Videokamery mohu vadit jen podvodníkům

27. 06. 2010 | 23:11
Přečteno 6460 krát
Slyšel jsem před mistrovstvím světa, že videorozhodčí nejsou potřeba. Jejich odpůrci tvrdili mimo jiné něco v tom smyslu, že při nižších soutěžích žádné videokamery nad brankami nejsou.

Ale mistrovství světa není česká třetí liga. A neprávem neuznaný anglický gól v duelu s Německem v JAR ukázal, jak hodně jsou videorozhodčí potřeba. Pokud je FIFA při svých vrcholných soutěžích nezavede, nebo alespoň neposadí k brance rozhodčího s obyčejnými očima, tak ať jde k šípku.

Technika na posuzování sporných situací se neplete. A argument „když ve fotbale videorozhodčí, tak všude, nebo nikde“ je hloupý. V kriminalistice se taky analýza vzorku DNA používá jen při nejzávažnějších zločinech, zatímco při vloupáních do garáží se bez ní detektivové obejdou.

Kdyby v historii měla platit slova předsedy FIFA Seppa Blattera, že by videokamery ubraly kopané na dramatičnosti a vytratil by se z ní lidský faktor, pak by – zůstaneme-li u kriminalistiky – soudy dodnes nepřijímaly jako důkazy otisky prstů. A boj mezi zločinem a spravedlností by byl o tolik dramatičtější…

Videokamery na hřištích uvítají všichni poctiví a slušní hráči, trenéři, rozhodčí i funkcionáři. Neomylná technika může vadit jen podvodníkům a jejich falešným trikům. Takovým, díky němuž se dostala na mistrovství světa Francie.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Honza napsal(a):

Dovolím si zdvořile, ale pevně nesouhlasit. Myslím, že autor zapomíná na velmi podstatnou věc. Proč je vlastně fotbal zdaleka nejpopulárnější sport na této planetě? Jsou jiné sporty, které jsou dramatičtější, rychlejší a napínavější. Jedinečnost fotbalu spočívá v tom, že je JEDNODUCHÝ. Nepotřebujete speciální vybavení, jako pro košíkovou, baseball nebo golf (nemluvě o hokeji), může ho hrát úplně každý, prcek stejně jako svalovec, a má nesmírně jednoduchá pravidla, která lze vysvětlit během tří minut malému dítěti (zkuste totéž s americkým fotbalem) a která platí na celé planetě stejně. Ta jednoduchá pravidla současně zajišťují, že se fotbal hraje podle identických pravidel v okresním přeboru v Horní Dolní zrovna jako na mistrovství světa. Já to považuju za velkou věc. Jakmile zavedete videorozhodčí pro mistrovství světa, rušíte univerzálnost fotbalových pravidel, a rázem máte dvě různé hry.
Nezlobte se, jestli tyhle jemné neuance nechápete, něco podstatné z filosofie fotbalu vám uniká.
27. 06. 2010 | 23:51

krok napsal(a):

proboha, co to je za blábol?..Lubasi, začni myslet!!:-)
28. 06. 2010 | 00:17

layla napsal(a):

fotbal je jednoduchy¿ ach tak..
28. 06. 2010 | 00:26

Mour napsal(a):

Honza: V čem by používání videorohodčího změnilo PRAVIDLA a JEDNODUCHOST fotbalu? Změnila se nějak pravidla tenisu nebo jeho kouzlo tím, že bylo na nejvýznamnějších turnajích zavedeno elektronické "oko" zaznamenávající aut při podání? Jakožto aktivní tenista myslím, že ne.
28. 06. 2010 | 00:28

veverka napsal(a):

Naprostý souhlas s autorem,Lampard to napálil od břevna celý metr za lajnu.Rozhodčí jasný gól neuznal a od té doby hráli Angličani jak opaření,evidentně psychicky demotivovaní způsobenou křivdou.Něco takového by se na MS stávat nemělo,zkazí to pak celý zápas i MS samotné.To samé Argentina s Mexikem a první "uklidňující" gól z dvoumetrového ofsajdu.Video je potřeba jak praseti drbání.
28. 06. 2010 | 00:42

fanda napsal(a):

ve wimbledonu take neni jestrabi oko dostupne na vsech kurtech a nepripada mi, ze se tim hraje podle jinych pravidel, video ve fotbale pri posuzovani regulernosti golu jednoznacne ANO
28. 06. 2010 | 01:25

jirka2 napsal(a):

Dovolím si s vámi v něčem nesouhlasit: Videokamery mohou i v soutěžích nejvyšší úrovně vadit také pouhému rozumu mdlému.
Jinak věc vnímám stejně jako vy.
Šéf FIFA Blatter chce ponechat fotbalu "lidský faktor", jenže rozhodčí nevidí vše a právě tento lidský faktor je zde příčinou fatálních chyb lidským faktorem zaviněných a z velkého fotbalu je pak spíš velmi hustá bramboračka.
Pan Blatter oceňuje, že kluci na plácku mají stejné hrací podmínky jako velké hvězdy. Aha, malí kluci asi také hrají na velkých fotbalových stadiónech o mistra světa před milióny diváků - no, to pak ale chápu, že to srovnávat lze.
Pan Blatter argumentuje, že rozhodčí by byli otroky techniky. Nemyslím si, že v hokeji se tak rozhodčí cítí. Každý slušný rozhodčí ctí především férovou hru - a k tomu chybí ve fotbale právě ta technika.
28. 06. 2010 | 02:02

Inci napsal(a):

Kamery sou po celý Praze , proč teda lze drogu sehnat na každým rohu ... nějak to nechápu ....
28. 06. 2010 | 03:37

tomas napsal(a):

to honza, v cem by se lisila univerzalnost pravidel? pravidl apreci rikaji, ze gol plati, pokud mic celym objemem prejde brankovou caru a to by se nezmenilo, ani na MS ani na venkovskm placku.
28. 06. 2010 | 05:58

Ládik napsal(a):

Veverko nelži,
bylo to jen 76 cm.
28. 06. 2010 | 06:06

Pepa Řepa napsal(a):

Veverko, máte u mne oříšek.
Jen tak dál, hochu.
28. 06. 2010 | 07:13

Čochtan napsal(a):

Něco jiného jsou pravidla, a něco jiného jejich dodržování. Kamera pomůže tomu dodržování pravidel.
28. 06. 2010 | 07:34

rejpal napsal(a):

Také mi připadá argument o porušení univerzálnosti pravidel lichý. Jde přece o posuzování správnosti verdiktu ne o změnu pravidla nebo jeho výkladu. Naví je to precedens - brankoví rozhodčí také nejsou všude (a moc to nepomohlo). Dokonce ani pravidla už nejsou tak jednoduchá, aby je každý pochopil během tří minut, a dokonce se i mění. Pokud vím, pravidlová komise FIFA je složena tak, že zástupci z ostrovů tam mají většinu a někde jsem četl, že právě Angličané byli největšími odpůrci. V tom případě byly včerejší události "boží rukou", která by mohla vést ke změnám. Těch dost fatálních chyb bylo od ruky Henryho v baráži docela dost.
28. 06. 2010 | 08:26

vojtěch napsal(a):

Ale k čemu všemu by se video při fotbale používalo? Myslím, že zrovna v případě výše zmiňované Henryho ruky proti Irsku ne. Henry tou rukou nedal gól, nebyl v ofsajdu, míč z kopačky jeho kolegy potom jednoznačně překonal brankovou čáru.

Video by jistě pomohlo v situacích, jako Lampardův neuznaný gól. Ale kolik takových situací nastane? Odhadem jedna v deseti, možná dvaceti zápasech. A ofsajdy? Neumím si dost dobře představit, že by se při každém sporném postavení mimo hru přerušoval zápas a zkoumalo se video - takových situací je zase v každém zápase spousta.

Nejsem proti zavedení videa, ale neumím si moc dobře představit, jak by to fungovalo. Fotbal není hokej, kde rozhodčí zapíská a pak se může s kolegou u videa vybavovat třeba půl hodiny. A když přehlédne například ruku v šestnáctce a hra pokračuje, stejně pak nevrátí čas...
28. 06. 2010 | 08:37

Ládik napsal(a):

Hlavní roli hrají prachy. Němci a Argentinci dali víc, než Angláni nebo Mexičani. Fotbal je o penězích. Nějaké video by nadělalo jen bordel.
28. 06. 2010 | 08:46

vojtěch napsal(a):

Například mám za to, že mnohem častější než góly z neodmávaného ofsajdu jsou chybně odpískané ofsajdy. Po kterých hráč mohl třeba sám na bránu a MOŽNÁ by vstřelil gól. Jak by se řešilo tohle? Buď by to chtělo mnohem výraznější změnu pravidel, nebo je třeba se smířit s tím, že ke křivdám bude stejně stále docházet. V čemž je fotbal stejný jako život :-)
28. 06. 2010 | 08:47

rejpal napsal(a):

Jistě by záleželo na výčtu možností. Nejkonzervativnější je, zda míč přešel brankovou čáru. Těch situací je opravdu málo. Mohlo by se ještě používat k přezkumu regulérnosti situace, z níž padl gól. Pak by přišel na přetřes Henry i včerejší večerní první gól (ale také nejméně dva až tři další na letošním MS). Nějaké širší aplikace nevidím, to už by se hra opravdu rozbila. Ale ty výše popsané by šly určitě. Tolik gólů zase nepadá, hráči se stejně minutu radují a nehraje se a sporných gólů také není většina. A rozhodně by jinak pěkné zápasy nebyly poznamenány pochybnostmi, co by bylo, kdyby...
28. 06. 2010 | 08:49

rejpal napsal(a):

vojtěch
FIFA velmi často dělala výklad k pravidlům o ofsajdu tak, že sporné situace se mají pouštět. Problém je v rozhodčích. Raději zastaví spornou akci nž pustí, protože kdoví, zda by gól padl, ale když padne z těsného ofsajdu, odvolání se na výklad pravidel jim nepomůže a jsou tvrdě kritizováni. Až média a lidé kolem fotbalu pochopí, že důsledkem výkladu pravidel jsou i góly z těsných ofsajdů, a přestanou za ně rozhodčí kritizovat, určitě budou benevolentnější. Takhle se chovají alibisticky - a nedivím se jim.
28. 06. 2010 | 08:53

jj napsal(a):

no nevím. ten gól by se videem vyřešil, ale co uděláme se strkanicema ve vápně? tam je těch sporných situací daleko víc.
naopak ofsajdy si dovedu představit docela jednoduše - technika by snímala postavení hráčů a při přihrávce (tu by sledoval 4., 5. nebo 6. rozhodčí) by hlásila ofsajd automaticky.
28. 06. 2010 | 08:55

neo napsal(a):

Je s podivem že při dnešní úrovni techniky nelze zabudovat do balonu a brankové konstrukce nějaký čidlo co by píplo brankovýmu rozhodčímu. I to video by se dalo použít.
28. 06. 2010 | 08:58

rejpal napsal(a):

Neo
Určitě by to šlo, ale to zase největší problém není. Defacto byly sporné situace letos dvě: včerejší gól (a ten IMHO sporný vůbec nebyl, a kdyby sudí nespal, musel by to vidět) a zásah Muchy v zápasu s Itálií (to opravdu sporná situace byla, i když to nejspíš gól nebyl, ale tohle jsou právě ty situace, kde by technika pomohla a rozhodčí má jen minimální šanci rozhodnout přesně). Větší problémy vidím jinde. Metr rozhodčích - když nějaký karbaník trestá každou blbost a vykartuje důležité hráče a jiný nepískne nic. Posuzování strkanic a tahání za dres ve vápnech (skoro vždy se buď nepíská nebo píská útočný faul, a pak přijde nějaký Collina a pískne penaltu), pouštění hraničních ofsajdů (FIFA k tomu nabádala, ale nepostavila se za rozhodčí, kteří byli kritizováni za gól z decimetrového ofsajdu, který přesně podle výkladu pravidel pustili. Pak je snadnější spíš písknout decimetrový neofsajd, kdoví, jak by to dopadlo, ale to už nikdo nezjistí. Podiuhodné nastavování - nehraje se pět minut a sudí nastaví dvě a někdy naopak. Trestání taktických faulů - je to lepší než dřív, ale pořád ne optimální.
28. 06. 2010 | 09:08

vojtěch napsal(a):

to rejpal

V zásadě souhlas. Moje jediná obava stran zavedení videa je právě v tom, že jakmile zataháte za jednu uvolněnou nitku, za chvíli rozpářete celý svetr :-) Video se zavede třeba jen pro situace na brankové čáře, ale za nějaký čas se znovu zvedne křik: "Když řešíte tohle, proč necháváte být ofsajdy?" Jak píšete, rozhodčí ty těsné stejně většinou raději písknou, ergo znovu je ve hře "lidský faktor", ergo znovu se povolá na pomoc technika...
28. 06. 2010 | 09:10

rejpal napsal(a):

To se stává i v hokeji - čas od času se zvedají hlasy o rozšíření počtu situací pro video. Ale myslím, že rozumná rovnováha, kdy výhody jasně převažují nad nevýhodami, se najít dá. Lidský faktor byl, je a bude - na druhou stranu si myslím, že rozhodčím by možnost použít techniku nevadila. U těchto fatálních průšhivů určitě nejde o záměr, to by byli troubové, zařezávat někoho takhle okatě, a rozuhodčím to určitě jedno není, když mají pískat zbytek zápasu, který takhle dokopali. BTW - zajímavé je, že největší průšvihy s ovlivňováním zápasů nebyly na hřišti tak okaté a přišlo se na to ex-post (někdy také ne) z úplně jiných důvodů. Zplsoby, jak zaříznout soupeře hezky popsal jeden funkcionář Bohemians (Svoboda?) v knize, kterou napsal počátkem 90. let. Ono lze klidně vybraného soupeře zaříznout i o zápas dřív nějaými kartami. A koho to napadne?
28. 06. 2010 | 09:19

karl napsal(a):

for vojtěch.. nemáte pravdu..stačí si vzít příklad z hokeje. Tam, rozhodčí videem taky posuzuje pouze situaci na brankové čáře a ostatní verdikty řeší po dohodě s ostatními rozhodčími sám.
28. 06. 2010 | 09:27

JAHA napsal(a):

Je viac nez zrejme, ze cosi treba robit. Napr. vo volejbale bol velky problem v tom, ze sa preslo z hrania na antuke do hal, kde po lopte nozostavali otlacky. Poriadny smec (napr. moj) nemohol takmer nikto vidiet, ci dopadla lopta celym objemom von, teda ci bol aut. To pri tej rychlosti lopty nebolo ani fyzicky mozne. Aj z toho dovodu sa radikalne zmenili pravisla volejbalu a je urcene, od akej UROVNE zapasov MUSIA byt pritomni i CIAROVI rozhodcovia, ktori posudzuju VSETKY ciary. Zaviedli sa i niektore dalsie RADIKALNE zasahy (tec o siet pri podani, zrusenie straty, technicke time - outy, zakladne pocitanie do 25 atd.) a volejbalu to na pritazlivosti LEN PRIDALO. Skratka senilnych dedkov treba z vedenia FIFA poslat kam patria a na podujatiach OD URCITEJ UROVNE zaviest povinne nejaky system lepsej kontroly (jedno, ci dalsich rozhodcov na ciarach, ci "oko"). A pokial by v nejakej 5. ceskej lige CHCELI zaviest podobne kontroly, ked na to maju, preco nie - ale nie ako povinnost. Povinnost mozno tak pre zaciatok na medzistatnych (nie priatelskych) zapasoch, na klubovaj urovni v lige majstrov a pod. Diskutovat treba a hlavne KONAT.
28. 06. 2010 | 09:57

neo napsal(a):

rejpal:

já nejsem nijak tvrdým zastáncem videa, ale čidlo které signalizuje přechod brankové čáry by neměl být problém. A především brankový rozhodčí.

Podle všeho totiž rozhodčí chybují, prootže nemůžou mít perfektní výhled pořád.

Ten gól měl vidět minimálně čárový rozhodčí, stejně jako viděl včerejší offside Teveze. Ten byl minimálně metr a půl a to se nedalo přehlídnout.
28. 06. 2010 | 09:59

Targus napsal(a):

Naprostý souhlas s autorem. Hra bez kamer v takových turnajích by byla OK, kdyby o nic nešlo. Jenže ono jde a o hodně. Ostatně dnes taková technika stojí doslova pakatel. Navíc jde o přenosné zařízení, které je možno využívat intenzívněji, než dvakrát týdně "v lize".
Co se týká ofsajdu ve fotbale, existuje naprosto jednoduché řešení - přebrat z hokeje modrou lajnu a na ni posadit dědka na tenisovou štokrli.
28. 06. 2010 | 10:03

Karel Matoušek napsal(a):

Amen.
28. 06. 2010 | 10:10

rejpal napsal(a):

Neo:
Nejsem proti žádné technice na vrcholové úrovni. Myslím dokonce, že ani argument vysokými náklady není úplně košer. Kolikže to miliónů EUR stál Jabulani, který sice asi má technicky ideální vlatsnosti, ale zapomnělo se, že s ním hrají lidé, ti lidé jsou pod tlakem a mají málo času a prostoru a zpracovat dlouhé centry bez zdržení prakticky nelze. Kdyby s ním ty týmy častěji hrály, asi by se o tom diskutovalo dřív, ale pochybuji, že by FIFA projekt stopla. A z hlediska přínosu fotbalu byl úplně zbytečný.
28. 06. 2010 | 10:15

martys napsal(a):

nejsou poctiví a slušní hráči......tak naivní už snad nikdo není
28. 06. 2010 | 10:31

martys napsal(a):

targus:
jde o hodně?!
všechno je relativní.....
např. mi bylo uplně jedno kdo postoupí

naposled takový gol padl před 44 lety.....má cenu kbůli tomu motovat kamer?
28. 06. 2010 | 10:37

Sandrro napsal(a):

martys:
Podobně vyřadil LIV Chelsea v semifinále LM, takže zase tak výjimčná situace to není
28. 06. 2010 | 10:43

rejpal napsal(a):

Martys
Oni by si rozmysleli takovou věc udělat, protože by se s nimi pak nebavila ani skřínka v šatně.
28. 06. 2010 | 10:43

martys napsal(a):

já byych zrušil pravidlo o ofsajdu.....to jo....ale rozhodčí prostě je součást hry - tak je to postavené, nikde není psáno, že nemůže udělat chybu.....nesmí je dělat umyslně a nesmí je dělat moc často

není to tak dávno co jsme proklínali Collinu
28. 06. 2010 | 10:49

paulie z malého města napsal(a):

Naprosto souhlasím se Seppem Blatterem. A vůbec, rozhodčí bych na MS úplně zakázal. Když s klukama chodíme na plácek hrát fotbálek, taky nemáme žádného rozhodčího.
28. 06. 2010 | 11:02

rejpal napsal(a):

PZM
Stačí dohodnout tři rohy penalta a zbytek se vyřídí verbálně nebo brachiálně. K tomu se vše nahraje na video, aby měly orgány činné v trestním řízení nějaké podklady pro svou práci.
28. 06. 2010 | 11:09

paulie z malého města napsal(a):

A teď vážně: Zavedení videorozhodčího skutečně vyžaduje zásah do pravidel, o tom žádná (stejně jako pravidla nyní postihují práci hlavních i postranních rozhodčích, musela by definovat práci videorozhodčího). Tedy, v jistém smyslu by došlo k divergenci mezi hrou na špičkové a nižší úrovni.

Ale to, co tvrdí Sepp Blatter nebo zastánci jeho názorů, totiž že kouzlo fotbalu je v tom, že se hraje všude podle stejných pravidel, je největší pitomost, jakou jsem kdy slyšel. Kouzlo fotbalu naopak spočívá v tom, jak flexibilní hra je. Fotbal můžete hrát v plné sestavě i čtyři na čtyři, s brankářem i bez, s ofsajdem, auty i rohy i bez nich, na velké i mrňavé brány, s kopačkami za 5000 i naboso, a pořád to bude stejná zábava.
28. 06. 2010 | 11:16

líko napsal(a):

Využít kamery na podobných akcích jako je MS ve fotbale, by neměl být žádný problém. Stačilo by, aby reálně zafungoval 4. rozhodčí a aby sledoval televizní přenos. Při protestech jedné ze stran by se ho mohl hlavní zeptat a pomocný rozhodčí by ho informoval, jak viděl situaci na hřišti s pomocí techniky. Hlavní by pak rozhodl, jak vyřeší sporné momenty. Nestálo by to skoro nic, všichni by byli spokojení a odpovědnost by nesl i nadále hlavní rozhodčí. Pokud by byla situace nejasná, rozhodl by podle svého uvážení. Takto by se dalo řešit skoro vše včetně ruky Brazilců, ofsajdu Argentiny nebo i anglického gólu Německu. Čas zápasu by to asi nějak výrazně neprodloužilo, rozhodči spolu stejně o věcech i dnes komunikují pomocí vysílaček nebo osobně. A byl by klid.
28. 06. 2010 | 11:21

Jag napsal(a):

Sázkařské podvody by byly daleko složitější a navíc by uplacený rozhodčí byl nanic........je přece směšné,když sudí nemusí vidět třeba 2-3 goly a vymluví se to na lidský faktor......technika odhaluje podvody a o to zřejmě jde.Fotbal je totiž i velký byznys a bafuňáři jsou banda světových podvodníků.
28. 06. 2010 | 11:39

Franta napsal(a):

souhlas s Jagem jde o prachy, podvody, sázky a úplatky rozhodčím. Ne o fotbal.
28. 06. 2010 | 11:54

rejpal napsal(a):

Jag
Ty podvody se nesporně dějí (nemyslím, že na MS, spíš v dlouhodobých soutěžích), ale nejspíš to probíhá sofistikovaněji. A někdy v tom jedou i hráči. Není žádný problém dát dvě žluté klíčovému hráči, posoudit obráceně nějaký ten faul, dát žluté za diskuse a domnělou simulaci - tím se dá soupeř rozhodit a pri dnešní vyrovnanosti to může hrát roli. Neuznávání jasných gólů je až to poslední a moc často se to dělat nedá. "Slepý" sudí by taky mohl dostat stop.
Nedávno se provalila nějaká sázkařská aféra většího rozsahu, a taky to nebylo kvůli takhle okatým "chybám".
28. 06. 2010 | 12:02

Karel napsal(a):

Pane Honzo, vysvětlete mi, v čem se ztratí univerzálnost a jednoduchost fotbalu, když se na nejvýznamnější akci typu MS a ME zavede např. Jestřábí oko známé z tenisu? Rozhodčímu ve sluchátku zapípá, že balon přešel čáru a podle toho ví, jestli byl nebo nebyl gól. A může se rozhodnout hned bez přerušování hry a zkoumání videa. To nemá s filozofií fotbalu a jeho jednoduchostí nic společného. V okresním přeboru hokejistů se také nezkoumají videozáznamy, v ligových a mezinárodních soutěžích už ano. Na tom přece není nic špatného. Máme rok 2010 a vaše přemyšlení je zkostnatělé a jde proti pokroku. Bohužel v souladu s myšlením ctihodných pánů z FIFA.
28. 06. 2010 | 12:03

Persching-2 napsal(a):

Míč v brance za čarou bych ošetřil jednoduše pomocí rýče, krumpáče a lopaty. Za čarou vytvořím sklon 30°( 15, 45, 60 ... ) do vzdálenosti min 1,0 m. ( aby se míč odrazil do branky ) A potom už se jen dívám, jak brankář po úkroku vzad za čáru padá tamtéž naznak. :-)))
28. 06. 2010 | 12:26

Janeb napsal(a):

A jak to udělat, když se rozhodčí připlete do gólové přihrávky? Vykopnout rozhodčí a nahradit je elektronikou?
Ale kdež. Rozhodčí je dnes již organickou součástí fotbalu, včetně svých nepřesností sa chyb.
Je součástí onoho folkloru - kouzla fotbalu. Nehledě na to, že kamerami již je prošpikován náš veškerý život.
28. 06. 2010 | 12:31

petr napsal(a):

souhlas!!!
28. 06. 2010 | 12:35

paulie z malého města napsal(a):

Janeb: Smyslem změn má být minimalizovat hrubé chyby tam, kde to lze a není to příliš velký zásah do hry. Je logické, že některé slabiny eliminovat lze jen stěží, například stadiony ještě stále nejsou vybaveny ochranným štítem proti zásahu hřiště meteoritem nebo zbloudilou teroristickou raketou, ale videorozhodčí mi zas tak kontroverzní nepřijde.

Mimochodem, kolikrát jste na letošním MS zaznamenal, že by se rozhodčí připletl do gólové přihrávky? A kolik bylo sporných gólů a offsidů? Přemýšlejte ...
28. 06. 2010 | 12:44

rejpal napsal(a):

Janeb
Problém není v tom, že tam je rozhodčí, problém je v tom, že si nemůže ověřit, zda viděl správně. Myslím, že ten včera by s radostí gól uznal, kdyby měl možnost tu situaci vidět, když už asistent usnul a neviděl nic. Takhle bude za pitomce on. Přitom daleko horší byl úlet minule, kdy nechal jiný anglický a renomovaný sudí hrát Chorvata po dvou žlutých a vyloučil ho až při třetí.
28. 06. 2010 | 12:47

rejpal napsal(a):

Sporné situace:
-penalta a gól na 3:0 GER-AUS, neuznaný gól USA-SLO za stavu 2:2, ty dvě situace včera, myslím, že ještě jeden neuznaný gól v zápase, který si neumím rychle vybavit, možná sporná situace Muchy v zápase SVK-ITA (ale to spíš gól nebyl, nicméně na video by to bylo). Sporných situací bylo ve spojení s ofsajdy víc, ale za puštění těsného ofsajdu by rozhodčím nikdo neměl nadávat.
28. 06. 2010 | 12:51

Jirka napsal(a):

Video, nevideo hráči dávno nehrají fair play, ale za prachy a proto je video potřeba! Němci včetně brankáře dobře viděli a věděli, že gól by platit měl, ale už jste někdo v dnešní době viděl, že by se hráč, který je uznáván celým fotbalovým světem k něčemu přiznal? To je to, že se na plácku za panelákem hráči přiznají a na mezinárodní scéně lžou a hrajou divadlo třeba jen při škobrtnutí, jako by přišli o hnátu. Ti co video nechtějí se asi zapoměli v době první republiky, kdy se ještě hrálo o čest na kterou teď všichni hráči i ternéři kašlou! Teď se hraje o peníze, prestiž a do toho se nějaký fair play nehodí!
28. 06. 2010 | 12:57

Kubas napsal(a):

Problém je ve fotbalu jako takovém. To co je na fotbalu nejzábavnější je ta jeho kontroverznost. Lidi se o něm nejvíc hádají, protože je to nejvíc unfair sport. Myslím, že pokud bychom chtěli na fotbal koukat kvůli zábavě z pohybu a sportu tak by se museli překopat prehistorická pravidla. Problém offsidů bych vyřešil tak, že bych je zrušil - hra by se uvolnila a zrychlila. Dvacet hráčů na jeden balón je taky moc, takže bych to dal tak na sedm. Penalty za nakopnutý kotník v rohu vápna? Penalta jen za faul na hráče ve vyložené šanci, jinak klasická rozehrávka i ve vápně. Nechápu jak může o tom jestli je penalta nebo ne rozhodovat třeba jen 10cm (faul před nebo za čárou vápna:-). Naprosto nelogických a hloupých pravidel je ve fotbale plno, ale právě proto se kvůli němu tak skvěle hádá a cítí nespravedlnost. Třešnička na konec, nedávno jsem omylem sledoval nějaký fotbal a rozhodčí odpískal penaltu za faul a komentátor při opakovaném záběru prohlásil "za tohle se penalta pískat dala, ale písknout ji nemusel, obojí by si obhájil". To je pak výborné, že ve sportu, kde jedna branka téměř vždy ovlivní zápas a penalta je z 80% gól má rozhodčí takovou moc. Překopat tyhle hloupé pravidla, pak se na to budu koukat.
28. 06. 2010 | 12:58

Janeb napsal(a):

paulie
no právě. Jsem konzistentní, proto nechci ani protiraketový štít ani kamery.

Ale jak píšete - minimalizovat hruvé chyby. A už jsme u toho. Jako ve zdravotnictví. Co je základní bezplatná péče? Dodnes nikdo neví. Co je hrubá a co už není hrubá chyba. A jsme v tom zase !

Rejpal.
ověřit? ano. Ale jak? A kdy? A co všechno ověřovat?
28. 06. 2010 | 13:03

paulie z malého města napsal(a):

Kubas: Zcela si protiřečíte. Na jednu stranu nadávate na sporná pravidla, na druhou stranu navrhujete penalty ponechat na zcela subjektivním posouzení (co ještě je vyložená šance a co ne???). Kromě toho, za faul, který prokazatelně zabránil vyložené gólové šanci, se dává červená karta.

Zrušit offsidy, proč? Byl byste raději, kdyby všechny týmy namísto pohledných kombinací začaly nakopávat míče za obranu?

Tvrzení o unfair sportu je taky dost mlhavé, v čem přesně je fotbal unfair? Nebo ještě konkrétněji, v čem je víc unfair než například házená, kde se to neviditelnými fauly jen hemží? Že hráč např. nepřizná, že hrál rukou? A to v jiných sportech není?

A že fotbal je úplně nelogický? Přesně tak, proč myslíte, že je tak populární. ;-)
28. 06. 2010 | 13:11

Kubas napsal(a):

Populární je proto, že ho může hrát každý a kdykoli kdekoli na branky z aktovek s prázdnou petlahví. Unfair je proto, že v něm může docela lehce vyhrát ten horší tým. Nebo Řekové byli tenkrát vážně nejlepší v evropě?:-D Ve florbale tuším žádné omezení pohybu nejsou a nevím o tom, že by někdo nahazoval míčky a taky se tam hráči přiznávají k faulům i tečím atd. Malé děcka na hřišti se hádají jak malé, kdo bude vhazovat. V házené, ve volejbale, basketu se takle nehádají... (ty sporty jsem hrával).
K těm penaltám, je pravda, že posouzení zda-li je hráč ve vyložené šanci či ne bych nechal na rozhočím (což je výrazně subjektivní), ale je to pořád 100x lepší než to vymezit prostorově a pak rozhodčího postavit před situaci, kdy se musí rychle rozhodnout jestli ten tým nechá vyhrát nebo ne za nějaký drobný faul. V konečném důsledku rozhodčí jsou nuceni obcházet pravidla a posuzují fauly ve vápně jinak, než je tomu mimo něj.
28. 06. 2010 | 13:21

neo napsal(a):

Kubas:

jak posoudíte co byla a nebyla vyložená šance?

Dobře, takový Kubas když je na rohu vápna, může to zmršit a vyložená šance to neni. Ale třeba u Messiho je to 100% gólovka
28. 06. 2010 | 13:21

Kubas napsal(a):

Taková standardní situace ve vápně (jako se tuším používá při "malé domu") je dostačující trest za drobný faul na hráče, který ani není v šanci. Zároveň je to adekvátní šance na vstřelení branky.
28. 06. 2010 | 13:24

Kubas napsal(a):

Je to v hodně sportech: basketbal - šestky při faulu na střílejícího,jde sám na koš, hokej - trestné střílení, když jde hráč sám na bránu, florbal - faul na hráče ve vyložené šanci,... v těhle sportech to funguje bez potíží, není na netu tolik diskusí jako o penaltách po každém kole fotbalových lig... Pravidlo o penaltě za faul ve vápně hrozně podporuje hráče v simulování, protože se jim to prostě vyplatí zkusit, dá se tak v mnoha případech vyhrát zápas, ve florbale by se vám to dělalo těžko.
28. 06. 2010 | 13:29

Kubas napsal(a):

To neo: Faul na Messiho by byl vždy penalta:-)
28. 06. 2010 | 13:38

rejpal napsal(a):

Janeb 13:03
Lze pravidly taxativně uvést. V nejkonzervativnějším pojetí zda míč přešel brankovou části, v trocvhu volnějším, zda při akci předcházející gólu nedošlo k porušení pravidel. To není tak těžké. Stihnout se to dá rychleji, než skončí oslavy gólu a debaty okolo sporných situací mezi hráči a rozhodčími jsou delší (viz včera).
Kubas:
Ty debaty jsou absurdní. To, co pískne rozhodčí kdekoli jinde, by měl písinout ve vápně. Pravidla nerozlišují provinění, pouze trest za ně. Řeči typu "faul to byl, ale ne na penaltu" jsou kocourkovské. Že by bylo více penalt? A proč ne. Hned v roce 1930 se hrál zápas, kde bylo tuším šest penalt a zápas skončil 6:3. Stejně tak by trestal tvrdě taktické fauly. Ne jen někdy, ale vždycky. To jsou věci, které rozbíjejí hru a vedou k menšímu počtu gólů. Když se začalo v hokeji tvrdě vylučovat za lehké zákroky hokejkami, nejdřív nad tím kdekdo krčil rameny, ale těch faulů ubylo. A chyba to rozhodně nebyla.
28. 06. 2010 | 13:46

rejpal napsal(a):

Neo:
taky myslím, že posuzovat vyloženost šancí nelze. jen by stačilo nasadit úplně stejný metr na zákroky uvnitř a vně šestnáctky. Divili bychom se, jak rychle by vzájemné svlékání hráčů s dresů přestalo být atraktivním způsobem obrany. FIFA všude tvrdí, jak chce podporovat útočnou hru, ale praxe je daleko konzervativnější. Osobně bych úplně zakázel skluzy. Je to nebezpečné, dochází ke zraněním, i když to není posouzeno jako faul, protože "nejdřív byl míč" (ne každý rozhodčí trestá, i když nejdřív byl míč).
28. 06. 2010 | 13:51

rejpal napsal(a):

Kubas:
podle pravidel je za faul na hráče, který jde sám na branku červená. To myslím stačí.
28. 06. 2010 | 13:51

Kubas napsal(a):

To rejpal: naprosto souhlasím, aby se pískalo ve vápně stejně jako mimo něj, ale nechci koukat na fotbal, ve kterém bude většina gólů z penalt. Vlastně gól z penalty neuznávám skoro vůbec. Prostě bych to pravidlo o penaltách nějak překopal, teď je hodně kontroverzní a těch "jasných penalt" ve fotbale je tak sotva půlka.
Jinak o videorozhočím se bavit nebudu, měl být a to třebas i na ty offsidy, či fauly. Takle se na ten fotbal nedá koukat, nedává smysl, aby lidi po celém světě věděli jak to je a rozhodčí ne... Moc na fotbal nekoukám, takže jsem si prvně myslel, že to sluchátko s mikrofonem má právě kvůli tomu, že mu tým lidí za obrazovkama radí jestli to byl faul, simul, gól, offside, atd. On to má prý na parádu, aby mohl vykecávat s čárovýma co se koukaj po holkách a nevidí góly ani offsidy:-)
28. 06. 2010 | 13:57

pah napsal(a):

Jsi trapný , Lubasi, vypadni z netu ...
28. 06. 2010 | 14:02

rejpal napsal(a):

Kubas:
ono s těmi častými penaltami: to by byl počátek. Po nějaké době by se hledala jiná obranná taktika, ubylo by penalt a přibylo více normálních gólů, protože útočníci by nebyli tak silně atakováni. Pak by samozřejmě bylo správným postupem rozhodčího nechat akci dohrát a v případě potřeby podívat se na video, zda gól uznat nebo pro útočný faul nikoli. Jednou k tomu fotbal stejně dospěje, Otázkou je jen, kdy, "na co už uzrála doba"
28. 06. 2010 | 14:07

martys napsal(a):

stačilo by zrušit ofsajd a udělovat zpětně tresty za nefér hru
28. 06. 2010 | 14:25

Amigo napsal(a):

Ukřivděnost, ta už k fotbalu asi patří.
Vidím-li totiž zákroky při standartních situacích ještě před jejich provedením, nemohu nevzpomenout na penaltu , kterou proti nám odpískal Colina z Itálie v zápase s Nizozemím.
Není ale přece možné, jsme-li ukřivděni, hned hlasovat a volat po videu jako to dnes dělají Angličané.
Můj osobní názor je ten, že právě lidský faktor, vnitřní dopředné přesvědčení rozhodčího kdo by asi tak měl vyhrát bohužel do fotbalu patří.
Není totiž jen otázkou zda video ano, či ne, ale co vše videem posuzovat.
Sporných zákroků, které se dají odpískat beze studu na obě strany je za zápas velké množství.
Posuzovaly by se i fauly v pokutovém území?
Problém je totiž i v náhledu na faul jako takový i při zpomaleném opakovaném záběru.
Reportér mi tvrdí v TV, že byl jasný faul a já vidím, že faulovaný pustil své nohy dolů, aby mohl přejet o nohu soupeře a došlo tak ke kontaktu.
Myslím, že rozhodčí, jeho přehled o hře a souvislosti nemůže video nahradit.
Nač odpískat ruku polonastřelenou, když zabránila míči ve směru, kde žádný spoluhráč centrujícího nebyl?
Toto je můj názor a to se ještě nezmiňuji o protahování hry díky častému oslovování videorozhodčího.
28. 06. 2010 | 14:40

Jan napsal(a):

Honza napsal ".. pravidla jsou jednoduchá, dají se za tři minuty vysvětlit" . Honzo - pravidla kopané mají 199 stran - četl jsi je vůbec někdy - neblábol ??!!
28. 06. 2010 | 19:58

janov napsal(a):

vie my niekto vysvetlit,kto je futbalovy,
podvodnik
to moze povedat iba dement
och vy matko predstavena
28. 06. 2010 | 22:28

Hugo napsal(a):

Je neuvěřitelné, jak se mnozí diskutující vzdálili obsahu blogu a prvnímu příspěvku.Myslím,že se Honza velice mýlí.Slučuje neslučitelné a v principu odporuje sám sobě.Ať se zkusí po vstřelení gólu v Horní dolní radostně sklouznout po kolenou!Pravidla jsou stejná všude,ale podmínky ne!Jestliže je na MS přítomna nejšpičkovější záznamová technika,jde o mezinárodní prestiž,o velké peníze a vlastně o pravidla samotná a jejich dodržování,pak musí být k dispozici možnost posouzení ze záznamu, i kdyby to měl být 4.rozhodčí-videorozhodčí !!!Jsem jednoznačně pro posouzení z videozáznamu!Technicky to lze.Honzo,Vám vůbec nevadí,že stovky milionů lidí jasně viděly, že se rozhodčí mýlí?Mně velice!
29. 06. 2010 | 00:57

Pavel napsal(a):

Kubas : dalsi co fotbal nehral, nesleduje ale citi se opravnen hodnotit ... ze by cechacek :) Doporucuji nadale sledovat Vas oblibeny sport a prenechat diskuze o fotbalu fanouskum a hracum fotbalu.

Amigo : souhlas. Nejvice po zavedeni videa volaji ukrivdeni fanousci Anglie. Jak rekl i Smicer, todle proste k fotbalu patrilo a patrit bude. V podstate o tom i fotbal je ... vyvolavat emoce. A proto je to nejsledovanejsi sport, protoze si pak muzeme v hospode zanadavat na tu cernou svinu a dat si na to panaka.

Video rozhodci = dalsi rozhodci = dalsi nazor. Takze priste nebudeme spilat hlavnimu rozhodcimu, ale video-rozhodcimu, protoze podle NASEHO svetonazoru to bylo jinak. Nebo budeme zase spilat hlavnimu, ze si nezavolal nahoru a dovolil si tu situaci posoudit sam. Mno takze vlastne muzeme rozhodciho zrusit a komentatori to muzou rovnou piskat. A tim by jsme je pripravili o tu nejvtipnejsi cast komentare : "Tak nevim kam se pan rozhodci koukal, ale todle byla jasna ruka". Jasna po 150 shlednuti opakovaneho zaberu ze 150 uhlu.

Video sporne momenty z fotbalu neodebere, ale jen se bude vic kafrat o tom jestli jo ruka nebo ne ruka. Takze video ve fotbale je BLBOST!

PS: Autor tohoto blogu je omezenec, protoze aprio nazyva odpurce techniky podvodnikama ... fuj fuj styd se "novinari".
29. 06. 2010 | 06:51

Petr napsal(a):

... naprostý souhlas s autorem, jen bych dodal, že videorozhodčí může "vadit" také těm, kteří sází na výsledky a těm, kteří se nechají korumpovat a výsledky ovlivňují přímo na hřišti.
Nižší ligy v hokeji se hrají také bez videorozhodčího ... tenisová liga se hraje bez sokolího oka .... blábol o "dvou různých hrách" je hovadina ...
29. 06. 2010 | 10:22

Carlos V. napsal(a):

Je to proste. Po hristi budou behat dva hlavni rozhodci. Na carach dalsi dva (nebo radsi ctyri). Jeden bude sedet u lavicek a dva u branky (kazdy u jine)..

Zadan technika, staci poradna davka lidskeho faktoru :-]

trochu mi to pripomina rozbijeni stroju luddysty...
29. 06. 2010 | 10:29

Petr napsal(a):

... jinak, vážení ... :-) autor článku jasně napsal, kdo je podvodník ... tým Francie, postoupivší na základě jasného podvodu na MS2010 ... potreféné husy, které na sebe označení "podvodník" vztahují ... jsou holt lidé, kteří nečtou a jsou velice vztahovační ...
Takže, pokud VY, kteří brojíte proti videorozhodčímu(zajímavé, že u hokeje nikdo neprotestoval???) nejste schopni zajistit, že se góly nebudou dávat rukama a z jasného ofsajdu, raději mlčte, protože bych chtěl vidět zrovna VÁS, kdyby vás takhle okradli...:-)
Vedeme hospodské tlachy, ale absence videorozhodčího na MS, ME, a všech pohárových utkáních ...to je jedna velká příležitost "opět někoho okrást o výsledek", jen díky selhání rozhodčího ... ono NEVIDĚT MÍČ PŮL METRU ZA BRANKOVOU ČÁROU, TO CHCE OPRAVDOVÝ TALENT ...:-)
29. 06. 2010 | 10:32

Riky napsal(a):

Reakce na Vojtěcha, argument zdržování jsem čekal, řekněme si ale otevřeně, kolik času v dnešní době stráví "profesionální" hráči poléhávání na trávníků, diskusí s rozhodčím, tančením okolo praporku, když zbývá pár minutek do konce a nechtějí riskovat chybu? Již dnes je drahá technika v podobě kamer v bráně a je tak strašně neefektivní, že je problém pro rozhodčího spojit se s brankovým rozhodčím, který by seděl v nějaké místnosti u videa a řekl by verdikt, něco jako v hokeji....o zdržování nelze vůbec mluvit! Hokej je nejrychlejší hra na světě a jak občas dlouho trvá rozdáváním trestů či rozhodování u videa...sponzoři ve fotbale by také mohli říci, že je to nespravedlivé a chtít zrušit video u hokeje, aby nebyl hokej tak dlouhý a nebylo tolik času pro reklamu..
29. 06. 2010 | 11:08

Goldo napsal(a):

Pane autore vždyť si sám v textu odpovídáte na to proč tam ty videorozhodčí nejsou!

"A boj mezi zločinem a spravedlností by byl o tolik dramatičtější…"

O to přeci jde,u zločinu chceme aby nebyl dramatický ale efektivní, ale u fotbalu jde o opak, tam jde naopak o tu dramatičnost. Čím je to dramatičtější tím je to zajímavější. Je to sport ne jaderná fyzika,aby to muselo jít přesně podle vzorečků a předpisů.
29. 06. 2010 | 11:37

Medikolog napsal(a):

Dámy a pánové, fotbal je busines. A ten není ani tak o těch co ho hrají, nebo se jím na vrcholové úrovni dokonce živí (bafuňáři, hráči, rozhodčí, .. ), jako je o mase těch co o fotbalu povídají, kecají, hádají se, nadávají rohodčím, dávají si s protihráčovýni fandy přes hubu .. a dávají do systému peníze. Spousty peněz a to i formou sázek. Rovnost (stejnost) pravidel mezi soutěžemi je argumentum ad hominem - porovnejte jenom předpisy pro hřiště okresního přeboru s předpisy pro stadion extraligy.. ..

Bylo by zajímavé téma pro psychologickou i sociologickou studii, nakolik by férová hra s korekcí rozhodování video důkazy ovlivnila návštěvnost a zájem (divácký; sázkařský) o profesionální fotbal oproti dosavadním kontroverznostem kořenícím fotbal prvkem risikovosti, nepředvídatelnosti zda úmyslná ruka projde nezahlédnuta, zda rozhodčí ve sporné situaci rozhodne správně, zda ovlivní úmyslně zápas, nebo ho prostě jenom zařízne jako zařízl rozhodčí letos nejenom Angličany.. ..t.j. stav, kdy platí podle rozhodnutí FIFA, že každý kiks, či zločin rozhodčího je právoplatné neodvolatelné rozhodnutí. Diskuse na daná témata potom ve všech médiích propagují fotbal zdarma lépe, než draze placená inserce.

FIFA je zřejmě přesvědčena, že skandály zvyšují návštěvnost/sledovanost a "občerstvují" tok peněz do kasy FIFA, do kas klubů a hlavně DO SOUKROMÝCH KAPES .. od fandů, od diváků i od sázkařů. Ave Caesar.. ..

Ovšem odmítavý postoj tradicionalistů (za královny Victorie jsme také neměli videorozhodčího!!) je kontraproduktivní. Je to, jako zakázat na námořních plachetnicích satelitní navigaci a trvat na sextantu, astronomických tabulkách, chronometru, a ručním logu s klepsydrou. Královské námořnictvo s tím také za Victorie a Alberta navigovalo a jaksi dobylo celý Svět..(/;<))
29. 06. 2010 | 12:32

Wenda napsal(a):

Fotbal je jedna velká korupce. Na to že je to vcelku na dnešní poměry nudný sport, mnozí milonářští hráči vydají asi tolik kalorií jako hráči golfu, vstupné většinou nestačí ani na pokrytí režie zápasu, natož celoroční údržbu stadionu, tak se v něm točí nepřiměřeně mnoho peněz a to v mnoha případech i státních. To, že tu perou peníze soukromé firmy, je už jenom takový doplněk. Tak proč kamery, to by se mohl začít hrát fotbal a ten nikoho, kdo o něm rozhoduje, nezajímá
29. 06. 2010 | 13:31

Petr napsal(a):

Naprosto souhlasím s autorem článku. Ale Honza a někteří další mají zřejmě rádi křivárny. Záleží na tom, zda většina chce žít a hrát fér nebo ne.
29. 06. 2010 | 13:39

ld napsal(a):

Pavel,

v podstate jste to napsal za mne; video, software, štěnice, pípáky...to k fotbalu nepatří! Je to hra o lidech, s lidmi, tedy nástroji chybujícími. Doslova se tam s chybami počítá. Tedy i s chybami sudích.

Je to jako v mariáši, prostě někdo chybu udělá. O to přece i ve fotbale jde, je toho kořením. Ukažte mi mariášníka, který nepůjde na karban do hospody k pivu, kraválu, hádání se, ale raději si to doma zahraje na PC ve sterilním bezchybném prostředí. To udělá pouze osel.

Mimochodem, ve fotbale je 4.rozhodčí. Klidně může korigovat chyby svých kolegů. Komunikace s nimi přes ty módní kecafony musí být snadná.
29. 06. 2010 | 13:45

Ivan Hochmann napsal(a):

"Lidský faktor" je čím dál větší hovado.

Rozhodčí už jsou 4 a jsou zadarmo drazí.Podrazy a manipulace, persekuování nepohodlných, nesympadických potažmo drzých hráčů jsou vidět v KAŽDÉM utkání

Hráči jsou pouze lidé a miniaturním vzorkem celé populace.
Když jsem tehdy viděl Maradonovu ruku,s tím hnusným šklebem, už nikdy jsem jej za fotbalistu nepovažoval.
Z tohoto jediného excesu lze odvodit dvě možnosti.
Ta první:návrat k čestnosti,moralitám,fair play i ve hře je předem vyloučena.
Protože Maradona a jeho Boží Ruka a další kriminální životní excesy( včetně komunistické inklinace k bolševikovi Castrovi),
je nadále obdivem pro miliardy lidí nezbývá než varianta č.2

FIFA a hlavně Sepp Blatter jsou odpůrci jasných a průhledných spravedlivých postupů.
Je to úplně stejné jako záměrná nečinnost Českého parlamentu při směrování k právnímu státu.

Každému takovému Bohovi, šedé eminenci ,tahající za nitky ze zákulisí,ovlivňující výsledky podle svých zkurvených měřítek a manipulující s právem a trpělivöstí normálních lidí,bych utrhl jeho zasviněnou hlavu.

Je to jasne,není o čem diskutovat.
To si pak pánové vyberou z vašich návrhů a zjistí,že jste pořád tvárná plastelinová hmota a zahrají si zase do autu.

Ivan.

P.S. Když tak čtu předchozí vstup nicka "id" , uvažuji o svém zdravém rozumu a své angažovanosti v podobných diskuzích.
29. 06. 2010 | 15:40

ld napsal(a):

Ivan Hochman,

speciálně jen pro vás. Jestli vidíte v mém nicku nad prvním písmenkem tečku, tak jste pašák. Ale potom čtete, co tam napsáno není. Nebudu vás napínat, první litera je el.

Je navýsost smutné, když se někdo vyslovuje k něčemu, čemu nerozumí. Vy jste fotbal nikdy nehrál, tudíž víte kulový. Jste pouze zapšklé individum, které k diskusi jen dokáže poplést boží ruku Maradony s Castrem, tahání za drátky, Parlament ČR, apod.

Anebo vám Dvořák namíchal ke šňupání směs zeměžluče s blínem, vy to k tomu zapil ironem, pak to s vámi seklo.

Ne, nic ve zlém. Jste jen zakomplexovaný ubožák. Toť vše.
29. 06. 2010 | 15:58

fanda tomas napsal(a):

Proč je fotbal tak populární, unfair, proč se žádný hráč nepřizná k chybě, proč se vše tolik komentuje a přetřásá v novinách, hospodách nebo na internetu? Protože jde jen o prachy, nikoli o sport, je to marketingový produkt. Fotbalisté už dávno nejsou žádní sportovci, ale mediální hvězdy, celebrity, jako popoví zpěváci bez hlasu, luxusní prostitutky nebo politici. A neživí je ani tak pobíhání po hřišti, jako to, že nám doporučují zaručeně nejlepší produkty od limuzín až po prezervativy a proto se hlavně o nich musí furt psát a mluvit, bez ohledu na to, jak.
V atmosféře současného vrcholového sportu, kdy každá chyba vede k přesunům finančních toků, srovnatelných s národními rozpočty menších států, by byla technika, která by chybám zabránila, sice objektivně žádoucí, ale zamysleme se nad tím, zda jde opravdu o to, aby čestně vyhrál lepší tým, nebo jen o to, aby se rozdmýchávaly u lidí vášně a kontroverze, následné tiskové kampaně a diskuze a do toho se po hrstech přimíchávaly reklamy na auta, prací prášky, mobilní telefony nebo pivo. Čím víc to budou zblblé masy řešit a diskutovat, tím více prázdné slámy media přemelou a tím více penízků z toho někde vykape.
29. 06. 2010 | 16:59

Vondráš. napsal(a):

Kamery nejdou zavést z jednoduchého důvodu: pomocí tzv. omylů rozhodčích se velmi dobře
a snadno, již celkem po dlouhou dobu,dají snadno ovlivňovat výsledky zápasů ve prospěch všech možných zájmů.Klubů, fotbalových svazů,UEFY,FIFY,Sázkových společností,atd...Je to nejjednodšší a nejlevněší způsob jak to ovlivnit/příště si nezapískáš a nebudou slušné příjmy/.Proto také pískají stále ta samá jména ať to vorají sebevíc.Jde jenom o požadovaný výsledek.
30. 06. 2010 | 20:29

onitsuka tiger mexico 66 napsal(a):

Asics Gel Kinsei 2 http://www.asicsretail.com/...
Onitsuka Tiger Mexico 66 http://www.asicsretail.com/...
Onitsuka Tiger Mexico Mid Runner http://www.asicsretail.com/...
Onitsuka Tiger California 78 http://www.asicsretail.com/...
Onitsuka Tiger Ultimate 81 http://www.asicsretail.com/...
Onitsuka Tiger Rotation 77 http://www.asicsretail.com/...
Onitsuka Tiger Olympos http://www.asicsretail.com/...
Onitsuka Tiger Mini Cooper http://www.asicsretail.com/...
Onitsuka Tiger X Tokidoki Mex Lo http://www.asicsretail.com/...

Asics gel kinsei 2http://www.asics2u.com/asics-gelkinsei-2-c-12.html
onitsuka tiger mini cooper http://www.asics2u.com/onit...
onitsuka tiger california 78 http://www.asics2u.com/onit...
onitsuka tiger x tokidoki mex lo http://www.asics2u.com/onit...
onitsuka tiger mid runner http://www.asics2u.com/onit...
onitsuka tiger mexico 66 http://www.asics2u.com/onit...
onitsuka tiger tokidoki fabre http://www.asics2u.com/onit...
http://www.asics2u.com/prod...
http://www.asics2u.com/spec...
http://www.asics2u.com/revi...
http://www.asics2u.com/cont...
http://www.asics2u.com/site...
New balance 574 http://www.iamnewbalance.co...
New balacne 576 http://www.iamnewbalance.co...
New balance mens http://www.iamnewbalance.com/
New balance 577 http://www.iamnewbalance.co...
New balance 580 http://www.iamnewbalance.co...
new balance 993 http://www.iamnewbalance.co...
new balance 996 http://www.iamnewbalance.co...
new balance 999 http://www.iamnewbalance.co...
new balance 1300 http://www.iamnewbalance.co...
new balance 1400 http://www.iamnewbalance.co...
new balance 1500 http://www.iamnewbalance.co...
ASICS GEL KINSEI 2 http://www.asicsforsale.com...
ASICS GEL STRATUS 2.1 http://www.asicsforsale.com...
ASICS TIGER MEXICO 66 http://www.asicsforsale.com...
ASICS TIGER MEXICO 66 BAJA http://www.asicsforsale.com...
ASICS TIGER MID RUNNER http://www.asicsforsale.com...
ASICS TIGER ULTIMATE 81 http://www.asicsforsale.com...
ASICS TIGER OLYMPOS http://www.asicsforsale.com...
ASICS TIGER ROTATION 77 http://www.asicsforsale.com...
ASICS TIGER MINI COOPER http://www.asicsforsale.com...
ASICS TIGER TOKIDOKI MEX LO http://www.asicsforsale.com...
mbt chapa gtx http://www.iammbt.com/
mbt chapa gtx sale http://www.iammbt.com/mbt-c...
mbt fanaka gtx http://www.iammbt.com/mbt-f...
Vibram Five Fingers Kso http://www.esalebay.com/vib...
Vibram Five Fingers Classic http://www.esalebay.com/vib...
Vibram Five Fingers Sprint http://www.esalebay.com/vib...
01. 07. 2010 | 05:46

p90x Workout DVD napsal(a):

11. 09. 2010 | 08:17

p90x Workout DVD napsal(a):

17. 09. 2010 | 07:15

AlbertoVax napsal(a):

buy viagra cheap
sildenafil en pharmacie
achat viagra sans risque

<a href=http://viagra2shop.unblog.fr/#acheter-viagra-en-pharmacie-218413>acheter viagra generique</a>
<a href=http://sscialis.unblog.fr/#cialis-en-pharmacie-687983>sscialis.unblog.fr</a>

vente viagra 25 mg
achat sildenafil 120 mg
canada online pharmacy viagra

<a href=http://sscialis.unblog.fr/#prix-du-cialis-716798>acheter cialis generique</a>
<a href=http://viafran6.unblog.fr/#prix-du-viagra-275416>viagra generique</a>

viagra en ligne livraison rapide
buy viagra cheap
buy viagra online
19. 12. 2013 | 16:26

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Baar Vladimír · Babka Michael · Balabán Miloš · Bartoníček Radek · Bartošek Jan · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berkovcová Jana · Bernard Josef · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo · Cizinsky Ludvik Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra E Elfmark František F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Goláň Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hájek Jan · Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Heroldová Martina · Hilšer Marek · Hladík Petr · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holásková Kamila · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hrabálek Alexandr · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubálková Pavla · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kaláb Tomáš · Kania Ondřej · Karfík Filip · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Klusoň Jan · Kňapová Kateřina · Kocián Antonín · Kohoutová Růžena · Koch Paul Vincent · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Konrádová Kateřina · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Máchalová Jana · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Měska Jiří · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minář Mikuláš · Minařík Petr · Mittner Jiří · Moore Markéta · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Mundier Milan · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Nerudová Danuše · Nerušil Josef · Niedermayer Luděk · Nosková Věra · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít · Nožička Josef O Obluk Karel · Ocelák Radek · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Oujezdská Marie · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peka Karel · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Petříčková Iva · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pícha Vladimír · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Polčák Stanislav · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Ruščák Andrej · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Řeháčková Karolína Avivi · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Sirový Michal · Skalíková Lucie · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slejška Zdeněk · Slimáková Margit · Smoljak David · Smutný Pavel · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šindelář Pavel · Šípová Adéla · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šojdrová Michaela · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štěpán Martin · Štěpánek Pavel · Štern Ivan · Štern Jan · Štětka Václav · Štrobl Daniel T T. Tereza · Táborský Adam · Tejkalová N. Alice · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Vacková Pavla · Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vančurová Martina · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Vostrá Denisa · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Wirthová Jitka · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zajíček Zdeněk · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří · Zouzalík Marek Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael · Žantovský Petr Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy