Ještě o pověsti Karla Schwarzenberga

15. 06. 2013 | 15:10
Přečteno 22492 krát
Netrvalo dlouho a pan ministr Karel Schwarzenberg jakoby odpovídal na otázky, které jsme mu ve svém včerejším článku kladli. Samozřejmě, že náš článek téměř jistě (díky své velké zaneprázdněnosti) nečetl. Tyto odpovědi si vynutil tlak současné politické situace. A možná, kdyby četl náš článek, snad by přece jenom ve svém rozhovoru pro deník Právo trochu více vážil svá slova. Jak může zrovna Karel Schwarzenberg odpovědět na otázku, zdali by měl pan premiér odejít: Kdyby se ukázalo, že k tomu dal pokyn, tak ano. Pokud to udělala samostatně, tak bych řekl ne.

Pan premiér si přece svou nejbližší spolupracovnici paní Janu Nagyovou přivedl na Úřad vlády a je tedy za její činnost odpovědný. To je přece v demokratickém světě, kde Karel Schwarzenberg tak dlouho žil standardní postup politického jednání. Právě tak postupoval kancléř Willy Brandt, když jeho důvěry zneužil jeho nejbližší spolupracovník. A také o jeho protizákonné činnosti nevěděl.

Pan ministr Schwarzenberg se ptá: Kde je ale obvinění pana Janouška a jiných kmotrů? Ale nic se prozatím neděje. Především bych se rád zeptal jak pan ministr ví, že se nic neděje, tj. že orgány činné v trestním řízení proti kmotrům nic nepodnikají? A potom, nejnebezpečnější nejsou samotní kmotři, ale právě ti politici, kteří jim poskytují ve státní správě prostor, jako paní Jana Nagyová, nebo bývalý starosta Prahy Pavel Bém, v naději, že jim tito lidé nabídnou výhody, kterými oplývají. Tyto výhody získali právě díky silnému propojení na významné lidi ve státní správě. To je třeba přerušit nejdříve. A to se děje právě v tuto chvíli.

Nakonec říká pan ministr Schwarzenberg, že se jedná o fungování právního státu. Přesněji: Nejde ale o to, jestli mi budou lidé nadávat, ale o fungování právního státu. A pokud jde o právní stát a poslaneckou korupci, poslechněme si hlas nad jiné povolaný, paní Elišku Wagnerovou. Jak uvedla bývalá ústavní soudkyně a současná senátorka Eliška Wagnerová pro kanál ČT24, nepochybně k odměnám v tomto duchu docházelo i v minulosti, nepamatuje si však případ, kdy k něčemu podobnému došlo v souvislosti se zkreslováním vůle parlamentu potažmo jednotlivých poslanců.

„Oni prostě nechtěli hlasovat pro určité návrhy zákonů, a tak s nimi bylo dojednáváno, aby odešli. Poslanec má právo hlasovat i proti vůli jeho strany. On tam není proto, aby chránil zájmy této strany, ale slibuje věrnost České republice a že svůj mandát bude vykonávat v zájmu všeho lidu a podle svého nejlepšího vědomí a svědomí“, zdůraznila Eliška Wagnerová.

Podle jejích slov směřuje povinnost poslance pouze k povinnosti vyplývající z jeho slibu. Není vázán žádným příkazem, říká doslova Ústava a ta má normativní povahu, zdůraznila bývalá ústavní soudkyně. Ministerský předseda Petr Nečas při vystoupení před poslanci označil kauzu vyvolanou rozsáhlou razií Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) za mediálně-politickou bramboračku. Když pak hovořil o okolnostech odchodu tří exposlanců ODS z dolní komory a to, že získali nové funkce, mluvil o „vyvažujícím politickém dealu“, který je běžnou součástí politiky. „Tato politická praxe by neměla být kriminalizována“, domnívá se Nečas s tím, že v opačném případě by šlo o konec dosavadní stranické politiky. Jenže pan ministr Schwarzenberg říká: „… zatím je to podle mého slabý čaj.“

Podle mého soudu je to až příliš silný „čaj“ o tom by snad nemusel právě Karla Schwarzenberga nikdo přesvědčovat. Pokusíme se tedy na závěr připomenout ještě jednu závažnou skutečnost, která svědčí o tom, že pan premiér nese jistou a nepochybnou odpovědnost, které se nemůže odříct a které ho také nemůže nikdo zbavit.

Česká televize si pozvala generála Jiřího Šedivého, bývalého náčelníka Generálního štábu Armády ČR, aby se dozvěděla od kvalifikované osoby, kdo je zodpovědný za zneužití Vojenského zpravodajství. Pan generál Šedivý řekl, že se do čela Vojenského zpravodajství dostali příliš mladí vojáci, kteří nemají pro danou funkci potřebné zkušenosti. A jak je to možné? Neexistuje zde kariérní řád. A kdo je za to zodpovědný? Ten, kdo je v této zemi zodpovědný za výzvědné služby, pan premiér.

To je přibližně obsah odpovědí generála Jiřího Šedivého. Jestliže je tomu tak, je zcela jasné, proč velitelé Vojenského zpravodajství poslouchali paní Janu Nagyovou. Ona totiž mohla jednoduše zařídit, aby o svou funkci přišli. Tím spíše, že všichni dobře věděli, jaký vliv má na premiéra Petra Nečase. Nevnímali tedy ani žádný rozdíl mezi její vůlí a jeho vůlí a to má být ten „slabý čaj“? Podle mne by takový „čaj“ porazil i vola, pane ministře Schwarzenbergu.

Komentáře

Aktuálně.cz má zájem poskytovat prostor jen pro korektní a slušně vedenou debatu. Tím, že zde publikujete svůj příspěvek, se zároveň zavazujete dodržovat Kodex diskutujících. Pokud Váš text obsahuje hrubé urážky, vulgarismy, spamy, hanlivá komolení jmen, vzbuzuje podezření z porušení zákona, je celý napsán velkými písmeny či jinak odporuje zdejším pravidlům, vystavujete se riziku, že jej editor smaže.
Přejeme Vám zajímavou a inspirativní výměnu názorů.
Libor Stejskal, editor blogů (blogy@aktualne.cz)

ŠAKAL napsal(a):

On se už vzbudil ??? Že mu Kalousek včera nešlehnul injekci kofeinu ... aby toho zasedání PS polovinu neprochrápal ....ale to by zas o to víc lítal na WC !
15. 06. 2013 | 15:22

Gerd napsal(a):

Karel Schwarzenberg se už dostatečně předvedl vyšetřováním kauzy Čunek. Napřed silácké řeči, vlastní audit, a pak nevýrazné zametení kauzy pod koberec. Totéž ve všech dalších případech. Poslední prezidentské volby, řeči o tom, jak po prohře odejde z politiky, aby v ní i nadále zůstal. Napřed silácké řeči a pak vyměkne. Stejně i nyní. Jde mu jen o koryto a zrušení Benešových dekretů. Ve funkci se bude držet až do své smrti. Výkon evidentně žádný podávat nemusí, postačí mu rotomilé žvatlání, prázdné fráze hospodského strejce z hospody 4. cenové skupiny, a ucitvé pospávání kdykoliv se něco děje. A když náhodou něco naživo prohlásí nevhodného, klaka věrných vše překroutí a věrní novináři vše mediálně upraví.
Pokud jsou nějaké záznamy o Karlovi nevhodné, potichu je odstraní nebo upraví. Dva příklady za mnohé. První, informace o manželce a nacistické minulosti jejích předků. Druhý, z internetu úplně zmizel článek J. Marka Výstřely v soutěskách popisující, jak sudetší Němci aktivně bojovali s Finanční stráží ještě před Mnichovem 1938. Oboje se nehodí do dlouhodobého programu zrušení Benešových dekretů.
To jen na okraj, jak je s námi bezohledně manipulováno. Situace je ještě horší než za dob komunistů, Rudého práva a Československé televize, i když jejich návrat si nepřeju ani v nejhorším snu.
15. 06. 2013 | 15:25

rejpal napsal(a):

Ano, souhlasím ve všech bodech. Ale přece jen - všechno to, co teď je vytýkáno Karlu Schwarzenbergovi, už tady bylo. V jeho vlastních výrocích v průběhu let. Ty výroky sice měly často vtipnou formu, ale jejich obsah byl děsný. Děsný zejména proto, že je neřekl člověk s nulovým vlivem, ale jedna z nejklíčovějších postav v zemi. Od takové bych čekal, že když s něčím vnitřně nesouhlasí, bude jeho hlas slyšet a jasně vzkáže provinilým, že tady už končí sranda. Ne, že sdělí, že spí, protože ty blbosti nechce poslouchat nebo že i zloději mají mít zastoupení v parlamentu. Byl to on, kdo získal snad polovinu voličů TOP 09, byl to on a jeho strana, bez níž by ODS nemohla dělat, co dělá, byl to on, kdo osobně schvaloval ministra Drábka do funkce a nikdy proti jeho počínání neřekl ani větu, ačkoli jinde se vyjádřil, jak mu leží na srdci slabí a bezmocní. A byla to TOP 09, kterou volila spousta voličů (zejména v Praze), protože byla znechucena praktiky místních politiků (a ČSSD je tady taky dost nevolitelná). Na námitky ke Kalouskovi většina reagovala "kníže ho umravní". Opak je pravdou. A nikdy jsem od něj neslyšel žádný komentář k osobě svého místopředsedy.
To, co předvádí teď, je naprosto konsekventní tomu, co předváděl pár let předtím.
Pan Schwarzenberg chtěl být ministrem zahraničí. Bez zapojení do politiky, potažmo do vlády, to není možné. Využil každou příležitost, aby svého cíle dosáhl, a zavřel oči před vším, co stálo v cestě. Možná je dobrým ministrem (to si netroufám posuzovat, o jeho práci vím málo), ale kam až smí člověk zajít i v zájmu dobré věci? Pan Schwarzenberg zašel hodně daleko, a nebylo to včera.
15. 06. 2013 | 15:28

mb napsal(a):

Kdyby se ukázalo, že k tomu dal pokyn, tak ano. Pokud to udělala samostatně, tak bych řekl ne.

Pan premiér si přece svou nejbližší spolupracovnici paní Janu Nagyovou přivedl na Úřad vlády a je tedy za její činnost odpovědný. To je přece v demokratickém světě, kde Karel Schwarzenberg tak dlouho žil standardní postup politického jednání. Právě tak postupoval kancléř Willy Brandt, když jeho důvěry zneužil jeho nejbližší spolupracovník. A také o jeho protizákonné činnosti nevěděl.

SCHWARZENBERG JE TROSKA KTERÁ JE RÁDA ŽE SE MŮŽE PROSPAT V POSLANECKÉ SNĚMOVNĚ ...

může nám ho být líto ... můžeme se ho snažit omluvit ale to je tak všechno ... žádnou pověst nemá a proto není, co by mohl ztratit ...

kalousek si jej vodí na provázku jako marionetu ...

více slov není zapotřebí ...

Schwarzenberg je ze stejného politického těsta jako Kalousek, jako Nečas nebo jako Saša Vondra ...

ten čaj by sice porazil i vola nicméně Schwarzenberga neporazí ani nerozhází ... ted si ustele ve sněmovně, hodí si šlofíka, dvacet ...
15. 06. 2013 | 15:30

zle matičko zle, komsomolci zde napsal(a):

soudružsce wagnerove zřejmě tuk ucpavá cevy v mozku a tak má špatnou paměť. ke zkreslování vule poslanců docházelo poměrně často, nejkřiklavější je například odtajnění volby presidenta, kdy byla vule poslancu "pozitivně" motivována sexypupkovýma výhružkama a nebo obálkama s náboji.
15. 06. 2013 | 15:32

Šims. napsal(a):

Kníže proslul již dávno rychlými sledy názorů - zkrátka korouhvička. U mne skončil svým postojem v Čunkiádě - pozval si Pinkrtony a pak vše zametli. Nevím proč se všichni jeho příznivci lomí v pase, když jej vidí. Já bych spíše o jeho zadek zlámala hůl, snad by se probudil.
15. 06. 2013 | 15:32

:-))) napsal(a):

:Jak může zrovna Karel Schwarzenberg odpovědět na otázku, zdali by měl pan premiér odejít: Kdyby se ukázalo, že k tomu dal pokyn, tak ano. Pokud to udělala samostatně, tak bych řekl ne." víte proč pane Žáku?? Protože jste si "šlechtice" příliš zidealizoval.
15. 06. 2013 | 15:33

veverka napsal(a):

Knížeti jde jen a pouze o zrušení Benešových dekretů,aby se mohl dostat i k majetku hlubocké větve svých zlodějských předků.

A k tomu potřebuje získat moc a většinu v parlamentu,která mu půjde na ruku.To je jediný důvod,proč se ten senila stále jako klíště drží v české politice.

Všechno ostatních jsou kecy a pindy naivních troubů jako je Menzl,Svěrák a podobní tydýti.

Schwarzenberg žádnou morálku nemá,je to jen stejný vypočítavý haj.....jako ti s kterými se spřáhnul(Kalousek,Drábek a spol.).
15. 06. 2013 | 15:36

Soud poslal do vazby Janu Nagyovou napsal(a):

Jakou může mít pověst chrápající loutka?
15. 06. 2013 | 15:38

Gerd napsal(a):

Už dávno jsem si všiml, že Karla Schwarzenberga podporují jen lidé o něco intelegintnější než průměr populace. Ti průměrně a méně inteligentní ví, že nikdy nemůže prosazovat jejich zájmy, ale vždy bude proti. Ti nejvíce inteligentní zase maškarádu Karla Schwarzenberga a ubohost této postavy rychle prohlédli. A většina Karlových voličů je jen trochu více inteligetní než průměr. Dost intleigentních nato, aby Karel zastával jejich zájmy, málo inteligentních nato, aby tu šalbu dokázali prohlédnout.
Miloš Zeman byl v prezidentské volbě menší zlo, ale to neznamená, že by byl tak skvělým kandidátem.
15. 06. 2013 | 15:42

rejpal napsal(a):

Gerd
ono je to těžké. Když člověk kouká na tu plejádu nesympatických, podivných a ještě ke všemu nudných tváří, snaží se najít nějaký záchytný bod. A rád si do něj promítne nějakou svou představu.
15. 06. 2013 | 15:56

pamětník napsal(a):

Gerd:
"Karel Schwarzenberg se už dostatečně předvedl vyšetřováním kauzy Čunek. Napřed silácké řeči, vlastní audit, a pak nevýrazné zametení kauzy pod koberec"
Aktivita pana zu Schwarzenberg v kauze Čunek byla jedna z mála jeho pozitivních aktivit. Asi se k Vám ještě nedostal rozsudek Nejvyššího soudu zprošťující Jiřího Čunka obvinění z korupce s odůvodněním, že hlavní svědkyně prokazatelně nemluvila pravdu a údajný skutek se nemohl stát tak, jak vypověděla.
Čunkiáda na množství lidí zanechala nesmazatelné stopy lží.
15. 06. 2013 | 15:59

Marian napsal(a):

Gerd- podle mého názoru šlo daleko spíše o zkoušku vlivu médií.Mylím,že vaše úvahy o inteligenční úrovni voličů jsou sice zajímavé,ale nejspíš mylné. Pro mne je šokující,že se téměř 5O% voličů podařilo vnutit kandidáta,který ZCELA EVIDENTNĚ není ze zdravotních důvodů schopen vykonávat prezidentskou funkci.Nemá na to fyzicky ani duševně,což jasně prokázal v průběhu svého vlastního volebního aktu.

Navzdory tomu všemu nás mediálně vymyté mozky častují tvrzením,že "nevolbou" Karla jsme se dopustili osudové chyby.Bylo by to až nekonečně směšné,kdyby to nebylo ve skutečnosti děsivé.
15. 06. 2013 | 15:59

pamětník napsal(a):

Karl IV.:
Nikdo zde o sudetoněmectví necekl ani jedním slovíčkem. Kromě vás, politruci. :)
15. 06. 2013 | 16:03

ari napsal(a):

Ano, vinu za současný stav státu nenese jen Nečas.
Schwarzenberg s Kalouskem se provinili ještě víc.
A nejhorší je vina těch, kteří ODS a TOP volili. Především kvůli této spodině, voličům TOP a ODS, se naše země nachází téměř dva roky v hospodářské krizi, především kvůli voličům TOP a ODS se stát nachází ve stavu totálního morálního rozvratu.
(A vymlouvat se, že "to tehdy netušili", nemají právo. Tak blbí tehdy být nemohli. Spíš jsou to totálně manipulovatelní bezmozci a pak lidé, kteří si sami přikrádají, a jejich rodiny.)
15. 06. 2013 | 16:09

rejpal napsal(a):

Ony ty příčiny obliby asi nebudou stejné. Mám dost známých, kteří volili topku kvůli předsedovi, řada z nich volila stejně už v 1. kole prezidentnsé volby. Drtivá většina z nich je vůči této vládě přinejmenším obezřetná, když už ne naprosto odmítavá. Přesto si jeho osobu vytkli před závorku a tuhle souvislost vůbec neřešili. V různé míře tady hraje roli havlovská nostalgie, šlechtický původ /není důležité, zda jde o aristokrata skutečného nebo ne, důležoté je, že má image aristokrata - a to máme rádi stejně jako tituly/, jeho nesporný šarm, kterým se dost vymyká větší části svého okolí. Ti lidé prostě odmítli vidět souvislosti, protože nezapadaly do konstrukce "jediného" spravedlivého, jakéhosi rytíře, který to tu změní k lepšímu. Image je velmi důležitá věc, má větší váhu než realita. A když ji ještě podpoří celebrity (a že jich bylo), funguje to.
Vždyť něco podobného fungovalo v ODS před minulými volbami. Strana se zbavila Topolánka a statisíce lidí v nástupu Nečase viděly záruku obratu, který si přáli. Že Nečas je výsledkem politckého dealu mezi muži v pozadí, vidět nechtěli. A nevarovalo je ani, že pan Čistý je starousedlíkem, který ve stranických funkcích působí od samého začátku bez nejmenších problémů.
A co Radek John? To samé v bleděmodrém. Už jeho osoba mohla voliče před volbou VV varovat. Člověk, předseda strany, který nezná ani její vlastmí program a fantazíruje o věcech, o kterých nemá ani páru. Pak zase přišel Babiš, záhadný zbohatlík, který přišel se změnou, veden bůhvíjakými pohnutkami.
Žádný spasitel nepřijde. Buď udržíme své politiky na uzdě nebo máme smůlu. Bez aktivního zájmu o věci veřejné a bez výrazné změny v práci médií (a to je problém), to nepůjde. Je to na desítky let a výsledek nejistý. Přesto bychom se na to neměli vykašlat. Aspoň ne ti, co mají děti.
15. 06. 2013 | 16:19

daniel napsal(a):

Řekl bych, že spící stařec nic neriskuje, proto že dobrou pověst již dávno ztratil v případě kolem Čunka. Snad jen vymyté hlavy studentíků se nechají ještě zblbnout, když si kokta nechá dát do nosu a obou víček pírsing a nechá si nastříkat na hlavu světle zelený přeliv.
15. 06. 2013 | 16:30

Kontrolní otázka napsal(a):

Nějak jsem nepochopil o jakou pověst se jedná? Mluvit o pověsti K. Schwarzenberga je jako mluvit o Járovi Cimrmanovi, kterého nikdo jaktěživ neviděl.
15. 06. 2013 | 16:34

jasný nepřítel ústavního pořádku, ne? napsal(a):

Je zvláštní, jak odborným politologům zdánlivě nedochází to, co každý ví. Alespoň každý z 2,7 miliónu voličů, kteří učinili (často proti vlastnímu lepšímu přesvědčení) Miloše Zemana prezidentem.

Totiž, že pan Schwarzenberg po svých výrocích o libém smrádku a teplíčku, oprávněném korumpování státních úředníků a posílání prezidentů k soudu do Haagu (pokud už vynechám vyhladovění národa, aby se mohlo restituovat jeho šlechtickým kamarádkám) tu nemůže být vůbec ničím.
Nejde o žádnou jeho pověst nebo nepověst, která snad nemůže ani být hrůznější.

Ta osoba an sich je prostě neúnosná a měla by být v daném okamžiku v Ostravě. Už jen na základě vlastních výroků.
15. 06. 2013 | 16:37

včera rudý, modrý dnes, zloděj z ODS napsal(a):

Včera zase chrápal. To je asi ta noblesa.
15. 06. 2013 | 16:38

Číro na hrad napsal(a):

včera rudý, modrý dnes, zloděj z ODS

chrápal, dokonce i když plácal blbosti jeho šéf - hlavní finanční virotik země.
15. 06. 2013 | 16:41

Jakelin de Mailly napsal(a):

Nějak nám odtud mizí příspěvky.
15. 06. 2013 | 16:43

Míla napsal(a):

Karel IV - dám Vám bezplatnou radu.Minulý týden jsem s partou kamarádů navštívil Český ráj.Pochopiteln diskuze v pochodovém rytmu skončila u politiky.Došlo i na cinkání klíči a vzájemné konstatování,že jsme byli pěkní volové.V této diskusi jsme došli do oblasti ozvěny.Tak jsme si tam každý z nás zavolali-byl jsem vůl a představte si,ozvěna nám to potvrdila.Proč to píši,zkuste si tam zajet na výlet,zavolat a dáte mi za pravdu.Slovosled nechám na Vás,i když bych věděl jak by mohl vypadat.
15. 06. 2013 | 16:43

342 napsal(a):

Jeden člen Bilderbergu by sám ničemu moc nevadil, větší problém je, že národní politika je infiltrovaná celou touto léty budovanou nadnárodní strukturou zahrnující politiky, průmysl a média. Soukromá setkání Bilderbegu nejsou ilegální, ale Bilderberg narušuje klasickou myšlenku občanské demokracie, vzhledem k tomu, že jde o hierarchii budovanou shora, nikoliv vzniklou demokratickým procesem zdola z občanské společnosti.

Bilderberg 2013 - Myslí si, že nám vládnou (české titulky)
https://www.youtube.com/watch?&v=5YeyAaYp7Tw)
15. 06. 2013 | 16:49

Pavel13 napsal(a):

Proč se ten případ vlastně nazývá výhradním problémem ODS? Pokud vím, paní N. nebyla generální sekretářkou ODS, ale vlády koalice. Nejedná se o napojení kmotrů na ODS, ale na vládu. Peak a TOPáci dávají od aféry ruce pryč, ale ten problém je přeci i jejich. Nakonec tento článek je o K.S.. Neměl by místopředseda vlády mít kontrolu i odpovědnost za to, co se na úřadě vlády děje? On by neměl vyzývat premiéra k demisi, ale podat demisi společnš s ním.

P.S. Konečně jsem si u Zemanovců mohl šplhnout.
15. 06. 2013 | 16:54

veverka napsal(a):

Jakelin de Mailly

"Nějak nám odtud mizí příspěvky."

To je tady normální,tady je Bakalovo a Bakalův mopslík Stejskal maže hbitě to,co se jeho pánům nehodí. A čeští páni to nejsou. Ten smazaný příspěvek byl můj,mě tento mopslík maže často a vždycky mě tím udělá radost. Vím potom totiž že jsem zasáhl přímo do černého a proto jsem musel býti zcenzurován.
15. 06. 2013 | 16:57

mb napsal(a):

Nečas se za Nagyovou omluvil, takže je vlastně všechno v richtiku ... jedeme dál kočárem černým kolem bílých skal ... ted ještě pozatýkat ty, co tak teatrálně zatýkali pod příkrovem noci ...

njn, stane se ...
15. 06. 2013 | 17:08

Jakelin de Mailly napsal(a):

Veverka

Nebyl to jen Váš příspěvek, byla to celá řada.
Pochybuju, že to udělal Stejskal, má charakter na to, že to vždy oznámí.
Spíš nějaký zástupný užitečný horlivý idiot.
15. 06. 2013 | 17:14

Arpád Bierhanzl napsal(a):

mb,

ještě včera Tolja tvrdil, že Nagyová má jeho plnou důvěru. Pro mne má takové tvrzení stejné konotace jako Topolánkovo směrem k Dalíkovi - s tebou stojím a padám, |Marku.

Zdá se, že Tolja nemá vůbec žádné svědomí a hroší kůže zabírá většinu jeho bezpáteřního těla.

Tolja Čistý táhne ČR v oblasti demokracie dokonce až někam za Balkán a za Ural. Zavádí standardy, které se v Evropě vidí akotrát tak v Kosovu. Je vůbec Kosovo ještě Evropa?
15. 06. 2013 | 17:15

Jakelin de Mailly napsal(a):

Arpád Bierhanzl

Pouze geograficky.
15. 06. 2013 | 17:16

Hlavně abychom měli klid na tunelování napsal(a):

Tolja asi chce "odpovědně" dovládnout za každou cenu. Od vytčeného cíle jej neodradí ani osobní oběť milenky, kvůli které se rozvedl a opustil rodinu. Právě předvedl, že má stejný politický kachní žaludek jako Karolína P. a hlavní virotik se svým ochrápaným maskotem.
15. 06. 2013 | 17:19

Karl IV. napsal(a):

pamětník
Neumíte číst.
15. 06. 2013 | 17:19

Karl IV. napsal(a):

pametník
Pardon, asi není co....porucha servru? Nebo národovolci řádí?
15. 06. 2013 | 17:21

Jakelin de Mailly napsal(a):

Obertroll IV

Vy neumíte číst ani psát ani myslet.
15. 06. 2013 | 17:21

pamětník napsal(a):

Karl IV.:
" Češi si svůj stát založili jen díky plánům velmocí"
Lež.
Český stát trvá přes tisíc let, v 1918 byla obnovena jeho samostatnost.
15. 06. 2013 | 17:23

Jakelin de Mailly napsal(a):

pamětník

Všichni vidíme, že to s ním nemá cenu. Vždyť ten člověk nezvládá ani českou gramatiku.
15. 06. 2013 | 17:24

Kvůli myšlence se oplatí žít napsal(a):

Petr Nečas vysílá silné signály. K premiérskému korytu za každou cenu. Namísto aby spáchal standardní a očekávanou politickou sepuku, pohřbí rodinu i s milenkou ale koryto nepustí, leda skrze svoji "čistou" mrtvolu.
15. 06. 2013 | 17:26

svatý Václave... napsal(a):

Maminko, představ si ona mne zneužila a podvedla. Ale já neodstoupím a neodstoupím. U mne už pracovat nebude. Řekni mně teda, co mám vlastně udělat?
15. 06. 2013 | 17:27

rejpal napsal(a):

svatý Václave...
To bude výprask, až ji pustí domů
15. 06. 2013 | 17:28

pamětník napsal(a):

Jakelin de Mailly:
To není jeden člověk, pod tímto a dalšími nicky (Yosif K., Josef K....) působí protičeská propagandistická skupina.
15. 06. 2013 | 17:31

pamětník napsal(a):

"Pochybuju, že to udělal Stejskal, má charakter na to, že to vždy oznámí." Ne vždy.
15. 06. 2013 | 17:33

Jakelin de Mailly napsal(a):

pamětník

co se Obertroll týče

Je to možné. Mě spíš fascinují ty nehorázné bláboly, naprostá neschopnost kloudné komunikace /byť ve sporu/ a v neposlední řadě Sarumanovy jasnovidecké pohledy skrze magické oko na naše genealogie pomalu až do neolitu.

co se Stejskal týče

Zatím, co registruju, vždy oznámil.
15. 06. 2013 | 17:43

vico napsal(a):

Nejprve příznivci knížete a potom/výsměšně/ jeho odpůrci mu dali označení - dobroty barel -.

Znovu však se můžeme, spolu s autorem, přesvědčit, že kníže je především - šálek velmi slabého čaje -.

Jeho komentáře jsou opravdu až úděsné. Je to navoněná onuce na Kalouskově mokvající noze. Jediným úkolem onuce je tlumit pach nohy. A tohohle si vybrala pražská kavárna :-)

Pokud jde o Čistého, lze jen dodat, že sice je čistý, ale jen v rámci zločinecké subkultury, ve které patřil k tzv. kravaťákům, kdežto lupary a baseballové hole třímali v rukou jiní. Kravaťák Čistej je totiž typický konformista splývající v daném prostředí. To je jeho evoluční strategie.

Za totáče byl svazáckým nástěnkářem, proti živému komunismu "bojoval" modrou svazáckou košilí s vyhrnutými rukávy /vyhrnem si rukávy, když se kola zastaví/, ve chvíli, kdy komunismus odřezán od ruských tanků se změnil v prázdnou schránku vytunelovaného eseróčka, se najednou stal udržovatelem vyčpělých rituálů a ochráncem zásvětních chrámů /ÚSTR/.

Jeho údiv, že manýry, které jsou velmi striktně popsány ve zvláštní části trestního zákoníku, přece nemohou být kriminalizovány snad byl opravdový. I pokerový lhář občas mluví pravdu. Prapodivný polosvět naší mafiánské politicko-hospodářské elity samozřejmě má svá pravidla a ty, diví se prasácky upocený premiér, přece dodržel. Vždyť je přece ...čistý.

Není to tak dávno, kdy na předvolebních plakátek se skvěl s vyhrnutými rukávy v kontrastu se zplozencem pekla /jak ho vytvořili klucíí z MFDnes/s bradavicí nalitou málem k prasknutí.

Teď ten samý muž s "vyhrnutými rukávy" snad jen už čeká, kdy mu někdo navleče bílou pásku obžalovaného na rukáv/nevyhrnutý/.
15. 06. 2013 | 17:45

to everybody napsal(a):

Kolik názorů se zde sešlo na adresu zcela průměrného Čecho-Rakušana (s trvalým bydlištěm ve Švýcarsku), zcela notorického spáče a totálního snoba "reprezentujícího" (spánkem, drmolivou čecho-němčinou?)naši zemi ...
Gerde, názor na Karla nemá s inteligencí nic společného, jen někteří to o něm říkají nahlas.
Ti, kteří po něm něco potřebují, mu budou dál lichotit...
Ale to bylo i za Husáka, za Chňoupka ...
15. 06. 2013 | 17:49

Medikolog napsal(a):

Šims 15.32,

mluvíte mi ze srdce. Jste andílek.

Veverka 15.36,

máte pravdu, ale v jednom se mýlíte. TA pragmatická amorálnost je vlastností VELMOŽŮ. Proto je panovníci povyšovali, že za ně udělali každou špínu. Jejich jedinou povinnností byla VĚRNOST lenímu pánovi.

KNÍŽE, VAŠÍ CTÍ JE VĚRNOST! HERZOG, DEINE EHRE HEISST TREUE! Posselt a spol mu jistě dosvědčí, že Schwarzenberg věrný je. Jim.
15. 06. 2013 | 18:01

Jakelin de Mailly napsal(a):

medikolog

Ihre Ehre

To heslo sedí spíš na předky paní hraběnky, co se už opět přestala učit česky.
15. 06. 2013 | 18:07

veverka napsal(a):

Jakelin de Mailly

"Nebyl to jen Váš příspěvek, byla to celá řada.
Pochybuju, že to udělal Stejskal, má charakter na to, že to vždy oznámí.
Spíš nějaký zástupný užitečný horlivý idiot."

To je vcelku jedno který z Bakalových užitečných horlivých idiotů to byl,jestli Stejskal nebo jiný užitečný horlivý idiot. Podstata je stejná.
15. 06. 2013 | 18:08

Jakelin de Mailly napsal(a):

veverka

Jistě. Já jen, že Stejskal by takové prkotiny nemazal.
Jdu do lesa, mám chuť na řízky z růžovek. Nějak mi to přijde rozumnější řešení.
Mějte se :-)
15. 06. 2013 | 18:11

Milan napsal(a):

On má Chrápenberg nějakou pověst ? Jedině věčně ospalého senilního poslance....
15. 06. 2013 | 18:13

mb napsal(a):

to Arpád Bierhanzl

víte jak to probíhá v německu ... kdy ma ministr plnou duveru merkelove :-))
15. 06. 2013 | 18:16

Petr. napsal(a):

18=20-2
15. 06. 2013 | 18:22

JAHA napsal(a):

Ad: pametnik
Čunkiáda na množství lidí zanechala nesmazatelné stopy lží.

Nezhodneme sa takmer v nicom. Som preto poteseny, ze (ako vyplyva i z Vasich vyjadreni inde), aspon v nazore na "kauzu Cunek" sa zhodneme takmer uplne:-).
15. 06. 2013 | 18:27

Medikolog napsal(a):

JdM 18.07, díky.

Já mu tam chtěl stylově nechat originální formulaci z německé dýky;-).
15. 06. 2013 | 18:29

Komedie pokračuje napsal(a):

"Odpovědní" (Peake, Kalousek, Schwarzenberg a spol. s r.o.) budou mít víkendový slet. Budou řešit jak dále v "odpovědné, nezbytné, antikorupční, antidinosauří" práci.
15. 06. 2013 | 18:30

Gru napsal(a):

Medikolog

"KNÍŽE, VAŠÍ CTÍ JE VĚRNOST! HERZOG, DEINE EHRE HEISST TREUE!"

Bylo by to hezké, kdyby to nebylo chybné.
"Kníže" se německy neřekne "Herzog", ale "Fürst"...
15. 06. 2013 | 18:31

zemedelec napsal(a):

Pane Žák.
Během dvou dnu změnit názor na Swarzenberga,tak to je na mrtvici.
Sice nejste sám,komu to dochází,že naletěli na propagandu,ale to si cením,přiznat omyl.Jste člověk,jak se říká světa znalý,tak už budete střízlivě posuzovat,nějaké hurá akce.
15. 06. 2013 | 18:33

Historik napsal(a):

Hlas povolaný a Wagnerová? Nebuďte směšný pane Žáku. Tadle ultraleivicová kecalka je bílým koněm ČSSD u Zelených a svoje názory upravuje tak aby odpovídali nikoliv pravdě, ale jejím směšným utralevicomi názory.

Swarzenberg jedná správně a nenechává se zvyklad podivnou mediální masáží o korupci, kde chybí podstatná část informací. A lidi jako Wagnerová budou bojovat za to aby se dostali takový demagogové a marxisti k moci
15. 06. 2013 | 18:39

buldatra napsal(a):

Ale, ale
Kopat do spícího lenochoda je téměř stejně nepěkné, jako kopat do mrtvoly.

Vždyť von ten dobroty barel jen v potu tváře dělá, co umí, aby se na té své haluzi udržel.
Páč haluz je hodně vysoko a kdyby z té hrušky spadl moc rychle, mohlo by to dopadnout špatně.
Nehledě na to, co to dalo práce, intrik a tak, se až tam nahoru vysoukat.

Ale, na druhou stranu, když se na haluzi své udrží, bude posílen. Vono, shodit lenochoda ze stromu, to je fuška, což potvrdí kdejaký obyvatel deštného lesíku. Možná, že lenochod ve finále pomůže shodit tam toho, co čelí nečasu a realizacím až ve špičce hrušky, čímž se uvolní zajímavé flek, kterej by stál za tu šplhací lenochodí námahu. Vono dát si až tam nahóře šlofíka by bylo skoro stejně povznášející, jako spát na eifelovce.
15. 06. 2013 | 18:55

Politický vizážista napsal(a):

buldatra,

a pak že to nejde - prochrápat se až na vrchol. Stačí fundovaní a erudovaní mediální stylisté a všechno jde.
15. 06. 2013 | 19:01

Karel napsal(a):

Když toho tajtrdlíka vidím spát v parlamentu, dokonce při projevu jeho nejvyššího nadřízeného a řídící Kalouska, tak nechápu, jak ještě může tenhle dědula jezdit po světě a škodit naší republice.
15. 06. 2013 | 19:03

Petr BIlina napsal(a):

Proč stále velká část našeho národa nechce vidět absolutní neschopnost a zcela evidentní degenerovanost pána, který se dostal do naprosto, svým schopnostem neadekvátní politické pozice a dokonce kandidoval na prezidenta ? Opravdu jsou ti všichni spokojeni s jeho dosavadní činností, držící a prohlubující ekonomický úpadek České republiky?
15. 06. 2013 | 19:03

rejpal napsal(a):

Historik
udělejte si v historii pořádek. Jediná strana, ve které Eliška Wagnerová byla, byla ODA, a to rozhodně spojenec ČSSD nebyl.
15. 06. 2013 | 19:06

Karl IV. napsal(a):

Hněv lidu se obrací k Schwarzenbergovi? A co Topolánek, Dalík, Drábek a Kalousek a desítky a stovky jmen, které symbolizují jistě hlubší pokleslost, ke které však Schwarzenberg dospěl také.
Lid se hněvá o to více, že se může hněvat jen na sebe. Z reakcí je zřejmé, že všichni ti představitelé normalizace mu vlastně po léta vyhovovali: šlo krást cihly, pivo, malta, sm,ěˇmnovat s pokupční armádou osvoboditelkou. O to , jak to tak bývá, je hněv lidu hlubší. Normalizovaný lid byl zvyklý normalizovaně kafrat, nic jiného teď ani nedělá. Sjednotil se, přišel s vizí pro zemi? Nikoliv: kafrá, kafrá a kafrá než padne opilý po dvou zelených a deseti pivech.
Využil lid dvacet let k tomu, aby se vzdělával. Ne. Raději spoléhá na úpadek sousedů. Ovšem sousedé neupadají . Lid má opět důvod kafrat.
Nicméně, paměť je krátká: mnoho jmen je zapomenuto, dnes je to kníže, zítra někdo jiný. Bláhovost nevědomosti a lenivosti.
Vynádavejte se Schwarzenbergovi, vykřičte z plna plic svou nenávist a hned si zítra dejte opět ty cihly a ta pivka. Nadávat nic nestojí.
A tak se vkrádá otázka, neměly by být věznice plné lidu, který si neumí řídit své věci a demokracii má za , řečeno s Jungem, Boží kálení?
15. 06. 2013 | 19:31

Občan napsal(a):

Tak ono se teď spaní v pracovní době říká "zaneprázdněnost"?
To je dooost dobrý, hned to pošlu dál :o)))

Ministr financí permanentně zavirovaný a ministr zahraničí zase permanentně zaneprázdněný. To tedy máme vládu...
15. 06. 2013 | 19:46

Laco Grőssling napsal(a):

Nechci být poslem zlých zpráv, ale teď jsem si poslechl briefing topinek a podle drzé arogance Švarcfajfky usuzují, že zítra chystají na koaličním jednání prosadit, aby

- Nečas odstoupil a tím vláda padla,

- Novým předsedou vlády byl jmenován Švarcfajfka !!!!

Tak teď by měli všichni hodně zpozornět !!!
15. 06. 2013 | 20:06

Zdenda napsal(a):

Objektivním a soudným lidem je dávno jasné, co je Schwarzenberg zač. Některým dalším to teprve dojde a některým nikdy. Někteří to prostě vědět nechtějí, protože nechtějí přiznat svou vlastní blbost.
15. 06. 2013 | 20:11

zemedelec napsal(a):

Pro Karlíčka |V.
Jestli jsme udělali chybu,zvolením těchto osob,aby nás vedli a jak se ukazuje,do vězení,tak nemám strach,až pozavírají ty ze předu,tak vítám a než dojde na mne řada,tak bude amnestie.
15. 06. 2013 | 20:14

rejpal napsal(a):

Laco Grőssling
A není to jedno? Pro mě může na ten rok klidně být premiérkou sama Nagyová, když už nemůže pokračovat jako úřednice. A vláda ať zasedá ve vazební věznici. Aspoň to pak někteří nebudou mít tak daleko. Beztak už nemohou nic pokazit.
15. 06. 2013 | 20:16

Laco Grőssling napsal(a):

rejpal,

právě že ještě největší dealy nestihli, Temelín a stíhačky. Nemohou to vzdát, v luftě je 350 miliard. Ještě to může mít variantu, že donutí ODS, aby premiérem byl Kalousek.

Captcha mi říká "together rda tasc"
15. 06. 2013 | 20:30

Pepa Řepa napsal(a):

Mudrcové, zapřemejšlejte, kdopak asi jmenuje nového premiera, když to Nečas položí.
A ti bystřejší mohou zapřemejšlet zda-li má barel dobrot šanci bát jmenován.
15. 06. 2013 | 20:33

ld napsal(a):

vico,

já tě nepoznávám :-). Tolik kritiky pro toho, koho jsi upřednostňoval, volil ?
Bacha na Šaurovou, aby tě neklovla do číra...:-). Soukmenovci nezapomínají.
15. 06. 2013 | 20:35

rejpal napsal(a):

Laco Grőssling
To je sice pravda, ale když my nevyjdeme na náměstí (a nevyjdeme), tak si ten deal prosadí, ať bude sedět v křesle premiéra Pavel nebo Šavel. To už nám předvedli několikrát. Žádná kosmetická úprava mašinérii nezastaví.
15. 06. 2013 | 20:45

Karl IV. napsal(a):

zemědělec.
Pak se nedivěj, ale důvod postěžovat si budou mít, jen ať neberou funkce. Ale Vy jste na tom asi tak, že ani to nehrozí.
15. 06. 2013 | 20:46

Silvie napsal(a):

Karl
Tak si to tak neberte, holt jste vsadili s Reslem a Šauerovou na chromou hemelku.
Akorát že to většina nás "plebejců a buranů" viděla už dávno, leč intelektuální "elity" s kultůrní frontou mají delší vedení.

Kárl je prostě normální český politik se vším co k tomu patří - tedy i pokřiveným charakterem.
A ještě k tomu je v jeho případě senilní demence na postupu, skončí jako Hapka a netrefí ani do parlamentní kantýny. Budou ho vodit jako medvěda. Zatím mu musí jenom našeptávat ze dvou stran co má říkat novinářům.

S tím slabým čajem mě tedy uzemnil.

Docela ráda bych věděla, co je podle Kárla šlechetného čaj silný.
A taky by mě hodně zajímalo, co tomu říká mediální úderka z Aktuálně?
Že by ten barel nebyl až tak plný dobrot?!
15. 06. 2013 | 21:00

Laco Grőssling napsal(a):

Pepo Ř,

prezident jmenuje toho, kdo bude mít 101. Nic jiného mu nezbude.
15. 06. 2013 | 21:06

Silvie napsal(a):

Historik
Vy jste mi ale vtipálek.

Kárl se fakt nedá ničím zviklat - ten chrní a chrní, i kdyby trakaře padaly.

Jak vám do té vpravdě "praviové" řeže prohnilých s prohnilými vklouzli marxisti, je mi záhadou.
Nejspíš máte dost bujnou fantazii.

Vaše neochvějná důvěra a glorifikace Kárla je směšná.
Obdivujete senila, jenž neví, která bije a padá z něho jeden nesmysl za druhým.
15. 06. 2013 | 21:24

FetaBrie napsal(a):

Je to šok, co je v naší zemi možné a vláda bude dál pokračovat ve svých špinavostech jako jeden muž. Velký tunel, který prošel politickými hrátkami tří poslanců a na kterém se podíleli všichni TOP, ODS, Lidem, Starostové a ti všichni se na tomto tunelu století podíleli a majetek, který dostane církev, je jistě už rozparcelován mezi všemi zúčastněnými a oni pořád drží basu a musí vládnout, aby jim to nikdo jiný nevyfoukl. My ostatní zase držíme hubu, vtipkujeme,že zavřeli pár parazitů, přitom bychom měli být společně na náměstích a v ulicích a dát najevo, že takovou garnituru vládců pošleme do patřičných mezí, jenže pro náš národ je příznačné, že se stále chováme jako stádo ovcí .
15. 06. 2013 | 21:27

Občan napsal(a):

Pepo Řepo,

meduňka nebo slabá třezalka dokáží divy. Když mu to budou dávat třikrát denně, bude spát jak novorozeně celý den a může premiérovat doalelujá. Kdo spí, ten nezlobí...
15. 06. 2013 | 21:30

Očištěný napsal(a):

Grémium TOP09 - podpoříme Péťu, ty nám, my tobě, je to politická výpomoc.
Co na tom, že přísali v parlamentu o čestnosti a věrnosti republice.
Dyk to říkám, po očištění je Péťa opět náš - TOP09 se Starosty
15. 06. 2013 | 21:34

Občan napsal(a):

Pane Žáku,

na TOHLE - http://www.ceskatelevize.cz/ct24/zive-vysilani/videozaznam-477960-brifink-top-09/ - se podívejte. Třeba konečně pochopíte, co je barel s čírem zač.
Ten tvor je totiž zralý na odebrání občanky a přidělení opatrovníka. Nebo si dovedete představit německého, francouzského, dánského či jiného CIVILIZOVANÉHO ministra zahraničí a prvního místopředsedu vlády vystupovat na kameru v tričku, v němž by soudný člověk váhal jít byť jen do hospody?
15. 06. 2013 | 21:56

rejpal napsal(a):

Očištěný
To má svou logiku. ODS se vlastním hlasováním rozhodla, že se prostřednictvím svého předsedy historicky znemožní. A TOPKa si prostě řekla - a proč ne. Nám to neublíží. Ať si to pan Nečas vychutná až do konce, když po tom tak touží, protože mít punc chudáka, který nechává šmírovat manželku prostřednictvím milenky, to je hodně potupná situace. Z toho, co bylo možné zachytit z cizích ohlasů, byla tahle story nejatraktivnější. Je to pikantní, je to fraška - rozhodně zajímavější než nějací kolibříci a trafiky pro pány, jejichž jména ani nedokáží vyslovit.
15. 06. 2013 | 21:58

pamětník napsal(a):

JAHA:
"Som preto poteseny, ze (ako vyplyva i z Vasich vyjadreni inde), aspon v nazore na "kauzu Cunek" sa zhodneme takmer uplne:-)."
Ano, ale ze zcela rozdílných důvodů: Vy se shodnete se mnou proto, že Jiří Čunek je praktikujícím křesťanem a funkcionářem KDU-ČSL, já se s Vámi shoduji proto, že J. Čunek žádný trestný čin nespáchal a stal se obětí podlé lživé politické kampaně.
Btw. iniciované Miroslavem Kalouskem.
15. 06. 2013 | 22:01

Joe Ratata napsal(a):

Já se ani tak nedivím skutečnosti,že knížepán Český národ nenávidí (však jeho rodu kdysi odebral obrovský majetek a on kvůli tomu v mládí musel žít poměrně velmi skromě,než se na něj usmálo štěstí a adoptoval se do bohatší větve rodu),ale nechápu tu spoustu lidí,kteří nevidí,že dělá vše pro poškození zájmů ČR a odškodnění majetkové újmy jeho rodu.
Mediální prostituti a kultůůůrní fronta z něj málem udělali prezidenta.To si přece jen asi nezasloužíme.Ona stačí ostudná Nečasova vláda,vládnoucí jen díky Klimbově pomstychtivosti.
15. 06. 2013 | 22:04

to ODS, to Václav Klaus napsal(a):

rejpale, geniální je, že každou vteřinou (nejen narůstá - v Mírově terminologii - jistý dluh jisté země) odcházejí
"voliči" ODS.
Těším se, že 21 let od prvního vítězství ODS (v r.1992) tato strana nepřekročí 5%ní hranici.
NIJAK TO NESOUVISÍ S (NE)BYTÍM VÁCLAVA KLAUSE V TÉTO STRANĚ.
V.K. se nechová a nechoval nijak jinak než všichni řadoví členové ODS.
Pokud by byl na místě Nečase teď on, čelil by tomu všemu on.
Je pravda, že by se mohl pokusit zesměšňovat novináře, být arogantní vůči všem a všemu, mít ke všemu neuvěřitelně kousavé poznámky. Škoda, že to Klausovi dvacet let všichni baštili ...
Skutečností je, že TAK SLABÝ politik, jako byl Míra Sládek, předpověděl "budoucnost" ODS i Václava Klause již v r.1992.
I tehdejší novináři to nechtěli slyšet!!!
15. 06. 2013 | 22:17

Karl IV. napsal(a):

Joe Ratata

Nevím nic o nenáviasti Schwarzenberga, ta je spíše ve Vás. Navíc Schwarzenberg přejal manýry Topolánka, Klause, Dalíka, Drábka, Béma, Kalouska, tedy normalizovaných Čechů vtzorného střihuzm, asi jako 90% obyvatelstva.... Ti jsou taky plní nenávvisti k českému národu?
Je to projev hniloby, pokud vlastní neschopnost svede kdokoliv na jiné.
Ale máte mnoho pobratimů§- pamětník and spol, to je parta alibistů až za hrob.
15. 06. 2013 | 22:18

Kraken napsal(a):

Nedělejme si iluzi o ODS, nicméně je jasné, že jde o akci TOP 09, která chce získat rozhodujíci vliv v penězovodech. Žádné straně tato kauza "Nagyová" neprospěla lépe.
Kdepak běhá Parkanová se svými letadly, či Kalousek se svými padáky?
15. 06. 2013 | 22:21

rejpal napsal(a):

to ODS, to Václav Klaus
Já bych tu aritmetiku až takhle neviděl, hádal bych spíš někde kolem deseti procent, ale i to je pro stranu, pro niž byl dvojnásobek propadem, průšvih.
Tahle situace je nová v jednom. Dříve byla ODS milována i nenáviděna, ale ještě nikdy nebyla směšná. Nejen díky Nečasovi, ale i díky chování lidí jako Bém a jeho mazánci, Němcová, a Benda, se do téhle role sama delegovala. Z politiků, o kterých si každý může myslet, co chce, se stali ratlíci, kteří se třesou strachem z příštích dnů. A vlastně jediným štěstí téhle strany je, že konkurenti i oponenti dělají, co mohou, aby ty volby nevyhráli.
Poznámka k V.K. - on by ten problém ustál. Přinejmenším v době o pár let zpátky. Je silnější osobnost a uměl svou vůli vnutit druhým.
15. 06. 2013 | 22:32

TEMPLÁŘ napsal(a):

Asi jsem hloupej, ale když jako politik udělám za jakoukoliv odměnu cokoliv co bych zadarmo neudělal, tak je to podle mne KORUPCE a v postavení politika, který je VOLEN občany a týká se to i politické strany(jakékoliv NEZAPOMĚŇME, že tito "lidé" řídí a ovládají majetky tohoto státu)Takže vzhledem k postavení těchto šmejdů se jedná o zločinné spolčení a jednání na úrovni VLASTIZRADY!!!!!Snaha o vylhání se ze situace tím, že tvrdí něco o tom, že je to běžné a "LEGITIMNÍ" svědčí pouze o tom, že se jedná o dlouhodobé páchání trestné činnosti na úkor STÁTU !!***************

stejné lumpárny se dopouštějí naši(a nejen naši) "vládci" TOLEROVÁNÍM a omlouváním tzv. LOBINGU. Lobista je ten, kdo slibuje politikům RŮZNÉ osobní VÝHODY oplátkou za to, že politik bude hlasovat podle přání LOBISTY. Jestli tohle není KORUPCE tak už nevím co si mám pod tímto slovem představit. SMUTNÉ je, že tato činnost je vládou a politiky této země tolerována! Když budu stejným postupem získávat výhody třeba na úřadě - tak budu zatčen vyšetřován a následně zavřen do kriminálu za KORUPCI !
15. 06. 2013 | 22:40

Joe Ratata napsal(a):

Úplatek formou vlivného postu,je úplatek jako každý jiný!
A úplatkáři ve státních funkcích nemají co pohledávat!
A knížepán je usvědčený úplatkář,Hovene IV.S tím nemá nenávist co dělat.
15. 06. 2013 | 22:57

JAHA napsal(a):

Ad: pametnik
Tak to sa, jemne povedane, totalne mylite. Mozete si precitat moje vtedajsie reakcie, ked som takmer osamoteny tvrdil, ze vsetko je vymyslena politicka kauza. A ze sa na mna pre tento moj postoj od Cechov nakydalo az az, to je tiez pravda. Mohli ste si pred napisanim toho Vasho prispevku aspon precitat co to z archivu, bol by ste videl, ako som reagoval. Bohuzial, ukazal ste sa ako nekorektny diskuter.

Takze, bohuzial musim napisat znova - do nereagovania.
15. 06. 2013 | 22:59

Kom napsal(a):

Karel se definitivně rozhodl vykoupat se s TOP09 v hnojišti ODS. V podstatě jde o společensky pozitivní rozhodnutí, protože po 11 měsících vládní paralýzy a nadutého bučení kmotrů TOP09 bude mít příští levicová vláda přesvědčivou většinu. Určitě ji dokáže využít produktivněji než pravice v tomto volebním období. Bylo by také nelogické až znepokojující, kdyby se bezohlední lháři, političtí korupčníci a kriminální psychopati z této koalice středoafrických kvalit náhle začali chovat jako slušní politikové v civilizované zemi nebo i na Slovensku či v Bulharsku a vyklidili koryta, to už by přestávalo všechno a občany by takové mimikry mohly zmást.
15. 06. 2013 | 23:05

mb napsal(a):

Kome nechci se vám do toho plést ... ale podcenujete faktor Bimbo Zeman ... když si Zeman postaví hlavu ( a podle extenzivního výkladu ústavu Nečase prostě odvolá ( motivy a argumenty k tomuto kroku jsou po ruce) ,,, tak může top nula devet hrát svou hru jak chce a stejně ji nedohraje ... myslim ... uvidíme ... nečas to podle me nemuze ustát ...

veškerá Nečasovo arogance mu bude drek (hovno se psát nesmí) platná ...

hezký večer ...
15. 06. 2013 | 23:15

Kom napsal(a):

mb
Hezký večer.
Myslím si, že Zemana podceňujete Vy. Přestože chyby dělá, dokáže je zkorigovat (viz případ Putna), proto bych mu nepodsouval schopnost tak kardinálního úletu. To by byla snad jediná cesta, jak vládní strany rehabilitovat a okamžitě přesunout pozornost jinam, podobně jako se to povedlo Paroubkovi při likvidaci Topolánkovy vlády.

Nečas to ovšem nemusí ustát, je možné, že odejde jako Gross, až na to, že dneska by kdysi 118 neměla sílu získat důvěru pro novou vládu, což věc komplikuje. Ale TOP09 už se v tom máchá s ODS a speciálně Karel ztrácí kredit každým vystoupením, jak se odhaluje brutální indolence této dosud vzývané morální autority.
15. 06. 2013 | 23:25

kočka šklíba napsal(a):

FetaBrie výše napsal, že je šok co je v naší zemi možné a jak se chová vláda. Pro mě to tedy rozhodně šok není. Kolik afér, kolik jasně korupčníéch kauz, a nejen korupčních, už ODS a TOP09 prošlo? Namátkou,a bude to tak max. 1%, kauza Macek, Čermák a ti bratři z SRN, aféra s nějakým už ani nevím jméno, byl to snad bývalý pracovník tajných služeb na W.,Lájos Bácz, kauza Morava, z novějších Drobil, Promopro. Kalouskovy aféry, : padáky, prodej migů za nefunkční (nebo podřadné, vrtulníky ), jeho rodinné mafiánské aféry, Barták, z novější doby Casa, IT systémy na MPSV, Skarty.
A vždy jsme tady psali, že tohle už nemůže projít. Prošlo, za masivního podlézání lokajů téměř celého mainstreamu včetně mopsla, který nás tady roky přesvědčuje, že musíme začít u sebe :D. Ne tak abychom na ten Václávák šli(pak by měl pravdu), ale tak, že my musíme zřejmě přestat krást, zneužívat funkcí atd. Ptz podle tohoto směšného, rádoby slušného, člověka je potřebný diskurz. Už jen to slovo je trapné, máme lepší, diskuze. Jenže s mafiány žádná diskuze není možná, naopak, přesně to co tu hlásá editor, se jim hodí. A mopsl to dobře ví. Doufám, že už i tak slušní lidé jako je tata a kanálník tohoto neskutečného pokrytce prohlédli.
Proč to píši, zapomíná se totiž právě na tyhle lokaje. To i oni umožnili to co tu sledujeme, a sice, že tahle mafie je tak bohorovná, že si myslí, že i tohle ustojí. Vždyt ty lokaje s křivými páteřemi měla roky ochočené a má dále. To oni umožňují mafiánům, aby se tu dělo co se děje. Do tepláků by neměli jít jen gauneři co kradou, korumpují, jsou korumpovaní a co jsou spjatí s kriminálním prostředím (tím samozřejmě nemám na mysli kapsáře, ale Janouška a spol.), ale i tito lokajové. Vím, bohužel, jejich amorální činnost není trestně postižitelná.
Jo už netrpělivě čekám jednak na Diága co napíše o barelovi, pak na Lipolda, totéž, i Hvíždala by se měl projevit. A Šauerová zatím mlčí, i u vlka a to jí vlk tak věří, njn pražská nobilita. Určo nám napíše, že barel dává večeře chudým, takže nějaké takové dealy jsou pod jeho rozlišovací schopnosti, ptz on je šlechetný šlechtic :D. Jako analytička zanalyzuje dobře, pro mafii ;).
15. 06. 2013 | 23:31

oh napsal(a):

pamětník: napsal jste
"Asi se k Vám ještě nedostal rozsudek Nejvyššího soudu zprošťující Jiřího Čunka obvinění z korupce s odůvodněním, že hlavní svědkyně prokazatelně nemluvila pravdu a údajný skutek se nemohl stát tak, jak vypověděla."
konec citátu.
Mohl byste to upřesnit?
Pokud si to pamatuji správně, trestní stíhání J.Č. s víceméně tímto odůvodněním zařízl jihlavský státní zástupce Arif Salichov a věc se tak před žádný trestní soud vůbec nedostala. A V databázi Nejvyššího soudu jsem k Čunkovi našel jen spis 4 Tz 69/2009, který žádnou takovou formulaci neobsahuje - týká se stížnosti J.Č. proti některým formálním postupům žaloby.
15. 06. 2013 | 23:36

mb napsal(a):

ano Kome, řekl bych že ´Karel´ je největším zklamáním této krize ... o Nečasovi jsem si iluze nikdy nedělal ... ale zaštituje li se někdo mravností ( jako Karel při prezidentské volbě ) a ted ty nejdůležitější pasáže prochrápe ve sněmovně načež prohlásí že zatim je to slabej čaj ... no tak to už je odvaha a nátura ... Kalousek si Karla pouští jak se mu zlíbí ... podle mě je to trápení senilního člověka ... njn, stane se ...

( Kalousek má v pácu pár kšeftíků, tak mu asi pád vlády ne úplně vyhovuje ... njn ... )
15. 06. 2013 | 23:44

orchestr Bregoviče zde na návštěvě napsal(a):

Podle mého je hlavním motivem lídrů TOP09 - opilce a spáče - v tomto momentě strach.
Strach z tohoto, co vědí státní zástupci a policie na ně. A strach, co nyní (a doufejme ještě v budoucnu) pozatýkaní ještě řeknou na ně.

Jinak si asi nelze vysvětlil, proč v téhle chvíli nevyužijí ideální šanci, jak se namísto c chcípající ODS stát největší tzv. pravicovou stranou v českém lavoru.

Míra má obavy ze státních zástupců a policie. A kníže na tom mentálně ještě není tak zle, aby tohle nepochopil taky. Tak ( včetně pana Gazdíka) kličkujou jak zajíci na poslednim honu.

Myslím je důležité podpořit státní zástupce a policii.
15. 06. 2013 | 23:47

pamětník napsal(a):

oh:
"V trestní věci obviněných J. Č. a Ing. P. H. bylo usnesením státního zástupce Okresního státního zastupitelství v Jihlavě ze dne 16. 11. 2007, č.j. ZT 327/2007-179, trestní stíhání podle § 172 odst. 1 písm. a) tr. ř. zastaveno, t.j. z důvodu nejpříznivějšího, jaký trestní řád zná (skutek, pro který bylo trestní stíhání vedeno se nestal).
Vzhledem k ustanovení § 273 tr. ř., podle kterého jestliže Nejvyšší soud vyslovil, že zákon byl porušen v neprospěch obviněného, nemůže v novém řízení dojít ke změně rozhodnutí v jeho neprospěch, by postup podle § 270 odst. 1 tr. ř., tj. přikázání věci místně i věcně příslušnému státnímu zástupci k novému projednání a rozhodnutí měl za následek pouze samotné rozhodnutí tohoto orgánu o stížnostech obviněných proti usnesení o zahájení trestního stíhání (tzn. zamítnutí stížností obviněných nebo vyhovění stížnostem a zrušení usnesení o zahájení trestního stíhání), když pokračování v trestním stíhání, které bylo zastaveno z důvodu nejpříznivějšího pro obviněné je ze zákona nepřípustné. Již samotným zrušením usnesení vydaných místně nepříslušným státním zástupcem došlo k napravení nezákonností zjištěných Nejvyšším soudem, navíc zjištěný nezákonný stav byl napraven rozhodnutím státního zástupce Nejvyššího státního zastupitelství o delegaci, tj. nastolení zákonného procesního stavu obnovením dozoru státního zástupce nad zákonností v přípravném řízení jakož i usnesením o zastavení trestních stíhání, kdy bylo de facto rozhodnuto i o stížnostech proti usnesením o zahájení trestního stíhání, takže ani dalšího rozhodování v této trestní věci nebylo třeba"
http://www.nsoud.cz/Judikatura/judikatura_ns.nsf/WebSearch/85BB2AF8650488DCC1257A4E0066ECEA?openDocument&Highlight=0,

Je pravdou, že jsem se vyjádřil ne zcela přesně, Nejvyšší soud konstatoval, že k nápravě došlo rozhodnutím SZ Salichova výrokem, že skutek se nestal, a tedy NS nemá co napravovat. Z toho explicitně vyplývá, že kdyby tak nerozhodl SZ Salichov, napravil by to NS.
15. 06. 2013 | 23:56

orchestr Bregoviče zde na návštěvě napsal(a):

ODS a zmínění šéfové TOP zřejmě podpoří pana Nečase, i kdyby tento onanoval v nedělních OVM přímo na kameru. To také není nic, co by bylo v rozporu se zákonem. Jen paní místopředsedkyně Miroslava by podotkla dotčeně, že grémium o tom mělo vědet předem.
15. 06. 2013 | 23:59

Kom napsal(a):

mb
Mně Karel dokonce ani nepřekvapil. Od spojení s Kalouskem a jako gangem si myslím, že se ani příliš nenamáhá předstírat morální motivy a jeho současné chování je zcela v mezích toho, jak jsem ho celkově vnímal. S prominutím nabubřelý morálně zcela otrlý a mocichtivý dědek, velmi snadno manipulovatelný vzhledem k intelektové i fyzické ochablosti. Část společnosti k němu vzhlížela a udělal si z něj skoro modlu, ale k těmto lidem se radši nebudu vyjadřovat.
Spíš jsem čekal, že Kalousek bude obratnější a přesvědčí ho, aby nemluvil tak nejapně, protože Nečase bude asi stejně nutné vyměnit. Možná si ale dědek od nikoho nenechá mluvit do toho, jak bude vystupovat, tyhle infantilní typy se v takových případech šprajcují.
16. 06. 2013 | 00:00

zdenekb napsal(a):

orchestr: :o))) ...tu Miroslavu živě vidím...

mb: "Karel není zklamáním této krize". Karel kontinuálně zklamává už pěkných pár let... a to kdysi dáááááávno vypadal jako poměrně férový chlap. Ale dnes asi potřebuje Kalouskovy provázky na prackách a klid ke spánku. Smutný konec skoropresidenta.
16. 06. 2013 | 00:32

kočka šklíba napsal(a):

mb zklamal? no viditelně se vaše inteligence blíží nule,zklamat mohl možná tak před 5 lety, ale nyní?

njn stane se.......:D, ptz kdo zde velmi vehementně omlouvá sudetáky a barel je jejich nynější 5. kolona v ČR, tak nevidí nic ostatního, že milý pane učiteli ;)?
Nicméně se vaše fialové číro docela odkopalo co? Kdepak máte "analytičku" Šauerovou? Určo vás přijde podpořit ;)a sdělí nám, že vlastně barel to tak namyslí :D a je ušlechtilý :D., přece rozdává večeře pro chudé :D. Které ovšem sám vyrábí, na to nějak "analytička" Šauerová zapomněla :D.
16. 06. 2013 | 01:56

oh napsal(a):

pamětník: Děkuji.
16. 06. 2013 | 02:00

Marie napsal(a):

Mně stejně ale nejde do hlavy, co tak důvěryhodnému Tlučtchořovi a těm dvěma mohlo tak asi vadit na tom balíčku, pro který "nemohli" hlasovat.
Docela nezajímavé je také to, že obě paní, ke kterým má pan premiér blízko, bydlí ve stejném domě a že se náhle s jednou z nich rozvádí. To musí kopírovat Kalouska za každou cenu? Pokud si vzpomínám dobře, na tradiční premiérův novoroční oběd u Velkého Amnestora nějak nedorazil, že?
16. 06. 2013 | 03:16

Pepa Řepa napsal(a):

Taková pověst je mrška.
Vyrobit z notorického spáče-ošklivý nekorektník by řekl, kavárenské povaleče a bonvivána- na stará kolena, kdy už nekapíruje ani otázky mediální hvězdu, medvídka v triku po Magorovi vyžaduje určitý um.

Je to jako přelakovat starý rozvrzaný trakař, který za svoji existenci toho moc neodvezl, ničím se nevyznamenal, ani ta privatizace Bechera se nevyvedla a představit jej jako hi-czech technology vyžaduje od mediálních mágů jistou zručnost.

A tak náš nejstarší teenager v galaxii, praotec neopanku, občas něco zablekotá-pokud ovšem otázku pochopí- a davy čír mávají a mávají jako před tribunou na 1. máje.
Udělat kult osobnosti z mumie je hodno obdivu.
16. 06. 2013 | 06:16

Pepa Řepa napsal(a):

když musíš, tak musíš.
16. 06. 2013 | 07:15

Pepa Řepa napsal(a):

......a jak dělá Míra ustaranýho.
O premiera nejde, ale hlavně, aby lid dostával po povodních košťata, to je prioritní.
To je panečku sestava, kam se na něho hrabe Richelieu.
Nastává čas pro Kocába

Tak kdy začne zase mexická vlna? Už kucí z Respektu tleskli?
Co odsun, dekrety? Už je červen.
16. 06. 2013 | 07:22

Občan napsal(a):

Pepo Řepo,
číhněte na CT24. Jak se "začaly dít věci", nasadila těžký kalibr a propaganda jede na plné obrátky. I sudeťáci už včera byli, "třetí "odboj" a leccos dalšího.
16. 06. 2013 | 08:12

ld napsal(a):

Občan,

mají to v nějakém jejich archivu?
16. 06. 2013 | 08:21

marxík napsal(a):

Kolegové, vláda vlád ještě nesplnila jeden důležitý úkol. Musí zakonzervovat současné vpravo hledící úředníky ve státní správě prostřednictvím zákona o státní službě.
Předčasné volby proto nebudou. To přece musí dojít každému správnému demokratovi.
16. 06. 2013 | 08:35

Občan napsal(a):

Id,

určitě - "Kulturama", "Historie.cs" a další. Mrkněte na "Živé vysílání" a vyberte si pořady se včerejším datem.
16. 06. 2013 | 08:50

Hlavní je klid na práci, soudruzi napsal(a):

Marxík,

ještě nevytunelovali zdravotnictví, důchody, neprolomili restituční tečku a neodblokovali šlechtické restituce (Lex Schwarzenberg - hlavní osobní program Schwarzenberga) a neodškodnili sudeťáky a úspěchy Drábka v sociální oblasti nebyly dotaženy do konce. Také stát ještě přese všechnu usilovnou práci TOP, LIDEM a ODS ještě existuje.

Jak je vidět, triádě zbývá ještě dokončit množství rozdělané odpovědné práce.
16. 06. 2013 | 08:54

ld napsal(a):

Občan,

dík, mrknu na to dnes večer.
Třeba už budeme mít tou dobou jiného předsedu vlády :-).
16. 06. 2013 | 09:26

Marian napsal(a):

Koukám, že byly odstraněný téměř všechny moje včerejší příspěvky-pod všemi blogy. Je zřejmé,že demokracie je na postupu.Jen by mne zajímalo,co na nich bylo závadného.
16. 06. 2013 | 09:31

ld napsal(a):

Marian,

jo, to je nová epidemie.
Osobně mám zato, že to mazání vzal někdo brigádnicky. Protože zmizely i reciproční, nikoli však vulgární vzkazy, které se ostatně zde vyskytují bez povšimnutí v hojné míře. A když se podíváte, kdo tady v poslední době usilovně leze cenzorovi do útrob, dost možná nebudete daleko od pravdy.
16. 06. 2013 | 09:44

marxík napsal(a):

Občan
Kolego, jako zkušený muž si jistě dokážete představit, co by se linulo éterem dnem i nocí, kdyby podobná lapálie postihla socánky.
Narozdíl od Vás těmto praktikám, které jsou typické pro celý vyspělý svět (nejen pro naši kotlinu) neříkám výdobytky svobody a demokracie, ale pojmenovávám je výstižněji- totalita peněz, a považuju tyto praktiky za logickou a integrální součást kap. systému.
16. 06. 2013 | 09:46

Občan napsal(a):

Mi tak napadlo, jestli se něco nestalo Neovi; už tři dny ani jedno moudro. A nebo je Nagyová :o))

Marxíku,
to si nemusím představovat. Stačí si vzpomenout na loňský květen, zatčení Ratha a následující měsíce. A na to, co produkovala právě "veřejnoprávní".

Jak jste, Marxíku, přišel na ten nesmysl, že nástroje a metody manipulace veřejným míněním považuji za "výdobytky svobody a demokracie"?
16. 06. 2013 | 10:07

Hana napsal(a):

Jen jeden malý dotaz po včerejším vystoupení KS a TOP09 - o čem že to má být tento článek???????????? A ještě bych prosila tu o Šípkové Růžence. Doufám, že všichni ti obdivovatelé a uctívači KS začínají procitat. Ve světle posledních událostí je i jeho fórum vcelku junda.
16. 06. 2013 | 10:13

noctem napsal(a):

Zpráva 1 (21. 10. 2012)
Vláda by mohla v příštích dvou letech prodat majetek za téměř osm miliard korun. Mimo jiné i vojenská lázeňská a rekreační zařízení, ubytovny ministerstva vnitra nebo zámek ve Štiříně. Počítá s tím návrh úspor ve státní správě z pera vicepremiérky Karolíny Peake, o kterém jednali ekonomičtí ministři. Prodej zámku ve Štiříně ale vzbuzuje řadu otazníků. Stát za něj chce dostat 330 milionů korun, podle ředitele zámku ale může být jeho reálná cena až tři miliardy.
Zpráva 2:(6.5.2013):
"Ministr zahraničí Karel Schwarzenberg odvolal ředitele zámku Štiřín Václava Hrubého. Jako důvod uvedl dlouhodobou nespokojenost s hospodařením. Podle odvolaného šéfa jde ale jen o záminku. Není totiž tajemstvím, že ministerstvo zahraničí usiluje o prodej zámku a Hrubý mu bránil. Vedením příspěvkové organizace bude od zítřka pověřen jeden z ministerských úředníků, který konkrétně, úřad nechce říct."
No, tři miliardy je moc, ale půldruhé je opravdu reálná, spíše podseknutá cena. Pan kníže je v celé věci osobně angažován ve prospěch třetí osoby - není složité si to zjistit. Ono se to holt ušetří na důchodech. Volte Karla!
16. 06. 2013 | 10:31

marxík napsal(a):

Občan
Hlavním výdobytkem sametového převratu jsou, jak se už 23 let traduje, svobodná média. Proč si myslíte, že ony nástroje manipulace jsou používány až nyní?
Z Vašich dosavadních názorů jsem vyrozuměl, že lze mediálním manipulacím v rámci systému nějakým způsobem zabránit, nebo je alespoň významně omezit. Já to ale považuju za naivitu, která je v příkrém rozporu s Vašimi šedinami.
16. 06. 2013 | 10:33

vico napsal(a):

Id : Žádný obrat ohledně knížete se u mně nekonal :-) Představ si, že v městyse je jen jedna hospoda s poledním meníčkem. V den druhého kola prez. voleb se nabízela jen dvě žrádla. Guláš z třicet let starého vola a polské klobásy z nejasného zdroje. Já si dal toho třicet let starého vola. Pučmidrát mi nedal na výběr.

Starý kníže neoplývá politickou věrností. Přechází z "projektu" do projektu. Kdyby byl prezidentem, v jeho případě by získal tu funkci na doživotí. Kalouska by zhradil se stejně lehkým srdcem jako předtím zeleno/modrého/ Bursíka.TOP09 by šla do kytek.

Zeman tentokrát bez svého tlačení na pilu, se dostává bez svého přičinění do možná klíčového momentu svého prezidentství. Jestli ho to svede k ústavnímu puči, uvidíme. Upřímně si přeji, aby se to nestalo a v nastalé situaci obstál. Zeman je předčasně starý.Rozkládá se nám /zejm. fyzicky/ před očima. Má, dokud ho síly zatím neopustily, jedinečnou příležitost, aby po sobě zanechal příznivou vzpomínku. Bude toho schopen?
16. 06. 2013 | 10:41

Občan napsal(a):

Nocteme,

Hrubý brání prodeji Štiřína jen a jen proto, že z něho má neskutečný privátní vejvar. Kromě toho se zámek sám pokusil zprivatizovat již v 90. letech. Tehdy mu na to přišli a chvíli ho i trestně stíhali. Jenže milý "ředitel" měl našpiclováno (hlavně na Zieleniece) a dal najevo, že si informace nenechá pro sebe. A v tu ránu bylo po stíhání. Za cca dva roky už byl zase ředitelem.

Takže z jeho strany nejde o žádnou "ochranu státního majetku", ale o přesný opak.
16. 06. 2013 | 10:45

Občan napsal(a):

Marxíku,

já Vám nedokážu odpovídat na něco, co se líhne jen ve Vaší fantazii :o))

Manipulaci se samozřejmě LZE bránit. Ověřováním, hledáním alternativních názorů a informací odlišných od mainstreamu. A lze se jí bránit i kolektivně; pokud se lidé bránit chtějí.
Ale lidé se spíš bránit nechtějí. Částečně to je i pochopitelné - každý normální člověk potřebuje věřit alespoň něčemu. Proto ani já nejsem ušetřen nepříjemných překvapení a zklamání.
16. 06. 2013 | 10:51

Číro není Šípová růženka napsal(a):

Vico,

obsahem politiky Schwarzenberga je prolomení Benešových dekretů (má na tom významný osobní zájem) a agenda Bilderbergu, t.j. zájmů globálního kapitálu a cizích velmocí.
16. 06. 2013 | 10:53

Karel Mueller napsal(a):

Občane,

přes úctu k Vaším šedinám i bystrosti Vašich postřehů jste tentokrát trochu zaspal, nejsme už v devadesátých letech :-).

Že na nějakého parchanta ví? No bóže ... dnes se z toho nestřílí, jak můžete pozorovat :-)).
16. 06. 2013 | 10:55

Pepa Řepa napsal(a):

Že by to byl duel dvou pučů a jejich pučmidrátů?
Inu....před WWII tomu bylo taky tak.
Hansi z Bavor měl chvíli republiku rad a pak Dolfika.
Josífku, život je změna, říkala babička.
Běda mužům, kterým žena vládne zase Jirásek.
Nečas si nedal říct.
16. 06. 2013 | 11:00

Není žena jako žena napsal(a):

Pepa Řepa,

záleží na tom, jestli je to Marie Terezie anebo Nagyová - přítelkyně bossů, která drží oficiálního premiéra země pod pantoflem konkubíny.
16. 06. 2013 | 11:06

mb napsal(a):

zdravim koma, zdenkab a kočku šklíbu ...

vico ... já si chtěl dát s vámi ten syrovej tatarák ( ale nebyl v menu) ... tak jsem si dal taky toho vola ...

hezký den všem ...
16. 06. 2013 | 11:08

Pepa Řepa napsal(a):

Je tady smutno.Přesmutno.

Kucí a holky od pravdy a lásky zalehli na matrace.
Stejskal nemaže, šroub se nevrtí.
Asi čekají až Kalousek zatáhne za špagát, mávne hurweissovou rukou.
To bude zase smršť. Spontánní, od srdíčka.
Tsunami hadr.
16. 06. 2013 | 11:10

marxík napsal(a):

Občan
Mediálním manipulacím se samozřejmě bránit lze, ale nikdy se jim trvale neubrání rozhodující část obyvatelstva. Formy manipulace jsou totiž přepestré. Na každou skupinu platí něco jiného, a až to přestane zabírat, zkusí se něco jiného.
Ostatně prostředky vynaložené fimami na reklamu (což je vlastně mediální manipulace) nejsou jistě vynakládány zbytečně.
16. 06. 2013 | 11:14

Bestia triumphans napsal(a):

Děkuji nicku Občan za uvedení tohoto odkazu, o kterém jsem nevěděl.
To tričko si okamžitě musím sehnat.
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/zive-vysilani/videozaznam-477960-brifink-top-09/

Kníže je prostě frajer.
:-)
Samozřejmě, bolšáni, estébáci, maloměšťáčtí Kondelíkové a puritáni budou pohoršeně hýkat.
To k tomu patří, pohoršování je jejich celoživotní program.
:-)
16. 06. 2013 | 11:15

plukovník Terazky napsal(a):

Bestia triumphans,

a co je to podle vás ten bolšán, pane Bestia?

Není to náhodou, když se někdo dostane na základě manipulací a zavádějícího programu k moci a pak válcuje vůli a zájmy voličů, kteří mu pomohli k moci?
16. 06. 2013 | 11:18

Občan napsal(a):

Pane Muellere,

bývalý šitřínský zahradník, po plyšáku ředitel, Hrubý sbírá informace již minimálně 20 let NA VŠECHNY, kdo kdy prošli Štiřínem. PROTO je stále jeho ředitelem a po drobném trestním extempore v pol. 90. let už si nikdo nikdy nedovolil a nedovolí přeložit mu stéblo přes cestu. Ani Kalousek ne :o))
16. 06. 2013 | 11:20

vico napsal(a):

Číro : jste tajemný jak egyptská sfinga. Při předpokládaném vítězství socanů by mohl prezident posunovat dekrety, tak leda po bříšku najaté děvky.

Bilderberg, tak s tím na mně nechoďte. Myslím, že metanolem promořená kotlinka má zcela zásadní starostí sama se sebou. Bilderberg daleko, místní mafiánskou sítí propojená politika, i ta vrcholná, blízko.

Prasácky čistý Čistý je upřímně přesvědčen, že i s takovým "kreditem" se dá v poddanském byť urejpaném ČEZku dovládnout. On si to opravdu myslí a ani se mu tak moc nedivím. Vždyť co všechno už téhle vládě prošlo.

V atmosféře všeobecného zhnusení prasácky čistého Čistého je bezprecedentní prezidentská poprava/čert vem v takovém případě Ústavu/ premiérského lejna na cípu košile lákavá. I potlesk by se ozval a nemalý, jak už to při každém puči bývá.
16. 06. 2013 | 11:20

Číro není Šípová růženka napsal(a):

vico,

Podle dostupných mediálních zdrojů (nejedná se o Bakalovo - "Berlusconiho"mainstreamová média) je ve Schwarzenbergově "šlechetné" historii celá řada stínů - počínajících historickými - tábor Lety, přes privatizaci Becherovky, vývoz ryb z rybářství Orlík, restituci díky jak sám přiznal "všimnému" úřednímu šimlu, až po podivné hospodaření ministerstva zahraničí. O jeho politické odbornosti - chrápe kdekoliv - na mezinárodní konferenci, v parlamentu, uráží prezidenta země na které jsme surovinově závislí, namísto smírčího soudce v palestinském konfliktu přichází jako hrotič napětí, asistenti mu musejí překládat z češtiny a "nastřelovat" odpovědi, je iniciátorem omluvy sudeťákům, radarové základny i zvacího listu č.2.... ani nemluvě.
16. 06. 2013 | 11:28

mb napsal(a):

v kontrastu fízlovských prostitutek
jana chce udělat dobrý skutek
je to jistý, jistý a čistý
jana chce sledovat jehovisty

pro dobrotu na žebrotu
žebráckou hůl a holinku v oku
to je tedy vše oč tady běží
nechce aby nečasátka postávala s strážní věžní ...
16. 06. 2013 | 11:32

Joe Ratata napsal(a):

Bestie
Není náhodou bolšán ten,kdo se dostane k moci a pak se u ní drží,děj se co děj.Je vrcholně demokratické,když se shodne 101 lumpů (a mohou být mezi nimi i odsouzení pro korupci) a dělají si co uznají za vhodné ať si o nich to hovadské obyvatelstvo myslí co chce.Přece nebudou odstupovat teď,kdy jim reálně hrozí,že skončí za katrem.Jako nedotknutelní poslanci,ministři a premiéři přece jen mají šanci zkorumpovat,případně zastrašit nějaké ty policajty a soudce.Ještě že se nezmocnili funkce prezidenta,kdy by jejich komplic mohl jmenovat ty správné soudce.
16. 06. 2013 | 11:33

Občan napsal(a):

Kašlete na Nečase a dměte se hrdostí - ČR je na titulní stránce Reuters (asi tak na deset minut)!
http://www.reuters.com/news/world

Sice to není z důvodu mimořádné ekonomické úspěšnosti, ale to je vedlejší :o))
16. 06. 2013 | 11:39

PR poradce napsal(a):

Občan,

i negativní reklama je reklama. Alespoň ve světě vědí, že existuje nějaký politický banánistán Česko. Třeba si jej konečně Američané přestanou plést s Čečenskem a pentagon odstraní Prahu ze seznamu potenciálních misijních cílů.
16. 06. 2013 | 11:41

Joe Ratata napsal(a):

V ČR skončily povodně a končí i ostatní Nečas.
Možná že teď budeme Kuba.
16. 06. 2013 | 11:45

stejskal napsal(a):

Dobrý den,

čistě pro informaci:

1) cokoliv, co z těchto debat zmizí, jsem vymazal já. Nikdo jiný sem v současné době, již několik let, nemá přístup.

2) Mám toho teď o něco více (nejen ve své pracovní době - povodně, policejní stíhání politiků a úředníků, Interpelace, setkání blogerů atd.), tak třeba nyní ve svém volnu (pomoc známým při odklízení). Nemám tudíž tolik času (a popravdě řečeno ani chuti), zabývat se jednotlivými příspěvky. Pokud mám pocit, že někdo na těchto stránkách opakovaně porušuje zdejší pravidla, nejdříve několikrát smažu jeho jednotlivé vstupy, a pokud pokračuje, smažu jich třeba deset na jednou (bez ohledu na to, co obsahují). Děje se tak samozřejmě nárazově, někdy sem nahlédnu častěji, jindy méně často. Doporučuji brát to jako určitý druh varování, moc jiných možností, jak to zde udžet alespoň trochu v podobě, aby si zde mohli vyměňovat názory lidé, kteří o to stojí.

3) Ze stejných důvodů zde sporadicky zasáhnu ve chvíli, kdy mám pocit, že v debatě se schyluje k osobní a nevybíravě vedené hádce několika zdejších debatujících. Protože nemám čas čekat, až si začnou nadávat do "prasat" a "nacistů", smažu šmahem celou část debaty, kde se tři čtyři již vcelku známí diskutéři rozjíždějí ke svým tradičním urážkám druhých. Není to sice zrovna fér k ostaním, ale jinou možnost nemám (tedy pokud zde nemíním trávit 24 hodin n denně včetně víkendů, svátků a celé dovolené).

Hezký zbytek víkendu všem.

Libor Stejskal
16. 06. 2013 | 11:47

stejskal napsal(a):

Jinak doporučuju analýzu kolegy Pera Holuba, je tam de mého řečeno to úplně nejpodstatnější.

http://aktualne.centrum.cz/domaci/kauzy/clanek.phtml?id=782627

Libor Stejskal
16. 06. 2013 | 11:49

ld napsal(a):

Čistě pro informaci,
určitě by nebylo od věci, pískat fauly oběma stranám. Jinak je mnohořádkovost nepodstatná.
16. 06. 2013 | 12:00

Anastázie Králová napsal(a):

Ad Jakelin de Mollay

Já to tušila,ale v rytmu všedních dnů jsem si to neověřila-a základy francouzštiny jsem neměla nikde-takže česky jste
VELMISTR TEMPL¨ÁŘSKÁHO ŘÁDU-JAKUB Z MOLLAY,UPÁLENÝ FILIPEM ,IV.SLIČNÝM /-kterého na hranici pozval na poslední soud.

Já vím,že histrická literatura neodborného rázu má právo na fikce-mně trilogie Jacka Whyta Chrámová hora,Korouhev cti a Zkáza řádu nesmírně dá se říci strhla-tím víc,že jsem ji četla sama na zájezdu v Dominikánské republice.

Templáři dle tohoto mají mou nesmírnou úctu/i když se mění z bojovníků v bankéře a z bankéřů v bojovníky.
Ale bez poctivého bankéřství se svět nikdy neobešel-a ti podvodníci Vám kazí dobré jméno bankovnictví.Těch poctivých bankéřů byste se měli zastat,jako Roberta de Bruce za vyhlášení skotského krále.
Ad Karel IV.

Víte,u vás není spojení tak jasné-ale řekla bych,že jste JAN PAYNE.

jÁ VÍM,MÁTE TO TĚŽKÉ-LIDÉ UŽ NEČTOU vAŠE NÁZORY-NEBOŤ STAČÍ BOHUŽEL VAŠE JMÉNO-A JSOU HNED PROTI.
Takže bych docela chápala,že si k prosazení svých názorů zvolíte nick-a máte odezvu.

Změna mého myšlení začala za 2.povodní-kdy mne bolela záda tak,že jsem se nemohla hnout-a v tu chvíli jsem si představila,že bych se měla evakuovat do tělocvičny-nebo navždycky.
Snad proto jsem včera po 21.hodině sledovala Historie .cs.na programu TV 24- sine ira et studio.
Rozlišili tam různé násilné činy /některé trestné/ za divokého odsunu.
President Beneš z toho vyšel relativně dobře-a to tam byl i mladý historik z českých Němců/prý se nemá používat jméno Sudety/-neboť Brno Sudety nebyly.
President Beneš měl prý v šuplíku několik variant odsunů českých Němců /napsané jsem to neviděla-tak nevím,kam patří jaká písmena/.V r.1942 byl jeho plán odsunout asi 8OO tisíc Němců.
Ale též bylo konstatováno,že české elity byly vybity už nástupem Heydricha v O9/1941 nechal preventivně popravit 2OO vrcholných důstojníků ČS.Armády.

Víte,pane,já,ať už vy jste kdovíkdo/a očekávám,že svůj nick zapřete-pia fraus /-mne kdyby někdo sáhl na rodinu,tak jsem schopná i popravit členy jednotky SS-neboť oni to zřejmě nebyli,kdo mou rodinu popravili-ale jistě popravili členy jiných rodin-a jakým způsobem,zvláště na území Ruska-to nechci o tom ani psát.
Je mi velmi,velmi líto všech obětí 2.světové války.
16. 06. 2013 | 12:10

Bestia triumphans napsal(a):

Občan napsal(a):
http://www.ceskatelevize.cz/ct24/zive-vysilani/videozaznam-477960-brifink-top-09/

Občan, vy víte všechno...kde se dá koupit to tričko?
To musím mít.
:-)
16. 06. 2013 | 12:19

ŠAKAL napsal(a):

Nevím k čemu je zde diskuse . Slušně napsané příspěvky , ale proti von Hajajovi mizí ...stydte se , i na vás dojde!

Jinak Nagyová = konkubína luxusně placená z peněz danových poplatníků, odrbaných mám s dětmi , důchodců , třicetikorun u doktora atd.
16. 06. 2013 | 12:28

Anastázie Králová napsal(a):

Ještě k současné politické situaci.
Já bych si vybrala tak na 5 let britskou okupační zprávu.

1/ rozhodně by nenadržovali Němcům-přimsjednocení Německá M.Thatcherová prohlásila :2x jsme je porazili-a máme je tu zase ".

2/ Britové jsou trochu arogantní,tvrdí.Ale ve správě cizích úzamí se na rozdíl od Američanů/kteří věřili,že stačí místnímu potentátovi poskytnout pár jednotek a hromadu dolarů/.
Také jsem opakověně slyšela názory,že např.portugalská,belgická či britská správa se rovnat nedá /britská prý byla nejlepší /.

Francii nechám stranou-tam byla specifická situace.

Pokud vím,TGN opo bouřích v r.192O nastolil na 5 let úřednickou vládu a armádu mu pomáhala dávat dohromady francouzská generalita.

Byla bych pro totéž nyní-jen místo Francie bych si zvolila "buldočí" Brity.
16. 06. 2013 | 12:33

Anastázie Králová napsal(a):

Snad poslední příspěvek-teď asi všichni sledují TV vysílání.

To ,že si místo starých zlodějů dosadíme nové-je Pyrrhovo vítězství.
Jedinou trvalou změnou by byla změna volebn ího řádu- po anglosaském vzoru /žádné zdanění bez zastoupení/.
16. 06. 2013 | 12:39

kočka šklíba napsal(a):

Hm, lokaj doporučuje. Možná je tam něco trefného, ovšem abych ještě těmhle lokajům platila za jejich manipulace a vymývání mozků, tak hluboko jsem neklesla, takže ověřit si to nemohu. Ale myslím, že vše je spíše zde:
http://www.stream.cz/uservideo/815167-vestec-ivan-pisen-rekni-kde-ty-prachy-jsou

vypůjčeno od nicku Jana z pod jiného blogu
16. 06. 2013 | 12:41

noctem napsal(a):

Občane, tady nejde o Hrubého. Tady jde spíš o tu miliardu. Nejmíň.
Ach jo. Já věděl, že to nemá cenu...
16. 06. 2013 | 13:02

vasja napsal(a):

Vdavekchtivejm souložnicím se rozumnej chlap vyhne. Vo tom žádná.
16. 06. 2013 | 13:04

SuP napsal(a):

vasja -
Kde berete tu jistotu, že si ho chtěla vzít? To, že si to myslel, ještě nic neznamená.
16. 06. 2013 | 13:15

mb napsal(a):

Jedinou trvalou změnou by byla změna volebn ího řádu- po anglosaském vzoru /žádné zdanění bez zastoupení/.

... to rozveĎte ... vysvětlete ...

/ přece žádné zdanění bez zastoupení máme i v současné době /
16. 06. 2013 | 13:27

vasja napsal(a):

Sup.
Taky znamená :-) že je eventuelně ještě blbější.
16. 06. 2013 | 13:28

Gregor napsal(a):

Lidi, proboha, vemte konečně rozum do hrsti, a pojďte do ulic! Copak vám nedochází, že tu všechnu hrůzu můžeme na prvním místě my "ovčané"? Nikde jinde na světě totiž nežije národ tak zbabělý, aby si nechal líbit to, co my!!!!!
16. 06. 2013 | 13:40

Rišan napsal(a):

Ke zdejší neuvěřitelně oplzlé politické šaškárně bez konce vlastně člověk nemá co dodat, ta mluví sama za sebe. Zato v tzv. diskusi se doví pozoruhodné věci. Třeba, že český stát trvá kontinuálně tisíc let (řekněme od roku 918) a r. 1918 byl jen obnoven. Nebo že Karel S. zamýšlí odbourat Benešovy dekrety, o které se bojí i mnohý (aspoň napohled) slušný Čech. Nebo třeba, že chrabří Angličané dvakrát porazili Němce (ovšem s drobným přispěním Američanů (2x), Sovětů (1x) a asi dvaceti dalších národů (opět 2x) a mají je tu podle zvěčnělé Thatcherky zase (čili, že je tedy měli raději vyvraždit). A že bychom se měli těsněji k Britům přimknout (třeba místo zrádných Skotů)! Je pozoruhodné, co vše se vylíhne v zapálené vlastenecké mysli děsící se strašlivé hrozby germanizace (že bychom snad pod německou knutou nemohli už tolik lhát, podvádět a krást?) - v tom si kuriózně notují novokapitalisti s bolševiky. Mimochodem, že je to naptrosto naopak jsem se přesvědčil při nedávné návštěvě Vídně, když jsem tam viděl mezi záplavou všelijakých Afričanů a Asijců desítky ošátkovaných muslimských děvenek.
16. 06. 2013 | 13:43

mb napsal(a):

co navrhujete, milý gregore, a jak by ta revoluce měla proběhnout a kolik lidí by při ní mělo zemřít ... ?
16. 06. 2013 | 13:46

vasja napsal(a):

Gregor napsal(a):
Lidi, proboha, vemte konečně rozum do hrsti, a pojďte do ulic!
-------------
Tak dotoho!

https://www.youtube.com/watch?v=fo2KlkPccoc
16. 06. 2013 | 13:46

SuP napsal(a):

A co se týká Karla Schwarzenberka, je potřeba uznat jednu zásadní věc.
Když nespí, udělá mnohem víc a významější práce, než mnoho jiných poslanců, kteří nespí a ještě si nosí práci domů.

Nicméně ta beseda u Moravce potvrzuje to, co napsal pan Doležal na NP:
"....Tento stát je nyní v hluboké krizi. Její zárodky byly vloženy už do jeho základů. Smyslem politiky v demokratické společnosti je vyrovnávat zájmy v duchu spravedlnosti, dosahovat shody a odbourávat ve společnosti nenávist. Polistopadová politika byla v tomhle ohledu dosud málo funkční. Politice její protagonisté rozumějí jako bitevnímu poli, na němž probíhá neúprosný, neustále se zostřující zápas mezi silami dobra a silami zla, který směřuje ke konečnému triumfu těch prvních. Každé uskupení, které se politicky prosadí, usiluje o politický monopol. Hladina nenávisti ve společnosti roste...."
16. 06. 2013 | 14:05

Anastázie Králová napsal(a):

Ad mb

žádné zdanění bez zastoupení-tak to jsem napsala já/ano,bylo to heslo amrerické revoluce za nezávislost-ale přes podporu Francie USA navázali nejužší obchodní styky právě s britským impériem/..

Ale týká se to právě anglosaského volebního systému,který je uplatňován ve Velké Británii a USA-jednomandátní volební obvody s většinovoým systémem.

Nejsem tak naivní ,že bych si nedokázala představit ,jak mocné /a movité /politické strany podporují své kandidáty v TV /kdo není v TV,jakoby nebyl /.

Ale co kdybychom-alespoň v prvních letech-začaly chodit na mítinky většiny politických stran /myslím,že ty extrémní se zviditelní texty a jmény /.
A vybrali si-alespoň na začátku-třeba nezávislé zástupce.
Jistě,je tu dost velká možn ost,že v mnohých případech se spleteme.
Pak potom nebude znovu příslušný kandidát znovu zvolen.

P.S.Pokud já se nepletu,tak W.Churchill byl za svůj poslední obvod volen 28 let / a to ho tam jeho poslední politická strana-W.CH.změnil politickou stranu dokonce 2x -proti všem nepsaným pravidlům,že člověk ji může změnit jen 1x /-poslala,aby se konečně spálil,prohrál volby a nedostal se do parlamentu.

P.S.Nemyslete si,že nevím,že v 21.století vypadají v éře globalizace mé teorie výrazně naivně.

Já se za to nestadím.

Znáte ten citát:

"Moudří se přizpůsobí světu,blázni se pokoušejí svět změnit.
PROTO VEŠKERÝ POKROK NA SVĚTĚ POCHÁZÍ OD BLÁZNŮ".
16. 06. 2013 | 14:10

Kárl je ještě nedoceněn napsal(a):

Karel Schwarzenberg byl v Otázkách V.Moravce překvapivě čilý a docela mu to myslelo. Až na to konstatování, že 3.říše se statečnými německými generály prohrála válku proto, že se nechala komandovat pomateným šikovatelem.

Zdá se, že na trůnu českého ministra zahraničí sedí skutečný odborník a znalec historie, hájící důsledně zájmy českého státu. Třeba na konci jeho zahraničněpolitické mise bude ČR konečně zařazena mezi původce 2.SV, zrádce demokracie a budu jí předepsány válečné reparace ve prospěch vítězů - včetně Německa.
16. 06. 2013 | 14:25

Anastázie Králová napsal(a):

Ad Rišan

UPŘESNĚNÍ VAŠICH ZŘEJMĚ ZAVÁDĚJÍCÍCH INFORMACÍ:
Já jsem psala O Britech,nikoliv o Angličanech-po sjednocení Anglie a Skotska po smrti alžběty I králem Jakubem I. šlo o jednu mocnost /a skotské pluky se statečností vyznamenaly/.

Pokud poskokové K.s. nemají na více vzdělané pisálky a ztotožňují Brity s Angličany,tak si myslí,že za špatnou práci v germánských podmínkách existují finanční sankce/mzdu byste měl dostat buď mizernou,nebo lépe žádnou-pane,možná jste z města,ale nestačíte ani venkovskému sousedu jane Marplové./
16. 06. 2013 | 14:37

Jakelin de Mailly napsal(a):

Anastázie Králová

V mém alter ego jste se kardinálně zmýlil/a, nicméně je to povzbuzení k Vašemu pokračujícímu bádání v složitých zákrutách historie. Pro malý návod, Váš strašlivý omyl je v řádu 127 let a zeměpisně na jiném kontinentu.
Hodně štěstí v dalším výzkumu :-)

Libor Stejskal

Chtěl bych se krátce vrátit k včerejšímu mazání.
Protože jsem se Vás zde zastával v mylné víře, že tento modus operandi není Váš.
Mýlil jsem se a jsem Vámi zklamán, neboť jste smazal věci, které k mazání nebyly.
Jestli to souvisí s Vaší přetížeností, doporučuji asistenta - třeba Biggles z Monty Pythonovy skeče The Spanish inquisition.
Přeji Vám krásnou zítřejší party.
PS: Pod Hvížďalou mám příspěvek, přirovnávající /byť v zaoblené formě/ jeho obsah k sraní mého psa u sousedova plotu. Je to, dle mého názoru horší, než to, co jste zde pomazal.
16. 06. 2013 | 14:38

Arnie napsal(a):

Jako původně příznivec K.Schwarzenberga konstatuji, že v dnešních OVM byl dle mého názoru K.S. jedním z nejslabších.
I když sám kritizuje nedostatek civilní odvahy u generálů, kteří se nechali komandovat od Nagyové, tak sám bohužel občanskou odvahu nijak neprojevuje.
Není přeci normální, aby špičkový politik, ministr a předseda strany, odmítl jasně sdělit svůj názor na jednoznačně amorální chování předsedy vlády a vytáčel se neustálé s tím, že onen předseda vlády není rozhovoru v televizi přítomen.
Svůj názor klidně může premiérovi zopakovat později, co je na tom zlého.
K.S.je osoba veřejná a voliči mají nárok znát názor předsedy strany, kterou volili.
Jak je možné,že někdo v předsednictvu TOP 09 neřekne K.S. a Kalouskovi, že takto tu svoji stranu velmi rychle totálně potopí a v předčasných volbách už bude pozdě.

Jinak dalším trapasem byl v OVM bezpochyby ministr Kuba. Křečovitá snaha zachraňovat ODS a potažmo Nečase je až komická. Tento pán by si měl uvědomit, že brání neobhajitelné a díra, kterou se všechny špína valí ven už se nedá žádnými řečmi vyspravit.
16. 06. 2013 | 14:43

Jakelin de Mailly napsal(a):

Ríšan

Prostudujte si lépe anglicko-skotské vztahy cca 12. - 16. století.
Začněte třeba u tzv. Border reivers.
S těmi ošátkovanými děvenkami máte pravdu.
16. 06. 2013 | 15:02

rejpal napsal(a):

Arnie
Možná je to dost smutné konstatování, ale nejvěcněji působil (a nikoli poprvé) předseda KSČM. Je to blbé, když předseda "nedemokratické" strany vyučuje demokraty ze základů demokratického systému.
16. 06. 2013 | 15:08

rejpal napsal(a):

Jinak zajímavou ukázkou absence osobní integrity předvedli v OVM Bárta a Peake. První promlouvá vcelku rozumně o korupci, a úplě zapomíná, že mu sice u soudu nic nedokázali, ale že dělal něco velmi podobného (a také na to, že s těmito lidmi svou politickou budoucnost ochotně spojil a trvalo mu víc než dva roky, než "mu to došlo" (mhm)). Karolína Peake - vždycky se už už zdálo, že řekne něco, co má hlavu a patu, a pak si uvědomí, že pokračovat znamená dojít k jasnému závěru, že míra přetekla, a vezme zadní a zašumluje něco o práci, která čeká. Sobotka mi bohužel připadá, jak jukebox - něco si nastuduje, a pak opakuje dokola totéž, jak vědeck, který objíždí svět s jednou prezentací. Kuba - co už mu jiného zbývá, on si ve své pozici nemůže dovolit říct, že Nečas má odejít. Brali by to jako zradu, a ten pán má ambice. A Schwarzenberg? Vůbec tam nemusel být. On ví, jak by vše mělo být, ví dobře, kde je chyba, ale v podstatě je mu to jedno. Hlavně když je teploučko a klídek. A na Kalouska nesahat. A přitom je vidět, že ani jeden není hloupý. Takže jim chybí něco jiného než inteligence. Odvaha, morálka, soudnost, pocit studu za to, čemu slouží, pocit odpovědnosti k těm, kteří je volili (jak tiše zmizel problém legitimity restitucí, která se na chvíli vynořil - nikdo neměla ni odvahu to hájit). Úžasné panoptikum je naše politická špička, pro kterou demokracie je politický handl jako cíl. Myslím, že komunistům zase pár dušiček přibylo a ani to nedalo Filipovi moc práce.
16. 06. 2013 | 15:24

vico napsal(a):

Nedíval jsem se opět na OVM /díky tomu mám neotřelé názory :-)/ Já si myslím, že k svátečnímu poledni kydy politických šíbrů nepatří.

Slabého čaje barel prý kydal, že v nepřítomnosti předsedy vlády ho nebude kritizovat. Třesoucí se prdel odešla do Varšavy v době, kdy se při zemětřesení devátého stupně třesou a padají trůny. P a r á d a.

Hrůza padá na seržanty při čtení rozhovoru s JUDr. Komárem z VSZ v Olomouci, který "objevil", že kolosální korupcí je, když někdo "zobchoduje" svůj poslanecký mandát za lukrativní post v dobře placené funkci. Když nebudeš hlasovat, jak avizuješ a vzdáš se mandátu /protože bys nevysvětlil, proč si z vteřiny na vteřinu změnil svůj silný názor/ dostaneš výborně placenou funkci. Je to korupce !!! Jenže, jak argumentuje Třesoucí se prdel, ve vysoké politice právě tato trestná činnost je politikou.

To, že šťára proběhla na úřadu vlády a ne v nějakém doupěti Dona Corleona je české specifikum. Říkám to dávno - jsme velmi divní. Divnější než divní. Jsme evropští mafiáni. Proto teď probíhají domovní prohlídky tam, kde jsou Corleoni. Naši EUROFOBNÍ představitelé kostky cukru, co se nikdy nerozpustí.

Máme, bohužel, před sebou asi dvě volby. Mafiánství volného trhu anebo Zemanem protěžované oficiální mafiánství kontrolované nějakou prezidiální radou. V Rusku to zavedl Putin a mělo to úspěch. Chceš-li vejvar, vstup do strany Jednotné ČEZko. Z tohohle brajglu možná ani jiná cesta nevede :-(.
16. 06. 2013 | 15:53

mb napsal(a):

to anastazie kralova ... ale způsob volby přece nemá co dělat s no taxation without representation ...

myslím, že poměrný způsob je vhodný ( ale můžeme o tom debatovat ) ...

co je potřeba změnit jsou věci které navrhuje ´rekonstrukce státu´ ... zákon o státní službě, (skutečná) antikorupční opatření ...

nemyslím, že by nás jiný způsob volby ( viz. i zemanovo panašování) zavedl k lepším zítřkům ...

ale rozhodně to nemá co dělat s no taxation without representation ...

zdravím ...
16. 06. 2013 | 15:55

Lála napsal(a):

Jak může zákonodárce (Schwancenberg), omlouvat jednání dnešní vlády tím, že v této zemi je běžné nectít zákony. Ono platí zde "podle sebe soudím Tebe". Jsem běžný občan a v mém okolí jsou lidi, kteří si nedovolí porušovat zákon. Ale bohužel dnes je tolik špatných zákonů, že je snad nevědomky porušil za svůj život snad každý.
16. 06. 2013 | 15:57

rejpal napsal(a):

vico
Já OVM viděl asi po půl roce, protože mě hodně zajímalo, co z šéfů naší elity vypadne v takhle pro ně delikátní záležitosti. U nás je problém to, že se neví, kdo vlastně patří k donu Corleonovi, kdo se jen hrne ke korytu a kdo se bojí, aby o něj nepřišel.
Nebyl to ztracený čas.
16. 06. 2013 | 16:05

mb napsal(a):

Není přeci normální, aby špičkový politik, ministr a předseda strany, odmítl jasně sdělit svůj názor na jednoznačně amorální chování předsedy vlády a vytáčel se neustálé s tím, že onen předseda vlády není rozhovoru v televizi přítomen.

njn schwarzenberg kličkoval jak zajíc, a ani mu to nepřišlo divné ...

vico ... já se naopak po několika měsících opět na OVM (vyjímečně) díval ...

zdravím ...
16. 06. 2013 | 16:06

rejpal napsal(a):

mb
To je takové naše specifikum. Když někde kola zaskřípou, chceme měnit pravidla. Ale že skřípou proto, že ti vyvolení žádná pravidla (snad kromě omerty, ale ta v ústavě není) nerespektují, a ještě to pokládají za standardní, to nevidíme. Protože bychom museli připustit, že ve volbách se chováme tak, jak se v "civilu" drtivá část z nás nechová.
16. 06. 2013 | 16:08

mb napsal(a):

souhlasím rejpale ... a dodávám ( ve shodě s ls ) že je dobře, že se empiricky stanoví co ještě není korupce a co už je korupční obchod ( rozhodne o tom soud ... a politici si budou muset dát pozor ... pokud se z toho ovšem poučí ) ...

... hezky den ...
16. 06. 2013 | 16:20

stejskal napsal(a):

Dobrý den, pane z Maily,

mrzí mne, že jsme Vás zklamal, ale takto to tu chodí od samého začátku a bude to tu chodit, dokud já či redakce nerozhodneme, že změním zaměstnání.

Je to jediný způsob, jak udržet alespoň trochu slušnou úroveň zdejších stránek (viz text, který jsem napsal pár měsíců po vzniku těchto stránek a zkušenostech z nich http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/libor-stejskal.php?itemid=1168).

Pokud to takto někomu nevyhovuje, je mi to osobně líto, ale jistě najde stránky, které mu budou vyhovovat více. Ostatně to se děje neustále, lidé přicházejí, odcházejí, někdo sem nahlédne několikrát za den, jiný jednou za týden měsíc. Nemalou část z těchto lidí vůbec nezajímá, že jsou tyto stránky určeny k deatě a že zde plat nějaká pravidla. Není v silách nikoho vážit zde stovky a tisíce příspěvků denně (včetně víkendů, svátků a dovolených na lékarnických váhách). Aby to zde mohlo fungovat, je třeba poněkud jiného přístupu.

Žádného asistenta zde nedostanu, dělám to zde každý den úplně sám (a není to zdaleka má jediná práce). Maximálně mohu někoho ze svého zaplatit, aby to občas vzal za mne. Zatím se k tomu nechystám, přišlo by mi to poněkd nefér vůči rodině (už tka dost trpí tím, že dělím svůj volný čas mezi ní a tyto stránky).

Hezký a poklidný zbytek víkendu. A děkuju za přání.

Libor Stejskal
16. 06. 2013 | 16:30

SuP napsal(a):

Pánové mb, rejpal -
Možná si neuvědomujete, že ve své debatě odsuzujete K.S. proto, že neřekl to, co byste chtěli slyšet. On přece nemusí mít stejný dojem jako vy, že Nečas MÁ odstoupit. Má totiž na rozdíl od nás mnohem víc informací.
Na mě naopak celá akce působí dojmem, že je to nějaká další Kalouskovina a nebylo by to poprvé.
16. 06. 2013 | 16:38

Jakelin de Mailly napsal(a):

Libor Stejskal

Na toto téma jsme se bavili několikrát.
Víte sám, jaký mám na to názor, tj. že jsem v této věci tvorem chápavým a souhlasím s faktem, že nebýt Vaší korektury, byl by tady z toho chlív, proti kterému by ten Augiášův bledl zahanbením.
Jen nechápu, proč jste smazal řadu naprosto čistých příspěvků.
Došlo mi, že to vše spojoval nick Karel IV, tzn. máte nějaký program, pomocí něhož vyhubíte v daný moment vše, co obsahuje "Karel IV", což se může vztahovat i na nevinné příspěvky ?
16. 06. 2013 | 16:39

SuP napsal(a):

mb -
A s tou empirickou možností stanovoivání hranic ...
Mám zase dojem, že čím jsou podrobnější zákony (protože naši úředníci už se nedokážou bez předpisu ani uprdnout), tím lépe a snadněji se hledají cesty jak je obejít.
16. 06. 2013 | 16:41

tomis napsal(a):

souzi se tady aňonímně zase rozjeli, pozor na tlak :-)

i já bych rád požádal soudruha Občana ať mi pošle kontakt na webshop kde si můžu koupit tričko Magor for president,
Karel je prostě stále nad hnojištěm lidských výkalů, zejména blogových hysterických komentátorů

ale jinak souzi nezapomeňte - třídní boj je třeba vést slitování, jinak se vám ta hydra zase vrátí :-)))
16. 06. 2013 | 16:47

mb napsal(a):

voni Sup píšou, jako by nevedeli, že Schwarzenberg a Kalousek jsou siamská dvojčata ( dokonce je napadají i tytéž myšlenky v tutéž chvíli ) ...

jaké informace Supe, byste považoval za relevantní k tomu aby Nečas nemusel odstoupit / ovat ... ???

hezký den ...
16. 06. 2013 | 16:54

rejpal napsal(a):

SuP
V tom bych docela souhlasil. O to víc je ale třeba řvát, když někdo si laťku posunuje dál a dál. Tohle přece je primárně ignorování principů, na kterých stojí celý princip parlamentní demokracie. Jestli je to zároveň i porušováním zákonů, to je věc právníků a také právního cítění každého z nás. Pro mě ano, ale vlastně je mi dost jedno, jestli je za tohle odsoudí nebo ne. Větší viníky vidím spíš na druhé straně - na těch, kteří ten kšeft s nimi udělali. To byl dost velký krok k propasti.
Debaty o tom, zda je silnější mandát od voličů nebo od strany, se vedou už od roku 1990. Ale v té době si nikdo nedovolil to takhle otevřeně rozštípnout a ještě cynicky tvrdit, že je to standardní.
16. 06. 2013 | 17:12

stejskal napsal(a):

Ale vůbec ne, pane de Maily,

tu debatu rozjížděli tři lidé (ld, pamětník a Vámi jmenovaný). Vy jste se k tomu opravdu přichomýtl nevinně. A protože si sem chodí povídat už léta (zejména dva první jmenovaní), vím poměrně přesně, kdy začíná něco, co končí "hovady", prasaty" atd. Toto zde musím zarazit vždy, jak to zaznamenám (což je někdy za pět minut, jindy za půl dne). Dávám tím najevo, že zde nic takového nebude, zejména těm, kteří k podobným výrazům či jiným urážkám nemají daleko.

Dělám to spíše sporadicky, jen když vidím, že se zde k tomu chystají některé konkrétní nicky, u kterých se to stává často. Včera tato situace přesně nastala. Navíc o šlo o zcela off debatu na téma, které v případě měkterých nicků skončí vždy urážkami a nadávkami. Neměl jsem včera čas čekat, až se přidají další a zaplaví debatu osobními sprostými výpady. A ta jsem to zastavil zárodku. Chápu, že Vám to přijde nespravedlivé, ale já jinou možnost nemám. U takto pojatého fóra, které nevyžaduje registrace, to tak prostě je. Má to své výhody pro čtenáře a je to velmi náročné na administraci. Opět chápu, že to většinu lidí nemusí zajímat (a taky jich to hodně nezajímá), ale po těch šesti letech už mám jisté zkušenosti a vím, kdy zasáhnout, aby se to nerozjelo (pokud tento okamžik zachytím, dělám to). I když si pak vždy vyslechnu stále stejná obvinění.

Libor Stejskal
16. 06. 2013 | 17:33

ld napsal(a):

stejskal napsal(a):

"A ta jsem to zastavil zárodku".
:-)

Ten zárodek je tam ještě jednostranně vidět i teď.
Na mizení příspěvků žehrali i jiní glosátoři.
Nick Karel...neznám, neměli jsme nikdy příležitost spolu splknout.
Při mém posledním expozé s pamětníkem nikdo nemazal.

Ve 4 větách viz výše jsou pouze čiré a doložitelné lži.
16. 06. 2013 | 17:54

SuP napsal(a):

mb -
Za takovou relevantní informaci bych považoval, kdyby se na něj profláklo, že provedl něco, co se neslučuje. Tedy ne to, že mu za zády jeho podřízení dělají to, co podřízení všech ostatních.
Protože ruku na srdce, mb, politika je svinstvo a pokud ji chcete dělat, můžete být poněkud menší zločinec, tedy morálně ostatní převýšit, ale nemůžete být Mirek Dušín, protože byste nevěděl, o čem jde řeč. Asi byste měl pochopit, že kdyby byl Nečas tak čestný a blbý anděl, nedali by ho na pozici předsedy strany.
Zkrátka, když vyvážíte misgrubnu, oblíknete si gumáky a ne bílý oblek. A naopak, kdybyste chtěl zapadnout mezi doktory, v bílém byste musel být a musel byste si umět mýt ruce. A politika je spíš misgrubna než nemocnice .....
16. 06. 2013 | 17:55

Jakelin de Mailly napsal(a):

Libor Stejskal

No dobrá, ale proč zmizely např. mé příspěvky a dalších....
Vzal jste to šmahem, jako operace Arc Light - asi víte, o čem mluvím :-))))))
Zítra možná jedu do Prahy kvůli překladu z finštiny, tak se eventuelně stavím na ten mejdan.
Pěkný zbytek neděle a trochu více taktu při kobercovém mazání :-)
16. 06. 2013 | 17:57

SuP napsal(a):

mb -
Jaká siamská dvojčata? Karel S. je na pozici Kalouskova maskota, kterého předhodil, aby jeho "projekt" uspěl. A mezi politiky je to bezesporu aspoň šedá vrána. Taky Kalouskovi přitáhl hnutí starostů. snadno se zapomíná, kolik procent spojené základny TOP starostové dělají.

rejpal -
Ať budou volby kdy budou, zase do nich půjdeme s pouhou možností vykroužkovat ty největší nejhorší, ale jejich strany nám tam stejně podstrčí srovnatelné ropuchy, které neznáme. Je to sice jen "cena útěchy", ale kolik spoluobčanů se tím bude obtěžovat, aby se pokusili přebitím zadních gumovat přední? Zeman kolem sebe sice máchá jakousi volební teorií, která zní líp, ale stejně ji neprosadí a tak jako tak nám v kandidátce svého uskupení nabídne stejné ropuchy jako ti ostatní.
16. 06. 2013 | 18:07

rejpal napsal(a):

SuP
A víte, co bych chtěl slyšet? (od každého politika). Aby mluvil jasně, cynismus si nechal do hospody, a místo řečí, že v politice je možné všechno, říci jasně, kde je JEHO osobní hranice tolerance. Pak si ho budu aspoň vážit, i když třeba mé hranice jsou jinde. Problém je, že drtivá většina politiků žádné hranice nemá. A pan Schwarzenberg to ještě blazeovaně glosuje.
Například: jestli se prokáže, že premiér v parlamentu lhal, odcházíme z vlády a když to neprosadím, odejdu já (A to je v dané kauze hodně měkký požadavek).
Protože loajalita ke straně či koalici musí mít své meze.
Jestli to celé je Kalouskovina, to nevím, je to i možné. Ale to by byl spíš bod proti předsedovi strany, jehož druhý muž si hraje na kardinála Richelieu.
16. 06. 2013 | 18:17

stejskal napsal(a):

Prima, pane z Maily, to by bylo fajn. A nejen proto, že by se mi to téte á téte třeba podařilo vysvětlit lépe ;-). Ne vážně, těším se.

Libor Stejskal
16. 06. 2013 | 18:18

rejpal napsal(a):

SuP
Nebudu vykroužkovávat, je to pitomost. Jediný smysl kroužkování je, když chci, aby člověk, ze strany, kteoru volím, měl větší šanci se tam dostat, ne aby vystrčil někoho jiného.
Není žádnou útěchou, že člověk, kterého jsem vykroužkoval, po volbách usedne ve vládě nebo bude dělat šedou eminenci někde v sekretariátu. Nagyovou nikdo nevolil, ale kdyby nevolil ODS, nebyla by tam (ale to jen příkladmo).
Mám seznam stran, které v žádném případě volit nebudu, a seznam těch, které budu pečlivě sledovat a pak si vyberu. A nebude mezi nimi ani jedna, kterou bych podezíral z toho, že půjde do koalice s ODS nebo TOP 09.
A jestli to bude ČSSD nebo nějaká t.č. neparlamentní strana, to bude hodně záležet na vývoji preferencí. Když bude mít ČSSD hodně, budu volit, jak budu sám chtít, když ne, budu volit takticky, protože tahle koalice musí skončit. To je můj topic příštích voleb.
16. 06. 2013 | 18:23

mb napsal(a):

ad sup : Za takovou relevantní informaci bych považoval, kdyby se na něj profláklo, že provedl něco, co se neslučuje. Tedy ne to, že mu za zády jeho podřízení dělají to, co podřízení všech ostatních.
Protože ruku na srdce, mb, politika je svinstvo a pokud ji chcete dělat, můžete být poněkud menší zločinec, tedy morálně ostatní převýšit, ale nemůžete být Mirek Dušín, protože byste nevěděl, o čem jde řeč. Asi byste měl pochopit, že kdyby byl Nečas tak čestný a blbý anděl, nedali by ho na pozici předsedy strany.
Zkrátka, když vyvážíte misgrubnu, oblíknete si gumáky a ne bílý oblek. A naopak, kdybyste chtěl zapadnout mezi doktory, v bílém byste musel být a musel byste si umět mýt ruce. A politika je spíš misgrubna než nemocnice .....

odp.:je to jako byste se smiřoval s tím, že politika je svinstvo a že ji nutně musejí dělat = provozovat svině ...

já si to nemyslím, a taky proto jsem se dal politiku, abych osobní zkušeností svědčil zda je to tak, jak si myslíte vy, anebo ne ...

nicméně Nečas je odpovědný za výběr ( a tím i průsery ) svých nejbližších spolupracovníků ...

A POVINOSTÍ NEČASE BYLO OKAMŽITĚ REZIGNOVAT ... IHNED ...

to je asi tak všechno ... Nečas je za chování Nagyové přímo politicky odpovědný ...

zdravím vás ...
16. 06. 2013 | 18:42

SuP napsal(a):

mb -
Máte mé sympatie, pokud chcete vylepšovat politiku zevnitř. Budu vám držet palce stejně jako Jarporovi. A taky budu pozorovat, jestli začnou dřív ideály opouštět vás, nebo vy je.
Nechci říct, že když politika je svinstvo, že ji musejí dělat svině, ale že kdo ji chce dělat, musí na ni mít žaludek.(třeba jako patolog).
16. 06. 2013 | 19:04

Marian napsal(a):

hmm, ane Stejskale, vy jste jako J.V.Stalin. Ten zostřoval třídní boj, bvy mažete ty,kteří VŮBEC NIC NEPORUŠUJÍ, ALE MOHLI BY. Bátuška by z vás měl radost, já ne. Zostřování cenzury je neospravedlnitelné.A nic jiného než cenzura to není.
Možná si to neuvědomujete, ale svým postupem zasahujete do svobody slova.A to je dost vážná věc.
16. 06. 2013 | 19:04

SuP napsal(a):

mb -
Na druhé straně si myslím, že pokud v té politice budete chtít být tak dokonalý a rigorózní jako ve zdejších debatách, tak se tam ohřejete maximálně do první chyby vašeho podřízeného. Oni ti méně čestní vám to rádi spočítají.
;-)
16. 06. 2013 | 19:24

SuP napsal(a):

rejpal -
Popsal jste svoje hranice, v pořádku. Ale proč myslíte, že Karel S. by se měl snažit, aby se právě Vám zalíbil? Jak vidím, budete volit z levice, tudíž budete zřejmě mít i jednodušší výběr. A s tím kroužkováním jste mi potvrdil obavu, že i slušní a rozumní občané se na to masově vykašlou, byť je to jediný způsob, který nám nechali, pokud chceme zkusit s něčím nesouhlasit. Vím, že je to bezzubé, ale neudělám-li ani to, můžu se dát k levičákům. A to teda nedám, pro to nemám důvod.
16. 06. 2013 | 19:32

mb napsal(a):

sup: njn, stane se ...

hezký večer ...
16. 06. 2013 | 19:36

SuP napsal(a):

mb -
"Aspoň jsem to KURVA zkusil!!" ...
;-)
16. 06. 2013 | 19:39

mb napsal(a):

yes sir :-))
16. 06. 2013 | 19:58

rejpal napsal(a):

SuP
Každý má právo na své hranice a každý se chová podle nich. To je naprosto OK. Jsem z lidí, kteří volbu každého respektují a nikdy nenadávám někomu, kdo volil někoho, koho bych sám nemohl. Mám mezi kamarády voliče všech parlamentních stran včetně komunistů, z řadou z nich se o tom v klidu bavím, oni znají mé postoje, já jejich - a je to v pohodě. Tohle je samozřejmě individuální věc a každý má svou pravdu a své vlastní postupy výběru.
Nevím, jestli budu volit z levice (pokud nebudu nucen volit takticky). Nejraději bych volil Piráty, ale ještě není jasno.
Ale kroužkování NENÍ řešení, to není názor, ale realita. Takhle to prostě nefunguje. Všichni vykroužkování si svůj vliv nechali, i když nesedí v PsP. Jsem přesvědčen, že kdyby se před volbami nešířil ten hoax o kroužkování, výsledky mohly být jiné. Co takový Marek Benda? Řápková? Spousta lidí se jich snažila zbavit a jiní je tam poslali. Protože ODS získala dostatek hlasů, aby prošli. Navíc, když máte na kandidátce tři lidi, které chcete a pět, které nechcete, ani vy sám je na vlastní kandidátce nevykroužkujete.
To řešení je jednoduché. Pokud je na kandidátce nějaké strany osoba, která má uvnitř té strany nějaký vliv (to není těžké zjistit), a pro vás je za hranou tolerance, takovou stranu nevolit. Pro mě byl takovou osobou Kalousek (tehdy jsem měl ještě o K.S. výrazně jiné mínění), a proto jsem jeho stranu škrtl z listiny hned v úvodu, i když paradoxně v ní osobně znám nejvíc lidí. Další takovou byl Radek John - a VV šly obrazně do koče (pak přišly další věci, ale to už na mou volbu vliv nemělo). Třetí byl Bursík (a zelení šli na black list).
Jednu věc ale nechápu. Když se někdo rozhodne zvolit stranu A, ta strana čtyři roky vládne k jeho naprosté nespokojenosti, a pak jí volí znovu. To mi přijde hodně nelogické. Znám takové voliče osobně.
16. 06. 2013 | 20:00

rejpal napsal(a):

Sup
ještě maličkost. Kroužkovat asi budu, dělám to vždycky. Ale proto, abych dal šanci někomu, koho chci, ne negativně, na to tenhle systém není nashavený, neb negativní hlasy dávat nelze.
16. 06. 2013 | 20:01

vico napsal(a):

SuP je jen kovově lesklou hrobní mouchou v celé té mizerii. Ale taková je realita. Na západ od našich hranic je důvodem k rezignaci vrcholového politika fakt, že několik týdnů zaměstnával "načerno" nějakou domácí posluhovačku.

Nagyová byla absolutně nejbližší člověk premiéra a věděli to všichni - včetně generálů vojenské zpravodajské služby /z nichž teď jeden bručí ve vazbě/. Čistej poté, kdy Randák obeznámil veřejnost o statisícových odměnách nejudřenější ČEZké klisny, dal okázale najevo, že pomsta za takové činy bude absolutní. /Randák je momentálně na základě výpovědi pana Nečase trestně stíhán/. Tato paní s obrovským neformálním vlivem na premiéra mohla úkolovat rozvědku právě a jenom díky Nečasovi. Pomsta této metresy se musela vznášet nad každým, který se ji zdráhal vyhovět. Této zemi, řekněme si to na rovinu, vládla kun.a paní Nagyové.

Praktikující katolíci jsou v mimomanželských partnerských vztazích přírodní katastrofou. Kdo sledoval úpadkový reality seriál -Farmář hledá ženu - mi dá za pravdu. I na hrdiny z Afgánistánu byla tahle plavovlasá domina silné kafe.

Odporný Čistej běhá zbaběle po popravčím pódiu a prosí kata : ještě minutku! Ráno prodal svoji metresu, prý už dál nemůže dělat svou funkci vrchní ředitelky. Hnusný konec. Voličů tahle parta ale bude mít více než dost. Prej kroužkování :-) Inu jak jinak, modří ptáci se budou kroužkovat - tak to u ptáků bývá.
16. 06. 2013 | 20:43

Silvie napsal(a):

Vico

Mě to pokrytectví katolíků nikterak nepřekvapuje.
Spekulovalo se o domině a subíčkovi.
Ale já se domnívám, že Nagyová nemusela vyvinout žádné větší úsilí, aby premiéra, jenž znal zřejmě z domova jen misoionářskou polohu, zcela oblouznila.
Když holt chytne stará stodola...

A pan premiér si ani nestihl povšimnout, že ta jeho metresa není ani mladá, ani krásná, a že je to takový babochlap. Neměl asi srovnání.
16. 06. 2013 | 20:59

SuP napsal(a):

Vico -
Kdyby se tu 20 let za podstatně větší průsery odstupovalo (místo toho se doteď POSTUPOVALO), tak jsou vaše úvahy namístě. Ale proč si najednou všichni myslíte, že se jeden pan čistý zblázní a udělá GESTO, kterým vůbec nic nedokáže ani ničeho nedosáhne? Když si může v klidu počkat, jestli ho vyhoděj? Víte, kolik ho bude stát rozvod a tuší, že v politice má po péči?
To vám nestačilo podobné moudré rozhodnutí kdysi, že přestaneme vyrábět a prodávat zbraně, aby svět byl lepší?
16. 06. 2013 | 21:01

Silvie napsal(a):

Dobrá komedie byla i s Peak, když začala řečnit o tom, jak utrpí její vrozený smysl pro morálku.

To jsem málem smíchy odpadla.

A Kalda má zase největší starost o ty chudáky vytopené.

Máme to ale svědomité a šlechetné politiky.
16. 06. 2013 | 21:02

mb napsal(a):

souhlasím s vicem a/le nedokázal bych to tak pěkně napsat ( a obhájit )

Tato paní s obrovským neformálním vlivem na premiéra mohla úkolovat rozvědku právě a jenom díky Nečasovi. Pomsta této metresy se musela vznášet nad každým, který se ji zdráhal vyhovět. Této zemi, řekněme si to na rovinu, vládla kun.a paní Nagyové.

...
16. 06. 2013 | 21:24

vico napsal(a):

SuP : Ale odstupovalo. Mediálně linčovaný Paroubek odstoupil/i k překvapení kdejakých novinářských zelených Raulů/ poté, kdy "málo" vyhrál parlamentní volby. Ministr Pospíšil byl pro změnu nad ránem odpraven bez hodnověrných důvodů samotným Čistým. Představa, že páchat obecnou kriminalitu je součástí politické kultury v ČEZku, jak nesmírně trapně argumentoval ve sněmovně Nečas, je sama o sobě skandál.

My v ČEZku možná ten smrad už nevnímáme, ale je to úděsné. My ČEZko navenek působíme nezvykle exoticky. Jsme poslední zemí na světě, která má anonymní akcie, jedna z posledních zemí v Evropě, která nemá standardní zákon o státní službě. Stali jsme se největšími potížisty v EU. Absolutně a bezkonkurenčně. A to vše proto, neboť u nás máme zaveden klientelisticko-mafiánský systém, který není s okolím kompatabilní.

Silvie : Ano. Ohledně praktikujících katolíků máte zřejmě pravdu. /To ovšem neznamená, že se mi klasický misionář nelíbí:-). Nečas však hrubo po čtyřicítce poznal polohu na koníčka. Pro něho to muselo být hotové rodeo.Nagyová byla každopádně v "sedle"./
16. 06. 2013 | 21:26

mb napsal(a):

sup se zeptal: Ale proč si najednou všichni myslíte, že se jeden pan čistý zblázní a udělá GESTO, kterým vůbec nic nedokáže ani ničeho nedosáhne?

to neni gesto ... to je standard ... viz. šiška a drábek ... njn ... některý věci holt čeští echtpravičáci nepochopí ...
16. 06. 2013 | 21:26

mb napsal(a):

zase souhlasím s vicem 21 26 ...

/ Představa, že páchat obecnou kriminalitu je součástí politické kultury v ČEZku, jak nesmírně trapně argumentoval ve sněmovně Nečas, je sama o sobě skandál.

... /
16. 06. 2013 | 21:29

Silvie napsal(a):

mb
Nevím, proč mě v souvislosti s touhle vulgární ženštinou napadla lady Macbeth.
Ale to bych jí moc fandila... obyčejná účetní, co si díky slabochovi čuchla k moci a myslela si o sobě, že je pánbůh.
Žádný strom neroste do nebe.

Asi začnu věřit na ta proroctví - v roce 2013 se má svět obrátit vzhůru nohama a ono se to fakt děje.

Sup

On má pan Nečistý ještě jeden vážný důvod,proč neodstoupit.
Nechce přijít o imunitku.
16. 06. 2013 | 21:31

Silvie napsal(a):

Hlavně doufám, že si policie povšimla, jak trapně pan premiér lže.

Nejdřív omlouval Nagyovou, že sledovačkou chránila "dobrodušně" jeho rodinku, páč on odmítl nezodpovědně ochranku.
Další den tvrdí, že o sledování své choti neměl tušení.
Odvážím se tipnout, že policajti počkají, až Nečase Kalousek a spol. vyštípou z vlády a pak ho v klidu seberou. Budou to mít jednodušší.

Zeman je , věřím, natolik inteligentní, že je to nechá vyžrat až do konce.
Nejlíp, když se do toho nebude vůbec montovat, ať se znemožní sami.
Být socany, tak se o vládu v téhle chvíli moc neperu, nejenže není oč stát, ale nebylo by to ani příliš diplomatické.
16. 06. 2013 | 21:40

SuP napsal(a):

Vico -
Drábek se Šiškou to byl mnohonásobně větší průser a neodstoupili dobrovolně. Ano, Pospíšila vyhodili, ale jedinej, kdo se vzepřel popisované postelní praxi byl poslanec Doktor, kterého ostatně pomlouváte taky.
Takže z toho soudím, že půjdu brzo v klidu spát.
16. 06. 2013 | 21:43

mb napsal(a):

ad silvie : Silvie napsal(a):
Hlavně doufám, že si policie povšimla, jak trapně pan premiér lže.

Nejdřív omlouval Nagyovou, že sledovačkou chránila "dobrodušně" jeho rodinku, páč on odmítl nezodpovědně ochranku.
Další den tvrdí, že o sledování své choti neměl tušení.

že Nečas lže pravidelně a bez uzardění je stará vesta ...

vzpomeň(te) jak říkal že neustaví vládu na volných radikálech bez klubu a tak ...

spíš že si to necháme líbit ... a že se nezmůžeme na nějakou účinnou a funkční obranu ...

... no nic, zatim ...
16. 06. 2013 | 22:22

bobš napsal(a):

Je to asi tím, že naši lidé si nechají na sobě dříví štípat na rozdíl od západní Evropy. Tam kdyby politik byl takto znemožněn, zaleze někam do "jeskyně" a nebude mít takové horlivé projevy ve sněmovně a svádět vinu na všechna ostatní jen ne na sebe. Pokud vím tak pí Nagyová byla jeho přímá podřízená, čili za ni plně odpovídá a k tomu není třeba slov.
16. 06. 2013 | 22:44

mb napsal(a):

Pokud vím tak pí Nagyová byla jeho přímá podřízená, čili za ni plně odpovídá a k tomu není třeba slov.

sice k tomu není třeba slov ... ale/nicmeně takovej Sup to stale nějak nepobírá ( tak jako to nepobírá Schwarzenberg )

no nic ...
16. 06. 2013 | 22:55

SuP napsal(a):

Tak co, Vico?
Nezaslechl jsem sice proč, ale prej ŽE. Již zítra.
Tak co vy na to? za co budete pomlouvat teď?
16. 06. 2013 | 23:01

mb napsal(a):

to je dobře supe ... sice to mel udelat uz driv ... ale porad je to lepe pozde, nez vubec ... zdravim ...
16. 06. 2013 | 23:18

pamětník napsal(a):

Ríšan:
"Zato v tzv. diskusi se doví pozoruhodné věci. Třeba, že český stát trvá kontinuálně tisíc let (řekněme od roku 918) a r. 1918 byl jen obnoven" Samozřejmě. Vy si myslíte něco jiného? Co?
16. 06. 2013 | 23:18

pamětník napsal(a):

Libor Stejskal:
"tu debatu rozjížděli tři lidé (ld, pamětník a Vámi jmenovaný). Vy jste se k tomu opravdu přichomýtl nevinně. A protože si sem chodí povídat už léta (zejména dva první jmenovaní), vím poměrně přesně, kdy začíná něco, co končí "hovady", prasaty" atd"
Je mi líto, cenzore, bohužel však musím konstatovat, že lžete. Uvedené nadávky nepoužívám. Ve smazaných příspěvcích nebyl žádný vulgarismus.
16. 06. 2013 | 23:28

ld napsal(a):

Matyáši,

při vědomí, že se Stejskal bez skrupulí uchyluje ke lži to vidím takto: Nevšímejme si textů jeden druhého, protože jak si my dva vjedeme do vlasů (a já taky slova hovado a prasata neužívám), tak nás cenzor hbitě zabanuje. A já sem chodím číst a psát s vybranými autory, což by kvůli blbině nebylo lze. Takže já odteď směrem k vám stahuju oponu, halím se do ignorace. Z mé strany je to kategorické.
Ať se vám daří.
17. 06. 2013 | 07:05

hovorka11 napsal(a):

Karlíček se včera předvedl.
Když nespí, tak plácá a bez účasti Nečese prý nic neřekne.
-----------------
Jsem přesvědčen, že o korupci a rozkrádání ví velmi mnoho a proto Nečase, který v tom bezesporu jede kryje.
Teď je to otázka, jestli politici opět zapracují (velmi pravděpodobně zabránili vyšetření vraždy kmotra Mrázka a došetření nepravděpodobné sebevraždy vyšetřovatele Mrázkova případu který se zastřelil a pak se ještě oběsil).
Mám takové trnutí, že v tom mimo ODS jela i ČSSD.
-------------------
"Mrázek nebyl nikdy obviněn. Jeden z vyšetřovatelů jeho tunelů se za podivných okolností zastřelil. Státní zástupkyně, která případ dozorovala, se zase zabila pádem ze schodů, další vyšetřovatel byl z případu odvolán kvůli neprokázanému podezření z korupce"

http://neviditelnypes.lidovky.cz/tiskni.asp?r=p_politika&c=A061229_121726_p_politika_wag
17. 06. 2013 | 07:18

vico napsal(a):

SuP a jeho vzkaz z 23:01

Jaképak pomlouvání? Po takovém průseru už měl podat demisi ve čtvrtek. Místo toho nedůstojná honička na popravišti. Každá minutka dobrá.

Vám možná ani teď nedochází, že jeho pozice byla již několik dnů absolutně neudržitelná.

Mějte se
17. 06. 2013 | 07:28

SuP napsal(a):

vico -
Vy zase nechápete, že člověka byste měl hodnotit podle toho, jak se v čase zachová v reakci na nějaký průser a ne, jestli se zachová tak, jak byste si představoval ve chvíli, kdy ještě nevíte všechno. Samozřejmě, že kdyby neodstoupil, stejně by ztracenou důvěru už nezískal. Ale je dobré, když k tomu (byť pod tlakem okolností) dojde sám.
Spíš mě teď zajímá, jak dlouho bude trvat, než skončí období neplatných pokusů, než konečně budou volby.
17. 06. 2013 | 08:13

SuP napsal(a):

Vico -
Ale souhlasím s vámi v tom, že když premiér začne řídit republiku přes feromony své arogantní milenky, není to v pořádku.
Doufám, že nám někdo předhodí zajímavé téma.
17. 06. 2013 | 08:33

Karel napsal(a):

Demise premiéra Nečase je velkým úspěchem ODS !!!!Pokud by byl Nečas nadále ve svých funkcí volební preference ODS by neustále klesaly !Nyní ODS může s novým předsedou a novým programem se ucházet o přízeň voličů !Velmi nepříjemné pro levici by bylo pokud předsedou ODS by byl zvolen Pospíšil,který má podporu občanů !Pokud by dokázal ještě zahrát na strunu obyčejným občanům,bylo by to pro levici velmi špatné !Nagyová zatím chrání Nečase !Naprostou katastofou pro Nečase by bylo,pokud by Nagyová prohlásila,že Nečas ji úkoloval jak na sledování Nečasovy manželky tak na posty pro 3 poslance !Nagyová by si zachránila kůži a také kůži spravodajských důstojníků,kteří by jednali na příkaz premiéra!Pak již by nebyla utopie ,že Nečas by mohl řešit politické otázky na cele společně s D.Rathem !
17. 06. 2013 | 11:42

petr napsal(a):

to hovorka11

Karlovi je úplně jedno, jak klientelismus v této zemi rozežírá státní a obecní rozpočty. To Karla vůbec nezajímá a nepotřebuje v tom s nikým spolupracovat nebo ho navíc i krýt.

Karlovi jde pouze o zvrácení společensko-právního pořádku v této zemi a posunutí restituční hranice, aby se touto cestou dostal (nebo jeho potomci) ke konfiskovanému matetku hlubocké větve v roce 1947. Proto tak často a rád nadhazuje téma vyhnání českých Němců a vůbec podporuje vše, čemu snažil předchozí prezident Klaus celkem vizionářsky bránit.

Současný politický puč, který povede k odstranění ODS jako dosud největší politické strany na pravé části spektra a posílení pozice TOP 09, mu rozhodně nahrává do karet.
17. 06. 2013 | 11:42

Draco Malfoy napsal(a):

Šlechtic Karel nikdy žádný velký morální kredit neměl. Je pravdou že někteří naivní občané ho berou jako ctnostného a morálního dokonce i dnes, ale opak je pravdou. Stačí se trochu projít po netu a máte ho jako na dlani. Blbosti ho nezajímají, raději si pospí.
17. 06. 2013 | 12:03

Martin napsal(a):

Rezignace Nečase je velkou nadějí pro všechny občany ČR !Věřím,že do vlády se dostanou takoví lidé,kteří zajistí blahobyt občanům ČR!Prvním krokem k blahobytu bude zrušení poplatku ve zdravotnictví a zavedení milionářské 38%daně !Rovněž likvidace heren a kasín by bylo velmi záslužné !Pochody homosexuálů Prahou s musí zrušit !Musí se také omezit pravomoci exekutorů,což exekutor bude mít zákaz vstupovat do bytu dlužníka a tam cokoliv zabavovat.Spáchal by tím trestný čin porušování domovní svobody !Exekutor bude moci pouze srážet určitou finanční část na umoření dluhu z platu nebo důchodu dlužníka !!!Rovněž převýchova feťáků bude na místě!To všechno povede k blahobytu občanů ČR.Zda to bude již nyní nebo až po volbách v r.2014 to uvidíme !
17. 06. 2013 | 12:11

petr napsal(a):

to Vico a SuP

Události posledních dnů ukázaly, že republiku neřídil premiér přes feromony své arogantní milenky, ale někdo opravdu jiný. Nagyová měla na českém pískovišti možná největší bábovičku, majitel pískovny jí pískoviště ale zrušil. Postaví jiné a pošle tam své oblíbence místo ní.

PS Metafora možná kulhá, ale policejní akce za režie olomouckého státního zástupce skutečně vykazuje známky politického puče, a to způsobem provedení a způsobem medializace. Když se podíváte na jednotlivé kauzy, tak jde v zásadě o drobnosti. Sledování ženy premiéra je pitomost, nesrovnatelná s přeběhnutím zpravodajce nebo únikem tajných informací, přesto bylo oslabeno vedení jedné ze zpravodajských služeb. Výměna poslaneckých mandátů za posty ve státní správě se děla i předtím, najednou nápadně vadí a je kriminalizována. To, co lidé čekali nejvíc, a to, že dojde ke kriminalizaci lobistů a zastavení jejich penězovodů od státu, se evidentně (alespoň prozatím) neděje. Faktura na 1,5 mil. Kč za etický kodex pro Lesy ČR je sice evidentním porušením povinosti při správě cizího majetku (ze strany, ale částka je to nepodstatná. Otázkou je, zda zabavení dokumentů más sloužit k zajištění důkazů proti lidem, kteří si nyní spokojeně užívají zahraniční dovolené nebo se v republice běžně nevyskytují, nebo k další kriminalizaci s politickým podtextem. Elitní policení útvary v této zemi vždy pracovaly na společenskou nebo politickou objednávku, vlastní iniciativu vykazovaly jen u případů, na které odborně stačily. Obávám se proto, abychom zde netleskali nečemu, co se sice tváří jako boj s korupcí a klientelismem, ale ve skutečnosti je využíváno pro vyšší politické cíle.
17. 06. 2013 | 12:13

petr napsal(a):

to Martin

To, co uvádíte, je jen zlomek. Blahobyt v této zemi zajistí jen znovuobnovení morálky, s tím ale musí každý začít u sebe. Bez znovuobnovení morálních hodnot, morálního myšlení, přesného rozlišování toho, co je slušné, důstojné, ohleduplné a nesobecké u nás jako jednotlivců nebu slušných zastupitelů našich zájmů.

Když je barák postaven na nekvalitních základech, tak mu ani nová střecha a fasáda nepomohou.
17. 06. 2013 | 12:20

petr napsal(a):

to Draco Malfoy

Lidi ty volby kategoricky postavili jako souboj pravice a levice, což bylo špatně. Měli volit podle toho, který kandidát by více prospěl zájmům České republiky. Ze všech kandidátů právě Karel byl z tohoto pohledu tím nejslabším.
17. 06. 2013 | 12:41

Twist napsal(a):

Je to sestava! A dál v ní bude zářit Švancrberg, bez něj by ta demokracie nebyla ono! Páni podnikatelé, hlaste se, kolik máte zaměstnanců jako je on, dovolíte jim prochrnět pracovní dobu a platíte je za to statisícem za měsíc? V Čechách a na Moravě je možné všechno, špína tady vůbec nesmrdí.
17. 06. 2013 | 13:09

Jiri Hovorka Cheb napsal(a):

Je to pravda ,driv jsem mu fandil ted se za nej stydim .Vaclav Havel by se nestacil divit co je Karel schopen vydrzet aby zustal u moci.Neskutecnej humus.
17. 06. 2013 | 13:49

Naštvaný napsal(a):

"Karel Schwarzenberg .... promarnil svůj morální kredit": A on nějaký měl? Obdiv k němu části našich obyvatel způsobilo jejich vymývání mozků mediální manipulací.
17. 06. 2013 | 14:05

rejpal napsal(a):

petr
Musím říci, že bagatelizace vám jde velmi dobře. Všechno to zní hezky. Jenže. Ten člobrda, co ho zaangažovala vrchní ředitelka, nebyl půjčimidrát, ale ředitel té služby. Není vůbc důležité, jestli měl šmírovat rivalku nebo teroristu, podstatné je, že poslechl (i když lidsky to chápu), a ještě se hájil tím, že netušil, že to není v zájmu republiky. To zase tak nevinné není, dokonce to dikredituje tuhle tajnou službu úplně, když když selže šéf, jak asi dodržují zákony podřízení...

Kupování poslanců a jejich hlasů je taky pitomost, zdálo by se, která se už děla. Určitě děla. Vsadil bych, že všichni přeběhlíci byly ze stejné líhně. Jenže tehdy to ještě dělali skrytě, nejsou důkazy. Tihle už to dělali naprosto otevřeně, a to je horší, než jejich trafika. Je to symptom naprostého pohrdání parlamentní demokracií a definicí mandátu. Což možná není trestný čin (a na tu právní bitvu jsem dost zvědavý), ale je to hodně vážná věc.
To třetí je nesložitější, protože víme zatím jen málo. Ale pokud (a zdá se že ano) se potvrdí, že vrchní ředitelka měla pravidelné schůzky s lidmi, o nichž se dá nepiliticky nekorektně říci, že jsou z Palerma, taky to až tak bagatelní nebude. Nebo ano?
Chápete, že tahle osoba je z jistého pohledu mocnější než sám premiér? Že o spoustě věcech rozhodovala ona, tak jako v řadě firem rozhodují sekretariáty, nakonec i ve stranách je to podobně. A v čí prospěch to asi mohlo být.
17. 06. 2013 | 14:34

Karel (taky) napsal(a):

Proboha, jak mohl Schwarzenberg teď promarnit svůj morální kredit? To je stejný nesmysl, jako kdyby dlouholetá prostitutka ztratila panenství.
17. 06. 2013 | 14:50

Kleofáš napsal(a):

Nic nového, jurodivý negramotný opilec a zvrhlík se stal nejmocnější osobou v Rusku. Grišenka si obmotal jak máťušku, tak báťušku cara kolem prstu. Nagyová si obmotala sexuálně frustrovaného premiéra kolem té své věci a rovněž se prodrala na nejvyšší pozici ve státě. A o té šlechtě, co jí prý má být ten noblesní přizdispáč členem, netřeba mít iluze - i briští monarchové jsou jen Indové.
17. 06. 2013 | 15:08

Copacabanga napsal(a):

Moralni kredit pana Schwarcenbera? nikdy neexistoval
Pro sebe si nahrabal cele jizni Cechy a prohlasoval, ze nikomu nebude jeho majetek ukraden. Zase chyba. On dostal, ale ukradene - zprivatizovane majetky lide zpet nedostali.
Hrabe Kinsky pri zivelnych katastrofach pomahal lidem hmotne i financne. Ptam se jak a cim pomohl pan knize.
Je to obycejny lhar a podvodnik. Uz proto, ze ho dosadil na post korala Havel. Ten by si moralniho cloveka nikdy nevzal.
17. 06. 2013 | 17:16

cumpeta napsal(a):

Nejspíš jsem ten nadpis nepochopil , protože si nejsem vědom , že by hrabě Šláfenberg nějaký morální kredit někdy měl...
17. 06. 2013 | 21:42

občan napsal(a):

celá TOP 09 existuje necelé 4 roky a dostala pod 20% hlasů, ale její arogantní chování vyzařuje auru nedotknutelnosti. Takovou, jaká je často k vidění i diktátorů z Blízkého Východu. Jak se ale praví, S čím kdo zachází, tím také schází.
17. 06. 2013 | 22:20

fler napsal(a):

Promarnil? Teď? Ale ten ten svůj morální kredit promarnil už dávno, stále nezávazně plká a všichni mají pocit, že to je ta morálka. Není.
17. 06. 2013 | 23:10

yxxyyxx napsal(a):

Maskot top09 slavný lžikníže a Kalouskův poskok je už dávno k smíchu. Hovořit o nějakém morálním kreditu u tohoto švýcarského a rakouského občana je trapné.
19. 06. 2013 | 11:13

pepa z deppa napsal(a):

Diskutující nějak zapoměli, že vše bylo zúřadováno přez rozkrok p. Nagyové.Ovšem nic nového pod slunce, to už dělala madam Pompadoure na francouzském dvoře.
20. 06. 2013 | 17:31

Root napsal(a):

Musíme si počkat až skončí imunita poslanců.Pak předpokládám kolotoč.Policie má dost času.
05. 07. 2013 | 15:57

Danielrila napsal(a):

Hello. And Bye.

http://somepaydaylounz.com - mr fitz
27. 02. 2014 | 14:55

Přidat komentář

Tento článek byl uzavřen. Už není možné k němu přidávat komentáře ani hlasovat

Blogeři abecedně

A Aktuálně.cz Blog · Atapana Mnislav Zelený B Babka Michael · Balabán Miloš · Bartošová Ela · Bavlšíková Adéla · Bečková Kateřina · Bednář Vojtěch · Bělobrádek Pavel · Beránek Jan · Berwid-Buquoy Jan · Bielinová Petra · Bína Jiří · Bízková Rut · Blaha Stanislav · Blažek Kamil · Bobek Miroslav · Boehmová Tereza · Brenna Yngvar · Bureš Radim · Bůžek Lukáš · Byčkov Semjon C Cerman Ivo Č Černoušek Štěpán · Česko Chytré · Čipera Erik · Čtenářův blog D David Jiří · Davis Magdalena · Dienstbier Jiří · Dlabajová Martina · Dolejš Jiří · Dostál Ondřej · Dudák Vladislav · Duka Dominik · Duong Nguyen Thi Thuy · Dvořák Jan · Dvořák Petr · Dvořáková Vladimíra F Fafejtová Klára · Fajt Jiří · Fendrych Martin · Fiala Petr · Fibigerová Markéta · Fischer Pavel G Gálik Stanislav · Gargulák Karel · Geislerová Ester · Girsa Václav · Glanc Tomáš · Gregorová Markéta · Groman Martin H Hála Martin · Halík Tomáš · Hamáček Jan · Hampl Václav · Hamplová Jana · Hapala Jiří · Hasenkopf Pavel · Hastík František · Havel Petr · Heller Šimon · Herman Daniel · Hilšer Marek · Hlaváček Petr · Hlubučková Andrea · Hnízdil Jan · Hokovský Radko · Holmerová Iva · Honzák Radkin · Horáková Adéla · Horký Petr · Hořejš Nikola · Hořejší Václav · Hradilková Jana · Hrstka Filip · Hřib Zdeněk · Hubinger Václav · Hülle Tomáš · Hušek Radek · Hvížďala Karel CH Charanzová Dita · Chlup Radek · Chromý Heřman · Chýla Jiří · Chytil Ondřej J Janda Jakub · Janeček Karel · Janeček Vít · Janečková Tereza · Janyška Petr · Jelínková Michaela Mlíčková · Jourová Věra · Just Jiří · Just Vladimír K Kania Ondřej · Karlický Josef · Klan Petr · Klepárník  Vít · Klíma Pavel · Klíma Vít · Klimeš David · Kňapová Kateřina · Kohoutová Růžena · Kolaja Marcel · Kolářová Marie · Kolínská Petra · Kolovratník Martin · Kopeček Lubomír · Kostlán František · Kotišová Miluš · Koudelka Zdeněk · Koutská Petra Schwarz · Kozák Kryštof · Krafl Martin · Krása Václav · Kraus Ivan · Kroupová Johana · Křeček Stanislav · Kubr Milan · Kučera Josef · Kučera Vladimír · Kučerová Karolína · Kuchař Jakub · Kuchař Jaroslav · Kukal Petr · Kupka Martin · Kuras Benjamin · Kutílek Petr · Kužílek Oldřich · Kyselý Ondřej L Laně Tomáš · Linhart Zbyněk · Lipavský Jan · Lipold Jan · Lomová Olga M Máca Roman · Mahdalová Eva · Maláčová Jana · Málková Ivana · Marvanová Hana · Mašát Martin · Metelka Ladislav · Michálek Libor · Miller Robert · Minařík Petr · Mittner Jiří · Mrkvička Jan · Müller Zdeněk · Münich Daniel N Nacher Patrik · Nachtigallová Mariana Novotná · Návrat Petr · Navrátil Marek · Němec Václav · Niedermayer Luděk · Nouzová Pavlína · Nováčková Jana · Novák Aleš · Novotný Martin · Novotný Vít O Obluk Karel · Oláh Michal · Ouhel Tomáš · Outlý Jan P Pačes Václav · Palik Michal · Paroubek Jiří · Pavel Petr · Pavelka Zdenko · Payne Jan · Payne Petr Pazdera · Pehe Jiří · Peksa Mikuláš · Pelda Zdeněk · Petrák Milán · Petříček Tomáš · Pfeffer Vladimír · Pfeiler Tomáš · Pilip Ivan · Pitek Daniel · Pixová Michaela · Plaček Jan · Podzimek Jan · Pohled zblízka · Polách Kamil · Potměšilová Hana · Pražskej blog · Prouza Tomáš R Rabas Přemysl · Rajmon David · Rakušan Vít · Ráž Roman · Redakce Aktuálně.cz  · Reiner Martin · Richterová Olga · Robejšek Petr · Rydzyk Pavel · Rychlík Jan Ř Řebíková Barbora · Říha Miloš · Řízek Tomáš S Sedlák Martin · Seitlová Jitka · Schneider Ondřej · Schwarzenberg Karel · Skořepa Michal · Skuhrovec Jiří · Sládek Jan · Sláma Bohumil · Slavíček Jan · Slimáková Margit · Sobíšek Pavel · Sokačová Linda · Soukal Josef · Soukup Ondřej · Sportbar · Staněk Antonín · Stanoev Martin · Stehlík Michal · Stehlíková Džamila · Stránský Martin Jan · Strmiska Jan · Stulík David · Svárovský Martin · Svoboda Cyril · Svoboda Jiří · Svoboda Pavel · Sýkora Filip · Syrovátka Jonáš Š Šebek Tomáš · Šefrnová Tereza · Šimáček Martin · Šimková Karolína · Šlechtová Karla · Šmíd Milan · Šoltés Michal · Špalková Veronika Krátká · Špinka Filip · Špok Dalibor · Šteffl Ondřej · Štern Ivan · Štern Jan · Štrobl Daniel T Táborský Adam · Telička Pavel · Titěrová Kristýna · Tolasz Radim · Tománek Jan · Tomčiak Boris · Tomek Prokop · Tomský Alexander · Trantina Pavel · Tůma Petr · Turek Jan U Uhl Petr · Urban Jan V Václav Petr · Vaculík Jan · Vácha Marek · Valdrová Jana · Vavruška Dalibor · Věchet Martin Geronimo · Vendlová Veronika · Vhrsti · Vích Tomáš · Vlach Robert · Vodrážka Mirek · Vojtěch Adam · Vojtková Michaela Trtíková · Výborný Marek · Vyskočil František W Walek Czeslaw · Wichterle Kamil · Witassek Libor Z Zádrapa Lukáš · Zaorálek Lubomír · Závodský Ondřej · Zelený Milan · Zeman Václav · Zima Tomáš · Zlatuška Jiří Ž Žák Miroslav · Žák Václav · Žantovský Michael Ostatní Dlouhodobě neaktivní blogy