Zvyšujeme daně a centralizujeme. Jsme česká „pravice“.

05. 09. 2011 | 01:28
Přečteno 9257 krát
40 poslanců z ODS, 37 z TOP 09 a 19 z VV hlasovalo pro zvýšení daní (DPH). Vlastním volebním programům navzdory.

Pokud by člověk věřil poučkám, čekal by, že „pravice“ snižuje daně a snaží se omezit „stát“ a přesunout rozhodování na co nejnižší úroveň, tj. decentralizuje (ideálně až na úroveň každého člověka). Nebo že se snaží omezovat počet úřadů. Nicméně ve Sněmovně právě „pravice“ schválila zvýšení daní (DPH) a podpořila ještě větší centralizaci již velmi centralizované ČR. A „levice“ hlasovala proti.

Výsledky hlasování o novele zákona o DPH (detail)
Pro: 99Proti: 68
ProProti

(Dá se očekávat, že novelu zákona Senát vrátí, stejně tak se však dá očekávat, že jej Sněmovna opět přehlasuje.)

Zvýšení daní


„Pravicoví“ poslanci odhlasovali zvýšení nižší sazby DPH z 10 % na 14 % pro příští rok. Sami počítají, že průměrně zdaní každého v ČR o více jak 2000 Kč ročně více, tedy přes 8000 Kč na čtyřčlennou rodinu. (Viz důvodová zpráva, část Předpokládaný hospodářský a finanční dosah navrhované právní úpravy.)

Připomeňme si, s čím šly „pravicové“ ODS, TOP09 a VV do voleb (ač VV se před volbami tvářily „středově“):

  • ODS: „Zjednodušíme daňové zákony. Zároveň udržíme daně na současné úrovni. (Viz volební program.)

  • TOP 09: „[Nechceme] daně zvyšovat, proto [musíme] velmi rozhodně snižovat rozpočtové výdaje. (Viz volební program.)

  • VV: „Daň z přidané hodnoty – ponechat pro následující dva roky sazby 10% a 20%. (Viz volební program.)

Snížení DPH (ač kompenzované zavedením progrese v daních z příjmu) navrhla KSČM, nicméně bez úspěchu. (jmenovitý záznam hlasování)

Centralizace (a nový úřad k tomu)


Výnosy z toto zvýšení daní půjdou jen pražské vládě, krajům i obcím se z přerozdělovaného DPH přebytky odeberou a tak ani těmto nebude zvýšené DPH nijak kompenzováno (de facto tedy dostanou méně prostředků). Např. kraje odhadují ztrátu kolem 1.5 % svých rozpočtů.

A aby toho nebylo málo, „pravicoví“ poslanci odhlasovali i zřízení nového úřadu (který „samozřejmě“ bude v Praze) – Specializovaného finančního úřadu pro všechny velké firmy, banky i pojišťovny. Takže úředníci z tohoto jediného úřadu budou mít detailní přehled o všech hlavních firmách v ČR.

Jmenovitý záznam hlasování o novele zákona o DPH, diskuse ve Sněmovně.

Zajímá Vás, proč právě Vaši poslanci hlasovali tak, jak hlasovali? Zeptejte se jich.

Úprava 5.9.2011 12:00: Jak upozornil neo v diskusi, díky částečným kompenzacím je zvýšení DPH plánováno v průměru přes 1750Kč (a ne 2000Kč). A u čtyřčlenné rodiny s dětmi, kde alespoň jeden z rodičů má práci, půjde o 4500Kč (a ne 8000Kč) - pokud oba rodiče nemají práci (nebo jde třeba o samoživitelku na rodičovské, apod.), kompenzace se neuplatní.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Maximus napsal(a):

Dnešní situace hospodářství ČR je přímo tristní. Stát nemá peníze kam se podíváte, nezbývají peníze už ani na mandatorní výdaje - důchody, přičemž ty finance co má, neefektivně rozhazuje, státní úřednický aparát je zbytnělý moloch, který ovšem vláda škrtí na financích plošně, místo strukturálních účinných rozumných změn, zdroje financí jsou omezené, protože celý daňový systém (korporátní daně)je rozhozený, špatně nastavený a tudíž nepřináší a ani nemůže zajistit potřebný výnos pro stát. Většina velkých firem, bank a společností působících na našem území je v cizích rukách a proto zisky plují mimo ČR, každoročně to dělá přes 210 mld.Kč! Většina našich zaměstnaných spoluobčanů se stala námezdní pracovní silou placenou 1/3 platu např. Němce nebo Holanďana, přičemž výkonnost ekonomik není v poměru 1:3, ale 2:3. To znamená v podstatě, že jsme nyní v podstatě koloniální zemí, kde místo surovin je drancována pracovní lidská síla a je odtud vysáván kapitál. Platy v ČR sice trochu vzrostly, ale náklady domácností rostou rychleji, strměji než platy. Připravované a již zavedené kroky této vlády toto vše jen umocní a životní úroveň obyvatel ČR zřejmě jako celek bude klesat. Kupní síla obyvatelstva nebezpečně poklesne a již také klesla a je to znát, stačí se zeptat prodejců zboží a služeb. To může nebezpečně ohrozit stabilitu hospodářství státu. V pozadí celé této tragédie číhá neustále rostoucí státní dluh, ze kterého jsme ještě nesplatili ani korunu! Vládnou nám ekonomičtí diletanti, kteří sledují jen svoje koryta, tam mají ještě nasypáno a velká část z nich je rozlezlá v různých správních radách, představenstvech apod. institucích sloužících k upevnění moci zlodějského chamtivého bratrstva rekrutujícího se z politiků zavedených politických stran. Chtělo by to vzbudit ze spánku kněžnu Libuši a poprosit ji o novou věštbu, aby vyjevila co čeká tuto zem a tento národ resp. obyvatele českomoravské kotliny. Vypadá to, že si my Češi neumíme vládnout a potřebujeme malý dvorek a aby nám vládnul cizinec, nejlépe Němec s bičem v ruce! Nic lepšího si nezasloužíme. Jestli nemám pravdu, tak mě vysvětlete v čem a jak se můžeme dostat z tohoto nedobrého a nelichotivého stavu, který se zove marasmus napříč celou společností.
05. 09. 2011 | 03:05

vasja napsal(a):

Někde zvyšujou, jinde snižujou a nakonec to bude fiftyfifty, né?

Jinak vstávat psanci týto země a kokrhat začít je třeba!
05. 09. 2011 | 07:33

vasja napsal(a):

ijn napsal(a):
Požádejme o pomoc Brusel A POZAVÍREJME POLITICKÉ ŠMEJDY,§330 tr.z,č.40/2009
------------------
Tak dělej a neztrácej čas. Je to někde severnějc.
Nebo čekáš, že tam poběží nekdo za tebe?:))
Ty seš fakt matroš. Sobotkovo srdíčko plesá.
05. 09. 2011 | 07:44

Holubář napsal(a):

No jó, ňák se nám ta demogracie zamotává, pravda?
Začínáme to mít s pravicí a levicí jako v tom starém vtipu, že je hrozný bordel na zeměkouli - Němci kšeftujou a Židi válčej....
Předvolebním slibům věří samozřejmě jen úplní blbečkové. O mých spoluobčanech to příliš radostné věci nevypovídá. Ale jsem jedním z nich - v první půli 90. let jsem také všechny ty kecy hltal s otevřenou hubou. Schovávám svou tehdejší idiocii za tvrzení, že jsem od té doby dospěl (poněkud pozdě, žel).
Třeba moji drazí čeští souputníci dospějí také, ale vlastně ani nevím, zda si to přeji - to by bylo maso! A bál bych se nového výstřelu z Aurory.
05. 09. 2011 | 07:44

Sladký napsal(a):

Lejno-Vláda vedená sociální demokracií, to byla opravdu strašná pohroma.Růst HDP a životní úrovně druhý největší v EU, dluh do značné míry způsobený sanováním za vlád ODS vytunelovaných (rozuměj vykradených) bank a dvě obrovské povodně...a na závěr,před volbami v r.2006 skokové zvýšení dluhu (dobře si pamatuji,jak ostře ale marně proti tomu B.sobotka protestoval) odhlasované všemi stranami napříč spektrem.
Když chceš o něčem psát, lejno,měl bys o tom něco vědět.
05. 09. 2011 | 07:45

Gerd napsal(a):

Tak to 33 poslanců nepřišlo do práce. 17 se jich omluvilo, 16 neomluvilo. Neměli by za neomluvenou absenci dostat neplacené volno?
05. 09. 2011 | 07:50

schlimbach napsal(a):

Nedá se nic dělat, pokud chcete něco změnit, je třeba se zapojit do konkrétní politické práce a získat podporu u voličů. Samozřejmě alternativou jsou nepokoje, které se začnou již velmi brzy projevovat, ale otázkou zůstává, zda tuto sílu neovládne zase nějaká parta tupounů ku prospěchu gaunerů v pozadí, jako v 1989.

Za povšimnutí stojí, že gauneři v pozadí velice dovedně využili touhy občanů této země v roce 1989 po změně a tuto změnu díky tupounům provedli velice dobře ve svůj prospěch. Díky tupounům - užitečným idiotům - se jim podařilo celý tento národ ekonomicky zotročit prostřednictvím půjček, nízkých platů, nejistoty v možnosti získání a udržení práce, nastavených podmínek exekučních řízení, totální nejistoty a všude omílaného perverzního individualismu. Všimněte si, jaké zákony byly v tomto ohledu za posledních 20 let schváleny - na politické scéně není síla, která by reálně stála na straně zájmů tohoto národa, jinak by takové zákony nebylo možné schválit.

Podstatná většina obyvatel nemá vůbec ponětí o tom, co jsou to peníze, jak se dostávají do oběhu ve společnosti, kdo je ovládá a proč. Lidé nemají čas a ani mnohokrát chuť se vzdělávat, chápat podstatu a vztahy. Tomu všemu nahrává všudepřítomný kulturní brak v TV, na kulturní scéně atd. Chléb a hry - je to přesně tak. Dokud budou pro lidi cennější informace bulváru, než informace o podstatě jejich zotročení, těžko čekat cílevědomou změnu - nepokoje, rabování, násilí - to jistě, ale jaký bude ten výsledek - výměna jedněch tupounů druhými a gauneři zůstanou zase ve skrytu a budou se smát?

Stávající tupouni a ekonomičtí diletanti jdou cestou totálního rozvrácení základů této společnosti - nejde jen o ekonomiku, ale i o morálku a právo. Jistou nadějí je to, že se podstatná většina podnikatelského sektoru vzbouří tupounům a začnou konat aktivní kroky pro jejich eliminaci, protože tento stav i je přímo ohrožuje a pokud si někteří z nich myslí, že jsou za vodou a ekonomické zotročení že se jich netýká - procitnou v ten moment, kdy tupouni podstatným způsobem podrtrhnou příjmovou stránku občanů a ti přestanou utrácet - již se to děje a od nového roku se to stane velmi citelným - pak snad i podnikatelskému sektoru dojde, že nastává i jemu obtížné období a v mnoha případech i konec. Těch, kteří jsou přisáti na prsu státního rozpočtu a mlaskají při jeho vysávání není až tak mnoho, ale na to musí podnikatelský sektor přijít sám ... dříve nebo později se tak i stane.

Medvědí službu této zemi konají také takzvaní "ukecaní intelektuálové" se svojí politickou korektností, věčným rozežvýkáváním a rozmělňováním témat, aniž by si uvědomovali, že odvádějí pozornost občanů od podstaty problému, aniž by si uvědomovali, že jsou vlastně využívání přesně po vzoru leninských užitečných idiotů, aby pomáhali rozleptávat možné sjednocování národa proti gaunerům.

Takže, vážení, chcete-li něco změnit k lepšímu žití, chcete-li, aby v naší zemi mohla vzniknout skutečná občanská společnost, přestaňte spoléhat na nějakého mesiáše nebo úředníka z Bruselu a začněte něco konkrétního dělat i vy sami, jinak se vám může stát, že se nedočkáte -(
05. 09. 2011 | 07:51

Sladký napsal(a):

Schlimbach-výborný text! Řekl bych,že píšete čím dál lépe.Ano- ideologie (naší?) pravice, to je perverzní individualismus, povýšený na "filosofii".Je až neuvěřitelné,že někdo může vážně požadovat,aby jedinec řešil problémy,které sám nevytvořil a jejichž řešení je naprosto a zcela mimo jeho možnosti.
A debilizace národa je na nezadržitelném postupu.Kvalita školství rapidně upadá a velká část obyvatelstva se večer co večer živí mentálními sračkami. (Pane Stejskal, je to jen volný překlad angl.termínu "shit for brains" který vymysleli a používají sami autoři těchro sraček).
05. 09. 2011 | 08:04

schlimbach napsal(a):

Sladký - úpadek ve všech oblastech života společnosti je zřejmým účelem, bohužel -(
05. 09. 2011 | 08:10

vasja napsal(a):

schlimbach napsal(a):na politické scéně není síla, která by reálně stála na straně zájmů tohoto národa.....
---------------------------------------
Tuhle sílu vidí Levoun v Bruselu:))
Ale máte pravdu. Rozjebaný národ, rodina a ve finále atomizovaná společnost je idealní stav, kdy se nejlíp vládne a dojí.
Eurohujerysmus, multikulturalismus, ngoismusm, homosexualismus.... to jsou nástroje.
05. 09. 2011 | 08:12

schlimbach napsal(a):

Sladký - ještě na doplnění - pojem pravice a levice je totálně o ničem. Tupouni nejsou pravicoví, jsou jen tupí a že svoji tupou činnost deklarují jako pravicovou, neznamená, že pravicová je. Podobné lze říci i o levici - neznamená to přece, že by skutečná pravice a levice nutně musela být v rozporu, pokud oba proudy stojí na zásadách odpovědnosti vůči sobě i společnosti.

Nechali jsme si vnutit tupouny náplň slov pravice a levice. Podstata je zcela někde jinde.
05. 09. 2011 | 08:14

Marcus napsal(a):

Já hlavně čekám na daňové přiznání na jednom papíru - kdysi to slíbil pan Topolánek a pan Renč k tomu natočil krásný předvolební klip ;-)

A teď vážně - vzhledem k situaci rozpočtu bych chápal zvyšování daní - ale tam, kde to bude "bolet" nejméně - třeba daň z příjmu firem, která je zbytečně nízká. Vylepšil by se rozpočet a byla by šance že do zahraničí odteče méně prostředků (poslední roky "odtéká" téměř 250 miliard ročně).
Jinak by ale vláda měla řešit především díry v rozpočtu - škrtání a zvyšování daní by měl být krok 2. Nedávno ministr školství Dobeš navrhl šetřit na platech školníků, uklízeček a kuchařek a přitom ve stejné době ministr financí Kalousek navrhl zrušit daň z dividend (výpadek příjmů 9 miliard) - to mi připadalo naprosto absurdní.
05. 09. 2011 | 08:20

Petr z Tábora napsal(a):

Výstižný příspěvek pane Škope.
Ano, naše pseudopravice posiluje roli státu, zvyšuje přerozdělování, obírá střední vrstvu.Škrtání výdajů a zvyšování daní vydává za reformy - slova reforma a pravice se bohužel u většiny občanů stala sprostými slovy. Nezrušili žádné zbytečné instituce, žádné zbytečné skupiny výdajů, neposílili postavení občanů. Ve šluknovském výběžku dokážou jen poslat policii na protestující občany, ale neřeší příčiny problémů. Politickou energii vydávají na vnitrokoaliční hádky.
Oranžoví se mohou smát, nechvátat a těšit se, jak po příštích volbách převezmou už socializovaný stát.
05. 09. 2011 | 08:43

Cech napsal(a):

Pane Škop to co jste napsal, je nepochopení elementární politické reality v ČR.

Bohužel ne úplně přesně a možná i záměrně jste zalicitoval poučku:
"A to že „pravice“ snižuje daně a snaží se omezit „stát“ a přesunout rozhodování na co nejnižší úroveň, tj. decentralizuje (ideálně až na úroveň každého člověka)".

Pro stanovení budoucího chování jakékoliv "pravicové" strany je nutné sledovat její strukturu a to především její teritoriální členění.
Každá místní Pražská strana ať TOP nebo VV bude vycházet vstříc "svým členům" a ne ostatním nečlenům => občanům.

Protože zájem "členů" obou Pražských stran ať TOP nebo VV je především na posílení Prahy, a mimo Prahu tyto strany mají minimum členů je politika těchto stran v souladu s praksí kterou popisujete.

Zvýšení DPH je v současné době téměř jediná možnost pro tuto vládní koalici jak zabezpečit výběr daní a dostát svým závazkům vůči "svým členům".

Je taktéž v zájmu "jejich členů" aby z přerozdělovaného DPH přebytky zůstaly v Praze a využily se ve prospěch centralizace.

Proto musí existovat pouze jeden úřad, který následně bude schopen lepe zabezpečit požadavky "členů" již výše zmíněných stran.
05. 09. 2011 | 08:43

zemedelec napsal(a):

Pane Maximus.
Naprosto pravdivě.
Jenom u toho řčení, že Češi si neumí vládnout,bych poznamenal.Kdo pak nám to podsouvá,kdo pak nám vládne,už aby to vzali Češi do rukou.
Pane Slimbach.
Pořád dobré.
Sám občan nic nezmůže,musí přijít společná akce.S tím souhlasím že se toho může chytnout i gauneři,tady by mělo zapůsobit nějaké síto,hlavně se nenechat přesvědčit,že s vlka se může stát beránek.I když už něco naznačuje Švancík a hodně těch signálů tomu nasvědčuje.
05. 09. 2011 | 08:53

neo napsal(a):

Pane Škope dobrý den,
asi se na mě zase sletí diskutující s urážkami, ale nemohu si pomoci a musím váš příspěvek okomentovat.

1) zapomněl jste zmínit, že TOP 09 měla ve svém programu zvýšení nepřímých daní a to z důvodu financování důchodové reformy společně s dividendami Čezu.
2) Zapomněl jste zmínit, že kromě zvýšení DPH na 14 a později na 17,5% chystá vláda i snížení přímých daní, resp snížení základu ze superhrubé na hrubou mzdu. To je, pokud se nemýlím snížení daně o celé 4 procentní body.
3) jste opomněl vyzdvihnout, že dopady vyšší DPH budou kromě nižších přímých daní, kompenzovány i rodinám s dětmi vyšší slevou na dani a důchodcům valorizací.

Pokud tedy píšete o průměrném zvýšení o 2000, měl byste také započítat vše výše zmíněné a uvést skutečnou částku.
05. 09. 2011 | 08:57

ali napsal(a):

neo
já s Vámi souhlasím :o)
05. 09. 2011 | 09:09

stále rebel napsal(a):

Není to první zvýšení DPH a první zmatky v daňových zákonech.

Neoliberální populismus, slova o snižování daní nebo o štíhlém státu v praxi vypadají trochu jinak a netýká se to jen našich mocipánů.

Složená daňová kvóta USA a UK, Thatcherová a Reagan

Stát 1975 1985 1990
United States 25,6 25,6 27,3
United Kingdom 34,9 37,0 35,5

Oba dva zatížili stát vyššími daněmi než jejich předchůdci, Thatcherová padla na snaze o další zvyšování daní, Reagan navíc nadělal obrovské dluhy.

Rozdíl mezi pravicí a levicí není v celkovém daňovém zatížení nebo velikosti státu, ale v preferencích, levice chce daněmi více zatěžovat vysokopříjmové, pravice střední a nižší třídu, levice více investuje do lidí, školství, sociální oblast, pravice do byznysu a represivních a silových složek.
05. 09. 2011 | 09:09

info.crew napsal(a):

úředníci z tohoto jediného úřadu budou mít detailní přehled o všech hlavních firmách v ČR - co je na tom špatného? Uvítal bych ale kdyby to zvládli na nějakém odboru FÚ a ne na solo úřadě.
05. 09. 2011 | 09:24

Mac napsal(a):

alíku

no tak to je neoušek-komsomolec za vodou, když s ním souhlasí kdejakej alík....
05. 09. 2011 | 09:26

neo napsal(a):

Mac:

urážek netřeba a hned v oslovení mě urážíš.

Jaká fanatická podpora Macu? Koho jsem svým příspěvkekm podpořil? Jen jsem uvedl fakta, která v článku schází.

Pan Škop lže hned v první větě. Viz můj bod 1.

Ty další body nejsou nic jiného než fakta, která nemají nikoho hájit, ani ospravedlňovat, ale mají doplnit celkovou situaci co se daní týče. Pan Škop si bohužel vybral jen jednu část a jeho pohled je tedy nekompletní.
05. 09. 2011 | 09:29

š napsal(a):

Člověk by řekl, že socani tady budou hýkat blahem a ono ne.
Moc do rukou úředníka a co největší daně ... a oni zase prskaj.

Čert se v těch socanech pak vyznej.
05. 09. 2011 | 09:34

Mac napsal(a):

no, potřeba mafie 118 neustále dokazovat, že jsou tlupou grázlů kombinovaných s exoty, je udivující.

Jednu sazbu DPH ve "klasické" Evropě nemá nikdo, naopak snížená sazba je běžně na úrovni 5% někde je nulová.

Narvat 17,5% na potraviny a léky je asociální zhovadilost hodná kuního ksichtu Dráb(k)a a kriminálníka chemického al-Kalouse.

Ale: užívejme si stavu, kdy nám vyhrožují "pouze" 17,5 procenty.

Nejlepší minfim vesmíru totiž brzy zjistí, že se mu daří vyseknout další rekordní sekeru pokud jde o deficit SR a proto "liberálně" prosadí sazbu DPH někde kolem 75%.

A všichni ti neouškové, alíkové a další komsomolci nové doby budou nadšeně hýkat, proto Karlík je sexy a Kalousek je bůh a hlavně je potřeba to těm komoušům pořádně nandat.

Kristepane, tihle rádobypravičáčtí frackové, to je materiál
05. 09. 2011 | 09:34

Rumcajs napsal(a):

š ... překlep
05. 09. 2011 | 09:35

Mac napsal(a):

š

co takhle se starat o vlastní stádo, pravotočivko?

a hlavně zkusit zapřemýšlet o tom, že není daň jako daň.....

auau toto bolí, vono se chce po "š", aby přemýšlelo, auau
05. 09. 2011 | 09:39

Rumcajs napsal(a):

Mac:

Povídej !?
Která daň není jako daň ?
05. 09. 2011 | 09:41

stále rebel napsal(a):

TOP09 volby 2010

3/ Daně jednodušší, srozumitelnější, bez výjimek

„Současný stav tuzemských veřejných rozpočtů neumožňuje v příštích několika letech snižování daní. Vláda nechce daně zvyšovat, proto musí velmi rozhodně snižovat rozpočtové výdaje. V daňovém systému se soustředí na maximální zjednodušení a zpřehlednění procesu výběru daní. „

http://www.top09.cz/proc-nas-volit/volebni-program/volebni-program-2010/hospodarska-politika-1351.html
05. 09. 2011 | 09:45

Rumcajs napsal(a):

Mac:

A co furt děláš, že nemáš čas ?
05. 09. 2011 | 09:45

ali napsal(a):

Macíku
biješ se v prsa jak jsi dobrej a jsi o tom navíc skálopevně přesvědčen..chudinko maleeeeej...pa
05. 09. 2011 | 09:46

Sladký napsal(a):

NEO- TOP O9 měla v programu zvýšení nepřímých daní... OK.Kolik procent hlasů dostala TOP ve volbách? Domníváš se,že tím dostala mandát k realizaci této zhovadilosti? Tvoje poznámky o valorizaci a kompenzaci nebudu komentovat,to je výplod bud slabomyslého nebo duševně nemocného člověka.
05. 09. 2011 | 09:50

neo napsal(a):

Macu, nech toho. Já přece neobhajuji zvyšování DPH, taky mi vadí a už jsem to psal několikrát. Nicméně tento článek je nekompletní a je třeba informovat o celkové situaci a ne si vybrat jen část.
05. 09. 2011 | 09:51

neo napsal(a):

Sladký:

není podstatné, jestli má TOP 09 většinu a má tedy mandát k realizaci. Má ho od voličů Top 09. Podstatné je, že Škop lže a informuje nepravdivě.

Mé poznámky o valorizaci a kompenzaci jsi nazval výplodem slabomyslého nebo duševně nemocného člověka,ale už nejsi schopen napsat proč. Pokud vim, tak jsem nenapsal nic slabomyslného. Jsou to pouhá fakta. Pokud máš jiný názor, tak sem s ním. Podpoř své tvrzení nějakým faktem.
05. 09. 2011 | 09:54

guru Jára napsal(a):

tihle pravicoví ubožáci si pod sebou právě uřízli větev, nikdo už je příště volit nebude, moc převezme čssd a ta skoro všechny zákony zas vrátí do nýnější podoby, pokud ovšem - pokud nedají lidé jako třeba já, nebo mí spolupracovníci a kamarádi hlas Vandasovi, Kohoutovi, nebo jinému nacionálně smýšlejícímu člověku, potom tu bude nové revoluční hnutí jež začalo na Tahríru a je možné, že dojde k fyzickým likvidacím,
05. 09. 2011 | 09:55

Sladký napsal(a):

S některými lidmi zde nemá sebemenší cenu diskutovat.Je to totéž, jako snažit se o něčem přesvědčit kovaného komunistu, zfanatizovaného nacistu, nebo islámského fundamentalistu.Mentální konstituce těchto lidí jim prostě ZCELA ZNEMOŽNUJE vidět pravdu,protože ta by jejich svět rozbila na kusy.No a pak jsou zde ještě placení hajzlíci,více či méně obratní- ti dobře vědí,jak se věci mají,ale zpívají písen toho,kdo jim platí chleba.:o))
05. 09. 2011 | 09:55

Rumcajs napsal(a):

Mac:

Mluvil jsi o zaměstnání u tebe. A tak ti jenom říkám, že o kydání u prasat nemám zájem.
Já myslím, že ty jsi tak chytrý, že to zvládneš sám. Dyk máš alespoň dvě třídy ZŠ.

S tím se už dá přece něco podnikat, ne ?_
05. 09. 2011 | 09:59

stále rebel napsal(a):

Pro Sladký.
TOP O9 měla v programu zvýšení nepřímých daní, kde?

Volební program jsem dal výše. Pokud to tam někde má, tak ukryto, v titulku je, že nechce zvyšovat daně. Tedy napsali si do programu, že vláda nechce zvyšovat, čili to možná neplatí pro TOP09.
05. 09. 2011 | 10:00

ali napsal(a):

macíku...
zatím co ty reješ do druhých, tak mně vadí zvyšování daní jako ostatním, neboť vyšší daně oslabují motivace lidí k pracovním výkonům a k úsporám a zvětšují daňové úniky, což má negativní dopad na výkonnost lidí a na ekonomický růst...
takže pokvokávej..pá
05. 09. 2011 | 10:01

Sladký napsal(a):

Neo, znovu a znovu mne přesvědčuješ o tom,že nejsi duševně zdráv.Zvednutí DPH se všemi následky je naprosto jisté,docela jednoduché a stane se tak. Ty "kompenzace" jsou naprostá fikce, nikdo neví či nepopsal kdo je bude realizovat,za jakých podmínek od jaké příjmové hranice atd.atd.Valorizace důchodů probíhá automaticky po naplnění jistých podmínek A NIKDY beze zbytku nepokryje zvýšené náklady.Ta valorizace pokud jsem si všiml se většinou pohybuje v mezích 1OO-2OO Kč.:o)))
Škopa nech na pokoji,jde o to, že TOP,která dostala mizerných pár procent hlasů chce realizovat program,který postihne obrovskou většinu,která jíŽÁDNÝ MANDÁT NEDALA. A lžeš ty,protože tato vláda ŽÁDNÝ MANDÁT ke krokům,které nás vedou kamsi zcela mimo Evropu nikdy neměla a nemá.
05. 09. 2011 | 10:03

Sladký napsal(a):

Rebel- to tvrdil Neo,ne já- nebyl jsem si tím jist nicméně jsem chtěl jen říct,že i kdyby tomu tak bylo atd. No a pokud tomu tak není,tak neo je v tom případě tuplovaný lhář.
05. 09. 2011 | 10:07

Sladký napsal(a):

Neo, teď jsi mne rozesmál už definitivně.Jestli TOP O9 dostala k něčemu mandát od svých voličů tak at si ty svoje zhovadilosti provádí na nich a ostatní,kteří jí žádný mandát nedali (tedy drtivou většinu) nechá na pokoji.
Mimochodem- ty si opravdu myslíš,že Kalousek,který je v politice od roku 199O a aktivně se podílel na vytváření toho svinstva je ted bude dávat do pořádku?
A co říkáš na otevřené přihlášení se pana Schlafenberga k tomu,že vysokou částkou zkorumpoval úředníka? Neměl by jít sedět?
05. 09. 2011 | 10:12

stále rebel napsal(a):

Humbuk kolem sociálních dávek

„Miliardy na bydlení
Peníze určené pro lidi, kteří nemohou platit svoje náklady na bydlení, jsou jednou z nejčastěji vyplácených dávek. Stát tak rozdá lidem v dávkách na bydlení přes tři miliardy korun ročně, loni příspěvek na bydlení rostl nejvíce ze všech sociálních dávek.“

http://aktualne.centrum.cz/ekonomika/bydleni/clanek.phtml?id=712862

Nejčastější dávka a tři miliardy, na tom lze opravdu hodně ušetřit, letos se čeká schodek rozpočtu kolem 170 miliard.
05. 09. 2011 | 10:12

Mac napsal(a):

alík

oslnivá analýza :-))))

tak vyšší daně ....... oslabují motivaci lidí k úsporám?

Já bych řekl, že vyšší daně (tedy aktuálně DPH)jakoukoliv možnost úspor totálně zaříznou, takže se nebavme o nějaké "motivaci", to je směšné.
Protože už dnes polovina domácností žije od výplaty k výplatě a po zdražení po novém roce to bude ještě lepší. A taky asi trošku stoupne nezaměstnanost, protože zkrachuje pár podniků, které kleknou z důvodu, že jejich výrobky nebude mít kdo kupovat
05. 09. 2011 | 10:14

Vlastimil Copko napsal(a):

Sjednocení DPH na 17,5% je odůvodňováno potřebami krýt náklady důchodové reformy.

Premiér Petr Nečas prohlásil, cituji:

"Veškeré prostředky, které budou získány sjednocením sazeb DPH, budou použity důsledně a výlučně pouze v rámci důchodového systému. To znamená, že budou do poslední koruny využity ve prospěch důchodové reformy. Nebudou utraceny, nebudou projedeny."

Ptám se. Jak vláda na příjmovém účtu ministerstva financí rozliší peníze čistě na důchody získané právě zvýšením DPH? To, podle mého názoru, přece nejde. Takže nikdo vlastně neověří, že vláda si ze zvýšeného DPH nepomáhá i do státního rozpočtu.

Protesty, které se ozývají ze všech stran proti zvyšování DPH jsou zcela oprávněné a proto je potřeba se zejména soustředit na to, aby se zvýšení DPH zabránilo. Ještě není pozdě.

Dvě sazby DPH na současné úrovni 10% a 20% je nutné zachovat. Dvě sazby DPH hrají velmi důležitou roli při zajištění sociálních funkcí státu.

Chtěl bych proto informovat o tom, že existuje alternativa oproti vládnímu návrhu důchodové reformy.

Alternativní návrh řeší to, aby se nemusela zvyšovat DPH, která by velmi poškodila nejen rodiny s dětmi a důchodce, ale zejména už i středně příjmové skupiny obyvatel, což by mohlo mít celkově negativní dopad na naši společnost.

Nabízím k zamyšlení kompromisní návrh důchodového systému – jen o dvou pilířích.

První pilíř

- dosavadní, státem garantovaný, povinný, solidární a průběžný systém by zůstal v podstatě beze změn.

Odvody na sociální pojištění by zůstaly na stávající úrovni 28%.

Zvyšovat DPH z 10% na 17,5% by tak nebylo nutné. Žádné vyvádění 3% do soukromých fondů.

Druhý pilíř

- nový, státem garantovaný, dobrovolný, zásluhový – spořící, podle nového systému České národní důchodové spořitelny (ČNDS).

Úspory by byly úročeny ve výši inflace a nebyly by zdaňovány.

Za 17 let od roku 1994 do roku 2010 byla průměrná inflace 4,6%. Stát, když vydává státní dluhopisy, tak ty jsou také úročeny kolem 5%.

Nejednalo by se o připojištění, ale o individuální spoření. Kdo by mohl, tak by si spořil. Možnost přilepšení si k současnému prvnímu pilíři.

Podrobnosti o tomto novém systému, včetně odpovědí na oponentní názory jsou uvedeny na

www.penzijni-reforma.nazory.cz
05. 09. 2011 | 10:14

Juroo napsal(a):

Překvapuje mne, že mnozí diskutující tvrdí, že v zemi není síla, která by napravila stávající marasmus. Ona je, ale Tupouni mají mozek vymytý pravicovou propagandou, takže na to sami nepřijdou. Je zde všemi zavrhovaná KSČM (popravdě z ní mají strach, že by mohla zavést pořádek), která hospodařila bez dluhů, zabezpečila přístup ke vzdělání pro všechny, vytvořila podmínky pro bezplatné zdravotnictví, postavila byty pro většinu národa, průběžně zvyšovala životní úroveň... Samozřejmě, že udělala i chyby, ale kdo je neudělal. Co zde naopak nebylo - megazlodějiny, vysoká zločinnost, drogy. Takže přemýšlejte. I když Tupounům je něco podobného asi vysvětlovat, takže si pak stěžujte v I-netových diskusích.
05. 09. 2011 | 10:17

Mac napsal(a):

Rumcajs

když můžeš (údajně) podnikat ty, tak potom už může každej.....

ta zpráva v novinách o podnikateli, který vymahačům zaplatil 40 mega za příslib, že mu vymůžou 3 mega - to bylo o tobě, viď? :-))))
05. 09. 2011 | 10:18

Rumcajs napsal(a):

Dá se říci, že se najde jen těžko ekonom, který by mohl zásadní věci této vládě vytknout.
Za hlavu se drží jenom hlupáci s inteligencí vorvoně a psychicky narušení jedinci jako Šlimba.

Rating ČR se zvyšuje, zatímco ostatním zemím klesá. I makroekonomická čísla jsou dobrá. A ten Stále Blbej může být konečně spokojený, protože máme větší růst jak Německo.

Trend přesouvat se z přímých daní na nepřímé je celosvětový trend, doporučovaný většinou uznávaných ekonomů.

Opis:

Pro země EU je výnos z DPH nejdůležitějším příjmem pro státní pokladnu. Výnos z DPH se v posledních letech ještě zvyšuje, protože je světovým trendem přesouvat zdanění do nepřímých daní a naopak sazby přímých daní snižovat. DPH je daň ze spotřeby, kterou se zatěžuje přidaná hodnota poskytovaného zboží a služeb. Konečné daňové břemeno tak nesou spotřebitelné. ...

zdroj: http://www.firemnifinance.cz/zpravy/finance/298099-zvysovani-sazeb-dph-v-eu-pokracuje/

P.S.

Levouni, klidně ale kvičte dál. U mě to Vaše kvičení vyvolává příjemné vzpomínky ve stylu filmu "Postřižiny" .
05. 09. 2011 | 10:18

neo napsal(a):

Sladký:

je snad fikce snížení daní z příjmu na 19% z hrubé mzdy?
je snad fikce sleva na dítě?
valorizaci jsi potvrdil, tak kdo je slabomyslný?

Navíc já nikde netvrdím, že kompenzace pokryjí 100%ně dopady DPH. To závisí na výši příjmů.
Já tvrdím, že pan Škop hodil na sklo průměrné vyšší zdanění 2000 na ososbu a neobtěžoval se toto číslo snížit o ony kompenzace.
co se týče mandátu vlády, dostala od voličů plných 118 křesel.
co se pak týče volebního programu TOP 09, tak je tam zvyšování nepřímých daní.

Kdysi to zde uvedl právě Stále rebel a nebo Tenco... teď nevim.
05. 09. 2011 | 10:21

schlimbach napsal(a):

Rumcajs

vidím, že si mě berete zase do úst pane Rumcajs. Ano, rating ČR roste a životní úroveň národa, morální i kulturní úroveň klesá - to ale tupouni nevidí, oni jásají nad růstem ratingu, který vyslovuje nikým nevolená skupinka osobně zainteresovaných globálních jedinců, který navíc popustí uzdu ještě masivnějšímu vydávání státních dluhopisů, na čež se rating sníží a úrokové míry z nich plánovaně vzrostou. Ach jo -(

Od vás mne však úroveň vašeho myšlení nepřekvapuje a je jen dokladem, že účastnit se voleb může opravdu každý.
05. 09. 2011 | 10:33

Rumcajs napsal(a):

Mac:

Podnikat může každý. To je pravda. Otázkou je jak ?
Tebe se jako seriózního podnikatel neumím představit. Z tebe ta hloupost čiší na sto honů.
05. 09. 2011 | 10:34

L.B. napsal(a):

Cajz: Už tu zase píšeš nesmysly Rumí? Nenasávej brzo ráno jo?

Drtivá většina ekonomů středního proudu tuhle vládu kritizuje. Nicméně partička kolem mises.org a libertarianů (a těch je věř mi opravdu, ale opravdu zanedbatelné procento z hlediska ekonomických proudů) tuhle vládu chválí.

Rating ČR se zvyšuje už od dob Klausovlád - na tom není naprosto nic divného. Současná vláda má na zvýšení ratingu prakticky nulový podíl. Nelži si do kapsy a hlavně už konečně přestaň komentovat to, čemu absolutně nerozumíš. Nechceš doufám přivádět většinu odborníků k Facepalm?

Další nesmysl.Trend přesouvat se od přímých k nepřímým se doporučuje v konjuktuře a pokud jsi si toho nevšiml tento stav nenastal. V krizi má DPH funkci podporovatele spotřeby (v čr chemik to ustanovil naopak) a v konjunktůře brání přílišnému utrácení.

PS: Už tu konečně přestaň kvičet. U mě to vyvolává pouze chuť hlasovat o tvých schopnostech a znalostech více než jednou.

Viz pro ostatní diskutující zde.
Znalosti Rumcajse
http://www.blog-ankety.php5.cz/user_choice.php?fn=a5.txt

a chování tady
http://www.blog-ankety.php5.cz/user_choice.php?fn=a6.txt
05. 09. 2011 | 10:37

michalskop napsal(a):

neo

1) TOP 09 neměla ve svém programu zvýšení nepřímých daní; měla, že část DPH v případě nutnosti použije na důchodovou reformu (o zvýšení ani slovo)
- viz odkaz na program v článku
2) pokud se nepletu, chystá se spolu s odklonem od superhrubé mzdy zároveň zvýšení daně z příjmu tak, že výsledek bude zhruba 0 - nicméně takový zákon ještě není

3) ano, máte pravdu, u dětí to bude částečně kompenzováno 1800Kč, takže pokud alespoň jeden z rodičů má práci, bude to průměrně "přes 4500Kč" a ne "přes 8000Kč"; u důchodců ještě nevíme - Vy vládě patrně "věříte", já si počkám na fakta
05. 09. 2011 | 10:40

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

smazal jsem řadu urážlivých a nadávky obsahujících příspěvků, neboť ty jsou v rozporu se záměrem našich stránek, tedy poskytovat prostor pro věcnou a korektní debatu.

Děkuji za pochopení.

Libor Stejskal, editor blogů
05. 09. 2011 | 10:43

stále rebel napsal(a):

Pro L.B.
Rating rostl hlavně kolem roku 2002 z B na A

Srovnávací tabulka ratingového ohodnocení vybraných zemí
http://www.cnb.cz/cs/mezinarodni_vztahy/rating/

Současné zlepšení u agentury Standard and Poor's je jen díky změně v metodice.
05. 09. 2011 | 10:45

Rumcajs napsal(a):

L.B.

Tak třeba kteří eokonomové a co kritizují ?
Šlimba:

Ty jsi nehorázný žvanil Šlimbo. Nikomu se životní úroveň v ČR nesnižuje.
05. 09. 2011 | 10:47

michalskop napsal(a):

neo

celkem vláda plánuje vybrat více o 17.9 miliardy Kč (už očištěno o kompenzace) - tedy nějakých 1750Kč na člověka - takové jsou alespoň výpočty vlády
05. 09. 2011 | 10:52

Rumcajs napsal(a):

SR:

Jenom metodika ?
A že třeby USA díky tomu ohodnocení kleslo. Když si vezmu, co to udělalo s CP, tak ta metodika je sakra drsná.
05. 09. 2011 | 10:53

stále rebel napsal(a):

Pro schlimbach.
Ta toxická aktiva měla rating AAA, ten nejvyšší.
05. 09. 2011 | 10:53

schlimbach napsal(a):

Rumcajs

nabízím vám dohodu - nebudeme si sebe navzájem všimat, ano? Naše postoje jsou absolutně nekompatibilní a je skutečně ztrátou času na sebe reagovat. Souhlasíte?
05. 09. 2011 | 10:53

fim napsal(a):

Pane autore, máte můj obdiv.

"Hledejte pravdu, slyšte pravdu, učte sě pravdě, milujte pravdu, mluvte pravdu, držte pravdu, braňte pravdu až do smrti..."

Jan Hus
05. 09. 2011 | 10:53

schlimbach napsal(a):

stále rebel

ano :)
05. 09. 2011 | 10:54

L.B. napsal(a):

Cajz: V Čr? Šichtářová se svým kolegou, Švejnar, Jurečka, Široký a tak se dá pokračovat dál. A je to spektrum od důchodové reformy, po zvyšování nepřímých daní a neexistence progrese a existence degrese.

Velmi ti doporučuju dát si mlčící ozdravnou kůru. Pak tvé znalosti nebudou tak katastrofické a tvé příspěvky tak směšné.
05. 09. 2011 | 10:56

Rumcajs napsal(a):

Šlimba:

To půjde těžko. Ty tak hloupě žvaníš, že mě to málokdy nechá chladným.

S.R.

Každopádně trhy ty ratingy berou vážně. Určitě víc, jak Šlimbu a tebe.
05. 09. 2011 | 11:00

Rumcajs napsal(a):

L.B.

Takže Švejnar kritizuje přesun od přímých daní k nepřímým ?
05. 09. 2011 | 11:02

UncleFido napsal(a):

Příště, až budete volit, zkuste uvažovat a neskákat na sliby nebo líbivá hesla.

Piráti vychází z toho, že se u nás nehospodárně využije nebo spíše rozkrade ročně 100 a více mld. Kč z veřejných zakázek. To jsou zdroje, kde chceme brát.

Jediná cesta, jak je ušetřit je úplná transparence státu (transparentní bankovní účty celého státního aparátu), zcela otevřené státní zakázky, veřejné obchodní smlouvy uzavírané státem atd.. Lidé prostě musí mít právo vidět kdykoli cokoli co je placené z našich peněz, tedy daní.

Jenom vidět však nestačí. Je potřeba i mít možnost ovlivňovat. K tomu slouží přímá demokracie s referendy nastavenými podle švýcarského modelu (je Švýcarsko komunistická země? Ne, není! U nás se referenda snaží pravice zařadit do levého spektra zcela záměrně, tak prosím nepodléhejte tomuto klamu). Tedy mít možnost zrušit nařízení, které jde proti zájmům občanů, ale také odvolat politiky, kteří se zpronevěřili svému poslání.

O tom je program České pirátské strany:
http://www.ceskapiratskastrana.cz/piratsky-program
Především body 2 a 3.

Nejdůležitější je utěsnit díry v rozpočtu, místo přilévání dalších peněz zvyšováním daní pracujících nebo snižováním výdajů moderního státu. Kapři si prostě svůj rybník vypustit nechtějí, tak to chceme udělat my.
05. 09. 2011 | 11:03

neo napsal(a):

Michal Skop,

děkuji.

1) V programu je napsáno, že případný výpadek bude kompenzovat z aktiv čezu a v případě nutnosti z nepřímých daní.

2) To není pravda. Současná 15% daň ze superhrubé mzdy odpovídá 23% ze mzdy hrubé. Pokud bude tedy nová sazba 19% jedná se o snížení daně z příjmu o 4 procentní body.

3) no, tak aspoň něco. bylo by dobré to do článku zapracovat. U valorizací není podstatné, zda vládě věříte či nikoli. Valorizovat musí ze zákona.
dále by možná nebylo od věci zmínit, jakým způsobem se vyšší DPH projeví na inflaci. Těch 4.5% bodů se může projevit cca 1-1.5% na inflaci. (viz zkušenosti z předchozího zvyšování DPH), pak je zřejmé, že konečný spotřebitel by mohl mít výdaje ještě nižší.
05. 09. 2011 | 11:05

Karton napsal(a):

Každý národ má takovou vládu, jakou si zaslouží. Od toho jsou volby. Minulé volby dopadly dobře, prože vládní koalice má rozhodující většinu. Problém je ale v tom, že ve vládě není žádný ekonom. Kalousek neumí vyhodnotit vliv škrtání na rozpočet. Špatné snižování výdajů vede ke snížení příjmů (jako v tomto roce), protože se zvyšuje nezaměstnanost a snižuje se HDP a spotřeba obyvatelstva, nemluvě o zvyšování inflace. Nevhodné zvyšování daňové zátěže způsobuje totéž. Nejsem ekonom, ale zkušený ekonom by měl umět naladit systém tak, aby snižoval zadlužení. Když to jde v domácnosti, tak to musí jít i ve státě.
K té současné vládě musím říci, že je mnohem lepší, než by byla vláda ČSSD s komunisty. Je dobré, že tam nejsou zelení a lidovci. Volil jsem jako vždy ODS a TOP09 sKalouskem a VV s Bártou mi připadaly nevěrohodné strany. Jsem překvapený, že dostaly tolik hlasů.
05. 09. 2011 | 11:09

rrrr napsal(a):

neo:
k bodu 2 , ano nove se bude pocitat dan z hrube a ne ze superhrube, dojde ale k zvyseni sazby z 15% na 19%, vysledkem bude uspora v radu 10-ti korun u prumerne mzdy. soucasti danove rofermy je ale zvyseni zdravotniho pojisteni u zamestnancu o 2%, coz je minus 460kc. zamestnanci opet prodelaji
05. 09. 2011 | 11:13

L.B. napsal(a):

Cajz:Co Švejnar říká konkrétně k daním nemám tušení. Ale vím, co říká k důchodové reformě.

http://www.jansvejnar.cz/?page=555.svet-je-mnohem-nejistejsi-a-rizikovejsi
Poslechni Rumcajsi nepříjde ti divné, že 82% lidí, kteří hlasovali ve veřejné anketě má tvé znalosti za katastrofální a 85% lidí hodnotí tvé chování jako nepřijatelné?
05. 09. 2011 | 11:18

rrr napsal(a):

neo:
"2) To není pravda. Současná 15% daň ze superhrubé mzdy odpovídá 23% ze mzdy hrubé. Pokud bude tedy nová sazba 19% jedná se o snížení daně z příjmu o 4 procentní body.

dan ze superhrube odpovida zhruba 21% ne 23%, a jeste zalezi na odpoctech se kteryma se hybalo, na povodnovou stovku malokdo vzpomene
05. 09. 2011 | 11:22

Mungo napsal(a):

Decentralizace ? Omezení počtu úřadů ?
Ukázkovým případem je krajské zřízení - úplně zbytečných 14 krajů
(protože panu profesorovi presidentovi Klausovi byl kraj s více než 1 milionem obyvatel příliš velký), k tomu ještě vždy dva kraje spojené do nelogických párů NUTS2 a v nich armády zbytečných úředníků.
Historicky ověřené zemské zřízení Češi zahodili a vydali se vlastní cestou do pekel.
05. 09. 2011 | 11:24

Rumcajs napsal(a):

L.B.
Vůbec mi to nepřijde divné,když si uvědomíš, že hlasovaly trubky jako jsi ty.

Takže znova - Švejnar doporučuje jak zvyšování nepřímých daní, tak zavedení penzijních fondů.
Tedy to, co tato vláda dělá a co trubky jako jsi ty nechápou..
Maximálně kritizuje provedení.
05. 09. 2011 | 11:24

Elmer napsal(a):

Velice hezky napsané, na to já poukazuji už dlouho. U nás si naivní tupci prostě myslí, že ODS nebo TOP 09 je nějaká pravicová stana Ale když se podíváte na skutečné pravicové ideály a to co v reálu dělají a za posledních 20 let dělali, tak zjistíte, že žádná pravice prostě nejsou. Je to tlupa zkorumpovaných hrdlořezů ždímajících tento stát a jeho obyvatele. Jo hlavně že si můžeme dovolit takové věci jako neprůhledné zakázky, neprůhledné odměňování státních úředníků, anonymní akcie atd. atd. Lidé vzbuďte se, politici vám sprostě lžou, noviny vám sprostě lžou. Používejte mozek a kritické myšlení!
05. 09. 2011 | 11:25

POE napsal(a):

Co se týká daní , tak si nejsou úplně rozhodující jednotlivé sazby , ale celková daňová zátěž . tTa by měla dle otevřených zdrojů nepatrně poklesnout. Co se týká centralizace veřejné správy , zemi našich rozměrů a populace by zcela jistě prospěla. Vznik krajských úřadů s mnohatisícovými davy úředníků
je drahým omylem a měl by být urychleně napraven jejich zrušením. Navíc deset let kraje nikomu nechyběly!
05. 09. 2011 | 11:27

Trumpeta Troubivá napsal(a):

Pane Škope, je toto jednorázový úlet, nebo si cíleně děláte plus u patologické levice?
05. 09. 2011 | 11:34

L.B. napsal(a):

Rumcajs: Dáme si logickou úvahu Cajzíku - snad tě to nebude v hlavičce bolet...

Takto vypadá rozdělení inteligence v populaci

http://cs.wikipedia.org/wiki/Inteligen%C4%8Dn%C3%AD_kvocient

Když si vezmu, že internet nepoužívá spíše nižší část spektra než ta vyšší a když si převedu, že 85% z té vyšší části má tvé znalosti za maximálně směšné a tvé chování za chování lůzy a když si vezmu, kde stojím na této křivce já a jak jsem hlasoval pak logickou úvahou výjde, že si opět lžeš do vlastní kapsičky. Prober se. Klidně si nafackuj, ale už se konečně prober.

A k tomu Švejnarovi si opět lžeš do kapsičky: "A pokud jde o zvýšení DPH, tak podle mě je nutné hlavně uskutečnit dobrou důchodovou a daňovou reformu, která by snížila odvody a daně z mezd a platů a vybrala tyto daně jinde, popřípadě i ve formě DPH."

Aneb podle Cajze, když vláda dělá důchodovou reformu a Švejnar s ní nesouhlasí tak on vlasně souhlasí, protože vláda reformu dělá - není důležité jak, ale hlavně ,že dělá. Logika inteligenčně postiženého v praxi.
05. 09. 2011 | 11:35

neo napsal(a):

rrr:

Odpovídá 23% z hrubé mzdy. A zvýšení odvodu na ZP zas bude kompenzováno snížením na straně zaměstnavatele, takže se ve finále nic moc nemění.
nově:
Bezdětný zaměstnanec, jehož superhrubá mzda včetně odvodů činí 30 tisíc korun, podle ministerstva odvede státu o 279 korun méně. S rostoucí mzdou se rozdíl zvyšuje. Pouze bezdětný zaměstnanec se superhrubou mzdou 10 tisíc korun zaplatí o 51 korun více. V případě zaměstnance se dvěma dětmi a manželkou bez příjmů a superhrubou mzdou 30 000 korun odvede o zhruba 500 korun méně
Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/danovou-reformu-vlada-schvalila-skoncuje-se-zdanenim-superhrube-mzdy-1em-/ekonomika.aspx?c=A110824_105831_ekonomika_kop
05. 09. 2011 | 11:36

stále rebel napsal(a):

Pro POE.
Zvýšením DPH snížit celkovou daňovou zátěž nedokáže ani chemický Kalousek, to by dokázal jen pohádkový kouzelník. K tomu nestačí jen popřít fyzikální zákony, k tomu je potřeba více.
05. 09. 2011 | 11:39

Jee napsal(a):

Neo
Když už jste se dal na dráhu verbálního puristy, tak buďte alespoň důsledný. Holínky nejsou hodinky, byť se oboje natahuje.
Přečtěte si předvolební sliby všech pravicových stran a možná s překvapením zjistíte, že opravdu slibovali nezvyšování DANÍ.
Mylím, že by se volič měl už končně postavit proti špinavým trikům vlády.
Jestliže se Kalousek a spol. ohání SLOŽENOU DAŇOVOU KVÓTOU, mělo to takto stát v jejích prohlášeních.
Neomlouvá ani nepřesnost vyjadřování. Kdo takovou elementární věc nesvede, nemá v politice co dělat.
05. 09. 2011 | 11:41

neo napsal(a):

Jee:

pokud výsledkem bude celkové snížení daní, bude program dodržen.

Vězte, že ani mně není vyšší DPH nějak milá. Opravdu netoužím po tom platit víc... a to asi nikdo.

Jen mi vadí, že se pořád omílá jen DPH a ostatní změny byť pozitivní, zůstávají bez povšimnutí
05. 09. 2011 | 11:46

L.B. napsal(a):

neo: Cílem zvýšení DPH je vybrat více peněz na daních, což jaksi koliduje s cílem vybrat na daních co nejméně nebo stejně jako před nástupem této vlády.

Obojí skutečně nemůže platit současně. Platí jedno nebo druhé.
05. 09. 2011 | 11:49

michalskop napsal(a):

Trumpeta Troubivá

jak jistě dobře víte, v ČR již druhé volební období vládne "pravice" - logicky tedy "levice" toho moc ze svého programu neprosadí. Až to bude naopak a "levice", kdo bude prosazovat věci proti svým slibům, budu to kritizovat stejně.
05. 09. 2011 | 11:51

šlapka napsal(a):

Rumcajs
Švejnar - a také IMF( !!) doporučují státní stimuly.
Jenže megapsychouši a megazloději u nás neumějí ani čerpat evropské peníze /část jim dokonce EU zarazila - protože kradou už moc okatě/.
Natož aby sesmolili nějaké rozumné, dlouhodobě udržitelné investiční projekty s pozitivním multiplikačním efektem aspoń ve směru snížení nedobrovolné nezaměstnanosti.
Mmegapsychoušům a megazlodějům jde totiž hlavně o to, aby ve spolupráci se svými patrony ještě něco uhryzli z veřejného koláče. Volby se blíží a po nich už asi mnozí šanci mít nebudou. Takže last chance.
Last minute nákup pro takové jako jsi ty.

Neo
Apropo - neo, nezdá se ti, že těmi kompenzacemi via zvyšování daní - že těmi kompenzacemi různým skupinám občanům... tato "pravicová " vláda zvyšuje závislost čím dál tím většího počtu lidí na státu ?
Není to absurdní ? Pokud vezmu v potaz ty jejich neoliberální floskulky ? O zlém státu a dobrých , svobodných a hrdých občanech ?
Já si myslím, že je to velmi absurdní.

Vytvářet závislosti a pak je pomocí falang těžkooděnců " řešit".
05. 09. 2011 | 11:52

Rumcajs napsal(a):

L.B.

Já si nepotřebuju lhát do kapsy. 90% zdejších levičáku by se tady nepřehouplo ani přes 100.

Vždyť se podívej na sebe. Blábolíš jak malé děcko. Koncepce této vlády, kterou ty kritizuješ je v souladu s názorem většiny ekonomů, včetně Švejnara a ty se otáčíš na kravinách.

Jsi tedy pro penzijní fondy a zvýšení nepřímých daní na úkor přímých, nebo ne ?
05. 09. 2011 | 11:54

Rumcajs napsal(a):

šlapka:

Že by zloději nestáli o euro z Bruselu ?
To je zajímavé. Přitom řada socanů právě tyto fondy tunelovala.

Asi se maj ty modrý zloději ještě co učit, že ?
05. 09. 2011 | 11:56

rrr napsal(a):

neo: ODPOVIDA 21% http://aktualne.centrum.cz/finance/grafika/2011/03/18/danova-reforma-2013-dan-z-prijmu-zmeny-prehled/?cid=694397
"A zvýšení odvodu na ZP zas bude kompenzováno snížením na straně zaměstnavatele, takže se ve finále nic moc nemění."
-pouze v pripade ze mi zamestnavatel ty 2% prida, coz se nestane.
podle odkazu co jsi poslal mi vychazi ze usetrim 134kc ale uvedom si ze je to pocitano k roku 2011 kde je pro tento rok mimoradne povodnova 100kc. takze ve finale ustrim 34kc ale na ZP zaplatim o 2% navic.
05. 09. 2011 | 12:01

L.B. napsal(a):

Cajz: To není o potřebě ale o tom, že to děláš a děláš to pořád. Chápej. Není to 85% lidí, co by se mělo zamyslet, ale jsi to ty. Příkladem jak diskutuje pravicový diskutující ti může být Jirka H. - umí se chovat a má znalosti (obojí ty postrádáš)

Švejnar je proti penzijní reformě této vlády i proti zvyšování nepřímých daní na úkor přímých v souvislosti s reformou této vlády. Poper se s tím zjištěním jak chceš.
05. 09. 2011 | 12:05

michalskop napsal(a):

neo

doplnil jsem část ohledně kompenzací do článku, na ne/zvýšení daní vcelku odpověděl rrr. 17.9 miliardy je částka, kterou plánuje vláda a od někoho se prostě vybrat musí.
Samozřejmě je možné, že předpoklady vlády se nesplní, podobně jako u spotřební daně z pohonných hmot (v roce 2013 bude rozdíl v DPH třeba za jídlo 10 % oproti Německu, 12 % oproti Polsku, to se vyplatí zase více lidem tam nakupovat, to jsou na nákupu za 2000 dobré 200 třeba na benzin). Ale já bral údaje vlády za základ.
05. 09. 2011 | 12:07

stále rebel napsal(a):

Jen technickou těm, kteří plácají o tom, že by celková daňová kvóta mohla klesnout. Nemohla, zvýšení DPH jednak srazí ekonomiku, čili se vybere méně na ostatních daních a zvýšení dolní sazby DPH zvýší životní náklady, tedy bude potřeba více nejen na sociální systém, ale i na mzdy státních zaměstnanců a mnohé další. Může klesnou, ale jen za cenu obrovského schodku většiho než letos.

Upozorňuji ještě na jednu věc. Letos Kalousek očekával schodek kolem 130 miliard, vypadá to na 170 miliard a to náš hlavní odběratel Německo silně roste asi 5 %, příští rok bude možná na růstu 2 %.
Rozpočet v příštím roce bude podle mne katastrofa.
05. 09. 2011 | 12:08

neo napsal(a):

šlapka:

jak se to vezme.

dopady nepřímých daní lze ovlivnit spotřebou. Snížením přímých daní a zvýšením nepřímých tedy dává stát více volnosti občanovi.

podpora rodin s dětmi formou slev na dani místo přídavků, zase podporuje pracovité...
05. 09. 2011 | 12:08

neo napsal(a):

rrr:

maj to špatně, je to 23%.
co se týče toho ZP, tam je to jasné, tam to zaměstnavatel musí přidat ve mzdě, aby se to vyrovnalo. mnoho jich tak učiní. Ale máš pravdu, někde se tak nestane.

Povodňová stovka je hnus. O tom jsem již Kalouskovi psal. Tu si kompenzuji sám tím, že nepřispívám dobrovolně jinde. A to do doby, než bude tento nesmysl zrušen.
05. 09. 2011 | 12:12

Rumcajs napsal(a):

L.B.

Dotaz:
Jedním vaším návrhem se vláda nicméně inspirovala, a sice snížila příspěvek na stavební spoření. Ovšem místo dlouhodobé rozpočtové disciplíny se rozhodla zvýšit plošně DPH, údajně kvůli důchodové reformě. To je v pořádku?

Švejnar
Na jedné straně je třeba pochválit vládu za to, že snížila příspěvek na stavební spoření, protože tam jsme zjistili, že chudším a nižším středním vrstvám, kterým to mělo být především určeno, z toho velké výhody neplynou, jelikož to využívají hlavně vyšší střední a vyšší vrstvy. A pokud jde o zvýšení DPH, tak podle mě je nutné hlavně uskutečnit dobrou důchodovou a daňovou reformu, která by snížila odvody a daně z mezd a platů a vybrala tyto daně jinde, popřípadě i ve formě DPH.

zdroj:http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-svejnar.php?itemid=12628

***

Přečti si to celý. I když si nedělám naději, že hlupák jako jsi ty si z toho něco odnese. Sad aspoň to, že lžeš jak stará cikánka.
05. 09. 2011 | 12:12

neo napsal(a):

Michal Škop:

děkuji, už to vypadá líp.

stejně nakonec uvidíme sami až to vejde všechno do praxe.
05. 09. 2011 | 12:15

L.B. napsal(a):

Co sis z toho přečtení odnesl ty Rumcajsi? Pověz mi o tom víc.

Pokud jsi si z toho odnesl, že Švejnar důchodovou reformu této vlády podporuje a stejně tak zvyšování DPH, tak si to přečti prosímtě vícekrát.
05. 09. 2011 | 12:16

Rumcajs napsal(a):

L.B.

Představ si, že odnesl. Švejnar to zdůraznil vícekrát, že je pro navýšení nepřímých daní a snížení přímých.

Jestli pak prohlásíš, že kromě S.R. neznáš většího vola jak jsi ty, tak ti to i vyhledám.
05. 09. 2011 | 12:23

L.B. napsal(a):

To jsem na to zvědavý :-)

Tak hledej

"kromě S.R. neznám většího vola jak jsem já"
05. 09. 2011 | 12:24

kristusek napsal(a):

neo

Nezlobte se, ale můžete mi rovněž zkopírovat tu část programu TOP09, kde se mluví o zvyšování DPH? Já jsem to tam fakt nenašel... ale možná jsem se jen špatně díval.
Děkuji

Stejně jako ostatní i já přikládám odkaz:

http://www.top09.cz/proc-nas-volit/volebni-program/volebni-program-2010/hospodarska-politika-1351.html
05. 09. 2011 | 12:26

L.B. napsal(a):

Nějak ti to trvá Cajzíku... Aby tady za to tažné zvíře nebyl někdo úplně jiný :-)
05. 09. 2011 | 12:34

šlapka napsal(a):

neo
"..dopady nepřímých daní lze ovlivnit spotřebou. Snížením přímých daní a zvýšením nepřímých tedy dává stát více volnosti občanovi...."

Můžeš to prosím tě rozvést ?
Na jednotlivé příjmové skupiny ?

Vždyť je to blábol , neo . Je to nesmysl.
Jaké "dávání více volnosti občanovi " - via skupiny obyvatel, ketré neplatí VŮBEC žádné přímé daně ve smyslu zvýšení daní nepřímých a státních kompenzací ?

Tvůj výrok, jako "porozumění" platí jen v aktuálním, konkrétním.
Naprosto neplatí v průměrném /statistickém/ výkladu a obávám se, že ani v příčinném - protože ti, o kterých je tvůj výrok, více vonosti až tak nepotřebujou.
Leda že by si chtěli rekonstruovat bazén tak, že jej integrují dohromady se saunou.

Je tedy tvůj výrok nesmyslný - tak jak jsi jej postavil.

Neo, pokud vezmeš historicitu vůbec - dospěješ nutně k paradoxu, že do stále větších a větších závislostí na státu žene stále větší a větší počet lidí právě tkzv. pravice / o žádnou pravici nejde - jen se tak sebedeklarují a nechají si tak blahosklonně říkat i zvenší/.
Zvláštní, co ?

Zejména pokud to pak chce řešit tak, že tu závislost proměňuje /a čím dál tím více úspěšně/ v sociální vyloučení.
--------------------
schlimbach
Četl jste knihu Rudolf Vrba - O hmotném a národním úpadku národa českého ? Zatím jsem ještě neověřoval hodnověrnost údajů...ale je to zajímavá práce. Trochu nabourává uvyklý streotyp v nazírání na jisté skutečnosti.
05. 09. 2011 | 12:36

Rumcajs napsal(a):

L.B.
Z již výše uvedeného odkazu :

Jakou restrukturalizaci máte na mysli?

Zvýšit zaměstnanost a příjmy lidí snížením daní a odvodů z platů a přesunout tyto daně jinam. Například na spotřebu, na nemovitosti, na DPH. Momentálně zatěžujeme pracovní sílu obrovským břemenem, takže podniky zaměstnávají méně lidí, než kdyby se odvody a daně vybíraly jinde než z platů. Pokud bychom ale podstatně snížili daně a odvody z platů, tak lidem zbude vyšší čistý příjem a podniky budou zaměstnávat víc lidí. Větší zaměstnanost pak znamená, že méně lidí bude pobírat podporu v nezaměstnanosti. Zvýšit DPH tedy v této souvislosti není tak špatný krok, protože se sice zvýší ceny, ale lidé mají také vyšší čisté příjmy. Takže pokud se reforma dobře zrealizuje, budeme na tom lépe než dřív.

*** a dále ti přihazuju :

http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-svejnar.php?itemid=10901

zde vypichuju:

4. Důsledně zrušit a omezit daňové výjimky a nezavádět nové.

Ekonomicky zdůvodnitelných výjimek je málo. Rozhodně mezi ně nepatří odpočet úroků z hypoték, stravenky, nedávno zavedené odpočty DPH u automobilů, či uvažované výjimky ze silniční daně.
Případné zachované výjimky by měly být cíleny jen na chudší poplatníky. Např. pokud je politickým rozhodnutím pomáhat lidem k vlastnímu bydlení pomocí odpočtu úroků z hypoték, nechť je odpočet omezen do výše úvěrů, které si na pořízení bydlení berou lidé s nižšími příjmy.xi

5. Systematicky zefektivňovat daňový systém sbližováním sazeb.

Pracovní příjmy běžné domácnosti s dětmi jsou zatíženy 54% mezní daňovou sazbou, čímž Česko převyšuje sociální státy jako Dánsko či Švédsko, o sousedních post-komunistických zemích nemluvě. xiii Prioritou je rozpočtově neutrální snížení sazeb sociálního pojištění kombinované sblížením sazeb DPH, které by měly být provedeno zcela nezávisle na penzijní reformě. To zároveň umožní sblížení vyměřovacích základů pro pojištění živnostníků a zaměstnanců, bez nutnosti přímo zvyšovat daně živnostníkům. Ve snaze pomoci chudým se daně a sociální dávky nelogicky duplikují (např. daňové bonusy a přídavky na děti) a vytvářejí pasti chudoby (100% daňové sazby) i pro domácnosti, kde hlavní živitel vydělává 60 až 80% průměrné mzdy.xiv
****

Nepřipomíná ti to něco Bušino ?
05. 09. 2011 | 12:51

L.B. napsal(a):

ad 1 odkaz: Tomu předchází tady toto Cajzíčku :) Takže tvůj první odkaz zase nic. Jdeme na druhý :)

* Pokud se vláda nedohodne s ČSSD na důchodové reformě, ale přesto zvýší DPH, co to bude znamenat?

Jestliže se jen zvýší daně, bude to lidi velmi iritovat. Zvlášť od vlády, která získala mandát na základě slibu daně nezvyšovat. V demokraciích to často znamená, že za to voliči vládu tvrdě potrestají. Pokud by se ale DPH zvýšilo jako součást dalších žádoucích změn, například v rámci rozumné penzijní reformy a vůbec restrukturalizace daňového systému, tak bych to viděl jako žádoucí.

Druhý odkaz nemá s našim tématem a s tím, co mi máš vyhledat nic společného. Říká obecnou tezi o přehledných daních, která platí vždy :-)

Třetí odkaz: Tam mluví o sblížení sazeb DPH nikoli o jejich zvyšování, takže opět s křížkem po funuse.

Hele Rumcajsi najdeš mi už konečně jak Švejnar souhlasí se zvyšováním DPH a důchodovou reformou této vlády, nebo tu budeš dále za to tažné zvířátko? Pořád čekám až něco najdeš a zatím jsi nenašel nic. Tak hledej. Slíbils, že najdeš, když to řeknu.
05. 09. 2011 | 12:58

neo napsal(a):

šlapka, co chceš rozvádět?

1)stát ti sebere míň na přímých daních, takže máš větší možnost rozhodovat co si za peníze navíc koupíš.

2) Spotřebu můžeš regulovat. Zdraží ti šampus? koupíš rychlý špunty, zdraží bageta? koupíš rohlík, zdraží Cola? Koupíš Pepsi.
Místo kartonu cigaret koupíš jen 8 krabiček, místo 40 rohlíků jich koupíš jen 30 atd atd atd. Prostě spotřebu ovlivníš.
05. 09. 2011 | 12:59

Jan11 napsal(a):

Po Maximus - velmi dobrý příspěvek, pravdivě vystihuje skutečnost. Příjmy státu jsou zcela podříznuté, většina zisku odteče ven mimo republiku cizím majitelům, domácí soukromníci pokud možno do státní pokladny odvedou co nejméně, nejraději nic. Platy proti Evropě třetinové, ceny vyšší. Tudíž spotřeba spadne se zvýšením DPH ještě hlouběji. I kdyby zavedli DPH třicetiprocentní, rozpočtový deficit to nezachrání. Peníze lítají jinými penězovody a do jiných kapes, ne do státní kasy.
05. 09. 2011 | 13:01

Sladký napsal(a):

Pochopte konečně, že diskutovat s některými zdejšími individuy je stejně marné, jako snažit se něco vysvětlit kovanému komunistovi,fanatickému nacistovi nebo fundamentalistickému muslimovi.Je to marné,marné,marné,ztráta času.Tyhle lidi nepřesvědčí ani ten nejpádnější argument,protože pravda by na kusy rozbila celý jejich vnitřní svět.
05. 09. 2011 | 13:04

neo napsal(a):

kristusek:

http://www.top09.cz/proc-nas-volit/volebni-program/volebni-program-2010/reforma-duchodoveho-systemu-1354.html
05. 09. 2011 | 13:10

Sladký napsal(a):

Neo :o))) ale ono se díky dph zdraží úplně všechno,víš? A lidé budou kupovat jen to,co nutně potřebují,a i toho co nejméně,takže výrobci a poskytovatelé toho,co lidé nutně nepotřebují budou omezovat výrobu,propouštět a krachovat..pochop konečně, že systém,založený na neustálém růstu výroby může růst jen za předpokladu neustálého růstu spotřeby.A že se dostává do krize zcela nutně a zákonitě, protože trh je do značné míry nasycený.Omezením spotřeby se cesta do nejhlubší řiti jen urychlí a zkrátí.
05. 09. 2011 | 13:11

almost glossed™ napsal(a):

"místo 40 rohlíků jich koupíš jen 30 atd"

To je prostě neo-logika.

"Máš-li na 10 rohlíků, nekoupíš si žádný a je to." Zdražování "pravicové" vlády ODSTOP podle nea vyřešeno.

P.S: Podle manuálu, který neo nově vyfasoval, se od minulého týdne prezentuje jako finanční analytik :-).
05. 09. 2011 | 13:12

Rumcajs napsal(a):

L.B.

Nechceš zkusit něco jednoduššího ? Tohle je evidentně nad tvoje síly.

http://bleskove.centrum.cz/fotogalerie/2011/08/31/sexbomba-pinder-opet-vystavila-svudne-vnady/foto/401733/?cid=712482
05. 09. 2011 | 13:13

jozka napsal(a):

ag:

No jo, ale zase se zrusily dane z dividend a mozna zlevni lokomotivy, takze je to nula od nuly, ne?
05. 09. 2011 | 13:14

L.B. napsal(a):

Cajz: Přestaň spamovat a začni konečně hledat. Pořád čekám. Pokud nic najít neumíš tak tu jednoduše napiš, že 85% lidí má pravdu, když o tobě tvrdí, že tvé znalosti jsou nedostatečné a bude spokojenost na obou stranách.
05. 09. 2011 | 13:16

jozka napsal(a):

ag:

A jeste podotek, to neni od minuleho tydne, uz predtim tady prezentoval, ze setrit se da vzdycky. Napriklad se na chodbe nesviti cely den a misto sunky za dvestesedmdesat se koupi ta za dveste :-)
05. 09. 2011 | 13:16

Jirka napsal(a):

Pražská centrlizace je neskutečná, úřady práce, celníci, finanční úřady všechno se centralizuje do Prahy. Hnus. A jelimánek Nečas jenom kouká a přihlouple se usmívá. A to si říkají konzervativní strana.
05. 09. 2011 | 13:17

almost glossed™ napsal(a):

jozka: Jasně, perspektivní pravicový kádr nekupuje rohlíky ale akcie a lokomotivy :-).

Ale přiznám se, že právě přemýšlím, co s tou druhou lokomotivou na zahradě :-).
05. 09. 2011 | 13:18

Rumcajs napsal(a):

Hele L.B. Ty jsi tak natvrdlý, že žádnému odakzu neporozumíš. Ale že jsi to ty:

tak např.
http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jan-svejnar.php?itemid=11674

nebo:

opis:
Moderátor (Václav Moravec):
Neohrozil byste tím ale sociální stát? Což je velmi častý argument sociálních demokratů.

Host (Jan Švejnar):
Ne, naopak, já myslím, že to by zvýšilo zaměstnanost, čili ten sociální stát by byl lepší, ty daně by se musely vybrat jinde. To znamená ne, že by se ty daně a odvody nevybíraly, akorát by se nevybíraly z mezd, ale vybíraly se ve všeobecném zdanění jinde v daňové soustavě. Čili to je důležité. Čili určitou progresi, nezdaňovat tolik mzdy, zdaňovat například nepřímé daně, zvýšené příjmy daně, daně z nemovitosti a tak dále. No a potom myslím, že bych navrhoval, aby se nezdaňovaly příliš podniky, protože podniky se lehce stěhují, kapitál se lehce stěhuje, je mnohem lepší zde mít víc kapitálu méně zdaněného, získáme tím víc, než zvýšit daně podniků a právnických osob, které se potom budou stěhovat do Švýcarska a jiných zemí

zdroj
http://www.impuls.cz/clanek/jan-svejnar-ekonom/226734

***

No a jestli ti ani po tomhle nebude jasné, Že Švejnar je pro zvýšení nepřímýh daní, tak si polib prd....
05. 09. 2011 | 13:28

šlapka napsal(a):

Vysvětlete to někdo neovi nějakým jednodušším způsobem...
Já na to nemám už nervy.

Dík.
05. 09. 2011 | 13:35

kristusek napsal(a):

neo

Děkuji, konečně něco konkrétního. Přiznávám se, že mě nenapadlo hledat to jinde než v oddílu s názvem "Daně jednodušší, srozumitelnější, bez výjimek".

Na druhou stranu je ovšem víc než zřejmé (protože již vládou přiznané), že na důchodovou takzvanou reformu nepůjde víc než polovina takto vybraných peněz, takže umístění této informace k důchodové reformě připomíná spíše přílepek u přijímaných zákonů:-p

Ale stejně díky:-)
05. 09. 2011 | 13:37

neo napsal(a):

Sladký:
Ano, máš pravdu. O tom se přeci nepřu, naopak to potvrzuji
05. 09. 2011 | 13:40

neo napsal(a):

pane almoste glossede tme,

co je nelogického na tom, snížit spotřebu v případě, že zboží podraží?

To je ta nejlogičtější věc.
Navíc nevím z čeho usuzujete, že by to snad vyřešilo zdražování, nic takového jsem nikdy nenapsal. Pouze jsem tencovi či šlapce na konkrétních případech ukázal, že dopady nepřímých daní lze regulovat spotřebou. nic víc.

Jinak žádný manuál jsem nevyfasoval a finančním analytikem jsem několik let. Chápu, že vás to irituje, ale Vy s tim nic neuděláte.
05. 09. 2011 | 13:45

L.B. napsal(a):

Cajz:To první Cajzíku je analýza dopadů zvýšení DPH. Chápeš doufám rozdíl mezi analýzou dopadů od autorů Libor Dušek a Petr Janský a tím jestli je Švejnar pro nebo proti zvýšení DPH v souvislosti s touto reformou, že? Předpokládejme, že chápeš - pak se ptám, proč mi posíláš první odkaz, ve kterém je analýza dopadů nikoli jestli je Švejnar pro nebo proti? Pokud nechápeš 85% lidí má pravdu a jsi tažné zvíře.

A druhý odkaz: Tohle tomu předchází Rumíku.
Host (Jan Švejnar):
Já myslím, že určitá progrese daňového systému co se týče daní z příjmů je něco, co je žádoucí, vidíme to ve většině zemí západních demokracií, čili je to ustálený úzus, který myslím, že i u nás bude dobrý.

Moderátor (Václav Moravec):
Podle vás nebylo vhodné zavádět tu superhrubou mzdu a zdaňovat superhrubou mzdu 15 procenty?

Host (Jan Švejnar):
Ano. Já myslím, že ne. Já bych naopak myslel, že právě z hlediska politických stran, které se snaží prospět lidem, kteří jsou zaměstnanci a pracují, tak tam bych odlehčil všem daním a odvodům z mezd. Protože my zcela arbitrálně a bezdůvodně zdaňujeme a zatěžujeme velice silně pracovní sílu, pak se zvyšuje z toho nezaměstnanost, podniky buď najímají méně nebo propouštějí více…
************************************
Pokud jsi si toho doteď nevšiml baví se o celkovém zdanění práce nikoli o zvyšování DPH. A v tvém odkazu je to v souvtažnosti s tím, že když klesne zdanění práce pro zaměstnance i zaměstnavatele, tak může stoupnout DPH - což opět není případ reforem této vlády, kdy neklesne nic(přesněji DPFO klesne na 19 a odvody stoupnou o 4,5% (= šul nul) ) a DPH se zvedne.

Takže znovu Cajzi. Najdeš konečně aspoň jeden (i ten jeden bude stačit) článek ve kterém Švejnar souhlasí s touto důchodovou reformou a zvedáním DPH jako důsledek této reformy? Pokud toho nejsi schopen stačí napsat - 85% lidí má pravdu - mé znalosti jsou nedostatečné.
05. 09. 2011 | 13:45

neo napsal(a):

šlapko,

co ti není jasné?

čím více ti stát ponechá v čisté mzdě, tím více podporuje tvou volnost v utrácení.
05. 09. 2011 | 13:47

L.B. napsal(a):

neo: opravdu? Vy už jste se stačil osvobodit od fyziologických potřeb a nepotřebujete jíst a pít? Pokud jste to zvládl, pak ten výrok platí. Pokud ne pak pochopitelně platit nemůže, protože skutečně není rozdíl jestli se zvedne čistý plat a uměrně tomu se zvedne dań z jídla a pití. A vzhledem k faktu, že chtějí na DPH vybrat více, pak svoboda naopak klesne.
05. 09. 2011 | 13:55

radek napsal(a):

Sladký napsal(a):
Pochopte konečně, že diskutovat s některými zdejšími individuy je stejně marné, jako snažit se něco vysvětlit kovanému komunistovi,fanatickému nacistovi nebo fundamentalistickému muslimovi.Je to marné,marné,marné,ztráta času.Tyhle lidi nepřesvědčí ani ten nejpádnější argument,protože pravda by na kusy rozbila celý jejich vnitřní svět.

Ano, s placenými provokatéry nemá smyslu debatovat. Kdo jiný může celé dny tu psát ty jejich nesmysly... Má to pravice dobře zorganizované, tisk, televize, internet...
05. 09. 2011 | 13:57

neo napsal(a):

Pane Bušino, vaše tvrzení by platilo jen v případě, kdyby všichni uspokojovaly své fyziologické potřeby přesně na 100% a minimalizovali při tom náklady.

Ale je všeobecně známá věc, že lidé nakupují více než dokáží spotřebovat ( např. 30% potravin se v evropě vyhodí) a nakupují taktéž mnoho věcí za vyšší ceny, než by museli.

pro příklad : lze místo balené vody pít tu z vodovodu.
lze místo šunky za 270kč koupit tu za 200kč
místo bagety za 15Kč koupit 6 rohlíků atd atd atd..

Máte snad pocit, že je potřeba zbavovat se fyziologických potřeb? Nebo jen optimalizovat co si kde koupim?
05. 09. 2011 | 14:03

Rumcajs napsal(a):

L.B.

Ty chceš být blbej až do posledního dechu ? To ti vážně tohle nestačilo jako důkaz, že plácáš totální kraviny ?

Švejnar: Jsem pro zvýšení nepřímých daní a proti dani pro bohaté

Ekonom z Michiganské univerzity ve Spojených státech amerických Jan Švejnar se vyslovil pro zvýšení nepřímých daní. V pořadu Dvacet minut Radiožurnálu k rozpočtu ČR ještě nesouhlasil s návrhem ČSSD zvýšit daně pro bohaté.

"Zdanění jednotlivců a podniků, když jsme v recesi, není nejšťastnější. Je třeba opravdu pomoci podnikům a jednotlivcům, aby měli podněty zaměstnávat a intenzivně pracovat. A výsledky samozřejmě spotřebovávat, tudíž stimulovat ekonomiku."

"Spíš bych ulehčil lidem, kteří jsou ze středních a nižších vrstev, je potřeba jim pomoci v recesi. Naopak by to bylo stimulující, protože víme, že lidé s nižšími příjmy spotřebovávají větší procento svého příjmu, čímž de facto stimulují místní, lokální ekonomiku," dodal Jan Švejnar.

zdroj:

http://zpravy.rozhlas.cz/zpravy/domaciekonomika/_zprava/636058

p.S.
Bušino, čím ty se žívíš ? Já bych tě nechtěl ani zadarmo !
05. 09. 2011 | 14:09

jozka napsal(a):

Jo, sunka za dve kila je tady :-)
05. 09. 2011 | 14:12

L.B. napsal(a):

neo: Utahováním opasků k prosperitě tedy. To už tu tvrdil Václav Klaus v 97-98 roce. Tak to v ekonomii nefunguje zvlášt, když je to spotřební ekonomika. Výroba na sklad k prosperitě nikdy nevedla neo.
05. 09. 2011 | 14:15

neo napsal(a):

L.B:

to taky nikdo netvrdí pane Bušino.
O prosperitě jsem nenapsal ani čárku.

Pokud vim, tak jsme se bavili o fyziologických potřebách a možnostech šetření, při zachování uspokojení oněch potřeb a taktéž o volbě při vyšších nepřímých daních a nižších přímých daních.
05. 09. 2011 | 14:20

neo napsal(a):

jozka:

no a co?
05. 09. 2011 | 14:21

L.B. napsal(a):

Cajz: A teď si ještě ten rozhovor pusť tažné zvířátko naše... Co ty jsi za jedničku, to nemá obdoby.

Z rozhovoru - z nepřímých daní by zvyšoval daň z pohonných hmot, daň z nemovitosti. Nic o zvyšování DPH neřekl, takže opět jsi nenašel nic.

Už konečně něco najdeš Cajzíku, nebo toho nejsi schopen, protože nic takového neexistuje? Už konečně přiznáš, že 85% lidí má pravdu a jsi znalostně naprosto neschopný?
05. 09. 2011 | 14:30

L.B. napsal(a):

neo: Ano tak se můžeme dle této argumentace dopracovat na životní úroveň Afriky. Je tohle cílem? Aneb nebude mít dluh, ale naše životní úroveň bude klesat a klesat až bude na úrovni zemí afriky.

A kolikpak lidí tohle vydrží a nepůjde se odstěhovat do zemí, které jsou pro život přijatelnější. a kdo tady pak na to placení zbude?
05. 09. 2011 | 14:33

neo napsal(a):

L.B :

co to sem motáte? Neměňte laskavě téma. Upozorňuji, že VY JSTE ZAČAL se zbavováním se fyziologických potřeb, ne já. A když už Vám to člověk vysvětlí jako prvňákovi, tak měníte téma a brbláte o africe.

O tom neni řeč.

Až se lidé naučí nakupovat tak, aby 1/3 potravin nevyhodili, aby se nasytili a nepřežrali, aby nepodléhali marketingu v tak hojné míře a nakupovali jen to co potřebují.... pak se spotřeba sníží adekvátně a ani ta vyšší dph neublíží.
05. 09. 2011 | 14:39

L.B. napsal(a):

neo: Vždy se nějaké potraviny vyhodí. To je jedna znak jejich kvality a jedna znak vyspělosti. (co platí pro Čr ať si každý ujasní sám)

A jdeme dále. Co se stane až spotřeba potravin klesne o 1/3? Co se stane se zaměsntnaností v zemědělství? Co to udělá se zaměstnaností v obchodních sítích? Co to udělá díky nižší spotřebě s dalšími profesemi? (výrobci obalů, vyrobci plastů, marketingové firmy, reklama - a lidí na nich navázaných). Jakoupak spirálu to asi tak roztočí? Že by tu, kde bude ještě vyšší nezaměstnanost a ještě menší spotřeba?

Že by?
05. 09. 2011 | 14:44

neo napsal(a):

L.B:

jistě. K tomu to musí dospět a jednou i dospěje.

Lidé spotřebovávají více než je nutné. (bavíme se o vyspělých zemích a ČR konkrétně).

No, jsem rád, že jsme si to tak nějak vysvětlili. Už mě doufám nebudete podezřívat, že bych se zbavil fyziologických potřeb. To ne, ale snažím se je uspokojovat dle finančních možností a věřte nebo ne, každé zdražení k tomu jaksi nutí.
05. 09. 2011 | 14:48

Sladký napsal(a):

Neo-pokud už se oháníš těmi fyziologickými potřebami- ty máme jako příslušníci lidského rodu v podstatě zcela stejné,nikdo nemá stokrát větší či silnější potřebu potravy,tekutin a pod.než kdokoli jiný.Mimo jiné i proto jsou gigantické rozdíly v příjmech naprosto absurdní.
A ještě jinak-zvýšení DPH povede ke snížení spotřeby se všemi konsekvencemi,tedy s omezováním výroby a propouštěním.Nižší zdanění bude zaměstnanci prd platné,když kvůli nízkému odbytu produkce příjde o práci.
05. 09. 2011 | 14:50

LukyFox@email.cz napsal(a):

Gerd:

ne, za neomluvenou absenci se nedává neplacené volno, ale výpověď. Je škoda, že jsme my, voliči a obyvatelé této země ti nejblbější a nejhodnější šéfové - zaměstnáváme své politiky, ale přestože dělají svou práci tak blbě, že to snad ani možné není, přestože si přihrávají peníze nás všech na své účty, účty svých příbuzných, kamarádů a obchodních partnerů, kteří jim zaplatili cestu vzhůru (defacto si ty prostitutky a prostituty vydržují jako pasáci), přestože dokonce ani NECHODÍ DO PRÁCE a NEMAJÍ NA TO ANI OMLUVENKU, přesto, že se nám ještě navíc smějou do xichtů a skládají básničky, aby pobavili kolegy naší nespokojeností a strachem z budoucnosti, tak přes to všechno nejsme schopní je z jejich místa vyhodit. Je mi nás všech tak líto...
Mimochodem, jediní omluvení byli komunisté - býval jsem pomýlený pravičák, ale už vím, koho budu volit v příštích volbách. Ne proto, že bych byl komunista, ale proto, že mě to už tak strašně S€R€.
05. 09. 2011 | 14:52

L.B. napsal(a):

neo: Jenže přesně tomuhle se všichni s rozumem chtějí vyhnout. I za cenu dělání dluhu. Nejde dlouhodobě žít s nespokojenými lidmi. To je totiž ještě horší, než mít dluhy. Nespokojení lidé dělají revoluce a vynášejí k moci "podivné" osoby - viz historie.
05. 09. 2011 | 14:53

neo napsal(a):

Sladký:

jistě. A čím vyšší máš ty příjmy, tím větší máš pak volnost v utrácení...

takže všichni ti, kteří výše zpochybňují volnost co se týče regulace spotřeby mají pravdu pouze tam, kde začíná hranice chudoby. Prakticky se jedná jen o případy, kteří vše utratí za tu nejnutnější spotřebu a nemají již prostor ji nikde regulovat.
05. 09. 2011 | 14:57

Sladký napsal(a):

Neo,cituji "lidé spotřebovávají víc,než je nutné." Ano, ovšem neplatí to ani zdaleka o všech, u některých to přechází až do čiré absurdity. Proč ne,když mají statisícové příjmy.Tomu se říká konzumní způsob života, milý neo a kapitalistický systém je na tom založen.Vzpomínám si,jak jsi před časem zuřivě hájil prospěšnost reklamy.. :od)) a přitom jejím hlavním cílem je,aby lidé kupovali v co největší míře vše,včetně toho,co vůbec nepotřebují.Ale jak už jsem ti několikrát napsal, tvůj problém je v tom,že naprosto nejsi schopen vnímat věci v kontextu,v co nejširších souvislostech.Pak bez problémů hájíš věci,které jsou ve skutečnosti naprosto protikladné,aniž by sis to uvědomil.To už jsi zde předvedl mnohokrát.
05. 09. 2011 | 14:57

Sladký napsal(a):

Neo,sakra,to není o mně nebo o tobě! To se týká toho obrovského množství lidí,jejichž příjmy jsou (hluboce) podprůměrné.A vůbec, debatu končím, znám podobné případy z praxe v psychiatrické léčebně a vím,že blud nelze nijak vyvrátit,protože je z podstaty věci nevyvratitelný.Tvoje porucha se patrně v běžném životě neprojevuje,alespoň ne zatím,buď štastný a modli se, at ti to vydrží co nejdéle,pokud možno až do smrti.
05. 09. 2011 | 15:04

Petr napsal(a):

Daně jsou zvyšovány sice za řevu, ale v úpzké spolupráci koalice s opozicí. Jak jinak je možné. že se zvýšení daní ani náznakem nedotkne poctivě vydělaných stamiliónů křišťálového Standy a miliard dalších šíšounů za svobodu zahraničních pedofilů.
05. 09. 2011 | 15:08

Sladký napsal(a):

Neo-dovětek.V každém případě Tě považuji za slušného a inteligentního člověka-na rozdíl od řady tvých názorových souputníků,kteří jsou buď mdlého rozumu od narození, nebo si nechali ideologií vymýt mozek a nebo jsou to cyničtí grázlíci,kteří tu od rána do večera zpívají písen svých chlebodárců.
05. 09. 2011 | 15:10

neo napsal(a):

Sladký:

buď konkrétní, co hájim?

Prospěšnost reklamy? Jistě, je prospěšná. Lidi ovlivňuje, dává práci, přináší peníze.... to si ale přece neodporuje s tím, že lidé mají svobodu volby se nechat ovlivnit.

Vyšší DPH? Kdepak, nehájim, naopak, vadí mi.
Šetření? opět nehájím, jen ho uvádim jako součást regulace spotřeby, pokud zboží a služby podraží. (druhou alternativou je víc vydělat)

ačkoli je mi tedy jakkoli nepříjemná vyšší DPH, pořád je mi příjemnější než vyšší daň z příjmu.
A když už se tedy bavíme o zvyšováním daní v rozporu s programy koaličních stran, tak není na škodu uvést všechny změny a to i ty na poli přímých daní, valorizací, kompenzací...

tak si občan může udělat celkový obrázek.
05. 09. 2011 | 15:23

L.B. napsal(a):

Tak Cajzík stále hledá a stále nenechází... chlapče už to vzdej a přiznej, že 85% lidí má pravdu - tvé znalosti jsou nulové...

To je první fáze. Pak se začni vzdělávat - to je druhá fáze. A ve třetí fázi tady přijď a snad budeš mít znalosti a slušnost jako Jirka H. Jinak to Cajzíku nepůjde.
05. 09. 2011 | 15:27

Rumcajs napsal(a):

L.B.

Ty překonáváš i ty největší vydlabance jako je Cukrouš a S.R.

Pořádně se podívej, co jsem tvrdil v 12:23

***
L.B.

Představ si, že odnesl. Švejnar to zdůraznil vícekrát, že je pro navýšení nepřímých daní a snížení přímých.

Jestli pak prohlásíš, že kromě S.R. neznáš většího vola jak jsi ty, tak ti to i vyhledám.
05. 09. 2011 | 12:23

***

A ty tady začneš nakonec žvejkat o navýšení DPH.( I když s tím Švejnar taky souhlasí - jak se sjednocením sazeb, tak navýšením)

Ty jsi normálně reirkarnace Dočekala. Bez mrknutí oka budeš tvrdit naprostý kraviny, lhát a ještě se u toho tvářit jako mistr světa.

Ty jsi typická ukázka zdejší levice - přihlouplé, propocené maso bez mozku.

p.S.

Jinak nic nehledám - akorát, že na rozdíl od tebe u toho musím taky něco dělat.
05. 09. 2011 | 15:32

L.B. napsal(a):

Cajzíku cajzíku - ty jsi smutné tažné zvíře. Celou dobu se s tebou bavím o DPH. Viz zde. Nicméně pokud tvoje už tak malé znalosti jsou natolik malé, aby z debaty o DPH a důchodové reformě s kterýmiž to oběma v této formě Švejnar nesouhlasí, pak nemáš problém jenom se znalostmi, ale i s chápáním psaného slova. Tak jak to je Cajzíku? Bavil ses celou dobu o všech nepřímých daních, když já se bavil celou dobu o DPH a vyžadoval po tobě důkazy ohledně DPH a ty jsi mi posílal důkazy o něčem úplně jiném? Povídej. To tvoje kroucení si rád poslechnu - buď neumíš číst, nebo neumíš hledat. V obou případech jsi tu ze sebe udělal tažné zvíře. A to, že s navýšením DPH Švejnar nesouhlasí v podobě jaké je nyní jsem ti rovněž z těch článků, co jsi tady postoval dokázal. Nicméně pokud se ti pletou slova navýšení a sjednocení, tak to je pak jiná. Pletou se ti ta slova Cajzíku? Pokud ano budu chápavý.

L.B. napsal(a):
Co sis z toho přečtení odnesl ty Rumcajsi? Pověz mi o tom víc.

Pokud jsi si z toho odnesl, že Švejnar důchodovou reformu této vlády podporuje a stejně tak zvyšování DPH, tak si to přečti prosímtě vícekrát.
05. 09. 2011 | 12:16
Rumcajs napsal(a):
L.B.

Představ si, že odnesl. Švejnar to zdůraznil vícekrát, že je pro navýšení nepřímých daní a snížení přímých.

Jestli pak prohlásíš, že kromě S.R. neznáš většího vola jak jsi ty, tak ti to i vyhledám.
05. 09. 2011 | 15:42

Rumcajs napsal(a):

L.B.

Vzdej to komediante a zachovej si zbytky lidské důstojnosti !
05. 09. 2011 | 16:08

L.B. napsal(a):

Cajz: Přestaň spamovat blbosti a reaguj na to na co se tě ptám a už bys konečně mohl najít, kde Švejnar podporuje tuto důchodovou reformu a zvyšování DPH. Stále na to čekám (nebo na to až uznáš to, co 85% lidí...)
05. 09. 2011 | 16:10

Rumcajs napsal(a):

L.B.

Já ti ale slíbil, že ti najdu nepřímý daně !

Chápeš to ty mameluku čínskej ?
05. 09. 2011 | 16:25

Da.Rock napsal(a):

Náhodou takovým rentiérům žijícím z dividend vláda daně výrazně sníží. Respektive úplně zruší. Pokud totiž žijete z příjmů z dividend, nemusíte odvádět soc. a zdr. pojištění a nově nebudete muset ani platit daň. Akorát to dépéháčko, ale to je banalita. Když tak se dá nakoupit v zahraničí, kde je DPH nižší. A to by v tom byl čert, abychom z toho neudělali čistou nulu, no ne?
05. 09. 2011 | 16:31

L.B. napsal(a):

Cajzík: Pokud to dosud nevíš tak DPH je nepřímá daň. Takže tedy neumíš číst - hm z toho zřejmě pramení tvé nulové znalosti. Jo to smysl dává.

Takže výsledek tedy je, že Švejnar tuhle důchodovou reformu nepodporuje a je proti zvyšování DPH, což jsem říkal od začátku. Príma, že ti to tak dlouho trvalo pochopit a musel jsi se tak dlouho hádat, že Svejnar podporuje tuhle důchodovou reformu i zvyšování DPH. Ale co od tažného zvířátka jako jsi ty taky čekat, viď? Hlavně, že jsi to uznal.

Ne ty jsi mi neslíbil, že mi najdeš nepřímé daně. (tedy v tvojí hlavě, která nepochochopila, že se o nepřímých daních obecně nebavím, ale bavím se o DPH jsi to slíbil), ale já fakt nemůžu za to že neumíš číst, co druzí píšou a že kdy píšou o DPH myslí tím DPH a né nepřímé daně obecně. To je pak Cajzíku problém, když ti tvůj mozek z DPH vyplivne né DPH, ale nepřímé daně. Chyba je na tvé straně přijímače - přijímá špatně - chtělo by to opravu.
05. 09. 2011 | 16:38

Rumcajs napsal(a):

L.B.

1. Nepochopil jsi, co ti nabízím.... to je doložitelný fakt
2. Švejnar doporučuje sjednocení daně DPH... to je doložitelný fakt.
3. Švejnar souhlasí i se zvýšením DPH, pokud bude provedena důchodová reforma... to je doložitelný fakt.

Shrnuto, sečteno - odpovídá to tomu, o co se snaží tato vláda.

Tečka.
05. 09. 2011 | 17:04

L.B. napsal(a):

Cajz:

1) Nepochopil jsi o čem se bavím a proto jsi mi ve své hlavě nabídl něco o čem jsem se vůbec nebavil - doložitelný fakt, který ti byl doložen.

2) Švejnar doporučuje sjednocení DPH - nikde a nikdy jsem nepsal, že nedoporučuje - doložitelný fakt - pleteš si slova sjednocení a zvýšení.

3) Švejnar souhlasí i se zvýšením DPH, pokud bude provedena důchodová reforma v poněkud jiných rozměrech, než je prezentována současnou vládou. - viz tebou postované články.

Shrnuto, sečteno - neodopovídá to tomu, o co se snaží tato vláda a ty neumíš číst a máš nulové znalosti, což si myslí 85% lidí.

Tečka.
05. 09. 2011 | 17:10

Cestovatel napsal(a):

Autore zdřejmě jste nepochopil, že nezvyšování daní ve volebním programu ODS a TOP 09 se týkalo JEN PŘÍMÝCH DANÍ. Tyto dvě strany avizovaly, že NEBUDOU ZVYŠOVAT DANĚ FIRMÁM ANI NEZAVEDOU POPULISTICKÉ ZVÝŠENÍ DANÍ BOHATÝCH. O nezvyšování DPH tam nepadlo (kromě VV) ani slovo
05. 09. 2011 | 18:37

schlimbach napsal(a):

šlapka

tu knihu jsem nečetl, ale díky za tip
05. 09. 2011 | 19:18

Ládík!!! napsal(a):

Rumcajs je zase v ráži a předvádí svou sbírku "doložitelných" výmyslů, samozřejmě nedoložených. Prostě klasika. Nemá smysl se ho ptát na fakta, žádná nemá a do další diskuse na jiné téma bude předstírat, že neexistuje.
05. 09. 2011 | 19:23

michal skop napsal(a):

Cestovatel

Přečtěte si ty programy, odkazuji na ně v článku. Mluví se tam o nezvyšování daní obecně. Mě zde bylo jedno, co "avizovaly", já bral za základ jen programy. Jen neo tu upozorňoval na to, že v části "důchodová reforma" u TOP 09 se prý píše o možnosti financování důchodů zvýšením DPH, já tam čtu, že část DPH se na to použije (např. na úkor něčeho jiného).
05. 09. 2011 | 19:35

neo napsal(a):

neni tam část pane Škope. Je tam napsáno z nepřímých daní. A pokud se mluví o výpadku, tak je jasné, že se mluví o zvýšení nepřímých daní.

Ostatně pravicovému voliči povětšinu vadí méně vyšší nepřímé daně, než ty přímé. Je to dáno tím, že vyšší přímá daň ho obere víc než ta nepřímá.
05. 09. 2011 | 19:50

Cestovatel napsal(a):

michal skop:

Právě že se tam neříká nezvýšíme DPH ale nezvýšíme daně. Jinak pokud pozoruješ politickou situaci tak ODS i TOP byli vždy jen proti zvýšení daní bohatých a firmám. Zvyšování DPH nikdy neřekli, že by ho nezavedli takže se z toho nedá odvodit že by tyto strany porušili svůj program. Musíte u toho taky trochu přemýšlet a né brát jen syrový program a upravovat si to co tam je podle sebe.
05. 09. 2011 | 19:52

Trumpeta Troubivá napsal(a):

pane Škope, nejde o to, že nemáte kritizovat vládu. Reagujete, tedy čtete reakce. Takže vidíte, jakému publiku svá slova servírujete. Jako autor máte zodpovědnost nejen za obsah, ale i za volbu prostoru, kde svá slova zveřejňuje, protože ten určuje, k čemu vaše slova budou následně použita. Pokud píšete pro sraz abuturientů Socialistické školy práce po 25ti letech, evidentně nepíšete proto, aby se věci změnily k lepšímu. To byste zvolil médium, které čtou pravicově orientovaní lidé, kde může takovýto text vyvolat zamyšlení a případně i sebereflexi.
05. 09. 2011 | 19:54

L.B. napsal(a):

Dobrý joke - Když někdo řekne, že nezvýší daně a napíše do programu, že nezvýší daně, tak Cestovatel "ví" že DPH není přece "daň" a proto ji můžou zvýšit :D

Čeho se tady ještě dočkám - koutek klaunů :D
05. 09. 2011 | 19:58

stále rebel napsal(a):

Pro Trumpeta Troubivá.
Já bych našim pravičákům ani neříkal, že vláda podvádí, protože tento typ lidí by jen utvrdil v tom, že volili správně.
05. 09. 2011 | 20:04

Trumpeta Troubivá napsal(a):

stále rebeli, buď se kritizuje proto, aby se věci změnily, a pak je třeba najít cílovou skupinu, kterou je třeba oslovit, nebo se kritizuje jen proto, aby byl kravál. A tady u Stejskalů jede jen o ten kravál.
05. 09. 2011 | 20:50

michal skop napsal(a):

Trumpeta Troubivá

blogy zde čte několik tisíc lidí, do diskuse přispívá možná několik desítek - statistika člověka naučí, že dělat z těch několika desítek závěr pro všechny, by bylo velice chybné; výběr diskutérů těžko můžeme považovat za reprezentativní vzorek čtenářů
05. 09. 2011 | 22:16

michal skop napsal(a):

neo

vím, není tam "část", ale není tam ani "zvýšení" - mě stále přijde logičtější můj výklad - na jiném místě (u hospodářství) TOP píše, že nechce zvyšovat daně; klidně lze (parlament) sebrat kus z DPH směřujícího třeba obcím a dát to na důchody, nebo ušetřit (vláda); nicméně ano, není to úplně jasné (jde to směrem, jako nyní programy stále častěji - "raději nic konkrétního, abychom si po zvolení mohli dělat, co chceme")

Jinak podle mě je jedno, jestli mě vláda zdaní 20 % na platu nebo 20 % při nákupu, stejně těch 20 % ze mě dostane (v ČR samozřejmě daleko více) - jedině dává smysl (z pohledu vlády) to zkoordinovat s okolím, abych jí neutíkal třeba nakupovat do Polska a dělat na Slovensko.
05. 09. 2011 | 22:29

Rumcajs napsal(a):

Nedalo mi to a poslechl jsem si ten rozhovor se Švejnarem.
Mluvil o citlivém škrtání a na přímou otázku
redaktora, kde by škrtal uvedl, že by hodně investoval do vzdělání a vědy.

Švejnar je zkrátka levičák jak vyšitej.

Krom toho mi rovněž nedalo a podíval jsem se i na to DPH.

Švejnar:

A pokud jde o zvýšení DPH, tak podle mě je nutné hlavně uskutečnit dobrou důchodovou a daňovou reformu, která by snížila odvody a daně z mezd a platů a vybrala tyto daně jinde, popřípadě i ve formě DPH.

***

Tak podle Bušiny, tohle neznamená, že Švejnar souhlasí se zvýšením DPH.
No matičko skákavá !

Bušino, tebe si umím představit leda jako maskota na dětském zimním karnevalu. Jinak ale ne.
05. 09. 2011 | 22:35

šlapka napsal(a):

michal skop napsal(a):
Trumpeta Troubivá

blogy zde čte několik tisíc lidí, do diskuse přispívá možná několik desítek - statistika člověka naučí, že dělat z těch několika desítek závěr pro všechny, by bylo velice chybné; výběr diskutérů těžko můžeme považovat za reprezentativní vzorek čtenářů
05. 09. 2011 | 22:16
----------
Přesně tak.
Mezi notovými linkami trumpety čtu : " Tancuj tak, jak já budu troubiti - jinak tě kopnu do .... ! "

Pane Škope, je vidět, že jsou z toho co děláte... některé trumpety nervozní. Pokračujte.
05. 09. 2011 | 22:40

L.B. napsal(a):

Cajzíčku a jakpak tvá hlavička s mozkovničkou pobrala toto?

"Švejnar:

A pokud jde o zvýšení DPH, tak podle mě je nutné hlavně uskutečnit dobrou důchodovou a daňovou reformu, která by snížila odvody a daně z mezd a platů a vybrala tyto daně jinde, popřípadě i ve formě DPH."

Pověz nám to. I když já to vím - že Švejnar je pro zvyšování DPH v souvislosti s reformou této vlády, viď? :D Tak nic no :) Zkus si to přečíst znova a pak znova a tolikrát kolikrát to bude třeba, než to, co Śvejnar řekl pochopíš.
05. 09. 2011 | 23:14

Rumcajs napsal(a):

L.B.

Ty jsi ve škole neměl logiku,že ?A nebo možná měl, ale nic ti to neříkalo.
06. 09. 2011 | 07:41

den napsal(a):

neo

"Ostatně pravicovému voliči povětšinu vadí méně vyšší nepřímé daně, než ty přímé. Je to dáno tím, že vyšší přímá daň ho obere víc než ta nepřímá. "

Tomu říkám jasné vyjádření, proč pak tolik textu na obhajobu a hledání v programech...

Bohužel jsme humorná země, kde ti kdo mají pořádně vysoko do žlabu se cítí střední třídou a volí "pravici".
06. 09. 2011 | 08:03

kolťák napsal(a):

Nějak už chemik a parta okolo něj neví,jak ty prachy z lidí vyrazit.Nějak se mi zdá,že tohle spěje kamsi,kde to zloději docela určitě nechtějí mít.Počkáme, jak moc mají ještě velký pud sebezáchovy.Třeba nebude nutná eliminace.
24. 09. 2011 | 13:45

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy