Polovina vašeho výdělku

11. 02. 2011 | 04:48
Přečteno 19056 krát
Pokud pracujete, velmi zhruba něco pod polovinu toho, co vyděláte, utratí někdo jiný. Víte jak? Zjistit to lze (někdy) snadno.

Vláda, sociálka, zdravotní pojišťovny či města tuto skoro polovinu utratí samy nebo předají k utrácení někomu jinému. Ať již je to rozumné (osobně sem řadím třeba přesun části výdělku na důchody) nebo nerozumné (z mého pohledu třeba nákup Pandurů či „prodej“ pražského Palladia), každopádně je to hodně peněz. A víte, na co tento balík peněz jde?

Nelze být „dobrým hospodářem“ bez toho, aby člověk nevěděl, za co utrácí. Aby jasně viděl, kde může klidně utrácet víc, ale kde naopak se dá snadno šetřit nebo kde je třeba šetřit. Ač se to zdá leckdy obtížné zjistit, jindy to může být velice snadné. Třeba mnohé obce se snaží zveřejňovat podrobný rozpočet, všechny smlouvy (mimochodem, proč to nedělá také vláda a „pražské“ úřady?). A pokud nenajdete, co hledáte, stačí se prostě zeptat!

Jako programátor vím, že nejlepší jsou příklady: Třeba jako mému bratrovi se vám může zdát, že vaše město zrovna moc nepodporuje sport. Bez solidních dat ale nelze argumentovat pro změnu, potřebujete vědět, jak je to v okolních městech. V ideálním případě byste taková data pár kliky myší zjistili, ale tak to bohužel ještě česká vláda nezařídila. Takže se musíte trochu snažit sami, nikdo jiný to za vás neudělá. Podíváte se na weby vybraných okolních měst, některé to, co hledáte, tam už mají (v našem případě 2 z 10 měst). Ostatním napíšete dotaz, klidně emailem, třeba podle vzoru níže.

Z těchto ostatních vám naprostá většina správně dle zákona odpoví (7 ze zbylých 8), z toho opět většina zadarmo (6) a některé chtějí poplatek (zde 1 město, 120Kč). Některé neodpoví (zde 1), což je sice protizákonné, ale je otázka, zda má cenu jít s tím třeba k soudu (což v našem případě naprosto nemá).

Trocha vlastní energie, trocha peněz a už víte a můžete to třeba takto pěkně dát do grafu jako podklad pro městské zastupitele.
A znovu opakuji, jde o skoro polovinu vašeho výdělku, kterou utrácí někdo jiný než vy.


Jen pro ilustraci, zde uvedená města mají výdaje od 20 mil. do 100 mil. ročně.


Vzor dotazu

Adresa úřadu

Věc: Žádost o informace podle zákona č.106/99 Sb.

Vážení, na základě zákona č. 106/1999 Sb. o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů, žádám o následující informace:

Seznam dotací fyzickým i právnickým osobám, které město udělilo v letech 2006-2010. Při této informaci chci požádat o uvedení všech podstatných náležitostí k daným dotacím, především: název subjektu, výška uhrazené sumy, účel dotace, datum uhrazení dotace.

Dané informace chci zaslat na emailovou adresu ---@---.cz (nebo si je mohu vyzvednout osobně na MěÚ). Případně mi dostačuje, pokud budou zveřejněny na webových stránkách Města Plasy (www.plasy.cz).

Věřím, že naším společným zájmem je, aby byli občané Plas informováni co nejrychleji a nejpřesněji.

Děkuji předem.

Škop Petr
(adresa a tel., datum narození)A na závěr pro zajímavost: příklady hodné následování ohledně zveřejňování informací nezáleží na politické straně, u veřejných zakázek např. Most (Mostečané Mostu/Severočeši.cz), Písek (ČSSD + Volba pro město + ODS), Semily (SLK/TOP 09) a nově i Poslanecká sněmovna (ODS), ba dokonce i Praha (ODS + ČSSD). Na Slovensku se zveřejňují všechny státní i obecní smlouvy ze zákona (což prosadila slovenská středo-pravicová koalice).

11.2.2011 12:20 - v diskusi pod nickem Občan je i preciznější verze žádosti o poskytnutí informace. Vhodné použít, pokud máte důvod se domnívat, že by úřad informaci moc nechtěl dát, což se také může stát.

16.2.2011 - dodatek ke "vzoru": "Dotaz podle 106ky totiž ze zákona musí obsahovat i datum narození, v případě, že existuje, musí být navíc poslán na elektronickou podatelnu dané instituce [pokud posíláno emailem]." (doplňuje Jiří Skuhrovec)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Ládik!!! napsal(a):

Tohle vím celou dobu, co jsem OSVČ, tedy už přes 20 let. Abych měl pro sebe ročně 1mega, musím vyfakturovat 2mega. V raném středověku byl jen desátek a služba ve vojsku. Moje 1 odvedené mega dávám policajtům (na uniformy), cikánům (na automaty), doktorům (na výlety do jižních krajů), úředníkům (na vily v ghettech)... nevadí mi učitelé a důchodci (ti kteří pracovali 40 let), těm dlužím já.
11. 02. 2011 | 05:29

Občan napsal(a):

Ládiku, ve středověku bylo daní a poplatků, že by Vám oči přecházely. "Jen" je vybíraly různé subjekty ad hoc, takže poddaný nevěděl dne ani hodiny, kdy na něj kdo a co uvalí :o)
Jinak jste klasický pravičácký demagog a zasloužil byste, abyste vyhořel z důvodu žhářství, utrpěl přitom zranění, nedočkal se vyšetření a ošetření a neměl Vám kdo vyřídit žádost o invelidní důchod - ony by Vás ty svalnaté kecy přešly.

Jinak Vás ubezpečuji, že zaměstnanci jsou na tom mnohem hůř - na přímých daních (daň a povinné odvody) zaplatí ze superhrubé mzdy kolem 45% (já osobně 44%). Když k tomu připočítáme spotřební daně, DPH a různé nepominutelné poplatky, tak se dostaneme někam k 60% výdělku.
To se pravičákům skutečně povedlo. Nikdo nikdy neodrbával zaměstance víc než současné asociální vlády, přičemž peníze mizí v nenasytných chřtánech kmotrů a vláda dál a dál okrajuje stát, veřejné služby a sociální systémy.
Neděkujeme, táhněte k čertu.

Mimochodem, Ládiku, Váš příspěvek je zcela mimo téma blogu.
11. 02. 2011 | 07:50

Občan napsal(a):

Pane Škope,

ono to je s tou podporou sportu o dost složitější.
něco jiného je rekreační sport pro všechny a jeho dostupnost v obci, a něco jiného financování SOUKROMÝCH PODNIKATELSKÝCH subjektů, které VLASTNÍ sportovní kluby a využívají je jakk zdroj výdělku. Tak ty si veřejnou podporu rozhodně nezaslouží.
Ale pokud by se Váš článek týkal podpory rekreačních sportů, pak jsem všemi dvaceti pro a nápad je to dobrý.

Jen bych doporučil přesný postup podle § 13 a § 14 zákona č. 106/1999 Sb., protože nesprávně podaná žádost může mít znamenat v konečném důsledku neposkytnutí informace. Za hoďku Vám sem hodím vzor.
11. 02. 2011 | 07:58

F.Švarc napsal(a):

Pane autore, moc rád bych dal takto pěkně do grafu přehled soudců, kteří opravdu pracují dobře, tj. pracují zcela samozřejmě s počítačem, píší své texty sami (třeba naslepo - všemi deseti), nezatěžují absolutně zbytečně další pomocné síly velmi nadbytečným přepisováním svých ubohých rukopisných výtvorů, či diktátů, jejich rozhodnutí jsou rychlá, odůvodnění stručná a výstižná, řízení bez průtahů, málo nebo vůbec odvoláními zpochybňována. Myslíte, že o takových soudcích by mohli někde v ČR neco vědět (např. předsedové soudů, advokáti, nebo ministr) ? Myslíte, že výdaje na justici jsou např. vůči sportu zanedbatelné, nebo nezajímavé ?
Ovšem zkuste se zeptat !
11. 02. 2011 | 08:32

Dočekal napsal(a):

Sice to přímo nesouvisí s tématem tohoto článku, ale pouze zdánlivě.

https://www.youtube.com/watch?v=xj-ZlfuSdJI

Nebojte se, není to pokračování klipu "Přemluv bábu" v podání Mádla a Issové.

Za sebe jsem moc rád, že se konečně "probudili" mladí a vzdělaní. Toho primitivního útočení na ty nejnižší pudy jsme si užili dost při štvanicích proti Paroubkovi a ČSSD.
11. 02. 2011 | 08:37

Občan napsal(a):

Takže posílám vzor žádosti podle "stošestky":

Vlevo nahoře:
Žadatel:(jméno a příjmení, u právnické osoby název společnosti)
IČ/RČ (datum narození):
DIČ:
Adresa (sídlo):
Telefon, e-mail (případně doručovací adresa, pokud ae od adresy bydliště nebo sídla liší - vč. elektronické adresy):

Vpravo nahoře:
Název povinného subjektu
Název útvaru nebo jméno osoby
Adresa

Ž á d o s t o poskytnutí informace
(dle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím)

Žádám (vyplňuje se pouze v případě, že je známo, který útvar či je příslušný k podání informace) o poskytnutí informace (charakteristika požadované informace)...
Způsob poskytnutí informace (vyznačit zvolený způsob - písemně v listinné podobě, e-mailem, osobní převzetí)...
Podpis (v případě elektornického doručení do e-podatelny i e-podpis, jinak lze i na obyč. e-mailovou adresu povinného subjektu)

Převzal (při osobním doručení, jinak zásadně doporučeně):
Dne:

Neobsahuje-li žádost povinné náležitosti a adresu pro doručování, případně není-li elektronická žádost podána v souladu se zákonem, není žádostí ve smyslu uvedeného zákona.
V případě, že je žádost nesrozumitelná, není zřejmé, jaká informace je požadována, nebo je žádost formulována příliš obecně, bude žadatel ve stanovené lhůtě vyzván, aby ji upřesnil. V případě, že ji neupřesní do 30 dnů, bude rozhodnuto o jejím odmítnutí. Po zpracování informace bude žadatel vyzván k případné úhradě nákladů vynaložených na zpracování a poskytnutí informace. Po provedení úhrady bude požadovaná informace, včetně příloh, poskytnuta způsobem, který žadatel uvedl v žádosti.
11. 02. 2011 | 09:07

mudřec napsal(a):

Jednoduché řešení problémů s odtahy státu. To mám tedy já a to znamená, že si toho nikdo ani nevšimne.
Známo je to, že čím víc má kdo zisku, tím větší vliv má na uspořádávání věcí veřejnosti. proto bych rád, kdyby se např. do sociálního odvádělo procentuálně ze zisku každého občana stejně. Stejně u zisku sto tisíc měsíčně a víc, jako u patnácti tisíc na výplatu. Stejně procentuálně u podnikajícího podnikavce v případě milionů zisku v měsíci, či zprůměrováno v roce na měsíce. Pochopitelně pak by nastala situace, že občané s vysokými zisky by měli eminentní zájem na tom, aby jejich prachy byly vynakládany efektivně a vzhledem k jejich vlivu na chod věcí by nastal konečně jakýsi pořádek v příjmech státu a jeho výdajích.
Úplná blbost to není. Jen by musela alespoň Sociálně Demokratická Strana, která je v Evropské Socialistické Internacionále, tohleto vůbec chtít. Oni totiž socdemáci taky berou kde se dá. Takže moje myšlenka je pochopitelně utopická. Ale řešení by to bylo, ne?!
11. 02. 2011 | 09:30

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem dva příspěvky, které neměly nic společného se záměrem těchto stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
11. 02. 2011 | 09:41

Nuba napsal(a):

Tak ty naše daně,

to je tedy sádlo nebo máslo ? Jako že kdo maže ten jede. V tomto případě mažeme my, ale jede někdo jiný.

Střelím jen tak od boku naši slovutnou VZP a její hospodaření. Dá se z čistým svědomím říci, že se o moje odvedené pojistné stará s péčí řádného hospodáře ? Myslím si, že se o tom dá pochybovat. Pro účely kontroly je tam tzv. dozorčí rada, která je tak dobře zaplacená, že zrovna tak jako v mnoha jiných institucích je tam pro srandu králíkům a svoji kapsu. Takže takový pronájem prostor za 60 000 korun manželce Borise Šťastného by byl podle dobře "zaplacených" znalců jistě v pořádku. A to i přesto, že se dá najít pronájem o polovinu levnější. Konečně vezměme si příklad toho nejvyššího kontrolora Odehnala. Ten pro jistotu ani kontrolu svého hospodaření nepřipustí. Výborně.

Jistě, jsou to prkotinky, tisíce prkotinek a vedle toho ty megalomanské a bezskrupulozní krádeže za bílého dne. Mafie si parcelují teritorium, drobní hraboši hrabou kde mohou. A kmotr Oulický nedostane za svoje nepovolené stavby ani pokutu. Prý mu nemůžou dokázat, že je (např. bazén) používá. Kdo, prosím vás, tyhlety zákony, vyhlášky a nařízení připravuje ? To je buď zaplacená schválnost nebo nebetyčná blbost.

Nejsem právník, ale chvílemi mě napadá, zda by žaloba občana, či skupiny občanů, na tu či onu instituci státu, která evidentně nespravuje peníze daňových poplatníků s péčí řádného hospodáře, měla naději na úspěch. David proti Goliášovi.

Moloch se tady roztahuje, bytní a nezřízeně ožrale směje.

Co vlastně chcete vy směšní a neschopní pišišvoři ?
11. 02. 2011 | 09:44

Blue CatDog napsal(a):

Firmu jsem v České Rozkradené zrušil a podnikám a pracuji v zahraniční Civilizaci. Byla to nejlepší volba mého života. Já tu českou zlodějskou politickou Žumpu určitě živit nebudu.
11. 02. 2011 | 09:50

Arnie napsal(a):

Vážení, nevím jestli jste si všimli, že autorovi šlo hlavně o to, že je potřeba, aby se lidi zajímali o to jak se v jejich okolí (obec, magistrát) nakládá s našimi penězi, které byly patřičným institucím svěřeny.
A aby rozhodování na těchto intitucích bylo průhledné a veřejné.
To se dosud děje vyjímečně a je to chyba.
Proto pokládám tento podnět za výborný a měl by být brán vážně. Formální možnosti dotazovat se existují, jde o to je využívat.
11. 02. 2011 | 10:02

mudřec napsal(a):

To Blue CatDog:
Pracujete a žijete v zahraničí, či žijete v Česku a podnikáte za hranicemi?
Mě jsou třeba známi lidé, kteří naplatí daně nikde a žijí v Česku. Tak těm je hej. Jen mi nejde do hlavy, jak je to vůbec byrokraticky možné.
Ono by to chtělo všeobecné majetkové přiznání tady v Česku občanů žijících. Pak by nastal patrně odliv mnoha chytráků z Česka. Podobně je systém nastavený ve Švýcarsku a i ti největší pracháči a chytráci kolem berňáku potichoučku našlapují. On i ten berní úředník totiž neví, kdy ho kolega skasíruje a vydělá si procentně z úniku balík od daňově unikajícího berního úředníka.
Zajímavé, že stále je u nás problém převzít to, co jinde funguje precizně. samozřejmě, že by na tento systém majetkových přiznávání každým rokem doplatili i tzv. sociální případy, kteří mají v majetku milionové nemovitosti. Ovšem hlavně by na to doplatili ti, kteří v zahraničí žijí "poctivě" a doma neplatí eráru.
Nebo jste příklad ctnosti? O tom lze s úspěchem pochybovat, když jste občan ČR, podnikáte za hranicemi a nejste kasírován naším erárem.
11. 02. 2011 | 10:07

mudřec napsal(a):

To Arnie:
Proto jsem se odstěhoval z okresního města do malé vísky, že v ní je skoro ráj. Všichni si vidí do talíře a na sebe se vše dozvědí. V takové vesnici nejde jen tak neprůhledně brát na hůl ostatní sousedy. Už jen ty služby obce občanům, starost o společné věci. Škoda jen, že musím za prací zpátky do toho svinčíku města, kde si kolečkem radní s podnikateli dohazují kšefty a není nad ně moci!
11. 02. 2011 | 10:14

rejpal napsal(a):

Nuba
To nejsou prkotiny, o čem píšete. Jednak je známo, že stokrát nic umořilo osla, a kromě toho, právě takové excesy jako třeba malá domů MUDr. Štastného, jsou nejen špatným příkladem, ale podrývají důveryhodnost celého systému. A jsou to také ty malé dírky, kterými utíkají veřejné peníze. Malé, leč početné, obávám se, že velmi početné. A kdyby je někdo měl "politickou vůli" ucpat, bylo by o pár problémů méně.
11. 02. 2011 | 10:25

Jeff napsal(a):

V květnu roku 2008 poskytl pan Kalousek rozhovor nedůvěřivé novinářce Havlingerové, která měla a má velmi blízko k ODS, rozhovor, v němž 50 letý ministr financí po své superhrubé reformě, nazývané případně jako Topolánkův batoh, která si dělala ambice zajistit postupné snižování daňové kvóty, oznámil, že v politice končí.
„Já jsem mimořádně vděčný osudu, že tohle je moje poslední štace. Že je to právě tahle štace. Já jsem si na ni nikdy nemyslel. A upřímně řečeno, deset let jsem neodcházel z politiky jenom proto, že jsem nechtěl odejít jako člověk dehonestovaný. Teď mám možnost naprosto fantastického konce. Pro mě z hlediska mého života končit na pozici ministra financí, který měl ve vládě mimořádný respekt. Adrenalin, prestiž a moc, které politika dává, mně budou strašně chybět. Ale už nikdy nebudu lepší, než jsem. Teď jsem v extralize. To už nikdy nebudu a je lepší skončit v extralize než v krajském přeboru. Mí nejbližší vědí, že je to předmět mých dlouhodobých úvah. Mně bude v roce 2010 padesát let. A budu mít za sebou dvacet let ve státní službě, ať už tedy v politice, nebo ve státní správě. A ať už jsem udělal jakékoli množství chyb, ať už jsem udělal cokoli dobrého, ať už jsem potěšil nebo naštval spoustu lidí, tak na jednu věc mohu být docela pyšný. Vždycky jsem bez ohledu na míru rizika udělal to, co jsem v tu chvíli pokládal za správné. Byť to v tu chvíli vypadalo mimořádně sebevražedně. A já jsem viděl spoustu čestných a statečných chlapů, kteří v šesté dekádě svého života v politice začali dělat ústupky a kompromisy jenom z toho strachu, co by dělali do důchodu. V padesáti máte ještě čas. V pětapadesáti třeba už ne. Já jsem ty jejich ústupky lidsky chápal, ale sám bych se jich nechtěl dopouštět.
http://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xsl/ministr_39843.html?year=2008
Zřejmě tehdejší ministr financí, který měl dle vlastních slov za sebou úspěšný prodej balíku akcií ČEZ samotné akciové společnosti ČEZ prostřednictvím burzy, které kromě 67% podílu státu vlastnilo na 120 000 akcionářů, na burze v letech 2007 - 2008, který podle něj vejde do učebnic a jehož cílem bylo doplnit chybějící peníze na již schválené investice ve fondu dopravní infrastruktury, a jehož jedinou starostí bylo, jak utratit peníze z rozpočtových rezerv svých kolegů minstrů, chtěl nejenom svým kolegům ve vládě, ale i v opozici dát najevo, že už jim nestojí za to, aby ho jakýmkoliv způsobem se snažili vyhodit ze sedla. V tom rozhovoru na sebe prozradil, že má obrovský problém, hodný ministra financí, jak utratit peníze v státní kase, které mu tam zanechal jeho předchůdce:

E15: Ještě chvíli k letošnímu roku. Pro neplánované výdaje budete hledat zhruba deset miliard korun. Kde?
Jsem v situaci ministra financí, který zdědil po svém předchůdci rezervní fondy ve výši 68 miliard korun. K 1. 7. 2007. Pokládal jsem to číslo za obludné a podstatnou část loňského roku jsem věnoval tomu, abych ho snížil. A snížil jsem ho poměrně krvavým způsobem na 16 miliard, abych stál v prosinci tváří tvář faktu, že si jednotlivá ministerstva převádějí do rezervních fondů 80 miliard. Takže jsem měl k 1. 1. 2008 šestadevadesát miliard. To je reálný stav rozpočtování v České republice. Takže – v roce 2009 už rezervní fondy nebudou a problémy typu, o nichž mluvíte, se vyřeší na úkor těchto fondů. Je ale samozřejmé, že proti nepředpokládaným výdajům musí vláda škrtnout jiné výdaje. Garantuji, že letošní schodek bude dokonce nižší, než jsme plánovali“.
Jeho stranický kolega ministr kultury Jedlička mu mohl nabídnout, že by bylo možné ty ministerské rezervy použít na úhradu těch církevních nároků za odškodnění za znárodněný majetek po únoru 1948 ve výši 81 miliard. Z tohoto pohledu je zvláštní, že se to mělo stát na účet zvýšení státního dluhu. Jako by ta černomodrozelená vláda nechtěla těm církvím nic vracet. Navíc toto převedení vládních prostředků na účty církví by nevyžadovalo asi ani souhlas Sněmovny, maximálně tak jejího rozpočtového výboru. Lze říci, že ta vláda se chovala tak, aby ji byla vyslovena nedůvěra. Asi pana ministra trapily výčitky svědomí, jak se zachoval vůči těm maminkám, jak jim vzal těch 7600, - korun, aby neměly na hypotéky.
11. 02. 2011 | 10:32

Ládik!!! napsal(a):

Tu polovinu vydělaných peněz bude spravovat vždy ten, který nechce vydělávat prací. Téměř vždy to bude člověk posedlý mocí a mamonem, který bude napsaný na předních místech na kandidátních listinách. Volen bude vždy - menšinou nebo většinou, to je jedno. Jsou to vždy prachy hozené do kanálu. Jedinou záchranou je snižování základu daně, růst šedé ekonomiky.
11. 02. 2011 | 10:34

Nuba napsal(a):

rejpale

máte samozřejmě pravdu, tisíce prkotin, kde si každý kdo je u toho uzobne, dá celkem už slušný balík. Jsme celkem známá charita, když mě někdo slušně poprosí, tak vždycky pomohu. Ale nesmím přijít na to, že někdo moji, neskromně řečeno dobrotu, zneužívá. To mě potom hodně rozzuří.

A to se děje prostřednictvím daní dnes a denně. Ti lidé, jak rozkrádají naše daně, alespoň mě svojí sprostotou hrubě urážejí. Ale nemám na ně metr. Ve svém okolí, když takovou věc zjistím, tak má ten člověk utrum. Ale co mám dělat vůči státu ?Tam mě přece zastupují volení zástupci. A jsou to v řadě případů právě oni a jejich známí, kteří z mých peněz mají prospěch.

Na charitu dávám dobrovolně a mohu kdykoliv přestat. Ale daně platit musím a nemám žádný použitelný nástroj, jak efektivně kontrolovat jejich hospodárné využívání.

Vždyť ti prý zodpovědní nenesou většinou žádnou přímou hmotnou zodpovědnost za svá rozhodnutí. To se to potom "hospodaří".

To je tedy jízda !
11. 02. 2011 | 10:45

Sladký napsal(a):

Ládíku, opravdu si myslíš, ře ty tvoje výplody někdo bere vážně? Možná ano, hloupost je nekonečná.Ale s tou šedou ekonomikou, to je skutečně pozoruhodná myšlenka.Stojí za zamyšlení a analýzu.
Ještě něco, mysliteli.Jak je možné, že v době krize (kterou opakovaně zavinil nejpravicovější ze všech vysp+lých států) si nejlépe vedou země s nejvyšší měrou přerozdělování?
11. 02. 2011 | 10:56

Sladký napsal(a):

Nubo, zdravím, jako obvykle precisní příspěvky.Ano, je to tak. Dokud manažeři,bankéři,politici a úředníci kteří disponují miliony,či miliardami neponesou OSOBNÍ ODPOVĚDNOST za výsledky svého hospodaření a rozhodování, nic se k lepšímu nezmění.NIKDY.
11. 02. 2011 | 10:59

Vandal napsal(a):

jsem rád, že můžu žít ve státě, který se tak dojemně stará hlavně o ty, co se v prvé řadě štítí práce. A daně platím rád, a vždy se u toho usmívám. Představuji si, jak z mé celoživotní poctivé práce se dostává prostřednictvím daní komfortního životního standardu a životních jistot všem těm utlačovaným a diskriminovaným, a že se i za mé vydatné pomoci mohou bezstarostně množit, což by nemohli, kdyby žili například v Indii. A s pochopením přijímám fakt, že pokud bych sám náhodou přišel o práci, dostane se mi na úřadě rady, že mám nejprve prodat auto, televizor nebo byt. Myslím, že je to správné, neboť jedině takto se může námi diskriminovaná a utlačovaná menšina zvednout k výšinám a vrátit nám vše, co jsme do nich investovali. A každý humanista i bojovník za lidská práva vám potvrdí, že to tak je.
11. 02. 2011 | 11:01

Sladký napsal(a):

Kdyby lidstvo plně využilo svůj současný vědeckotechnický potenciál, 20% zaměstnaných lidí by vyrobilo naprostý dostatek zboží pro 80% ostatních. A co ti ostatní? Uvažujte sami,co s nimi, existují nejměně tři možnosti.Pochopte konečně, pravičáci, že nezaměstnanost není otázkou lenosti či nechuti pracovat, ale ZÁKONITÝ DŮSLEDEK kapitalistického systému.
11. 02. 2011 | 11:03

Ládik!!! napsal(a):

Sladký,
víš, co ty můžeš hodnotit? Už jsi něco vytvořil? Nejspíš kulové.
11. 02. 2011 | 11:05

Amigo napsal(a):

Dělejte to jako naši politici:
Založte si firmy na Kajmanských ostrovech, Kypru, Seychelách a přesouvejte peníze tam. Pokud se navíc dostanete ke korytu jako poslanec, ministr nebo do vlády můžete krást i peníze ze státního rozpočtu a ty šikovně přesouvat na zahraniční konta. Jenom neopomeńte dát všem zůčastněným procenta, s traverzou na krku se špatně plave...
Ať žije ČeZko !!!
11. 02. 2011 | 11:06

Dočekal napsal(a):

Sladký:

Budete se možná divit, ale já jsem tu úvahu o tom, že hospodářství této země de facto stojí na šedé ekonomice, slyšel dokonce od renomovaného ekonoma.
Ta takzvaná šedá ekonomika spolu s korupcí je totiž to jediné, co tady doopravdy funguje. Samozřejmě podle svých vlastních pravidel, ale funguje.
11. 02. 2011 | 11:08

Antonín Hrbek napsal(a):

Článek postrádá základní logiku. Jestli 50% mého výdělku utratí někdo jiný, tak určitou část z toho, co vydělá někdo jiný, utratím pro změnu zase já.

Každý vidí to, co dává, ale nevidí to, co dostává. Počínaje novorozenským přes školy, atd. atd. až po případné pohřebné.

V každé slušné společnosti existuje společenská smlouva, kterou se občané zavazují kolik budou státu platit a stát se zavazuje, jaké služby bude občanovi poskytovat. Najít rozumný kompromis je složitá a dlouhodobá záležitost, založená na vzájemné důvěře a ověřené zkušenosti. Každý pak ví kolik platí a na co platí.

U nás ale o tom neustále znovu a znovu jinak rozhodují buď zločinci nebo lidé s IQ tykve, takže výsledkem je neustálý chaos a nejistota.

Požadovat aby o daních a jejich rozdělení nerozhodovali zločinci ale rozhodovali odborníci, a to ve shodě s převažující částí společnosti, je zatím neuskutečnitelné. Takže jedinou schůdnou cestou je převést podstatnou část státních služeb na soukromé subjekty,s tím, že občané si budou platit všechny služby, které potřebují. Takže hotové platby za všechny školy, za léčení, žádné nemocenské, žádné příspěvky nebo daňové úlevy na děti, žádné důchody, žádné příspěvky v nezaměstnanosti, žádné příspěvky k hypotékám nebo stavebnímu spoření, atd., atd. Takže si dobře rozmyslí, jestli něco skutečně potřebují. Samozřejmě, že není možné úplně zrušit všechny daně,ale i to co, se zdá být naprosto nutné, může být silně redukováno.

Teprve až většina občanů padne na ústa, je možno znovu začít budovat rozumný sociální stát.
11. 02. 2011 | 11:12

Lew napsal(a):

Většina předchozího platí,vše je postaveno tak aby největším příjemcem byl bezedný neadresný a nezodpovědný stát a potažmo několikanásobně korupční úředník,kterému podsluhuje tu ten tu onen neschopný politik bez ze zákona jakékoliv odpovědnosti.No a tomu říkám konečné vítězství poraženého po 1989!
Takže máme byrokracii Rakouska-Uherska,kapitalisty první republiky,elitu předvoje komunismu u lizu plus totálně zkorumpovanou státní správu(za souhlasu státu ??),novodobé kapitalisty prvotního kapitalismu,kterými jsou většinou příslušníci bolševického předvoje.Stát jim slouží k obohacování,pravidla jsou nastavena tak, že i dotace z EU končí podle jejich nepravidel ale rozhodnutí a cvlastně lastně jsou pouze dotováni podnikatelé a státní správa.To je praxe, bohužel.
Na další aktivity v neziskovkách se stát navěšuje, odčerpává co může - prominentů je nekonečně.Platí raději nesmysly, než účelně vynaložené investice podle síly korupúčníka-kámoše.A ten zbytek doufá že se teoreticky prominentem státi může a drží hubu.Nemůže-v Egyptě to pochopili,tady to pochopit nechtějí i nemohou.I pes v útulku je na tom lépe a totalita trvá přes dnes finanční teror.Co by asi ukázala kontrola využití dotací v praxi po více jak dvou letech???Kolik marných podpor?
11. 02. 2011 | 11:13

vzp napsal(a):

http://www.rozhlas.cz/zpravy/spolecnost/_zprava/696821
11. 02. 2011 | 11:14

rejpal napsal(a):

Nuba
Vím dobře, jaké asi máte pocity, párkrát se mi podobná věc stala. To, jak se chovají naši volení zástupci, může i trochu souviset s tím, na základě jakých atributů je volíme. Jestli nás jako voliče obvykle něco opravdu nezajímá, tak je to morální integrita těch lidí. Daleko více dáme na PR, krásné sliby, strašení bůhvíčím a někdy i na barvu kravat. Já bych lidem, kteří mě reprezentují ve vládě, nesvěřil ani svou peněženku, ani bych jim nepůjčil. Ale to je realita, a nevím, jak to změnit.
11. 02. 2011 | 11:14

Dočekal napsal(a):

Nějak mi tady poslední dobou chybí oduševnělé příspěvky v podání nicku Rumcajs.

Nevím, co se za tím skrývá, ale podle mne "vysokoškolák" Rumcajs nemá čas, protože si zvyšuje vzdělání postgraduálním studiem.
Jen doufám, že to není zrovna na PF ZČU v Plzni. To by to potom tady s ním už opravdu nebylo k vydržení.
11. 02. 2011 | 11:15

vzp napsal(a):

http://www.rozhlas.cz/radio_cesko/exkluzivne/_zprava/299640
11. 02. 2011 | 11:17

Petr Witz napsal(a):

Podstata článku pravdivá,leč způsob jak se dobrat ke změnám bych navrhl systémovější. Obesílání úředníků, kteří se zmohou maximálně na nějaký formální úkon, nic nezmění.Pokud ale pane Michale Škope chcete skutečně pohnout se současným stavem, jako programátor jste člověk ve správnou dobu na správném místě.Když k Vám tato zpráva dorazí, pošlete mě prosím nějaký kontakt na sebe, abych se tu nerozepisoval jen tak sám pro sebe.Jsem ochoten všemi prostředky pomoci tomu, co skutečně pomůže dát lidi dohromady tak, aby zkušenosti lidí z praxe a dobrá vůle hledat nová řešení měly v této společnosti nějakou váhu. Některé z mých názorů najdete na blogu pod jménem Petr Witz
11. 02. 2011 | 11:21

Sladký napsal(a):

Ládíku, pokud něco vytváříš, rozhodně to nejsou rozumné diskusní příspěvky.Doufám,že to, čemu se věnuješ a co vytváříš má zcela jinou úroveň.Měl by ses držet svého kopyta.
11. 02. 2011 | 11:22

rejpal napsal(a):

Lew
Mně to klišé o "úředníkovi" moc nesedí. Ne, že by tahle garnitura nikdy nic nevzala, ale daleko před ní jsou uplně jiní lidé: politici, jejich poradci, různé šedé eminence v zákulisí. A pokud ti úředníci něco vezmou (a něco za to musí dát), je to i tak odpovědnost těch nad nimi - volených zástupců na radnicích, v regionech i na státní úrovni.
11. 02. 2011 | 11:22

Lew napsal(a):

A ještě jedna úvaha.Technika a pokrok jde kupředu především v náhradě lidské práce.Rito z toho nemají vynálezci ale vlastníci výrobních prostředků - pravice a ti co přerozdělují- stát.Člověka lze čím dále více nahradit.Ale lidé ve státě žijí.Co je špatně(pokrok nebo existence lidí).Myslím že je nutno přehodnotit celý systém.Zkusme extrém:Pokud budou nahrazeni všichni lidé mimo majitele a jeho rodiny,bude zbytek přerozdělovací spotřebovávající prominenti nebo bezdomovci? Kam až zajde lidská moc a chtivost?To je úvaha a dotaz.
11. 02. 2011 | 11:24

anna napsal(a):

Pane Škope,Váš vzor žádosti je stylisticky velmi neobratný,držte se nabídnutých vzorů,nebo si vzorový formulář vygúglujte,takto by to nesesmolil ani žák základky. Odpovídající dle kvality formulace žádosti může při odpovědi k tazateli přistupovat.Nejste-li formulačně obratný,nechte si texty zkontrolovat. Ani se nechce věřit Vaše graduace. Zdraví Anna Houdková.
11. 02. 2011 | 11:25

Gandy napsal(a):

Obcane, platit 44% ze sve superhrube mzdy, to vas opravdu lituju, to jste chudak. Ale aspon ted vite, kolik za vas platil zamestnavatel, oproti vasi hrube mzde. A nebo ze by vas zamestnavatel vas zacal platit tak ze co jste mel domluvene hrubeho vam dava jako superhrube? treba by jste si to zaslouzil. Kazdopadne jestli platite 44% tak si rozhodne vydelate vic nez vetsina ostatnich, tak si nemuzete stezovat.
11. 02. 2011 | 11:26

Petr Witz napsal(a):

Kontakt na sebe jsem poslal na server KohoVolit.eu
11. 02. 2011 | 11:28

karel napsal(a):

Jako obcan odmitam podporovat ze svych dani sportovce. Nevim proc ze svych dani podporovat fotbal, kde fotbalisti berou desetimilionove gaze a stavi si stadiony za miliardy, o hokeji ani nemluvim, to same tenis a dalsi.

No kde to zijem? WTF? To to radeji nasypu tem nasim doktorum co zachranuji nase zivoty za tisicinu toho, co berou joudove s nedodelanou zakladkou, jejichz jediny zivotni um je, ze se umi honit po lede za kusem gumy.
11. 02. 2011 | 11:39

občan napsal(a):

To Gandy:

Ale to mne nelitujte, to jsem jen uvedl pro Ládika, který tu fňukal, jak je jako podnikatel chudinka ubohá :o)))
Tomu dalšímu vůbec nerozumím - já to prostě opsal ze své výplatní pásky a spočítal, nic víc. Mám normální pracovní smlouvu, normální plaťák a normální tabulkový plat.
Pokud jste zaměstnanec, podívejte se na svou výplatnici a vydělte čistou mzdu superhrubou. Já myslím, že na tom nebudete o moc lépe než já :o)
11. 02. 2011 | 11:41

zi napsal(a):

U zaměstnance je to ještě vyšší. Počítejte se mnou:
4 + 8 % zdravotní poj.
8 + 26 % sociální a důchodové poj.
19 % daň z příjmu
20 % DPH
-------------------
85 % cca celkem ze superhrubé mzdy

To jsou daně větší než Německo po 1.světové válce .A pořád každá nová vláda má málo peněz a zdražuje. A to mají v EU dalece nižší daně a 5 x větší platy a 5 x větší důchody.Nakopme všem zastupičům zadek.Zejména těm co tam jsou už 20 let a svým negativním postojem k EU škodí této zemi.Ovšem jinou prý variantu nemají ???!!!
11. 02. 2011 | 11:42

Vandal napsal(a):

Karle, jak jsi to cítil, když ti joudové s nedodělanou základkou, jejichž jediný životní um je, že se umí honit po ledě za kusem gumy, přebírali v Naganu zlaté medaile, nebo potom třikrát za sebou medaile mistrů světa? Myslíš, že to všechno bylo jen tak, mimochodem, a nebo za tím byla obrovská dřina a obrovský kus umění? Nezasloužili si ti borci uznání a úctu? Tak jako si samozřejmě zaslouží úctu každý, kdo něco umí, včetně doktorů.
11. 02. 2011 | 11:47

karel napsal(a):

jestli jte nezjistili ze jde o velky podvod a cisteni penez polityckych prisluhovacu kteri ridi deni v cele republice pocinaje vesnicemi a konce parlamentem a vladou tak vas lituji.Stare struktury prevlekli kabaty a nebo jsou ve stinu ale stale kontroluji vsechny statni slozky....!!Je mi vas lito ....
11. 02. 2011 | 11:47

To Mudřec od Blue CatDog napsal(a):

Dobrý den a děkuji za Váš dotaz: Věřte mi - jde to! Ale kdybych Vám vše podrobně popsal, tak by jste to udělal jako já. Sametová Taškařice v roce 1989 obohatila politiky-zloděje, tuneláře, veksláky, disidenty a jiné jim příbuzné zlodějské živly, ožebračila přes 80% občanů, nenávratně politickozlodějská smetánka prožrala všechny peníze a vše funkční zrušila a odbourala. Proto jsem se rozhodl, že takové lumpy já podporovat určitě nebudu a učinil jsem tak jak jsem učinil......
11. 02. 2011 | 11:56

TomasB. napsal(a):

Lidé odjakživa chtějí 1) více služeb a 2) nižší daně. Je zcela evidentní, že tyto dva požadavky jsou v rozporu. A přesto že každý ví, že koláč nelze najednou mít i sníst, hledají se neustále jakési třetí cesty. Momentálně je populární přesvědčení, že peněz je dost, jen se "ztrácejí" v systému - jinými slovy, že je někdo ukradne. A že kdyby byla dobrá vůle a politici poctiví, tak - zemský ráj to na pohled. No a protože korupce tady s námi bude pořád a lidé budou pořád chtít víc a víc služeb, nakonec to skoro každý vidí optikou své peněženky. 10% nejbohatších většinu služeb státu nepotřebuje, sociální systém je jim ukradený, nemá pro ně význam. Střední třída - to je dojná kráva, platí víc než dostávají a ten poměr se nikdy nevyrovná. 10% nejchudších dostává vždy víc než zaplatí - prakticky žijí na sociálních dávkách. A zbytek co taky volí levici si myslí, že přeci jen o něco víc dostane, než kolik jim vezmou (spousta lidí si to - sorry - nedokáže spočítat).

V ČR bude vždycky víc lidí kteří ve sporu - více služeb / nižší daně - nakonec budou hlasovat pro více služeb. Jsme už taková země - sociálně-kolektivní.
11. 02. 2011 | 11:58

xx napsal(a):

Chceme aby se obyč lidi měli líp. Kdo to jsou ty obyč?! Jsou to ti, co ze svých daní živí jiné, nebo ti, kdo utrácí peníze jiných? To nám jaksi sóstruzi z čssd zapomněli před volbami sdělit. Koho tím mysleli? Kohokoliv, kdo se nechá nabulíkovat a jim hodí hlas?
11. 02. 2011 | 12:01

Dočekal napsal(a):

xx napsal(a):
Chceme aby se obyč lidi měli líp. Kdo to jsou ty obyč?! Jsou to ti, co ze svých daní živí jiné, nebo ti, kdo utrácí peníze jiných? To nám jaksi sóstruzi z čssd zapomněli před volbami sdělit. Koho tím mysleli? Kohokoliv, kdo se nechá nabulíkovat a jim hodí hlas?
11. 02. 2011 | 12:01
--------------------
Komunisti ukradli, ODS zprivatizovala, my zaplatíme.

Po Vítězném Listopadu si tady ti poctiví hleděli svého a lumpi cizího.

Kdo je tady důležitější? Ti, kteří státní pokladnu plní, nebo ti, kteří ji plení?

Kdo pracuje, obohacuje sebe i společnost. Kdo krade, obohacuje sebe na úkor společnosti.

Když posluhují ti, kteří nejsou schopni vládnout sami sobě, je otroctví spravedlivé.
11. 02. 2011 | 12:12

Duroy napsal(a):

Nejlepší k té debatě o daních je, že přestože jsme si zvolili tzv. "pravicovou" vládu, tak ta zavádí další a další poplatky, které směřují ke stejnému, néli vyššímu výběru daní, než za předsedy vlády Václava Klause. A to je co říci.
Akorát pro Liberální institut není poplatek daní a tudíž nám den daňové svobody přesunují z 25.6 na 23.6..
11. 02. 2011 | 12:19

Duroy napsal(a):

Jo a abych nezapomenul k článku, krásný rozhovor se objevil počátkem roku 2009, kdy byl rozhovor s majitelem fotbalového neuvedeného fotbalového klubu, který hovořil o fotbale, jako o podnikání, jako každé jiné...
Akorát, že za 2 měsíce se objevily informace o dluzích hráčům, a také informace o tom, že zastupitelstvo města Ostravy nepřikleplo 25 mil. dotaci, protože již na jaře obdržel těch miliónů 35.
11. 02. 2011 | 12:23

vasja napsal(a):

Dočekal napsal(a)
Komunisti ukradli, ODS zprivatizovala, my zaplatíme............
----------------------------
Pan učitel Dočekal určitě:)))

Jinak se trochu pamatuju, že pan Rumcajs se rozloučil, páč pan Stejskal byl na něj hrubej.

Duroy napsal(a):
Nejlepší k té debatě o daních je, že přestože jsme si zvolili tzv. "pravicovou" vládu, tak ta zavádí další a další poplatky.....
-----------
No jasně. Za služby se musí platit. To si jednou levoun musí uvědomit, že nic neni zadára.
11. 02. 2011 | 12:32

Sladký napsal(a):

Pravověrní mimo jiné často píší, cituji "komunisté ukradli".Mám otázku- který komunista si to ukradené přivlastnil? Gottwald? Zápotocký? Okresní či krajští tajemníci?
A jinak- za komunistů se toho zde spoustu postavilo,Vzpomeňme třeba industrializaci Slovenska.Sídliště, díky nimž má spousta lidí dodnes kde bydlet.
11. 02. 2011 | 12:33

karel napsal(a):

jak si dobre pamatuji o polityce se kdysi mluvilo jenom vhospode dnes i v internetu astajnak jako kdysi natom to skonci ja ziji ve francii a kdyz sleduji co se deje v cechach tak mne chyta 4 infarkt to jste tak hloupi nebo lenivi rici dost a neco proto udelat.
11. 02. 2011 | 12:33

Sladký napsal(a):

Karle,pozor na takové řeči,to je extrémismus a extremisty je třeba nejdříve zaragistrovat, pak monitorovat a nakonec eliminovat.
11. 02. 2011 | 12:36

Nuba napsal(a):

Třeba ten iluzionista Kalousek,

viděla jsem nedávno šot v televizi, jak v nějaké obci postižené povodněmi nemají peníze na opravy a z úrovně státu dostanou prý méně, než loni, většinu si musejí platit sami. Já tedy nevím, ale mám dojem, že tady bylo ze strany výše jmenovaného emotivně líčeno, jak bude pomoženo tzv. povodňovou daní ve výši 100 kč měsíčně. Dnes už se o tom ani moc nemluví a tyhle peníze budou redislokovány do jiných blíže nespecifikovaných oblastí státního rozpočtu, a to dle zcela jistě zodpovědného zvážení vrchního finance či jeho zajisté schopných poradců. A tím pádem je zajištěno i jejich bohulibé využití.

Ještě k panu Škopovi - za každou aktivitu, která se zaměří na hbité prsty nenechavců budu vděčná.
11. 02. 2011 | 12:38

rudabhb napsal(a):

Daň je ve skutečnosti mnohem vyšší (podle mých výpočtů až 82%) a to proto že se do přímých daní nezapočítávají ty nepřímé, například. Rozváží li pekař rohlíky kupuje do auta třeba benzín. V ceně benzínu je započtena spotřební daň kterou pekař musí započítat do ceny rohlíků a tu zaplatíme opět všichni. Je to paradox, ale v roklíku může být započtena spotřební daň z benzínu třeba deseťákem, ale pořád je to daň. Pak tu máme například daň z nemovitostí (pekárna) , silniční daň (rozvoz), elektřina (v podstatě další forma daně) atd. Když to všechno sečtete tak nastává situace stejná jako u prozatimní vlády v rusku (učím se to z dítětem v dějepise), kdy se lidem nevyplatí pracovat protože pokud pracují tak mají stejně prd protože jim to "konsomolec" "naše vláda" stejně sebere ve jménu vyšších cílů.
Přeji hezký den.
11. 02. 2011 | 12:40

Sladký napsal(a):

Vasjo, ty zde zastupuješ tupouny? Nebo jen Rumcajse? Docela se ti to daří.
Kde a jak jsi přišel na to, že "levouni" si myslí,ře vše je "zadara"?
Mimochodem, spousta zdejších "levounů" se vyjadřuje kultivovaně,ovládá nejen pravopis,ale i stylistiku-což se o velké části zdejších "pravověrných" (včetně tebe) říct nedá.
11. 02. 2011 | 12:40

Bazzy napsal(a):

Já například vidím zakopaného psa ve značné neefektivitě státní správy. Šušká se po internetu, že se z každé státní koruny 50%, tedy 50 haléřů, nedostane tam, kam má. Bylo by chybou si myslet, že máme státní aparát poskládaný ze samých hlupáků - naopak - jsou to velmi chytří a důmyslní lidé, bohužel preferují jiné zájmy, než naše.

Jsem naštvanej - stejně jako většina z nás a jsem ochoten pro změnu současného stavu leccos udělat, stejně jako Petr Witz, dokonce si myslím, že i vím, co by se mělo dělat ...

Dostáváme mohutnou masáž od médií, abychom se rozhádali mezi sebou, nejlépe o nepodstatných a emocionálně vzrušivých tématech, přičemž ty skutečné problémy zůstávají na okraji zájmu.

Nestojíme před rozhodnutím, zda doleva či doprava, ale o kolik se necháme okrást.
Až to pochopíme, můžeme začít neco dělat ...
11. 02. 2011 | 12:53

michalskop napsal(a):

Anna Houdková:

Výsledky se počítají. I tato "stylisticky velmi neobratná" žádost přinesla požadovaný výsledek. Mimochodem, je psaná na základě Považské Bystrice, na základě člověka, který již před lety svými žádostmi o zveřejnění všech faktur města vyšlápaval cestu k dnešnímu slovenskému zákonu o povinnosti zveřejňovat všechny státní i obecní smlouvy na webu. A přesto, že i on to formuloval "velmi neobratně", na Slovensku dnes jsou všechny veřejné smlouvy na webu i 10 let zpátky, v ČR nejsou.

Nikdo jiný to za vás/nás neudělá.
11. 02. 2011 | 12:56

vasja napsal(a):

Sladký napsal(a):
Vasjo, ty zde zastupuješ tupouny? Nebo jen Rumcajse? Docela se ti to daří.
Kde a jak jsi přišel na to, že "levouni" si myslí,ře vše je "zadara"?
Mimochodem, spousta zdejších "levounů" se vyjadřuje kultivovaně,ovládá nejen pravopis,ale i stylistiku-což se o velké části zdejších "pravověrných" (včetně tebe) říct nedá.
.......................................
To je pochopitelný. Pravoun musí makat, aby levouny, co si cvičej žvanění po prádelnách na uličních výborech a jinejch buňkách, uživil. A to neni žádná prča, hochu. Takový vohromný stádo. A je to strašnej pohled, ty natažený ruky a hulákání:"Dejdejdej".
Tak a pauza. Po obědě každej normální člověk spí.
11. 02. 2011 | 12:57

Dočekal napsal(a):

Sladký:

Nebuďte, prosím, na jedince s nickem vasja až tolik přísný.

Tento jedinec si zřejmě kdysi kdesi přečetl, že voliči a příznivci "pavice" jsou lidé převážně mladí, vzdělaní, úspěšní, slušní a mimo jiné také disponují bohatou slovní zásobou.
Nick vasja se zamyslel a protože on přece není žádná "socka," tak se do této kategorie sám zařadil.

Jak se mu to podařilo, tak o tom se můžeme přesvědčit pokaždé, když si tady přečteme další prudký výron jeho inteligence.

Ten "vysokoškolák" Rumcajs mu tady jako jeho souputník opravdu moc chybí. Ve dvou se to přece jen lépe táhne. Zejména proti "levounům."
11. 02. 2011 | 13:02

rudabhb napsal(a):

Je potřeba ten "nádor" "podvázat" tak, aby přišel o živiny (daně) a pak buďto zeštíhlí a nebo chcípne.
Přiznejme si otevřeně , že "nádor" dělá všechno proto, aby byl "chcípl"
přejme mu to
11. 02. 2011 | 13:04

michalskop napsal(a):

Bazzy:

osobně jsem zastáncem i malých konkrétních kroků, které lze udělat dnes, než nějakého skvělého super řešení, které ale nikdy nepřijde. Proč třeba nezveřejnit rozpočet Vaší obce pěkně graficky?

Samozřejmě, dobrým nápadům a hlavě či rukám připraveným k práci jsou dveře vždy otevřené (-: Viz http://cs.kohovolit.eu/contact
11. 02. 2011 | 13:05

Sladký napsal(a):

Vasjo, opravdu mluvíš jak balda, máš jazykový kod štamgasta IV cenové a s tím tvým myšlením to není o mnoho lepší.
To, co popisuješ není realita, ale pseudorealita, vytvářená prodejnými médii.To debilní rozdělování společnosti na pracovité,pilné,vzdělané a vykořisťované pravičáky a na liné,nevzdělané levicové vykořisťovatele není ničím jiným, než zrcadlovým obrazem stejně primitivní ideologické pseudoreality minulého režimu.
11. 02. 2011 | 13:05

karel napsal(a):

neni to divne ze kdyz se vynori nejaka afera tak hned nato jetu nejaky zlocin a afera utichne zamyslete se ja nejsem extrmista ale nejsem slepej a za komunistu jsem nemlcel a nebudu mlcet ani ted .........!!!!!
11. 02. 2011 | 13:05

argun napsal(a):

Autor
No, ten graf jste si pochválil správně, je opravdu pěkný. Jenže jako každému správnému ajťákovi a statistikovi už je Vám ukradené, jakou vypovídající hodnotu Váš graf má. Soudím, že v tomto případě se limitně blíží nule. Tedy závěr, že v Třemošné všechny děti po škole skotačí na perfektních hřištích a v Plasích že všechny děti čučí jen doma na bednu, z tohoto grafu dedukovat opravdu nelze. A každé jen trochu gramotné zastupitesltvo by Vás s takovou argumentací vyhodílo.

Ten region relativně dobře znám. Pokud by jste chtěl reálně srovnávat, musel by jste analyzovat především strukturu těch výdajů a také by jste musel analyzovat složení zastupitelstev, jejich podnikatelské aktivity, jejich provázanost s dalšími sociálními strukturami v sídle a poté provázanost se strukturami v jiných sídlech, kde mají svou vrchnost... Takže jistě víte, že v Třemošné je toto číslo primárně poplatné existenci hokejové haly, která je v soukromém vlastnictví, a kde se hrají krajské soutěže a myslím, že v žákovských kategoriích i celostátní. Samozřejmě, že v zastupitelstvu sedí zástupce vlastníka, v naší demokracii běžný jev, a vlastník že sedí v krajském výboru ODS - k mé velké neradosti dlužno konstatovat - že zparchantělému, který donedávna ovládal Krajský úřad... Atd.
11. 02. 2011 | 13:09

stále rebel napsal(a):

Úvod článku asi potěšil především primitivy, kteří nejsou schopni vidět, že do svých 20 – 25 let od nich stát nevybíral daně, naopak jim prostředky poskytoval a to nejen přímo, ale především přes veřejné služby jako školství, zdravotnictví a podobně. Po dětství následuje asi 40 let, kdy se ti hloupější a bezohlednější mohou cítit být na koni, jsou to oni, kdo platí, no a pak přijde pro ty, kteří budou mít to štěstí další období, kdy budou využívat zasloužený odpočinek a čerpat ze sociálního systému. Na toto období bych některým pravověrným přál takové děti, jako jsou oni sami, aby si to trochu užili.
Přibližně polovina rozpočtu jde na armádu policii, silnice, veřejnou správu, služby, které využívají všechny věkové kategorie a tak by se k jejich spotřebě mely hlásit. Stát jsme my a prostřednictvím našich politiků hospodaříme s veřejnými prostředky, někdy dobře někdy hloupě.

S dalším textem nemám problém, je potřeba znát strukturu nákladů, porovnávat, přemýšlet a zbytečně neutrácet. Hlavně nepodporovat různé mafiány, nejde jen o bezprostředně vyhozené peníze, ale i o jejich následné zneužívání na ovlivňování politiky.

S nástupem pravice v roce 2006 se v následujících letech zvýšil objem veřejných zakázek téměř o sedmdesát miliard a jak se s nimi hospodařilo?

„Praha - Celých 80 procent veřejných zakázek zadávaných českými ministerstvy v letech 2006 až 2010 bylo přiděleno neveřejně nebo bez soutěže. Celková hodnota neprůhledně zadaných zakázek činila v tomto období 276 miliard korun.
…..
Nákupy ministerstev činily ve sledovaném období 340 miliard korun. V 67 procentech případů úřady nakupovaly za 228 miliard korun mimo Informační systém veřejných zakázek. Dalších 14 procent tvořily takzvané jednohubky.“
http://www.financninoviny.cz/zpravy/ministerstva-zadala-nepruhledne-80-zakazek-za-276-mld-kc-/587088
11. 02. 2011 | 13:13

franťýk napsal(a):

argun
až si ten článek přečtete ještě jednou, což by neměl být takový problém, tak pochopíte, že je tady jako UKÁZKA toho, že se dá leccos zjistit a zpracovat. To, že jeden graf nemá úplnou vypovídací hodnotu, ví (kromě modré ČT) každý jen trochu vzdělanější člověk. Kromě toho, balo v článku expilcitně uvedeno, že úředníci z Plas neodpověděli, takže proto je u nich nula. Při vašem vzdělání bych předpokládal, že si dokážete článek nejen přžčíst ale i pochopit smysl sdělení
11. 02. 2011 | 13:22

michalskop napsal(a):

argun:

Díky za kritiku, bez ní se nelze zlepšovat.
Kouknu-li se ale na dotace na sport v Třemošné, rok 2010:
TJ Tatran 550 tis.
HC Meteor 500 tis.
TJ Sokol Záluží 150 tis.
TJ Sokol 70 tis.
KČT 5 tis.
(mimo sport nejvíce 605 tis. pro pečovatelák Město Touškov)

Je to dobře? Není? To nechám na třemošenských, ale bez toho, aby viděli, kam ty peníze jdou, to vědět nebudou.
11. 02. 2011 | 13:31

michalskop napsal(a):

franťýku,

úředníci z Plas odpověděli, je tam skutečně 0 %. Neodpověděl Úněšov.
11. 02. 2011 | 13:33

Emissary napsal(a):

Mne tady z těch inteligentů šlehne.

Občane,

povězte, kolikže jste přečetl z výplatní pásky daní, 44 %? Ó, to jste superzaměstnanec. To chodíte platit daně na Mars? A co tak odvody na sociální a zdravotní, to platíte jen Vy nebo za Vás i zaměstnavatel? Co slevy a bonusy, roční zúčtování, nic? Měsíčně platíte zálohu na daň nebo daň, co? Co je to superhrubá mzda, nějaká pomocná hodnota nebo vaše hrubá mzda? :)

Sakra, někdo tady dokonce do daně ze mzdy počítá i DPH, pak mu vyjde hausnumero. :)
11. 02. 2011 | 13:41

Občan napsal(a):

Emissary,
Vám zjevně před pár minutami skončila škola a ještě nejste ve formě. Vemte si tepláky, běžte si se spolužáky zaskotačit na hřiště a pak se přijťe bavit s dospělými.
Protože takovej blábol, co jste právě vyfik, to nemohl psát dospělec. Nebo jste Emissaryho nezletilý syn a v tom případě koukejte padat od compu a pusťte k tomu fotra :o)))
11. 02. 2011 | 13:46

franťýk napsal(a):

michalskop
OK, ale z toho grafu mi vycházelo, že "viník" jsou Plasy, protože Úněšov nebyl nikde zmíněn. To ovšem nic nemění na tom, že jeden ukázový graf jako podpora článku nemůže být důvodem k zatracení celé myšlenky.
11. 02. 2011 | 13:58

michalskop napsal(a):

franťýku,

tak tak, samozřejmě jde jen o příklad - jak leckdy snadno zjistit, kam ty všechny peníze jdou, jenom chtít. I ten graf je jen ukázka, která zaujme tak maximálně lidi na sever od Plzně, nebo sportovce, kteří si řeknou "a náš starosta nám nedá nic" nebo "tohle naší starostce neukážeme, nebo příště nám dál jenom půlku co dnes" (-:
11. 02. 2011 | 14:07

Emissary napsal(a):

Občane,

no to půjdu, a mnohem raději, než se tady bavit s místními socialistickými inteligenty, kteří si ani neumí spočítat vlastní mzdu, své odvody a daně. :)
11. 02. 2011 | 14:19

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Autor: Kolemjdoucí (J.Š.)
Nekonečná debata o důchodové reformě – nemohli bychom se dohodnout aspoň na základních faktech?
"dohodnout se alespoň na základních faktech"? – tak mi ta fakta nejdřív poskytněte.

Z jedné strany (z té vládní) se dozvídám, že na důchody chybí 30 mld.
Z druhé strany (od zástupců důchodců) se dozvídám, že ještě před dvěma lety byl na důchodech přebytek asi 70 mld. (!) a že v podstatě byl důchodový fond od r.1989 až do nedávna přebytkový. A že všechny vlády slibovaly, že ho oddělí od státního rozpočtu, ale neudělaly to, protože se jim hodilo ty přebytkové peníze převádět jinam.

Z třetí strany se dozvídám, že se to střídá, když peníze na důchod přebývají, pošlou se jinam (Topolánkova vláda si prý "půjčila" a nevrátila 23 mld) a když chybějí, vezmou se naopak odjinud a dají na důchodový fond.

Takže bych, pane autore, rád viděl konkrétní vyúčtování : kolik v kterém roce na důchodech přebývalo a bylo odebráno, a kolik se kdy nedostávalo a bylo odněkud vzato.
11. 02. 2011 | 15:46

vasja napsal(a):

Sladký napsal(a):
Vasjo, opravdu mluvíš jak balda, máš jazykový kod štamgasta IV cenové a s tím tvým myšlením to není o mnoho lepší.
To, co popisuješ není realita, ale pseudorealita, vytvářená prodejnými médii.To debilní rozdělování společnosti na pracovité,pilné,vzdělané a vykořisťované pravičáky a na liné,nevzdělané levicové vykořisťovatele...............
----------------------
Tak jo, Sladkej brachu. Je v to docela bordel, páč já si teda myslim, že největší pravičáci jsou lakotný levičáci.
Dyk voni nedaj ani hlas, když nedostanou pívo, guláš nebo aspoň pastelky. Taková je to chamtivá banda. A přitom hamižnost je novinářema(prodejnejma) přisuzovaná buržoustum.
11. 02. 2011 | 15:49

Kolemjdoucí (J.Š.) napsal(a):

Oprava: Úvodní odstavec měl znít

Autorovi – když jsme u toho poskytování informací. Mohl byste mi sdělit, jak to bylo v minulých letech s přebytky a deficity v důchodovém systému?

Z jedné strany (z té vládní( se dozvídám, že ... atd.
11. 02. 2011 | 15:55

Bazzy napsal(a):

Kolemjdoucí (J.Š.):
tak nebuďte líný a vytáhněte si ty informace ze státního závěrečného účtu.
ten za rok 2009 najdete tady, ty předchozí tam taky někde budou
http://www.mfcr.cz/cps/rde/xchg/mfcr/xsl/statni_zav_ucet.html

Já jsem sečetl daň z příjmu FO pro OSVČ se sociálním a zdravotním pojištěním pro příjmové skupiny od 100 tis. do 100 mil. a kupodivu :) mi vyšlo, že nejvyšší míru zdanění mají ti nejchudší - díky minimálním platbám na "pojištění" - dělá to skoro 38% při základu 100 tis., pak to jde mírně dolů, osciluje okolo třicítky a když vyděláte nad 4 mil. za rok, kde se uplatní stropy pojistného, začne to padat dolů, při 10 mil. jsem na 22% a při 100 mil. dokonce na 16%. Tak takhle vypadá naše rovná daň v praxi :)))

No a VZP tvrdí, že počet OSVČ, které platí limitní výši pojistného (strop) je cca 1400. To jen tak na okraj. Hezký den
11. 02. 2011 | 16:50

Anička z Kuřimi napsal(a):

Zeptejte se na co chcete, já vám stejně neodpovím ...

Momentálně řešíme důležitější věci - III.odboj, za kolik a komu ....
11. 02. 2011 | 17:19

Jeff napsal(a):

Jde to taky takhle:
Débat agratInternetový portál Česká pozice.cz přinesl zajímavou informaci o strmé kariéře slečny Machálkové. V prosinci 2010 nastoupila jako poradkyně ministra školství Dobeše pro PR. Její hrubá měsíční mzda činila díky mimořádné odměně neuvěřitelných 145 tisíc Kč.

Od 1.2. nastupuje jako vrchní šéfka kabinetu ministra. Redaktor Rychlík uvádí, že bez patřičné praxe i vzdělání. Tiskový odbor MŠMT, který se za panování Josefa Dobeše personálně zdvojnásobil na 12 osob, k celé záležitosti mlčí. Sluší se dodat, že nástupní plat lékaře je 17,5 tisíc Kč.
11. 02. 2011 | 19:56

ivanT napsal(a):

Uz to tu nekdo napsal, ale moc komentatoru na to nereaguje. Panu autorovi nejde o podporu sportu (to byl jen priklad) a podle meho nazoru ani hlavne o tech 50%. Jde mu o to, ze informovana politika vychazi ze znalosti fakt, a informovane volicstvo svou znalosti faktu nuti politiky, aby mene lhali nebo improvizovali.

Krome toho myslim, ze samotne ptani ma na verejne cinitele vliv: Budou-li videt, ze se obcane zajimaji o cisla, daji si snad vetsi pozor na to, aby ta cisla daval smysl.
12. 02. 2011 | 00:50

Břetislav Marek napsal(a):

Národe český, spojme se!

Národe český,

naší vlastí se šíří vztek, zoufalství a nedůvěra - konečně, můžeme si za to sami. Vláda nám ukazuje zdvižený prostředníček - pomož si občane sám! Zdravotnictví, doprava, vnitro, školství atd., korupce a skandály. Dokonce můžeš protestovat, a není ti to nic platné, protože držet se koryta je lákavější, než PRACOVAT pro občana. Došli jsme tak daleko, že věříme i tomu: PENÍZE NEJSOU. Nenech se mýlit "národe český".

Naše vláda vybere dost peněz na daních a i zdravotním i sociálním pojištění.
Na území ČR byl v roce 2010 zjištěn počet obyvatel - celkem 10 526 685. Pokud bychom vzali z toho 5 500 000 lidí, kteří měsíčně odevzdají daně v průměrné výši 4 000 Kč. To je měsíčně 22 000 000 000,00 Kč a ročně 264 000 000 000,00 Kč (264 miliard Kč).

Pojistné u zaměstnanců odvádíme 2x. Kdybychom vzali nějaký průměr i za podnikatele a měsíčně pojišťovnám odevzdali 3 000 Kč měsíčně (zde už odvádíme i za děti), tak do kasy pojišťoven připluje MĚSÍČNĚ za 6 000 000 pojištěnců zhruba 18 000 000 000,00 Kč. Nejsou zde zahrnuty daně z nemovitosti, pohonných hmot, alkoholu a cigaret a další DPH.

Opravdu si myslíte, že peníze nejsou? Nevěřte tomu a nesnažte se podléhat šíření paniky, o kterou této vládě jde. Myslíte si, že jeden člověk udělá málo? Podívej, ve které zemi se lidé spojili díky internetu a nenechali se vysmívat. Politik, vláda tě národe potřebuje pro tvoření HDP. Jako samostatná jednotka nic nezmůžeš, ale jako skupina, která má svobodnou vůli, ANO. Není třeba volit násilí. Jako jsou dny bez aut, přidej se ke dni bez médií, lékaře, léků, nákupů.

Dne 1. 3. 2011 od nás odejde mnoho lékařů. Je to jejich volba i právo. Kdo není lékař, neposuzuj. Uvědomíš si tím, jak jsi závislý.

Dokaž, že ti o něco jde, národe český, a připoj se na 1 den, a to 1. 3. 2011.

Přidejte se dodržením pravidla - jeden den bez médií (TV, rádio, časopisy, noviny), bez lékaře (neakutní případy), bez nákupu v lékárnách i obchodech. Jeden jediný den narušit onen koloběh peněz. Tak uvidíš, jak jsi mocný, národe český.

Je to pro tebe těžké? Jsi tak moc závislý na 24 hodinovém nákupu, nevážíš si lidí, kteří tam pracují? Jsi tak moc závislý a potřebuješ sledovat média plná lží a manipulace?

Dne 1. 3. 2011 jednotně, my všichni, společně !!!
Národe český, spojme se !!!
12. 02. 2011 | 03:34

zd napsal(a):

Prez.úřad,vláda,ministerstva,jejich příspěvkovky a rozpočtovky,radnice a jejich příspěvkovky a rozpočtovky,policajti,obecní policie, hasiči,soudci,vězni, advokáti,pojištovny, zdravotnictví,školství,armáda a další(důchodci) - to jsou všechno lidé a provozní náklady sající státní rozpočet. Odhaduji tak 1,5 milionu. A 0,6 mil nezaměstnaných.Na 5,5 mil lidí celkem schopných práce je to sakra moc. Tento stát opravdu ale opravdu je příliš drahý.
12. 02. 2011 | 06:29

Drak napsal(a):

Nekvaltuj a sedni si nad tabulky a spočítej pořádně všechny přímé a nepřímé daně z výdělku a spotřebního koše a vyjde ti docela dost nad tvých 50 procent, chce to jenom trochu víc času a soustředění nad těmi počty. Ale ty za posledních 50 let tzady většinou nikomu moc nešly...
12. 02. 2011 | 15:55

im napsal(a):

@zd
Uberte trochu, podle statistiků (údaje z 2009) je zaměstnanců státu necelý milion.

V roce 2009 bylo v republice evidovaných 561.000 nezaměstnaných, 931.200 státních a jiných pracovníků se státem spojených:

http://www.czso.cz/cz/cr_1989_ts/0502.pdf

P.S. Děkuji panu Škopovi za věcné a srozumitelné blogy. A panu Stejskalovi za pozoruhodného bloggera.
12. 02. 2011 | 20:05

Dan napsal(a):

Pane
Občane
Jste asi velice nedobrý a zlý člověk, když přejete někomu vyhoření a těžký zdravotní úraz pouze pro to , že napsal svůj názor. Zlo plodí zlo a dávejte pozor ať to nepotká Vás. Přeji Vám hodně štěstí a zdraví.
13. 02. 2011 | 17:55

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy