"Rakovina zpočátku většinou nebolí a člověka nijak neomezuje. Je to ale právě ta počáteční fáze, kdy má největší smysl léčebně zasáhnout. Léčba už je na rozdíl od nemoci samotné nepříjemná – člověku je po ní špatně, cítí se slabý, vypadají mu vlasy... často ho na dlouhé měsíce odstaví z pracovního a společenského života. Dlouhodobě dává smysl", apelovala minulý pátek (24. 9.) na studentské stávce za klima lékařka Anna Kšírová z Liberce, zakladatelka české odnože Doctors For Future, a skupiny Rodiče za klima Liberec...
„Přece nebudu klukovi dávat podložku s motýly!“, opáčí prodavačka v papírnictví na mou poznámku, že vážně nevím, proč bych kvůli nákupu ochranné podložky na pracovní stůl měla uvádět pohlaví dítěte, kterému je určena. Namítnu, že i kluci přece mají přírodu rádi, a že zrovna mému synovi se líbí i motýli. Paní prodavačka se vzdává a uznává „to máte vlastně pravdu.“ Nakonec mi ukáže 4 podložky, z nichž motýl není na žádné. Vybírám mapu České republiky a tiše si říkám, zda je to podložka holčičí, nebo klučičí. Později jí doma pokládám synovi na stůl, a dílem náhody z něj nejprve musím sklidit atrapy životních stádií motýla, jež syn dostal od tchýně spolu s houseníkem a živými housenkami pro seznámení se s životním cyklem motýlů.
Češi se prý mají smířit s tím, že na vlastní bydlení nedosáhnou. My všichni se máme smířit s tím, že na bydlení u nás dosáhnou už jen investiční a penzijní fondy. Luděk Sekyra se otevřeně chlubí tím, že právě nadnárodnímu kapitálu bude své byty prodávat. Není přece jeho vina, že lidé v Česku málo vydělávají, že? Rohanský ostrov a spousta jiných lokalit v Praze i jinde v Česku už nebudou sloužit veřejnému zájmu. Budou patřit společnostem, které chtějí na v Česku vlastněných nemovitostech vyždímat co možná největší zisk. A tentokrát jej chtějí ve velkém ždímat z toho, bez čeho se nikdo z nás neobejde. Z bydlení. Opravdu si toto necháme líbit?