Jednoho policii nedáme, dva ano

31. 08. 2011 | 00:39
Přečteno 4064 krát
Proč Sněmovna včera vydala pp. Bártu a Škárku policii, ale p. Humla v březnu nikoliv?

Jednoduchá odpověď je: „Protože pro vydání p. Humla hlasovalo jen 69 poslanců, zatímco pro vydání pp. Bárty a Škárky 177 poslanců.“ Jak je vidět z grafů, jiný postoj zaujali hlavně poslanci za ČSSD a ODS, ale samozřejmě i mnozí další.

ProProti
25.3.2011
Vydání p.Humla
hlasování jmenovitě
69
Pro
84
Proti
30.8.2011
Vydání pp. Bárty a Škárky
hlasování jmenovitě
177
Pro
4
Proti


Nicméně osobně by mě zajímala odpověď na otázku, v čem se tyto dva případy liší z pohledu těch poslanců, kteří jednou hlasovali „proti“ a nyní „pro“. A samozřejmě, když něco nevím a zajímá mě to, nejlepší je se zeptat(-: Zeptal jsem se tedy poslanců z HK kraje, kteří hlasovali v těchto hlasováních rozdílně. Ale zároveň by mě zajímal i názor vás, čtenářů, proč se tak stalo.

Můj dotaz na poslance a jejich odpovědi (až mi poslanci odpovědí) lze najít na NapišteJim.cz.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Jonšta napsal(a):

Pane Š kope, chtěl bych mít vaše starosti, závidím vám a přeji hodně úspěchů !
31. 08. 2011 | 00:55

kočka šklíba napsal(a):

Už si nevzpomínám, za co měl být Huml zbaven imunity?
31. 08. 2011 | 02:05

Konrad napsal(a):

Byl podezrely z toho, ze jako dopravni policista sfalsoval posudek autonehody.
31. 08. 2011 | 05:13

Ládik!!! napsal(a):

Jednoznačně je za tím tuhá stranická disciplína, možná i demokratický centralismus.
31. 08. 2011 | 06:32

Maximus napsal(a):

Já bych je policii vydal všechny co zasedají v PS, ono by se téměř na každého něco našlo! Autore ještě jste zapoměl na to kulaťoučké chrochtavé vypasené prasátko Šášenku rovnoústého blekotavého! Nebo o něm se nehlasovalo?
31. 08. 2011 | 06:45

Maximus napsal(a):

Oprava ... zapomněl...
31. 08. 2011 | 06:46

Pozorovatel napsal(a):

Pan Bárta zatím neukradl žádné peníze ze státního rozpočtu - pokud někoho platil tak ze svého a je třeba vyšetřit i to proč se někdo nechal platit. To je to nejmenší zlo ve sněmovně. Mnohem ostudnější je to, proč se nevyřešily a dokonce ani nebyl pokus vyřešit kauzy DROBIL a PROMOPRO. Asi jsou ty rozkrádačky po miliardách běžný stav a je smutné, že ani naši hlídací psi demokracie toto nevidí a místo toho nás krmí Bártou a kauzami jako Bátora aj. Odpudivé zločinné spiknutí politiků, policie a justice a novinářů. Vypadá to jak těsně před nástupem Hitlera a asi to tímto stylem i skončí
31. 08. 2011 | 07:42

Cech napsal(a):

Zde je to ona viditelná košile, která je bližší než kabát.

Být podezřelý z toho, že jako profesionál zfalšuji nějaký posudek, tak to je zcela legální, viz aféra Čunek a NOVA.V našem státě na falešné posudky máme i specializované firmy.

Bohužel aféra Bárta je něco úplně nového a na to naši "poslanci" nejsou zvyklí,protože oni mezi sebou mají nepsaný zákon:

Úplatky (Výkup loajality) je možné dávat jen jako;
a)Trafiky
b)Pokud si kupuji loajalitu, tak tuto si kupuji z peněz daňových poplatníků a né ze svého.

Bohužel Bárta tento zaužívaný postup porušil a proto ta jasná a nekompromisní odezva.
Zde prosím se nikterak nezastávám soukromých firem podnikajících v politice ale platí li někdo za loajalitu svými penězi, je to jeho věc.
Platí li někdo za loajalitu našimi penězi, tak již to není jeho věc ale věc nás všech i moje.
31. 08. 2011 | 08:06

lijuti napsal(a):

Možná že se ty případy od sebe svou závažností opravdu liší. Huml mi nepřijde tak nevěryhodný jak Škárka s Bártou.
31. 08. 2011 | 08:33

Johan von Conteyner und PAMPERS napsal(a):

Také cosi podobného!!!
Padělatelce matur.vysvědčení a VŠ diplomů HROZÍ dle vyjádření cca 8-10 let basy !!
Rovněž její zákazníci se mohou "těšit" na nějaký flastr.
CO ALE prosím hrozí podvodníkům z Plzeňské právnické fakulty,či jejich "zákazníkům"??
Údajně NELZE trestat !? Tak zase hóóuno-slavný soude!Nebo máme na každého lumpa zase jiné metry???
31. 08. 2011 | 08:34

Petr z Tábora napsal(a):

Vydán měl být určitě i pan Huml. Takto na něm zůstala pachuť členství v klubu podvodných soudních znalců, kteří na objednávku vyhotoví jakýkoli posudek a využívají panující systém jeich všeobecné neodpovědnosti.
31. 08. 2011 | 08:40

modrý edvard napsal(a):

můj tip je tento
http://aktualne.centrum.cz/domaci/politika/clanek.phtml?id=712467
Má smlouva s VV je cár papíru, říká nový hlas ČSSD
31. 08. 2011 | 08:54

Colt napsal(a):

Pozorovatel
Cech

.... máte oba pravdu.
Hlavně je zarážející ta logika policie, st. zástupců i soudů.
Na každého naprosto různý metr - což musí udeřit do očí i laika. Něco tady pořád hodně smrdí - asi zahnívající spravedlnost.
31. 08. 2011 | 09:15

kritik napsal(a):

To, že existuje možnost nevydat poslance k prošetření jeho činů prokazuje pitomost našich slavných zákonodárců před dvaceti lety. Správně má být každý čin prošetřen a o imunitě se má uvažovat až před vydáním soudu.
31. 08. 2011 | 10:09

stále rebel napsal(a):

Nevím přesně, u Humla snad šlo o podezření, že za jeho stíháním stojí přímo VV, aby poslouchal.

„ Proti hlasoval například člen mandátového a imunitního výboru Marek Benda (ODS), který měl možnost seznámit se se spisem. "Domnívám se, že kdyby pan Huml nebyl poslanec, stíhání neprobíhá," řekl novinářům. Hana Orgoníková (ČSSD) zase hovořila o honu na čarodějnice. Hlasování se zdržel Michal Babák (VV), podle kterého jsou v policejních podkladech závažné chyby a kauza je účelová. Místo tří let strávených u soudu by měl Huml spíš pracovat ve sněmovně, řekl novinářům Babák.

Mandátový a imunitní výbor se v úterý k Humlově vydání jednoznačně nevyjádřil. Výbor nepřijal návrh, podle kterého by sněmovně vydání doporučil, a zasedání skončilo v této věci bez usnesení. Výbor ale poukázal na údajnou liknavost a průtahy ve vyšetřování, na úniky údajů do médií a také za to, že spoluautoři posudku nebyli obviněni. Podle Humla byla práce výboru profesionální.

Policie chtěla Humla stíhat kvůli dva roky starému dokumentu k havárii nákladního vozu s motocyklem. Dokument vypracovala společnost V.V.V. Expert, jejímž ředitelem Huml byl. Humlův tým se tehdy domníval, že nehoda se mohla stát jinak, než zachycoval policejní plánek, fotodokumentace a skutečné stopy. Trestní oznámení podal soudce Jiří Říha pro podezření z křivé výpovědi a nepravdivého znaleckého posudku.

Huml připomněl, že posudek byl zpracován pro obhajobu. Posudek podle něho zmanipulovaný nebyl, poslanec ale připustil, že v něm mohla být neúmyslná chyba. Případ obecně označil za pokus o zastrašení obhajoby.“
http://www.vz24.cz/clanky/poslanci-nevydali-humla-vv-k-trestnimu-stihani/
31. 08. 2011 | 10:23

šlapka napsal(a):

Michal Škop
Mnoho zdaru ve Vaší práci. Pevné nervy , zdraví, přiměřenou výši bohatství a neustálý pocit štěstí.

P.S. Když tak sem pak ty odpovědi dejte.
Může zde proběhnout zajímavá diskuze via spekulace o motivacích poslanců.
31. 08. 2011 | 10:24

JaS napsal(a):

Nevím, jaký význam by mělo vyšetřování Humla. Naopak na vyšetřování Bárty jsem velmi zvědav, zvlášť když o to sám požádal. Patrně se nebojí a dokáže se obhájit. To se asi nebude mnoha lidem líbit...
31. 08. 2011 | 11:19

Obluda napsal(a):

Už by bylo konečně na čase, aby si naší drazí (za všechny prachy) poslanci tu imunitu omezili, ale je to jen výkřik idealisty a snílka.
Nehodlám pana Bártu nijak hájit, ani nejsem jeho příznivec, ale dá se celkem logicky předpokládat, že sám od sebe tyhle "milodary" nerozdával - až takový samaritán a dobroděj to nebude. Šlo-li o tzv. úplatek, tak p. Bárta spíš reagoval na poptávku - "někdo" si asi zkrátka o tohle držhubné nepokrytě řekl .... a důvod mohl být jakýkoliv (včetně toho, že bude plánovitě následovat vydírání a následná skandalizace - a podle vývoje událostí to není nijak nelogické).

A o váženém panovi Humlovi jsem měl podstatně lepší mínění (opraveno) ..... teď už mi u něj chybí snad jenom obligátní větička: "Myslím to upřímně" + doširoka roztažený úsměv na billboardech.
31. 08. 2011 | 11:23

Ambra napsal(a):

Přece neůžete srovnávat nějaký posudek o dopravní nehodě Humla s fašistickými způsoby vládnutí Bárty. Bárta byl přece vydán proto, že fízlovské agentury většina poslanců nenávidí daleko více než všechny dopravní policisty. A navíc Bárta zlikvidoval výstavbu naší dálniční sítě, tím že nechal jednoho cyklistu a jednoho konceptora vysokorychlostních tratí vypracovat dálníční superkoncepci. (Ostatní trochu fundovaní lidé na MD totiž odmítli se podřídit jeho diletanským představám o rozvoji naší silniční sítě. Ty proto Bárta z ministerstav naivně vyhodil nevěda, jak se muto může vymstít.) A když mu superkoncepsi nehtěl hospodářský výbor parlamentu posvětit, tak začal bušit do stolu a uraženě odešel. Prostě si popletl své podřízené špehy ze samoobsluh s řádně zvolenými poslanci. Proto pro jeho vydání zvedali ruku skoro všichni v parlamentu. Možná i ve velmi naivní představě, že policie zjistí, odkud Bárta vzal své tisíce, které rozdává po parlamentu.
Podle mě hlasování o vydání Bárty má jen velmi málo společného s podstatou obvinění, ale souvisí se zlovolnými vlastnostmi Bárty, který si nikdy neměl stát ve státě usilujícím o západní typ demokracie poslancem.
31. 08. 2011 | 12:00

kočka šklíba napsal(a):

Pokud je pravda to co sem zkopíroval stále rebel, pak srovnávat nevydání Humla s Bártou je docela divné autore. Chyby se mohou stát každému, ale falšování je přece jen něco jiného. Logicky si obhajoba vyžádala posudek,a pokud je v něm chyba, zda úmyslná nebo ne, to přece není falšování. Jako třeba falešné diplomy, případně maturitní vysvědčení.
31. 08. 2011 | 13:36

šlapka napsal(a):

Stín pochybností je vždy rozptýlen, pokud člověk podstoupí standardní procedury vedoucí k jeho očištění.
Stín pochybností zůstane navždy....pokud se takový člověk těmto procedurám, ať už takovým či onakým způsobem, vyhne.

Nepomůže mu žádná racionalizace ani mediální masáž.
31. 08. 2011 | 13:50

Fr.Zákostelský napsal(a):

Policie by měla urychleně opět požadat parlament o vydání Stanislava Vumla.
31. 08. 2011 | 14:12

camponotus napsal(a):

Pane Škope, v kapitalismu se každý stará sám o sebe. Uděláte dobře, když se budete věnovat tomu, co jste studoval a nesrovnávejte nesrovnatelné. KohoVolit je vaše věc, my si budeme volit koho chceme a ne koho chcete Vy.
31. 08. 2011 | 16:21

Normální 1 napsal(a):

A co Saša Vondrů a jeho ProMoPro? A chemický Ali Kalousek a jeho sebevražedné padáky? A křišťálově čistý Standa....

Kde ty loňské sněhy jsou kdy zločinci chodili do vězení a ne do poslaneckých lavic?
31. 08. 2011 | 16:27

Ládik!!! napsal(a):

Nevím, proč mi bylo smazáno "vyšetření Humla holajzníkem". Holajzník není sprosté slovo, ale odborný výraz.
31. 08. 2011 | 17:08

michalskop napsal(a):

camponotus

děkuji za Vaši starost o mě, ale nemusíte se o mě bát, věnuji se i tomu, co jsem studoval (a studuji) - viz třeba statistický model http://cs.kohovolit.eu/cz/praha/analysis/mds
A samozřejmě volte, koho chcete Vy, "o tom" je totiž právě KohoVolit.eu - abyste volil toho, koho chcete Vy a ne toho, koho Vám podstrčí nějaký specialista na PR v reklamě
31. 08. 2011 | 23:37

michalskop napsal(a):

kočka šklíba

já to ne/vydání nesrovnávám věcně - mě naopak zajímají ty argumenty, proč jednou "ne" a podruhé "ano". Já jen uvádím, že to byla jediná hlasování o vydání poslanců v tomto volebním období. Proč např. jednou větší část ČSSD a ODS Policii ČR nevěří a podruhé ano? A mám/mohu potom věřit Policii ČR třeba já, který neoplývá nějakou větší mocí?
31. 08. 2011 | 23:42

michalskop napsal(a):

Jonšta

ale Vy přeci máte moje starosti (-: Předpokládám, že třeba politiky svými daněmi platíte podobně jako já, podobně jako já jim svěřujete veřejný majetek, aby s ním hospodařili, atd. - a tak se o tyto svoje zaměstnance také musíte starat
31. 08. 2011 | 23:47

šlapka napsal(a):

"Vydám, nevydám, vydám, nevydám, vydám. ....Haló ? Kdo tam ?...
...Ano, poslušně hlásím, že zařídím !"

- " Nevydávám ! "
01. 09. 2011 | 13:35

NaomiHouston19 napsal(a):

freelance writer
08. 03. 2012 | 14:32

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy