Kdo hlasoval v Hyde Parku na ČT: diváci nebo počítače?

21. 11. 2012 | 05:06
Přečteno 5950 krát
Posuďte sami z grafů hlasování u podezřelých pořadů. Uvidíte, proč např. výsledek u p. Drábka byl "zázračný".


Jak asi už víte, Česká televize zastavila hlasování v Hyde Parku. Což je dobře. Šlo snadno ovlinit (jako většina podobných anket), velice pravděpodobně se skutečně počítačově ovlivňovalo a koneckonců takové hlasování je zcela nereprezentativní a přináší jen šum do veřejné diskuse.

Vzhledem k tomu, že ČT se mnou i kolegy v této věci komunikuje velmi, ale velmi sporadicky, nevíme, v jakém stavu jsou její interní analýzy, pokud vůbec nějaké probíhají. Poslední reakce ČT je “Dále se nebudeme vzhledem k možným právním krokům teď vyjadřovat.” (opět z diskuse na Facebooku) Což ale už dělají měsíc a půl, od zveřejnění nesrovnalostí v pořadu s p. Drábkem (který byl 4.10.2012).

Seznam pořadů, které jsou aktuálně podezřelé (může tam ještě něco přibýt), že se v nich ovlivňovalo, jste si mohli přečíst již včera leckde, ale neuškodí ho ještě jednou uvést:

  Nejvíce podezřelé pořady:
 • - 4.10.2012 Jaromír Drábek, TOP 09 (ovlivnění ve prospěch hosta)

 • - 14.4.2011 Vít Bárta, VV (ve prospěch)

 • - 6.9.2012 Jiří Besser, TOP 09 (ve prospěch)

 • - 19.4.2012 Vojtěch Filip, KSČM (v neprospěch)

 • - 21.5.2012 Jiří Dienstbier, ČSSD (v neprospěch)

 • - 20.9.2012 Ivan Bílek, GIBS (ve prospěch)

 • - 25.9.2012 Tomáš Ježek (ve prospěch)

 • Další podezřelé pořady:
 • 15.10.2012 Miroslav Kalousek, TOP 09 (ve prospěch)

 • 30.1.2012 Miroslav Kalousek, TOP 09 (ve prospěch)

A nyní ty grafy, počty hlasování za 2 minuty (y) od začátku do konce pořadu (x):
Všimněte si obrovského nárůstu záporných hlasů zhruba kolem 20 minuty pořadu. To lze těžko vysvětlit jinak než strojovým (počítačovým) ovlivněním. Způsob i počty, co popsal Pepa v diskusi pod blogem zde na Aktuálně.cz, tomu zcela odpovídají. Průběh kladných hlasů se nemění. Pepa vs. ČT 1:0.

Všimněte si nárustu záporných hlasů kolem 20. minuty a potom hlavně po 30. minutě pořadu, zatímco průběh kladných zůstává nezměněn. To lze opět těžko vysvětlit jinak než strojové (počítačové) ovlivnění hlasování. K tomu též informace v diskusi pod článkem na idnes.cz pod jménem Helena Míčková (neověřeno, ale počty odpovídají).

Všimněte si časově omezeného (čas 26-46) hlasování “pro”. V časech 0-26 a 46-konec pořadu získal p.Bílek, šéf Generální inspekce bezpečnostních sborů, jen 24 hlasů, v čase 26-46 hlasů 482. Přitom průběh záporného hlasování poměrně odpovídá průběhu v jiných pořadech. Vzhledem k počtu hlasů je pravděpodobné, že šlo o strojové (počítačové) ovlivnění. Alternativní koordinované hlasování daného počtu lidí se mi jeví jako málo pravděpodobné.

Všimněte si časově omezeného (čas 28-50) hlasování “pro”. V časech 0-28 a 50-konec pořadu získal p.Ježek jen 126 hlasů, v čase 28-50 hlasů 573. Přitom průběh záporného hlasování poměrně odpovídá průběhu v jiných pořadech. Vzhledem k počtu hlasů je pravděpodobné, že šlo o strojové (počítačové) ovlivnění. Alternativní koordinované hlasování daného počtu lidí se mi jeví jako málo pravděpodobné.
Zároveň je zde "zajímavá" i shoda v průběhu hlasování s pořadem I.Bílka, což vede k podezření, že šlo o stejnou metodu (a stejné lidi).


Zatímco u opozičních (mimo již zmíněné 2 pořady s pp. Diestbierem a Filipem) nebo mimoparlamentních politiků a lidí mimo politiku se mi (zatím?) nepodařilo objevit zjevně nestandardní výsledky, u vládních politiků jich bylo několik. Hlasování se vymykala v několika měřítkách, asi nejlépe je to vidět na počtu kladných hlasů. A to i pokud se započte celkový nárůst hlasujících v pořadech HP.
Počty kladných hlasů v těchto případech významně převyšuje očekávání (statisticky významně) i s ohledem na to, že počet lidí, kteří se zapojovali do ankety, průběžně (výrazně) stoupal. Zatímco případ J.Pospíšila lze vysvětlit jeho popularitou (vizte výsledek krajských voleb + pořad byl právě po jeho odvolání), případy V.Bárty, J.Bessera a J.Drábka nikoliv (vystoupení M. Kalouska jsem zařadil mezi “další podezřelé pořady”, ty výsledky již nejsou tak zcela mimo, zde by pomohla další data z ČT). Podrobnosti zde.

Data, která jsem použil k identifikaci podezřelých hlasování (pořadů) jsou strojově stažena z webu Hyde Parku ČT, extrahována z grafů průběhů hlasování, které tam byly umístěny (ČT přes moji výslovnou žádost na Facebooku je "surová" nezveřejnila, naštěstí šla “stáhnout” z grafů). V současné době na webu HP již tyto grafy nejsou dostupné. Proto tato data zveřejňujeme zde.

Analýzy, které jsem zde použil, jsou také veřejně dostupné zde a zde.

Osobně se domnívám, že vzhledem k struktuře hostů pořadů, kde je výrazné podezření, že se v nich manipulovalo s hlasováním, je ve veřejném zájmu detailní informace zveřejnit a ČT by to měla neprodleně udělat (data z Google Analytics, logy, apod.) . A to nezávisle na právních krocích, které ČT dle svých slov zvažuje. Je pravděpodobné, že ČT už zná podrobnosti, jak a příp. kdo tato hlasování ovlivňoval. Přeci jen již na tom mohou pracovat minimálně měsíc a půl a s profesionálním zázemím, ne jako já po nocích, kdy i data si musím z webu ČT stahovat...

A perlička na závěr: Generální ředitel ČT p. Dvořák řekl na zasedání Rady ČT 7.11.2012 (přepis zde), že ČT se mnou již spolupracuje, což citovala některá média. Být na jejich místě, přišlo by mi to asi rozumné, akorát to není pravda. Nabídku jsem ČT dal přímo prostřednictví jejich Facebooku, nepřímo svými blogy a analýzami. Nicméně za měsíc a půl mě nikdo z ČT nekontaktoval. Tato moje či naše nabídka samozřejmě dále trvá, ale ke spolupráci jsou třeba minimálně dva. - Velmi podobný text byl už včera v naší tiskové zprávě a co myslíte, ozval se včera někdo z ČT?

Dplnění 21.11.2012 13:00 A dnes už to zabralo a tisková mluvčí ČT pí. Fričová si se mnou domluvila schůzku. (Mj. právě začíná zasedání Rady ČT.)

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Petr B. napsal(a):

Tak to je na odstoupení ředitele veřejnoprávní ČT. Aspoň v normálním státě.
21. 11. 2012 | 06:40

Pavel napsal(a):

Co je v tomto státě normální ?

Zákony se jiší na mírů lidským zrůdám, které ničí lidské existence po stovkách ne-li tisících ročně.

Kradou se miliardy, žádný odsouzený. Nezaplatíte 10 korun, tak jsou Váš schopni život zničit.

Proč by nějaký poskok nominovaný do křesla ředitele ČT odstupoval ? Proč ?

PS.
V zemi, kde velká část elit se chová zvráceně, a řadový občan tak akorát plká u piva nebo doma.

Dokud budeme pasívní, moc se toho ve prospěch slušnosti a civilizovanosti ČR nezmění.
21. 11. 2012 | 07:36

Martin napsal(a):

Žádné hlasování se nekonalo, rozejděte se, jděte domů. Hlasování bez ověření identity hlasujících například elektronickým podpisem nemá vůbec žádný smysl, je to jenom taková hračka s barevnými pruhy. Je s podivem že se tím vůbec někdo zabývá.
21. 11. 2012 | 07:47

Pepa Řepa napsal(a):

Čím více hloubavých Škopiků, tím lépe.
Koho by to napadlo?

Internet je zaneřáděn podvrhy i možnostmi jak manipulovat. Vydatně tomu nahrává obec novinářská titulky á la : víme jak na to. Vole klikni!
Nebo Franto hlasuj, kdo ho má-podle tebe-většího.
Kliká se na neuvěřitelné pitomosti.
Totéž TV -Tondo volej, pošli SMS-a různé zaručeně správné průzkumy typu STEM.
Ředitel s tím má těžko co společného, je to zřejmě válka partajních ajťáků. Pochybuju, že jde manipulace z ČT.
Škoda Hyde Park je někdy zajímavý i ČT24 je poměrně slušný zpravodajský kanál.
Ten Drábek je vůbec divnej. Je vůbec z masa a kostí? Viděl ho někdo jíst, čůrat?
Není to ET-IT?
Do kamery se nepodívá, jede jako mechanická myš z jiné planety.
21. 11. 2012 | 07:49

Drzá zrzka napsal(a):

Kolik počítačů místo lidí hlasuje v jiných anketách?
21. 11. 2012 | 07:52

Petr z Tábora napsal(a):

Mohu jen zopakovat, že to jsou zajímavé analýzy.
Také si myslím, že ČT si to nechce rozházet u některých stran zveřejněním původců těchto manipulací hlasování a proto dělá mrtvého brouka. Pro ty strany by to byla ostuda, byť o tom vedení nemuselo vůbec vědět.
21. 11. 2012 | 08:00

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Vládě se to naopak zalíbilo

„Elektronické volby v Evropě krachly, Česko do nich chce dát stamiliony"
http://zpravy.idnes.cz/vnitro-otestuje-elektronicke-volby-d72-/domaci.aspx?c=A121114_122901_domaci_hv
21. 11. 2012 | 08:20

Bara napsal(a):

Problém je v tom, že jak hlasování, tak i ty tzv. "průzkumy veřejného mínění" jsou zároveň i velikým ovlivňováním nerozhodnutých a těch, kdo nemají žádný názor. Takoví lidé jdou s většinou a když se jim řekne, že ten a ten politik je oblíbený, tak si řeknou že to asi dělá dobře a hlasují pro něho. Je jen málo lidí, kteří se nad takovými věcmi aspoň trochu zamýšlejí.
21. 11. 2012 | 08:24

Leoš napsal(a):

Dobrý den, prosím, k čemu je to hlasování dobré? Každý soudný člověk si svůj obrázek udělá sám pro sebe. Připadá mi stejně zbytečné a matoucí jako všechny předvolební průzkumy.
21. 11. 2012 | 08:52

Analytik napsal(a):

Takzvané předvolební průzkumy volebních preferencí už dávno vytvářejí počítače podle zakázek politických stran. Údajně k takovému výzkumu nepotřebují žádné fyzické respondenty.
Tak proč kvůli nějaké prezentaci ohlasů na exemplář, předváděný v Hyde Parku, obtěžovat diváky, kteří většinou ani nemají přístup k internetu.
Počítače už dávno dokáží nahradit fyzickou práci i myšlení lidiček! Už se uvažuje i o tom, že místo lidí budou volit počítače.
Později na to postačí jediný centrální server!
21. 11. 2012 | 08:54

Jáchym napsal(a):

Souhlasím s Pepou Řepou, že o falšování hlasování hlasování nemusí vedení televize vůbec vědět. Pokud bylo hlasování řízeno, ovlivňováno "ajťáky" uvnitř televize (což nelze vyloučit), pak by se ale nejspíš jednalo o velmi drze odfláknutou práci - průběh hlasování se snad dá nasimulovat věrohodněji!

A, mimochodem, domnívám se , že napříště zfalšován věrohodněji bude.
Jako počítačový polonegramot neznám v úvahu přicházející postupy
Bylo by záslužné od pana Škopa či jeho přátel, kdyby nastínil některé postupy, jak se to dá propříště udělat -
- jak zvenku, tak zevnitř Televize.
21. 11. 2012 | 09:03

dříve čtenář napsal(a):

Já si myslím, že nejjednodušší, jak vyhrát ve sportce, či jiném losování je vkládat čísla do systému bezprostředně po jejich tažení. Stačí pak u vítězného tiketu, který uhodl všech 6 tažených čísel posunout zpětně dobu podání a vytisknout jej. Není to nic nového - již kdysi se docházka na píchačkách za půllitr rumu označovala hromadně poslední den v měsíci.
Copak na to soudruh hušák? Kolik mu ajťáci tímto způsobem přihráli do vlastní kapsy?
Již Márquez popisoval, jak diktátor vždy "zázračně" vyhrál 1. cenu v loterii. Stačí do osudí dát balónky, které mají být taženy - zmrzlé. No a patnáctiletá panna, která je z osudí "neomylně" vytáhne dostane zaslouženou odměnu - smrt.
21. 11. 2012 | 09:10

Jáchym napsal(a):

Leoš:
"Připadá mi stejně zbytečné a matoucí jako všechny předvolební průzkumy."
**********************
Matoucí ano.
Zbytečné ne, protože cílem je právě ZMÁST voliče a tím ovlivnit průběh voleb.
Heslem budiž:
"Co může být zfalšováno, bude zfalšováno! "
21. 11. 2012 | 09:17

dříve čtenář napsal(a):

Jáchyme, jak jsem výše uvedl, tak příklady manipulace - stejně jako kouzla jsou v jádru zcela prostá.
Problém je se vzdělaností současných ajťáků v TV a na všech ministerstev. Na základě zkušeností s ovlivňováním výsledků by měli dokázat ovlivňovat tak, aby to nebylo ani na "druhý pohled patrné". Bohužel k tomu nestačí si myslet, jaký jsem skvělý manager, ale musím mít patřičné vzdělání a zkušenosti. Jak bylo drábkovo zavádění nového systému registrace nezaměstnaných do praxe zcela amatérské, tak i ovlivňování hlasování je prováděno stejným, zcela amatérským způsobem...
21. 11. 2012 | 09:20

martin_ka napsal(a):

copak on ty průzkumy někdo bere vážně?
21. 11. 2012 | 09:32

Pepa Řepa napsal(a):

Jáchym
být na místě někoho, kdo za to odpovídá, najmu pár bystrých Škopiků, aby to ošetřili. Má to ale dva háčky.
1. Špičkového ajťáka musíte špičkově platit. Za dvacítku to dělat nebude.
2. Ihned by ho někdo napadl z racketeeringu. Že to byl jeho cíl, dělat ochranu.

Ohnutí výzkumů smysl má. Když vás bude někdo pár měsíců masírovat, že nejvíc šancí volby alfa-samce má Tonda a Franta, tak to jednomu z nich hodíte.
U většiny to zabírá.
21. 11. 2012 | 10:13

Stařeček napsal(a):

a nakolik jsou pravdivé praference páně Fischera, jako kandidáta na prezidenta? Kdo chce takto za peníze nějakého bobatého sponzora ovlivnit voliče? Například Dientsbier je na špici průzkumu oblíbenosti politiků, ale titíž voliči místo něj by za prezidenta chtěli Fischera. Průzkumy jsou hlavně o ovlivnění nerozhodnutých. Je to práchnivá berlička, aby se jim podstrčilo do vědomí kdo, že je ten budoucí prezident. K tomu se přidá fotografie zadumaného, přemýšlivého státníka, který už dopředu dumá, jak to tu dá do pořádku. Asi tak, jak to dal do pořádku s ministry jeho vlády, kteří po Topolánkovi klidně v jeho kolejích pokračovaly. Byl to ale dle našich oblbovacích a sdělovacích prostředků nejlepší premiér.
21. 11. 2012 | 10:19

marxík napsal(a):

Pepa Řepa
Kolego, na druhou stranu musíte uznat, že vámi zmiňované masáže jsou mnohdy velice potřebné a užitečné.
Jistě si dovedete plasticky představit volební úspěch komunistů, kdyby tu 23 let neprobíhaly kontinuální antibolševické masáže.
Myslím, že byste už dávno emigroval a zbavil se čs. občanství.
21. 11. 2012 | 10:34

Baba Jaga napsal(a):

Copak on tam za své peníze skutečně někdo posílá hlasy? Nu, možná tak lze činit zadarmo i z počítače - to jsem nezkoumala a na televizi obecně se zase tolik nekoukám. Ale platím ČT pravidelně, jakož i ČR, který si pustím tak 2x za rok.
21. 11. 2012 | 10:39

aga napsal(a):

dříve čtenář

Problém není se vzděláním, ale s charakterem. Čím vyšší vzdělání má hajzl, tím hůře pro společnost.
21. 11. 2012 | 10:42

veverka napsal(a):

U nás je cinknutá většina dalších anket,průzkumů a voleb. Včetně těch do sněmovny. A pokud se bude volit elektronicky,budou cinknutelné ještě snadněji. A všimněte si že vždy je to cinknuté ve prospěch pravice. Další exemplární případ jsou průzkumy ohledně prezidentské volby. Je naprostý nesmysl,aby byl favoritem veřejnosti Fischer,který volil TOP 09,souhlasí s církevními restitucemi,jezdí si do USA pro instrukce k Zbigniew Brzezinski a má v ekonomice těžce pravicové názory. Ty průzkumy už se dopředu falšují aby pak nebylo někomu divné,když ve zfalšované volbě tento pravicový kandidát vyhraje. Volby do sněmovny to samé.

PS: Ohledně toho Drábka a falšování hlasování v HP se to celkem přirozeně nabízí
Drábkova IT firma IDTAX má jistě spoustu lidí,kteří dokáží počítačově zfalšovat hlasování nejen v TV.

PS 2 : Skarty jsou jasný střet zájmů,zmanipulovaná zakázka a tunel ,který si přihrál ministr Drábek sám sobě(své firmě). A ten člověk stále běhá po svobodě.
21. 11. 2012 | 11:00

Televizní talkshow napsal(a):

Tak se to falšovalo. Je to nešťastné, nemělo by se to opakovat, ale tragédii bych z toho nedělal, protože expert na padající h***o si toho všiml a podvod byl odhalen.
Naprosto fascinující na celé věci mi ale připadá přístup samotné České televize, která místo aby šla s kůží na trh, tak se snaží mlčet jako komunistická Čína a tím jen dále demonstruje, že s veřejnoprávními médii fakt není něco v pořádku. Možná by Radu ČT a RRTV nemusel jmenovat parlament (tj. vláda současná a vláda budoucí).
21. 11. 2012 | 11:40

Baba Jaga napsal(a):

To: veverka
Nemyslím si, že výsledky voleb jsou cinknuté. Možná se "kupují" hlasy, ale počítá se správně. V naší vísce sedí u každých voleb za nějakou stranu starší pán, který není odsud - předpokládám, že si ta strana minimálně hlasy pro ně sečte a tak odkontroluje.
No, bude-li se volit elektronicky a nebude to povinné, přestanu se voleb účastnit.
21. 11. 2012 | 12:02

scientist napsal(a):

děláte pro nás občany užitečnou práci, díky
21. 11. 2012 | 12:09

Nuba napsal(a):

Pane Škope, jestli se vůči Vašemu zjištění chová televize VEŘEJNÉ služby tímto způsobem, tak to ukazuje na to, že buď se na těchto manipulacích sama podílí nebo si nechce dělat moc nahlas špatnou reklamu, pokud to je práce nějakého hackera. Že to ale má politické pozadí, to je zjevné. A o to je to horší.

Proč se neobrátíte na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání, případně policii ?
Vždyť se jedná o podvod a snahu o vymývání mozků.

Moc Vám za to co děláte děkuji a zároveň stejně naléhavě prosím, abyste toho nenechal a dotáhl to do konce. V mladé lidi jako jste Vy nebo paní Bezděková, jak sleduje rejdy ve VZP kladu velké naděje.
21. 11. 2012 | 12:22

Kanalnik napsal(a):

skvela prace, diky za vasi snahu, cas, energii a vystupy ve forme kvalitnich analyz, nas verejny zivot vcetne CT to potrebuje jako koza drbani
21. 11. 2012 | 12:28

veverka napsal(a):

Baba Jaga

Nejde o to co se s těmi hlasy děje ve vísce,ale o to co se s nimi děje potom. Tam už žádný starší pán z vaší vísky nesedí.

Televizní talkshow

Přístup ČT jen dokazuje,že v tom ČT přímo jela a o falšování ví a možná to dělala i přímo ona sama. Myslím že vzhledem k až nechutně pravicové orientací tzv. veřejnoprávní ČT by to nikoho nepřekvapilo. ČT je taková česká obdoba americké republikánské FOX News,akorát že placená státem. O to je to nechutnější.
21. 11. 2012 | 12:28

Kanalnik napsal(a):

otazka: to delate, pane Skope, ve svem volnem case, nebo v ramci kohovolit.eu, nebo v ramci nejake jine organizace? Diky.
21. 11. 2012 | 12:30

michalskop napsal(a):

Kanalnik:

Publikace tiskových zpráv "jede" přes KohoVolit.eu (stejně jako publikace na Fb třeba). Výsledky (data, analýzy, postup jak hlasovat) hnedka používám ve své výuce na UHK (a tento měsíc i na Univ. v Olomouci), neboť jsem zastánce co nejkratší doby praxe<->výuka. Ono je to vše přirozeně propojené.
A jestli je otázka, zda se mi to někdy zaplatí - no, to bych také rád věděl... (-:
21. 11. 2012 | 13:01

David napsal(a):

Pane Škope, děkuji za perfektně odvedenou práci.
21. 11. 2012 | 14:00

Rudolfko napsal(a):

babo jago...sedím tam a doopravdy to sečteme správně. Potom to odvezeme dále, tam se sestupně udělá pořadí, Přiřadí sestupně strany a máte výsledek podle předem daného programu!
21. 11. 2012 | 15:03

Baba Jaga napsal(a):

To: Rudolfko
Ale každá strana si může odkontrolovat, kolik celkem přišlo voličů kolik volilo je. I na internetu jednotlivé volební komise, že jsou tam uvedeny jejich výsledky správně. I když kdo ví, zda souhlasí součty - ale i to si strany třeba nexcelem mohou celkem snadno spočíst.
Nu, v ČT možná i diskusi ke svým pořadům brzy zastaví - už se tam z některých počítačů prostě nezobrazí a ani nenapíší, že byl příspěvek smazán. Není nad předvýběr.
21. 11. 2012 | 15:32

michal skop napsal(a):

Nuba

Na Radu ČT to pravděpodobně půjde. Ale je třeba to připravit - jak samotné podání, ale i něco kolem (bohužel to tak funguje, nebýt toho, že posíláme tiskové zprávy, tak se s námi ČT už vůbec nebaví). Přitom nyní ještě pracujem na stížnostech k Radě ČT i ČRo ohledně zavádějících předvolebních průzkumů a jejich interpretace. Takže to trvá. Zároveň se nové podivné věci stále objevují a nacházejí.
21. 11. 2012 | 16:41

ten, kdo se hádat nebude napsal(a):

Autor mne zklamal, a to tím, že spekuluje o tom, jestli se mu to někdy zaplatí. Myslel jsem si, že je mu odměnou pocit, že dělá něco prospěšného.
21. 11. 2012 | 16:47

michal skop napsal(a):

Pepa Řepa

Já bych
a) vůbec takové ankety neprovozoval, jsou velmi nereprezentativní a vždy jsou náchylné k zneužití, počítačově nebo jinak; pokud je dostatečná motivace a zdroje, vždy to jde
b) a potom bych raděj zaměstnal nějakého experta na počítačovou bezpečnost (-: Data to by byla jiná.
21. 11. 2012 | 16:48

michal skop napsal(a):

ten, kdo se hádat nebude

možná "spekuluju", ale "neřeším".

Pokud si myslíte, že takové věci lze dělat v první řadě s tím, že se Vám to nějak finančně vyplatí, tak to dle mého názoru v ČR nefunguje (jestli někde). Prostě děláte, co je třeba a věříte, že bude z čeho zaplatit topení, elektriku, školku, ... A ono to vcelku funguje.
21. 11. 2012 | 17:21

pas napsal(a):

Co čekat od zdejší MODROVIZE pod logem Čt
21. 11. 2012 | 18:14

Petr B. napsal(a):

To Veverka a Stařeček:
Ano, myslím si, že Fischer podvádí. Proto je pro mně nejméně důvěryhodným kandidátem, jestě horším, než jiní pravicoví kandidáti tzn. Přemysl Sobotka, Schwarzenberg, Dlouhý... Je to stejný fenomém jako před volbami v květnu 2010 John, Bárta, Peake a Kočí.
21. 11. 2012 | 19:09

fikus napsal(a):

ČT, ČRo apod jsou poplatné mocipánům včetně OVM. Osobují si právo na publicistiku a politické komentáře, které jsou vedené tendenčně a účelově. Nikdo nikoho do kouta netlačí, jen jde o omáčku bez masa a tak to je plánované. Opravdu nezávislá media jsou v minimu.
21. 11. 2012 | 20:04

JF napsal(a):

Analýza dobrá, ale principiální nesmyslnost pořadu HP neřeší, spíše může být zneužita v tom že nyní je již hlasování "OK" a zaplatí se jeden expert ... Ten pořad je principiálně manipulace nejhrubšího zrna - HP má být face to face - takto je i případně živé publikum nahrazeno computerem (i ty dotazy) Prostě se jede dle scénáře a manipulace má volné ruce. Na HP je nebezpečné se vůbec dívat stejně jak na ČT v područí politické oligarchie napojené na Rusko (Kellner)
21. 11. 2012 | 21:19

michalskop napsal(a):

JF

Hlasování v HP už ČT zrušila, což je dobře.

Osobně jsem přemýšlel, proč se mi HP zdá jako dobrý pořad - a dle mě je to proto, že se tam dostanou i témata mimo "pražský" diskurs (a Praha je nejextrémnější region ČR). Nicméně z povahy věci by, dle mě, HP měl být zcela okrajový pořad, který slouží k tomu, aby nějaká velmi důležitá "extrémní" myšlenka měla šanci se projevit. Prostě jako reálný Hyde Park. A ten skutečně důležitý pořad by měl být založen na reprezentativních dotazech od lidí z celé ČR. Bohužel nyní to supluje HP.
21. 11. 2012 | 23:59

JF napsal(a):

michalskop: osobní zkušenost s tímto pořadem mám, když jsem se před časem ze zajímavosti podíval na HP na internetu když tam vystavovali ;-) Farageho Z EU parlamentu (tamnější exot) - a něco tak děsného (zkreslení, střihy, výběr témat apod.) by mělo být v učebnicích mediální manipulace - a to tam měli Brita kdy to skutečně mohl být HP. Tímto pro mne padl HP i ČT. To na základě pořadu. Pak druhá věc je vědět kdo fyzicky ovládá ČT - obsazení managementu, dozoru atd. Samozřemjmě o ČT se vede stále boj, který vyhřezl v krizi Bobošíková atd. to probíhá jistě dosud ... on už ten název HP a skutečnost obalená computery ... kdyby už tam použili aspoň skype ale i tak ... každopádně díky za reakci
22. 11. 2012 | 00:38

PEDERSEN napsal(a):

Je to nepochybně lumpárna, ale trochu soudný člověk přece nezmění názor na - pro příklad - dementního Drábka jen proto, že se na konci nějakého televizního pořadu dozví, že má "většinu kladných hlasů". Přeto je dobře věci uvést na pravou míru a trestat. Jenže to byste pak museli zakázat prakticky všechny noviny a jejich pachatele pozavírat a zbyl by vám Blesk a Lucie Borhyová...
22. 11. 2012 | 08:46

orttt napsal(a):

Z trochu jiného soudu:
Poslední parlamentní volby také dopadly zcela jinak, než odpoívídalo průzkumům. Neseděl u sčítání hlasů nakonec stejný ajťák?
Jinak - ředitel ČT by měl samozřejmě odstoupit. Svým angažmá ve službách ODS a TOP televizi zdiskreditoval už dřív, tohle je už jen třešnička na vršek smradlavého dortu, ktedrý po něm zůstane.
22. 11. 2012 | 11:18

JAHA napsal(a):

Pepa Řepa napsal(a):
Čím více hloubavých Škopiků, tím lépe.
Koho by to napadlo?

Ako som p. Skopovi napisal pri jeho prvom clanku na tuto temu, neobjavil nic nove. Ako som uviedol, to sa robilo uz davno (myslim roky, dva ci tri), v Markize, v relacii Na telo, ked bol tusim jeden z diskutujucich Kalinak zo Smeru. Tam sa ale davali hlasy PRE Kalinaka este skor, nez televizia oznamila spustenie hlasovania.

Ale je dobra a zasluzna praca p. Skopa, ze otvara oci i Cechom☺.
22. 11. 2012 | 14:16

Radovan napsal(a):

Možná,že to dělaji hackeři pana Čunka, v době jeho aféry platil několik, kteří paní Marcele - jeho odpurkyni četli její maily. Pan Čunek byl tak naivní, že je v tisku uveřejňoval, bylo to trestné. ale policie pracovala pro Čunka a Topolánka, psal se rok 2006, a pan Čunek automechanik si myslí,že bez něho senát nebude pracovat.
Demokracii ohrožuje tento pán už nejméně 6 let.Nemá vzdělání a chtěl by dělat i prezidenta. Odkud spadl a přímo na hlavu ? Nejhorší,je že mu naletěl Klub KDU na jeho lži a Bělobrádek a Línek. Pan Čunek celý život dělá něco za něco a většinou dělá něco jiného, než říká. Potřebuje nutně léčbu u docenta Chocholouška a možná i celý klub KDU a také Bělobrádek a Línek, kteří ho chválí, ale za co ????? Z 1320 hlasování v senátu měl absenci, považte 700. Na radnici měl za rok 82% absencí.Za co bere prachy, pane Bělobrádku a Línku, už se probuďte z toho slivovicového opojení. Na volby opět zmanipuloval hlasy, psal to zlínský tisk, přemluvil ředitele Charity Olomouc aby po celém zlínském kraji rozeslal dopisy, v niž nabádá voliče aby nevolili kandidáta za ČSSD ale Čunka, prý se zaloužil o vrácení majetku církvi.
Tento pán je nemocný, on si myslí, že je Bůh, ale Bůh si nemyslí, že je Čunek. Až se znovu otřevřou jeho spisy, tak to bude na tepláky, lidé nezampomněli a redakoři ČT a i občané mají všechno schované.Topolínek ho už nezachrání. Ani Vesecká. Pan Čunek nepotřebuje školy, prý je chytrý od přírody!!!!! A je to vidět a slyšet.Pilně mu naslouchal jen klub KDU, Bělobrádek a Línek a další.A možná je to vždy při slivovici. Už někdo řekněte ať odjede z politiky, je už tam moc dlouho, i jiní si chtějí vydělat a jde dělat to čím je vyučen - automechanikem, teď když pořádně pracují si pěkně vydělají. Nemáme peníze na lidové politiky a jen kecat a lhát nestačí. Quo vadis Klube KDU, quo vadis Bělobrádku a Linku ????
22. 11. 2012 | 17:57

David napsal(a):

ihned.cz:

27. 10. 2011

Počítačový program zmanipuloval výběrová řízení za dvě miliardy.

Losoval na přání. Celkem 36 výběrových řízení se pravděpodobně podařilo

zmanipulovat díky speciálnímu počítačovému programu.

Ten policisté objevili v noteboocích, které sloužily k losování finalistů tendrů, a zjistili, že dokázal vybírat předem stanovená čísla. Podezření ze zfalšovaných losovaček padá i na starosty.

Ještě nikdy se v Česku neobjevilo tak silné podezření, že ke zmanipulování velkých zakázek stačí opravdu málo –

jednoduchý počítačový program.

Ve třech noteboocích, které sloužily k losování finalistů tendrů, detektivové takový program odhalili. Zatím zjistili, že mohl ovlivnit 36 zakázek, dohromady za dvě miliardy.

HN nyní o případu, na který jako první upozornila televize Nova, zjistily další detaily. Především: policisté se domnívají, že do „losovaček“ musejí být zapleteni i starostové, radní nebo lidé, kteří rozhodují o evropských dotacích. A že zfalšované tendry jsou výrazně předražené.

Podezření se týká především tendrů na budování kanalizací, vodovodů a čističek. Ale mezi zakázkami jsou i ty, které se mají platit z evropských peněz.

Program, který nelosuje náhodně

Protikorupční policisté našli program v počítačích, které používala firma Inženýrské služby Hradec Králové. Jedna z mnoha, kterou si města a úřady najímají na organizování výběrových řízení na klíč. Jednatel Inženýrských služeb Hradec Králové Slavomil Koutský je úsečný: „Vyšetřuje se to a my máme zákaz vyjadřovat se k tomu do médií.“

Program bylo podle policistů možné

nastavit tak, aby vylosoval předem stanovená čísla. A navíc po sobě dokázal smazat stopy.

„Bezprostředně po losování dochází k automatickému odstranění elektronických dat o průběhu,“ stojí v policejním dokumentu, který HN získaly.

Police vyšetřuje podvody při přidělování veřejných zakázek za dvě miliardy - čtěte ZDE

Česká losovačka žije - čtěte ZDE

Čtyři roky od "karlovarské losovačky". Města dál využívají neprůhledný způsob zakázek - čtěte ZDE

Podle policistů obsluhovali program lidé ze společnosti Kleris, kterou si firmy organizující tendry na losování najímaly. V jejím vedení je i Roman Krist, který se angažoval v proslulé „karlovarské losovačce“.

Zmanipulované, předražené

Detektivové už minulý týden rozeslali ministerstvům i městům dopis, aby spolupracovaly při vyšetřování. Zároveň naznačují, že mají informace o možné korupci.

Je otázkou, kolik starostů, úředníků či podnikatelů na výzvu zareaguje. Pokud by připustili, že byla soutěž „cinknutá“, mohli by se připravit o dotace.

Většina oslovených radních si během losování ničeho podezřelého nevšimla. „Žádné podezření jsme vážně neměli,“ říká Josef Chalupa, starosta Kostelce nad Labem, pro nějž Inženýrské služby zajišťovaly výběrové řízení na přestavbu historického domu za 22 milionů. Cena je podle detektivů také důležitá. Myslí si, že vylosované firmy zakázky záměrně předražovaly.

Seznam všech podezřelých výběrových řízení:

http://zpravy.ihned.cz/c1-53404140-pocitacovy-program-zmanipuloval-vyberova-rizeni-za-dve-miliardy-losoval-na-prani

--------------------------------------------------------------

Takže z výše uvedeného vyplývá jasný závěr:

Co nejdříve zastavit naprosto zbytečné vyhazování stamilionů na projekt elektronické volby!!! Najít viníky, kteří elektronické volby prosadili, a ty potrestat!!!

Elektronické volby v Evropě krachly, Česko do nich chce dát stamiliony.

http://zpravy.idnes.cz/vnitro-otestuje-elektronicke-volby-d72-/domaci.aspx?c=A121114_122901_domaci_hv
22. 11. 2012 | 18:32

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy