospody, ale cikánská hospoda není. K tomu výklad z karet, z ruky či křišťálové koule, to je fuk, neboť dnes je vykládání hit a spousta lidí na to chodí. Nevěřím, že by se neuživili a že by to neuměli. Jenže jim to asi nikdo nenabídl, nikdo s tím nápadem nepřišel, nikdo jim nepomohl to realizovat. Místo toho jen kecy, kecy, kecy, přídavky, aby byl klid, a když se něco semele, tak nás odsoudí, jako rasistický národ.
02. 09. 2011 | 13:34

stoppa napsal(a):

Nevím, jestli k pojmu cikánomil je nějaký tvar vyjadřující opak.
Vím jen, že manipulace která tvrdí, že pod kotlem přikládá ten, kdo krade budovy, ve kyterých jsou rozmístěny kotle a nikoliv ten, kdo pouze krade dříví, je čirá demagogie.
Ančiny a Honzové ani nemusejí svou potřebu nepřítele ani nijak propagovat, on se vnucuje nepřehlédnutelně sám, a je jako takový vnímán i sofistikovanějšími účastníky.
Myslím, že rafinované kriminální činy, které jsou natolik důmyslné, že je naivní tuzemec ani po vysvětlení kdejakou šlapkou stále moc nechápe, jsou vnímány podstatně méně negativně, než fyzická přepadení sociálními vyloučenci - na tom není nic moc divného.
02. 09. 2011 | 13:39

stoppa napsal(a):

Ali

Vykládání z křišťálové koule! Copak nevíte, že za tím účelem je v této zemi zřízeno ministerstvo, které je jediné opravněné z koule vykládat?
02. 09. 2011 | 13:43

žena napsal(a):

šlapka
"Možná že by se měly spíše zrušit tyhle instituce, než ty agentury. Vaší logikou."

Uveďte, prosím, kde jsem kdy psala o nějakém zrušení. Vážně by mě zajímalo, kde jste něco takového ode mě četla.
------------------------------------

Pane Spurný,

ještě, prosím, zmiňte, že Agentura pro sociální začleňování v romských lokalitách je jedním z odborů Sekce pro lidská práva při Úřadu vlády ČR. A taky jaké kroky podnikla na integraci Romů na Šluknovsku a jaké kroky na integraci Romů podnikli místní starostové a kolik čerpali dotací. Majorita je ve většině případů vůči Romům vstřícná a lze to i doložit.
02. 09. 2011 | 13:48

Občan napsal(a):

To Šlapka:
Ten, co krade to dříví, krade také ty kotle a nosí je tomu co mu patří ten barák. V zájemné symbióze pak pod kotle pilně přikládají a čekají, co to udělá. A když to něco udělá, jsou velmi překvapení a kníkají, že tohle ale fakt nečekali.

Ono je to tak, milej šlapko (a vždycky bylo) - s malými zloději se lidé vždycky vypořádali tak nějak po sousedsku. Pravda, někdy definitivně, ale to je holt život a krást se nemá. S velkými zloději to je složitější, protože nejsou tak snadno dosažitelní - ale zase, když se jim lidé dostanou na kůži, jich většinou visí víc pohromadě, nebo je vyházejí z oken, nebo je jen zmlátí a vyženou; to je různé, podle doby a míry dožranosti obyvatestva.
02. 09. 2011 | 13:49

Občan napsal(a):

To žena:

Mi vrtá furt hlavou, co Vy s tou agenturou máte co činění :o))
02. 09. 2011 | 13:51

žena napsal(a):

Občan
Naštěstí vůbec nic :-) Mně zas vrtá hlavou, že přestože Agentura na Šluknovsku pracuje od r. 2008, až teď dochází k:

Děčín - Napjatou situaci ve Šluknovském výběžku by mohly uklidnit speciální romské hlídky. Ty úspěšně fungují v nedalekém Děčíně a místní strážníci si jejich pomoc chválí. "Jsou to vybraní zástupci romské komunity, kteří disponují dostatečnou občanskou autoritou a jsou příkladem pro ostatní Romy," vysvětluje zástupce ředitele děčínské městské policie Tomáš Pavlík. Své zkušenosti teď děčínští strážníci nabízejí i starostům měst, která mají problémy s rostoucí romskou komunitou.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/134612-pomuzou-na-sluknovsku-romske-hlidky-v-decine-se-osvedcily/
02. 09. 2011 | 14:01

ali napsal(a):

stoppa
:o), no, to je sice hezký, ale neumí to jako cikáni..v tom je ten problém. Cikáni nevyužívají svůj potenciál, takže dochází k tomu, k čemu dochází..každý je zodpovědný sám za sebe, včetně cikána. A jestliže cikánští aktivisté dokážou psát blogy, jak jsou nepochopení a my rasističtí, tak ať se jdou bodnout!!! To je jen podněcování nenávisti. Kterej aktivista se pochlubil, co sami cikáni dokázali, bez toho, aniž by dostali od jiných? A je jedno, jestli peníze nebo nějaké naturálie..kurňa já mám vztek :o)
02. 09. 2011 | 14:04

Koky napsal(a):

Od bratrů Slováků se můžeme dozvědět třeba toto:
cigáni ve svých na černo vybudovaných dědinách likvidují porost ve Slovenském ráji. V zimě aby neumrzli. Protože ale cigán nebude ohýbat hřbet, zůstávají po nich metr vysoké pařezy. Nebo jak si na východním Slovensku šli ukradnout psa, aby si ho mohli ugrilovat, a když ho majitel bránil, tak ho zvraždili.
K článku:
http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=712344
Byl jsem nad Bardějovem pár roků poté, co se odtamtud odstěhovala zmiňovaná cigánka. Měl jsem z toho tenkrát kulturní šok:
cigánská osada připomínala jedno velké smetiště-spáleniště, domky - vlastně kotce, často bez střechy, rozměr 4x4m, mezi těmito kotci probíhaly 2 dráty 220V. Po zdech a mezi nimi poletovaly spoře oděná cigáňata. Osada byla z jedné strany ohraničena potokem - spíše žumpou a na druhé straně břehu pro ně zlí bílí občané ČSSR stavěli nové krásné domky, na které si málokdo v té době a i dnes mohl vydělat. Od tamtud přišla zmiňovaná paní s rodinou na sever Čech. Takový malý velký skok z doby kamenné do industriální společnosti. BTW: chtěl jsem to tenkrát (r. 1977) vyfotit, bylo mi to však násilně znemožněno lidmi, trpícími autocenzurou.
02. 09. 2011 | 14:18

žena napsal(a):

autor
"V této roli se ovšem neocitá jenom Milan Knotek – nečinně přihlíží většina společnosti včetně vrcholných politiků, což je vážný problém."

Vláda České republiky přijala svým usnesením ze dne 14. června 2000, č. 599 Vládní koncepci romské integrace,...
http://www.kr-stredocesky.cz/portal/odbory/socialni-oblast/romska-integrace/

Doufám, že sepíšete na dané téma pravdivější blog i s konkrétními návrhy řešení. Podle mě jste svým zde uvedeným výtvorem jen potvrdil Vaše:
"...ocitne-li se před námi nějaký vážný problém vyžadující promyšlené řešení, vyrojí se vždy více než malé množství mudrlantů, kteří sice žádné promyšlené řešení nenavrhnou, zato začnou rozvíjet nebezpečně radikální pseudofilozofické úvahy."
02. 09. 2011 | 14:57

šlapka napsal(a):

stoppa
Právě takoví "našinci" jsou kořenem všeho zla. To oni tvoří, tváří, platí si a "volají k zodpovědnosti" instituce.

To už radši Lojzka Retarda a Anču Hlupačku. Pokud spolu nezplodí potomka...tak ať si klidně chroupají u Novy brambůrky a pořvávají po cikánech.

Diskuze nemá cenu.
Pohybujeme se v rozličných modech popisování skutečnosti.
Howgh.
02. 09. 2011 | 15:19

šlapka napsal(a):

žena
Vám musel někdo z těch agentur šlápnout na kuří oko.
Poslyšte - proč vy vlastně nejdete pracovat do nějaké té agentury ? Mohla byste se dozvědět konečně odpovědi na ty své otázky, které sem adresujete coby výzvy a navíc byste mohla pozvednout jejich efektivitu...

Když tak nad tím uvažuji...vy se vlastně chováte stejně jako ty agentury /až na to, že asi nejste příjemcem žádného daňového transferu - předpokládám , že žijete z prostředků generovaných i rozdělovaných mimo sféru veřejných rozpočtů - doufám že se nemýlím - protože jinak by to bylo velmi komické..../

Nebylo by to lepší využití času ?
02. 09. 2011 | 15:24

jin napsal(a):

Teď jsme jen utiskovaná většina,ale za jak dlouho budem utiskovaná mšnšina,která bude muset vydělat na sebe a ještě na většinu ???
02. 09. 2011 | 15:38

žena napsal(a):

šlapka

Jsem nemocná, tak si čtu a reaguju. Jinak jsem profesí programátorka, práce mě baví, s veřejnou správou ani s žádnou neziskovkou nemám nic společného a do žádné agentury se nechystám :-)

S Agenturou jsem reagovala na autorovo:

"V této roli se ovšem neocitá jenom Milan Knotek – nečinně přihlíží většina společnosti včetně vrcholných politiků, což je vážný problém. Topolánkova vláda alespoň plánovala zřídit cosi jako úřad pro vyloučené lokality, který by dostal peníze, kompetence a poskytoval by podpůrný servis starostům. Petr Nečas ale celou věc zarazil. Situaci sociálně vyloučených tak neřešíme a namlouváme si, že sama od sebe časem nějak vyšumí. A když už někde hrozí nějaký násilný konflikt, tak tam na nějakou dobu pošleme těžkooděnce, aby se zabránilo nejhoršímu."

Celý tento blog mě poněkud nadzvihl a tato pasáž obzvlášť. Ale to se stává, jsem ve Vámi zmiňovaném období :-)

Jsem zvědavá, jestli pan Spurný napíše ještě na téma integrace Romů a zmíní tam i vstřícnost majority a navrhne nějaké konkrétní kroky.
02. 09. 2011 | 15:42

jin napsal(a):

Kdo chce řešit tenhle problém by neměl sedět v Praze v kanceláři,ale "bydlet" přímo mezi nimi.Havel když viděl ta posraná schodiště, plné sklepy a hromady pod okny,tak se raděj vytratil !Nic mu,ale nebránilo v tom ,aby se jich zastal při návrtu za sociálníma dávkama do Anglie,aby je ještě dostali i u nás !!!Řekl:"Přece nebudem špiclovat své občany".To bylo schvalování podvodu a ze svého by takový balík nevyhodil !!!
02. 09. 2011 | 16:04

pepa napsal(a):

šlapko, v daném kontextu romofob neexistuje.
ok, beru, že jistí developeři jsou prasata, to je fakt. ale oni podobně kupříkladu vytlačují i důchodce a další tzv" etnické".
jistě, touhle úvahou se dostaneme k vrcholné politice a je fakt, že za nárůst problému mohou všechny vlády od rozdělení republiky.

to ale nic nemění na faktu, že cigáni sami o sobě jsou líní, kradou a představují potenciální problém. pokud existují 2 % výjimek, tak takové výjimky zapadají. přesto ti, podle romofilů a pseudohumanistů-pozérů, případně vyčůranejch oportunistů, "etničtí" rasisti tyhle výjimky uznávají a nemají s nimi vůbec žádné problémy.
02. 09. 2011 | 17:08

žena napsal(a):

autor
"Situaci sociálně vyloučených tak neřešíme a namlouváme si, že sama od sebe časem nějak vyšumí."

Příklady, že tomu není tak, jak píšete:

Náklady Agentury na provoz, tedy cca 27 milionů korun ročně, jsou řádově odlišné od finančních prostředků, které jsou vynaloženy na služby a ostatní opatření, které také díky Agentuře získají na projekty neziskové organizace, města a další. "Tyto finanční prostředky ročně přesahují stovku milionů korun, a to jsou přímé peníze do služeb, do práce s klienty na místní úrovni. Podpora agentury je jakousi přidanou hodnotou k těmto přímým penězům, ovšem o řád nižší,” uvádí na pravou mírou fámy o stovkách milionů, které tečou na provoz Agentury pro sociální začleňování Martin Šimáček.
http://www.romea.cz/index.php?id=detail&detail=2007_10223

Obce mohou žádat o dotace pro některé lokality obývané Romy
20-10-2009 - Alena Adámková, Kateřina Rózsová-Horálková
Dům v tzv. brněnském Bronxu (Foto: Jana Šustová) Více než půl miliardy korun má směřovat na projekty do takzvaných sociálně vyloučených romských lokalit, což jsou místa, kde žijí Romové v jakýchsi ghettech odloučeni od většinové společnosti. Peníze jsou určeny například na investice do sociálních služeb, nebo do komunitních center.

Výzvu vyhlásilo Ministerstvo práce a sociálních věcí. "Do výzvy se mohou s projekty hlásit obce, svazky obcí a nestátní neziskové organizace do 30. června 2013. Výzva se netýká hlavního města Prahy," upřesnila mluvčí ministerstva práce a sociálních věcí Štěpánka Filipová.

Filipová také vysvětlila, na co jsou tyto prostředky určeny: "Na investice do sociálních služeb, například na odborné sociální poradenství, nízkoprahová zařízení pro děti a mládež, terénní programy, krizovou pomoc, kontaktní centra či takzvané domy na půli cesty. Dále mohou být využity jako investice do komunitních center a dalších činností v sociálně vyloučených romských lokalitách."

Seznam lokalit, na které se projekty vztahují, jsou součástí vyhlášené výzvy. Částka přesahující 557 milionů korun bude čerpána z prostředků Evropského fondu regionálního rozvoje a státního rozpočtu.
http://romove.radio.cz/cz/clanek/22846

Záměr ministerstva školství investovat 250 milionů korun z fondů EU na pomoc zejména romským školákům
http://www.istrejcek.cz/text/338-zamer-ministerstva-skolstvi-investovat-250-milionu-korun-z-fondu-eu-na-pomoc-zejmena-romskym-skolakum-cast-verejnosti-vnima-jako-diskriminacni-vuci-ostatnim-detem-jaky-je-vas-nazor

Další příklady získáte, jak už jsem uváděla vygooglováním dotace na Romy
02. 09. 2011 | 17:46

šlapka napsal(a):

pepa
"Někteří cikáni" - tak je to přesnější.
Ta 2 % jsou vylhaná nebo vytažená z rukávu.

Včera jsem šla brzo ráno ven - před 7 hodinou jsem po cestě potkala 13 cikánů, kteří zařezávali na výkopu kanalizačního řádu.
Kolem 13 hod jsem byla svědkem zajímavé události.
K jednomu takovému výkopu přijelo aosobní auto jedné známé české firmy - luxusní auto - z něj vylezl chlápek a vyplatil nějakou sumu peněz bělochovi , který přijel Octavkou, ten předal o něco menší sumu jednomu z cikánů a ten začal vyplácet jednotlivé cikány.

Bohužel to, co se událo před tím - někde v kanclu nevím.

Jistě že je to jednotlivost.

Stejně je ale jednotlivost i to, že nějaký pomatený grázl vytáhne mačetu...
----------------------------------------------------------------------------
žena
Tak přeji brzké uzdravení.

Zřejmě se z vás nevědomky stává odbornice na začleňovací agentury.
No - zkuste když tak taky vyšťárat něco na jejich obranu - stejně důkladně jako argumenty proti nim...a může to být docela kus práce ve směru osvěty hloupějšího části občanského spektra, mezi kterou samozřejmě řadím sebe.
02. 09. 2011 | 18:09

žena napsal(a):

šlapka

Díky. A argumenty pro Agenturu pro sociální začleňování v romských lokalitách:
Poslání Agentury

Agentura je nástrojem Vlády ČR k zajištění podpory obcím v procesu sociálního začleňování.

Agentura pro sociální začleňování podporuje obce a města, aby mohly plnit svoji funkci - zajišťovat či pomáhat zajistit všem občanům rovný přístup ke vzdělávání, bydlení, zdravotní péči, zaměstnání, sociálním službám a bezpečí.

Agentura podporuje taková opatření, která pomohou samosprávám v procesu sociální integrace obyvatel ohrožených sociálním vyloučením a v rozvoji sociálně vyloučených lokalit v kontextu a zájmu celé obce/města a všech jejích občanů.

Posláním Agentury je propojovat subjekty na místní úrovni tak, aby spolupracovaly při sociálním začleňování. Agentura podporuje nadresortní přístup a propojování působení veřejné správy a neziskového sektoru.

Agentura pomáhá obcím a místním subjektům zejména v těchto oblastech:

- v zajištění služeb na podporu vzdělání, podporu zaměstnanosti, sociálních služeb a sociálního bydlení, a zajištění infrastruktury pro tyto služby

- v čerpání prostředků z evropských strukturálních fondů, státního rozpočtu, krajských dotačních programů a dalších zdrojů;

- v komunikaci s ústředními orgány státní správy, zejména resorty, které mají sociální začleňování v gesci; z podnětů při práci v lokalitách Agentura formuluje návrhy v oblasti legislativy, dotačních titulů, sociálních politik, apod.
http://www.socialni-zaclenovani.cz/vize-a-poslani
-----------------------

Já osobně bych ráda viděla, kdyby v Agentuře pracovali samí Romové a Romky. Proč tomu tak není, nevím.
02. 09. 2011 | 18:28

Holubář napsal(a):

Milý pane Stejskale a milá šlapko,
je mi úplně ukradená spousta věcí, dovolím si vybrat jen namátkou.

Stejskal:
- je mi v aktuálních souvislostech úplně lhostejné, kolik Cikánů zahynulo za okupace. Se současnou situací, kdy se s Cikány v sousedství skoro už nedá žít, to nemá naprosto nic společného. Má to aktuálně stejný význam, jako např. posuzovat, kolik Britů se podílelo před více než sto lety na zřizování koncentračních táborů v Jižní Africe a vyvozovat z toho nějaký vztah k Britům současným - tedy význam žádný.
A ausgerechnet zrovna mě obviňovat z neznalosti sociologie a dějin je humorné - vždyť o mém vzdělání a praxi v těchto oborech nemůžete tušit ani to nejmenší. Trochu méně sebejistoty z vaší strany by možná někdy také neškodilo, uchránil byste se trapasů.

šlapka:
- u vás je to podstatně jednodušší. Zatímco názory pana Stejskala, ač s nimi přečasto nesouhlasím, mě přece jen zajímají (on je trochu "magor" v tom dobrém slova smyslu), vaše názory a texty jsou mi úplně ukradené celé, neb jste jen demagog, a to nikoliv ve starořeckém slova smyslu. To věčné obviňování názorových odpůrců z nacismu je vaše oblíbená figura se snahou vyprovokovat :-).
- Jasně, že je třeba pohrozit etablovaným politickým subjektům, které na řadové občany zvysoka kálejí, případnou volbou extrémních stran. Je to zřejmé i ze současného vývoje na Šluknovsku - jen co občanům došla trpělivost a projevili vlastně jen náznak nějaké akceschopnosti, mohou se politici ztrhat snahou problém hasit. Je z toho zřejmé, že občané by měli ještě přiložit....A vzduch se opravdu poněkud vyčistí, uvidíte.

Nu a obecně je legrační, jak oba nejen postrádáte smysl pro humor, ale jak s chutí překrucujete fakta. V mé doměnce o "jiném živočišném druhu" nebyl ani náznak hodnocení, zda jde o druh vyšší nebo nižší. Vy jste si to automaticky vyložili (šlapka především) po svém.
Je to dost podobné, jako se nasral řecký premiér na českého prezidenta, který nevyslovil nic jiného, než popis viditelné skutečnosti - a milý Řek si to ve své vztahovačnosti vyložil po svém.
Zajímavé je i to, že jste sami automaticky začali chápat Cikány jako druh nižší - čím to asi bude?
V případné diskusi bych já sebe a Cikány chápal spíše jako mimoběžky - kromě podobného fyziologického základu (krevní oběh, zažívací trakt atd.) máme společného vskutku pramálo.
P.S.:
Osobní zájmeno "my", milá šlapko, se vztahovalo na mne a nick Koky. Jsou-li osoby dvě, je množné číslo na místě, věřte nebo ne (B. Havránek - A. Jedlička, Česká mluvnice, SPN Praha, 1988). A použil jsem (též zcela správně) malá písmena - na rozdíl od vás. To jsou z vaší strany jen obvyklé a laciné triky, které salónní gentlemann bere s nadhledem.
Takže trochu studia, kadete/kadetko, a bude to dobré. Do toho, děvče/chlapče!
:-)
02. 09. 2011 | 18:54

stejskal napsal(a):

Dobrý večer, pane holubáři,

omlouvám se, spletl jsem to. Ta moje replika nebyla určena Vám (u Vás nebylo co replikovat), ale reagoval jsem na text pana Nasraného čtenáře z 02. 09. 2011 | 10:32. Ještě jednou se omlouvám.

Libor Stejskal

P.S. Dotyčný napsal: "Nechápu proč se píše 20 let? Romové v Čechách a na Moravě jsou jen 20 let????? A ti slovenští Romové teď u nás žili na Slovensku předtím také jen pár let???? Takže na odvyknutí neg. návyků dalších 20 nebo stovky let? tak potom opravdu nemůžou žít s námi, když jsou v podstatných věcech zcela jiní." Ze všech českých a moravských Romů přežilo holokaust jen pár stovek (přesněji řečeno stivěk pět, mezi jejich potomky patří např. pan Holomek a celá řada dalších příslušníků romské inteligence). Jaká byla situace před válkou, po ní a proč je řada nově přišedších Romů zejména ze Slovenska v odlišné situaci, jsme se snažil vysvětli ve svém vstzpu, který jsem Vám mylně adresoval v 10:56.
02. 09. 2011 | 20:54

camponotus napsal(a):

Pane Spurný, jak jste přišel na to, že se konaly rasistické pochody? Mám pocit, že si pletete Dalmácii s decimálkou!
Občané pouze dávají najevo, že strana a vláda neumí řešit nazrálé mezilidské nesrovnalosti v chování některých skupin obyvatel. Byly vymyšleny drakonické zákony na ochranu menšin, ale zcela je pohrdáno těmi většinami a tak se nedivte, že se proti tomu brání. Proč se nekonají shromáždění proti Číňanům, Vietnamcům a ostatním etnikům, ale jen vůči tomu jednomu? Historie se bude opakovat a podle dialektického zákona spirálního vývoje společnosti na rozevřenější a dokonalejší spirále, takže se můžeme dočkat i situace, kdy to rozpočtovými škrty zdecimovaná policie nebude zvládat a lid si udělá koečně pořádek podle selského rozumu a ne podle ignorantů na špičce ledovce.
02. 09. 2011 | 22:18

Jamima napsal(a):

Dobrý večer, jen tak naokraj k těm dvaceti letem o kterých tady psal pan Stejskal a o nemožnosti se za takovou dobu přizpůsobit: Romové to nestihli - ale Vietnamci to stihli.....jejich děti patří ve školách k nejpilnějším dětem, jazykovou barieru měli jen rodilí Vietnamci, jejich děti nastupují do škol naprosto jazykově vybaveni, s běžnými návyky jako děti z majority. Holt kdo chce, hledá cestu jak to udělat, kdo nechce, hledá argumenty proč to nejde.....
Ke Kumáru Visnavatanovi asi toto - jednou jsme s ním měli jakési jednání. Choval se nesmírně arogantně, samé: "chceme, dejte, musíte, oni za to nemůžou"..... majorita je pro něj zlo a vykořisťovatelé. Jestli mám já podle některých výroků pana Stejskala rasistický pohled na Romy, pak je Kumár Visnavatan rasista jako pr.se......
02. 09. 2011 | 23:18

kočka šklíba napsal(a):

Diskuze opravdu pestrá. Já mám s cikány spíše špatné zkušenosti, a to už od dětství, jak jsem psala pod jiným blogem, nicméně bych nebyla schopna takových rasistických názorů, jak se to zde jimi jen hemží. Pro kritiky, ano bydlela jsem poměrně blízko těchto lidí, v jedné pražské ulici, ale je pravda, že před rokem 1989. Nyní je to asi o hodně horší.
Můj názor je, začít s dětmi, generace od plus mínus 12 let je už ztracená (jsem si vědoma, že 12 let jsou rovněž děti, ale mám možnost je sledovat na Žižkově a nástupem puberty už asi moc výchovných prostředků neexistuje, vzhledem k jejich rodinnému prostředí).
Jenže, a to souhlasím s některými zde, je nutné nějak začít, ptz tenhle problém se nedá vyřešit jen represí. Samozřejmě, kriminalitu trestat, jenže jak? Vždyť policie nestačí na žádnou tzv. drobnou kriminalitu. A té se cikáni dopouštějí převážně.
Dávky, odebrat, někteří navrhují. A ti lidé budou poté podle vás dělat co? Když nebudou mít ani ty dávky, tak budou krást a ohrožovat okolí ještě více. Takže dávky ano, ale nějak vázané na výchovu dětí. Opravdu výchovu, tzn. minimálně docházku do školy, a možná pozitivně, nějakým způsobem reagovat naopak na úspěchy jejich dětí. Je to přece v zájmu nás všech. Když odeberete dávky, stejně budete muset nějak zajistit jejich alespoň základní potřeby. Na Slovensku jim rozdávají základní potraviny, v 21. století, ale jejich osady, to je snad srovnatelné se slumy.
Myslím, že je nejvyšší čas skutečně něco začít dělat, ptz poslední generace cikánů, co ještě alespoň nějak pracovaly, by mohly pomoci.
Až zde budou jen ti, co zažili období po roce 1989, kdy tu máme slovy myslím Teryho: "máme demokracii ne vole", takže ani škola, ani práce, ani snaha o bezproblémové soužití se nenosí, pak už bude opravdu pozdě. Těch pár procent cikánů, kteří jsou slušnými občany to nevytrhne. Gheta to nevyřeší, těžkooděnci také ne.
A stejně jako nevěřícímuTomášovi, se mně zvedá žaludek z těch holohlavců. To je čistý nacismus. Te´d vám to může připadat oprávněné, ty jejich činy(holohlavců), ta jejich hesla, jenže tím to neskončí.
A navíc, necháváme se tady v podstatě opít rohlíkem, myslím si, že těm gr...ům ve vládě a podobné lůze to naprosto vyhovuje. Tahle situace. Myslím, že Kalousek s Drábkem a dalšími si mnou ruce jak nasměrovali hněv a frustrace lidí proti cikánům a oni nás přitom, tihle megazloději dokonale přizpůsobení, jak jednotlivce, tak stát, okradou spolu s kamarády, sponzory a nadnárodními hráči o miliardy. A my jako debilové jsem jim na to skočili. My všichni, ale vy co zde pořád omíláte jak moc se tratí na dávkách (ač chápu rozhořčení zaměstnaní vůči nemakančekové) , uvědomte si konečně, že o 100x, 1000x víc nás všechny okrádají gauneři tam nahoře.
03. 09. 2011 | 02:10

tomas napsal(a):

to kocka, souhlas, frustrovane obyvatelstvo se zacina obracet proti tem, na ktere dosahne. na utok na bastilu, strakovu akademii, zatim ne. jenom jista perspektiva - v hojne citovanem clanku se pise o ubytovne, kde pracuji pouze tri lide ze zhruba dvou set. ty dve stovky neprizpusobivych vyinkasuji za dest let ca pul miliardy na socialnich davkach, to je castka, o kterou si rekl Dalik pri jednani se Steyrem. Nepochybne je snazsi vymlatit okna cikanum nez rozbit hubu Dalikovi
03. 09. 2011 | 03:27

Holubář napsal(a):

Pane Stejskale,
AHA... Tak doufám navzájem nic dramaticky ve zlém.
03. 09. 2011 | 08:33

žena napsal(a):

Al Jouda napsal(a):
To žena :
Když navrhujete jakoukoliv prací podmiňovat výdej sociálních dávek Cikánům a i nepřizpůsobivým Čechům, tak to by mohli vykonávat užitečné práce komukoliv, kdo to potřebuje a ten by jim o tom vydal písemné potvrzení. Mohlo by se jednat o práci na údržbě rodinných domů a zahrad, sečení obecních pozemků, úklid břehů potoků a řek, černých skládek a pod.Nárok na výkon takové práce by měl mít každý daňový poplatník popř. důchodce. Co Vy na to ?
01. 09. 2011 | 14:48

Ne, s něčím takovým nesouhlasím. Jsem pro navázání sociálních dávek na VEŘEJNĚ PROSPĚŠNÉ PRÁCE pro VŠECHNY. Podle mě i nesmyslná práce zadaná obcí (NIKOLIV práce pro konkrétní daňové poplatníky nebo firmy) je veřejně prospěšná, protože nezaměstnaní by tak udržovali (v některých případech získali) pracovní návyky. Musí být hrozné nemít celý den co dělat.

Jak už jsem uvedla, přála bych všem Romům řádnou práci. Jenže to je sci-fi při vysoké nezaměstnanosti (na Šluknovsku asi 15%)
03. 09. 2011 | 10:16

Občan napsal(a):

To Žena:

:o)

V příspěvcích následujících po mém vstupu jste pěkně popsala zbytečnost všech těch agentur.
Poradenství, plkání, brožurkování a výsledek NULA. Ovšem za spoustu peněz. Místo toho, aby všichni ti projektáři za ty šílené prachy SKUTEČNĚ doučovali a dokopávali "vyloučené" k dokončení ZŠ a získání kvalifikace, VYTVÁŘELI TRVALÁ pracovní místa s ŘÁDNÝMI pracovními smlouvami a DŮSTOJNÝMI platy, DONUTILI "vyloučené" k udržování pořádku, pravidel, denního režimu, jen žvaní a sepisují brožurky.

A to je také důvod krachu multikultismu. Protože ti, co se přiživují na ethnobusinessu, nic nezměnili a pokud ano, tak k horšímu. Kdyby všechny ty prachy, které byly zbytečně vynaloženy na inkluze, integrace a další nesmysly, stát prostě rozdal všem těm "vyloučeným" proti podpisu smlouvy, že tím je s nimi vyrovnán jednou provždy, možná by to dopadlo lépe.
Stejné to je ovšem i se všemi pobídkami "investorům". Kdyby stát ty úplatky a daňové úlevy rozdal nezaměstnaným proti smlouvě, že to je všechno, nejspíš by vznikla spousta menších firem se skutečnými pracovními místy, jejichž majitelé i zaměstnanci by si vážili jedni druhých. Protože by se rekrutovali z lidí, kteří již poznali, co to znamená sáhnout si na dno.
03. 09. 2011 | 10:20

žena napsal(a):

Občan

Tady ukázka práce Agentury pro sociální začleňování v romských lokalitách (všimněte si, jaký je tam datum):

Šluknovsko: Situace je vyhrocená, Agentura navrhuje řešení

24.06.2011 18:33:00 | Autor: Michaela Hlinková | Rubrika: Zprávy | Obce: Rumburk,Šluknov,Varnsdorf

Obyvatelé Šluknovska mají stále větší obavy o svůj majetek a zdraví, s řešením situace přišla Vládní Agentura pro sociální začleňování. Podle mnohých je její řešení ale zcestné.

Vládní Agentura pro sociální začleňování doporučuje městům na Šluknovsku zřídit garantované bydlení, to by podle studie mělo zmírnit migraci chudých obyvatel. Na Šluknovsko totiž v poslední době míří řada nepřizpůsobivých lidí, roste tam kriminalita a lidé mají strach.
.
.
Chybí práce

Své o situaci ví také nezávislý novinář Drahomír Radek Horváth, který je autorem internetových stránek Rom z Děčína: „Návrhy řešení, tak jak je Agentura prezentuje, jsou mimo realitu. Řeč je o problémech několika set lidí a plánovaných 5 lůžek v azylovém domě nic nevyřeší. Hlavní problém regionu je vysoká nezaměstnanost. Šluknovsko potřebuje řešení, které těmto lidem dá šanci na důstojné živobytí. Agentura dokáže tvořit analýzy a debatovat v rámci lokálního partnerství, praktické výsledky jejich angažmá na Šluknovsku jsou však pramalé.”

http://www.nasedecinsko.cz/decinsko-aktualne/sluknovsko-situace-je-vyhrocena-agentura-navrhuje-reseni/?aktualitaId=8170
03. 09. 2011 | 10:42

Občan napsal(a):

To Žena (10:16):

To nejde. Opravdu ne. Protože pak se jedná o NUCENOU OTROCKOU práci.
Za každou vykonanou práci MUSÍ být vyplacen PLAT.
Sociální dávka je VÝPOMOC V NOUZI, nikoli náhrada platu. POKUD by měly být jakékoli dávky na něco vázáy, pak by to měla být PROKAZATELNÁ spolupráce s úřady na hledání místa a na rekvalifikaci. Jenže...
Práce NENÍ - na 485 000 nezaměstnaných (červenec 2011) je 39 000 volných míst, a to vč. podomních obchodníků a cesťáků (což jsou převažující nabídky).
Rekvalifikace v ČR NEEXISTUJÍ!!! To, co se u nás nazývá "rekvalifikacemi", ani v jednom jediném případě momentálně nezajišťuje KVALIFIKACI. VŠECHNY tvz. "rekvalifikace" jsou krátkodobými kursy, jejich výsledkem je nejprimitivnější zaučení v nějaké dovednosti, nic víc. ŽÁDNÝ "rekvalifikační" program nekončí výčním listem, certifikací a přijetím do komory účetních (bez toho nelze získat místo ani pomocného úřetního), certifikací a přijetím do komory auditorů či interních auditorů, získáním řidičského průkazu na nákladní vůz, získáním další maturity nebo rozvinutím dosaženého VŠ vzdělání.
Takže nezaměstnaní nemají s kým na čem spolupracovat.

Ale zpět k tématu - naprostá většina nezaměstnaných nebere ŽÁDNÉ sociální dávky. Živí je příbuzní a druhové/družky - prostě kdokoli, s kým sdílejí společnou domácnost. Pouze pokud jsou zcela osamělí nebo poukd je partner/ka rovněž nezaměstnaný/á, tak PAK jim vzniká PRÁVO na socdávku.
Abyste mohla někoho nutit k "veřejně prospěšným pracím", pak by se ti nucení museli stát ZAMĚSTNANCI obcí a všech ostatních subjektů tyto práce zajišťujících a za svou práci by museli dostávat PLAT odpovídající počtu odpracovaných hodin a kvalifikačnímu stupni práce. Tedy nejméně MINIMÁLNÍ MZDU či její hodinový ekvivalent.

A teď trošku psychologie - Vy byste přijala do práce účetního nebo učitelku, kteří by měli v profesním životopisu, že třeba rok nebo ještě déle dělali metaře?
Vy byste se jako personalista bavila s VŠ vzdělaným padesátníkem, ucházejícím se u Vás o práci, kterého jste předevčírem viděla na náměstí hrabat listí ve vestě obecního úřadu?
Samozřejmě, že ne.

Nucenými "veřejnými pracemi" dosáhnete jen toho, že brzy budou blázince přetékat lidmi, zešílevšími ze své ekonomické situace (zatím přetékají "jen" ordinace psychiatrů), a že o stovky procent stoupne počet sebevražd. Ale možná to je Kybersadistův cíl.
Protože tyhle práce jsou bez výjimky nesmírně ponižující a deklasující ty, kdo jsou nuceni je vykonávat.
03. 09. 2011 | 10:44

Občan napsal(a):

To Žena (10:42):

Dík za potvrzení toho, co tu meldujeme furt kolem dokola :o)
Myslím, že pan Horváth dobře ví, o čem mluví - asi i proto se jej různí ti "stísnění člověkové" snaží umlčet. Bohužel jsou v tom docela úspěšní :-(
03. 09. 2011 | 10:47

stejskal napsal(a):

Dobrý den, paní Jamino,

Vietnamci nic nemuseli stíhat za dvacet let (a nejen proto, že zde mnozí žijí v první druhé i další generaci již od počátku 70. let minulého století, zejména po roce 1973; přes google si můžete vyhledat, proč právě od tohoto roku).

Ten skutečný důvod ale spočívá v mnohasetletém vývoji různých komunit podmíněném celou řadou faktorů (vnějších i vnitřních). Doporučuji co nejpodrobněji prostudovat dějiny vietnamské společnosti a dějiny Romů v Evropě. Daleko lépe se pak dá pochopit, proč se někteří lidé chovají na základě určitých přejatých stereotypů (ty se předávají z generace na genereci a jsou namnoze výsledkem zkušeností, které pomáhaly předkům přežít) a jiní zase jinak. Z gruntu změnit tyto stereotypy trvá zpravidla hodně dlouho a musí pro to být i vhodné podmínky (o Vietnamcích a Romech resp. proč se řada z nich chová dost odlišně jsem zde psal mnohokrát, jenže lidi to většinou moc nezajímá. Chtějí rychlá a jednoduchá řešení, o odpovědi na své otázky ani nemluvě. Jenže jednoduchá vysvětlení složitých jevů jsou vždy hodně zavádějící).

Libor Stejskal
03. 09. 2011 | 10:53

žena napsal(a):

Občan
03. 09. 2011 | 10:44
Ono je to složité. Nucené práce - v případě navázání dávek na veřejně prospěšné práce by to přece nebyly nucené práce. Nemám-li práci a chci-li dostat sociální dávku, pak jdu kvůli ní veřejně prospěšné práce dělat. Ale mám stále status nezaměstnaného, protože v opačném případě bych neměla nárok na ty dávky.

Nemyslím, že by se někdo z manuální práce zbláznil a taky si nemyslím, že
"... tyhle práce jsou bez výjimky nesmírně ponižující a deklasující ty, kdo jsou nuceni je vykonávat."

Podle mě je lepší něco dělat než být celý den bez práce.

"Vyrůstá generace mladých lidí v naprostém sociálním odloučení," potvrdil ředitel agentury Martin Šimáček. "Narodili se v devadesátých letech, kdy jejich rodiče přicházeli o práci a nikdy už žádnou jinou neměli. Ty děti nikdy neviděly otce nebo matku vydělávat peníze."
http://aktualne.centrum.cz/domaci/zivot-v-cesku/clanek.phtml?id=712344
03. 09. 2011 | 11:09

Občan napsal(a):

To Žena:

Byly.
Za jakoukoli odvedenou práci náleží PLAT. Nic jiného. PLAT NESMÍ být nižší než je stanovená minimální mzda. Momentálně cca 48.- Kč/hod. hrubého.
Jakákoli NEPLACENÁ práce, k níž je kdokoli navíc nucen, je prací OTROCKOU a tedy ZAKÁZANOU.
Pokud je někdo nezaměstnaný a v takové situaci, že mu je přiznána sociální dávka (znáte vůbec jejich "výši"?), pak tuto dávku dostává na nejnutnější obživu a NELZE ji vázat na odvedenou práci.

Víte, ono to je takové velmi zajímavé, co se Kybersadista snaží prosadit. Nejprve nezaměstnaným ZAKÁZAL jakýkoli přivýdělek a najednou je chce NUTIT, aby pro někoho pracovali ZADARMO.

Ne, z manuální práce se jistě nikdo nezblázní, pokud ji dělá DOBROVOLNĚ, na ŘÁDNOU PRACOVNÍ SMLOUVU a za odpovídající PLAT.
Ve všech ostatních případech se jedná o další ponižování lidí, kteří jsou v už beztak dost děsné situaci.

Ale samozřejmě, že jsou ponižující a deklasující. Pro všechny, kdo mají vyšší kvalifikaci než základní vzdělání ano. Protože jsou zcela nekvalifikované a VŽDY se jedná o různé formy POSLUHY.
Všichni, kdo jsou k nim nuceni, definitivně ztrácejí šanci na nalezení čehokoli lepšího, protože jsou VIDĚNI při výkonu takových prací a jejich výkon JE VIDĚT v jejich profesním životopisu - a pokud se ucházejí o cokoli lepšího, jsou automaticky odmítáni.

Obávám se, že se domníváte, že socdávky dostávají VŠICHNI nezaměstnaní a že nezaměstnaní jsou pouze lidé zcela bez vzdělání a kvalifikace. To je ale zásadní omyl.

Neodpověděla jste na mé otázky...
03. 09. 2011 | 11:24

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy