Nezaručená zpráva (aneb Za pokus by to stálo)

25. 01. 2013 | 10:02
Přečteno 4052 krát
Ve čtvrtek se objevila nezaručená zpráva, že současný prezident Václav Klaus prý uvažuje dokonce o emigraci, v případě, že by druhé kolo prezidentských voleb vyhrál Karel Schwarzenberg. To vše je možná jen novinářská kachna, ale jestliže tomu tak není, je to vynikající návod pro občany této země, jak Václavu Klausovi poskytnout příležitost, aby dělal někde ve světě ostudu jen sám sobě a nikoli celé naší zemi.

Řešení je jednoduché. Volit Karla Schwarzenberga. Silná citová vazba ke Karlu Schwarzenbergovi možná zapůsobí tak silně, že současného pana prezidenta vypudí za hranice této země a s ním bezpochyby takové hradní typy, jako je pan Hájek. A Miloš Zeman (když bude chtít) může s Václavem Klausem své geniální nápady konzultovat z Vysočiny prostřednictvím elektronických médií. Pro případ většího utajení třeba prostřednictvím pana Weigla.

Když tak o tom ale hlouběji přemýšlím, jsem přesvědčen, že to pan prezident Klaus nemohl myslet vážně. Rozhodně bychom se tedy z jeho odchodu ze země neměli radovat předčasně. Václavu Klausovi mezi námi ve skutečnosti nic nechybí. Vždyť, v které jiné evropské zemi by se našlo tolik lidí, kteří vážně naslouchají jeho sebestředným vyjádřením. Například, že lidé ve skutečnosti neprotestují proti chybně provedené amnestii, ale jen a jen proti osobě Václava Klause a podobně. V tom jsou si s Milošem Zemanem podobní. Ještě by měl (jako expert na ekologii) poradit Miloši Zemanovi, jak správně na Vysočině objímat stromy. Nicméně, možná, že na této zprávě opravdu něco je. U Václava Klause člověk totiž nikdy neví, jakou blbost udělá, jen aby se zviditelnil. Možná, že by to za pokus stálo.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

Petr z Tábora napsal(a):

Vaše starosti bych chtěl mít.Doporučuji, abyste si Váš dnešní výtvor přečetl za měsíc až vychladnou volební vášně.....
Slyšel jsem, že pan Klaus už nějaký úvazek v Německu má. Ostatně tam je v CDU-CSU docela silné opoziční křídlo s euroskeptičtějšími názory než má Frau Merkel.
Doufám, že většina bude volit pana Zemana a ne asociálního knížete, který navíc v zahraničí rozvířil naděje vyhnanců na odškodnění.
25. 01. 2013 | 10:13

Skeptik napsal(a):

Udělí si milost a emigruje. Dříve ne.
25. 01. 2013 | 10:18

český maloměšťák napsal(a):

V den voleb by měly tlampače mlčet.

Hezký den.
25. 01. 2013 | 10:18

Bob napsal(a):

Takže (momentálně) nepopulární Klaus, kterému ještě před pár měsíci důvěřovalo nejvíce lidí ( Gross byl svého času taky nejpopulárnější politik )napíše SMS.
Okamžitě jsou všecna média auf.
Pak je lidem podsouváno, že tento nepopulární prezident zmizí, když bude zvolen K.S.
Přijde mi to trochu primitivní.
Je to stejně blbý jako úvahy, že volba M.Z. poškodí ČSSD, popř. volba K.S. uškodí TOP 09. (mimochodem, pobavilo mě, jak K.Sch. dělal jako, že nemá se starosty nic společného)
25. 01. 2013 | 10:20

Karel von und zu napsal(a):

Zase mě to nenapadlo.
25. 01. 2013 | 10:20

netlampač napsal(a):

Klausova emigrace?
Příliš krásná představa, než aby to byla pravda. Chjoooo....
25. 01. 2013 | 10:22

Almo G™ napsal(a):

Rozšiřuji svou

Hitparádu největších blbin, které mají pomoci dostrkat Schwarzenberga na Hrad (a mají luxovat hlasy pestrých voličských skupin) o bod č. 5:

Blbina pro ty, kdo chtějí zůstat doma:
1. Je jedno, koho budete volit, hlavně se zvedněte a běžte volit Kalouskova Schwarzenberga.

Blbina pro odpůrce současné Kalouskovy vlády:
2. Po odchodu Schwarzenberga z čela TOP09 se určitě TOP09 rozpadne a Kalousek upadne do zapomnění. Jste -li odpůrcem/-kyní vlády, musíte proto volit K.Schwarzenberga.

Blbina pro ty, kdo jsou znechuceni a zvažují volbu menšího zla v podobě Zemana:
3. Nemohu, prostě nemohu volit Schwarzenberga, i když mě k tomu svazácko-národně-frontovská média nutí. Proto nepůjdu volit a zůstanu doma. To jsem mu to nandal.

Blbina pro monarchisty a sentimentální čtenáře červené knihovny:
4. Volit člověka honosícího se nelegálním titulem "kníže" prezidentem, je prakticky totéž jako zvolit si jej za krále. Chcete-li si užít něco jako demokratickou volbu krále, utíkejte to hodit Karlovi.

Blbina pro vyhraněné odpůrce V.Klause:
5. Volbou K.Schwarzenberga se pomstíte V.Klausovi a možná jej donutíte i k emigraci. Za pokus to každopádně stojí.

Někdo věří blbinám a někdo má vlastní hlavu.
25. 01. 2013 | 10:27

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Nejen že ta nezaručená zpráva je skutečně nezaručená, ale i volba s podobnou motivací je volbou hodně hloupou, ale co můžeme od tohoto autora očekávat jiného než hloupé a falešné rady.
25. 01. 2013 | 10:28

modrý edvard napsal(a):

Kecá. Já jemu, tedy Klausovi, nevěřím. Ale zkusit by se to mělo. Možná kdyby slíbil, že emigruje v případě volby Zemana, tak bych toho Zemana taky volil. Pamatujete se ještě, jak předseda strany důchodců sliboval, že sní chrousta?
25. 01. 2013 | 10:33

tlampač napsal(a):

č.m.
tak vypni počítač a mlč
25. 01. 2013 | 10:34

kanibal napsal(a):

Kuba, Anče, hajný volí Krakonoše. Trautenberga nemakačenkové!
25. 01. 2013 | 10:35

for cifixim napsal(a):

Já myslím, že by to Klausovi slušelo na Bhamách u Koženého. V daňových rájích má jistě k dispozici nejedno konto, tak bych se docela divil, kdyby si je neužil. Ještě uvidíme, jak se projeví. Jako poslední ve sledu jeho kroků by to mělo velkou logiku. Svojí podporou Zemana se už přiznal, že nehájí žádné politické principy, ale jen vlastní zájmy.
25. 01. 2013 | 10:38

jozka napsal(a):

Jedno nelze kampani uprit. Je to velky vycvik v tom, rozlisit co podporovatele kandidatu hodi na papir (sklo, do el.mag. vln) s vaznou tvari a co je legrace. Kuprikladu v tomto priklade hodne, hodne vaham. Nechce se mi totiz verit, ze by nekdo, kdo je o chlup mene zoufaly nez Goro pred Tokiem nebo chlup mene oddany nez Stoupa myslel neco takoveho vazne :-)
25. 01. 2013 | 10:43

Al Jouda napsal(a):

Klaus patří do Čech a nikdy odtud neodejde, protože zde je jeho živná půda. V zahraničí by zapadl jako pěťák do kanálu. Proto si zařídil ten institut poblíž Hradu, aby odtud mohl šířit svá moudra. Posluchačů u nás najde vždy dost, protože v Česku platí : Lidé jsou různí, ponejvíce blbí !
25. 01. 2013 | 10:46

paprika napsal(a):

Ale je to nádherná představa! Já bych se opil...
25. 01. 2013 | 10:48

resl napsal(a):

Klause na západě nepřijmou, ani by tam nešel, bojí se, že by ve svobodné společnosti neobstál. Jediná cesta je do Ruska a tam se mu nechce, Rusy opovrhuje a pít celý den vodku s jejich generály, poslouchat nesmysly o válce a plakat nad Stalinem, se mu taky nechce. Zkusí národu škodit a co nejvíc. Ovšem starý zbabělec to zabalí do vlasteneckých plků a bude čekat, jestli je národ ve své většině pořád natvrdlý. Bohudík vyrostla další generace, která si Klause nejen neváží, ale i s ním opvrhuje.
25. 01. 2013 | 10:49

Neudržitelný napsal(a):

Já nevím, připadá mně, že přímá volba působí na lidi jako opium. Tolik blbosti a malosti se tady ještě nikdy neobjevovalo. Dnes k těmto článkům přidávám i Váš pane Žáku. Snad až si konečně vyberete jednoho z těch nabízených, až uvidíte jak se opravdu chová, jaké jsou za ním činy a slova, tak prokouknete a pochopíte, že pomlouvat se dá každý, ale ne každý si pomluvu zaslouží.
25. 01. 2013 | 10:51

Petr Vodňanský napsal(a):

Pane Lipolde, četl jsem článek pana Bělohradského a přes Vaši upřímnou snahu ho zpochybnit jste mne nepřesvědčil. Ale buďte v klidu, jistě přesvědčíte ty, kteří a kteří ten Bělohradského článek stejně nečetli (byl pro ně příliš náročný na myšlení).
25. 01. 2013 | 10:57

Petr Vodňanský napsal(a):

oprava: "kteří a" je navíc
25. 01. 2013 | 10:59

klae napsal(a):

Naděje ,že Zeman nebo kníže Karel předvedou po zvolení "piruetu",která národ povede k zářným zítřkům je opět somnabulismus klimbajících v polospánku.Zeman je na cestě k Háchovství,podobně jako Hácha kdysi pozorující narůstající sešup vlivu ČSSD,kdysi za Háchy rakušácké a tím se orientující na onu pestrou tragikomickou směsici jakou bylo Národní souručenství.Kníže Karel je na cestě od idolů svého otce -Mussoliniho a gen.Franco- k idolu Hitlerovi.Tuším ale,že to bude spíše další Demjanuk. Rána od světového společenství bude bolet.Čechy-zatoulený pes světové historie se vrátí do nalezince,dříve nebo později.Na "tvrdé pěstičky" všem dnes zde vyhrožujícím hitlerčíků-přijdou želízka,jako vždy v historii.
25. 01. 2013 | 11:03

to asi nepůjde napsal(a):

"Vaše volba rozhodne pro celích pět let."

Žáku, a co takhle dát si diktát?
Schwarzenberg by ho taky potřeboval.
Od Svěráka.
A my ostatní?
Tam nám naopak dá diktát
Schwarzenberg!?
25. 01. 2013 | 11:04

prorok napsal(a):

Vcera predvedli komedianti svuj nejlepsi kus. I hlavni hrdina se cinil. Opravdova 'comedia de'l arte'. Bravo. Bravisimo.
25. 01. 2013 | 11:12

Vanaprastha napsal(a):

Klausovic rodina jako pavlačové drbny.
Celá Klausovic rodina spadla na úroveň pavlačových drben a primitivních hospodských argumentátorů. Velké štěstí, že se za nimi v březnu zavře zem, sluchu by jim mohlo dopřát jen zvolení Zemana na hrad.

Připojte se:
http://www.jednej.cz/demonstration.php?id=78

Vynášení Klause z Hradu v březnu – Morgana
Tak jako naši předkové čekali na jaro a radovali se z něj starobylou akcí "Vynášení smrtky" i my bychom se měli radovat z nadcházejícího odchodu Klause z Hradu. Navrhuji na březnový termín uskutečnit lidovou slavnost "Vynášení Klause z Hradu" s následným zapálením figuríny a shozením do Vltavy.
Toho, koho nemůžeme potrestat za amnestii světskou spravedlností, můžeme alespoň "zdánlivě potrestat" všeobecnou lidovou veselicí. O manifestačním počtu účastníků průvodu nepochybuji!
25. 01. 2013 | 11:18

insider napsal(a):

No až na to,že ta SMS je podle hradu nesmysl a vymyslel si jí někdo z Karlova volebního štábu. Smutné kam až Kárlovy patolízalové klesli.
25. 01. 2013 | 11:25

kokoshka napsal(a):

Vanaprastha:
Aspon že nenavrhujete"březnove idy",nemyslim že by pro Klause byl vhodny Ceaseruv konec:-)
25. 01. 2013 | 11:29

aga napsal(a):

Ti, kdo dnes agitují za to, aby si český plebejec dobrovolně zvolil nadnárodní Kníže, jsou potomky těch, kdo schvalovali vzdání se sudet v zájmu míru, jsou totožní s těmi, co mluví o zaprděných zbabělých čecháčcích, kteří nesebrali odvahu bránit se před Němci i spojenci, a pak nasákli bacilem nacismu a bezdůvodně bestiálně vyhnali nevinné sudeťáky, a předkové těch, co se budou posmívat lokajské nátuře těch troubů, co si dobrovolně zvolili cizího feudála na český trůn.
25. 01. 2013 | 11:30

nic napsal(a):

Takovou blbost jsem ještě nečetl
25. 01. 2013 | 11:37

Sofi napsal(a):

To už měl udělat dávno! Bude to Rusko? Kámoš Putin by ho určitě přijal. Ale před tím by tu musel určit náhradu za Klause, která by pokračovala v jeho "činnosti".
25. 01. 2013 | 11:38

Čankajšek napsal(a):

Pane, proč opakovaně plivete na Zemana. Teď chcete, aby Klaus emigroval, ale když vám sestavil dnešní pravicovou vládu a udržoval ji při životě, to vám byl dobrý. Co jste to za lidi?
Schwarzenberg se u mne shodil už jen tím, že dokázal sedět v jedné vládě s takovými lidmi jako je Kalousek, Drábek, Heger a Karolina Peak a on dokonce s nimi i hlasoval proti lidem, kteří si spíše zasluhují ochranu. Dobře mu to řekl včera starý generál. Více mu záleží na funkcích a moci než na cti a charakteru.
25. 01. 2013 | 11:39

simík napsal(a):

pane autore

Už jste si zjistil, jaká je sazba za šíření poplašné zprávy?
Nebo spoléháte na to, že Kárl slíbil další aminu?
Děkuji za odpověď.
25. 01. 2013 | 11:41

kokoshka napsal(a):

Sofi:
Ne,bude to Berlusconni:-)
25. 01. 2013 | 11:45

martin_k napsal(a):

já myslím, že je škoda, že V.klaus neemigroval už 18.11. 1989 :-)
25. 01. 2013 | 11:46

český maloměšťák napsal(a):

Nechápu, proč se radovat z něčí emigrace.
Pokud si pak ten člověk zaslouží pozornost ve smyslu prošetření jeho možné škodlivé činnosti....tak je přece správné, aby k takovému šetření došlo v zemi, kde ke špatnostem došlo. Jejími institucemi.

Jen dítě nebo hlupák by v takovém případě volali po emigraci a měli z ní radost.
25. 01. 2013 | 11:46

voodoo napsal(a):

Pane Žáku
Václav klaus za pár týdnů udělá krok do historie, kde se na něj začne snášet prach zapomění.
Pokud jste mu chtěl nšco říct, měl jste to udělat zaživa.
Nejlépe v letech 1991/2.

Já vím, on nebyl zrovna korektní, co se naslouchání cizím názorům týče.
Když jsme pro něj s kolegyní dělali jednu poměrně důležitou věc, která mu pomohla k jeho II. vládě, řekl nám ve své kanceláři:"Všechno abych dělal sám. Ty lidi tu (myslel své ministry) nejsou k ničemu."
S takovým člověkem se jistě špatně vychází. Jen je otázka, jestli ti lidi k něčemu byli. (Známá Ježkova historka z basketbalu ukazuje úroveň Václavovy asertivity, která opravdu je jako Matterhorn.)

S mnoha věcmi, které udělal, včetně amnestie a ambivalentní podpory Miloši Zemanovi hluboce nesouhlasím.
Ale čtyřikrát jsme si ho tu zvolili do nejvyšších funkcí a musíme se naučit s tím žít. Nadávat můžeme nanejvýš ráno sobě do zrcadla. Já vím, vy se neholíte, tak jste ušetřen pohledu do vlastní tváře.

Nejsme bohatá země, jako USA, abychom mohli o své odešlé státníky do smrti pečovat. Dáme jim ten důchod (z kterého se lidé žijící z minimální mzdy asi musejí pozvracet, kdykoli na to pomyslí, právem). A máme je s krku, ať si je Cato Institute veme.

I Richard Nixon, kterého vládnoucí třída prohlásila za zločince, aby se ho zbavila, požíval všechny perks (teď nevím, jak je to česky) bývalého prezidenta. Až napár radikálů byli lidi rádi, že ho vidí a říkali mu pane prezidente.

To jsem vám chtěl říct o plivání na bývalé idoly: jsou a zůstanou naší součástí, byla to naše doba a co jsme si udělali, to máme.
Žádné rituální očištění tu nefunguje, s tímhle půjdeme do hrobu.

Klaus umožnil Miloši Zemanovi provozovat jeho nadmíru ekonomicky úspěšnou vládu bez toho, aby mu mu do toho US-DEU nebo KDU-ČSL mohla kafrat a strkat si provize za toleranci do kapes. To, mám obavu, je docela dobrý argument pro většinový volební systém. Jenže každý kdo může, udělá všechno, aby to lidé nerozpoznali. Hodně by to snížilo počty příživníků.

Někteří nad tolerancí k vítězi voleb mohli puknout vzteky a obecný rozklad, který mnohem spíše přivodila loutka policajtů Stáňa Gross a somnambul Špidla se klade za vinu té toleranci, kterou si tito dva egomani ve jmínu PROSPĚCHU ZEMĚ prokázali.

PaneŽáku, zapomeňte plivání na Václava Klause a přemýšlejte o sobě. Řekněte si, k čemu bych ještě mohl být užitečný?
Možností je tolik.
25. 01. 2013 | 11:49

Alena napsal(a):

Hoří vám koudel u zadku, tak se chytáte Klause. Karel působil v debatách jako dement, co zbývá?Honem zamluvit sudeťáky!

AŤ KNÍŽE PEKEL VEZME KLAUSE POD PAŽDÍ A JDOU OBA.
A olizovače holínek Stejskala vemte s sebou!
25. 01. 2013 | 11:51

ujo napsal(a):

autorova visitka:
"autor současné době pracuje jako specialista pro PR v Národním institutu dětí a mládeže MŠMT."
Vskutku důležitá práce. Ten článek jste stvořil (10:02)v zájmu mládeže v rámci svých pracovních úkolů?
Jste v důchodu nebo jedete na %?
25. 01. 2013 | 11:53

kokoshka napsal(a):

Človek po deseti letech težke dřiny by mel možnost stravit podzim života nekde na řeckem ostrove v obeti pekne nimfy s doutnikem v jedne a cocktailem v druhe ruce,to jenom line zavistive nuly nepřeji cizimu štesti:-)
25. 01. 2013 | 11:54

Alena napsal(a):

Žáku zoufalče.
NEVOLÍIME KLAUSE
i když se to snažíte s olizovačem Stejskalem podsunout
25. 01. 2013 | 11:54

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Nevolte podle hloupostí, ale zamyslete se spíše nad podstatným
„Aktivisté iniciativy Ne základnám odmítnou každého kandidáta na prezidentský úřad, který svým podpisem umožnil vznik cizí vojenské základny na našem území a nepostavil se proti používání ochuzeného uranu ve vojenské munici.

Karel Schwarzenberg již dokázal svými podpisy, že je hrozbou pro budoucnost. „

http://nezakladnam.cz/cs/1948_tiskova-zprava--k--prezidentskym-volbam

Odmítněte ty, kdož nám tu chtějí bez našeho souhlasu stavět cizí vojenské.
25. 01. 2013 | 11:56

Gerd napsal(a):

Václava Klause rád nemám a na jeho politické působení mám negativní názor. Ale nebudu do něj kopat v okamžiku, kdy mu končí funkce. Pane Žáku, zmeškal jste příležitost mlčet a být považován za lepšího člověka, než jste.
25. 01. 2013 | 11:59

Dušek napsal(a):

Mrzí mne, že právě Vy máte potřebu se zviditelnit. Štvanice na současného prezidenta organizovaná "českými" médii, financovaná ze zahraničí ... Tak zase někdy zkuste vymyslet něco pozitivního a vlastní hlavou
25. 01. 2013 | 12:03

Jarda napsal(a):

Koukám, že blbost se šíří mnohem rychleji jak prasečí chřipka
25. 01. 2013 | 12:14

TomášL napsal(a):

Pane Žáku,

nu, já zase doufám, když jste se přehoupl přes "naděje dožití při narození- Česká republika (ČSÚ)", že zasáhne prozřetelnost a takovou stupiditu tu nebudu muset podruhé číst...
25. 01. 2013 | 12:22

takynazor napsal(a):

Pro krysta pána pane Žáku...asi vám to dalo hodně přemýšlení, jak si v této mediální taškařici a oblbování kopnout do Klause což ?...hlavně sem nezapoměňte za půl roku napsat, až každý zapomene na tento váš blábol "Klaus byl skvělý prezident"....
25. 01. 2013 | 12:23

Jáchym napsal(a):

Miroslav Žák: V edici „Začínáme programovat“ vyšla roku 2002 jeho kniha XML – podrobný průvodce začínajícího uživatele.
*******************************************************************p
Snad po pár letech vajde i Žákova kniha
Opožděný průvodce pro začínajícího uživatele vlastního mozku !
*********************************************************************
Pámbu mi odpusť tapecítuňk:
Občan napsal(a):
Právě jsem našel důkaz, že Zeman si vůbec nic NEVYMYSLEL a jedinou nepřesností v jeho prohlášení je, že nešlo o Posselta, ale o RAKOUSKÉHO MLUVČÍHO SL Michaela Hammera (ÖVP):
http://www.ots.at/presseaussendung/OTS_20130121_OTS0111/hammer-klare-worte-schwarzenbergs-wichtiger-schritt

"Wien, 21. Jänner 2013 (OTS/ÖVP-PK) - Ausdrücklich begrüßt
ÖVP-Vertriebenensprecher Michael Hammer die im Rahmen einer
TV-Diskussion getätigten Aussagen von Präsidentschaftskandidat
Schwarzenberg zur Sudetenfrage. Der tschechische Außenminister und
Präsidentschaftskandidat Schwarzenberg hat die Vertreibung der
Sudetendeutschen nach dem Zweiten Weltkrieg ausdrücklich verurteilt.
"Dass wir das Prinzip der kollektiven Schuld geltend gemacht haben,
werfe ich unseren Vorfahren vor. Wir haben damals wirklich einen
schwerwiegenden Fehler gemacht. Und daran halte ich fest", sagte
Schwarzenberg Donnerstagabend im TV-Duell mit seinem Konkurrenten
Milos Zeman.

Hammer wertet dies als ermutigendes Zeichen, dass die Diskussion in
Tschechien wieder in Bewegung kommt. Ein Sieg Schwarzenbergs bei den
Präsidentschaftswahlen würde die historische Chance bieten, dass die
Frage der Vertreibung der Sudetendeutschen gelöst, dieses Unrecht
offiziell eingestanden und auch entsprechend entschädigt wird. "Es
ist dies ein weiteres Zeichen dafür, dass in Tschechien zusehends die
Zahl derer größer wird, die hier an einer seriösen Aufarbeitung
dieses Unrechts interessiert sind. Ein Wahlsieg Schwarzenbergs würde
damit auch ein Zeichen dafür sein, dass die Sudetenfrage in
Tschechien gelöst werden kann", so Hammer abschließend."

Takže - SL SKUTEČNĚ PŘIVÍTAL A VÝSLOVNĚ PODPORUJE Schwarzenberga jako prezidentského kandidáta!!!!!

Pamětník napsal(a):
Občan:
Bohužel to nebylo v Britských listech.
Dík za dobrou práci.
25. 01. 2013 | 01:15
25. 01. 2013 | 12:39

hovorka11 napsal(a):

Miroslav Žák:
Je směšné spojovat Klause se Zemanem jinak, než že oba byli v prognosťáku s Fischerem.
Názory i jednání Zemana a Klause jsou jiné a spojovat je demagogie.
Je velmi zajímavé, co lidí se po amnestii VK na něho vrhlo
(dříve jeho bezmezní obdivovatelé), ačkoliv vždy Klaus ty lumpárny dělal a stačilo mu říci něco "chytrého" vůči např. EU a všichni zapoměli na obludná svinstva, které tady páchal od začátku privatizace.
Za Schwarzenbergem stojí taková svinstva, že by mu je i VK mohl závidět:
1.Kalousek
2.Drábek
3. Restituce pro církev
4. Zpochybnění Benešových dekretů
Schvalování výroby zbraní s ochuzeným uranem
5.Schvalování bombardování Srbska a následným protiprávním vyhnáním 300 0000 strbů
6.Uznání vlády islamistů v Líbyjském Benghází v době bojů islamistických žoldáků v Líbyi
7.Podpora nočního vražedného útoku v Osetii v době OH a snaha zatáhnout NATO a rozpoutat válku s Ruskem

!!!8. Aktivní podpora vládě při navrhování korupčních zákonů a zákonů oslabující právní postavení občanů vůči organizovanému zločinu !!!
atd., atd.
--------------
Totalitáři nechtějí demokracii- chtějí Karla Schwarzenberga, který stejně prolhaného Klause nepřiměje k odchodu

Pane Žák- nelžete a přestaňte krýt lumpárny
25. 01. 2013 | 12:56

Mikuláš P napsal(a):

Jak je to možné, že se tolik lidí stále udivuje nad podporou médií Karlu Schwarzenbergovi? Poté, co se Zeman pokusil zlikvidovat Reflex a celkově omezit svobodu tisku, nikoho z novinářské obce nemusíte dvakrát vybízet, aby proti němu vystoupil a už vůbec není třeba kohokoli finančně motivovat. Navíc nikdo ze seriózních žurnalistů alespoň nemotivoval lid ku xenofobii a podobným -iím. Toliko k vašim představám o agitaci placené ze zahraničí.
A ať je Klausův výrok pravdivý nebo ne, bezesporu po jeho zveřejnění dojde k urnám tolik lidí, kteří původně ani volit nechtěli, že by se to zámerně nepovedlo nikomu z kandidátů, natož pak hrozbou pokuty za neúčast. Vašku, díky!
Pokud Klaus nic takového ve skutečnosti neřekl, nevadí, přesto by mohl jen tak ze sportu emigrovat.
25. 01. 2013 | 13:02

Libertad napsal(a):

Pane Žáku, nic si z urážek nedělejte.

Některým lidem skutečně nevadí, že je prezident zloděj.

S pozdravem Sidonio Libertad
25. 01. 2013 | 13:21

TomášL napsal(a):

Nemusíte souhlasit s názory svých ideových protivníků, lidi. Klidně je cupujte, ale na základě rozdílných pohledů na věc přát si/doporučovat emigraci, to vypovídá o Vaší malosti a neschopnosti vést dialog. Nu, měli byste si přiznat, že Vám není bližší pluralitní -demokratický- diskurz, avšak totalitní praktiky...
25. 01. 2013 | 13:25

Libertad napsal(a):

Pane Žáku, nic si z urážek nedělejte.

Některým lidem skutečně nevadí, že je prezident zloděj.

S pozdravem Sidonio Libertad
25. 01. 2013 | 13:30

resl napsal(a):

už aby Klaus zmizel, zejtra bude pozdě a s ním to strašidlo z vysočiny, které celý život lže a lže. jeho první manželka by mohla vyprávět, jenže je lepší než ta pavlač.
25. 01. 2013 | 13:30

Petr napsal(a):

Zase jen jeden ze žlučovitých výpadů proněmeckého sympatizanta.
Že média píší, co jim jejich němečtí majitelé nakážou, že "celebrity" (kromě těch čestných) rádi vezmou na přilepšenou peníze p. Bakaly (protože KS jich zas tak moc nemá), že dokáží zfanatizovat mladé jako ve 30. letech, už se asi divit nemůžeme. Inteligentní člověk by ale měl používat hlavu a vzpomenout si na výroky pana "aristokrata" o samotné dřeni českých dějin a na to, za co naši předci bojovali.
Rozumní a inteligentní a především slušní lidé volí jedině pana Zemana.
25. 01. 2013 | 14:04

Ing. N. napsal(a):

„Musíme si uvědomit, že stále a dosud existují v zahraničí na západ od nás a také u nás doma vlivné síly, které systematicky usilují o postupnou demontáž českého státu. Ten je jim trnem v oku už od svého vzniku v roce 1918. Je to prostě tak,“ řekl ParlamentnímListům.cz známý historik Jaroslav Čvančara.
25. 01. 2013 | 14:09

antisoudruh napsal(a):

Pane Žák, to je krásná blbost. Díky za ni. Po tom blázinci minulých dní příjemné občerstvení. Zajímavá je i reakce zdejších. Někdo pochopil a usmál se, jiný se rozzlobil a přidal svého jedu.
25. 01. 2013 | 14:28

resl napsal(a):

už to nepůjde, jsme v NATO soudruhu ing a budeme tak dlouho demontovat zbytky komoušů, kteří víc milovali SSSR, než vlastní stát, dokud nezmizí nadobro.
25. 01. 2013 | 14:28

fikus napsal(a):

že už jste poslední mudrc a tlampač za Karla a jeho alegorický vozík s hnojem.
25. 01. 2013 | 14:31

Karma napsal(a):

Pane autore, také jsem se na zlomek vteřiny zaradoval, že Klaus zmizí nejen ze českých zemí, ale i třeba z povrchu zemského (v cizině by se s ním nemazali). Bohužel pozoruji toho sebestředného zvadlého narcise mnoho let a je mi jasné, že máte pravdu v tom, že si je moc dobře vědom toho, jak se mu v Augiášově chlévě (ČR) skvěle daří. Co víc, čím větší chlév (= např.amnestie), tím je spokojenější. Museli by přiletět mimozemšťané, aby se povedlo jej vypudit odsud i s celým ansámblem, aby konečně mohl sedlák zasít, pekař upéct kvalitní chleba, učitel aby mohl učit to, co má, aby zloději, vrazi, korupčníci mohli být vsazeni do vězení (a ponecháni tam) atd...
Zázraky se nedějí. Ne těm s tučnými konty. Zázrak padne na chudé, v podobě mince hozené na chodník, aby z toho žebrák uživil rodinu. To je politika tohoto státu.A změna k lepšímu nenastane ani s jedním z kandidátů, kteří nervózně žvýkají betek či cigáro....
25. 01. 2013 | 14:57

jamo napsal(a):

..tak to byl hodně smrdutý poslední pokus knížecí propagační kanceláře německých LN. Chytli se jen největší blouznivci, kteří opakovaně kopírovali své výkřiky i do blogů a komentářů. Jen bych chtěl vědět, který "přítel" (kohokoliv!!) by poskytl soukromou SMS-ku nějakému plátku :-) Mimochodem: vzpomínáte, jak někteří poslanci dostávali jako-SMS od svých kolegů (např. Nečas od Kalouska). Tehdy se tomu všichni zasmáli. Je vidět, kdo tady zastupuje prosťáčky/hulváty.
25. 01. 2013 | 14:58

Pro ty, kdo rozumějí psanému textu napsal(a):

Mám dojem, že Bělohradského výklad příčin úspěchu K.S. ve volbě prezdenta je příliš intelektuálsky vykonstruovaný. K.S. není fetišem či simulakrem. Za překvapuvým úspěchem Karla Schwarzenberga v prezidentské volbě stojí, zdá se mi, prostě atraktivita hodnot, které K.S. svou osobností reprezetnuje. To, že K.S. tyto hodnoty ztělesňuje zcela samozřejmě, nenuceně, ba s jistým nepřehlédnutelným půvabem ovšem neznamená, že by se jednalo o hodnoty, které sám vytvořil. Právě naopak.Jsou to hodnoty, které jsou ztělesněny v étosu evropské vysoké katolické šlechty. S podobnou samozřejmostí je ztělesňují i vyzařují i její jiní představitelé, byť jistě ne všichni stejnou měrou. Volba prezidenta republiky ovšem, zdá se, ukazuje jednu velmi zajímavou skutečnost: tyto hodnoty jsou - senzačně - shledány atraktivní ve velmi širokém spektru naší společnosti a troufal bych si tvrdit, že často, ne-li většinou, u lidí, kteří by vlastně nebyly schopni tyto hodnoty přesvědčivě verbálně artikulovat, neřkuli že by znali jejich kulturně-dějinný a duchovní původ. A možná, že právě tato skutečnost je výhodou. Kdyby si totiž výslovně uvědomili, jaké a jak mnohé útoky byly proti těmto hodnotám vedeny a jak mnoho z těchto útoků a resentimentů je stále ještě přítomno v jejich vlastním kulturním a dějinném povědomí, možná by ve své podopře K.S. znejistěli. Snad je tedy skutečnost, že žijeme, jak někteří říkají, v době "postmoderní", tj. v době, kdy "emancipační" pokusy posledních tří století nejen ztratily svou přesvědčivost, ale i sama jejich existence je už téměř zapomenuta, určitou výhodou. Bezideovost a duchovní prázdnota dnešního "ducha doby" tedy možná - paradoxně - části naší společnosti umožňuje, aby byla oslovena životním étosem vysokého středoevropského aristokrata bez toho, že by přístup k hodnotám v tomto étosu přítomným byl už předem zahrazen předsudky osvícenců 18. stol., nacionalistických romantiků počátku 19. stol., materialistů, pozitivistů a konečně i nihilistů druhé poloviny 19. stol. Je tedy K.S. fetišem, jak tvrdí Bělohradký, tedy tím, s čehož pomocí se chceme zbavit "kruté pravdy", "zraňující skutečnosti" nebo osobou, na níž velká část dnešní české společnosti náhle vnímá přitažlivost hodnot, jejichž údajnou šalebnost a falešnost se intelektuální a kulturní avantgardy předchozích generací snažily prokázat? A, je-li tomu tak, není volební úspěch K.S. spíše důvodem k naději pokud jde o buoucnost české společnosti než projevem české tendence utíkat se před nepohodlnou realitou ke stále novým fetišům, jak tvrdí Bělohradský?
-- doc. Martin Cajthaml, filosof
25. 01. 2013 | 15:03

hovorka11 napsal(a):

"Mikuláš P napsal(a):
Jak je to možné, že se tolik lidí stále udivuje nad podporou médií Karlu Schwarzenbergovi? Poté, co se Zeman pokusil zlikvidovat Reflex a celkově omezit svobodu tisku, nikoho z novinářské obce nemusíte dvakrát vybízet, aby proti němu vystoupil a už vůbec není třeba kohokoli finančně motivovat. Navíc nikdo ze seriózních žurnalistů alespoň nemotivoval lid ku xenofobii a podobným -iím. Toliko k vašim představám o agitaci placené ze zahraničí."
----------------------
Tisk a televize kryly i lumpárny Václava Klause ! Byl to ještě nedávno "osobnost" , která měla všeobecnou úctu takovou, že článek odhalující jeho demagogii, jeho cestovní knihkupectví, kdy se chlubil, v kolika jazycích při jeho účelových návštěvách (rekreacích), mu začli vydávat jeho knihy proti "ekobolševikům" a "eurosocialismu", jeho "objevných" placených přednášek o "úspěšnosti ekonomické transformaci v ČR" jsme mu platily cesty. Neexistovalo, aby se mu dala otázka "na tělo", všechno bylo předem připravené a pokud se to Klausovi nelíbilo, tak to tisk a televize poníženě přešli jako "právo" vyvoleného.
Byl to odporné, jako dělání kultu osobnosti z Havla, který přetrvává mediální masáží...

Karel je vyvolený a ten kdo by ho v tisku a televizi neoslavoval, ale kritizoval jako Zemana, tak by měl zřejmě problémy. Jinak si nedovedu vysvětlit komentáře z debat, kde Karel neodpovídal přímo, "urážel" ho generál a o Benešových dekretech zatloukal to, co řekl dříve.
Druhý den jsem četl pouze o "agresivním" Zemanovi a "noblesním" knížeti ..
25. 01. 2013 | 15:05

hovorka11 napsal(a):

Pro ty, kdo rozumějí psanému textu:

Napsal jste to velmi hezky. Za feudálního panství ty vlastnosti byly ještě výraznější. Šlechta pořádala bály, chodila čistě a krásně oblečena, jezdila v kočáře s upravenými sluhy. Vyjadřovala se velmi kultivovaně- prostě vrchol etiky, slušnosti a zodpovědnosti.

Na druhé straně sprostý lid- jen se hrabal ve špinavé práci, odmlouval, byl líný a málo dělal pro lepší panství, chodil v roztrhaných šatech, nemyl se, byl sprostý a dokonce by nejradši vlastnil i kus pozemku z panského- jaká hrůza z té verbeži !!!
---------------------
Kam budete patřit v té vaší zářné budoucnosti ?
25. 01. 2013 | 15:14

pepikk napsal(a):

Pro všechny
Pamatujte, že křivé slovo nevezmete zpět ani párou volů
25. 01. 2013 | 15:38

ajeto napsal(a):

k autorovi blogu: pane Žáku, vzdy mě doma učili, že mám být ke starším lidem slušný, proto se už dál k Vašemu příspěvku nemohu vyjadřovat, ač bych moc chtěl
25. 01. 2013 | 15:44

filip II. napsal(a):

Miroslave Žáku!
Z mnoha blbostí a kravin, které jsem v poslední době v souvislosti s volbami četl, to vaše veledílo hraje prim. Jako odměnu za obhajobu kandidatury Karla navrhuji přidělit vám výjimečně 2 volební lístky se jménem KS. Třeba by to mohlo být při předpokládaném těsném výsledku rozhodující. Víte co je to rektoskop?
25. 01. 2013 | 15:57

Luba napsal(a):

A toto je zaručená zpráva:

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/domaci/212400-prezidentsti-kandidati-odvolili-schwarzenberg-neplatne/

Karel Schwarzenberg dnes ukázal svým voličům, jak se správně volí.

Voliči Karla, volte jako Karel!

Kdo nevolí jako Karel, je komunista, klauzemanista a lžinenávistník!

:)))
25. 01. 2013 | 16:00

Hloupý Honza napsal(a):

Vše je připraveno tak, aby Klaus opravdu (jako) emigroval. Veřejnost však netuší ani zbla jaká je pravda. Petr Kelner spolu s ostatními miliardáři, pro něž zařídil u Klause amnestii totiž v těchto dnech na svém soukromém ostrově dokončuje budování kulis repliky jednoho švýcarského města, ve kterém žije Klausova sestra. Ihned po skončení prezidentského mandátu bude Klaus v přísném utajení, o kterém nebude vědět ani on sám, převezen na tento ostrov, byť si bude myslet, že je u své sestry, jenž ho samozřejmě přijde i přivítat. V ČEZku bude veřejnost informována, že bývalý pan prezident odjel ze země, když pro obě varianty zvolení toho, či onoho prezidenta budou připraveny hodnověrné argumenty, proč se pan Klaus rozhodl opustit zemi. Zatím na ostrově bude probíhat vše podle plánu a Klaus bude udržován v přesvědčení, že je ve Švýcarsku. Televize, rádio, internet a jiná média, vše bude předpřipraveno s různými komentáři zahraničních i českých novinářů-herců, jaká je to škoda, že se pan prezident Klaus rozhodl opustit veřejný a politický život. Aby nemohl cestovat a pohybovat se mimo "město" tak mu lékaři jako diagnostikuji nějakou závažnou chorobu, která mu toto nebude umožňovat. Kdykoliv však půjde na procházku budou najatí statisté podél silnice vykřikovat ve švýcarské němčině "Ať žije Václav Klaus". Jedině spojení se světem bude Klausovi zajišťovat televize, rádio a internet, ve kterých bude vše nastaveno, nahráno a předtočeno k oslavě jeho osoby a myšlenek. Dokumentární filmy budou popisovat zázračné zlepšování životního prostředí a toho jak příroda chytá druhý dech, "odborníci", na životní prostředí a jiné vědy budou na něho vzpomínat jako na největšího myslitele 17.,18.,19.,20. a 21. století, zprávy o rozpadající se Evropské unii budou vysílat nepřetržitě všechny "stanice". Neuplyne jediného dne, aby se Klaus z médií nedozvěděl, jak po něm všichni teskní a jak se uskutečňují jeho vize a hluboké myšlenky. Sestra se časem jakoby odstěhuje jinam, ale bude ho pravidelně navštěvovat, stejně jako jeho manželka a Lucie Bílá.

Václav Klaus skoná ve spánku ve věku úctyhodných 105 let, šťastný a spokojený na jednom utajeném v ostrově v Tichomoří. Popel bude rozptýlen do moře.
25. 01. 2013 | 16:23

mendys napsal(a):

Tak Klaus se k SMS přiznal a práskla ho ženská.
Že by Němcová?
25. 01. 2013 | 16:30

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

V tom našem kocourkově může dělat ministra člověk, který není schopen ani volit.
25. 01. 2013 | 16:31

akce Bartončík začala napsal(a):

http://aktualne.centrum.cz/prezidentske-volby/clanek.phtml?id=769638
http://aktualne.centrum.cz/prezidentske-volby/clanek.phtml?id=769635
karle neboj, máš to ložený
25. 01. 2013 | 16:33

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Nerozumím tomu, proč se Schwarzenberg ohrazuje proti prý lživé kampani.

Přece Zeman je zcela běžně obviňován z toho, že nás chce přivést do sféry Ruska a podobné pitomosti a nikdo se tím nevzrušuje.

To je něco podobného snad jen s tím rozdílem, že těm pitomostem o Zemanovi a Rusku je schopen uvěřit jen pravicový volič a těm podezřením na Schwarzenberga i nepravicový a ostatně má k tomu dost důvodů.
Tedy, naprostá blbina se může, to, co by mohla být pravda, to už je pomluva.
25. 01. 2013 | 16:46

nikdo napsal(a):

Pro p.Žáka a a jemu podobné. Váš noblesní kníže je už tak zpitomělý, že zavinil, svojí blbostí, neplatnost svého hlasování. Před bandou nezávislých novinářů a TV štábů, hodil do urny svůj lístek, ale nedal ho do obálky. Jeho volba je neplatná.
Několik členů jeho volebního ansámblu dostalo málem infarkt.
25. 01. 2013 | 16:58

jozka napsal(a):

V pohode, on muze, podle predsedy volebni komise tam hodil listek v obalce.

Předseda volební komise v Sýkořicích Josef Helebrant se však domnívá, že ministr žádnou chybu při volbě neučinil a hlasovací lístek vložil do obálky. "Podle nás tam hodil normálně obálku. My se ještě koukali na fotografie a jeden lístek držel v ruce a do urny dával obálku," řekl on-line deníku TÝDEN.CZ.

Pochopte, ze on proste musi vyhrat...
25. 01. 2013 | 17:11

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Legrace mohla být ještě větší, kdyby si svůj lístek odnesl domů a do urny hodil Zemanův.

Věřím, že více než devadesátiletý pan generál odvolil správně.
25. 01. 2013 | 17:30

džon uzený bok napsal(a):

díky pane žák!
teď je to jasné!

pane resl, vy jste šílený...
25. 01. 2013 | 17:47

karel moudrosti barel napsal(a):

volte jako on a resl
25. 01. 2013 | 17:59

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pokud bude „resl“ volit tak geniálně, jak diskutuje, tam omylem hodí Zemana, bohužel bez obálky.
25. 01. 2013 | 18:21

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Směji se a už mi tam chybí slova, tedy "tak tam omylem hodí"
25. 01. 2013 | 18:23

reslnakolenaklesl z NBA napsal(a):

hoď to ode dveří do koše.... je to za tři body
25. 01. 2013 | 18:27

JardaV napsal(a):

Jenom otázku : opravdu bude někdo volit kandidáta,který před kamerami nedokázal právoplatně zvolit ani sám sebe ??????? To přeci nebyl vtip,ale asi opravdu
neschopnost.Pokud by kandidát takto řídil naši zemi,tak se Klausovi nedivím,že uvažuje o emigraci.
25. 01. 2013 | 21:27

ten, kdo se hádat nebude, napsal(a):

Pro JardaV.
Oni jej na ten Hrad donesou jiní, a čím senilnější kandidát, tím lepší a více různých zájemců, kteří jej na ten hrad donesou a budou jej řídit.

Ze starého nemohoucího dědka se pak stane ten, koho následně odkopnou a svedou na něj všechny lumpárny, jako to vidíme například u končícího Klause.
25. 01. 2013 | 21:38

rosclays napsal(a):

Pane Hloupý Honzo,
založte si tady svůj samostatný blog.....určitě si budu k vám chodit číst :).
25. 01. 2013 | 21:59

hovorka11 napsal(a):

jozka:
Je velmi pravděpodobné, že Karel dal správně do obálky svoje jméno, ale u urny tam dal samostatný lístek, který chtěl u dveří vyhodit do koše- Miloše Zemana.
Pak správně upozornil, že novináři ho focením zmátli. Je to logické, protože musel dlouhou dobu udržet pozornost a nemohl si mezi cestou od závěsu k urně schrupnout, k urně tak došel vyčerpán a novináři toho využili a naschvál ho fotili, aby si spletl ruce.
-----------
Osobně se domnívám, že ho novináři naschvál neupozornili, že vhazuje neplatně samostatný lístek. Byl to ojedinělý záběr.
25. 01. 2013 | 22:35

Persching2 napsal(a):

Ať jde ( táhne ), ať už vyhraje kdokoli, třeba Josef Vyskocz.
25. 01. 2013 | 23:36

rejpal napsal(a):

Fakt je, že média se odvázala. Tak jak více než dvacet let kritizovala jen velmi střídmě a v době, kdy to bylo nejvíc třeba (90. léta), prakticky vůbec - spíš měl psí hlavu každý, kdo to udělal - teď splácí i s úroky. Václav Klaus dnes není horší než byl tehdy. Jen léta přibývají.
Možná, kdyby se tehdy média nechovala tak servilně, mohl se i on chovat jinak.
26. 01. 2013 | 08:05

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy